Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2012 Results - Texas UIL 4A Region 3 Championships

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   Apr 28th 2012, 7:02pm
Licensed to Meredith York Track - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/28/2012 03:27 PM
                               UIL 4A Region III                               
                              2012 Championships                               
                            4/27/2012 to 4/28/2012                             
                                    Results                                    
 
Boys 100 Meter Dash 4A
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 sezer, alex               11 OR LI CY Mau             10.65Q  2.8  1 
  2 Burrell, Cameron          11 Fort Bend Ri             10.65Q  1.6  2 
  3 Bernard, Roderick         10 Hstn Sharpstown          10.81Q  2.0  3 
  4 Phillips, Alex            11 Con Caney CR             10.82q  1.6  2 
  5 Bellfield, John           12 Summer Creek             10.83q  2.8  1 
  6 Jordan, Jeremy            11 Magnolia West            10.85q  2.0  3 
  7 Leonard, Keshon           11 Rosenberg Lamar          10.86q  2.8  1 
  8 Jackson, William             HO Wheatley              10.97q  1.6  2 
  9 Allsteadt, Matt           11 Richmond Geo             10.97   1.6  2 
 10 Wilson, Malik             10 Brenham                  10.98   1.6  2 
 11 McClain, Easton           10 Livingston               11.02   2.8  1 
 12 Adams, Daniel             12 HO Waltrip               11.04   1.6  2 
 13 Cooper, Allan             09 LA Marque                11.12   2.0  3 
 14 Smih, Carlos                 Houston King             11.13   2.8  1 
 15 Evans, Johnny             12 Summer Creek             11.19   2.0  3 
 16 Hill, Hardy               12 HO Reagan                11.20   2.8  1 
 17 Skulski, Brian            12 HO Stratfrd              11.22   2.0  3 
 18 Johns, Xavier             11 Beaumont Ozen            11.25   2.8  1 
 19 Williams, Aaron           12 Baytown Gose Crk         11.28   2.8  1 
 20 Smith, Treyvon            12 HO Washingtn             11.38   1.6  2 
 21 Burrell, Josh             10 Fort Bend Ri             11.41   1.6  2 
 22 Walters, Austin           10 Crosby                   11.43   2.0  3 
 23 Shakir, Zyris             12 HO Washingtn             11.53   2.0  3 
 
Boys 100 Meter Dash 4A
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Burrell, Cameron          11 Fort Bend Ri             10.61   1.8  10   
  2 sezer, alex               11 OR LI CY Mau             10.80   1.8   8   
  3 Phillips, Alex            11 Con Caney CR             10.84   1.8   6   
  4 Bellfield, John           12 Summer Creek             10.96   1.8   4   
  5 Bernard, Roderick         10 Hstn Sharpstown          11.04   1.8   2   
  6 Leonard, Keshon           11 Rosenberg Lamar          11.12   1.8   1   
  7 Jordan, Jeremy            11 Magnolia West            11.14   1.8 
  8 Jackson, William             HO Wheatley              11.19   1.8 
 
Boys 200 Meter Dash 4A
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Burrell, Cameron          11 Fort Bend Ri             21.45Q  1.4  2 
  2 Baldwin, Nick             12 Humble                   21.82Q  1.5  1 
  3 sezer, alex               11 OR LI CY Mau             21.93Q  2.5  3 
  4 Holt, Nicholas            12 Manvel                   21.53q  1.4  2 
  5 Phillips, Alex            11 Con Caney CR             22.10q  2.5  3 
  6 Shaver, Alex              09 Richmond Geo             22.16q  1.5  1 
  7 Adams, Daniel             12 HO Waltrip               22.18q  1.4  2 
  8 Bernard, Roderick         10 Hstn Sharpstown          22.18q  2.5  3 
  9 McClain, Easton           10 Livingston               22.51   1.4  2 
 10 Mathis, Marcus            12 Brenham                  22.52   1.4  2 
 11 Okonye, Joshua            11 Richmond Geo             22.61   1.5  1 
 12 Fleming, Isaiah           12 Houston N Forest         22.72   2.5  3 
 13 Adams, Nehemiah              HO Wheatley              22.87   1.5  1 
 14 Keller, Sean              12 Magnolia                 22.93   1.5  1 
 15 Phillips, Matthew         12 Galena Park              22.96   1.5  1 
 16 Whaley, Bryce             11 Nederland                23.26   2.5  3 
 17 Braham, Kamarley          12 Hstn Sharpstown          23.26   2.5  3 
 18 Hayward, Brandon             LC Clear Fal             23.52   1.5  1 
 -- Busby, Minor                 Houston Jones               FS   2.5  3 
 
Boys 200 Meter Dash 4A
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 sezer, alex               11 OR LI CY Mau             21.49   2.1  10   
  2 Burrell, Cameron          11 Fort Bend Ri             21.51   2.1   8   
  3 Holt, Nicholas            12 Manvel                   21.86   2.1   6   
  4 Shaver, Alex              09 Richmond Geo             22.05   2.1   4   
  5 Adams, Daniel             12 HO Waltrip               22.13   2.1   2   
  6 Bernard, Roderick         10 Hstn Sharpstown          22.52   2.1   1   
  7 Baldwin, Nick             12 Humble                   23.97   2.1 
 -- Phillips, Alex            11 Con Caney CR                DQ   2.1  inside lane line
 
Boys 400 Meter Dash 4A
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Platt, Chris              10 Willis                   47.81Q  3 
  2 Richards, Joseph          12 Beaumont Ozen            48.63Q  2 
  3 Tanner, Jonathan          12 Mont Bel Bar             50.06Q  1 
  4 Lecense, Aaron            12 Summer Creek             49.50q  3 
  5 Williams, Chance          11 Richmond Foster          49.63q  2 
  6 Ikegbunam, Stanley        11 Richmond Geo             49.77q  3 
  7 Stacy, Bryson             12 Mont Bel Bar             50.39q  2 
  8 Holt, Nicholas            12 Manvel                   50.42q  1 
  9 Padgett, Tyler            11 Mont Bel Bar             50.57   2 
 10 Milburn, Austin           11 Pearland Daw             50.57   2 
 11 Pierre, Demarcus          12 HO Washingtn             50.70   1 
 12 Babino, Brenden           10 Nederland                51.70   3 
 13 Callens, Tyler            12 Kingwood Park            52.03   3 
 14 Brillon, Andrew           11 HO Stratfrd              52.64   2 
 15 Herfurth, Kyle            12 OR LI CY Mau             52.78   3 
 16 Brown, Isaac              09 HO Washingtn             52.87   1 
 17 Walker, Julian            12 Manvel                   52.90   1 
 18 Simmons, Joshua           11 HO Yates                 53.36   2 
 19 Smith, Treyvon            12 HO Washingtn             53.60   3 
 20 Miller, Trey              12 HO Stratfrd              53.90   2 
 21 Chavez, Adrian            09 HO Reagan                55.13   1 
 22 Wolcott, Aaron            12 HO Austin                55.14   1 
 -- Kerr, Joshua              10 Rosenberg Lamar             FS   1 
 
Boys 400 Meter Dash 4A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Richards, Joseph          12 Beaumont Ozen            47.01   10   
  2 Platt, Chris              10 Willis                   48.07    8   
  3 Lecense, Aaron            12 Summer Creek             48.90    6   
  4 Ikegbunam, Stanley        11 Richmond Geo             49.26    4   
  5 Williams, Chance          11 Richmond Foster          49.27    2   
  6 Holt, Nicholas            12 Manvel                   54.49    1   
 
Boys 800 Meter Run 4A
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Mcgee, Michael            12 Humble                 1:59.30Q 
  2 Taylor, Nathaniel         12 Brenham                2:00.17Q 
  3 Goodlander, Zach          12 Willis                 2:01.16Q 
  4 Parham, Matthew           10 Richmond Foster        2:00.34q 
  5 Tatum, Chris              11 Kingwood Park          2:00.44q 
  6 Owens, Ryan                  Dayton                 2:00.88q 
  7 Luce, Ricky               11 Mont Bel Bar           2:01.37q 
  8 Gaskamp, Ryan             12 Brenham                2:02.05q 
  9 Reagan, Hunter            12 Pearland Daw           2:02.51  
 10 Smith, Layne              11 Nederland              2:03.94  
 11 Schoener, Cullen          12 EL Campo               2:04.31  
 12 Franklin, Dayshawn        09 Angleton               2:07.05  
 13 Solano, Hector               Dayton                 2:08.08  
 14 Swindler, Nelson          10 Friendswood            2:09.31  
 15 Christian, Edmund         12 HO Yates               2:09.75  
 16 Brown, Isaac              09 HO Washingtn           2:10.52  
 17 Wei, Deng                 11 Houston Lee            2:10.53  
 18 Westra, Kevin             09 LC Clear Fal           2:10.81  
 19 Stanley, Levi             12 Livingston             2:11.48  
 20 Kaba, Mory                12 Hstn Sharpstown        2:14.71  
 21 Viator, Casey             11 OR LI CY Mau           2:15.31  
 22 Byers, Jordan             12 HO Washingtn           2:19.82  
 23 Tyrone, Damarius             HO Wheatley            2:25.10  
 
Boys 800 Meter Run 4A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Taylor, Nathaniel         12 Brenham                1:56.12   10   
  2 Goodlander, Zach          12 Willis                 1:56.23    8   
  3 Gaskamp, Ryan             12 Brenham                1:56.90    6   
  4 Parham, Matthew           10 Richmond Foster        1:59.69    4   
  5 Mcgee, Michael            12 Humble                 1:59.84    2   
  6 Owens, Ryan                  Dayton                 2:00.16    1   
  7 Tatum, Chris              11 Kingwood Park          2:01.71  
  8 Luce, Ricky               11 Mont Bel Bar           2:05.15  
 
Boys 1600 Meter Run 4A
=======================================================================
 Finals Only
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Teel, Ryan                11 Friendswood            4:17.29   10   
  2 Lindberg, Michael         11 Kingwood Park          4:17.34    8   
  3 Smith, Layne              11 Nederland              4:33.15    6   
  4 Kessler, Levi             11 Friendswood            4:34.78    4   
  5 Quinlan, Brian            10 HO Stratfrd            4:36.19    2   
  6 Goodlander, Zach          12 Willis                 4:36.19    1   
  7 Fulk, Trenton             12 Nederland              4:38.91  
  8 Rodriguez, Pete           11 Mont Bel Bar           4:39.54  
  9 Barton, Taylor            11 Magnolia               4:40.00  
 10 Lilly, Aaron              11 OR LI CY Mau           4:40.83  
 11 Lee, Josh                 11 Manvel                 4:41.96  
 12 Cash, Pearce              10 HO Stratfrd            4:44.85  
 13 Christine, Adam              Dayton                 4:47.03  
 14 Anders, Tyler             11 Mont Bel Bar           4:47.95  
 15 Heikkila, Chandler        10 Richmond Geo           4:50.14  
 16 Wei, Deng                 11 Houston Lee            4:51.03  
 17 Mitchell, Jonathan        09 Richmond Foster        4:51.21  
 18 Parham, Matthew           10 Richmond Foster        4:55.69  
 19 Mcgee, Michael            12 Humble                 5:02.36  
 20 McDaniel, Brendon         12 HO Yates               5:03.30  
 21 Wilson, Thomas            12 HO Washingtn           5:05.60  
 22 Cuevas, Kenny             12 HO Reagan              5:06.65  
 23 Basabose, Simmon             HO Wheatley            5:12.12  
 
Boys 3200 Meter Run 4A
=======================================================================
 Finals Only
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Teel, Ryan                11 Friendswood            9:18.93   10   
  2 Lindberg, Michael         11 Kingwood Park          9:18.99    8   
  3 Broussard, James          12 HO Stratfrd            9:53.54    6   
  4 Kessler, Levi             11 Friendswood            9:56.71    4   
  5 Mendez, Fred              12 Mont Bel Bar          10:05.44    2   
  6 Bootz, Jake               10 Summer Creek          10:07.01    1   
  7 Barton, Taylor            11 Magnolia              10:07.76  
  8 Bounds, John              12 Kingwood Park         10:09.61  
  9 Rodriguez, Pete           11 Mont Bel Bar          10:10.02  
 10 Fulk, Trenton             12 Nederland             10:10.59  
 11 Cash, Pearce              10 HO Stratfrd           10:16.24  
 12 Heikkila, Chandler        10 Richmond Geo          10:16.51  
 13 Price, Gabriel            10 Fort Bend Ri          10:26.52  
 14 Christine, Adam              Dayton                10:26.54  
 15 Roebuck, Ryan             10 Nederland             10:41.28  
 16 Janise, Blaine            09 Rosenberg Lamar       10:43.98  
 17 McDaniel, Brendon         12 HO Yates              11:25.23  
 18 Cuevas, Kenny             12 HO Reagan             11:32.98  
 19 Basabose, Simmon             HO Wheatley           11:57.57  
 20 Neal, Jerrime                Houston Davis         11:57.94  
 21 Abdulkalir, Abde             HO Wheatley           13:52.13  
 
Boys 110 Meter Hurdles 4A
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Morris, Xavier            12 HO Yates                 14.22Q  3.2  3 
  2 Brown, Tony               10 Beaumont Ozen            14.23Q  2.9  1 
  3 Stark, Will               12 Texas City               14.40Q  2.7  2 
  4 Davis, Jamaal             12 Waller                   14.48q  2.9  1 
  5 Watkins, Tyrone           12 Beaumont Ozen            14.85q  3.2  3 
  6 Gerbrecht, Justin         10 Fort Bend Ri             14.91q  3.2  3 
  7 Duke, Wade                12 Mont Bel Bar             14.93q  2.7  2 
  8 Tullos, Dalton            11 Waller                   14.95q  2.9  1 
  9 Nelson, Edwin             12 Nederland                15.08   2.7  2 
 10 Layssard, Jonathan        12 Manvel                   15.45   2.7  2 
 11 Font, Jonah               11 Richmond Geo             15.46   2.9  1 
 12 Madden, Cameron           12 Waller                   15.47   2.9  1 
 13 West, Quan                12 Willis                   15.49   2.9  1 
 14 Bryant, Gerald            10 Humble                   15.72   3.2  3 
 15 Hilliard, Presley         11 Mont Bel Bar             15.76   3.2  3 
 16 Davis, Jackson            11 Richmond Geo             15.87   2.7  2 
 17 Carter, Cutter            11 Willis                   16.38   2.9  1 
 18 Boje, Rodney              12 Richmond Foster          16.68   3.2  3 
 19 Manuel, Darrien           11 Crosby                   17.13   2.7  2 
 20 Jackson, Onsha               HO Wheatley              17.14   2.7  2 
 21 Loud, Marcus                 HO Wheatley              18.50   3.2  3 
 -- Mouton, Jalen             12 HO Yates                    DQ   3.2  3 
 
Boys 110 Meter Hurdles 4A
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Stark, Will               12 Texas City               14.07   2.8  10   
  2 Morris, Xavier            12 HO Yates                 14.17   2.8   8   
  3 Duke, Wade                12 Mont Bel Bar             14.76   2.8   6   
  4 Davis, Jamaal             12 Waller                   14.93   2.8   4   
  5 Gerbrecht, Justin         10 Fort Bend Ri             15.09   2.8   2   
  6 Tullos, Dalton            11 Waller                   15.20   2.8   1   
  7 Watkins, Tyrone           12 Beaumont Ozen            16.20   2.8 
 -- Brown, Tony               10 Beaumont Ozen               FS   2.8 
 
Boys 300 Meter Hurdles 4A
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Stark, Will               12 Texas City               38.36Q  1 
  2 Howard, Xavier               HO Wheatley              38.83Q  2 
  3 Morris, Xavier            12 HO Yates                 39.14Q  3 
  4 Davis, Jamaal             12 Waller                   39.27q  2 
  5 Brown, Tony               10 Beaumont Ozen            39.42q  2 
  6 Font, Jonah               11 Richmond Geo             39.43q  2 
  7 Tullos, Dalton            11 Waller                   39.49q  1 
  8 Gibbs, John               12 HO Washingtn             39.54q  3 
  9 Watkins, Tyrone           12 Beaumont Ozen            39.92   3 
 10 Gibbs, William            11 HO Washingtn             40.24   1 
 11 Davis, Jackson            11 Richmond Geo             40.32   2 
 12 Gerbrecht, Justin         10 Fort Bend Ri             40.54   1 
 13 Madden, Cameron           12 Waller                   40.84   3 
 14 Duke, Wade                12 Mont Bel Bar             40.90   2 
 15 Bogues, Matthew           12 Pearland Daw             40.95   3 
 16 Sherrard, Fletcher        09 Galena Park              41.05   1 
 17 Stroud, Devin             11 Summer Creek             41.60   3 
 18 Mouton, Jalen             12 HO Yates                 41.97   1 
 19 Nelson, Jeremy            11 Mont Bel Bar             42.27   2 
 20 Carter, Cutter            11 Willis                   42.30   1 
 21 Parker, Logan             10 Kingwood Park            42.55   3 
 22 Bourque, Garrett          11 Lumberton                42.63   1 
 23 Thomas, Alex              11 Richmond Geo             43.01   3 
 
Boys 300 Meter Hurdles 4A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Brown, Tony               10 Beaumont Ozen            37.32   10   
  2 Morris, Xavier            12 HO Yates                 37.32    8   
  3 Stark, Will               12 Texas City               38.05    6   
  4 Tullos, Dalton            11 Waller                   38.51    4   
  5 Howard, Xavier               HO Wheatley              39.62    2   
  6 Font, Jonah               11 Richmond Geo             39.97    1   
  7 Davis, Jamaal             12 Waller                   40.92  
 
Boys 4x100 Meter Relay 4A
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Humble                                                41.88Q  1 
  2 Beaumont Ozen                                         42.01Q  3 
  3 Summer Creek                                     7:14:12.70Q  2 
  4 Fort Bend Ridge Point                                 41.98q  1 
  5 Rosenberg Lamar Consolidated                          42.40q  1 
  6 Texas City                                            42.61q  1 
  7 Angleton                                              42.68q  3 
  8 Baytown Goose Creek                                   42.74q  1 
  9 Houston Washington                                    42.80q  1 
 10 Houston Wheatley                                      42.82q  3 
 11 Richmond George Ranch                                 42.96q  3 
 12 Houston North Forest                                  43.07q  3 
 13 Beaumont Central                                      43.31q  3 
 14 Magnolia                                              43.46q  3 
 15 Kingwood Park                                         43.84q  1 
 16 Magnolia West                                         43.97q  3 
 17 Houston Furr                                          44.18   1 
 18 Brenham                                          7:14:12.72   2 
 19 Pearland Dawson                                  7:14:13.13   2 
 20 Houston Sharpstown                               7:14:13.59   2 
 21 Crosby                                           7:14:14.04   2 
 22 Nederland                                        7:14:14.34   2 
 23 Houston Yates                                    7:14:14.94   2 
 24 Houston Reagan                                   7:14:16.25   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay 4A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Humble                                                41.87   2  20   
  2 Brenham                                               42.06   2  16   
  3 Summer Creek                                          42.09   2  12   
  4 Fort Bend Ridge Point                                 42.53   2   8   
  5 Rosenberg Lamar Consolidated                          42.64   2   4   
  6 Pearland Dawson                                       42.66   2   2   
  7 Houston Washington                                    42.82   1 
  8 Texas City                                            42.83   1 
  9 Houston Sharpstown                                    43.23   1 
 10 Baytown Goose Creek                                   43.45   1 
 11 Crosby                                                43.52   1 
 -- Houston Wheatley                                        DNF   1 
 -- Angleton                                                 DQ   2  3rd out of zone
 -- Beaumont Ozen                                            DQ   2  3rd leg viol.
 
Boys 4x200 Meter Relay 4A
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Humble                                              1:26.97Q  3 
  2 Summer Creek                                        1:27.53Q  2 
  3 Brenham                                             1:28.28Q  1 
  4 Houston Washington                                  1:27.98q  2 
  5 Texas City                                          1:28.27q  3 
  6 Richmond George Ranch                               1:28.76q  3 
  7 El Campo                                            1:29.23q  2 
  8 Beaumont Ozen                                       1:30.02q  1 
  9 Baytown Goose Creek                                 1:30.21   3 
 10 Fort Bend Ridge Point                               1:30.26   1 
 11 Angleton                                            1:30.32   1 
 12 Houston Waltrip                                     1:30.44   3 
 13 Houston North Forest                                1:30.47   1 
 14 Houston Furr                                        1:30.57   3 
 15 Crosby                                              1:30.71   2 
 16 Magnolia                                            1:30.74   3 
 17 Huntsville                                          1:30.87   1 
 18 Galveston Ball                                      1:32.11   3 
 19 Houston Stratford                                   1:32.32   2 
 20 Livingston                                          1:33.33   2 
 21 Houston Kashmere                                    1:33.51   2 
 22 Houston Sharpstown                                  1:33.65   1 
 23 Beaumont Central                                    1:34.87   2 
 -- Houston Reagan                                          DNF   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay 4A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Humble                                              1:26.81   20   
  2 Summer Creek                                        1:26.99   16   
  3 Brenham                                             1:27.94   12   
  4 Houston Washington                                  1:28.62    8   
  5 Beaumont Ozen                                       1:29.38    4   
  6 Richmond George Ranch                               1:29.42    2   
  7 Texas City                                          1:29.68  
  8 El Campo                                            1:31.58  
 
Boys 4x400 Meter Relay 4A
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Houston Washington                                  3:21.38Q  1 
  2 Summer Creek                                        3:23.01Q  3 
  3 Rosenberg Lamar Consolidated                        3:24.78Q  2 
  4 Richmond Foster                                     3:23.79q  1 
  5 Brenham                                             3:23.95q  1 
  6 Angleton                                            3:24.89q  3 
  7 Mont Belvieu Barbers Hill                           3:25.27q  1 
  8 Pearland Dawson                                     3:25.29q  2 
  9 Fort Bend Ridge Point                               3:27.78   2 
 10 Waller                                              3:28.87   3 
 11 Beaumont Central                                    3:29.22   2 
 12 Kingwood Park                                       3:31.47   3 
 13 Houston Wheatley                                    3:32.15   1 
 14 Baytown Lee                                         3:32.70   2 
 15 Houston Stratford                                   3:34.15   1 
 16 Willis                                              3:34.98   2 
 17 Baytown Goose Creek                                 3:35.54   3 
 18 Houston Furr                                        3:37.10   2 
 19 LC Clear Falls                                      3:38.10   1 
 20 Orange Little Cypress-Mauricev                      3:40.17   3 
 21 Houston Reagan                                      3:42.87   2 
 22 Houston Sharpstown                                  3:45.39   3 
 23 Nederland                                           3:45.59   3 
 
Boys 4x400 Meter Relay 4A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Houston Washington                                  3:20.11   20   
  2 Summer Creek                                        3:20.74   16   
  3 Angleton                                            3:22.84   12   
  4 Brenham                                             3:24.35    8   
  5 Rosenberg Lamar Consolidated                        3:25.05    4   
  6 Richmond Foster                                     3:28.14    2   
 -- Mont Belvieu Barbers Hill                               DNF  
 -- Pearland Dawson                                          DQ   impeded runner
 
Boys High Jump 4A
=================================================================================
 Opening Height: 5' 10"
 "5 Alive" until 12 competitors remain
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Parker, David             12 Pearland Daw           6-10.00      2.08m  10   
  2 Tripplett, Alex           12 Livingston             6-08.00      2.03m   8   
  3 Lorimier, Jared           11 Nederland              6-06.00      1.98m   6   
  4 Henderson, Dakari         12 Pearland Daw           6-04.00      1.93m   4   
  5 Ikegbunam, Stanley        11 Richmond Geo           6-04.00      1.93m   2   
  6 Massey, Joseph            12 New Caney              6-02.00      1.87m   0.50
  6 Everett, Alex                Richmond Geo           6-02.00      1.87m   0.50
  8 Ponteau, J'Wuan           11 Waller                 6-02.00      1.87m 
  9 Dunbar, Louis             11 LC Clear Fal           6-02.00      1.87m 
 10 Sanders, Myron            12 Huntsville             6-00.00      1.82m 
 11 Graves, Gairy             10 Summer Creek           6-00.00      1.82m 
 11 Jackson, Jacobie          12 Houston N Forest       6-00.00      1.82m 
 13 Weiss, Kevin              12 Brenham                6-00.00      1.82m 
 14 Allen, Will                  Angleton               6-00.00      1.82m 
 14 Gragert, Chase            12 Magnolia               6-00.00      1.82m 
 -- Keener, Jacarious            Dayton                      NH            
 -- Hilliard, Presley         11 Mont Bel Bar                NH            
 
Boys Pole Vault 4A
=================================================================================
 Opening Height: 12' 0"
 "5 Alive" until 12 competitors remain
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Barber, Shawn             12 Kingwood Park         16-06.00      5.02m  10   
  2 Favor, Everette           12 HO Stratfrd           16-00.00      4.87m   8   
  3 Crane, Xavier             12 Freprt Brazosprt      15-06.00      4.72m   6   
  4 Larson, Garrett           11 Brenham               14-06.00      4.41m   4   
  5 Oneal, Riley              12 Magnolia              14-00.00      4.26m   2   
  6 Williams, Cody            12 Rosenb Terry          13-06.00      4.11m   0.33
  6 Williams, Cory            12 Rosenb Terry          13-06.00      4.11m   0.33
  6 Shirley, Cameron          12 Huntsville            13-06.00      4.11m   0.33
  9 Breaux, Dakota            11 Pearland Daw          13-06.00      4.11m 
 10 Garcia, Santiago          12 Baytown Lee           13-00.00      3.96m 
 11 Burgess, Anthony          12 New Caney             12-00.00      3.65m 
 12 Schults, Logan            12 Livingston            12-00.00      3.65m 
 13 Perkins, Monte            12 Manvel                12-00.00      3.65m 
 14 Brooks, Caleb                Dayton                11-00.00      3.35m 
 15 Mabrey, Erin                 Dayton                11-00.00      3.35m 
 -- Dorsey, Jacob                PT Nec Grove                NH            
 -- Manchaca, Clayton         11 Friendswood                 NH            
 -- Miller, Hunter            10 PT Nec Grove                NH            
 
Boys Long Jump 4A
======================================================================================
 Top 8 to Finals
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Burrell, Cameron          11 Fort Bend Ri          23-00.50   3.4     7.02m  10   
  2 Polk, Chris               12 Baytown Gose Crk      23-00.00   4.7     7.01m   8   
  3 Jones, Jakobi             11 Beaumont Ozen         22-09.50   3.2     6.94m   6   
  4 Rainey, Kelvin            12 HO Stratfrd           22-04.50   6.0     6.81m   4   
  5 Phillips, Alex            11 Con Caney CR          22-03.50   4.2     6.79m   2   
  6 Schmidt, Hunter           12 Waller                22-01.75   5.1     6.75m   1   
  7 Platt, Chris              10 Willis                22-00.75   3.0     6.72m 
  8 Morris, Xavier            12 HO Yates              21-10.50   4.0     6.66m 
  9 Kelly, Anthula            10 Galena Park           21-10.00   2.0     6.65m 
 10 Gibbs, William            11 HO Washingtn          21-06.75   3.0     6.57m 
 11 Gragert, Chase            12 Magnolia              21-04.75   6.7     6.52m 
 12 Richard, Adam             09 Nederland             21-01.50   4.2     6.43m 
 13 Davis, Victor             11 Rosenb Terry          20-10.00   4.4     6.35m 
 14 Littleton, Jimmarl        12 Galvestn Bal          20-08.50   5.1     6.31m 
 15 Francis, Byron            10 Summer Creek          20-07.75   3.7     6.29m 
 16 Guillory, Damon           12 Baytown Gose Crk      20-01.50   3.8     6.13m 
 17 Taylor, Courtland            Bay City              19-04.25   1.0     5.89m 
 18 Simmons, Joshua           11 HO Yates              19-03.50   5.5     5.88m 
 19 Jackson, Ryan             12 Angleton              18-07.50   4.9     5.67m 
 20 Carter, Darryl            12 HO Washingtn          18-06.75   2.5     5.65m 
 -- Wolcott, Aaron            12 HO Austin                 FOUL                 
 -- Seals, Denzel             12 Pearland Daw              FOUL                 
 
Boys Triple Jump 4A
======================================================================================
 Top 8 to Finals
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Davis, Victor             11 Rosenb Terry          46-10.75   3.1    14.29m  10   
  2 Randle, Curtis            12 Baytown Lee           46-06.50   2.2    14.18m   8   
  3 Jones, Jakobi             11 Beaumont Ozen         45-09.50   3.1    13.95m   6   
  4 Landry, Darrion           12 Baytown Lee           45-04.25   4.0    13.82m   4   
  5 Sellers, Kaylon           10 Beaumont Ozen         44-10.75   1.7    13.68m   2   
  6 Kunz, Chase               12 Magnolia West         44-04.50   3.0    13.52m   1   
  7 Taylor, Courtland            Bay City              43-00.50   2.5    13.11m 
  8 Graves, Gairy             10 Summer Creek          42-11.50   1.8    13.09m 
  9 Darby, Kamon              10 Bmnt Central          42-11.00   2.1    13.08m 
 10 McClain, Kishawn          10 Rosenb Terry          42-09.75   2.3    13.04m 
 11 Buckner, Lyle             11 Crosby                42-09.00   2.1    13.03m 
 12 Abgasi, Kodilinna         12 HO Stratfrd           41-07.50   2.7    12.68m 
 12 Pichon, Alvin             12 Pearland Daw          41-07.50   1.9    12.68m 
 14 Burrell, Cameron          11 Fort Bend Ri          41-02.00   1.5    12.54m 
 15 Roman, Mark               11 Fort Bend Ri          41-00.00   3.0    12.49m 
 16 McBride, Sydney           12 HO Sprng Wod          40-01.25   4.4    12.22m 
 17 Bass, Jaydriun            12 HO Reagan             39-05.75   3.4    12.03m 
 18 Simmons, Joshua           11 HO Yates              39-03.00   2.3    11.96m 
 19 Alexander, Josh           12 Hstn Sharpstown       38-08.50   4.3    11.79m 
 -- Hobley, Adrian            10 Summer Creek              FOUL                 
 -- Suggs, Noah               10 Kingwood Park             FOUL                 
 
Boys Shot Put 4A
=================================================================================
 Top 8 to Finals
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Reed, Hayden              12 OR LI CY Mau          62-06.00     19.05m  10   
  2 Estelle, Kennedy          12 Pearland Daw          60-01.50     18.32m   8   
  3 Rodriguez, Roman          12 HO Sprng Wod          54-07.50     16.64m   6   
  4 Oubre, Matthew               Dayton                54-01.50     16.49m   4   
  5 Hilliard, Gerrod          12 Livingston            53-09.25     16.38m   2   
  6 Bloom, Josh               12 Kingwood Park         53-04.75     16.27m   1   
  7 Payne, Thalan             12 Beaumont Ozen         52-07.00     16.02m 
  8 Burrell, Josh             10 Fort Bend Ri          50-05.00     15.36m 
  9 Young, Cameron            12 Mont Bel Bar          47-03.50     14.41m 
 10 Blount, Bridge            12 Huntsville            46-11.00     14.30m 
 11 Loud, Marcus                 HO Wheatley           45-07.75     13.91m 
 12 Davis, Colton             12 Magnolia West         45-05.00     13.84m 
 13 Kaplani, Blaine           10 Fort Bend Ri          45-02.50     13.77m 
 14 Stewart, Daylon              Freprt Brazosprt      44-10.00     13.66m 
 15 Johnson, Clyde            12 Con Caney CR          44-09.50     13.65m 
 16 Sharp, Kristin            12 Baytown Lee           44-06.50     13.57m 
 17 Scott, Tresmond              Bay City              42-11.50     13.09m 
 18 Nguyen, Thang             12 Montgomery            42-07.75     12.99m 
 19 Ketchum, DeMarcus         12 Rosenberg Lamar       42-01.50     12.83m 
 20 Cooper, Nasheed              Houston Davis         39-11.00     12.16m 
 21 Crayton, Chavez           11 HO Worthing           39-08.75     12.10m 
 22 Pineda, Kevin                Houston Davis         37-02.00     11.32m 
 23 Reyes, George                Houston Davis         36-05.50     11.11m 
 
Boys Discus Throw 4A
=================================================================================
 Top 8 to Finals
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Reed, Hayden              12 OR LI CY Mau         194-06.50     59.29m  10   
  2 Rodriguez, Roman          12 HO Sprng Wod         168-09.50     51.44m   8   
  3 Oubre, Matthew               Dayton                  159-02     48.51m   6   
  4 Hilliard, Gerrod          12 Livingston              157-07     48.03m   4   
  5 Teague, Treylan           12 Freprt Brazosprt     151-04.50     46.13m   2   
  6 Estelle, Kennedy          12 Pearland Daw            146-09     44.72m   1   
  7 York, Steve               12 Huntsville           144-06.50     44.05m 
  8 zorrell, Ezell            12 Humble                  144-02     43.94m 
  9 Nash, Tyrone                 Houston King            143-01     43.61m 
 10 Montegut, Lawerence       11 LA Marque               138-04     42.16m 
 11 Bloom, Josh               12 Kingwood Park        136-07.50     41.64m 
 12 Sylvester, Anthony        10 Beaumont Ozen           135-07     41.32m 
 13 Hallenbeck, Brian         12 HO Stratfrd          135-06.50     41.31m 
 14 Meador, Braden            12 Montgomery           131-02.50     39.99m 
 15 Woods, Travis             11 EL Campo             122-02.50     37.24m 
 16 Brown, Jerry              12 HO Waltrip           104-08.50     31.91m 
 17 Wyley, Raylon                HO Wheatley             102-03     31.16m 
 18 Pineda, Kevin                Houston Davis           100-04     30.58m 
 19 Provost, Royal            11 HO Washingtn             98-10     30.12m 
 20 Martinez, Marc               Houston Davis            88-10     27.07m 
 -- Grayden, Billy            12 Rosenb Terry              FOUL            
 -- Burrell, Josh             10 Fort Bend Ri              FOUL            
 -- Loud, Marcus                 HO Wheatley               FOUL            
 
                  Men - 4A - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) BRENHAM                     56        2) Summer Creek               55   
    3) HUMBLE                      42        4) Orange Little Cypress-Mau  38   
    4) Beaumont Ozen               38        4) Fort Bend Ridge Point      38   
    7) HOUSTON WASHINGTON          28        7) FRIENDSWOOD                28   
    9) Kingwood Park               27       10) Pearland Dawson            23   
   11) HOUSTON STRATFORD           20       12) WILLIS                     17   
   13) HOUSTON YATES               16       13) TEXAS CITY                 16   
   15) LIVINGSTON                  14       15) Houston Spring Woods       14   
   17) Richmond George Ranch       13.50    18) NEDERLAND                  12   
   18) BAYTOWN LEE                 12       18) ANGLETON                   12   
   21) DAYTON                      11       22) ROSENBERG TERRY            10.66
   23) WALLER                      10       24) Rosenberg Lamar Consolida   9   
   25) Freeport Brazosport          8       25) Richmond Foster             8   
   25) Mont Belvieu Barbers Hill    8       25) CONROE CANEY CREEK          8   
   25) Baytown Goose Creek          8       30) Manvel                      7   
   31) Houston Sharpstown           3       32) MAGNOLIA                    2   
   32) HOUSTON WALTRIP              2       32) Pearland Dawson             2   
   32) HOUSTON WHEATLEY             2       36) Magnolia West               1   
   37) NEW CANEY                    0.50    38) HUNTSVILLE                  0.33


Girls 100 Meter Dash 4A
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Bealoved           11 Beaumont Ozen            11.80Q  2.6  3 
  2 Smith, Melicha            09 Texas City               11.98Q  2.6  2 
  3 Everett, Mikala           10 Richmond Geo             12.26Q  3.1  1 
  4 Hatchett, Jessica         12 Montgomery               11.88q  2.6  3 
  5 Gibbs, Shaquita           10 Angleton                 12.09q  2.6  2 
  6 Roberts, Asia             12 Summer Creek             12.14q  2.6  2 
  7 Hawkins, Special          09 Bmnt Central             12.27q  3.1  1 
  8 Conner, Tracy             10 HO Reagan                12.37q  2.6  3 
  9 Hardy, Tramesha           10 Houston King             12.38   3.1  1 
 10 Fontenot, Jameka          12 Beaumont Ozen            12.40   3.1  1 
 11 Young, Taylor             10 Houston Furr             12.45   3.1  1 
 12 Taylor, Jovonne           12 Rosenberg Lamar          12.53   2.6  3 
 13 Harbison, Jerica          10 Willis                   12.58   2.6  2 
 14 Jones, Dai'jah            10 Waller                   12.65   2.6  3 
 14 Parker, Nia               11 Huntsville               12.65   2.6  2 
 16 Hudgins, Macenzie         12 Mont Bel Bar             12.72   3.1  1 
 17 Jacobs, Lashae            11 HO Sterling              12.78   2.6  3 
 18 Arnold, Ashlin            11 Manvel                   12.80   2.6  3 
 19 Evans, Tia                12 HO Yates                 12.84   2.6  3 
 20 White, Carmen             09 Texas City               12.90   3.1  1 
 21 Darcus, Angelica          09 Brenham                  12.94   2.6  2 
 22 Gunderson, Emily          10 Mont Bel Bar             13.06   3.1  1 
 23 Howard, Ashely            11 HO Wheatley              13.26   2.6  2 
 24 DeQuier, Alveena          11 HO Washingtn             13.80   2.6  2 
 
Girls 100 Meter Dash 4A
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Brown, Bealoved           11 Beaumont Ozen            11.84   2.7  10   
  2 Roberts, Asia             12 Summer Creek             12.06   2.7   8   
  3 Smith, Melicha            09 Texas City               12.10   2.7   6   
  4 Hatchett, Jessica         12 Montgomery               12.11   2.7   4   
  5 Gibbs, Shaquita           10 Angleton                 12.12   2.7   2   
  6 Hawkins, Special          09 Bmnt Central             12.13   2.7   1   
  7 Conner, Tracy             10 HO Reagan                12.43   2.7 
  8 Everett, Mikala           10 Richmond Geo             12.72   2.7 
 
Girls 200 Meter Dash 4A
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Bealoved           11 Beaumont Ozen            23.79Q  3.1  1 
  2 Roberson, Daye Shon       11 HO Wheatley              24.60Q  1.5  2 
  3 Worthy, Rebecca           11 Porter                   25.29Q  0.6  3 
  4 Roberts, Asia             12 Summer Creek             24.63q  1.5  2 
  5 Obiozor, Cybil            11 Pearland Daw             25.17q  1.5  2 
  6 Ball, Kirsten             10 Fort Bend Ri             25.22q  1.5  2 
  7 Davis, Erica              10 Pearland Daw             25.25q  3.1  1 
  8 Leonard, Bri Antreya      12 Rosenberg Lamar          25.47q  0.6  3 
  9 Everett, Mikala           10 Richmond Geo             25.61   3.1  1 
 10 Williams, Jasmine         11 Huntsville               25.74   0.6  3 
 11 Harris, Victoria          11 HO Yates                 25.91   3.1  1 
 12 Crockett, Shamaujae       11 HO Stratfrd              25.91   0.6  3 
 13 Hancock, Robyn            12 Beaumont Ozen            26.04   0.6  3 
 14 Conner, Tracy             10 HO Reagan                26.05   0.6  3 
 15 Grant, Adrianna           11 EL Campo                 26.28   3.1  1 
 16 Montgomery, Brittani      12 Bmnt Central             26.31   1.5  2 
 17 Young, Taylor             10 Houston Furr             26.33   3.1  1 
 18 Young, Sch'Cara           10 Baytown Gose Crk         26.86   1.5  2 
 19 Walker, Taylor            11 Waller                   26.92   3.1  1 
 20 Small, Jasmine            12 Hstn Sharpstown          27.06   0.6  3 
 21 Jackson, Walicia          10 Houston N Forest         27.15   3.1  1 
 22 Shelton, Alyce            11 Brenham                  27.24   1.5  2 
 23 Griffin, Lexus            11 HO Worthing              27.81   1.5  2 
 
Girls 200 Meter Dash 4A
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Brown, Bealoved           11 Beaumont Ozen            23.89   2.0  10   
  2 Roberts, Asia             12 Summer Creek             24.43   2.0   8   
  3 Leonard, Bri Antreya      12 Rosenberg Lamar          24.78   2.0   5   
  3 Roberson, Daye Shon       11 HO Wheatley              24.78   2.0   5   
  5 Davis, Erica              10 Pearland Daw             25.49   2.0   2   
  6 Ball, Kirsten             10 Fort Bend Ri             25.50   2.0   1   
  7 Worthy, Rebecca           11 Porter                   25.73   2.0 
  8 Obiozor, Cybil            11 Pearland Daw             25.84   2.0 
 
Girls 400 Meter Dash 4A
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hatchett, Jessica         12 Montgomery               57.52Q  3 
  2 Roberson, Daye Shon       11 HO Wheatley              57.57Q  1 
  3 Williams, Kristyn         09 Richmond Foster          58.30Q  2 
  4 Brewer, Lorna             12 Mont Bel Bar             59.62q  1 
  5 Parker, Kaitlyn           09 Kingwood Park          1:00.06q  2 
  6 Ogbonna, Chigozie         09 Richmond Geo           1:00.20q  3 
  7 Yelder, Geordann          09 Richmond Geo           1:00.31q  1 
  8 Mosley, Davontraniqua     10 HO Yates               1:00.70q  1 
  9 Leonard, Leah             10 Mont Bel Bar           1:00.91   3 
 10 Chilton, Madison          09 Vidor                  1:00.96   2 
 11 Rideaux, Bryanah          09 Summer Creek           1:01.03   3 
 12 Wagner, Sierra            11 Huntsville             1:01.05   2 
 13 Jamerson, Kayla           11 Pearland Daw           1:01.23   2 
 14 Smith, Markimmbra         11 Bmnt Central           1:01.99   3 
 15 Greer, Cherish            10 Bmnt Central           1:03.45   2 
 16 Flowers, Tyler            12 Houston N Forest       1:03.51   1 
 17 Bell, Alexia              10 HO Yates               1:03.62   1 
 18 Gosby, Chanta             11 HO Wheatley            1:03.82   2 
 19 Johnson, Gene             11 LC Clear Fal           1:04.10   3 
 20 Shephard, Rani            09 HO Worthing            1:04.55   3 
 21 Bonner, Brianna           11 HO Sprng Wod           1:04.70   1 
 -- Wood, Kathryn             12 HO Stratfrd                DNF   3 
 -- Murphy, Skylar            11 Friendswood                DNF   1 
 
Girls 400 Meter Dash 4A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Roberson, Daye Shon       11 HO Wheatley              56.59   10   
  2 Hatchett, Jessica         12 Montgomery               56.64    8   
  3 Williams, Kristyn         09 Richmond Foster          58.45    6   
  4 Brewer, Lorna             12 Mont Bel Bar             59.46    4   
  5 Parker, Kaitlyn           09 Kingwood Park            59.69    2   
  6 Yelder, Geordann          09 Richmond Geo           1:00.37    1   
  7 Ogbonna, Chigozie         09 Richmond Geo           1:00.57  
  8 Mosley, Davontraniqua     10 HO Yates               1:01.24  
 
Girls 800 Meter Run 4A
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Gills, Meschelle          10 Manvel                 2:19.16Q 
  2 Ragland, Makayla          11 Willis                 2:20.91Q 
  3 Wood, Kathryn             12 HO Stratfrd            2:21.88Q 
  4 Santana, Kierstin         11 Mont Bel Bar           2:21.17q 
  5 Decker-Williams, Yolonda  10 Manvel                 2:23.59q 
  6 Burns, Payton             12 OR LI CY Mau           2:23.79q 
  7 Flourney, Ashley          11 Richmond Geo           2:25.68q 
  8 Jacobs, Angelica          09 Summer Creek           2:28.03q 
  9 Hinchley, Elizabeth       12 Magnolia West          2:28.88  
 10 Sullivan, Breanna         09 Fort Bend Ri           2:28.99  
 11 Spraggins, Fallon         09 Kingwood Park          2:30.03  
 12 Randermann, Reagan        09 Brenham                2:31.92  
 13 Emanuel, Zandra           10 Houston King           2:33.32  
 14 Haig, Heather             10 Richmond Geo           2:33.61  
 15 Elizondo, Rahnee          10 Mont Bel Bar           2:34.75  
 16 Perryman, Bailey          11 Nederland              2:34.89  
 17 Gosby, Chanta             11 HO Wheatley            2:35.78  
 18 Pieper, Elyse             11 Richmond Geo           2:36.78  
 19 Dellahoussaye, kaylyn     11 Bmnt Central           2:42.82  
 20 Chenier, Shavon           12 Houston Furr           2:44.53  
 
Girls 800 Meter Run 4A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Gills, Meschelle          10 Manvel                 2:13.43   10   
  2 Santana, Kierstin         11 Mont Bel Bar           2:17.82    8   
  3 Wood, Kathryn             12 HO Stratfrd            2:19.54    6   
  4 Burns, Payton             12 OR LI CY Mau           2:23.41    4   
  5 Ragland, Makayla          11 Willis                 2:24.64    2   
  6 Jacobs, Angelica          09 Summer Creek           2:25.28    1   
  7 Decker-Williams, Yolonda  10 Manvel                 2:26.59  
  8 Flourney, Ashley          11 Richmond Geo           2:27.46  
 
Girls 1600 Meter Run 4A
=======================================================================
 Finals Only
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gills, Meschelle          10 Manvel                 5:16.22   10   
  2 Welborn, Jordan           09 Lumberton              5:16.69    8   
  3 Samarneh, Lara            12 HO Stratfrd            5:18.27    6   
  4 Chavez, Evelyn            10 Porter                 5:19.45    4   
  5 Fite, Katrina             12 Waller                 5:24.90    2   
  6 Moreno, Ana               12 Magnolia West          5:26.40    1   
  7 Miller, Kinsey            10 Nederland              5:26.67  
  8 Lindberg, Destilynn       11 Kingwood Park          5:28.44  
  9 Erica, Clifford           09 Friendswood            5:33.12  
 10 Johnston, Kirsten         09 Mont Bel Bar           5:36.33  
 11 Flourney, Ashley          11 Richmond Geo           5:39.68  
 12 Eskridge, Brielle         10 Mont Bel Bar           5:41.82  
 13 Mulholland, Maggy         11 LC Clear Fal           5:49.31  
 14 Perez, Carolina           09 Richmond Geo           5:49.95  
 15 Mata, Abby                09 Nederland              5:51.05  
 16 Campbell, Jessica         10 Willis                 5:52.57  
 17 Montoya, Frida            09 Galena Park            5:52.65  
 18 Crouch, Amber             12 Angleton               5:53.28  
 19 Humphrey, Mary            10 Angleton               6:02.17  
 20 Garcia, Blanca            12 HO Austin              6:36.81  
 21 Cisneros, Alicia          09 Houston Furr           6:54.33  
 -- Salinas, Anna             11 HO Washingtn               DNF  
 
Girls 3200 Meter Run 4A
=======================================================================
 Finals Only
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Roper, Cali               12 Willis                10:49.87   10   
  2 Moreno, Ana               12 Magnolia West         11:25.81    8   
  3 Traverse, Brittany        09 Willis                11:36.88    6   
  4 Welborn, Jordan           09 Lumberton             11:38.92    4   
  5 Bishoff, Jordan           11 Magnolia              11:55.63    2   
  6 Johnston, Kirsten         09 Mont Bel Bar          12:01.19    1   
  7 Erica, Clifford           09 Friendswood           12:03.79  
  8 Chavez, Evelyn            10 Porter                12:09.21  
  9 Bustos, Feliza            11 Manvel                12:13.61  
 10 Samarneh, Lara            12 HO Stratfrd           12:17.62  
 11 Luster, Mary              11 Pearland Daw          12:18.19  
 12 Eskridge, Brielle         10 Mont Bel Bar          12:22.41  
 13 Montoya, Frida            09 Galena Park           12:48.40  
 14 Mata, Abby                09 Nederland             12:54.58  
 15 Humphrey, Mary            10 Angleton              12:57.58  
 16 Martinez, Ester           11 Houston Davis         13:14.16  
 17 Tondre, Shelby            09 Richmond Geo          13:14.52  
 18 Crouch, Amber             12 Angleton              13:22.36  
 19 Lee, Korbyn               09 Vidor                 13:58.01  
 20 Cisneros, Alicia          09 Houston Furr          14:42.13  
 21 Garcia, Blanca            12 HO Austin             14:46.33  
 
Girls 100 Meter Hurdles 4A
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Coroiescu, Denise         12 Con Caney CR             14.84Q  3.6  3 
  2 Mann, Meredith            11 Summer Creek             14.85Q  3.1  1 
  3 Brannon, Dominique        11 Beaumont Ozen            14.90Q  3.6  2 
  4 Brooks, Lydia             12 Waller                   15.18q  3.6  2 
  5 Fobbs, Jalisa             11 Rosenb Terry             15.29q  3.1  1 
  6 Amadu, Friddaus           09 Kingwood Park            15.47q  3.6  3 
  7 Suarez, Symone            12 Rosenberg Lamar          15.95q  3.6  2 
  8 Abshier, Christa          11 Mont Bel Bar             15.96q  3.6  2 
  9 Smith, Aerial             09 Texas City               15.96   3.1  1 
 10 Cherry, Bethany           11 Nederland                16.14   3.6  3 
 10 Washington, Alexandra     10 Pearland Daw             16.14   3.1  1 
 12 Jones, La'Tasha              Freprt Brazosprt         16.59   3.6  2 
 13 Carter, Kristin           11 Houston King             16.86   3.1  1 
 14 Giles, Erin               11 Magnolia West            17.12   3.6  3 
 15 Howard, Morgan            11 Friendswood              17.14   3.6  2 
 16 Jureczki, Jalynn          10 Mont Bel Bar             17.15   3.1  1 
 17 Schobel, Jessica          11 Magnolia West            17.60   3.6  3 
 18 Nolley, Destiny           09 HO Waltrip               19.31   3.6  3 
 19 Williams, Tiffany         12 HO Yates                 19.65   3.6  2 
 20 Villegas, Xochilt         12 Houston Davis            20.13   3.1  1 
 
Girls 100 Meter Hurdles 4A
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Coroiescu, Denise         12 Con Caney CR             14.76   1.8  10   
  2 Mann, Meredith            11 Summer Creek             14.90   1.8   8   
  3 Brooks, Lydia             12 Waller                   14.96   1.8   6   
  4 Brannon, Dominique        11 Beaumont Ozen            15.12   1.8   4   
  5 Fobbs, Jalisa             11 Rosenb Terry             15.20   1.8   2   
  6 Amadu, Friddaus           09 Kingwood Park            15.64   1.8   1   
  7 Suarez, Symone            12 Rosenberg Lamar          16.05   1.8 
  8 Abshier, Christa          11 Mont Bel Bar             16.43   1.8 
 
Girls 300 Meter Hurdles 4A
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brannon, Dominique        11 Beaumont Ozen            44.83Q  2 
  2 Amadu, Friddaus           09 Kingwood Park            45.55Q  3 
  3 Brooks, Lydia             12 Waller                   46.22Q  1 
  4 Wilson, Brook             11 Pearland Daw             46.59q  2 
  5 Dobbin, Brandi            11 Houston King             46.60q  2 
  6 McKinney, Neka            09 Huntsville               46.77q  1 
  7 Clement, Marissa          10 Nederland                47.33q  2 
  8 Soto, Ivanna              09 Kingwood Park            47.89q  3 
  9 Davis, Disiray            12 HO Wheatley              48.49   3 
 10 Gabriel, Jourdan          11 Richmond Foster          48.92   1 
 11 Wafer, Elanah             10 Fort Bend Ri             49.26   3 
 12 Espinoza, Melissa         09 Mont Bel Bar             49.45   2 
 13 Walker, Shaela            12 Rosenberg Lamar          49.85   1 
 14 Armstrong, Paizley        09 Bmnt Central             49.93   2 
 15 Suero, Xulia              12 HO Stratfrd              50.23   3 
 16 Flores, Angelica          12 Rosenb Terry             50.38   3 
 17 Giles, Erin               11 Magnolia West            50.53   1 
 18 Smith, Aerial             09 Texas City               51.80   1 
 19 Williams, Stephaqnie      10 Houston N Forest         54.65   1 
 20 Livingston, Victoria      12 HO Wheatley              54.69   3 
 21 Reyes, Natalie            12 Houston Davis            56.87   1 
 22 mcgruder, chayonna        11 HO Washingtn           1:03.65   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles 4A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Amadu, Friddaus           09 Kingwood Park            44.26   10   
  2 Wilson, Brook             11 Pearland Daw             44.33    8   
  3 Brannon, Dominique        11 Beaumont Ozen            45.13    6   
  4 Dobbin, Brandi            11 Houston King             46.62    4   
  5 Clement, Marissa          10 Nederland                47.01    2   
  6 McKinney, Neka            09 Huntsville               47.43    1   
  7 Brooks, Lydia             12 Waller                   48.94  
 
Girls 4x100 Meter Relay 4A
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Beaumont Ozen                                         47.04Q  3 
  2 Pearland Dawson                                       47.63Q  1 
  3 Texas City                                            48.19Q  2 
  4 Angleton                                              48.16q  3 
  5 Beaumont Central                                      48.67q  1 
  6 Rosenberg Lamar Consolidated                          48.90q  2 
  7 Waller                                                49.14q  1 
  8 Porter                                                49.31q  1 
  9 Houston Wheatley                                      49.54   1 
 10 Huntsville                                            49.65   1 
 11 Richmond George Ranch                                 49.68   2 
 12 Houston Yates                                         50.05   2 
 13 Manvel                                                50.06   2 
 14 Baytown Goose Creek                                   50.14   3 
 15 Houston North Forest                                  50.23   3 
 16 Mont Belvieu Barbers Hill                             50.53   1 
 17 Houston Washington                                    50.63   3 
 18 Houston Stratford                                     50.99   3 
 19 Brenham                                               51.29   2 
 20 Vidor                                                 52.15   2 
 21 Houston Furr                                          52.23   1 
 22 Houston Davis                                         55.80   2 
 -- Humble                                                  DNF   3 
 
Girls 4x100 Meter Relay 4A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Beaumont Ozen                                         46.92   20   
  2 Pearland Dawson                                       47.48   16   
  3 Texas City                                            47.62   12   
  4 Angleton                                              48.36    8   
  5 Rosenberg Lamar Consolidated                          48.54    4   
  6 Beaumont Central                                      48.77    2   
  7 Porter                                                49.44  
  8 Waller                                                49.86  
 
Girls 4x200 Meter Relay 4A
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pearland Dawson                                     1:42.00Q  2 
  2 Beaumont Ozen                                       1:42.30Q  1 
  3 Manvel                                              1:43.03Q  3 
  4 Angleton                                            1:43.70q  1 
  5 Rosenberg Lamar Consolidated                        1:43.74q  2 
  6 Fort Bend Ridge Point                               1:44.01q  3 
  7 Humble                                              1:44.91q  2 
  8 Summer Creek                                        1:45.11q  3 
  9 Waller                                              1:45.29   1 
 10 Houston Yates                                       1:45.53   3 
 11 Porter                                              1:46.12   1 
 12 Houston King                                        1:46.17   2 
 13 Brenham                                             1:47.89   3 
 14 Baytown Goose Creek                                 1:48.36   2 
 15 Richmond Foster                                     1:48.45   3 
 16 Port Neches-Groves                                  1:49.01   1 
 17 Houston Washington                                  1:50.61   2 
 18 Houston Wheatley                                    1:52.08   1 
 19 Vidor                                               1:52.37   3 
 20 Houston Reagan                                      1:52.52   2 
 21 Houston Stratford                                   1:54.35   2 
 22 Houston Worthing                                    1:58.26   3 
 -- Houston North Forest                                     DQ   1  DQ out of Zone
 
Girls 4x200 Meter Relay 4A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Beaumont Ozen                                       1:41.18   20   
  2 Pearland Dawson                                     1:41.85   16   
  3 Summer Creek                                        1:43.45   12   
  4 Fort Bend Ridge Point                               1:43.87    8   
  5 Angleton                                            1:44.54    4   
  6 Rosenberg Lamar Consolidated                        1:44.63    2   
  7 Humble                                              1:45.52  
  8 Manvel                                              1:48.61  
 
Girls 4x400 Meter Relay 4A
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Manvel                                              3:55.99Q  1 
  2 Kingwood Park                                       4:01.54Q  2 
  3 Huntsville                                          4:02.04Q  3 
  4 Houston King                                        4:02.58q  1 
  5 Mont Belvieu Barbers Hill                           4:03.04q  1 
  6 Nederland                                           4:03.72q  1 
  7 Richmond George Ranch                               4:03.89q  3 
  8 Montgomery                                          4:05.70q  3 
  9 Beaumont Central                                    4:06.75   1 
 10 Pearland Dawson                                     4:07.38   3 
 11 Angleton                                            4:08.35   3 
 12 Houston Stratford                                   4:08.40   2 
 13 Texas City                                          4:09.72   2 
 14 Vidor                                               4:12.04   2 
 15 Humble                                              4:17.48   1 
 16 Houston Wheatley                                    4:19.98   3 
 17 Brenham                                             4:21.04   3 
 18 Richmond Foster                                     4:21.11   2 
 19 Baytown Goose Creek                                 4:24.69   2 
 20 Houston Washington                                  4:27.51   3 
 21 Houston Yates                                       4:29.81   2 
 22 Houston Kashmere                                    4:30.60   2 
 23 Houston Davis                                       4:36.34   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay 4A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Manvel                                              3:55.79   20   
  2 Houston King                                        4:00.86   16   
  3 Mont Belvieu Barbers Hill                           4:02.86   12   
  4 Nederland                                           4:05.32    8   
  5 Kingwood Park                                       4:05.42    4   
  6 Richmond George Ranch                               4:05.63    2   
  7 Huntsville                                          4:08.01  
  8 Montgomery                                          4:11.56  
 
Girls High Jump 4A
=================================================================================
 Opening Height: 4' 8"
 "5 Alive" until 12 competitors remain
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ellis, Shannon            11 Friendswood            5-06.00      1.67m  10   
  2 Brannon, Dominique        11 Beaumont Ozen          5-06.00      1.67m   8   
  3 Mitchell, Shaniya         09 Bay City               5-06.00      1.67m   6   
  4 Brooks, Lydia             12 Waller                 5-02.00      1.57m   3   
  4 Walker, Hannah               PT Nec Grove           5-02.00      1.57m   3   
  6 Randall, Kylie            11 Magnolia               5-02.00      1.57m   1   
  7 Smajstrla, Makenzie       10 Manvel                 5-02.00      1.57m 
  8 Edwards, Sydney           10 HO Sterling            5-00.00      1.52m 
  9 Cannon, Que'Lanni         12 Angleton               5-00.00      1.52m 
 10 Dibbern, Haley            12 Bay City               5-00.00      1.52m 
 11 Perry, Maya               11 Huntsville             4-10.00      1.47m 
 11 Speer, Shelbea            11 Mont Bel Bar           4-10.00      1.47m 
 13 Pruitt, Brittany          10 Dayton                 4-10.00      1.47m 
 14 Duncan, Alia              10 HO Wheatley            4-08.00      1.42m 
 15 Jannise, Paige            12 Lumberton              4-08.00      1.42m 
 16 Merner, Kat               11 Magnolia West          4-08.00      1.42m 
 16 Isaac, Aisha              09 Baytown Lee            4-08.00      1.42m 
 16 Parker, Nia               11 Huntsville             4-08.00      1.42m 
 -- Reyes, Natalie            12 Houston Davis               NH            
 -- Wade, Brittany            09 New Caney                   NH            
 
Girls Pole Vault 4A
=================================================================================
 Opening Height: 9' 0"
 "5 Alive" until 12 competitors remain
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Gunderson, Emily          10 Mont Bel Bar          11-00.00      3.35m  10   
  2 Casteel, Zoe              11 OR LI CY Mau          11-00.00      3.35m   8   
  3 Fojtik, Alexis            12 Bay City              10-00.00      3.04m   6   
  4 Murfin, Pam               12 Kingwood Park         10-00.00      3.04m   4   
  5 Rodriguez, Meaghan        09 Porter                 9-06.00      2.89m   1.50
  5 Arnold, Megan             10 New Caney              9-06.00      2.89m   1.50
  7 Chovanec, Lindsay         10 Brenham                9-06.00      2.89m 
  8 Brinson, Mikayla          10 Lumberton              9-00.00      2.74m 
  9 Davidson, Avery           10 Pearland Daw           8-06.00      2.59m 
 10 Little, Jessica           10 Waller                 8-06.00      2.59m 
 10 Dibbern, Haley            12 Bay City               8-06.00      2.59m 
 12 Wrobleske, Rebekah        11 Waller                 8-06.00      2.59m 
 13 Walker, Kerigan           09 Crosby                 8-06.00      2.59m 
 14 Carlin, Stephanie         10 Friendswood            8-00.00      2.43m 
 15 Shipley, Anna             10 Mont Bel Bar           8-00.00      2.43m 
 15 Gonzales, Ellie           10 Richmond Geo           8-00.00      2.43m 
 
Girls Long Jump 4A
======================================================================================
 Top 8 to Finals
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Thomas, Porsha            12 Pearland Daw          19-03.50   1.8     5.88m  10   
  2 Roberson, Daye Shon       11 HO Wheatley           18-10.50   2.0     5.75m   8   
  3 Lee, Ashley               11 Angleton              18-08.00   3.3     5.68m   6   
  4 Roberts, Asia             12 Summer Creek          18-07.00   2.5     5.66m   4   
  5 Crockett, Shamaujae       11 HO Stratfrd           18-04.00   4.5     5.58m   2   
  6 Hancock, Robyn            12 Beaumont Ozen         18-01.00   6.1     5.51m   1   
  7 Thomas, Taylor            11 Waller                17-10.00   4.4     5.43m 
  8 Hatchett, Jessica         12 Montgomery            17-09.50   2.3     5.42m 
  9 Brown, Bealoved           11 Beaumont Ozen         17-08.00   1.1     5.38m 
 10 Heuwitt, Hailey           11 Pearland Daw          17-06.50   4.0     5.34m 
 11 Mitchell, Shaniya         09 Bay City              17-01.50   2.7     5.21m 
 12 Fontenot, Jameka          12 Beaumont Ozen         16-11.00   3.9     5.15m 
 13 Grant, Adrianna           11 EL Campo              16-07.50   2.2     5.06m 
 14 Garcia, Asa               09 Texas City            16-06.50   2.3     5.04m 
 15 Lewis, Garion             11 HO Yates              16-05.00   2.1     5.00m 
 16 Harbison, Jerica          10 Willis                16-03.00   3.4     4.95m 
 17 Wilson, Ravin             09 Dayton                16-01.50   5.4     4.91m 
 18 Thomas, Shantel           11 Baytown Gose Crk      15-11.50   4.5     4.86m 
 19 Harris, Victoria          11 HO Yates              15-07.00   4.3     4.74m 
 20 Francis, Ch'ante'         09 Houston King          15-01.00   4.3     4.59m 
 21 Livingston, Victoria      12 HO Wheatley           14-11.00   3.8     4.54m 
 -- Lott, Ravin               11 Summer Creek              FOUL                 
 
Girls Triple Jump 4A
======================================================================================
 Top 8 to Finals
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Obiozor, Cybil            11 Pearland Daw          38-05.50   4.5    11.72m  10   
  2 Brannon, Dominique        11 Beaumont Ozen         38-03.50   4.3    11.67m   8   
  3 Jones, La'Tasha              Freprt Brazosprt      37-04.00   3.0    11.37m   6   
  4 Thomas, Taylor            11 Waller                37-01.00   4.8    11.30m   4   
  5 Grant, Adrianna           11 EL Campo              36-10.00   3.0    11.22m   2   
  6 Broussard, Heather        12 HO Sprng Wod          36-09.00   1.2    11.20m   1   
  7 Garcia, Asa               09 Texas City            36-01.50   0.8    11.01m 
  8 Thomas, Shantel           11 Baytown Gose Crk      36-00.00   3.8    10.97m 
  9 Randall, Kelly            11 Angleton              35-08.00   3.3    10.87m 
 10 Davis, Ambra              12 Magnolia              35-07.00   4.6    10.84m 
 11 Lott, Ravin               11 Summer Creek          35-00.50   1.8    10.68m 
 12 Livingston, Victoria      12 HO Wheatley           33-09.00   2.2    10.28m 
 13 Davis, Kabria             12 Summer Creek          33-05.00   2.0    10.18m 
 14 Merka, Christina          11 Crosby                33-02.50   2.4    10.12m 
 15 Blanchard, Trisha            PT Nec Grove          33-00.00   3.8    10.05m 
 16 Bell, Alexia              10 HO Yates              31-03.50   3.1     9.53m 
 -- Fontenot, Jameka          12 Beaumont Ozen             FOUL                 
 -- Emokhor, Sandra           09 Houston Lee               FOUL                 
 -- Walls, Ivy                12 Pearland Daw              FOUL                 
 -- Warren, Samantha          11 Porter                    FOUL                 
 
Girls Shot Put 4A
=================================================================================
 Top 8 to Finals
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jones, Nekia              11 Beaumont Ozen         47-06.25     14.48m  10   
  2 Daniel, Lauren            12 HO Sprng Wod          42-01.50     12.83m   8   
  3 Turner, RaKira            12 Huntsville            41-08.00     12.70m   6   
  4 Hanks, Kristine           11 Huntsville            41-02.50     12.56m   4   
  5 Young, Tamela             11 Angleton              39-08.00     12.09m   2   
  6 Farmer, Erin              11 LC Clear Fal          39-04.50     12.00m   1   
  7 Antwi, Myah               11 Huntsville            38-07.75     11.77m 
  8 Sonson, Tara              10 Pearland Daw          36-05.00     11.09m 
  9 Emanuel, Bria             12 Dayton                35-11.00     10.94m 
 10 Williams, Deandra         12 Rosenberg Lamar       35-05.00     10.79m 
 11 Dorsey, Bralin            11 Galvestn Bal          34-11.00     10.64m 
 12 Hopes, Felicia            12 Bay City              34-10.00     10.61m 
 13 McCowan, Teaira           09 Brenham               34-07.75     10.56m 
 14 Felder, Georgeanna        12 Baytown Lee           33-08.00     10.26m 
 15 Ferguson, Blythe          09 OR LI CY Mau          33-05.50     10.19m 
 16 McGee, Megan              12 Bmnt Central          33-03.75     10.15m 
 17 Williams, Denishia        11 HO Yates              33-03.00     10.13m 
 18 Irving, Tichina           11 HO Austin             32-03.50      9.84m 
 19 Payne, Whitney            12 Mont Bel Bar          31-05.75      9.59m 
 20 Pickney, Brittany         10 HO Worthing           28-05.00      8.66m 
 21 Oguin, Denise             11 Hstn Sharpstown       27-01.00      8.25m 
 22 Mcdonald, Shakiera           Houston Jones         25-06.50      7.78m 
 
Girls Discus Throw 4A
=================================================================================
 Top 8 to Finals
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Daniel, Lauren            12 HO Sprng Wod            151-03     46.10m  10   
  2 Jones, Nekia              11 Beaumont Ozen           146-04     44.60m   8   
  3 Felder, Georgeanna        12 Baytown Lee             142-10     43.53m   6   
  4 Turner, RaKira            12 Huntsville              137-06     41.91m   4   
  5 Antwi, Myah               11 Huntsville           124-05.50     37.93m   2   
  6 Fatheree, Lexi            11 Richmond Foster         120-07     36.75m   1   
  7 Criddle, Domonique        12 Pearland Daw         120-01.50     36.61m 
  8 Thomlinson, Jemira        09 Pearland Daw            111-03     33.90m 
  9 Emanuel, Bria             12 Dayton                  107-06     32.76m 
 10 Gomes, Michelle           12 Pearland Daw         105-05.50     32.14m 
 11 Williams, Deandra         12 Rosenberg Lamar         104-04     31.80m 
 12 Hanks, Kristine           11 Huntsville              103-01     31.41m 
 13 Hadnot, Keyshanna         10 Bmnt Central            101-02     30.83m 
 14 Oguin, Denise             11 Hstn Sharpstown      100-04.50     30.59m 
 15 Thomas, Kayla             09 Lumberton                95-10     29.21m 
 16 Logston, Kaytryn          10 Magnolia West            93-03     28.42m 
 16 Payne, Whitney            12 Mont Bel Bar             93-03     28.42m 
 18 Hopes, Ashli              11 Bay City              92-11.50     28.33m 
 19 Williams, Denishia        11 HO Yates                 89-00     27.12m 
 20 Lane, Laney               12 Brenham                  86-04     26.31m 
 21 Rider, Keyera             12 HO Yates                 81-09     24.91m 
 22 Gay, Keonna                  Houston Jones            73-03     22.32m 
 23 Mcdonald, Shakiera           Houston Jones            70-11     21.61m 
 
                 Women - 4A - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Beaumont Ozen              105        2) Pearland Dawson            62   
    3) Summer Creek                41        4) Manvel                     40   
    5) Mont Belvieu Barbers Hill   35        6) HOUSTON WHEATLEY           23   
    7) ANGLETON                    22        8) Kingwood Park              21   
    9) HOUSTON KING                20       10) Houston Spring Woods       19   
   11) WILLIS                      18       11) TEXAS CITY                 18   
   13) HUNTSVILLE                  17       14) WALLER                     15   
   15) HOUSTON STRATFORD           14       16) LUMBERTON                  12   
   16) MONTGOMERY                  12       16) Orange Little Cypress-Mau  12   
   16) BAY CITY                    12       20) Rosenberg Lamar Consolida  11   
   21) NEDERLAND                   10       21) CONROE CANEY CREEK         10   
   21) FRIENDSWOOD                 10       24) Magnolia West               9   
   24) Fort Bend Ridge Point        9       26) Richmond Foster             7   
   27) BAYTOWN LEE                  6       27) Freeport Brazosport         6   
   29) Porter                       5.50    30) PORT NECHES-GROVES          3   
   30) BEAUMONT CENTRAL             3       30) Richmond George Ranch       3   
   30) MAGNOLIA                     3       34) El CAMPO                    2   
   34) ROSENBERG TERRY              2       36) NEW CANEY                   1.50
   37) LC Clear Falls               1                                           
Post to:
Post as: 
History for Texas UIL 4A Region 3 Championships
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2012 1   1