Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

2011 Results - FHSAA 3A District 11(Apr 22 2011, 10:32 PM)
 

News

 

2011 Results - FHSAA 3A District 11

Published by
DrBob   on Apr 22 2011, 10:32 PM
Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/22/2011 12:17 AM
                    FHSAA Class 3A, District 11 - 4/21/2011                    
                                 Charlotte HS                                  
                             Punta Gorda, Florida                              
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Quinn, Amber              10 Charlotte (Punta         12.40Q  1 
  2 Smith, Kymbrell           12 Palmetto                 12.83Q  2 
  3 Jones, Vanisha            11 Palmetto                 12.92Q  4 
  4 Johnson, Loretta          12 Venice HS                13.02Q  3 
  5 Rogers, Deja               9 Manatee (Bradent         12.84q  2 
  6 Kelley, Trijala           12 Palmetto                 13.07q  3 
  7 Knight, Jody-Ann           9 Charlotte (Punta         13.21q  4 
  8 flynn, maggie              9 Venice HS                13.22q  1 
  9 Orlick, Brittany          11 Lemon Bay (Engle         13.31   1 
 10 Hinsberg, Erin             9 Lakewood Ran             13.68   3 
 11 Bundrage, Dejoina          9 Manatee (Bradent         13.74   4 
 12 Benadeto, Caitlyn         12 Braden River             13.78   2 
 13 Cline, Jordan             12 Venice HS                13.86   4 
 14 Ortiz, Krystal            10 Lemon Bay (Engle         13.90   4 
 15 Johnson, Quena            10 Bayshore HS              13.91   1 
 16 Weitzel, Gabrielle         9 Charlotte (Punta         14.01   2 
 17 Polk, Ambray              12 Venice HS                14.02   2 
 18 Goebel, Taylor             9 Braden River             14.03   3 
 19 Sumpter, Ty'asia          10 Manatee (Bradent         14.18   1 
 20 Rincones, Sierra          10 Charlotte (Punta         14.40   3 
 21 Mckenzie, Paige           10 Lemon Bay (Engle         14.68   3 
 22 Padilla, Ayla             12 Bayshore HS              14.79   4 
 23 Mahanna, Taylor           10 Lemon Bay (Engle         15.00   2 
 -- Tanner, Victoria           9 Braden River               DNF   1 
 -- Copper, DeZha              9 Palmetto                    DQ   1  Out of lane
 -- Romain, Rutchama          11 Bayshore HS                 DQ   2  Out of lane
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Quinn, Amber              10 Charlotte (Punta         12.55   10    12.541
  2 Smith, Kymbrell           12 Palmetto                 12.55    8    12.548
  3 Rogers, Deja               9 Manatee (Bradent         12.61    6   
  4 Jones, Vanisha            11 Palmetto                 12.72    5   
  5 Kelley, Trijala           12 Palmetto                 12.81    4   
  6 Knight, Jody-Ann           9 Charlotte (Punta         12.85    3   
  7 Johnson, Loretta          12 Venice HS                12.89    2   
  8 flynn, maggie              9 Venice HS                13.42    1   
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Kymbrell           12 Palmetto                 25.69Q  1 
  2 Grooms, Dasha             11 Palmetto                 26.08Q  2 
  3 Quinn, Amber              10 Charlotte (Punta         26.23Q  3 
  4 Jones, Vanisha            11 Palmetto                 26.25q  2 
  5 Rogers, Deja               9 Manatee (Bradent         26.36q  1 
  6 Knight, Jody-Ann           9 Charlotte (Punta         26.83q  1 
  7 Orlick, Brittany          11 Lemon Bay (Engle         27.08q  3 
  8 Hinsberg, Erin             9 Lakewood Ran             27.25q  3 
  9 Turner, Ashonti           12 Venice HS                27.31   2 
 10 Ortiz, Krystal            10 Lemon Bay (Engle         28.22   1 
 11 Benadeto, Caitlyn         12 Braden River             28.63   2 
 12 Weitzel, Gabrielle         9 Charlotte (Punta         28.71   1 
 13 furia, bianca             10 Venice HS                28.95   1 
 14 Rincones, Sierra          10 Charlotte (Punta         29.05   2 
 15 Goebel, Taylor             9 Braden River             29.13   1 
 16 Mckenzie, Paige           10 Lemon Bay (Engle         29.79   3 
 17 Sumpter, Ty'asia          10 Manatee (Bradent         30.11   3 
 18 Koenig, Jillian           12 Braden River             31.11   3 
 19 Mahanna, Taylor           10 Lemon Bay (Engle         31.41   2 
 20 Romain, Rutchama          11 Bayshore HS              33.17   2 
 21 schuchert, rachel         10 Venice HS                33.47   3 
 -- Kelley, Trijala           12 Palmetto                   DNF   3 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Smith, Kymbrell           12 Palmetto                 25.80   10   
  2 Grooms, Dasha             11 Palmetto                 26.14    8   
  3 Jones, Vanisha            11 Palmetto                 26.22    6   
  4 Quinn, Amber              10 Charlotte (Punta         26.60    5   
  5 Rogers, Deja               9 Manatee (Bradent         26.83    4   
  6 Knight, Jody-Ann           9 Charlotte (Punta         27.06    3   
  7 Orlick, Brittany          11 Lemon Bay (Engle         27.30    2   
  8 Hinsberg, Erin             9 Lakewood Ran             27.73    1   
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 McKinney, Jessica          9 Palmetto               1:01.27Q  1 
  2 Howard, Sarah             12 Manatee (Bradent       1:02.70Q  2 
  3 Platt, Ashley             10 Lakewood Ran           1:03.63Q  3 
  4 Turner, Ashonti           12 Venice HS              1:01.31q  1 
  5 Toms, Maggie              11 Charlotte (Punta       1:02.81q  2 
  6 Keepers, Kealey           10 Charlotte (Punta       1:03.67q  3 
  7 Canas, Iris               11 Venice HS              1:05.51q  2 
  8 Super, Carolyn             9 Lakewood Ran           1:05.73q  1 
  9 Sweeterman, Sara          12 Lemon Bay (Engle       1:05.99   3 
 10 Camp, Emily               10 Bayshore HS            1:06.37   2 
 11 Selders, Jessica          11 Charlotte (Punta       1:07.48   3 
 12 Lopez, Karla              12 Manatee (Bradent       1:10.48   1 
 13 Kreitzer, Kiersten        11 Bayshore HS            1:11.66   3 
 14 Boley, Kyli               10 Charlotte (Punta       1:11.77   1 
 15 Giuliano, Sarah            8 Lemon Bay (Engle       1:13.82   1 
 16 Lutz, Sarah                9 Lemon Bay (Engle       1:16.29   2 
 17 Saalmann, Kelsey           9 Braden River           1:22.11   1 
 18 Mayhall, Taylor           10 Braden River           1:22.20   2 
 -- Copper, DeZha              9 Palmetto                   DNF   2 
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Platt, Ashley             10 Lakewood Ran           1:01.93   10   
  2 McKinney, Jessica          9 Palmetto               1:02.00    8   
  3 Turner, Ashonti           12 Venice HS              1:02.10    6   
  4 Howard, Sarah             12 Manatee (Bradent       1:02.56    5   
  5 Toms, Maggie              11 Charlotte (Punta       1:02.82    4   
  6 Keepers, Kealey           10 Charlotte (Punta       1:02.89    3   
  7 Canas, Iris               11 Venice HS              1:04.96    2   
  8 Super, Carolyn             9 Lakewood Ran           1:06.64    1   
 
Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zarrella, Kristin         10 Lakewood Ran           2:19.09   10   
  2 Novak, Natalie            10 Lakewood Ran           2:28.33    8   
  3 Meza, Thalia              11 Venice HS              2:31.95    6   
  4 francis, piper             9 Venice HS              2:32.60    5   
  5 Grennel, Meagan           11 Venice HS              2:39.07    4   
  6 Delaney, Emily            11 Lemon Bay (Engle       2:42.33    3   
  7 Borrego, Kalla            11 Charlotte (Punta       2:45.55    2   
  8 Quinn, Alexandria         11 Charlotte (Punta       2:46.87    1   
  9 Schaub, Chloe             12 Charlotte (Punta       2:54.89  
 10 Roosa, Brittany            9 Braden River           3:04.43  
 11 Logan, Kelly               9 Braden River           3:06.24  
 -- Higgins, Mariah            9 Lakewood Ran               DNF  
 -- White, Kelly              11 Venice HS                  DNF  
 -- Schnering, Emily          12 Manatee (Bradent           DNF  
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ortiz, Olivia             10 Lakewood Ran           5:10.01   10   
  2 Zarrella, Kristin         10 Lakewood Ran           5:12.88    8   
  3 McDermott, Devin          11 Lakewood Ran           5:19.10    6   
  4 Vieta, Maggie              9 Lemon Bay (Engle       5:40.33    5   
  5 DiGiacomo, Lauren         11 Lemon Bay (Engle       5:40.81    4   
  6 Davis, Jordan             12 Charlotte (Punta       5:42.06    3   
  7 Shankle, Julia            11 Manatee (Bradent       5:59.80    2   
  8 Young, Danielle            9 Charlotte (Punta       6:00.61    1   
  9 Cheatham, Miranda         12 Charlotte (Punta       6:10.50  
 10 Ecker, Sarah              11 Manatee (Bradent       6:19.25  
 11 Logan, Kelly               9 Braden River           6:27.67  
 12 osborn, alexis            12 Venice HS              6:28.36  
 13 Roosa, Brittany            9 Braden River           6:34.12  
 14 Monroe, Melissa           12 Charlotte (Punta       6:38.23  
 15 Lowry, Juliane             9 Venice HS              6:38.81  
 16 Bueche, Jordan            12 Venice HS              6:40.65  
 17 Saalmann, Kelsey           9 Braden River           7:20.90  
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ortiz, Olivia             10 Lakewood Ran          11:16.32   10   
  2 McDermott, Devin          11 Lakewood Ran          11:49.31    8   
  3 Davis, Jordan             12 Charlotte (Punta      12:51.84    6   
  4 Young, Danielle            9 Charlotte (Punta      12:55.31    5   
  5 Golonka, Michelle         12 Lemon Bay (Engle      13:00.17    4   
  6 Last, Michelle             9 Lakewood Ran          13:41.32    3   
  7 Perez, Emily               9 Lakewood Ran          13:56.21    2   
  8 Cheatham, Miranda         12 Charlotte (Punta      14:10.68    1   
  9 Damioli, Deanna           12 Lemon Bay (Engle      14:12.28  
 10 Monroe, Melissa           12 Charlotte (Punta      14:25.37  
 11 Bueche, Jordan            12 Venice HS             14:55.52  
 12 osborn, alexis            12 Venice HS             14:59.48  
 13 Lowry, Juliane             9 Venice HS             16:09.23  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Grooms, Dasha             11 Palmetto                 14.47Q  1 
  2 Conde, Abigail            11 Charlotte (Punta         15.19Q  2 
  3 Russo, Anna               12 Lemon Bay (Engle         17.02Q  3 
  4 Riley, Alexis              9 Manatee (Bradent         16.24q  2 
  5 Moenning, Anne            11 Charlotte (Punta         17.80q  1 
  6 zapf, emily                9 Venice HS                18.15q  1 
  7 Pelton, Brittany          12 Lakewood Ran             18.18q  2 
  8 Swanson, Nicole           12 Venice HS                18.30q  1 
  9 Lowe, Magen                9 Charlotte (Punta         18.33   3 
 10 Mogford, victoria         11 Venice HS                19.05   3 
 11 Courville, Julienna       12 Venice HS                19.74   2 
 12 Layne, Tia                10 Lemon Bay (Engle         20.03   2 
 13 Stager, Mary               9 Braden River             20.41   3 
 14 Tanner, Victoria           9 Braden River             21.65   1 
 -- Gibson, Amanda            12 Manatee (Bradent            FS   3 
 -- Stoll, Amanda             12 Bayshore HS                 DQ   3  Hands on Hurdle, No
 -- Knapp, Chantoya            9 Charlotte (Punta            DQ   2  Out of lane
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Conde, Abigail            11 Charlotte (Punta         15.42   10   
  2 Grooms, Dasha             11 Palmetto                 15.57    8   
  3 Riley, Alexis              9 Manatee (Bradent         16.09    6   
  4 Russo, Anna               12 Lemon Bay (Engle         17.48    5   
  5 Pelton, Brittany          12 Lakewood Ran             17.74    4   
  6 zapf, emily                9 Venice HS                18.14    3   
  7 Moenning, Anne            11 Charlotte (Punta         18.37    2   
  8 Swanson, Nicole           12 Venice HS                18.72    1   
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lanier, Bridget           10 Braden River             50.35Q  2 
  2 Conde, Abigail            11 Charlotte (Punta         50.46Q  1 
  3 Moenning, Anne            11 Charlotte (Punta         51.75q  1 
  4 Pelton, Brittany          12 Lakewood Ran             53.09q  2 
  5 zapf, emily                9 Venice HS                53.86q  2 
  6 Stager, Mary               9 Braden River             54.03q  2 
  7 Mogford, victoria         11 Venice HS                54.52q  1 
  8 Stoll, Amanda             12 Bayshore HS              54.79q  2 
  9 Lowe, Magen                9 Charlotte (Punta         56.26   1 
 10 Knapp, Chantoya            9 Charlotte (Punta         56.58   2 
 11 Courville, Julienna       12 Venice HS              1:00.45   1 
 12 Labreacque, Madeleine      9 Braden River           1:04.20   1 
 13 Gibson, Amanda            12 Manatee (Bradent       1:09.71   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lanier, Bridget           10 Braden River             50.28   10   
  2 Moenning, Anne            11 Charlotte (Punta         51.17    8   
  3 Mogford, victoria         11 Venice HS                51.18    6   
  4 zapf, emily                9 Venice HS                51.54    5   
  5 Conde, Abigail            11 Charlotte (Punta         52.49    4   
  6 Pelton, Brittany          12 Lakewood Ran             52.51    3   
  7 Stager, Mary               9 Braden River             53.85    2   
  8 Stoll, Amanda             12 Bayshore HS              56.07    1   
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlotte (Punta Gorda)  'A'                          50.37   10   
     1) Knight, Jody-Ann 9              2) Quinn, Amber 10                
     3) Latham, Alyssa 11               4) Conde, Abigail 11              
  2 Manatee (Bradenton)  'A'                              50.49    8   
     1) Bundrage, Dejoina 9             2) Howard, Sarah 12               
     3) Rogers, Deja 9                  4) Riley, Alexis 9                
  3 Venice HS  'A'                                        51.64    6   
     1) Johnson, Brittany 12            2) Cline, Jordan 12               
     3) Polk, Ambray 12                 4) Johnson, Loretta 12            
  4 Lakewood Ranch HS  'A'                                52.15    5   
     1) Bradley, Madison 12             2) Wolfe, Sarah 10                
     3) Last, Elizabeth 12              4) Hinsberg, Erin 9               
  5 Palmetto  'A'                                         52.45    4   
     1) Smith, Kymbrell 12              2) Kelley, Trijala 12             
     3) Jones, Vanisha 11               4) Grooms, Dasha 11               
  6 Lemon Bay (Englewood)  'A'                            52.46    3   
     1) Ortiz, Krystal 10               2) Sweeterman, Sara 12            
     3) Mckenzie, Paige 10              4) Orlick, Brittany 11            
  7 Bayshore HS  'A'                                      55.79    2   
     1) Padilla, Ayla 12                2) Camp, Emily 10                 
     3) Johnson, Quena 10               4) Kreitzer, Kiersten 11          
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Lakewood Ranch HS  'A'                              4:14.15   10   
     1) Wolfe, Sarah 10                 2) Higgins, Mariah 9              
     3) Last, Elizabeth 12              4) Platt, Ashley 10               
  2 Charlotte (Punta Gorda)  'A'                        4:25.50    8   
     1) Latham, Alyssa 11               2) Selders, Jessica 11            
     3) Toms, Maggie 11                 4) Keepers, Kealey 10             
  3 Manatee (Bradenton)  'A'                            4:38.63    6   
     1) Schnering, Emily 12             2) Lopez, Karla 12                
     3) Ecker, Sarah 11                 4) Shankle, Julia 11              
  4 Lemon Bay (Englewood)  'A'                          4:39.75    5   
     1) Lutz, Sarah 9                   2) Giuliano, Sarah 8              
     3) Sweeterman, Sara 12             4) Russo, Anna 12                 
  5 Bayshore HS  'A'                                    4:41.95    4   
     1) Camp, Emily 10                  2) Johnson, Quena 10              
     3) Kreitzer, Kiersten 11           4) Stoll, Amanda 12               
 -- Braden River HS  'A'                                    DNF  
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Lakewood Ranch HS  'A'                              9:47.94   10   
     1) Ortiz, Olivia 10                2) McDermott, Devin 11            
     3) Zarrella, Kristin 10            4) Novak, Natalie 10              
  2 Venice HS  'A'                                     10:41.35    8   
     1) francis, piper 9                2) Meza, Thalia 11                
     3) Grennel, Meagan 11              4) White, Kelly 11                
  3 Charlotte (Punta Gorda)  'A'                       10:57.07    6   
     1) Young, Danielle 9               2) Borrego, Kalla 11              
     3) Cheatham, Miranda 12            4) Davis, Jordan 12               
  4 Manatee (Bradenton)  'A'                           11:13.79    5   
     1) Ecker, Sarah 11                 2) Jones, Jessica 9               
     3) Schnering, Emily 12             4) Shankle, Julia 11              
  5 Braden River HS  'A'                               12:37.41    4   
     1) Logan, Kelly 9                  2) Roosa, Brittany 9              
     3) Saalmann, Kelsey 9              4) Jaco, Madison 9                
 
Girls High Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lanier, Bridget           10 Braden River           5-02.00      1.57m  10   
  2 Ellis, Alexandra          10 Venice HS              5-00.00      1.52m   8   
  3 Bradley, Madison          12 Lakewood Ran           4-10.00      1.47m   6   
  4 Moore, Jordan             11 Charlotte (Punta       4-10.00      1.47m   5   
  5 Stoll, Amanda             12 Bayshore HS            4-10.00      1.47m   4   
  6 Latham, Alyssa            11 Charlotte (Punta       4-08.00      1.42m   3   
  7 McCarthy, Katie           11 Charlotte (Punta       4-08.00      1.42m   2   
  8 Latham, Alex               9 Lakewood Ran           4-08.00      1.42m   1   
  9 Conde, Abigail            11 Charlotte (Punta       4-06.00      1.37m 
 10 Bagley, Nina              12 Lemon Bay (Engle       4-06.00      1.37m 
 11 Johnson, Madison          11 Lemon Bay (Engle       4-04.00      1.32m 
 12 Goldman, Julia            12 Lakewood Ran           4-04.00      1.32m 
 13 Smith, Julia              11 Venice HS              4-04.00      1.32m 
 -- Soltis, Lindsey           12 Venice HS                   NH            
 -- Mayhall, Taylor           10 Braden River                NH            
 -- johnson, lindsey           9 Venice HS                   NH            
 
Girls Pole Vault Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lanier, Bridget           10 Braden River          10-00.00      3.04m  10   
  2 Koenig, Jillian           12 Braden River           9-06.00      2.89m   8   
  3 Kasmiriski, Samantha      11 Venice HS              9-00.00      2.74m   6   
  4 flynn, maggie              9 Venice HS              9-00.00      2.74m   5   
  5 Swanson, Nicole           12 Venice HS              9-00.00      2.74m   4   
  6 Cizmar, Amber             12 Lemon Bay (Engle       8-00.00      2.43m   3   
  7 Goebel, Taylor             9 Braden River           8-00.00      2.43m   2   
  8 Courville, Julienna       12 Venice HS              7-06.00      2.28m   1   
  9 Haynes, Marina             9 Lakewood Ran           7-06.00      2.28m 
 10 Burlew, Lacey             11 Charlotte (Punta       7-06.00      2.28m 
 11 Fowlie, Julia              9 Charlotte (Punta       6-06.00      1.98m 
 12 Benadeto, Caitlyn         12 Braden River           6-06.00      1.98m 
 12 Quinn, Alexandria         11 Charlotte (Punta       6-06.00      1.98m 
 -- Scarborough, Jade         10 Charlotte (Punta            NH            
 -- O'Keefe, Alex             10 Lakewood Ran                NH            
 
Girls Long Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lanier, Bridget           10 Braden River          17-03.00      5.25m  10   
  2 Latham, Alyssa            11 Charlotte (Punta      16-03.50      4.96m   8   
  3 Riley, Alexis              9 Manatee (Bradent      16-03.00      4.95m   6   
  4 Bradley, Madison          12 Lakewood Ran          16-01.50      4.91m   5   
  5 Platt, Ashley             10 Lakewood Ran          15-07.00      4.74m   4   
  6 Selders, Jessica          11 Charlotte (Punta      15-06.00      4.72m   3   
  7 Sthreshley, Brittany      10 Lakewood Ran          15-00.50      4.58m   2   
  8 Cline, Jordan             12 Venice HS             14-11.00      4.54m   1   
  9 Latham, Alex               9 Lakewood Ran          14-08.50      4.48m 
 10 Knapp, Chantoya            9 Charlotte (Punta      14-06.00      4.41m 
 11 Johnson, Loretta          12 Venice HS             14-05.00      4.39m 
 12 Camp, Emily               10 Bayshore HS           14-03.00      4.34m 
 13 Polk, Ambray              12 Venice HS             14-02.00      4.31m 
 14 Ungarelli, Jessic         12 Lemon Bay (Engle      14-01.50      4.30m 
 14 Fetzer, Anna              10 Lemon Bay (Engle      14-01.50      4.30m 
 16 Damioli, Elizabeth         9 Lemon Bay (Engle      13-09.50      4.20m 
 17 DeLeon, Lauren            11 Lemon Bay (Engle      13-04.50      4.07m 
 18 Rogers, Deja               9 Manatee (Bradent      12-11.50      3.94m 
 19 Copper, DeZha              9 Palmetto              12-00.50      3.67m 
 20 Johnson, Quena            10 Bayshore HS           11-01.50      3.39m 
 21 Romain, Rutchama          11 Bayshore HS            9-04.00      2.84m 
 -- Jones, Vanisha            11 Palmetto                    ND            
 
Girls Triple Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Riley, Alexis              9 Manatee (Bradent      35-11.00     10.94m  10   
  2 Allen, Ayla               12 Lakewood Ran          31-09.50      9.69m   8   
  3 Bradley, Madison          12 Lakewood Ran          31-09.00      9.67m   6   
  4 Schortz, Ashley           12 Charlotte (Punta      31-07.00      9.62m   5   
  5 longhi, haley             12 Venice HS             30-11.50      9.43m   4   
  6 O'Connor, Mackenzie       12 Charlotte (Punta      30-10.00      9.39m   3   
  7 Ungarelli, Jessic         12 Lemon Bay (Engle      30-00.00      9.14m   2   
  8 Mogford, victoria         11 Venice HS             29-08.00      9.04m   1   
  9 Sainvil, Neverly          11 Manatee (Bradent      28-08.50      8.75m 
 10 Fetzer, Anna              10 Lemon Bay (Engle      28-01.50      8.57m 
 11 Chabot, Madison            9 Lemon Bay (Engle      27-10.00      8.48m 
 12 DeLeon, Lauren            11 Lemon Bay (Engle      26-11.50      8.21m 
 -- Mayhall, Taylor           10 Braden River                ND            
 
Girls Shot Put Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Waters, Tiffany           12 Lakewood Ran          34-08.50     10.57m  10   
  2 Wetherell, Tierra         10 Manatee (Bradent      33-03.00     10.13m   8   
  3 Moore, Ebony              11 Bayshore HS           33-02.50     10.12m   6   
  4 Watkins, Darion           10 Manatee (Bradent      32-06.50      9.91m   5   
  5 leone, elizabeth           9 Venice HS             30-07.00      9.32m   4   
  6 Ware, Kalyn               10 Manatee (Bradent      30-00.00      9.14m   3   
  7 Valere, Melissa           12 Charlotte (Punta      29-08.00      9.04m   2   
  8 amato-barone, maria       10 Venice HS             28-07.50      8.72m   1   
  9 Reid, Kayla                9 Lemon Bay (Engle      27-09.50      8.47m 
 10 Watts, Ali                10 Manatee (Bradent      27-09.00      8.45m 
 11 Ross, Brittany            10 Charlotte (Punta      27-05.50      8.36m 
 12 Atkinson, Christina       10 Palmetto              27-05.00      8.35m 
 13 Schmitz, Alyssa           10 Lemon Bay (Engle      27-00.00      8.22m 
 14 Jaco, Madison              9 Braden River          26-08.00      8.12m 
 15 Mcbean, Simone             9 Charlotte (Punta      26-07.00      8.10m 
 16 Peacock, Carlie            9 Lemon Bay (Engle      26-06.50      8.08m 
 17 deto, amanda              12 Venice HS             24-07.00      7.49m 
 18 Crosby, Casey              9 Lakewood Ran          21-11.50      6.69m 
 19 Kimson, Kathryn           11 Venice HS             19-05.00      5.91m 
 
Girls Discus Throw Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Moore, Jensen             10 Charlotte (Punta        105-08     32.20m  10   
  2 Watkins, Darion           10 Manatee (Bradent         98-08     30.07m   8   
  3 D'Alessandro, Jenny        9 Charlotte (Punta         95-02     29.00m   6   
  4 Waters, Tiffany           12 Lakewood Ran             89-04     27.22m   5   
  5 Atkinson, Christina       10 Palmetto                 87-00     26.51m   4   
  6 Vines, Amber              11 Lemon Bay (Engle         86-07     26.39m   3   
  7 Ware, Kalyn               10 Manatee (Bradent         83-08     25.50m   2   
  8 amato-barone, maria       10 Venice HS                83-06     25.45m   1   
  9 Peacock, Carlie            9 Lemon Bay (Engle         74-06     22.70m 
 10 Schmitz, Alyssa           10 Lemon Bay (Engle         74-05     22.68m 
 11 Valere, Melissa           12 Charlotte (Punta         73-09     22.47m 
 12 Kimson, Kathryn           11 Venice HS                73-05     22.37m 
 13 Watts, Ali                10 Manatee (Bradent         70-10     21.59m 
 14 Jaco, Madison              9 Braden River             70-00     21.33m 
 15 leone, elizabeth           9 Venice HS                64-04     19.60m 
 16 Nardontonia, Lea           9 Lemon Bay (Engle         64-01     19.53m 
 17 Crosby, Casey              9 Lakewood Ran             60-08     18.49m 
 18 Lingholm, Brittney        10 Manatee (Bradent         59-02     18.03m 
 19 deto, amanda              12 Venice HS                57-01     17.39m 
 -- Salter, Diane             10 Lakewood Ran                ND            
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Carnes, Brandon           10 Manatee (Bradent         10.99Q  2 
  2 Greene, Marquis           12 Palmetto                 11.14Q  3 
  3 Rodgers, Kye              12 Venice HS                11.16Q  4 
  4 Waters, Courtland         12 Charlotte (Punta         11.28Q  1 
  5 Hicks, Josh                9 Palmetto                 11.11q  2 
  6 Evans, Terry              12 Manatee (Bradent         11.19q  4 
  7 Brown, Brodrick            9 Charlotte (Punta         11.31q  3 
  8 Williams, Calvin          10 Bayshore HS              11.48q  3 
  9 Burston, Melvin           12 Palmetto                 11.60   1 
 10 Pollock, JaJuan           10 Manatee (Bradent         11.61   3 
 11 Desyatnikov, Oleg         12 Venice HS                11.62   1 
 12 Taylor, Andrew            11 Lemon Bay (Engle         11.68   2 
 13 Youtzy, Kale              10 Venice HS                11.70   3 
 14 Catacutan, Mark           12 Lemon Bay (Engle         11.90   4 
 15 Rivera, Brandon           10 Bayshore HS              11.93   4 
 16 Bradley, Demond           11 Braden River             11.94   2 
 17 King, Tyler               12 Lemon Bay (Engle         12.08   3 
 18 Kolawole, Dipo            12 Braden River             12.11   1 
 19 Peterson, Roald           12 Manatee (Bradent         12.31   1 
 20 Richardson, Quinton       11 Bayshore HS              12.33   1 
 21 Padilla, Elliott          11 Bayshore HS              13.11   2 
 22 Lucia, Joseph             10 Lemon Bay (Engle         13.25   1 
 -- Ritchie, Preston          12 Charlotte (Punta            FS   4 
 -- Lattimore, Ma'qu           9 Charlotte (Punta            FS   2 
 -- Jackson, Robert           11 Palmetto                    FS   4 
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Carnes, Brandon           10 Manatee (Bradent         10.70   10   
  2 Waters, Courtland         12 Charlotte (Punta         10.83    8   
  3 Greene, Marquis           12 Palmetto                 10.85    6   
  4 Hicks, Josh                9 Palmetto                 11.09    5   
  5 Rodgers, Kye              12 Venice HS                11.12    4   
  6 Brown, Brodrick            9 Charlotte (Punta         11.29    3   
  7 Evans, Terry              12 Manatee (Bradent         11.31    2   
  8 Williams, Calvin          10 Bayshore HS              11.53    1   
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Carnes, Brandon           10 Manatee (Bradent         22.29Q  1 
  2 Hicks, Josh                9 Palmetto                 22.64Q  4 
  3 Burston, Melvin           12 Palmetto                 22.71Q  3 
  4 Jackson, Robert           11 Palmetto                 22.80Q  2 
  5 Brown, Brodrick            9 Charlotte (Punta         23.11q  4 
  6 Evans, Terry              12 Manatee (Bradent         23.28q  3 
  7 Williams, Calvin          10 Bayshore HS              23.73q  1 
  8 Kolawole, Dipo            12 Braden River             23.92q  3 
  9 Pollock, JaJuan           10 Manatee (Bradent         24.03   2 
 10 Bradley, Demond           11 Braden River             24.11   1 
 11 Richardson, Quinton       11 Bayshore HS              24.14   2 
 12 Taylor, Andrew            11 Lemon Bay (Engle         24.19   1 
 13 Glover, Mike              12 Braden River             24.29   4 
 14 Burnett, Christopher      11 Charlotte (Punta         24.36   3 
 15 Rivera, Brandon           10 Bayshore HS              24.37   4 
 16 Long, Kameron             10 Charlotte (Punta         24.54   2 
 17 Catacutan, Mark           12 Lemon Bay (Engle         24.68   4 
 18 Peterson, Roald           12 Manatee (Bradent         25.09   4 
 19 King, Tyler               12 Lemon Bay (Engle         25.17   2 
 20 Lucia, Joseph             10 Lemon Bay (Engle         26.44   3 
 21 Padilla, Elliott          11 Bayshore HS              27.07   3 
 -- Desyatnikov, Oleg         12 Venice HS                  DNF   1 
 -- Dillard, Danny            11 Venice HS                  DNF   2 
 -- Waters, Broddrick          9 Palmetto                   DNF   1 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Carnes, Brandon           10 Manatee (Bradent         22.07   10   
  2 Hicks, Josh                9 Palmetto                 22.66    8   
  3 Jackson, Robert           11 Palmetto                 22.71    6   
  4 Burston, Melvin           12 Palmetto                 22.75    5   
  5 Evans, Terry              12 Manatee (Bradent         23.64    4   
  6 Kolawole, Dipo            12 Braden River             24.30    3   
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Menan, Jake               12 Lemon Bay (Engle         51.98Q  1 
  2 Mccollum, Devin           11 Venice HS                52.03Q  2 
  3 Clifford, Daniel          12 Lakewood Ran             52.21Q  3 
  4 Metellus, Anthony         11 Bayshore HS              53.84Q  4 
  5 Pierre, Brandon           11 Palmetto                 52.20q  2 
  6 Burston, Elijah           10 Palmetto                 52.89q  3 
  7 Spencer, Grant            12 Charlotte (Punta         53.59q  1 
  8 Alcima, Anthony           12 Bayshore HS              54.21q  1 
  9 Mabrey, Darrian           10 Manatee (Bradent         54.38   3 
 10 Johnson, Keonte            9 Bayshore HS              54.44   2 
 11 Kreider, Eric              9 Venice HS                54.53   1 
 12 Stoquert, Andrew          12 Charlotte (Punta         54.94   2 
 13 Mofford, Jeremy           10 Lemon Bay (Engle         55.73   2 
 14 Sutton, Forest            10 Charlotte (Punta         55.89   4 
 15 VanHook, Aaron            10 Manatee (Bradent         55.98   2 
 16 Voigt, David              11 Venice HS                56.66   3 
 17 Riley, Justin             10 Braden River             56.90   4 
 18 Harris, Shaquille         10 Palmetto                 57.53   4 
 19 Obrien, Logan             11 Venice HS                59.43   4 
 20 Padilla, Elliott          11 Bayshore HS              59.83   3 
 21 Blake, Marcus             10 Manatee (Bradent       1:00.34   4 
 22 Jones, Darius              9 Braden River           1:01.81   1 
 23 Patterson, Alan           12 Braden River           1:05.84   3 
 -- Toth, Nick                10 Lakewood Ran               DNF   2 
 -- Harris, William           12 Charlotte (Punta           DNF   3 
 -- Waters, Broddrick          9 Palmetto                   DNF   1 
 -- Wampler, Quintin          10 Lakewood Ran               DNF   1 
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Menan, Jake               12 Lemon Bay (Engle         50.44   10   
  2 Clifford, Daniel          12 Lakewood Ran             52.28    8   
  3 Pierre, Brandon           11 Palmetto                 52.66    6   
  4 Mccollum, Devin           11 Venice HS                52.72    5   
  5 Spencer, Grant            12 Charlotte (Punta         53.31    4   
  6 Burston, Elijah           10 Palmetto                 54.45    3   
 
Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cardillo, Tyler           12 Charlotte (Punta       1:54.95   10   
  2 Schnulle, Ryan            11 Charlotte (Punta       1:55.17    8   
  3 Hilgar, Bryan             12 Charlotte (Punta       1:56.36    6   
  4 Boyd, Troy                12 Venice HS              1:57.23    5   
  5 Borrego, Anthony          12 Charlotte (Punta       2:00.46    4   
  6 Marsh, Mike               12 Venice HS              2:01.81    3   
  7 Algozzine, Nicholas       12 Manatee (Bradent       2:02.75    2   
  8 Teerasitikul, Naphatara   12 Venice HS              2:12.94    1   
  9 Cokley, John               9 Venice HS              2:18.57  
 10 Walker, Curtis            12 Palmetto               2:20.54  
 11 Andruzzi, Joseph           9 Manatee (Bradent       2:20.85  
 12 Samad, Fadi               10 Bayshore HS            2:21.42  
 13 Bostic, Quinten           12 Palmetto               2:22.91  
 14 Miron, Gerardo            10 Manatee (Bradent       2:23.12  
 15 Scanes, Vincent           11 Bayshore HS            2:25.63  
 16 Johnson, Evan             10 Braden River           2:27.15  
 17 Jones, Logan              10 Braden River           2:27.23  
 18 Tagle, Anthony            10 Braden River           2:29.87  
 19 Dicarlo, Dylan            10 Braden River           2:32.34  
 -- Quinones, Stephen         12 Palmetto                   DNF  
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hilgar, Bryan             12 Charlotte (Punta       4:37.95   10   
  2 Cardillo, Tyler           12 Charlotte (Punta       4:38.02    8   
  3 Schnulle, Ryan            11 Charlotte (Punta       4:38.07    6   
  4 Borrego, Anthony          12 Charlotte (Punta       4:38.35    5   
  5 Meester-Kitterman, Canaa   9 Bayshore HS            4:39.49    4   
  6 Mocase, Jake              10 Lemon Bay (Engle       4:44.82    3   
  7 Palson, Tyler             12 Venice HS              4:46.95    2   
  8 Jones, Brandon            11 Lakewood Ran           4:47.82    1   
  9 Enander, David            11 Venice HS              4:51.24  
 10 Quinones, Stephen         12 Palmetto               4:51.96  
 11 Cokley, John               9 Venice HS              4:52.58  
 12 Tieu, Nick                 9 Lemon Bay (Engle       4:57.08  
 13 Dipsiner, Evan            11 Lakewood Ran           4:57.42  
 14 Ozark, Patrick            10 Manatee (Bradent       4:59.43  
 15 Branch, Chris             11 Lakewood Ran           5:05.10  
 16 McFall, Matt              10 Braden River           5:05.66  
 17 Kier, Johnathaon          12 Venice HS              5:06.55  
 18 Tilelli, John             11 Manatee (Bradent       5:09.88  
 19 Steinke, Eric             11 Manatee (Bradent       5:11.37  
 20 Samad, Fadi               10 Bayshore HS            5:14.16  
 21 Moss, gregory             10 Manatee (Bradent       5:14.68  
 22 Soares, Airton            10 Lemon Bay (Engle       5:22.66  
 23 Scanes, Vincent           11 Bayshore HS            5:24.06  
 24 Garner, Bryan             12 Braden River           5:24.36  
 25 Valley, Mitchell          11 Lakewood Ran           5:32.86  
 26 Gullick, Brennan          10 Braden River           5:37.39  
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kieck, James[LP]          11 Lemon Bay (Engle      10:02.97   10   
  2 Mendez, Philip            12 Charlotte (Punta      10:04.23    8   
  3 Cardenas, Dominic         10 Charlotte (Punta      10:07.57    6   
  4 Barnhart, Matthew         11 Charlotte (Punta      10:18.69    5   
  5 Meester-Kitterman, Canaa   9 Bayshore HS           10:21.00    4   
  6 Pate, Christopher         10 Manatee (Bradent      10:33.43    3   
  7 Adamson, John             10 Lemon Bay (Engle      10:36.32    2   
  8 Pollizzi, Andrew          11 Charlotte (Punta      10:37.93    1   
  9 Moeckle, Luke             11 Lakewood Ran          11:18.30  
 10 Napier, Joshua             9 Lakewood Ran          11:23.73  
 11 Harrison, Jay              7 Lemon Bay (Engle      11:25.13  
 12 McFall, Matt              10 Braden River          11:25.34  
 13 Fisher, Micheal           11 Venice HS             12:08.18  
 14 Garner, Bryan             12 Braden River          12:21.62  
 15 Clipse, Kevin             12 Venice HS             12:51.66  
 16 Kier, Johnathaon          12 Venice HS             12:56.65  
 17 Gullick, Brennan          10 Braden River          14:03.47  
 -- Branch, Chris             11 Lakewood Ran               DNF  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Britton, Wes              12 Manatee (Bradent         15.77Q  1 
  2 Johnson, Todd             12 Manatee (Bradent         16.01Q  2 
  3 Kreider, Paul             11 Venice HS                16.17q  2 
  4 Giuliano, John            12 Charlotte (Punta         16.27q  1 
  5 Lester, Luke              11 Palmetto                 16.60q  2 
  6 Noel, Isaiah               9 Charlotte (Punta         16.77q  2 
  7 Pennebacker, Taran        12 Manatee (Bradent         16.87q  1 
  8 Burston, Elijah           10 Palmetto                 16.91q  1 
  9 Peters, Nicholas           9 Manatee (Bradent         16.93   2 
 10 Shopa, Keith              12 Charlotte (Punta         17.80   2 
 11 Ezazi, Andrew             10 Lakewood Ran             18.55   1 
 12 Celico, Preston           12 Charlotte (Punta         18.81   1 
 13 Jones, Logan              10 Braden River             18.82   2 
 14 Ridley, Bruce             12 Palmetto                 27.86   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Johnson, Todd             12 Manatee (Bradent         15.57   10   
  2 Britton, Wes              12 Manatee (Bradent         15.78    8   
  3 Kreider, Paul             11 Venice HS                16.04    6   
  4 Giuliano, John            12 Charlotte (Punta         16.10    5   
  5 Pennebacker, Taran        12 Manatee (Bradent         16.35    4   
  6 Lester, Luke              11 Palmetto                 16.47    3   
  7 Noel, Isaiah               9 Charlotte (Punta         16.72    2   
  8 Burston, Elijah           10 Palmetto                 17.58    1   
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pleasant, Tad             12 Lakewood Ran             43.16Q  1 
  2 Britton, Wes              12 Manatee (Bradent         43.64Q  2 
  3 Johnson, Todd             12 Manatee (Bradent         43.36q  1 
  4 Giuliano, John            12 Charlotte (Punta         44.03q  2 
  5 Croteau, Keith            10 Charlotte (Punta         44.18q  2 
  6 Pennebacker, Taran        12 Manatee (Bradent         45.20q  2 
  7 Noel, Isaiah               9 Charlotte (Punta         45.84q  1 
  8 Peters, Nicholas           9 Manatee (Bradent         46.41q  2 
  9 Lester, Luke              11 Palmetto                 46.93   2 
 10 Shopa, Keith              12 Charlotte (Punta         47.51   1 
 11 Doyle, Zach               11 Venice HS                48.08   1 
 12 Black, Joe                 9 Lakewood Ran             49.11   2 
 13 Ezazi, Andrew             10 Lakewood Ran             49.15   1 
 -- Ridley, Bruce             12 Palmetto                   DNF   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Johnson, Todd             12 Manatee (Bradent         41.04   10   
  2 Britton, Wes              12 Manatee (Bradent         41.97    8   
  3 Giuliano, John            12 Charlotte (Punta         42.00    6   
  4 Pleasant, Tad             12 Lakewood Ran             43.13    5   
  5 Croteau, Keith            10 Charlotte (Punta         43.74    4   
  6 Peters, Nicholas           9 Manatee (Bradent         45.98    3   
  7 Noel, Isaiah               9 Charlotte (Punta         46.44    2   
 -- Pennebacker, Taran        12 Manatee (Bradent            FS  
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlotte (Punta Gorda)  'A'                          42.17   10   
     1) Brown, Brodrick 9               2) Ritchie, Preston 12            
     3) Lattimore, Ma'qu 9              4) Waters, Courtland 12           
  2 Palmetto  'A'                                         42.31    8   
     1) Burston, Melvin 12              2) Hicks, Josh 9                  
     3) Jackson, Robert 11              4) Greene, Marquis 12             
  3 Venice HS  'A'                                        43.68    6   
     1) Youtzy, Kale 10                 2) Desyatnikov, Oleg 12           
     3) Rodgers, Kye 12                 4) Dillard, Danny 11              
  4 Manatee (Bradenton)  'A'                              43.86    5   
     1) Pollock, JaJuan 10              2) Evans, Terry 12                
     3) Heaven, Clinton 11              4) Allen, Leon 11                 
  5 Lemon Bay (Englewood)  'A'                            46.45    4   
     1) King, Tyler 12                  2) Catacutan, Mark 12             
     3) Quick, Robert 11                4) Taylor, Andrew 11              
  6 Bayshore HS  'A'                                      46.50    3   
     1) Williams, Calvin 10             2) Rivera, Brandon 10             
     3) Johnson, Keonte 9               4) Richardson, Quinton 11         
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlotte (Punta Gorda)  'A'                        3:28.63   10   
     1) Spencer, Grant 12               2) Stoquert, Andrew 12            
     3) Ritchie, Preston 12             4) Waters, Courtland 12           
  2 Palmetto  'A'                                       3:35.42    8   
     1) Jackson, Robert 11              2) Burston, Melvin 12             
     3) Burston, Elijah 10              4) Greene, Marquis 12             
  3 Lakewood Ranch HS  'A'                              3:36.21    6   
     1) Pleasant, Tad 12                2) Wampler, Quintin 10            
     3) Toth, Nick 10                   4) Clifford, Daniel 12            
  4 Manatee (Bradenton)  'A'                            3:40.18    5   
     1) Algozzine, Nicholas 12          2) Pennebacker, Taran 12          
     3) VanHook, Aaron 10               4) Mabrey, Darrian 10             
  5 Bayshore HS  'A'                                    3:49.37    4   
     1) Foster, Zack 12                 2) Johnson, Keonte 9              
     3) Padilla, Elliott 11             4) Samad, Fadi 10                 
  6 Braden River HS  'A'                                4:25.02    3   
     1) Jones, Darius 9                 2) Tagle, Anthony 10              
     3) Johnson, Evan 10                4) Patterson, Alan 12             
 -- Venice HS  'A'                                          DNF  
     1) Mccollum, Devin 11              2) Obrien, Logan 11               
     3) Voigt, David 11                 4) Teerasitikul, Naphatara 12     
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Charlotte (Punta Gorda)  'A'                        7:44.16   10   
     1) Borrego, Anthony 12             2) Hilgar, Bryan 12               
     3) Schnulle, Ryan 11               4) Cardillo, Tyler 12             
  2 Venice HS  'A'                                      8:30.82    8   
     1) Marsh, Mike 12                  2) Enander, David 11              
     3) Palson, Tyler 12                4) Boyd, Troy 12                  
  3 Bayshore HS  'A'                                    8:48.75    6   
     1) Meester-Kitterman, Canaan 9     2) Foster, Zack 12                
     3) Alcima, Anthony 12              4) Metellus, Anthony 11           
  4 Lakewood Ranch HS  'A'                              8:50.18    5   
     1) Wampler, Quintin 10             2) Napier, Joshua 9               
     3) Dipsiner, Evan 11               4) Jones, Brandon 11              
  5 Manatee (Bradenton)  'A'                            9:22.03    4   
     1) Steinke, Eric 11                2) Miron, Gerardo 10              
     3) Andruzzi, Joseph 9              4) Moss, gregory 10               
  6 Braden River HS  'A'                                9:56.94    3   
     1) Tagle, Anthony 10               2) Johnson, Evan 10               
     3) Dicarlo, Dylan 10               4) Riley, Justin 10               
 -- Palmetto  'A'                                           DNF  
     1) Bostic, Quinten 12              2) Walker, Curtis 12              
     3) Quinones, Stephen 12            4) Kitchell, Zane 11              
 
Boys High Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Krupa, Stephen            12 Lemon Bay (Engle       6-10.00      2.08m  10   
  2 Meyers, Chase             12 Charlotte (Punta       6-10.00      2.08m   8   
  3 Hecker, John              12 Lemon Bay (Engle       6-08.00      2.03m   6   
  4 Gray, Justin              12 Lakewood Ran           6-02.00      1.87m   5   
  5 Smith, Hunter             12 Lemon Bay (Engle       6-02.00      1.87m   4   
  6 Reynolds, Dwayne           9 Charlotte (Punta       6-00.00      1.82m   2.50
  6 Reynolds, Dwight           9 Charlotte (Punta       6-00.00      1.82m   2.50
  8 Rowely, Trent             12 Lemon Bay (Engle       5-10.00      1.77m   1   
  9 Pfalzgraf, Scott          12 Lakewood Ran           5-10.00      1.77m 
 10 Harris, Shaquille         10 Palmetto               5-08.00      1.72m 
 11 Edenfield, Scott          12 Lakewood Ran           5-08.00      1.72m 
 12 Reynolds, Diarr           11 Charlotte (Punta       5-06.00      1.67m 
 13 Lester, Luke              11 Palmetto               5-04.00      1.62m 
 13 Keen, John                11 Venice HS              5-04.00      1.62m 
 13 Pierce, Austin            10 Venice HS              5-04.00      1.62m 
 16 Jones, Darius              9 Braden River           5-02.00      1.57m 
 
Boys Pole Vault Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnstone, Callum         12 Lakewood Ran          11-06.00      3.50m  10   
  2 Bittner, Chun-yi          11 Charlotte (Punta      11-06.00      3.50m   8   
  3 Bertrand, Chase           12 Charlotte (Punta      10-06.00      3.20m   5.50
  3 Sessions, Doug            11 Lakewood Ran          10-06.00      3.20m   5.50
  5 Simpson, Christopher      12 Charlotte (Punta      10-06.00      3.20m   4   
  6 Asperilla, Spencer         9 Charlotte (Punta       9-06.00      2.89m   3   
  7 Courville, Caleb          10 Venice HS              9-06.00      2.89m   2   
  8 Detert, Joe               11 Venice HS              9-00.00      2.74m   1   
  9 Kelley, Kyle              10 Venice HS              8-06.00      2.59m 
 10 Ringquist, Cole            9 Lakewood Ran           8-00.00      2.43m 
 11 Todoroff, Lane             9 Lakewood Ran           8-00.00      2.43m 
 12 Riley, Justin             10 Braden River           7-00.00      2.13m 
 12 Patterson, Alan           12 Braden River           7-00.00      2.13m 
 
Boys Long Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Asay, Anthony             12 Lakewood Ran          20-05.00      6.22m  10   
  2 Lattimore, Ma'qu           9 Charlotte (Punta      20-00.50      6.10m   8   
  3 Ardis, Daren              10 Manatee (Bradent      19-10.50      6.05m   6   
  4 Sainvil, Max              12 Manatee (Bradent      19-07.00      5.96m   5   
  5 Williams, Calvin          10 Bayshore HS           19-03.50      5.88m   4   
  6 Pierre, Brandon           11 Palmetto              18-11.00      5.76m   3   
  7 Baity, Terrell            11 Palmetto              18-06.00      5.63m   2   
  8 Burnett, Christopher      11 Charlotte (Punta      18-03.50      5.57m   1   
  9 Pierce, Austin            10 Venice HS             18-02.00      5.53m 
 10 Brown, Brodrick            9 Charlotte (Punta      17-08.00      5.38m 
 11 Long, Kameron             10 Charlotte (Punta      17-07.00      5.35m 
 11 Obrien, Logan             11 Venice HS             17-07.00      5.35m 
 13 Burston, Elijah           10 Palmetto              17-04.50      5.29m 
 14 Glover, Mike              12 Braden River          17-01.50      5.21m 
 15 Wright, Roman              9 Lakewood Ran          16-07.50      5.06m 
 16 Jones, Logan              10 Braden River          16-00.00      4.87m 
 17 Mofford, Jeremy           10 Lemon Bay (Engle      15-07.00      4.74m 
 18 Keen, John                11 Venice HS             15-02.50      4.63m 
 
Boys Triple Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 LaBeach, Onel             12 Charlotte (Punta      41-02.00     12.54m  10   
  2 Sainvil, Max              12 Manatee (Bradent      40-00.00     12.19m   8   
  3 Ridley, Bruce             12 Palmetto              39-07.00     12.06m   6   
  4 Pierre, Brandon           11 Palmetto              39-05.00     12.01m   5   
  5 Johnson, Todd             12 Manatee (Bradent      39-01.00     11.91m   4   
  6 Allen, Leon               11 Manatee (Bradent      39-00.00     11.88m   3   
  7 Kolawole, Dipo            12 Braden River          38-11.00     11.86m   2   
  8 Harris, William           12 Charlotte (Punta      38-05.00     11.70m   1   
  9 Pierce, Austin            10 Venice HS             37-07.00     11.45m 
 10 Jones, Logan              10 Braden River          37-06.00     11.43m 
 11 Johnson, Keonte            9 Bayshore HS           37-01.00     11.30m 
 12 Bradley, Demond           11 Braden River          35-06.00     10.82m 
 13 Rivera, Brandon           10 Bayshore HS           34-09.00     10.59m 
 14 Taylor, Justin            10 Venice HS             32-07.00      9.93m 
 -- Baity, Terrell            11 Palmetto                    ND            
 -- Obrien, Logan             11 Venice HS                   ND            
 
Boys Shot Put Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Waldrop, Cody             11 Charlotte (Punta      48-07.50     14.82m  10   
  2 Calloway, Derick          10 Manatee (Bradent      48-02.00     14.68m   8   
  3 Allen, Leon               11 Manatee (Bradent      48-00.50     14.64m   6   
  4 Carter, Kelvin            11 Manatee (Bradent      46-07.00     14.19m   5   
  5 Williamson, Wendell       12 Bayshore HS           46-00.00     14.02m   4   
  6 Meyers, Chase             12 Charlotte (Punta      43-07.00     13.28m   3   
  7 Fanti, Dino               12 Venice HS             43-00.00     13.10m   2   
  8 Praizner, Ryan            12 Lakewood Ran          41-02.00     12.54m   1   
  9 Bundrage, Joseph          10 Palmetto              41-02.00     12.54m 
 10 Jean, Wordley             12 Charlotte (Punta      41-01.00     12.52m 
 11 Sallis, Dakota            12 Venice HS             40-07.50     12.38m 
 12 Constant, Jordan          11 Lemon Bay (Engle      40-07.00     12.36m 
 13 Keith, Taylor             11 Charlotte (Punta      40-02.50     12.25m 
 14 Katrein, Matt             11 Lemon Bay (Engle      39-08.50     12.10m 
 15 Lintz, Michael            12 Bayshore HS           39-08.00     12.09m 
 16 Simmons, Jorelle          11 Manatee (Bradent      39-07.00     12.06m 
 17 Williamson, Tracy          9 Bayshore HS           39-05.50     12.02m 
 18 Slade, Austin             12 Lakewood Ran          39-02.00     11.93m 
 19 Adams, Corey              10 Lakewood Ran          39-00.00     11.88m 
 20 Walsh, Brenden             9 Venice HS             38-11.00     11.86m 
 21 Pulawski, Mike            11 Braden River          38-03.50     11.67m 
 22 Constantine, Kel          11 Lemon Bay (Engle      38-02.50     11.64m 
 23 Gilbert, Leon             10 Palmetto              36-11.00     11.25m 
 24 Deel, Tyrone              10 Bayshore HS           33-04.50     10.17m 
 25 Walker, George            10 Venice HS             32-08.00      9.95m 
 26 Somodi, Daniel            10 Lakewood Ran          31-02.00      9.49m 
 27 Benardo, Lucus            11 Lemon Bay (Engle      30-07.50      9.33m 
 
Boys Discus Throw Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Meyers, Chase             12 Charlotte (Punta        139-07     42.54m  10   
  2 Pfalzgraf, Scott          12 Lakewood Ran            134-00     40.84m   8   
  3 Blackwell, Cody           12 Bayshore HS             133-03     40.61m   6   
  4 Praizner, Ryan            12 Lakewood Ran            127-11     38.98m   5   
  5 Slade, Austin             12 Lakewood Ran            127-08     38.91m   4   
  6 Quick, Robert             11 Lemon Bay (Engle        124-10     38.04m   3   
  7 Selmour, Fonzi            10 Manatee (Bradent        123-00     37.49m   2   
  8 Jessell, Matt             12 Charlotte (Punta        120-01     36.60m   1   
  9 Heilman, Max              10 Manatee (Bradent        110-10     33.78m 
 10 Gilbert, Leon             10 Palmetto                108-08     33.12m 
 11 Fanti, Dom                10 Venice HS               105-10     32.25m 
 12 Katrein, Matt             11 Lemon Bay (Engle        105-07     32.18m 
 13 Polous, Anthony            9 Venice HS               104-00     31.69m 
 14 Constant, Jordan          11 Lemon Bay (Engle        100-04     30.58m 
 15 Dehnert, Wes              11 Venice HS                97-10     29.81m 
 16 Somodi, Daniel            10 Lakewood Ran             93-02     28.39m 
 17 Benardo, Lucus            11 Lemon Bay (Engle         87-06     26.67m 
 18 Pulawski, Mike            11 Braden River             87-02     26.56m 
 19 Bundrage, Joseph          10 Palmetto                 72-04     22.04m 
 20 Deel, Tyrone              10 Bayshore HS              68-00     20.72m 
 21 Godoy, Giovanni           11 Bayshore HS               1-00      0.30m 
 -- Hardison, Marcus          12 Charlotte (Punta            ND            
 -- Robinson, Aaron           10 Charlotte (Punta            ND            
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Lakewood Ranch HS          156        2) Charlotte (Punta Gorda)   142   
    3) Venice HS                   91        4) Manatee (Bradenton)        84   
    5) Palmetto                    65        6) Braden River HS            56   
    7) Lemon Bay (Englewood)       39        8) Bayshore HS                17   
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Charlotte (Punta Gorda)    218.50     2) Manatee (Bradenton)       135   
    3) Palmetto                    75        4) Lakewood Ranch HS          73.50
    5) Lemon Bay (Englewood)       53        6) Venice HS                  45   
    7) Bayshore HS                 36        8) Braden River HS            11   
Post to:  
Post as: 
History for Florida FHSAA 3A District 11
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2013 1   1    
2012 1   1    
2011 1   1    
Hashtags: #distancepreps