RunnerSpace.com: 2011 Results - Northwest Cross Country Classic - DyeStat.com Track Talk

Jump to content

Welcome to DyeStat.com Track Talk!

You will have to register for a RunnerSpace account before you can post: click the LOGIN / SIGN UP link in the top brown bar to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Page 1 of 1

2011 Results - Northwest Cross Country Classic

#1 19 September 2011 04:43 PM
Shane 
RunnerSpace Moderator 29 Rep Points
Join Date: 30 Sep 2007
Posts: 2959
PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Homepage

Website:Click here

              th
            18 ANNUAL NORTHWEST CROSS COUNTRY CLASSIC
                    September 24, 2011
              LANE COMMUNITY COLLEGE, EUGEN, OREGON
             SPONSORED BY STEENS MOUNTAIN RUNNING CAMP


               Collegiate Men Individual Results

  Place TmPl No.  Name                  Yr School             Time  Pace
  ===== ==== ==== ===================== == ================== ===== =====
      1       160 Walker Augustyniak    SR Unattached         21:04  5:16
      2    1  124 Michael Maisonville   FR Lane Cc            21:16  5:19
      3    2  183 Robert McLauchlan     JR Uo Running Club    21:22  5:21
      4    3  179 Josh Gordon           SR Uo Running Club    21:36  5:24
      5       162 Paden Snell           SO Unattached         21:45  5:27
      6    4  117 Nathan Richards       FR Clark College      21:48  5:27
      7       138 Holden Rennaker       JR Osu Running Club   21:53  5:29
      8       137 Gino Gaddini          SR Osu Running Club   21:58  5:30
      9    5  184 Chris Mosch           FR Uo Running Club    22:16  5:34
     10    6  188 Trent Warren          FR Uo Running Club    22:22  5:36
     11    7  123 Joe Campbell          FR Lane Cc            22:28  5:37
     12       161 Jacob Berkner         SR Unattached         22:31  5:38
     13    8  116 Nathan Perry          SO Clark College      22:33  5:39
     14    9  127 Daniel Silvey         FR Lane Cc            22:38  5:40
     15   10  180 Kyle Krahenbuhl       FR Uo Running Club    22:41  5:41
     16   11  119 Sterling Yates        FR Clark College      22:46  5:42
     17   12  126 Kyle Ruhlin           FR Lane Cc            22:47  5:42
     18   13  178 Jesse Fukawa          SR Uo Running Club    23:00  5:45
     19   14  118 Walker Riley          FR Clark College      23:04  5:46
     20   15  130 Tyler Zyph            FR Lane Cc            23:21  5:51
     21   16  187 Timothy Pillow        SO Uo Running Club    23:27  5:52
     22   17  125 Weston Petewon        FR Lane Cc            23:40  5:55
     23   18  113 Nick Maudlin          FR Clark College      23:47  5:57
     24   19  111 Ricky Garcia          SOClark College       23:58  6:00
     25   20  129 Dane Steeves          SO Lane Cc            24:02  6:01
     26       186 Tyler Owen            JR Uo Running Club    24:08  6:02
     27       182 Mark McLauchlan       SR Uo Running Club    24:08  6:02
     28       122 Brandon Bouchet       FR Lane Cc            24:17  6:05
     29       128 Stetson Smith         FR Lane Cc            24:23  6:06
     30       101 Samuel Schwarz        SR Central Oregon CC  24:24  6:06
     31       156 Dustin Reis           FR Sw Oregon Cc       24:35  6:09
     32       163 Benjamin Stephens     SR Unattached         24:57  6:15
     33       177 Austin Diamond        SR Uo Running Club    25:03  6:16
     34       145 Tyler Beebe           SO Shasta             25:13  6:19
     35       158 Gregory Christensen                         25:22  6:21
     36       155 John Kelly            FR Sw Oregon Cc       26:09  6:33
     37       153 Zac Bantilan          FR Sw Oregon Cc       26:53  6:44
     38       189 Michael Worcester     JR Uo Running Club    27:17  6:50
     39       181 Andrew Logan          SR Uo Running Club    28:23  7:06
     40       148 Seth Worthen          FR Shasta             29:06  7:17
     41       154 Steven Cole           FR Sw Oregon Cc       29:19  7:20
     42       132 Isaac Frank           JR New Hope Christian 30:28  7:37
     43       134 Kevin Shunk           SR New Hope Christian 33:07  8:17

                 Collegiate Men Team Scores
  1. Uo Running Club
              2    3    5    6   10  (13) (16)=    26
           Robert McLauchlan, Josh Gordon, Chris Mosch, Trent Warren, Kyle
           Krahenbuhl, Jesse Fukawa, Timothy Pillow
    2. Lane Cc
              1    7    9   12   15  (17) (20) =    44
           Michael Maisonville, Joe Campbell, Daniel Silvey, Kyle Ruhlin, Tyler
           Zyph, Weston Petewon, Dane Steeves
    3. Clark College
              4    8   11   14   18  (19)      =    55
           Nathan Richards, Nathan Perry, Sterling Yates, Walker Riley, Nick
           Maudlin, Ricky Garcia


                 Collegiate Women Individual Results

  Place TmPl No.  Name                  Gr School             Time  Pace
  ===== ==== ==== ===================== == ================== ===== =====
      1    1  171 Renee Knapp           SR Uo Running Club    18:48  6:03
      2    2  107 Katarina Mueller      SO Clark College      18:55  6:06
      3       120 Gylany Crossman       SO Lane Cc            19:42  6:21
      4    3  165 Susan Capoccia        SR Uo Running Club    20:04  6:28
      5    4  164 Michaela Alamillo     FR Uo Running Club    20:12  6:31
      6       121 Rachel Jensen         SO Lane Cc            20:15  6:31
      7    5  104 Angela Gula           SO Clark College      20:19  6:33
      8    6  110 Briel Cossette        FR Clark College      20:42  6:40
      9    7  174 Jaclyn Rushing        SO Uo Running Club    20:52  6:43
     10    8  105 Tamara Kulla          SO Clark College      20:55  6:44
     11    9  176 Lindsay Thane         SO Uo Running Club    20:57  6:45
     12       141 Brit March            FR Shasta             21:10  6:49
     13   10  173 Chelsea Oda           SR Uo Running Club    21:11  6:50
     14   11  169 Nicole Ginley-Hidinge SO Uo Running Club    21:16  6:51
     15   12  102 Shelby Beaudoin       SO Clark College      21:17  6:51
     16      1587 Emily James                                 21:36  6:58
     17       139 Molly Finn            FR Shasta             21:47  7:01
     18       167 Lauren Earthman       FR Uo Running Club    21:53  7:03
     19       144 Teri Szczepanek       FR Shasta             22:17  7:11
     20       168 Maggie Eliot          SR Uo Running Club    22:22  7:12
     21       151 Holly Pfaff           FR Sw Oregon Cc       22:31  7:15
     22       166 Holli Davis           JR Uo Running Club    22:50  7:21
     23       175 Carrie Stafford       SO Uo Running Club    23:26  7:33
     24       170 Renee Jackson         SO Uo Running Club    23:31  7:34
     25       172 Stephanie McCuaig     SR Uo Running Club    23:42  7:38
     26       152 Morgan Schell         FR Sw Oregon Cc       24:00  7:44
     27       159 Kori Frasier          SR Unattached         24:02  7:44
     28       149 Alycia Brainard       FR Sw Oregon Cc       24:16  7:49
     29       150 Shawna Mouser         FR Sw Oregon Cc       26:40  8:35
     30       143 Abbrieana Reyna       FR Shasta             28:39  9:14


                 Collegiate Women Team Scores

  1. Uo Running Club
              1    3    4    7    9  (10) (11) =    24
           Renee Knapp, Susan Capoccia, Michaela Alamillo, Jaclyn Rushing,
           Lindsay Thane, Chelsea Oda, Nicole Ginley-Hidinger
    2. Clark College
              2    5    6    8   12            =    33
           Katarina Mueller, Angela Gula, Briel Cossette, Tamara Kulla, Shelby
           Beaudoin


                Varsity Boys Individual Results

  Place TmPl No.  Name                  Gr School             Time  Pace
  ===== ==== ==== ===================== == ================== ===== =====
      1    1  801 Mitchell Butler       10 Siuslaw            15:59  5:09
      2    2  802 Matthew Campbell      11 Siuslaw            16:09  5:12
      3    3  659 Jonathan Cornish      11 North Valley       16:12  5:13
      4    4 1063 Akiharu Kitagawa      12 Wilsonville        16:19  5:15
      5    5 1567 Eric Neill            12 Yreka              16:19  5:16
      6    6  238 Hudson Eustace        12 Cascade Christian  16:22  5:16
      7    7 1581 Tim Williams          12 Yreka              16:34  5:20
      8    8  443 Alek Angeli           12 Klamath Union      16:35  5:21
      9    9  658 David Cornish         11 North Valley       16:45  5:24
     10   10  703 Nicholas Cooper       12 Pleasant Hill      16:58  5:28
     11   11  550 Todd Macdonald        11 Lake Oswego        16:59  5:28
     12   12  606 Zach Hammond          12 Marshfield         17:08  5:31
     13   13  811 Mack Marbas           10 Siuslaw            17:16  5:34
     14   14  523 Jared Bell            10 Lake Oswego        17:16  5:34
     15   15 1552 Clayton Bunn          10 Yreka              17:16  5:34
     16   16 1061 Ty James              11 Wilsonville        17:18  5:34
     17   17  224 Sam Jackson           12 Ashland            17:20  5:35
     18   18  803 Seth Campbell         9  Siuslaw            17:21  5:35
     19   19  603 Connor Devereux       11 Marshfield         17:24  5:36
     20   20  813 Hayden Schaffner      11 Siuslaw            17:27  5:37
     21   21 1053 Sam Collins           11 Wilsonville        17:29  5:38
     22   22  664 Andrew Youngblood     11 North Valley       17:33  5:39
     23   23  543 Phillip Kearns        11 Lake Oswego        17:34  5:40
     24   24  965 Caleb Baugher         11 Thurston           17:35  5:40
     25   25  402 Ricardo Castillo      10 Hood River Valley  17:35  5:40
     26   26  706 Jonathan Ferguson     12 Pleasant Hill      17:36  5:40
     27   27  923 Jason Mahnesmith      12 Springfield        17:39  5:41
     28   28  223 Ben Jackson           12 Ashland            17:40  5:42
     29       768 ZachBlanco            10 Rogue River        17:41  5:42
     30   29 1566 David Neill           10 Yreka              17:42  5:42
     31   30  814 Brian Schofield       11 Siuslaw            17:43  5:43
     32       384 Shane Crofoot         9  Hidden Valley      17:46  5:43
     33   31  660 Andrew Davalos        11 North Valley       17:46  5:43
     34   32  275 Jose Lopez-Soto       11 Century            17:47  5:44
     35   33 1580 Christian Wichmann    12 Yreka              17:54  5:46
     36   34  648 QuinnWallace         11 North Eugene        17:54  5:46
     37   35 1081 Ben Thomas            11 Wilsonville        17:55  5:46
     38       317 Jacob Frasier         12 Coquille           17:55  5:46
     39   36  227 Isaac Schaaf          12 Ashland            17:57  5:47
     40   37 1584 Matt Wood             11 Yreka              18:02  5:49
     41   38  270 Devon Christian       12 Century            18:03  5:49
     42   39  237 Alex Cummings         11 Cascade Christian  18:04  5:49
     43       621 Todd Delaney          11 Mazama             18:06  5:50
     44   40  867 Travis Slack          9  South Medford      18:07  5:50
     45   41  234 Tristan Akery         9  Cascade Christian  18:07  5:50
     46   42  314 Scott Svetal          12 Churchill          18:10  5:51
     47   43  668 Zach Shute            12 Oregon Episcopal   18:12  5:52
     48   44  970 Caleb Gee             12 Thurston           18:12  5:52
     49   45  374 Garrison Iams         12 Henley             18:13  5:52
     50   46  816 Jesse Wells           12 Siuslaw            18:15  5:53
     51   47  608 Sergio Marroquin      12 Marshfield         18:16  5:53
     52   48  639 Jack Christie         12 North Eugene       18:16  5:53
     53   49  408 Sage Deenik           12 Hood River Valley  18:18  5:54
     54   50  612 Eddie Rodriguez       12 Marshfield         18:22  5:55
     55   51  406 Jorge Cuevas          10 Hood River Valley  18:24  5:56
     56   52  467 Tee Nguyen            11 Klamath Union      18:27  5:57
     57   53  919 Brennan Holmes        11 Springfield        18:28  5:57
     58   54  893 Nick Ellis            12 South Salem        18:28  5:57
     59   55  273 Brian Jorgenson       12 Century            18:30  5:58
     60   56 1583 Kris Wilson           12 Yreka              18:36  6:00
     61   57  852 Tristen Edwards       10 South Medford      18:41  6:01
     62   58  663 Derek Schwantes       12 North Valley       18:41  6:01
     63   59 1072 Reece Paquin          11 Wilsonville        18:45  6:02
     64   60  927 Michael Schrum        12 Springfield        18:45  6:02
     65   61  860 Del Miller            11 South Medford      18:45  6:03
     66   62  858 Ruben Mendez          10 South Medford      18:48  6:03
     67   63 1052 Ian Burns             10 Wilsonville        18:48  6:04
     68   64  609 Dakota Pittullo       9  Marshfield         18:51  6:04
     69   65  865 Mason Pugsley         11 South Medford      18:52  6:05
     70   66  222 Navarre Herrera       12 Ashland            18:52  6:05
     71   67  702 Brandon Chittim       11 Pleasant Hill      18:54  6:05
     72   68  704 Garrett Davis         11 Pleasant Hill      18:56  6:06
     73   69  975 Kyle Kohl             12 Thurston           18:57  6:06
     74   70  709 Chase Stowell         10 Pleasant Hill      18:57  6:06
     75   71  518 Matt Agritelley       10 Lake Oswego        18:58  6:07
     76      1096 Zach Nash             11 Yoncalla           19:00  6:07
     77   72  453 Lucas Crebbin         11 Klamath Union      19:00  6:07
     78   73  605 Colby Gillett         9  Marshfield         19:00  6:07
     79   74  377 Alex Mangan           12 Henley             19:03  6:08
     80   75  891 Caleb Clark           12 South Salem        19:03  6:08
     81       584 Ned Corning           12 Lakeview           19:04  6:09
     82       583 Awbry Comstock        12 Lakeview           19:04  6:09
     83   76  671 Alex Yuan             12 Oregon Episcopal   19:05  6:09
     84   77  220 Jonah Freedman        12 Ashland            19:05  6:09
     85   78  896 Hayden Harms          12 South Salem        19:06  6:09
     86   79  466 Bee Nguyen            10 Klamath Union      19:07  6:09
     87       769 Terryn Downhill       12 Rogue River        19:07  6:10
     88   80  900 Sam Ruck              10 South Salem        19:08  6:10
     89   81  409 Nils Engbersen        9  Hood River Valley  19:09  6:10
     90   82  894 Daniel Fauss          12 South Salem        19:10  6:11
     91   83  354 Preston Banks         11 Harrisburg         19:11  6:11
     92   84  276 Tommy Martin          12 Century            19:13  6:11
     93   85  926 Daniel Padilla        10 Springfield        19:15  6:12
     94   86  330 Patrick Clark         10 Crow               19:15  6:12
     95   87  271 Devin Edwards         11 Century            19:16  6:12
     96   88  636 Elias Appenzeller     9  North Eugene       19:17  6:13
     97   89  283 Tim Rice              12 Century            19:18  6:13
     98   90  892 Andrew Colburn        9  South Salem        19:19  6:13
     99   91  873 Darian Thompson       11 South Medford      19:20  6:14
    100   92  988 Zach Stoneburner      12 Thurston           19:21  6:14
    101   93  913 Tyler Arch            11 Springfield        19:23  6:15
    102       259 Gunner Young          10 Central Valley     19:32  6:18
    103   94  316 Zach Wright           12 Churchill          19:34  6:18
    104   95  575 Connor Wilson         10 Lake Oswego        19:34  6:18
    105   96  989 Andrew Wagenblast     12 Thurston           19:34  6:18
    106   97  336 Kyle Schwin           9  Crow               19:35  6:19
    107   98  978 Jake Littrell         9  Thurston           19:35  6:19
    108       251 Parker Chase          11 Central Valley     19:36  6:19
    109   99  683 Nate Goodnature       9  Phoenix            19:38  6:20
    110  100  407 Miguel Cuevas         9  Hood River Valley  19:39  6:20
    111  101  560 Joel Porter           12 Lake Oswego        19:40  6:20
    112  102  538 Brendan Holser        10 Lake Oswego        19:43  6:21
    113  103  460 Spencer Jackson       10 Klamath Union      19:49  6:23
    114  104  450 Joe Coffey            11 Klamath Union      19:49  6:23
    115  105  333 Buddy Myers           11 Crow               19:49  6:23
    116  106  890 Slater Broaddus       11 South Salem        19:51  6:24
    117  107  373 Cheney Hardt          11 Henley             19:53  6:24
    118  108  405 Sean Crompton         12 Hood River Valley  19:54  6:25
    119  109  687 Pedro Rivera          12 Phoenix            19:54  6:25
    120  110  309 Britton Johnson       11 Churchill          19:56  6:25
    121       623 Jeff Meeds            9  Mazama             19:57  6:26
    122  111  369 Ryan Fitzgerald       11 Henley             19:58  6:26
    123  112  226 Nick McKernan         12 Ashland            19:58  6:26
    124       421 Mikey Janeke          11 Hosanna Christian  19:59  6:26
    125  113  681 Lucas Gandy           10 Phoenix            20:00  6:26
    126  114  353 Aaron Babcock         11 Harrisburg         20:00  6:27
    127  115  332 Darrin Houle          10 Crow               20:00  6:27
    128  116  987 Ryan Smith            11 Thurston           20:02  6:27
    129       253 Allan Lawrimore       11 Central Valley     20:08  6:29
    130  117  410 Ben Fischer           12 Hood River Valley  20:09  6:29
    131  118  342 Brennen Eilek         9  Gold Beach         20:11  6:30
    132  119  689 Philip Todak          10 Phoenix            20:11  6:30
    133  120  303 Daniel Buss           11 Churchill          20:12  6:30
    134  121  308 Jason Hernandez       12 Churchill          20:13  6:31
    135  122  287 Jacob Yent            12 Century            20:13  6:31
    136  123  379 Zane Riggs            10 Henley             20:14  6:31
    137  124 1592 Matt Cramer           9  South Medford      20:19  6:33
    138  125  665 Matthew Fernandez     12 Oregon Episcopal   20:19  6:33
    139  126  669 Spencer Slovic        10 Oregon Episcopal   20:28  6:35
    140  127  638 Kyle Biagi            12 North Eugene       20:29  6:36
    141      1094 Keenan Blanchfill     12 Yoncalla           20:31  6:37
    142  128  708 Quinn Stearns         12 Pleasant Hill      20:35  6:38
    143  129  356 Cameron Owens         9  Harrisburg         20:37  6:38
    144  130  241 Steven Mein           11 Cascade Christian  20:37  6:39
    145  131  666 Patrick McVee         9  Oregon Episcopal   20:39  6:39
    146  132  448 Caleb Carlton         9  Klamath Union      20:45  6:41
    147       750 David Haren           10 Regis              20:56  6:45
    148  133  240 Tim McPherson         9  Cascade Christian  21:00  6:46
    149      1098 Thompson Rogers       11 Yoncalla           21:07  6:48
    150       586 Nick Wiebelhaus       9  Lakeview           21:09  6:49
    151  134  357 Ben Scranage          9  Harrisburg         21:12  6:50
    152  135  375 Ben Jellesed          9  Henley             21:13  6:50
    153  136  244 Jackson Williams      9  Cascade Christian  21:16  6:51
    154  137  331 Tristian Evans        9  Crow               21:20  6:52
    155  138  670 Andrew Wright         12 Oregon Episcopal   21:25  6:54
    156  139  344 Cody Hawkins          11 Gold Beach         21:33  6:56
    157  140  348 Tristan Morgan        11 Gold Beach         21:39  6:59
    158  141  346 C. J. Maxwell         10 Gold Beach         21:41  6:59
    159  142  679 Luke Fecteau          12 Phoenix            21:50  7:02
    160  143  349 Shane Roberts         9  Gold Beach         21:51  7:02
    161  144  243 Ryan Price            12 Cascade Christian  22:02  7:06
    162  145  355 Jonathan Null         9 Harrisburg          22:13  7:09
    163       618 Dylan Butcher         10 Mazama             22:35  7:16
    164  146  313 Zach Moore            9  Churchill          22:35  7:17
    165  147  315 Chuck Taylor          11 Churchill          22:36  7:17
    166      1097 Ben Nash              9  Yoncalla           22:39  7:18
    167  148  335 Kaelan Recca          9  Crow               22:41  7:19
    168  149  647 Brian Steveson        12 North Eugene       22:42  7:19
    169       585 Michael White         11 Lakeview           23:28  7:34
    170       620 Nathan Dean           11 Mazama             25:04  8:04
    171  150  334 Gabe Perry            9  Crow               25:17  8:09
    172  151  707 Porter Richins        9  Pleasant Hill      25:57  8:21
    173       756 Mark Sampson          9  Regis              26:26  8:31
    174  152  343 Jaxsun Gysbers        10 Gold Beach         27:03  8:43


                  Varsity Boys Team Scores
    1. Siuslaw
              1    2   13   18   20  (30) (46) =    54
           Mitchell Butler, Matthew Campbell, Mack Marbas, Seth Campbell, Hayden
           Schaffner, Brian Schofield, Jesse Wells
    2. Yreka
              5    7   15   29   33  (37) (56) =    89
           Eric Neill, Tim Williams, Clayton Bunn, David Neill, Christian
           Wichmann, Matt Wood, Kris Wilson
    3. North Valley
              3    9   22   31   58            =   123
           Jonathan Cornish, David Cornish, Andrew Youngblood,Andrew Davalos,
           Derek Schwantes
    4. Wilsonville
              4   16   21   35   59  (63)      =   135
           Akiharu Kitagawa, Ty James, Sam Collins, Ben Thomas, Reece Paquin, Ian
           Burns
    5. Marshfield
             12   19   47   50   64  (73)      =   192
           Zach Hammond, Connor Devereux, Sergio Marroquin, Eddie Rodriguez,
           Dakota Pittullo, Colby Gillett
    6. Lake Oswego
             11   14   23   71   95 (101)(102) =   214
           Todd Macdonald, Jared Bell, Phillip Kearns, Matt Agritelley, Connor
           Wilson, Joel Porter, Brendan Holser
    7. Ashland
             17   28   36   66   77 (112)      =   224
           Sam Jackson, Ben Jackson, Isaac Schaaf, Navarre Herrera, Jonah
           Freedman, Nick McKernan
    8. Pleasant Hill
             10   26   67   68   70 (128)(151) =   241
           Nicholas Cooper, Jonathan Ferguson, Brandon Chittim, Garrett Davis,
           Chase Stowell, Quinn Stearns, Porter Richins
    9. South Medford
             40   57   61   62   65  (91)(124) =   285
           Travis Slack, Tristen Edwards, Del Miller, Ruben Mendez, Mason Pugsley,
           Darian Thompson, Matt Cramer
   10. Century
             32   38   55   84   87  (89)(122) =   296
           Jose Lopez-Soto, Devon Christian, Brian Jorgenson, Tommy Martin, Devin
           Edwards, Tim Rice, Jacob Yent
   11. Hood River Valley
             25   49   51   81  100 (108)(117) =   306
           Ricardo Castillo, Sage Deenik, Jorge Cuevas, Nils Engbersen, Miguel
           Cuevas, Sean Crompton, Ben Fischer
   12. Klamath Union
              8   52   72   79  103 (104)(132) =   314
           Alek Angeli, Tee Nguyen, Lucas Crebbin, Bee Nguyen, Spencer Jackson,
           Joe Coffey, Caleb Carlton
   13. Springfield
             27   53   60   85 93            =   318
           Jason Mahnesmith, Brennan Holmes, Michael Schrum, Daniel Padilla,
           Tyler Arch
   14. Thurston
             24   44   69   92   96  (98)(116) =   325
           Caleb Baugher, Caleb Gee, Kyle Kohl, Zach Stoneburner, Andrew
           Wagenblast, Jake Littrell, Ryan Smith
   15. Cascade Christian
              6   39   41  130  133 (136)(144) =   349
           Hudson Eustace, Alex Cummings, Tristan Akery, Steven Mein, Tim
       McPherson, Jackson Williams, Ryan Price
   16. South Salem
             54   75   78   80   82  (90)(106) =   369
             Nick Ellis, Caleb Clark, Hayden Harms, Sam Ruck, Daniel Fauss, Andrew
           Colburn, Slater Broaddus
  17. North Eugene
             34   48   88  127  149            =   446
           Quinn Wallace, Jack Christie, Elias Appenzeller, Kyle Biagi, Brian
           Steveson
   18. Henley
             45   74  107  111  123 (135)      =   460
           Garrison Iams, Alex Mangan, Cheney Hardt, Ryan Fitzgerald, Zane Riggs,
           Ben Jellesed
   19. Churchill
             42   94  110  120  121 (146)(147) =   487
           Scott Svetal, Zach Wright, Britton Johnson, Daniel Buss, Jason
           Hernandez, Zach Moore, Chuck Taylor
   20. Oregon Episcopal
             43   76  125  126  131 (138)      =   501
           Zach Shute, Alex Yuan, Matthew Fernandez, Spencer Slovic, Patrick
           McVee, Andrew Wright
   21. Crow
             86   97  105  115  137 (148)(150) =   540
           Patrick Clark, Kyle Schwin, Buddy Myers, Darrin Houle, Tristian Evans,
           Kaelan Recca, Gabe Perry
   22. Phoenix
             99  109  113  119  142            =   582
           Nate Goodnature, Pedro Rivera, Lucas Gandy, Philip Todak, Luke Fecteau
   23. Harrisburg
             83  114  129  134 145            =   605
           Preston Banks, Aaron Babcock, Cameron Owens, Ben Scranage, Jonathan
           Null
   24. Gold Beach
            118  139  140  141  143 (152)      =   681
           Brennen Eilek, Cody Hawkins, Tristan Morgan, C. J. Maxwell, Shane
           Roberts, Jaxsun Gysbers



               Varsity Girls Individual Results

  Place TmPl No.  Name                  Gr School             Time  Pace
  ===== ==== ==== ===================== == ================== ===== =====
      1    1  434 Alisha Luna           11 Klamath Union      19:14  6:12
      2    2  887 Emily Weber           12 South Salem        19:55  6:25
      3       383 Sierra Brown          11 Hidden Valley      20:02  6:27
      4    3  205 Dana Greenblatt       12 Ashland            20:16  6:32
      5    4  883 Kellen Friedrich      12 South Salem        20:24  6:34
      6       318 Olivia Powell         9  Creswell           20:38  6:39
      7    5  829 Tristan Husted        9  South Medford      20:39  6:39
      8    6  592 Shaylen Crook         10 Marshfield         20:39  6:39
      9    7  793 Katie Potter          11 Siuslaw            20:50  6:43
     10    8  212 Andrea Scherrer       12 Ashland            20:51  6:43
     11    9  885 Vivian Hawkinson      10 South Salem        21:01  6:46
     12   10  942 Macie Gale            11 Thurston           21:01  6:46
     13       996 Sarah Estabrook       10 Triad Christian    21:08  6:49
     14       230 Stephanie Croy        10 Cascade Christian  21:13  6:50
     15   11  598 Katelyn Rossback      9  Marshfield         21:22  6:53
     16   12  209 Marshall Miller       12 Ashland            21:25  6:54
     17   13  440 Christina Tyson       11 Klamath Union      21:27  6:55
     18   14  202 Madeline Chaves       11 Ashland            21:31  6:56
     19   15  293 Olivia Goodheart      10 Churchill          21:32  6:56
     20       997 Kirsten Hankins       12 Triad Christian    21:32  6:56
     21   16  596 Jasmine Meline        11 Marshfield         21:36  6:57
     22   17 201 Quinn Blackwolf        10 Ashland            21:38  6:58
     23   18  435 Bailey Pimentel       9  Klamath Union      21:49  7:02
     24       655 Emily Sears           12 North Valley       21:51  7:02
     25   19  509 Shae Vallaire         11 Lake Oswego        22:00  7:05
     26   20  211 Kia Parrish-Haim      11 Ashland            22:20  7:12
     27   21  215 Isobel Whitcomb       11 Ashland            22:21  7:12
     28   22  799 Katelyn Wells         10 Siuslaw            22:33  7:16
     29       905 Rhonda Costin         12 Springfield        22:38  7:17
     30   23  436 Cindy Reed            9  Klamath Union      22:43  7:19
     31   24  882 Atalie Frank          11 South Salem        22:44  7:19
     32   25  888 Aleksa Wood           10 South Salem        22:52  7:22
     33   26 1535 Michaela Justice      12 Yreka              22:52  7:22
     34   27  691 Sabrina Boyd          10 Pleasant Hill      22:56  7:23
     35   28  391 Althea Dillon         10 Hood River Valley  23:03  7:26
     36   29  301 Larecea Royer         11 Churchill          23:08  7:27
     37   30  291 Avalon Derlacki       12 Churchill          23:10  7:28
     38   31  388 Rhue Buddendeck       10 Hood River Valley  23:11  7:28
     39   32  441 Dana Wirth            11 Klamath Union      23:12  7:28
     40   33  819 Zoe Brown             9  South Medford      23:12  7:28
     41   34  789 Courtney King         9  Siuslaw            23:16  7:30
     42   35  879 Emma Bidwell          9  South Salem        23:16  7:30
     43   36  881 Ashleigh Davis        11 South Salem        23:20  7:31
     44       629 Helen Cutting         11 North Eugene       23:20  7:31
     45   37  600 Danica Stys           10 Marshfield         23:21  7:31
     46   38  479 Alyssa Dragelin       11 Lake Oswego        23:23  7:32
     47   39  499 Becca Miles           10 Lake Oswego        23:24  7:32
     48   40  823 Hailey Einck          12 South Medford      23:25  7:32
     49   41 1541 Kendall Nielsen       9  Yreka              23:28  7:33
     50       635 Rheanna Williams      11 North Eugene       23:28  7:34
     51   42  390 Jessica Dehart        9  Hood River Valley  23:32  7:35
     52       999 Moriah Trumbull       12 Triad Christian    23:34  7:35
     53   43  363 Camille Loustalet     10 Henley        	  23:38  7:37
     54   44  941 Abby Forrest          10 Thurston           23:41  7:38
     55   45 1040 Alexandra Hackney     11 Wilsonville        23:43  7:38
     56   46  516 Lauren Zurcher        10 Lake Oswego        23:43  7:38
     57   47  511Madi Willihnganz       9  Lake Oswego        23:52  7:41
     58   48  264 Ryann Fadden          10 Century            23:55  7:42
     59   49  787 Jessica Alletson      12 Siuslaw            23:57  7:43
     60   50  508 Sarah Tucker          9  Lake Oswego        24:01  7:44
     61   51  593 Lindsay Devereux      10 Marshfield         24:03  7:45
     62   52  424 Melissa Britsch       11 Klamath Union      24:04  7:45
     63   53 1035 Katie Cosgrove        11 Wilsonville        24:08  7:47
     64   54  265 Celeste Montoya       10 Century            24:09  7:47
     65       231 Anna Murphy           12 Cascade Christian  24:16  7:49
     66   55  701 Sophie Smith          9  Pleasant Hill      24:18  7:50
     67   56 1534 Chantell Fraser       10 Yreka              24:26  7:52
     68   57  288 Casey Bell            9  Churchill          24:27  7:53
     69   58  692 Emma Boys             10 Pleasant Hill      24:29  7:53
     70   59  359 Jackie Becker         11 Henley             24:31  7:54
     71   60 1544 Rachel Wiley          10 Yreka              24:35  7:55
     72   61  297 Malia Moriguchi       9  Churchill          24:35  7:55
     73   62  401 Karen Yoshida         12 Hood River Valley  24:37  7:56
     74   63  298 Zoe Oldham            11 Churchill          24:49  8:00
     75   64  260 Katherine Baxter      10 Century            24:56  8:02
     76       740 Erica Stuckart        9  Regis              24:59  8:03
     77   65  795 Isabella Riether      11 Siuslaw            24:59  8:03
     78   66  398 Kailee McGreer        10 Hood River Valley  25:00  8:03
     79   67 1036 Alexa Dube'           10 Wilsonville        25:00  8:03
     80   68  818 Kassandra Babb        10 South Medford      25:00  8:03
     81   69  827 Brynna Grunwald       10 South Medford      25:02  8:04
     82   70 1049 Kelsey Underwood      11 Wilsonville        25:03  8:04
     83   71  594 Lauren Gagnon         12 Marshfield         25:04  8:04
     84   72 1543 Zoe Restine           9  Yreka              25:08  8:06
     85       229 Brittany Brown        11 Cascade Christian  25:08  8:06
     86   73  951 Angela Laliberte      11 Thurston           25:19  8:09
     87   74  394 Madison Freeman       9  Hood River Valley  25:19  8:09
     88   75  267 Danielle Tellvik      12 Century            25:20  8:10
     89   76  947 McKenzie Hinson       10 Thurston           25:21  8:10
     90   77 1538 Corina Lange          9  Yreka              25:21  8:10
     91   78  957 Haley Randall         11 Thurston           25:29  8:13
     92       763 Hailey Natho          10 Rogue River        25:30  8:13
     93   79  320 Aimee Green           9  Crow               25:44  8:17
     94   80  946 Hailey Headlee        10 Thurston           25:47  8:18
     95   81  834 Deanna Plumlee        11 South Medford      25:47  8:18
     96   82  690 Angela Banks          12 Pleasant Hill      25:48  8:18
     97       420 Elana Hampton         11 Hosanna Christian  25:48  8:19
     98   83 1039 Toni Gowan            9  Wilsonville        25:49  8:19
     99   84  365 Leta Spradley         9  Henley             26:04  8:24
    100   85  367 Sarah Wolf            10 Henley             26:06  8:24
    101       634 Ana Villa-Amparo      12 North Eugene       26:19  8:29
    102   86  366 Casey Williamson      9  Henley             26:21  8:29
    103   87  595 Natasha Hill          12 Marshfield         26:26  8:31
    104   88  825 Riley Finnegan        11 South Medford      26:33  8:33
    105       651 Kerissa D'Arpino      10 North Valley       26:33  8:33
    106       654 Makayla Sanders       12 North Valley       26:33  8:33
    107   89  794 Marisha Reavis        12 Siuslaw            26:40  8:35
    108       232 Jessica Nicholes      12 Cascade Christian  26:48  8:38
    109   90  695 Sierra Johnson        9  Pleasant Hill      26:54  8:40
    110       351 Phoenix Null          11 Harrisburg         27:05  8:43
    111       656 Ally Ward             9  North Valley       27:24  8:50
    112   91  948 Kayla Hinson          10 Thurston           27:32  8:52
    113      1091 KathrynNash           10 Yoncalla           27:48  8:57
    114   92  302 Amber Wu              11 Churchill          27:56  9:00
    115   93  321 Regan Grube           9  Crow               28:04  9:02
    116   94  328 Amber Von Essen       9  Crow               29:24  9:28
    117   95  266 Briana Schellhaas     10 Century            29:30  9:30
    118      1092 Taylor Woolley        11 Yoncalla           32:31 10:28
    119   96  326 Samantha Clemow       10 Crow               35:38 11:28
    120   97  324 Hamby Ryann           10 Crow               36:45 11:50
    121   98  325 Erin Sackett          10 Crow               36:58 11:54
    122   99  319 Destiny Ames          9  Crow               38:23 12:22


                  Varsity Girls Team Scores
  1. Ashland
              3    8   12   14   17  (20) (21) =    54
           Dana Greenblatt, Andrea Scherrer, Marshall Miller, Madeline Chaves,
           Quinn Blackwolf, Kia Parrish-Haim, Isobel Whitcomb
    2. South Salem
        2    4    9   24   25  (35) (36) =    64
           Emily Weber, Kellen Friedrich, Vivian Hawkinson, Atalie Frank, Aleksa
           Wood, Emma Bidwell, Ashleigh Davis
    3. Klamath Union
              1   13   18   23   32  (52) =    87
           Alisha Luna, Christina Tyson, Bailey Pimentel, Cindy Reed, Dana Wirth,
           Melissa Britsch
    4. Marshfield
              6   11   16   37   51  (71) (87) =   121
           Shaylen Crook, Katelyn Rossback, Jasmine Meline, Danica Stys, Lindsay
           Devereux, Lauren Gagnon, Natasha Hill
    5. Siuslaw
              7   22   34   49   65  (89)      =   177
           Katie Potter, Katelyn Wells, Courtney King, Jessica Alletson, Isabella
           Riether, Marisha Reavis
    6. Lake Oswego
             19   38   39   46   47  (50)      =   189
           Shae Vallaire, Alyssa Dragelin, Becca Miles, Lauren Zurcher, Madi
           Willihnganz, Sarah Tucker
    7. Churchill
             15   29   30   57   61  (63) (92) =   192
           Olivia Goodheart, Larecea Royer, Avalon Derlacki, Casey Bell, Malia
           Moriguchi, Zoe Oldham, Amber Wu
    8. South Medford
             5   33   40   68   69  (81) (88) =   215
           Tristan Husted, Zoe Brown, Hailey Einck, Kassandra Babb, Brynna
           Grunwald, Deanna Plumlee, Riley Finnegan
    9. Hood River Valley
             28   31   42   62   66(74)      =   229
           Althea Dillon, Rhue Buddendeck, Jessica Dehart, Karen Yoshida, Kailee
           McGreer, Madison Freeman
   10. Yreka
             26   41   56   60   72  (77)      =   255
           Michaela Justice, Kendall Nielsen, Chantell Fraser, Rachel Wiley, Zoe
           Restine, Corina Lange
   11. Thurston
             10   44   73   76   78  (80) (91) =   281
           Macie Gale, Abby Forrest, Angela Laliberte, McKenzie Hinson, Haley
           Randall, Hailey Headlee, Kayla Hinson
   12. Pleasant Hill
             27   55   58   82   90            =   312
           Sabrina Boyd, Sophie Smith, Emma Boys, Angela Banks, Sierra Johnson
   13. Wilsonville
             45   53   67   70   83            =   318
           Alexandra Hackney, Katie Cosgrove, Alexa Dube', Kelsey Underwood, Toni
           Gowan
   14. Century
             48   54   64   75   95            =   336
             Ryann Fadden, Celeste Montoya, Katherine Baxter, Danielle Tellvik,
           Briana Schellhaas
   15. Henley
             43   59   84   85   86            =   357
           Camille Loustalet, Jackie Becker, Leta Spradley, Sarah Wolf, Casey
           Williamson
   16. Crow
             79   93   94   96   97  (98) (99) =   459
           Aimee Green, Regan Grube, Amber Von Essen, Samantha Clemow, Hamby
           Ryann, Erin Sackett, Destiny Ames


              Junior Varsity Boys Individual Results

  Place TmPl No.  Name                  Gr School             Time  Pace
  ===== ==== ==== ===================== == ================== ===== =====
      1    1 1015 John Hanscom          12 Westside Christian 18:17  5:53
      2    2 1561 Tyler Larsen          10 Yreka              18:41  6:01
      3    3 1013 Rich Fettig           11 Westside Christian 18:53  6:05
      4    4 1562 Joshua Lee            12 Yreka              18:59  6:07
      5    5 1551 Gabe Best             11 Yreka              19:01  6:08
      6    6 1571 Cade Parker           9  Yreka              19:02  6:08
      7    7 1560 Ryan Keck             11 Yreka              19:03  6:08
      8    8 1019 Garrick Kalmeta       11 Westside Christian 19:07  6:10
      9    9 1077 Christopher Quenzer   12 Wilsonville        19:08  6:10
     10   10 1554 Cody Griffith         10 Yreka              19:10  6:10
     11   11 1558 Matt Jochim           9  Yreka              19:12  6:11
     12      1550 BrendenBerry          9  Yreka              19:13  6:11
     13   12 1056 Branden Fitzke        11 Wilsonville        19:13  6:12
     14   13  419 Brodie Sutherland     11 Hood River Valley  19:19  6:14
     15   14  277 Holden Mercurio       10 Century            19:20  6:14
     16   15 1071 Josh Meyer            9  Wilsonville        19:21  6:14
     17   16  285 Drew Scott            10 Century            19:25  6:15
     18   17  878 Evan Wright           11 South Medford      19:38  6:19
     19   18 1012 Morgan Ball           10 Westside Christian 19:40  6:20
     20   19 1079 Kyle Shavere          11 Wilsonville        19:54  6:25
     21   20  815 Edwin Vasquez         11 Siuslaw            20:01  6:27
     22      1579 Matt Ward             9  Yreka              20:01  6:27
     23   21  985 Teric Sargeant        9  Thurston           20:03  6:28
     24   22  876 James Wolf            12 South Medford      20:07  6:29
     25   23  412 Javier Jimenez        11 Hood River Valley  20:09  6:30
     26   24  912 Tyler Arana           12 Springfield        20:13  6:31
     27   25  866 Trenton Ruff          11 South Medford      20:14  6:31
     28   26  625 Logan Sweet           9  Mazama             20:16  6:32
     29   27  249 Kendrick Aragon       9  Central Valley     20:16  6:32
     30   28  805 Randall Greenburg     10 Siuslaw            20:18  6:32
     31   29  967 Noah Cochrane         12 Thurston           20:19  6:33
     32   30 1054 Matthew Dyer          10 Wilsonville        20:20  6:33
     33       657 Zeb Amos              10 North Valley       20:20  6:33
     34   31  898 John Patterson        9  South Salem        20:21  6:33
     35   32  219 Lars Ferguson-Rockwel 10 Ashland            20:22  6:34
     36      1559 Mitch Johnson         10 Yreka              20:25  6:35
     37      1575 Emmett Sams           10 Yreka              20:26  6:35
     38   33  862 Austin Morgan         11 South Medford      20:32  6:37
     39      1557 Jacob Hill            9  Yreka              20:33  6:37
     40   34  228 Louie Snowden         9  Ashland            20:34  6:37
     41   35  404 Ryan Colesar          11 Hood River Valley  20:41  6:40
     42   36  225 Jacob Laurance-Thorpe 11 Ashland            20:41  6:40
     43       607 John Hampton          9  Marshfield         20:42  6:40
     44      1549 Max Bakes             10 Yreka              20:44  6:41
     45   37  968 Chris Crum            11 Thurston           20:49  6:42
     46   38  807 Sven Janssen          12 Siuslaw            20:49  6:42
     47   39  920 Daniel Hovet          11 Springfield        20:50  6:43
     48   40 1057 Corbin Giles          10 Wilsonville        20:55  6:44
     49   41  849 Joe Crawford          9  South Medford      21:02  6:46
     50      1565 Cassidy Moran         11 Yreka              21:02  6:47
     51       604 Will Gagnon           10 Marshfield         21:05  6:48
     52   42  870 Quentin Storey        11 South Medford      21:06  6:48
     53   43  929 Kyle Seaholm          11 Springfield        21:07  6:48
     54   44 1026 Marcus Raz            9  Westside Christian 21:07  6:48
     55   45  977 Hunter Lewis          11 Thurston           21:08  6:48
     56   46  447 Patrick Budden        9  Klamath Union      21:08  6:49
     57   47 1085 Jesse Wheeler         12 Wilsonville        21:09  6:49
     58   48  307 Ethan Graham          11 Churchill          21:09  6:49
     59   49  971 Ransom Gee            9  Thurston           21:10  6:49
     60   50  857 Matthew McConnell     9  South Medford      21:10  6:49
     61   51  311 Daniel Loomis         11 Churchill          21:11  6:50
     62   52  930 Sebastian Shanafelt   11 Springfield        21:13  6:50
     63      1574 Emery Sams            12 Yreka              21:14  6:50
     64       686 Randy Mena            9  Phoenix            21:14  6:50
     65   53  534 Gary Gates            10 Lake Oswego        21:16  6:51
     66   54 1025 Jack Pitcher          9  Westside Christian 21:18  6:52
     67      1582 Kevin Williams        9  Yreka              21:18  6:52
     68      1570 Storm Oliver          9  Yreka              21:18  6:52
     69   55  925 Carlin Otterstedt     10 Springfield        21:22  6:53
     70       859 Mike Meyers           10 South Medford      21:22  6:53
     71   56  257 Ryder Thomas          10 Central Valley     21:26  6:54
     72   57  899 Jonathan Pena         12 South Salem        21:26  6:54
     73   58  255 Frank Medina          9  Central Valley     21:27  6:55
     74   59  922 Sam Kurtz             12 Springfield        21:28  6:55
     75       861 Miles Moran           9  South Medford      21:29  6:55
     76   60  472 Graham Van Geem       9  Klamath Union      21:29  6:55
     77       846 Nathan Case           9  South Medford      21:30  6:55
     78   61  964 Skyler Arnold         9  Thurston           21:30  6:56
     79       854 Jason Foster          10 South Medford      21:31  6:56
     80      1082 Alex Tomlinson        10 Wilsonville        21:32  6:56
     81   62  931 Jessee Babcock         9 Springfield        21:33  6:57
     82      1080 Alec Slaney           11 Wilsonville        21:36  6:57
     83      1069 Chris Lundigren       12 Wilsonville        21:38  6:58
     84       611 Jared Reichenberger   12 Marshfield         21:39  6:58
     85   63  522 Alex Avery            10 Lake Oswego        21:39  6:59
     86       610 Andrew Reichenberger  10 Marshfield         21:40  6:59
     87   64  411 Jacob Fischer         9  Hood River Valley  21:42  6:59
     88   65  442 Cody Alexander        10 Klamath Union      21:42  6:59
     89   66  800 Evan Bae              11 Siuslaw            21:43  7:00
     90   67  416 Sol Ontiveros         12 Hood River Valley  21:43  7:00
     91   68  418 Juan Carlos Rios      9  Hood River Valley  21:44  7:00
     92   69  452 Reno Connelly         11 Klamath Union      21:44  7:00
     93   70  217 Chris Bowland         9  Ashland            21:47  7:01
     94   71 1589 Heriberto Ojeda       12 Hood River Valley  21:50  7:02
     95       682 Jonathan Garcia       10 Phoenix            21:55  7:03
     96   72  537 Ben Hawley            12 Lake Oswego        22:00  7:05
     97   73  984 Lorenzo Olono         10 Thurston           22:01  7:06
     98   74  576 Ike Worth             10 Lake Oswego        22:03  7:06
     99   75  284 Devin Scheradella     10 Century            22:06  7:07
    100      1576 Ethan Sams            12 Yreka              22:06  7:07
    101      1547 Ryan Andrus           9  Yreka              22:08  7:08
    102   76  371 John Goldsmith        12 Henley             22:09  7:08
    103   77  280 Colt Pierce           9  Century            22:13  7:09
    104   78  465 Justice Morris        11 Klamath Union      22:14  7:10
    105   79  468 Stephen Paul          10 Klamath Union      22:14  7:10
    106       843 Ryan Carle            9  South Medford      22:15  7:10
    107       855 Nate Jensen           11 South Medford      22:16  7:10
    108   80  463 Devin Landrum         9  Klamath Union      22:17  7:11
    109   81  306 Wesley Force          11 Churchill          22:18  7:11
    110       685 Abner Lopez           10 Phoenix            22:20  7:12
    111       459 Jon Hillyer           11 Klamath Union      22:21  7:12
    112   82 1031 Jacob Walters         12 Westside Christian 22:21  7:12
    113   83  530 Josh Diedrich         9  Lake Oswego        22:23  7:13
    114       921 Jack Kinser           10 Springfield        22:23  7:13
    115       403 Leo Castillo          10 Hood River Valley  22:25  7:13
    116   84  551 Nick McClurg          10 Lake Oswego        22:25  7:13
    117      1084 Carlos Villagomes     9  Wilsonville        22:26  7:13
    118       840 Justin Beringot       10 South Medford      22:26  7:14
    119       464 Tommy Luna            9  Klamath Union      22:28  7:14
    120       239 Brett Marshall        11 Cascade Christian  22:30  7:15
    121   85  250 Jamien Bergstrom      10 Central Valley     22:33  7:16
    122       242 Darian Murphy         9  Cascade Christian  22:34  7:16
    123   86  269 Ryan Barclay          9  Century            22:35  7:16
    124       462 Scott Kleeman         11 Klamath Union      22:36  7:17
    125   87  554 Zach Merino           9  Lake Oswego        22:39  7:18
    126       590 Eric Summers          10 Lost River         22:39  7:18
    127   88  282 Erik Refsland         12 Century            22:39  7:18
    128       645 Jorden Klug           10 North Eugene       22:40  7:18
    129       544 Jack Kehoe            9  Lake Oswego        22:40  7:18
    130   89  370 Conner Fitzgerald     11 Henley             22:42  7:19
    131   90  278 Danny Moore           10Century             22:42  7:19
    132      1573 Josh Rosbustellini    10 Yreka              22:45  7:20
    133       914 Taylor Barnhart       11 Springfield        22:45  7:20
    134       286 Eric Valencia         9  Century            22:46  7:20
    135   91  809 Xuefie Li             11 Siuslaw            22:50  7:21
    136   92  218 Cory Dalcin           10 Ashland            22:50  7:21
    137       455 Scott Hanseth         12 Klamath Union      22:53  7:22
    138      1555 Dylanger Gutierrez    11 Yreka              22:54  7:23
    139   93  808 Derek Kennedy         10 Siuslaw            22:54  7:23
    140       839 Johnathan Arista      9  South Medford      22:56  7:23
    141       851 Cameron Derby         10 South Medford      22:58  7:24
    142      1058 Austin Gonzalez       10 Wilsonville        22:59  7:24
    143       842 Sylas Burkhalter      11 South Medford      22:59  7:24
    144       446 Paul Brown            11 Klamath Union      23:02  7:25
    145       470 Luis Rivera           9  Klamath Union      23:03  7:26
    146       527 Cj Connolly           11 Lake Oswego        23:05  7:26
    147   94  895 Ethan Hamilton        9  South Salem        23:05  7:26
    148       974 Austin Hoskins        11 Thurston           23:06  7:26
    149      1068 Trevor Love           12 Wilsonville        23:06  7:26
    150       454 Erik Dassoff          10 Klamath Union      23:08  7:27
    151       874 Stuart Tomlinson      10 South Medford      23:09  7:27
    152   95  258 Spencer Ward          10 Central Valley     23:11  7:28
    153       444 Benji Belsky          9  Klamath Union      23:12  7:28
    154       417 Jorge Perez           12 Hood River Valley  23:13  7:29
    155      1070 Connor Malik          12 Wilsonville        23:18  7:30
    156     872 Tyler Thomas            10 South Medford      23:20  7:31
    157       868 Kimball Spencer       9  South Medford      23:24  7:32
    158       864 Phillip Newsome       10 South Medford      23:38  7:37
    159      1065 Jin Kuong             11 Wilsonville        23:42  7:38
    160   96  903 Ryan Toepfer          12 South Salem        23:43  7:38
    161   97  304 Michael Buss          10 Churchill          23:43  7:38
    162       875 Cory Turk             11 South Medford      23:49  7:40
    163   98  804 Todd Denning          11 Siuslaw            23:50  7:41
    164      1548 Samuel Bakes          9  Yreka              23:52  7:41
    165   99  380 Justin Rogers         9  Henley             23:54  7:42
    166  100  897 Jorge Navejas         12 South Salem        23:55  7:42
    167       981 Cody Mitts            10 Thurston           23:56  7:42
    168       810 Sean Lupton           11 Siuslaw            24:03  7:45
    169       916 Elliott Ewing         11 Springfield        24:10  7:47
    170       274 Nick Leboue           10 Century            24:11  7:47
    171  101  622 Tanner Harris         9  Mazama             24:23  7:51
    172  102  902 Tim Slama             9  South Salem        24:28  7:53
    173       469 Payton Poe            9  Klamath Union      24:29  7:53
    174       451 Matt Cole             11 Klamath Union      24:29  7:53
    175       917 Jared Ewing           11 Springfield        24:30  7:53
    176       924 Andrew Martin         9  Springfield        24:30  7:53
    177  103 256 Cameron Swift         10 Central Valley      24:49  8:00
    178       235 Jacob Armas           9  Cascade Christian  24:49  8:00
    179      1000 Josh Defrord          10 Triad Christian    24:50  8:00
    180       568 Oscar Stout           9  Lake Oswego        24:58  8:03
    181       973 Lance Hemphill        9  Thurston           24:58  8:03
    182       966 Ryan Carr             9  Thurston           25:00  8:03
    183      1083 Brendan Tonkin        10 Wilsonville        25:01  8:04
    184       990 Wade Wagonner         11 Thurston           25:04  8:04
    185      1577 Aaron Smith           10 Yreka              25:12  8:07
    186       661 Tracy Draper          9  North Valley       25:14  8:08
    187  104  312 David Lura            9  Churchill          25:14  8:08
    188      1051 Cole Austin           9  Wilsonville        25:17  8:09
    189       414 Mason McDowell        9  Hood River Valley  25:17  8:09
    190  105  310 Nick Johnson          9  Churchill          25:18  8:09
    191       542 Adam Jasmin           9  Lake Oswego        25:21  8:10
    192       688 Erik Sorensen         10 Phoenix            25:22  8:10
    193       329 Keegan Anneker        9  Crow               25:23  8:10
    194       845 Adam Case             11 South Medford      25:25  8:11
    195       844 Michael Carlton       10 South Medford      25:27  8:12
    196       536 Max Groznik           9  Lake Oswego        25:28  8:12
    197       574 Daniel Williams       10 Lake Oswego        25:32  8:13
    198       850 Isaac Cunningham      10 South Medford      25:37  8:15
    199       662 Loyal Roberts         9  North Valley       25:45  8:18
    200      1067 Aaron Leondar         11 Wilsonville        25:51  8:20
    201  106  368 Robert Ferguson       10 Henley             26:06  8:24
    202  107  372 Jameson Halleen       9  Henley             26:10  8:26
    203       541 Mack Hubbell          9  Lake Oswego        26:13  8:27
    204       563 Ben Remlinger         9  Lake Oswego        26:17  8:28
    205       461 Zack Johnson          9  Klamath Union      26:19  8:28
    206       643 Josh Hamaker          11 North Eugene       26:23  8:30
    207       640 Scott Compton         11 North Eugene       26:47  8:38
    208       445 Joseph Birri          9  Klamath Union      26:48  8:38
    209      1059 Marco Guzman          10 Wilsonville        27:06  8:44
    210       338 Casey Willits         11 Crow               27:09  8:45
    211       932 Devin Weise           9  Springfield        27:40  8:55
    212       525Corey Brown           10 Lake Oswego         27:43  8:56
    213  108  221 Micah Heller          10 Ashland            27:54  8:59
    214      1073 Enrique Perez         10 Wilsonville        28:02  9:02
    215       980 Wyatt Manske          11 Thurston           28:04  9:02
    216      1055 Ben Faiman            11 Wilsonville        28:06  9:03
    217  109  378 Austin Reposa         10 Henley             28:17  9:07
    218       279 Chris Nielsen         12 Century            28:23  9:09
    219       473 Tyler Young           10 Klamath Union      28:32  9:11
    220       915 Alajandro Cuadros     9  Springfield        28:34  9:12
    221      1074 Antonio Perez         12 Wilsonville        29:14  9:25
    222       928 Justin Scott          11 Springfield        29:53  9:38
    223       841 Emmanuel Brown        12 South Medford      30:02  9:40
    224  110  381 Brendan Rojas         10 Henley             30:05  9:41
    225      1064 Erich Kramer          9  Wilsonville        30:17  9:45
    226       449 Milo Chase            9  Klamath Union      30:18  9:46
    227      1578 Brett Todd            10 Yreka              30:18  9:46
    228       545 Connor Kelly          9  Lake Oswego        30:20  9:46
    229       566 Maxwell Schmitt       11 Lake Oswego        30:20  9:46
    230      1553 Sam Caton             10 Yreka              30:26  9:48
    231      1060 Luis Guzman           9  Wilsonville        30:26  9:48
    232      1563 Jonathan Locricchio   12 Yreka              30:41  9:53
    233       972 Chad Graham           11 Thurston           30:45  9:54
    234  111  619 Cody Cline            10 Mazama             31:08 10:02
    235  112  254 Brandon Martin        12 Central Valley     31:57 10:17
    236  113  624 Zach Pare             9  Mazama             32:35 10:30
    237       337 Sam Sowanick          9  Crow               33:17 10:43
    238      1022 Nathan Longacre       10 Westside Christian 34:05 10:59
    239  114 1590 Garrard Tyler         10 Mazama             34:54 11:14
    240       969 Collin Ellis          12 Thurston           39:43 12:47



                Junior Varsity Boys Team Scores
  1. Yreka
              2    4    5    6    7  (10) (11) =    24
           Tyler Larsen, Joshua Lee, Gabe Best, Cade Parker, Ryan Keck, Cody
           Griffith, Matt Jochim
    2. Westside Christian
              1    3    8   18   44  (54) (82) =    74
           John Hanscom, Rich Fettig, Garrick Kalmeta, Morgan Ball, Marcus Raz,
           Jack Pitcher, Jacob Walters
    3. Wilsonville
              9   12   15   19   30  (40) (47) =    85
           Christopher Quenzer, Branden Fitzke, Josh Meyer, Kyle Shavere, Matthew
           Dyer, Corbin Giles, Jesse Wheeler
    4. South Medford
             17   22   25   33   41  (42) (50) =   138
           Evan Wright, James Wolf, Trenton Ruff, Austin Morgan, Joe Crawford,
           Quentin Storey, Matthew McConnell
    5. Thurston
             21   29   37   45   49  (61) (73) =   181
           Teric Sargeant, Noah Cochrane, Chris Crum, Hunter Lewis, Ransom Gee,
           Skyler Arnold, Lorenzo Olono
    6. Hood River Valley
             13   23   35   64   67  (68) (71) =   202
           Brodie Sutherland, Javier Jimenez, Ryan Colesar, Jacob Fischer, Sol
           Ontiveros, Juan Carlos Rios, Heriberto Ojeda
    7. Springfield
             24   39   43   52   55  (59) (62) =   213
           Tyler Arana, Daniel Hovet, Kyle Seaholm, Sebastian Shanafelt, Carlin
           Otterstedt, Sam Kurtz, Jessee Babcock
    8. Siuslaw
             20   28   38   66   91  (93) (98) =   243
           Edwin Vasquez, Randall Greenburg, Sven Janssen, Evan Bae, Xuefie Li,
             Derek Kennedy, Todd Denning
    9. Ashland
             32   34   36   70   92 (108)      =   264
           Lars Ferguson-Rockwell, Louie Snowden, Jacob Laurance-Thorpe, Chris
           Bowland, Cory Dalcin, Micah Heller
   10. Century
             14   16   75   77   86  (88) (90) =   268
           Holden Mercurio, Drew Scott, Devin Scheradella, Colt Pierce, Ryan
           Barclay, Erik Refsland, Danny Moore
   11. Klamath Union
             46   60   65   69   78  (79) (80) =   318
           Patrick Budden, Graham Van Geem, Cody Alexander, Reno Connelly,
           Justice Morris, Stephen Paul, Devin Landrum
   12. Central Valley
             27   5658   85   95 (103)(112) =   321
           Kendrick Aragon, Ryder Thomas, Frank Medina, Jamien Bergstrom, Spencer
           Ward, Cameron Swift, Brandon Martin
   13. Lake Oswego
             53   63   72   74   83  (84) (87) =   345
           Gary Gates, Alex Avery, Ben Hawley, Ike Worth, Josh Diedrich, Nick
           McClurg, Zach Merino
   14. South Salem
             31   57   94   96  100 (102)      =   378
           John Patterson, Jonathan Pena, Ethan Hamilton, Ryan Toepfer, Jorge
           Navejas, Tim Slama
   15. Churchill
             48   51   81   97  104 (105)      =   381
           Ethan Graham, Daniel Loomis, Wesley Force, Michael Buss, David Lura,
           Nick Johnson
   16. Mazama
             26  101  111  113  114            =   465
           Logan Sweet, Tanner Harris, Cody Cline, Zach Pare, Garrard Tyler
   17. Henley
             76   89   99  106  107 (109)(110) =   477
           John Goldsmith, Conner Fitzgerald, Justin Rogers, Robert Ferguson,
           Jameson Halleen, Austin Reposa, Brendan Rojas


             Junior Varsity Girls Individual Results

  Place TmPl No.  Name                  Gr School             Time  Pace
  ===== ==== ==== ===================== == ================== ===== =====
      1    1  203 Sara Dunagan          10 Ashland            22:23  7:13
      2    2  207 Alex Kiesling         12 Ashland            22:37  7:17
      3    3  214 Callie Toews          12 Ashland            22:50  7:21
      4    4  204 Megan Ganim           11 Ashland            23:00  7:25
      5    5  213 Aurora Sherman        10 Ashland            23:12  7:28
      6    6  206 Clara Honsinger       9  Ashland            23:24  7:32
      7       247 Abby Murch            9  Central Valley     23:26  7:33
      8       245 Cheyanne Earwood      12 Central Valley     23:39  7:37
      9    7  910 Liberty Siegle        12 Springfield        23:45  7:39
     10    8 1004 Sarah Curtis          10 Westside Christian 23:53  7:41
     11    9  210 Emma Parker           10 Ashland            24:15  7:49
     12   10  909 Alyssa Miller         11 Springfield        24:15  7:49
     13       216 Georgia Williams      9  Ashland            24:23  7:51
     14   11  430 Caisey Griffith       12 Klamath Union      24:30  7:54
     15   12  601 Lauren Tripp          9  Marshfield         24:38  7:56
     16   13  821 Kealani Creech        10 South Medford      24:41  7:57
     17   14  943 Rachael Gale          11 Thurston           24:41  7:57
     18   15 1002 Ciana Baron           12 Westside Christian 24:49  8:00
     19   16  831 Brianna Levesque      11 South Medford      24:54  8:01
     20   17 1050 Kayla Wilson-Betts    11 Wilsonville        24:56  8:02
     21   18  439 Rebecca Saxton        9  Klamath Union      25:07  8:06
     22   19 1010 Chantel Smith         10 Westside Christian 25:33  8:14
     23   20  904 Tori Bennett          9  Springfield        25:37  8:15
     24   21 1585 Victoria Panwala      10 Lake Oswego        25:38  8:15
     25   22  939 Savana Cochrane       11 Thurston           25:51  8:19
     26   23  515 Jamie Zimmerman       10 Lake Oswego        25:55  8:21
     27   24  507 Katie Stoner          12 Lake Oswego        26:01  8:23
     28   25  512 Sammy Wong            9  Lake Oswego        26:08  8:25
     29       248 Jamie Weatherbee      11 Central Valley     26:13  8:27
     30   26  935 Mercy Brown           9  Thurston           26:14  8:27
     31       880 Yun Mee Crossler-Lair 10 South Salem        26:15  8:27
     32   27  517 Kaitlyn Zurcher       12 Lake Oswego        26:21  8:29
     33   28  836 Chloe Smith           10 South Medford      26:23  8:30
     34   29  950 Miranda Kling         9  Thurston           26:31  8:32
     35   30  949 Sydney Jones          10 Thurston           26:33  8:33
     36   31 1038 Maddie Ford           11 Wilsonville        26:35  8:34
     37   32  835 Jordan Rogers         10 South Medford      26:35  8:34
     38   33  958 Olivia Reiersgard     9  Thurston           26:39  8:35
     39   34  489 Molly Iwasaki         11 Lake Oswego        26:45  8:37
     40   35  474 Jacqui Anderson       11 Lake Oswego        26:46  8:37
     41       481 Madi Egan             11 Lake Oswego        26:46  8:37
     42   36  299 Ashley Owen           10 Churchill          26:56  8:41
     43       484 Cassie Hansen         12 Lake Oswego        26:56  8:41
     44   37  599 Kelsey Scott          11 Marshfield         27:06  8:44
     45       505 Natalie Skowlund      10 Lake Oswego        27:08  8:44
     46       246 Alyssa Land           10 Central Valley     27:08  8:44
     47       362 Rachel Haskins        9  Henley             27:15  8:47
     48   38  630 Whitney Hutcheson War 9  North Eugene       27:20  8:48
     49   39 1006 Lisa Jauch            9  Westside Christian 27:25  8:50
     50       886 Ellyn Hilts           12 South Salem        27:28  8:51
     51   40  295 Kiana Jensen          11 Churchill          27:30  8:52
     52   41  798 Ann Watkins           12 Siuslaw            27:32  8:52
     53   42  428 Marisa Doveri         10 Klamath Union      27:40  8:55
     54   43 1046 Sophia Ries           11 Wilsonville        27:41  8:55
     55      1591 Elodie Vial           12 Hood River Valley  27:43  8:56
     56   44  830 Megan Johnson         10 South Medford      27:44  8:56
     57   45  296 Jane Morgan           11 Churchill          27:44  8:56
     58   46  826 Kayela Geiszler       10 South Medford      27:50  8:58
     59       613 Ashira Clingman       9  Mazama             27:50  8:58
     60   47  626 Anna Avidan           11 North Eugene       27:51  8:58
     61   48  591 Alysen Barker         9  Marshfield         27:52  8:58
     62   49  828 Michelli Hawkins      11 South Medford      27:53  8:59
     63       998 Suzanne Savard        10 Triad Christian    27:56  9:00
     64   50  791 Mary Munoz            11 Siuslaw            27:57  9:00
     65   51  790 Stevie Miller         9  Siuslaw            28:02  9:02
     66   52  940 Jennifer Cook         11 Thurston           28:05  9:03
     67       962 Katie Tolbert         11 Thurston           28:17  9:07
     68   53  796 Jossie Rodriguez      11 Siuslaw            28:18  9:07
     69   54  427 Laiken Coulter        12 Klamath Union      28:24  9:09
     70   55  423 Morgan Anderson       12 Klamath Union      28:24  9:09
     71   56 1009 Sara Sherwood         10 Westside Christian 28:33  9:12
     72   57  908 Sarah Hovet           10 Springfield        28:34  9:12
     73       579 Cathy Platt           12 Lakeview           28:37  9:13
     74   58 1042 Sydney Ito            11 Wilsonville        28:48  9:17
     75   59 1048 Chloe Tomlinson       9  Wilsonville        28:50  9:17
     76       395 Madison Graham        9  Hood River Valley  28:52  9:18
     77       389 Hallie Curtis         11 Hood River Valley  29:09  9:23
     78       493 Kaelyn Kelly          10 Lake Oswego        29:19  9:27
     79   60  766 Molly Vail            9  Rogue River        29:23  9:28
     80   61  432 Samantha Hooper       11 Klamath Union      29:26  9:29
     81      1532 Nicole Cowley         10 Yreka              29:36  9:32
     82       477 Kendall Cohns         10 Lake Oswego        29:49  9:36
     83   62  907 Micela Holt           11 Springfield        29:53  9:37
     84       581 Marisol Viligrana     12 Lakeview           29:56  9:39
     85   63  438 Grazia Rutherford-Swa 11 Klamath Union      30:01  9:40
     86   64  906 Rebecca Dukes         12 Springfield        30:12  9:44
     87       426 Kristen Case          11 Klamath Union      30:18  9:46
     88   65  764 Hannah Natho          11 Rogue River        30:25  9:48
     89       817 Erika Adams           9  South Medford      30:25  9:48
     90       615 Amanda Warrior        12 Mazama             30:32  9:50
     91   66  627 Nollie Carll          12 North Eugene       30:36  9:51
     92       833 Sophia Parsagian      10 South Medford      30:39  9:52
     93       699 Lydia Richins         10 Pleasant Hill      30:41  9:53
     94       961 Alysa Stein           11 Thurston           30:42  9:53
     95   67  628 Katie Crass           11 North Eugene       30:48  9:55
     96       693 Emily Cooper          11 Pleasant Hill      31:21 10:06
     97       491 Mandi Jasmin          11 Lake Oswego        31:38 10:11
     98       694 Mariah Hardy          11 Pleasant Hill      31:40 10:12
     99       200 Mia Bizzanelli        9  Ashland            31:46 10:14
    100       954 Kate Miller           10 Thurston           31:58 10:18
    101       933 Larenna Adams         9  Thurston           32:00 10:18
    102      1537 Victoria Koch         9  Yreka              32:15 10:23
    103       820 Bridget Cooper        9  South Medford      32:16 10:23
    104       838 Jamie Wimmer          10 South Medford      32:23 10:26
    105       437 Grace Rooney          9  Klamath Union      32:36 10:30
    106       358 Deanna Baker          10 Henley             32:37 10:30
    107   68 1007 Hannah Knakal         9  Westside Christian 32:44 10:32
    108       425 Megan Brown           9  Klamath Union      32:46 10:33
    109       431 Leah Hanseth          9  Klamath Union      32:46 10:33
    110   69  911 Lexi Smith            11 Springfield        32:54 10:36
    111       700 Angela Schuetz        12 Pleasant Hill      33:01 10:38
    112   70  797 Anna Warnecke         10 Siuslaw            33:01 10:38
    113   71  792 Kennedy Pendergrass   9  Siuslaw            33:02 10:38
    114   72  292 Valerie Ely           12 Churchill          33:10 10:41
    115   73  760 Torrie Kelly          10 Rogue River        33:16 10:43
    116      1536 Kyliegh Kirkbride     10 Yreka              33:26 10:46
    117       382 Kaeyln Barlow         9  Hidden Valley      33:27 10:46
    118       676 Diana Rodriguez       12 Phoenix            33:34 10:49
    119       673 Emma Difruscia        9  Phoenix            33:34 10:49
    120   74  765 Stephanie Schultz     12 Rogue River        33:39 10:50
    121       959 Kayla Rogers          9  Thurston           33:49 10:53
    122   75  597 Jodi Mork             10 Marshfield         34:03 10:58
    123   76  632 Keana Kief            12 North Eugene       34:07 10:59
    124       674 Natalie Driskell      9  Phoenix            34:36 11:08
    125       616 Makenzee Watt         10 Mazama             34:52 11:14
    126   77 1037 Madeline Finklea      9  Wilsonville        35:21 11:23
    127   78  289 Claire Clements       11 Churchill          35:31 11:26
    128   79 1047 Austyn Roelofs        9  Wilsonville        35:33 11:27
    129       937 Nicole Buescher       11 Thurston           35:50 11:32
    130   80  602 Sarah Zurita          9  Marshfield         35:51 11:33
    131   81  300 Emily Renkin          10 Churchill          36:01 11:36
    132   82  633 Monica Larson         11 North Eugene       36:33 11:46
    133       578Karina Lee             9  Lakeview           37:58 12:14
    134       824 Emily Evers           11 South Medford      38:18 12:20
    135      1044 Kaitamaria Pounds     9  Wilsonville        38:22 12:21
    136       675 Karina Rodriguez      10 Phoenix            38:34 12:25
    137   83  762 Cheyenne Morales      9  Rogue River        45:34 14:40


               Junior Varsity Girls Team Scores
  1. Ashland
              1    2    3    4    5   (6)  (9) =    15
           Sara Dunagan, Alex Kiesling, Callie Toews, Megan Ganim, Aurora Sherman,
           Clara Honsinger, Emma Parker
    2. Lake Oswego
             21   23   24   25   27  (34) (35) =   120
           Victoria Panwala, Jamie Zimmerman, Katie Stoner, Sammy Wong, Kaitlyn
           Zurcher, Molly Iwasaki, Jacqui Anderson
    3. Thurston
             14   22   26   29   30  (33) (52) =   121
           Rachael Gale, Savana Cochrane, Mercy Brown, Miranda Kling, Sydney
           Jones, Olivia Reiersgard, Jennifer Cook
    4. South Medford
             13   16   28   32   44  (46) (49) =   133
           Kealani Creech, Brianna Levesque, Chloe Smith, Jordan Rogers, Megan
           Johnson, Kayela Geiszler, Michelli Hawkins
    5. Westside Christian
              8   15   19   39   56  (68)      =   137
           Sarah Curtis, Ciana Baron, Chantel Smith, Lisa Jauch, Sara Sherwood,
           Hannah Knakal
    6. Springfield
              7   10   20   57   62  (64) (69) =   156
           Liberty Siegle, Alyssa Miller, Tori Bennett, Sarah Hovet, Micela Holt,
           Rebecca Dukes, Lexi Smith
    7. Klamath Union
             11   18   42   54   55  (61) (63) =   180
          Caisey Griffith, Rebecca Saxton, Marisa Doveri, Laiken Coulter, Morgan
           Anderson, Samantha Hooper, Grazia Rutherford-Swan
    8. Wilsonville
             17   31   43   58   59  (77) (79) =   208
           Kayla Wilson-Betts, Maddie Ford, Sophia Ries, Sydney Ito, Chloe
           Tomlinson, Madeline Finklea, Austyn Roelofs
    9. Marshfield
             12   37   48   75   80            =   252
           Lauren Tripp, Kelsey Scott, Alysen Barker, Jodi Mork, Sarah Zurita
   10. Siuslaw
               41   50   51   53   70  (71)      =   265
           Ann Watkins, Mary Munoz, Stevie Miller, Jossie Rodriguez, Anna
           Warnecke, Kennedy Pendergrass
   11. Churchill
             36   40   45   72   78  (81)      =   271
           Ashley Owen, Kiana Jensen, Jane Morgan, Valerie Ely, Claire Clements,
           Emily Renkin
   12. North Eugene
             38   47   66   6776  (82)      =   294
           Whitney Hutcheson Warren, Anna Avidan, Nollie Carll, Katie Crass,
           Keana Kief, Monica Larson
   13. Rogue River
             60   65   73   74   83            =   355
           Molly Vail, Hannah Natho, Torrie Kelly, Stephanie Schultz, Cheyenne
           Morales
  

Posted Image
0

Page 1 of 1

Share this topic:




Fast Reply

  

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

------DyeStat Track Talk Forums------

Main
HS General
HS Elite
College
Elite
The Plaground
Help
Training
Spikes
Nutrition
Distance
Sprints/Relays/Hur
Jumps
Throws
West
California
Nevada
West Region
Washington/Oregon
Midwest/Heartland
Michigan
Illinois
Wisconsin
Kansas
Minnesota
Midwest/Heartland Region
South/Southeast
Texas
Florida
Tennessee
South/SE Region
Northeast
Pennsylvania
New Jersey
New York
New England
Maryland  

 

International
Canada