RunnerSpace.com: 2011 Results - Tallwood Team Challenge - DyeStat.com Track Talk

Jump to content

Welcome to DyeStat.com Track Talk!

You will have to register for a RunnerSpace account before you can post: click the LOGIN / SIGN UP link in the top brown bar to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2011 Results - Tallwood Team Challenge

#1 17 April 2011 03:32 PM
Shane 
RunnerSpace Moderator 29 Rep Points
Join Date: 30 Sep 2007
Posts: 2949
PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Homepage
Event 1  Girls Long Jump Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ellick, Tiffany           11 Western Bran          17-10.00  
  2 Scott, Shandell           10 Norview               16-03.00  
  3 Williams, Monica          12 Green Run             16-01.00  
  4 Lassiter, Shamia          11 Western Bran          15-11.75  
  5 Lambert, Michaela         10 Green Run             15-07.00  
  6 Manderville, Essence      10 Churchland           J15-07.00  
  7 Fatherly, Jessica         10 Deep Creek            15-02.00  
  8 Desadier, Victoria        11 Hickory               14-10.50  
  9 Washington, Aleshia       12 Kempsville            14-08.75  
  9 Rodgers, Maya              9 Churchland            14-08.75  
 11 Clark, Diamond             9 Western Bran          14-03.00  
 12 Gundran, Jada             10 Tallwood              14-01.00  
 13 Hendricks, Lyxis          10 Tallwood              14-00.50  
 14 Jenkins, Cateast          -- Lake Taylor           14-00.00  
 15 Leary, Crystal            12 Lake Taylor           13-10.50  
 16 Silber, Isabella          -- Hayfield              13-10.00  
 17 Tyree-Williams, Alexus    11 Norview               13-05.50  
 18 Armistead, Kami           10 Tallwood              13-02.50  
 19 Dennis, Cydney             9 Princess Ann          13-02.00  
 20 Williams, Dominique       -- York                  13-01.50  
 21 Joyner, Shauntell         10 Great Bridge          13-01.00  
 22 Waters, Khaliyah          10 Churchland            12-09.50  
 22 Stuart, Vanessa           10 Kellam                12-09.50  
 24 Smith, Allandra           11 Kellam                12-05.50  
 25 Ononiwu, Chidiuto         10 Great Bridge          12-04.00  
 26 nevels, jazmine           10 First Coloni          11-11.00  
 27 Patrick, Gaby              9 York                  11-01.50  
 28 Goode, Kerisha             9 Hayfield              10-07.50  
 29 Edwards-Thro, Sara        10 York                  10-05.00  
 
Event 2  Boys Long Jump Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dean, Marcus              12 Western Bran          21-08.00  
  2 Maxwell, Elbert           12 Hayfield              21-06.00  
  3 evans, jabari             11 First Coloni         J21-06.00  
  4 Bordley, Allen            12 First Coloni          21-05.00  
  5 Davis, Racheed            10 Ocean Lakes           20-08.00  
  6 Jones, Darrien            12 Hayfield              20-05.50  
  7 Brown, Dsean              12 First Coloni          20-00.50  
  8 Quidley, Zach             10 Great Bridge          19-09.00  
  9 Lowe, Evan                11 Kellam                19-08.00  
 10 Twine, Jaquan             12 Great Bridge          19-01.00  
 11 Taylor, Marvin            10 Great Bridge          19-00.00  
 11 Whitley, Christian         9 Booker T. Wa          19-00.00  
 13 Scott, K'Vonte            12 Princess Ann          18-08.00  
 14 Owens, Reggie             12 Ocean Lakes           18-07.00  
 14 Dunbar, Steven             9 Tallwood              18-07.00  
 16 Wise, Tyree                9 Granby                18-05.50  
 17 Moye, Justin              -- Hayfield              18-02.50  
 18 Bland, Dwight             10 Green Run             18-00.00  
 18 Poore, Aaron              10 Ocean Lakes           18-00.00  
 20 Ellison, Jordan           11 Hickory               17-11.00  
 20 Gabay, Akheem             10 Western Bran          17-11.00  
 22 Crisp, Larry              11 Green Run             17-10.00  
 22 Harris, Anthony           11 Norview               17-10.00  
 24 Terrell, Deon             10 Deep Creek            17-07.00  
 25 Weaver, Darius            11 Norview               17-06.00  
 26 Peterson, Thomas           9 Hickory               17-03.00  
 27 Bullock, Terry             9 Deep Creek            17-00.00  
 28 Williams, Matt               Princess Ann          16-10.00  
 29 Williams, Justin          12 Granby                16-09.00  
 29 Hood, Enoch               12 Booker T. Wa          16-09.00  
 31 McKennelly, Rashard       10 Churchland            16-04.00  
 32 Hicks, Julius             10 York                  16-01.00  
 33 Meyers, Anthony            9 Kempsville            16-00.00  
 34 Spencer, Alex             10 Deep Creek            15-08.00  
 35 Miskel, Xavier            11 Tallwood              15-07.50  
 36 Strobel, Anthony          12 Norview               14-04.00  
 
Event 3  Girls Triple Jump Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gray, Desmonae            12 Western Bran          37-07.50  
  2 Harper, Amani             12 Churchland            34-07.50  
  3 Washington, Aleshia       12 Kempsville            33-11.00  
  4 Cutshaw, Cierra           12 Western Bran          33-10.00  
  5 Pryor, Latisha            12 John Marshall         33-08.50  
  6 Leary, Crystal            12 Lake Taylor           33-06.00  
  7 Utley, Chelsea            12 Green Run             33-00.00  
  8 Gundran, Jada             10 Tallwood              32-09.50  
  9 Fatherly, Jessica         10 Deep Creek            32-05.00  
 10 Elliott, Donae'           10 Churchland            31-01.00  
 11 Scott, Shandell           10 Norview               31-00.00  
 12 Armistead, Kami           10 Tallwood              30-09.50  
 13 Jones, Mashea             10 Churchland            30-03.50  
 14 Dejarnet, Briana          10 Norview               30-03.00  
 15 Desadier, Victoria        11 Hickory               29-09.50  
 16 Williams, Dominique       -- York                  29-05.00  
 17 Green, Audree             11 Ocean Lakes           29-04.50  
 18 Mata, Kendaliz            10 First Coloni          28-07.50  
 19 Dennis, Cydney             9 Princess Ann          28-06.00  
 20 Smith, Allandra           11 Kellam                26-09.00  
 21 nevels, jazmine           10 First Coloni          26-05.00  
 21 Westry, Cierra            10 Tallwood              26-05.00  
 23 Norman, Janai             10 Deep Creek            25-08.50  
 24 Edwards-Thro, Sara        10 York                  25-06.00  
 
Event 4  Boys Triple Jump Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bordley, Allen            12 First Coloni          46-04.00  
  2 Marsh, Dominique          12 Booker T. Wa          44-06.00  
  3 Jones, Darrien            12 Hayfield              43-06.00  
  4 Jones, Avion              11 First Coloni          43-01.00  
  5 Davis, Racheed            10 Ocean Lakes           41-11.00  
  6 evans, jabari             11 First Coloni          41-09.00  
  7 Hinton, James             12 Ocean Lakes           41-07.00  
  8 Gabay, Akheem             10 Western Bran          40-01.50  
  9 Kelly, Ramon              12 Norview               39-07.50  
 10 Bland, Dwight             10 Green Run             39-00.00  
 11 Moye, Justin              -- Hayfield              38-11.00  
 12 Smith, Terrion            11 Booker T. Wa          38-07.00  
 13 Booker, Devon             11 Churchland            38-06.00  
 14 Dodson, Taylor            12 Churchland            37-10.00  
 15 Hicks, Julius             10 York                  36-11.00  
 16 Irving, Vian              12 Churchland            36-07.00  
 17 Peterson, Thomas           9 Hickory               36-03.00  
 18 Santiago, Brandon         11 Norview               36-02.00  
 19 Miskel, Xavier            11 Tallwood              33-07.50  
 20 Spencer, Alex             10 Deep Creek            33-03.00  
 21 Meyers, Anthony            9 Kempsville            32-09.00  
 
Event 5  Girls High Jump Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Utley, Chelsea            12 Green Run              5-04.00  
  2 Ellick, Tiffany           11 Western Bran           4-10.00  
  3 Calhoun, Alana            11 Western Bran          J4-10.00  
  4 Turner, Ra'Dysha          11 Granby                J4-10.00  
  5 Lassiter, Shamia          11 Western Bran           4-08.00  
  6 Smith, Heather            10 Great Bridge          J4-08.00  
  7 Meyer, Katherine          11 Princess Ann          J4-08.00  
  8 Rossi, Nichole            11 Ocean Lakes            4-06.00  
  8 Green, Audree             11 Ocean Lakes            4-06.00  
  8 Ojabowale, Lola           12 Hayfield               4-06.00  
  8 Dolson, Shanice           11 Churchland             4-06.00  
  8 Garnand, Shelby            9 Hickory                4-06.00  
 13 Clements, Tocara          12 Churchland             4-04.00  
 13 Shulterbrandt, Siana      10 Tallwood               4-04.00  
 -- Vargas, Jordyn             9 Tallwood                    NH  
 -- Dejarnet, Briana          10 Norview                     NH  
 -- Valentine, Jazmin         10 Norview                     NH  
 -- Smith, Sherelle            9 Churchland                  NH  
 -- Gundran, Jada             10 Tallwood                    NH  
 -- Agnew, Paige              10 Ocean Lakes                 NH  
 
Event 6  Boys High Jump Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Avion              11 First Coloni           6-06.00  
  2 Brown, Dsean              12 First Coloni          J6-06.00  
  3 Charles, Denis            11 Tallwood               6-00.00  
  4 Hood, Enoch               12 Booker T. Wa           5-10.00  
  5 Crisp, Larry              11 Green Run             J5-10.00  
  6 Maxwell, Elbert           12 Hayfield              J5-10.00  
  7 Williams, Justin          12 Granby                J5-10.00  
  8 Dunbar, Steven             9 Tallwood              J5-10.00  
  9 Weaver, Khiry             10 First Coloni          J5-10.00  
 10 Strobel, Anthony          12 Norview                5-08.00  
 11 Poore, Aaron              10 Ocean Lakes            5-06.00  
 -- Hicks, Julius             10 York                        NH  
 -- Ricks, Terrence            9 Western Bran                NH  
 -- Wise, Tony                11 Tallwood                    NH  
 -- Morgan, Jason             10 Western Bran                NH  
 -- Faulks, Richaun           12 Granby                      NH  
 -- Whitfield, Trent          10 Granby                      NH  
 -- Dodson, Taylor            12 Churchland                  NH  
 -- Kelly, Ramon              12 Norview                     NH  
 -- Guydon, Phillip            9 Hayfield                    NH  
 
Event 7  Girls Shot Put Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reives, Renee             12 Hayfield              38-01.00  
  2 Doyle, Deandra            10 Tallwood              35-01.50  
  3 barfield, aisha           10 First Coloni          34-09.50  
  4 Nwala, Precious           10 Great Bridge          34-09.00  
  5 Fuller, Chelsey           12 Granby                32-08.00  
  6 Giggetts, Toia            12 Lake Taylor           32-06.50  
  7 Scott, Akela              11 Tallwood              32-02.75  
  8 Schmidle, Cassidy         12 Hayfield              31-05.00  
  9 Golden, Chandace           9 Princess Ann          30-02.00  
 10 Johnston, Elizabeth       10 Hickory               30-00.75  
 11 Story, Ebony               9 Green Run             29-06.50  
 12 Smith, Amirah             10 Western Bran          29-04.00  
 13 Brookins, Dymon           11 First Coloni          29-00.50  
 14 Short, Dominique          12 Lake Taylor           28-11.00  
 15 Innis, Erica              11 Churchland            28-08.50  
 16 Gwin, Anjelika            12 Kempsville            28-00.00  
 17 Gardner, Tiffani          12 Granby                27-07.50  
 18 Gentry, Julianne          11 Kempsville            26-11.00  
 19 Brown, Miranda            11 Kempsville            26-05.75  
 20 Blanco, Nerely            10 Granby                26-01.00  
 21 Brown, Deja                9 Deep Creek            25-07.50  
 22 Carter, Nicovia           -- Norview               25-02.75  
 23 McCoy, Jada                9 Deep Creek            25-00.00  
 24 Green, Kayla              -- Norview               24-09.00  
 25 Wilson, Felasha           10 Tallwood              24-05.50  
 26 Lambson, Jana             11 Green Run             23-08.00  
 27 Innis, Erin               11 Churchland            22-08.50  
 28 Northcott, Jessica        11 York                  21-08.00  
 29 Clark, Shadae              9 Churchland            21-00.75  
 30 Guthrie, Sam              11 York                  20-04.50  
 31 Briggs, Zoe                9 Western Bran          19-02.00  
 
Event 8  Boys Shot Put Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Frenia, Taylor            11 Kempsville            53-00.50  
  2 Anderson, Jordan          11 Tallwood              50-00.75  
  3 Jones, Clifton            11 Tallwood              44-02.75  
  4 Miller, Anderson             First Coloni          43-09.50  
  5 Butler, Troy              11 Hickory               42-04.00  
  6 Williams, Walter           9 Churchland            42-00.00  
  7 Cochran, Andre            12 Churchland            41-08.00  
  8 Moore, William            11 Churchland            40-10.75  
  9 Mills, Trey               11 Deep Creek            40-05.00  
 10 Cobb, Alston              11 Western Bran          39-10.50  
 11 Rimarski, David            9 Kempsville            39-08.00  
 12 Wise, Tony                11 Tallwood              38-02.00  
 13 Pauley, Frederick         12 Kempsville            37-09.00  
 14 Bell, Ronald              11 Norview               37-08.00  
 15 Barteau, William          12 Western Bran          37-06.50  
 16 Charity, Tashad           10 Granby                37-03.50  
 17 Blackwell, Alexander      12 Princess Ann          37-03.00  
 18 Ledbetter, Tristan        10 Deep Creek            36-11.00  
 19 Clapp, Steven             11 Hickory               36-05.00  
 20 Jones, Darrell            12 Western Bran          36-02.00  
 21 Demps, Reggie             12 Great Bridge          35-07.25  
 22 Smith, Chris              12 Norview               35-06.25  
 23 Chotmon, Kwame            10 Granby                35-05.50  
 24 Hopson, Carl               9 Deep Creek            33-11.00  
 25 Salaam II, Fareed         12 Hayfield              32-09.00  
 26 Stai, Jonathan            11 Hayfield              31-09.00  
 27 Warren, Demond               Norview               30-03.00  
 28 Dunbar, Timothy           12 Granby                27-07.75  
 
Event 9  Girls Discus Throw Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reives, Renee             12 Hayfield                123-04  
  2 Fuller, Chelsey           12 Granby               103-02.50  
  3 Doyle, Deandra            10 Tallwood              95-03.50  
  4 Nwala, Precious           10 Great Bridge             88-07  
  5 Scott, Akela              11 Tallwood                 87-07  
  6 Gardner, Tiffani          12 Granby                87-04.50  
  7 Giggetts, Toia            12 Lake Taylor              87-04  
  8 Golden, Chandace           9 Princess Ann             86-00  
  9 Wilson, Felasha           10 Tallwood                 82-00  
 10 Mason, Kalah              11 Ocean Lakes              79-04  
 11 Brown, Miranda            11 Kempsville            78-05.50  
 12 Gentry, Julianne          11 Kempsville               78-03  
 13 Guthrie, Sam              11 York                     74-06  
 14 Chamorro, Jennifer        11 Granby                   73-00  
 15 Johnston, Elizabeth       10 Hickory                  71-10  
 16 Brookins, Dymon           11 First Coloni          70-09.50  
 17 Schmidle, Cassidy         12 Hayfield                 68-07  
 18 Howell, Alisha            12 Deep Creek               68-02  
 19 barfield, aisha           10 First Coloni             67-04  
 20 Lyons, Brayanah            9 Churchland               63-08  
 21 Irwin, Kareesa            12 Ocean Lakes              63-02  
 22 Short, Dominique          12 Lake Taylor              62-00  
 23 Innis, Erin               11 Churchland               60-02  
 24 Innis, Erica              11 Churchland               58-11  
 25 Gwin, Courtney            11 Kellam                   58-05  
 26 Northcott, Jessica        11 York                     57-03  
 27 Smith, Amirah             10 Western Bran             55-09  
 28 Carter, Nicovia           -- Norview               55-05.50  
 29 Doss, Angel                9 Western Bran             55-03  
 30 Green, Kayla              -- Norview               51-06.50  
 31 Briggs, Zoe                9 Western Bran             48-02  
 32 Smith, Allandra           11 Kellam                   44-02  
 
Event 10  Boys Discus Throw Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Waterfield, Brian         12 Great Bridge            151-06  
  2 Frenia, Taylor            11 Kempsville              149-00  
  3 Milner, Matt              10 Deep Creek              133-04  
  4 Anderson, Jordan          11 Tallwood                131-11  
  5 Blackwell, Alexander      12 Princess Ann         127-02.50  
  6 Williams, Walter           9 Churchland              120-02  
  7 Ledbetter, Tristan        10 Deep Creek              116-06  
  8 Maloid, Greg              11 Kempsville              110-10  
  8 Jones, Darrell            12 Western Bran            110-10  
 10 Cochran, Andre            12 Churchland              110-09  
 10 Moore, William            11 Churchland              110-09  
 12 Butler, Troy              11 Hickory                 108-00  
 13 Clapp, Steven             11 Hickory                 106-11  
 14 Miller, Anderson             First Coloni         106-04.50  
 15 Ryan, Zack                11 Tallwood             103-07.50  
 16 Barteau, William          12 Western Bran         100-05.50  
 17 Salaam II, Fareed         12 Hayfield                100-05  
 18 Rimarski, David            9 Kempsville            98-10.50  
 19 Chotmon, Kwame            10 Granby                   95-09  
 20 Cobb, Alston              11 Western Bran             93-04  
 21 Weaver, Khiry             10 First Coloni          92-02.50  
 22 Watkins, Leander          10 Norview                  88-07  
 23 Lounsbury, Ben            10 Deep Creek               82-02  
 24 Barksdale, Calvin         11 Norview                  74-11  
 25 Stai, Jonathan            11 Hayfield                 74-06  
 26 Figaro, Jonathan          12 Hayfield              72-03.50  
 27 Charity, Tashad           10 Granby                   72-02  
 28 Grover, Jordan            11 Norview               66-01.50  
 29 Yarbrough, Xavier         10 Granby                   65-09  
 
Event 11  Girls Pole Vault Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Carlisle, Jessica         12 Princess Ann           9-06.00  
  2 Davis, Tiara              11 Lake Taylor           J9-06.00  
  3 Radke, Kelsey             10 Princess Ann           9-00.00  
  4 Borgia, Samantha          10 Kempsville             7-06.00  
  5 Davis, Melissa            11 Hayfield               6-06.00  
  5 Garnand, Shelby            9 Hickory                6-06.00  
  7 Bingingham, Hunter           Kempsville             6-00.00  
 -- Cordero, Nastassja         9 York                        NH  
 -- Palmer, Micha              9 Hayfield                    NH  
 -- Conner, Tatum             10 York                        NH  
 
Event 12  Boys Pole Vault Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Brad             11 Kellam                12-00.00  
  2 Scott, K'Vonte            12 Princess Ann          11-06.00  
  3 Brown, Jacob              11 Kellam               J11-06.00  
  4 Luton, Jeff               12 Hickory               11-00.00  
  5 Dozier, Justin            12 Tallwood              10-00.00  
  6 Cabaniss, David           11 York                 J10-00.00  
  7 Tran, Andrew              10 Kempsville           J10-00.00  
  8 Sexton, Sean              12 Tallwood               9-06.00  
  8 Edwards, Roberts           9 York                   9-06.00  
  8 Jackson, Haniel           10 Kempsville             9-06.00  
  8 Cooper, Landon            -- Ocean Lakes            9-06.00  
 12 Mazur, Brandon            10 York                   9-00.00  
 -- Abresh, Timothy           11 Hickory                     NH  
 
Event 13  Girls 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Ocean Lakes  'A'                                    9:53.91  
  2 Kellam  'A'                                        10:02.07  
  3 Churchland  'A'                                    10:19.25  
  4 Tallwood  'A'                                      10:48.31  
  5 Western Branch  'A'                                10:57.23  
  6 Hayfield  'A'                                      11:07.90  
  7 Norview  'A'                                       11:20.55  
  8 York  'A'                                          12:26.87  
 
Event 14  Boys 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Tallwood  'A'                                       8:03.46  
  2 Hayfield  'A'                                       8:12.00  
  3 Norview  'A'                                        8:33.96  
  4 Churchland  'A'                                     8:58.75  
  5 Hayfield  'B'                                       9:07.87  
  6 Hickory  'A'                                        9:15.91  
  7 Stonebridge School  'A'                             9:37.43  
  8 Kempsville  'A'                                    10:21.70  
  9 Granby  'A'                                        10:28.30  
 
Event 15  Girls 100 Meter Hurdles Relay Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harper, Amani             12 Churchland               14.84   4 
  2 Richard, Jamesha          11 Western Bran             14.96   4 
  3 Calhoun, Alana            11 Western Bran             15.18   4 
  4 Smith, Heather            10 Great Bridge             15.87   4 
  5 Gundran, Jada             10 Tallwood                 16.32   4 
  6 Elliott, Donae'           10 Churchland               16.53   4 
  7 Agnew, Paige              10 Ocean Lakes              17.10   4 
  8 Hill, Bria                11 Churchland               17.93   3 
  9 Burdick, Kellie           12 Hickory                  18.28   3 
 10 Smith, Allandra           11 Kellam                   18.63   3 
 11 Shulterbrandt, Siana      10 Tallwood                 18.86   2 
 12 Burden, Ahshlay           11 Norview                  19.25   3 
 13 Turner, Ra'Dysha          11 Granby                   19.34   4 
 14 Guzman, Nelsylvia         12 First Coloni             19.37   3 
 15 Mack, Nancy               -- First Coloni             20.02   3 
 16 Fuller, Chelsey           12 Granby                   20.03   2 
 17 Forster, Tatiana          10 First Coloni             20.18   2 
 18 Koppeimann, Brianna       11 York                     20.35   3 
 19 Kujawa, Hailey            10 Hickory                  20.36   1 
 20 Marchetti, Alex           10 Western Bran             20.39   2 
 21 Brown, Ja'Tia             11 Tallwood                 20.57   3 
 22 Rodseth, Meagan            9 Hickory                  21.25   1 
 23 Urama, Ngozi                 Hayfield                 21.48   2 
 24 Valentine, Jazmin         10 Norview                  23.91   1 
 
Event 16  Boys 110 Meter Hurdles Relay Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Williams, Justin          12 Granby                   14.55   3 
  2 Marsh, Dominique          12 Booker T. Wa             15.39   3 
  3 Hawkins, Christopher      11 Tallwood                 15.66   2 
  4 Scott, K'Vonte            12 Princess Ann             15.80   3 
  5 Corey, Nick               11 Western Bran             15.89   3 
  6 Bell, Ronald              11 Norview                  16.11   1 
  7 Morgan, Jason             10 Western Bran             16.16   3 
  8 evans, jabari             11 First Coloni             16.30   3 
  9 Hewston, Malek            12 Western Bran             16.34   2 
 10 Weaver, Khiry             10 First Coloni             16.40   2 
 11 Bowers, Trevion           12 Hayfield                 16.44   2 
 12 Dodson, Taylor            12 Churchland               17.10   2 
 13 Williams, Darrell         10 Ocean Lakes              17.33   3 
 14 White, Malcolm            10 Tallwood                 17.50   2 
 15 Whitfield, Trent          10 Granby                   17.69   2 
 16 Quidley, Zach             10 Great Bridge             17.83   1 
 17 Irving, Vian              12 Churchland               19.84   1 
 18 Allen, Philip             10 Hayfield                 20.31   1 
 19 Golden, Tyree             12 Norview                  20.74   3 
 
Event 17  Girls 100 Meter Dash Relay Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Tyson, Keilah             12 Western Bran             12.04Q  4 
  2 Taylor, Breanna           11 John Marshall            12.05Q  1 
  3 McCants, Brittney         12 Kempsville               12.32Q  5 
  4 Jackson, Alexis           10 Deep Creek               12.59Q  3 
  5 Goode, Kerisha             9 Hayfield                 12.67Q  2 
  6 Kearney, Khadeja          11 Churchland               12.40q  1 
  7 Hankins, Jasmine          11 Tallwood                 12.61q  4 
  8 Washington, Aleshia       12 Kempsville               12.80q  5 
  9 Grosso, Maddie            11 Ocean Lakes              12.96   1 
 10 McKinsey, Maya             9 Tallwood                 13.00   3 
 11 Manderville, Essence      10 Churchland               13.02   5 
 12 Ononiwu, Chidiuto         10 Great Bridge             13.02   1 
 13 Scott, Shandell           10 Norview                  13.03   2 
 14 Leary, Crystal            12 Lake Taylor              13.21   3 
 15 Gallashaw, Quasia         11 Granby                   13.27   2 
 16 Pitre, Nakita              9 Deep Creek               13.28   5 
 17 Veasey, Brandi            10 Granby                   13.37   1 
 18 Williams, Dominique       -- York                     13.47   3 
 19 Waters, Khaliyah          10 Churchland               13.51   5 
 20 Jarrett, Shannen           9 Hayfield                 13.64   3 
 21 Strong, Brianna           12 Hayfield                 13.75   2 
 22 Weaver, Taylor             9 Deep Creek               13.80   5 
 23 Cooper, Clarissa           9 Ocean Lakes              13.81   3 
 24 Jenkins, Cateast          -- Lake Taylor              13.81   4 
 25 Joyner, Shauntell         10 Great Bridge             13.84   4 
 26 nevels, jazmine           10 First Coloni             13.92   5 
 27 Rogers, Brianna           10 Lake Taylor              13.98   2 
 28 Hendricks, Lyxis          10 Tallwood                 14.22   4 
 29 Washington, Dominique     11 Ocean Lakes              15.46   1 
 
Event 17  Girls 100 Meter Dash Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Tyson, Keilah             12 Western Bran             11.48  
  2 McCants, Brittney         12 Kempsville               11.81  
  3 Taylor, Breanna           11 John Marshall            12.04  
  4 Kearney, Khadeja          11 Churchland               12.27  
  5 Jackson, Alexis           10 Deep Creek               12.37  
  6 Hankins, Jasmine          11 Tallwood                 12.44  
  7 Washington, Aleshia       12 Kempsville               12.58  
  8 Goode, Kerisha             9 Hayfield                 12.63  
 
Event 18  Boys 100 Meter Dash Relay Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Burke, Justin             12 First Coloni             10.67Q  6 
  2 Wise, Tyree                9 Granby                   11.33Q  2 
  3 Hunt, Robert              10 Hickory                  11.33Q  1 
  4 McKennelly, Rashard       10 Churchland               11.47Q  5 
  5 Colona, Devante           11 Ocean Lakes              11.49Q  4 
  6 Williams, Xavier          12 Great Bridge             11.65Q  3 
  7 Harris, Lawrence          10 Granby                   11.32q  6 
  8 Poore, Aaron              10 Ocean Lakes              11.49q  2 
  9 Smith, Terrion            11 Booker T. Wa             11.59   5 
 10 Shepard, Donte            10 Western Bran             11.62   6 
 11 Ricks, Terrence            9 Western Bran             11.65   2 
 12 Weeks, Treshawn           11 Norview                  11.68   2 
 13 Hawthorne, Lavelle         9 Booker T. Wa             11.68   3 
 14 Kenon, Isiah              11 Western Bran             11.72   1 
 15 Freeman, Shaikeem         12 Tallwood                 11.73   6 
 16 johnson, ramses           12 First Coloni             11.78   5 
 17 Taylor, Marvin            10 Great Bridge             11.78   3 
 18 Barmoh, Keion             12 John Marshall            11.80   5 
 19 Wallace, Joshua           12 John Marshall            11.85   4 
 20 Sawyer, Christian         11 Norview                  11.87   5 
 21 Salaam II, Fareed         12 Hayfield                 11.91   2 
 22 Owens, Reggie             12 Ocean Lakes              11.94   3 
 23 williams, deonte          11 First Coloni             11.96   6 
 24 Maxwell, Justin           11 Great Bridge             11.96   4 
 25 Terrell, Deon             10 Deep Creek               12.00   1 
 26 Broome, Ej                 9 Deep Creek               12.11   3 
 27 Moore, Curtis             -- Hayfield                 12.12   1 
 28 Dukes, Paul               11 Granby                   12.28   5 
 29 Williamson, Clifton       12 Deep Creek               12.35   2 
 30 Robinson, Chris            9 Kempsville               12.41   6 
 31 Wilson, Jevon             10 Hickory                  12.47   6 
 32 chance, justin            10 Lake Taylor              12.61   3 
 33 Giardina, Domenico        -- Hickory                  12.66   5 
 34 Sesay, Hashim             12 Hayfield                 12.68   4 
 35 Carrington, Travon           John Marshall            12.85   6 
 36 Williams, Trequan         10 Kempsville               12.95   4 
 37 Jordan, Alvin             12 Lake Taylor              13.91   1 
 -- Harris, Anthony           11 Norview                     FS   5 
 
Event 18  Boys 100 Meter Dash Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Burke, Justin             12 First Coloni             10.67  
  2 Harris, Lawrence          10 Granby                   11.32  
  3 Wise, Tyree                9 Granby                   11.33  
  3 Hunt, Robert              10 Hickory                  11.33  
  5 McKennelly, Rashard       10 Churchland               11.47  
  6 Colona, Devante           11 Ocean Lakes              11.49  
  6 Poore, Aaron              10 Ocean Lakes              11.49  
  8 Williams, Xavier          12 Great Bridge             11.65  
 
Event 19  Girls 1600 Meter Run Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wynn, Natalie             12 Western Bran           5:14.85  
  2 Williamson, Teresa        12 Hickory                5:26.49  
  3 Motley, Abby              10 Kellam                 5:28.24  
  4 Hatton, Kanitra           10 Churchland             5:48.22  
  5 Dudek, Alexis              9 Western Bran           5:51.63  
  6 Cote, Rachel              11 Ocean Lakes            5:56.87  
  7 Trammell, Melanie         10 Hayfield               6:03.68  
  8 Carrington, Mia           11 Tallwood               6:09.71  
  9 Clanton, Nicole           10 Ocean Lakes            6:20.20  
 10 Moreno-Sancho, Belen      11 Princess Ann           6:24.83  
 11 Wilson, Victoria          10 Hayfield               6:32.69  
 12 Rohler, Kelsie             9 Tallwood               6:44.85  
 13 Edwards-Thro, Sara        10 York                   6:48.34  
 14 Hendricks, Andrea         12 Granby                 6:55.24  
 15 Callihan, Lauren           9 Kempsville             6:55.37  
 16 Brokaw, Marissa            9 Green Run              6:57.72  
 17 Stakes, Kyndal               Tallwood               7:36.53  
 18 Jenkins, Myriah           10 Churchland             7:59.82  
 
Event 20  Boys 1600 Meter Run Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Schwartzer, Matthew       11 Princess Ann           4:25.35  
  2 Little, Jack              11 York                   4:25.48  
  3 Helmke, Sean              11 Kellam                 4:26.87  
  4 Rinehardt, Marcus         12 Tallwood               4:39.46  
  5 Kobiela, Chris            12 Kempsville             4:41.40  
  6 Richardson, Nick          10 Western Bran           4:42.35  
  7 Reel, Alex                11 Western Bran           4:42.57  
  8 Miller, Jacob             11 Hayfield               4:44.33  
  9 Werner, Andrew            11 Western Bran           4:45.50  
 10 Poelker, Zachary          12 York                   4:46.12  
 11 Culley, Connor            11 Ocean Lakes            4:47.59  
 12 Will, John                 9 Ocean Lakes            4:47.85  
 13 Worsley, Marquis          11 Norview                4:49.46  
 14 Shank, Joseph             12 Tallwood               4:52.77  
 15 Larios, Gabriel           11 Hayfield               4:55.02  
 16 Ware, Chris               12 Norview                4:57.52  
 17 Eason, Andrew              9 Hickory                4:58.29  
 18 Rabidoux, Mason            9 Great Bridge           4:59.89  
 19 Wolstenholme, Gabe        10 Hickory                4:59.97  
 20 Goodman, Brian            11 Norview                5:01.35  
 21 Barfield, Shaw            10 Lake Taylor            5:02.65  
 22 Ford, Justin               9 Ocean Lakes            5:06.73  
 23 Borgia, Scott             12 Kempsville             5:16.91  
 24 Brackney, Michael          9 York                   5:18.02  
 25 Marshal, Thomas Blais      9 First Coloni           5:22.12  
 26 Kniffin, Nicholas         11 Deep Creek             5:22.44  
 27 Kershl, Alex                 Princess Ann           5:24.84  
 28 Below, Malik              10 Deep Creek             5:24.87  
 29 Gardier, Marquell          9 Churchland             5:27.55  
 30 Mace, Ra'quan              9 Booker T. Wa           5:35.09  
 31 Sykes, Chivarlo            9 Churchland             5:43.14  
 32 Brown, Kesean              9 Green Run              5:44.96  
 33 Zelig, Matthew            10 Tallwood               5:55.62  
 34 Sargent, Jordan           11 Green Run              5:59.98  
 35 desroches, nicholas        9 First Coloni           6:04.54  
 36 Kemp, Keion                9 Churchland             6:21.70  
 
Event 21  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Western Branch  'A'                                   47.73   2 
  2 Western Branch  'B'                                   48.60   3 
  3 John Marshall  'A'                                    49.69   2 
  4 Tallwood  'A'                                         50.22   2 
  5 Deep Creek  'A'                                       51.16   2 
  6 Churchland  'A'                                       51.44   2 
  7 Granby  'A'                                           51.68   2 
  8 Great Bridge  'A'                                     51.71   1 
  9 Norview  'A'                                          51.78   2 
 10 Kempsville  'A'                                       51.91   1 
 11 Churchland  'B'                                       52.63   3 
 12 Lake Taylor  'A'                                      53.39   1 
 13 First Colonial  'A'                                   53.79   1 
 14 John Marshall  'B'                                    54.11   3 
 15 Kellam  'A'                                           55.94   1 
 -- Ocean Lakes  'A'                                        DNF   1 
 -- Hayfield  'A'                                            DQ   1  out of zone 3rd exch
 
Event 22  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Western Branch  'A'                                   42.80   3 
  2 First Colonial  'A'                                   43.35   3 
  3 Ocean Lakes  'A'                                      44.22   3 
  4 Green Run  'A'                                        44.74   1 
  5 Norview  'A'                                          45.05   2 
  6 Booker T. Washington  'A'                             45.25   3 
  7 Great Bridge  'A'                                     45.27   2 
  8 Western Branch  'B'                                   45.72   2 
  9 Hickory  'A'                                          45.90   2 
 10 Deep Creek  'A'                                       46.15   2 
 11 Norview  'B'                                          46.84   2 
 12 John Marshall  'A'                                    47.15   3 
 13 Hayfield  'A'                                         48.63   3 
 14 Kempsville  'A'                                       49.51   2 
 15 Hickory  'B'                                          50.06   1 
 16 Stonebridge School  'A'                               51.12   1 
 17 John Marshall  'B'                                    52.41   1 
 -- Granby  'A'                                              DQ   3 
 
Event 23  Girls 400 Meter Dash Relay Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Williams, Monica          12 Green Run                56.17   6 
  2 Jones, Cassandra          12 Granby                   56.90   6 
  3 Allen, Mary               11 John Marshall            59.46   6 
  4 Epps, Simone              12 Western Bran           1:00.38   5 
  5 Norman, Tiana             12 Deep Creek             1:01.95   6 
  6 Armistead, Kami           10 Tallwood               1:02.69   4 
  7 Davis, Tiara              11 Lake Taylor            1:03.72   4 
  8 Dolson, Shanice           11 Churchland             1:03.78   4 
  9 Smith, Sherelle            9 Churchland             1:04.13   6 
 10 Bivens, Maya               9 Granby                 1:04.46   3 
 11 Danzi, Christine          12 Princess Ann           1:04.60   5 
 12 Sampson, Chrystine         9 Ocean Lakes            1:04.70   4 
 13 Johns, Euca                  John Marshall          1:05.18   6 
 14 Wolterding, Denaya         9 Hickory                1:05.56   5 
 15 Worthy, Amanda             9 Churchland             1:06.40   3 
 16 Addison, Mikaela             John Marshall          1:06.70   2 
 17 Semp, Sarah               10 Western Bran           1:07.09   4 
 18 Burd, Shelby               9 Hickory                1:08.16   3 
 19 Hailes, Daimenia          10 Deep Creek             1:11.11   3 
 20 Fitzgerald, Feyonda       10 Lake Taylor            1:12.93   4 
 21 jones, erianna             9 First Coloni           1:13.31   5 
 22 Walker, Simone             9 Hayfield               1:14.21   1 
 23 Johnson, Erika               Tallwood               1:16.38   2 
 24 Nadi, Ashley               9 Ocean Lakes            1:21.89   1 
 25 Boyd, Kabrina             11 Tallwood               1:26.13   2 
 
Event 24  Boys 400 Meter Dash Relay Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Smith, Damian             11 Green Run                50.16   7 
  2 Brown, Josh               11 Ocean Lakes              50.20   7 
  3 Woods, DeShawn            10 Lake Taylor              51.26   7 
  4 King, Sherrod             12 John Marshall            51.27   7 
  5 Kelly, Ramon              12 Norview                  51.54   6 
  6 Donald, Bre-on            10 Western Bran             52.16   4 
  7 Moore, Kempton            11 John Marshall            52.32   7 
  8 Weaver, Darius            11 Norview                  52.34   6 
  9 Bazemore, Eugene          12 Churchland               52.56   6 
 10 Faulks, Richaun           12 Granby                   52.78   5 
 11 Strobel, Anthony          12 Norview                  52.97   7 
 12 Richardson, Tony          10 Ocean Lakes              53.02   7 
 13 Johnson, Elijah           12 Granby                   53.34   6 
 14 Foster, Antonio           11 Western Bran             53.40   4 
 15 Dimitri, Nahu             11 Hayfield                 53.70   6 
 16 Burris, Jamal             11 Western Bran             53.76   4 
 17 Mayfield, Tequan          12 Green Run                53.94   7 
 18 small, trevor             11 First Coloni             54.53   6 
 19 Hopkins, Leonard          11 John Marshall            55.02   5 
 20 Smith, Brandon             9 Ocean Lakes              55.32   5 
 21 Darby, James              11 Green Run                55.35   6 
 22 McGee, Brandon            10 Great Bridge             56.27   2 
 23 White, Miles               9 Tallwood                 56.38   2 
 24 Bempong, Kwame            10 Hayfield                 56.41   5 
 25 Dunbar, Steven             9 Tallwood                 56.45   3 
 26 Eaton, Andrew             11 Hickory                  56.72   2 
 27 Booker, Xavier            11 Churchland               57.02   4 
 28 Bullock, Terry             9 Deep Creek               57.03   4 
 29 Richardson, Glenn         10 Kempsville               57.22   3 
 30 Williams, Matt               Princess Ann             57.63   3 
 31 Delgado, Eric             10 Princess Ann             58.14   3 
 32 Price, Jamall             11 Granby                   58.68   5 
 33 Hawthorne, Lavelle         9 Booker T. Wa             58.73   4 
 34 diggs, jakhari            10 First Coloni             58.93   4 
 35 brown, dominique          11 First Coloni             58.94   6 
 36 Bernard, Tshonba           9 Hickory                  59.24   2 
 37 Edwards, Roberts           9 York                   1:00.28   3 
 38 Boron, Josh               12 Hickory                1:01.01   1 
 39 Brown, Jacob              11 Kellam                 1:02.48   1 
 
Event 25  Girls 300 Meter Hurdles Relay Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kearney, Khadeja          11 Churchland               43.97   4 
  2 Gray, Desmonae            12 Western Bran             44.82   4 
  3 Utley, Chelsea            12 Green Run                46.00   4 
  4 Coles, Ashley              9 Western Bran             46.30   1 
  5 Harper, Amani             12 Churchland               47.08   4 
  6 Elliott, Donae'           10 Churchland               48.50   3 
  7 Gundran, Jada             10 Tallwood                 48.90   3 
  8 Pryor, Latisha            12 John Marshall            49.00   4 
  9 Smith, Heather            10 Great Bridge             50.91   4 
 10 Turner, Ra'Dysha          11 Granby                   51.88   4 
 11 Burden, Ahshlay           11 Norview                  52.32   3 
 12 Cunningham, Jamil            John Marshall            52.39   3 
 13 Agnew, Paige              10 Ocean Lakes              53.67   3 
 14 Bruton, Rodnisha           9 Deep Creek               53.77   1 
 15 Vargas, Jordyn             9 Tallwood                 54.23   2 
 16 Radke, Kelsey             10 Princess Ann             54.61   3 
 17 Cooper, Alexandria        10 Deep Creek               54.85   2 
 18 Guzman, Nelsylvia         12 First Coloni             55.48   1 
 19 Kujawa, Hailey            10 Hickory                  55.71   1 
 20 Burdick, Kellie           12 Hickory                  55.77   2 
 21 Brown, Ja'Tia             11 Tallwood                 56.92   2 
 22 Rodseth, Meagan            9 Hickory                  58.53   1 
 23 Forster, Tatiana          10 First Coloni           1:00.68   1 
 24 Brown, Deja                9 Deep Creek             1:01.04   1 
 25 Harris, Alea                 John Marshall          1:02.45   2 
 26 Smith, Allandra           11 Kellam                 1:03.13   2 
 -- Cutshaw, Cierra           12 Western Bran                DQ   4 
 
Event 26  Boys 300 Meter Hurdles Relay Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Williams, Justin          12 Granby                   39.41   5 
  2 Booker, Devon             11 Churchland               39.44   5 
  3 Scott, K'Vonte            12 Princess Ann             39.84   5 
  4 Glenn, Kahana             12 Ocean Lakes              40.43   5 
  5 Marsh, Dominique          12 Booker T. Wa             40.92   5 
  6 Kobiela, Christopher      -- Kempsville               41.74   4 
  7 Bordley, Allen            12 First Coloni             42.11   4 
  8 Lewis, Chris              12 Deep Creek               42.17   5 
  9 Graves, Terrance          12 John Marshall            42.19   5 
 10 Bowers, Trevion           12 Hayfield                 42.37   5 
 11 Weaver, Khiry             10 First Coloni             42.50   3 
 12 Quidley, Zach             10 Great Bridge             43.50   3 
 13 Bell, Ronald              11 Norview                  43.65   1 
 14 Hinton, James             12 Ocean Lakes              44.23   4 
 15 Charles, Denis            11 Tallwood                 44.31   4 
 16 Black, Matt               10 Hickory                  44.33   3 
 17 Warren, Daryl             10 Deep Creek               44.91   3 
 18 Williams, Darrell         10 Ocean Lakes              45.11   4 
 19 Sterrett, Joseph          10 Hickory                  45.34   1 
 20 Gabay, Akheem             10 Western Bran             45.51   2 
 21 White, Malcolm            10 Tallwood                 45.59   3 
 22 Daquan, Moses                John Marshall            45.61   3 
 23 Williams, Walter           9 Churchland               45.75   2 
 24 Morgan, Jason             10 Western Bran             45.81   1 
 25 McCoy, Darryl             12 Kempsville               46.14   2 
 26 Coleman, Reggie           12 John Marshall            46.84   2 
 27 Whitfield, Trent          10 Granby                   47.21   2 
 28 Irving, Vian              12 Churchland               47.24   3 
 29 Santiago, Brandon         11 Norview                  47.40   2 
 30 Golden, Tyree             12 Norview                  48.42   4 
 31 Allen, Philip             10 Hayfield                 48.67   2 
 32 Lowe, Jirani              10 Tallwood                 49.84   1 
 
Event 27  Girls 800 Meter Run Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Briales, Ariel            10 Princess Ann           2:25.43  
  2 Gwin, Courtney            11 Kellam                 2:26.24  
  3 Williams, Alexis          12 Green Run              2:29.40  
  4 Wright, Chelsea           10 Western Bran           2:32.21  
  5 Chapman, Jennifer         10 Great Bridge           2:34.23  
  6 Smith, Sherelle            9 Churchland             2:36.90  
  7 Lewis, Rachel              9 Kellam                 2:36.91  
  8 Trammell, Melanie         10 Hayfield               2:37.20  
  9 Hatton, Kanitra           10 Churchland             2:38.07  
 10 Kissel, Rachel            11 Hickory                2:39.17  
 11 Taylor, Kathlyn           12 Kellam                 2:42.90  
 12 Mantzouranis, Krystina    11 Tallwood               2:43.73  
 13 Fuerstenburg, Samantha     9 Kempsville             2:45.94  
 14 Fulgeon, Amber             9 Deep Creek             2:46.68  
 15 Labriny, Sarah            10 Hayfield               2:47.86  
 16 Davis, Melissa            11 Hayfield               2:48.11  
 17 Baker, Tarshalia           9 Churchland             2:50.16  
 18 Wyatt, Heather               Princess Ann           2:50.36  
 19 Olmo, Andria               9 Hickory                2:51.03  
 20 Lord, Sondra              12 Ocean Lakes            2:55.14  
 21 Westry, Cierra            10 Tallwood               2:59.76  
 22 Kimberly, Caitlyn          9 Tallwood               3:00.31  
 23 Gavin, Ellie               9 Princess Ann           3:03.61  
 24 Sykes, Heather            10 York                   3:13.04  
 25 Rivers, Autumn            10 Deep Creek             3:37.65  
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fanelty, Zack             12 Tallwood               1:56.51  
  2 Winchester, Colin         12 Western Bran           1:59.93  
  3 Schwartzer, Matthew       11 Princess Ann           2:02.12  
  4 Bienlien, Daniel          12 Great Bridge           2:02.31  
  5 Orgnon, Chris             11 Churchland             2:03.56  
  6 Johnson, Rodney           10 Booker T. Wa           2:03.67  
  7 Lamb, Chris               12 Kempsville             2:05.10  
  8 Via, Travis               12 Kellam                 2:05.51  
  9 Worsley, Marquis          11 Norview                2:07.94  
 10 Boros, Billy              10 Kellam                 2:09.00  
 11 Harrison, Joel             9 Deep Creek             2:09.08  
 12 Brooks, Kirkland           9 Deep Creek             2:10.61  
 13 Whitaker, Jacob           11 Green Run              2:11.50  
 14 Syzmanski, Mischa         11 First Coloni           2:12.55  
 15 Goodman, Brian            11 Norview                2:12.69  
 16 James, Deandre            11 Churchland             2:13.19  
 17 Ellington, Stephan        10 Tallwood               2:13.87  
 18 Osbourne, Andrew          10 York                   2:14.08  
 19 Zarkowski, Matthew        10 Ocean Lakes            2:14.43  
 20 Mcelroy, Paul             10 Hickory                2:14.47  
 21 Ellington, Micah           9 Hickory                2:15.03  
 22 Pinkney, Javon            10 Tallwood               2:16.42  
 23 Cherry, Donald            10 Churchland             2:17.72  
 24 Veasey, Brandon           11 Granby                 2:20.08  
 25 Barnes, Bryan             -- Hickory                2:20.09  
 26 Read, Daniel               9 Ocean Lakes            2:20.50  
 27 Johnson, Jamel               John Marshall          2:20.89  
 28 vaughn, Larry              9 Lake Taylor            2:22.67  
 29 Julien, Ricky             12 Deep Creek             2:23.37  
 30 Pogue, Zachary             9 First Coloni           2:23.61  
 31 Milbourne, Willia         10 Green Run              2:24.64  
 32 Williams, Johnny          12 Western Bran           2:26.18  
 33 Delgado, Eric             10 Princess Ann           2:26.76  
 34 Bell, Trevone             10 Lake Taylor            2:29.71  
 35 Salveto, Alex              9 Kempsville             2:30.12  
 36 Snead, Clyde              11 Norview                2:31.24  
 37 Adams, James               9 Ocean Lakes            2:40.42  
 38 Horsley, Coleman          11 Western Bran           2:41.62  
 39 Mazur, Brandon            10 York                   2:41.72  
 40 broadwater, jaquan        10 Lake Taylor            2:44.76  
 41 Wilbar, Dylan             11 Granby                 2:48.55  
 42 Rawles, Josh              -- Kempsville             2:51.59  
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Relay Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Allen, Mary               11 John Marshall            24.95   5 
  2 Kearney, Khadeja          11 Churchland               25.04   5 
  3 Ewing, Jessica            11 Tallwood                 25.17   5 
  4 Taylor, Breanna           11 John Marshall            25.26   5 
  5 Taylor, Taranisha         11 Western Bran             25.38   5 
  6 McCants, Brittney         12 Kempsville               25.40   5 
  7 Jackson, Alexis           10 Deep Creek               25.63   5 
  8 Lambert, Michaela         10 Green Run                26.14   4 
  9 Goode, Kerisha             9 Hayfield                 26.21   4 
 10 Washington, Aleshia       12 Kempsville               26.39   4 
 11 Little, Irielle            9 Western Bran             26.66   3 
 12 Grosso, Maddie            11 Ocean Lakes              26.84   4 
 13 Ross, Jasmine                John Marshall            26.96   3 
 14 Scott, Shandell           10 Norview                  27.03   4 
 15 Murden, Kiana             10 Granby                   27.18   4 
 16 Ononiwu, Chidiuto         10 Great Bridge             27.35   4 
 17 Bivens, Maya               9 Granby                   27.36   3 
 18 Rodgers, Maya              9 Churchland               27.81   3 
 19 Goodin, Halle             10 Hayfield                 29.07   3 
 20 Joyner, Shauntell         10 Great Bridge           2:43.87   1 
 21 Mata, Kendaliz            10 First Coloni           2:44.76   1 
 22 Ricks, Prescious          10 Granby                 2:44.80   1 
 23 Baldwin, Keeajah          10 Tallwood               2:45.22   1 
 24 Burd, Shelby               9 Hickory                2:45.34   1 
 25 Jones, Mashea             10 Churchland          6:06:00.61   2 
 26 Johnson, Jasmine           9 Tallwood            6:06:01.20   2 
 27 Weaver, Taylor             9 Deep Creek          6:06:01.31   2 
 28 Cooper, Clarissa           9 Ocean Lakes         6:06:01.55   2 
 29 Sampson, Chrystine         9 Ocean Lakes         6:06:02.08   2 
 30 Strong, Brianna           12 Hayfield            6:06:02.65   2 
 31 Valentine, Erica           9 Kellam              6:06:02.82   2 
 
Event 30  Boys 200 Meter Dash Relay Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Burke, Justin             12 First Coloni             21.75   7 
  2 Micks, Ernest             11 Tallwood                 22.19   4 
  3 Smith, Damian             11 Green Run                22.21   7 
  4 King, Sherrod             12 John Marshall            22.37   7 
  5 Moore, Kempton            11 John Marshall            22.46   2 
  6 Mayfield, Tequan          12 Green Run                22.65   5 
  7 Woods, DeShawn            10 Lake Taylor              22.68   6 
  8 Hunt, Robert              10 Hickory                  22.68   7 
  9 Brickhouse, Brian         12 Granby                   22.98   6 
 10 Wise, Tyree                9 Granby                   22.99   5 
 11 Harris, Anthony           11 Norview                  23.16   7 
 12 Colona, Devante           11 Ocean Lakes              23.17   7 
 13 Hawkins, Christopher      11 Tallwood                 23.30   4 
 14 McKennelly, Rashard       10 Churchland               23.37   5 
 15 Poore, Aaron              10 Ocean Lakes              23.42   7 
 16 Shepard, Donte            10 Western Bran             23.63   4 
 17 Whitley, Christian         9 Booker T. Wa             23.87   6 
 18 Darby, James              11 Green Run                23.90   5 
 19 Carey, Michael            12 Booker T. Wa             23.96   4 
 20 Johnson, Isaiah           11 Churchland               23.96   6 
 21 Speller, Adrian           12 Norview                  23.97   4 
 22 Williams, Xavier          12 Great Bridge             24.12   4 
 23 Harris, Lawrence          10 Granby                   24.17   4 
 24 greene, raven             10 First Coloni             24.28   5 
 25 Simpson, Colin            11 Booker T. Wa             24.28   3 
 26 Barmoh, Keion             12 John Marshall            24.48   5 
 27 Ellison, Jordan           11 Hickory                  24.53   3 
 28 Cotton, Quante            11 Deep Creek               24.59   3 
 29 Ricks, Terrence            9 Western Bran             24.67   1 
 30 Moye, Justin              -- Hayfield                 24.71   2 
 31 Salaam II, Fareed         12 Hayfield                 24.95   3 
 32 Maxwell, Justin           11 Great Bridge             25.06   3 
 33 Boyer, Gianni             11 Ocean Lakes              25.07   6 
 34 Wilson, Jevon             10 Hickory                  25.35   2 
 35 Walton, Clifford           9 Great Bridge             25.92   2 
 36 johnson, ramses           12 First Coloni             26.19   5 
 37 Williams, Trequan         10 Kempsville               26.23   2 
 38 chance, justin            10 Lake Taylor              26.41   2 
 39 Jordan, Alvin             12 Lake Taylor              28.10   1 
 
Event 31  Girls 3200 Meter Run Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Motley, Abby              10 Kellam                12:13.65  
  2 Griffin, Jessica          10 Kellam                13:03.42  
  3 Houdeshell, Jordan         9 Princess Ann          13:09.37  
  4 Vanhooijdonk, Rene        10 Hickory               13:14.62  
  5 Kimberly, Claire          11 Princess Ann          13:33.52  
  6 Tutko, Ariana              9 Kellam                13:47.05  
  7 Meyer, Ashley             12 Tallwood              14:07.94  
  8 Murphy, Morgan            10 Hickory               14:12.38  
  9 Mitchell, Chelsea         11 Norview               14:14.36  
 10 Soule, Meredith           -- Hickory               14:23.10  
 11 McDonald, Alina            9 Western Bran          15:01.10  
 12 Mojares, Marnell          11 Tallwood              17:18.47  
 -- Thoms, Ann-Kristen        11 Tallwood                   DNF  
 
Event 32  Boys 3200 Meter Run Relay Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bozek, John               12 Hayfield               9:49.70  
  2 Little, Jack              11 York                   9:50.43  
  3 Helmke, Sean              11 Kellam                 9:50.53  
  4 Poelker, Zachary          12 York                  10:05.35  
  5 Akililu, Kirubel          11 Hayfield              10:11.55  
  6 Miller, Jacob             11 Hayfield              10:13.85  
  7 Sanders, Michael          11 Hickory               10:22.71  
  8 O'Brien, Ryland           10 First Coloni          10:33.35  
  9 Taylor, Robert            11 Kellam                10:44.34  
 10 Gregory, David            10 Kellam                10:51.52  
 11 Rose, Glenn               11 Tallwood              10:57.09  
 12 Fabian, Stephen           12 First Coloni          11:11.01  
 13 O'Sullivan, Brendan       10 Princess Ann          11:14.69  
 14 Miller, Nathan            10 Kempsville            11:18.23  
 15 Wroblewski, Alex          11 Kempsville            11:18.33  
 16 Clarke, DeAngelo           9 Deep Creek            11:37.36  
 17 Fesko, Matt               12 Princess Ann          11:47.70  
 18 Wade, Sean                11 Tallwood              11:50.64  
 19 Green, Jordan             12 Tallwood              11:53.46  
 20 Mickelson, Nate           11 Western Bran          12:07.17  
 21 Wozniak, Austin            9 Hickory               12:24.21  
 22 Lomax, Joe                11 Churchland            12:45.32  
 23 LeMay, Steven             10 Lake Taylor           12:56.79  
 24 Lee, Trey                 11 Churchland            13:10.78  
 25 Williams, Brandon         11 Lake Taylor           13:55.65  
 
Event 33  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Granby  'A'                                         4:18.33   3 
  2 Western Branch  'A'                                 4:24.09   3 
  3 Deep Creek  'A'                                     4:28.38   3 
  4 Norview  'A'                                        4:33.35   3 
  5 Tallwood  'A'                                       4:38.26   3 
  6 Churchland  'A'                                     4:40.84   2 
  7 Western Branch  'B'                                 4:41.97   2 
  8 Hayfield  'A'                                       4:49.58   2 
  9 Deep Creek  'B'                                     4:50.80   2 
 
Event 34  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ocean Lakes  'A'                                    3:27.03   2 
  2 Tallwood  'A'                                       3:28.67   2 
  3 Norview  'A'                                        3:32.00   2 
  4 Hayfield  'A'                                       3:35.23   2 
  5 Churchland  'A'                                     3:36.32   1 
  6 Deep Creek  'A'                                     3:40.89   2 
  7 Hickory  'A'                                        3:45.67   1 
  8 Deep Creek  'B'                                     3:53.55   1 
  9 Stonebridge School  'A'                             3:59.12   1 
 10 Granby  'B'                                         3:59.23   1 
 
Event 35  Girls Distance Medley Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Ocean Lakes  'A'                                   12:50.65  
  2 Hickory  'A'                                       13:27.91  
  3 Tallwood  'A'                                      15:29.83  
 
Event 36  Boys Distance Medley Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Ocean Lakes  'A'                                   11:03.34  
  2 Hickory  'A'                                       11:25.43  
  3 First Colonial  'A'                                11:31.90  
  4 Hayfield  'A'                                      11:34.96  
  5 Churchland  'A'                                    11:40.69  
  6 Kempsville  'A'                                    11:40.96  
  7 Deep Creek  'A'                                    11:41.70  
  8 Tallwood  'A'                                      11:51.21  
  9 Hayfield  'B'                                      12:28.80  
 10 Granby  'A'                                        12:39.33  
 11 Norview  'A'                                       15:54.30  
 
Event 37  Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Western Branch  'A'                                 1:08.53   2 
  2 Tallwood  'A'                                       1:17.23   1 
  3 Churchland  'A'                                     1:18.95   2 
  4 Hickory  'A'                                        1:19.38   1 
  5 Norview  'A'                                        1:20.08   1 
 
Event 38  Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Western Branch  'A'                                 1:07.54  
  2 Granby  'A'                                         1:10.92  
  3 Tallwood  'A'                                       1:17.18  
 
Event 39  Boys 4x200 Meter Relay 4x100 Superman Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Western Branch  'A'                                   50.27  
  2 Tallwood  'A'                                         51.59  
  3 Kempsville  'A'                                       52.06  
  4 Deep Creek  'A'                                       56.82  
  5 Granby  'A'                                           56.87  
 
Event 40  Girls 4x200 Meter Relay 4x100 Superwome Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Tallwood  'A'                                         59.46  
  2 Granby  'A'                                         1:02.52  
  3 Norview  'A'                                        1:04.86  
  4 Churchland  'A'                                     1:05.44  

Posted Image
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Share this topic:



1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

------DyeStat Track Talk Forums------

Main
HS General
HS Elite
College
Elite
The Plaground
Help
Training
Spikes
Nutrition
Distance
Sprints/Relays/Hur
Jumps
Throws
West
California
Nevada
West Region
Washington/Oregon
Midwest/Heartland
Michigan
Illinois
Wisconsin
Kansas
Minnesota
Midwest/Heartland Region
South/Southeast
Texas
Florida
Tennessee
South/SE Region
Northeast
Pennsylvania
New Jersey
New York
New England
Maryland  

 

International
Canada