RunnerSpace.com: 2011 Results - Maymont X-Country Festival - DyeStat.com Track Talk

Jump to content

Welcome to DyeStat.com Track Talk!

You will have to register for a RunnerSpace account before you can post: click the LOGIN / SIGN UP link in the top brown bar to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2011 Results - Maymont X-Country Festival

#1 19 September 2011 03:11 PM
Shane 
RunnerSpace Moderator 29 Rep Points
Join Date: 30 Sep 2007
Posts: 2949
PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Homepage

Website:Click here

 

Girls Freshman Championship

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1   2252  Melanie Cirillo       Walter Johnson High School             21:05.89  6:48/M    9 
    2      2   1546  Allison Bowman        Ocean Lakes                            21:21.89  6:53/M    9 
    3  (< 5)   2453  Elise Rasmussen       Woodbridge                             21:22.09  6:54/M    9 
    4  (< 5)   1652  Kaitlin Adams         Powhatan                               21:57.15  7:05/M    9 
    5      3   1545  Erica Jackson         Ocean Lakes                            22:30.70  7:15/M    9 
    6      4   1544  Sarah Derrick         Ocean Lakes                            22:39.40  7:18/M    9 
    7      5   1542  Nicole Clanton        Ocean Lakes                            22:39.89  7:18/M    10
    8  (< 5)   2123  Rachel Tinsley        Thomas Edison                          22:43.89  7:20/M    9 
    9      6   1998  Lindsey Blanks        Tabb                                   23:18.40  7:31/M    8 
   10      7   1210  Libby Ebeling         Maggie Walker                          23:37.64  7:37/M    9 
   11      8   2258  Angelina Lyubiman     Walter Johnson High School             23:48.32  7:41/M    9 
   12      9   2001  Julia Smith           Tabb                                   24:10.16  7:48/M    9 
   13     10   1995  Samantha Schuff       Tabb                                   24:25.14  7:53/M    9 
   14     11   1994  Megan Crow            Tabb                                   24:37.40  7:56/M    9 
   15     12   1211  Kayleigh Meighan      Maggie Walker                          24:54.41  8:02/M    9 
   16     13   2251  Madeline Armstrong    Walter Johnson High School             25:14.15  8:08/M    9 
   17     14   1204  Coly Elhai            Maggie Walker                          25:29.41  8:13/M    9 
   18     15   1213  Ju Lee                Maggie Walker                          25:52.41  8:21/M    9 
   19     16   2259  Katie McGill          Walter Johnson High School             25:55.91  8:22/M    9 
   20     17   1997  Charlotte Lanier      Tabb                                   26:14.15  8:28/M    9 
   21     18   1996  Meredith Young        Tabb                                   26:17.06  8:29/M    9 
   22     19   1548  Taylor Brunke         Ocean Lakes                            26:20.64  8:30/M    9 
   23  (< 5)   2445  Terran Cole           Woodbridge                             26:52.16  8:40/M    9 
   24     20   2254  Emma Vemer            Walter Johnson High School             27:41.52  8:56/M    12
   25     21   1212  Viviane Mao           Maggie Walker                          27:56.66  9:01/M    9 
   26     22   1209  Joanne Choi           Maggie Walker                          27:58.90  9:01/M    9 
   27     23   1993  Wendi Williams        Tabb                                   28:01.90  9:02/M    9 
   28     24   1203  Samantha Bryant       Maggie Walker                          30:20.16  9:47/M    9 
   29  (< 5)   2128  Callie Hagerman       Thomas Edison                          30:37.90  9:53/M    9 
   30  (> 7)   1214  Suzanna Woods         Maggie Walker                          37:58.70 12:15/M    9 


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Ocean Lakes                            33               2   3   4   5  19                 
        Top  5 Times: 1:55:32.52

    2 Tabb                                   53               6   9  10  11  17  18  23         
        Top  5 Times: 2:02:45.25

    3 Walter Johnson High School             58               1   8  13  16  20                 
        Top  5 Times: 2:03:45.79

    4 Maggie Walker                          69               7  12  14  15  21  22  24         
        Top  5 Times: 2:07:50.53

 Inc. Powhatan                             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Thomas Edison                        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Woodbridge                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Boys Freshmen Championship

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1   2325  Evan Fabish           West Springfield                       18:24.91  5:56/M    9 
    2      2   2236  Ben Resnick           Walter Johnson High School             18:50.90  6:05/M    9 
    3      3   2230  Itai Bezherano        Walter Johnson High School             18:59.96  6:07/M    9 
    4      4   2327  Matt Blackburn        West Springfield                       19:03.96  6:09/M    9 
    5      5   2107  Jeff Gibson           Thomas Edison                          19:10.20  6:11/M    9 
    6      6   2105  Brandon Rockers       Thomas Edison                          19:12.70  6:12/M    9 
    7  (< 5)   2438  Ashenafi Kidanu       Woodbridge                             19:15.96  6:13/M    9 
    8      7   1161  Joseph Boyle          Maggie Walker                          19:20.15  6:14/M    9 
    9      8   1168  Patrick Wachter       Maggie Walker                          19:20.70  6:14/M    9 
   10      9   2371  Trevor Stutzman       Western Albemarle                      19:23.70  6:15/M    8 
   11     10   1177  Eric Kim              Maggie Walker                          19:26.45  6:16/M    9 
   12     11   1178  Justin Wilck          Maggie Walker                          19:30.95  6:17/M    9 
   13     12   2328  Andrew Smith          West Springfield                       19:32.45  6:18/M    9 
   14     13   2231  Thomas Calbos         Walter Johnson High School             19:36.46  6:19/M    9 
   15  (< 5)   1639  Austin Conway         Powhatan                               19:38.20  6:20/M    9 
   16  (< 5)   1645  Tyler Williams        Powhatan                               19:41.97  6:21/M    9 
   17  (< 5)   2428  Albert Meza           Woodbridge                             19:42.02  6:21/M    9 
   18     14   2240  Peter Stubin          Walter Johnson High School             19:53.71  6:25/M    9 
   19     15   2239  Paul Stubin           Walter Johnson High School             19:54.96  6:25/M    9 
   20     16     59  Andrew Franco         Atlee                                  20:08.70  6:30/M    9 
   21     17   1973  Bryan Moon            Tabb                                   20:15.45  6:32/M    9 
   22     18   2104  Stefan Moorhouse      Thomas Edison                          20:16.22  6:32/M    9 
   23     19   1979  Scott Teresi          Tabb                                   20:23.70  6:35/M    9 
   24     20   1164  Scott Miller          Maggie Walker                          20:31.03  6:37/M    9 
   25     21   1167  James Tyler           Maggie Walker                          20:32.96  6:37/M    9 
   26     22   2329  Wilson Sullivan       West Springfield                       20:34.71  6:38/M    9 
   27     23   1983  Nick Schuff           Tabb                                   20:37.71  6:39/M    9 
   28     24   2241  Jonathan Zisk         Walter Johnson High School             20:40.95  6:40/M    9 
   29     25   2369  Devin Morris          Western Albemarle                      20:42.37  6:41/M    9 
   30     26     40  Ben Whisnant          Atlee                                  20:42.89  6:41/M    11
   31     27   2233  Sam Hayden            Walter Johnson High School             20:43.72  6:41/M    9 
   32     28   1175  Joshua Pate           Maggie Walker                          20:45.45  6:42/M    9 
   33     29   2366  Ethan Cole            Western Albemarle                      20:46.07  6:42/M    8 
   34     30   1980  Scott Barns           Tabb                                   20:52.71  6:44/M    9 
   35     31   1978  Bryce Williams        Tabb                                   20:53.20  6:44/M    9 
   36  (< 5)   2433  Zack Boone            Woodbridge                             20:55.70  6:45/M    9 
   37     32   2330  Nahom Teshome         West Springfield                       20:57.20  6:45/M    9 
   38  (> 7)   1170  Benjamin Wong         Maggie Walker                          20:57.95  6:45/M    9 
   39     33   2106  Hunter Vaught         Thomas Edison                          20:59.95  6:46/M    9 
   40     34   2362  Jones Owen            Western Albemarle                      21:10.45  6:50/M    9 
   41     35   1984  Buddy Arcara          Tabb                                   21:14.17  6:51/M    8 
   42  (> 7)   2536  Eli Kene              Walter Johnson High School             21:21.21  6:53/M      
   43  (> 7)   1169  Bruce Wenger          Maggie Walker                          21:26.95  6:55/M    9 
   44  (> 7)   1171  Kenny Xu              Maggie Walker                          21:33.45  6:57/M    9 
   45     36   1927  Tyler Souza           T.C. Williams                          21:36.95  6:58/M    9 
   46  (< 5)   1640  Austin Stewart        Powhatan                               21:37.95  6:58/M    9 
   47     37   1921  Ted Crawley           T.C. Williams                          21:38.71  6:59/M    9 
   48     38   1920  Timothy Bender        T.C. Williams                          21:38.86  6:59/M    9 
   49     39   1929  Surafel Adere         T.C. Williams                          21:47.47  7:02/M    9 
   50     40   2102  Daniel Caplen         Thomas Edison                          21:58.22  7:05/M    9 
   51     41   2364  Ryan Boyce            Western Albemarle                      21:59.95  7:05/M    8 
   52     42     57  Preston Eddleton      Atlee                                  22:18.95  7:12/M    9 
   53     43   1931  Grant Chamberlain     T.C. Williams                          22:30.71  7:15/M    8 
   54     44   1913  Daniel Crowley        T.C. Williams                          22:37.70  7:18/M    9 
   55     45   2365  Aaron Cole            Western Albemarle                      22:46.70  7:21/M    9 
   56     46   1940  Kirubel Adere         T.C. Williams                          22:51.21  7:22/M    9 
   57  (> 7)   1176  Nick Jones            Maggie Walker                          22:53.21  7:23/M    9 
   58  (> 7)   2257  Ugo Dajnese           Walter Johnson High School             22:59.21  7:25/M    10
   59     47   2103  Ryan Charlton         Thomas Edison                          23:16.70  7:30/M    9 
   60  (< 5)   2439  Isaiah Jewett         Woodbridge                             23:24.35  7:33/M    9 
   61     48     56  Jamie Benson          Atlee                                  23:37.20  7:37/M    9 
   62  (> 7)   1944  Duncan MacKay         T.C. Williams                          23:40.45  7:38/M    8 
   63     49     68  Philip Burns          Atlee                                  23:47.20  7:40/M    9 
   64     50     46  Jacob Waterman        Atlee                                  24:34.76  7:55/M    12
   65  (> 7)   1941  Alex Castellanos      T.C. Williams                          24:53.77  8:02/M    9 
   66     51     58  Pearce Barth          Atlee                                  24:59.71  8:04/M    9 
   67  (> 7)     60  Trace Johnson         Atlee                                  25:04.22  8:05/M    9 
   68  (> 7)   1173  Ciaran Lowell         Maggie Walker                          25:06.71  8:06/M    9 
   69  (> 7)   1163  Nicholas Gruner       Maggie Walker                          25:36.71  8:15/M    9 
   70  (< 5)   1642  Zach Morgott          Powhatan                               25:59.72  8:23/M    9 
   71  (> 7)   1923  Basleal Gessesse      T.C. Williams                          26:07.70  8:25/M    9 
   72  (> 7)     67  Christian Denmark     Atlee                                  26:31.21  8:33/M    9 
   73  (> 7)   1166  Corey Smith           Maggie Walker                          27:12.41  8:46/M    9 
   74     52   2108  Francisco Nieves      Thomas Edison                          27:24.97  8:50/M    9 
   75     53   1985  Daniel Drees          Tabb                                   28:17.70  9:07/M    8 
   76  (> 7)   1930  Liam Bowman           T.C. Williams                          35:10.71 11:21/M    8 


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Walter Johnson High School             47               2   3  13  14  15  24  27         
        Top  5 Times: 1:37:15.99

    2 Maggie Walker                          56               7   8  10  11  20  21  28         
        Top  5 Times: 1:38:09.28

    3 West Springfield                       71               1   4  12  22  32                 
        Top  5 Times: 1:38:33.23

    4 Thomas Edison                         102               5   6  18  33  40  47  52         
        Top  5 Times: 1:41:37.29

    5 Tabb                                  120              17  19  23  30  31  35  53         
        Top  5 Times: 1:43:02.77

    6 Western Albemarle                     138               9  25  29  34  41  45             
        Top  5 Times: 1:44:02.54

    7 Atlee                                 181              16  26  42  48  49  50  51         
        Top  5 Times: 1:50:34.94

    8 T.C. Williams                         193              36  37  38  39  43  44  46         
        Top  5 Times: 1:49:12.70

 Inc. Powhatan                             4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Woodbridge                           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Girls Invitational Division

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1   2026  Reagan Anderson       Tatnall                                18:28.86  5:57/M    11
    2      2   2024  Rebecca Salter        Tatnall                                18:45.36  6:03/M    11
    3      3   1183  Rachel Galton         Maggie Walker                          19:07.61  6:10/M    11
    4      4   2344  Caroline Alcorta      West Springfield                       19:08.24  6:10/M    10
    5      5   1541  Nicole Park           Ocean Lakes                            19:08.36  6:10/M    10
    6      6   1539  Audrey Batzel         Ocean Lakes                            19:12.62  6:12/M    12
    7      7   1889  Hannah Lowery         Stafford                               19:17.12  6:13/M    11
    8      8   1948  Shannon Smythe        T.C. Williams                          19:25.88  6:16/M    12
    9      9   1540  Olivia Bethune        Ocean Lakes                            19:28.36  6:17/M    10
   10     10   2031  Kate Hastings         Tatnall                                19:31.81  6:18/M    9 
   11     11   2032  Julie Williams        Tatnall                                19:33.38  6:18/M    11
   12     12   1952  Sydney Schaedel       T.C. Williams                          19:34.86  6:19/M    10
   13  (< 5)   1352  Kaila Blackburn       Monacan                                19:40.86  6:21/M    12
   14     13     23  Ali Hazel             Archmere Academy                       19:42.61  6:21/M    12
   15     14    760  Elaine Dowell         James River (Midlothian)               19:44.11  6:22/M    11
   16     15   2030  Kieran Hanrahan       Tatnall                                19:44.13  6:22/M    9 
   17  (< 5)   1698  Lindsey Siska         Salem                                  19:46.62  6:23/M    12
   18     16   1190  Daisy Banta           Maggie Walker                          19:53.36  6:25/M    10
   19     17   2335  Maddie Wittich        West Springfield                       19:59.86  6:27/M    11
   20     18    147  Colleen Schrader      Bishop Sullivan                        20:02.12  6:28/M    12
   21     19   1205  Victoria Herrera      Maggie Walker                          20:20.86  6:34/M    9 
   22     20   2395  Annie Taylor          Western Albemarle                      20:31.38  6:37/M    9 
   23     21    628  Rachel Rabbitt        Grafton High School                    20:46.61  6:42/M    11
   24     22    800  Avery Gillem          Jamestown                              20:53.30  6:44/M    9 
   25     23   1962  Hanna Smythe          T.C. Williams                          20:58.17  6:46/M    9 
   26     24   1059  Mary Fouse            Langley                                20:58.62  6:46/M    12
   27     25    624  Ashley Bruce          Grafton High School                    21:02.86  6:47/M    12
   28     26   2337  Chloe Grewe           West Springfield                       21:02.98  6:47/M    12
   29  (< 5)    392  Kelsey Newcomb        Dinwiddie                              21:03.61  6:47/M    12
   30     27    635  Hope Bloxom           Grafton High School                    21:04.61  6:48/M    9 
   31     28   1056  Esther Jeong          Langley                                21:06.13  6:48/M    12
   32     29   1181  Kelsey Miller         Maggie Walker                          21:07.87  6:49/M    12
   33     30   2341  Jessica Simmons       West Springfield                       21:10.86  6:50/M    10
   34     31    763  Abby Dowell           James River (Midlothian)               21:11.86  6:50/M    11
   35     32   2372  Katie Farina          Western Albemarle                      21:13.36  6:51/M    12
   36     33   1060  Jessica Miles         Langley                                21:14.38  6:51/M    11
   37     34    791  Tia Mearns            Jamestown                              21:17.12  6:52/M    11
   38     35   1057  Allison Brady         Langley                                21:21.31  6:53/M    12
   39     36   2334  Mo Mo Sullivan        West Springfield                       21:22.13  6:54/M    12
   40     37   1182  Caroline Rose         Maggie Walker                          21:22.36  6:54/M    12
   41     38    631  Nicole Goff           Grafton High School                    21:29.12  6:56/M    10
   42     39   1536  Samantha Park         Ocean Lakes                            21:31.86  6:56/M    12
   43     40   1949  Hannah Clark          T.C. Williams                          21:34.86  6:57/M    12
   44     41   1206  Lindsay Lickers       Maggie Walker                          21:38.88  6:59/M    9 
   45     42   1062  Courtney West         Langley                                21:39.13  6:59/M    12
   46     43   1534  Nicole Bethune        Ocean Lakes                            21:39.33  6:59/M    12
   47     44   1950  Grace Garrahan        T.C. Williams                          21:41.36  7:00/M    12
   48     45   2384  Alice Ducharme        Western Albemarle                      21:43.11  7:00/M    10
   49     46   1892  Ashley Hinton         Stafford                               21:45.62  7:01/M    10
   50     47    792  Devon Mearns          Jamestown                              21:47.61  7:02/M    11
   51     48   1193  Julia Kuno            Maggie Walker                          21:50.13  7:03/M    11
   52     49   2333  Sarah Lepley          West Springfield                       21:51.36  7:03/M    12
   53     50    793  Jane Winthrop         Jamestown                              22:02.36  7:06/M    11
   54     51   2035  Carolilne Silverman   Tatnall                                22:02.87  7:06/M    8 
   55     52   2027  Lindsay Voltz         Tatnall                                22:06.12  7:08/M    11
   56     53   2376  Sarah Grupp           Western Albemarle                      22:07.86  7:08/M    10
   57     54   1898  Jillian Wiesbeck      Stafford                               22:09.61  7:09/M    9 
   58     55   2390  Kelsey Pittman        Western Albemarle                      22:13.62  7:10/M    11
   59     56    790  Gaylin Glueck         Jamestown                              22:15.61  7:11/M    11
   60     57     20  Leigh Henjes          Archmere Academy                       22:20.18  7:12/M    11
   61     58    799  Haley Simonsen        Jamestown                              22:23.61  7:13/M    10
   62     59    629  Erin Ouellette        Grafton High School                    22:24.11  7:14/M    12
   63     60   2339  Erin Falk             West Springfield                       22:25.87  7:14/M    11
   64     61   1953  Stephanie Slaven      T.C. Williams                          22:26.96  7:14/M    10
   65     62     25  Clee Malfitano        Archmere Academy                       22:27.11  7:15/M    10
   66     63     16  Amalia Brawley        Archmere Academy                       22:28.12  7:15/M    12
   67     64   1894  Danielle Ross         Stafford                               22:30.63  7:15/M    10
   68     65     27  Meghan O'Keefe        Archmere Academy                       22:36.86  7:17/M    11
   69     66    637  Rachel Curtis         Grafton High School                    22:38.88  7:18/M    11
   70     67   2378  Selena Coles          Western Albemarle                      22:48.41  7:21/M    11
   71     68    625  Caitlin Comer         Grafton High School                    22:55.62  7:24/M    12
   72     69   2375  Ely Crisler           Western Albemarle                      22:58.08  7:25/M    11
   73     70    797  Shelby Foret          Jamestown                              23:02.36  7:26/M    11
   74     71   1955  Isabel Jones          T.C. Williams                          23:03.61  7:26/M    9 
   75     72    758  Rachel Davey          James River (Midlothian)               23:03.86  7:26/M    11
   76     73     24  Camryn Hicks          Archmere Academy                       23:09.12  7:28/M    10
   77     74     28  Alana Bradley         Archmere Academy                       23:09.61  7:28/M    9 
   78     75    154  Kaitlynn Durkin       Bishop Sullivan                        23:13.61  7:29/M    10
   79     76    156  Jessica Melendez      Bishop Sullivan                        23:18.11  7:31/M    9 
   80     77   1061  Blair Purdy           Langley                                23:27.63  7:34/M    11
   81     78    757  Adrienne Erbesti      James River (Midlothian)               23:33.36  7:36/M    12
   82     79    762  Meghann Raskind       James River (Midlothian)               23:34.36  7:36/M    11
   83     80    764  Mary Claire Eck       James River (Midlothian)               23:51.60  7:42/M    10
   84     81   1058  Becky Powell          Langley                                23:58.18  7:44/M    12
   85     82   1893  Miranda Shelton       Stafford                               24:11.61  7:48/M    10
   86     83    759  Ragen Davey           James River (Midlothian)               24:24.62  7:52/M    11
   87     84    149  Emma Lowther          Bishop Sullivan                        24:25.86  7:53/M    12
   88     85   1900  Alicia Coffey         Stafford                               24:56.95  8:03/M    9 
   89     86    155  Madeleine Campbell    Bishop Sullivan                        24:57.62  8:03/M    --
   90     87    150  Hollie Ertel          Bishop Sullivan                        25:13.86  8:08/M    11
   91     88   1890  Kate Brown            Stafford                               25:37.61  8:16/M    11
   92     89    157  Cameron Dwyer         Bishop Sullivan                        25:47.36  8:19/M    9 

Girls Invitational Division

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Tatnall                                39               1   2  10  11  15  51  52         
        Top  5 Times: 1:36:03.54

    2 Ocean Lakes                           102               5   6   9  39  43                 
        Top  5 Times: 1:41:00.53

    3 Maggie Walker                         104               3  16  19  29  37  41  48         
        Top  5 Times: 1:41:52.06

    4 West Springfield                      113               4  17  26  30  36  49  60         
        Top  5 Times: 1:42:44.07

    5 T.C. Williams                         127               8  12  23  40  44  61  71         
        Top  5 Times: 1:43:15.13

    6 Langley                               162              24  28  33  35  42  77  81         
        Top  5 Times: 1:46:19.57

    7 Grafton High School                   170              21  25  27  38  59  66  68         
        Top  5 Times: 1:46:47.31

    8 Western Albemarle                     205              20  32  45  53  55  67  69         
        Top  5 Times: 1:47:49.33

    9 Jamestown                             209              22  34  47  50  56  58  70         
        Top  5 Times: 1:48:16.00

   10 Stafford                              253               7  46  54  64  82  85  88         
        Top  5 Times: 1:49:54.59

   11 Archmere Academy                      260              13  57  62  63  65  73  74         
        Top  5 Times: 1:49:34.88

   12 James River (Midlothian)              274              14  31  72  78  79  80  83         
        Top  5 Times: 1:51:07.55

   13 Bishop Sullivan                       339              18  75  76  84  86  87  89         
        Top  5 Times: 1:55:57.32

 Inc. Dinwiddie                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Monacan                              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Salem                                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Girls Private School Champ

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1   1694  Ryley Ogden           Saint Catherine s                      20:41.77  6:40/M    8 
    2      2   1571  Elizabeth Vernon      Peaks View Pacers                      21:00.52  6:46/M    12
    3      3   1680  Liz Spruill           Saint Catherine s                      21:12.54  6:50/M    11
    4      4   2213  Morgan Lewis          Veritas Classical Christian School     21:19.28  6:53/M    7 
    5      5   1690  Willa King            Saint Catherine s                      21:34.21  6:57/M    8 
    6      6   1682  Randall Ackerly       Saint Catherine s                      21:45.86  7:01/M    11
    7      7   2147  Molly Banta           Trinity                                21:57.95  7:05/M    12
    8      8   1692  Ann Nicholson         Saint Catherine s                      22:03.53  7:07/M    9 
    9      9   1679  Ali Doswell           Saint Catherine s                      22:16.53  7:11/M    11
   10     10   1683  Whitney Busch         Saint Catherine s                      22:18.79  7:12/M    11
   11     11   2207  Caroline Coggins      Veritas Classical Christian School     22:30.13  7:15/M    8 
   12     12    174  Clara Frazier         Blessed Sacrament Huguenot             22:31.83  7:16/M    --
   13     13   1578  Samantha Schreiber    Peaks View Pacers                      22:36.29  7:17/M    9 
   14     14   1575  Charis Jantomaso      Peaks View Pacers                      23:07.79  7:27/M    9 
   15     15   1853  Jackie Clark          St. Mary's Ryken High School           23:13.78  7:29/M    11
   16     16    315  Amy Inouye            Covenant                               23:19.29  7:31/M    12
   17     17   2145  Rachel Cisek          Trinity                                23:27.22  7:34/M    12
   18     18   2204  Elizabeth Franck      Veritas Classical Christian School     23:29.53  7:35/M    10
   19     19   2148  Taylor McClain        Trinity                                23:35.28  7:36/M    12
   20     20    316  Alicia Fox            Covenant                               23:42.53  7:39/M    11
   21     21   2146  Mckenzie Walker       Trinity                                23:43.53  7:39/M    12
   22     22   1577  Rachel Packer         Peaks View Pacers                      23:44.78  7:39/M    9 
   23     23   2203  Kelly Norfleet        Veritas Classical Christian School     23:46.03  7:40/M    9 
   24     24    236  Amanda Cole           Collegiate                             23:55.54  7:43/M    12
   25     25   1817  Danielle Zuccaro      St. Gertrude                           24:04.03  7:46/M    12
   26     26   2208  Christa Schuping      Veritas Classical Christian School     24:12.79  7:48/M    10
   27     27    227  Grace Mountcastle     Collegiate                             24:26.78  7:53/M    10
   28     28   2149  Elizabeth Bell        Trinity                                24:29.27  7:54/M    10
   29     29   1582  Sibylle Harter        Peaks View Pacers                      24:38.87  7:57/M    9 
   30  (< 5)    556  Mary Copeland         Fredericksburg Christian               25:00.07  8:04/M    11
   31     30    245  Mary Crowgey          Collegiate                             25:05.28  8:05/M    11
   32     31    240  Sarah Whitaker        Collegiate                             25:10.28  8:07/M    8 
   33     32   1852  Laura Paglirulo       St. Mary's Ryken High School           25:28.28  8:13/M    11
   34     33   2151  Lexi Calos            Trinity                                25:32.78  8:14/M    9 
   35     34   1573  Mary Jo Delahunt      Peaks View Pacers                      25:33.53  8:15/M    11
   36  (< 5)    557  Sara Wengstrom        Fredericksburg Christian               25:34.53  8:15/M    10
   37     35    321  Kathryn Grant         Covenant                               25:41.04  8:17/M    8 
   38     36   1830  Rahel Tafese          St. Margaret's School                  25:41.79  8:17/M    12
   39     37   2201  Lexi Kozlowski        Veritas Classical Christian School     25:44.29  8:18/M    10
   40     38   2205  Grace Burns           Veritas Classical Christian School     25:47.15  8:19/M    8 
   41     39   1820  Lexi Noell            St. Gertrude                           26:12.92  8:27/M    10
   42     40   1856  Landry Griffitt       St. Mary's Ryken High School           26:22.42  8:30/M    9 
   43     41    229  Claire Templeman      Collegiate                             26:25.93  8:31/M    10
   44     42    318  Elizabeth Llera       Covenant                               26:31.43  8:33/M    8 
   45     43    226  Sarah Richardson      Collegiate                             26:33.43  8:34/M    11
   46     44   1851  Catherine Raley       St. Mary's Ryken High School           26:43.42  8:37/M    11
   47     45   1833  Katherine Lecce       St. Margaret's School                  26:48.93  8:39/M    10
   48     46    319  Darian Carter-Pace    Covenant                               26:56.68  8:41/M    8 
   49     47    175  Josephine Realubit    Blessed Sacrament Huguenot             26:58.93  8:42/M    --
   50  (< 5)   2521  Brittney Whitt        Richmond Christian                     27:06.18  8:45/M    10
   51     48   1580  Sarah Vickery         Peaks View Pacers                      27:09.29  8:45/M    9 
   52     49    173  Kelsey Talmadge       Blessed Sacrament Huguenot             27:09.55  8:45/M    --
   53     50   1819  Cannan Keller         St. Gertrude                           27:10.30  8:46/M    10
   54     51   1818  Wilson Keller         St. Gertrude                           27:11.91  8:46/M    11
   55  (< 5)   2522  Sarah Childress       Richmond Christian                     27:14.29  8:47/M    10
   56     52    317  Alley Hogg            Covenant                               27:16.30  8:48/M    11
   57     53   1822  Kelly Niemann         St. Gertrude                           27:55.79  9:00/M    10
   58     54   1857  Jessic Gardiner       St. Mary's Ryken High School           28:15.64  9:07/M    9 
   59     55   1827  Emily Niemann         St. Gertrude                           28:16.14  9:07/M    9 
   60     56   1850  Jenna Murphy          St. Mary's Ryken High School           28:29.54  9:11/M    11
   61     57    179  Natalie Realubit      Blessed Sacrament Huguenot             28:30.81  9:12/M    --
   62     58   1854  Sarah Gardiner        St. Mary's Ryken High School           28:56.80  9:20/M    10
   63     59   1816  Katie Roberts         St. Gertrude                           29:23.80  9:29/M    12
   64  (< 5)   2524  Kimi Jenkins          Richmond Christian                     29:55.53  9:39/M    10
   65     60    172  Olivia Fowkes         Blessed Sacrament Huguenot             30:18.54  9:46/M    --
   66     61   1835  Ayaka Nakano          St. Margaret's School                  32:36.99 10:31/M    12
   67     62   1836  Katherine Roman       St. Margaret's School                  32:39.79 10:32/M    11
   68     63   1831  Elisabeth Williams    St. Margaret's School                  34:08.80 11:01/M    11
   69  (< 5)    558  Sarah Cutshaw         Fredericksburg Christian               35:03.25 11:18/M    9 
   70     64   1834  Jo Deng               St. Margaret's School                  38:18.05 12:21/M    10

Girls Private School Champ

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Saint Catherine s                      23               1   3   5   6   8   9  10         
        Top  5 Times: 1:47:17.91

    2 Peaks View Pacers                      80               2  13  14  22  29  34  48         
        Top  5 Times: 1:55:08.25

    3 Veritas Classical Christian School     82               4  11  18  23  26  37  38         
        Top  5 Times: 1:55:17.76

    4 Trinity                                92               7  17  19  21  28  33             
        Top  5 Times: 1:57:13.25

    5 Collegiate                            153              24  27  30  31  41  43             
        Top  5 Times: 2:05:03.81

    6 Covenant                              159              16  20  35  42  46  52             
        Top  5 Times: 2:06:10.97

    7 St. Mary's Ryken High School          185              15  32  40  44  54  56  58         
        Top  5 Times: 2:10:03.54

    8 St. Gertrude                          218              25  39  50  51  53  55  59         
        Top  5 Times: 2:12:34.95

    9 Blessed Sacrament Huguenot            225              12  47  49  57  60                 
        Top  5 Times: 2:15:29.66

   10 St. Margaret's School                 267              36  45  61  62  63  64             
        Top  5 Times: 2:31:56.30

 Inc. Fredericksburg Christian             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Richmond Christian                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Boys Invitational Division

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1   1066  Patrick Joseph        Loudoun County                         16:11.04  5:13/M    11
    2      2   2004  Sam Parsons           Tatnall                                16:20.67  5:16/M    12
    3      3   2091  Louis Colson          Thomas Edison                          16:28.24  5:19/M    10
    4      4   1705  Matt McKenna          Salesianum School                      16:30.19  5:19/M    12
    5      5   2356  David Taylor          Western Albemarle                      16:35.96  5:21/M    11
    6      6      5  John Mascioli         Archmere Academy                       16:39.16  5:22/M    11
    7      7   2010  Stephen Garrett       Tatnall                                16:39.96  5:22/M    9 
    8      8   1860  Greg Bohmke           Stafford                               16:40.44  5:23/M    12
    9      9   2455  Jack Little           York                                   16:40.69  5:23/M    12
   10     10   1704  Scott Davis           Salesianum School                      16:44.69  5:24/M    12
   11  (< 5)     50  Nathaniel Hall        Atlee                                  16:47.20  5:25/M    10
   12     11   2217  Josh Ellis            Walter Johnson High School             16:47.95  5:25/M    12
   13     12   1871  Joey Abbatiello       Stafford                               16:53.47  5:27/M    10
   14     13   2006  Alex Giacco           Tatnall                                16:53.69  5:27/M    11
   15     14   1706  Matthias Arauco-ShapirSalesianum School                      16:56.44  5:28/M    12
   16     15   1065  Josh Showalter        Loudoun County                         16:58.48  5:28/M    12
   17     16    775  Daniel Moniak         Jamestown                              16:59.45  5:29/M    12
   18     17   1717  Pat Hally             Salesianum School                      17:00.69  5:29/M    10
   19     18    949  Kurtis Steck          Lafayette                              17:00.76  5:29/M    11
   20     19   1666  Walker Mogen          Radford                                17:03.54  5:30/M    11
   21     20   2219  Scott Sheehan         Walter Johnson High School             17:04.95  5:30/M    12
   22     21   2074  Jack McAlister        Thomas Edison                          17:05.70  5:31/M    12
   23     22   1865  Ian MacLeod           Stafford                               17:06.87  5:31/M    11
   24     23   2352  Ben Schiller          Western Albemarle                      17:08.74  5:32/M    12
   25     24   2221  Ben Crites            Walter Johnson High School             17:10.06  5:32/M    11
   26     25    351  Grayson Reid          Deep Run                               17:13.70  5:33/M    10
   27     26      8  Evan Guerin           Archmere Academy                       17:15.67  5:34/M    11
   28     27   2466  Dawson Connell        York                                   17:15.95  5:34/M    10
   29     28   2014  Patrick Lynch         Tatnall                                17:16.20  5:34/M    10
   30     29   1710  Liam Magerr           Salesianum School                      17:17.96  5:35/M    11
   31     30   2414  Nick Eghtesaad        Woodbridge                             17:20.96  5:35/M    12
   32     31   1516  David Harrison        Ocean Lakes                            17:21.10  5:36/M    12
   33     32    338  Alan Weaver           Deep Run                               17:21.96  5:36/M    12
   34     33    608  Dylan Sydnor          Grafton High School                    17:22.96  5:36/M    11
   35     34   2220  James Sauro           Walter Johnson High School             17:24.29  5:37/M    12
   36     35   2224  James Duncan          Walter Johnson High School             17:25.07  5:37/M    12
   37     36   2350  Gavin Ratcliffe       Western Albemarle                      17:25.71  5:37/M    12
   38     37    964  Jason Menzies         Lafayette                              17:34.96  5:40/M    10
   39     38   2422  Kyle Hetrick          Woodbridge                             17:36.46  5:41/M    10
   40     39    600  Joseph Wallace        Grafton High School                    17:38.95  5:41/M    12
   41     40   1859  Chapin Baxter         Stafford                               17:39.21  5:42/M    12
   42     41    948  Levi Warring          Lafayette                              17:40.60  5:42/M    12
   43     42   1524  John Will             Ocean Lakes                            17:40.95  5:42/M    10
   44     43    738  Cody Stancil          James River (Midlothian)               17:41.21  5:42/M    12
   45     44   1064  Bruce McIntosh        Loudoun County                         17:41.40  5:42/M    12
   46     45   2469  Andrew Osbourne       York                                   17:44.28  5:43/M    11
   47     46   2238  Michael Spak          Walter Johnson High School             17:44.96  5:43/M    10
   48     47   1063  Matt Gambogi          Loudoun County                         17:45.71  5:44/M    12
   49     48   1515  Brandon Winters       Ocean Lakes                            17:46.97  5:44/M    12
   50     49   2011  Jack Hagood           Tatnall                                17:47.71  5:44/M    10
   51     50   2311  Paul Lampazzi         West Springfield                       17:48.21  5:45/M    11
   52     51   2319  Bryce Wason           West Springfield                       17:49.23  5:45/M    10
   53     52   2318  John Amann            West Springfield                       17:49.54  5:45/M    11
   54     53   1137  John Ziegler          Maggie Walker                          17:49.96  5:45/M    11
   55     54   1522  Austin Gillies        Ocean Lakes                            17:49.96  5:45/M    12
   56     55   2309  Connor Burke          West Springfield                       17:51.23  5:45/M    12
   57     56    616  Justin Underwood      Grafton High School                    17:51.23  5:45/M    9 
   58     57   1119  Andrew Anderson       Maggie Walker                          17:51.95  5:45/M    12
   59     58   1711  Joseph Casini         Salesianum School                      17:52.34  5:46/M    11
   60     59   2002  Justin Casanova       Tatnall                                17:56.90  5:47/M    12
   61     60   1709  Ryan Hughes           Salesianum School                      17:57.34  5:47/M    11
   62     61   2360  Andrew De Jong        Western Albemarle                      17:57.95  5:47/M    10
   63     62   1067  Ben Heberling         Loudoun County                         17:58.21  5:48/M    11
   64     63    736  Clay Word             James River (Midlothian)               17:58.25  5:48/M    - 
   65     64    853  Chase Anders          John Handley                           18:04.97  5:50/M    12
   66     65   2321  Cameron Ritter        West Springfield                       18:05.44  5:50/M    12
   67     66    864  Adam Arslan           John Handley                           18:07.07  5:51/M    10
   68     67   1877  Luke Lysher           Stafford                               18:07.96  5:51/M    10
   69     68   1519  Colton Zobel          Ocean Lakes                            18:09.72  5:51/M    12
   70     69    337  Collin Sheppard       Deep Run                               18:10.69  5:52/M    12
   71     70    752  Freddie Shashaty      James River (Midlothian)               18:10.97  5:52/M    9 
   72     71   2232  Franklin Floresca     Walter Johnson High School             18:12.10  5:52/M    10
   73     72    604  Forrest Kidwell       Grafton High School                    18:12.23  5:52/M    11
   74     73   2314  Hanbin Cho            West Springfield                       18:12.51  5:52/M    12
   75     74   2097  John Rangel           Thomas Edison                          18:12.97  5:52/M    10
   76     75   2073  Michael Knopp         Thomas Edison                          18:13.22  5:53/M    12
   77     76    607  Marc Torres           Grafton High School                    18:13.44  5:53/M    12
   78     77   1528  Daniel Read           Ocean Lakes                            18:14.18  5:53/M    10
   79     78   2355  Dallas Pugh           Western Albemarle                      18:17.98  5:54/M    12
   80     79      6  Tom Porth             Archmere Academy                       18:19.47  5:55/M    11
   81     80   1068  Caleb Hoehner         Loudoun County                         18:20.21  5:55/M    11
   82     81    341  Will Brennan          Deep Run                               18:20.30  5:55/M    12
   83     82   1050  Steven Swayne         Langley                                18:20.50  5:55/M    12
   84     83    599  Chad Eldred           Grafton High School                    18:20.97  5:55/M    12
   85     84    774  Patrick Shannon       Jamestown                              18:22.31  5:55/M    12
   86     85    869  Cole Talton           John Handley                           18:26.06  5:57/M    9 
   87     86   1053  Eswar Sriram          Langley                                18:27.46  5:57/M    10
   88     87    345  Tucker Robinson       Deep Run                               18:29.71  5:58/M    12
   89     88    352  Alexander Varon       Deep Run                               18:31.31  5:58/M    10
   90     89   1518  Joseph Cowen          Ocean Lakes                            18:31.96  5:58/M    12
   91     90   2094  Kyle Brown            Thomas Edison                          18:32.86  5:59/M    10
   92     91    859  Sam Thomson           John Handley                           18:34.21  5:59/M    11
   93     92   1122  Scott Mallory         Maggie Walker                          18:36.16  6:00/M    12
   94     93     12  Chris Deely           Archmere Academy                       18:37.73  6:00/M    9 
   95     94    611  Josh Hall             Grafton High School                    18:38.39  6:01/M    11
   96     95      3  Chris Newton          Archmere Academy                       18:38.73  6:01/M    11
   97     96    870  Henry Griffin         John Handley                           18:39.21  6:01/M    9 
   98     97    737  Sam Reid              James River (Midlothian)               18:40.84  6:01/M    12
   99     98   1861  Brandon Hinton        Stafford                               18:41.96  6:02/M    12
  100     99   2075  Daniel Boku           Thomas Edison                          18:42.71  6:02/M    12
  101    100    944  Michael Sonnek        Lafayette                              18:45.96  6:03/M    12
  102    101   2003  Steve Sklodowski      Tatnall                                18:46.72  6:03/M    12
  103    102   2421  Nate Smith            Woodbridge                             18:51.71  6:05/M    11
  104    103   1671  Cole Schafer          Radford                                18:52.71  6:05/M    10
  105    104   1866  Ryan Hazelgren        Stafford                               18:54.81  6:06/M    11
  106    105   2416  Marlon Mason          Woodbridge                             18:59.60  6:07/M    11
  107    106   2423  Jonah Clark           Woodbridge                             18:59.72  6:07/M    10
  108    107   1668  Matt Turk             Radford                                19:00.22  6:08/M    11
  109    108    747  Philip Froelich       James River (Midlothian)               19:00.96  6:08/M    12
  110    109   1152  Austin Koch           Maggie Walker                          19:02.23  6:08/M    10
  111    110   1134  Andrew Tynes          Maggie Walker                          19:03.19  6:09/M    11
  112    111    781  Robert Richards       Jamestown                              19:03.31  6:09/M    11
  113    112   2359  Andrew Nguyen         Western Albemarle                      19:04.12  6:09/M    12
  114    113    339  Brice Hornsby         Deep Run                               19:05.90  6:09/M    11
  115    114   1159  Nathaniel Tombes      Maggie Walker                          19:06.22  6:10/M    10
  116    115   1054  Steven Byrne          Langley                                19:08.96  6:10/M    9 
  117    116   1129  Zac Smith             Maggie Walker                          19:09.21  6:11/M    12
  118    117    780  Gabe Modzelewski      Jamestown                              19:11.33  6:11/M    --
  119    118   1051  Jack Flatley          Langley                                19:12.71  6:12/M    11
  120    119    969  Derek Holdsworth      Lafayette                              19:12.96  6:12/M    10
  121    120    750  Whit Enochs           James River (Midlothian)               19:13.45  6:12/M    10
  122    121      1  Connell Donaghy       Archmere Academy                       19:17.72  6:13/M    12
  123    122   2456  Connor Niver          York                                   19:18.70  6:14/M    12
  124    123    742  Matthew Margopoulos   James River (Midlothian)               19:20.97  6:14/M    11
  125    124   1055  Kristian Hutchinson   Langley                                19:21.96  6:15/M    10
  126    125    857  James Thomson         John Handley                           19:26.00  6:16/M    11
  127    126   2413  Chris Clausson        Woodbridge                             19:28.96  6:17/M    12
  128    127   1069  Ales Lanham           Loudoun County                         19:29.02  6:17/M    9 
  129    128   2420  Kaleb Libby           Woodbridge                             19:34.12  6:19/M    10
  130    129   2463  Mitchell Hesse        York                                   19:35.57  6:19/M    10
  131    130    956  Luke Tillis           Lafayette                              19:36.27  6:19/M    11
  132    131    776  Matt Reynolds         Jamestown                              19:36.34  6:19/M    12
  133    132    858  Simon Vogler          John Handley                           19:40.21  6:21/M    11
  134    133   1667  Joey Sutphin          Radford                                19:42.71  6:21/M    11
  135    134   1049  Josh Hulett           Langley                                19:44.70  6:22/M    12
  136    135    778  Chris Crowder         Jamestown                              19:46.72  6:23/M    11
  137    136    785  Daniel McKay-Roberts  Jamestown                              19:46.95  6:23/M    10
  138    137   2459  Ben Kempton           York                                   19:52.25  6:25/M    10
  139    138   2458  Scott Kramer          York                                   19:58.71  6:26/M    11
  140    139   2320  Michael Muskett       West Springfield                       20:00.95  6:27/M    11
  141    140   1669  Michael Mann          Radford                                20:08.21  6:30/M    11
  142    141   1670  Adam Johnston         Radford                                20:32.96  6:37/M    10
  143    142      2  Jack Byrnes           Archmere Academy                       20:37.96  6:39/M    12
  144    143   1052  Scott Dronfield       Langley                                21:10.22  6:50/M    11

Boys Invitational Division

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Salesianum School                      74               4  10  14  17  29  58  60         
        Top  5 Times: 1:24:29.97

    2 Tatnall                                99               2   7  13  28  49  59 101         
        Top  5 Times: 1:24:58.23

    3 Walter Johnson High School            124              11  20  24  34  35  46  71         
        Top  5 Times: 1:25:52.32

    4 Stafford                              149               8  12  22  40  67  98 104         
        Top  5 Times: 1:26:27.95

    5 Loudoun County                        169               1  15  44  47  62  80 127         
        Top  5 Times: 1:26:34.84

    6 Western Albemarle                     203               5  23  36  61  78 112             
        Top  5 Times: 1:27:26.34

    7 Ocean Lakes                           243              31  42  48  54  68  77  89         
        Top  5 Times: 1:28:48.70

    8 Thomas Edison                         263               3  21  74  75  90  99             
        Top  5 Times: 1:28:32.99

    9 West Springfield                      273              50  51  52  55  65  73 139         
        Top  5 Times: 1:29:23.65

   10 Grafton High School                   276              33  39  56  72  76  83  94         
        Top  5 Times: 1:29:18.81

   11 Deep Run                              294              25  32  69  81  87  88 113         
        Top  5 Times: 1:29:36.36

   12 Archmere Academy                      299               6  26  79  93  95 121 142         
        Top  5 Times: 1:29:30.76

   13 Lafayette                             315              18  37  41 100 119 130             
        Top  5 Times: 1:30:15.24

   14 York                                  332               9  27  45 122 129 137 138         
        Top  5 Times: 1:30:35.19

   15 James River (Midlothian)              381              43  63  70  97 108 120 123         
        Top  5 Times: 1:31:32.23

   16 Woodbridge                            381              30  38 102 105 106 126 128         
        Top  5 Times: 1:31:48.45

   17 John Handley                          402              64  66  85  91  96 125 132         
        Top  5 Times: 1:31:51.52

   18 Maggie Walker                         421              53  57  92 109 110 114 116         
        Top  5 Times: 1:32:23.49

   19 Jamestown                             459              16  84 111 117 131 135 136         
        Top  5 Times: 1:33:12.74

   20 Radford                               502              19 103 107 133 140 141             
        Top  5 Times: 1:34:47.39

   21 Langley                               525              82  86 115 118 124 134 143         
        Top  5 Times: 1:34:31.59

 Inc. Atlee                                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 




Boys Private School Champ

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1   2187  Miles Clikeman        Veritas Classical Christian School     17:35.58  5:40/M    8 
    2      2    181  Peter Rowe            Calvert Hall College High School       17:45.87  5:44/M    11
    3      3   2185  Tripp Fitch           Veritas Classical Christian School     17:48.36  5:45/M    10
    4      4   2188  David Heide           Veritas Classical Christian School     18:01.38  5:49/M    10
    5      5    188  D Binnette            Calvert Hall College High School       18:05.81  5:50/M    --
    6      6    185  Patrick Dunk          Calvert Hall College High School       18:15.32  5:53/M    10
    7      7   1563  John Pemberton        Peaks View Pacers                      18:19.70  5:55/M    11
    8      8    182  Scott Baker           Calvert Hall College High School       18:23.39  5:56/M    11
    9      9    314  Girma Fekadu          Covenant                               18:23.42  5:56/M    --
   10     10   1566  Stephen Vernon        Peaks View Pacers                      18:34.35  5:59/M    9 
   11     11   1788  Blaise Fortier        St. Anselm's Abbey School              18:34.81  5:59/M    12
   12     12    183  David Gatley          Calvert Hall College High School       18:37.81  6:00/M    10
   13     13   1793  Jack Anninos          St. Anselm's Abbey School              18:39.79  6:01/M    11
   14     14    184  Sean Chaikowsky       Calvert Hall College High School       18:43.35  6:02/M    11
   15     15   2186  Nicholas Kontopanous  Veritas Classical Christian School     18:44.51  6:03/M    9 
   16     16   2198  Cameron Francis       Veritas Classical Christian School     18:44.92  6:03/M    10
   17     17   1795  Michael Laskowski     St. Anselm's Abbey School              18:57.32  6:07/M    10
   18     18   2143  Reid Barden           Trinity                                19:01.06  6:08/M    10
   19     19   1562  Justin Jantomaso      Peaks View Pacers                      19:05.81  6:09/M    11
   20     20    191  Dennis Grace          Calvert Hall College High School       19:08.31  6:10/M    11
   21     21    139  Amory Langley         Bishop Sullivan                        19:09.06  6:11/M    11
   22     22   2130  Joseph Vandersyde     Trinity                                19:09.59  6:11/M    12
   23     23   1564  Noah Jantomaso        Peaks View Pacers                      19:13.82  6:12/M    9 
   24     24   2190  Alex Franck           Veritas Classical Christian School     19:14.32  6:12/M    9 
   25     25   1796  Jared Allen           St. Anselm's Abbey School              19:21.33  6:15/M    10
   26     26   1841  Matthew Johnson       St. Mary's Ryken High School           19:21.82  6:15/M    10
   27     27   1840  Ryan Braam            St. Mary's Ryken High School           19:26.32  6:16/M    10
   28     28    311  George Brumbaugh      Covenant                               19:38.72  6:20/M    9 
   29     29    160  Jack Toomey           Blessed Sacrament Huguenot             19:42.30  6:21/M    --
   30     30   1787  Connor Williamson     St. Anselm's Abbey School              19:43.60  6:22/M    12
   31     31   1568  Hunter Smith          Peaks View Pacers                      19:52.82  6:25/M    11
   32     32   2532  Josh McNamara         Richmond Christian                     19:56.57  6:26/M    12
   33     33    555  James Burtle          Fredericksburg Christian               19:57.09  6:26/M    9 
   34     34    308  William Meakem        Covenant                               19:59.32  6:27/M    12
   35  (< 5)   2039  Brandon Ah            The Fuqua School                       19:59.82  6:27/M    12
   36     35    146  Colin O'Donnell       Bishop Sullivan                        20:00.53  6:27/M    11
   37     36   2133  Sean McKeown          Trinity                                20:08.82  6:30/M    12
   38     37   2141  Buck Kirtland         Trinity                                20:09.61  6:30/M    10
   39     38    158  Graham Frazier        Blessed Sacrament Huguenot             20:11.59  6:31/M    --
   40     39    138  Dylan Campbell        Bishop Sullivan                        20:18.60  6:33/M    11
   41     40   1567  Sam Senor             Peaks View Pacers                      20:24.08  6:35/M    11
   42     41   2527  Nathan Fishell        Richmond Christian                     20:26.37  6:35/M    12
   43     42   2139  Mason Hadley          Trinity                                20:28.09  6:36/M    12
   44     43   2142  Richard Hankins       Trinity                                20:36.21  6:39/M    11
   45     44    145  Riley Pitchford       Bishop Sullivan                        20:38.51  6:39/M    10
   46     45   1837  Neil Burke            St. Mary's Ryken High School           20:47.74  6:42/M    12
   47     46   1790  Dan Magee             St. Anselm's Abbey School              20:54.36  6:45/M    12
   48     47   2528  Caleb Simpson         Richmond Christian                     21:00.34  6:46/M    10
   49     48    312  Zander McNeish        Covenant                               21:06.35  6:48/M    9 
   50  (< 5)    646  Zack Szymanski        Greenbrier Christian Academy           21:08.55  6:49/M    11
   51     49    551  Josiah Manry          Fredericksburg Christian               21:08.84  6:49/M    11
   52     50   2197  Chris O'Kuinghtton    Veritas Classical Christian School     21:16.10  6:52/M    10
   53     51    140  Holt Lassiter         Bishop Sullivan                        21:17.34  6:52/M    12
   54     52   1802  Sam Sherman           St. Anselm's Abbey School              21:29.84  6:56/M    10
   55  (< 5)    648  Trenton Holmes        Greenbrier Christian Academy           21:32.34  6:57/M    12
   56  (< 5)    649  David Prevost         Greenbrier Christian Academy           21:38.35  6:59/M    10
   57     53    142  Alex Salazar          Bishop Sullivan                        21:42.61  7:00/M    12
   58     54   1844  Yung Mao              St. Mary's Ryken High School           21:50.09  7:03/M    10
   59     55    137  Thomas Difazio        Bishop Sullivan                        21:59.34  7:05/M    12
   60     56    552  Christopher Jones     Fredericksburg Christian               22:02.34  7:06/M    10
   61     57   2499  Matt Wolf             Steward School                         22:07.09  7:08/M    10
   62     58    553  Aaron Petitt          Fredericksburg Christian               22:09.20  7:09/M    9 
   63     59   2498  Ben Cardwell          Steward School                         22:15.79  7:11/M    10
   64     60   2140  Chase Shugart         Trinity                                22:18.62  7:12/M    10
   65     61   1569  Erik Donahue          Peaks View Pacers                      22:26.00  7:14/M    9 
   66     62    309  David Van Harlingen   Covenant                               22:34.35  7:17/M    10
   67     63   2530  Eric Moore            Richmond Christian                     22:51.34  7:22/M    12
   68     64    313  Nathan Soucy          Covenant                               23:06.35  7:27/M    8 
   69     65   1839  Daniel Sydnor         St. Mary's Ryken High School           23:28.34  7:34/M    11
   70  (< 5)    135  Alton Coleman         Benedictine                            23:46.07  7:40/M    11
   71     66    554  William Brannen       Fredericksburg Christian               23:50.33  7:41/M    11
   72     67   1838  John Beck             St. Mary's Ryken High School           23:53.08  7:42/M    12
   73     68   2514  Boyd Chambliss        Steward School                         24:08.58  7:47/M    12
   74     69   2512  Bryce D'Surney        Steward School                         24:08.59  7:47/M    10
   75     70   2529  Chris Rooney          Richmond Christian                     24:33.58  7:55/M    9 
   76     71   2531  Sam McNamara          Richmond Christian                     25:15.82  8:09/M    9 
   77     72   2503  Kevin Friend          Steward School                         25:21.08  8:11/M    12
   78  (< 5)   2535  Thomas Lettyan        Greenbrier Christian Academy           25:24.93  8:12/M      
   79     73   2504  Preston Huennekens    Steward School                         25:25.75  8:12/M    12
   80  (< 5)    126  Jb Plewa              Benedictine                            25:36.42  8:15/M    12
   81     74   2515  Ethan Maestrello      Steward School                         25:39.25  8:16/M    12
   82  (< 5)    125  Tyler Smith           Benedictine                            25:50.58  8:20/M    11
   83     75    163  Brian Hammond         Blessed Sacrament Huguenot             26:12.58  8:27/M    9 
   84     76    159  Matt Cheseldine       Blessed Sacrament Huguenot             26:12.83  8:27/M    --
   85  (< 5)   2517  Ben Heller            Brook Road Academy                     27:27.92  8:51/M    12
   86  (< 5)   2520  Chase Morales         Brook Road Academy                     28:13.90  9:06/M    10
   87  (< 5)   2519  Talbott Little        Brook Road Academy                     28:29.33  9:11/M    11
   88     77    162  Christian Goodwyn     Blessed Sacrament Huguenot             30:55.32  9:58/M    12
   89     78    164  Grant Campbell        Blessed Sacrament Huguenot             30:57.52  9:59/M    --

Boys Private School Champ

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Calvert Hall College High School       33               2   5   6   8  12  14  20         
        Top  5 Times: 1:31:08.20

    2 Veritas Classical Christian School     39               1   3   4  15  16  24  50         
        Top  5 Times: 1:30:54.75

    3 Peaks View Pacers                      90               7  10  19  23  31  40  61         
        Top  5 Times: 1:35:06.50

    4 St. Anselm's Abbey School              96              11  13  17  25  30  46  52         
        Top  5 Times: 1:35:16.85

    5 Trinity                               155              18  22  36  37  42  43  60         
        Top  5 Times: 1:38:57.17

    6 Covenant                              181               9  28  34  48  62  64             
        Top  5 Times: 1:41:42.16

    7 Bishop Sullivan                       190              21  35  39  44  51  53  55         
        Top  5 Times: 1:41:24.04

    8 St. Mary's Ryken High School          217              26  27  45  54  65  67             
        Top  5 Times: 1:44:54.31

    9 Richmond Christian                    253              32  41  47  63  70  71             
        Top  5 Times: 1:48:48.20

   10 Fredericksburg Christian              262              33  49  56  58  66                 
        Top  5 Times: 1:49:07.80

   11 Blessed Sacrament Huguenot            295              29  38  75  76  77  78             
        Top  5 Times: 2:03:14.62

   12 Steward School                        325              57  59  68  69  72  73  74         
        Top  5 Times: 1:58:01.13

 Inc. Benedictine                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Greenbrier Christian Academy         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. The Fuqua School                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Brook Road Academy                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Girls Coastal Division Champ

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1   1475  Emily Debrito         North Stafford                         19:48.55  6:23/M    12
    2      2   1438  Becca Eudailey        New Kent                               19:51.05  6:24/M    12
    3      3    986  Heidi Peterson        Lafayette                              20:16.82  6:32/M    12
    4      4    524  Nicole Douma          Fluvanna County                        20:31.81  6:37/M    10
    5      5    832  Mary Deis             Jefferson Forest                       20:38.07  6:39/M    12
    6      6   1400  Madeline Hermsmeier   Monticello                             20:48.82  6:43/M    12
    7      7     81  Chloe Bavin           Atlee                                  20:53.81  6:44/M    9 
    8  (< 5)   2111  Tara Tinsley          Thomas Edison                          20:53.93  6:44/M    12
    9      8   1012  Taylor Sweet          Lake Norman                            21:03.82  6:47/M    12
   10      9   1076  Ana Valdez            Loudoun County                         21:07.81  6:49/M    11
   11     10     74  Katie Gardner         Atlee                                  21:14.93  6:51/M    10
   12     11    833  Katie Vann            Jefferson Forest                       21:17.56  6:52/M    11
   13     12   1477  Erin Quinn            North Stafford                         21:20.30  6:53/M    11
   14     13   1072  Kathryn Eder          Loudoun County                         21:22.05  6:54/M    12
   15     14    529  Devon Burger          Fluvanna County                        21:22.84  6:54/M    9 
   16     15    838  Carsen Wilkerson      Jefferson Forest                       21:23.80  6:54/M    10
   17     16     82  Julia Fraser          Atlee                                  21:27.57  6:55/M    10
   18     17   1019  Elise Devoe           Lake Norman                            21:27.59  6:55/M    10
   19     18    987  Mollie Bland          Lafayette                              21:30.55  6:56/M    12
   20     19     72  Paige Harrar          Atlee                                  21:31.80  6:56/M    11
   21     20     75  Katt Grasberger       Atlee                                  21:33.55  6:57/M    10
   22     21     76  Scarlett Bavin        Atlee                                  21:39.86  6:59/M    10
   23     22   1071  Emily Seifert         Loudoun County                         21:47.30  7:02/M    12
   24     23   1016  Nina Mastendrea       Lake Norman                            21:50.06  7:03/M    12
   25     24   1075  Anna Nordseth         Loudoun County                         21:52.30  7:03/M    11
   26     25   1476  Michelle Pomatto      North Stafford                         21:52.80  7:03/M    12
   27     26    844  Marie Abowd           Jefferson Forest                       21:54.81  7:04/M    9 
   28     27     70  Katie Bland           Atlee                                  21:56.06  7:05/M    12
   29     28   1112  Samantha Madison      Louisa County                          21:56.18  7:05/M    10
   30     29    467  Hannah Yazgcerdi      Douglas Freeman                        21:58.07  7:05/M    9 
   31     30    526  Stephanie Bossong     Fluvanna County                        21:59.30  7:05/M    11
   32     31    493  Samantha Bunn         Fauquier                               22:04.55  7:07/M    11
   33     32    834  Alexis Bowen          Jefferson Forest                       22:05.05  7:07/M    12
   34     33   1070  Chloe Passarello      Loudoun County                         22:10.55  7:09/M    12
   35     34    835  Hannah Owen           Jefferson Forest                       22:23.17  7:13/M    11
   36     35   1073  Shelby Rombach        Loudoun County                         22:23.81  7:13/M    12
   37     36    532  Kelsey Schlein        Fluvanna County                        22:27.55  7:15/M    11
   38     37   1410  Isabelle Hermsmeier   Monticello                             22:29.81  7:15/M    9 
   39     38   1986  Leigh Ann Soistmann   Tabb                                   22:30.56  7:15/M    12
   40     39    530  Hayley Kline          Fluvanna County                        22:30.56  7:15/M    9 
   41     40   1489  Hannah Fields         North Stafford                         22:31.55  7:16/M    9 
   42     41    545  Peyton Olinger        Fluvanna County                        22:37.30  7:18/M    9 
   43     42    841  Abby May              Jefferson Forest                       22:39.79  7:18/M    9 
   44     43   1484  Christina Famodu      North Stafford                         22:39.80  7:18/M    10
   45     44    496  Helena Wojcik         Fauquier                               22:43.16  7:20/M    10
   46     45    525  Brooke Haislip        Fluvanna County                        22:45.05  7:20/M    10
   47     46   1015  Peyton Soernnson      Lake Norman                            22:45.42  7:20/M    12
   48     47   1018  Rachel Valocchi       Lake Norman                            22:45.51  7:20/M    10
   49     48    989  Taylor Olson          Lafayette                              22:46.02  7:21/M    12
   50     49   1441  Madie Miles           New Kent                               22:48.30  7:21/M    10
   51     50   1074  Jackie Schneck        Loudoun County                         22:49.96  7:22/M    12
   52     51   1107  Chelsea Nelson        Louisa County                          22:54.86  7:23/M    12
   53     52   1109  Casey Clune           Louisa County                          23:13.15  7:29/M    12
   54     53    991  Elizabe Starbuck      Lafayette                              23:32.08  7:35/M    12
   55     54   1115  Bailey Willis         Louisa County                          23:43.57  7:39/M    10
   56     55   1781  Shasta Dessalines     Spring Valley                          23:47.33  7:40/M    12
   57     56   1434  Danielle Holzhauser   New Kent                               23:50.08  7:41/M    11
   58     57   1405  Frances Henderson     Monticello                             23:51.31  7:42/M    11
   59     58   1436  Heather Sledd         New Kent                               23:54.31  7:43/M    11
   60     59   1482  Courtney Lyons        North Stafford                         23:55.83  7:43/M    12
   61     60    497  Cindy Cox             Fauquier                               24:01.17  7:45/M    10
   62     61    492  Nina Wiersholm        Fauquier                               24:02.31  7:45/M    12
   63     62   1999  Monica Quintana       Tabb                                   24:07.14  7:47/M    11
   64     63   2000  Megan Richards        Tabb                                   24:11.30  7:48/M    10
   65     64    464  Allison Eddins        Douglas Freeman                        24:16.56  7:50/M    9 
   66     65    463  Nellie Calkins        Douglas Freeman                        24:18.05  7:50/M    9 
   67     66    462  Alecsys Brown         Douglas Freeman                        24:18.05  7:50/M    9 
   68     67   1409  Rosemary Minasian     Monticello                             24:20.13  7:51/M    10
   69     68   1414  Layna Jansen          Monticello                             24:21.80  7:51/M    10
   70     69    990  Jessie Verive         Lafayette                              24:22.05  7:52/M    11
   71     70    498  Cassie Lubowsky       Fauquier                               24:25.05  7:53/M    10
   72     71   1439  Ariel Weimer          New Kent                               24:38.42  7:57/M    12
   73     72    451  Lizzie Moss           Douglas Freeman                        24:38.80  7:57/M    11
   74     73   1442  Kaitie Owens          New Kent                               24:40.54  7:57/M    12
   75     74   1017  Suzy Fera             Lake Norman                            24:47.80  8:00/M    11
   76     75   1440  Megan Turner          New Kent                               24:58.06  8:03/M    10
   77     76   1398  Tracy Craft           Monticello                             25:00.55  8:04/M    11
   78     77   1495  Madeline Murray       North Stafford                         25:08.04  8:06/M    11
   79     78   1780  Olivia Knight         Spring Valley                          25:10.07  8:07/M    12
   80     79   1105  Kayla Harper          Louisa County                          25:23.83  8:11/M    12
   81     80   1401  Abbi Pence            Monticello                             25:27.82  8:13/M    12
   82     81   1784  Logan Richardson      Spring Valley                          25:37.59  8:16/M    10
   83     82   1989  Emily Richards        Tabb                                   25:52.57  8:21/M    12
   84     83   1991  Libby Howe            Tabb                                   25:57.14  8:22/M    12
   85     84    997  Deborah Allison       Lafayette                              26:05.56  8:25/M    10
   86     85   1992  Katie Ranger          Tabb                                   26:06.06  8:25/M    12
   87     86    455  Garland Barksdale     Douglas Freeman                        26:10.34  8:26/M    12
   88  (< 5)   1514  Brenda Santamaria     Northumberland                         26:13.07  8:27/M    12
   89     87   1114  Samantha Lee-Evans    Louisa County                          26:16.08  8:28/M    11
   90  (< 5)   1512  India Eguiguren       Northumberland                         26:21.82  8:30/M    10
   91     88    499  Bethany Cales         Fauquier                               26:23.20  8:31/M    9 
   92     89   1783  Aubrey Cain           Spring Valley                          26:27.33  8:32/M    11
   93     90   1014  Katie Martin          Lake Norman                            26:30.19  8:33/M    12
   94     91    440  Anna Mathews          Douglas Freeman                        26:46.83  8:38/M    11
   95  (> 7)    460  Grace Bowles          Douglas Freeman                        26:55.41  8:41/M    9 
   96     92   1782  Kailyn Taylor         Spring Valley                          26:56.06  8:41/M    10
   97     93   1002  Sarah Wright          Lafayette                              27:01.56  8:43/M    9 
   98     94   1990  Allison Crow          Tabb                                   27:06.06  8:45/M    12
   99  (> 7)    444  Leigh Allin           Douglas Freeman                        27:09.81  8:45/M    11
  100  (> 7)    466  Anna Laughter         Douglas Freeman                        27:19.56  8:49/M    9 
  101     95   1786  Elizabeth Harper      Spring Valley                          27:39.55  8:55/M    10
  102  (> 7)    443  Carter Abbitt         Douglas Freeman                        28:28.38  9:11/M    11
  103  (> 7)    448  Kit Allred            Douglas Freeman                        28:39.07  9:15/M    11
  104  (> 7)    446  Stephanie Lugbill     Douglas Freeman                        28:41.06  9:15/M    11
  105     96   1104  Lydia Haren           Louisa County                          29:05.06  9:23/M    12
  106  (> 7)    461  Rachel Bracken        Douglas Freeman                        32:20.82 10:26/M    9 


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Atlee                                  72               7  10  16  19  20  21  27         
        Top  5 Times: 1:46:41.66

    2 Jefferson Forest                       89               5  11  15  26  32  34  42         
        Top  5 Times: 1:47:19.29

    3 Loudoun County                        101               9  13  22  24  33  35  50         
        Top  5 Times: 1:48:20.01

    4 North Stafford                        121               1  12  25  40  43  59  77         
        Top  5 Times: 1:48:13.00

    5 Fluvanna County                       123               4  14  30  36  39  41  45         
        Top  5 Times: 1:48:52.06

    6 Lake Norman                           141               8  17  23  46  47  74  90         
        Top  5 Times: 1:49:52.40

    7 Lafayette                             191               3  18  48  53  69  84  93         
        Top  5 Times: 1:52:27.52

    8 Monticello                            235               6  37  57  67  68  76  80         
        Top  5 Times: 1:55:51.87

    9 New Kent                              236               2  49  56  58  71  73  75         
        Top  5 Times: 1:55:02.16

   10 Louisa County                         264              28  51  52  54  79  87  96         
        Top  5 Times: 1:57:11.59

   11 Fauquier                              266              31  44  60  61  70  88             
        Top  5 Times: 1:57:16.24

   12 Douglas Freeman                       296              29  64  65  66  72  86  91         
        Top  5 Times: 1:59:29.53

   13 Tabb                                  328              38  62  63  82  83  85  94         
        Top  5 Times: 2:02:38.71

   14 Spring Valley                         395              55  78  81  89  92  95             
        Top  5 Times: 2:07:58.38

 Inc. Northumberland                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Thomas Edison                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Girls JV Red

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1    843  Anna Clay             Jefferson Forest                       20:49.49  6:43/M    11
    2      2   1609  Laura Gurrister       Potomac Senior High School             21:41.53  7:00/M    12
    3  (< 5)   1511  Sarah Schindler       Northumberland                         21:44.05  7:01/M    9 
    4      3   1614  Kayla McDonald        Potomac Senior High School             22:13.34  7:10/M    10
    5      4   2338  Stephanie Chong       West Springfield                       22:19.73  7:12/M    11
    6      5    397  Megan Helbling        Dinwiddie                              22:33.00  7:16/M    10
    7      6   1487  Elise Carlson         North Stafford                         22:37.48  7:18/M    10
    8  (< 5)   2029  Nicole Foley          Tatnall                                22:49.00  7:22/M    10
    9      7    548  Bridget Bossong       Fluvanna County                        22:58.24  7:25/M    8 
   10      8   2332  Shelby Locke          West Springfield                       23:00.99  7:25/M    12
   11      9    399  Haley Dick            Dinwiddie                              23:01.99  7:25/M    9 
   12     10   2346  Gabby Milef           West Springfield                       23:05.24  7:27/M    9 
   13     11   2340  Abbie Walker          West Springfield                       23:13.98  7:29/M    11
   14     12    523  Taylor Dean           Fluvanna County                        23:21.48  7:32/M    12
   15     13    767  Kayleigh Watson       James River (Midlothian)               23:21.74  7:32/M    10
   16     14   1232  Holly Marlin          Manchester                             23:38.50  7:37/M    9 
   17     15    846  Jesse Englund         Jefferson Forest                       23:39.49  7:38/M    9 
   18     16    845  Reagan Delahunt       Jefferson Forest                       23:46.24  7:40/M    8 
   19     17   1188  Sara Taylor           Maggie Walker                          23:48.47  7:41/M    11
   20  (< 5)   2036  Emilie Ginn           Tatnall                                24:02.24  7:45/M    8 
   21     18    772  Jennifer Foliaco      James River (Midlothian)               24:03.99  7:45/M    9 
   22     19   1233  Natalia Settle        Manchester                             24:06.50  7:46/M    9 
   23     20    676  Logan Ford            J.R. Tucker High School                24:07.99  7:47/M    10
   24     21    765  Taylor Feary          James River (Midlothian)               24:09.75  7:47/M    11
   25     22    770  Christina Dominguez   James River (Midlothian)               24:10.75  7:48/M    9 
   26     23    849  Kaitlyn McCauley      Jefferson Forest                       24:19.77  7:51/M    8 
   27     24    626  Leotie Fukawa         Grafton High School                    24:21.67  7:51/M    12
   28     25   2342  Mary Smith            West Springfield                       24:24.87  7:52/M    12
   29     26    766  Danielle Montemurro   James River (Midlothian)               24:25.25  7:53/M    10
   30     27     22  Kate Baeurle          Archmere Academy                       24:26.25  7:53/M    10
   31     28    531  Erin Small            Fluvanna County                        24:28.75  7:54/M    9 
   32     29    674  Rebecca Wilson        J.R. Tucker High School                24:30.00  7:54/M    12
   33     30    768  Meredith Jackson      James River (Midlothian)               24:30.26  7:54/M    10
   34     31   1228  Courtney Diamond      Manchester                             24:32.50  7:55/M    12
   35     32     17  Mercedes Chartier     Archmere Academy                       24:33.25  7:55/M    12
   36  (< 5)   2028  Amy Gaito             Tatnall                                24:41.51  7:58/M    11
   37     33     31  Kassidy McVey         Archmere Academy                       24:42.25  7:58/M    --
   38     34    677  Taylor Brownell       J.R. Tucker High School                24:42.76  7:58/M    12
   39     35   1474  Rebecca Shephard      North Stafford                         24:44.25  7:59/M    12
   40     36    641  Jenny Herbert         Grafton High School                    24:50.25  8:01/M    9 
   41     37   1234  Micayla Shields       Manchester                             24:52.25  8:01/M    10
   42     38    915  Madison Mading        King George                            24:53.25  8:02/M    10
   43     39    919  Nicole Brem           King George                            24:54.01  8:02/M    9 
   44     40    535  Hannah Corbin         Fluvanna County                        24:54.27  8:02/M    10
   45     41   1497  Victoria Shepard      North Stafford                         24:56.50  8:03/M    11
   46     42   1480  Jessica Gonzalez      North Stafford                         24:57.53  8:03/M    11
   47  (< 5)   2025  Brittany Leoni        Tatnall                                24:58.26  8:03/M    12
   48     43    643  Chloe Youtsey         Grafton High School                    25:05.66  8:05/M    11
   49     44   1229  Holly Keyser          Manchester                             25:05.72  8:05/M    10
   50     45     26  Natalie Mason         Archmere Academy                       25:09.01  8:07/M    10
   51     46     21  Sarah Gilroy          Archmere Academy                       25:09.25  8:07/M    11
   52     47    541  Erin Edgerton         Fluvanna County                        25:14.00  8:08/M    9 
   53     48    851  Laci Sorrell          Jefferson Forest                       25:22.77  8:11/M    9 
   54     49   1418  Laura Habermeyer      Monticello                             25:25.26  8:12/M    8 
   55     50    630  Alyssa Maddelena      Grafton High School                    25:26.25  8:12/M    11
   56     51    371  Ellie Canning         Deep Run                               25:26.50  8:12/M    8 
   57     52    761  Savannah Johnson      James River (Midlothian)               25:29.26  8:13/M    11
   58     53    675  Claire Tito           J.R. Tucker High School                25:29.26  8:13/M    12
   59  (< 5)   2244  Cara Funke            Walter Johnson High School             25:33.50  8:15/M    11
   60     54     30  Abigail Smack         Archmere Academy                       25:37.76  8:16/M    --
   61     55     29  Raylin Xu             Archmere Academy                       25:38.72  8:16/M    9 
   62     56   1231  Delaney Thornton      Manchester                             25:41.50  8:17/M    10
   63  (< 5)    296  Hannah Kintzel        Courtland                              25:45.83  8:18/M    11
   64     57    924  Elizabeth Brannon     King George                            25:47.26  8:19/M    11
   65     58   1196  Nemo Keller           Maggie Walker                          25:51.25  8:20/M    11
   66     59   1415  Kara Coppock          Monticello                             25:53.52  8:21/M    11
   67     60   1406  Hannah Bingler        Monticello                             26:00.76  8:23/M    10
   68     61   1407  Whitney Brady         Monticello                             26:06.50  8:25/M    10
   69     62    642  Ruthann Beaver        Grafton High School                    26:10.75  8:26/M    8 
   70  (> 7)    773  Jocelyn Lemus         James River (Midlothian)               26:14.00  8:28/M    9 
   71     63   1485  Erin Rysanek          North Stafford                         26:19.50  8:29/M    10
   72     64    398  Kaitlyn Shuklis       Dinwiddie                              26:21.74  8:30/M    9 
   73     65   1230  Natalie Evans         Manchester                             26:26.12  8:32/M    10
   74     66   1490  Despina Giannopoulos  North Stafford                         26:27.75  8:32/M    11
   75     67   1399  Emily Davidson        Monticello                             26:29.51  8:33/M    12
   76     68   1117  Melissa Reynolds      Louisa County                          26:30.00  8:33/M    11
   77     69    391  Melody Thomasson      Dinwiddie                              26:32.75  8:34/M    12
   78     70    379  Julia Resch           Deep Run                               26:41.02  8:36/M    12
   79     71    366  Kyra Canning          Deep Run                               26:48.00  8:39/M    10
   80     72    542  Sarah Edgerton        Fluvanna County                        26:48.51  8:39/M    8 
   81  (> 7)    769  Kelsie Davidson       James River (Midlothian)               26:50.45  8:39/M    9 
   82     73   1416  Elizabeth Rives       Monticello                             26:50.53  8:39/M    10
   83     74   1402  Tessa Diehl           Monticello                             26:50.76  8:39/M    12
   84     75   1108  Serena Hutchins       Louisa County                          26:53.82  8:40/M    11
   85     76    992  Natalie Watrous       Lafayette                              26:55.40  8:41/M    12
   86     77    393  Cameron Bonner        Dinwiddie                              26:59.50  8:42/M    12
   87     78    375  Tori Strahan          Deep Run                               27:02.75  8:43/M    9 
   88  (> 7)     19  Teresa Ceballos       Archmere Academy                       27:04.51  8:44/M    11
   89     79    539  Caroline Daniels      Fluvanna County                        27:05.50  8:44/M    12
   90  (> 7)    537  Hannah Lascano        Fluvanna County                        27:08.76  8:45/M    11
   91     80   1616  Catlin Miller         Potomac Senior High School             27:11.00  8:46/M    9 
   92     81    988  Sarah Hopkins         Lafayette                              27:12.44  8:46/M    12
   93     82   1612  Emily Miah            Potomac Senior High School             27:14.72  8:47/M    12
   94     83    993  Ashleigh Collins      Lafayette                              27:15.26  8:47/M    10
   95     84    370  Quinn Ackermann       Deep Run                               27:19.26  8:49/M    10
   96  (> 7)    549  Jackie Davis          Fluvanna County                        27:22.07  8:50/M    8 
   97     85    684  Erin Condon           J.R. Tucker High School                27:25.75  8:51/M    9 
   98  (> 7)    536  Mary McGehee          Fluvanna County                        27:27.25  8:51/M    10
   99  (< 5)   2242  Kotoko Tanabe         Walter Johnson High School             27:29.51  8:52/M    12
  100  (> 7)    550  Morgan Kennedy        Fluvanna County                        27:33.51  8:53/M    9 
  101     86    367  Keely O'Keefe         Deep Run                               27:35.25  8:54/M    11
  102     87    374  Gabby Levet           Deep Run                               27:40.50  8:55/M    10
  103  (> 7)    377  Sara Stewart          Deep Run                               27:41.24  8:56/M    9 
  104     88   1611  Jocelyn Quispe        Potomac Senior High School             27:42.26  8:56/M    10
  105     89    634  Mckenzie Zangle       Grafton High School                    27:51.50  8:59/M    11
  106     90    918  Perri Chuska          King George                            27:53.00  9:00/M    9 
  107     91    645  Aidan Wright          Grafton High School                    27:53.50  9:00/M    9 
  108  (> 7)   1404  Grace Breeding        Monticello                             28:01.26  9:02/M    11
  109     92   1200  Emily Abbey           Maggie Walker                          28:01.55  9:02/M    10
  110  (> 7)    638  Shannon Dodsworth     Grafton High School                    28:02.76  9:03/M    10
  111  (> 7)   1408  Emma Leeds-Armstrong  Monticello                             28:11.60  9:05/M    10
  112     93    400  Makayla Diamond       Dinwiddie                              28:18.59  9:08/M    10
  113     94    847  Kellan Hagwood        Jefferson Forest                       28:19.09  9:08/M    9 
  114     95    848  Shannon Laughlin      Jefferson Forest                       28:19.84  9:08/M    9 
  115  (< 5)    307  Shayne Lowman         Courtland                              28:30.60  9:12/M    9 
  116  (< 5)   2260  Mika Orlik            Walter Johnson High School             28:32.08  9:12/M    9 
  117  (> 7)    640  Theresa Martin        Grafton High School                    28:45.34  9:16/M    10
  118  (> 7)    627  Katie Maloney         Grafton High School                    28:45.35  9:16/M    12
  119  (> 7)   1419  Caroline Thorpe       Monticello                             28:47.09  9:17/M    10
  120  (> 7)    771  Lindsey Fink          James River (Midlothian)               28:54.84  9:19/M    10
  121     96    995  Sheridan Klock        Lafayette                              28:54.84  9:19/M    12
  122  (> 7)    836  Zoey Dorman           Jefferson Forest                       28:56.34  9:20/M    12
  123     97   1479  Emily Van Opdorp      North Stafford                         29:00.08  9:21/M    11
  124     98    917  Rebecca Leonard       King George                            29:00.61  9:21/M    10
  125  (> 7)    528  Kyle Fulton           Fluvanna County                        29:03.09  9:22/M    11
  126  (> 7)    533  Melissa Ludwig        Fluvanna County                        29:03.09  9:22/M    11
  127     99   1118  Mikalah Lam           Louisa County                          29:15.49  9:26/M    9 
  128    100    926  Hayley Gummer         King George                            29:23.51  9:29/M    9 
  129  (> 7)    538  Emma Derry            Fluvanna County                        29:28.65  9:30/M    10
  130    101   1613  Kristine Mapili       Potomac Senior High School             29:32.74  9:32/M    12
  131    102    999  Morgan Crookston      Lafayette                              29:42.99  9:35/M    10
  132  (> 7)    842  Amanda Staton         Jefferson Forest                       29:44.76  9:35/M    10
  133  (> 7)    543  Megan Graham          Fluvanna County                        29:47.49  9:36/M    11
  134  (> 7)    540  Carrie Dominic        Fluvanna County                        29:57.49  9:40/M    10
  135    103   1192  Gowri Buddiga         Maggie Walker                          29:57.75  9:40/M    10
  136  (> 7)   1412  Samantha Yarbrough    Monticello                             30:04.49  9:42/M    11
  137  (> 7)   1486  Theresa Bianc         North Stafford                         30:07.26  9:43/M    9 
  138  (< 5)   2250  Jennifer Christakos   Walter Johnson High School             30:13.26  9:45/M    10
  139  (> 7)    372  Kennedy Hargett       Deep Run                               30:20.02  9:47/M    9 
  140  (> 7)   1483  Shannon Quinn         North Stafford                         30:24.26  9:48/M    12
  141    104    685  Elizabeth Ezzelle     J.R. Tucker High School                30:36.27  9:52/M    9 
  142    105   1619  Thai Monroe           Potomac Senior High School             30:48.52  9:56/M    12
  143  (> 7)   1620  Abena Ansah-Yeboah    Potomac Senior High School             30:49.02  9:56/M    10
  144    106    908  Bryanna Porter        King George                            31:03.77 10:01/M    12
  145    107   1116  Amber Hile            Louisa County                          31:04.77 10:01/M    9 
  146  (< 5)   1044  Raven Love            Lancaster                              31:09.78 10:03/M    --
  147  (< 5)   1047  Katie Cromer          Lancaster                              31:11.03 10:04/M    11
  148  (< 5)    305  Alyssa Schlupp        Courtland                              31:26.51 10:08/M    10
  149  (> 7)    644  Taryn Wilson          Grafton High School                    31:36.26 10:12/M    9 
  150    108    401  Octavia Mason         Dinwiddie                              32:15.50 10:24/M    11
  151    109   1186  Merci Best            Maggie Walker                          32:46.76 10:34/M    11
  152  (> 7)    911  Kaela Hornbaker       King George                            33:03.50 10:40/M    12
  153  (> 7)    395  Courtney Hannon       Dinwiddie                              33:24.04 10:46/M    12
  154  (> 7)    402  Marilyn Ludecke       Dinwiddie                              33:48.42 10:54/M    11
  155    110   1111  Mary Zaleski          Louisa County                          33:48.72 10:54/M    11
  156  (> 7)    544  Samantha Lowe         Fluvanna County                        34:31.65 11:08/M    11
  157  (> 7)    546  Lynn Ruffa            Fluvanna County                        35:06.02 11:19/M    11
  158  (< 5)    301  Alison Davis          Courtland                              36:10.76 11:40/M    11
  159  (> 7)    396  Sarah Seering         Dinwiddie                              37:52.52 12:13/M    11
  160    111    682  Kate Schaefer         J.R. Tucker High School                39:38.77 12:47/M    10


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 West Springfield                       58               4   8  10  11  25                 
        Top  5 Times: 1:56:04.81

    2 James River (Midlothian)              100              13  18  21  22  26  30  52         
        Top  5 Times: 2:00:11.48

    3 Jefferson Forest                      103               1  15  16  23  48  94  95         
        Top  5 Times: 1:57:57.76

    4 Fluvanna County                       134               7  12  28  40  47  72  79         
        Top  5 Times: 2:00:56.74

    5 Manchester                            145              14  19  31  37  44  56  65         
        Top  5 Times: 2:02:15.47

    6 Archmere Academy                      183              27  32  33  45  46  54  55         
        Top  5 Times: 2:04:00.01

    7 North Stafford                        187               6  35  41  42  63  66  97         
        Top  5 Times: 2:03:35.26

    8 Grafton High School                   215              24  36  43  50  62  89  91         
        Top  5 Times: 2:05:54.58

    9 J.R. Tucker High School               221              20  29  34  53  85 104 111         
        Top  5 Times: 2:06:15.76

   10 Dinwiddie                             224               5   9  64  69  77  93 108         
        Top  5 Times: 2:05:28.98

   11 Potomac Senior High School            255               2   3  80  82  88 101 105         
        Top  5 Times: 2:06:02.85

   12 Monticello                            296              49  59  60  61  67  73  74         
        Top  5 Times: 2:09:55.55

   13 King George                           322              38  39  57  90  98 100 106         
        Top  5 Times: 2:12:28.13

   14 Deep Run                              354              51  70  71  78  84  86  87         
        Top  5 Times: 2:13:17.53

   15 Maggie Walker                         379              17  58  92 103 109                 
        Top  5 Times: 2:20:25.78

   16 Lafayette                             438              76  81  83  96 102                 
        Top  5 Times: 2:20:00.93

   17 Louisa County                         459              68  75  99 107 110                 
        Top  5 Times: 2:27:32.80

 Inc. Courtland                            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lancaster                            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northumberland                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Tatnall                              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Walter Johnson High School           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Boys JV Red

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1   2235  Daniel Kosogoff       Walter Johnson High School             17:38.29  5:41/M    10
    2      2   2218  Sammy Haugrud         Walter Johnson High School             17:50.02  5:45/M    12
    3      3   1701  Michael Fasullo       Salesianum School                      17:59.55  5:48/M    12
    4      4   1722  Colin Lenoir          Salesianum School                      18:06.15  5:50/M    11
    5      5   2223  Marvin Zhang          Walter Johnson High School             18:07.30  5:51/M    12
    6      6   1703  Christian Guidash     Salesianum School                      18:17.03  5:54/M    12
    7      7   2225  Connor Jobes          Walter Johnson High School             18:23.38  5:56/M    11
    8      8   1720  Hugh McNichol         Salesianum School                      18:25.29  5:56/M    11
    9      9   1712  Phillip Bale          Salesianum School                      18:34.54  5:59/M    11
   10     10   1523  Ryan Leavis           Ocean Lakes                            18:35.28  6:00/M    11
   11     11   2331  Jake Schaefer         West Springfield                       18:35.75  6:00/M    10
   12     12   1713  Anthony Apasolico     Salesianum School                      18:37.05  6:00/M    10
   13     13   1721  Joshua Smith          Salesianum School                      18:43.21  6:02/M    9 
   14     14   2313  Jacob Gumpf           West Springfield                       18:44.30  6:03/M    11
   15     15   2007  Taylor Payne          Tatnall                                18:47.38  6:04/M    12
   16     16   2099  Karim Gharbi          Thomas Edison                          18:47.53  6:04/M    10
   17     17   2100  Menilik Lemma         Thomas Edison                          18:47.79  6:04/M    11
   18     18    863  Noah Vogler           John Handley                           18:48.30  6:04/M    10
   19  (> 7)   1723  Tyler Baldo           Salesianum School                      18:52.47  6:05/M    10
   20  (> 7)   1702  Nick Paoli            Salesianum School                      18:57.33  6:07/M    12
   21     19   1598  Nathaniel Addison-ColePotomac Senior High School             18:58.05  6:07/M    12
   22  (> 7)   1716  Dan Foley             Salesianum School                      19:00.04  6:08/M    10
   23     20   2312  Avery Trueheart       West Springfield                       19:05.55  6:09/M    11
   24     21   2222  Nathanial Rees        Walter Johnson High School             19:06.07  6:10/M    11
   25     22   1526  Brendan Wiles         Ocean Lakes                            19:06.57  6:10/M    10
   26     23    429  Stone Dyson           Douglas Freeman                        19:08.30  6:10/M    9 
   27  (> 7)   1715  Mark Ciritella        Salesianum School                      19:10.26  6:11/M    11
   28     24    855  Braxton Terry         John Handley                           19:11.04  6:11/M    12
   29     25    856  Jean Sergile          John Handley                           19:11.44  6:11/M    12
   30     26    900  Christian Koon        King George                            19:12.28  6:12/M    8 
   31     27    862  Ned Selzer            John Handley                           19:14.03  6:12/M    11
   32     28   1458  Garrett Snyder        North Stafford                         19:15.29  6:13/M    12
   33     29    406  Grant Brown           Douglas Freeman                        19:16.52  6:13/M    11
   34     30    854  Mark Dengler          John Handley                           19:18.79  6:14/M    12
   35     31   1517  Brandon Lee           Ocean Lakes                            19:21.38  6:15/M    12
   36     32   2009  Alex Daniels          Tatnall                                19:21.78  6:15/M    10
   37  (> 7)   1719  Quinn Magee           Salesianum School                      19:22.30  6:15/M    11
   38     33     53  Tyler Favale          Atlee                                  19:22.31  6:15/M    11
   39     34    827  Cooper Tedford        Jefferson Forest                       19:24.56  6:15/M    8 
   40     35   2082  Caelan Pennie         Thomas Edison                          19:25.55  6:16/M    11
   41     36    868  Carl Curameng         John Handley                           19:26.04  6:16/M    10
   42     37   1373  Taylor Carver         Monticello                             19:28.04  6:17/M    12
   43     38   1602  Humberto Zarco        Potomac Senior High School             19:28.28  6:17/M    10
   44     39   2021  Henry Paul            Tatnall                                19:30.13  6:17/M    10
   45     40   2308  Daniel Schlobach      West Springfield                       19:31.29  6:18/M    12
   46     41   1525  Jordan Parker         Ocean Lakes                            19:31.53  6:18/M    12
   47     42   1227  Tre Harris            Manchester                             19:32.29  6:18/M    9 
   48     43   2229  Leo Mahony            Walter Johnson High School             19:32.57  6:18/M    12
   49     44   2322  Brian Gramp           West Springfield                       19:33.55  6:18/M    12
   50     45   1157  Yash Tekriwal         Maggie Walker                          19:34.29  6:19/M    10
   51     46    979  Adam Odle             Lafayette                              19:34.54  6:19/M    10
   52     47    977  James Hart            Lafayette                              19:35.31  6:19/M    9 
   53     48   1466  James Mott            North Stafford                         19:35.55  6:19/M    9 
   54     49   1374  Harold Flores         Monticello                             19:35.61  6:19/M    11
   55     50   2227  Mathew Srathoff       Walter Johnson High School             19:37.37  6:20/M    10
   56     51     13  Trent Dinardo         Archmere Academy                       19:37.82  6:20/M    9 
   57     52   1603  Andrew Vraa           Potomac Senior High School             19:39.55  6:20/M    11
   58  (> 7)   2256  Amah Afsah            Walter Johnson High School             19:39.63  6:20/M    9 
   59     53      9  Andrew Mascioli       Archmere Academy                       19:40.39  6:21/M    11
   60     54    871  Garrett Patnode       John Handley                           19:41.54  6:21/M    9 
   61     55    617  Matthew Sweeney       Grafton High School                    19:41.79  6:21/M    11
   62     56    610  Hunter Cottee         Grafton High School                    19:41.79  6:21/M    10
   63     57    984  Iain Thompson         Lafayette                              19:46.52  6:23/M    9 
   64     58   1527  Matthew Zarkowski     Ocean Lakes                            19:47.28  6:23/M    11
   65     59   1601  Jason Will            Potomac Senior High School             19:47.53  6:23/M    12
   66     60   1132  Michael Lewis         Maggie Walker                          19:49.88  6:24/M    11
   67     61   1128  Sean Youngstone       Maggie Walker                          19:52.03  6:25/M    12
   68     62   1529  Justin Ford           Ocean Lakes                            19:52.56  6:25/M    10
   69  (> 7)    867  Sylas Mason           John Handley                           19:54.54  6:25/M    10
   70     63      7  Will McCarthy         Archmere Academy                       19:54.73  6:25/M    11
   71     64   1597  Cobie Marotske        Potomac Senior High School             19:54.86  6:25/M    12
   72     65    972  Kamran Rahman         Lafayette                              19:55.29  6:25/M    10
   73     66   1370  Ben Stern             Monticello                             19:55.30  6:25/M    11
   74     67   1369  Thomas Michener       Monticello                             19:55.54  6:25/M    10
   75     68   1600  Parker Wagner         Potomac Senior High School             19:57.29  6:26/M    11
   76  (> 7)   2234  Tyler Hao             Walter Johnson High School             19:58.79  6:26/M    12
   77     69   2323  Perry Shands          West Springfield                       20:00.54  6:27/M    12
   78     70     15  Anthony Brawley       Archmere Academy                       20:00.74  6:27/M    --
   79     71    966  Brian McManus         Lafayette                              20:02.54  6:28/M    10
   80     72   1215  Sawyer Brown          Manchester                             20:03.54  6:28/M    10
   81     73    602  Brendan Burkhard      Grafton High School                    20:03.80  6:28/M    11
   82     74   1431  Tyler Brightwell      New Kent                               20:04.45  6:28/M    8 
   83  (> 7)    861  William Truban        John Handley                           20:05.30  6:29/M    11
   84     75   2084  Reese Shaw            Thomas Edison                          20:05.80  6:29/M    11
   85     76    754  Austin Willis         James River (Midlothian)               20:06.03  6:29/M    9 
   86     77   2017  Joey Garrett          Tatnall                                20:06.28  6:29/M    8 
   87     78   2016  Jason Fisher          Tatnall                                20:07.04  6:29/M    12
   88     79    958  Ben Wahls             Lafayette                              20:07.30  6:29/M    10
   89     80     43  Chase Steele          Atlee                                  20:07.31  6:29/M    11
   90     81   1456  Joeseph McNamara      North Stafford                         20:08.29  6:30/M    12
   91     82   2317  Austin Farquhar       West Springfield                       20:08.39  6:30/M    12
   92     83    746  Cory Fines            James River (Midlothian)               20:08.79  6:30/M    10
   93     84    739  Ian Burke             James River (Midlothian)               20:09.07  6:30/M    11
   94     85    413  Kevin Williams        Douglas Freeman                        20:11.53  6:31/M    11
   95  (> 7)   2228  Kevin Cotter          Walter Johnson High School             20:18.43  6:33/M    11
   96     86   2079  Nick Brown            Thomas Edison                          20:18.55  6:33/M    11
   97     87    621  Brendan Comer         Grafton High School                    20:19.04  6:33/M    9 
   98     88   1224  Cody Duff             Manchester                             20:20.02  6:34/M    9 
   99     89    606  Charlie Baynard       Grafton High School                    20:20.03  6:34/M    12
  100     90   2013  Rhett Anderson        Tatnall                                20:21.27  6:34/M    10
  101  (> 7)   2226  Matt Skay             Walter Johnson High School             20:21.27  6:34/M    11
  102     91     14  Jon Lobo              Archmere Academy                       20:21.71  6:34/M    --
  103     92   1364  Teddy Wooten          Monticello                             20:23.02  6:35/M    12
  104     93      4  Liam Jordan           Archmere Academy                       20:24.52  6:35/M    12
  105     94   1531  Kyle Manetz           Ocean Lakes                            20:25.02  6:35/M    9 
  106     95   1392  Mac Sochor            Monticello                             20:26.01  6:35/M    10
  107     96    884  Dylan Beckham         King George                            20:26.78  6:35/M    10
  108     97   1125  Anand Singh           Maggie Walker                          20:27.69  6:36/M    12
  109  (> 7)    860  Jared Burns           John Handley                           20:27.77  6:36/M    11
  110     98     41  Thomas Franco         Atlee                                  20:29.53  6:36/M    11
  111     99   1465  Jonathan Miller       North Stafford                         20:30.29  6:37/M    11
  112    100   1100  Forde Upshur          Louisa County                          20:30.43  6:37/M    10
  113    101   2089  Alex Pennie           Thomas Edison                          20:30.52  6:37/M    11
  114    102    277  Conner Forster        Courtland                              20:30.66  6:37/M    10
  115  (> 7)   2249  Nathan Fredman        Walter Johnson High School             20:31.70  6:37/M    10
  116  (> 7)   2261  Jeremy Gordon         Walter Johnson High School             20:31.79  6:37/M    9 
  117    103   1378  Josh Townes           Monticello                             20:33.03  6:38/M    11
  118    104   1153  Tim Myers             Maggie Walker                          20:34.02  6:38/M    10
  119    105   2019  Campbell Toensing     Tatnall                                20:35.53  6:38/M    9 
  120    106    388  Jacob Wardle          Dinwiddie                              20:36.05  6:39/M    9 
  121  (> 7)   1363  Christopher Brady     Monticello                             20:36.62  6:39/M    11
  122    107    612  Mason Cape            Grafton High School                    20:36.78  6:39/M    9 
  123    108    416  Michael Larosa        Douglas Freeman                        20:37.29  6:39/M    10
  124    109    412  Luke Paris            Douglas Freeman                        20:39.28  6:40/M    11
  125    110    955  Nick Swanson          Lafayette                              20:41.58  6:40/M    11
  126    111    744  Zach Taliaferro       James River (Midlothian)               20:42.78  6:41/M    11
  127    112     10  Matt Quinn            Archmere Academy                       20:43.53  6:41/M    10
  128    113   1432  Andrew Carlin         New Kent                               20:43.54  6:41/M    8 
  129    114     69  Patrick Pedersen      Atlee                                  20:43.74  6:41/M    11
  130    115    423  Matt Stopkey          Douglas Freeman                        20:44.04  6:41/M    10
  131    116    433  Noah Griskauskas      Douglas Freeman                        20:44.28  6:41/M    9 
  132    117   1982  Shane Levie           Tabb                                   20:45.03  6:42/M    12
  133  (> 7)   1376  Zach Lazen            Monticello                             20:45.54  6:42/M    10
  134  (> 7)    981  Austin Shaw           Lafayette                              20:45.56  6:42/M    12
  135  (> 7)    428  Peyton Artz           Douglas Freeman                        20:45.65  6:42/M    9 
  136  (> 7)    435  Harlan Pounders       Douglas Freeman                        20:45.72  6:42/M    8 
  137  (> 7)    417  William Mayer         Douglas Freeman                        20:46.03  6:42/M    10
  138    118   1160  Leon Zhan             Maggie Walker                          20:47.03  6:42/M    10
  139  (> 7)    431  Alex Gilliam          Douglas Freeman                        20:47.81  6:42/M    9 
  140    119   2098  Anish Kochhar         Thomas Edison                          20:48.06  6:43/M    10
  141    120   1226  Ryan Wolfe            Manchester                             20:48.27  6:43/M    9 
  142  (> 7)   2020  Ian Edstrom           Tatnall                                20:49.77  6:43/M    10
  143    121    899  Alex Kendrick         King George                            20:50.79  6:43/M    12
  144    122   1162  Jon Bunting           Maggie Walker                          20:51.53  6:44/M    11
  145  (> 7)   1154  Ben Rasich            Maggie Walker                          20:55.48  6:45/M    10
  146  (> 7)    866  Hamilton Merrill      John Handley                           20:55.71  6:45/M    11
  147    123    613  Brandon Gestwick      Grafton High School                    20:57.53  6:45/M    9 
  148  (> 7)   1144  Michael Bush          Maggie Walker                          20:59.52  6:46/M    10
  149    124    655  Ruben Montanino       J.R. Tucker High School                21:00.29  6:46/M    12
  150  (> 7)   1387  Nick Gonce            Monticello                             21:01.53  6:47/M    10
  151  (> 7)   2012  Peyton Keen           Tatnall                                21:03.27  6:47/M    10
  152  (> 7)    438  Andrew Smith          Douglas Freeman                        21:03.51  6:47/M    8 
  153  (> 7)   1530  Ian Logan             Ocean Lakes                            21:03.53  6:47/M    9 
  154    125    740  David Groseclose      James River (Midlothian)               21:03.63  6:47/M    11
  155    126   1965  Kelly Viken           Tabb                                   21:04.03  6:48/M    12
  156  (> 7)     11  Luke Jordan           Archmere Academy                       21:04.80  6:48/M    10
  157  (> 7)   2005  Josh Oldham           Tatnall                                21:05.52  6:48/M    12
  158    127   1454  Deaven Knight         North Stafford                         21:06.53  6:48/M    11
  159    128    381  Rodhem Roney          Dinwiddie                              21:06.54  6:48/M    12
  160  (> 7)    982  Tyler Shaw            Lafayette                              21:08.29  6:49/M    9 
  161  (> 7)   2076  Jacob Ferree          Thomas Edison                          21:12.14  6:50/M    11
  162    129    280  Jacob Harris          Courtland                              21:12.14  6:50/M    10
  163    130    741  Stuart Mapes          James River (Midlothian)               21:12.52  6:50/M    11
  164  (> 7)   2077  Collin Hayes          Thomas Edison                          21:13.78  6:51/M    11
  165    131     63  Coleman Gerhart       Atlee                                  21:14.28  6:51/M    11
  166  (< 5)   1277  Davis Tunnell         Matoaca High School                    21:16.43  6:52/M    9 
  167    132   1084  Jarratt Davis         Louisa County                          21:17.55  6:52/M    9 
  168    133    826  Austin Strothman      Jefferson Forest                       21:17.60  6:52/M    8 
  169    134   1443  Trynity Ojeda         North Stafford                         21:17.67  6:52/M    11
  170  (> 7)    603  Owen Hansen           Grafton High School                    21:18.28  6:52/M    11
  171    135    873  Hunter Josemans       King George                            21:24.02  6:54/M    12
  172    136   1083  Andrew Kniglton       Louisa County                          21:25.54  6:55/M    9 
  173    137    829  Jonah Wilgus          Jefferson Forest                       21:26.28  6:55/M    10
  174    138    805  Bobby White           Jefferson Forest                       21:29.28  6:56/M    12
  175  (> 7)    601  Edward Bruce          Grafton High School                    21:29.38  6:56/M    10
  176    139   1464  Christian Leigh       North Stafford                         21:30.02  6:56/M    9 
  177    140    286  James Holmes          Courtland                              21:30.52  6:56/M    12
  178    141   1429  Bradley Jackowski     New Kent                               21:31.06  6:56/M    10
  179    142   1428  Joseph Nash           New Kent                               21:31.29  6:56/M    10
  180  (> 7)   2090  Wilfredo Zelaya       Thomas Edison                          21:31.74  6:56/M    10
  181    143   1738  Philip Nelson         Smithfield                             21:32.03  6:57/M    10
  182    144    517  Jonathan Corbin       Fluvanna County                        21:34.55  6:57/M    8 
  183    145    906  Killian Wisslead      King George                            21:36.29  6:58/M    9 
  184    146   1967  David Gazarik         Tabb                                   21:36.63  6:58/M    12
  185  (> 7)   1131  Ryan Duncan           Maggie Walker                          21:36.77  6:58/M    11
  186  (> 7)   2096  Declan McDonald       Thomas Edison                          21:36.80  6:58/M    10
  187  (> 7)    432  Dan Gilman            Douglas Freeman                        21:36.81  6:58/M    9 
  188    147    282  Zachary Knerr         Courtland                              21:38.03  6:59/M    10
  189  (> 7)    410  Cole Kawegule         Douglas Freeman                        21:38.05  6:59/M    11
  190    148    748  Christopher Cummins   James River (Midlothian)               21:38.05  6:59/M    9 
  191  (> 7)   1121  Marschall Furman      Maggie Walker                          21:40.31  6:59/M    12
  192  (> 7)   1459  James Mattila         North Stafford                         21:40.53  6:59/M    12
  193  (> 7)   1471  Michael Webb          North Stafford                         21:40.88  6:59/M    11
  194  (> 7)   1462  Brandon Donahue       North Stafford                         21:42.28  7:00/M    9 
  195    149   1079  Jake Brooks           Louisa County                          21:48.28  7:02/M    11
  196    150   1218  Sam Robbins           Manchester                             21:48.31  7:02/M    10
  197  (> 7)   1389  Andrew Gonce          Monticello                             21:49.38  7:02/M    9 
  198    151    896  Johannes Gulick       King George                            21:52.27  7:03/M    9 
  199    152   1970  Jeff Lipin            Tabb                                   21:53.03  7:04/M    12
  200  (> 7)   2008  Mac Gugerty           Tatnall                                21:53.77  7:04/M    11
  201  (> 7)   1368  John Higginbotham     Monticello                             21:55.81  7:04/M    11
  202    153    383  Nick Potter           Dinwiddie                              21:58.28  7:05/M    10
  203  (> 7)   1473  Eskridge Shelton      North Stafford                         22:00.28  7:06/M    9 
  204  (> 7)    421  Nicholas Paraiso      Douglas Freeman                        22:01.02  7:06/M    10
  205    154   1739  Nathan Kimbel         Smithfield                             22:01.63  7:06/M    9 
  206  (> 7)   2083  James Campbell        Thomas Edison                          22:01.70  7:06/M    11
  207  (> 7)    415  Thomas Jacobs         Douglas Freeman                        22:02.54  7:06/M    10
  208    155   1085  Noah Jones            Louisa County                          22:04.54  7:07/M    9 
  209    156   1599  Matt Boward           Potomac Senior High School             22:05.04  7:07/M    11
  210  (> 7)    434  Walker Lawson         Douglas Freeman                        22:06.56  7:08/M    9 
  211  (> 7)   2093  Jorge Bonilla         Thomas Edison                          22:06.67  7:08/M    10
  212  (> 7)    609  Ethan Farthing        Grafton High School                    22:07.78  7:08/M    11
  213    157   1748  Kaleb Rodebush        Smithfield                             22:08.02  7:08/M    8 
  214  (> 7)    615  Joshua Ingersoll      Grafton High School                    22:08.30  7:08/M    9 
  215  (> 7)    618  Dylan Comer           Grafton High School                    22:08.53  7:08/M    8 
  216    158    894  Franklin Desque       King George                            22:09.27  7:09/M    10
  217  (< 5)   1275  Dennis Kenney         Matoaca High School                    22:10.29  7:09/M    10
  218    159    292  Ryan Batchelor        Courtland                              22:11.53  7:09/M    10
  219  (> 7)    983  Hunter Sheldon        Lafayette                              22:12.04  7:10/M    11
  220  (> 7)   1608  Andrew Easterwood     Potomac Senior High School             22:12.54  7:10/M    10
  221  (> 7)   1388  Adam Gonce            Monticello                             22:12.55  7:10/M    9 
  222    160   1746  Noah Morris           Smithfield                             22:13.28  7:10/M    8 
  223  (> 7)    889  Jacob Tritt           King George                            22:13.78  7:10/M    9 
  224  (> 7)   1151  John Knapp            Maggie Walker                          22:13.97  7:10/M    10
  225  (> 7)   1606  Ryan Davidson         Potomac Senior High School             22:14.04  7:10/M    10
  226  (> 7)   1393  John Morales          Monticello                             22:14.54  7:10/M    11
  227  (> 7)   1385  Patrick Poehailos     Monticello                             22:14.72  7:10/M    9 
  228  (> 7)    952  Michael Brophy        Lafayette                              22:15.53  7:11/M    12
  229  (> 7)   1450  Jeffrey Stocker       North Stafford                         22:16.29  7:11/M    11
  230  (> 7)   1461  Michael Bennett       North Stafford                         22:16.30  7:11/M    11
  231  (> 7)    743  Caston Swedenborg     James River (Midlothian)               22:19.63  7:12/M    11
  232  (> 7)   2015  Chris Klemens         Tatnall                                22:19.79  7:12/M    12
  233  (> 7)    427  Mac Wood              Douglas Freeman                        22:21.55  7:13/M    10
  234  (> 7)   1149  Bryan Kaperick        Maggie Walker                          22:21.55  7:13/M    10
  235  (> 7)    973  Tommy Conner          Lafayette                              22:22.09  7:13/M    10
  236  (> 7)    947  Alejandro Nava        Lafayette                              22:23.55  7:13/M    12
  237  (> 7)   1371  Jacob Pavlansky       Monticello                             22:29.30  7:15/M    11
  238  (> 7)    886  Kyle Kraisser         King George                            22:31.30  7:16/M    9 
  239  (> 7)    424  Stephen White         Douglas Freeman                        22:33.54  7:16/M    10
  240  (> 7)   1467  Hector Quijano        North Stafford                         22:33.55  7:16/M    9 
  241  (> 7)    430  Ben Ellis             Douglas Freeman                        22:34.30  7:17/M    9 
  242    161   1729  Miller Deming         Smithfield                             22:35.03  7:17/M    11
  243  (> 7)    971  John Wrann            Lafayette                              22:35.39  7:17/M    10
  244    162   1088  Angus Butcher         Louisa County                          22:37.05  7:18/M    10
  245    163   1036  Beau Nickerson        Lancaster                              22:37.55  7:18/M    10
  246    164    390  Tommy Coburn          Dinwiddie                              22:37.79  7:18/M    9 
  247    165     44  Davin Stancil         Atlee                                  22:38.30  7:18/M    11
  248  (> 7)    436  Charlie Prideaux      Douglas Freeman                        22:40.78  7:19/M    8 
  249  (> 7)    974  Isaiah Fung           Lafayette                              22:41.54  7:19/M    11
  250  (> 7)    877  Jc Sevart             King George                            22:46.54  7:21/M    11
  251    166    831  Carl Wolf             Jefferson Forest                       22:47.41  7:21/M    11
  252  (> 7)    976  David Gray            Lafayette                              22:48.04  7:21/M    12
  253  (> 7)    985  Andrew Loper          Lafayette                              22:48.53  7:21/M    9 
  254  (> 7)    425  Henry Wingfield       Douglas Freeman                        22:49.55  7:22/M    10
  255    167    291  Gabriel Rodriguez     Courtland                              22:49.78  7:22/M    10
  256  (> 7)   1142  Robert Blake          Maggie Walker                          22:50.06  7:22/M    10
  257  (> 7)    619  Cody Dewees           Grafton High School                    22:50.93  7:22/M    9 
  258    168    673  Aolin Zhang           J.R. Tucker High School                22:51.29  7:22/M    --
  259    169    653  Michael Middleton     J.R. Tucker High School                22:53.07  7:23/M    12
  260    170    279  Grady Hadlock         Courtland                              22:56.77  7:24/M    10
  261    171    659  Thanh Trinh           J.R. Tucker High School                22:57.29  7:24/M    11
  262    172    384  Codie Lewis           Dinwiddie                              22:57.60  7:24/M    12
  263  (< 5)   1265  Tim Occonnor          Matoaca High School                    22:59.44  7:25/M    12
  264  (> 7)    963  Willie Burwell        Lafayette                              23:00.03  7:25/M    10
  265    173   1097  Mitchell Feagans      Louisa County                          23:00.28  7:25/M    9 
  266  (< 5)   1274  Noah Engel            Matoaca High School                    23:01.81  7:25/M    10
  267  (> 7)    895  Jonathan Graham       King George                            23:02.54  7:26/M    9 
  268    174   1032  Sean Jones            Lancaster                              23:03.81  7:26/M    9 
  269    175    664  Carter Tat            J.R. Tucker High School                23:05.78  7:27/M    10
  270  (> 7)    281  Stosh Sutkowsky       Courtland                              23:05.89  7:27/M    10
  271    176    661  Michael Young         J.R. Tucker High School                23:09.28  7:28/M    10
  272    177    389  Logan Harrison        Dinwiddie                              23:09.52  7:28/M    10
  273    178   1035  Joseph Williams       Lancaster                              23:17.28  7:31/M    11
  274  (> 7)    623  Asher Mazaika         Grafton High School                    23:19.79  7:31/M    8 
  275    179     62  Will Libby            Atlee                                  23:24.79  7:33/M    10
  276  (> 7)   1098  Joshua Lammonds       Louisa County                          23:26.53  7:34/M    10
  277    180   1031  Brandon Self          Lancaster                              23:27.91  7:34/M    9 
  278    181   1981  Sergio Constantino    Tabb                                   23:30.04  7:35/M    10
  279  (> 7)   1605  Robert Castilla       Potomac Senior High School             23:31.05  7:35/M    9 
  280  (> 7)   1145  Patrick Casey         Maggie Walker                          23:31.67  7:35/M    10
  281  (> 7)   1372  Jeff Buck             Monticello                             23:32.55  7:35/M    12
  282  (> 7)    960  Mitchell Stauffer     Lafayette                              23:34.03  7:36/M    10
  283  (> 7)   1087  Roger Jackson         Louisa County                          23:38.06  7:37/M    --
  284  (> 7)   1384  James John            Monticello                             23:38.16  7:37/M    9 
  285  (> 7)   1094  James Smith           Louisa County                          23:39.16  7:38/M    --
  286  (< 5)   1506  Casey Gaskins         Northumberland                         23:39.52  7:38/M    10
  287    182   1736  Ransom Batchelor      Smithfield                             23:41.13  7:38/M    11
  288    183    654  Scott Dung            J.R. Tucker High School                23:46.53  7:40/M    12
  289  (> 7)    418  Max Nachman           Douglas Freeman                        23:48.27  7:41/M    10
  290  (> 7)   1093  Cameron Kincheloe     Louisa County                          23:48.78  7:41/M    9 
  291  (> 7)   1383  Patrick Bond          Monticello                             23:49.28  7:41/M    11
  292  (> 7)   2022  Ryan Wolfe            Tatnall                                23:50.29  7:41/M    10
  293  (> 7)    753  Quinn Stevens         James River (Midlothian)               23:54.05  7:43/M    9 
  294    184    521  Christian Hoffman     Fluvanna County                        23:54.78  7:43/M    8 
  295  (> 7)   1394  Teddy Leeds-Armstrong Monticello                             23:55.30  7:43/M    8 
  296    185   1749  Issac Wasserman       Smithfield                             23:56.52  7:43/M    8 
  297  (> 7)    658  Justin Nguyen         J.R. Tucker High School                23:56.78  7:43/M    11
  298    186    825  Case Schiefer         Jefferson Forest                       23:59.99  7:44/M    12
  299    187    515  Andrew Riddler        Fluvanna County                        24:00.29  7:45/M    8 
  300    188   1430  Ian Schwegal          New Kent                               24:01.53  7:45/M    9 
  301  (> 7)    872  Quoc Duong            King George                            24:10.16  7:48/M    12
  302  (> 7)    756  Blane Friedel         James River (Midlothian)               24:10.31  7:48/M    12
  303  (> 7)    970  Colton Wallbillich    Lafayette                              24:11.32  7:48/M    10
  304    189   1033  Kyle Bennett          Lancaster                              24:12.81  7:48/M    9 
  305  (> 7)    978  Will Jones            Lafayette                              24:14.81  7:49/M    9 
  306  (> 7)    890  Jarod Watson          King George                            24:16.31  7:50/M    9 
  307  (> 7)    665  Brandon Phillips      J.R. Tucker High School                24:21.58  7:51/M    10
  308  (> 7)    885  Matthew Hunt          King George                            24:27.07  7:53/M    11
  309  (> 7)    285  Griffin Mahon         Courtland                              24:29.07  7:54/M    10
  310  (> 7)    961  Bailey Young          Lafayette                              24:29.82  7:54/M    10
  311  (> 7)   1604  Steve Rubino          Potomac Senior High School             24:29.84  7:54/M    --
  312  (< 5)   1503  Daniel Hall           Northumberland                         24:34.52  7:55/M    10
  313  (> 7)   1470  Adriel Velazquez      North Stafford                         24:35.59  7:56/M    9 
  314  (> 7)   1156  Richard Schweiker     Maggie Walker                          24:39.81  7:57/M    10
  315  (> 7)   1089  Shawn Clune           Louisa County                          24:40.10  7:57/M    10
  316  (> 7)   2101  Corey Robinson        Thomas Edison                          24:46.06  7:59/M    11
  317  (> 7)    614  Borden Hayes          Grafton High School                    24:49.31  8:00/M    9 
  318  (> 7)   1101  Deion Wade            Louisa County                          24:57.07  8:03/M    9 
  319  (> 7)   1103  Carson Key            Louisa County                          24:59.46  8:04/M    9 
  320    190    380  Vincent Garrett       Dinwiddie                              25:00.83  8:04/M    12
  321  (< 5)   1502  Warren Tallent        Northumberland                         25:01.07  8:04/M    9 
  322  (> 7)    962  Mark Malecki          Lafayette                              25:01.09  8:04/M    10
  323  (> 7)    975  John Gaston           Lafayette                              25:04.58  8:05/M    9 
  324  (> 7)    652  Sean Hopkins          J.R. Tucker High School                25:07.81  8:06/M    12
  325  (> 7)    671  Brian Quach           J.R. Tucker High School                25:08.58  8:06/M    --
  326  (< 5)   1507  Joey Gaskins          Northumberland                         25:12.06  8:08/M    9 
  327  (> 7)   1102  Brandon Widman        Louisa County                          25:23.24  8:11/M    12
  328    191    824  Tyler Pociluyko       Jefferson Forest                       25:37.41  8:16/M    12
  329  (> 7)    897  Justin Halter         King George                            25:38.31  8:16/M    10
  330  (> 7)   1095  Justin Godsey         Louisa County                          25:44.47  8:18/M    --
  331  (> 7)     61  Alex Moore            Atlee                                  25:44.57  8:18/M    10
  332  (> 7)    620  Michael Carpenter     Grafton High School                    25:45.31  8:18/M    8 
  333  (> 7)   1143  Jonathan Burns        Maggie Walker                          25:47.06  8:19/M    10
  334  (> 7)    745  Ted Stanton           James River (Midlothian)               26:11.05  8:27/M    11
  335    192    518  Jamie Fletcher        Fluvanna County                        26:16.50  8:28/M    8 
  336  (> 7)   1396  Peter Tegethoff       Monticello                             26:29.97  8:33/M    8 
  337  (> 7)    284  Nick D'Addio          Courtland                              26:41.32  8:36/M    11
  338  (> 7)   1147  Robert Grayson        Maggie Walker                          26:41.60  8:36/M    10
  339  (> 7)    904  Stephen Vanderpool    King George                            27:05.81  8:44/M    9 
  340  (> 7)     78  Marshall McDaniel     Atlee                                  27:09.31  8:45/M    11
  341  (> 7)   2088  Zachary Cresent       Thomas Edison                          27:24.03  8:50/M    11
  342  (> 7)    387  Deonte Owens          Dinwiddie                              27:24.82  8:50/M    10
  343  (> 7)    386  Austin Peterson       Dinwiddie                              27:30.06  8:52/M    10
  344  (> 7)    385  Alex Peterson         Dinwiddie                              27:31.81  8:53/M    10
  345  (> 7)    622  Tanner Dykes          Grafton High School                    27:32.58  8:53/M    9 
  346  (> 7)    945  Alfredo Carino-RosarioLafayette                              28:02.37  9:03/M    12
  347    193    520  David Haug            Fluvanna County                        28:23.30  9:09/M    12
  348  (> 7)   2092  Robert Bascope        Thomas Edison                          28:28.55  9:11/M    10
  349  (> 7)    751  Calvin Keeton         James River (Midlothian)               29:41.04  9:35/M    9 
  350    194   1221  John Castillo         Manchester                             29:58.50  9:40/M    10
  351  (> 7)    749  Mitchel Doyle         James River (Midlothian)               30:57.79  9:59/M    9 
  352    195    519  Andrew Grey           Fluvanna County                        34:10.80 11:01/M    8 


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Salesianum School                      30               3   4   6   8   9  12  13         
        Top  5 Times: 1:31:22.56

    2 Walter Johnson High School             36               1   2   5   7  21  43  50         
        Top  5 Times: 1:31:05.06

    3 John Handley                          124              18  24  25  27  30  36  54         
        Top  5 Times: 1:35:43.60

    4 West Springfield                      129              11  14  20  40  44  69  82         
        Top  5 Times: 1:35:30.44

    5 Ocean Lakes                           162              10  22  31  41  58  62  94         
        Top  5 Times: 1:36:22.04

    6 Thomas Edison                         229              16  17  35  75  86 101 119         
        Top  5 Times: 1:37:25.22

    7 Potomac Senior High School            232              19  38  52  59  64  68 156         
        Top  5 Times: 1:37:48.27

    8 Tatnall                               241              15  32  39  77  78  90 105         
        Top  5 Times: 1:37:52.61

    9 Lafayette                             286              46  47  57  65  71  79 110         
        Top  5 Times: 1:38:54.20

   10 Monticello                            311              37  49  66  67  92  95 103         
        Top  5 Times: 1:39:17.51

   11 Archmere Academy                      328              51  53  63  70  91  93 112         
        Top  5 Times: 1:39:35.39

   12 Douglas Freeman                       354              23  29  85 108 109 115 116         
        Top  5 Times: 1:39:52.92

   13 Grafton High School                   360              55  56  73  87  89 107 123         
        Top  5 Times: 1:40:06.45

   14 Maggie Walker                         367              45  60  61  97 104 118 122         
        Top  5 Times: 1:40:17.91

   15 North Stafford                        383              28  48  81  99 127 134 139         
        Top  5 Times: 1:40:35.95

   16 Atlee                                 456              33  80  98 114 131 165 179         
        Top  5 Times: 1:41:57.17

   17 Manchester                            472              42  72  88 120 150 194             
        Top  5 Times: 1:42:32.43

   18 James River (Midlothian)              479              76  83  84 111 125 130 148         
        Top  5 Times: 1:42:10.30

   19 King George                           523              26  96 121 135 145 151 158         
        Top  5 Times: 1:43:30.16

   20 Jefferson Forest                      608              34 133 137 138 166 186 191         
        Top  5 Times: 1:46:25.13

   21 New Kent                              658              74 113 141 142 188                 
        Top  5 Times: 1:47:51.87

   22 Louisa County                         672             100 132 136 149 155 162 173         
        Top  5 Times: 1:47:06.34

   23 Courtland                             677             102 129 140 147 159 167 170         
        Top  5 Times: 1:47:02.88

   24 Tabb                                  722             117 126 146 152 181                 
        Top  5 Times: 1:48:48.76

   25 Dinwiddie                             723             106 128 153 164 172 177 190         
        Top  5 Times: 1:49:16.26

   26 Smithfield                            775             143 154 157 160 161 182 185         
        Top  5 Times: 1:50:29.99

   27 J.R. Tucker High School               807             124 168 169 171 175 176 183         
        Top  5 Times: 1:52:47.72

   28 Lancaster                             884             163 174 178 180 189                 
        Top  5 Times: 1:56:39.36

   29 Fluvanna County                       900             144 184 187 192 193 195             
        Top  5 Times: 2:04:09.42

 Inc. Matoaca High School                  4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northumberland                       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 



Boys Coastal Division Champ

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1   2132  Guy Shelby            Trinity                                16:32.63  5:20/M    12
    2      2   2137  Mac Strehler          Trinity                                16:47.33  5:25/M    11
    3      3    411  Ian McDonald          Douglas Freeman                        16:54.59  5:27/M    11
    4      4    407  Ronnie Calkins        Douglas Freeman                        16:56.45  5:28/M    11
    5      5   1003  Michael Rupinski      Lake Norman                            17:05.59  5:31/M    12
    6      6   2136  Reider Strehler       Trinity                                17:09.05  5:32/M    11
    7      7   1457  Garrett Goldstone     North Stafford                         17:15.49  5:34/M    12
    8      8    195  Scott Newton          Collegiate                             17:17.71  5:35/M    12
    9      9    420  Sam O'Connor          Douglas Freeman                        17:19.83  5:35/M    10
   10     10    514  Chris Markham         Fluvanna County                        17:25.09  5:37/M    11
   11     11     49  Griffin Carmichael    Atlee                                  17:25.60  5:37/M    11
   12     12   2131  Chris Cantone         Trinity                                17:33.59  5:40/M    12
   13     13    566  Kevin Speray          Gloucester                             17:38.09  5:41/M    12
   14     14   1966  Blake Finkenauer      Tabb                                   17:44.09  5:43/M    12
   15     15   1375  Anthony Tamberrino    Monticello                             17:45.78  5:44/M    10
   16     16    478  Andy Page             Fauquier                               17:48.60  5:45/M    10
   17     17   1007  Patrick Sheehan       Lake Norman                            17:49.13  5:45/M    10
   18     18   2134  Alden Knipe           Trinity                                17:49.59  5:45/M    12
   19     19    571  Logan Pitchford       Gloucester                             17:51.08  5:45/M    12
   20     20    404  Robert Gilligan       Douglas Freeman                        17:57.60  5:47/M    12
   21     21   1077  Ryan Donlon           Louisa County                          17:59.85  5:48/M    11
   22     22    471  Zach Chrisinger       Fauquier                               18:00.09  5:48/M    11
   23     23   1361  Reid Dickerson        Monticello                             18:04.57  5:50/M    12
   24     24    813  Ben Ottman            Jefferson Forest                       18:04.60  5:50/M    10
   25     25    513  Travis Moe            Fluvanna County                        18:05.60  5:50/M    9 
   26     26   1420  Austin Savage         New Kent                               18:07.34  5:51/M    11
   27     27    201  Andy Emroch           Collegiate                             18:07.85  5:51/M    11
   28     28   2135  Ben Gross             Trinity                                18:08.85  5:51/M    12
   29     29   1460  Zachary Batt          North Stafford                         18:11.58  5:52/M    9 
   30     30    414  Kevin McCarthy        Douglas Freeman                        18:12.59  5:52/M    11
   31     31    403  Tate Houff            Douglas Freeman                        18:20.58  5:55/M    12
   32     32    803  Matthew Roseveare     Jefferson Forest                       18:21.59  5:55/M    12
   33     33   1379  Ryan Wolfe            Monticello                             18:21.84  5:55/M    12
   34     34   1006  Jonathan Wagner       Lake Norman                            18:23.59  5:56/M    11
   35     35    577  Tyler Price           Gloucester                             18:24.58  5:56/M    12
   36     36    806  Joshua Oswald         Jefferson Forest                       18:27.33  5:57/M    12
   37     37    567  Cameron Cross         Gloucester                             18:29.71  5:58/M    12
   38     38     47  Bizz Alidost          Atlee                                  18:30.32  5:58/M    10
   39     39     33  Evan Ratke            Atlee                                  18:34.57  5:59/M    12
   40     40    472  Curtis Grady          Fauquier                               18:35.33  6:00/M    11
   41     41   1382  Keenan Krantz         Monticello                             18:35.64  6:00/M    12
   42     42    475  Jack Wessel           Fauquier                               18:36.84  6:00/M    11
   43     43   1968  Benjamin Harvey       Tabb                                   18:42.11  6:02/M    12
   44     44   1964  Trent Moon            Tabb                                   18:42.39  6:02/M    12
   45     45    206  Kyle Mosman           Collegiate                             18:44.33  6:03/M    10
   46     46   1445  Benjamin Jaques       North Stafford                         18:45.47  6:03/M    12
   47     47   1449  Charles Batt          North Stafford                         18:46.04  6:03/M    12
   48     48   1365  Dylan Ferrer          Monticello                             18:46.57  6:03/M    12
   49     49     48  Michael Spagnolo      Atlee                                  18:48.33  6:04/M    11
   50     50    807  Caleb Pollard         Jefferson Forest                       18:50.84  6:05/M    11
   51     51   1078  Caleb Phelps          Louisa County                          18:50.84  6:05/M    11
   52     52   1448  Adam Lynch            North Stafford                         18:52.09  6:05/M    12
   53     53    197  Ian Rowland           Collegiate                             18:52.34  6:05/M    12
   54     54   1081  Raeshawn Bishop       Louisa County                          18:54.28  6:06/M    10
   55     55   1005  Mike Adams            Lake Norman                            18:54.82  6:06/M    12
   56     56     32  Zach Snider           Atlee                                  18:55.32  6:06/M    12
   57     57    580  Blake Waters          Gloucester                             18:57.60  6:07/M    11
   58     58   2138  Jake Wilkes           Trinity                                18:57.84  6:07/M    11
   59     59   1080  Jason Meckle          Louisa County                          18:59.74  6:07/M    12
   60     60    470  Nick Martin           Fauquier                               19:02.32  6:08/M    12
   61     61   1008  Wyatt Fedorka         Lake Norman                            19:05.83  6:09/M    9 
   62     62    409  Marshall Irby         Douglas Freeman                        19:06.26  6:10/M    12
   63     63   1425  Chris Rolince         New Kent                               19:10.84  6:11/M    11
   64     64   1090  Gordon Miller         Louisa County                          19:13.85  6:12/M    12
   65     65     35  Austin Smith          Atlee                                  19:19.84  6:14/M    12
   66     66   1446  Nicholas Bolton       North Stafford                         19:22.34  6:15/M    11
   67     67    509  Nathaniel Ludwig      Fluvanna County                        19:23.10  6:15/M    12
   68     68   1366  Cole Dickerson        Monticello                             19:26.36  6:16/M    10
   69     69   1096  Garrett Feagans       Louisa County                          19:27.81  6:16/M    11
   70     70   1004  Matt Rubino           Lake Norman                            19:27.85  6:16/M    12
   71     71     45  Fitz Rogers           Atlee                                  19:29.34  6:17/M    11
   72     72   1082  Bryan Stinnett        Louisa County                          19:31.34  6:18/M    10
   73     73   1975  John Silveria         Tabb                                   19:31.84  6:18/M    12
   74     74    193  Luke Page             Collegiate                             19:31.86  6:18/M    11
   75     75    804  Zane Laughlin         Jefferson Forest                       19:32.35  6:18/M    12
   76     76   1472  Robert Woodley        North Stafford                         19:34.11  6:19/M    9 
   77     77    476  Conner Dorman         Fauquier                               19:37.60  6:20/M    10
   78     78   1974  Michael Prunty        Tabb                                   19:44.34  6:22/M    12
   79     79   1381  Daniel Poehailos      Monticello                             19:44.84  6:22/M    11
   80     80   1427  James Giffin          New Kent                               19:51.35  6:24/M    9 
   81     81   1972  Nick Curren           Tabb                                   19:56.78  6:26/M    12
   82     82    812  Matthew McKeague      Jefferson Forest                       19:57.35  6:26/M    9 
   83     83    200  Connor Partlow        Collegiate                             20:00.60  6:27/M    11
   84     84   1424  Ben Johnston          New Kent                               20:02.77  6:28/M    11
   85     85   1976  Aaron Williams        Tabb                                   20:03.09  6:28/M    12
   86     86   1422  Tanner Smith          New Kent                               20:05.44  6:29/M    11
   87     87    510  Kevin Hogan           Fluvanna County                        20:12.59  6:31/M    12
   88     88    569  Dylan Wyco            Gloucester                             20:19.83  6:33/M    12
   89     89   1500  Bradly Sanford        Northumberland                         20:32.03  6:37/M    12
   90     90   1505  Taylor Baliles        Northumberland                         21:11.63  6:50/M    11
   91     91   1421  Jonathan Gellings     New Kent                               21:23.10  6:54/M    12
   92     92    194  Drew Colletti         Collegiate                             21:25.84  6:55/M    12
   93     93    522  James Stuart          Fluvanna County                        21:29.59  6:56/M    9 
   94     94    512  Lucas Reynard         Fluvanna County                        22:26.94  7:14/M    9 
   95     95   1499  Tanner Cralle         Northumberland                         22:43.95  7:20/M    11
   96     96   1510  Aaron Curry           Northumberland                         23:11.07  7:29/M    11
   97     97   1498  Dominic Scerbo        Northumberland                         23:54.67  7:43/M    11
   98     98   1501  Daniel Harrison       Northumberland                         24:11.02  7:48/M    10


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Trinity                                39               1   2   6  12  18  28  58         
        Top  5 Times: 1:25:52.19

    2 Douglas Freeman                        66               3   4   9  20  30  31  62         
        Top  5 Times: 1:27:21.06

    3 Monticello                            160              15  23  33  41  48  68  79         
        Top  5 Times: 1:31:34.40

    4 Gloucester                            161              13  19  35  37  57  88             
        Top  5 Times: 1:31:21.06

    5 Lake Norman                           172               5  17  34  55  61  70             
        Top  5 Times: 1:31:18.96

    6 Fauquier                              180              16  22  40  42  60  77             
        Top  5 Times: 1:32:03.18

    7 North Stafford                        181               7  29  46  47  52  66  76         
        Top  5 Times: 1:31:50.67

    8 Atlee                                 193              11  38  39  49  56  65  71         
        Top  5 Times: 1:32:14.14

    9 Collegiate                            207               8  27  45  53  74  83  92         
        Top  5 Times: 1:32:34.09

   10 Jefferson Forest                      217              24  32  36  50  75  82             
        Top  5 Times: 1:33:16.71

   11 Louisa County                         249              21  51  54  59  64  69  72         
        Top  5 Times: 1:33:58.56

   12 Tabb                                  252              14  43  44  73  78  81  85         
        Top  5 Times: 1:34:24.77

   13 Fluvanna County                       282              10  25  67  87  93  94             
        Top  5 Times: 1:36:35.97

   14 New Kent                              339              26  63  80  84  86  91             
        Top  5 Times: 1:37:17.74

   15 Northumberland                        467              89  90  95  96  97  98             
        Top  5 Times: 1:51:33.35




Girls JV White
XC Team

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1    116  Madalina James        Baldwin                                21:21.99  6:53/M    12
    2      2    592  Anna Robins           Gloucester                             21:25.69  6:55/M    9 
    3      3    114  Julie Fortunato       Baldwin                                22:16.93  7:11/M    11
    4      4    111  Ashley Czerniewski    Baldwin                                22:27.70  7:15/M    11
    5      5   2393  Lexi Campbell         Western Albemarle                      22:45.69  7:20/M    10
    6      6   2114  Nicole Lyon           Thomas Edison                          23:03.69  7:26/M    11
    7      7   1778  Jamilla Jordan        Smithfield                             23:14.94  7:30/M    8 
    8      8   1956  Eileen Nakahata       T.C. Williams                          23:15.26  7:30/M    12
    9      9   1663  Hannah Meyer          Powhatan                               23:27.46  7:34/M    12
   10     10   1959  Barbara Peisch        T.C. Williams                          23:28.93  7:34/M    9 
   11     11   2381  Alicia Cardwell       Western Albemarle                      23:29.94  7:35/M    11
   12     12   2402  Erica Grupp           Western Albemarle                      23:35.29  7:36/M    8 
   13     13   2373  Anna Beth Higgins     Western Albemarle                      23:57.94  7:44/M    11
   14     14   2118  Shannon Arnez         Thomas Edison                          24:01.95  7:45/M    10
   15     15   2442  Katherine Petway      Woodbridge                             24:06.32  7:46/M    10
   16     16    597  Madison Hogge         Gloucester                             24:08.44  7:47/M    8 
   17     17   2443  Rachel Zrimm          Woodbridge                             24:18.19  7:50/M    10
   18     18   1961  Ava Scott             T.C. Williams                          24:18.94  7:50/M    9 
   19     19    590  Carrie Adams          Gloucester                             24:20.45  7:51/M    11
   20     20   2484  Megan Brown           York                                   24:22.19  7:52/M    11
   21     21    587  Megan Hogge           Gloucester                             24:26.68  7:53/M    12
   22     22   2491  Sora Edwards          York                                   24:27.94  7:53/M    11
   23     23   1947  Kathryn Hendley       T.C. Williams                          24:38.08  7:57/M    12
   24     24    589  Ashley Purrington     Gloucester                             24:38.35  7:57/M    10
   25     25    732  Erica Denham          James Monroe                           24:40.94  7:57/M    8 
   26     26    595  Olivia Cross          Gloucester                             24:42.88  7:58/M    9 
   27     27   2403  Faith Hatter          Western Albemarle                      24:54.95  8:02/M    11
   28     28   2392  Maddie Neisser        Western Albemarle                      24:59.19  8:04/M    --
   29     29   2386  Mary Kate Jacobs      Western Albemarle                      24:59.94  8:04/M    11
   30     30   1951  Dorothy Sackey        T.C. Williams                          25:00.18  8:04/M    12
   31  (> 7)   2412  Julia Wood            Western Albemarle                      25:02.44  8:05/M    9 
   32  (> 7)   2387  Annalena Wilder       Western Albemarle                      25:05.00  8:05/M    10
   33  (> 7)   2388  Sophie Loman          Western Albemarle                      25:08.19  8:06/M    10
   34  (> 7)   2404  Emma Kulow            Western Albemarle                      25:08.39  8:06/M    10
   35  (> 7)   2389  Leanne Tarleton       Western Albemarle                      25:08.97  8:06/M    10
   36     31   2113  Caroline Hayden       Thomas Edison                          25:09.18  8:07/M    11
   37     32    586  Leah Procopi          Gloucester                             25:10.44  8:07/M    11
   38     33   2444  Taylor Cocherell      Woodbridge                             25:21.71  8:11/M    12
   39  (> 7)   2398  Julia Elder           Western Albemarle                      25:28.44  8:13/M    9 
   40     34   2485  Jess Chandrasekhar    York                                   25:29.52  8:13/M    10
   41     35   2178  Abbey Stoneman        Varina                                 25:40.19  8:17/M    --
   42     36   1775  Gabrielle Guill       Smithfield                             25:41.68  8:17/M    8 
   43     37   1662  Julia Pollard         Powhatan                               25:51.44  8:20/M    10
   44  (> 7)    591  Alex Londenberg       Gloucester                             25:58.70  8:23/M    9 
   45  (> 7)   2407  Annie Lorenzoni       Western Albemarle                      26:02.19  8:24/M    9 
   46  (> 7)   2379  Lauren Wilder         Western Albemarle                      26:05.37  8:25/M    11
   47     38   2450  Summer MacGill        Woodbridge                             26:11.45  8:27/M    10
   48  (< 5)    503  Erin Conolly          Fauquier                               26:15.20  8:28/M    9 
   49     39    733  Emma Dolby            James Monroe                           26:17.18  8:29/M    8 
   50     40   2179  Kendra Appleby        Varina                                 26:19.18  8:29/M    10
   51  (< 5)   1262  Ryann Smith           Mathews                                26:20.70  8:30/M    8 
   52     41    720  Alexandra Price       James Monroe                           26:22.69  8:30/M    11
   53     42   1957  Emmy Freedman         T.C. Williams                          26:26.68  8:32/M    11
   54  (> 7)   2406  Angela Li             Western Albemarle                      26:31.20  8:33/M    11
   55  (> 7)   2385  Emily Wood            Western Albemarle                      26:32.26  8:34/M    11
   56  (< 5)    504  Diana Martinez        Fauquier                               26:33.19  8:34/M    9 
   57  (> 7)   2374  Jessie Paulson        Western Albemarle                      26:35.19  8:35/M    11
   58     43   1963  Sarah Conroy          T.C. Williams                          26:38.18  8:35/M    10
   59  (> 7)   2391  Erin O'Connor         Western Albemarle                      26:40.44  8:36/M    --
   60  (> 7)   1960  Cindy Rameriz         T.C. Williams                          26:44.69  8:37/M    10
   61     44   2184  Brigitte Wendel       Varina                                 26:47.43  8:38/M    12
   62     45   2448  Elizabeth Holbert     Woodbridge                             26:50.93  8:39/M    12
   63  (< 5)   1263  Samantha Stroup       Mathews                                26:52.18  8:40/M    8 
   64  (< 5)    502  Olivia Burke          Fauquier                               27:00.94  8:43/M    9 
   65     46   2447  Savannah Fader        Woodbridge                             27:04.20  8:44/M    12
   66     47    730  Meghan McCauliff      James Monroe                           27:05.96  8:44/M    9 
   67     48   2112  Madeleine Boel        Thomas Edison                          27:08.69  8:45/M    11
   68     49    118  Katelyn Balaschak     Baldwin                                27:18.91  8:48/M    10
   69  (> 7)    594  Tess Robins           Gloucester                             27:19.92  8:49/M    8 
   70     50   2452  Stephanie Payne       Woodbridge                             27:21.92  8:49/M    11
   71  (> 7)   2449  Lauren Kemp           Woodbridge                             27:24.09  8:50/M    11
   72     51   2182  Destiny Jefferson     Varina                                 27:24.68  8:50/M    9 
   73  (< 5)   1904  Valerie Oliver        Stafford                               27:31.68  8:53/M    9 
   74  (> 7)   2397  Sydney Edwards        Western Albemarle                      27:44.44  8:57/M    9 
   75     52   1772  Madison Robinson      Smithfield                             28:04.43  9:03/M    10
   76     53    117  Meghan Varney         Baldwin                                28:25.69  9:10/M    10
   77     54    110  Maura Bacik           Baldwin                                28:29.96  9:11/M    11
   78  (> 7)   2401  Izzy Gomez            Western Albemarle                      28:33.20  9:13/M    9 
   79     55    722  Sarah Neubert         James Monroe                           28:36.37  9:14/M    11
   80  (> 7)   2410  Erin Redgrave         Western Albemarle                      28:45.70  9:16/M    9 
   81  (> 7)    598  Emily Olson           Gloucester                             28:50.96  9:18/M    8 
   82     56   2301  Laurel Kalinowski     West Point                             28:54.21  9:19/M    8 
   83     57    723  Addie Aufforth        James Monroe                           28:55.95  9:20/M    11
   84     58   2482  Jessica Northcott     York                                   29:01.70  9:22/M    12
   85     59   2117  Maedot Akalewold      Thomas Edison                          29:10.19  9:25/M    10
   86     60   1341  Jami Orrell           Midlothian                             29:14.45  9:26/M    9 
   87  (> 7)   2409  Caroline Outlaw       Western Albemarle                      29:14.69  9:26/M    8 
   88     61   2483  Lauren Askew          York                                   29:15.45  9:26/M    12
   89     62    729  Cassidy Thomas        James Monroe                           29:21.20  9:28/M    11
   90     63    112  Raquelle Reinheimer   Baldwin                                29:23.71  9:29/M    11
   91  (< 5)   1899  Katy Strock           Stafford                               29:34.20  9:32/M    9 
   92     64   2486  Taylor Stanley        York                                   29:49.44  9:37/M    10
   93     65   1763  Erin Starnes          Smithfield                             29:57.44  9:40/M    11
   94  (> 7)    596  Emily Davis           Gloucester                             29:58.46  9:40/M    8 
   95  (> 7)    731  Madeline Williams     James Monroe                           30:13.70  9:45/M    9 
   96  (> 7)   2408  Rebecca McNulty       Western Albemarle                      30:15.20  9:45/M    11
   97  (> 7)    588  Caitlyn Parr          Gloucester                             30:23.70  9:48/M    11
   98     66   2488  Brianna Koppelmann    York                                   30:30.69  9:50/M    12
   99     67   1664  Janessa McCreight     Powhatan                               30:35.45  9:52/M    9 
  101  (> 7)    120  Theresa James         Baldwin                                30:39.19  9:53/M    10
  102  (< 5)   1901  Casey Hammond         Stafford                               30:44.45  9:55/M    10
  103  (< 5)   1896  Taylor Lisco          Stafford                               30:46.22  9:55/M    10
  104     68   1337  Nada Aljassar         Midlothian                             30:46.95  9:55/M    9 
  105  (> 7)   2411  Farris Wallenborn     Western Albemarle                      31:02.46 10:01/M    10
  106  (< 5)   1254  Carlyn Tillage        Mathews                                31:08.70 10:03/M    11
  107     69   1336  Alice Babashak        Midlothian                             31:14.77 10:05/M    9 
  108  (> 7)   2497  Abby Hunt             York                                   31:15.44 10:05/M    10
  109     70   1334  Bethany Anderson      Midlothian                             31:28.21 10:09/M    10
  110  (> 7)   2405  Hannah Laub           Western Albemarle                      31:39.10 10:13/M    12
  111  (> 7)    113  Nicole Wilkinson      Baldwin                                31:44.09 10:14/M    11
  112     71   2176  Kiana Warren          Varina                                 31:59.95 10:19/M    12
  113  (> 7)    121  Ndey Badjie           Baldwin                                32:01.43 10:20/M    9 
  114     72   1655  Leandra Hurlbert      Powhatan                               32:01.58 10:20/M    11
  115     73   2180  Jasmine Banks         Varina                                 32:02.18 10:20/M    10
  116  (> 7)   2396  Caitlin Dutta         Western Albemarle                      32:20.69 10:26/M    10
  117     74   1342  Olivia Tuminelli      Midlothian                             32:34.71 10:30/M    9 
  118     75   1771  Audrey Bachman        Smithfield                             32:41.96 10:33/M    10
  119     76   2306  Tram Phan             West Point                             32:49.72 10:35/M    8 
  120  (> 7)   2399  Montana Frayser       Western Albemarle                      33:13.71 10:43/M    10
  121     77   1344  Ashlynn Taylor        Midlothian                             33:22.70 10:46/M    9 
  122     78   1343  Marisa O'Kleasky      Midlothian                             33:34.22 10:50/M    9 
  123     79   1770  Courtney Smeltzer     Smithfield                             33:45.59 10:53/M    11
  124     80   1777  Liz Zengel            Smithfield                             34:34.46 11:09/M    10
  125     81   1659  Katelyn Kimm          Powhatan                               34:36.46 11:10/M    12
  126  (> 7)   1762  Mackenzie Mahek       Smithfield                             35:45.44 11:32/M    11
  127     82   2298  Lyz Dean              West Point                             35:58.45 11:36/M    8 
  128     83   2305  Hannah Zwerner        West Point                             36:55.45 11:55/M    9 
  129     84   2302  Nicole Liberato       West Point                             37:24.97 12:04/M    10
  130  (> 7)   1776  Arleigh Murphy        Smithfield                             38:24.21 12:23/M    9 
  131     85   2300  Morgan Jennings       West Point                             39:44.98 12:49/M    9 
  132  (> 7)   1765  Sara Dimeler          Smithfield                             43:52.22 14:09/M    11




Girls JV White
Private School

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1   1687  Keeilah Moseley       Saint Catherine s                      22:32.18  7:16/M    9 
    2      2   1688  Annabel O'Hagan       Saint Catherine s                      22:44.21  7:20/M    9 
    3      3   1684  Kyle Johns            Saint Catherine s                      23:14.95  7:30/M    11
    4      4   2214  Lillian Coward        Veritas Classical Christian School     24:02.45  7:45/M    7 
    5      5   1681  Eliza Costas          Saint Catherine s                      24:13.34  7:49/M    11
    6      6   1691  Maria Sison           Saint Catherine s                      24:34.69  7:55/M    10
    7  (< 5)    650  Julia Parks           Greenbrier Christian Academy           24:50.44  8:01/M    8 
    8      7   2212  Lindsay Kozlowski     Veritas Classical Christian School     24:58.93  8:03/M    7 
    9      8   2211  Sydney Fitch          Veritas Classical Christian School     25:00.21  8:04/M    7 
   10      9   1686  Maya Jackson          Saint Catherine s                      25:11.20  8:07/M    9 
   11  (< 5)   2049  Virginia Elam         The Fuqua School                       25:42.95  8:17/M    8 
   12     10   1826  Katherine McMahon     St. Gertrude                           26:20.95  8:30/M    10
   13     11   1828  Julia Peters          St. Gertrude                           26:30.93  8:33/M    9 
   14     12    253  Emily Stallings       Collegiate                             26:40.20  8:36/M    7 
   15     13    237  Cindy Spratley        Collegiate                             26:54.68  8:41/M    9 
   16     14    231  Katherine Melson      Collegiate                             27:00.19  8:43/M    11
   17     15    244  Camille Boler         Collegiate                             27:00.44  8:43/M    10
   18     16   2216  Johanna Lupica        Veritas Classical Christian School     27:02.94  8:43/M    6 
   19     17   1685  Jessica Hansen        Saint Catherine s                      27:06.93  8:45/M    11
   20     18    252  Kate Partlow          Collegiate                             27:10.17  8:46/M    7 
   21     19    243  Austin Parks          Collegiate                             27:23.69  8:50/M    10
   22  (< 5)   2533  Angela Hartung        Greenbrier Christian Academy           27:33.93  8:53/M      
   23     20   2210  Elizabeth Dowker      Veritas Classical Christian School     27:36.42  8:54/M    8 
   24  (> 7)   1695  Georgeanne Pace       Saint Catherine s                      27:36.43  8:54/M    10
   25  (< 5)   1574  Hannah Vickery        Peaks View Pacers                      28:02.92  9:03/M    10
   26     21    254  Carson White          Collegiate                             28:25.98  9:10/M    8 
   27  (> 7)    251  Elizabeth Harrison    Collegiate                             28:45.94  9:16/M    7 
   28  (> 7)    247  Clara Borges          Collegiate                             29:04.70  9:23/M    12
   29  (< 5)   1858  Emily Gray            St. Mary's Ryken High School           29:16.45  9:26/M    9 
   30  (> 7)   1689  Annie Keever          Saint Catherine s                      29:17.46  9:27/M    11
   31     22   1821  Erin Shively          St. Gertrude                           29:29.22  9:31/M    10
   32     23   1825  Courtney Graham       St. Gertrude                           30:15.96  9:45/M    11
   33  (< 5)   1576  Lexie Oliver          Peaks View Pacers                      30:23.96  9:48/M    10
   34  (> 7)    242  Claire Whelen         Collegiate                             30:53.45  9:58/M    8 
   35  (> 7)    259  Jane Fergusson        Collegiate                             30:55.11  9:58/M    7 
   36     24   2215  Julia Kerns           Veritas Classical Christian School     31:02.70 10:01/M    7 
   37  (> 7)   1697  Annie Agnew           Saint Catherine s                      31:19.94 10:06/M    9 
   38  (> 7)    248  Lydia Aveson          Collegiate                             31:42.95 10:14/M    8 
   39  (> 7)    246  K K Dickinson         Collegiate                             31:52.44 10:17/M    12
   40  (> 7)    255  Elizabeth Hayes       Collegiate                             32:02.44 10:20/M    8 
   41  (< 5)   1849  Rachel Murphy         St. Mary's Ryken High School           32:04.38 10:21/M    11
   42     25   2206  Kathryn Clikeman      Veritas Classical Christian School     32:06.79 10:21/M    11
   43  (> 7)    256  Annie Ranson          Collegiate                             32:07.45 10:22/M    8 
   44  (> 7)    249  Gilian Brown          Collegiate                             32:36.69 10:31/M    8 
   45  (> 7)    258  Catherine Sorenson    Collegiate                             32:36.72 10:31/M    10
   46     26   1823  Savannah Bowen        St. Gertrude                           32:42.95 10:33/M    9 
   47  (< 5)   1581  Rebecca Schreiber     Peaks View Pacers                      32:45.46 10:34/M    11
   48  (> 7)    250  Lucy Diggs            Collegiate                             33:59.71 10:58/M    7 
   49  (> 7)   2202  Bethany Batton        Veritas Classical Christian School     35:13.70 11:22/M    11
   50  (< 5)   2048  Charlotte Powell      The Fuqua School                       37:44.98 12:10/M    8 
   51  (< 5)   1855  April Adams           St. Mary's Ryken High School           40:14.48 12:59/M    10


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Western Albemarle                      68               5  11  12  13  27  28  29         
        Top  5 Times: 1:58:43.81

    2 Gloucester                             82               2  16  19  21  24  26  32         
        Top  5 Times: 1:58:59.61

    3 T.C. Williams                          89               8  10  18  23  30  42  43         
        Top  5 Times: 2:00:41.39

    4 Baldwin                               110               1   3   4  49  53  54  63         
        Top  5 Times: 2:01:51.22

    5 Woodbridge                            148              15  17  33  38  45  46  50         
        Top  5 Times: 2:06:48.60

    6 Thomas Edison                         158               6  14  31  48  59                 
        Top  5 Times: 2:08:33.70

    7 York                                  195              20  22  34  58  61  64  66         
        Top  5 Times: 2:12:36.80

    8 James Monroe                          207              25  39  41  47  55  57  62         
        Top  5 Times: 2:13:03.14

    9 Smithfield                            235               7  36  52  65  75  79  80         
        Top  5 Times: 2:19:40.45

   10 Varina                                241              35  40  44  51  71  73             
        Top  5 Times: 2:18:11.43

   11 Powhatan                              266               9  37  67  72  81                 
        Top  5 Times: 2:26:32.39

   12 Midlothian                            341              60  68  69  70  74  77  78         
        Top  5 Times: 2:35:19.09

   13 West Point                            381              56  76  82  83  84  85             
        Top  5 Times: 2:52:02.80

 Inc. Fauquier                             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mathews                              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Stafford                             4 finishers                                          
        Top  5 Times: 



Boys JV White
XC Team

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1   1906  Patrick Murphy        T.C. Williams                          18:34.22  5:59/M    12
    2      2   2353  Colin Williams        Western Albemarle                      18:41.10  6:02/M    12
    3      3    104  Dennis Doyle          Baldwin                                18:44.29  6:03/M    9 
    4      4   1887  Tanner Wendtladt      Stafford                               18:47.04  6:04/M    10
    5      5    343  Andrew Ricker         Deep Run                               18:52.80  6:05/M    12
    6      6   1885  Ben Ramirez           Stafford                               18:54.18  6:06/M    9 
    7      7   2348  Bryce Deering         Western Albemarle                      18:58.78  6:07/M    12
    8      8   2480  Max Weidman           York                                   18:59.28  6:07/M    9 
    9      9   1869  Nick Wuckovich        Stafford                               18:59.89  6:07/M    11
   10     10   1884  Ian Higgins           Stafford                               19:02.40  6:08/M    9 
   11     11   1879  Taylor Bonney         Stafford                               19:08.53  6:10/M    9 
   12     12   2349  Robert Paxton         Western Albemarle                      19:13.79  6:12/M    12
   13     13     98  Adam Arnold           Baldwin                                19:25.57  6:16/M    --
   14     14   2427  Quentin Morales       Woodbridge                             19:28.78  6:17/M    11
   15     15    485  Ryan Ranslem          Fauquier                               19:30.15  6:17/M    11
   16     16   2361  Kyle Mahoney          Western Albemarle                      19:30.65  6:17/M    11
   17     17    344  Patrick Anderson      Deep Run                               19:34.54  6:19/M    11
   18     18   1907  Nicholas Ahumada      T.C. Williams                          19:35.28  6:19/M    12
   19     19     96  Garrett Coyne         Baldwin                                19:37.55  6:20/M    11
   20     20    473  Scott Gilb            Fauquier                               19:41.73  6:21/M    10
   21     21   1321  Zaid Khan             Midlothian                             19:42.49  6:21/M    10
   22     22    489  Colin Cummins         Fauquier                               19:46.78  6:23/M    9 
   23     23   2424  Jack McLain           Woodbridge                             19:47.54  6:23/M    10
   24     24     93  Conner Dayton         Baldwin                                19:50.11  6:24/M    11
   25     25   1319  Morgan Potter         Midlothian                             19:50.30  6:24/M    10
   26     26    479  Wesley Houk           Fauquier                               19:59.29  6:27/M    12
   27     27    474  Noah George           Fauquier                               19:59.30  6:27/M    10
   28     28   1928  Eyob Achemy           T.C. Williams                          20:00.29  6:27/M    11
   29     29    342  G.l. Richardson       Deep Run                               20:02.79  6:28/M    12
   30     30     94  Colin McLaughlin      Baldwin                                20:03.80  6:28/M    11
   31     31   2357  Will Rogers           Western Albemarle                      20:06.05  6:29/M    11
   32     32    106  Sean McLaughlin       Baldwin                                20:07.55  6:29/M    9 
   33     33    480  Dustin Constantino    Fauquier                               20:07.79  6:29/M    10
   34     34    340  Conner O'Keefe        Deep Run                               20:11.55  6:31/M    12
   35     35   1247  Sam Jasinski          Mathews                                20:11.55  6:31/M    9 
   36     36   2425  Jj Feden              Woodbridge                             20:26.71  6:35/M    10
   37     37   2418  Michael Zrimm         Woodbridge                             20:28.54  6:36/M    12
   38     38   2354  Riley Saunders        Western Albemarle                      20:29.29  6:36/M    12
   39     39   2479  Cole Headen           York                                   20:31.55  6:37/M    9 
   40     40    349  Calan Pillow          Deep Run                               20:32.04  6:37/M    9 
   41     41    570  Justin Hansford       Gloucester                             20:33.80  6:38/M    12
   42     42   2172  Tyree Miller          Varina                                 20:34.55  6:38/M    10
   43     43    574  Jacob Florio          Gloucester                             20:36.05  6:39/M    10
   44     44   2431  Avi Montanez          Woodbridge                             20:36.55  6:39/M    10
   45     45    355  Nicholas Hunter       Deep Run                               20:45.80  6:42/M    9 
   46     46   2170  Alvin Banks           Varina                                 20:47.30  6:42/M    11
   47     47    105  Jake Phillips         Baldwin                                20:49.05  6:43/M    9 
   48     48   1883  Josh Heflin           Stafford                               20:52.29  6:44/M    9 
   49  (> 7)     89  Ryan Papariello       Baldwin                                20:52.79  6:44/M    12
   50     49   2506  Noah Poling           Steward School                         20:54.31  6:45/M    7 
   51     50    576  Noah Kerney           Gloucester                             20:56.64  6:45/M    11
   52     51   1882  Gresh Ganninger       Stafford                               20:56.79  6:45/M    9 
   53     52   2477  Max Poelker           York                                   20:57.03  6:45/M    8 
   54     53   2068  Kevin Elliott         Thomas Dale                            20:57.30  6:45/M    --
   55  (< 5)   1009  Tyler Fera            Lake Norman                            20:58.05  6:46/M    9 
   56     54   1327  Cody Wilson           Midlothian                             21:00.08  6:46/M    9 
   57     55   2069  Patrick Murphy        Thomas Dale                            21:02.80  6:47/M    --
   58     56   1644  Brent Kropp           Powhatan                               21:05.80  6:48/M    10
   59     57    575  Zach Whitson          Gloucester                             21:06.79  6:48/M    11
   60     58   1251  Tyler Zabel           Mathews                                21:07.78  6:49/M    9 
   61     59   2060  Coty Moore            Thomas Dale                            21:07.81  6:49/M    10
   62     60   1632  Jesse Adcock          Powhatan                               21:09.06  6:49/M    10
   63     61    705  Joe Hall              James Monroe                           21:12.74  6:50/M    9 
   64     62   2066  Gabe Higgins          Thomas Dale                            21:18.79  6:52/M    10
   65  (> 7)   1875  Branden Gross         Stafford                               21:18.80  6:52/M    10
   66     63   2467  Nathan Shinn          York                                   21:19.03  6:53/M    11
   67     64   1905  Daniel Powers         T.C. Williams                          21:19.54  6:53/M    10
   68     65    127  Trey Razzetti         Benedictine                            21:21.52  6:53/M    9 
   69     66   2436  Diego Soria           Woodbridge                             21:25.30  6:55/M    11
   70     67   1631  Zach Dowd             Powhatan                               21:26.04  6:55/M    10
   71  (> 7)   1873  Bradley Jones         Stafford                               21:27.73  6:55/M    11
   72  (> 7)   1874  Peter Cowper          Stafford                               21:34.78  6:57/M    10
   73     68   2465  Cord Zwirner          York                                   21:35.52  6:58/M    11
   74     69    348  Xander Houff          Deep Run                               21:40.78  6:59/M    10
   75     70    579  Aaron Waters          Gloucester                             21:42.29  7:00/M    9 
   76     71   1925  Spencer Murphy        T.C. Williams                          21:43.04  7:00/M    10
   77     72   2054  Drew Zoller           Thomas Dale                            21:43.28  7:00/M    12
   78     73   1638  Adam Bowers           Powhatan                               21:45.29  7:01/M    11
   79     74   1320  Peter Trieu           Midlothian                             21:46.02  7:01/M    10
   80  (> 7)    101  Justin Marstellar     Baldwin                                21:46.28  7:01/M    10
   81     75   1316  Zack Taylor           Midlothian                             21:49.03  7:02/M    11
   82     76    585  Aaron Parr            Gloucester                             21:50.27  7:03/M    8 
   83     77   1326  Taylor Leonard        Midlothian                             21:56.03  7:05/M    9 
   84     78   1937  Shaam Sium            T.C. Williams                          21:57.24  7:05/M    9 
   85  (> 7)    354  Brian Moore           Deep Run                               22:03.29  7:07/M    10
   86     79   1243  Justin Adams          Mathews                                22:04.85  7:07/M    8 
   87     80   2430  Mason Diaz            Woodbridge                             22:05.03  7:07/M    10
   88  (> 7)   2419  Mark Hannan           Woodbridge                             22:06.29  7:08/M    --
   89     81   1943  Nathaniel Devine      T.C. Williams                          22:08.54  7:08/M    11
   90     82    718  Max Glover            James Monroe                           22:15.80  7:11/M    9 
   91  (> 7)   1924  Liam Kirby            T.C. Williams                          22:18.04  7:12/M    10
   92  (> 7)     92  Michael Camella       Baldwin                                22:18.80  7:12/M    11
   93  (> 7)    356  Jonathan Lee          Deep Run                               22:20.31  7:12/M    9 
   94     83    486  Justin Strawser       Fauquier                               22:20.79  7:12/M    10
   95  (> 7)   1917  George Waskowicz      T.C. Williams                          22:21.30  7:13/M    10
   96  (> 7)    481  Saul Corona           Fauquier                               22:24.80  7:14/M    9 
   97     84    124  Wes Camet             Benedictine                            22:25.30  7:14/M    10
   98  (> 7)    487  Donavin Thompson      Fauquier                               22:27.56  7:15/M    9 
   99  (> 7)    358  William Rivas         Deep Run                               22:29.80  7:15/M    9 
  100  (> 7)   2435  Gabe Passos           Woodbridge                             22:30.30  7:15/M    10
  101  (> 7)    477  Ed Delavergne         Fauquier                               22:39.79  7:18/M    10
  102     85   1250  Hunter Wright         Mathews                                22:42.54  7:19/M    8 
  103     86   2460  Louis Murray          York                                   22:42.80  7:19/M    11
  104  (> 7)    490  Pietro Giambanco      Fauquier                               22:44.04  7:20/M    9 
  105  (> 7)    491  Noah Stevens          Fauquier                               22:47.54  7:21/M    9 
  106     87   2064  Chris Pierce          Thomas Dale                            22:48.56  7:21/M    10
  107  (> 7)   1888  Gavin McCain          Stafford                               22:51.45  7:22/M    9 
  108     88   2461  Quinn Armstrong       York                                   22:52.55  7:23/M    10
  109     89    715  Diallo Braithwaite    James Monroe                           22:52.55  7:23/M    9 
  110  (> 7)   1915  Kai Jensen            T.C. Williams                          22:52.80  7:23/M    10
  111     90   2071  Zach Srodulski        Thomas Dale                            22:55.30  7:24/M    --
  112     91   2171  Adam Johnson          Varina                                 23:01.79  7:25/M    12
  113     92    578  N'Kem Boyd            Gloucester                             23:02.55  7:26/M    11
  114  (> 7)    572  Stonewall Hickman     Gloucester                             23:03.80  7:26/M    11
  115     93   1246  Sam Hutson            Mathews                                23:03.82  7:26/M    9 
  116     94    123  John Collinson        Benedictine                            23:08.55  7:28/M    10
  117  (> 7)    584  Alex Morales          Gloucester                             23:10.80  7:28/M    9 
  118  (> 7)    357  Kent Mancini          Deep Run                               23:17.29  7:31/M    9 
  119  (> 7)   2417  Will Freeman          Woodbridge                             23:24.80  7:33/M    12
  120  (> 7)   2072  Jorge Munoz           Thomas Dale                            23:28.04  7:34/M    --
  121     95   1328  Alan Swanson          Midlothian                             23:28.81  7:34/M    11
  122  (> 7)   1329  Osamah Khan           Midlothian                             23:32.05  7:35/M    11
  123  (> 7)   1938  Cesar Varela-Arteaga  T.C. Williams                          23:38.54  7:37/M    11
  124     96    122  Hunter Nichols        Benedictine                            23:39.55  7:38/M    10
  125  (> 7)   1880  Carson Cox            Stafford                               23:39.55  7:38/M    9 
  126  (> 7)   1886  Kyle Sundvall         Stafford                               23:41.05  7:38/M    9 
  127     97   1745  Tayler Figeac         Smithfield                             23:41.79  7:38/M    8 
  128  (> 7)   2067  Sam Higgins           Thomas Dale                            23:42.92  7:39/M    10
  129  (> 7)     95  Mark Demore           Baldwin                                23:45.69  7:40/M    11
  130     98   1629  Tommy Adams           Powhatan                               23:48.30  7:41/M    11
  131     99   1249  Tommy Mayo            Mathews                                23:48.38  7:41/M    9 
  132    100   1727  Zak Edwards           Smithfield                             23:49.81  7:41/M    12
  133    101    702  Jeremiah Wallace      James Monroe                           23:53.54  7:42/M    11
  134    102   2173  Kenneth Stitzer       Varina                                 23:58.04  7:44/M    9 
  135    103    717  Lennon Hu             James Monroe                           24:08.56  7:47/M    8 
  136  (< 5)   2288  Jesse Via             West Point                             24:10.80  7:48/M    10
  137  (> 7)    346  Zach Cummings-Green   Deep Run                               24:13.06  7:49/M    11
  138  (> 7)   1914  Spencer Gilliand      T.C. Williams                          24:14.07  7:49/M    10
  139  (> 7)   1324  Joe Gunst             Midlothian                             24:15.55  7:49/M    9 
  140  (> 7)   1878  Nick Bornholtz        Stafford                               24:17.94  7:50/M    10
  141    104   1747  Connor Murphy         Smithfield                             24:19.05  7:51/M    8 
  142  (> 7)    484  Jason McAvoy          Fauquier                               24:19.54  7:51/M    9 
  143    105   2502  Tyler Ludlam          Steward School                         24:25.80  7:53/M    10
  144  (> 7)   1870  Dillon Morton         Stafford                               24:26.79  7:53/M    12
  145  (> 7)   2476  Liam Kempton          York                                   24:28.31  7:54/M    9 
  146  (> 7)    102  J.j. Reimond          Baldwin                                24:32.56  7:55/M    12
  147    106    699  Cory Fore             James Monroe                           24:35.30  7:56/M    11
  148  (> 7)   2478  Sam Marcella          York                                   24:38.80  7:57/M    10
  149    107   1623  Hunter Johnson        Powhatan                               24:39.85  7:57/M    12
  150  (> 7)   1876  Josh Kamenichy        Stafford                               24:41.06  7:58/M    12
  151  (> 7)    107  Connor Hancovsky      Baldwin                                24:48.87  8:00/M    12
  152    108   2169  Vincent Oliver        Varina                                 25:05.05  8:05/M    12
  153  (> 7)   2472  Daniel Fisher         York                                   25:07.05  8:06/M    11
  154    109    713  Evan Morris           James Monroe                           25:18.04  8:10/M    10
  155  (> 7)    583  Jordan Haas           Gloucester                             25:19.54  8:10/M    9 
  156  (> 7)   1936  Ming Ogden            T.C. Williams                          25:21.04  8:11/M    8 
  157    110    132  Brendan Vita          Benedictine                            25:23.29  8:11/M    9 
  158  (> 7)   2426  Daniel Stroup         Woodbridge                             25:34.29  8:15/M    10
  159  (> 7)    347  Scott Magat           Deep Run                               25:41.71  8:17/M    12
  160    111    130  Jordan Hagood         Benedictine                            25:45.56  8:18/M    9 
  161    112   1740  Luke Hines            Smithfield                             25:48.54  8:19/M    12
  162  (> 7)    697  Philip Olivares       James Monroe                           25:52.04  8:21/M    10
  163    113   2500  Forrest Andrews       Steward School                         25:56.54  8:22/M    10
  164  (> 7)   1881  Henry Darrow          Stafford                               26:05.79  8:25/M    9 
  165  (> 7)    707  Jamal Wallace         James Monroe                           26:07.31  8:25/M    10
  166    114   2510  Charlie Vaughan       Steward School                         26:11.29  8:27/M    9 
  167  (< 5)   2284  Jay Dudley            West Point                             26:24.30  8:31/M    10
  168  (> 7)    488  Joe Yeager            Fauquier                               26:27.29  8:32/M    9 
  169  (> 7)    360  David Kraft           Deep Run                               26:29.80  8:33/M    10
  170    115   1752  Julian Ripley         Smithfield                             26:34.30  8:34/M    9 
  171  (> 7)    710  Jacob Nicholas        James Monroe                           26:47.54  8:38/M    11
  172  (> 7)    701  Ethan Robinson        James Monroe                           27:06.29  8:45/M    11
  173    116   2508  Avery Maestrello      Steward School                         27:08.29  8:45/M    8 
  174  (> 7)   2475  Ryan Born             York                                   27:13.80  8:47/M    9 
  175  (< 5)   1011  Colin Prince          Lake Norman                            27:18.78  8:48/M    10
  176    117   1633  Steven Kammermeier    Powhatan                               27:27.03  8:51/M    12
  177    118    129  James Hagood          Benedictine                            27:30.29  8:52/M    9 
  178  (> 7)    696  Nathan Robinson       James Monroe                           28:03.71  9:03/M    11
  179    119   1743  Danner Bachman        Smithfield                             28:36.03  9:14/M    8 
  180  (> 7)   1935  Yafiet Gojela         T.C. Williams                          29:49.54  9:37/M    9 
  181  (> 7)    703  Sean Kissane          James Monroe                           29:51.07  9:38/M    10
  182    120   2513  Walker Stettinius     Steward School                         29:56.81  9:39/M    10
  183    121   1761  Aaron Hoover          Smithfield                             30:50.78  9:57/M    9 
  184  (> 7)    134  Michael Duley         Benedictine                            31:10.55 10:03/M    9 
  185  (> 7)   1734  John Ormond           Smithfield                             34:50.37 11:14/M    12




Boys JV White
Private School

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1    180  Dan Dipeppe           Calvert Hall College High School       19:04.53  6:09/M    12
    2      2    189  Aaron Franklin        Calvert Hall College High School       19:29.55  6:17/M    --
    3      3    187  Josh Saunders         Calvert Hall College High School       19:32.54  6:18/M    10
    4      4    192  Thomas Stabile        Calvert Hall College High School       19:45.78  6:22/M    10
    5      5   2046  Thomas Pairet         The Fuqua School                       20:26.51  6:35/M    8 
    6      6    186  Ross Jocob            Calvert Hall College High School       20:39.55  6:40/M    10
    7      7   2191  Mitch Young           Veritas Classical Christian School     21:29.28  6:56/M    9 
    8      8    205  Rives Fleming         Collegiate                             21:31.04  6:56/M    10
    9      9    196  Timmy McGraw          Collegiate                             21:34.83  6:57/M    12
   10     10    217  David White           Collegiate                             21:35.28  6:58/M    8 
   11     11   1794  Andrew Houghton       St. Anselm's Abbey School              21:57.70  7:05/M    12
   12     12    203  Nate Largo            Collegiate                             22:07.54  7:08/M    11
   13     13    199  Matthew Disler        Collegiate                             22:11.04  7:09/M    12
   14     14    210  Bay Diggs             Collegiate                             22:16.44  7:11/M    9 
   15     15   2196  Ian Ruzich            Veritas Classical Christian School     22:19.07  7:12/M    8 
   16     16   1789  Jacob Wasserman       St. Anselm's Abbey School              22:27.29  7:15/M    12
   17     17   2194  Philip Worden         Veritas Classical Christian School     22:27.55  7:15/M    7 
   18     18    215  Drew McCorey          Collegiate                             22:29.32  7:15/M    8 
   19     19   2199  Ian Frith             Veritas Classical Christian School     22:32.54  7:16/M    9 
   20  (> 7)    220  Connor Jones          Collegiate                             22:35.31  7:17/M    8 
   21  (> 7)    212  Channing Spencer      Collegiate                             22:49.80  7:22/M    10
   22  (> 7)    204  Drew Colon            Collegiate                             22:53.29  7:23/M    9 
   23     20   1803  Tariq Ford            St. Anselm's Abbey School              23:05.04  7:27/M    11
   24     21   2042  Dallas Powell         The Fuqua School                       23:08.54  7:28/M    10
   25     22   1801  Sebastian Mazza       St. Anselm's Abbey School              23:14.54  7:30/M    10
   26     23   1807  Eric Yde              St. Anselm's Abbey School              23:27.54  7:34/M    12
   27     24   1798  Alexander Grimaldi    St. Anselm's Abbey School              23:28.29  7:34/M    10
   28  (< 5)   1845  Michael Beckman       St. Mary's Ryken High School           23:30.55  7:35/M    9 
   29     25   2040  John Patterson        The Fuqua School                       23:50.54  7:41/M    11
   30  (> 7)    221  Thomas Hungerford     Collegiate                             23:55.55  7:43/M    9 
   31     26   2193  Nathan Brewer         Veritas Classical Christian School     23:57.32  7:44/M    8 
   32  (> 7)    222  Trey Schmohl          Collegiate                             24:06.31  7:46/M    9 
   33     27   2200  Noah Lupica           Veritas Classical Christian School     24:11.80  7:48/M    6 
   34     28   2192  Rahul Ray             Veritas Classical Christian School     24:19.30  7:51/M    8 
   35  (> 7)   2189  Jack Boyle            Veritas Classical Christian School     24:25.04  7:53/M    9 
   36  (> 7)    198  Slaughter Fitz-Hugh   Collegiate                             24:39.30  7:57/M    12
   37     29   2047  Guy Wall              The Fuqua School                       25:09.05  8:07/M    6 
   38  (> 7)    223  Nathan Maizels        Collegiate                             25:17.29  8:09/M    10
   39  (> 7)    224  Destana Herring       Collegiate                             25:22.04  8:11/M    7 
   40     30   1800  Alex Lemmon           St. Anselm's Abbey School              25:22.81  8:11/M    10
   41  (> 7)    214  John Hazelton         Collegiate                             25:23.74  8:11/M    8 
   42  (> 7)   1799  Matt Jones            St. Anselm's Abbey School              25:43.07  8:18/M    10
   43     31   2044  Benjamin Wade         The Fuqua School                       25:46.30  8:19/M    10
   44  (> 7)    207  Matthew Wallace       Collegiate                             26:26.79  8:32/M    11
   45  (< 5)   1847  Nathan Fechtig        St. Mary's Ryken High School           26:31.62  8:33/M    9 
   46  (> 7)    209  William Dabney        Collegiate                             27:05.29  8:44/M    9 
   47  (> 7)   1797  John Biffl            St. Anselm's Abbey School              27:13.79  8:47/M    10
   48  (< 5)   1565  Timothy Schreiber     Peaks View Pacers                      28:07.55  9:04/M    9 
   49  (> 7)    219  Spencer Rider         Collegiate                             31:44.05 10:14/M    7 
   50  (> 7)   1814  Tj Duckett            St. Anselm's Abbey School              32:44.29 10:34/M    10
   51  (< 5)   1846  Greg Beck             St. Mary's Ryken High School           33:38.80 10:51/M    9 


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Stafford                               40               4   6   9  10  11  48  51         
        Top  5 Times: 1:34:52.04

    2 Western Albemarle                      68               2   7  12  16  31  38             
        Top  5 Times: 1:36:30.37

    3 Baldwin                                89               3  13  19  24  30  32  47         
        Top  5 Times: 1:37:41.32

    4 Fauquier                              110              15  20  22  26  27  33  83         
        Top  5 Times: 1:38:57.25

    5 Deep Run                              125               5  17  29  34  40  45  69         
        Top  5 Times: 1:39:13.72

    6 Woodbridge                            154              14  23  36  37  44  66  80         
        Top  5 Times: 1:40:48.12

    7 T.C. Williams                         182               1  18  28  64  71  78  81         
        Top  5 Times: 1:41:12.37

    8 York                                  230               8  39  52  63  68  86  88         
        Top  5 Times: 1:43:22.41

    9 Midlothian                            249              21  25  54  74  75  77  95         
        Top  5 Times: 1:44:07.92

   10 Gloucester                            261              41  43  50  57  70  76  92         
        Top  5 Times: 1:44:55.57

   11 Thomas Dale                           301              53  55  59  62  72  87  90         
        Top  5 Times: 1:46:09.98

   12 Mathews                               350              35  58  79  85  93  99             
        Top  5 Times: 1:49:10.54

   13 Powhatan                              354              56  60  67  73  98 107 117         
        Top  5 Times: 1:49:14.49

   14 Varina                                389              42  46  91 102 108                 
        Top  5 Times: 1:53:26.73

   15 James Monroe                          436              61  82  89 101 103 106 109         
        Top  5 Times: 1:54:23.19

   16 Benedictine                           449              65  84  94  96 110 111 118         
        Top  5 Times: 1:55:58.21

   17 Steward School                        497              49 105 113 114 116 120             
        Top  5 Times: 2:04:36.23

   18 Smithfield                            528              97 100 104 112 115 119 121         
        Top  5 Times: 2:04:13.49

 Inc. Lake Norman                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. West Point                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 



                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Calvert Hall College High School       16               1   2   3   4   6                 
        Top  5 Times: 1:38:31.95

    2 Collegiate                             52               8   9  10  12  13  14  18         
        Top  5 Times: 1:48:59.73

    3 Veritas Classical Christian School     84               7  15  17  19  26  27  28         
        Top  5 Times: 1:52:45.76

    4 St. Anselm's Abbey School              92              11  16  20  22  23  24  30         
        Top  5 Times: 1:54:12.11

    5 The Fuqua School                      111               5  21  25  29  31                 
        Top  5 Times: 1:58:20.94

 Inc. Peaks View Pacers                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Mary's Ryken High School         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 




Girls Varsity Silver

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1   1650  Rachel Byrd           Powhatan                               20:05.44  6:29/M    11
    2      2   1593  Brianna Waybright     Philip Barbour                         20:35.20  6:38/M    11
    3      3   1595  Marissa Long          Philip Barbour                         21:02.20  6:47/M    10
    4      4    447  Catherine Baird       Douglas Freeman                        21:02.70  6:47/M    10
    5      5    910  Haley Armentrout      King George                            21:02.96  6:47/M    11
    6      6     79  Dezi Bennett          Atlee                                  21:21.95  6:53/M    11
    7      7     85  Brittany Wilkerson    Atlee                                  21:45.20  7:01/M    9 
    8      8    923  Anna Kniceley         King George                            21:57.45  7:05/M    10
    9      9   1556  Helen Gilliam         Orange County                          21:59.21  7:05/M    9 
   10     10    445  Kendall Gilman        Douglas Freeman                        22:01.21  7:06/M    11
   11     11   1590  Amber Abbott          Philip Barbour                         22:01.71  7:06/M    12
   12     12    912  Lindsey Armentrout    King George                            22:08.95  7:08/M    11
   13     13     84  Kaitlyn Mason         Atlee                                  22:09.44  7:09/M    9 
   14     14    297  Victoria Parent       Courtland                              22:21.20  7:13/M    11
   15     15   2246  Olivia Stern          Walter Johnson High School             22:22.45  7:13/M    12
   16     16    454  Rachel Smith          Douglas Freeman                        22:29.19  7:15/M    11
   17     17    922  Kristen Hornbaker     King George                            22:34.20  7:17/M    9 
   18     18   1648  Lindsay Seeley        Powhatan                               22:54.44  7:23/M    11
   19     19     80  Katherine Leitch      Atlee                                  22:59.24  7:25/M    11
   20     20   1558  Rain McKemie          Orange County                          23:02.72  7:26/M    11
   21     21    920  Miranda Green         King George                            23:07.71  7:27/M    10
   22     22    450  Kate McCreary         Douglas Freeman                        23:19.72  7:31/M    11
   23     23    439  Laura Bunn            Douglas Freeman                        23:23.23  7:33/M    12
   24     24    299  Jessica Longenecker   Courtland                              23:23.95  7:33/M    10
   25     25   2276  Katherine Beddoo      Washington & Lee High School           23:34.45  7:36/M    --
   26     26   1356  Kristen Walker        Monacan                                23:38.47  7:37/M    9 
   27     27    302  Keely Licklider       Courtland                              23:41.46  7:38/M    10
   28     28     86  Haleigh Wilkins       Atlee                                  23:47.95  7:40/M    9 
   29     29   2243  Paige Keller          Walter Johnson High School             23:52.20  7:42/M    12
   30     30    295  Kristina Anderson     Courtland                              23:56.20  7:43/M    11
   31     31     77  Eryn Donovan          Atlee                                  24:00.45  7:45/M    10
   32     32   2255  Jenna Harrison-Peters Walter Johnson High School             24:10.46  7:48/M    10
   33     33   2253  Suma Dyun             Walter Johnson High School             24:11.20  7:48/M    10
   34     34   1306  Lindsay Crain         Menchville                             24:13.95  7:49/M    11
   35     35    293  Emily Krause          Courtland                              24:17.20  7:50/M    12
   36     36   1359  Julia Springer        Monacan                                24:26.19  7:53/M    9 
   37     37   2245  Elise Rudt            Walter Johnson High School             24:27.45  7:53/M    12
   38     38   2271  Lidia Cardenas        Washington & Lee High School           24:43.95  7:58/M    11
   39     39   2247  Irina Bukharin        Walter Johnson High School             24:44.73  7:59/M    10
   40     40   1596  Haley Truman          Philip Barbour                         24:51.96  8:01/M    9 
   41     41    916  Carley Armentrout     King George                            25:05.46  8:05/M    11
   42     42   1353  Marina Batalias       Monacan                                25:09.44  8:07/M    11
   43     43   1045  Nell Carter           Lancaster                              25:20.98  8:10/M    11
   44     44   1591  Mary Beth Long        Philip Barbour                         25:25.71  8:12/M    12
   45     45    298  Jen Stanitski         Courtland                              25:26.72  8:12/M    10
   46     46    913  Kirsten Gulick        King George                            25:27.98  8:13/M    12
   47     47   1307  Spencer Fitchett      Menchville                             25:29.49  8:13/M    10
   48     48    303  Sidney O'Toole        Courtland                              25:36.96  8:15/M    9 
   49     49   1661  Aleece Woolfolk       Powhatan                               25:40.21  8:17/M    12
   50     50   1654  Kate Long             Powhatan                               25:44.47  8:18/M    11
   51     51   1657  Meghan West           Powhatan                               25:47.07  8:19/M    11
   52     52   2277  Anna Sisson           Washington & Lee High School           25:57.47  8:22/M    9 
   53     53   1301  Anna Webb             Menchville                             26:05.96  8:25/M    11
   54  (< 5)    271  Shandaja Pyer         Colonial Heights                       26:11.72  8:27/M    9 
   55  (< 5)    269  Kristen Blimline      Colonial Heights                       26:18.47  8:29/M    12
   56     54   1309  Brianna Smith         Menchville                             26:21.97  8:30/M    12
   57     55   2292  Delaney Beattie       West Point                             26:23.96  8:31/M    10
   58     56   1559  Kauri Dynes           Orange County                          26:34.21  8:34/M    10
   59     57   2272  Taylor Lewis          Washington & Lee High School           26:43.22  8:37/M    11
   60     58   2303  Jenna Roane           West Point                             26:48.49  8:39/M    9 
   61     59   1299  Shannon Healy         Menchville                             26:50.22  8:39/M    12
   62     60    330  Iesha Byakatonda      Cumberland                             26:55.24  8:41/M    12
   63     61   1560  Amanda Berube         Orange County                          26:59.22  8:42/M    10
   64     62   1041  Elizabeth Flynn       Lancaster                              27:02.24  8:43/M    11
   65     63   1592  Merida Kaiser         Philip Barbour                         27:19.96  8:49/M    11
   66     64   1043  Trenae Henderson      Lancaster                              27:34.97  8:54/M    10
   67     65   1358  Danielle Roberson     Monacan                                28:06.47  9:04/M    9 
   68     66   1038  Marisa Logan          Lancaster                              28:12.47  9:06/M    12
   69     67    329  Imecka Anderson       Cumberland                             28:28.46  9:11/M    12
   70     68   1647  Morgan Revels         Powhatan                               28:29.46  9:11/M    11
   71     69   1037  Libby Friday          Lancaster                              28:34.21  9:13/M    9 
   72     70   1040  Elizabeth Robertson   Lancaster                              28:34.46  9:13/M    10
   73     71   2295  Tiffany Harvey        West Point                             29:08.46  9:24/M    10
   74     72   2273  Rachel Pegelow        Washington & Lee High School           29:40.19  9:34/M    11
   75     73   2293  Sarah Sheffield       West Point                             29:54.45  9:39/M    10
   76     74    332  Nyesha Byakatonda     Cumberland                             29:55.31  9:39/M    10
   77     75    331  Ashton Showalter      Cumberland                             31:11.72 10:04/M    12
   78     76   1594  Allison Villars       Philip Barbour                         31:39.21 10:13/M    10
   79     77   1561  Kylee Cochran         Orange County                          32:06.48 10:21/M    9 
   80     78    335  Annesha Harris        Cumberland                             32:43.45 10:33/M    9 
   81     79   2274  Melissa Johnson       Washington & Lee High School           33:41.47 10:52/M    11
   82     80   2294  Jamie Simpkins        West Point                             33:54.22 10:56/M    10
   83     81    333  Kamren Gilliam        Cumberland                             34:38.96 11:10/M    11
   84     82   2296  Morgan Shelton        West Point                             34:57.21 11:16/M    10
   85  (< 5)    268  Kaylana Gates         Colonial Heights                       35:04.71 11:19/M    12
   86     83    334  Rachel Jackson        Cumberland                             35:07.73 11:20/M    --
   87     84   2279  Benja Gladden         Washington & Lee High School           35:37.97 11:29/M    12
   88     85   1357  Caroline Batalias     Monacan                                35:59.95 11:36/M    9 


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 King George                            63               5   8  12  17  21  41  46         
        Top  5 Times: 1:50:51.27

    2 Atlee                                  73               6   7  13  19  28  31             
        Top  5 Times: 1:52:03.78

    3 Douglas Freeman                        75               4  10  16  22  23                 
        Top  5 Times: 1:52:16.05

    4 Philip Barbour                        100               2   3  11  40  44  63  76         
        Top  5 Times: 1:53:56.78

    5 Courtland                             130              14  24  27  30  35  45  48         
        Top  5 Times: 1:57:40.01

    6 Walter Johnson High School            146              15  29  32  33  37  39             
        Top  5 Times: 1:59:03.76

    7 Powhatan                              169               1  18  49  50  51  68             
        Top  5 Times: 2:00:11.63

    8 Orange County                         223               9  20  56  61  77                 
        Top  5 Times: 2:10:41.84

    9 Washington & Lee High School          244              25  38  52  57  72  79  84         
        Top  5 Times: 2:10:39.28

   10 Menchville                            247              34  47  53  54  59                 
        Top  5 Times: 2:09:01.59

   11 Monacan                               254              26  36  42  65  85                 
        Top  5 Times: 2:17:20.52

   12 Lancaster                             304              43  62  64  66  69  70             
        Top  5 Times: 2:16:44.87

   13 West Point                            337              55  58  71  73  80  82             
        Top  5 Times: 2:26:09.58

   14 Cumberland                            354              60  67  74  75  78  81  83         
        Top  5 Times: 2:29:14.18

 Inc. Colonial Heights                     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Boys Varsity Silver

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1     88  Andrew Kuchta         Baldwin                                16:30.05  5:19/M    12
    2      2   1910  Nick Brown            T.C. Williams                          17:21.04  5:36/M    10
    3      3   1934  Anteneh Girma         T.C. Williams                          17:25.31  5:37/M    9 
    4      4    103  Christian Labash      Baldwin                                17:32.31  5:39/M    11
    5      5     99  George Kelly          Baldwin                                17:44.54  5:43/M    10
    6      6   1583  Wes Anderson          Philip Barbour                         17:47.47  5:44/M    12
    7      7   1911  Adugna G'Mariam       T.C. Williams                          17:53.54  5:46/M    11
    8      8   1588  Scott Nesland         Philip Barbour                         17:53.80  5:46/M    10
    9      9   1318  Ethan Smietana        Midlothian                             18:19.56  5:55/M    12
   10     10   1584  Matthew King          Philip Barbour                         18:20.83  5:55/M    12
   11     11     91  Bobby Bishop          Baldwin                                18:23.31  5:56/M    12
   12     12   1552  Patrick O'Connor      Orange County                          18:31.06  5:58/M    11
   13     13     87  Parker Balla          Baldwin                                18:32.05  5:59/M    12
   14     14    275  Jonathan Mersiowsky   Courtland                              18:34.81  5:59/M    10
   15     15   1908  Scott Young           T.C. Williams                          18:37.14  6:00/M    12
   16     16    879  Tyler Lumpkin         King George                            18:38.57  6:01/M    12
   17     17   1922  Jonathan Forbes       T.C. Williams                          18:38.58  6:01/M    11
   18     18   1912  Brendan Kerwin        T.C. Williams                          18:41.03  6:02/M    10
   19     19    100  Michael McLaughlin    Baldwin                                18:41.08  6:02/M    10
   20     20   1313  Ethan Reuse           Midlothian                             18:45.52  6:03/M    12
   21     21   1586  Trey Furby            Philip Barbour                         18:45.89  6:03/M    11
   22     22   1634  Sidney Noble          Powhatan                               18:50.56  6:05/M    10
   23     23     36  Tom Bavin             Atlee                                  18:57.57  6:07/M    12
   24     24   1621  Sam Wojcicki          Powhatan                               18:57.78  6:07/M    12
   25     25   1346  John Wilck            Monacan                                18:57.80  6:07/M    11
   26     26    272  Tyler O'Toole         Courtland                              19:00.31  6:08/M    12
   27     27    881  Eric Rose             King George                            19:02.31  6:08/M    11
   28     28    276  Kyler Jourdan         Courtland                              19:04.06  6:09/M    10
   29     29   1286  Dreux Gray            Menchville                             19:06.81  6:10/M    11
   30     30     37  Evan Harris           Atlee                                  19:09.55  6:11/M    12
   31     31     90  Luke Phillips         Baldwin                                19:10.41  6:11/M    12
   32     32    693  Will Hamilton         James Monroe                           19:11.53  6:11/M    12
   33     33   1317  Connor Morgan         Midlothian                             19:11.86  6:11/M    12
   34     34    260  Devin Tucker          Colonial Heights                       19:16.53  6:13/M    11
   35     35   1627  Steven Stone          Powhatan                               19:17.29  6:13/M    11
   36     36   1550  Eric Sidelko          Orange County                          19:22.79  6:15/M    12
   37     37     54  Patrick Christian     Atlee                                  19:23.05  6:15/M    11
   38     38   1023  Henry Hull            Lancaster                              19:25.53  6:16/M    12
   39     39   1287  Alex Cartaya          Menchville                             19:26.54  6:16/M    12
   40     40   1323  Evan Benjamin         Midlothian                             19:28.77  6:17/M    9 
   41     41   1551  Seth Penley           Orange County                          19:29.03  6:17/M    12
   42     42   1288  Daniel Gerlach        Menchville                             19:32.03  6:18/M    10
   43     43    274  Mike Amrhine          Courtland                              19:33.28  6:18/M    11
   44     44    692  Samuel Glover         James Monroe                           19:35.53  6:19/M    12
   45     45   1348  Zach Brown            Monacan                                19:36.54  6:19/M    12
   46     46   1585  Andrew Phillips       Philip Barbour                         19:36.97  6:19/M    11
   47     47    892  Brandon Desque        King George                            19:38.33  6:20/M    12
   48     48    278  Andrew Thorpe         Courtland                              19:38.54  6:20/M    10
   49     49    273  Daniel Adams          Courtland                              19:38.85  6:20/M    12
   50     50    876  Ian Koepfinger        King George                            19:45.29  6:22/M    11
   51     51   1314  Dillan Mason          Midlothian                             19:46.53  6:23/M    11
   52     52    887  Jonathan Morin        King George                            19:48.78  6:23/M    11
   53     53   1296  Marcus Burghes        Menchville                             19:49.28  6:24/M    12
   54     54    261  Thompson Rowe         Colonial Heights                       19:54.05  6:25/M    11
   55     55   1926  Grant Raycroft        T.C. Williams                          19:54.73  6:25/M    11
   56     56   1625  Jonny Pfab            Powhatan                               19:57.28  6:26/M    12
   57     57     34  Sean Gardner          Atlee                                  19:57.51  6:26/M    12
   58     58    902  Jabari Terrell        King George                            20:01.54  6:27/M    12
   59     59    323  Matthew Horton        Cumberland                             20:01.64  6:27/M    10
   60     60    687  Michael Denham        James Monroe                           20:02.55  6:28/M    12
   61     61   1285  Ryan Smith            Menchville                             20:04.28  6:28/M    12
   62     62   1029  Ronnie Cutler         Lancaster                              20:04.79  6:28/M    10
   63     63   1034  Kevin McCartney       Lancaster                              20:06.03  6:29/M    11
   64     64   1351  Josh Fournier         Monacan                                20:07.35  6:29/M    9 
   65     65     38  Matthew Peery         Atlee                                  20:07.53  6:29/M    11
   66     66   1630  Tommy Dalton          Powhatan                               20:08.78  6:30/M    10
   67     67    704  Nye Lott              James Monroe                           20:09.57  6:30/M    8 
   68     68    698  Daniel McManus        James Monroe                           20:10.81  6:30/M    11
   69     69   1554  Cecil Tiblin          Orange County                          20:13.82  6:31/M    10
   70     70   1349  Evan Morrison         Monacan                                20:17.06  6:33/M    10
   71     71   2263  Emmanuel Valdez       Washington & Lee High School           20:28.31  6:36/M    11
   72     72   1026  Weston Schomer        Lancaster                              20:30.53  6:37/M    10
   73     73   1624  Kevin Guest           Powhatan                               20:32.31  6:37/M    11
   74     74    888  Ben Peed              King George                            20:43.34  6:41/M    10
   75     75   1626  Dave Bowers           Powhatan                               20:50.08  6:43/M    12
   76     76    288  Shane O'Toole         Courtland                              20:55.06  6:45/M    12
   77     77    262  Andrew Walker         Colonial Heights                       20:59.81  6:46/M    9 
   78     78    706  Burke Hallam          James Monroe                           21:01.57  6:47/M    11
   79     79    324  Gregory Butz          Cumberland                             21:08.56  6:49/M    11
   80     80   1292  Ben Smith             Menchville                             21:10.55  6:50/M    10
   81     81   1020  Sam Friday            Lancaster                              21:11.80  6:50/M    11
   82     82   2265  Hudson Hutt           Washington & Lee High School           21:12.80  6:50/M    11
   83     83    694  Hugh Willis           James Monroe                           21:33.31  6:57/M    11
   84     84   2266  Moses Oviedo          Washington & Lee High School           21:40.31  6:59/M    10
   85     85   1322  Ben Budinger          Midlothian                             21:44.58  7:01/M    11
   86     86    325  Jacob Landis          Cumberland                             21:55.46  7:04/M    11
   87     87   2281  Clay Massok           West Point                             22:11.57  7:09/M    12
   88     88   1587  Nick Stockberger      Philip Barbour                         22:14.34  7:10/M    11
   89     89   2283  Peter Barnhardt       West Point                             22:14.57  7:10/M    10
   90     90   2269  Jamie Garland         Washington & Lee High School           22:14.81  7:10/M    9 
   91     91   1589  Ian Nuzum             Philip Barbour                         22:25.04  7:14/M    10
   92     92   2267  Jacob Daiger          Washington & Lee High School           22:30.82  7:15/M    9 
   93     93   2282  Casey Kalinowski      West Point                             22:43.78  7:20/M    10
   94     94    326  John Bapties          Cumberland                             22:49.56  7:22/M    9 
   95     95   1028  Connor Ferrand        Lancaster                              22:59.29  7:25/M    12
   96     96   1347  Kevin Trapp           Monacan                                23:11.33  7:29/M    11
   97     97   1021  Alex Alderks          Lancaster                              23:32.06  7:35/M    11
   98     98   2268  Sergei Minor          Washington & Lee High School           23:48.56  7:41/M    9 
   99     99   1553  Zack Miksovic         Orange County                          24:05.81  7:46/M    11
  100    100   2285  Ben Gadams            West Point                             24:13.06  7:49/M    9 
  101    101   2289  Jacob Hagen           West Point                             25:44.30  8:18/M    10
  102    102    322  Joseph Hughes         Cumberland                             25:56.57  8:22/M    11
  103    103    263  Nicholas Ball         Colonial Heights                       26:38.81  8:35/M    11
  104    104   2264  Daniel Valdez         Washington & Lee High School           26:50.06  8:39/M    11
  105    105   2287  Matthew Neale         West Point                             28:12.83  9:06/M    9 
  106    106    327  Justin Caban          Cumberland                             28:51.06  9:18/M    9 
  107    107    265  Joshua Perrine        Colonial Heights                       31:03.31 10:01/M    10


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Baldwin                                34               1   4   5  11  13  19  31         
        Top  5 Times: 1:28:42.26

    2 T.C. Williams                          44               2   3   7  15  17  18  55         
        Top  5 Times: 1:29:55.61

    3 Philip Barbour                         91               6   8  10  21  46  88  91         
        Top  5 Times: 1:32:24.96

    4 Midlothian                            153               9  20  33  40  51  85             
        Top  5 Times: 1:35:32.24

    5 Courtland                             159              14  26  28  43  48  49  76         
        Top  5 Times: 1:35:51.00

    6 King George                           192              16  27  47  50  52  58  74         
        Top  5 Times: 1:36:53.28

    7 Powhatan                              203              22  24  35  56  66  73  75         
        Top  5 Times: 1:37:11.69

    8 Atlee                                 212              23  30  37  57  65                 
        Top  5 Times: 1:37:35.21

    9 Menchville                            224              29  39  42  53  61  80             
        Top  5 Times: 1:37:58.94

   10 Orange County                         257              12  36  41  69  99                 
        Top  5 Times: 1:41:42.51

   11 James Monroe                          271              32  44  60  67  68  78  83         
        Top  5 Times: 1:39:09.99

   12 Monacan                               300              25  45  64  70  96                 
        Top  5 Times: 1:42:10.08

   13 Lancaster                             316              38  62  63  72  81  95  97         
        Top  5 Times: 1:41:18.68

   14 Colonial Heights                      375              34  54  77 103 107                 
        Top  5 Times: 1:57:52.51

   15 Washington & Lee High School          419              71  82  84  90  92  98 104         
        Top  5 Times: 1:48:07.05

   16 Cumberland                            420              59  79  86  94 102 106             
        Top  5 Times: 1:51:51.79

   17 West Point                            470              87  89  93 100 101 105             
        Top  5 Times: 1:57:07.28




Girls Varsity Bronze

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1    362  Laura Dobbs           Deep Run                               21:24.87  6:54/M    12
    2      2   1280  Bethany King          Matoaca High School                    22:10.38  7:09/M    10
    3      3    724  Caroline Morris       James Monroe                           22:13.86  7:10/M    12
    4      4   2163  Danielle Stum         Turner Ashby                           22:14.62  7:10/M    11
    5      5   2168  Lauren Onestak        Turner Ashby                           22:21.63  7:13/M    9 
    6      6    364  Irene Koo             Deep Run                               22:24.63  7:14/M    12
    7      7   2165  Lauren Capasso        Turner Ashby                           22:25.03  7:14/M    10
    8      8   1340  Kathryn Miller        Midlothian                             22:34.13  7:17/M    9 
    9      9    789  Emily Mellman         Jamestown                              22:49.62  7:22/M    12
   10     10    721  Annie Clemo           James Monroe                           22:54.63  7:23/M    11
   11     11    361  Ally Good             Deep Run                               23:03.28  7:26/M    12
   12     12   1339  Jenna Hopkins         Midlothian                             23:07.62  7:27/M    10
   13     13    735  Greta Gallotti        James Monroe                           23:10.62  7:28/M    12
   14     14    734  Gabby Hernandez       James Monroe                           23:11.59  7:29/M    9 
   15     15    798  Lauren Simonsen       Jamestown                              23:14.84  7:30/M    --
   16     16   1253  Nancy Barnhardt       Mathews                                23:15.84  7:30/M    11
   17     17   2161  Austin Walker         Turner Ashby                           23:45.85  7:40/M    11
   18     18   1338  Megan Curbelo         Midlothian                             23:51.11  7:42/M    9 
   19     19    369  Bailey O'Connor       Deep Run                               23:55.60  7:43/M    10
   20     20    937  Melinda Hickman       Kings Fork                             23:59.60  7:44/M    12
   21     21    727  Katherine Smith       James Monroe                           24:10.09  7:48/M    8 
   22     22   2162  Allison Rohrer        Turner Ashby                           24:29.62  7:54/M    11
   23     23   1257  Kate Van Emmerik      Mathews                                24:33.97  7:55/M    10
   24     24   1256  Katie Phillips        Mathews                                24:35.62  7:56/M    12
   25     25   1331  Emily Dutton          Midlothian                             24:35.94  7:56/M    --
   26     26    378  Emma Corbett          Deep Run                               24:36.37  7:56/M    9 
   27     27    795  Cameron Cummings      Jamestown                              24:49.64  8:00/M    11
   28     28   1735  Sara Dimler           Smithfield                             25:05.86  8:05/M    12
   29     29   2166  Margeret Foster       Turner Ashby                           25:13.61  8:08/M    10
   30     30    725  Maren Helfrich        James Monroe                           25:17.66  8:09/M    12
   31     31   1764  Kelly Stronach        Smithfield                             25:23.69  8:11/M    10
   32     32   1279  Hannah Green          Matoaca High School                    25:29.37  8:13/M    10
   33     33   1766  Julia Miles           Smithfield                             25:29.38  8:13/M    10
   34     34   1252  Stephanie Jeffers     Mathews                                25:36.38  8:15/M    12
   35     35    376  Rachel Vales          Deep Run                               25:38.84  8:16/M    10
   36     36   1278  Shannon Carroyll      Matoaca High School                    25:49.89  8:20/M    11
   37     37    726  Monica Mitchell       James Monroe                           25:53.38  8:21/M    12
   38     38    363  Michalla Nolan        Deep Run                               26:00.87  8:23/M    12
   39     39    939  Julia Knight          Kings Fork                             26:03.39  8:24/M    9 
   40     40   2167  Heather Myrtle        Turner Ashby                           26:06.12  8:25/M    9 
   41     41   1335  Julia Moore           Midlothian                             26:11.63  8:27/M    10
   42     42   1260  Mallory Hurst         Mathews                                26:23.12  8:31/M    12
   43     43   1332  Madison Sanders       Midlothian                             26:29.13  8:33/M    10
   44     44   1769  Morgan Cassady        Smithfield                             26:31.13  8:33/M    11
   45     45   1282  Patty Danaher         Matoaca High School                    26:35.63  8:35/M    12
   46     46    801  Lori Santos           Jamestown                              26:45.12  8:38/M    11
   47     47   1310  Hannah Hinnenkamp     Menchville                             26:50.37  8:39/M    10
   48     48    940  Jackie Knight         Kings Fork                             26:50.85  8:39/M    9 
   49     49   1255  Lindsey Brown         Mathews                                26:52.87  8:40/M    12
   50     50   1773  Marissa Mahek         Smithfield                             26:56.79  8:41/M    9 
   51     51    796  Shelby Hamm           Jamestown                              26:57.36  8:42/M    12
   52     52    794  Andie Gillem          Jamestown                              27:00.89  8:43/M    11
   53     53   1259  Kristen Fauber        Mathews                                27:03.12  8:44/M    10
   54     54   1767  Blair Nelson          Smithfield                             27:04.37  8:44/M    12
   55     55   1298  Hayley Daniels        Menchville                             27:45.16  8:57/M    12
   56     56   1779  Sarah Dale            Smithfield                             28:09.12  9:05/M    11
   57     57   1304  Rachel Harrah         Menchville                             28:38.19  9:14/M    10
   58     58   1281  Rebecca Feliz         Matoaca High School                    28:51.55  9:18/M    --
   59     59   1305  Savannah Neese        Menchville                             28:51.65  9:18/M    10
   60     60   1300  Catherine Bean        Menchville                             29:53.13  9:38/M    10
   61     61   1330  Kelly Cooper          Midlothian                             30:09.87  9:44/M    11
   62     62    938  Jacqueline Metzgar    Kings Fork                             31:20.63 10:06/M    12
   63     63    941  Julia Moretz          Kings Fork                             32:44.89 10:34/M    10
   64     64    943  Zhangsiwen Xiao       Kings Fork                             36:31.66 11:47/M    11


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Turner Ashby                           55               4   5   7  17  22  29  40         
        Top  5 Times: 1:55:16.75

    2 James Monroe                           61               3  10  13  14  21  30  37         
        Top  5 Times: 1:55:40.79

    3 Deep Run                               63               1   6  11  19  26  35  38         
        Top  5 Times: 1:55:24.75

    4 Midlothian                            104               8  12  18  25  41  43  61         
        Top  5 Times: 2:00:20.43

    5 Mathews                               139              16  23  24  34  42  49  53         
        Top  5 Times: 2:04:24.93

    6 Jamestown                             148               9  15  27  46  51  52             
        Top  5 Times: 2:04:36.58

    7 Matoaca High School                   173               2  32  36  45  58                 
        Top  5 Times: 2:08:56.82

    8 Smithfield                            186              28  31  33  44  50  54  56         
        Top  5 Times: 2:09:26.85

    9 Kings Fork                            232              20  39  48  62  63  64             
        Top  5 Times: 2:20:59.36

   10 Menchville                            278              47  55  57  59  60                 
        Top  5 Times: 2:21:58.50


Boys Varsity Bronze

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Class

    1      1   2053  Harrison Fink         Thomas Dale                            17:35.33  5:40/M    12
    2      2   2160  Josh Showalter        Turner Ashby                           17:46.78  5:44/M    9 
    3      3   1731  Nickolas Dunham       Smithfield                             18:06.33  5:50/M    12
    4      4   2153  John Denlinger        Turner Ashby                           18:08.68  5:51/M    11
    5      5   1730  Zac Basso             Smithfield                             18:20.28  5:55/M    11
    6      6   1266  Matt Reynolds         Matoaca High School                    18:30.65  5:58/M    12
    7      7   2062  Zach Winne            Thomas Dale                            18:36.84  6:00/M    12
    8      8   1264  Heath Anderson        Matoaca High School                    18:38.58  6:01/M    12
    9      9   2152  Alan Moore            Turner Ashby                           18:48.19  6:04/M    12
   10     10   1238  Kyle Slaughter        Mathews                                18:54.33  6:06/M    11
   11     11   2156  Hanson Cook           Turner Ashby                           19:02.58  6:08/M    10
   12     12   1270  Christian Fox         Matoaca High School                    19:10.33  6:11/M    11
   13     13   1276  Nathaniel King        Matoaca High School                    19:13.79  6:12/M    10
   14     14   1754  Joey Mejia            Smithfield                             19:15.10  6:13/M    10
   15     15   2158  Shane Parmalee        Turner Ashby                           19:27.02  6:16/M    10
   16     16   1726  Nikolai Detrick       Smithfield                             19:29.46  6:17/M    12
   17     17   2154  Paul Dixon            Turner Ashby                           19:31.83  6:18/M    11
   18     18   2159  Corbin Hess           Turner Ashby                           19:33.07  6:18/M    11
   19     19   2051  Brandon Goodwyn       Thomas Dale                            19:39.51  6:20/M    12
   20     20    784  Tristan Goering       Jamestown                              19:40.32  6:21/M    9 
   21     21   2055  Matt Marsh-Larose     Thomas Dale                            19:42.83  6:21/M    12
   22     22   1268  Andrew Bean           Matoaca High School                    19:45.88  6:22/M    12
   23     23    929  Miguel Ramos          Kings Fork                             19:51.68  6:24/M    11
   24     24    779  Levi Rees             Jamestown                              19:55.03  6:25/M    --
   25     25   1240  Elisha Kane           Mathews                                20:01.06  6:27/M    11
   26     26   1732  Michael Spoonhoward   Smithfield                             20:01.31  6:27/M    11
   27     27    787  Raj Ronvelia          Jamestown                              20:03.08  6:28/M    11
   28     28   1269  Matt Baucom           Matoaca High School                    20:05.82  6:29/M    12
   29     29    783  Davis Wood            Jamestown                              20:08.83  6:30/M    10
   30     30   1248  Phillip MacHen        Mathews                                20:09.57  6:30/M    10
   31     31    709  John Armellino        James Monroe                           20:13.58  6:31/M    11
   32     32   2061  Logan Faughn          Thomas Dale                            20:15.33  6:32/M    10
   33     33    931  Daniel Sausen         Kings Fork                             20:21.09  6:34/M    10
   34     34    716  Dominic West          James Monroe                           20:21.47  6:34/M    9 
   35     35   1244  Tucker Blackwell      Mathews                                20:24.34  6:35/M    10
   36     36   2059  Harrison Wood         Thomas Dale                            20:29.84  6:36/M    11
   37     37   1239  Nick Brown            Mathews                                20:32.33  6:37/M    10
   38     38   1241  Sam Spadaccini        Mathews                                20:38.33  6:39/M    10
   39     39    777  Greg Modzelewski      Jamestown                              20:42.83  6:41/M    11
   40     40   1725  Ray Stronach          Smithfield                             20:46.60  6:42/M    12
   41     41    714  William Atkins        James Monroe                           20:47.58  6:42/M    9 
   42     42   1267  Andrew Lanier         Matoaca High School                    21:02.32  6:47/M    12
   43     43    786  Austin Pierce         Jamestown                              21:14.27  6:51/M    10
   44     44    712  Walton Mahon          James Monroe                           21:15.58  6:51/M    10
   45     45   1294  Christian Gray        Menchville                             21:24.07  6:54/M    10
   46     46    695  Josh Rehm             James Monroe                           21:38.88  6:59/M    10
   47     47    930  Nicolas Nielsen       Kings Fork                             21:45.32  7:01/M    12
   48     48    700  Nathan Crowther       James Monroe                           21:49.82  7:02/M    11
   49     49   1741  Christopher Kurowski  Smithfield                             21:51.57  7:03/M    12
   50     50   2070  James Waddell         Thomas Dale                            21:53.59  7:04/M    --
   51     51   1283  Eric Breedlove        Menchville                             22:02.32  7:06/M    12
   52     52   1297  Louis Rizzi           Menchville                             23:20.09  7:32/M    9 
   53     53   1290  Michael Overton       Menchville                             23:20.72  7:32/M    12
   54     54   1284  Brian Keafer          Menchville                             23:25.08  7:33/M    12
   55     55    691  Garrett Carr          James Monroe                           25:10.95  8:07/M    12
   56     56    928  Manny Dwyer           Kings Fork                             26:24.22  8:31/M    12
   57     57    934  Conner Lawson         Kings Fork                             28:19.10  9:08/M    9 
   58     58    935  Hunter Lowe           Kings Fork                             28:44.87  9:16/M    10
   59     59   1289  Nicholas Meier        Menchville                             29:56.34  9:39/M    12
   60     60    936  Alexander Sausen      Kings Fork                             30:27.60  9:49/M    9 


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Turner Ashby                           41               2   4   9  11  15  17  18         
        Top  5 Times: 1:33:13.25

    2 Matoaca High School                    61               6   8  12  13  22  28  42         
        Top  5 Times: 1:35:19.23

    3 Smithfield                             64               3   5  14  16  26  40  49         
        Top  5 Times: 1:35:12.48

    4 Thomas Dale                            80               1   7  19  21  32  36  50         
        Top  5 Times: 1:35:49.84

    5 Mathews                               137              10  25  30  35  37  38             
        Top  5 Times: 1:40:01.63

    6 Jamestown                             139              20  24  27  29  39  43             
        Top  5 Times: 1:40:30.09

    7 James Monroe                          196              31  34  41  44  46  48  55         
        Top  5 Times: 1:44:17.09

    8 Kings Fork                            216              23  33  47  56  57  58  60         
        Top  5 Times: 1:56:41.41

    9 Menchville                            255              45  51  52  53  54  59             
        Top  5 Times: 1:53:32.28

Posted Image
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Share this topic:



1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

------DyeStat Track Talk Forums------

Main
HS General
HS Elite
College
Elite
The Plaground
Help
Training
Spikes
Nutrition
Distance
Sprints/Relays/Hur
Jumps
Throws
West
California
Nevada
West Region
Washington/Oregon
Midwest/Heartland
Michigan
Illinois
Wisconsin
Kansas
Minnesota
Midwest/Heartland Region
South/Southeast
Texas
Florida
Tennessee
South/SE Region
Northeast
Pennsylvania
New Jersey
New York
New England
Maryland  

 

International
Canada