Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2010 Results - BCAA South Central Qualifier

Published by
Matt   on Mar 18 2010, 01:02 AM
BCAA South Central Qualifier - Mar 17, 2010
Cooper City, FL, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Unknown Athlete 11 St Thomas Aquina 10.83 nwi 1  
2 Joyner, Lamarcus 12 St Thomas Aquina 11.06 nwi 2  
2 Unknown Athlete 10 St Thomas Aquina 11.06 nwi 2  
4 Morgan, Brandon 12 Dillard 11.15 nwi 1  
5 Coppet, Frederick 09 St Thomas Aquina 11.24 nwi 2  
6 Barnes, Dondetrick 12 Nova 11.25 nwi 1  
7 Burke, Kahri 12 South Plantation 11.31 nwi 1  
8 Hunter, Chad 12 Stranahan 11.46 nwi 2  
9 Pierre-Jerome, Francisqu 10 South Plantation 11.62 nwi 1  
10 Colbrook, Dareaus 12 Nova 11.63 nwi 3  
11 Moss, Jazz 12 Dillard 11.68 nwi 1  
12 Polk, Marcus 12 Dillard 11.71 nwi 2  
13 Richardson, Kevin 12 Nova 11.75 nwi 3  
14 Jones, Corey 12 Stranahan 11.77 nwi 3  
15 McKnight, David 12 Cypress Bay 11.89 nwi 1  
16 Nelson, Dr'sean 09 Dillard 11.93 nwi 2  
17 Mujica, Jesus 09 Cypress Bay 11.94 nwi 2  
18 Bruce, Brandon 12 Nova 12.10 nwi 4  
19 Bastien, Davidson 12 Stranahan 12.13 nwi 3  
20 Taylor, Timothy 11 Stranahan 12.15 nwi 4  
21 Moreau, Fabian 10 Western 12.20 nwi 3  
22 Allen, Don   Cooper City 12.31 nwi 4  
23 Rosen, Trevor   Cooper City 12.70 nwi 4  
24 Green, Jamie 10 Western 12.79 nwi 3  
25 Gallego, Chris   Cooper City 14.22 nwi 4  
25 Orellanna, Justin   Cooper City 14.22 nwi 4  
-- Vasquez, Tomas 10 Cypress Bay DNF nwi 2  
-- Joseph, Boaz 09 South Plantation DNF nwi 1  
-- Harris, Brandon 12 Western DNF nwi 3  
-- Marshall, Johnny 12 South Plantation DQ nwi 3  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Unknown Athlete 11 St Thomas Aquina 22.21 nwi 1  
2 Moreau, Fabian 10 Western 22.41 nwi 2  
3 Barnes, Dondetrick 12 Nova 22.71 nwi 1  
4 Burke, Kahri 12 South Plantation 22.87 nwi 1  
5 Scott, Arione 12 Nova 22.95 nwi 1  
6 Drayton, Marquise 11 Dillard 23.12 nwi 1  
7 House-Hay, Jorden 11 Cypress Bay 23.19 nwi 2  
8 Colbrook, Dareaus 12 Nova 23.21 nwi 1  
9 Roberts, Xavier 10 Dillard 23.29 nwi 2  
10 Collier, Dion 09 St Thomas Aquina 23.46 nwi 3  
11 Ramsey, Allen 11 Dillard 23.71 nwi 2  
12 Blanco, Paco 11 Cypress Bay 24.02 nwi 3  
13 Mujica, Jesus 09 Cypress Bay 24.05 nwi 2  
14 Pierre-Jerome, Francisqu 10 South Plantation 24.08 nwi 1  
15 Hojara, Caleb 11 Cypress Bay 24.20 nwi 3  
16 Bastien, Davidson 12 Stranahan 24.42 nwi 3  
17 Walker, Terrell 11 Nova 24.53 nwi 3  
17 Franklin, John 09 South Plantation 24.53 nwi 2  
19 Coppet, Frederick 09 St Thomas Aquina 24.78 nwi 2  
20 Jones, Odell 12 Western 25.21 nwi 3  
21 Taylor, Timothy 11 Stranahan 25.35 nwi 4  
22 Francis, Marcus 10 St Thomas Aquina 26.18 nwi 4  
23 Peart, Corey 11 Western 26.20 nwi 3  
24 Todd, Naromi 09 Stranahan 26.23 nwi 4  
25 Bond, Matt   Cooper City 27.23 nwi 4  
26 Lewis, Desmond   Cooper City 28.66 nwi 4  
-- Parayadpura, Matt   Cooper City DNF nwi 4  
-- Morgan, Brandon 12 Dillard DNF nwi 2  
-- Green, Jamie 10 Western DNF nwi 3  
-- Jean-Charles, Josue 10 South Plantation DNF nwi 1  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete 10 St Thomas Aquina 49.50 1  
2 Scott, Arione 12 Nova 50.00 1  
3 Franklin, John 09 South Plantation 51.00 1  
4 Ricardo, Bailey 10 Dillard 51.11 1  
5 King, Jordan 11 St Thomas Aquina 51.12 1  
6 House-Hay, Jorden 11 Cypress Bay 52.00 2  
7 Roberts, Xavier 10 Dillard 52.34 1  
8 Sapp, Maurice 10 South Plantation 52.36 1  
9 Jackson, Julian 10 St Thomas Aquina 53.49 2  
10 Porter, Brandan 10 Stranahan 53.90 2  
11 Hojara, Caleb 11 Cypress Bay 54.21 3  
11 Felix, Michael 11 Cypress Bay 54.21 3  
13 Burke, Brandon 11 St Thomas Aquina 54.34 2  
14 Walker, Terrell 11 Nova 55.48 3  
15 Ross, Akio 12 Nova 55.93 2  
16 Brinson, Brandon 11 Dillard 57.88 3  
17 Finnk, Austyn 10 Nova 57.91 3  
18 Marcelin, Elysee 10 Western 58.20 2  
19 Post, Garret   Cooper City 59.23 4  
-- Burns, Justin 12 Stranahan DNF 3  
-- Fernandez, Nick   Cooper City DNF 4  
-- Fernandez, Andres 09 Cypress Bay DNF 4  
-- Johnson, Travis 11 Dillard DNF 1  
-- Marshall, Johnny 12 South Plantation DNF 2  
-- Abad, Manny 10 South Plantation DNF 2  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Louima, Wilson 12 Dillard 2:04.86 1  
2 Gregor, Emil 11 South Plantation 2:06.77 1  
3 Alonso, Chris 11 St Thomas Aquina 2:09.41 1  
4 Blackinton, Danny 12 Western 2:09.51 1  
5 Martinez, Andres 09 Cypress Bay 2:11.21 1  
6 Procel, Ignacio 11 Cypress Bay 2:11.86 1  
7 Amerson, Ahron 11 Dillard 2:14.98 1  
8 Mason, John 09 Nova 2:16.96 1  
9 Ross, Akio 12 Nova 2:17.76 1  
10 Rachel, John 10 Dillard 2:17.78 1  
11 Tamar, Wilkervin 11 Dillard 2:17.94 1  
12 Williams, Kaylan   Cooper City 2:18.38 1  
13 Rogers, Tanner 09 St Thomas Aquina 2:19.42 1  
14 Monprevil, Henry 09 South Plantation 2:21.01 1  
15 Mone, Kevin   Cooper City 2:21.84 1  
16 Matamoros, Daniel 12 Cypress Bay 2:23.40 1  
17 Nelson, James 12 Stranahan 2:29.15 1  
18 Welch, Willis 11 Stranahan 2:30.22 1  
19 Vassell, Adrian 12 Nova 2:31.12 1  
20 Samuelson, Jonathan   Cooper City 2:38.06 1  
21 Davis, Travis 09 Stranahan 2:42.36 1  
-- Finnk, Austyn 10 Nova DNF 1  
-- Enriquez, Ryan 09 Cypress Bay DNF 1  
-- Carrion, Ricardo 09 St Thomas Aquina DNF 1  
-- Najera, Jesus 11 St Thomas Aquina DNF 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wargula, Scott 11 South Plantation 4:46.40 1  
2 Korn, Randall 10 Western 4:47.70 1  
3 Unknown Athlete 10 St Thomas Aquina 4:50.22 1  
4 Snider, Brock   Cooper City 4:53.59 1  
5 Percal, Alan 11 Cypress Bay 4:58.31 1  
6 Urrutia, Julian 11 St Thomas Aquina 5:00.66 1  
7 Bailen, Brandon 09 St Thomas Aquina 5:11.21 1  
8 Austin, Tyler   Cooper City 5:11.86 1  
9 Delucca, Brandon 11 Western 5:12.14 1  
10 Lewis, Akeme 10 Dillard 5:12.42 1  
11 Richardson, Kevin 12 Dillard 5:13.71 1  
12 Dean, Will   Cooper City 5:13.81 1  
13 Martinez, Camilo 10 Cypress Bay 5:16.24 1  
14 Ettiene, Tytus 11 Dillard 5:21.18 1  
15 Sanville, Pierre 12 Dillard 5:53.77 1  
-- Kirk, Andrew   Cooper City DNF 1  
-- Lucci, Joey 12 Cypress Bay DNF 1  
-- Grenet, Stephen 11 St Thomas Aquina DNF 1  
-- Nguyen, Justin 10 South Plantation DNF 1  
-- Carrizosa, Juan Manuel 09 Cypress Bay DNF 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete 10 St Thomas Aquina 10:29.11 1  
2 Wargula, Scott 11 South Plantation 10:41.09 1  
3 Unknown Athlete 10 St Thomas Aquina 10:46.29 1  
4 Cress, Kevin 10 St Thomas Aquina 10:54.52 1  
5 Molitor, Nick 09 Cypress Bay 10:56.65 1  
6 Urrutia, Julian 11 St Thomas Aquina 11:15.28 1  
7 Whitehead, Nassor   Cooper City 11:16.69 1  
8 Magasrevy, Rudy 10 Cypress Bay 11:17.34 1  
9 Aquino, Daniel 10 Cypress Bay 11:27.97 1  
10 Berry, Bruno 11 Cypress Bay 11:36.01 1  
11 Kirk, Andrew   Cooper City 11:37.05 1  
12 Ettiene, Tytus 11 Dillard 12:01.39 1  
13 Lewis, Akeme 10 Dillard 12:45.28 1  
14 Ogbazghi, Nahom 11 Dillard 12:46.01 1  
-- Snider, Brock   Cooper City DNF 1  
-- Richardson, Kevin 12 Dillard DNF 1  
-- Delucca, Brandon 11 Western DNF 1  
-- Guidry, Jonathan   Cooper City DNF 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete 10 St Thomas Aquina 14.67 1  
2 Dean, Easton 12 South Plantation 15.47 1  
3 Lyons, Wayne 11 Dillard 15.48 1  
4 Dix, Maurice 09 St Thomas Aquina 15.74 2  
5 Banks, Tremaine 11 Dillard 15.94 1  
6 Vernet, Derek 12 Dillard 16.04 1  
7 Palmer, Jerry 11 Dillard 16.53 1  
8 Harris, Andrew 11 Western 16.68 2  
9 Walker, Shamari 09 South Plantation 17.84 2  
10 Armbrister, Ayden 10 Western 17.97 2  
11 Saunders, Silver 09 South Plantation 19.44 2  
12 Ballas, Andrew   Cooper City 19.99 2  
-- Cooke, Harris 09 South Plantation DNF 2  
-- Riggs, Cody 12 St Thomas Aquina DNF 1  
-- Unknown Athlete 10 St Thomas Aquina DNF 1  
-- Cummings, Tarik 09 Western DNF 2  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete 10 St Thomas Aquina 38.79 1  
2 Dean, Easton 12 South Plantation 39.46 1  
3 Unknown Athlete 10 St Thomas Aquina 39.53 1  
4 Dix, Maurice 09 St Thomas Aquina 40.83 1  
5 Vernet, Derek 12 Dillard 41.39 1  
6 Harris, Andrew 11 Western 43.04 2  
7 Palmer, Jerry 11 Dillard 43.09 1  
8 Walker, Shamari 09 South Plantation 44.10 2  
9 Banks, Tremaine 11 Dillard 44.55 1  
10 Cummings, Tarik 09 Western 45.29 2  
11 Williams, Theronardo 12 Dillard 46.81 2  
12 Ballas, Andrew   Cooper City 47.54 3  
13 Saunders, Silver 09 South Plantation 49.09 2  
14 Megna, Gerald   Cooper City 55.26 3  
-- Armbrister, Ayden 10 Western DNF 2  
-- Riggs, Cody 12 St Thomas Aquina DNF 1  
-- Cooke, Harris 09 South Plantation DNF 3  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Dorsett, Riggs,
Coppet, Joyner
  St Thomas Aquina 42.16 1  
2 Williams, Moss,
Morgan, Drayton
  Dillard 43.54 1  
3 Richards, Barnes,
Bruce, Colbrook
  Nova 43.81 1  
4 Relay Team   South Plantation 44.00 1  
5 Jones, Taylor,
Bastien, Hunter
  Stranahan 44.53 1  
6 McKnight, Blanco,
Vasquez, Mujica
  Cypress Bay 46.08 1  
7 Green, Harris,
Peart, Jones
  Western 46.93 1  
-- Relay Team   Cooper City DNF 1  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Hall, Tatham,
Shepherd, McClary
  St Thomas Aquina 3:22.51 1  
2 Roberts, Bailey,
Drayton, Louima
  Dillard 3:29.21 1  
3 Sapp, Dean,
Cogle, Walker
  South Plantation 3:32.89 1  
4 Felix, Matamoro,
House-Ha, Hojara
  Cypress Bay 3:36.43 1  
5 Adeshina, Ross,
Walker, Scott
  Nova 3:40.86 1  
6 Blackint, Marcelin,
Armbrist, Korn
  Western 3:47.39 1  
7 Burns, Hunter,
Porter, Lewis
  Stranahan 3:57.62 1  
-- Relay Team   Cooper City DNF 1  
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Gregor, Monprevi,
Etienne, Wargula
  South Plantation 8:38.60 1  
2 Matamoro, Enriquez,
Martinez, Martinez
  Cypress Bay 8:41.00 1  
3 Rachel, Amerson,
Wilkerve, Louima
  Dillard 8:46.29 1  
4 Blackint, DeLucca,
Korn, Chaves
  Western 8:48.30 1  
5 Alonso, Jackson,
King, Burke
  St Thomas Aquina 9:02.56 1  
6 Nelson, Davis,
Welch, Baker
  Stranahan 10:07.54 1  
-- Relay Team   Cooper City DNF 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jobb, Garth 12 St Thomas Aquina 52-00.00(15.85m) 1  
2 Rhaney, Demetrius 12 Stranahan 46-06.00(14.17m) 1  
3 Waite, Meshach 12 South Plantation 45-03.00(13.79m) 1  
4 Benedict, Matthew 12 Western 45-01.50(13.75m) 1  
5 Joseph, Jamal 12 Western 44-03.00(13.49m) 1  
6 Ricketts, Gavin 10 Western 42-08.50(13.02m) 1  
7 Jones, Devonte 12 Dillard 40-09.00(12.42m) 1  
8 Sutton, Fred 12 St Thomas Aquina 40-04.00(12.29m) 1  
9 McNamara, Joe 12 Cypress Bay 40-02.00(12.24m) 1  
9 Glaze, Kwayne 12 Nova 40-02.00(12.24m) 1  
11 Montoya, Juan 12 Cypress Bay 39-02.00(11.94m) 1  
12 Bailey, Patrick 11 Dillard 39-00.00(11.89m) 1  
13 Allen, Nick   Cooper City 38-10.50(11.85m) 1  
14 Warner, Sylvester 12 Nova 38-10.00(11.84m) 1  
15 Bozeman, Desmond 12 Dillard 38-08.00(11.79m) 1  
16 Bland, Austin 09 St Thomas Aquina 38-07.00(11.76m) 1  
16 Isidora, Danny 10 Cypress Bay 38-07.00(11.76m) 1  
18 Ford, Daniel 12 Stranahan 37-03.00(11.35m) 1  
19 Jeudy, Kevin 11 Western 36-04.00(11.07m) 1  
20 Allen, Khavis 12 Nova 36-03.00(11.05m) 1  
21 Hernandez, Antonio 10 Cypress Bay 36-00.00(10.97m) 1  
21 Martin, Shenard 11 Stranahan 36-00.00(10.97m) 1  
23 Thomas, Aaron 09 Nova 35-00.00(10.67m) 1  
24 High, Jonathan 10 St Thomas Aquina 34-10.00(10.62m) 1  
25 Junior, Joey   Cooper City 33-10.50(10.33m) 1  
26 DeJesus, Brandon   Cooper City 32-06.00(9.91m) 1  
-- Parker, Shawn   Cooper City DNF(--) 1  
-- Fitzgerald, Lemanuel 11 Dillard DNF(--) 1  
-- Hosea, H 09 South Plantation DNF(--) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Marmarosa, John 12 St Thomas Aquina 166-06(50.75m) 1  
2 Lorber, Jake 12 Cypress Bay 149-05(45.54m) 1  
3 Jobb, Garth 12 St Thomas Aquina 137-03(41.83m) 1  
4 Crozier, Gordon 09 St Thomas Aquina 134-06(41.00m) 1  
5 Allen, Nick   Cooper City 129-06(39.47m) 1  
6 Knight, Keon 09 South Plantation 116-04(35.46m) 1  
7 Parker, Drew 10 Western 115-01(35.08m) 1  
8 Montoya, Juan 12 Cypress Bay 113-04(34.54m) 1  
9 Ricketts, Gavin 10 Western 112-05(34.26m) 1  
10 Jeudy, Kevin 11 Western 112-02(34.19m) 1  
11 Sutton, Fred 12 St Thomas Aquina 110-09(33.76m) 1  
12 Martin, Shenard 11 Stranahan 109-02(33.27m) 1  
13 Bernero, Wesley 10 Western 105-01(32.03m) 1  
14 Ford, Daniel 12 Stranahan 96-09(29.49m) 1  
15 Junior, Joey   Cooper City 89-07(27.31m) 1  
16 Long, Alexander 09 Nova 85-03(25.98m) 1  
17 Anderson, Apolus 10 Nova 83-07(25.48m) 1  
18 DeJesus, Brandon   Cooper City 78-03(23.85m) 1  
19 Jones, Devonte 12 Dillard 64-09(19.74m) 1  
-- Parker, Shawn   Cooper City DNF(--) 1  
-- Fitzgerald, Lemanuel 11 Dillard DNF(--) 1  
-- Bailey, Patrick 11 Dillard DNF(--) 1  
-- Comuzzi, Gian 10 Cypress Bay DNF(--) 1  
-- Akers, Josh 11 Cypress Bay DNF(--) 1  
-- Warner, Sylvester 12 Nova DNF(--) 1  
-- Waite, Meshach 12 South Plantation DNF(--) 1  
-- Bozeman, Desmond 12 Dillard DNF(--) 1  
-- Thomas, Aaron 09 Nova DNF(--) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Joyner, Lamarcus 12 St Thomas Aquina 6-02.00(1.88m) 1  
2 Williams, Dwayne 12 Dillard 6-00.00(1.83m) 1  
3 Bush, Devon 11 Dillard 5-06.00(1.68m) 1  
3 Fernandez, Andres 09 Cypress Bay 5-06.00(1.68m) 1  
5 Brown, Bruce 09 St Thomas Aquina 5-04.00(1.63m) 1  
5 Dukes, William 11 Dillard 5-04.00(1.63m) 1  
-- Collier, Dion 09 St Thomas Aquina DNF(--) 1  
-- Cooke, Harris 09 South Plantation DNF(--) 1  
-- Bybordi, Andrew 11 St Thomas Aquina DNF(--) 1  
-- Harstad, Chase 10 Cypress Bay DNF(--) 1  
-- McKnight, David 12 Cypress Bay DNF(--) 1  
-- Fernandez, Jonathan 12 Cypress Bay DNF(--) 1  
-- Cooke, Horace 09 South Plantation DNF(--) 1  
-- Harris, Nathaniel 09 South Plantation DNF(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williams, Dwayne 12 Dillard 20-08.50(6.31m) nwi 1  
2 Croal, Jevonte 12 Western 20-06.50(6.26m) nwi 1  
3 Johnson, Travis 11 Dillard 19-11.00(6.07m) nwi 1  
4 Adeshina, Bolaji 12 Nova 19-10.00(6.05m) nwi 1  
5 Evans, Matt 11 Cypress Bay 19-06.25(5.95m) nwi 1  
6 Lewis, Darrion 11 Stranahan 19-06.00(5.94m) nwi 1  
7 Scott, Arione 12 Nova 19-05.50(5.93m) nwi 1  
8 Unknown Athlete 10 St Thomas Aquina 19-03.50(5.88m) nwi 1  
9 Coppet, Frederick 09 St Thomas Aquina 19-02.25(5.85m) nwi 1  
10 Williams, Theronardo 12 Dillard 18-11.50(5.78m) nwi 1  
11 Hunter, Chad 12 Stranahan 18-04.00(5.59m) nwi 1  
12 Pierre-Jerome, Francisqu 10 South Plantation 18-03.00(5.56m) nwi 1  
13 Cooke, Horace 09 South Plantation 18-00.50(5.50m) nwi 1  
14 Vernet, Derek 12 Dillard 17-11.00(5.46m) nwi 1  
15 Harris, Nathaniel 09 South Plantation 16-09.00(5.11m) nwi 1  
16 Skinner, Keith 11 Stranahan 16-07.00(5.05m) nwi 1  
17 Codner, Kawaine 10 Nova 16-05.00(5.00m) nwi 1  
18 Cohen, Josh   Cooper City 15-07.00(4.75m) nwi 1  
-- Cavalier, Grant   Cooper City DNF(--) nwi 1  
-- Peart, Corey 11 Western DNF(--) nwi 1  
-- Faulkenburg, Grant   Cooper City DNF(--) nwi 1  
-- Martinez, Cruz 10 Cypress Bay DNF(--) nwi 1  
-- Joyner, Lamarcus 12 St Thomas Aquina DNF(--) nwi 1  
-- Fernandez, Jonathan 12 Cypress Bay DNF(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Unknown Athlete 11 St Thomas Aquina 46-00.00(14.02m) nwi 1  
2 Unknown Athlete 10 St Thomas Aquina 41-07.25(12.68m) nwi 1  
3 Evans, Matt 11 Cypress Bay 40-09.00(12.42m) nwi 1  
4 Unknown Athlete 10 St Thomas Aquina 39-04.00(11.99m) nwi 1  
5 Dix, Maurice 09 St Thomas Aquina 38-09.00(11.81m) nwi 1  
6 Johnson, Travis 11 Dillard 38-07.00(11.76m) nwi 1  
7 Williams, Theronardo 12 Dillard 38-03.00(11.66m) nwi 1  
8 Bush, Devon 11 Dillard 38-00.50(11.60m) nwi 1  
9 Dukes, William 11 Dillard 37-05.00(11.40m) nwi 1  
10 Martinez, Cruz 10 Cypress Bay 35-00.00(10.67m) nwi 1  
11 Cohen, Josh   Cooper City 31-10.50(9.72m) nwi 1  
-- Skinner, Keith 11 Stranahan DNF(--) nwi 1  
-- Croal, Jevonte 12 Western DNF(--) nwi 1  
-- Fernandez, Jonathan 12 Cypress Bay DNF(--) nwi 1  
-- Marshall, Johnny 12 South Plantation DNF(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Shepherd, David 12 St Thomas Aquina 13-06.00(4.11m) 1  
2 James, Curtis 12 Cypress Bay 13-00.00(3.96m) 1  
3 Shepherd, Nicolas 10 St Thomas Aquina 12-06.00(3.81m) 1  
3 Boozer, James 12 St Thomas Aquina 12-06.00(3.81m) 1  
5 Shevlin, Chris 11 Western 11-06.00(3.51m) 1  
6 Bender, Eric 12 South Plantation 11-00.00(3.35m) 1  
6 Magasrevy, Rudy 10 Cypress Bay 11-00.00(3.35m) 1  
8 Washinton, Raymon 10 Nova 10-00.00(3.05m) 1  
9 Kim, Peter 09 Western 9-00.00(2.74m) 1  
9 Shevlin, Daniel 09 Western 9-00.00(2.74m) 1  
9 Rinearson, Austin 09 Nova 9-00.00(2.74m) 1  
12 Nguyen, Justin 10 South Plantation 8-06.00(2.59m) 1  
-- Mittler, Zach 09 Western DNF(--) 1  
-- Washington, Jayson 10 Nova DNF(--) 1  
-- Moon, Hunter 12 St Thomas Aquina DNF(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Nieuwendam, Kirsten 12 St Thomas Aquina 12.23 nwi 1  
2 Davis-White, Kali 09 Nova 12.67 nwi 1  
3 Adams, Erika 11 Cypress Bay 12.71 nwi 1  
4 Unknown Athlete 10 St Thomas Aquina 12.72 nwi 1  
5 Williams, Regine 09 St Thomas Aquina 12.78 nwi 2  
6 Hankerson, Ebony 11 South Plantation 13.53 nwi 1  
7 Wanliss, Ahkianne 12 St Thomas Aquina 13.64 nwi 1  
8 Cooper, Shakyra 10 Cypress Bay 13.89 nwi 3  
9 Fernandez, Danielle 10 Western 13.97 nwi 2  
10 Olcima, Danisha 10 South Plantation 13.99 nwi 2  
11 Livingston, Iesha 12 Dillard 14.27 nwi 2  
12 Stadler, Cassianne   Cooper City 14.36 nwi 3  
12 Camper, Cedejia 09 Dillard 14.36 nwi 1  
14 Lewis, Keeana 11 Cypress Bay 14.38 nwi 3  
15 Jerry, Aaliyah 10 South Plantation 14.41 nwi 2  
16 Beauplan, Nerline 11 Dillard 14.46 nwi 2  
17 Quinn, Candance 10 Stranahan 14.56 nwi 3  
18 Lewis, Santina 10 Stranahan 16.38 nwi 3  
19 Healy, Danielle   Cooper City 17.05 nwi 3  
-- Eduard, Shana   Cooper City DNF nwi 3  
-- Ford, Sarah 12 South Plantation DNF nwi 3  
-- Lugg, Patrickia 12 Nova DNF nwi 2  
-- Todd, Georgina 10 Western DNF nwi 2  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Nieuwendam, Kirsten 12 St Thomas Aquina 24.76 nwi 1  
2 Williams, Regine 09 St Thomas Aquina 25.22 nwi 1  
3 Davis-White, Kali 09 Nova 26.11 nwi 1  
4 Adams, Erika 11 Cypress Bay 26.41 nwi 2  
5 Unknown Athlete 10 St Thomas Aquina 26.87 nwi 1  
6 Stiverne, Aiyanna 09 Nova 27.08 nwi 1  
7 Todd, Georgina 10 Western 28.30 nwi 2  
8 Olcima, Danisha 10 South Plantation 28.56 nwi 2  
9 Cooper, Shakyra 10 Cypress Bay 28.62 nwi 2  
10 Livingston, Iesha 12 Dillard 28.66 nwi 2  
11 Beauplan, Nerline 11 Dillard 29.34 nwi 1  
12 Thompson, Gabrielle 12 St Thomas Aquina 29.63 nwi 3  
13 Camper, Cedejia 09 Dillard 29.78 nwi 1  
14 Stadler, Cassianne   Cooper City 29.79 nwi 4  
15 Ford, Sarah 12 South Plantation 29.83 nwi 3  
16 Amersen, Adjanee 09 Dillard 30.18 nwi 2  
17 Quinn, Candance 10 Stranahan 30.42 nwi 3  
18 Garland, Jasmine 10 Stranahan 31.63 nwi 3  
19 Dejean, Sekeyia 10 Cypress Bay 31.93 nwi 2  
20 Lewis, Santina 10 Stranahan 34.20 nwi 3  
21 Healy, Danielle   Cooper City 36.67 nwi 4  
-- Eduard, Shana   Cooper City DNF nwi 4  
-- Hankerson, Ebony 11 South Plantation DNF nwi 1  
-- Jimenez, Angely 10 Cypress Bay DNF nwi 3  
-- Jerry, Aaliyah 10 South Plantation DNF nwi 2  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stiverne, Aiyanna 09 Nova 1:01.06 1  
2 Unknown Athlete 11 St Thomas Aquina 1:01.15 1  
3 Singleton, Candice 11 St Thomas Aquina 1:01.59 1  
4 Allen, Brianna 09 Dillard 1:01.63 1  
5 Goode, Lauren 10 Cypress Bay 1:03.64 1  
6 Salas, Samarys 12 Cypress Bay 1:04.66 3  
7 Jimenez, Angely 10 Cypress Bay 1:07.42 2  
8 Nesbitt, Kimberlee 10 Dillard 1:07.64 1  
9 Foster, Mariajose 10 Nova 1:08.15 3  
10 Strong, Kandice 12 Nova 1:08.51 1  
11 Ledezma, Sashina 10 Cypress Bay 1:09.49 2  
12 Darling, Terry 11 South Plantation 1:12.39 2  
13 Guthrie, Shantelle 12 Dillard 1:13.62 3  
14 Garland, Jasmine 10 Stranahan 1:16.59 2  
15 Merritt, Wilandra 11 Dillard 1:20.17 2  
-- Melus, Vickie 09 St Thomas Aquina DNF 3  
-- Subtil, Roshnia 10 Stranahan DNF 3  
-- Luka, Alina 10 Stranahan DNF 3  
-- Wallace, Danielle 10 South Plantation DNF 2  
-- Stablein, Marlena 10 South Plantation DNF 1  
-- Lugg, Patrickia 12 Nova DNF 2  
-- Marsh, Ariell 10 St Thomas Aquina DNF 2  
-- Peters, Dian 10 South Plantation DNF 3  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Zelaya, Ingrid 12 Western 2:26.79 1  
2 Sesto, Natalie 12 St Thomas Aquina 2:27.75 1  
3 Daggett, Julia 12 St Thomas Aquina 2:29.28 1  
4 Germain, Therese 11 Cypress Bay 2:32.39 1  
5 Dugue, Sandra 09 Stranahan 2:35.65 1  
6 Barboza, Aliette 10 Cypress Bay 2:35.75 1  
7 Dugan, Alexis 10 Cypress Bay 2:37.80 1  
8 Fuhr, Reagan 09 Cypress Bay 2:41.70 1  
9 Brown, Dana 10 Western 2:44.26 1  
10 Kim, Juliette 11 Stranahan 2:49.00 1  
11 Foster, Mariajose 10 Nova 2:50.03 1  
12 Strong, Kandice 12 Nova 2:50.61 1  
13 Guthrie, Shavelle 12 Dillard 2:52.05 1  
14 Bushack, Elizabeth 09 Western 2:53.03 1  
15 Holcomb, Nicole 10 St Thomas Aquina 2:53.69 1  
16 Abdulwahab, Saheedat 12 South Plantation 2:59.85 1  
17 Geffrard, Edwige 10 Dillard 3:04.56 1  
-- Stablein, Marlena 10 South Plantation DNF 1  
-- Ikunika, Funmilayo 10 Stranahan DNF 1  
-- Wilson, Catherine 10 Dillard DNF 1  
-- Ortega, Megan 10 St Thomas Aquina DNF 1  
-- Grant, Kimico 12 South Plantation DNF 1  
-- Ramdial, Keyra 11 South Plantation DNF 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete 10 St Thomas Aquina 5:33.42 1  
2 Lesnik, Ashley 11 Cypress Bay 5:41.37 1  
3 Turner, Shelby   Cooper City 5:50.03 1  
4 King, Brittany 11 South Plantation 5:54.52 1  
5 Jones, Kimberly 10 Nova 5:56.99 1  
6 MacConnie, Jessica 10 Cypress Bay 6:10.91 1  
7 Hughes, Eryn 09 St Thomas Aquina 6:19.18 1  
8 Chang, Sofia 09 St Thomas Aquina 6:21.87 1  
9 Guthrie, Shavelle 12 Dillard 6:41.55 1  
10 Sickles, Kari 11 Western 6:43.31 1  
11 Bushack, Elizabeth 09 Western 6:43.60 1  
12 Naomi, Hind 09 South Plantation 6:49.04 1  
13 Spencer, Morgan 11 Western 7:04.59 1  
-- Geffrard, Edwige 10 Dillard DNF 1  
-- Wilson, Catherine 10 Dillard DNF 1  
-- Cramer, Emily 11 Western DNF 1  
-- Morrison, Catherine 10 St Thomas Aquina DNF 1  
-- Frederic, Frederica 10 South Plantation DNF 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete 10 St Thomas Aquina 12:13.26 1  
2 Unknown Athlete 10 St Thomas Aquina 12:17.18 1  
3 King, Brittany 11 South Plantation 12:41.85 1  
4 Lesnik, Ashley 11 Cypress Bay 12:50.86 1  
5 Tolon, Abbie 11 Cypress Bay 13:28.31 1  
6 Jones, Kimberly 10 Nova 13:44.33 1  
7 Cramer, Emily 11 Western 13:51.80 1  
8 MacConnie, Jessica 10 Cypress Bay 14:03.07 1  
9 Scheffrahn, Mary 09 St Thomas Aquina 14:13.20 1  
10 Frederic, Frederica 10 South Plantation 14:32.53 1  
11 Naomi, Hind 09 South Plantation 14:55.28 1  
-- Youssef, Nicole 12 Western DNF 1  
-- Sickles, Kari 11 Western DNF 1  
-- Spencer, Morgan 11 Western DNF 1  
-- Camacho, Camille 10 St Thomas Aquina DNF 1  
-- Vargas, Pauline 11 Cypress Bay DNF 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Koon, Valissa 12 South Plantation 16.83 1  
2 Mesa, Anastasia   Cooper City 17.90 3  
3 Marmarosa, Megen 11 St Thomas Aquina 17.91 1  
4 Gale, Amanda 09 Cypress Bay 18.17 3  
5 Glades, Jameka 10 Dillard 19.21 1  
6 Dawkins, Annalee 11 South Plantation 19.25 1  
7 Richard, Elizabeth 10 Western 19.50 1  
8 Ezzo, Rebecca 11 Western 19.60 2  
9 Gordon, Shinell 10 Dillard 19.64 2  
10 Elizee, Naomi 10 Western 20.06 2  
11 Clarke, Brynesha 09 South Plantation 21.98 2  
12 Turner, Akiah 10 Stranahan 22.12 2  
13 McColaugh, Stephanie 10 Cypress Bay 23.34 3  
-- Gale, Emily 09 Cypress Bay DNF 2  
-- Nunez, Sara 11 Western DNF 1  
-- Titus, Diana 12 Stranahan DNF 2  
-- Mcnight, Alexis 12 Stranahan DNF 1  
-- Phillips, Iyanna 11 Dillard DNF 1  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gibbs, Stephani 11 St Thomas Aquina 47.28 1  
2 Gutierrez, Alyssa 12 St Thomas Aquina 48.17 1  
3 Unknown Athlete 09 St Thomas Aquina 48.61 1  
4 Titus, Diana 12 Stranahan 50.10 2  
5 Silver, Selena 12 St Thomas Aquina 50.63 2  
-- Koon, Valissa 12 South Plantation 51.63 1  
6 Glades, Jameka 10 Dillard 53.23 1  
7 Richard, Elizabeth 10 Western 53.38 1  
8 Gale, Emily 09 Cypress Bay 53.83 3  
9 Gale, Amanda 09 Cypress Bay 54.36 2  
10 Ezzo, Rebecca 11 Western 55.27 2  
11 Dawkins, Annalee 11 South Plantation 56.23 3  
12 Elizee, Naomi 10 Western 56.96 2  
13 McColaugh, Stephanie 10 Cypress Bay 57.99 3  
14 Gordon, Shinell 10 Dillard 59.03 2  
15 Nunez, Sara 11 Western 1:01.65 1  
16 Clarke, Brynesha 09 South Plantation 1:02.86 3  
17 Turner, Akiah 10 Stranahan 1:08.39 2  
-- Phillips, Iyanna 11 Dillard DNF 1  
-- Mcnight, Alexis 12 Stranahan DNF 2  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Goode, Lewis,
Cooper, Adams
  Cypress Bay 50.58 1  
2 Etienne, Horn,
Todd, Fernande
  Western 50.95 1  
3 Olcima, Jerry,
Koon, Hankerso
  South Plantation 51.70 1  
4 Beauplan, Camper,
Livingst, Maye
  Dillard 53.32 1  
-- Relay Team   Cooper City DNF 1  
-- Williams, Gibbs,
Singleto, Perrodin
  St Thomas Aquina DNF 1  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Nieuwend, Gibbs,
Hercules, Singleto
  St Thomas Aquina 4:06.23 1  
2 Strong, Lugg,
Davis-Wh, Stiverne
  Nova 4:25.12 1  
3 Germain, Sewell,
Jimenez, Ledezma
  Cypress Bay 4:26.22 1  
4 Zelaya, Brown,
Solomon, Horn
  Western 4:28.42 1  
5 Nesbitt, Allen,
Guthrie, Glades
  Dillard 4:32.15 1  
6 Dugue, Titus,
Garland, Kim
  Stranahan 4:41.85 1  
7 Malcolm, Ford,
Abdulwah, Stablein
  South Plantation 4:55.69 1  
-- Relay Team   Cooper City DNF 1  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Payne, Suarez,
Daggett, Sesto
  St Thomas Aquina 9:56.54 1  
2 Brown, Zelaya,
Bushack, Cramer
  Western 10:39.41 1  
3 Barboza, Dugan,
Fuhr, Germain
  Cypress Bay 10:58.40 1  
4 King, Stablein,
Abdulwah, Frederic
  South Plantation 11:37.35 1  
5 Guthrie, Allen,
Geffrard, Guthrie
  Dillard 11:39.17 1  
-- Relay Team   Cooper City DNF 1  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Owens, Dawn 12 Nova 36-03.50(11.06m) 1  
2 Mackey, Arlithia 11 Dillard 34-00.00(10.36m) 1  
3 Edwards, Shanice 11 St Thomas Aquina 31-08.50(9.66m) 1  
4 Graham, Janelle 10 Nova 31-04.00(9.55m) 1  
5 Goodin, Brittany 10 St Thomas Aquina 30-06.25(9.30m) 1  
6 Griffiths, Monique 10 Nova 27-01.00(8.26m) 1  
7 Howard, Amarius 09 Nova 26-06.00(8.08m) 1  
8 Ingraham, Christa   Cooper City 25-00.00(7.62m) 1  
9 Zizich, Nicole   Cooper City 24-05.00(7.44m) 1  
10 Stokes, Blair 11 Cypress Bay 24-04.00(7.42m) 1  
11 Ebanks, Nicol   Cooper City 23-00.00(7.01m) 1  
12 Belizaire, Chelsea 12 South Plantation 22-10.50(6.97m) 1  
13 Prophete, Carla   Cooper City 21-08.00(6.60m) 1  
14 Edwards, Shannon 10 Cypress Bay 21-00.00(6.40m) 1  
15 Bhagwandin, Clarissa 12 South Plantation 15-08.00(4.78m) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Griffiths, Monique 10 Nova 104-04(31.80m) 1  
2 Mackey, Arlithia 11 Dillard 98-11(30.15m) 1  
3 Owens, Dawn 12 Nova 98-10.50(30.14m) 1  
4 Livingston, Iesha 12 Dillard 91-11(28.02m) 1  
4 Edwards, Shannon 10 Cypress Bay 91-11(28.02m) 1  
6 Marmarosa, Megen 11 St Thomas Aquina 90-07(27.61m) 1  
7 Ebanks, Nicol   Cooper City 85-03(25.98m) 1  
8 Graham, Janelle 10 Nova 84-04(25.70m) 1  
9 Ingraham, Christa   Cooper City 83-00(25.30m) 1  
10 Howard, Amarius 09 Nova 81-11(24.97m) 1  
11 Stokes, Blair 11 Cypress Bay 75-06(23.01m) 1  
12 Zizich, Nicole   Cooper City 70-03(21.41m) 1  
13 Belizaire, Chelsea 12 South Plantation 61-08(18.80m) 1  
14 Bhagwandin, Clarissa 12 South Plantation 45-00(13.72m) 1  
-- Otero, Sabrina   Cooper City DNF(--) 1  
-- Diaz, Maria 10 Western DNF(--) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete 09 St Thomas Aquina 5-02.00(1.57m) 1  
2 Etienne, Joelle 12 Western 5-00.00(1.52m) 1  
3 Lewis, Keeana 11 Cypress Bay 4-10.00(1.47m) 1  
4 Jaime-Abreu, Doranny 10 Cypress Bay 4-08.00(1.42m) 1  
5 Bruno, Jessica   Cooper City 4-06.00(1.37m) 1  
5 Richard, Elizabeth 10 Western 4-06.00(1.37m) 1  
5 Stringer, Samiyah 11 Nova 4-06.00(1.37m) 1  
5 Fuhr, Reagan 09 Cypress Bay 4-06.00(1.37m) 1  
9 Colabello, Arianne   Cooper City 4-04.00(1.32m) 1  
10 Henry, Mishka 12 Cypress Bay 4-00.00(1.22m) 1  
10 Merritt, Wilandra 11 Dillard 4-00.00(1.22m) 1  
-- Clarke, Brynesha 09 South Plantation DNF(--) 1  
-- Maye, Dawnn 12 Dillard DNF(--) 1  
-- Phillips, Iyanna 11 Dillard DNF(--) 1  
-- Beauplan, Nerline 11 Dillard DNF(--) 1  
-- Ellis, Oriana 12 Nova DNF(--) 1  
-- Morgan, Corina 11 Nova DNF(--) 1  
-- Malcolm, Chantelle 09 Nova DNF(--) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Unknown Athlete 09 St Thomas Aquina 16-05.00(5.00m) nwi 1  
2 Williams, Regine 09 St Thomas Aquina 16-03.50(4.97m) nwi 1  
3 Gutierrez, Alyssa 12 St Thomas Aquina 16-03.00(4.95m) nwi 1  
4 Hankerson, Ebony 11 South Plantation 15-06.00(4.72m) nwi 1  
5 Etienne, Joelle 12 Western 15-00.00(4.57m) nwi 1  
6 Stringer, Samiyah 11 Nova 14-07.00(4.45m) nwi 1  
7 Koon, Valissa 12 South Plantation 14-04.00(4.37m) nwi 1  
7 Dawkins, Annalee 11 South Plantation 14-04.00(4.37m) nwi 1  
9 Wanliss, Ahkianne 12 St Thomas Aquina 14-00.50(4.28m) nwi 1  
10 Sewell, Michelle 12 Cypress Bay 13-10.50(4.23m) nwi 1  
11 Livingston, Iesha 12 Dillard 13-05.50(4.10m) nwi 1  
12 Ellis, Oriana 12 Nova 13-04.50(4.08m) nwi 1  
13 Morgan, Corina 11 Nova 13-03.75(4.06m) nwi 1  
14 Dejean, Sekeyia 10 Cypress Bay 12-10.00(3.91m) nwi 1  
15 Ledezma, Sashina 10 Cypress Bay 12-09.50(3.90m) nwi 1  
16 Martelly, Catherine 10 Cypress Bay 12-04.00(3.76m) nwi 1  
17 Jerry, Aaliyah 10 South Plantation 11-05.50(3.49m) nwi 1  
-- Maye, Dawnn 12 Dillard DNF(--) nwi 1  
-- Geffrard, Edwige 10 Dillard DNF(--) nwi 1  
-- Lugg, Patrickia 12 Nova DNF(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Russell, Toniecia 10 St Thomas Aquina 34-08.50(10.58m) nwi 1  
2 Gutierrez, Alyssa 12 St Thomas Aquina 34-07.75(10.56m) nwi 1  
3 Etienne, Joelle 12 Western 34-06.00(10.52m) nwi 1  
4 Glades, Jameka 10 Dillard 33-10.00(10.31m) nwi 1  
5 Patton, Lanita 11 St Thomas Aquina 32-09.00(9.98m) nwi 1  
6 Stringer, Samiyah 11 Nova 30-04.00(9.25m) nwi 1  
7 Bullock, Janelle 11 St Thomas Aquina 29-11.75(9.14m) nwi 1  
8 Sewell, Michelle 12 Cypress Bay 29-07.00(9.02m) nwi 1  
9 Foster, Mariajose 10 Nova 29-04.00(8.94m) nwi 1  
10 Cooper, Shakyra 10 Cypress Bay 28-04.50(8.65m) nwi 1  
11 Morgan, Corina 11 Nova 28-03.50(8.62m) nwi 1  
-- Ellis, Oriana 12 Nova DNF(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete 11 St Thomas Aquina 9-06.00(2.90m) 1  
1 Todaro, Brittany 11 Nova 9-06.00(2.90m) 1  
3 Unknown Athlete 11 St Thomas Aquina 8-06.00(2.59m) 1  
3 Curran, Mary 11 St Thomas Aquina 8-06.00(2.59m) 1  
5 Goode, Lauren 10 Cypress Bay 8-00.00(2.44m) 1  
5 Gale, Amanda 09 Cypress Bay 8-00.00(2.44m) 1  
7 Anderson, Emily 10 Cypress Bay 7-06.00(2.29m) 1  
7 Gale, Emily 09 Cypress Bay 7-06.00(2.29m) 1  
9 Barrett, Cayla 12 Nova 7-00.00(2.13m) 1  
10 Lowe, Kacee 12 Western 6-06.00(1.98m) 1  
10 Brito, Rebecca 09 St Thomas Aquina 6-06.00(1.98m) 1  
-- Simonton, Kaitlyn 11 Western DNF(--) 1  
-- King, Brittany 11 South Plantation DNF(--) 1  
-- Caputo, Caitlyn 11 Western DNF(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 

Post to:  
Post as: 
History for BCAA South Central Qualifier
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1   1    
2013 3   3    
2012 1   1    
2010 1   1    
Hashtags: None