RunnerSpace.com: 2012 Results - LSU Last Chance High School Qualifier - DyeStat.com Track Talk

Jump to content

Welcome to DyeStat.com Track Talk!

You will have to register for a RunnerSpace account before you can post: click the LOGIN / SIGN UP link in the top brown bar to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2012 Results - LSU Last Chance High School Qualifier

#1 06 February 2012 03:35 PM
Shane 
RunnerSpace Moderator 29 Rep Points
Join Date: 30 Sep 2007
Posts: 2949
PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Homepage

Website:Click here

Licensed to B. Moore Track & C. Maddox Field House - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/11/2012 07:45 PM
            2012 LSU High School Last Chance Qualifier - 2/11/2012             
                   Carl Maddox Fieldhouse - Baton Rouge, LA                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
 HEATS AGAINST TIME
FH Composite: C 1:42.09  2004        Houston Westbury, Houston Westbury        
        MEET: M 1:42.85  2005        Scotlandville HS, Scotlandville HS        
                         N. Noel, R. Green, A. Charles, K. Henry           
    School                                               Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Baton Rouge Magnet  'A'                             1:45.94   1 
     1) Alayna Wyre                     2) Mikiah Brisco                  
     3) Kayla Thompson                  4) Alexandria Henderson           
  2 McDonogh #35  'A'                                   1:45.98   1 
     1) Nicole Henderson                2) Ariel Taylor                   
     3) Marcquita Stalbert              4) Jamara Lewis                   
  3 Bourgeois, H.L.  'A'                                1:46.74   1 
     1) Marquisha Haynes                2) Vanessa Williams               
     3) Jessica Coleman                 4) Rechelle Lafont                
  4 Dutchtown  'A'                                      1:49.11   2 
     1) Kelby Bell                      2) Autumn Lee                     
     3) Precious Semien                 4) Casey Richardson               
  5 Zachary  'A'                                        1:49.47   1 
     1) Kenyetta Franklin               2) Elise Beier                    
     3) Tia Coleman                     4) Nijah Lain                     
  6 St. Thomas Aquinas  'A'                             1:51.50   3 
     1) Crystal Rock                    2) Taylor Kast                    
     3) Averielle Steward               4) Elena Wisecarver               
  7 West Jefferson  'A'                                 1:51.61   4 
     1) Ashley Azemor                   2) Hallie Matthews                
     3) Asia Campbell                   4) Albinisha Johnson              
  8 Ehret, John  'A'                                    1:51.74   2 
     1) Zadie Franklin                  2) Darralynne Hunter              
     3) Curshonne Johnson               4) Mikal Johnson                  
  9 Lafayette  'A'                                      1:52.22   2 
     1) Kelsey Thibodeaux               2) D’sharee Collins               
     3) Destiny Turner                  4) Cayla Hebert                   
 10 McMain, Eleanor  'A'                                1:52.75   4 
     1) Aleia Hobbs                     2) Onia Ford                      
     3) Kristian Amos                   4) Wil'Leisha Landry              
 11 Xavier Prep  'A'                                    1:52.76   2 
     1) Shannon Ray                     2) Kohi Brignac                   
     3) Kailie Chambers                 4) Amalachi Eweni                 
 12 Franklin, Ben  'A'                                  1:53.73   1 
     1) Amanda Allen                    2) Blayre Brown                   
     3) Jonika Polk                     4) Emily Stovall                  
 13 Thibodaux  'A'                                      1:53.76   2 
     1) Shaneika Bryant                 2) Mariah Hester                  
     3) Nia Walker                      4) Joya Tardieff                  
 14 West Feliciana  'A'                                 1:54.80   2 
     1) Raven Davis                     2) Ebony Hall                     
     3) Trutoria Brown                  4) Billie Cannon                  
 15 St. Joseph's, Baton Rouge  'A'                      1:55.61   4 
     1) Anne Marie Barfield             2) Victoria Gough                 
     3) Madeleine Richard               4) Emily Mitchell                 
 16 Istrouma  'A'                                       1:57.28   3 
     1) Victoria Harris                 2) Destiny Harris                 
     3) Ebony Dorian                    4) Kerryal Jackson                
 17 Mandeville  'A'                                     1:59.68   3 
     1) Amber Spicer                    2) Maddison Escamilla             
     3) Sydney Babineaux                4) Nicole Marvin                  
 18 Erath  'A'                                          2:01.47   4 
     1) Mia Allen                       2) Samantha Cawyer                
     3) Catherine Domingues             4) Megan Perkins                  
 19 Belle Chasse  'A'                                   2:01.58   4 
     1) Alex Landry                     2) Imari Heavens                  
     3) Jade Stein                      4) Adrianna Moltrie               
 20 Richwood  'A'                                       2:06.13   2 
     1) Francheska Taylor               2) LaTeshia Moran                 
     3) LaDeacha Johnson                4) Taleisha Johnson               
 
Event 2  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
 HEATS AGAINST TIME
FH Composite: C 1:28.99  1997        Catholic High (BR), Catholic High (BR)    
                         K. Shanklin, T.Minor, C. Williams, A. Boone       
        MEET: M 1:30.40  2005        St. Augustine HS, St. Augustine HS        
                         S. Champaigne, T. Jonson, C. Stevenson, K. William
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Karr, Edna  'A'                                     1:31.33   1 
     1) Jermey Hicks                    2) Desmond Holmes                 
     3) Renel Holmes                    4) Robinson Najee'                
  2 St. Augustine  'A'                                  1:32.44   1 
     1) Leonard Fournette               2) Mathiew Boudreaux              
     3) Felix Farinas                   4) Lorenzo Doss                   
  3 Zachary  'A'                                        1:32.66   3 
     1) Georgio Winton                  2) Jessie Cole                    
     3) Chris Sampract                  4) Jahvez Barnes                  
  4 Curtis, John  'A'                                   1:32.75   2 
     1) Sherman Badie                   2) Richard Allen                  
     3) Brandon Porter                  4) Jacolby Cooper                 
  5 Archbishop Rummel  'A'                              1:34.52   3 
     1) Chris Ricks                     2) Cyril Grayson                  
     3) Brian Hunt                      4) Matthew Trammell               
  6 Breaux Bridge  'A'                                  1:34.55   1 
     1) Chandler Thomas                 2) Demarcus Daughdrill            
     3) Jamal Zenon                     4) Tyler Ledet                    
  7 Catholic, Baton Rouge  'A'                          1:34.83   3 
     1) Matthew Adler                   2) Jacob Venable                  
     3) Michael Grob                    4) Landon Flowers                 
  8 East Ascension  'A'                                 1:35.27   5 
     1) Kerwin Lane                     2) Chad Hill                      
     3) Tyler Briley                    4) Sione Palelei                  
  9 Walker  'A'                                         1:35.54   5 
     1) Peyton Lejune                   2) Shaun Lowe                     
     3) Emanuel Kennedy                 4) Kody Driver                    
 10 East Jefferson  'A'                                 1:36.09   1 
     1) Kim Beard                       2) Justin Rebennack               
     3) Justin Johnson                  4) Derrick Raymond                
 11 McDonogh #35  'A'                                   1:36.60   2 
     1) Terrill Penns                   2) sean franklin                  
     3) Isaac Brooks                    4) roland jenkins                 
 12 Higgins, L.W.  'A'                                  1:37.45   4 
     1) Andre Brown                     2) Isiah Johnson                  
     3) Brian Smith                     4) Rashad Tobias                  
 13 Riverdale  'A'                                      1:37.62   1 
     1) Kerry Trosclair                 2) Lorenzo Cryer                  
     3) O'Neal Scott                    4) Kievon Jackson                 
 14 Captain Shreve  'A'                                 1:38.06   7 
     1) Everette Payne                  2) Kylin Thomas                   
     3) Gabriel White                   4) rajion linder                  
 15 Leesville  'A'                                      1:38.42   7 
     1) Xavier Baker                    2) Demetrius Eubanks              
     3) Marshall Smith                  4) Marquirius Jackson             
 16 Istrouma  'A'                                       1:38.83   5 
     1) Corey Coleman                   2) Darrell Nettles                
     3) Javaris Washington              4) Devonta Roddy                  
 17 West Feliciana  'A'                                 1:39.16   1 
     1) Thomas Carter                   2) Tre Bailey                     
     3) Tre Gilmore                     4) Brennen Moon                   
 18 Christian Life  'A'                                 1:39.66   4 
     1) Jarell Richardson               2) Dwayne Carroll                 
     3) Caleb Domingue                  4) Damian Lee                     
 19 Opelousas  'A'                                      1:40.31   4 
     1) Christian Boutte                2) Dre'Marcus Tezeno              
     3) Jatravian Mayo                  4) Ronald Brown                   
 20 Belle Chasse  'A'                                   1:40.41   7 
     1) Darrian Shepherd                2) Eric Ragas                     
     3) Kerrell Robinson                4) Clint Ragas                    
 21 Brother Martin  'A'                                 1:40.63   6 
     1) Jonathon Ramsey                 2) Morgan Cormier                 
     3) Jared Robinson                  4) Matthew Guidry                 
 22 Mandeville  'A'                                     1:41.96   6 
     1) Matt Nunguesser                 2) Chris Bourque                  
     3) Massimo Vanchei                 4) Clifton Arnold                 
 23 Baton Rouge Magnet  'A'                             1:42.99   7 
     1) Desmond Collins                 2) Jared Rivet                    
     3) Jason Martin                    4) Marcus Tiner                   
 24 Woodlawn, Baton Rouge  'A'                          1:43.00   2 
     1) Kenneth Collins                 2) Jeremiah Bell                  
     3) DJ Woodard                      4) Kirkland Anderson              
 25 West St. Mary  'A'                                  1:43.86   3 
     1) Peterson Edwards                2) Trevell Dixion                 
     3) Robert Martin                   4) Jontrey Tillmen                
 26 Ehret, John  'A'                                    1:43.94   3 
     1) Lawrence Scieneaux              2) Tevin Sims                     
     3) trevan battle                   4) Saul Jackson                   
 27 Loranger  'A'                                       1:44.60   1 
     1) Mike Toefield                   2) Cody Smith                     
     3) DD Mcgee                        4) Jeryl Brazil                   
 28 Episcopal  'A'                                      1:44.74   7 
     1) Christian Hebert                2) Brad Hebert                    
     3) Chuck Harlan                    4) Austin Pierce                  
 29 Metairie Park Country Day  'A'                      1:45.40   7 
     1) Adeem Nachabe                   2) Neil Shapiro                   
     3) Rayan Nachabe                   4) John Karlin                    
 30 False River  'A'                                    1:49.89   5 
     1) Nathan Fulmer                   2) Jonathan David                 
     3) Ryan Bossier                    4) Dustin Fremin                  
 -- Bourgeois, H.L.  'A'                                    DNF   2 
     1) DeQuincey Dunmiles              2) Tylone Johnson                 
     3) Michael Flakes                  4) Jordan Starks                  
 -- St. Amant  'A'                                           DQ   3  ran out of lane
     1) Trey Washington                 2) Wendell Williams               
     3) Jeffery Williams                4) Alexis Jackson                 
 -- Pineville  'A'                                           DQ   5  ran out of lane
     1) Michael Crowder                 2) Christian Vanburren            
     3) Raymond Iles                    4) Emanuel Mitchell               
 -- Madison Prep  'A'                                        DQ   6  broke too soon
     1) Derrick Pate                    2) Etroy Williams                 
     3) Christopher Garner              4) Corey Brumfield                
 -- Northeast  'A'                                           DQ   2  broke too soon
     1) Terrance Turner                 2) Aaron Magee                    
     3) Quintin Cornelius               4) Reginald Richardson            
 -- Walker, O.P.  'A'                                        DQ   2  steps out of lane
     1) Keron Barnes                    2) Leonard Cordier                
     3) Larry Wright                    4) Elliott Francis                
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
================================================================
 HEATS AGAINST TIME
FH Composite: C 4:55.70  1/10/2009   Cory McGee, Pass Christian                
        MEET: M 5:05.66  1/29/2011   Kaitlyn Flattman, Benton                  
        MEET: M 5:05.66  1/29/2011   Kaitlyn Flattman, Benton                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gabrielle Jennings           First Baptis           5:15.67  
  2 Angelica Dickson             Mandeville             5:17.99  
  3 Kassidy Noto                 St. Joseph's           5:29.45  
  4 Ashley Irwin                 Mandeville             5:37.55  
  5 Mallory Robichaux            Menard                 5:42.03  
  6 Addie Burleigh               Catholic, Po           5:52.47  
  7 Maria Mondello               Zachary                5:54.94  
  8 Ashley Fitzhenry             Ehret, John            5:57.01  
  9 Maggie Miller                Leesville              5:57.38  
 10 Katie Keller                 Episcopal              5:57.39  
 11 Courtney Schmitt             Cabrini                5:58.25  
 12 Bobbi Amar                   St. Thomas A           6:00.10  
 13 Kaitlin Farmer               Lafayette              6:01.49  
 14 Annabelle Laville            St. Joseph's           6:01.88  
 15 Kayla Walker                 Walker                 6:03.35  
 16 Logan Melancon               Curtis, John           6:06.60  
 17 Kelsey Mayer                 Mt. Carmel             6:10.44  
 18 Callie Mauberret             Mt. Carmel             6:12.37  
 19 Stefani Maris                Baton Rouge            6:12.80  
 20 Casidhe Wing                 Houston, Sam           6:15.66  
 21 Taylor Bourque               Delcambre              6:16.14  
 22 Miranda Martin               North Vermil           6:17.99  
 23 Sydney Richardelle           Erath                  6:20.21  
 24 Camille Nolan                East Ascensi           6:21.65  
 25 Janie Golden                 Cabrini                6:21.72  
 26 Kristen Hollier              Lafayette              6:24.51  
 27 Paula Mensah                 Baton Rouge            6:26.04  
 28 breanna bernard              Ascension Ca           6:26.11  
 29 Alia Stelly                  Opelousas Ca           6:28.51  
 30 Andrea Warner                Richwood               6:28.85  
 31 Rebecca Fontenot             Teurlings Ca           6:28.90  
 32 Mariana Cuervo               Ascension Ca           6:31.40  
 33 Madelyn Jennings             First Baptis           6:32.97  
 34 Sissy Bowers                 Episcopal              6:33.67  
 35 Kathryn Bokun                Walker                 6:33.87  
 36 Mallory Caulking             Belle Chasse           6:47.58  
 37 Miranda Hebert               Erath                  6:48.92  
 38 Katie Gummow                 Catholic, Po           7:06.53  
 39 Marcelle Fernandez           Fisher                 7:13.40  
 40 Amari Blackwell              Xavier Prep            7:16.61  
 41 Kristrn Perritt              West Felicia           7:16.80  
 42 Kieshona Searles             Richwood               7:22.57  
 43 Haley Litomisky              Riverdale              7:24.90  
 44 Gabriela Lepe                King, Grace            7:26.76  
 45 Emani Carr                   Xavier Prep            7:33.07  
 46 Pauline Tu                   Academy of O           7:33.67  
 -- Sarah Prince                 Comeaux                    DNF  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
================================================================
 HEATS AGAINST TIME
FH Composite: C 4:19.70  2004        Jeffery Rhodes, Coffee HS                 
        MEET: M 4:28.79  1/24/2009   Barrett Miller, Catholic, Baton           
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cole Stafford                Catholic, Ba           4:29.60  
  2 Scott Brewster               St. Paul's             4:32.95  
  3 Hayden Kingfisher            Parkway                4:37.96  
  4 Harry Wiggins                Family Chris           4:39.74  
  5 Ben Ross                     Catholic, Ba           4:46.50  
  6 Chris Lomonaco               Archbishop S           4:47.38  
  7 Nick Franco                  Brother Mart           4:48.21  
  8 Kevin Kirchner               Archbishop S           4:48.50  
  9 Stephen Algero               Mandeville             4:53.37  
 10 Devyn Keith                  Curtis, John           4:53.65  
 11 Leonel Moreno                Sumner, Jewe           4:53.91  
 12 Ryne Ledet                   East Ascensi           4:55.58  
 13 Kaleb Shelton                East Ascensi           4:56.26  
 14 Ben Murrey                   Episcopal              4:56.46  
 15 Aaron Yarmush                Ellender, A.           4:56.61  
 16 Dylan Yates                  Brother Mart           4:56.72  
 17 Bryan Stamey                 Episcopal              4:56.87  
 18 Don Lipani                   St. Paul's             4:57.84  
 19 Chase Livesay                Parkway                4:58.25  
 20 Rontravious Foreman          Crowley                4:58.43  
 21 Rhett Orgeron                Belle Chasse           4:59.15  
 22 Dustin Kinard                Curtis, John           5:00.89  
 23 Mark Rose                    Thibodaux              5:01.60  
 24 Colby Lavergne               Comeaux                5:01.98  
 25 Dylan Dunford                Comeaux                5:03.44  
 26 Colton Cochran               Simsboro               5:03.93  
 27 Jasper Landry                Karr, Edna             5:04.48  
 28 Cole Hebert                  St. Edmond             5:05.34  
 29 Andrew Jordan                St. Thomas A           5:06.87  
 30 Clayton O'Callaghan          Catholic, Po           5:08.29  
 31 Jansen Callais               Thibodaux              5:09.08  
 32 Adam Pesacreta               Lafayette              5:09.38  
 33 Mason Babin                  St. Thomas M           5:09.72  
 34 Ben Schnadelbach             St. Thomas A           5:09.75  
 35 Dillion Dupllesis            St. Amant              5:09.94  
 36 Michael Sullivan             West Felicia           5:10.67  
 37 Darrin Paul                  Archbishop R           5:10.92  
 38 Andrew Lemoine               Menard                 5:13.68  
 39 James Bennett                Salmen                 5:15.54  
 40 Josh Babin                   Parkview Bap           5:16.73  
 41 Jake Johnson                 Runnels                5:22.78  
 42 Reece Rico                   Belle Chasse           5:23.84  
 43 Shawn Howington              Walker                 5:24.75  
 44 Matthew Stevens              Albany                 5:25.68  
 45 Jonathan Thomas              Baton Rouge            5:25.77  
 46 Dequincy Scott               Istrouma               5:26.39  
 47 thomas daigle                Ascension Ca           5:27.75  
 48 Brian Greenbaum              Metairie Par           5:29.12  
 49 Trent Arboneaux              Port Allen             5:31.46  
 50 Hunter Comeaux               Assumption             5:31.73  
 51 Cody David                   False River            5:32.23  
 52 Andrew Harding               St. Thomas M           5:37.64  
 53 Kyle Montgomery              Haynes Acade           5:38.00  
 54 John Paterick Berzas         St. Edmond             5:40.91  
 55 DJ Smith                     Walker                 5:41.38  
 56 Hays Bondy                   Catholic, Po           5:43.89  
 57 Zachary Spears               Istrouma               5:45.86  
 58 Von Chapman                  Opelousas              5:46.45  
 59 Darius Cunningham            St. Augustin           5:51.76  
 60 Adam Strickland              Haynes Acade           5:57.16  
 61 Benitez Christian            Baton Rouge            6:14.32  
 62 Christian LeBlanc            St. Augustin           6:16.23  
 63 Kasey Ussin                  Ehret, John            6:16.41  
 64 Dallas Leith                 Simsboro               6:22.95  
 65 Jonatan Hernandez            East Jeffers           6:53.64  
 -- luke spano                   Ascension Ca               DNF  
 -- Kyran Charles                Walker, O.P.               DNF  
 
Event 5  Girls 800 Meter Run
================================================================
 HEATS AGAINST TIME
FH Composite: C 2:13.54  1989        Tara Arnold, Tara HS (LA)                 
        MEET: M 2:17.72  2/2/2008    Mary Newton, Sulphur                      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gabrielle Jennings           First Baptis           2:24.29  
  2 kaitlyn tunks                Westlake               2:25.98  
  3 Faith Early                  West Felicia           2:31.64  
  4 Jeanee Romero                Karr, Edna             2:33.00  
  5 Ky`Reon McBride              Lafayette              2:33.11  
  6 Destiny Armstrong            Baton Rouge            2:33.84  
  7 Keterra Harris               St. Mary's A           2:36.19  
  8 Mallory Robichaux            Menard                 2:36.51  
  9 Maggie Miller                Leesville              2:39.23  
 10 Sanchass Bailey              Xavier Prep            2:39.68  
 11 Maggie Miller                St. Edmond             2:40.88  
 12 Dakota Wing                  Houston, Sam           2:41.75  
 13 Maria Mondello               Zachary                2:42.51  
 14 Sarah Miller                 Houston, Sam           2:42.69  
 15 Kari Miles                   Richwood               2:43.90  
 16 Ijerna Donaldson             Xavier Prep            2:44.30  
 17 Callie Tucker                Runnels                2:47.18  
 18 Christina Hodson             St. Joseph's           2:47.68  
 19 Darian Horton                Curtis, John           2:51.96  
 20 Charity Sylvester            Cabrini                2:52.46  
 21 Brittany Stagg               West Felicia           2:53.95  
 22 Kaylee Thibodeaux            Walker                 2:53.98  
 23 Victoria Eure                Ascension Ca           2:54.10  
 24 Jenna Bordelon               Curtis, John           2:54.87  
 25 Miranda Gaupp                St. Joseph's           2:55.17  
 26 Jade Stein                   Belle Chasse           2:55.68  
 27 Amy Bernard                  Comeaux                2:55.97  
 28 Korie Acosta                 Belle Chasse           2:56.16  
 29 Virginia Cook                Sumner, Jewe           2:57.49  
 30 Madeline Olinde              Catholic, Po           2:57.97  
 31 Janelle Myszak               McMain, Elea           3:00.55  
 32 Ry'Nesha Turner              Istrouma               3:05.98  
 33 RonDrika Jackson             Istrouma               3:06.28  
 34 Rolisha Handley              East Ibervil           3:09.75  
 35 Corinne Dunbar               Episcopal              3:13.31  
 36 Jackie Marshall              Hosanna Chri           3:22.48  
 37 Aaliyah Wessinger            Hosanna Chri           3:25.50  
 -- Taja Sylvester               Walker, O.P.               DNF  
 
Event 6  Boys 800 Meter Run
================================================================
 HEATS AGAINST TIME
FH Composite: C 1:50.56  1987        George Kersh, Pearl HS (MS)               
        MEET: M 1:56.79  2005        Kerjuan Williams, St. Augustine HS        
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Blair Henderson              St. Louis              1:56.13M 
  2 Tommy Brocato                St. Thomas A           2:00.19  
  3 Emerson Romero               Karr, Edna             2:02.42  
  4 Justin Copling               Archbishop R           2:02.85  
  5 Christian Johnson            Episcopal              2:03.59  
  6 Matthew Rhorer               Catholic, Ba           2:03.76  
  7 Kyler Perrault               Cecilia                2:05.37  
  8 Harry Wiggins                Family Chris           2:06.05  
  9 Chase August                 Lafayette              2:06.62  
 10 Scott Wheat                  St. Thomas A           2:06.72  
 11 Dionte Hunt                  Karr, Edna             2:06.83  
 12 Zach Capello                 Ascension Ca           2:08.29  
 13 Brennan McLean               Catholic, Ba           2:08.51  
 14 Lamont Abraham               Breaux Bridg           2:09.03  
 15 Brady Warren                 Walker                 2:09.05  
 16 Troy Porter                  Parkview Bap           2:10.10  
 17 Mac McGuire                  Mandeville             2:10.13  
 18 Christopher Banks            St. Augustin           2:11.31  
 19 James McGaugh                Episcopal              2:11.44  
 20 Tyler Veronie                Church Point           2:11.47  
 21 Henry Smith                  Curtis, John           2:11.48  
 22 Jesse Hood                   Ascension Ca           2:12.82  
 23 Landon Hazel                 Walker                 2:12.85  
 24 Aaron Yarmush                Ellender, A.           2:13.23  
 25 Dustin Kinard                Curtis, John           2:13.30  
 26 Justin Thompson              East Ascensi           2:13.77  
 27 Quinton Jones                Zachary                2:14.32  
 28 Evan Matheny                 St. Amant              2:14.70  
 29 Damien Carter                Bourgeois, H           2:15.01  
 30 Victor Ingram                Captain Shre           2:16.75  
 31 Madison Mills                Christian Li           2:17.22  
 32 Ontario Lejeune              Brusly                 2:17.65  
 33 Taylor Longwell              Brother Mart           2:18.87  
 34 Trent Arboneaux              Port Allen             2:19.54  
 35 Cole Hebert                  St. Edmond             2:19.57  
 36 Reggie Williams              Archbishop S           2:20.03  
 37 Kendell Crier                Higgins, L.W           2:20.48  
 38 Jimmy Rezny                  Archbishop R           2:20.59  
 39 Michael Aguillard            Baton Rouge            2:21.43  
 40 Demonte Carmouche            Walker, O.P.           2:22.33  
 41 Corey Harris                 Archbishop S           2:23.47  
 42 Roderick Johnson             Zachary                2:24.46  
 43 Alex Blossman                St. Paul's             2:24.52  
 44 Allen Moore                  Albany                 2:24.92  
 45 Don Clayton                  Madison Prep           2:24.98  
 46 Blake Groth                  Houston, Sam           2:25.29  
 47 Devin Magnon                 Comeaux                2:25.59  
 48 darrius berard               Opelousas              2:26.34  
 49 Chaz Campbell                Bourgeois, H           2:26.37  
 50 Kobe Dumas                   Holy Cross             2:27.40  
 51 Jordan Legard                Baton Rouge            2:28.18  
 52 Jason Brumfield              Istrouma               2:28.25  
 53 darrion hampton              McDonogh #35           2:29.66  
 54 Cade Williams                Christian Li           2:30.24  
 55 Josh Babin                   Parkview Bap           2:31.22  
 56 John Booth                   Dunham                 2:31.58  
 57 John Paterick Berzas         St. Edmond             2:32.11  
 58 Will Mallery                 Newman, Isad           2:32.41  
 59 Mason Ramagos                Catholic, Po           2:35.03  
 60 Doss Berry                   Woodlawn, Ba           2:35.52  
 61 Kelly Bowers                 West St. Mar           2:37.18  
 62 Blake Johnson                Simsboro               2:46.13  
 63 O'Neal Scott                 Riverdale              3:01.06  
 64 Quinton Gaspard              False River            3:02.99  
 65 Josiah Marshall              Hosanna Chri           3:08.82  
 
Event 9  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
Top 10 Advance by Time
 TOP 10 TIMES ADVANCE TO FINAL
FH Composite: C  8.07  1997        April Sams, Mandeville HS                   
        MEET: M  8.24  2004        Frances Vital, Iowa HS                      
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mikiah Brisco                Baton Rouge               8.66q  1 
  2 Ashley Wheeler               Brusly                    8.92q  1 
  3 Alexia Fortenberry           West Jeffers              9.04q  2 
  4 D'Lacia Mckinley             Scotlandvill              9.06q  3 
  5 Shamariah Jacobs             Captain Shre              9.11q  1 
  6 Toryan Flot                  Hahnville                 9.26q  3 
  7 Jennifer Kenyon              Academy of O              9.27q  4 
  8 Amalachi Eweni               Xavier Prep               9.44q  4 
  9 Joya Tardieff                Thibodaux                 9.48q  3 
 10 Tayla Celestine              Cabrini                   9.48q  4 
 11 Madelinn Fink                Runnels                   9.50   3 
 11 Taylor Kast                  St. Thomas A              9.50   5 
 13 Kenyetta Franklin            Zachary                   9.53   2 
 14 Nijah Lain                   Zachary                   9.60   5 
 15 Laticia Watson               Hosanna Chri              9.76   2 
 16 Asia Campbell                West Jeffers              9.88   5 
 17 Lunden Graham                North Vermil              9.97   4 
 18 Emily Mitchell               St. Joseph's             10.19   2 
 19 Victoria Gough               St. Joseph's             10.30   1 
 20 Raven Davis                  West Felicia             10.34   1 
 21 Chelsea Levy                 McDonogh #35             10.39   3 
 22 Roni Allemand                Bourgeois, H             10.50   3 
 23 Laura Demouy                 Episcopal                10.56   2 
 24 Ellery Hayden                Episcopal                10.59   1 
 25 Taylor Boudreaux             Brusly                   10.65   5 
 26 Jada Fontenot                St. Edmond               10.70   2 
 27 Raelyn Fazande               Xavier Prep              10.73   4 
 28 Erikeisha Bailey             King, Grace              10.76   5 
 29 Julie Vjunovich              Belle Chasse             10.82   4 
 30 Kayla Evans                  Mandeville               10.98   1 
 31 Irena Hargrove               Richwood                 11.43   5 
 32 Maci Frickey                 Fisher                   11.70   4 
 33 Savannah Baquero             Fisher                   12.45   1 
 34 Rolisha Handley              East Ibervil             13.10   5 
 
Event 10  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
Top 10 Advance by Time
 TOP 10 TIMES ADVANCE TO FINAL
FH Composite: C  7.24  1992        Ubeja Anderson, LC Express TC               
        MEET: M  7.45  2004        Ryan Fontenont, Baton Rouge Magnet          
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Joshua Lamers                Calvary Bapt              7.59q  4 
  2 Craig Rock                   St. Thomas A              8.01q  1 
  3 Tyler Hughes                 Dutchtown                 8.02q  3 
  4 Duke Riley                   Curtis, John              8.10q  1 
  5 Julian Darden                Episcopal                 8.11q  3 
  6 DeQuincey Dunmiles           Bourgeois, H              8.12q  4 
  7 Diyondre Henry               Zachary                   8.24q  3 
  8 Felix Farinas                St. Augustin              8.26q  2 
  9 Albert Brock                 Chalmette                 8.28q  1 
 10 Shaun Lowe                   Walker                    8.28q  2 
 11 Christian Chapman            Zachary                   8.31   3 
 12 Davis Richardson             Catholic, Ba              8.32   5 
 13 Yuki Kurusu                  Brother Mart              8.40   5 
 14 Aaron Magee                  Northeast                 8.54   2 
 15 Larry Robinson               West St. Mar              8.69   1 
 16 Caleb Domingue               Christian Li              8.79   2 
 17 Justin Rebennack             East Jeffers              8.81   4 
 18 Joshua Brumfield             Archbishop R              8.83   5 
 19 Kyler Jackson                West St. Mar              8.89   2 
 20 Jarrell Rogers               Episcopal                 8.93   4 
 21 Jarrod Franklin              University L              9.18   1 
 22 Dre'Marcus Tezeno            Opelousas                 9.22   2 
 23 John Kessee                  Captain Shre              9.30   2 
 24 Nate Silar                   Vermilion Ca              9.30   4 
 25 Hunter Touchet               North Vermil              9.56   5 
 26 Jay Daigle                   Mandeville                9.70   1 
 27 Fredrick Abraham             Richwood                  9.92   3 
 28 Tony Mitchell                Baton Rouge              10.06   3 
 29 Eric Ragas                   Belle Chasse             10.36   2 
 30 Jonathan David               False River              10.37   4 
 31 Nathan Turner                Baton Rouge              10.98   1 
 -- Jacolby Cooper               Curtis, John                FS   3 
 -- Devon Perkins                Leesville                  DNF   5 
 -- Morgan Cormier               Brother Mart               DNF   5 
 
Event 11  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
Top 10 Advance by Time
 TOP 10 TIMES ADVANCE TO FINAL
FH Composite: C  6.90  2005        Santana Lowery, Starkville (MS)             
        MEET: M  7.12  2007        Chasidee Lewis, Alexandria                  
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Mikiah Brisco                Baton Rouge             M 7.10q  9 
  2 Nicole Henderson             McDonogh #35              7.34q  1 
  3 Casey Richardson             Dutchtown                 7.35q  4 
  4 Shannon Ray                  Xavier Prep               7.43q  2 
  5 Alexia Fortenberry           West Jeffers              7.43q  5 
  6 Alayna Wyre                  Baton Rouge               7.46q  7 
  7 Alissa Williams              Plaquemine                7.50q  4 
  8 Marissa Batiste              Plaquemine                7.52q  7 
  9 Vanessa Williams             Bourgeois, H              7.54q  3 
 10 D'Lacia Mckinley             Scotlandvill              7.56q  8 
 11 Ariane Williams              East Ascensi              7.57   9 
 12 Jade Moreau                  Menard                    7.58   1 
 13 Brianna Miller               Slidell                   7.62   1 
 14 Meaghen Bolds                Westminster               7.67   8 
 15 Kelby Bell                   Dutchtown                 7.67   6 
 16 Keionne Octave               East Ibervil              7.70   5 
 17 Marquisha Haynes             Bourgeois, H              7.71   3 
 18 Ariel Taylor                 McDonogh #35              7.75   8 
 19 Darien Loup                  Lakeshore                 7.76   5 
 20 Kohi Brignac                 Xavier Prep               7.83   6 
 21 Raven Davis                  West Felicia              7.85   1 
 22 Netikie Johnson              Ellender, A.              7.88   8 
 23 Lisette Hrapmann             Cabrini                   7.92   4 
 24 Emily Mitchell               St. Joseph's              7.92   8 
 25 Victoria Young               Archbishop C              7.98   7 
 26 Rachel Fulmer                Catholic, Po              7.98   6 
 27 Diamond Washington           West Jeffers              7.99   6 
 28 Kristen Baudoin              Walker                    8.01   5 
 29 Jalaicee Banks               East Ascensi              8.04   9 
 30 Terri Dawson                 Zachary                   8.06   7 
 31 Ashawnte' Taylor             Zachary                   8.18   3 
 32 Anne Marie Barfield          St. Joseph's              8.19   6 
 33 Aareion Jackson              Riverdale                 8.23   2 
 34 Jodie Laurent                Cabrini                   8.26   6 
 35 Paige Johnson                Central Cath              8.26   7 
 36 Kirby Roy                    St. Thomas M              8.31   2 
 37 Amber Spicer                 Mandeville                8.34   3 
 38 Victoria Harris              Istrouma                  8.35   4 
 39 Tonika Lewis                 Walker, O.P.              8.36   5 
 40 Precosia Parlow              Haynes Acade              8.37   1 
 41 Imari Heavens                Belle Chasse              8.37   7 
 42 Joy Rucker                   Istrouma                  8.38   1 
 43 Alex Landry                  Belle Chasse              8.39   9 
 44 Shore Fleury                 East Ibervil              8.45   5 
 45 Maddison Escamilla           Mandeville                8.46   2 
 46 Elizabeth Smith              Comeaux                   8.56   8 
 47 Darrian Soileau              St. Edmond                8.56   9 
 48 Caroline Chapple             Episcopal                 8.61   9 
 49 Keyairai Fondel              Hamilton Chr              8.62   9 
 50 Maci Frickey                 Fisher                    8.63   2 
 51 LaDeacha Johnson             Richwood                  8.65   2 
 52 Symone Fontenot              Comeaux                   8.69   8 
 53 Jasmine Dorsey               Academy of O              8.80   9 
 54 Layne Raborn                 Episcopal                 9.13   6 
 55 Savannah Baquero             Fisher                    9.28   3 
 56 Keristen Edwards             Riverdale                 9.46   7 
 57 Amber Huntington             King, Grace              10.10   3 
 
Event 12  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
Top 10 Advance by Time
 TOP 10 TIMES ADVANCE TO FINAL
FH Composite: C  6.20  1987        Rod Richardson, Davidson HS (AL)            
        MEET: M  6.27  2005        Trindon Holliday, Northeast HS              
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Jeryl Brazil                 Loranger                  6.35q  1 
  2 Jacoby Davis                 Vermilion Ca              6.52q  6 
  3 Derrick Raymond              East Jeffers              6.53q  6 
  4 Sherman Badie                Curtis, John              6.57q 12 
  5 Richard Allen                Curtis, John              6.57q 11 
  6 Devante Washington           Lafayette                 6.57q  7 
  7 Cyril Grayson                Archbishop R              6.58q 11 
  7 Jermey Hicks                 Karr, Edna                6.58q  2 
  9 Micah Larkins                Haughton                  6.60q  7 
 10 Elliott Francis              Walker, O.P.              6.60q 10 
 11 Kievon Jackson               Riverdale                 6.61  10 
 12 Jamarcus Jarvis              East Ascensi              6.64   5 
 13 Landon Collins               Dutchtown                 6.65   9 
 14 Shyeem Thompson              Thibodaux                 6.67   6 
 15 Cory McBride                 Dutchtown                 6.68   5 
 16 Brenton Terrance             Woodlawn, Ba              6.69   7 
 17 Jahvez Barnes                Zachary                   6.72   8 
 18 Lloyd Brown                  Slidell                   6.72  12 
 19 Peyton Lejune                Walker                    6.75   3 
 20 Robinson Najee'              Karr, Edna                6.77   9 
 21 Kyonz Smith                  Haughton                  6.77  12 
 22 Darrell Nettles              Istrouma                  6.78  11 
 23 Kerwin Lane                  East Ascensi              6.78   4 
 24 Reginald Richardson          Northeast                 6.80   3 
 25 Marshall Smith               Leesville                 6.80   3 
 26 Nigel Robertson              Thibodaux                 6.82   6 
 27 Henry Woods                  Brusly                    6.82   2 
 28 Lebeaux Cooper               Port Allen                6.82  10 
 29 Michael Flakes               Bourgeois, H              6.84   9 
 30 Tre Gilmore                  West Felicia              6.84   7 
 31 Leonard Fournette            St. Augustin              6.85  12 
 32 Xavier Marcus                Mandeville                6.85   9 
 33 Georgio Winton               Zachary                   6.85   3 
 34 rajion linder                Captain Shre              6.88   9 
 35 David Lafleur                St. Edmond                6.89   7 
 36 sean franklin                McDonogh #35              6.89   3 
 37 Jontrey Tillmen              West St. Mar              6.89   1 
 38 Khalil Thomas                Catholic, Ba              6.90   7 
 39 Brian Verdin                 Ellender, A.              6.90   5 
 40 Michael Mercadel             Chalmette                 6.91   5 
 41 Greg Holmes                  St. Augustin              6.91   4 
 42 Christian Boutte             Opelousas                 6.92  11 
 43 Mike Toefield                Loranger                  6.92   4 
 44 Everette Payne               Captain Shre              6.93   9 
 45 Tylone Johnson               Bourgeois, H              6.94   8 
 46 Lamonta Janeau               Central, Bat              6.95   7 
 47 Kerrell Robinson             Belle Chasse              6.96   3 
 48 Jamal Zenon                  Breaux Bridg              6.97   6 
 49 Chris Ricks                  Archbishop R              6.99  11 
 50 Demarcus Daughdrill          Breaux Bridg              6.99   1 
 51 Darrian Shepherd             Belle Chasse              7.00   6 
 52 Isaac Brooks                 McDonogh #35              7.00   2 
 53 Javeon Francis               St. Thomas A              7.03  11 
 54 Kerry Trosclair              Riverdale                 7.03  11 
 55 Jarrod Franklin              University L              7.03   4 
 56 Adam Clause                  St. Edmond                7.03  10 
 57 Joseph Moses                 Christian Li              7.05   1 
 58 Emanuel Mitchell             Pineville                 7.06  10 
 59 Thomas Johnson, Jr.          Ellender, A.              7.06   6 
 60 Courtney Trahan              North Vermil              7.08   5 
 60 Thomas Carter                West Felicia              7.08   4 
 62 Jarvis Anderson              Ehret, John               7.08   7 
 63 Dwayne Carroll               Christian Li              7.09   1 
 64 Lawrence Scieneaux           Ehret, John               7.10   4 
 65 Etroy Williams               Madison Prep              7.10   5 
 66 DJ Woodard                   Woodlawn, Ba              7.10   5 
 67 Trevell Dixion               West St. Mar              7.10   2 
 68 Kaylan Richardson            St. Thomas A              7.12   7 
 69 Quintin Cornelius            Northeast                 7.12  10 
 70 Justin Jones                 King, Grace               7.14   4 
 71 james bellard                Church Point              7.16  12 
 72 Donte' Winfrey               Istrouma                  7.17  11 
 73 Larry Wright                 Walker, O.P.              7.17  12 
 74 Charles Jones                Mandeville                7.20  12 
 75 Josh Fino                    Hosanna Chri              7.22   6 
 76 Nick Brossette               University L              7.22   1 
 76 Cameron Cosie                Chalmette                 7.22   8 
 78 Neil Shapiro                 Metairie Par              7.24  10 
 79 Ronnie Campbell              Pineville                 7.24   9 
 80 Casey Lee                    Richwood                  7.29  12 
 81 Arthur Stewart               Madison Prep              7.31   8 
 82 Justin Blanchard             Haynes Acade              7.34   8 
 83 John Karlin                  Metairie Par              7.35   1 
 84 Joseph Palmisano             East Jeffers              7.38  10 
 85 Jason Martin                 Baton Rouge               7.45   2 
 86 John Ellison                 Brother Mart              7.47  11 
 87 Marquirius Jackson           Leesville                 7.52   3 
 88 Ronald Brown                 Opelousas                 7.59   8 
 89 Brandon Nunnery              Baton Rouge               7.72   3 
 90 Anthony Haun                 Episcopal                 8.00   2 
 91 Chris Wheeler                Richwood                  8.04  12 
 92 Krishna Surakanti            Episcopal                 8.08   1 
 -- Jamil Evans                  Slidell                     FS   6 
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
 HEATS AGAINST TIME
FH Composite: C 55.93  2000        Christie Fairley, George County (MS)        
        MEET: M 56.71  2005        Katrina Taylor, Baton Rouge Magnet          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Laramie Williams             Natchitoches           1:00.02   2 
  2 Keterra Harris               St. Mary's A           1:00.79   1 
  3 D’sharee Collins             Lafayette              1:00.94   2 
  4 kaitlyn tunks                Westlake               1:01.33   3 
  5 Curshonne Johnson            Ehret, John            1:01.36   2 
  6 Rechelle Lafont              Bourgeois, H           1:01.41   2 
  7 Netikie Johnson              Ellender, A.           1:02.18   1 
  8 Nicole Henderson             McDonogh #35           1:02.53   3 
  9 Shannon Ray                  Xavier Prep            1:02.62   2 
 10 Rashion Tabias               Higgins, L.W           1:02.79   1 
 11 Sabrina Leonard              Zachary                1:02.94   3 
 12 Jade Moreau                  Menard                 1:04.46   3 
 13 Ja'Mesia Stewart             Baton Rouge            1:05.15   2 
 14 Jerita Mitchell              Ehret, John            1:05.52   3 
 15 Emily Stovall                Franklin, Be           1:05.58   1 
 16 Elise Beier                  Zachary                1:05.77   4 
 17 Keionne Octave               East Ibervil           1:06.01   4 
 18 Victoria Young               Archbishop C           1:06.28   4 
 19 Alia Stelly                  Opelousas Ca           1:06.55   6 
 20 Taylor Kast                  St. Thomas A           1:06.55   7 
 21 Frankie Griffin              Hamilton Chr           1:06.67   4 
 22 Schuylar Ramsey              St. Thomas A           1:06.97   7 
 23 Tristyn Osby-Jackson         Baton Rouge            1:06.98   4 
 24 Kirby Roy                    St. Thomas M           1:07.05   6 
 25 Tiana Lazard                 Hamilton Chr           1:08.43   8 
 26 Precosia Parlow              Haynes Acade           1:08.61   6 
 27 Laura Demouy                 Episcopal              1:08.80   6 
 28 Darrian Soileau              St. Edmond             1:09.41   7 
 29 pier wells                   McDonogh #35           1:09.56   7 
 30 Katie Meaux                  Vermilion Ca           1:09.79   9 
 31 Kohi Brignac                 Xavier Prep            1:09.85   6 
 32 Karley Noto                  St. Joseph's           1:09.92   8 
 33 Olivia Fulmer                Catholic, Po           1:10.98   5 
 34 Stephanie Coleman            Bourgeois, H           1:11.55   8 
 35 Nicole Kotval                St. Joseph's           1:11.59   8 
 36 Baaheth Kirstan              Madison Prep           1:11.68   6 
 37 Kara Poole                   Belle Chasse           1:12.27  10 
 38 Taranique Wilson             West Felicia           1:12.29   8 
 39 Shari Landry                 Delcambre              1:12.83   9 
 40 Julia Smith                  Catholic, Po           1:13.35  10 
 41 Carroll White                Delcambre              1:14.01   9 
 42 Haley Bealer                 Fisher                 1:16.69  10 
 43 Shore Fleury                 East Ibervil           1:17.97   9 
 -- Colby Carey                  Natchitoches                DQ   5  ran out of lane
 -- Sara Russo                   Belle Chasse                DQ  10  broke too soon
 
Event 14  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
 HEATS AGAINST TIME
FH Composite: C 48.15  2001        Ashton Collins, JS Clark (LA)               
        MEET: M 48.85  2005        Shyron Champaigne, St. Augustine HS         
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cyril Grayson                Archbishop R             48.73M  1 
  2 Devante Washington           Lafayette                49.73   1 
  3 Chris Sampract               Zachary                  50.69   3 
  4 Blair Henderson              St. Louis                50.93   3 
  5 Brian Verdin                 Ellender, A.             51.20   3 
  6 Christian Gilbert            Karr, Edna               51.20   1 
  7 Jessie Cole                  Zachary                  51.24   1 
  8 Henry Woods                  Brusly                   51.26   4 
  9 Lamont Abraham               Breaux Bridg             51.67   1 
 10 Julian Darden                Episcopal                51.68   2 
 11 Lorenzo Doss                 St. Augustin             51.72   2 
 12 Justin Johnson               East Jeffers             52.53   3 
 13 Lebeaux Cooper               Port Allen               52.58   2 
 14 LaChristopher Smith          Northeast                52.67   2 
 15 Andre Brown                  Higgins, L.W             52.79   4 
 16 Marco Richard                Barbe                    53.05   5 
 17 Emanuel Kennedy              Walker                   53.14   5 
 18 Tylone Johnson               Bourgeois, H             53.21   2 
 19 Michael Grob                 Catholic, Ba             53.35   5 
 20 Mathiew Boudreaux            St. Augustin             53.66   3 
 21 Brian Hunt                   Archbishop R             54.19   5 
 22 Landon Flowers               Catholic, Ba             54.30   6 
 23 Christian Hebert             Episcopal                54.72  11 
 24 Ronald Giruard               Breaux Bridg             54.75   2 
 25 Cole Bourque                 Erath                    54.94   4 
 26 Brandon Anderson             Bourgeois, H             55.01   3 
 27 Trey Perrier                 Curtis, John             55.09   1 
 28 Josiah Gier                  Berwick                  55.24  14 
 29 Steven Pirvu                 St. Amant                55.29   9 
 30 Raymond Iles                 Pineville                55.47  11 
 31 Michael Sparrow              East Ascensi             55.71   6 
 32 Javaris Washington           Istrouma                 55.87   4 
 33 Thomas Johnson, Jr.          Ellender, A.             55.92   6 
 34 Fredrick Abraham             Richwood                 56.20  13 
 35 Thomas Camper                Catholic, Po             56.44  11 
 36 Kenneth Collins              Woodlawn, Ba             56.68   4 
 37 Corey Cole                   Erath                    56.75   8 
 38 Darryl Jones                 East Jeffers             56.79   7 
 39 Desmond Holmes               Karr, Edna               56.90   5 
 40 Lorenzo Cryer                Riverdale                57.13   6 
 41 Josh Fino                    Hosanna Chri             57.67  12 
 42 Equine Wilson                West Felicia             57.90   7 
 43 jordan king                  Captain Shre             58.05  10 
 44 Clifton Arnold               Mandeville               58.22  11 
 45 David Smith                  Catholic, Po             58.33  13 
 46 Christopher Garner           Madison Prep             58.56   8 
 47 Xavier Baker                 Leesville                58.75   6 
 48 trayon sanders               McDonogh #35             59.00   8 
 49 Koree Hollins                Mandeville               59.00  11 
 50 Malik Meggs                  Woodlawn, Ba             59.09   9 
 51 Demonte Carmouche            Walker, O.P.             59.20   9 
 52 Raphael Sampson              Baton Rouge              59.28  13 
 53 Reggie Williams              Archbishop S             59.81   6 
 54 Andrew Barrois               Belle Chasse           1:00.06  14 
 55 William Woods                West Felicia           1:01.06  13 
 56 Gregory Jenks                Riverdale              1:01.22  12 
 57 Corey Brumfield              Madison Prep           1:01.23   8 
 58 Henry Davis                  Belle Chasse           1:01.74  14 
 59 Corey Harris                 Archbishop S           1:02.23   9 
 60 Joseph Moses                 Christian Li           1:03.69   7 
 61 David Allen                  Richwood               1:03.70  14 
 62 Allen Moore                  Albany                 1:03.81  10 
 63 Damian Lee                   Christian Li           1:05.43   6 
 64 Alex Hunt                    St. Edmond             1:07.94  10 
 65 David Beerman                Metairie Par           1:08.02  12 
 -- Nate Silar                   Vermilion Ca                DQ  12  broke pole too soon
 
Event 15  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
 HEATS AGAINST TIME
FH Composite: C 9:50.98  2004        Baton Rouge Magnet, Baton Rouge Magnet    
        MEET: M 9:58.29  2005        Ruston HS, Ruston HS                      
                         K. Coates, J. Williams, J. Williams, A. Speights  
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Baton Rouge Magnet  'A'                            10:11.54  
     1) Destiny Armstrong               2) Stefani Maris                  
     3) Paula Mensah                    4) Meri Hebert                    
  2 Mandeville  'A'                                    10:14.07  
     1) Kylie Touchard                  2) Ashley Irwin                   
     3) Elsa Dumonet                    4) Angelica Dickson               
  3 St. Joseph's, Baton Rouge  'A'                     10:22.30  
     1) Elise Richard                   2) Kassidy Noto                   
     3) Annabelle Laville               4) Anna Maxwell                   
  4 Dutchtown  'A'                                     11:09.63  
     1) Mileysha Rivera                 2) Natalie Thibodeaux             
     3) Ashley Boudreaux                4) Haley Boudreaux                
  5 St. Thomas Aquinas  'A'                            11:14.64  
     1) Bobbi Amar                      2) Sara Gambel                    
     3) Rachel Greer                    4) Elena Wisecarver               
  6 Ehret, John  'A'                                   11:16.45  
     1) Ashley Fitzhenry                2) Curshonne Johnson              
     3) Jerita Mitchell                 4) Troyleisha Palmore             
  7 Ruston  'A'                                        11:24.00  
     1) Anna Hall                       2) Morgan Winstead                
     3) Hannah Rhodes                   4) Maya Robertson                 
  8 Episcopal  'A'                                     11:36.15  
     1) Sissy Bowers                    2) Aimee Claire Whitehurst        
     3) Emily Frazier                   4) Katie Keller                   
  9 Walker  'A'                                        11:40.97  
     1) Kayla Walker                    2) Allie Bitter                   
     3) Kaylee Thibodeaux               4) Kathryn Bokun                  
 10 Xavier Prep  'A'                                   12:01.60  
     1) Ijerna Donaldson                2) Sanchass Bailey                
     3) Kailie Chambers                 4) Kimani Ramee                   
 11 Richwood  'A'                                      12:02.59  
     1) Kieshona Searles                2) Kari Miles                     
     3) Lamara Lewis                    4) Andrea Warner                  
 12 Scotlandville  'A'                                 13:16.78  
     1) Raven Shields                   2) Jazlyn Boiling                 
     3) Shontell Sims                   4) Elisha Jenkins                 
 
Event 16  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
 HEATS AGAINST TIME
FH Composite: C 7:58.79  1987        Catholic High (BR), Catholic High (BR)    
        MEET: M 8:17.54  2005        Baton Rouge Magnet, Baton Rouge Magnet    
                         D. Wallace, M. Jackson, E. Coleman, J. Brooks     
    School                                               Finals 
================================================================
  1 St. Paul's  'A'                                     8:16.80M 
     1) Christian Bergeron              2) Nicholas Taylor                
     3) Zachary Albright                4) Scott Brewster                 
  2 Catholic, Baton Rouge  'A'                          8:25.32  
     1) Brennan McLean                  2) Ben Ross                       
     3) Brian Primeaux                  4) Cole Stafford                  
  3 Ruston  'A'                                         8:27.03  
     1) Emmanuel Gwan                   2) Chase Millien                  
     3) James Davison                   4) Dom Cheffin                    
  4 Brother Martin  'A'                                 8:29.77  
     1) Dylan Yates                     2) Michael Maldonado              
     3) Nick Franco                     4) Jared Allen                    
  5 Archbishop Shaw  'A'                                8:39.14  
     1) Hunter Hidalgo                  2) Jonathan Jones                 
     3) Kevin Kirchner                  4) Chris Lomonaco                 
  6 Dutchtown  'A'                                      8:54.51  
     1) Chris Miles                     2) Jonathan Calhoun               
     3) Josh Jones                      4) Morgen Christ                  
  7 Walker  'A'                                         8:58.41  
     1) Brady Warren                    2) Shaun Lowe                     
     3) Landon Hazel                    4) Jarrett Lipari                 
  8 Mandeville  'A'                                     9:00.21  
     1) Dylan Heck                      2) Stephen Algero                 
     3) Nicholas Casey                  4) Mac McGuire                    
  9 Curtis, John  'A'                                   9:00.48  
     1) Henry Smith                     2) Dustin Kinard                  
     3) Austin Brown                    4) Devyn Keith                    
 10 Karr, Edna  'A'                                     9:02.04  
     1) Emerson Romero                  2) Quinton Martin                 
     3) Jasper Landry                   4) Dionte Hunt                    
 11 Belle Chasse  'A'                                   9:06.10  
     1) Gavin Pappas                    2) Rhett Orgeron                  
     3) Austin Louviere                 4) David Simmonds                 
 12 East Ascension  'A'                                 9:08.23  
     1) Ryne Ledet                      2) Riley Blanchard                
     3) Justin Thompson                 4) Kaleb Shelton                  
 13 Episcopal  'A'                                      9:11.43  
     1) Christian Johnson               2) Bryan Stamey                   
     3) Ben Murrey                      4) James McGaugh                  
 14 Ellender, A.J.  'A'                                 9:16.18  
     1) Tyler Verrett                   2) Aaron Yarmush                  
     3) dexter herbert                  4) Brian Verdin                   
 15 Baton Rouge Magnet  'A'                             9:19.42  
     1) Desmond Collins                 2) Jared Rivet                    
     3) Marcus Tiner                    4) Michael Aguillard              
 16 University Lab  'A'                                 9:33.76  
     1) Drew Snellgrove                 2) Logan Firnberg                 
     3) Hank Patrick                    4) Tyler Overton                  
 17 St. Augustine  'A'                                 10:07.23  
     1) Christopher Banks               2) Darius Cunningham              
     3) Eric Bradley                    4) Dezell Washington              
 18 Christian Life  'A'                                10:21.43  
     1) Aaron Anderson                  2) Blake Johnson                  
     3) Damian Lee                      4) Madison Mills                  
 
Event 9  Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
 TOP 10 TIMES ADVANCE TO FINAL
FH Composite: C  8.07  1997        April Sams, Mandeville HS                   
        MEET: M  8.24  2004        Frances Vital, Iowa HS                      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mikiah Brisco                Baton Rouge               8.55   8.548
  2 Alexia Fortenberry           West Jeffers              8.55   8.550
  3 Shamariah Jacobs             Captain Shre              8.91  
  4 D'Lacia Mckinley             Scotlandvill              9.00  
  5 Jennifer Kenyon              Academy of O              9.12  
  6 Joya Tardieff                Thibodaux                 9.20  
  7 Toryan Flot                  Hahnville                 9.25  
  8 Amalachi Eweni               Xavier Prep               9.42  
  9 Tayla Celestine              Cabrini                   9.44  
 -- Ashley Wheeler               Brusly                     DNF  
 
Event 10  Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
 TOP 10 TIMES ADVANCE TO FINAL
FH Composite: C  7.24  1992        Ubeja Anderson, LC Express TC               
        MEET: M  7.45  2004        Ryan Fontenont, Baton Rouge Magnet          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Joshua Lamers                Calvary Bapt              7.49  
  2 Tyler Hughes                 Dutchtown                 7.91  
  3 Craig Rock                   St. Thomas A              8.04  
  4 Duke Riley                   Curtis, John              8.11  
  5 DeQuincey Dunmiles           Bourgeois, H              8.35  
  6 Diyondre Henry               Zachary                   8.61  
 
Event 11  Girls 55 Meter Dash
================================================================
 TOP 10 TIMES ADVANCE TO FINAL
FH Composite: C  6.90  2005        Santana Lowery, Starkville (MS)             
        MEET: M  7.12  2007        Chasidee Lewis, Alexandria                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mikiah Brisco                Baton Rouge               7.07M 
  2 Casey Richardson             Dutchtown                 7.28  
  3 Shannon Ray                  Xavier Prep               7.40   7.392
  4 Alexia Fortenberry           West Jeffers              7.40   7.398
  5 Vanessa Williams             Bourgeois, H              7.41  
  6 Alayna Wyre                  Baton Rouge               7.45  
  7 Alissa Williams              Plaquemine                7.48  
  8 Marissa Batiste              Plaquemine                7.54  
  9 D'Lacia Mckinley             Scotlandvill              7.55  
 
Event 12  Boys 55 Meter Dash
================================================================
 TOP 10 TIMES ADVANCE TO FINAL
FH Composite: C  6.20  1987        Rod Richardson, Davidson HS (AL)            
        MEET: M  6.27  2005        Trindon Holliday, Northeast HS              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Derrick Raymond              East Jeffers              6.40  
  2 Jacoby Davis                 Vermilion Ca              6.48   6.471
  3 Cyril Grayson                Archbishop R              6.48   6.480
  4 Jermey Hicks                 Karr, Edna                6.54  
  5 Richard Allen                Curtis, John              6.55   6.543
  6 Devante Washington           Lafayette                 6.55   6.547
  7 Sherman Badie                Curtis, John              6.56  
  8 Elliott Francis              Walker, O.P.              6.57  
 
Event 3  Girls 3200 Meter Run
================================================================
 HEATS AGAINST TIME
FH Composite: C 10:45.01  2009        Kaitlyn Flattman, Benton                 
        MEET: M 10:52.03  1/24/2009   Malia Cali, St. Thomas Aquin             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sam Pavlovich                Houston, Sam          11:51.46  
  2 Alison Ringle                Parkway               12:03.39  
  3 Mary LaHaye                  St. Joseph's          12:18.98  
  4 Maggie Miller                St. Edmond            12:21.13  
  5 Addie Burleigh               Catholic, Po          12:21.15  
  6 Clarissa Smith               Holden                12:24.52  
  7 Kylie Touchard               Mandeville            12:38.52  
  8 Ashley Fitzhenry             Ehret, John           12:38.75  
  9 Jeanee Romero                Karr, Edna            12:43.55  
 10 Tayla Grieff                 East Ascensi          13:01.57  
 11 Alysse Wiggins               St. Joseph's          13:09.25  
 12 Alice Huang                  Lafayette             13:58.52  
 13 Darian Horton                Curtis, John          14:06.16  
 14 Rashine Taylor               East Ascensi          14:06.20  
 15 Sarah Bond                   Mt. Carmel            14:14.67  
 16 Alida Babcock                Baton Rouge           14:16.13  
 17 Ashley Wingerter             Curtis, John          14:54.37  
 -- Kayla Stephens               Erath                      DNF  
 
Event 4  Boys 3200 Meter Run
================================================================
 HEATS AGAINST TIME
FH Composite: C 9:27.19  2004        John Brigham, St. Paul's AL               
        MEET: M 9:31.74  2007        Alex Breaux, Vandebilt Cathol             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zachary Albright             St. Paul's             9:50.33  
  2 Joseph St. Cyr               Catholic, Ba           9:50.49  
  3 Corbett Ourso                St. Thomas A           9:53.33  
  4 Scott Wheat                  St. Thomas A           9:57.83  
  5 Christian Johnson            Episcopal             10:03.41  
  6 Kraemer Jackson              St. Paul's            10:12.88  
  7 Hunter Baudier               Catholic, Ba          10:29.19  
  8 Zack Farque                  Houston, Sam          10:29.31  
  9 Dylan Heck                   Mandeville            10:37.48  
 10 Lucas Moncla                 Parkway               10:41.95  
 11 Kyle Soulant                 Archbishop S          10:43.93  
 12 Andrew Brouillette           Runnels               10:46.22  
 13 Skylor Reese                 Parkway               10:58.70  
 14 Wesley Brown                 Episcopal             11:01.53  
 15 Peter Santos                 Archbishop R          11:02.10  
 16 Andrew Gathman               Holy Cross            11:02.80  
 17 Jesse Morris                 Houston, Sam          11:06.59  
 18 Gordon Cole                  Newman, Isad          11:06.76  
 19 Matt Feehan                  Curtis, John          11:11.99  
 20 Quinton Martin               Karr, Edna            11:13.56  
 21 Michael Downing              Newman, Isad          11:13.61  
 22 Regan Lemaire                Lafayette             11:13.73  
 23 Christian Paz                Curtis, John          11:14.88  
 24 Shawn Holland                Walker                11:15.69  
 25 Clayton O'Callaghan          Catholic, Po          11:15.92  
 26 Terrance Hodges              Redemptorist          11:17.87  
 27 Ashton Brayard               Archbishop R          11:20.14  
 28 grant leblanc                St. Thomas M          11:21.27  
 29 Ryan Anderson                Karr, Edna            11:42.34  
 30 Chris Mauldin                Archbishop S          11:43.22  
 31 Eliot Guerin                 Franklin, Be          11:50.29  
 32 Tyler Verrett                Ellender, A.          12:07.22  
 33 Trey Ducote                  Pineville             12:12.10  
 34 Rene Veronie                 Church Point          12:15.82  
 35 Jackson Newman               Pineville             12:18.40  
 -- Hays Bondy                   Catholic, Po               DNF  
 -- Brendan McCloud              East Ascensi               DNF  
 
Event 17  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
 HEATS AGAINST TIME
FH Composite: C 3:59.44  2002        Baton Rouge Magnet (LA), Baton Rouge Magne
                         K. Kador, K. Rosby, K. Taylor, B. Harris          
        MEET: M 4:01.18  2005        Baton Rouge Magnet, Baton Rouge Magnet    
                         J. Webber, K. Rosby, C. Wells, K. Taylor          
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Baton Rouge Magnet  'A'                             4:07.95   1 
     1) Destiny Armstrong               2) Meri Hebert                    
     3) Tristyn Osby-Jackson            4) Kayla Thompson                 
  2 Lafayette  'A'                                      4:11.91   1 
     1) D’sharee Collins                2) Kaylei Esfeller                
     3) Cayla Hebert                    4) Destiny Turner                 
  3 McDonogh #35  'A'                                   4:15.50   1 
     1) Marcquita Stalbert              2) Jamara Lewis                   
     3) Nicole Henderson                4) Ariel Taylor                   
  4 Zachary  'A'                                        4:16.32   2 
     1) Kenyetta Franklin               2) Elise Beier                    
     3) Sabrina Leonard                 4) Nijah Lain                     
  5 Bourgeois, H.L.  'A'                                4:16.65   1 
     1) Vanessa Williams                2) Marquisha Haynes               
     3) Rechelle Lafont                 4) Jessica Coleman                
  6 Ruston  'A'                                         4:19.85   1 
     1) Hannah Siegmund                 2) Brandi Outley                  
     3) Jenn Green                      4) Maya Robertson                 
  7 Thibodaux  'A'                                      4:24.80   2 
     1) Amber Shelly                    2) Mariah Hester                  
     3) Nia Walker                      4) Joya Tardieff                  
  8 West Feliciana  'A'                                 4:30.46   3 
     1) Faith Early                     2) Trutoria Brown                 
     3) Jeranique Wilson                4) Ebony Hall                     
  9 Xavier Prep  'A'                                    4:31.65   2 
     1) Shannon Ray                     2) Ijerna Donaldson               
     3) Kailie Chambers                 4) Sanchass Bailey                
 10 Dutchtown  'A'                                      4:31.98   2 
     1) Autumn Lee                      2) Braley Bourque                 
     3) Delacy Lewis                    4) Precious Semien                
 11 West Jefferson  'A'                                 4:32.05   4 
     1) Ashley Azemor                   2) Asia Campbell                  
     3) Diamond Washington              4) Albinisha Johnson              
 12 McMain, Eleanor  'A'                                4:33.65   4 
     1) Aleia Hobbs                     2) Rayshanna Speaks               
     3) Onia Ford                       4) Kristian Amos                  
 13 Ehret, John  'A'                                    4:36.54   1 
     1) Curshonne Johnson               2) Mikal Johnson                  
     3) Jerita Mitchell                 4) Troyleisha Palmore             
 14 St. Joseph's, Baton Rouge  'A'                      4:38.46   3 
     1) Blair Ginn                      2) Miranda Gaupp                  
     3) Christina Hodson                4) Anna Maxwell                   
 15 Richwood  'A'                                       4:39.41   3 
     1) Taleisha Johnson                2) Kari Miles                     
     3) Andrea Warner                   4) Kieshona Searles               
 16 Scotlandville  'A'                                  4:40.00   2 
     1) Jaslyn Bowman                   2) Takara Beverly                 
     3) Chelsea Daniel                  4) Raven Shields                  
 17 Mandeville  'A'                                     4:42.37   3 
     1) Maddison Escamilla              2) Aundi Babineaux                
     3) Lucy Oprea                      4) Sydney Babineaux               
 18 Istrouma  'A'                                       4:51.72   2 
     1) Destiny Harris                  2) Charneka Pearly                
     3) Victoria Harris                 4) RonDrika Jackson               
 19 Episcopal  'A'                                      4:52.36   4 
     1) Laura Demouy                    2) Emily Frazier                  
     3) Aimee Claire Whitehurst         4) Katie Keller                   
 20 Curtis, John  'A'                                   4:52.57   4 
     1) Jenna Bordelon                  2) Jasmine Doucette               
     3) Logan Melancon                  4) Casey Corcoran                 
 21 Catholic, Point Coupee  'A'                         5:01.09   3 
     1) Olivia Fulmer                   2) Julia Smith                    
     3) Madeline Olinde                 4) Rachel Fulmer                  
 
Event 18  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
 HEATS AGAINST TIME
FH Composite: C 3:22.90  2002        JS Clark (NO), JS Clark (NO)              
                         R. Marshall, A.Collins, M. Weaver, A.Collins      
        MEET: M 3:23.89  2005        Barbe HS, Barbe HS                        
                         R. Harts, T. Harts, J. Giordeno, M. Collins       
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Catholic, Baton Rouge  'A'                          3:30.53   1 
     1) Khalil Thomas                   2) Matthew Rhorer                 
     3) Ken Ward                        4) Chris Handy                    
  2 Zachary  'A'                                        3:30.66   3 
     1) Greg Holmes                     2) Diyondre Henry                 
     3) Chris Sampract                  4) Jessie Cole                    
  3 Dutchtown  'A'                                      3:33.31   2 
     1) Matthew Magee                   2) Dominique Davis                
     3) Erick Bass                      4) Russell Neal                   
  4 Dunham  'A'                                         3:33.36   2 
     1) Harrison Domingue               2) Kendall Boyer                  
     3) Phillip Moody                   4) Grayson Domingue               
  5 St. Thomas Aquinas  'A'                             3:35.26   2 
     1) Tommy Brocato                   2) Craig Rock                     
     3) Scott Wheat                     4) David Williams                 
  6 Brother Martin  'A'                                 3:36.99   3 
     1) Benton Brown                    2) Morgan Cormier                 
     3) Matthew Guidry                  4) Yuki Kurusu                    
  7 Karr, Edna  'A'                                     3:37.88   1 
     1) Emerson Romero                  2) Desmond Holmes                 
     3) Christian Gilbert               4) Jermey Hicks                   
  8 Church Point  'A'                                   3:37.90   3 
     1) Desmond Bellard                 2) Tyler Veronie                  
     3) james bellard                   4) Zack Meche                     
  9 Erath  'A'                                          3:38.44   3 
     1) Ty Bares                        2) Corey Cole                     
     3) Cole Bourque                    4) Brad Primeaux                  
 10 Episcopal  'A'                                      3:38.90   4 
     1) Julian Darden                   2) Jarrell Rogers                 
     3) Chuck Harlan                    4) Christian Hebert               
 11 Breaux Bridge  'A'                                  3:39.09   1 
     1) Chandler Thomas                 2) Jamal Zenon                    
     3) Lamont Abraham                  4) Ronald Giruard                 
 12 Higgins, L.W.  'A'                                  3:40.74   3 
     1) Brian Smith                     2) Rashad Tobias                  
     3) Darius Birden                   4) Isiah Johnson                  
 13 Ellender, A.J.  'A'                                 3:43.06   4 
     1) Thomas Johnson, Jr.             2) Tyler Verrett                  
     3) Aaron Yarmush                   4) Brian Verdin                   
 14 Walker  'A'                                         3:43.91   5 
     1) Peyton Lejune                   2) Shaun Lowe                     
     3) Brady Warren                    4) Emanuel Kennedy                
 15 Northeast  'A'                                      3:45.59   2 
     1) LaChristopher Smith             2) Darryl Adams                   
     3) Quintin Cornelius               4) Fredrick Hamilton              
 16 Bourgeois, H.L.  'A'                                3:46.65   1 
     1) Tylone Johnson                  2) Michael Flakes                 
     3) Damien Carter                   4) Brandon Anderson               
 17 Pineville  'A'                                      3:47.95   4 
     1) Christian Vanburren             2) Emanuel Mitchell               
     3) Michael Crowder                 4) Raymond Iles                   
 18 Istrouma  'A'                                       3:48.78   4 
     1) Corey Coleman                   2) Darrell Nettles                
     3) Javaris Washington              4) Justin Wilson                  
 19 McDonogh #35  'A'                                   3:50.87   2 
     1) sean franklin                   2) roland jenkins                 
     3) Isaac Brooks                    4) trayon sanders                 
 20 Metairie Park Country Day  'A'                      3:54.39   5 
     1) Adeem Nachabe                   2) Neil Shapiro                   
     3) Rayan Nachabe                   4) John Karlin                    
 21 Mandeville  'A'                                     3:54.83   5 
     1) Clifton Arnold                  2) Koree Hollins                  
     3) Gus Guidry                      4) Myles Hymel                    
 22 Madison Prep  'A'                                   3:58.12   5 
     1) Joseph Boykins                  2) Christopher Garner             
     3) Don Clayton                     4) Corey Brumfield                
 23 Walker, O.P.  'A'                                   4:10.27   4 
     1) Demonte Carmouche               2) Brandon Battles                
     3) Dominique Larvinette            4) Kyran Charles                  
 24 Richwood  'A'                                       4:10.84   3 
     1) Seanboria Higgins               2) David Allen                    
     3) Jvonta Hudson                   4) Fredrick Abraham               
 
Event 27  Girls Long Jump
==========================================================================
 TOP 10 MARKS ADVANCE TO FINAL
 Minimum Mark - 14-0
FH Composite: C    19-06  1997        Myra Combs, Southern Lab (BR)            
        MEET: M 18-07.50  2005        Kenyatta Brooks, Jackson HS              
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Marissa Batiste              Plaquemine            18-02.25      5.54m 
      17-00.25  17-08.25  18-02.25  17-08.50  17-09  17-10.25
  2 Mikiah Brisco                Baton Rouge           17-03.25      5.26m 
      17-03.25  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
  3 Ashley Azemor                West Jeffers          16-07.50      5.06m 
      13-10  15-00  15-02.25  15-09.50  15-05  16-07.50
  4 Laticia Watson               Hosanna Chri          16-05.75      5.02m 
      15-02.50  16-03  16-03  15-06.75  16-02.75  16-05.75
  5 Brooke Fontenot              St. Edmond            15-05.50      4.71m 
      14-07.75  14-10.50  15-01.25  15-05.50  14-11.50  15-01
  6 Janean Pittman               Northshore            15-05.25      4.70m 
      FOUL  15-02.50  15-01.50  FOUL  15-05.25  15-00
  7 Ashley Wheeler               Brusly                15-03.00      4.64m 
      14-06.25  FOUL  15-03  13-05.25  14-02.50  FOUL
  8 Troyleisha Palmore           Ehret, John           15-01.25      4.60m 
      15-01.25  14-08.50  14-04.75  FOUL  14-02.50  13-10.50
  9 Erin Payton                  Ehret, John           14-10.75      4.54m 
      FOUL  FOUL  14-10.75  13-11  14-01.25  13-06.75
 10 Amalachi Eweni               Xavier Prep           14-10.50      4.53m 
      14-01.50  14-10  14-08.25  14-01.25  14-10.50  14-07.50
 11 Ja'Mesia Stewart             Baton Rouge           14-09.00      4.49m 
      FOUL  FOUL  14-09            
 12 Katie Philippi               Haynes Acade          14-08.25      4.47m 
      14-05.25  14-08.25  14-07.50            
 13 Diamond Washington           West Jeffers          14-07.75      4.46m 
      13-10.50  14-07.75  FOUL            
 14 Anne Marie Barfield          St. Joseph's          14-07.00      4.44m 
      13-11.75  FOUL  14-07            
 15 Mia Allen                    Erath                 14-06.75      4.43m 
      14-06.75  FOUL  FOUL            
 16 Lisette Hrapmann             Cabrini               14-06.25      4.42m 
      14-06.25  FOUL  FOUL            
 16 Bi'Jon Jackson               Xavier Prep           14-06.25      4.42m 
      14-06.25  FOUL  14-05.50            
 18 Frankie Griffin              Hamilton Chr          14-04.25      4.37m 
      14-04.25  FOUL  FOUL            
 19 Aubrey Spisak                Lafayette             14-03.50      4.35m 
      14-01.75  14-01.50  14-03.50            
 20 Victoria Young               Archbishop C          14-03.25      4.34m 
      12-07.50  14-03.25  FOUL            
 21 Nicole Marvin                Mandeville            13-10.75      4.23m 
      13-10.75  FOUL  FOUL            
 22 Sunni Leahman                Episcopal             12-10.25      3.91m 
      12-10.25  FOUL  FOUL            
 23 Jenna Bordelon               Curtis, John          12-06.75      3.82m 
      12-06.75  FOUL  FOUL            
 24 Aareion Jackson              Riverdale             12-02.50      3.72m 
      12-02.50  FOUL  FOUL            
 25 Roni Allemand                Bourgeois, H          10-06.25      3.20m 
      10-06.25  FOUL  FOUL            
 -- Krista Dobrich               Fisher                    FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Event 26  Boys High Jump
==========================================================================
 Minimum Mark - 5-6
 PROGRESSIONS -
 5-6, 5-8, 5-10, 6-0, 6-1, 6-2, (1 inch)
FH Composite: C  7-01  1996        JJ Barton, Lafayette HS (LA)                
        MEET: M  6-08  2004        Don Hargroder, St. Thomas More HS           
        MEET: M  6-08  1/29/2011   Andre Dorsey, Chalmette                     
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Travin Dural                 Breaux Bridg           6-04.00      1.93m 
  2 Paul Quick                   East Jeffers          J6-04.00      1.93m 
  3 Tevin Jackson                Bourgeois, H           6-00.00      1.82m 
  4 Kendall Robinson             Central Cath          J6-00.00      1.82m 
  5 Chance Stephens              Catholic, Ba           5-10.00      1.77m 
  5 Cade Keller                  St. Amant              5-10.00      1.77m 
  7 Tyler Hughes                 Dutchtown             J5-10.00      1.77m 
  7 Jacob Humphreys              Catholic, Ba          J5-10.00      1.77m 
  9 Jordan Marcell               Dutchtown             J5-10.00      1.77m 
 10 Telvin Johnson               West Felicia           5-08.00      1.72m 
 10 Payton Nelson                St. Augustin           5-08.00      1.72m 
 10 Diontae Cannon               St. Thomas A           5-08.00      1.72m 
 10 Matthew Trammell             Archbishop R           5-08.00      1.72m 
 10 Gabriel Deandra              West St. Mar           5-08.00      1.72m 
 10 Charles Clark                Lakeshore              5-08.00      1.72m 
 10 Shay Primeaux                Erath                  5-08.00      1.72m 
 17 Dante Williams               Breaux Bridg           5-06.00      1.67m 
 17 Clyde Jackson                Fontaineblea           5-06.00      1.67m 
 17 Roosevelt Washington         East Jeffers           5-06.00      1.67m 
 17 Perry Neal                   East Ascensi           5-06.00      1.67m 
 17 Don Every                    St. Augustin           5-06.00      1.67m 
 -- Jeremiah Mayes               Central, Bat                NH            
 -- Andrew Barrois               Belle Chasse                NH            
 -- Troy Domio                   St. Amant                   NH            
 -- Christian Hebert             Episcopal                   NH            
 
Event 21  Boys Shot Put
==========================================================================
 TOP 10 MARKS ADVANCE TO FINAL
 Minimum Mark -  40-0
FH Composite: C 68-06.50  1984        Arnold Campbell, Airline HS (LA)         
        MEET: M    56-00  2005        Adam WIlcox, Catholic High (BR)          
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Anthony Taylor               Curtis, John          55-10.75     17.03m 
      54-04  54-03  55-03.25  54-09.75  54-00  55-10.75
  2 Terry Hughes                 Dutchtown             54-00.50     16.47m 
      50-10.25  52-08.75  54-00.50  53-01.50  FOUL  53-11.50
  3 Eric Thomas                  Curtis, John          51-10.50     15.81m 
      51-05  FOUL  48-07  51-05.50  FOUL  51-10.50
  4 David Elias                  Dutchtown             50-01.00     15.26m 
      43-11.50  44-08.25  47-06.25  42-10  43-10  50-01
  5 Jeremy Doucette              Cecilia               49-03.00     15.01m 
      47-03  48-07.50  48-06.50  ND  49-03  49-01
  6 Garret Broussard             Catholic, Ba          48-10.50     14.89m 
      43-02.75  48-06  43-00.50  47-01.50  48-10.50  48-09.25
  7 Edward Jackson               Natchitoches          47-05.25     14.45m 
      44-08.50  46-05.50  47-05.25  FOUL  41-07.50  FOUL
  8 Christian Debose             Cox, Helen            45-00.50     13.72m 
      43-04.25  44-07.75  45-00  44-03.25  44-00  45-00.50
  9 Tobey Briggs                 Pineville             45-00.00     13.71m 
      43-02.50  43-00.50  45-00  43-02  44-06.25  44-05
 10 Brian Tullier                Catholic, Ba          44-00.00     13.41m 
      42-10  42-00.50  44-00  43-03.50  43-09.75  41-11.50
 11 Vincent Lombardo             Mandeville            43-06.25     13.26m 
      41-00.50  40-07  43-06.25            
 12 Devin Simoneaux              East Ascensi          43-05.00     13.23m 
      43-05  ND  42-07.75            
 13 Michael Henry                Episcopal             42-11.50     13.09m 
      36-11  40-08  42-11.50            
 14 Eldrige Washington           Cox, Helen            41-08.50     12.71m 
      41-08.50  FOUL  40-07.25            
 15 Jimmy Leblanc                Walker                41-08.00     12.70m 
      39-11.50  41-08  ND            
 16 Trey Cazabat                 West Felicia          41-06.00     12.64m 
      40-07.25  41-05.50  41-06            
 17 garrett chandler             Captain Shre          41-00.50     12.50m 
      41-00.50  ND  ND            
 18 Sean Harry                   East Jeffers          40-09.75     12.43m 
      37-01  40-09.75  ND            
 19 Nigel Despinasse             University L          40-09.50     12.43m 
      40-07.75  40-07.50  40-09.50            
 20 Dylan Hirtzler               Walker                40-08.50     12.40m 
      39-02  40-08.50  FOUL            
 21 Cole Bentley                 Westminster           40-05.75     12.33m 
      FOUL  40-05.75  ND            
 22 Austin Bowers                Albany                40-05.50     12.33m 
      40-05.50  ND  ND            
 23 Jameson Brown                Pineville             40-04.50     12.30m 
      40-01.75  40-04.50  ND            
 24 Trey Ryder                   Vermilion Ca          39-00.50     11.89m 
      39-00.50  ND  ND            
 25 hunter perrin                Hahnville             38-06.00     11.73m 
      38-06  FOUL  ND            
 26 Carlin Austin                West St. Mar          38-02.00     11.63m 
      38-02  ND  ND            
 27 Anthony Sims                 Richwood              37-05.00     11.40m 
      37-05  ND  ND            
 28 Antonio Willis               Erath                 37-01.25     11.30m 
      37-01.25  FOUL  ND            
 29 Andre Sonnier                Erath                 36-11.50     11.26m 
      36-11.50  FOUL  ND            
 30 Stephen Short                Mandeville            36-07.75     11.16m 
      36-07.75  ND  ND            
 31 Thomas Klechak               St. Paul's            36-03.75     11.06m 
      36-03.75  ND  ND            
 32 Beau Price                   Dunham                36-00.50     10.98m 
      36-00.50  ND  ND            
 33 David Robbins                Belle Chasse          35-07.00     10.84m 
      35-07  ND  ND            
 34 Andrew Moore                 University L          35-04.25     10.77m 
      35-04.25  ND  ND            
 35 Sam Welty                    St. Paul's            35-03.00     10.74m 
      35-03  ND  ND            
 36 Jordan Cannon                Woodlawn, Ba          34-03.00     10.43m 
      34-03  ND  ND            
 37 Dylon Wilson                 East Jeffers          34-02.50     10.42m 
      34-02.50  FOUL  ND            
 38 Deandre Darville             East Ascensi          33-05.50     10.19m 
      33-05.50  ND  ND            
 39 khalid baker                 Opelousas             31-10.50      9.71m 
      31-10.50  ND  ND            
 40 Christian Johnson            Episcopal             31-02.00      9.49m 
      31-02  ND  ND            
 41 Damian Brown                 Woodlawn, Ba          30-02.50      9.20m 
      30-02.50  ND  FOUL            
 41 Tristan Pluta                Newman, Isad          30-02.50      9.20m 
      30-02.50  ND  FOUL            
 43 Lee Hall                     Riverdale             23-00.50      7.02m 
      FOUL  23-00.50  ND            
 
Event 23  Girls Pole Vault
==========================================================================
 Minimum Mark - 7-0
 PROGRESSIONS
 7-0, 8-0, 8-8, 9-2, 9-8, 10-2, 10-8, 11-1 (5 inches)
FH Composite: C 13-09.25  2008        Rachel Laurent, Vandebilt Cathol         
        MEET: M 13-07.25  2/2/2008    Rachel Laurent, Vandebilt Cathol         
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Madison Heath                Fontaineblea          11-06.00      3.50m 
  2 Addison Martinez             Jennings              11-02.00      3.40m 
  3 Sharon Ourso                 Mandeville            10-08.00      3.25m 
  4 Hailey Deichmann             Mt. Carmel            10-02.00      3.09m 
  5 Kristynn Leleux              Catholic, Ne           9-08.00      2.94m 
  6 Anna Cavelier                New Iberia            J9-08.00      2.94m 
  6 Lauren Torsch                Mt. Carmel            J9-08.00      2.94m 
  8 Bailey Daigle                Assumption            J9-08.00      2.94m 
  9 Taylor Thompson              Lakeshore              9-02.00      2.79m 
 10 Morgan Leger                 St. Joseph's          J9-02.00      2.79m 
 11 Tomi Rodrigue                Thibodaux              8-08.00      2.64m 
 11 Mallory Allphin              Parkview Bap           8-08.00      2.64m 
 11 Katie Watson                 Vandebilt Ca           8-08.00      2.64m 
 14 Katie McCauslin              Natchitoches           8-00.00      2.43m 
 14 Rebekah Markel               Lafayette              8-00.00      2.43m 
 14 Brittney Basco               Natchitoches           8-00.00      2.43m 
 14 Jacqueline Rushford          DeRidder               8-00.00      2.43m 
 14 Victoria Bowers              Episcopal              8-00.00      2.43m 
 14 Kennedy Sampey               Berwick                8-00.00      2.43m 
 20 Kristen Baudoin              Walker                 7-00.00      2.13m 
 20 Laura Charpentier            Vandebilt Ca           7-00.00      2.13m 
 20 Taylor Boudreaux             Brusly                 7-00.00      2.13m 
 20 Paige Hymel                  Northshore             7-00.00      2.13m 
 20 Haley Bealer                 Fisher                 7-00.00      2.13m 
 -- Sara Breaux                  Walker                      NH            
 -- Leni Burk                    Cabrini                     NH            
 
Event 25  Boys Long Jump
==========================================================================
 TOP 10 MARKS ADVANCE TO FINAL
 Minimum Mark - 19-0
FH Composite: C 24-11.50  1991        Troy Twillie, Slidell HS                 
        MEET: M    24-00  2006        Will Coppage, Alexandria HS              
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Craig Jones                  Central, Bat          22-02.75      6.77m 
      22-02.75  21-10  21-10.75  21-03.50  21-04.50  FOUL
  2 Travin Dural                 Breaux Bridg          22-01.00      6.73m 
      22-01  21-07.25  21-02  21-01.25  20-11.50  PASS
  3 Jamil Evans                  Slidell               20-02.75      6.16m 
      FOUL  20-02.75  19-07.50  18-03  FOUL  FOUL
  4 Kerrell Robinson             Belle Chasse          20-01.00      6.12m 
      19-03.75  19-06.75  20-01  18-08.75  FOUL  FOUL
  5 Richard Allen                Curtis, John          19-11.75      6.08m 
      18-11.75  19-11.75  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  6 Thomas Carter                West Felicia          19-11.25      6.07m 
      19-03.75  19-08.50  19-11.25  18-08.25  FOUL  FOUL
  7 Kaylan Richardson            St. Thomas A          19-09.25      6.02m 
      FOUL  18-03.25  19-09.25  FOUL  18-08.75  PASS
  8 Spencer Robinson             Zachary               19-05.25      5.92m 
      19-04  19-05.25  FOUL  FOUL  FOUL  19-04.75
  9 Mathiew Boudreaux            St. Augustin          19-05.00      5.91m 
      18-05.75  FOUL  19-05  18-09.25  19-03  18-00.50
 10 Jarrell Rogers               Episcopal             19-04.25      5.89m 
      19-04.25  FOUL  FOUL  PASS  PASS  PASS
 11 Larry Dace                   St. Augustin          19-02.25      5.84m 
      FOUL  17-05  19-02.25            
 12 D'Andre Dartez               Cecilia               19-00.50      5.80m 
      FOUL  FOUL  19-00.50            
 13 Darryl Adams                 Northeast             18-08.50      5.70m 
      18-08.50  FOUL  FOUL            
 14 Dillon Brumfield             Central, Bat          18-07.00      5.66m 
      18-07  FOUL  FOUL            
 14 Robinson Najee'              Karr, Edna            18-07.00      5.66m 
      18-07  FOUL  FOUL            
 16 Emanuel Mitchell             Pineville             18-06.75      5.65m 
      18-06.75  FOUL  FOUL            
 16 Sidney Nesom                 Catholic, Ba          18-06.75      5.65m 
      18-06.75  FOUL  FOUL            
 18 Shay Primeaux                Erath                 18-06.50      5.65m 
      FOUL  18-06.50  FOUL            
 19 Brian Pierre                 Episcopal             18-06.00      5.63m 
      FOUL  18-06  FOUL            
 20 Tyler Lee                    Catholic, Ba          18-05.75      5.63m 
      FOUL  18-05.75  FOUL            
 21 Sean Evans                   Karr, Edna            18-04.75      5.60m 
      FOUL  18-04.75  FOUL            
 22 Kim Beard                    East Jeffers          18-01.50      5.52m 
      FOUL  FOUL  18-01.50            
 23 Casey Lee                    Richwood              18-01.00      5.51m 
      18-01  FOUL  FOUL            
 24 Joshua Schofield             Catholic, Po          17-11.75      5.48m 
      17-11.75  FOUL  FOUL            
 25 Stephan Williams             Northeast             17-07.25      5.36m 
      17-07.25  FOUL  FOUL            
 26 Jared Scott                  Lakeshore             17-02.25      5.23m 
      17-02.25  FOUL  FOUL            
 27 Deldrick Harris              West Felicia          17-01.00      5.20m 
      FOUL  17-01  FOUL            
 27 Kerry Trosclair              Riverdale             17-01.00      5.20m 
      FOUL  FOUL  17-01            
 29 Dante Williams               Breaux Bridg          17-00.75      5.20m 
      17-00.75  FOUL  FOUL            
 30 Tierique Fisher              Ehret, John           16-10.00      5.13m 
      16-10  FOUL  FOUL            
 31 Brandon Porter               Curtis, John          16-04.50      4.99m 
      16-04.50  FOUL  FOUL            
 32 Johnny Duncan Jr.            Madison Prep          16-02.75      4.94m 
      16-02.75  FOUL  FOUL            
 33 Gregory Jenks                Riverdale             16-00.75      4.89m 
      FOUL  FOUL  16-00.75            
 34 Kyler Jackson                West St. Mar          15-11.25      4.85m 
      FOUL  FOUL  15-11.25            
 35 Darrian Shepherd             Belle Chasse          13-10.25      4.22m 
      13-10.25  FOUL  FOUL            
 -- dexter herbert               Ellender, A.              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Event 24  Girls High Jump
==========================================================================
 Minimum Mark - 4-6
 PROGRESSIONS
 4-6, 4-8, 4-10, 5-0, 5-1, 5-2, (1 inch)
FH Composite: C  5-08  1997        Nicole McClain, Westbury (Houston)          
FH Composite: C  5-08  2001        Kaylah Burks, Davidson (Mobile, AL)         
        MEET: M  5-06  2004        Carmia Carroll, Southern Lab                
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Alexia Fortenberry           West Jeffers           5-05.00      1.65m 
  2 Lindsey Harmon               Teurlings Ca           5-02.00      1.57m 
  3 Katherine Prutz              St. Mary               5-00.00      1.52m 
  4 Tyrisha Richardson           Ehret, John            4-10.00      1.47m 
  5 Liezel Montabalm             Ehret, John           J4-10.00      1.47m 
  6 Frankie Griffin              Hamilton Chr          J4-10.00      1.47m 
  7 Elise Richard                St. Joseph's          J4-10.00      1.47m 
  8 Alysse Wiggins               St. Joseph's           4-08.00      1.42m 
  8 Julie Vjunovich              Belle Chasse           4-08.00      1.42m 
  8 Janean Pittman               Northshore             4-08.00      1.42m 
  8 Brooke Fontenot              St. Edmond             4-08.00      1.42m 
 12 Sydney Talbott               Episcopal              4-06.00      1.37m 
 12 Shaneika Bryant              Thibodaux              4-06.00      1.37m 
 -- Chelsea Levy                 McDonogh #35                NH            
 -- Sanchass Bailey              Xavier Prep                 NH            
 -- Haley Baker                  Episcopal                   NH            
 -- Adrianna Moltrie             Belle Chasse                NH            
 -- Diamond Washington           West Jeffers                NH            
 -- Oriana Roberts               Lafayette                   NH            
 -- Madison Trahan               Lafayette                   NH            
 -- Krista Dobrich               Fisher                      NH            
 
Event 28  Boys Pole Vault
==========================================================================
 Minimum Mark - 10-0
 PROGRESSIONS
 10-1, 11-1, 11-9, 12-5, 13-1, 13-7, 14-1, 14-7,
 15-1, 15-7, 16-0 (5 inches)
FH Composite: C 16-06.25  1996        Russ Buller, Westlake (LA)               
        MEET: M    16-00  1/24/2009   Joseph Caraway, Lacassine                
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Dylan Duvio                  Curtis, John          15-07.00      4.74m 
  2 Jacques Dugas                St. Thomas M         J15-07.00      4.74m 
  3 Cameron Robichaux            St. Paul's            14-07.00      4.44m 
  4 Matt Wilson                  Vermilion Ca         J14-07.00      4.44m 
  5 Devin King                   Sumner, Jewe         J14-07.00      4.44m 
  6 Gavin Gautreaux              Catholic, Ne          14-01.00      4.29m 
  7 Nick Laurent                 Vandebilt Ca          13-07.00      4.14m 
  8 Caleb Wisecarver             Ouachita Chr          13-01.00      3.98m 
  9 Tony Miller                  St. Thomas A          12-05.00      3.78m 
  9 Jonathan Nelsen              Mandeville            12-05.00      3.78m 
 11 Connor Chapman               Zachary               11-09.00      3.58m 
 11 Patrick Watson               Vandebilt Ca          11-09.00      3.58m 
 11 Elliot Diel                  Catholic, Ba          11-09.00      3.58m 
 11 Kyle Baudoin                 Walker                11-09.00      3.58m 
 11 Brennen Moon                 West Felicia          11-09.00      3.58m 
 16 Kyle Latiolais               Catholic, Ne          11-01.00      3.37m 
 17 Jonathan Andersson           Lakeshore             10-01.00      3.07m 
 17 Daniel Seeser                Menard                10-01.00      3.07m 
 17 AJ Ostrowe                   Episcopal             10-01.00      3.07m 
 -- Kody Driver                  Walker                      NH            
 -- Mason Lambert                West Felicia                NH            
 -- seth roussell                Captain Shre                NH            
 -- George Jeha                  Catholic, Ba                NH            
 -- Austin Wyatt                 Episcopal                   NH            
 -- Jonathan David               False River                 NH            
 -- Randy Tumminello             Fontaineblea                NH            
 -- Tate Terrebonne              Erath                       NH            
 
Event 19  Girls Shot Put
==========================================================================
 TOP 10 MARKS ADVANCE TO FINAL
 Min mark- 25-0
FH Composite: C    45-05  1992        Janet Hill, BT Washington (Shrev)        
        MEET: M 41-08.75  1/29/2011   Jasime Leblanc, Northside                
        MEET: M 41-08.75  1/29/2011   Jasime Leblanc, Northside                
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Sarah Petty                  First Baptis          36-05.50     11.11m 
      34-10  35-09.25  33-11.75  35-04  35-05  36-05.50
  2 Lashae Blunt                 Woodlawn, Ba          36-05.00     11.09m 
      36-05  34-03  FOUL  FOUL  35-05.25  FOUL
  3 Khadijah Butler              West Jeffers          35-10.00     10.92m 
      FOUL  34-00.75  33-00  32-02  35-10  34-09.50
  4 Erica Aucoin                 Lafayette             33-03.50     10.14m 
      33-01.50  31-09  28-05.50  31-07  31-04  33-03.50
  5 Gerianna Lyons               West St. Mar          33-02.00     10.10m 
      32-10  32-01.50  32-10.50  32-05.75  32-08  33-02
  6 Victoria Broussard           Zachary               30-10.00      9.39m 
      30-10  FOUL  29-04.50  28-10.25  FOUL  30-06
  7 Emily Lee                    Thibodaux             30-07.25      9.32m 
      28-04.25  30-04.75  30-00  29-01.50  29-11.75  30-07.25
  8 Hallie Matthews              West Jeffers          30-07.00      9.32m 
      28-02.25  29-10.75  29-11.75  29-04.50  30-07  29-00
  9 Heather Bieber               St. Edmond            30-04.00      9.24m 
      27-11  29-01  30-04  28-09  29-02.75  29-05.75
 10 Christy Banks                Ehret, John           28-02.50      8.59m 
      25-07  27-11.50  27-04.25  ND  28-02.50  27-02.50
 11 Maya Evans                   Xavier Prep           27-03.50      8.31m 
      27-03.50  ND  ND            
 12 Elaina Schroecher            Curtis, John          27-01.00      8.25m 
      25-08  27-01  26-00.75            
 13 Heidi Bieber                 St. Edmond            27-00.00      8.22m 
      23-00.75  25-02.75  27-00            
 14 Abby Dillard                 Episcopal             26-08.75      8.14m 
      24-01  26-04  26-08.75            
 15 Carlie Cothern               Westminster           25-05.50      7.75m 
      25-05.50  ND  25-03            
 16 Skylar Erickson              Northshore            23-09.25      7.24m 
      23-09.25  ND  ND            
 17 Kasidy Bucy                  Baton Rouge           23-03.50      7.09m 
      23-03.50  ND  ND            
 18 Dary'Neshia Weaver           West Felicia          22-09.00      6.93m 
      22-09  ND  ND            
 19 Madison Danna                Baton Rouge           22-08.75      6.92m 
      22-08.75  ND  ND            
 20 Ty'shon Richardson           Istrouma              22-02.25      6.76m 
      22-02.25  ND  ND            
 21 Artesia Robinson             Dutchtown             20-10.50      6.36m 
      20-10.50  ND  ND            
 22 Kaelyn Rachall               Menard                20-07.00      6.27m 
      20-07  ND  ND            
 23 Kaylin Eilers                West Felicia          20-04.75      6.21m 
      20-04.75  ND  ND            
 24 Taylor Flowers               Episcopal             19-08.00      5.99m 
      19-08  ND  ND            
 
Event 20  Boys Triple Jump
==========================================================================
 TOP 10 MARKS ADVANCE TO FINAL
 BOARD ALL BOYS 34' WOOD
 min mark - 39-0
FH Composite: C    50-01  1988        Sidney Celestine, St. Amant (LA)         
        MEET: M 49-03.50  2006        Reggie Haslem, Southern Lab              
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Darrian Thomas               Breaux Bridg          43-07.00     13.28m 
      42-05.75  43-04  43-00.50  43-07  PASS  PASS
  2 Shelby Christie              Dutchtown             42-11.25     13.08m 
      FOUL  42-10.25  FOUL  42-11.25  FOUL  FOUL
  3 Jarrell Rogers               Episcopal             42-05.25     12.93m 
      42-05.25  40-03.50  42-05  PASS  PASS  PASS
  4 Albert Brock                 Chalmette             42-04.25     12.90m 
      FOUL  41-09.75  FOUL  42-04.25  40-00  FOUL
  5 Jordan Welch                 Zachary               41-10.00     12.75m 
      FOUL  38-07.25  41-10  FOUL  39-11.25  FOUL
  6 Kerrell Robinson             Belle Chasse          41-07.25     12.68m 
      FOUL  41-07.25  41-03.75  40-00.50  41-00.75  FOUL
  7 Kaylan Richardson            St. Thomas A          41-03.75     12.59m 
      41-03.75  39-07  9-07.75  39-01.50  39-01  40-02.25
  8 Derian Moore                 Bourgeois, H          40-05.50     12.33m 
      37-10.50  FOUL  40-01.75  38-10  39-06.50  40-05.50
  9 Spencer Robinson             Zachary               40-04.75     12.31m 
      38-08.75  FOUL  39-04  FOUL  FOUL  40-04.75
 10 Larry Dace                   St. Augustin          39-06.25     12.04m 
      38-05.25  39-06.25  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 11 Christian Vanburren          Pineville             39-03.25     11.96m 
      FOUL  39-03.25  FOUL            
 12 Trey Perrier                 Curtis, John          39-02.25     11.94m 
      35-07.50  FOUL  39-02.25            
 13 Dre'Marcus Tezeno            Opelousas             39-01.75     11.93m 
      36-00.25  39-01.75  FOUL            
 14 Dylan Guedry                 St. Amant             37-05.25     11.41m 
      37-05.25  FOUL  FOUL            
 15 Sean Evans                   Karr, Edna            37-03.25     11.36m 
      37-03.25  FOUL  FOUL            
 16 Koree Hollins                Mandeville            36-11.50     11.26m 
      36-11.50  FOUL  FOUL            
 17 Corey Brumfield              Madison Prep          36-09.75     11.22m 
      FOUL  36-09.75  FOUL            
 17 Dante Williams               Breaux Bridg          36-09.75     11.22m 
      36-09.75  FOUL  FOUL            
 19 Darryl Adams                 Northeast             36-07.00     11.15m 
      FOUL  FOUL  36-07            
 20 Eric Ragas                   Belle Chasse          36-03.75     11.06m 
      36-03.75  FOUL  FOUL            
 21 Matthew Wen                  Episcopal             34-09.75     10.61m 
      34-09.75  FOUL  FOUL            
 22 Terrance Alexander           Curtis, John          34-09.50     10.60m 
      FOUL  FOUL  34-09.50            
 -- Sidney Nesom                 Catholic, Ba              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Greg Holmes                  St. Augustin              FOUL            
      FOUL  FOUL  PASS            
 -- Stephan Williams             Northeast                 FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Event 22  Girls Triple Jump
==========================================================================
 TOP 10 MARKS ADVANCE TO FINAL
 BOARD ALL GIRLS - 26' WOOD
 Minimum Mark - 28-0
FH Composite: C 39-08.50  1997        Danielle Brown, McMain (NO)              
        MEET: M    38-05  1/29/2011   Dominique Brisco, Baton Rouge            
        MEET: M    38-05  1/29/2011   Dominique Brisco, Baton Rouge            
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Brooke Fontenot              St. Edmond            33-06.75     10.22m 
      33-02.50  31-05.75  33-03.50  33-06.75  33-06  FOUL
  2 Amalachi Eweni               Xavier Prep           33-06.50     10.22m 
      32-08.50  31-04  33-04.75  33-06.25  33-06.25  33-06.50
  3 Jerita Mitchell              Ehret, John           33-05.75     10.20m 
      31-00.25  31-07.75  30-06.75  32-06.50  33-00.25  33-05.75
  4 Latanya Beverly              Baton Rouge           33-04.00     10.16m 
      32-11  33-03.25  32-09  33-04  32-04.50  31-04.75
  5 Shelby Hunter                Westminster           32-11.50     10.04m 
      30-02.25  32-11.50  32-08.50  31-11  FOUL  32-03.50
  6 Zadie Franklin               Ehret, John           32-02.25      9.81m 
      30-04.75  31-00.25  31-06.25  32-01.75  32-02.25  31-01.25
  7 Rebekah Markel               Lafayette             31-09.00      9.67m 
      31-09  30-04.25  30-06.25  29-10.50  30-00.75  29-04.50
  8 Bi'Jon Jackson               Xavier Prep           31-07.25      9.63m 
      29-08.75  30-07.75  31-07.25  29-10.75  31-06  31-06.50
  9 Asia Campbell                West Jeffers          31-05.25      9.58m 
      31-04.75  FOUL  30-07.50  30-10.50  31-05.25  30-05.75
 10 Lunden Graham                North Vermil          31-04.75      9.56m 
      30-04.50  31-04.75  30-09.25  30-00  31-02  30-05.25
 11 Elise Richard                St. Joseph's          31-02.25      9.50m 
      30-02.50  FOUL  31-02.25            
 12 Crystal Rock                 St. Thomas A          30-02.75      9.21m 
      29-00.50  30-02.75  29-02.75            
 13 Averielle Steward            St. Thomas A          29-04.75      8.95m 
      FOUL  29-04.75  28-02            
 14 Alyssa Bertrand              Hamilton Chr          29-04.25      8.94m 
      29-01.75  29-04.25  29-01.25            
 15 Dajaliette Stevens           Baton Rouge           26-09.25      8.15m 
      FOUL  FOUL  26-09.25            
 -- Khadijah Johnson             Berwick                   FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            


Posted Image
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Share this topic:



1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

------DyeStat Track Talk Forums------

Main
HS General
HS Elite
College
Elite
The Plaground
Help
Training
Spikes
Nutrition
Distance
Sprints/Relays/Hur
Jumps
Throws
West
California
Nevada
West Region
Washington/Oregon
Midwest/Heartland
Michigan
Illinois
Wisconsin
Kansas
Minnesota
Midwest/Heartland Region
South/Southeast
Texas
Florida
Tennessee
South/SE Region
Northeast
Pennsylvania
New Jersey
New York
New England
Maryland  

 

International
Canada