Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2012 Results - Mobile Challenge of Champions

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   Apr 7th 2012, 11:25pm
Mobile Challenge of Champions
Apr 6, 2012 to Apr 7, 2012
St.Paul's Episcopal School, 6509 Timbers Drive, Mobile, AL, US, 36695
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | Mile | 3200m | 2 Mile | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | Mile | 3200m | 2 Mile | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Luper, Cameron 11 Auburn 10.67 nwi 8  
2 Johnson, Glen 12 W. P. Davidson 10.79 nwi 7  
3 Vanhooser, Walker 12 Trinity Presbyte 10.79 nwi 8  
4 Steele, SirVegias 12 John Leflore 11.02 nwi 8  
5 Kelley, David 12 Mary Montgomery 11.12 nwi 7  
6 Johnson, Deon 11 Spanish Fort 11.16 nwi 5  
7 Weatherspoon, Kc 11 Smiths Station 11.19 nwi 4  
8 Peters, Brandon 11 Williamson 11.19 nwi 5  
9 Mose, Traylan 10 M T Blount 11.22 nwi 6  
10 Steele, Alfonzo 11 Hoover 11.23 nwi 8  
10 Flakes, Michael 10 H L Bourgeois 11.23 nwi 7  
12 Palileo, Ray 10 Mary Montgomery 11.24 nwi 8  
13 Jackson, Xavier 12 McEachern 11.25 nwi 7  
14 Majewski, Lasavian 09 Baker 11.29 nwi 3  
15 Mccants, Jomarco 12 Smiths Station 11.30 nwi 4  
16 Rogers, Tyler 10 Mobile Christian 11.32 nwi 3  
17 Nesby, Devonte 12 Vigor 11.37 nwi 5  
18 Crayton, Aaron 10 Baker 11.39 nwi 6  
19 Lee, Ross 11 Apollo 11.40 nwi 5  
19 Pugh, Tyrin 10 Foley 11.40 nwi 2  
21 Terrell, Jermy 12 Sidney Lanier 11.43 nwi 7  
22 Lewis, Diare 12 Vigor 11.45 nwi 4  
23 Smith, Dandre 10 Ums Wright Prep 11.47 nwi 4  
24 Woolfolk, Justin 10 Montgomery Acade 11.49 nwi 5  
24 Leflore, Kelvin 12 Williamson 11.49 nwi 1  
26 Chom, Benjamin 11 Daphne 11.53 nwi 1  
27 McCall, Malik 09 Alma Bryant 11.55 nwi 1  
28 Darrington, Sherman 12 M T Blount 11.57 nwi 7  
29 McPherson, Ostin 8 St Pauls Episcop 11.65 nwi 3  
30 Jackson, Ger'kerry 09 Sidney Lanier 11.71 nwi 4  
31 Jackson, Eric 09 John Leflore 11.73 nwi 7  
32 Martez, Mason 12 Bay 11.74 nwi 7  
33 Spears, Jamal 11 T R Miller 11.76 nwi 6  
34 Ceneus, Randal 10 Oak Mountain 11.79 nwi 4  
35 Malcolm, Karmone 11 Newburgh Free 11.85 nwi 6  
36 Coleman, MaChenry 09 T R Miller 11.88 nwi 4  
37 Rogers, Jaylen 12 Murphy 11.89 nwi 6  
38 Cuccias, Brent 12 St Pauls Episcop 11.95 nwi 1  
39 Walley, Davis 09 Mobile Christian 12.01 nwi 2  
40 Simpson, Denzel 10 Spanish Fort 12.02 nwi 4  
41 Hancock, Joseph 11 Murphy 12.06 nwi 3  
42 Boxley, Kirkland 10 Satsuma 12.07 nwi 2  
43 Johnson, Josh 11 Daphne 12.10 nwi 1  
44 Brown, Kwamee 12 Newburgh Free 12.13 nwi 6  
45 Betts, Marcus 12 Long Beach 12.26 nwi 6  
46 Pearsall, Christian 10 Ums Wright Prep 12.62 nwi 2  
-- Resha, Michael 12 Mountain Brook FS nwi 3  
-- Gratton, Neville 12 Satsuma FS nwi 2  
-- Warren, Tamarcus 12 Auburn FS nwi 8  
 
Mens 100m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brazil, Jeryl   Loranger 10.48 -1.4 1  
2 Etta - Tawo, Amba   McEachern 10.80 -1.4 1  
3 McKinney, Tracy   Smiths Station 10.94 -1.4 1  
4 Jones, Jaalen   Thompson 10.98 -1.4 1  
5 Shilling, Ty   Haughton 11.04 -1.4 1  
6 Larkins, Micah   Haughton 11.11 -1.4 1  
7 Washington, Devante   Lafayette School 11.32 -1.4 1  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Core, Cody 12 Auburn 22.15 nwi 12  
2 Johnson, Glen 12 W. P. Davidson 22.21 nwi 10  
3 Cunningham, Stephen 12 Baker 22.29 nwi 12  
4 Vanhooser, Walker 12 Trinity Presbyte 22.57 nwi 9  
5 McCalpin, Tommy 11 Port Gibson 22.63 nwi 12  
6 Holder, Aaron 12 Vigor 22.69 nwi 4  
7 Mims, Eric 11 Long Beach 22.81 nwi 9  
8 Jones, Gevon 11 Auburn 22.85 nwi 10  
9 Steele, SirVegias 12 John Leflore 22.89 nwi 7  
10 Hamlin, Carlton 11 Port Gibson 22.94 nwi 11  
11 Harris, Justin 12 Sidney Lanier 22.97 nwi 10  
12 Steele, Alfonzo 11 Hoover 23.00 nwi 9  
13 Patterson, Marlon 12 McEachern 23.02 nwi 7  
14 Kelley, David 12 Mary Montgomery 23.13 nwi 11  
15 Terrell, Jermy 12 Sidney Lanier 23.17 nwi 11  
15 Weatherspoon, Kc 11 Smiths Station 23.17 nwi 8  
17 Rogers, Tyler 10 Mobile Christian 23.20 nwi 6  
18 Chom, Benjamin 11 Daphne 23.38 nwi 7  
19 Jackson, Xavier 12 McEachern 23.40 nwi 10  
20 Flakes, Michael 10 H L Bourgeois 23.44 nwi 11  
21 Rice, Cameron 11 Huntsville 23.46 nwi 11  
22 Casey, D'Marsjae 12 Foley 23.48 nwi 8  
23 Moore, Wayne 12 M T Blount 23.55 nwi 6  
24 Woolfolk, Justin 10 Montgomery Acade 23.56 nwi 7  
25 Britton, John Harris 12 Mountain Brook 23.65 nwi 6  
26 Freeman, Julian 12 Montgomery Acade 23.66 nwi 5  
27 Carpenter, Austin 12 Pope 23.74 nwi 9  
28 Mccants, Jomarco 12 Smiths Station 23.76 nwi 8  
29 Blackmon, Anthony 11 Daphne 23.78 nwi 1  
30 Wells, Travis 11 Baker 23.79 nwi 6  
31 Lewis, Diare 12 Vigor 23.83 nwi 7  
32 Harvey, Drew 12 Ums Wright Prep 23.98 nwi 4  
32 McArthur, Anthony 10 W. P. Davidson 23.98 nwi 5  
34 Starks, Jordan 11 H L Bourgeois 24.00 nwi 10  
35 Johnson, Justin 09 Hoover 24.02 nwi 3  
36 Lee, Ross 11 Apollo 24.07 nwi 4  
37 Pruitt, Paul 11 Theodore 24.08 nwi 5  
38 Simmons, Brandon 11 Williamson 24.09 nwi 6  
38 Ceneus, Randal 10 Oak Mountain 24.09 nwi 8  
40 Lett, Labarron 12 Williamson 24.10 nwi 9  
41 Thompson, Britain 10 Murphy 24.12 nwi 1  
42 Martin, Jason 10 Baton Rouge Magn 24.21 nwi 6  
43 Fleming, Stephen 09 St Pauls Episcop 24.25 nwi 5  
44 Mann, Davis 11 Trinity Presbyte 24.41 nwi 3  
45 Cuccias, Brent 12 St Pauls Episcop 24.44 nwi 3  
46 Phillips, Hamilton 10 Ums Wright Prep 24.46 nwi 5  
47 Lambert, Travis 11 John Leflore 24.54 nwi 5  
48 Beard, Darrius 10 Mobile Christian 24.61 nwi 3  
49 Rector, Mark 12 Mountain Brook 24.67 nwi 4  
50 Davis, Javian 11 Foley 25.33 nwi 10  
51 Dillon, Titus 10 Alma Bryant 25.52 nwi 1  
52 Myatt, Courtney 09 Murphy 25.57 nwi 2  
53 Lucas, Keionte 09 Citronelle 25.71 nwi 3  
54 Glaser, Damien 09 Baton Rouge Magn 26.63 nwi 3  
55 Banacos, Drew 12 Fairhope 27.04 nwi 2  
56 Bellasperanza, Andrew 11 Fairhope 27.77 nwi 2  
 
Mens 200m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Etta - Tawo, Amba   McEachern 21.33 -0.4 1  
2 Luper, Cameron   Auburn 21.50 -0.4 1  
3 Newton, Michael   Sprayberry 21.73 -0.4 1  
4 Reese, Alexander   Lassiter 21.73 -0.4 1  
5 Jones, Jaalen   Thompson 21.89 -0.4 1  
6 Redwine, Jakaryus   Oak Mountain 22.36 -0.4 1  
7 Smith, Kyonz   Haughton 22.71 -0.4 1  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McCalpin, Tommy 11 Port Gibson 49.32 13  
2 Rogers, Jacob 12 W. P. Davidson 49.59 11  
3 Rogers, Tre 12 Auburn 50.33 12  
4 Rice, Cameron 11 Huntsville 50.44 13  
5 Nesby, Devonte 12 Vigor 50.81 12  
6 Carpenter, Austin 12 Pope 50.98 11  
7 Wright, Rajon 11 McEachern 51.14 11  
8 Clark, Keith 12 John Leflore 51.17 13  
9 Valentine, Isiha 12 Newburgh Free 51.27 13  
10 Patterson, Marlon 12 McEachern 51.41 9  
11 Luckey, Jocari 10 Opelika 51.44 10  
12 Hulbert, Johnny 12 Port Gibson 51.54 13  
13 Moore, Marvin 11 Houston 51.59 1  
14 Conniff, Michael 12 Spanish Fort 51.71 11  
15 Brown, Jarrett 10 Hoover 51.80 11  
16 Hill, Thomas 09 Opelika 52.13 11  
17 Harris, Justin 12 Sidney Lanier 52.17 12  
18 Tinsley, Dijyran 11 Williamson 52.41 9  
19 Craig, Jalen 11 W. P. Davidson 52.65 9  
20 Martin, Patrick 12 Murphy 52.69 9  
21 Ceneus, Randal 10 Oak Mountain 52.73 10  
22 Tofani, Jacob 10 Hoover 52.98 9  
23 Campbell, Malik 10 M T Blount 53.15 8  
24 Williams, Darwin 10 M T Blount 53.16 8  
25 Bromberg, Gene 10 Mountain Brook 53.23 7  
26 Carrell, Andrew 11 Westminster Scho 53.37 7  
27 Johnson, Tylone 10 H L Bourgeois 53.48 12  
28 Joseph, Roberto 11 Newburgh Free 53.78 12  
29 McCloud, Timothy 09 Auburn 53.79 10  
30 Elliott, Javaughn 11 Long Beach 53.83 7  
31 Hinds, Caden 11 American Christi 53.90 9  
32 Dunklin, Darius 12 Murphy 53.94 8  
33 Bodet, Tres 11 St Pauls Episcop 54.08 6  
34 Layfield, Michael 10 Bay 54.15 6  
35 Lee, Cameron 11 Mountain Brook 54.18 8  
36 Reed, Patrick 11 Sidney Lanier 54.33 10  
37 Bruno, Chris 11 Baker 54.34 8  
38 Strini, Timmy 11 Houston 54.59 1  
39 Mann, Davis 11 Trinity Presbyte 54.60 7  
40 Freeman, Julian 12 Montgomery Acade 54.68 6  
41 Singleton, Keith 12 John Leflore 54.74 10  
42 Hankins, Quillan 09 Smiths Station 54.80 6  
43 Coleman, Jordan 10 American Christi 55.13 7  
44 Beard, Darrius 10 Mobile Christian 55.39 5  
45 Patterson, Tristan 09 Apollo 55.72 5  
46 Weitzman, Rand 11 St Pauls Episcop 56.00 4  
47 Freeman, Justin 10 Montgomery Acade 56.21 7  
48 Leach, Eugene 10 Spanish Fort 56.23 8  
49 Holloway, Ernest 09 Daphne 56.26 1  
50 Davis, Akeem 11 Williamson 56.40 10  
51 Burgett, Chris 09 Mary Montgomery 56.45 2  
52 Qualls, Derek 09 Citronelle 57.03 3  
53 Byas, Johnathan 11 Bay 57.29 6  
54 McCoy, Jerric 09 Smiths Station 57.81 5  
55 Patty, Will 11 Trinity Presbyte 57.90 4  
56 Banacos, Drew 12 Fairhope 58.18 4  
57 Lee, Ross 11 Apollo 58.28 5  
58 Prevost, Evan 11 Cottage Hill Chr 58.37 5  
59 Montgomery, Isaac 11 Citronelle 58.55 3  
60 Carrell, Jacob 8 Westminster Scho 59.46 4  
61 Robinson, Alec 11 T R Miller 59.53 4  
62 Bussey, Cedric 09 Daphne 59.61 1  
63 Golden, Aaron 12 Foley 1:02.06 2  
64 Dortch, DeEric 09 Theodore 1:03.98 6  
-- Boyd, Dylan 8 Long Beach DQ 3  
 
Mens 400m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Holmes, Kavarha   Breaux Bridge 47.75 1  
2 Smith, Quincy   Smiths Station 48.32 1  
3 Grayson, Cyril   Archbishop Rumme 48.52 1  
4 Redwine, Jakaryus   Oak Mountain 49.16 1  
5 Newton, Michael   Sprayberry 49.58 1  
6 Cribbs, Nigel   Hoover 49.69 1  
7 Reese, Alexander   Lassiter 49.79 1  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Nicholls, Cory 11 McEachern 2:00.23 1  
2 Clark, Keith 12 John Leflore 2:00.56 1  
3 O'Bryan, Alex 11 Apollo 2:00.98 1  
4 Rogers, Tre 12 Auburn 2:02.08 1  
5 Cowen, Jeb 11 Walker 2:03.05 1  
6 Lepik, Bradford 12 Walker 2:03.13 1  
7 Gamble, Cameron 12 McEachern 2:03.23 1  
8 Thomas, Aaron 10 Brentwood 2:03.96 1  
9 Hall, Chris 12 Holy Cross 2:05.04 1  
10 Bishop, Lucas 11 Cottage Hill Chr 2:05.31 1  
11 White, Craig 12 Hoover 2:05.69 1  
12 Martin, Hunter 10 Houston 2:06.06 1  
13 Jetmundsen, Taylor 12 Mountain Brook 2:06.10 1  
14 Kelley, Tanner 12 American Christi 2:06.21 1  
15 Daughtry, Joel 12 Baker 2:06.96 1  
16 White, Alex 11 Mountain Brook 2:07.13 1  
17 McLaughlin, Kyle 12 Houston 2:07.54 1  
18 Smith, Matthew 10 Hoover 2:07.76 1  
19 Wimberly, Shaquille 12 Newburgh Free 2:07.97 1  
20 Wood, Collin 10 Baker 2:08.72 1  
21 Stokes, Rob 11 T R Miller 2:08.81 1  
22 Reed, Patrick 11 Sidney Lanier 2:09.40 1  
23 Hall, Anthony 11 Mobile Christian 2:09.50 1  
24 Carter, Damien 10 H L Bourgeois 2:10.04 1  
25 Estes, Justin 12 Apollo 2:10.55 1  
26 Hinton, Shawn 12 Fairhope 2:10.97 1  
27 West, Aaron 11 Ums Wright Prep 2:11.02 1  
28 Stallings, Thomas 11 Trinity Presbyte 2:12.03 1  
29 Davis, Akeem 11 Williamson 2:12.75 1  
30 Williams, Tyler 10 M T Blount 2:14.18 1  
31 Kichler, Robert 10 Mary Montgomery 2:14.76 1  
32 Kelley, Jesse 09 American Christi 2:14.97 1  
33 Anderson, Jack 09 Montgomery Acade 2:14.98 1  
34 Carrell, Jacob 8 Westminster Scho 2:15.34 1  
34 Diatiri, Noro 11 Auburn 2:15.34 1  
36 Luna, David 10 Daphne 2:15.53 1  
37 Schmitz, Dylan 10 Cottage Hill Chr 2:15.66 1  
38 Woodward, Dominique 12 Spanish Fort 2:15.97 1  
39 Fant, Anthony 09 Ums Wright Prep 2:17.14 1  
40 Qualls, Derek 09 Citronelle 2:17.38 1  
41 Curles, Wesley 10 Trinity Presbyte 2:17.39 1  
42 Massey, Vancheal 11 Vigor 2:17.68 1  
43 Carger, Vincent 10 Sidney Lanier 2:18.64 1  
44 Abston, Terry 10 W. P. Davidson 2:19.71 1  
45 Thomas, Jonathan 09 Baton Rouge Magn 2:19.81 1  
46 Brown, Bovaire 11 M T Blount 2:19.90 1  
47 Jones, Jacob 09 Long Beach 2:20.02 1  
48 Braxton, Mwendabai 10 Murphy 2:20.95 1  
49 Kirkendall, Preston 12 St Pauls Episcop 2:21.30 1  
50 Murphy, Zack 11 Daphne 2:21.57 1  
51 Williams, Brayden 12 Bay 2:22.69 1  
52 Winetrout, Jordan 10 Murphy 2:23.26 1  
53 Hill, Tyler 10 W. P. Davidson 2:23.31 1  
54 Moore, Tom 12 St Pauls Episcop 2:25.27 1  
55 Whitsitt, Quintin 09 Long Beach 2:25.86 1  
56 Horton, John 09 Alma Bryant 2:26.26 1  
57 Doege, Josh 10 Fairhope 2:28.70 1  
58 Jackson, Eric 09 John Leflore 2:29.49 1  
59 Foster, Joe 09 Foley 2:30.21 1  
60 Ferguson, Tevan 12 Vigor 2:30.31 1  
61 Jone, Kevin 7 Spanish Fort 2:33.09 1  
62 Martin, Hunter 10 Foley 2:35.47 1  
63 Truong, Eric 09 Alma Bryant 2:36.82 1  
 
Mens 800m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kinnaird, Tretez   Butler 1:51.77 1  
2 Thornton, Cameron   Whitefield Acade 1:51.80 1  
3 Harris, Andrew   Walker 1:53.74 1  
4 Lee, Donnie   Tuscaloosa Count 1:54.19 1  
5 Ballard, Payton   Mountain Brook 1:54.84 1  
6 Soto, Buddy   Baker 1:55.54 1  
7 Grayson, Cyril   Archbishop Rumme 1:56.21 1  
8 Henderson, Blair   St Louis Catholi 1:56.33 1  
9 Chambliss, Carson   Hewitt-Trussvill 1:58.51 1  
10 Hawkins, Hunter   Walker 1:58.65 1  
11 Morris, Wes   Daviess County 1:59.65 1  
12 Weeks, KP   Smiths Station 1:59.76 1  
13 Malik Epps, Adrian   North Atlanta 2:01.12 1  
14 Ross, Ben   Catholic (Baton 2:04.49 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jaeger, Patrick 12 Houston 4:35.51 1  
2 Curles, Wesley 10 Trinity Presbyte 4:36.59 1  
3 Gardner, John 11 Houston 4:38.68 1  
4 Verdin, Colby 12 Cottage Hill Chr 4:40.95 1  
5 Tan, Chase 11 Ums Wright Prep 4:42.32 1  
6 Kelley, Tanner 12 American Christi 4:42.68 1  
7 Nicholls, Cory 11 McEachern 4:43.78 1  
8 Stokes, Rob 11 T R Miller 4:43.82 1  
9 Grace, Thomas 11 Fairhope 4:44.22 1  
10 Hinton, Shawn 12 Fairhope 4:47.16 1  
11 Smith, David 11 Hoover 4:48.07 1  
12 Kelly, Davis 10 Mountain Brook 4:49.27 1  
13 Hawk, Stewart 10 Mountain Brook 4:50.27 1  
14 Ogburn, Dylan 10 Auburn 4:50.32 1  
15 Britt, Kyle 11 Smiths Station 4:51.08 1  
16 Stallings, Thomas 11 Trinity Presbyte 4:51.45 1  
17 Stewart, Austin 11 Smiths Station 4:52.08 1  
18 Taylor, James 11 Lakeside 4:54.03 1  
19 Helmke, Nick 10 Auburn 4:56.36 1  
20 Chance, David 12 Cottage Hill Chr 4:57.33 1  
21 Shankle, Ryan   Bayside Academy 4:58.11 1  
22 Dunlock, Chris 12 W. P. Davidson 4:59.49 1  
23 Guillory, Alex 11 Daphne 4:59.70 1  
24 Harvey, Jonathan 09 Hoover 5:01.88 1  
25 Peavy, Charles 10 Foley 5:02.99 1  
26 Greene, Eric 8 Lakeside 5:03.08 1  
27 Lambert, Mason 11 Apollo 5:03.62 1  
28 Davis, Akeem 11 Williamson 5:04.16 1  
29 Irion, Connor 11 Spanish Fort 5:05.77 1  
30 Vance, Phillip 09 Apollo 5:07.54 1  
31 Thomas, Jonathan 09 Baton Rouge Magn 5:11.64 1  
32 Johnson, Howard 12 Murphy 5:13.04 1  
33 Moore, Tom 12 St Pauls Episcop 5:13.53 1  
34 Montague, Ryan 12 Satsuma 5:14.38 1  
35 Walker, John 10 Daphne 5:16.30 1  
36 Christian, Taylor 10 Baker 5:18.92 1  
37 Reynolds, Mitch 12 Alma Bryant 5:20.30 1  
38 Brown, Bovaire 11 M T Blount 5:24.59 1  
39 Dukes, Lane 8 Long Beach 5:24.98 1  
40 Fuller, Everett 10 Montgomery Acade 5:26.09 1  
41 Herrington, Parker 10 Mobile Christian 5:31.94 1  
42 McCaskill, Michael 10 John Leflore 5:34.05 1  
43 King, Chandler 10 Baker 5:36.77 1  
44 Thomas, Austin 12 St Pauls Episcop 5:38.10 1  
45 Bethal, Chris 8 Vigor 5:40.66 1  
46 Ryan, Snowden 10 T R Miller 5:40.96 1  
47 Kent, Ryan 11 Bay 5:41.92 1  
48 Gardner, Brandon 11 John Leflore 5:42.11 1  
49 Allsup, Joshua 10 Murphy 5:42.19 1  
50 Pugh, Roddrick 12 Satsuma 5:43.63 1  
51 Lemons, Carter 10 Westminster Scho 5:45.94 1  
52 Oldes, David 12 Sidney Lanier 5:53.21 1  
53 Owens, Casey 10 Foley 6:04.18 1  
 
Mens Mile Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jones, Adam   Columbus 4:16.80 1  
2 Drew, Dan   St Pauls Episcop 4:19.48 1  
3 Brewster, Scott   St.Pauls Cathlc 4:19.65 1  
4 Morken, Nick   Niceville Senior 4:24.09 1  
5 Thomas, Nathan   Brentwood 4:24.39 1  
6 Jenkins, Josiah   Athens Christian 4:26.59 1  
7 Boyett, Ronald   Houston 4:26.97 1  
8 Brocato, Tommy   St Thomas Aquina 4:27.03 1  
9 Brown, James   Bell County 4:28.96 1  
10 Warren, Brady   Walker 4:30.26 1  
11 Miller, Jack   Mountain Brook 4:30.46 1  
12 Navaro, Daniel   Marist 4:30.74 1  
13 Short, Will   DuPont Manual 4:33.42 1  
14 Monaghan, Jack   Mountain Brook 4:36.54 1  
15 Rice, Matthew   Runnels 4:43.37 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Thomas, Alec 10 Brentwood 9:44.53 1  
2 Bowles, Christian 09 Lakeside Evans 9:56.83 1  
3 Durbin, Tristan 10 Apollo 10:01.68 1  
4 Ogburn, Dylan 10 Auburn 10:02.21 1  
5 Little, Matthew 12 Huntsville 10:09.43 1  
6 Curles, Wesley 10 Trinity Presbyte 10:12.46 1  
7 Stewart, Austin 11 Smiths Station 10:16.33 1  
8 Kelly, Davis 10 Mountain Brook 10:19.71 1  
9 Seaton, Josh 10 Houston 10:20.33 1  
10 Stevens, Reece 09 St Pauls Episcop 10:23.10 1  
11 Leckenby, Ieden 11 Hoover 10:23.51 1  
12 Meserve, Landon 11 Apollo 10:25.45 1  
13 Tan, Chase 11 Ums Wright Prep 10:25.97 1  
14 Erickerson, Blake 12 Houston 10:30.00 1  
15 Lincoln-Velez, Fernando 09 Auburn 10:30.71 1  
16 Britt, Kyle 11 Smiths Station 10:30.74 1  
17 Erickson, Brett 8 St Pauls Episcop 10:36.34 1  
18 Guillory, Alex 11 Daphne 10:49.53 1  
19 Hall, Anthony 11 Mobile Christian 11:01.00 1  
20 Kelly, William 11 Long Beach 11:04.25 1  
21 Bailey, Henry 10 Foley 11:11.43 1  
22 Dockery, Taylor 09 Montgomery Acade 11:26.00 1  
23 Kelley, Jesse 09 American Christi 11:29.73 1  
24 Orem, Tyler 11 Spanish Fort 11:32.09 1  
25 Reynolds, Mitch 12 Alma Bryant 11:41.20 1  
26 Gibson, Jason 09 Baker 11:46.92 1  
27 Pharez, Tyler 11 Fairhope 11:51.14 1  
28 Peavy, Charles 10 Foley 11:53.10 1  
29 Saunders, Austin 11 Baker 11:53.68 1  
30 Morris, Keaton 8 Spanish Fort 12:08.06 1  
31 Myers, Zach 8 Cottage Hill Chr 12:08.91 1  
32 Lemons, Carter 10 Westminster Scho 12:11.78 1  
33 Cady, Jacob 11 Daphne 12:19.65 1  
34 Davis, Zack 11 Fairhope 12:52.26 1  
35 Alfzalirod, Killian 10 Mobile Christian 12:56.17 1  
36 Riggs, Tim 12 M T Blount 13:07.39 1  
37 Oldes, David 12 Sidney Lanier 13:23.36 1  
38 Ott, Gary 10 Theodore 13:55.44 1  
39 Ferguson, Tevan 12 Vigor 14:02.44 1  
-- Dukes, Lane 8 Long Beach DNF 1  
-- McCall, Reese 11 Mountain Brook DNF 1  
-- Dunlock, Chris 12 W. P. Davidson DNF 1  
-- Toner, Wes 11 Hoover DQ 1  
 
Mens 2 Mile Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Landry, Mitch   Haughton 9:21.83 1  
2 Stafford, Cole   Catholic (Baton 9:24.63 1  
3 Stuart, Paul   Brentwood 9:26.25 1  
4 Soto, Enrique   Lakeside 9:28.80 1  
5 Grant, Trevor   Lambert 9:30.63 1  
6 Vaughn, Sid   Lakeside Evans 9:36.48 1  
7 Howell, Thomas   Niceville Senior 9:40.14 1  
8 Fitzpatrick, Neal   Jesuit 9:41.07 1  
9 McClenny, Reid   Smiths Station 9:44.84 1  
10 Capello, Zach   Ascension Cathol 9:45.78 1  
11 Fix, Andrew   Mountain Brook 9:48.12 1  
12 Fowers, Chase   Lakeside Evans 9:49.53 1  
13 Halbach, Nick   Mountain Brook 9:50.71 1  
14 Archie, Ryan   Baker 9:51.37 1  
15 Travis, Jordan   Poplarville 9:52.95 1  
16 Jones, Preston   Columbus 9:53.11 1  
17 Jackson, Kraemer   St.Pauls Cathlc 9:54.73 1  
18 Grundy, Jack   DuPont Manual 10:00.21 1  
19 Ourso, Corbett   St Thomas Aquina 10:01.34 1  
20 Hope, Robert   Ums Wright Prep 10:13.26 1  
21 Edwards, Harrison   Booker T. Washin 10:32.62 1  
-- St.Cyr, Joseph   Catholic (Baton DNF 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jackson, Brendan 11 W. P. Davidson 15.16 6  
2 Dorsey, Matthew 11 W. P. Davidson 15.43 6  
3 Dunmiles, DeQuincey 12 H L Bourgeois 15.65 6  
4 Pietri, Wesley 12 St Pauls Episcop 15.67 5  
5 Robinson, John 11 Hoover 15.74 5  
6 McCoy, Arzell 10 Port Gibson 15.80 6  
7 Carrell, Andrew 11 Westminster Scho 15.90 5  
8 Harris, Eddie 12 M T Blount 15.99 5  
9 Yosten, Harrison 09 Auburn 16.04 5  
10 Thompson, Aaron 10 Mobile Christian 16.24 4  
11 Lewis, Michael 12 Smiths Station 16.28 6  
12 Seldon, Octavius 11 Vigor 16.30 4  
13 Daves, Michael   Bayside Academy 16.85 3  
13 O'Shields, Andy 11 Mountain Brook 16.85 4  
15 King, Alex 12 St Pauls Episcop 16.87 3  
16 Duvall, Ryan 10 Apollo 16.95 4  
17 Spears, Jamal 11 T R Miller 16.96 3  
18 Johnson, Darius 12 Vigor 16.98 4  
19 Miller, Ivory 12 T R Miller 17.22 5  
20 Zieman, Daniel 12 Ums Wright Prep 17.66 3  
21 Patterson, Drew 11 Montgomery Acade 17.86 4  
22 Lewis, Darien 11 M T Blount 17.97 3  
23 Grady, Sam 10 Ums Wright Prep 18.37 3  
24 Autry, Chris 11 Baker 18.62 4  
25 Dressler, TJ 12 Cottage Hill Chr 19.19 2  
26 Hileman, Mason 10 Daphne 19.57 1  
27 Archie, Trent 09 Baker 19.70 2  
28 MC Donald, Henry   Bayside Academy 19.76 2  
29 Ganey, Chaz 10 Fairhope 19.95 2  
30 Brackin, Keanu 10 Auburn 21.11 5  
31 Ghosal, Raaj 12 Murphy 21.30 1  
32 Williams, Ryan 09 Murphy 21.32 1  
33 Davis, Zack 11 Fairhope 22.14 1  
34 McVay, Ethan 10 Daphne 22.29 1  
-- Lundberg, Hall 12 Mountain Brook DQ 6  
 
Mens 110m Hurdles Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Humphrey, Marlon   Hoover 14.12 1  
2 Reed, Kalan   Briarwood Christ 14.37 1  
3 Cormier, Morgan   Bro Martin 14.44 1  
4 Beasley, Steven   Sidney Lanier 14.49 1  
5 Hearn, Scottie   Meridian 14.66 1  
6 Williams, Devon   Kell 14.93 1  
7 Rock, Criag   St Thomas Aquina 15.66 1  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Nalls, Quin 11 Auburn 40.00 9  
2 Dunmiles, DeQuincey 12 H L Bourgeois 40.07 9  
3 Carrell, Andrew 11 Westminster Scho 41.13 7  
4 Robinson, Curtis 12 Port Gibson 41.19 8  
5 Lundberg, Hall 12 Mountain Brook 41.27 7  
6 Brown, Jarrett 10 Hoover 41.37 8  
7 Rhoulac, Zayquan 12 Smiths Station 41.64 8  
8 Davis, Brandon 12 McEachern 42.07 9  
9 Jackson, Brendan 11 W. P. Davidson 42.10 8  
10 Thompson, Aaron 10 Mobile Christian 42.12 7  
11 Schumacher, Seth 12 Hoover 42.18 7  
12 Yosten, Harrison 09 Auburn 42.53 9  
13 Dorsey, Matthew 11 W. P. Davidson 42.86 8  
14 Harris, Eddie 12 M T Blount 43.20 7  
15 Lewis, Michael 12 Smiths Station 43.26 6  
16 Singleton, Keith 12 John Leflore 43.37 8  
17 Barnett, Birch 09 American Christi 43.72 5  
18 Bodet, Tres 11 St Pauls Episcop 44.10 6  
19 Miller, Ivory 12 T R Miller 44.18 6  
20 King, Alex 12 St Pauls Episcop 44.30 5  
21 Clark, Keith 12 John Leflore 44.59 9  
22 O'Shields, Andy 11 Mountain Brook 44.63 5  
23 Johnson, Darius 12 Vigor 45.07 7  
24 Zieman, Daniel 12 Ums Wright Prep 45.13 6  
25 Cook, Torri 10 M T Blount 45.72 4  
26 Howell, Jeremyah 09 Vigor 46.33 4  
27 Grady, Sam 10 Ums Wright Prep 46.52 5  
28 Williams, Ryan 09 Murphy 47.88 1  
29 Hileman, Mason 10 Daphne 48.02 1  
30 Autry, Chris 11 Baker 48.68 4  
31 Ghosal, Raaj 12 Murphy 48.76 2  
32 Coleman, Jordan 10 American Christi 48.84 4  
33 Austin, Jesse 10 Montgomery Acade 49.22 3  
34 Wages, Garrett 11 Cottage Hill Chr 50.35 2  
35 Carrell, Jacob 8 Westminster Scho 50.77 3  
36 Garvin, Ronald 8 Long Beach 51.03 3  
37 Saunders, Brandon 09 Baker 51.13 3  
38 Luna, David 10 Daphne 51.54 2  
39 Dotch, Kelond 11 Spanish Fort 51.65 5  
 
Mens 300m Hurdles Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Humphrey, Marlon   Hoover 37.50 1  
2 Hearn, Scottie   Meridian 37.85 1  
3 Cormier, Morgan   Bro Martin 37.97 1  
4 Sumler, Jarvis   Pensacola 38.57 1  
5 Rock, Criag   St Thomas Aquina 39.41 1  
6 Shuan, Lowe   Walker 40.01 1  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Hoover 42.53 2  
2 Relay Team   W. P. Davidson 43.16 3  
3 Relay Team   Sidney Lanier 43.27 1  
4 Relay Team   Baker 43.46 1  
5 Relay Team   Williamson 43.78 3  
6 Relay Team   John Leflore 43.89 2  
7 Relay Team   H L Bourgeois 43.92 1  
8 Relay Team   Port Gibson 43.99 1  
9 Relay Team   M T Blount 44.74 4  
10 Relay Team   Mobile Christian 44.77 5  
11 Relay Team   Vigor 44.79 2  
12 Relay Team   Mountain Brook 44.90 3  
13 Relay Team   Daphne 45.24 2  
14 Relay Team   T R Miller 45.25 3  
15 Relay Team   Ums Wright Prep 45.38 4  
16 Relay Team   Cottage Hill Chr 46.87 5  
17 Relay Team   Trinity Presbyte 47.13 5  
18 Relay Team   Fairhope 51.37 5  
-- Relay Team   St Pauls Episcop FS 4  
-- Relay Team   Mary Montgomery DNF 4  
-- Relay Team   Montgomery Acade DNF 4  
-- Relay Team   Foley DQ 2  
 
Mens 4x100m Relay Invitational Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   McEachern 41.69 1  
2 Relay Team   Auburn 42.03 1  
3 Relay Team   Haughton 42.59 1  
4 Relay Team   Hoover 42.86 1  
5 Relay Team   Smiths Station 43.34 1  
6 Relay Team   Newburgh Free 43.37 1  
-- Relay Team   Shades Valley DNF 1  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Auburn 3:24.14 4  
2 Relay Team   W. P. Davidson 3:25.27 4  
3 Relay Team   Opelika 3:29.79 4  
4 Relay Team   Hoover 3:31.42 3  
5 Relay Team   Port Gibson 3:31.90 4  
6 Relay Team   Mountain Brook 3:32.04 3  
7 Relay Team   Vigor 3:33.64 2  
8 Relay Team   Bay 3:37.05 2  
9 Relay Team   M T Blount 3:38.47 3  
10 Relay Team   H L Bourgeois 3:40.37 4  
11 Relay Team   American Christi 3:42.46 2  
12 Relay Team   Murphy 3:43.06 1  
13 Relay Team   St Pauls Episcop 3:43.77 3  
14 Relay Team   Cottage Hill Chr 3:45.39 1  
15 Relay Team   Fairhope 3:45.88 2  
16 Relay Team   Spanish Fort 3:46.68 3  
17 Relay Team   Long Beach 3:52.70 1  
18 Relay Team   Trinity Presbyte 4:09.45 1  
 
Mens 4x400m Relay Invitational Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Smiths Station 3:18.96 1  
2 Relay Team   Hoover 3:19.02 1  
3 Relay Team   Newburgh Free 3:21.73 1  
4 Relay Team   Booker T. Washin 3:22.39 1  
5 Relay Team   Catholic (Baton 3:23.09 1  
6 Relay Team   McEachern 3:23.27 1  
7 Relay Team   Breaux Bridge 3:23.91 1  
 
Mens 4x800m Relay Invitational Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Mountain Brook 7:56.51 1  
2 Relay Team   Walker 8:01.92 1  
3 Relay Team   Catholic (Baton 8:03.41 1  
4 Relay Team   West Florida HS 8:04.82 1  
5 Relay Team   Smiths Station 8:07.21 1  
6 Relay Team   McGill-Toolen 8:10.42 1  
7 Relay Team   Hewitt-Trussvill 8:14.13 1  
8 Relay Team   Houston 8:17.03 1  
9 Relay Team   Hoover 8:25.01 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Smith, Brian 11 Mountain Brook 48-09.25(14.87m) 1  
2 Casher, Joshua 10 St Pauls Episcop 47-07.25(14.51m) 1  
3 Williams, James 11 Williamson 46-08.25(14.23m) 1  
4 Ratcliff, Tory 11 M T Blount 46-04.00(14.12m) 1  
5 McCants, Mixon 11 Williamson 45-08.25(13.93m) 1  
6 Tousant, Shawn 12 Murphy 45-00.00(13.72m) 1  
7 Williamson, Kendyl 12 W. P. Davidson 43-06.75(13.28m) 1  
8 Edge, Nygel 11 Hoover 43-06.00(13.26m) 1  
9 Moore, Gary 10 Murphy 43-03.75(13.20m) 1  
10 Richardson, Trevell 11 Auburn 43-00.75(13.13m) 1  
11 Williams, Deonte 11 W. P. Davidson 42-04.75(12.92m) 1  
12 Windham, Cameron 12 Daphne 42-02.00(12.85m) 1  
13 Foxe, Jacob 12 Smiths Station 42-01.00(12.83m) 1  
14 Addison, Gus 11 Ums Wright Prep 41-02.50(12.56m) 1  
15 Beasley, Andre 11 Sidney Lanier 41-00.75(12.52m) 1  
16 Carter, Darius 11 Auburn 40-11.25(12.48m) 1  
17 King, Jeremiah 12 Baker 40-06.00(12.34m) 1  
18 Allen, Conner 12 Long Beach 40-05.50(12.33m) 1  
19 King, Robert 12 Baker 40-03.25(12.27m) 1  
-- Ganey, Chaz 10 Fairhope ND(--) 1  
-- Alexander, Robert 11 Daphne ND(--) 1  
-- Bellasperanza, Andrew 11 Fairhope ND(--) 1  
-- Bradley, Andrew 12 Ums Wright Prep ND(--) 1  
-- Hall, Nick 11 Mobile Christian ND(--) 1  
-- Moore, Jarod 11 M T Blount ND(--) 1  
-- Hamilton, Demarious 09 Bay ND(--) 1  
-- Atkinson, Darious 12 Bay ND(--) 1  
-- Edwards, Kyler 09 Citronelle ND(--) 1  
-- Richardson, Ronnell 10 Alma Bryant ND(--) 1  
-- Flott, Deshawn 09 Satsuma ND(--) 1  
-- Herfuth, Connor 12 Mountain Brook ND(--) 1  
-- Martin, Dalvin 11 Satsuma ND(--) 1  
-- Whitworth, Zach 10 T R Miller ND(--) 1  
-- McSpadden, Colby 10 Mary Montgomery ND(--) 1  
-- Cox, Khris 12 Mary Montgomery ND(--) 1  
-- Sanks, Shawn 10 Foley ND(--) 1  
-- Andre, Brad 10 Spanish Fort ND(--) 1  
-- Mosley, Jarrett 09 Trinity Presbyte ND(--) 1  
-- Holtsford, David 12 Trinity Presbyte ND(--) 1  
-- Clark, Jorey 12 Smiths Station ND(--) 1  
-- Duncan, Micheal 11 Port Gibson FOUL(--) 1  
-- Wells, Michael 12 Port Gibson FOUL(--) 1  
-- Bell, Christian 09 Hoover FOUL(--) 1  
-- Karr, Nathan 12 American Christi FOUL(--) 1  
 
Mens Shot Put Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Chambers, Jordan   Kell 55-10.50(17.03m) 1  
2 Thomas, Eric   John Curtis Chri 54-10.75(16.73m) 1  
3 Droogsma, Austin   Gulf Breeze 53-11.00(16.43m) 1  
4 Slater, Bryan   St Pauls Episcop 49-02.00(14.99m) 1  
5 Stephens, Phillip   Isidore Newman 49-01.00(14.96m) 1  
6 Allen, DeShuan   Clinton 48-11.50(14.92m) 1  
7 Mozie, Raphael   Catholic (Baton 48-09.75(14.88m) 1  
8 Harris, Herbert   Clinton 48-07.00(14.81m) 1  
9 Hill, Grant   Huntsville 48-06.50(14.80m) 1  
10 Philpot, Tony   Opelika 48-05.75(14.78m) 1  
11 Nezat, Spencer   Hewitt-Trussvill 47-10.75(14.60m) 1  
12 Broussard, Garrett   Catholic (Baton 44-05.75(13.56m) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Edge, Nygel 11 Hoover 146-05.50(44.64m) 1  
2 Muntifering, Matt 12 Auburn 139-06.75(42.54m) 1  
3 Nezat, Spencer 11 Hewitt-Trussvill 136-05.50(41.59m) 1  
4 Gooden, Trey 11 Hoover 131-11.25(40.21m) 1  
5 Williams, James 11 Williamson 131-04(40.03m) 1  
6 Bonts, Tyler 12 Auburn 130-06(39.78m) 1  
7 Smith, Brian 11 Mountain Brook 128-02.50(39.08m) 1  
8 Herfuth, Connor 12 Mountain Brook 124-08.25(38.00m) 1  
9 Windham, Cameron 12 Daphne 123-01.50(37.53m) 1  
10 Karr, Nathan 12 American Christi 118-08.75(36.19m) 1  
11 Wells, Michael 12 Port Gibson 117-01.25(35.69m) 1  
12 Tousant, Shawn 12 Murphy 114-11(35.03m) 1  
13 King, Robert 12 Baker 106-10(32.56m) 1  
14 Clark, Jorey 12 Smiths Station 105-08(32.21m) 1  
15 Mosley, Jarrett 09 Trinity Presbyte 104-11.75(32.00m) 1  
16 Beasley, Andre 11 Sidney Lanier 100-04(30.58m) 1  
-- James, Barry 11 W. P. Davidson ND(--) 1  
-- Scott, Dakota 11 Alma Bryant ND(--) 1  
-- Whittle, William 12 T R Miller ND(--) 1  
-- McCants, Mixon 11 Williamson ND(--) 1  
-- King, Jeremiah 12 Baker ND(--) 1  
-- Pullen, Quinn 10 Mobile Christian ND(--) 1  
-- Atkinson, Darious 12 Bay ND(--) 1  
-- Moreno, Nick 12 Alma Bryant ND(--) 1  
-- Duvall, Ryan 10 Apollo ND(--) 1  
-- Byrd, Colton 11 Daphne ND(--) 1  
-- Dressler, TJ 12 Cottage Hill Chr ND(--) 1  
-- Allen, Conner 12 Long Beach ND(--) 1  
-- Sanks, Shawn 10 Foley ND(--) 1  
-- Moore, Jarod 11 M T Blount ND(--) 1  
-- Brown, John 12 Bay ND(--) 1  
-- Alley, Chase 11 Cottage Hill Chr ND(--) 1  
-- Johnson, Jacob 09 Citronelle ND(--) 1  
-- Casher, Joshua 10 St Pauls Episcop ND(--) 1  
-- Andre, Brad 10 Spanish Fort ND(--) 1  
-- Herlong, Dwight 11 W. P. Davidson ND(--) 1  
-- Wood, Hunter 11 Ums Wright Prep ND(--) 1  
-- Martin, Dalvin 11 Satsuma ND(--) 1  
-- Pollard, Justin 11 Murphy ND(--) 1  
-- Morehouse, Chris 11 Spanish Fort ND(--) 1  
 
Mens Discus Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hill, Brian   Huntsville 169-11.75(51.81m) 1  
2 Droogsma, Austin   Gulf Breeze 169-03.50(51.60m) 1  
3 Hill, Grant   Huntsville 161-01.50(49.11m) 1  
4 Philpot, Tony   Opelika 159-06.75(48.63m) 1  
5 Holloway, Jared   St Pauls Episcop 150-04(45.82m) 1  
6 Chambers, Jordan   Kell 136-02.50(41.52m) 1  
7 Harris, Herbert   Clinton 129-09.50(39.56m) 1  
8 Allen, DeShuan   Clinton 118-10.50(36.23m) 1  
 
Mens Javelin Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hardin, Sam 11 Auburn 163-07(49.86m) 1  
2 Clark, Justin 11 Auburn 161-09(49.30m) 1  
3 Pearsall, Christian 10 Ums Wright Prep 161-02.50(49.14m) 1  
4 Adams, Nick 12 T R Miller 159-01(48.49m) 1  
5 Karr, Nathan 12 American Christi 150-09(45.95m) 1  
6 King, Robert 12 Baker 147-06(44.96m) 1  
7 Holberg, Hamilton 12 Cottage Hill Chr 144-09(44.12m) 1  
8 Williams, Tyler 12 Runnels 141-09.50(43.22m) 1  
9 Echols, Ben 11 Mountain Brook 140-08(42.88m) 1  
10 Fort, Daniel 10 Hoover 138-08(42.27m) 1  
11 Braswell, Michael 10 Hoover 137-10(42.01m) 1  
12 Reinhardt, David 11 Baker 137-04(41.86m) 1  
13 Morehouse, Chris 11 Spanish Fort 133-00(40.54m) 1  
13 James, Joevar 10 Williamson 133-00(40.54m) 1  
15 Whittle, William 12 T R Miller 131-03(40.01m) 1  
16 Herlong, Dwight 11 W. P. Davidson 123-04(37.59m) 1  
17 Carmichael, Zavier 10 St Pauls Episcop 121-03(36.96m) 1  
18 Jay, Andrew 10 Mobile Christian 114-10(35.00m) 1  
19 Wood, Hunter 11 Ums Wright Prep 114-04.25(34.86m) 1  
20 Moreno, Nick 12 Alma Bryant 111-07.50(34.02m) 1  
21 Walley, Nick 11 W. P. Davidson 106-04.75(32.43m) 1  
22 Deakle, Matthew 11 Murphy 102-11(31.37m) 1  
23 Luke, Austin 09 Fairhope 102-10(31.34m) 1  
24 Pullen, Quinn 10 Mobile Christian 102-05.50(31.23m) 1  
25 Jones, Orlando 10 Vigor 99-09(30.40m) 1  
26 Hightower, Brock 12 Smiths Station 98-01(29.90m) 1  
27 Moore, Jarod 11 M T Blount 95-10(29.21m) 1  
28 Holtsford, David 12 Trinity Presbyte 89-06(27.28m) 1  
29 Cassibry, Clayton 10 Daphne 75-02(22.91m) 1  
30 Davis, Zack 11 Fairhope 69-06(21.18m) 1  
-- Dressler, TJ 12 Cottage Hill Chr ND(--) 1  
-- Fleming, Stephen 09 St Pauls Episcop ND(--) 1  
-- Allen, Dedrick 11 Williamson ND(--) 1  
-- Cook, Ian 11 Smiths Station ND(--) 1  
 
Mens Javelin Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pulliam, Serdarryen   Dadeville 190-09(58.14m) 1  
2 Vilavaso, Tyler   East Ascension 169-09(51.74m) 1  
3 Bertrand, Austin   Elton 167-06(51.05m) 1  
4 Shilling, Ty   Haughton 166-08(50.80m) 1  
5 Donald, Jordan   Mountain Brook 162-08(49.58m) 1  
6 Collins, Charles   McGill-Toolen 159-02(48.51m) 1  
7 Hardin, Sam   Auburn 158-06(48.31m) 1  
8 Cribbs, Nigel   Hoover 155-06(47.40m) 1  
9 Venerable, Matthew   Catholic (Baton 152-03(46.41m) 1  
10 Kimble, Quamaine   Hoover 147-08(45.01m) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brannon, Victor 12 McEachern 6-04.00(1.93m) 1  
2 McCoy, Arzell 10 Port Gibson 6-02.00(1.88m) 1  
3 Williams, Hunter 11 Mountain Brook 6-00.00(1.83m) 1  
4 Pietri, Wesley 12 St Pauls Episcop 5-10.00(1.78m) 1  
4 Walley, Nick 11 W. P. Davidson 5-10.00(1.78m) 1  
4 Johnson, Darius 12 Vigor 5-10.00(1.78m) 1  
4 Schumacher, Grant 11 Spanish Fort 5-10.00(1.78m) 1  
4 Rhoulac, Zayquan 12 Smiths Station 5-10.00(1.78m) 1  
4 Washington, Brandon 12 Mary Montgomery 5-10.00(1.78m) 1  
4 Peters, Brandon 11 Williamson 5-10.00(1.78m) 1  
4 White, Quinton 12 Foley 5-10.00(1.78m) 1  
4 May, Alex 11 Hoover 5-10.00(1.78m) 1  
13 MacKlien, Dajion 12 Auburn 5-08.00(1.73m) 1  
13 Pate, Tyler 11 Baker 5-08.00(1.73m) 1  
13 Herring, Trent 10 Mobile Christian 5-08.00(1.73m) 1  
13 Jones, Jordan 11 Hoover 5-08.00(1.73m) 1  
13 Lewis, Darien 11 M T Blount 5-08.00(1.73m) 1  
13 Jetmundsen, Jonathan 12 Mountain Brook 5-08.00(1.73m) 1  
19 Foster, Kris 09 Bay 5-06.00(1.68m) 1  
19 Boykin, Melvin 11 Williamson 5-06.00(1.68m) 1  
19 Barragan, David 11 T R Miller 5-06.00(1.68m) 1  
19 Fuller, Jarvis 11 John Leflore 5-06.00(1.68m) 1  
19 White, Kentonio 10 John Leflore 5-06.00(1.68m) 1  
19 Moore, Marlon 12 Vigor 5-06.00(1.68m) 1  
-- Williams, Darwin 10 M T Blount NH(--) 1  
-- Miller, Brae 10 Daphne NH(--) 1  
-- Young, Damian 11 Long Beach NH(--) 1  
-- Holberg, Hamilton 12 Cottage Hill Chr NH(--) 1  
 
Mens High Jump Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McAllister, Xavier   Newburgh Free 6-10.00(2.08m) 1  
2 Dural, Travin   Breaux Bridge 6-10.00(2.08m) 1  
3 Brown, Nick   East Ascension 6-04.00(1.93m) 1  
4 Brannon, Victor   McEachern 6-04.00(1.93m) 1  
5 Trammell, Matthew   Archbishop Rumme 6-02.00(1.88m) 1  
5 Johnson, Deonta   Hoover 6-02.00(1.88m) 1  
5 Dupree, Malachai   John Curtis Chri 6-02.00(1.88m) 1  
8 Jones, Devin   Hewitt-Trussvill 6-00.00(1.83m) 1  
-- Nalls, Quin   Auburn NH(--) 1  
 
Mens High Jump Jump Off Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McAllister, Xavier   Newburgh Free 6-05.00(1.96m) 1  
-- Dural, Travin   Breaux Bridge NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 MacKlien, Dajion 12 Auburn 21-05.75(6.55m) nwi 1  
2 Wells, Jelani 12 McEachern 20-08.50(6.31m) nwi 1  
3 Gamble, Cameron 12 McEachern 20-03.75(6.19m) nwi 1  
4 Resha, Michael 12 Mountain Brook 20-02.75(6.17m) nwi 1  
5 Zieman, Daniel 12 Ums Wright Prep 19-11.50(6.08m) nwi 1  
6 Holder, Aaron 12 Vigor 19-10.50(6.06m) nwi 1  
7 Williamson, Kendyl 12 W. P. Davidson 19-10.00(6.05m) nwi 1  
8 Bryant, Mark 11 T R Miller 19-08.75(6.01m) nwi 1  
9 Britton, John Harris 12 Mountain Brook 19-08.25(6.00m) nwi 1  
10 White, Kentonio 10 John Leflore 19-08.00(5.99m) nwi 1  
11 Douglas, Anthony 10 W. P. Davidson 19-05.50(5.93m) nwi 1  
12 Johnson, Justin 09 Hoover 19-04.25(5.90m) nwi 1  
13 Pietri, Wesley 12 St Pauls Episcop 19-04.00(5.89m) nwi 1  
14 Boykin, Melvin 11 Williamson 19-02.00(5.84m) nwi 1  
15 Gaynor, Juwan 09 Murphy 19-01.25(5.82m) nwi 1  
16 Hardin, Sam 11 Auburn 19-01.00(5.82m) nwi 1  
17 Franklin, Brian 12 Smiths Station 19-00.75(5.81m) nwi 1  
18 Fleming, Stephen 09 St Pauls Episcop 19-00.50(5.80m) nwi 1  
19 Shaw, Bradrick 09 Hoover 18-01.00(5.51m) nwi 1  
20 Daniels, Josh 10 Mary Montgomery 17-10.50(5.45m) nwi 1  
21 Patterson, Drew 11 Montgomery Acade 17-09.25(5.42m) nwi 1  
22 Wells, Travis 11 Baker 17-08.25(5.39m) nwi 1  
23 Hinds, Caden 11 American Christi 17-03.00(5.26m) nwi 1  
24 Ghosal, Raaj 12 Murphy 16-08.50(5.09m) nwi 1  
25 Holberg, Hamilton 12 Cottage Hill Chr 16-07.00(5.05m) nwi 1  
26 Abrom, Devonte 12 Satsuma 16-05.00(5.00m) nwi 1  
27 Huettemann, Patrick 11 Ums Wright Prep 16-03.00(4.95m) nwi 1  
28 Montague, Ryan 12 Satsuma 16-02.00(4.93m) nwi 1  
29 Pruitt, Paul 11 Theodore 16-01.50(4.91m) nwi 1  
30 Walley, Davis 09 Mobile Christian 15-03.00(4.65m) nwi 1  
31 Beasley, Charleston 11 Williamson 13-08.75(4.18m) nwi 1  
-- Lewis, Darien 11 M T Blount ND(--) nwi 1  
-- Lucas, Keionte 09 Citronelle ND(--) nwi 1  
-- Williams, Tyler 10 M T Blount ND(--) nwi 1  
-- Montgomery, Isaac 11 Citronelle ND(--) nwi 1  
-- Davis, Cory 10 Trinity Presbyte ND(--) nwi 1  
-- Moore, Marlon 12 Vigor ND(--) nwi 1  
-- Williams, Jarred 11 Smiths Station ND(--) nwi 1  
-- Coleman, Jordan 10 American Christi ND(--) nwi 1  
-- White, Sam   Mobile Christian ND(--) nwi 1  
 
Mens Long Jump Invitational Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Luper, Cameron   Auburn 23-01.50(7.05m) +0.1 1  
2 Ward, A.J.   Clinton 23-01.00(7.04m) +0.2 1  
3 Dural, Travin   Breaux Bridge 22-03.75(6.80m) +0.1 1  
4 Vardaman, Nathan   Huntsville 22-03.50(6.79m) +0.7 1  
5 Cook, Chad   Long Beach 22-00.50(6.72m) +0.2 1  
6 Lee, Lawernce   West Florida HS 21-08.00(6.60m) +0.2 1  
7 Carroll, Pydrae   Fairhope 21-06.00(6.55m) +0.1 1  
8 Williams, Devon   Kell 20-08.75(6.32m) +0.4 1  
9 Nalls, Quin   Auburn 20-08.00(6.30m) +1.5 1  
10 Rhoulac, Zayquan   Smiths Station 20-04.25(6.20m) +0.4 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 May, Alex 11 Hoover 44-01.75(13.46m) nwi 1  
2 Johnson, Darius 12 Vigor 43-08.75(13.33m) nwi 1  
3 Rhoulac, Zayquan 12 Smiths Station 42-09.50(13.04m) nwi 1  
4 Winn, Kameron 12 T R Miller 42-06.50(12.97m) nwi 1  
5 Glover, Daniel 11 Mountain Brook 42-02.25(12.86m) nwi 1  
6 Peters, Brandon 11 Williamson 42-02.25(12.86m) nwi 1  
7 Mims, Eric 11 Long Beach 42-01.00(12.83m) nwi 1  
8 Walley, Nick 11 W. P. Davidson 41-08.25(12.71m) nwi 1  
9 Barnett, Birch 09 American Christi 41-03.00(12.57m) nwi 1  
10 Zieman, Daniel 12 Ums Wright Prep 41-00.00(12.50m) nwi 1  
11 White, Kentonio 10 John Leflore 40-11.00(12.47m) nwi 1  
12 Boykin, Melvin 11 Williamson 40-08.00(12.40m) nwi 1  
13 Patterson, Drew 11 Montgomery Acade 40-07.25(12.38m) nwi 1  
14 White, Quinton 12 Foley 39-05.00(12.01m) nwi 1  
15 Pietri, Wesley 12 St Pauls Episcop 39-04.25(12.00m) nwi 1  
16 Mosley, Jamey 10 Theodore 37-08.50(11.49m) nwi 1  
17 Daughtry, Joel 12 Baker 37-07.00(11.46m) nwi 1  
18 Williams, Hunter 11 Mountain Brook 37-05.00(11.40m) nwi 1  
19 Rankins, Chance 10 W. P. Davidson 36-10.25(11.23m) nwi 1  
20 Daniels, Josh 10 Mary Montgomery 36-06.25(11.13m) nwi 1  
21 Quinney, Arthur 10 Vigor 36-01.50(11.01m) nwi 1  
22 Williams, Darrel 09 Hoover 35-09.50(10.91m) nwi 1  
23 LeGear, Dillon 10 Mary Montgomery 35-05.50(10.81m) nwi 1  
23 Coleman, Kameron 10 T R Miller 35-05.50(10.81m) nwi 1  
25 Pruitt, Paul 11 Theodore 35-04.25(10.78m) nwi 1  
26 Miller, Brae 10 Daphne 34-04.00(10.46m) nwi 1  
-- Davis, Marco 09 Bay ND(--) nwi 1  
-- Everete, Zarian 8 Bay ND(--) nwi 1  
-- Williams, Jarred 11 Smiths Station FOUL(--) nwi 1  
-- Autrey, Caleb 12 Foley FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Invitational Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Carroll, Pydrae   Fairhope 47-05.50(14.47m) +0.5 1  
2 Aaron, Jarell   Poplarville 46-02.25(14.08m) +0.0 1  
3 Barnes, Adaus   Port Gibson 46-00.25(14.03m) +0.1 1  
4 Nalls, Quin   Auburn 45-07.50(13.91m) +1.6 1  
5 Thomas, Darrian   Breaux Bridge 45-02.50(13.78m) +0.0 1  
6 Benton, Nick   Navarre 44-11.00(13.69m) +1.2 1  
7 Coleman, Greg   McGill-Toolen 43-06.00(13.26m) +1.6 1  
8 Hodge, Daniel   Smiths Station 43-01.25(13.14m) +0.6 1  
9 Macklien, Daijion   Auburn 42-08.00(13.00m) +1.8 1  
10 Ward, Deonta   H L Bourgeois 42-00.75(12.82m) +0.1 1  
11 Jones, Jordan   Hoover 41-00.75(12.52m) +1.6 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Philips, Walker 12 Mountain Brook 13-06.00(4.11m) 1  
2 Boswell, Zac 11 Hoover 13-06.00(4.11m) 1  
3 Crow, Matt 12 St Pauls Episcop 12-06.00(3.81m) 1  
4 Arias, Nicholas 12 Bay 12-06.00(3.81m) 1  
5 Rainey, Patrick 11 Auburn 12-06.00(3.81m) 1  
6 McDonald, Myles 11 Auburn 12-06.00(3.81m) 1  
7 DelVescovo, Anthony 09 St Patrick 11-06.00(3.51m) 1  
7 Austin, Jesse 10 Montgomery Acade 11-06.00(3.51m) 1  
7 Phillips, Christopher 10 Mobile Christian 11-06.00(3.51m) 1  
7 Russell, Josh 10 Ums Wright Prep 11-06.00(3.51m) 1  
7 Grady, Sam 10 Ums Wright Prep 11-06.00(3.51m) 1  
7 Harvey, Jonathan 09 Hoover 11-06.00(3.51m) 1  
7 Allie, Austin 10 Mountain Brook 11-06.00(3.51m) 1  
14 Barnett, Birch 09 American Christi 10-06.00(3.20m) 1  
14 Adams, Nick 12 T R Miller 10-06.00(3.20m) 1  
-- Woerner, Spencer 10 Daphne NH(--) 1  
-- Campbell, David 10 Murphy NH(--) 1  
-- Reasonover, Aaron 12 Bay NH(--) 1  
-- Watts, Dustin 10 Spanish Fort NH(--) 1  
-- Jeffrey, Bart 12 Spanish Fort NH(--) 1  
-- Woodham, Kyle 11 Murphy NH(--) 1  
 
Mens Pole Vault Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Eckenroth, Austin   Flowery Branch 16-00.00(4.88m) 1  
2 Gautreau, Gavin   Catholic (New Ib 15-06.00(4.72m) 1  
3 Foxworth, Richard Conner   St Patrick 15-00.00(4.57m) 1  
4 Snell, Sam   Hoover 15-00.00(4.57m) 1  
5 Miller, Chase   McGill-Toolen 14-06.00(4.42m) 1  
6 Robicheaux, Cameron   St.Pauls Cathlc 14-06.00(4.42m) 1  
7 King, Devon   J Sumner 14-00.00(4.27m) 1  
8 Miller, Tony   St Thomas Aquina 14-00.00(4.27m) 1  
9 Tumminelo, randy   Fontainebleau 14-00.00(4.27m) 1  
10 Toner, Wes   Hoover 13-06.00(4.11m) 1  
-- Bertrand, Caleb   Elton NH(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Banks, Ashley 09 M T Blount 12.40 nwi 7  
2 Cloy, McPorsha 09 M T Blount 12.64 nwi 7  
3 Fortenberry, Alexia 11 West Jefferson 12.69 nwi 7  
4 Taylor, Starr 8 Auburn 12.78 nwi 6  
5 Hinds, Nascri 12 Auburn 12.82 nwi 6  
6 Baker, Anaya 09 Hoover 12.87 nwi 6  
7 Boykins, Jamira 10 Williamson 12.89 nwi 7  
8 Gamble, Ameria 12 W. P. Davidson 12.94 nwi 7  
9 Taylor, Reine 10 Smiths Station 12.97 nwi 6  
10 Russell, Na'Kiya 10 Bay 13.04 nwi 6  
11 Hart, Asia 10 Hoover 13.05 nwi 5  
12 Akin, Laurie 11 Mountain Brook 13.07 nwi 5  
13 Jones, Portia 11 Daphne 13.15 nwi 1  
14 Yelding, Amber 12 Daphne 13.19 nwi 1  
15 Strait, Shaiheatrice 12 W. P. Davidson 13.25 nwi 7  
16 Williams, Rae 09 Smiths Station 13.28 nwi 7  
17 Ellzee, Ashton 09 Baker 13.29 nwi 7  
17 Davis, Lauren 11 Spanish Fort 13.29 nwi 5  
19 Lyons, Kim 10 Fairhope 13.30 nwi 5  
20 Porter, Baylee 12 Mobile Christian 13.37 nwi 3  
20 Odom, McKenzie 10 Alma Bryant 13.37 nwi 2  
22 Gable, Tiatamara 09 Vigor 13.38 nwi 5  
23 Henry, Shea 8 Trinity Presbyte 13.45 nwi 2  
24 Castello, Sofia 11 Ums Wright Prep 13.46 nwi 4  
25 Wing, Madeline 7 St Pauls Episcop 13.47 nwi 4  
26 Robertson, Bria 09 Vigor 13.51 nwi 1  
27 Moore, Jekayla 09 Williamson 13.55 nwi 6  
27 Foster, Alyia 09 John Leflore 13.55 nwi 3  
29 Agnew, Elaxis 11 Murphy 13.69 nwi 1  
30 Moss, Callie 8 St Pauls Episcop 13.73 nwi 5  
31 Vester, Aaliyah 09 American Christi 13.76 nwi 4  
32 Driscoll, Casey 11 Ums Wright Prep 13.82 nwi 3  
33 Brown, Paula 09 Long Beach 13.96 nwi 1  
34 McClintock, Heaven 10 Foley 14.26 nwi 2  
35 Eager, Kiera 11 Murphy 14.38 nwi 5  
36 Givance, Tori 10 John Leflore 14.47 nwi 6  
37 McKinney, Kara 10 Fairhope 14.49 nwi 4  
38 Mirabito, Amy 11 American Christi 14.56 nwi 3  
39 Taylor, Elizabeth 10 Cottage Hill Chr 14.68 nwi 3  
40 Tylicki, Madison 7 Trinity Presbyte 14.87 nwi 2  
41 Kelson, Tia 09 Foley 15.31 nwi 2  
 
Womens 100m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brisco, Mikiah   Baton Rouge Magn 12.10 -0.2 1  
2 Burks, Quanesha   Hartselle 12.11 -0.2 1  
3 Lewis, Anissa   Opelika 12.19 -0.2 1  
4 Beverly, Takara   Scotlandville Ma 12.28 -0.2 1  
5 McKinley, Tonia   Murphy 12.30 -0.2 1  
6 Davis, Janisha   Smiths Station 12.65 -0.2 1  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Banks, Ashley 09 M T Blount 25.40 nwi 11  
2 Lafont, Rechelle 12 H L Bourgeois 25.77 nwi 11  
3 Hand, Jakayla 10 Opelika 25.80 nwi 10  
4 Neil, Katharyn 11 Mountain Brook 25.80 nwi 10  
5 Pettway, Yasmine 10 Baker 25.96 nwi 9  
6 Cloy, McPorsha 09 M T Blount 26.03 nwi 10  
7 Edwards, Mykeese 12 Bay 26.31 nwi 11  
8 Baker, Anaya 09 Hoover 26.68 nwi 9  
9 Fortenberry, Alexia 11 West Jefferson 26.71 nwi 11  
10 Waldon, Alexius 10 McEachern 26.78 nwi 8  
11 Akin, Laurie 11 Mountain Brook 27.04 nwi 8  
12 Miller, Daly 11 Ums Wright Prep 27.21 nwi 7  
13 Gamble, Ameria 12 W. P. Davidson 27.35 nwi 8  
14 Hinds, Nascri 12 Auburn 27.49 nwi 8  
15 Jones, Elisea 10 Baker 27.55 nwi 10  
16 Odom, McKenzie 10 Alma Bryant 27.66 nwi 1  
17 Shack, Dejah 11 W. P. Davidson 27.67 nwi 9  
18 Lyons, Kim 10 Fairhope 27.73 nwi 5  
19 Boykins, Jamira 10 Williamson 27.77 nwi 9  
20 Moore, Jekayla 09 Williamson 27.84 nwi 3  
21 Williams, Rae 09 Smiths Station 27.91 nwi 7  
22 Jones, Tiarra 11 Murphy 28.02 nwi 2  
23 Mitchell, MacKensie 11 St Pauls Episcop 28.13 nwi 7  
24 Davenport, Sasiona 09 Vigor 28.31 nwi 7  
25 Castello, Sofia 11 Ums Wright Prep 28.34 nwi 7  
26 Henry, Shea 8 Trinity Presbyte 28.35 nwi 1  
27 Turner, Keshara 11 John Leflore 28.38 nwi 8  
27 Baldwin, Jennifer 11 Theodore 28.38 nwi 4  
29 Jones, Portia 11 Daphne 28.48 nwi 3  
30 Taylor, Reine 10 Smiths Station 28.50 nwi 6  
31 Robertson, Bria 09 Vigor 28.61 nwi 3  
32 Midkiff, Bradley 12 Fairhope 28.81 nwi 5  
33 Foster, Alyia 09 John Leflore 28.85 nwi 5  
34 Autrey, Ashley 09 Foley 28.98 nwi 2  
35 Agnew, Elaxis 11 Murphy 29.57 nwi 1  
36 Vester, Aaliyah 09 American Christi 30.01 nwi 5  
37 Robinson, Erika 09 Foley 30.66 nwi 1  
38 Booth, Chelsea 11 American Christi 30.79 nwi 4  
39 Williams, Lacorrey 10 Spanish Fort 31.52 nwi 5  
40 Mason, Brinesha 11 Daphne 31.56 nwi 3  
41 Warwick, Rachel 10 Montgomery Acade 34.53 nwi 4  
-- Cortes, Daniela 10 Cottage Hill Chr NT nwi 6  
-- Brock, Lydia 09 Oak Mountain NT nwi 6  
-- Davis, Jasmine 11 Theodore NT nwi 6  
-- Moody, Cheyenne 10 Spanish Fort NT nwi 6  
-- Wing, Madeline 7 St Pauls Episcop NT nwi 6  
 
Womens 200m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Stalbert, Marcquita   McDonogh 35 23.93 +2.0 1  
2 Brisco, Mikiah   Baton Rouge Magn 24.77 +2.0 1  
3 Dunston, Cierra   McEachern 25.05 +2.0 1  
4 Williams, Vanessa   H L Bourgeois 25.40 +2.0 1  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Diabate, Fanta 11 Auburn 58.14 10  
2 Edwards, Mykeese 12 Bay 59.76 10  
3 Banks, Ashley 09 M T Blount 59.83 10  
4 Stevens, Emily 11 Oak Mountain 1:00.21 10  
5 Pritchard, Margaret 11 Mountain Brook 1:01.10 10  
6 Waldon, Alexius 10 McEachern 1:01.19 7  
7 Lewis, Keneshia 12 W. P. Davidson 1:01.71 8  
8 Shack, Dejah 11 W. P. Davidson 1:01.94 7  
9 Davis, Shawvone 09 Smiths Station 1:02.27 10  
10 Williams, Ashley 11 Auburn 1:02.61 7  
11 Davenport, Sasiona 09 Vigor 1:03.34 8  
12 Amelinatite, Berta 11 Huntsville 1:03.70 6  
13 Jones, Eccoe 10 Hoover 1:03.94 6  
14 Glen, Jessica 09 Theodore 1:04.18 2  
15 McKinney, Kara 10 Fairhope 1:04.25 8  
16 Davis, Lauren 11 Spanish Fort 1:05.06 8  
17 Davis, Jasmine 11 Theodore 1:05.63 3  
18 Walker, Majestie 8 T R Miller 1:05.68 5  
19 Wicks, Tyla 10 Baker 1:05.79 7  
20 Howell, Ashley 12 Cottage Hill Chr 1:05.84 7  
21 Mitchell, MacKensie 11 St Pauls Episcop 1:06.23 5  
22 Marks, Elizabeth 11 Mountain Brook 1:06.83 6  
23 Stewart, Jalisa 11 Long Beach 1:07.22 5  
24 Valerie, Aren 11 Spanish Fort 1:07.29 6  
25 Moore, Jekayla 09 Williamson 1:07.42 2  
26 Lewis, Brianna 09 Daphne 1:07.46 1  
27 Vanderheiden, Hannah 10 Cottage Hill Chr 1:07.69 5  
28 Rivers, Elizabeth 12 Ums Wright Prep 1:08.17 6  
29 Robertson, Bria 09 Vigor 1:08.20 1  
30 Graham, Taylor 09 St Pauls Episcop 1:08.57 4  
31 Brakefield, Ann Marie 09 American Christi 1:08.67 4  
32 McGowin, Drake 11 Montgomery Acade 1:09.13 6  
33 Young, Catherine 10 Baker 1:09.44 5  
34 Terry, Amber 10 T R Miller 1:09.50 5  
35 Conner, Jalisa 09 John Leflore 1:10.12 3  
36 Elliott, Javion 10 Long Beach 1:10.97 2  
37 Hobdy, Kahdra 10 Murphy 1:11.12 2  
38 Mason, Victoria 09 Daphne 1:11.59 1  
39 Wright, Lauren 09 Mary Montgomery 1:12.60 3  
40 Coleman, Ashundra 09 M T Blount 1:13.60 2  
41 Rivers, Alexandria 12 Ums Wright Prep 1:14.59 4  
42 Walker, Brianna 12 John Leflore 1:16.60 4  
43 Nowlin, Hannah 10 Foley 1:17.63 1  
44 Boykins, Jamira 10 Williamson 1:18.16 8  
45 Warwick, Rachel 10 Montgomery Acade 1:21.43 3  
46 Turner, Ashley 12 Foley 1:27.85 2  
 
Womens 400m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stalbert, Marcquita   McDonogh 35 53.77 1  
2 Dunston, Cierra   McEachern 55.61 1  
3 Caldweel, Chelsea   Martin Luther Ki 56.20 1  
4 Ducre, Jasmine   Picayune Memoria 56.68 1  
5 Keller, Kourtney   Hillgrove (Cobb) 57.43 1  
6 Boone, Katie Brooks   Westminster Scho 58.18 1  
7 Griffin, Nique   Hamilton Christi 1:00.24 1  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Farrow, Abby 11 Auburn 2:22.52 1  
2 Barwick, Sara 11 Bay 2:23.73 1  
3 Reed, Sanders 09 Mountain Brook 2:24.71 1  
4 Coleman, Jessica 10 H L Bourgeois 2:25.48 1  
5 Weems, Presley 8 Hoover 2:25.57 1  
6 Bryars, Alivia 12 Murphy 2:25.95 1  
7 Brock, Katelyn 12 Oak Mountain 2:26.99 1  
8 Kuerton, Bethany 11 Auburn 2:27.43 1  
9 Reynolds, Morgan 10 Westminster Scho 2:27.99 1  
10 Kelso, Deidrianna 09 Bay 2:28.98 1  
11 Cadet, Shaina 10 Hoover 2:29.48 1  
12 Smith, Jackie 12 Spanish Fort 2:31.54 1  
13 Taylor, Ises 8 Smiths Station 2:34.18 1  
14 Manley, Murray 10 Mountain Brook 2:35.18 1  
15 Soileau, Brittany 10 H L Bourgeois 2:35.21 1  
16 Evans, Hannah 10 Fairhope 2:37.08 1  
17 Gill, Charlotte   Bayside Academy 2:37.23 1  
18 Wilson, Kaylin 11 W. P. Davidson 2:38.50 1  
19 Tam, Christina 12 Oak Mountain 2:39.90 1  
20 Donaldson, Faith 11 Baker 2:40.39 1  
21 Hall, Amanda 09 Mobile Christian 2:41.09 1  
22 Anderson, Ashlie 10 Foley 2:41.12 1  
23 Everett, Jessie 7 St Pauls Episcop 2:41.47 1  
24 Green, Kayleigh 7 Smiths Station 2:41.75 1  
25 Pierce, Emily 09 Montgomery Acade 2:41.80 1  
26 Grace, Maddie 7 Spanish Fort 2:42.09 1  
27 Newhouse, Demitria 11 Baker 2:42.42 1  
28 Nelson, Allie 7 T R Miller 2:42.72 1  
29 Hasan, Alexia 10 Long Beach 2:43.47 1  
30 Goldsby, Olivia 09 American Christi 2:44.47 1  
31 Dale, Emme 09 Ums Wright Prep 2:47.04 1  
32 Stakely, Krisie 11 Montgomery Acade 2:47.19 1  
33 Huff, Breann 09 T R Miller 2:48.87 1  
34 Vance, Gwen 8 Apollo 2:51.11 1  
35 Kelley, Sarah Grace 11 American Christi 2:52.30 1  
36 Baker, Kearis 10 W. P. Davidson 2:52.52 1  
37 Robertson, Bria 09 Vigor 2:53.61 1  
38 Whiston, Gracie 7 St Pauls Episcop 2:54.78 1  
39 Hurley, Rachel 10 Murphy 2:55.53 1  
40 Farill, Erin 12 Cottage Hill Chr 2:56.53 1  
41 Cleveland, Julia 11 Daphne 2:56.85 1  
42 Boman, Detoria 10 Vigor 2:57.52 1  
43 Saucier-Hill, Jennesys 10 M T Blount 3:07.83 1  
44 Salvage, Angelica 8 Long Beach 3:09.10 1  
45 Washington, Kadisha 09 John Leflore 3:11.41 1  
46 Caver, Cierra 09 John Leflore 3:12.08 1  
47 Morrison, Destiny 12 Alma Bryant 3:17.15 1  
48 Hamby, Victoria 09 Foley 3:20.31 1  
49 Rhoads, Anna 10 Daphne 3:25.96 1  
 
Womens 800m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lyle, Veronica   Hewitt-Trussvill 2:18.04 1  
2 Lazarchick, Kathryn   Ums Wright Prep 2:18.83 1  
3 Braswell, Anna   St Pauls Episcop 2:19.16 1  
4 Hawkins, Megan   McGill-Toolen 2:19.81 1  
5 Porter, Lane   Metairie Park Co 2:20.21 1  
6 Zimmer, Leanne   Lambert 2:20.34 1  
7 Barnett, Camille   Isidore Newman 2:20.73 1  
8 Gerard, Taylor   Montgomery Acade 2:21.15 1  
9 Reed, Kendall   Mountain Brook 2:21.87 1  
10 Tunks, Kaitlyn   Westlake 2:22.76 1  
11 Sanford, Sara   Hoover 2:23.23 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Garner, Emma 10 Opelika 5:19.10 1  
2 Meydrich, Mia 10 Dominican High S 5:21.58 1  
3 Evans, Hannah 10 Fairhope 5:29.52 1  
4 Gill, Charlotte   Bayside Academy 5:32.50 1  
5 Sanders, Brantley 09 Mountain Brook 5:33.75 1  
6 Jones, Lauren 12 Auburn 5:34.25 1  
7 Bryars, Alivia 12 Murphy 5:34.56 1  
8 Leinheiser, Anna 11 Hoover 5:34.80 1  
9 Pickens, Carsandra 09 Baker 5:39.38 1  
10 Reynolds, Morgan 10 Westminster Scho 5:39.84 1  
11 Barwick, Sara 11 Bay 5:41.79 1  
12 Brown, Kelly 10 Bell County 5:42.39 1  
13 Thiobodeaux, Anastasia 7 Long Beach 5:44.88 1  
14 Hall, Amanda 09 Mobile Christian 5:51.38 1  
15 Brown, Meredith 09 American Christi 5:51.82 1  
16 Nelson, Allie 7 T R Miller 5:54.67 1  
17 Whiston, Gracie 7 St Pauls Episcop 5:55.07 1  
18 Carrico, Sarah 8 Spanish Fort 5:55.38 1  
19 Copeland, Madison 8 Spanish Fort 5:55.76 1  
20 Anderson, Ashlie 10 Foley 5:56.57 1  
21 Huettemann, Caitlin 09 Ums Wright Prep 5:58.24 1  
22 Green, Kayleigh 7 Smiths Station 6:04.00 1  
23 Rector, Chloe 11 American Christi 6:05.69 1  
24 Camper, Caitlyn 09 Hoover 6:12.09 1  
25 Hoosline, April 11 Smiths Station 6:12.42 1  
26 Bennett, Grace 09 Long Beach 6:16.41 1  
27 Canary, Margaret 8 Montgomery Acade 6:17.30 1  
28 Kunstadt, Kelsey 12 Murphy 6:18.34 1  
29 Vance, Gwen 8 Apollo 6:19.84 1  
30 Tuggle, Taylor 10 Baker 6:22.75 1  
31 Nelson, Katie 12 T R Miller 6:25.24 1  
32 Lancaster, Morgan 12 St Pauls Episcop 6:28.87 1  
33 Peterson, Jordan 09 Daphne 6:30.71 1  
34 Mullins, Mary Allen 11 Ums Wright Prep 6:34.26 1  
35 Noland, Elizabeth 10 Cottage Hill Chr 6:35.84 1  
36 Rickard, Claire 10 Montgomery Acade 6:36.98 1  
37 Watson, Kennedy 09 W. P. Davidson 6:39.19 1  
38 Cross, Madison 11 Satsuma 6:45.78 1  
39 Stockwell, Frankie 10 Foley 7:35.90 1  
-- Akers, Kaleigh 09 Daphne DNF 1  
 
Womens Mile Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hale, Cassidy   DuPont Manual 5:03.34 1  
2 Blackwell, Sage   McGill-Toolen 5:03.74 1  
3 Reddy, Rachael   Mountain Brook 5:09.26 1  
4 Jenkins, Destiny   Athens Christian 5:12.83 1  
5 Dickson, Angelica   Mandeville 5:15.95 1  
6 Wooten, Rachel   Franklin 5:16.81 1  
7 Ilse, Morgan   Marist 5:16.95 1  
8 Nelson, Karisa   T R Miller 5:17.15 1  
9 Snapp, Kaitlin   Danville 5:18.65 1  
10 Rucinski, Christina   DuPont Manual 5:19.01 1  
11 Pavolich, Sam   Sam Houston 5:23.82 1  
12 Durham, Nicole   Fontainebleau 5:25.87 1  
13 Wetterhall, Maddie   Chamblee 5:31.13 1  
14 Sisson, Ann   Mountain Brook 5:37.53 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 York, Kaitlin 09 American Christi 11:44.12 1  
2 Garner, Emma 10 Opelika 11:53.30 1  
3 Carr, Sarah 12 Dominican High S 11:53.65 1  
4 Beasley, Frances 11 Auburn 12:07.56 1  
5 Brown, Kelly 10 Bell County 12:19.80 1  
6 Gerard, Anna 09 Hoover 12:33.65 1  
7 Goldsby, Olivia 09 American Christi 12:43.09 1  
8 Akers, Kaleigh 09 Daphne 12:44.19 1  
9 Bernard, Hannah 12 Mountain Brook 13:00.51 1  
10 Hrabovsky, Linsey 8 Spanish Fort 13:11.12 1  
11 Roberts, Kaitlyn 11 Hoover 13:26.97 1  
12 Bennett, Grace 09 Long Beach 13:33.65 1  
13 Huber, Jordan 10 Spanish Fort 14:02.70 1  
14 Reusser, Marissa 10 Baker 14:31.95 1  
 
Womens 2 Mile Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Carlos, Carmen   McGill-Toolen 10:44.71 1  
2 Roberts, Rachel   John Carroll 11:00.61 1  
3 Merriman, Marcie   Lassiter 11:03.76 1  
4 Jennings, Gaberielle   First Baptist Ch 11:07.36 1  
5 Lever, Katie   John Hardin 11:19.60 1  
6 Hale, Kristen   DuPont Manual 11:20.93 1  
7 Bowels, Sarah   Lakeside Evans 11:22.60 1  
8 Cameron, Alex   Dunwoody 11:36.09 1  
9 Noto, Kassidy   St Josephs 11:48.40 1  
10 La Haye, Mary   St Josephs 11:57.42 1  
11 Ellard, Mary Catherine   Mountain Brook 11:58.29 1  
12 Kennedy, Claire   Ums Wright Prep 11:58.44 1  
13 Carter, Ellie   Ums Wright Prep 12:07.77 1  
14 Bedell, Emily   Mountain Brook 12:22.09 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pettway, Yasmine 10 Baker 14.68 6  
2 Andrews, Laurel 12 Auburn 14.81 6  
3 Boler, Marnesha 11 Auburn 14.90 6  
4 Humphrey, Brittley 8 Hoover 15.00 6  
5 Fortenberry, Alexia 11 West Jefferson 15.02 6  
6 Tofani, Olivia 12 Hoover 15.17 6  
7 McFarland, Jamia 12 Long Beach 15.36 6  
8 Jones, Elisea 10 Baker 15.94 5  
9 Neil, Katharyn 11 Mountain Brook 16.11 5  
10 Wimberly, Shykeya 10 Smiths Station 16.31 6  
11 Cave, Lauren 10 Ums Wright Prep 17.08 5  
12 Fink, Madelinn 11 Runnels 17.10 5  
13 Nelson, Amber 12 T R Miller 17.13 5  
14 White, Virginia 12 Mountain Brook 17.38 5  
15 Vanderheiden, Hannah 10 Cottage Hill Chr 17.69 5  
16 Bassett, Sydney 7 Trinity Presbyte 18.33 2  
17 Hatch, Keledria 12 W. P. Davidson 18.60 4  
18 Strait, Shaiheatrice 12 W. P. Davidson 18.70 4  
19 Dressler, Caitlyn 8 Cottage Hill Chr 19.14 4  
20 Tankersley, Corrie 11 Montgomery Acade 19.20 4  
21 McConico, Brittany 10 Daphne 19.28 2  
22 DeWeaver, Necolet 11 Murphy 19.44 1  
23 Cobb, Kennedi 11 American Christi 19.69 3  
24 Dean, Susan 12 Oak Mountain 19.81 3  
25 Valcfourt, Laura 09 Bay 19.98 4  
26 Wing, Madeline 7 St Pauls Episcop 20.13 3  
27 Pugh, Richlyn 10 St Pauls Episcop 20.53 1  
28 Pace, Christina 09 Murphy 20.55 1  
29 Shanahan, Taylor 11 American Christi 20.78 3  
30 McMillan, Bridget 7 Long Beach 20.86 2  
31 Smith, Hope 09 Bay 21.69 3  
32 Dixon, Jalisha 10 Alma Bryant 22.11 1  
33 Rice, Samerrah 09 John Leflore 23.67 3  
34 Garrett, Simone 09 John Leflore 25.43 3  
-- Parker, Allie 11 Ums Wright Prep DQ 1  
 
Womens 100m Hurdles Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Williams, Kendall   Kell 13.64 1  
2 Dent, Lacy   St Pauls Episcop 14.22 1  
3 Whitaker, Johna   Pine Forest 14.27 1  
4 Gooden, Chalandra   Hoover 14.76 1  
5 Stewart, Raven   Guntersville 14.80 1  
6 Lucas, Alberta   Escambia 14.91 1  
7 Coleman, Elizabeth   Mountain Brook 15.94 1  
8 Pettway, Javanique   Baker 16.20 1  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Andrews, Laurel 12 Auburn 45.63 6  
2 Jones, Elisea 10 Baker 45.67 6  
3 Humphrey, Brittley 8 Hoover 46.13 6  
4 Brewer, Aeryn 11 Hoover 46.35 5  
5 Boler, Marnesha 11 Auburn 46.86 5  
6 Wimberly, Shykeya 10 Smiths Station 47.37 5  
7 Boman, Destiny 10 Vigor 48.18 5  
8 McFarland, Jamia 12 Long Beach 48.94 5  
9 Cave, Lauren 10 Ums Wright Prep 49.26 4  
10 Parker, Allie 11 Ums Wright Prep 49.64 1  
11 White, Virginia 12 Mountain Brook 49.84 6  
12 Briscoe, Alex 12 Vigor 50.59 4  
13 Fink, Madelinn 11 Runnels 50.93 4  
14 Nelson, Amber 12 T R Miller 51.51 5  
15 Donnell, Margaret 12 Mountain Brook 51.61 4  
16 Moss, Callie 8 St Pauls Episcop 52.54 3  
17 Friedlander, Holly 10 St Pauls Episcop 52.68 3  
18 Hatch, Keledria 12 W. P. Davidson 52.74 3  
19 Dean, Susan 12 Oak Mountain 53.51 2  
20 Valcfourt, Laura 09 Bay 53.89 3  
21 DeWeaver, Necolet 11 Murphy 54.70 1  
22 Yancey, Janae 11 W. P. Davidson 54.78 1  
23 Shanahan, Taylor 11 American Christi 55.66 4  
24 Smith, Hope 09 Bay 56.55 2  
25 McMillan, Bridget 7 Long Beach 56.76 1  
26 Tankersley, Corrie 11 Montgomery Acade 57.36 2  
27 Moore, Mya 12 Murphy 1:03.07 1  
 
Womens 300m Hurdles Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Whitaker, Johna   Pine Forest 43.31 1  
2 Keller, Kourtney   Hillgrove (Cobb) 43.37 1  
3 Lucas, Alberta   Escambia 45.19 1  
4 Dent, Lacy   St Pauls Episcop 45.20 1  
5 Harvey, Akino   Lafayette School 45.87 1  
6 Coleman, Elizabeth   Mountain Brook 46.41 1  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Mountain Brook 49.75 1  
2 Relay Team   M T Blount 49.77 1  
3 Relay Team   Smiths Station 49.93 1  
4 Relay Team   Baker 50.11 1  
5 Relay Team   W. P. Davidson 50.43 2  
6 Relay Team   Hoover 51.05 2  
7 Relay Team   Vigor 52.33 1  
8 Relay Team   Daphne 52.53 4  
9 Relay Team   Ums Wright Prep 52.65 4  
10 Relay Team   John Leflore 52.68 4  
11 Relay Team   Long Beach 52.89 2  
12 Relay Team   St Pauls Episcop 53.02 2  
13 Relay Team   Murphy 53.23 2  
14 Relay Team   Alma Bryant 55.64 4  
15 Relay Team   Foley 55.71 4  
16 Relay Team   American Christi 1:01.38 4  
 
Womens 4x100m Relay Invitational Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Hoover 48.25 1  
2 Relay Team   Murphy 48.54 1  
3 Relay Team   McDonogh 35 48.66 1  
4 Relay Team   Scotlandville Ma 48.83 1  
5 Relay Team   Opelika 49.24 1  
6 Relay Team   Mountain Brook 49.69 1  
7 Relay Team   Auburn 49.73 1  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Hoover 4:06.28 3  
2 Relay Team   Bay 4:10.07 3  
3 Relay Team   W. P. Davidson 4:16.65 2  
4 Relay Team   Oak Mountain 4:17.14 3  
5 Relay Team   Vigor 4:19.03 2  
6 Relay Team   Spanish Fort 4:22.73 2  
7 Relay Team   St Pauls Episcop 4:30.89 2  
8 Relay Team   Long Beach 4:32.95 1  
9 Relay Team   Fairhope 4:33.66 1  
10 Relay Team   Baker 4:37.64 2  
11 Relay Team   Murphy 4:37.85 3  
12 Relay Team   American Christi 4:41.45 2  
13 Relay Team   Cottage Hill Chr 4:42.88 1  
 
Womens 4x400m Relay Invitational Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Pine Forest 3:56.78 1  
2 Relay Team   H L Bourgeois 3:58.89 1  
3 Relay Team   Baton Rouge Magn 3:59.85 1  
4 Relay Team   Lafayette School 4:00.58 1  
5 Relay Team   Mountain Brook 4:01.11 1  
6 Relay Team   Hoover 4:02.70 1  
7 Relay Team   St Pauls Episcop 4:09.21 1  
 
Womens 4x800m Relay Invitational Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Mountain Brook 9:38.98 1  
2 Relay Team   DuPont Manual 9:47.70 1  
3 Relay Team   St Josephs 9:51.10 1  
4 Relay Team   St Pauls Episcop 9:58.31 1  
5 Relay Team   Hoover 10:02.63 1  
6 Relay Team   Hewitt-Trussvill 10:12.72 1  
7 Relay Team   McGill-Toolen 10:25.38 1  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Webb, Shytiarra 12 Bay 35-05.25(10.80m) 1  
2 Martin, Anissa 11 Bay 34-06.75(10.53m) 1  
3 McDell, Dynisha 12 Williamson 32-00.00(9.75m) 1  
4 Sylvestor, Ashylon 11 Baker 31-00.50(9.46m) 1  
5 Dailey, Jessica 11 Fairhope 30-08.75(9.37m) 1  
6 Rickman, Nia 10 Hoover 30-07.50(9.33m) 1  
7 McCants, Alexis 12 Williamson 30-02.50(9.21m) 1  
8 McBryde, Allison 10 John Leflore 29-09.50(9.08m) 1  
9 Cheavious, MACY 10 Hoover 29-03.50(8.93m) 1  
10 Scott, Ashley 8 Ums Wright Prep 29-02.50(8.90m) 1  
11 Lucky, Jasmine 11 John Leflore 29-01.75(8.88m) 1  
12 Traylor, Monet 09 Auburn 28-07.25(8.72m) 1  
13 Bowie, Tamara 11 Alma Bryant 28-06.75(8.71m) 1  
14 Curry, Kelli 12 Murphy 27-10.50(8.50m) 1  
15 Williams, Gabby 11 W. P. Davidson 27-10.25(8.49m) 1  
16 McKinney, Raven 12 Smiths Station 27-07.50(8.42m) 1  
17 Bagsby, Keagan 09 Baker 27-07.00(8.41m) 1  
18 Hall, Onesha 10 T R Miller 27-06.25(8.39m) 1  
19 Palmer, Shakorra 11 Smiths Station 27-01.00(8.26m) 1  
20 Cobb, Kennedi 11 American Christi 27-00.75(8.25m) 1  
21 Waldrop, Mary Glenn 10 Mountain Brook 27-00.25(8.24m) 1  
-- Windham, Erin 11 Daphne ND(--) 1  
-- Odoms, Destinee 10 Foley ND(--) 1  
-- Perry, Courtney 09 Daphne ND(--) 1  
-- Miller, Brittany 12 W. P. Davidson ND(--) 1  
-- Hall, Brittany 09 Foley ND(--) 1  
-- Emmons, Hanna 09 Mobile Christian ND(--) 1  
-- Chaney, Olivia 09 M T Blount ND(--) 1  
-- Porter, Baylee 12 Mobile Christian ND(--) 1  
-- Jordan, Courtney 11 Citronelle ND(--) 1  
-- Haynes, Anjae'Lynn 11 H L Bourgeois ND(--) 1  
-- Reed, Rolicia 11 Satsuma ND(--) 1  
-- Braziel, Clareese 09 Satsuma ND(--) 1  
-- Hardin, Savannah 10 Mary Montgomery ND(--) 1  
-- Turner, Makayla 11 Murphy ND(--) 1  
-- Hoffman, Breonna 09 Mary Montgomery ND(--) 1  
-- McCoy, Danyela 10 Sidney Lanier ND(--) 1  
-- Morris, Sarah 8 Ums Wright Prep ND(--) 1  
-- Jackson, Porsha 11 Sidney Lanier ND(--) 1  
-- Linkous, Ashley 11 Long Beach ND(--) 1  
-- Moorer, Lauren 10 Spanish Fort ND(--) 1  
 
Womens Shot Put Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Miller, Lamia   Pine Forest 38-01.75(11.63m) 1  
2 Webb, Shakeela   Auburn 36-08.25(11.18m) 1  
3 Brown, Bianca   Pensacola 35-03.75(10.76m) 1  
4 Bergmann, Sophie   Niceville Senior 32-05.50(9.89m) 1  
5 Petty, Sarah   First Baptist Ch 32-05.25(9.89m) 1  
6 Fling, Amber   Niceville Senior 32-00.75(9.77m) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Martin, Anissa 11 Bay 113-09.50(34.68m) 1  
2 Webb, Shytiarra 12 Bay 92-05.25(28.17m) 1  
3 Rose, Jordan 12 Smiths Station 90-06.75(27.60m) 1  
4 Johnson, Victoria 11 Hoover 88-06.50(26.99m) 1  
5 Traylor, Monet 09 Auburn 87-10.50(26.78m) 1  
6 Campfield, Shyan 10 Alma Bryant 86-06.50(26.38m) 1  
7 Bradley, Lauren 11 T R Miller 84-11(25.88m) 1  
8 Colvin, Sarah 11 Mountain Brook 83-02.50(25.36m) 1  
9 Adrian, Amy 12 Auburn 77-07.50(23.66m) 1  
10 Dailey, Jessica 11 Fairhope 75-06(23.01m) 1  
10 Moorer, Lauren 10 Spanish Fort 75-06(23.01m) 1  
12 Waldrop, Mary Glenn 10 Mountain Brook 68-06.50(20.89m) 1  
13 Linkous, Ashley 11 Long Beach 67-04(20.52m) 1  
14 Sylvestor, Ashylon 11 Baker 63-09.50(19.44m) 1  
15 Curry, Kelli 12 Murphy 58-01(17.70m) 1  
-- Perry, Courtney 09 Daphne ND(--) 1  
-- Dutton, Brooke 11 American Christi ND(--) 1  
-- Morris, Sarah 8 Ums Wright Prep ND(--) 1  
-- Scott, Ashley 8 Ums Wright Prep ND(--) 1  
-- Williams, Gabby 11 W. P. Davidson ND(--) 1  
-- Jones, Trashasta 10 M T Blount ND(--) 1  
-- Leslie, Jasmine 10 Baker ND(--) 1  
-- Harris, Savanna 11 Mobile Christian ND(--) 1  
-- Jordan, Courtney 11 Citronelle ND(--) 1  
-- Hamner, Sydney 11 American Christi ND(--) 1  
-- Chaney, Olivia 09 M T Blount ND(--) 1  
-- Hardin, Savannah 10 Mary Montgomery ND(--) 1  
-- Howard, Aleshia 09 Mary Montgomery ND(--) 1  
-- Jackson, Porsha 11 Sidney Lanier ND(--) 1  
-- McBryde, Allison 10 John Leflore ND(--) 1  
-- Spain, Ruby 09 John Leflore ND(--) 1  
-- Robinson, Meccah 8 Long Beach ND(--) 1  
-- Odoms, Destinee 10 Foley ND(--) 1  
-- Palmer, Shakorra 11 Smiths Station ND(--) 1  
-- Fields, Jamie 09 Theodore ND(--) 1  
-- Braziel, Clareese 09 Satsuma ND(--) 1  
-- Hansen, Cybreena 10 Hoover ND(--) 1  
-- Hall, Brittany 09 Foley ND(--) 1  
 
Womens Discus Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Webb, Shakeela   Auburn 119-05(36.40m) 1  
2 Amelinaite, Berta   Huntsville 112-05.50(34.28m) 1  
3 Builta, Emory   Bayside Academy 110-05.50(33.67m) 1  
4 Miller, Lamia   Pine Forest 107-02(32.66m) 1  
5 Weitzman, Nannette   St Pauls Episcop 103-02(31.45m) 1  
6 Cooper, Riska   Pine Forest 102-00.50(31.10m) 1  
7 Petty, Sarah   First Baptist Ch 99-00.75(30.19m) 1  
8 Miles, Moeshia   Hoover 96-03(29.34m) 1  
9 Bergman, Sophie   Niceville Senior 92-01(28.07m) 1  
10 Hodson, Catherine   St Josephs 86-08(26.42m) 1  
 
Womens Javelin Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rainwaters, Michalyn 10 Mobile Christian 110-03(33.60m) 1  
2 Woika, Audrey 12 Montgomery Acade 104-05(31.83m) 1  
3 Smith, Jackie 12 Spanish Fort 103-06(31.55m) 1  
4 Curtis, Kenya 12 M T Blount 101-03(30.86m) 1  
5 Weitzman, Nanette 11 St Pauls Episcop 96-08(29.46m) 1  
6 Waldrop, Mary Glenn 10 Mountain Brook 94-11(28.93m) 1  
7 Leslie, Jasmine 10 Baker 94-09(28.88m) 1  
8 Graham, Taylor 09 St Pauls Episcop 85-03(25.98m) 1  
9 Jackson, Victoria 12 Auburn 82-04(25.10m) 1  
10 Spain, Ruby 09 John Leflore 82-01.50(25.03m) 1  
11 Colvin, Sarah 11 Mountain Brook 81-10(24.94m) 1  
12 Harry, Madison 09 Mobile Christian 81-04(24.79m) 1  
13 Dutton, Brooke 11 American Christi 78-02(23.83m) 1  
14 Adrian, Amy 12 Auburn 77-07(23.65m) 1  
15 Morris, Sarah 8 Ums Wright Prep 77-06(23.62m) 1  
16 Locke, Ariel 11 W. P. Davidson 73-09(22.48m) 1  
17 Miller, Brittany 12 W. P. Davidson 71-03.50(21.73m) 1  
18 Miller, Daly 11 Ums Wright Prep 67-10(20.68m) 1  
19 Campfield, Shyan 10 Alma Bryant 67-07(20.60m) 1  
20 Hansen, Cybreena 10 Hoover 64-11.50(19.80m) 1  
21 Dailey, Jessica 11 Fairhope 56-05(17.20m) 1  
22 Brunson, Mckenzie 10 Mary Montgomery 55-06(16.92m) 1  
23 McCoy, Kasey 11 John Leflore 55-03.25(16.85m) 1  
24 Abney, Hali 09 Mary Montgomery 54-10.50(16.73m) 1  
25 Hamner, Sydney 11 American Christi 54-09(16.69m) 1  
26 Ledson, Max 10 Hoover 47-09(14.55m) 1  
27 Stowe, Tina 10 M T Blount 46-00(14.02m) 1  
 
Womens Javelin Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 White, Chloe   Hoover 121-11(37.16m) 1  
2 Pennington, Manah   Huntsville 121-03(36.96m) 1  
3 Lowe, Mica   Walker 117-11(35.94m) 1  
4 Petty, Sarah   First Baptist Ch 117-03(35.74m) 1  
5 Matthwes, Jessica   Hartselle 114-04(34.85m) 1  
6 Pennington, Ashton   Hartselle 114-02(34.80m) 1  
7 Rainwater, Michalyn   Mobile Christian 111-03(33.91m) 1  
8 Hodson, Catherine   St Josephs 109-11(33.50m) 1  
9 Blanchard, Katelyn   Lafayette School 105-10(32.26m) 1  
10 Bourdon, Allison   McGill-Toolen 103-02(31.45m) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Russell, Na'Kiya 10 Bay 5-00.00(1.52m) 1  
2 King, Mercedes 11 M T Blount 5-00.00(1.52m) 1  
3 Krause, Charlotte 8 St Pauls Episcop 5-00.00(1.52m) 1  
4 Gable, Tiatamara 09 Vigor 4-10.00(1.47m) 1  
4 Dewine, Harper 11 Mountain Brook 4-10.00(1.47m) 1  
4 Tofani, Olivia 12 Hoover 4-10.00(1.47m) 1  
7 Donnell, Margaret 12 Mountain Brook 4-08.00(1.42m) 1  
7 Robinson, Janti 09 Alma Bryant 4-08.00(1.42m) 1  
7 Nelson, Amber 12 T R Miller 4-08.00(1.42m) 1  
7 Diffley, Sloan 09 Mobile Christian 4-08.00(1.42m) 1  
7 Leatherbury, Isabel   Bayside Academy 4-08.00(1.42m) 1  
7 Dawson, Sammy 10 Auburn 4-08.00(1.42m) 1  
13 Parker, Allie 11 Ums Wright Prep 4-06.00(1.37m) 1  
13 Crapet, Mary 09 Hoover 4-06.00(1.37m) 1  
-- Smith, Hope 09 Bay NH(--) 1  
-- Franks, Camille 8 Auburn NH(--) 1  
-- Abney, Hali 09 Mary Montgomery NH(--) 1  
-- Wright, Lauren 09 Mary Montgomery NH(--) 1  
-- Lewis, Keneshia 12 W. P. Davidson NH(--) 1  
-- Miller, Daly 11 Ums Wright Prep NH(--) 1  
-- Montgomery, Lateshia 11 T R Miller NH(--) 1  
-- Sanders, Meghan 11 American Christi NH(--) 1  
 
Womens High Jump Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Williams, Kendall   Kell 5-10.00(1.78m) 1  
2 Spires, Shelly   St Pauls Episcop 5-06.00(1.68m) 1  
3 Fortenberry, Alexia   West Jefferson 5-04.00(1.63m) 1  
4 Smith, Savannah   Lambert 5-02.00(1.57m) 1  
4 Gitz, Mary Grace   St Scholastica 5-02.00(1.57m) 1  
6 Leonard, Julia   Mountain Brook 5-02.00(1.57m) 1  
7 Melendez, Alona   Bayside Academy 5-02.00(1.57m) 1  
8 Unknown Athlete   St Josephs 5-00.00(1.52m) 1  
-- Williams, Pershawana   Pensacola NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Tofani, Olivia 12 Hoover 18-00.50(5.50m) nwi 1  
2 Hand, Jakayla 10 Opelika 16-10.00(5.13m) nwi 1  
3 Waldon, Alexius 10 McEachern 16-08.00(5.08m) nwi 1  
4 Gable, Tiatamara 09 Vigor 16-00.00(4.88m) nwi 1  
5 Parker, Allie 11 Ums Wright Prep 15-11.00(4.85m) nwi 1  
6 Neil, Katharyn 11 Mountain Brook 15-09.75(4.82m) nwi 1  
7 Hightower, Jaleigha 11 Smiths Station 15-08.50(4.79m) nwi 1  
8 Amelinatite, Berta 11 Huntsville 15-06.25(4.73m) nwi 1  
10 Perry, Errin 10 Hoover 15-05.25(4.71m) nwi 1  
9 Matos, Natasha 12 Smiths Station 15-05.50(4.71m) nwi 1  
11 Montgomery, Lateshia 11 T R Miller 15-03.25(4.65m) nwi 1  
12 Williams, Ashley 11 Auburn 15-01.00(4.60m) nwi 1  
13 Kennedy, Virginia 11 Mountain Brook 15-00.00(4.57m) nwi 1  
13 Franks, Camille 8 Auburn 15-00.00(4.57m) nwi 1  
15 Ware, Tiara 12 M T Blount 14-10.00(4.52m) nwi 1  
16 Garsed, Caroline 11 Ums Wright Prep 14-09.00(4.50m) nwi 1  
17 Brantly, Shania 12 Bay 14-06.00(4.42m) nwi 1  
18 Wentland, Hannah 10 Cottage Hill Chr 14-04.50(4.38m) nwi 1  
19 Moss, Callie 8 St Pauls Episcop 14-03.25(4.35m) nwi 1  
20 Moore, Jekayla 09 Williamson 14-02.00(4.32m) nwi 1  
21 Browder, Tayla 11 Baker 13-11.50(4.25m) nwi 1  
22 Cobb, Kennedi 11 American Christi 13-09.75(4.21m) nwi 1  
23 Boman, Destiny 10 Vigor 13-08.00(4.17m) nwi 1  
24 Boykins, Jamira 10 Williamson 13-01.00(3.99m) nwi 1  
25 Booth, Chelsea 11 American Christi 12-09.00(3.89m) nwi 1  
26 Sweeting, Jakeshisa 11 Bay 12-03.75(3.75m) nwi 1  
27 Jones, Kourtney 11 W. P. Davidson 11-11.00(3.63m) nwi 1  
28 McCoy, Kasey 11 John Leflore 11-05.50(3.49m) nwi 1  
29 McClintock, Heaven 10 Foley 11-00.00(3.35m) nwi 1  
-- Givance, Tori 10 John Leflore ND(--) nwi 1  
-- Jones, Tiarra 11 Murphy ND(--) nwi 1  
-- Weeks, Courtney 10 Daphne ND(--) nwi 1  
-- Robinson, Erika 09 Foley ND(--) nwi 1  
-- Baldwin, Jennifer 11 Theodore ND(--) nwi 1  
-- Jones, Fredricka 10 W. P. Davidson ND(--) nwi 1  
-- Enriquez, Kristen 09 Spanish Fort ND(--) nwi 1  
-- Pugh, Richlyn 10 St Pauls Episcop ND(--) nwi 1  
 
Womens Long Jump Invitational Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williams, Kendall   Kell 20-06.00(6.25m) +2.6 1  
2 Burks, Quanesha   Hartselle 20-01.25(6.13m) -0.4 1  
3 Dent, Lacy   St Pauls Episcop 18-06.50(5.65m) +1.8 1  
4 Stewart, Raven   Guntersville 18-02.25(5.54m) +1.4 1  
5 McKinley, D'Lacia   Scotlandville Ma 18-01.50(5.52m) +1.0 1  
6 Fortenberry, Alexia   West Jefferson 17-05.75(5.33m) +0.5 1  
7 Griffin, Nique   Hamilton Christi 17-05.50(5.32m) +3.9 1  
8 Taylor, Starr   Auburn 17-02.50(5.25m) +0.5 1  
9 Jackson, Karla   Long Beach 16-07.00(5.05m) +1.4 1  
10 Boler, Marnesha   Auburn 16-04.00(4.98m) +1.2 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Humphrey, Brittley 8 Hoover 35-10.50(10.93m) nwi 1  
2 Kennedy, Virginia 11 Mountain Brook 34-04.00(10.46m) nwi 1  
3 Ware, Tiara 12 M T Blount 33-08.50(10.27m) nwi 1  
4 Briscoe, Alex 12 Vigor 33-04.25(10.17m) nwi 1  
5 Tofani, Olivia 12 Hoover 33-02.50(10.12m) nwi 1  
6 Chesebro, Mary Kathryn 11 Mountain Brook 32-11.00(10.03m) nwi 1  
7 Nelson, Amber 12 T R Miller 32-07.75(9.95m) nwi 1  
8 Vanderheiden, Hannah 10 Cottage Hill Chr 32-04.25(9.86m) nwi 1  
9 Hightower, Jaleigha 11 Smiths Station 31-08.00(9.65m) nwi 1  
10 Krause, Charlotte 8 St Pauls Episcop 31-04.75(9.57m) nwi 1  
11 Garsed, Caroline 11 Ums Wright Prep 30-10.50(9.41m) nwi 1  
12 Moody, Cheyenne 10 Spanish Fort 30-08.75(9.37m) nwi 1  
13 Cobb, Kennedi 11 American Christi 30-04.00(9.25m) nwi 1  
14 Lyons, Kim 10 Fairhope 30-03.50(9.23m) nwi 1  
15 Driscoll, Casey 11 Ums Wright Prep 30-03.00(9.22m) nwi 1  
16 Woika, Audrey 12 Montgomery Acade 30-02.75(9.21m) nwi 1  
17 Brantly, Shania 12 Bay 29-08.25(9.05m) nwi 1  
18 Mitchell, MacKensie 11 St Pauls Episcop 29-04.50(8.95m) nwi 1  
19 Browder, Tayla 11 Baker 28-07.50(8.72m) nwi 1  
20 Williamson, Syntreka 12 Bay 24-01.50(7.35m) nwi 1  
-- Dancy, Venecia 8 Smiths Station FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Invitational Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Burks, Quanesha   Hartselle 39-08.00(12.09m) +0.7 1  
2 Dent, Lacy   St Pauls Episcop 38-01.00(11.61m) +1.9 1  
3 Stewart, Raven   Guntersville 37-10.50(11.54m) +2.6 1  
4 Franks, Camille   Auburn 37-06.50(11.44m) +1.0 1  
5 Williams, Pershawana   Pensacola 37-04.00(11.38m) +2.0 1  
6 Williams, Ashley   Auburn 36-06.50(11.14m) +0.7 1  
7 Ducre, Jasmine   Picayune Memoria 36-05.50(11.11m) +0.4 1  
8 Hand, Jaykla   Opelika 35-06.00(10.82m) +0.5 1  
9 Jackson, Karla   Long Beach 34-06.00(10.52m) +0.3 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Weitzman, Nanette 11 St Pauls Episcop 9-06.00(2.90m) 1  
2 McGowin, Drake 11 Montgomery Acade 9-06.00(2.90m) 1  
3 Mirabito, Amy 11 American Christi 9-00.00(2.74m) 1  
3 Woika, Audrey 12 Montgomery Acade 9-00.00(2.74m) 1  
5 Dewine, Harper 11 Mountain Brook 8-06.00(2.59m) 1  
5 Bodet, Katy 09 St Pauls Episcop 8-06.00(2.59m) 1  
7 Kirchharr, Kayla 10 Daphne 8-06.00(2.59m) 1  
8 Thomas, Eva 09 Hoover 8-06.00(2.59m) 1  
9 Ledson, Max 10 Hoover 8-00.00(2.44m) 1  
9 Dressler, Caitlyn 8 Cottage Hill Chr 8-00.00(2.44m) 1  
9 Marks, Elizabeth 11 Mountain Brook 8-00.00(2.44m) 1  
-- Hamner, Sydney 11 American Christi NH(--) 1  
-- Porter, Baylee 12 Mobile Christian NH(--) 1  
-- Midkiff, Bradley 12 Fairhope NH(--) 1  
-- Terry, Amber 10 T R Miller NH(--) 1  
-- Sullivan, Madison 12 Daphne NH(--) 1  
 
Womens Pole Vault Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Krause, Chanel   St Pauls Episcop 12-00.00(3.66m) 1  
2 Clark, Megan   Columbus 11-06.00(3.51m) 1  
2 Ourso, Sharon   Mandeville 11-06.00(3.51m) 1  
4 Simon, Meg   North Vermilion 11-06.00(3.51m) 1  
5 Waites, Maggie   St Aloysius 11-00.00(3.35m) 1  
6 Heath, Madison   Fontainebleau 11-00.00(3.35m) 1  
7 Coleman, Elizabeth   Mountain Brook 11-00.00(3.35m) 1  
8 Beckett, Charlee   Navarre 10-06.00(3.20m) 1  
8 Daigle, Bailey   Hewitt-Trussvill 10-06.00(3.20m) 1  
10 Deichmann, Hailey   Mt Carmel Academ 10-00.00(3.05m) 1  
10 Markel, Rebekah   Lafayette School 10-00.00(3.05m) 1  
10 Tarlton, Emily   McGill-Toolen 10-00.00(3.05m) 1  
-- Noguera, Valeria   Lafayette School NH(--) 1  
-- Chesebro, Mary Kathryn   Mountain Brook NH(--) 1  
-- Leleux, Krysyn   Catholic (New Ib NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 

Post to:
Post as: 
History for Mobile Challenge of Champions
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2015 1 159 6    
2014 1 140 8 117  
2013 1 18 8 154  
2012 1 21 2    
2011 1 1 1    
2010 1 23 2    
2009 1 17 3   1
2003 1 32 1    
2002 1 23 12    
2000 1 42 9