Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2011 Nov 5th

YearResultsVideoNewsPhotos 
 

Media for 2011

Videos (43)
View
+
Photos (1536)
View
+
Articles (38)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Attending groups

 

Invited groups

 

2011

OFSAA Cross Country Championships
Saturday, November 5, 2011
Ottawa

LIVE WEBCAST (starts at 10:30)

SCHEDULE OF EVENTS
Saturday, November 5
9:30 a.m. Coaches Meeting
10:30 a.m. Midget Girls
11:15 a.m. Midget Boys
12:00 noon Junior Girls
12:45 p.m. Junior Boys
1:30 p.m. Senior Girls
2:15 p.m. Senior Boys
3:00 p.m. Presentation of Awards  

COURSE MAPS
Midget Girls
Midget Boys
Junior Girls
Junior Boys
Senior Girls
Senior Boys

 

2011 Results - OFSAA Cross Country Championships

Published by
Chris Nickinson   on Nov 5 2011, 08:06 PM
OFSAA Cross Country Championships - Nov 5, 2011
Ottawa, ON, CA
 
| 3970m XC | 3270m XC | 5220m XC | 6320m XC | 7230m XC
 
Womens 3970m XC Junior Back to top
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1 732 Lemieux, MacKe   Humberside  13:53.2  3:30   
2 1694 Little, Olivia   Vincent Massey  14:30.3  3:40   
3 489 Armstrong, Madel   Eastview  14:32.3  3:40   
4 1570 Armstrong, Nicole   Sydenham  14:45.0  3:43   
5 271 Wismer, Sarah   Centennial Colle  14:52.4  3:45   
6 1706 Abbott-Tate, Zoe   Welland Centenni  14:53.7  3:46   
7 1415 Deery, Allison   St Christopher  14:57.9  3:47   
8 1031 Gragtmans, Jennika   Newmarket  15:02.1  3:48   
9 7 Marquis, Maleah   AB Lucas  15:03.9  3:48   
10 223 Robertson, Olivia   Brookfield  15:04.2  3:48   
11 1103 Bollinger, Alyssa   Our Lady of Lour  15:04.3  3:48   
12 1673 Fisher, Katie   Uxbridge  15:06.8  3:49   
13 1597 Serson, Courtney   Thousand Islands  15:07.7  3:49   
14 1527 Quinn, Megan   St Theresa - Bel  15:08.7  3:49   
15 1695 Bracci, Brianne   Vincent Massey  15:08.8  3:49   
16 1546 Andrekovic, Sonja   Stratford Centra  15:09.9  3:50   
17 285 Sealy, Amber   Centre Wellingto  15:10.0  3:50   
18 1431 O'Neill, Bridget   St Ignatius of L  15:10.5  3:50   
19 168 Lucki, Alexandra   Bishop Allen Aca  15:10.8  3:50   
20 13 Guay, Evelyne   Abbey Park  15:11.9  3:50   
21 1674 Baxter, Julia   Uxbridge  15:24.5  3:53   
22 381 Jackson, Brittany   Country Day  15:29.0  3:55   
23 37 Shearman, Alanna   Almonte  15:32.0  3:55   
24 1035 Williams, Emily   North Lambton  15:32.1  3:55   
25 1404 Gill, Brittany   St Anne - Windso  15:35.3  3:56   
26 490 Campbell, Jenny   Eastview  15:36.5  3:56   
27 949 Cirone, Katerina   RS McLaughlin  15:36.8  3:56   
28 1416 Holman, Lauren   St Christopher  15:37.1  3:57   
29 414 Boucher, Bettina   Donald A. Wilson  15:37.5  3:57   
30 807 Lockridge, Claire   Leaside  15:40.5  3:57   
31 885 McGuire, Cailie   Loyola Catholic  15:41.5  3:58   
32 806 Formosa, Rebecca   Leaside  15:42.6  3:58   
33 610 Scheunert, Maggie   ES Garneau - Orl  15:43.0  3:58   
34 748 Van Nest, Olivia   Huron Heights -  15:43.7  3:58   
35 219 Ostoich, Connor   Branksome Hall  15:45.8  3:59   
36 236 Cianni, Anna   Cardinal Carter  15:46.5  3:59   
37 515 Hamm, Camille   ES Catholique de  15:46.8  3:59   
38 709 Grimes, Kelsey   Hillcrest - Otta  15:47.6  3:59   
39 1696 Rocheleau, Fiona   Vincent Massey  15:47.8  3:59   
40 1067 Mawhinney, Erin   Notre Dame - Bur  15:48.2  3:59   
41 1525 Howes, Sydney   St Stephens  15:49.3  4:00   
42 1598 Ferguson, Chelsea   Thousand Islands  15:49.9  4:00   
43 733 Kavanagh, Jamie   Humberside  15:50.7  4:00   
44 127 Blomme, Sarah   Bill Crothers SS  15:51.8  4:00   
45 504 HILDEBRAND, ALEX   Elmira  15:54.2  4:01   
46 503 Hildebrand, Julia   Elmira  15:54.5  4:01   
47 1430 Ratcliffe, Alex   St Ignatius of L  15:54.9  4:01   
48 645 Ridley, Kendra   Glebe CI  15:55.7  4:01   
49 771 Vincent, Katie   Iona Catholic  15:57.4  4:02   
50 1660 Kunicyn, Cassidy   University of To  15:59.3  4:02   
51 713 Korsmit, Laura   Holy Cross - St  16:04.0  4:03   
52 1484 Casey, Kaitlin   St Michael - Kem  16:04.3  4:03   
53 1267 Parker, Cassandra   Sinclair  16:08.4  4:04   
54 253 Cimino, Andrea   Catholic Central  16:08.8  4:05   
55 1717 Stacey, Natalie   Westdale  16:11.2  4:05   
56 1547 Vanmeurs, Miriam   Stratford Northw  16:11.2  4:05   
57 971 Pastor, Laura   Michael Power-St  16:11.8  4:05   
58 286 Shaw, Stephanie   Centre Wellingto  16:12.0  4:05   
59 841 Romaniszyn, Lisa   Lockerby Composi  16:12.1  4:05   
60 1482 Jones, Riley   St Michael - Kem  16:12.9  4:06   
61 408 Papadich, Kristina   Don Mills  16:13.0  4:06   
62 273 Barrett, Emma   Centennial Colle  16:13.2  4:06   
63 66 Ward, Charlotte   Barrie Central  16:13.7  4:06   
64 782 Farrell, Kerstyn   John McCrae  16:14.4  4:06   
65 1048 Paull, Sarah   Northern - Toron  16:14.7  4:06   
66 516 Serratore, Mia   ES Catholique de  16:15.1  4:06   
67 1483 Bohn, Katie   St Michael - Kem  16:15.6  4:06   
68 1405 Hogan, Clarice   St Anne - Windso  16:15.8  4:06   
69 275 Bauman, Jackie   Centennial Colle  16:16.3  4:06   
70 599 Morris, Danae   Frontenac  16:16.3  4:06   
71 128 Sitarz, Emily   Bill Crothers SS  16:16.4  4:06   
72 305 Kiroplis, Irene   Christ the King  16:18.4  4:07   
73 1280 Currie, Cadence   Sir Oliver Mowat  16:19.6  4:07   
74 157 Ellis, Kristina   Holy Trinity - B  16:20.5  4:07   
75 316 Wilson, Mariah   Cobourg East  16:21.8  4:08   
76 364 Smuland, Alexandria   Confederation -  16:22.9  4:08   
77 235 Currier, Sydney   Canterbury  16:23.3  4:08   
78 890 Lawson, Nicole   Malvern  16:24.6  4:08   
79 1290 Prystupa, Emily   Sir Robert Borde  16:24.9  4:09   
80 67 Hutchinson, Torey   Barrie Central  16:26.0  4:09   
81 1268 Howe, Olivia   Sinclair  16:26.9  4:09   
82 628 Brewster, Lauren   Georgetown  16:28.4  4:09   
83 808 Zonneveld, Paula   Leaside  16:28.7  4:10   
84 1100 Sanderson, Olivia   Orillia District  16:29.3  4:10   
85 1438 Uchtenhagen, Shaylyn   St Ignatius - Th  16:29.5  4:10   
86 913 Doane, Tess   Manitoulin  16:30.1  4:10   
87 65 Corcoran, Sara   Barrie Central  16:31.5  4:10   
88 274 Stamp, Katherine   Centennial Colle  16:31.7  4:10   
89 972 Tymoshenko, Elisa   Michael Power-St  16:31.9  4:10   
90 453 Kaminski, Stefanie   Earl of March  16:32.2  4:10   
91 1288 Braddon, Kate   Sir Robert Borde  16:32.7  4:11   
92 1234 Houlahan, Kristie   Sacred Heart Cat  16:33.1  4:11   
93 1308 Jamani, Shabana   Sir Winston Chur  16:33.1  4:11   
94 1425 Boughn, Amelia   St Clement's - T  16:33.7  4:11   
95 1697 Moore, Kaitlyn   Vincent Massey  16:34.0  4:11   
96 531 Carbonneau, Sophie   ES Thériault Ca  16:34.1  4:11   
97 68 Toor, Sophie   Barrie Central  16:34.6  4:11   
98 1511 Pellerin, Veronica   St Patrick - Thu  16:35.2  4:11   
99 272 Sanago, Monica   Centennial Colle  16:36.9  4:12   
100 455 Pappas, Carly   Earl of March  16:37.5  4:12   
101 278 Cassibo, Kayla   Centennial Secon  16:37.8  4:12   
102 363 Villeneuve, Emily   Confederation -  16:38.4  4:12   
103 130 Cook, Nicole   Bill Crothers SS  16:38.7  4:12   
104 1528 Britt, Katie   St Theresa - Bel  16:42.9  4:13   
105 454 Kavaslar, Kumsal   Earl of March  16:43.7  4:13   
106 1325 Mack, Alex   South Carleton  16:44.4  4:13   
107 11 Frost, Eden   AB Lucas  16:45.0  4:14   
108 1719 Xu, Yinze   Westdale  16:45.5  4:14   
109 1458 Low Sin, Stephanie   St Marcellinus  16:47.1  4:14   
110 456 Neimi, Keira   Earl of March  16:47.7  4:14   
111 1407 Sovran, Brittany   St Anne - Windso  16:47.8  4:14   
112 973 Turano, Maria   Michael Power-St  16:49.8  4:15   
113 287 Cuaba, Jessica   Centre Wellingto  16:52.6  4:16   
114 1406 Alfano, Carly   St Anne - Windso  16:52.6  4:16   
115 1756 Setchell, Alex   Vaughan Road Aca  16:52.9  4:16   
116 853 Novak, Bronwyn   Lo-Ellen Park  16:54.3  4:16   
117 734 Goncharenko, Natas   Humberside  16:55.3  4:16   
118 1375 Portenier, Montana   St Thomas Aquina  16:55.4  4:16   
119 794 Zlahtic, Keira   Lawrence Park  16:55.5  4:16   
120 842 Moxam, Teagan   Lockerby Composi  16:55.6  4:16   
121 1647 Virk, Nimrata   Turner Fenton  16:57.5  4:17   
122 258 Savin, Katerina   Cawthra Park  16:57.7  4:17   
123 288 Sullivan, Kylie   Centre Wellingto  16:58.1  4:17   
124 191 Lo, Bridgette   Bishop Strachan  17:00.9  4:18   
125 1529 Kehoe, Piper   St Theresa - Bel  17:02.1  4:18   
126 129 Sampson, Christine   Bill Crothers SS  17:04.8  4:19   
127 1680 McLaughlin, Tori   Holy Trinity - B  17:04.9  4:19   
128 10 Clubb, Anne   AB Lucas  17:05.2  4:19   
129 317 Cattell, Honour   Cobourg East  17:06.0  4:19   
130 1675 Martin, Mckenzie   Uxbridge  17:06.1  4:19   
131 974 Clarke, Alexandra   Michael Power-St  17:06.3  4:19   
132 491 Simms, Hannah   Eastview  17:07.5  4:19   
133 735 Tryczynska, Alicja   Humberside  17:10.0  4:20   
134 252 DeDecker, Elise   Catholic Central  17:11.0  4:20   
135 1289 Hofland, Rebekah   Sir Robert Borde  17:11.3  4:20   
136 469 Griffith, Heidi   East Northumberl  17:11.5  4:20   
137 788 Marsh, Sabrina   Korah  17:14.2  4:21   
138 15 Droppo, Emily   Abbey Park  17:14.2  4:21   
139 1432 Borea, Isabella   St Ignatius of L  17:17.8  4:22   
140 8 Schnurr, Karina   AB Lucas  17:18.2  4:22   
141 1306 Bodman, Maizee   Sir Winston Chur  17:19.2  4:22   
142 1599 Payette, Kelsey   Thousand Islands  17:20.4  4:23   
143 254 Vivona, Nicole   Catholic Central  17:20.9  4:23   
144 69 Russell, Breanna   Barrie Central  17:23.7  4:23   
145 810 Theodorlis, Maddie   Leaside  17:24.2  4:24   
146 1059 Midgen, Sabina   Northern - Toron  17:24.3  4:24   
147 255 Di Libero, Francesa   Catholic Central  17:28.8  4:25   
148 1648 Liu, Victoria   Turner Fenton  17:29.3  4:25   
149 9 Walker, Paige   AB Lucas  17:30.2  4:25   
150 14 D'Aurizio, Jenna   Abbey Park  17:31.6  4:25   
151 289 Bender, Laura   Centre Wellingto  17:32.6  4:26   
152 1600 Clow, Paige   Thousand Islands  17:33.6  4:26   
153 736 Wilson, Kristen   Humberside  17:33.6  4:26   
154 493 Hunter, Kelly   Eastview  17:34.3  4:26   
155 1068 Berardinetti, Kather   Notre Dame - Tor  17:36.5  4:27   
156 1651 Titov, Lena   Turner Fenton  17:37.5  4:27   
157 647 Harvey, Annabelle   Glebe CI  17:38.4  4:27   
158 1698 Del Monte, Paiton   Vincent Massey  17:39.1  4:27   
159 471 Barker, Anna   East Northumberl  17:40.4  4:28   
160 1601 Guyonnet, Audrey   Thousand Islands  17:42.0  4:28   
161 1460 Duic, Nicole   St Marcellinus  17:43.4  4:28   
162 366 Snyder, Rebecca   Confederation -  17:43.5  4:28   
163 1439 Hay, Sarah   St Ignatius - Th  17:45.0  4:29   
164 472 Voskamp, Karli   East Northumberl  17:45.1  4:29   
165 470 Sharpe, Tori   East Northumberl  17:46.5  4:29   
166 29 Morley, Taryn   All Saints - Kan  17:47.1  4:29   
167 532 Cossette, Josee   ES Thériault Ca  17:51.3  4:30   
168 891 Fornazzari, Elena   Malvern  17:51.7  4:30   
169 975 Sajewycz, Katrina   Michael Power-St  17:53.6  4:31   
170 31 Morley, Alex   All Saints - Kan  17:55.8  4:31   
171 1718 Roglich, Julia   Westdale  17:57.2  4:32   
172 809 McGregor, Margue   Leaside  18:00.5  4:33   
173 30 Borsato, Delaney   All Saints - Kan  18:03.0  4:33   
174 169 Muniz, Valeria   Bishop Allen Aca  18:03.6  4:33   
175 28 Howard, Emily   All Saints - Kan  18:03.9  4:34   
176 192 Kustec, Allison   Bishop Strachan  18:05.0  4:34   
177 928 Giardetti, Daniella   Mary Ward  18:06.0  4:34   
178 1530 Vance, Heidi   St Theresa - Bel  18:06.2  4:34   
179 843 Gouthro, Britney   Lockerby Composi  18:06.4  4:34   
180 893 Casey, Hannah   Malvern  18:06.7  4:34   
181 1291 So, Ysabelle   Sir Robert Borde  18:08.2  4:35   
182 1270 Harrison, Mikaela   Sinclair  18:09.6  4:35   
183 1408 Duic, Sarah   St Anne - Windso  18:10.8  4:35   
184 256 Van Lieshout, Emma   Catholic Central  18:11.2  4:35   
185 845 Chargey, Brandy   Lockerby Composi  18:11.2  4:35   
186 17 Liu, Chelsea   Abbey Park  18:13.9  4:36   
187 892 Eng, Rachel   Malvern  18:16.0  4:37   
188 844 Pisaric, Thalia   Lockerby Composi  18:16.9  4:37   
189 1459 Milanovic, Katarina   St Marcellinus  18:19.3  4:37   
190 1650 Takeuchi, Natalie   Turner Fenton  18:19.9  4:38   
191 1683 Bancheri, Vanessa   St Thomas of Vil  18:20.7  4:38   
192 32 Lewis, Keisha   All Saints - Kan  18:27.6  4:39   
193 1684 Caputo, Alyssa   St Thomas of Vil  18:28.1  4:40   
194 494 Veitch, Cynthia   Eastview  18:28.4  4:40   
195 365 Haw, Meghan   Confederation -  18:28.9  4:40   
196 170 Rego, Brittney   Bishop Allen Aca  18:29.4  4:40   
197 409 Tooke, Madeleine   Don Mills  18:29.6  4:40   
198 411 Strack, Emma   Don Mills  18:29.6  4:40   
199 1677 Hansen, Olivia   Uxbridge  18:30.3  4:40   
200 533 Paquette, Valerie   ES Thériault Ca  18:30.8  4:40   
201 250 Daine, Andreas   Cardinal Newman  18:34.3  4:41   
202 171 Skoko, Matija   Bishop Allen Aca  18:36.3  4:42   
203 16 Zamdvaiz, Arielle   Abbey Park  18:37.3  4:42   
204 1676 McIsaac, Erin   Uxbridge  18:44.0  4:44   
205 894 Woo, Tristan   Malvern  18:44.1  4:44   
206 1307 Long-Wood, Courtney   Sir Winston Chur  18:45.8  4:44   
207 193 Kayla, Greenberg   Bishop Strachan  18:48.0  4:45   
208 1462 Steenson, Amanda   St Marcellinus  18:48.7  4:45   
209 473 Veillette, Regan   East Northumberl  18:50.5  4:45   
210 1440 Laws, Tyra   St Ignatius - Th  18:51.3  4:45   
211 241 Haibodi, Tina   Cardinal Carter  18:52.9  4:46   
212 410 Mindorff, Leah   Don Mills  18:53.4  4:46   
213 1433 Neilsen, Emma   St Ignatius of L  18:57.2  4:47   
214 240 Boyce, Amanda   Cardinal Carter  18:57.5  4:47   
215 1461 Thurner, Lauren   St Marcellinus  19:00.1  4:48   
216 1720 Hotchkiss, Sophie   Westdale  19:05.6  4:49   
217 1485 Agnew, Catherine   St Michael - Kem  19:06.3  4:49   
218 1531 Callaghan, Brittany   St Theresa - Bel  19:09.7  4:50   
219 457 Jin, Lydia   Earl of March  19:10.4  4:50   
220 1649 Ubaudo, Jillian   Turner Fenton  19:13.0  4:51   
221 1512 Adams, Kate   St Patrick - Thu  19:17.8  4:52   
222 1441 Bergagnini, Kayla   St Ignatius - Th  19:21.8  4:53   
223 412 Wang, Shanshan   Don Mills  19:23.6  4:54   
224 1486 Faghali, Breana   St Michael - Kem  19:26.3  4:54   
225 1513 Eckensweiler, Victor   St Patrick - Thu  19:27.7  4:55   
226 1292 Mossdorf, Aileen   Sir Robert Borde  19:29.8  4:55   
227 1434 Sharp, Meghan   St Ignatius of L  19:37.6  4:57   
228 1686 Jamieson, Emily   St Thomas of Vil  19:44.3  4:59   
229 648 Kirby, Heather   Glebe CI  19:44.6  4:59   
230 1721 Flaherty, Sarah   Westdale  20:07.2  5:05   
231 534 Gagne, Coreigh   ES Thériault Ca  20:09.4  5:05   
232 1271 Chandhoke, Gurrathan   Sinclair  20:13.3  5:06   
233 535 Faubert, Cinthya   ES Thériault Ca  20:15.6  5:07   
234 1687 Scott, Hayley   St Thomas of Vil  20:17.5  5:07   
235 172 Condotta, Claudia   Bishop Allen Aca  20:48.2  5:15   
236 1685 McGee, Rachel   St Thomas of Vil  22:39.1  5:43   
Team Scores
Midget Girls Team Results - 3.270 km 1. London Central SS 4 32 66 80 (124) = 182 PROUSE Charlotte, HESMAN Sarah, MACDONALD Ally, FISHER Sydney, PEERLESS Tessa 2. Thousand Islands Secondary School 28 29 82 95 (131) = 234 CARMICHAEL Emliy, MORIN Paige, JENKINS Colleen, BRAZEAU Keira, WILTSE Joah 3. Humberside CI 36 39 79 105 (202) = 259 ROGERS Emma, LOCKE Erin, WOLEVER Jennifer, SERJEANT Caroline, HILL Sarah 4. Glebe 19 51 58 179 (205) = 307 SMITH Claire, LIVINGSTONE Alexa, ROBINSON Tara, BARRETT Emma, RHEAD Juliana 5. St Ignatius Loyola ( Oakville) 26 56 57 185 (210) = 324 NIXON Sarah, GREGATTI Victoria, BRAUNSTEIN Georgia, GOOLD Carling, POPE Dana 6. Michael Power / St. Josephs 46 90 103 132 (164) = 371 NADYA Gill, JULIA Milosz, AMISA Gill, KEIRA Allen, SAVANNAH Goulart 7. AB Lucas SS 67 70 119 134 (136) = 390 STREETKERK McKenzie, HILL Madison, ORCHARD Claire, JOSEPH Hannah, JOSEPH Gigi 8. Sarnia Northern 71 104 107 111 (137) = 393 AUGER Georgia, BEA Mendoza, HUZEVKA Madison, MACNEILL Teighan, BAXTER Heather 9. Leaside High School 49 113 117 121 (148) = 400 HILLIARD Madison, PETSIS Thea, COYLE Hanna, LIU Lucy, SMITH Amy 10. Collingwood CI 65 86 87 168 (200) = 406 FOXCROFT Paige, HOLLINGSHEAD Conner, WILLS Kyla, STUKATOR Alex, REDPATH Rebecca 11. Uxbridge SS 10 62 156 183 (236) = 411 KEARLY Julia, TZOGAS Lauren, GARRIOCK Maxine, GALLACHER Lauren, SCOTT Summer 12. Lockerby 27 78 153 174 (211) = 432 LECK Rachel, SANDRE Ashley, SORGINI Allanna, PERDU Angela, MACLEAN Sarah 13. St. Mary's Secondary School 5 140 144 145 (158) = 434 JOSSINET Danielle, POGUE Madison, RICHTER Briana, SEBBEN-ROY Cassandra, YATES Kierin 14. Bill Crothers Secondary School 12 128 138 172 (228) = 450 VERGARA Kirsten, GOBBO Victoria, CHERRY Maddie, NICHOLS Marina, BRAITHWAITE Sarah 14. Northern SS 25 129 139 157 (227) = 450 FOSS Gabrielle, MACDONALD Maeve, SIM Mona, CAREFOOTE Catherine, SHERWIN Allie 16. Sacred Heart CHS 17 125 151 190 (239) = 483 ANDREWS Stacey, CARLEY Hannah, SANDERCOCK Madison, BRAUNSTEIN Kendall, HALL Olivia 17. Innisdale SS 108 118 123 135 = 484 LAW Sarah, GOGUEN Lily, CLARKE Madison, CHANTLER Jeslyn 18. E.L. Crossley 75 102 122 187 (188) = 486 GEARING Lisa, WHITLEY Kennedy, COLLIE Keagin, KOUDYS Jessica, SOHI Nikki 18. Dunbarton HS 89 96 112 189 (217) = 486 WARREN Nicole, MCMILLEN Nicole, FERGUSON Kaylin, MADORE Cierra, THOMAS Emily 20. Clarkson 74 106 150 178 (199) = 508 STEWART Eryn, MILLS Shannon, COFFIN Taylor, HARADA Yuki, BEKIRSKY Natalia 21. St. Anne 47 126 169 170 (181) = 512 ULICNY Nancy, HOGAN Briana, DRESSER Reiley, CONFLITTI Julia, DICARLO Christina 22. Superior Heights 42 45 209 223 (232) = 519 MIHELL Erika, HEIMONEN Lydia, MCKENNEY Danielle, MALLINGER Adriane, PERRY Star 23. Earl of March 8 154 159 204 (220) = 525 VAN WYK Erica, LLYOD Sophia, MCKECHNIE Hailey, FOX Emma, REYES Isabel 24. Richview CI 35 143 152 201 (207) = 531 SPRENGER Jullian, WATSON Megan, FAICZAK Breanna, WHITELEY Rachael, TESTANI Daniela 25. Cardinal Newman Toronto 73 116 147 206 (221) = 542 ERIN Kinninmont, CHRISTIANA Agustin, FORTUNATA Michael, MEGHAN Muldoon, LISELLE Vase 26. Dryden HS 54 72 203 225 = 554 WOOD Andie, CARTER Elizabeth, ARESENAULT Emmy, DAY Emily 27. Timmins High & Vocational School 85 93 163 230 (241) = 571 JEZIC Rebecca, LIA Sydney, ARMSTRONG Allison, DOBSON Tessa, WHITEHEAD Hannah 28. Bishop Strachan School 98 133 162 186 = 579 JARVIS Somerset, HASEGAWA Meagan, MCNEE Mary, HANSON Rachel 29. Westdale 68 127 213 218 = 626 KENNEDY Maddy, BRAILSFORD Scotia, CROCKETT Autumn, CINQ-MARS Taylor 30. Franco Ouest 109 149 191 215 = 664 LADOUCEUR Janessa, GALBRAITH Abby, KEMP Roxanna, MORIN Tea 31. John F Ross CVI 120 173 197 198 = 688 D'AOUST Danielle, PAPADESDES Sophia, PARKER Paige, WELCH Sarah 32. Heartlake 166 167 184 192 (242) = 709 BOUWHUIS Maxine, BOYD Angela, PEDDLE Sarah, STEVEN Deseree, BHATTI Jasmine 33. East Northumberland Secondary School 165 175 180 195 (196) = 715 YAP Jovana, CROWE Kirsten, BIRCH Caroline, SCHMIDT Briana, BECKER Sylvie 34. ESC Theriault 110 177 214 240 = 741 MALETTE Melanie, MAISONNEUVE France, SEGUIN Stephanie, BRUNET Natascha 35. Bluevale Collegiate 171 176 194 235 = 776 JENSEN Emily, BERGAN Claire, GILMORE Alison, GASCON Rachel 36. Renfrew Collegiate Institute 161 193 224 229 (233) = 807 STEELE Jenika, COAD Megan, BULMER Megan, JACKES Carlin, GILL Sabrina 37. St. Mildred's Lightbourn 155 219 234 237 (238) = 845 OLSON Michelle, PERRONE Jillian, CHAN Heather, STANTON Madeline, FORESTALL Jerina Midget Boys Team Results - 5.220 km 1. Holy Cross Kingston 7 18 30 126 (137) = 181 BESSELINK Johnathan, SMITH Cole, KIMMERER Chris, GRADY Jordan, BREAULT Nolan 2. Frontenac Secondary School Kingston 1 21 98 104 (234) = 224 L'ABBE Kieran, KIRBY Mitch, RAYMOND Branden, JOHNSON Mitch, GIORNO Michael 3. McLaughlin CVI 4 68 73 100 (227) = 245 BROWN-LAFOY Cole, GASKIN Vinton, LAHAYE Yousuf, MCKINNON Lauchlan, WILCOX Stuart 4. Birchmount Park CI 32 46 81 156 (162) = 315 MACKRELL Luke, WOOD Carter, WILSON Damiel, MCCANN Neil, MOHAMED Ramy 5. Centennial CVI 37 59 105 131 (172) = 332 QUOSAI Willem, WELLS Simon, NEIL Drew, DROVER Matt, MULLINS Nolan 6. Royal St. George's College 43 76 94 129 (168) = 342 DEVIR Lachlan, GENUA Thomas, BURLETON Brendan, BARNES Benjamin, GALLAGHER Connor 7. Bill Crothers Secondary School 14 102 115 116 = 347 MULCAHY Liam, HEMBRUFF Blake, LEWIS Mac, REID Ryan 8. St. Michael's College 61 79 80 132 (161) = 352 LOVISOTTO Andrew, ELLERTON Nick, BYRNE Michael, DAVIS Sean, TURNER Brady 9. St Michael CSS Stratford 26 56 109 163 (211) = 354 O'LEARY Owen, RITCHIE Harrison, METELSKI Evan, ROPP Ryan, STEWART Brad 10. Sir Fredrick Banting SS 16 40 123 193 (217) = 372 HARRIS Ben, DESMOND Rhys, PRETE Ryan, BLACKPORT Damon, VANDERZWEL Jacob 11. ESC Theriault 36 91 101 155 = 383 POIRIER Jeric, RONDEAU Douglas, CARRIER Reed, ROBILLARD Nicholas 12. Sir Winston Churchill 69 95 97 138 (165) = 399 HASSIM Cain, HARSHAW Drew, EIZENGA A.J., FORTALEZA Alvin, LAWLESS Justin 13. Paul Dwyer CHS 27 87 114 177 (197) = 405 CAUCHI Mitchell, WELSH Adam, WHITE Justin, HUGHES John, WAWSZYSZLO Patrick 14. Northern SS 10 24 167 207 = 408 FERGUSON Jacob, TASHLIN-CLIFFORD Phoenix, MCEVOY Simon, KILBORN Lantz 15. East Northumberland Secondary School 34 110 128 150 (229) = 422 GOODYEAR Taylor, RUMPEL Braden, HAYWARD Spencer, DIBBITS Quin, SWEET Darion 16. Highland 52 74 108 191 (215) = 425 HEIDEBRECHT Erik, MCDONALD Connor, HOLMES Kyle, HOLMES Jack, MANSON Tom 17. Assumption 42 53 125 208 (221) = 428 ROTHERA Jacob, SNIVELY Aidan, PANDYA Tejas, RODINKA Alex, SCALI Nick 18. Neil McNeil High School 64 83 122 179 (196) = 448 CALLUM Rodgers, RHYS Wakeham, SERGIO Campos, OLIVER Rivera, JORDAN Naval 19. Vincent Massey 19 77 164 189 (235) = 449 WALLACE Brendan, SLEIMAN Hasen, SATO Brad, KUIK Brandon, KHAN Bilal 19. Lindsay Collegiate Vocational Institute 22 41 180 206 (237) = 449 KING Tayler, HOLLIDAY Adam, DRUER Brandon, SHORT David, BRUCE Travis 21. Leaside High School 47 78 153 184 = 462 FANJOY John, KING Bobby, MCGREGOR Jd, LONG Colin 22. Collingwood CI 38 120 154 195 (204) = 507 USHER Braden, GROVES Keanan, PRIEST Nathan, MUELLER Eric, CHRISTENSEN Riley 23. Georgetown District HS 39 151 152 187 (202) = 529 KNEBEL Matt, BAHEN Owen, CARSON Liam, KEENIE Ryan, VANDERLEEST Mark 24. Albert Campbell CI 8 112 188 232 (233) = 540 MUACASSO SHOUR Natan, YEUNG Jason, SREEKULADEVAN Devakesan, NAGESWARAN Seiiyinthan, CHANDRAKUMAR Thanujan 25. Manitoulin Secondary School 113 134 139 175 (185) = 561 MILLETTE Jamie, COOPER Kieran, CRAIG Matthew, GLASBY John, CRISTO Jordan 26. North Park 49 127 182 210 = 568 ZOLIS Eric, ARORA Jatin, THOMPSON Brandon, SOLANKI Jay 27. Glebe 44 158 178 198 = 578 BERNST Alex, SPOEREL Sebastian, FORD Ryan, MARSHALL Patrick 28. Resurrection CSS 92 148 149 199 (201) = 588 MASTERS Brendan, ROBINSON Jacob, SANTOLINI Kevin, VANDERHAYDEN Anthony, BISSONETTE Nick 29. Sacred Heart CHS 67 159 176 209 (238) = 611 FERNANDES Isaiah, NGUYEN Ben, GRAVETT Emerson, MCROBBIE Connor, FREEMANTLE Ben 30. Blessed Mother Teresa Toronto 117 147 170 216 = 650 JUSTIN O'Garro, NATNAL Medhanie, BOATENG Jasel, MILLER Kamal 31. Eastview SS 96 174 194 213 (218) = 677 JACKSON Ryan, GILLIGAN Cole, HUTCHINSON Mark, PARKER Riley, REAVIE Glen 32. St. Marcellinus 118 169 173 228 (230) = 688 CORONA Daniel, ROJAS Steven, GINOCCHI Vince, FATTORE Mateo, RAMOS Rj 33. Lisgar 70 181 219 220 (223) = 690 KINAHAN Sam, WERSCHLER Nico, WRIGHT Ben, KIM Hansome, LEE Brandon 34. Beatrice Desloges 145 186 190 214 (226) = 735 DENHAM Billy, PLANTE Sebastien, BULL Matthew, PRIBAZ Jonathan, SABOURIN Jean-Pascal 34. Louis Riel 160 183 192 200 = 735 BINETTE Marc-Andre, JAMA Jibrel, MALEKOS Adam, LEDUC Dominique 36. Lockerby 157 212 224 225 (231) = 818 MCCORMICK Myles, MILLER Phil, CONROY Wyatt, FAUBERT Ryan, WALKER Nick 37. Timiskaming District SS 222 239 240 241 = 942 BURROWS Ryan, MACPHERSON Curtis, SHILLINGHAS Alex, PRESSAULT Riley Junior Girls Team Results - 3.970 km 1. Vincent Massey 2 15 39 95 (158) = 151 LITTLE Olivia, BRACCI Brianne, ROCHELEAU Fiona, MOORE Kaitlyn, DEL MONTE Paiton 2. Centennial CVI 5 62 69 88 (99) = 224 WISMER Sarah, BARRETT Emma, BAUMAN Jackie, STAMP Katherine, SANAGO Monica 3. Leaside High School 30 32 83 145 (172) = 290 LOCKRIDGE Claire, FORMOSA Rebecca, ZONNEVELD Paula, THEODORLIS Maddie, MCGREGOR Margue 4. Humberside CI 1 43 117 133 (153) = 294 LEMIEUX Mackenzie, KAVANAGH Jamie, GONCHARENKO Natasha, TRYCZYNSKA Alicja, WILSON Kristen 5. Centre Wellington 17 58 113 123 (151) = 311 SEALY Amber, SHAW Stephanie, CUABA Jessica, SULLIVAN Kylie, BENDER Laura 6. Eastview SS 3 26 132 154 (194) = 315 ARMSTRONG Madeline, CAMPBELL Jenny, SIMMS Hannah, HUNTER Kelly, VEITCH Cynthia 7. St. Anne 25 68 111 114 (183) = 318 GILL Brittany, HOGAN Clarice, SOVRAN Brittany, ALFANO Carly, DUIC Sarah 8. Barrie Central CI 63 80 87 97 (144) = 327 WARD Charlotte, HUTCHINSON Torey, CORCORAN Sara, TOOR Sophie, RUSSELL Breanna 9. Bill Crothers Secondary School 44 71 103 126 = 344 BLOMME Sarah, SITARZ Emily, COOK Nicole, SAMPSON Christine 10. Thousand Islands Secondary School 13 42 142 152 (160) = 349 SERSON Courtney, FERGUSON Chelsea, PAYETTE Kelsey, CLOW Paige, GUYONNET Audrey 11. Uxbridge SS 12 21 130 199 (204) = 362 FISHER Katie, BAXTER Julia, MARTIN McKenzie, HANSEN Olivia, MCISAAC Erin 12. AB Lucas SS 9 107 128 140 (149) = 384 MARQUIS Maleah, FROST Eden, CLUBB Anne, SCHNURR Karina, WALKER Paige 13. Michael Power / St. Josephs 57 89 112 131 (169) = 389 LAURA Pastor, ELISA Tymoshenko, MARIA Turano, ALEXANDRA Clarke, KATRINA Sajewycz 14. St. Michael CHS Kemptville 52 60 67 217 (224) = 396 CASEY Kaitlin, JONES Riley, BOHN Katie, AGNEW Catherine, FAGHALI Breana 15. Earl of March 90 100 105 110 (219) = 405 KAMINSKI Stefanie, PAPPAS Carly, KAVASLAR Kumsal, NEIMI Keira, JIN Lydia 16. St. Ignatius of Loyola 18 47 139 213 (227) = 417 O'NEILL Bridget, RATCLIFFE Alex, BOREA Isabella, NEILSEN Emma, SHARP Meghan 17. St. Theresa Catholic Secondary School 14 104 125 178 (218) = 421 QUINN Megan, BRITT Katie, KEHOE Piper, VANCE Heidi, CALLAGHAN Brittany 18. Catholic Central HS London 54 134 143 147 (184) = 478 CIMINO Andrea, DEDECKER Elise, VIVONA Nicole, DI LIBERO Francesa, VAN LIESHOUT Emma 19. Sir Robert Borden 79 91 135 181 (226) = 486 PRYSTUPA Emily, BRADDON Kate, HOFLAND Rebekah, SO Ysabelle, MOSSDORF Aileen 20. Abbey Park 20 138 150 186 (203) = 494 GUAY Evelyn, DROPPO Emily, D'AURIZIO Jenna, LIU Chelsea, ZAMDVAIZ Arielle 21. Confederation 76 102 162 195 = 535 SMULAND Alexandria, VILLENEUVE Emily, SNYDER Rebecca, HAW Meghan 22. Lockerby 59 120 179 185 (188) = 543 ROMANISZYN Lisa, MOXAM Teagan, GOUTHRO Britney, CHARGEY Brandy, PISARIC Thalia 23. Sinclair SS 53 81 182 232 = 548 PARKER Cassandra, HOWE Olivia, HARRISON Mikaela, CHANDHOKE Gurrathan 24. Westdale 55 108 171 216 (230) = 550 STACEY Natalie, XU Yinze, ROGLICH Julia, HOTCHKISS Sophie, FLAHERTY Sarah 25. Bishop Allen Toronto 19 174 196 202 (235) = 591 LUCKI Alexandra, MUNIZ Valeria, REGO Brittney, SKOKO Matija, CONDUTTA Claudia 26. Malvern CI 78 168 180 187 (205) = 613 LAWSON Nicole, FORNAZZARI Elena, CASEY Hannah, ENG Rachel, WOO Tristan 27. Turner Fenton S.S. 121 148 156 190 (220) = 615 VIRK Nimrata, LIU Victoria, TITOV Lena, TAKEUCHI Natalie, UBAUDO Jillian 28. East Northumberland Secondary School 136 159 164 165 (209) = 624 GRIFFITH Heidi, BARKER Anna, VOSKAMP Karli, SHARPE Tori, VEILLETTE Regan 29. St. Marcellinus 109 161 189 208 (215) = 667 LOW SIN Stephanie, DUIC Nicole, MILANOVIC Katarina, STEENSON Amanda, THURNER Lauren 30. Don Mills CI 61 197 198 212 (223) = 668 PAPADICH Kristina, TOOKE Madeleine, STRACK Emma, MINDORFF Leah, WANG Shanshan 31. St. Ignatius HS 85 163 210 222 = 680 UCHTENHAGEN Shaylyn, HAY Sarah, LAWS Tyra, BERGAGNINI Kayla 32. All Saints 166 170 173 175 (192) = 684 MORLEY Taryn, MORLEY Alex, BORSATO Delaney, HOWARD Emily, LEWIS Keisha 33. ESC Theriault 96 167 200 231 (233) = 694 CARBONNEAU Sophie, COSSETTE Josee, PAQUETTE Valerie, GAGNE Coreigh, FAUBERT Cinthya 34. Villanova College 191 193 228 234 (236) = 846 BANCHERI Vanessa, CAPUTO Alyssa, JAMIESON Emily, SCOTT Hayley, MCGEE Rachel Junior Boys Team Results - 6.320 km 1. Sir Winston Churchill 20 30 33 82 (157) = 165 GORBELL Corey, NEBEL Andrew, RABY Spencer, CORMIER Matthew, ROZON Eric 2. Belle River DHS 23 32 62 103 (150) = 220 LONGEVAY Jack, UBENE Evan, IRELAND Brandon, FUDURIC Mitch, COWELL Matt 3. Birchmount Park CI 11 58 70 88 (123) = 227 DEVITO Ben, NUNGUWENIMANA Thier, MOESDYK Matthew, KELLY Rowan, LAITA Andrew 4. Courtice SS 2 28 85 136 (234) = 251 ACKERMAN Nathan, COLE Keith, ZAVITSKI Jon, COLLINS Tyler, MATTHEWS Stevon 5. McLaughlin CVI 8 38 99 120 (145) = 265 DOBOS Isaac, MCNALLY Jordan, MCGOWAN Chris, HYLAND Charles, KIM Dean 6. Thousand Islands Secondary School 54 74 80 104 (173) = 312 COLWELL Declan, BROWN Jayson, NOLAN Sheldon, SERVAGE Nick, COWAN Eric 7. Riverside SS 19 31 75 197 (227) = 322 DUNN Lyjah, NEILSON Scott, WAGNER Jacob, SADIQ Hakeem, SPIRIC Stefan 8. St. Michael's College 16 78 93 143 (147) = 330 LEON Owen, TOTTEN Liam, VALIC Mitchell, STONE Will, EMENY Connor 9. Michael Power / St. Josephs 43 68 87 153 (169) = 351 CONNOR Niedbala, CURTIS Massingham, RYAN Bacic, ANTHONY Pietrangelo, TIMOUR Petrov 10. Chinguacousy 60 72 106 130 (212) = 368 SAMRA Manvir, AUJLA Harvinder, JOSHI Abhishek, PRABHAKAR Sandeep, SHARMA Amrit 11. London Central SS 26 109 111 135 (182) = 381 SHEFFAR Jack, SIMPSON Elliott, ASANTEY Kwesi, PAYNTER Alex, SZMIT Jakub 12. Our Lady of Mount Carmel 69 95 114 124 (226) = 402 PERERA Bevan, PATRICK Riley, FRANCIS Dwayne, ZARANEK Alexander, DUNLOP Jake 13. Huron Heights 1 14 175 241 = 431 ELMHIRST Robbie, SMEE Keaton, GRIESE Luke, MARGERISON Matt 14. General Panet High School 22 134 137 163 (235) = 456 SERVISS Sam, SMITH Nathan, CRABTREE David, STORRING Jon, WIEBE Matthew 15. St Thomas Aquinas CSS London 98 115 119 140 (193) = 472 RYCKMAN Matthew, MARENTETTE Christopher, GOLDSACK Tyler, DUBOULAY Alex, LAMB Thomas 16. Bear Creek SS 40 116 139 179 (201) = 474 PAUL David, SNYDER Kris, O'DONNELL Trevor, WAGAR David, JAMES Aaron 17. Ancaster High 39 129 165 170 (236) = 503 DEHGHAN Nathan, THORBURN Branden, NORTON Kyler, YUSUF Arjuna, WOOD Corey 18. Fenelon Falls Secondary School 45 55 203 205 (221) = 508 TAYLOR Gavin, DOBSI Landen, THOMAS T J, MEREDITH Tyler, SMALLWOOD Byron 19. Neil McNeil High School 110 122 133 151 (202) = 516 ZEN MacLellan, KAFUIE Dosu, NICK Bomers, HUSSETT Dushante, ANDERSON Dias 20. Leaside High School 63 71 164 219 (242) = 517 DELAZZARI David, ELLIOT Erik, SMITH Conor, QUAN Michael, CARSON Ben 21. Lockerby 86 97 148 192 (224) = 523 CHOWN Gordon, TINDALL Tim, MATUKALA Tom, KOSMERLY Tayte, LINGARD Brodie 22. Georgetown District HS 65 108 152 206 = 531 SIMPSON Matt, WANLESS Ben, WANLESS Max, TOTH Jordan 23. Humberside CI 49 59 199 225 (249) = 532 CARROLL Jake, KENNEDY Jack, KARGBO John, YOUNAN Philip, WONG Gordon 23. Immaculata 57 96 185 194 (232) = 532 OPAZO-BAER Aidan, ABALA Ajeuro, DESJARDINS Mathieu, CAUFIELD Aidan, LEMOINE Josh 25. ESC Theriault 37 128 181 196 (207) = 542 DELAGE Samuel, GELINAS Jordan, DUHAN Scott, KVAS Adam, COTE Paul 26. Cameron Heights CI 84 118 160 190 = 552 SHERIDAN Joe, OUTHIT Declan, PATELL Ravi, JACKSON Andrew 27. Collingwood CI 47 146 176 187 (240) = 556 LANGFORD Jason, JENEREAUX Mike, FRY Owen, JENEREAUX Matt, PAUL Andrew 28. Preston High School 92 126 154 195 (248) = 567 PATTON Brendan, SAVORY Owen, SILVA Joe, CARRIERE Nicholas, HUYNH Philip 29. Bishop Reding 4 186 188 213 (223) = 591 PREISNER Ben, LEMIEUX Isiah, JONES David, WOODCOCK Gordon, MADAHEY Hakeem 30. Glebe 76 167 172 177 (230) = 592 RUPAR Nicholas, UHTHOFF Nicolas, KERZNER Alex, AUSTEN Timothy, MCDONNELL Colin 31. South Carleton 79 105 214 215 (243) = 613 DYSART Robert, LEWSI Sean, FLANDERS Jaydn, SCHUSTER Stefan, HEFFERNAN Aidan 32. Espanola 107 156 162 189 (200) = 614 EMIRY Aric, RODLEY Josh, BEANGE Stephen, BOURGUIGNON Nick, PREGENT Zack 33. East Northumberland Secondary School 21 204 220 222 (231) = 667 VACHON Nicholas, SCHMIDT Jacob, MCGALE Ryan, HOWARD Chris, PRUE Malcolm 34. Bill Crothers Secondary School 158 159 183 191 (245) = 691 BUCKLEY Connor, BETHEL Conor, KLEINSTEUBER Tyler, BETHEL Reid, NIRMALANAJAH Kubheran 35. Martingrove CI 46 210 237 239 (250) = 732 KANKO Robert, SYLVAN VAUGHAN O'Shea, ALEMAYEHU Armanuel, ARYA Paritosh, MAJOR Jesse 36. Woodroffe 168 174 180 217 (244) = 739 LAJEUNESSE Joseph, FLEGEL Patrick, ABDI Ahmed, ST. PIERRE Tristan, LEGENDRE Anthony 37. O'Gorman High School 117 166 211 247 = 741 LABINE Colton, SASSEVILLE Ryan, VAILLANCOURT Austin, MANSEAU Theodore 38. Upper Canada College 149 208 218 228 (229) = 803 BURNS Tyler, PASRICHA Sachin, CLINTON Andrew, BARDEA Paul, POWIS Henry 39. Westgate CVI 161 198 238 246 = 843 CORNISH Darcy, BOUR Austin, PATTERSON Dylan, KOZA Brandon Senior Girls Team Results - 5.220 km 1. FE Madill SS 15 16 63 104 (145) = 198 STAEHLI Julie-Anne, YUNGBLUT Madeline, BIRD Brianna, YUNGBLUT Erin, NIVINS Rachael 2. Westdale 4 49 57 111 (197) = 221 CSERESNYES Phoebe, WITT Jessica, GRAVINA Maxine, SUMMERS Heather, TEODORITIS Stephanie 3. St Mary's HS 1 35 76 116 (189) = 228 PHELAN Jamie, MTTON Cheryse, NANTES Ainsley, GINGRICH Katie, ERNST-FINNIE Justise 4. Sir Winston Churchill 23 70 81 86 (135) = 260 EIZENGA Talasia, LAWLESS Nicole, TODERICK Carley, DAGENAIS Felicia, WALLACE Jessica 5. St. Christopher 37 52 88 97 (122) = 274 PARKES Nikki, REDDY Michelle, BOURASSA Chantal, VERMEULEN Anneri, HARRIS Nathalie 6. St Thomas Aquinas CSS London 3 51 100 129 (194) = 283 STAFFORD Hilary, MURPHY Brittany, PARRY Katie, KOMER Leah, LAMB Cecelia 7. Thousand Islands Secondary School 60 83 89 109 (114) = 341 BALDISSERA Emily, SELLECK Emma, MCINTYRE Kaitlyn, GEMMELL Christine, KENT Shelby 8. ESC Theriault 11 80 106 150 = 347 MAISONNEUVE Renee, NADON Marie-Pierre, DEMERS Jessica, HATTON Brittany 9. LoEllen 21 99 131 137 (152) = 388 MAZIARSKI Haley, WIWCHAR Katie, BATTAION Laura, CONLIN Erica, STAFFORD Alyssa 10. St. Ignatius HS 6 14 175 196 (231) = 391 YUAN Megan, KEYES Marla, DANARD Ann, SMITH Caitlin, VIDJEN Ivana 11. Bill Crothers Secondary School 20 78 132 164 (183) = 394 CHEUNG Tiffany, JONES Taylor, WESTCOTT Logan, DONNER Olivia, ROBICHAUD Alyssia 12. Barrie Central CI 55 64 112 170 (210) = 401 FENTON Kaetlin, LUKAN Kaili, INNES Kylee, INNES Kira, CHOWN Emma 13. Glebe 13 90 146 160 (177) = 409 RHEAD Charlene, DERKSEN Alexa, MCCULLOCH Holly, LOEWEN Elyssa, ALLEN Amy 14. Sarnia Northern 61 91 120 169 (190) = 441 MAGTANONG Bernadette, ODEGARD Paige, WONG Michelle, WRIGHT Ciara, SMITH Siobhan 15. Mayfield 101 107 110 143 (165) = 461 HUET Ashley, DAVENPORT-HUYER Larkin, SQUARE Hayley, HUET Elise, SMITH Hayley 16. St. Maximilian Kolbe 79 115 117 159 (212) = 470 MINCHELLA Michelle, OWSIANY Kathryn, FIORINI Nicole, DREW Kristen, STEINER Carley 17. Cawthra Park S.S. 59 119 153 155 (161) = 486 TIER Alix, PITTON Samantha, MACK Zoe, GREGOIRE Arabelle, BEECH Kim 18. Birchmount Park CI 8 98 168 234 = 508 KITEVSKI Julia, ROBERTSON Renee, PROVOST Kim, FEDAK Jennifer 19. Bishop Allen Toronto 46 118 139 218 (230) = 521 MARKOVAC Maria, MAIO Madeleine, WESOLOWSKI Michelle, SURAJRAM Morgan, KORDOS Oliva 20. Superior Heights 42 71 202 216 (221) = 531 LOBERT Marissa, MARRATO Amelia, MIHELL Wendy, DUPUIS Danielle, MCKENNEY Nicole 20. Guelph Collegiate 74 121 149 187 (193) = 531 LINTON Vanessa, BRODOVSKY Leah, LAWS Anna, MATER Olivia, PHELPS Claire 22. Paul Dwyer CHS 40 113 178 207 (213) = 538 SMEGAL Alison, KURHAN Jade, BUNGAY Alexis, PULITO Jessica, CAMOZZI Christine 23. Ridley College 105 125 151 167 (185) = 548 INOUE Sara, PETRICK Heather, MACDONALD Madi, O'ROURKE Jacqueline, KIT Olivia 24. Courtice SS 123 128 133 172 (174) = 556 NOCK Paige, MOORE Elise, DEVILLIERS Jessica, GRAY Emma, CODYRE Katey 25. Colonel By 94 140 158 181 (219) = 573 MORRIS Caitlin, SEALE Emily, BARBAN Alicia, SIMS Magdeline, TIERNEY Crystal 26. Notre Dame High School Toronto 50 130 199 200 (243) = 579 RAMIREZ Richelle, WHITE Katherine, WAKEHAM Shannon, HILL Grace, WHITTAKER Pamela 27. Malvern CI 32 179 182 191 (206) = 584 EMILIO Sarah, SO Adrianna, WORKENTIN Aine, TERRY Gabrielle, GROVES Leah 28. Collingwood CI 127 148 154 156 (163) = 585 KLASEN Michaela, HUNTER Sarah, NOYES Breanne, DICKEY Shelby, CURRIE Claire 29. Renfrew Collegiate Institute 68 142 184 201 = 595 BARNES Mikaela, MARTIN Alison, MCHENRY Carly, BLAIR Rachel 30. Havergal College 108 126 176 186 = 596 BIRINGER Natalie, MACINTOSH Emma, RUETER Annie, DOWLING Shannon 31. Bayside Secondary School 82 147 171 236 (238) = 636 FITZGERALD Arielle, CHRISTOPHER Briann, LAWRENCE Kelsey, DONALDSON Carly, BLOEDORN Sabrina 32. T. A. Blakelock 75 166 180 225 (228) = 646 BOLTON Sasha, BARON Morgan, PATERSON Mary, BERNIER Gabrielle, BOCKING Grace 33. St. Patrick HS 30 188 209 237 (239) = 664 CLARKE Renee, VENERUZ Dominique, PEPE Andrea, WEST Katelyn, MADGE Carly 34. Ashbury 92 134 229 242 (245) = 697 WALTON Shannon, LIGHTSTONE Katrine, BROOMFIELD Jessica, GOVIG Mikela, ZHU Maggie 35. Sir Oliver Mowat CI 66 195 226 235 = 722 HUMMEL Amanda, SANGER Kaitlynn, VALES Mischa, CURRIE Larissa 36. Centennial Secondary School 138 141 227 232 = 738 SVOBODA Sara, SVOBODA Katie, MAHONEY-ASHBERRY Micaila, SIMONS Alex 37. Humberside CI 173 205 217 224 (233) = 819 PEREIRA Maria, SARJEANT Alison, BERGEN Juliana, CHERER Talitha, GRAHAM Emily 38. Corpus Christi 192 204 208 220 (223) = 824 CAYENNE Diarra, WALE Jenn, COLAROSSI Rachel, ARANGO Paulita, BUTTRUM Kaitlin 39. O'Gorman High School 211 214 241 244 = 910 TORRESAN Mariah, GODIN Alexandria, CARTAN Leah, PEPIN Shelby Senior Boys Team Results - 7.230 km 1. ESC Theriault 3 15 46 50 (66) = 114 BOURGET Jeremie, RAYMOND Paul, SEGUIN Martin, FOURNIER Daniel, BANKS Ryan 2. Highland 17 23 29 69 (223) = 138 FORBES Austen, KOLB Paul, SMITH Liam, ROWLES Adam, FRIEND David 3. Thousand Islands Secondary School 21 33 47 61 (164) = 162 DEEKS Robbie, WYNANDS Eric, DELANEY Liam, RODLEY Garrett, BRAZEAU Kade 4. Pickering HS 2 45 78 115 (120) = 240 KING Xavier, GRANT Alex, KING Menelik, JARRON Lukas, HYDE Ashton 5. Riverside SS 11 43 64 129 (190) = 247 BELLEMORE Corey, MARCHAND Ryan, PORTER Jack, BELLEMORE Justin, DIET Mike 6. Sacred Heart CHS 13 79 102 105 (123) = 299 FREEMANTLE Alex, PENNEY Kyle, CALLAGHAN Ciaran, FERNANDES Clay, WILLIAMS-MACINTOSH Nikyle 7. Dr. G.W. Williams 25 39 125 149 (200) = 338 TREE Kevin, SMITH Nick, ROACH Matthew, BENDER Neil, BENDER Eric 8. St Mary's HS 6 26 155 162 (195) = 349 FLANAGAN Ben, BAXTER Sam, ERTEL Shawn, BANDURA Zac, CLOUTIER Chris 9. Sarnia Northern 24 101 110 122 (172) = 357 MASTER Shawn, MENDOZA Pablo, POWELL Kurt, ASSELIN Olivier, MCCURRACH Cullen 10. Collingwood CI 41 87 96 134 (174) = 358 HANNON Zack, AGNEW Hunter, USHER Jordan, FOX Liam, PRIEST Jacob 11. Paul Dwyer CHS 19 112 118 128 (143) = 377 OLESKY Riley, KARWOWSKI Alex, BOURQUE Brandon, KARWOWSKI Jp, BAUER John 12. St. Michael's College 48 67 130 133 (151) = 378 SMART Sacha, MESSINA Philip, TRAMBLE Ian, DONOVAN Conor, BADALI Thomas 13. North Park Collegiate 53 72 142 150 (193) = 417 MALCOLM Riley, TANGI John-Ross, MOORE Jake, BIRDSELL Greg, SAYLES Ben 14. Sir Winston Churchill 68 109 119 140 (242) = 436 HUTTON Chris, RABIDEAU John, LAEKEMAN Taylor, FORTALEZA Mike, DION Garrett 15. Glebe 1 127 144 176 (198) = 448 SIKUBWABO Yves, MARSHALL Philip, BORISH David, FOLEY Colin, FREDA Isaac 16. Twin Lakes SS 70 99 131 158 (243) = 458 FINLAYSON Jack, BUCHAN Zach, WHITFIELD Drew, BUCHAN Jake, EASTON Kevin 17. St Thomas Aquinas CSS London 86 88 132 153 (166) = 459 LAMB Nate, DESUMMA Jordan, SCOTT Calvin, STAUDER Josh, TRAVAGLINI Paul 17. Strathroy DCI 93 114 116 136 (145) = 459 HICK Derek, BYLSMA Nic, PFILE Connor, DUFAULT Alex, HICK Jeremy 19. Manitoulin Secondary School 38 84 169 222 (226) = 513 COOPER Jeremy, NIVEN Michael, KENNEDY Wyatt, BECKS Evan, TRIMMER Wesley 20. Lorne Park S.S. 16 83 212 214 (229) = 525 MCCANN Robert, BAYLEY Spencer, DALY Thomas, FORBES Andrew, DETLOR Will 21. Nepean 8 159 175 187 (228) = 529 DONALD Scott, MCTAGGART Duncan, WILSON Kieran, MCTAGGART Jordan, PATRICK Van Walraven 22. Port Credit S.S. 36 106 183 207 (225) = 532 VAN SCHEPEN Derek, PETERSEN Lucas, DESBRISAY Paul, WILSON Peter, FRANCKEN Andres 23. I E Weldon Secondary School 57 135 148 216 (239) = 556 HEIN Andy, HAWMAN Eli, SHEA Keil, HAWMAN Zach, LOTHIAN Hayden 24. Malvern CI 100 147 152 167 (192) = 566 GROVES Kai, LAMPTEY Lester, RUSSO Max, VARRO Adam, EDMUNDS Andrew 25. Neil McNeil High School 62 126 178 202 = 568 JOEL Perera-Satgun, ALEX Watson, MIKE Direnzo, JOEL O'Reilly 26. Sydenham High School 98 141 161 182 (196) = 582 BELORE Nick, HILLIS Eamon, MONNIER Chris, RUSSELL Pat, TRICKEY Ben 27. Colonel By 75 117 184 211 (240) = 587 RICHARDSON Adam, SAVILLE Sebastien, ZHU Felix, FERGUSON Warren, SMITH Evan 28. Crescent School 108 139 157 197 = 601 HAYWARD Jack, BLACK Toms, KEATING Taylor, MEHTA Nick 29. St. Thomas Aquinas Secondary School 138 163 171 186 (191) = 658 RIDENOUR Robert, O' NEILL Nici, MEDHURST Ryan, PATTERSON Neil, CARROLL Mark 30. Etobicoke CI 60 146 227 232 (237) = 665 SCHEIBELHUT Brent, MAUNDER David, JINKINSON David, BRADBEER William, D'ANGELO Troy 31. Chaminade High School 55 185 194 233 = 667 FRANCISCO Zach, SILVAGGIO Matthew, EMMANUEL Anston, BANIDIERA Marco 32. Birchmount Park CI 104 180 206 231 (238) = 721 GILLIES Robbie, GRONDIN Kyle, MUBU Tari, MCCLYMENT Connor, LEI Jacky 32. York Mills CI 107 189 204 221 = 721 HU Nathaniel, NING Tian-Shi, KWARKO-FOSU Kwesi, FINNEY Matthew 34. Merivale 160 173 177 234 (235) = 744 KATAKI Rubin, DESGROSEILLERS Daniel, HARDY-KAVANAGH Darcy, TIBELIUS Peter, AFKHAM Kasra 35. Espanola 170 179 181 218 (220) = 748 MANITOWABI Mario, MCDONALD Michael, EMIRY Tristan, DESCHAMPS Devan, GALLINGER Curtis 36. Corpus Christi 103 209 219 236 (244) = 767 ANGELATOS Chris, D'ANDRADE Daniel, SOLOMON Brandon, KYC Philip, OLSON Caleb 37. Oakville Trafalgar HS 199 205 208 213 (224) = 825 MCANUFF Ryan, LADLY-FREDEEN Connor, SCOTT Angus, CHUNG Robert, HAMMOND Connor 38. Westgate CVI 201 203 210 241 = 855 SCOTT Ryan, DORVAL Sasha, LEGALL Joesph, KACHKOWSKI Christian 39. Timiskaming District SS 215 245 246 247 (248) = 953 STEIS Corey, DEWAR Morgan, MILLETTE Alex, GODREAU Kieran, NICHOL Tristan

 


 
 
Post as: 
3 comment(s)  
dutchrunner
Why is there so many senior boys that are born in 93 still racing OFSAA? Should't they all be graduated by now?
PURN33T
when can we see the results of all the races???
HannahC-A
Hi
Can you please tell me how to watch the OFSSA race tomorrow 'live' on this site?? thanks.
History for OFSAA Cross Country Championships
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2013 1 31 2    
2012 1 39 30 1486  
2011 1 43 38 1536  
2010 1 49 58 319  
2009 1 7 1 14  
2008 1   1    
2007 1 2 1 99  
2006 1 2 1    
2005 1   1    
2004 1   1    
2003 1   1    
2002 1   1    
2001 1   1    
Hashtags: #ofsaa #ontario
 
 
Invite others to RunnerSpace
Follow us on Twitter
Become a fan on Facebook
Subscribe to our YouTube