RunnerSpace.com: 2011 Results - Racing the Comets - DyeStat.com Track Talk

Jump to content

Welcome to DyeStat.com Track Talk!

You will have to register for a RunnerSpace account before you can post: click the LOGIN / SIGN UP link in the top brown bar to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2011 Results - Racing the Comets

#1 13 April 2011 10:40 AM
Matt 
The Hammer 13 Rep Points
Join Date: 29 Sep 2007
Posts: 1306
PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Homepage
Licensed to Perfect Timing Group - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 3/5/2011 04:26 PM
                    2nd Annual Racing The Comet - 3/5/2011                     
                          Hosted by South Gwinnett HS                          
                                Snellville, Ga                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Dunwoody  'A'                                      11:15.84   10   
  2 South Gwinnett  'A'                                11:35.94    8   
     1) Baker, Kiara                    2) Barnett, Sherane               
     3) Blair, Tasheanna                4) Boursiquot, Meernagh           
  3 Grovetown HS  'A'                                  12:31.90    6   
  4 Berkmar High School  'A'                           13:32.76    5   
     1) Jones, Beverly                  2) Craffton, Kiante               
     3) Williams, Shivawn               4) stanley, davina                
  5 South Gwinnett  'C'                                13:35.23    4   
     1) Brown, Jordan                   2) Woodcox, Gia                   
     3) Willis, Kristian                4) Meadows, Stephanie             
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 South Gwinnett  'A'                                 8:44.68   10   
     1) Thompson, Jamal                 2) Watts, Mark                    
     3) Jackson, Daniel                 4) Miller, Nick                   
  2 Dunwoody  'A'                                       9:12.31    8   
  3 Berkmar High School  'A'                            9:35.72    6   
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Banks, Jessika               Dunwoody                 16.65   1  10   
  2 Priester, Jasmyne            Berkmar High             18.53   1   8   
  3 Bakare, Ganyat               Berkmar High             18.81   1   6   
  4 Ling, Tatiana                Berkmar High             19.07   1   5   
  5 Howard, Dejah                South Gwinne             20.30   1   4   
  6 Medina, Gabriela             Grovetown HS             21.24   1   3   
  7 Isham, Briana                South Gwinne             23.78   2   2   
  8 Grant, Nyasha                South Gwinne             25.12   2   1   
  9 Harris, Ashley               Grovetown HS             25.34   2 
 10 Zimmer, Kandis               Grovetown HS             37.91   2 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shackleford, Justyn          Berkmar High             16.49   10   
  2 Luke, Kamron                 Berkmar High             19.99    8   
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Banks, Erika                 Dunwoody                 13.05   1  10   
  2 Watson, Moneice              Berkmar High             13.70   1   8   
  3 Ward, Quinika                Berkmar High             13.83   1   6   
  4 Yavuncu, Asya                Dunwoody                 13.92   1   5   
  5 Wyse, Jahze'                 South Gwinne             14.04   1   4   
  6 Wright, Jalen                Norcross Hig             14.21   3   3   
  7 Reyes, Selina                Berkmar High             14.26   2   2   
  8 Smith, Deleia                South Gwinne             14.29   3   1   
  9 Thomas, Di'Mara              Grovetown HS             15.05   3 
 10 Sandifer, Khadijah           Grovetown HS             15.36   2 
 11 Thomas, Brandi               Dunwoody                 15.45   1 
 12 Davis, LaNicia               Norcross Hig             15.89   2 
 13 Cooper, Moriah               Grovetown HS             16.54   2 
 14 Henderson, Christal          Norcross Hig             17.46   2 
 15 Rodgers, Mia                 Dunwoody                 17.51   3 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Claytor, Dazel               Dunwoody                 11.01   1  10   
  2 McKay, Josh                  Dunwoody                 11.41   1   8   
  3 Wimberly, Aaron              South Gwinne             11.57   2   6   
  4 Nelson, Timothy              Dunwoody                 11.65   1   5   
  5 Langston, Fredderick         South Gwinne             11.76   2   4   
  6 Williams, Wendell            South Gwinne             11.95   3   3   
  7 Mitchell, LaDarreious        Berkmar High             12.45   3   2   
  8 Jackson, Darrius             Norcross Hig             12.83   3   0.50
  8 Greene, Brendan              Norcross Hig             12.83   2   0.50
 10 Taylor, Marcelon             Norcross Hig             12.96   2 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cameron, Alex                Dunwoody               5:30.53   10   
  2 Galgal, Islam                Berkmar High           5:53.92    8   
  3 Hardister, Jennifer          Dunwoody               6:10.14    6   
  4 Blair, Tasheanna             South Gwinne           6:12.45    5   
  5 Luna, Tyana                  Berkmar High           6:19.04    4   
  6 Johnson, Mckenzie            Dunwoody               6:32.40    3   
  7 Greene, Rhiley               Grovetown HS           6:48.37    2   
  8 Soderling, Abigail           Grovetown HS           6:56.14    1   
  9 Vazquez, Mayela              Berkmar High           7:14.47  
 10 Lowery, Olivia               South Gwinne           8:01.67  
 11 Jones, Jalontae              Grovetown HS           8:32.35  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dwyer, James                 Dunwoody               4:38.60   10   
  2 Cohen, Jeremy                Dunwoody               4:49.41    8   
  3 Sexton, Kyle                 Dunwoody               5:00.49    6   
  4 Valladares, Jose             Berkmar High           5:03.30    5   
  5 Green, Miles                 Norcross Hig           5:10.41    4   
  6 Feyisa, MiKiyas              Berkmar High           5:14.92    3   
  7 Thompson, Jamal              South Gwinne           5:17.79    2   
  8 Reyes, Noe                   Berkmar High           5:19.20    1   
  9 Meadows, Elwyn               South Gwinne           6:16.79  
 
Event 9  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dunwoody  'A'                                         49.61   1  10   
  2 Berkmar High School  'A'                              53.07   1   8   
     1) Priester, Jasmyne               2) Bakare, Ganyat                 
     3) Guster, Elexis                  4) Watson, Moneice                
  3 South Gwinnett  'A'                                   55.12   1   6   
     1) Barnett, Sherane                2) Howard, Dejah                  
     3) Wyse, Jahze'                    4) Da Rosa, Jasmin                
  4 Dunwoody  'B'                                         55.32   1   5   
  5 Berkmar High School  'B'                              55.73   2   4   
     1) Ward, Quinika                   2) Gaykai, Ernestine              
     3) Jenkins, Teryne                 4) Reyes, Selina                  
  6 South Gwinnett  'B'                                   57.02   2   3   
     1) Dean, Logan                     2) Kincaid, Niya                  
     3) Massey, Jazmine                 4) Hicks, Emani                   
  7 Grovetown HS  'A'                                     58.65   1   2   
     1) Palmer, Thea                    2) Foster, Ari                    
     3) Thomas, Di'Mara                 4) Sandifer, Khadijah             
 -- South Gwinnett  'C'                                      DQ   2 
     1) Brown, Jordan                   2) Redd, Tori                     
     3) Mercer, Jamalyn                 4) Alleynne, Ashantae             
 
Event 10  Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dunwoody  'A'                                         43.94   1  10   
  2 South Gwinnett  'A'                                   44.11   1   8   
     1) Gary, Kevin                     2) Wimberly, Aaron                
     3) Tate, Derwyn                    4) Langston, Fredderick           
  3 South Gwinnett  'B'                                   45.41   2   6   
     1) Williams, Wendell               2) Daniel, Tim                    
     3) Brown, Blake                    4) Mortimer-green, Geovon         
  4 Berkmar High School  'A'                              46.37   1   5   
  5 Berkmar High School  'B'                              46.89   2   4   
  6 Dunwoody  'B'                                         47.17   2   3   
  7 South Gwinnett  'C'                                   47.18   2   2   
     1) Smith, Justin                   2) Hall, Shaquille                
     3) Cooper, Corey                   4) Walker, Richard                
  8 Norcross High School  'A'                             48.59   1   1   
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Guster, Elexis               Berkmar High           1:00.89   1  10   
  2 Prince, Danielle             Dunwoody               1:02.12   1   8   
  3 Nwajei, Monika               Dunwoody               1:04.46   1   6   
  4 Jenkins, Teryne              Berkmar High           1:06.59   1   5   
  5 Somuwiya, Ope                Berkmar High           1:06.90   2   4   
  6 Jackson, Pakitta             Norcross Hig           1:08.11   3   3   
  7 Massey, Jazmine              South Gwinne           1:09.51   2   2   
  8 Seay, Jasmine                Norcross Hig           1:11.91   3   1   
  9 Palmer, Thea                 Grovetown HS           1:12.65   1 
 10 Kincaid, Niya                South Gwinne           1:13.52   2 
 11 Wynn, Meagan                 Norcross Hig           1:15.18   2 
 12 Da Rosa, Jasmin              South Gwinne           1:18.35   2 
 13 Sewell, Tyneesha             Grovetown HS           1:18.36   3 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gary, Kevin                  South Gwinne             50.52   1  10   
  2 Watts, Mark                  South Gwinne             50.63   1   8   
  3 Chol, Kuaniyal               Dunwoody                 51.81   1   6   
  4 Tate, Derwyn                 South Gwinne             52.72   1   5   
  5 Willis, Nick                 Dunwoody                 53.25   2   4   
  6 Rather, Matthew              Dunwoody                 53.40   2   3   
  7 Cradler, Vincent             Berkmar High             55.18   3   2   
  8 Hall, Rashard                Berkmar High             55.58   3   1   
  9 Heredia, Oscar               Berkmar High             56.57   2 
 10 Lynch, Clinton               Norcross Hig             58.39   3 
 11 Keeling, James               Norcross Hig           1:03.33   2 
 
Event 13  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Banks, Jessika               Dunwoody                 47.08   1  10   
  2 Bakare, Ganyat               Berkmar High             51.91   1   8   
  3 Howard, Dejah                South Gwinne             52.99   1   6   
  4 Ling, Tatiana                Berkmar High             53.72   1   5   
  5 Priester, Jasmyne            Berkmar High             55.29   1   4   
  6 Isham, Briana                South Gwinne             56.66   2   3   
  7 Grant, Nyasha                South Gwinne             56.70   2   2   
  8 Roberts, Ally                Grovetown HS             59.78   1   1   
  9 Newton, Selena               Grovetown HS           1:07.28   2 
 10 Cooper, Moriah               Grovetown HS           1:16.66   2 
 
Event 14  Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shackleford, Justyn          Berkmar High             41.12   10   
  2 Tolbert, JT                  Norcross Hig             46.67    8   
  3 Hollins, Demetrius           Berkmar High             47.36    6   
  4 Strother, Nathan             Norcross Hig             47.70    5   
  5 Luke, Kamron                 Berkmar High             49.29    4   
 
Event 15  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Galgal, Islam                Berkmar High           2:40.92   10   
  2 Greene, Rhiley               Grovetown HS           2:50.83    8   
  3 Hardister, Elizabeth         Dunwoody               2:51.22    6   
  4 Baker, Kiara                 South Gwinne           2:51.54    5   
  5 Antwi, Jessica               Norcross Hig           3:02.03    4   
  6 Somuwiya, Ope                Berkmar High           3:05.79    3   
  7 Boursiquot, Meernagh         South Gwinne           3:19.26    2   
  8 Sewell, Tyneesha             Grovetown HS           3:22.64    1   
  9 Guerrero, AnaKaren           Berkmar High           3:37.04  
 10 Jones, Jalontae              Grovetown HS           3:44.46  
 
Event 16  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Nick                 South Gwinne           2:10.42   10   
  2 Jackson, Daniel              South Gwinne           2:10.58    8   
  3 Valladares, Jose             Berkmar High           2:10.65    6   
  4 Thompson, Jamal              South Gwinne           2:15.16    5   
  5 Morales, Brandon             Dunwoody               2:20.38    4   
  6 Feyisa, MiKiyas              Berkmar High           2:20.68    3   
  7 Chol, Kuaniyal               Dunwoody               2:20.72    2   
  8 Mack, Chandler               Dunwoody               2:21.07    1   
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Banks, Erika                 Dunwoody                 26.42   1  10   
  2 Yansaneh, Sadia              Dunwoody                 26.58   1   8   
  3 Guster, Elexis               Berkmar High             27.26   1   6   
  4 Alleynne, Ashantae           South Gwinne             27.59   2   5   
  5 Yavuncu, Asya                Dunwoody                 28.19   2   4   
  6 Watson, Moneice              Berkmar High             28.47   1   3   
  7 Barnett, Sherane             South Gwinne             28.62   1   2   
  8 Wright, Jalen                Norcross Hig             29.04   2   1   
  9 Wyse, Jahze'                 South Gwinne             29.34   1 
 10 Gracia, Chais                Norcross Hig             30.94   3 
 11 Branch, Stephanie            Norcross Hig             31.77   3 
 12 Gaykai, Ernestine            Berkmar High             32.60   2 
 13 Foster, Ari                  Grovetown HS             32.63   2 
 14 Dorsey, Dejah                Grovetown HS             35.13   3 
 
Event 18  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gary, Kevin                  South Gwinne             22.24   1  10   
  2 Claytor, Dazel               Dunwoody                 22.34   1   8   
  3 Tate, Derwyn                 South Gwinne             23.08   1   6   
  4 Mortimer-green, Geovon       South Gwinne             23.50   2   5   
  5 Mosley, Temyrick             Dunwoody                 23.66   2   4   
  6 Tolbert, JT                  Norcross Hig             23.95   1   3   
  7 Hall, Rashard                Berkmar High             24.29   2   2   
  8 Seton, Roger                 Berkmar High             24.51   2   1   
  9 Griffin, David               Berkmar High             25.27   1 
 10 Lynch, Clinton               Norcross Hig             25.40   2 
 11 Keeling, James               Norcross Hig             26.80   1 
 
Event 19  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Blair, Tasheanna             South Gwinne          13:15.87   10   
  2 Luna, Tyana                  Berkmar High          14:03.48    8   
  3 Hardister, Elizabeth         Dunwoody              14:36.82    6   
  4 Hurst, Charlotte             Dunwoody              15:07.42    5   
  5 Vazquez, Mayela              Berkmar High          16:42.57    4   
  6 Lowery, Olivia               South Gwinne          17:04.74    3   
  7 Soderling, Abigail           Grovetown HS          17:27.31    2   
 
Event 20  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sexton, Kyle                 Dunwoody              10:29.57   10   
  2 Herbert, Jordan              Norcross Hig          10:46.42    8   
  3 Jacobs, Lincoln              South Gwinne          11:01.21    6   
  4 Sylvester, Will              Dunwoody              11:05.40    5   
  5 Soper, John                  Dunwoody              11:42.79    4   
  6 Reyes, Noe                   Berkmar High          12:12.57    3   
  7 Jara, Sebatian               Berkmar High          12:13.52    2   
  8 Hernandez, William           Berkmar High          12:14.56    1   
  9 Montgomery, Maurice          South Gwinne          13:15.79  
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dunwoody  'A'                                       4:09.56   1  10   
  2 Berkmar High School  'A'                            4:26.30   1   8   
     1) Galgal, Islam                   2) Priester, Jasmyne              
     3) Guster, Elexis                  4) Somuwiya, Ope                  
  3 Berkmar High School  'B'                            4:36.24   2   6   
     1) Bakare, Ganyat                  2) Jenkins, Teryne                
     3) Ling, Tatiana                   4) Green, Jasmine                 
  4 South Gwinnett  'A'                                 4:43.81   1   5   
     1) Baker, Kiara                    2) Barnett, Sherane               
     3) Grant, Nyasha                   4) Wyse, Jahze'                   
  5 South Gwinnett  'C'                                 4:55.58   2   4   
     1) Dean, Logan                     2) Kincaid, Niya                  
     3) Massey, Jazmine                 4) Hicks, Emani                   
  6 Grovetown HS  'A'                                   5:01.28   1   3   
  7 South Gwinnett  'B'                                 5:04.41   2   2   
     1) Da Rosa, Jasmin                 2) Samuel, Helen                  
     3) Washington, Ramona              4) Alleynne, Ashantae             
  8 Grovetown HS  'B'                                   5:32.41   2   1   
 
Event 22  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 South Gwinnett  'A'                                 3:31.27   10   
     1) Gary, Kevin                     2) Wimberly, Aaron                
     3) Watts, Mark                     4) Tate, Derwyn                   
  2 Berkmar High School  'A'                            3:31.51    8   
  3 South Gwinnett  'B'                                 3:35.49    6   
     1) Daniel, Tim                     2) Brown, Blake                   
     3) Mortimer-green, Geovon          4) Langston, Fredderick           
  4 Dunwoody  'A'                                       3:38.67    5   
  5 Berkmar High School  'B'                            3:44.20    4   
  6 South Gwinnett  'C'                                 4:00.89    3   
     1) Smith, Justin                   2) Jones-craven, Darius           
     3) Cooper, Corey                   4) Miller, Nick                   
 
Event 23  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Grant, Nyasha                South Gwinne           4-06.00    7.25
  1 Howard, Dejah                South Gwinne           4-06.00    7.25
  3 Green, Jasmine               Berkmar High          J4-06.00    7.25
  4 Priester, Jasmyne            Berkmar High          J4-06.00    7.25
  5 Ling, Tatiana                Berkmar High           4-04.00    3.50
  6 Sewell, Tyneesha             Grovetown HS          J4-04.00    3.50
 -- Rausch, Chantel              Grovetown HS                NH  
 -- Thomas, Di'Mara              Grovetown HS                NH  
 -- Benson, Brionna              Norcross Hig                NH  
 
Event 24  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Daniel, Tim                  South Gwinne           5-10.00   10   
  2 McKnight, Connor             Dunwoody               5-06.00    8   
  3 Morales, Brandon             Dunwoody               5-04.00    6   
  4 Bazuaye, Brandon             South Gwinne          J5-04.00    5   
 -- Palmer, Keith                Dunwoody                    NH  
 
Event 25  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Oneyencho, Cynthia           Dunwoody              85-01.50   10   
  2 Cole, Bri.                   Berkmar High             85-00    8   
  3 Medina, Gabriela             Grovetown HS          77-03.50    6   
  4 Alfred, Brittany             Dunwoody                 76-07    5   
  5 Galgal, Esra                 Berkmar High          71-04.50    4   
  6 Bledsoe, Diamond             Berkmar High             67-11    3   
  7 Hilliard, Gabriella          Grovetown HS             59-07    2   
  8 Milhouse, Diamond            Norcross Hig             56-05    1   
 
Event 26  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sims, Kristofer              Berkmar High            139-04   10   
  2 Terrell Perica, Josiah       Dunwoody                112-03    8   
  3 Weaver, Connor               Dunwoody             104-03.50    6   
  4 Mitchell, Tryheme            South Gwinne            103-03    5   
  5 McKoy, Kimani                Berkmar High            101-00    4   
  6 Hall, Elijah                 South Gwinne          94-01.50    3   
  7 Hartman, Brandon             Dunwoody              92-03.50    2   
  8 Wilson, Ryan                 South Gwinne             90-09    1   
  9 Street, Charles              Berkmar High             80-07  
 
Event 27  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Yansaneh, Sadia              Dunwoody              14-09.00   10   
  2 Bakare, Ganyat               Berkmar High          14-00.00    8   
  3 Palmer, Thea                 Grovetown HS          13-06.50    6   
  4 Guster, Elexis               Berkmar High          13-05.50    5   
  5 Grant, Nyasha                South Gwinne          13-04.00    4   
  6 Benson, Brionna              Norcross Hig          13-03.50    3   
  7 Baker, Kiara                 South Gwinne          13-00.00    2   
  8 Banks, Erika                 Dunwoody              12-01.50    1   
  9 Harris, Ashley               Grovetown HS          11-03.00  
 10 Da Rosa, Jasmin              South Gwinne          11-01.50  
 11 Foster, Ari                  Grovetown HS           5-00.00  
 12 Attaway, India               Dunwoody                  9.50  
 
Event 28  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Blake                 South Gwinne          18-09.50   10   
  2 Mortimer-green, Geovon       South Gwinne          18-05.00    8   
  3 Seton, Roger                 Berkmar High          18-03.00    6   
  4 White, Tracey                Dunwoody              17-06.50    5   
  5 Tolbert, JT                  Norcross Hig          17-06.00    4   
  6 Poekhan, Jeffrey             Berkmar High          16-09.00    3   
  7 Taylor, Marcelon             Norcross Hig          15-07.00    2   
  8 Hall, Shaquille              South Gwinne          15-05.50    1   
  9 Greene, Brendan              Norcross Hig          15-04.00  
 10 Luke, Kamron                 Berkmar High          14-09.00  
 11 Francis, Yannic              Dunwoody              14-04.00  
 
Event 31  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Oneyencho, Cynthia           Dunwoody              34-05.00   10   
  2 Cole, Bri.                   Berkmar High          29-07.00    8   
  3 Judkins, Natasha             Berkmar High          26-07.50    6   
  4 Alfred, Brittany             Dunwoody              26-02.00    5   
  5 Couch, Kristain              Berkmar High          25-06.00    4   
  6 Medina, Gabriela             Grovetown HS          25-03.00    3   
  7 Milhouse, Diamond            Norcross Hig          23-07.00    2   
  8 White, Darcia                Norcross Hig          22-03.50    1   
  9 Hilliard, Gabriella          Grovetown HS          21-05.00  
 
Event 32  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McKoy, Kimani                Berkmar High          44-02.50   10   
  2 Weaver, Connor               Dunwoody              42-00.50    8   
  3 Terrell Perica, Josiah       Dunwoody              41-09.00    6   
  4 O'Conner, Jordan             Berkmar High          41-06.00    5   
  5 Mitchell, Tryheme            South Gwinne          39-04.00    3.50
  5 Sims, Kristofer              Berkmar High          39-04.00    3.50
  7 Clark, Austin                South Gwinne          35-06.50    2   
  8 Hall, Elijah                 South Gwinne          34-05.50    1   
 
Event 33  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackson, Pakitta             Norcross Hig          30-01.00   10   
  2 Briggs, Queen                Berkmar High          26-08.00    8   
  3 Gaykai, Ernestine            Berkmar High          26-05.50    6   
  4 Harris, Ashley               Grovetown HS          26-03.50    5   
 
Event 34  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Seton, Roger                 Berkmar High          38-08.00   10   
  2 Hall, Shaquille              South Gwinne          37-01.50    8   
  3 Tolbert, JT                  Norcross Hig          37-00.00    6   
  4 Strother, Nathan             Norcross Hig          32-01.00    5   
  5 Hu, Tommy                    Dunwoody              28-08.00    4   
  6 Francis, Yannic              Dunwoody              27-05.00    3   
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Berkmar High School        226        2) Dunwoody                  183   
    3) South Gwinnett             109.50     4) Grovetown HS               55.50
    5) Norcross High School        29                                           
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) South Gwinnett             190.50     2) Dunwoody                  180   
    3) Berkmar High School        148.50     4) Norcross High School       47   


RunnerSpace Content Manager
M/29/Washington
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Share this topic:



1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

------DyeStat Track Talk Forums------

Main
HS General
HS Elite
College
Elite
The Plaground
Help
Training
Spikes
Nutrition
Distance
Sprints/Relays/Hur
Jumps
Throws
West
California
Nevada
West Region
Washington/Oregon
Midwest/Heartland
Michigan
Illinois
Wisconsin
Kansas
Minnesota
Midwest/Heartland Region
South/Southeast
Texas
Florida
Tennessee
South/SE Region
Northeast
Pennsylvania
New Jersey
New York
New England
Maryland  

 

International
Canada