Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2004 Results - St. Patrick's Invitational

Published by
RunnerSpace.com/OFSAA   May 26th 2004, 6:51pm
                                     
             St. Patrick's High School 8th Invitational - 5/5/2004            
                             Track and Field Meet                             
                        Sarnia Central Athletic Complex                       
                                    Results                                   
 
Girls 100 Meter Dash Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Taylor, Sarah                St Christoph             12.90 
  2 MacDonald, Jessica           Madill, F.E.             12.94 
  3 Sassine, Nicole              Holy Names H             13.32 
  4 Ziter, Carly                 St. Thoma SS             13.33 
  5 Strutt, Marianna             Oakridge SS              13.35 
  6 Braunsch, Elysse             Catholic Cen             13.38 
  7 Hall, Morgan                 Catholic Cen             13.67 
  8 Ambacher, Kristen            Banting, Sir             13.75 
  9 Reume, Juanelle              St. Thoma SS             13.90 
 10 Finlayson, Sarah             St. Anne's               13.94 
 11 Garrett, Eliza               St Christoph             13.97 
 12 Howson-Jan, Bethany          Lucas, A.B.              14.05 
 13 Annett, Basia                MacKenzie, A             14.07 
 14 Rayner, Jennifer             Strathroy DC             14.17 
 15 Weaver, Jessica              Dorchester               14.18 
 16 Schenk, Jessie               Northern Civ             14.25 
 17 Foster, Evie                 Wallaceburg              14.28 
 17 Bentley, Deborah             Northern Civ             14.28 
 19 Bell-boucher, Danielle       Catholic Cen             14.30 
 20 McPhail, Sara                Lambton Cent             14.32 
 21 Murawski, Natalie            Essex Dhs-Es             14.36 
 22 Lu, Natalie                  Wallaceburg              14.40 
 23 Radychewsky, Amanada         St. Clair SS             14.60 
 24 Cronyn, Kelly                South Huron              14.61 
 25 Rabanes, Vanessa             St. Thoma SS             14.62 
 26 Hoftgzer, Michelle           St. Anne's               14.63 
 27 Garrow, Tarra                St.Thomas Aq             14.65 
 28 Rottier, Julia               Holy Cross C. S.         14.66 
 29 Elliott, Emily               Woodstock                14.74 
 30 Gallerno, Brittany           Wallaceburg              14.76 
 31 Hoornaset, Angela            Mitchell Dhs             14.81 
 32 Parker, Sam                  Lambton Cent             14.82 
 33 Wedemire, Bridgitte          St. Patrick'             14.84 
 34 Young, Cassie                St. Patrick'             14.86 
 35 Van Damme, Sabrina           Lambton Cent             14.90 
 36 Flanagan, Kristen            St. Anne's               14.92 
 37 Brown, Alisa                 Madill, F.E.             15.03 
 38 Capussi, Laura               Cardinal Car             15.07 
 39 Marshman, Melissa            Holy Cross C. S.         15.09 
 40 Jansen, Melanie              Holy Cross C. S.         15.11 
 40 Budziewicz, Brittany         Northern Civ             15.11 
 42 Ardiel, Kaylyn               Lucas, A.B.              15.16 
 43 Meddaui, Dina                Westminster              15.17 
 44 Manuel, Megan                Regina Mundi             15.22 
 45 George, Abigail              Essex Dhs-Es             15.29 
 46 Elkhatib, Melissa            Westminster              15.31 
 47 Pettit, Brooke               Mother Teres             15.36 
 48 Balckwell, Janelle           Madill, F.E.             15.43 
 49 Blysnink, Victoria           Northern Civ             15.51 
 50 Singh, Natasha               Northern Civ             15.52 
 51 Bloyski, Melanie             Huron Park S             15.62 
 52 Lapier, Megan                St. Clair SS             15.66 
 53 Reire, Jaclyne               Cardinal Car             15.67 
 54 Freire, Stephanie            Cardinal Car             15.82 
 54 Merrick, Darien              Strathroy DC             15.82 
 56 Ducharme, Nicole             Strathroy DC             16.03 
 57 Elabad, Yasmin               Westminster              16.06 
 58 Lapain, Mary                 Cardinal Car             16.42 
 59 Reaume, Jessica              St. Patrick'             16.60 
 60 Johnson, Lauren              Northern Civ             17.89 
 
Girls 400 Meter Run Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Strutt, Marianna             Oakridge SS            1:04.40 
  2 Colenutt, Alicia             Essex Dhs-Es           1:05.15 
  3 Daichendt, Heather           Maranatha Christ       1:05.96 
  4 Mazocco, Christiana          Holy Names H           1:06.23 
  5 Fox, Shannon                 Catholic Cen           1:07.84 
  6 Cobblelick, Heather          Widdifield             1:08.03 
  7 Dilullo, Kristin             Catholic Cen           1:08.44 
  8 Van Erp, Venessa             Lambton Cent           1:08.48 
  9 Scott, Laura                 Mitchell Dhs           1:09.00 
 10 Cronyn, Kelly                South Huron            1:09.50 
 11 Varsava, Johanna             St Christoph           1:09.54 
 12 Crowe, Megan                 Catholic Cen           1:09.64 
 13 Hoftgzer, Michelle           St. Anne's             1:10.43 
 14 Bellemore, Lisa              St. Thoma SS           1:10.65 
 15 Weaver, Jessica              Dorchester             1:11.66 
 16 Schenk, Jessie               Northern Civ           1:11.70 
 17 Dykes, Stephanie             St Christoph           1:11.88 
 18 Taylor, Sarah                St Christoph           1:11.91 
 19 Flanagan, Kristen            St. Anne's             1:11.93 
 20 Postil, Lindsay              Northern Civ           1:12.39 
 21 Stairs, Danielle             St. Michael            1:12.44 
 22 Wellington, Sam              Lambton Cent           1:12.65 
 23 Hamers, Cathy                Madill, F.E.           1:13.00 
 24 Rottier, Julia               Holy Cross C. S.       1:13.25 
 25 Maronets, Michelle           Madill, F.E.           1:14.35 
 26 Bolton, Siobahn              Catholic Cen           1:14.93 
 27 Chivers, Katie               St. Clair SS           1:15.64 
 28 Pettit, Brooke               Mother Teres           1:15.77 
 28 Gowing, Alyssa               Madill, F.E.           1:15.77 
 30 Bruckswaiger, Emily          Banting, Sir           1:16.01 
 31 Jansen, Melanie              Holy Cross C. S.       1:16.34 
 32 Luyten, Melanie              St. Michael            1:16.60 
 33 McElrea, Kylie               St Christoph           1:17.04 
 34 McGregor, Ainsley            College Aven           1:18.32 
 35 Bjorkman, Hannah             Madill, F.E.           1:18.79 
 36 Budziewicz, Brittany         Northern Civ           1:19.57 
 37 Bulhoes, Sarah               Mother Teres           1:19.64 
 38 Merrick, Darien              Strathroy DC           1:24.96 
 39 Jones-Eaton, Becky           Woodstock              1:27.66 
 
Girls 1500 Meter Run Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Thrasher, Alyssa             Holy Names H           5:17.35 
  2 Daichendt, Heather           Maranatha Christ       5:19.21 
  3 McCann, Melanie              South Huron            5:20.85 
  4 Nikita, Carly                Kennedy, Hon           5:28.46 
  5 MacGuigan, Tashina           Kennedy, Hon           5:29.26 
  6 Scott, Laura                 Mitchell Dhs           5:31.57 
  7 Ross, Rachel                 Dorchester             5:31.80 
  8 McIntyre, Emily              Holy Names H           5:35.06 
  9 Sivell, Katie                Northern Civ           5:38.25 
 10 Cobblelick, Heather          Widdifield             5:38.50 
 11 Gooyers, Leah                Dorchester             5:38.53 
 12 Armitage, Callie             North Lambto           5:38.62 
 13 Schiestel, Dee Dee           Madill, F.E.           5:48.23 
 14 Lawson, Hayley               Catholic Cen           5:50.44 
 15 Smith, Jordan                Lambton Cent           5:52.42 
 16 Scott, Sam                   Lambton Cent           5:53.19 
 17 Tiegs, Elysia                Huron Park S           5:56.68 
 18 McNair, Madelline            St Christoph           5:56.99 
 19 Castrillo, Keegan            St. Patrick'           5:58.07 
 20 McGregor, Laura              Lambton Cent           5:58.73 
 21 Cousins, Michelle            Madill, F.E.           5:59.03 
 22 O'Reilly, Christine          South Huron            6:01.85 
 23 Van Bavel, Bianca            Catholic Cen           6:02.10 
 24 Baert, Katie                 St. Patrick'           6:02.25 
 25 Pickard, Skylar              Lambton Cent           6:02.63 
 26 Gazel, Celina                St. Michael            6:03.32 
 27 Polci, Carley                Catholic Cen           6:04.60 
 28 Canfield, Amanda             Huron Park S           6:10.67 
 29 Bellemore, Lisa              St. Thoma SS           6:11.88 
 30 Bracewell, Brandi            Huron Park S           6:14.37 
 31 Plociennik, Katelyn          St. Michael            6:14.82 
 32 Ciccone, Jill                St. Thoma SS           6:15.89 
 33 Zehr, Erin                   St. Michael            6:16.15 
 34 Izreig, Sanaa                Northern Civ           6:16.22 
 35 Dounias, Cassie              St. Michael            6:16.31 
 36 Barnes, Alicia               Lambton Cent           6:16.84 
 37 Chivers, Katie               St. Clair SS           6:20.32 
 38 Sawczuk, Megan               St. Patrick'           6:20.43 
 39 Ma, Sabrina                  Kennedy, Hon           6:21.32 
 40 Simone, Molly                St. Thoma SS           6:21.34 
 41 Pasqual, Dominique           St Christoph           6:21.50 
 42 Balfe, Ciara                 Regina Mundi           6:23.64 
 43 Bigras, Jenna                St Christoph           6:29.25 
 44 Armali, Chantal              St Christoph           6:41.29 
 45 Barnett, Aiden               St. Anne's             7:10.63 
 46 Rueger, Jody                 St.Thomas Aq           7:26.03 
 
Girls 80 Meter Hurdles Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Helps, Cassie                Lambton Cent             14.10 
  2 Paulley, Kaitlynn            St. Clair SS             14.25 
  3 Ziter, Carly                 St. Thoma SS             14.43 
  4 Yearley, Chantelle           South Huron              14.56 
  5 Fisher, Adrienne             Northern Civ             15.04 
  6 Nicholson, Emma              Northern Civ             15.41 
  7 Bruckswaiger, Emily          Banting, Sir             15.45 
  8 Ambacher, Kristen            Banting, Sir             15.75 
  9 Cronyn, Kelly                South Huron              15.86 
 10 Crowe, Megan                 Catholic Cen             15.89 
 11 Strutt, Marianna             Oakridge SS              16.20 
 12 Martineau, Triniece          Catholic Cen             16.40 
 13 Blysnink, Victoria           Northern Civ             16.50 
 14 Lunn, Kacie                  Lambton Cent             16.93 
 15 Bell-boucher, Danielle       Catholic Cen             17.03 
 16 Mazocco, Christiana          Holy Names H             17.27 
 17 Giles, Anastasia             Kennedy, Hon             17.68 
 18 Ardiel, Kaylyn               Lucas, A.B.              17.88 
 19 Howson-Jan, Bethany          Lucas, A.B.              17.90 
 20 Ciccone, Jill                St. Thoma SS             22.28 
 
Girls 4x100 Meter Relay Midget
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 St. Christopher S S  'A'                              54.70 
  2 Lambton Central C & V I  'A'                          54.73 
  3 Wallaceburg D S S  'A'                                54.75 
  4 St. Thomas of Villanova S  'A'                        55.33 
  5 Northern C I & V S  'A'                               56.08 
  6 Oakridge S S  'A'                                     56.27 
  7 Catholic Central  'A'                                 56.30 
  8 Lambton Central C & V I  'B'                          56.87 
  9 Catholic Central  'B'                                 56.90 
 10 St. Anne's C S S  'A'                                 57.87 
 11 Catholic Central  'C'                                 58.32 
 12 South Huron D H S  'A'                                58.34 
 13 St. Michael C S S  'A'                                59.36 
 14 Lambton Central C & V I  'C'                          59.45 
 15 Holy Cross C. S. S.  'A'                            1:00.78 
 16 F. E. Madill S S  'B'                               1:01.39 
 17 F. E. Madill S S  'C'                               1:01.52 
 18 Northern C I & V S  'B'                             1:01.99 
 19 St. Christopher S S  'B'                            1:02.33 
 -- Holy Names H S  'A'                                      DQ 
 
Girls 80 Meter Hurdles Junior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Montcalm, Noelle             St. Joseph's             13.25 
  2 Van Osch, Kylen              South Huron              13.78 
  3 Milliquet, Mandy             St. Clair SS             13.97 
  4 Van Leerzem, Jaclyn          Lambton Cent             14.05 
  5 Clarke, Justine              South Huron              14.19 
  6 Petrovskis, Paige            Banting, Sir             14.32 
  7 Gartley, Ali                 St. Clair SS             15.04 
  8 Dobbin, Brandi               Lambton Cent             15.39 
  9 Scott, Jaime                 Holy Names H             15.78 
 10 Keane, Jenna                 Northern Civ             15.86 
 11 Slaney, Jaclyn               St. Thoma SS             15.97 
 12 Brown, Samantha              Holy Names H             16.38 
 13 Seabrook, Lauren             Lucas, A.B.              16.58 
 14 Howard, Nikki                Madill, F.E.             16.67 
 15 Vanderlei, Alexandria        Madill, F.E.             17.01 
 16 Heesakers, Miranda           Northern Civ             17.18 
 17 Magee, Vanessa               Regina Mundi             17.20 
 17 Andrew, Katelyn              Catholic Cen             17.20 
 19 Blake, Natalee               Catholic Cen             17.24 
 20 Coghlin, Marti               St. Michael              17.41 
 21 Carnegie, Alex               Oakridge SS              17.87 
 22 Roberts, Maggie              South Huron              20.35 
 
Girls 100 Meter Hurdles Senior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Drouin, Jillian              St. Patrick'             16.02 
  2 Campbell, Meagan             Madill, F.E.             17.44 
  3 Vanos, Jenni                 North Lambto             17.54 
  4 Schlieman, Julia             College Aven             17.56 
  5 Bestward, Nathalie           Madill, F.E.             18.02 
  6 Honke, Sara                  Northern Civ             18.38 
  7 Spaling, Julia               St. Anne's               18.55 
  8 Villanueva, Gina             Catholic Cen             18.88 
  9 Cook, Amy                    Madill, F.E.             19.25 
 10 Horricks, Katie              Oakridge SS              19.36 
 11 Taylor, Krystal              Northern Civ             19.59 
 12 Mills, Dominique             St.Thomas Aq             19.78 
 13 Sing, Tina                   St. Clair SS             19.92 
 14 Howson, Rachel               Cardinal Car             20.42 
 15 Sagriff, Becky               St.Thomas Aq             20.43 
 
Girls 100 Meter Dash Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 VanKempen, Kim               St. Clair SS             12.67 
  2 Gartley, Stephanie           St. Clair SS             12.86 
  3 Heathcote, Joanne            Oakridge SS              13.27 
  4 Van Belois, Alyssa           Catholic Cen             13.40 
  4 Souligny, Christine          St. Thoma SS             13.40 
  6 Grieve, Lisa                 Regina Mundi             13.41 
  7 Bruce, Mary                  Northern Civ             13.42 
  8 Bozzetto, Marissa            Holy Names H             13.43 
  9 McLeod, Brianna              Northern Civ             13.44 
 10 Groen, Linda                 Madill, F.E.             13.50 
 11 Purdon, Michelle             Dorchester               13.55 
 12 Askew, Amy                   Catholic Cen             13.58 
 13 Bradley, Renee               Holy Names H             13.59 
 14 Willems, Kristie             St Christoph             13.60 
 15 Slegers, Andrina             Holy Cross C. S.         13.65 
 16 Vanos, Leah                  St.Thomas Aq             13.79 
 17 Laing, Hilary                St. Thoma SS             13.80 
 18 Bach, Jill                   Sarnia Cits              13.87 
 18 Currie, Lisa                 Northern Civ             13.87 
 20 McKay, Lindsay               Oakridge SS              13.88 
 21 Nishimura, Laura             Wallaceburg              13.90 
 22 Welch, Kim                   Catholic Cen             13.91 
 23 Johnston, Megan              Mother Teres             13.93 
 24 Schlieman, Julia             College Aven             13.95 
 25 Baulcomb, Amber              Lambton Cent             13.96 
 25 Durocher, Chelsea            St. Thoma SS             13.96 
 27 Gauthier, Heather            Lucas, A.B.              14.05 
 28 Boom, Katie                  Catholic Cen             14.09 
 29 Neilson, Nicole              Lucas, A.B.              14.10 
 30 Gartley, Ali                 St. Clair SS             14.12 
 31 Lorscheidt, Kelly            Lucas, A.B.              14.13 
 32 McGoldrick, Liane            Northern Civ             14.15 
 32 Benedicta, Cherry            Mother Teres             14.15 
 34 Kohut, Carissa               St Christoph             14.18 
 34 Cramer, Samantha             St.Thomas Aq             14.18 
 36 Lazo, Ladia                  John Paul II             14.21 
 37 Rate, Khena                  Lambton Cent             14.23 
 38 Miner, Susie                 South Huron              14.25 
 39 Karachalios, Cia             John Paul II             14.26 
 40 DeGroot, Leanne              St Christoph             14.28 
 41 Van Aert, Laura              Holy Cross C. S.         14.36 
 41 Bestward, Nathalie           Madill, F.E.             14.36 
 43 Honke, Sara                  Northern Civ             14.41 
 43 Semeniuk, Carlena            Dorchester               14.41 
 45 Hoffman-Morris, Hillary      Essex Dhs-Es             14.42 
 46 Slaney, Jaclyn               St. Thoma SS             14.47 
 47 Thompson, Jean               Strathroy DC             14.56 
 47 Robinson, Kayla              St. Thoma SS             14.56 
 49 Easterby, Julie              Northern Civ             14.57 
 50 Willan, Lisa                 Holy Cross C. S.         14.63 
 51 McDougall, Melissa           Strathroy DC             14.67 
 52 Villanueva, Gina             Catholic Cen             14.70 
 53 McCormick, Sarah             Oakridge SS              14.71 
 54 Phillips, Rachael            Lambton Cent             14.72 
 55 Riemer, Stephanie            Holy Names H             14.75 
 56 Hewson, Carly                St Christoph             14.78 
 57 Mannoch, Victoria            St. Anne's               14.79 
 58 Groulx, Alison               Mother Teres             14.81 
 59 Nyhuis, Chelsey              St. Patrick'             14.82 
 60 Gooyers, Meghan              Dorchester               14.91 
 61 Abercrombie, Lindsay         Northern Civ             14.98 
 62 Laird, Danielle              St. Patrick'             14.99 
 63 Poirier, Jaylene             St. Clair SS             15.00 
 64 Gaba, Danielle               Catholic Cen             15.02 
 64 Askes, Elizabeth             Madill, F.E.             15.02 
 66 Armstrong, Ellen             Lambton Cent             15.03 
 67 Lauzon, Julie                Essex Dhs-Es             15.15 
 68 Goarley, Ellise              Dorchester               15.16 
 69 Carter, Whitney              St. Michael              15.19 
 70 Price, Rebecca               Regina Mundi             15.33 
 71 Overdulue, Kirsten           Holy Cross C. S.         15.39 
 72 Brown, Alecia                St.Thomas Aq             15.42 
 73 Carnegie, Alex               Oakridge SS              15.51 
 74 Labow, Samantha              St.Thomas Aq             15.57 
 74 Schweitzer, Anne Marie       Essex Dhs-Es             15.57 
 76 McCulloch, Sarah             Essex Dhs-Es             15.64 
 77 Scott, Emily                 Northern Civ             15.91 
 78 Salmam, Katia                Kennedy, Hon             16.85 
 
Girls 400 Meter Run Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Daichendt, Alyssa            Maranatha Christ       1:01.23 
  2 Ross, Sarah                  Oakridge SS            1:02.07 
  3 Baker, Michelle              Holy Names H           1:02.22 
  4 Gill, Laura                  St Christoph           1:03.63 
  5 Vanos, Jenni                 North Lambto           1:03.94 
  6 Gartley, Stephanie           St. Clair SS           1:04.02 
  7 Lawson, Keely                Catholic Cen           1:04.28 
  8 Foster, Kiersten             Dorchester             1:04.91 
  9 Carr, Sarah                  St. Clair SS           1:04.93 
 10 Brown, Keira                 Widdifield             1:05.38 
 11 Lashbrook, Janessa           Strathroy DC           1:05.52 
 12 Willems, Kristie             St Christoph           1:05.68 
 13 Henderson, Jayme             Catholic Cen           1:05.70 
 14 Vandenheuvel, Julie          Dorchester             1:06.14 
 14 Spaling, Julia               St. Anne's             1:06.14 
 16 Slegers, Andrina             Holy Cross C. S.       1:06.16 
 17 Horricks, Katie              Oakridge SS            1:06.33 
 18 Slee, Laura                  Central Elgi           1:06.50 
 19 Purdon, Michelle             Dorchester             1:06.63 
 20 Jackson, Stacey              Banting, Sir           1:07.02 
 21 Van Leerzem, Jaclyn          Lambton Cent           1:07.24 
 22 Petrovskis, Paige            Banting, Sir           1:07.49 
 22 Athela, Elina                Lambton Cent           1:07.49 
 24 Vandereerden, Melissa        St. Thoma SS           1:07.60 
 25 Benedicta, Cherry            Mother Teres           1:08.03 
 26 Jackson, Katelyn             Central Elgi           1:08.93 
 27 Thompson, Jean               Strathroy DC           1:09.68 
 28 Hicks, Chelsea               John Paul II           1:11.16 
 29 Lynch, Katelyn               St. Michael            1:11.83 
 30 Revenburg, Krista            Essex Dhs-Es           1:12.00 
 31 Sagriff, Becky               St.Thomas Aq           1:12.51 
 32 Skinner, Sarah               Strathroy DC           1:13.07 
 33 Van Deuren, Nadine           Holy Cross C. S.       1:13.39 
 34 Allen, Melissa               Catholic Cen           1:13.70 
 35 Ellett, Kathryn              St.Thomas Aq           1:14.01 
 35 Empringham, Brianna          Lucas, A.B.            1:14.01 
 37 Holmes, Courtney             Widdifield             1:14.58 
 38 Cervi, Nadine                Northern Civ           1:14.95 
 38 Stephenson, Kate             Oakridge SS            1:14.95 
 40 Meier, Nicole                Madill, F.E.           1:15.10 
 41 Quinlan, Carley              Cardinal Car           1:15.48 
 42 Armstrong, Ellen             Lambton Cent           1:17.14 
 43 Goarley, Ellise              Dorchester             1:17.35 
 44 Beres, Susana                Kennedy, Hon           1:17.86 
 45 Mills, Dominique             St.Thomas Aq           1:19.40 
 46 Scott, Molly                 Dorchester             1:20.46 
 47 Black, Britnee               St.Thomas Aq           1:22.86 
 48 Gilbert, Kim                 Essex Dhs-Es           1:25.94 
 
Girls 1500 Meter Run Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Kohlmeier, Alyson            St. Patrick'           4:38.21 
  2 Asselin, Marie-Louise        Northern Civ           4:48.14 
  3 Mallette, Jackie             Holy Names H           4:58.47 
  4 DeBlock, Mandi               Mitchell Dhs           4:58.71 
  5 Binning, Leslie              Mitchell Dhs           4:59.20 
  6 Daichendt, Alyssa            Maranatha Christ       5:06.21 
  7 Mallette, Rachelle           Holy Names H           5:08.82 
  8 Gill, Carly                  St Christoph           5:11.36 
  9 Slee, Laura                  Central Elgi           5:11.42 
 10 Nicholson, Michelle          Mother Teres           5:12.16 
 11 Scott, Katie                 Mitchell Dhs           5:12.48 
 12 Pidhoresky, Dayna            Maranatha Christ       5:12.60 
 13 Gawinski, Kali               Widdifield             5:13.37 
 14 Thompson, Mary               Woodstock              5:15.53 
 15 Sivell, Jamie                Northern Civ           5:17.54 
 16 Trieman, Caroline            St Christoph           5:20.38 
 17 Workman, Courtney            St. Clair SS           5:22.53 
 18 Jackson, Katelyn             Central Elgi           5:23.54 
 19 VanRiel, Nikki               North Lambto           5:26.11 
 20 Doyle, Jaclyn                St Christoph           5:27.28 
 21 King, Steph                  Lucas, A.B.            5:28.82 
 22 Crombeen, Candace            St Christoph           5:30.35 
 23 VanOsch, Rachel              St. Anne's             5:31.52 
 24 Cote, Cherilyn               St. Patrick'           5:32.53 
 25 Chinfatt, Kim                Catholic Cen           5:34.03 
 26 Rutter, Sarah                North Lambto           5:37.09 
 27 Douglas, Bronwyn             Northern Civ           5:37.98 
 28 Hicks, Chelsea               John Paul II           5:40.25 
 29 Mosdossy, Krisztina          St.Thomas Aq           5:42.87 
 30 Mroz, Caitlin                Catholic Cen           5:46.04 
 31 Rudancyz, Caitlyn            St. Clair SS           5:46.56 
 32 Kosunen, Maiju               Lambton Cent           5:46.95 
 33 Cross, Amanda                Wallaceburg            5:47.06 
 34 Simon, Markie                St. Thoma SS           5:49.06 
 35 Mockler, Lynn                Catholic Cen           5:50.79 
 36 Thompson, Caitlin            Lucas, A.B.            5:51.94 
 37 Holmes, Courtney             Widdifield             5:54.15 
 38 Joy, Kassie                  St. Patrick'           5:54.34 
 39 Clubb, Ashley                Lambton Cent           5:54.91 
 40 Lynch, Katelyn               St. Michael            5:55.63 
 41 Milliquet, Mandy             St. Clair SS           5:55.91 
 42 Lutes, Dylan                 Catholic Cen           5:56.10 
 43 Hunt, Sarah                  Strathroy DC           5:57.82 
 43 Krysiak, Patricia            Catholic Cen           5:57.82 
 45 Campisi, Caitlin             Catholic Cen           6:00.55 
 46 Jevnikar, Rebecca            Catholic Cen           6:02.00 
 47 Garbaty, Andrea              St Christoph           6:05.32 
 48 Sauder, Joanna               St. Michael            6:06.40 
 49 Skinner, Sarah               Strathroy DC           6:06.70 
 50 MacAlpine, Fiona             Northern Civ           6:10.01 
 51 Sellery, Maria               Oakridge SS            6:10.90 
 52 Bullock, Kerry               Northern Civ           6:14.36 
 53 Rawson, Sara                 St Christoph           6:20.22 
 54 Rosenblum, Amanda            Northern Civ           6:21.87 
 55 Unternahrer, Krysta          St. Clair SS           6:22.12 
 56 Kurlek, Alesia               St. Anne's             6:24.57 
 57 Felker, Emily                Regina Mundi           6:26.46 
 58 Seabrook, Andrea             Northern Civ           6:26.53 
 59 Hill, Melissa                Dorchester             6:34.87 
 60 Boon, Staci                  Northern Civ           6:37.19 
 61 Derks, Cassandra             Holy Cross C. S.       6:39.90 
 62 Vandendnesche, Lorelei       Holy Cross C. S.       6:41.27 
 63 Dawson, Amy                  Lambton Cent           6:44.06 
 64 Rueger, Jessica              St.Thomas Aq           6:46.23 
 65 Ancevcius, Kristin           St Christoph           6:47.47 
 66 Van Aert, Sara               Holy Cross C. S.       6:54.77 
 67 Schiestel, Sandy             Holy Cross C. S.       6:57.35 
 68 McLure, Denise               St. Michael            7:08.31 
 69 Trieman, Diana               St Christoph           7:16.54 
 70 Gilbert, Katrina             Essex Dhs-Es           7:19.68 
 71 Neveu, Ashley                Essex Dhs-Es           7:40.13 
 72 McLure, Maureen              St. Michael            7:51.96 
 
Girls 1500 Meter Steeplechase Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Percival, Claire             Northern Civ           5:16.37 
  2 Pidhoresky, Dayna            Maranatha Christ       5:30.35 
  3 Willemse, Lydia              St Christoph           5:33.57 
  4 Lemon, Kimber                Oakridge SS            5:36.86 
  5 DeBlock, Mandi               Mitchell Dhs           5:43.15 
  6 Scott, Katie                 Mitchell Dhs           5:51.59 
  7 Thompson, Mary               Woodstock              5:54.50 
  8 Cybulski, Mary               St.Thomas Aq           5:57.37 
  9 Gawinski, Kali               Widdifield             5:57.98 
 10 Perron, Danna                Kennedy, Hon           6:00.64 
 11 King, Steph                  Lucas, A.B.            6:02.53 
 12 Wong, Laurie                 St. Clair SS           6:05.76 
 13 Brown, Suzie                 Northern Civ           6:05.81 
 14 Warwick, Katherine           Lambton Cent           6:13.14 
 15 Mosdossy, Krisztina          St.Thomas Aq           6:29.76 
 16 Simon, Markie                St. Thoma SS           6:30.58 
 17 Unternahrer, Krysta          St. Clair SS           6:37.85 
 18 Mroz, Caitlin                Catholic Cen           6:39.60 
 -- Rueger, Jessica              St.Thomas Aq               DNF 
 
Girls 4x100 Meter Relay Open
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Holy Names H S  'A'                                   52.68 
  2 St. Thomas of Villanova S  'A'                        52.75 
  3 Catholic Central  'A'                                 53.06 
  4 St. Clair S S  'A'                                    53.12 
  5 F. E. Madill S S  'A'                                 53.31 
  6 St. Christopher S S  'A'                              53.61 
  7 Oakridge S S  'A'                                     53.92 
  8 Lambton Central C & V I  'A'                          54.15 
  9 St. Clair S S  'B'                                    54.90 
 10 Lambton Central C & V I  'B'                          55.15 
 11 North Lambton S S  'A'                                55.29 
 12 St.Thomas Aquinas  'A'                                55.51 
 13 Lord Dorchester S S  'A'                              55.65 
 14 Northern C I & V S  'B'                               55.81 
 15 St. Christopher S S  'B'                              55.99 
 16 A.B. Lucas S S  'A'                                   56.12 
 17 Strathroy D C I  'A'                                  56.45 
 18 Catholic Central  'B'                                 56.74 
 19 St. Thomas of Villanova S  'B'                        56.99 
 20 St. Anne's C S S  'A'                                 57.15 
 21 Northern C I & V S  'C'                               57.21 
 22 Mother Teresa  'A'                                    57.37 
 23 Catholic Central  'C'                                 57.52 
 24 Oakridge S S  'B'                                     57.57 
 25 Regina Mundi College  'A'                             58.86 
 26 Holy Cross C. S. S.  'B'                              58.88 
 27 F. E. Madill S S  'B'                                 59.10 
 28 Lambton Central C & V I  'C'                        1:00.13 
 29 St. Christopher S S  'C'                            1:01.54 
 30 St.Thomas Aquinas  'B'                              1:01.77 
 31 St. Michael C S S  'A'                              1:02.16 
 -- Northern C I & V S  'A'                                  DQ 
 -- Essex D H S  'A'                                         DQ 
 -- St. Patrick's H S  'A'                                   DQ 
 
Girls 4x800 Meter Relay Open
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Holy Names H S  'A'                                10:02.37 
  2 Northern C I & V S  'A'                            10:06.52 
  3 Mitchell D H S  'A'                                10:12.60 
  4 St. Christopher S S  'A'                           10:35.62 
  5 St. Patrick's H S  'A'                             11:04.17 
  6 Widdifield S S  'A'                                11:13.50 
  7 Catholic Central  'A'                              11:22.19 
  8 Lambton Central C & V I  'A'                       11:24.44 
  9 Northern C I & V S  'B'                            11:32.34 
 10 Catholic Central  'B'                              11:38.89 
 11 Lambton Central C & V I  'B'                       11:41.00 
 12 St.Thomas Aquinas  'A'                             11:45.84 
 13 Lord Dorchester S S  'A'                           12:02.03 
 
Boys 100 Meter Dash Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Rutledge, Todd               Lucas, A.B.              11.88 
  2 Dundee, Chris                St. Clair SS             12.14 
  3 Bogaert, Bryan               Lambton Cent             12.22 
  4 Bambury, Travis              St. Clair SS             12.35 
  4 Boutette, Chad               Holy Names H             12.35 
  6 Bilcke, Tim                  South Huron              12.37 
  7 Noel, Malcolm                Catholic Cen             12.39 
  8 Knip, Tyler                  South Huron              12.40 
  9 Greenwood, Brendan           St Christoph             12.50 
 10 Anstett, Rob                 St Christoph             12.56 
 11 Stewart, Dean                Catholic Cen             12.59 
 12 Mclellan, Greg               Northern Civ             12.68 
 13 Kim, Inhyuk                  Catholic Cen             12.71 
 14 Alsafi, Ala                  Kennedy, Hon             12.76 
 15 Minten, Jesse                Lambton Cent             12.77 
 15 Smit, Nathan                 St. Patrick'             12.77 
 17 Reynolds, Patrick            St.Thomas Aq             12.80 
 18 Cybuski, Ben                 Huron Park S             12.81 
 19 Rosati, Ryan                 St. Thoma SS             12.84 
 20 Burdon, Matt                 Oakridge SS              12.85 
 21 Porter, Josh                 Kennedy, Hon             12.88 
 21 Carson, Brent                Lucas, A.B.              12.88 
 23 Ernesto, Ramsey              Cardinal Car             12.92 
 24 Adam, Corey                  Holy Names H             13.00 
 25 Ohl, Curtis                  St. Michael              13.02 
 26 Schram, Mykal                Kennedy, Hon             13.05 
 27 Thung, Shawn                 Westminster              13.08 
 28 Cassidy, Mike                North Lambto             13.10 
 29 Therien, Brian               Central Elgi             13.12 
 30 Cyr, Luke                    Mother Teres             13.13 
 31 Eden, Chris                  College Aven             13.23 
 32 Monoz, Codi                  Regina Mundi             13.24 
 33 Nguyen, David                John Paul II             13.30 
 34 Constantino, Aldouin         St. Thoma SS             13.31 
 35 Dunn, Mark                   St. Thoma SS             13.33 
 36 Roder, Aaron                 Holy Cross C. S.         13.34 
 37 Jardine, Peter               St.Thomas Aq             13.37 
 38 Sylvain, Eric                St. Clair SS             13.41 
 39 Van Herk, Nathan             Mitchell Dhs             13.52 
 40 Neuber, Kyle                 Northern Civ             13.59 
 41 Regier, Mike                 South Huron              13.61 
 42 Jacobs, A. J.                Mother Teres             13.68 
 43 Dennis, Patrick              St Christoph             13.81 
 44 Mosdossy, Anthony            St.Thomas Aq             13.89 
 45 Willan, Vincent              Holy Cross C. S.         14.07 
 46 Glover, Adam                 Northern Civ             14.13 
 47 Johnson, Andrew              Westminster              14.33 
 47 Roelands, Steven             Holy Cross C. S.         14.33 
 49 Elliot, Corey                St. Michael              14.35 
 50 McNeil, Craig                Northern Civ             14.66 
 
Boys 400 Meter Run Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 DeBono, Nathaniel            Kennedy, Hon             56.55 
  2 Dundee, Chris                St. Clair SS             57.27 
  3 Boutette, Chad               Holy Names H             57.82 
  4 Scufca, Jeff                 Mother Teres             58.93 
  5 Kozak, Aaron                 Catholic Cen             59.75 
  6 Douglas, Andrew              Northern Civ           1:00.57 
  7 Hutchinson, Jared            Catholic Cen           1:00.65 
  8 Schram, Mykal                Kennedy, Hon           1:00.99 
  9 Mcrimmon, Mike               Lucas, A.B.            1:01.43 
 10 Kennefick, Simon             Northern Civ           1:01.99 
 11 Belsina, Miguel              Holy Names H           1:02.34 
 12 Robinson, Nathan             Catholic Cen           1:02.54 
 13 Cassidy, Mike                North Lambto           1:02.71 
 14 Lounsbury, Ryan              Sarnia Cits            1:03.08 
 15 Ludwik, Rob                  Catholic Cen           1:03.67 
 16 Overholt, Kevin              St. Clair SS           1:04.00 
 17 Fang, Shaonan                Lucas, A.B.            1:04.22 
 18 Dietrich, John               Mother Teres           1:05.97 
 19 Thorne, Eric                 St Christoph           1:06.24 
 20 Koski, Steve                 Catholic Cen           1:06.51 
 21 Carson, Brent                Lucas, A.B.            1:06.75 
 22 Tomaszewski, Dan             Holy Cross C. S.       1:07.39 
 23 Willan, Vincent              Holy Cross C. S.       1:07.94 
 24 Thorner, Joe                 Northern Civ           1:09.17 
 25 DeJourdan, Thomas            Northern Civ           1:10.24 
 26 Francisco, Mark              Regina Mundi           1:12.01 
 27 Freer, John                  St. Thoma SS           1:16.88 
 28 Westrop, Ron                 St. Thoma SS           1:26.48 
 28 Kuiack, Brian                Oakridge SS            1:26.48 
 -- Goodwin, Jermain             Westminster                 DQ 
 
Boys 1500 Meter Run Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 DeBono, Nathaniel            Kennedy, Hon           4:27.64 
  2 Culligan, Ben                Mitchell Dhs           4:29.65 
  3 Scufca, Jeff                 Mother Teres           4:34.82 
  4 Sanderson, Derek             Madill, F.E.           4:35.69 
  5 Armstrong, Ryan              Central Elgi           4:43.52 
  6 Tome, Michel                 Kennedy, Hon           4:45.90 
  7 Douglas, Andrew              Northern Civ           4:46.36 
  8 Moreau-Tucker, Brent         Kennedy, Hon           4:55.40 
  9 King, Cason                  St Christoph           4:55.74 
 10 McCurry, Cory                Northern Civ           4:56.14 
 11 Sneider, Tim                 Northern Civ           4:56.84 
 12 Micoli, Derek                John Paul II           4:56.95 
 13 Gemus, Tyler                 St. Thoma SS           4:59.51 
 14 Christie, Mac                South Huron            4:59.52 
 15 Cote, Jordan                 St Christoph           4:59.83 
 16 Carr, Ryan                   St. Clair SS           5:00.72 
 17 Cochran, Paul                Northern Civ           5:01.40 
 18 Doering, Nick                Huron Park S           5:01.45 
 19 LaRocque, James              Catholic Cen           5:01.69 
 20 Van Horne, Austin            Mother Teres           5:05.94 
 21 Ludwik, Rob                  Catholic Cen           5:07.10 
 22 Fang, Shaonan                Lucas, A.B.            5:09.34 
 23 Sorge, John                  St. Thoma SS           5:09.78 
 24 Belsina, Miguel              Holy Names H           5:12.80 
 25 Colenutt, Chase              Essex Dhs-Es           5:13.13 
 26 Taylor, Justin               Regina Mundi           5:13.86 
 27 McKie, Adam                  John Paul II           5:14.03 
 28 Johnson, Jeff                Lambton Cent           5:14.24 
 29 Komer, Brent                 St.Thomas Aq           5:14.55 
 30 Brouwer, Matt                North Lambto           5:14.95 
 31 Marier, Peter                St. Thoma SS           5:19.38 
 32 Sellon, Sam                  Northern Civ           5:21.82 
 33 Valcke, Brian                Catholic Cen           5:24.35 
 34 Lue, Ryan                    Central Elgi           5:27.15 
 35 Samara, Alex                 Catholic Cen           5:29.55 
 36 Risi, Jonathon               Catholic Cen           5:30.05 
 37 Prine, Andrew                St. Patrick'           5:30.26 
 38 Verkley, Scott               Strathroy DC           5:31.72 
 39 Thoren, Eddie                Strathroy DC           5:35.39 
 40 Campbell, David              North Lambto           5:37.97 
 41 Tomaszewski, Dan             Holy Cross C. S.       5:50.17 
 42 Trites, Chris                St.Thomas Aq           5:53.04 
 43 Freer, John                  St. Thoma SS           6:09.16 
 
Boys 100 Meter Hurdles Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Donald, Ian                  Kennedy, Hon             16.27 
  2 Milson, Matt                 Lambton Cent             16.48 
  3 Baran, Mike                  St. Joseph's             16.58 
  4 Honig, Kevin                 Northern Civ             16.79 
  5 Melnick, Justin              Banting, Sir             18.24 
  6 Thorner, Joe                 Northern Civ             18.69 
  7 Steblin, Jon                 Oakridge SS              18.82 
  8 McNeil, Craig                Northern Civ             19.31 
  9 Elsdon, Cameron              Kennedy, Hon             19.37 
 10 Kovacs, Paul                 Catholic Cen             19.72 
 11 Glover, Adam                 Northern Civ             21.13 
 12 Wookey, Matt                 St. Patrick'             22.10 
 13 Farquhar, Brandon            Dorchester               22.75 
 14 Reynolds, Patrick            St.Thomas Aq             23.71 
 
Boys 4x100 Meter Relay Midget
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Lambton Central C & V I  'A'                          48.78 
  2 Northern C I & V S  'A'                               49.70 
  3 St. Clair S S  'A'                                    50.02 
  4 Holy Names H S  'A'                                   50.65 
  5 St. Christopher S S  'A'                              50.85 
  6 St. Thomas of Villanova S  'A'                        51.36 
  7 F. E. Madill S S  'A'                                 52.43 
  8 South Huron D H S  'A'                                53.10 
  9 St.Thomas Aquinas  'A'                                53.80 
 10 Regina Mundi College  'A'                             54.16 
 11 Lambton Central C & V I  'B'                          54.24 
 12 St. Patrick's H S  'A'                                54.39 
 13 Northern C I & V S  'B'                               54.59 
 14 Catholic Central  'B'                                 54.86 
 15 Holy Cross C. S. S.  'A'                              55.13 
 16 Hon. W.C. Kennedy S S  'A'                            57.31 
 17 St.Thomas Aquinas  'B'                                58.66 
 -- Catholic Central  'A'                                    DQ 
 
Boys 100 Meter Hurdles Junior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 McKechnie, Jason             St. Clair SS             14.79 
  2 Giffels, Justin              St. Clair SS             15.06 
  3 Brown, Woody                 Banting, Sir             15.42 
  4 Guthrie, Karl                St. Thoma SS             16.31 
  5 Wookey, Ian                  St. Patrick'             16.35 
  6 El-Turk, Jimmy               Holy Names H             16.59 
  7 Culliton, Brian              St. Michael              16.88 
  8 Martin, Nick                 Woodstock                18.60 
  9 Ziln, Oliver                 Lucas, A.B.              19.05 
 10 Giffels, Josh                St. Clair SS             20.05 
 11 Bluemke, Peter               Mitchell Dhs             20.21 
 12 Jakobs, Dave                 Northern Civ             20.23 
 13 Clelland, Jake               Northern Civ             21.96 
 
Boys 110 Meter Hurdles Senior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Judge, Andrew                John Paul II             14.66 
  2 Ryder, Jamie                 Banting, Sir             14.67 
  3 Zubair, Abdul                Banting, Sir             15.02 
  4 Pettit, Brett                Banting, Sir             15.70 
  5 Aziz, Kyle                   Cardinal Car             17.38 
  6 Bilagot, Josiah              St. Clair SS             17.47 
  7 Gorzeman, Dan                Lambton Cent             18.24 
  8 Herman, Kyle                 St. Michael              18.59 
  8 McAllister, Hadleigh         Oakridge SS              18.59 
 10 McCue, Jed                   St. Anne's               19.06 
 11 Marincsak, Keith             Kennedy, Hon             20.52 
 
Boys 100 Meter Dash Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Muzzin, Alan                 Holy Names H             11.42 
  2 Perry, Dwayne                College Aven             11.50 
  3 Finlayson, Braden            Regina Mundi             11.53 
  4 Mnongi, Kenny                John Paul II             11.55 
  5 Murray, Chad                 Catholic Cen             11.81 
  6 Morrissey, James             Catholic Cen             11.85 
  7 Schultz, Keith               Woodstock                11.88 
  8 Churley, Dustin              St. Clair SS             11.91 
  9 Richards, Tim                Westminster              11.95 
 10 Cook, A. J.                  St. Clair SS             11.97 
 11 Kielgeard, Brock             Oakridge SS              12.01 
 12 Lapensee, Ryan               St. Thoma SS             12.05 
 13 Moran, Michel                Widdifield               12.08 
 14 Mckeegan, Sean               Holy Names H             12.09 
 14 Simone, Brian                St. Thoma SS             12.09 
 16 Uppal, Dave                  Northern Civ             12.10 
 16 Chamber, Dan                 College Aven             12.10 
 18 Jillson, Greg                Sarnia Cits              12.11 
 18 Boyes, Karl                  Holy Names H             12.11 
 20 Fazi, Rakib                  Westminster              12.15 
 21 Schroder, Martin             College Aven             12.17 
 22 Moran, Tom                   John Paul II             12.19 
 23 Donelle, Eric                Huron Park S             12.21 
 23 Vanderheyden, Nate           Holy Cross C. S.         12.21 
 25 Costain, Jeff                St. Patrick'             12.23 
 26 Lucas, Matt                  Catholic Cen             12.26 
 26 Beacham, Chad                Regina Mundi             12.26 
 28 Bredow, Tori                 Madill, F.E.             12.30 
 29 MacSween, Tyler              Mother Teres             12.39 
 30 Roberts, Ben                 St.Thomas Aq             12.40 
 31 Shepard, Mitch               John Paul II             12.44 
 32 Pare, Michael                Holy Names H             12.45 
 33 Coyne, Jared                 Catholic Cen             12.48 
 34 Uy, Arvel                    Catholic Cen             12.50 
 35 Elliott, Conor               Oakridge SS              12.55 
 35 George, Andrew               Cardinal Car             12.55 
 37 Eastman, Jason               Strathroy DC             12.56 
 38 Riveria, Harold              Catholic Cen             12.59 
 39 Lockhart, Jordan             Northern Civ             12.60 
 40 Deroon, A J                  Northern Civ             12.62 
 41 Fletcher, Kevin              Huron Park S             12.64 
 42 Smith, Mason                 St. Clair SS             12.65 
 43 Martin, Nick                 Woodstock                12.68 
 44 Ziln, Oliver                 Lucas, A.B.              12.72 
 45 Ponce, Gabe                  St Christoph             12.73 
 46 Aziz, Kyle                   Cardinal Car             12.74 
 47 Duong, Mike                  St. Clair SS             12.75 
 48 Kilbreath, Tim               Northern Civ             12.78 
 49 Kosiolek, Nick               Holy Cross C. S.         12.80 
 50 Siviero, Amerigo             Regina Mundi             12.82 
 51 Baker, Adam                  Essex Dhs-Es             12.87 
 52 Oke, Andy                    South Huron              12.88 
 53 Regier, Nathan               South Huron              12.90 
 54 Flegel, Brent                St.Thomas Aq             12.91 
 55 Crombeen, Matt               Mother Teres             12.95 
 56 Coenraad, Shane              Kennedy, Hon             12.96 
 57 Pinkney, Thomas              Madill, F.E.             12.97 
 58 Clune, Rich                  Northern Civ             12.98 
 58 Nakamura, Eric               Oakridge SS              12.98 
 60 Arreaza, Alirio              Mother Teres             13.00 
 61 Culliton, Brian              St. Michael              13.01 
 62 Tell, Matt                   St. Michael              13.02 
 63 Ouellette, Dan               Kennedy, Hon             13.05 
 64 Kruse, Derek                 Madill, F.E.             13.06 
 65 Bramham, Jason               Northern Civ             13.13 
 66 Pickering, Richard           St Christoph             13.16 
 67 Smith, Jeff                  Sarnia Cits              13.22 
 68 Phromratsamy, Fred           Strathroy DC             13.24 
 69 Burr, Jacob                  North Lambto             13.28 
 70 Kirkey, Frank                North Lambto             13.42 
 71 Eastman, Kevin               Strathroy DC             13.43 
 72 Quatrini, Frank              Cardinal Car             13.46 
 72 Thorner, Kurtis              St Christoph             13.46 
 74 Forwythe, Nathan             Holy Cross C. S.         13.52 
 75 Stephenson, Dan              Oakridge SS              13.58 
 76 Folklhard, Craig             Madill, F.E.             13.66 
 77 McKay-Tiemons, Drew          Holy Cross C. S.         13.79 
 78 Gleadall, Robbie             North Lambto             13.80 
 79 MacDonald, Derek             North Lambto             14.20 
 80 Yukit, Aaron                 St. Patrick'             14.43 
 81 Piper, Damian                Kennedy, Hon             14.62 
 82 Goncalves, Eric              Strathroy DC             14.63 
 83 Davis, Dan                   St. Patrick'             15.06 
 84 Cheng, Richard               Cardinal Car             15.74 
 
Boys 400 Meter Run Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Seabrook, Adam               Lucas, A.B.              51.69 
  2 Muzzin, Alan                 Holy Names H             51.76 
  3 Halls, Mark                  St. Clair SS             52.66 
  4 Durand, Andrew               Huron Park S             52.85 
  5 Burr, David                  North Lambto             52.98 
  6 Zubair, Abdul                Banting, Sir             53.10 
  7 Van Den Driessche, Noah      Assumption C             53.90 
  8 Moran, Michel                Widdifield               53.92 
  9 Woltz, Shane                 Essex Dhs-Es             54.32 
 10 Taveirne, Josh               Assumption C             54.69 
 11 Binder, David                Essex Dhs-Es             54.73 
 12 Adams, Mike                  Oakridge SS              54.79 
 13 Schultz, Keith               Woodstock                54.83 
 14 Belawetz, Mike               Essex Dhs-Es             55.10 
 15 Wasko, Taylor                Catholic Cen             55.13 
 16 Mckeegan, Sean               Holy Names H             55.59 
 17 Johnston, Rob                Oakridge SS              55.77 
 18 Morrissey, James             Catholic Cen             55.81 
 19 Surman, Jamie                Northern Civ             55.92 
 20 Gorzeman, Dan                Lambton Cent             55.93 
 21 Cunningham, Sean             St. Michael              55.95 
 22 Burton, Jerritt              St.Thomas Aq             56.10 
 23 Baldwin, Jon                 Lambton Cent             56.33 
 24 Richards, Tim                Westminster              56.56 
 25 Hitchen, Chad                John Paul II             56.80 
 26 Brown, Woody                 Banting, Sir             56.82 
 27 McGregor, Noel               St. Anne's               57.18 
 28 Murray, Chad                 Catholic Cen             57.31 
 29 Dionne, Justin               South Huron              57.77 
 29 Stewardson, Rob              Banting, Sir             57.77 
 31 Eastman, Jason               Strathroy DC             57.78 
 32 Boyes, Karl                  Holy Names H             57.91 
 33 Kilbreath, Tim               Northern Civ             58.02 
 34 Vanderheyden, Nate           Holy Cross C. S.         58.51 
 35 Lambert, Kenton              St. Anne's               58.56 
 36 Lansbergen, Francis          St. Anne's               58.96 
 37 Giffels, Josh                St. Clair SS             59.21 
 38 Clune, Rich                  Northern Civ             59.29 
 39 Drake, Ryan                  Holy Names H             59.36 
 40 Lockhart, Jordan             Northern Civ             59.37 
 41 Vecchio, Pasquale            Catholic Cen             59.54 
 42 Wookey, Ian                  St. Patrick'             59.61 
 43 Regier, Nathan               South Huron              59.79 
 44 Jones, Jon                   Sarnia Cits            1:00.24 
 45 Lounsbury, Nic               Sarnia Cits            1:00.26 
 46 Coenraad, Shane              Kennedy, Hon           1:00.92 
 47 DeBlock, Tony                Mitchell Dhs           1:01.46 
 48 Jang, Tony                   Catholic Cen           1:01.78 
 49 Jones, John                  Dorchester             1:01.83 
 50 Arreaza, Alirio              Mother Teres           1:02.16 
 51 Kosiolek, Nick               Holy Cross C. S.       1:02.26 
 52 Hope, Chris                  Dorchester             1:02.71 
 53 Thuss, Justin                Holy Cross C. S.       1:02.72 
 54 Fairlie, Steve               Kennedy, Hon           1:03.09 
 55 Vermeer, Thomas              North Lambto           1:03.16 
 56 Clelland, Jake               Northern Civ           1:03.25 
 57 Pettit, Brett                Banting, Sir           1:03.69 
 58 Burr, Jacob                  North Lambto           1:04.26 
 59 Derso, Nathan                Holy Cross C. S.       1:04.37 
 60 Urquhart, Matt               St.Thomas Aq           1:04.90 
 61 Maxwell, Alex                St. Patrick'           1:05.54 
 62 Smith, Mason                 St. Clair SS           1:05.95 
 63 Khoury, Adolphe              St. Thoma SS           1:06.58 
 64 Dawson, Darren               Northern Civ           1:07.55 
 65 Siviero, Amerigo             Regina Mundi           1:08.50 
 66 Van Eyk, Josh                Holy Cross C. S.       1:09.29 
 67 Coulthard, Todd              Mitchell Dhs           1:09.98 
 68 Irvine, Cody                 St. Patrick'           1:16.30 
 
Boys 1500 Meter Run Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Moore, David                 St Christoph           4:14.74 
  2 Labute, Martin               St. Joseph's           4:16.16 
  3 Komer, William               St.Thomas Aq           4:17.28 
  4 Suda, Matt                   St.Thomas Aq           4:17.80 
  5 Smith, Brent                 Oakridge SS            4:21.49 
  6 Henshaw, Mark                Catholic Cen           4:25.26 
  7 McConnell, Patrick           Oakridge SS            4:28.86 
  8 Ross, William                Dorchester             4:29.80 
  9 Knieriem, Scott              Strathroy DC           4:35.29 
 10 Mazajlo, Dennis              Catholic Cen           4:38.15 
 11 Nicol, Justin                Lambton Cent           4:41.58 
 12 Edwards, Dan                 St Christoph           4:42.01 
 13 McDonald, Alex               Lambton Cent           4:42.78 
 14 Drake, Ryan                  Holy Names H           4:43.49 
 15 Cade, Scott                  Mother Teres           4:44.04 
 16 McCue, Joe                   St. Anne's             4:44.43 
 17 Lambert, Kenton              St. Anne's             4:46.60 
 18 Cote, James                  St Christoph           4:47.76 
 19 Irvine, C J                  St. Patrick'           4:49.56 
 20 McGregor, Noel               St. Anne's             4:49.79 
 21 Castrillo, Taylor            St. Patrick'           4:50.51 
 22 Pascuzzo, Brian              Strathroy DC           4:50.63 
 23 Samela, Andrew               Lambton Cent           4:50.93 
 24 Meidinger, Brent             St. Michael            4:51.47 
 25 Sinasac, Marc                St.Thomas Aq           4:51.55 
 26 Fairlie, Steve               Kennedy, Hon           4:51.60 
 27 Gemus, Corey                 St. Thoma SS           4:53.41 
 28 Ford, Chris                  North Lambto           4:56.19 
 29 Beatty, Graham               St. Clair SS           4:56.64 
 30 Coleman, Darcy               Catholic Cen           4:57.09 
 31 Dottori, Mike                Northern Civ           4:57.40 
 32 Vadervies, Joel              St. Patrick'           4:57.98 
 33 Oke, Andy                    South Huron            4:58.88 
 34 Rato, Leo                    Cardinal Car           5:00.08 
 35 Chapman, Nick                St.Thomas Aq           5:00.99 
 36 Abbott, Larry                Northern Civ           5:01.33 
 37 Van Lin, Rob                 Catholic Cen           5:01.88 
 38 Anthony, Shawn               Regina Mundi           5:03.57 
 39 Rice, Derek                  Central Elgi           5:04.71 
 40 Jackson, Nathan              St.Thomas Aq           5:05.71 
 41 Suzuki, Robert               Regina Mundi           5:06.50 
 42 Anderson, Derek              Central Elgi           5:08.02 
 43 Hope, Chris                  Dorchester             5:08.42 
 44 Rudancyz, Jordan             St. Clair SS           5:09.75 
 45 Murphy, Steve                Wallaceburg            5:10.21 
 46 Derso, Nathan                Holy Cross C. S.       5:14.64 
 47 Urquhart, Matt               St.Thomas Aq           5:18.65 
 48 Lounsbury, Nic               Sarnia Cits            5:22.09 
 49 Mazza, Mike                  Catholic Cen           5:22.63 
 50 Tannous, Tony                Cardinal Car           5:24.12 
 51 Kulig, Daniel                St Christoph           5:24.17 
 52 Moore, Dan                   St. Thoma SS           5:25.63 
 53 Jones, John                  Dorchester             5:25.72 
 54 Wiltshire, Brian             Essex Dhs-Es           5:26.64 
 55 Dunn, Brian                  St.Thomas Aq           5:26.96 
 56 Steffler, Mike               Holy Cross C. S.       5:27.18 
 57 McAuslan, Jason              Lambton Cent           5:27.87 
 58 Carter, Mark                 St. Clair SS           5:46.03 
 59 Doyle, Nick                  St. Clair SS           5:46.98 
 60 Hissink, John                Essex Dhs-Es           6:00.08 
 61 Townsend, Louis              Sarnia Cits            6:10.39 
 62 Steele, Noel                 Catholic Cen           6:11.67 
 63 Vandamme, Derek              Holy Cross C. S.       6:44.52 
 
Boys 1500 Meter Steeplechase Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Weston, Dave                 Kennedy, Hon           4:49.05 
  2 McConnell, Patrick           Oakridge SS            4:51.41 
  3 Lyons, Steve                 Lambton Cent           4:54.49 
  4 Poaps, Mike                  St. Clair SS           4:55.91 
  5 Hamelin, Calen               Assumption C           5:00.39 
  6 Ross, William                Dorchester             5:06.58 
  7 Ly, Eric                     Kennedy, Hon           5:11.72 
  8 Burton, Jerritt              St.Thomas Aq           5:11.85 
  9 Droski, Adam                 Assumption C           5:12.56 
 10 Kelly, Andrew                Assumption C           5:13.44 
 11 Boutillier, Bryan            Kennedy, Hon           5:27.16 
 12 Baldwin, Jon                 Lambton Cent           5:29.45 
 13 DeGroot, Josh                St. Clair SS           5:29.54 
 14 Owen, Matt                   Westminster            5:34.68 
 15 Culligan, Ben                Mitchell Dhs           5:35.26 
 16 Lebert, Rich                 Lambton Cent           5:35.59 
 17 Larocque, Tom                Catholic Cen           5:36.46 
 18 Paget, Danny                 Cardinal Car           5:37.11 
 19 Chapman, Nick                St.Thomas Aq           5:39.93 
 20 Rudancyz, Jordan             St. Clair SS           5:40.41 
 21 DeBlock, Tony                Mitchell Dhs           5:42.64 
 22 Vadervies, Joel              St. Patrick'           5:47.97 
 23 Murphy, Steve                Wallaceburg            5:50.40 
 24 Jackson, Nathan              St.Thomas Aq           5:54.17 
 25 Martin, Ted                  Oakridge SS            6:00.38 
 26 Sleiman, Mike                Cardinal Car           6:12.78 
 27 Guigno, Andrew               St.Thomas Aq           7:02.04 
 
Boys 4x100 Meter Relay Open
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Sir Frederick Banting S S  'A'                        44.90 
  2 St. Thomas of Villanova S  'A'                        45.88 
  3 John Paul II H S  'A'                                 46.00 
  4 St. Clair S S  'B'                                    46.01 
  5 Sarnia C I & T S  'A'                                 46.70 
  6 Catholic Central  'B'                                 46.81 
  7 Holy Names H S  'A'                                   47.33 
  8 Regina Mundi College  'A'                             47.89 
  9 St. Thomas of Villanova S  'B'                        48.01 
 10 St. Clair S S  'A'                                    48.19 
 11 Huron Park S S  'A'                                   48.85 
 12 St. Anne's C S S  'A'                                 48.87 
 13 Northern C I & V S  'B'                               48.94 
 14 A.B. Lucas S S  'A'                                   49.00 
 15 Northern C I & V S  'A'                               49.20 
 16 Catholic Central  'A'                                 49.59 
 17 Oakridge S S  'B'                                     49.74 
 18 F. E. Madill S S  'A'                                 49.82 
 19 Lambton Central C & V I  'B'                          49.94 
 20 Lambton Central C & V I  'A'                          50.34 
 21 South Huron D H S  'A'                                50.52 
 22 St. Michael C S S  'A'                                50.90 
 23 Holy Cross C. S. S.  'B'                              51.05 
 24 St.Thomas Aquinas  'A'                                51.20 
 25 Mother Teresa  'A'                                    51.23 
 26 St. Christopher S S  'A'                              51.97 
 27 Strathroy D C I  'A'                                  52.17 
 28 North Lambton S S  'A'                                52.93 
 29 Northern C I & V S  'C'                               53.19 
 30 St. Patrick's H S  'A'                                54.17 
 -- College Avenue S S  'A'                                  DQ 
 
Boys 4x800 Meter Relay Open
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 St.Thomas Aquinas  'A'                              8:53.65 
  2 Lambton Central C & V I  'A'                        9:16.33 
  3 Catholic Central  'A'                               9:19.58 
  4 Mother Teresa  'A'                                  9:29.95 
  5 Northern C I & V S  'A'                             9:41.61 
  6 Central Elgin C I  'A'                              9:59.69 
  7 Catholic Central  'B'                              10:09.26 
  8 Lambton Central C & V I  'B'                       10:15.32 
  9 St.Thomas Aquinas  'B'                             10:27.92 
 10 Northern C I & V S  'B'                            10:52.98 

Girls High Jump Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Yearley, Chantelle           South Huron              1.56m 
  2 Smith, Jo Lynn               Woodstock                1.53m 
  3 House, Jenn                  Oakridge SS             J1.53m 
  4 Giles, Anastasia             Kennedy, Hon             1.45m 
  5 Wey, Jamie                   Huron Park S            J1.45m 
  5 McPhail, Sara                Lambton Cent            J1.45m 
  7 Ross, Claire                 St. Patrick'             1.40m 
  7 Parker, Sam                  Lambton Cent             1.40m 
  7 Mateuskova, Michaela         Lucas, A.B.              1.40m 
  7 Sande, Angie                 Madill, F.E.             1.40m 
 11 Abma, Rachel                 St Christoph             1.35m 
 11 Marshman, Melissa            Holy Cross C. S.         1.35m 
 11 Cousins, Michelle            Madill, F.E.             1.35m 
 11 Lortie, Brittany             Lambton Cent             1.35m 
 11 Reavill, Karly               Mother Teres             1.35m 
 11 Nicholson, Emma              Northern Civ             1.35m 
 17 Elliott, Emily               Woodstock                1.30m 
 17 Young, Sarah                 Northern Civ             1.30m 
 17 Melady, Becca                St. Anne's               1.30m 
 -- Edwards, Jacqueline          St. Anne's                  NH 
 -- Drummond, Alicia             St. Anne's                  NH 
 -- Baert, Katie                 St. Patrick'                NH 
 -- Beatty, Dandy                Lambton Cent                NH 
 -- Duckert, Katie               Northern Civ                NH 
 -- McElrea, Kylie               St Christoph                NH 
 
Girls Long Jump Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Gittens, Jamie               Wallaceburg              4.87m 
  2 Peters, Brittany             Madill, F.E.             4.57m 
  3 Lortie, Brittany             Lambton Cent             4.54m 
  4 Annett, Basia                MacKenzie, A             4.45m 
  5 Taylor, Sarah                St Christoph             4.43m 
  6 Plaine, Justine              Strathroy DC             4.33m 
  7 Sande, Angie                 Madill, F.E.             4.28m 
  8 Foster, Evie                 Wallaceburg              4.16m 
  9 Greenhow, Sarah              Lucas, A.B.              4.13m 
 10 Withers, Jennifer            Northern Civ             4.07m 
 11 Liu, Yichen                  Lucas, A.B.              4.00m 
 12 McCann, Melanie              South Huron              3.97m 
 13 Rabanes, Vanessa             St. Thoma SS             3.95m 
 14 Neely, Michelle              St. Patrick'             3.88m 
 15 Garrett, Eliza               St Christoph             3.84m 
 16 Whitney, Heather             Huron Park S             3.79m 
 17 Colenutt, Alicia             Essex Dhs-Es             3.77m 
 18 Reume, Juanelle              St. Thoma SS             3.71m 
 19 Thompson, Dayna              St. Clair SS             3.67m 
 19 Kella, Sara                  St. Thoma SS             3.67m 
 21 Stockdale, Katie             Dorchester               3.66m 
 22 Dobbin, Erika                Lambton Cent             3.65m 
 23 Tamming, Cassie              St. Clair SS             3.63m 
 24 Howson-Jan, Bethany          Lucas, A.B.              3.59m 
 25 Mitchell, Jenna              Regina Mundi             3.57m 
 26 Dykes, Stephanie             St Christoph             3.54m 
 27 Smith, Melissa               Essex Dhs-Es             3.53m 
 27 Bleau, Ashley                Essex Dhs-Es             3.53m 
 29 Dounias, Cassie              St. Michael              3.51m 
 30 Mateuskova, Michaela         Lucas, A.B.              3.49m 
 31 Capussi, Laura               Cardinal Car             3.43m 
 32 Von Geffen, Lynn             Holy Cross C. S.         3.22m 
 32 Ducharme, Nicole             Strathroy DC             3.22m 
 34 Oshar, Amanda                Essex Dhs-Es             3.16m 
 35 Campbell, Crystal            St. Patrick'             3.08m 
 36 Lapier, Megan                St. Clair SS             3.06m 
 37 Syer, Denise                 Lambton Cent             3.05m 
 38 McGregor, Ainsley            College Aven             3.01m 
 39 Bloyski, Melanie             Huron Park S             2.94m 
 40 Pesters, Kasandra            St. Thoma SS             2.81m 
 41 Lomax, Heather               Northern Civ             2.62m 
 -- Wiseman, Alex                St. Thoma SS              FOUL 
 
Girls Triple Jump Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Gittens, Jamie               Wallaceburg             11.05m 
  2 Peters, Brittany             Madill, F.E.            10.31m 
  3 MacDonald, Jessica           Madill, F.E.             9.65m 
  4 Greenhow, Sarah              Lucas, A.B.              9.58m 
  5 Plaine, Justine              Strathroy DC             9.54m 
  6 Kennedy, Karlie              Oakridge SS              9.43m 
  7 Cadieux, Danielle            St Christoph             9.24m 
  8 Li, Amanda                   Lucas, A.B.              8.84m 
  9 Vanstee, Marielle            St. Michael              8.58m 
 10 Abma, Rachel                 St Christoph             8.55m 
 11 Drummond, Alicia             St. Anne's               8.48m 
 12 Radychewsky, Amanada         St. Clair SS             8.47m 
 13 McCann, Melanie              South Huron              8.41m 
 14 Martineau, Triniece          Catholic Cen             8.21m 
 15 Rayner, Jennifer             Strathroy DC             8.20m 
 16 Fisher, Adrienne             Northern Civ             8.04m 
 17 Gowing, Alyssa               Madill, F.E.             8.02m 
 18 Maurice, Meredith            Lucas, A.B.              7.84m 
 19 Stockdale, Katie             Dorchester               7.82m 
 20 Scholten, Rachael            St. Anne's               7.68m 
 21 Syer, Denise                 Lambton Cent             7.56m 
 22 Reire, Jaclyne               Cardinal Car             7.52m 
 23 Duckert, Katie               Northern Civ             7.35m 
 24 Dawes, Alicia                St. Patrick'             7.15m 
 25 Pesters, Kasandra            St. Thoma SS             6.87m 
 26 Lunn, Kacie                  Lambton Cent             6.31m 
 -- Dobbin, Erika                Lambton Cent              FOUL 
 -- Whitney, Heather             Huron Park S              FOUL 
 -- Edwards, Jacqueline          St. Anne's                FOUL 
 
Girls Shot Put Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Olorunnife, Yinka            Holy Names H             8.99m 
  2 Mullen, Maggie               St. Patrick'             7.75m 
  3 Windsor, Kendra              South Huron              7.57m 
  4 Emode, Linda                 Kennedy, Hon             7.36m 
  5 Dykstra, Stephanie           Catholic Cen             7.35m 
  6 Veitch, Amanda               St.Thomas Aq             7.11m 
  7 Tamming, Cassie              St. Clair SS             7.01m 
  8 Ryersee, Deanna              Cardinal Car             6.89m 
  9 Whitfield, Kendall           Madill, F.E.             6.73m 
 10 Karelse, Amanda              Wallaceburg              6.33m 
 11 Moore, Katie                 Northern Civ             6.29m 
 12 McDonald, Hailey             Dorchester               6.18m 
 13 Kostakos, Sonia              Oakridge SS              6.15m 
 14 Theisler, Ashley             Oakridge SS              5.96m 
 15 Johnston, Katie              Wallaceburg              5.84m 
 16 Steele, Nicole               Dorchester               5.74m 
 17 Nienhuis, Carly              St. Patrick'             5.60m 
 18 McRae, Mikayla               Lambton Cent             5.58m 
 19 Thompson, Dayna              St. Clair SS             5.53m 
 20 Barnett, Marijke             Oakridge SS              5.27m 
 21 Schieck, Katie               Northern Civ             5.15m 
 22 Silveira, Michelle           Holy Cross C. S.         4.80m 
 23 Burns, Caroline              Lambton Cent             4.65m 
 24 Richardson, Kailynn          Lambton Cent             3.33m 
 -- Grunwald, Veronica           St.Thomas Aq              FOUL 
 
Girls Discus Throw Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Olorunnife, Yinka            Holy Names H            23.33m 
  2 Whitfield, Kendall           Madill, F.E.            20.52m 
  3 Dykstra, Stephanie           Catholic Cen            19.44m 
  4 King, Emily                  Northern Civ            19.06m 
  5 Hill, Bailey                 Holy Cross C. S.        18.02m 
  6 Al-Mosri, Zeinab             Catholic Cen            17.94m 
 -- Veitch, Amanda               St.Thomas Aq              FOUL 
 -- Silveira, Michelle           Holy Cross C. S.          FOUL 
 -- Silva, Cassandra             Holy Cross C. S.          FOUL 
 -- A-Carbonard, Melissa         Catholic Cen              FOUL 
 -- Core, Karlie                 Lambton Cent              FOUL 
 -- Veen, Brittany               Lambton Cent              FOUL 
 -- Kostakos, Sonia              Oakridge SS               FOUL 
 -- Barnett, Marijke             Oakridge SS               FOUL 
 -- Steele, Nicole               Dorchester                FOUL 
 -- Chidley, Rachel              St.Thomas Aq              FOUL 
 -- Schinkel, Dayna              Dorchester                FOUL 
 
Girls Javelin Throw Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Mullen, Maggie               St. Patrick'            28.15m 
  2 King, Emily                  Northern Civ            25.81m 
  3 Smith, Jo Lynn               Woodstock               24.96m 
  4 Withers, Jennifer            Northern Civ            24.62m 
  5 Kennedy, Karlie              Oakridge SS             23.30m 
  6 Ryersee, Deanna              Cardinal Car            22.58m 
  7 Lu, Natalie                  Wallaceburg             20.45m 
  8 A-Carbonard, Melissa         Catholic Cen            19.64m 
  9 Wiseman, Alex                St. Thoma SS            19.27m 
 10 Savoie, Jenna                St Christoph            19.01m 
 11 Emode, Linda                 Kennedy, Hon            18.83m 
 12 Partridge, Nicole            Dorchester              18.63m 
 13 Chidley, Rachel              St.Thomas Aq            17.79m 
 -- Kosnik, Stephanie            Holy Names H                ND 
 -- McDonald, Hailey             Dorchester                  ND 
 -- Al-Mosri, Zeinab             Catholic Cen                ND 
 -- Silva, Cassandra             Holy Cross C. S.            ND 
 -- Hill, Bailey                 Holy Cross C. S.            ND 
 -- Whitfield, Kendall           Madill, F.E.                ND 
 -- Mitchell, Jenna              Regina Mundi                ND 
 -- Von Geffen, Lynn             Holy Cross C. S.            ND 
 -- Karelse, Amanda              Wallaceburg                 ND 
 -- Campbell, Sarah              Sarnia Cits                 ND 
 -- Theisler, Ashley             Oakridge SS                 ND 
 -- Johnston, Katie              Wallaceburg                 ND 
 -- Melady, Becca                St. Anne's                  ND 
 -- Scholten, Rachael            St. Anne's                  ND 
 -- Leveille, Courtney           Sarnia Cits                 ND 
 -- Cunningham, Kate             Sarnia Cits                 ND 
 -- McRae, Mikayla               Lambton Cent                ND 
 -- Ross, Claire                 St. Patrick'                ND 
 -- Schinkel, Dayna              Dorchester                  ND 
 -- Core, Karlie                 Lambton Cent                ND 
 -- Dawes, Alicia                St. Patrick'                ND 
 -- Nienhuis, Carly              St. Patrick'                ND 
 -- Baert, Katie                 St. Patrick'                ND 
 
Girls High Jump Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Drouin, Jillian              St. Patrick'             1.70m 
  2 DeGroot, Leanne              St Christoph             1.66m 
  3 Johnson, Katie               Mother Teres             1.60m 
  4 Watson, Kathryn              Strathroy DC            J1.60m 
  5 MacFarlane, Chantielle       St. Clair SS             1.55m 
  6 Cook, Amy                    Madill, F.E.             1.50m 
  6 Clarke, Justine              South Huron              1.50m 
  8 Souligny, Christine          St. Thoma SS            J1.50m 
  9 VanOsch, Rachel              St. Anne's              J1.50m 
 10 Wilbur, Tiffany              Wallaceburg              1.45m 
 10 Hiemstra, Christina          Dorchester               1.45m 
 10 Van Leerzem, Jaclyn          Lambton Cent             1.45m 
 12 Core, Mallory                North Lambto            J1.45m 
 13 Dodge, Lindsay               Strathroy DC            J1.45m 
 13 Van Osch, Kylen              South Huron             J1.45m 
 16 Staley, Jacqui               Cardinal Car             1.40m 
 16 Howard, Nikki                Madill, F.E.             1.40m 
 16 DeGroot, Jen                 St Christoph             1.40m 
 16 Vandereerden, Melissa        St. Thoma SS             1.40m 
 16 Vanderlei, Alexandria        Madill, F.E.             1.40m 
 16 Wroblewska, Edyta            St.Thomas Aq             1.40m 
 16 Keane, Jenna                 Northern Civ             1.40m 
 16 Taylor, Krystal              Northern Civ             1.40m 
 24 Routhier, Michelle           Northern Civ             1.35m 
 24 Korosec, Lauren              St Christoph             1.35m 
 24 Labow, Jess                  St.Thomas Aq             1.35m 
 -- Westmass, Krista             Essex Dhs-Es                NH 
 -- Anderson-Armstrong, Jess     Lambton Cent                NH 
 -- Sellery, Maria               Oakridge SS                 NH 
 
Girls Long Jump Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Drouin, Jillian              St. Patrick'             4.62m 
  2 White, Kirsten               Huron Park S             4.47m 
  3 Ferguson, Treena             St. Patrick'             4.43m 
  4 Westcott, Karen              Northern Civ             4.42m 
  5 Nickels, Jaclyn              St. Clair SS             4.41m 
  6 De Boer, Justine             Lambton Cent             4.35m 
  7 Athela, Elina                Lambton Cent             4.33m 
  8 Groen, Linda                 Madill, F.E.             4.17m 
  8 Semeniuk, Carlena            Dorchester               4.17m 
 10 Bach, Jill                   Sarnia Cits              4.16m 
 11 Dolbear, Lyndsay             St. Patrick'             4.14m 
 12 Anstett, Brenna              South Huron              4.12m 
 13 Watson, Sarah                South Huron              4.07m 
 14 Brabender, Jessica           Strathroy DC             4.06m 
 15 Gosnell, Laura               Oakridge SS              4.05m 
 16 McKay, Lindsay               Oakridge SS              4.03m 
 17 Dobbin, Brandi               Lambton Cent             3.98m 
 18 McGoldrick, Liane            Northern Civ             3.97m 
 19 Groulx, Alison               Mother Teres             3.95m 
 20 Kohut, Carissa               St Christoph             3.92m 
 21 Foster, Kiersten             Dorchester               3.80m 
 22 Sovie, Jillian               St. Thoma SS             3.77m 
 23 Dodge, Lindsay               Strathroy DC             3.76m 
 24 McAuley, Melissa             St. Patrick'             3.74m 
 25 Ross, Sarah                  Oakridge SS              3.73m 
 25 Seabrook, Lauren             Lucas, A.B.              3.73m 
 27 Askes, Elizabeth             Madill, F.E.             3.70m 
 28 Vanos, Leah                  St.Thomas Aq             3.66m 
 29 Montieth, Jenna              St.Thomas Aq             3.65m 
 30 McCormick, Sarah             Oakridge SS              3.60m 
 31 Drake, Trudy                 Catholic Cen             3.57m 
 32 Anderson-Armstrong, Jess     Lambton Cent             3.53m 
 33 Bass, Bethany                Northern Civ             3.50m 
 34 Godyers, Meghan              Dorchester               3.47m 
 35 Jansen, Vanessa              Holy Cross C. S.         3.44m 
 36 Sanieson, Leannne            Lucas, A.B.              3.37m 
 37 Buscema, Nicole              St Christoph             3.36m 
 38 VanKempen, Kim               St. Clair SS             3.35m 
 39 Sparks, Carlin               St. Michael              3.32m 
 40 Perischetti, Laura           St Christoph             3.31m 
 41 Hiemstra, Christina          Dorchester               3.26m 
 42 Brown, Alecia                St.Thomas Aq             3.14m 
 43 Lacina, Mariel               Oakridge SS              3.10m 
 44 Rivas, Yesenia               Catholic Cen             3.05m 
 45 Laird, Danielle              St. Patrick'             3.03m 
 46 Watson, Katie                St Christoph             2.94m 
 47 Vine, Jenn                   St.Thomas Aq             2.93m 
 48 O'Neill, Kylie               Dorchester               2.91m 
 -- Smith, Steph                 St. Michael               FOUL 
 -- Woghiren, Uwilia             Catholic Cen              FOUL 
 
Girls Triple Jump Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Campbell, Meagan             Madill, F.E.            10.73m 
  2 White, Kirsten               Huron Park S             9.87m 
  3 Clarke, Michelle             Lambton Cent             9.69m 
  4 Westcott, Karen              Northern Civ             9.68m 
  5 Ross, Sarah                  Oakridge SS              9.55m 
  6 Watson, Sarah                South Huron              9.50m 
  7 Kohlmeier, Mallory           Northern Civ             9.49m 
  8 Anstett, Brenna              South Huron              9.39m 
  9 Athela, Elina                Lambton Cent             9.32m 
 10 Nickels, Jaclyn              St. Clair SS             9.26m 
 11 Stephenson, Kate             Oakridge SS              9.19m 
 12 Hinton, Emily                Strathroy DC             9.14m 
 13 Maness, Lacey                MacKenzie, A             9.11m 
 14 Brabender, Jessica           Strathroy DC             8.97m 
 15 Sovie, Jillian               St. Thoma SS             8.94m 
 16 Bogaert, Kandice             Lambton Cent             8.69m 
 17 Ferguson, Treena             St. Patrick'             8.62m 
 18 McLeod, Brianna              Northern Civ             8.53m 
 19 Scott, Jaime                 Holy Names H             8.50m 
 20 Sanieson, Leannne            Lucas, A.B.              8.48m 
 21 Woghiren, Uwilia             Catholic Cen             8.28m 
 22 Lorscheidt, Kelly            Lucas, A.B.              8.08m 
 22 Phillips, Rachel             Dorchester               8.08m 
 24 Perischetti, Laura           St Christoph             8.01m 
 25 Stintson, Laura              St.Thomas Aq             7.74m 
 25 Jansen, Vanessa              Holy Cross C. S.         7.74m 
 27 Dolbear, Lyndsay             St. Patrick'             7.68m 
 28 Vine, Jenn                   St.Thomas Aq             7.43m 
 29 Smith, Steph                 St. Michael              7.40m 
 30 O'Neill, Kylie               Dorchester               7.39m 
 31 Downie, Sarah                North Lambto             7.37m 
 32 Sparks, Carlin               St. Michael              7.32m 
 33 Cote, Melissa                St.Thomas Aq             7.21m 
 34 Montieth, Jenna              St.Thomas Aq             7.13m 
 35 Dare, Crystal                North Lambto             7.04m 
 -- Roberts, Maggie              South Huron               FOUL 
 -- Bass, Bethany                Northern Civ              FOUL 
 -- Foster, Kiersten             Dorchester                FOUL 
 
Girls Shot Put Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Weaver, Meghan               Lucas, A.B.             12.70m 
  2 Lane, Diana                  Mother Teres             9.68m 
  3 Lane, Heather                Oakridge SS              9.56m 
  4 Wachna, Beth                 Holy Names H             9.46m 
  5 Lyons, Kelly                 Northern Civ             9.45m 
  6 Ross, Kendall                Northern Civ             9.34m 
  7 Wilson, Laura                Sarnia Cits              9.28m 
  8 Van Aert, Laura              Holy Cross C. S.         8.86m 
  9 Williams, Natalie            St. Patrick'             8.83m 
 10 Kwiatkowski, Daniella        Catholic Cen             8.66m 
 11 Fischer, Tammy               Madill, F.E.             8.58m 
 12 George, Gabrielle            North Lambto             8.52m 
 13 Gaunt, Ashley                Madill, F.E.             8.45m 
 14 George, Natasha              North Lambto             8.26m 
 15 Killoran, Kelly              St Christoph             8.22m 
 16 Gaba, Danielle               Catholic Cen             8.13m 
 17 Purves, Kelsey               St. Clair SS             8.03m 
 18 Helps, Lyndsey               Lambton Cent             7.73m 
 19 Cowell, Kayla                Lambton Cent             7.72m 
 20 Moxley, Erin                 St.Thomas Aq             7.68m 
 21 Elliott, Kerri               Mitchell Dhs             7.67m 
 22 Weaver, Katie                Lucas, A.B.              7.64m 
 23 Reinholt, Sarah              Northern Civ             7.47m 
 24 Kwiatkowski, Gabriella       Catholic Cen             7.43m 
 25 Scott, Jes                   Sarnia Cits              7.28m 
 26 Androchuk, Bethany           St Christoph             7.16m 
 27 Schouten, Maartje            Lambton Cent             7.04m 
 28 Park, Meghan                 Lambton Cent             7.00m 
 29 MacPherson, Kim              Sarnia Cits              6.97m 
 30 Powers, Nicole               Holy Names H             6.87m 
 31 Alsafe, Lama                 Kennedy, Hon             6.68m 
 32 Stintson, Laura              St.Thomas Aq             6.63m 
 33 Banninga, Alyssa             St. Clair SS             6.57m 
 34 Day, Michele                 Holy Cross C. S.         6.51m 
 35 Clark, Amanda                Northern Civ             6.47m 
 36 Westfall, Erica              St. Clair SS             6.30m 
 37 VanVliet, Alex               St. Clair SS             6.22m 
 38 Salvador, Sara               Holy Cross C. S.         6.17m 
 39 VanLogtenstein, Kim          St.Thomas Aq             6.11m 
 40 Fillion, Amanda              Sarnia Cits              5.43m 
 41 Forsey, Diane                Strathroy DC             5.07m 
 42 Goodhew, Amanda              St. Michael              5.00m 
 43 Areveoo, Virginia            Holy Cross C. S.         4.98m 
 44 Wilbur, Trish                Holy Names H             4.82m 
 
Girls Discus Throw Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Weaver, Meghan               Lucas, A.B.             41.27m 
  2 VanAmersfoot, Kerissa        Madill, F.E.            33.41m 
  3 Wachna, Beth                 Holy Names H            28.54m 
  4 Gaunt, Ashley                Madill, F.E.            28.07m 
  5 Lane, Diana                  Mother Teres            27.37m 
  6 George, Natasha              North Lambto            26.53m 
  7 Hay, Marilyn                 Sarnia Cits             26.26m 
  8 Westfall, Jamie              St. Clair SS            25.99m 
  9 George, Gabrielle            North Lambto            25.98m 
 10 Schrumm, Holly               Northern Civ            25.95m 
 11 Fischer, Tammy               Madill, F.E.            25.87m 
 12 Westfall, Erica              St. Clair SS            23.62m 
 13 Lane, Heather                Oakridge SS             23.59m 
 14 Scott, Jes                   Sarnia Cits             22.98m 
 15 Hendrikx, Emily              Holy Cross C. S.        22.84m 
 16 Humphrey, Kelsie             Northern Civ            22.15m 
 17 Meier, Nicole                Madill, F.E.            21.45m 
 18 Cameron, Chelsea             Mother Teres            21.44m 
 19 Elliott, Kerri               Mitchell Dhs            21.42m 
 20 Cox, Nicole                  St.Thomas Aq            20.62m 
 21 Weston, Katie                Widdifield              20.39m 
 22 Sykes, Kathy                 St Christoph            20.32m 
 23 Jatanna, Sara                Holy Names H            20.17m 
 24 Weaver, Katie                Lucas, A.B.             19.54m 
 25 Kwiatkowski, Daniella        Catholic Cen            19.51m 
 26 Coon, Ainsly                 Holy Cross C. S.        18.72m 
 27 Healy, Tara                  Holy Cross C. S.        18.62m 
 28 Ross, Cassey                 St. Clair SS            18.44m 
 29 Vasalidis, Amanda            Holy Names H            18.31m 
 30 DeGroot, Jen                 St Christoph            18.24m 
 31 Phillips, Rachel             Dorchester              18.16m 
 -- Anei, Aluad                  Catholic Cen              FOUL 
 -- Kivisto, Allison             Holy Names H              FOUL 
 -- Miller, Kristina             South Huron               FOUL 
 -- Salvador, Sara               Holy Cross C. S.          FOUL 
 -- Diesbourg, Tara              Cardinal Car              FOUL 
 -- Beal, Tonya                  Catholic Cen              FOUL 
 -- Babula, Rachel               Lambton Cent              FOUL 
 -- Chapman, Meghan              Lambton Cent              FOUL 
 -- Thompson, Tara               Lambton Cent              FOUL 
 -- Warwick, Jessica             Lambton Cent              FOUL 
 -- Frayne, Alaina               North Lambto              FOUL 
 -- Carranza, Karen              Mother Teres              FOUL 
 -- Wicocks, Brittney            Northern Civ              FOUL 
 -- Brouwer, Sarah               Northern Civ              FOUL 
 -- Lawson, Kira                 St.Thomas Aq              FOUL 
 -- McComb, Alycia               Dorchester                FOUL 
 -- Foerster, Jen                St.Thomas Aq              FOUL 
 -- Bucke, Caitlin               St.Thomas Aq              FOUL 
 -- Goodison, Julie              St Christoph              FOUL 
 -- Gillis, Katie                St Christoph              FOUL 
 -- Kwiatkowski, Gabriella       Catholic Cen              FOUL 
 -- Cowell, Christa              Catholic Cen              FOUL 
 
Girls Javelin Throw Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 George, Natasha              North Lambto            35.10m 
  2 Lane, Heather                Oakridge SS             32.68m 
  3 Weston, Katie                Widdifield              31.20m 
  4 Johnson, Katie               Mother Teres            29.80m 
  5 Humphrey, Kelsie             Northern Civ            28.78m 
  6 Schrumm, Holly               Northern Civ            28.74m 
  7 Wilson, Lisa                 Sarnia Cits             27.80m 
  8 Alsafe, Lama                 Kennedy, Hon            26.08m 
  9 Jatanna, Sara                Holy Names H            25.95m 
 10 Day, Michele                 Holy Cross C. S.        25.79m 
 11 Vasalidis, Amanda            Holy Names H            25.50m 
 12 Campbell, Alida              North Lambto            25.10m 
 13 Hendrikx, Emily              Holy Cross C. S.        25.08m 
 14 Lyons, Kelly                 Northern Civ            24.30m 
 15 McComb, Alycia               Dorchester              23.46m 
 16 VanVliet, Alex               St. Clair SS            23.26m 
 17 Coon, Ainsly                 Holy Cross C. S.        22.76m 
 18 Belanger, Caitlyn            Holy Names H            21.87m 
 -- Cox, Nicole                  St.Thomas Aq              FOUL 
 -- Kivisto, Allison             Holy Names H              FOUL 
 -- Foerster, Jen                St.Thomas Aq              FOUL 
 -- Areveoo, Virginia            Holy Cross C. S.          FOUL 
 -- Diesbourg, Tara              Cardinal Car              FOUL 
 -- Harris, Megan                St Christoph              FOUL 
 -- Beal, Tonya                  Catholic Cen              FOUL 
 -- Sovie, Jillian               St. Thoma SS              FOUL 
 -- Clark, Amanda                Northern Civ              FOUL 
 -- Robertson, Lisa              Northern Civ              FOUL 
 -- Miner, Pam                   North Lambto              FOUL 
 -- Wicocks, Brittney            Northern Civ              FOUL 
 -- Brouwer, Sarah               Northern Civ              FOUL 
 -- Fischer, Tammy               Madill, F.E.              FOUL 
 -- Carranza, Karen              Mother Teres              FOUL 
 -- MacPherson, Kim              Sarnia Cits               FOUL 
 -- VanAmersfoot, Kerissa        Madill, F.E.              FOUL 
 -- Ross, Cassey                 St. Clair SS              FOUL 
 -- Purves, Kelsey               St. Clair SS              FOUL 
 -- Wilson, Sarah                St Christoph              FOUL 
 -- Sykes, Kathy                 St Christoph              FOUL 
 -- Lebert, Joy                  Lambton Cent              FOUL 
 -- Thompson, Kelly              Lambton Cent              FOUL 
 -- Smith, Annie                 Lambton Cent              FOUL 
 -- Minten, Laurie               Lambton Cent              FOUL 
 
Boys High Jump Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Baetz, Kevin                 Mitchell Dhs             1.77m 
  2 Corbett, Adam                Madill, F.E.            J1.77m 
  3 Bilcke, Tim                  South Huron              1.74m 
  4 Gorzeman, Ben                Lambton Cent             1.69m 
  5 Honig, Kevin                 Northern Civ             1.64m 
  5 D'Amore, Don                 St. Thoma SS             1.64m 
  7 Allen, Kenny                 South Huron             J1.64m 
  8 Dennis, Patrick              St Christoph            J1.64m 
  9 Cyr, Luke                    Mother Teres             1.57m 
  9 Wright, Ian                  St. Patrick'             1.57m 
  9 Knip, Tyler                  South Huron              1.57m 
  9 Moreau-Tucker, Brent         Kennedy, Hon             1.57m 
  9 Tuer, Don                    Mitchell Dhs             1.57m 
  9 Campbell, David              North Lambto             1.57m 
  9 Lambert, Mike                St. Anne's               1.57m 
  9 Langille, Aaron              St. Patrick'             1.57m 
  9 Hopkins, Chris               Northern Civ             1.57m 
 18 Farquhar, Brandon            Dorchester               1.50m 
 18 Vroom, Paul                  Lambton Cent             1.50m 
 18 Thompson, Riley              Lambton Cent             1.50m 
 18 Dietrich, John               Mother Teres             1.50m 
 18 Verkley, Scott               Strathroy DC             1.50m 
 18 Collacatt, Ben               St Christoph             1.50m 
 24 Dunn, Mark                   St. Thoma SS             1.45m 
 24 Trewethy, Mark               Westminster              1.45m 
 24 Jardine, Peter               St.Thomas Aq             1.45m 
 -- Booth, Joey                  Dorchester                  NH 
 
Boys Long Jump Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Noel, Malcolm                Catholic Cen             5.34m 
  2 Johnson, Andrew              Westminster              5.27m 
  3 Ohl, Curtis                  St. Michael              5.08m 
  4 Langille, Aaron              St. Patrick'             5.06m 
  5 Eden, Chris                  College Aven             5.02m 
  6 Mclellan, Greg               Northern Civ             4.94m 
  7 Lambert, Mike                St. Anne's               4.87m 
  8 Cybuski, Ben                 Huron Park S             4.72m 
  9 Smit, Nathan                 St. Patrick'             4.69m 
 10 Andary, Joey                 Cardinal Car             4.67m 
 11 Therien, Brian               Central Elgi             4.65m 
 12 Constantino, Aldouin         St. Thoma SS             4.61m 
 13 Lounsbury, Ryan              Sarnia Cits              4.54m 
 14 Adam, Corey                  Holy Names H             4.46m 
 14 Rosati, Ryan                 St. Thoma SS             4.46m 
 16 Thoren, Eddie                Strathroy DC             4.35m 
 17 McCurry, Cory                Northern Civ             4.22m 
 18 Nabien, Justin               St.Thomas Aq             4.10m 
 19 Jacobs, A. J.                Mother Teres             3.95m 
 20 Cochran, Paul                Northern Civ             3.85m 
 21 Topham, Greg                 Dorchester               3.82m 
 22 Thompson, Steve              Sarnia Cits              3.79m 
 23 Bruulsema, Corey             St. Michael              3.71m 
 23 Goodwin, Jermain             Westminster              3.71m 
 25 Vandendrieshe, Ryan          Holy Cross C. S.         2.71m 
 -- McAuslan, Jordan             South Huron               FOUL 
 
Boys Triple Jump Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Sanderson, Derek             Madill, F.E.            11.42m 
  2 Bambury, Travis              St. Clair SS            11.38m 
  3 Langille, Aaron              St. Patrick'            10.91m 
  4 Smit, Nathan                 St. Patrick'            10.50m 
  5 Knip, Tyler                  South Huron             10.28m 
  6 Ernesto, Ramsey              Cardinal Car            10.19m 
  7 Constantino, Aldouin         St. Thoma SS            10.15m 
  8 Corbett, Chris               Madill, F.E.            10.10m 
  9 D'Amore, Don                 St. Thoma SS             9.96m 
 10 Steblin, Jon                 Oakridge SS              9.76m 
 11 Rainsberry, Craig            Lambton Cent             9.47m 
 12 Vroom, Paul                  Lambton Cent             9.38m 
 13 McAuslan, Jordan             South Huron              9.03m 
 14 Topham, Greg                 Dorchester               8.41m 
 15 Greenwood, Brendan           St Christoph             8.24m 
 -- Burke, Kevin                 St.Thomas Aq              FOUL 
 
Boys Shot Put Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Crawford, Tyrone             Catholic Cen            14.07m 
  2 Fisher, Jake                 Holy Names H            12.56m 
  3 Babrad, Mike                 St.Thomas Aq            12.02m 
  4 Henry, Mike                  St. Patrick'            11.36m 
  5 Woghiren, Brannon            Catholic Cen            11.32m 
  6 Morasutt, Jake               Essex Dhs-Es            11.00m 
  7 Piccinato, Jeff              Holy Names H            10.38m 
  8 Matthews, Darren             Catholic Cen            10.17m 
  9 Lubus, Philip                St Christoph            10.07m 
 10 Young, Adam                  Madill, F.E.             9.67m 
 11 Canie, Kelly                 St. Patrick'             9.65m 
 12 Perron, Leith                Northern Civ             9.57m 
 13 Burnett, Justin              Northern Civ             9.34m 
 14 Swieck, Evan                 Huron Park S             9.10m 
 14 St. Jacques, Scott           Essex Dhs-Es             9.10m 
 16 Alex, Van Drunen             St. Michael              8.81m 
 17 Maurico, Eurico              Cardinal Car             8.46m 
 18 McKewon, Joey                St Christoph             8.15m 
 19 Gillespie, Aaron             Lambton Cent             7.99m 
 20 Moore, Scott                 St Christoph             7.85m 
 21 Elganzouri, Ahmed            Kennedy, Hon             6.50m 
 22 Hodgson, Brad                St. Patrick'             5.95m 
 23 CaDyre, Matt                 Catholic Cen             5.40m 
 -- Annis, Kyle                  Mitchell Dhs              FOUL 
 -- Futcher, Evan                Lambton Cent              FOUL 
 -- Dent, Mike                   Northern Civ              FOUL 
 -- Hamlym, Glen                 St. Clair SS              FOUL 
 
Boys Discus Throw Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Canie, Kelly                 St. Patrick'            38.43m 
  2 Woghiren, Brannon            Catholic Cen            37.13m 
  3 Fisher, Jake                 Holy Names H            37.09m 
  4 Piccinato, Jeff              Holy Names H            36.75m 
  5 Crawford, Tyrone             Catholic Cen            36.44m 
  6 Annis, Kyle                  Mitchell Dhs            31.24m 
  7 Perron, Leith                Northern Civ            30.96m 
  8 Dent, Mike                   Northern Civ            30.84m 
  9 Young, Adam                  Madill, F.E.            29.99m 
 10 Rainsberry, Craig            Lambton Cent            29.84m 
 11 Babrad, Mike                 St.Thomas Aq            29.64m 
 12 Burnett, Justin              Northern Civ            29.57m 
 13 Steele, Brandon              St. Michael              9.25m 
 -- Zambito, Zachary             St.Thomas Aq              FOUL 
 -- Belanger, bretn              St Christoph              FOUL 
 -- Nabien, Justin               St.Thomas Aq              FOUL 
 -- Sturat, Justin               Northern Civ              FOUL 
 -- Garbaty, Casey               Northern Civ              FOUL 
 -- Morasutt, Jake               Essex Dhs-Es              FOUL 
 -- Handbidge, Evan              Mother Teres              FOUL 
 -- Easterby, Brian              Northern Civ              FOUL 
 -- Gillespie, Aaron             Lambton Cent              FOUL 
 -- Goodacre, Jed                Lambton Cent              FOUL 
 -- Schroder, David              College Aven              FOUL 
 -- Hodgson, Brad                St. Patrick'              FOUL 
 
Boys Javelin Throw Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Swieck, Evan                 Huron Park S            38.84m 
  2 Garbaty, Casey               Northern Civ            36.47m 
  3 Christie, Mac                South Huron             35.85m 
  4 St. Jacques, Scott           Essex Dhs-Es            35.56m 
  5 Baetz, Kevin                 Mitchell Dhs            33.48m 
  6 Murray, Josh                 St. Patrick'            32.35m 
  7 Sanderson, Kyle              Westminster             32.29m 
 -- Overholt, Kevin              St. Clair SS              FOUL 
 -- Chodkiewicz, Steven          St Christoph              FOUL 
 -- DeBoer, Joey                 Lambton Cent              FOUL 
 -- Goodacre, Jed                Lambton Cent              FOUL 
 -- Carr, Ryan                   St. Clair SS              FOUL 
 -- Vandendrieshe, Ryan          Holy Cross C. S.          FOUL 
 -- Overdulve, Dan               Holy Cross C. S.          FOUL 
 -- Young, Adam                  Madill, F.E.              FOUL 
 -- Burke, Kevin                 St.Thomas Aq              FOUL 
 -- Regier, Mike                 South Huron               FOUL 
 -- Sturat, Justin               Northern Civ              FOUL 
 -- Easterby, Brian              Northern Civ              FOUL 
 -- Monteith, Dan                Essex Dhs-Es              FOUL 
 -- Morton, Graham               Mother Teres              FOUL 
 -- Elganzouri, Ahmed            Kennedy, Hon              FOUL 
 -- Dawson, Michael              Northern Civ              FOUL 
 -- Canie, Kelly                 St. Patrick'              FOUL 
 -- Wookey, Matt                 St. Patrick'              FOUL 
 -- Futcher, Evan                Lambton Cent              FOUL 
 -- Alex, Van Drunen             St. Michael               FOUL 
 -- Bruulsema, Corey             St. Michael               FOUL 
 -- Schroder, David              College Aven              FOUL 
 
Boys Shot Put Junior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Szabo, Jamie                 St Christoph            15.13m 
  2 Athanasopoulos, Billy        St Christoph            14.38m 
  3 Wilson, Josh                 Lambton Cent            14.31m 
  4 Pitts, Joe                   Kennedy, Hon            14.10m 
  5 Brendan-McBride, Devin       St.Thomas Aq            13.62m 
  6 McAlpine, Kipp               Northern Civ            13.38m 
  7 McCormick, Brandon           Mother Teres            12.32m 
  8 Barkauskas, Ryan             St.Thomas Aq            12.17m 
  9 McCaskill, Micah             St. Clair SS            11.98m 
 10 Truax, Steve                 Oakridge SS             11.97m 
 11 Smith, Paul                  Holy Names H            11.51m 
 12 George, Dave                 St Christoph            11.44m 
 13 Allen, Matt                  St. Clair SS            11.41m 
 14 Didiomete, Devin             St. Michael             11.37m 
 15 Codyre, Mike                 Catholic Cen            11.34m 
 16 Skinner, Tom                 Mitchell Dhs            11.20m 
 17 Denis, Andrew                Holy Names H            10.95m 
 18 Taylor, Brady                St Christoph            10.64m 
 19 Lepine, Norm                 St. Patrick'            10.62m 
 20 Griffin, Chris               St. Clair SS            10.42m 
 21 Bluemke, Peter               Mitchell Dhs            10.32m 
 22 Hadden, Taylor               Sarnia Cits             10.30m 
 23 Polecelli, Tom               St Christoph            10.21m 
 24 Ryan, Sean                   St. Michael             10.15m 
 25 Ardy, George                 Oakridge SS              8.88m 
 26 March, Denary                St. Michael              8.16m 
 27 Steele, Brandon              St. Michael              3.85m 
 
Boys Discus Throw Junior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Wilson, Josh                 Lambton Cent            50.60m 
  2 McAlpine, Kipp               Northern Civ            42.23m 
  3 Barkauskas, Ryan             St.Thomas Aq            40.15m 
  4 Anderen, Chris               St Christoph            37.93m 
  5 Truax, Steve                 Oakridge SS             37.71m 
  6 Fisher, Eric                 St Christoph            37.32m 
  7 Pitts, Joe                   Kennedy, Hon            36.44m 
  8 Archer, Jamie                St. Clair SS            36.02m 
  9 Baggio, Dan                  Holy Names H            35.81m 
 10 Tuttle, Jason                Lambton Cent            34.54m 
 11 Butler, Cody                 Lambton Cent            34.46m 
 12 Daynard, Brandon             Kennedy, Hon            34.25m 
 13 Dykstra, James               Huron Park S            33.85m 
 14 Hadden, Taylor               Sarnia Cits             32.74m 
 15 Reis, Brett                  Mitchell Dhs            31.26m 
 16 Griffin, Chris               St. Clair SS            30.62m 
 17 Down, Mike                   Holy Cross C. S.        30.61m 
 18 Codyre, Mike                 Catholic Cen            30.16m 
 -- Brendan-McBride, Devin       St.Thomas Aq              FOUL 
 -- Eberhard, Ben                Kennedy, Hon              FOUL 
 -- Ardy, George                 Oakridge SS               FOUL 
 -- Somerville, Alex             Kennedy, Hon              FOUL 
 -- McCaskill, Micah             St. Clair SS              FOUL 
 -- Taylor, Brady                St Christoph              FOUL 
 -- Minten, Ted                  Lambton Cent              FOUL 
 
Boys Javelin Throw Junior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Daynard, Brandon             Kennedy, Hon            52.50m 
  2 Truax, Steve                 Oakridge SS             43.18m 
  3 Baggio, Dan                  Holy Names H            42.54m 
  4 Vandeburg, Bradey            Strathroy DC            42.30m 
  5 McCrae, Cory                 St. Clair SS            42.20m 
  6 Nymeyer, Brett               St. Michael             39.68m 
  7 Boerson, Scott               St. Michael             38.90m 
  8 Butler, Cody                 Lambton Cent            38.09m 
  9 McCue, Joe                   St. Anne's              37.53m 
 10 Klazinga, Julian             St. Clair SS            37.30m 
 11 Reis, Brett                  Mitchell Dhs            37.20m 
 12 McCormick, Brandon           Mother Teres            36.58m 
 13 Pollicelli, Tom              St Christoph            35.40m 
 14 Gemus, Corey                 St. Thoma SS            35.30m 
 15 Steele, Brandon              St. Michael              8.52m 
 
Boys Shot Put Senior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Miller, Mike                 St. Joseph's            15.76m 
  2 Ysebaert, Andy               Sarnia Cits             15.03m 
  3 Livingston, Zack             Holy Names H            14.87m 
  4 Bloxam, Cole                 Northern Civ            13.83m 
  5 Morencie, Matt               Holy Names H            13.05m 
  6 Boucher, James               Holy Names H            12.86m 
  7 Salloum, George              Catholic Cen            12.77m 
  8 Mortensen, Lars              Sarnia Cits             11.77m 
  9 Mooney, Skyler               St Christoph            11.59m 
 10 Kennedy, Trevor              St Christoph            11.54m 
 11 Bonner, Brendan              Dorchester              11.48m 
 12 Fader, Derek                 Northern Civ            11.21m 
 13 Salloum, Milad               Catholic Cen            11.20m 
 14 Holmes, Graham               Sarnia Cits             10.76m 
 15 Gingerich, Dave              St. Anne's              10.59m 
 16 Beck, John                   Lucas, A.B.             10.51m 
 17 MacDonald, Evan              Huron Park S            10.22m 
 18 Dresser, Chris               Cardinal Car            10.11m 
 19 Mason, Dennis                Northern Civ            10.04m 
 20 Meisenheimer, Jon            St.Thomas Aq             9.67m 
 21 Dockins, Sean                Lambton Cent             9.50m 
 22 Dye, Travis                  Dorchester               9.41m 
 23 Mastronardi, Steve           Cardinal Car             9.19m 
 24 Williamson, Jordan           MacKenzie, A             8.87m 
 25 Hanly, Corey                 Northern Civ             8.64m 
 26 Fuerth, Nathan               Cardinal Car             8.60m 
 27 Brimmer, Nathan              St Christoph             8.52m 
 28 White, Trevor                Sarnia Cits              7.56m 
 
Boys Discus Throw Senior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Livingston, Zack             Holy Names H            44.97m 
  2 Miller, Mike                 St. Joseph's            39.62m 
  3 Ysebaert, Andy               Sarnia Cits             37.99m 
  4 Hanly, Corey                 Northern Civ            34.29m 
  5 Meisenheimer, Jon            St.Thomas Aq            33.16m 
  6 Skinner, Jason               Regina Mundi            32.92m 
  7 Brimmer, Nathan              St Christoph            32.55m 
  8 Bonner, Brendan              Dorchester              32.40m 
  9 Boucher, James               Holy Names H            32.14m 
 10 Salloum, Milad               Catholic Cen            31.87m 
 11 Williamson, Jordan           MacKenzie, A            26.47m 
 12 Silverthorn, Craig           MacKenzie, A            17.44m 
 13 Monk, Evan                   MacKenzie, A            13.38m 
 -- Renaud, Chris                Cardinal Car              FOUL 
 -- Bedard, Brandon              Cardinal Car              FOUL 
 -- Garrison, Glenn              Catholic Cen              FOUL 
 -- Van Bergan, Jeff             South Huron               FOUL 
 -- MacDonald, Evan              Huron Park S              FOUL 
 -- Dockins, Sean                Lambton Cent              FOUL 
 -- Quintal, Ryan                Regina Mundi              FOUL 
 -- Vukotic, Nick                Kennedy, Hon              FOUL 
 -- Roberts, Spencer             Lambton Cent              FOUL 
 -- Mason, Dennis                Northern Civ              FOUL 
 -- Grad, David                  St Christoph              FOUL 
 -- Banninga, Jordan             St. Clair SS              FOUL 
 -- Van Bakel, Shaun             St. Anne's                FOUL 
 -- Salloum, George              Catholic Cen              FOUL 
 -- Fader, Derek                 Northern Civ              FOUL 
 -- Genge, Andrew                Woodstock                 FOUL 
 
Boys Javelin Throw Senior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Banninga, Jordan             St. Clair SS            53.64m 
  2 Bryce, Kole                  St Christoph            46.62m 
  3 Henry, Ryan                  North Lambto            44.46m 
  4 Beck, John                   Lucas, A.B.             43.78m 
  5 Vukotic, Nick                Kennedy, Hon            42.67m 
  6 Moore, Ryan                  Holy Names H            42.66m 
  7 Renaud, Chris                Cardinal Car            40.84m 
  8 Grant, Jordan                St. Clair SS            39.95m 
  9 Genge, Andrew                Woodstock               39.69m 
 10 Gingerich, Dave              St. Anne's              39.31m 
 11 Jubenville, Bobby            St. Patrick'            38.45m 
 12 Van Bergan, Jeff             South Huron             37.88m 
 13 Jones, Jon                   Sarnia Cits             37.74m 
 14 Darbyson, Adam               St. Clair SS            37.61m 
 15 Bloxam, Cole                 Northern Civ            36.98m 
 16 Verroer, DJ                  North Lambto            36.43m 
 17 Walkom, Jake                 Mitchell Dhs            35.04m 
 18 Longworth, Lenny             Sarnia Cits             34.64m 
 19 Dye, Travis                  Dorchester              30.91m 
 20 O'Brien, Wendell             St. Patrick'            30.81m 
 21 Buis, Kenzie                 Dorchester              27.76m 
 22 Roberts, Spencer             Lambton Cent            26.98m 
 23 Moffat, Adam                 Kennedy, Hon            26.78m 
 24 Slotwinski, Matt             Northern Civ            26.77m 
 25 Kenneday, Colin              Lambton Cent            21.99m 
 26 Van Bakel, Shaun             St. Anne's              21.48m 
 27 Lenna, Kyle                  Northern Civ            19.56m 
 -- Bissonnette, Lee             St. Patrick'                ND 
 -- Herron, Blair                St. Patrick'                ND 
 
Boys High Jump Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Huey, Brad                   Lambton Cent             1.91m 
  2 Metcalfe, Wade               Lambton Cent            J1.91m 
  3 McCue, Jed                   St. Anne's               1.85m 
  4 Langan, Josh                 Oakridge SS              1.80m 
  5 Shepard, Mitch               John Paul II            J1.80m 
  5 Szabo, Brian                 St Christoph            J1.80m 
  7 Pumple, Jesse                St Christoph            J1.80m 
  7 MacSween, Tyler              Mother Teres            J1.80m 
  7 Schroder, Martin             College Aven            J1.80m 
 10 Kerr, Jason                  Strathroy DC            J1.80m 
 11 Pettigrew, Brad              North Lambto             1.75m 
 12 Giffels, Justin              St. Clair SS            J1.75m 
 13 Tiggelaar, Travis            St. Clair SS            J1.75m 
 14 Taylor, Tristan              Kennedy, Hon             1.70m 
 15 Mitchell, Tyler              Regina Mundi            J1.70m 
 16 Genge, Andrew                Woodstock                1.65m 
 16 Baillie, Jared               Huron Park S             1.65m 
 18 Gulliver, Lee                Madill, F.E.            J1.65m 
 19 Baehmish, Spencer            South Huron             J1.65m 
 20 Geddes, Travis               Catholic Cen            J1.65m 
 21 Hill, Justin                 Madill, F.E.             1.60m 
 22 Lebert, Rich                 Lambton Cent            J1.60m 
 23 Deroon, A J                  Northern Civ             1.55m 
 24 Dresser, Chris               Cardinal Car             1.50m 
 24 Landon, Keith                Dorchester               1.50m 
 24 Davidson, Tyler              St Christoph             1.50m 
 24 Guigno, Andrew               St.Thomas Aq             1.50m 
 24 Damphouse, Derek             Cardinal Car             1.50m 
 -- Cocozzoli, Angelo            St. Patrick'                NH 
 -- Price, Chad                  Regina Mundi                NH 
 
Boys Long Jump Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Judge, Andrew                John Paul II             6.57m 
  2 Nickels, Rob                 St. Clair SS             6.10m 
  3 Lapensee, Ryan               St. Thoma SS             5.68m 
  4 Balint, Tristan              Holy Cross C. S.         5.66m 
  5 George, Andrew               Cardinal Car             5.58m 
  6 Jillson, Greg                Sarnia Cits              5.57m 
  7 Berry, Stephen               Holy Names H             5.45m 
  8 Langan, Josh                 Oakridge SS              5.43m 
  8 Dionne, Everette             South Huron              5.43m 
 10 Bredow, Tori                 Madill, F.E.             5.38m 
 11 Smith, Jeff                  Sarnia Cits             J5.38m 
 12 Chalmers, Noel               Central Elgi             5.37m 
 13 Surman, Jamie                Northern Civ             5.34m 
 14 Wilcox, Keegan               North Lambto             5.26m 
 15 Baillie, Jared               Huron Park S             5.25m 
 16 Gulliver, Lee                Madill, F.E.             5.24m 
 17 Figliomeni, Sal              Cardinal Car             5.20m 
 18 Huey, Brad                   Lambton Cent             5.12m 
 19 Roberts, David               Holy Names H             5.09m 
 20 Genovesi, Chris              Essex Dhs-Es             5.06m 
 21 Nambayan, Jeff               Holy Names H             5.05m 
 22 Crombeen, Matt               Mother Teres             4.97m 
 23 Geddes, Travis               Catholic Cen             4.78m 
 24 Frankland, Matt              College Aven             4.73m 
 25 Smith, Justin                Mitchell Dhs             4.69m 
 26 Irvine, Luke                 Lucas, A.B.              4.66m 
 26 Calinescu, Andrei            St.Thomas Aq             4.66m 
 28 Baehmish, Spencer            South Huron              4.64m 
 29 Jubenville, Bobby            St. Patrick'             4.59m 
 30 Roduner, Marco               South Huron              4.42m 
 31 Hurlock, Brad                St. Clair SS             4.41m 
 32 Kilpatrick, Korey            Lambton Cent             4.37m 
 33 Verroer, DJ                  North Lambto             4.33m 
 34 Honig, Dave                  Northern Civ             4.25m 
 34 Coyne, Jared                 Catholic Cen             4.25m 
 36 Cocozzoli, Angelo            St. Patrick'             4.15m 
 37 Kulig, Daniel                St Christoph             3.91m 
 38 Hill, Justin                 Madill, F.E.             3.80m 
 39 Gibbons, Keegan              Madill, F.E.             3.22m 
 -- Campbell, Sam                North Lambto              FOUL 
 
Boys Triple Jump Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Judge, Andrew                John Paul II            13.27m 
  2 Nickels, Rob                 St. Clair SS            12.88m 
  3 Binder, David                Essex Dhs-Es            12.76m 
  4 Langan, Josh                 Oakridge SS             11.80m 
  5 Churley, Dustin              St. Clair SS            11.73m 
  6 Kerr, Jason                  Strathroy DC            11.66m 
  7 Dionne, Everette             South Huron             11.41m 
  8 Wilcox, Keegan               North Lambto            11.13m 
  9 Nambayan, Jeff               Holy Names H            11.11m 
 10 Gulliver, Lee                Madill, F.E.            11.02m 
 11 Guthrie, Karl                St. Thoma SS            10.87m 
 12 Roberts, David               Holy Names H            10.83m 
 13 Cabral, Kevin                Cardinal Car            10.81m 
 14 Wookey, Ian                  St. Patrick'            10.43m 
 15 Phromratsamy, Fred           Strathroy DC            10.22m 
 16 Duong, Mike                  St. Clair SS            10.10m 
 17 Kilpatrick, Korey            Lambton Cent             9.77m 
 18 Jakobs, Dave                 Northern Civ             9.61m 
 19 Smith, Justin                Mitchell Dhs             9.45m 
 20 Tiggelaar, Travis            St. Clair SS             9.44m 
 20 Costain, Jeff                St. Patrick'             9.44m 
 22 Roduner, Marco               South Huron              9.41m 
 23 Landon, Keith                Dorchester               9.38m 
 -- Kulig, Daniel                St Christoph              FOUL 
 -- Klumpers, Johny              North Lambto              FOUL 
 -- Vermunt, Dan                 St. Anne's                FOUL 
Post to:
Post as: 
History for St. Patrick's Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2012 1   1    
2011 1   1    
2010 1   1    
2009 1   1    
2008 1   1    
2007 1   1    
2006 1   1    
2005 1   1    
2004 1   1    
2003 1   1    
2002 1   1    
Hashtags:#st-patricks