Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2011 Mar 23rd to Mar 26th

YearResultsVideoNewsPhotos 
 

Media for 2011

Videos (67)
View
+
Photos (28)
View
+
Articles (4)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Attending groups

 

Invited groups

 

2011

FSU Relays

 

2011 Results - Florida State Relays

Published by
Shane   on Mar 26th 2011, 8:52pm
Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/26/2011 09:01 PM
                      FSU Relays - 3/23/2011 to 3/26/2011                      
                                Tallahassee, Fl                                
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash High School
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
Finals
  1   565 Bryant, Shalaneya   12 Kathleen HS            12.47      12.06   3.7  2  10   
  2  1801 Bell, Latorria      12 Pine Forest            12.09      12.23   2.3  1   8   
  3  1917 Crittenden, Britta     South Walton                      12.35   3.3  4   6   
  4   545 Williams, Mychea    12 Graceville H           12.41      12.39   2.3  1   5   
  5   584 Poole, Nicole       11 Lake Brantle           12.45      12.43   3.7  2   4   
  6  2493 McKnight, Keara     11 Wekiva HS              12.42      12.44   2.3  1   3   
  7  3962 Wilson, Jasmine     11 University H           12.58      12.53   3.7  2   2   
  8  2485 McCoy, Shanice      10 Wekiva HS              12.64      12.55   2.5  3   1   
  9   627 Hani, Abby          10 Lake Mary Pr           12.74      12.56   2.5  3 
 10   611 Ward, Latisha       12 Lake Mary HS           12.43      12.67   2.3  1 
 11   978 Kelley, Trijala     12 Palmetto Sen           12.70      12.70   2.5  3 
 12   573 Wilson, Di'Kerria   10 Kathleen HS            12.64      12.72   3.7  2 
 13   644 Diggs, Raven        10 Lincoln HS             12.63      12.76   3.7  2 
 14  1823 McMillan, NaToree'  12 Pine Forest            12.18      12.77   2.3  1 
 15   678 Clark-Solomon, Jes  11 Madison Coun           12.89      12.78   3.3  4 
 16   980 Smith, Kymbrell     12 Palmetto Sen           12.51      12.79   3.7  2 
 17   612 Williams, Tanquaya  12 Lake Mary HS           12.64      12.82   2.5  3 
 18    28 Mykeese, Edwards    -- Bay HS                 12.89      12.93   3.3  4 
 19   522 Evans-Jenkins, Aza  10 Godby HS               12.91      12.95   3.3  4 
 20  3960 Rolle, Valencia     -- University H           12.64      13.02   2.5  3 
 21   977 Jones, Vanisha      11 Palmetto Sen           12.79      13.32   2.5  3 
 22   278 Moore, Jasmine      12 Flagler Palm           12.64      13.84   3.7  2 
 
Girls 400 Meter Dash High School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   627 Hani, Abby          10 Lake Mary Pr           57.01      57.18   1  10   
  2   557 Younker, Alyssa     11 Hagerty HS             57.28      57.46   1   8   
  3   467 Davis, Annisha      11 Fort Myers H           58.63      58.33   1   6   
  4   644 Diggs, Raven        10 Lincoln HS             59.16      58.46   2   5   
  5   103 Relaford, Tikiera   12 Brooksville            59.88      58.76   2   4   
  6  1981 Lyle, Erika            St. Johns Co         1:00.70      59.78   2   3   
  7  1423 White, Tania         9 Winter Park            59.59      59.91   2   2   
  8   572 Williams, Myesha    11 Kathleen HS          1:01.80      59.95   3   1   
  9   351 Everheart, Marrhea  10 Florida High           59.08    1:00.35   2 
 10   465 Cudjoe, Efe         12 Fort Myers H           58.61    1:00.38   1 
 11  2480 Clark, Shakeana     11 Wekiva HS              58.33    1:00.39   1 
 12  2481 Cox, Shani          11 Wekiva HS            1:01.68    1:00.65   3 
 13   955 Plummer, Bailey     10 Our Lady of          1:02.95    1:00.93   4 
 14   282 Way, Paige          10 Flagler Palm         1:01.76    1:00.98   3 
 15  2494 Montgomery, Rauna   12 Wekiva HS            1:00.38    1:01.65   2 
 16  1957 Hillman, Oashia      9 Spruce Creek         1:02.97    1:01.98   4 
 17  1822 McCants, Jasmine    10 Pine Forest          1:01.88    1:02.47   3 
 18   578 Long, Taylor        11 Lake Brantle         1:02.06    1:02.68   4 
 19  1840 Robinson, Carolyn   10 Pine Forest          1:02.48    1:03.36   4 
 20  2482 Graham, Erika       12 Wekiva HS            1:01.88    1:03.49   3 
 21   952 Pedrayes, Natalie   11 Our Lady of          1:01.78    1:03.54   3 
 22    26 Goodine, Alexis     11 Bay HS               1:01.05    1:04.09   2 
 23  1821 Mays, Brittany      12 Pine Forest          1:02.30    1:04.18   4 
 24  1952 Ehrhardt, Tori      11 Spruce Creek         1:02.50    1:05.59   4 
 25  1805 Burroughs, Jasmi    12 Pine Forest            59.97    1:05.61   2 
 --   647 Parker, Kendall     11 Lincoln HS             58.48         DQ   1  Out of Lane
 
Girls 800 Meter Run High School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1819 Lott, Darroneshia   12 Pine Forest          2:12.19    2:14.26   10   
  2   148 Blake, Bridget      10 Dr. Phillips         2:18.25    2:16.09    8   
  3   741 Baker, Elle         12 Melbourne HS         2:20.31    2:20.06    6   
  4   666 Kurgatt, Stefanie   10 Maclay Schoo         2:14.25    2:20.22    5   
  5   553 Johnson, Tayler     10 Hagerty HS           2:18.67    2:20.85    4   
  6   490 Devaux, Sarah       12 Fort Walton          2:19.80    2:21.82    3   
  7   471 Petrik, Rachel      11 Fort Myers H         2:17.56    2:22.48    2   
  8  2476 Harris, Madison      9 Wakulla HS           2:25.22    2:22.55    1   
  9  1401 Upshur, Bria        12 West Florida         2:19.00    2:22.68  
 10  1850 Wachob, Crystal     12 Pine Forest          2:25.51    2:23.15  
 11  1418 Brandehoff, Emmy    12 Winter Park          2:19.96    2:23.29  
 12  1417 Brandehoff, Ali     12 Winter Park          2:26.33    2:23.95  
 13   585 Sams, Alexis        11 Lake Brantle         2:23.43    2:24.23  
 14  1424 Williams, Ciera     12 Winter Park          2:23.31    2:25.25  
 15     6 McWilliams, Amanda  11 Academy of H         2:21.17    2:27.34  
 16   120 Perez, Rosa         11 Chiles HS            2:29.25    2:27.51  
 17   151 Pena, Annais        11 Dr. Phillips         2:27.79    2:27.64  
 18  3906 Branch, JazMyne     10 West Florida         2:28.04    2:28.37  
 19   491 Eschbach, Lauren    12 Fort Walton          2:23.94    2:28.56  
 20    81 Rice, Rachel        11 Bolles HS            2:27.69    2:28.91  
 21   350 Earp, Sydney        10 Florida High         2:29.38    2:28.96  
 22   551 Dunne, Shannon      11 Hagerty HS           2:29.57    2:30.64  
 23     4 Martin, Katie       12 Academy of H         2:29.87    2:34.04  
 24       Dhillon, Amita      12 Berkeley Pre         2:31.16    2:35.47  
 25   577 Hamas, Emily        12 Lake Brantle         2:26.53    2:38.53  
 26   957 Rodriguez, Katarin  11 Our Lady of          2:28.32    2:40.96  
 
Girls 1600 Meter Run High School
================================================================================
 Heat 4 to run at 2:25pm
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   124 Williams, Lily      11 Chiles HS            4:57.31    4:57.60   10   
  2  1819 Lott, Darroneshia   12 Pine Forest          5:00.25    4:58.25    8   
  3   249 Smith, Kacy         10 Estero HS            5:03.54    5:00.02    6   
  4   741 Baker, Elle         12 Melbourne HS         5:04.85    5:02.80    5   
  5   961 Valdes, Alessandra  12 Our Lady of          5:13.21    5:07.36    4   
  6   742 Valentine, Vanessa  11 Melbourne HS         5:08.08    5:07.59    3   
  7  1422 Soderstrom, Kira    12 Winter Park          5:08.53    5:09.31    2   
  8   150 Johnson, Amber      10 Dr. Phillips         5:13.33    5:10.61    1   
  9   122 Thomas, Carly       11 Chiles HS            5:14.78    5:13.37  
 10  1850 Wachob, Crystal     12 Pine Forest          5:26.61    5:14.29  
 11   248 Jenkins, Bethany     9 Estero HS            5:14.80    5:16.29  
 12   948 Filliben, Courtney  10 Our Lady of          5:09.90    5:16.55  
 13   816 Gold, Rachel         9 Niceville HS         5:21.80    5:16.59  
 14   819 Mosley, Marsel      10 Niceville HS         5:21.92    5:17.24  
 15   117 McGuff, Jodie       12 Chiles HS            5:16.14    5:18.33  
 16  3907 Roberts, Kaysi       9 West Florida         5:32.82    5:21.45  
 17   473 Russo, Courtney     11 Fort Myers H         5:23.00    5:22.07  
 18   112 Bahn, Kelly         12 Chiles HS            5:23.01    5:22.48  
 19   548 Ankli, Amy          11 Hagerty HS           5:25.82    5:25.31  
 20   250 Solis, Katy   G     10 Estero HS            5:38.15    5:26.08  
 21   666 Kurgatt, Stefanie   10 Maclay Schoo         5:03.82    5:26.87  
 22   247 Frank, Maria        10 Estero HS            5:28.99    5:27.41  
 23   944 Brea, Lourdes        9 Our Lady of          5:28.57    5:30.37  
 24  1938 Adona, Jocelin      11 Spruce Creek         5:25.19    5:33.05  
 25  1417 Brandehoff, Ali     12 Winter Park          5:35.00    5:33.26  
 26  1421 Morris, Morgan       9 Winter Park          5:43.56    5:33.89  
 27    73 Arnold, Lily         9 Bolles HS            5:28.38    5:34.25  
 28   116 Lane, Sara          10 Chiles HS            5:44.40    5:35.92  
 29   818 McAllister, Regan    9 Niceville HS         5:39.20    5:36.43  
 30    81 Rice, Rachel        11 Bolles HS            5:27.26    5:36.53  
 31   487 Chastain, Ivy       10 Fort Walton          5:31.32    5:38.99  
 32   114 Gillard, Jessica    11 Chiles HS            5:37.52    5:40.56  
 33  1420 Miller, Rachel      12 Winter Park          5:35.65    5:41.53  
 34   820 Nelson, Laura       12 Niceville HS         5:36.94    5:43.18  
 35  1400 Stringfield, Jeron  12 West Florida         5:28.46    5:45.03  
 36   822 Serpa, Annie         9 Niceville HS         5:47.00    5:49.43  
 37   575 Brock, Shayna       11 Lake Brantle         5:46.07    5:52.30  
 38   118 Mcmurray, Ashton     9 Chiles HS            5:53.00    5:52.39  
 39  1979 Volenec, Zoe        11 Spruce Creek         5:20.69    5:52.95  
 40    78 Kaegi, Alexis       12 Bolles HS            5:44.13    5:53.69  
 41  2429 Wiedeman, Marty      9 Wakulla HS           5:59.51    5:53.87  
 42       De Vaux, Tina       10 Fort Walton          6:11.39    5:57.52  
 43   821 Price, Ashleigh     11 Niceville HS         5:50.28    6:00.38  
 44     8 Reichert, Allie      9 Academy of H         5:56.46    6:01.12  
 45   464 Cook, Tori          10 Fort Myers H         5:58.00    6:02.04  
 46   500 Wanner, Sierra      -- Fort Walton          5:57.36    6:03.42  
 47    75 Costa, Micayla      11 Bolles HS            5:52.00    6:04.26  
 48   967 Cunningham, Callie     Pace                 5:59.00    6:04.40  
 49   353 Kreps, Brionnah      6 Florida High         5:59.13    6:06.08  
 50    77 Farah, Dalya        11 Bolles HS            6:04.78    6:06.35  
 51   581 McCoy, Katherine    12 Lake Brantle         5:53.84    6:09.92  
 52   357 Toothman, Langlee    8 Florida High         5:57.49    6:10.59  
 53  2497 Sinclair, Tia       10 Wekiva HS            6:08.72    6:15.05  
 54   474 Wall, Alex          11 Fort Myers H         5:46.36    6:15.37  
 55   966 Benator, Sydney        Pace                 5:59.00    6:17.53  
 56   119 Morse, Anna         10 Chiles HS            6:43.14    6:22.81  
 57   463 Bartlett, Hollis    11 Fort Myers H         5:47.91    6:24.97  
 58   121 Reynolds, Stephani  12 Chiles HS            5:46.87    6:38.68  
 59   251 Sommer, Ashley       9 Estero HS            6:35.00    6:55.96  
 
Girls 3200 Meter Run High School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   249 Smith, Kacy         10 Estero HS           11:12.83   10:34.90   10   
  2   142 Davidson, Shelby    11 Cocoa Beach         10:58.16   10:39.34    8   
  3   124 Williams, Lily      11 Chiles HS           11:05.05   10:47.82    6   
  4  1422 Soderstrom, Kira    12 Winter Park         11:09.77   10:51.69    5   
  5   122 Thomas, Carly       11 Chiles HS           11:04.35   10:52.87    4   
  6    74 Chandler, Rebecca   12 Bolles HS           11:16.69   10:54.64    3   
  7   742 Valentine, Vanessa  11 Melbourne HS        11:17.42   10:59.62    2   
  8   117 McGuff, Jodie       12 Chiles HS           11:14.06   11:06.27    1   
  9   248 Jenkins, Bethany     9 Estero HS           11:27.61   11:09.39  
 10   961 Valdes, Alessandra  12 Our Lady of         11:29.00   11:24.13  
 11   115 Givens, Rachel      10 Chiles HS           11:40.00   11:25.32  
 12   816 Gold, Rachel         9 Niceville HS        11:50.85   11:31.06  
 13   948 Filliben, Courtney  10 Our Lady of         11:31.34   11:33.49  
 14   819 Mosley, Marsel      10 Niceville HS        11:59.43   11:35.38  
 15   112 Bahn, Kelly         12 Chiles HS           11:36.43   11:35.77  
 16   250 Solis, Katy   G     10 Estero HS           11:29.02   11:36.84  
 17  1938 Adona, Jocelin      11 Spruce Creek        11:41.07   11:37.71  
 18    90 Classe, Heather     11 Boone HS            11:43.36   11:39.52  
 19   947 Figueras, Cristina   9 Our Lady of         12:01.68   11:43.76  
 20   487 Chastain, Ivy       10 Fort Walton         11:45.23   11:46.70  
 21   247 Frank, Maria        10 Estero HS           11:53.27   11:47.88  
 22   149 Demsky, Dana        10 Dr. Phillips        11:21.00   11:47.97  
 23   965 Villarnovo, Victor  11 Our Lady of         11:38.31   11:49.61  
 24  1961 Kelly, Kaitlyn         Spruce Creek        11:47.76   11:51.06  
 25  1420 Miller, Rachel      12 Winter Park         11:53.05   11:56.81  
 26   668 Sweeney, Kristin    10 Maclay Schoo        12:12.28   11:57.23  
 27  1421 Morris, Morgan       9 Winter Park         12:09.83   11:57.79  
 28   820 Nelson, Laura       12 Niceville HS        11:41.05   12:02.38  
 29   554 Seymour, Bryce      10 Hagerty HS          11:30.58   12:04.28  
 30   941 Barrios, Bianca      9 Our Lady of         12:21.54   12:07.30  
 31   956 Price, Molly        10 Our Lady of         12:16.42   12:11.87  
 32   963 Ventura, Catherine  12 Our Lady of         12:08.64   12:11.90  
 33   633 Wable, Autumn       10 Leon HS             12:33.44   12:17.12  
 34  1979 Volenec, Zoe        11 Spruce Creek        11:57.19   12:21.05  
 35   549 Ankli, Sarah        11 Hagerty HS          12:21.49   12:24.72  
 36     7 Petrick, Marisa     12 Academy of H        12:30.11   12:27.02  
 37   822 Serpa, Annie         9 Niceville HS        12:59.34   12:27.05  
 38   960 Simms, Antonia         Our Lady of         12:12.03   12:29.96  
 39   818 McAllister, Regan    9 Niceville HS        11:59.28   12:31.10  
 40   575 Brock, Shayna       11 Lake Brantle        12:15.31   12:33.63  
 41   821 Price, Ashleigh     11 Niceville HS        12:41.51   12:36.44  
 42     2 Hahn, Lindsey       12 Academy of H        12:29.52   12:42.32  
 43   357 Toothman, Langlee    8 Florida High        12:52.50   12:45.07  
 44   499 Wanner, Chelsey     12 Fort Walton         12:52.47   12:46.73  
 45  1978 Tyner, Rainey       11 Spruce Creek        12:39.04   12:52.37  
 46   994 Ryan-walker, Emma    9 Pensacola Bo        15:00.60   13:09.84  
 47    68 Brown, Caroline      7 Berkeley Pre        13:44.83   13:18.38  
 48    69 Greathouse, Jessie  10 Berkeley Pre        12:38.84   13:23.94  
 49   581 McCoy, Katherine    12 Lake Brantle        12:59.90   13:29.37  
 50  1964 LaStarza, Catherin  10 Spruce Creek        13:32.77   13:30.47  
 51  1974 Strasser, Faith     11 Spruce Creek        12:34.39   13:34.29  
 52   993 Martinez, Val       12 Pensacola Bo        15:17.03   15:22.32  
 
Girls 100 Meter Hurdles High School
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1  1854 Whitaker, Johna'    10 Pine Forest            14.42      14.50  -0.7  1  10   
  2   604 Hurley, Camille     12 Lake Mary HS           14.58      14.97  -0.7  1   8   
  3  1365 Sykes, Kiara        12 Wekiva HS              15.84      15.12  -1.4  2   6   
  4   976 Grooms, Dasha       11 Palmetto Sen           14.74      15.13  -0.7  1   5   
  5  3962 Wilson, Jasmine     11 University H           15.29      15.23  -1.4  2   4   
  6   495 Mount, Kadijah      11 Fort Walton            15.55      15.51  -1.4  2   3   
  7   580 McCan, Samantha     12 Lake Brantle           15.01      15.56  -0.7  1   2   
  8   521 Evans, Jazmyn        9 Godby HS               15.10      15.72  -1.4  2   1   
  9   348 Corbett, Brittany    9 Florida High           14.94      15.86  -0.7  1 
 10   354 McGee, LaKetra      12 Florida High           14.65      15.88  -0.7  1 
 11   555 Valdes, Cristina    12 Hagerty HS             16.25      16.25  -1.4  2 
 12  1415 Saxton, Nicole      12 Wharton HS             16.88      16.34  -0.6  3 
 13     5 McEnany, Ryann      10 Academy of H           16.57      16.37  -0.6  3 
 14  1918 Harrison, Jessica      South Walton           16.83      16.72  -0.6  3 
 15  1972 Roberts, Melissa    12 Spruce Creek           16.95      16.88  -0.6  3 
 16   469 Lampkin, Sha'dreya  12 Fort Myers H           16.83      17.09  -0.6  3 
 17  1977 Tse, Megan          10 Spruce Creek           17.34      17.18  -1.4  2 
 18  1814 Howard, Monica      10 Pine Forest            16.74      17.32  -0.6  3 
 19  1917 Crittenden, Britta     South Walton           15.03      17.51  -0.7  1 
 20   964 Verdeja, Sophie     12 Our Lady of            17.07      17.62  -1.4  2 
 21  1410 Barber, Mikayla     10 Wharton HS             16.64      19.22  -0.6  3 
 22  1875 Favors, Ashley         Riverview              14.27      19.37  -0.7  1 
 
Girls 300 Meter Hurdles High School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   610 Taylor, Alexis      12 Lake Mary HS           44.57      43.37   1  10   
  2  1854 Whitaker, Johna'    10 Pine Forest            43.00      44.28   1   8   
  3  1875 Favors, Ashley         Riverview              44.22      44.43   1   6   
  4   557 Younker, Alyssa     11 Hagerty HS             46.43      44.75   2   5   
  5  1365 Sykes, Kiara        12 Wekiva HS              45.55      45.57   1   4   
  6  3952 Anderson, Nadia     10 University H           47.39      46.50   2   3   
  7  1364 Stewart, Carmelia   12 Wekiva HS              45.63      46.53   1   2   
  8   580 McCan, Samantha     12 Lake Brantle           46.08      46.55   1   1   
  9   495 Mount, Kadijah      11 Fort Walton            47.09      46.77   2 
 10   524 Hall, Quaniqua      11 Godby HS               46.94      47.25   2 
 11   348 Corbett, Brittany    9 Florida High           48.72      47.84   3 
 12     5 McEnany, Ryann      10 Academy of H           46.77      48.09   2 
 13   354 McGee, LaKetra      12 Florida High           45.61      48.38   1 
 14  1977 Tse, Megan          10 Spruce Creek           47.71      48.43   2 
 15  1972 Roberts, Melissa    12 Spruce Creek           48.17      48.45   3 
 16  1814 Howard, Monica      10 Pine Forest            51.16      48.71   4 
 17  3955 Fennel-chin, Kaela   9 University H           50.56      48.79   4 
 18   603 Dyers, Courtney     12 Lake Mary HS           50.21      48.81   4 
 19   556 Yoches, Kathryn     11 Hagerty HS             50.41      49.14   4 
 20   950 Jacobs, Natalie     10 Our Lady of            50.16      49.48   4 
 21   942 Beguiristain, Alex  10 Our Lady of            51.41      49.55   4 
 22   736 Schmuck, Breanna    11 Matanzas HS            49.48      49.80   3 
 23  1952 Ehrhardt, Tori      11 Spruce Creek           49.80      49.85   3 
 24  1967 McCrary, Jade       11 Spruce Creek           48.83      51.41   3 
 25   688 Monds, Chelsea      11 Mandarin Chr           49.10      52.06   3 
 26   470 Murphy, Morgan      11 Fort Myers H           52.25      54.48   4 
 
Girls 4x100 Meter Relay High School
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wekiva HS  'A'                                      48.06      47.82   1  10   
     1) 2483 Griffin, Niaja 12          2) 1364 Stewart, Carmelia 12      
     3) 2494 Montgomery, Rauna 12       4) 2485 McCoy, Shanice 10         
  2 Lake Mary HS  'A'                                   48.96      48.67   1   8   
     1) 612 Williams, Tanquayante 12    2) 611 Ward, Latisha 12           
     3) 604 Hurley, Camille 12          4) 610 Taylor, Alexis 12          
  3 Pine Forest HS  'A'                                 49.44      49.03   1   6   
     1) 1823 McMillan, NaToree' 12      2) 1854 Whitaker, Johna' 10       
     3) 1832 Moorer, Zatavia 12         4) 1799 Bell, Laporshia 9         
  4 Kathleen HS  'A'                                    48.21      49.12   1   5   
     1) 565 Bryant, Shalaneya 12        2) 573 Wilson, Di'Kerria 10       
     3) 568 Joyce, Jerrika 10           4) 566 Farrior, Ranese 12         
  5 Palmetto Senior HS  'A'                             48.64      49.26   1   4   
     1) 978 Kelley, Trijala 12          2) 976 Grooms, Dasha 11           
     3) 977 Jones, Vanisha 11           4) 980 Smith, Kymbrell 12         
  6 Godby HS  'A'                                       49.80      49.80   2   3   
  7 Lincoln HS  'A'                                     49.49      49.84   2   2   
     1) 648 Raines, Lakeshia 12         2) 647 Parker, Kendall 11         
     3) 644 Diggs, Raven 10             4) 643 Brown, Raystazeia --       
  8 Bay HS  'A'                                         50.74      50.45   2   1   
     1) 30 Patton, Kianna 10            2) 29 Oliver, Diamond 9           
     3) 25 Cramer, Kayla 12             4) 28 Mykeese, Edwards --         
  9 University High School of Nsu  'A'                  49.27      50.61   1 
     1) 3955 Fennel-chin, Kaela 9       2) 3962 Wilson, Jasmine 11        
     3) 3954 Eusebio, Damianis 11       4) 3952 Anderson, Nadia 10        
 10 Spruce Creek HS  'A'                                51.05      51.11   2 
     1) 1951 Cornelison, Taylor 12      2) 1963 Lampert, Allison 10       
     3) 1977 Tse, Megan 10              4) 1957 Hillman, Oashia 9         
 11 Flagler Palm Coast HS  'A'                          52.87      51.46   2 
     1) 278 Moore, Jasmine 12           2) 279 Session, Destiny 10        
     3) 277 Mcintosh, Diamond 9         4) 275 Davis, Aquila 10           
 12 Our Lady of Lourdes Academy  'A'                    53.68      51.62   2 
     1) 953 Perez, Carolina 9           2) 942 Beguiristain, Alexandra 10 
     3) 954 Perez, Nicole 10            4) 962 Velazco, Corina 10         
 -- Lake Brantley HS  'A'                               48.63        DNF   1 
     1) 584 Poole, Nicole 11            2) 574 Ainsley, Elana 11          
     3) 578 Long, Taylor 11             4) 582 Mcgee, Paris 9             
 
Girls 4x400 Meter Relay High School
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lake Mary HS  'A'                                 3:59.00    3:58.14   1  10   
     1) 604 Hurley, Camille 12          2) 610 Taylor, Alexis 12          
     3) 606 Perrin, Alexis 12           4) 607 Perrin, Ashley 12          
  2 Winter Park HS  'A'                               4:01.24    3:58.45   1   8   
     1) 1424 Williams, Ciera 12         2) 1417 Brandehoff, Ali 12        
     3) 1418 Brandehoff, Emmy 12        4) 1423 White, Tania 9            
  3 Wekiva HS  'A'                                    4:01.06    3:59.61   1   6   
     1) 1364 Stewart, Carmelia 12       2) 2494 Montgomery, Rauna 12      
     3) 2482 Graham, Erika 12           4) 2480 Clark, Shakeana 11        
  4 Lake Brantley HS  'A'                             3:59.89    4:04.01   1   5   
     1) 580 McCan, Samantha 12          2) 584 Poole, Nicole 11           
     3) 585 Sams, Alexis 11             4) 574 Ainsley, Elana 11          
  5 Bay HS  'A'                                       4:14.59    4:05.45   1   4   
     1) 26 Goodine, Alexis 11           2) 30 Patton, Kianna 10           
     3) 29 Oliver, Diamond 9            4) 25 Cramer, Kayla 12            
  6 Kathleen HS  'A'                                  4:22.33    4:06.57   2   3   
     1) 571 Ward, Darisha 11            2) 572 Williams, Myesha 11        
     3) 565 Bryant, Shalaneya 12        4) 569 Stubbs, Brittany 12        
  7 University High School of Nsu  'A'                4:11.33    4:07.24   1   2   
     1) 3955 Fennel-chin, Kaela 9       2) 3962 Wilson, Jasmine 11        
     3) 3954 Eusebio, Damianis 11       4) 3952 Anderson, Nadia 10        
  8 Florida High School  'A'                          4:21.81    4:12.56   2   1   
     1) 354 McGee, LaKetra 12           2) 348 Corbett, Brittany 9        
     3) 350 Earp, Sydney 10             4) 351 Everheart, Marrhea 10      
  9 Niceville HS  'A'                                 4:19.66    4:13.96   1 
     1) 814 Boswell, Savannah 10        2) 815 Brown, Tashi 10            
     3) 823 Testa, Courtney 10          4) 813 Anderson, Nickie 9         
 10 Spruce Creek HS  'A'                              4:21.60    4:14.71   1 
     1) 1952 Ehrhardt, Tori 11          2) 1963 Lampert, Allison 10       
     3) 1980 Wofford, Rachel 10         4) 1957 Hillman, Oashia 9         
 11 Palmetto Senior HS  'A'                           4:40.57    4:15.73   2 
     1) 978 Kelley, Trijala 12          2) 976 Grooms, Dasha 11           
     3) 977 Jones, Vanisha 11           4) 980 Smith, Kymbrell 12         
 12 Fort Walton Beach HS  'A'                         4:15.43    4:19.95   2 
     1) 490 Devaux, Sarah 12            2) 495 Mount, Kadijah 11          
     3) 491 Eschbach, Lauren 12         4) 494 Moller, Rhianna 9          
 13 Flagler Palm Coast HS  'A'                        4:31.59    4:23.61   2 
     1) 276 Hagins, Danielle 12         2) 273 Brown, Toni-marie 11       
     3) 282 Way, Paige 10               4) 281 Thomas, Naomie 10          
 
Girls 4x800 Meter Relay High School
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pine Forest HS  'A'                               9:45.72    9:28.12   10   
     1) 1850 Wachob, Crystal 12         2) 1819 Lott, Darroneshia 12      
     3) 1838 Pierce, Jasmine 11         4) 1837 Patch, Sunnie 9           
  2 Dr. Phillips High School  'A'                     9:46.33    9:35.70    8   
  3 Hagerty HS  'A'                                   9:48.28    9:40.83    6   
     1) 548 Ankli, Amy 11               2) 551 Dunne, Shannon 11          
     3) 557 Younker, Alyssa 11          4) 553 Johnson, Tayler 10         
  4 Wharton HS  'A'                                   9:52.49    9:47.21    5   
     1) 1411 Brown, Stephany 11         2) 1412 Griffith, Taylor 10       
     3) 1414 Madsen, Lauren 11          4) 1416 Watson, Tyler 10          
  5 Niceville HS  'A'                                10:03.99    9:52.31    4   
     1) 819 Mosley, Marsel 10           2) 817 Herrera, Anna 9            
     3) 818 McAllister, Regan 9         4) 816 Gold, Rachel 9             
  6 Fort Myers HS  'A'                               10:16.50    9:52.79    3   
     1) 473 Russo, Courtney 11          2) 471 Petrik, Rachel 11          
     3) 463 Bartlett, Hollis 11         4) 464 Cook, Tori 10              
  7 Estero HS  'A'                                    9:49.04    9:56.88    2   
     1) 247 Frank, Maria 10             2) 249 Smith, Kacy 10             
     3) 250 Solis, Katy   G 10          4) 248 Jenkins, Bethany 9         
  8 Spruce Creek HS  'A'                             10:06.68    9:57.94    1   
     1) 1979 Volenec, Zoe 11            2) 1952 Ehrhardt, Tori 11         
     3) 1975 Sullivan, Lindsey 9        4) 1973 Shamlou, Paxton 9         
  9 Our Lady of Lourdes Academy  'A'                  9:50.82    9:59.07  
     1) 957 Rodriguez, Katarina 11      2) 945 Carter, Michelle 10        
     3) 959 Rosell, Sophie 10           4) 947 Figueras, Cristina 9       
 10 West Florida Tech HS  'A'                         9:49.61    9:59.80  
     1) 1401 Upshur, Bria 12            2) 1400 Stringfield, Jeronda 12   
     3) 3906 Branch, JazMyne 10         4) 3907 Roberts, Kaysi 9          
 11 Academy of Holy Names HS  'A'                    10:11.12   10:01.76  
     1) 7 Petrick, Marisa 12            2) 4 Martin, Katie 12             
     3) 6 McWilliams, Amanda 11         4) 3 Hahn, Natalie 9              
 12 Fort Walton Beach HS  'A'                        10:06.62   10:11.07  
     1) 490 Devaux, Sarah 12            2) 487 Chastain, Ivy 10           
     3) 489 DeVaux, Christina 10        4) 491 Eschbach, Lauren 12        
 13 Lake Brantley HS  'A'                            10:18.76   10:17.22  
     1) 577 Hamas, Emily 12             2) 585 Sams, Alexis 11            
     3) 575 Brock, Shayna 11            4) 583 Merritt, Victoria 10       
 14 Bay HS  'A'                                      10:54.65   10:36.23  
     1) 26 Goodine, Alexis 11           2) 23 Barwick, Sarah 8            
     3) 30 Patton, Kianna 10            4) 25 Cramer, Kayla 12            
 15 Florida High School  'A'                         10:28.52   10:55.80  
     1) 350 Earp, Sydney 10             2) 358 Yue, Isabella 10           
     3) 347 Bennett, Brigette 12        4) 353 Kreps, Brionnah 6          
 
Girls High Jump High School
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   103 Relaford, Tikiera   12 Brooksville          5-06.00    5-06.00      1.67m  10   
  2  1963 Lampert, Allison    10 Spruce Creek         5-05.00    5-04.00      1.62m   8   
  3  1787 Ferguson, Jasmine   12 Pensacola Ca         5-04.00    5-02.00      1.57m   6   
  4  1918 Harrison, Jessica      South Walton         5-04.00    5-00.00      1.52m   5   
  5   688 Monds, Chelsea      11 Mandarin Chr         5-00.00    5-00.00      1.52m   4   
  6   348 Corbett, Brittany    9 Florida High         5-02.00    4-10.00      1.47m   2.50
  6  1942 Babcock, Hilary     12 Spruce Creek         5-00.00    4-10.00      1.47m   2.50
 --  2480 Clark, Shakeana     11 Wekiva HS            4-10.00         NH            
 --  3047 Russell, Na'Kiya    10 Bay HS               4-10.00         NH            
 --    24 Brantly, Shania     10 Bay HS               4-10.00         NH            
 --  1917 Crittenden, Britta     South Walton                         NH            
 --   521 Evans, Jazmyn        9 Godby HS             4-10.00         NH            
 --   517 Wright, Alexis      11 George M. St         5-00.00         NH            
 --   552 Geiger, Mackenzie   11 Hagerty HS           4-10.00         NH            
 --   470 Murphy, Morgan      11 Fort Myers H         4-10.00         NH            
 --  1822 McCants, Jasmine    10 Pine Forest          4-10.00         NH            
 --  1941 Babcock, Hayly      12 Spruce Creek         5-00.00         NH            
 --   349 Corbett, Dorian     12 Florida High         5-04.00         NH            
 
Girls Pole Vault High School
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1  1871 Walker, Megan          Port St. Joe        11-06.00   11-06.00      3.50m  10   
  2   147 Hancock, Hadley Re  11 Deerfield-Wi        12-01.00   11-06.00      3.50m   8   
  3   609 Sergeant, Erica      9 Lake Mary HS        11-02.00   11-00.00      3.35m   6   
  4   555 Valdes, Cristina    12 Hagerty HS          10-00.00   10-00.00      3.04m   4.50
  4   104 Harter, Jessica     11 Celebration         11-07.00   10-00.00      3.04m   4.50
  6  1982 Stern, Kelsey        9 St. Johns Co        10-00.00   10-00.00      3.04m   3   
  7   964 Verdeja, Sophie     12 Our Lady of          9-00.00    9-00.00      2.74m   1.50
  7  1419 Hinkeldey, Anna     11 Winter Park         10-00.00    9-00.00      2.74m   1.50
  9   492 Fuller, Grace       12 Fort Walton          9-06.00    9-00.00      2.74m 
 10  1956 Gaines, Kristen      9 Spruce Creek         7-06.00    9-00.00      2.74m 
 11  1857 Wiggins, Christina  10 Pine Forest          8-00.00    8-06.00      2.59m 
 12  1939 Anderson, Kaley     10 Spruce Creek         8-06.00    8-06.00      2.59m 
 13  1833 Mullins, Tkara      12 Pine Forest          8-06.00    8-06.00      2.59m 
 14  1955 Fung, Joycelyn       9 Spruce Creek         7-06.00    8-00.00      2.43m 
 15   579 Martin, Casey       11 Lake Brantle         8-06.00    8-00.00      2.43m 
 16   550 Benedict, Mikelly   11 Hagerty HS           8-06.00    8-00.00      2.43m 
 17   498 Stone, Katherine    11 Fort Walton          8-06.00    8-00.00      2.43m 
 --  1872 Endres, Nicole         Port St. Joe        10-00.00         NH            
 --   123 Watts, Haley        12 Chiles HS           11-00.00         NH            
 --   352 Hayes, Radiance     12 Florida High         8-06.00        DNF            
 
Girls Long Jump High School
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1  1875 Favors, Ashley         Riverview           17-06.50   17-05.25   NWI     5.31m  10   
     16-00.50(NWI) 17-05.25(NWI) 16-10(NWI) 17-04.50(NWI) 16-00.75(NWI) 17-00(NWI)
  2   627 Hani, Abby          10 Lake Mary Pr        17-07.50   17-02.50   NWI     5.24m   8   
     16-06.75(NWI) 16-06.25(NWI) 17-02.50(NWI) FOUL      FOUL      17-02.50(NWI)
  3   102 Ishmar, Raqurra     12 Brooksville         16-10.25   17-01.50   NWI     5.21m   6   
     15-11.25(NWI) 16-02.50(NWI) 17-01.50(NWI) 15-07(NWI) 15-07.25(NWI) 15-07.25(NWI)
  4  1917 Crittenden, Britta     South Walton        17-05.50   17-00.00   NWI     5.18m   5   
     16-03.25(NWI) 16-02.50(NWI) FOUL      15-11.75(NWI) 17-00(NWI) 16-08(NWI)
  5   883 McQueen, Darrielle   9 North Florid        17-08.00   16-07.75   NWI     5.07m   4   
     14-10.25(NWI) 16-02(NWI) 16-00.75(NWI) 15-08.75(NWI) 15-06.75(NWI) 16-07.75(NWI)
  6  2493 McKnight, Keara     11 Wekiva HS           17-08.00   16-02.75   NWI     4.94m   3   
     16-01.75(NWI) 15-11(NWI) 15-05.25(NWI) 15-04(NWI) 15-11(NWI) 16-02.75(NWI)
  7   962 Velazco, Corina     10 Our Lady of         17-00.50   16-01.50   NWI     4.91m   2   
     FOUL      16-01.50(NWI) 16-01.50(NWI) 15-02.50(NWI) 15-09(NWI) 15-11(NWI)
  8     5 McEnany, Ryann      10 Academy of H        16-04.00   16-00.75   NWI     4.89m   1   
     16-00.75(NWI) 15-11.25(NWI) 15-01.50(NWI) FOUL      FOUL      FOUL     
  9   644 Diggs, Raven        10 Lincoln HS          16-07.50   15-06.75   NWI     4.74m 
     15-06.75(NWI) 15-06.50(NWI) FOUL                
 10  5006 Thomas, Sharzay     12 Godby HS                       15-03.50   NWI     4.66m 
 11   824 Zimmerman, Sammy    12 Niceville HS        16-00.75   15-00.75   NWI     4.59m 
     14-10(NWI) 14-08.50(NWI) 15-00.75(NWI)           
 12   604 Hurley, Camille     12 Lake Mary HS        16-07.00   15-00.25   NWI     4.57m 
     15-00.25(NWI) 14-04(NWI) 13-10.50(NWI)           
 13  1941 Babcock, Hayly      12 Spruce Creek        16-09.00   14-10.25   NWI     4.52m 
     13-03.50(NWI) 14-10.25(NWI) 14-03.25(NWI)           
 14   278 Moore, Jasmine      12 Flagler Palm        16-05.00   14-06.50   NWI     4.43m 
     14-06(NWI) 14-06.50(NWI) 13-03(NWI)           
 15   495 Mount, Kadijah      11 Fort Walton         15-11.50   12-08.25   NWI     3.86m 
     FOUL      FOUL      12-08.25(NWI)         
 
Girls Triple Jump High School
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1  1364 Stewart, Carmelia   12 Wekiva HS           38-07.00   37-02.00   NWI    11.32m  10   
  2   883 McQueen, Darrielle   9 North Florid        38-04.50   36-11.75   NWI    11.27m   8   
  3  3962 Wilson, Jasmine     11 University H        36-04.75   36-01.25   NWI    11.00m   6   
  4   572 Williams, Myesha    11 Kathleen HS         37-02.00   35-04.50   NWI    10.78m   5   
  5   651 Watts-Pittman, Bri  -- Lincoln HS          33-04.50   34-03.25   NWI    10.44m   4   
  6  1832 Moorer, Zatavia     12 Pine Forest         33-05.00   33-09.50   NWI    10.29m   3   
  7  1980 Wofford, Rachel     10 Spruce Creek        34-06.50   33-05.25   NWI    10.19m   2   
  8   667 Poole, Lindsey       8 Maclay Schoo        36-10.00   32-10.50   NWI    10.02m   1   
  9   101 Brooks, Mallori     12 Brooksville         34-00.00   32-05.00   NWI     9.88m 
 10   552 Geiger, Mackenzie   11 Hagerty HS          32-10.50   32-02.00   NWI     9.80m 
 11   946 Faraldo, Luara      12 Our Lady of         32-10.75   31-09.75   NWI     9.69m 
 12    79 Miranda, Chasell    12 Bolles HS           35-09.00   31-08.75   NWI     9.67m 
 13   824 Zimmerman, Sammy    12 Niceville HS        32-01.25   31-07.75   NWI     9.64m 
 14   962 Velazco, Corina     10 Our Lady of         32-06.00   31-06.50   NWI     9.61m 
 15  1941 Babcock, Hayly      12 Spruce Creek        34-03.00   31-05.50   NWI     9.58m 
 16  1918 Harrison, Jessica      South Walton                   31-03.75   NWI     9.54m 
 17  1942 Babcock, Hilary     12 Spruce Creek        32-04.25   31-00.75   NWI     9.46m 
 
Girls Shot Put High School
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   102 Ishmar, Raqurra     12 Brooksville         42-02.50   42-02.75     12.87m  10   
  2    32 Webb, Shytiarra     10 Bay HS              38-07.00   39-11.00     12.16m   8   
  3   570 Swain, Jasmine      12 Kathleen HS         37-06.00   36-05.75     11.11m   6   
  4   544 Mcclendon, Jessica  12 Graceville H        38-02.50   36-05.50     11.11m   5   
  5    27 Martin, Anissa       8 Bay HS              34-07.00   35-05.00     10.79m   4   
  6  1959 Justis, Melissa     12 Spruce Creek        36-00.00   32-11.00     10.03m   3   
  7  2495 Nestor, Regina      10 Wekiva HS           33-07.00   30-09.50      9.38m   2   
  8   576 Burger, Taylor      12 Lake Brantle        31-05.00   29-11.00      9.11m   1   
  9    13 sankey, jade        -- Arnold HS           31-08.50   29-10.25      9.09m 
 10   493 Malone, Leshairia   10 Fort Walton         31-07.50   29-09.25      9.07m 
 
Girls Discus Throw High School
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1    80 Regas, Zoe          12 Bolles HS             115-06     110-04     33.62m  10   
      99-00  FOUL  94-09  110-04  108-05  92-04
  2  1813 Gould, Mykela       12 Pine Forest            95-05     107-05     32.74m   8   
      89-11  97-07  107-05  FOUL  99-02  95-08
  3  2499 Cooper, Rashika     10 Pine Forest            91-06     104-04     31.80m   6   
      83-06  83-02  96-09  FOUL  92-07  104-04
  4   943 Blanco, Alexis      12 Our Lady of           104-08     103-01     31.41m   5   
      93-10  96-09  88-00  92-09  103-01  90-07
  5   525 Holifield, Bernici  10 Godby HS               99-05     101-01     30.81m   4   
      FOUL  101-01  99-06  FOUL  74-08  FOUL
  6   576 Burger, Taylor      12 Lake Brantle          103-10      99-10     30.42m   3   
      98-06  FOUL  99-10  FOUL  99-06  99-10
  7    27 Martin, Anissa       8 Bay HS              84-10.50      97-05     29.69m   2   
      FOUL  FOUL  80-09  97-05  94-02  96-06
  8  1959 Justis, Melissa     12 Spruce Creek           87-04      80-05     24.51m   1   
      FOUL  74-10  80-05  FOUL  FOUL  72-10
  9    32 Webb, Shytiarra     10 Bay HS                108-04      79-02     24.13m 
      79-02  FOUL  FOUL           
 10   102 Ishmar, Raqurra     12 Brooksville           124-07      77-05     23.59m 
      77-05  FOUL  FOUL           
 11   356 Stallworth, Jhori   12 Florida High           85-11      74-11     22.83m 
      FOUL  74-11  FOUL           
 12   958 Rodriguez, Nicole   11 Our Lady of            84-06      70-09     21.56m 
      58-08  70-09  54-02           
 13   645 Harley, Ashley      10 Lincoln HS             87-01      67-02     20.47m 
      FOUL  FOUL  67-02           
 
Women 100 Meter Dash University
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1469 Meadows, Tawanna       Unattached             11.60      11.30   2.6  2 
  2   312 Linson, Nakia       FR Florida A&M            11.88      11.67   2.6  2 
  3  3912 Alexander, Ja-Cour  SO Troy                   11.91      11.72   2.6  2 
  4   317 Pleasant, Jasmine   SO Florida A&M            11.90      11.83   2.6  2 
  5  1435 Lloyd, Cassandra    JR Wright State           12.08      11.87   2.6  2 
  6   210 Russell, Taylor     SO Embry-Riddle           12.30      12.04   4.4  3 
  7  3924 Hall, Ashley        SO Troy                   12.29      12.07   4.4  3 
  8  3917 Cavazos, Ariel      JR Troy                   12.09      12.15   4.4  3 
  9   746 Cahill, Charlotte   SO Michigan               12.20      12.16   4.4  3 
 10   758 Unachukwu, Ada      SO Michigan               12.00      12.33   2.6  2 
 11   851 Jackson, Jasmine    SO North Florid           12.06      12.48   2.6  2 
 12  1433 Izeh, Michelle      SR Wright State           12.33      12.52   1.0  4  12.513
 13   405 McGhee, Morgan      FR Florida Stat           12.98      12.52   1.9  6  12.517
 14   205 Goring, Breanna     SO Embry-Riddle           12.81      12.57   4.1  5 
 15   902 Pitts, Ashlee       FR Northeastern           12.22      12.60   4.4  3 
 16  3968 Frazier, Alexis        Webber Internati       12.60      12.62   1.0  4 
 17   855 Lamar, Raneisha     FR North Florid           12.60      12.63   1.0  4 
 18  1439 Morah, J.Chika      SO Wright State           12.68      12.68   4.1  5 
 19   302 Canady, Kamari      FR Florida A&M                       12.80   1.9  6 
 20   318 Robinson, Raven     SO Florida A&M                       12.83   1.9  6 
 21   701 Bunner, Cheri       FR Marshall               12.55      13.07   1.0  4 
 22  3051 Stephens, Keva      JR North Florid                      13.10   1.9  6 
 23  3973 Livingston, Iesha      Webber Internati       12.80      13.48   4.1  5 
 24  1932 Lomasney, Stephani  FR Southern Mai           13.45      13.51   1.9  6 
 25   173 Toro, Bianca        SO Edward Water           12.80      13.99   4.1  5 
 26   162 Bryan, D'Andra      FR Edward Water           12.90      14.11   1.9  6 
 27   163 Dickey, Iesha       FR Edward Water           12.80      14.47   4.1  5 
 
Women 200 Meter Dash University
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   410 Rodgers, Teona      SR Florida Stat           23.50      23.63  -0.7  1 
  2  1469 Meadows, Tawanna       Unattached             24.20      23.98  -0.7  1 
  3   317 Pleasant, Jasmine   SO Florida A&M            24.85      24.49  -0.9  2 
  4   426 Williams, Kimberly  SR Florida Stat           23.90      24.55  -0.9  2 
  5  3912 Alexander, Ja-Cour  SO Troy                   24.11      24.57  -0.7  1 
  6   312 Linson, Nakia       FR Florida A&M            24.94      24.60  -0.9  2 
  6  1474 Osazuwa, Uhunoma       Unattached             24.50      24.60  -0.9  2 
  8   417 Smith, Bianca       FR Florida Stat                      24.81  -0.9  2 
  9   210 Russell, Taylor     SO Embry-Riddle           25.12      25.37  -1.8  3 
 10   314 Louis, Richena      FR Florida A&M            24.90      25.46  -0.9  2 
 11   884 Abdur-Rashed, Sale  JR Northeastern           24.99      25.48  -1.8  3 
 12   746 Cahill, Charlotte   SO Michigan               24.98      25.58  -1.8  3 
 13  1435 Lloyd, Cassandra    JR Wright State           25.27      25.63  -1.8  3 
 13   758 Unachukwu, Ada      SO Michigan               24.82      25.63  -0.9  2 
 15   702 Carey, Brittany     JR Marshall               26.00      25.74  -1.2  5 
 16  1897 McCluskey, Melissa  FR South Alabam           25.00      25.83  -1.8  3 
 17   905 Trotman, Sarah      JR Northeastern           25.18      25.87  -1.8  3 
 18   384 Emanuel, Briana     SO Florida Stat           26.90      25.93  -2.2  4 
 19   207 Kendrick, Kristina  FR Embry-Riddle           26.00      26.02  -1.2  5 
 20  1433 Izeh, Michelle      SR Wright State           25.97      26.05  -1.2  5 
 21  1902 Saxton, Erika       JR South Alabam           26.28      26.12  -1.4  6 
 22   750 Hines, Shelby       FR Michigan               25.45      26.15  -2.2  4 
 23   855 Lamar, Raneisha     FR North Florid           25.90      26.20  -1.2  5 
 24  1442 Parrish, Heather    SR Wright State           26.42      26.25  -1.4  6 
 25  3924 Hall, Ashley        SO Troy                   25.47      26.31  -2.2  4 
 26  1437 McPherson, Maggie   SO Wright State           26.55      26.41  -1.4  6 
 27   205 Goring, Breanna     SO Embry-Riddle           26.67      26.47  -1.4  6 
 28  1439 Morah, J.Chika      SO Wright State           25.75      26.54  -2.2  4 
 29   893 Henry, Camille      FR Northeastern           25.45      26.57  -2.2  4 
 30  3968 Frazier, Alexis        Webber Internati       26.50      26.66  -1.4  6 
 31   318 Robinson, Raven     SO Florida A&M                       26.67  -0.9  8 
 32   902 Pitts, Ashlee       FR Northeastern           25.43      26.68  -2.2  4 
 33   719 Njoku, Moriah       FR Marshall               25.85      26.79  -2.2  4 
 34   701 Bunner, Cheri       FR Marshall               26.65      26.80  -1.4  6 
 35   744 Akeredolu, Tofunmi  SO Michigan               25.00      26.91  -1.8  3 
 36   302 Canady, Kamari      FR Florida A&M                       27.31  -0.9  8 
 37  1896 McCarver, Shayna    SO South Alabam           28.23      27.55  -0.9  8 
 38  3970 Jean-Baptiste, Kat     Webber Internati       27.50      27.57  -1.4  7 
 39  3051 Stephens, Keva      JR North Florid                      27.72  -0.9  8 
 40   749 Herman, Bernease    FR Michigan               26.96      27.82  -1.4  7 
 41  1932 Lomasney, Stephani  FR Southern Mai           28.81      28.41  -0.9  8 
 42   173 Toro, Bianca        SO Edward Water           26.00      28.83  -1.2  5 
 43  3973 Livingston, Iesha      Webber Internati       28.00      28.98  -1.4  7 
 44  1935 Massey, Christina   SO Southern Mai           27.00      29.12  -1.4  7 
 45  1895 Lowe, Kendra        SO South Alabam           29.50      29.21  -0.9  8 
 46  3972 Lee, Samantha          Webber Internati       28.20      29.73  -1.4  7 
 47   162 Bryan, D'Andra      FR Edward Water           26.20      30.50  -1.2  5 
 --   394 Ichite, Elizabeth   FR Florida Stat           25.30        DNF  -0.7  1 
 
Women 400 Meter Dash University
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1  3912 Alexander, Ja-Cour  SO Troy                   55.05      54.76   1 
  2   747 Cole, Alisha        SR Michigan               54.00      55.08   1 
  3   394 Ichite, Elizabeth   FR Florida Stat           55.50      55.30   1 
  4  1490 williams, Marcia       Unattached                        56.18   1 
  5   383 Davis, Latera       JR Florida Stat           55.80      56.24   1 
  6   841 Calcote, Jaybria    SO North Florid           56.47      56.68   2 
  7   713 Jules, Vanessa      SO Marshall               57.50      57.09   2 
  8   322 Yocum, Roniqua      FR Florida A&M            59.04      57.13   3 
  9   860 Rivera, Ava         JR North Florid           57.62      57.32   2 
 10   320 Stanley, RaTeema    FR Florida A&M            55.65      57.61   1 
 11   207 Kendrick, Kristina  FR Embry-Riddle           58.04      58.18   3 
 12   750 Hines, Shelby       FR Michigan               57.90      58.22   2 
 13  1437 McPherson, Maggie   SO Wright State           58.25      58.38   3 
 14   702 Carey, Brittany     JR Marshall               58.75      58.61   3 
 15   720 Pierson, Amber      SO Marshall               59.65      58.87   4 
 16   890 Cunha, Nikki        JR Northeastern           57.01      59.01   2 
 17  1897 McCluskey, Melissa  FR South Alabam         1:00.24      59.47   4 
 18   306 Deshommes, Wendy    FR Florida A&M            59.98      59.98   4 
 19  3943 Slater, Tiffany     FR Troy                 1:01.80    1:00.10   4 
 20   715 Lynch, Hadassah     FR Marshall               59.00    1:00.44   3 
 21   211 Sandon, Holly       SO Embry-Riddle         1:00.43    1:01.17   4 
 22  3970 Jean-Baptiste, Kat     Webber Internati     1:03.00    1:01.27   5 
 23  3949 Watson, Amiracle    FR Troy                   58.49    1:02.01   3 
 24   863 Supal, Sharniece    FR North Florid           58.50    1:02.07   3 
 25  1433 Izeh, Michelle      SR Wright State         1:01.81    1:02.10   4 
 26   171 Smith, Simone       FR Edward Water                    1:02.34   5 
 27  1902 Saxton, Erika       JR South Alabam                    1:04.11   5 
 --   419 St. Louis, Britany  SR Florida Stat           53.20        DNF   1 
 
Women 800 Meter Run University
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   301 Allen, Ariel        FR Florida A&M          2:14.00    2:11.32  
  2   844 Conrad, Kayla       JR North Florid         2:15.00    2:14.46  
  3   847 Frazier, Brianna    FR North Florid         2:15.00    2:14.84  
  4   206 Hyatt, Baleigh      JR Embry-Riddle         2:20.33    2:16.16  
  5  1924 Carl, Molly         SO Southern Mai         2:18.50    2:17.14  
  6   213 Staker, Ellie       FR Embry-Riddle         2:21.15    2:17.75  
  7  3989 Carney, McKenzie    FR West Florida         2:16.55    2:17.79  
  8  3028 Jackson, Chanmdeli     Unattached                      2:17.84  
  9   722 Saffel, Heather     SR Marshall             2:19.91    2:17.98  
 10   703 clark, kathleen     SR Marshall             2:17.71    2:18.00  
 11   837 Baumann, Brooke     JR North Florid         2:17.50    2:18.12  
 12   418 Spragins, Lyndsey   JR Florida Stat         2:13.00    2:18.54  
 13   899 Mortimer, Courtney  JR Northeastern         2:16.98    2:18.62  
 14   888 Coyne, Laura        JR Northeastern         2:18.12    2:18.90  
 15   711 hairston, alecia    SR Marshall             2:16.61    2:19.24  
 16   892 Gallagher, Christi  JR Northeastern         2:15.71    2:19.44  
 17   304 Clark, Dieldra      FR Florida A&M          2:22.06    2:21.38  
 18  1895 Lowe, Kendra        SO South Alabam         2:25.29    2:22.06  
 19   898 Moburg, Rachael     FR Northeastern         2:16.78    2:22.11  
 20  1929 Garvey, Erin        SR Southern Mai         2:22.84    2:22.25  
 21  1931 Howes, Ariel        SO Southern Mai         2:21.95    2:23.22  
 22  3027 Mayes, Shanay       FR Florida A&M                     2:23.79  
 23   199 Bonk, Nicole        SO Embry-Riddle         2:29.00    2:24.76  
 24   843 Collins, Marla      FR North Florid         2:19.24    2:28.40  
 25  1934 Madden, Brooke      SO Southern Mai         2:25.07    2:29.48  
 26   717 Miloscia, Molly     FR Marshall             2:25.52    2:30.32  
 27  3992 Porsch, Renea       FR West Florida         2:29.00    2:31.56  
 28  3975 Mayer, Fallon          Webber Internati     2:30.00    2:32.87  
 29  3972 Lee, Samantha          Webber Internati     2:30.00    2:34.79  
 30  1925 Dehaan, Heidi       SR Southern Mai         2:28.00    2:35.64  
 31  3976 McIntosh, Venisha      Webber Internati     2:30.00    2:39.89  
 --  3067 Morosanu, Angela       Unattached           2:10.00        DNF  
 
Women 1500 Meter Run University
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1  1486 Sundell, Lindsey       Unattached           4:20.00    4:31.62  
  2   407 Ness, Emily         JR Florida Stat         4:35.00    4:39.76  
  3   427 Woodruff, Chelsi    FR Florida Stat         4:36.00    4:42.58  
  4   406 McMeekin, Katherin  JR Florida Stat         4:44.00    4:46.54  
  5   404 McArdle, Bree-Arne  SR Florida Stat         4:33.00    4:48.67  
  6   381 Cosgrove, Kailand   SO Florida Stat         4:45.00    4:48.90  
  7   307 Golden, Clarricia   FR Florida A&M          5:10.00    4:50.31  
  8   213 Staker, Ellie       FR Embry-Riddle         5:00.00    4:51.18  
  9  3028 Jackson, Chanmdeli     Unattached                      4:51.60  
 10   396 Iselborn, Kaitlyn   SO Florida Stat         4:54.00    4:51.87  
 11   705 Cox, Allison        SR Marshall             4:58.88    4:53.10  
 12   703 clark, kathleen     SR Marshall             4:49.99    4:57.18  
 13  1929 Garvey, Erin        SR Southern Mai         5:01.59    4:58.07  
 14   421 Taylor, Kara        JR Florida Stat         4:55.00    4:58.12  
 15   208 Langhauser, Erika   SR Embry-Riddle         4:38.47    4:59.95  
 16   200 Coelho, Karina      SO Embry-Riddle         5:08.00    5:00.67  
 17   411 Ross, Lauren        FR Florida Stat         4:53.00    5:01.02  
 18  3989 Carney, McKenzie    FR West Florida         4:49.70    5:02.06  
 19   722 Saffel, Heather     SR Marshall             4:53.35    5:03.72  
 20  1909 Westmoreland, Brit  FR South Alabam         5:16.55    5:10.32  
 21   373 Aldridge, Alicia    FR Florida Stat         5:20.00    5:10.59  
 22   717 Miloscia, Molly     FR Marshall             5:05.50    5:13.81  
 23   392 Hibbard, Mollie     FR Florida Stat         5:20.00    5:18.10  
 24  1934 Madden, Brooke      SO Southern Mai         5:15.00    5:21.44  
 25   315 Martinez, Stephaun  FR Florida A&M          5:40.42    5:30.30  
 26  3025 Fleming, Keelyn     SO Florida A&M                     5:37.70  
 27   408 Pagan, Allyson      FR Florida Stat         5:20.00    5:42.16  
 28   376 Belcik, Kaylie      SO Florida Stat         5:25.00    5:43.30  
 29   415 Shreffler, Samanth  FR Florida Stat         5:25.00    5:45.15  
 30  3026 Chapple, Netali     FR Florida A&M                     5:46.44  
 31   389 Gullman, Meghan     FR Florida Stat         5:25.00    5:59.84  
 32   380 Corder, Allison     FR Florida Stat         5:25.00    6:12.42  
 
Women 5000 Meter Run University
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   853 Kittrell, Shelby    SO North Florid        16:56.48   17:08.36  
  2  1994 Nicolosi, Heather      Tampa University    17:35.00   17:24.53  
  3  4002 Reckart, Angela        Unattached                     17:30.24  
  4  3964 Brice, Juline          Webber Internati    17:40.00   17:35.69  
  5   846 Emons, Meggie       SO North Florid        17:40.14   17:39.98  
  6   885 Barrett, Katie      FR Northeastern        17:25.00   17:41.90  
  7   214 Vazquez, Flo        JR Embry-Riddle        18:02.00   17:52.11  
  8  1432 Hopwood, Natalie    SR Wright State        17:55.23   18:10.91  
  9   724 Thomas, Leslie      SO Marshall            18:30.00   18:24.92  
 10   897 Martin, Kristen     SR Northeastern        17:25.00   18:30.45  
 11   862 Spiegel, Allison    FR North Florid        18:33.26   18:37.95  
 12   837 Baumann, Brooke     JR North Florid                   18:44.87  
 13  3918 Chirchir, Sylvia    SR Troy                17:55.24   18:56.04  
 14   859 Ragland, Laura      SO North Florid        18:36.00   18:58.45  
 15   395 Imm, Amber          SO Florida Stat        19:10.00   19:05.40  
 16  3929 Kapsoiyo, Agnes     SR Troy                18:49.04   19:09.94  
 17  3987 Ashley, Ruth        FR West Florida        19:36.00   19:14.78  
 18   385 Gelzinis, Lauren    FR Florida Stat        19:10.00   19:15.56  
 19  1998 Smith, Hailey          Tampa University               19:17.76  
 20   705 Cox, Allison        SR Marshall            18:28.18   19:21.50  
 21  1438 Millard, Rudy       JR Wright State        19:06.39   19:23.74  
 22   718 Mortakis, Kelley    SO Marshall            19:00.00   19:28.37  
 23  1462 Helton, Jordanne       Unattached          19:11.00   19:39.50  
 24  1922 Beede, Morgan       FR Southern Mai        19:45.00   19:40.96  
 25   857 Maddox, Laney       SO North Florid        19:29.56   19:55.89  
 26   374 Andrews, Kendall    FR Florida Stat        19:10.00   20:01.96  
 27   709 Govey, Paige        JR Marshall            20:20.02   20:11.02  
 28  1923 Binette, Tiffany    SR Southern Mai        19:54.76   20:14.07  
 29   378 Calhoun, Ashley     JR Florida Stat        19:40.00   20:16.93  
 30  3974 Lucas, Stephanie       Webber Internati    20:05.00   20:22.10  
 31  1429 Goodwin, Kristen    JR Wright State        19:05.85   20:40.01  
 32   393 Hilliker, Brittany  JR Florida Stat        20:20.00   20:52.15  
 33  3192 Smith, Kristen      FR North Florid                   20:55.43  
 34   723 Stroker, Sammantha  FR Marshall            20:00.00   21:09.03  
 35   399 Kenna, Nicole       JR Florida Stat        20:30.00   21:11.55  
 36   401 Leedy, Taylor       JR Florida Stat        20:40.00   21:28.70  
 37   201 Cook, Emily         SR Embry-Riddle        19:52.76   22:43.22  
 
Women 10000 Meter Run University
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1  2466 Cooper, Callie         University of Fl    35:40.00   36:54.27  
  2  1987 Hampton, kaia          Tampa University               38:00.98  
  3  3046 Chepkoech, Magrina  SR South Alabam        37:27.63   38:21.03  
  4  1436 Ma, Joanie          SO Wright State        40:59.80   39:32.69  
  5  3939 Paulson, Allison    SO Troy                39:44.33   40:07.94  
  6  1441 Nutter, Kelsi       JR Wright State        39:55.00   40:39.80  
  7  3997 Tourelle-Fallon, K  SO West Florida        40:47.00   41:09.73  
  8  3998 Wiese, Elizabeth    FR West Florida        41:30.00   42:48.72  
 
Women 100 Meter Hurdles University
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   410 Rodgers, Teona      SR Florida Stat                      13.26  +0.0  1 
  2  1435 Lloyd, Cassandra    JR Wright State           13.39      13.37  +0.0  1 
  3  1474 Osazuwa, Uhunoma       Unattached             13.70      13.69  +0.0  1 
  4   884 Abdur-Rashed, Sale  JR Northeastern           13.91      14.03  +0.0  1 
  5   757 Smith, Amber        FR Michigan               14.20      14.30  +0.0  1 
  6   851 Jackson, Jasmine    SO North Florid           14.75      14.59  -0.4  3 
  7   744 Akeredolu, Tofunmi  SO Michigan               14.80      14.61  -0.4  3 
  8  3938 Patton, Jasmine     SO Troy                   14.79      14.73  -0.4  3 
  9   745 Busbee, Erin        FR Michigan               14.90      14.92  -0.4  3 
 10   704 Coaxum, Rachel      JR Marshall               14.65      15.01  -0.3  2 
 11  1913 Klinger, Rachael    FR South Florid           14.74      15.10  -0.3  2 
 12   205 Goring, Breanna     SO Embry-Riddle           14.97      15.13  -0.4  3 
 13   321 Wright, LaToya      SR Florida A&M            14.51      15.23  +0.0  1 
 14  1912 Arnold, Lindsay     FR South Florid           14.50      15.36  -0.3  2 
 15  1434 Kopp, Kylie         SO Wright State           15.16      15.38  -0.4  3 
 16   708 devaul, alexis      SR Marshall               14.75      15.41  -0.3  2 
 17   167 Harrell, Antoinett  SR Edward Water           14.70      15.51  -0.3  2 
 18  3926 Hill, Adria         FR Troy                   15.20      15.78  -0.4  3 
 19   706 DeHays, Lauren      JR Marshall               15.20      15.81   0.2  4 
 20   839 Bridges, Andrea     JR North Florid           16.04      15.89   0.2  4 
 21   310 Johnson, Essence    FR Florida A&M            15.14      15.99  -0.4  3 
 22  1915 Ware, Alex          JR South Florid           15.25      16.03   0.2  4 
 23   856 Linkfield, Thea     FR North Florid           15.75      16.21   0.2  4 
 24   850 Goodwin, Natasha    JR North Florid           16.11      16.44   0.2  4 
 25  1914 Pelton, Natasha     SO South Florid           15.80      16.52   0.2  4 
 26  1440 Nemcik, Haley       SO Wright State           15.47      16.56   0.2  4 
 27   749 Herman, Bernease    FR Michigan               16.00      18.33   0.2  4 
 --  1428 Folino, Emily       JR Wright State           14.69         FS  -0.3  2 
 
Women 400 Meter Hurdles University
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   321 Wright, LaToya      SR Florida A&M            59.38      59.45   1 
  2   759 Williams, Alex      JR Michigan               59.80      59.81   1 
  3   753 Neville, Jennifer   SR Michigan             1:00.50      59.90   1 
  4  1428 Folino, Emily       JR Wright State         1:03.23    1:02.57   2 
  5   375 Ariol, Marsha       FR Florida Stat         1:04.00    1:02.60   2 
  6   700 Bruce, Rolanda      SR Marshall             1:02.50    1:02.98   1 
  7   757 Smith, Amber        FR Michigan             1:01.80    1:03.02   1 
  8   894 Hudson, Chelsea     FR Northeastern         1:03.91    1:05.16   2 
  9   706 DeHays, Lauren      JR Marshall             1:05.00    1:05.64   3 
 10  1926 Dumas, Bethany      JR Southern Mai         1:04.32    1:06.18   2 
 11  1931 Howes, Ariel        SO Southern Mai         1:07.74    1:07.02   3 
 12   306 Deshommes, Wendy    FR Florida A&M          1:06.00    1:07.86   3 
 13   854 Kress, Jessica      FR North Florid                    1:08.05   3 
 14  1924 Carl, Molly         SO Southern Mai         1:04.00    1:08.31   2 
 15  3919 Curtis, Tamara      SO Troy                 1:05.68    1:08.84   3 
 16  3926 Hill, Adria         FR Troy                 1:08.35    1:09.54   3 
 17   203 Enckell, Beatrice   JR Embry-Riddle         1:04.80    1:09.70   2 
 18   699 Brown, Taylor       FR Marshall             1:04.85    1:09.95   2 
 19  3994 Seignemartin, Sabr  SO West Florida         1:10.70    1:12.86   4 
 20   212 Schultz, Cassandra  SR Embry-Riddle         1:05.90    1:12.98   3 
 21  1925 Dehaan, Heidi       SR Southern Mai         1:10.17    1:13.03   4 
 22  3977 Mendes, Barbara        Webber Internati     1:10.00    1:20.18   3 
 
Women 3000 Meter Steeplechase University
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   848 Gheorghiu, Ecateri  JR North Florid        11:00.00   10:52.82  
  2  1443 Walker, Bianca      JR Wright State        11:49.70   12:14.16  
  3  3994 Seignemartin, Sabr  SO West Florida        13:03.00   13:44.75  
 
Women 4x100 Meter Relay University
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Florida State  'A'                                  44.10      45.62   1 
     1) 417 Smith, Bianca FR            2) 409 Pemberton, Marecia FR      
     3) 397 Jeffrey, Danielle JR        4) 410 Rodgers, Teona SR          
  2 Florida A&M  'A'                                    45.88      46.35   1 
     1) 314 Louis, Richena FR           2) 312 Linson, Nakia FR           
     3) 321 Wright, LaToya SR           4) 317 Pleasant, Jasmine SO       
  3 Michigan  'A'                                       46.00      46.98   1 
     1) 758 Unachukwu, Ada SO           2) 745 Busbee, Erin FR            
     3) 757 Smith, Amber FR             4) 747 Cole, Alisha SR            
  4 Troy  'A'                                           48.65      47.08   2 
     1) 3917 Cavazos, Ariel JR          2) 3912 Alexander, Ja-Courtney SO 
     3) 3924 Hall, Ashley SO            4) 3926 Hill, Adria FR            
  5 North Florida  'A'                                  46.39      47.39   1 
     1) 841 Calcote, Jaybria SO         2) 847 Frazier, Brianna FR        
     3) 851 Jackson, Jasmine SO         4) 855 Lamar, Raneisha FR         
  5 Wright State  'A'                                   47.87      47.39   2 
     1) 1433 Izeh, Michelle SR          2) 1435 Lloyd, Cassandra JR       
     3) 1439 Morah, J.Chika SO          4) 1442 Parrish, Heather SR       
  7 Northeastern  'A'                                   46.78      47.92   1 
     1) 902 Pitts, Ashlee FR            2) 884 Abdur-Rashed, Saleena JR   
     3) 905 Trotman, Sarah JR           4) 893 Henry, Camille FR          
  8 Marshall  'A'                                       47.65      48.10   1 
     1) 704 Coaxum, Rachel JR           2) 719 Njoku, Moriah FR           
     3) 702 Carey, Brittany JR          4) 713 Jules, Vanessa SO          
  9 Florida A&M  'B'                                    47.75      48.49   1 
     1) 322 Yocum, Roniqua FR           2) 302 Canady, Kamari FR          
     3) 318 Robinson, Raven SO          4) 306 Deshommes, Wendy FR        
 10 Florida State  'B'                                  46.30      48.50   1 
     1) 391 Hayes, Kamorean JR          2) 383 Davis, Latera JR           
     3) 384 Emanuel, Briana SO          4) Mackey, Sarah SO               
 11 Marshall  'B'                                       49.99      48.93   2 
     1) 700 Bruce, Rolanda SR           2) 721 Richardson, Jasia FR       
     3) 715 Lynch, Hadassah FR          4) 701 Bunner, Cheri FR           
 12 Embry-Riddle  'A'                                   48.50      49.05   2 
     1) 205 Goring, Breanna SO          2) 207 Kendrick, Kristina FR      
     3) 203 Enckell, Beatrice JR        4) 210 Russell, Taylor SO         
 13 Webber International Universit  'A'                 50.00      51.66   2 
     1) 3973 Livingston, Iesha          2) 3968 Frazier, Alexis           
     3) 3972 Lee, Samantha              4) 3970 Jean-Baptiste, Katheana   
 14 Edward Waters  'A'                                  49.50      53.57   2 
     1) 163 Dickey, Iesha FR            2) 167 Harrell, Antoinette SR     
     3) 162 Bryan, D'Andra FR           4) 161 Broadnax, Devanique FR     
 
Women 4x400 Meter Relay University
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Florida A&M  'A'                                  3:48.00    3:45.40   1 
     1) 322 Yocum, Roniqua FR           2) 321 Wright, LaToya SR          
     3) 320 Stanley, RaTeema FR         4) 301 Allen, Ariel FR            
  2 Marshall  'A'                                     3:55.25    3:52.82   1 
     1) 713 Jules, Vanessa SO           2) 702 Carey, Brittany JR         
     3) 707 Derricott, Elaine FR        4) 700 Bruce, Rolanda SR          
  3 Troy  'A'                                         3:53.88    3:55.15   1 
     1) 3917 Cavazos, Ariel JR          2) 3912 Alexander, Ja-Courtney SO 
     3) 3943 Slater, Tiffany FR         4) 3924 Hall, Ashley SO           
  4 Northeastern  'A'                                 3:55.78    3:55.31   1 
     1) 884 Abdur-Rashed, Saleena JR    2) 890 Cunha, Nikki JR            
     3) 893 Henry, Camille FR           4) 894 Hudson, Chelsea FR         
  5 Marshall  'B'                                     3:59.99    3:58.90   2 
     1) 720 Pierson, Amber SO           2) 715 Lynch, Hadassah FR         
     3) 706 DeHays, Lauren JR           4) 699 Brown, Taylor FR           
  6 Florida A&M  'B'                                  3:58.00    4:00.94   2 
     1) 312 Linson, Nakia FR            2) 311 Jones, Brittany FR         
     3) 314 Louis, Richena FR           4) 306 Deshommes, Wendy FR        
  7 Wright State  'A'                                 4:00.20    4:01.83   2 
     1) 1434 Kopp, Kylie SO             2) 1428 Folino, Emily JR          
     3) 1433 Izeh, Michelle SR          4) 1437 McPherson, Maggie SO      
  8 Embry-Riddle  'A'                                 3:54.78    4:02.54   1 
     1) 198 Bardge, Crystal JR          2) 207 Kendrick, Kristina FR      
     3) 206 Hyatt, Baleigh JR           4) 210 Russell, Taylor SO         
  9 Embry-Riddle  'B'                                 4:05.00    4:15.19   2 
 -- Troy  'B'                                         4:06.24        DNF   2 
 
Women High Jump University
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1  1474 Osazuwa, Uhunoma       Unattached             1.80m      1.75m    5-08.75 
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
        P    P    P    O   XO    O  XXX 
  2   713 Jules, Vanessa      SO Marshall               1.76m      1.75m    5-08.75 
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
        P    P    O    O   XO    O  XXX 
  3   761 Young, Lauren       SR Michigan               1.70m      1.65m    5-05.00 
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        P    O   XO    O  XXX 
  4   834 Abenchuchan, Sophi  FR North Florid           1.60m      1.60m    5-03.00 
     1.50 1.55 1.60 1.65 
        P    O    O  XXX 
  5   851 Jackson, Jasmine    SO North Florid           1.60m      1.60m    5-03.00 
     1.50 1.55 1.60 1.65 
        O   XO    O  XXX 
  6   707 Derricott, Elaine   FR Marshall               1.60m      1.60m    5-03.00 
     1.50 1.55 1.60 1.65 
        O    O   XO  XXX 
  6   886 Cance, Ida          JR Northeastern           1.65m      1.60m    5-03.00 
     1.50 1.55 1.60 1.65 
        P    O   XO  XXX 
  8   164 Dotie, Shaterrica   SO Edward Water           1.50m      1.55m    5-01.00 
     1.50 1.55 1.60 
        O    O  XXX 
  8  1930 Hall, Hillary       SR Southern Mai           1.62m      1.55m    5-01.00 
     1.50 1.55 1.60 
        O    O  XXX 
 10  3915 Bryant, Veronica    SO Troy                   1.72m      1.55m    5-01.00 
     1.50 1.55 1.60 1.65 
        O    O  XPP    P 
 11   839 Bridges, Andrea     JR North Florid           1.60m      1.55m    5-01.00 
     1.50 1.55 1.60 
        O   XO  XXX 
 11   305 Colter, Stephanie   SO Florida A&M            1.52m      1.55m    5-01.00 
     1.50 1.55 1.60 
        O   XO  XXX 
 13   838 Boyington, Caleigh  FR North Florid           1.60m      1.55m    5-01.00 
     1.50 1.55 1.60 
       XO   XO  XXX 
 14   414 Schwab, Colleen     FR Florida Stat           1.60m      1.55m    5-01.00 
     1.50 1.55 1.60 
        O  XXO  XXX 
 15   382 Cullum, Michelle    SR Florida Stat           1.60m      1.50m    4-11.00 
     1.50 1.55 
        O  XXX 
 15   171 Smith, Simone       FR Edward Water           1.50m      1.50m    4-11.00 
     1.50 1.55 
        O  XXX 
 17   172 Tindall, Erica      FR Edward Water           1.50m      1.50m    4-11.00 
     1.50 1.55 
       XO  XXX 
 17   173 Toro, Bianca        SO Edward Water           1.50m      1.50m    4-11.00 
     1.50 1.55 
       XO  XXX 
 19   745 Busbee, Erin        FR Michigan               1.67m      1.50m    4-11.00 
     1.50 1.55 
      XXO  XXX 
 --   428 Zwerling, Margo     JR Florida Stat           1.50m         NH            
     1.50 
      XXX 
 --   202 Durston-Ryan, Ange  SO Embry-Riddle           1.47m         NH            
     1.50 
      XXX 
 
Women Pole Vault University
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   891 Decarteret, Jillen  SO Northeastern           3.91m      4.06m   13-03.75 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.06 4.11 
        P    P    P    P    P    P    O   XO   XO  XXO  XXX 
  2   852 King, Christina     JR North Florid           3.70m      3.80m   12-05.50 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 
        P    P    P    P    P    O  XXO    O  XXX 
  3  1907 Stever, Shannon     SO South Alabam           3.60m      3.65m   11-11.75 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 
        P    P    P    O    O    O   XO  XXX 
  4   388 Giffin, Lauren      JR Florida Stat           3.95m      3.50m   11-05.75 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 
        P    P    P    P    P    O  XXX 
  5   838 Boyington, Caleigh  FR North Florid           3.40m      3.50m   11-05.75 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 
        P    P   XO   XO  XXO    O  XXX 
  6  1926 Dumas, Bethany      JR Southern Mai           3.55m      3.50m   11-05.75 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 
        P    P    P    O   XO   XO  XXX 
  7  1881 Aiken, Briana       SO South Alabam           3.35m      3.50m   11-05.75 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 
        P    P   XO   XO    O  XXO  XXX 
  8  1431 Hartzell, Erin      FR Wright State           3.20m      3.20m   10-06.00 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 
        P    O   XO    O  XXX 
  9   835 Bacher, Megan       JR North Florid           3.40m      3.20m   10-06.00 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 
        P    O    O   XO  XXX 
  9  1426 Berry, Jessica      FR Wright State           3.15m      3.20m   10-06.00 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 
        P    O    O   XO  XXX 
 11   423 Wernke, Stephanie   SR Florida Stat           3.40m      3.20m   10-06.00 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 
        P    P  XXO  XXO  XXX 
 12   840 Bruce, Cassie       SR North Florid           3.25m      3.05m   10-00.00 
     2.75 2.90 3.05 3.20 
        P    O    O  XXX 
 13  1936 McIntire, Amy       JR Southern Mai           3.05m      2.90m    9-06.25 
     2.75 2.90 3.05 
        O    O  XXX 
 13   842 Chandler, Chelsea   FR North Florid           3.40m      2.90m    9-06.25 
     2.75 2.90 3.05 
        P    O  XXX 
 15   386 Gibson, Julia       SR Florida Stat           3.00m      2.90m    9-06.25 
     2.75 2.90 3.05 
       XO   XO  XXX 
 16   403 Mabry, Lizbeth      SR Florida Stat           4.05m      2.75m    9-00.25 
     2.75 2.90 
        O  XXX 
 17  1466 Jackson, Karly      SR Unattached             3.04m      2.75m    9-00.25 
     2.75 2.90 
      XXO  XXX 
 --   315 Martinez, Stephaun  FR Florida A&M            2.74m         NH            
     2.75 
      XXX 
 --   209 Rivera, Desiree     SO Embry-Riddle           2.66m         NH            
     2.75 
      XXX 
 --   387 Giffin, Callie      JR Florida Stat           4.00m         NH            
     2.75 
      XXX 
 --   319 Ross, Rashida       FR Florida A&M            2.74m         NH            
     2.75 
      XXX 
 
Women Long Jump University
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1  1474 Osazuwa, Uhunoma       Unattached             6.20m      6.15m   0.7  20-02.25 
     5.85m(-0.1) 5.74m(-1.8) 5.79m(+0.0) 6.15m(0.7) 6.14m(1.0) 5.81m(-0.1)
  2   312 Linson, Nakia       FR Florida A&M            5.38m      5.78m   1.2  18-11.75 
     5.34m(1.7) 5.40m(0.7) 5.45m(-1.5) 5.22m(1.7) 5.51m(0.8) 5.78m(1.2)
  3   383 Davis, Latera       JR Florida Stat           5.20m      5.66m   1.1  18-07.00 
     FOUL(1.1) 5.33m(-0.9) 5.66m(1.1) 5.52m(1.0) FOUL      FOUL     
  4   851 Jackson, Jasmine    SO North Florid           5.89m      5.66m   0.5  18-07.00 
     5.34m(1.0) 5.51m(0.4) 5.66m(0.5) 5.22m(1.7) PASS      PASS     
  5  1442 Parrish, Heather    SR Wright State           5.82m      5.58m   1.3  18-03.75 
     5.20m(-1.9) 5.56m(-1.2) FOUL(-1.1) 5.58m(1.3) 5.36m(-0.3) 5.44m(-1.1)
  6   757 Smith, Amber        FR Michigan               5.74m      5.56m   1.7  18-03.00 
     FOUL(0.4) 5.24m(-0.5) 5.43m(-1.4) FOUL(1.6) 5.56m(1.7) FOUL(0.7)
  7   745 Busbee, Erin        FR Michigan               6.04m      5.35m  -1.9  17-06.75 
     5.35m(-1.9) 5.27m(-1.5) 4.97m(-0.9) FOUL      FOUL      FOUL     
  8   707 Derricott, Elaine   FR Marshall               5.83m      5.32m  -0.8  17-05.50 
     FOUL(-1.3) FOUL(-0.1) 5.32m(-0.8) FOUL(0.9) FOUL(1.6) 5.25m(0.5)
  9   744 Akeredolu, Tofunmi  SO Michigan               5.89m      5.25m  -1.3  17-02.75 
     5.17m(+0.0) 5.25m(-1.3) 4.97m(-0.1)           
 10   861 Smyth, Jennifer     SO North Florid           5.77m      5.25m  -1.3  17-02.75 
     FOUL(-1.7) 5.25m(-1.3) FOUL(-1.0)           
 11   207 Kendrick, Kristina  FR Embry-Riddle                      5.20m   0.3  17-00.75 
     5.20m(0.3) FOUL(0.4) 4.42m(0.9)           
 12   839 Bridges, Andrea     JR North Florid           5.46m      5.19m   0.1  17-00.50 
     5.19m(0.1) 5.00m(0.4) 5.19m(+0.0)          
 13   316 Morrow, Tiffiny     SR Florida A&M            5.18m      5.19m  -1.4  17-00.50 
     FOUL(1.2) 5.19m(-1.4) FOUL(+0.0)           
 14  1434 Kopp, Kylie         SO Wright State           5.44m      5.18m   1.3  17-00.00 
     5.18m(1.3) FOUL(0.3) FOUL(-0.7)           
 15   903 Stevens, Olivia     FR Northeastern           5.33m      5.16m  -1.2  16-11.25 
     5.01m(0.9) 5.16m(-1.2) FOUL(1.1)           
 16   164 Dotie, Shaterrica   SO Edward Water           5.17m      5.11m  -0.9  16-09.25 
     4.93m(1.2) 4.70m(-1.3) 5.11m(-0.9)           
 17   850 Goodwin, Natasha    JR North Florid           5.08m      4.90m  -0.9  16-01.00 
     4.76m(+0.0) 4.81m(0.9) 4.90m(-0.9)           
 18  1936 McIntire, Amy       JR Southern Mai           4.47m      4.80m   1.4  15-09.00 
     4.28m(1.1) 4.50m(0.3) 4.80m(1.4)           
 19   749 Herman, Bernease    FR Michigan               5.18m      4.77m  +0.0  15-07.75 
     4.77m(+0.0) FOUL(-0.2) FOUL(0.3)          
 20  1935 Massey, Christina   SO Southern Mai           5.41m      4.62m  +0.0  15-02.00 
     4.46m(1.7) 4.52m(+0.0) 4.62m(+0.0)           
 21  1440 Nemcik, Haley       SO Wright State           4.61m      4.51m   0.5  14-09.75 
     4.51m(0.5) FOUL(0.8) 4.36m(1.3)           
 22  1931 Howes, Ariel        SO Southern Mai           4.76m      4.43m   1.4  14-06.50 
     4.39m(+0.0) FOUL(+0.0) 4.43m(1.4)         
 23  3973 Livingston, Iesha      Webber Internati       4.00m      4.07m   1.1  13-04.25 
     FOUL(1.7) 4.07m(1.1) 3.94m(0.1)           
 24   161 Broadnax, Devaniqu  FR Edward Water           4.00m      3.82m   0.3  12-06.50 
     3.41m(+0.0) FOUL(1.1) 3.82m(0.3)         
 --   721 Richardson, Jasia   FR Marshall               5.56m       FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                
 --   163 Dickey, Iesha       FR Edward Water           4.00m       FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                
 --  1881 Aiken, Briana       SO South Alabam           5.79m       FOUL                 
     FOUL(0.7) FOUL(-0.1) FOUL(-1.0)           
 
Women Triple Jump University
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1   721 Richardson, Jasia   FR Marshall              12.50m     12.08m   1.8  39-07.75 
     11.94m(3.1) 11.89m(2.4) 11.88m(1.9) FOUL(1.8) 12.08m(1.8) 12.08m(NWI)
  2   383 Davis, Latera       JR Florida Stat          12.25m     11.93m   0.2  39-01.75 
     FOUL(2.6) 11.88m(4.0) 11.93m(0.2) 11.68m(1.2) 11.73m(2.1) FOUL(2.8)
  3  1442 Parrish, Heather    SR Wright State          12.21m     11.82m   2.8  38-09.50 
     11.64m(1.7) FOUL(1.7) 11.70m(3.7) PASS      11.82m(2.8) FOUL(3.5)
  4  1881 Aiken, Briana       SO South Alabam          11.88m     11.77m   3.3  38-07.50 
     11.77m(3.3) 11.51m(3.4) 11.66m(5.1) FOUL(2.6) PASS      PASS     
  5   861 Smyth, Jennifer     SO North Florid          11.81m     11.72m   4.1  38-05.50 
     11.17m(3.0) 11.54m(1.7) 11.47m(1.8) FOUL(0.1) 11.51m(4.3) 11.72m(4.1)
  6   903 Stevens, Olivia     FR Northeastern          11.56m     11.46m   2.0  37-07.25 
     FOUL(1.7) 11.46m(2.0) FOUL(1.9) FOUL(3.2) FOUL(0.4) FOUL(2.4)
  7   901 Pingue, Georgia     FR Northeastern          11.60m     11.45m   2.6  37-06.75 
     11.45m(2.6) FOUL(2.4) PASS      PASS      FOUL(2.1) PASS     
  8   316 Morrow, Tiffiny     SR Florida A&M           11.81m     11.43m   2.6  37-06.00 
     FOUL(3.2) 11.40m(0.9) 11.12m(1.9) 11.22m(2.8) FOUL(2.3) 11.43m(2.6)
  9   310 Johnson, Essence    FR Florida A&M           10.85m     11.36m   5.8  37-03.25 
     FOUL(2.4) 11.25m(2.5) 11.36m(5.8)         
 10   303 Clark, Cynia        FR Florida A&M           11.37m     11.00m   1.3  36-01.25 
     FOUL(3.1) FOUL(0.7) 11.00m(1.3)         
 11  1896 McCarver, Shayna    SO South Alabam          11.30m     10.92m   3.1  35-10.00 
     10.47m(2.0) FOUL(1.7) 10.92m(3.1)           
 12   164 Dotie, Shaterrica   SO Edward Water          11.17m     10.80m   3.4  35-05.25 
     10.80m(3.4) 10.45m(2.8) 10.77m(2.3)         
 13  1902 Saxton, Erika       JR South Alabam          11.31m     10.70m   1.9  35-01.25 
     10.70m(1.9) 10.57m(1.4) 10.66m(2.4)           
 14  3938 Patton, Jasmine     SO Troy                  11.12m     10.58m   1.3  34-08.50 
     10.58m(1.3) 10.43m(2.2) FOUL(2.2)           
 15   204 Freeze, Andrea      SR Embry-Riddle          10.98m     10.45m   2.2  34-03.50 
     FOUL(1.7) 10.45m(2.2) 10.44m(1.4)         
 16   203 Enckell, Beatrice   JR Embry-Riddle          10.26m      9.96m   1.6  32-08.25 
     9.72m(4.5) 9.96m(1.6) FOUL(2.0)           
 17  1440 Nemcik, Haley       SO Wright State           9.87m      9.45m   1.6  31-00.00 
     9.36m(1.8) 9.45m(1.6) 9.43m(2.1)           
 18   205 Goring, Breanna     SO Embry-Riddle          10.30m      9.44m   1.9  30-11.75 
     9.44m(1.9) 9.37m(2.4) FOUL(3.5)           
 19  3973 Livingston, Iesha      Webber Internati      10.00m      9.36m   2.3  30-08.50 
     8.96m(1.5) 9.36m(2.3) 9.29m(2.5)           
 20   202 Durston-Ryan, Ange  SO Embry-Riddle           9.73m      8.88m   1.8  29-01.75 
     8.88m(1.8) FOUL(1.7) 8.77m(2.5)           
 --   704 Coaxum, Rachel      JR Marshall              11.00m       FOUL                 
     FOUL(2.4) FOUL(1.1) FOUL(0.2)           
 
Women Shot Put University
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   391 Hayes, Kamorean     JR Florida Stat          15.00m     15.34m   50-04.00 
      FOUL  15.34m  FOUL  14.30m  14.87m  FOUL
  2   400 Laughlin, Allyn     SR Florida Stat          15.00m     15.21m   49-11.00 
      14.82m  14.34m  14.67m  14.83m  14.63m  15.21m
  3   751 Liske, Allison      JR Michigan              15.50m     14.83m   48-08.00 
      14.61m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  14.83m
  4   424 Whalen, Chelsea     FR Florida Stat          14.60m     14.04m   46-00.75 
      13.12m  12.85m  FOUL  14.04m  FOUL  FOUL
  5  1889 Johnson, Latifah    JR South Alabam          13.47m     13.26m   43-06.00 
      11.59m  12.89m  FOUL  13.26m  12.77m  12.62m
  6   887 Charles, Althea     SR Northeastern          13.58m     12.89m   42-03.50 
      FOUL  FOUL  12.89m  12.64m  12.46m  12.60m
  7  3944 Studstill, Nicole   SO Troy                  12.20m     12.37m   40-07.00 
      12.19m  12.37m  12.17m  11.66m  11.10m  10.97m
  8   712 Hottenstein, Amand  FR Marshall              13.42m     12.16m   39-10.75 
      12.13m  11.71m  12.16m  12.09m  FOUL  FOUL
  9  3922 Forsythe, Brynn     SO Troy                  12.27m     11.93m   39-01.75 
      11.87m  11.93m  11.65m         
 10  2444 Cherry-Bronson, Br  FR Unat-Florida          13.50m     11.80m   38-08.75 
      11.80m  FOUL  FOUL         
 11  1475 owens, dawn         FR Unattached            12.19m     11.76m   38-07.00 
      FOUL  FOUL  11.76m         
 12   755 Prena, Kari         FR Michigan              12.20m     11.75m   38-06.75 
      10.85m  11.75m  FOUL         
 13  1430 Harrison, Maria     FR Wright State          11.92m     11.63m   38-02.00 
      FOUL  FOUL  11.63m         
 14  1920 Baird, Vanessa      SR Southern Mai          11.18m     11.60m   38-00.75 
      10.17m  10.59m  11.60m         
 15  3951 Wyatt, Karen        FR Troy                  13.31m     10.88m   35-08.50 
      FOUL  10.88m  FOUL           
 16   303 Clark, Cynia        FR Florida A&M           11.82m     10.75m   35-03.25 
      10.44m  10.75m  9.53m           
 17  1927 Durham, Jennifer    SO Southern Mai          11.70m     10.67m   35-00.25 
      10.67m  10.20m  FOUL           
 18  1937 Patterson, Hannah   JR Southern Mai          11.15m     10.58m   34-08.50 
      10.58m  FOUL  FOUL           
 19  1928 Fisk, Rachel        SR Southern Mai          11.10m     10.44m   34-03.00 
      10.44m  FOUL  10.37m           
 20  1910 Williamson, Bobbie  FR South Alabam          11.96m     10.33m   33-10.75 
      10.33m  10.21m  FOUL         
 21   308 Haughton, Shamona   FR Florida A&M           10.36m     10.29m   33-09.25 
      10.17m  10.29m  9.95m          
 22   174 Womack, Keandra     JR Edward Water           9.55m      9.21m   30-02.75 
      9.21m  FOUL  FOUL           
 23   166 Georges, Jessica    SO Edward Water           8.97m      8.20m   26-11.00 
      7.92m  8.20m  7.34m           
 24   162 Bryan, D'Andra      FR Edward Water          10.00m      7.83m   25-08.25 
      7.83m  7.39m  7.36m         
 --  2449 Johnson, Lakitta    FR Unat-Florida          14.00m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Women Discus Throw University
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   751 Liske, Allison      JR Michigan              48.81m     49.41m     162-01 
      43.60m  43.61m  44.37m  FOUL  FOUL  49.41m
  2   755 Prena, Kari         FR Michigan              44.19m     46.81m     153-07 
      FOUL  FOUL  44.61m  43.69m  46.81m  45.14m
  3   391 Hayes, Kamorean     JR Florida Stat          46.00m     44.95m     147-06 
      43.64m  FOUL  FOUL  FOUL  44.95m  40.03m
  4  1910 Williamson, Bobbie  FR South Alabam          38.67m     42.61m     139-09 
      41.15m  42.61m  39.94m  FOUL  FOUL  38.93m
  5   748 Fleming, Joanna     FR Michigan              38.70m     42.56m     139-07 
      41.00m  FOUL  41.25m  42.56m  42.54m  41.92m
  6  3948 Walker, Erin        FR Troy                  40.08m     42.25m     138-07 
      41.58m  FOUL  38.66m  42.25m  41.64m  40.34m
  7  3921 Evans, Ashley       SO Troy                  42.16m     42.06m     138-00 
      39.85m  42.06m  38.26m  PASS  PASS  PASS
  8   215 Woodard, Reta       FR Embry-Riddle          41.17m     41.74m     136-11 
      37.46m  39.82m  41.72m  41.74m  FOUL  FOUL
  9   904 Taback, Rachel      SO Northeastern          40.07m     40.66m     133-05 
      40.66m  FOUL  FOUL           
 10  3944 Studstill, Nicole   SO Troy                  40.37m     39.68m     130-02 
      38.41m  39.68m  37.71m           
 11   308 Haughton, Shamona   FR Florida A&M           34.81m     39.25m     128-09 
      38.23m  37.40m  39.25m           
 12  1937 Patterson, Hannah   JR Southern Mai          38.54m     39.17m     128-06 
      39.17m  36.51m  39.07m           
 13  1430 Harrison, Maria     FR Wright State          38.00m     38.68m     126-11 
      33.72m  38.68m  33.92m           
 14   698 Barnhart, Elizabet  SO Marshall              40.98m     38.03m     124-09 
      38.03m  37.38m  FOUL           
 15   849 Gonzalez, Ashley    SO North Florid          37.27m     35.74m     117-03 
      28.66m  33.46m  35.74m           
 16  1927 Durham, Jennifer    SO Southern Mai          37.05m     35.58m     116-09 
      34.88m  35.58m  FOUL           
 17   845 Demi, Ann           SO North Florid          37.66m     35.17m     115-05 
      35.17m  31.01m  31.65m           
 18  1475 owens, dawn         FR Unattached            39.62m     33.48m     109-10 
      33.48m  FOUL  32.62m           
 19   402 Linder, Brittany    SO Florida Stat          35.00m     31.70m     104-00 
      FOUL  27.20m  31.70m           
 20   303 Clark, Cynia        FR Florida A&M           28.86m     31.59m     103-08 
      22.69m  27.64m  31.59m           
 21  1920 Baird, Vanessa      SR Southern Mai          32.42m     26.98m      88-06 
      FOUL  FOUL  26.98m           
 22   174 Womack, Keandra     JR Edward Water          27.60m     26.53m      87-00 
      FOUL  24.33m  26.53m           
 23   166 Georges, Jessica    SO Edward Water          25.19m     23.28m      76-04 
      23.28m  22.91m  22.40m           
 --   712 Hottenstein, Amand  FR Marshall              35.45m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 --  2443 Campbell, BreeAnne  FR Unat-Florida          35.00m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Women Hammer Throw University
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1  1889 Johnson, Latifah    JR South Alabam          56.23m     52.94m     173-08 
      FOUL  FOUL  52.94m  FOUL  48.66m  51.61m
  2   906 Westover, Julia     SO Northeastern          49.68m     51.25m     168-02 
      51.25m  FOUL  FOUL  49.61m  50.20m  48.78m
  3  3922 Forsythe, Brynn     SO Troy                  48.77m     50.13m     164-06 
      50.13m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  4  1910 Williamson, Bobbie  FR South Alabam          47.73m     47.79m     156-09 
      47.79m  39.27m  FOUL  42.43m  FOUL  47.12m
  5   710 Grove, Molly        SR Marshall              49.71m     47.67m     156-05 
      43.71m  47.67m  45.24m  44.65m  FOUL  46.59m
  6   412 Rufus, Shanea       FR Florida Stat          52.00m     47.07m     154-05 
      FOUL  43.83m  44.06m  45.39m  47.07m  45.95m
  7   904 Taback, Rachel      SO Northeastern          44.51m     46.57m     152-09 
      42.81m  FOUL  44.42m  44.63m  FOUL  46.57m
  8  3951 Wyatt, Karen        FR Troy                  43.32m     44.92m     147-04 
      FOUL  43.68m  40.82m  FOUL  44.92m  42.80m
  9   698 Barnhart, Elizabet  SO Marshall              46.50m     43.65m     143-02 
      41.12m  FOUL  43.65m         
 10  1906 Steiner, Savannah   SO South Alabam          45.22m     43.49m     142-08 
      43.49m  42.73m  43.27m         
 11   748 Fleming, Joanna     FR Michigan              44.19m     42.96m     140-11 
      39.18m  42.96m  FOUL         
 12  1937 Patterson, Hannah   JR Southern Mai          40.99m     42.91m     140-09 
      37.49m  42.91m  40.55m         
 13   845 Demi, Ann           SO North Florid          41.00m     41.39m     135-09 
      39.67m  40.48m  41.39m         
 14  3944 Studstill, Nicole   SO Troy                  42.03m     41.12m     134-11 
      36.87m  40.68m  41.12m           
 15  1430 Harrison, Maria     FR Wright State          40.00m     40.80m     133-10 
      40.80m  FOUL  40.31m         
 16  2443 Campbell, BreeAnne  FR Unat-Florida          38.00m     40.57m     133-01 
      38.44m  40.57m  FOUL         
 17   849 Gonzalez, Ashley    SO North Florid          39.00m     38.52m     126-04 
      FOUL  37.14m  38.52m         
 18   303 Clark, Cynia        FR Florida A&M                      37.47m     122-11 
      37.00m  37.47m  36.91m           
 19   755 Prena, Kari         FR Michigan              44.19m     37.02m     121-05 
      37.02m  35.25m  FOUL           
 20  1920 Baird, Vanessa      SR Southern Mai          42.36m     36.56m     119-11 
      36.56m  36.49m  35.96m         
 21  3948 Walker, Erin        FR Troy                  37.81m     36.06m     118-04 
      36.06m  33.16m  FOUL         
 22   712 Hottenstein, Amand  FR Marshall              37.50m     35.97m     118-00 
      FOUL  35.97m  FOUL           
 23  1927 Durham, Jennifer    SO Southern Mai          31.25m     35.74m     117-03 
      34.88m  35.74m  FOUL         
 24  1882 Barger, Lacy        FR South Alabam          36.22m     32.85m     107-09 
      FOUL  FOUL  32.85m         
 25  1928 Fisk, Rachel        SR Southern Mai          33.52m     32.03m     105-01 
      FOUL  32.03m  31.48m         
 26   174 Womack, Keandra     JR Edward Water          29.15m     25.89m      84-11 
      FOUL  FOUL  25.89m           
 27   175 Wright, Shimeki     SO Edward Water           9.00m     19.67m      64-06 
      16.08m  19.67m  17.07m           
 28   166 Georges, Jessica    SO Edward Water          20.76m     17.36m      56-11 
      16.89m  16.42m  17.36m          
 --   887 Charles, Althea     SR Northeastern          54.73m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 --   215 Woodard, Reta       FR Embry-Riddle          46.04m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Women Javelin Throw University
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   424 Whalen, Chelsea     FR Florida Stat          47.00m     43.85m     143-10 
      FOUL  41.70m  43.85m  41.27m  FOUL  43.08m
  2  1926 Dumas, Bethany      JR Southern Mai          40.56m     41.54m     136-03 
      39.91m  36.14m  34.70m  38.63m  39.56m  41.54m
  3   889 Crocker, Heather    SR Northeastern          40.02m     40.53m     133-00 
      37.69m  40.53m  38.39m  40.45m  FOUL  FOUL
  4   714 Kennedy, Amanda     SO Marshall              43.42m     39.49m     129-07 
      39.13m  35.46m  37.01m  FOUL  37.53m  39.49m
  5   706 DeHays, Lauren      JR Marshall              35.05m     37.04m     121-06 
      37.04m  36.76m  FOUL  30.56m  34.33m  32.63m
  6  3942 Schunuelle, Megan   FR Troy                  35.00m     31.44m     103-02 
      27.50m  27.53m  29.86m  29.67m  31.44m  24.19m
  7  1933 Lyford, Laura       FR Southern Mai          32.00m     31.06m     101-11 
      28.61m  30.67m  29.26m  31.06m  FOUL  28.70m
  8   744 Akeredolu, Tofunmi  SO Michigan              30.49m     28.52m      93-07 
      26.16m  28.52m  26.53m  PASS  PASS  PASS
  9  1921 Baum, Morgan        FR Southern Mai          33.83m     27.12m      89-00 
      27.12m  FOUL  25.73m         
 10   745 Busbee, Erin        FR Michigan              24.38m     26.76m      87-09 
      22.64m  26.31m  26.76m           
 11  1928 Fisk, Rachel        SR Southern Mai          27.45m     26.67m      87-06 
      26.67m  24.88m  26.35m           
 12   308 Haughton, Shamona   FR Florida A&M           29.00m     25.42m      83-05 
      19.62m  17.87m  25.42m           
 13   402 Linder, Brittany    SO Florida Stat          33.00m     25.20m      82-08 
      20.71m  21.25m  25.20m         
 14   414 Schwab, Colleen     FR Florida Stat                     25.11m      82-04 
      21.08m  19.59m  25.11m           
 15   175 Wright, Shimeki     SO Edward Water          11.00m     22.97m      75-04 
      22.97m  19.58m  18.56m           
 16   749 Herman, Bernease    FR Michigan              33.52m     22.56m      74-00 
      FOUL  22.56m  FOUL         
 17   303 Clark, Cynia        FR Florida A&M           22.85m     22.39m      73-05 
      FOUL  18.72m  22.39m           
 18   836 Ball, Sierra        SR North Florid          27.08m     22.07m      72-05 
      FOUL  22.07m  FOUL           
 19   166 Georges, Jessica    SO Edward Water          25.66m     21.08m      69-02 
      FOUL  20.30m  21.08m           
 --   306 Deshommes, Wendy    FR Florida A&M           20.22m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Heptathlon: #4 Women 200 Meter Dash University Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  1904 Schwartz, Lindsay   JR South Alabam             25.48   2.6  2    843
  2  1428 Folino, Emily       JR Wright State             25.78   4.1  1    817
  3  2464 Etienne, Rachel     NA Unat-South F             25.94   2.6  2    802
  4  3915 Bryant, Veronica    SO Troy                     26.12   4.1  1    787
  4  1434 Kopp, Kylie         SO Wright State             26.12   2.6  2    787
  6  1913 Klinger, Rachael    FR South Florid             26.35   4.1  1    767
  7  1912 Arnold, Lindsay     FR South Florid             26.37   4.1  1    765
  8  1914 Pelton, Natasha     SO South Florid             27.13   2.6  2    701
  9  1915 Ware, Alex          JR South Florid             27.14   2.6  2    700
 10  1888 Hixon, Leah         FR South Alabam             27.15   2.6  2    699
 11  1440 Nemcik, Haley       SO Wright State             27.73   2.6  2    652
 --  1891 Jones, Noelle       SO South Alabam               DNF   2.6  2 
 
Heptathlon: #7 Women 800 Meter Run University Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  2464 Etienne, Rachel     NA Unat-South F           2:21.25     807
  2  1904 Schwartz, Lindsay   JR South Alabam           2:22.37     792
  3  1888 Hixon, Leah         FR South Alabam           2:34.31     640
  4  1428 Folino, Emily       JR Wright State           2:36.86     609
  5  1434 Kopp, Kylie         SO Wright State           2:37.49     602
  6  1915 Ware, Alex          JR South Florid           2:39.68     577
  7  1913 Klinger, Rachael    FR South Florid           2:39.91     574
  8  3915 Bryant, Veronica    SO Troy                   2:41.58     555
  9  1912 Arnold, Lindsay     FR South Florid           2:42.04     550
 10  1440 Nemcik, Haley       SO Wright State           2:53.01     433
 11  1914 Pelton, Natasha     SO South Florid           2:55.28     410
 --  1891 Jones, Noelle       SO South Alabam               DNF  
 
Heptathlon: #1 Women 100 Meter Hurdles University Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  1428 Folino, Emily       JR Wright State             14.59   2.5  2    897
  2  1912 Arnold, Lindsay     FR South Florid             15.02  +0.0  1    839
  3  1904 Schwartz, Lindsay   JR South Alabam             15.06   1.8  3    834
  4  1913 Klinger, Rachael    FR South Florid             15.08  +0.0  1    831
  5  2464 Etienne, Rachel     NA Unat-South F             15.12   2.5  2    826
  6  1434 Kopp, Kylie         SO Wright State             15.18   1.8  3    818
  7  1914 Pelton, Natasha     SO South Florid             15.68   1.8  3    754
  8  3915 Bryant, Veronica    SO Troy                     15.86  +0.0  1    732
  9  1440 Nemcik, Haley       SO Wright State             16.24   2.5  2    685
 10  1891 Jones, Noelle       SO South Alabam             16.43  +0.0  1    662
 11  1915 Ware, Alex          JR South Florid             16.76   1.8  3    624
 12  1888 Hixon, Leah         FR South Alabam             17.41   2.5  2    551
 
Heptathlon: #2 Women High Jump University Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  1904 Schwartz, Lindsay   JR South Alabam             1.64m    5-04.50    783
  2  1913 Klinger, Rachael    FR South Florid             1.61m    5-03.25    747
  2  2464 Etienne, Rachel     NA Unat-South F             1.61m    5-03.25    747
  4  1891 Jones, Noelle       SO South Alabam             1.58m    5-02.25    712
  5  3915 Bryant, Veronica    SO Troy                     1.55m    5-01.00    678
  6  1915 Ware, Alex          JR South Florid             1.52m    4-11.75    644
  7  1434 Kopp, Kylie         SO Wright State             1.46m    4-09.50    577
  7  1888 Hixon, Leah         FR South Alabam             1.46m    4-09.50    577
  9  1428 Folino, Emily       JR Wright State             1.43m    4-08.25    544
 10  1914 Pelton, Natasha     SO South Florid             1.40m    4-07.00    512
 11  1912 Arnold, Lindsay     FR South Florid             1.28m    4-02.25    389
 12  1440 Nemcik, Haley       SO Wright State             1.22m    4-00.00    331
 
Heptathlon: #5 Women Long Jump University Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  2464 Etienne, Rachel     NA Unat-South F             5.51m  +0.0  18-01.00    703
     5.42m(+0.0) 5.51m(+0.0) 5.47m(+0.0)            
  2  1434 Kopp, Kylie         SO Wright State             5.20m  -1.1  17-00.75    614
     5.20m(-1.1) 5.10m(+0.0) 5.19m(-0.6)            
  3  1913 Klinger, Rachael    FR South Florid             5.16m  -3.0  16-11.25    603
     5.16m(-3.0) 4.89m(+0.0) FOUL(-0.3)            
  3  1904 Schwartz, Lindsay   JR South Alabam             5.16m   1.6  16-11.25    603
     5.16m(1.6) 5.14m(-0.5) 4.79m(-1.3)            
  5  1888 Hixon, Leah         FR South Alabam             5.13m  -0.5  16-10.00    595
     5.01m(+0.0) 4.88m(+0.0) 5.13m(-0.5)            
  6  3915 Bryant, Veronica    SO Troy                     5.02m   1.3  16-05.75    565
     5.02m(1.3) 5.00m(1.9) 4.58m(-1.4)            
  7  1914 Pelton, Natasha     SO South Florid             4.54m  -3.4  14-10.75    438
     4.36m(+0.0) 4.54m(-3.4) 4.51m(-0.9)            
  8  1912 Arnold, Lindsay     FR South Florid             4.28m  -2.4  14-00.50    374
     FOUL(-0.9) FOUL(-0.3) 4.28m(-2.4)            
  9  1440 Nemcik, Haley       SO Wright State             4.26m   2.3  13-11.75    369
     4.26m(2.3) 4.05m(-3.2) 3.87m(-0.9)            
 10  1915 Ware, Alex          JR South Florid             3.51m  -0.6  11-06.25    202
     FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) 3.51m(-0.6)            
 11  1428 Folino, Emily       JR Wright State             3.46m  +0.0  11-04.25    192
     FOUL(+0.0) FOUL(0.4) 3.46m(+0.0)            
 
Heptathlon: #3 Women Shot Put University Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  1891 Jones, Noelle       SO South Alabam            11.49m   37-08.50    627
  2  3915 Bryant, Veronica    SO Troy                    10.41m   34-02.00    556
  3  1915 Ware, Alex          JR South Florid             9.81m   32-02.25    517
  4  1912 Arnold, Lindsay     FR South Florid             9.59m   31-05.75    503
  5  1904 Schwartz, Lindsay   JR South Alabam             9.53m   31-03.25    499
  6  2464 Etienne, Rachel     NA Unat-South F             9.48m   31-01.25    495
  7  1888 Hixon, Leah         FR South Alabam             9.39m   30-09.75    490
  8  1434 Kopp, Kylie         SO Wright State             8.79m   28-10.25    451
  9  1913 Klinger, Rachael    FR South Florid             8.52m   27-11.50    433
 10  1914 Pelton, Natasha     SO South Florid             7.51m   24-07.75    368
 11  1428 Folino, Emily       JR Wright State             7.16m   23-06.00    345
 12  1440 Nemcik, Haley       SO Wright State             6.11m   20-00.50    278
 
Heptathlon: #6 Women Javelin Throw University Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  1891 Jones, Noelle       SO South Alabam            37.85m     124-02    626
      37.85m  FOUL  33.00m            
  2  1888 Hixon, Leah         FR South Alabam            34.16m     112-01    556
      34.16m  30.31m  FOUL            
  3  1904 Schwartz, Lindsay   JR South Alabam            27.21m      89-03    424
      26.53m  27.21m  24.46m            
  4  2464 Etienne, Rachel     NA Unat-South F            26.17m      85-10    404
      20.41m  26.17m  23.26m            
  5  1915 Ware, Alex          JR South Florid            25.65m      84-02    395
      20.83m  24.96m  25.65m            
  6  3915 Bryant, Veronica    SO Troy                    25.37m      83-03    389
      23.71m  21.42m  25.37m            
  7  1434 Kopp, Kylie         SO Wright State            24.47m      80-03    372
      FOUL  FOUL  24.47m            
  8  1913 Klinger, Rachael    FR South Florid            23.63m      77-06    357
      23.39m  23.63m  FOUL            
  9  1912 Arnold, Lindsay     FR South Florid            23.59m      77-05    356
      FOUL  FOUL  23.59m            
 10  1914 Pelton, Natasha     SO South Florid            17.57m      57-08    244
      16.69m  15.53m  17.57m            
 11  1440 Nemcik, Haley       SO Wright State            13.34m      43-09    166
      12.02m  12.82m  13.34m            
 --  1428 Folino, Emily       JR Wright State              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Women Heptathlon University
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1  2464 Etienne, Rachel     NA Unat-South F            4500       4784   10   
  2  1904 Schwartz, Lindsay   JR South Alabam            5100       4778    8   
  3  1913 Klinger, Rachael    FR South Florid            4450       4312    6   
  4  3915 Bryant, Veronica    SO Troy                    4520       4262    5   
  5  1434 Kopp, Kylie         SO Wright State            4239       4221    4   
  6  1888 Hixon, Leah         FR South Alabam            4621       4108    3   
  7  1912 Arnold, Lindsay     FR South Florid            4300       3776    2   
  8  1915 Ware, Alex          JR South Florid            4350       3659    1   
  9  1914 Pelton, Natasha     SO South Florid            4250       3427  
 10  1428 Folino, Emily       JR Wright State            3800       3404  
 11  1440 Nemcik, Haley       SO Wright State            3400       2914  
 
Boys 100 Meter Dash High School
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1  3910 Ellis, Lachaddrick  12 Taylor Count           10.70      10.65   3.4  1  10   
  2   677 Williams, Lee       11 Maclay Schoo           10.60      10.70   3.4  1   8   
  3  1983 Williams, Kendal     9 Stanton                10.92      10.95   3.4  1   6   
  4    17 Hughes, Jamari      11 Arnold HS              10.91      10.96   1.8  2   5   
  5   283 Absolu, Gilbert     12 Flagler Palm           10.80      11.02   3.4  1   4   
  6  1376 Hunter, Kawayne     12 Wekiva HS              10.75      11.04   3.4  1   3   
  7  1381 Ross, Terrence      10 Wekiva HS              11.16      11.05   1.8  3   2    11.046
  8    33 Barnes, Demetrius   12 Bay HS                 11.07      11.05   1.8  2   1    11.048
  9   640 Neloms, Juan        11 Leon HS                10.88      11.05   3.4  1  11.049
 10    61 Rodriguez, Javier   12 Belen Jesuit           10.87      11.11   3.4  1  11.103
 11  1944 Bazanos, Matt       12 Spruce Creek           11.23      11.11   1.8  3  11.110
 12   984 Greene, Marquis     12 Palmetto Sen           11.16      11.12   1.8  3 
 13  1878 Eutsay, Xavier      12 Sneads HS              11.23      11.16   1.8  3 
 14   739 Jones, Jay          12 Matanzas HS            11.13      11.19   1.8  2 
 15   655 Davis, Reggie       10 Lincoln HS             11.08      11.23   1.8  2 
 16   293 Mathews, Turrel     10 Flagler Palm                      11.28   3.4  1 
 17   596 Tillman, Dorrell    12 Lake Brantle           11.13      11.29   1.8  2 
 18    14 Allen, Andre        12 Arnold HS              11.14      11.31   1.8  2 
 19   543 Young, Kenneth       9 Godby HS               11.40      11.32   1.8  3 
 20   509 McCleod, Ryan       10 Fort Walton            11.25      11.35   1.8  3 
 21   589 Green, Tino         11 Lake Brantle           11.26      11.38   1.8  3 
 22  1879 Keys, Delantre      -- Sneads HS              11.00      11.65   1.8  2 
 23    45 Diaz, Fausto        12 Belen Jesuit                      11.68   1.8  3 
 
Boys 400 Meter Dash High School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   108 Osorio, Tyler       12 Celebration            49.04      47.74   1  10   
  2   154 Glover, Reggie      10 Dr. Phillips           48.79      48.87   1   8   
  3   299 Willams, Yeovanti   12 Flagler Palm           49.52      49.13   1   6   
  4   547 Potts, Kevin        12 Graceville H           50.20      49.26   2   5   
  5   159 Santana, Jose       11 East River H           49.56      49.27   1   4   
  6  1809 Fountain, Cole      11 Pine Forest            51.85      50.58   3   3   
  7  1403 Etheredge, Michael  12 West Florida           49.39      50.64   1   2   
  8   502 Bryant, Kevin       12 Fort Walton            50.42      50.76   2   1   
  9   598 Youngblood, Xavier  12 Lake Brantle           49.59      50.77   1 
 10   620 Robinson, Christop  12 Lake Mary HS           49.97      50.87   2 
 11   477 Brown, Charles      11 Fort Myers H           51.58      50.92   3 
 12    22 Williams, Eddie     10 Arnold HS              51.40      51.15   3 
 13   292 Hymon, Mike         12 Flagler Palm           50.88      51.23   2 
 14  1379 Palmer, Jauqeem     12 Wekiva HS              50.06      51.27   2 
 15   738 Haines, Isaiah      11 Matanzas HS            51.82      51.56   3 
 16   298 Walker, Josh        12 Flagler Palm           52.24      51.59   4 
 17  1965 Leedy, Eric         12 Spruce Creek           51.30      51.74   2 
 18    19 Mason, Chancellor   12 Arnold HS              52.18      51.80   4 
 19   478 Douglas, T.J.       10 Fort Myers H           52.09      51.91   3 
 20   591 Mcdaniel, Rohan     11 Lake Brantle           52.30      51.98   4 
 21   617 Johnson, Antonio     9 Lake Mary HS           52.59      52.18   4 
 22    63 Ruiz, Daniel        12 Belen Jesuit           52.30      52.29   4 
 23    37 Dunklin, Deonte     11 Bay HS                 52.10      52.46   3 
 24   982 Calloway, Chris     -- Palmetto Sen           49.93      52.78   1 
 25  1377 Isom, Jacarious     12 Wekiva HS              50.88      52.99   2 
 26   127 Charles, Lincoln    12 Chiles HS              52.61      53.10   4 
 27   683 Hayling, Jason      10 Madison Coun           52.14      54.45   3 
 28   297 Stubbs, Chris       12 Flagler Palm           50.66      54.51   2 
 29  5007 Joseph, Ryan           Lincoln HS                        58.04   3 
 --   506 Haye, Stephen       12 Fort Walton            49.11         DQ   1  Out of lane
 
Boys 800 Meter Run High School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   595 Teixeira, Otniel    11 Lake Brantle         1:53.89    1:55.42   10   
  2  1869 Martinez, Marcus    12 Ponte Vedra          1:57.56    1:56.49    8   
  3   663 Touchton, Trevor    10 Lincoln HS           1:56.17    1:56.57    6   
  4   253 Cartagena, Jose     10 Estero HS            1:56.48    1:56.79    5   
  5   361 Edwards, Albert     12 Florida High         1:58.57    1:56.89    4   
  6    91 Duncan, Phil        12 Boone HS             1:59.42    1:57.12    3   
  7  2491 Rosenberg, Evan     12 Trinity Prep         1:56.74    1:57.28    2   
  8   654 Close, Alex         11 Lincoln HS           2:00.58    1:57.83    1   
  9   518 Cesani, Zech        12 George M. St         1:56.00    1:58.63  
 10   810 Gibbons, Cody       12 Nease HS             2:00.08    2:00.02  
 11   547 Potts, Kevin        12 Graceville H         1:58.07    2:00.08  
 12  1406 Neal, Aaron         12 West Florida         1:59.83    2:00.11  
 13  1948 Carpenter, Andrew   11 Spruce Creek         2:00.24    2:00.72  
 14    56 Martinez, Branden   11 Belen Jesuit         2:00.67    2:00.88  
 15   621 Robinson, William   11 Lake Mary HS         2:00.05    2:01.25  
 16   143 Peterson, Seth      12 Columbia HS          1:59.44    2:01.31  
 17   586 Cannone, Derek      11 Lake Brantle         2:02.33    2:01.88  
 18   671 Billings, Scott     11 Maclay Schoo         2:01.07    2:02.26  
 19   519 Sarver, Matt        12 George M. St         2:01.20    2:02.36  
 20    19 Mason, Chancellor   12 Arnold HS            2:03.70    2:02.63  
 21   560 Kutz, Ben           12 Hagerty HS           2:02.01    2:02.85  
 22   510 Murphy, Brandon     12 Fort Walton          2:03.76    2:02.95  
 23    87 McDaniels, Joe      12 Bolles HS            2:03.27    2:05.42  
 24   257 Littlefield, Jesse  12 Estero HS            2:03.71    2:05.68  
 25    88 Morris, Matthew     11 Bolles HS            1:59.54    2:05.79  
 26   159 Santana, Jose       11 East River H         2:03.67    2:06.66  
 27    42 Arbelo, Ulises      11 Belen Jesuit         2:03.35    2:07.23  
 28   299 Willams, Yeovanti   12 Flagler Palm         1:56.67    2:07.56  
 29  1950 Cooper III, Sammie  10 Spruce Creek         2:03.23    2:07.74  
 30   295 Sayed, Ali          12 Flagler Palm         2:03.66    2:07.88  
 
Boys 1600 Meter Run High School
================================================================================
 Heat 6 to run at 2:35pm
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   520 Punyua, Kikanae     12 Glenelg              4:18.00    4:19.36   10   
  2   155 Kruse, Logan        11 Dr. Phillips         4:26.62    4:20.77    8   
  3   107 O'Connor, Quincy    11 Celebration          4:21.79    4:21.36    6   
  4   595 Teixeira, Otniel    11 Lake Brantle         4:21.70    4:22.14    5   
  5    54 Lopez, Avery        10 Belen Jesuit         4:32.97    4:24.18    4   
  6   145 Zerda, Santiago     12 Coral Glades         4:17.41    4:25.42    3   
  7   529 Duclos, Dieumy      12 Godby HS             4:25.89    4:25.74    2   
  8   810 Gibbons, Cody       12 Nease HS             4:24.50    4:26.07    1   
  9   504 Dearmon, Jake       12 Fort Walton          4:25.07    4:26.32  
 10   258 Rojas, Aaron        12 Estero HS            4:27.86    4:26.60  
 11   156 Millay, Daniel      12 Dr. Phillips         4:23.96    4:27.16  
 12   663 Touchton, Trevor    10 Lincoln HS           4:25.94    4:27.69  
 13  1000 Kotick, Jacob       11 Pensacola Bo         4:35.91    4:28.25  
 14  1793 Kowalski, Roman     12 Pensacola Ca         4:32.25    4:28.42  
 15   825 Howell, Thomas       9 Niceville HS         4:36.48    4:28.56  
 16  1425 Posada, Nick        12 Winter Park          4:24.74    4:30.06  
 17   501 Ammons, Sam         12 Fort Walton          4:35.63    4:30.09  
 18    71 Main, Alex          11 Berkeley Pre         4:37.89    4:30.61  
 19   662 Slupecki, Jacob     11 Lincoln HS           4:27.16    4:30.76  
 20   561 Licari, Peter       11 Hagerty HS           4:26.91    4:30.85  
 21   743 Brewer, Amu         12 Melbourne HS         4:42.21    4:31.87  
 22   361 Edwards, Albert     12 Florida High         4:28.38    4:32.05  
 23   482 Stafford, Ryan      12 Fort Myers H         4:25.84    4:32.15  
 24   675 Swain, Patrick      12 Maclay Schoo         4:27.19    4:33.37  
 25   811 Reynolds, Mac       11 Nease HS             4:32.88    4:34.46  
 26   259 Sommer, Adam         9 Estero HS            4:36.55    4:35.77  
 26    64 Tejidor, Francisco   9 Belen Jesuit         4:41.00    4:35.77  
 28  1402 Clark, Alec         10 West Florida         4:41.82    4:36.37  
 29   254 Chavez, Julian      11 Estero HS            4:50.90    4:36.92  
 30   295 Sayed, Ali          12 Flagler Palm         4:34.34    4:37.00  
 31   126 Buzzard, Christian  11 Chiles HS            4:28.54    4:37.23  
 32    65 Tomas, Fabian        9 Belen Jesuit         4:41.46    4:37.57  
 33  1960 Kathman, Kyler      11 Spruce Creek         4:37.31    4:37.96  
 34   999 Fricke, Peter       12 Pensacola Bo         4:21.07    4:38.25  
 35   621 Robinson, William   11 Lake Mary HS         4:55.92    4:39.05  
 36   637 Hazelton, John      12 Leon HS              4:37.26    4:39.19  
 37  1969 Miller, Mat         12 Spruce Creek         4:35.88    4:39.30  
 38   141 Wenger, Timothy     11 Citrus HS            4:38.61    4:40.34  
 39   136 Spiers, Will        10 Chiles HS            4:43.19    4:41.57  
 40   157 Pancotto, Michael   12 Dr. Phillips         4:50.37    4:41.75  
 41   362 Garcia, Joseph      10 Florida High         4:54.77    4:41.94  
 42   255 Hernandez, Alexand  10 Estero HS            5:02.14    4:42.14  
 43  1404 Lucio, Jesse        12 West Florida         4:40.94    4:42.39  
 44   563 Menning, Hunter     11 Hagerty HS           4:52.65    4:42.59  
 45  3909 Larson, Ryan        11 Pensacola Bo         4:30.28    4:43.03  
 46   481 Shearman, Brendan   11 Fort Myers H         4:48.74    4:43.96  
 47  1953 Fabian, Michael     11 Spruce Creek         4:52.20    4:45.29  
 48   505 Godfrey, Alex       10 Fort Walton          4:46.50    4:45.59  
 49   828 Morken, Nicholas     9 Niceville HS         4:55.44    4:46.27  
 50   830 Riggs, Jason        12 Niceville HS         4:50.40    4:46.31  
 51    41 Alvarez, Javier     10 Belen Jesuit         5:00.18    4:46.93  
 52    18 hyman, alex         10 Arnold HS            4:52.51    4:47.06  
 53    42 Arbelo, Ulises      11 Belen Jesuit         4:59.39    4:48.32  
 54   137 Sutton, Sam         12 Chiles HS            4:47.51    4:49.10  
 55   972 Rogers, Joshua         Pace                 5:07.00    4:49.22  
 56   559 Enot, Joshua        11 Hagerty HS           4:45.71    4:50.19  
 57    72 Reichert, Jake      12 Berkeley Pre         4:43.61    4:51.91  
 58  1375 Good, Ian           12 Wekiva HS            5:03.46    4:53.73  
 59   287 Carroll, Thomas     10 Flagler Palm         4:48.95    4:54.63  
 60  1380 Porter, Odaine      10 Wekiva HS            4:51.66    4:55.68  
 61   256 Ledesma, Ricky       9 Estero HS            4:58.00    4:55.80  
 62   128 Conrad, Crawford    10 Chiles HS            5:03.01    4:55.83  
 63   974 Stafford, Jack         Pace                 5:02.00    4:56.59  
 64   503 Bulger, Tim         10 Fort Walton          4:49.34    4:57.12  
 65    70 Hill, John          10 Berkeley Pre         4:52.77    4:57.74  
 66   138 Turner, Sean         9 Chiles HS            4:58.00    4:57.87  
 67   133 Mcduffie, Will      10 Chiles HS            5:20.54    4:58.07  
 68    87 McDaniels, Joe      12 Bolles HS            5:02.50    4:58.71  
 69   485 Whittle, James      11 Fort Myers H         4:58.58    4:59.08  
 70   132 Knauf, Trevor        9 Chiles HS            4:48.00    4:59.70  
 71  1949 Cole, Jacob         10 Spruce Creek         4:51.46    5:00.71  
 72   284 Acevedo, David      12 Flagler Palm         5:25.99    5:01.35  
 73   641 Perez, Gabe         11 Leon HS              5:36.78    5:03.67  
 74   257 Littlefield, Jesse  12 Estero HS            4:33.25    5:04.52  
 75  3958 Lubin, Noah         12 University H         5:04.49    5:08.19  
 76   639 Kurlander, Chase    12 Leon HS              5:14.77    5:08.29  
 77    93 Laxton, Adam        10 Boone HS             4:55.06    5:09.10  
 78   365 Mahoney, Anthony    10 Florida High         5:19.82    5:11.39  
 79    82 Bachara, Hank       10 Bolles HS            5:08.31    5:11.78  
 80    20 nettles, sean       10 Arnold HS            4:55.17    5:11.86  
 81   614 Bolger, Mason        9 Lake Mary HS         5:21.34    5:11.90  
 82  2478 Phillips, Hunter    10 Wakulla HS           4:50.89    5:15.78  
 83    86 Howell, Matt        12 Bolles HS            4:59.80    5:16.29  
 84  3959 Mccoy, Dinesh       12 University H         5:18.30    5:16.53  
 85   372 Toothman, Walker    10 Florida High         4:38.73    5:17.61  
 86   291 Giorgianni, Alex    12 Flagler Palm         4:57.88    5:17.70  
 87  3953 Branse, Eric        12 University H         4:51.28    5:22.97  
 88    84 Gainer, Riley       10 Bolles HS            5:05.48    5:25.98  
 89   635 Brenneis, Jordan    10 Leon HS              5:27.30    5:26.21  
 90   685 Weatherspoon, Wins  10 Madison Coun         5:21.30    5:29.06  
 91   674 Fadool, Andy        12 Maclay Schoo         5:42.58    5:35.84  
 92   129 Cox, Lee             9 Chiles HS            5:40.00    6:05.03  
 
Boys 3200 Meter Run High School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   520 Punyua, Kikanae     12 Glenelg              9:11.00    9:12.16   10   
  2    92 Hines, John-Logan   12 Boone HS             9:21.75    9:15.08    8   
  3  1425 Posada, Nick        12 Winter Park          9:31.85    9:17.69    6   
  4   145 Zerda, Santiago     12 Coral Glades         9:35.61    9:19.74    5   
  5  2489 Chase, Whitner      12 Trinity Prep         9:32.52    9:21.44    4   
  6    44 Clemente, Elliot    11 Belen Jesuit         9:11.95    9:21.79    3   
  7   156 Millay, Daniel      12 Dr. Phillips         9:34.79    9:22.46    2   
  8  2492 Salas, Daniel       10 Trinity Prep         9:45.00    9:23.23    1   
  9   110 del Monte, Max      11 Chamberlain          9:38.67    9:25.49  
 10   160 Bridges, Will       12 Edgewater            9:38.23    9:26.68  
 11  2490 Jaworski, Griffin   12 Trinity Prep         9:28.58    9:30.66  
 12  1874 Irigoyen, Bert      11 Ransom Everg         9:40.16    9:31.10  
 13   636 Doherty, Riley      12 Leon HS              9:28.98    9:31.72  
 14   155 Kruse, Logan        11 Dr. Phillips         9:36.29    9:32.37  
 15   825 Howell, Thomas       9 Niceville HS         9:57.00    9:35.94  
 16   482 Stafford, Ryan      12 Fort Myers H         9:45.75    9:36.32  
 17   529 Duclos, Dieumy      12 Godby HS             9:44.06    9:37.10  
 18   811 Reynolds, Mac       11 Nease HS             9:47.21    9:37.14  
 19   258 Rojas, Aaron        12 Estero HS            9:45.00    9:39.24  
 20   743 Brewer, Amu         12 Melbourne HS         9:57.41    9:39.89  
 21   997 Bordelon, Ian       12 Pensacola Bo         9:52.33    9:40.54  
 22   662 Slupecki, Jacob     11 Lincoln HS           9:55.66    9:42.55  
 23   109 Covington, Jake     12 Chamberlain          9:44.60    9:45.83  
 24   107 O'Connor, Quincy    11 Celebration          9:37.57    9:46.53  
 25   995 Arnold, Thomas      12 Pensacola Bo        10:10.28    9:49.82  
 26   141 Wenger, Timothy     11 Citrus HS           10:02.59    9:51.90  
 27   833 Hendricks, Tim      12 North Browar         9:40.75    9:53.59  
 28  1969 Miller, Mat         12 Spruce Creek        10:06.32    9:55.73  
 29   157 Pancotto, Michael   12 Dr. Phillips        10:17.73    9:58.22  
 30    55 Magoulas, Michael    9 Belen Jesuit        10:19.88    9:59.34  
 31    52 Jude, Peter         11 Belen Jesuit        10:20.34   10:00.04  
 32   830 Riggs, Jason        12 Niceville HS         9:58.82   10:01.00  
 33   504 Dearmon, Jake       12 Fort Walton          9:58.45   10:05.28  
 34   638 Henderson, Will     10 Leon HS             10:13.69   10:08.67  
 35   998 Edwards, Harrison   10 Pensacola Bo        10:28.44   10:08.72  
 36   254 Chavez, Julian      11 Estero HS           10:32.84   10:09.12  
 37   255 Hernandez, Alexand  10 Estero HS           10:37.00   10:09.63  
 38  1000 Kotick, Jacob       11 Pensacola Bo         9:30.77   10:10.57  
 39   140 Zimmerman, Cade      9 Chiles HS           10:06.50   10:11.82  
 40   505 Godfrey, Alex       10 Fort Walton         10:19.23   10:12.22  
 41   511 Sanchez, Cameron    11 Fort Walton         10:00.37   10:13.16  
 42   512 Shackelford, Charl   9 Fort Walton         10:36.79   10:17.38  
 43   503 Bulger, Tim         10 Fort Walton         10:32.60   10:19.42  
 44   828 Morken, Nicholas     9 Niceville HS        10:50.68   10:19.79  
 45  1949 Cole, Jacob         10 Spruce Creek        10:42.52   10:20.93  
 46  1792 Kerrigan, Alex      11 Pensacola Ca        10:44.69   10:22.65  
 47   295 Sayed, Ali          12 Flagler Palm        10:24.10   10:23.77  
 48  2477 Linton, Stanley     -- Wakulla HS          10:40.09   10:24.08  
 49   485 Whittle, James      11 Fort Myers H        10:25.80   10:24.41  
 50   476 Brown, Aesop        10 Fort Myers H        10:33.72   10:25.98  
 51   827 Lacombe, Patrick    12 Niceville HS        10:16.39   10:27.21  
 52   562 Lomago, Brendan     12 Hagerty HS          10:34.11   10:27.84  
 53   558 Binder, Evan        12 Hagerty HS          10:09.31   10:28.29  
 54  1794 Ricketts, Anthony   12 Pensacola Ca        10:34.36   10:32.03  
 55   996 Bordelon, Andre     11 Pensacola Bo        10:46.41   10:33.22  
 56   672 Covert, Travis      10 Maclay Schoo        10:21.87   10:33.50  
 57   673 Daughton, James Co   9 Maclay Schoo        10:51.02   10:34.11  
 58   253 Cartagena, Jose     10 Estero HS           10:15.02   10:41.75  
 59    18 hyman, alex         10 Arnold HS           10:49.53   10:43.11  
 60   284 Acevedo, David      12 Flagler Palm        10:33.58   10:45.68  
 61   257 Littlefield, Jesse  12 Estero HS           10:39.44   10:50.14  
 62  1786 Engel, Daniel       11 Pensacola Ca        10:18.66   10:52.13  
 63    48 Herrera, Guillermo     Belen Jesuit        11:05.00   10:54.39  
 64   291 Giorgianni, Alex    12 Flagler Palm        10:52.71   10:56.11  
 65   616 Howard, Trenton     10 Lake Mary HS        10:51.80   10:58.15  
 66  3953 Branse, Eric        12 University H        10:44.16   10:58.40  
 67    50 Incera, Adam         9 Belen Jesuit        11:36.80   10:59.61  
 68  3958 Lubin, Noah         12 University H        11:14.68   11:01.22  
 69   372 Toothman, Walker    10 Florida High        11:17.73   11:13.48  
 70    16 Campbell, Blake     12 Arnold HS           11:50.62   11:14.01  
 71   530 Hoffman, Jarod       9 Godby HS            11:25.01   11:18.98  
 72  3908 Taylor, Jack        11 Pensacola Bo                   11:19.60  
 73   623 Sterling, Shawn     12 Lake Mary HS        12:53.61   12:24.49  
 
Boys 110 Meter Hurdles High School
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1  1374 Davis, Jovan        12 Wekiva HS              14.22      14.20  -0.4  1  10   
  2   484 Thompson, Ray       12 Fort Myers H           15.36      15.07   0.7  2   8   
  3   153 Curtis, Chris       12 Dr. Phillips           14.87      15.15  -0.4  1   6   
  4   542 Williams, Montavio  11 Godby HS               15.15      15.58  -0.4  1   5   
  5   587 Franks, Donovan     10 Lake Brantle           16.12      15.67  -0.5  3   4   
  6  1367 Allen, Joshua       12 Wekiva HS              15.33      15.69  -0.4  1   3   
  7  1373 Coke, Marcell       12 Wekiva HS              15.67      15.70   0.7  2   2   
  8   539 St. Hilaire, Eddie  11 Godby HS               15.51      15.74   0.7  2   1   
  9   134 Moore, William      12 Chiles HS              15.98      15.78   0.7  2 
 10  1968 McMillon, Terry     11 Spruce Creek           16.08      15.83  -0.5  3 
 11    36 Coleman, Emery      12 Bay HS                 15.56      15.88   0.7  2 
 12  1849 Thomas, Tredarious  12 Pine Forest            15.73      15.89   0.7  2 
 13    47 Garcia, Manuel      12 Belen Jesuit           16.48      15.96  -0.5  3 
 14    43 Chavarry, Julian    12 Belen Jesuit           15.54      16.14   0.7  2 
 15    58 Neptune, Daniel        Belen Jesuit           16.26      16.59  -0.5  3 
 16  1971 Potts, Kevin        12 Spruce Creek           16.47      16.60  -0.5  3 
 17   516 Williams, Maurice   11 Fort Walton            16.24      16.80  -0.5  3 
 18  1409 Wilson, Javaris     12 West Florida           14.89      17.94  -0.4  1 
 19   990 Ridley, Bruce       12 Palmetto Sen           16.25      18.77  -0.5  3 
 
Boys 300 Meter Hurdles High School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  1374 Davis, Jovan        12 Wekiva HS              37.53      37.55   1  10   
  2   108 Osorio, Tyler       12 Celebration            39.17      37.80   1   8   
  3    47 Garcia, Manuel      12 Belen Jesuit           41.21      40.38   2   6   
  4   484 Thompson, Ray       12 Fort Myers H           39.70      40.44   1   5   
  5   288 Critcher, Bentlee   10 Flagler Palm           41.95      40.52   3   4   
  6  1407 Sport, Hunter       11 West Florida           40.05      40.68   1   3   
  7  1385 White, Terrell      12 Wekiva HS              42.17      40.73   3   2   
  8  1367 Allen, Joshua       12 Wekiva HS              41.12      40.78   2   1   
  9   134 Moore, William      12 Chiles HS              41.99      41.00   3 
 10  1849 Thomas, Tredarious  12 Pine Forest            41.45      41.04   2 
 11  1371 Brown, Reginald     10 Wekiva HS              42.05      41.20   3 
 12    36 Coleman, Emery      12 Bay HS                 42.01      41.45   3 
 13   542 Williams, Montavio  11 Godby HS               40.11      41.68   1 
 14   539 St. Hilaire, Eddie  11 Godby HS               40.98      41.72   2 
 15   488 Hughes, Daniel      12 Fort Walton            43.94      42.18   3 
 16   624 Taylor, Michael      9 Lake Mary HS           42.96      42.36   3 
 17  1968 McMillon, Terry     11 Spruce Creek           41.88      42.96   2 
 18   826 Kressin, Bobby      12 Niceville HS           40.60      43.13   1 
 19   973 Selmon, Kenny          Pace                   41.49      43.62   2 
 20   740 Pierre, Perez       11 Matanzas HS            41.27      46.39   2 
 --    43 Chavarry, Julian    12 Belen Jesuit           42.50         DQ   3  Interferance
 
Boys 4x100 Meter Relay High School
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wekiva HS  'A'                                      42.15      41.57   1  10   
     1) 1379 Palmer, Jauqeem 12         2) 1376 Hunter, Kawayne 12        
     3) 1381 Ross, Terrence 10          4) 1385 White, Terrell 12         
  2 Lake Brantley HS  'A'                               42.21      42.34   1   8   
     1) 589 Green, Tino 11              2) 596 Tillman, Dorrell 12        
     3) 588 Frater, Donavon 11          4) 597 Torres, Xsavior 11         
  3 Lincoln HS  'A'                                     43.73      42.54   1   6   
     1) 652 Abnar, Derrington 11        2) 664 Williams, Roshard 11       
     3) 655 Davis, Reggie 10            4) 661 Robinson, Benjamin --      
  4 Flagler Palm Coast HS  'A'                          44.00      42.58   2   5   
     1) 297 Stubbs, Chris 12            2) 290 Dove, Victor 12            
     3) 283 Absolu, Gilbert 12          4) 289 Cue, Tyler 12              
  5 Fort Walton Beach HS  'A'                           43.74      42.64   2   4   
     1) 507 Lynn, Chaun 12              2) 502 Bryant, Kevin 12           
     3) 506 Haye, Stephen 12            4) 508 Marvin, John 10            
  6 Pine Forest HS  'A'                                 43.69      42.75   1   3   
     1) 1827 Moorer, Michael 11         2) 1818 Lee, Aaron 10             
     3) 1839 Purifoy, Loucheiz 12       4) 1845 Suggs, Trebian 10         
  7 Palmetto Senior HS  'A'                             43.95      42.90   2   2   
     1) 984 Greene, Marquis 12          2) 981 Burston, Melvin 12         
     3) 991 Smith, Jordan 11            4) 985 Jackson, Robert 11         
  8 Belen Jesuit Preparatory Schoo  'A'                 43.25      43.03   1   1   
     1) 61 Rodriguez, Javier 12         2) 57 Menocal, Nicholas 12        
     3) 49 Horner, Alfonso 11           4) 45 Diaz, Fausto 12             
  9 Lake Mary HS  'A'                                   43.09      43.06   1 
     1) 620 Robinson, Christopher 12    2) 619 Richards, Taylor 12        
     3) 617 Johnson, Antonio 9          4) 625 Thomas, Cj-paige 11        
 10 Spruce Creek HS  'A'                                43.85      43.23   2 
     1) 1944 Bazanos, Matt 12           2) 1968 McMillon, Terry 11        
     3) 1954 Franklin, Kenjaman 12      4) 1943 Bazanos, Daniel 11        
 11 Arnold HS  'A'                                      43.18      43.40   1 
 12 Fort Myers HS  'A'                                  45.40      43.93   2 
 13 Sneads HS  'A'                                      45.44      44.14   1 
     1) 1879 Keys, Delantre --          2) 1878 Eutsay, Xavier 12         
     3) Johnson, Darryl 12              4) Taylor, Josh 9                 
 14 Pace Academy  'A'                                   43.89      46.18   2 
 -- Madison County HS  'A'                              44.25         DQ   2  Out of Zone
     1) 681 Gallon, Deshawnte 11        2) 682 Gillyard, Ladarius 12      
     3) 679 Denson, Dantonio 12         4) 687 Williams, Shedrick 10      
 -- Florida High School  'A'                            44.56         DQ   2  Out of Zone
     1) 366 Norton, Nolan 12            2) 359 Copeland, Darryl 10        
     3) 363 Lewis, Khari --             4) 368 Parham, Jevarius --        
 
Boys 4x400 Meter Relay High School
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Flagler Palm Coast HS  'A'                        3:21.36    3:19.53   1  10   
     1) 297 Stubbs, Chris 12            2) 292 Hymon, Mike 12             
     3) 299 Willams, Yeovanti 12        4) 298 Walker, Josh 12            
  2 Wekiva HS  'A'                                    3:22.15    3:22.82   1   8   
     1) 1379 Palmer, Jauqeem 12         2) 1369 Brinson, Johnny 12        
     3) 1376 Hunter, Kawayne 12         4) 1377 Isom, Jacarious 12        
  3 Lake Mary HS  'A'                                 3:26.46    3:24.07   1   6   
     1) 620 Robinson, Christopher 12    2) 621 Robinson, William 11       
     3) 619 Richards, Taylor 12         4) 617 Johnson, Antonio 9         
  4 Fort Myers HS  'A'                                3:29.02    3:26.07   2   5   
     1) 477 Brown, Charles 11           2) 483 Thomas, Robert 12          
     3) 478 Douglas, T.J. 10            4) 484 Thompson, Ray 12           
  5 Lake Brantley HS  'A'                             3:30.85    3:26.64   2   4   
     1) 598 Youngblood, Xavier 12       2) 589 Green, Tino 11             
     3) 588 Frater, Donavon 11          4) 591 Mcdaniel, Rohan 11         
  6 Arnold HS  'A'                                    3:33.17    3:28.10   1   3   
     1) 19 Mason, Chancellor 12         2) 21 Rowe, Griffin 10            
     3) 22 Williams, Eddie 10           4) 18 hyman, alex 10              
  7 Spruce Creek HS  'A'                              3:32.26    3:30.77   1   2   
     1) 1940 Armor, James 11            2) 1970 Patton, Ryan 11           
     3) 1965 Leedy, Eric 12             4) 1948 Carpenter, Andrew 11      
  8 Bay HS  'A'                                       3:30.96    3:32.51   2   1   
     1) 36 Coleman, Emery 12            2) 33 Barnes, Demetrius 12        
     3) 37 Dunklin, Deonte 11           4) 35 Bogere, Moses --            
  9 Fort Walton Beach HS  'A'                         3:24.40    3:33.49   1 
     1) 507 Lynn, Chaun 12              2) 502 Bryant, Kevin 12           
     3) 510 Murphy, Brandon 12          4) 506 Haye, Stephen 12           
 10 Palmetto Senior HS  'A'                           3:32.54    3:38.12   1 
     1) 984 Greene, Marquis 12          2) 981 Burston, Melvin 12         
     3) 987 Pierre, Brandon 11          4) 991 Smith, Jordan 11           
 11 Florida High School  'A'                          3:40.43    3:39.41   1 
     1) 361 Edwards, Albert 12          2) 364 Logan, Austin 10           
     3) 370 Spottsville, Donovan 11     4) 366 Norton, Nolan 12           
 12 Madison County HS  'A'                            3:37.88    3:40.27   2 
     1) 681 Gallon, Deshawnte 11        2) 682 Gillyard, Ladarius 12      
     3) 684 Miller, Sheldrick 12        4) 683 Hayling, Jason 10          
 
Boys 4x800 Meter Relay High School
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 West Florida Tech HS  'A'                         8:18.29    8:02.23   10   
     1) 1406 Neal, Aaron 12             2) 1407 Sport, Hunter 11          
     3) 1404 Lucio, Jesse 12            4) 1402 Clark, Alec 10            
  2 Belen Jesuit Preparatory Schoo  'A'               8:07.66    8:03.35    8   
     1) 44 Clemente, Elliot 11          2) 56 Martinez, Branden 11        
     3) 54 Lopez, Avery 10              4) 62 Rojo, Diego 10              
  3 George M. Steinbrenner High Sc  'A'               8:00.00    8:03.36    6   
  4 Lincoln HS  'A'                                   8:12.33    8:04.55    5   
     1) 662 Slupecki, Jacob 11          2) 663 Touchton, Trevor 10        
     3) 654 Close, Alex 11              4) 665 Williams, Taj --           
  5 Hagerty HS  'A'                                   8:16.65    8:11.47    4   
     1) 561 Licari, Peter 11            2) 559 Enot, Joshua 11            
     3) 563 Menning, Hunter 11          4) 560 Kutz, Ben 12               
  6 Spruce Creek HS  'A'                              8:15.17    8:12.38    3   
     1) 1940 Armor, James 11            2) 1950 Cooper III, Sammie 10     
     3) 1960 Kathman, Kyler 11          4) 1948 Carpenter, Andrew 11      
  7 Fort Walton Beach HS  'A'                         8:20.10    8:12.53    2   
     1) 501 Ammons, Sam 12              2) 504 Dearmon, Jake 12           
     3) 510 Murphy, Brandon 12          4) 503 Bulger, Tim 10             
  8 Lake Brantley HS  'A'                             8:13.57    8:19.35    1   
     1) 590 Harris, William 11          2) 586 Cannone, Derek 11          
     3) 591 Mcdaniel, Rohan 11          4) 593 Morgan, Hunter --          
  9 Flagler Palm Coast HS  'A'                        8:25.50    8:22.80  
     1) 297 Stubbs, Chris 12            2) 299 Willams, Yeovanti 12       
     3) 295 Sayed, Ali 12               4) 288 Critcher, Bentlee 10       
 10 Niceville HS  'A'                                 8:29.48    8:27.66  
     1) 830 Riggs, Jason 12             2) 827 Lacombe, Patrick 12        
     3) 825 Howell, Thomas 9            4) 828 Morken, Nicholas 9         
 11 Wekiva HS  'A'                                    8:29.94    8:31.27  
     1) 1369 Brinson, Johnny 12         2) 1377 Isom, Jacarious 12        
     3) 1380 Porter, Odaine 10          4) 1375 Good, Ian 12              
 12 Estero HS  'A'                                    8:21.08    8:38.67  
     1) 257 Littlefield, Jesse 12       2) 258 Rojas, Aaron 12            
     3) 252 Briner, Steven 10           4) 253 Cartagena, Jose 10         
 13 Lake Mary HS  'A'                                 9:00.71    8:47.54  
     1) 623 Sterling, Shawn 12          2) 621 Robinson, William 11       
     3) 616 Howard, Trenton 10          4) 626 Tomey, Keanu 10            
 
Boys High Jump High School
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   531 Hollifield, Brando  11 Godby HS             6-10.00    6-08.00      2.03m  10   
  2  1809 Fountain, Cole      11 Pine Forest          6-06.00    6-06.00      1.98m   8   
  3   592 Miles, Denontre     12 Lake Brantle         6-04.00    6-04.00      1.93m   6   
  4   656 Garye, Chris        12 Lincoln HS           6-04.00    6-02.00      1.87m   5   
  5    37 Dunklin, Deonte     11 Bay HS               6-05.00    6-02.00      1.87m   4   
  6    38 Guillory, Sage      12 Bay HS               6-02.00    6-02.00      1.87m   3   
  7   367 Odom, Devin         11 Florida High         6-02.00    6-00.00      1.82m   2   
  8  1945 Bean, Lorenzo       12 Spruce Creek         6-00.00    6-00.00      1.82m   1   
 --  1382 Saunders, Dario     12 Wekiva HS            6-02.00         NH            
 --   513 Shepard, Anthony       Fort Walton          6-00.00         NH            
 --   105 Brown, Zack         12 Celebration          6-02.00         NH            
 --   826 Kressin, Bobby      12 Niceville HS         6-02.00         NH            
 --  1843 Seals, Devaun       10 Pine Forest          6-00.00         NH            
 
Boys Pole Vault High School
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1  2488 Sumner, Eli         10 Tiftarea Aca        14-04.00   14-09.00      4.49m  10   
  2   676 Weaver, Kyle        10 Maclay Schoo        14-00.00   13-06.00      4.11m   7   
  2   158 Watkins, Jared      12 Dr. Phillips        13-03.00   13-06.00      4.11m   7   
  4   829 Nilsson, Ray        11 Niceville HS        12-00.00   13-00.00      3.96m   5   
  5  1946 Beller, Charlie     11 Spruce Creek        12-06.00   12-06.00      3.81m   3.50
  5   534 Mueller, Billy      12 Godby HS            14-00.00   12-06.00      3.81m   3.50
  7  1870 Milanovich, Garret  12 Ponte Vedra         11-00.00   12-00.00      3.65m   2   
  8   479 Gray, Bren          11 Fort Myers H        11-00.00   11-06.00      3.50m   1   
  9  1852 Ward, Troy          12 Pine Forest         12-06.00   11-06.00      3.50m 
 10  1405 Meyers, Cameron     11 West Florida        11-06.00   11-00.00      3.35m 
 11  1408 Van Genarden, Ean   11 West Florida        11-06.00   11-00.00      3.35m 
 11  1804 Brown, Kelly        10 Pine Forest         12-06.00   11-00.00      3.35m 
 --    46 Flamini, Enrique    12 Belen Jesuit        11-00.00         NH            
 --  1958 Jarnagin, Justin    12 Spruce Creek        11-00.00         NH            
 --    60 Roca, Jose          10 Belen Jesuit        11-00.00         NH            
 
Boys Long Jump High School
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1  1839 Purifoy, Loucheiz   12 Pine Forest         22-09.00   23-02.50   NWI     7.07m  10   
     22-01.25(NWI) 21-10.50(NWI) 22-06.75(NWI) 23-02.50(NWI) 22-11.50(NWI) 23-00(NWI)
  2  1374 Davis, Jovan        12 Wekiva HS           23-05.75   23-01.00   NWI     7.03m   8   
     21-09.75(NWI) 22-03.50(NWI) 23-01(NWI) 22-09.75(NWI) 22-01.75(NWI) 22-03.75(NWI)
  3   541 Vickers, Jamal      10 Godby HS            21-11.00   22-00.25   NWI     6.71m   6   
     22-00.25(NWI) 20-08.50(NWI) FOUL      21-11(NWI) FOUL      FOUL     
  4   538 Smith, Quayshun     12 Godby HS            22-06.00   21-11.75   NWI     6.69m   5   
     21-01.50(NWI) 21-02.25(NWI) 21-11.75(NWI) FOUL      FOUL      FOUL     
  5  1385 White, Terrell      12 Wekiva HS           21-06.25   21-11.00   NWI     6.68m   4   
     21-10.25(NWI) FOUL      FOUL      20-06(NWI) 21-09.25(NWI) 21-11(NWI)
  6   677 Williams, Lee       11 Maclay Schoo        23-02.50   21-10.50   NWI     6.66m   3   
     21-08(NWI) 21-05.25(NWI) 21-10.50(NWI) FOUL      21-05.25(NWI) 21-03.25(NWI)
  7   507 Lynn, Chaun         12 Fort Walton         22-01.50   21-10.00   NWI     6.65m   2   
     21-03.75(NWI) 21-09(NWI) 21-10(NWI) 21-05(NWI) 21-07.75(NWI) FOUL     
  8   652 Abnar, Derrington   11 Lincoln HS          22-08.00   21-08.75   NWI     6.62m   1   
     20-10.25(NWI) 21-06.25(NWI) 21-08.75(NWI) FOUL      PASS      PASS     
  9   598 Youngblood, Xavier  12 Lake Brantle        22-00.25   21-03.75   NWI     6.49m 
     FOUL      21-01(NWI) 21-03.75(NWI)           
 10   477 Brown, Charles      11 Fort Myers H        22-00.50   21-00.00   NWI     6.40m 
     FOUL      21-00(NWI) FOUL                
 11   681 Gallon, Deshawnte   11 Madison Coun        20-08.00   20-09.25   NWI     6.33m 
     FOUL      20-09.25(NWI) 20-03.75(NWI)           
 12   620 Robinson, Christop  12 Lake Mary HS        20-08.75   19-10.50   NWI     6.05m 
     18-06(NWI) 19-07(NWI) 19-10.50(NWI)           
 13   739 Jones, Jay          12 Matanzas HS         20-09.00   19-08.75   NWI     6.01m 
     FOUL      18-01(NWI) 19-08.75(NWI)           
 14  1944 Bazanos, Matt       12 Spruce Creek        20-09.00   19-08.50   NWI     6.00m 
     19-08.50(NWI) 19-05(NWI) FOUL                
 15   970 Jones, Jeffrey         Pace                21-05.00   19-07.25   NWI     5.97m 
     FOUL      19-07.25(NWI) 19-04.25(NWI)           
 16  1807 Earley, Aaron       11 Pine Forest         20-07.50   18-11.25   NWI     5.77m 
     17-02.50(NWI) 18-08.75(NWI) 18-11.25(NWI)           
 --   737 Bembry, Nikko       10 Matanzas HS         20-11.50       FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                
 
Boys Triple Jump High School
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   507 Lynn, Chaun         12 Fort Walton         45-08.75   45-04.25   NWI    13.82m  10   
  2   516 Williams, Maurice   11 Fort Walton         45-01.00   44-06.00   NWI    13.56m   8   
  3   588 Frater, Donavon     11 Lake Brantle        40-01.50   44-00.50   NWI    13.42m   6   
  4  1970 Patton, Ryan        11 Spruce Creek        43-10.00   43-03.75   NWI    13.20m   5   
  5  1368 Bargaineer, Jarod    9 Wekiva HS           41-00.00   42-11.50   NWI    13.09m   4   
  6   540 Thomas, Jakarri     11 Godby HS            41-08.00   42-06.50   NWI    12.96m   3   
  7   486 Williams, Devin     10 Fort Myers H        40-11.50   42-05.50   NWI    12.94m   2   
  8    34 Baxstresser, Kyree  12 Bay HS              41-09.00   41-06.25   NWI    12.65m   1   
  9   475 Altenore, Ricardo   10 Fort Myers H        40-00.00   40-01.50   NWI    12.23m 
 10  1950 Cooper III, Sammie  10 Spruce Creek        40-02.00   38-10.50   NWI    11.84m 
 11   587 Franks, Donovan     10 Lake Brantle        42-00.50   38-06.00   NWI    11.73m 
 12    14 Allen, Andre        12 Arnold HS           41-00.25   36-06.50   NWI    11.13m 
 
Boys Shot Put High School
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1  1877 Cassidy, Michael    -- Sneads HS           50-00.00   52-02.50     15.91m  10   
  2   535 Screen, Devin       12 Godby HS            52-02.75   51-08.50     15.76m   8   
  3  1378 Jones, Jacarvis     12 Wekiva HS           55-09.75   50-04.00     15.34m   6   
  4   680 Doston, Reginald    11 Madison Coun        47-11.00   47-06.50     14.49m   5   
  5  3961 William, Patrick    12 University H        43-08.75   45-04.50     13.83m   4   
  6   300 May, David           9 Fleming Isla        41-10.50   44-11.00     13.69m   3   
  7  3956 Garcia, Abraham     11 University H        43-01.00   44-02.00     13.46m   2   
  8  1384 Tatum, Malachi      12 Wekiva HS           52-02.00   44-00.00     13.41m   1   
  9  1947 Cameron, Austin     11 Spruce Creek        42-11.00   42-05.00     12.92m 
 10   831 Underwood, Blaine   11 Niceville HS        42-01.00   42-04.00     12.90m 
 11    39 Williams, Lance     12 Bay HS              44-03.00   41-01.50     12.53m 
 12   832 Underwood, George   11 Niceville HS        41-08.00   40-00.00     12.19m 
 --    40 Williams, Thomas    -- Bay HS              45-02.00       FOUL            
 
Boys Discus Throw High School
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   535 Screen, Devin       12 Godby HS              177-00     171-06     52.27m 
      153-00  FOUL  171-06  FOUL  170-02  FOUL
  2   480 Quinones, Lisiat    11 Fort Myers H          144-08     153-06     46.78m 
      146-04  153-05  128-00  153-06  149-06  FOUL
  3    40 Williams, Thomas    -- Bay HS                156-00     150-00     45.72m 
      146-06  139-11  FOUL  FOUL  FOUL  150-00
  4   486 Williams, Devin     10 Fort Myers H          141-03     140-03     42.74m 
      136-09  129-08  137-11  131-05  140-03  FOUL
  5   546 Ford, Leander       12 Graceville H          126-03     140-02     42.72m 
      140-02  135-00  134-04  122-05  121-02  126-11
  6  3961 William, Patrick    12 University H          138-07     139-02     42.41m 
      FOUL  136-07  125-08  133-01  139-02  135-06
  7    67 White, Nicolas      12 Belen Jesuit          137-05     126-01     38.43m 
      121-08  126-01  122-03  FOUL  FOUL  121-08
  8  3956 Garcia, Abraham     11 University H          135-03     121-02     36.93m 
      FOUL  FOUL  116-08  118-06  120-00  121-02
  9   832 Underwood, George   11 Niceville HS        18-03.50     114-10     35.00m 
      FOUL  FOUL  114-10         
 10   618 Mobley, Richard     11 Lake Mary HS          130-03     114-09     34.97m 
      114-09  FOUL  108-01           
 11   831 Underwood, Blaine   11 Niceville HS        23-00.25     113-03     34.51m 
      101-03  113-03  109-06           
 12   516 Williams, Maurice   11 Fort Walton           119-03     110-04     33.62m 
      90-07  110-04  101-10           
 13   680 Doston, Reginald    11 Madison Coun          132-04     108-09     33.14m 
      108-09  FOUL  FOUL           
 14       Richardson, Clevel  10 Chiles HS             110-04     105-02     32.05m 
      FOUL  FOUL  105-02         
 15   360 Duncan, Benjamin    11 Florida High          118-08     104-10     31.95m 
      FOUL  FOUL  104-10           
 16  1966 Mack, Rodney        10 Spruce Creek          119-06     104-09     31.92m 
      98-09  104-09  FOUL           
 --  1384 Tatum, Malachi      12 Wekiva HS             141-11       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 --  1877 Cassidy, Michael    -- Sneads HS             149-00       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Men 100 Meter Dash University
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1450 Bracy, Marvin          Unattached             10.20      10.28   1.7  1 
  2   808 Walls, Courtland    SO Morehouse              10.50      10.53   1.7  1 
  3   789 Bland, Lemario      SR Morehouse              10.38      10.63   1.7  1 
  4  3933 McGhee, Payton      JR Troy                   10.45      10.66   1.7  1 
  5  3934 McLeod, Antonio     SR Troy                   10.34      10.72   1.7  1 
  6   930 Velez, Darius       JR Northeastern           10.67      10.80   1.7  1 
  7   333 Hunt, Leon          SR Florida A&M            10.50      10.82   1.9  2 
  8   765 Clarke, Justin      FR Michigan               10.85      10.95   1.7  1 
  9   338 Morgan, Derrick     FR Florida A&M                       11.08   1.2  3 
 10  1491 williams, marcus    FR Unattached             10.80      11.16   1.9  2 
 11   334 Johnson, Willie     SO Florida A&M            11.08      11.21   1.9  2 
 12   344 Woods, Edgar        FR Florida A&M            11.00      11.23   1.9  2 
 13   776 Peddlar, Robert     SR Michigan               10.89      11.36   1.7  1 
 14  3020 Bankston, James        Unattached             11.00      11.55   1.2  3 
 15  1484 St. Fort, Derrick      Unattached             11.00      11.59   1.9  2 
 16   325 Badger, Adam        FR Florida A&M            11.20      11.64   1.2  3 
 17  1880 Agee, Tyler         FR South Alabam                      11.75   1.9  2 
 18   770 Hur, Ed             FR Michigan               11.15      12.00   1.9  2 
 19   327 Brown, Jai          FR Florida A&M            11.23      12.17   1.2  3 
 --   345 Wright, Shamari     SO Florida A&M            11.63         FS   1.2  3 
 
Men 200 Meter Dash University
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  3933 McGhee, Payton      JR Troy                   21.26      21.68  -0.8  1 
  2    96 Ford, Todd             Bos Elite              21.20      21.74  -0.8  1 
  3  3913 Arukwe, Stanley     SR Troy                   21.21      21.77  -0.8  1 
  4   764 Campbell, Matthew   JR Michigan               22.20      21.92  +0.0  4 
  5   238 Robinson, Leon      SO Embry-Riddle           21.60      22.03  -0.8  1 
  5   773 Neuman, Nicholas    JR Michigan               21.69      22.03  -2.3  2 
  7   808 Walls, Courtland    SO Morehouse              22.36      22.07  +0.0  4 
  8  3934 McLeod, Antonio     SR Troy                   21.31      22.12  -0.8  1 
  9   783 Taylor, Aaron       SO Michigan               21.84      22.17  -3.3  3 
 10   772 McCampbell, Nichol  SR Michigan               22.10      22.34  -3.3  3 
 11   781 St. Amant, David    SR Michigan               22.05      22.40  -3.3  3 
 12   217 Beal, Reagan        FR Embry-Riddle           21.90      22.59  -3.3  3 
 13   789 Bland, Lemario      SR Morehouse              21.56      22.67  -0.8  1 
 14   774 Oliver, Eric        FR Michigan               21.75      22.71  -2.3  2 
 15  3945 Taylor, Laron       JR Troy                   21.64      22.78  -2.3  2 
 16   335 Lewis, Charief      FR Florida A&M            21.76      22.81  -2.3  2 
 17  3986 Solomon, Malcom        Webber Internati       22.40      22.90  +0.0  4 
 18   184 Hadden, Jacoby      FR Edward Water           22.50      22.94  -0.3  5 
 19   237 Ray, Bryan          JR Embry-Riddle           21.73      22.98  -2.3  2 
 20  1885 Dodd, Javin         SR South Alabam           22.24      23.03  +0.0  4 
 21   765 Clarke, Justin      FR Michigan               21.99      23.08  -3.3  3 
 22  3980 Neal, Markais          Webber Internati       22.60      23.10  -0.3  5 
 23   800 Reaves, Aaron       SO Morehouse              21.61      23.20  -2.3  2 
 24  1890 Jones, Jeremy       FR South Alabam           23.43      23.23  -2.6  6 
 25  1459 Griffin, Johnta        Unattached             22.00      23.24  -3.3  3 
 26   344 Woods, Edgar        FR Florida A&M            22.01      23.35  -3.3  3 
 27   918 MacDonald, Jackson  FR Northeastern           22.67      23.46  -0.3  5 
 28  1880 Agee, Tyler         FR South Alabam           23.48      23.75  -2.6  6 
 29   345 Wright, Shamari     SO Florida A&M            22.80      23.77  -2.6  6 
 30   185 Hylton, Suwany      FR Edward Water           21.70      23.82  -2.3  2 
 31  3969 Hansen, Akil           Webber Internati                  23.97  -3.0  7 
 32  1484 St. Fort, Derrick      Unattached             24.00      24.29  -2.6  6 
 33   325 Badger, Adam        FR Florida A&M            22.75      24.32  -0.3  5 
 34  3971 Kieffer, Eric          Webber Internati       24.00      24.40  -3.0  7 
 35   327 Brown, Jai          FR Florida A&M            22.77      24.99  -2.6  6 
 36  3009 Paul, Vladymir         Unattached             23.50      25.11  -2.6  6 
 
Men 300 Meter Dash Invitational University
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1       Clark, Charles      NA Florida Stat                      32.86  
  2  2454 O'Connor, Brandon   NA Florida Stat                      32.87  
  3  2462 Williams, Kevin     NA Unat-Florida                      33.89  
  4  3016 Dzingha, Brian         Unattached                        34.34  
 
Men 400 Meter Dash University
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   773 Neuman, Nicholas    JR Michigan               47.98      47.43   1 
  2   774 Oliver, Eric        FR Michigan               47.73      48.04   1 
  3   781 St. Amant, David    SR Michigan               47.91      48.12   1 
  4   762 Arastu, Ali         FR Michigan               48.50      48.23   2 
  5   217 Beal, Reagan        FR Embry-Riddle           49.30      48.40   3 
  6   764 Campbell, Matthew   JR Michigan               47.75      48.57   1 
  7  3913 Arukwe, Stanley     SR Troy                   49.02      49.08   3 
  8   338 Morgan, Derrick     FR Florida A&M            48.92      49.41   3 
  9   927 Shapiro, Alex       FR Northeastern           48.77      49.67   2 
 10   881 Tillman, Aaron      JR North Florid           49.89      49.71   4 
 11  3946 Upshaw, Chris       SO Troy                   48.55      49.76   2 
 12  3980 Neal, Markais          Webber Internati       49.50      49.85   3 
 13   218 Bray, Kevin         SR Embry-Riddle           48.98      49.93   3 
 14   780 Sneller, Troy       SO Michigan               49.86      49.94   4 
 15  3932 Maat, O'Jike        SO Troy                   50.52      49.95   5 
 16   184 Hadden, Jacoby      FR Edward Water           49.50      50.11   3 
 17  3945 Taylor, Laron       JR Troy                   48.21      50.32   1 
 18    97 Foushee, Adrian        Bos Elite              48.96      50.43   3 
 19    95 Dorcelin, Moises       Bos Elite              48.26      50.50   2 
 20   337 Moore, Malcolm      SO Florida A&M            50.74      50.54   5 
 21  2437 McGinley, Steve        Unat-Embry-R           50.90      50.76   5 
 22   790 Buckner, Brennen    JR Morehouse              47.89      50.90   1 
 23   783 Taylor, Aaron       SO Michigan               48.25      50.98   1 
 24   919 Mason, Myles        JR Northeastern           49.11      51.19   3 
 25  2436 Laing, Brian           Unat-Embry-R           48.78      51.21   2 
 26   871 Mims, Justin        SO North Florid           50.50      52.78   4 
 27   324 Atkins, Alexander   FR Florida A&M            50.22      53.57   4 
 28   176 Billings, Patrick   FR Edward Water           50.20      53.77   4 
 29   179 Charles, Samuel     FR Edward Water           50.80      55.51   5 
 30  3999 Akabani, Jonathan      Unattached                        55.89   6 
 31  1473 Norris, Brian          Unattached             55.00      56.76   6 
 32   191 McCardell, JaTaviu  FR Edward Water           54.50      59.04   6 
 33   197 Wise, Reginald      SR Edward Water           52.21      59.16   5 
 
Men 800 Meter Run University
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   243 Vazquez, Sam        SR Embry-Riddle         1:50.08    1:49.91  
  2   434 Gibson, Darrin      FR Florida Stat         1:48.90    1:50.32  
  3    98 Lee, Daquam            Bos Elite            1:50.00    1:51.98  
  4   931 Whetsell, Evan      JR Northeastern         1:49.11    1:52.50  
  5  3008 Oluwagbenga, Awole     Unattached                      1:52.66  
  6   231 Jackson, Mallory    JR Embry-Riddle         1:52.57    1:53.14  
  7   437 Grellner, John      FR Florida Stat         1:51.80    1:53.45  
  8   784 Thomas, Nick        SO Michigan             1:53.70    1:53.49  
  9   332 Craddock, Degion    SO Florida A&M          1:56.19    1:54.85  
 10   456 Silva, Daniel       JR Florida Stat         1:53.80    1:54.91  
 11  1988 Harley, Kevin          Tampa University     1:57.00    1:55.79  
 12  1479 Rhodes, Jeff           Unattached           1:52.00    1:55.83  
 13  3995 Sykes, Dominique    SO West Florida         1:54.40    1:56.46  
 14  3971 Kieffer, Eric          Webber Internati     1:58.00    1:56.74  
 15   794 Lee, Khiry          JR Morehouse            1:57.00    1:57.05  
 16   447 Meuleners, Daniel   FR Florida Stat         1:52.00    1:57.08  
 17  3996 Sykes, Martinique   SO West Florida         1:53.20    1:57.09  
 18   791 Bufford, Blake      FR Morehouse            1:56.34    1:57.33  
 19   323 Alexander, Brandon  SO Florida A&M          1:55.99    1:57.43  
 20  3947 Vise, Adam          JR Troy                 1:55.95    1:57.61  
 21   100 Peterson, Rod          Bos Elite            1:53.86    1:57.71  
 22   731 Provenzano, Phil    JR Marshall             1:56.56    1:57.72  
 23  3935 Morton, Kemper      FR Troy                 1:56.94    1:58.05  
 24   244 Vetere, Adam        FR Embry-Riddle         1:57.00    1:58.08  
 25   809 White, Terrance     SO Morehouse            1:58.54    1:58.28  
 26  2486 Webb, Tory             Tampa University     1:58.00    1:58.46  
 27   803 Schnepf, Nolan      SO Morehouse            2:00.02    1:58.65  
 28   878 Squillace, Nick     SO North Florid         2:00.00    1:59.54  
 29   866 Estrada, Fransua    FR North Florid         2:04.00    1:59.86  
 30  3966 Carreno, Mateo         Webber Internati     2:00.00    1:59.89  
 31  1984 Bailey, Jake           Tampa University     2:00.00    2:00.12  
 32   235 Moore, Austin       SR Embry-Riddle         1:57.00    2:00.54  
 33  3991 Jernigan, Ben       FR West Florida         1:58.10    2:04.32  
 34   340 Turner, Ormand      FR Florida A&M          1:57.44    2:04.68  
 35   192 Narcisse, Sebastie  FR Edward Water         2:00.00    2:14.89  
 36   180 Cunningham, Alonzo  FR Edward Water         2:10.00    2:21.94  
 
Men 1500 Meter Run University
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   243 Vazquez, Sam        SR Embry-Riddle         3:46.09    3:48.20  
  2   865 Dickerson, Cameron  SO North Florid         3:47.50    3:49.83  
  3  3018 Hetherington, Step     Chiles HS            3:50.70    3:51.47  
  4  1479 Rhodes, Jeff           Unattached           3:54.00    3:51.65  
  5   771 Kern, Nick          FR Michigan             3:56.15    3:55.67  
  6   726 Bowser, Ryan        JR Marshall             4:12.78    3:57.35  
  7   232 Kirwa, Evans        JR Embry-Riddle         4:01.00    3:57.75  
  8   875 Post, James         SO North Florid         3:47.50    3:58.47  
  9   913 Grant, Daniel       JR Northeastern         3:53.00    3:58.74  
 10  3996 Sykes, Martinique   SO West Florida         3:57.80    4:00.54  
 11   727 Cole, christoper    JR Marshall             3:58.58    4:02.09  
 12   796 Mitchell, Karlton   SO Morehouse            4:00.28    4:03.02  
 13   795 Middleton, Novian   FR Morehouse            3:54.43    4:03.66  
 14   226 Galloway, Brett     FR Embry-Riddle         4:05.00    4:04.60  
 15   328 Buchanan, Lamere    SO Florida A&M          4:03.88    4:04.71  
 16   462 Trebilcock, Chris      Florida Track Cl                4:06.50  
 17   775 Ornelas, Zach       SO Michigan             3:59.00    4:07.52  
 18   731 Provenzano, Phil    JR Marshall             4:08.80    4:09.31  
 19   725 Beckett, Bishop     SO Marshall             4:09.78    4:09.46  
 20   794 Lee, Khiry          JR Morehouse            4:10.00    4:10.79  
 21   453 Rego, Christopher   JR Florida Stat                    4:13.11  
 22   735 Zurbuch, Alex       JR Marshall             4:07.70    4:13.83  
 23   233 Kraus, Zach         FR Embry-Riddle         4:10.00    4:17.67  
 
Men 5000 Meter Run University
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1  3042 Webb, Tom              Unattached          14:10.00   14:54.73  
  2   926 Ryan, Nick          JR Northeastern        14:25.00   14:58.81  
  3   874 Pearce, Will        SR North Florid        14:45.00   15:04.72  
  4  1444 Firestone, Evan     SR Wright State        15:24.92   15:07.16  
  5   879 Strasser, Mike      JR North Florid        14:55.00   15:12.17  
  6  4000 Akbar, Marc         SR Unattached          14:45.00   15:17.75  
  7   240 Snyder, Russell     SR Embry-Riddle        14:55.00   15:18.16  
  8  3043 Sanchez, Joshua        Unattached          15:38.00   15:24.08  
  9   432 Cabrera, Dominick   FR Florida Stat        15:00.00   15:32.78  
 10   872 Nelson, Chase       SO North Florid        15:25.88   15:36.48  
 11   864 Brown, Josh         JR North Florid        15:35.00   15:37.03  
 12  1990 lane, kevin            Tampa University    15:50.00   15:37.92  
 13  3014 Orgass, TJ             Pensacola Track     15:30.00   15:39.85  
 14  1796 Pagan, Eddie           Pensacola Track                15:42.64  
 15   233 Kraus, Zach         FR Embry-Riddle        15:50.00   15:43.86  
 16   131 Holden, Nate           Unattached          15:30.00   15:44.57  
 17   876 Rowland, Drew       SO North Florid        15:46.88   15:45.24  
 18   734 Whitney, Jack       FR Marshall            16:16.16   15:46.06  
 19  1470 Mendes, Sean        FR Unattached          15:55.00   15:48.85  
 20     9 Heikkinen, Thomas   SO Air Force           15:56.79   15:48.86  
 21  1886 Edwards, Zac        SR South Alabam        13:56.00   15:50.16  
 22  1445 Shafer, Dan         FR Wright State        15:23.88   15:50.82  
 23  1995 Paniccia, Eddie        Tampa University    16:15.00   15:52.43  
 24  1993 Moore, Greg            Tampa University               15:52.70  
 25  2475 Yeomans, Jesse         Valdosta Univers    16:06.00   15:53.61  
 26   221 Dechellis, Dan      FR Embry-Riddle        15:59.00   15:54.47  
 27  1455 Cox, Stephen           Unattached                     15:54.91  
 28   733 Starnes, Peter      SO Marshall            16:00.00   15:57.81  
 29  2487 Zwijacs, Mike          Tampa University    16:12.00   15:58.98  
 30  1996 Price, Lewis           Tampa University               16:01.50  
 31  2472 Rice, Chris            Valdosta Univers    15:51.00   16:03.65  
 32  3044 Hough, Brandon         Pensacola Track     16:00.00   16:04.70  
 33   726 Bowser, Ryan        JR Marshall            15:45.45   16:05.78  
 34  3988 Black, Jared        JR West Florida        15:19.00   16:14.64  
 35   728 feather, josh       SR Marshall            15:50.00   16:23.10  
 36  1992 Leone, Mike            Tampa University    16:16.00   16:32.47  
 37  2473 Stejback, Corey        Valdosta Univers    16:42.00   16:35.75  
 38   873 O'Baker, Logan      FR North Florid                   16:44.34  
 39  3990 Cheruiyot, Titus    FR West Florida        16:00.00   16:46.92  
 40  1446 Beggs, Raley           Unattached                     16:51.27  
 41  3981 Perkins, Justin        Webber Internati    17:00.00   17:21.07  
 42  2474 Winkel, Ryan           Valdosta Univers    17:29.00   17:26.08  
 43  3978 Milligan, Danny        Webber Internati    17:00.00   17:30.55  
 44   130 Frank, David           Unattached          17:00.00   17:31.51  
 45   330 Coleman, Isaiah     SO Florida A&M         18:02.56   18:45.48  
 46  2470 Ewald, Ryan            Valdosta Univers               18:47.67  
 
Men 10000 Meter Run University
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   232 Kirwa, Evans        JR Embry-Riddle        30:34.77   30:25.20  
  2  3930 Kirui, Enock        SO Troy                31:10.52   30:27.97  
  3   343 Winters, Shuaib     JR Florida A&M         31:05.00   30:50.93  
  4  2467 Parrish, Mark          University of Fl    30:40.00   31:04.21  
  5  1480 Richmond, Austin       Unattached          30:30.00   31:17.51  
  6   445 Maedel, Nicholas    JR Florida Stat        30:30.00   31:24.45  
  7  3045 Hensley, Matt          Unattached                     31:30.31  
  8  1999 Toledo, Charles        Tampa University    31:30.00   31:38.72  
  9   430 Brooks, Jacob       SO Florida Stat        31:00.00   31:57.60  
 10   453 Rego, Christopher   JR Florida Stat        32:00.00   32:18.37  
 11  3979 Mott, Jonathan         Webber Internati    32:00.00   32:24.29  
 12  2469 Cary, Steven           Valdosta Univers    34:02.00   33:31.74  
 13   225 Frazier, Alex       JR Embry-Riddle        33:10.03   34:16.02  
 14  1483 Smoot, Todd            Unattached                     34:40.29  
 --  1886 Edwards, Zac        SR South Alabam        30:08.00        DNF  
 
Men 110 Meter Hurdles University
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  4001 Forbes, Ronald         Unattached                        13.86   0.4  1 
  2  2446 Grant, Tremaine     NA Florida Stat           13.85      14.22   0.4  1 
  3   772 McCampbell, Nichol  SR Michigan               14.24      14.40   0.4  1 
  4  2442 Byrd, Justin        NA Florida Stat           14.20      14.61   0.4  1 
  5   786 Washington, Herman  FR Michigan               14.45      14.62   0.4  1 
  6   908 Collins, Sean       FR Northeastern                      15.21  -0.4  3 
  7  3920 Curtis, Thaddeus    FR Troy                   15.30      15.31  -0.4  2 
  8   779 Shotwell, Frank     SR Michigan               15.01      15.32  -0.4  2 
  9   918 MacDonald, Jackson  FR Northeastern           14.55      15.38   0.4  1 
 10   777 Reichenbach, Kurt   SO Michigan               15.90      15.59  -0.4  3 
 11   224 Finstad, Chance     SR Embry-Riddle           15.17      15.61  -0.4  2 
 12   234 Milliard, Craig     JR Embry-Riddle           15.45      15.62  -0.4  2 
 13   802 Reynolds, Tony      JR Morehouse              15.00      15.86  -0.4  2 
 14   782 Strizich, Joe       JR Michigan               15.85      16.09  -0.4  2 
 15   237 Ray, Bryan          JR Embry-Riddle           16.04      16.20  -0.4  3 
 16   801 Redd, Jabari        SO Morehouse              14.88      16.32  -0.4  2 
 17   788 Blackett, Victor    JR Morehouse              14.66      16.34  -0.4  3 
 18   324 Atkins, Alexander   FR Florida A&M            15.60      16.37  -0.4  2 
 19   197 Wise, Reginald      SR Edward Water           16.00      17.48  -0.4  3 
 20   183 Forbes, Kieron      FR Edward Water           16.00      19.02  -0.4  3 
 21   182 Forbes, Kieran      FR Edward Water           16.20      19.44  -0.4  3 
 
Men 400 Meter Hurdles University
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   762 Arastu, Ali         FR Michigan               52.50      52.13   1 
  2  5008 Garcon-Tunan, Javi     Unattached                        52.29   1 
  3  1464 Hughes, Nate           Unattached                        52.33   4 
  4  2446 Grant, Tremaine     NA Florida Stat           52.80      52.48   1 
  5  2463 Young, Phillip      NA Florida Stat           52.02      53.04   1 
  6   915 Hall, Jonathan      SR Northeastern           51.78      53.70   1 
  7   908 Collins, Sean       FR Northeastern           53.41      54.05   2 
  8  2448 Jacobs, Andrew      NA Florida Stat           52.60      54.08   1 
  9  3932 Maat, O'Jike        SO Troy                   54.53      54.29   2 
 10   780 Sneller, Troy       SO Michigan               54.02      54.60   2 
 11  5009 Whaley, Elliot         Unattached                        54.73   2 
 12   224 Finstad, Chance     SR Embry-Riddle           54.76      54.80   2 
 13  3950 Wilemon, Jace       FR Troy                   56.25      55.07   3 
 14   786 Washington, Herman  FR Michigan               55.75      55.41   3 
 15  2447 Hyman, Maxwell      NA Florida Stat           53.10      55.47   1 
 16  2445 Gomez, Brix         NA Florida Stat           53.00      55.83   1 
 17  2459 Sparks, Miles       NA Florida Stat           54.30      55.87   2 
 18   802 Reynolds, Tony      JR Morehouse              53.54      56.56   2 
 19  3920 Curtis, Thaddeus    FR Troy                   58.57      56.78   4 
 20  2456 Russo, Nicholas     NA Florida Stat           54.50      56.93   2 
 21   801 Redd, Jabari        SO Morehouse              56.00      58.45   3 
 22   236 Oakes, Kody         SR Embry-Riddle         1:01.21    1:00.22   4 
 23   339 Tarver, Shelton     SO Florida A&M            58.00    1:01.58   4 
 24   921 Miranda, Kaylin     SO Northeastern           56.11    1:02.42   3 
 25   182 Forbes, Kieran      FR Edward Water           55.50    1:05.42   3 
 26   788 Blackett, Victor    JR Morehouse              55.00    1:05.47   3 
 27   183 Forbes, Kieron      FR Edward Water           55.90    1:07.79   3 
 
Men 3000 Meter Steeplechase University
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   775 Ornelas, Zach       SO Michigan             9:08.01    9:19.94  
  2   796 Mitchell, Karlton   SO Morehouse            9:21.64    9:39.48  
  3  3983 Scott, Brandon         Webber Internati     9:35.00    9:56.15  
  4   868 Haynes, Chris       FR North Florid         9:50.00   10:01.56  
  5   807 Vinson, Michael     JR Morehouse            9:41.13   10:04.81  
  6  3963 Bell, Greg             Webber Internati     9:45.00   10:06.19  
  7   882 Vazquez, Gilbert    SO North Florid         9:55.00   10:26.75  
  8   220 Clare, Patrick      FR Embry-Riddle        10:10.00   10:45.51  
  9   236 Oakes, Kody         SR Embry-Riddle        10:30.09   10:52.86  
 10  1477 Phillippi, Joshua   FR Unattached           9:55.99   10:54.05  
 11   228 Guerrero, Josh      SO Embry-Riddle         9:50.00   10:56.75  
 --  1460 Harris, Buka           Unattached                           DQ   Ran Around Barrier
 
Men 4x100 Meter Relay University
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Florida State  'A'                                  39.06      39.63   1 
     1) Ambler, David NA                2) 446 Makusha, Ngonidzashe NA    
     3) 448 Mitchell, Maurice NA        4) 2452 Madzivire, Paul NA        
  2 Florida A&M  'A'                                    41.00      41.65   1 
     1) 335 Lewis, Charief FR           2) 334 Johnson, Willie SO         
     3) 329 Carroll, Demarius SR        4) 333 Hunt, Leon SR              
  3 Morehouse  'A'                                      41.00      42.07   1 
     1) 808 Walls, Courtland SO         2) 789 Bland, Lemario SR          
     3) 790 Buckner, Brennen JR         4) 793 Lee, David SO              
  4 Embry-Riddle  'A'                                   41.92      42.55   1 
     1) 237 Ray, Bryan JR               2) 217 Beal, Reagan FR            
     3) 227 Glenn, Marquis FR           4) 238 Robinson, Leon SO          
  5 Webber International Universit  'A'                 41.70      42.78   1 
     1) 3967 Fielder, Deonte            2) 3969 Hansen, Akil              
     3) 3980 Neal, Markais              4) 3986 Solomon, Malcom           
  6 Unat-Embry-Riddle  'A'                              42.34      43.08   2 
     1) 2436 Laing, Brian               2) 2437 McGinley, Steve           
     3) 2438 Patrick, Rafael NA         4) 2435 Ellington, Gary           
  7 Edward Waters  'B'                                  44.50      46.12   2 
     1) 186 Innocent, Nathan FR         2) 182 Forbes, Kieran FR          
     3) 183 Forbes, Kieron FR           4) 190 Liptrot, Tevonne FR        
 -- Edward Waters  'A'                                  41.50         FS   1 
     1) 197 Wise, Reginald SR           2) 185 Hylton, Suwany FR          
     3) 188 Josinvil, Dempsey JR        4) 184 Hadden, Jacoby FR          
 -- South Alabama  'A'                                  41.67        DNF   1 
     1) 1880 Agee, Tyler FR             2) 1885 Dodd, Javin SR            
     3) 1890 Jones, Jeremy FR           4) 1883 Blue, Dominique FR        
 -- Northeastern  'A'                                   41.98         DQ   2  out of zone
     1) 915 Hall, Jonathan SR           2) 919 Mason, Myles JR            
     3) 930 Velez, Darius JR            4) 929 Tyrell, Kemardo SO         
 
Men 4x400 Meter Relay University
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Michigan  'A'                                     3:09.00    3:11.30   1 
  2 Troy  'A'                                         3:16.25    3:15.61   1 
     1) 3913 Arukwe, Stanley SR         2) 3932 Maat, O'Jike SO           
     3) 3946 Upshaw, Chris SO           4) 3945 Taylor, Laron JR          
  3 Michigan  'B'                                     3:15.00    3:16.37   1 
  4 Bos Elite  'A'                                               3:16.76   1 
  5 Florida A&M  'A'                                  3:18.62    3:17.43   1 
     1) 338 Morgan, Derrick FR          2) 332 Craddock, Degion SO        
     3) 337 Moore, Malcolm SO           4) 339 Tarver, Shelton SO         
  6 Northeastern  'A'                                 3:15.99    3:18.34   1 
     1) 915 Hall, Jonathan SR           2) 908 Collins, Sean FR           
     3) 931 Whetsell, Evan JR           4) 927 Shapiro, Alex FR           
  7 Morehouse  'A'                                    3:12.34    3:19.25   1 
  8 Embry-Riddle  'A'                                 3:13.56    3:19.34   2 
     1) 217 Beal, Reagan FR             2) 218 Bray, Kevin SR             
     3) 242 Thomas, Odwani SR           4) 243 Vazquez, Sam SR            
  9 Embry-Riddle  'B'                                 3:22.00    3:22.61   2 
     1) 244 Vetere, Adam FR             2) 224 Finstad, Chance SR         
     3) 231 Jackson, Mallory JR         4) 237 Ray, Bryan JR              
 10 Michigan  'C'                                     3:24.00    3:26.60   2 
     1) 777 Reichenbach, Kurt SO        2) 779 Shotwell, Frank SR         
     3) 782 Strizich, Joe JR            4) 765 Clarke, Justin FR          
 11 Embry-Riddle  'C'                                 3:28.00    3:35.53   2 
     1) 227 Glenn, Marquis FR           2) 233 Kraus, Zach FR             
     3) 235 Moore, Austin SR            4) 236 Oakes, Kody SR             
 -- Troy  'B'                                         3:21.84        DNF   2 
     1) 3928 Irons, Terrell JR          2) 3947 Vise, Adam JR             
     3) 3935 Morton, Kemper FR          4) 3933 McGhee, Payton JR         
 
Men High Jump University
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1  1478 Reen, Tim              Unattached                        2.05m    6-08.75 
     1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 
        O    O    O    O    O  XXX 
  2  3925 Henry, Larry        SO Troy                   2.03m      2.05m    6-08.75 
     1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 
        P    O  XXO    O  XXO  XXX 
  3   188 Josinvil, Dempsey   JR Edward Water           1.96m      2.00m    6-06.75 
     1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 
        O    O    O    O  XXX 
  4   334 Johnson, Willie     SO Florida A&M            2.03m      1.95m    6-04.75 
     1.85 1.90 1.95 2.00 
        O    O  XXO  XXX 
  5   782 Strizich, Joe       JR Michigan               1.99m      1.90m    6-02.75 
     1.85 1.90 1.95 
        O    O  XXX 
  6   223 Dunlap, Trevor      FR Embry-Riddle           1.88m      1.90m    6-02.75 
     1.85 1.90 1.95 
        O   XO  XXP 
 --   234 Milliard, Craig     JR Embry-Riddle                         NH            
     1.85 
      XXX 
 
Men Pole Vault University
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   767 DeWildt, Austin     SO Michigan               5.00m      4.95m   16-02.75 
     4.20 4.35 4.50 4.65 4.80 4.95 5.10 
        P    P    P   XO    O    O  XXX 
  2   877 Shepherd, David     FR North Florid           4.80m      4.95m   16-02.75 
     4.20 4.35 4.50 4.65 4.80 4.95 5.10 
        P    P    P   XO   XO    O  XXX 
  3   443 LaHaye, Andrew      JR Florida Stat           5.20m      4.95m   16-02.75 
     4.20 4.35 4.50 4.65 4.80 4.95 5.10 5.25 
        P    P    P    P    P  XXO  PPP  XXX 
  4   769 Greenlee, Jack      SO Michigan               5.15m      4.80m   15-09.00 
     4.20 4.35 4.50 4.65 4.80 4.95 
        P    P    P    O    O  XXX 
  5   785 Voice, Taylor       SO Michigan               4.94m      4.80m   15-09.00 
     4.20 4.35 4.50 4.65 4.80 4.95 
        P    P    O    O  XXO  XXX 
  6   439 Harper, Warren      SR Florida Stat           4.60m      4.65m   15-03.00 
     4.20 4.35 4.50 4.65 4.80 
        P    P    O   XO  XXX 
  7   230 Holdsworth, Adam    SO Embry-Riddle           4.75m      4.65m   15-03.00 
     4.20 4.35 4.50 4.65 4.80 
        P    P    P  XXO  XXX 
  8   246 Willett, Monte      JR Embry-Riddle           4.55m      4.50m   14-09.00 
     4.20 4.35 4.50 4.65 
        O    O    O  XXX 
  9  1887 Henley, William     SO South Alabam           4.51m      4.50m   14-09.00 
     4.20 4.35 4.50 4.65 
        P    O   XO  XXX 
 10   229 Harter, Chris       SO Embry-Riddle           5.00m      4.50m   14-09.00 
     4.20 4.35 4.50 4.65 
        P   XO   XO  XXX 
 11  2450 Kennedy, John       NA Unat-Florida           4.45m      4.35m   14-03.25 
     4.20 4.35 4.50 
        O   XO  XXX 
 12   880 Thompson, Noah      JR North Florid           4.60m      4.35m   14-03.25 
     4.20 4.35 4.50 
        P  XXO  XXX 
 13  2453 Marcello, Drew      NA Unat-Florida           4.45m      4.20m   13-09.25 
     4.20 4.35 
       XO  XXX 
 --  3984 Shotwell, Frank        Webber Internati       4.75m         NH            
     4.20 
      XXX 
 --  1465 Hurley, Matt        SR Unattached             5.25m         NH            
     4.20 4.35 4.50 4.65 
        P    P    P  XXX 
 --  1467 Janson, Lacy           Unattached             4.60m         NH            
     4.20 4.35 
        P  XXX 
 --   442 Janson, Charles     SO Florida Stat           4.45m         NH            
     4.20 4.35 
        P  XXX 
 --   870 L'Heureux, Ryan     FR North Florid           4.60m         NH            
     4.20 
      XXX 
 
Men Long Jump University
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1   333 Hunt, Leon          SR Florida A&M            7.72m      7.48m   0.6  24-06.50 
     7.48m(0.6) FOUL(1.6) 7.34m(-1.2) FOUL(-0.2) FOUL(0.2) FOUL(3.0)
  2  1459 Griffin, Johnta        Unattached             7.90m      7.47m   1.4  24-06.25 
     6.90m(-0.3) FOUL(0.3) 7.36m(1.6) FOUL(-0.2) 7.07m(0.4) 7.47m(1.4)
  3   921 Miranda, Kaylin     SO Northeastern           7.36m      7.26m  -0.2  23-10.00 
     6.49m(-0.4) 7.26m(-0.2) 6.79m(0.2) FOUL(-1.7) 7.15m(1.2) 7.22m(3.4)
  4   928 Staples, Andrew     JR Northeastern           7.23m      7.21m  +0.0  23-08.00 
     7.14m(0.5) FOUL(1.6) 6.89m(-1.5) FOUL(1.7) 7.21m(+0.0) FOUL(2.5)
  5   776 Peddlar, Robert     SR Michigan               7.58m      7.17m   0.8  23-06.25 
     FOUL(0.7) 7.17m(0.8) FOUL(+0.0) 6.99m(-1.0) FOUL(1.2) FOUL(1.5)
  6  2463 Young, Phillip      NA Florida Stat           7.30m      7.00m  -1.1  22-11.75 
     7.00m(-1.1) 6.92m(-1.3) 6.78m(-0.2) FOUL(1.0) FOUL(0.5) FOUL(2.3)
  7   227 Glenn, Marquis      FR Embry-Riddle           6.96m      6.89m  -1.0  22-07.25 
     6.89m(-1.0) FOUL(+0.0) 6.63m(-1.1) FOUL(1.2) FOUL(-0.1) FOUL(0.6)
  8   770 Hur, Ed             FR Michigan               7.07m      6.87m   0.3  22-06.50 
     FOUL(1.1) FOUL(1.6) 6.87m(0.3) FOUL(0.6) 6.84m(0.8) 6.53m(-0.3)
  9  3928 Irons, Terrell      JR Troy                   7.12m      6.82m   0.9  22-04.50 
     6.81m(0.9) 6.82m(0.9) 6.57m(1.9)           
 10  1885 Dodd, Javin         SR South Alabam           7.05m      6.72m   0.4  22-00.75 
     6.15m(1.6) 6.37m(0.8) 6.72m(0.4)           
 11  3985 Smith, Aubrey          Webber Internati       6.93m      6.70m   0.4  21-11.75 
     FOUL(-1.3) FOUL(-0.1) 6.70m(0.4)           
 12   808 Walls, Courtland    SO Morehouse              7.05m      6.56m  +0.0  21-06.25 
     6.56m(+0.0) FOUL(0.9) 6.02m(-0.9)           
 13  3965 Brun, Michael          Webber Internati       6.93m      6.54m   0.1  21-05.50 
     FOUL(0.3) 6.54m(0.1) 5.81m(1.2)           
 14  1491 williams, marcus    FR Unattached             6.97m      6.34m   0.5  20-09.75 
     6.34m(0.5) FOUL(0.1) FOUL(1.3)           
 15  1890 Jones, Jeremy       FR South Alabam           6.48m      6.22m   0.8  20-05.00 
     6.21m(1.5) 4.41m(-1.2) 6.22m(0.8)           
 16  1883 Blue, Dominique     FR South Alabam           6.63m      6.19m  -0.9  20-03.75 
     FOUL(1.9) 6.19m(-0.9) FOUL(-0.4)           
 16   777 Reichenbach, Kurt   SO Michigan               6.58m      6.19m  -1.0  20-03.75 
     5.12m(-0.2) 6.19m(-1.0) FOUL(0.8)           
 18   918 MacDonald, Jackson  FR Northeastern           6.74m      6.16m   0.4  20-02.50 
     6.16m(0.4) 5.89m(0.6) 6.13m(0.7)           
 19  3009 Paul, Vladymir         Unattached                        5.81m   1.2  19-00.75 
     5.06m(0.9) 5.81m(1.2) 5.73m(0.8)           
 20   245 Wiley, Collin       FR Embry-Riddle           6.60m      5.78m   1.1  18-11.75 
     5.66m(-1.8) 5.20m(-0.2) 5.78m(1.1)         
 21   191 McCardell, JaTaviu  FR Edward Water           6.00m      5.25m  -1.5  17-02.75 
     5.24m(-0.6) 5.25m(-1.5) 5.20m(1.3)           
 22   186 Innocent, Nathan    FR Edward Water           7.00m      4.77m  -0.5  15-07.75 
     FOUL(-0.9) 4.77m(-0.5) FOUL(1.1)           
 
Men Triple Jump University
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1  3928 Irons, Terrell      JR Troy                             15.04m   1.8  49-04.25 
     14.19m(6.0) 14.23m(2.2) 14.36m(2.2) 14.73m(2.5) FOUL(1.8) 15.04m(1.8)
  2   763 Braun, Erik         SO Michigan              14.44m     14.21m   1.6  46-07.50 
     13.44m(2.7) 13.88m(1.9) FOUL(4.7) 14.21m(1.6) 14.07m(3.6) 14.07m(1.2)
  3   793 Lee, David          SO Morehouse             14.66m     14.06m   1.3  46-01.50 
     13.92m(3.0) FOUL(3.8) FOUL(3.5) FOUL(2.9) FOUL(5.0) 14.06m(1.3)
  4   923 Racca, Brian        JR Northeastern          14.29m     14.05m   4.4  46-01.25 
     FOUL(2.5) FOUL(4.0) 14.02m(1.8) 13.72m(2.8) 14.05m(4.4) 13.94m(1.7)
  5   342 Welch, Jakeem       FR Florida A&M           13.39m     13.42m   2.6  44-00.50 
     13.28m(3.3) FOUL(3.3) 13.04m(3.7) 13.38m(2.0) 13.42m(2.6) 13.37m(4.9)
  6  3925 Henry, Larry        SO Troy                  14.30m     13.14m   2.1  43-01.50 
     12.85m(3.6) 13.06m(1.8) 13.14m(2.1) 12.83m(2.1) 12.00m(2.7) 12.26m(5.1)
  7  2438 Patrick, Rafael     NA Unat-Embry-R          13.61m     13.03m   1.7  42-09.00 
     FOUL(3.1) 13.03m(1.7) FOUL(1.9) PASS      PASS      PASS     
  8  3009 Paul, Vladymir         Unattached                       12.41m   4.1  40-08.75 
     12.29m(4.3) 12.41m(4.1) 12.25m(0.7) 11.85m(1.7) 11.58m(1.5) 12.16m(3.8)
  9  3965 Brun, Michael          Webber Internati                 12.22m   2.9  40-01.25 
     12.22m(2.9) FOUL(2.6) PASS              
 
Men Shot Put University
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1  3012 Scott, Dorian          Unattached            20.00m     19.84m   65-01.25 
      FOUL  19.84m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  2  2455 Putman, Michael     NA Florida Stat          18.27m     18.11m   59-05.00 
      17.09m  FOUL  18.11m  FOUL  FOUL  FOUL
  3   917 Jablonski, Patrick  SR Northeastern          15.67m     15.58m   51-01.50 
      FOUL  15.22m  FOUL  15.00m  FOUL  15.58m
  4   925 Rosenberg, Kevin    FR Northeastern          14.63m     14.84m   48-08.25 
      FOUL  13.08m  14.70m  14.84m  FOUL  FOUL
  5  1892 Kedzior, Jarrod     SO South Alabam          14.25m     14.66m   48-01.25 
      14.66m  14.42m  14.29m  13.72m  FOUL  FOUL
  6   792 Coggins, Turner     SR Morehouse             16.13m     14.59m   47-10.50 
      13.75m  14.54m  14.43m  14.59m  14.41m  FOUL
  7  1894 Long, Jeff          SO South Alabam          14.23m     14.15m   46-05.25 
      14.15m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  8   932 White, John         FR Northeastern          14.56m     13.85m   45-05.25 
      FOUL  13.77m  13.13m  13.85m  FOUL  FOUL
  9   239 Schmotzer, John     FR Embry-Riddle          12.97m     13.65m   44-09.50 
      12.85m  13.24m  13.65m         
 10   912 Ebbs, Charles       FR Northeastern          14.23m     13.32m   43-08.50 
      12.80m  13.31m  13.32m           
 11  1900 Patterson, Adam     FR South Alabam          14.37m     12.93m   42-05.25 
      FOUL  FOUL  12.93m         
 12   806 Tuffuor, Matt       SR Morehouse             14.32m     12.75m   41-10.00 
      12.53m  12.75m  FOUL         
 13   326 Broiles, Justin     FR Florida A&M           12.42m     12.47m   40-11.00 
      12.47m  FOUL  12.33m         
 14   331 Cooney, Patrick     JR Florida A&M           10.31m      9.35m   30-08.25 
      FOUL  FOUL  9.35m           
 --  3936 Neal, Scott         SR Troy                  14.35m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 --  3931 Lynn, Eddie         SO Troy                  12.99m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Men Discus Throw University
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1  2455 Putman, Michael     NA Florida Stat          57.00m     53.87m     176-09 
      53.71m  FOUL  49.70m  53.53m  53.54m  53.87m
  2   778 Riffle, Cody        FR Michigan              53.00m     52.00m     170-07 
      44.38m  45.66m  50.45m  49.84m  52.00m  51.65m
  3  1908 Torres, Joey        JR South Alabam          56.05m     49.15m     161-03 
      49.15m  47.55m  FOUL  47.86m  48.76m  47.39m
  4   917 Jablonski, Patrick  SR Northeastern          45.42m     48.74m     159-11 
      45.59m  46.44m  48.74m  FOUL  FOUL  FOUL
  5  1894 Long, Jeff          SO South Alabam          45.91m     47.10m     154-06 
      40.58m  FOUL  44.16m  47.10m  FOUL  FOUL
  6  3931 Lynn, Eddie         SO Troy                  48.71m     46.53m     152-08 
      44.81m  46.53m  45.79m  44.81m  45.37m  FOUL
  7   792 Coggins, Turner     SR Morehouse             52.69m     46.13m     151-04 
      45.24m  44.40m  46.13m  44.49m  FOUL  44.18m
  8   779 Shotwell, Frank     SR Michigan              45.52m     43.24m     141-10 
      41.90m  37.04m  FOUL  41.04m  42.71m  43.24m
  9   912 Ebbs, Charles       FR Northeastern          45.04m     41.78m     137-01 
      39.48m  39.34m  41.78m           
 10   925 Rosenberg, Kevin    FR Northeastern          45.12m     41.73m     136-11 
      FOUL  41.73m  FOUL           
 11  1899 Nobles, Steven      JR South Alabam          43.67m     40.56m     133-01 
      39.03m  40.56m  39.91m           
 12   219 Christian, Ryan     SR Embry-Riddle          43.52m     40.37m     132-05 
      FOUL  40.37m  36.84m           
 13   806 Tuffuor, Matt       SR Morehouse             43.73m     40.06m     131-05 
      40.06m  36.66m  FOUL           
 14  1900 Patterson, Adam     FR South Alabam          34.64m     40.02m     131-03 
      23.87m  32.93m  40.02m           
 15   457 Sineus, Markindy    FR Florida Stat          44.00m     39.12m     128-04 
      39.12m  FOUL  FOUL          
 16   932 White, John         FR Northeastern          44.50m     38.81m     127-04 
      34.42m  38.81m  37.54m           
 17   920 Milder, Max         FR Northeastern          45.11m     38.70m     127-00 
      38.70m  38.16m  38.09m         
 18   239 Schmotzer, John     FR Embry-Riddle          41.04m     34.77m     114-01 
      FOUL  FOUL  34.77m           
 19   326 Broiles, Justin     FR Florida A&M           27.76m     29.58m      97-00 
      26.51m  28.62m  29.58m         
 20   331 Cooney, Patrick     JR Florida A&M           29.57m     29.25m      95-11 
      27.44m  29.25m  27.03m         
 21   777 Reichenbach, Kurt   SO Michigan              33.98m     26.24m      86-01 
      FOUL  FOUL  26.24m         
 22   178 Carmichael, Darria  FR Edward Water                     25.68m      84-03 
      24.26m  25.68m  24.52m         
 --   782 Strizich, Joe       JR Michigan              45.12m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Men Hammer Throw University
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1  1908 Torres, Joey        JR South Alabam          58.99m     53.30m     174-10 
      52.05m  FOUL  52.94m  53.30m  51.98m  50.37m
  2   920 Milder, Max         FR Northeastern          54.45m     50.46m     165-07 
      50.46m  FOUL  FOUL  FOUL  50.41m  FOUL
  3   916 Iannetta, Alex      SR Northeastern          54.12m     50.38m     165-03 
      47.63m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  50.38m
  4   766 Dennis, Ethan       FR Michigan              57.00m     50.18m     164-07 
      FOUL  FOUL  50.18m  FOUL  FOUL  FOUL
  5  1231 Andrews, Trevor     NA Florida Stat          52.00m     49.12m     161-02 
      FOUL  49.12m  FOUL  FOUL  47.52m  FOUL
  6  1894 Long, Jeff          SO South Alabam          47.09m     48.97m     160-08 
      FOUL  48.97m  47.67m  41.83m  FOUL  FOUL
  7   216 Abraham, Albin      SR Embry-Riddle          46.15m     47.23m     154-11 
      44.78m  47.23m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  8  1892 Kedzior, Jarrod     SO South Alabam          45.35m     45.73m     150-00 
      42.73m  45.73m  FOUL  FOUL  44.82m  FOUL
  9  3931 Lynn, Eddie         SO Troy                  41.79m     44.80m     147-00 
      43.59m  44.80m  43.04m           
 10   457 Sineus, Markindy    FR Florida Stat          50.00m     44.65m     146-06 
      44.65m  FOUL  FOUL         
 11   193 Pettaway, Christop  FR Edward Water                     42.23m     138-06 
      39.14m  FOUL  42.23m           
 12  3937 Osborne, Caleb      JR Troy                  44.40m     41.49m     136-01 
      40.73m  40.16m  41.49m           
 --   178 Carmichael, Darria  FR Edward Water                       FOUL            
      FOUL  PASS  PASS           
 --  1899 Nobles, Steven      JR South Alabam          57.00m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Men Javelin Throw University
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1  3941 Pildavs, Martins    JR Troy                  73.32m     64.42m     211-04 
      64.42m  FOUL  PASS  PASS  PASS  PASS
  2  3927 Howell, Mackenzie   JR Troy                  62.51m     59.76m     196-01 
      FOUL  59.76m  59.19m  FOUL  56.25m  55.17m
  3  1463 Howard, Bryan          Unattached            60.00m     58.06m     190-06 
      55.31m  FOUL  57.64m  58.06m  FOUL  57.33m
  4  3914 Braswell, Matt      SO Troy                  65.63m     56.23m     184-06 
      56.23m  FOUL  52.34m  52.13m  54.89m  53.39m
  5   782 Strizich, Joe       JR Michigan              59.11m     55.23m     181-02 
      55.23m  52.41m  50.41m  PASS  PASS  PASS
  6   241 Szablowski, Adam    JR Embry-Riddle          51.12m     54.64m     179-03 
      54.41m  FOUL  52.61m  FOUL  54.64m  FOUL
  7  1451 Brown, Michael         Unattached            58.00m     54.25m     178-00 
      53.06m  51.80m  54.25m  51.87m  51.09m  PASS
  8   806 Tuffuor, Matt       SR Morehouse             59.76m     53.82m     176-07 
      53.82m  52.86m  50.07m           
  8   798 Oliver, Justin      SR Morehouse             58.67m     53.82m     176-07 
      53.82m  53.23m  51.93m  51.21m  51.74m  53.41m
 10   787 Wenet, Simon        FR Michigan              53.95m     50.35m     165-02 
      50.35m  FOUL  FOUL           
 11  3019 Singletary, Garret     Unattached            50.00m     50.06m     164-03 
      46.71m  45.07m  50.06m           
 12   779 Shotwell, Frank     SR Michigan              52.82m     49.52m     162-06 
      49.52m  48.04m  FOUL         
 13   907 Andrus, Greg        JR Northeastern          53.89m     49.36m     161-11 
      FOUL  47.05m  49.36m         
 14   924 Reider, Christophe  FR Northeastern          53.11m     48.65m     159-07 
      FOUL  44.98m  48.65m           
 15  1898 Nelson, Josh        JR South Alabam          51.02m     48.20m     158-02 
      48.20m  47.67m  FOUL         
 16   777 Reichenbach, Kurt   SO Michigan              47.66m     42.60m     139-09 
      42.60m  42.56m  42.32m           
 17   180 Cunningham, Alonzo  FR Edward Water          35.00m     37.22m     122-01 
      37.22m  FOUL  29.64m         
 18   186 Innocent, Nathan    FR Edward Water          35.70m     36.29m     119-01 
      36.29m  FOUL  33.89m           
 19   804 Sojourner, Marcus   SO Morehouse             45.00m     30.04m      98-07 
      29.84m  27.69m  30.04m         
 
Decathlon: #1 Men 100 Meter Dash University Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1  3916 Bullington, Grant   SR Troy                     11.32   2.1  2    791
  2  2458 Snow, Chris         NA Unat-Florida             11.48   2.1  2    757
  3  1893 Krause, Ashton      SO South Alabam             11.52   2.1  2    748
  4  2457 Salgado, Daniel     NA Florida Stat             11.55   2.1  1    742
  5  1905 Smith, Connor       FR South Alabam             12.12   2.1  2    628
 
Decathlon: #5 Men 400 Meter Dash University Decathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1  2458 Snow, Chris         NA Unat-Florida             50.64   2    785
  2  3916 Bullington, Grant   SR Troy                     52.08   2    721
  3  2457 Salgado, Daniel     NA Florida Stat             52.44   2    706
  4  1905 Smith, Connor       FR South Alabam             53.16   2    675
  5  1893 Krause, Ashton      SO South Alabam             54.22   2    631
 
Decathlon: #10 Men 1500 Meter Run University Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  2458 Snow, Chris         NA Unat-Florida           4:55.83     584
  2  3916 Bullington, Grant   SR Troy                   5:17.40     464
  3  2457 Salgado, Daniel     NA Florida Stat           5:17.82     461
  4  1905 Smith, Connor       FR South Alabam           5:21.38     443
  5  1893 Krause, Ashton      SO South Alabam           5:24.51     427
 
Decathlon: #6 Men 110 Meter Hurdles University Decathlon
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1  2457 Salgado, Daniel     NA Florida Stat             15.17   NWI    829
  2  1893 Krause, Ashton      SO South Alabam             15.57   NWI    782
  3  3916 Bullington, Grant   SR Troy                     15.62   NWI    776
  4  1905 Smith, Connor       FR South Alabam             17.04   NWI    620
  5  2458 Snow, Chris         NA Unat-Florida             21.91   NWI    214
 --  1903 Schumacher, Garret  FR South Alabam               DNF   NWI 
 
Decathlon: #4 Men High Jump University Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  3916 Bullington, Grant   SR Troy                     1.90m    6-02.75    714
  1  1893 Krause, Ashton      SO South Alabam             1.90m    6-02.75    714
  3  1905 Smith, Connor       FR South Alabam             1.87m    6-01.50    687
  4  2457 Salgado, Daniel     NA Florida Stat             1.69m    5-06.50    536
  5  2458 Snow, Chris         NA Unat-Florida             1.66m    5-05.25    512
 
Decathlon: #8 Men Pole Vault University Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  1905 Smith, Connor       FR South Alabam             4.60m   15-01.00    790
  2  1893 Krause, Ashton      SO South Alabam             4.30m   14-01.25    702
  3  3916 Bullington, Grant   SR Troy                     4.00m   13-01.50    617
  4  2458 Snow, Chris         NA Unat-Florida             3.70m   12-01.50    535
  5  2457 Salgado, Daniel     NA Florida Stat             2.80m    9-02.25    309
 --  1903 Schumacher, Garret  FR South Alabam                NH            
 --  1453 chawla, dylan       SR Unattached                  NH            
 --  2451 Lomagistro, Collin  NA Unat-Florida                NH            
 --   341 Washington, Philli  SR Florida A&M                 NH            
 
Decathlon: #2 Men Long Jump University Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1  3916 Bullington, Grant   SR Troy                     6.58m   3.0  21-07.25    716
  2  1905 Smith, Connor       FR South Alabam             6.24m   2.2  20-05.75    639
  3  1893 Krause, Ashton      SO South Alabam             6.17m   1.1  20-03.00    624
  4  2458 Snow, Chris         NA Unat-Florida             6.07m   2.9  19-11.00    602
  5  2457 Salgado, Daniel     NA Florida Stat             5.85m   0.1  19-02.50    554
 
Decathlon: #3 Men Shot Put University Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  1905 Smith, Connor       FR South Alabam            11.11m   36-05.50    553
  2  1893 Krause, Ashton      SO South Alabam            11.01m   36-01.50    546
  3  2458 Snow, Chris         NA Unat-Florida            10.83m   35-06.50    536
  4  3916 Bullington, Grant   SR Troy                     9.30m   30-06.25    444
  5  2457 Salgado, Daniel     NA Florida Stat             8.91m   29-02.75    420
 
Decathlon: #7 Men Discus Throw University Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  1905 Smith, Connor       FR South Alabam            41.24m     135-04    690
      41.24m  FOUL  40.65m            
  2  1893 Krause, Ashton      SO South Alabam            34.73m     113-11    558
      34.73m  34.32m  33.84m            
  3  2458 Snow, Chris         NA Unat-Florida            30.65m     100-07    477
      28.54m  30.65m  28.89m            
  4  3916 Bullington, Grant   SR Troy                    28.52m      93-07    435
      27.14m  28.52m  27.17m            
  5  2457 Salgado, Daniel     NA Florida Stat            24.27m      79-07    353
      FOUL  21.80m  24.27m            
 
Decathlon: #9 Men Javelin Throw University Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  2458 Snow, Chris         NA Unat-Florida            46.44m     152-04    536
      36.67m  43.95m  46.44m            
  2  1905 Smith, Connor       FR South Alabam            43.17m     141-08    488
      40.74m  FOUL  43.17m            
  3  3916 Bullington, Grant   SR Troy                    42.85m     140-07    484
      41.26m  42.85m  FOUL            
  4  2457 Salgado, Daniel     NA Florida Stat            39.30m     128-11    432
      FOUL  31.83m  39.30m            
  5  1893 Krause, Ashton      SO South Alabam            37.92m     124-05    412
      37.92m  FOUL  FOUL            
 
Men Decathlon University
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1  1905 Smith, Connor       FR South Alabam            6470       6213   10   
  2  3916 Bullington, Grant   SR Troy                    6183       6162    8   
  3  1893 Krause, Ashton      SO South Alabam            6500       6144    6   
  4  2458 Snow, Chris         NA Unat-Florida            1000       5538    5   
  5  2457 Salgado, Daniel     NA Florida Stat            1000       5342    4   
 
            Women - High School - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Pine Forest HS              77        2) Wekiva HS                  47   
    3) Lake Mary HS                42        4) Kathleen HS                30   
    4) Brooksville Central HS      30        6) Hagerty HS                 27.50
    7) Chiles HS                   21        8) Bay HS                     19   
    9) Winter Park HS              18.50    10) Lake Mary Prep             18   
   10) Estero HS                   18       12) Spruce Creek HS            17.50
   13) University High School of   17       13) Dr. Phillips High School   17   
   15) Melbourne HS                16       15) Lake Brantley HS           16   
   15) South Walton High School    16       15) Riverview High School      16   
   19) Bolles HS                   13       20) Our Lady of Lourdes Acade  12.50
   21) North Florida Christian     12       22) Fort Myers HS              11   
   22) Lincoln HS                  11       24) Port St. Joe High School   10   
   24) Graceville HS               10       26) Palmetto Senior HS          9   
   27) Cocoa Beach High School      8       27) Deerfield-Windsor Academy   8   
   27) Godby HS                     8       30) Fort Walton Beach HS        6   
   30) Pensacola Catholic HS        6       30) St. Johns Country Day Sch   6   
   30) Maclay School                6       34) Wharton HS                  5   
   35) Celebration HS               4.50    36) Mandarin Christian School   4   
   36) Niceville HS                 4       38) Florida High School         3.50
   39) Wakulla HS                   1       39) Academy of Holy Names HS    1   
 
              Women - University - Team Rankings - 1 Events Scored
===============================================================================
    1) South Alabama               11        2) South Florida               9   
    3) Troy                         5        4) Wright State                4   
 
              Men - High School - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Wekiva HS                   74        2) Lake Brantley HS           44   
    3) Godby HS                    43.50     4) Dr. Phillips High School   31   
    5) Flagler Palm Coast HS       29        6) Fort Walton Beach HS       27   
    7) Celebration HS              24        7) Pine Forest HS             24   
    7) Lincoln HS                  24       10) Belen Jesuit Preparatory   22   
   11) Fort Myers HS               21       12) Glenelg Country School     20   
   13) Maclay School               18       14) West Florida Tech HS       15   
   15) Spruce Creek HS             14.50    16) Boone HS                   11   
   17) Sneads HS                   10       17) Taylor County HS           10   
   17) Ponte Vedra HS              10       17) Bay HS                     10   
   17) Tiftarea Academy            10       22) Coral Glades HS             8   
   22) Arnold HS                    8       24) Trinity Prep                7   
   25) Florida High School          6       25) Winter Park HS              6   
   25) Stanton High School          6       25) Lake Mary HS                6   
   25) George M. Steinbrenner Hig   6       25) University High School of   6   
   31) Niceville HS                 5       31) Madison County HS           5   
   31) Graceville HS                5       31) Estero HS                   5   
   35) Hagerty HS                   4       35) East River HS               4   
   37) Fleming Island HS            3       38) Palmetto Senior HS          2   
   39) Nease HS                     1                                           
 
              Men - University - Team Rankings - 1 Events Scored
===============================================================================
    1) South Alabama               16        2) Troy                        8   
    3) Florida State                4                                           


 
 
Post as: 
History for Florida State Relays
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2015 1 3 6 3398  
2014 1 122 8 1479  
2013 1 91 4 1163  
2012 1 151 8 2732  
2011 1 67 4 28  
2010 3 95 5    
2009 1   2 2