RunnerSpace.com: 2011 Results - Kingwood Park Invitational - DyeStat.com Track Talk

Jump to content

Welcome to DyeStat.com Track Talk!

You will have to register for a RunnerSpace account before you can post: click the LOGIN / SIGN UP link in the top brown bar to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Page 1 of 1

2011 Results - Kingwood Park Invitational

#1 20 June 2011 01:27 PM
Shane 
RunnerSpace Moderator 29 Rep Points
Join Date: 30 Sep 2007
Posts: 2949
PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Homepage
Licensed to Region III T&F Championship Meet
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/10/2011 10:10 PM
                    Kingwood Park Invitational - 3/10/2011                     
                           Kingwood Park High Schoo                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Wright, Kiara                Clear Lake           5-07.00    5-10.00   10   
  2 Franzen, Mallory             East Chambers        5-00.00    5-00.00    8   
  3 Vanklompenburg, Haley        College Park         5-02.00   J5-00.00    6   
  4 Howell, Brittney             Kingwood             5-00.00   J5-00.00    4   
  5 McGilvery, Kim               Caney Creek          5-02.00   J4-10.00    1.50
  5 Taylor, Kayla                Summer Creek         5-00.00   J4-10.00    1.50
  7 Muirr, Siera                 Kingwood             4-10.00   J4-10.00  
  7 Breakfield, Leah             College Park         4-10.00   J4-10.00  
  7 Fabry, Samantha              Clear Lake           5-00.00   J4-10.00  
 10 Sublet, Darnisha             Humble               5-02.00    4-08.00  
 10 Scott, Ikea                  CE King              4-10.00    4-08.00  
 10 Nwuli, Jennifer              Kingwood Park        4-10.00    4-08.00  
 10 Mudd, Mary                   Barbers Hill         4-10.00    4-08.00  
 10 Speer, Shelbea               Barbers Hill         5-00.00    4-08.00  
 -- Tillett, Christina           Kingwood                             NH  
 -- Barnes, Lexi                 Caney Creek          4-06.00         NH  
 -- Hirata, Mitzi                College Park         5-00.00         NH  
 -- Smith, Antwanesia            Crosby               4-05.00         NH  
 -- Davis, Kabria                Summer Creek         4-06.00         NH  
 -- Hatchett, Jessica            Montgomery           4-10.00         NH  
 
Event 2  Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Kelvin                Nederland            6-02.00    6-08.00   10   
  2 Speihler, Sean               Kingwood             6-08.00    6-06.00    8   
  3 Smith, Josh                  Kingwood             6-04.00    6-02.00    6   
  4 LeGassey, Kenny              The Woodlands        6-06.00   J6-02.00    4   
  5 Leonard, Steven              Klein                6-00.00    6-00.00    1.50
  5 Mason, Drew                  Kingwood             6-00.00    6-00.00    1.50
  7 Baker, Bradly                College Park         5-08.00    5-10.00  
  7 Stautner, Colin              College Park         5-10.00    5-10.00  
  7 Sauls, Dominique             Summer Creek         6-02.00    5-10.00  
 -- Chatmon, L                   Crosby                               NH  
 -- Manuel, D                    Crosby                               NH  
 -- Morton, Jesse                Barbers Hill                         NH  
 -- Buckner, L                   Crosby                               NH  
 -- Fields, Jay                  Kingwood Park                        NH  
 -- York, John                   Caney Creek          5-06.00         NH  
 -- Phillps, Alex                Caney Creek          5-08.00         NH  
 -- Nedd, Darrell                Summer Creek         6-00.00         NH  
 -- Berry, Shaqurius             CE King              6-00.00         NH  
 -- Smith, Dominick              Marshall                             NH  
 -- Kovacs, Jonathan             The Woodlands        6-02.00         NH  
 -- Harris, Brandon              The Woodlands        5-08.00         NH  
 -- George, Aaron                Summer Creek         6-00.00         NH  
 -- Felicia, Justin              Atascocita           6-04.00         NH  
 
Event 3  Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walker, Callie               Crosby              10-06.00   10-00.00   10   
  2 Gunderson, Emily             Barbers Hill         9-00.00    9-06.00    7   
  2 Nixon, Julia                 College Park         9-00.00    9-06.00    7   
  4 Harpole, Annette             Clear Lake           9-00.00   J9-06.00    4   
  5 Sparks, Hayley               Clear Lake           9-06.00   J9-06.00    2   
  6 Murfin, Pam                  Kingwood Park        9-06.00    9-00.00    1   
  7 Hyde, Jocelyn                College Park         9-00.00   J9-00.00  
  8 Petersen, Adrien             College Park                    8-06.00  
  8 Patterson, Autumn            Montgomery           9-06.00    8-06.00  
  8 Chapman, Brooke              Clear Lake           8-06.00    8-06.00  
 11 Delamorena, Miranda          Summer Creek         8-06.00    8-00.00  
 11 Johnston, Shelby             Barbers Hill         8-00.00    8-00.00  
 -- Tiblow, Hali                 Kingwood             9-00.00         NH  
 -- Brown, Joy                   Kingwood Park        7-06.00         NH  
 -- Voss, Amy                    Kingwood             9-06.00         NH  
 
Event 4  Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wright, Conner               Klein               14-00.00   14-00.00   10   
  2 Tomlison, Addison            Kingwood            13-06.00   13-06.00    7   
  2 Barber, Shawn                Kingwood Park       16-00.00   13-06.00    7   
  4 Collins, Nathan              Klein               13-00.00   13-00.00    4   
  5 Johnson, Matt                Klein               13-06.00  J13-00.00    2   
  6 McMahon, Cary                Kingwood            13-06.00  J12-06.00    1   
  7 Deulm, Brock                 College Park        12-06.00  J12-06.00  
  7 Eberly, Justin               Caney Creek         14-00.00  J12-06.00  
  7 Coscuelluela, Max            The Woodlands       13-00.00  J12-06.00  
 10 Morton, Jesse                Barbers Hill        13-00.00   12-00.00  
 10 Peterson, Ethan              Kingwood Park       11-00.00   12-00.00  
 -- Dill, Joey                   Kingwood            12-00.00         NH  
 -- Lupton, Greg                 Kingwood            16-06.00         NH  
 -- Ste Marie, Michael           Atascocita          12-06.00         NH  
 -- Jones, Conner                The Woodlands       12-00.00         NH  
 -- Bartlett, Brandon            Atascocita          13-00.00         NH  
 -- Clement, Nathan              Kingwood Park       11-06.00         NH  
 -- Dueitt, Jeremy               The Woodlands       13-00.00         NH  
 
Event 5  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Oca                College Park        17-02.00   17-00.00   10   
  2 Roberts, Asia                Summer Creek        17-00.00   16-09.75    8   
  3 Amadu, Mariam                Kingwood Park       17-02.00   16-02.50    6   
  4 Thomas, Amy                  Kingwood            16-05.00   15-09.00    4   
  5 Fabry, Samantha              Clear Lake          16-00.00   15-08.00    2   
  6 Tyler, Allys                 College Park        15-10.00   15-06.50    1   
  7 Rushing, Harlie              Clear Lake          16-06.00   15-03.50  
  8 Jackson, Maggie              Kingwood            15-11.00   15-02.75  
  9 Santana, Kierstin            Barbers Hill        16-00.00   15-01.75  
 10 Carrington, Jasmine          East Chambers       15-06.00   15-01.25  
 11 Davis, Kabria                Summer Creek        16-00.00   15-01.00  
 12 Katsigiannis, Arianna        Clear Lake          16-00.00   15-00.50  
 13 Hobbs, Chelsea               Caney Creek         14-00.00   15-00.25  
 14 Coroiescu, Denise            Caney Creek         15-07.00   14-11.50  
 15 Griffin, Hayley              Kingwood            16-02.00   14-11.00  
 16 Jureckzi, Jalynn             Barbers Hill        16-00.00   14-10.50  
 17 Calvert, Amber               College Park        15-05.00   14-07.50  
 18 Rogers, Josey                Barbers Hill                   14-06.25  
 19 McKinney, Kyndall            Summer Creek        15-06.00   14-04.75  
 20 Miller, Victoria             Nederland           15-09.00   14-03.50  
 21 Salako, Portia               Galena Park                    14-03.25  
 22 Powell, Quintazia            Crosby                         14-00.50  
 23 Hatchett, Jessica            Montgomery          17-00.00   14-00.25  
 24 Franzen, Mallory             East Chambers       14-06.00   13-10.00  
 25 Walker, Callie               Crosby              15-00.00   13-08.00  
 26 Henry, Erin                  Crosby              15-00.00   13-05.75  
 27 Ruffin, Chantel              Galena Park                    13-04.50  
 28 Sparrow, Megan               Caney Creek         13-00.00   13-04.25  
 29 Murfin, Pam                  Kingwood Park       15-00.00   13-04.00  
 30 Reese, Chasidey              Galena Park                    13-01.25  
 31 Freeman, Calviniqueka        CE King             13-06.00   13-01.00  
 32 Emanuel, Zandra              CE King             15-05.00   13-00.50  
 33 Saefke, Shelby               Montgomery          15-00.00   12-05.00  
 34 Carter, Kristina             CE King             13-00.00   11-10.50  
 -- Hardy, Tramesha              CE King             15-08.00         ND  
 
Event 6  Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hill, Keshawn                Klein               22-09.00   21-01.00   10   
  2 Hernandez, Jesse             Kingwood Park       20-09.00   20-08.50    8   
  3 Cashman, Cameron             Atascocita          21-00.00   20-08.00    6   
  4 Speihler, Sean               Kingwood            22-00.00   20-07.00    4   
  5 Robinson, Perry              Barbers Hill        20-06.00   19-07.00    2   
  6 Dodson, Brice                The Woodlands       18-06.00  J19-07.00    1   
  7 Smith, Josh                  Kingwood                       19-02.50  
  8 Enjock, JP                   Klein                          19-00.00  
  9 Kroes, Rhys                  College Park        20-00.00   18-11.50  
 10 Duke, Wade                   Barbers Hill                   18-08.00  
 11 Kovacs, Jonathan             The Woodlands       20-00.00   18-05.00  
 12 Chatmon, L                   Crosby                         17-10.50  
 13 Mays, Chris                  CE King             19-00.00   17-09.00  
 14 Hollingsworth, Kamron        College Park        20-02.00   17-08.00  
 15 Walters, Au                  Crosby                         17-06.00  
 16 Sparrow, James               Caney Creek         18-05.00   17-01.50  
 17 Buckner, L                   Crosby                         16-11.00  
 18 Williams, Andy               Caney Creek         19-00.00   16-10.50  
 19 McMillan, Andrew             Barbers Hill                   15-09.00  
 19 Muradyan, Ike                Kingwood            18-00.00   15-09.00  
 21 Smith, Joe                   Caney Creek         18-00.00   15-02.50  
 -- Jeffrey, Arval               CE King             20-00.00         ND  
 -- Sunwall, Tyler               The Woodlands       20-00.00         ND  
 -- Cox, Devonte                 CE King             19-00.00         ND  
 -- Chenier, Trey                Galena Park                          ND  
 -- Hobley, Adrian               Summer Creek        20-00.00         ND  
 -- Mason, Drew                  Kingwood            19-00.00         ND  
 
Event 7  Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Shae                Clear Lake                     35-08.75   10   
  2 Tyler, Allys                 College Park        35-05.00   34-07.00    8   
  3 Williams, Oca                College Park        37-00.00   34-05.50    6   
  4 Mumphrey, Bianca             Montgomery          33-00.00   33-10.00    4   
  5 Griffin, Hayley              Kingwood            32-03.00   32-11.50    2   
  6 Pierce, Nia                  Montgomery          33-06.00   32-06.00    1   
  7 Katsigiannis, Arianna        Clear Lake          32-00.00   32-03.75  
  8 Jackson, Maggie              Kingwood            33-11.00   31-11.00  
  9 Thomas, Amy                  Kingwood            32-06.00   31-10.00  
 10 Cephus, Ariel                Summer Creek        32-07.00   31-09.00  
 11 Jureckzi, Jalynn             Barbers Hill        32-00.00   31-06.50  
 12 Santana, Kierstin            Barbers Hill        32-00.00   30-08.50  
 13 Guillory, Becky              Crosby              29-00.00   30-08.00  
 14 Blanding, Shay               Kingwood Park       29-00.00   29-06.00  
 15 Saefke, Shelby               Montgomery          32-00.00   28-07.50  
 16 Davis, Kabria                Summer Creek        33-05.00   28-03.50  
 17 Brown, Joy                   Kingwood Park       29-09.00   28-02.75  
 18 Johnston, Shelby             Barbers Hill        30-10.00   28-01.00  
 -- Palacios, Noemi              Galena Park                          ND  
 -- Carrington, Jasmine          East Chambers       34-00.00         ND  
 -- Sprowl, Kayla                Caney Creek         28-07.00         ND  
 -- Coroiescu, Denise            Caney Creek         30-02.00         ND  
 
Event 8  Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hill, Keshawn                Klein               45-00.00   45-04.00   10   
  2 Janise, Eric                 The Woodlands       44-00.00   43-09.00    8   
  3 Fleming, Desmond             College Park        45-10.00   43-07.50    6   
  4 Hernandez, Jesse             Kingwood Park       44-05.00   42-06.50    4   
  5 Cashman, Cameron             Atascocita          41-06.00   41-11.50    2   
  6 Enjock, JP                   Klein                          41-09.00    1   
  7 Cunningham, Chris            Nederland           43-03.00   41-07.00  
  8 Sykes, Marquis               Caney Creek         42-05.00   41-00.50  
  9 Normyle, Matt                The Woodlands       38-00.00   40-00.50  
 10 Morton, Jesse                Barbers Hill                   39-11.50  
 11 Nunn, Ryan                   Caney Creek         41-00.00   39-09.00  
 12 Hollingsworth, Kamron        College Park        41-01.00   39-08.00  
 13 Kinsey, Brandon              The Woodlands                  39-07.00  
 14 Robinson, Perry              Barbers Hill                   39-06.00  
 15 Williamson, Jair             Marshall                       39-05.00  
 16 Kroes, Rhys                  College Park        38-10.00   39-00.50  
 17 Schexnayder, C               Crosby                         38-04.00  
 18 Emmanuel, C                  Crosby                         38-00.00  
 19 Farrish, M                   Crosby                         37-08.50  
 20 Duke, Wade                   Barbers Hill                   36-08.50  
 21 Muradyan, Ike                Kingwood            37-00.00   35-09.00  
 22 Peterson, Ethan              Kingwood Park                  33-11.50  
 
Event 9  Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Payne, Bria                  Humble                111-00     114-07   10   
  2 Williams, Lauren             Caney Creek           108-07     114-06    8   
  3 Hendriks, Morgan             Kingwood              105-00     114-02    6   
  4 Fitzpatrick, Epiphany        Kingwood              100-00     100-07    4   
  5 Prymus, Sydnece              Humble                100-00      98-06    2   
  6 Harvey, Rylan                Barbers Hill          110-00      95-03    1   
  7 Payne, Whitney               Barbers Hill          105-00      94-05  
  8 Hannan, Katie                College Park           94-00      93-11  
  9 Walker, Dacora               Humble                 87-00      87-04  
 10 Purghan, Miranda             Barbers Hill           85-00      87-01  
 11 Dezell, Haley                Kingwood Park          83-00      81-10  
 12 Murray, Chelsea              Crosby                            81-08  
 13 Swan, MacKenzie              Clear Lake             90-00   81-04.50  
 14 Teeters, McKenzie            Kingwood               90-00   81-01.50  
 15 Wise, Brittany               Caney Creek            85-06      79-05  
 16 Miller, Victoria             Nederland              87-11      76-07  
 17 Maloney, Kristina            College Park                      74-09  
 18 Johnson, DeShondra           CE King                75-00      67-08  
 19 Tudor, Brittany              Crosby                            62-06  
 20 Garcia, Noralba              Galena Park                       59-01  
 21 Burnstad, Mara               College Park           85-00      58-10  
 22 Bazan, Mary Cruz             Galena Park                    53-08.50  
 23 Thompson, Tiana              Crosby                            51-03  
 24 Gaston, Taylor               CE King                75-00      45-08  
 -- Haywood, Savannah            Clear Lake             85-00         ND  
 
Event 10  Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Burton, Colin                The Woodlands         167-00     173-03   10   
  2 Endsley, James               Marshall                         157-05    8   
  3 Reistroffer, Joseph          Klein                 146-00     155-00    6   
  4 Donovan, Riley               The Woodlands         150-00     141-04    4   
  5 Balca, DeAngelo              CE King               145-00     139-10    2   
  6 Porter, Reese                Caney Creek           135-00  135-07.50    1   
  7 Davis, Grant                 Kingwood              120-00  133-05.50  
  8 Reily, Sebastian             Caney Creek           140-00  131-02.50  
  9 Huckins, Jonathan            The Woodlands         130-00  129-02.50  
 10 Heaton, Sam                  College Park          125-00     128-05  
 11 Malone, Blake                Kingwood              130-00     126-01  
 12 Jacquet, John                Galena Park           130-06     121-04  
 13 Stringer, Trenton            Kingwood              110-00     120-01  
 14 Taylor, Tyrone               Galena Park           127-02     119-02  
 15 Perry, Jacob                 Caney Creek           120-00  115-03.50  
 16 Caldwell, N                  Crosby                        113-03.50  
 17 Dolan, Garrett               Barbers Hill          125-00     113-02  
 18 Duncan, Jacob                Klein                 130-00  106-01.50  
 19 Wilkerson, Logan             Kingwood Park         129-00  103-00.50  
 20 Owens, E                     Crosby                            95-03  
 21 Taylor, Tyrelle              Galena Park           128-01      87-05  
 22 Elfessky, Seif               College Park          100-00      76-11  
 23 Lolley, Matt                 Klein                 115-00      75-10  
 
Event 11  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harvey, Rylan                Barbers Hill        36-00.00   35-02.50   10   
  2 Hayes, Kayla                 College Park        34-00.00   33-05.00    8   
  3 Mitchell, Katie              College Park        32-00.00   33-03.00    6   
  4 Payne, Bria                  Humble              32-00.00   32-08.00    4   
  5 Thompson, Tiana              Crosby                         31-10.00    2   
  6 Swan, MacKenzie              Clear Lake          33-00.00   31-08.00    1   
  7 Teeters, McKenzie            Kingwood            30-00.00   31-01.50  
  8 Williams, Lauren             Caney Creek         30-03.00   31-01.00  
  9 Payne, Whitney               Barbers Hill        35-00.00   30-11.00  
 10 Murray, Chelsea              Crosby                         29-11.00  
 11 Cheetham-West, Boma          Kingwood            31-00.00   29-10.00  
 12 Prymus, Sydnece              Humble              31-00.00   28-07.50  
 13 Garcia, Noralba              Galena Park                    27-07.00  
 14 Wise, Brittany               Caney Creek         27-06.00   25-11.50  
 15 Gaston, Taylor               CE King             30-00.00   25-01.00  
 15 Dezell, Haley                Kingwood Park       26-00.00   25-01.00  
 17 Mbeche, Sandra               College Park                   24-05.00  
 18 Walker, Dacora               Humble              25-00.00   23-08.00  
 19 Purghan, Miranda             Barbers Hill        30-00.00   23-06.00  
 20 Johnson, DeShondra           CE King             30-00.00   23-03.50  
 20 Caldwell, Nya                Crosby                         23-03.50  
 22 Bazan, Mary Cruz             Galena Park                    18-05.00  
 
Event 12  Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Burton, Colin                The Woodlands       55-00.00   52-01.00   10   
  2 Donovan, Riley               The Woodlands       53-00.00   50-06.50    8   
  3 Young, Cameron               Barbers Hill        50-00.00   49-03.00    6   
  4 Jones, Ben                   Nederland           51-10.00   48-11.00    4   
  5 Owens, Jacob                 Atascocita          48-00.00   48-07.00    2   
  6 Costello, Jack               College Park        48-00.00   47-06.00    1   
  7 Endsley, James               Marshall                       45-06.50  
  8 Balca, DeAngelo              CE King             47-00.00   45-03.00  
  9 Newman, Triston              College Park        44-00.00   44-01.50  
 10 Huckins, Jonathan            The Woodlands       50-00.00   43-11.00  
 10 Richards, Marcos             Atascocita          40-00.00   43-11.00  
 12 Reistroffer, Joseph          Klein               46-00.00   43-10.00  
 13 Simon, CJ                    Kingwood            45-00.00   42-02.50  
 14 Salisbury, Glenn             Caney Creek         43-00.00   41-08.00  
 15 Schoffield, Javon            Galena Park         47-08.00   41-03.50  
 16 Johnson, Clyde               Caney Creek         41-00.00   41-00.00  
 17 Duncan, Jacob                Klein               44-00.00   40-04.00  
 18 Lolley, Matt                 Klein               45-00.00   40-01.00  
 19 Narcisse, G                  Crosby                         38-08.00  
 20 Jacquet, John                Galena Park         44-08.00   38-06.00  
 21 Bang, N                      Crosby                         38-01.50  
 22 Johnston, Sam                Kingwood Park       38-02.00   36-11.00  
 23 Dolan, Garrett               Barbers Hill        40-00.00   36-05.00  
 24 Boyett, Justin               Caney Creek         41-00.00   33-11.50  
 25 Owens, E                     Crosby                         33-11.00  
 -- Crowder, Terrance            Galena Park         45-03.00         ND  
 -- Weingrad, Josh               College Park        45-02.00         ND  
 -- Wilkerson, Logan             Kingwood Park       38-00.00         ND  
 -- Nash, Tyrone                 CE King             40-00.00         ND  
 -- Neff, Jeremy                 Barbers Hill        49-00.00         ND  
 -- White, Grayson               Kingwood Park       41-08.00         ND  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Summer Creek  'A'                                   50.00      49.44   2  20   
  2 Clear Lake  'A'                                     49.50      49.96   2  16   
  3 College Park  'A'                                   49.20      50.35   2  12   
  4 Kingwood Park  'A'                                  51.10      50.60   2   8   
  5 Kingwood  'A'                                       51.00      51.08   2   4   
  6 East Chambers  'A'                                  52.00      52.09   2   2   
  7 Barbers Hill  'A'                                   50.70      52.40   2 
  8 Crosby  'A'                                         53.00      54.40   1 
  9 Galena Park  'A'                                    54.88      54.53   1 
 
Event 14  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 The Woodlands  'A'                                  42.60      42.30   2  20   
  2 Atascocita  'A'                                     43.10      42.71   2  16   
  3 College Park  'A'                                   43.10      42.94   2  12   
  4 Kingwood  'A'                                       42.90      43.09   2   8   
  5 Caney Creek  'A'                                    43.00      43.15   2   4   
  6 Summer Creek  'A'                                   43.00      43.69   2   2   
  7 Klein  'A'                                          43.10      43.82   2 
  8 Kingwood Park  'A'                                  44.60      43.87   1 
  9 Galena Park  'A'                                    43.70      44.22   1 
 10 Crosby  'A'                                         44.20      44.57   1 
 11 Barbers Hill  'A'                                   45.10      44.98   1 
 12 CE King  'A'                                        42.00      45.66   2 
 
Event 15  Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fletcher, Grace              Kingwood Park       11:15.00   11:08.80   10   
  2 Jensen, Kaite                College Park        11:18.00   11:10.30    8   
  3 Schrader, Bree               College Park        11:21.00   11:14.23    6   
  4 Andrews, Claire              College Park        11:58.00   11:28.11    4   
  5 Wassef, Chrissy              Clear Lake          11:00.00   11:36.36    2   
  6 Hardin, Samantha             Montgomery          12:00.00   11:37.58    1   
  7 Sheehan, Kerstin             Kingwood            11:49.00   11:43.34  
  8 Howley, Grace                Kingwood            11:30.00   11:44.04  
  9 Lindberg, Destilynn          Kingwood Park       11:35.00   11:52.02  
 10 Eskridge, Brielle            Barbers Hill        12:20.00   12:05.33  
 11 Rios, Larissa                Barbers Hill        12:20.00   12:06.61  
 12 Gusdorff, Delaney            Kingwood            12:04.00   12:12.33  
 13 Degitz, Heather              Montgomery          12:20.00   12:13.46  
 14 Lira, Adriana                Montgomery          12:28.00   12:16.54  
 15 Abrego, Nikki                Clear Lake          12:20.00   12:34.38  
 16 Newman, Julianne             Clear Lake          12:20.00   12:39.43  
 
Event 16  Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gohlke, Brian                College Park         9:15.00    9:23.21   10   
  2 Terry, Logan                 Kingwood             9:38.00    9:34.11    8   
  3 Henderson, Dan               The Woodlands        9:40.00    9:36.47    6   
  4 Hiroshi, Kirby               The Woodlands        9:45.00    9:38.19    4   
  5 Beck, Travis                 Kingwood             9:38.00    9:40.51    2   
  6 Reyes, Issac                 The Woodlands        9:45.00    9:41.71    1   
  7 Rosas, Lucio                 Galena Park         10:06.00    9:50.32  
  8 Smith, Layne                 Nederland           10:10.00    9:55.65  
  9 Howell, Ben                  Klein               10:00.00   10:11.01  
 10 Lopez, Jose                  Summer Creek        10:00.00   10:11.95  
 11 Fulk, Trent                  Nederland           10:28.00   10:23.60  
 12 Norton, Alex                 Klein               10:30.00   10:25.90  
 13 Gonzales, Luis               Barbers Hill        10:50.00   10:26.17  
 14 Benson, Conner               Atascocita          10:20.00   10:26.49  
 15 Roebuck, Ryan                Nederland           10:51.00   10:27.83  
 16 Chesson, Eric                Bridge City         10:42.00   10:31.72  
 17 Silha, Joey                  Kingwood            10:30.00   10:32.26  
 18 Bounds, John                 Kingwood Park       10:48.00   10:34.37  
 19 Mendez, Fred                 Barbers Hill        10:47.00   10:39.98  
 20 Diaz, Cody                   Atascocita          10:20.00   10:39.98  
 21 Chavez, Armando              Bridge City         10:44.00   10:48.93  
 22 Villada, Luis                Galena Park         12:02.00   11:03.83  
 23 Lebsack, David               College Park        10:50.00   11:15.87  
 24 Richardson, Paul             College Park        11:45.00   11:25.61  
 
Event 17  Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mills, Ashley                Kingwood             2:22.00    2:20.80   10   
  2 Killeen, Katie               College Park         2:25.00    2:21.46    8   
  3 Broussard, Courtney          Kingwood Park        2:22.00    2:21.54    6   
  4 Miller, Morgan               Nederland            2:26.40    2:22.36    4   
  5 Lostracco, Emilie            College Park         2:28.00    2:22.38    2   
  6 Howley, Grace                Kingwood             2:28.00    2:24.83    1   
  7 Zbranek, Zoe                 East Chambers        2:28.00    2:24.86  
  8 Santana, Kierstin            Barbers Hill         2:25.00    2:25.15  
  9 Rios, Larissa                Barbers Hill         2:22.00    2:25.46  
 10 Ward, Jaci                   Clear Lake           2:30.00    2:27.33  
 11 Dobbin, Brandi               CE King              2:24.00    2:28.17  
 12 Oliver, Kaileigh             Montgomery           2:28.00    2:29.71  
 13 Bingham, Laurel              College Park         2:33.00    2:30.48  
 14 Bourlier, Maya               Montgomery                      2:32.50  
 15 Mudd, Mary                   Barbers Hill         2:27.00    2:33.31  
 16 Miller, Kinsey               Nederland            2:29.20    2:33.36  
 17 Emanuel, Zandra              CE King              2:30.00    2:33.74  
 18 Barnett, Emily               Montgomery           2:30.00    2:34.79  
 19 Diehl, Rachel                Clear Lake           2:30.00    2:35.52  
 20 Hunter, Courtney             Kingwood             2:38.00    2:36.87  
 21 Willis, Brooke               Crosby               2:42.00    2:44.12  
 22 Martinez, Adalee             Galena Park                     2:51.92  
 
Event 18  Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martin, Eric                 College Park         1:58.40    1:57.18   10   
  2 Johnson, Zach                The Woodlands        2:00.00    1:57.45    8   
  3 Worley, Dillon               Klein                2:00.00    1:58.82    6   
  4 Harris, Clay                 Atascocita           2:01.00    1:59.26    4   
  5 Vargas, Chris                The Woodlands        2:00.00    1:59.62    2   
  6 Kiongo, Geoffrey             The Woodlands        2:00.00    2:01.16    1   
  7 Palmer, Miles                Marshall             2:00.00    2:01.19  
  8 Pfitzer, Ben                 Kingwood             2:01.00    2:01.78  
  9 Hendershot, Gavin            Klein                2:00.00    2:02.20  
 10 Shepherd, Kirby              Bridge City          1:59.00    2:02.27  
 11 Bottoms, Jamal               Klein                2:01.00    2:04.01  
 12 Tatum, Chris                 Kingwood Park        2:03.00    2:04.09  
 13 Medrano, Alex                Atascocita           2:03.00    2:04.50  
 14 Castellow, Joe               Atascocita           2:00.00    2:04.80  
 15 Seulean, Jared               College Park         2:08.00    2:06.55  
 16 Bennett, Todd                Kingwood             2:02.00    2:07.04  
 17 Martin, James                Kingwood Park        2:08.00    2:07.22  
 18 Wolfe, Matt                  College Park                    2:08.73  
 19 Doisy, Nathan                Barbers Hill         2:12.00    2:10.52  
 20 Ramirez, Chris               Galena Park                     2:14.00  
 21 Schexnayder, C               Crosby                          2:15.07  
 22 Martin, D                    Crosby                          2:15.50  
 23 Hammer, A                    Crosby                          2:15.75  
 24 Griffin, Devron              CE King              2:10.00    2:17.60  
 
Event 19  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Amadu, Mariam                Kingwood Park          14.90      15.38   3  10   
  2 Tillett, Christina           Kingwood               15.50      15.92   3   8   
  3 Coroiescu, Denise            Caney Creek            16.20      15.92   3   6   
  4 McDonald, Lindsey            East Chambers          16.00      16.06   3   4   
  5 Calvert, Amber               College Park           16.80      16.29   2   2   
  6 Jureckzi, Jalynn             Barbers Hill           17.10      16.73   1   1   
  7 Voss, Amy                    Kingwood               16.50      16.80   3 
  8 Powell, Kate                 Clear Lake             16.20      16.81   3 
  9 Griffin, Hayley              Kingwood               17.00      16.88   2 
 10 Johnston, Shelby             Barbers Hill           16.90      17.16   2 
 11 Davis, Kabria                Summer Creek           17.00      17.48   2 
 12 Taylor, Kayla                Summer Creek           16.40      17.54   3 
 13 Fabry, Samantha              Clear Lake             16.50      17.83   3 
 14 Carter, Kristin              CE King                17.90      18.39   1 
 15 Freeman, Calviniqueka        CE King                19.00      18.61   1 
 16 Selph, Paige                 Caney Creek            18.30      18.70   1 
 17 Barnes, Lexi                 Caney Creek            19.40      19.16   1 
 -- Clement, Marissa             Nederland              16.70        DNF   2 
 
Event 20  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Semien, Robert               Atascocita             14.40      14.65   4  10   
  2 Ebow, Ian                    Kingwood Park          14.50      14.84   4   8   
  3 Sykes, Marquis               Caney Creek            15.30      15.17   3   6   
  4 Nelson, Edwin                Nederland              15.30      15.19   3   4   
  5 Duke, Wade                   Barbers Hill           15.00      15.44   4   2   
  6 Gilbert, James               Galena Park            14.20      15.53   4   1   
  7 Durkee, Cole                 The Woodlands          15.20      15.54   4 
  8 Klapesky, Cameron            The Woodlands          15.20      15.67   4 
  9 Speihler, Sean               Kingwood               16.00      15.77   2 
 10 Brown, Jamarcus              CE King                15.00      16.00   4 
 11 Albores, Chris               College Park           15.80      16.01   2 
 12 Manuel, T                    Crosby                            16.31   1 
 13 Adecalu, Zeke                Klein                  15.50      16.56   3 
 14 Nunez, Jordan                College Park           16.20      16.67   2 
 15 Sauls, Dominique             Summer Creek           16.50      16.73   2 
 16 Hilliard, Presley            Barbers Hill           15.50      17.07   3 
 17 Kelly, Tim                   College Park           16.50      17.52   1 
 18 Manuel, D                    Crosby                            17.90   1 
 19 Sabatini, David              Klein                  15.00      17.99   4 
 20 Nelson, Jeremy               Barbers Hill           17.00      18.34   1 
 21 Buckner, L                   Crosby                            18.59   1 
 
Event 21  Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hardy, Tramesha              CE King                12.33      12.77   3  10   
  2 Flournoy, Sharica            Humble                 12.70      12.99   3   8   
  3 Luis, Jamie                  Kingwood Park          13.10      13.16   3   6   
  4 Franzen, Mallory             East Chambers          13.30      13.20   2   4   
  5 Powell, GG                   Humble                 12.60      13.24   3   2   
  6 Plummer, Ashlee              Summer Creek           12.60      13.28   3   1   
  7 Vondenstain, Morgan          Crosby                 13.40      13.41   2 
  8 Brown, Joy                   Kingwood Park          13.30      13.47   2 
  9 Hirata, Mitzi                College Park           13.40      13.59   2 
 10 Freeman, Jasmine             College Park           13.30      13.68   2 
 11 Sparks, Hayley               Clear Lake             13.50      13.70   1 
 12 Tillett, Christina           Kingwood               13.50      13.71   1 
 13 Bertrand, Madalyn            East Chambers          13.20      13.73   3 
 14 Hudgins, Macenzie            Barbers Hill           13.20      13.75   2 
 15 McCullough, Carmeshia        Crosby                 13.50      13.84   1 
 16 Silva, Jenna                 Barbers Hill           13.30      13.99   2 
 17 Thomas, Amy                  Kingwood               13.50      14.00   1 
 18 Tisdale, Dee                 Caney Creek            15.40      14.57   1 
 -- Davis, Avionna               Summer Creek           12.40         FS   3 
 
Event 22  Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Webb, Blake                  The Woodlands          10.70      10.91   4  10   
  2 Washington, DeAndre          Marshall               10.91      11.12   4   8   
  3 Mathews, Tommy               Klein                  11.00      11.34   4   6   
  4 Kubera, Trevor               Kingwood               10.90      11.36   4   4   
  5 Skaggs, Alex                 Atascocita             11.20      11.54   3   2   
  6 Hobley, Adrian               Summer Creek           11.11      11.56   3   1   
  7 Eberly, Justin               Caney Creek            11.40      11.61   3 
  8 Cox, Devonte                 CE King                11.00      11.64   3 
  9 Smith, Chris                 Kingwood Park          12.10      11.73   2 
 10 Crowder, Terrance            Galena Park            11.40      11.80   3 
 11 Hughes, Will                 The Woodlands          11.10      11.83   3 
 12 Sparrow, James               Caney Creek            12.00      11.89   2 
 13 Collier, Jonte               Marshall               11.58      11.91   2 
 14 Jeffrey, Arval               CE King                11.00      11.93   4 
 15 Malveaux, Josh               Kingwood               11.50      11.99   3 
 16 Carter, Ricky                Klein                  11.30      12.12   3 
 17 Almendarez, Sammy            Barbers Hill                      12.19   1 
 18 Mahdavi, Cameron             College Park           12.40      12.26   1 
 19 Gallow, Kris                 Atascocita             11.70      12.28   2 
 20 Meande, Charles              Atascocita             11.90      12.31   2 
 21 Garrett, Brandon             College Park           12.60      12.60   1 
 22 Issacks, N                   Crosby                            12.62   1 
 23 Green, X                     Crosby                            12.64   1 
 
Event 23  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Clear Lake  'A'                                   1:45.50    1:45.15   2  20   
  2 Summer Creek  'A'                                 1:48.00    1:45.81   2  16   
  3 Montgomery  'A'                                   1:45.00    1:45.82   2  12   
  4 College Park  'A'                                 1:45.00    1:46.64   2   8   
  5 Kingwood  'A'                                     1:48.00    1:48.04   2   4   
  6 Barbers Hill  'A'                                 1:48.00    1:49.64   1   2   
  7 CE King  'A'                                      1:48.00    1:49.81   2 
  8 Crosby  'A'                                       1:55.00    1:54.75   1 
  9 Caney Creek  'A'                                  2:05.00    1:54.79   1 
 10 Galena Park  'A'                                  1:54.60    2:01.03   1 
 
Event 24  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fort Bend Marshall  'A'                           1:27.00    1:28.73   2  20   
  2 Atascocita  'A'                                   1:30.20    1:30.32   2  16   
  3 Kingwood  'A'                                     1:30.00    1:30.47   2  12   
  4 Caney Creek  'A'                                  1:31.00    1:32.37   2   8   
  5 Summer Creek  'A'                                 1:30.80    1:32.50   2   4   
  6 The Woodlands  'A'                                1:32.00    1:32.58   2   2   
  7 College Park  'A'                                 1:32.50    1:32.77   1 
  8 Galena Park  'A'                                  1:32.06    1:33.70   1 
  9 Klein  'A'                                        1:33.00    1:34.45   1 
 10 Kingwood Park  'A'                                1:34.30    1:36.03   1 
 11 Crosby  'A'                                       1:38.00    1:36.28   1 
 
Event 25  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Nwuli, Jennifer              Kingwood Park          58.60      58.55   4  10   
  2 Miller, Morgan               Nederland            1:00.90    1:00.46   4   8   
  3 Brewer, Lorna                Barbers Hill         1:01.00    1:01.51   4   6   
  4 Carrington, Jasmine          East Chambers        1:01.00    1:02.01   4   4   
  5 Santana, Kierstin            Barbers Hill         1:00.30    1:03.03   4   2   
  6 Sublet, Darnisha             Humble               1:02.00    1:03.05   3   1   
  7 Griffin, Hayley              Kingwood             1:02.00    1:03.20   3 
  8 Bancroft, Courtney           College Park         1:04.00    1:03.26   2 
  9 Brown, Rachel                Kingwood             1:02.00    1:03.33   4 
 10 Marshall, Erin               College Park         1:03.40    1:03.89   3 
 11 Scott, Ikea                  CE King              1:02.00    1:04.95   4 
 12 Mills, Ashley                Kingwood             1:03.00    1:05.07   3 
 13 Bingham, Laurel              College Park         1:07.40    1:05.80   1 
 14 Zbranek, Zoe                 East Chambers        1:01.00    1:05.85   4 
 15 Johnson, Katie               Clear Lake           1:04.50    1:06.10   2 
 16 Saefke, Shelby               Montgomery           1:03.00    1:06.59   3 
 17 Carter, Kristina             CE King              1:03.00    1:06.80   3 
 18 Emanuel, Zandra              CE King              1:03.30    1:06.90   3 
 19 Ruffin, Chantel              Galena Park                     1:07.13   1 
 20 Mudd, Mary                   Barbers Hill         1:04.00    1:07.26   2 
 21 Hamblin, Alex                Caney Creek          1:15.00    1:09.48   1 
 22 Lang, Christina              Clear Lake           1:07.00    1:10.51   1 
 23 Diehl, Rachel                Clear Lake           1:06.50    1:11.55   2 
 
Event 26  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Janise, Eric                 The Woodlands          48.00      48.53   5  10   
  2 Beyettte, DJ                 Atascocita             49.10      49.15   5   8   
  3 Steptoe, James               Kingwood               49.90      50.11   5   6   
  4 Rollo, Nick                  Kingwood Park          49.80      50.21   5   4   
  5 McNeil, Kegan                The Woodlands          50.00      51.22   5   2   
  6 Shirley, Kenny               Kingwood               49.90      51.97   5   1   
  7 Vallair, Joseph              CE King                51.00      52.12   4 
  8 Paiste, Peter                Kingwood               51.50      52.37   4 
  9 Ridgeway, Justin             Nederland              50.80      52.52   5 
 10 Tanner, Jonathan             Barbers Hill           52.80      52.53   3 
 11 Ford, Ashton                 Marshall               51.50      52.77   4 
 12 Robinson, Perry              Barbers Hill           52.20      52.99   3 
 13 Stacy, Bryson                Barbers Hill           52.20      53.13   4 
 14 Hannan, Nick                 College Park           52.20      53.73   4 
 15 Gould, Jacoby                Summer Creek           52.50      53.79   3 
 16 Fagelman, Garret             College Park                      53.88   1 
 17 York, John                   Caney Creek            55.00      54.30   2 
 18 Price, Dominiic              Summer Creek           53.80      54.59   3 
 19 Martin, James                Kingwood Park          56.30      55.00   1 
 20 Kroes, Rhys                  College Park           56.20      55.20   2 
 21 Clardy, Ben                  Klein                  53.80      55.44   3 
 22 Johnson, Reggie              CE King                51.50      56.24   4 
 23 Barnes, Rodney               CE King                51.50      56.77   4 
 24 Gleason, Ben                 College Park                      59.73   1 
 25 Cheung, Alex                 Klein                  54.00    1:01.39   3 
 26 Smith, Joe                   Caney Creek            55.00    1:01.52   2 
 
Event 27  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Amadu, Mariam                Kingwood Park          43.00      44.56   3  10   
  2 Price, Tierney               College Park           45.60      45.03   3   8   
  3 McDonald, Lindsey            East Chambers          46.50      46.92   3   6   
  4 Powell, Kate                 Clear Lake             49.00      48.97   2   4   
  5 Jureckzi, Jalynn             Barbers Hill           48.00      49.07   3   2   
  6 Thomas, Amy                  Kingwood               48.00      49.53   3   1   
  7 Dobbin, Brandi               CE King                49.00      49.73   2 
  8 Calvert, Amber               College Park           48.90      50.39   2 
  9 Mumphrey, Bianca             Montgomery             48.00      50.43   3 
 10 Ward, Jaci                   Clear Lake             49.00      50.92   2 
 11 Snapp, Andrea                Kingwood               47.50      51.04   3 
 12 Johnston, Shelby             Barbers Hill           50.00      51.35   2 
 13 Murfin, Pam                  Kingwood Park          48.70      51.50   2 
 14 Taylor, Kayla                Summer Creek           48.90      51.65   2 
 15 Carter, Kristin              CE King                51.36      52.22   1 
 16 Hamblin, Alex                Caney Creek          1:09.00      56.87   1 
 
Event 28  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ebow, Ian                    Kingwood Park          39.30      37.42   4  10   
  2 Semien, Robert               Atascocita             38.20      37.53   4   8   
  3 Nelson, Edwin                Nederland              41.00      39.98   3   6   
  4 Duke, Wade                   Barbers Hill           40.10      40.26   4   4   
  5 Durkee, Cole                 The Woodlands          40.20      40.70   4   2   
  6 Smith, Montel                Klein                  40.00      41.32   4   1   
  7 Adolphe, Nathaniel           Kingwood               40.50      41.59   3 
  8 Plant, Bryce                 Kingwood Park          43.50      42.42   2 
  9 Sabatini, David              Klein                  41.00      42.86   3 
 10 Manuel, T                    Crosby                            43.09   1 
 11 Milhouse, Griffie            College Park           42.10      43.33   2 
 12 Martin, D                    Crosby                            43.41   1 
 13 Jackson, Vershad             Marshall               40.30      43.43   4 
 14 Adekalu, Zeke                Klein                  43.00      44.03   2 
 15 Kelly, Tim                   College Park           41.80      44.04   3 
 16 Jackson, Rashad              Marshall               40.50      44.54   3 
 17 Nelson, Jeremy               Barbers Hill           44.60      45.28   1 
 18 Hilliard, Presley            Barbers Hill           45.60      45.35   1 
 19 Hellen, Willie               Marshall               41.50      45.47   3 
 20 Manuel, D                    Crosby                            46.09   1 
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Roberts, Asia                Summer Creek           25.00      25.12   4  10   
  2 Hatchett, Jessica            Montgomery             25.50      25.60   4   8   
  3 Paulsen, Brooke              College Park           26.60      25.82   4   6   
  4 Roberts, Laques              CE King                27.20      26.55   3   4   
  5 Johnson, Shae                Clear Lake             26.10      26.79   4   2   
  6 Luis, Jamie                  Kingwood Park          26.90      27.05   3   1   
  7 McKinney, Kyndall            Summer Creek           26.00      27.26   4 
  8 Sparrow, Megan               Caney Creek            27.20      27.51   3 
  9 McPherson, Caitlyn           Kingwood               27.00      27.58   3 
 10 Flournoy, Sharica            Humble                 26.20      27.63   4 
 11 Bood, Gina                   Kingwood               27.20      27.78   3 
 12 Silva, Jenna                 Barbers Hill           26.80      27.85   3 
 13 Rector, Dawn                 Clear Lake             26.50      27.88   4 
 14 Powell, GG                   Humble                 26.00      27.92   4 
 15 McCalope, Shakera            Crosby                 28.50      28.07   1 
 16 Hollis, Ameris               College Park           26.70      28.10   3 
 17 Hover, Emily                 Kingwood               28.00      28.22   2 
 18 Blanding, Shay               Kingwood Park          28.00      28.28   2 
 19 Barr, Molly                  Barbers Hill           28.00      28.37   2 
 20 Breakfield, Leah             College Park           28.87      28.42   1 
 21 Katsigiannis, Arianna        Clear Lake             27.50      28.54   2 
 22 Carter, Kristina             CE King                28.00      28.56   2 
 23 Mitchell, Regina             Barbers Hill           28.30      28.84   1 
 24 Franzen, Mallory             East Chambers          28.10      29.10   2 
 25 Saefke, Shelby               Montgomery             27.50      29.24   2 
 26 Freeman, Calviniqueka        CE King                29.00      29.59   1 
 27 Williams, Grace              Montgomery             27.00      29.91   3 
 28 Sprowl, Kayla                Caney Creek            30.20      30.15   1 
 29 Hobbs, Chelsea               Caney Creek            29.40      30.24   1 
 30 Reese, Chasidey              Galena Park                       30.92   1 
 31 Flores, Jamie                Galena Park                       31.79   1 
 
Event 30  Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Webb, Blake                  The Woodlands          21.70      22.10   5  10   
  2 Allen, Blake                 Marshall               22.10      22.29   5   8   
  3 Williamson, Jair             Marshall               22.30      22.67   5   6   
  4 Hernandez, Jesse             Kingwood Park          23.50      22.81   3   4   
  5 Phillps, Alex                Caney Creek            23.00      22.91   4   2   
  6 Fleming, Desmond             College Park           23.20      23.00   3   1   
  7 Taylor, Leroy                Atascocita             22.70      23.21   4 
  8 Grayson, Reggie              Summer Creek           23.00      23.52   4 
  9 Harrington, Kade             Kingwood               23.10      23.52   4 
 10 Hamm, David                  Klein                  22.90      23.61   4 
 11 Loiodice, Mason              Kingwood               23.10      23.62   3 
 12 Jackson, JeDarain            Kingwood               23.10      23.82   4 
 13 Bell, Dominique              CE King                21.80      23.86   5 
 14 Hughes, Will                 The Woodlands          23.20      23.92   3 
 15 Burke, Colton                Atascocita             23.30      24.11   3 
 16 Johnson, Justin              CE King                22.30      24.16   5 
 17 Philips, Matthew             Galena Park            23.50      24.18   3 
 18 Berry, Shaqurius             CE King                22.00      24.39   5 
 19 Ezer, Zach                   Klein                  22.50      24.48   4 
 20 Nunn, Ryan                   Caney Creek            23.30      24.49   3 
 21 Almendarez, Sammy            Barbers Hill                      24.89   1 
 22 Reily, Sebastian             Caney Creek            24.00      25.10   2 
 23 Walters, As                  Crosby                            25.19   1 
 24 Chatmon, L                   Crosby                            25.21   1 
 25 McMillan, Andrew             Barbers Hill           24.20      25.29   2 
 26 Arceneaux, Treyvon           Galena Park            23.90      25.50   2 
 27 Hollingsworth, Kamron        College Park                      25.56   1 
 28 Elliott, Nathan              Kingwood Park          24.60      25.77   2 
 29 Detana, Michael              Atascocita             23.10      26.05   4 
 30 Compton, D                   Crosby                            26.24   1 
 31 Mitchell, Justin             College Park           24.80      26.43   2 
 32 Camacho, Dionicio            Klein                             27.24   1 
 
Event 31  Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jackson, Zahri               Kingwood Park        5:05.00    5:04.87   10   
  2 Daigre, Catie                Kingwood             5:15.00    5:06.49    8   
  3 Craig, Laura                 Kingwood             5:15.00    5:08.06    6   
  4 Raines, Sandie               Kingwood             5:09.00    5:09.21    4   
  5 Perry, Julianne              Clear Lake           5:10.00    5:09.70    2   
  6 Neff, Celeste                College Park         5:37.00    5:19.01    1   
  7 Barry, Brie                  College Park         5:30.00    5:24.95  
  8 Andrews, Claire              College Park         5:26.00    5:27.09  
  9 Eskridge, Brielle            Barbers Hill         5:30.00    5:30.26  
 10 Oliver, Kaileigh             Montgomery           5:45.00    5:31.22  
 11 Broussard, Courtney          Kingwood Park        5:25.00    5:31.82  
 12 Wassef, Chrissy              Clear Lake           5:30.00    5:32.76  
 13 Hunter, Julie                Summer Creek         5:50.00    5:35.65  
 14 Harpole, Annette             Clear Lake           5:45.00    5:40.93  
 15 Barnett, Emily               Montgomery           5:50.00    5:42.41  
 16 Lira, Adriana                Montgomery           5:45.00    5:43.87  
 17 Miller, Kinsey               Nederland            5:55.00    5:45.48  
 18 Lebouf, Whitney              Barbers Hill         5:55.00    6:05.81  
 
Event 32  Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brinkley, Justin             Kingwood             4:18.00    4:13.93   10   
  2 Gohlke, Brian                College Park         4:17.00    4:16.17    8   
  3 Hedges, Brigham              The Woodlands        4:25.00    4:18.62    6   
  4 Schneider, Phil              The Woodlands        4:25.00    4:20.38    4   
  5 Scheffey, Andrew             The Woodlands        4:22.00    4:22.83    2   
  6 Brady, Tyler                 Kingwood             4:35.00    4:28.11    1   
  7 Lindberg, Michael            Kingwood Park        4:27.00    4:28.59  
  8 Rosas, Lucio                 Galena Park          4:33.00    4:28.83  
  9 Hodges, Sean                 College Park         4:30.00    4:29.12  
 10 Sessum, Cory                 College Park         4:30.00    4:29.18  
 11 Worley, Dillon               Klein                4:25.00    4:31.83  
 12 Smith, Layne                 Nederland            4:31.00    4:32.20  
 13 Jackson, Kwame               Kingwood Park        4:44.00    4:34.78  
 14 Beyettte, DJ                 Atascocita           4:35.00    4:40.00  
 15 Fulk, Trent                  Nederland            4:40.00    4:41.89  
 16 Martin, Trevor               Nederland            4:50.00    4:42.20  
 17 Shepherd, Kirby              Bridge City          4:33.00    4:42.56  
 18 Howell, Ben                  Klein                4:35.00    4:43.96  
 19 Parva, Ben                   Kingwood             4:40.00    4:44.65  
 20 Medrano, Alex                Atascocita           4:40.00    4:46.31  
 21 Bottoms, Jamal               Klein                4:45.00    4:47.53  
 22 Chesson, Eric                Bridge City          4:51.00    4:48.32  
 23 Lopez, Jose                  Summer Creek         4:48.00    4:48.78  
 24 Tatum, Chris                 Kingwood Park        4:52.00    4:49.44  
 25 Anders, Tyler                Barbers Hill         4:58.00    4:51.66  
 26 Rodriguez, Pete              Barbers Hill         4:55.00    4:53.10  
 27 Harrington, Aubrey           Bridge City          4:59.00    4:54.60  
 28 Villada, Luis                Galena Park          5:28.00    5:07.68  
 29 Hammer, A                    Crosby                          5:11.03  
 30 Ramirez, Chris               Galena Park                     5:12.25  
 
Event 33  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kingwood Park  'A'                                4:00.00    3:58.25   20   
  2 Montgomery  'A'                                   4:05.00    4:03.02   16   
  3 College Park  'A'                                 4:04.00    4:05.08   12   
  4 CE King  'A'                                      4:11.00    4:07.19    8   
  5 Barbers Hill  'A'                                 4:08.00    4:08.59    4   
  6 Kingwood  'A'                                     4:10.00    4:10.46    2   
  7 Clear Lake  'A'                                   4:12.00    4:13.24  
  8 Caney Creek  'A'                                  4:38.00    4:36.98  
 
Event 34  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 The Woodlands  'A'                                3:19.00    3:22.12   2  20   
  2 Fort Bend Marshall  'A'                           3:20.00    3:23.89   2  16   
  3 Kingwood Park  'A'                                3:22.00    3:25.61   2  12   
  4 Kingwood  'A'                                     3:22.50    3:26.31   2   8   
  5 College Park  'A'                                 3:24.00    3:26.83   2   4   
  6 Atascocita  'A'                                   3:22.00    3:31.14   2   2   
  7 Summer Creek  'A'                                 3:28.00    3:32.12   1 
  8 Barbers Hill  'A'                                 3:33.00    3:39.00   1 
  9 Klein  'A'                                        3:25.00    3:39.79   2 
 10 Crosby  'A'                                       3:45.00    3:45.86   1 
 
Event 35  Girls 4x99.75 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kingwood  'A'                                                  57.40   20   
  2 College Park  'A'                                 1:00.00      59.27   16   
  3 Barbers Hill  'A'                                   56.00    1:00.33   12   
  4 Clear Lake  'A'                                     55.00    1:02.76    8   
 
Event 36  Boys 4x99.75 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kingwood Park  'A'                                  48.90      53.64   20   
  2 Kingwood  'A'                                       50.00      54.80   16   
  3 The Woodlands  'A'                                  48.50      55.83   12   
  4 Galena Park  'A'                                               55.90    8   
  5 Caney Creek  'A'                                               56.60    4   
  6 College Park  'A'                                              57.73    2   
  7 Crosby  'A'                                                  1:00.22  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) College Park               145        2) Kingwood Park              98   
    3) Kingwood                    88        4) Clear Lake                 83   
    5) Summer Creek                56.50     6) Barbers Hill               47   
    7) Montgomery                  42        8) East Chambers              28   
    9) Humble                      27       10) CE King                    22   
   11) Caney Creek                 15.50    12) Nederland                  12   
   12) Crosby                      12                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) The Woodlands              167        2) Kingwood                  103.50
    3) Kingwood Park               77        4) Atascocita                 76   
    5) Fort Bend Marshall          66        6) Klein                      57.50
    7) College Park                54        8) Caney Creek                25   
    9) Nederland                   24       10) Barbers Hill               14   
   11) Galena Park                  9       12) Summer Creek                7   
   13) CE King                      2                                           

Posted Image
0

Page 1 of 1

Share this topic:




Fast Reply

  

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

------DyeStat Track Talk Forums------

Main
HS General
HS Elite
College
Elite
The Plaground
Help
Training
Spikes
Nutrition
Distance
Sprints/Relays/Hur
Jumps
Throws
West
California
Nevada
West Region
Washington/Oregon
Midwest/Heartland
Michigan
Illinois
Wisconsin
Kansas
Minnesota
Midwest/Heartland Region
South/Southeast
Texas
Florida
Tennessee
South/SE Region
Northeast
Pennsylvania
New Jersey
New York
New England
Maryland  

 

International
Canada