RunnerSpace.com: 2011 Results - Hardin Valley Academy Invitational - DyeStat.com Track Talk

Jump to content

Welcome to DyeStat.com Track Talk!

You will have to register for a RunnerSpace account before you can post: click the LOGIN / SIGN UP link in the top brown bar to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2011 Results - Hardin Valley Academy Invitational

#1 27 March 2011 11:58 AM
Matt 
The Hammer 13 Rep Points
Join Date: 29 Sep 2007
Posts: 1306
PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Homepage
          Hardin Valley Academy Invitational - 3/26/2010 to 3/27/2010          
                     Hardin Valley Academy, Knoxville, TN                      
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Petree, Julia             11 Maryville                12.52   4  10   
  2 Delaney, Shantyra          9 Knoxville West           12.96   4   8   
  3 Hundley, Tamara            9 Knoxville West           13.21   4   6   
  4 Wade, Anderson            12 Knox Catholic            13.22   3   5   
  5 White, Jaaleah             9 Lavergne                 13.36   4   4   
  6 Goodson, Carrie           12 Maryville                13.39   3   3   
  7 Sexton, Beth              10 Maryville                13.54   3   2   
  8 Wharton, Whitney          10 Knox Catholic            13.63   2   1   
  9 Sanders, Jaandra           9 Lavergne                 13.66   3 
 10 Tackett, Hailey           11 Sevier County            13.72   3 
 11 Davis, Savannah            9 Oak Ridge                13.88   3 
 12 Towe, Abby                11 Hardin Valle             14.15   2 
 13 Hodge, Jayde               9 Hardin Valle             14.18   2 
 14 Albert, Shauna             9 South Doyle              14.64   1 
 15 Parker, Allison           12 Campbell County          14.66   2 
 16 Cooper, Michayla          10 Karns                    14.74   3 
 17 Mayes, Kristen             9 Hardin Valle             14.97   1 
 18 McCroskey, Meagan         11 Oak Ridge                15.01   2 
 19 Dorsey, Kayli             12 Cumberland Co            15.93   2 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Petree, Julia             11 Maryville                25.59   4  10   
  2 Wade, Anderson            12 Knox Catholic            27.14   3   8   
  3 Sanderfur, Faith          12 Knoxville West           27.34   4   6   
  4 Campbell, Kayce           11 Christian Ac             27.47   3   5   
  5 Sanders, Jaandra           9 Lavergne                 27.51   2   4   
  6 Hundley, Tamara            9 Knoxville West           27.52   4   3   
  7 Sexton, Beth              10 Maryville                27.81   3   2   
  8 Carter, Annastaza         12 Maryville                27.86   3   1   
  9 Wharton, Whitney          10 Knox Catholic            28.29   3 
 10 Davis, Savannah            9 Oak Ridge                28.38   4 
 11 Hodge, Jayde               9 Hardin Valle             28.74   2 
 12 Roberts, Myha             10 Lavergne                 28.82   2 
 13 White, Jaaleah             9 Lavergne                 29.41   3 
 14 Cooper, Michayla          10 Karns                    29.52   2 
 15 Albert, Shauna             9 South Doyle              30.24   1 
 16 Mayes, Kristen             9 Hardin Valle             30.59   1 
 17 Parker, Allison           12 Campbell County          30.62   1 
 18 Beck, Taylor              10 Hardin Valle             31.15   1 
 19 Green, Brandi             10 Cumberland Co            31.69   4 
 20 Albert, Shelley           11 South Doyle              32.27   1 
 21 Dorsey, Kayli             12 Cumberland Co            32.47   2 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Petree, Julia             11 Maryville                57.12   3  10   
  2 Hatfield, Bianca           9 Knoxville West         1:02.99   3   8   
  3 Jones, Anissa             12 Lavergne               1:03.62   2   6   
  4 Maynard, Kassy            12 Karns                  1:04.21   2   5   
  5 Nesby, Kayla              11 Knoxville West         1:04.37   3   4   
  6 Chapman, Kristin          10 Campbell County        1:04.87   2   3   
  7 Czarnik, Shaina           12 Maryville              1:05.02   3   2   
  8 King, Chelsea              9 Campbell County        1:05.49   1   1   
  9 Beeler, Miranda           10 Knox Catholic          1:06.10   2 
 10 Cox, Hannah               11 Christian Ac           1:06.88   3 
 11 Floyd, Chelsea            10 Hardin Valle           1:07.01   1 
 12 Dixon, Kaycee             11 Sevier County          1:07.10   1 
 13 Green, Brandi             10 Cumberland Co          1:07.25   3 
 14 Roberts, Laura             9 Maryville              1:08.19   2 
 15 Nidiaye, Maty             12 Lavergne               1:08.42   3 
 16 Evans, Lindsay            12 Campbell County        1:08.93   1 
 17 Stevens, Nikki             9 Karns                  1:10.36   1 
 18 Reagan, Jacklyn           10 Cumberland Co          1:12.78   2 
 19 Dearinger, Jazmine        12 Cumberland Co          1:13.05   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lowery, Patavia           12 Knoxville West         2:19.83   10   
  2 Eddington, Diana          11 McMinn Central         2:28.97    8   
  3 Caldwell, Kendale         11 Anderson County        2:32.20    6   
  4 Newby, Alex               12 Farragut               2:33.02    5   
  5 Barnes, Lauren            10 Heritage               2:34.46    4   
  6 Loomis, Allison           10 Anderson County        2:34.96    3   
  7 Reynolds, Camille          9 Campbell County        2:37.22    2   
  8 Therrien, Becca           11 Oak Ridge              2:37.74    1   
  9 Ketron, Erin               9 South Doyle            2:39.29  
 10 Burke, Lisa               11 Sevier County          2:39.53  
 11 Chapman, Hannah           10 Farragut               2:42.47  
 12 MacIndoe, Katy            12 Hardin Valle           2:45.52  
 13 Hansen, Amy                9 Oak Ridge              2:45.73  
 14 Warnock, Jordan            9 Farragut               2:46.70  
 15 Kalmon, Jenna             10 Hardin Valle           2:47.10  
 16 Ostrouchov, Katie         11 Oak Ridge              2:47.76  
 17 Freeman, Tia               9 Lavergne               2:48.16  
 18 Sawyer, Gabrielle         10 South Doyle            2:48.37  
 19 Pelletier, Kyla           10 Hardin Valle           2:48.40  
 20 Dearinger, Jazmine        12 Cumberland Co          2:53.32  
 21 Isles, Dimi               10 Cumberland Co          2:54.04  
 22 Benner, Allison            9 Karns                  2:57.93  
 23 Dyer, Chaylin              9 Cumberland Co          2:59.13  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Joanna          11 Knox Catholic          5:11.38   10   
  2 Eddington, Diana          11 McMinn Central         5:12.26    8   
  3 Barnes, Lauren            10 Heritage               5:21.58    6   
  4 Newby, Alex               12 Farragut               5:23.20    5   
  5 Yinger, Sadie             11 Hardin Valle           5:43.43    4   
  6 Hewitt, Alexis            10 Hardin Valle           5:45.56    3   
  7 Lowe, Lydia               10 Anderson County        5:46.32    2   
  8 Pelham, Hannah             9 Sevier County          5:49.26    1   
  9 Ketron, Erin               9 South Doyle            5:49.35  
 10 Morales, Jessica          11 Karns                  5:50.16  
 11 Waggoner, Brittany        10 Hardin Valle           5:51.77  
 12 Chapman, Hannah           10 Farragut               5:52.67  
 13 McCoy, Amelia             12 Cumberland Co          5:55.98  
 14 Hoelzer, Rachel           12 Oak Ridge              5:56.62  
 15 Burg, Alison              11 Christian Ac           5:58.48  
 16 Stixrud, Natalie           9 Oak Ridge              6:10.04  
 17 Dyer, Chaylin              9 Cumberland Co          6:10.12  
 18 Murray, Allison           10 South Doyle            6:10.54  
 19 Thundat, Rachel           10 Christian Ac           6:17.91  
 20 Toth, Allison             11 Oak Ridge              6:38.65  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Eddington, Diana          11 McMinn Central        12:15.58   10   
  2 Eilerman, Elyse           10 Knox Catholic         12:15.88    8   
  3 Evans, Lauren             10 Campbell County       12:24.74    6   
  4 List, Sara                12 Anderson County       12:28.94    5   
  5 Laughlin, Nina            11 Maryville             12:46.40    4   
  6 Morales, Jessica          11 Karns                 12:53.88    3   
  7 McCoy, Amelia             12 Cumberland Co         12:55.30    2   
  8 Burg, Alison              11 Christian Ac          12:57.92    1   
  9 Pelham, Hannah             9 Sevier County         13:07.34  
 10 Weber, Gracie             10 Karns                 14:04.09  
 11 May, Makayla              10 Sevier County         14:13.92  
 12 Martin, Christina         10 Hardin Valle          14:15.96  
 13 Irwin, Taylor             11 Clinton               15:24.39  
 14 Branam, Lucy              11 Campbell County       16:11.48  
 15 Scarbrough, Kelsey         9 Cumberland Co         18:02.03  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Delaney, Shantyra          9 Knoxville West           15.46   4  10   
  2 Heitzman, Callie          11 Christian Ac             15.54   4   8   
  3 Barwick, Talley           12 Karns                    17.88   4   6   
  4 Blackstock, Beth          12 Maryville                18.25   3   5   
  5 Fox, Hayley               10 Sevier County            18.35   4   4   
  6 Artis, Melanie            12 Knox Catholic            18.47   3   3   
  7 Riegel, Cassie            10 Maryville                18.52   3   2   
  8 Bryson, Angela            12 Knox Catholic            18.59   4   1   
  9 Cline, Casi                9 Heritage                 18.88   1 
 10 Miller, Holly             11 Oak Ridge                19.90   2 
 11 Leach, Samantha            9 Campbell County          19.93   3 
 12 Hopelite, Cassaundra      11 Farragut                 20.07   2 
 13 Haghighi, Orchi           12 Oak Ridge                20.18   2 
 14 Benoit, Sarah              9 Anderson County          20.37   2 
 15 Griffith, Madison          9 Campbell County          21.07   3 
 16 Perez, Jocelyn            10 Sevier County            21.19   3 
 17 Nabors, Heather           11 Karns                    21.69   2 
 18 Ruckart, Bekah            10 Karns                    25.37   2 
 19 Jallouk, Heidi            10 Oak Ridge                28.09   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Heitzman, Callie          11 Christian Ac             46.55   3  10   
  2 Delaney, Shantyra          9 Knoxville West           49.41   3   8   
  3 Champion, Erin            11 Clinton                  49.95   3   6   
  4 Fox, Hayley               10 Sevier County            52.51   2   5   
  5 Barwick, Talley           12 Karns                    52.81   3   4   
  6 Brown, Heather             9 Hardin Valle             53.60   3   3   
  7 Griffith, Madison          9 Campbell County          59.35   2   2   
  8 Nabors, Heather           11 Karns                  1:01.94   2   1   
 -- Jones, Allison            10 Farragut                    DQ   2  Pushed w/hand
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Knoxville West  'A'                                   50.76   2  10   
  2 Maryville  'A'                                        51.74   2   8   
  3 Lavergne  'A'                                         53.20   2   6   
  4 Sevier County  'A'                                    53.48   2   5   
  5 Knoxville Catholic  'A'                               53.73   1   4   
  6 Hardin Valley  'A'                                    54.22   2   3   
  7 Karns  'A'                                            54.38   2   2   
  8 Oak Ridge  'A'                                        55.34   2   1   
  9 Campbell County  'A'                                  59.93   1 
 10 Cumberland County  'A'                              1:04.66   1 
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Maryville  'A'                                      1:48.38   2  10   
  2 Lavergne  'A'                                       1:49.84   2   8   
  3 Knoxville Catholic  'A'                             1:53.84   1   6   
  4 Sevier County  'A'                                  1:53.97   2   5   
  5 Karns  'A'                                          1:53.99   2   4   
  6 Hardin Valley  'A'                                  1:54.69   2   3   
  7 Clinton  'A'                                        1:58.98   2   2   
  8 Oak Ridge  'A'                                      2:00.04   2   1   
  9 Cumberland County  'A'                              2:19.03   1 
 -- Campbell County  'A'                                     DQ   1  Out of Z2
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Maryville  'A'                                      4:16.58   2  10   
  2 Knoxville West  'A'                                 4:18.63   2   8   
  3 Lavergne  'A'                                       4:22.22   2   6   
  4 Hardin Valley  'A'                                  4:28.70   1   5   
  5 Campbell County  'A'                                4:32.66   1   4   
  6 Sevier County  'A'                                  4:33.69   2   3   
  7 Karns  'A'                                          4:36.26   2   2   
  8 Cumberland County  'A'                              4:43.07   2   1   
  9 Oak Ridge  'A'                                      5:00.08   2 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Oak Ridge  'A'                                     10:03.98   10   
  2 Knoxville Catholic  'A'                            10:29.03    8   
  3 Hardin Valley  'A'                                 10:46.11    6   
  4 Campbell County  'A'                               10:53.32    5   
  5 Sevier County  'A'                                 10:57.14    4   
  6 Maryville  'A'                                     11:14.38    3   
  7 Cumberland County  'A'                             11:34.67    2   
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chapman, Kristin          10 Campbell County        5-05.00   10   
  2 Morse, Laura               9 Christian Ac           5-00.00    8   
  3 Evans, Lindsay            12 Campbell County        4-10.00    5.50
  3 Campbell, Kayce           11 Christian Ac           4-10.00    5.50
  5 Price, Raven              12 Farragut               4-08.00    3.50
  5 Cox, Hannah               11 Christian Ac           4-08.00    3.50
  7 Blackstock, Beth          12 Maryville              4-06.00    2   
  8 Nidiaye, Maty             12 Lavergne               4-04.00    0.50
  8 Barwick, Talley           12 Karns                  4-04.00    0.50
 -- Dinwiddie, Anna           11 Knox Catholic               NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Champion, Erin            11 Clinton                9-00.00   10   
 -- Vican, Mikayla            10 Anderson County             NH  
 -- Crawford, Molly            9 Maryville                   NH  
 -- Roberts, Laura             9 Maryville                   NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cox, Hannah               11 Christian Ac          18-01.00   10   
  2 Conner, Alexis            11 Sevier County         15-07.00    8   
  3 McClain, Portia           11 Lavergne              15-03.00    6   
  4 Dennis, Myah              10 Hardin Valle          15-00.00    5   
  5 Chapman, Kristin          10 Campbell County       14-08.00    4   
  6 Czarnik, Shaina           12 Maryville             14-07.00    3   
  7 Noel, Tori                10 Cumberland Co         13-11.00    2   
  8 Cline, Casi                9 Heritage              13-09.00    1   
  9 King, Chelsea              9 Campbell County       13-08.00   2nd  13-7
 10 Crawford, Molly            9 Maryville            J13-08.00   2nd  13-4
 11 Leach, Samantha            9 Campbell County      J13-08.00   2nd  13-2
 12 Burns, Keely               9 Karns                 13-06.00  
 13 Brown, Heather             9 Hardin Valle          13-04.00  
 14 Nidiaye, Maty             12 Lavergne              13-02.00  
 15 Benner, Allison            9 Karns                 10-02.00  
 -- Marley, Chandler          10 Maryville                 FOUL  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Blackstock, Claire         9 Maryville             32-05.00   10   
  2 Noel, Tori                10 Cumberland Co         30-04.00    8   
  3 Miller, Caroline          10 Sevier County         29-06.00    6   
  4 McClain, Portia           11 Lavergne              29-03.00    5   
  5 Roberts, Laura             9 Maryville             29-02.00    4   
  6 Goodson, Carrie           12 Maryville             28-10.25    3   
  7 Goodman, Christina        10 Campbell County       28-07.75    2   
 -- Stevens, Nikki             9 Karns                     FOUL  
 -- Freels, Rebecca           10 Karns                     FOUL  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Richmond, Sandra          12 Knoxville West        38-02.00   10   
  2 Brummett, Katelyn         11 Anderson County       34-11.00    8   
  3 Taylor, Victoria          12 Knox Central          31-06.75    6   
  4 Goins, Shayla             10 Campbell County       31-04.00    5   
  5 Mayes, Taylor             11 Hardin Valle          29-11.50    4   
  6 Smith, Lauren             12 Maryville             28-04.50    3   
  7 Blackstock, Beth          12 Maryville             26-06.75    2   
  8 Allen, Kersten            11 Campbell County       26-04.50    1   
  9 Fox, Hayley               10 Sevier County         26-02.50  
 10 Young, Amber              10 Campbell County       25-04.75  
 11 Debusk, Danielle          11 Knox Central          24-08.25  
 12 Noel, Tori                10 Cumberland Co         23-11.50  
 13 Wheeler, Shelby           10 Anderson County       23-03.25  
 14 Ramsey, Natalie            9 Karns                 21-09.00  
 15 Moore, Candace            10 Cumberland Co         18-00.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Richmond, Sandra          12 Knoxville West          115-08   10   
  2 Brummett, Katelyn         11 Anderson County         107-09    8   
  3 Michaya, Reeve3s          10 Hardin Valle             95-06    6   
  4 Kane, Hope                10 Hardin Valle             88-02    5   
  5 Voit, Shelly              10 Oak Ridge                86-09    4   
  6 Goins, Shayla             10 Campbell County          85-02    3   
  7 Todd, Jaylyn               9 Lavergne                 84-10    2   
  8 Taylor, Victoria          12 Knox Central             84-05    1   
  9 Mayes, Taylor             11 Hardin Valle             82-05  
 10 Allen, Kersten            11 Campbell County          78-03  
 11 Smith, Lauren             12 Maryville                78-00  
 12 Debusk, Danielle          11 Knox Central             68-08  
 13 Wheeler, Shelby           10 Anderson County          68-05  
 14 Crawford, Molly            9 Maryville                60-06  
 15 Ramsey, Natalie            9 Karns                    59-07  
 16 Moore, Candace            10 Cumberland Co            44-03  
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sawyer, Gabrielle         10 South Doyle            2:45.59     510
  2 Maggert, Renee            12 Knox Catholic          2:51.45     449
  3 Ferner, Melissa           12 Heritage               2:52.71     436
  4 Burnett, Lindsey           9 Heritage               3:02.70     341
  5 Seiber, Candice           12 Campbell County        3:06.26     309
  6 Davenport, Julie          10 Hardin Valle           3:13.26     252
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maggert, Renee            12 Knox Catholic            19.36     357
  2 Davenport, Julie          10 Hardin Valle             19.36     357
  3 Burnett, Lindsey           9 Heritage                 19.54     341
  4 Sawyer, Gabrielle         10 South Doyle              19.66     331
  5 Seiber, Candice           12 Campbell County          20.17     288
  6 Ferner, Melissa           12 Heritage                 20.38     271
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Davenport, Julie          10 Hardin Valle             1.55m     678
  2 Maggert, Renee            12 Knox Catholic            1.50m     621
  3 Seiber, Candice           12 Campbell County          1.35m     460
  3 Burnett, Lindsey           9 Heritage                 1.35m     460
  5 Sawyer, Gabrielle         10 South Doyle              1.25m     359
  6 Ferner, Melissa           12 Heritage                 1.10m     222
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Davenport, Julie          10 Hardin Valle             4.47m     421
  2 Burnett, Lindsey           9 Heritage                 4.31m     381
  3 Maggert, Renee            12 Knox Catholic            4.30m     379
  4 Sawyer, Gabrielle         10 South Doyle              4.14m     340
 -- Seiber, Candice           12 Campbell County           FOUL  
 -- Ferner, Melissa           12 Heritage                  FOUL  
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maggert, Renee            12 Knox Catholic            8.06m     403
  2 Sawyer, Gabrielle         10 South Doyle              7.08m     340
  3 Burnett, Lindsey           9 Heritage                 6.92m     330
  4 Seiber, Candice           12 Campbell County          6.73m     318
  5 Davenport, Julie          10 Hardin Valle             6.50m     303
  6 Ferner, Melissa           12 Heritage                 6.28m     289
 
Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maggert, Renee            12 Knox Catholic             2209   10   
  2 Davenport, Julie          10 Hardin Valle              2011    8   
  3 Sawyer, Gabrielle         10 South Doyle               1880    6   
  4 Burnett, Lindsey           9 Heritage                  1853    5   
  5 Seiber, Candice           12 Campbell County           1375    4   
  6 Ferner, Melissa           12 Heritage                  1218    3   
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emerson, Justin           12 Christian Ac             10.87   4  10   
  2 Short, Jadon              11 Oak Ridge                11.15   4   8   
  3 Wiggins, Kareem           12 Lavergne                 11.58   4   6   
  4 Blanc, Cody               10 Knox Central             11.58   3   5   
  5 Cozart, Dorian            12 Knox Catholic            11.62   3   4   
  6 Faris, Jake               12 Knox Catholic            11.63   4   3   
  7 Warren, Reggie            11 Karns                    11.64   4   2   
  8 Horne, Desmond            11 Maryville                11.73   2   1   
  9 Sanders, Adarius          10 Knoxville West           11.73   4 
 10 Smith, Kenny              11 McMinn Central           11.75   3 
 11 McCarter, Kel             12 Sevier County            11.76   2 
 12 Newring, Justin           11 Hardin Valle             11.77   4 
 13 Pippin, Brett             10 Sevier County            11.79   3 
 14 Witherspoon, Zach         12 Oak Ridge                11.81   4 
 15 Hartman, Devin            12 Farragut                 11.84   3 
 16 Owen, Nathan              11 Maryville                11.91   3 
 17 Carter, Amariyuan         10 Karns                    12.09   2 
 18 Whitaker, Julius          12 Lavergne                 12.15   3 
 19 Beilstein, Edward         12 Maryville                12.23   2 
 20 Honken, Reed              10 Hardin Valle             12.32   1 
 21 McMahan, Austin           11 Campbell County          12.33   2 
 22 Miller, Joshua            10 Hardin Valle             12.38   1 
 23 Walker, Dayton            10 Anderson County          12.39   1 
 24 Caudill, Eli              11 Campbell County          12.42   2 
 25 Turner, Joe               12 Oak Ridge                12.48   2 
 26 Segers, Billy             11 Cumberland Co            13.05   1 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emerson, Justin           12 Christian Ac             22.10   5  10   
  2 Newring, Justin           11 Hardin Valle             23.11   5   8   
  3 Digregorio, Tailen        10 Oak Ridge                23.36   5   6   
  4 Hartman, Devin            12 Farragut                 23.39   4   5   
  5 Bristol, Lee              12 Maryville                23.42   5   4   
  6 Burnett, Preston          11 Maryville                23.54   4   3   
  7 White, Brandon            11 Sevier County            23.56   4   2   
  8 Smith, Kenny              11 McMinn Central           23.71   3   1   
  9 Faris, Jake               12 Knox Catholic            23.83   1 
 10 Wiggins, Kareem           12 Lavergne                 23.88   5 
 11 Witherspoon, Zach         12 Oak Ridge                24.03   5 
 12 Jeffries, Ben             12 Hardin Valle             24.14   2 
 13 Mozart, Dorian               Knox Catholic            24.39   1 
 14 Williams, Darnell         12 Knox Central             24.51   4 
 15 Tucker, Tawayne           12 Knoxville West           24.52   2 
 16 Carter, Kyle              10 Lavergne                 24.82   3 
 17 Walker, Dayton            10 Anderson County          24.87   1 
 18 McMahan, Austin           11 Campbell County          24.87   2 
 19 Blanc, Cody               10 Knox Central             24.94   3 
 20 Caudill, Eli              11 Campbell County          25.19   3 
 21 Mayes, Josh               11 Anderson County          25.40   1 
 22 Lewis, Alex               11 Oak Ridge                25.56   3 
 23 Miller, Joshua            10 Hardin Valle             25.58   2 
 24 Franklin, Rotaye          12 Lavergne                 25.71   2 
 25 Albert, Steven            11 South Doyle              26.16   3 
 26 Barnes, Anthony           12 Cumberland Co            27.63   2 
 27 Segers, Billy             11 Cumberland Co            27.70   4 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tippens, Jordan           12 Knox Central             50.61   5  10   
  2 Savoy, Alex               12 Knoxville West           51.47   5   8   
  3 Crenshaw, Jeffrey         11 Hardin Valle             52.18   4   6   
  4 Cease, Jon                12 Lavergne                 53.55   5   5   
  5 Hartman, Devin            12 Farragut                 53.78   2   4   
  6 Sandlin, Carter           12 Maryville                54.10   5   3   
  7 Nicholson, Kevin          10 Knox Catholic            54.29   1   2   
  8 Langley, Clarence         11 Maryville                54.46   4   1   
  9 Robinette, Patton         10 Maryville                54.75   4 
 10 Puckett, Michael          12 Karns                    54.89   4 
 11 Saunders, Zach            12 Farragut                 55.72   2 
 12 Jordan, Michael           12 Anderson County          55.92   1 
 13 Bardsley, Patrick         11 Knoxville West           55.95   3 
 14 Vibbert, Caleb            11 Anderson County          56.40   1 
 15 Long, Brandon              9 Campbell County          56.43   2 
 16 Wischer, Tyler            11 Sevier County            56.43   3 
 17 Pardington, Derek         11 Sevier County            56.65   1 
 18 Wagner, Philip            12 Cumberland Co            56.79   5 
 19 Mason, Matt                9 South Doyle              57.00   3 
 20 Johnson, Matt             12 Cumberland Co            57.32   5 
 21 Hutton, Mikey             12 Sevier County            57.62   2 
 22 King, Cory                12 Cumberland Co            58.16   4 
 23 McClanahan, Adam           9 Heritage                 59.08   3 
 24 Hack, Brian               12 Lavergne                 59.12   2 
 25 Nolan, Trevor             12 Campbell County          59.75   1 
 26 Tae, Patrick              11 Oak Ridge                59.95   4 
 27 Romanowski, Ben           10 South Doyle            1:00.23   3 
 28 Scott, Travis             10 Hardin Valle           1:00.57   1 
 29 Rader, Patrick            11 Oak Ridge              1:00.62   2 
 30 Cantley, Matt             11 McMinn Central         1:01.44   1 
 31 Danford, Eric             10 Oak Ridge              1:02.87   2 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McKelvey, Clint           12 Maryville              2:00.19   10   
  2 Bales, Casey                 White County           2:02.98    8   
  3 McCandless, Alex          12 Sevier County          2:04.85    6   
  4 Schwartz, Connor          11 Farragut               2:07.30    5   
  5 Frederick, Aaron          12 Christian Ac           2:08.48    4   
  6 Giles, Johnson            10 South Doyle            2:09.93    3   
  7 Hays, Nathan              12 Sevier County          2:10.50    2   
  8 Royster, Zack             11 Farragut               2:11.45    1   
  9 Darby, Zack                  Farragut               2:12.78  
 10 Savoy, Alex               12 Knoxville West         2:12.85  
 11 Humphreys, Evan            9 Hardin Valle           2:14.24  
 12 Heglar, Jacob             11 Hardin Valle           2:14.64  
 13 Jordan, Michael           12 Anderson County        2:14.67  
 14 Longway, Forrest          12 Cumberland Co          2:14.77  
 15 Gavin, Ben                10 Oak Ridge              2:14.93  
 16 Hassett, Sam              10 Knoxville West         2:15.23  
 17 Peach, Daniel             10 Campbell County        2:18.47  
 18 Wagner, Cody              10 Heritage               2:19.69  
 19 Berry, James              11 Christian Ac           2:20.92  
 20 Vibbert, Caleb            11 Anderson County        2:24.20  
 21 Long, Brandon              9 Campbell County        2:24.48  
 22 Winters, Will              9 Karns                  2:25.17  
 23 Miller, Jj                 9 Cumberland Co          2:26.79  
 24 Hartman, Tanner           11 Oak Ridge              2:27.84  
 25 Bierschmitt, Evan         11 Oak Ridge              2:36.62  
 26 Sierra, Jose               9 Karns                  2:41.29  
 27 Crawford, Landon           9 Cumberland Co          2:42.88  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McKelvey, Clint           12 Maryville              4:15.47   10   
  2 McCandless, Alex          12 Sevier County          4:39.41    8   
  3 Giles, Johnson            10 South Doyle            4:43.14    6   
  4 Elseroad, Steven          12 Christian Ac           4:51.38    5   
  5 Callela, Jake             11 Hardin Valle           4:52.10    4   
  6 Wagner, Cody              10 Heritage               4:55.84    3   
  7 Murphy, Ian               10 Maryville              4:57.66    2   
  8 Doktycz, Nick              9 Knox Catholic          4:57.98    1   
  9 Deavours, Dayne           10 Campbell County        4:59.03  
 10 Sonnenfeldt, Daniel        9 Hardin Valle           4:59.67  
 11 Sanchez, Victor           11 Lavergne               5:01.12  
 12 Potok, Thomas             10 Oak Ridge              5:01.46  
 13 Hanlon, Patrick            9 Sevier County          5:10.56  
 14 Rose, John                10 Heritage               5:11.28  
 15 Peach, Daniel             10 Campbell County        5:12.11  
 16 Pennycuff, Matt           11 Cumberland Co          5:12.15  
 17 Jenkins, Sam              11 Clinton                5:15.34  
 18 Lathrop, Todd             12 Farragut               5:19.10  
 19 Williams, Marty           12 Sevier County          5:21.77  
 20 Senter, James             10 Oak Ridge              5:23.84  
 21 Bedgood, Ryan              9 Cumberland Co          5:31.64  
 22 Laubach, David             9 Oak Ridge              5:50.37  
 23 Fisher, Charles           10 Karns                  6:11.56  
 24 Koch, Jonathan             9 Cumberland Co          7:19.05  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Torgeson, Jake            10 Hardin Valle          10:20.71   10   
  2 Piper, Alex               11 Hardin Valle          10:28.31    8   
  3 Warriner, Matthew          9 Maryville             11:02.90    6   
  4 Spidell, Stephen           9 Hardin Valle          11:06.53    5   
  5 Consoli, Elliot            9 Knox Catholic         11:10.70    4   
  6 Hanlon, Patrick            9 Sevier County         11:12.47    3   
  7 Zinkle, Allen              9 Knox Catholic         11:15.43    2   
  8 Connelly, Patrick          9 Knox Catholic         11:15.93    1   
  9 Hyatt, Alex                  Oak Ridge             11:26.26  
 10 Parten, Patrick           12 Clinton               11:28.51  
 11 Pennycuff, Matt           11 Cumberland Co         11:47.79  
 12 Davidson, Adam             9 Sevier County         11:53.66  
 13 Disney, Grant              9 Clinton               12:05.54  
 14 Bedgood, Ryan              9 Cumberland Co         12:29.46  
 15 Neeley, Kevin              9 Karns                 13:19.20  
 16 Crawford, Landon           9 Cumberland Co         14:08.53  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dutton, Ej                12 Hardin Valle             15.33   2  10   
  2 Foster, Jeremiah          12 Sevier County            15.57   2   8   
  3 Browne, Adam              12 Maryville                15.63   2   6   
  4 Pierce, Briar             12 Stone Memorial           16.15   2   5   
  5 Wyatt, Shawn              12 Maryville                16.22   2   4   
  6 Sanders, Adarius          10 Knoxville West           16.53   2   3   
  7 Oladini, George           12 Lavergne                 16.77   2   2   
  8 Gregg, Cameron            11 Oak Ridge                17.33   1   1   
  9 Patterson, Justin         12 Sevier County            18.22   1 
 10 Johnson, Connor           11 Farragut                 19.84   1 
 11 Towe, Trevor               9 Karns                    21.20   1 
 12 Rivera, Nathan             9 Karns                    22.58   2 
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dutton, Ej                12 Hardin Valle             39.07   3  10   
  2 Foster, Jeremiah          12 Sevier County            40.19   3   8   
  3 McCarter, Kel             12 Sevier County            40.91   3   6   
  4 Browne, Adam              12 Maryville                41.17   3   5   
  5 Sanders, Adarius          10 Knoxville West           42.61   3   4   
  6 Sison, Anthony            11 Maryville                43.65   2   3   
  7 Pierce, Briar             12 Stone Memorial           44.38   3   2   
  8 Wyatt, Shawn              12 Maryville                44.65   3   1   
  9 Patterson, Justin         12 Sevier County            44.86   2 
 10 Bryan, Jon                12 Oak Ridge                47.81   2 
 11 Greene, Tyler              9 Campbell County          48.33   1 
 12 Luttrell, Ryan            12 Oak Ridge                49.55   2 
 13 Towe, Trevor               9 Karns                    49.80   2 
 14 Strang, Jackson           11 South Doyle              53.22   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Oak Ridge  'A'                                        43.74   2  10   
  2 Lavergne  'A'                                         43.96   2   8   
  3 Sevier County  'A'                                    44.03   2   6   
  4 Maryville  'A'                                        44.57   2   5   
  5 Knoxville Central  'A'                                44.82   2   4   
  6 Karns  'A'                                            46.87   1   3   
  7 Campbell County  'A'                                  46.96   1   2   
  8 Heritage  'A'                                         47.95   1   1   
  9 Anderson County  'A'                                  48.94   2 
 10 Cumberland County  'A'                                50.88   1 
 -- Hardin Valley  'A'                                      DNF   2 
 -- Knoxville Catholic  'A'                                  DQ   1  Uniform Violation
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sevier County  'A'                                  1:32.55   2  10   
  2 Maryville  'A'                                      1:32.96   2   8   
  3 Knoxville West  'A'                                 1:33.61   2   6   
  4 Knoxville Central  'A'                              1:34.56   2   5   
  5 Lavergne  'A'                                       1:35.07   2   4   
  6 Knoxville Catholic  'A'                             1:37.64   1   3   
  7 Karns  'A'                                          1:38.07   1   2   
  8 Campbell County  'A'                                1:39.48   1   1   
  9 Oak Ridge  'A'                                      1:40.75   2 
 10 Cumberland County  'A'                              1:48.86   2 
 -- Hardin Valley  'A'                                      DNF   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hardin Valley  'A'                                  3:36.09   2  10   
  2 Lavergne  'A'                                       3:36.53   2   8   
  3 Sevier County  'A'                                  3:38.36   2   6   
  4 Maryville  'A'                                      3:38.61   2   5   
  5 Knoxville Catholic  'A'                             3:45.14   1   4   
  6 Oak Ridge  'A'                                      3:47.24   2   3   
  7 Karns  'A'                                          3:49.32   1   2   
  8 Knoxville Central  'A'                              3:52.01   1   1   
  9 Campbell County  'A'                                3:53.05   1 
 10 Cumberland County  'A'                              3:53.17   2 
 11 Knoxville West  'A'                                 3:53.67   2 
 12 South Doyle  'A'                                    4:06.90   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Oak Ridge  'A'                                      8:29.63   10   
  2 Farragut  'A'                                       8:34.13    8   
  3 Hardin Valley  'A'                                  8:35.51    6   
  4 Sevier County  'A'                                  8:41.47    5   
  5 Cumberland County  'A'                              8:56.13    4   
  6 Maryville  'A'                                      9:09.38    3   
  7 Campbell County  'A'                                9:53.24    2   
  8 Karns  'A'                                         10:10.13    1   
  9 Knoxville Central  'A'                             10:21.75  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 MacKle, Spencer           12 Knox Catholic          6-00.00   10   
  2 Oladini, George           12 Lavergne               5-10.00    8   
  3 Roberson, Diangelo        12 Clinton                5-08.00    6   
  4 Litton, Nick              10 Campbell County       J5-08.00    5   
  5 Hill, Steven              10 Cumberland Co         J5-08.00    4   
  6 Chastain, Danny           11 Sevier County         J5-08.00    3   
  7 Robinette, Patton         10 Maryville              5-06.00    2   
  8 Burkhart, John            11 Christian Ac          J5-06.00    0.50
  8 Conley, Caleb             10 Lavergne              J5-06.00    0.50
 10 Wright, Zach              12 Knox Catholic         J5-06.00  
 10 Bullock, Xzavious         11 Lavergne              J5-06.00  
 12 West, Patrick             11 Heritage               5-04.00  
 12 Horenburg, Jacob          11 Maryville              5-04.00  
 14 Yoakum, Jay               10 Maryville              5-02.00  
 15 Crawford, Vincent          9 Hardin Valle          J5-02.00  
 16 Scott, Travis             10 Hardin Valle           5-00.00  
 17 Moore, Jake               10 Sevier County          4-10.00  
 -- Pardington, Derek         11 Sevier County               NH  
 -- Sola, Daniel              10 Cumberland Co               NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wright, Zach              12 Knox Catholic         10-00.00   10   
  2 Smith, Caleb              11 Maryville              9-06.00    8   
  3 Gregg, Cameron            11 Oak Ridge              8-00.00    5.50
  3 Gibson, Jordan            11 Maryville              8-00.00    5.50
  5 Ruan, Kevin                9 Campbell County       J8-00.00    4   
  6 Davis, Carson             12 Maryville              7-06.00    3   
  7 Graves, Matt              11 Hardin Valle           7-00.00    2   
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hodges, Terry             12 Lavergne              22-03.75   10   
  2 Short, Jadon              11 Oak Ridge             22-00.25    8   
  3 Flood, Rocky              11 Oak Ridge             20-04.00    6   
  4 Whaley, Bryce             12 Sevier County         20-00.25    5   
  5 Burnett, Preston          11 Maryville             20-00.00    4   
  6 Hicks, Corey              11 Karns                 19-11.00    3   
  7 Yoakum, Jay               10 Maryville             19-09.50    2   
  8 Burkhart, John            11 Christian Ac          19-07.75    1   
  9 Hill, Robert              11 Lavergne              19-02.50  
 10 Cox, Kashif               11 Knox Central          19-02.00   2nd 19-0.75
 11 Bristol, Lee              12 Maryville            J19-02.00   2nd  18-11.75
 12 Wallace, Tyler            10 Cumberland Co         18-07.25  
 13 Winston, Ricardo          12 Hardin Valle          18-07.00  
 14 Wischer, Tyler            11 Sevier County         18-04.00  
 15 West, Patrick             11 Heritage              18-00.75  
 16 Carter, Kyle              10 Lavergne              18-00.50  
 17 Defayette, Clay           12 Farragut              17-09.75   2nd  17-5.5
 18 Greene, Tyler              9 Campbell County      J17-09.75   2nd  16-3.25
 19 Chesney, Matt              9 Karns                 17-03.25  
 20 Sola, Daniel              10 Cumberland Co         16-11.50  
 21 McCarter, Logan            9 Sevier County         16-11.25  
 22 Hill, Steven              10 Cumberland Co         16-06.50  
 23 Reese, Garrett            11 Campbell County       16-01.00  
 24 Johnson, Connor           11 Farragut              15-06.50  
 -- Lewis, Scott                 Karns                     FOUL  
 -- Moore, Mathew              9 Oak Ridge                 FOUL  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hodges, Terry             12 Lavergne              45-00.00   10   
  2 Hicks, Corey              11 Karns                 41-08.00    8   
  3 Whaley, Bryce             12 Sevier County         41-01.50    6   
  4 Gregg, Cameron            11 Oak Ridge             40-11.50    5   
  5 Wyatt, Shawn              12 Maryville             39-04.00    4   
  6 Nave, Austin              12 Sevier County         38-00.00    3   
  7 Robinette, Patton         10 Maryville             37-06.25    2   
  8 Demarcus, John            10 Maryville             36-10.50    1   
  9 Wallace, Tyler            10 Cumberland Co         36-03.50  
 10 Bather, Andrew            11 Lavergne              36-03.00  
 11 Duncan, Jaz               12 Lavergne              35-10.75  
 12 Defayette, Clay           12 Farragut              35-06.50  
 13 Puckett, Michael          12 Karns                 34-03.00  
 14 Sola, Daniel              10 Cumberland Co         32-09.50  
 15 Johnson, Connor           11 Farragut              32-09.00  
 16 Scott, Travis             10 Hardin Valle          31-11.75  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Green, Demetrius          11 Knoxville West        46-10.75   10   
  2 Young, Alex               11 Lavergne              41-11.00    8   
  3 Hood, Drew                12 Maryville             41-07.75    6   
  4 Graham, Marqueeze         11 Knox Central          41-04.50    5   
  5 McAdoo, Deon              12 Lavergne              41-00.50    4   
  6 Austin, Robert            12 Oak Ridge             40-07.25    3   
  7 Bingham, Sam              11 Oak Ridge             39-11.00    2   
  8 Wilson, Michael           10 Karns                 39-03.25    1   
  9 Gaston, Joey              11 Knox Catholic         38-07.50  
 10 Ard, Fred                 11 Lavergne              37-09.00  
 11 Saah, Alex                11 Knox Catholic         37-07.00  
 12 Dandrige, Bradford        11 Knoxville West        37-03.25  
 13 Venters, David            10 Maryville             36-06.00  
 14 Bailey, Robert            11 Heritage              35-09.75  
 15 Prewitt, Aaron             9 Maryville             35-02.00  
 16 Abbott, Lee               12 Oak Ridge             34-05.00  
 17 Hall, Tony                   Oak Ridge             34-03.00  
 18 Heatherly, Ross           12 Sevier County         32-09.75  
 19 Oakes, Tyler              10 Campbell County       32-04.50  
 20 Mongen, Dennis             9 South Doyle           31-06.75  
 21 Edwards, Ryan             11 Cumberland Co         31-01.25  
 22 Beaty, Scott              11 Cumberland Co         28-11.25  
 23 Oster, Alex               11 Karns                 28-04.25  
 24 Hackney, Montrell         11 Knoxville West        26-06.50  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Green, Demetrius          11 Knoxville West          132-00   10   
  2 McAdoo, Deon              12 Lavergne                131-00    8   
  3 Heatherly, Ross           12 Sevier County           127-00    6   
  4 Hughes, Zach              11 Oak Ridge               126-09    5   
  5 Berwager, Derek           10 Lavergne                122-08    4   
  6 Staten, Aaron             10 Lavergne                114-08    3   
  7 Hood, Drew                12 Maryville               108-00    2   
  8 Bailey, Robert            11 Heritage                105-09    1   
  9 Graham, Marqueeze         11 Knox Central            104-00  
 10 Dandrige, Bradford        11 Knoxville West          103-06  
 11 Mongen, Dennis             9 South Doyle              96-09  
 12 Beaty, Scott              11 Cumberland Co            96-06  
 13 Oakes, Tyler              10 Campbell County          96-00  
 14 Prewitt, Aaron             9 Maryville                94-10  
 15 Clayton, Ben               9 Oak Ridge                90-09  
 16 Evans, Keenan             11 Campbell County          87-00  
 17 Wilson, Michael           10 Karns                    84-10  
 18 Pelletier, Michael        10 Karns                    84-05  
 19 Edwards, Ryan             11 Cumberland Co            79-10  
 20 Hackney, Montrell         11 Knoxville West           77-09  
 21 Johnson, Connor           11 Farragut                 65-00  
 -- Card, Geoff               11 Oak Ridge                 FOUL  
 
Decathlon: #1 Boys 100 Meter Dash Decathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Daniel, Jeffrey           11 Clinton                  11.98   2    655
  2 Kropliak, Andrew          12 Knox Catholic            12.25   2    603
  3 Nolan, Trevor             12 Campbell County          12.70   2    520
  4 Mayes, Josh               11 Anderson County          12.72   2    516
  5 Krebs, Josh               11 Hardin Valle             12.78   2    506
  6 Foust, Andrew             12 Anderson County          12.80   2    502
  7 Nelson, Lucas             11 Campbell County          12.81   1    501
  8 Frazier, Barrett          12 Karns                    13.43   1    397
  9 Byrge, Brandon             9 Anderson County          13.88   1    329
 
Decathlon: #5 Boys 400 Meter Dash Decathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Daniel, Jeffrey           11 Clinton                  52.88   1    687
  2 Krebs, Josh               11 Hardin Valle             56.57   2    537
  3 Nolan, Trevor             12 Campbell County          56.98   1    522
  4 Nelson, Lucas             11 Campbell County          58.74   1    457
  5 Kropliak, Andrew          12 Knox Catholic          1:02.62   1    328
  6 Frazier, Barrett          12 Karns                  1:04.53   2    272
  7 Foust, Andrew             12 Anderson County        1:04.55   1    271
  8 Mayes, Josh               11 Anderson County        1:06.11   1    229
  9 Byrge, Brandon             9 Anderson County        1:16.22   1     36
 
Decathlon: #10 Boys 1500 Meter Run Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Daniel, Jeffrey           11 Clinton                4:55.30     587
  2 Nelson, Lucas             11 Campbell County        5:04.33     535
  3 Nolan, Trevor             12 Campbell County        5:04.38     535
  4 Krebs, Josh               11 Hardin Valle           5:23.34     433
  5 Kropliak, Andrew          12 Knox Catholic          5:47.78     316
  6 Frazier, Barrett          12 Karns                  5:51.69     299
 
Decathlon: #6 Boys 110 Meter Hurdles Decathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kropliak, Andrew          12 Knox Catholic            19.01   2    432
  2 Krebs, Josh               11 Hardin Valle             19.65   2    377
  3 Nelson, Lucas             11 Campbell County          19.71   1    372
  4 Byrge, Brandon             9 Anderson County          20.19   2    334
  5 Nolan, Trevor             12 Campbell County          20.89   1    282
  6 Daniel, Jeffrey           11 Clinton                  21.21   2    260
  7 Frazier, Barrett          12 Karns                    23.31   1    135
 -- Mayes, Josh               11 Anderson County             NT   2 
 -- Foust, Andrew             12 Anderson County             NT   2 
 
Decathlon: #4 Boys High Jump Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Krebs, Josh               11 Hardin Valle             1.65m     504
  1 Daniel, Jeffrey           11 Clinton                  1.65m     504
  3 Kropliak, Andrew          12 Knox Catholic            1.55m     426
  3 Byrge, Brandon             9 Anderson County          1.55m     426
  3 Mayes, Josh               11 Anderson County          1.55m     426
  3 Nelson, Lucas             11 Campbell County          1.55m     426
  7 Nolan, Trevor             12 Campbell County          1.40m     317
 -- Foust, Andrew             12 Anderson County             NH  
 -- Frazier, Barrett          12 Karns                       NH  
 
Decathlon: #8 Boys Pole Vault Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kropliak, Andrew          12 Knox Catholic            2.90m     333
  2 Daniel, Jeffrey           11 Clinton                  2.45m     231
  3 Nolan, Trevor             12 Campbell County          2.15m     169
  3 Mayes, Josh               11 Anderson County          2.15m     169
  3 Nelson, Lucas             11 Campbell County          2.15m     169
 -- Frazier, Barrett          12 Karns                       NH  
 -- Foust, Andrew             12 Anderson County             NH  
 -- Byrge, Brandon             9 Anderson County             NH  
 -- Krebs, Josh               11 Hardin Valle                NH  
 
Decathlon: #2 Boys Long Jump Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Daniel, Jeffrey           11 Clinton                  5.62m     506
  2 Kropliak, Andrew          12 Knox Catholic            5.52m     485
  3 Krebs, Josh               11 Hardin Valle             5.41m     463
  4 Nelson, Lucas             11 Campbell County          5.38m     457
  5 Nolan, Trevor             12 Campbell County          5.07m     396
  6 Mayes, Josh               11 Anderson County          4.93m     369
  7 Frazier, Barrett          12 Karns                    4.82m     348
  8 Byrge, Brandon             9 Anderson County          4.41m     274
  9 Foust, Andrew             12 Anderson County          4.02m     209
 
Decathlon: #9 Boys Triple Jump Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kropliak, Andrew          12 Knox Catholic           11.65m     420
  2 Daniel, Jeffrey           11 Clinton                 11.03m     352
  3 Krebs, Josh               11 Hardin Valle            10.52m     299
  4 Nolan, Trevor             12 Campbell County         10.48m     295
  5 Nelson, Lucas             11 Campbell County         10.26m     273
  6 Mayes, Josh               11 Anderson County         10.23m     270
  7 Foust, Andrew             12 Anderson County          9.72m     221
  8 Byrge, Brandon             9 Anderson County          9.49m     200
 -- Frazier, Barrett          12 Karns                     FOUL  
 
Decathlon: #3 Boys Shot Put Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Krebs, Josh               11 Hardin Valle            11.17m     556
  2 Daniel, Jeffrey           11 Clinton                 10.70m     528
  3 Kropliak, Andrew          12 Knox Catholic           10.53m     518
  4 Nelson, Lucas             11 Campbell County          9.91m     480
  5 Nolan, Trevor             12 Campbell County          9.41m     450
  6 Frazier, Barrett          12 Karns                    9.40m     450
  7 Mayes, Josh               11 Anderson County          9.11m     432
  8 Byrge, Brandon             9 Anderson County          8.37m     388
  9 Foust, Andrew             12 Anderson County          6.98m     306
 
Decathlon: #7 Boys Discus Throw Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Krebs, Josh               11 Hardin Valle            33.52m     534
  2 Nelson, Lucas             11 Campbell County         27.79m     421
  3 Kropliak, Andrew          12 Knox Catholic           26.57m     397
  4 Mayes, Josh               11 Anderson County         25.66m     380
  5 Nolan, Trevor             12 Campbell County         25.36m     374
  6 Daniel, Jeffrey           11 Clinton                 24.77m     363
  7 Frazier, Barrett          12 Karns                   24.18m     351
  8 Byrge, Brandon             9 Anderson County         22.86m     326
  9 Foust, Andrew             12 Anderson County         12.10m     128
 
Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Daniel, Jeffrey           11 Clinton                   4673   10   
  2 Kropliak, Andrew          12 Knox Catholic             4258    8   
  3 Krebs, Josh               11 Hardin Valle              4209    6   
  4 Nelson, Lucas             11 Campbell County           4091    5   
  5 Nolan, Trevor             12 Campbell County           3860    4   
  6 Frazier, Barrett          12 Karns                     2252    3   
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Maryville                  109        2) Knoxville West            101   
    3) Knoxville Catholic          64        4) Campbell County            57.50
    5) Hardin Valley               55        6) Christian Academy of Knox  51   
    7) Lavergne                    47.50     8) Sevier County              41   
    9) Anderson County             32       10) Karns                      27.50
   11) McMinn Central              26       12) Heritage                   19   
   13) Clinton                     18       14) Oak Ridge                  17   
   15) Cumberland County           15       16) Farragut                   13.50
   17) Knoxville Central            7       18) South Doyle                 6   
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Maryville                  119.50     2) Sevier County              93   
    3) Lavergne                    88.50     4) Hardin Valley              85   
    5) Oak Ridge                   72.50     6) Knoxville Catholic         52   
    7) Knoxville West              41        8) Christian Academy of Knox  30.50
    9) Knoxville Central           30       10) Karns                      25   
   11) Campbell County             23       11) Farragut                   23   
   13) Clinton                     16       14) South Doyle                 9   
   15) Cumberland County            8       15) White County                8   
   17) Stone Memorial               7       18) Heritage                    5   
   19) McMinn Central               1                                           

RunnerSpace Content Manager
M/29/Washington
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Share this topic:



1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

------DyeStat Track Talk Forums------

Main
HS General
HS Elite
College
Elite
The Plaground
Help
Training
Spikes
Nutrition
Distance
Sprints/Relays/Hur
Jumps
Throws
West
California
Nevada
West Region
Washington/Oregon
Midwest/Heartland
Michigan
Illinois
Wisconsin
Kansas
Minnesota
Midwest/Heartland Region
South/Southeast
Texas
Florida
Tennessee
South/SE Region
Northeast
Pennsylvania
New Jersey
New York
New England
Maryland  

 

International
Canada