RunnerSpace.com: 2011 Results - Hockomock Outdoor Championship - DyeStat.com Track Talk

Jump to content

Welcome to DyeStat.com Track Talk!

You will have to register for a RunnerSpace account before you can post: click the LOGIN / SIGN UP link in the top brown bar to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2011 Results - Hockomock Outdoor Championship

#1 20 May 2011 11:43 AM
Matt 
The Hammer 12 Rep Points
Join Date: 29 Sep 2007
Posts: 1299
PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Homepage
Event 1  Girls 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries                                           
  1 Comer, Kayla              11 Mansfield                12.64q
  2 Miceli, Christina         11 King Philip              13.33q
  3 Hanan, Rose               11 North Attleborough       13.54q
  4 Jones-Fernandes, Imani    09 Oliver Ames              13.99 
  5 Gaumond, Rachel           09 North Attleborough       14.33 
  6 DiMarino, Jamie           10 Franklin                 14.54 
  7 Ellis, Kennelya           09 Stoughton                14.84 
Heat  2 Preliminaries                                           
  1 Marcotte, Andrea          10 Foxborough               13.27q
  2 Soloman, Sarah            12 Franklin                 13.33q
  3 Okeke, Ifeoma             11 Stoughton                13.74q
  4 Namenson, Rachel          10 Oliver Ames              13.78 
  5 Addi, Sarah               11 Franklin                 14.21 
  6 Buckley, Jessica          09 King Philip              14.33 
  7 Oliver, Abigail           10 Attleboro                14.64 
Heat  3 Preliminaries                                           
  1 Robitaille, Briana        10 Attleboro                12.97q
  2 Chabot, Jessica           10 Sharon                   13.47q
  3 Parks, Taylor             10 Oliver Ames              13.83 
  4 Chemburkar, Meg           10 Mansfield                14.14 
  5 Ferreira, Kelsey          09 Mansfield                14.30 
  6 McCarthy, Tess            10 North Attleborough       14.34 
  7 Fisher, Marielle          09 Sharon                   14.89 
  8 Shepard, Chloe            09 Canton                   15.64 
Heat  4 Preliminaries                                           
  1 Abbott, Brianna           10 King Philip              13.83 
  2 Johnson, Taylor           11 Foxborough               13.96 
  3 Campagna, Rachel          09 Canton                   14.31 
  4 Clifton, Elizabeth        09 Attleboro                14.37 
  5 Hudson, MacKenzie         11 Stoughton                14.50 
  6 Vaughn, Merina            10 Foxborough               14.57 
  7 Boughter, Ami             10 Canton                   15.04 
  8 High, Brittney            09 Sharon                   15.14 

Event 1  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Comer, Kayla              11 Mansfield                12.64   10   
  2 Robitaille, Briana        10 Attleboro                12.84    8   
  3 Marcotte, Andrea          10 Foxborough               13.34    6   
  4 Soloman, Sarah            12 Franklin                 13.54    4   
  5 Chabot, Jessica           10 Sharon                   13.56    2   
  6 Miceli, Christina         11 King Philip              13.59    1   
  7 Okeke, Ifeoma             11 Stoughton                13.64        
  8 Hanan, Rose               11 North Attleborough       13.84        

Event 2  Boys 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries                                           
  1 Vaughn, Jonathon          12 Canton                   11.31q
  2 Howard, Matt              11 Oliver Ames              11.74q
  3 Singh, Anirudh            11 Franklin                 11.83q
  4 Gizzi, Joe                12 Oliver Ames              11.98 
  5 Lamond, Kevin             10 Attleboro                11.99 
  6 Kansaki, Kevin            12 Oliver Ames              12.34 
  7 Sacconi, Justin           11 Canton                   12.64 
Heat  2 Preliminaries                                           
  1 Shorey, Brady             12 North Attleborough       11.31q
  2 Costello, Jake            11 North Attleborough       11.90q
  3 Sullivan, Garrett         12 Sharon                   11.91 
  4 Middleton, Marcus         10 Stoughton                11.92 
  5 Ross, Dan                 12 Foxborough               12.25 
  6 McGrath, Tommy            10 Sharon                   12.33 
  7 Guenther, Connor          09 King Philip              12.34 
Heat  3 Preliminaries                                           
  1 Nicholls, Wes             11 North Attleborough       11.72q
  2 Harris, Jared             10 Attleboro                11.92 
  3 Mack, Aaron               10 Stoughton                12.01 
  4 Aronne, Brandon           10 Attleboro                12.05 
  5 May, John                 12 Foxborough               12.34 
  6 Fox, Dan                  11 King Philip              12.61 
  7 Mack, Matthew             10 Stoughton                12.64 
Heat  4 Preliminaries                                           
  1 King, Nick                11 Mansfield                11.48q
  2 Cauldwell, Ian            12 Mansfield                11.64q
  3 Debold, Conor             12 Mansfield                11.98 
  4 Harvey, Brian             12 Franklin                 12.48 
  5 Chery, Alex               12 Canton                   12.63 
  6 Hootsein, Matt            12 King Philip              12.94 

Event 2  Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Shorey, Brady             12 North Attleborough       11.25   10   
  2 Vaughn, Jonathon          12 Canton                   11.28    8   
  3 King, Nick                11 Mansfield                11.47    6   
  4 Nicholls, Wes             11 North Attleborough       11.74    4   
  5 Cauldwell, Ian            12 Mansfield                11.78    2   
  6 Costello, Jake            11 North Attleborough       11.95    1   
  7 Singh, Anirudh            11 Franklin                 11.99        
  8 Howard, Matt              11 Oliver Ames              12.08        

Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 McDonagh, Kristen         12 Mansfield                15.88q  1
  2 Grimes, Paige             11 Mansfield                16.17q  2
  3 Croke, Caitlyn            11 King Philip              16.48q  1
  4 Bennett, Sydney           10 North Attleborough       16.56q  3
  5 Costello, Mellyn          10 Canton                   17.03q  4
  6 Foley, Dana               11 Mansfield                17.44q  4
  7 Franciosi, Christina      09 Oliver Ames              17.47q  1
  8 Ryan, Cally               12 King Philip              17.49q  3
  9 Mullen, Meghan            10 North Attleborough       17.66   1
 10 Kyne, Shannon             12 Oliver Ames              18.04   3
 11 Zaccardi, Angela          12 Franklin                 18.05   2
 12 Bridges, Kayla            12 Foxborough               18.53   4
 13 Taylor, Nicole            10 Oliver Ames              18.54   4
 14 Harding, Christina        09 North Attleborough       18.71   2
 15 Kinhart, Patricia         11 Franklin                 18.88   2
 16 Carleton, Devon           10 Foxborough               18.93   3
 17 Ferzoco, Amanda           11 Attleboro                18.99   1
 18 Snyder, Leesa             11 Stoughton                19.04   4
 19 Teague, Ellie             09 Canton                   19.06   4
 20 Halnen, Courtney          10 King Philip              19.99   2
 21 Bonder, Sarah             09 Sharon                   20.84   1
 22 Cody, Emily               10 Canton                   21.21   3
 23 Kushner, Meri             11 Sharon                   21.44   3
 24 Collins, Kelly            11 Stoughton                21.64   2

Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 McDonagh, Kristen         12 Mansfield                15.68   10   
  2 Grimes, Paige             11 Mansfield                16.21    8   
  3 Bennett, Sydney           10 North Attleborough       16.47    6   
  4 Foley, Dana               11 Mansfield                16.88    4   
  5 Costello, Mellyn          10 Canton                   17.05    2   
  6 Croke, Caitlyn            11 King Philip              17.10    1   
  7 Ryan, Cally               12 King Philip              17.58        
  8 Franciosi, Christina      09 Oliver Ames              18.34       

Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Quinnie, Josh             12 Attleboro                14.30q  1
  2 Ferreira, Brian           11 Mansfield                15.60q  2
  3 Kerikas, Tom              12 Canton                   15.90q  1
  4 Charest, Dan              12 Franklin                 16.00q  2
  5 Jackson, Steffan          11 Stoughton                16.10q  3
  6 Ferreira, Ted             12 Mansfield                16.20q  3
  7 Richardson, Tristan       12 North Attleborough       16.40q  2
  8 Bennett, Xander           11 Sharon                   16.60q  3
  9 Vogel, Jason              10 Foxborough               16.70   1
  9 Walsh, Chris              11 Attleboro                16.70   1
 11 Blelloch, Nicholas        11 Oliver Ames              16.80   3
 12 Jones, Brendan            12 Oliver Ames              17.10   2
 12 Lorius, Alex              12 Stoughton                17.10   1
 14 Sarapas, Brian            12 King Philip              17.20   2
 15 DeMarco, Kevin            12 North Attleborough       17.60   3
 16 Gillard, Steven           11 Attleboro                18.10   3
 16 Chipman, Connor           10 King Philip              18.10   1
 18 Sughrue, Tim              11 King Philip              18.40   3
 19 Claude, Patrick           12 Stoughton                18.50   1
 20 Malin, Ben                10 Oliver Ames              19.00   2
 21 Herlitz, Stefan           11 Franklin                 19.60   3
 22 Sarkis, AJ                10 North Attleborough       19.70   2
 23 Comeau, Devin             11 Franklin                 19.90   2

Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Quinnie, Josh             12 Attleboro                14.80   10   
  2 Ferreira, Brian           11 Mansfield                15.10    8   
  3 Kerikas, Tom              12 Canton                   15.70    6   
  4 Jackson, Steffan          11 Stoughton                15.90    4   
  5 Ferreira, Ted             12 Mansfield                16.30    2   
  6 Charest, Dan              12 Franklin                 16.90    1   
  7 Richardson, Tristan       12 North Attleborough       17.90        
  8 Bennett, Xander           11 Sharon                   18.30        

Event 5  Girls 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries                                           
  1 Kroll, Samantha           11 North Attleborough       27.19q
  2 Alleyne, Alecia           10 Oliver Ames              29.36 
  3 Stevens, Rachel           09 North Attleborough       29.62 
  4 MacQuarrie, Lexie         09 Canton                   30.04 
  5 Schutt, Sarojini          09 Canton                   30.22 
Heat  2 Preliminaries                                           
  1 Gildersleeve, Sara        12 Sharon                   27.57q
  2 McGrath, Mariah           12 Mansfield                28.48 
  3 Parsons, Tess             11 Foxborough               29.09 
  4 Magerman, Hanna           10 Franklin                 29.49 
  5 Kane, Allison             09 Attleboro                30.43 
Heat  3 Preliminaries                                           
  1 Tondre, Victoria          11 Canton                   26.91q
  2 Kent, Kristy              11 Oliver Ames              28.44 
  3 Turner, Jen               12 King Philip              28.77 
  4 Coppola, Shauna           09 King Philip              29.01 
  5 Crimmins, Megan           10 Stoughton                29.34 
  6 Ellis, Kennelya           09 Stoughton                31.33 
Heat  4 Preliminaries                                           
  1 Brennan, Katie            11 King Philip              27.22q
  2 McKinsey, Kayla           11 Oliver Ames              27.88 
  3 Davis, Shaybre            10 Stoughton                29.02 
  4 King, Alyssa              11 North Attleborough       29.99 
  5 Fisher, Danielle          09 Sharon                   31.44 
  6 Erwin, Samantha           12 Attleboro                32.66 
Heat  5 Preliminaries                                           
  1 Broyles, Emily            12 Mansfield                27.30q
  2 Oldow, Maddie             09 Mansfield                27.80q
  3 Urquhart, Theresa         11 Franklin                 28.90 
  4 Kearns, Kelli             10 Franklin                 29.20 
  5 Akinyemi, Alexa           09 Attleboro                31.10 
  6 Marcellino, Brianna       09 Sharon                   31.20 

Event 5  Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Tondre, Victoria          11 Canton                   26.30   10   
  2 Broyles, Emily            12 Mansfield                27.22    8   
  3 Gildersleeve, Sara        12 Sharon                   27.34    6   
  4 Kroll, Samantha           11 North Attleborough       27.35    4   
  5 Brennan, Katie            11 King Philip              27.44    2   
  6 Oldow, Maddie             09 Mansfield                27.94    1   

Event 6  Boys 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries                                           
  1 Nasso, Kebba              12 Attleboro                23.39q
  2 Bowers, Matt              10 King Philip              23.99 
  3 McNulty, Rob              11 North Attleborough       25.08 
  4 Duffy, Jack               10 Franklin                 25.82 
Heat  2 Preliminaries                                           
  1 Gannon, Steve             12 Mansfield                22.51q
  2 Jarousky, Brandon         11 Attleboro                22.98q
  3 Maietta, Ryan             11 Franklin                 23.73q
  4 Hichens, Connor           11 Sharon                   24.64 
  5 Simeon, Emanuel           09 Oliver Ames              26.72 
Heat  3 Preliminaries                                           
  1 Arons, Josh               12 Sharon                   23.51q
  2 Feldman, Evan             11 Canton                   25.24 
  3 Maguire, Andrew           10 Attleboro                25.82 
  4 Collins, James            11 Sharon                   26.11 
  5 Hamilton, Matt            10 King Philip              26.52 
  6 Tally, Mike               10 Foxborough               26.61 
Heat  4 Preliminaries                                           
  1 Kuras, Andrew             11 Mansfield                23.75q
  2 Bennett, Dylan            12 North Attleborough       24.05 
  3 Williamson, Carlton       11 Oliver Ames              25.56 
  4 Claude, Patrick           12 Stoughton                25.93 
  5 Charles, Jonathan         11 Stoughton                25.99 
  6 Bui, John                 11 Stoughton                27.50 
Heat  5 Preliminaries                                           
  1 Burke, Jeremy             12 Mansfield                24.36 
  2 Wardrop, Connor           10 Franklin                 24.41 
  3 Seto, Derek               11 Canton                   25.68 
  4 Li, Jesse                 09 North Attleborough       25.74 
  5 Klein, Josh               11 Canton                   26.26 

Event 6  Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Gannon, Steve             12 Mansfield                22.84   10   
  2 Arons, Josh               12 Sharon                   23.11    8   
  3 Nasso, Kebba              12 Attleboro                23.28    6   
  4 Kuras, Andrew             11 Mansfield                23.56    4   
  5 Jarousky, Brandon         11 Attleboro                23.88    2   
  6 Maietta, Ryan             11 Franklin                 24.39    1   

Event 7  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Haselton, Kaitlyn         12 Attleboro              1:00.99   5  10   
  2 Greene, Brittany          12 Mansfield              1:01.22   5   8   
  3 Jones, Julia              10 Mansfield              1:01.61   5   6   
  4 Quattrucci, Julia         11 Stoughton              1:03.24   4   4   
  5 Price, Alexandra          11 Franklin               1:03.56   5   2   
  6 Badger, Jordan            11 North Attleborough     1:05.22   4   1   
  7 Stavola, Erica            10 King Philip            1:05.34   4       
  8 Kelly, Michaela           09 Canton                 1:05.44   5       
  9 Brathwaite, Tylah         12 Sharon                 1:05.98   4       
 10 McCarthy, Jennie          09 Mansfield              1:05.99   4       
 11 Murphy, Elizabeth         09 Oliver Ames            1:06.64   5       
 11 Fitzgerald, Megan         10 Oliver Ames            1:06.64   4       
 13 Daly, Jess                09 King Philip            1:07.90   3       
 14 Thorpe, Jenny             09 North Attleborough     1:08.35   3       
 15 Holloway, Donyea          09 Stoughton              1:08.54   3       
 16 Moriarty, Abby            12 North Attleborough     1:08.91   3       
 17 Devoe, Avery              09 Canton                 1:08.99   3       
 18 Dowd, Laura               11 Franklin               1:09.21   2       
 19 Fratello, Anna            10 Sharon                 1:09.34   2       
 20 MacAuliffe, Alysaa        09 King Philip            1:09.74   3       
 21 Darcy, Olivia             09 Foxborough             1:10.04   2       
 22 Joyal, Meghan             10 Attleboro              1:11.23   2       
 23 Warren, Nyomi             09 Sharon                 1:13.21   2       
 24 Costello, Julie           10 Attleboro              1:13.54   2       
 25 Tally, Montana            09 Foxborough             1:13.74   1       
 26 Ross, Tayla               12 Foxborough             1:14.11   1       
 27 Fabbiano, Kristen         09 Canton                 1:18.64   1       

Event 8  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Raduazzo, Jon             12 Oliver Ames              49.88   4  10   
  2 Robertson, Griffin        11 Mansfield                50.43   4   8   
  3 Primiano, Jonah           12 Mansfield                51.51   4   6   
  4 Somes, Nate               11 Mansfield                51.84   3   4   
  5 Donahue, Connor           11 Franklin                 52.32   4   2   
  6 O'Donaghue, Paul          11 Franklin                 52.35   4   1   
  7 Connolly, Matt            12 North Attleborough       52.57   3       
  8 Filipe, Aaron             11 Attleboro                53.38   3       
  9 Claffey, Cam              11 King Philip              53.44   2       
  9 Sameski, Thomas           10 Franklin                 53.44   3       
 11 Veno, Ricky               12 King Philip              53.64   3       
 12 Nwankwo, Obi              11 Canton                   53.99   4       
 13 Gildersleeve, James       09 Sharon                   54.75   2       
 14 Shepard, Tyler            12 Sharon                   54.84   2       
 15 Gulino, Andrew            10 Attleboro                55.23   2       
 16 Gallagher, Tim            10 North Attleborough       55.25   2       
 17 Pike, Steve               12 Attleboro                56.23   1       
 18 Lambert, Daniel           10 Oliver Ames              56.61   1       
 19 Greenhalge, Zack          12 North Attleborough       57.44   3       
 20 Tagen, Kyle               12 Oliver Ames              57.74   2       
 21 Valle, Andrew             11 Stoughton                57.88   1       
 22 Wilder, Joe               09 Stoughton                59.41   1       
 23 Lenkei, Alex              11 Canton                 1:01.24   1       

Event 9  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Paul, Jade                11 Stoughton              2:16.74   10   
  2 Grotz, Emily              11 Oliver Ames            2:18.55    8   
  3 Hagen, Lauren             10 Franklin               2:18.74    6   
  4 Sarkis, Nichole           11 North Attleborough     2:20.32    4   
  5 Lowerre, Katie            10 Sharon                 2:26.99    2   
  6 Sykes, Haley              09 Foxborough             2:27.66    1   
  7 Newman, Emily             09 Oliver Ames            2:29.43        
  8 LaClair, Zoe              11 North Attleborough     2:30.24        
  9 Dustin, Katie             12 Foxborough             2:34.55        
 10 Raia, Sophia              11 King Philip            2:38.40        
 11 Knous, Caroline           09 Franklin               2:38.45        
 12 Teague, Sara              12 Canton                 2:39.98        
 13 Cutler, Meghan            12 Attleboro              2:39.99        
 14 Talerman, Lily            09 King Philip            2:40.23        
 15 Tilton, Lianna            12 Stoughton              2:40.36        
 16 Daly, Sarah               10 Mansfield              2:42.67        
 17 Eagles, Amanda            09 Canton                 2:43.61        
 18 Gallagher, Lauren         12 Oliver Ames            2:43.82        
 19 McGrath, Sarah            10 Sharon                 2:45.55        
 20 Hoffman, Maddie           10 Mansfield              2:45.93        
 21 Andres, Sarah             12 Foxborough             2:46.50        
 22 Ross, Abigail             09 Franklin               2:47.44        
 23 Lee, Felicia              09 Canton                 2:50.85        
 24 Rodenbush, Julia          11 Stoughton              2:53.95        
 25 Small, Amanda             12 King Philip            2:55.85        
 26 Tirabassi, Alanis         09 Attleboro              3:09.90        
 27 Cronin, Kathleen          12 Attleboro              3:18.90        

Event 10  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Lampron, Josh             11 Mansfield              1:55.62   10   
  2 Gorham, Sean              11 Oliver Ames            1:58.64    8   
  3 O'Leary, Nick             12 North Attleborough     2:00.54    6   
  4 Parece, Stephen           11 Franklin               2:01.26    4   
  5 Murphy, Joe               12 Attleboro              2:03.61    2   
  6 Huber, Cameron            11 Canton                 2:04.01    0.50
  7 Machado, David            10 King Philip            2:04.24    0.50
  8 Haleudeth, Kham           11 Mansfield              2:04.45        
  9 Osowski, Adam             12 Mansfield              2:07.47        
 10 Nordberg, Matt            10 Attleboro              2:08.39        
 11 Scribner, Danny           11 Sharon                 2:08.72        
 12 Ryter, Ben                11 Sharon                 2:11.42        
 13 Sweeney, Ty               11 North Attleborough     2:14.23        
 14 Osowski, Stephen          10 Oliver Ames            2:14.91        
 15 Dowd, John                11 Franklin               2:15.11        
 16 Mills, Ian                10 Canton                 2:16.13        
 17 Turner, Sean              10 King Philip            2:16.24        
 18 Caragliano, Anthony       11 King Philip            2:17.54        
 19 Shipkin, Tim              12 Oliver Ames            2:18.21        
 20 Rota, Mike                10 Canton                 2:18.54        
 21 Fleming, Paul             09 Sharon                 2:22.82        
 22 Bradley, Andrew           12 Foxborough             2:25.23        
 23 Phan, Mark                11 Stoughton              2:30.19        

Event 11  Girls 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1                                                             
  1 Kimball, Brianna          12 North Attleborough     5:51.44        
  2 McAuliffe, Jillian        09 Oliver Ames            5:56.61        
  3 Berkowsky, Rachel         09 Stoughton              6:04.56        
  4 Perry, Meaghan            12 Sharon                 6:06.84        
  5 Laubenstein, Taylor       10 Foxborough             6:07.54        
  6 Dustin, Theresa           10 Foxborough             6:09.91        
  7 Huang, Elena              12 Sharon                 6:14.88        
  8 Kozak, Emelina            09 Stoughton              6:17.46        
  9 Peck, Jen                 11 Attleboro              6:17.67        
 10 McClintock, Kate          11 Canton                 6:43.98        
 11 Anand, Michelle           12 Canton                 6:50.53        
Section  2                                                             
  1 Berman, Lauren            10 Canton                 5:12.80   10   
  2 Giese, Alexandria         11 Franklin               5:14.10    8   
  3 Wojcik, Stacey            11 King Philip            5:16.20    5   
  4 Columbare, Lauren         12 Mansfield              5:16.23    5   
  5 Hickey, Shannon           11 Oliver Ames            5:22.70    2   
  6 Lukes, Katie              09 King Philip            5:33.00    1   
  7 Blanchard, Elizabeth      11 North Attleborough     5:36.00        
  8 Cole, Megan               11 Mansfield              5:43.20        
  9 Hilfrank, Kimberly        12 King Philip            5:45.10        
 10 Hood, Emily               09 Franklin               5:47.30        
 11 Fisher, Hannah            11 North Attleborough     5:51.70        
 12 Loewald, Robin            11 Oliver Ames            5:53.40        
 13 Grainger, Jessica         11 Mansfield              5:57.40        

Event 12  Boys 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1                                                             
  1 Gatcomb, Austin           10 King Philip            4:51.54        
  2 Selsman, Adam             09 Sharon                 4:55.03        
  3 Hogan, Tyler              10 King Philip            4:58.11        
  4 May, Gregory              12 Franklin               4:58.93        
  5 Cubberley, Matt           11 North Attleborough     4:59.33        
  6 Augostakis, George        11 North Attleborough     5:03.22        
  7 Klingenstein, Joshua      10 Franklin               5:04.80        
  8 Palermo, Jordan           10 Attleboro              5:05.69        
  9 Chaves, Shilo             10 King Philip            5:16.64        
 10 Rosen, Yardin             09 Sharon                 5:18.98        
 11 Comeau, Paul              11 Stoughton              5:19.36        
 12 McClintock, Teagan        12 Canton                 5:20.21        
 13 Ostrow, Matthew           11 Sharon                 5:20.43        
 14 DeNapoli, Alec            09 Stoughton              5:36.73        
 15 Afonseca, Tevin           09 Stoughton              5:42.64        
Section  2                                                             
  1 Collins, Shayne           12 Mansfield              4:23.88   10   
  2 Hood, Andrew              11 Franklin               4:28.74    8   
  3 McCarthy, Brendan         11 Mansfield              4:37.44    6   
  4 Vilela, Chris             12 Oliver Ames            4:39.44    4   
  5 Fullerton, Ethan          11 Attleboro              4:42.11    2   
  6 Soule, Forrest            11 North Attleborough     4:42.33    1   
  7 Cole, Joe                 12 Mansfield              4:42.40        
  8 Sullivan, Brendan         11 Foxborough             4:44.41        
  9 Moverman, Dan             09 Oliver Ames            4:44.64        
 10 Bronstein, Michael        12 Canton                 4:45.91        
 11 Foley, Connor             12 Foxborough             4:47.84        
 12 Aldrich, Kevin            10 Foxborough             4:51.99        
 13 Copley, Britton           09 Oliver Ames            4:56.11        
 14 Fruci, Jake               11 Canton                 4:58.32        

Event 13  Girls 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Ross, Megan               12 Franklin              11:21.36   10   
  2 Blanchard, Elizabeth      11 North Attleborough    11:38.24    8   
  3 Carey, Sami               09 Mansfield             11:43.11    6   
  4 Sun, Caroline             10 Sharon                11:57.19    4   
  5 Ketchum, Kristina         11 Foxborough            12:06.06    2   
  6 Cuddeback, Shelby         10 Attleboro             12:11.99    1   
  7 Beaulieu, Hannah          11 King Philip           12:27.75        
  8 Oknin, Jessica            11 Sharon                12:31.44        
  9 Kline, Rachel             12 Oliver Ames           12:41.66        
 10 Simms, Deirdre            11 Stoughton             12:47.98        
 11 LaVoie, Katie             12 Franklin              12:50.15        
 12 Wright, Abby              10 Mansfield             12:58.38        
 13 Foster, Lindsey           09 Oliver Ames           12:58.84        
 14 Stavola, Alyssa           12 King Philip           12:58.94        
 15 Blelloch, Laura           09 Oliver Ames           13:02.20        
 16 O'Neil, Kerry             10 Stoughton             13:05.42        
 17 McCarty, Kim              10 King Philip           13:11.76        
 18 Ducharme, Emily           11 North Attleborough    13:17.41        
 19 Whitney, Alyssa           11 North Attleborough    13:22.95        
 20 Saraf, Tara               11 Canton                13:35.62        
 21 Noe, Susanna              10 Stoughton             13:50.33        
 22 Gaughan, Haley            11 Canton                14:25.48        
 23 Dowd, Stephanie           11 Franklin              14:27.86        
 24 Winter, Lauren            10 Canton                14:52.84        
 -- Dempsey, Katie            12 Mansfield                  DNF  

Event 14  Boys 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1                                                             
  1 Kline, Bobby              10 Oliver Ames           11:02.50        
  2 Sameski, Joseph           11 Franklin              11:04.40        
  3 Flanagan, Ian             09 North Attleborough    11:09.30        
  4 Gassman, Sullivan         10 Sharon                11:10.30        
  5 Nazaretian, Vincent       09 Franklin              11:13.20        
  6 Pacelli, Dominick         10 North Attleborough    11:13.90        
  7 McCarty, Phil             11 King Philip           11:16.40        
  8 Vossoughi, Saeed          12 Canton                11:21.00        
  9 Tiller, Jonathan          10 King Philip           11:25.50        
 10 Mazzolla, Dean            09 Foxborough            12:06.00        
 11 Whittemore, John          11 Canton                12:20.00        
Section  2                                                             
  1 Allen, Chris              11 King Philip            9:27.40   10   
  2 Beck, Drew                11 Oliver Ames            9:48.12    8   
  3 Cioe, Mathew              12 Mansfield              9:58.50    6   
  4 Frazier, Zach             11 Mansfield             10:03.33    4   
  5 Curley, Mike              11 North Attleborough    10:04.54    2   
  6 Negus, Mitch              11 Mansfield             10:04.96    1   
  7 Lazzeri, Sean             11 Franklin              10:26.30        
  8 Green, Nick               11 Stoughton             10:33.27        
  9 Dupuis, Michael           11 Sharon                10:46.70        
 10 Lee, Brendan              09 Sharon                10:50.80        
 11 Binney, Luke              12 Oliver Ames           11:08.70        
 12 Kelly, Elliot             09 Attleboro             11:10.64        
 13 Tierney, Joe              11 Foxborough            11:27.40        
 14 Moses, Andrew             11 Foxborough            11:48.20        
 -- Kelly, Connor             12 Attleboro                  DNF        

Event 27  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1                                                             
  1 Foxborough  'A'                                       53.09    4   
     1) Johnson, Taylor 11              2) Parsons, Tess 11            
     3) Martyniak, Brooke 11            4) Marcotte, Andrea 10         
  2 Stoughton  'A'                                        53.96        
     1) Reid, Janetha 12                2) Jackson, Sydnee 12          
     3) Joseph, Adena 12                4) Okeke, Ifeoma 11            
  3 Oliver Ames  'A'                                      54.01        
     1) Jones-Fernandes, Imani 09       2) McKinsey, Kayla 11          
     3) Namenson, Rachel 10             4) Kent, Kristy 11             
  4 Sharon  'A'                                           56.77        
     1) Kushner, Meri 11                2) Brathwaite, Tylah 12        
     3) High, Brittney 09               4) Marcellino, Brianna 09      
Section  2                                                             
  1 Mansfield  'A'                                        50.69   10   
     1) Stoyle, Gina 10                 2) Chemburkar, Meg 10          
     3) McGrath, Mariah 12              4) Ferreira, Kelsey 09         
  2 Canton  'A'                                           52.13    8   
     1) Costello, Mellyn 10             2) Buchanan, Radiya 12         
     3) Tondre, Victoria 11             4) Campagna, Rachel 09         
  3 Attleboro  'A'                                        52.58    6   
     1) Okoye, Afoma 10                 2) Clifton, Elizabeth 09       
     3) Oliver, Abigail 10              4) Robitaille, Briana 10       
  4 North Attleborough  'A'                               53.14    2   
     1) Kroll, Samantha 11              2) Hanan, Rose 11              
     3) Higgins, Coleen 11              4) Harding, Christina 09       
  5 Franklin  'A'                                         53.34    1   
     1) Soloman, Sarah 12               2) Burgess, Carly 09           
     3) Urquhart, Theresa 11            4) Price, Alexandra 11         
 -- King Philip  'A'                                        DNF        
     1) Turner, Jen 12                  2) Miceli, Christina 11        
     3) Abbott, Brianna 10              4) Brennan, Katie 11           

Event 28  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1                                                             
  1 Foxborough  'A'                                       46.31    1   
     1) May, John 12                    2) Grossmith, Tom 12           
     3) Ross, Dan 12                    4) Cabao-an, Lester 12         
  2 Stoughton  'A'                                        46.54        
     1) Mack, Aaron 10                  2) Middleton, Marcus 10        
     3) Mack, Matthew 10                4) Valle, Andrew 11            
  3 Canton  'A'                                           47.47        
     1) Feldman, Evan 11                2) Chery, Alex 12              
     3) Seto, Derek 11                  4) Sacconi, Justin 11          
 -- King Philip  'A'                                        DNF        
     1) Bowers, Matt 10                 2) Deneno, Evan 11             
     3) Guenther, Connor 09             4) Smith, Connor 11            
Section  2                                                             
  1 Mansfield  'A'                                        43.66   10   
     1) Hill, Jeff 12                   2) Cauldwell, Ian 12           
     3) Kuras, Andrew 11                4) King, Nick 11               
  2 Attleboro  'A'                                        43.93    8   
     1) Jarousky, Brandon 11            2) Nasso, Kebba 12             
     3) Harris, Jared 10                4) Quinnie, Josh 12            
  3 North Attleborough  'A'                               44.04    6   
     1) Nicholls, Wes 11                2) Bennett, Dylan 12           
     3) DeGirolamo, Joe 12              4) Shorey, Brady 12            
  4 Sharon  'A'                                           45.43    4   
     1) Arons, Josh 12                  2) Nere, Vladimir 12           
     3) Sullivan, Garrett 12            4) Kaufman, Mitch 12           
  5 Franklin  'A'                                         45.84    2   
     1) Harvey, Brian 12                2) Wardrop, Connor 10          
     3) Maietta, Ryan 11                4) Singh, Anirudh 11           
  6 Oliver Ames  'A'                                      47.29        
     1) Howard, Matt 11                 2) Jones, Brendan 12           
     3) Kansaki, Kevin 12               4) Williamson, Carlton 11      

Event 29  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1                                                             
  1 Attleboro  'A'                                      4:27.72        
     1) Ferzoco, Amanda 11              2) Joyal, Meghan 10            
     3) Kane, Allison 09                4) Haselton, Kaitlyn 12        
  2 Foxborough  'A'                                     4:36.99        
     1) Carleton, Emma 10               2) Darcy, Olivia 09            
     3) Dustin, Katie 12                4) Sykes, Haley 09             
  3 King Philip  'A'                                    4:38.65        
     1) Daly, Jess 09                   2) MacAuliffe, Alysaa 09       
     3) Stavola, Erica 10               4) Mosolglo, Tori 12           
  4 Franklin  'A'                                       4:39.93        
     1) DiMarino, Jamie 10              2) Hood, Emily 09              
     3) Knous, Caroline 09              4) Dowd, Laura 11              
Section  2                                                             
  1 Stoughton  'A'                                      4:08.30   10   
     1) Pinchieri, Lauren 12            2) Davis, Shaybre 10           
     3) Quattrucci, Julia 11            4) Paul, Jade 11               
  2 North Attleborough  'A'                             4:10.00    8   
     1) LaClair, Zoe 11                 2) Sarkis, Nichole 11          
     3) Haughey, Shannon 11             4) Costello, Monica 12         
  3 Mansfield  'A'                                      4:10.10    6   
     1) Jenssen, Molly 11               2) Jones, Julia 10             
     3) Oldow, Maddie 09                4) Greene, Brittany 12         
  4 Sharon  'A'                                         4:16.10    4   
     1) Chabot, Jessica 10              2) Gildersleeve, Sara 12       
     3) Kaplan, Samantha 10             4) McClain, Caroline 12        
  5 Canton  'A'                                         4:22.90    2   
     1) Kelly, Michaela 09              2) McNaly, Kim 09              
     3) D'Orazio, Kate 12               4) Berman, Lauren 10           
  6 Oliver Ames  'A'                                    4:23.20    1   
     1) Murphy, Elizabeth 09            2) Fitzgerald, Megan 10        
     3) Lievi, Michaela 09              4) Alleyne, Alecia 10          

Event 30  Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Mansfield  'A'                                      3:25.53   2  10   
     1) Petrella, Ryan 12               2) Primiano, Jonah 12             
     3) Robertson, Griffin 11           4) Gannon, Steve 12               
  2 North Attleborough  'A'                             3:32.43   2   8   
     1) Connolly, Matt 12               2) Richardson, Tristan 12         
     3) Watson, Caleb 11                4) Duquette, Dan 11               
  3 Canton  'A'                                         3:33.48   2   6   
     1) Nwankwo, Obi 11                 2) Boughter, Chris 12             
     3) Huber, Cameron 11               4) Vaughn, Jonathon 12            
  4 Oliver Ames  'A'                                    3:36.67   1   4   
     1) Copley, Mackenzie 12            2) Gizzi, Joe 12                  
     3) Tagen, Kyle 12                  4) Raduazzo, Jon 12               
  5 Attleboro  'A'                                      3:37.35   2   2   
     1) Gulino, Andrew 10               2) Aronne, Brandon 10             
     3) Pike, Steve 12                  4) Filipe, Aaron 11               
  6 Franklin  'A'                                       3:37.38   2   1   
     1) Donahue, Connor 11              2) Sameski, Thomas 10             
     3) Field, Derek 10                 4) Chaput, Dean 11                
  7 Sharon  'A'                                         3:43.12   2       
     1) Gildersleeve, James 09          2) Shepard, Tyler 12              
     3) McGrath, Tommy 10               4) Scribner, Danny 11             
  8 King Philip  'A'                                    3:46.11   1       
     1) McKinley, Shane 12              2) Claffey, Cam 11                
     3) Veno, Ricky 12                  4) Tiller, Matthew 12          

Event 31  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Franklin  'A'                                       9:56.44   10   
     1) Giese, Alexandria 11            2) Hagen, Lauren 10            
     3) Stickles, Emily 11              4) Vetrano, Sarah 10           
  2 Oliver Ames  'A'                                   10:13.58    8   
     1) Newman, Emily 09                2) Fitzgerald, Megan 10        
     3) Grotz, Emily 11                 4) Hickey, Shannon 11          
  3 Sharon  'A'                                        10:18.48    6   
     1) Kushner, Rita 09                2) Lowerre, Katie 10           
     3) Sun, Caroline 10                4) McClain, Caroline 12        
  4 King Philip  'A'                                   10:29.31    4   
     1) Hilfrank, Kimberly 12           2) Lukes, Katie 09             
     3) Raia, Sophia 11                 4) Wojcik, Stacey 11           
  5 Mansfield  'A'                                     10:40.11    2   
     1) Columbare, Lauren 12            2) Carey, Sami 09              
     3) Cole, Megan 11                  4) McGee, Kelly 10             
  6 North Attleborough  'A'                            10:44.13    1   
     1) Mosley, Kathryn 09              2) Fontaine, Alyssa 12         
     3) Chandran, Emily 09              4) Caruso, Sarah 10            
  7 Canton  'A'                                        11:09.43        
     1) Teague, Sara 12                 2) Gaughan, Haley 11           
     3) Eagles, Amanda 09               4) Lee, Felicia 09             
  8 Attleboro  'A'                                     11:29.09        
     1) Cutler, Meghan 12               2) Peck, Jen 11                
     3) Robbins, Kayla 12               4) Cuddeback, Shelby 10        

Event 32  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Mansfield  'A'                                      8:15.98   10   
     1) Haleudeth, Kham 11              2) Somes, Nate 11              
     3) Collins, Shayne 12              4) Lampron, Josh 11            
  2 Franklin  'A'                                       8:24.95    8   
     1) Hood, Andrew 11                 2) Parece, Stephen 11          
     3) LePage, Travis 11               4) O'Donaghue, Paul 11         
  3 Oliver Ames  'A'                                    8:36.12    6   
     1) Beck, Drew 11                   2) Copley, Britton 09          
     3) Vilela, Chris 12                4) Gorham, Sean 11             
  4 North Attleborough  'A'                             8:39.98    4   
     1) Curley, Mike 11                 2) Soule, Forrest 11           
     3) Bradley, George 10              4) Kelleher, Michael 09        
  5 Attleboro  'A'                                      8:42.56    2   
     1) Nordberg, Matt 10               2) Fullerton, Ethan 11         
     3) Nixon, Mitchell 11              4) Murphy, Joe 12              
  6 King Philip  'A'                                    8:47.48    1   
     1) Allen, Chris 11                 2) Gatcomb, Austin 10          
     3) Machado, David 10               4) Tiller, Matthew 12          
  7 Stoughton  'A'                                      8:53.78        
     1) Crome, Marlon 12                2) Solem, Paul 12              
     3) Green, Nick 11                  4) Baugh, Malachi 09           
  8 Foxborough  'A'                                     9:12.79        
     1) Bradley, Andrew 12              2) Aldrich, Kevin 10           
     3) Sullivan, Brendan 11            4) Foley, Connor 12            
  9 Canton  'A'                                         9:29.90        
     1) Bronstein, Robert 12            2) Mills, Craig 10             
     3) Bronstein, Michael 12           4) Fruci, Jake 11      

Event 33  Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Esposito, Jen             11 Mansfield              1:02.53   4  10   
  2 Kaplan, Samantha          10 Sharon                 1:09.53   4   8   
  3 Pinchieri, Lauren         12 Stoughton              1:09.62   3   6   
  4 Okoye, Afoma              10 Attleboro              1:09.94   3   4   
  5 D'Orazio, Kate            12 Canton                 1:10.27   4   2   
  6 Haughey, Shannon          11 North Attleborough     1:11.21   4   1   
  7 Higgins, Coleen           11 North Attleborough     1:11.62   4       
  8 Garabedian, Andrea        10 Mansfield              1:12.08   3       
  9 Lievi, Michaela           09 Oliver Ames            1:12.12   4       
 10 Lambert, Theresa          12 Oliver Ames            1:12.32   2       
 11 Chandran, Emily           09 North Attleborough     1:12.36   3       
 12 Mosolglo, Tori            12 King Philip            1:13.10   2       
 13 Hudson, MacKenzie         11 Stoughton              1:14.19   3       
 14 Kushner, Rita             09 Sharon                 1:14.20   2       
 15 Burgess, Carly            09 Franklin               1:14.56   1       
 16 Finnerty, Caitlin         09 Mansfield              1:14.97   3       
 17 Carleton, Emma            10 Foxborough             1:15.53   2       
 18 Motta, Samantha           11 Foxborough             1:16.20   1       
 19 Chook, Kim                09 Sharon                 1:18.51   1       
 20 Lyon, Ellery              09 King Philip            1:18.55   2       
 21 Dalrymple, Rushaine       11 Canton                 1:21.61   2       
 22 Singh, Shinvanjali        11 Franklin               1:22.86   1     

Event 34  Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Petrella, Ryan            12 Mansfield                56.51   4  10   
  2 McKinley, Shane           12 King Philip              58.06   4   8   
  3 Cabao-an, Lester          12 Foxborough               58.23   4   6   
  4 Jackson, Steffan          11 Stoughton                58.80   4   4   
  5 Duquette, Dan             11 North Attleborough       59.66   4   2   
  6 Kaufman, Mitch            12 Sharon                 1:00.50   2   1   
  7 Kerikas, Tom              12 Canton                 1:00.81   4       
  8 Copley, Mackenzie         12 Oliver Ames            1:00.98   3       
  9 Ferreira, Brian           11 Mansfield              1:01.28   2       
 10 Ricci, Jordan             12 Stoughton              1:01.45   3       
 11 Giffels, Kevin            11 Mansfield              1:01.69   3       
 12 Gillard, Steven           11 Attleboro              1:01.72   3       
 13 Chaput, Dean              11 Franklin               1:02.12   2       
 14 Watson, Caleb             11 North Attleborough     1:02.65   3       
 15 Cutler, Kevin             11 Attleboro              1:02.92   3       
 16 Haidul, Chris             12 Canton                 1:03.63   2       
 17 Williamson, Cody          09 Franklin               1:03.83   2       
 18 Faust, Nate               10 Oliver Ames            1:04.74   1       
 19 DeMarco, Kevin            12 North Attleborough     1:04.90   2       
 20 Comeau, Devin             11 Franklin               1:05.64   1       
 21 Sherman, Austin           09 King Philip            1:05.80   1       
 22 Gomes, Kyle               10 Oliver Ames            1:06.99   1       
 23 Goldberg, Matthew         12 Sharon                 1:08.15   1       
 24 Case, Phillip             10 Attleboro              1:09.77   1       

RunnerSpace Content Manager
M/29/Washington
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Share this topic:



1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

------DyeStat Track Talk Forums------

Main
HS General
HS Elite
College
Elite
The Plaground
Help
Training
Spikes
Nutrition
Distance
Sprints/Relays/Hur
Jumps
Throws
West
California
Nevada
West Region
Washington/Oregon
Midwest/Heartland
Michigan
Illinois
Wisconsin
Kansas
Minnesota
Midwest/Heartland Region
South/Southeast
Texas
Florida
Tennessee
South/SE Region
Northeast
Pennsylvania
New Jersey
New York
New England
Maryland  

 

International
Canada