RunnerSpace.com: 2011 Results - William Blount Invitational - DyeStat.com Track Talk

Jump to content

Welcome to DyeStat.com Track Talk!

You will have to register for a RunnerSpace account before you can post: click the LOGIN / SIGN UP link in the top brown bar to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2011 Results - William Blount Invitational

#1 15 April 2011 01:44 PM
Shane 
RunnerSpace Moderator 29 Rep Points
Join Date: 30 Sep 2007
Posts: 2959
PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Homepage
Licensed to Anderson County Track Club  Hy-Tek's Meet Manager 4/1/2011 09:42 PM
                    William Blount Invitational Track Meet                     
                    William Blount  High School  - 4/1/2011                    
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Petree, Julia             12 Maryville HS           12.50      12.31   1   10  
  2 White, Brishawn           10 Morristown W           12.70      12.86   1    8  
  3 Hundley, Tamara           10 Knoxville We           12.64      12.88   1    6  
  4 Delaney, Shantyra         10 Knoxville We           12.58      13.09   1    5  
  5 Davis, Emily              10 Farragut               13.70      13.30   2    4  
  6 Kupritz, Genevieve        12 William Blou           13.35      13.34   2    3  
  7 Evans, Jessica            11 Jefferson Co           13.10      13.35   1    2  
  8 Tackett, Hailey           12 Sevier Count           13.40      13.37   2    1  
  9 Sexton, Beth              11 Maryville HS           13.20      13.54   1 
 10 North, Siera              11 Cocke County           13.18      13.69   1 
 11 Burnett, Lindsey          10 Heritage               18.74      13.74   3 
 12 Kyker, Heather            10 Sevier Count           13.80      13.77   2 
 13 Albert, Shauna            12 South Doyle            13.80      14.36   2 
 14 Winter, Paige             11 Farragut               14.50      14.42   3 
 15 Franse, Cassie             9 Clinton HS             14.50      14.66   3 
 16 Monday, Tori              11 Campbell Cou           13.65      14.73   2 
 17 Huckaby, Nicole           11 Campbell Cou           14.54      14.73   3 
 18 Reynolds, Lauren          11 Anderson Cou           14.00      14.92   2 
 19 Hugle, Essence            10 Morristown W           15.80      15.07   3 
 20 Hale, Kourtney            12 South Doyle                       15.26   3 
 -- Yellen, Livia             10 Anderson Cou           14.20        DNS   3 
 -- Edmonds, Chrisie          11 William Blou           14.50        DNS   3 
 -- Russell, Haylee           10 Jefferson Co           13.10        DNS   1 
 -- Ball, Cidney              12 Cocke County           13.72        DNS   2 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Petree, Julia             12 Maryville HS           25.25      25.42   1   10  
  2 Treasure, Maddie          12 Knoxville We           25.00      25.72   1    8  
  3 Pickel, Madison           11 Sevier Count           26.40      27.25   1    6  
  4 Kupritz, Genevieve        12 William Blou           28.11      27.64   2    5  
  5 Delaney, Shantyra         10 Knoxville We           26.92      27.67   1    4  
  6 Sexton, Beth              11 Maryville HS           27.90      28.67   1    3  
  7 Clark, Marabeth            9 Heritage               28.00      28.72   1    2  
  8 Hooper, Lashae            12 Farragut               29.70      29.09   3    1  
  9 Ball, Cidney              12 Cocke County           28.06      29.22   2 
 10 Webster, Cinja            10 Jefferson Co           28.00      29.64   2 
 11 Via, Katie                12 Lenoir City            28.00      30.13   2 
 12 Shelton, Sarah            10 Clinton HS             28.50      30.54   2 
 13 Griffith, Tara            10 Campbell Cou           30.50      30.84   3 
 14 Light, Lakin              10 Clinton HS             28.80      30.99   2 
 15 Ray, Heather              10 Anderson Cou           29.50      31.88   3 
 16 Coleman, Devan            10 William Blou           30.50      32.07   3 
 17 Tedra, Moore              10 South Doyle                       32.24   4 
 -- White, Brishawn           10 Morristown W           26.70        DNS   1 
 -- Cook, Alison              12 Jefferson Co           28.00        DNS   2 
 -- Albert, Shauna            12 South Doyle            29.00        DNS   3 
 -- Winter, Paige             11 Farragut               29.70        DNS   3 
 -- Scott, Cortnay            10 Lenoir City            28.50        DNS   2 
 -- Miller, Kendra            11 Anderson Cou           27.50        DNS   1 
 -- Ray, Samantha             11 Cocke County           30.08        DNS   3 
 -- Groner, Kendal            11 Morristown W           31.00        DNS   4 
 -- Huckaby, Nicole           11 Campbell Cou           30.70        DNS   4 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Franse, Vickie             9 Clinton HS           1:02.00    1:03.16   1   10  
  2 Clark, Marabeth            9 Heritage             1:04.86    1:03.47   1    8  
  3 Radford, Dawn             11 Lenoir City          1:04.50    1:05.96   1    6  
  4 Crawford, Molly           10 Maryville HS         1:04.00    1:06.25   1    5  
  5 Pittman, Erin             12 Anderson Cou         1:02.00    1:06.31   1    4  
  6 Murphy, Yasmin            11 Knoxville We         1:05.20    1:07.80   2    3  
  7 King, Chelsea             10 Campbell Cou         1:04.00    1:08.23   1    2  
  8 Webster, Cinja            10 Jefferson Co         1:05.00    1:08.72   1    1  
  9 Gudger, Macy              10 Cocke County         1:07.10    1:09.43   2 
 10 Maluso, Elyssa             9 Farragut             1:09.00    1:10.25   2 
 11 Buchanan, Kristin         10 Knoxville We         1:07.50    1:11.36   2 
 12 Groner, Kendal            11 Morristown W         1:11.00    1:13.58   3 
 13 Marley, Chandler          11 Maryville HS         1:08.00    1:14.70   2 
 14 Brown, Bekah               9 Jefferson Co         1:11.00    1:14.71   3 
 15 Allen, Bethany            10 Anderson Cou         1:08.00    1:20.91   2 
 -- Scott, Chelsea            10 Farragut             1:13.00        DNS   3 
 -- Brewer, Lauren            12 South Doyle                         DNS   3 
 -- White, Kendal             11 William Blou         1:07.00        DNS   2 
 -- Phillips, Elizabeth        9 Clinton HS           1:10.00        DNS   3 
 -- Bush, Charlsey            11 Sevier Count         1:08.00        DNS   2 
 -- Atha, Alison              10 Cocke County         1:02.00        DNS   1 
 -- Bishop, Erin              10 Morristown W         1:17.00        DNS   3 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barnes, Lauren            11 Heritage             2:31.14    2:33.39    10  
  2 Webb, Kara                12 Jefferson Co         2:30.00    2:35.76     8  
  3 Wilson, Sarah             11 William Blou         2:40.83    2:36.77     6  
  4 Sawyer, Gabrielle         11 South Doyle          2:35.00    2:36.98     5  
  5 Rogers, Chandler          10 Lenoir City          2:34.00    2:37.87     4  
  6 Chapman, Hannah           11 Farragut             2:39.00    2:39.31     3  
  7 Karvelas, Ciera           11 Farragut             2:39.00    2:40.09     2  
  8 McCracken, Cassie         11 Maryville HS         2:36.00    2:40.38     1  
  9 Evans, Lauren             11 Campbell Cou         2:37.00    2:40.99  
 10 Oneil, Kathie              9 Sevier Count         2:44.00    2:42.12  
 11 Orourke, Mollye           12 Knoxville We         2:39.24    2:43.08  
 12 Kirby, Courtney           10 Sevier Count         2:43.00    2:44.18  
 13 Wyckoff, Madison           9 South Doyle                     2:45.57  
 14 Fitzpatrick, Raina         9 Knoxville We         2:40.95    2:47.71  
 15 Elfstrom, Joy             10 Heritage             2:45.74    2:47.80  
 16 Griffith, Ashley          10 Maryville HS         2:39.00    2:49.00  
 17 Russell, Hannah           12 Campbell Cou         2:49.00    2:49.44  
 18 Irwin, Taylor             12 Clinton HS           2:54.00    2:54.53  
 19 Leuch, Rachael             9 Jefferson Co         2:45.00    2:55.61  
 20 Powers, Noelle            10 Clinton HS           2:55.00    3:01.54  
 21 Mitchell, Lauren          11 Morristown W         2:49.00    3:07.21  
 22 Williamson, Courtney      11 Cocke County         3:01.00    3:09.13  
 23 Howard, Leslee            11 Morristown W         2:49.00    3:10.49  
 24 Caughron, Ellie           11 Cocke County         2:58.00    3:12.15  
 -- Carini, Amber             12 Anderson Cou         3:00.00        DNS  
 -- Marshall, Kelsey          10 William Blou         2:47.00        DNS  
 -- Loomis, Allison           11 Anderson Cou         2:38.00        DNS  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barnes, Lauren            11 Heritage             5:21.58    5:33.09    10  
  2 Wilson, Sarah             11 William Blou         5:52.20    5:45.58     8  
  3 Webb, Kara                12 Jefferson Co         5:40.00    5:52.95     6  
  4 Lowe, Lydia               11 Anderson Cou         5:45.00    5:55.24     5  
  5 Pelham, Hannah            10 Sevier Count         5:49.00    5:57.79     4  
  6 Seals, Hayley              9 Morristown W         6:20.00    6:02.82     3  
  7 Elfstrom, Joy             10 Heritage             6:06.78    6:12.34     2  
  8 Russell, Hannah           12 Campbell Cou         6:46.00    6:17.34     1  
  9 Ridgel, Alyiah             9 Maryville HS                    6:17.72  
 10 May, Makayla              11 Sevier Count         6:30.00    6:25.64  
 11 Thomas, Michaela           9 Campbell Cou         6:25.40    6:26.40  
 12 Burress, Meredith          9 Maryville HS         6:23.00    6:28.06  
 13 Odonoghue, Shannon        10 Morristown W         6:50.00    6:31.29  
 14 Stedham, Emma             10 Farragut             7:00.00    6:31.59  
 15 Haugh, Alison             10 Farragut             6:53.00    6:40.13  
 16 Williamson, Courtney      11 Cocke County         7:08.00    6:48.99  
 17 Welling, Emily            11 Jefferson Co         6:10.00    6:59.11  
 18 Ewart, Mallory            12 Knoxville We         6:25.00    6:59.13  
 19 Carter, Abby               9 South Doyle          7:00.00    7:17.34  
 20 Oley, Ashlyn               9 Anderson Cou         6:32.00    7:41.84  
 21 Hawkins, Anna              9 Clinton HS           7:48.00    7:57.24  
 -- Edwards, Olivia           12 William Blou         6:03.00        DNS  
 -- Cuddeback, Alex           12 Cocke County         8:55.00        DNS  
 -- Philips, Jacqueline        9 Clinton HS           7:45.00        DNS  
 -- Welsh, Rachael            11 Knoxville We         7:30.00        DNS  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Franklin, Avery            9 Maryville HS        12:07.00   12:02.66    10  
  2 Webb, Kara                12 Jefferson Co        12:30.00   12:29.67     8  
  3 Hodnett, Jessie           11 Lenoir City         12:30.00   12:33.32     6  
  4 Evans, Lauren             11 Campbell Cou        12:50.00   12:36.03     5  
  5 Skaggs, Kathryn           11 Farragut            12:40.00   12:42.09     4  
  6 Guillaume, Emily          11 William Blou        12:48.36   12:43.85     3  
  7 Seals, Hayley              9 Morristown W        11:17.00   12:52.92     2  
  8 Killen, Caitlyn           10 William Blou        13:24.00   13:09.12     1  
  9 Loomis, Allison           11 Anderson Cou        12:50.00   13:24.90  
 10 May, Makayla              11 Sevier Count        13:29.00   13:28.93  
 11 Welling, Emily            11 Jefferson Co        14:00.00   14:03.26  
 12 Biggs, Annakatherine      10 Maryville HS        14:30.00   14:12.98  
 13 Howard, Leslee            11 Morristown W        12:56.00   14:21.51  
 14 Williamson, Courtney      11 Cocke County        14:08.41   14:27.77  
 15 Slover, Samantha           9 Anderson Cou        13:50.00   15:36.83  
 16 Branam, Lucy              12 Campbell Cou        15:14.00   16:18.90  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Delaney, Shantyra         10 Knoxville We           14.33      14.78   1   10  
  2 Chapman, Kristin          11 Campbell Cou           16.50      16.44   1    8  
  3 Fox, Hayley               11 Sevier Count           17.30      17.30   1    6  
  4 Butterworth, Brooke       10 William Blou           18.56      17.45   2    5  
  5 Pittman, Erin             12 Anderson Cou           16.30      17.48   1    4  
  6 Lister, Brittany          10 Sevier Count           18.50      17.51   2    3  
  7 Riegel, Cassie            11 Maryville HS           17.46      18.05   1    2  
  8 Whatley, Alex             11 William Blou           18.35      18.06   1    1  
  9 Griffith, Madison         10 Campbell Cou           20.24      20.29   2 
 10 Gudger, Macy              10 Cocke County           19.31      20.32   2 
 11 Grugin, Megan             10 Lenoir City            19.50      20.91   2 
 12 Burgess, Courtney          9 Morristown W           22.00      21.57   2 
 13 Phillips, Chelsey         10 Cocke County           21.00      21.74   2 
 -- Burchfield, Shelbie       12 Morristown W           17.80        DNS   1 
 -- Householder, Lakin        10 South Doyle            21.00        DNS   2 
 -- Miller, Kendra            11 Anderson Cou           16.20        DNS   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Riegel, Cassie            11 Maryville HS           50.20      49.78   1   10  
  2 Straily, Chancey          11 William Blou           50.95      50.82   1    8  
  3 Burchfield, Shelbie       12 Morristown W           57.00      51.66   2    6  
  4 Leach, Samantha           10 Campbell Cou           50.50      52.52   1    5  
  5 Davis, Emily              10 Farragut               53.44      53.43   2    4  
  6 Newby, Jordan              9 Anderson Cou           49.00      53.50   1    3  
  7 Perez, Jocelyn            11 Sevier Count           53.10      53.66   2    2  
  8 Fox, Hayley               11 Sevier Count           52.00      53.74   2    1  
  9 Campbell, Riley            9 Knoxville We           48.50      53.86   1 
 10 Williams, Shanice          9 Morristown W         1:05.00      55.96   3 
 11 Whatley, Alex             11 William Blou           55.04      56.11   2 
 12 Moore, Brenna              9 Anderson Cou           50.00      59.63   1 
 13 Phillips, Chelsey         10 Cocke County           57.15    1:01.74   2 
 -- Kirkpatrick, Carly        11 Jefferson Co           54.00        DNS   2 
 -- Champion, Erin            12 Clinton HS             48.20        DNS   1 
 -- Householder, Lakin        10 South Doyle                         DNS   3 
 -- Carroll, Tressa           10 Jefferson Co           53.50        DNS   2 
 -- Grugin, Megan             10 Lenoir City            58.00        DNS   3 
 -- Chapman, Kristin          11 Campbell Cou           48.20        DNS   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Maryville HS  'A'                                   50.50      50.26   1   10  
     1) Anderson, Syvone 9              2) Herron, Christelle 12          
     3) Petree, Julia 12                4) Sexton, Beth 11                
  2 Morristown West HS  'A'                             48.90      51.58   1    8  
     1) Goforth, Victoria 11            2) Pickle, Kathryn 10             
     3) Ray, Tori 11                    4) White, Brishawn 10             
  3 Sevier County  'A'                                  51.20      51.63   1    6  
     1) Conner, Alexis 12               2) Miller, Caroline 11            
     3) Pickel, Madison 11              4) Tackett, Hailey 12             
  4 Cocke County HS  'A'                                52.47      54.06   1    5  
     1) Atha, Alison 10                 2) Ball, Cidney 12                
     3) North, Siera 11                 4) Sprouse, Stephanie 10          
  5 Jefferson County HS  'A'                            53.00      54.41   1    4  
     1) Cook, Alison 12                 2) Evans, Jessica 11              
     3) Russell, Haylee 10              4) Wiseman, Kenze 11              
  6 William Blount HS  'A'                              52.60      54.41   1    3  
     1) Butterworth, Brooke 10          2) Coleman, Devan 10              
     3) Kupritz, Genevieve 12           4) Straily, Chancey 11            
  7 Lenoir City  'A'                                    54.50      56.11   2    2  
     1) Needham, Maggie 9               2) Radford, Dawn 11               
     3) Scott, Cortnay 10               4) Via, Katie 12                  
  8 Anderson County HS  'A'                             52.00      56.50   1    1  
     1) Allen, Bethany 10               2) McGhee, Amber 9                
     3) Miller, Kendra 11               4) Newby, Jordan 9                
  9 Campbell County HS  'A'                             56.45      57.70   2 
     1) Adkins, Haley 10                2) Griffith, Tara 10              
     3) Huckaby, Nicole 11              4) Leach, Samantha 10             
 -- South Doyle  'A'                                    56.00        DNS   2 
     1) Albert, Shauna 12               2) Hale, Kourtney 12              
     3) Klapperich, Jesse 11            4) Tedra, Moore 10                
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Maryville HS  'A'                                 1:48.32    1:46.91   1   10  
     1) Anderson, Syvone 9              2) Herron, Christelle 12          
     3) Petree, Julia 12                4) Sexton, Beth 11                
  2 Knoxville West HS  'A'                            1:46.00    1:47.18   1    8  
     1) Barroso, Maya 9                 2) Delaney, Shantyra 10           
     3) Hundley, Tamara 10              4) Treasure, Maddie 12            
  3 Sevier County  'A'                                1:49.40    1:50.01   1    6  
     1) Conner, Alexis 12               2) Miller, Caroline 11            
     3) Pickel, Madison 11              4) Tackett, Hailey 12             
  4 Morristown West HS  'A'                           1:49.00    1:52.28   1    5  
     1) Goforth, Victoria 11            2) Pickle, Kathryn 10             
     3) Ray, Tori 11                    4) White, Brishawn 10             
  5 Cocke County HS  'A'                              1:57.00    1:57.43   1    4  
     1) Brooks, Devon 11                2) North, Siera 11                
     3) Ray, Samantha 11                4) Sprouse, Stephanie 10          
  6 Anderson County HS  'A'                           1:53.00    1:58.42   1    3  
     1) Allen, Bethany 10               2) McGhee, Amber 9                
     3) Miller, Kendra 11               4) Newby, Jordan 9                
  7 Campbell County HS  'A'                           2:09.00    2:02.22   2    2  
     1) Adkins, Haley 10                2) Griffith, Madison 10           
     3) Griffith, Tara 10               4) Huckaby, Nicole 11             
  8 Clinton HS  'A'                                   1:58.00    2:03.35   1    1  
     1) Champion, Erin 12               2) Franse, Cassie 9               
     3) Gray, Bethany 9                 4) Light, Lakin 10                
  9 William Blount HS  'A'                            2:07.00    2:04.08   2 
     1) Coleman, Devan 10               2) Edmonds, Chrisie 11            
     3) McCallister, Sierra 9           4) Morton, Kristina 11            
 -- South Doyle  'A'                                  2:02.00        DNS   2 
     1) Albert, Shauna 12               2) Hale, Kourtney 12              
     3) Klapperich, Jesse 11            4) Tedra, Moore 10                
 -- Jefferson County HS  'A'                          1:53.00        DNS   1 
     1) Cook, Alison 12                 2) Evans, Jessica 11              
     3) Russell, Haylee 10              4) Wiseman, Kenze 11              
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Knoxville West HS  'A'                            4:06.50    4:13.62   1   10  
     1) Barroso, Maya 9                 2) Campbell, Riley 9              
     3) Hundley, Tamara 10              4) Treasure, Maddie 12            
  2 Lenoir City  'A'                                  4:27.00    4:26.99   1    8  
     1) Hodnett, Jessie 11              2) Needham, Maggie 9              
     3) Radford, Dawn 11                4) Rogers, Chandler 10            
  3 Maryville HS  'A'                                 4:20.00    4:31.12   1    6  
     1) Crawford, Molly 10              2) Herron, Christelle 12          
     3) Rigatti, Taylor 11              4) Roberts, Laura 10              
  4 William Blount HS  'A'                            4:31.44    4:32.45   1    5  
     1) Butterworth, Brooke 10          2) Edwards, Olivia 12             
     3) Marshall, Kelsey 10             4) Straily, Chancey 11            
  5 Campbell County HS  'A'                           4:26.78    4:33.31   1    4  
     1) Chapman, Kristin 11             2) Evans, Lauren 11               
     3) King, Chelsea 10                4) Leach, Samantha 10             
  6 Farragut  'A'                                     4:32.00    4:35.45   1    3  
     1) Chapman, Hannah 11              2) Davis, Emily 10                
     3) Karvelas, Ciera 11              4) Maluso, Elyssa 9               
  7 Sevier County  'A'                                4:36.00    4:43.87   2    2  
     1) Bush, Charlsey 11               2) Connatser, Joslin 11           
     3) Fisher, Kelsey 11               4) Funderburg, Kasey 9            
  8 Anderson County HS  'A'                           4:25.00    4:47.16   1    1  
     1) Loomis, Allison 11              2) Lowe, Lydia 11                 
     3) McGhee, Amber 9                 4) Moore, Brenna 9                
  9 South Doyle  'A'                                  4:30.00    4:49.24   1 
     1) Brewer, Lauren 12               2) Byrd, Mollie 9                 
     3) Sawyer, Gabrielle 11            4) Wyckoff, Madison 9             
 10 Clinton HS  'A'                                   4:45.00    4:54.67   2 
     1) Franse, Cassie 9                2) Franse, Vickie 9               
     3) Gilliam, Sandy 12               4) Gray, Bethany 9                
 11 Morristown West HS  'A'                           5:59.00    4:59.78   2 
     1) Burchfield, Shelbie 12          2) Burgess, Courtney 9            
     3) Howard, Leslee 11               4) Hugle, Essence 10              
 -- Cocke County HS  'A'                              4:46.00        DNS   2 
     1) Abrahamson, Samantha 10         2) Atha, Alison 10                
     3) Gudger, Macy 10                 4) Sprouse, Stephanie 10          
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Knoxville West HS  'A'                           10:45.00   10:32.12    10  
     1) Campbell, Riley 9               2) Fitzpatrick, Raina 9           
     3) Murphy, Yasmin 11               4) Orourke, Mollye 12             
  2 Sevier County  'A'                               10:50.00   10:50.91     8  
     1) Burke, Lisa 12                  2) Connatser, Joslin 11           
     3) Fisher, Kelsey 11               4) Funderburg, Kasey 9            
  3 Maryville HS  'A'                                10:45.00   10:54.67     6  
     1) Griffith, Ashley 10             2) McCracken, Cassie 11           
     3) Rigatti, Taylor 11              4) Roberts, Laura 10              
  4 Farragut  'A'                                    11:06.00   10:56.22     5  
     1) Chapman, Hannah 11              2) Gibson, Madeline 10            
     3) Haugh, Alison 10                4) Karvelas, Ciera 11             
  5 South Doyle  'A'                                 11:15.00   11:18.86     4  
     1) Brewer, Lauren 12               2) Byrd, Mollie 9                 
     3) Sawyer, Gabrielle 11            4) Wyckoff, Madison 9             
  6 Jefferson County HS  'A'                         12:00.00   11:42.36     3  
     1) Brown, Bekah 9                  2) Stoddard, Bailey 9             
     3) Webb, Kara 12                   4) Webster, Cinja 10              
  7 Clinton HS  'A'                                  11:30.00   11:42.72     2  
     1) Gilliam, Sandy 12               2) Irwin, Taylor 12               
     3) Powers, Abby 11                 4) Powers, Noelle 10              
  8 Morristown West HS  'A'                          12:57.00   12:06.23     1  
     1) Burgess, Courtney 9             2) Howard, Leslee 11              
     3) Lord, Lauren 9                  4) Mitchell, Lauren 11            
  9 William Blount HS  'A'                           11:15.00   12:08.11  
     1) Bales, Elizabeth 9              2) Bradley, Alison 12             
     3) Marshall, Kelsey 10             4) Sayne, Allison 9               
 10 Anderson County HS  'A'                          13:00.00   13:10.67  
     1) Carini, Amber 12                2) Farmer, Brittany 9             
     3) Loomis, Allison 11              4) Lowe, Lydia 11                 
 -- Campbell County HS  'A'                          11:30.00        DNS  
     1) Evans, Lauren 11                2) King, Chelsea 10               
     3) Leach, Samantha 10              4) Russell, Hannah 12             
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chapman, Kristin          11 Campbell Cou         5-07.00    5-04.00    10  
  2 Butterworth, Brooke       10 William Blou         5-02.00    5-00.00     7  
  2 Burchfield, Shelbie       12 Morristown W         4-10.00    5-00.00     7  
  4 Allen, Demetrial          10 Jefferson Co         5-00.00   J5-00.00     5  
  5 Carroll, Tressa           10 Jefferson Co         5-00.00    4-10.00     4  
  6 Rivers, Celeste            9 Anderson Cou         4-10.00    4-08.00     2.5
  6 Pickle, Kathryn           10 Morristown W         4-08.00    4-08.00     2.5
  7 Conner, Alexis            12 Sevier Count         4-10.00   J4-08.00     1  
  9 Campbell, Riley            9 Knoxville We         4-08.00    4-06.00  
 10 Prince, Courtney           9 William Blou         4-08.00    4-04.00  
 10 Rigatti, Taylor           11 Maryville HS         4-04.00    4-04.00  
 10 King, Chelsea             10 Campbell Cou         4-06.00    4-04.00  
 10 Yellen, Livia             10 Anderson Cou         4-10.00    4-04.00  
 10 Grugin, Megan             10 Lenoir City          4-04.00    4-04.00  
 10 Marley, Chandler          11 Maryville HS         4-04.00    4-04.00  
 16 Shelton, Sarah            10 Clinton HS           4-02.00    4-02.00  
 -- Montalvo, Ismariel         9 Lenoir City          4-00.00        SCR  
 -- Marcano, Sarai            12 Knoxville We         5-02.00        DNS  
 -- Phillips, Elizabeth        9 Clinton HS           4-00.00        DNS  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Champion, Erin            12 Clinton HS          10-06.00    8-06.00    10  
  2 Luttrell, Courtney        11 Jefferson Co         8-00.00    8-00.00     8  
  3 White, Emily              11 Lenoir City          8-00.00    7-06.00     6  
  4 Koski, Emily              11 Farragut                       J7-06.00     5  
  5 Crawford, Molly           10 Maryville HS         7-00.00   J7-06.00     4  
  6 Roberts, Laura            10 Maryville HS         7-00.00    6-06.00     3  
  7 Moore, Brenna              9 Anderson Cou         7-00.00   J6-06.00     2  
  8 McGhee, Amber              9 Anderson Cou         7-00.00    6-00.00     1  
 -- Adkins, Haley             10 Campbell Cou                        DNS  
 -- Sanders, Summer            9 South Doyle                         DNS  
 -- Schenk, Jodee              9 South Doyle                         DNS  
 -- Grooms, Sarah              9 Morristown W         6-00.00        DNS  
 -- Grugin, Megan             10 Lenoir City          6-06.00        DNS  
 -- Edmonds, Chrisie          11 William Blou                        DNS  
 -- McCallister, Sierra        9 William Blou         6-00.00        DNS  
 -- Bishop, Erin              10 Morristown W         7-00.00        DNS  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Treasure, Maddie          12 Knoxville We        18-05.00   16-11.00    10  
  2 White, Emily              11 Lenoir City         16-00.00   16-07.00     8  
  3 Barroso, Maya              9 Knoxville We        16-03.00   16-05.00     6  
  4 Carroll, Tressa           10 Jefferson Co        16-04.00   15-07.00     5  
  5 Burnett, Lindsey          10 Heritage            15-11.25   15-06.50     4  
  6 Kupritz, Genevieve        12 William Blou        15-04.00   15-03.00     2.5
  6 Allen, Demetrial          10 Jefferson Co        15-10.00   15-03.00     2.5
  8 Conner, Alexis            12 Sevier Count        15-08.00   15-00.00     1  
  9 Gudger, Macy              10 Cocke County        14-03.75   14-09.50  
 10 Anderson, Syvone           9 Maryville HS        16-06.00   14-07.50  
 10 Goforth, Victoria         11 Morristown W        16-04.00   14-07.50  
 12 Whatley, Alex             11 William Blou        15-00.00   14-05.00  
 13 Newby, Jordan              9 Anderson Cou        14-05.00   14-03.00  
 14 Ball, Cidney              12 Cocke County        14-04.50   13-07.00  
 15 Pittman, Erin             12 Anderson Cou        15-00.00   12-06.00  
 16 Roberts, Laura            10 Maryville HS        15-00.00   12-04.00  
 17 Adkins, Haley             10 Campbell Cou        11-03.00   11-07.00  
 18 Light, Lakin              10 Clinton HS          12-00.00   11-05.00  
 19 Baird, Felicia             9 Campbell Cou         9-03.00   10-09.00  
 -- Williams, Shanice          9 Morristown W        14-10.00        DNS  
 -- Hale, Kourtney            12 South Doyle                         DNS  
 -- Koski, Emily              11 Farragut            12-00.00        DNS  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kirkpatrick, Carly        11 Jefferson Co        31-04.00   32-07.00    10  
  2 Carroll, Tressa           10 Jefferson Co        31-06.00   31-11.00     8  
  3 Miller, Caroline          11 Sevier Count        32-08.50   31-07.00     6  
  4 Whatley, Alex             11 William Blou        30-07.00   30-01.00     5  
  5 Goodman, Christina        11 Campbell Cou        27-09.75   28-11.00     4  
  6 Rivers, Celeste            9 Anderson Cou        30-00.00   28-10.00     3  
  7 Moore, Brenna              9 Anderson Cou        29-00.00   28-07.50     1.5
  7 Chandler, Kristen          9 Maryville HS        27-10.00   28-07.50     1.5
  9 Chandler, Jeanesha        10 Knoxville We        30-05.00   28-04.50  
 10 Morton, Kristina          11 William Blou        28-07.00   27-06.00  
 -- Anderson, Syvone           9 Maryville HS        33-00.00        SCR  
 -- Ray, Tori                 11 Morristown W        28-00.00        SCR  
 -- Scott, Cortnay            10 Lenoir City         24-00.00        DNS  
 -- Marcano, Sarai            12 Knoxville We        32-04.00        DNS  
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Goins, Shayla             11 Campbell Cou        35-01.50   34-08.50    10  
  2 Brummett, Katelyn         12 Anderson Cou        36-05.00   32-11.25     8  
  3 Hurley, Latisha           12 Morristown W        29-00.00   30-11.00     6  
  4 Glass, Lamara              9 Knoxville We        28-06.00   30-04.00     5  
  5 Radford, Dawn             11 Lenoir City         29-00.00   29-07.25     4  
  6 Marshall, Mandy           10 William Blou        30-10.00   29-03.50     3  
  7 Russell, Melina           10 Knoxville We        30-02.00   29-01.25     2  
  8 Burnett, Lindsey          10 Heritage            26-05.75   28-04.00     1  
  9 Stipes, Jessica           10 Jefferson Co        31-04.00   28-02.00  
 10 Klapperich, Jesse         11 South Doyle         27-00.00   27-03.50  
 11 Meredith, Bethany         12 Campbell Cou        31-08.25   27-01.25  
 12 Reeder, Sydney             9 Maryville HS        25-06.00   27-00.00  
 13 Hurd, Makayla             10 Maryville HS        25-06.00   25-08.00  
 14 Cox, Haley                11 Anderson Cou        28-00.00   24-09.50  
 15 Hartline, Ashlyn           9 William Blou        26-09.00   24-07.00  
 16 Teston, Gabby             10 Farragut            22-00.00   23-10.25  
 17 Shelton, Sarah            10 Clinton HS          22-00.00   22-07.25  
 18 Camman, Leo               12 Jefferson Co        26-01.00   21-09.50  
 19 Light, Lakin              10 Clinton HS          22-00.00   18-03.25  
 -- Hardwick, Samatha          9 Morristown W        21-00.00        DNS  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brummett, Katelyn         12 Anderson Cou          115-00     105-04    10  
  2 Hurley, Latisha           12 Morristown W          108-00      94-11     8  
  3 Goins, Shayla             11 Campbell Cou          104-04      94-08     6  
  4 Stipes, Jessica           10 Jefferson Co           97-03      88-11     5  
  5 Russell, Melina           10 Knoxville We           98-07      88-05     4  
  6 Marshall, Mandy           10 William Blou           79-07      86-00     3  
  7 Klapperich, Jesse         11 South Doyle            90-00      84-07     2  
  8 Allen, Kersten            12 Campbell Cou           91-06      82-09     1  
  9 Clark, Marabeth            9 Heritage               77-03      74-01  
 10 Teston, Gabby             10 Farragut               71-00      73-06  
 11 Houser, Jennifer           9 William Blou           69-01      71-10  
 12 Glass, Lamara              9 Knoxville We           55-00      71-02  
 13 Collins, Sarah            10 Heritage               69-08      69-04  
 14 Houk, Alexis              11 Maryville HS           75-00      68-03  
 15 Robinson, Taylor          11 Lenoir City            75-00      68-02  
 16 Cox, Haley                11 Anderson Cou           87-00      67-04  
 17 Lewis, Chelsea             9 Jefferson Co           70-00      64-11  
 18 Bateman, Hailey           10 Maryville HS           70-00      48-00  
 -- Bishop, Erin              10 Morristown W           78-00        DNS  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fears-Perez, Taino        12 Farragut               11.32      11.10   1   10  
  2 Sanders, Adarius          11 Knoxville We           11.03      11.24   1    8  
  3 Pippin, Brett             11 Sevier Count           11.35      11.28   1    6  
  4 Goins, Anthony            12 Jefferson Co           10.90      11.36   1    5  
  5 Horne, Dez                12 Maryville HS           11.54      11.64   1    4  
  6 Turner, Casey             12 Jefferson Co           10.90      11.67   1    3  
  7 Yoakum, Jay               11 Maryville HS           11.65      11.80   1    2  
  8 McMahan, Austin           12 Campbell Cou           11.75      11.84   2    1  
  9 Caudill, Eli              12 Campbell Cou           11.70      11.86   2 
 10 Gregg, Jerimia            11 Morristown W           11.50      11.95   1 
 11 Helton, Roger             12 Cocke County           11.70      12.08   2 
 12 Walker, Jarrish           10 Knoxville We           11.74      12.09   2 
 13 Gbendah, Josh             10 Farragut               12.10      12.21   2 
 14 Howell, Corey             11 Lenoir City            12.50      12.44   3 
 15 Groover, Dylan             9 William Blou           12.25      12.46   2 
 16 Cutshaw, Cole             11 Heritage               12.76      12.46   3 
 17 Smiddy, Parker            10 Anderson Cou           13.15      12.87   3 
 18 Norman, Denim             10 Lenoir City            12.70      12.91   3 
 19 Jenkins, Austin            9 William Blou           12.81      12.95   3 
 20 Lintz, Andrew             11 Anderson Cou           13.34      13.20   3 
 21 Woods, Chase              10 Cocke County           11.80      13.40   2 
 -- Padilla, Frankie          10 Morristown W           11.70        DNS   2 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fears-Perez, Taino        12 Farragut               23.10      22.82   1   10  
  2 Pippin, Brett             11 Sevier Count           23.15      22.91   1    8  
  3 Burnett, Preston          12 Maryville HS           23.13      24.18   1    6  
  4 Carroll, Cody              9 Maryville HS           24.07      24.31   2    5  
  5 Turner, Casey             12 Jefferson Co           22.90      24.38   1    4  
  6 Caudill, Eli              12 Campbell Cou           24.79      24.43   2    3  
  7 Helton, Roger             12 Cocke County           23.80      24.50   2    2  
  8 Gbendah, Josh             10 Farragut               25.00      25.07   2    1  
  9 Graves, Geoffry           10 Knoxville We           24.94      25.32   2 
 10 Howell, Corey             11 Lenoir City            24.50      25.37   2 
 11 Groover, Dylan             9 William Blou           25.80      25.41   3 
 12 Cutshaw, Cole             11 Heritage               26.01      25.94   3 
 13 Johnson, Tyler            12 Cocke County           23.60      26.19   1 
 14 Wood, Nick                 9 Knoxville We           25.94      26.46   3 
 15 Cruz, Cesar               10 Morristown W           25.40      29.12   2 
 -- Aslinger, Joe             10 Clinton HS             27.00        DNS   3 
 -- Owens, Tyler               9 Anderson Cou           27.22        DNS   3 
 -- Burnett, Todd             11 Anderson Cou           27.80        DNS   3 
 -- Gregg, Jerimia            11 Morristown W           23.20        DNS   1 
 -- Dodson, Trey              12 Jefferson Co           23.40        DNS   1 
 -- McMahan, Austin           12 Campbell Cou           24.15        DNS   2 
 -- Johnson, Josh             12 Sevier Count           23.50        DNS   1 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Maloney, Tim              12 Cocke County           49.94      51.67   1   10  
  2 Sanders, Adarius          11 Knoxville We           50.69      51.84   1    8  
  3 Haney, Junior              9 Jefferson Co           52.00      54.06   1    6  
  4 Nix, Seth                 12 Lenoir City            53.50      54.20   1    5  
  5 Morris, Hunter            12 Lenoir City            53.00      54.25   1    4  
  6 Long, Brandon             10 Campbell Cou           55.00      54.82   2    3  
  7 Brooks, Marcus             9 Maryville HS           55.70      56.75   2    2  
  8 Reagan, Phillip            9 Maryville HS           55.55      57.43   2    1  
  9 McCulllough, Logan        11 William Blou           58.27      58.91   2 
 10 Hill, Cameron              9 Morristown W           59.00      59.10   2 
 11 Torres, Berto             10 Morristown W           59.00    1:02.17   2 
 -- Vines, Jay                10 Jefferson Co           53.00        DNS   1 
 -- Burnett, Todd             11 Anderson Cou         1:07.00        DNS   3 
 -- Treasure, Graham          10 Knoxville We           57.90        DNS   2 
 -- Shelton, Jeremy            9 Anderson Cou         1:05.00        DNS   3 
 -- Johnson, Conner           12 Farragut               59.00        DNS   2 
 -- Kennedy, Nathan           11 Campbell Cou         1:00.00        DNS   3 
 -- Davis, Brandon            11 Cocke County           53.14        DNS   1 
 -- Hill, Aaron               10 Farragut               53.00        DNS   1 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Merook, Adam              12 Morristown W         2:02.00    2:01.97    10  
  2 Warriner, Matthew         10 Maryville HS         2:04.00    2:02.47     8  
  3 Meidl, Peter              12 Knoxville We         2:04.98    2:04.00     6  
  4 Vines, Jay                10 Jefferson Co         2:05.00    2:04.70     5  
  5 Jones, Nathan             10 Lenoir City          2:06.50    2:05.38     4  
  6 Pratt, Devin              11 Lenoir City          2:07.00    2:05.71     3  
  7 Schwartz, Conner          12 Farragut             2:04.00    2:06.10     2  
  8 Hawk, Taylor              11 Cocke County         2:07.60    2:07.56     1  
  9 Johnson, Tyler            10 Farragut             2:09.00    2:09.59  
 10 Laws, Brandon              9 Sevier Count         2:09.00    2:10.62  
 11 Michalik, David           12 Knoxville We         2:14.71    2:12.47  
 12 Noe, Jordan               12 Morristown W         2:03.00    2:15.39  
 13 Gonzalez, Zac             12 Sevier Count         2:19.00    2:16.71  
 14 Disney, Grant             10 Clinton HS           2:10.00    2:17.41  
 15 Bullins, Brandon          12 Jefferson Co         2:15.00    2:17.71  
 16 Mason, Matt               11 South Doyle          2:16.00    2:20.80  
 17 Rose, John                11 Heritage             2:28.73    2:20.94  
 18 Wilson, Nathan             9 Maryville HS         2:20.00    2:21.21  
 19 Bell, Justus              10 William Blou         2:18.70    2:25.99  
 20 Conner, Brian             12 Cocke County         2:22.00    2:27.48  
 21 Burnette, Noah             9 South Doyle                     2:27.73  
 22 Rowland, Austin           10 Anderson Cou         2:55.36    2:39.86  
 -- Vibbert, Caleb            12 Anderson Cou         2:24.33        DNS  
 -- Deavours, Dayne           11 Campbell Cou         2:10.20        DNS  
 -- Groover, Brandon           9 William Blou         2:23.00        DNS  
 -- Chambers, Robbie          10 Heritage             2:25.10        DNS  
 -- Lindsay, Chase            11 Campbell Cou         2:10.00        DNS  
 -- Jenkins, Sam              12 Clinton HS           2:15.00        DNS  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Noe, Jordan               12 Morristown W         4:40.00    4:42.70    10  
  2 Hatfield, Connor          12 Morristown W         4:42.00    4:43.10     8  
  3 Dickie, Lachlan            9 Knoxville We         4:40.81    4:45.40     6  
  4 Darby, Zack               11 Farragut             4:38.00    4:47.40     5  
  5 Hanlon, Patrick           10 Sevier Count         4:50.00    4:49.00     4  
  6 Hawk, Taylor              11 Cocke County         4:51.00    4:51.80     3  
  7 Parker, Morgan            10 William Blou         5:03.20    4:53.90     2  
  8 Schmid, Jackson            9 Knoxville We         5:08.37    4:54.20     1  
  9 Rose, John                11 Heritage             5:10.10    5:02.90  
 10 Deavours, Dayne           11 Campbell Cou         4:55.00    5:04.70  
 11 Romanowski, Ben           11 South Doyle          5:12.00    5:07.90  
 12 Mitchell, Johndavid        9 Maryville HS         5:35.00    5:08.50  
 13 Murphy, Ian               11 Maryville HS         4:54.00    5:08.60  
 14 Roberts, Ian               9 William Blou         5:04.68    5:09.40  
 15 Disney, Grant             10 Clinton HS           5:00.00    5:10.50  
 16 Davis, Adam               10 Sevier Count         5:15.00    5:16.00  
 17 Cherry, Chase             10 Jefferson Co         5:16.00    5:19.30  
 18 Lemus, Cesar              12 Lenoir City          5:17.00    5:21.10  
 19 Conner, Brian             12 Cocke County         5:24.00    5:27.00  
 20 Molinar, Enrique           9 Jefferson Co         5:26.00    5:27.40  
 21 Rowland, Austin           10 Anderson Cou         6:40.40    5:52.70  
 22 Guzman, Jose              11 Lenoir City          5:54.00    5:59.50  
 -- Mason, Michael             9 South Doyle                         DNS  
 -- Jenkins, Sam              12 Clinton HS           5:05.00        DNS  
 -- Guinn, Alex                9 Anderson Cou         6:43.18        DNS  
 -- Nelson, Lucas             12 Campbell Cou         5:25.00        DNS  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hatfield, Connor          12 Morristown W        10:28.00   10:13.12    10  
  2 McKinnish, Quintin         9 Morristown W        11:00.00   10:14.77     8  
  3 Warriner, Matthew         10 Maryville HS        10:40.00   10:22.36     6  
  4 McKeen, Bryan             12 Knoxville We        10:05.14   10:26.51     5  
  5 Hanlon, Patrick           10 Sevier Count        10:30.00   10:26.63     4  
  6 Woods, Lamar              10 Cocke County        10:48.00   10:44.17     3  
  7 Prislovsky, Taylor        10 Farragut            10:40.00   10:58.95     2  
  8 Proffitt, David           12 Maryville HS        10:43.00   10:59.63     1  
  9 Barton, Adam              11 William Blou        11:44.00   11:25.06  
 10 Ridenour, Collin          11 William Blou        11:53.00   11:31.55  
 11 Mason, Matt               11 South Doyle                    11:43.09  
 12 Rymer, Dusty              12 Cocke County        11:09.00   12:12.37  
 13 Vibbert, Caleb            12 Anderson Cou                   12:13.03  
 14 Lowery, Alex              10 Jefferson Co        12:00.00   12:16.53  
 15 Goodman, Cody              9 Campbell Cou        12:00.00   12:17.92  
 16 Vinsant, Ben               9 Campbell Cou        12:10.00   12:28.00  
 17 Grigsby, Brandon           9 Jefferson Co        12:30.00   13:02.33  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Colwell, Ben              12 Farragut               15.90      16.43   1   10  
  2 Williamson, Micah         11 William Blou           16.91      16.47   1    8  
  3 Sanders, Adarius          11 Knoxville We           15.89      16.50   1    6  
  4 Lee, Michael              12 Lenoir City            16.90      17.00   1    5  
  5 Woods, Leo                12 Cocke County           17.44      17.13   1    4  
  6 Carr, Casey               10 Sevier Count           18.00      17.36   1    3  
  7 Shallcross, Cody          12 William Blou           17.76      17.82   1    2  
  8 Chafin, Ronnie            12 Jefferson Co           18.30      19.16   2    1  
  9 Byrge, Brandon            10 Anderson Cou           18.23      19.28   2 
 10 Barrett, Ethan            10 Cocke County           19.06      19.57   2 
 11 Blair, Randle             12 Morristown W           17.80      19.79   1 
 12 Reed, Steven              11 Morristown W           18.10      20.06   2 
 13 Headrick, Thomas           9 Maryville HS           23.00      20.78   2 
 14 Partin, Colby             11 Campbell Cou                      21.41   2 
 15 Mefford, Zach             11 Campbell Cou                      22.12   2 
 -- Kennedy, Chris            12 Jefferson Co           18.20        DNS   2 
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Shallcross, Cody          12 William Blou           43.33      43.28   1   10  
  2 Williamson, Micah         11 William Blou           44.62      44.64   1    8  
  3 Carr, Casey               10 Sevier Count           45.20      46.02   1    6  
  4 Woods, Leo                12 Cocke County           46.56      47.37   1    5  
  5 Chafin, Ronnie            12 Jefferson Co           47.20      48.21   1    4  
  6 Headrick, Thomas           9 Maryville HS           51.00      49.61   2    3  
  7 Barrett, Ethan            10 Cocke County           48.12      49.78   2    2  
  8 Greene, Tyler             10 Campbell Cou           47.40      50.35   1    1  
  9 Sammons, Justin           11 Morristown W           50.00      51.12   2 
 10 Mefford, Zach             11 Campbell Cou           50.50      51.39   2 
 11 Trainor, Liam             11 South Doyle            51.74      51.96   2 
 12 Knox, Alex                 9 South Doyle            48.79      53.26   2 
 -- Blair, Randle             12 Morristown W           47.80        DNS   1 
 -- Kennedy, Chris            12 Jefferson Co           45.00        DNS   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jefferson County HS  'A'                            43.60      43.65   1   10  
     1) Goins, Anthony 12               2) Hopkins, Jalen 12              
     3) McFall, Evan 11                 4) Turner, Casey 12               
  2 Maryville HS  'A'                                   44.55      43.99   1    8  
     1) Burnett, Preston 12             2) Demarcus, John 11              
     3) Horne, Dez 12                   4) Yoakum, Jay 11                 
  3 Sevier County  'A'                                  43.90      44.39   1    6  
     1) Chastain, Danny 12              2) Johnson, Josh 12               
     3) McCarter, Logan 10              4) Pippin, Brett 11               
  4 Cocke County HS  'A'                                45.75      46.41   1    5  
     1) Davis, Brandon 11               2) Helton, Roger 12               
     3) Maloney, Tim 12                 4) Woods, Chase 10                
  5 Campbell County HS  'A'                             46.90      46.60   1    4  
     1) Caudill, Eli 12                 2) Greene, Tyler 10               
     3) McMahan, Austin 12              4) Partin, Colby 11               
  6 Morristown West HS  'A'                             47.00      46.81   1    3  
     1) Cruthird, Michael 10            2) Cruz, Cesar 10                 
     3) Davenport, Connor 9             4) Gregg, Jerimia 11              
  7 William Blount HS  'A'                              48.75      49.20   2    2  
     1) Groover, Dylan 9                2) Jenkins, Austin 9              
     3) Jones, Trevor 10                4) McCulllough, Logan 11          
  8 Farragut  'A'                                       45.46      49.20   1    1  
     1) Biaz, Anvial 9                  2) Brabson, Justin 10             
     3) Freeman, Jordan 12              4) Fuller, Alex 11                
  9 Anderson County HS  'A'                             51.36      50.37   2 
     1) Byrge, Brandon 10               2) Owens, Tyler 9                 
     3) Shelton, Jeremy 9               4) Williams, Zach 9               
 10 South Doyle  'A'                                               50.57   2 
     1) Barton, John 11                 2) Hammontree, Noah 9             
     3) Knicely, Nick 11                4) Knox, Alex 9                   
 11 Lenoir City  'A'                                    47.00      50.72   2 
     1) Finley, Dylan 9                 2) Howell, Corey 11               
     3) Humphries, Weldon 10            4) Norman, Denim 10               
 -- Knoxville West HS  'A'                              43.50        DNF   1 
     1) Bardsley, Patrick 12            2) Ferguson, Trever 9             
     3) Smith, Blake 12                 4) Walker, Jarrish 10             
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sevier County  'A'                                1:32.00    1:33.00   1   10  
     1) Chastain, Danny 12              2) Johnson, Josh 12               
     3) McCarter, Logan 10              4) Pippin, Brett 11               
  2 Jefferson County HS  'A'                          1:31.50    1:33.38   1    8  
     1) Hopkins, Jalen 12               2) McFall, Evan 11                
     3) Turner, Casey 12                4) Wood, Ryan 12                  
  3 Maryville HS  'A'                                 1:35.35    1:33.78   1    6  
     1) Burnett, Preston 12             2) Demarcus, John 11              
     3) Horne, Dez 12                   4) Yoakum, Jay 11                 
  4 Knoxville West HS  'A'                            1:31.00    1:36.13   1    5  
     1) Bardsley, Patrick 12            2) Ferguson, Trever 9             
     3) Smith, Blake 12                 4) Walker, Jarrish 10             
  5 Campbell County HS  'A'                           1:37.53    1:39.26   1    4  
     1) Caudill, Eli 12                 2) McMahan, Austin 12             
     3) Partin, Colby 11                4) Simpson, Ethan 10              
  6 Cocke County HS  'A'                              1:44.00    1:41.07   2    3  
     1) Helton, Roger 12                2) Holt, Zack 12                  
     3) Johnson, Tyler 12               4) Woods, Chase 10                
  7 William Blount HS  'A'                            1:40.00    1:45.01   1    2  
     1) Groover, Dylan 9                2) Jenkins, Austin 9              
     3) Jones, Trevor 10                4) McCulllough, Logan 11          
  8 Anderson County HS  'A'                           1:47.35    1:49.35   2    1  
     1) Bailey, Austin 10               2) Lintz, Andrew 11               
     3) Owens, Tyler 9                  4) Williams, Zach 9               
 -- Morristown West HS  'A'                           1:39.00        DNF   1 
     1) Cruthird, Michael 10            2) Cruz, Cesar 10                 
     3) Owen, Jordan 9                  4) Padilla, Frankie 10            
 -- Lenoir City  'A'                                  1:39.00         DQ   1 
     1) Finley, Dylan 9                 2) Howell, Corey 11               
     3) Humphries, Weldon 10            4) Needham, Evan 12               
 -- Farragut  'A'                                     1:44.00        DNS   2 
     1) Biaz, Anvial 9                  2) Brabson, Justin 10             
     3) Freeman, Jordan 12              4) Fuller, Alex 11                
 -- South Doyle  'A'                                                 DNS   2 
     1) Barton, John 11                 2) Hammontree, Noah 9             
     3) Knicely, Nick 11                4) Knox, Alex 9                   
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cocke County HS  'A'                              3:37.71    3:44.53   1   10  
     1) Davis, Brandon 11               2) Hawk, Taylor 11                
     3) Holt, Zack 12                   4) Maloney, Tim 12                
  2 William Blount HS  'A'                            3:41.43    3:45.55   1    8  
     1) Bell, Justus 10                 2) Costner, Nick 11               
     3) Parker, Morgan 10               4) Shallcross, Cody 12            
  3 Sevier County  'A'                                3:45.00    3:48.15   1    6  
     1) Gonzalez, Zac 12                2) Laws, Brandon 9                
     3) Partington, Derek 12            4) Whaley, Jacob 9                
  4 Campbell County HS  'A'                           3:44.53    3:50.45   1    5  
     1) Deavours, Dayne 11              2) Kennedy, Nathan 11             
     3) Lindsay, Chase 11               4) Long, Brandon 10               
  5 Lenoir City  'A'                                  3:37.00    3:51.51   1    4  
     1) Lee, Michael 12                 2) Matlock, Cole 11               
     3) Monahan, Cole 12                4) Morris, Hunter 12              
  6 Maryville HS  'A'                                 3:45.00    3:55.67   2    3  
     1) Brooks, Marcus 9                2) Johns, Brandon 11              
     3) Reagan, Phillip 9               4) Wilks, Trent 11                
  7 Morristown West HS  'A'                           4:15.00    3:57.37   2    2  
     1) Clark, Trey 10                  2) Hill, Cameron 9                
     3) Merook, Adam 12                 4) Noe, Jordan 12                 
  8 Knoxville West HS  'A'                            3:44.00    3:58.89   1    1  
     1) Dickie, Lachlan 9               2) Meidl, Peter 12                
     3) Michalik, David 12              4) Schmid, Jackson 9              
  9 Anderson County HS  'A'                           4:14.33    4:20.65   2 
     1) Burnett, Todd 11                2) Freyre, Jesse 9                
     3) Shelton, Jeremy 9               4) Vibbert, Caleb 12              
 -- Jefferson County HS  'A'                          3:35.00        DNS   1 
     1) Haney, Junior 9                 2) McFall, Evan 11                
     3) Vines, Jay 10                   4) Wood, Ryan 12                  
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Morristown West HS  'A'                           9:00.00    8:51.85    10  
     1) Clark, Trey 10                  2) Hatfield, Connor 12            
     3) Hill, Cameron 9                 4) McKinnish, Quintin 9           
  2 Lenoir City  'A'                                  8:52.00    8:55.34     8  
     1) Jones, Nathan 10                2) Lemus, Cesar 12                
     3) Matlock, Cole 11                4) Monahan, Cole 12               
  3 Campbell County HS  'A'                           9:12.00    9:02.36     6  
     1) Deavours, Dayne 11              2) Kennedy, Nathan 11             
     3) Lindsay, Chase 11               4) Litton, Nick 11                
  4 Jefferson County HS  'A'                          9:14.00    9:04.67     5  
     1) Bullins, Brandon 12             2) Cherry, Chase 10               
     3) Oakes, Matt 9                   4) Vines, Jay 10                  
  5 Sevier County  'A'                                9:10.00    9:08.90     4  
     1) Agee, Austin 9                  2) Davis, Adam 10                 
     3) Gonzalez, Zac 12                4) Laws, Brandon 9                
  6 Cocke County HS  'A'                              9:03.08    9:34.10     3  
     1) Colter, Thomas 12               2) Holt, Zack 12                  
     3) Rymer, Dusty 12                 4) Woods, Lamar 10                
  7 William Blount HS  'A'                            9:40.00    9:39.08     2  
     1) Bell, Justus 10                 2) Gronstrom, Everett 11          
     3) Groover, Brandon 9              4) Scarbro, Derek 11              
  8 Maryville HS  'A'                                 9:30.00    9:40.29     1  
     1) Long, Matthew 12                2) Newman, Landon 10              
     3) Skipworth, Nick 10              4) Wilson, Nathan 9               
  9 South Doyle  'A'                                 10:00.00   10:20.44  
     1) Burnette, Noah 9                2) Husain, Hasan 11               
     3) Mason, Michael 9                4) Trainor, Liam 11               
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Maloney, Tim              12 Cocke County         6-02.00    6-00.00    10  
  2 Isom, Blake               11 Jefferson Co         6-00.00   J6-00.00     8  
  3 Litton, Nick              11 Campbell Cou         6-00.00   J6-00.00     6  
  4 Nelson, Lucas             12 Campbell Cou         6-00.00    5-08.00     5  
  5 Colwell, Ben              12 Farragut             5-08.00   J5-08.00     4  
  6 Costner, Nick             11 William Blou         5-10.00   J5-08.00     3  
  7 Chastain, Danny           12 Sevier Count         5-10.00    5-06.00     2  
  8 Yoakum, Jay               11 Maryville HS         5-08.00    5-04.00     1  
  9 Underwood, Weston         10 Sevier Count         5-04.00   J5-04.00  
 10 Lee, Michael              12 Lenoir City          5-06.00   J5-04.00  
 11 Stepp, Tanner              9 Jefferson Co         5-08.00   J5-04.00  
 12 Lewis, Jim                10 Maryville HS         5-00.00    5-00.00  
 -- Smiddy, Parker            10 Anderson Cou         5-00.00        SCR  
 -- Detterman, Derek          11 South Doyle          5-02.00        SCR  
 -- Johnson, Conner           12 Farragut             5-02.00        SCR  
 -- Blair, Randle             12 Morristown W         5-00.00        DNS  
 -- Mitchell, Dominique       11 South Doyle          5-06.00        DNS  
 -- Davenport, Connor          9 Morristown W         5-00.00        DNS  
 -- Byrge, Brandon            10 Anderson Cou         5-00.00        DNS  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kennedy, Chris            12 Jefferson Co        10-00.00    9-06.00    10  
  2 Hill, Aaron               10 Farragut                        9-00.00     7  
  2 Johnson, Conner           12 Farragut                        9-00.00     7  
  4 Ruan, Kevin               10 Campbell Cou         9-00.00    8-06.00     4.5
  4 Gibson, Jordan            12 Maryville HS         9-06.00    8-06.00     4.5
  6 Madison, Ryan             11 South Doyle          8-06.00   J8-06.00     2.5
  6 Sammons, Justin           11 Morristown W         9-06.00   J8-06.00     2.5
  8 Shallcross, Cody          12 William Blou         8-06.00    8-00.00     1  
  9 Heard, Jacob               9 Morristown W         8-06.00    7-06.00  
 10 Stuckwish, Nick           12 William Blou         7-06.00   J7-06.00  
 11 Coates, Chancellor         9 Maryville HS         8-06.00    7-00.00  
 12 Knicely, Nick             11 South Doyle                     6-00.00  
 -- Williams, Zach             9 Anderson Cou         7-00.00        DNS  
 -- Greene, Tyler             10 Campbell Cou                        DNS  
 -- Bailey, Austin            10 Anderson Cou         9-06.00        DNS  
 -- McFall, Ethan             10 Jefferson Co        10-00.00        DNS  
 -- Lee, Michael              12 Lenoir City         11-06.00        DNS  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Burnett, Preston          12 Maryville HS        20-06.00   20-03.00    10  
  2 Bardsley, Patrick         12 Knoxville We        20-09.00   19-11.50     8  
  3 Carroll, Cody              9 Maryville HS        19-04.00   19-09.00     6  
  4 McCarter, Logan           10 Sevier Count        20-01.00   19-05.00     5  
  5 Isom, Blake               11 Jefferson Co        19-02.00   19-04.00     4  
  6 Jones, Dearies             9 Jefferson Co        20-00.00   19-02.50     3  
  7 Davis, Brandon            11 Cocke County        19-10.00   18-11.50     2  
  8 Sanders, Adarius          11 Knoxville We        19-06.75   18-10.00     1  
  9 Whaley, Jacob              9 Sevier Count        19-02.00   18-09.00  
 10 Simpson, Ethan            10 Campbell Cou        20-01.25   18-04.25  
 11 Costner, Nick             11 William Blou        19-09.00   18-02.00  
 12 Hill, Aaron               10 Farragut            18-00.00   17-05.50  
 13 Woods, Leo                12 Cocke County        17-11.00   17-00.00  
 14 Smith, Emmett             11 William Blou        15-06.00   16-02.50  
 15 Johnson, Conner           12 Farragut            16-00.00   15-09.50  
 16 Eaton, Alex               11 South Doyle         16-00.00   15-03.50  
 17 Freyre, Jesse              9 Anderson Cou                   15-03.00  
 18 Fleming, Jordan            9 Anderson Cou        12-00.00   12-08.00  
 -- Mitchell, Dominique       11 South Doyle         18-00.00        DNS  
 -- Davenport, Connor          9 Morristown W        16-06.00        DNS  
 -- Greene, Tyler             10 Campbell Cou        17-04.25        DNS  
 -- Nix, Seth                 12 Lenoir City         17-00.00        DNS  
 -- Blair, Randle             12 Morristown W        15-11.00        DNS  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Demarcus, John            11 Maryville HS        41-02.00   41-02.00    10  
  2 Bardsley, Patrick         12 Knoxville We        41-07.00   40-02.00     8  
  3 McCarter, Logan           10 Sevier Count        40-01.00   39-01.50     6  
  4 Woods, Leo                12 Cocke County        37-08.50   37-05.00     5  
  5 Kennedy, Chris            12 Jefferson Co        37-06.00   37-03.00     4  
  6 Whaley, Jacob              9 Sevier Count        37-07.00  J37-03.00     3  
  7 Brooks, Marcus             9 Maryville HS        38-10.00   35-11.00     2  
  8 Stepp, Tanner              9 Jefferson Co        37-00.00   35-01.00     1  
  9 Costner, Nick             11 William Blou        37-05.00   34-03.50  
 10 Lindsay, Chase            11 Campbell Cou        35-06.00   34-01.00  
 11 Byrge, Brandon            10 Anderson Cou                   32-02.00  
 12 Sammons, Justin           11 Morristown W        35-00.00   31-10.50  
 13 McCulllough, Logan        11 William Blou        33-06.00   31-03.50  
 -- Hill, Aaron               10 Farragut            36-00.00        DNS  
 -- Holt, Zack                12 Cocke County        35-06.00        DNS  
 -- Davenport, Connor          9 Morristown W        32-00.00        DNS  
 -- Colwell, Ben              12 Farragut            32-03.00        DNS  
 -- Partin, Colby             11 Campbell Cou                        DNS  
 -- Smiddy, Parker            10 Anderson Cou                        DNS  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Green, Demetrius          12 Knoxville We        53-09.75   52-01.25    10  
  2 Provins, Rusty             9 Cumberland G        52-05.50   48-11.50     8  
  3 Evans, Keenan             12 Campbell Cou        44-09.50   42-04.50     6  
  4 Basinger, Jairus          12 Jefferson Co        41-04.00   40-05.50     5  
  5 Venters, David            11 Maryville HS        39-11.50   39-11.75     4  
  6 Mongen, Dennis            10 South Doyle         36-05.00   39-07.50     3  
  7 Brock, Jaron              11 Maryville HS        38-05.00   39-05.00     2  
  8 Dandrige, Bradford        12 Knoxville We        44-04.25   38-05.00     1  
  9 Owens, Zach               11 William Blou        39-11.00   38-00.00  
 10 Livesay, Dylan            12 William Blou        36-05.00   36-07.25  
 11 Reese, Garrett            12 Campbell Cou        37-03.50   35-03.00  
 12 Wright, Austin            10 Farragut            32-00.00   34-11.00  
 13 Needham, Evan             12 Lenoir City         35-00.00   33-10.00  
 14 Knight, Cade              11 Cocke County        34-02.00   33-05.50  
 15 Nix, Seth                 12 Lenoir City         35-00.00   33-00.50  
 16 Aslinger, Joe             10 Clinton HS          38-00.00   32-11.50  
 17 Cheatwood, Cody            9 Anderson Cou        34-00.00   32-07.75  
 18 Talley, Jake              10 Jefferson Co        37-00.00   32-06.75  
 19 Schaffner, Shawn          11 Morristown W        32-00.00   31-07.00  
 20 Jenkins, Noah             11 Clinton HS          40-00.00   31-06.50  
 21 Gray, Donald              11 Morristown W        31-00.00   28-08.00  
 22 Garrow, Jake              11 Heritage            30-06.50   26-08.00  
 23 Hatmaker, Dylan            9 Anderson Cou        30-00.00   26-05.75  
 24 Arp, Brandon              12 South Doyle         27-00.00   24-10.00  
 25 Ashburn, Zack             10 Farragut            28-00.00   24-04.00  
 -- Leffler, Bob              11 Cocke County        33-07.50        DNS  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Green, Demetrius          12 Knoxville We          155-01     139-08    10  
  2 Provins, Rusty             9 Cumberland G          140-10     136-07     8  
  3 Mongen, Dennis            10 South Doyle           126-06     126-07     6  
  4 Evans, Keenan             12 Campbell Cou          117-04     115-08     5  
  5 Keener, Wil               10 Sevier Count          115-00     110-10     4  
  6 Dandrige, Bradford        12 Knoxville We          112-08     104-03     3  
  7 Jenkins, Noah             11 Clinton HS            100-00     103-00     2  
  8 Travis, Michael            9 William Blou          107-04      98-03     1  
  9 Dineen, Tyler             12 Maryville HS          103-00      97-11  
 10 Venters, David            11 Maryville HS          107-00      96-04  
 11 Reese, Garrett            12 Campbell Cou           91-03      94-02  
 12 Dillon, Brody             11 Morristown W           89-00      94-01  
 13 Brown, Nathan             11 Cocke County        91-07.50      94-00  
 14 Myers, Zach                9 Jefferson Co          103-00      93-10  
 15 Richardson, Rider         12 Cocke County          101-03      89-00  
 16 Schaffner, Shawn          11 Morristown W          102-00      84-07  
 17 Cheatwood, Cody            9 Anderson Cou                      78-02  
 18 Rood, Cameron              9 South Doyle            80-00      77-05  
 19 Wright, Austin            10 Farragut               70-00      76-07  
 20 Crosby, Josh              12 Clinton HS             87-11      57-06  
 21 Beaty, Austin              9 Anderson Cou                      52-04  
 22 Ashburn, Zack             10 Farragut               70-00      49-02  
 -- Livesay, Dylan            12 William Blou          116-01        SCR  
 -- Isom, Blake               11 Jefferson Co          133-00        DNS  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Maryville HS                91.50     2) Knoxville West HS          91   
    3) Jefferson County HS         79.50     4) William Blount HS          68.50
    5) Campbell County HS          58        6) Morristown West HS         56.50
    7) Sevier County               53        8) Anderson County HS         49   
    9) Lenoir City                 44       10) Heritage                   37   
   11) Farragut                    31       12) Clinton HS                 23   
   13) South Doyle                 11       14) Cocke County HS             9   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Maryville HS                95.50     2) Knoxville West HS          87   
    3) Jefferson County HS         86        4) Sevier County              77   
    5) Cocke County HS             68        6) Morristown West HS         63.50
    7) Farragut                    59        8) Campbell County HS         53.50
    9) William Blount HS           49       10) Lenoir City                33   
   11) Cumberland Gap HS           16       12) South Doyle                11.50
   13) Clinton HS                   2       14) Anderson County HS          1   

Posted Image
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Share this topic:



1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

------DyeStat Track Talk Forums------

Main
HS General
HS Elite
College
Elite
The Plaground
Help
Training
Spikes
Nutrition
Distance
Sprints/Relays/Hur
Jumps
Throws
West
California
Nevada
West Region
Washington/Oregon
Midwest/Heartland
Michigan
Illinois
Wisconsin
Kansas
Minnesota
Midwest/Heartland Region
South/Southeast
Texas
Florida
Tennessee
South/SE Region
Northeast
Pennsylvania
New Jersey
New York
New England
Maryland  

 

International
Canada