Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2014 Results - Florida State Relays

Published by
RunnerSpace.com/College   Mar 21st 2014, 9:41pm
Florida State Relays
Mar 21, 2014 to Mar 22, 2014
Florida State, Tallahassee, FL, US
Timing/Results by: Half-mile Timing - Gainesville - FL
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 1600m | 3200m | 5k | 10k | 3k Steeple | 110h | 300h | 400h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | Javelin | Hammer | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 1600m | 3200m | 5k | 10k | 3k Steeple | 100h | 300h | 400h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | Javelin | Hammer | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m High School Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williams, Kendal 12 Stanton College 10.82 -1.8 4 10
2 Davis, Josh 12 Florida State Un 11.00 -1.8 4 8
3 Amey, Travis 11 Leon 11.16 -1.8 4 6
4 Mitchell, Tyrris 10 Northside (Colum 11.35 +0.3 3 5
5 Bonner, Corey 10 Fort Walton Beac 11.35 +0.3 3 4
6 Mcwhite, Erick 10 Sneads 11.37 +0.3 3 3
7 Windham, Tito 12 Harrison Central 11.38 -1.8 4 2
8 Williams, Kelvin 12 Palm Bay 11.43 +0.9 2 1
9 Perkins, JaJuan 12 East Gadsden HS 11.43 -1.8 4 11.42
10 Lovett, James 11 Holy Trinity (Me 11.45 -1.8 4  
11 Rasheed, Ahmad 11 Fort Walton Beac 11.46 +0.9 2  
11 Marshall, Antonio 10 Fort Walton Beac 11.46 +0.3 3  
13 Duncan, Jonathan 9 Florida State Un 11.49 +0.9 2  
14 Johnson, Javarious 12 East Gadsden HS 11.52 +0.4 1  
15 Gonzalez-jacobo, M 12 Belen Jesuit Pre 11.53 +0.9 2  
16 McNeil, Harold 10 East Gadsden HS 11.57 +0.9 2  
17 Cooper, Austin 11 Bishop Snyder 11.62 +0.3 3  
18 Campbell, D'Eldric 11 Leon 11.66 -1.8 4  
19 Novo, Nick 12 Belen Jesuit Pre 11.75 +0.3 3  
20 Grant, David 10 Florida State Un 11.78 +0.9 2  
21 Wilson, Jay 11 Pine Crest (Ft. 11.97 +0.4 1  
22 Varnerin, Michael 11 Pine Crest (Ft. 12.01 +0.4 1  
23 Martinez, Enrique 9 Lawton Chiles 12.19 +0.4 1  
24 Brown, Binjimin 12 Lawton Chiles 12.57 +0.9 2  
25 Welch, Alex 12 Pine Crest (Ft. 13.64 +0.4 1  
 
Mens 100m University Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Young, Javon   Unattached 10.53 -0.6 1  
2 Long, Dennison 12 Maryland-Baltimo 10.57 -0.6 1  
3 Stewart, Kyran 11 Albany State 10.60 -0.6 1  
4 van Lamoen, Rachmi 11 Florida State 10.64 +1.3 2  
5 Benson, Untayous 12 Albany State 10.79 -0.6 1  
6 Jordan, Jared 10 Unattached 10.81 -0.6 1  
7 Rodney, Shayne 10 Florida A&M 10.82 +1.3 2  
8 Reynolds, Garrett 12 Albany State 10.82 -0.6 1  
9 Parks, Corey 9 Albany State 10.84 +1.3 2  
10 Brown, Bryson 10 South Carolina S 10.92 -0.5 3  
11 Hadden, Jacoby 11 North Florida 11.01 +1.3 2  
12 Jones, Corey 11 Florida A&M 11.02 +1.3 2  
13 Barker, Mario 11 Albany State 11.07 +1.3 2  
14 Brevard, Joseph 10 South Carolina S 11.11 -0.5 3  
15 Victoria, Alanzo   11.26 -0.5 3  
16 Fowler, Vernon   Unattached 11.36 -0.5 3  
17 Scott, Anthony 10 Florida A&M 11.44 -0.5 3  
18 Hunter, Karus 10 Florida A&M 11.46 -0.5 3  
19 Dunbar, Ricardo 9 Embry-Riddle 11.48 -0.5 3  
20 Craddock, Omar 12 Jump Corps 12.11 +1.3 2  
 
Mens 200m University Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Young, Javon   Unattached 20.84 +0.1 1  
2 Long, Dennison 12 Maryland-Baltimo 21.09 +0.1 1  
3 Stewart, Kyran 11 Albany State 21.24 +0.0 2  
4 Jordan, Jared 10 Unattached 21.44 +0.1 1  
5 Rodney, Shayne 10 Florida A&M 21.65 +0.1 1  
6 Nelson, Khorvon 9 South Carolina S 21.88 +0.7 3  
7 Parker, Cameron 12 Unattached 22.00 +0.1 1  
8 Reynolds, Garrett 12 Albany State 22.24 +0.1 1  
9 Parks, Corey 9 Albany State 22.29 +0.0 2  
10 Hadden, Jacoby 11 North Florida 22.30 +0.7 3  
11 Rogers, Dwight 9 South Carolina S 22.35 +0.7 3  
12 Cross, Anthony 10 Florida A&M 22.36 +1.2 5  
12 Scott, Anthony 10 Florida A&M 22.36 +0.8 4  
14 hammond, joshua   Unattached 22.40 +0.0 2  
15 Noel, Abraham 11 North Florida 22.42 +0.8 4  
16 Rhodes, Mason   Unattached 22.57 +0.0 2  
17 Hunter, Karus 10 Florida A&M 22.66 +0.8 4  
18 Fowler, Vernon   Unattached 22.79 +0.7 3  
19 Barker, Mario 11 Albany State 22.88 +0.7 3  
20 Squillace, Nick 12 North Florida 22.90 +0.8 4  
21 DiGregorio, Joe 12 Embry-Riddle 22.91 +0.8 4  
22 Victoria, Alanzo   23.16 +1.2 5  
23 Dunbar, Ricardo 9 Embry-Riddle 23.40 +0.0 6  
24 Travis, Phillip 10 Spring Hill 23.48 +1.2 5  
25 Treuting, Robert 10 Spring Hill 23.55 +0.0 6  
26 Zeigler, Zane 11 Embry-Riddle 24.17 +1.2 5  
27 Squillace, Skylar 12 North Florida 24.28 +1.2 5  
28 Martin, Malek 9 Southern Wesleya 25.03 +0.0 6  
29 St. Fort, Derrick   Unattached 31.33 +1.2 5  
-- Jones, Corey 11 Florida A&M FS +0.0 2  
 
Mens 400m High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Trammell, Cameron 11 Lanett 49.40 3 10
2 Robinson, Cecil 12 Florida State Un 49.64 4 8
3 Butler, Matt 12 Bloomingdale Sen 49.95 2 6
4 LeBlanc, Jake 12 Sarasota 50.01 3 5
5 Johnson, Javarious 12 East Gadsden HS 50.05 4 4
6 Rogers, Chris 12 Pine Forest 50.12 2 3
7 Wert, Jeremy 11 Sneads 50.24 4 2
8 Belk, Justin 12 James S Rickards 50.43 3 1
9 London, David 11 Leon 50.70 3  
10 Brown, Darrian 11 Florida State Un 50.98 2  
11 Flemings, DeVonte 11 James S Rickards 51.18 1  
12 Halliday, Zachary 10 Lake Brantley 51.31 2  
13 Koike, Hunter 12 Nease 51.48 3  
14 Allen, Jerin 11 Harrison Central 51.52 4  
15 Smith, Devon 12 Lake Brantley 51.82 2  
16 El-Zein, Kareem 11 Doral Academy 51.94 3  
17 London, Davell 12 Leon 52.31 2  
18 Ashley, Timothy 10 FAMU 52.38 3  
19 McKinney, Davis 11 Fort Walton Beac 52.59 1  
19 Means, Charles 12 Harrison Central 52.59 4  
21 Williams, Tadric 10 Florida State Un 52.61 1  
22 Kelly, Derrickus 11 East Gadsden HS 52.67 1  
23 Maja, David 12 John Paul II Cat 53.77 2  
24 Escobar, George 10 Maclay 54.11 1  
-- Davis, Marquise 10 Nease DNF 1  
 
Mens 400m University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 pollard, troy 11 Unattached 46.75 1  
2 Smith, Isaiah 11 Florida A&M 47.11 2  
3 Jones, Tabareyon 11 Albany State 48.10 1  
4 Jordan, Jared 10 Unattached 48.49 3  
5 hammond, joshua   Unattached 48.52 1  
6 Agyemang-Duah, Her 9 Saint Leo 48.71 4  
7 Skovronski, Roman 11 Florida A&M 48.72 2  
8 Rose, Christopher 11 Florida State 48.81 1  
9 Nelson, Khorvon 9 South Carolina S 48.88 3  
10 Olivier, McDaniel 12 Florida A&M 49.02 2  
11 AIRD, GABRIEL 10 Florida 49.27 2  
12 Osorio, Tyler 10 Florida 49.30 2  
13 Jackson, Jarrel 10 Albany State 49.32 2  
14 d'Entremont, Phil 11 Minnesota-Duluth 49.69 5  
15 Suber, Stanley   Unattached 49.73 1  
16 Cross, Anthony 10 Florida A&M 49.83 4  
17 Lowery, Brandon 12 South Carolina S 50.25 3  
18 Dori, Alex 11 Embry-Riddle 50.63 3  
19 Rodney, Shayne 10 Florida A&M 50.75 5  
20 Worthy, Jr 12 South Carolina S 51.39 3  
21 Fowler, Vernon   Unattached 52.10 4  
22 Treuting, Robert 10 Spring Hill 52.14 5  
23 Travis, Phillip 10 Spring Hill 52.22 4  
24 Hunter, Karus 10 Florida A&M 52.24 5  
25 Orange, Terry 12 Albany State 52.44 4  
26 Watson, Thomas 9 Saint Leo 52.92 5  
27 Zeigler, Zane 11 Embry-Riddle 54.06 5  
28 Martin, Malek 9 Southern Wesleya 55.75 5  
 
Mens 800m High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Morken, Nicholas 12 Niceville Senior 1:53.45 4 10
2 Decker, John 12 Pine Crest (Ft. 1:54.84 4 8
3 Heron, Kevin 12 Bloomingdale Sen 1:55.07 4 6
4 Summerall, Zackery 11 Sarasota 1:55.40 4 5
5 James, Rayford 12 Robert E Lee Sen 1:55.82 4 4
6 Warren, Calahan 11 Auburndale Senio 1:57.47 3 3
7 Robinson, Max 11 Lake Brantley 1:57.77 3 2
8 Welch, Daniel 11 Holy Trinity (Me 1:58.08 4 1
9 Robin, Chris 11 Calvary Christia 1:58.44 3  
10 Magliano, Andres 12 Doral Academy 1:58.61 3  
11 Perez, Abraham 12 Northside (Colum 1:59.16 4  
12 Davis, Tripp 12 Niceville Senior 2:00.05 2  
13 Krige, Marcel 12 Lyman 2:00.78 2  
14 LeBlanc, Andrew 12 Bloomingdale Sen 2:00.88 4  
15 Gehret, James 11 Bishop Snyder 2:01.18 1  
16 Strickland, Alex 12 North Florida Ch 2:01.36 3  
17 Crawford, Josiah 10 Wharton 2:01.42 1  
18 Gamblin, Dylan 12 Estero 2:01.99 2  
19 Wilcox, Tanner 12 Navarre 2:02.63 2  
20 McMullen, Trace 10 Fort Walton Beac 2:02.89 1  
21 Isaac, Alex 12 Belen Jesuit Pre 2:03.00 3  
22 Ewing, Caden 12 Niceville Senior 2:04.48 2  
23 Rosete, Omar 12 Belen Jesuit Pre 2:04.51 1  
24 Maldonado, Angel 11 Sickles 2:04.71 2  
25 Wert, Jeremy 11 Sneads 2:05.70 3  
26 Fournier, Michael 12 Lake Highland Pr 2:06.01 1  
27 Jones, Matthew 10 West Florida HS 2:06.67 2  
28 Jaramillo, Sam 12 Bishop Kenny 2:07.79 1  
29 Simpkins, Steven 10 Maclay 2:15.38 2  
 
Mens 800m University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Burton, Jake 9 Florida State 1:51.05 1  
2 pollard, troy 11 Unattached 1:52.31 1  
3 Smith, Isaiah 11 Florida A&M 1:53.47 1  
4 Mays, Jamin 10 Embry-Riddle 1:53.74 1  
5 Murrey, Albert 12 Albany State 1:53.76 1  
6 Travis, Jordan 10 Spring Hill 1:53.91 1  
7 Walter, Seymour 12 South Carolina S 1:54.20 1  
8 Caine, Markeen 9 Allen County 1:54.77 1  
9 Magee, Matthew 9 Unattached 1:55.11 2  
10 Sapp, Maurice 11 North Florida 1:56.08 2  
11 Snider, Dallas 9 Allen County 1:56.57 2  
12 Carpenter, Andrew 9 Embry-Riddle 1:57.45 3  
13 Jackson, Daniel 9 Albany State 1:57.63 2  
14 Langenberg, Bradle   Unattached 1:57.87 2  
14 Olivier, McDaniel 12 Florida A&M 1:57.87 1  
16 Acuna, Cristian 9 North Florida 1:58.36 2  
17 Robb, Desmond 9 North Florida 1:58.66 2  
18 Sumagpang, Taylor 11 Unattached 1:58.89 3  
19 Edwards, Albert 11 Unattached 1:59.19 4  
20 Sport, Hunter 9 North Florida 2:00.11 3  
21 Russell, John 10 Spring Hill 2:01.25 4  
22 Larson, Ryan 10 Embry-Riddle 2:01.30 3  
23 Spradlin, Ray   2:01.64 4  
24 Garcia, Joseph 9 Unattached 2:02.90 3  
25 Immenschuh, Connor 9 Allen County 2:02.93 4  
26 Hinton, Terrence 9 Spring Hill 2:04.85 4  
27 Jones, Tabareyon 11 Albany State 2:08.02 3  
28 Noel, Abraham 11 North Florida 2:08.44 3  
-- Pancotto, Michael   DNF 4  
-- Suber, Stanley   Unattached DNF 2  
 
Mens 1500m University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Zivec, Jakub 11 Florida State 3:49.28 1  
2 Teixeira, Otniel 10 Florida State 3:53.87 1  
3 Smith, Andrew 12 Maryland-Baltimo 3:56.29 1  
4 Garcia, Eddie 10 Florida 3:56.61 1  
5 Loyack, Joseph 9 Unattached 3:57.78 2  
6 Morton, John Kempe 12 Florida State 3:57.81 1  
7 Reynolds, Mac 9 Florida 3:58.11 1  
8 Miranda, Carlos 9 Florida 3:59.02 1  
9 Kraus, Zach 11 Embry-Riddle 3:59.06 2  
10 Boros, Billy 9 North Florida 3:59.86 2  
10 Gorwitz, Brian 11 Florida 3:59.86 1  
12 Coffin, Jason 12 Minnesota-Duluth 4:00.35 2  
13 Kelley, Bryce   Unattached 4:01.34 2  
14 Bez, Niclas 9 Saint Leo 4:02.62 3  
15 Clemente, Elliot 10 Florida 4:02.73 2  
16 Morgan, Tucker 10 Allen County 4:04.70 2  
17 Mutz, Mark 9 Florida 4:05.39 2  
18 Murrey, Albert 12 Albany State 4:05.63 3  
19 Schmick, Brennen 9 Webber Internati 4:06.04 4  
20 Larson, Ryan 10 Embry-Riddle 4:06.13 3  
21 Erickson, Joey 10 Minnesota-Duluth 4:06.26 3  
22 Stathis, Costa 9 Unattached 4:06.71 3  
23 Dunne, Carl 10 Saint Leo 4:07.21 4  
24 Bell, Tyler 9 North Florida 4:07.60 3  
25 Carpenter, Andrew 9 Embry-Riddle 4:07.63 3  
26 Simpson, Scott 9 North Florida 4:07.66 3  
27 Travis, Jordan 10 Spring Hill 4:08.99 3  
28 Snider, Dallas 9 Allen County 4:10.20 2  
29 Spradlin, Ray   4:12.09 3  
30 Jackson, Daniel 9 Albany State 4:12.85 4  
31 Mullin, James 9 Saint Leo 4:14.04 3  
32 Immenschuh, Connor 9 Allen County 4:16.14 3  
33 Vicens, Jan Carlo 9 Webber Internati 4:20.03 4  
34 Torke, Harsha 10 Florida 4:25.34 2  
35 Covert, Travis 9 North Florida 4:28.51 3  
36 Hinton, Terrence 9 Spring Hill 4:34.60 4  
37 Fredrickson, John 10 Southern Wesleya 4:34.86 4  
38 Pancotto, Michael   4:36.39 4  
39 Miller, Rashon 9 Albany State 4:45.31 4  
40 Basin, Matthew 10 Saint Leo 4:52.39 4  
41 Kennicott, Brent   4:54.44 4  
42 Orange, Terry 12 Albany State 5:30.14 4  
-- Burton, Jake 9 Florida State DNF 1  
-- Mays, Jamin 10 Embry-Riddle DNF 1  
-- Toepfer, Cole 12 Minnesota-Duluth DNF 1  
-- Bernal, Brandon 10 Allen County DNF 1  
 
Mens 1600m Consolation High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Yarborough, David 12 Bishop Kenny 4:24.57 1  
2 Monson, Nick 12 Fort Walton Beac 4:28.35 1  
3 Ewing, Caden 12 Niceville Senior 4:28.89 1  
4 Daughton, James Co 12 Maclay 4:29.01 1  
5 Cacciatore, Andrew 11 Holy Trinity (Me 4:29.41 1  
6 Weaver, Zach 11 Greeneville 4:30.32 1  
7 Zhdanov, Sem 10 Mandarin 4:32.38 1  
8 Strickland, Alex 12 North Florida Ch 4:32.54 1  
9 Williams, Dominic 10 Robert E Lee Sen 4:32.60 1  
10 Gehret, James 11 Bishop Snyder 4:32.83 1  
11 Fernandez, Andres 12 Belen Jesuit Pre 4:32.87 1  
12 Shackelford, Charl 12 Fort Walton Beac 4:33.75 1  
13 Riley, Blake 11 Riverview (Saras 4:34.36 2  
14 Hernandez, Allan 11 Lawton Chiles 4:35.81 3  
15 Hartley, Tyler 9 West Florida HS 4:36.58 3  
16 Murray, Tyson 11 Lawton Chiles 4:36.84 2  
17 Perkins, Taylor 11 Booker T. Washin 4:37.03 1  
18 Perez, Abraham 12 Northside (Colum 4:37.11 1  
19 Scott, Hunter 11 Lincoln 4:37.61 2  
20 Dorn, Jacob 10 Estero 4:38.07 4  
21 Davis, Tripp 12 Niceville Senior 4:38.18 2  
22 Millson, Jesse 10 Trinity Prep 4:38.22 1  
23 Peterson, Luke 10 Shorecrest Prepa 4:38.71 1  
24 Ledesma, Ricky 12 Estero 4:38.84 2  
25 Neri, Jackson 10 Bishop Snyder 4:39.65 3  
26 Isaac, Alex 12 Belen Jesuit Pre 4:40.09 1  
27 Gamblin, Dylan 12 Estero 4:41.06 2  
28 Hamer, Tristan 9 Niceville Senior 4:41.40 3  
29 Amodie, James 12 Springstead 4:41.78 2  
30 Runtschke, Austin 11 Lawton Chiles 4:42.27 3  
31 Drumm, Brandon 10 Sarasota 4:42.55 2  
32 Dudai, Dominic 12 Navarre 4:43.19 2  
33 Lopez, Jaime 10 Belen Jesuit Pre 4:43.32 2  
34 Beck, Ayre 9 Estero 4:43.40 3  
35 Mejer, Alvaro 12 Belen Jesuit Pre 4:43.58 2  
36 Webster, Jordan 11 Mandarin 4:43.69 3  
37 Cole, Bryce 9 Wakulla 4:43.88 2  
38 Gonzalez, Troy 12 Pine Crest (Ft. 4:44.11 4  
39 Jaramillo, Sam 12 Bishop Kenny 4:44.74 3  
40 Montiel, Kevin   Belen Jesuit Pre 4:45.61 2  
41 Bickerstaff, Luke 12 Mandarin 4:45.83 1  
42 Printy, Joe 12 Crestview 4:47.74 2  
43 Poirier, Jacob 12 Mandarin 4:48.27 2  
44 Kemp, Jacob 11 Lawton Chiles 4:48.83 3  
45 Pressley, Stefan 10 Pine Forest 4:48.91 4  
46 Gomez, Jorge 10 Belen Jesuit Pre 4:49.01 3  
47 Thomas, Blaine 11 Lawton Chiles 4:49.42 3  
48 Kerry, Brian 12 Sarasota 4:50.76 3  
49 Srour, Noah 10 Pine Crest (Ft. 4:51.02 4  
50 Nolan, Brett 11 Mandarin 4:51.09 2  
51 Bustamante, Rodrig 10 Belen Jesuit Pre 4:51.12 3  
52 Calhoun, Wright   Southland Academ 4:52.00 3  
53 Page, Joshua 11 Springstead 4:52.38 4  
54 Mullin-Garcia, Mat 11 Belen Jesuit Pre 4:53.23 5  
55 Stevens, Solomon 10 James S Rickards 4:53.26 3  
56 Wallenfelsz, Josh 9 Leon 4:53.72 3  
57 Gerry, Mason 10 Bishop Kenny 4:54.00 2  
58 Kallinger, Alex 12 North Florida Ch 4:55.69 4  
59 Savary, Chase 10 North Florida Ch 4:55.92 4  
60 Kennedy, Michael 9 Pine Crest (Ft. 4:58.06 2  
61 Welch, Ryan 10 Pine Crest (Ft. 4:58.07 2  
62 Wahy, Bryce-Austin 9 Holy Trinity (Me 4:58.11 4  
63 LeBlanc, Jake 12 Sarasota 4:59.27 5  
64 Harrison, Josh 12 H B Plant 5:00.39 2  
65 Grandison, Abraham 11 James S Rickards 5:01.21 4  
66 Grant, Garet 10 North Florida Ch 5:02.52 3  
67 Isenberg, Sean 11 Lincoln 5:02.98 4  
68 Isenberg, Erik 11 Lincoln 5:03.06 5  
69 Gugel, Alec 9 Pine Crest (Ft. 5:03.40 4  
70 Interlandi, Marco 11 Bishop Snyder 5:03.48 4  
71 Gwynn, George 10 Maclay 5:04.64 4  
72 Deng, Buay 10 Robert E Lee Sen 5:04.72 5  
73 Nachlas, Jake 10 Pine Crest (Ft. 5:05.23 5  
74 Turnock, Alex 10 The Bolles 5:05.70 5  
75 Amodie, Jeffrey 10 Springstead 5:06.99 3  
76 odom, david 12 Lanett 5:08.64 4  
77 Graves, McKenna 12 Wharton 5:08.91 3  
78 Hutton, John 9 Robert E Lee Sen 5:12.18 6  
79 Parsley, Luke 11 Lawton Chiles 5:15.27 5  
80 Reyes, Delfino 10 Estero 5:15.33 4  
81 Julian, Panesso 10 Wharton 5:16.07 5  
82 Duchene, Donovan 9 Lincoln 5:16.27 5  
83 Curry, Chris 10 Robert E Lee Sen 5:16.81 6  
84 Spence, Ryan 10 Wharton 5:20.42 5  
85 Nesbit, Justun 9 Estero 5:25.31 6  
86 Laywell, Matthias 10 John Paul II Cat 5:28.65 6  
87 Smalls, Kris 10 Robert E Lee Sen 5:31.87 6  
88 Dean, Tyler 12 Florida State Un 5:32.01 5  
89 Smith, Ashton 7 Florida State Un 5:32.39 5  
90 Fisher, Robert 10 Wharton 5:33.62 4  
91 Mills, Zach 11 Lawton Chiles 5:38.98 6  
92 Murray, Josh 9 Lawton Chiles 5:45.09 6  
93 Skrob, Robert 9 Leon 5:45.78 6  
94 Proctor, Duncan 10 Lawton Chiles 5:47.93 6  
95 Paredes, Jordan 9 Estero 5:47.95 6  
96 Rabideau, Nathan 10 John Paul II Cat 5:49.00 6  
97 Ziegmont, Charles 12 Florida State Un 5:58.74 6  
98 Neville, Clayton 9 Lawton Chiles 6:00.40 6  
99 Williams, Trevino 10 Florida State Un 6:01.63 6  
100 Mangan, Sean 11 John Paul II Cat 6:02.00 6  
101 Rauch, Jarryd 10 Pine Crest (Ft. 6:02.63 5  
102 Blount, Justin 9 Florida State Un 6:03.05 6  
-- Rodriques, Jaylen 9 Lake Brantley DNF 4  
 
Mens 1600m Invitational High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pectol, Wesley 12 Greeneville 4:09.42 2 10
2 Morken, Nicholas 12 Niceville Senior 4:15.82 2 8
3 Rodriguez, Ryan 11 Belen Jesuit Pre 4:15.87 2 6
4 Wallenfelsz, Adam 10 Leon 4:17.02 2 5
5 Bartlett, Avery 11 Lawton Chiles 4:17.15 2 4
6 Summerall, Zackery 11 Sarasota 4:18.65 2 3
7 Howell, Thomas 12 Niceville Senior 4:18.71 2 2
8 James, Rayford 12 Robert E Lee Sen 4:19.25 2 1
9 McLeod, Kaleb 11 Trinity Christia 4:19.51 2  
10 Ferrentino, Connor 12 Freedom (Orlando 4:19.65 2  
11 O'Brien, Nik 12 North Augusta 4:19.75 2  
12 Bradtmueller, Adam 10 Sarasota 4:20.54 1  
13 Correa, Gabriel 10 Ransom-Everglade 4:21.22 2  
14 Turner, Sean 12 Lawton Chiles 4:22.16 2  
15 Bennett, Tyler 12 Fort Myers 4:23.37 1  
16 McGregor, Dean 11 Fort Myers 4:24.17 1  
17 LaNasa, Trey 11 Fort Walton Beac 4:24.72 1  
18 Decker, John 12 Pine Crest (Ft. 4:24.74 1  
19 Tomas, Fabian 12 Belen Jesuit Pre 4:25.49 1  
20 Warren, Calahan 11 Auburndale Senio 4:26.39 1  
21 Magoulas, Michael 12 Belen Jesuit Pre 4:26.44 1  
22 Skidelsky, Tyler 11 Lake Highland Pr 4:28.25 1  
23 Clark, Troy 12 Mt Dora 4:29.46 1  
24 Armstrong, Jordan 10 Lyman 4:29.48 2  
25 Millson, Sam 12 Trinity Prep 4:29.74 1  
26 Robinson, Max 11 Lake Brantley 4:29.82 2  
27 Vallette, Dillion 11 Estero 4:30.45 1  
28 Slater, Christian 11 Estero 4:31.17 1  
29 Andino, Carlos 12 H B Plant 4:31.46 1  
30 Chope, John Jack 12 Pensacola Cathol 4:32.55 1  
31 Levine, Jared 12 Lake Brantley 4:41.26 1  
32 Wilcox, Tanner 12 Navarre 4:41.40 1  
 
Mens 3200m Consolation High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Grigas, Jared 11 Lawton Chiles 9:44.13 1  
2 Jacques, Joshua 10 Lyman 9:47.31 1  
3 Kattenberg, Trevor 9 Holy Trinity (Me 9:48.59 1  
4 Levine, Jared 12 Lake Brantley 9:49.31 1  
5 Cook, Chas 10 Trinity Prep 9:49.68 1  
6 Scott, Hunter 11 Lincoln 9:51.06 1  
7 Buchholz, Kyle 11 Leon 9:51.61 1  
8 Vokus, Bryce 12 Riverview (Saras 9:53.76 2  
9 Welch, Ryan 10 Pine Crest (Ft. 9:55.16 1  
10 Kennedy, Michael 9 Pine Crest (Ft. 9:57.55 2  
11 McCutcheon, Camero 12 Lyman 9:58.19 1  
12 Bryant, John 12 Bloomingdale Sen 9:58.21 1  
13 Velasquez, Urias 11 Immokalee 9:58.32 2  
14 Zayas, Bruno 10 Belen Jesuit Pre 9:58.50 2  
15 Vallette, Dillion 11 Estero 9:59.76 1  
16 Liberty, Trenton 10 Mandarin 9:59.77 1  
17 Remich, Michael 12 Pensacola Cathol 10:00.53 1  
18 McKnight, Jackson 10 Lawton Chiles 10:00.56 2  
19 Dodson, Austin 10 Lawton Chiles 10:00.62 2  
20 Ruiz, Alex 10 Immokalee 10:00.72 1  
21 Wilson, Michael 9 Holy Trinity (Me 10:00.83 1  
22 Printy, Joe 12 Crestview 10:03.02 2  
23 Kattenberg, Egan 9 Holy Trinity (Me 10:03.20 2  
24 Dudai, Dominic 12 Navarre 10:04.65 2  
25 Calhoun, Wright   Southland Academ 10:09.50 1  
26 Massey, Jack 12 Niceville Senior 10:10.26 2  
27 Bobo, Anderson 10 Lake Highland Pr 10:11.07 2  
28 Cashin, Matthew 9 Leon 10:14.29 2  
29 Graves, McKenna 12 Wharton 10:14.79 2  
30 Roca, Nicolas 10 Belen Jesuit Pre 10:15.30 2  
31 Kaldor, James 10 Bishop Kenny 10:17.89 2  
32 Rutledge, Jack 12 Maclay 10:18.60 1  
33 Ossi, Husam 11 Bishop Kenny 10:19.01 2  
34 Cacciatore, John 9 Holy Trinity (Me 10:20.45 2  
35 Bullock, Alexander 10 West Florida HS 10:20.96 2  
36 Hoffman, Jarod 12 Leon 10:21.12 1  
37 Riley, Tyler 12 Riverview (Saras 10:24.07 3  
38 Fiske, Jake 12 Niceville Senior 10:24.23 2  
39 Slater, Christian 11 Estero 10:28.47 1  
40 Gerry, Mason 10 Bishop Kenny 10:29.82 2  
41 Hawkins, Aric 11 Lawton Chiles 10:30.73 3  
42 Friedman, Adam 12 Ransom-Everglade 10:33.43 2  
43 Luke, Reagan 12 Fleming Island 10:37.24 3  
44 Benik, Bo 10 Bloomingdale Sen 10:39.80 3  
45 Gugel, Alec 9 Pine Crest (Ft. 10:42.39 3  
46 Gruenewald, Alexan 9 Lawton Chiles 10:45.26 3  
47 Smythe, Albert 10 Wakulla 10:51.57 3  
48 Turnock, Alex 10 The Bolles 10:52.82 3  
49 Jackson, Zachary 9 Lawton Chiles 10:54.98 3  
50 McGregor, Davey 9 Lawton Chiles 10:55.80 3  
51 Nerney, Shawn 10 Lawton Chiles 10:56.46 3  
52 Starnes, Drew 9 Lawton Chiles 11:02.23 3  
53 Grandison, Abraham 11 James S Rickards 11:04.07 3  
54 Julian, Panesso 10 Wharton 11:05.14 2  
55 Mott, Miller 10 Booker T. Washin 11:12.12 4  
56 Malone, Brandon 11 Booker T. Washin 11:16.19 4  
57 Spence, Ryan 10 Wharton 11:20.29 3  
58 odom, david 12 Lanett 11:20.97 4  
59 Fisher, Robert 10 Wharton 11:24.03 4  
60 Amodie, Jeffrey 10 Springstead 11:30.27 3  
61 Crumpacker, Jake 10 Lawton Chiles 11:31.49 4  
62 Rahangdale, Aneesh 10 Maclay 11:32.15 4  
63 Lang, Charlie 10 Leon 11:33.61 4  
64 Swanson, Thor 8 Florida State Un 11:37.32 4  
65 Rauch, Jarryd 10 Pine Crest (Ft. 11:44.48 4  
66 Maldonado, Fermin 10 Florida State Un 11:47.80 4  
67 Conrad, Grayson 9 Lawton Chiles 11:50.07 4  
68 Swartzman, Trevor 10 Lawton Chiles 11:57.64 4  
69 Ziegmont, Christop 9 Florida State Un 12:28.44 4  
70 Rowan, Caleb 9 Lawton Chiles 12:30.57 4  
71 McGalliard, Mason 8 Florida State Un 12:56.18 4  
 
Mens 3200m Invitational High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Khosla, Sukhi 11 Leon 8:59.50 2 10
2 O'Brien, Nik 12 North Augusta 9:11.09 2 8
3 Howell, Thomas 12 Niceville Senior 9:11.27 2 6
4 Rodriguez, Ryan 11 Belen Jesuit Pre 9:15.49 2 5
5 Bowles, Christian 11 Lakeside Evans 9:19.10 2 4
6 Robertson, Mark 12 Booker T. Washin 9:20.04 2 3
7 Bennett, Tyler 12 Fort Myers 9:20.62 2 2
8 McLeod, Kaleb 11 Trinity Christia 9:20.80 2 1
9 Guyton, Jack 11 H B Plant 9:23.86 1  
10 Zentmeyer, James 11 Sickles 9:25.47 1  
11 Pedraza, Alejandro 12 Golden Gate 9:26.44 2  
12 Kemp, Noah 12 St Augustine 9:26.96 2  
13 Tomas, Fabian 12 Belen Jesuit Pre 9:27.31 2  
14 DelaCruz, Leonel 12 Immokalee 9:27.95 2  
15 Bradtmueller, Adam 10 Sarasota 9:28.22 1  
16 Cacciatore, Andrew 11 Holy Trinity (Me 9:29.64 1  
17 Weaver, Zach 11 Greeneville 9:30.00 1  
18 McGregor, Dean 11 Fort Myers 9:30.79 2  
19 Correa, Gabriel 10 Ransom-Everglade 9:35.39 1  
20 Riley, Blake 11 Riverview (Saras 9:36.54 1  
21 Zimmerman, Cade 12 Lawton Chiles 9:39.58 1  
22 Glick, Daniel 11 Unity Christ 9:39.70 1  
23 Magoulas, Michael 12 Belen Jesuit Pre 9:40.05 2  
24 LaNasa, Trey 11 Fort Walton Beac 9:43.75 2  
25 Clark, Troy 12 Mt Dora 9:43.91 1  
26 Mack, Sam 12 Mandarin 9:44.60 1  
27 Fernandez, Andres 12 Belen Jesuit Pre 9:46.15 1  
28 Shackelford, Charl 12 Fort Walton Beac 9:46.68 2  
29 Weaver, John 12 Mandarin 9:47.13 1  
30 Decker, Austin 12 The Bolles 9:47.51 1  
31 Millson, Sam 12 Trinity Prep 9:52.71 1  
32 Yarborough, David 12 Bishop Kenny 10:01.77 1  
-- Convey, Kurt 11 Coral Reef Senio DNF 2  
 
Mens 5000m University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Vidal, Michael 11 Florida Atlantic 14:30.80 1  
2 Omar, Hassan 10 Maryland-Baltimo 14:49.90 1  
3 Ormsby, Bobby 9 Florida Southern 14:58.20 1  
4 Albino, Jake 12 Maryland-Baltimo 15:01.10 1  
5 Damato, Michael 9 North Florida 15:01.50 1  
6 Linton, Stanley 10 Gwtc 15:04.90 1  
7 Chesire, Elias NA Florida A&M 15:08.50 1  
8 Fuller, Jacob 9 North Florida 15:11.10 1  
9 Toepfer, Cole 12 Minnesota-Duluth 15:11.30 1  
10 Lopez, Avery   Unattached 15:12.40 1  
11 Hippely, Sam 10 West Florida 15:14.90 1  
12 Bryan, Justin 10 North Florida 15:21.70 1  
13 Haynes, Chris 12 North Florida 15:24.50 1  
14 Bryan, Jeremy 10 North Florida 15:24.90 1  
15 DeWitt, Geremy 11 Tampa 15:28.00 1  
16 Artis, Brock 10 Allen County 15:30.00 1  
17 Lenz, Valentin 10 Saint Leo 15:31.20 1  
18 Peterson, Josh 11 Florida Atlantic 15:32.60 1  
19 Pulsifer, Ryan 10 Western State 15:34.60 1  
20 Prince, Jesse 12 Valdosta State 15:39.00 1  
21 Merrett, Nick 10 West Florida 15:41.90 1  
22 Trebilcock, Chris 12 Florida Southern 15:44.20 1  
23 Jose, Perez 10 Florida Southern 15:45.30 1  
24 Moses, Jon 9 Florida Southern 15:49.50 1  
25 Hoffman, Matthew 9 Tampa 15:49.59 2  
26 Wenger, Tim 10 West Florida 15:51.30 1  
27 Medrano, Salvador 9 Allen County 15:55.90 1  
28 Taylor, Kyle 12 Tampa 15:56.07 2  
29 Licht, Caleb 11 North Florida 15:57.03 2  
30 Vallar, James 9 North Florida 15:57.30 1  
31 Graves, Matt 9 Embry-Riddle 16:01.90 1  
32 Van Natter, Cody 9 Florida Southern 16:02.77 2  
33 Vazquez, Gilbert 12 Florida Southern 16:03.20 1  
34 Claborn, Casey   Valdosta State 16:04.90 1  
35 Lohner, Rafael 12 Saint Leo 16:08.13 2  
36 Zuidema, Mitch 11 Minnesota-Duluth 16:11.50 2  
37 Drumm, David 10 West Florida 16:11.83 2  
38 Haden, Cody 11 West Florida 16:12.50 1  
39 Cox, Stephen   Unattached 16:14.46 2  
40 Carosi, Andrew 9 Embry-Riddle 16:16.28 2  
41 Russell, John 10 Spring Hill 16:17.15 2  
42 Schauvliege, Kyle 10 Allen County 16:20.50 1  
43 Maki, Bennett 10 Minnesota-Duluth 16:24.78 2  
44 Hall, Zach 10 Florida Southern 16:26.93 2  
45 Skeie, Brandon 11 West Florida 16:31.84 2  
46 Lameka, Patrick 10 Spring Hill 16:36.59 2  
47 Kerrigan, Don 9 West Florida 16:39.02 2  
48 Urbaniak, Adam 9 Saint Leo 16:41.70 2  
49 Mitchell, Tyler 9 West Florida 16:44.90 1  
50 Reff, Cooper 11 Minnesota-Duluth 16:44.96 2  
51 Hill, Patrick 9 Saint Leo 16:50.20 2  
52 Bordelon, Andre 10 West Florida 16:51.89 2  
53 Post, Robert 9 Webber Internati 16:52.74 2  
54 Duclos, Dieumy 12 Florida A&M 16:55.56 2  
55 Marin-Gomez, Renee   17:03.24 2  
56 Wright, David 9 Webber Internati 17:05.79 2  
57 Coull, Andrew 11 Florida Southern 17:22.95 2  
58 Selzer, Logan 11 Florida Southern 17:35.71 2  
59 VanBuren, Kyle 9 Saint Leo 17:37.43 2  
60 Ponce, Carlos 10 Valdosta State 17:43.23 2  
61 Papac, Kevin 10 Saint Leo 17:53.45 2  
62 Chin Shue, Kevin   Capital City Run 18:16.59 2  
63 Murrey, Albert 12 Albany State 21:54.60 1  
 
Mens 10000m University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Matuszczak, Rafal 9 Saint Leo 31:26.88 1  
2 Yanichko, Chris 12 Florida Southern 31:54.70 1  
3 Main, Alexander 10 Unattached 32:14.69 1  
4 Tomchinsky, David 12 Florida Southern 32:41.45 1  
5 Sharp, Brian 10 North Florida 33:05.46 1  
6 Quinn, Sean 12 Florida State 33:18.23 1  
7 Schmidt, Daniel 12 North Florida 33:29.16 1  
8 Zwijacz, Mike 12 Tampa 34:11.32 1  
9 Diaz, Jose 11 Embry-Riddle 34:38.37 1  
-- Bridges, William 10 Florida State DNF 1  
-- Yarham, Glen 11 Florida State DNF 1  
-- BLAHNIK, BRYANT 10 Florida State DNF 1  
 
Mens 3k Steeple University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bett, Vincent 11 Embry-Riddle 9:38.86 1  
2 Johnson, Drew 10 Minnesota-Duluth 10:00.74 1  
3 Fisher, Mitch 10 Minnesota-Duluth 10:02.19 1  
4 Stevens, Tyler 12 Minnesota-Duluth 10:09.28 1  
 
Mens 110m Hurdles High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cromartie, Justin 12 Lawton Chiles 14.63 4 10
2 Williams, Kelvin 12 Palm Bay 14.83 4 8
3 Floyd, Garrison 12 Choctawhatchee 14.88 4 6
4 McKisson, Isaiah 11 Fort Walton Beac 15.06 3 5
5 Lytle, Tyshawn 12 Lake Brantley 15.22 4 4
6 Johnson, Vincent 10 Lincoln 15.23 3 3
7 Espinoza, Valentin 10 West Florida HS 15.27 3 2
8 Cruz, Kevin 12 Niceville Senior 15.38 3 1
9 Allyne, Corey 11 East Gadsden HS 15.59 3  
10 Thomas, Samuel 10 FAMU 15.64 3  
11 Koike, Hunter 12 Nease 15.89 2  
12 Higgins, Brockton 11 Niceville Senior 15.90 3  
13 Maya, Samuel 12 Belen Jesuit Pre 16.23 3  
14 Barnes, Abraham 11 Lawton Chiles 16.47 2  
15 Clermont, Jeremy 10 Bishop Kenny 17.46 2  
16 Mejia, Daniel 10 Belen Jesuit Pre 17.78 2  
17 Wester, Rock 9 Lawton Chiles 17.79 2  
18 Bridges, Tony 8 Pine Crest (Ft. 18.61 1  
19 Leahy, James 11 Pine Crest (Ft. 18.78 1  
 
Mens 110m Hurdles University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Parks, Kendal   Unattached 13.97 1  
2 Proctor, Trae 12 Maryland-Baltimo 14.14 1  
3 Hart, Yanick 9 Florida 14.15 1  
4 Pugh, Dennis 11 Florida A&M 14.61 1  
5 Vanblount, Darius 9 North Florida 15.08 2  
6 Burgman, Marques 9 North Florida 15.41 2  
7 Pietri, Wesley 10 Spring Hill 16.67 2  
-- Pitt, Moriel 10 Florida DNF 1  
 
Mens 300m Hurdles High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cromartie, Justin 12 Lawton Chiles 38.63 4 10
2 Koike, Hunter 12 Nease 40.33 4 8
3 Johnson, Vincent 10 Lincoln 40.37 3 6
4 Floyd, Garrison 12 Choctawhatchee 40.38 4 5
5 Lytle, Tyshawn 12 Lake Brantley 40.44 4 4
6 Jackson, Javen 10 West Florida HS 40.81 3 3
7 Espinoza, Valentin 10 West Florida HS 40.99 2 2
8 Maya, Samuel 12 Belen Jesuit Pre 41.19 3 1
9 Allyne, Corey 11 East Gadsden HS 41.50 1  
10 Higgins, Brockton 11 Niceville Senior 41.53 1  
11 McClary, Gabriel 12 Winter Park 41.55 4  
12 Campbell, Jason 12 Lyman 41.62 2  
13 Cruz, Kevin 12 Niceville Senior 41.64 3  
14 Johnson, Simon 12 Fort Walton Beac 41.72 1  
15 Suggs, Azayah 10 Pine Forest 41.82 2  
16 Johnson, Damius 10 Bay 41.89 2  
17 McKisson, Isaiah 11 Fort Walton Beac 42.01 3  
18 Dixon, Justin 12 Lake Brantley 42.25 3  
19 Stovall, Rodney 11 West Florida HS 42.72 3  
20 Barnes, Abraham 11 Lawton Chiles 42.83 2  
21 Clermont, Jeremy 10 Bishop Kenny 42.91 2  
22 Mejia, Daniel 10 Belen Jesuit Pre 43.51 4  
23 Lucas, Justin 12 Florida State Un 43.66 1  
24 Thomas, Samuel 10 FAMU 44.55 1  
25 Bridges, Tony 8 Pine Crest (Ft. 45.55 1  
26 Leahy, James 11 Pine Crest (Ft. 45.97 1  
27 Toffler, Sam 12 Pine Crest (Ft. 46.79 1  
-- Charlton, Elijah 10 Pine Forest DQ 2  
 
Mens 400m Hurdles University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pugh, Dennis 11 Florida A&M 52.19 1  
2 Bethea, Barry 12 South Carolina S 52.59 1  
3 Skovronski, Roman 11 Florida A&M 52.81 1  
4 Crompton, Kyle 9 North Florida 54.47 2  
5 Ray, Namer 11 Florida State 54.81 1  
6 Dori, Alex 11 Embry-Riddle 55.63 1  
7 Rhoden, James 10 Florida State 55.81 2  
8 Cross, Anthony 10 Florida A&M 55.83 2  
9 McTyre, TreVonta 12 Albany State 57.57 2  
10 Proctor, Trae 12 Maryland-Baltimo 59.52 2  
 
Mens 4x100m Relay High School Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Thomas, Marshall,
Rasheed, Bonner
  Fort Walton Beac 43.00 2 10
2 Amey, Campbell,
Jones, Parham
  Leon 43.61 2 8
3 Goodson, Mcwhite,
Wert, Williams
  Sneads 43.78 1 6
4 Copeland, Couch,
Lindsey, Long
  Marianna 43.85 2 5
5 Allen, Tuck,
Windham, Durr
  Harrison Central 43.90 2 4
6 Lopes, Parry,
Wolford, Rose
  Bishop Kenny 43.96 1 3
7 Thorne, Dixon,
Smith, Halliday
  Lake Brantley 44.19 2 2
8 Buie, Gardner,
Lovett, Ralph
  Holy Trinity (Me 44.48 2 1
9 Everette, Jackson,
Lee, Washingt
  West Florida HS 44.94 2  
10 Relay Team   Lawton Chiles 45.96 1  
11 Becker, Sterntha,
Welch, Wilson
  Pine Crest (Ft. 47.06 1  
-- Mobley, Smith,
McKinstr, Abrams
  Pensacola DNF 2  
 
Mens 4x100m Relay University Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Florida State 39.89 1  
2 Relay Team   Florida State 40.80 1  
3 Jones, Pugh,
Scott, Rodney
  Florida A&M 42.20 1  
-- Brevard, Brown,
Nelson, Smith
  South Carolina S DNF 1  
-- Parks, Benson,
Reynolds, Stewart
  Albany State DQ 1  
 
Mens 4x200m Relay High School Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Mobley, Smith,
McKinstr, Abrams
  Pensacola 1:29.16 2 10
2 Amey, Campbell,
London, Parham
  Leon 1:30.21 2 8
3 Thomas, Marshall,
Rasheed, Bonner
  Fort Walton Beac 1:30.35 2 6
4 Allen, Tuck,
Windham, Durr
  Harrison Central 1:30.90 2 5
5 Espinoza, Everette,
Jackson, Lee
  West Florida HS 1:32.85 2 4
6 Boswell, Chord,
Cruz, Denman
  Niceville Senior 1:33.23 1 3
7 Buie, Hogan,
Lovett, Ralph
  Holy Trinity (Me 1:33.41 1 2
8 Relay Team   Lake Brantley 1:33.79 1 1
9 Relay Team   Belen Jesuit Pre 1:35.31 1  
10 Welch, Wilson,
Becker, Toffler
  Pine Crest (Ft. 1:36.90 1  
11 Barnes, Brown,
Cromarti, Martinez
  Lawton Chiles 1:36.98 2  
-- Relay Team   Lincoln DNF 2  
-- Brown, Davis,
Robinson, Williams
  Florida State Un DQ 1  
-- Carmona, Gardner,
Reaves, Rogers
  Pine Forest DQ 2  
 
Mens 4x400m Relay High School Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Brown, Davis,
Robinson, Williams
  Florida State Un 3:21.35 2 10
2 Beauzile, Bryant,
Butler, Heron
  Bloomingdale Sen 3:24.14 2 8
3 Barnes, Bartlett,
Brown, Cromarti
  Lawton Chiles 3:24.15 2 6
4 Lytle, Robinson,
Dixon, Smith
  Lake Brantley 3:27.14 2 5
5 Espinoza, Jackson,
Jones, Washingt
  West Florida HS 3:27.37 2 4
6 Baker, Belk,
Flemings, Garrison
  James S Rickards 3:27.86 2 3
7 Amos, McKisson,
McMullen, McKinney
  Fort Walton Beac 3:29.29 1 2
8 Charlton, Rogers,
Sclease, Suggs
  Pine Forest 3:30.32 2 1
9 Forbes, London,
London, Parham
  Leon 3:30.40 1  
10 El-Zein, Baca,
Arango, Magliano
  Doral Academy 3:30.69 2  
11 Relay Team   East Gadsden HS 3:31.06 1  
12 Allen, Durr,
Tuck, Windham
  Harrison Central 3:33.77 1  
13 Cabral, Decker,
Sterntha, Toffler
  Pine Crest (Ft. 3:41.61 1  
 
Mens 4x400m Relay University Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Tallahassee Elit 3:11.01 1  
2 Smith, Pugh,
Olivier, Skovrons
  Florida A&M 3:11.78 1  
3 Bethea, Nelson,
Walter, Worthy
  South Carolina S 3:14.94 1  
4 Squillac, Robb,
Noel, Sapp
  North Florida 3:21.53 1  
5 Rodney, Cross,
Scott, Hunter
  Florida A&M 3:35.10 1  
 
Mens 4x800m Relay High School Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Davis, Ewing,
Howell, Massey
  Niceville Senior 7:51.69 2 10
2 Beauzile, Bryant,
Butler, Heron
  Bloomingdale Sen 7:54.71 2 8
3 Relay Team   Belen Jesuit Pre 8:01.81 2 6
4 McMullen, Monson,
Benedict, McKinney
  Fort Walton Beac 8:08.35 2 5
5 Relay Team   Mandarin 8:12.84 1 4
6 Jackson, Johnson,
Jones, Hartley
  West Florida HS 8:17.50 2 3
7 Gerry, Jaramill,
Ossi, Yarborou
  Bishop Kenny 8:17.53 1 2
8 Dorn, Gamblin,
Ledesma, Slater
  Estero 8:27.53 2 1
9 Welch, Cabral,
Gonzalez, Srour
  Pine Crest (Ft. 8:29.85 1  
10 Patel, Fournier,
Skidelsk, Bobo
  Lake Highland Pr 8:31.47 2  
11 Interlan, Biala,
Neri, Gehret
  Bishop Snyder 8:37.48 1  
12 Amodie, Jackson,
Page, Amodie
  Springstead 8:45.63 1  
13 Dixon, Robinson,
Rodrique, Baker
  East Gadsden HS 9:04.28 1  
 
Mens Shot Put High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stolsig, Dane 11 West Florida HS 53-02.25(16.21m) 1 10
2 May, David 12 Fleming Island 52-03.75(15.94m) 1 8
3 Estes, Devin 12 Leon 51-11.25(15.83m) 1 6
4 Tirado, Brandon 12 Gulf Coast 51-03.00(15.62m) 1 5
5 Bittle, Nickolas 11 East Gadsden HS 49-03.25(15.02m) 1 4
6 Kelly, Derrick 12 East Gadsden HS 48-05.75(14.78m) 1 3
7 Wolf, Dominick 11 Fort Walton Beac 47-07.25(14.51m) 1 2
8 Finau, Jobi 12 Pine Forest 46-01.75(14.07m) 1 1
9 Collier, Tomarick 11 Florida State Un 45-10.50(13.98m) 1  
10 Dune, Brock 10 Gulf Coast 45-02.00(13.77m) 1  
11 Cox, Willie 9 East Gadsden HS 43-02.75(13.18m) 1  
12 Commodore, Kyle 12 Sneads 43-01.50(13.14m) 1  
-- Shuler, Adam 11 Lyman ND(--) 1  
-- Franklin, Rejohn 12 Harrison Central ND(--) 1  
-- Dixon, Dante 11 Fort Walton Beac ND(--) 1  
 
Mens Shot Put University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 DaCosta, Chadrick 9 Florida State 16.84m(55'2.75) 1  
2 Britt, Anthony 10 South Carolina S 16.65m(54'7.5) 1  
3 Adantor, Yao 11 Maryland-Baltimo 16.59m(54'5) 1  
4 Droogsma, Austin 9 Florida State 16.35m(53'7.5) 1  
5 McGee, Dennis 12 Florida A&M 14.73m(48'3.75) 1  
6 Molette, Xavier 12 South Carolina S 14.24m(46'8.5) 1  
7 Mackey, Xavier 12 Florida A&M 14.17m(46'5.75) 1  
8 Rentzsch, Vincent 10 Maryland-Baltimo 13.93m(45'8.25) 1  
9 Carridine, Amon 10 Florida A&M 13.81m(45'3.5) 1  
10 Hubbard, Zack 10 Southern Wesleya 12.58m(41'3.25) 1  
11 Farner, Zack 9 Embry-Riddle 12.54m(41'1.5) 1  
12 McIlwain, Daquavis 12 South Carolina S 12.17m(39'11) 1  
13 Wheary, Adrian 11 Albany State 11.87m(38'11.25) 1  
14 Parra, Angel 9 Embry-Riddle 11.62m(38'1.25) 1  
15 Rooks, Justin 10 Spring Hill 11.40m(37'4.75) 1  
16 McNabb, Harrison 10 Spring Hill 10.24m(33'7) 1  
17 Florence, Travis 9 Spring Hill 9.86m(32'4) 1  
18 Trotter, Matt 11 Southern Wesleya 9.76m(32'0.25) 1  
 
Mens Discus High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Finau, Jobi 12 Pine Forest 189-06(57.76m) 1 10
2 Tirado, Brandon 12 Gulf Coast 172-02(52.48m) 1 8
3 Theus, Jeremiah 11 The Bolles 155-08(47.45m) 1 6
4 Stolsig, Dane 11 West Florida HS 155-08(47.45m) 1 5
5 Shuler, Adam 11 Lyman 149-02(45.47m) 1 4
6 Elwood, Rhett 10 Grace Christian 146-06(44.65m) 1 3
7 Kenon, Gabriel 10 James S Rickards 137-06(41.91m) 1 2
8 Harris, Reid 11 Bishop Kenny 133-00(40.54m) 1 1
9 Pennisi, Charles 12 Lake Brantley 131-11(40.21m) 1  
10 Bittle, Nickolas 11 East Gadsden HS 130-04(39.73m) 1  
11 Dixon, Dante 11 Fort Walton Beac 129-04(39.42m) 1  
12 Estes, Devin 12 Leon 129-02(39.37m) 1  
13 Cox, Willie 9 East Gadsden HS 129-01(39.34m) 1  
14 Poole, Jordan 9 Lawton Chiles 128-05(39.14m) 1  
15 Brown, Ethan 12 Bay 128-02(39.07m) 1  
16 Pittman, Gavin 10 Sneads 127-05(38.84m) 1  
17 Reagor, Hunt 12 Bishop Kenny 111-04(33.93m) 1  
18 ray, mandell 12 Lanett 104-01(31.72m) 1  
 
Mens Discus University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 DaCosta, Chadrick 9 Florida State 50.16m(164'6.75) 1  
2 Molette, Xavier 12 South Carolina S 47.84m(156'11.25) 1  
3 Britt, Anthony 10 South Carolina S 47.15m(154'8.25) 1  
4 Mackey, Xavier 12 Florida A&M 43.64m(143'2) 1  
5 McGee, Dennis 12 Florida A&M 43.43m(142'5.75) 1  
6 Perry, Brandon 11 South Carolina S 40.60m(133'2.25) 1  
7 Rentzsch, Vincent 10 Maryland-Baltimo 40.47m(132'9.25) 1  
8 Carridine, Amon 10 Florida A&M 39.37m(129'2) 1  
9 Parra, Angel 9 Embry-Riddle 38.28m(125'7) 1  
10 Farner, Zack 9 Embry-Riddle 36.42m(119'5.75) 1  
11 Adantor, Yao 11 Maryland-Baltimo 35.51m(116'6) 1  
12 Rooks, Justin 10 Spring Hill 33.91m(111'3) 1  
13 Florence, Travis 9 Spring Hill 28.76m(94'4.25) 1  
14 McNabb, Harrison 10 Spring Hill 27.50m(90'2.5) 1  
15 Trotter, Matt 11 Southern Wesleya 22.62m(74'2.5) 1  
-- Green, Omari 9 Unattached FOUL(--) 1  
-- Wheary, Adrian 11 Albany State FOUL(--) 1  
 
Mens Javelin University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rentzsch, Vincent 10 Maryland-Baltimo 66.09m(216'9.75) 1  
2 Singletary, Garret 11 Florida State 57.63m(189'0.75) 1  
3 Turner, Kameron 12 Embry-Riddle 56.20m(184'4.5) 1  
4 McIlwain, Daquavis 12 South Carolina S 50.11m(164'4.75) 1  
5 Cashdollar, Daniel 9 Embry-Riddle 38.41m(126'0) 1  
6 Walter, Seymour 12 South Carolina S 37.42m(122'9) 1  
-- Michaud, Travis 10 Florida State FOUL(--) 1  
 
Mens Hammer University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Perry, Brandon 11 South Carolina S 44.42m(145'8.75) 1  
2 McIlwain, Daquavis 12 South Carolina S 43.93m(144'1.5) 1  
3 Parra, Angel 9 Embry-Riddle 43.75m(143'6.25) 1  
4 Farner, Zack 9 Embry-Riddle 35.80m(117'5.25) 1  
5 Hubbard, Zack 10 Southern Wesleya 25.68m(84'3) 1  
6 Trotter, Matt 11 Southern Wesleya 25.37m(83'2.75) 1  
 
Mens High Jump High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Harris, Bobby 12 Springstead 6-08.00(2.03m) 1 10
2 Knight, Corion 12 Wakulla 6-08.00(2.03m) 1 8
3 Allen, Jerin 11 Harrison Central 6-06.00(1.98m) 1 6
4 Rogers, Chris 12 Pine Forest 6-04.00(1.93m) 1 5
5 Knight, Tra'Quan 11 Pensacola 6-04.00(1.93m) 1 3.50
5 Butler, Jvon 11 Holy Trinity (Me 6-04.00(1.93m) 1 3.50
7 Randolph, Kendall 12 Lincoln 6-04.00(1.93m) 1 2
8 Laster, Daniel 11 Pensacola Cathol 6-04.00(1.93m) 1 1
10 Leak, Michael 12 Leon 6-02.00(1.88m) 1  
9 Cooper, Daniel 11 Landrum 6-02.00(1.88m) 1  
11 Collins, Shelby 12 North Florida Ch 6-00.00(1.83m) 1  
12 stovall, Rodric 11 West Florida HS 6-00.00(1.83m) 1  
-- Bell, David 11 Bishop Kenny NH(--) 1  
-- Iparraguirre, Nico 12 Belen Jesuit Pre NH(--) 1  
-- Brown, Anthony 11 Mandarin NH(--) 1  
 
Mens High Jump University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 King, Darius 12 Florida State 2.12m(6'11.25) 1  
2 Tisch, Malachi   Unattached 2.08m(6'9.75) 1  
3 Hurtado-Arteaga, C 10 Florida State 2.00m(6'6.5) 1  
4 Broughton, Malik 9 Albany State 1.95m(6'4.75) 1  
5 Bonner, Christophe 11 South Carolina S 1.95m(6'4.75) 1  
6 Medich, Nick 10 Florida State 1.95m(6'4.75) 1  
7 Krupa, Stephen 11 North Florida 1.95m(6'4.75) 1  
8 Obemeata, Aboshiom 12 Maryland-Baltimo 1.90m(6'2.75) 1  
 
Mens Long Jump High School Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williams, Corey 12 Sarasota 23-01.75(7.05m) +0.0 1 10
2 Tuck, Lakendric 12 Harrison Central 22-01.00(6.73m) -0.4 1 8
3 Rose, Cody 12 Bishop Kenny 21-05.00(6.53m) -1.0 1 6
4 Floyd, Garrison 12 Choctawhatchee 20-10.25(6.36m) +0.0 1 5
5 Williams, Michael 10 Florida State Un 20-04.50(6.21m) +0.0 1 4
6 Harris, Bobby 12 Springstead 20-02.75(6.17m) -0.1 1 3
7 Smith, Devon 12 Lake Brantley 20-00.25(6.10m) +0.0 1 2
8 Rentz, Chauncey 12 Florida State Un 19-03.75(5.89m) +0.0 1 1
9 Thomas, Samuel 10 FAMU 19-01.00(5.82m) +0.1 1  
 
Mens Long Jump University Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Allen, Lavon   Unattached 7.38m(24'2.5) -0.5 1  
2 Collins, Caleb 9 North Florida 7.26m(23'9.75) -2.2 1  
3 Bullock, James 10 Embry-Riddle 6.93m(22'8.75) -0.7 1  
4 Madzivire, Paul 11 Florida State 6.84m(22'5.25) -0.8 1  
5 Brown, Bryson 10 South Carolina S 6.83m(22'4.75) +0.5 1  
6 Bolton, Joshua 9 Unattached 6.71m(22'0) +0.7 1  
7 Rogers, Dwight 9 South Carolina S 6.59m(21'7.25) -0.8 1  
8 Teyibo, Oladosu 12 Maryland-Baltimo 6.19m(20'3.5) +0.4 1  
9 Turner, Kameron 12 Embry-Riddle 6.15m(20'2) +1.4 1  
-- Pietri, Wesley 10 Spring Hill FOUL(--) nwi 1  
-- McTyre, TreVonta 12 Albany State FOUL(--) nwi 1  
-- Benson, Untayous 12 Albany State FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump High School Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bell, Brandon 10 Pensacola 44-00.00(13.41m) +1.9 1 10
2 McClary, Gabriel 12 Winter Park 43-05.00(13.23m) +0.0 1 8
3 Tuck, Lakendric 12 Harrison Central 42-02.50(12.87m) +1.0 1 6
4 Benjamin, Reagan 12 Winter Park 41-10.50(12.76m) +0.0 1 5
5 Harris, Bobby 12 Springstead 41-01.00(12.52m) +0.9 1 4
6 Bridges, Tony 8 Pine Crest (Ft. 40-11.50(12.48m) +0.0 1 3
7 Rondon, Christian 12 Belen Jesuit Pre 40-08.50(12.41m) +0.9 1 2
8 Johnson, Simon 12 Fort Walton Beac 39-11.00(12.17m) +0.5 1 1
9 Scott, DeMario   Leon 39-01.00(11.91m) +1.3 1  
10 Thomas, Quayon 10 FAMU 37-09.00(11.51m) +0.8 1  
11 Richardson, Ferman 10 James S Rickards 37-05.00(11.40m) +1.9 1  
12 Koenitzer, David 10 Florida State Un 36-09.00(11.20m) +0.0 1  
 
Mens Triple Jump University Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Collins, Caleb 9 North Florida 13.80m(45'3.25) -0.3 1  
2 Rogers, Dwight 9 South Carolina S 13.70m(44'11.25) +0.0 1  
3 Teyibo, Oladosu 12 Maryland-Baltimo 13.45m(44'1.5) -0.6 1  
4 Williams, Clyde 9 Unattached 13.40m(43'11.5) +0.8 1  
5 Pietri, Wesley 10 Spring Hill 12.07m(39'7) -1.4 1  
-- Obemeata, Aboshiom 12 Maryland-Baltimo FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Carr, Michael 11 Westside (Jonesb 14-06.00(4.42m) 1 10
2 Waters, Carson 12 Osceola 14-00.00(4.27m) 1 7
2 Bell, David 11 Bishop Kenny 14-00.00(4.27m) 1 7
4 Meeker, Darin 10 Maclay 14-00.00(4.27m) 1 5
5 Spear, Roman 12 Navarre 13-00.00(3.96m) 1 4
6 Johnson, Josh 12 Pine Forest 12-06.00(3.81m) 1 3
7 Clarke, Sean 10 Lyman 12-06.00(3.81m) 1 2
8 Moultrie, Deontre 12 Pine Forest 12-00.00(3.66m) 1 1
10 Breidenbaugh, Luca 10 West Florida HS 11-06.00(3.51m) 1  
9 Stroehl, Cameron 11 West Florida HS 11-06.00(3.51m) 1  
11 Arney, Brenden 12 Fort Walton Beac 11-00.00(3.35m) 1  
12 Kent, Dyson 9 Port Saint Joe 10-00.00(3.05m) 1  
13 Stevens, Solomon 10 James S Rickards 9-06.00(2.90m) 1  
 
Mens Pole Vault University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ellis, Cayman 9 Florida State 4.80m(15'8.75) 1  
2 McLean, Shelton 11 North Florida 4.50m(14'9) 1  
3 Stott, Liam 12 Maryland-Baltimo 4.50m(14'9) 1  
4 Turner, Kameron 12 Embry-Riddle 4.50m(14'9) 1  
5 Washburn, Clayton 9 North Florida 4.35m(14'3.25) 1  
5 Bullock, James 10 Embry-Riddle 4.35m(14'3.25) 1  
-- Blessing, Marcus 11 North Florida NH(--) 1  
-- Johnson, Lorenzo 11 South Carolina S NH(--) 1  
-- Cashdollar, Daniel 9 Embry-Riddle NH(--) 1  
-- Wonderly, Clifford   Unattached NH(--) 1  
 
Womens 100m High School Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Beasley, Jadzia 11 Lincoln 12.17 +0.1 3 10
2 Wright, Sydney 12 Northside (Colum 12.35 +0.2 1 8
3 Ehigou, Teresa 12 Winter Park 12.49 +0.1 3 6
4 McKenith, Daija 12 Nease 12.70 +0.1 3 5
5 Jackson, Kateisha 9 East Gadsden HS 12.76 +0.2 1 4
6 West, Aubrey 12 Niceville Senior 12.81 +0.1 3 3
7 Taylor, Yeisha 9 Pine Forest 12.87 -0.2 2 2
8 Lee, Czdari 12 Bishop Snyder 12.89 -0.2 2 1
9 Walker, Shydria 10 Bay 12.91 +0.1 3  
10 Watts-Pittman, Bri 12 Lincoln 12.92 +0.1 3  
11 Bush, Natalya 10 Florida State Un 13.02 +0.1 3  
12 Smith, Nailah 11 James S Rickards 13.02 -0.2 2  
13 McLane, DeAnndra 11 Fort Walton Beac 13.06 +0.2 1  
14 Nix, Erin 10 Northside (Colum 13.12 +0.2 1  
15 Trimble, Jasmyne 11 West Florida HS 13.15 -0.2 2  
16 Akins, Kenya 11 Florida State Un 13.18 -0.2 2  
17 Robinson, TeJyrica 10 East Gadsden HS 13.25 -0.2 2  
18 Gray, Ceana 10 Pine Forest 13.34 -0.2 2  
19 Odum, Kyra 7 Florida State Un 13.40 -0.2 2  
20 Maharaj, Nicole   Pine Crest (Ft. 13.98 +0.2 1  
21 Carr, Nicole   Pine Crest (Ft. 14.09 +0.2 1  
-- Hill, Deanna 12 Lake Highland Pr FS +0.1 3  
 
Womens 100m University Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Pemberton, Marecia 12 Florida State 11.48 +0.5 1  
2 Owens, Antavia 11 South Carolina S 11.65 -1.7 2  
3 Anderson, Taylor 9 Connecticut 11.70 +0.5 1  
4 Jackson, Mercedes 11 Maryland-Baltimo 11.74 +0.5 1  
5 Walker, Jasmin 11 Georgia Southern 11.77 -1.7 2  
6 Smith, Jasmine 11 Florida A&M 11.82 +0.5 1  
7 Brown, Kiera   Unattached 11.96 -1.7 2  
8 Smith-Jenkins, Dey 10 Connecticut 12.04 +0.5 1  
9 Borders, Lanequa 11 Albany State 12.08 -1.7 2  
10 Bertling, Karissa 11 South Carolina S 12.10 -1.7 2  
11 Tipton, Aarian 12 Georgia Southern 12.11 +0.4 3  
12 Smith, Bianca 12 Florida State 12.15 +0.5 1  
13 Fordham, Jordan 10 Georgia Southern 12.22 -1.7 2  
14 Davis, JaNisha 10 Jacksonville 12.28 +0.4 3  
15 Gates, Breanna 9 Albany State 12.36 +0.4 3  
16 Dease, Nyeisha 10 South Carolina S 12.37 -1.7 2  
17 Supal, Sharniece 12 North Florida 12.59 -1.7 2  
18 Washington, Tayla 12 Jacksonville 12.63 +0.4 3  
19 Coleman, Camryn 10 Georgia Southern 12.66 +0.4 3  
20 Cobb, Ebone 9 Albany State 12.67 +0.4 3  
21 Irving, Vernetia 10 North Florida 12.81 +0.4 4  
22 Foster, Laila 10 North Florida 12.95 +0.4 4  
23 Toomer, Lauren 11 Georgia Southern 13.07 +0.4 4  
24 Chieves, Arlescia 10 North Florida 13.18 +0.4 4  
25 Lidelle, Michelle   Unattached 13.21 +0.4 4  
26 Williams, Alexis   13.76 +0.4 4  
27 Hosch, Diamond-Sto 9 Unattached 14.36 +0.4 4  
 
Womens 200m University Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McGrone, Candyce   Unattached 23.43 +0.1 1  
2 Hawthorne, Trisha   Unattached 23.78 +0.1 1  
3 Zagre, Anne 11 Florida State 23.89 +0.1 1  
4 Linson, Nakia 12 Florida A&M 23.98 +0.1 1  
5 Jones, Dynasty   Unattached 24.11 -0.2 2  
6 Ichite, Elizabeth 12 Unattached 24.19 -0.2 2  
7 Owens, Antavia 11 South Carolina S 24.20 +1.2 3  
8 Anderson, Taylor 9 Connecticut 24.23 +1.2 3  
9 Smith, Jasmine 11 Florida A&M 24.25 -0.2 2  
10 Smith-Jenkins, Dey 10 Connecticut 24.29 +0.1 1  
11 Walker, Jasmin 11 Georgia Southern 24.35 +1.2 3  
12 Jackson, Mercedes 11 Maryland-Baltimo 24.38 +0.1 1  
13 Joseph, Nyanka 10 Connecticut 24.43 +1.2 3  
14 Pierce, Jande 11 Florida State 24.46 -0.2 2  
15 Barrett, Shamira 12 Jacksonville 24.58 +0.1 1  
16 Smith, Bianca 12 Florida State 24.65 -0.2 2  
17 Bertling, Karissa 11 South Carolina S 24.87 -0.2 2  
18 Tipton, Aarian 12 Georgia Southern 24.91 +1.2 3  
19 Brown, Kiera   Unattached 25.12 -0.3 4  
20 Borders, Lanequa 11 Albany State 25.14 +1.2 3  
20 Stegall, Asha 9 Georgia Southern 25.14 -0.3 4  
22 Sadieko, Grete 9 Florida State 25.19 -0.5 6  
23 Martinez, Alejandr 11 Florida State 25.20 -0.5 6  
24 Brits, Maryke 10 Florida State 25.31 +1.1 8  
25 Fordham, Jordan 10 Georgia Southern 25.32 -0.3 4  
26 Yuille, Marie 11 Maryland-Baltimo 25.35 -0.5 6  
27 Brown, Keziah 11 South Carolina S 25.45 -0.3 4  
28 Steplight, Shawann 11 Florida A&M 25.69 +0.8 5  
29 Adelola, Deborah 12 Maryland-Baltimo 25.74 -0.5 6  
30 Hampton, S'Kayia 9 Jacksonville 25.77 -0.3 4  
31 Diggs, Raven 9 Florida A&M 25.81 +0.8 5  
32 Davis, JaNisha 10 Jacksonville 25.96 +0.8 5  
33 Cobb, Ebone 9 Albany State 26.16 +0.8 5  
34 Thomas, Kimberly 11 Georgia Southern 26.19 +0.8 5  
35 Washington, Tayla 12 Jacksonville 26.27 +0.5 7  
36 Bikanova, Saija 10 Connecticut 26.38 +0.5 7  
37 Taylor, Lavornne 9 Southern Wesleya 26.39 +0.5 7  
38 King, Cherrelle 12 Georgia Southern 26.41 -0.5 6  
39 Yansaneh, Sadia 9 Georgia Southern 26.49 +0.5 7  
40 Coleman, Camryn 10 Georgia Southern 26.52 +1.1 8  
41 Maggio, Jessica 10 Southern Wesleya 26.53 +0.5 7  
42 Toomer, Lauren 11 Georgia Southern 26.77 +1.1 8  
43 Gates, Breanna 9 Albany State 26.89 -0.3 4  
44 Rasheed, Ashleigh 10 Georgia Southern 26.92 +0.5 7  
45 Irving, Vernetia 10 North Florida 26.94 +0.8 5  
46 Edwards, Mykeese 10 Albany State 28.12 -0.5 6  
47 Williams, Alexis   28.54 +1.1 8  
48 Hosch, Diamond-Sto 9 Unattached 29.92 +1.1 8  
 
Womens 400m High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gayles, Gabrielle 12 Holy Trinity (Me 55.15 4 10
2 Hill, Deanna 12 Lake Highland Pr 56.06 4 8
3 Chambers, Janaya 10 Stanton College 57.33 4 6
4 Moorer, Loren 11 Pensacola 58.30 4 5
5 Johnson, Sinclaire 10 Lake Brantley 58.53 4 4
6 Gaines, Dominique 12 Gulf Breeze 59.22 4 3
7 Smith, Nailah 11 James S Rickards 59.64 3 2
8 Heard, Taralyn 12 Stanton College 59.89 3 1
9 Hamilton, Deneca 11 Bay 1:00.46 3  
10 Huff, Briana 11 Lincoln 1:00.67 3  
11 McKenith, Daija 12 Nease 1:01.30 1  
12 Kirk, Erikka 12 Pensacola 1:01.45 2  
13 Cousar, Nila 9 Lake Brantley 1:02.07 2  
14 Farmer, Karyelle 9 Florida State Un 1:02.21 1  
15 Anderson, Nickie 12 Niceville Senior 1:02.29 3  
16 Chambers, Tamara 12 Fort Myers 1:02.49 2  
17 West, Auryn 7 Florida State Un 1:03.17 1  
18 Schwartz, Amanda 6 Pine Crest (Ft. 1:03.36 1  
19 Davis, Delysia 12 James S Rickards 1:03.41 1  
20 Lee, Czdari 12 Bishop Snyder 1:03.89 2  
21 Clayton, Bryanna   Lake Brantley 1:04.26 2  
22 Robinson, TeJyrica 10 East Gadsden HS 1:04.63 1  
23 Arthur, Lynn 10 West Florida HS 1:08.25 2  
 
Womens 400m University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jones, Dynasty   Unattached 53.08 1  
2 Emerson, Celina 12 Connecticut 53.09 1  
3 Ichite, Elizabeth 12 Unattached 53.17 1  
4 Joseph, Nyanka 10 Connecticut 54.76 1  
5 Linson, Nakia 12 Florida A&M 55.05 1  
6 Stegall, Asha 9 Georgia Southern 55.62 2  
7 Daley, Tiffany 12 Connecticut 55.88 1  
8 Adelola, Deborah 12 Maryland-Baltimo 57.38 3  
9 Yuille, Marie 11 Maryland-Baltimo 57.43 4  
10 Thomas, Kimberly 11 Georgia Southern 57.95 2  
11 King, Cherrelle 12 Georgia Southern 58.19 3  
12 Allen, Ariel 12 Florida A&M 58.52 2  
13 Diggs, Raven 9 Florida A&M 58.91 3  
14 Boudreaux, Frantia 9 South Carolina S 58.95 3  
15 Taft, Paris 10 Connecticut 59.17 2  
16 Yansaneh, Sadia 9 Georgia Southern 59.50 5  
17 Levine, Marina 9 Embry-Riddle 1:00.08 5  
18 Taylor, Lavornne 9 Southern Wesleya 1:00.13 4  
19 Edwards, Mykeese 10 Albany State 1:00.21 4  
20 Fogle, Paulette 11 Maryland-Baltimo 1:00.28 2  
21 Dumas, Victoria 9 Jacksonville 1:00.57 4  
22 Jordan, Jaleeyah 9 Albany State 1:01.35 4  
23 Gatling, Quannesha 9 Albany State 1:01.49 4  
24 Williams, Ashley 9 Jacksonville 1:02.77 5  
25 Davis, Danielle 9 Jacksonville 1:03.18 5  
26 Thiel, Logan 9 Southern Wesleya 1:05.30 3  
27 Madsen, Christeen 9 Spring Hill 1:05.38 5  
28 Emmett, Kira 9 Southern Wesleya 1:05.77 6  
29 Medlock, Jennifer 9 Spring Hill 1:08.06 5  
30 Hosch, Diamond-Sto 9 Unattached 1:10.25 5  
31 Rubin, Lauren 10 Spring Hill 1:13.42 6  
 
Womens 800m High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Harris, Madison 12 Wakulla 2:14.67 4 10
2 Johnson, Sinclaire 10 Lake Brantley 2:15.93 4 8
3 Slater, Katie 12 Estero 2:16.41 4 6
4 Thomas, Kayla 12 Stanton College 2:17.11 4 5
5 Harding, Emily 12 Sarasota 2:18.86 3 4
6 Stallings, Emily 12 Providence 2:19.11 3 3
7 Cline, Daley 10 Estero 2:19.67 4 2
8 Burkett, Jasmine 12 The Bolles 2:20.36 2 1
9 Brookover, Hannah 10 Calvary Christia 2:20.70 3  
10 Rivers, Bryanna 9 Wharton 2:20.78 4  
11 Brown, Mackenzie 9 Sarasota 2:20.94 2  
12 Gerry, Grace 9 Bishop Kenny 2:21.70 3  
13 Slater, Megan 11 Estero 2:22.74 3  
14 White, Tania 12 Winter Park 2:22.83 4  
15 Messer, Katherine 9 Providence 2:23.65 3  
16 Smith, Shelby 10 Holy Trinity (Me 2:23.76 3  
17 Blackwell, Erin 11 Springstead 2:24.08 3  
18 Schmick, Kaley 11 Cypress Creek 2:24.35 2  
19 Knight, Aaleiyah 10 Pine Forest 2:24.77 2  
20 Castella, Emily 11 Our Lady Of Lour 2:25.13 1  
21 Polite, April 12 Fort Walton Beac 2:25.77 1  
22 Wiedeman, Lydia 11 Wakulla 2:27.46 1  
23 Quijano, Sabrina 9 Our Lady Of Lour 2:28.39 2  
24 Dogan, Adrianna 9 FAMU 2:29.60 1  
25 Dannheim, Suzanne 10 The Bolles 2:32.40 1  
26 Gear, Krissy   Fort Myers 2:32.54 1  
27 Toothman, Amanda 11 Florida State Un 2:35.42 1  
28 Clemmer, Kali 10 Bloomingdale Sen 2:36.36 2  
29 Hagan, Sarah 9 Fort Myers 2:38.64 1  
30 Patch, Sunnie 12 Pine Forest 2:41.14 2  
 
Womens 800m University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Staker, Ellie 11 Embry-Riddle 2:07.38 1  
2 Mania, Brigitte 12 Connecticut 2:07.94 1  
3 Tracy, Kevyn 12 Jacksonville 2:12.57 1  
4 Vodopia, Kat 10 Connecticut 2:12.92 1  
5 Jackson, Chandelic 12 Florida A&M 2:13.48 1  
6 Williamson, Laura 10 Connecticut 2:14.30 1  
7 Christe, Maggie 9 Connecticut 2:15.13 1  
8 Zimmer, Lisa 10 Connecticut 2:16.60 1  
9 Shanks, QuanDra 9 Florida A&M 2:17.28 2  
10 Smith, Tamara 12 South Carolina S 2:18.99 2  
11 Towns, Whitley 11 Jacksonville 2:19.13 2  
12 Allen, Ariel 12 Florida A&M 2:20.08 1  
13 Traylor, Olivia 11 Albany State 2:20.19 2  
14 King, Kaitlin 9 North Florida 2:21.64 3  
15 Levine, Marina 9 Embry-Riddle 2:21.68 3  
16 Rogers, Allison   Unattached 2:23.77 2  
17 Aldridge, Alicia 12 Florida State 2:24.52 2  
18 Jackson, Briana 9 Jacksonville 2:26.31 3  
19 Smith, Aubree 9 South Carolina S 2:27.12 2  
20 Ross, Aleiyah 11 Embry-Riddle 2:28.28 3  
21 Swopes, Jensen 11 Florida State 2:29.55 2  
22 Midgett, Alexandra 10 Florida State 2:31.37 2  
23 Emmett, Kira 9 Southern Wesleya 2:32.63 3  
24 Carey, Brittany 10 Florida State 2:33.77 3  
25 Slocum, Haley 9 Florida State 2:34.98 2  
26 Barrett, Cassandra   2:35.37 3  
27 O'Hare, Kelly   2:35.51 3  
28 Corley, Julia 9 Unattached 2:37.35 3  
-- Hutto, Jacoy 9 South Carolina S DNF 2  
 
Womens 1500m University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Staker, Ellie 11 Embry-Riddle 4:29.52 1  
2 Rivard, Samantha 9 Minnesota-Duluth 4:31.64 1  
3 Blake, Bridget   Unattached 4:33.36 1  
4 Woodruff, Chelsi 12 Florida State 4:34.53 1  
5 Valdes, Alessandra 11 North Florida 4:37.65 1  
6 Huskey, Macy 10 Florida 4:37.78 1  
7 Butler, Jessica 12 Florida State 4:38.92 1  
8 Mezebish, Cody 12 Maryland-Baltimo 4:39.46 1  
9 Olson, Hannah 10 Minnesota-Duluth 4:39.57 1  
10 Mace, Abby 10 Connecticut 4:39.65 1  
11 McFarlane, Sherril 12 Georgia Southern 4:41.09 2  
11 Tancic, Jelena 9 Saint Leo 4:41.09 1  
13 VanDeGrift, Grace 10 Florida 4:41.45 2  
14 Hagan, Kelly 12 Tampa 4:42.59 2  
15 Koziara, Brittany 12 Florida 4:44.52 2  
16 McDermott, Devin 9 Florida 4:45.14 2  
17 Jackson, Chandelic 12 Florida A&M 4:45.56 2  
18 Shanks, QuanDra 9 Florida A&M 4:46.06 3  
19 Macedo, Julie 9 Florida 4:48.10 2  
20 Philbert, Vanessa 9 North Florida 4:51.06 2  
21 Licea, Rachel 9 North Florida 4:51.11 2  
22 Griggs, Christine 10 Florida State 4:56.06 2  
23 Irwin, Alexis 10 North Florida 4:57.02 2  
24 Thomas, Carly 10 Florida State 4:57.39 1  
25 Johnson, Amber 9 Florida 4:57.96 2  
26 Love, Rebecca 11 Embry-Riddle 5:00.82 3  
27 Rodriguez, Morgan 9 North Florida 5:02.65 2  
28 Smith, Tamara 12 South Carolina S 5:02.98 3  
29 Traylor, Olivia 11 Albany State 5:05.00 3  
30 Hibbard, Mollie 12 Florida State 5:05.52 3  
31 McLeod, Juells 9 Jacksonville 5:07.03 3  
32 Waters, Sarai 12 South Carolina S 5:07.93 2  
33 Coty, Kelsey 12 Webber Internati 5:12.63 3  
34 Allen, Ariel 12 Florida A&M 5:14.54 2  
35 West, Courtney 9 Florida State 5:16.63 3  
36 Sulp, Chantia 10 Albany State 5:43.27 3  
37 Stringfield, Jeron 11 Albany State 5:44.04 3  
 
Womens 1600m Consolation High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Schmick, Kaley 11 Cypress Creek 5:18.41 1  
2 Jovanovic, Katheri 9 Pine Crest (Ft. 5:23.86 1  
3 Umbarger, Becca 10 Signal Mountain 5:24.56 1  
4 Messer, Katherine 9 Providence 5:25.19 1  
5 Dannheim, Suzanne 10 The Bolles 5:25.50 1  
6 Wilkinson, Brittan 9 The Bolles 5:25.80 1  
7 Gerry, Grace 9 Bishop Kenny 5:27.74 2  
8 Drennan, Madison 12 Signal Mountain 5:28.05 1  
9 Polite, April 12 Fort Walton Beac 5:28.62 1  
10 Castella, Emily 11 Our Lady Of Lour 5:31.67 1  
11 Henderson, Mariah 12 Wharton 5:32.31 1  
12 Morris, Morgan   Winter Park 5:32.66 1  
13 Cole, Breanna   Winter Park 5:35.13 1  
14 Lockhart, Grace 10 Leon 5:35.87 2  
15 Dogan, Adrianna 9 FAMU 5:36.46 1  
16 Martin, Haleigh 9 Wakulla 5:37.01 1  
17 Farah, Rawan 10 The Bolles 5:37.03 1  
18 Toothman, Amanda 11 Florida State Un 5:37.53 2  
19 Luthringer, Taylor 9 Signal Mountain 5:38.07 2  
20 Weisberger, Jamie 11 North Port 5:38.42 2  
21 Crist, Claire 9 Niceville Senior 5:38.57 2  
22 O'Riordan, Maeve 7 The Bolles 5:39.72 2  
23 Crowder, Abigail 10 H B Plant 5:39.90 1  
24 grace, shannon 10 Lake Brantley 5:40.36 1  
25 Cutchineal, Shelby 9 North Port 5:41.04 1  
26 Schwartz, Amanda 6 Pine Crest (Ft. 5:41.12 1  
27 McManama, Kayla 10 Bishop Snyder 5:41.19 3  
28 Rowland, MaryBeth 10 Mandarin 5:41.69 1  
29 Gongora, Andrea 10 Our Lady Of Lour 5:41.74 4  
30 Ortega, Calyope 9 Our Lady Of Lour 5:42.41 2  
31 Krueger, Juliana 10 Lawton Chiles 5:42.46 3  
32 Nesbitt, Raleigh 11 West Florida HS 5:43.44 1  
33 Kennedy, Annie 12 Bishop Kenny 5:43.75 1  
34 Escoffier, Nicole 11 Niceville Senior 5:44.05 2  
35 Cochran, Peyton 9 The Bolles 5:44.30 2  
36 Shinnick, Mackenzi 9 Niceville Senior 5:45.15 2  
37 Towe, Mallory 11 Fort Myers 5:46.40 1  
38 Farrish, Kenzie 10 Holy Trinity (Me 5:46.93 3  
39 Scurti, Michaela 10 Bishop Snyder 5:47.27 2  
40 Clemmer, Kali 10 Bloomingdale Sen 5:47.84 2  
41 Smith, Alexandra 10 Our Lady Of Lour 5:48.65 3  
42 Duncan, Emma 11 Mandarin 5:48.68 3  
43 Hartless, Danielle 12 Bishop Kenny 5:50.09 2  
44 Guttery, Shelby 9 Fort Myers 5:50.63 2  
45 Golicher, Kallie 12 Wharton 5:51.29 1  
46 Larson, Abigail 12 North Fort Myers 5:52.92 3  
47 Fraga, Alyssa 10 Our Lady Of Lour 5:53.86 2  
48 Hochman, Rachel 11 The Bolles 5:54.01 3  
49 McGrane, Shannon 7 The Bolles 5:54.53 3  
50 McKishnie, Lindsay 10 Bloomingdale Sen 5:55.25 4  
51 ashley, rebecca 12 Lake Brantley 5:55.73 3  
52 Montovia, Jesse 10 Estero 5:55.99 3  
53 Millson, Abigail 10 Fleming Island 5:56.13 3  
54 Papp, Sarah 10 Bishop Snyder 5:56.98 3  
55 Lewis, Mary 12 Holy Trinity (Me 5:57.08 3  
56 Kerry, Amber 10 Sarasota 5:58.11 2  
57 Paul, Grace 10 Fort Myers 5:58.70 2  
58 St John, Emma 11 Estero 5:58.87 3  
59 Winton, Amber 9 Fort Myers 5:59.01 3  
60 Serpa, Andrea 12 Niceville Senior 5:59.91 2  
61 Patch, Sunnie 12 Pine Forest 6:00.34 1  
62 James, Marin 9 Wharton 6:01.21 2  
63 Seghrouchni, Sarah 9 H B Plant 6:01.40 2  
64 Kinch, Gray 9 Leon 6:01.79 3  
65 Leon, Selena 10 Estero 6:02.24 3  
66 Mines, Katie 9 West Florida HS 6:02.55 4  
67 Kadir, Hana 10 Florida State Un 6:03.55 4  
68 Meltzer, Kelsey 11 Mandarin 6:04.37 3  
69 Tutton, Elise 10 Estero 6:06.55 4  
70 Csikai, Anna 7 The Bolles 6:09.86 4  
71 Sheldon, Zoe 9 Leon 6:10.05 4  
72 Boyd, Erin 12 Lanett 6:10.96 3  
73 Yared, Mahlet 11 Pine Crest (Ft. 6:11.51 2  
74 Howard, Kala 11 Estero 6:12.75 4  
75 Andino, Jacema 11 H B Plant 6:13.24 2  
76 James, Jessica 11 Bishop Snyder 6:13.93 4  
77 Buzzett, Jacquelin 10 H B Plant 6:14.09 3  
78 Jones, Laura 9 H B Plant 6:16.70 2  
79 Howard, Amanda 11 The Bolles 6:17.74 4  
80 McDole, Jianni 9 Lawton Chiles 6:19.22 4  
81 O'Neal, Ariel 10 Robert E Lee Sen 6:20.38 4  
82 kopack, sara 9 Lake Brantley 6:20.53 4  
83 Register, Alyssa 12 Lawton Chiles 6:21.09 4  
84 Travis, Emma 9 John Paul II Cat 6:21.32 4  
85 Torkelson, Stacy 10 Holy Trinity (Me 6:23.04 3  
86 Miller, Madison 12 Bishop Snyder 6:23.20 4  
87 Boethig, Lindsay 9 North Port 6:26.37 3  
88 Simbulan, Marffee 11 West Florida HS 6:26.38 3  
89 Nkembo, Blessing 9 James S Rickards 6:31.37 4  
90 Golicher, Mollie 11 Wharton 6:35.06 2  
91 Jones, Jordan 7 Florida State Un 6:36.66 4  
92 Williams, Brenee   Robert E Lee Sen 6:56.20 4  
93 Hamon, Caroline 6 Florida State Un 6:56.23 4  
94 Joyner, Rachel 11 Leon 7:04.01 4  
95 Jallow, Hashanna 9 Lawton Chiles 7:04.61 4  
96 Steverson, Rachael 11 Leon 8:02.44 4  
 
Womens 1600m Invitational High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Edwards, Emily 12 Fort Myers 4:57.55 2 10
2 Harding, Emily 12 Sarasota 5:01.35 2 8
3 Stephens, Charlott 12 Winter Park 5:04.89 2 6
4 Montgomery, Julia 10 Pine Crest (Ft. 5:05.37 2 5
5 Xiang, Karen 12 Nease 5:05.57 2 4
6 Chapman, Denae 10 Circle Christian 5:06.35 2 3
7 Rudman, Emma 10 Fort Walton Beac 5:06.70 2 2
8 Slater, Katie 12 Estero 5:07.71 1 1
9 Stallings, Emily 12 Providence 5:09.31 2  
10 Eaton, Alex 12 Shorecrest Prepa 5:10.01 2  
11 Johnson, Sinclaire 10 Lake Brantley 5:12.54 1  
12 Cheeseman, Allison 12 Brentwood Academ 5:12.61 2  
13 Brea, Lourdes 12 Our Lady Of Lour 5:12.69 2  
14 Cline, Daley 10 Estero 5:13.29 1  
15 Kuhn, Katherine 10 Winter Park 5:14.14 2  
16 Jenkins, Elizabeth 9 Winter Park 5:14.54 1  
17 Cheeseman, Claire 9 Brentwood Academ 5:15.00 1  
18 Candiano, Sarah 11 Evangelical Chri 5:15.99 2  
19 Clark, Rebecca 7 Mt Dora 5:16.25 1  
20 Brown, Mackenzie 9 Sarasota 5:16.63 1  
21 Yared, Tsion 6 Pine Crest (Ft. 5:18.29 1  
22 Leon, Araceli 12 Estero 5:18.72 2  
23 Nix, Emily 10 Winter Park 5:22.22 1  
24 Crane, Brooke 10 Fort Walton Beac 5:23.03 1  
25 Grebe, Angelina 11 Sarasota 5:25.23 1  
26 Jenkins, Bethany 12 Estero 5:26.61 2  
27 Quijano, Sabrina 9 Our Lady Of Lour 5:29.21 1  
28 Slater, Megan 11 Estero 5:31.39 1  
29 Farnesi, Lianna 11 Our Lady Of Lour 5:45.18 1  
30 Grzeszczak, Ania 10 Mandarin 5:45.67 1  
 
Womens 3200m Consolation High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wallace, Alexandra 10 Lawton Chiles 11:34.28 1  
2 Guenther, Sydney 11 North Port 11:44.75 1  
3 Crist, Claire 9 Niceville Senior 11:46.56 1  
4 Nesbitt, Raleigh 11 West Florida HS 11:48.68 1  
5 Boethig, Kaley 9 North Port 11:48.97 1  
6 Schultz, Christina 12 Mandarin 11:49.67 1  
7 Lyons, Sage 9 Sarasota 11:50.84 1  
8 Guttery, Shelby 9 Fort Myers 11:58.25 1  
9 Towe, Mallory 11 Fort Myers 12:03.05 1  
10 grace, shannon 10 Lake Brantley 12:04.55 1  
11 Shinnick, Mackenzi 9 Niceville Senior 12:07.15 1  
12 Lonas, Jessica 11 Riverview (Saras 12:09.70 1  
13 Hartless, Danielle 12 Bishop Kenny 12:13.22 1  
14 Golicher, Kallie 12 Wharton 12:14.56 1  
15 McCutcheon, Avriel 12 Lyman 12:15.24 1  
16 Larson, Abigail 12 North Fort Myers 12:15.68 2  
17 Wade, Chinami 12 Riverview (Saras 12:16.44 1  
18 Sanchez, Charlene 11 West Florida HS 12:18.34 1  
19 Winton, Amber 9 Fort Myers 12:20.38 2  
20 Yared, Mahlet 11 Pine Crest (Ft. 12:21.71 2  
21 Kerry, Amber 10 Sarasota 12:26.05 2  
22 Tutton, Elise 10 Estero 12:34.01 2  
23 Fernandez, Madison 11 Our Lady Of Lour 12:35.32 1  
24 James, Marin 9 Wharton 12:36.78 2  
25 Kennedy, Annie 12 Bishop Kenny 12:40.00 1  
26 Roberts, Kaitlyn 9 West Florida HS 12:47.47 2  
27 Weaver, Kristen 11 Fleming Island 12:52.49 1  
28 Mullin-Garcia, Eri 11 Our Lady Of Lour 12:53.70 2  
29 Miller, Sarah 11 Mandarin 12:54.79 2  
30 Garcia, Lauren 10 Our Lady Of Lour 12:56.78 2  
31 Boyd, Erin 12 Lanett 13:02.34 2  
32 Williams, Summer 7 Florida State Un 13:09.62 2  
33 Travis, Julia Rose 9 John Paul II Cat 13:21.57 2  
34 Lopez, Nicole 9 Our Lady Of Lour 13:44.09 2  
35 kopack, sara 9 Lake Brantley 13:47.14 2  
 
Womens 3200m Invitational High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Edwards, Emily 12 Fort Myers 10:50.94 2 10
2 Rudman, Emma 10 Fort Walton Beac 10:50.96 2 8
3 Wilson, Mackenzie 10 The Bolles 10:51.43 2 6
4 Casagrande, Grace 12 Cardinal Mooney 10:51.69 2 5
5 Montgomery, Julia 10 Pine Crest (Ft. 10:53.78 2 4
6 Xiang, Karen 12 Nease 10:55.51 2 3
7 Cheeseman, Allison 12 Brentwood Academ 11:04.62 2 2
8 Yared, Tsion 6 Pine Crest (Ft. 11:12.09 2 1
9 Young, Mallory 11 Signal Mountain 11:12.98 1  
10 Stephens, Charlott 12 Winter Park 11:19.21 2  
11 Clark, Rebecca 7 Mt Dora 11:21.03 1  
12 Candiano, Sarah 11 Evangelical Chri 11:21.04 2  
13 Hajda, Ally 9 The Bolles 11:21.80 1  
14 Jagadesan, Devi 12 Wyomissing Area 11:24.40 2  
15 Nix, Emily 10 Winter Park 11:24.75 2  
16 Jenkins, Bethany 12 Estero 11:26.11 2  
17 Jovanovic, Katheri 9 Pine Crest (Ft. 11:27.22 1  
18 Grebe, Angelina 11 Sarasota 11:27.50 1  
19 Sullivan, Bailey 12 H B Plant 11:27.81 1  
20 Mcmurray, Ashton 12 Lawton Chiles 11:28.80 1  
21 Leon, Araceli 12 Estero 11:29.27 2  
22 Brea, Lourdes 12 Our Lady Of Lour 11:30.43 2  
23 Cheeseman, Claire 9 Brentwood Academ 11:34.72 1  
24 Shapiro, Rachel 8 The Bolles 11:38.89 1  
25 Slack, Meaghan 9 Mandarin 11:39.23 1  
26 Munoz, Anita 12 Immokalee 11:40.96 2  
27 DeHechavarria, Ash 10 The Bolles 11:41.69 1  
28 Parrish, Maggie 10 Chamberlain 11:42.47 1  
29 O'Riordan, Aoife 8 The Bolles 11:45.91 1  
30 Folio, Samantha 9 Holy Trinity (Me 12:05.12 1  
31 Montgomery, Anna 12 H B Plant 12:13.48 1  
 
Womens 5000m University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brandt, Alyssa 11 North Florida 17:33.28 1  
2 Baker, Elle 11 North Florida 17:33.98 1  
3 Righeimer, vanessa 12 Tampa 17:42.64 1  
4 Reategui, Paola 12 Unattached 17:51.64 1  
5 Kelly, Kaitlyn 10 Florida State 18:12.04 1  
6 Kosgei, Effiey 10 Florida A&M 18:31.86 1  
7 Bahn, Kelley 11 West Florida 18:39.59 1  
8 Chelelgo, Cynthia 10 Florida A&M 18:39.87 1  
9 Ristow, Teresa 11 Unattached 18:52.56 1  
10 Brodie, Chantelle 10 Florida State 18:52.69 1  
11 Nygren, Lauren 11 Webber Internati 18:56.26 1  
12 Cancello, Elaina 9 Tampa 18:59.56 1  
13 Cancello, Claudia 9 Tampa 19:02.98 1  
14 Charlassier, Erica 12 Florida State 19:06.52 1  
15 Piekarewicz, Adria   Unattached 19:12.91 1  
16 Phipps, Christina 10 Florida State 19:14.39 1  
17 Smith, Sarah 11 West Florida 19:21.32 1  
18 Porsch, Renea 12 West Florida 19:33.59 1  
19 Love, Rebecca 11 Embry-Riddle 19:50.40 1  
20 George, Zenia 12 Florida A&M 19:50.84 1  
21 Cheruiyot, Phyllis 9 Florida A&M 19:57.25 2  
22 Parnell, Alexis 9 West Florida 20:21.09 1  
23 Montano, Ashley 9 Florida Southern 20:28.04 2  
24 Pagan, Allyson 12 Florida State 20:28.73 2  
25 Slamal, Alec 11 Florida Southern 20:28.96 2  
26 Levy, Rebecca 10 Florida Southern 20:50.30 2  
27 White, Sarah 10 Florida State 20:51.91 2  
28 Murray, Ashley 9 Florida Southern 20:52.29 2  
29 Dewine, Anna 11 Spring Hill 21:02.52 2  
30 Farrow, Abby 9 Florida Southern 21:19.58 2  
31 Price, Molly 9 Florida Southern 21:25.93 2  
32 Bartlett, Hollis 10 Florida State 21:29.31 2  
33 Roggeman, Julie 9 Florida Southern 21:30.86 2  
34 Turner, Laura 12 Florida State 21:47.91 2  
35 Dudman, Ashley 10 Florida Southern 22:10.46 2  
36 Knipe, Allison 9 Saint Leo 22:21.91 2  
37 Ardaman, Kassel 10 Florida State 22:24.12 2  
38 Gable, Anna 10 Spring Hill 23:05.63 2  
39 Segura, Oyuki 12 Unattached 26:06.56 2  
-- Butler, Jessica 12 Florida State DNF 1  
-- Thomas, Carly 10 Florida State DNF 1  
-- Woodruff, Chelsi 12 Florida State DNF 1  
 
Womens 10000m University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stam, Ericka 12 Jacksonville 37:02.05 1  
2 Kissel, Danielle 10 Tampa 38:07.96 1  
3 Gonzalez, Lauren 9 North Florida 38:27.69 1  
4 Kafer, Jessica 10 North Florida 40:00.90 1  
 
Womens 3k Steeple University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Blundell, Chantell 10 Tampa 11:45.26 1  
2 Jocelyn, Hannah 11 Minnesota-Duluth 12:20.91 1  
3 Ross, Aleiyah 11 Embry-Riddle 12:50.33 1  
 
Womens 100m Hurdles High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Corbett, Brittany 12 Florida State Un 14.97 2 10
2 Welsh, Olivia 10 Dunedin 15.07 2 8
3 Aria, Tate 9 Wharton 16.24 2 6
4 Nix, Chelsea 12 Northside (Colum 16.38 2 5
5 Schmieder, Mary Gr 12 Bishop Snyder 17.37 1 4
6 Bello, Maria 11 Lawton Chiles 17.41 2 3
7 Vreeland, Simone 9 Pine Crest (Ft. 19.42 1 2
8 Williams, Sade 10 Bishop Snyder 20.46 1 1
 
Womens 100m Hurdles University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Setterington, Nico 9 Florida State 13.69 1  
2 Ross-Ransom, Skyla 9 Florida 14.09 1  
3 Sadieko, Grete 9 Florida State 14.32 3  
4 Eady, Tyjah 9 Florida 14.37 1  
5 Favors, Ashley 11 Florida 14.39 1  
6 Stanley, Tenisha 10 South Carolina S 14.50 2  
7 Scott, Chantal 12 Connecticut 14.53 1  
8 McEnany, Ryann 9 Florida 14.69 1  
9 Martinez, Alejandr 11 Florida State 14.72 4  
10 Edwards, Dana 12 Georgia Southern 14.73 2  
11 Toomer, Lauren 11 Georgia Southern 14.75 3  
12 Steplight, Shawann 11 Florida A&M 14.78 2  
13 Johnson, Christina 12 North Florida 14.87 2  
14 Felton, Alyssa 10 Georgia Southern 14.94 2  
15 Washington, Tayla 12 Jacksonville 15.11 2  
16 Rasheed, Ashleigh 10 Georgia Southern 15.48 4  
17 Bush, Olivia 9 Southern Wesleya 15.50 4  
18 Edwards, Deanna 12 Georgia Southern 15.72 3  
19 Conaler, Irrion 11 Albany State 16.10 3  
20 Maggio, Jessica 10 Southern Wesleya 16.25 2  
21 Bowen, Shayla 9 Albany State 16.28 3  
22 Howard, Justice 9 Albany State 16.56 3  
23 Medlock, Jennifer 9 Spring Hill 18.07 4  
 
Womens 300m Hurdles High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Thompson, Michaela 9 Pine Forest 46.57 3 10
2 Mcgee, Paris 12 Lake Brantley 46.80 3 8
3 Watts-Pittman, Bri 12 Lincoln 46.87 3 6
4 Nix, Chelsea 12 Northside (Colum 46.89 3 5
5 Corbett, Brittany 12 Florida State Un 47.85 3 4
6 Ardley, Shantel 10 Florida State Un 48.32 2 3
7 Jude, Annemarie 11 Our Lady Of Lour 48.49 2 2
8 Valcourt, Laura 11 Bay 48.73 2 1
9 Aria, Tate 9 Wharton 48.88 3  
10 Bello, Maria 11 Lawton Chiles 49.00 2  
11 Dogan, Christianna 11 FAMU 49.03 2  
12 Kerr-Waller, Denei 12 Northside (Colum 49.17 3  
13 Schneider, Nicole 12 Lake Brantley 50.41 2  
14 Wyche, Jakira 10 Pensacola 50.43 1  
15 Sanders, Arrielle 12 West Florida HS 50.48 1  
16 Woodard, Cheyenne 10 Niceville Senior 51.92 1  
17 Hill, Lindley 9 Fort Walton Beac 52.07 1  
18 Schmieder, Mary Gr 12 Bishop Snyder 52.14 1  
19 Johnson, Tia 11 Pensacola 52.32 2  
20 Bacon, Elizabeth 9 Holy Trinity (Me 52.37 2  
21 Chambers, Tamara 12 Fort Myers 53.34 3  
22 Vreeland, Simone 9 Pine Crest (Ft. 55.03 1  
23 Barrios, Natalie 11 Our Lady Of Lour 55.96 1  
 
Womens 400m Hurdles University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ariol, Marsha 12 Florida State 1:00.75 1  
2 Edwards, Dana 12 Georgia Southern 1:01.13 1  
3 Chandler, Sarah 11 Florida State 1:02.10 1  
4 Felton, Alyssa 10 Georgia Southern 1:05.20 1  
5 Dumas, Victoria 9 Jacksonville 1:05.52 1  
6 Edwards, Deanna 12 Georgia Southern 1:05.77 1  
7 Younker, Alyssa 10 North Florida 1:06.68 1  
8 Bush, Olivia 9 Southern Wesleya 1:07.45 2  
9 Fogle, Paulette 11 Maryland-Baltimo 1:08.30 1  
10 Bowen, Shayla 9 Albany State 1:10.35 2  
11 Thiel, Logan 9 Southern Wesleya 1:12.56 2  
 
Womens 4x100m Relay High School Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Gayles, Gayles,
Kilborne, Pound
  Holy Trinity (Me 48.38 1 10
2 Relay Team   Lincoln 49.00 1 8
3 Nix, Nix,
White, Wright
  Northside (Colum 49.05 1 6
4 Relay Team   Florida State Un 49.58 1 5
5 Hamilton, Kelso,
Russell, Walker
  Bay 50.40 1 4
6 Wyche, Johnson,
Smith, Walker
  Pensacola 50.41 1 3
7 Bell, Gray,
Sanders, Taylor
  Pine Forest 50.70 1 2
8 Lindo, Logue,
Rizzo, Rukes
  Pine Crest (Ft. 54.02 1 1
 
Womens 4x100m Relay University Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Pemberto, Zagre,
Freeman, Pierce
  Florida State 44.29 1  
2 Stepligh, Linson,
Smith, Diggs
  Florida A&M 45.98 1  
3 Anderson, Emerson,
Smith-Je, Bowens
  Connecticut 46.05 1  
4 Relay Team   Florida State 46.33 2  
5 Felton, Walker,
Tipton, Fordham
  Georgia Southern 46.54 1  
6 Owens, Whittley,
Bertling, Brown
  South Carolina S 46.68 1  
7 Fullmore, Gates,
Conaler, Borders
  Albany State 47.88 2  
8 Bush, Thiel,
Taylor, Maggio
  Southern Wesleya 49.29 2  
-- Turner, Hampton,
Davis, Barrett
  Jacksonville DNF 1  
 
Womens 4x200m Relay High School Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Lincoln 1:43.42 2 10
2 Relay Team   Northside (Colum 1:44.65 2 8
3 Bell, Cobb,
Gould, Gray
  Pine Forest 1:46.00 2 6
4 Relay Team   Florida State Un 1:47.12 2 5
5 Moorer, Kirk,
Johnson, Walker
  Pensacola 1:47.52 2 4
6 Hamilton, Russell,
Walker, Williams
  Bay 1:48.73 2 3
7 Gayles, Gayles,
Pound, Walcott
  Holy Trinity (Me 1:49.40 2 2
8 Cutler, McNair,
Patterso, Pittman
  Port Saint Joe 1:50.38 1 1
9 Relay Team   East Gadsden HS 1:50.48 1  
10 Anderson, Crum,
Giordano, Hunter
  Niceville Senior 1:50.49 1  
11 Loveless, Lopez,
Dixon, McLane
  Fort Walton Beac 1:55.94 1  
12 Rukes, Rizzo,
Farlie, McEwan
  Pine Crest (Ft. 1:56.70 2  
 
Womens 4x400m Relay High School Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Chambers, Heard,
Thomas, Heard
  Stanton College 3:50.30 2 10
2 Robinson, Holt,
woods, Davidson
  Wharton 4:00.34 2 8
3 Hamilton, Kelso,
Walker, Weathers
  Bay 4:02.04 2 6
4 Hamilton, Kirk,
Wyche, Johnson
  Pensacola 4:04.78 2 5
5 Cobb, Patch,
Sanders, Taylor
  Pine Forest 4:05.19 2 4
6 Chamness, Schneide,
Williams, Johnson
  Lake Brantley 4:07.76 2 3
7 Relay Team   Lincoln 4:11.48 1 2
8 Harris, Ede,
Blackwel, Little
  Springstead 4:12.25 1 1
9 Ardley, Farmer,
McCracki, West
  Florida State Un 4:15.90 2  
10 Cline, Jenkins,
Leon, Slater
  Estero 4:16.61 2  
11 Relay Team   Fort Walton Beac 4:19.99 1  
12 Relay Team   Leon 4:20.83 1  
13 Relay Team   East Gadsden HS 4:20.85 1  
14 Relay Team   West Florida HS 4:23.50 1  
15 Relay Team   Bishop Snyder 4:23.83 1  
16 Farlie, Lindo,
McEwan, Schwartz
  Pine Crest (Ft. 4:33.41 1  
 
Womens 4x400m Relay University Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Emerson, Smith-Je,
Taft, Dismuke
  Connecticut 3:36.35 1  
2 Chandler, Ariol,
Ichite, Over
  Florida State 3:41.77 1  
3 Edwards, McFarlan,
Thomas, Stegall
  Georgia Southern 3:42.30 1  
4 Linson, Smith,
Allen, Stepligh
  Florida A&M 3:47.69 1  
5 Bertling, Boudreau,
Dease, Whittley
  South Carolina S 3:52.99 1  
6 King, Felton,
Walker, Rasheed
  Georgia Southern 3:58.02 2  
7 Edwards, Tipton,
Coleman, Fordham
  Georgia Southern 4:03.86 2  
8 Aldridge, Swopes,
Midgett, Slocum
  Florida State 4:20.40 2  
-- Lane, Bartley,
Moodie, Giacomuc
  Florida A&M DNF 2  
-- Diggs, Collins,
Shanks, Jackson
  Florida A&M DQ 2  
 
Womens 4x800m Relay High School Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Cline, Jenkins,
Leon, Slater
  Estero 9:29.77 2 10
2 Rudman, Polite,
Moller, Crane
  Fort Walton Beac 9:34.56 2 8
3 Jovanovi, Schwartz,
Yared, Montgome
  Pine Crest (Ft. 9:40.40 2 6
4 Henderso, Robinson,
Rivers, woods
  Wharton 9:41.37 2 5
5 Umbarger, Young,
Luthring, Drennan
  Signal Mountain 9:52.50 2 4
6 Folio, Mercaldo,
Smith, Smith
  Holy Trinity (Me 9:53.72 2 3
7 Nesbitt, Sanchez,
Arthur, Roberts
  West Florida HS 9:56.65 1 2
8 Gongora, Castella,
Smith, Farnesi
  Our Lady Of Lour 9:57.11 1 1
9 Relay Team   Fort Myers 9:59.67 2  
10 Crist, Crum,
Haggerma, Serpa
  Niceville Senior 10:03.25 1  
11 Boethig, Boethig,
Weisberg, Guenther
  North Port 10:09.83 2  
12 Granders, Knight,
Patch, Waldrop
  Pine Forest 10:11.78 1  
13 Payne, Goetze,
Millson, Eifert
  Fleming Island 10:17.15 1  
14 Harris, Ede,
Jackson, Blackwel
  Springstead 10:26.79 1  
 
Womens Shot Put High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Goldsmith, D'Erica 11 Escambia 38-05.75(11.73m) 1 10
2 Forbis, Olivia 12 Gulf Coast 36-07.00(11.15m) 1 8
3 Droogsma, Jessie 11 Gulf Breeze 34-07.75(10.56m) 1 6
4 West, Aeon 12 Florida State Un 34-01.25(10.39m) 1 5
5 Brown, Calaangelia 12 Tate 34-00.50(10.38m) 1 4
6 Lewis, Taliyah 11 Fort Walton Beac 33-10.25(10.32m) 1 3
7 Cheeks, Krystal 12 Pine Forest 33-01.75(10.10m) 1 2
8 Brown, Jordan 8 Florida State Un 32-11.50(10.05m) 1 1
9 Darby, Dominique 9 Fort Walton Beac 32-10.00(10.01m) 1  
10 Rembert, Desire 12 Sickles 31-09.50(9.69m) 1  
11 Whitaker, Jada 10 Pine Forest 31-04.25(9.56m) 1  
12 Thompkins, An'jeri 12 West Florida HS 29-05.50(8.98m) 1  
13 Thraum, Nicole 10 Pine Crest (Ft. 26-01.75(7.97m) 1  
14 Johnson, Chenteria 9 Lawton Chiles 21-08.00(6.60m) 1  
15 Sparks, Destiny 9 Lawton Chiles 19-04.75(5.91m) 1  
 
Womens Shot Put University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Whalen, Chelsea 12 Florida State 15.80m(51'10) 1  
2 Moss, Danielle 11 Jacksonville 13.56m(44'5.75) 1  
3 Reiman, Victoria 10 Florida State 13.38m(43'10.75) 1  
4 Dean, Brittany 12 Albany State 13.02m(42'8.5) 1  
5 Lebert, Sasha-Ann 11 Florida A&M 12.94m(42'5.25) 1  
6 Bikanova, Saija 10 Connecticut 12.89m(42'3.25) 1  
7 Stinson, Zakeya 12 Albany State 12.80m(41'11.75) 1  
8 Perkins, CreeAnn 12 Albany State 12.56m(41'2.25) 1  
9 Aaron, Andrea 9 Florida A&M 12.52m(41'0.75) 1  
10 Tanksley, Kischond 10 Albany State 12.24m(40'1.75) 1  
11 Bass, Latia 9 Jacksonville 12.24m(40'1.75) 1  
12 Edokobi, Nneoma 10 Maryland-Baltimo 11.75m(38'6.5) 1  
13 Arnold, Kelsey 9 Georgia Southern 11.47m(37'7.5) 1  
14 Merriweather, Vict 9 South Carolina S 10.03m(32'10.75) 1  
15 Pace, Esperanza 10 Spring Hill 7.44m(24'4.75) 1  
-- Myers, Kelly 10 Connecticut FOUL(--) 1  
 
Womens Discus High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Scott, Bryana 11 Thomas County Ce 122-09(37.41m) 1 10
2 Bergmann, Sophia 11 Niceville Senior 120-05(36.70m) 1 8
3 Hiteshew, Jessie 10 Mt Dora 116-05(35.48m) 1 6
4 Droogsma, Jessie 11 Gulf Breeze 115-09(35.28m) 1 5
5 Poole, Lindsey 10 Maclay 115-07(35.23m) 1 4
6 Lucas, Alexis 10 Pine Forest 112-07(34.32m) 1 3
7 Spence, Danielle 11 The Bolles 107-01(32.64m) 1 2
8 Forbis, Olivia 12 Gulf Coast 102-06(31.24m) 1 1
9 Lewis, Taliyah 11 Fort Walton Beac 101-08(30.99m) 1  
10 West, Aeon 12 Florida State Un 97-09(29.79m) 1  
11 Goldsmith, D'Erica 11 Escambia 93-09(28.58m) 1  
12 Thraum, Nicole 10 Pine Crest (Ft. 90-06(27.58m) 1  
13 Joneson, Skyler 9 Niceville Senior 89-04(27.23m) 1  
14 Brown, Jordan 8 Florida State Un 87-06(26.67m) 1  
15 Darby, Dominique 9 Fort Walton Beac 79-08(24.28m) 1  
16 Reed, Carine   Florida State Un 68-11(21.01m) 1  
17 Johnson, Chenteria 9 Lawton Chiles 62-07(19.08m) 1  
18 Riggins, Naomi 8 Florida State Un 54-04(16.56m) 1  
19 Sparks, Destiny 9 Lawton Chiles 45-06(13.87m) 1  
 
Womens Discus University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Perkins, CreeAnn 12 Albany State 44.14m(144'9.75) 1  
2 Reiman, Victoria 10 Florida State 43.91m(144'0.5) 1  
3 Lebert, Sasha-Ann 11 Florida A&M 43.43m(142'5.75) 1  
4 Campbell, BreeAnne 11 Florida State 41.92m(137'6.25) 1  
5 Dean, Brittany 12 Albany State 40.25m(132'0.5) 1  
6 Merriweather, Vict 9 South Carolina S 39.84m(130'8.5) 1  
7 Aaron, Andrea 9 Florida A&M 38.45m(126'1.75) 1  
8 Stinson, Zakeya 12 Albany State 36.49m(119'8.5) 1  
9 Scott, Akela 11 South Carolina S 31.29m(102'7.75) 1  
10 Tanksley, Kischond 10 Albany State 31.23m(102'5.5) 1  
11 Henzler, Stephanne 11 Georgia Southern 30.67m(100'7.25) 1  
12 Arnold, Kelsey 9 Georgia Southern 29.67m(97'4) 1  
13 Pace, Esperanza 10 Spring Hill 25.34m(83'1.5) 1  
 
Womens Javelin University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McQuillen, Karlee   Unattached 53.31m(174'10.75) 1  
2 Whalen, Chelsea 12 Florida State 50.99m(167'3.25) 1  
3 Sadieko, Grete 9 Florida State 44.12m(144'9) 1  
4 Smith, Jaymee 10 Florida A&M 42.33m(138'10.5) 1  
5 Beeman, Alisha 11 Maryland-Baltimo 41.92m(137'6.25) 1  
6 Alvarez, Stacey   Unattached 41.44m(135'11.5) 1  
7 Prince, Taylor 12 Jacksonville 40.46m(132'8.75) 1  
8 Aaron, Andrea 9 Florida A&M 38.22m(125'4.5) 1  
9 Williams, Maribeth 11 Jacksonville 36.52m(119'9.75) 1  
10 Lester, Megan 9 Connecticut 36.42m(119'5.75) 1  
11 Smith, Jasmine 11 Florida A&M 35.38m(116'0.75) 1  
12 McGuire, Mallory 10 Jacksonville 29.38m(96'4.5) 1  
13 Steplight, Shawann 11 Florida A&M 26.02m(85'4.25) 1  
14 Henzler, Stephanne 11 Georgia Southern 23.76m(77'11.25) 1  
15 Welsh, Hannah   Unattached 23.67m(77'7.75) 1  
16 Martinez, Alejandr 11 Florida State 21.02m(68'11.5) 1  
17 Rasheed, Ashleigh 10 Georgia Southern 17.53m(57'6) 1  
 
Womens Hammer University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Henzler, Stephanne 11 Georgia Southern 45.71m(149'11.5) 1  
2 Leyendecker, Alyss 11 Jacksonville 42.14m(138'3) 1  
3 Merriweather, Vict 9 South Carolina S 40.44m(132'8) 1  
4 Arnold, Kelsey 9 Georgia Southern 39.84m(130'8.5) 1  
5 Edokobi, Nneoma 10 Maryland-Baltimo 39.53m(129'8.25) 1  
6 Scott, Akela 11 South Carolina S 34.24m(112'4) 1  
 
Womens High Jump High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gauvey, Emily 10 Anclote 5-04.00(1.63m) 1 10
2 Edwards, Erica 11 Thomas County Ce 5-04.00(1.63m) 1 8
3 Allen, Brooke 12 Cedar Key 5-02.00(1.57m) 1 5.50
3 Russell, Na'Kiya 12 Bay 5-02.00(1.57m) 1 5.50
5 Davis, Delysia 12 James S Rickards 5-00.00(1.52m) 1 3
5 Kilborne, McKenzie 11 Holy Trinity (Me 5-00.00(1.52m) 1 3
5 Innocent, Mercedes 12 Sickles 5-00.00(1.52m) 1 3
8 Roberts, Deanne 12 Florida State Un 5-00.00(1.52m) 1 1
10 Harvey, Bentleigh 11 Pine Forest 4-10.00(1.47m) 1  
9 Farmer, Karyelle 9 Florida State Un 4-10.00(1.47m) 1  
11 Valdivia, Kelly 12 Our Lady Of Lour 4-08.00(1.42m) 1  
12 Rivas, Margaret 12 Escambia 4-08.00(1.42m) 1  
13 McMillan, Chikaya   Florida State Un 4-08.00(1.42m) 1  
13 Granderson, Tasher 10 Pine Forest 4-08.00(1.42m) 1  
 
Womens High Jump University Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Beeman, Alisha 11 Maryland-Baltimo 1.68m(5'6) 1  
2 Welsh, Hannah   Unattached 1.68m(5'6) 1  
3 Bartley, Veronica 9 Florida A&M 1.58m(5'2) 1  
4 Collins, Marla 12 North Florida 1.58m(5'2) 1  
4 Drilling, Stacey 10 Florida State 1.58m(5'2) 1  
4 Lane, Zana 9 Florida A&M 1.58m(5'2) 1  
7 Adams, India 10 North Florida 1.53m(5'0) 1  
7 Martinez, Alejandr 11 Florida State 1.53m(5'0) 1  
9 Rasheed, Ashleigh 10 Georgia Southern 1.48m(4'10.25) 1  
-- Gates, Breanna 9 Albany State NH(--) 1  
 
Womens Long Jump High School Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gayles, Daryth 12 Holy Trinity (Me 19-04.00(5.89m) +1.5 1 10
2 Mcqueen, Darrielle 12 North Florida Ch 18-06.00(5.64m) +1.5 1 8
3 Little, Wilena 12 Springstead 17-09.00(5.41m) +1.2 1 6
4 West, Aubrey 12 Niceville Senior 17-02.75(5.25m) +0.0 1 5
5 Watts-Pittman, Bri 12 Lincoln 17-00.25(5.19m) +0.5 1 4
6 Corbett, Brittany 12 Florida State Un 16-11.50(5.17m) +0.0 1 3
7 Poole, Lindsey 10 Maclay 15-10.75(4.85m) +0.0 1 2
8 Trimble, Jasmyne 11 West Florida HS 15-06.50(4.74m) -0.4 1 1
9 White, Karaysha 12 Northside (Colum 15-05.50(4.71m) +0.0 1  
10 Odum, Kyra 7 Florida State Un 14-09.50(4.51m) nwi 1  
11 Bell, Laporsha 12 Pine Forest 14-08.25(4.48m) +0.7 1  
12 Betty, Shockera 10 Lincoln 14-08.00(4.47m) +0.8 1  
13 Jude, Annemarie 11 Our Lady Of Lour 13-11.75(4.26m) +0.8 1  
14 Roberts, Deanne 12 Florida State Un 13-07.75(4.16m) +0.5 1  
15 Bush, Natalya 10 Florida State Un 12-11.00(3.94m) +0.0 1  
 
Womens Long Jump University Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Walker, Jasmin 11 Georgia Southern 5.99m(19'7.75) +1.0 1  
2 Bowens, Sarah 10 Connecticut 5.96m(19'6.5) +0.6 1  
3 Freeman, Der'Renae 10 Florida State 5.82m(19'1) +0.7 1  
4 Bikanova, Saija 10 Connecticut 5.58m(18'3.5) +1.5 1  
5 Martinez, Alejandr 11 Florida State 5.49m(18'0) +0.8 1  
6 Jackson, Jasmine 12 North Florida 5.46m(17'10.75) -0.2 1  
7 Power, Brittany 12 Connecticut 5.42m(17'9.25) +1.8 1  
8 Coleman, Camryn 10 Georgia Southern 5.21m(17'1) -0.7 1  
9 King, Amber 10 Southern Wesleya 5.13m(16'9.75) +0.6 1  
10 Felton, Alyssa 10 Georgia Southern 5.07m(16'7.5) +1.3 1  
11 Giacomucci, Ashley 9 Florida A&M 5.06m(16'7) +1.0 1  
12 Steplight, Shawann 11 Florida A&M 4.93m(16'2) +0.0 1  
13 Beeman, Alisha 11 Maryland-Baltimo 4.71m(15'5.25) -0.2 1  
14 Irby, Zarian 9 Southern Wesleya 4.66m(15'3.25) -0.4 1  
14 Bartley, Veronica 9 Florida A&M 4.66m(15'3.25) +0.7 1  
-- Riley, Melodee 10 Connecticut FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump High School Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Mcqueen, Darrielle 12 North Florida Ch 40-02.75(12.26m) +2.1 1 10
2 Watts-Pittman, Bri 12 Lincoln 36-04.50(11.09m) +1.0 1 8
3 Poole, Lindsey 10 Maclay 33-11.25(10.34m) +1.4 1 6
4 Janis, Shannyn 12 Sickles 33-07.00(10.24m) +0.8 1 5
5 Britten, Taya 11 Holy Trinity (Me 33-06.50(10.22m) +1.2 1 4
6 Brown, Raystazeia 12 Lincoln 33-04.50(10.17m) +2.4 1 3
7 Davis, Delysia 12 James S Rickards 33-02.75(10.13m) +0.3 1 2
8 White, Karaysha 12 Northside (Colum 33-00.25(10.06m) +0.3 1 1
9 Roberts, Deanne 12 Florida State Un 32-05.75(9.90m) +2.2 1  
10 Harris, Ty'Rhonza 12 Springstead 32-04.75(9.87m) +1.4 1  
11 Jones, Jade 12 Leon 31-01.25(9.48m) +0.2 1  
12 Ballou, Shannon 9