Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2003 Results - SWOSSAA Track Championships

Published by
RunnerSpace.com/OFSAA   May 26th 2003, 8:16am
SWOSSAA Track Championships
May 21, 2003 to May 22, 2003
Windsor, ON, CA
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 3k | 2k Steeple | 100h | 110h | 300h | 400h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV | 1500m Wheelchair

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 3k | 80h | 100h | 300h | 400h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Metulynsky, Mark   Sandwich 11.16w +3.4 1 10
2 Harris, Clinton   John McGregor 11.21w +3.4 1 8
3 Carter, Mike   Sandwich 11.31w +3.4 1 6
4 Tidball, John   St Patrick's - S 11.35w +3.4 1 4
5 D'Aloisio, Nick   St Thomas of Vil 11.55w +3.4 1 2
6 Uppal, Dave   Northern - Sarni 11.56w +3.4 1 1
7 Brown, Brandon   St Joseph's - Wi 11.59w +3.4 1  
8 Scott, Tyler   Holy Names - Win 11.69w +3.4 1  
 
Mens 100m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Metulynsky, Mark   Sandwich 11.41 +1.2 1  
2 Harris, Clinton   John McGregor 11.50 +1.7 2  
3 Carter, Mike   Sandwich 11.62 +1.7 2  
4 Tidball, John   St Patrick's - S 11.66 +1.2 1  
5 Scott, Tyler   Holy Names - Win 11.68 +1.2 1  
6 D'Aloisio, Nick   St Thomas of Vil 11.71 +1.7 2  
7 Brown, Brandon   St Joseph's - Wi 11.72 +1.7 2  
8 Uppal, Dave   Northern - Sarni 11.82 +1.7 2  
9 Rwabacumba, Chris   WF Herman 11.83 +1.2 1  
10 Brown, Jesse   John McGregor 11.84 +1.2 1  
11 Mason, Joe   St Patrick's - S 11.96 +1.2 1  
12 McCabe, Adam   Ursuline College 11.99 +1.7 2  
13 Fordjour, Kwab   FJ Brennan 12.00 +1.7 2  
14 Travis, Gordon   WF Herman 12.13 +1.7 2  
15 Flamia, Vince   St Christopher 12.17 +1.2 1  
16 Roelofsen, Mike   John McGregor 12.38 +1.2 1  
 
Mens 100m Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Besant, Brandon   WF Herman 11.45w +4.1 1 10
2 Edwards, Colin   St Anne - Windso 11.50w +4.1 1 8
3 Hutchinson, Matt   Leamington 11.59w +4.1 1 6
4 McKechnie, Jason   St Clair 11.74w +4.1 1 4
5 Browning, James   Chatham College 11.80w +4.1 1 2
6 Rundle, Chad   Essex 11.95w +4.1 1 1
7 Staddon, Aron   Chatham-Kent 12.04w +4.1 1  
-- Brown, JP   Paincourt DQ +4.1 1  
 
Mens 100m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Edwards, Colin   St Anne - Windso 11.52w +3.0 1  
3 Besant, Brandon   WF Herman 11.65w +3.0 1  
2 Hutchinson, Matt   Leamington 11.66w +2.6 2  
4 McKechnie, Jason   St Clair 11.89w +2.6 2  
5 Browning, James   Chatham College 11.97w +2.6 2  
7 Rundle, Chad   Essex 12.02w +2.6 2  
6 Staddon, Aron   Chatham-Kent 12.17w +3.0 1  
8 Brown, JP   Paincourt 12.18w +2.6 2  
9 Letteri, Chris   St Anne - Windso 12.22w +3.0 1  
10 Ribee, Jake   St Thomas of Vil 12.28w +3.0 1  
11 Hutchings, Ryan   St Christopher 12.32w +3.0 1  
12 Coleman, Karlos   WF Herman 12.41w +2.6 2  
13 McFarland, Jeff   Ursuline College 12.42w +2.6 2  
14 Thomson, Dustin   Lambton Central 12.64w +3.0 1  
15 Giffels, Justin   St Clair 12.73w +2.6 2  
 
Mens 100m Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bacheyie, Tang   Sandwich 11.01w +2.8 1 10
2 Maltin, Josh   Northern - Sarni 11.07w +2.8 1 8
3 Taylor, Derek   Sandwich 11.32w +2.8 1 6
4 Osmun, Derek   Holy Names - Win 11.36w +2.8 1 4
5 Masojc, Andrew   St Thomas of Vil 11.46w +2.8 1 2
6 McIntyre, Colin   Holy Names - Win 11.47w +2.8 1 1
7 Ouellette, Dave   General Amherst 11.56w +2.8 1  
8 Thrasher, Greg   St Anne - Windso 11.82w +2.8 1  
 
Mens 100m Senior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Bacheyie, Tang   Sandwich 11.26 +1.7 1  
3 McIntyre, Colin   Holy Names - Win 11.35 +1.7 1  
2 Maltin, Josh   Northern - Sarni 11.37 +0.7 2  
5 Osmun, Derek   Holy Names - Win 11.38 +1.7 1  
4 Taylor, Derek   Sandwich 11.43 +0.7 2  
6 Masojc, Andrew   St Thomas of Vil 11.51 +0.7 2  
7 Ouellette, Dave   General Amherst 11.54 +1.7 1  
8 Thrasher, Greg   St Anne - Windso 11.85 +1.7 1  
9 Ladd, Steve   Chatham-Kent 11.87 +0.7 2  
10 Burgess, Charlie   John McGregor 11.89 +1.7 1  
11 Smith, Tom   Lambton Central 11.96 +1.7 1  
12 Leikas, Timo   Sarnia 12.07 +0.7 2  
13 Fleming, Mike   St Christopher 12.09 +0.7 2  
 
Mens 200m Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Harris, Clinton   John McGregor 22.73 +1.7 1 10
2 Binder, Nathan   Essex 23.02 +1.7 1 8
3 Tidball, John   St Patrick's - S 23.22 +1.7 1 6
4 Prieur, Darrin   FJ Brennan 23.39 +1.7 1 4
5 Parr, Casdin   St Thomas of Vil 23.50 +1.7 1 2
6 Vandendriessche, Noah   Assumption Colle 23.60 +1.7 1 1
7 D'Aloisio, Nick   St Thomas of Vil 23.67 +1.7 1  
-- Scott, Tyler   Holy Names - Win DNF +1.7 1  
 
Mens 200m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Harris, Clinton   John McGregor 22.92 +0.8 1  
1 Tidball, John   St Patrick's - S 22.92w +4.7 2  
3 D'Aloisio, Nick   St Thomas of Vil 23.13w +4.7 2  
4 Binder, Nathan   Essex 23.26 +0.8 1  
5 Vandendriessche, Noah   Assumption Colle 23.28w +4.7 2  
7 Scott, Tyler   Holy Names - Win 23.33w +4.7 2  
6 Prieur, Darrin   FJ Brennan 23.38 +0.8 1  
8 Parr, Casdin   St Thomas of Vil 23.39 +0.8 1  
9 Zangari, Dan   Riverside 23.54 +0.8 1  
10 Carter, Mike   Sandwich 23.58w +4.7 2  
11 Mott, Mike   St Christopher 23.69 +0.8 1  
12 Uppal, Dave   Northern - Sarni 23.70w +4.7 2  
13 Valade, Kyle   Chatham College 24.17w +4.7 2  
14 McCabe, Adam   Ursuline College 24.50 +0.8 1  
15 Sylvain, Tom   Paincourt 24.62 +0.8 1  
 
Mens 200m Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Edwards, Colin   St Anne - Windso 23.51 +0.7 1 10
2 Hutchinson, Matt   Leamington 23.95 +0.7 1 8
3 Reid, Jonathon   Vincent Massey 24.09 +0.7 1 6
4 Ribee, Jake   St Thomas of Vil 24.31 +0.7 1 4
5 McKechnie, Jason   St Clair 24.45 +0.7 1 2
6 Letteri, Chris   St Anne - Windso 24.64 +0.7 1 1
7 Brinacombe, Brent   Riverside 24.77 +0.7 1  
8 Surman, Jamie   Northern - Sarni 24.78 +0.7 1  
 
Mens 200m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Edwards, Colin   St Anne - Windso 23.12w +3.6 2  
3 Hutchinson, Matt   Leamington 23.59w +3.6 2  
2 Reid, Jonathon   Vincent Massey 24.12 -0.5 1  
4 Ribee, Jake   St Thomas of Vil 24.29 -0.5 1  
5 McKechnie, Jason   St Clair 24.34 -0.5 1  
6 Letteri, Chris   St Anne - Windso 24.44w +3.6 2  
7 Surman, Jamie   Northern - Sarni 24.77w +3.6 2  
8 Brinacombe, Brent   Riverside 24.79 -0.5 1  
9 Smith, Mason   St Clair 24.87w +3.6 2  
10 Browning, James   Chatham College 24.95 -0.5 1  
11 Brown, JP   Paincourt 24.99 -0.5 1  
12 Giffels, Josh   St Clair 25.90w +3.6 2  
13 Boyes, Ben   Wallaceburg 26.92w +3.6 2  
14 Petrusenko, Jeff   John McGregor 28.84 -0.5 1  
 
Mens 200m Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bacheyie, Tang   Sandwich 22.29w +2.2 1 10
2 Muzzin, Alan   Holy Names - Win 22.36w +2.2 1 8
3 Chickee, Brandon   Hon WC Kennedy 22.76w +2.2 1 6
4 Osmun, Derek   Holy Names - Win 22.86w +2.2 1 4
5 Halls, Mark   St Clair 23.09w +2.2 1 2
6 Dillard, Andre   Catholic Central 23.39w +2.2 1 1
7 Thrasher, Greg   St Anne - Windso 23.69w +2.2 1  
 
Mens 200m Senior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Muzzin, Alan   Holy Names - Win 22.64w +4.8 1  
2 Chickee, Brandon   Hon WC Kennedy 22.74w +3.6 2  
3 Bacheyie, Tang   Sandwich 22.75w +4.8 1  
4 Osmun, Derek   Holy Names - Win 22.88w +3.6 2  
5 McIntyre, Colin   Holy Names - Win 22.90w +4.8 1  
6 Halls, Mark   St Clair 23.03w +3.6 2  
7 Dillard, Andre   Catholic Central 23.34w +4.8 1  
8 Thrasher, Greg   St Anne - Windso 23.42w +3.6 2  
9 Poisson, Bobby   FJ Brennan 24.00w +3.6 2  
10 Burgess, Charlie   John McGregor 24.01w +3.6 2  
11 Leikas, Timo   Sarnia 24.14w +4.8 1  
12 Fleming, Mike   St Christopher 24.20w +3.6 2  
13 Galloway, Andrew   Ursuline College 24.33w +3.6 2  
14 Smith, Tom   Lambton Central 24.39w +4.8 1  
15 Ladd, Steve   Chatham-Kent 24.82w +4.8 1  
16 Henderson, Eric   Ursuline College 25.65w +4.8 1  
-- Poisson, Rob   Vincent Massey SCR nwi 1  
 
Mens 400m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Binder, Nathan   Essex 50.87 2 10
2 Mott, Mike   St Christopher 51.53 2 8
3 Prieur, Darrin   FJ Brennan 51.72 2 6
4 Braithwaite, TJ   Chatham-Kent 52.09 2 4
5 Burr, David   North Lambton 52.26 2 2
6 Zangari, Dan   Riverside 53.16 2 1
7 Girardi, Paul   St Anne - Windso 53.37 1  
8 Parr, Casdin   St Thomas of Vil 53.44 1  
9 Timm, Eric   Sandwich 53.79 2  
10 Valade, Kyle   Chatham College 54.89 1  
11 Banninga, Jordan   St Clair 55.70 1  
12 Roelofsen, Mike   John McGregor 56.66 1  
13 Jimenez, Joe   WF Herman 57.53 2  
14 Eagen, Jeremy   John McGregor 1:00.39 1  
 
Mens 400m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Campigotto, Adam   Holy Names - Win 54.02 2 10
2 Beyene, Abel   St Joseph's - Wi 54.26 2 8
3 Moore, David   St Christopher 54.80 2 6
4 Ribee, Jake   St Thomas of Vil 54.85 2 4
5 Reid, Jonathon   Vincent Massey 55.63 2 2
6 McKeegan, Stephen   Holy Names - Win 55.77 2 1
7 Staddon, Aron   Chatham-Kent 55.88 2  
8 Surman, Jamie   Northern - Sarni 56.18 2  
9 Simone, Brian   St Thomas of Vil 56.26 1  
10 Brinacombe, Brent   Riverside 56.90 1  
11 Smith, Mason   St Clair 57.52 1  
12 Izreig, Said   Northern - Sarni 59.71 1  
13 McCormack, Alex   FJ Brennan 1:02.80 1  
14 Petrusenko, Jeff   John McGregor 1:06.73 1  
 
Mens 400m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Adjetey-Nelson, Jamie   St Joseph's - Wi 49.98 2 10
2 Maltin, Josh   Northern - Sarni 50.23 2 8
3 Halls, Mark   St Clair 51.16 2 6
4 Dillard, Andre   Catholic Central 51.59 2 4
5 Muzzin, Alan   Holy Names - Win 52.21 2 2
6 O'Hagan, Graham   Northern - Sarni 53.13 2 1
7 Novakowski, Chris   St Clair 53.80 2  
8 Thrasher, Greg   St Anne - Windso 53.87 1  
9 Galloway, Andrew   Ursuline College 54.03 1  
10 Poisson, Rob   Vincent Massey 54.18 1  
11 Hoekstra, Jason   John McGregor 55.03 2  
12 Woltz, Shane   Essex 55.87 1  
13 Bellemore, Derek   Holy Names - Win 56.12 1  
14 Bellefleur, Dave   Paincourt 57.01 1  
15 Bertrand, Jeff   FJ Brennan 57.50 1  
 
Mens 800m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mott, Mike   St Christopher 2:02.99 1 10
2 Waghorn, Alex   Riverside 2:03.49 1 8
3 Braithwaite, TJ   Chatham-Kent 2:04.59 1 6
4 Taveirne, Josh   Assumption Colle 2:07.62 1 4
5 Burr, David   North Lambton 2:08.57 1 2
6 Brannagan, Garrett   Riverside 2:10.71 1 1
7 Jimenez, Joe   WF Herman 2:12.30 1  
8 Haile, Segetlab   Catholic Central 2:14.27 1  
9 Tremblay, Paul   Paincourt 2:14.79 1  
10 McDermott, Owen   Vincent Massey 2:15.72 1  
11 Tovell, Trevor   Holy Names - Win 2:16.43 1  
12 Nelson, Jamie   St Patrick's - S 2:18.11 1  
13 Bremner, Dan   Northern - Sarni 2:20.78 1  
14 Thomas, Chris   John McGregor 2:25.49 1  
15 Eagen, Jeremy   John McGregor 2:39.27 1  
 
Mens 800m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Campigotto, Adam   Holy Names - Win 2:06.40 1 10
2 Moore, David   St Christopher 2:06.96 1 8
3 Baldwin, Jonathon   Lambton Central 2:10.20 1 6
4 Percival, Mike   St Clair 2:13.12 1 4
5 McCormack, Alex   FJ Brennan 2:13.81 1 2
6 Ducharme, Gavin   Riverside 2:15.76 1 1
7 Poaps, Mike   St Clair 2:16.89 1  
8 Bryan, Jack   Hon WC Kennedy 2:18.87 1  
9 Mahoney, John   Assumption Colle 2:21.30 1  
10 Miller, Kevin   John McGregor 2:31.04 1  
11 Saunders, Matt   Catholic Central 2:33.81 1  
12 Tilden, Sean   Ursuline College 2:41.57 1  
13 Declerk, Bryce   Ursuline College 2:51.92 1  
 
Mens 800m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Simic, Sinisa   Hon WC Kennedy 1:58.57 1 10
2 Currie, Doug   Northern - Sarni 1:58.86 1 8
3 Halls, Mark   St Clair 1:59.76 1 6
4 Byrne, Ryan   St Anne - Windso 1:59.88 1 4
5 Bean, Mike   John McGregor 2:01.08 1 2
6 Cocchio, Craig   Vincent Massey 2:02.95 1 1
7 Walls, Chang   Vincent Massey 2:04.22 1  
8 Poisson, Rob   Vincent Massey 2:10.95 1  
9 Dufour, Dave   St Thomas of Vil 2:11.55 1  
10 O'Hagan, Graham   Northern - Sarni 2:13.37 1  
11 Bain, Andrew   St Christopher 2:16.00 1  
12 Goldhawk, Jay   Blenheim 2:21.02 1  
 
Mens 1500m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Christie, Russell   Lambton Central 4:12.26 1 10
2 Haile, Segetlab   Catholic Central 4:15.69 1 8
3 Fisico, Jeremy   WF Herman 4:15.83 1 6
4 Nelson, Jamie   St Patrick's - S 4:21.21 1 4
5 Labute, Martin   St Joseph's - Wi 4:21.94 1 2
6 Waghorn, Alex   Riverside 4:25.33 1 1
7 Tremblay, Paul   Paincourt 4:31.77 1  
8 Brannagan, Garrett   Riverside 4:34.44 1  
9 Lyons, Steve   Lambton Central 4:34.48 1  
10 Reidel, Eric   WF Herman 4:36.65 1  
11 Burr, David   North Lambton 4:40.94 1  
12 Taveirne, Josh   Assumption Colle 4:44.45 1  
13 Smtih, Dave   Chatham-Kent 4:54.08 1  
14 Thomas, Chris   John McGregor 5:01.35 1  
15 Murphy, Steve   Wallaceburg 5:10.05 1  
 
Mens 1500m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Moore, David   St Christopher 4:26.96 1 10
2 Weston, Dave   Hon WC Kennedy 4:27.74 1 8
3 Poaps, Mike   St Clair 4:28.93 1 6
4 Percival, Mike   St Clair 4:33.19 1 4
5 Baldwin, Jonathon   Lambton Central 4:37.51 1 2
6 Warriner, Aaron   Belle River 4:42.32 1 1
7 Ghacham, Eddie   St Joseph's - Wi 4:45.29 1  
8 Boutilier, Bryan   Hon WC Kennedy 4:45.95 1  
9 Toulouse, Drew   FJ Brennan 4:48.30 1  
10 Kelly, Andrew   Assumption Colle 4:48.94 1  
11 Schaffhauser, James   Sandwich 4:51.63 1  
12 Deal, Gordon   Leamington 4:57.31 1  
13 Koomans, Derek   John McGregor 5:05.31 1  
14 Miller, Kevin   John McGregor 5:12.08 1  
15 Saunders, Matt   Catholic Central 5:16.61 1  
16 Tilden, Sean   Ursuline College 5:35.40 1  
 
Mens 1500m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Currie, Doug   Northern - Sarni 4:02.74 1 10
2 Cocchio, Craig   Vincent Massey 4:05.13 1 8
3 Loiselle, Matt   Riverside 4:14.06 1 6
4 Bean, Mike   John McGregor 4:19.48 1 4
5 Walls, Chang   Vincent Massey 4:22.69 1 2
6 Wodzinski, Mike   St Christopher 4:28.81 1 1
7 Aukema, Andrew   Catholic Central 4:31.47 1  
8 Grondin, Mike   St Joseph's - Wi 4:32.68 1  
9 Mahoney, Stuart   Riverside 4:36.66 1  
10 Dufour, Dave   St Thomas of Vil 4:37.44 1  
11 Lyons, Colin   Lambton Central 4:38.62 1  
12 Danelon, David   Holy Names - Win 4:40.24 1  
13 Burr, Ben   North Lambton 4:41.79 1  
 
Mens 3000m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fisico, Jeremy   WF Herman 9:00.98 1 10
2 Christie, Russell   Lambton Central 9:09.72 1 8
3 Labute, Martin   St Joseph's - Wi 9:30.95 1 6
4 Haile, Segetlab   Catholic Central 9:34.88 1 4
5 Nelson, Jamie   St Patrick's - S 9:35.48 1 2
6 Lyons, Steve   Lambton Central 9:52.09 1 1
7 Semple, Lucas   Vincent Massey 10:07.33 1  
8 Hamelin, Calen   Assumption Colle 10:13.90 1  
9 Jacques, Mike   St Clair 10:18.23 1  
10 Smtih, Dave   Chatham-Kent 10:59.85 1  
11 Thomas, Chris   John McGregor 11:05.44 1  
12 Vanoverloop, Nathan   Ursuline College 11:29.87 1  
13 Murphy, Steve   Wallaceburg 11:30.03 1  
-- Reidel, Eric   WF Herman DNF 1  
 
Mens 3000m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Poaps, Mike   St Clair 9:40.29 1 10
2 Weston, Dave   Hon WC Kennedy 9:42.84 1 8
3 Percival, Mike   St Clair 10:08.13 1 6
4 Ghacham, Eddie   St Joseph's - Wi 10:12.02 1 4
5 Warriner, Aaron   Belle River 10:17.88 1 2
6 Toulouse, Drew   FJ Brennan 10:23.85 1 1
7 Bryan, Jack   Hon WC Kennedy 10:37.97 1  
8 Schaffhauser, James   Sandwich 10:40.59 1  
9 Deal, Gordon   Leamington 10:41.73 1  
10 Degroot, Josh   St Clair 10:50.07 1  
11 Boutilier, Bryan   Hon WC Kennedy 10:57.95 1  
12 Koomans, Derek   John McGregor 11:04.73 1  
13 Saunders, Matt   Catholic Central 11:33.99 1  
14 Tilden, Sean   Ursuline College 12:29.31 1  
 
Mens 3000m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Loiselle, Matt   Riverside 8:56.72 1 10
2 Cocchio, Craig   Vincent Massey 9:11.15 1 8
3 Currie, Doug   Northern - Sarni 9:20.71 1 6
4 Smith, Josh   Chatham-Kent 9:22.83 1 4
5 Walls, Chang   Vincent Massey 9:36.20 1 2
6 Wodzinski, Mike   St Christopher 9:55.18 1 1
7 Mahoney, Stuart   Riverside 9:57.05 1  
8 Aukema, Andrew   Catholic Central 10:05.83 1  
9 Danelon, David   Holy Names - Win 10:13.89 1  
10 Burr, Ben   North Lambton 10:14.79 1  
11 Bellefleur, Dave   Paincourt 10:32.44 1  
12 Lyons, Colin   Lambton Central 10:34.01 1  
13 Schiemann, Matt   WF Herman 11:04.89 1  
14 Nemeth, Chad   Hon WC Kennedy 11:16.85 1  
15 McLeod, Jacob   Hon WC Kennedy 11:20.99 1  
 
Mens 2k Steeple Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Loiselle, Matt   Riverside 6:05.11 1 10
2 Simic, Sinisa   Hon WC Kennedy 6:10.04 1 8
3 Christie, Russell   Lambton Central 6:20.32 1 6
4 Smith, Josh   Chatham-Kent 6:28.37 1 4
5 Reidel, Eric   WF Herman 6:51.92 1 2
6 Tremblay, Paul   Paincourt 6:56.65 1 1
7 Semple, Lucas   Vincent Massey 7:00.79 1  
8 Langlois, Chris   Assumption Colle 7:04.42 1  
9 Lyons, Steve   Lambton Central 7:06.78 1  
10 Hamelin, Calen   Assumption Colle 7:08.65 1  
11 Allen, Jeff   Lambton Central 7:21.15 1  
12 Feimer, Paul   St Thomas of Vil 7:36.28 1  
13 Murphy, Steve   Wallaceburg 8:08.33 1  
 
Mens 100m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Willson, Eric   St Thomas of Vil 15.66 1 10
2 Giffels, Justin   St Clair 15.78 1 8
3 Wookey, Ian   St Patrick's - S 16.13 1 6
4 Maharaj, Girish   St Joseph's - Wi 16.29 1 4
5 Guthrie, Karl   St Thomas of Vil 16.37 1 2
6 Barda, Matt   Lambton Central 16.75 1 1
7 Jakobs, Dave   Northern - Sarni 16.93 1  
8 Love, Bryan   Riverside 18.68 1  
 
Mens 110m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mullins, Bradley   Lajeunesse 15.92 1 10
2 Nickels, Rob   St Clair 16.42 1 8
3 Lin, Tony   Vincent Massey 16.48 1 6
4 Lee, Corey   Sandwich 17.68 1 4
5 Bilagot, Josiah   St Clair 17.77 1 2
6 Schaufhauser, Mark   Leamington 17.94 1 1
7 Bonato, Alex   St Anne - Windso 17.96 1  
8 Aziz, Kyle   Cardinal Carter 18.11 1  
 
Mens 110m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Mullins, Bradley   Lajeunesse 15.87 1  
2 Lin, Tony   Vincent Massey 16.16 2  
3 Nickels, Rob   St Clair 16.97 2  
4 Bonato, Alex   St Anne - Windso 17.37 1  
5 Bilagot, Josiah   St Clair 17.63 1  
6 Aziz, Kyle   Cardinal Carter 17.75 2  
7 Lee, Corey   Sandwich 17.88 1  
8 Schaufhauser, Mark   Leamington 17.95 2  
9 Turner, Scott   Ridgetown 17.97 2  
10 Bosco, Dan   St Anne - Windso 19.20 2  
11 Burggraaf, John   Ridgetown 20.31 1  
12 Morrison, Orrin-Porter   Riverside 22.58 1  
-- Core, Aaron   Lambton Central DQ 1  
 
Mens 110m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Scherle, Mark   Ursuline College 15.44 1 10
2 Byrne, Ryan   St Anne - Windso 15.63 1 8
3 Ouellette, Dave   General Amherst 15.68 1 6
4 Stibbard, Adam   Hon WC Kennedy 17.13 1 4
5 Borek, Chris   St Patrick's - S 17.76 1 2
6 Doig, Josh   Northern - Sarni 19.05 1 1
 
Mens 300m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Girardi, Paul   St Anne - Windso 40.78 2 10
2 Thomas, Chad   St Joseph's - Wi 41.21 2 8
3 Banninga, Jordan   St Clair 41.34 2 6
4 Lin, Tony   Vincent Massey 41.72 2 4
5 Churly, Dustin   St Clair 42.66 2 2
6 Prieur, Darrin   FJ Brennan 42.96 1 1
7 Khawaja, Shan   Vincent Massey 43.56 2  
8 Zangari, Dan   Riverside 44.00 1  
9 Parr, Casdin   St Thomas of Vil 44.65 2  
10 Eagen, Jeremy   John McGregor 44.96 1  
11 Bilagot, Josiah   St Clair 46.53 1  
12 Turner, Scott   Ridgetown 48.60 1  
13 Burggraaf, John   Ridgetown 49.37 1  
14 Mullins, Bradley   Lajeunesse 52.24 2  
 
Mens 300m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gomes, David   Sandwich 42.96 2 10
2 Reid, Jonathon   Vincent Massey 43.65 2 8
3 McKechnie, Jason   St Clair 43.84 2 6
4 Giffels, Josh   St Clair 44.92 2 4
5 Thomson, Dustin   Lambton Central 45.50 2 2
6 Wookey, Ian   St Patrick's - S 45.53 2 1
7 Damphouse, Derek   Cardinal Carter 46.35 1  
8 Hotz, Nick   Kingsville 47.18 2  
9 Willson, Eric   St Thomas of Vil 47.68 2  
10 Guthrie, Karl   St Thomas of Vil 48.09 1  
11 Figliomeni, Sal   Cardinal Carter 49.08 1  
12 Willms, Justin   Leamington 49.91 1  
 
Mens 400m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Byrne, Ryan   St Anne - Windso 54.85 2 10
2 Maltin, Josh   Northern - Sarni 55.50 2 8
3 Adjetey-Nelson, Jamie   St Joseph's - Wi 57.96 2 6
4 Dufour, Dave   St Thomas of Vil 1:01.43 2 4
5 Borek, Chris   St Patrick's - S 1:01.65 2 2
6 Chickee, Brandon   Hon WC Kennedy 1:02.27 2 1
7 Galloway, Andrew   Ursuline College 1:03.95 2  
8 Bellefleur, Dave   Paincourt 1:04.54 1  
9 Feimer, Paul   St Thomas of Vil 1:06.81 1  
10 Hamad, Isaam   John L Forster 1:07.74 1  
11 Qaquish, Lawrence   St Anne - Windso 1:11.47 1  
12 Brooker, Brad   Northern - Sarni 1:14.02 1  
 
Mens 4x100m Relay Junior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Fordjour, Bianchi,
Prieur, Kowalczy
  FJ Brennan 45.85 2 10
2 D'Aloisi, Moses,
Parr, Perissin
  St Thomas of Vil 45.89 2 8
3 Churly, Nickels,
Banninga, Hegarty
  St Clair 46.08 1 6
4 Relay Team   John McGregor 46.21 2 4
5 Besant, Coleman,
Rwabacum, Travis
  WF Herman 46.43 2 2
6 Hawkshaw, Kennish,
Marles, Raymond
  Belle River 47.36 2 1
7 Bramham, Budziewi,
D'Esterr, Uppal
  Northern - Sarni 47.41 2  
8 Morrison, Janisse,
Zangari, Waghorn
  Riverside 47.92 1  
9 Reiser, Lee,
Lecour, Carter
  Sandwich 47.95 2  
10 Relay Team   Chatham-Kent 48.07 1  
11 Kwan, Khawaja,
Pylypiak, Lin
  Vincent Massey 48.20 1  
12 Relay Team   Ridgetown 48.46 1  
13 Burr, Van Enge,
Vandesch, Verberne
  North Lambton 49.30 1  
14 Gravelle, Bailey,
Whitely, Core
  Lambton Central 50.28 1  
 
Mens 4x100m Relay Midget Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Schaffha, Holman,
Hofgartn, Gomes
  Sandwich 47.87 2 10
2 Ribee, Simone,
Steffes, Coppola
  St Thomas of Vil 48.28 2 8
3 Duong, Smith,
McKechni, Giffels
  St Clair 48.35 2 6
4 Nambayan, Campigot,
Snow, McKeegan
  Holy Names - Win 49.10 2 4
5 Rundle, Rollo,
Binder, Baechler
  Essex 49.16 1 2
6 Maharaj, Albers,
Asideu, Beyene
  St Joseph's - Wi 49.33 1 1
7 Hummeny, Hotz,
Gee, Costa
  Kingsville 49.64 2  
8 Izreig, Sherwin,
Surman, Barton
  Northern - Sarni 50.00 1  
9 Ponce, O'Connor,
Edwards, Mathieso
  St Christopher 50.22 2  
10 Relay Team   Leamington 50.43 2  
-- Wilson, Barda,
Nutma, Thomson
  Lambton Central DQ 2  
-- Lai, Pham,
Reid, Patel
  Vincent Massey DQ 1  
 
Mens 4x100m Relay Senior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Yeung, Metulyns,
Taylor, Bacheyie
  Sandwich 43.69 2 10
2 Osmun, Muzzin,
Scott, McIntyre
  Holy Names - Win 44.06 2 8
3 Wheeler, Brown,
Thomas, Adjetey-
  St Joseph's - Wi 45.15 2 6
4 Harringt, Lai,
Vandendr, Theriaul
  Assumption Colle 45.66 2 4
5 Relay Team   St Patrick's - S 46.02 1 2
6 Truman, Hyatt,
Smith, Minten
  Lambton Central 46.18 1 1
7 Maltin, O'Hagan,
Doig, Bentley
  Northern - Sarni 46.26 2  
8 Thomas, Masojc,
Meloche, Reaume
  St Thomas of Vil 46.32 2  
9 Nguyen, Bertrand,
Srsen, Poisson
  FJ Brennan 46.38 1  
10 Diemer, Febel,
Binder, Colenutt
  Essex 46.43 2  
11 Thrasher, Byrne,
Jacuzzi, Tellier
  St Anne - Windso 47.56 2  
12 Relay Team   Sarnia 48.06 1  
13 Relay Team   John McGregor 48.84 1  
14 Relay Team   Ursuline College 49.06 1  
 
Mens 4x400m Relay Open Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Brown, Wheeler,
Beyene, Adjetey-
  St Joseph's - Wi 3:30.56 2 10
2 Maltin, O'Hagan,
Surman, Honig
  Northern - Sarni 3:30.62 2 8
3 Diemer, Kiebert,
Binder, Woltz
  Essex 3:32.91 2 6
4 Harringt, Massara,
Vandendr, Theriaul
  Assumption Colle 3:33.38 2 4
5 Novakows, Banninga,
Halls, Churly
  St Clair 3:33.62 2 2
6 Thrasher, Perissin,
Girardi, Byrne
  St Anne - Windso 3:35.87 2 1
7 Lin, Walls,
Cocchio, Poisson
  Vincent Massey 3:36.90 1  
8 Bertrand, Poisson,
Prieur, Robbins
  FJ Brennan 3:40.00 1  
9 Simic, Chickee,
Stibbard, Ly
  Hon WC Kennedy 3:40.11 2  
10 Dufour, Masojc,
Dufour, Parr
  St Thomas of Vil 3:41.48 2  
11 Bain, Moore,
Mott, Runstedl
  St Christopher 3:43.84 1  
12 Christie, Allen,
Minten, Thomson
  Lambton Central 3:56.00 1  
 
Mens Shot Put Ambulatory Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Vandervies, Josh   Northern - Sarni 4.94m(16'2.25) 1  
 
Mens Shot Put Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Miller, Mike   St Joseph's - Wi 15.69m(51'5.5) 1 10
2 Livingston, Zak   Holy Names - Win 14.78m(48'5.75) 1 8
3 Ysebaert, Andy   Sarnia 14.70m(48'2.5) 1 6
4 MC Kinley, Jim   WF Herman 14.46m(47'5.25) 1 4
5 Szpak, Patrick   Sandwich 14.17m(46'5.75) 1 2
6 Durocher, Curtis   Belle River 13.48m(44'2.5) 1 1
7 Byrne, Shane   Sandwich 13.05m(42'9.75) 1  
8 Clayton, Josh   Ursuline College 12.79m(41'11.5) 1  
9 Bloxam, Cole   Northern - Sarni 12.65m(41'6) 1  
10 Mooney, Skyler   St Christopher 12.50m(41'0) 1  
11 Gallagher, Andrew   Ursuline College 10.79m(35'4.75) 1  
12 Darbyson, Adam   St Clair 10.70m(35'1.25) 1  
13 Boughner, Brad   WF Herman 10.45m(34'3.25) 1  
14 Robbins, Adam   Blenheim 9.49m(31'1.5) 1  
15 Chute, Dan   John McGregor 8.94m(29'3.75) 1  
-- Metulynsky, Mark   Sandwich FOUL(--) 1  
 
Mens Shot Put Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wilson, Josh   Lambton Central 14.35m(47'0.75) 1 10
2 Frezell, Scott   L’Essor 13.47m(44'2.25) 1 8
3 George, David   St Christopher 13.41m(43'11.75) 1 6
4 Morencie, Matt   Holy Names - Win 13.39m(43'11) 1 4
5 Athanasopoulos, Billy   St Christopher 13.20m(43'3.5) 1 2
6 Szabo, Jamie   St Christopher 13.06m(42'10) 1 1
7 Laprise, Casey   WF Herman 12.94m(42'5.25) 1  
8 Khamassi, Bechir   WF Herman 12.48m(40'11.25) 1  
9 Trowbridge, Mike   St Anne - Windso 12.33m(40'5.25) 1  
10 Plante, Will   Belle River 11.77m(38'7.25) 1  
11 Holman, Lennie   Sandwich 11.66m(38'3) 1  
12 Carnevale, Josh   Leamington 11.52m(37'9.5) 1  
13 Gingerich, Justin   Lambton Kent 10.89m(35'8.5) 1  
14 Burns, Nick   Ursuline College 10.85m(35'7) 1  
 
Mens Shot Put Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Allchurch, Ben   Holy Names - Win 15.28m(50'1.5) 1 10
2 Gyetvai, Mike   Sandwich 14.85m(48'8.5) 1 8
3 Hermitt, Franklin   Chatham-Kent 14.48m(47'6) 1 6
4 McLeod, Sean   Hon WC Kennedy 13.42m(44'0.25) 1 4
5 Pevec, Joe   Sarnia 13.38m(43'10.75) 1 2
6 Simmons, Sergio   Catholic Central 13.21m(43'4) 1 1
7 Boucher, James   Holy Names - Win 12.61m(41'4.25) 1  
8 Fader, Derek   Northern - Sarni 12.04m(39'6) 1  
9 Licata, Sergio   Holy Names - Win 11.88m(38'11.5) 1  
10 Bultje, Jon   Catholic Central 11.56m(37'11) 1  
11 Wahl, Liam   Vincent Massey 11.38m(37'4) 1  
12 Adjetey-Nelson, Emmanuel   St Joseph's - Wi 10.91m(35'9.5) 1  
13 King, Trevor   Ursuline College 10.11m(33'2) 1  
-- Gough, Tom   St Christopher FOUL(--) 1  
 
Mens Discus Ambulatory Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Vandervies, Josh   Northern - Sarni 8.25m(27'0.75) 1  
 
Mens Discus Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Durocher, Curtis   Belle River 47.41m(155'6.5) 1 10
2 Miller, Mike   St Joseph's - Wi 43.19m(141'8.25) 1 8
3 Livingston, Zak   Holy Names - Win 40.38m(132'5.75) 1 6
4 Ysebaert, Andy   Sarnia 38.92m(127'8.25) 1 4
5 Pocock, Joe   FJ Brennan 38.31m(125'8.25) 1 2
6 Clayton, Josh   Ursuline College 38.21m(125'4.25) 1 1
7 Szpak, Patrick   Sandwich 36.66m(120'3.25) 1  
8 MC Kinley, Jim   WF Herman 35.11m(115'2.25) 1  
9 Byrne, Shane   Sandwich 33.52m(109'11.5) 1  
10 Murray, Zach   St Patrick's - S 31.80m(104'3.75) 1  
11 Gallagher, Andrew   Ursuline College 30.45m(99'10.75) 1  
12 Primeau, Matt   Holy Names - Win 29.96m(98'3.5) 1  
13 Butler, D'Arcy   Chatham-Kent 29.77m(97'8) 1  
14 Mooney, Skyler   St Christopher 29.70m(97'5.25) 1  
15 Chute, Dan   John McGregor 28.61m(93'10.25) 1  
16 Frayne, Anthony   Lambton Central 24.44m(80'2) 1  
 
Mens Discus Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McFarland, Jeff   Ursuline College 45.94m(150'8.5) 1 10
2 Wilson, Josh   Lambton Central 41.40m(135'9.75) 1 8
3 Pocock, John   FJ Brennan 40.86m(134'0.5) 1 6
4 McAlpine, Kipp   Northern - Sarni 40.30m(132'2.5) 1 4
5 Khamassi, Bechir   WF Herman 39.52m(129'7.75) 1 2
6 Bedard, Brandon   Cardinal Carter 38.28m(125'7) 1 1
7 Fisher, Eric   St Christopher 37.25m(122'2.5) 1  
8 Chekiri, Rafik   Vincent Massey 35.80m(117'5.25) 1  
9 Vink, D'Arcy   Ridgetown 33.00m(108'3) 1  
10 Grant, Jordan   St Clair 32.30m(105'11.5) 1  
11 MacDonald, Kyle   St Anne - Windso 31.80m(104'3.75) 1  
12 Laprise, Casey   WF Herman 31.24m(102'5.75) 1  
13 Mascaro, Colin   FJ Brennan 31.05m(101'10.25) 1  
14 Welch, Matt   John McGregor 29.54m(96'10.75) 1  
15 Koomans, Derek   John McGregor 23.90m(78'4.75) 1  
 
Mens Discus Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Allchurch, Ben   Holy Names - Win 43.21m(141'9) 1 10
2 Zgoralski, Mike   WF Herman 43.18m(141'8) 1 8
3 Gyetvai, Mike   Sandwich 42.16m(138'3.75) 1 6
4 Koehler, Geoff   Ursuline College 40.50m(132'10.25) 1 4
5 McLeod, Sean   Hon WC Kennedy 36.60m(120'0.75) 1 2
6 Klie, Jamie   Harrow 35.48m(116'4.75) 1 1
7 Hanly, Cory   Northern - Sarni 34.87m(114'4.75) 1  
8 Bultje, Jon   Catholic Central 33.64m(110'4.25) 1  
9 Cassetta, Curtis   St Clair 32.25m(105'9.5) 1  
10 Baine, Jason   St Clair 31.39m(102'11.75) 1  
11 Boucher, James   Holy Names - Win 31.00m(101'8.25) 1  
12 Stefanovski, Nick   Hon WC Kennedy 30.66m(100'7) 1  
13 Licata, Sergio   Holy Names - Win 30.36m(99'7.25) 1  
14 King, Trevor   Ursuline College 27.14m(89'0.5) 1  
 
Mens Javelin Ambulatory Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Vandervies, Josh   Northern - Sarni 18.74m(61'5.75) 1  
 
Mens Javelin Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pocock, Joe   FJ Brennan 58.28m(191'2.25) 1 10
2 Banninga, Jordan   St Clair 51.46m(168'9.75) 1 8
3 Barr, Chris   FJ Brennan 48.72m(159'10) 1 6
4 Gallagher, Andrew   Ursuline College 48.55m(159'3.25) 1 4
5 Szpak, Patrick   Sandwich 48.05m(157'7.5) 1 2
6 Dumouchelle, Bobby   Harrow 47.37m(155'4.75) 1 1
7 Diemer, Josh   Essex 46.93m(153'11.5) 1  
8 Vukotic, Nick   Hon WC Kennedy 43.65m(143'2.5) 1  
9 Leblanc, Bryce   WF Herman 41.49m(136'1.25) 1  
10 Jones, Jonathon   Sarnia 41.23m(135'3) 1  
11 Moore, Ryan   Holy Names - Win 41.15m(135'0) 1  
12 Parizeau, Joe   St Christopher 40.81m(133'10.5) 1  
13 Arnel, Chris   John McGregor 35.09m(115'1.5) 1  
14 Butler, D'Arcy   Chatham-Kent 33.78m(110'9.75) 1  
15 Robbins, Adam   Blenheim 33.24m(109'0.5) 1  
 
Mens Javelin Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Patel, Ashish   Vincent Massey 44.65m(146'5.75) 1 10
2 Pocock, John   FJ Brennan 44.38m(145'7) 1 8
3 Daynard, Brandon   Hon WC Kennedy 44.17m(144'10.75) 1 6
4 Grant, Jordan   St Clair 42.45m(139'3.25) 1 4
5 Baggio, Dan   Holy Names - Win 40.65m(133'4.25) 1 2
6 Jubenville, Bob   St Patrick's - S 39.48m(129'6.25) 1 1
7 Genge, Andrew   Northern - Sarni 38.94m(127'9) 1  
8 Campbell, Sam   North Lambton 35.63m(116'10.75) 1  
9 Willson, Eric   St Thomas of Vil 34.34m(112'7.75) 1  
10 Gingerich, Justin   Lambton Kent 33.41m(109'7.25) 1  
11 Welch, Matt   John McGregor 32.98m(108'2.25) 1  
12 Burns, Nick   Ursuline College 31.16m(102'2.75) 1  
13 Mascaro, Colin   FJ Brennan 30.68m(100'7.75) 1  
14 Robson, Stewart   Vincent Massey 30.44m(99'10.25) 1  
15 Bartlett, Cameron   Chatham-Kent 28.94m(94'11.25) 1  
 
Mens Javelin Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Masse, Steve   Holy Names - Win 49.55m(162'6.75) 1 10
2 Bultje, Jon   Catholic Central 49.01m(160'9.5) 1 8
3 Allchurch, Ben   Holy Names - Win 47.89m(157'1.25) 1 6
4 Bryce, Kole   St Christopher 47.36m(155'4.5) 1 4
5 McCormick, Curtis   Lambton Central 46.86m(153'8.75) 1 2
6 Licata, Sergio   Holy Names - Win 44.03m(144'5.25) 1 1
7 Koehler, Geoff   Ursuline College 43.27m(141'11.5) 1  
8 Hermitt, Franklin   Chatham-Kent 42.40m(139'1.25) 1  
9 Baine, Jason   St Clair 40.07m(131'5.5) 1  
10 VanLieshout, Greg   North Lambton 38.46m(126'2) 1  
11 Simmons, Sergio   Catholic Central 38.35m(125'9.75) 1  
12 Meconi, Marc   St Anne - Windso 38.12m(125'0.75) 1  
13 Matthieu, Chris   St Anne - Windso 35.66m(116'11.75) 1  
14 Murdock, Liam   Assumption Colle 34.86m(114'4.25) 1  
 
Mens High Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Harris, Andre   General Amherst 1.78m(5'10) 1 10
2 Kraemer, Kurtis   St Patrick's - S 1.75m(5'8.75) 1 8
3 Roberts, Geoff   Kingsville 1.75m(5'8.75) 1 6
4 Clayton, Josh   Ursuline College 1.75m(5'8.75) 1 4
5 Bietola, Marc   St Anne - Windso 1.70m(5'6.75) 1 2
6 Dafoe, Dave   St Clair 1.70m(5'6.75) 1 1
10 Laurie, Spence   Blenheim 1.65m(5'4.75) 1  
7 Hunter, Jon   St Anne - Windso 1.65m(5'4.75) 1  
7 Metcalfe, Wade   Lambton Central 1.65m(5'4.75) 1  
9 Byrne, Shane   Sandwich 1.65m(5'4.75) 1  
11 Prado Chavez, Pedro   Lajeunesse 1.60m(5'2.75) 1  
11 Pare, Dan   Sandwich 1.60m(5'2.75) 1  
11 Reiser, Kris   Sandwich 1.60m(5'2.75) 1  
14 Larose, Gerritt   John McGregor 1.60m(5'2.75) 1  
15 Kramer, Chris   Catholic Central 1.60m(5'2.75) 1  
 
Mens High Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Beyene, Abel   St Joseph's - Wi 1.82m(5'11.5) 1 10
2 Allevato, Vinnie   St Anne - Windso 1.79m(5'10.25) 1 8
3 Edwards, Colin   St Anne - Windso 1.79m(5'10.25) 1 6
4 Huey, Brad   Lambton Central 1.73m(5'8) 1 4
5 Tiggelaar, Travis   St Clair 1.70m(5'6.75) 1 2
6 Tatar, Ryan   Riverside 1.70m(5'6.75) 1 1
7 Browning, James   Chatham College 1.65m(5'4.75) 1  
8 Centeno, Lester   St Joseph's - Wi 1.60m(5'2.75) 1  
9 Giffels, Justin   St Clair 1.60m(5'2.75) 1  
10 Nutma, Kurtis   Lambton Central 1.55m(5'1) 1  
10 Cumming, Jacob   Chatham-Kent 1.55m(5'1) 1  
12 Binder, David   Essex 1.55m(5'1) 1  
13 Bushey, Dave   Chatham-Kent 1.45m(4'9) 1  
-- Hotz, Nick   Kingsville NH(--) 1  
-- La Rotta, Gabriel   Lajeunesse NH(--) 1  
 
Mens High Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Edwards, Darl   Kingsville 1.96m(6'5) 1 10
2 Newton, Bret   Riverside 1.84m(6'0.25) 1 8
3 Scherle, Mark   Ursuline College 1.81m(5'11.25) 1 6
4 Faulds, Blake   North Lambton 1.81m(5'11.25) 1 4
5 La Rotta, Ricardo   Lajeunesse 1.81m(5'11.25) 1 2
6 Franchuk, Paul   St Christopher 1.75m(5'8.75) 1 1
7 Murdock, Liam   Assumption Colle 1.70m(5'6.75) 1  
8 Cincurak, Brian   Kingsville 1.65m(5'4.75) 1  
9 Wilcox, Keegan   North Lambton 1.65m(5'4.75) 1  
10 Howell, Jordan   Harrow 1.55m(5'1) 1  
10 Froese, Matt   Harrow 1.55m(5'1) 1  
12 Hyatt, Eric   Lambton Central 1.55m(5'1) 1  
 
Mens Long Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Nickels, Rob   St Clair 6.19m(20'3.5) nwi 1 10
2 Tidball, John   St Patrick's - S 5.96m(19'6.5) nwi 1 7
2 Binder, Nathan   Essex 5.96m(19'6.5) nwi 1 7
4 Warkentin, Brian   United Mennonite 5.93m(19'5.25) nwi 1 4
5 Jillson, Greg   Sarnia 5.87m(19'3) nwi 1 2
6 Lin, Tony   Vincent Massey 5.80m(19'0.25) nwi 1 1
7 Harris, Andre   General Amherst 5.74m(18'9.75) nwi 1  
8 Timm, Eric   Sandwich 5.63m(18'5.5) nwi 1  
9 Janisse, Chris   Riverside 5.55m(18'2.5) nwi 1  
10 Maulden, Terry   WF Herman 5.49m(18'0) nwi 1  
11 Diemer, Josh   Essex 5.37m(17'7.25) nwi 1  
12 Honig, Dave   Northern - Sarni 5.35m(17'6.5) nwi 1  
13 Larose, Gerritt   John McGregor 5.27m(17'3.25) nwi 1  
14 Renkema, Kevin   Catholic Central 5.21m(17'1) nwi 1  
15 Youlton, Brad   John McGregor 5.20m(17'0.5) nwi 1  
16 Sylvain, Tom   Paincourt 5.14m(16'10.25) nwi 1  
 
Mens Long Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Besant, Brandon   WF Herman 5.80m(19'0.25) -0.6 1 10
2 Gomes, David   Sandwich 5.64m(18'6) -0.6 1 8
3 Brown, JP   Paincourt 5.55m(18'2.5) -1.0 1 6
4 Beyene, Abel   St Joseph's - Wi 5.44m(17'10) -3.6 1 4
5 Centeno, Lester   St Joseph's - Wi 5.09m(16'8.25) +0.8 1 2
6 Costa, Mike   Kingsville 5.05m(16'6.75) -2.4 1 1
7 Nambayan, Jeff   Holy Names - Win 4.98m(16'4) -0.7 1  
8 Damphouse, Derek   Cardinal Carter 4.94m(16'2.25) +0.0 1  
9 Campbell, Sam   North Lambton 4.88m(16'0) +0.6 1  
10 Scott, Sean   Chatham-Kent 4.87m(15'11.5) +0.5 1  
11 Nutma, Kurtis   Lambton Central 4.65m(15'3) -0.9 1  
12 Staddon, Aron   Chatham-Kent 4.59m(15'0.5) -1.2 1  
13 McFarland, Jeff   Ursuline College 4.58m(15'0.25) -1.4 1  
13 Jakobs, Dave   Northern - Sarni 4.58m(15'0.25) -3.4 1  
15 Cobb, Adam   St Patrick's - S 4.57m(14'11.75) +0.7 1  
 
Mens Long Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Scherle, Mark   Ursuline College 6.69m(21'11.25) nwi 1 10
2 Taylor, Derek   Sandwich 6.56m(21'6.25) nwi 1 8
3 Adjetey-Nelson, Jamie   St Joseph's - Wi 6.42m(21'0.75) nwi 1 6
4 Lai, Victor   Assumption Colle 6.28m(20'7) nwi 1 4
5 Edwards, Darl   Kingsville 6.23m(20'5.25) nwi 1 2
6 Hyatt, Eric   Lambton Central 6.16m(20'2.5) nwi 1 1
7 Stibbard, Adam   Hon WC Kennedy 5.95m(19'6.25) nwi 1  
8 Reaume, Ricky   St Thomas of Vil 5.75m(18'10.25) nwi 1  
9 Wheeler, Deshawn   St Joseph's - Wi 5.64m(18'6) nwi 1  
10 Palin, Steve   St Clair 5.58m(18'3.5) nwi 1  
11 Leikas, Timo   Sarnia 5.19m(17'0.25) nwi 1  
12 Smith, Tom   Lambton Central 5.10m(16'8.75) nwi 1  
13 Lucier, Chadd   Ursuline College 4.85m(15'10.75) nwi 1  
13 Henderson, Eric   Ursuline College 4.85m(15'10.75) nwi 1  
15 Gauthier, Sean   John McGregor 4.53m(14'10.25) nwi 1  
-- Bacheyie, Tang   Sandwich FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Nickels, Rob   St Clair 12.88m(42'3) nwi 1 10
2 Churly, Dustin   St Clair 12.49m(40'11.5) nwi 1 8
3 Honig, Dave   Northern - Sarni 12.21m(40'0.5) nwi 1 6
4 Harrietha, Dan   John McGregor 12.03m(39'5.5) nwi 1 4
5 Maulden, Terry   WF Herman 11.96m(39'2.75) nwi 1 2
6 Warkentin, Brian   United Mennonite 11.94m(39'2) nwi 1 1
7 Youlton, Brad   John McGregor 11.92m(39'1.25) nwi 1  
8 Chen, Shawn   Vincent Massey 11.81m(38'8.75) nwi 1  
9 Larose, Gerritt   John McGregor 11.56m(37'11) nwi 1  
10 Renkema, Kevin   Catholic Central 11.53m(37'9.75) nwi 1  
11 Khawaja, Shan   Vincent Massey 11.04m(36'2.5) nwi 1  
12 Schaufhauser, Mark   Leamington 10.99m(36'0.5) nwi 1  
13 Moniz, Tony   St Christopher 10.93m(35'10.25) nwi 1  
14 Chambers, Wayne   General Amherst 10.90m(35'9) nwi 1  
15 Patel, Nishal   St Anne - Windso 10.82m(35'5.75) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Binder, David   Essex 12.30m(40'4.25) +1.5 1 10
2 Gomes, David   Sandwich 12.12m(39'9) +1.7 1 8
3 Costa, Mike   Kingsville 11.91m w(39'0.75) +3.7 1 6
4 Guthrie, Karl   St Thomas of Vil 11.88m w(38'11.5) +2.6 1 4
5 Dawadu, Ayo   WF Herman 11.82m(38'9.25) +1.6 1 2
6 Centeno, Lester   St Joseph's - Wi 11.57m w(37'11.5) +3.1 1 1
7 Le, Ryan   Hon WC Kennedy 11.34m w(37'2.25) +3.5 1  
8 Damphouse, Derek   Cardinal Carter 11.03m w(36'2.25) +2.8 1  
9 Campbell, Sam   North Lambton 11.00m(36'1) +1.5 1  
10 Huey, Brad   Lambton Central 10.42m w(34'2) +3.6 1  
11 Toews, Jordan   Ridgetown 10.35m(33'11.25) +0.6 1  
12 Jakobs, Dave   Northern - Sarni 10.26m w(33'7.75) +3.7 1  
13 Cobb, Adam   St Patrick's - S 10.15m(33'3.5) +1.8 1  
14 Welch, Matt   John McGregor 10.07m(33'0.25) +1.4 1  
15 Petrusenko, Jeff   John McGregor 9.97m w(32'8.5) +3.2 1  
 
Mens Triple Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Edwards, Darl   Kingsville 13.73m(45'0.5) nwi 1 10
2 Wheeler, Deshawn   St Joseph's - Wi 13.54m(44'5) nwi 1 8
3 Taylor, Derek   Sandwich 13.20m(43'3.5) nwi 1 6
4 Reaume, Ricky   St Thomas of Vil 12.59m(41'3.5) nwi 1 4
5 Stibbard, Adam   Hon WC Kennedy 12.32m(40'5) nwi 1 2
6 Hyatt, Eric   Lambton Central 12.05m(39'6.25) nwi 1 1
7 Palin, Steve   St Clair 11.99m(39'4) nwi 1  
8 Lai, Victor   Assumption Colle 11.93m(39'1.5) nwi 1  
9 Kelly, Ben   WF Herman 11.66m(38'3) nwi 1  
9 Quinn, Justin   L’Essor 11.66m(38'3) nwi 1  
11 Wilcox, Keegan   North Lambton 11.57m(37'11.5) nwi 1  
12 Faulds, Blake   North Lambton 10.65m(34'11.25) nwi 1  
-- Gazarek, Charles   Ursuline College FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bianchi, Jeff   FJ Brennan 3.87m(12'8.25) 1 10
2 Reiser, Kris   Sandwich 3.65m(11'11.5) 1 8
3 Myers, Josh   Ursuline College 3.10m(10'2) 1 6
4 Hunter, Jon   St Anne - Windso 2.80m(9'2) 1 4
5 Burggraaf, John   Ridgetown 2.80m(9'2) 1 2
6 Kuljanin, Ljubisa   Hon WC Kennedy 2.60m(8'6.25) 1 0.50
6 Deboer, Brad   Blenheim 2.60m(8'6.25) 1 0.50
8 Core, Aaron   Lambton Central 2.60m(8'6.25) 1  
 
Mens Pole Vault Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Byrne, Chris   St Anne - Windso 2.85m(9'4) 1 10
2 Barda, Matt   Lambton Central 2.60m(8'6.25) 1 8
3 Walcott, Demond   FJ Brennan 2.60m(8'6.25) 1 6
4 Butler, Cody   Lambton Central 2.60m(8'6.25) 1 4
5 Mlinaric, Andrew   St Anne - Windso 2.40m(7'10.25) 1 2
6 Walcott, Desi   FJ Brennan 2.40m(7'10.25) 1 1
-- Lebert, Rich   Lambton Central NH(--) 1  
 
Mens Pole Vault Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Greenhalf, Keith   Sandwich 3.65m(11'11.5) 1 10
2 Coppola, Joe   Cardinal Carter 3.50m(11'5.75) 1 8
3 Borza, Vlad   Hon WC Kennedy 3.50m(11'5.75) 1 6
4 Tellier, Jordan   St Anne - Windso 3.50m(11'5.75) 1 4
5 Peddle, Keith   Catholic Central 2.50m(8'2.25) 1 2
6 Delaney, Derrick   WF Herman 2.50m(8'2.25) 1 1
 
Mens 1500m Wheelchair Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kim, John   Leamington 8:10.42 1  
 
Womens 100m Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ruypers, Robyn   Lambton Central 12.80 -1.4 1 10
2 Aldous, Shelby   Sandwich 12.81 -1.4 1 8
3 Jones, Nickole   Chatham-Kent 12.88 -1.4 1 6
4 Douthart, Kathryn   Belle River 13.06 -1.4 1 4
5 Winter, Jessie   United Mennonite 13.19 -1.4 1 2
6 Bruce, Mary   Northern - Sarni 13.36 -1.4 1 1
7 Logan, Alesia   WF Herman 13.37 -1.4 1  
8 McLeod, Brianna   Northern - Sarni 13.48 -1.4 1  
 
Womens 100m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Ruypers, Robyn   Lambton Central 12.56 +0.9 2  
2 Jones, Nickole   Chatham-Kent 12.80 nwi 1  
3 Douthart, Kathryn   Belle River 12.95 nwi 1  
4 Aldous, Shelby   Sandwich 12.99 +0.9 2  
5 Winter, Jessie   United Mennonite 13.14 nwi 1  
6 Bruce, Mary   Northern - Sarni 13.42 +0.9 2  
7 McLeod, Brianna   Northern - Sarni 13.44 +0.9 2  
8 Logan, Alesia   WF Herman 13.50 +0.9 2  
9 Souligny, Christine   St Thomas of Vil 13.57 +0.9 2  
10 Vandergriendt, Kristen   Ursuline College 13.60 nwi 1  
11 Munroe, Carson   Kingsville 13.61 nwi 1  
12 Demers, Andrea   Paincourt 13.83 +0.9 2  
 
Womens 100m Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Smitham, Leah   FJ Brennan 12.57w +3.1 1 10
2 Harrison, Danielle   Kingsville 12.74w +3.1 1 8
3 VanKempen, Kim   St Clair 13.03w +3.1 1 6
4 Montcalm, Noelle   St Joseph's - Wi 13.08w +3.1 1 4
5 Sikkema, Sarah   Catholic Central 13.11w +3.1 1 2
6 James, Melissa   Sandwich 13.18w +3.1 1 1
7 Bozetto, Marissa   Holy Names - Win 13.32w +3.1 1  
8 Gartley, Ali   St Clair 13.39w +3.1 1  
 
Womens 100m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Harrison, Danielle   Kingsville 12.91 +1.7 2  
2 Smitham, Leah   FJ Brennan 12.97 +1.7 1  
3 Sikkema, Sarah   Catholic Central 13.11 +1.7 1  
4 VanKempen, Kim   St Clair 13.22 +1.7 2  
5 Montcalm, Noelle   St Joseph's - Wi 13.24 +1.7 1  
6 Bozetto, Marissa   Holy Names - Win 13.35 +1.7 2  
7 James, Melissa   Sandwich 13.40 +1.7 2  
8 Gartley, Ali   St Clair 13.43 +1.7 1  
9 Jewett, Theresa   Northern - Sarni 13.47 +1.7 1  
10 Willemse, Kristy   St Christopher 13.59 +1.7 2  
10 Sandy, Alicia   Catholic Central 13.59 +1.7 1  
12 Bradley, Renee   Holy Names - Win 13.67 +1.7 2  
13 Malenfant, Candis   Essex 13.73 +1.7 1  
14 Schneider, Terri   John McGregor 14.32 +1.7 2  
15 Leikstra, Jill   Catholic Central 14.38 +1.7 2  
16 VanderReijden, Ilona   Chatham-Kent 15.60 +1.7 1  
 
Womens 100m Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Nelson, Sarah   Northern - Sarni 12.19w +3.4 1 10
2 Orzylowski, Magda   FJ Brennan 12.53w +3.4 1 8
3 Watson, Kelly   John McGregor 12.67w +3.4 1 6
4 Farlow, Diana   Northern - Sarni 13.07w +3.4 1 4
5 Emode, Joan   Hon WC Kennedy 13.35w +3.4 1 2
6 Selman, Katie   St Patrick's - S 13.36w +3.4 1 1
7 Ng, Jenny   St Thomas of Vil 13.45w +3.4 1  
8 Laing, Hillary   St Thomas of Vil 15.71w +3.4 1  
 
Womens 100m Senior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Nelson, Sarah   Northern - Sarni 12.70 nwi 2  
2 Watson, Kelly   John McGregor 12.92 nwi 1  
3 Orzylowski, Magda   FJ Brennan 12.98 nwi 1  
4 Farlow, Diana   Northern - Sarni 13.32 nwi 2  
5 Selman, Katie   St Patrick's - S 13.45 nwi 1  
6 Emode, Joan   Hon WC Kennedy 13.75 nwi 2  
7 Ng, Jenny   St Thomas of Vil 13.85 nwi 1  
8 Laing, Hillary   St Thomas of Vil 14.01 nwi 2  
9 Tellier, Cindy   Belle River 14.08 nwi 1  
10 Doyle, Erin   St Christopher 14.10 nwi 2  
11 St Louis, Jill   Sandwich 14.30 nwi 1  
12 St Pierre, Michelle   St Thomas of Vil 14.35 nwi 2  
13 Wilkins, Katie   Ridgetown 15.17 nwi 1  
 
Womens 200m Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jones, Nickole   Chatham-Kent 25.84 +1.9 1 10
2 Ruypers, Robyn   Lambton Central 25.92 +1.9 1 8
3 Gartley, Steph   St Clair 26.55 +1.9 1 6
4 Logan, Alesia   WF Herman 26.85 +1.9 1 4
5 Winter, Jessie   United Mennonite 26.87 +1.9 1 2
6 Souligny, Christine   St Thomas of Vil 27.02 +1.9 1 1
7 Holding, Amanda   Northern - Sarni 27.54 +1.9 1  
8 Martinuzzi, Merissa   St Anne - Windso 28.45 +1.9 1  
 
Womens 200m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Ruypers, Robyn   Lambton Central 26.08w +5.0 2  
2 Jones, Nickole   Chatham-Kent 26.20w +4.0 1  
3 Gartley, Steph   St Clair 26.38w +5.0 2  
4 Winter, Jessie   United Mennonite 26.81w +4.0 1  
5 Logan, Alesia   WF Herman 26.97w +5.0 2  
6 Souligny, Christine   St Thomas of Vil 27.34w +4.0 1  
7 Holding, Amanda   Northern - Sarni 27.42w +5.0 2  
8 Martinuzzi, Merissa   St Anne - Windso 27.54w +4.0 1  
9 McLeod, Brianna   Northern - Sarni 27.68w +4.0 1  
10 Vandereerden, Melissa   St Thomas of Vil 28.17w +5.0 2  
11 Azuh, Chinye   Riverside 28.36w +4.0 1  
12 McLean, Shae-Lyn   Ursuline College 28.41w +5.0 2  
13 O'Neil, Taryn   Wallaceburg 29.04w +5.0 2  
14 Durocher, Chelsea   St Thomas of Vil 29.13w +5.0 2  
15 Goulden, Laura   Chatham-Kent 29.70w +4.0 1  
 
Womens 200m Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Smitham, Leah   FJ Brennan 25.66w +3.9 1 10
2 Sikkema, Sarah   Catholic Central 26.30w +3.9 1 8
3 James, Melissa   Sandwich 26.74w +3.9 1 6
4 Bozetto, Marissa   Holy Names - Win 26.89w +3.9 1 4
5 VanKempen, Kim   St Clair 27.29w +3.9 1 2
6 Herlehy, Danielle   St Anne - Windso 27.54w +3.9 1 1
7 Balkwill, Andrea   Essex 27.58w +3.9 1  
7 Gartley, Ali   St Clair 27.58w +3.9 1  
 
Womens 200m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Sikkema, Sarah   Catholic Central 26.56 nwi 1  
3 James, Melissa   Sandwich 26.85 nwi 1  
2 Bozetto, Marissa   Holy Names - Win 26.99 +0.6 2  
5 VanKempen, Kim   St Clair 27.28 nwi 1  
4 Smitham, Leah   FJ Brennan 27.31 +0.6 2  
6 Balkwill, Andrea   Essex 27.47 +0.6 2  
7 Herlehy, Danielle   St Anne - Windso 27.67 +0.6 2  
8 Gartley, Ali   St Clair 27.73 nwi 1  
9 Willemse, Kristy   St Christopher 27.93 nwi 1  
10 Luciani, Sabrina   FJ Brennan 27.96 +0.6 2  
11 Baker, Michelle   Holy Names - Win 28.38 nwi 1  
12 Bradley, Renee   Holy Names - Win 28.79 +0.6 2  
13 Coady, Kortney   St Patrick's - S 29.19 +0.6 2  
14 Schneider, Terri   John McGregor 29.20 nwi 1  
15 Skodak, Shaylin   Chatham-Kent 30.42 +0.6 2  
 
Womens 200m Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Farlow, Diana   Northern - Sarni 26.75w +3.2 1 10
2 Moore, Carly   Northern - Sarni 27.07w +3.2 1 8
3 Emode, Joan   Hon WC Kennedy 27.45w +3.2 1 6
4 Lyons, Adriana   St Joseph's - Wi 27.54w +3.2 1 4
5 Laing, Hillary   St Thomas of Vil 27.66w +3.2 1 2
6 Ng, Jenny   St Thomas of Vil 27.81w +3.2 1 1
7 Doyle, Erin   St Christopher 28.70w +3.2 1  
8 MacFarlane, Danielle   St Clair 28.74w +3.2 1  
 
Womens 200m Senior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Farlow, Diana   Northern - Sarni 26.96 +1.6 1  
3 Moore, Carly   Northern - Sarni 27.44 +1.6 1  
2 Emode, Joan   Hon WC Kennedy 27.69 -0.5 2  
4 Lyons, Adriana   St Joseph's - Wi 28.15 -0.5 2  
5 Laing, Hillary   St Thomas of Vil 28.21 -0.5 2  
7 MacFarlane, Danielle   St Clair 28.31 -0.5 2  
6 Ng, Jenny   St Thomas of Vil 28.71 +1.6 1  
8 Doyle, Erin   St Christopher 28.79 -0.5 2  
9 Swartz, Lauren   St Thomas of Vil 28.89 -0.5 2  
10 Nenadic, Irena   WF Herman 29.41 +1.6 1  
11 Whalen, Brittany   Walkerville 30.74 +1.6 1  
 
Womens 400m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Daichendt, Alyssa   Maranatha Christ 1:00.04 2 10
2 Gartley, Steph   St Clair 1:00.66 2 8
3 Anderson, Amanda   Chatham-Kent 1:01.84 2 6
4 Bruce, Mary   Northern - Sarni 1:02.42 2 4
5 Logan, Alesia   WF Herman 1:03.03 2 2
6 Vanos, Jenni   North Lambton 1:04.01 2 1
7 Elcombe, Greer   WF Herman 1:05.96 1  
8 Dillon, Maureen   Paincourt 1:06.11 1  
9 Vandereerden, Melissa   St Thomas of Vil 1:06.72 1  
10 Koski, Kristina   Catholic Central 1:06.91 1  
11 Gorecki, Julie   Ursuline College 1:07.38 1  
12 Cusmanic, Jasmine   FJ Brennan 1:08.58 1  
13 Goulden, Laura   Chatham-Kent 1:08.97 1  
 
Womens 400m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sikkema, Sarah   Catholic Central 1:01.53 2 10
2 Oumesrour, Donia   Riverside 1:02.18 2 8
3 Carr, Sarah   St Clair 1:02.35 2 6
4 Luciani, Sabrina   FJ Brennan 1:02.81 2 4
5 Balkwill, Andrea   Essex 1:02.84 2 2
6 James, Melissa   Sandwich 1:03.14 1 1
7 Anobile, Charelle   St Anne - Windso 1:03.32 2  
8 Gill, Laura   St Christopher 1:03.40 2  
9 McHenry, Ainsley   St Christopher 1:03.44 2  
10 Gill, Carly   St Christopher 1:03.85 1  
11 Baker, Michelle   Holy Names - Win 1:04.29 1  
12 Ziriada, Bianca   FJ Brennan 1:06.31 1  
13 Jubenville, Chantelle   Paincourt 1:07.52 1  
14 Schneider, Terri   John McGregor 1:08.06 1  
15 Valade, Katie   Chatham College 1:11.08 1  
 
Womens 400m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dillon, Kim   St Anne - Windso 1:00.79 2 10
2 Moore, Carly   Northern - Sarni 1:02.14 2 8
3 Lyons, Adriana   St Joseph's - Wi 1:02.19 2 6
4 Thorner, Katie   Northern - Sarni 1:03.74 2 4
5 Brouyette, Nicole   St Thomas of Vil 1:04.06 2 2
6 Alston, Kathryn   Riverside 1:05.60 2 1
7 MacFarlane, Danielle   St Clair 1:06.37 2  
8 Emode, Joan   Hon WC Kennedy 1:06.72 2  
9 Markos, Randa   St Joseph's - Wi 1:07.67 1  
10 Fisher, Amy   Lambton Central 1:08.29 1  
 
Womens 800m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kohlmeier, Aly   St Patrick's - S 2:17.21 1 10
2 Malette, Jackie   Holy Names - Win 2:17.38 1 8
3 Oumesrour, Amina   Riverside 2:17.92 1 6
4 Daichendt, Alyssa   Maranatha Christ 2:21.06 1 4
5 Percival, Claire   Northern - Sarni 2:23.65 1 2
6 Baxter, Chelsea   St Patrick's - S 2:30.67 1 1
7 Willemse, Lydia   St Christopher 2:31.37 1  
8 Hicks, Katie   Riverside 2:33.40 1  
9 Rauwerda, Rachel   Catholic Central 2:37.75 1  
10 Lonsdale, Chantelle   Vincent Massey 2:38.03 1  
11 Elcombe, Greer   WF Herman 2:41.86 1  
12 Li, Belinda   Vincent Massey 2:50.28 1  
13 Alston, Jill   Riverside 2:55.23 1  
 
Womens 800m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Carr, Sarah   St Clair 2:24.25 1 10
2 Wark, Kara   Northern - Sarni 2:26.33 1 8
3 Debrouwer, Athena   Ursuline College 2:32.90 1 6
4 Crombeen, Candace   St Christopher 2:33.60 1 4
5 Kanters, Amanda   St Anne - Windso 2:35.65 1 2
6 Baker, Michelle   Holy Names - Win 2:35.76 1 1
7 Higginbottom, Leah   FJ Brennan 2:40.04 1  
8 Miller, Brianne   Sandwich 2:41.18 1  
9 Bibeau, Jayme   St Joseph's - Wi 2:42.38 1  
10 Valade, Katie   Chatham College 2:51.36 1  
11 Emode, Ruth   Hon WC Kennedy 2:52.07 1  
12 Oumesrour, Donia   Riverside 2:55.65 1  
-- Asselin, Marie-Louise   Northern - Sarni DNF 1  
 
Womens 800m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kohlmeier, Amy   St Patrick's - S 2:22.71 1 10
2 Crate, Jessica   Northern - Sarni 2:24.69 1 8
3 Steinke, Leah   Hon WC Kennedy 2:25.96 1 6
4 Brouyette, Nicole   St Thomas of Vil 2:28.41 1 4
5 Eberhard, Hannah   Hon WC Kennedy 2:31.32 1 2
6 Gervais, Katie-Lynn   Riverside 2:33.19 1 1
7 Weldon, Carleigh   Vincent Massey 2:34.52 1  
8 Stewart, Mary Catherine   St Christopher 2:37.38 1  
9 Parker, Samantha   Ursuline College 2:37.56 1  
10 Murphy, Jessica   Holy Names - Win 2:37.95 1  
11 Wroblewski, Ania   Northern - Sarni 2:44.19 1  
12 Bondy, Jessica   L’Essor 2:52.15 1  
13 Bradley, Amanda   Paincourt 3:00.18 1  
14 Perkin, Laura   Wallaceburg 3:00.94 1  
 
Womens 800m Wheelchair Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Matassa, Jessica   St Thomas of Vil 2:17.38 1  
 
Womens 1500m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kohlmeier, Aly   St Patrick's - S 4:37.88 1 10
2 Oumesrour, Amina   Riverside 4:43.02 1 8
3 Malette, Jackie   Holy Names - Win 4:44.12 1 6
4 Percival, Claire   Northern - Sarni 4:46.40 1 4
5 Willemse, Lydia   St Christopher 5:04.88 1 2
6 Baxter, Chelsea   St Patrick's - S 5:15.66 1 1
7 Hicks, Katie   Riverside 5:19.91 1  
8 Rauwerda, Rachel   Catholic Central 5:27.38 1  
9 Garcia, Carmen   Riverside 5:27.43 1  
10 Lonsdale, Chantelle   Vincent Massey 5:32.06 1  
11 Patterson, Kristen   St Anne - Windso 5:33.45 1  
12 Swift, Megan   Ursuline College 5:54.14 1  
13 Fournie, Jess   Wallaceburg 6:04.37 1  
 
Womens 1500m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Asselin, Marie-Louise   Northern - Sarni 4:54.62 1 10
2 Malette, Rachelle   Holy Names - Win 4:57.70 1 8
3 Wark, Kara   Northern - Sarni 4:59.87 1 6
4 Doyle, Jaclyn   St Christopher 5:05.03 1 4
5 Carr, Sarah   St Clair 5:07.73 1 2
6 Debrouwer, Athena   Ursuline College 5:09.65 1 1
7 Kanters, Amanda   St Anne - Windso 5:18.83 1  
8 Miller, Brianne   Sandwich 5:35.35 1  
9 Bibeau, Jayme   St Joseph's - Wi 5:36.03 1  
10 Cameron, Laura   Maranatha Christ 5:38.72 1  
11 Nelson, Caroline   Sandwich 5:41.87 1  
12 Perron, Danna   Hon WC Kennedy 5:42.90 1  
13 Emode, Ruth   Hon WC Kennedy 5:44.61 1  
14 Moore, Alycia   Ursuline College 5:45.99 1  
15 Sergovich, Danielle   Wallaceburg 6:07.06 1  
16 Stewart, Kara   Wallaceburg 6:22.46 1  
 
Womens 1500m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kohlmeier, Amy   St Patrick's - S 4:50.47 1 10
2 Crate, Jessica   Northern - Sarni 4:54.97 1 8
3 Pidhoresky, Dayna   Maranatha Christ 4:58.83 1 6
4 Steinke, Leah   Hon WC Kennedy 5:06.00 1 4
5 Brouwer, Andrea   North Lambton 5:06.63 1 2
6 Masse, Katie   St Joseph's - Wi 5:09.74 1 1
7 Weldon, Carleigh   Vincent Massey 5:21.70 1  
8 Parker, Samantha   Ursuline College 5:21.75 1  
9 Gervais, Katie-Lynn   Riverside 5:22.66 1  
10 Andruchow, Katie   Northern - Sarni 5:23.63 1  
11 MacLellan, Jenn   St Thomas of Vil 5:29.76 1  
12 Royse, Krystle   Walkerville 5:31.01 1  
13 Paterson, Mary Beth   Vincent Massey 5:40.54 1  
14 Perkin, Laura   Wallaceburg 6:21.57 1  
15 Bradley, Amanda   Paincourt 6:29.63 1  
16 Sloan, Megan   Lambton Kent 6:36.14 1  
 
Womens 3000m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kohlmeier, Aly   St Patrick's - S 9:56.58 1 10
2 Malette, Jackie   Holy Names - Win 10:26.76 1 8
3 Percival, Claire   Northern - Sarni 10:29.79 1 6
4 Oumesrour, Amina   Riverside 10:31.71 1 4
5 Willemse, Lydia   St Christopher 11:28.56 1 2
6 Baxter, Chelsea   St Patrick's - S 11:35.16 1 1
7 Garcia, Carmen   Riverside 11:57.63 1  
8 Patterson, Kristen   St Anne - Windso 12:14.28 1  
9 Notta, Monika   FJ Brennan 12:28.27 1  
10 Li, Belinda   Vincent Massey 12:41.25 1  
11 Doster, Meghan   St Anne - Windso 12:46.04 1  
 
Womens 3000m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Malette, Rachelle   Holy Names - Win 10:52.57 1 10
2 Wark, Kara   Northern - Sarni 11:01.03 1 8
3 Asselin, Marie-Louise   Northern - Sarni 11:03.93 1 6
4 Doyle, Jaclyn   St Christopher 11:29.71 1 4
5 Workman, Courtney   St Clair 11:34.09 1 2
6 Kanters, Amanda   St Anne - Windso 11:51.80 1 1
7 Debrouwer, Athena   Ursuline College 11:57.42 1  
8 Hicks, Emily   Riverside 12:23.65 1  
9 Moore, Alycia   Ursuline College 12:29.87 1  
10 Perron, Danna   Hon WC Kennedy 12:41.80 1  
11 Shallow, Heidi   Riverside 12:45.04 1  
12 Rizea, Kendyl   Vincent Massey 12:49.40 1  
-- Vorshuk, Alex   St Anne - Windso DNF 1  
 
Womens 3000m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Crate, Jessica   Northern - Sarni 10:18.70 1 10
2 Kohlmeier, Amy   St Patrick's - S 10:21.05 1 8
3 Pidhoresky, Dayna   Maranatha Christ 10:46.17 1 6
4 Steinke, Leah   Hon WC Kennedy 11:12.94 1 4
5 Masse, Katie   St Joseph's - Wi 11:14.21 1 2
6 Brouwer, Andrea   North Lambton 11:18.94 1 1
7 Royse, Krystle   Walkerville 11:45.66 1  
8 MacLellan, Jenn   St Thomas of Vil 11:50.92 1  
9 Paterson, Mary Beth   Vincent Massey 12:10.56 1  
10 Markos, Randa   St Joseph's - Wi 12:42.81 1  
11 Worotny, Renee   Essex 13:28.50 1  
12 Perkin, Laura   Wallaceburg 13:40.14 1  
 
Womens 80m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lynch, Maggie   Northern - Sarni 12.19 1 10
2 Drouin, Jill   St Patrick's - S 12.84 1 8
3 Knutson, Brenna   Ursuline College 13.19 1 6
4 Ternovan, Ashley   St Anne - Windso 13.47 1 4
5 Brodie, Jessica   Ursuline College 13.76 1 2
6 Veitch, Marcie   St Anne - Windso 13.95 1 1
7 Yablonsky, Jessica   St Joseph's - Wi 14.74 1  
8 Lauzon, Tracey   St Joseph's - Wi 14.85 1  
 
Womens 80m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Lynch, Maggie   Northern - Sarni 12.20 2  
2 Drouin, Jill   St Patrick's - S 12.73 1  
3 Knutson, Brenna   Ursuline College 12.97 1  
4 Ternovan, Ashley   St Anne - Windso 13.37 2  
5 Brodie, Jessica   Ursuline College 13.84 2  
6 Lauzon, Tracey   St Joseph's - Wi 14.09 1  
7 Veitch, Marcie   St Anne - Windso 14.09 1  
8 Yablonsky, Jessica   St Joseph's - Wi 14.27 1  
9 Fisher, Jenni   St Clair 14.56 2  
10 Holding, Katie   St Thomas of Vil 14.64 1  
11 Honke, Sara   Northern - Sarni 14.68 2  
12 Foy, Caryn   Paincourt 15.01 2  
13 Ross, Christine   WF Herman 15.49 2  
14 Levac, Jaclyn   Assumption Colle 15.69 2  
15 Martinuzzi, Merissa   St Anne - Windso 15.91 1  
 
Womens 80m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Anobile, Charelle   St Anne - Windso 13.24 1 10
2 Montcalm, Noelle   St Joseph's - Wi 13.48 1 8
3 Brescacin, Jenna   St Anne - Windso 13.70 1 6
4 VanLeerzem, Jaclyn   Lambton Central 13.75 1 4
5 Taylor, Krystal   Northern - Sarni 14.68 1 2
6 Spieser, Nicole   Ridgetown 14.93 1 1
7 Nickels, Jaclyn   St Clair 15.11 1  
8 Slama, Sabrina   Vincent Massey 15.20 1  
 
Womens 80m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Anobile, Charelle   St Anne - Windso 13.09 2  
3 VanLeerzem, Jaclyn   Lambton Central 13.60 2  
2 Brescacin, Jenna   St Anne - Windso 13.62 1  
4 Montcalm, Noelle   St Joseph's - Wi 13.73 1  
5 Nickels, Jaclyn   St Clair 14.42 1  
7 Slama, Sabrina   Vincent Massey 15.40 1  
6 Spieser, Nicole   Ridgetown 15.46 2  
8 Taylor, Krystal   Northern - Sarni 15.55 1  
9 Keane, Jenna   Northern - Sarni 15.59 2  
10 Johnston, Elise   Paincourt 15.76 2  
11 Rogerson, Vanessa   Sandwich 16.78 2  
12 Uphoff, Courtney   Vincent Massey 16.89 1  
13 Strickland, Trisha   St Thomas of Vil 17.25 1  
14 Rogerson, Catherine   Sandwich 17.28 2  
 
Womens 100m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Watson, Kelly   John McGregor 15.29 1 10
2 Dillon, Kim   St Anne - Windso 15.87 1 8
3 Farlow, Diana   Northern - Sarni 15.92 1 6
4 Phillips, Tiffany   Lambton Central 15.99 1 4
5 Thorner, Katie   Northern - Sarni 16.16 1 2
6 Ferguson, Amanda   General Amherst 16.52 1 1
7 Laing, Hillary   St Thomas of Vil 17.33 1  
8 Orzylowski, Magda   FJ Brennan 18.44 1  
 
Womens 100m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Watson, Kelly   John McGregor 14.97 2  
2 Orzylowski, Magda   FJ Brennan 15.58 1  
3 Thorner, Katie   Northern - Sarni 15.69 1  
5 Dillon, Kim   St Anne - Windso 15.73 1  
7 Phillips, Tiffany   Lambton Central 15.96 1  
4 Farlow, Diana   Northern - Sarni 16.18 2  
6 Ferguson, Amanda   General Amherst 16.58 2  
8 Laing, Hillary   St Thomas of Vil 17.64 2  
9 Ferguson, Andrea   General Amherst 17.70 2  
10 Martin, Amy   St Thomas of Vil 18.47 1  
11 Radu, Jen   St Anne - Windso 18.60 2  
12 Coulter, Lindsay   Cardinal Carter 18.90 2  
13 Taylor, Katie   Northern - Sarni 18.98 1  
 
Womens 300m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lynch, Maggie   Northern - Sarni 45.27 2 10
2 Anderson, Amanda   Chatham-Kent 46.24 2 8
3 Ternovan, Ashley   St Anne - Windso 49.00 2 6
4 Azuh, Chinye   Riverside 49.32 2 4
5 Vanos, Jenni   North Lambton 49.77 2 2
6 Martinuzzi, Merissa   St Anne - Windso 50.11 1 1
7 Knutson, Brenna   Ursuline College 50.31 2  
8 Fisher, Jenni   St Clair 50.90 1  
9 Brodie, Jessica   Ursuline College 50.92 2  
10 Elcombe, Greer   WF Herman 51.00 1  
11 Holding, Katie   St Thomas of Vil 52.44 1  
12 Sing, Tina   St Clair 52.79 1  
13 Cooper, Ashley   Kingsville 52.85 1  
14 Elgie, Allision   Lambton Kent 53.98 2  
15 Ross, Christine   WF Herman 56.29 1  
 
Womens 300m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Anobile, Charelle   St Anne - Windso 48.37 2 10
2 Brescacin, Jenna   St Anne - Windso 49.66 2 8
3 VanLeerzem, Jaclyn   Lambton Central 50.16 2 6
4 Ramsey, Kenlyn   Kingsville 51.94 2 4
5 Mole, Stephanie   Kingsville 53.35 2 2
6 Taylor, Krystal   Northern - Sarni 53.48 2 1
7 Keane, Jenna   Northern - Sarni 53.80 2  
8 Slama, Sabrina   Vincent Massey 54.15 1  
9 Strickland, Trisha   St Thomas of Vil 55.28 1  
10 Phillips, Rachel   Lambton Central 56.97 1  
11 Uphoff, Courtney   Vincent Massey 57.03 1  
-- Guthrie, Danna   Sandwich DQ 2  
 
Womens 400m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dillon, Kim   St Anne - Windso 1:06.15 1 10
2 Orzylowski, Magda   FJ Brennan 1:09.09 1 8
3 Thorner, Katie   Northern - Sarni 1:10.43 1 6
4 Phillips, Tiffany   Lambton Central 1:12.61 1 4
5 Nolte, Nikki   Sandwich 1:13.47 1 2
6 MacFarlane, Danielle   St Clair 1:17.35 1 1
7 Watson, Kelly   John McGregor 1:18.57 1  
 
Womens 4x100m Relay Junior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Bruce, Holding,
Lynch, McLeod
  Northern - Sarni 51.77 2 10
2 Relay Team   Belle River 52.03 2 8
3 Durocher, Malenfan,
Russette, Vanderee
  St Thomas of Vil 52.66 2 6
4 Relay Team   Ursuline College 53.23 2 4
5 Relay Team   Chatham-Kent 53.28 2 2
6 Willemse, DeGroot,
Kohut, Rastin
  St Christopher 53.63 2 1
7 Sing, Fisher,
Purves, Gartley
  St Clair 53.88 2  
8 Kitzul, Baylis,
Munroe, Cooper
  Kingsville 54.81 2  
9 Relay Team   Wallaceburg 55.75 1  
10 Renaud, Reimer,
Hurst, Javier
  Holy Names - Win 56.14 1  
11 Gagnon, Leclaire,
McBounds, Redmond
  Lajeunesse 56.83 1  
12 Rogerson, Charlton,
Mallende, Dunn
  Sandwich 58.28 1  
-- Relay Team   Paincourt DQ 1  
-- Jarvis, Phillips,
Podolins, Babula
  Lambton Central DQ 1  
-- Rudic, Sperduti,
Veitch, Cole
  St Anne - Windso DQ 1  
 
Womens 4x100m Relay Midget Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Gill, Gill,
McHenry, Willemse
  St Christopher 52.75 2 10
2 VanKempe, Gartley,
Nickels, Carr
  St Clair 53.23 2 8
3 Bradley, Baker,
Bozetto, Quattroc
  Holy Names - Win 53.46 2 6
4 Jewett, Kohlmeie,
Currie, McGoldri
  Northern - Sarni 53.63 2 4
5 Brescaci, Dobransk,
Herlehy, Anobile
  St Anne - Windso 54.06 2 2
6 Balkwill, Malenfan,
Lauzon, Driedger
  Essex 54.20 2 1
7 Plumb, Harrison,
Mole, Ramsey
  Kingsville 54.48 1  
8 Anjema, Baulcomb,
Dobbin, Crawford
  Lambton Central 55.34 1  
9 Relay Team   John McGregor 55.91 2  
10 Robinson, Kassian,
Strickla, Morris
  St Thomas of Vil 56.63 1  
11 Boots, Vanderee,
Luciani, Ziriada
  FJ Brennan 56.71 1  
12 Relay Team   Wallaceburg 59.17 1  
13 Relay Team   Ridgetown 59.32 1  
14 Relay Team   Chatham-Kent 1:00.58 1  
-- Yeung, Guthrie,
Nelson, James
  Sandwich DNF 2  
-- , Robson,
Stephon, Montcalm
  St Joseph's - Wi DQ 1  
 
Womens 4x100m Relay Senior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Orzylows, Fall,
Plante, Smitham
  FJ Brennan 49.82 2 10
2 Farlow, Moore,
Nelson, Thorner
  Northern - Sarni 50.43 2 8
3 Coady, Drouin,
Selman, Dolbear
  St Patrick's - S 52.03 2 6
4 Relay Team   John McGregor 52.11 2 4
5 Ng, Laing,
Swartz, Martin
  St Thomas of Vil 53.06 2 2
6 Ternovan, Martinuz,
Singh, Dillon
  St Anne - Windso 53.51 2 1
7 Logan, Raymond,
Nenadic, Elcombe
  WF Herman 54.40 1  
8 Brown, Busteed,
DinLovin, Shepley
  Belle River 54.99 1  
9 Relay Team   St Joseph's - Wi 55.35 1  
10 Alderman, Herdman,
Ruypers, Phillips
  Lambton Central 56.17 2  
11 Ramsey, McCallum,
Wood, Kipping
  Kingsville 56.38 2  
 
Womens 4x400m Relay Senior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Bruce, Lynch,
Moore, Nelson
  Northern - Sarni 4:04.95 2 10
2 Carr, MacFarla,
Gartley, Gartley
  St Clair 4:11.95 2 8
3 Fall, Orzylows,
Plante, Scerbo
  FJ Brennan 4:12.55 2 6
4 Rudic, Ternovan,
Anobile, Dillon
  St Anne - Windso 4:14.95 2 4
5 Azuh, Gervais,
Oumesrou, Oumesrou
  Riverside 4:14.99 2 2
6 Miller, Nolte,
Aldous, James
  Sandwich 4:15.88 2 1
7 Relay Team   St Christopher 4:16.83 2  
8 Archer, Logan,
Elcombe, Raymond
  WF Herman 4:28.52 1  
9 Montcalm, Markos,
Couture, Lyons
  St Joseph's - Wi 4:36.52 1  
 
Womens Shot Put Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hitchcock, Jen   Sandwich 9.95m(32'7.5) 1 10
2 Russell, Colleen   FJ Brennan 9.94m(32'7.25) 1 8
3 Long, Carrie   St Thomas of Vil 9.70m(31'9.75) 1 6
4 Esplen, Michelle   Northern - Sarni 9.49m(31'1.5) 1 4
5 Wilson, Laura   Sarnia 9.40m(30'10) 1 2
6 Hedges, Beth   Harrow 9.37m(30'8.75) 1 1
7 Grima, Amy   St Thomas of Vil 9.28m(30'5.25) 1  
8 Plain, Sylvia   Northern - Sarni 9.02m(29'7) 1  
9 Bartlett, Melissa   Chatham-Kent 8.86m(29'0.75) 1  
10 Taraminga, Helena   Lambton Central 8.31m(27'3) 1  
11 Vandergriendt, Michelle   Ursuline College 8.26m(27'1) 1  
12 Cloutier, Melissa   Lajeunesse 8.05m(26'4.75) 1  
13 Vanmiddelkoop, Alicia   Lambton Kent 8.00m(26'2.75) 1  
14 Santarossa, Erika   L’Essor 7.75m(25'5) 1  
15 Silva, Kristi   Catholic Central 7.72m(25'3.75) 1  
16 Thompson, Melodie   Chatham-Kent 7.48m(24'6.25) 1  
 
Womens Shot Put Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Poisson, Alix   St Joseph's - Wi 10.61m(34'9.5) 1 10
2 Wachna, Bethany   Holy Names - Win 9.45m(31'0) 1 8
3 Killoran, Kelly   St Christopher 9.06m(29'8.5) 1 6
4 MacCleod, Rachel   Belle River 8.86m(29'0.75) 1 4
5 George, Gabrielle   Sarnia 8.82m(28'11) 1 2
6 VanderReijden, Ilona   Chatham-Kent 8.79m(28'10) 1 1
7 Ross, Kendell   Northern - Sarni 8.70m(28'6.5) 1  
8 Dubowski, Briana   St Anne - Windso 8.63m(28'3.75) 1  
9 Krueger, Samantha   United Mennonite 8.42m(27'7.5) 1  
10 Jaroszewicz, Kaili   St Joseph's - Wi 8.11m(26'7.25) 1  
11 Armstrong, Aron   St Clair 7.85m(25'9) 1  
12 Iwanchun, Jenna   Ridgetown 7.77m(25'5.75) 1  
13 Serwotka, Dana   Chatham-Kent 7.72m(25'3.75) 1  
14 Carrick, Siobhan   Belle River 6.99m(22'11) 1  
15 Neveu, Ashley   Essex 6.84m(22'5.25) 1  
 
Womens Shot Put Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 VanDam, Laura   Northern - Sarni 11.53m(37'9.75) 1 10
2 Rocca, Chiarra   St Christopher 11.15m(36'6.75) 1 8
3 Camden, Ashley   St Patrick's - S 11.07m(36'3.75) 1 6
4 Johnstone, Cheryl   Chatham-Kent 10.56m(34'7.75) 1 4
5 Lauzon, Laura   St Joseph's - Wi 10.27m(33'8.25) 1 2
6 Hedges, Kari   Harrow 9.80m(32'1.75) 1 1
7 Morencie, Kellen   Assumption Colle 9.63m(31'7) 1  
8 Esplen, Jackie   Chatham-Kent 9.52m(31'2.75) 1  
9 Chamberlain, Erin   St Christopher 8.86m(29'0.75) 1  
10 Gault, Torey   Holy Names - Win 8.73m(28'7.5) 1  
11 Milne, Dee   Ursuline College 7.87m(25'9.75) 1  
12 Vernhout, Mandy   Riverside 7.70m(25'3) 1  
13 Morand, Annette   Riverside 7.68m(25'2.25) 1  
14 Danigier, Kasia   St Thomas of Vil 7.18m(23'6.5) 1  
15 Morrissey, Talia   St Joseph's - Wi 7.14m(23'5) 1  
 
Womens Discus Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Switzer, Krista   Holy Names - Win 29.14m(95'7) 1 10
2 Lauzon, Tracey   St Joseph's - Wi 28.55m(93'8) 1 8
3 Hedges, Beth   Harrow 27.78m(91'1.5) 1 6
4 Westfall, Jamie   St Clair 27.08m(88'10) 1 4
5 Russell, Colleen   FJ Brennan 26.91m(88'3.25) 1 2
6 Grima, Amy   St Thomas of Vil 26.85m(88'1) 1 1
7 Bartlett, Melissa   Chatham-Kent 26.51m(86'11.5) 1  
8 Lawson, Stefanie   Lambton Kent 25.73m(84'4.75) 1  
9 Hitchcock, Jen   Sandwich 23.48m(77'0.25) 1  
10 Esplen, Michelle   Northern - Sarni 23.32m(76'6) 1  
11 Hollahan, Gloria   Catholic Central 23.20m(76'1.25) 1  
12 Nantais, Jami-Lyn   Paincourt 23.00m(75'5.5) 1  
13 Thompson, Melodie   Chatham-Kent 22.96m(75'3.75) 1  
14 Wilson, Laura   Sarnia 22.89m(75'1) 1  
15 George, Natasha   Sarnia 22.10m(72'6) 1  
16 Smith, Dana   Vincent Massey 21.60m(70'10.25) 1  
 
Womens Discus Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Poisson, Alix   St Joseph's - Wi 29.50m(96'9.25) 1 10
2 Westfall, Erica   St Clair 24.95m(81'10.25) 1 8
3 Hay, Marilynn   Sarnia 24.90m(81'8.25) 1 6
4 Dubowski, Briana   St Anne - Windso 24.24m(79'6.25) 1 4
5 George, Gabrielle   Sarnia 23.86m(78'3.25) 1 2
6 Plummer, Nicole   St Joseph's - Wi 23.85m(78'2.75) 1 1
7 Ewer, Jessica   General Amherst 21.80m(71'6.25) 1  
8 Beal, Tonya   Catholic Central 20.58m(67'6) 1  
9 Ross, Cassey   St Clair 19.24m(63'1.25) 1  
10 Jaroszewicz, Kaili   St Joseph's - Wi 19.00m(62'4) 1  
11 Windram, Kayla   St Anne - Windso 18.03m(59'1.75) 1  
12 Serwotka, Dana   Chatham-Kent 15.60m(51'2) 1  
13 Schaafsma, Suzanne   Catholic Central 13.56m(44'5.75) 1  
 
Womens Discus Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hedges, Kari   Harrow 35.57m(116'8.25) 1 10
2 Lauzon, Laura   St Joseph's - Wi 34.91m(114'6.25) 1 8
3 Camden, Ashley   St Patrick's - S 32.16m(105'6) 1 6
4 Baggio, Michelle   Holy Names - Win 31.85m(104'5.75) 1 4
5 Johnstone, Cheryl   Chatham-Kent 30.42m(99'9.5) 1 2
6 VanDam, Laura   Northern - Sarni 29.56m(96'11.75) 1 1
7 Morrissey, Talia   St Joseph's - Wi 29.44m(96'7) 1  
8 Morencie, Kellen   Assumption Colle 27.86m(91'4.75) 1  
9 Gault, Torey   Holy Names - Win 26.92m(88'3.75) 1  
10 Danigier, Kasia   St Thomas of Vil 25.83m(84'8.75) 1  
11 Esplen, Jackie   Chatham-Kent 25.80m(84'7.75) 1  
12 Wryk, Monica   Holy Names - Win 24.46m(80'2.75) 1  
13 Milne, Dee   Ursuline College 21.20m(69'6.5) 1  
14 Scott, Jessica   Sarnia 20.64m(67'8.5) 1  
 
Womens Javelin Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Miner, Pam   North Lambton 33.68m(110'5.75) 1 10
2 George, Natasha   Sarnia 33.50m(109'10.75) 1 8
3 Hitchcock, Jen   Sandwich 32.60m(106'11.25) 1 6
4 Tessier, Rhiana   FJ Brennan 32.44m(106'5) 1 4
5 Campbell, Alida   North Lambton 29.78m(97'8.25) 1 2
6 Switzer, Krista   Holy Names - Win 29.27m(96'0.25) 1 1
7 Vanmiddelkoop, Alicia   Lambton Kent 26.95m(88'5) 1  
8 Nantais, Jami-Lyn   Paincourt 26.80m(87'11) 1  
9 Hollahan, Gloria   Catholic Central 26.14m(85'9) 1  
10 Plain, Sylvia   Northern - Sarni 25.22m(82'8.75) 1  
11 Pierozynski, Brooke   St Anne - Windso 24.91m(81'8.5) 1  
12 Iatonna, Sara   Holy Names - Win 23.52m(77'1.75) 1  
13 Russell, Colleen   FJ Brennan 23.03m(75'6.5) 1  
14 Vasalidis, Amanda   Holy Names - Win 21.41m(70'2.75) 1  
15 Thompson, Melodie   Chatham-Kent 19.08m(62'7) 1  
16 Vandergriendt, Michelle   Ursuline College 18.73m(61'5.25) 1  
 
Womens Javelin Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wachna, Bethany   Holy Names - Win 31.81m(104'4.25) 1 10
2 Wilson, Lisa   Sarnia 30.40m(99'8.75) 1 8
3 Humphrey, Kelsey   Northern - Sarni 28.21m(92'6.5) 1 6
4 Frayne, Alaina   North Lambton 27.19m(89'2.25) 1 4
5 Denning, Jenna   St Clair 27.02m(88'7.75) 1 2
6 Ricardi, Nicole   St Anne - Windso 25.77m(84'6.5) 1 1
7 Plummer, Nicole   St Joseph's - Wi 25.53m(83'9) 1  
8 Germanese, Andrea   St Thomas of Vil 24.75m(81'2.25) 1  
9 Denboer, Roberta   FJ Brennan 21.95m(72'0) 1  
10 Jubenville, Chantelle   Paincourt 21.48m(70'5.5) 1  
11 VanderReijden, Ilona   Chatham-Kent 18.67m(61'3) 1  
12 Jodoin, Julie   FJ Brennan 17.10m(56'1) 1  
-- Ewer, Jessica   General Amherst FOUL(--) 1  
-- Faubert, Alessa   L’Essor FOUL(--) 1  
-- Madison, Kerry   Chatham College FOUL(--) 1  
 
Womens Javelin Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Baggio, Michelle   Holy Names - Win 37.11m(121'9) 1 10
2 Gault, Torey   Holy Names - Win 34.64m(113'7.75) 1 8
3 Garbaty, Jenna   St Christopher 34.03m(111'7.75) 1 6
4 Lauzon, Laura   St Joseph's - Wi 31.11m(102'0.75) 1 4
5 Hao, Pan   Hon WC Kennedy 28.01m(91'10.75) 1 2
6 Johnstone, Cheryl   Chatham-Kent 27.89m(91'6) 1 1
7 Wryk, Monica   Holy Names - Win 27.00m(88'6.75) 1  
8 Shrumm, Holly   Northern - Sarni 26.16m(85'9.75) 1  
9 Danigier, Kasia   St Thomas of Vil 25.26m(82'10.25) 1  
10 Chamberlain, Erin   St Christopher 25.10m(82'4) 1  
11 Stevens, Danielle   St Patrick's - S 24.19m(79'4.25) 1  
12 Hedges, Kari   Harrow 23.97m(78'7.5) 1  
13 Milne, Dee   Ursuline College 22.49m(73'9.25) 1  
14 Kim, Linda   Hon WC Kennedy 22.16m(72'8.25) 1  
 
Womens High Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Aldous, Shelby   Sandwich 1.69m(5'6.5) 1 10
2 Drouin, Jill   St Patrick's - S 1.69m(5'6.5) 1 8
3 DeGroot, Leanne   St Christopher 1.63m(5'4) 1 6
4 Binder, Brianna   Essex 1.55m(5'1) 1 4
5 Neilson, Erin   L’Essor 1.45m(4'9) 1 2
6 Demers, Andrea   Paincourt 1.40m(4'7) 1 1
7 Souligny, Christine   St Thomas of Vil 1.40m(4'7) 1  
7 Vandergriendt, Kristen   Ursuline College 1.40m(4'7) 1  
8 Staley, Jackie   Cardinal Carter 1.40m(4'7) 1  
9 Venema, Breanne   North Lambton 1.40m(4'7) 1  
11 Luu, Jennifer   Riverside 1.35m(4'5) 1  
11 Herdman, Jenna   Lambton Central 1.35m(4'5) 1  
12 Walker, Julie   Blenheim 1.35m(4'5) 1  
14 Lazar, Lauren   St Anne - Windso 1.30m(4'3) 1  
15 Radu, Stephanie   St Anne - Windso 1.30m(4'3) 1  
 
Womens High Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fong, Mimi   Belle River 1.43m(4'8.25) 1 10
2 Clubb, Kaili   Lambton Central 1.43m(4'8.25) 1 8
3 Rankin, Erica   Sarnia 1.43m(4'8.25) 1 6
4 Plumb, Meghan   Kingsville 1.40m(4'7) 1 4
5 Henry, Chantel   St Anne - Windso 1.40m(4'7) 1 2
6 Dobranski, Kelly   St Anne - Windso 1.40m(4'7) 1 1
10 Core, Mallory   St Christopher 1.30m(4'3) 1  
11 Brodie, Laura   Ursuline College 1.30m(4'3) 1  
7 VanLeerzem, Jaclyn   Lambton Central 1.30m(4'3) 1  
7 Spieser, Nicole   Ridgetown 1.30m(4'3) 1  
7 Gagnon, Ashley   Lajeunesse 1.30m(4'3) 1  
9 Routhier, Michelle   Northern - Sarni 1.30m(4'3) 1  
13 Renders, Tricia   John McGregor 1.25m(4'1) 1  
13 Anderson, Kelly   Blenheim 1.25m(4'1) 1  
-- Rogerson, Vanessa   Sandwich NH(--) 1  
 
Womens High Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Melhuish, Angela   Sarnia 1.55m(5'1) 1 10
2 Wood, Mallory   Kingsville 1.38m(4'6.25) 1 7
2 Maaten, Dayna   Northern - Sarni 1.38m(4'6.25) 1 7
4 Hagens, Linnea   St Christopher 1.38m(4'6.25) 1 4
5 Kipping, Sarah   Kingsville 1.35m(4'5) 1 2
-- Closs, Jocelyn   St Anne - Windso NH(--) 1  
-- Brouyette, Nicole   St Thomas of Vil NH(--) 1  
-- Singh, Preet   St Anne - Windso NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Aldous, Shelby   Sandwich 5.40m(17'8.5) nwi 1 10
2 Youlton, Carly   John McGregor 5.06m(16'7) nwi 1 8
3 Binder, Brianna   Essex 4.95m(16'2.75) nwi 1 6
4 Ruypers, Robyn   Lambton Central 4.90m(16'0.75) nwi 1 4
5 Vandergriendt, Kristen   Ursuline College 4.79m(15'8.5) nwi 1 2
6 Jones, Nickole   Chatham-Kent 4.68m(15'4.25) nwi 1 1
7 St Louis, Holly   Riverside 4.62m(15'1.75) nwi 1  
8 Westcott, Karen   Northern - Sarni 4.54m(14'10.5) nwi 1  
9 King, Kristy   Belle River 4.47m(14'7.75) nwi 1  
10 O'Neil, Taryn   Wallaceburg 4.42m(14'6) nwi 1  
11 Schinkel, Stacey   Maranatha Christ 4.33m(14'2.25) nwi 1  
12 Clarke, Michelle   Lambton Central 4.27m(14'0) nwi 1  
13 Fedak, Jenna   FJ Brennan 4.17m(13'8) nwi 1  
14 Luu, Jennifer   Riverside 4.08m(13'4.5) nwi 1  
15 Rudic, Mila   St Anne - Windso 4.05m(13'3.25) nwi 1  
16 DaSilva, Amanda   St Patrick's - S 3.93m(12'10.5) nwi 1  
 
Womens Long Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Harrison, Danielle   Kingsville 4.73m(15'6) +0.6 1 10
2 Quattrococchi, Stephanie   Holy Names - Win 4.41m(14'5.5) +1.0 1 8
3 Marsh, Lindsay   Lambton Central 4.41m(14'5.5) +0.7 1 6
4 Fletcher, Mikaela   Sandwich 4.38m(14'4.25) nwi 1 4
5 Dolbear, Lindsay   St Patrick's - S 4.30m(14'1.25) -0.5 1 2
6 Dobbin, Brandy   Lambton Central 4.29m(14'0.75) -1.9 1 1
7 Leikstra, Jill   Catholic Central 4.07m(13'4) +0.5 1  
8 Nickels, Jaclyn   St Clair 4.07m(13'4) -1.9 1  
9 Spieser, Nicole   Ridgetown 4.04m(13'3) nwi 1  
10 Robson, Jamie   St Joseph's - Wi 4.01m(13'1.75) +1.4 1  
11 Vandereerden, Jackie   FJ Brennan 3.98m(13'0.5) +1.4 1  
12 Ezeife, Laura   Holy Names - Win 3.91m(12'9.75) +1.1 1  
13 Boots, Georgina   FJ Brennan 3.82m(12'6.25) -1.5 1  
14 Shepley, Katie   Wallaceburg 3.59m(11'9.25) nwi 1  
-- Patterson, Mary   John McGregor FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Long Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Nelson, Sarah   Northern - Sarni 5.57m(18'3.25) nwi 1 10
2 Kipping, Sarah   Kingsville 4.87m(15'11.5) nwi 1 8
3 Selman, Katie   St Patrick's - S 4.65m(15'3) nwi 1 6
4 Smith, DeAnna   Leamington 4.62m(15'1.75) nwi 1 4
5 Plante, Jessie   FJ Brennan 4.54m(14'10.5) nwi 1 2
6 MacLennan, Megan   Ursuline College 4.44m(14'6.75) nwi 1 1
7 Taylor, Katie   Northern - Sarni 4.39m(14'4.75) nwi 1  
8 Radu, Jen   St Anne - Windso 4.34m(14'2.75) nwi 1  
9 Nenadic, Irena   WF Herman 4.05m(13'3.25) nwi 1  
10 Brown, Ashley   Lambton Kent 3.71m(12'2) nwi 1  
11 Closs, Jocelyn   St Anne - Windso 3.47m(11'4.5) nwi 1  
12 Drew, Krista   Maranatha Christ 3.41m(11'2.25) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Youlton, Carly   John McGregor 11.16m(36'7.25) nwi 1 10
2 Clarke, Michelle   Lambton Central 10.14m(33'3) nwi 1 8
3 St Louis, Holly   Riverside 10.14m(33'3) nwi 1 6
4 Westcott, Karen   Northern - Sarni 10.05m(32'11.5) nwi 1 4
5 Kissner, Bree   Kingsville 9.98m(32'8.75) nwi 1 2
6 Azuh, Chinye   Riverside 9.98m(32'8.75) nwi 1 1
7 Schinkel, Stacey   Maranatha Christ 9.88m(32'4.75) nwi 1  
8 Rudic, Mila   St Anne - Windso 9.83m(32'3) nwi 1  
9 Lahey, Shae   John McGregor 9.67m(31'8.5) nwi 1  
10 Dillon, Maureen   Paincourt 9.45m(31'0) nwi 1  
11 Tran, Tami   Chatham-Kent 9.44m(30'11.5) nwi 1  
12 Munroe, Carson   Kingsville 9.31m(30'6.5) nwi 1  
13 Veitch, Marcie   St Anne - Windso 9.09m(29'9.75) nwi 1  
14 DeBoer, Justine   Lambton Central 9.03m(29'7.5) nwi 1  
15 Cooper, Ashley   Kingsville 8.79m(28'10) nwi 1  
16 Perischetti, Laura   St Christopher 8.38m(27'5.75) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Harrison, Danielle   Kingsville 10.30m w(33'9.5) +2.5 1 10
2 Nickels, Jaclyn   St Clair 10.11m(33'2) +1.3 1 8
3 Plumb, Meghan   Kingsville 9.97m(32'8.5) +1.6 1 6
4 Leikstra, Jill   Catholic Central 9.93m w(32'6.75) +3.3 1 4
5 Patterson, Mary   John McGregor 9.82m w(32'2.5) +4.0 1 2
6 Fletcher, Mikaela   Sandwich 9.77m(32'0.5) +1.1 1 1
7 Lubbers, Tara   Wallaceburg 9.71m(31'10.25) +0.9 1  
8 Balkwill, Andrea   Essex 9.61m(31'6.25) +1.2 1  
9 Marsh, Lindsay   Lambton Central 9.60m w(31'5.75) +4.8 1  
10 Fong, Mimi   Belle River 9.52m w(31'2.75) +4.9 1  
11 Anderson, Jackie   Walkerville 9.45m w(31'0) +4.2 1  
12 Anjema, Tiffany   Lambton Central 9.11m w(29'10.5) +3.1 1  
13 Kohlmeier, Mallory   Northern - Sarni 8.87m w(29'1) +2.1 1  
14 Mole, Stephanie   Kingsville 8.72m w(28'7.25) +4.2 1  
15 Scott, Jamie   Holy Names - Win 8.55m(28'0.5) +0.0 1  
16 Vyn, Julianne   Catholic Central 8.24m(27'0.25) +1.4 1  
 
Womens Triple Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Nelson, Sarah   Northern - Sarni 11.51m(37'9) nwi 1 10
2 Kipping, Sarah   Kingsville 11.05m(36'3) nwi 1 8
3 Plante, Jessie   FJ Brennan 10.29m(33'9) nwi 1 6
4 Selman, Katie   St Patrick's - S 9.69m(31'9.5) nwi 1 4
5 Doyle, Erin   St Christopher 9.69m(31'9.5) nwi 1 2
6 Wood, Mallory   Kingsville 9.62m(31'6.5) nwi 1 1
7 Banfill, Krystal   St Joseph's - Wi 9.21m(30'2.5) nwi 1  
8 MacLennan, Megan   Ursuline College 9.16m(30'0.5) nwi 1  
9 Brown, Ashley   Lambton Kent 8.27m(27'1.5) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Veitch, Marcie   St Anne - Windso 3.10m(10'2) 1 10
2 Lyons, Adriana   St Joseph's - Wi 3.10m(10'2) 1 8
3 Radu, Melissa   St Anne - Windso 2.80m(9'2) 1 6
4 Radu, Stephanie   St Anne - Windso 2.65m(8'8.25) 1 4
5 Marier, Shelly   FJ Brennan 2.20m(7'2.5) 1 2
-- Anderson-Armstrong, Jess   Lambton Central NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Midget - Team Rankings - 15 Events Scored =============================================================================== 1) Holy Names H S-Windsor 55 2) St. Clair S S 54 3) Northern C I & V S 51 4) St. Anne's High School 48 5) Kingsville D.H.S. 44 6) St. Joseph's High School 33 7) St. Christopher S S 28 8) Lambton Central C & V I 25 9) Brennan, F.J. HS-Windsor 24 9) CHATHAM CHRISTIAN HIGH SC 24 9) Sarnia C I & T S 24 12) Belle River D H S 14 13) Sandwich Secondary 13 14) Riverside S S-Windsor 8 15) URSULINE SS 7 16) North Lambton S S 4 17) Essex District High Schoo 3 18) JOHN MCGREGOR SS 2 18) St. Patrick's H S 2 20) CHATHAM-KENT SS 1 20) RIDGETOWN DISTRICT HIGH S 1 Women - Junior - Team Rankings - 15 Events Scored =============================================================================== 1) Northern C I & V S 55 2) St. Patrick's H S 49 3) Sandwich Secondary 44 4) CHATHAM-KENT SS 33 4) Holy Names H S-Windsor 33 6) Lambton Central C & V I 30 7) Riverside S S-Windsor 29 8) St. Clair S S 18 8) JOHN MCGREGOR SS 18 10) North Lambton S S 15 11) URSULINE SS 14 11) Brennan, F.J. HS-Windsor 14 11) St. Thomas of Villanova 14 11) Maranatha Christian 14 15) St. Anne's High School 12 15) Belle River D H S 12 17) St. Christopher S S 11 18) Sarnia C I & T S 10 18) Essex District High Schoo 10 20) St. Joseph's High School 8 21) Harrow High 7 22) W.F.Herman S S 6 23) U M E I 4 24) L'Essor E S-Windsor 2 24) Kingsville D.H.S. 2 26) PAINCOURT SS 1 Women - Senior - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Northern C I & V S 140 2) St. Patrick's H S 57 3) St. Anne's High School 53 4) Brennan, F.J. HS-Windsor 42 5) St. Joseph's High School 35 6) Kingsville D.H.S. 26 6) Hon W.C.Kennedy C.I. 26 8) Holy Names H S-Windsor 22 9) JOHN MCGREGOR SS 20 9) St. Christopher S S 20 11) Maranatha Christian 12 12) St. Thomas of Villanova 11 12) Harrow High 11 14) Sarnia C I & T S 10 15) St. Clair S S 9 16) Lambton Central C & V I 8 17) CHATHAM-KENT SS 7 18) Leamington D S S 4 18) Riverside S S-Windsor 4 20) North Lambton S S 3 20) Sandwich Secondary 3 22) General Amherst High Scho 1 22) URSULINE SS 1 Women - Wheelchair - Team Rankings - 1 Events Scored =============================================================================== 1) St. Thomas of Villanova 10 Men - Midget - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) St. Clair S S 66 2) St. Anne's High School 45 2) Lambton Central C & V I 45 4) Sandwich Secondary 36 5) St. Joseph's High School 34 6) St. Christopher S S 33 7) St. Thomas of Villanova 32 8) Holy Names H S-Windsor 31 9) Vincent Massey SS 26 10) W.F.Herman S S 24 10) Brennan, F.J. HS-Windsor 24 12) Hon W.C.Kennedy C.I. 22 13) Leamington D S S 14 14) Essex District High Schoo 13 15) URSULINE SS 10 16) St. Patrick's H S 8 16) L'Essor E S-Windsor 8 18) Kingsville D.H.S. 7 19) PAINCOURT SS 6 20) Northern C I & V S 4 21) Belle River D H S 3 22) Riverside S S-Windsor 2 22) CHATHAM CI 2 24) Cardinal Carter 1 Men - Junior - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) St. Clair S S 61 2) Brennan, F.J. HS-Windsor 49 3) St. Joseph's High School 34 4) Sandwich Secondary 32 5) St. Patrick's H S 31 6) JOHN MCGREGOR SS 26 7) Essex District High Schoo 25 8) W.F.Herman S S 24 9) Lambton Central C & V I 19 10) St. Christopher S S 18 11) St. Anne's High School 16 12) URSULINE SS 15 13) Holy Names H S-Windsor 14 14) Sarnia C I & T S 12 14) St. Thomas of Villanova 12 14) Catholic CentralHS - WIND 12 14) Belle River D H S 12 18) Vincent Massey SS 11 18) Riverside S S-Windsor 11 20) General Amherst High Scho 10 20) CHATHAM-KENT SS 10 20) E.J. Lajeunesse 10 23) Northern C I & V S 7 24) Kingsville D.H.S. 6 25) U M E I 5 25) Asssumption College-Winds 5 27) North Lambton S S 4 28) RIDGETOWN DISTRICT HIGH S 2 29) Leamington D S S 1 29) Harrow High 1 31) BLENHEIM DISTRICT HIGH SC 0.50 31) Hon W.C.Kennedy C.I. 0.50 Men - Senior - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Sandwich Secondary 74 2) Holy Names H S-Windsor 64 3) Northern C I & V S 50 4) Hon W.C.Kennedy C.I. 43 5) St. Joseph's High School 36 6) Riverside S S-Windsor 34 7) URSULINE SS 30 8) St. Anne's High School 26 9) Kingsville D.H.S. 22 10) Vincent Massey SS 21 11) CHATHAM-KENT SS 14 11) St. Clair S S 14 13) W.F.Herman S S 11 13) Lambton Central C & V I 11 15) St. Thomas of Villanova 10 16) CHATHAM CHRISTIAN HIGH SC 8 16) Cardinal Carter 8 16) Asssumption College-Winds 8 16) Catholic CentralHS - WIND 8 20) St. Christopher S S 7 21) JOHN MCGREGOR SS 6 21) St. Patrick's H S 6 21) General Amherst High Scho 6 24) North Lambton S S 4 25) E.J. Lajeunesse 2 25) Sarnia C I & T S 2 27) PAINCOURT SS 1 27) Harrow High 1 Men - Open - Team Rankings - 1 Events Scored =============================================================================== 1) St. Joseph's High School 10 2) Northern C I & V S 8 3) Essex District High Schoo 6 4) Asssumption College-Winds 4 5) St. Clair S S 2 6) St. Anne's High School 1

 

Post to:
Post as: 
History for SWOSSAA Track Championships
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1   1    
2012 1   2    
2011 1   1    
2010 1   1    
2009 1   1    
2008 1   1    
2007 1   1    
2006 1   1    
2005 1   1    
2004 1   1    
2003 1   1    
2002 1   1    
Hashtags:#swossaa