RunnerSpace.com: 2010 Results - Tennessee TSSAA Cross Country State Championships - DyeStat.com Track Talk

Jump to content

Welcome to DyeStat.com Track Talk!

You will have to register for a RunnerSpace account before you can post: click the LOGIN / SIGN UP link in the top brown bar to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2010 Results - Tennessee TSSAA Cross Country State Championships

#1 30 September 2010 03:21 PM
Shane 
RunnerSpace Moderator 29 Rep Points
Join Date: 30 Sep 2007
Posts: 2959
PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Homepage
AllTrax Timing - Contractor License               Hy-Tek's MEET MANAGER
                    2010 TSSAA State Cross Country Championship
                               Nashville, Tennessee
                       Percy Warner Park Steeplechase Course
                                      Results
  Event 1  Girls 5k Run CC A-AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Ball, Barbara Lee         10 David Lipscomb        19:31.30    1
  2 Street, Jackilann         11 Bradford              20:30.81    2
  3 Parham, Macy              10 West Greene           20:31.29    3
  4 Bible, Paige              11 Greeneville           20:44.34    4
  5 Mullin, Alex              12 Notre Dame            20:47.80    5
  6 Wcislo, Emily             12 Hume-Fogg Academic    20:50.62    6
  7 Eddington, Diana          12 McMinn Central        20:56.95
  8 Rhodes, Hannah            09 Greeneville           20:59.89    7
  9 Upton, Cheyenne           09 South Greene          21:01.28
 10 Doty, Hayley              11 W.House-Heritage      21:01.49
 11 Waldron, Paige            12 Dyersburg             21:05.89    8
 12 Skelton, Olivia           12 Trinity Christian     21:12.75    9
 13 Smith, Payton             12 Chatt Arts & Sci      21:16.39   10
 14 Hopkins, Sarah            11 Hume-Fogg Academic    21:17.18   11
 15 Farmer, Amber             09 Grainger              21:18.20
 16 Clarke, Jessica           09 CPA                   21:21.05   12
 17 Sabourin, Meg             11 Chatt. Christian      21:27.65   13
 18 Hardin, Christine         10 Elizabethton          21:28.69
 19 Williams, Kasey           11 Sullivan North        21:29.07
 20 Ackerman, Rachel          10 David Lipscomb        21:33.48   14
 21 Holt, Abby                12 Christn Acad-Knx      21:36.23   15
 22 Wcislo, Julia             12 Hume-Fogg Academic    21:44.80   16
 23 Grimes, Ellen             09 Signal Mountain       21:45.99   17
 24 Yolitz, Katherine         09 Notre Dame            21:53.75   18
 25 Burg, Allison             12 Christn Acad-Knx      21:56.18   19
 26 Swindle, Katie            09 Macon County          22:00.55
 27 Elliott, Sterlin          11 US-JC                 22:07.71
 28 Bernard, Megan            08 Chatt. Christian      22:09.79   20
 29 Bible, Megan              09 Greeneville           22:10.19   21
 30 Johns, Melissa            11 Greenbrier            22:13.15
 31 Tharpe, Angela            11 Madison Academic      22:15.21   22
 32 Miller, Storyie           11 Tellico Plains        22:17.57
 33 Hatler, Sarah                Dresden               22:17.94
 34 Valk, Jillian             12 Greeneville           22:25.46   23
 35 Golden, Hailey            10 Trinity Christian     22:25.49   24
 36 Sumeriski, Kasey          10 Gatlinburg Pittman    22:30.01   25
 37 Fultz, Chelsea            09 Cumberland Gap        22:31.55   26
 38 Carpenter, Chelsey        10 Greeneville           22:32.50   27
 39 Boyd, Emily               11 CPA                   22:33.58   28
 40 Jones, Phalon             09 Trinity Christian     22:33.60   29
 41 Williams, Travon          09 Fayette-Ware          22:35.44   30
 42 McEwen, Ali               10 Obion Co. Centrl      22:37.46   31
 43 Livsey, Rachel            12 Hume-Fogg Academic    22:39.32   32
 44 Carbajal, Frankie         12 Trinity Christian     22:39.96   33
 45 Cash, Lindsey             09 Chatt. Christian      22:41.96   34
 46 Berry, Emily              09 Christn Acad-Knx      22:43.37   35
 47 Page, Ashlyne             08 Christn Acad-Knx      22:44.45   36
 48 Ballentine, Claire        09 Gatlinburg Pittman    22:46.92   37
 49 Barbosa, Dania            12 Red Bank              22:47.39   38
 50 Drennan, Madison          09 Signal Mountain       22:49.41   39
 51 Fuson, Brook              11 Cumberland Gap        22:50.61   40
 52 Lundquist, Darby          10 Notre Dame            22:51.00   41
 53 Lundquist, Sydney         12 Notre Dame            22:52.59   42
 54 Matthis, Hannah           10 CPA                   22:53.76   43
 55 Rewcastle, Kenna          12 Notre Dame            22:54.67   44
 56 Rogers, Ansley            10 Chatt. Christian      22:58.36   45
 57 Wiggal, Jannelle          09 Chatt Arts & Sci      23:00.11   46
 58 McIntosh, Sierra          10 West Greene           23:00.45   47
 59 Stanfield, Elizabeth      11 South Side            23:02.34
 60 Throneberry, Cathy        11 Mid TN Christian      23:03.85
 61 Barnes, Sydney            10 Fayette-Ware          23:07.58   48
 62 Davis, Lindsay            08 Trinity Christian     23:09.59   49
 63 Leander, Kira             11 Hume-Fogg Academic    23:10.46   50
 64 Heider, Caroline          12 Notre Dame            23:14.57   51
 65 Gagliano, Katherine       11 Red Bank              23:16.44   52
 66 Hightower, Samantha       12 Red Bank              23:17.64   53
 67 Walls, Katelyn            11 Trinity Christian     23:23.90   54
 68 Caldwell, Sara            09 Pigeon Forge          23:25.86
 69 Smith, Kerigan            09 Stone Memorial        23:29.74   55
 70 Mena, Luz                 10 Big Sandy             23:31.34
 71 Sturgeon, Emma            10 David Lipscomb        23:31.81   56
 72 Stakely, Ashley              Sequoyah              23:34.14
 73 Sexton, Rachel            10 Scott                 23:36.58
 74 Mosley, Jaleya            10 Dyersburg             23:38.39   57
 75 Hooper, Ellen             11 Madison Academic      23:39.66   58
 76 Daniel, Peyton            09 Obion Co. Centrl      23:41.19   59
 77 Prill, Ashley             11 Polk County           23:45.28   60
 78 McMeen, Ellen             12 David Lipscomb        23:45.71   61
 79 Dotson, Tesla             09 Greeneville           23:46.64   62
 80 Storey, Nicole            09 Obion Co. Centrl      23:48.09   63
 81 Hawkins, Catherine        12 Hume-Fogg Academic    23:48.53   64
 82 Jones, Michaela           12 Community             23:50.87
 83 Marenco, Olivia           11 West Greene           23:51.15   65
 84 Li, Minyu                 11 Gibbs                 23:54.48
 85 Rollins, Mia              10 Hume-Fogg Academic    23:56.80   66
 86 McDaniel, Mandi           12 Obion Co. Centrl      24:00.00   67
 87 Chastain, Chandler        09 Signal Mountain       24:01.33   68
 88 Caldwell, Danielle        10 Cumberland Gap        24:01.52   69
 89 Williams, Virginia        11 CPA                   24:02.74   70
 90 Hall, Allison             11 Greeneville           24:08.38   71
 91 Rymer, Brittany           09 Polk County           24:09.55   72
 92 Catlett, Emma             12 CPA                   24:10.41   73
 93 Baker, Caroline           09 Chatt. Christian      24:11.11   74
 94 Kodatt, Kylie             10 Santa Fe              24:11.69
 95 Painter, Mackenzie        12 Macon County          24:16.36
 96 Montgomery, Louisa Rose   08 Signal Mountain       24:19.29   75
 97 Miles, Nattalie           11 Polk County           24:21.22   76
 98 Wade, Bethany             09 Cumberland Gap        24:24.61   77
 99 Ridgeley, Ashley          10 Cumberland Gap        24:24.89   78
100 Dodd, Brittney            11 Obion Co. Centrl      24:28.29   79
101 Montgomery, Alexis        10 Madison Academic      24:29.05   80
102 Ross, Allyson             10 Notre Dame            24:34.20   81
103 Elliott, Whitney          10 Cumberland Gap        24:34.31   82
104 Yates, Autumn             12 Obion Co. Centrl      24:44.11   83
105 Dodd, Whittney            11 Obion Co. Centrl      24:52.09   84
106 Pugh, Makenzie            09 Stone Memorial        24:55.50   85
107 Robinson, Terrica         10 B.T. Washington       24:57.88
108 Wilson, Elizabeth         09 Eagleville            24:57.90
109 Rozell, Tyler             09 Chatt. Christian      25:01.19   86
110 Potts, Reagan             09 Polk County           25:15.94   87
111 Turner, Sherry            11 West Greene           25:17.63   88
112 Smith, Carley             09 David Lipscomb        25:18.64   89
113 Grove, Hannah             11 Christn Acad-Knx      25:19.53   90
114 Carmical, Kierstyn        10 Cumberland Gap        25:21.59   91
115 Yowarsky, Maclain         11 Polk County           25:23.34   92
116 Lovins, Jonvelle          10 Dyersburg             25:26.00   93
117 Valadez, Alejandra        12 Spring Hill           25:29.10
118 Clayton, Ellie            12 CPA                   25:30.63   94
119 Hammaker, Christa         11 Christn Acad-Knx      25:30.86   95
120 Jordan, Patty             11 Stone Memorial        25:31.10   96
121 Engelke, Pia              11 Chatt Arts & Sci      25:42.53   97
122 Hatcher, Hailey           11 Gatlinburg Pittman    25:44.15   98
123 Ray, Minta                09 Christn Acad-Knx      25:46.58   99
124 Cokkinias, Tessa          11 Stone Memorial        25:48.26  100
125 McPherson, Heather        09 David Lipscomb        25:51.13  101
126 Horton, Shelby            11 Fayette-Ware          25:55.27  102
127 Albea, Aailiyah           08 Bradford              25:56.42  103
128 Fults, Lynn               09 Red Bank              25:58.05  104
129 Wind, Courtney            11 David Lipscomb        26:00.13  105
130 Sims, Karsen              10 Gatlinburg Pittman    26:01.05  106
131 Werner, Miki              09 Gatlinburg Pittman    26:02.87  107
132 Williamson, Brette        11 Page                  26:06.01
133 Schmidt, Anne             11 Signal Mountain       26:06.73  108
134 Castleberry, Samantha     08 Hampshire             26:07.44
135 McKelvey, Felecia         10 Dyersburg             26:10.67  109
136 McLure, Abigail           12 Red Bank              26:14.82  110
137 Evans, Patricia           11 Stone Memorial        26:20.38  111
138 Arroyo, Kayla             10 Fayette-Ware          26:21.42  112
139 Kirk, Shae                10 West Greene           26:29.30  113
140 Lochridge, Rachel         09 Spring Hill           26:31.15
141 Heatherly, Hannah         09 Chatt Arts & Sci      26:50.53  114
142 Boles, Ashley             09 Chatt Arts & Sci      26:53.36  115
143 Alley, Mariah             11 Chatt Arts & Sci      27:02.22  116
144 Huseman, Callie           12 CPA                   27:25.02  117
145 Roberson, Anna            10 Bradford              27:31.01  118
146 Calahan, Katy             10 Mid TN Christian      27:36.40
147 Green, Shelby             10 Fayette-Ware          27:46.49  119
148 Miller, Katelyn           10 West Greene           27:49.88  120
149 Goldsby, Callie           12 Fayette-Ware          28:01.25  121
150 Gorman, Andriota          10 Dyersburg             28:08.05  122
151 Dodon, Katherine          11 Eagleville            28:08.98
152 Wilcezek, Rebecca         11 Eagleville            28:09.77
153 Manis, Laura              09 West Greene           28:20.34  123
154 Matthews, Morgan          11 Stone Memorial        28:44.44  124
155 Johnstone, Mary Parker    09 Madison Academic      28:45.11  125
156 Waldroup, Valerie         11 Polk County           28:49.90  126
157 Chandler, Casey           09 Dyersburg             29:01.64  127
158 Neely, Sarah              09 Madison Academic      29:18.08  128
159 Yeager, Morgan            12 Spring Hill           29:19.64
160 Snood, Aneesa             11 Madison Academic      29:47.45  129
161 Merrell, Halee            10 Polk County           29:54.01  130
162 Vargo, Allison            12 Signal Mountain       29:54.67  131
163 Branham, Raven            10 Gatlinburg Pittman    30:17.56  132
164 Wilson, Emilee            11 Eagleville            30:18.83
165 Williamson, Tiffany       11 Bradford              30:31.79  133
166 Bohannon, Michelle        11 Spring Hill           30:35.97
167 Springfield, Janita       10 Fayette-Ware          30:37.95  134
168 Drennen, Sammy            10 Gatlinburg Pittman    30:39.36  135
169 Lokhart, Shelby           11 Signal Mountain       30:42.75  136
170 Pierce, Kalie             11 Stone Memorial        31:23.05  137
171 Smith, Diana              09 Madison Academic      31:58.76  138
172 Coleman, Abby             11 Chatt Arts & Sci      32:02.05  139
173 McDade, Hannah            11 Bradford              32:02.72  140
174 Ulseth, Katie             11 Bradford              32:03.12  141
175 Peterson, Jill            09 Mid TN Christian      32:07.73
176 Neal, Kara                09 Red Bank              32:49.93  142
177 Mills, Chelsea            11 Red Bank              37:34.34  143
                                   Team Scores
================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *
================================================================================
Results - Women
   1 Greeneville                  82    4    7   21   23   27   62   71
      Total Time:  1:48:52.38
         Average:    21:46.48
   2 Hume-Fogg Academic          115    6   11   16   32   50   64   66
      Total Time:  1:49:42.38
         Average:    21:56.48
   3 Trinity Christian           144    9   24   29   33   49   54
      Total Time:  1:52:01.39
         Average:    22:24.28
   4 Notre Dame                  150    5   18   41   42   44   51   81
      Total Time:  1:51:19.81
         Average:    22:15.97
   5 Chattanooga Christian Sch   186   13   20   34   45   74   86
      Total Time:  1:53:28.87
         Average:    22:41.78
   6 Christian Academy of Knox   195   15   19   35   36   90   95   99
      Total Time:  1:54:19.77
         Average:    22:51.96
   7 David Lipscomb              221    1   14   56   61   89  101  105
      Total Time:  1:53:40.94
         Average:    22:44.19
   8 Christ Presbyterian Acade   226   12   28   43   70   73   94  117
      Total Time:  1:55:01.54
         Average:    23:00.31
   9 Cumberland Gap              290   26   40   69   77   78   82   91
      Total Time:  1:58:13.18
         Average:    23:38.64
  10 Obion County Central        299   31   59   63   67   79   83   84
      Total Time:  1:58:35.03
         Average:    23:43.01
  11 Signal Mountain             307   17   39   68   75  108  131  136
      Total Time:  1:59:02.75
         Average:    23:48.55
  12 West Greene                 316    3   47   65   88  113  120  123
      Total Time:  1:59:09.82
         Average:    23:49.97
  13 Red Bank                    357   38   52   53  104  110  142  143
      Total Time:  2:01:34.34
         Average:    24:18.87
  14 Gatlinburg Pittman          373   25   37   98  106  107  132  135
      Total Time:  2:03:05.00
         Average:    24:37.00
  15 Chattanooga Arts & Scienc   382   10   46   97  114  115  116  139
      Total Time:  2:03:42.92
         Average:    24:44.59
  16 Polk County                 387   60   72   76   87   92  126  130
      Total Time:  2:02:55.33
         Average:    24:35.07
  17 Dyersburg                   389    8   57   93  109  122  127
      Total Time:  2:04:29.00
         Average:    24:53.80
  18 Fayette-Ware                411   30   48  102  112  119  121  134
      Total Time:  2:05:46.20
         Average:    25:09.24
  19 Madison Academic            413   22   58   80  125  128  129  138
      Total Time:  2:08:27.11
         Average:    25:41.43
  20 Stone Memorial              447   55   85   96  100  111  124  137
      Total Time:  2:06:04.98
         Average:    25:13.00
  21 Bradford                    496    2  103  118  133  140  141
      Total Time:  2:16:32.75
         Average:    27:18.55


  Event 2  Boys 5k Run CC A-AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Joyner, Matt              12 Madison Academic      16:54.03    1
  2 Moroney, Ben              10 Trinity Christian     16:57.92    2
  3 Green, Logan              12 David Lipscomb        16:58.69    3
  4 Casassa, Austin           11 David Lipscomb        17:04.05    4
  5 Bridges, Robert           10 Red Bank              17:09.63    5
  6 Klockenkemper, Sam        10 Martin Luther King    17:10.07    6
  7 Marshall, Matthew         11 Signal Mountain       17:13.50    7
  8 Wise, Zach                12 CPA                   17:14.70
  9 Hudlow, Dalton            10 Sullivan East         17:16.20
 10 Gilmore, David            12 Martin Luther King    17:16.71    8
 11 Hawkins, Samuel           10 Sweetwater            17:16.79
 12 Emberton, Andrew          11 Macon County          17:18.14
 13 Jones, Dylan              12 Greeneville           17:22.23    9
 14 Masters, Tyler            12 Martin Luther King    17:24.28   10
 15 McCormick, Nick           10 East Hamilton         17:25.12   11
 16 Guerrero, Christian       11 Hume-Fogg Academic    17:26.27   12
 17 Perry, Gabe               10 US-JC                 17:30.11   13
 18 Roberts, Simeon           10 Chuckey-Doak          17:30.55   14
 19 Anderson, Cameron         11 Chatt. Christian      17:33.66   15
 20 Gibson, Derek             12 Greeneville           17:36.18   16
 21 Bell, Bailey              11 Trinity Christian     17:37.58   17
 22 King, Wesley              10 Greeneville           17:37.88   18
 23 Etheridge, Austin         11 Signal Mountain       17:39.84   19
 24 Brobeck, Sam              12 Martin Luther King    17:41.52   20
 25 Shultz, Patrick           10 Polk County           17:41.91
 26 Cooper, David             12 Chuckey-Doak          17:43.36   21
 27 Turner, Shannon           12 Dyersburg             17:44.67   22
 28 Pectol, Wesley            09 Greeneville           17:45.13   23
 29 Wheeler, Crosby           11 Signal Mountain       17:46.67   24
 30 Turner, Joseph            12 Sequatchie Co.        17:47.88
 31 Elliott, Gus              11 Greenbrier            17:52.74
 32 Sparks, Nathan            10 Crockett Co.          17:55.16   25
 33 McLemore, Thomas          12 Trinity Christian     17:58.71   26
 34 Burrow, Lawson            11 Chuckey-Doak          18:00.84   27
 35 Berg, Reece               12 Livingston Academy    18:03.10   28
 36 Lowery, David             10 David Lipscomb        18:03.10   29
 37 Clarke, Willie            12 Martin Luther King    18:05.98   30
 38 Jones, Noah               08 US-JC                 18:07.91   31
 39 Simmons, Jacob            11 Stone Memorial        18:08.32   32
 40 Hillsman, Andre           09 Central Magnet        18:11.85
 41 Fagundes, Atlas           10 Greeneville           18:12.25   33
 42 Newsom, Hoyt              11 Dyersburg             18:12.60   34
 43 Powell, Thomas            11 Chatt. Christian      18:12.68   35
 44 Legen, Andrew             12 Dyersburg             18:13.08   36
 45 Clark, Justin             11 East Hamilton         18:13.51   37
 46 Ayres, Kenly              11 Hume-Fogg Academic    18:14.04   38
 47 McCutcheon, Jalon         11 Hume-Fogg Academic    18:14.24   39
 48 Keyes, David              12 Stone Memorial        18:15.44   40
 49 Augsburger, Trevor        12 US-JC                 18:15.71   41
 50 Phifer, Zach              11 Big Sandy             18:16.22
 51 Robinson, Kevin           12 Chattanooga Central   18:16.77
 52 Mifflin, Matt             12 Stone Memorial        18:17.95   42
 53 Bentley, Austin           12 Friendshp Chrstn      18:18.78
 54 Hill, Connor              11 Page                  18:19.44   43
 55 Burgess, Van              11 Hume-Fogg Academic    18:19.76   44
 56 Ochoa, Francisco          12 US-JC                 18:21.10   45
 57 Sanderson, Sky            12 Martin Luther King    18:21.97   46
 58 Boyette, Sam              11 Signal Mountain       18:23.02   47
 59 DeMaagd, Austin           10 Trinity Christian     18:23.89   48
 60 Shabazz, Jevaughn         12 Hume-Fogg Academic    18:25.94   49
 61 Mallett, Drew             12 Chatt Arts & Sci      18:29.33   50
 62 Williams, Connor          10 US-JC                 18:30.37   51
 63 Gennett, Andrew           12 Hixson                18:33.77
 64 Webb, Corley              10 David Lipscomb        18:34.37   52
 65 Scruton, Conor            12 McKenzie              18:35.29
 66 Peck, Taylor              11 Page                  18:35.71   53
 67 Sands, Paul               10 Madison Academic      18:36.52   54
 68 McCormick, Zach           11 East Hamilton         18:38.86   55
 69 Roberts, Josiah           12 Chuckey-Doak          18:40.14   56
 70 Atkins, Timothy           12 Gibbs                 18:42.36   57
 71 Graybill, Tyler           12 Chuckey-Doak          18:44.44   58
 72 Schorr, Robert            09 Signal Mountain       18:45.10   59
 73 Halfacre, Kason           09 Lewis County          18:46.09
 74 Williams, Alex            12 US-JC                 18:48.56   60
 75 Antunez, Ryan             11 Crockett Co.          18:51.96   61
 76 Binkley, Aubrey           12 Madison Academic      18:52.43   62
 77 Tutt, Nathan              09 Hume-Fogg Academic    18:52.49   63
 78 Turner, Stephen           10 Signal Mountain       18:52.97   64
 79 O'Donnell, Charleston     12 Crockett Co.          18:54.59   65
 80 Floden, Eric              11 Chatt. Christian      18:55.56   66
 81 Edwards, Mark             12 Greeneville           18:56.87   67
 82 Enicks, David             10 Red Bank              18:58.82   68
 83 Richardson, Reece         12 Mid TN Christian      18:59.94   69
 84 Staal, Charles            10 David Lipscomb        19:00.41   70
 85 Joiner, Joseph            12 Gibbs                 19:00.69   71
 86 Oneal, Sam                10 Madison Academic      19:00.94   72
 87 Gentes, Jared             11 Page                  19:02.59   73
 88 Wright, Alex              12 Livingston Academy    19:02.69   74
 89 DeHarde, Joseph           12 Martin Luther King    19:02.74   75
 90 Noles, Tanner             12 Obion Co. Centrl      19:03.17   76
 91 Powers, Jackson           10 David Lipscomb        19:03.24   77
 92 Williamson, Ryan          11 East Hamilton         19:05.13   78
 93 Bell, Brandon             09 Fayette-Ware          19:06.49   79
 94 Williamson, Daniel        10 Union City            19:06.58
 95 Mason, Brant              10 David Lipscomb        19:06.72   80
 96 Torbett, Troy             12 McMinn Central        19:08.86
 97 Honabach, Eric            12 Alcoa                 19:09.58
 98 Burford, Tanner           11 Livingston Academy    19:13.97   81
 99 O'Toole, Kevin            10 Page                  19:16.61   82
100 Dooley, John              10 Hume-Fogg Academic    19:18.14   83
101 Simmons, Peyton           10 Chatt. Christian      19:19.90   84
102 Rupinski, Mark            09 Loudon                19:21.40
103 Blalock, George           12 Greeneville           19:21.43   85
104 Palfy, Sean               12 Summertown            19:23.33
105 Colson, Beau              10 Mid TN Christian      19:26.20   86
106 Millis, Chris             12 Christn Acad-Knx      19:26.97   87
107 Pagan, McCord             12 Dyersburg             19:28.04   88
108 Rudd, Chase               12 Trinity Christian     19:31.07   89
109 Wolfe, Jacob              09 East Hamilton         19:34.04   90
110 Johnstone, Foster         10 Madison Academic      19:36.95   91
111 Hilbert, Seth             10 US-JC                 19:37.01   92
112 Daughtery, Hunter         09 Chatt Arts & Sci      19:38.29   93
113 Cannon, Marshall          12 Livingston Academy    19:39.84   94
114 Budd, Jaspar              12 Jellico               19:40.48
115 Reeves, Taylor            12 Mid TN Christian      19:40.63   95
116 Maxwell, McCarty          10 Madison Academic      19:45.02   96
117 Skelton, Ethan            12 Hickman County        19:47.74
118 Wilmoth, Derrick          12 Spring Hill           19:50.54
119 Hill, Mason               11 Page                  19:51.06   97
120 Henvilon, Zach            11 Stone Memorial        19:52.37   98
121 Kessee, Hunter            12 Big Sandy             19:53.82
122 Shelley, Ethan            11 Jellico               19:54.41
123 Mendoza, Andrew           12 Forrest               19:55.51
124 Crane, Zach               11 Columbia Academy      19:56.23   99
125 Brandson, Robert          11 Crockett Co.          19:59.23  100
126 Gale, Joshua              12 Obion Co. Centrl      19:59.94  101
127 Brooks, George            12 Fayette-Ware          20:01.98  102
128 Berry, James              12 Christn Acad-Knx      20:04.31  103
129 Ball, Michael             12 Chatt Arts & Sci      20:04.59  104
130 Daughtery, Chase          09 Chatt Arts & Sci      20:05.31  105
131 Johnson, Matthew          09 Fayette-Ware          20:05.93  106
132 Lomax, Lake               09 Columbia Academy      20:06.57  107
133 Heckethorn, Jim           09 Dyersburg             20:06.64  108
134 Long, Gavin               11 Chuckey-Doak          20:07.09  109
135 Gagliano, Nicholas        10 Red Bank              20:07.13  110
136 Martinez, Mario           10 Stone Memorial        20:07.50  111
137 Newton, Matt              11 East Hamilton         20:09.71  112
138 Thelen, Michael           09 Signal Mountain       20:11.45  113
139 Moses, Michael            09 Page                  20:12.96  114
140 Masterlerz, Jordan        11 Columbia Academy      20:14.85  115
141 Brickle, Austin           11 Stone Memorial        20:16.84  116
142 Antunez, Jose             12 Crockett Co.          20:18.76  117
143 Morgan, Charlie           11 Christn Acad-Knx      20:18.90  118
144 Row, Brandon              11 Christn Acad-Knx      20:19.36  119
145 Simmons, John             11 Gibbs                 20:22.60  120
146 Thomas, Rayshaun          11 Dyersburg             20:23.47  121
147 Farley, Logan             11 Gibbs                 20:23.61  122
148 Morris, Joey              09 Chatt. Christian      20:23.65  123
149 Myers, Alex               12 East Hamilton         20:25.08  124
150 McClure, Paul             12 Columbia Academy      20:25.63  125
151 Laster, Taylor            11 Crockett Co.          20:29.03  126
152 Howell, Samuel            12 Madison Academic      20:42.82  127
153 Smith, Joey               10 Gibbs                 20:44.04  128
154 Griffin, Ronel            11 Page                  20:44.92  129
155 Terrell, Alex             10 Obion Co. Centrl      20:46.47  130
156 Guest, Davon              10 Gibbs                 20:46.87  131
157 Padgett, Chase            11 Chatt. Christian      20:54.16  132
158 Cisco, Josh                  Red Bank              20:57.45  133
159 Green, Jarvis             09 Fayette-Ware          20:57.77  134
160 Curtis, Allen             11 Dyersburg             21:02.21  135
161 Stanford, Garrett         10 Obion Co. Centrl      21:06.02  136
162 Desai, Saager             11 Red Bank              21:08.24  137
163 Fry, Thomas               11 Chatt Arts & Sci      21:10.55  138
164 Stevens, Dimitri          12 Fayette-Ware          21:12.57  139
165 Sparks, Randal            09 Crockett Co.          21:18.07  140
166 Watkins, George           11 Red Bank              21:30.13  141
167 Tidwell, Dustin           11 Stone Memorial        21:31.95  142
168 McMahan, Andrew           11 Mid TN Christian      21:36.50  143
169 Guy, Jacob                12 Obion Co. Centrl      21:36.93  144
170 Dunn, Coleman             10 Obion Co. Centrl      21:45.56  145
171 McCormack, Luke           10 Trinity Christian     21:46.17  146
172 Brann, Eric               12 Obion Co. Centrl      21:52.83  147
173 Pedrotti, Roberto         12 Gibbs                 22:03.05  148
174 Johnson, Tony             12 Fayette-Ware          22:04.97  149
175 Griffin, Carter           11 Chatt. Christian      22:05.72  150
176 McAmis, Kevin             11 Chuckey-Doak          22:09.70  151
177 Dusenberry, Jay           09 Trinity Christian     22:24.28  152
178 Moore, Martin             10 Mid TN Christian      22:32.53  153
179 McBride, Jason            10 Mid TN Christian      22:35.39  154
180 Hoppestad, Alex           12 Christn Acad-Knx      22:47.07  155
181 Cannon, Josh              09 Livingston Academy    22:58.12  156
182 Murphy, William           09 Columbia Academy      23:02.24  157
183 Mitchell, Clay            09 Mid TN Christian      23:28.05  158
184 Batting, Cameron          09 Chatt Arts & Sci      24:10.49  159
185 Aslinger, Taylor          09 Chatt Arts & Sci      24:14.37  160
186 Green, Matt               09 Livingston Academy    27:18.80  161
187 Atnip, Andrew             12 Columbia Academy      27:35.98  162
                                   Team Scores
================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *
================================================================================
Results - Men
   1 Martin Luther King           74    6    8   10   20   30   46   75
      Total Time:  1:27:38.56
         Average:    17:31.72
   2 Greeneville                  99    9   16   18   23   33   67   85
      Total Time:  1:28:33.67
         Average:    17:42.74
   3 Signal Mountain             156    7   19   24   47   59   64  113
      Total Time:  1:29:48.13
         Average:    17:57.63
   4 David Lipscomb              158    3    4   29   52   70   77   80
      Total Time:  1:29:40.62
         Average:    17:56.13
   5 Chuckey-Doak                176   14   21   27   56   58  109  151
      Total Time:  1:30:39.33
         Average:    18:07.87
   6 University School Johnson   181   13   31   41   45   51   60   92
      Total Time:  1:30:45.20
         Average:    18:09.04
   7 Hume-Fogg Academic          182   12   38   39   44   49   63   83
      Total Time:  1:30:40.25
         Average:    18:08.05
   8 Trinity Christian           182    2   17   26   48   89  146  152
      Total Time:  1:30:29.17
         Average:    18:05.84
   9 East Hamilton               271   11   37   55   78   90  112  124
      Total Time:  1:32:56.66
         Average:    18:35.34
  10 Madison Academic            280    1   54   62   72   91   96  127
      Total Time:  1:33:00.87
         Average:    18:36.18
  11 Dyersburg                   288   22   34   36   88  108  121  135
      Total Time:  1:33:45.03
         Average:    18:45.01
  12 Stone Memorial              323   32   40   42   98  111  116  142
      Total Time:  1:34:41.58
         Average:    18:56.32
  13 Chattanooga Christian Sch   323   15   35   66   84  123  132  150
      Total Time:  1:34:25.45
         Average:    18:53.09
  14 Page                        348   43   53   73   82   97  114  129
      Total Time:  1:35:05.41
         Average:    19:01.09
  15 Crockett Co.                368   25   61   65  100  117  126  140
      Total Time:  1:35:59.70
         Average:    19:11.94
  16 Livingston Academy          433   28   74   81   94  156  161
      Total Time:  1:38:57.72
         Average:    19:47.55
  17 Red Bank                    453    5   68  110  133  137  141
      Total Time:  1:38:21.28
         Average:    19:40.26
  18 Chattanooga Arts & Scienc   490   50   93  104  105  138  159  160
      Total Time:  1:39:28.07
         Average:    19:53.62
  19 Gibbs                       498   57   71  120  122  128  131  148
      Total Time:  1:39:13.30
         Average:    19:50.66
  20 Middle Tennessee Christia   546   69   86   95  143  153  154  158
      Total Time:  1:42:15.80
         Average:    20:27.16
  21 Fayette-Ware                560   79  102  106  134  139  149
      Total Time:  1:41:24.74
         Average:    20:16.95
  22 Christian Academy of Knox   582   87  103  118  119  155
      Total Time:  1:42:56.61
         Average:    20:35.33
  23 Obion County Central        587   76  101  130  136  144  145  147
      Total Time:  1:42:32.53
         Average:    20:30.51
  24 Columbia Academy            603   99  107  115  125  157  162
      Total Time:  1:43:45.52
         Average:    20:45.11


  Event 7  Girls 5k Run CC AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Thompson, Joanna          12 Knoxville Catholic    17:51.10    1
  2 Foster, Molly             10 Science Hill          18:59.41    2
  3 Etheridge, Adrian         12 Oak Ridge             19:07.91    3
  4 Denton, Hannah            10 Dickson County        19:12.99    4
  5 Wooten, Rachel            11 Franklin              19:21.83
  6 Zawisza, Mariah           10 Oak Ridge             19:24.95    5
  7 Topham, Abigail           09 Cordova               19:26.02
  8 Roberson, Chelsey         12 Dyer County           19:30.91    6
  9 Stover, Rebecca           11 Bearden               19:35.92
 10 McCoy, Martha             10 Science Hill          19:38.96    7
 11 Garland, Madalyn          10 Rhea County           19:38.99    8
 12 Ladd, Chelsea             09 Dyer County           19:40.25    9
 13 Peoples, Erika            11 Ravenwood             19:43.11   10
 14 Barnes, Lauren            11 Heritage              19:47.47
 15 Arnette, Allie            12 Ravenwood             19:47.49   11
 16 Ostrouchov, Katie         12 Oak Ridge             19:47.74   12
 17 Feiten, Hannah            10 Hardin Valley         19:55.00   13
 18 Welborn, Ashley           10 Knoxville Catholic    19:55.69   14
 19 Scott, Elizabeth          09 Brentwood             20:03.67   15
 20 Ehrenfried, Ellen         11 Dobyns-Bennett        20:08.90   16
 21 Palmer, Jessica           12 Oak Ridge             20:10.00   17
 22 Olson, Heidi              12 Independence          20:14.87   18
 23 Zimmerman, Alexa          09 Dobyns-Bennett        20:15.61   19
 24 Spinden, Rachel           11 Ravenwood             20:15.70   20
 25 Kroeger, Lizzy            09 Independence          20:15.72   21
 26 Grimes, Kaycee            11 Rossview              20:19.98   22
 27 Castleman, Laura          11 Houston               20:20.38   23
 28 Simms, Briana             11 Station Camp          20:21.61   24
 29 Yinger, Karlie            09 Hardin Valley         20:26.54   25
 30 Lance, Katie              08 Science Hill          20:27.02   26
 31 Tatum, Jessica               Germantown            20:27.57
 32 Herrera, Gabriel          09 Hillsboro             20:28.45
 33 Voyles, Morgan            10 White County          20:29.14
 34 Daniels, Kayla            11 Cumberland County     20:32.25   27
 35 Chitwood, Dabney          10 Ravenwood             20:32.81   28
 36 Day, Beka                 10 Cleveland             20:33.99
 37 Fickley, Sarah            09 Science Hill          20:34.33   29
 38 Schenck, Katherine        11 Brentwood             20:35.26   30
 39 Bradley, Michelle         11 Ooltewah              20:37.96
 40 Hampton, Kenyana          09 Hendersonville        20:38.47
 41 Bean, Laura               11 Siegel                20:39.12   31
 42 Seals, Haylea             09 Morristown West       20:39.38
 43 Waggoner, Brittany        11 Hardin Valley         20:39.89   32
 44 Christopolous, Alexandra  09 Hardin Valley         20:43.41   33
 45 Towns, Darian             12 White Station         20:46.50   34
 46 St. John, Cassie          12 David Crockett        20:48.31
 47 Potter, Lorann            12 Bolton                20:48.87   35
 48 Zhou, Lisa                11 White Station         20:49.25   36
 49 Brooks, Ashley            12 Craigmont             20:50.46
 50 Morales, Jessica          12 Karns                 20:50.48
 51 Yinger, Sadie             12 Hardin Valley         20:50.58   37
 52 McLendon, Biz             10 Dickson County        20:51.44   38
 53 Humbert, Sara             12 White Station         20:51.88   39
 54 Williams, Emily           10 Sullivan Central      20:52.66
 55 Barnes, Brooke            11 Siegel                20:53.24   40
 56 LaGarde, Lindsay          09 Station Camp          20:55.23   41
 57 Chance, Leah              10 Oak Ridge             20:55.71   42
 58 Chance, Anna Katae        10 Columbia Central      20:55.89   43
 59 Stixrud, Natalie          10 Oak Ridge             20:57.21   44
 60 Lipman, Avery             12 Brentwood             20:57.71   45
 61 Smith, Sarah              11 Collierville          20:58.70   46
 62 Elmore, Joanna            10 Northwest             21:01.03
 63 Boss, Katie Ann           11 Siegel                21:02.48   47
 64 Powell, Tru               09 Bearden               21:04.01
 65 Hewitt, Alexis            11 Hardin Valley         21:05.90   48
 66 Quinn, Brenna             09 Independence          21:12.95   49
 67 Mai, Cherilyn             12 Collierville          21:16.00   50
 68 Ramsey, Anne              11 Brentwood             21:16.85   51
 69 Eilerman, Elyse           11 Knoxville Catholic    21:18.72   52
 70 Roberson, Kacy            09 Soddy-Daisy           21:19.27
 71 Greeley, Olivia           09 Science Hill          21:20.29   53
 72 Pulido, Sam               12 Siegel                21:20.41   54
 73 Carrier, Macy             09 Tennessee High        21:21.45
 74 Toth, Allison             12 Oak Ridge             21:23.58   55
 75 Reese, Ambria             12 Arlington             21:24.31   56
 76 Stover, Alex              11 White County          21:25.16
 77 Kwak, Gloria              12 Houston               21:25.85   57
 78 Pepper, Grace             11 Riverdale             21:26.84   58
 79 Sendewicz, Jackie         11 Independence          21:27.38   59
 80 Carpenter, Dominique      12 Daniel Boone          21:31.35   60
 81 Ramirez, Daniela          09 Dyer County           21:31.96   61
 82 Conley, Kierstynn         09 Rhea County           21:32.30   62
 83 O'Neill, Allison          11 Brentwood             21:33.34   63
 84 Ward, Haley               10 McMinn County         21:34.49
 85 Riffle, Elizabeth         10 Houston               21:35.11   64
 86 Crispi, Emily             10 Independence          21:37.89   65
 87 Alexander, Brittany       11 Brentwood             21:40.92   66
 88 Jameson, Morghan          09 Independence          21:46.89   67
 89 Dickerson, Monica         12 Bolton                21:48.75   68
 90 Tarver, Katie             09 Houston               21:50.65   69
 91 Abney, Chelsea            12 Northwest             21:51.55
 92 Bernabei, Maggie          11 Cumberland County     21:53.41   70
 93 Northam, Hannah           12 Arlington             21:54.70   71
 94 Giannini, Nicole          12 Bolton                21:54.73   72
 95 Brainard, Alexia          09 Collierville          21:56.84   73
 96 Dickerson, Cassandra      12 Bolton                21:59.14   74
 97 Condone, Jourdan          10 Hendersonville        22:00.64
 98 Owens, Olivia             10 Columbia Central      22:03.35   75
 99 Fisher, Taylor            12 Bolton                22:03.51   76
100 Blum, Alexis              11 Collierville          22:03.88   77
101 Pelletier, Kyla           11 Hardin Valley         22:07.06   78
102 Peil, Sarah               10 Collierville          22:09.40   79
103 Reynolds, Peyton          10 Ravenwood             22:10.68   80
104 Keith, Courtney           09 Science Hill          22:12.07   81
105 Server, Meghan            09 Cumberland County     22:13.93   82
106 Hardison, Shelby          10 Siegel                22:14.68   83
107 Zeisig, Kelsey            11 Brentwood             22:15.02   84
108 Goostree, Mary Glenn      09 Ravenwood             22:15.74   85
109 Norris, Molly             12 Dobyns-Bennett        22:17.98   86
110 Hayes, Hailee             10 Station Camp          22:18.79   87
111 Offutt, Makaila           12 Rossview              22:19.37   88
112 Hubbard, Brittanie        09 Daniel Boone          22:20.50   89
113 Clauss, Sophie            11 Arlington             22:21.69   90
114 Heidt, Katie              10 Dobyns-Bennett        22:21.99   91
115 Reed, Sarah               12 Houston               22:23.83   92
116 Wasik, Kristen            10 Siegel                22:25.50   93
117 Sauter, Rebecca           11 Knoxville Catholic    22:25.89   94
118 McCrary, Katie            12 Cookeville            22:26.37   95
119 Lester, Lindsey           12 Tullahoma             22:27.73
120 Hinton, Sydney            10 Station Camp          22:28.28   96
121 Ballard, Doty             11 Arlington             22:29.91   97
122 Hale, Cassidy             10 Station Camp          22:30.52   98
123 Gregsby, Jocelyn          09 Dobyns-Bennett        22:32.55   99
124 Chavez, Jacqueline        10 Knoxville Catholic    22:33.42  100
125 Jones, Victoria           09 Oakland               22:33.45
126 Boyd, Abby                12 Dickson County        22:34.71  101
127 Bachelor, Annie           09 Knoxville Catholic    22:35.85  102
128 Green, Brandi             11 Cumberland County     22:37.46  103
129 Michael, Laura            11 Dickson County        22:38.98  104
130 Patten, Mackenzie         12 Sullivan South        22:40.34
131 Kis, Helenka              11 Columbia Central      22:40.74  105
132 Pugh, Briana              09 Dyer County           22:41.56  106
133 Rose, Emma                10 White Station         22:42.16  107
134 Morgan, Amy               09 Cookeville            22:43.88  108
135 Rindin, Jessie            10 Collierville          22:44.17  109
136 Smith, Addie              09 Cookeville            22:44.55  110
137 Hansen, A.C.              11 Collierville          22:49.74  111
138 Broste, Elin              11 Rossview              22:50.85  112
139 Finnegan, Abby            09 Ravenwood             22:51.09  113
140 Gilbreath, Haley          11 Houston               22:53.64  114
141 Linder, Ellis             11 Science Hill          22:54.80  115
142 Frazier, Trisha           10 Siegel                22:55.85  116
143 Ports, Victoria           11 Cumberland County     22:56.66  117
144 Wilson, Brandy            09 Dyer County           23:01.75  118
145 Nicholson, Katlin         12 Station Camp          23:04.83  119
146 McDaniel, Ashley          09 Arlington             23:05.80  120
147 Douglas, Raven            10 Daniel Boone          23:06.94  121
148 Warren, Kaylie            11 Houston               23:07.55  122
149 Moore, Chasity            11 Dyer County           23:09.66  123
150 Almeria, Jamie            09 Dobyns-Bennett        23:10.48  124
151 Fryman, Joy               10 Bolton                23:10.87  125
152 Reissner, Rebecca         12 Riverdale             23:16.39  126
153 Holland, Brandalynn       10 Rossview              23:19.82  127
154 Reagan, Jacklyn           11 Cumberland County     23:20.22  128
155 Richard, Kate             09 Cookeville            23:20.28  129
156 Lewis, Courtney           12 Daniel Boone          23:21.94  130
157 Everhart, Hannah          10 Daniel Boone          23:23.09  131
158 Blevins, Abby             09 Knoxville Catholic    23:24.14  132
159 McCoy, Olivia             11 Cumberland County     23:31.13  133
160 Cross, Gracie             11 Dobyns-Bennett        23:33.72  134
161 Butts, Kelsie             11 Independence          23:34.66  135
162 Hendrix, Kesa             12 Station Camp          23:34.75  136
163 Hanson, Sierra            09 Daniel Boone          23:40.95  137
164 Momoh, Rashidat           11 Arlington             23:46.26  138
165 Sims, Kayla               11 Cookeville            23:48.48  139
166 Edmondson, Lauren         12 Dickson County        23:52.30  140
167 Bishop, Briana            11 Arlington             23:57.91  141
168 Mitchell, Allison         09 Riverdale             24:01.55  142
169 Grinder, Haley            12 Cookeville            24:06.58  143
170 Martell, Taylor           10 Rossview              24:07.10  144
171 Howse, Collinthia         09 Riverdale             24:08.69  145
172 Hilliard, Beverly         10 Rhea County           24:09.92  146
173 Hall, Kaitlin             10 Columbia Central      24:12.49  147
174 Kennedy, Lainy            10 Rossview              24:16.84  148
175 Keith, Ashley             12 Cookeville            24:25.37  149
176 Tallent, Davinity         12 Rhea County           24:40.72  150
177 Lindsey, Hailey           10 Dickson County        24:44.05  151
178 Texiera, Megan            09 Dickson County        24:49.09  152
179 Smyth, Trinity            12 Rossview              24:56.91  153
180 Chantarath, Bethany       11 Riverdale             25:00.19  154
181 Dowell, Jasmine           12 Bolton                25:02.95  155
182 Budle, Morgan             12 Rhea County           25:22.80  156
183 Riley, Stephanie          12 Columbia Central      25:23.69  157
184 Thurman, Emily            10 Rhea County           25:23.93  158
185 Scruggs, Carmen           12 White Station         25:26.88  159
186 Parker, Brittany          10 Columbia Central      25:31.38  160
187 Kinsler, Shelby           09 Rhea County           25:37.26  161
188 Dotson, Dana              12 Columbia Central      25:50.77  162
189 Fitch, Hannah             12 Riverdale             26:17.97  163
190 Rector, Brie              11 Daniel Boone          26:36.36  164
191 Mayo, Emily               12 Riverdale             26:38.82  165
                                   Team Scores
================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *
================================================================================
Results - Women
   1 Oak Ridge                    79    3    5   12   17   42   44   55
      Total Time:  1:39:26.31
         Average:    19:53.27
   2 Science Hill                117    2    7   26   29   53   81  115
      Total Time:  1:41:00.01
         Average:    20:12.01
   3 Hardin Valley               140   13   25   32   33   37   48   78
      Total Time:  1:42:35.42
         Average:    20:31.09
   4 Ravenwood                   149   10   11   20   28   80   85  113
      Total Time:  1:42:29.80
         Average:    20:29.96
   5 Brentwood                   204   15   30   45   51   63   66   84
      Total Time:  1:44:26.83
         Average:    20:53.37
   6 Independence                212   18   21   49   59   65   67  135
      Total Time:  1:44:48.81
         Average:    20:57.77
   7 Siegel                      255   31   40   47   54   83   93  116
      Total Time:  1:46:09.93
         Average:    21:13.99
   8 Knoxville Catholic          261    1   14   52   94  100  102  132
      Total Time:  1:44:04.82
         Average:    20:48.97
   9 Dyer County                 300    6    9   61  106  118  123
      Total Time:  1:46:26.43
         Average:    21:17.29
  10 Houston                     305   23   57   64   69   92  114  122
      Total Time:  1:47:35.82
         Average:    21:31.17
  11 Dobyns-Bennett              311   16   19   86   91   99  124  134
      Total Time:  1:47:37.03
         Average:    21:31.41
  12 Collierville                325   46   50   73   77   79  109  111
      Total Time:  1:48:24.82
         Average:    21:40.97
  13 Bolton                      325   35   68   72   74   76  125  155
      Total Time:  1:48:35.00
         Average:    21:43.00
  14 Station Camp                346   24   41   87   96   98  119  136
      Total Time:  1:48:34.43
         Average:    21:42.89
  15 White Station               375   34   36   39  107  159
      Total Time:  1:50:36.67
         Average:    22:07.34
  16 Dickson County              387    4   38  101  104  140  151  152
      Total Time:  1:49:10.42
         Average:    21:50.09
  17 Cumberland County           399   27   70   82  103  117  128  133
      Total Time:  1:50:13.71
         Average:    22:02.75
  18 Arlington                   434   56   71   90   97  120  138  141
      Total Time:  1:51:16.41
         Average:    22:15.29
  19 Rossview                    493   22   88  112  127  144  148  153
      Total Time:  1:52:57.12
         Average:    22:35.43
  20 Rhea County                 522    8   62  146  150  156  158  161
      Total Time:  1:55:24.73
         Average:    23:04.95
  21 Columbia Central            527   43   75  105  147  157  160  162
      Total Time:  1:55:16.16
         Average:    23:03.24
  22 Daniel Boone                531   60   89  121  130  131  137  164
      Total Time:  1:53:43.82
         Average:    22:44.77
  23 Cookeville                  581   95  108  110  129  139  143  149
      Total Time:  1:55:03.56
         Average:    23:00.72
  24 Riverdale                   625   58  126  142  145  154  163  165
      Total Time:  1:57:53.66
         Average:    23:34.74



  Event 8  Boys 5k Run CC AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Templeton, Will           11 Hardin Valley         16:05.87    1
  2 Baker, Brock              10 Oakland               16:07.87    2
  3 Templeton, Aaron          09 Hardin Valley         16:13.15    3
  4 Ogle, Andrew              11 Powell                16:15.62
  5 Stuart, Paul              11 Brentwood             16:17.25    4
  6 Gadsey, Ryan              12 Brentwood             16:19.20    5
  7 Thompson, Conner          10 Oakland               16:19.28    6
  8 Hatfield, Connor          12 Morristown West       16:22.90    7
  9 Chitwood, Conley          11 Ravenwood             16:23.01    8
 10 McElroy, Chris            11 Dobyns-Bennett        16:25.08    9
 11 Royster, Zack             12 Farragut              16:25.27   10
 12 Howard, Kris              11 Independence          16:25.95   11
 13 Noe, Jordan               12 Morristown West       16:31.66   12
 14 Dixon, Alden              11 Arlington             16:32.46   13
 15 Piper, Alex               12 Hardin Valley         16:36.91   14
 16 Philips, Jared            12 Blackman              16:41.86   15
 17 Dickie, Lachlan           09 Knoxville West        16:42.62
 18 Fitzsimmons, Bryan        10 Bearden               16:43.37   16
 19 McKinnish, Quintin        09 Morristown West       16:43.83   17
 20 Merook, Adam              12 Morristown West       16:45.08   18
 21 Thomas, Nathan            11 Brentwood             16:46.61   19
 22 McCargo, Jaymes           11 Cordova               16:46.70   20
 23 Oegema, Cory              10 Bearden               16:46.98   21
 24 Maxwell, Boston           12 Cookeville            16:47.51   22
 25 Nelson, Brennon           11 Science Hill          16:49.11   23
 26 Iberg, Elliot             12 Houston               16:49.32   24
 27 Patterson, Paul           10 Bradley Central       16:50.45   25
 28 Thomas, Alec              09 Brentwood             16:57.48   26
 29 Wingerter, Jared          11 Independence          16:57.80   27
 30 Johnson, Billy            12 Station Camp          16:58.39   28
 31 Winchester, Skyler        11 Bearden               17:00.33   29
 32 Walter, Kyle              12 Bearden               17:01.69   30
 33 McKeen, Bryan             12 Knoxville West        17:03.09
 34 Jordan, Charlie           12 Station Camp          17:03.47   31
 35 Jaeger, Patrick           11 Houston               17:03.82   32
 36 Schwartz, Conner          12 Farragut              17:05.33   33
 37 Spidell, Steven           10 Hardin Valley         17:07.29   34
 38 Heglar, Jacob             12 Hardin Valley         17:07.90   35
 39 Sallade, Will             11 Farragut              17:08.07   36
 40 McGuinnis, Zach           10 Franklin              17:12.47
 41 Giles, Johnson            11 South Doyle           17:13.10
 42 Hileman, Luke             12 Independence          17:13.13   37
 43 Barnard, Justin           10 Independence          17:13.42   38
 44 Slavens, Justin           11 Oakland               17:14.81   39
 45 Shepherd, Mason           11 Collierville          17:16.21   40
 46 Avirom, Quinn             09 Ravenwood             17:16.75   41
 47 Torres, Heriberto         10 Morristown West       17:18.62   42
 48 Sturgill, Matt            11 Bearden               17:19.60   43
 49 Mallory, Travis           12 White Station         17:21.23   44
 50 Chase, Adam               12 Dobyns-Bennett        17:21.59   45
 51 Harold, Smith             09 Bradley Central       17:21.91   46
 52 Malbrough, Miles          11 Beech                 17:22.07   47
 53 Darby, Zack               11 Farragut              17:22.56   48
 54 Howard, Micah             09 Independence          17:23.88   49
 55 Harris, Brian             11 Morristown West       17:24.15   50
 56 Torgeson, Jake            11 Hardin Valley         17:24.91   51
 57 Strickland, Will          10 Cordova               17:26.62   52
 58 Donnellan, Michael        12 Dobyns-Bennett        17:27.45   53
 59 Boardwine, Chris          12 Daniel Boone          17:27.67
 60 Woods, Lamar              10 Cocke County          17:28.12
 61 Wamack, Hunter            09 Dobyns-Bennett        17:28.31   54
 62 McLaughlin, Kyle          11 Houston               17:28.34   55
 63 Bowman, Roderick          10 Daniel Boone          17:30.20
 64 Gardner, Jonathan         10 Houston               17:32.70   56
 65 Wheeler, Austin           12 Collierville          17:35.00   57
 66 Thomas, Aaron             09 Brentwood             17:35.12   58
 67 Currin, Grant             10 Cleveland             17:36.26
 68 Mitchell, Reed            11 Blackman              17:36.79   59
 69 Kammerzell, Cody          12 Station Camp          17:37.62   60
 70 Wright, Tyler             10 Oakland               17:38.81   61
 71 Murphy, Alec              11 Dobyns-Bennett        17:39.40   62
 72 Sonnenfeldt, Daniel       10 Hardin Valley         17:39.91   63
 73 Martin, Tyler             12 Northwest             17:41.34   64
 74 Seckman, Grant            11 Brentwood             17:42.72   65
 75 Mullane, Alex             12 Siegel                17:43.19   66
 76 Prislovsky, Taylor        10 Farragut              17:43.51   67
 77 Hart, Brandon             11 Arlington             17:44.05   68
 78 Kline, Jake               12 Collierville          17:45.05   69
 79 Walton, Cameron           11 Cordova               17:45.60   70
 80 Nelius, Eric              10 Tullahoma             17:46.32
 81 Pittman, Michael          11 Siegel                17:47.56   71
 82 Morgan, Justin            11 Cookeville            17:48.38   72
 83 Yates, Madison            12 Walker Valley         17:49.31
 84 Ramos, Charles            09 Morristown West       17:49.82   73
 85 Wykoff, Carter            12 Bearden               17:50.56   74
 86 Long, Cliff               12 Dickson County        17:50.89
 87 Binford, Rhett            12 Northeast             17:51.30
 88 Pennycuff, Matt           12 Cumberland County     17:52.00   75
 89 Bradley, Bobby            10 Germantown            17:53.30
 90 Brown, Tyler              11 Cordova               17:53.90   76
 91 Warren, Gage              12 Houston               17:54.11   77
 92 Mann, Kyle                12 Farragut              17:54.44   78
 93 Irwin, Sean               11 Independence          17:54.95   79
 94 Shankles, J.J.            10 Bearden               17:55.94   80
 95 Howard, Samuel            12 Independence          17:56.87   81
 96 Hudsmith, Denver          09 White Station         17:57.84   82
 97 Summs, Trigg              12 Cookeville            17:59.76   83
 98 Kline, Josh               12 Collierville          18:00.46   84
 99 Karl, Justin              09 Ravenwood             18:01.23   85
100 Kindle, Drew              10 Dobyns-Bennett        18:03.21   86
101 Harp, Tanner              10 Beech                 18:03.90   87
102 Lowe, Daniel              11 Ravenwood             18:05.46   88
103 LaGarde, Logan            09 Station Camp          18:05.56   89
104 Prichard, Kyle            12 Cumberland County     18:06.42   90
105 Field, Avery              10 Beech                 18:06.44   91
106 Pratt, Cody               10 Blackman              18:07.25   92
107 Truska, Eric              12 Bolton                18:07.43   93
108 Ward, Brandon             12 Dobyns-Bennett        18:07.50   94
109 Curtis, Jake              12 Bradley Central       18:07.88   95
110 Taplin, Tyler             11 Beech                 18:08.43   96
111 Sanchez, Victor           12 LaVergne              18:08.98
112 Mattson, Sam              12 White Station         18:10.08   97
113 Whitworth, Brett          11 Siegel                18:10.75   98
114 Torbett, John             09 Science Hill          18:11.55   99
115 Abdurehman, Rahji         12 Houston               18:12.44  100
116 Braden, Kevin             12 Bolton                18:13.26  101
117 Bagwell, Cody             11 White Station         18:13.61  102
118 Stone, Brian              12 Northwest             18:13.95  103
119 Walters, Michael          09 Station Camp          18:14.57  104
120 Pinarski, Nick            09 Arlington             18:15.62  105
121 Blackmon, Matt            11 Oakland               18:16.54  106
122 Cooper, Brandon           12 Kenwood               18:18.09
123 Pewitt, Dillon            11 Siegel                18:18.30  107
124 Uselton, Drake            09 Siegel                18:18.96  108
125 Lineville, Austin         10 Beech                 18:19.13  109
126 Denson, Logan             09 Cookeville            18:19.76  110
127 Wallace, Michael          12 Cookeville            18:20.23  111
128 Nguyen, Gage              11 Beech                 18:20.79  112
129 Woodmancy, Daron          10 Science Hill          18:21.30  113
130 Boone, Tyler              10 Siegel                18:21.59  114
131 Dohan, David              12 White Station         18:22.73  115
132 Jones, Justin             10 Cleveland             18:23.11
133 Hull, Reuben              11 Munford               18:24.45
134 Carr, Bradley             11 Farragut              18:26.46  116
135 Boyett, Ronald            11 Houston               18:27.16  117
136 Wilson, Wesley            11 Siegel                18:30.48  118
137 McElroy, Adam             12 Science Hill          18:30.76  119
138 Cormier, Ryan             12 Station Camp          18:32.03  120
139 Miller, Morgan            10 Oakland               18:34.17  121
140 Wild, Scotty              12 Brentwood             18:34.43  122
141 Seaborn, David            10 Blackman              18:35.14  123
142 Bennett, Tyler            11 Cumberland County     18:37.18  124
143 Gwaltney, Collin          09 Bradley Central       18:37.53  125
144 Mussard, Chase            11 Cookeville            18:37.56  126
145 Bedgood, Ryan             10 Cumberland County     18:38.57  127
146 Mallory, Garrett          12 White Station         18:38.79  128
147 Augustin, Caleb           10 Oakland               18:40.06  129
148 Leubbe, Seth              10 Arlington             18:40.87  130
149 Freeman, Noah             09 Arlington             18:42.59  131
150 Smith, Calvin             11 White Station         18:43.70  132
151 Story, Josh               09 Ravenwood             18:45.87  133
152 Rollins, Sterling         10 Science Hill          18:46.37  134
153 Hall, Aaron               10 Bolton                18:46.97  135
154 Dixon, Corey              09 Bradley Central       18:52.13  136
155 Walters, Matt             11 Station Camp          18:55.02  137
156 Park, Jake                11 Cordova               18:56.24  138
157 Hilton, Will              09 Cookeville            18:56.33  139
158 Schultz, Eric             12 Bolton                18:57.57  140
159 Bergschicker, Billy       11 Collierville          18:58.85  141
160 Northam, Chandler         12 Bolton                19:00.70  142
161 Walls, Kurtis             12 Northwest             19:01.05  143
162 Hopkins, Nicholas         11 Science Hill          19:02.36  144
163 Alexander, Dalton         10 Cordova               19:03.64  145
164 Andre, Cameron            11 Arlington             19:05.63  146
165 Downing, Shohei           11 Beech                 19:11.06  147
166 Moorleghan, Prather       10 Science Hill          19:17.80  148
167 Baltimore, Kyle           12 Bradley Central       19:20.91  149
168 Burgess, Jaylon           10 Northwest             19:21.41  150
169 Delbrueck, Chris          11 Ravenwood             19:21.76  151
170 Mitchell, Ben             12 Bolton                19:26.49  152
171 Farranti, Justin          11 Northwest             19:30.04  153
172 Clark, Corwin             10 Cordova               19:30.73  154
173 Carter, Marquis              Memphis Central       19:32.87
174 Ludwig, Dan               11 Collierville          19:34.63  155
175 Hadden, Riley             11 Ravenwood             19:39.17  156
176 Powell, Grant             10 Collierville          19:41.38  157
177 Hinders, Jordan           09 Arlington             19:59.60  158
178 Padgett, Thomas           11 Blackman              20:01.33  159
179 Panter, Alex              10 Blackman              20:04.63  160
180 Koehl, Daniel             10 Cumberland County     20:08.39  161
181 Schepis, Anthony          12 Northwest             20:19.11  162
182 Dawidow, John             11 Bolton                20:26.40  163
183 Hamm, Chris               11 Northwest             20:27.38  164
184 Parrott, Drake            09 Cumberland County     20:30.46  165
185 Pace, Caleb               09 Bradley Central       21:03.86  166
186 Sanuita, Dylan            09 Blackman              21:15.46  167
187 Miller, J.J.              10 Cumberland County     21:31.07  168
                                   Team Scores
================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *
================================================================================
Results - Men
   1 Hardin Valley                87    1    3   14   34   35   51   63
      Total Time:  1:23:11.12
         Average:    16:38.23
   2 Morristown West              96    7   12   17   18   42   50   73
      Total Time:  1:23:42.09
         Average:    16:44.42
   3 Brentwood                   112    4    5   19   26   58   65  122
      Total Time:  1:23:55.66
         Average:    16:47.14
   4 Bearden                     139   16   21   29   30   43   74   80
      Total Time:  1:24:51.97
         Average:    16:58.40
   5 Independence                162   11   27   37   38   49   79   81
      Total Time:  1:25:14.18
         Average:    17:02.84
   6 Farragut                    194   10   33   36   48   67   78  116
      Total Time:  1:25:44.74
         Average:    17:08.95
   7 Oakland                     214    2    6   39   61  106  121  129
      Total Time:  1:25:37.31
         Average:    17:07.47
   8 Dobyns-Bennett              223    9   45   53   54   62   86   94
      Total Time:  1:26:21.83
         Average:    17:16.37
   9 Houston                     244   24   32   55   56   77  100  117
      Total Time:  1:26:48.29
         Average:    17:21.66
  10 Station Camp                312   28   31   60   89  104  120  137
      Total Time:  1:27:59.61
         Average:    17:35.93
  11 Ravenwood                   355    8   41   85   88  133  151  156
      Total Time:  1:28:32.32
         Average:    17:42.47
  12 Cordova                     356   20   52   70   76  138  145  154
      Total Time:  1:28:49.06
         Average:    17:45.82
  13 Collierville                391   40   57   69   84  141  155  157
      Total Time:  1:29:35.57
         Average:    17:55.12
  14 Cookeville                  398   22   72   83  110  111  126  139
      Total Time:  1:29:15.64
         Average:    17:51.13
  15 Bradley Central             427   25   46   95  125  136  149  166
      Total Time:  1:29:49.90
         Average:    17:57.98
  16 Beech                       430   47   87   91   96  109  112  147
      Total Time:  1:29:59.97
         Average:    18:00.00
  17 White Station               440   44   82   97  102  115  128  132
      Total Time:  1:30:05.49
         Average:    18:01.10
  18 Arlington                   447   13   68  105  130  131  146  158
      Total Time:  1:29:55.59
         Average:    17:59.12
  19 Blackman                    448   15   59   92  123  159  160  167
      Total Time:  1:31:02.37
         Average:    18:12.48
  20 Siegel                      450   66   71   98  107  108  114  118
      Total Time:  1:30:18.76
         Average:    18:03.76
  21 Science Hill                488   23   99  113  119  134  144  148
      Total Time:  1:30:39.09
         Average:    18:07.82
  22 Cumberland County           577   75   90  124  127  161  165  168
      Total Time:  1:33:22.56
         Average:    18:40.52
  23 Bolton                      611   93  101  135  140  142  152  163
      Total Time:  1:33:05.93
         Average:    18:37.19
  24 Northwest                   613   64  103  143  150  153  162  164
      Total Time:  1:33:47.79
         Average:    18:45.56



  Event 3  Girls 5k Run CC  D-II A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Peters, Emily             09 St. Cecilia           19:34.60    1
  2 Ritchie, Natalie          11 Webb Sch.-Knoxvl      20:08.48    2
  3 Hazlehurst, Audrey        12 USJ                   20:23.80    3
  4 Stewart, Keeley           12 St.Andrw-Sewanee      20:32.24
  5 Scott, Sloan              12 Harding Academy       20:54.37
  6 Cargile, Whitley          09 USN                   21:02.76    4
  7 Irvine, Anna              12 ECS                   21:09.05    5
  8 Moore, Emma               09 DCA                   21:11.28    6
  9 Hargrove, Cate            12 St. Cecilia           21:20.81    7
 10 Dooley, Andrea            12 Webb Sch.-Knoxvl      21:25.33    8
 11 LeMaster, Bennet          10 USN                   21:31.83    9
 12 Eagle, Olivia             11 ECS                   21:32.97   10
 13 Jelinek, Samantha         09 JCS                   21:34.97
 14 Keenum, Ishi              11 Webb Sch.-Knoxvl      21:44.22   11
 15 Hanna, Molly              09 St. Mary's            21:46.72   12
 16 Wehby, Nancy              11 St. Cecilia           21:49.33   13
 17 Odend'hal, Taylor         11 Webb Sch.-Knoxvl      21:49.42   14
 18 Carey, Meg                12 Webb Sch.-Knoxvl      21:57.75   15
 19 Crowder, Meredith         12 USJ                   22:04.59   16
 20 Brink, Grace              09 St. Cecilia           22:08.25   17
 21 Kotyza, Ginny             10 JCS                   22:22.40
 22 Mitchell, Hunter          12 St. Mary's            22:29.58   18
 23 Marzialo, Lin             12 St. Cecilia           22:44.85   19
 24 York, Jessica             10 Webb -Bell Buckl      22:46.56
 25 McInturff, Audry          12 St. Cecilia           22:51.71   20
 26 Garland, Jessica          09 USJ                   22:52.80   21
 27 Graham, Alli              09 USJ                   23:00.36   22
 28 Wischmeyer, Samantha      08 St. Mary's            23:01.77   23
 29 Womack, Wren              11 USN                   23:05.61   24
 30 Mehmed, Jenna             09 St. George's          23:11.57   25
 31 White, Kirstie            09 DCA                   23:11.59   26
 32 Ray, Katherine            12 St. Cecilia           23:15.29   27
 33 Washburn, Chandler        09 FRA                   23:17.42
 34 Hendrix, Teresa           12 St. Mary's            23:26.75   28
 35 Jelsma, Sophia            10 USN                   23:34.11   29
 36 Motycka, Abby             10 USN                   23:44.37   30
 37 Spetalnick, Allie         09 USN                   23:45.38   31
 38 Burfield, Sarah Jane      09 DCA                   23:52.01   32
 39 Schultz, Tara             11 St. George's          23:53.08   33
 40 Ziemba, Samantha          12 DCA                   24:01.95   34
 41 Whitaker, Jordan          11 St. George's          24:03.81   35
 42 Jacobson, Erin            12 ECS                   24:12.03   36
 43 Seward, Courtney          12 ECS                   24:18.22   37
 44 Owens, Audrey             12 ECS                   24:19.54   38
 45 Vaughn, Dagny             09 St. George's          24:21.79   39
 46 Revelle, Alli             11 USJ                   24:22.13   40
 47 Schaeffer, Miles          09 St. Mary's            24:32.12   41
 48 Shuber, Lauren            09 DCA                   24:38.34   42
 49 McAlexander, Kathryn      12 USJ                   24:41.28   43
 50 Slobogin, Christy         11 USN                   24:43.97   44
 51 Cannon, Caroline          08 St. George's          25:00.22   45
 52 Chaum, Lacey              09 St. Mary's            25:01.88   46
 53 Alexander, Lauren Michel  09 DCA                   25:09.22   47
 54 Chandler, Anne            10 St. George's          25:12.26   48
 55 Ivy, Laura                11 Webb Sch.-Knoxvl      25:14.18   49
 56 Taylor, Meredith          11 St. Mary's            26:04.61   50
 57 Miller, Reagan            09 ECS                   26:07.92   51
 58 Bonnyman, Claire          10 Webb Sch.-Knoxvl      26:28.79   52
 59 Huxtable, Ashton          12 St. George's          27:56.54   53
 60 Brigham, Alexis           09 ECS                   28:43.81   54
 61 Howell, Bailey            10 USJ                   32:20.22   55
                                   Team Scores
================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *
================================================================================
Results - Women
   1 Webb School of Knoxville     50    2    8   11   14   15   49   52
      Total Time:  1:47:05.20
         Average:    21:25.04
   2 St. Cecilia                  57    1    7   13   17   19   20   27
      Total Time:  1:47:37.84
         Average:    21:31.57
   3 University School of Nash    96    4    9   24   29   30   31   44
      Total Time:  1:52:58.68
         Average:    22:35.74
   4 University School Jackson   102    3   16   21   22   40   43   55
      Total Time:  1:52:43.68
         Average:    22:32.74
   5 St. Mary's                  122   12   18   23   28   41   46   50
      Total Time:  1:55:16.94
         Average:    23:03.39
   6 Evangelical Christian Sch   126    5   10   36   37   38   51   54
      Total Time:  1:55:31.81
         Average:    23:06.37
   7 Donelson Christian Academ   140    6   26   32   34   42   47
      Total Time:  1:56:55.17
         Average:    23:23.04
   8 St. George's                177   25   33   35   39   45   48   53
      Total Time:  2:00:30.47
         Average:    24:06.10



  Event 4  Boys 5k Run CC  D-II A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Ashley, Ben               12 Harding Academy       17:09.66    1
  2 Tornillo, Robert          12 St. George's          17:26.12    2
  3 Thompson, Tye             12 Webb Sch.-Knoxvl      17:26.52    3
  4 Robinson, Andrew          09 Webb Sch.-Knoxvl      17:31.87    4
  5 Baerman, Elliott          09 Webb Sch.-Knoxvl      17:42.39    5
  6 Bryant, Logan             10 Zion Christian        17:50.53
  7 Rodewald, Nik             12 FRA                   17:51.85    6
  8 Galbreath, Christopher    08 Harding Academy       18:10.06    7
  9 May, Ike                  12 USN                   18:11.81    8
 10 Richardson, Patrick       09 USJ                   18:12.05    9
 11 Coats, Cameron            12 FRA                   18:13.39   10
 12 Harris, Alan              12 DCA                   18:13.44
 13 Furr-Foster, Andrew       09 Webb Sch.-Knoxvl      18:13.89   11
 14 Doak, William             10 USN                   18:19.32   12
 15 Goodwin, John             12 Webb Sch.-Knoxvl      18:20.76   13
 16 Odiorne, Kaje             09 ECS                   18:23.43   14
 17 Marks, Austin             11 ECS                   18:25.54   15
 18 Moore, Hayden             10 Harding Academy       18:30.98   16
 19 Bouchard-Dean, Townes     10 Webb Sch.-Knoxvl      18:32.93   17
 20 Sisson, William           10 Harding Academy       18:33.50   18
 21 Niblock, Kevin            11 ECS                   18:35.66   19
 22 Rader, Nick               10 Webb Sch.-Knoxvl      18:36.01   20
 23 Roelofs, Matthew          12 ECS                   18:38.24   21
 24 Hugo, Alex                11 ECS                   18:45.74   22
 25 Hamilton, Jacob           11 USJ                   18:49.28   23
 26 McBride, Andrew           11 St. George's          18:50.05   24
 27 Lifsey, Jacob             10 USJ                   18:51.05   25
 28 Carruth, Cade             12 St. George's          18:56.32   26
 29 Kennon, Drakeford         10 FRA                   18:58.43   27
 30 Coogan, John              11 USN                   19:00.71   28
 31 Hewitt, Will              08 ECS                   19:02.73   29
 32 Keffer, Ben               10 USN                   19:12.39   30
 33 Shemancik, Gregory        11 USN                   19:14.16   31
 34 Montgomery, Robert        11 ECS                   19:16.33   32
 35 Poulicek, Kyle            11 Webb -Bell Buckl      19:18.76   33
 36 Spinolo, Luke             12 St. George's          19:27.79   34
 37 Cliche, Hayden            10 Webb -Bell Buckl      19:32.69   35
 38 Smith, Andy               10 FRA                   19:32.75   36
 39 Hayes, Andy               11 Harding Academy       19:40.11   37
 40 Heard, James              10 St. George's          19:40.26   38
 41 Coogan, George            11 USN                   19:43.97   39
 42 Williams, Nick            10 USN                   19:49.92   40
 43 Hancock, Tanner           11 FRA                   19:51.57   41
 44 Conley, J.D.              11 Harding Academy       19:54.09   42
 45 Wagner, Zach              12 Webb -Bell Buckl      19:58.83   43
 46 Dong, John                12 Webb -Bell Buckl      20:01.53   44
 47 Bindra, Govind            09 USJ                   20:01.99   45
 48 Redden, Jourdan           10 USJ                   20:16.70   46
 49 Williams, Thurman         11 Harding Academy       20:29.62   47
 50 Nabhan, Christophe        09 USJ                   20:34.23   48
 51 O'Bar, Matthew            10 St. George's          20:40.39   49
 52 Anderson, Ethan           11 Webb -Bell Buckl      20:48.34   50
 53 Jeong, Woochan            11 Webb -Bell Buckl      20:59.25   51
 54 Stewart, John             12 St. George's          21:11.03   52
 55 Hulsey, Sam               11 Webb -Bell Buckl      21:13.73   53
 56 Bhatia, Devin             10 FRA                   21:24.12   54
 57 Barnes, Raleigh           11 FRA                   21:27.67   55
 58 Thomas, Warner            12 USJ                   21:38.78   56
                                   Team Scores
================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *
================================================================================
Results - Men
   1 Webb School of Knoxville     36    3    4    5   11   13   17   20
      Total Time:  1:29:15.44
         Average:    17:51.09
   2 Harding Academy              79    1    7   16   18   37   42   47
      Total Time:  1:32:04.31
         Average:    18:24.87
   3 Evangelical Christian Sch    91   14   15   19   21   22   29   32
      Total Time:  1:32:48.61
         Average:    18:33.73
   4 University School of Nash   109    8   12   28   30   31   39   40
      Total Time:  1:33:58.39
         Average:    18:47.68
   5 Franklin Road Academy       120    6   10   27   36   41   54   55
      Total Time:  1:34:27.99
         Average:    18:53.60
   6 St. George's                124    2   24   26   34   38   49   52
      Total Time:  1:34:20.54
         Average:    18:52.11
   7 University School Jackson   148    9   23   25   45   46   48   56
      Total Time:  1:36:11.07
         Average:    19:14.22
   8 Webb School - Bell Buckle   205   33   35   43   44   50   51   53
      Total Time:  1:39:40.15
         Average:    19:56.03


  Event 5  Girls 5k Run CC D-II AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Jumper, Hannah            12 Baylor                18:20.88    1
  2 Godfrey, Tenley           12 Baylor                18:27.06    2
  3 Greenwall, Rachel         12 Baylor                19:07.50    3
  4 Greenwall, Becca          12 Baylor                19:21.13    4
  5 Cook, Caroline            09 St. Agnes             19:28.11    5
  6 Nobert, Kacey             12 St. Agnes             19:38.67    6
  7 Cheeseman, Allison        09 Brentwood Academy     19:50.06    7
  8 Gartman, Johanna          12 GPS                   19:55.20    8
  9 Duvall, Lacey             08 Brentwood Academy     19:58.17    9
 10 Townsend, Ruthie          10 Baylor                19:58.74   10
 11 DeLozier, Sarah B.        12 Ensworth              20:02.10   11
 12 Wiseman, Kate             12 Harpeth Hall          20:09.84   12
 13 Lessley, Madison          10 St. Benedict          20:20.97   13
 14 Atkins, Lauren            09 Hutchison             20:22.36   14
 15 Chandler, Haley           10 Baylor                20:29.16   15
 16 Perrey, Kirsten           12 Pope John Paul II     20:42.87   16
 17 Rooker, Shannon           12 St. Benedict          20:49.74   17
 18 Chamblin, Hannah          10 St. Agnes             20:55.27   18
 19 Fisher, Carolyn           12 Ensworth              20:58.39   19
 20 Smith, Madison            10 St. Benedict          20:59.75   20
 21 Shea, Aidan               11 St. Agnes             21:06.72   21
 22 Hencke, Sarah             12 Baylor                21:07.42   22
 23 Whitfield, Lucy           09 GPS                   21:08.89   23
 24 Miller, Erin              11 Ensworth              21:09.02   24
 25 Hurd, Olivia              11 Harpeth Hall          21:11.43   25
 26 Helton, Jaclyn            12 Brentwood Academy     21:19.00   26
 27 Richardson, Kate          11 Harpeth Hall          21:30.68   27
 28 Jackson, Anne             10 St. Agnes             21:31.97   28
 29 Broughton, Elizabeth      10 St. Agnes             21:47.03   29
 30 Bryant, Christian         11 GPS                   21:47.76   30
 31 McNamara, Allie Miller    10 Harpeth Hall          21:50.19   31
 32 Manes, Alex               12 Father Ryan           21:53.20   32
 33 Montague, Annie           09 Hutchison             21:56.29   33
 34 Lucas, Grace              12 Pope John Paul II     22:01.86   34
 35 Sudduth, Jessa            09 St. Benedict          22:02.31   35
 36 Holland, Allison          10 Harpeth Hall          22:08.77   36
 37 Bologa, Maddie            10 Pope John Paul II     22:12.02   37
 38 Saunders, Allie           10 Hutchison             22:13.84   38
 39 Weaver, Kyle              12 St. Agnes             22:17.87   39
 40 Johnson, Taylor           10 Hutchison             22:17.92   40
 41 Patterson, Alden          12 Ensworth              22:22.30   41
 42 Sweat, Cayce              10 Ensworth              22:31.85   42
 43 Montague, May             10 Hutchison             22:35.52   43
 44 Smith, Sarah              10 Battle Ground Ac      22:47.63   44
 45 Whatley, Faith            10 Brentwood Academy     22:49.94   45
 46 Berthiaume, Abigail       09 Brentwood Academy     23:01.97   46
 47 Koehn, Savannah           09 Brentwood Academy     23:02.23   47
 48 Ristau, Britta            11 Brentwood Academy     23:06.82   48
 49 Glazer, Natalie           11 Ensworth              23:07.91   49
 50 Maclellan, Hannah         09 Ensworth              23:08.86   50
 51 Geiser, Mary              09 Father Ryan           23:13.45   51
 52 Quigley, Christina        09 Father Ryan           23:13.94   52
 53 Stevenson, Kelsey         09 Hutchison             23:19.24   53
 54 Herrmann, Callie          10 Father Ryan           23:28.34   54
 55 Lewis, Adrienne           09 St. Benedict          23:37.51   55
 56 Farler, Michelle          09 St. Benedict          23:37.75   56
 57 Jackson, Lauren           12 GPS                   23:47.08   57
 58 Nair, Gaby                09 Hutchison             23:47.98   58
 59 Shelton, Emily            09 St. Benedict          23:48.35   59
 60 Simpson, Stephanie        09 Pope John Paul II     24:05.26   60
 61 Hooker, Sierra            11 Pope John Paul II     24:08.11   61
 62 Cullum, Corbin            11 GPS                   24:21.86   62
 63 Payne, Margaret           10 Father Ryan           24:24.10   63
 64 Portera, Mary             11 GPS                   24:42.88   64
 65 Round, Mackie             10 Father Ryan           24:44.41   65
 66 Hawkins, Caroline         11 Harpeth Hall          24:50.44   66
 67 Pacsi, Ellen              12 Pope John Paul II     24:56.05   67
 68 Miller, Caitlyn           09 Briarcrst Chrstn      25:06.06
 69 Erwin, Brooke             11 Battle Ground Ac      25:27.36   68
 70 Ward, Maddie              09 GPS                   27:11.87   69
 71 Polk, Allie               10 Harpeth Hall          27:31.86   70
 72 Abernathy, Jacklyn        08 Battle Ground Ac      27:36.40   71
 73 Peeler, Allison           11 Battle Ground Ac      28:26.60   72
 74 Johnson, Cassidy          11 Pope John Paul II     28:44.26   73
 75 Edwards, Shawnee          11 Battle Ground Ac      34:04.25   74
                                   Team Scores
================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *
================================================================================
Results - Women
   1 Baylor                       20    1    2    3    4   10   15   22
      Total Time:  1:35:15.31
         Average:    19:03.07
   2 St. Agnes                    78    5    6   18   21   28   29   39
      Total Time:  1:42:40.74
         Average:    20:32.15
   3 Harpeth Hall                131   12   25   27   31   36   66   70
      Total Time:  1:46:50.91
         Average:    21:22.19
   4 Brentwood Academy           133    7    9   26   45   46   47   48
      Total Time:  1:46:59.14
         Average:    21:23.83
   5 Ensworth                    137   11   19   24   41   42   49   50
      Total Time:  1:47:03.66
         Average:    21:24.74
   6 St. Benedict                140   13   17   20   35   55   56   59
      Total Time:  1:47:50.28
         Average:    21:34.06
   7 Hutchison                   168   14   33   38   40   43   53   58
      Total Time:  1:49:25.93
         Average:    21:53.19
   8 Girls Preparatory School    180    8   23   30   57   62   64   69
      Total Time:  1:51:00.79
         Average:    22:12.16
   9 Pope John Paul II           208   16   34   37   60   61   67   73
      Total Time:  1:53:10.12
         Average:    22:38.03
  10 Father Ryan                 252   32   51   52   54   63   65
      Total Time:  1:56:13.03
         Average:    23:14.61
  11 Battle Ground Academy       329   44   68   71   72   74
      Total Time:  2:18:22.24
         Average:    27:40.45



  Event 6  Boys 5k Run CC D-II AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Peters, Michael           12 MBA                   16:05.98    1
  2 Peters, Daniel            11 MBA                   16:11.06    2
  3 Hill, Ryan                12 MBA                   16:14.29    3
  4 Bedard, Stephen           12 MBA                   16:46.35    4
  5 Powell, Andrew            12 MBA                   16:48.09    5
  6 Bull, Garrett             09 Brentwood Academy     17:04.79    6
  7 Walters, Thomas           12 McCallie              17:07.67    7
  8 McKay, Baylor             10 Brentwood Academy     17:13.21    8
  9 Smith, Alex               10 MBA                   17:15.04    9
 10 Oellerich, Andrew         12 Baylor                17:16.57   10
 11 McCord, Hayes             12 MBA                   17:17.41   11
 12 Gilman, Jay               12 St. Benedict          17:18.38   12
 13 Gabrielleschi, Shea       12 MUS                   17:25.42   13
 14 Jones, Matthew            09 McCallie              17:26.45   14
 15 Barnes, Derek             09 McCallie              17:26.97   15
 16 Pitawanakwat, Colin       10 St. Benedict          17:27.31   16
 17 Knight, Braxton           11 Brentwood Academy     17:33.75   17
 18 Prior, Bryce              10 Brentwood Academy     17:36.63   18
 19 Grant, Alex               11 Christian Brothers    17:37.80   19
 20 Morning, Ricky            10 St. Benedict          17:38.54   20
 21 McCurdy, Matt             12 St. Benedict          17:41.09   21
 22 May, Aaron                10 Christian Brothers    17:42.32   22
 23 Bull, Andrew              09 Brentwood Academy     17:43.18   23
 24 Massey, Houston           12 Baylor                17:43.53   24
 25 Carden, John              12 Father Ryan           17:50.74   25
 26 Slinkard, Brady           11 Brentwood Academy     17:51.62   26
 27 Hassenmueller, Buckner    10 MUS                   17:52.15   27
 28 Malbrue, Jonathan         11 Father Ryan           17:53.07   28
 29 Graham, Parker            10 Brentwood Academy     17:53.70   29
 30 LaForce, Daniel           11 St. Benedict          17:54.33   30
 31 Clark, Houston            12 McCallie              18:00.51   31
 32 Zeiser, Michael           12 McCallie              18:03.32   32
 33 Edwards, Alex             10 Christian Brothers    18:03.45   33
 34 Doi, Yuma                 10 McCallie              18:08.39   34
 35 Sprankle, Chris           10 Father Ryan           18:09.75   35
 36 Oates, John               11 MUS                   18:10.59   36
 37 Cheij, Greg               11 Father Ryan           18:13.93   37
 38 Belina, Charles           11 MUS                   18:14.97   38
 39 Holden, Simon             10 Baylor                18:15.20   39
 40 Isom, Michael                Christian Brothers    18:17.60   40
 41 Foulke, Hunter            12 Pope John Paul II     18:18.12   41
 42 Orians, Matt              11 Christian Brothers    18:20.67   42
 43 Llanes, Nathan            12 Christian Brothers    18:21.47   43
 44 Dunn, Alex                10 Baylor                18:23.95   44
 45 Pearlman, Joseph          09 St. Benedict          18:26.03   45
 46 Leshikar, Jacob           12 Pope John Paul II     18:27.66   46
 47 Kruse, Coleman            09 Battle Ground Ac      18:34.30   47
 48 O'Heeney, Quinn           12 Father Ryan           18:48.28   48
 49 Walker, Chris             11 MUS                   18:51.77   49
 50 Garcia, Elias             10 Baylor                18:52.61   50
 51 Ward, Alex                10 McCallie              19:01.39   51
 52 Burnett, Cameron          12 Father Ryan           19:04.45   52
 53 Popp, Bryson              09 Baylor                19:10.23   53
 54 Scalisi, John             12 Father Ryan           19:11.56   54
 55 Austin, Andrew            10 Baylor                19:15.67   55
 56 Day, Thomas               12 Battle Ground Ac      19:20.79   56
 57 Duffin, Jack              10 Pope John Paul II     19:24.18   57
 58 Harrington, Craig         10 Briarcrst Chrstn      19:32.43   58
 59 Cartwright, Josh          09 St. Benedict          19:37.47   59
 60 Tosi, Avery               12 MUS                   19:37.64   60
 61 Reese, Andrew             12 Battle Ground Ac      20:05.08   61
 62 Kollai, Donald            09 Pope John Paul II     20:06.49   62
 63 Brown, Kyle               12 Battle Ground Ac      20:26.83   63
 64 Hulker, Matt              09 Battle Ground Ac      20:43.13   64
 65 Long, Christian           10 Briarcrst Chrstn      20:46.38   65
 66 Thomas, Brandon           10 Battle Ground Ac      20:58.18   66
 67 Kelton, Grant             09 Briarcrst Chrstn      21:09.64   67
 68 Bunjor, Wilhelm           12 Pope John Paul II     21:16.51   68
 69 Blackard, Andrew          12 Briarcrst Chrstn      21:35.05   69
 70 Alonzo, Diego             12 Pope John Paul II     21:37.29   70
 71 Wilson, Zach              12 Briarcrst Chrstn      22:13.13   71
 72 Olson, Pierce             10 Battle Ground Ac      22:17.78   72
 73 Lanas, Sed                12 Pope John Paul II     23:07.49   73
 74 Long, Carter              10 Briarcrst Chrstn      23:51.29   74
 75 Faulk, Cameron            12 Briarcrst Chrstn      24:00.26   75
 76 Waxler, McKenzie          09 Christian Brothers    32:21.44   76
 -- Glassford, Charles        11 Ensworth                    DQ
 -- Lundy, Jackson            11 Ensworth                    DQ
 -- Connor, Matthew           09 Ensworth                    DQ
 -- Daugherty, Josh           09 Ensworth                    DQ
 -- McClellan, Creed          12 Ensworth                    DQ
 -- Wallace, Hamilton         12 Ensworth                    DQ
 -- Mahoney, Sto              12 Ensworth                    DQ
                                   Team Scores
================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *
================================================================================
Results - Men
   1 Montgomery Bell Academy      15    1    2    3    4    5    9   11
      Total Time:  1:22:05.77
         Average:    16:25.16
   2 Brentwood Academy            72    6    8   17   18   23   26   29
      Total Time:  1:27:11.56
         Average:    17:26.32
   3 McCallie                     99    7   14   15   31   32   34   51
      Total Time:  1:28:04.92
         Average:    17:36.99
   4 St. Benedict                 99   12   16   20   21   30   45   59
      Total Time:  1:27:59.65
         Average:    17:35.93
   5 Christian Brothers          156   19   22   33   40   42   43   76
      Total Time:  1:30:01.84
         Average:    18:00.37
   6 Memphis University School   163   13   27   36   38   49   60
      Total Time:  1:30:34.90
         Average:    18:06.98
   7 Baylor                      167   10   24   39   44   50   53   55
      Total Time:  1:30:31.86
         Average:    18:06.38
   8 Father Ryan                 173   25   28   35   37   48   52   54
      Total Time:  1:30:55.78
         Average:    18:11.16
   9 Pope John Paul II           274   41   46   57   62   68   70   73
      Total Time:  1:37:32.96
         Average:    19:30.60
  10 Battle Ground Academy       291   47   56   61   63   64   66   72
      Total Time:  1:39:10.13
         Average:    19:50.03
  11 Briarcrest Christian        330   58   65   67   69   71   74   75
      Total Time:  1:45:16.63
         Average:    21:03.33


Posted Image
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Share this topic:



1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

------DyeStat Track Talk Forums------

Main
HS General
HS Elite
College
Elite
The Plaground
Help
Training
Spikes
Nutrition
Distance
Sprints/Relays/Hur
Jumps
Throws
West
California
Nevada
West Region
Washington/Oregon
Midwest/Heartland
Michigan
Illinois
Wisconsin
Kansas
Minnesota
Midwest/Heartland Region
South/Southeast
Texas
Florida
Tennessee
South/SE Region
Northeast
Pennsylvania
New Jersey
New York
New England
Maryland  

 

International
Canada