RunnerSpace.com: 2011 Results - Yellowstone Sports Medicine Invitational - DyeStat.com Track Talk

Jump to content

Welcome to DyeStat.com Track Talk!

You will have to register for a RunnerSpace account before you can post: click the LOGIN / SIGN UP link in the top brown bar to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2011 Results - Yellowstone Sports Medicine Invitational

#1 29 March 2011 10:37 AM
Matt 
The Hammer 13 Rep Points
Join Date: 29 Sep 2007
Posts: 1306
PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Homepage
                 2011 Yellowstone Sports Medicine - 3/26/2011                  
                       2011 Yellowstone Sports Medicine                        
                                   3/26/2011                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Lewis, Taylor                Cody High Sc           13.50      13.94   5  10   
  2 Harrison, KaDee              Powell High                       14.24   1   8   
  3 Montiel, Yoselin             Jackson Hole           18.89      14.36   3   5.50
  3 Crawford, Haley              Cody High Sc           14.20      14.36   5   5.50
  5 Lewis, Toni                  Cody High Sc           13.56      14.69   5   4   
  6 Brown, Monique               Cody High Sc           13.55      14.76   5   3   
  7 Montgomery, Madison          Cody High Sc                      14.90   3   2   
  8 Swires, Jada                 Powell High                       15.20   2   1   
  9 Hardesty, Kayla              Cody High Sc                      15.23   1 
 10 Asay, Ashley                 Cody High Sc           16.00      15.39   4 
 11 Wells, Jackie                Sheridan Hig           16.12      15.71   5 
 12 Rockvam, Lindsay             Cody High Sc                      15.92   3 
 13 Ballairo, Rose               Jackson Hole           16.87      15.95   4 
 14 Watson, Taylor               Jackson Hole           16.98      16.16   5 
 15 Kooper, Lexi                 Sheridan Hig           16.00      16.18   4 
 16 Roney, Sky                   Jackson Hole           17.11      16.19   4 
 17 Ballairo, Grace              Jackson Hole           16.78      16.37   4 
 18 Gordan, Jessi                Cody High Sc                      16.38   2 
 18 Arno, Tori                   Sheridan Hig           15.94      16.38   5 
 20 Giannino, Ricquelle          Riverton Hig                      16.79   1 
 21 Garcia, Janet                Jackson Hole           16.99      16.84   4 
 22 Abd El Ghany, Noura          Jackson Hole           18.01      17.13   2 
 23 Hall, Kelley                 Sheridan Hig           17.78      17.26   3 
 24 Wright, Darby                Wind River H           17.82      17.39   3 
 25 Roney, Star                  Jackson Hole           17.21      17.75   4 
 26 Angeles, Annel               Jackson Hole           18.99      17.81   3 
 27 Groathouse, Paige            Riverton Hig                      17.83   2 
 28 Perez, Nidiyare              Jackson Hole           17.99      17.94   3 
 29 Oryall, Sam                  Sheridan Hig           18.98      19.58   2 
 
Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 -- Harrison, KaDee              Powell High                          NT   1 
 -- Watson, Taylor               Jackson Hole           29.67         NT   4 
 -- Groathouse, Paige            Riverton Hig                         NT   1 
 -- Swires, Jada                 Powell High                          NT   2 
 -- Roney, Sky                   Jackson Hole           32.12         NT   3 
 -- Perez, Nidiyare              Jackson Hole           32.11         NT   3 
 -- Roney, Star                  Jackson Hole           31.34         NT   4 
 -- Wells, Jackie                Sheridan Hig           33.58         NT   3 
 -- Oryall, Sam                  Sheridan Hig           44.30         NT   2 
 -- Wright, Darby                Wind River H           39.60         NT   2 
 -- Hall, Kelley                 Sheridan Hig           38.10         NT   2 
 -- Arno, Tori                   Sheridan Hig           31.24         NT   4 
 -- Kooper, Lexi                 Sheridan Hig           34.60         NT   3 
 -- Abd El Ghany, Noura          Jackson Hole           33.10         NT   2 
 -- Mrosinsky, Rachael           Cody High Sc           31.00         NT   4 
 -- Ballairo, Grace              Jackson Hole           31.22         NT   4 
 -- Angeles, Annel               Jackson Hole           33.12         NT   3 
 -- Gordan, Jessi                Cody High Sc           30.40         NT   4 
 -- Dwire, Danielle              Cody High Sc                         NT   1 
 -- Lewis, Toni                  Cody High Sc           29.10         NT   4 
 -- Morales, Cassie              Jackson Hole           33.12         NT   3 
 -- Montiel, Yoselin             Jackson Hole           33.78         NT   2 
 -- Morillon, Anna               Jackson Hole           31.72         NT   3 
 -- Fergusson, Ashley            Jackson Hole           32.14         NT   2 
 -- Ballairo, Rose               Jackson Hole           33.14         NT   3 
 -- Garcia, Janet                Jackson Hole           31.25         NT   4 
 
Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jensik, Erin                 Sheridan Hig         1:08.65    1:10.75   10   
  2 Graus, Sidney                Jackson Hole                    1:14.34    8   
  3 Tyree, Payton                Sheridan Hig         1:08.92    1:16.82    6   
 
Girls 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Terkovich, Brooke            Jackson Hole         3:00.00    2:52.71   10   
  2 Jensik, Erin                 Sheridan Hig         2:57.00    2:56.70    8   
  3 Constantine, Emma            Cody High Sc                    3:03.93    6   
 
Girls 1600 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Terkovich, Brooke            Jackson Hole         6:30.00    6:21.47   10   
  2 Brown, Michelle              Sheridan Hig         6:16.20    6:28.37    8   
  3 Baker, Morgan                Cody High Sc                    7:13.47    6   
 
Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jacobs, Morgan               Sheridan Hig           17.02      18.42   2  10   
  2 Hinze, Allison               Cody High Sc           20.00      19.19   2   8   
  3 Forister, Sarah              Sheridan Hig           17.76      19.86   2   6   
  4 Sweet, Hannah                Powell High                       20.61   1   5   
  5 Gordon, Tayler               Wind River H           20.39      20.64   2   4   
  6 Miller, Shantel              Wind River H           19.97      20.96   2   3   
  7 George, Leslie               Burlington High                   21.35   1   2   
  8 Votruba, Elley               Wind River H           19.66      21.46   2   1   
  9 Arno, Tori                   Sheridan Hig           20.42      21.62   1 
 10 Kingston, Laura              Jackson Hole                      22.35   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jacobs, Morgan               Sheridan Hig           52.12      52.73   10   
  2 Hinze, Allison               Cody High Sc           55.00      53.47    8   
  3 Kingston, Laura              Jackson Hole                      58.52    6   
  4 Votruba, Elley               Wind River H           57.24      58.55    5   
  5 Gordon, Tayler               Wind River H         1:01.40      59.07    4   
  6 Badillo, Alin                Jackson Hole                      59.51    3   
  7 Sweet, Hannah                Powell High                     1:03.43    2   
 
Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Cody High School  'A'                                             DQ  
 
Girls 4x800 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Burlington High School  'A'                                 12:25.57   10   
 
Girls High Jump Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Crawford, Haley              Cody High Sc                    4-06.00   10   
  2 Ballairo, Rose               Jackson Hole                   J4-06.00    8   
  3 Jensik, Erin                 Sheridan Hig         4-05.00    4-04.00    5.50
  3 Ballairo, Grace              Jackson Hole                    4-04.00    5.50
  5 Watson, Taylor               Jackson Hole                    4-02.00    4   
 
Girls Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Montgomery, Madison          Cody High Sc                    7-06.00   10   
  2 Neves, Sadie                 Burlington High                 7-00.00    8   
  3 Crawford, Haley              Cody High Sc                    6-06.00    6   
  4 Schutzman, Cierra            Cody High Sc         7-06.00   J6-06.00    5   
  5 Hinze, Allison               Cody High Sc                   J6-06.00    3.50
  5 Lewis, Taylor                Cody High Sc                   J6-06.00    3.50
  7 Hardesty, Kayla              Cody High Sc         6-00.00   J6-06.00    2   
  8 Rockvam, Lindsay             Cody High Sc                    6-00.00    1   
 
Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Montgomery, Madison          Cody High Sc                   12-11.50   10   
  2 Mrosinsky, Rachael           Cody High Sc                   12-04.25    8   
  3 Johnson, Lydia               Wind River H        12-07.25   12-03.50    6   
  4 Brown, Monique               Cody High Sc                   12-00.25    5   
  5 Gordan, Jessi                Cody High Sc                   11-10.50    4   
  6 Newton, Jennifer             Cody High Sc                   11-00.50    3   
  7 Dwire, Danielle              Cody High Sc                   10-11.75    2   
  8 Wright, Darby                Wind River H         8-01.75    8-11.00    1   
  9 Merkl, Sarah                 Wind River H         9-07.75    8-08.00  
 
Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lewis, Toni                  Cody High Sc                   30-03.50   10   
  2 Jacobs, Morgan               Sheridan Hig                   29-08.00    8   
  3 Harrison, KaDee              Powell High                    28-09.50    6   
  4 Johnson, Lydia               Wind River H        26-07.25   28-00.00    5   
 -- Giannino, Ricquelle          Riverton Hig        29-01.00         ND  
 
Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harrington, Shawnea          Powell High                    32-05.50   10   
  2 Sleep, Tori                  Powell High                    30-04.50    8   
  3 Stroup, Megan                Sheridan Hig        28-08.50   28-05.50    6   
  4 Christenson, Shayla          Sheridan Hig        26-02.50   27-07.50    5   
  5 Brady, Lex                   Powell High                    26-09.50    4   
  6 Nicola, Caitlyn              Cody High Sc                   25-01.00    3   
  7 Asay, Ashley                 Cody High Sc                   24-10.00    2   
  8 George, Leslie               Burlington High                24-06.00    1   
  9 Riser, Stephanie             Riverton Hig                   22-10.00  
 10 Fox, Melissa                 Jackson Hole        23-00.00   22-08.50  
 11 Kooper, Lexi                 Sheridan Hig        23-09.00   21-02.50  
 12 Schaffer, Savana             Sheridan Hig                   15-09.00  
 13 Roney, Sky                   Jackson Hole        20-00.00   15-01.00  
 
Girls Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sleep, Tori                  Powell High                       92-00   10   
  2 Christenson, Shayla          Sheridan Hig           69-08      89-01    8   
  3 Harrington, Shawnea          Powell High                       84-05    6   
  4 Brady, Lex                   Powell High                       78-00    5   
  5 Kooper, Lexi                 Sheridan Hig           61-06      72-07    4   
  6 Asay, Ashley                 Cody High Sc                      68-05    3   
  7 Nicola, Caitlyn              Cody High Sc                      65-11    2   
  8 George, Leslie               Burlington High                   61-07    1   
  9 Stroup, Megan                Sheridan Hig                      57-08  
 10 Fox, Melissa                 Jackson Hole                      49-05  
 11 Schaffer, Savana             Sheridan Hig                      45-06  
 12 Roney, Sky                   Jackson Hole                      30-11  
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Myers, Brooke                Cody High Sc           13.08      13.24   2  10   
  2 Bales, Anna                  Cody High Sc           12.76      13.78   2   8   
  3 Leisy, Ashtyn                Riverton Hig           14.36      14.10   1   6   
  4 Zertuche, Dayna              Riverton Hig           13.70      14.20   2   5   
  5 Lawson, Shanae               Riverton Hig           13.43      14.23   2   4   
  6 Vogel, Josee                 Wind River H           14.35      14.24   1   3   
  7 Will, Mikayla                Sheridan Hig           13.30      14.26   2   2   
  8 Korpela, Claire              Sheridan Hig           13.24      14.58   2   1   
  9 Groves, Taylor               Riverton Hig           14.25      14.72   1 
 10 Dennis, Savannah             Jackson Hole           13.83      14.90   2 
 11 Guerrieri, Flynn             Jackson Hole           13.99      14.96   1 
 12 Johnston, Paige              Jackson Hole           14.19      15.31   1 
 13 Graus, Sidney                Jackson Hole           14.11      15.80   1 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Shumway, Kim                 Lovell High                       26.90   1  10   
  2 Myers, Brooke                Cody High Sc           29.06      27.95   2   8   
  3 Vogel, Josee                 Wind River H           29.80      28.76   1   6   
  4 Manchester, Micaela          Cody High Sc           29.41      28.81   2   5   
  5 Korpela, Claire              Sheridan Hig           27.23      28.85   2   4   
  6 Lawson, Shanae               Riverton Hig           28.02      29.14   2   3   
  7 Zertuche, Dayna              Riverton Hig           30.48      29.23   1   2   
  8 Garza, Deja                  Burlington High                   29.58   1   1   
  9 Wardell, Ashlee              Burlington High                   31.63   1 
 10 Holcomb, Chelsea             Jackson Hole                      36.18   1 
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Shumway, Kim                 Lovell High          1:04.00      58.72   2  10   
  2 Vogel, Josee                 Wind River H         1:05.00    1:04.35   2   8   
  3 Dannels, Bailie              Sheridan Hig         1:05.31    1:05.16   2   6   
  4 Garrison, Courtney           Cody High Sc         1:06.43    1:07.50   2   5   
  5 Guerrieri, Flynn             Jackson Hole         1:10.00    1:08.97   1   4   
  6 Dennis, Savannah             Jackson Hole         1:10.00    1:10.10   1   3   
  7 Groves, Taylor               Riverton Hig         1:09.51    1:10.93   1   2   
 
Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shumway, Susie               Lovell High          2:23.08    2:28.33   10   
  2 Cloetta, Cathrine            Jackson Hole         2:40.00    2:33.52    8   
  3 Rotellini, Katie             Sheridan Hig         2:30.76    2:34.03    6   
  4 Holiday, Kimberly            Cody High Sc         2:38.75    2:40.36    5   
  5 Garrison, Courtney           Cody High Sc         2:39.03    2:40.56    4   
  6 MacDonald, Kassey            Powell High          2:32.00    2:44.77    3   
  7 Swan, Adriane                Sheridan Hig         2:38.75    2:54.98    2   
  8 Hildebrand, Alyssa           Powell High                     2:55.29    1   
  9 Davidson, Julie              Burlington High      2:45.00    2:56.39  
 10 George, Leslie               Burlington High                 2:58.21  
 11 Jensen, Chelsea              Cody High Sc         2:41.54    2:58.32  
 12 Sernstad, Mathilda           Riverton Hig                    3:00.35  
 13 Jensen, Camilla              Burlington High                 3:05.36  
 14 Neves, Sadie                 Burlington High      2:50.00    3:05.37  
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brinegar, Anne               Cody High Sc         5:27.41    5:43.23   10   
  2 Cloetta, Cathrine            Jackson Hole         5:45.00    5:57.86    8   
  3 Holiday, Kimberly            Cody High Sc                    6:12.59    6   
  4 Morrow, Sierra               Powell High                     6:21.53    5   
  5 Wasson, Luna                 Jackson Hole         6:15.00    6:33.10    4   
  6 Kolstad, Martina             Riverton Hig                    6:41.85    3   
  7 Sernstad, Mathilda           Riverton Hig                    6:43.09    2   
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brinegar, Anne               Cody High Sc        11:54.78   12:17.09   10   
  2 Wasson, Luna                 Jackson Hole        13:00.00   14:20.78    8   
  3 Kolstad, Martina             Riverton Hig                   14:30.76    6   
  4 Mitchell, Tess               Powell High         13:29.07   15:00.40    5   
  5 Wetzel, Claire               Powell High         13:42.29   15:52.09    4   
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Murray, Desiree              Powell High            17.00      16.91   10   
  2 Vogel, Josee                 Wind River H                      17.64    8   
  3 Vannoy, Emma                 Cody High Sc           17.53      17.70    6   
  4 Durham, Hannah               Cody High Sc           17.56      17.85    5   
  5 Thomas, Karly                Powell High            17.80      17.94    4   
  6 Barrios, Getse               Jackson Hole                      20.93    3   
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Murray, Desiree              Powell High            48.10      47.39   2  10   
  2 Korpela, Claire              Sheridan Hig           49.94      50.21   2   8   
  3 Buyan, Lauren                Sheridan Hig           49.99      50.24   2   6   
  4 Hinze, Allison               Cody High Sc           52.70      52.36   2   5   
  5 Thomas, Karly                Powell High            53.00      52.83   1   4   
  6 Johnston, Paige              Jackson Hole           49.65      53.60   2   3   
  7 Wilson, Mallory              Jackson Hole           52.95      56.30   2   2   
  8 Durham, Hannah               Cody High Sc           50.61      57.24   2   1   
  9 Barrios, Getse               Jackson Hole         1:00.32    1:02.51   1 
 10 Roney, Star                  Jackson Hole                    1:19.57   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cody High School  'A'                               53.00      51.42   10   
  2 Wind River High School  'A'                                    56.55    8   
     1) Campbell, Randi                 2) D'Andrea, Lindsey              
     3) Gordon, Tayler                  4) Johnson, Lydia                 
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sheridan High School  'A'                         4:45.30    4:26.81   10   
     1) Swan, Adriane                   2) Buyan, Lauren                  
     3) Rotellini, Katie                4) Dannels, Bailie                
  2 Cody High School  'A'                             4:32.00    4:31.26    8   
  3 Cody High School  'B'                             4:33.00   x4:33.73  
  4 Wind River High School  'A'                                  4:56.36    6   
     1) Campbell, Randi                 2) D'Andrea, Lindsey              
     3) Grindle, Dalyn                  4) Johnson, Lydia                 
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sheridan High School  'A'                        11:00.00   11:08.51   10   
     1) Brown, Michelle                 2) Buyan, Lauren                  
     3) Tyree, Payton                   4) Rotellini, Katie               
  2 Powell High School  'A'                          10:30.00   11:09.91    8   
 -- Cody High School  'A'                                             NT  
 
Girls High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shumway, Susie               Lovell High          5-03.00    5-00.00   10   
  2 Myers, Brooke                Cody High Sc         5-02.00   J5-00.00    8   
  3 Ostrom, Kendra               Powell High          5-01.00    4-10.00    6   
  4 Garza, Deja                  Burlington High                 4-08.00    5   
  5 Groves, Taylor               Riverton Hig         4-10.00    4-06.00    4   
  6 Marshall, Samantha           Cody High Sc                    4-04.00    2.50
  6 Lineberger, Rachael          Cody High Sc                    4-04.00    2.50
  8 Lynn, Cassidy                Powell High          4-07.00   J4-04.00    1   
  9 Dennis, Savannah             Jackson Hole                    4-02.00  
  9 Dollard, Jordan              Cody High Sc         4-05.00    4-02.00  
  9 Morton, Taylor               Cody High Sc                    4-02.00  
 
Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pehringer, Josey             Cody High Sc        11-01.00   10-00.00   10   
  2 Bales, Anna                  Cody High Sc        11-00.00    9-06.00    8   
  3 Welch, Megan                 Cody High Sc         8-06.00    8-00.00    5.50
  3 Forister, Sarah              Sheridan Hig         8-06.00    8-00.00    5.50
  5 Dollard, Jordan              Cody High Sc         8-06.00    7-00.00    4   
  6 Cooley, Kadi                 Powell High          7-00.00    6-06.00    3   
 
Girls Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Koritnik, Karen              Lovell High         17-08.75   15-07.00   10   
  2 Shumway, Kim                 Lovell High         15-01.00   15-04.75    8   
  3 Pehringer, Josey             Cody High Sc        16-03.00   15-01.00    6   
  4 Will, Mikayla                Sheridan Hig        15-07.25   14-07.50    5   
  5 Lawson, Shanae               Riverton Hig        15-06.00   14-06.50    4   
  6 Ostrom, Kendra               Powell High         15-00.25   13-11.75    3   
  7 Zertuche, Dayna              Riverton Hig        13-09.00   13-10.75    2   
  8 Walker, Jodi                 Lovell High         15-06.00   13-09.00    1   
  9 D'Andrea, Lindsey            Wind River H        15-03.25   13-08.75  
 10 Manchester, Micaela          Cody High Sc        13-05.75   13-03.50  
 11 Campbell, Randi              Wind River H        14-05.00   13-02.75  
 12 Groves, Taylor               Riverton Hig        13-03.50   12-09.25  
 13 Garza, Deja                  Burlington High                12-07.25  
 13 Leisy, Ashtyn                Riverton Hig        13-05.50   12-07.25  
 15 Grindle, Dalyn               Wind River H        13-01.50   12-02.50  
 16 Jensen, Camilla              Burlington High                11-10.00  
 17 Wardell, Ashlee              Burlington High                11-07.50  
 
Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lawson, Shanae               Riverton Hig        34-03.75   34-03.00   10   
  2 Koritnik, Karen              Lovell High         35-05.25   33-10.50    8   
  3 Pehringer, Josey             Cody High Sc        34-05.50   32-06.50    6   
  4 Rotellini, Katie             Sheridan Hig        31-04.00   32-02.00    5   
  5 Will, Mikayla                Sheridan Hig        32-04.75   32-00.00    4   
  6 Walker, Jodi                 Lovell High         34-06.00   31-11.25    3   
  7 Welch, Megan                 Cody High Sc        34-01.00   31-11.00    2   
  8 Vannoy, Emma                 Cody High Sc        30-05.00   31-02.00    1   
  9 D'Andrea, Lindsey            Wind River H        31-10.00   31-00.50  
 10 Grindle, Dalyn               Wind River H        28-08.00   28-10.50  
 11 Jensen, Camilla              Burlington High                28-05.50  
 12 Wardell, Ashlee              Burlington High                27-10.25  
 13 Campbell, Randi              Wind River H        29-11.75   27-08.50  
 14 Lynn, Cassidy                Powell High         27-02.25   27-07.50  
 15 Morrow, Sierra               Powell High                    26-04.25  
 
Girls Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Skinner, Kiara               Cody High Sc        39-01.00   38-01.25   10   
  2 Svilar, Hannah               Riverton Hig        39-04.00   35-07.50    8   
  3 Butcher, McKenzie            Sheridan Hig        34-05.00   34-02.50    6   
  4 Roberts, Sylvan              Cody High Sc        35-02.00   32-10.00    5   
  5 Downing, Katelyn             Wind River H        33-03.00   30-11.00    4   
  6 McArthur, Marquette          Powell High         30-11.00   30-10.50    3   
  7 LaJeunesse, Tamara           Wind River H        29-11.25   29-07.50    2   
  8 Griffis, Miranda             Lovell High         27-06.00   29-07.00    1   
  9 Davidson, Janet              Burlington High                29-06.00  
 10 Soll, Hannah                 Riverton Hig        32-00.00   29-04.00  
 11 Capitan, Verna               Wind River H        28-04.25   29-03.25  
 12 Burrell, Sara                Sheridan Hig        32-10.25   28-08.00  
 13 Groves, Hannah               Powell High         32-00.50   28-05.00  
 14 Kath, Emily                  Powell High         29-09.00   26-07.00  
 15 White, Keara                 Cody High Sc                   26-06.00  
 16 Johnson, Jessica             Riverton Hig        29-00.00   26-02.00  
 17 Davis, Schuylar              Lovell High         28-07.25   25-09.00  
 18 Key, Kayla                   Jackson Hole        21-02.00   19-10.00  
 
Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Skinner, Kiara               Cody High Sc          128-02     114-07   10   
  2 Svilar, Hannah               Riverton Hig          122-11     114-03    8   
  3 LaJeunesse, Tamara           Wind River H          112-10     102-09    6   
  4 McArthur, Marquette          Powell High           107-10     101-11    5   
  5 Downing, Katelyn             Wind River H          116-00      99-04    4   
  6 Soll, Hannah                 Riverton Hig           95-00      97-06    3   
  7 White, Keara                 Cody High Sc                      96-03    2   
  8 Butcher, McKenzie            Sheridan Hig           94-01      87-04    1   
  9 Roberts, Sylvan              Cody High Sc           98-09      84-05  
 10 Davis, Schuylar              Lovell High            99-09      84-01  
 11 Griffis, Miranda             Lovell High           103-10      79-10  
 12 Johnson, Jessica             Riverton Hig           90-04      77-10  
 13 Burrell, Sara                Sheridan Hig           99-01      76-06  
 14 Hildebrand, Alyssa           Powell High            78-06      75-07  
 15 Key, Kayla                   Jackson Hole           71-02      72-11  
 16 Capitan, Verna               Wind River H           79-02      67-09  
 
Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hartbank, Logan              Riverton Hig           12.48      12.39   5  10   
  2 Mancuso, Ben                 Burlington High                   12.51   1   8   
  3 Wollen, Scotty               Sheridan Hig           12.86      12.64   4   5.50
  3 Peck, Joe                    Cody High Sc           12.50      12.64   5   5.50
  5 Linsenmann, Andrew           Jackson Hole           12.49      12.72   5   4   
  6 Elzemeyer, Will              Jackson Hole           13.01      12.73   4   3   
  7 Harsh, Logan                 Powell High                       12.83   2   2   
  8 Galey, TJ                    Riverton Hig           12.57      12.89   5   1   
  9 Johnston, Mike               Riverton Hig                      12.95   2 
 10 Belville, Jordan             Riverton Hig           12.54      13.05   5 
 11 Karlen, Mitch                Riverton Hig                      13.23   1 
 12 Nalley, Tyler                Jackson Hole           12.73      13.30   4 
 13 Hernandez, Edgar             Jackson Hole           12.60      13.32   5 
 14 Lundby, Ivar                 Riverton Hig                      13.35   2 
 15 Quayle, Seth                 Riverton Hig           13.64      13.58   3 
 16 Leach, Drew                  Riverton Hig           13.58      13.61   3 
 17 Mader, Austin                Jackson Hole           13.20      13.71   4 
 18 Lingenfelter, Chaz           Sheridan Hig           14.01      13.82   3 
 19 Topp, Gatlin                 Jackson Hole           13.11      13.86   4 
 20 Pineda, Alexis               Jackson Hole           13.50      13.99   4 
 21 Ringler, Cody                Powell High                       14.55   2 
 22 Chapton, Gabe                Jackson Hole           13.77      14.85   3 
 23 Skrlac, Matt                 Sheridan Hig           15.52      15.11   3 
 24 Sanchez, Yair                Jackson Hole           14.01      15.56   3 
 25 Hardisty, Trevor             Powell High                       15.64   1 
 26 Korber, Stephen              Jackson Hole           13.89      16.10   3 
 
Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Newlon, Anthony              Sheridan Hig           24.80      24.85   4  10   
  2 Hartbank, Logan              Riverton Hig           26.14      25.32   3   8   
  3 Stadick, Paul                Sheridan Hig           24.85      25.48   4   6   
  4 Karlen, Mitch                Riverton Hig                      25.66   2   5   
  5 Wollen, Scotty               Sheridan Hig           24.58      25.80   4   4   
  6 Topp, Gatlin                 Jackson Hole           26.12      25.87   4   3   
  7 Johnston, Mike               Riverton Hig                      26.01   2   2   
  8 Larner, Dakota               Sheridan Hig           26.49      26.18   3   1   
  9 Harsh, Logan                 Powell High                       26.27   1 
 10 Lundby, Ivar                 Riverton Hig                      26.64   2 
 11 Hernandez, Edgar             Jackson Hole           25.98      26.83   4 
 12 Leach, Drew                  Riverton Hig           27.33      26.85   3 
 13 Hult, Jackson                Cody High Sc           25.00      27.32   4 
 14 Mader, Austin                Jackson Hole           27.90      27.71   3 
 15 Hernandez, Brandon           Jackson Hole           27.80      28.18   3 
 16 Evans, Gard                  Riverton Hig           27.14      28.20   3 
 17 Lingenfelter, Chaz           Sheridan Hig           30.18      28.79   2 
 18 Ringler, Cody                Powell High                       29.37   2 
 19 Pineda, Alexis               Jackson Hole           28.09      29.46   3 
 20 Skrlac, Matt                 Sheridan Hig           32.10      30.02   2 
 21 Chapton, Gabe                Jackson Hole           28.61      31.21   2 
 22 Sanchez, Yair                Jackson Hole           30.11      32.13   2 
 23 Hardisty, Trevor             Powell High                       33.14   1 
 
Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Newlon, Anthony              Sheridan Hig           54.83      54.79   2  10   
  2 Bowers, Jakob                Powell High                       57.05   1   8   
  3 Hartbank, Logan              Riverton Hig         1:00.60      58.26   2   6   
  4 Belville, Jordan             Riverton Hig           58.52      58.69   2   5   
  5 Galey, TJ                    Riverton Hig           57.01      59.18   2   4   
  6 Quayle, Seth                 Riverton Hig         1:02.70      59.72   1   3   
  7 Elzemeyer, Will              Jackson Hole         1:02.13    1:01.23   1   2   
 -- Stadick, Paul                Sheridan Hig           54.98         DQ   2 
 
Boys 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Quayle, Seth                 Riverton Hig         2:20.79    2:25.35   10   
  2 Neuman, Taylor               Cody High Sc         2:26.38    2:26.37    8   
  3 Regester, Trey               Cody High Sc         2:21.63    2:26.52    6   
  4 Antrobus, Gage               Jackson Hole         2:30.00    2:29.21    5   
  5 Wellner, Chase               Powell High                     2:34.40    4   
  6 Abernatha, Corbin            Sheridan Hig         2:32.90    2:37.71    3   
  7 Belville, Jordan             Riverton Hig         2:27.60    2:40.94    2   
  8 Katenhorn, Tate              Cody High Sc                    2:51.40    1   
  9 Holt, Barrett                Cody High Sc                    2:57.50  
 
Boys 1600 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Lawry               Wind River H         5:26.06    5:15.67   10   
  2 Abraham, Mat                 Powell High                     5:21.20    8   
  3 Neuman, Taylor               Cody High Sc         5:31.88    5:24.06    6   
  4 Abernatha, Corbin            Sheridan Hig         5:32.84    5:24.24    5   
  5 Wetzel, Quin                 Powell High                     5:47.59    4   
  6 Wilson, Tige                 Jackson Hole                    5:47.61    3   
  7 Perkins, Dalton              Wind River H                    5:49.28    2   
  8 Scofield, Winston            Jackson Hole         5:30.00    5:49.63    1   
 -- Katenhorn, Tate              Cody High Sc                         NT  
 -- Plush, Sam                   Wind River H                        DNF  
 
Boys 3200 Meter Run Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Lawry               Wind River H        12:31.10   12:02.42   10   
  2 Katenhorn, Tate              Cody High Sc                   14:47.40    8   
 
Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Julian, Tyler                Sheridan Hig           18.56      18.36   10   
  2 Seaman, Rj                   Wind River H           20.49      20.33    8   
  3 Lookingbill, Dylan           Wind River H           20.58      20.43    6   
  4 Walton, Chase                Cody High Sc                      20.68    5   
  5 Ringler, Cody                Powell High                       25.97    4   
 
Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Julian, Tyler                Sheridan Hig           49.50      47.24   2  10   
  2 Neary, Bryce                 Cody High Sc           47.50      48.29   2   8   
  3 Lookingbill, Dylan           Wind River H           49.00      48.72   2   6   
  4 Walton, Chase                Cody High Sc                      49.58   1   5   
  5 Seaman, Rj                   Wind River H           52.60      51.15   2   4   
  6 Romanjenko, Chris            Sheridan Hig           51.88      51.54   2   3   
  7 Fraley, Jonathan             Riverton Hig           50.00      53.69   2   2   
  8 Tolman, Garrick              Burlington High                   54.56   1   1   
  9 Korber, Stephen              Jackson Hole                    1:04.17   1 
 10 Hardisty, Trevor             Powell High                     1:13.95   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sheridan High School  'A'                           47.20      48.79   10   
     1) Stadick, Paul                   2) Purcella, Hardt                
     3) Wollen, Scotty                  4) Hall, Ethan                    
  2 Cody High School  'A'                                          50.40    8   
  3 Burlington High School  'A'                                    53.90    6   
 
Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Sheridan High School  'A'                         3:58.20         NT  
 -- Cody High School  'A'                                             NT  
 
Boys 4x800 Meter Relay Junior Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Powell High School  'A'                                     10:01.61   10   
 
Boys High Jump Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mancuso, Ben                 Burlington High                 5-10.00   10   
  2 Topp, Gatlin                 Jackson Hole                    5-06.00    8   
  3 Pollock, Brennan             Cody High Sc         5-02.00   J5-06.00    6   
  4 Neary, Bryce                 Cody High Sc                   J5-06.00    5   
  5 Hult, Jackson                Cody High Sc                    5-04.00    4   
  6 Cragoe, Hayden               Powell High                    J5-04.00    3   
  7 Regester, Trey               Cody High Sc         5-00.00    5-02.00    2   
  8 Quayle, Seth                 Riverton Hig                    5-00.00    1   
  9 Galey, TJ                    Riverton Hig         5-02.00    4-10.00  
 
Boys Pole Vault Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cragoe, Hayden               Powell High                    10-06.00   10   
  2 Romanjenko, Chris            Sheridan Hig        11-00.00    9-06.00    8   
 
Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pollock, Brennan             Cody High Sc        17-09.00   18-02.75   10   
  2 Larner, Dakota               Sheridan Hig        16-09.00   17-11.50    8   
  3 Bowers, Jakob                Powell High                    17-01.75    6   
  4 Johnston, Mike               Riverton Hig                   17-00.50    5   
  5 Dickson, David               Cody High Sc        17-11.00   16-08.00    4   
  6 Craft, Jackson               Sheridan Hig        16-05.00   16-07.00    3   
  7 Karlen, Mitch                Riverton Hig                   16-01.75    2   
  8 Fraley, Jonathan             Riverton Hig                   15-01.00    1   
  9 Butler, John                 Cody High Sc        15-01.75   14-10.50  
 10 Leach, Drew                  Riverton Hig        14-08.50   13-09.00  
 11 Cooper, Dylan                Wind River H        14-04.75   13-08.00  
 
Boys Triple Jump Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bowers, Jakob                Powell High                    37-04.75   10   
  2 Cragoe, Hayden               Powell High                    36-07.00    8   
  3 Preston, Wardell             Burlington High                36-03.50    6   
  4 Evans, Gard                  Riverton Hig        35-06.00   34-09.00    5   
  5 Larner, Dakota               Sheridan Hig        34-03.00   34-01.00    4   
  6 Butler, John                 Cody High Sc        29-09.75   33-07.00    3   
  7 Julian, Tyler                Sheridan Hig        30-00.50   31-01.00    2   
  8 Cooper, Dylan                Wind River H        27-09.00   29-09.00    1   
  9 Leach, Drew                  Riverton Hig        29-07.50   28-11.00  
 10 Mason, Don                   Cody High Sc                   25-06.00  
 
Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Swope, Zach                  Cody High Sc        36-02.00   38-06.00   10   
  2 Dwyer, Tim                   Wind River H                   33-11.00    8   
  3 McMillian, Drew              Cody High Sc        36-04.00   33-08.00    6   
  4 Bascue, Tj                   Riverton Hig        31-05.50   31-01.50    5   
  5 Bjornstead, Jonathon         Powell High         30-06.50   30-11.50    4   
  6 Stover, Tanner               Wind River H                   30-09.00    3   
  7 Nicola, Matt                 Cody High Sc        34-04.00   30-08.00    2   
  8 Ship, Harry                  Jackson Hole        30-00.00   30-05.00    1   
  9 Herman, Zach                 Powell High                    30-03.00  
  9 Hill, Wallace                Wind River H                   30-03.00  
 11 Denney, Erik                 Powell High                    29-04.50  
 12 Perrin, Dustin               Jackson Hole        29-00.00   29-02.00  
 13 Preston, Wardell             Burlington High                29-00.50  
 14 Ratty, Shaun                 Sheridan Hig                   28-11.50  
 15 Chambers, Dane               Sheridan Hig        24-02.00   28-04.00  
 16 Jammarillo, James            Riverton Hig                   27-11.50  
 17 Jurczewsky, Casey            Sheridan Hig        31-10.50   27-04.00  
 18 Myrick, Hunter               Powell High         26-06.00   26-11.00  
 19 Felipe, Uriel                Jackson Hole        23-00.00   25-03.00  
 20 Goligthly, Joe               Jackson Hole        21-00.00   22-04.00  
 21 LaJeunesse, Ben              Wind River H        19-01.00   18-10.00  
 
Boys Discus Throw Junior Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Preston, Wardell             Burlington High                   98-09   10   
  2 Herman, Zach                 Powell High            98-02      97-04    8   
  3 Swope, Zach                  Cody High Sc        64-10.75      95-00    6   
  4 Denney, Erik                 Powell High                       92-04    4.50
  4 Nicola, Matt                 Cody High Sc           97-00      92-04    4.50
  6 Jurczewsky, Casey            Sheridan Hig           90-06      89-00    3   
  7 Dwyer, Tim                   Wind River H                      88-05    2   
  8 Myrick, Hunter               Powell High            79-02     J88-05    1   
  9 McMillian, Drew              Cody High Sc           80-00      88-04  
 10 Ship, Harry                  Jackson Hole           75-00      80-04  
 11 Chambers, Dane               Sheridan Hig                      72-08  
 12 Bascue, Tj                   Riverton Hig                      71-06  
 13 Bjornstead, Jonathon         Powell High         72-05.50      70-10  
 14 Felipe, Uriel                Jackson Hole           65-00      70-03  
 15 Jammarillo, James            Riverton Hig                      70-02  
 16 Stover, Tanner               Wind River H                      70-01  
 17 Tolman, Garrick              Burlington High                   69-07  
 18 Nicholson, Benn              Burlington High                   68-02  
 19 Ratty, Shaun                 Sheridan Hig                      66-03  
 20 Perrin, Dustin               Jackson Hole           67-03      65-05  
 21 Jones, Mike                  Burlington High                   60-04  
 22 Goligthly, Joe               Jackson Hole           55-00      60-00  
 23 LaJeunesse, Ben              Wind River H           53-02      51-11  
 24 Carmen, Bishop               Cody High Sc                      35-11  
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 MaGill, Drew                 Powell High            11.25      11.65   3  10   
  2 Wood, Colton                 Cody High Sc           11.35      11.68   3   8   
  3 Stewart, Kole                Riverton Hig           11.94      11.92   3   5.50
  3 Carrel, Seth                 Sheridan Hig           11.48      11.92   3   5.50
  5 Roberts, Kyle                Sheridan Hig           11.67      12.01   3   4   
  6 Withers, Seth                Riverton Hig           12.17      12.10   2   3   
  7 Jennings, Brandon            Wind River H           11.45      12.19   3   2   
  8 Strohmenger, Caleb           Jackson Hole           12.48      12.25   2   1   
  9 Welch, Alex                  Sheridan Hig           12.06      12.28   2 
 10 Borja, Marco                 Powell High            11.97      12.31   2 
 11 Antrobus, Gage               Jackson Hole           12.16      12.54   2 
 12 Bennett, Cameron             Powell High                       12.56   1 
 12 Brayton, Birney              Sheridan Hig           12.04      12.56   2 
 14 Blanchard, Leighton          Cody High Sc           11.90      12.60   3 
 14 Middlesadt, Sam              Wind River H        12:00.00      12.60   1 
 16 Banks, Josh                  Jackson Hole           12.96      12.63   1 
 17 Yorgason, Rylee              Riverton Hig                      12.64   1 
 18 Oliver, Zack                 Cody High Sc           12.50      12.74   2 
 19 Thiel, Zach                  Powell High                       12.75   1 
 20 Miller, Andrew               Jackson Hole           12.10      13.08   2 
 21 Wilde, Russell               Cody High Sc           13.35      13.38   1 
 22 Jones, Mike                  Burlington High                   14.59   1 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wood, Colton                 Cody High Sc           23.55      23.47   2  10   
  2 MaGill, Drew                 Powell High            22.46      23.55   2   8   
  3 Borja, Marco                 Powell High            23.56      24.40   2   6   
  4 Jennings, Brandon            Wind River H           23.19      24.81   2   5   
  5 Withers, Seth                Riverton Hig           26.13      24.85   1   4   
  6 Yorgason, Rylee              Riverton Hig           25.72      25.79   1   3   
  7 Banks, Josh                  Jackson Hole           25.80      25.81   1   2   
  8 Blanchard, Leighton          Cody High Sc                      25.84   1   1   
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walton, Parker               Riverton Hig           50.86      50.96   10   
  2 Wood, Colton                 Cody High Sc           52.39      51.88    8   
  3 Stewart, Kole                Riverton Hig           53.60      54.23    6   
  4 Graves, Ben                  Cody High Sc           55.99      55.98    5   
  5 Nalley, Tyler                Jackson Hole           57.00      58.78    4   
  6 Antrobus, Gage               Jackson Hole         1:00.00    1:00.24    3   
  7 Yorgason, Rylee              Riverton Hig           59.91    1:01.04    2   
  8 Hibbert, Quinton             Burlington High                 1:13.00    1   
 
Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Constantine, Chase           Cody High Sc         2:11.90    2:13.01   10   
  2 Thiel, Zach                  Powell High          2:05.07    2:13.43    8   
  3 McCauley, Tyler              Powell High          2:14.03    2:15.20    6   
  4 Ballard, Darren              Lovell High          2:15.00    2:17.27    5   
  5 Goodell, Patrick             Sheridan Hig         2:15.93    2:17.71    4   
  6 Leithhead, Kaleb             Lovell High          2:17.27    2:17.81    3   
  7 Garber, Chris                Sheridan Hig         2:17.59    2:19.53    2   
  8 Housel, Winston              Cody High Sc         2:19.71    2:26.17    1   
  9 Davidson, Nate               Burlington High                 2:29.93  
 10 Hibbert, Quinton             Burlington High                 3:09.37  
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Kinsly                Jackson Hole         4:40.00    4:46.14   10   
  2 Scofield, Oliver             Jackson Hole         4:50.00    4:46.36    8   
  3 Constantine, Chase           Cody High Sc         4:57.20    4:47.13    6   
  4 Dietsche, Kyle               Sheridan Hig         4:50.14    5:00.66    5   
  5 Garber, Chris                Sheridan Hig         5:00.15    5:01.40    4   
  6 Moncur, Kenneth              Lovell High          4:56.60    5:04.79    3   
  7 Goodell, Patrick             Sheridan Hig         5:05.53    5:06.81    2   
  8 Beck, Taylor                 Riverton Hig         5:08.00    5:10.31    1   
  9 Andreason, Zander            Powell High                     5:13.09  
 10 Davidson, Nate               Burlington High                 5:32.78  
 11 Brimeyer, Kyle               Jackson Hole         5:30.00    5:37.58  
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Scofield, Oliver             Jackson Hole        10:10.00   10:26.11   10   
  2 Smith, Kinsly                Jackson Hole        10:20.00   10:38.31    8   
  3 Rotellini, Michael           Sheridan Hig        10:19.95   10:39.10    6   
  4 Byron, Brendan               Sheridan Hig        10:28.25   11:07.13    5   
  5 Feller, Andrew               Powell High         11:59.92   11:17.96    4   
  6 McKearney, Danny             Powell High         11:23.21   11:26.53    3   
  7 Beck, Taylor                 Riverton Hig        11:47.70   11:40.91    2   
  8 Andreason, Zander            Powell High                    11:52.85    1   
  9 Brimeyer, Kyle               Jackson Hole        11:45.00   12:07.53  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sullivan, Kyle               Powell High            14.65      15.61   2  10   
  2 Cragoe, Josh                 Powell High            15.24      16.12   2   8   
  3 Campbell, Aaron              Sheridan Hig           17.56      16.61   1   6   
  4 Roberts, Kyle                Sheridan Hig           16.10      16.88   2   5   
  5 Billin, Zachary              Riverton Hig           16.51      17.69   2   4   
  6 Graham, Tyler                Riverton Hig           17.16      17.85   2   3   
  7 Strohmenger, Caleb           Jackson Hole           16.56      17.89   2   2   
  8 Kraft, Taylor                Sheridan Hig           16.94      17.97   2   1   
  9 Smith, Cullen                Cody High Sc           17.43      19.19   2 
 10 Linsenmann, Andrew           Jackson Hole           19.22      19.79   1 
 11 Tolman, Garrick              Burlington High                   21.18   1 
 12 Ostdiek, Dylan               Jackson Hole           21.62      21.98   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sullivan, Kyle               Powell High            39.25      41.64   2  10   
  2 Graham, Tyler                Riverton Hig           42.06      42.68   2   8   
  3 Billin, Zachary              Riverton Hig           42.17      42.78   2   6   
  4 Oliver, Zack                 Cody High Sc           44.11      44.36   2   5   
  5 Campbell, Aaron              Sheridan Hig           46.10      44.81   2   4   
  6 Smith, Cullen                Cody High Sc           42.38      45.22   2   3   
  7 Strohmenger, Caleb           Jackson Hole           43.06      45.30   2   2   
  8 Bennett, Cameron             Powell High            44.43      45.82   2   1   
  9 Linsenmann, Andrew           Jackson Hole           47.45      49.98   1 
 10 Ostdiek, Dylan               Jackson Hole           50.31      54.24   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sheridan High School  'A'                           45.24      45.32   10   
     1) Roberts, Kyle                   2) Carrel, Seth                   
     3) Welch, Alex                     4) Brayton, Birney                
  2 Wind River High School  'A'                         48.93      47.82    8   
     1) Gordon, Ward                    2) Jennings, Brandon              
     3) Seaman, Rj                      4) Rupe, Tyler                    
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Powell High School  'A'                           3:35.00    3:35.08   10   
     1) Cragoe, Josh                    2) Thiel, Zach                    
     3) Gilmore, Colby                  4) Sullivan, Kyle                 
  2 Sheridan High School  'A'                         3:40.20    3:39.59    8   
     1) Carrel, Seth                    2) Dietsche, Kyle                 
     3) Newlon, Anthony                 4) Hall, Ethan                    
  3 Cody High School  'A'                             3:50.00    3:51.70    6   
  4 Wind River High School  'A'                       3:50.00    3:58.63    5   
     1) C'Bearing, Jordan               2) Seaman, Rj                     
     3) Lookingbill, Dylan              4) Rupe, Tyler                    
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sheridan High School  'A'                         8:35.00    8:35.63   10   
     1) Morin, Dylan                    2) Byron, Brendan                 
     3) Dietsche, Kyle                  4) Rotellini, Michael             
  2 Powell High School  'A'                           9:00.00    9:19.07    8   
 -- Cody High School  'A'                                             NT  
 
Boys High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sullivan, Kyle               Powell High          6-04.00    6-00.00   10   
  2 Campbell, Aaron              Sheridan Hig         6-00.00    5-10.00    8   
  3 Good, Cole                   Powell High          5-10.00    5-08.00    6   
  4 Kraft, Taylor                Sheridan Hig         5-10.00   J5-08.00    5   
  5 Patterson, Tyler             Powell High                     5-04.00    4   
  6 Bennett, Cameron             Powell High          5-04.00    5-00.00    3   
  7 Banks, Josh                  Jackson Hole         5-04.00   J5-00.00    2   
  8 Werner, Jake                 Cody High Sc         5-03.00    4-10.00    1   
 -- Middlesadt, Sam              Wind River H         5-08.00         NH  
 
Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Blanchard, Leighton          Cody High Sc        13-06.00   12-03.00   10   
  2 Wilde, Russell               Cody High Sc         9-09.00   11-00.00    8   
  3 Grant, Nathan                Lovell High         10-00.00  J11-00.00    6   
  4 Grant, Kenny                 Lovell High         11-06.00   10-06.00    5   
  5 Stewart, Kole                Riverton Hig        11-00.00  J10-06.00    4   
  6 Campbell, Aaron              Sheridan Hig        10-00.00    9-06.00    3   
 
Boys Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Withers, Seth                Riverton Hig        20-09.50   20-11.00   10   
  2 Wood, Colton                 Cody High Sc        20-08.50   20-00.50    8   
  3 MaGill, Drew                 Powell High         21-02.50   19-10.00    6   
  4 Graham, Tyler                Riverton Hig        20-07.75   19-07.50    5   
  5 Welch, Alex                  Sheridan Hig        19-04.00   18-06.50    4   
  6 Kraft, Taylor                Sheridan Hig        18-06.00   18-02.50    3   
  7 Gordon, Ward                 Wind River H        18-11.75   18-01.50    2   
  8 Carrel, Seth                 Sheridan Hig        19-05.00   17-11.25    1   
  9 Savage, Cody                 Lovell High         20-03.75   17-06.75  
  9 Patterson, Tyler             Powell High                    17-06.75  
 11 Werner, Jake                 Cody High Sc        18-00.00   17-06.00  
 12 Bennett, Cameron             Powell High                    17-02.25  
 13 Guthrie, Zach                Cody High Sc        19-05.00   16-04.75  
 14 Anderson, Cale               Powell High         18-05.75   16-04.00  
 
Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 MaGill, Drew                 Powell High         42-05.50   41-11.75   10   
  2 Savage, Cody                 Lovell High         41-01.75   39-08.50    8   
  3 Guthrie, Zach                Cody High Sc        37-09.50   35-10.25    6   
  4 Patterson, Tyler             Powell High                    35-06.00    5   
 
Boys Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Middlesadt, Sam              Wind River H        48-02.00   49-02.50   10   
  2 Blaylock, Andrew             Cody High Sc        49-07.25   47-01.00    8   
  3 Montanez, A.J                Lovell High         50-06.50   45-10.00    6   
  4 Beuster, Jacob               Powell High         48-01.00   43-09.00    5   
  5 Sleep, Vince                 Powell High         41-10.25   43-05.00    4   
  6 Lynch, Garrett               Powell High                    41-08.50    3   
  7 Bushnell, James              Cody High Sc        52-09.25   41-07.00    2   
  8 Newton, Tim                  Cody High Sc        43-10.75   40-11.50    1   
  9 Kluksdahl, Dustyn            Cody High Sc        40-08.00   37-08.00  
 10 Beers, Brady                 Riverton Hig        37-08.75   36-02.50  
 11 Lupher, Joe                  Wind River H        34-09.00   35-04.00  
 12 Savage, Lane                 Riverton Hig        35-09.00   34-06.00  
 13 Meyer, Wyatt                 Riverton Hig        32-04.25   34-00.00  
 14 Taylor, Jeremy               Riverton Hig        32-02.00   33-08.00  
 14 Lindly, Dylan                Sheridan Hig                   33-08.00  
 16 Nicholson, Benn              Burlington High                31-02.50  
 17 Osborn, Dawson               Sheridan Hig                   31-00.50  
 18 Godwin, Mitch                Sheridan Hig                   30-08.00  
 19 Koenig, Kaiden               Wind River H        33-01.00   30-04.00  
 20 Miller, Andrew               Jackson Hole        35-00.00   29-08.00  
 21 Jones, Mike                  Burlington High                26-00.00  
 
Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Montanez, A.J                Lovell High           144-11     146-03   10   
  2 Middlesadt, Sam              Wind River H          139-03     142-08    8   
  3 Sleep, Vince                 Powell High           136-01     139-07    6   
  4 Bushnell, James              Cody High Sc          144-07     138-07    5   
  5 Beuster, Jacob               Powell High           129-00     137-01    4   
  6 Osborn, Dawson               Sheridan Hig                     131-02    3   
  7 Blaylock, Andrew             Cody High Sc          132-05     125-06    2   
  8 Lynch, Garrett               Powell High                      123-10    1   
  9 Kluksdahl, Dustyn            Cody High Sc          114-03     122-02  
 10 Newton, Tim                  Cody High Sc          135-00     110-02  
 11 Lupher, Joe                  Wind River H                     106-11  
 12 Koenig, Kaiden               Wind River H           92-00     100-05  
 13 Hall, Ethan                  Sheridan Hig           91-00      98-08  
 14 Savage, Lane                 Riverton Hig          103-05      95-00  
 15 Meyer, Wyatt                 Riverton Hig          101-00      88-11  
 16 Taylor, Jeremy               Riverton Hig                      84-11  
 17 Beers, Brady                 Riverton Hig          100-03      79-09  
 18 Miller, Andrew               Jackson Hole          100-00      72-09  
 19 Godwin, Mitch                Sheridan Hig           81-07      67-03  
 20 Lindly, Dylan                Sheridan Hig                      61-06  
 
           Women - Junior Varsity - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Cody High School           145.50     2) Sheridan High School       94.50
    3) Powell High School          65        4) Jackson Hole  High School  60   
    5) Wind River High School      29        6) Burlington High School     22   
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Cody High School           188.50     2) Sheridan High School       81.50
    3) Powell High School          75        4) Riverton High School       72   
    5) Lovell High School          71        6) Wind River High School     55   
    7) Jackson Hole  High School   43        8) Burlington High School      6   
 
            Men - Junior Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Cody High School           123        2) Sheridan High School      105.50
    3) Powell High School          94.50     4) Riverton High School       77   
    5) Wind River High School      60        6) Burlington High School     41   
    7) Jackson Hole  High School   30                                           
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Powell High School         160        2) Cody High School          114   
    3) Sheridan High School       108.50     4) Riverton High School       76.50
    5) Jackson Hole  High School   52        6) Lovell High School         46   
    7) Wind River High School      40        8) Burlington High School      1   


RunnerSpace Content Manager
M/29/Washington
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Share this topic:



1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

------DyeStat Track Talk Forums------

Main
HS General
HS Elite
College
Elite
The Plaground
Help
Training
Spikes
Nutrition
Distance
Sprints/Relays/Hur
Jumps
Throws
West
California
Nevada
West Region
Washington/Oregon
Midwest/Heartland
Michigan
Illinois
Wisconsin
Kansas
Minnesota
Midwest/Heartland Region
South/Southeast
Texas
Florida
Tennessee
South/SE Region
Northeast
Pennsylvania
New Jersey
New York
New England
Maryland  

 

International
Canada