Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2012 Mar 24th

YearResultsVideoNews 
*201411 1 
20131 1 
20121 1 
20111 1 
20101 1 
20091 1 
 

Media for 2012

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Attending groups

 

Invited groups

 

2012

Jesuit Sheaner Relays

 

2012 Results - Jesuit Sheaner Relays

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on Mar 24 2012, 08:16 PM
Jesuit Sheaner Relays - Mar 24, 2012
Jesuit College Prep, 12345 Inwood Rd., Dallas, TX, US, 75244
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | 4x1600m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 1600m

Team Scores
 
Mens 100m 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Tkevian, Rockwell   Wylie 10.63 nwi 1 10
2 Anderson, James   Wylie East 10.64 nwi 1 8
3 Johnson, Shon   Wylie East 10.79 nwi 1 6
4 Massington, Eldridge   West Mesquite 10.80 nwi 1 4
5 Davis, Patrick   Mesquite Poteet 10.83 nwi 1 2
6 COLEMAN, COREY   Richardson Pearc 10.86 nwi 1 1
7 Banks, Kedron   Richardson Pearc 10.90 nwi 1  
8 Colbert, Trey   Southwest (FW) 11.48 nwi 1  
 
Mens 100m 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 acy, tremayne   DeSoto 10.42 nwi 1 10
2 sheffield, kameron   Garland 10.68 nwi 1 8
3 Taylor, Dante   Plano East Senio 10.92 nwi 1 6
4 Chappell, Corey   Garland Rowlett 10.96 nwi 1 4
-- Wiggins, Carlos   Plano West NT nwi 1  
-- Hall, Abraham   South Grand Prai NT nwi 1  
-- Bassett, Corey   Plano East Senio NT nwi 1  
-- Jones, Ridge   DeSoto NT nwi 1  
 
Mens 200m 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Rhodes, Robert   Southwest (FW) 21.40 nwi 1 10
2 Hinson, Reggie   Lancaster 21.73 nwi 1 8
3 White, Travian   Lancaster 21.91 nwi 1 6
4 Johnson, Shon   Wylie East 22.06 nwi 1 4
5 Reason, Raashaan   West Mesquite 22.50 nwi 1 2
6 Colbert, Trey   Southwest (FW) 23.00 nwi 1 1
7 Davis, Nathan   West Mesquite 23.37 nwi 1  
-- Burt, Terrell   Wylie NT nwi 1  
 
Mens 200m 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 HAWKINS, ERIC   Longview 21.57 nwi 1 10
2 Elliott, Anderson   Garland 21.79 nwi 1 8
3 Wiggins, Carlos   Plano West 21.90 nwi 1 6
4 Bobb, Delon   Duncanville 21.97 nwi 1 4
5 Wilson, Justin   McKinney Boyd 22.01 nwi 1 2
6 Nwokoye, Ony   Garland Rowlett 22.18 nwi 1 1
-- Hall, Abraham   South Grand Prai NT nwi 1  
-- Jones, Rodney   Cedar Hill NT nwi 1  
 
Mens 400m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bilderback, Zac   Celina 48.12 1 10
2 HORN, CARNELL   Terrell 48.81 1 8
3 Anderson, Desmond   Lancaster 49.45 1 6
4 Wrenn, Montana   Terrell 50.25 1 4
5 Carson, Trey   Lucas Lovejoy 50.98 1 2
6 Robinson, Anfernee   Lancaster 51.06 1 1
7 Bartush, Bob   Sacred Heart Mue 52.26 1  
-- Lewis, Nick   Wylie East NT 1  
 
Mens 400m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bailey, Aldrich   Mansfield Timber 46.56 1 10
2 Collins, Kyle   DeSoto 49.06 1 8
3 McKinzie, Blake   Plano East Senio 49.07 1 6
4 Thompson, Tray   Duncanville 49.70 1 4
5 Cook, Tony   DeSoto 50.35 1 2
-- Young-Hamilton, Tomorris   South Grand Prai NT 1  
-- Gary, Richard   Duncanville NT 1  
-- Hicks, Tamar   Mansfield Timber NT 1  
 
Mens 800m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 TURNBULL, BRADY   Frisco Liberty 1:56.15 1 10
2 Stocker, Clay   Dallas North Dal 1:57.51 1 8
3 Petersson, Eric   Frisco Centennia 2:01.13 1 6
4 Bartush, Bob   Sacred Heart Mue 2:01.14 1 4
5 Molera, John   McKinney North 2:03.70 1 2
6 Hesse, John Paul   Sacred Heart Mue 2:04.23 1 1
7 Srivastava, Arjun   Lucas Lovejoy 2:04.71 1  
8 Strong, Taylor   Lufkin Hudson 2:05.83 1  
9 Martinez, Steeven   Mesquite Poteet 2:06.21 1  
10 Dziak, Cody   Mesquite Poteet 2:06.65 1  
11 Welch, Jamall   Lancaster 2:07.07 1  
12 Toth, Tyler   Lucas Lovejoy 2:07.70 1  
13 Aguirre, Ivan   Mesquite Poteet 2:08.08 1  
14 Sampelo, Mark   Frisco Centennia 2:10.15 1  
15 Cerf, Jeremy   Frisco Liberty 2:11.05 1  
16 Reynolds, Chris   Lufkin Hudson 2:11.55 1  
17 Lane, Matt   Richardson Pearc 2:12.02 1  
18 Stanton, Ryan   Richardson Pearc 2:12.18 1  
19 Lucas, Terrance   Lancaster 2:12.72 1  
20 Bell, James   Richardson Pearc 2:12.84 1  
21 McNeil, Austyn   McKinney 2:13.05 1  
22 Joiner, Kendall   Lucas Lovejoy 2:14.14 1  
23 Henry, JJ   McKinney North 2:14.29 1  
24 Satterfield, Luke   Denton 2:16.76 1  
25 Ward, Cy   Denton 2:17.16 1  
26 Villegas, Tyler   Denton 2:20.88 1  
27 Covarrubias, Marlon   Dallas Wilmer-Hu 2:27.42 1  
-- Espinoza, Xavier   Dallas Lincoln NT 1  
-- Suell, Donyea   Dallas Lincoln NT 1  
-- McKnight, Thomas   Southwest (FW) NT 1  
-- Perez, Jose   Greenville NT 1  
-- MAIB, MARCUS   Dallas Lincoln NT 1  
-- Bresnahan, Marc   McKinney North NT 1  
 
Mens 800m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stovall, William   DeSoto 1:51.48 1 10
2 Hernandez, Hector   Killeen Ellison 1:51.73 1 8
3 Sanchez, Alejandro   Plano East Senio 1:54.03 1 6
4 Hewitt, Jarred   DeSoto 1:54.91 1 4
5 ALLEN, DONTAYVEOUS   Longview 1:55.15 1 2
6 Walker-Williams, Simba   DeSoto 1:55.39 1 1
7 Walker, Trevor   McKinney Boyd 1:56.66 1  
8 Todd, Anthony   Mansfield Timber 1:57.79 1  
9 Johansson, Alex   Southlake Carrol 1:58.18 1  
10 Brownlee, Ben   Jesuit College P 1:58.64 1  
11 Demings, Paul   Plano East Senio 1:58.84 1  
12 Fizer, Scottie   Dallas Skyline 1:59.35 1  
13 Jones, Corey   Mansfield Timber 1:59.76 1  
14 Raskosky, Gus   Strake Jesuit Co 2:00.08 1  
15 Golestan, Ben   Southlake Carrol 2:00.24 1  
16 Mudukuti, Michael   Mansfield Timber 2:00.31 1  
17 Mann, Curtis   Longview 2:00.69 1  
18 Segal, Josh   Jesuit College P 2:01.83 1  
19 Wischmeyer, Mark   Jesuit College P 2:02.12 1  
20 Pott, Andrew   Jesuit College P 2:02.62 1  
21 Witte, Corbin   Strake Jesuit Co 2:04.73 1  
22 Ogero, Jesse   South Grand Prai 2:06.60 1  
23 Beyer, Benji   Plano East Senio 2:07.29 1  
24 Thompson, Colin   Strake Jesuit Co 2:07.88 1  
25 Hatcher, Regan   Southlake Carrol 2:08.37 1  
26 Hernandez, Effrain   Killeen Ellison 2:09.36 1  
27 Sansom, Brevin   Arlington Bowie 2:09.60 1  
28 Slaughter, Layton   Cedar Hill 2:11.52 1  
29 Scott, Cameron   Arlington Bowie 2:12.60 1  
30 Heath, Garthon   Cedar Hill 2:13.52 1  
31 Varghese, Jeevan   Plano East Senio 2:17.79 1  
32 Brown, Rodrick   South Grand Prai 2:18.28 1  
33 Stanley, Richard   Arlington Bowie 2:18.91 1  
34 Wurdeman, Brett   Garland Rowlett 2:21.18 1  
35 Martinez, Kevin   Plano East Senio 2:24.29 1  
 
Mens 1600m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ochstein, Schaffer   Episcopal School 4:21.16 1 10
2 Campbell, Cody   Gunter 4:33.86 1 8
3 Desantis, Joey   Frisco Centennia 4:34.48 1 6
4 Nunez, Kevin   Alvarado 4:35.90 1 4
5 Buley, Grant   Wylie East 4:38.01 1 2
6 Fontillas, Matt   McKinney 4:41.53 1 1
7 Martinez, Christian   Lucas Lovejoy 4:46.54 1  
8 Markham, Topper   Frisco Centennia 4:47.53 1  
9 Nuno, Carlos   Mesquite Poteet 4:47.66 1  
10 Molera, John   McKinney North 4:47.72 1  
11 Zambrano, Gabriel   Fort Worth Castl 4:47.82 1  
12 Noor, Sulaiman   Mesquite Poteet 4:53.33 1  
13 Hartter, Evan   Lucas Lovejoy 4:54.46 1  
14 Thomas, Andrew   McKinney North 4:56.29 1  
15 Markert, Matthew   Lucas Lovejoy 4:58.55 1  
16 Viera, Gerardo   Mesquite Poteet 4:59.99 1  
17 Covarrubias, Marlon   Dallas Wilmer-Hu 5:06.60 1  
18 Lane, Matt   Richardson Pearc 5:10.02 1  
19 Lindahl, Conor   Richardson Pearc 5:10.24 1  
20 Bell, James   Richardson Pearc 5:17.35 1  
21 Satterfield, Luke   Denton 5:19.82 1  
22 Reyna, Robert   Southwest (FW) 5:36.38 1  
23 Lucas, Terrance   Lancaster 5:54.65 1  
-- Hesse, John Paul   Sacred Heart Mue NT 1  
-- MAIB, MARCUS   Dallas Lincoln NT 1  
-- Carter, John   Dallas Wilmer-Hu NT 1  
-- Facca, Steven   Frisco Liberty NT 1  
-- Stocker, Clay   Dallas North Dal NT 1  
 
Mens 1600m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Taylor, Troy   Justin Northwest 4:13.78 1 10
2 Gilley, Trevor   Southlake Carrol 4:14.75 1 8
3 Villarreal, Cameron   Arlington Martin 4:22.51 1 6
4 Ammons, Robert   Strake Jesuit Co 4:23.19 1 4
5 Bain, Michael   Plano 4:23.94 1 2
6 Copeland, Grant   Plano West 4:27.47 1 1
7 Harrison, Sylevester   Killeen Ellison 4:27.50 1  
8 Hendrickson, Connor   Southlake Carrol 4:28.60 1  
9 Edstrom, Walter   Plano West 4:29.66 1  
10 Adam, Dianoli   Dallas Skyline 4:33.54 1  
11 Sullivan, Nate   Southlake Carrol 4:35.82 1  
12 Walker, Scott   Strake Jesuit Co 4:35.85 1  
13 Hernandez, Hector   Killeen Ellison 4:37.20 1  
14 Shelton, Ashton   Justin Northwest 4:38.21 1  
15 Kiser, Luke   Jesuit College P 4:39.14 1  
16 Butcher, Mylik   Cedar Hill 4:41.46 1  
17 Walker-Williams, Simba   DeSoto 4:43.34 1  
18 Smith, Dillon   Jesuit College P 4:44.75 1  
19 Burney, Anthony   DeSoto 4:48.41 1  
20 Hernandez, Effrain   Killeen Ellison 4:48.78 1  
21 Deleon, Gabriel   Arlington 4:49.32 1  
22 Cook, Brant   Arlington Bowie 4:51.58 1  
23 Megura, Drew   Plano West 4:52.84 1  
24 Gonzales, Miguel   Arlington Bowie 4:58.19 1  
25 Drake, Chandler   Arlington Bowie 5:01.13 1  
26 Macinnis, Mitchell   Garland Rowlett 5:06.11 1  
27 Pittman, Grant   Jesuit College P 5:10.17 1  
28 Meeks, Jack   Plano East Senio 5:19.83 1  
29 Beyer, Benji   Plano East Senio 5:39.00 1  
 
Mens 3200m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 TURNBULL, BRADY   Frisco Liberty 9:13.99 1 10
2 Ochstein, Schaffer   Episcopal School 9:35.36 1 8
3 Desantis, Joey   Frisco Centennia 9:48.22 1 6
4 Piske, Taylor   Richardson Pearc 9:51.80 1 4
5 Nunez, Kevin   Alvarado 9:52.24 1 2
6 Zambrano, Gabriel   Fort Worth Castl 9:52.92 1 1
7 Buley, Grant   Wylie East 9:57.44 1  
8 Viera, Gerardo   Mesquite Poteet 10:18.45 1  
9 Woods, Tristen   Lufkin Hudson 10:24.31 1  
10 Markert, Matthew   Lucas Lovejoy 10:24.70 1  
11 Shupak, Clay   Lufkin Hudson 10:25.55 1  
12 Markham, Topper   Frisco Centennia 10:25.80 1  
13 Facca, Steven   Frisco Liberty 10:30.72 1  
14 Cerf, Jeremy   Frisco Liberty 10:34.84 1  
15 Farrell, Sam   Lufkin Hudson 10:36.02 1  
16 Ballard, Grant   Lucas Lovejoy 10:36.28 1  
17 Hartter, Evan   Lucas Lovejoy 10:38.15 1  
18 Nuno, Carlos   Mesquite Poteet 10:45.16 1  
19 Noor, Sulaiman   Mesquite Poteet 10:46.33 1  
20 Hargrow, Jordan   Richardson Pearc 10:54.77 1  
21 Thomas, Andrew   McKinney North 11:12.01 1  
22 York, Jacob   Richardson Pearc 11:53.09 1  
23 Reyna, Robert   Southwest (FW) 12:39.25 1  
 
Mens 3200m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hendrickson, Connor   Southlake Carrol 9:14.03 1 10
2 Sullivan, Nate   Southlake Carrol 9:24.67 1 8
3 Horbovetz, Nikolai   Plano East Senio 9:30.33 1 6
4 Harrison, Sylevester   Killeen Ellison 9:30.86 1 4
5 Walker, Scott   Strake Jesuit Co 9:37.07 1 2
6 Pickle, Jacob   Southlake Carrol 9:48.22 1 1
7 Villarreal, Cameron   Arlington Martin 9:52.57 1  
8 Butcher, Mylik   Cedar Hill 10:19.27 1  
9 Smith, Dillon   Jesuit College P 10:20.82 1  
10 Hernandez, Joseph   Strake Jesuit Co 10:21.64 1  
11 Boswell, Kevin   McKinney Boyd 10:23.01 1  
12 Burney, Anthony   DeSoto 10:23.50 1  
13 Kiser, Luke   Jesuit College P 10:26.45 1  
14 Cook, Brant   Arlington Bowie 10:26.84 1  
15 Rojas, Kevin   Plano East Senio 10:28.56 1  
16 Tosch, Will   Strake Jesuit Co 10:30.74 1  
17 Makhamreh, Raeid   Richardson 10:34.27 1  
18 Reynolds, Matt   McKinney Boyd 10:36.67 1  
19 Horton, Nick   Plano East Senio 10:36.86 1  
20 Macinnis, Mitchell   Garland Rowlett 10:47.09 1  
21 Boone, Michael   Jesuit College P 10:48.33 1  
22 Martinez, Omar   Jesuit College P 10:54.60 1  
23 Martin, Rylie   Garland Rowlett 10:54.83 1  
24 Meeks, Jack   Plano East Senio 11:01.39 1  
25 Sansom, Bobby   Arlington Bowie 11:06.55 1  
26 Carranza, Randy   Arlington Bowie 11:20.79 1  
27 Deleon, Gabriel   Arlington 11:39.65 1  
28 Franco, Chris   Plano East Senio 11:43.25 1  
29 Maher, Payton   Jesuit College P 11:46.02 1  
-- Martinez, Virgilio   Arlington NT 1  
-- Yoder, Sam   Plano East Senio NT 1  
 
Mens 110m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jackson, Tequille   Lancaster 14.25 1 10
2 Fincher, Victor   McKinney North 14.97 1 8
3 Thomas, Devodney   Lancaster 15.09 1 6
4 Meziere, Cameron   John Paul II Pla 15.10 1 4
5 Nelson, Micah   Celina 15.18 1 2
6 Preston, Burnett   Wylie 15.70 1 1
7 Koelzer, Dalton   Muenster 15.85 1  
8 Hudspeth, Dentton   Denton 16.24 1  
 
Mens 110m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Grace, Bryce   Dallas Adams 13.97 1 10
2 Thomas, Jaron   Midlothian 14.38 1 8
3 Bracy, Jordan   Mesquite 14.48 1 6
4 Jerry, Don   Arlington Bowie 14.65 1 4
5 Frazier, Dedrick   South Grand Prai 15.05 1 2
6 McGruder, Roderick   Mesquite 15.08 1 1
7 Crump, Darron   Plano West 15.45 1  
8 Carmichael, Foster   Strake Jesuit Co 15.63 1  
 
Mens 300m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Thiel, Ben   Celina 38.08 1 10
2 Jackson, Tequille   Lancaster 38.36 1 8
3 Ucherek, Nick   Richardson Pearc 38.71 1 6
4 Parsonage, Austin   McKinney North 39.13 1 4
5 Dijoseph, Daniel   McKinney North 40.13 1 2
6 Bush, Eliot   Celina 40.17 1 1
7 Meziere, Cameron   John Paul II Pla 40.58 1  
-- Coleman, Thaddeus   Dallas Lincoln NT 1  
 
Mens 300m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Grace, Bryce   Dallas Adams 37.72 1 10
2 Phillips, Andre   Plano East Senio 38.13 1 8
3 Melocik, Nick   Southlake Carrol 38.26 1 6
4 McGruder, Roderick   Mesquite 39.17 1 4
5 Young, Nick   Longview 39.31 1 2
6 Davis, Reggie   South Grand Prai 39.32 1 1
7 Armstead, Chevis   DeSoto 39.75 1  
8 Mehl, Ryan   Jesuit College P 40.14 1  
 
Mens 4x100m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Celina 41.73 1 20
2 Relay Team   Lancaster 41.78 1 16
3 Relay Team   Southwest (FW) 42.05 1 12
4 Relay Team   Wylie 42.18 1 8
5 Relay Team   Richardson Pearc 42.39 1 4
6 Relay Team   West Mesquite 42.84 1 2
7 Relay Team   Mesquite Poteet 47.08 1  
-- Relay Team   Mexia NT 1  
 
Mens 4x100m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   DeSoto 40.59 1 20
2 Relay Team   South Grand Prai 41.81 1 16
3 Relay Team   Plano East Senio 42.03 1 12
4 Relay Team   Duncanville 42.28 1 8
5 Relay Team   Longview 42.42 1 4
6 Relay Team   Garland Rowlett 42.93 1 2
7 Relay Team   Jesuit College P 43.23 1  
8 Relay Team   Arlington Bowie 43.60 1  
 
Mens 4x200m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Hamilton, Hinson,
White, Harvey
  Lancaster 1:26.65 5 20
2 Roberson, Burt,
Tkevian, Alex
  Wylie 1:27.56 4 16
3 Reason, Massingt,
Jones, Davis
  West Mesquite 1:27.83 3 12
4 Williams, Harris,
Robinson, Rhodes
  Southwest (FW) 1:28.01 4 8
5 Smith, Jones,
Smith, Golden
  McKinney North 1:29.70 5 4
6 Anderson, Lewis,
Jones, Johnson
  Wylie East 1:29.77 4 2
7 Benton, taylor,
Seay, Spinks
  McKinney 1:30.67 2  
8 Bey, Davis,
Bush, Stallcup
  Celina 1:31.50 5  
9 Jackson, Mendoza,
Perry, Williams
  Denton 1:33.17 2  
10 Cole, Taylor,
Taylor, Wortham
  Dallas Wilmer-Hu 1:33.22 2  
11 Gamble, McGee,
King, Laweranc
  Dallas Lincoln 1:33.51 5  
12 Robinson, Hill,
Noel, Conway
  Frisco Liberty 1:34.13 1  
13 Hollie, Jefferso,
Meek, Davis
  Mesquite Poteet 1:34.37 4  
14 Henderso, Horne,
Jackson, Horn
  Terrell 1:36.99 2  
15 Cannella, Evans,
Jarvis, Scolero
  Lucas Lovejoy 1:37.32 1  
16 Davis, Fields,
Neal, Veasley
  Greenville 1:40.93 1  
17 Coleman, Banks,
Hunter, Matson
  Richardson Pearc 1:41.86 3  
-- Washingt, Gibson,
Mack, Porter
  Mexia NT 3  
 
Mens 4x200m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Echols, Jones,
acy, Wilson
  DeSoto 1:25.52 5 20
2 Clark, Mapps,
sheffiel, Elliott
  Garland 1:27.48 5 16
3 White, Young,
Lawson, Hawkins
  Longview 1:27.57 2 12
4 Anderson, Matheson,
Crump, Wiggins
  Plano West 1:29.34 4 8
5 Hughes, Vin Zant,
Williams, Jones
  Richardson 1:30.22 4 4
6 Corsey, Roberts,
Williams, Brown
  South Grand Prai 1:30.97 2 2
7 Holmes, Weigel,
Wallace, Gardiner
  Southlake Carrol 1:31.47 4  
8 Crossley, Wesley,
James, Jerry
  Arlington Bowie 1:31.82 3  
9 Johnson, Huntley,
McCreary, Brown
  Jesuit College P 1:33.37 1  
10 Izu, Carpente,
Jallans, Griffin
  Strake Jesuit Co 1:33.42 4  
11 Goldsby, Flowers,
Black, Rogers
  Arlington Housto 1:34.44 1  
-- Hampton, Collier,
Franks, Ilodiany
  Plano East Senio DQ 1  
 
Mens 4x400m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Brown, Stallcup,
Thiel, Bilderba
  Celina 3:15.53 4 20
2 Dijoseph, Parsonag,
Golden, Bresnaha
  McKinney North 3:22.44 4 14
2 Jackson, Robinson,
Welch, Anderson
  Lancaster 3:22.44 4 14
4 Maddox, Davis,
Jefferso, Turnbull
  Frisco Liberty 3:28.91 1 8
5 Reason, Massingt,
Stanley, Davis
  West Mesquite 3:29.93 2 4
6 Gamble, Coleman,
Suell, dixon
  Dallas Lincoln 3:31.13 3 2
7 Ucherek, Dempsey,
Martin, Wiest
  Richardson Pearc 3:32.57 3  
8 Tolliver, Jenkins,
Edwards, Aguirre
  Mesquite Poteet 3:34.16 2  
9 Quiroz, Kelly,
Davis, Champion
  Greenville 3:34.47 3  
10 Horn, Williams,
Jackson, Wrenn
  Terrell 3:40.91 3  
-- Bell, Carson,
Kruzich, Coffee
  Lucas Lovejoy NT 1  
-- Seay, Benton,
Spinks, Wood
  McKinney NT 1  
-- Miller, Lewis,
Amade, Jones
  Wylie East NT 2  
-- Like, Williams,
Hawkins, Robinson
  Southwest (FW) NT 2  
-- Perry, Zavala,
Huband, Williams
  Denton NT 1  
 
Mens 4x400m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Hicks, Crenshaw,
Bailey, Stief
  Mansfield Timber 3:15.16 4 20
2 pryor, Stovall,
Collins, Cook
  DeSoto 3:15.63 4 16
3 Holmes, Melocik,
Sunstrum, Neu
  Southlake Carrol 3:21.27 4 12
4 Patterso, Badger,
Sansom, Thompson
  Arlington Bowie 3:28.31 1 8
5 Arden, Pott,
Huggins, Brownlee
  Jesuit College P 3:28.36 2 4
6 Owens, Williams,
Hughes, Williams
  Richardson 3:30.86 2 2
7 Thomas, Morrow,
Brown, Neat
  Plano East Senio 3:36.65 1  
8 Burton, Quintana,
Woods, Rogers
  Arlington Housto 3:38.12 1  
9 Siple, Heath,
Oyenuga, Kirpes
  Garland Rowlett 3:41.02 1  
-- Jones, Gonzalez,
Hurd, Bissant
  Cedar Hill DQ 3  
 
Mens 4x1600m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Evans, Lopez,
Lowe, Munoz
  Kaufman 18:03.00 1 20
2 Ballard, Hartter,
Martinez, Markert
  Lucas Lovejoy 18:53.37 1 16
3 Dziak, Nuno,
Martinez, Noor
  Mesquite Poteet 18:55.77 1 12
4 Lindahl, York,
Hargrow, Piske
  Richardson Pearc 19:45.91 1 8
5 Thomas, Rudd,
Wise, Tucker
  Lufkin Hudson 19:48.45 1 4
 
Mens 4x1600m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Chavez, Sansone,
Golestan, Gilley
  Southlake Carrol 17:22.47 1 20
2 Thompson, Ammons,
Lara, Raskosky
  Strake Jesuit Co 17:52.27 1 16
3 Sanchez, Rojas,
Demings, Horbovet
  Plano East Senio 18:01.18 1 12
4 Walker, Pogue,
Ladwig, Love
  McKinney Boyd 18:20.57 1 8
5 Jones, Mudukuti,
Hicks, Todd
  Mansfield Timber 18:51.30 1 4
6 Carranza, Cook,
Gonzales, Drake
  Arlington Bowie 19:49.36 1 2
-- Bernard, Robinson,
Lyle, Douglas
  Arlington NT 1  
 
Mens Shot Put 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Roos, Jordan   Celina 60-09.00(18.52m) 1 10
2 Finke, Tyler   Celina 51-11.00(15.82m) 1 8
3 Beasley, Jacoby   Lancaster 49-10.50(15.20m) 1 6
4 Appleby, Chase   Frisco Centennia 49-00.00(14.94m) 1 4
5 Farley, Darnell   Lancaster 45-04.00(13.82m) 1 2
6 Smith, Hunter   Greenville 42-00.00(12.80m) 1 1
7 Thomas, Chris   Lancaster 41-03.00(12.57m) 1  
8 Rainey, Jelani   Lucas Lovejoy 40-08.50(12.41m) 1  
8 Horton, Austin   McKinney North 40-08.50(12.41m) 1  
10 Ford, John   McKinney North 38-11.00(11.86m) 1  
11 Colbert, Tilor   Southwest (FW) 38-10.00(11.84m) 1  
12 Ugwunze, Uche   McKinney North 38-05.00(11.71m) 1  
13 Adewon, Toye   Frisco Liberty 37-04.00(11.38m) 1  
14 Hoadley, Gage   Denton 36-11.00(11.25m) 1  
15 Pitt, Jordan   Greenville 36-02.00(11.02m) 1  
16 Hoffman, Aaron   Richardson Pearc 36-00.50(10.99m) 1  
17 Hamilton, Chance   Greenville 35-05.50(10.81m) 1  
 
Mens Shot Put 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bartlett, Jeff   Jesuit College P 53-00.00(16.15m) 1 10
2 Pielech, Nick   Strake Jesuit Co 52-00.00(15.85m) 1 8
3 Smith, Armani   Mansfield Timber 47-05.00(14.45m) 1 6
4 Noteboom, Joseph   Plano 47-00.00(14.33m) 1 4
5 Darin, Shannon   Plano 46-05.00(14.15m) 1 2
6 Kyles, Charles   Arlington Bowie 44-08.50(13.63m) 1 1
7 Calhoun, Darryl   Arlington Bowie 43-00.50(13.12m) 1  
8 Lawson, Rene'   Mansfield Timber 42-00.00(12.80m) 1  
9 Barbosa, Carlos   Strake Jesuit Co 41-10.50(12.76m) 1  
10 Anunda, Jeremy   Arlington 41-00.00(12.50m) 1  
10 Ahn, Allan   Strake Jesuit Co 41-00.00(12.50m) 1  
12 Shannon, Kyle   Jesuit College P 38-08.00(11.79m) 1  
13 Hood, Demonte   Arlington Bowie 37-11.00(11.56m) 1  
14 Edgette, Peter   Plano East Senio 37-00.00(11.28m) 1  
15 Caulfield, A.J.   Richardson 35-03.00(10.74m) 1  
 
Mens Discus 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Roos, Jordan   Celina 170-04(51.92m) 1 10
2 Adams, Kenneth   Alvarado 155-02(47.29m) 1 8
3 Ford, John   McKinney North 149-03(45.49m) 1 6
4 Thomas, Chris   Lancaster 147-04(44.91m) 1 4
5 Farley, Darnell   Lancaster 144-03(43.97m) 1 2
6 Finke, Tyler   Celina 142-02(43.33m) 1 1
7 Smith, KJ   Frisco Centennia 135-01(41.17m) 1  
8 Rainey, Jelani   Lucas Lovejoy 129-04(39.42m) 1  
9 Ugwunze, Uche   McKinney North 122-06(37.34m) 1  
10 Cooper, Austin   Greenville 119-00(36.27m) 1  
11 Hoadley, Gage   Denton 117-06(35.81m) 1  
12 Beasley, Jacoby   Lancaster 117-03(35.74m) 1  
13 Bloedel, Brandon   McKinney North 115-04(35.15m) 1  
15 Kelley, Dominic   Denton 113-08(34.65m) 1  
15 Smith, Hunter   Greenville 113-08(34.65m) 1  
17 Hamilton, Chance   Greenville 111-05(33.96m) 1  
18 Baker, Preston   Richardson Pearc 110-04(33.63m) 1  
19 Jenkins, Broderick   Frisco Centennia 109-05(33.35m) 1  
20 Noland, Bryan   Richardson Pearc 92-09(28.27m) 1  
21 Holland, Jeremy   Terrell 73-08(22.45m) 1  
22 Acuna, Guadalupe   Terrell 67-04(20.52m) 1  
 
Mens Discus 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bartlett, Jeff   Jesuit College P 165-00(50.29m) 1 10
2 Lawson, Rene'   Mansfield Timber 155-03(47.32m) 1 8
3 Washington, Darius   Arlington Bowie 147-05(44.93m) 1 6
4 Gatlin, Paden   Jesuit College P 140-10(42.93m) 1 4
5 Calhoun, Darryl   Arlington Bowie 130-10(39.88m) 1 2
6 Salazar, Paulo   Jesuit College P 128-04(39.12m) 1 1
7 Smith, Armani   Mansfield Timber 118-08(36.17m) 1  
8 Major, Jerry   South Grand Prai 109-00(33.22m) 1  
9 Gomez, Andrew   Richardson 105-06(32.16m) 1  
10 Ingle, Billy   Arlington 102-03(31.17m) 1  
11 Owles, Austin   Plano East Senio 101-09(31.01m) 1  
12 Kyles, Charles   Arlington Bowie 99-02(30.23m) 1  
13 Wyatt, Domanique   Garland Rowlett 96-09(29.49m) 1  
14 Barbosa, Carlos   Strake Jesuit Co 22-02(6.76m) 1  
 
Mens High Jump 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 MCDONALD, BRETT   Frisco Centennia 6-04.00(1.93m) 1 10
2 Ingram, Jarrett   Mesquite Poteet 6-02.00(1.88m) 1 8
3 Robinson, Isaiah   Frisco Liberty 6-02.00(1.88m) 1 6
4 Buckner, Luke   Richardson Pearc 5-08.00(1.73m) 1 4
5 Spinks, Devonte   McKinney 5-08.00(1.73m) 1 1.50
5 Ford, Eric   McKinney North 5-08.00(1.73m) 1 1.50
7 Battles, Xavier   Richardson Pearc 5-08.00(1.73m) 1  
 
Mens High Jump 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sales, Roland   Arlington Bowie 6-09.00(2.06m) 1 10
2 Gonzalez, LaQuivionte   Cedar Hill 6-04.00(1.93m) 1 8
3 McCastle, Cornelius   McKinney Boyd 6-02.00(1.88m) 1 6
4 Welch, Cooper   McKinney Boyd 6-00.00(1.83m) 1 4
5 Udofia, Joseph   Jesuit College P 5-10.00(1.78m) 1 2
6 Thibodeaux, Taylor   Plano East Senio 5-10.00(1.78m) 1 1
7 Owens, Lamond   Richardson 5-10.00(1.78m) 1  
8 Gipson, Natron   Arlington Bowie 5-10.00(1.78m) 1  
9 Echols, Bryson   DeSoto 5-08.00(1.73m) 1  
9 Tibbits, Taylor   Jesuit College P 5-08.00(1.73m) 1  
9 Cook, Tony   DeSoto 5-08.00(1.73m) 1  
 
Mens Long Jump 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Harvey, Nick   Lancaster 22-01.00(6.73m) nwi 1 10
2 Grant, Adam   McKinney 21-10.75(6.67m) nwi 1 8
3 Hamilton, Daniel   Lancaster 21-05.50(6.54m) nwi 1 6
4 Meek, Greg   Mesquite Poteet 21-00.50(6.41m) nwi 1 4
6 Robinson, Isaiah   Frisco Liberty 20-07.75(6.29m) nwi 1 1
7 Jefferson, Malik   Mesquite Poteet 20-06.50(6.26m) nwi 1  
8 Golden, Maliek   McKinney North 20-04.00(6.20m) nwi 1  
9 Reyes, Dominic   Richardson Pearc 18-11.25(5.77m) nwi 1  
10 Hawkins, Brandon   Southwest (FW) 18-07.25(5.67m) nwi 1  
11 Mckenzie, Brandon   Lucas Lovejoy 18-06.25(5.65m) nwi 1  
12 Allgood, Wendell   McKinney North 17-04.25(5.29m) nwi 1  
13 Hooper, Courtney   Dallas Lincoln 16-05.00(5.00m) nwi 1  
 
Mens Long Jump 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Wilson, Justin   McKinney Boyd 23-03.50(7.10m) nwi 1 10
2 Collins, Kyle   DeSoto 22-06.25(6.86m) nwi 1 8
3 Chappell, Corey   Garland Rowlett 21-11.50(6.69m) nwi 1 6
4 Williams, Desmond   Richardson 21-08.00(6.60m) nwi 1 4
5 Morris, Timiree   Garland Rowlett 21-05.50(6.54m) nwi 1 2
6 Harris, Devin   Arlington 20-11.00(6.38m) nwi 1 1
7 Stephens, Jason   Plano West 20-10.00(6.35m) nwi 1  
8 Booty, Cameron   Richardson 20-06.50(6.26m) nwi 1  
9 Aldridge, Howard   DeSoto 20-04.25(6.20m) nwi 1  
10 Allen, Cory   South Grand Prai 20-02.00(6.15m) nwi 1  
11 Hughes, Dalyn   Richardson 20-01.75(6.14m) nwi 1  
12 Griffin, Chance   Strake Jesuit Co 19-11.75(6.09m) nwi 1  
12 Badger, Jaylen   Arlington Bowie 19-11.75(6.09m) nwi 1  
14 Hannah, Trent   Garland Rowlett 19-10.75(6.06m) nwi 1  
15 Kamara, Dennis   Jesuit College P 19-07.50(5.98m) nwi 1  
16 Jefferson, Chris   South Grand Prai 19-06.75(5.96m) nwi 1  
17 Small, Niko   Arlington Bowie 19-04.50(5.91m) nwi 1  
18 Carpenter, Conner   Strake Jesuit Co 19-04.25(5.90m) nwi 1  
19 McCreary, Reagan   Jesuit College P 19-03.00(5.87m) nwi 1  
20 Wang, James   Strake Jesuit Co 17-04.00(5.28m) nwi 1  
21 Robinson, Dontha   Arlington 16-08.25(5.09m) nwi 1  
22 Eboagu, Daniel   Jesuit College P 16-06.25(5.04m) nwi 1  
 
Mens Triple Jump 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Grant, Adam   McKinney 44-02.25(13.47m) nwi 1 10
2 Omewah, Joel   Wylie 43-09.00(13.34m) nwi 1 8
3 Golden, Maliek   McKinney North 43-05.50(13.25m) nwi 1 6
4 Williams, Wendall   Denton 43-02.25(13.16m) nwi 1 4
5 Reid, Ellis   Frisco Liberty 41-05.25(12.63m) nwi 1 2
6 Jefferson, Malik   Mesquite Poteet 40-06.75(12.36m) nwi 1 1
7 Hamilton, Daniel   Lancaster 40-05.25(12.33m) nwi 1  
8 Taylor, Quinton   Dallas Wilmer-Hu 40-04.50(12.31m) nwi 1  
9 Hudspeth, Dentton   Denton 40-03.75(12.29m) nwi 1  
10 Perry, Matt   Denton 39-05.00(12.01m) nwi 1  
12 Holiday, Dequarius   Richardson Pearc 38-11.50(11.87m) nwi 1  
13 Battles, Xavier   Richardson Pearc 38-07.75(11.78m) nwi 1  
 
Mens Triple Jump 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jefferson, Chris   South Grand Prai 44-11.25(13.70m) nwi 1 10
2 Morris, Timiree   Garland Rowlett 44-08.50(13.63m) nwi 1 8
3 Griffin, Chance   Strake Jesuit Co 44-00.50(13.42m) nwi 1 6
4 Ajumobi, Brian   South Grand Prai 43-06.75(13.28m) nwi 1 4
5 Johnson, Joseph   Midlothian 43-06.00(13.26m) nwi 1 2
6 Kamara, Dennis   Jesuit College P 42-08.25(13.01m) nwi 1 1
7 Jackson, Dez   Mesquite 42-05.50(12.94m) nwi 1  
8 Small, Niko   Arlington Bowie 42-03.25(12.88m) nwi 1  
9 McCreary, Reagan   Jesuit College P 42-00.50(12.81m) nwi 1  
10 sage, sage   DeSoto 41-06.25(12.66m) nwi 1  
11 gray, corey   DeSoto 41-02.75(12.57m) nwi 1  
12 Patterson, Jordan   Arlington Bowie 41-00.00(12.50m) nwi 1  
13 Rogers, McKinley   Arlington 39-08.25(12.10m) nwi 1  
14 Hardy, Schyuler   Plano East Senio 39-06.50(12.05m) nwi 1  
15 Muhammed, Ahmad   Plano East Senio 38-04.25(11.69m) nwi 1  
16 Kirpes, Nick   Garland Rowlett 38-03.75(11.68m) nwi 1  
17 Wolpert, Nick   Jesuit College P 37-08.50(11.49m) nwi 1  
18 Rodgers, Darrell   Garland Rowlett 36-08.25(11.18m) nwi 1  
19 Bruner, Julian   South Grand Prai 36-07.75(11.17m) nwi 1  
 
Mens Pole Vault 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bell, Dylan   Alvarado 16-07.50(5.07m) 1 10
2 Roberson, Jay   Fairfield 14-06.00(4.42m) 1 8
3 Carlton, Hunter   Mansfield Legacy 14-00.00(4.27m) 1 6
4 Hedrick, Aaron   Fort Worth Castl 14-00.00(4.27m) 1 3
4 Weatherspoon, Indica   Howe 14-00.00(4.27m) 1 3
6 Wood, Shea Paul   Aledo 13-06.00(4.11m) 1 1
7 Kile, Chaz   Richardson Pearc 13-00.00(3.96m) 1  
7 Kellum, Alex   Frisco Centennia 13-00.00(3.96m) 1  
9 Fagin, Kasey   Lucas Lovejoy 12-00.00(3.66m) 1  
9 Carrell, Walker   Lufkin Hudson 12-00.00(3.66m) 1  
 
Mens Pole Vault 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lookout, Dillon   Jenks 16-00.00(4.88m) 1 10
2 Kaplan, John   Jesuit College P 15-06.00(4.72m) 1 8
3 SONNEN, JOSH   Midlothian 15-06.00(4.72m) 1 6
4 Jones, Chase   Midland Senior 15-00.00(4.57m) 1 4
5 Buell, Brian   Jesuit College P 13-00.00(3.96m) 1 2
6 Zipko, Nick   Jesuit College P 12-06.00(3.81m) 1 1
7 Johnson, Eric   Arlington Bowie 12-06.00(3.81m) 1  
7 Seeton, Justin   Midlothian 12-06.00(3.81m) 1  
9 Campbell, Patrick   Jesuit College P 12-00.00(3.66m) 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Montoya, Maggie   Rogers 4:55.55 1 10
2 Choucair, Jackie   Hockaday 4:56.67 1 8
3 Kriegshauser, Courtney   Southlake Carrol 4:57.70 1 6
4 Perez, Emily   La Joya Juarez-L 5:03.16 1 4
5 Escobar, Maggie   Fort Worth Boswe 5:04.48 1 2
6 McCann, Kellee   Justin Northwest 5:04.57 1 1
7 Myers, Emily   Cabot 5:04.89 1  
8 Zimmerman, Madie   Frisco Wakeland 5:05.92 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Male Team Scores - 5A Division Place School Points =================================================================== 1 DeSoto DESO 99 2 Southlake Carroll SOCA 65 3 Plano East PLPE 59 4 Mansfield Timberview MATI 48 5 Dallas Jesuit DJES 43 6 Houston Strake Jesuit HSJE 36 7 South Grand Prairie GPSG 35 8 Arlington Bowie ARBO 33 9 Garland GARL 32 10 McKinney Boyd MCBO 30 10 Longview LONG 30 12 Garland Rowlett GARO 23 13 Dallas Adams DAAD 20 14 Duncanville DUNC 16 14 Midlothian MILO 16 16 Plano West PLWE 15 17 Killeen Ellison KIEL 12 18 Mesquite MESQ 11 19 Justin Northwest JUNO 10 19 Jenks OK JENK 10 19 Richardson RICH 10 22 Cedar Hill CEHI 8 22 Plano PLAN 8 24 Arlington Martin ARMA 6 25 Midland MIDL 4 26 Arlington ARLI 1 Male Team Scores - 4A Division Place School Points =================================================================== 1 Lancaster LANC 125 2 Celina CELI 92 3 McKinney North MCNO 47.5 4 Wylie WYLE 43 5 Frisco Liberty FRLI 37 6 Frisco Centennial FRCE 32 7 Fort Worth Southwest FWSW 31 8 Mesquite Poteet MEPO 27 8 Richardson Pearce RIPE 27 10 Mesquite West Mesquite MEWM 24 10 Alvarado ALVA 24 12 Wylie East WYEA 22 13 McKinney MCKI 20.5 14 Kaufman KAUF 20 15 Episcopal (Dallas) EPIS 18 15 Lucas Lovejoy LULO 18 17 Terrell TERR 12 18 Gunter GUNT 8 18 Dallas North Dallas DAND 8 18 Fairfield FAIR 8 21 Mansfield Legacy MANS 6 22 Sacred Heart (M) MNSH 5 23 Lufkin Hudson LUHU 4 23 Denton DENT 4 23 John Paul II PLJP 4 26 Howe HOWE 3 26 Fort Worth Christian FWCH 3 28 Dallas Lincoln DALI 2 29 Greenville GREN 1 29 Aledo ALED 1 29 Fort Worth Castleberry FWCA 1

 


 
 
Post as: 
History for Jesuit Sheaner Relays
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1 1 1    
2013 1   1    
2012 1   1    
2011 1   1    
2010 1   1    
2009 1   1