RunnerSpace.com: 2011 Results - Fort Collins City Meet - DyeStat.com Track Talk

Jump to content

Welcome to DyeStat.com Track Talk!

You will have to register for a RunnerSpace account before you can post: click the LOGIN / SIGN UP link in the top brown bar to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2011 Results - Fort Collins City Meet

#1 19 April 2011 09:12 PM
Matt 
The Hammer 13 Rep Points
Join Date: 29 Sep 2007
Posts: 1306
PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Homepage
Licensed to Fort Collins High School   HY-TEK's Meet Manager 4/19/2011 07:50 PM
                             City Meet - 4/19/2011                             
                                 French Field                                  
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
Finals
  1 Williams, Rhianna            Fossil Ridge           12.97      12.60   1.6  1  10   
  2 Weber, Katie                 Fort Collins           12.70      12.68   1.6  1   8   
  3 Elliott, Emily               Fort Collins           12.65      12.75   1.6  1   6   
  4 Whitehead, Jenice            Fossil Ridge           13.00      13.18   1.6  1   4   
  5 Rennat, Alexandra            Fort Collins           13.47      13.19  -0.1  2   2   
  6 Smith, Gabby                 Rocky Mounta           13.30      13.32   1.6  1   1   
  7 Reuter, Morgan               Fort Collins           13.48      13.42  -0.1  2 
  8 Akmakjian, Rachel            Poudre                 13.33      13.51   1.6  1 
  9 Barnes, Sierra               Fossil Ridge           13.74      13.59  -0.1  2 
 10 Wockner, Julia               Poudre                 13.30      13.64   1.6  1 
 11 Lacey, Bri                   Rocky Mounta           13.65      13.95  -0.1  2 
 12 Medina, Courtney             Fossil Ridge           12.90      14.00   1.6  1 
 13 Cruz, Marilyn                Rocky Mounta           14.26      14.07  -0.1  2 
 14 Lind, Aubrey                 Windsor                14.40      14.10  -0.1  2 
 15 Giesenhagen, Ann             Rocky Mounta           14.10      14.14  -0.1  2 
 16 Karaffa, Kayla               Poudre                            14.45  +0.0  3 
 17 Turner, Kylie                Poudre                 14.67      14.47  +0.0  3 
 18 Haeberle, Amanda             Windsor                14.50      14.52  +0.0  3 
 
Girls 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Williams, Rhianna            Fossil Ridge           26.20      25.81   1.1  1  10   
  2 Elliott, Emily               Fort Collins           25.33      26.26   1.1  1   8   
  3 Damge, Emerald               Poudre                 26.29      26.58   1.1  1   6   
  4 Ayres-Perry, Alivia          Rocky Mounta           27.00      27.19   1.1  1   4   
  5 Wetzel, Katie                Fort Collins           26.67      27.21   1.1  1   2   
  6 Dietrich, Aubree             Fort Collins           27.38      27.27   1.1  1   1   
  7 Denherder, Savannah          Fossil Ridge           27.98      27.49   2.3  2 
  8 Wilson, Regan                Laramie                27.20      27.79   1.1  1 
  9 Stults, Ashlyn               Fort Collins           27.44      27.83   1.1  1 
 10 Mathis, Shelby               Rocky Mounta           28.60      28.07   2.3  2 
 11 Bedard, Kelcey               Rocky Mounta           28.13      28.21   2.3  2 
 12 Leal, Rylee                  Poudre                 29.62      28.53   2.0  3 
 13 Keeney, Elyse                Laramie                28.00      29.14   2.3  2 
 14 Giesenhagen, Ann             Rocky Mounta           28.40      29.22   2.3  2 
 15 Karaffa, Kayla               Poudre                 29.00      29.32   2.3  2 
 16 O'Guin, Shyler               Fossil Ridge           27.50      29.56   2.3  2 
 17 Lind, Aubrey                 Windsor                29.80      29.91   2.0  3 
 18 Trowbridge-Peck, Sarah       Poudre                 30.00      31.02   2.0  3 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Elliott, Emily               Fort Collins           57.94      59.32   1  10   
  2 Peel, Shayla                 Rocky Mounta         1:00.69    1:01.94   1   8   
  3 Siemens, Jordyn              Fort Collins         1:01.40    1:02.26   1   6   
  4 Wilson, Regan                Laramie              1:03.00    1:04.08   2   4   
  5 Denherder, Savannah          Fossil Ridge         1:05.70    1:05.13   2   2   
  6 Hyland, Alex                 Windsor              1:04.00    1:05.45   2   1   
  7 Petruska, Josie              Fossil Ridge         1:03.00    1:05.85   1 
  8 Barnes, Sierra               Fossil Ridge         1:02.82    1:06.22   1 
  9 Clark, Taylor                Windsor              1:04.00    1:06.68   2 
 10 Provencio, Lauren            Rocky Mounta         1:04.00    1:07.22   2 
 11 Giesenhagen, Ann             Rocky Mounta         1:06.93    1:07.70   2 
 12 Bentz, Kylee                 Windsor              1:06.00    1:09.43   2 
 13 Melendez, Taryn              Windsor              1:06.00    1:10.48   2 
 14 Travis, Reagan               Poudre               1:07.83 5:54:39.55   3 
 15 O'Guin, Shyler               Fossil Ridge         1:09.48 5:54:41.39   3 
 16 Bradley, Marissa             Poudre               1:09.42 5:54:43.38   3 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wickstrom, Stephanie         Windsor              2:20.00    2:21.30   10   
  2 Remmers, Jill                Fort Collins         2:27.66    2:24.11    8   
  3 Ervin, Abbey                 Fossil Ridge         2:30.00    2:24.52    6   
  4 Meade, Cassidy               Laramie              2:31.58    2:24.89    4   
  5 Miller, Merrit               Fossil Ridge         2:25.10    2:27.64    2   
  6 Witczak, Marci               Fort Collins         2:31.00    2:30.42    1   
  7 Suppes, Alexandra            Fort Collins         2:33.00    2:37.26  
  8 Provencio, Lyndsay           Rocky Mounta         2:31.48    2:37.54  
  9 Mueller, Geneva              Rocky Mounta         2:35.50    2:43.00  
 10 Griggs, Maggie               Windsor              2:39.00    2:43.03  
 11 Bradley, Marissa             Poudre               2:44.92    2:44.02  
 12 Newton, Tiffany              Fossil Ridge         2:37.61    2:44.17  
 13 Baird, Taylor                Rocky Mounta         2:40.00    2:44.17  
 14 Deringer, Lindsey            Poudre               2:50.00    2:46.00  
 15 Gural, Tessa                 Windsor              2:39.00    2:47.04  
 16 Lane, Ashley                 Laramie              2:53.00    2:49.18  
 17 Saylor, Andie                Laramie              2:46.00    2:49.37  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Miklos, Kira                 Fort Collins         5:26.16    5:36.00   10   
  2 Alexander, Kelsey            Rocky Mounta         5:42.97    5:41.78    8   
  3 Cathcart, Bri                Rocky Mounta         5:35.00    5:43.05    6   
  4 McClintock, Taleah           Fort Collins         5:26.52    5:43.18    4   
  5 Romero, Jessica              Fossil Ridge         5:49.34    5:50.66    2   
  6 Magnuson, Cambria            Rocky Mounta         5:42.00    5:52.69    1   
  7 Conlon, Shannan              Fort Collins         5:47.98    5:54.39  
  8 Adams, Angel                 Laramie              5:49.00    5:55.33  
  9 Braunlin, Jenny              Fossil Ridge         5:44.06    5:56.34  
 10 Clark, Stephanie             Windsor              6:02.00    5:58.13  
 11 Rudolph, Marisa              Poudre               5:55.25    5:59.46  
 12 Weber, Emily                 Fossil Ridge                    6:02.69  
 13 Mundo, Katie                 Fossil Ridge         6:07.47    6:02.94  
 14 Saylor, Andie                Laramie              5:55.00    6:07.95  
 15 Lane, Ashley                 Laramie              5:59.00    6:08.05  
 16 Dalrymple, Rhowen            Poudre               6:14.75    6:17.95  
 17 Baird, Taylor                Rocky Mounta         6:20.00    6:22.04  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hooker, Erin                 Fort Collins        11:25.79   11:27.68   10   
  2 Anderson, Aspen              Fossil Ridge        12:20.02   11:59.71    8   
  3 Carow, Gretchen              Fort Collins        12:09.90   12:05.65    6   
  4 Van Zyl, Kari                Fort Collins        12:25.00   12:15.21    4   
  5 Brisendine, Kyrsha           Laramie             12:23.00   12:41.95    2   
  6 Braunlin, Jenny              Fossil Ridge        12:42.00   12:49.36    1   
  7 Marshall, Morgan             Fossil Ridge        12:49.58   12:52.89  
  8 Simpson, Katie               Fossil Ridge        12:30.00   13:27.76  
  9 Jones, Becca                 Windsor             13:18.00   13:42.29  
 10 Kirby, Eileen                Poudre              14:30.00   14:14.45  
 
Girls 100 Meter Hurdles
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Franco, Monica               Fort Collins           15.57      15.50   0.1  1  10   
  2 Weber, Katie                 Fort Collins           16.74      16.09   0.1  1   8   
  3 Paul, Carly                  Poudre                 17.13      17.15   0.1  1   6   
  4 Legerski, Madison            Laramie                17.01      17.34   0.1  1   4   
  5 Hasvold, Brynna              Rocky Mounta           17.00      17.36   0.1  1   2   
  6 Hays, Madison                Fossil Ridge           16.82      17.38   0.1  1   1   
  7 Lange, Nicole                Fort Collins           17.09      17.39   0.1  1 
  8 Fisher, Makaella             Laramie                17.81      17.51  +0.0  2 
  9 Faatz, Victoria              Windsor                17.73      17.83  +0.0  2 
 10 Hufnagel, Laura              Rocky Mounta           18.60      18.52  +0.0  2 
 11 Trowbridge-Peck, Sarah       Poudre                            18.65   1.0  3 
 12 Neal, Delaney                Rocky Mounta           18.40      18.72  +0.0  2 
 13 Moore, Jordan                Fossil Ridge           17.50      18.78   0.1  1 
 14 Dalton, Mira                 Fossil Ridge           19.65      18.94   1.0  3 
 15 Reger, Molly                 Rocky Mounta           18.24      18.94  +0.0  2 
 16 LaCount, Sarah               Fort Collins           19.24      19.44  +0.0  2 
 17 Harrison, Lisa               Fossil Ridge           19.65      19.68   1.0  3 
 18 Piz, Amanda                  Windsor                18.70      20.20  +0.0  2 
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Weber, Katie                 Fort Collins           46.85      47.15   1  10   
  2 Dietrich, Aubree             Fort Collins           47.64      47.57   1   8   
  3 Paul, Carly                  Poudre                 47.50      48.22   1   6   
  4 Franco, Monica               Fort Collins           47.28      48.67   1   4   
  5 Reger, Raychl                Rocky Mounta           50.00      50.52   1   2   
  6 Dodds, Ashley                Laramie                50.45      51.02   1   1   
  7 Hays, Madison                Fossil Ridge           51.00      51.46   2 
  8 Hasvold, Brynna              Rocky Mounta           49.93      51.66   1 
  9 Heck, GeorgeAnn              Rocky Mounta           51.11      52.53   2 
 10 Dalton, Mira                 Fossil Ridge           54.00      52.96   2 
 11 Fisher, Makaella             Laramie                53.06      53.15   2 
 12 Moore, Jordan                Fossil Ridge           55.00      55.26   2 
 13 Neal, Delaney                Rocky Mounta           50.00      55.32   1 
 14 Trowbridge-Peck, Sarah       Poudre                            55.55   3 
 15 Faatz, Victoria              Windsor                55.80      56.35   2 
 16 Burnham, Holly               Poudre                 54.00      56.61   2 
 17 Piz, Amanda                  Windsor                55.90      56.74   3 
 18 Connelly, Emily              Fossil Ridge         1:03.10      58.45   3 
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Laramie  'A'                                        50.80      52.10   10   
     1) Dodds, Ashley                   2) Meade, Cassidy                 
     3) Wilson, Regan                   4) Legerski, Madison              
  2 Fort Collins  'A'                                   51.59      52.87    8   
     1) Rennat, Alexandra               2) Reuter, Morgan                 
     3) Wetzel, Katie                   4) Stults, Ashlyn                 
  3 Rocky Mountain  'A'                                 51.90      53.50    6   
     1) Lacey, Bri                      2) Noeldner, Frankie              
     3) Pauna, Valentina                4) Ayres-Perry, Alivia            
  4 Fossil Ridge  'A'                                   51.52      54.30    4   
     1) Thoke, Lisa                     2) Denherder, Savannah            
     3) Barnes, Sierra                  4) Petruska, Josie                
  5 Poudre  'A'                                         56.00      55.68    2   
     1) Sheng, Julietta                 2) Hunt, Madison                  
     3) Leal, Rylee                     4) Turner, Kylie                  
  6 Windsor  'A'                                        54.00      56.32  
     1) Clark, Taylor                   2) Bentz, Kylee                   
     3) Lind, Aubrey                    4) Hyland, Alex                   
 
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fort Collins  'A'                                 1:45.21    1:47.61   10   
     1) Elliott, Emily                  2) Weber, Katie                   
     3) Wetzel, Katie                   4) Stults, Ashlyn                 
  2 Fossil Ridge  'A'                                 1:47.62    1:47.96    8   
     1) Whitehead, Jenice               2) Denherder, Savannah            
     3) Person, Megan                   4) Williams, Rhianna              
  3 Rocky Mountain  'A'                               1:51.10    1:53.26    6   
     1) Bedard, Kelcey                  2) Smith, Gabby                   
     3) DeMott, Maggie                  4) Cruz, Marilyn                  
  4 Laramie  'A'                                      1:50.00    1:55.97    4   
     1) Dodds, Ashley                   2) Keeney, Elyse                  
     3) Becker, Ali                     4) Legerski, Madison              
  5 Poudre  'A'                                       1:56.00    1:57.39    2   
     1) Leal, Rylee                     2) Travis, Reagan                 
     3) Hunt, Madison                   4) Burnham, Holly                 
 -- Windsor  'A'                                      1:48.00         DQ  
     1) Clark, Taylor                   2) Bentz, Kylee                   
     3) Hyland, Alex                    4) Wickstrom, Stephanie           
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poudre  'A'                                       4:04.00    4:10.80   10   
     1) Damge, Emerald                  2) Fulmer, Sara                   
     3) Paul, Carly                     4) Wockner, Julia                 
  2 Fossil Ridge  'A'                                 4:20.00    4:11.47    8   
     1) Person, Megan                   2) Petruska, Josie                
     3) Pahlau, Abby                    4) Whitehead, Jenice              
  3 Rocky Mountain  'A'                               4:15.00    4:13.70    6   
     1) Mathis, Shelby                  2) Giesenhagen, Ann               
     3) Bedard, Kelcey                  4) Peel, Shayla                   
  4 Fort Collins  'A'                                 4:10.69    4:18.25    4   
     1) Siemens, Jordyn                 2) Franco, Monica                 
     3) Staab, Madalyne                 4) Kramer, Michelle               
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fort Collins  'A'                                 9:55.82   10:00.43   10   
     1) Witczak, Marci                  2) Hooker, Erin                   
     3) Kramer, Michelle                4) Oweimrin, Audrey               
  2 Rocky Mountain  'A'                              10:07.35   10:17.40    8   
     1) Provencio, Lauren               2) Mueller, Geneva                
     3) Mathis, Shelby                  4) Provencio, Lyndsay             
  3 Poudre  'A'                                      10:38.79   10:39.49    6   
     1) Collins, Natasha                2) Deringer, Lindsey              
     3) Rudolph, Marisa                 4) Burnham, Holly                 
  4 Windsor  'A'                                     10:34.00   10:43.55    4   
     1) Melendez, Taryn                 2) Griggs, Maggie                 
     3) Gural, Tessa                    4) Clark, Stephanie               
  5 Laramie  'A'                                     11:22.00   10:47.33    2   
     1) Adams, Angel                    2) Kent, Meghan                   
     3) Saylor, Andie                   4) Brisendine, Kyrsha             
  6 Fossil Ridge  'A'                                10:25.41   11:02.74  
     1) Newton, Tiffany                 2) Weber, Emily                   
     3) Olsen, Britta                   4) Simpson, Katie                 
 
Girls 800 Sprint Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rocky Mountain  'A'                               1:53.02    1:52.45   10   
     1) Noeldner, Frankie               2) Smith, Gabby                   
     3) Ayres-Perry, Alivia             4) Peel, Shayla                   
  2 Poudre  'A'                                       1:51.00    1:53.44    8   
     1) Wockner, Julia                  2) Akmakjian, Rachel              
     3) Damge, Emerald                  4) Fulmer, Sara                   
  3 Fort Collins  'A'                                 1:54.29    1:54.62    6   
     1) Rennat, Alexandra               2) Reuter, Morgan                 
     3) Dietrich, Aubree                4) Rudel, Rachael                 
  4 Fossil Ridge  'A'                                 1:59.90    1:59.51    4   
     1) Thoke, Lisa                     2) Barnes, Sierra                 
     3) Petruska, Josie                 4) Person, Megan                  
  5 Laramie  'A'                                      1:55.00    2:01.98    2   
     1) Meade, Cassidy                  2) Dodds, Ashley                  
     3) Legerski, Madison               4) Keeney, Elyse                  
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Musante, Erika               Rocky Mounta         5-05.00    5-07.00   10   
  2 Franco, Monica               Fort Collins         5-04.00   J5-07.00    8   
  3 Paul, Carly                  Poudre               5-06.00    5-02.00    6   
  4 Dietrich, Aubree             Fort Collins         5-00.00    5-00.00    4   
  5 McInerney, Caitlin           Laramie              4-10.00   J5-00.00    2   
  6 Legerski, Madison            Laramie              5-01.00   J5-00.00    1   
  7 Becker, Ali                  Laramie              4-09.00    4-08.00  
  7 Read, Lindsay                Fossil Ridge         4-10.00    4-08.00  
  7 Lange, Nicole                Fort Collins         4-10.00    4-08.00  
  7 Pahlau, Abby                 Fossil Ridge         4-10.00    4-08.00  
 11 Sodertz, Jessie              Fort Collins         4-06.00    4-04.00  
 12 Petersen, Sara               Poudre               4-04.00    4-02.00  
 -- Nagel, Kaitlyn               Rocky Mounta         4-04.00         NH  
 -- Moore, Jordan                Fossil Ridge                         NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pauna, Valentina             Rocky Mounta        11-02.00   11-00.00   10   
  2 Cambell, Kari                Laramie             10-00.00   10-00.00    8   
  3 Williams, Emily              Laramie              9-05.00    8-06.00    6   
  4 Pearson, Emily               Laramie              8-00.00    8-00.00    4   
  5 Cleary, Emily                Fossil Ridge         8-06.00   J8-00.00    2   
  6 Mathis, Shelby               Rocky Mounta         7-00.00    7-06.00    1   
  7 Peterson, Rachel             Laramie                        J7-06.00  
  8 Steffen, Maddi               Poudre               6-00.00    7-00.00  
  8 Petersen, Sara               Poudre               6-06.00    7-00.00  
 10 Downing, Callie              Rocky Mounta         7-06.00   J7-00.00  
 11 Eckhardt, Mikhaila           Windsor              7-06.00   J7-00.00  
 12 Harley, Amber                Rocky Mounta         6-00.00    6-06.00  
 12 Evans, Kelly                 Fossil Ridge         6-00.00    6-06.00  
 12 Shuetter, Alex               Fort Collins         6-06.00    6-06.00  
 12 Lopez, Mary                  Fort Collins         7-00.00    6-06.00  
 -- Harrison, Lisa               Fossil Ridge         6-00.00         NH  
 
Girls Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 DeMott, Maggie               Rocky Mounta        16-08.00   16-07.50   2.4  10   
  2 Pahlau, Abby                 Fossil Ridge        17-00.25   16-07.25   1.3   8   
  3 Noeldner, Frankie            Rocky Mounta        15-08.00   16-00.00   2.0   6   
  4 Read, Lindsay                Fossil Ridge        15-04.00   15-05.00   2.4   4   
  5 Travis, Reagan               Poudre              14-10.50   15-04.25   3.6   2   
  6 Catlett, Kim                 Rocky Mounta        16-04.50   15-04.00   3.0   1   
  7 Harrison, Lisa               Fossil Ridge                   15-02.50   2.3 
  8 Rennat, Alexandra            Fort Collins        14-07.75   15-00.25   1.4 
  9 Bollig, Alyssa               Fort Collins        15-08.25   14-10.75   3.3 
 10 Wockner, Julia               Poudre              15-07.00   14-10.00   1.9 
 11 Hyland, Alex                 Windsor             15-00.50   14-09.00   0.9 
 12 Medina, Courtney             Fossil Ridge                   14-05.25   0.8 
 13 Stults, Ashlyn               Fort Collins        15-06.50   14-05.00   1.1 
 14 Reger, Molly                 Rocky Mounta        14-00.00   14-04.00   1.2 
 15 White, Kaylyn                Fort Collins        13-05.00   13-07.50   1.6 
 16 Bentz, Kylee                 Windsor             14-06.00   13-06.50   1.5 
 17 Sheng, Julietta              Poudre                         13-02.00   3.4 
 18 Lind, Aubrey                 Windsor             14-06.00   13-01.00   0.5 
 
Girls Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 DeMott, Maggie               Rocky Mounta        36-00.00   35-10.50   2.3  10   
  2 Rudel, Rachael               Fort Collins        36-05.00   35-07.25   1.8   8   
  3 Pahlau, Abby                 Fossil Ridge        35-11.50   35-03.25   0.2   6   
  4 Catlett, Kim                 Rocky Mounta        34-01.50   34-01.50   2.7   4   
  5 Read, Lindsay                Fossil Ridge        33-08.50   34-00.50   1.3   2   
  6 Smith, Sarah                 Fossil Ridge        32-06.50   32-11.00   1.7   1   
  7 White, Kaylyn                Fort Collins        30-09.50   32-02.50   2.1 
  8 Shuetter, Alex               Fort Collins        30-06.00   32-01.75   2.2 
  9 McInerney, Caitlin           Laramie             28-08.00   31-05.50   3.0 
 10 Williams, Emily              Laramie             28-02.00   29-06.50   2.4 
 11 Sheng, Julietta              Poudre              29-02.50   29-06.25   4.2 
 12 Cambell, Kari                Laramie             28-08.00   29-04.75   3.4 
 13 Heck, GeorgeAnn              Rocky Mounta        30-00.00   29-04.50   3.0 
 14 Reger, Molly                 Rocky Mounta        29-06.00   28-05.50   2.1 
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pott, Rachel                 Poudre              36-02.00   37-05.50   10   
  2 Utley, Ashlee                Windsor             40-00.50   37-05.00    8   
  3 Stuckey, Kai                 Fort Collins        32-00.00   30-09.50    6   
  4 Minchow, Danyelle            Fort Collins        32-06.00   30-01.50    4   
  5 Dern, Laresa                 Fort Collins        31-07.00   30-01.00    2   
  6 Weston, Kyleigh              Windsor             31-07.50   29-05.00    1   
  7 Eichler, Anastasia           Fort Collins        31-04.00   29-03.00  
  8 Rice, Sally                  Laramie             31-04.00   29-01.00  
  9 Braun, Megan                 Rocky Mounta        31-01.75   28-09.00  
 10 Bettis, Terry Lou            Fossil Ridge        30-00.00   28-07.50  
 11 Kamphaus, Sarah              Fossil Ridge        28-08.50   28-02.50  
 12 King, Samantha               Rocky Mounta        27-00.00   27-05.00  
 13 Saari, Kim                   Rocky Mounta        27-00.00   26-10.50  
 14 Hodgson, Hannah              Fossil Ridge                   25-07.25  
 15 Bulger, Christine            Laramie             27-06.00   24-10.00  
 16 Morse, Abigail               Fossil Ridge        29-10.00   23-07.50  
 17 Croteau, Daniele             Rocky Mounta        27-00.00   22-00.75  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dern, Laresa                 Fort Collins          118-00     114-04   10   
  2 Utley, Ashlee                Windsor               116-00  112-05.50    8   
  3 Pott, Rachel                 Poudre                112-09     107-02    6   
  4 Kamphaus, Sarah              Fossil Ridge          108-00     103-01    4   
  5 Minchow, Danyelle            Fort Collins          107-06     101-07    2   
  6 Weston, Kyleigh              Windsor               110-00      99-10    1   
  7 Musante, Erika               Rocky Mounta          101-03      98-04  
  8 Stuckey, Kai                 Fort Collins          104-02   96-05.50  
  9 Bedard, Kelcey               Rocky Mounta           92-10   90-07.50  
 10 Rice, Sally                  Laramie                95-03   88-01.50  
 11 Saari, Kim                   Rocky Mounta           88-06   85-04.50  
 12 Specht, Kalyn                Poudre                 90-00      84-04  
 13 Hodgson, Hannah              Fossil Ridge                      80-06  
 14 Natrasevschi, Josephine      Fort Collins          100-00      77-08  
 15 Bettis, Terry Lou            Fossil Ridge        78-00.50      76-05  
 16 Croteau, Daniele             Rocky Mounta           80-03   75-06.50  
 17 Layden, Annie                Fossil Ridge           56-00      73-00  
 -- Bulger, Christine            Laramie                73-05         ND  
 
Boys 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Bozmans, Raymond             Fort Collins           10.62      10.96   0.3  1  10   
  2 Adams, Bryce                 Rocky Mounta           11.09      11.22   0.3  1   8   
  3 Porterfield, Jordan          Windsor                11.20      11.25   0.3  1   6   
  4 Hughes, Matthew              Fort Collins           11.28      11.36   0.3  1   4   
  5 Ariaz, Jade                  Fort Collins           11.47      11.40   0.3  1   2   
  6 Leonard, Alex                Fossil Ridge           11.26      11.51   0.3  1   1   
  7 Marum, Benjamin              Fort Collins           11.45      11.59   0.3  1 
  8 Anderson, Devonte            Fossil Ridge           11.48      11.65   0.3  1 
  9 Overholser, Stevin           Rocky Mounta           11.82      11.68   0.5  2 
 10 Hale, Jacob                  Windsor                11.70      11.88   0.5  2 
 11 Fanning, James               Fossil Ridge           11.75      12.14   0.5  2 
 12 Senesac, Nick                Poudre                 12.17      12.26   0.5  2 
 13 Washington, Kyle             Windsor                12.00      12.29   0.5  2 
 14 Corey, John                  Rocky Mounta           12.10      12.37   0.5  2 
 15 Wiemers, Phil                Poudre                 12.90      12.47   0.2  3 
 16 Baretich, Stephen            Poudre                 12.62      12.60   0.2  3 
 17 Stauffer, Tyler              Fossil Ridge           12.28      12.70   0.5  2 
 18 Mccorkel, Noah               Poudre                 12.50      12.99   0.2  3 
 
Boys 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Bozmans, Raymond             Fort Collins           21.70      22.26   0.9  1  10   
  2 Leonard, Alex                Fossil Ridge           22.88      23.09   0.9  1   8   
  3 Molina, Jacob                Windsor                23.10      23.31   0.9  1   6   
  4 Marum, Benjamin              Fort Collins           22.91      23.32   0.9  1   4   
  5 Ariaz, Jade                  Fort Collins           23.53      23.74   2.9  2   2   
  6 Dennis, Dante                Windsor                23.40      23.87   0.9  1   1   
  7 Anderson, Devonte            Fossil Ridge           24.13      24.05   2.9  2 
  8 Gibbs, Levi                  Poudre                 23.00      24.16   0.9  1 
  9 Zimmerman, Keon              Fort Collins           23.86      24.22   2.9  2 
 10 May, Derek                   Laramie                23.50      24.29   0.9  1 
 11 Hale, Jacob                  Windsor                23.80      24.46   2.9  2 
 12 Maley, Sean                  Fossil Ridge           24.62      24.67   2.9  2 
 13 Morales, Ethan               Rocky Mounta           25.10      24.87   1.0  3 
 14 Davidoff, Chris              Poudre                 25.83      25.08   1.0  3 
 15 Belcher, Zach                Windsor                24.50      25.09   2.9  2 
 16 Corey, John                  Rocky Mounta           25.10      25.33   1.0  3 
 17 Allen, Austen                Rocky Mounta           25.10      25.47   1.0  3 
 18 Wiemers, Phil                Poudre                 24.90      25.49   1.0  3 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rappe, Charles               Poudre                 51.90      51.67   1  10   
  2 Morales, David               Rocky Mounta           50.71      51.68   1   8   
  3 Leonard, Alex                Fossil Ridge           51.40      52.41   1   6   
  4 Gibbs, Levi                  Poudre                 52.50      53.32   1   4   
  5 Gloor, Andy                  Fort Collins           52.92      53.90   1   2   
  6 Morgan, Josh                 Laramie                53.90      53.99   1   1   
  7 Thurgood, Chase              Fort Collins           52.90      54.49   1 
  8 Hooker, Zach                 Poudre                 55.00      54.83   2 
  9 Greuel, Benjamin             Fort Collins           53.51      54.97   1 
 10 Gilliland, Andrew            Fort Collins           54.45      55.70   2 
 11 Peterson, Josh               Laramie                54.00      55.88   2 
 12 Defonseka, Ravin             Fossil Ridge           54.87      56.76   2 
 13 Belcher, Zach                Windsor                55.50      57.29   2 
 14 Hilgenkamp, Tate             Laramie                54.00      57.53   2 
 15 Senesac, Nick                Poudre                 58.00      59.44   3 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Butler, Robin                Poudre               1:58.05    2:01.90   10   
  2 Reitsma, Austin              Laramie              2:03.00    2:02.80    8   
  3 Henry, Josh                  Laramie              2:02.00    2:06.11    6   
  4 Anderson, Todd               Laramie              2:03.00    2:06.16    4   
  5 Garcia, David                Fort Collins         2:01.90    2:08.33    2   
  6 Gilliland, Andrew            Fort Collins         2:05.47    2:09.80    1   
  7 Brian, Hayden                Rocky Mounta         2:06.50    2:10.91  
  8 Adams, Gabe                  Laramie              2:08.00    2:11.06  
  9 Schulte, Rory                Fort Collins         2:06.61    2:11.77  
 10 Jesser, Austin               Poudre               2:11.00    2:14.64  
 11 Harpell, Michael             Fossil Ridge                    2:15.29  
 12 Washington, Kyle             Windsor              2:12.00    2:16.60  
 13 Lind, Brandon                Windsor              2:10.00    2:16.99  
 14 Cooper, Mitchell             Rocky Mounta         2:12.50    2:17.00  
 15 Bishop, Harrison             Poudre               2:17.02    2:20.22  
 16 Gutierrez, Gabe              Rocky Mounta         2:16.50    2:20.42  
 17 Satterwhite, Will            Fossil Ridge         2:26.16    2:20.91  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rutherford, Tait             Fort Collins         3:32.78    4:32.04   10   
  2 Miller, Iain                 Poudre               4:35.00    4:40.42    8   
  3 Garcia, David                Fort Collins         4:31.30    4:40.63    6   
  4 Patterson, John              Fort Collins         4:43.67    4:41.16    4   
  5 Hay, Griffin                 Fort Collins         4:37.85    4:43.14    2   
  6 Leitz, Ben                   Windsor              4:48.93    4:55.04    1   
  7 Adams, Gabe                  Laramie              4:48.00    4:56.51  
  8 Sheesely, Luke               Fossil Ridge         4:55.20    4:59.01  
  9 Maxwell, Alex                Windsor              5:06.00    5:01.08  
 10 Main, Cody                   Fossil Ridge         5:24.37    5:02.65  
 11 Doner, Ryan                  Rocky Mounta         4:52.64    5:05.91  
 12 Ness, Lucas                  Rocky Mounta         5:04.00    5:05.93  
 13 Reyes, Manuel                Windsor              5:11.00    5:14.65  
 14 Bartlett, Cody               Windsor              5:02.00    5:25.53  
 15 Dean, Daniel                 Poudre               5:45.00    5:26.28  
 16 Constant, Andy               Poudre               5:17.00    5:39.66  
 17 Tasker, Luke                 Poudre               5:45.00    5:57.23  
 18 Crowell, Riley               Fossil Ridge                    5:59.16  
 19 Baeverstad, Ryan             Fossil Ridge                    6:05.07  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cleary, Ed                   Fossil Ridge        10:04.00   10:00.46   10   
  2 Weinmeister, Justin          Windsor             10:17.00   10:08.83    8   
  3 Boss, Erik                   Laramie              9:53.00   10:24.90    6   
  4 Knighton, Seth               Fort Collins        10:25.80   10:35.89    4   
  5 Morgan, Nathan               Laramie             11:09.00   10:50.26    2   
  6 Boneberger, Aaron            Fossil Ridge        10:49.30   10:50.40    1   
  7 Wands, Jake                  Fort Collins        11:05.24   10:53.28  
  8 Benzel, Marcus               Fort Collins        10:52.76   10:56.66  
  9 Mohamed, Mazin               Fort Collins        11:12.60   11:06.14  
 10 Goetz, Jeff                  Fossil Ridge        11:15.00   11:37.83  
 11 Lawallen, Taylor             Laramie                        11:46.72  
 12 Nibblelink, Luke             Fossil Ridge                   12:45.81  
 
Boys 110 Meter Hurdles
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Rappe, Charles               Poudre                 15.12      15.12   0.3  1  10   
  2 Horak, Jace                  Fossil Ridge           15.13      15.13   0.3  1   8   
  3 Seeton, Caleb                Fort Collins           15.96      15.88   0.3  1   6   
  4 Bitner, Riley                Fossil Ridge           16.27      16.34   0.3  1   4   
  5 Ortegon, Joe                 Laramie                16.22      16.37   0.3  1   2   
  6 Rogers, Ryan                 Fort Collins           16.59      16.51   0.3  1   1   
  7 Leonard, Ethan               Fossil Ridge           16.96      16.58   0.3  1 
  8 Long, Spencer                Poudre                 16.30      16.75   0.3  1 
  9 Jares, Caleb                 Windsor                18.50      17.50   0.5  2 
 10 Rogers, Jacob                Rocky Mounta           17.64      17.67   0.5  2 
 11 Murphy, Levi                 Fort Collins           18.54      17.80   0.5  2 
 12 Russell, Tyler               Fossil Ridge           17.00      17.82   0.5  2 
 13 Morris, Chris                Rocky Mounta           18.44      18.45   0.5  2 
 14 Crawford, Cassidy            Fort Collins           17.86      20.20   0.5  2 
 15 Fordred, Kevin               Windsor                19.90      20.44   0.5  2 
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Haas, Jacob                  Poudre                 41.00      40.22   1  10   
  2 Seeton, Caleb                Fort Collins           41.92      42.32   1   8   
  3 Bitner, Riley                Fossil Ridge           45.09      42.72   2   6   
  4 Horak, Jace                  Fossil Ridge           42.80      42.89   1   4   
  5 Rogers, Ryan                 Fort Collins           42.90      43.19   1   2   
  6 Bloemen, Patrick             Poudre                 43.40      43.73   1   1   
  7 Leonard, Ethan               Fossil Ridge           43.22      43.79   1 
  8 Cochran, Zachary             Fort Collins           45.32      44.87   2 
  9 Long, Spencer                Poudre                 43.50      45.25   1 
 10 Morris, Chris                Rocky Mounta           45.50      45.76   2 
 11 Hoffman, Bjorn               Poudre                 47.00      46.34   2 
 12 Jares, Caleb                 Windsor                47.80      46.97   3 
 13 Rogers, Jacob                Rocky Mounta           45.70      47.45   2 
 14 Fordred, Kevin               Windsor                47.90      49.16   3 
 15 Russell, Tyler               Fossil Ridge           46.00      49.51   2 
 16 Johnson, Colton              Windsor                48.60      50.75   3 
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fort Collins  'A'                                   42.89      43.01   10   
     1) Ariaz, Jade                     2) Marum, Benjamin                
     3) Hughes, Matthew                 4) Bozmans, Raymond               
  2 Poudre  'A'                                         42.90      43.46    8   
     1) Haas, Jacob                     2) Haas, Jesse                    
     3) Travis, Riley                   4) Rappe, Charles                 
  3 Windsor  'A'                                        43.30      44.79    6   
     1) Molina, Jacob                   2) Dennis, Dante                  
     3) Hale, Jacob                     4) Porterfield, Jordan            
  4 Fossil Ridge  'A'                                   46.00      45.45    4   
     1) O'Shea, Devin                   2) Anderson, Devonte              
     3) Maley, Sean                     4) Fanning, James                 
  5 Rocky Mountain  'A'                                 47.00      47.24    2   
     1) Corey, John                     2) Allen, Austen                  
     3) Rogers, Jacob                   4) Schiller, Justin               
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fort Collins  'A'                                 1:28.75    1:31.04   10   
     1) Ariaz, Jade                     2) Marum, Benjamin                
     3) Hughes, Matthew                 4) Bozmans, Raymond               
  2 Windsor  'A'                                      1:31.00    1:32.65    8   
     1) Molina, Jacob                   2) Dennis, Dante                  
     3) Hale, Jacob                     4) Porterfield, Jordan            
  3 Poudre  'A'                                       1:30.80    1:33.88    6   
     1) Haas, Jacob                     2) Haas, Jesse                    
     3) Rappe, Charles                  4) Travis, Riley                  
  4 Rocky Mountain  'A'                               1:34.20    1:35.25    4   
     1) Morales, David                  2) Overholser, Stevin             
     3) Schiller, Justin                4) Adams, Bryce                   
  5 Laramie  'A'                                      1:35.00    1:37.42    2   
     1) Morgan, Josh                    2) Peterson, Josh                 
     3) May, Derek                      4) Hilgenkamp, Tate               
  6 Fossil Ridge  'A'                                 1:39.57    1:38.07  
     1) Maley, Sean                     2) Fanning, James                 
     3) Horak, Jace                     4) Clark, Jake                    
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poudre  'A'                                       3:31.00    3:29.50   10   
     1) Haas, Jacob                     2) Gibbs, Levi                    
     3) Bloemen, Patrick                4) Butler, Robin                  
  2 Windsor  'A'                                      3:29.00    3:32.82    8   
     1) Molina, Jacob                   2) Dennis, Dante                  
     3) Winner, Garrett                 4) Porterfield, Jordan            
  3 Fort Collins  'A'                                 3:30.40    3:37.24    6   
     1) Greuel, Benjamin                2) Thurgood, Chase                
     3) Gloor, Andy                     4) Seeton, Caleb                  
  4 Rocky Mountain  'A'                               3:40.50    3:43.23    4   
     1) Overholser, Stevin              2) Allen, Austen                  
     3) Morales, Ethan                  4) Morales, David                 
  5 Fossil Ridge  'A'                                 3:50.00    3:50.81    2   
     1) Quintana, Trevor                2) Borchert, Austin               
     3) Whittle, Chris                  4) Harpell, Michael               
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Laramie  'A'                                      8:18.00    8:17.05   10   
     1) Anderson, Todd                  2) Boss, Erik                     
     3) Henry, Josh                     4) Reitsma, Austin                
  2 Windsor  'A'                                      8:33.00    8:39.05    8   
     1) Bartlett, Cody                  2) Lind, Davey                    
     3) Lind, Brandon                   4) Hall, Dallas                   
  3 Rocky Mountain  'A'                               8:54.30    8:47.27    6   
     1) Brian, Hayden                   2) Doner, Ryan                    
     3) Sumearll, Jake                  4) Cooper, Mitchell               
  4 Fort Collins  'A'                                 8:50.00    8:50.30    4   
     1) Rogers, Ryan                    2) Ettien, Sean                   
     3) Keller, Nicholas                4) Seale, Trey                    
  5 Poudre  'A'                                       9:25.00    9:24.28    2   
     1) Tasker, Luke                    2) Bishop, Harrison               
     3) Carroll, Jack                   4) Powers, Matt                   
  6 Fossil Ridge  'A'                                 9:15.00    9:58.23  
     1) Goetz, Jeff                     2) Satterwhite, Will              
     3) Nibblelink, Luke                4) Baeverstad, Ryan               
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Karp, Ethan                  Rocky Mounta         6-04.00    6-02.00   10   
  2 May, Derek                   Laramie              6-02.00    6-00.00    8   
  3 Koster, Kade                 Poudre               6-00.00   J6-00.00    6   
  4 Long, Spencer                Poudre               5-08.00    5-10.00    4   
  5 Hall, Dallas                 Windsor              5-11.00    5-08.00    1.50
  5 Crawford, Cassidy            Fort Collins         6-00.00    5-08.00    1.50
  7 Chun, Eric                   Poudre               5-08.00    5-04.00  
  7 Murphy, Levi                 Fort Collins         5-04.00    5-04.00  
  7 Elens, Neal                  Windsor              5-06.00    5-04.00  
 10 Crane, Josh                  Fossil Ridge                    5-02.00  
 10 Seeton, Caleb                Fort Collins         5-06.00    5-02.00  
 -- Morales, Ethan               Rocky Mounta         5-08.00         NH  
 -- Russell, Tyler               Fossil Ridge         5-04.00         NH  
 -- Tor Agbidye, Sesugh          Fort Collins         6-00.00         NH  
 -- Mathews, Josh                Fossil Ridge         5-06.00         NH  
 -- Baeverstad, Brett            Fossil Ridge         6-00.00         NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fossum, Kody                 Fossil Ridge        13-00.00   12-06.00   10   
  2 Baretich, Stephen            Poudre              11-06.00   12-00.00    8   
  3 Choal, Drew                  Laramie             12-00.00   11-06.00    5   
  3 Davidoff, Chris              Poudre              12-00.00   11-06.00    5   
  5 Elens, Neal                  Windsor              9-06.00   10-06.00    1.50
  5 Walter, Austin               Rocky Mounta        11-06.00   10-06.00    1.50
  7 Whittle, Chris               Fossil Ridge        10-00.00  J10-06.00  
  8 Weaver, Colton               Fort Collins        10-06.00  J10-06.00  
  9 Manship, Alexander           Fort Collins         9-00.00   10-00.00  
 10 Gural, Adam                  Windsor              9-06.00    9-06.00  
 10 Messerli, David              Rocky Mounta         9-00.00    9-06.00  
 12 Reeves, Nick                 Laramie                         9-00.00  
 -- King, Dylan                  Fossil Ridge         8-00.00         NH  
 
Boys Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Morgan, Josh                 Laramie             21-02.00   21-01.50   2.3  10   
  2 Travis, Riley                Poudre              21-05.00   21-00.00   1.8   8   
  3 Leonard, Alex                Fossil Ridge        20-10.00   20-10.00   1.2   6   
  4 Hughes, Matthew              Fort Collins        20-11.50   20-06.50   2.4   4   
  5 Thurgood, Chase              Fort Collins        20-06.00   19-11.50   1.7   2   
  6 Karp, Ethan                  Rocky Mounta        16-00.00   19-01.50   2.7   1   
  7 Morales, David               Rocky Mounta        19-00.00   18-11.00   1.7 
  8 Cuckler, Josiah              Fort Collins        18-00.00   18-05.00   2.5 
  9 Defonseka, Ravin             Fossil Ridge        19-04.00   18-04.50   1.2 
 10 Baeverstad, Brett            Fossil Ridge        19-05.75   18-03.75   1.7 
 11 Zimmerman, Keon              Fort Collins        18-02.00   18-02.00   1.9 
 12 Crane, Josh                  Fossil Ridge        16-08.25   17-01.00   2.0 
 13 Wiemers, Phil                Poudre              17-00.00   17-00.50   1.8 
 14 Mccorkel, Noah               Poudre                         16-10.75   0.9 
 15 Hoffman, Bjorn               Poudre                         16-09.50   0.3 
 16 Corey, John                  Rocky Mounta        17-00.00   16-02.00   2.4 
 -- Adams, Bryce                 Rocky Mounta        19-08.00         ND   NWI 
 
Boys Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Travis, Riley                Poudre              43-04.00   44-00.25   3.0  10   
  2 Haas, Jesse                  Poudre              41-00.00   42-08.00   2.8   8   
  3 Leonard, Ethan               Fossil Ridge        42-06.75   42-04.00   2.3   6   
  4 Thurgood, Chase              Fort Collins        43-03.00   40-09.00   1.0   4   
  5 Ettien, Sean                 Fort Collins        39-01.00   38-11.50   2.1   2   
  6 Poulsen, Matthew             Fort Collins        39-00.00   38-04.00   1.6   1   
  7 Carroll, Jack                Poudre              37-05.00   38-02.50   2.4 
  8 Long, Spencer                Poudre              38-00.00   37-10.00   2.7 
  9 Russell, Tyler               Fossil Ridge        37-07.00   37-09.00   2.1 
 10 Morales, Ethan               Rocky Mounta        38-00.00   37-00.50   0.6 
 11 Wilson, Bryce                Rocky Mounta                   35-02.50   1.8 
 12 Allen, Austen                Rocky Mounta        35-09.00   33-10.00   2.2 
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schneeberger, Jake           Fossil Ridge        53-11.50   51-10.25   10   
  2 Karp, Ethan                  Rocky Mounta        49-08.00   48-10.00    8   
  3 Wilson, Bryce                Rocky Mounta        47-04.00   46-11.50    6   
  4 Blaho, Alex                  Poudre              44-09.00   46-09.50    4   
  5 Garcia, Devin                Laramie             50-06.00   46-01.25    2   
  6 Hanks, Jacob                 Fort Collins        49-06.00   45-02.50    1   
  7 Munoz, Tyler                 Laramie             44-03.00   43-09.50  
  8 Swambom, Lief                Fort Collins        42-03.00   41-05.25  
  9 Schneeberger, Nick           Fossil Ridge        42-03.00   40-08.00  
 10 LaPorta, Tony                Windsor             36-00.00   40-01.25  
 11 Prather, Benjamin            Fort Collins        38-00.00   39-06.50  
 12 Chavez, Marcus               Poudre              43-00.00   38-11.50  
 12 Adams-Palmer, Brandon        Fort Collins        43-11.00   38-11.50  
 14 Williams, Dan                Rocky Mounta        41-00.00   38-08.50  
 15 McCarty, Kyle                Windsor             42-10.50   38-07.00  
 16 Chubb, Tyler                 Rocky Mounta        38-00.00   37-09.50  
 17 Russell, Cody                Fossil Ridge        37-05.50   37-06.50  
 18 Ontiveroz, Austin            Laramie             41-03.00   37-05.50  
 19 Johnson, Kyle                Fossil Ridge                   37-02.50  
 20 Achziger, Bryson             Poudre              35-01.00   34-05.00  
 21 Stieb, Brendan               Windsor             30-00.00   30-10.00  
 -- Teeter, Josh                 Laramie             45-03.00         ND  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schneeberger, Jake           Fossil Ridge          176-00     150-08   10   
  2 Hanks, Jacob                 Fort Collins          135-00     135-11    8   
  3 Wilson, Bryce                Rocky Mounta          135-09     130-05    6   
  4 Garcia, Devin                Laramie               152-00     129-09    4   
  5 Teeter, Josh                 Laramie               142-04     129-07    2   
  6 Karp, Ethan                  Rocky Mounta          139-10  128-07.50    1   
  7 McCarty, Kyle                Windsor               125-06     124-09  
  8 Russell, Cody                Fossil Ridge          128-06  119-08.50  
  9 Long, Ryan                   Poudre                125-04  117-04.50  
 10 Wood, Drake                  Poudre                115-00  110-08.50  
 11 Blaho, Austin                Poudre                115-00     107-06  
 12 Swambom, Lief                Fort Collins          105-02     103-06  
 13 Williams, Dan                Rocky Mounta          111-01  101-07.50  
 14 Miller, Ben                  Windsor               111-10  100-09.50  
 15 Munoz, Tyler                 Laramie               125-07   97-11.50  
 16 Schneeberger, Nick           Fossil Ridge          122-00      96-05  
 17 Prather, Benjamin            Fort Collins          104-02      96-00  
 18 Howard, Tim                  Fossil Ridge           97-00   93-11.50  
 19 Chubb, Tyler                 Rocky Mounta           95-10      91-10  
 20 LaPorta, Tony                Windsor                85-00      80-10  
 21 Durgain, Daryian             Windsor                85-00      76-01  
 -- Wright, Randy                Laramie               112-06         ND  
 -- Adams-Palmer, Brandon        Fort Collins          111-04         ND  
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Fort Collins               208        2) Rocky Mountain            120   
    3) Fossil Ridge                97        4) Poudre                     70   
    5) Laramie                     54        6) Windsor                    33   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Fort Collins               133.50     2) Poudre                    132   
    3) Fossil Ridge                96        4) Laramie                    72   
    5) Rocky Mountain              65.50     6) Windsor                    55   

RunnerSpace Content Manager
M/29/Washington
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Share this topic:



1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

------DyeStat Track Talk Forums------

Main
HS General
HS Elite
College
Elite
The Plaground
Help
Training
Spikes
Nutrition
Distance
Sprints/Relays/Hur
Jumps
Throws
West
California
Nevada
West Region
Washington/Oregon
Midwest/Heartland
Michigan
Illinois
Wisconsin
Kansas
Minnesota
Midwest/Heartland Region
South/Southeast
Texas
Florida
Tennessee
South/SE Region
Northeast
Pennsylvania
New Jersey
New York
New England
Maryland  

 

International
Canada