Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2011 Results - York University High School Indoor Meet

Published by
Shane   on Mar 26 2011, 10:51 PM
York University High School Indoor Meet
Mar 25, 2011 to Mar 26, 2011
Toronto Track & Field Centre, Toronto, ON, CA
 
Men: 60m | 400m | 800m | 1500m | 3k | 60h | 4x200m | Sprint Medley 4,2,2,8 | Shot | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 60m | 400m | 800m | 1500m | 3k | 60h | 4x200m | Sprint Medley 4,2,2,8 | Shot | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 60m Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Collis, Xavier   Father Henry Car 07.40 nwi 1 10
2 Casugay, Johnny   Father Henry Car 07.65 nwi 1 8
3 Tessier, Jay   Espanola 07.66 nwi 1 6
4 Adjei-Bediako, Stephen   Father Henry Car 07.73 nwi 1 5
5 Urich, Kaelan   Sir Allan MacNab 07.81 nwi 1 4
6 Fauvel, Philippe   Sydenham 07.82 nwi 1 3
7 Percy, Blake   Northern - Sarni 07.90 nwi 1 2
-- Kampen, Marshall   Hamilton Distric DNS nwi 1  
 
Mens 60m Junior Back to top
  Name Yr School Semis Wind H# Pts
1 Collis, Xavier   Father Henry Car 07.37 nwi 2  
2 Casugay, Johnny   Father Henry Car 07.63 nwi 1  
3 Tessier, Jay   Espanola 07.73 nwi 2  
4 Urich, Kaelan   Sir Allan MacNab 07.75 nwi 1  
5 Adjei-Bediako, Stephen   Father Henry Car 07.77 nwi 2  
6 Fauvel, Philippe   Sydenham 07.80 nwi 1  
7 Percy, Blake   Northern - Sarni 07.87 nwi 2  
8 Kampen, Marshall   Hamilton Distric 07.88 nwi 2  
9 Shino, Danny   Father Henry Car 07.94 nwi 1  
10 Lane, Adam   Northern - Sarni 07.97 nwi 2  
11 Brown, Cary   Northern - Sarni 08.16 nwi 1  
12 DAVEY, NICHOLAS   St Catharines 08.20 nwi 2  
13 Deschamps, Devan   Espanola 08.35 nwi 1  
-- Zottl, Nick   Northern - Sarni DNS nwi 1  
 
Mens 60m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Collis, Xavier   Father Henry Car 07.36 nwi 2  
2 Casugay, Johnny   Father Henry Car 07.63 nwi 1  
4 Tessier, Jay   Espanola 07.69 nwi 1  
7 Fauvel, Philippe   Sydenham 07.78 nwi 1  
5 Adjei-Bediako, Stephen   Father Henry Car 07.84 nwi 2  
3 Shino, Danny   Father Henry Car 07.91 nwi 3  
6 Urich, Kaelan   Sir Allan MacNab 07.96 nwi 3  
8 Kampen, Marshall   Hamilton Distric 07.99 nwi 3  
9 Lane, Adam   Northern - Sarni 08.11 nwi 2  
10 Brown, Cary   Northern - Sarni 08.20 nwi 3  
11 Zottl, Nick   Northern - Sarni 08.22 nwi 2  
12 DAVEY, NICHOLAS   St Catharines 08.25 nwi 1  
13 Percy, Blake   Northern - Sarni 08.33 nwi 1  
14 Roth, Scott   Hamilton Distric 08.39 nwi 3  
15 Deschamps, Devan   Espanola 08.47 nwi 2  
16 Reynolds, Thorne   Midland Secondar 08.70 nwi 1  
17 Karaouzas, Theo   Northern - Sarni 08.87 nwi 2  
18 Bos, Steve   Guido DeBres 08.92 nwi 1  
 
Mens 60m Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jones, Logan   Father Henry Car 07.49 nwi 1 10
2 Smiley, Mitchell   Northern - Sarni 07.55 nwi 1 8
3 Euraj, Keith   Pine Ridge 07.86 nwi 1 6
4 Charles, Treyion   Father Henry Car 07.92 nwi 1 5
5 Sababura, Stefan   Bishop Tonnos 07.93 nwi 1 4
6 Lucier, Dawson   Bishop Tonnos 07.94 nwi 1 3
7 Asiedu, Terry   Father Henry Car 08.06 nwi 1 2
8 Montgomery, John   Chatham-Kent 08.14 nwi 1 1
 
Mens 60m Midget Back to top
  Name Yr School Semis Wind H# Pts
1 Jones, Logan   Father Henry Car 07.53 nwi 1  
2 Smiley, Mitchell   Northern - Sarni 07.67 nwi 2  
3 Euraj, Keith   Pine Ridge 07.82 nwi 2  
4 Charles, Treyion   Father Henry Car 07.84 nwi 1  
5 Lucier, Dawson   Bishop Tonnos 07.93 nwi 1  
7 Sababura, Stefan   Bishop Tonnos 07.95 nwi 1  
8 Montgomery, John   Chatham-Kent 07.99 nwi 1  
6 Asiedu, Terry   Father Henry Car 08.06 nwi 2  
9 Garratt, Danny   Northern - Sarni 08.08 nwi 2  
10 Kennedy, Tyler   Bishop Tonnos 08.12 nwi 1  
11 Johnston, Greg   Chatham-Kent 08.20 nwi 2  
12 Boland, Rashad   Alexander MacKen 08.31 nwi 2  
13 Gambioli, Adam   Hamilton Distric 08.47 nwi 1  
14 Khan, Austin   Northern - Sarni 08.55 nwi 2  
15 Boersma, Mack   Chatham-Kent 08.56 nwi 1  
16 Vanbarneveld, Diedric   Guido DeBres 08.86 nwi 2  
 
Mens 60m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Jones, Logan   Father Henry Car 07.45 nwi 2  
2 Smiley, Mitchell   Northern - Sarni 07.59 nwi 1  
3 Euraj, Keith   Pine Ridge 07.83 nwi 3  
4 Sababura, Stefan   Bishop Tonnos 07.94 nwi 3  
7 Garratt, Danny   Northern - Sarni 07.97 nwi 3  
5 Lucier, Dawson   Bishop Tonnos 08.01 nwi 2  
8 Charles, Treyion   Father Henry Car 08.05 nwi 2  
9 Montgomery, John   Chatham-Kent 08.09 nwi 3  
10 Boland, Rashad   Alexander MacKen 08.21 nwi 3  
6 Asiedu, Terry   Father Henry Car 08.30 nwi 1  
11 Johnston, Greg   Chatham-Kent 08.32 nwi 1  
12 Kennedy, Tyler   Bishop Tonnos 08.33 nwi 1  
13 Gambioli, Adam   Hamilton Distric 08.42 nwi 2  
14 Khan, Austin   Northern - Sarni 08.61 nwi 2  
15 Vanbarneveld, Diedric   Guido DeBres 08.62 nwi 2  
16 Boersma, Mack   Chatham-Kent 08.68 nwi 1  
17 Kong, Isaac   Northern - Sarni 08.83 nwi 3  
18 Sidhu, Manraj   Northern - Sarni 08.92 nwi 1  
-- Osman, Aignta   CW Jefferys DNS nwi 2  
-- Boateng, Jude   Father Henry Car DNS nwi 1  
-- Smalley, Brent   Uxbridge DNS nwi 3  
 
Mens 60m Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Annett, Tyler   Northern - Sarni 06.94 nwi 1 10
2 Addo, Bryan   Father Henry Car 07.03 nwi 1 8
3 Bennett, Kyle   St Augustine - B 07.04 nwi 1 6
4 Bramwell, Drelan   Northern - Sarni 07.07 nwi 1 5
5 Rodney, Brendon   Father Henry Car 07.18 nwi 1 4
6 Smyth, Graham   Chatham-Kent 07.38 nwi 1 3
7 Schallhorn, Steve   Northern - Sarni 07.57 nwi 1 2
-- Gill, Jordan   Pine Ridge DNS nwi 1  
 
Mens 60m Senior Back to top
  Name Yr School Semis Wind H# Pts
1 Bramwell, Drelan   Northern - Sarni 07.06 nwi 2  
3 Addo, Bryan   Father Henry Car 07.10 nwi 2  
5 Bennett, Kyle   St Augustine - B 07.13 nwi 2  
7 Rodney, Brendon   Father Henry Car 07.13 nwi 2  
2 Annett, Tyler   Northern - Sarni 07.25 nwi 1  
4 Smyth, Graham   Chatham-Kent 07.33 nwi 1  
6 Schallhorn, Steve   Northern - Sarni 07.47 nwi 1  
8 Gill, Jordan   Pine Ridge 07.50 nwi 2  
9 Dalmage, Shayne   Father Henry Car 07.51 nwi 2  
10 Barnett, Andre   CW Jefferys 07.52 nwi 2  
11 Bucknor, Nigel   Blessed Mother T 07.53 nwi 1  
12 Olodolphin, Yinka   Innisdale 07.53 nwi 2  
13 Taylor, Brad   Nelson 07.59 nwi 1  
14 Withers, Tyler   Northern - Sarni 07.60 nwi 1  
15 David, Ernest   CW Jefferys 07.62 nwi 1  
16 Jones, Miguel   Blessed Mother T 07.75 nwi 1  
 
Mens 60m Senior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Annett, Tyler   Northern - Sarni 07.02 nwi 3  
6 Bramwell, Drelan   Northern - Sarni 07.09 nwi 3  
2 Addo, Bryan   Father Henry Car 07.11 nwi 4  
7 Dalmage, Shayne   Father Henry Car 07.12 nwi 4  
11 Bennett, Kyle   St Augustine - B 07.26 nwi 3  
3 Rodney, Brendon   Father Henry Car 07.26 nwi 2  
12 Bucknor, Nigel   Blessed Mother T 07.37 nwi 3  
4 Smyth, Graham   Chatham-Kent 07.38 nwi 1  
13 Withers, Tyler   Northern - Sarni 07.53 nwi 4  
8 Schallhorn, Steve   Northern - Sarni 07.53 nwi 2  
14 Barnett, Andre   CW Jefferys 07.54 nwi 2  
9 Taylor, Brad   Nelson 07.54 nwi 1  
15 Olodolphin, Yinka   Innisdale 07.55 nwi 1  
5 Jones, Miguel   Blessed Mother T 07.58 nwi 5  
10 Gill, Jordan   Pine Ridge 07.60 nwi 5  
16 David, Ernest   CW Jefferys 07.64 nwi 1  
17 Bowman, Kevin   Saugeen 07.67 nwi 1  
18 Murawsky, Zachary   Saugeen 07.69 nwi 2  
19 Burch, Kris   Sir Allan MacNab 07.70 nwi 5  
20 Young, Ryan   Northern - Sarni 07.75 nwi 5  
21 Idowu, Dennis   Blessed Mother T 07.78 nwi 1  
22 Jordan, Jermain   Pine Ridge 07.79 nwi 4  
23 Van Dam, Tim   Guido DeBres 07.83 nwi 2  
24 Marcinko, Tyler   Saugeen 07.91 nwi 5  
25 Leung, Kenneth   Sacred Heart Cat 07.96 nwi 3  
26 Flatts-Robinson, Julian   Blessed Mother T 08.10 nwi 3  
27 Best, Trevor   St Maximilian Ko 08.21 nwi 3  
28 Cumberbatch, Kemar   Sir Allan MacNab 08.28 nwi 2  
29 Omar, Sunil   St Catharines 08.33 nwi 4  
30 Hamaguchi, Todd   Chatham-Kent 08.40 nwi 2  
31 Hueniken, Luke   Chatham-Kent 08.40 nwi 1  
32 Privett, Steven   Sir Allan MacNab 08.44 nwi 5  
33 Godwin, Thomas   Saugeen 08.57 nwi 5  
-- Josiah, Andre   Innisdale FS nwi 4  
 
Mens 400m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Huzevka, Jordan   Northern - Sarni 56.09 4 10
2 Trickey, Ben   Sydenham 56.51 4 8
3 Zottl, Nick   Northern - Sarni 56.98 1 6
4 Lane, Adam   Northern - Sarni 57.78 2 5
5 Gambari, Zamaad   St Augustine - B 58.65 1 4
6 Verrips, Jake   Hamilton Distric 59.35 3 3
7 Percy, Blake   Northern - Sarni 59.54 3 2
8 Brown, Cary   Northern - Sarni 59.83 2  
9 Ravensberger, Josh   Guido DeBres 1:00.44 4 1
10 DAVEY, NICHOLAS   St Catharines 1:00.71 2  
11 Kampen, Marshall   Hamilton Distric 1:00.77 1  
12 Whitehead, Azck   Midland Secondar 1:02.98 1  
13 Deschamps, Devan   Espanola 1:03.00 2  
14 Eikelboom, Alex   Guido DeBres 1:03.47 3  
15 Wanders, Dan   Guido DeBres 1:04.38 3  
16 Evershed, Matthew   Sacred Heart Cat 1:04.58 2  
17 Yap, TJ   Hamilton Distric 1:06.82 1  
-- Stewart, Desmond   Laura Secord FS 4  
-- Shino, Danny   Father Henry Car SCR 4  
-- Baptiste, Oneil   Innisdale SCR 4  
 
Mens 400m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jones, Logan   Father Henry Car 55.05 4 10
2 Euraj, Keith   Pine Ridge 58.32 5 8
3 Smiley, Mitchell   Northern - Sarni 59.13 3 6
4 Johnson, Malik   Father Henry Car 59.26 4 5
5 Sababura, Stefan   Bishop Tonnos 1:00.44 2 4
6 McInnes, Chad   Sydenham 1:00.95 1 3
7 Boachie, Nana   Father Henry Car 1:01.40 4 2
8 White, Rob   Saugeen 1:01.50 2 1
9 Garratt, Danny   Northern - Sarni 1:01.62 3  
10 Lindale, Kristoff   Uxbridge 1:02.27 3  
11 Templeton, Matt   Northern - Sarni 1:04.22 1  
12 Dann, Kevin   Northern - Sarni 1:06.09 3  
13 Petrascu, Petru   Pine Ridge 1:11.05 5  
-- John-Baptiste, Brent   Blessed Mother T SCR 5  
-- Vanbarneveld, Diedric   Guido DeBres SCR 5  
-- Charles, Treyion   Father Henry Car SCR 5  
 
Mens 400m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Peters, Hayden   Sydenham 51.62 7 10
2 Huzevka, Brandon   Northern - Sarni 51.74 7 8
3 Josiah, Andre   Innisdale 52.26 8 6
4 Moodie, Triphon   St Joan of Arc - 52.72 7 5
5 Master, Shawn   Northern - Sarni 53.64 5 4
6 Fouzie, Mat   Sydenham 53.70 6 3
7 Bramwell, Drelan   Northern - Sarni 54.13 4 2
8 Birenour, Robert   St Thomas Aquina 55.02 5 1
9 Shibley, Chris   Sydenham 55.52 4  
10 Young, Ryan   Northern - Sarni 55.96 7  
11 Lefebvre, Marc   Uxbridge 56.64 6  
12 Olodolphin, Yinka   Innisdale 56.98 1  
13 Gill, Jordan   Pine Ridge 57.16 4  
14 Bucknor, Nigel   Blessed Mother T 57.58 8  
15 Leung, Kenneth   Sacred Heart Cat 57.99 5  
16 Schallhorn, Steve   Northern - Sarni 58.00 3  
17 Addo, Bryan   Father Henry Car 58.49 7  
18 DEBOER, MIKE   Saugeen 59.15 3  
19 Katigbak, Chris   Chinguacousy 59.15 3  
20 LOOTSMA, DAVE   Saugeen 59.31 3  
21 Barlas, Qasim   CW Jefferys 59.89 2  
22 Cowie, Andrew   Pine Ridge 59.95 1  
23 Van Dam, Tim   Guido DeBres 1:00.12 4  
24 Gaindalall, Sachin   CW Jefferys 1:00.22 2  
25 Haynes, Vidi   Hamilton Distric 1:00.73 4  
26 Barlas, Asad   CW Jefferys 1:01.07 2  
27 Jones, Miguel   Blessed Mother T 1:03.01 8  
-- Rodney, Brendon   Father Henry Car FS 8  
-- Ridenour, Robert   St Thomas Aquina SCR 8  
-- Robinson, Patrick   Chinguacousy SCR 8  
-- Omorodian, Jacob   Sacred Heart Cat SCR 8  
-- Gentles, Matthew   Father Henry Car SCR 8  
-- Brown, Jayden   Pine Ridge SCR 8  
-- Atwell, Aaron   CW Jefferys SCR 8  
-- Henry, Peter   Pine Ridge SCR 8  
-- Annett, Tyler   Northern - Sarni SCR 8  
-- Miller, Wes   Nelson SCR 8  
-- Taylor, Brad   Nelson SCR 8  
-- Bennett, Kyle   St Augustine - B SCR 8  
 
Mens 800m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Belan, Brandon   St Benedict - Ca 2:10.14 1 10
2 Richardson, Ben   Bill Crothers SS 2:12.23 1 8
3 Fernandes, Clay   Sacred Heart Cat 2:12.33 1 6
4 Gonci, Kyle   Sir Allan MacNab 2:19.83 1 5
5 Ravensberger, Josh   Guido DeBres 2:23.56 1 4
6 Bethlehem, Shane   Guido DeBres 2:23.95 1 3
7 Deighan, Luke   Sacred Heart Cat 2:25.19 1 2
8 Regnerus, Drew   Hamilton Distric 2:25.84 1 1
9 Elliot, Alec   Cameron Heights 2:26.83 1  
10 Wanders, Dan   Guido DeBres 2:26.98 1  
11 Fryer-Dawing, Christian   Cameron Heights 2:29.72 1  
12 Colenutt, Alex   Cameron Heights 2:31.18 1  
-- Huzevka, Jordan   Northern - Sarni SCR 1  
 
Mens 800m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gorbell, Corey   Sir Winston Chur 2:18.08 1 10
2 Pare, Tim   St Maximilian Ko 2:20.27 1 8
3 Nebel, Andrew   Sir Winston Chur 2:20.80 1 6
4 Smith, Rob   Northern - Sarni 2:26.25 1 5
5 Roderigues, Rico   Sir Allan MacNab 2:26.72 1 4
6 White, Rob   Saugeen 2:27.07 1 3
7 Mohan, David   Cameron Heights 2:27.15 1 2
8 Cormier, Matthew   Sir Winston Chur 2:27.75 1 1
9 Patel, Meet   Chinguacousy 2:27.82 1  
10 Naipaul, Nick   Blessed Mother T 2:27.84 1  
11 Outhit, Declan   Cameron Heights 2:28.65 1  
12 Joshi, Abhishek   Chinguacousy 2:28.98 1  
13 Boersma, Mack   Chatham-Kent 2:35.46 1  
14 Dann, Kevin   Northern - Sarni 2:36.09 1  
15 Pavel, Mike   Cameron Heights 2:39.20 1  
16 Sheridan, Joe   Cameron Heights 2:41.99 1  
17 Lynch, Spencer   Saugeen 2:53.09 1  
-- Healy, Colton   Northern - Sarni DNF 1  
-- Sharma, Amit   Chinguacousy SCR 1  
-- Prabhakar, Sandeep   Chinguacousy SCR 1  
-- Prendergast, Jake   Pine Ridge SCR 1  
 
Mens 800m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Moodie, Triphon   St Joan of Arc - 1:58.47 1 10
2 Master, Shawn   Northern - Sarni 1:59.07 1 8
3 Hutton, Christopher   Sir Winston Chur 1:59.71 1 6
4 Huzevka, Brandon   Northern - Sarni 2:03.47 1 5
5 Penney, Kyle   Sacred Heart Cat 2:08.35 1 4
6 Doherty, Connor   Sir Winston Chur 2:08.46 1 3
7 Laekeman, Taylor   Sir Winston Chur 2:08.70 1 2
8 Castro, Arthur   Cameron Heights 2:10.95 1 1
9 Birenour, Robert   St Thomas Aquina 2:16.50 1  
10 Karunenthiram, Harishan   Chinguacousy 2:17.62 1  
11 Van Sydenborgh, Warren   Guido DeBres 2:19.03 1  
12 Sooden, Joel   Blessed Mother T 2:19.57 1  
13 Ngo, Karl   Blessed Mother T 2:25.77 1  
14 Daiken, Cameron   Sir Allan MacNab 2:32.18 1  
15 Smart, Kevin   Chatham-Kent 2:38.53 1  
16 Annand, Tyler   Laura Secord 2:39.86 1  
17 Borsi, Rob   Cameron Heights 2:44.76 1  
-- Katigbak, Chris   Chinguacousy SCR 1  
-- Sharma, Suraj   Chinguacousy SCR 1  
-- Styba, Michael   Bill Crothers SS SCR 1  
 
Mens 1500m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Belan, Brandon   St Benedict - Ca 4:36.88 1 10
2 Belore, Nick   Sydenham 4:42.23 1 8
3 Smith, Adam   Laura Secord 4:50.73 1 6
4 deJonge, Calvin   Guido DeBres 4:52.13 1 5
5 Gonci, Kyle   Sir Allan MacNab 4:54.42 1 4
6 Bethlehem, Shane   Guido DeBres 4:54.70 1 3
7 Wanders, Dan   Guido DeBres 4:57.05 1 2
8 Regnerus, Drew   Hamilton Distric 4:58.52 1 1
9 Tallon, Tanner   Espanola 5:13.24 1  
-- Pollard, Simon   Uxbridge SCR 1  
-- Fernandes, Clay   Sacred Heart Cat SCR 1  
 
Mens 1500m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Elmhirst, Robbie   Bill Crothers SS 4:33.00 1 10
2 Gorbell, Corey   Sir Winston Chur 4:39.99 1 8
3 Raby, Spencer   Sir Winston Chur 4:46.00 1 6
4 Prendergast, Jake   Pine Ridge 4:49.15 1 5
5 Rozon, Eric   Sir Winston Chur 4:55.68 1 4
6 Smith, Rob   Northern - Sarni 4:56.38 1 3
7 Prabhakar, Sandeep   Chinguacousy 4:58.54 1 2
8 Diacur, Connor   St Catharines 5:06.72 1 1
9 Joshi, Abhishek   Chinguacousy 5:07.90 1  
10 Naipaul, Nick   Blessed Mother T 5:15.51 1  
11 Winder, Todd   Uxbridge 5:16.92 1  
12 Sharma, Amit   Chinguacousy 5:21.71 1  
13 Raghanandan, Andy   Westview Centenn 5:25.43 1  
14 Ulgiati, Eric   Sacred Heart Cat 5:27.31 1  
15 VanderMeer, Kevin   Hamilton Distric 5:31.81 1  
16 deBoer, Colin   Guido DeBres 5:35.35 1  
17 Nobert, Andrew   Sacred Heart Cat 5:35.60 1  
18 Lynch, Spencer   Saugeen 5:42.60 1  
-- Petrascu, Petru   Pine Ridge SCR 1  
 
Mens 1500m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Master, Shawn   Northern - Sarni 4:10.69 1 10
2 Hutton, Christopher   Sir Winston Chur 4:10.79 1 8
3 Brown, Zac   Northern - Sarni 4:12.67 1 6
4 Chappell, Logan   Saugeen 4:21.59 1 5
5 Karunenthiram, Harishan   Chinguacousy 4:24.71 1 4
6 Paibomsai, Eddie   Espanola 4:26.95 1 3
7 teBogt, Matthew   Sacred Heart Cat 4:27.75 1 2
8 Huzevka, Brandon   Northern - Sarni 4:32.89 1 1
9 Laekeman, Taylor   Sir Winston Chur 4:32.97 1  
10 Doherty, Connor   Sir Winston Chur 4:37.08 1  
11 Mpofu, Killian   Westview Centenn 4:38.73 1  
12 Katigbak, Chris   Chinguacousy 4:46.68 1  
13 Muktan, Bikash   Chinguacousy 4:47.08 1  
14 Van Sydenborgh, Warren   Guido DeBres 4:47.11 1  
15 Saul, Kelly   Northern - Sarni 4:49.58 1  
16 McCurrach, Cullen   Northern - Sarni 4:51.71 1  
17 Ngo, Karl   Blessed Mother T 5:15.40 1  
18 Smart, Kevin   Chatham-Kent 5:17.17 1  
19 Annand, Tyler   Laura Secord 5:20.01 1  
-- Allen, Drew   Sacred Heart Cat DNS 1  
-- Brooks, Kaine   Midland Secondar DNS 1  
-- Solano, Kevin   Blessed Mother T DNS 1  
-- Sharma, Suraj   Chinguacousy SCR 1  
 
Mens 3000m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Raby, Spencer   Sir Winston Chur 10:06.19 1 10
2 Smith, Adam   Laura Secord 10:31.83 1 8
3 Smith, Rob   Northern - Sarni 10:40.95 1 6
4 Prabhakar, Sandeep   Chinguacousy 10:51.65 1 5
5 Tallon, Tanner   Espanola 11:31.79 1 4
6 deBoer, Colin   Guido DeBres 11:33.40 1 3
 
Mens 3000m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brown, Zac   Northern - Sarni 9:09.37 1 10
2 Paibomsai, Eddie   Espanola 9:29.37 1 8
3 Chappell, Logan   Saugeen 9:30.68 1 6
4 Sharma, Suraj   Chinguacousy 9:36.48 1 5
5 Karunenthiram, Harisha   Chinguacousy 9:42.96 1 4
6 Bolton, Connor   St Thomas Aquina 9:48.02 1 3
7 VanLuik, Gavin   Guido DeBres 10:45.64 1 2
-- Saul, Kelly   Northern - Sarni DNF 1  
-- McCurrach, Cullen   Northern - Sarni DNF 1  
-- Muktan, Bikash   Chinguacousy DNF 1  
-- O'Neill, Sebio   St Thomas Aquina SCR 1  
-- Hamilton, Ian   Cardinal Leger SCR 1  
 
Mens 60m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sherwood, Jordan   Cameron Heights 08.67 1 10
2 Davis, Vernold   Blessed Mother T 09.76 1 8
3 Laird, Devon   Northern - Sarni 10.22 1 6
4 Stewart, Desmond   Laura Secord 11.37 1 5
 
Mens 60m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Sherwood, Jordan   Cameron Heights 08.64 1  
2 Davis, Vernold   Blessed Mother T 09.94 1  
3 Laird, Devon   Northern - Sarni 10.40 1  
4 Stewart, Desmond   Laura Secord 10.95 1  
 
Mens 60m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Osuntoyunbo, Mike   Sacred Heart Cat 09.29 1 10
2 Werner, Wyatt   Port Perry 09.51 1 8
3 Adanty, Chris   St Joan of Arc - 09.96 1 6
4 Boland, Rashad   Alexander MacKen 11.13 1 5
5 Kennedy, Tyler   Bishop Tonnos 11.22 1 4
6 Ong, Dominic   St Maximilian Ko 11.26 1 3
 
Mens 60m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Adanty, Chris   St Joan of Arc - 09.61 1  
2 Werner, Wyatt   Port Perry 09.77 2  
3 Kennedy, Tyler   Bishop Tonnos 10.21 1  
5 Ong, Dominic   St Maximilian Ko 10.70 1  
4 Boland, Rashad   Alexander MacKen 11.31 2  
6 Brown, Cary   Northern - Sarni 11.56 1  
7 Dann, Kevin   Northern - Sarni 12.03 1  
8 Osuntoyunbo, Mike   Sacred Heart Cat 16.79 2  
-- Blackwood, Deshawn   Blessed Mother T DNS 2  
-- Patel, Meet   Chinguacousy DNS 2  
 
Mens 60m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Solomon, Junior   Innisdale 08.70 1 10
2 Olodolphin, Yinka   Innisdale 08.99 1 8
3 Gilmour, Mackenzie   Port Perry 09.06 1 6
4 Dominguez, Jose   St Joan of Arc - 09.08 1 5
5 LOOTSMA, DAVE   Saugeen 09.79 1 4
6 Miranda, Jonathan   Sacred Heart Cat 09.80 1 3
7 Bates, Isaac   Hamilton Distric 10.76 1 2
-- Green, Chris   Cameron Heights FS 1  
 
Mens 60m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Solomon, Junior   Innisdale 08.58 1  
3 Green, Chris   Cameron Heights 08.70 1  
5 Olodolphin, Yinka   Innisdale 08.95 1  
2 Dominguez, Jose   St Joan of Arc - 09.15 2  
6 Gilmour, Mackenzie   Port Perry 09.22 1  
4 LOOTSMA, DAVE   Saugeen 09.64 2  
7 Miranda, Jonathan   Sacred Heart Cat 09.83 1  
8 Bates, Isaac   Hamilton Distric 10.04 1  
9 Salter, Joe   Laura Secord 10.10 2  
10 Borsi, Rob   Cameron Heights 10.58 2  
11 Solano, Kevin   Blessed Mother T 10.81 2  
-- Boscan, Ricardo   St Joan of Arc - DNS 1  
 
Mens 4x200m Relay Senior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Collis, Jones,
Addo, Rodney
  Father Henry Car 1:33.33 3 10
2 Bramwell, Annett,
Young, Schallho
  Northern - Sarni 1:36.15 3 8
3 Josiah, Solomon,
Pesce, Olodolph
  Innisdale 1:36.91 1 6
4 Trickey, Shibley,
Peters, McInnes
  Sydenham 1:37.74 3 5
5 Shepherd, Ceasar,
Sanchara, Raghanan
  Westview Centenn 1:40.55 2 4
6 Gentles, Charles,
Casugay, Adjei-Be
  Father Henry Car 1:42.26 3  
7 Gill, Jordan,
Euraj, Cowie
  Pine Ridge 1:44.05 2 3
8 Barlas, Gaindala,
Barlas, Barnett
  CW Jefferys 1:44.50 1 2
9 Urich, Burch,
Hill, Cumberba
  Sir Allan MacNab 1:44.69 2 1
10 Montgome, Smyth,
Hamaguch, Hueniken
  Chatham-Kent 1:44.98 1  
11 Percy, Smiley,
Lane, Brown
  Northern - Sarni 1:45.10 1  
12 Withers, Garratt,
Huzevka, Laird
  Northern - Sarni 1:45.19 2  
13 Van Dam, Vanbarne,
Eikelboo, Van Syde
  Guido DeBres 1:50.11 3  
14 Boiley, Reghunan,
White, Poku Adu
  Westview Centenn 1:51.12 2  
15 Muktan, Katigbak,
Sharma, Joshi
  Chinguacousy 1:52.55 1  
 
Mens Sprint Medley 4,2,2,8 Senior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Josiah, Olodolph,
Solomon, Pesce
  Innisdale 3:44.42 2 10
2 Annett, Withers,
Smiley, Huzevka
  Northern - Sarni 3:48.92 3 8
3 Bramwell, Young,
Schallho, Master
  Northern - Sarni 3:52.86 3  
4 Murawsky, Lootsma,
DeBoer, Chappell
  Saugeen 3:55.73 1 6
5 Trickey, Fauvel,
Fouzie, McInnes
  Sydenham 4:05.76 1 5
6 Poku Adu, Seepersa,
Boiley, Mpofu
  Westview Centenn 4:08.34 3  
7 Shepherd, Ceasar,
Sanchara, Raghanan
  Westview Centenn 4:08.62 3 4
8 Jordan, Euraj,
Gill, Prenderg
  Pine Ridge 4:15.65 2 3
9 Roderigu, Cumberba,
Hill, Gonci
  Sir Allan MacNab 4:21.32 3 2
10 Ravensbe, Van Syde,
Eikelboo, Bethlehe
  Guido DeBres 4:25.71 2 1
 
Mens Shot Put Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Obiri-Yeboah, Jonathan   Father Henry Car 14.75m(48'4.5) 1 10
2 Pawliw, Eli   Nelson 13.78m(45'2.5) 1 8
3 Zottl, Nick   Northern - Sarni 12.69m(41'7.5) 1 6
4 Dajia, Sasha   St Maximilian Ko 11.50m(37'8.75) 1 5
5 Twumasi-Ankrah, Ernest   Father Henry Car 9.76m(32'0.25) 1 4
6 SPENCER, DEVIN   Laura Secord 9.61m(31'6.25) 1 3
7 Karaouzas, Theo   Northern - Sarni 9.47m(31'0.75) 1 2
8 Carmichael, Brandon   Alexander MacKen 9.08m(29'9.25) 1 1
9 Twumasi-Ankrah, Alexande   Father Henry Car 8.24m(27'0.25) 1  
10 Tikhonenko, Nikita   St Maximilian Ko 8.20m(26'10.75) 1  
 
Mens Shot Put Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brew, Mychael   St Catharines 13.25m(43'5.5) 1 10
2 Lambert, Shaquille   Father Henry Car 12.58m(41'3.25) 1 8
3 Halstead, Jordan   Father Henry Car 11.01m(36'1.25) 1 6
4 Gast, Mathew   Northern - Sarni 9.33m(30'7.25) 1 5
5 Osei-Bonsu, Anthony   Father Henry Car 9.33m(30'7.25) 1 4
 
Mens Shot Put Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bowman, Kevin   Saugeen 15.08m(49'5.5) 1 10
2 Thompson, Blake   St Joseph's - Ba 14.41m(47'3.25) 1 8
3 Kovacs, Adam   St Joseph's - Ba 14.08m(46'2.25) 1 6
4 Preece, Chris   Nantyr Shores 14.02m(45'11.75) 1 5
5 Dixon, Laureldo   Father Henry Car 12.33m(40'5.25) 1 4
6 Thompson, Pat   St Joseph's - Ba 12.18m(39'11.5) 1 3
7 LOOTSMA, DAVE   Saugeen 11.84m(38'10) 1 2
8 Sarfo-Boateng, Solomon   Father Henry Car 10.57m(34'8) 1 1
9 White, Kaheel   Father Henry Car 10.43m(34'2.5) 1  
10 Solomon, Junior   Innisdale 10.42m(34'2) 1  
11 Privett, Steven   Sir Allan MacNab 9.82m(32'2.5) 1  
12 Daiken, Cameron   Sir Allan MacNab 8.38m(27'5.75) 1  
-- Russell, Jordan   Father Henry Car FOUL(--) 1  
-- Garel, Lucas   Sacred Heart Cat SCR(--) 1  
-- Jackson, Michael   Blessed Mother T SCR(--) 1  
-- Dylan, Golow   Innisdale SCR(--) 1  
-- Falvo, Victor   Laura Secord SCR(--) 1  
 
Mens High Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Amah, Michael   St Basil the Gre 1.85m(6'0.75) 1 10
2 Roth, Scott   Hamilton Distric 1.55m(5'1) 1 8
3 Percy, Blake   Northern - Sarni 1.45m(4'9) 1 6
-- LaRocque, Keenan   Blessed Mother T SCR(--) 1  
-- Ogundere, Shaun   Father Henry Car SCR(--) 1  
 
Mens High Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 MacIntosh, Sheldon   Sir Allan MacNab 1.55m(5'1) 1 10
2 Templeton, Matt   Northern - Sarni 1.55m(5'1) 1 8
3 Montgomery, John   Chatham-Kent 1.45m(4'9) 1 5
3 Smalley, Brent   Uxbridge 1.45m(4'9) 1 5
3 VanderMeer, Kevin   Hamilton Distric 1.45m(4'9) 1 5
6 Popov, Aloyshia   Sacred Heart Cat 1.45m(4'9) 1 3
7 Sidhu, Manraj   Northern - Sarni 1.35m(4'5) 1 2
8 Roderigues, Rico   Sir Allan MacNab 1.25m(4'1) 1 1
-- McCormick, Devon   Uxbridge SCR(--) 1  
 
Mens High Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Andrus, Jake   St Thomas Aquina 1.80m(5'10.75) 1 10
2 Akioyamen, Ose   Blessed Mother T 1.75m(5'8.75) 1 8
3 Solomon, Junior   Innisdale 1.60m(5'2.75) 1 6
4 Wood, Matt   Uxbridge 1.55m(5'1) 1 4.50
4 Lewis, Tarik   Blessed Mother T 1.55m(5'1) 1 4.50
-- Dylan, Golow   Innisdale DNS(--) 1  
 
Mens Long Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gambari, Zamaad   St Augustine - B 5.79m(18'11.75) nwi 1 10
2 Skinner, George   St Augustine - B 5.66m(18'6.75) nwi 1 8
3 Tessier, Jay   Espanola 5.37m(17'7.25) nwi 1 6
4 Kampen, Marshall   Hamilton Distric 5.25m(17'2.5) nwi 1 5
5 Carmichael, Brandon   Alexander MacKen 4.96m(16'3.25) nwi 1 4
6 Bos, Steve   Guido DeBres 4.63m(15'2.25) nwi 1 3
7 LaRocque, Keenan   Blessed Mother T 4.29m(14'0.75) nwi 1 2
8 Yap, TJ   Hamilton Distric 4.11m(13'5.75) nwi 1 1
-- Reynolds, Thorne   Midland Secondar DNS(--) nwi 1  
-- Schulenberg, Scott   Guido DeBres DNS(--) nwi 1  
-- Laird, Devon   Northern - Sarni DNS(--) nwi 1  
-- Ogundere, Shaun   Father Henry Car DNS(--) nwi 1  
-- Fauvel, Philippe   Sydenham DNS(--) nwi 1  
 
Mens Long Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Smiley, Mitchell   Northern - Sarni 5.33m(17'5.75) nwi 1 10
2 Garratt, Danny   Northern - Sarni 4.91m(16'1.25) nwi 1 8
3 McInnes, Chad   Sydenham 4.81m(15'9.25) nwi 1 6
4 Kong, Isaac   Northern - Sarni 4.77m(15'7.75) nwi 1 5
5 Popov, Aloyshia   Sacred Heart Cat 4.71m(15'5.25) nwi 1 4
6 Johnston, Greg   Chatham-Kent 4.54m(14'10.5) nwi 1 3
7 Boersma, Mack   Chatham-Kent 4.46m(14'7.5) nwi 1 2
8 Khan, Austin   Northern - Sarni 4.33m(14'2.25) nwi 1 1
9 Templeton, Matt   Northern - Sarni 4.09m(13'5) nwi 1  
10 Sidhu, Manraj   Northern - Sarni 3.92m(12'10.25) nwi 1  
11 Winder, Todd   Uxbridge 3.72m(12'2.25) nwi 1  
-- Sababura, Stefan   Bishop Tonnos SCR(--) nwi 1  
-- Lucier, Dawson   Bishop Tonnos SCR(--) nwi 1  
-- Ong, Dominic   St Maximilian Ko SCR(--) nwi 1  
 
Mens Long Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bednarik, Tom   Chatham-Kent 6.39m(20'11.5) nwi 1 10
2 Withers, Tyler   Northern - Sarni 5.78m(18'11.5) nwi 1 8
3 Andrus, Jake   St Thomas Aquina 5.66m(18'6.75) nwi 1 6
4 Solomon, Junior   Innisdale 5.64m(18'6) nwi 1 5
5 Young, Ryan   Northern - Sarni 5.48m(17'11.75) nwi 1 4
6 MacMillan, Russell   Saugeen 5.28m(17'3.75) nwi 1 3
7 Godwin, Thomas   Saugeen 5.10m(16'8.75) nwi 1 2
8 Cumberbatch, Kemar   Sir Allan MacNab 4.96m(16'3.25) nwi 1 1
9 Marcinko, Tyler   Saugeen 4.88m(16'0) nwi 1  
10 Chapman, Nic   Midland Secondar 4.84m(15'10.5) nwi 1  
11 Hueniken, Luke   Chatham-Kent 4.36m(14'3.5) nwi 1  
12 Haynes, Vidi   Hamilton Distric 3.91m(12'9.75) nwi 1  
-- Garel, Lucas   Sacred Heart Cat SCR(--) nwi 1  
-- Dylan, Golow   Innisdale SCR(--) nwi 1  
-- Lewis, Tarik   Blessed Mother T SCR(--) nwi 1  
-- Heliotis, Dean   Innisdale SCR(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Skinner, George   St Augustine - B 12.13m(39'9.5) nwi 1 10
2 Laird, Devon   Northern - Sarni 11.54m(37'10.25) nwi 1 8
3 Huzevka, Jordan   Northern - Sarni 10.96m(35'11.5) nwi 1 6
4 Tessier, Jay   Espanola 10.94m(35'10.5) nwi 1 5
5 Kong, Isaac   Northern - Sarni 10.60m(34'9.25) nwi 1 4
-- Popov, Aloyshia   Sacred Heart Cat SCR(--) nwi 1  
-- McInnes, Chad   Sydenham SCR(--) nwi 1  
-- Baptiste, Oneil   Innisdale SCR(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Withers, Tyler   Northern - Sarni 12.69m(41'7.5) nwi 1 10
2 Jordan, Jermain   Pine Ridge 12.61m(41'4.25) nwi 1 8
3 Bednarik, Tom   Chatham-Kent 12.51m(41'0.5) nwi 1 6
4 Annett, Tyler   Northern - Sarni 12.28m(40'3.25) nwi 1 5
5 Kotey, Ishmael   St Joan of Arc - 11.66m(38'3) nwi 1 4
6 Babcock, Drake   Northern - Sarni 11.15m(36'6.75) nwi 1 3
7 Godwin, Thomas   Saugeen 11.14m(36'6.5) nwi 1 2
8 MacMillan, Russell   Saugeen 10.85m(35'7) nwi 1 1
9 Heliotis, Dean   Innisdale 9.74m(31'11.25) nwi 1  
-- Garel, Lucas   Sacred Heart Cat DNS(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Francis, Jacob   Sacred Heart Cat 2.46m(8'0.75) 1 10
2 Kwapis, Chris   Sacred Heart Cat 2.26m(7'4.75) 1 8
 
Mens Pole Vault Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Daly, Connor   Newtonbrook 4.10m(13'5.25) 1 10
2 Heliotis, Dean   Innisdale 3.10m(10'2) 1 8
3 Salter, Joe   Laura Secord 2.80m(9'2) 1 6
-- Falvo, Victor   Laura Secord SCR(--) 1  
-- Dylan, Golow   Innisdale SCR(--) 1  
 
Womens 60m Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Yeboah, Annemarie   Guido DeBres 08.19 nwi 1 10
2 Mason, Ketura   Mary Ward 08.27 nwi 1 8
3 Gayle, Tatyana   Father Henry Car 08.32 nwi 1 6
4 Vassel, Chantell   Father Henry Car 08.51 nwi 1 5
5 Golea, Dayna   St Thomas Aquina 08.52 nwi 1 4
6 De la Torre, Sydney   Sacred Heart Cat 08.63 nwi 1 3
7 marks, Alexia   Father Henry Car 08.71 nwi 1 2
8 Robest, Niomi   Father Henry Car 08.86 nwi 1 1
 
Womens 60m Junior Back to top
  Name Yr School Semis Wind H# Pts
1 Yeboah, Annemarie   Guido DeBres 08.23 nwi 1  
3 Mason, Ketura   Mary Ward 08.35 nwi 1  
2 Gayle, Tatyana   Father Henry Car 08.37 nwi 2  
4 Vassel, Chantell   Father Henry Car 08.55 nwi 2  
5 Golea, Dayna   St Thomas Aquina 08.55 nwi 1  
6 marks, Alexia   Father Henry Car 08.55 nwi 2  
7 De la Torre, Sydney   Sacred Heart Cat 08.76 nwi 2  
8 Robest, Niomi   Father Henry Car 08.77 nwi 2  
9 Kieft, Stefanie   Guido DeBres 08.78 nwi 1  
10 Boyd, Kasia   Sacred Heart Cat 08.85 nwi 1  
11 Vuyk, Melissa   Hamilton Distric 09.48 nwi 1  
12 Henry, Natasha   St Catharines 09.80 nwi 2  
-- Middleton, Sierra   St Catharines FS nwi 2  
-- VanSydenorgh, Denise   Guido DeBres FS nwi 2  
 
Womens 60m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Yeboah, Annemarie   Guido DeBres 08.21 nwi 3  
4 Mason, Ketura   Mary Ward 08.39 nwi 3  
2 VanSydenorgh, Denise   Guido DeBres 08.47 nwi 1  
5 Golea, Dayna   St Thomas Aquina 08.48 nwi 1  
3 Gayle, Tatyana   Father Henry Car 08.50 nwi 2  
7 Vassel, Chantell   Father Henry Car 08.55 nwi 3  
6 marks, Alexia   Father Henry Car 08.64 nwi 2  
8 Kieft, Stefanie   Guido DeBres 08.77 nwi 2  
9 Boyd, Kasia   Sacred Heart Cat 08.77 nwi 1  
10 De la Torre, Sydney   Sacred Heart Cat 08.83 nwi 1  
11 Robest, Niomi   Father Henry Car 09.03 nwi 1  
12 Vuyk, Melissa   Hamilton Distric 09.39 nwi 2  
13 Skerrit, Syndney   Midland Secondar 09.56 nwi 2  
14 Henry, Natasha   St Catharines 09.75 nwi 3  
15 Middleton, Sierra   St Catharines 09.80 nwi 3  
16 Kazan, Myriam   Alexander MacKen 11.33 nwi 2  
 
Womens 60m Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gordon, Area   Bill Crothers SS 08.04 nwi 1 10
2 Simpson, Savanah   Bishop Tonnos 08.49 nwi 1 8
3 Thevenin, Tia   Pine Ridge 08.55 nwi 1 6
4 Wieseman, Maddy   Uxbridge 08.77 nwi 1 5
5 Clement, Kristy   Elmvale 08.87 nwi 1 4
6 Balardo, Madeline   Bishop Tonnos 08.92 nwi 1 3
7 Davis, Brianna   St Maximilian Ko 09.03 nwi 1 2
 
Womens 60m Midget Back to top
  Name Yr School Semis Wind H# Pts
1 Gordon, Area   Bill Crothers SS 08.16 nwi 1  
2 Thevenin, Tia   Pine Ridge 08.39 nwi 2  
3 Simpson, Savanah   Bishop Tonnos 08.50 nwi 2  
4 Keenan, Mandy   Bill Crothers SS 08.68 nwi 1  
5 Wieseman, Maddy   Uxbridge 08.72 nwi 2  
7 Balardo, Madeline   Bishop Tonnos 08.87 nwi 2  
6 Clement, Kristy   Elmvale 08.90 nwi 1  
8 Davis, Brianna   St Maximilian Ko 08.96 nwi 2  
9 Hebert, Miranda   Sacred Heart Cat 08.99 nwi 1  
10 Goegan, Sabrina   Saugeen 09.04 nwi 1  
11 Banh, Lillian   Bill Crothers SS 09.06 nwi 1  
12 Martin, Melanie   Sydenham 09.11 nwi 2  
13 Pearce, Blaire   St Maximilian Ko 09.12 nwi 2  
14 Davis, Olivia   Chatham-Kent 09.12 nwi 2  
15 Kesler, Shannon   Sir Allan MacNab 09.30 nwi 1  
 
Womens 60m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Gordon, Area   Bill Crothers SS 08.02 nwi 1  
2 Thevenin, Tia   Pine Ridge 08.49 nwi 2  
5 Keenan, Mandy   Bill Crothers SS 08.52 nwi 1  
6 Simpson, Savanah   Bishop Tonnos 08.55 nwi 2  
3 Wieseman, Maddy   Uxbridge 08.66 nwi 4  
9 Clement, Kristy   Elmvale 08.86 nwi 2  
10 Balardo, Madeline   Bishop Tonnos 08.87 nwi 2  
4 Hebert, Miranda   Sacred Heart Cat 08.97 nwi 3  
7 Martin, Melanie   Sydenham 08.97 nwi 3  
8 Banh, Lillian   Bill Crothers SS 08.98 nwi 4  
11 Davis, Brianna   St Maximilian Ko 09.14 nwi 3  
12 Kesler, Shannon   Sir Allan MacNab 09.18 nwi 4  
13 Goegan, Sabrina   Saugeen 09.18 nwi 3  
14 Davis, Olivia   Chatham-Kent 09.19 nwi 4  
15 Pearce, Blaire   St Maximilian Ko 09.24 nwi 3  
16 Oriola, Remy   Father Henry Car 09.24 nwi 1  
17 Kloet, Christina   Hamilton Distric 09.38 nwi 1  
18 Barnes, Rianne   Chatham-Kent 09.44 nwi 3  
19 Harvey, Megan   Alexander MacKen 09.46 nwi 3  
20 Boateng, Victoria   Father Henry Car 09.48 nwi 1  
21 Barrett, Danielle   Sir Allan MacNab 09.60 nwi 2  
22 Williamson, Laura   Alexander MacKen 09.93 nwi 4  
23 Irandost, Sinoor   St Catharines 10.09 nwi 2  
24 Mae, Kristy   Midland Secondar 10.14 nwi 2  
 
Womens 60m Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Harris, Sheereen   Mary Ward 07.85 nwi 1 10
2 Amo-Mensah, Eva   Father Henry Car 07.97 nwi 1 8
3 Reid, Jameliah   Father Henry Car 08.04 nwi 1 6
4 Aidoo, Stephanie   Father Henry Car 08.12 nwi 1 5
5 Batten, Lyndsay   Aurora 08.23 nwi 1 4
6 Barfi, Akua   Father Henry Car 08.50 nwi 1 3
7 Malcolm, Chantel   Pine Ridge 08.53 nwi 1 2
8 Mazzarella, Annika   Laura Secord 08.78 nwi 1 1
 
Womens 60m Senior Back to top
  Name Yr School Semis Wind H# Pts
1 Amo-Mensah, Eva   Father Henry Car 07.87 nwi 2  
3 Harris, Sheereen   Mary Ward 07.88 nwi 2  
2 Aidoo, Stephanie   Father Henry Car 08.05 nwi 1  
4 Batten, Lyndsay   Aurora 08.27 nwi 1  
5 Barfi, Akua   Father Henry Car 08.33 nwi 1  
7 Malcolm, Chantel   Pine Ridge 08.34 nwi 1  
6 Reid, Jameliah   Father Henry Car 08.42 nwi 2  
8 Mazzarella, Annika   Laura Secord 08.68 nwi 2  
9 Bonnema, Jess   Northern - Sarni 08.73 nwi 2  
10 Hiller, Dayna   Northern - Sarni 08.78 nwi 1  
11 MacLean, Anisha   Chatham-Kent 08.78 nwi 2  
12 Hillman, Krista   Bishop Tonnos 08.82 nwi 2  
13 Smith, Siobhan   Northern - Sarni 08.91 nwi 1  
14 Tibbutt, Amanda   Sydenham 08.97 nwi 1  
15 Wright, Laura   Northern - Sarni 09.08 nwi 1  
16 Vickers, Julia   St Maximilian Ko 09.24 nwi 2  
 
Womens 60m Senior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Harris, Sheereen   Mary Ward 07.86 nwi 2  
4 Amo-Mensah, Eva   Father Henry Car 07.97 nwi 2  
2 Aidoo, Stephanie   Father Henry Car 08.00 nwi 3  
5 Reid, Jameliah   Father Henry Car 08.01 nwi 3  
3 Batten, Lyndsay   Aurora 08.33 nwi 1  
6 Barfi, Akua   Father Henry Car 08.39 nwi 1  
7 Malcolm, Chantel   Pine Ridge 08.42 nwi 3  
8 Mazzarella, Annika   Laura Secord 08.49 nwi 1  
9 Bonnema, Jess   Northern - Sarni 08.64 nwi 2  
10 Hiller, Dayna   Northern - Sarni 08.73 nwi 1  
11 Smith, Siobhan   Northern - Sarni 08.74 nwi 3  
12 Hillman, Krista   Bishop Tonnos 08.83 nwi 1  
13 MacLean, Anisha   Chatham-Kent 08.90 nwi 2  
14 Tibbutt, Amanda   Sydenham 09.01 nwi 3  
15 Wright, Laura   Northern - Sarni 09.02 nwi 2  
16 Vickers, Julia   St Maximilian Ko 09.16 nwi 3  
17 Speers, Sadie   Elmvale 09.17 nwi 2  
18 Bull, Carrington   St Maximilian Ko 09.45 nwi 2  
19 Vandenborn, Liz   Chatham-Kent 09.67 nwi 3  
20 Stubbs, Onique   St Catharines 10.11 nwi 1  
 
Womens 400m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Vis, Rebecca   Guido DeBres 1:06.40 2 10
2 Yeboah, Annemarie   Guido DeBres 1:06.96 3 8
3 Kieft, Stefanie   Guido DeBres 1:07.63 2 6
4 marks, Alexia   Father Henry Car 1:08.07 3 5
5 Robest, Niomi   Father Henry Car 1:09.41 3 4
6 Nelles, Rachel   Sydenham 1:10.55 2 3
7 Jansema, Vanessa   Guido DeBres 1:11.95 2 2
8 Gray, Christine   Saugeen 1:17.02 1 1
9 Ajvazi, Shendrita   St Catharines 1:18.09 1  
10 Middleton, Sierra   St Catharines 1:20.76 1  
11 Henry, Natasha   St Catharines 1:21.35 1  
-- Taylor, Ashley   Nelson SCR 1  
-- King, Rowan   Elmvale SCR 1  
-- Menzies, Jessica   Innisdale SCR 1  
-- Golea, Dayna   St Thomas Aquina SCR 1  
 
Womens 400m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Keenan, Mandy   Bill Crothers SS 1:05.26 1 10
2 Morelli, Christina   Bill Crothers SS 1:06.46 3 8
3 Oriola, Remy   Father Henry Car 1:09.92 3 6
4 Arulnathan, Nancy   Mary Ward 1:10.28 3 5
5 Fairbairn, Katrina   Northern - Sarni 1:12.50 2 4
6 Williamson, Laura   Alexander MacKen 1:17.47 4 3
7 Irandost, Sinoor   St Catharines 1:17.95 4 2
8 Tennyson, Heather   Saugeen 1:18.25 2 1
9 Trotta, Emily   Alexander MacKen 1:18.45 4  
10 Leonard, Alexa   Northern - Sarni 1:18.49 1  
-- Jacob, Maya   Father Henry Car SCR 1  
-- Boateng, Victoria   Father Henry Car SCR 1  
-- Owusu-Ansah, Serwaa   Father Henry Car SCR 1  
-- Thomas, Taija   Blessed Mother T SCR 1  
 
Womens 400m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Miller, Alyshia   Father Henry Car 1:00.80 4 10
2 Aidoo, Stephanie   Father Henry Car 1:01.32 4 8
3 Fleischer, Katie   Northern - Sarni 1:03.27 3 6
4 Smith, Siobhan   Northern - Sarni 1:03.72 3 5
5 Budraityte, Jurgita   St Joan of Arc - 1:04.29 4 4
6 Smith-Foster, Christin   Father Henry Car 1:05.88 4 3
7 MCWILLIAM, HAILEY   Laura Secord 1:07.46 3 2
8 Tang Higgins, Mona   Pine Ridge 1:08.30 2 1
9 Harte, Dominique   Pine Ridge 1:08.32 2  
10 deHaan, Rachel   Guido DeBres 1:09.32 3  
11 Amankwaah, Rhonda   Father Henry Car 1:11.43 4  
12 Harrogate, Meghan   Chatham-Kent 1:11.65 1  
13 Leonard, Ashlen   Northern - Sarni 1:11.98 2  
14 deBoer, Rachel   Guido DeBres 1:12.03 2  
15 Bonnema, Jess   Northern - Sarni 1:15.11 1  
16 Wesson, Emily   Elmvale 1:15.65 3  
-- Stubbs, Onique   St Catharines DNF 1  
-- Olexa, Hope   Chatham-Kent SCR 1  
-- Hroncok, Amanda   Sacred Heart Cat SCR 1  
 
Womens 800m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Romaniw, Olivia   St Thomas More 2:25.24 1 10
2 Hansen, Emma   Uxbridge 2:37.54 1 8
3 Nowak, Emily   St Joan of Arc - 2:37.95 1 6
4 Owsiany, Kathryn   St Maximilian Ko 2:40.46 1 5
5 Elgersma, Leah   Guido DeBres 2:41.71 1 4
6 Camara, Adrian   Blessed Mother T 2:45.88 1 3
7 Fiorini, Nicole   St Maximilian Ko 2:45.98 1 2
8 Jansema, Vanessa   Guido DeBres 2:57.30 1 1
9 MCNALTY, MEGAN   Saugeen 2:59.68 1  
-- Menzies, Jessica   Innisdale SCR 1  
 
Womens 800m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Thomson, Emily   Sir Winston Chur 2:32.35 1 10
2 Sitarz, Erin   Bill Crothers SS 2:34.99 1 8
3 Fisher, Katie   Uxbridge 2:36.56 1 6
4 Baxter, Julia   Uxbridge 2:41.81 1 5
5 Colman, Shae   Northern - Sarni 2:45.31 1 4
6 Medford, Keeana   Sir Winston Chur 2:46.36 1 3
7 Weibe, Lorelai   Hamilton Distric 2:46.75 1 2
8 Johnston, Mariah   Northern - Sarni 2:52.31 1 1
9 Leonard, Alexa   Northern - Sarni 3:03.88 1  
10 Kielt, Erin   Sir Allan MacNab 3:04.02 1  
11 Hickey, Lian   Sacred Heart Cat 3:04.43 1  
12 Tennyson, Heather   Saugeen 3:07.10 1  
13 Trotta, Emily   Alexander MacKen 3:08.25 1  
14 Ferguson, Mary Ann   Saugeen 3:16.60 1  
-- Houlahan, Kristie   Sacred Heart Cat SCR 1  
-- Dwyer, Nicole   Elmvale SCR 1  
 
Womens 800m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fleischer, Katie   Northern - Sarni 2:24.22 1 10
2 Burgess, Raquel   Uxbridge 2:34.26 1 8
3 Potts, Monica   St Thomas Aquina 2:34.36 1 6
4 Moffatt, Jill   St Thomas Aquina 2:34.47 1 5
5 Budraityte, Jurgita   St Joan of Arc - 2:44.67 1 4
6 MCWILLIAM, HAILEY   Laura Secord 2:44.96 1 3
7 Parker, Sarah   Northern - Sarni 2:49.16 1 2
8 deHaan, Rachel   Guido DeBres 2:49.53 1 1
9 Hroncok, Amanda   Sacred Heart Cat 2:49.63 1  
10 Mellon, Stefanie   Northern - Sarni 2:50.81 1  
11 Olexa, Hope   Chatham-Kent 2:50.93 1  
12 Vrban, Sandra   St Joan of Arc - 2:52.31 1  
13 deBoer, Rachel   Guido DeBres 2:53.10 1  
14 McVittie, Nikki   Northern - Sarni 2:54.59 1  
15 Harrogate, Meghan   Chatham-Kent 2:54.89 1  
16 Wesson, Emily   Elmvale 2:57.16 1  
17 Fall, Jill   East Northumberl 3:00.17 1  
18 VanderMeer, Michelle   Hamilton Distric 3:01.71 1  
19 Dibbits, Taylor   East Northumberl 3:17.73 1  
 
Womens 1500m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Romaniw, Olivia   St Thomas More 5:11.68 1 10
2 LAWLESS, NICOLE   Sir Winston Chur 5:12.56 1 8
3 Cassidy, Carlee   St Thomas Aquina 5:12.64 1 6
4 McFadden, Sarah   Sydenham 5:37.82 1 5
5 Hansen, Emma   Uxbridge 5:41.52 1 4
6 Elgersma, Leah   Guido DeBres 5:43.27 1 3
7 Camara, Adrian   Blessed Mother T 5:55.56 1 2
-- Ajvazi, Shendrita   St Catharines DNF 1  
-- Codispodi, Marissa   Bishop Tonnos SCR 1  
 
Womens 1500m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fisher, Katie   Uxbridge 5:13.60 1 10
2 Thomson, Emily   Sir Winston Chur 5:13.67 1 8
3 Baxter, Julia   Uxbridge 5:22.42 1 6
4 Colman, Shae   Northern - Sarni 5:37.18 1 5
5 Weibe, Lorelai   Hamilton Distric 5:38.75 1 4
6 Bloome, Sarah   Bill Crothers SS 5:39.27 1 3
7 Wiley, Elise   Sir Winston Chur 5:43.11 1 2
8 Morphy, Brittany   Bill Crothers SS 5:47.54 1 1
9 Medford, Keeana   Sir Winston Chur 5:49.30 1  
10 Wuhlar, Mary   St Catharines 6:08.30 1  
11 Irandost, Sinoor   St Catharines 6:25.55 1  
12 Ferguson, Mary Ann   Saugeen 6:35.11 1  
-- Johnston, Mariah   Northern - Sarni SCR 1  
 
Womens 1500m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fleischer, Katie   Northern - Sarni 4:58.31 1 10
2 Cheung, Tiffany   Bill Crothers SS 5:02.37 1 8
3 Thornber, Jenna   Uxbridge 5:10.17 1 6
4 Burgess, Raquel   Uxbridge 5:16.85 1 5
5 DAGENAIS, FELICIA   Sir Winston Chur 5:22.43 1 4
6 Potts, Monica   St Thomas Aquina 5:24.72 1 3
7 Moffatt, Jill   St Thomas Aquina 5:28.89 1 2
8 Odegard, Paige   Northern - Sarni 5:41.92 1 1
9 Parker, Sarah   Northern - Sarni 5:51.57 1  
10 Mellon, Stefanie   Northern - Sarni 5:54.93 1  
11 McVittie, Nikki   Northern - Sarni 5:55.41 1  
12 Olexa, Hope   Chatham-Kent 5:56.17 1  
13 Jameson, Melissa   Northern - Sarni 6:02.50 1  
14 Winter, Amy   Hamilton Distric 6:03.11 1  
15 Aria, Kooy   Elmvale 6:03.71 1  
16 Renaud, Brittany   Chatham-Kent 6:10.87 1  
17 Williams, Sarah   Chatham-Kent 6:29.24 1  
18 Smith, Molly   St Catharines 6:55.95 1  
-- Buenting, Taylor   Pine Ridge SCR 1  
-- deHaan, Rachel   Guido DeBres SCR 1  
 
Womens 3000m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cassidy, Carlee   St Thomas Aquina 11:25.63 1 10
2 LAWLESS, NICOLE   Sir Winston Chur 11:25.84 1 8
3 Wiley, Elise   Sir Winston Chur 12:25.85 1 6
4 deBoer, Crystal   Guido DeBres 13:06.94 1 5
5 Crawford, Gillian   Sir Allan MacNab 14:08.59 1 4
6 Moeller, Emily   Sir Allan MacNab 15:38.32 1 3
 
Womens 3000m Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sinclair, Laura   Cardinal Leger 11:16.95 1 10
2 Thornber, Jenna   Uxbridge 11:30.35 1 8
3 DAGENAIS, FELICIA   Sir Winston Chur 11:37.61 1 6
4 Kowal, Kayte   St Thomas Aquina 11:58.84 1 5
5 Odegard, Paige   Northern - Sarni 12:04.91 1 4
6 Jameson, Melissa   Northern - Sarni 12:47.59 1 3
7 Winter, Amy   Hamilton Distric 13:13.70 1 2
8 Aria, Kooy   Elmvale 13:29.50 1 1
9 Renaud, Brittany   Chatham-Kent 13:37.58 1  
-- Brown, Maddie   St Thomas Aquina SCR 1  
-- Silva, Stephanie   Cardinal Leger SCR 1  
-- Mellon, Stefanie   Northern - Sarni SCR 1  
 
Womens 60m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Adanty, Janet   St Joan of Arc - 09.88 1 10
2 MacIsaac, Caileigh   Uxbridge 09.94 1 8
3 Boyd, Kasia   Sacred Heart Cat 10.91 1 6
4 King, Rowan   Elmvale 11.05 1 5
 
Womens 60m Hurdles Junior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Adanty, Janet   St Joan of Arc - 09.91 1  
2 MacIsaac, Caileigh   Uxbridge 10.06 1  
3 King, Rowan   Elmvale 10.63 1  
4 Boyd, Kasia   Sacred Heart Cat 10.74 1  
 
Womens 60m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Li, Emma   Bill Crothers SS 09.79 1 10
2 MacIsaac, Erin   Uxbridge 10.43 1 8
3 Stollery, Hannah   Bill Crothers SS 10.51 1 6
4 Simpson, Savanah   Bishop Tonnos 10.67 1 5
5 Clement, Kristy   Elmvale 10.82 1 4
6 Hebert, Miranda   Sacred Heart Cat 11.19 1 3
7 Kiana, Colin   St Maximilian Ko 11.49 1 2
8 Pearce, Blaire   St Maximilian Ko 11.55 1 1
 
Womens 60m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Li, Emma   Bill Crothers SS 09.97 2  
2 MacIsaac, Erin   Uxbridge 10.25 1  
3 Simpson, Savanah   Bishop Tonnos 10.54 2  
5 Stollery, Hannah   Bill Crothers SS 11.09 2  
4 Clement, Kristy   Elmvale 11.10 1  
7 Hebert, Miranda   Sacred Heart Cat 11.18 2  
8 Pearce, Blaire   St Maximilian Ko 11.39 2  
6 Kiana, Colin   St Maximilian Ko 11.54 1  
9 Keenan, Mandy   Bill Crothers SS 11.93 1  
10 Balardo, Madeline   Bishop Tonnos 12.26 1  
11 Kielt, Erin   Sir Allan MacNab 12.81 2  
12 Negrazis, Lauren   Uxbridge 13.11 2  
13 Fairbairn, Katrina   Northern - Sarni 13.78 1  
 
Womens 60m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Batten, Lyndsay   Aurora 09.44 1 10
2 Gordon, Samantha   Bill Crothers SS 09.96 1 8
3 Tang Higgins, Mona   Pine Ridge 10.16 1 6
4 Potts, Monica   St Thomas Aquina 10.46 1 5
5 Popov, Nadia   Sacred Heart Cat 10.56 1 4
6 Speers, Sadie   Elmvale 10.68 1 3
7 Lin, Sally   Laura Secord 10.72 1 2
8 Agnoluzzi, Brooklyn   Sacred Heart Cat 10.91 1 1
 
Womens 60m Hurdles Senior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Batten, Lyndsay   Aurora 09.50 2  
3 Gordon, Samantha   Bill Crothers SS 09.90 2  
2 Tang Higgins, Mona   Pine Ridge 10.12 1  
4 Lin, Sally   Laura Secord 10.13 1  
5 Potts, Monica   St Thomas Aquina 10.59 1  
6 Speers, Sadie   Elmvale 10.62 1  
7 Agnoluzzi, Brooklyn   Sacred Heart Cat 10.74 1  
8 Popov, Nadia   Sacred Heart Cat 10.82 1  
9 Leonard, Ashlen   Northern - Sarni 10.84 2  
10 Budraityte, Jurgita   St Joan of Arc - 11.19 2  
11 Montesanto, Ali   Bishop Tonnos 11.31 1  
12 Leggat, Brooke   Bishop Tonnos 12.07 2  
 
Womens 4x200m Relay Senior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Miller, Aidoo,
Amo-Mens, Reid
  Father Henry Car 1:45.78 2 10
2 Robest, Gayle,
Vassel, Marks
  Father Henry Car 1:52.91 2  
3 Kieft, Vis,
VanSyden, Yeboah
  Guido DeBres 1:56.94 2 8
4 Smith, Bonnema,
Hiller, Wright
  Northern - Sarni 1:59.03 2 6
-- Turner, Fatal,
Burey, Williams
  Westview Centenn NT 1  
-- Leonard, Fairbair,
Leonard, Gagne
  Northern - Sarni NT 1  
-- Malcolm, Kikulis,
Thevenin, Harte
  Pine Ridge NT 1  
-- McIntosh, Vandenbo,
Barnes, Carr
  Chatham-Kent NT 1  
-- Relay Team   Laura Secord DNS 2  
-- Relay Team   Bishop Tonnos SCR 2  
 
Womens Sprint Medley 4,2,2,8 Senior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Smith, Hiller,
Bonnema, Fleische
  Northern - Sarni 4:28.12 2 10
2 Golea, Moffatt,
Potts, Cassidy
  St Thomas Aquina 4:43.72 2 8
3 Vis, Kieft,
Yeboah, Elgersma
  Guido DeBres 4:45.92 2 6
4 Malcolm, Kikulis,
Buenting, Tang Hig
  Pine Ridge 4:55.67 2 5
5 Colman, Wright,
Leonard, Parker
  Northern - Sarni 5:02.02 1  
6 Martin, McFadden,
Nelles, Tibbutt
  Sydenham 5:04.81 1 4
7 Wesson, Speers,
Clement, Kooy
  Elmvale 5:17.17 1 3
8 Ajvazi, Henry,
Middleto, Wuhlar
  St Catharines 5:23.37 1 2
-- Adesanya, Adketeu,
Fatal, Fatal
  Westview Centenn DNS 1  
 
Womens Shot Put Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pocsai, Tayler   Sir Allan MacNab 7.03m(23'0.75) 1 10
 
Womens Shot Put Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Marfo, Obeng   Father Henry Car 10.21m(33'5.75) 1 10
2 Glenn, Holly   Saugeen 6.96m(22'10) 1 8
 
Womens Shot Put Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brew, Lauren   St Catharines 11.64m(38'2.25) 1 10
2 Lubimiv, Hillary   Saugeen 9.82m(32'2.5) 1 8
3 Adams, Rachel   St Catharines 6.81m(22'4) 1 6
4 Wright, Laura   Northern - Sarni 6.57m(21'6.5) 1 5
5 Mazzarella, Annika   Laura Secord 6.13m(20'1.25) 1 4
 
Womens High Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 deBoer, Crystal   Guido DeBres 1.44m(4'8.5) 1 10
2 Steiginga, Lisa   Hamilton Distric 1.41m(4'7.5) 1 8
3 Saul, Erika   Northern - Sarni 1.25m(4'1) 1 6
4 Evans, Katie   Saugeen 1.10m(3'7.25) 1 5
-- Lindsay, Kate   Uxbridge SCR(--) 1  
 
Womens High Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Li, Emma   Bill Crothers SS 1.45m(4'9) 1 10
2 Lipsett, Alannah   Uxbridge 1.40m(4'7) 1 8
3 Sawan, Beatrice   Sacred Heart Cat 1.30m(4'3) 1 5
3 Kesler, Shannon   Sir Allan MacNab 1.30m(4'3) 1 5
3 Stollery, Hannah   Bill Crothers SS 1.30m(4'3) 1 5
-- Marfo, Obeng   Father Henry Car SCR(--) 1  
 
Womens High Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kikulis, Emma   Pine Ridge 1.60m(5'2.75) 1 10
2 VanderMeer, Michelle   Hamilton Distric 1.55m(5'1) 1 8
3 Vasilyeva, Katia   Newtonbrook 1.50m(4'11) 1 5.50
3 Regnerus, Dayva   Hamilton Distric 1.50m(4'11) 1 5.50
5 FINNIE, KIM   Saugeen 1.35m(4'5) 1 4
6 Bruulsema, Alyssa   Hamilton Distric 1.30m(4'3) 1 3
 
Womens Long Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Vassel, Chantell   Father Henry Car 4.77m(15'7.75) nwi 1 10
2 Pothemont, Kristin   St Joan of Arc - 4.64m(15'2.5) nwi 1 8
3 Carr, Kennedy   Chatham-Kent 4.42m(14'6) nwi 1 6
4 Vuyk, Melissa   Hamilton Distric 4.14m(13'6.75) nwi 1 5
5 De la Torre, Sydney   Sacred Heart Cat 4.08m(13'4.5) nwi 1 4
6 McIntosh, Jessica   Chatham-Kent 3.91m(12'9.75) nwi 1 3
7 Gray, Christine   Saugeen 3.89m(12'9) nwi 1 2
8 Kazan, Myriam   Alexander MacKen 2.33m(7'7.5) nwi 1 1
-- Skerrit, Syndney   Midland Secondar SCR(--) nwi 1  
 
Womens Long Jump Midget Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Wieseman, Maddy   Uxbridge 4.22m(13'10) nwi 1 10
2 Fairbairn, Katrina   Northern - Sarni 4.21m(13'9.75) nwi 1 8
3 Hebert, Miranda   Sacred Heart Cat 4.18m(13'8.5) nwi 1 6
4 Goegan, Sabrina   Saugeen 4.03m(13'2.5) nwi 1 5
5 Miller, Chelsea   Sacred Heart Cat 3.84m(12'7) nwi 1 4
6 Harvey, Megan   Alexander MacKen 3.83m(12'6.75) nwi 1 3
7 Mosleh, Abnoose   Bill Crothers SS 3.72m(12'2.25) nwi 1 2
8 Dimatulac, Kayla   St Maximilian Ko 3.57m(11'8.5) nwi 1 1
9 Kloet, Christina   Hamilton Distric 3.56m(11'8) nwi 1  
10 Kesler, Shannon   Sir Allan MacNab 3.54m(11'7.25) nwi 1  
11 Mikayla, Cantelope   St Maximilian Ko 3.50m(11'5.75) nwi 1  
12 Glenn, Holly   Saugeen 3.49m(11'5.25) nwi 1  
13 Gagne, Teaghan   Northern - Sarni 3.21m(10'6.25) nwi 1  
-- Dwyer, Nicole   Elmvale SCR(--) nwi 1  
-- Oriola, Remy   Father Henry Car SCR(--) nwi 1  
 
Womens Long Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 VanderMeer, Michelle   Hamilton Distric 5.03m(16'6) nwi 1 10
2 Violin, Alicia   Confederation - 4.73m(15'6) nwi 1 8
3 Kikulis, Emma   Pine Ridge 4.56m(14'11.5) nwi 1 6
4 Melbourne, Ameka   Blessed Mother T 4.47m(14'7.75) nwi 1 5
5 Elvie-Sinclair, Sh'Quaya   Blessed Mother T 4.47m(14'7.75) nwi 1 4
6 Bruulsema, Alyssa   Hamilton Distric 4.44m(14'6.75) nwi 1 3
7 Regnerus, Dayva   Hamilton Distric 4.00m(13'1.25) nwi 1 2
8 FINNIE, KIM   Saugeen 3.66m(12'0) nwi 1 1
-- Aladjebi, Oladunni   Blessed Mother T DNS(--) nwi 1  
-- Wieseman, Maddy   Uxbridge DNS(--) nwi 1  
-- Wallace, Lindsay   Nelson DNS(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Li, Emma   Bill Crothers SS 10.17m(33'4.25) nwi 1 10
2 Matthews-Rose, Nicole   Saugeen 9.31m(30'6.5) nwi 1 8
3 Banh, Lillian   Bill Crothers SS 8.83m(28'11.5) nwi 1 6
4 Saul, Erika   Northern - Sarni 8.81m(28'10.75) nwi 1 5
5 MCNALTY, MEGAN   Saugeen 8.18m(26'10) nwi 1 4
6 Vuyk, Melissa   Hamilton Distric 8.10m(26'6.75) nwi 1 3
7 Middleton, Sierra   St Catharines 7.97m(26'1.75) nwi 1 2
 
Womens Triple Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Violin, Alicia   Confederation - 10.88m(35'8.25) nwi 1 10
2 Elvie-Sinclair, Sh'Quaya   Blessed Mother T 10.48m(34'4.5) nwi 1 8
3 Batten, Lyndsay   Aurora 10.24m(33'7) nwi 1 6
4 Lin, Sally   Laura Secord 9.76m(32'0.25) nwi 1 5
5 Tibbutt, Amanda   Sydenham 9.42m(30'10.75) nwi 1 4
6 Lafontaine, Shannon   Laura Secord 9.23m(30'3.25) nwi 1 3
7 Smith, Siobhan   Northern - Sarni 9.02m(29'7) nwi 1 2
-- Agnoluzzi, Brooklyn   Sacred Heart Cat DNS(--) nwi 1  
-- Aladjebi, Oladunni   Blessed Mother T DNS(--) nwi 1  
-- Hiller, Dayna   Northern - Sarni DNS(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Scott, Erin   Uxbridge 2.71m(8'10.5) 1 10
2 Lafontaine, Shannon   Laura Secord 2.11m(6'11) 1 8
-- Boyd, Kasia   Sacred Heart Cat SCR(--) 1  
-- Miller, Chelsea   Sacred Heart Cat SCR(--) 1  
-- Laidlaw, Hayley   Uxbridge SCR(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 

Post to:  
Post as: 
History for York University High School Indoor Meet
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2012 1 52 2    
2011 1 88 1    
2010 1   1