Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds
Custom Poster App Racetime Photo App NikeCrossNationals.com

History for 2011 Nov 19th

YearResultsVideoNewsPhotosBlogs 
 

Media for 2011

Videos (6)
View
+
Photos (71)
View
+
Articles (4)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

2011 Results - NXN South Regional
Nov 19 2011, 07:26 PM
 

Invited groups

 

2011

NXN SOUTH INFO

MEET DATE & LOCATION
11.19.2011
Bear Branch Park
The Woodlands, TX

STATES INCLUDED
AR- LA - OK - TX - MS

Registration closed

 

2011 Results - NXN South Regional

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on Nov 19 2011, 07:26 PM

NXN South Regional Website

MEET DATE & LOCATION
11.19.2011
Bear Branch Park
The Woodlands, TX

STATES INCLUDED
AR- LA - OK - TX - MS

Boys Championship
Place*    Name    Team    Bib No    Gender    Total Time
1    Daniel Vertiz    un g    1021    M    15:19.00
2    Kevyn Hoyos    Hebron XC Club-TX    538    M    15:25.92
3    Craig Nowak    Cy Woods Black Ops    458    M    15:26.59
4    Cale Wallace    un g    998    M    15:31.54
5    Joe Sansone    Carroll XC Club-TX    430    M    15:35.37
6    Ryan Teel    Friendswood XC Club    513    M    15:46.45
7    Robert Domanic    Hebron XC Club-TX    537    M    15:48.19
8    Troy Taylor    Northwest XC Club-TX    657    M    15:54.30
9    Trevor Gilley    Carroll XC Club-TX    426    M    15:57.81
10    Jordan Chavez    Carroll XC Club-TX    425    M    15:58.76
11    Alex Johansson    Carroll XC Club-TX    429    M    15:59.58
12    Frank Lara    Houston Jesuit TC-TX    550    M    15:59.72
13    Will Aenchbacher    Bentonville XC    382    M    16:02.85
14    Jeffrey Weisheit    un g    1027    M    16:03.32
15    Nate Sullivan    Carroll XC Club-TX    431    M    16:05.49
16    Brigham Hedges    The Woodlands XC A-TX    851    M    16:08.88
17    Silvester Harrison    Centex XC-Indv2    442    M    16:09.27
18    Ryan McCann    un g    1006    M    16:09.50
19    Brady Turnbull    Frisco XC Club-TX    514    M    16:11.04
20    Connor Hendrickson    Carroll XC Club-TX    428    M    16:17.19
21    Christian Heymsfield    un h    988    M    16:18.07
22    Jacob Shiohira    Bentonville XC    388    M    16:18.60
23    Ben Golestan    Carroll XC Club-TX    427    M    16:19.22
24    William Roberts    un h    1022    M    16:20.27
25    James Bodnar    Hebron XC Club-TX    536    M    16:20.30
26    Tanner Satterthwaite        993    M    16:21.35
27    Daniel Belcik    Rxc-Tx    765    M    16:26.87
28    Randy McClain        1016    M    16:28.40
29    Herbert Gutierrez    Rogue Cedar Park-TX    750    M    16:28.92
30    Nathaniel Jones    Andrepont XC    369    M    16:30.65
31    Stephen Tankersley    Boerne Xc-Tx    395    M    16:31.02
32    Dylan Willett        1019    M    16:31.32
33    Sean Hodges    Park XC Club-TX    680    M    16:34.18
34    Jake Hendrick    The Woodlands XC A-TX    852    M    16:35.35
35    Alejandro MacIel        1004    M    16:36.31
36    Chris Vargas    The Woodlands XC A-TX    856    M    16:38.64
37    Brian Casillas    Eastwood Running Club    481    M    16:40.95
38    Colin Stoeber    Cy Woods Black Ops    461    M    16:41.47
39    Austin Wells        1029    M    16:42.98
40    Christian Farris    Midland Trin    639    M    16:43.16
41    Michael Lindberg        1010    M    16:45.99
42    Robert Uhr        1013    M    16:46.29
43    Bryce McAndrew    Centex XC-Indv5    445    M    16:46.74
44    Conner Moncrief    The Woodlands XC A-TX    855    M    16:48.31
45    Madden Ladwig    Broncos XC Club-TX    405    M    16:48.44
46    Chris Mulverhill    Rogue Cedar Park-TX    755    M    16:49.65
47    Keo Neshyba    Cinco Ranch XC Club    451    M    16:50.24
48    Juan Zambrano    Park XC Club-TX    685    M    16:50.40
49    James McIlwain    Rogue Cedar Park-TX    753    M    16:50.80
50    Marcos Vallejo    Hill Country    544    M    16:51.26
51    John Weldon        1028    M    16:52.02
52    Zach Kirkland    Northwest XC Club-TX    653    M    16:52.76
53    Michael Haynie    Bentonville XC    385    M    16:53.37
54    Nathan Ricketts    Seven Lakes XC Club-TX    797    M    16:54.99
55    Aidan Swain    Fayetteville    506    M    16:55.03
56    Michael Barnett    Luling XC Club-TX    610    M    16:56.48
57    Justin Brinkley    Kingwood XC Club    603    M    16:56.66
58    Jr Hardy        936    M    16:57.07
59    Rick Hawley    The Woodlands XC A-TX    850    M    16:57.13
60    Wil Norris        991    M    16:59.31
61    Mehran Namazkar        1026    M    17:00.79
62    Jeremy Lewis    River Oaks TC    742    M    17:01.02
63    Reid Splawn        995    M    17:01.03
64    Tyrone Jackson        1007    M    17:01.30
65    Luke O'Dowd        1009    M    17:01.59
66    Daniel Wedell        997    M    17:01.69
67    Josh Day    Hill Country    543    M    17:02.37
68    Sergio Rodriguez    Kingwood XC Club    607    M    17:02.65
69    Ryan Everitt    Concordia XC    454    M    17:03.37
70    Trevor Walker    Broncos XC Club-TX    410    M    17:03.64
71    Greg White    Seven Lakes XC Club-TX    800    M    17:03.97
72    Cody Campbell        1005    M    17:04.35
73    Gustavo Raskosky    Houston Jesuit TC-TX    551    M    17:04.48
74    Cameron Villarreal    Metroplex Striders-Indv1    636    M    17:05.22
75    Craig Irvin    The Woodlands XC A-TX    853    M    17:05.71
76    Troy Hayden    East Texas S    478    M    17:07.30
77    Chris Williams    Park XC Club-TX    684    M    17:07.44
78    Ryan Saenz    Eastwood Running Club    485    M    17:09.34
79    Hector Ramos    Bentonville XC    387    M    17:10.39
80    Caullen Parker        1001    M    17:11.23
81    Colton Stoker        1020    M    17:11.32
82    Ismael Partida    Huskies Tc-Tx    571    M    17:12.07
83    Glen Kelly    Kingwood XC Club    605    M    17:12.65
84    Dereck Woodcock        999    M    17:13.06
85    Kyle Rumsey    Cinco Ranch XC Club    452    M    17:13.20
86    Jordan McWilliams    Rogue Cedar Park-TX    754    M    17:13.67
87    Alonzo Pollum    Keller West XC Club    598    M    17:13.83
88    Carlos Arias    the kenyan way    842    M    17:15.07
89    Shane Kreidel    Boerne Xc-Tx    391    M    17:15.17
90    Tyler Helt    Personal Best Athletics-OK    728    M    17:15.17
91    Alex Shook        994    M    17:15.20
92    Levi Kessler    Friendswood XC Club    509    M    17:15.39
93    Nathan Pineda    Huskies Tc-Tx    572    M    17:15.48
94    Blake Contreras    Keller West XC Club    595    M    17:15.66
95    Andrew Hymel    Park XC Club-TX    681    M    17:16.12
96    Ernesto Rios    Eastwood Running Club    484    M    17:16.69
97    Scott Walker    Houston Jesuit TC-TX    554    M    17:17.22
98    Marco Arias    Huskies Tc-Tx    567    M    17:18.02
99    Jose Delgado    Valley View XC Club    911    M    17:18.18
100    Hector Garcia    Valley View XC Club    912    M    17:18.27
101    Elias Leija-Garza    Eastwood Running Club    482    M    17:18.47
102    Zachary Quinlan    Cy Woods Black Ops    459    M    17:18.67
103    James Polasek        1025    M    17:19.19
104    Daniel Shellhouse    Kingwood XC Club    608    M    17:19.42
105    Dylan Johnson    DS Tiger Cc-Tx    477    M    17:19.58
106    Jose Campos    Luling XC Club-TX    611    M    17:20.17
107    Dillon Worley        1024    M    17:20.95
108    Schaffer Ochstein    Striders-TX    834    M    17:22.17
109    Joel Pogue    Broncos XC Club-TX    408    M    17:22.85
110    Jeremiah Cardenas    Huskies Tc-Tx    568    M    17:22.88
111    Mariano Mora    Donna Track Club    471    M    17:23.13
112    Trent Higgins    Kingwood XC Club    604    M    17:23.88
113    Christian Villescas    Boerne Xc-Tx    396    M    17:24.38
114    Austin Hunt    Bentonville XC    386    M    17:25.47
115    Caleb Buntyn    Eastwood Running Club    480    M    17:25.85
116    Erik Wingfield    Keller West XC Club    600    M    17:26.77
117    Kevin Dean    Seven Lakes XC Club-TX    795    M    17:27.43
118    Levi Garrett    Personal Best Athletics-OK    727    M    17:27.57
119    Michael Guerrero        1015    M    17:28.26
120    Jacob Deramus    Brenham Tc-Tx    398    M    17:28.91
121    Kevin Boswell    Broncos XC Club-TX    404    M    17:29.71
122    Cody Meineke    Cy Woods Black Ops    457    M    17:30.21
123    Andrew Tankersley    Boerne Xc-Tx    394    M    17:30.68
124    Joseph Hernandez    Houston Jesuit TC-TX    549    M    17:31.63
125    Connor Hanson    Cy Woods Black Ops    456    M    17:32.07
126    Richard Mora    Eastwood Running Club    483    M    17:32.21
127    Sam Wallace    Cinco Ranch XC Club    453    M    17:32.91
128    Parker Singelton    Rogue Cedar Park-TX    756    M    17:33.07
129    Eric Redondo    Kingwood XC Club    606    M    17:33.76
130    Ben Gift    Cinco Ranch XC Club    448    M    17:34.01
131    David Sheppard    Boerne Xc-Tx    393    M    17:36.73
132    William Moessinger    Park XC Club-TX    682    M    17:37.73
133    David Montalvo    Valley View XC Club    914    M    17:39.57
134    Jacob Lefler        1008    M    17:40.22
135    Cory Sessum    Park XC Club-TX    683    M    17:40.42
136    James Broussard    Stratford XC Club    828    M    17:40.70
137    Rick Makawi    Rogue Cedar Park-TX    752    M    17:44.01
138    Kyle Ray    Cy Woods Black Ops    460    M    17:44.88
139    Alex Monaghan    Personal Best Athletics-OK    730    M    17:45.74
140    Steven Russo        996    M    17:45.92
141    Josh Votruba    Personal Best Athletics-OK    732    M    17:47.11
142    Christopher Myers    Huskies Tc-Tx    570    M    17:47.18
143    Alex Battaglia    Bentonville XC    383    M    17:47.60
144    Colt Carlton    Sanger XC Club-TX    782    M    17:47.89
145    Hector Alvarez        1012    M    17:48.21
146    Zachary Lindquist    Keller West XC Club    596    M    17:48.52
147    Danny Castillo    Luling XC Club-TX    612    M    17:48.71
148    Jordan Seimsglusz    Brenham Tc-Tx    400    M    17:48.82
149    Francisco Lara    Stratford XC Club    830    M    17:49.38
150    Grayson Ceballos    Sanger XC Club-TX    783    M    17:50.45
151    Will Mather    Cinco Ranch XC Club    450    M    17:50.75
152    Jacob Perry    Sanger XC Club-TX    785    M    17:50.79
153    Matthew Flanagan    John Cooper    577    M    17:51.05
154    Brenden Ottman        1000    M    17:53.02
155    Daniel Evans        992    M    17:55.90
156    Kyle Callegari    Boerne Xc-Tx    390    M    17:56.18
157    Troy Richardson    Friendswood XC Club    510    M    17:57.81
158    Andrew Rossato        1017    M    17:58.74
159    Troy Jones        1014    M    17:59.69
160    Austin Richards    Stratford XC Club    832    M    18:00.14
161    Dalton Davis    Bentonville XC    384    M    18:00.66
162    Aaron Willingham    Keller West XC Club    599    M    18:01.68
163    Tristen Woods    Hudson XC Club-TX    566    M    18:03.08
164    Arturo Ponce    Valley View XC Club    915    M    18:03.86
165    Nathaniel Taylor    Brenham Tc-Tx    402    M    18:05.32
166    Jose Ramos    Donna Track Club    472    M    18:05.66
167    Michael Russell    Boerne Xc-Tx    392    M    18:07.05
168    Austin Cline    Friendswood XC Club    507    M    18:07.10
169    Raymond Berrones    Cy Woods Black Ops    455    M    18:07.50
170    Jose Ramirez    Valley View XC Club    916    M    18:07.78
171    Adam Girgis    Seven Lakes XC Club-TX    796    M    18:08.33
172    Steven Harville    South Bossier    809    M    18:08.60
173    Colin Thompson    Houston Jesuit TC-TX    552    M    18:08.86
174    Cameron Woodberry    Centex XC-Indv6    446    M    18:09.03
175    Calvin Cobb    Friendswood XC Club    508    M    18:09.68
176    Conrad Gray    Houston Jesuit TC-TX    548    M    18:11.22
177    Mark Middleton    Personal Best Athletics-OK    729    M    18:11.32
178    Tyler Brady    Kingwood XC Club    602    M    18:13.91
179    Brandon Bernal    Sanger XC Club-TX    781    M    18:13.92
180    Jordan Swate        986    M    18:14.57
181    Jesus Garza    Donna Track Club    468    M    18:14.62
182    Matthew Reynolds    Broncos XC Club-TX    409    M    18:16.23
183    Hayden Guynes    St Andrews E-Indv2    813    M    18:16.52
184    Sacha Shannon    Sanger XC Club-TX    786    M    18:17.26
185    Nathan Bishop    River Oaks TC    741    M    18:17.59
186    Hiroshi Kirby    The Woodlands XC A-TX    854    M    18:17.81
187    Antonio Ramos    Huskies Tc-Tx    573    M    18:18.29
188    Arturo MacIel-Benitez    Keller West XC Club    597    M    18:18.51
189    Matthew Spahn    Brenham Tc-Tx    401    M    18:19.85
190    Ryan Brenkus    Seven Lakes XC Club-TX    794    M    18:19.91
191    Josue Ibarra    Donna Track Club    469    M    18:20.95
192    Taylor Bazo    South Bossier    810    M    18:21.86
193    Ervin Mooney        1018    M    18:23.97
194    Brian Qiuinlan    Stratford XC Club    831    M    18:26.82
195    Manuel Cardenas    Huskies Tc-Tx    569    M    18:27.11
196    Hunter Tipton    Sanger XC Club-TX    787    M    18:28.56
197    Ryan Gaskamp    Brenham Tc-Tx    399    M    18:29.61
198    Zack McGinnis        990    M    18:30.07
199    Jake Sanders        989    M    18:30.46
200    Dylan Keith    Hudson XC Club-TX    556    M    18:31.27
201    Jack Daly    St Andrews E-Indv1    812    M    18:31.42
202    Aaron Yarmush    Ellender Patriots-LA    492    M    18:33.48
203    Hunter Clabo    Personal Best Athletics-OK    726    M    18:34.25
204    Joshua Rosalez        1038    M    18:35.85
205    John Vierus    Brenham Tc-Tx    403    M    18:36.93
206    Ricky Granados    Valley View XC Club    913    M    18:37.17
207    Will Tosch    Houston Jesuit TC-TX    553    M    18:38.17
208    Pearce Cash    Stratford XC Club    829    M    18:38.29
209    Taylor Strong    Hudson XC Club-TX    563    M    18:38.79
210    Hunter Thomas    Hudson XC Club-TX    564    M    18:38.89
211    Walker Wichmann    Stratford XC Club    833    M    18:39.04
212    Zack Schranck    Seven Lakes XC Club-TX    798    M    18:40.02
213    Nicholas Barrett    Keller West XC Club    594    M    18:41.22
214    Adrian Martinez    Donna Track Club    470    M    18:41.98
215    Alejandro Blanco    Eastwood Running Club    479    M    18:42.02
216    Clay Shupak    Hudson XC Club-TX    562    M    18:42.59
217    Richard Lopez    Andrepont XC    366    M    18:50.42
218    Derek Key    Sanger XC Club-TX    784    M    18:51.00
219    Tyler Verret    Ellender Patriots-LA    491    M    18:54.60
220    Sam Fuqua    Cinco Ranch XC Club    447    M    19:00.05
221    Jesus Cortez    Valley View XC Club    910    M    19:02.65
222    Daniel Torres    Seven Lakes XC Club-TX    799    M    19:03.89
223    Jj Williams    Hudson XC Club-TX    565    M    19:06.30
224    Allen Hines    Hudson XC Club-TX    561    M    19:06.68
225    Brian Guerrero    Luling XC Club-TX    614    M    19:08.91
226    Brandon Reyes    Donna Track Club    473    M    19:10.61
227    Braden Appel    Brenham Tc-Tx    397    M    19:17.03
228    Chris Tatum        1011    M    19:21.41
229    Lucas Moncla    South Bossier    807    M    19:23.07
230    Arturo Contreras    Donna Track Club    467    M    19:26.91
231    Arturo Rodriguez    Luling XC Club-TX    616    M    19:31.77
232    Mike Steere    St Andrews E-Indv3    814    M    19:34.19
233    Prizi Raygoza    Personal Best Athletics-OK    731    M    19:44.29
234    Fabian Guerrero    Luling XC Club-TX    615    M    19:46.71
235    Pablo Ledesma    Cinco Ranch XC Club    449    M    19:47.86
236    Will Frazier    Luling XC Club-TX    613    M    19:47.95
237    Brian Verdin    Ellender Patriots-LA    490    M    19:58.44
238    Blake Sokora    Friendswood XC Club    511    M    20:03.46
239    Skylor Reese    Unattached    931    M    20:23.12
240    Dexter Hebert    Ellender Patriots-LA    489    M    20:48.47
241    Billy Beniot    Ellender Patriots-LA    486    M    21:10.34
242    Shane Brown    Ellender Patriots-LA    487    M    21:10.53
243    Chance Vatovec    South Bossier    808    M    21:44.52
244    Justin Eskind    Ellender Patriots-LA    488    M    21:46.80

Boys Team Scores
Girls Championship
Place*    Name    Team    Bib No    Gender    Total Time
1    Madi McLellan    The Woodlands XC Club    299    F    18:03.61
2    Karis Jochen    un c    336    F    18:07.23
3    Alexandra Davis    Metroplex-1 St    175    F    18:19.02
4    Safiya Belbina    Flower Mound XC Club    86    F    18:19.95
5    Magdalena Escobar    un c    343    F    18:27.49
6    Courtney Kriegshauser    Carroll XC Club-TX    37    F    18:35.71
7    Arin Rice    Canyon XC Club-TX    26    F    18:38.18
8    Silvia Leblanc    un c    361    F    18:38.81
9    Sandie Raines    Kingwood XC Club    147    F    18:40.38
10    Emily Perez    un c    354    F    18:41.08
11    Abigail Tankersley    Boerne Xc-Tx    14    F    18:41.53
12    Janae Bottoms    un d    359    F    18:43.89
13    Katie Canavin    Marcus XC Club-TX    162    F    18:44.72
14    Ashley Mills    Kingwood XC Club    146    F    18:48.61
15    Rachel Harper    Carroll XC Club-TX    35    F    18:49.04
16    Emily Helms    un d    331    F    18:50.85
17    Brittany Innis    Rogue Cedar    254    F    18:51.31
18    Devin Clark    un d    360    F    18:51.46
19    Madison Gilcrease    Cy Woods XC Club    66    F    18:53.01
20    Shelby Chapin    Carroll XC Club-TX    34    F    18:53.70
21    Samantha Mohler    un d    328    F    18:55.57
22    Allison Naval    Carroll XC Club-TX    38    F    18:58.62
23    Meghan Shea    Metroplex-2 St    176    F    18:58.95
24    Felice Johnson    Carroll XC Club-TX    36    F    19:00.19
25    Jessica Prickett    Dallas Metro-Indv4    72    F    19:00.43
26    Julia Sunderland    Carroll XC Club-TX    40    F    19:01.67
27    Laura Craig    Kingwood XC Club    143    F    19:02.38
28    Chrissy Wassef    Clear Lake XC Club    57    F    19:05.49
29    Catie Daigre    Kingwood XC Club    144    F    19:11.19
30    Audrey Wassef    Clear Lake XC Club    56    F    19:15.32
31    Kellee McCann    Northwest XC    201    F    19:15.84
32    Kailey Hill    Park XC Club-TX    213    F    19:16.95
33    Katherine Chavez    Northwest XC    199    F    19:17.07
34    Katie Jensen    Park XC Club-TX    214    F    19:19.17
35    Hannah Novelli    The Woodlands XC Club    300    F    19:20.78
36    Grace Huryn    The Woodlands XC Club    297    F    19:21.08
37    Anna Katherine Devitt    un e    329    F    19:21.97
38    Meredith Gleitz    un b    353    F    19:22.07
39    Brie Barry    Park XC Club-TX    212    F    19:25.17
40    Kendall Howen    Metroplex St-Indv2    170    F    19:25.86
41    Sarah Roe    Carroll XC Club-TX    39    F    19:28.13
42    Grace Howley    Kingwood XC Club    145    F    19:29.48
43    Kristen Pitts    Team Rogue Xc-Tx    285    F    19:29.98
44    Kelsie Warren        337    F    19:30.68
45    Stephanie Barlow    Huskies Tc-Tx    109    F    19:31.65
46    Claire Andrews    Park XC Club-TX    211    F    19:36.28
47    Jackie Choucair    Metroplex St-Indv1    169    F    19:36.39
48    Nicole Kastens    Rxc-Tx    262    F    19:37.45
49    Nicollette Steet    Keller West XC Club    141    F    19:38.91
50    Kerstin Sheehan    Kingwood XC Club    148    F    19:44.69
51    Anna Cozart        358    F    19:44.94
52    Devin Norton    Dallas Metro-Indv2    70    F    19:45.23
53    Taylor Bohr    Northwest XC    198    F    19:48.17
54    Sydney Brown    Marcus XC Club-TX    161    F    19:50.55
55    Alondra Hoyos    Hebron XC Club-TX    101    F    19:52.91
56    Megan Montgomery    Hebron XC Club-TX    104    F    19:54.17
57    Audrey Manchester    Park XC Club-TX    217    F    19:54.78
58    Ashley Guidot    The Woodlands XC Club    296    F    19:55.00
59    Lizzy Scattle    Marcus XC Club-TX    164    F    19:55.58
60    Karah Diaz    Canyon XC Club-TX    22    F    19:55.98
61    Katie Boane    Northwest Pack-TX    186    F    19:56.15
62    Rakel Barrientos    Bishop Dunne XC Club    8    F    19:56.93
63    Megan Briley    Boerne Xc-Tx    9    F    19:57.51
64    Lexie Hood        341    F    19:57.61
65    Olivia Olguin    Dallas Metro-Indv3    71    F    19:58.31
66    Cassidy Allen    Flower Mound XC Club    85    F    19:58.51
67    Katherine Pia    Rogue Cedar    257    F    19:59.31
68    Catalina Uriarte    Flower Mound XC Club    90    F    20:00.55
69    Emily Voss    Katy Red-TX    127    F    20:09.63
70    Kirsten Zeller    Flower Mound XC Club    91    F    20:10.43
71    Veronica Montgomery    Hebron XC Club-TX    105    F    20:11.24
72    Jennica Barrow        355    F    20:12.83
73    Valerie Bradley    Plano West Rc-Tx    237    F    20:13.14
74    Cj Frizzell    Canyon XC Club-TX    23    F    20:13.60
75    Kaitlyn Killeen    Park XC Club-TX    215    F    20:15.55
76    Karen Hunsicker    Northwest Pack-TX    188    F    20:16.09
77    Ashley Chapa    Rogue Cedar    251    F    20:16.52
78    Abbey Piontek    The Woodlands XC Club    301    F    20:18.88
79    Mackenzie Kimler    John Cooper    110    F    20:19.43
80    Miranda Prado    Metroplex St-Indv4    172    F    20:20.28
81    Brianna Menard    Rogue Cedar    256    F    20:20.62
82    Cassandra Rosas        345    F    20:22.01
83    Sabrina White    Hebron XC Club-TX    107    F    20:22.72
84    Rachel Jones    Hebron XC Club-TX    102    F    20:23.05
85    Sarah Fritzsche        357    F    20:23.11
86    Brittany Adams        356    F    20:23.36
87    Ashley Waterman    Flower Mound XC Club    84    F    20:23.62
88    Ali Franklin    Westlake XC    309    F    20:24.05
89    Kristaly Munoz    Luling XC Club-TX    151    F    20:28.13
90    Hannah Campbell    Westlake XC    307    F    20:29.17
91    Allison Kovar    DS Tiger Cc-Tx    79    F    20:29.40
92    Jenna Lach    Rogue Cedar    255    F    20:30.18
93    Savannah Summers    Hebron XC Club-TX    106    F    20:30.81
94    Faith Banker    Northwest Pack-TX    185    F    20:31.88
95    Gabriela Busquet        349    F    20:32.64
96    Savannah Borgsmiller    Plano West Rc-Tx    236    F    20:33.63
97    Abby Holloway        350    F    20:35.69
98    Madison Milhoan    Metroplex-4 St    179    F    20:36.82
99    Ranae Fithian    Keller West XC Club    136    F    20:37.57
100    Gena Hurst    Plano West Rc-Tx    239    F    20:38.13
101    Katie Haring    Katy Red-TX    122    F    20:40.30
102    Remi Guyett    Westlake XC    310    F    20:40.94
103    Sydney Brynn        342    F    20:41.03
104    Ashtin Caddell    Cougarettes-TX    60    F    20:41.10
105    Emily Willingham    Northwest Pack-TX    191    F    20:44.53
106    Emily Lostracco    Park XC Club-TX    216    F    20:45.71
107    Svitlana Butschek    Cougarettes-TX    59    F    20:47.21
108    Rebekah Priddy    Westlake XC    312    F    20:47.97
109    Haley Walton    Marcus XC Club-TX    166    F    20:51.15
110    Landa Dowdy    Cougarettes-TX    61    F    20:52.13
111    Jessica Ellis    Westlake XC    308    F    20:57.41
112    Katie Willard    The Woodlands XC Club    302    F    20:57.69
113    Courtney Broussard        351    F    20:58.61
114    Sarah Musgrave    Clear Lake XC Club    53    F    20:59.13
115    Arielle Surles    Plano West Rc-Tx    241    F    21:00.38
116    Kaleigh Ervin        338    F    21:00.65
117    Kassandra Luna    Northwest Pack-TX    189    F    21:00.73
118    Eva Vigh    Katy Red-TX    126    F    21:01.26
119    Gabrielle Ford    Rogue Cedar    252    F    21:01.80
120    Maira Salinas    Luling XC Club-TX    152    F    21:03.33
121    Alison Ringle    South Bossier    277    F    21:04.13
122    Perry Bryce        1030    F    21:04.98
123    Julia Baker        339    F    21:05.05
124    Lisa Carleton        348    F    21:06.71
125    Rachel Buker    Personal Best-Indv2    235    F    21:07.14
126    Deeann Reeves    Keller West XC Club    139    F    21:08.86
127    Sarah Bradley    Kingwood XC Club    142    F    21:08.97
128    Paige Barnes    Personal Best-Indv1    234    F    21:09.59
129    Katie Bouton    Flower Mound XC Club    87    F    21:10.22
130    Hailey Smalley    Cougarettes-TX    64    F    21:10.94
131    Penny Taylor        346    F    21:11.05
132    Julianne Perry    Clear Lake XC Club    54    F    21:11.97
133    Emily Jeacock    Marcus XC Club-TX    163    F    21:12.37
134    Ashley Jansen    The Woodlands XC Club    298    F    21:15.68
135    Alex Kuykendall    Hebron XC Club-TX    103    F    21:16.67
136    Mckenna Hall    Rogue Cedar    253    F    21:20.95
137    Dominique Tilly    Cougarettes-TX    65    F    21:21.20
138    Amber Perry    Katy Red-TX    124    F    21:21.86
139    Taylor Hawes        334    F    21:23.73
140    Sarah Bailey    Katy Red-TX    121    F    21:23.78
141    Samantha Ottman        344    F    21:23.86
142    Lauren Talley    Boerne Xc-Tx    13    F    21:27.00
143    Olivia Cantu    Keller West XC Club    135    F    21:29.75
144    Savannah Sarabia    Katy Red-TX    125    F    21:32.78
145    Helena Castle    Rxc-Tx    259    F    21:35.12
146    Estephanie Mendes    Keller West XC Club    138    F    21:35.15
147    Zoie Wilson    Plano West Rc-Tx    242    F    21:36.23
148    Anna Toiviainen    Marcus XC Club-TX    165    F    21:37.35
149    Hope Ryan    Keller West XC Club    140    F    21:38.58
150    Stephanie Melo    Keller West XC Club    137    F    21:41.88
151    Stephanie Gauna    Canyon XC Club-TX    24    F    21:43.42
152    Deja Lewis    Klein Forest XC    149    F    21:44.31
153    Kaitlynn Harvey    Katy Red-TX    123    F    21:45.40
154    Rebecca Jacobson    Flower Mound XC Club    83    F    21:45.68
155    Thea Coffman    Canyon XC Club-TX    20    F    21:50.80
156    Danielle Martinez    Cougarettes-TX    63    F    22:01.75
157    Kimberely Davis    Canyon XC Club-TX    21    F    22:03.74
158    Caroline Otto    Westlake XC    311    F    22:05.39
159    Lauren Crawford    Boerne Xc-Tx    11    F    22:08.91
160    Baylee Nelson    Northwest XC    203    F    22:11.44
161    Nikki Abrego    Clear Lake XC Club    52    F    22:11.79
162    Rebecca Scott    Clear Lake XC Club    55    F    22:13.71
163    Heather Haig    Richmond Horned Runners    245    F    22:17.55
164    Allison Hill    Northwest Pack-TX    187    F    22:20.86
165    Alyssa Childress    Northwest XC    200    F    22:35.01
166    Kristen Zimpfer    Clear Lake XC Club    58    F    22:42.24
167    Omeara Karim    Plano West Rc-Tx    240    F    22:42.40
168    Elise Coleman    Rxc-Tx    260    F    22:44.68
169    Delilah Montero    South Bossier    278    F    22:52.39
170    Haley Cantway    Boerne Xc-Tx    10    F    22:54.24
171    Samantha Shows    Northwest XC    204    F    23:01.42
172    Kaila Salomonsen    Northwest Pack-TX    184    F    23:05.49
173    Mia Guerra    Cougarettes-TX    62    F    23:11.35
174    Jayni Wilcher    South Bossier    275    F    23:20.57
175    Alayna Nevins    South Bossier    276    F    23:22.10
176    Ashley Flournoy    Richmond Horned Runners    244    F    23:44.91
177    Elizabeth Hinz    Richmond Horned Runners    247    F    23:46.89
178    Mackenzie Mohler        327    F    23:49.83
179    Jamie Eriksson    Plano West Rc-Tx    238    F    23:59.54
180    Faith Hamp    Richmond Horned Runners    246    F    24:57.55
181    Mariah Gallegos    Rxc-Tx    261    F    25:48.40
182    Rhea Judge    Richmond Horned Runners    248    F    25:55.55
183    Sophia Keast    Richmond Horned Runners    249    F    26:23.03
184    Otito Omeludike    Richmond Horned Runners    250    F    26:40.87

Girls Team Scores



Boys Open Combined
Place*    Name    Team    Bib No    Gender    Div    Chip Time    Gun Time
1    Alex Hita    Hawks Xc-Tx    520    M    3    16:25.49    16:25.49
2    Anthony Gallardo    Antonian XC Club    373    M    3    16:26.58    16:26.58
3    Jacob Pickle    Carroll XC Club-TX    423    M    1    16:31.26    16:31.26
4    Fidel Leon    Mayde Creek Track Club    632    M    1    16:37.08    16:37.08
5    Taylor Piske    Unattached    974    M    1    16:42.38    16:42.38
6    Eric Vibrock    The Woodland    849    M    1    16:42.70    16:42.70
7    Edgar Martinez    Paschal Xc-Tx    722    M    3    16:44.04    16:44.04
8    Logan Emery    The Woodland    844    M    1    16:47.47    16:47.47
9    Jr Campbell    The Woodl-B    858    M    1    16:53.01    16:53.01
10    Chase Wichman    Carroll XC Club-TX    424    M    1    16:53.02    16:53.02
11    Matthew Golden    The Woodland    845    M    1    16:55.10    16:55.10
12    Ashton Shelton    Northwest XC Club-TX    655    M    3    16:55.64    16:55.64
13    Patrick McDermott    The Woodland    848    M    1    16:56.52    16:56.52
14    Jacob Ryan    un b    951    M    3    16:56.81    16:56.81
15    Even Jysereid    The Woodl-B    861    M    1    17:01.33    17:01.33
16    Bruin Bourgeois    The Woodland    843    M    1    17:02.08    17:02.08
17    David Siller    The Woodl-B    863    M    1    17:02.35    17:02.35
18    Walter Edstrom    Plano West Rc-Tx    736    M    3    17:03.34    17:03.34
19    Mario Martinez    Golden Eagle Tc-Tx    515    M    1    17:05.43    17:05.43
20    Alex Gonzalez    The Woodland    846    M    1    17:06.45    17:06.45
21    Grant Copeland    Plano West Rc-Tx    734    M    3    17:07.73    17:07.73
22    Alec Garner    Carroll XC Club-TX    420    M    1    17:08.22    17:08.22
23    James Wolhart    Park XC Club-TX    678    M    3    17:08.50    17:08.50
24    Blake Anderson    TC Cross Country    835    M    1    17:08.65    17:08.65
25    Ben Jepson    Westlake Cc-Tx    927    M    3    17:08.73    17:08.73
26    Eric Kroon    The Woodl-G    893    M    1    17:09.15    17:09.15
27    Jonathan MacKay    The Woodl-C    867    M    1    17:10.75    17:10.75
28    Ezequiel Calleros    Brownsville Fast 7    412    M    1    17:10.96    17:10.96
29    Jacob Benavides    Bishop Dunne XC Club    389    M    1    17:11.30    17:11.30
30    Luis Cuenca    Plano West Rc-Tx    735    M    3    17:11.63    17:11.63
31    Kevin Hill    The Woodland    847    M    1    17:11.96    17:11.96
32    Aaron Betschart    Unattached    973    M    1    17:14.86    17:14.86
33    Andrew Berghorn    Plano West Rc-Tx    733    M    3    17:16.26    17:16.26
34    Jack Hahn    The Woodl-B    860    M    1    17:18.25    17:18.25
35    Imran Bell    The Woodl-B    857    M    1    17:18.62    17:18.62
36    Tanner Maloney    Park XC Club-TX    676    M    3    17:20.87    17:20.87
37    Eleazar Martinez    Paschal Xc-Tx    723    M    3    17:21.12    17:21.12
38    Joe Alan Castilleja    St. Thomas X    818    M    1    17:24.04    17:24.04
39    Drew Megura    Plano West Rc-Tx    737    M    3    17:25.54    17:25.54
40    Devin Long    Unattached    942    M    1    17:25.57    17:25.57
41    Conner McClain    Mansfield Runners-TX    623    M    3    17:25.79    17:25.79
42    Nick Herganrother    Mansfield Runners-TX    621    M    3    17:26.80    17:26.80
43    Indy Wachtendorf    Katy Red-TX    580    M    1    17:27.07    17:27.07
44    Blake Johnston    Klein XC    609    M    1    17:27.16    17:27.16
45    Spencer Webb    Hebron XC Club-TX    535    M    3    17:28.10    17:28.10
46    John Hillhouse    Royal Cc-Tx    763    M    1    17:29.20    17:29.20
47    Paul Yacoub    Cy-Falls Running Club-TX    466    M    1    17:32.02    17:32.02
48    Nicolas Avey    un b    968    M    3    17:32.87    17:32.87
49    Zach Wooldridge    Oak Ridge Rc-Tx    671    M    1    17:34.21    17:34.21
50    Juan Uribe    Brownsville Fast 7    417    M    1    17:35.53    17:35.53
51    Jacob Suchors    Northwest XC Club-TX    656    M    3    17:35.69    17:35.69
52    Anthony Rodriguez    Brownsville Fast 7    415    M    1    17:36.04    17:36.04
53    Raymond Flowers    San Antonio Broncos-TX    777    M    3    17:36.85    17:36.85
54    Matthew Brown    un b    945    M    3    17:38.60    17:38.60
55    Matt Budde    Rogue Cedar    743    M    3    17:39.10    17:39.10
56    Pedro Cortez    Brownsville Fast 7    413    M    1    17:39.15    17:39.15
57    Kevin Arguelllo    Mayde Creek Track Club    627    M    1    17:40.14    17:40.14
58    Johnny Kemps    Carroll XC Club-TX    421    M    1    17:40.63    17:40.63
59    Emilio Molina    Antonian XC Club    375    M    3    17:40.80    17:40.80
60    Luis Alvarez    Oak Ridge Rc-Tx    665    M    1    17:40.87    17:40.87
61    Andrew Clark    Hebron XC Club-TX    533    M    3    17:40.91    17:40.91
62    Josh Matthews    Paschal Xc-Tx    724    M    3    17:41.21    17:41.21
63    Nick Rios    Calallen xc club    418    M    3    17:41.35    17:41.35
64    Josh Chavira    Mayde Creek Track Club    629    M    1    17:41.37    17:41.37
65    Ozmar Lopez    Hebron XC Club-TX    534    M    3    17:42.44    17:42.44
66    Justin Barrett    Oak Ridge Rc-Tx    667    M    1    17:42.52    17:42.52
67    Solomon Simpson    Fayetteville    503    M    3    17:43.40    17:43.40
68    Will Bowling    Paschal Xc-Tx    720    M    3    17:44.16    17:44.16
69    Michael Arishita        938    M    1    17:44.62    17:44.62
70    Mason Wrobel        935    M    1    17:45.25    17:45.25
71    Connor Meaux    Park Xc-C    695    M    3    17:46.26    17:46.26
72    Luis Gingras    The Woodl-B    859    M    1    17:47.32    17:47.32
73    Connor Cole    Park XC Club-TX    672    M    3    17:47.86    17:47.86
74    Arturo Nava    Hawks Xc-Tx    522    M    3    17:49.11    17:49.11
75    Thomas Coleman    Antonian XC Club    372    M    3    17:49.51    17:49.51
76    Austin Hayes    Fayetteville    501    M    3    17:49.64    17:49.64
77    Cooper Burner    Park Xc-C    693    M    3    17:50.66    17:50.66
78    Brandon Rojo    TC Cross Country    839    M    1    17:50.83    17:50.83
79    Jose MacKay    The Woodl-B    862    M    1    17:50.84    17:50.84
80    Chase Copp    Paschal Xc-Tx    721    M    3    17:51.32    17:51.32
81    Robbey Orth    un b    954    M    3    17:51.70    17:51.70
82    Steven Blakeley    The Woodl-D    870    M    1    17:51.91    17:51.91
83    Mark Cooke    Andrepont XC    364    M    3    17:52.41    17:52.41
84    Sam Domino    Westlake Cc-Tx    925    M    3    17:52.45    17:52.45
85    Austin Piccolo        953    M    1    17:52.48    17:52.48
86    Caleb Frandsen    Northwest XC Club-TX    651    M    3    17:52.59    17:52.59
87    Chris Kokotajlo    Antonian XC Club    374    M    3    17:53.51    17:53.51
88    Alix Chavez    San Antonio Broncos-TX    776    M    3    17:53.61    17:53.61
89    Jackson Miller    Northwest XC    648    M    3    17:53.99    17:53.99
90    Ben Durgin    Mayde Creek Track Club    630    M    1    17:54.95    17:54.95
91    Jeffrey Currie        961    M    3    17:55.12    17:55.12
92    Kayle Karns        941    M    1    17:55.38    17:55.38
93    Luis Nieto    Park Xc-C    697    M    3    17:56.47    17:56.47
94    Logan Thomas    Rogue-B Cedar Park    762    M    1    17:57.60    17:57.60
95    Nicholas Mathews    St. Thomas X    819    M    1    17:57.84    17:57.84
96    Reese Marrero    Westlake Cc-Tx    928    M    3    17:58.30    17:58.30
97    Tevin Whitney    Fayetteville    505    M    3    17:58.46    17:58.46
98    Martin Mirzaie    TC Cross Country    837    M    1    18:00.78    18:00.78
99    Carlos Cardin    Antonian XC Club    371    M    3    18:00.82    18:00.82
100    Zach Dwyer        955    M    3    18:01.13    18:01.13
101    Jose De La Puente    The Woodl-C    866    M    1    18:01.40    18:01.40
102    Ethan Davis    Hebron XC Club-TX    528    M    3    18:01.77    18:01.77
103    Collin Carter    Hill Country    541    M    1    18:02.30    18:02.30
104    Daniel Carcamo        940    M    3    18:02.90    18:02.90
105    Michael Shumaker    Westlake Cc-Tx    929    M    3    18:03.54    18:03.54
106    Brandon Chan    Rogue Cedar    744    M    3    18:05.14    18:05.14
107    Joshua Weidig    The Woodl-G    895    M    1    18:05.18    18:05.18
108    Luke Lanham    Carroll XC Club-TX    422    M    1    18:05.48    18:05.48
109    Sean Ansley    The Woodl-C    865    M    1    18:05.49    18:05.49
110    Christian Obregon        950    M    3    18:05.84    18:05.84
111    Mike Cootman        1036    M    3    18:06.64    18:06.64
112    Ian Richardson    Park XC Club-TX    677    M    3    18:07.34    18:07.34
113    Michael Orgeron    DS Tiger Cc-Tx    476    M    3    18:08.59    18:08.59
114    Jeff Seppi    The Woodl-E    881    M    3    18:08.93    18:08.93
115    Zach Morrow    Kingwood Cro    601    M    3    18:08.95    18:08.95
116    Jonathan Abay    The Woodl-C    864    M    1    18:09.61    18:09.61
117    Antonio Miranda    Hawks Xc-Tx    521    M    3    18:09.66    18:09.66
118    Bradley Schmidtm    The Woodl-F    887    M    3    18:09.72    18:09.72
119    Robbie Jenkins    Cy-Falls Running Club-TX    463    M    1    18:10.04    18:10.04
120    John Vibrock    The Woodl-D    875    M    1    18:10.82    18:10.82
121    Trevor Taylor    Keller West XC Club    593    M    3    18:11.06    18:11.06
122    Brett Schmit    San Antonio Broncos-TX    779    M    3    18:12.18    18:12.18
123    Hunter Dellinger    Park XC Club-TX    673    M    3    18:13.28    18:13.28
124    Walter Sagehorn    Park Xc-C    698    M    3    18:13.34    18:13.34
125    Daniel Jones    Mayde Creek Track Club    631    M    1    18:13.41    18:13.41
126    Enrique Vargas    Plano West Rc-Tx    739    M    3    18:14.57    18:14.57
127    Julian Diaz    The Woodl-D    871    M    1    18:15.75    18:15.75
128    Matt Biwer    The Woodl-F    884    M    3    18:16.15    18:16.15
129    John Stivers    Mansfield Runners-TX    625    M    3    18:17.35    18:17.35
130    Jordan Bertrand    Hebron XC Club-TX    527    M    3    18:17.42    18:17.42
131    Jonathan Martinez    The Woodl-D    873    M    1    18:17.67    18:17.67
132    Michael Summers    Hebron XC Club-TX    531    M    3    18:18.17    18:18.17
133    Taylor Kaatz    DS Tiger Cc-Tx    475    M    3    18:18.73    18:18.73
134    Zach Ladoe    Oak Ridge Rc-Tx    661    M    1    18:19.63    18:19.63
135    Chris Bermejo    Paschal Xc-Tx    719    M    3    18:19.72    18:19.72
136    Leo Perez    Rogue Cedar    748    M    3    18:20.51    18:20.51
137    Trent Helton    Park XC Club-TX    674    M    3    18:20.66    18:20.66
138    Anthony Mata    Rogue Cedar    746    M    3    18:20.98    18:20.98
139    Tony Ballesteros    Oak Ridge Rc-Tx    666    M    1    18:21.10    18:21.10
140    Gerardo Bandera    The Woodl-D    869    M    1    18:21.30    18:21.30
141    Justin Nevarez    Carroll Xc-B    435    M    3    18:21.35    18:21.35
142    Ali Nourani    Plano West Rc-Tx    738    M    3    18:21.40    18:21.40
143    Dean Addy        946    M    3    18:22.18    18:22.18
144    Roberto Pleitez    River Oaks TC    740    M    1    18:22.70    18:22.70
145    Grant Parks    Oak Ridge Rc-Tx    668    M    1    18:23.35    18:23.35
146    Byron McClendon    Fayetteville    502    M    3    18:23.38    18:23.38
147    Andy Mask    Rxc-Tx    767    M    1    18:23.91    18:23.91
148    Eric Yuan    John Cooper    576    M    3    18:23.97    18:23.97
149    Brad White    Hebron XC Club-TX    532    M    3    18:24.36    18:24.36
150    Kaleb Ritchie    Keller West XC Club    592    M    3    18:25.56    18:25.56
151    Sebastian Thomas    Fayetteville    504    M    3    18:26.22    18:26.22
152    Kieren Allowitz    Rxc-Tx    764    M    1    18:26.60    18:26.60
153    Colton Nettleton    Park Xc-C    696    M    3    18:26.87    18:26.87
154    Greg Klement    Rogue Cedar    745    M    3    18:27.13    18:27.13
155    Andrew Mathews    Rogue Cedar    747    M    3    18:27.56    18:27.56
156    Luis Sandoval    Brownsville Fast 7    416    M    1    18:30.79    18:30.79
157    James Postel    The Woodl-C    868    M    1    18:30.92    18:30.92
158    Sam Smith    Carroll Xc-B    436    M    3    18:32.01    18:32.01
159    Andy Pinckney    Paschal Xc-Tx    725    M    3    18:32.69    18:32.69
160    Cody Koelemay    Lutheran Sou    618    M    1    18:32.72    18:32.72
161    Brandon Goolsby        952    M    1    18:33.53    18:33.53
162    Jake Tipps    Rxc-Tx    770    M    1    18:33.97    18:33.97
163    Sam Konopczynski    The Woodl-D    872    M    1    18:35.00    18:35.00
164    Matt Schindel    Westlake Cc-Tx    922    M    1    18:37.35    18:37.35
165    Tyler Ward        962    M    3    18:38.73    18:38.73
166    Blake Chiuminetta    DS Tiger Cc-Tx    474    M    1    18:40.32    18:40.32
167    Gabriel Bell    Midland Trin    638    M    3    18:40.80    18:40.80
168    Ryan Reza        957    M    1    18:41.37    18:41.37
169    Kyler Hitt    Mansfield Runners-TX    622    M    3    18:41.64    18:41.64
170    Wade Linder    Park XC Club-TX    675    M    3    18:41.72    18:41.72
171    Taylor Barton        972    M    3    18:42.11    18:42.11
172    Adrian Alaba    St. Thomas X    817    M    1    18:42.35    18:42.35
173    Justin Navarez    Hawks Xc-Tx    523    M    3    18:43.80    18:43.80
174    Ismael Madrigal        965    M    3    18:44.31    18:44.31
175    Brady Adger    Hebron XC Club-TX    526    M    3    18:44.32    18:44.32
176    Zach Brown    Hawks Xc-Tx    519    M    3    18:44.67    18:44.67
177    John Beauchamp    Oak Ridge Rc-Tx    658    M    1    18:44.82    18:44.82
178    Brent Aydon    Carroll XC Club-TX    419    M    1    18:45.33    18:45.33
179    Kraig Jones        969    M    1    18:45.64    18:45.64
180    Jonathan Kilgore    Northwest XC    647    M    3    18:45.65    18:45.65
181    Sebastian Ballesteros    The Woodl-G    889    M    1    18:46.98    18:46.98
182    Daniel Harris    The Woodl-E    878    M    3    18:47.01    18:47.01
183    Riley Burnside    Mayde Creek Track Club    628    M    1    18:48.13    18:48.13
184    Cody Woodmancy    Rogue Cedar    749    M    3    18:49.05    18:49.05
185    Chandler Rathke    Seven Lakes XC Club-TX    792    M    1    18:49.17    18:49.17
186    Shaun Van Der Walt    Cy-Falls Running Club-TX    465    M    1    18:49.50    18:49.50
187    Matt Farina    Mansfield Runners-TX    619    M    3    18:50.63    18:50.63
188    Jonathan Langen    Cy-Falls Running Club-TX    464    M    1    18:50.89    18:50.89
189    Eli Canal    Carroll Xc-B    433    M    3    18:51.24    18:51.24
190    Evan Allen    Keller West XC Club    587    M    3    18:51.53    18:51.53
191    Henri Rivera    Mayde Creek Track Club    633    M    1    18:51.60    18:51.60
192    Matt Wagner    Oak Ridge Rc-Tx    670    M    1    18:52.77    18:52.77
193    Ryan Fritz    Hebron XC Club-TX    529    M    3    18:54.05    18:54.05
194    Ramin Rahmatian    Stratford XC    826    M    3    18:54.78    18:54.78
195    Aidan Pierce        980    M    3    18:55.05    18:55.05
196    Rey Alvear    Brownsville Fast 7    411    M    1    18:57.41    18:57.41
197    Tyler Whittington    Hawks Xc-Tx    525    M    3    18:57.49    18:57.49
198    Hector Larin    TC Cross Country    836    M    1    18:57.87    18:57.87
199    Preston Robertson    Needville XC    641    M    1    18:57.99    18:57.99
200    Ricardo Garza    Keller W-B    581    M    1    18:58.07    18:58.07
201    Thomas Sprague    Northwest XC    650    M    3    18:58.30    18:58.30
202    Doug Snyder    The Woodl-G    894    M    1    18:58.45    18:58.45
203    John Beetz    The Woodl-E    876    M    3    18:58.87    18:58.87
204    Bryce Harris    Park Xc-B    688    M    1    18:59.01    18:59.01
205    Tyler Winter    Seven Lakes XC Club-TX    793    M    1    18:59.26    18:59.26
206    Paul Brastrom    Stratford XC    825    M    3    19:00.28    19:00.28
207    Adrian MacIel    Keller West XC Club    590    M    3    19:00.80    19:00.80
208    Zach Stevens    Rxc-Tx    769    M    1    19:01.64    19:01.64
209    Reid Jones    Hebron-B    540    M    3    19:02.25    19:02.25
210    Jacob Busby    Oak Ridge Rc-Tx    659    M    1    19:02.35    19:02.35
211    Xavier Gonzalez        956    M    3    19:02.55    19:02.55
212    Fabian Figueroa    Needville XC    640    M    1    19:02.77    19:02.77
213    Ben Baldazo    Rogue-B Cedar Park    757    M    3    19:03.26    19:03.26
214    Roderick Bell    Seven Lakes XC Club-TX    788    M    1    19:03.28    19:03.28
215    Dylan Galli    Rogue-B Cedar Park    759    M    3    19:03.46    19:03.46
216    Ben West        937    M    3    19:03.69    19:03.69
217    Andrew Cramer    Seven Lakes XC Club-TX    790    M    1    19:04.26    19:04.26
218    Michael Katancik    The Woodl-E    880    M    3    19:04.58    19:04.58
219    Tanner Rampy    Hawks Xc B-Tx    518    M    1    19:04.61    19:04.61
220    Ryder Rodriguez    Oak Ridge Rc-Tx    669    M    1    19:05.46    19:05.46
221    Bonner Garrison    Westlake Cc-Tx    926    M    3    19:06.28    19:06.28
222    Brandon Vaughn        944    M    1    19:07.54    19:07.54
223    Hayden Richard    Stratford XC    827    M    1    19:07.99    19:07.99
224    Christian Rivas    Paschal Xc-Tx    716    M    1    19:08.47    19:08.47
225    Matthew Holcomb    Andrepont XC    365    M    3    19:08.96    19:08.96
226    Zachary Winger    Home School    547    M    3    19:09.47    19:09.47
227    Jacob Tucker    Hudson XC Club-TX    558    M    3    19:09.73    19:09.73
228    Trenton Koestler    Northwest XC Club-TX    654    M    3    19:10.05    19:10.05
229    Colby McShan    Oak Ridge Rc-Tx    662    M    1    19:10.12    19:10.12
230    Landon Hall    Rogue-B Cedar Park    760    M    3    19:10.50    19:10.50
231    Alex Arnold    Keller West XC Club    588    M    3    19:10.64    19:10.64
232    John Diaz    Antonian-B    377    M    1    19:11.42    19:11.42
233    Gabe Pruneda    Katy Red-TX    578    M    1    19:12.45    19:12.45
234    Blaze Ethridge    The Woodl-E    877    M    3    19:13.17    19:13.17
235    Forrest Herrmann    Hebron-B    539    M    3    19:13.82    19:13.82
236    Paul Baker    Carroll Xc-B    432    M    3    19:14.53    19:14.53
237    Nicholas Cantu    Keller West XC Club    589    M    3    19:15.25    19:15.25
238    Mathew Jones    Keller W-B    583    M    1    19:16.61    19:16.61
239    John Andrus    The Woodl-H    896    M    3    19:17.03    19:17.03
240    Abraham Walters    The Woodl-H    902    M    3    19:17.90    19:17.90
241    Dylan Wise    Hudson XC Club-TX    559    M    3    19:19.05    19:19.05
242    Joseph Hefner        967    M    3    19:19.53    19:19.53
243    Artemio Pagan    Hebron XC Club-TX    530    M    3    19:20.60    19:20.60
244    Tommy Turner    The Woodl-E    882    M    3    19:20.80    19:20.80
245    Jakob Bellamy    Park Xc-B    687    M    1    19:21.09    19:21.09
246    Ray Chapa    Rxc-Tx    766    M    1    19:22.41    19:22.41
247    Colten Prater    TC Cross Country    838    M    1    19:22.91    19:22.91
248    Karl Stern    Team Green Running    841    M    1    19:23.26    19:23.26
249    C.j. Blakely    Seven Lakes XC Club-TX    789    M    1    19:23.42    19:23.42
250    Kevin Keenum        981    M    3    19:23.63    19:23.63
251    Lucas Goodspeed        984    M    1    19:23.97    19:23.97
252    Peter Adamopoulos    Park Xc-D    700    M    1    19:25.10    19:25.10
253    Christian Zin    Park Xc-C    699    M    3    19:25.39    19:25.39
254    Joe Suarez    Antonian-B    381    M    1    19:25.45    19:25.45
255    Casey McMahan    Rxc-Tx    768    M    1    19:26.30    19:26.30
256    Patrick Gillis    Seven Lakes XC Club-TX    791    M    1    19:27.95    19:27.95
257    Robert Gold    Westlake Cc-Tx    920    M    1    19:29.61    19:29.61
258    David Carter    Westlake Cc-Tx    924    M    3    19:30.18    19:30.18
259    Ben Zuker    Westlake Cc-Tx    930    M    3    19:30.91    19:30.91
260    Walker Carrell    Hudson XC Club-TX    560    M    3    19:31.89    19:31.89
261    Christian Perez    Metroplex St-Indv2    635    M    1    19:32.78    19:32.78
262    Joseph Zapinski    Carroll Xc-C    440    M    3    19:32.89    19:32.89
263    Bryant Zarate    TC Cross Country    840    M    1    19:33.15    19:33.15
264    Logan McDowell    Park Xc-B    690    M    1    19:33.64    19:33.64
265    Andrew Cahill    Park Xc-C    694    M    3    19:35.28    19:35.28
266    Mario Rodriguez    St. Thomas X    821    M    1    19:35.40    19:35.40
267    Juan Gonzalez    Brownsville Fast 7    414    M    1    19:35.54    19:35.54
268    Drew Harris    Northwest XC Club-TX    652    M    3    19:35.96    19:35.96
269    Cameron Baca    Park Xc-B    686    M    1    19:36.15    19:36.15
270    Eric Vetere    Carroll Xc-B    438    M    3    19:36.75    19:36.75
271    Austin Weynand    The Woodl-F    888    M    3    19:37.08    19:37.08
272    Coy Choate    Unattached    932    M    3    19:37.61    19:37.61
273    Ryan May    The Woodl-H    898    M    3    19:39.48    19:39.48
274    Josh Mosier    St. Stephens XC Club    816    M    3    19:40.45    19:40.45
275    Jackson Bright        943    M    1    19:42.33    19:42.33
276    Peter Arnold    Home School    545    M    3    19:42.85    19:42.85
277    Topher Rzasnicki    St. Thomas X    822    M    1    19:43.85    19:43.85
278    Tyler Smith    Oak Ridge Rc-Tx    663    M    1    19:44.08    19:44.08
279    John Cale    Fayetteville    500    M    3    19:44.30    19:44.30
280    Duncan Kiker    The Woodl-H    897    M    3    19:44.32    19:44.32
281    Jae Bang    Stratford XC    824    M    1    19:45.34    19:45.34
282    Stephen Howard    John Cooper    574    M    3    19:45.90    19:45.90
283    Pedro Torres    San Antonio Broncos-TX    780    M    3    19:46.27    19:46.27
284    Aaron Rodriguez    Keller W-B    585    M    1    19:47.35    19:47.35
285    Matthew Mendoza    Park Xc-D    703    M    1    19:47.48    19:47.48
286    Chris Steinley    Oak Ridge Rc-Tx    664    M    1    19:47.82    19:47.82
287    Victor Farias    Mayde Creek    626    M    1    19:48.23    19:48.23
288    Jonathon Rzsanicki    St. Thomas X    823    M    1    19:48.98    19:48.98
289    Dezzi Viator    Unattached    933    M    3    19:49.33    19:49.33
290    Russell Kohler    SA Broncos-B    772    M    3    19:50.61    19:50.61
291    Grayson Novak    Park Xc-D    704    M    1    19:52.16    19:52.16
292    John Younger    Paschal Xc-Tx    718    M    1    19:53.66    19:53.66
293    Beau Anderson    SA Broncos-B    771    M    3    19:54.18    19:54.18
294    Brad Prince    Hawks Xc-Tx    524    M    3    19:54.63    19:54.63
295    Javier Villegas    The Woodl-H    901    M    3    19:55.20    19:55.20
296    Nathaniel Ramos    San Antonio Broncos-TX    778    M    3    19:55.84    19:55.84
297    Dakota Beechler    Hawks Xc B-Tx    516    M    1    19:56.05    19:56.05
298    Nick Camacho    Oak Ridge Rc-Tx    660    M    1    19:56.46    19:56.46
299    David Church    Rogue-B Cedar Park    758    M    3    19:57.59    19:57.59
300    Cameron Hunter    The Woodl-F    885    M    3    19:59.15    19:59.15
301    Jordan Murphy        963    M    3    19:59.21    19:59.21
302    Nathan Giles    Paschal Xc-Tx    714    M    1    20:00.20    20:00.20
303    Isaac Cenoz        979    M    1    20:00.30    20:00.30
304    Matthew Rice    St. Stephens XC Club    815    M    3    20:00.88    20:00.88
305    Joseph Lyall        975    M    3    20:02.27    20:02.27
306    Alejandro Rubalcava        939    M    1    20:02.35    20:02.35
307    Reed Phillips    Northwest XC    649    M    3    20:02.77    20:02.77
308    Kingston Goodwin    Hudson XC Club-TX    555    M    3    20:04.27    20:04.27
309    Elliott Foreman    Westlake Cc-Tx    919    M    1    20:07.39    20:07.39
310    Chris Henk    The Woodl-E    879    M    3    20:07.62    20:07.62
311    Danny Erdeljac    Cy-Falls Running Club-TX    462    M    1    20:09.85    20:09.85
312    Ryan Sauber    The Woodl-F    886    M    3    20:10.96    20:10.96
313    Jeremiah Baugh    Northwest XC    645    M    3    20:11.79    20:11.79
314    Seth Whitaker    Park Xc-D    706    M    1    20:13.13    20:13.13
315    John Kirby    The Woodl-I    906    M    3    20:14.72    20:14.72
316    Tarik Tyler        971    M    3    20:15.40    20:15.40
317    Alex Padichit    Keller West XC Club    591    M    3    20:17.48    20:17.48
318    Jordan Jimenez    Lutheran Sou    617    M    3    20:17.78    20:17.78
319    Gabriel Lopez    Rxc-Tx    1032    M    1    20:17.93    20:17.93
320    Jimmy Sydney    Paschal Xc-Tx    717    M    1    20:18.59    20:18.59
321    Ulises Rojas    The Woodl-H    899    M    3    20:20.24    20:20.24
322    Hunter Hart    Northwest XC    646    M    3    20:20.31    20:20.31
323    Christian Saldivar    Needville XC    642    M    1    20:21.36    20:21.36
324    Richard Ramos    Antonian-B    379    M    1    20:22.31    20:22.31
325    Jared Balderrama    San Antonio Broncos-TX    775    M    3    20:25.06    20:25.06
326    Daniel Kern    Westlake Cc-Tx    921    M    1    20:25.56    20:25.56
327    Jon Schutt    Park Xc-D    705    M    1    20:27.21    20:27.21
328    Sam Ligion    Park Xc-D    702    M    1    20:29.60    20:29.60
329    Liam McDowell    Park Xc-B    689    M    1    20:34.11    20:34.11
330    Nathan Scheffe    Park Xc-B    691    M    1    20:38.42    20:38.42
331    Marc Moreno    Keller W-B    584    M    1    20:42.95    20:42.95
332    Travis Funderburk        948    M    3    20:44.13    20:44.13
333    Matt Cargile        983    M    1    20:44.48    20:44.48
334    Jorge Ruiz    Seven Lakes-B    802    M    3    20:47.99    20:47.99
335    Hunter Jernigan    Carroll Xc-B    434    M    3    20:50.79    20:50.79
336    Kyle Springer    Needville XC    643    M    1    20:51.37    20:51.37
337    Daniel Vegel    Carroll Xc-B    437    M    3    20:56.32    20:56.32
338    Steven Velasquez        987    M    3    20:59.13    20:59.13
339    David Forrister    Hill Country    542    M    1    20:59.40    20:59.40
340    Marcus Mitchell    Hudson XC Club-TX    557    M    3    21:00.49    21:00.49
341    Adam Berarducci    The Woodl-I    903    M    3    21:04.08    21:04.08
342    Graham Tyson    Westlake Cc-Tx    923    M    1    21:05.83    21:05.83
343    Garret Downs    Westlake Cc-Tx    918    M    1    21:10.04    21:10.04
344    Austin Opalko    The Woodl-I    908    M    3    21:11.15    21:11.15
345    Cameron Seulean    Park Xc-E    712    M    3    21:18.29    21:18.29
346    Hudson Engel        947    M    3    21:18.96    21:18.96
347    Joe Reynolds    Unattached    934    M    1    21:22.19    21:22.19
348    Nathan Holdman    Keller W-B    582    M    1    21:26.11    21:26.11
349    Nathan Batts    Paschal Xc-Tx    713    M    1    21:26.37    21:26.37
350    Austin Tate    The Woodl-I    909    M    3    21:30.86    21:30.86
351    Juan Vallade    SA Broncos-B    774    M    1    21:35.34    21:35.34
352    Haden Hickman    Hawks Xc B-Tx    517    M    1    21:38.42    21:38.42
353    Jacob Schuler    The Woodl-H    900    M    3    21:41.20    21:41.20
354    Sean McElroy    Park Xc-E    711    M    3    21:46.37    21:46.37
355    Brandon Whitney    Seven Lakes-B    805    M    3    21:48.93    21:48.93
356    Ethan Yeaman    Needville XC    644    M    1    21:51.70    21:51.70
357    Daniel Thurber    Keller W-B    586    M    1    21:58.44    21:58.44
358    Doug Clanton    Westlake Cc-Tx    917    M    1    21:59.14    21:59.14
359    Diego Ruelas    Seven Lakes-B    801    M    3    22:02.46    22:02.46
360    Brandon Smith    SA Broncos-B    773    M    1    22:07.51    22:07.51
361    Paul Cuellar    Antonian-B    376    M    1    22:10.88    22:10.88
362    Riely Mills    St. Thomas X    820    M    1    22:14.69    22:14.69
363    Stephen Arnold    Home School    546    M    3    22:32.95    22:32.95
364    Dominic Reyes    Antonian-B    380    M    1    22:38.45    22:38.45
365    Thomas Barolak    Park Xc-D    701    M    1    22:43.15    22:43.15
366    Anthony Duque        964    M    3    22:52.63    22:52.63
367    Mark Ma    The Woodl-I    907    M    3    22:53.20    22:53.20
368    Luis Mendoza    Falcon Flyers    496    M    1    23:00.85    23:00.85
369    Luis Sanchez    Falcon Flyers    497    M    1    23:03.61    23:03.61
370    Will Kuglen    Park Xc-E    708    M    3    23:06.89    23:06.89
371    Ryan Arms        970    M    3    23:23.87    23:23.87
372    Harrison Varvel    Seven Lakes-B    804    M    3    23:31.49    23:31.49
373    Corey Standley    Seven Lakes-B    803    M    3    24:10.65    24:10.65
374    Hunter Brown    The Woodl-I    904    M    3    24:31.55    24:31.55
375    Nathan Fisher    The Woodl-I    905    M    3    24:37.30    24:37.30
376    Jesse Knight    Park Xc-E    707    M    3    24:51.29    24:51.29
377    Enrique Contreras    Falcon Flyers    494    M    1    24:54.47    24:54.47
378    Carlos Saucedo    Falcon Flyers    498    M    1    30:26.21    30:26.21
379    Joseph Silva    Falcon Flyers    499    M    1    31:54.45    31:54.45
380    Carlos Bocanegra    Falcon Flyers    493    M    1    31:54.60    31:54.60

Girls Open Team Scores


Girls Open I
Place*    Name    Team    Bib No    Gender    Total Time
1    Annie Fillers    Carroll XC Club-TX    31    F    19:31.45
2    Jenny Fritz    DS Tiger Cc-Tx    76    F    19:50.37
3    Grace Kohler    SA Broncos-B    265    F    19:53.10
4    Taylor Ullmann    Carroll XC Club-TX    33    F    19:53.28
5    Kaitlynn Warren    SA Broncos-B    269    F    20:04.11
6    Morgan Baulier    Carroll XC Club-TX    27    F    20:07.62
7    Jordan Bishoff    Unattached    321    F    20:09.00
8    Sarah Cory    Carroll XC Club-TX    30    F    20:11.94
9    Lauren Bedrich    Temple Flyer    286    F    20:15.80
10    Kylee Gorney    Hebron XC Club-TX    96    F    20:19.11
11    Vicki Bottorff    Carroll XC Club-TX    29    F    20:20.86
12    Alli Choi    Park XC Club-TX    205    F    20:28.18
13    Alexis Phelps    Temple Flyer    289    F    20:28.30
14    Molly Tucker    Carroll Xc-C    50    F    20:31.04
15    Anna Lyons    The Woodlands C-C Club    292    F    20:36.39
16    Morgan Lebsack    The Woodlands C-C Club    291    F    20:37.06
17    Lauren Berry    Carroll XC Club-TX    28    F    20:39.07
18    Maddie Keen    Carroll XC Club-TX    32    F    20:41.52
19    Tiffany Messenger    Mayde Creek Tc-Tx    167    F    20:41.74
20    Diana Moreno    Royal Cc-Tx    258    F    20:42.35
21    Bailey Giles    Carroll Xc-B    44    F    20:42.38
22    Elena Arriaza    Carroll Xc-B    42    F    20:43.42
23    Marcella Reyes    Antonian XC Club    7    F    20:47.46
24    Isabella Alves    Fayetteville    82    F    20:48.93
25    Karli Ralston    Temple Flyer    290    F    20:49.51
26    Ashley Perry    Unattached    322    F    20:51.11
27    Georgianne Sator    Hebron XC Club-TX    99    F    20:52.97
28    Aubrey Hodges    Park XC Club-TX    206    F    20:57.34
29    Hanah Nichol    Dallas Metro-1-Open    67    F    20:57.50
30    Miranda Roberts    Carroll Xc-B    46    F    20:58.25
31    Ashley Martinez    Unattached    324    F    21:00.36
32    Katie Burnham    Carroll Xc-B    43    F    21:02.55
33    Celeste Neff    Park XC Club-TX    207    F    21:05.26
34    Rachel Williams    Metroplex Striders-Open1    174    F    21:06.34
35    Adela Silva    TC Cross Country    283    F    21:07.64
36    Taylor Kunkel    Needville XC    181    F    21:08.27
37    Kara Zuspan    The Woodlands C-C Club    295    F    21:08.89
38    Nicole Gomez    Brownsville Fast 7    15    F    21:13.68
39    Emma MacEachern    Temple Flyer    288    F    21:15.83
40    Lauren Porter    The Woodlands C-C Club    294    F    21:17.04
41    Alissa Desmet    SA Broncos-B    264    F    21:17.10
42    Holly Pierce    Park Xc-B    222    F    21:20.70
43    Jane Swanson    Park XC Club-TX    209    F    21:24.34
44    Fernanda Garcia    Paschal Xc-Tx    229    F    21:24.42
45    Amelia Ahner    Carroll Xc-B    41    F    21:24.49
46    Gisselle Gomez    Unattached    318    F    21:27.03
47    Melissa Pollo    Katy Red-TX    116    F    21:28.67
48    Caitlin Moran    Carroll Xc-C    49    F    21:29.40
49    Caroline McFarland    Westlake XC    305    F    21:30.46
50    Sam Young    Carroll Xc-B    47    F    21:34.55
51    Katie Klassen    DS Tiger Cc-Tx    77    F    21:34.90
52    Lauren Halliday    Hebron XC Club-TX    97    F    21:36.07
53    Jessica Eskandr    Katy Red-TX    114    F    21:40.30
54    Kelly Moran    Carroll Xc-B    45    F    21:44.49
55    Haley Vanklompenburg    Park XC Club-TX    210    F    21:44.88
56    Madeline Pitcock    Home School XC    108    F    21:45.72
57    Lindsay Roberts    Katy Red-TX    118    F    21:46.37
58    Mikaela Noriega    SA Broncos-B    266    F    21:52.43
59    Cathy Smith    Katy Red-TX    120    F    21:54.68
60    Lauren Roberts    Katy Red-TX    117    F    21:55.20
61    Kelly Cook    DS Tiger Cc-Tx    75    F    21:55.94
62    Cheyenne Morrison-Rose    Andrepont XC    5    F    21:56.91
63    Kim Carr    TC Cross Country    279    F    21:57.91
64    Hannah McGregor    Hawks Xc-Tx    93    F    21:59.05
65    Beatrice Crump    Marcus XC Club-TX    154    F    22:00.12
66    Laura Lashus    Carroll Xc-C    48    F    22:00.66
67    Kendall Duke    Hebron XC Club-TX    95    F    22:01.87
68    Rachel Martinez    Westlake XC    304    F    22:06.57
69    Jackie Dominquez    San Antonio Broncos    271    F    22:09.29
70    Stephannie Mendoza    Brownsville Fast 7    17    F    22:09.72
71    Phoebe Stewart    Marcus XC Club-TX    159    F    22:09.76
72    Leah Richmond        325    F    22:10.16
73    Courtney Johnston    Andrepont XC    4    F    22:14.81
74    Erica Pagan    Hebron XC Club-TX    98    F    22:16.00
75    Katelyn Walters    Needville XC    183    F    22:16.67
76    Morgan Rhines        317    F    22:17.00
77    Madelaine Savoie        319    F    22:19.31
78    Cecila Crump    Marcus XC Club-TX    155    F    22:20.54
79    Jessica Williams    Hebron XC Club-TX    100    F    22:27.39
80    Lisa Richins    TC Cross Country    282    F    22:28.54
81    Jazmin Hernandez    Temple Flyer    287    F    22:28.84
82    Emily Casper    TC Cross Country    280    F    22:29.07
83    Brenna Helton    Needville XC    180    F    22:29.48
84    Amber Potter    Northwest XC    197    F    22:29.90
85    Brooke Baty    Marcus XC Club-TX    153    F    22:35.41
86    Katy Kipp        323    F    22:36.88
87    Camila Cortina    Park Xc-B    220    F    22:39.90
88    Katherine Barron    Park Xc-B    219    F    22:43.61
89    Maile Curbo        315    F    22:53.20
90    Anays Lopez    Katy Red-TX    115    F    22:59.13
91    Mandi Hellwig    Katy Red-B    113    F    22:59.73
92    Sara Schmachtenberger    SA Broncos-B    267    F    23:01.42
93    Shannon Bonner    DS Tiger Cc-Tx    74    F    23:02.67
94    Emilee Simmons    Katy Red-TX    119    F    23:03.23
95    Katelyn Vinson    Hawks Xc-Tx    94    F    23:06.22
96    Caitlin Bonner    DS Tiger Cc-Tx    73    F    23:06.47
97    Samantha Foster    Andrepont XC    2    F    23:07.36
98    Anna Beth Johnson    Northwest XC    196    F    23:07.78
99    Leslie Linker    DS Tiger Cc-Tx    78    F    23:12.73
100    Melissa Morales    Marcus XC Club-TX    158    F    23:23.00
101    Julia Kraft    Marcus XC Club-TX    157    F    23:28.14
102    Arra Novak    Park Xc-B    221    F    23:28.96
103    Cristian Engelmann    San Antonio Broncos    272    F    23:32.37
104    Naomi Lucio    Brownsville Fast 7    16    F    23:33.36
105    Madison Jacobs    Keller West XC Club    132    F    23:34.49
106    Kimmy Alger    Park Xc-B    218    F    23:39.09
107    Kodi Farrell    San Antonio Broncos    273    F    23:41.55
108    Abby Grippin    Hawks Xc-Tx    92    F    23:42.71
109    Robyn Day    Northwest XC    195    F    23:45.14
110    Erika Ortiz    Brownsville Fast 7    18    F    23:50.55
111    Erin Cardona    San Antonio Broncos    270    F    23:52.52
112    Amanda Kedrowski    San Antonio Broncos    274    F    23:55.75
113    Cortney Riggs    Needville XC    182    F    23:58.49
114    Aleen Clayton    Keller West XC Club    128    F    24:04.85
115    Betsy Carr    Paschal Xc-Tx    228    F    24:11.55
116    Dara Darnell    Keller West XC Club    130    F    24:15.92
117    Daniella Rios Romero    Keller West XC Club    133    F    24:22.20
118    Berkley Brown    Northwest XC    194    F    24:25.80
119    Suzie Carrigan-Smith        320    F    24:29.63
120    Meera Rajagopalan    Park Xc-B    223    F    24:38.25
121    Taylor Roberds    Clear Lake XC Club    51    F    24:54.83
122    Jackie Rowell    Park XC Club-TX    208    F    24:59.23
123    Ashley Clayton    Keller West XC Club    129    F    25:03.46
124    Skyla Verdin        314    F    25:08.34
125    Blair Sylvester    Park Xc-B    224    F    25:26.24
126    Samantha Villareal    Paschal Xc-Tx    231    F    25:34.92
127    Morgan Bomgardner    Northwest XC    193    F    25:38.20
128    Katie Michelsen    The Woodlands C-C Club    293    F    25:52.13
129    Rileigh Bandy        316    F    26:32.81
130    Becca Bell    Paschal Xc-Tx    227    F    26:34.18
131    Claudia Cantu    Falcon Flyers    80    F    26:36.48
132    Torrie Howard    Keller West XC Club    131    F    26:38.64
133    Amanda Ynfante    Keller West XC Club    134    F    26:38.89
134    Ally Williams    Paschal-B    233    F    26:44.71
135    Jazmin Mendez        1034    F    33:11.87
136    Estefani Ruiz    Falcon Flyers    81    F    35:06.96
Boys Open Team Scores

 
 
Post as: 
History for NXN South Regional
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1 10 3 51  
2013 1 5 2 52  
2012 1 6 2 62  
2011 1 6 4 71  
2010 1 14 2 40  
2009 1 10 18 93  
2008 1 12 31 248 6
2007   2   12