Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2010 Results - California CIF SS Division 3 Prelims

Published by
Matt   May 16th 2010, 12:51am
California CIF SS Division 3 Prelims - Southern Section - May 15, 2010
Costa Mesa, CA, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 100m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 McClain, Remontay 11 Covina 10.62w +2.9 2  
2 Muhammad, Khalfani 9 Notre Dame (SO) 10.81w +2.8 3  
3 Nicholls, Chris 12 Servite 10.83w +3.2 5  
4 Wilson, Damani 12 Orange Lutheran 10.85w +2.5 1  
5 Randle, Reggie 11 Bellflower 10.89w +2.3 4  
6 McCarthy, Lukas 11 Sonora 10.99w +2.5 1  
7 Britt, Kevin 12 Nipomo 11.01w +2.9 2  
8 McDaniel, Eric 10 Notre Dame (SO) 11.01w +2.3 4  
9 Watson, Jordan 11 Cabrillo (Lompoc 11.01w +2.8 3  
10 Langham, Trent 10 Pacifica (Garden 11.02w +2.5 1  
11 Martel, Brandon 12 Barstow 11.03w +2.3 4  
12 Ayetiwa, Michael 12 Diamond Ranch 11.09w +2.9 2  
13 Washington, Dwayne 10 Gahr 11.09w +2.9 2  
14 Creek, Kevin 12 Tahquitz 11.12w +2.8 3  
15 Horine, Casey 11 Bonita 11.13w +3.2 5  
16 Shahbahrami, Kamron 11 Irvine 11.14w +2.5 1  
17 Roberts, Byron 12 South Hills 11.15w +2.9 2  
18 Willis, Joel 11 Pacifica (Garden 11.15w +2.3 4  
19 Cornish, Zacary 12 Barstow 11.17w +3.2 5  
20 Lo, Kevin 12 Oak Park 11.29w +2.5 1  
21 McCully, Toure 10 Bonita 11.31w +2.8 3  
22 Closure, Toby 11 Fullerton 11.33w +3.2 5  
23 Nelson, Jermaine 12 Yucca Valley 11.34w +3.2 5  
24 Dawood, John 10 Duarte 11.37w +2.8 3  
25 Nichols, William 10 Sonora 11.40w +2.3 4  
26 Ludden, Alonzo 11 Pomona 11.44w +2.8 3  
27 Lowery, Mikhail 12 Bolsa Grande 11.46w +2.3 4  
28 Young, Brandon 12 Rubidoux 11.52w +2.3 4  
29 Thompkins, Trevor 11 El Segundo 11.53w +2.3 4  
30 Gray, Brent 11 Corona del Mar 11.63w +2.5 1  
31 Spratt, David 12 Temple City 11.70w +3.2 5  
32 Knight, Chrisitian 10 Gabrielino 11.74w +2.5 1  
33 Trinidad, Joseph 12 La Puente 11.92w +2.9 2  
 
Mens 200m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 McClain, Remontay 11 Covina 21.24w +2.2 5  
2 Craver, Jalen 11 Woodbridge 21.34w +2.3 1  
3 Wilson, Damani 12 Orange Lutheran 21.76w +2.6 4  
4 Bedford, Matthew 12 Harvard-Westlake 21.78w +3.9 3  
6 Randle, Reggie 11 Bellflower 21.84w +2.2 5  
5 Muhammad, Khalfani 9 Notre Dame (SO) 21.98w +3.7 2  
7 McDaniel, Eric 10 Notre Dame (SO) 22.10w +3.9 3  
8 Langham, Trent 10 Pacifica (Garden 22.12w +2.3 1  
9 Creek, Kevin 12 Tahquitz 22.12w +2.3 1  
10 Holmes, Karl 11 Muir 22.15w +3.7 2  
11 Washington, Dwayne 10 Gahr 22.30w +3.7 2  
12 Champieux, Mason 11 Laguna Hills 22.38w +2.6 4  
13 Felton, Malik 11 Servite 22.39w +2.2 5  
14 Taghavi, Nami 12 Agoura 22.43w +3.7 2  
15 Wright, Daylon 12 Diamond Ranch 22.58w +3.9 3  
16 McCarthy, Lukas 11 Sonora 22.58w +2.3 1  
17 Roberts, Byron 12 South Hills 22.59w +2.6 4  
18 Bouligny, Osmund 12 Monrovia 22.79w +2.2 5  
19 Hawk, Keith 10 Wilson (Hacienda 22.81w +3.7 2  
20 Dawod, John 10 Duarte 22.88w +2.6 4  
21 Closure, Toby 11 Fullerton 22.94w +3.7 2  
22 Thomas, Larry 12 Diamond Ranch 22.98w +2.3 1  
23 Watson, Jordan 11 Cabrillo (Lompoc 22.99w +2.2 5  
24 Kelly, Brandon 12 Glenn 23.05w +3.7 2  
25 Jones, Dejuan DJ 12 Monrovia 23.14w +2.3 1  
26 Nelson, Jermaine 12 Yucca Valley 23.14w +3.9 3  
27 Sule, Doyen 11 Fullerton 23.18w +2.6 4  
28 Alvarez, Jair 10 Gladstone 23.46w +2.3 1  
29 Mitchell, William 10 Northview 23.74w +2.6 4  
30 Ford, William 12 South Pasadena 23.93w +2.2 5  
31 Rosales, Giovanny 12 La Puente 24.10w +3.9 3  
32 Knight, Christian 10 Gabrielino 24.40w +2.6 4  
 
Mens 400m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Craver, Jalen 11 Woodbridge 48.59 1  
2 Bedford, Matthew 12 Harvard-Westlake 49.38 2  
3 Cody, Uhrig 11 Santa Ynez 49.58 4  
4 Thomas, Robert 12 Granite Hills 49.60 3  
6 Wright, Daylon 12 Diamond Ranch 49.92 3  
8 Young, Sean 11 Irvine 50.35 4  
9 Perkins, Josh 10 Gahr 50.78 3  
10 Ramsey, Kimati 12 Notre Dame (SO) 51.06 4  
11 Gibson, Dorian 11 Buena Park 51.08 1  
12 Champieux, Mason 11 Laguna Hills 51.08 4  
5 Ros, Taylor 12 Brea Olinda 51.08 5  
13 Taghavi, Nami 12 Agoura 51.18 5  
14 Hawk, Keith 10 Wilson (Hacienda 51.34 1  
15 Fischer, Andrew 10 Diamond Ranch 51.35 2  
16 Hill, Matt 12 Palos Verdes 51.72 3  
17 Tedjasaputra, Shawn 11 Oak Park 52.01 2  
18 Durden, Justin 12 Bellflower 52.01 3  
19 Baublit, Tyler 11 Brea Olinda 52.06 5  
20 Varney, Eli 12 Tahquitz 52.07 1  
21 Thomas, Marquies 11 Northview 52.12 2  
22 Giles, Patrick 10 Golden Valley 52.14 2  
23 Flores, Justin 11 South Pasadena 52.27 4  
24 Chaison, Corey 11 Golden Valley 52.30 5  
25 Blow, Marcell 11 Lompoc 52.33 5  
26 Molina, Vincent 12 Fullerton 52.46 2  
27 Keseloff, Chris 12 Cerritos 52.49 4  
28 Block, Levi 12 Cabrillo (Lompoc 52.61 4  
29 Sniffin, Michael 11 Yucca Valley 52.72 5  
30 Scott, Kevin 11 Monrovia 52.79 1  
31 Pena, Jose 12 Ganesha 53.09 3  
32 Trevino, Cory 10 Hoover 53.17 3  
33 Mauk, Will 12 Atascadero 53.24 3  
34 Hilpert, Brian 12 San Dimas 53.32 1  
35 Harshaw, Brandon 10 Yucca Valley 53.61 4  
36 Alvarez, Jair 10 Gladstone 53.73 1  
37 Ranaweera, Sahan 12 Rosemead 54.01 2  
38 Varnado, Miguel 10 Apple Valley 55.58 2  
39 Haynes, Sean 12 Alemany 56.63 5  
 
Mens 800m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Reck, Connor 11 Santa Ynez 1:57.17 1  
5 Kingsland, Josh 11 Woodbridge 1:57.24 1  
2 Guadagnini, Frank 11 Servite 1:57.52 1  
6 Stanton, Conor 12 Servite 1:57.69 1  
3 Fleming, Derrick 12 Woodbridge 1:58.01 1  
4 Conway, Will 11 Notre Dame (SO) 1:58.46 1  
7 Trejo, Arturo 12 St. John Bosco 1:58.64 1  
8 Stevens, Cameron 11 Oak Park 1:58.71 1  
9 Souza, Zander 10 Paso Robles 1:59.36 1  
10 Myers, Blake 10 Corona del Mar 1:59.53 1  
11 Unno, Justin 10 Palos Verdes 2:00.05 1  
12 Wright, Kevin 12 Rim of the World 2:00.08 1  
13 Salvary, Jared 12 Brea Olinda 2:00.12 1  
14 Wilson, Kyle 12 Servite 2:00.13 1  
15 Giemont, Derek 11 Santa Margarita 2:00.63 1  
16 Holcomb, Mike 12 Santa Margarita 2:00.86 1  
17 McBride, Max 10 Brea Olinda 2:01.02 1  
18 Salcedo, Justin 11 Covina 2:01.16 1  
19 Flores, Mario 12 St. John Bosco 2:01.26 1  
20 Vanderschans, Chris 12 Harvard-Westlake 2:01.57 1  
21 Martin, Jorge 12 Estancia 2:01.73 1  
22 Love, Tanner 9 Irvine 2:01.84 1  
23 Martinez, Kristian 10 Golden Valley 2:02.11 1  
24 Wong, Doug 10 Agoura 2:02.38 1  
25 Mundo, Gilbert 11 South Hills 2:02.43 1  
26 Hoffman, Kevin 12 La Canada 2:02.46 1  
27 Szczypiorski, Andrew 11 Burroughs (Ridge 2:02.58 1  
28 Abram, Perez 10 Buena Park 2:02.67 1  
29 Bonilla, Hector 12 Laguna Hills 2:02.97 1  
30 Moreno, Angel 12 Bassett 2:03.03 1  
31 Kopperud, Grayson 12 South Pasadena 2:03.05 1  
32 Gonzalez, Wally 12 Bishop Montgomer 2:03.13 1  
33 Orosco, Tyler 11 Charter Oak 2:03.53 1  
34 Purcell, Ryan 11 Northwood 2:03.62 1  
35 Hernandez, Fernando 11 South El Monte 2:04.30 1  
36 Grenier, Ryan 11 Servite 2:04.50 1  
37 Cohen, Peter 12 Palos Verdes 2:05.05 1  
38 Fasana, Devin 10 Bonita 2:05.51 1  
39 Gonzalez, Danny 10 Artesia 2:05.61 1  
40 Gonzalez, Sergio 11 Bellflower 2:05.88 1  
41 Balderas, Paul 12 Diamond Ranch 2:06.12 1  
42 Rodrigues, Ryan 10 Northwood 2:06.66 1  
43 Cano, Jonathon 12 Rancho Alamitos 2:11.48 1  
 
Mens 1600m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Pons, Sam 11 South Pasadena 4:16.43 1  
4 Rosales, Daniel 12 Apple Valley 4:17.36 1  
2 Stanton, Conor 12 Servite 4:18.42 1  
5 Perez, Jayson 12 South El Monte 4:20.29 1  
6 Macmiller, Shane 11 Crespi 4:21.44 1  
7 Bradford, Evan 12 San Marcos 4:21.81 1  
8 Griego, Ishmael 10 Granite Hills 4:23.81 1  
9 Flores, Mario 12 St. John Bosco 4:24.72 1  
3 Daedler, Andrew 11 Brea Olinda 4:25.73 1  
10 Deardorff, Briggs 11 Santa Barbara 4:25.96 1  
11 Myers, Blake 10 Corona del Mar 4:26.40 1  
12 Venegas, Moises 12 Cathedral 4:26.46 1  
13 Cohen, Peter 12 Palos Verdes 4:26.71 1  
14 Rodriguez, Lorenzo 12 South Hills 4:27.26 1  
15 Nguyen, Cody 10 Brea Olinda 4:28.05 1  
16 Ghoury, Mueen 11 Rubidoux 4:29.22 1  
17 Haugen, Brandon 11 Burroughs (Ridge 4:29.39 1  
18 Garcia, Andrew 12 Nipomo 4:29.53 1  
19 Espinoza, Joel 12 Rancho Alamitos 4:32.43 1  
20 Espinoza, Eric 12 Bonita 4:33.22 1  
21 Quintanilla, Bryan 11 Agoura 4:33.62 1  
22 Rosales, Caleb 12 Burroughs (Ridge 4:34.52 1  
23 Callison, Alan 11 Northview 4:34.53 1  
24 Gertmenian, Avi 12 Duarte 4:34.60 1  
25 Pena, Daniel 11 Cabrillo (Lompoc 4:34.92 1  
26 Magallan, Chris 12 Gahr 4:35.07 1  
27 Wilson, Kyle 12 Servite 4:35.58 1  
28 Skaggs, Adam 11 La Canada 4:37.11 1  
29 Folgar, Alfredo 12 Northview 4:38.82 1  
30 Frey, Scott 12 Oak Park 4:39.31 1  
31 Mills, Michael 11 Rim of the World 4:39.70 1  
32 Vasquez, Cesar 12 Cathedral 4:40.28 1  
33 Martinez, Brandon 11 El Monte 4:41.33 1  
34 Ontiveros, Kevin 11 Azusa 4:42.26 1  
35 Moore, Jacob 12 Paso Robles 4:42.61 1  
36 Perez, Angel 10 Rubidoux 4:43.54 1  
37 De La Vara, Louis 10 Apple Valley 4:44.14 1  
38 Orosco, Israel 12 Azusa 4:44.62 1  
39 Sigala, Xavier 12 Northview 4:46.15 1  
40 Reyes, John 10 Cathedral 4:52.77 1  
41 Castillo, Gus 10 Santa Paula 4:56.57 1  
42 Magallon, Mauri 11 Rancho Alamitos 5:03.70 1  
43 Cwik, Anton 11 La Canada 5:07.39 1  
 
Mens 3200m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Pons, Sam 11 South Pasadena 9:18.83 1  
2 Martinez, Carlos 12 St. John Bosco 9:20.41 1  
3 Diaz, Jonah 10 Palos Verdes 9:20.89 1  
4 Totten, Seth 12 Golden Valley 9:21.43 1  
5 Fay, Dustin 12 Rim of the World 9:21.53 1  
6 Rosales, Daniel 12 Apple Valley 9:22.94 1  
7 Zukerman, Chase 12 Palos Verdes 9:24.08 1  
8 Charara, Mohammad 12 Buena Park 9:25.07 1  
9 Tebbe, Alex 12 Pacifica (Garden 9:30.17 1  
10 Pugh, Brandon 10 San Juan Hills 9:31.15 1  
11 Smith, Myles 9 St. John Bosco 9:33.37 1  
12 Martinez, Danny 10 St. John Bosco 9:34.98 1  
13 Paulson, Jacob 12 Palos Verdes 9:36.41 1  
14 Daedler, Andrew 11 Brea Olinda 9:37.74 1  
15 Nguyen, Cody 10 Brea Olinda 9:41.25 1  
16 Garcia, Andrew 12 Nipomo 9:42.20 1  
17 Ramirez, David 10 Buena Park 9:42.22 1  
18 Ghoury, Mueen 11 Rubidoux 9:42.76 1  
19 Jimenez, Auburn 12 St. John Bosco 9:44.49 1  
20 Jordan, Cody 11 Granite Hills 9:47.06 1  
21 Ramirez, Elliott 10 Brea Olinda 9:48.00 1  
22 McManus, Jimmy 12 Granite Hills 9:48.60 1  
23 Lucas, Richard 11 Notre Dame (SO) 9:51.53 1  
24 Rodriguez, Lorenzo 12 South Hills 9:54.58 1  
25 Hannah, Joseph 12 St. John Bosco 9:55.03 1  
26 Fimbres, Blayze 12 Don Bosco 9:55.35 1  
27 Fierros, Anthony 12 St. John Bosco 9:55.86 1  
28 Venegas, Moises 12 Cathedral 9:56.80 1  
29 Perez, Jayson 12 South El Monte 9:57.52 1  
30 Villinueva, Steven 11 Cabrillo (Lompoc 9:57.85 1  
31 Blum, Miles 10 West Torrance 9:58.21 1  
32 Gertmenian, Avi 12 Duarte 9:58.55 1  
33 Callison, Alan 11 Northview 9:58.84 1  
34 Aranda, Salvador 12 Apple Valley 9:59.49 1  
35 Sigala, Xavier 12 Northview 10:01.37 1  
36 Vasquez, Cesar 12 Cathedral 10:04.34 1  
37 Castro, Paul 12 Orange Lutheran 10:06.62 1  
38 Pena, Daniel 11 Cabrillo (Lompoc 10:07.93 1  
39 Sager, Robert 11 Granite Hills 10:08.48 1  
40 Ontiveros, Kevin 11 Azusa 10:09.25 1  
41 Frey, Scott 12 Oak Park 10:09.32 1  
42 Castillo, Adrian 10 Don Bosco 10:13.06 1  
43 Santiago, Mark 11 Banning 10:14.06 1  
44 Espinoza, Eric 12 Bonita 10:14.14 1  
45 Garcia, Christian 10 Bellflower 10:16.14 1  
46 Espinoza, Pofirio 11 Rancho Alamitos 10:19.67 1  
47 Perez, Angel 10 Rubidoux 10:26.56 1  
48 Folgar, Alfredo 12 Northview 10:27.80 1  
49 Weiner, Jon 11 South Pasadena 10:32.01 1  
50 Castillo, Gus 10 Santa Paula 10:35.91 1  
51 Lankey, Erick 11 La Canada 10:52.04 1  
 
Mens 110m Hurdles Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Cabral, Jonathan 11 Agoura 14.07 1  
2 Hines, Koree 12 Diamond Ranch 14.39 2  
3 Gibson, Ryan 12 Diamond Ranch 14.48 5  
4 Darko, Joey 12 Golden Valley 14.61 6  
5 Moran, Karl 12 Burroughs (Ridge 14.74 3  
6 Johnson, Darien 12 Bishop Amat 14.88 4  
7 Wayne, Slater 12 Notre Dame (SO) 15.03 2  
8 Sule, Doyen 11 Fullerton 15.27 6  
9 Peters, Michael 12 Granite Hills 15.28 6  
10 Barnes, Kevante 11 Tahquitz 15.29 1  
11 Thompson, Michael 12 San Dimas 15.37 5  
12 McPhearson, Greg 12 Alemany 15.45 1  
13 Hunter, Montez 12 Artesia 15.48 1  
14 Arganda, Mark 12 Servite 15.53 2  
15 Knowles, James 10 St. Francis 15.54 1  
16 Hanna, Duane 12 Nipomo 15.60 3  
17 Kirkwood, Bennie 12 San Marcos 15.63 2  
18 Chiao, Kevin 9 Gabrielino 15.66 4  
19 Koch, Aleksander 11 Paso Robles 15.68 5  
20 Palmer, Robert 11 Santa Barbara 15.68 4  
21 Blodgett, Austin 12 Corona del Mar 15.70 6  
22 Nelson, Michael 11 Orange Lutheran 15.78 2  
23 Johnson, Brent 12 La Canada 15.91 3  
24 Roach, Joseph 12 Hoover 15.94 4  
25 Hernandez, Imer 10 Paso Robles 15.95 3  
26 Parson, Blake 11 South Pasadena 16.05 2  
27 Markham, Parker 12 Oak Park 16.13 5  
28 Mousseau, Phillip 12 Wilson (Hacienda 16.25 6  
29 Sedam, Sameer 12 Gladstone 16.26 2  
30 Tat, Kevin 12 Temple City 16.26 6  
31 Dang, Xuan 11 La Quinta (Westm 16.36 3  
32 Chavez, Diego 12 Gabrielino 16.40 3  
33 Quesenberry, David 12 Pacifica (Garden 16.41 5  
35 Nicholson, Michael 11 Yucca Valley 16.54 6  
36 Ortega, Jeremy 11 Northview 16.58 6  
37 Alvarez, Fabian 12 Sierra Vista 16.71 4  
38 Hardy, William   Antelope Valley 16.78 5  
39 Ruiz, Martin 12 Santa Paula 17.03 2  
40 Salvary, Dylan 12 Brea Olinda 17.60 4  
41 Eral, Floyd 11 Pomona 17.87 1  
42 Ambers, Damian 10 Apple Valley 18.77 1  
43 Lewis, Zabeon 12 Desert Hot Sprin 21.04 5  
-- Reynolds, Nick 11 Apple Valley FS 3  
-- Wallace, Josh 11 Azusa DNF 5  
-- Tripp, Eddie 12 Muir DNF 5  
 
Mens 300m Hurdles Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Cabral, Jonathan 11 Agoura 38.35 1  
2 Moran, Karl 12 Burroughs (Ridge 39.37 4  
3 Peters, Micahel 12 Granite Hills 39.67 5  
3 Phillips, Brandon 12 Irvine 39.67 2  
6 Coaxam, Matthew 12 Citrus Hill 39.83 5  
5 Reynolds, Nick 11 Apple Valley 39.86 3  
7 Wayne, Slater 12 Notre Dame (SO) 40.02 5  
8 Bennett, Bryan 12 Crespi 40.11 2  
9 Sedam, Sameer 12 Gladstone 40.33 1  
10 Roach, Joseph 12 Hoover 40.69 1  
11 Koch, Aleksander 11 Paso Robles 40.77 1  
12 Lake, Tristan 11 San Marcos 40.82 4  
13 McPhearson, Greg 12 Alemany 40.83 4  
14 Gibson, Ryan 12 Diamond Ranch 41.24 5  
15 Joergensen, Villads 12 San Marcos 41.45 1  
16 Parson, Blake 11 South Pasadena 41.48 5  
17 Barnes, Kevante 11 Tahquitz 41.55 3  
18 Nelson, Joshua 10 Wilson (Hacienda 41.67 5  
19 Quesenberry, David 12 Pacifica (Garden 41.73 5  
20 Thompson, Michael 12 San Dimas 41.91 2  
21 Hayes, Nikko 9 Lompoc 42.29 2  
22 Mahmood, Ahmed 11 El Segundo 42.54 1  
23 Mathweson, Parker 11 San Juan Hills 42.69 4  
24 Ortega, Jeremy 11 Northview 42.71 2  
25 Chiu, Kyle 11 Covina 42.83 3  
26 Huynh, Alex 11 Bolsa Grande 42.84 1  
27 Alvarez, Fabian 12 Sierra Vista 42.94 2  
28 Eason, Alvin 12 Apple Valley 42.97 3  
29 Washington, Tyrell 11 Desert Hot Sprin 43.34 4  
30 Tran, Benz 12 Gabrielino 43.51 3  
31 Chavez, Diego 12 Mountain View 43.57 5  
33 Guzman, Christian 10 Desert Hot Sprin 43.91 2  
34 Johnson, Brent 12 La Canada 44.05 3  
35 Lin, Joel 12 South Pasadena 44.24 4  
36 Hunter, Montez 12 Artesia 44.32 2  
-- Fischer, Andrew 10 Diamond Ranch FS 3  
 
Mens 4x100m Relay Division 3 Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Relay Team   Notre Dame (SO) 41.84 1  
2 Relay Team   Gahr 42.49 3  
3 Relay Team   Bellflower 42.58 4  
4 Relay Team   Servite 42.66 2  
6 Relay Team   Irvine 43.16 3  
7 Relay Team   Diamond Ranch 43.19 4  
5 Relay Team   Bonita 43.21 5  
8 Relay Team   Agoura 43.28 5  
9 Relay Team   Corona del Mar 43.35 3  
10 Relay Team   Woodbridge 43.41 1  
11 Relay Team   Pacifica (Garden 43.43 2  
12 Relay Team   Covina 43.46 1  
13 Relay Team   Nipomo 43.48 5  
14 Relay Team   Santa Ynez 43.54 4  
15 Relay Team   Sonora 43.67 1  
16 Relay Team   Bishop Montgomer 43.72 3  
17 Relay Team   Oak Park 43.73 2  
18 Relay Team   Cathedral 43.98 3  
19 Relay Team   Fullerton 44.03 5  
20 Relay Team   Artesia 44.10 1  
21 Relay Team   Brea Olinda 44.25 2  
22 Relay Team   South Hills 44.39 3  
23 Relay Team   Tahquitz 44.40 2  
24 Relay Team   Monrovia 44.43 5  
25 Relay Team   Granite Hills 44.52 4  
26 Relay Team   Cabrillo (Lompoc 44.83 3  
27 Relay Team   South Pasadena 44.94 2  
28 Relay Team   Apple Valley 45.13 4  
29 Relay Team   San Dimas 45.20 3  
30 Relay Team   Pomona 45.45 1  
31 Relay Team   Gabrielino 45.48 5  
32 Relay Team   Bolsa Grande 45.96 1  
33 Relay Team   La Puente 46.16 2  
34 Relay Team   Paso Robles 46.36 4  
35 Relay Team   Temple City 46.45 5  
36 Relay Team   El Segundo 46.71 1  
-- Relay Team   Orange Lutheran DNF 4  
-- Relay Team   Morningside DQ 4  
-- Relay Team   Citrus Hill DQ 5  
 
Mens 4x400m Relay Division 3 Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Relay Team   Woodbridge 3:21.51 1  
7 Relay Team   Diamond Ranch 3:22.71 1  
8 Relay Team   Santa Ynez 3:25.06 1  
2 Relay Team   Irvine 3:25.14 5  
3 Relay Team   Servite 3:25.32 6  
4 Relay Team   Brea Olinda 3:26.13 3  
9 Relay Team   Granite Hills 3:26.34 6  
10 Relay Team   Harvard-Westlake 3:26.44 3  
5 Relay Team   Notre Dame (SO) 3:26.46 2  
11 Relay Team   Orange Lutheran 3:27.59 5  
12 Relay Team   Oak Park 3:28.00 6  
13 Relay Team   Inglewood 3:28.32 6  
14 Relay Team   Golden Valley 3:29.28 3  
6 Relay Team   Alemany 3:29.88 4  
15 Relay Team   San Marcos 3:30.61 3  
16 Relay Team   Corona del Mar 3:30.76 1  
17 Relay Team   Cabrillo (Lompoc 3:31.58 2  
18 Relay Team   Muir 3:31.66 4  
19 Relay Team   Atascadero 3:31.96 1  
20 Relay Team   Agoura 3:33.07 5  
21 Relay Team   Gahr 3:33.56 5  
22 Relay Team   Bellflower 3:33.75 2  
23 Relay Team   South Pasadena 3:34.19 4  
24 Relay Team   Monrovia 3:34.45 2  
25 Relay Team   Covina 3:35.12 4  
26 Relay Team   Northview 3:36.11 6  
27 Relay Team   Nipomo 3:36.47 2  
28 Relay Team   Gabrielino 3:37.48 4  
29 Relay Team   Wilson (Hacienda 3:37.98 1  
30 Relay Team   South Hills 3:38.57 5  
31 Relay Team   Tahquitz 3:38.59 6  
32 Relay Team   Fullerton 3:38.61 3  
33 Relay Team   Ganesha 3:38.91 2  
34 Relay Team   Apple Valley 3:38.95 4  
35 Relay Team   Bolsa Grande 3:39.49 6  
36 Relay Team   Santa Barbara 3:39.68 6  
37 Relay Team   Yucca Valley 3:40.22 5  
38 Relay Team   Bonita 3:40.22 1  
39 Relay Team   Bassett 3:42.23 3  
40 Relay Team   Ocean View 3:45.21 4  
41 Relay Team   Sierra Vista 3:46.82 3  
42 Relay Team   Desert Mirage 3:49.72 4  
 
Mens Shot Put Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Greenberg, Brandon 12 Crespi 59-11.75(18.28m) 1  
2 Alarcon, Hector 11 Mountain View 53-06.75(16.33m) 1  
3 Sulka, Tyler 12 Notre Dame (SO) 52-10.00(16.10m) 1  
4 Kirkland, Justin 12 Notre Dame (SO) 52-07.50(16.04m) 1  
5 Munyer, Daniel 12 Notre Dame (SO) 52-04.00(15.95m) 1  
6 Ryan, Jack 12 Nipomo 52-00.00(15.85m) 1  
7 Spinas, Dalton 12 Atascadero 50-09.00(15.47m) 1  
8 Roberson, Arren 12 Desert Hot Sprin 50-08.00(15.44m) 1  
9 Gottschalk, Ben 12 Notre Dame (SO) 49-11.75(15.23m) 1  
10 Perez, David 12 Servite 49-09.00(15.16m) 1  
11 Painter, Eric 12 Buena Park 49-03.00(15.01m) 1  
11 Monina, Aaron 12 Oak Park 49-03.00(15.01m) 1  
13 Cullors, Dmitri 11 Atascadero 49-00.00(14.94m) 1  
14 Ostrove, Mitchell 12 Oak Park 48-08.75(14.85m) 1  
15 Morgan, John 12 Santa Ynez 48-05.00(14.76m) 1  
16 Olsen, Brett 12 Burroughs (Ridge 47-07.50(14.52m) 1  
16 Lee, Brent 11 Brea Olinda 47-07.50(14.52m) 1  
18 Guerra, Jose 11 Bellflower 47-06.00(14.48m) 1  
18 Ivory, Kristaan 11 Cathedral 47-06.00(14.48m) 1  
18 Landingham, Richie 11 San Juan Hills 47-06.00(14.48m) 1  
21 Dvoracek, Kenneth 12 Yucca Valley 47-04.00(14.43m) 1  
22 Parent, Tyler 12 Santa Barbara 46-10.00(14.27m) 1  
23 Cheek, Buddy 12 Servite 45-05.50(13.86m) 1  
24 Pulido, Robert 12 Apple Valley 45-02.75(13.79m) 1  
25 Leggett, Allen 12 Muir 45-00.00(13.72m) 1  
26 Rodriguez, Cristian 10 Desert Mirage 44-11.50(13.70m) 1  
27 Robles, Pedro 11 Mountain View 44-07.75(13.61m) 1  
28 Rodriguez, Mikel 11 Tahquitz 44-07.50(13.60m) 1  
29 Kovar, Jayson 10 Burroughs (Ridge 44-06.50(13.58m) 1  
30 King, Brandon 12 Artesia 44-06.25(13.57m) 1  
31 Oifoh, Nicholas 12 Cerritos 44-04.50(13.53m) 1  
32 Hall, Corrie 12 Apple Valley 43-09.00(13.34m) 1  
33 Uzo-Okerike, Ari 11 San Juan Hills 43-08.75(13.33m) 1  
34 Valdez, Stephen 11 Bishop Amat 43-02.50(13.17m) 1  
35 Kay, Corbin 12 Costa Mesa 42-00.75(12.82m) 1  
36 Flores, Rito 10 La Puente 41-06.00(12.65m) 1  
-- Tominac, Matt 12 Crespi FOUL(--) 1  
-- Dennis, Dalton 12 Rim of the World FOUL(--) 1  
-- Nonu, Peter 11 South Hills DQ(--) 1  
 
Mens Discus Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Olsen, Brett 12 Burroughs (Ridge 175-00(53.34m) 1  
2 Sepulvea, Matt 11 Paso Robles 158-01(48.18m) 1  
3 Hughes, Albert 11 Pacifica (Garden 155-10(47.50m) 1  
4 Perez, David 12 Servite 153-11(46.91m) 1  
5 Alarcon, Hector 11 Mountain View 153-08(46.84m) 1  
6 Ryan, Jake 12 Nipomo 151-06(46.18m) 1  
7 Henggeler, Daniel 12 West Torrance 150-07(45.90m) 1  
8 Vasquez, Matt 11 Irvine 149-05(45.54m) 1  
9 Parent, Tyler 12 Santa Barbara 148-01(45.14m) 1  
10 Dvoracek, Kenneth 12 Yucca Valley 147-04(44.91m) 1  
11 Kirkland, Justin 12 Notre Dame (SO) 146-05(44.63m) 1  
12 Vaca, Evan 12 Irvine 146-02(44.55m) 1  
13 Orduno, Christian 11 Bishop Amat 143-05(43.71m) 1  
13 Spinas, Dalton 12 Atascadero 143-05(43.71m) 1  
15 Kovar, Jayson 10 Burroughs (Ridge 141-02(43.03m) 1  
16 Caldwell-Meeks, Malcolm 12 Harvard-Westlake 140-05(42.80m) 1  
17 Leber, Matthew 12 Bonita 138-10(42.32m) 1  
18 Tizzard, Jacob 10 Apple Valley 137-09(41.99m) 1  
19 More, Andrew 11 Pacifica (Garden 137-07(41.94m) 1  
20 Ponce, Omar 12 La Quinta (Westm 137-01(41.78m) 1  
21 Griffin, Gamari 12 Antelope Valley 137-00(41.76m) 1  
22 Pesquera, Marcus 12 Rim of the World 135-00(41.15m) 1  
23 Leovao, Jean 12 Bellflower 134-05(40.97m) 1  
24 King, Brandon 12 Artesia 134-00(40.84m) 1  
25 Russell, Mark 11 Sonora 132-11(40.51m) 1  
26 Martinez, Anthony 9 Fullerton 131-11(40.21m) 1  
27 Gonzales, Angel 11 San Dimas 128-09(39.24m) 1  
28 Espinoza, Rafael 12 El Monte 125-10(38.35m) 1  
29 Pulido, Nicholas 12 Apple Valley 123-03(37.57m) 1  
30 Chang, Jeremy 11 Oak Park 121-10(37.13m) 1  
31 Morgan, John 12 Santa Ynez 120-11(36.86m) 1  
32 Goule, Aron 12 Yucca Valley 119-06(36.42m) 1  
33 Kay, Corbin 12 Costa Mesa 119-03(36.35m) 1  
34 Flores, Rito 10 La Puente 119-02(36.32m) 1  
35 Cookmeyer, Michael 12 Charter Oak 118-09(36.20m) 1  
36 Oifoh, Nicholas 12 Cerritos 114-10(35.00m) 1  
37 Ibanez, Eric 12 St. John Bosco 112-05(34.26m) 1  
38 Li, Jeffrey 12 Temple City 111-06(33.99m) 1  
39 Brown, Allen 12 San Dimas 110-00(33.53m) 1  
40 Brillhart, Aric 12 Duarte 100-00(30.48m) 1  
41 Lemmons, Tarez 11 Bonita 99-05(30.30m) 1  
-- Madden, Walker 12 Yucca Valley ND(--) 1  
-- De Cou, Scott 11 Woodbridge ND(--) 1  
-- Ramirez, Jesus 12 La Puente ND(--) 1  
 
Mens High Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Hahn, Mason 12 Orange Lutheran 6-02.00(1.88m) 1  
2 Turner, Ronnie 11 Antelope Valley 6-02.00(1.88m) 1  
3 Koch, Aleksander 11 Paso Robles 6-02.00(1.88m) 1  
4 Washington, Darien 10 Orange Lutheran 6-02.00(1.88m) 1  
5 Koss, Jared 11 Woodbridge 6-02.00(1.88m) 1  
6 Roberson, Larry 11 Granite Hills 6-02.00(1.88m) 1  
7 Yang, Shuno 10 Temple City 6-02.00(1.88m) 1  
8 Lemons, Spencer 11 San Luis Obispo 6-02.00(1.88m) 1  
9 Kirkwood, Bennie 12 San Marcos 6-02.00(1.88m) 1  
10 Reed, Nate 12 San Marcos 6-00.00(1.83m) 1  
10 Snyder, Kyler 12 Atascadero 6-00.00(1.83m) 1  
10 Nelson, Matthew 11 South Pasadena 6-00.00(1.83m) 1  
10 Duarte, Alex 11 Pacifica (Garden 6-00.00(1.83m) 1  
10 Lefebvre, James 11 Apple Valley 6-00.00(1.83m) 1  
14 Jones, Jared 12 Diamond Ranch 6-00.00(1.83m) 1  
14 Francis, James 12 Charter Oak 6-00.00(1.83m) 1  
14 Clark, Willam 11 La Canada 6-00.00(1.83m) 1  
14 Klug, Ian 11 Corona del Mar 6-00.00(1.83m) 1  
14 Horine, Garret 10 Bonita 6-00.00(1.83m) 1  
-- Ruiz, Martin 12 Santa Paula NH(--) 1  
-- Yarber, Mason 11 Covina NH(--) 1  
-- Mahmood, Ahmed 11 El Segundo NH(--) 1  
-- Bentz, Graham 12 Palos Verdes NH(--) 1  
-- Sutton, Chris 12 San Dimas NH(--) 1  
-- Tran, Thao 11 Cerritos NH(--) 1  
-- Ward, Zach 12 Northview NH(--) 1  
-- Elias, Aidan 10 Notre Dame (SO) NH(--) 1  
-- Levine, Corey 12 Rancho Alamitos NH(--) 1  
-- Felix, Jonathan 12 Mountain View NH(--) 1  
-- Scott, Colin 11 Tustin NH(--) 1  
-- Jackson, Carlos 12 Barstow NH(--) 1  
-- Cooper, Deontrae 12 Citrus Hill NH(--) 1  
-- Reed, Desmond 10 Azusa NH(--) 1  
-- Daley, Luke 11 Costa Mesa NH(--) 1  
-- Benitez, Juan 12 Mountain View NH(--) 1  
-- Lopez, Jesus 11 El Monte NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Smith, Derron 12 Banning 23-02.25(7.07m) nwi 1  
2 Cherry, Marquise 11 Diamond Ranch 22-03.00(6.78m) nwi 1  
3 Harris, Michael 10 Monrovia 22-01.00(6.73m) nwi 1  
4 Sule, Doyen 11 Fullerton 21-09.00(6.63m) nwi 1  
5 Lowery, Mikhail 12 Bolsa Grande 21-08.00(6.60m) nwi 1  
6 Thompson, Michael 12 San Dimas 21-06.00(6.55m) nwi 1  
7 Behan, Kevin 12 West Torrance 21-05.00(6.53m) nwi 1  
8 Golden, Tim 11 Servite 21-03.00(6.48m) nwi 1  
9 Wong, Michael 12 Wilson (Hacienda 21-03.00(6.48m) nwi 1  
10 Lo, Kevin 12 Oak Park 21-02.00(6.45m) nwi 1  
11 Young, Brandon 12 Rubidoux 21-02.00(6.45m) nwi 1  
12 Guevara, Jim 11 Cerritos 21-00.00(6.40m) nwi 1  
13 Wee, Andrew 10 Gabrielino 20-09.00(6.32m) nwi 1  
14 Lemons, Spencer 11 San Luis Obispo 20-08.00(6.30m) nwi 1  
14 Henderson, Cody 11 Servite 20-08.00(6.30m) nwi 1  
16 Vasquez, Enrique 11 Sonora 20-06.00(6.25m) nwi 1  
17 Brown, Devante 10 San Dimas 20-04.00(6.20m) nwi 1  
17 Abate, Elie 11 Woodbridge 20-04.00(6.20m) nwi 1  
19 Davis, Jimmie 12 Buena Park 20-03.00(6.17m) nwi 1  
20 Terrell, Brendan 10 San Juan Hills 20-02.00(6.15m) nwi 1  
20 Koch, Aleksander 11 Paso Robles 20-02.00(6.15m) nwi 1  
22 Arellano, Scott 12 Santa Ynez 20-01.00(6.12m) nwi 1  
22 Meeker, Cameron 11 La Canada 20-01.00(6.12m) nwi 1  
22 Smith, Kennedy 10 Apple Valley 20-01.00(6.12m) nwi 1  
25 Millon, Jabre 11 Bonita 19-10.00(6.05m) nwi 1  
26 Walker, Alidre 10 Golden Valley 19-09.00(6.02m) nwi 1  
26 Sedam, Sameer 12 Gladstone 19-09.00(6.02m) nwi 1  
26 Sabo, Samuel 11 Rancho Alamitos 19-09.00(6.02m) nwi 1  
26 Cooley, Jamarie   Murrieta Mesa 19-09.00(6.02m) nwi 1  
30 Adamson, George 12 South Pasadena 19-08.00(5.99m) nwi 1  
31 Huynh, Matthew 12 La Quinta (Westm 19-03.00(5.87m) nwi 1  
32 Thompson, Deven 9 Covina 19-00.00(5.79m) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Rowen, Shane 11 San Marcos 45-05.50(13.86m) nwi 1  
2 Millon, Jabre 11 Bonita 45-02.00(13.77m) nwi 1  
3 Upson, Devin 12 Paso Robles 44-04.50(13.53m) nwi 1  
4 Bennett, Bryan 12 Crespi 44-02.00(13.46m) nwi 1  
5 Liehr, Jason 12 Palos Verdes 43-09.00(13.34m) nwi 1  
6 Flournoy, Cavion 11 Apple Valley 43-08.00(13.31m) nwi 1  
7 Johnson, Justin 10 St. John Bosco 43-06.00(13.26m) nwi 1  
8 Harris, Michael 10 Monrovia 43-04.00(13.21m) nwi 1  
9 Haynes, Damian 12 Bishop Amat 43-03.50(13.20m) nwi 1  
10 Schexnayder, Mayan 11 South Pasadena 43-02.00(13.16m) nwi 1  
11 Lewis, Zabeon 12 Desert Hot Sprin 43-00.50(13.12m) nwi 1  
12 Nelson, Jermaine 12 Yucca Valley 42-09.00(13.03m) nwi 1  
13 Butler, Jordan 11 Bonita 42-08.75(13.02m) nwi 1  
14 Ellis, Braylon 12 Centennial (Comp 42-08.50(13.02m) nwi 1  
15 Vasquez, Enriquez 11 Sonora 42-05.50(12.94m) nwi 1  
15 Reed, Nate 12 San Marcos 42-05.50(12.94m) nwi 1  
15 Mahmood, Ahmed 11 El Segundo 42-05.50(12.94m) nwi 1  
18 Davenport, Jalen 11 Cabrillo (Lompoc 42-04.00(12.90m) nwi 1  
19 Hull, Justin 10 Laguna Hills 42-03.75(12.90m) nwi 1  
20 Nelson, Matthew 11 South Pasadena 42-02.50(12.87m) nwi 1  
21 Thomas, Larry 12 Diamond Ranch 42-01.00(12.83m) nwi 1  
22 Thompson, Deven 9 Covina 41-11.00(12.78m) nwi 1  
22 Chiu, Kyle 11 Covina 41-11.00(12.78m) nwi 1  
24 Lemons, Spencer 11 San Luis Obispo 41-10.00(12.75m) nwi 1  
25 Iwuoma, Destany 11 Muir 41-09.00(12.73m) nwi 1  
26 McDade, Kendrec 12 Azusa 41-08.50(12.71m) nwi 1  
26 Lowery, Mikhail 12 Bolsa Grande 41-08.50(12.71m) nwi 1  
28 Kellogg, Emmett 12 Pacifica (Garden 41-08.00(12.70m) nwi 1  
29 Davis, Jimmie 12 Buena Park 41-05.50(12.64m) nwi 1  
29 Tejeda, Daniel 10 Servite 41-05.50(12.64m) nwi 1  
31 Aguilar, Angel 11 Mountain View 41-04.00(12.60m) nwi 1  
32 Abate, Elie 11 Woodbridge 41-03.00(12.57m) nwi 1  
33 Smith, Dezmond 10 Bellflower 40-09.00(12.42m) nwi 1  
34 Terrell, Brendan 10 San Juan Hills 40-06.50(12.36m) nwi 1  
35 Ward, Zach 12 Northview 40-06.00(12.34m) nwi 1  
36 Reyna, Miguel 11 South Hills 40-02.50(12.26m) nwi 1  
37 Rios, Antonio 12 Santa Paula 39-08.00(12.09m) nwi 1  
38 Sandoval, Jacob 12 La Puente 39-00.50(11.90m) nwi 1  
39 Tedjasaputra, Shawn 11 Oak Park 38-03.50(11.67m) nwi 1  
40 Hendricks, Connor 10 Yucca Valley 38-02.50(11.65m) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Ueng, Philippe 10 Temple City 13-09.00(4.19m) 1  
1 Manke, Jared 12 South Hills 13-09.00(4.19m) 1  
1 Huang, Merlin 12 Gabrielino 13-09.00(4.19m) 1  
1 Limon, Tevin 10 Nipomo 13-09.00(4.19m) 1  
1 Severin, Scott 12 Covina 13-09.00(4.19m) 1  
1 Stark, Connor 10 Oak Park 13-09.00(4.19m) 1  
1 Anderson, Scott 12 Santa Margarita 13-09.00(4.19m) 1  
1 Van Dieren, Cameron 12 Servite 13-09.00(4.19m) 1  
1 Wolhaupter, Ben 11 Agoura 13-09.00(4.19m) 1  
10 Souza, Aaron 12 Cerritos 13-03.00(4.04m) 1  
10 Rothaus, Trevor 12 Servite 13-03.00(4.04m) 1  
10 Greenup, Russell 11 Alemany 13-03.00(4.04m) 1  
10 Sharp, John 12 Notre Dame (SO) 13-03.00(4.04m) 1  
14 Johnson, Parker 11 Santa Ynez 12-09.00(3.89m) 1  
14 Rodriguez, Alex 12 Northwood 12-09.00(3.89m) 1  
14 Bentz, Graham 12 Palos Verdes 12-09.00(3.89m) 1  
17 Senebandtih, Eric 11 Bonita 12-03.00(3.73m) 1  
17 Thakor, Neehar 11 Cerritos 12-03.00(3.73m) 1  
17 Parent, Tyler 12 Santa Barbara 12-03.00(3.73m) 1  
17 Baroldi, Steven 11 Temple City 12-03.00(3.73m) 1  
-- Perales, Eli 12 Don Bosco NH(--) 1  
-- Yarber, Mason 11 Covina NH(--) 1  
-- Jarquin, Michael 10 Covina NH(--) 1  
-- Dominguez, Frank 12 Don Bosco NH(--) 1  
-- Reyna, Albert 10 Azusa NH(--) 1  
-- Van Orsdel, Matt 12 Tahquitz NH(--) 1  
-- Roth, Tyler 10 Bishop Amat NH(--) 1  
-- Gill, Austin 11 Oak Park NH(--) 1  
-- Vasquez, Alex 10 Wilson (Hacienda NH(--) 1  
-- Hollingshead, Winston 11 Corona del Mar NH(--) 1  
-- Ochoa, Ricky 10 Wilson (Hacienda NH(--) 1  
-- Lamb, Mark 11 Temple City NH(--) 1  
-- Chavez, Diego 12 Mountain View NH(--) 1  
-- Charboneau, Justin 10 Ocean View NH(--) 1  
-- Ricketson, Brennan 11 Crespi NH(--) 1  
-- Barrios, Steven 12 El Monte NH(--) 1  
 
Womens 100m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Price, Kylie 11 Bishop Amat 11.88w +2.4 1  
2 Garland, Isis 12 Inglewood 12.22w +3.4 4  
6 Ross, Latreya 10 Yucca Valley 12.36w +2.4 1  
3 Robertson, Jazmine 9 Monrovia 12.38w +2.4 2  
4 Reaser, Allison 12 El Segundo 12.42w +2.9 5  
7 Lewis, Sydney 10 Oak Park 12.43w +2.4 2  
5 McKee, Shannon 11 San Dimas 12.45 +1.8 3  
8 Williams, Ashley 9 Murrieta Mesa 12.51 +1.8 3  
9 Bush, Ashley 12 Sonora 12.52w +2.4 2  
10 Wallace, Yamani 9 San Dimas 12.53w +3.4 4  
11 Williams, Alexia 9 Irvine 12.59w +2.9 5  
12 Moss, Kara 10 Cerritos 12.61 +1.8 3  
13 King, Hilary 11 Harvard-Westlake 12.61w +2.4 1  
14 Becker, Ariel 9 San Luis Obispo 12.65 +1.8 3  
15 Moss, Emily 10 Notre Dame (SO) 12.66w +2.4 1  
16 Carter, Deja 12 Diamond Ranch 12.67w +2.9 5  
17 LaViale, Courtney 10 San Marcos 12.73w +3.4 4  
18 Curry, Danielle 10 Duarte 12.79w +3.4 4  
19 Williams, Ebony 12 South Hills 12.82w +2.9 5  
20 Buchanan, Skylar 10 Monrovia 12.85w +2.4 1  
21 Fischer, Natasha 12 Diamond Ranch 12.86w +2.9 5  
22 Cole, Ashlii 12 Apple Valley 12.87 +1.8 3  
23 Jones, Karina 12 South Hills 12.92w +2.4 1  
24 Berrios, Marina 9 Pacifica (Garden 12.94w +2.4 2  
25 Speight, Rayana 10 Granite Hills 12.95w +2.4 2  
26 Wong, Kelly 11 Palos Verdes 12.96 +1.8 3  
27 Renaud, Kim 12 Fullerton 13.05w +2.4 1  
28 Duran, Maribel 10 San Dimas 13.07w +3.4 4  
29 Devaughn, Regina 12 Bellflower 13.11w +2.9 5  
30 Villegas, Grace 9 Rim of the World 13.12w +2.9 5  
31 Morrello, Eryka 12 Bolsa Grande 13.12w +2.4 1  
32 Amido, Samantha 9 South Pasadena 13.28w +2.4 2  
33 Miranda, Rebecka 9 Cabrillo (Lompoc 13.28w +3.4 4  
34 Fessler, Amber 9 Azusa 13.45 +1.8 3  
35 Brown, Desiree 12 Cabrillo (Lompoc 13.45w +2.9 5  
36 Dong, Vivian 10 Gabrielino 13.81w +2.4 2  
-- Jarminski, Adriane 11 Rosary FS +3.4 4  
 
Womens 200m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Scott, Gabrielle 11 Woodbridge 24.57w +2.5 1  
2 Price, Kylie 11 Bishop Amat 24.85w +2.6 3  
3 Garland, Isis 12 Inglewood 25.13w +2.6 2  
4 Robertson, Camille 12 Monrovia 25.20w +3.6 4  
5 Kalmar, Erika 12 San Dimas 25.27w +2.6 2  
6 McKee, Shannon 11 San Dimas 25.41w +2.6 3  
7 Bush, Ashley 12 Sonora 25.44w +3.6 4  
8 Truckey, Mikaela 9 Orange Lutheran 25.45w +2.6 2  
10 Hector, Keiko 11 Palos Verdes 25.52w +2.5 1  
9 Ross, Latreya 10 Yucca Valley 25.52w +3.6 4  
11 Williams, Candace 10 South Hills 25.57w +2.5 1  
12 Hodges, Elysia 11 San Marcos 25.58w +2.6 2  
13 Hansson, Lauren 11 Harvard-Westlake 25.92w +2.6 3  
14 Moss, Emily 10 Notre Dame (SO) 25.95w +3.6 4  
15 Reneau, Tiffain 11 Inglewood 26.01w +2.5 1  
16 Osaji, Tracy 10 Bellflower 26.13w +2.6 2  
17 Williams, Ashley 9 Murrieta Mesa 26.13w +3.6 4  
18 Goss, Crystal 12 Gahr 26.47w +3.6 4  
19 LaViale, Courtney 10 San Marcos 26.50w +2.5 1  
20 Renaud, Kim 12 Fullerton 26.59w +2.6 3  
21 Flournoy, Dominique 12 Bonita 26.61w +2.6 2  
22 Lee, Stacy 11 South Pasadena 26.69w +2.6 3  
23 Williams, Ebony 12 South Hills 26.82w +2.6 3  
24 Curry, Danielle 10 Duarte 27.29w +2.6 2  
-- Williams, Alexia 9 Irvine DQ +2.5 1  
 
Womens 400m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Scott, Gabrielle 11 Woodbridge 57.00 1  
2 Kalmar, Erika 12 San Dimas 57.78 2  
3 Hansson, Lauren 11 Harvard-Westlake 58.02 4  
4 Hackney, Lauren 11 Golden Valley 58.17 3  
5 Koopmans, Kaylin 10 San Marcos 58.20 5  
6 Hector, Keiko 11 Palos Verdes 58.51 4  
7 McDaniel, Hannah 11 San Marcos 58.64 4  
8 Todd, Kalalah 11 Northview 58.64 5  
9 Clow, Marissa 12 Northwood 58.67 5  
10 Williams, Candace 10 South Hills 58.80 5  
11 Chow, Jean 10 Brea Olinda 58.97 2  
12 Schlom, Alyssa 10 Orange Lutheran 59.34 1  
13 Hoppe, Devon 11 Corona del Mar 59.54 3  
14 Osaji, Tracy 10 Bellflower 59.66 1  
15 Kronquist, Sara 12 Brea Olinda 59.97 3  
16 Moscosso, Alessa 12 San Luis Obispo 1:00.41 2  
17 Daley, Jennifer 9 Costa Mesa 1:00.45 5  
18 Cooley, Melissa 10 Ocean View 1:00.86 5  
19 Goss, Crystal 12 Gahr 1:01.15 3  
20 Deuby, Natalie 12 Temple City 1:01.51 1  
21 Propeck, Kaitlin 10 Santa Margarita 1:01.64 4  
22 Schulte, Courtney 11 La Canada 1:01.67 2  
23 Crawley, Summer 9 Irvine 1:01.90 1  
24 Regan, Sarah 9 Rosemead 1:01.93 1  
25 Kilby, Meghan 12 Fullerton 1:01.97 3  
26 Anene, Ify 10 Cerritos 1:02.06 2  
27 Pacheco, Sarah 11 St. Lucy’s 1:02.12 4  
28 Garcia, Nayeli 9 Azusa 1:02.14 2  
29 Flournoy, Dominique 12 Bonita 1:02.60 1  
30 Reneau, Tiffain 11 Inglewood 1:02.61 3  
31 Anderson, Tara 11 South Hills 1:03.15 2  
32 Chapin, Mariah 10 Estancia 1:03.31 4  
33 Vana, Stephanie 9 Bonita 1:04.49 5  
34 Figard, Kelly 11 La Quinta (Westm 1:05.05 4  
 
Womens 800m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Capellino, Erica 11 Palos Verdes 2:17.39 1  
2 Kruthers, Chelsea 10 San Juan Hills 2:17.39 1  
5 Horton, Marissa 11 St. Lucy’s 2:17.92 1  
6 Hummelberg, Ali 12 Corona del Mar 2:18.02 1  
3 Weissenbach, Amy 10 Harvard-Westlake 2:18.45 1  
7 Adams, Jacquie 9 Orange Lutheran 2:18.47 1  
8 Rivera, Kristen 10 Corona del Mar 2:18.78 1  
9 Holguin, Ashley 12 South Hills 2:19.71 1  
4 Velazquez, Illiana 11 Bishop Amat 2:20.33 1  
10 Jones, Alana 9 Laguna Hills 2:21.13 1  
11 Bell, Kathleen 10 San Juan Hills 2:21.20 1  
12 Porter, Sarah 10 Santa Margarita 2:21.48 1  
13 Porter, Jennie 12 Harvard-Westlake 2:21.54 1  
14 Cortez, Raeanna 10 Bolsa Grande 2:22.60 1  
15 Farello, Anna 9 El Segundo 2:22.82 1  
16 Brashears, Marie 11 San Marcos 2:22.97 1  
17 DiMeo, Kelly 12 Brea Olinda 2:23.19 1  
18 Holcomb, Kaycee 11 Oak Park 2:23.94 1  
19 Miller, Shanae 12 Antelope Valley 2:24.33 1  
20 Lacey, Morgan 10 Granite Hills 2:24.49 1  
21 Williams, Mikaylah 11 San Luis Obispo 2:24.70 1  
22 Butler, Kylie 9 Palos Verdes 2:26.27 1  
23 Fox, Jackie 11 Yucca Valley 2:26.90 1  
24 Sunio, Jessica 11 Cerritos 2:26.95 1  
25 Strodel, Hunter 11 Costa Mesa 2:27.33 1  
26 Salazar, Summer 11 Bishop Amat 2:27.64 1  
27 Nemzek, Jaclyn 11 South Hills 2:27.84 1  
28 Renken, Anika 9 South Pasadena 2:27.94 1  
29 Lim, Melody 12 Cerritos 2:28.52 1  
30 Adams, Alexandria 10 Northwood 2:28.60 1  
31 Belchere, Megan 11 Ocean View 2:29.19 1  
32 Kinsell, Nikita 11 Paso Robles 2:29.20 1  
33 Perez, Jackie 10 Charter Oak 2:29.33 1  
34 Bartoletti, Melissa 11 Pacifica (Garden 2:30.83 1  
35 Luc, Kelly 10 Rosemead 2:31.64 1  
36 Tamura, Nicole 10 El Segundo 2:32.02 1  
37 Brose, Lauren 11 La Quinta (Westm 2:32.27 1  
38 Jackson, Heather 11 Bonita 2:32.51 1  
39 Lopez, Natalina 10 Covina 2:33.71 1  
40 To, Ivy 12 Gabrielino 2:34.43 1  
41 Martinez, Alyssa 9 San Dimas 2:36.01 1  
42 Kellogg, Grace 10 Pacifica (Garden 2:36.38 1  
43 Gonzalez, Monica 10 Covina 2:36.42 1  
44 Watkins, Chelsea 10 Yucca Valley 2:37.13 1  
45 Garcia, Erika 10 Estancia 2:37.35 1  
46 Pardo, Shaina 10 Azusa 2:37.95 1  
47 Montoya, Mariam 11 Desert Mirage 2:38.10 1  
 
Womens 1600m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Weissenbach, Amy 10 Harvard-Westlake 5:01.90 1  
4 Cummings, Marisa 12 Corona del Mar 5:03.00 1  
5 Babcock, Molly 10 Woodbridge 5:03.74 1  
6 Capellino, Erica 11 Palos Verdes 5:03.91 1  
2 Skiba, Melissa 12 Oak Park 5:04.97 1  
3 Chapus, Cami 10 Harvard-Westlake 5:05.83 1  
7 Mehra, Rebecca 10 Palos Verdes 5:05.87 1  
8 Uyttewaal, Kathleen 11 San Luis Obispo 5:06.29 1  
9 Kent, Ava 11 Orange Lutheran 5:06.52 1  
10 Keddington, Sarah 12 Corona del Mar 5:06.59 1  
11 Powers, Melanie 12 Corona del Mar 5:07.05 1  
12 Hummelberg, Ali 12 Corona del Mar 5:09.08 1  
13 Rennick, Micayla 9 San Luis Obispo 5:11.44 1  
14 Holcomb, Kaycee 11 Oak Park 5:14.49 1  
15 Valenzuela, Hannah 11 Apple Valley 5:14.83 1  
16 Scott, Marissa 9 Bonita 5:16.08 1  
17 Munoz, Brittnie 12 Rosemead 5:18.24 1  
18 Cline, Maddy 11 Paso Robles 5:18.93 1  
19 Bennis, Chelsea 9 Granite Hills 5:19.88 1  
20 Velazquez, Illiana 11 Bishop Amat 5:20.30 1  
21 Adams, Jacquie 9 Orange Lutheran 5:20.82 1  
22 Caulfield, Kelly 12 Pacifica (Garden 5:23.15 1  
23 Lacey, Morgan 10 Granite Hills 5:24.97 1  
24 Renken, Anika 9 South Pasadena 5:28.20 1  
25 Santamaria, Nayeli 11 Mountain View 5:28.24 1  
26 Hitchcock, Jessica 9 South Pasadena 5:28.85 1  
27 Haden, Jenny 12 San Marcos 5:28.91 1  
28 Gonzales, Gabrielle 09 St. Joseph (Lake 5:28.97 1  
29 Brose, Lauren 11 La Quinta (Westm 5:29.11 1  
30 Endacott, Nicole 11 South Pasadena 5:29.95 1  
31 Grove, Annie 10 Bishop Montgomer 5:31.06 1  
32 Jackson, Lexie 9 Bonita 5:31.40 1  
33 Watkins, Chelsea 10 Yucca Valley 5:35.26 1  
34 Hitchcock, Harlie 11 Yucca Valley 5:39.33 1  
35 Sotelo, Alicia 11 Bolsa Grande 5:45.45 1  
36 Pardo, Shaina 10 Azusa 5:50.33 1  
37 Falomir, Rachel 11 Covina 5:52.89 1  
38 Hua, Jocelyn 10 Rosemead 5:53.62 1  
39 Dionne, Sara 11 Gahr 5:55.33 1  
 
Womens 3200m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Powers, Melanie 12 Corona del Mar 10:54.09 1  
2 Skiba, Melissa 12 Oak Park 10:58.49 1  
3 Valenzuela, Hannah 11 Apple Valley 10:59.34 1  
4 Cummings, Marisa 12 Corona del Mar 11:04.21 1  
5 Chapus, Cami 10 Harvard-Westlake 11:07.94 1  
6 Marquardt, Jessica 11 Orange Lutheran 11:16.98 1  
7 Uyttewaal, Kathleen 11 San Luis Obispo 11:17.75 1  
8 Peterson, Mimi 12 Atascadero 11:19.37 1  
9 Kent, Ava 11 Orange Lutheran 11:21.81 1  
10 Hummelberg, Ali 12 Corona del Mar 11:30.06 1  
11 Scott, Marissa 9 Bonita 11:37.11 1  
12 Caulfield, Kelly 12 Pacifica (Garden 11:37.77 1  
13 Illes, Monica 12 Santa Ynez 11:45.27 1  
14 Holguin, Vianca 11 South Hills 11:46.26 1  
15 Gonzales, Gabrielle 09 St. Joseph (Lake 11:47.65 1  
16 Grove, Annie 10 Bishop Montgomer 11:48.48 1  
17 Munoz, Brittnie 12 Rosemead 11:50.17 1  
18 Flores, Charlene 11 Alemany 11:54.72 1  
19 Bennis, Chelsea 9 Granite Hills 11:54.91 1  
20 Bahra, Rebekah 11 Orange Lutheran 11:58.57 1  
21 Jackson, Lexie 9 Bonita 12:01.13 1  
22 Mao, Leeann 11 Temple City 12:08.89 1  
23 Anderson, Kaylee 10 South Pasadena 12:15.01 1  
24 Santamaria, Nayeli 11 Mountain View 12:17.18 1  
25 Reyes, Alexandra 9 Charter Oak 12:20.65 1  
26 Peng, Jamie 11 Temple City 12:21.20 1  
27 Mcmanus, Grace 10 Granite Hills 12:24.71 1  
28 Macias, Bianca 12 Ganesha 12:32.78 1  
29 Lam, Annie 12 La Quinta (Westm 12:33.54 1  
30 Freiburger, Megan 9 El Segundo 12:36.01 1  
31 Hua, Jocelyn 10 Rosemead 12:38.71 1  
32 Rheinschild, Katelyn 11 San Marcos 12:55.66 1  
33 Uribe, Maria 11 Santa Paula 13:17.22 1  
 
Womens 100m Hurdles Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Johnson, Tayler 12 Oak Park 14.05 1  
2 Reaser, Allison 12 El Segundo 14.24 3  
3 Salcido, Katherine 11 San Dimas 14.40 2  
4 Torres, Abrianna 11 San Luis Obispo 14.57 4  
5 Daniels, Zaakirah 12 Harvard-Westlake 15.05 5  
6 Gawlik, Bryanna 12 Monrovia 15.05 4  
7 Mills, Taylar 12 Muir 15.10 5  
8 Batom, Kayla 11 Oak Park 15.26 1  
9 Rountree, Tess 11 Paso Robles 15.61 3  
10 Guitare, Shayna 12 West Torrance 15.63 3  
11 Carter, Deja 12 Diamond Ranch 15.65 2  
12 King, Hilary 11 Harvard-Westlake 15.67 2  
13 Robertson, Jazmine 9 Monrovia 15.77 1  
14 Larson, Chelsea 11 Orange Lutheran 15.83 3  
15 Curry, Hali 12 Nipomo 16.04 4  
16 Schwarz, Tana 11 Brea Olinda 16.24 2  
17 Frank, Clarke 11 Tahquitz 16.47 5  
18 Michelman, Jennifer 11 Laguna Hills 16.51 2  
19 Sanchez, Emily 10 Covina 16.57 1  
20 Plymire, Kira 11 San Marcos 16.65 5  
21 Rhorer, Ashley 10 Santa Margarita 16.68 2  
22 White, Alex 12 St. Lucy’s 16.71 1  
23 Borchmann, Kateline 11 Granite Hills 16.73 4  
24 Chennault, Yasmeen 11 Laguna Hills 16.95 5  
25 Sanders, Shawna 11 Fullerton 17.11 3  
26 Mierke, Lauren 12 Bonita 17.12 5  
27 Nugent, Kelsey 11 Rancho Alamitos 17.12 2  
28 Hollins, Octavia 11 Antelope Valley 17.23 4  
29 Ferguson, Kelly 11 Gabrielino 17.28 5  
30 Perlson, Briana 10 Brea Olinda 17.33 4  
31 Trollman, Payton 12 Covina 17.51 1  
32 Cole, Erin 12 Apple Valley 17.74 3  
33 Pinnock, Darlene 12 San Marcos 17.75 2  
34 Yamamoto, Kaitlyn 12 Costa Mesa 17.77 1  
35 Leyva, Julie 12 Cabrillo (Lompoc 17.79 4  
36 Pace, Shalini 11 South Pasadena 17.88 3  
37 Fauls, Carly 9 Yucca Valley 18.09 3  
38 Newton, Emilie 11 Santa Ynez 18.34 2  
39 George, Tyrena 10 Apple Valley 18.49 3  
40 Marable, Sojourner 11 Alemany 18.95 1  
 
Womens 300m Hurdles Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Reaser, Allison 12 El Segundo 43.01 1  
2 Torres, Abrianna 11 San Luis Obispo 44.94 2  
3 Hodges, Elysia 11 San Marcos 45.41 4  
4 Wilson, Destiny 11 Antelope Valley 45.75 5  
6 Moscosso, Alessa 12 San Luis Obispo 45.89 5  
5 Daniels, Zaakirah 12 Harvard-Westlake 46.04 3  
7 Mills, Taylar 12 Muir 46.08 4  
8 Chenoweth, Megan 11 St. Lucy’s 46.26 5  
9 Batom, Kayla 11 Oak Park 46.56 1  
10 Gawlik, Bryanna 12 Monrovia 46.90 1  
11 Sack, Taylor 9 Agoura 47.02 2  
12 Porter, Lauren 11 Northwood 47.20 3  
13 Lewis, Sydney 10 Oak Park 47.64 3  
14 Ford, Jackie 12 Covina 47.81 1  
15 Cole, Erin 12 Apple Valley 48.71 2  
16 Belingheri, Jessica 11 San Luis Obispo 48.79 4  
17 Sanders, Shawna 11 Fullerton 48.87 1  
18 West, Sharese 11 Northview 48.92 3  
19 Chiu, Belle 10 Covina 49.02 4  
20 Nugent, Kelsey 11 Rancho Alamitos 49.20 4  
21 Boggs, Krysten 11 Orange Lutheran 49.29 2  
22 Hollins, Octavia 11 Antelope Valley 49.30 3  
23 Pozin, Leila 12 Corona del Mar 49.50 5  
24 Rhorer, Ashley 10 Santa Margarita 49.57 5  
25 Moog, Jessica 9 South Pasadena 49.61 4  
26 Yamamoto, Kaitlyn 12 Costa Mesa 49.87 4  
27 Domasin, Ariana 12 Bonita 50.00 5  
28 Guido, Diana 10 Estancia 50.18 1  
29 Marable, Sojourner 11 Alemany 50.35 3  
30 Chennault, Yasmeen 11 Laguna Hills 50.73 2  
31 Ferguson, Kelly 11 Gabrielino 50.91 2  
32 Wales, Megan 12 Lompoc 51.65 3  
33 Perlson, Briana 10 Brea Olinda 51.67 4  
34 Payton, Alexus 12 South Hills 51.71 5  
35 Fox, Kellyna 10 South Pasadena 51.89 1  
36 Mancilla, Yesenia 10 Santa Paula 52.81 1  
37 Cao, Nancy 10 Mountain View 52.98 4  
38 Kim, Michelle 11 Irvine 53.36 2  
39 Martinez, Cristina 12 Gladstone 54.23 5  
 
Womens 4x100m Relay Division 3 Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Relay Team   Monrovia 48.57 4  
2 Relay Team   San Dimas 48.69 1  
6 Relay Team   San Marcos 49.08 4  
3 Relay Team   Northview 49.33 5  
4 Relay Team   Bishop Amat 49.33 2  
5 Relay Team   Oak Park 49.42 3  
7 Relay Team   Santa Margarita 49.45 4  
8 Relay Team   South Hills 49.65 1  
9 Relay Team   San Luis Obispo 49.70 2  
10 Relay Team   Diamond Ranch 49.73 1  
11 Relay Team   Orange Lutheran 49.97 5  
12 Relay Team   Nipomo 50.08 3  
13 Relay Team   Cerritos 50.14 5  
14 Relay Team   Northwood 50.40 2  
15 Relay Team   Corona del Mar 50.72 2  
16 Relay Team   Bellflower 50.89 5  
17 Relay Team   Irvine 50.96 3  
18 Relay Team   Sonora 50.97 4  
19 Relay Team   Apple Valley 51.25 4  
20 Relay Team   Cabrillo (Lompoc 51.29 1  
20 Relay Team   Yucca Valley 51.29 4  
22 Relay Team   Fullerton 51.33 5  
23 Relay Team   Bonita 51.71 3  
24 Relay Team   Santa Ynez 51.73 2  
25 Relay Team   Covina 51.76 5  
26 Relay Team   Granite Hills 52.11 2  
27 Relay Team   South Pasadena 52.36 1  
28 Relay Team   Duarte 52.47 1  
29 Relay Team   Costa Mesa 52.51 5  
30 Relay Team   Temple City 53.16 4  
31 Relay Team   Citrus Hill 53.33 5  
32 Relay Team   Bishop Montgomer 53.87 2  
33 Relay Team   Santa Paula 54.22 4  
34 Relay Team   Gabrielino 54.62 1  
 
Womens 4x400m Relay Division 3 Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Relay Team   San Marcos 3:56.36 2  
2 Relay Team   Corona del Mar 3:58.20 3  
6 Relay Team   Palos Verdes 3:58.74 2  
3 Relay Team   Harvard-Westlake 3:58.93 1  
7 Relay Team   Orange Lutheran 3:59.29 3  
4 Relay Team   San Juan Hills 4:00.02 4  
8 Relay Team   Northview 4:00.77 1  
9 Relay Team   Irvine 4:01.11 4  
5 Relay Team   San Dimas 4:01.59 5  
10 Relay Team   Northwood 4:02.94 5  
11 Relay Team   St. Lucy’s 4:03.54 1  
12 Relay Team   Brea Olinda 4:07.47 4  
13 Relay Team   San Luis Obispo 4:07.72 2  
14 Relay Team   Santa Margarita 4:07.93 5  
15 Relay Team   Golden Valley 4:08.94 4  
16 Relay Team   Antelope Valley 4:10.28 3  
17 Relay Team   Notre Dame (SO) 4:10.29 2  
18 Relay Team   South Hills 4:10.69 5  
19 Relay Team   South Pasadena 4:12.79 3  
20 Relay Team   Santa Ynez 4:13.19 4  
21 Relay Team   Bonita 4:14.87 1  
22 Relay Team   Inglewood 4:16.38 2  
23 Relay Team   Costa Mesa 4:17.10 1  
24 Relay Team   Gabrielino 4:17.19 5  
25 Relay Team   Bishop Amat 4:17.48 3  
26 Relay Team   Bolsa Grande 4:19.25 1  
27 Relay Team   Pacifica (Garden 4:19.68 3  
28 Relay Team   Atascadero 4:21.25 5  
29 Relay Team   Santa Barbara 4:22.16 2  
30 Relay Team   Azusa 4:23.54 2  
31 Relay Team   Ocean View 4:24.68 4  
32 Relay Team   Bellflower 4:25.91 5  
33 Relay Team   Covina 4:26.73 5  
34 Relay Team   La Canada 4:28.89 3  
35 Relay Team   Santa Paula 4:40.30 1  
 
Womens Shot Put Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Hinton, Markita 12 Atascadero 42-05.00(12.93m) 1  
2 Kondru, Christa 12 Northwood 39-08.00(12.09m) 1  
3 Murphy, Kyleah 12 Yucca Valley 38-01.50(11.62m) 1  
4 Hawes, Heather 11 Nipomo 38-00.50(11.60m) 1  
5 Hubbard, Sydney 12 Notre Dame (SO) 37-09.50(11.52m) 1  
6 Devaney, Viv 12 San Luis Obispo 36-11.25(11.26m) 1  
7 Savaii, Rachel 12 Fullerton 36-07.50(11.16m) 1  
8 Olsen, Jaycee 12 Corona del Mar 36-07.00(11.15m) 1  
9 Haydel, Sydney 12 Harvard-Westlake 36-06.00(11.13m) 1  
10 Becher, Brooke 12 Temple City 36-05.50(11.11m) 1  
11 Ramirez, Cassie 10 Northview 36-00.50(10.99m) 1  
12 van der Velde, Caroline 11 Corona del Mar 35-10.00(10.92m) 1  
13 Rake, Melissa 10 St. Lucy’s 35-08.00(10.87m) 1  
14 Burchfield, Ashley 12 San Dimas 35-02.25(10.73m) 1  
15 Rotter, Jessica 10 St. Joseph (Lake 35-02.00(10.72m) 1  
16 Shehee, Elizabeth 12 Temple City 34-06.25(10.52m) 1  
17 Matiks, Margarita 12 Irvine 34-00.50(10.38m) 1  
18 Sauvao, Tuki 10 Artesia 33-08.50(10.27m) 1  
19 Rossi, Marissa 10 Calabasas 33-06.50(10.22m) 1  
20 Le'au, Tiran 11 Monrovia 33-00.25(10.06m) 1  
21 Faletoi, Jade 11 Rancho Alamitos 32-10.50(10.02m) 1  
22 Jones, Dejanay 12 Antelope Valley 32-05.00(9.88m) 1  
23 Dunn, Yejedai 10 Granite Hills 32-02.00(9.80m) 1  
24 Johnson, Shuvonte 9 Antelope Valley 31-10.00(9.70m) 1  
25 Lopez, Daniella 12 El Monte 31-06.00(9.60m) 1  
26 Dorsey, Tyler 11 Wilson (Hacienda 31-01.50(9.49m) 1  
27 Withem, Burgundy 12 San Dimas 30-10.25(9.40m) 1  
28 Acosta, Bianca 12 South El Monte 30-10.00(9.40m) 1  
29 Nonu, Annie 10 South Hills 30-08.00(9.35m) 1  
30 Miles, Kissha 12 Sonora 30-02.50(9.21m) 1  
31 Bruno, Gabriella 12 Oak Park 29-11.00(9.12m) 1  
32 Monroy, Christina 11 Yucca Valley 29-08.50(9.06m) 1  
33 Crudup, Lauren 11 Apple Valley 29-05.00(8.97m) 1  
34 Torres, Sophia 9 Chaminade 29-03.50(8.93m) 1  
35 Carter, Deja 12 Diamond Ranch 26-08.50(8.14m) 1  
-- Juarez, Guadalupe 11 La Puente FOUL(--) 1  
 
Womens Discus Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Devaney, Viv 12 San Luis Obispo 140-08(42.88m) 1  
2 Matiks, Margarita 12 Irvine 134-09(41.07m) 1  
3 Olsen, Jaycee 12 Corona del Mar 128-01(39.04m) 1  
4 Kondru, Christa 12 Northwood 125-02(38.15m) 1  
5 Hinton, Markita 12 Atascadero 124-10(38.05m) 1  
6 Hubbard, Sydney 12 Notre Dame (SO) 123-11(37.77m) 1  
7 Winkle, Kyla 12 Corona del Mar 119-01(36.30m) 1  
8 Squires, Aly 12 Santa Ynez 118-04(36.07m) 1  
9 Imani, Jessica 11 Corona del Mar 117-02(35.71m) 1  
10 Peyton, Erica 10 Notre Dame (SO) 114-06(34.90m) 1  
11 Fredrickson, Annie 12 Santa Ynez 113-09(34.67m) 1  
12 Juarez, Maritza 11 Paso Robles 107-01(32.64m) 1  
13 Szyeller, Rachel 11 Santa Ynez 106-05(32.44m) 1  
14 Hill, Lacey 11 Barstow 105-00(32.00m) 1  
15 Poplar, Destini 12 Bellflower 103-07(31.57m) 1  
16 Juarez, Guadalupe 11 La Puente 103-03(31.47m) 1  
17 Burchfield, Ashley 12 San Dimas 102-07(31.27m) 1  
18 Nonu, Annie 10 South Hills 101-02(30.84m) 1  
19 Almanza, Franceline 10 Bishop Amat 100-09(30.71m) 1  
20 Acosta, Bianca 12 South El Monte 100-03(30.56m) 1  
21 Monroy, Christina 11 Yucca Valley 97-03(29.64m) 1  
22 Giacone, Victoria 11 Ocean View 95-03(29.03m) 1  
23 Dunn, Yejadai 10 Granite Hills 94-00(28.65m) 1  
24 Le'au, Tiran 11 Monrovia 93-03(28.42m) 1  
25 Lopez, Michelle 12 Covina 92-09(28.27m) 1  
26 Allen, Nichole 12 Apple Valley 92-07(28.22m) 1  
27 Mummert, Mackenzie 12 Sonora 92-05(28.17m) 1  
28 Castro, Valeria 9 Covina 92-03(28.12m) 1  
29 Erica, Christansen 12 Duarte 91-11(28.02m) 1  
30 Kara, Ford 9 Pacifica (Garden 91-10(27.99m) 1  
31 Fesli, Punua 10 Costa Mesa 91-09(27.97m) 1  
32 Murphy, Kyleah 12 Yucca Valley 91-00(27.74m) 1  
33 Thomas, Sabrina 9 Monrovia 90-11(27.71m) 1  
34 Johnson, Shuvonte 9 Antelope Valley 88-09(27.05m) 1  
35 Ashley, Pacheco 10 La Puente 86-06(26.37m) 1  
36 Garcia, Lourdes 11 El Monte 85-07(26.09m) 1  
37 Sanchez, Vanessa 12 Desert Hot Sprin 85-05(26.04m) 1  
38 Kennedy, Brianna 10 Bonita 84-03(25.68m) 1  
39 Bartlett, Anissa 11 Bonita 83-10(25.55m) 1  
40 Chase, Kim 11 Bonita 83-07(25.48m) 1  
41 McConnell, Colleen 11 Rosary 82-09(25.22m) 1  
42 Tupaailesa, Ashley 10 Costa Mesa 78-10(24.03m) 1  
43 Crouse, Katy 10 Santa Margarita 78-07(23.95m) 1  
44 Perez, Brenda 11 Santa Paula 68-09(20.96m) 1  
 
Womens High Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Giebelhaus, Annie 11 Orange Lutheran 5-03.00(1.60m) 1  
1 Rountree, Tess 11 Paso Robles 5-03.00(1.60m) 1  
3 Johnson, Tayler 12 Oak Park 5-03.00(1.60m) 1  
4 McDaniel, Hannah 11 San Marcos 5-03.00(1.60m) 1  
5 Guitare, Shayna 12 West Torrance 5-03.00(1.60m) 1  
6 Daley, Rachel 12 Costa Mesa 5-03.00(1.60m) 1  
7 Giacolletti, Jessica 12 Rim of the World 5-03.00(1.60m) 1  
8 Chenoweth, Megan 11 St. Lucy’s 5-03.00(1.60m) 1  
9 Ford, Jackie 12 Covina 5-03.00(1.60m) 1  
10 Borchmann, Kateline 11 Granite Hills 5-02.00(1.57m) 1  
10 Medeiros, Kelsey 11 Santa Margarita 5-02.00(1.57m) 1  
10 Larson, Chelsea 11 Orange Lutheran 5-02.00(1.57m) 1  
10 Barnes, Chealsea 10 Diamond Ranch 5-02.00(1.57m) 1  
10 Orta, Kira 11 Bellflower 5-02.00(1.57m) 1  
10 Ramirez, Claudia 11 Northview 5-02.00(1.57m) 1  
16 Britt, Amber 11 Nipomo 5-00.00(1.52m) 1  
16 Edwards, Chelsea 11 Harvard-Westlake 5-00.00(1.52m) 1  
16 Clayton, Ali 11 Notre Dame (SO) 5-00.00(1.52m) 1  
16 Sorsby, Diamond 12 Sonora 5-00.00(1.52m) 1  
20 Truax, Cat 11 Santa Ynez 4-10.00(1.47m) 1  
20 Smith, Aysia 10 Gahr 4-10.00(1.47m) 1  
20 Squires, Aly 12 Santa Ynez 4-10.00(1.47m) 1  
20 Salcido, Katherine 11 San Dimas 4-10.00(1.47m) 1  
20 Hansen, Kate 12 La Canada 4-10.00(1.47m) 1  
-- Stephenson, Emily 9 Santa Paula NH(--) 1  
-- Peete, Shantell 10 South Hills NH(--) 1  
-- Scott, Celeste 10 Apple Valley NH(--) 1  
-- Sau, Roxanne 12 Rosemead NH(--) 1  
-- Avila, Crystal 12 Sierra Vista NH(--) 1  
-- Fortugno, Caitlyn 11 Charter Oak NH(--) 1  
-- Tran, Van 11 Rosemead NH(--) 1  
-- Nowak, Alexis 12 Temple City NH(--) 1  
-- Beetstra, Hayley 11 Fullerton NH(--) 1  
-- Ahsoon, Amanda 12 Rancho Alamitos NH(--) 1  
-- Wallace, Denshay 11 Rancho Alamitos NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Salcido, Katherine 11 San Dimas 18-09.00(5.72m) nwi 1  
2 Torres, Abrianna 11 San Luis Obispo 18-06.00(5.64m) nwi 1  
3 Price, Kylie 11 Bishop Amat 18-02.75(5.56m) nwi 1  
4 Reaser, Allison 12 El Segundo 18-00.50(5.50m) nwi 1  
5 Johnson, Tayler 12 Oak Park 18-00.00(5.49m) nwi 1  
6 King, Hilary 11 Harvard-Westlake 17-06.75(5.35m) nwi 1  
7 Nesbit, Nicole 12 Harvard-Westlake 16-10.00(5.13m) nwi 1  
8 Barnum, Sarah 11 St. Lucy’s 16-06.00(5.03m) nwi 1  
10 Mallet, Kayla 11 West Torrance 16-05.00(5.00m) nwi 1  
9 Michelman, Jennifer 11 Laguna Hills 16-05.00(5.00m) nwi 1  
11 Stojanovic, Emilija 12 El Segundo 16-03.25(4.96m) nwi 1  
12 Giebelhaus, Annie 11 Orange Lutheran 16-03.00(4.95m) nwi 1  
13 Miranda, Rebecka 9 Cabrillo (Lompoc 16-02.75(4.95m) nwi 1  
14 Poole, Teyana 9 Yucca Valley 16-01.50(4.91m) nwi 1  
15 Belingheri, Jessica 11 San Luis Obispo 16-00.50(4.89m) nwi 1  
15 Pace, Shalini 11 South Pasadena 16-00.50(4.89m) nwi 1  
17 Wallace, Denshay 11 Rancho Alamitos 16-00.25(4.88m) nwi 1  
18 Sanchez, Emily 10 Covina 16-00.00(4.88m) nwi 1  
19 Dalley, Alexandria 9 San Luis Obispo 15-09.00(4.80m) nwi 1  
20 Arvizu, Alyssa 11 Azusa 15-06.50(4.74m) nwi 1  
21 Robertson, Camille 12 Monrovia 15-05.25(4.71m) nwi 1  
22 Williams, Tatiana 9 Costa Mesa 15-04.50(4.69m) nwi 1  
23 Sorsby, Diamond 12 Sonora 15-03.50(4.66m) nwi 1  
24 Horng, Elaine 11 South Pasadena 15-03.25(4.65m) nwi 1  
25 Tran, Jeanne 12 Rosemead 15-00.00(4.57m) nwi 1  
26 Caffey, Ariana 12 Diamond Ranch 14-10.00(4.52m) nwi 1  
27 Johnson, Nakira 11 Antelope Valley 14-06.50(4.43m) nwi 1  
28 Franke, Clarke 11 Tahquitz 14-06.00(4.42m) nwi 1  
29 Machado, Brandy 12 Lompoc 14-04.50(4.38m) nwi 1  
30 Grant, Stephanie 10 Bellflower 13-09.00(4.19m) nwi 1  
31 Ahsoon, Amanda 12 Rancho Alamitos 13-06.50(4.13m) nwi 1  
-- Ford, Jackie 12 Covina ND(--) nwi 1  
-- Ugoagu, Beverly 9 Diamond Ranch ND(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Mallet, Kayla 11 West Torrance 39-05.00(12.01m) nwi 1  
2 Torres, Jessica 11 San Luis Obispo 37-06.75(11.45m) nwi 1  
3 Michelman, Jennifer 11 Laguna Hills 37-04.00(11.38m) nwi 1  
4 Ibrahim, Illiana 12 Bishop Amat 36-04.25(11.08m) nwi 1  
5 Nesbit, Nicole 12 Harvard-Westlake 36-02.00(11.02m) nwi 1  
6 Miranda, Rebecka 9 Cabrillo (Lompoc 35-10.25(10.93m) nwi 1  
7 Barnum, Sarah 11 St. Lucy’s 35-10.00(10.92m) nwi 1  
8 Rhorer, Ashley 10 Santa Margarita 35-07.75(10.86m) nwi 1  
9 Poole, Teyana 9 Yucca Valley 35-05.50(10.81m) nwi 1  
10 Johnson, Nakira 11 Antelope Valley 34-09.00(10.59m) nwi 1  
11 Spicer, Savanna 12 Monrovia 34-08.75(10.59m) nwi 1  
12 Belingheri, Jessica 11 San Luis Obispo 34-07.75(10.56m) nwi 1  
13 Gawlik, Bryanna 12 Monrovia 34-06.00(10.52m) nwi 1  
14 Ford, Jackie 12 Covina 34-04.75(10.48m) nwi 1  
15 Beamon, Jalise 10 Diamond Ranch 34-04.00(10.46m) nwi 1  
16 Harris, Cherish 11 Orange Lutheran 34-03.00(10.44m) nwi 1  
17 Sanchez, Emily 10 Covina 34-01.00(10.39m) nwi 1  
18 Williams, Tatiana 9 Costa Mesa 33-09.50(10.30m) nwi 1  
19 Sorsby, Diamond 12 Sonora 33-08.00(10.26m) nwi 1  
20 Pace, Shalini 11 South Pasadena 33-05.75(10.20m) nwi 1  
21 Stojanovic, Emilija 12 El Segundo 33-05.50(10.20m) nwi 1  
22 Ugoagu, Beverly 9 Diamond Ranch 33-04.00(10.16m) nwi 1  
23 Arvizu, Alyssa 11 Azusa 33-03.50(10.15m) nwi 1  
24 Dalley, Alexandria 9 San Luis Obispo 33-03.00(10.13m) nwi 1  
25 Wallace, Denshay 11 Rancho Alamitos 33-00.50(10.07m) nwi 1  
26 Falls, Kimani 11 Gahr 32-02.00(9.80m) nwi 1  
27 Scott, Celeste 10 Apple Valley 31-09.25(9.68m) nwi 1  
28 Frank, Clarke 11 Tahquitz 31-09.00(9.68m) nwi 1  
28 Orta, Kira 11 Bellflower 31-09.00(9.68m) nwi 1  
28 Chiu, Belle 10 Covina 31-09.00(9.68m) nwi 1  
31 Peyton, Erica 10 Notre Dame (SO) 31-05.50(9.59m) nwi 1  
32 Forry, Savanna 11 Alemany 31-05.00(9.58m) nwi 1  
33 Stephenson, Emily 9 Santa Paula 29-07.00(9.02m) nwi 1  
33 Machado, Brandy 12 Lompoc 29-07.00(9.02m) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Jarratt, Kelsie 12 Nipomo 10-03.00(3.12m) 1  
1 Pearlman, Molly 11 Notre Dame (SO) 10-03.00(3.12m) 1  
1 Stark, Madison 11 Oak Park 10-03.00(3.12m) 1  
1 Clarke, Elena 11 San Luis Obispo 10-03.00(3.12m) 1  
1 Morioka, Robyn 11 West Torrance 10-03.00(3.12m) 1  
2 Tsui, Michelle 12 Temple City 10-03.00(3.12m) 1  
2 Yeager, Katie 12 South Hills 10-03.00(3.12m) 1  
2 Stauber, Haley 12 Rosary 10-03.00(3.12m) 1  
10 Salter, Kelsey 12 Bishop Amat 9-09.00(2.97m) 1  
11 Britt, Amber 11 Nipomo 9-09.00(2.97m) 1  
12 Stiger, Mamie 12 Cerritos 9-09.00(2.97m) 1  
9 Goldberg, Kei 10 Harvard-Westlake 9-09.00(2.97m) 1  
13 Laird, Robin 12 South Pasadena 9-03.00(2.82m) 1  
13 Wilbanks, Katrina 12 West Torrance 9-03.00(2.82m) 1  
13 Mexico, Kaci 11 Santa Ynez 9-03.00(2.82m) 1  
13 Chhem, Melanie 11 Rosemead 9-03.00(2.82m) 1  
13 Crowe, Elena   Harvard-Westlake 9-03.00(2.82m) 1  
18 van der Hoorn, Emma 10 St. Lucy’s 8-09.00(2.67m) 1  
18 Chhem, Melissa 10 Rosemead 8-09.00(2.67m) 1  
18 Pan, Rachel 12 Oak Park 8-09.00(2.67m) 1  
18 Perez, Katie 12 Covina 8-09.00(2.67m) 1  
18 Yamamoto, Kaitlyn 12 Costa Mesa 8-09.00(2.67m) 1  
-- Gordon, Paige 10 Laguna Hills NH(--) 1  
-- Huang, Crystal 12 Temple City NH(--) 1  
-- Lepe, Clarissa 9 Tahquitz NH(--) 1  
-- Mathis, Jordyn 12 West Torrance NH(--) 1  
-- Mercado, Dierdre 9 Covina NH(--) 1  
-- Falomir, Rachel 11 Covina NH(--) 1  
-- Rohde, Sydney 11 Rim of the World NH(--) 1  
-- Roth, Jasmine 12 Bishop Amat NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 

Post to:
Post as: 
History for California CIF SS Division 3 Prelims - Southern Section
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2015 1 106 3    
2014 1 79 5    
2013 1 128 2    
2012 1   1    
2011 1   1    
2010 1   1    
2009 1   1    
2008 1   1