RunnerSpace.com: 2011 Results - Carrollton XC Invitational - DyeStat.com Track Talk

Jump to content

Welcome to DyeStat.com Track Talk!

You will have to register for a RunnerSpace account before you can post: click the LOGIN / SIGN UP link in the top brown bar to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2011 Results - Carrollton XC Invitational

#1 05 September 2011 03:17 PM
Shane 
RunnerSpace Moderator 29 Rep Points
Join Date: 30 Sep 2007
Posts: 2959
PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Homepage

Website:Click here

Carrollton High School                                     HY-TEK's Meet Manager
             Carrollton Orthopaedic Clinic Invitational - 9/10/2011              
                             Carrollton High School                              
                              Last Completed Event                               
 
Event 1  Girls 5k Run CC Championship Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Yost, Katherine              Norcross              19:24.15    1             
  2 Whitworth, Chloe             Collins Hill          19:45.57    2             
  3 Kelly, Lauren                Peachtree Ridge       20:05.59    3             
  4 Lord, Ashton                 Chapel Hill           20:07.04    4             
  5 Dabney, Devon                St. Pius X            20:10.00    5             
  6 Otoole, Morgan               Woodstock             20:11.25    6             
  7 Sullivan, Michelle           Westminster           20:13.70    7             
  8 Fletcher, Sahara             Westminster           20:17.28    8             
  9 Melehan, Alexandra           Woodstock             20:18.77    9             
 10 Czerniak, Courtney           North Gwinnett        20:33.75   10             
 11 Keadey, Hayley               Lakeside, DeKalb      20:38.19   11             
 12 Schwarze, Tessa              St. Pius X            20:48.38   12             
 13 Steppe, Rachel               Woodstock             20:52.81   13             
 14 Cora, Jennifer               Lakeside, DeKalb      20:54.60   14             
 15 Walshe, Bethany              Oconee County         20:56.92   15             
 16 Fuqua, Martha Stewart        Westminster           20:57.34   16             
 17 Kirk, Megan                  Flowery Branch        20:59.89   17             
 18 Wallace, Keaton              Woodstock             21:00.46   18             
 19 Boswell, Laura               Parkview              21:01.08   19             
 20 Fuqua, Emily                 Westminster           21:02.04   20             
 21 Hull, Rachel                 Mill Creek            21:02.65   21             
 22 Ward, Valerie                Parkview              21:05.18   22             
 23 Crawford, Kay                Westminster           21:07.59   23             
 24 Bennett, Monique             Collins Hill          21:09.11   24             
 25 Wilson, Laurel               Peachtree Ridge       21:10.33   25             
 26 Block, Makensie              Woodstock             21:14.41   26             
 27 McGahan, Sarah               Westminster           21:15.36   27             
 28 Tucker, Paige                Peachtree Ridge       21:16.13   28             
 29 Detweiler, Janet             Parkview              21:17.58   29             
 30 Lippitt, Addie               Peachtree Ridge       21:19.23   30             
 31 Shy, Lexi                    Peachtree Ridge       21:20.92   31             
 32 Humphrey, Jordan             North Gwinnett        21:22.47   32             
 33 Gollnick, Hailey             Northgate             21:22.99                  
 34 Maring, Mariah               Collins Hill          21:23.43   33             
 35 Robles, Kayla                Flowery Branch        21:29.62   34             
 36 Williams, Caroline           Peachtree Ridge       21:30.72   35             
 37 Rouse, Lexy                  Westminster           21:37.23   36             
 38 Melilli, Gina                Chapel Hill           21:37.72   37             
 39 Thonpson, Victoria           Lakeside, DeKalb      21:40.06   38             
 40 Tindol, Maggie               North Gwinnett        21:41.90   39             
 41 Raia, Natalie                North Gwinnett        21:44.10   40             
 42 Cook, Christina              Peachtree Ridge       21:44.56   41             
 43 DePree, Janine               Westminster           21:45.14                  
 44 Giles, Emily                 Mill Creek            21:47.06   42             
 45 Parsons, Shannon             Collins Hill          21:47.97   43             
 46 Silcox, Elizabeth            Westminster           21:49.54                  
 47 Willis, Nicki                Norcross              21:51.89   44             
 48 Wells, Brittany              Flowery Branch        21:54.53   45             
 49 Harrison, Jordi              North Gwinnett        21:56.24   46             
 50 McEachern, Jenna             Norcross              21:58.48   47             
 51 Ruddy, Gabby                 Peachtree Ridge       21:58.83                  
 52 Wood, Gabriele               Woodstock             21:59.30   48             
 53 Kirk, Lauren                 Flowery Branch        22:03.07   49             
 54 Frantz, Hannah               Woodstock             22:06.29   50             
 55 Taylor, Bergstrom            Lakeside, DeKalb      22:07.08   51             
 56 Gilbert, Katy                St. Pius X            22:08.27   52             
 57 Raines, Macey                Peachtree Ridge       22:09.61                  
 58 Brown, Sara                  Parkview              22:16.49   53             
 59 Cunningham, Callie           Pace Academy          22:19.66   54             
 60 Kraeger, Monica              Wheeler               22:21.99   55             
 61 Mixon, Kaneisha              Chapel Hill           22:25.02   56             
 62 Escorza, Jessica             Parkview              22:26.59   57             
 63 Kelly, Hannah                Pace Academy          22:27.01   58             
 64 Brown, Morganne              North Gwinnett        22:29.02   59             
 65 Kimberly, Hope               Chapel Hill           22:29.65   60             
 66 Keisling, Clarissa           Lakeside, DeKalb      22:30.12   61             
 67 Ward, Rachel                 Woodward Academy      22:30.87   62             
 68 Pettit, Elizabeth            St. Pius X            22:32.52   63             
 69 Ward, Cassie                 Flowery Branch        22:32.88   64             
 70 Crow, Merm                   Flowery Branch        22:40.85   65             
 71 Fleming, Hannah              Woodward Academy      22:46.49   66             
 72 Cryan, Bethany               Peachtree Ridge       22:49.69                  
 73 Fristoe, Sarah               St. Pius X            22:50.24   67             
 74 Kelsey, Claire               Holy Innocents        22:51.03   68             
 75 Kilpatrick, Holly            St. Pius X            22:51.40   69             
 76 Kidney, Lizzie               North Gwinnett        22:52.21   70             
 77 McBroom, Lauren              Holy Innocents        22:53.87   71             
 78 Kenskie, Katie               Parkview              22:54.78   72             
 79 Raley, Jordan                Chapel Hill           22:55.45   73             
 80 Massey, Lauren               St. Pius X            22:57.58   74             
 81 Beasley, Anna                Collins Hill          23:01.94   75             
 82 O'Neill, Catherine           St. Pius X            23:02.68                  
 83 Murray, Megan                Woodward Academy      23:04.89   76             
 84 Traynellis, Ruth Anne        Lakeside, DeKalb      23:07.56   77             
 85 DiOrio, Jessica              Pace Academy          23:08.75   78             
 86 Moraes, Kitty                Collins Hill          23:10.26   79             
 87 Nestlehutt, Meg              Woodward Academy      23:11.28   80             
 88 Walshe, Kelsey               Oconee County         23:12.44   81             
 89 Gill, Camila                 Wheeler               23:14.49   82             
 90 Griffith, Ansley             Westminster           23:17.18                  
 91 Hooper, Lindsay              Collins Hill          23:18.16   83             
 92 Benator, Sydney              Pace Academy          23:18.68   84             
 93 Amorosso, Maria              Mill Creek            23:20.20   85             
 94 Saunders, Kathryn            Norcross              23:20.62   86             
 95 Varnson, Ashlee              Mill Creek            23:21.04   87             
 96 Moring, Brianna              North Gwinnett        23:23.09                  
 97 Bray, Gracie                 Grady                 23:24.02   88             
 98 Powers, Grace                Grady                 23:25.57   89             
 99 Cooper, Mary Elizabeth       Woodward Academy      23:25.99   90             
100 Kriesel, Maria               Oconee County         23:28.29   91             
101 Stang, Elle                  Pace Academy          23:30.39   92             
102 Johnson, Molly               Woodward Academy      23:33.68   93             
103 Pastirik, Carsen             Lakeside, DeKalb      23:35.36   94             
104 Matheny, Emily               Mill Creek            23:35.70   95             
105 Quincee, Donnell             Norcross              23:36.18   96             
106 Youngblood, Alix             Grady                 23:39.34   97             
107 Blais, Eva                   Woodstock             23:39.70                  
108 Gutmann, Emily               Wheeler               23:41.15   98             
109 Nabb, Bridget                North Gwinnett        23:43.67                  
110 Frankel, Bea                 Lakeside, DeKalb      23:47.42                  
111 Barber, Lauren               Wheeler               23:48.30   99             
112 Patronis, Victoria           St. Pius X            23:48.68                  
113 Kirk, Hannah                 Flowery Branch        23:53.65  100             
114 Pendley, Erin                Mill Creek            23:55.93  101             
115 Knapik, Kara                 Collins Hill          24:05.34                  
116 Guzdial, Katie               Lakeside, DeKalb      24:09.55                  
117 Morris, Nicole               Flowery Branch        24:09.85                  
118 Creamer, Georgi              North Gwinnett        24:12.13                  
119 Garlington, Jasmine          Grady                 24:18.10  102             
120 Rowell, Whitney              Chapel Hill           24:18.45  103             
121 Butler, Grace                Pace Academy          24:20.42  104             
122 Guelda, Taylor               Collins Hill          24:23.14                  
123 Brady, Sydney                Oconee County         24:26.37  105             
124 Mills, Caroline              Pace Academy          24:27.04  106             
125 Tucker, Caroline             Woodward Academy      24:27.72  107             
126 Criswell, Abby               Parkview              24:28.19  108             
127 Burke, Carrie                Collins Hill          24:30.10                  
128 Brackett, Madison            Mill Creek            24:33.20  109             
129 Hailey, Mary-Mac             Holy Innocents        24:34.56  110             
130 Wilder, Katie                Chapel Hill           24:43.56  111             
131 Buckles, Amanda              Woodstock             24:44.23                  
132 Cates, Liann                 Mill Creek            24:49.92                  
133 Navin, Kenya                 Flowery Branch        24:50.93                  
134 Schoonmaker, Jessica         Woodstock             24:51.65                  
135 McFadden, Summer             Woodward Academy      25:09.49                  
136 Guthrie, Bailey              Oconee County         25:11.50  112             
137 Howard, Leah                 Chapel Hill           25:13.35                  
138 Duncan, Emma                 Mill Creek            25:14.63                  
139 Kasper, Emma                 Grady                 25:23.25  113             
140 Stewart, Stephanie           Norcross              25:24.26  114             
141 Lord, Bailey                 Oconee County         25:26.28  115             
142 Taylor, Hannah               Oconee County         25:26.54  116             
143 Hester, Jordan               Oconee County         25:31.24                  
144 Statham, Eboni               Holy Innocents        25:34.75  117             
145 de Give, Kate                Grady                 25:48.26  118             
146 Gagat, Ressa                 Wheeler               26:10.93  119             
147 Makrides, Valentina          Grady                 26:14.93  120             
148 Patterson, Meg               Holy Innocents        26:38.48  121             
149 Terpin, Bethany              Oconee County         26:53.47                  
150 McGovern, Rachel             Holy Innocents        26:57.87  122             
151 Negron, Ariana               Northgate             27:01.84                  
152 Hughes, Sumita               Parkview              27:27.37                  
153 Vatave, Kalina               Northgate             27:30.98                  
154 Catoe, Megan                 Oconee County         27:39.46                  
155 Gee, Yasmin                  Northgate             27:57.62                  
156 Ericson, Ellen               Grady                 28:44.58                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Woodstock                    72    6    9   13   18   26   48   50          
      Total Time:  1:43:37.70                                                    
         Average:    20:43.54                                                    
   2 Westminster                  74    7    8   16   20   23   27   36          
      Total Time:  1:43:37.95                                                    
         Average:    20:43.59                                                    
   3 Peachtree Ridge             117    3   25   28   30   31   35   41          
      Total Time:  1:45:12.20                                                    
         Average:    21:02.44                                                    
   4 North Gwinnett              167   10   32   39   40   46   59   70          
      Total Time:  1:47:18.46                                                    
         Average:    21:27.70                                                    
   5 Lakeside, DeKalb            175   11   14   38   51   61   77   94          
      Total Time:  1:47:50.05                                                    
         Average:    21:34.01                                                    
   6 Collins Hill                177    2   24   33   43   75   79   83          
      Total Time:  1:47:08.02                                                    
         Average:    21:25.61                                                    
   7 Parkview                    180   19   22   29   53   57   72  108          
      Total Time:  1:48:06.92                                                    
         Average:    21:37.39                                                    
   8 St. Pius X                  199    5   12   52   63   67   69   74          
      Total Time:  1:48:29.41                                                    
         Average:    21:41.89                                                    
   9 Flowery Branch              209   17   34   45   49   64   65  100          
      Total Time:  1:48:59.99                                                    
         Average:    21:48.00                                                    
  10 Chapel Hill                 230    4   37   56   60   73  103  111          
      Total Time:  1:49:34.88                                                    
         Average:    21:54.98                                                    
  11 Norcross                    274    1   44   47   86   96  114               
      Total Time:  1:50:11.32                                                    
         Average:    22:02.27                                                    
  12 Mill Creek                  330   21   42   85   87   95  101  109          
      Total Time:  1:53:06.65                                                    
         Average:    22:37.33                                                    
  13 Pace Academy                366   54   58   78   84   92  104  106          
      Total Time:  1:54:44.49                                                    
         Average:    22:56.90                                                    
  14 Woodward Academy            374   62   66   76   80   90   93  107          
      Total Time:  1:54:59.53                                                    
         Average:    22:59.91                                                    
  15 Oconee County               404   15   81   91  105  112  115  116          
      Total Time:  1:57:15.52                                                    
         Average:    23:27.11                                                    
  16 Wheeler                     453   55   82   98   99  119                    
      Total Time:  1:59:16.86                                                    
         Average:    23:51.38                                                    
  17 Holy Innocents              487   68   71  110  117  121  122               
      Total Time:  2:02:32.69                                                    
         Average:    24:30.54                                                    
  18 Grady                       489   88   89   97  102  113  118  120          
      Total Time:  2:00:10.28                                                    
         Average:    24:02.06                                                    

Event 2  Boys 5k Run CC 1A 2A 3A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Jenkins, Josiah              Athens Christian      16:58.88    1             
  2 Baker, Jesse                 Darlington School     17:09.35    2             
  3 van Heesewijk, Hugh          Lovett                17:25.85    3             
  4 Pearson, Jeff                Mt. Paran             17:28.66    4             
  5 Mehserle, Jimmy              Perry                 17:36.28    5             
  6 Smith, Sean                  Westminster           17:39.13    6             
  7 Jordan, Flowers              Westminster           17:42.65    7             
  8 Carr, Joey                   Mt. Paran             17:46.85    8             
  9 Hayes, Will                  Athens Christian      17:48.72    9             
 10 Candler, Jake                Westminster           17:54.87   10             
 11 Dhillon, Kyle                Westminster           18:04.08   11             
 12 Berry, Currell               Westminster           18:10.09   12             
 13 Padgett, Thomas              Lovett                18:10.70   13             
 14 Bishoff, Morgan              Athens Christian      18:14.02   14             
 15 Herrera, Roger               Cartersville          18:15.34   15             
 16 Geerling, Spencer            Landmark Christian    18:15.72   16             
 17 Burgos, Orlando              Heard County          18:16.12   17             
 18 Hale, John                   Lovett                18:20.67   18             
 19 Foster, Chris                Carrollton H          18:21.89   19             
 20 Regan, Brandon               Landmark Christian    18:22.32   20             
 21 Okeson, Nils                 Lovett                18:26.32   21             
 22 Crowder, Michael             Carrollton H          18:29.53   22             
 23 Templeton, Sergei            St. Pius X            18:29.87   23             
 24 Giuliano, Jon                Westminster           18:31.86   24             
 25 Willis, Adam                 Westminster           18:40.58   25             
 26 Hudson, Andrew               Darlington School     18:42.11   26             
 27 Echols, John                 Athens Christian      18:46.78   27             
 28 Cheney, Westbrook            Athens Christian      18:49.22   28             
 29 Edwards, Chris               Darlington School     18:54.06   29             
 30 O'Connor, Harry              Westminster           18:54.48                  
 31 Osment, Keefe                St. Pius X            18:58.97   30             
 32 Costlin, Brent               Rockmart              18:59.79   31             
 33 Quantz, Gaston               Westminster           19:00.25                  
 34 Fields, Spencer              Darlington School     19:01.86   32             
 35 Crowe, Lawson                Cartersville          19:02.47   33             
 36 Grace, Patrick               St. Pius X            19:03.70   34             
 37 Hickom, Troy                 Cartersville          19:05.37   35             
 38 Steven, Corsonitti           Athens Christian      19:08.62   36             
 39 Major, Mac                   Lovett                19:08.88   37             
 40 Tschirhart, Allen            St. Pius X            19:21.52   38             
 41 Becker, Tim                  St. Pius X            19:21.86   39             
 42 Claxton, Tyler               Perry                 19:23.16   40             
 43 Cypress, Avery               Darlington School     19:27.86   41             
 44 Kody, Fennell                Rockmart              19:28.88   42             
 45 Rothschild, Ben              Paideia               19:29.42   43             
 46 Humphries, Joe               Landmark Christian    19:31.11   44             
 47 Parker, Jake                 Perry                 19:34.36   45             
 48 Orr, Paul                    Landmark Christian    19:43.48   46             
 49 Morrison, Tommy              Cartersville          19:43.78   47             
 50 Fincher, Isaiah              Rockmart              19:44.15   48             
 51 Giudice, Matt                Rockmart              19:45.92   49             
 52 Tucker, Colin                Lovett                19:48.04   50             
 53 Emory, Cassidy               Carrollton H          19:49.15   51             
 54 Trippe, Nathan               Carrollton H          19:50.10   52             
 55 Hancock, Parker              Troup                 19:53.02   53             
 56 Powers, Charlie              Lovett                19:53.36   54             
 57 Moffett, Hughes              Lovett                19:53.79                  
 58 Dietrich, Connelly           Riverwood             19:56.48   55             
 59 McDowell, Connor             St. Pius X            19:58.05   56             
 60 Reid, Jackson                Perry                 19:58.55   57             
 61 Cox, Alex                    Darlington School     19:59.54   58             
 62 Jenkins, Caeleb              Cartersville          20:01.28   59             
 63 Cotto, Jonathan              North Springs         20:02.47   60             
 64 Morrow, Hoke                 Perry                 20:03.67   61             
 65 Hardy, Nathan                Troup                 20:08.95   62             
 66 Swint, Deron                 Heard County          20:12.55   63             
 67 Hoover, Austin               Landmark Christian    20:15.48   64             
 68 Hodges, Brandon              Lovett                20:17.88                  
 69 Chantha, Pornchai            St. Pius X            20:22.52   65             
 70 Bozydaj, Mitchell            Rockmart              20:27.05   66             
 71 Martinez, Athony             Carrollton H          20:27.83   67             
 72 Franklin, Cole               Landmark Christian    20:28.31   68             
 73 Martinez, Eddie              Carrollton H          20:30.63   69             
 74 Seoh, Albert                 Paideia               20:31.57   70             
 75 Alexander, Ethan             Cartersville          20:32.64   71             
 76 Cravey, Zach                 Cartersville          20:33.77   72             
 77 Ruiz, Carlos                 Oconee County         20:35.25   73             
 78 O'Neal, Jack                 Lovett                20:36.84                  
 79 Tomlinson, Zach              Troup                 20:39.90   74             
 80 Ike, Simeon                  Riverwood             20:40.59   75             
 81 Brown, Will                  St. Pius X            20:41.47                  
 82 Payne, Eli                   Carrollton H          20:44.24   76             
 83 Johnson, Jabriel             North Springs         20:46.21   77             
 84 Davis, Tanner                Cartersville          20:52.12                  
 85 Newport, Sam                 Carrollton H          20:54.10                  
 86 Jeter, Kenneth               Troup                 20:55.08   78             
 87 Shaw, Colin                  Paideia               20:56.24   79             
 88 Amoroso, Joseph              St. Pius X            20:57.01                  
 89 Barnhardt, Jay               St. Pius X            21:05.49                  
 90 Knight, Nolan                Landmark Christian    21:06.43   80             
 91 Johnson, Glenn               Riverwood             21:09.19   81             
 92 Desmond, Sean                North Springs         21:14.39   82             
 93 Reeve, Sam                   Carrollton H          21:17.18                  
 94 Lucas, Gregory               Mt. Paran             21:17.97   83             
 95 Olsen, Anders                Paideia               21:18.70   84             
 96 Persons, Gillis              Riverwood             21:19.17   85             
 97 Foster, Keon                 North Springs         21:20.60   86             
 98 Forsyth, Nick                Rockmart              21:25.53   87             
 99 Jones, Aaron                 Mt. Paran             21:32.60   88             
100 Mobley, Ray                  Perry                 21:33.77   89             
101 Milling, Clay                Holy Innocents        21:34.57   90             
102 Eakins, Cody                 Perry                 21:37.52   91             
103 Shoemaker, Peter             Riverwood             21:39.06   92             
104 Anderson, Jake               Mt. Paran             21:42.36   93             
105 Davis, Theodore              Paideia               21:54.31   94             
106 Nally, Daniel                Cartersville          22:03.88                  
107 Harper, Noah                 Cartersville          22:04.75                  
108 Miller, Cameron              Riverwood             22:09.46   95             
109 Herrigel, Sam                Riverwood             22:11.17   96             
110 Davis, Preston               Landmark Christian    22:11.78                  
111 Hall, Davis                  Mt. Paran             22:13.07   97             
112 Ciarlante, Josh              Troup                 22:16.53   98             
113 Klopfenstein, John Micha     Holy Innocents        22:17.24   99             
114 Blocher, Hunter              Troup                 22:22.10  100             
115 Aguilar, Ernesto             Paideia               22:22.57  101             
116 Braden, Trammell             Darlington School     22:29.73  102             
117 Moss, Keith                  Heard County          22:31.66  103             
118 Kennedy, Ryan                Holy Innocents        22:38.49  104             
119 Dubose, John                 Paideia               22:40.98  105             
120 Freeman, Mitchell            Perry                 22:45.15                  
121 Tracy, Alex                  Rockmart              22:51.99  106             
122 Spangler, Andrew             Oconee County         22:54.44  107             
123 Walters, Cameron             Oconee County         22:55.09  108             
124 Boyington, Jeffery           Troup                 23:05.77  109             
125 Browning, Michael            Mt. Paran             23:07.98  110             
126 Little, Jessie               Troup                 23:10.15                  
127 Hill, Cody                   Oconee County         23:15.42  111             
128 Foster, Shawn                Heard County          23:22.17  112             
129 Paracka, Shan                Darlington School     23:24.88                  
130 Broms, Will                  Holy Innocents        23:26.11  113             
131 Wynn, Ryan                   Perry                 23:29.05                  
132 Willis, Zach                 Oconee County         23:29.84  114             
133 Castle, Jonathan             North Springs         23:36.62  115             
134 Xiong, Albert                Riverwood             23:37.28                  
135 Vega, Josh                   Troup                 23:37.68                  
136 Stradley, Jamie              Athens Christian      23:48.39  116             
137 weddle, Aaron                Callaway              23:50.15  117             
138 Boor, William                Holy Innocents        23:52.44  118             
139 Hall, Taylor                 Mt. Paran             23:53.72                  
140 Singleton, Bill              Heard County          23:55.06  119             
141 Cross, Spencer               Holy Innocents        23:59.13  120             
142 Xu, Charlie                  Darlington School     24:20.28                  
143 Materne, Michael             Oconee County         24:23.24  121             
144 McCrorie, Harrison           Holy Innocents        24:25.04  122             
145 Brian, Kelly                 Heard County          24:40.58  123             
146 Anderson, Wade               Troup                 24:41.89                  
147 Landen, Jake                 Mt. Paran             25:01.46                  
148 Weaks, John                  Perry                 25:09.23                  
149 Rodriguez, Rudy              Oconee County         25:21.42  124             
150 Taylor, Aaron                Heard County          25:33.92  125             
151 Maura, Christian             Callaway              25:39.07  126             
152 Goren, Dylen                 Holy Innocents        25:44.18                  
153 Holman, Lee                  Pacelli               25:53.80                  
154 Zhang, Du                    Darlington School     26:00.35                  
155 Jackson, Jamarious           Callaway              26:20.75  127             
156 Shelnutt, Kyle               Callaway              26:32.58  128             
157 Levens, Avery                Heard County          26:39.67                  
158 Trey, Long                   Athens Christian      27:26.06                  
159 Yaughn, Josh                 Callaway              28:01.45  129             
160 Tatom, Blake                 Heard County          28:01.99                  
161 Schuler, Kaleb               Pacelli               28:26.28                  
162 Gauthier, Matt               Oconee County         29:17.91                  
163 French, Bobby                Pacelli               30:07.65                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Westminster                  46    6    7   10   11   12   24   25          
      Total Time:  1:29:30.82                                                    
         Average:    17:54.17                                                    
   2 Athens Christian             79    1    9   14   27   28   36  116          
      Total Time:  1:30:37.62                                                    
         Average:    18:07.53                                                    
   3 Lovett                       92    3   13   18   21   37   50   54          
      Total Time:  1:31:32.42                                                    
         Average:    18:18.49                                                    
   4 Darlington School           130    2   26   29   32   41   58  102          
      Total Time:  1:33:15.24                                                    
         Average:    18:39.05                                                    
   5 St. Pius X                  164   23   30   34   38   39   56   65          
      Total Time:  1:35:15.92                                                    
         Average:    19:03.19                                                    
   6 Cartersville                189   15   33   35   47   59   71   72          
      Total Time:  1:36:08.24                                                    
         Average:    19:13.65                                                    
   7 Landmark Christian          190   16   20   44   46   64   68   80          
      Total Time:  1:36:08.11                                                    
         Average:    19:13.63                                                    
   8 Perry                       208    5   40   45   57   61   89   91          
      Total Time:  1:36:36.02                                                    
         Average:    19:19.21                                                    
   9 Carrollton High School      211   19   22   51   52   67   69   76          
      Total Time:  1:36:58.50                                                    
         Average:    19:23.70                                                    
  10 Rockmart                    236   31   42   48   49   66   87  106          
      Total Time:  1:38:25.79                                                    
         Average:    19:41.16                                                    
  11 Mt. Paran                   276    4    8   83   88   93   97  110          
      Total Time:  1:39:48.44                                                    
         Average:    19:57.69                                                    
  12 Troup                       365   53   62   74   78   98  100  109          
      Total Time:  1:43:53.48                                                    
         Average:    20:46.70                                                    
  13 Paideia                     370   43   70   79   84   94  101  105          
      Total Time:  1:44:10.24                                                    
         Average:    20:50.05                                                    
  14 Riverwood                   388   55   75   81   85   92   95   96          
      Total Time:  1:44:44.49                                                    
         Average:    20:56.90                                                    
  15 Heard County                414   17   63  103  112  119  123  125          
      Total Time:  1:48:17.56                                                    
         Average:    21:39.52                                                    
  16 North Springs               420   60   77   82   86  115                    
      Total Time:  1:47:00.29                                                    
         Average:    21:24.06                                                    
  17 Oconee County               513   73  107  108  111  114  121  124          
      Total Time:  1:53:10.04                                                    
         Average:    22:38.01                                                    
  18 Holy Innocents              524   90   99  104  113  118  120  122          
      Total Time:  1:53:48.85                                                    
         Average:    22:45.77                                                    
  19 Callaway                    627  117  126  127  128  129                    
      Total Time:  2:10:24.00                                                    
         Average:    26:04.80                                                    

Event 3  Girls 5k Run CC 4A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Cooper, Greciana             Southwest DeKalb      19:55.52    1             
  2 Hamilt, Melanie              McIntosh              19:59.88    2             
  3 Smith, Nicole                Creekview             20:18.11    3             
  4 Kidane, Lilly                East Paulding         20:32.33    4             
  5 Wable, Autumn                Leon                  20:45.95    5             
  6 Taylor, Ashley               North Paulding        21:05.56    6             
  7 Johnson, Lauren              Creekview             21:07.70    7             
  8 Henry, Alyse                 North Paulding        21:10.14    8             
  9 Fortner, Jessie              Loganville            21:30.56    9             
 10 Tierney, Rachel              McIntosh              21:43.03   10             
 11 Sikorski, Leah               East Paulding         21:43.85   11             
 12 Shillingsburg, Laura         Greenbrier            21:54.18   12             
 13 Gray, Danielle               McIntosh              22:01.23   13             
 14 Kawahata, Nicole             McIntosh              22:01.87   14             
 15 Walsh, Erin                  North Paulding        22:03.20   15             
 16 Howard, Kaity                Northside             22:03.98   16             
 17 Fahrnbauer, Camille          Creekview             22:10.64   17             
 18 Basch, Caroline              East Paulding         22:19.58   18             
 19 Gunby, Madison               Flowery Branch        22:19.92   19             
 20 Cofer, Anna                  Loganville            22:28.20   20             
 21 Parsons, Kayla               Northside             22:32.30   21             
 22 Zander-Velloso, Tarna        McIntosh              22:42.90   22             
 23 Bills, Nicole                Riverwood             22:43.78   23             
 24 Pounders, Carlyn             Riverwood             22:48.69   24             
 25 Beavers, Heather             Loganville            22:52.43   25             
 26 Williams, Charlotte          Southwest DeKalb      22:54.24   26             
 27 Hernandez, Ana               East Paulding         22:58.27   27             
 28 Spivey, Chandler             Loganville            23:00.46   28             
 29 Rink, Marisa                 Creekview             23:03.36   29             
 30 Garabedian, Rachel           Creekview             23:03.71   30             
 31 Paradise, Mallory            McIntosh              23:06.64   31             
 32 Ward, Senneca                McIntosh              23:17.18   32             
 33 Parks, Jalice                Lithia Springs        23:19.10   33             
 34 Mckay, Alyssa                Flowery Branch        23:20.26   34             
 35 Ryffe, Morgan                Northside             23:20.71   35             
 36 Duncan, Maggie               Riverwood             23:31.36   36             
 37 Keith, Maddie                Riverwood             23:31.65   37             
 38 McPherson-Viktus, Ursula     Leon                  23:33.17   38             
 39 Collins, Franchesca          North Paulding        23:33.46   39             
 40 Hocut, Katie                 North Paulding        23:35.14   40             
 41 Walker, AnnaMarie            Greenbrier            23:35.96   41             
 42 Weber, Jasmine               East Paulding         23:36.25   42             
 43 Plunkett, Meghan             McIntosh              23:37.73                  
 44 Bosley, Sidney               Creekview             23:48.48   43             
 45 Irvin, Katie                 Ola                   23:50.96   44             
 46 Rasmus, Lauren               Riverwood             23:56.90   45             
 47 Lee, Nuri                    McIntosh              23:57.92                  
 48 Henry-Masciantonio, Brea     Northside             23:59.33   46             
 49 Wright, Jaymi                East Paulding         23:59.74   47             
 50 Turner, Reilly               North Paulding        24:02.47   48             
 51 Perez, Victoria              Southwest DeKalb      24:03.17   49             
 52 Shipman, Emma                Greenbrier            24:06.94   50             
 53 McIntyre, Jennifer           McIntosh              24:17.72                  
 54 Schmidt, Brittany            Loganville            24:22.03   51             
 55 Faber, Quincy                North Paulding        24:28.98   52             
 56 Heald, Dani                  East Paulding         24:31.89   53             
 57 Shillingsburg, Bogan         Greenbrier            24:32.35   54             
 58 Much, Rachel                 Pace Academy          24:34.36   55             
 59 Lange, Lauren                North Paulding        24:34.86                  
 60 Alonso, Allyson              Leon                  24:35.51   56             
 61 Schiermann, Emalee           Leon                  24:35.87   57             
 62 Dixon, Mary                  Leon                  24:36.27   58             
 63 DuVall, Maggie               Loganville            24:36.60   59             
 64 Kaminer, Maital              Riverwood             24:37.01   60             
 65 Speer, Eryn                  Loganville            24:37.52   61             
 66 Morehouse, Bethany           East Paulding         24:40.87                  
 67 Grabusky, Rayne              Flowery Branch        24:44.52   62             
 68 Trear, Clara                 Flowery Branch        24:44.85   63             
 69 Myers, Amber                 Ola                   24:45.42   64             
 70 Williams, Chelsea            South Paulding        24:46.10   65             
 71 Altman, Hannah               Riverwood             24:49.82   66             
 72 McConnell, Shannon           Apalachee             24:51.51                  
 73 Stephens, Neka               Southwest DeKalb      24:54.27   67             
 74 Greforio, Yenifer            Riverwood             25:00.66                  
 75 Draughon, Sidney             Creekview             25:01.37   68             
 76 Gaskin, Laney                Pace Academy          25:08.92   69             
 77 Ray, Cassie                  Northside             25:13.37   70             
 78 Barnard, Elianna             Riverwood             25:17.04                  
 79 Derusha, Madeline            Flowery Branch        25:17.80   71             
 80 McNamara, Lera               Creekview             25:18.47                  
 81 Overstreet, Allie            Greenbrier            25:22.29   72             
 82 Forrester, Tatiana           South Paulding        25:22.71   73             
 83 Kelcy, O'Barr                Ola                   25:28.37   74             
 84 Copen, Alyssa                North Paulding        25:31.30                  
 85 Gutierrez, Jackie            Leon                  25:32.93   75             
 86 Boulineau, Rachel            Creekview             25:33.28                  
 87 Lester, Lindsey              Flowery Branch        25:37.81   76             
 88 Whittaker, Janet             Flowery Branch        25:40.22   77             
 89 Ryan, Madeline               Creekview             25:41.88                  
 90 Lettes, Sarah                Pace Academy          25:45.21   78             
 91 Johnson, Mandy               Flowery Branch        25:50.17                  
 92 Killebrew, Lauren            Flowery Branch        25:52.13                  
 93 Gourley, Darrien             Loganville            25:56.23                  
 94 Palmer, Erin                 Leon                  25:59.41   79             
 95 O'Sullivan, Lacey            Pace Academy          26:00.76   80             
 96 Boyd, Carlie                 North Paulding        26:01.85                  
 97 Williamson, Katie            Pace Academy          26:07.24   81             
 98 McColligan, Addison          East Paulding         26:09.07                  
 99 Clack, Sarah                 Flowery Branch        26:11.43                  
100 Grenader, Marie              Pace Academy          26:13.61   82             
101 Wezner, Maddie               Pace Academy          26:13.92   83             
102 Beurlein, Anna               Ola                   26:17.65   84             
103 Holloman, Alexus             South Paulding        26:30.91   85             
104 Piercy, Suzannah             Northgate             26:33.68   86             
105 Gay, Dannah                  Loganville            26:39.98                  
106 Zahm, Kim                    Apalachee             26:59.75                  
107 Hardegree, Kassie            South Paulding        27:10.17   87             
108 Thompson, Tara               South Paulding        27:20.21   88             
109 Kimbell, Julia               Northside             27:22.44   89             
110 Boswell, Antania             Southwest DeKalb      27:29.02   90             
111 Perez, Fernanda              Lithia Springs        27:32.59   91             
112 Thorne, Sarah                Northside             27:34.76   92             
113 Turner, Brenna               Greenbrier            28:03.69   93             
114 Withers, Anna                Ola                   28:23.38   94             
115 Morataikis, Maria            Pace Academy          28:35.04                  
116 Camp, Margaret               Northgate             28:54.23   95             
117 Garbutt, Hannah              South Paulding        29:02.04   96             
118 Harris, Monique              Lithia Springs        29:24.19   97             
119 Shokrane, Sophia             Northgate             29:34.96   98             
120 Milner, Corina               Lithia Springs        29:46.54   99             
121 Newman, Taylor               Lithia Springs        30:23.42  100             
122 Strickland, Kayla            South Paulding        31:56.68  101             
123 Kindle, Rachel               Northgate             32:05.61  102             
124 Sharar, Victoria             Northgate             32:09.67  103             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 McIntosh                     61    2   10   13   14   22   31   32          
      Total Time:  1:48:28.91                                                    
         Average:    21:41.79                                                    
   2 Creekview                    86    3    7   17   29   30   43   68          
      Total Time:  1:49:43.52                                                    
         Average:    21:56.71                                                    
   3 East Paulding               102    4   11   18   27   42   47   53          
      Total Time:  1:51:10.28                                                    
         Average:    22:14.06                                                    
   4 North Paulding              108    6    8   15   39   40   48   52          
      Total Time:  1:51:27.50                                                    
         Average:    22:17.50                                                    
   5 Loganville                  133    9   20   25   28   51   59   61          
      Total Time:  1:54:13.68                                                    
         Average:    22:50.74                                                    
   6 Riverwood                   165   23   24   36   37   45   60   66          
      Total Time:  1:56:32.38                                                    
         Average:    23:18.48                                                    
   7 Northside                   188   16   21   35   46   70   89   92          
      Total Time:  1:57:09.69                                                    
         Average:    23:25.94                                                    
   8 Leon                        214    5   38   56   57   58   75   79          
      Total Time:  1:58:06.77                                                    
         Average:    23:37.36                                                    
   9 Greenbrier                  229   12   41   50   54   72   93               
      Total Time:  1:59:31.72                                                    
         Average:    23:54.35                                                    
  10 Southwest DeKalb            233    1   26   49   67   90                    
      Total Time:  1:59:16.22                                                    
         Average:    23:51.25                                                    
  11 Flowery Branch              249   19   34   62   63   71   76   77          
      Total Time:  2:00:27.36                                                    
         Average:    24:05.47                                                    
  12 Ola                         360   44   64   74   84   94                    
      Total Time:  2:08:45.78                                                    
         Average:    25:45.16                                                    
  13 Pace Academy                363   55   69   78   80   81   82   83          
      Total Time:  2:07:36.49                                                    
         Average:    25:31.30                                                    
  14 South Paulding              398   65   73   85   87   88   96  101          
      Total Time:  2:11:10.10                                                    
         Average:    26:14.02                                                    
  15 Lithia Springs              420   33   91   97   99  100                    
      Total Time:  2:20:25.84                                                    
         Average:    28:05.17                                                    
  16 Northgate                   484   86   95   98  102  103                    
      Total Time:  2:29:18.15                                                    
         Average:    29:51.63                                                    

Event 4  Boys 5k Run CC 4A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Hort, Brad                   McIntosh              16:36.98    1             
  2 Wilder, Chris                Greenbrier            16:46.33    2             
  3 Henderson, Will              Leon                  16:49.90    3             
  4 Sorenson, Parker             East Paulding         16:50.55    4             
  5 Huntley, Taylor              McIntosh              17:00.66    5             
  6 Fortner, Justin              Loganville            17:06.36    6             
  7 Williams, Jacques            Southwest DeKalb      17:07.09                  
  8 Buchholz, Zac                Leon                  17:07.45    7             
  9 McMahon, Ben                 Leon                  17:09.88    8             
 10 Teachey, Loren               Creekview             17:11.98    9             
 11 Ryan, Austin                 Creekview             17:18.51   10             
 12 McCarty, Artie               McIntosh              17:35.44   11             
 13 Hughes, Logan                Greenbrier            17:38.01   12             
 14 Wheeler, Malik               Southwest DeKalb      17:41.58                  
 15 Coombs, Brandon              Greenbrier            17:52.42   13             
 16 Waters, Ross                 Holy Innocents        17:55.38   14             
 17 Murphy, Ian                  McIntosh              18:00.64   15             
 18 Zaubi, Issac                 McIntosh              18:04.85   16             
 19 Larson, Garrick              McIntosh              18:07.96   17             
 20 Townsend, Jon                Greenbrier            18:08.96   18             
 21 Khosla, Sukhi                Leon                  18:11.78   19             
 22 Fiore, Chris                 Leon                  18:13.67   20             
 23 Carter, Hunter               Creekview             18:14.33   21             
 24 Wolven, Andrew               North Paulding        18:15.07   22             
 25 Crane, Sam                   Flowery Branch        18:15.57   23             
 26 Garriques, Brennan           Creekview             18:24.78   24             
 27 Hancock, Cory                North Paulding        18:27.80   25             
 28 Roberts, Erik                Ola                   18:31.74   26             
 29 Thayer, Clayton              Flowery Branch        18:32.70   27             
 30 Plunkett, Michael            McIntosh              18:33.07   28             
 31 Bisch, Scott                 Greenbrier            18:35.43   29             
 32 Daigle, Bryce                Flowery Branch        18:37.76   30             
 33 Olmstead, Chris              Flowery Branch        18:45.85   31             
 34 Doster, Reid                 Flowery Branch        18:46.60   32             
 35 Ballard, Brandon             Bartram Trail         18:48.74   33             
 36 Brenneis, Jordan             Leon                  18:51.75   34             
 37 Brewer, Danny                Creekview             18:53.44   35             
 38 Gauvin, Alex                 Ola                   18:53.81   36             
 39 Owen, James                  McIntosh              18:55.28                  
 40 Morgan, Will                 Apalachee             18:56.99   37             
 41 Luca, Wil                    Leon                  18:57.89   38             
 42 Murphy, Payton               McIntosh              19:00.02                  
 43 Grennan, Brian               Flowery Branch        19:01.42   39             
 44 Booth, Zach                  Bartram Trail         19:05.53   40             
 45 Lieras, Chris                Greenbrier            19:07.73   41             
 46 Hann, Bryce                  Bartram Trail         19:10.83   42             
 47 Colvin, Brett                Loganville            19:11.54   43             
 48 Gineris, Brayton             Ola                   19:12.64   44             
 49 Vaughn, Dylan                Loganville            19:13.66   45             
 50 Burn, Harry                  Leon                  19:15.75                  
 51 Sorenson, Trace              North Paulding        19:16.08   46             
 52 Armeni, Joseph               Flowery Branch        19:18.49   47             
 53 Cook, Adam                   North Paulding        19:21.08   48             
 54 Lieras, Javier               Greenbrier            19:21.49   49             
 55 Buchholz, Kyle               Leon                  19:22.18                  
 56 Bongiovi, Spencer            Greenbrier            19:22.79                  
 57 Stephenson, Luke             East Paulding         19:23.57   50             
 58 Mushrush, Daniel             North Paulding        19:24.05   51             
 59 Greene, James                Loganville            19:36.36   52             
 60 Aldridge, Creighton          Holy Innocents        19:38.33   53             
 61 Bloemker, Zach               North Paulding        19:38.72   54             
 62 Boozer, Bradley              Loganville            19:44.11   55             
 63 Veneziale, Greg              North Paulding        19:46.84   56             
 64 Hutson, Jacob                East Paulding         19:47.42   57             
 65 Fabiny, Neil                 Flowery Branch        19:49.73                  
 66 Morris, Christopher          Southwest DeKalb      19:52.86                  
 67 Wood, Jesse                  Creekview             19:53.91   58             
 68 Johnson, Brandon             East Paulding         19:55.41   59             
 69 Bernal, Fernando             Flowery Branch        19:56.30                  
 70 Klaesius, Charlie            Creekview             19:57.56   60             
 71 Neiswender, Will             North Paulding        19:58.21                  
 72 Null, Clayton                Holy Innocents        19:59.58   61             
 73 Heiner, Wylie                Pace Academy          20:01.64   62             
 74 Johnson, Jared               Creekview             20:02.51                  
 75 Dulong, Zach                 Creekview             20:02.86                  
 76 Hampton, Kevin               East Paulding         20:05.06   63             
 77 Manston, Sam                 North Paulding        20:06.87                  
 78 McCollough, Demetris         Ola                   20:08.60   64             
 79 Ingram, Duncan               Creekview             20:10.56                  
 80 Rousseau, Robert             Holy Innocents        20:11.09   65             
 81 Ryan, Marlin                 Northside             20:12.18   66             
 82 Jett, Chris                  East Paulding         20:19.52   67             
 83 Myers, Cody                  Northside             20:19.97   68             
 84 Carney, Paulo                East Paulding         20:24.41   69             
 85 Budry, Josh                  East Paulding         20:30.21                  
 86 Davies, Nate                 Holy Innocents        20:32.24   70             
 87 Morgan, Dustin               Ola                   20:33.15   71             
 88 Moreno, Engell               Lithia Springs        20:38.85   72             
 89 Hawkins, Anthony             Apalachee             20:44.41   73             
 90 Cook, Chandler               Holy Innocents        20:44.81   74             
 91 Cosma, Greg                  East Paulding         20:47.67                  
 92 Pittman, Alex                Leon                  20:49.05                  
 93 Faber, Jarrett               North Paulding        21:05.53                  
 94 Small, Emerson               Bartram Trail         21:08.47   75             
 95 Hernandez, Luis              Flowery Branch        21:10.52                  
 96 Crocker, Brandon             Apalachee             21:14.79   76             
 97 Vatave, Evan                 Northgate             21:15.66                  
 98 Smith, Andrew                Loganville            21:17.72   77             
 99 Widing, Tim                  East Paulding         21:26.63                  
100 Rohling, Weston              Lithia Springs        21:28.05   78             
101 Burney, Jared                Apalachee             21:30.31   79             
102 Popiel, Chris                Bartram Trail         21:34.87   80             
103 Stanley, Jacob               Apalachee             21:36.65   81             
104 Jones, Ladd                  Holy Innocents        21:39.76   82             
105 Murillo, Jesus               Lithia Springs        21:42.51   83             
106 Sassano, Stephen             Apalachee             21:43.12   84             
107 Steinfeld, Zach              Pace Academy          21:43.79   85             
108 Andrews, Andre               Loganville            21:44.60   86             
109 Maximo, Alfonso              Lithia Springs        21:47.14   87             
110 Bergeron, Kyle               Loganville            21:50.62                  
111 Alexander, James             Apalachee             21:51.57   88             
112 Jones, Rasheed               Northgate             21:53.72                  
113 Berry, Ryan                  Pace Academy          21:57.50   89             
114 Ramirez, Daniel              Apalachee             22:04.95                  
115 Judkins, Colton              Apalachee             22:09.03                  
116 Glorvigen, Caleb             Northgate             22:09.98                  
117 Burns, Kory                  Lithia Springs        22:13.52   90             
118 Asbury, Devon                Holy Innocents        22:13.99                  
119 Dobbs, George                Holy Innocents        22:15.46                  
120 Hadley, Dustin               Pace Academy          22:20.28   91             
121 Gilmore, Davis               Bartram Trail         22:24.18   92             
122 Malik, Jason                 Pace Academy          22:27.47   93             
123 Kerker, Zachery              Pace Academy          22:28.55   94             
124 Thompson, Tim                Northside             22:37.48   95             
125 Watson, Cort                 Apalachee             22:38.94                  
126 Merritt, Matt                Northside             22:40.81   96             
127 Strellner, Austin            Northside             22:46.88   97             
128 Muecke, Will                 Holy Innocents        23:17.69                  
129 Vazquez, Ricardo             Lithia Springs        23:18.76   98             
130 Cahill, David                Ola                   23:24.74   99             
131 Peppers, Caleb               Lithia Springs        23:32.82  100             
132 Wynn, Kellen                 Ola                   23:37.64  101             
133 Antley, Seth                 Northside             23:45.42  102             
134 Patterson, Elbert            Lithia Springs        23:55.17                  
135 Mayberry, Oliver             Southwest DeKalb      24:08.67                  
136 Sloman, Michael              Pace Academy          24:25.00  103             
137 Crisler, Wilson              Pace Academy          25:16.56                  
138 DiMeglio, Mark               Pace Academy          25:19.87                  
139 Martin, Zach                 Lithia Springs        25:33.97                  
140 Jenkins, Nick                Northgate             29:27.56                  
141 Paintin, Mitchell            Lithia Springs        30:19.71                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 McIntosh                     48    1    5   11   15   16   17   28          
      Total Time:  1:27:18.57                                                    
         Average:    17:27.72                                                    
   2 Leon                         57    3    7    8   19   20   34   38          
      Total Time:  1:27:32.68                                                    
         Average:    17:30.54                                                    
   3 Greenbrier                   74    2   12   13   18   29   41   49          
      Total Time:  1:29:01.15                                                    
         Average:    17:48.23                                                    
   4 Creekview                    99    9   10   21   24   35   58   60          
      Total Time:  1:30:03.04                                                    
         Average:    18:00.61                                                    
   5 Flowery Branch              143   23   27   30   31   32   39   47          
      Total Time:  1:32:58.48                                                    
         Average:    18:35.70                                                    
   6 North Paulding              192   22   25   46   48   51   54   56          
      Total Time:  1:34:44.08                                                    
         Average:    18:56.82                                                    
   7 Loganville                  201    6   43   45   52   55   77   86          
      Total Time:  1:34:52.03                                                    
         Average:    18:58.41                                                    
   8 East Paulding               233    4   50   57   59   63   67   69          
      Total Time:  1:36:02.01                                                    
         Average:    19:12.41                                                    
   9 Ola                         241   26   36   44   64   71   99  101          
      Total Time:  1:37:19.94                                                    
         Average:    19:27.99                                                    
  10 Holy Innocents              263   14   53   61   65   70   74   82          
      Total Time:  1:38:16.62                                                    
         Average:    19:39.33                                                    
  11 Bartram Trail               270   33   40   42   75   80   92               
      Total Time:  1:39:48.44                                                    
         Average:    19:57.69                                                    
  12 Apalachee                   346   37   73   76   79   81   84   88          
      Total Time:  1:44:03.15                                                    
         Average:    20:48.63                                                    
  13 Lithia Springs              410   72   78   83   87   90   98  100          
      Total Time:  1:47:50.07                                                    
         Average:    21:34.02                                                    
  14 Pace Academy                420   62   85   89   91   93   94  103          
      Total Time:  1:48:30.68                                                    
         Average:    21:42.14                                                    
  15 Northside                   422   66   68   95   96   97  102               
      Total Time:  1:48:37.32                                                    
         Average:    21:43.47                                                    

Event 5  Girls 5k Run CC 5A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Bridges, Emily               Walton                20:31.50    1             
  2 Womack, Alexa                Walton                20:39.11    2             
  3 Blair, Tasheanna             South Gwinnett        20:58.80    3             
  4 Hardin, Sara                 Walton                21:23.09    4             
  5 Sanders, Christi             Walton                21:41.85    5             
  6 Brennan, Tali                Walton                22:02.33    6             
  7 Rapowitz, Jordan             Walton                22:19.36    7             
  8 Hovis, Lauren                Mill Creek            22:29.37    8             
  9 Dove, Taylor                 Archer                22:45.01    9             
 10 Yi, Sreyroat                 Archer                22:45.49   10             
 11 Keene, Portia                Etowah                22:51.09   11             
 12 Sanders, Katie               Walton                22:51.52   12             
 13 Hawkins, Brandi              Archer                23:16.51   13             
 14 Jones, Tyler                 Archer                23:28.27   14             
 15 Raia, Alexis                 North Gwinnett        23:32.00   15             
 16 Seasholtz, Rebecca           Grayson               23:32.36   16             
 17 Velez, Esther                Archer                23:33.43   17             
 18 Steele, Katy                 Archer                23:39.17   18             
 19 Gould, Hannah                Archer                23:42.79   19             
 20 Traylor, Mallory             Grayson               23:45.83   20             
 21 Rueter, Madelyn              Grayson               23:50.65   21             
 22 Ursprung, Jessica            North Gwinnett        23:54.47   22             
 23 Folsom, Schyler              Etowah                24:00.37   23             
 24 Luther, Julianna             Duluth                24:01.73   24             
 25 Vogt, Ira                    Etowah                24:04.37   25             
 26 Bishop, Jessica              Etowah                24:08.74   26             
 27 Lyford, Jillian              North Gwinnett        24:10.56   27             
 28 Boyett, Debbie               Shiloh                24:18.33                  
 29 Keyes, Claire                North Gwinnett        24:20.23   28             
 30 Patterson, Ally              Grayson               24:27.28   29             
 31 Knudsen, McKenzie            Archer                24:28.07                  
 32 Silvia, Sara                 North Gwinnett        24:31.77   30             
 33 Cutler, Nyna                 Walton                24:35.98                  
 34 Hunter, Maxine               East Coweta           24:41.28   31             
 35 Hollis, Samantha             Mill Creek            24:42.17   32             
 36 emily, Backer                Duluth                24:43.21   33             
 37 Canning, Madison             Walton                24:45.34                  
 38 Baker, Jameka                Grayson               24:48.66   34             
 39 Vining, Paige                Archer                24:59.80                  
 40 Brainard, Caitlin            South Gwinnett        25:01.29   35             
 41 Colton, Reannon              Wheeler               25:02.63   36             
 42 Baker, Rebecca               East Coweta           25:05.64   37             
 43 murphy, sarah                Duluth                25:09.87   38             
 44 Clavijo, Perrin              Archer                25:13.02                  
 45 Yim, Mai-Lymm                Wheeler               25:13.40   39             
 46 Couchins, Cassidy            North Gwinnett        25:22.70   40             
 47 Chelsea, VanBaush            Grayson               25:23.65   41             
 48 Zabow, Morgan                Mill Creek            25:24.15   42             
 49 Sperlock, Maddy              Wheeler               25:32.92   43             
 50 Williams, Amber              East Coweta           25:37.99   44             
 51 Throne, Lindsey              Grayson               25:40.60   45             
 52 Lally, Devon                 Duluth                25:44.55   46             
 53 Wade, Sydney                 Grayson               25:46.23                  
 54 Suarez, Angie                Mill Creek            25:51.55   47             
 55 Chrestman, Gianna            Mill Creek            25:58.08   48             
 56 Watford, Madeline            Grayson               25:58.36                  
 57 Guebert, Allison             Etowah                26:09.85   49             
 58 Shaw, Hayley                 Mill Creek            26:13.26   50             
 59 Healy, Megan                 Darlington School     26:21.52   51             
 60 Sanchez, Fernanda            Mill Creek            26:29.54   52             
 61 Jordan, Hannah               Mill Creek            26:37.59                  
 62 whitley, Madison             Duluth                26:52.16   53             
 63 Rutledge, Sabrena            Wheeler               26:58.39   54             
 64 Hamilton, Madison            Grayson               27:00.49                  
 65 O'Reilly, Christine          North Gwinnett        27:05.04   55             
 66 Luther, Lexi                 Duluth                27:12.60   56             
 67 Phillips, Cassidy            Wheeler               27:16.69   57             
 68 Baukema, Lily                Etowah                27:18.05   58             
 69 Rivera, Paola                Mill Creek            27:35.73                  
 70 Madrid, Alex                 East Coweta           27:36.88   59             
 71 Jackson, Ryan                Wheeler               27:40.67   60             
 72 Connor, Amanda               North Gwinnett        27:41.46                  
 73 Lameier, Taylor              Etowah                27:49.07   61             
 74 von Saldern, Polly           Darlington School     28:06.81   62             
 75 Dassey, Brieanna             South Gwinnett        28:19.87   63             
 76 Lewis, Chelsey               South Gwinnett        28:31.78   64             
 77 Baker, Alyssa                Etowah                28:44.58                  
 78 Manglona, Kayla              Duluth                28:54.72   65             
 79 Speed, Haley                 East Coweta           29:00.21   66             
 80 Scoccimaro, Anna             Darlington School     29:01.34   67             
 81 Hildebrandt, Katie           Etowah                29:17.02                  
 82 de la Motte, Helene          Darlington School     29:18.65   68             
 83 Murillo, Alex                East Coweta           30:14.38   69             
 84 Osario, Jennifer             East Coweta           30:23.11   70             
 85 Barnes, Bronwyn              East Coweta           30:44.43                  
 86 Baker, Meagen                East Coweta           30:47.60                  
 87 Lowery, Olivia               South Gwinnett        30:55.46   71             
 88 Vaughn, Lindsey              Darlington School     30:58.98   72             
 89 Schenk, Rebecca              Darlington School     31:17.82   73             
 90 Darnell, Liz                 Darlington School     31:31.54   74             
 91 Dawson, Danielle             South Gwinnett        37:55.66   75             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton                       18    1    2    4    5    6    7   12          
      Total Time:  1:46:17.88                                                    
         Average:    21:15.58                                                    
   2 Archer                       63    9   10   13   14   17   18   19          
      Total Time:  1:55:48.71                                                    
         Average:    23:09.75                                                    
   3 Grayson                     120   16   20   21   29   34   41   45          
      Total Time:  2:00:24.78                                                    
         Average:    24:04.96                                                    
   4 North Gwinnett              122   15   22   27   28   30   40   55          
      Total Time:  2:00:29.03                                                    
         Average:    24:05.81                                                    
   5 Etowah                      134   11   23   25   26   49   58   61          
      Total Time:  2:01:14.42                                                    
         Average:    24:14.89                                                    
   6 Mill Creek                  177    8   32   42   47   48   50   52          
      Total Time:  2:04:25.32                                                    
         Average:    24:53.07                                                    
   7 Duluth                      194   24   33   38   46   53   56   65          
      Total Time:  2:06:31.53                                                    
         Average:    25:18.31                                                    
   8 Wheeler                     229   36   39   43   54   57   60               
      Total Time:  2:10:04.03                                                    
         Average:    26:00.81                                                    
   9 South Gwinnett              236    3   35   63   64   71   75               
      Total Time:  2:13:47.20                                                    
         Average:    26:45.44                                                    
  10 East Coweta                 237   31   37   44   59   66   69   70          
      Total Time:  2:12:02.00                                                    
         Average:    26:24.40                                                    
  11 Darlington School           320   51   62   67   68   72   73   74          
      Total Time:  2:23:47.30                                                    
         Average:    28:45.46                                                    

Event 6  Boys 5k Run CC 5A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Sullivan, Brian              Walton                16:47.18    1             
  2 Philip, Justin               Collins Hill          16:47.89    2             
  3 Torres, RJ                   Walton                17:10.91    3             
  4 Hoppines, Tajay              Mill Creek            17:12.19    4             
  5 Warrick, Michael             Walton                17:27.27    5             
  6 Farmer, Kenan                Walton                17:33.53    6             
  7 Moses, Jon                   Collins Hill          17:39.17    7             
  8 Kamau, Bryan                 Shiloh                17:39.57    8             
  9 Solomon, Nahom               Shiloh                17:46.68    9             
 10 Hildebrandt, Jake            Etowah                17:51.55   10             
 11 Medina, Nathan               Collins Hill          17:52.00   11             
 12 Pitts, Avery                 Etowah                17:56.49   12             
 13 Arceneaux, Josh              Mill Creek            18:01.40   13             
 14 Fuller, Richard              Mill Creek            18:03.58   14             
 15 Stephens, Zach               Collins Hill          18:06.82   15             
 16 Cruz, Fernando               Collins Hill          18:09.93   16             
 17 Ellis, Daniel                Collins Hill          18:14.45   17             
 18 carpinello, freddie          Duluth                18:16.21   18             
 19 Hendersen, Phil              Etowah                18:19.21   19             
 20 Stuckey, Jimmie              Walton                18:25.54   20             
 21 Simpson, Billy               Etowah                18:26.61   21             
 22 Kilch, Connor                Walton                18:27.24   22             
 23 Matthews, Brian              Etowah                18:31.22   23             
 24 Muniz, Lucas                 Walton                18:40.83   24             
 25 Bennett, Joe                 Etowah                18:41.66   25             
 26 Sanders, Mitchell            Walton                18:42.49                  
 27 Long, Keagan                 Wheeler               18:43.77   26             
 28 Agis, Saul                   Archer                18:46.29   27             
 29 Smith, Chris                 Collins Hill          18:49.21   28             
 30 Wilham, Nick                 Archer                18:53.55   29             
 31 Freeman, Austin              East Coweta           18:54.04   30             
 32 Metropol, Garrett            Etowah                18:55.54   31             
 33 Dodd, Kyle                   Archer                19:01.92   32             
 34 Brown, Justin                Etowah                19:02.43                  
 35 Salgado, Joey                Archer                19:03.24   33             
 36 Hawks, Ryan                  Collins Hill          19:05.25                  
 37 Pattillo, Jerry              Archer                19:05.55   34             
 38 Ratchick, Corey              Walton                19:06.36                  
 39 Eisenman, Robbie             Walton                19:07.33                  
 40 Jablonski, Austin            Wheeler               19:08.37   35             
 41 Hatcher, Britt               Mill Creek            19:10.47   36             
 42 Simpson, Jeremy              Archer                19:12.60   37             
 43 O'Donnell, Kevin             Mill Creek            19:15.48   38             
 44 Hope, Sven                   Mill Creek            19:16.55   39             
 45 pitts, david                 Duluth                19:17.36   40             
 46 reeves, tyler                Duluth                19:17.70   41             
 47 Burks, Forrest               Etowah                19:19.21                  
 48 Armistead, Hayden            Etowah                19:25.08                  
 49 Jordan, Davis                Mill Creek            19:31.06   42             
 50 Smith, Daniel                Mill Creek            19:33.03                  
 51 Fields, Harrison             Collins Hill          19:34.99                  
 52 Ratchford, Darius            Archer                19:39.60   43             
 53 Sawchuk, Jake                Collins Hill          19:41.75                  
 54 kilpatrick, kyle             Duluth                19:48.56   44             
 55 Leistikow, Peter             North Gwinnett        19:51.69   45             
 56 Breaux, Eric                 Duluth                19:54.04   46             
 57 Rimmer, Zane                 Mill Creek            19:55.76                  
 58 Wanigutunga, Jason           Wheeler               19:56.10   47             
 59 Washington, Cameron          Wheeler               20:00.03   48             
 60 Rodriguez, Jaymon            North Gwinnett        20:03.52   49             
 61 Powers, Trey                 North Gwinnett        20:19.21   50             
 62 Daniell, Christian           North Gwinnett        20:19.51   51             
 63 michael, scott               Duluth                20:29.68   52             
 64 Frothingham, Jason           North Gwinnett        20:31.56   53             
 65 Boykin, Kyle                 Archer                20:35.36                  
 66 Williams, Reed               Wheeler               20:35.63   54             
 67 Miller, Preston              Archer                20:43.87                  
 68 Brooks, Nathan               North Gwinnett        20:49.03   55             
 69 teryushkov, egor             Duluth                20:54.86   56             
 70 Artman, Ryan                 Wheeler               21:08.84   57             
 71 Thompson, Will               North Gwinnett        21:11.86   58             
 72 basinger, alex               Duluth                21:18.84                  
 73 Spence, Reid                 Mill Creek            21:21.10                  
 74 Seldon, Chris                East Coweta           21:24.98   59             
 75 Guy, Marquis                 East Coweta           21:25.89   60             
 76 Hock, Cliff                  East Coweta           21:29.29   61             
 77 Gray, Devin                  Archer                21:29.81                  
 78 Ritter, Thomas               North Gwinnett        21:32.88                  
 79 Navarro, Gabriel             Shiloh                21:34.37   62             
 80 Foley, Michael               North Gwinnett        21:34.82                  
 81 Lollar, Adrian               Shiloh                21:38.17   63             
 82 Yao, Ben                     Wheeler               21:41.79   64             
 83 Bruce, Josh                  East Coweta           22:06.04   65             
 84 ben, Kucera                  Duluth                22:09.66                  
 85 Mussa, Abdulrahman           Shiloh                22:12.82   66             
 86 Stadnitskiy, Roman           North Gwinnett        23:13.75                  
 87 Brown, Wendall               Shiloh                23:49.07   67             
 88 Chakkalapadavil, William     Shiloh                23:50.98   68             
 89 keller, dane                 Duluth                24:15.27                  
 90 Mitchell, Doug               East Coweta           24:58.43   69             
 91 Farrow, Jason                Shiloh                24:59.81                  
 92 Malon, Christian             East Coweta           25:05.50   70             
 93 Tran, Mike                   Shiloh                26:03.61                  
 94 Brady, Garth                 East Coweta           26:50.26                  
 95 Buitrago, Daniel             East Coweta           28:10.06                  
 96 White, Ozzie                 East Coweta           28:10.34                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton                       35    1    3    5    6   20   22   24          
      Total Time:  1:27:24.43                                                    
         Average:    17:28.89                                                    
   2 Collins Hill                 51    2    7   11   15   16   17   28          
      Total Time:  1:28:35.81                                                    
         Average:    17:43.17                                                    
   3 Etowah                       85   10   12   19   21   23   25   31          
      Total Time:  1:31:05.08                                                    
         Average:    18:13.02                                                    
   4 Mill Creek                  105    4   13   14   36   38   39   42          
      Total Time:  1:31:43.12                                                    
         Average:    18:20.63                                                    
   5 Archer                      155   27   29   32   33   34   37   43          
      Total Time:  1:34:50.55                                                    
         Average:    18:58.11                                                    
   6 Duluth                      189   18   40   41   44   46   52   56          
      Total Time:  1:36:33.87                                                    
         Average:    19:18.78                                                    
   7 Shiloh                      208    8    9   62   63   66   67   68          
      Total Time:  1:40:51.61                                                    
         Average:    20:10.33                                                    
   8 Wheeler                     210   26   35   47   48   54   57   64          
      Total Time:  1:38:23.90                                                    
         Average:    19:40.78                                                    
   9 North Gwinnett              248   45   49   50   51   53   55   58          
      Total Time:  1:41:05.49                                                    
         Average:    20:13.10                                                    
  10 East Coweta                 275   30   59   60   61   65   69   70          
      Total Time:  1:45:20.24                                                    
         Average:    21:04.05                                                    

Event 7  Girls 5k Run CC 1A 2A 3A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Long, Lindy                  Landmark Christian    20:04.72    1             
  2 Branch, Hailey               Lovett                20:08.97    2             
  3 Willet, Bailey               Blessed Trinity       20:46.13    3             
  4 Gilliam, Courtney            Landmark Christian    20:50.61    4             
  5 McDurmon, Ansley             Darlington School     20:55.38    5             
  6 Moody, Rebecca               Landmark Christian    21:11.46    6             
  7 Kile, Natalie                Blessed Trinity       21:14.29    7             
  8 Booth, Abby                  Perry                 21:24.95    8             
  9 Deel, Kaylin                 Landmark Christian    21:27.92    9             
 10 Gandolfo, Anna               Blessed Trinity       21:30.02   10             
 11 Moffett, Emmala              Lovett                21:33.58   11             
 12 Hooper, Lauren               Darlington School     21:34.97   12             
 13 Ford, Jamesha                Therrell              21:40.86   13             
 14 Figueroa, Anna               Paideia               21:44.77   14             
 15 Cagle, Bethany               Darlington School     21:53.72   15             
 16 Acker, Bryanne               Athens Christian      22:02.20   16             
 17 Beecham, Kate                Blessed Trinity       22:07.90   17             
 18 Flock, Margaret              Lovett                22:12.63   18             
 19 Allen, Tessa                 Lovett                22:18.77   19             
 20 Sheehan, Rose                Westminster           22:19.29   20             
 21 Evans, Lindsay               Darlington School     22:23.26   21             
 22 Gunter, Elizabeth            Athens Christian      22:25.48   22             
 23 Marchuk, Helen               Blessed Trinity       22:26.53   23             
 24 Cantrell, Anna               Darlington School     22:43.40   24             
 25 Whitfield, Arshaquan         Therrell              22:50.69   25             
 26 Van Der Eerden, Katie        Westminster           22:58.73   26             
 27 Easterlin, Clara             Lovett                22:59.13   27             
 28 Gilbert, Molly               Athens Christian      23:02.37   28             
 29 McSkulin, Andi               Athens Christian      23:05.28   29             
 30 Ensor, Elyse                 Westminster           23:06.60   30             
 31 Clevenger, Kinslee           Darlington School     23:09.88   31             
 32 Parker, Leah                 Westminster           23:11.31   32             
 33 Blom, Emily                  Mt. Paran             23:12.28                  
 34 Collins, Emily               Blessed Trinity       23:12.92   33             
 35 Norris, Madison              Callaway              23:20.78   34             
 36 Tysor, Amanda                Landmark Christian    23:21.11   35             
 37 West, Eliza                  Lovett                23:25.66   36             
 38 Simons, Megan                Blessed Trinity       23:26.76   37             
 39 Manna, Callee                Darlington School     23:27.25   38             
 40 Collins, Anna                Lovett                23:27.53   39             
 41 Fink, Anna                   Blessed Trinity       23:31.25                  
 42 Howard, Sydney               Athens Christian      23:34.29   40             
 43 Horstman, Kirsten            Cartersville          23:36.10   41             
 44 Noggle, Taylor               Athens Christian      23:40.84   42             
 45 Butler, Caroline             Lovett                23:42.68                  
 46 Stutts, Haley                Westminster           23:44.56   43             
 47 Wood, Lexie                  Athens Christian      23:48.90   44             
 48 Retherford, Kirby            St. Pius X            23:50.51   45             
 49 Hines, Margaret              Paideia               23:51.28   46             
 50 Andrews, Rose                St. Pius X            23:52.46   47             
 51 Williams, Gabrialle          Therrell              23:56.74   48             
 52 Dubose, Kirby                Paideia               23:58.17   49             
 53 Adams, Tess                  Lovett                24:01.16                  
 54 Crosier, Mary Boyd           Westminster           24:02.82   50             
 55 Fink, Sarah                  Blessed Trinity       24:09.27                  
 56 burke, colleen               St. Pius X            24:13.17   51             
 57 Spruell, Kate                Carrollton H          24:16.04   52             
 58 Adams, Emily                 Carrollton H          24:27.20   53             
 59 Kelley, Lenoir               Westminster           24:28.32   54             
 60 Bouchard, Olivia             Landmark Christian    24:29.62   55             
 61 Jennings, Remy               Darlington School     24:30.02                  
 62 Brunzelle, Dorie             Cartersville          24:32.05   56             
 63 George, Ellie                Lovett                24:34.02                  
 64 Whitlock, Erin               St. Pius X            24:46.03   57             
 65 Long, Madison                Mt. Paran             24:46.50                  
 66 Holder, Julie Ann            Riverwood             24:49.63   58             
 67 Ploussard, Lindsay           St. Pius X            24:50.91   59             
 68 Jorunson, Gabrielle          Athens Christian      24:51.86                  
 69 Bennett, Jacklyn             Athens Christian      24:52.83                  
 70 schwarz, sophie              St. Pius X            24:58.70   60             
 71 Gill, Rachel                 Riverwood             25:15.61   61             
 72 Silverstein, Anna            Westminster           25:18.79                  
 73 Furest, Adrienne             Riverwood             25:28.57   62             
 74 Robison, Kayla               Carrollton H          25:33.06   63             
 75 Cartwright, Molly            St. Pius X            25:34.62   64             
 76 Harrison, Elizabeth          Carrollton H          25:38.85   65             
 77 Gottfried, Colleen           Pacelli               25:42.22   66             
 78 Ortiz, Tiana                 Perry                 25:47.70   67             
 79 Clark, Leni                  Paideia               25:48.17   68             
 80 Harring, Brittany            Rockmart              25:50.61   69             
 81 Noggle, McKenzie             Athens Christian      25:55.59                  
 82 Everhart, Victoria           Cartersville          25:56.25   70             
 83 Cantrell, Katie              Carrollton H          26:01.30   71             
 84 Rothenberg, Kayle            Riverwood             26:01.85   72             
 85 Hoganson, Elyse              Cartersville          26:07.01   73             
 86 Sims, Tori                   Cartersville          26:08.31   74             
 87 Wilson, Jordan               Rockmart              26:08.79   75             
 88 Starks, Breonna              Therrell              26:13.81   76             
 89 Farrell, Priyanka            Paideia               26:17.52   77             
 90 Adams, Ashley                Carrollton H          26:18.44   78             
 91 Harvard, Hayden              Riverwood             26:36.67   79             
 92 Parks, Shameka               Heard County          26:40.90                  
 93 Oberholtzer, Meg             Riverwood             26:41.82   80             
 94 Wright, Madison              Carrollton H          27:06.47   81             
 95 Whiddon, Sarah               Perry                 27:06.79   82             
 96 Cherer, Talitha              Cartersville          27:07.98   83             
 97 Benton, Lane                 Oconee County         27:15.31   84             
 98 Hutchins, Katie              Darlington School     27:30.32                  
 99 West, Kaylie                 Cartersville          27:30.57   85             
100 Shoemake, Megan              Carrollton H          27:37.50                  
101 crawford, margaret           St. Pius X            27:40.95                  
102 Fallon, Miranda              Paideia               27:41.94   86             
103 Christy, Emma                Riverwood             27:42.77   87             
104 Gamboa, Corynne              Oconee County         27:53.77   88             
105 Kielma, Sierra               Rockmart              28:01.95   89             
106 Williamson, Haylee           Perry                 28:10.68   90             
107 Bozydha, Morgan              Rockmart              28:11.81   91             
108 Barrett-Dugan, Jessie        Carrollton H          28:15.54                  
109 Archer, Collyn               Pacelli               28:16.93   92             
110 Krasle, Dazzle               Oconee County         28:26.13   93             
111 Brown, Nicole                Oconee County         28:26.42   94             
112 Alvarado, Rachel             Paideia               28:27.75   95             
113 Benca, Ana                   Oconee County         28:30.38   96             
114 Hernandez, Karen             Paideia               28:31.00                  
115 Eberhart, Kelsey             Oconee County         28:42.91   97             
116 Gilbert, Sara                St. Pius X            28:48.51                  
117 Wisniewski, Anna             Callaway              28:50.88   98             
118 Smith, Kaitlin               Callaway              28:57.44   99             
119 Kiana, Twine                 Therrell              29:05.20  100             
120 Alcaide, Megan               Pacelli               29:08.91  101             
121 Gentry, Ansley               Perry                 29:14.83  102             
122 McDurmon, Anne Marie         Darlington School     29:16.96                  
123 Bentley, Elizabeth           Pacelli               29:26.62  103             
124 Burris, Destinie             Callaway              29:36.16  104             
125 Gray, Nicole                 Perry                 29:41.67  105             
126 Wharton, Britany             Riverwood             30:11.23                  
127 Wood, Rachel                 Perry                 30:16.56  106             
128 Hankins, Hannah              Landmark Christian    30:27.37  107             
129 Sturges, Sara                Oconee County         30:36.88  108             
130 Archer, McKenzie             Oconee County         30:41.84                  
131 Smith, Leslie                Callaway              30:45.55  109             
132 Purser, Hannah               Rockmart              30:50.76  110             
133 Reynolds, Calyn              Callaway              31:03.63  111             
134 Purucker, Anna               Oconee County         31:28.71                  
135 Nunez, Marisa                Pacelli               32:14.59  112             
136 Stephens, Breanna            Heard County          32:41.96                  
137 Anderson, Yasmine            Therrell              33:47.54  113             
138 Waters, Cristiara            Therrell              37:17.68  114             
139 Lovelace, Brittani           Heard County          37:25.93                  
140 Mason, Brook                 Heard County          37:32.45                  
141 Nolan, Dasha                 Pacelli               39:37.64  115             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Landmark Christian           55    1    4    6    9   35   55  107          
      Total Time:  1:46:55.82                                                    
         Average:    21:23.17                                                    
   2 Blessed Trinity              60    3    7   10   17   23   33   37          
      Total Time:  1:48:04.87                                                    
         Average:    21:36.98                                                    
   3 Darlington School            77    5   12   15   21   24   31   38          
      Total Time:  1:49:30.73                                                    
         Average:    21:54.15                                                    
   4 Lovett                       77    2   11   18   19   27   36   39          
      Total Time:  1:49:13.08                                                    
         Average:    21:50.62                                                    
   5 Athens Christian            135   16   22   28   29   40   42   44          
      Total Time:  1:54:09.62                                                    
         Average:    22:49.93                                                    
   6 Westminster                 151   20   26   30   32   43   50   54          
      Total Time:  1:55:20.49                                                    
         Average:    23:04.10                                                    
   7 Paideia                     254   14   46   49   68   77   86   95          
      Total Time:  2:01:39.91                                                    
         Average:    24:19.99                                                    
   8 St. Pius X                  259   45   47   51   57   59   60   64          
      Total Time:  2:01:33.08                                                    
         Average:    24:18.62                                                    
   9 Therrell                    262   13   25   48   76  100  113  114          
      Total Time:  2:03:47.30                                                    
         Average:    24:45.46                                                    
  10 Carrollton High School      304   52   53   63   65   71   78   81          
      Total Time:  2:05:56.45                                                    
         Average:    25:11.29                                                    
  11 Cartersville                314   41   56   70   73   74   83   85          
      Total Time:  2:06:19.72                                                    
         Average:    25:15.95                                                    
  12 Riverwood                   332   58   61   62   72   79   80   87          
      Total Time:  2:08:12.33                                                    
         Average:    25:38.47                                                    
  13 Perry                       349    8   67   82   90  102  105  106          
      Total Time:  2:11:44.95                                                    
         Average:    26:20.99                                                    
  14 Rockmart                    434   69   75   89   91  110                    
      Total Time:  2:19:03.92                                                    
         Average:    27:48.79                                                    
  15 Callaway                    444   34   98   99  104  109  111               
      Total Time:  2:21:30.82                                                    
         Average:    28:18.17                                                    
  16 Oconee County               455   84   88   93   94   96   97  108          
      Total Time:  2:20:32.01                                                    
         Average:    28:06.41                                                    
  17 Pacelli                     474   66   92  101  103  112  115               
      Total Time:  2:24:49.28                                                    
         Average:    28:57.86                                                    

Event 8  Boys 5k Run CC Championship Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Coburn, Zane                 Grady                 16:23.51    1             
  2 Sprague, Austin              St. Pius X            16:30.04    2             
  3 Brickell, Josh               Peachtree Ridge       16:30.29    3             
  4 Tirrell, Calvin              St. Pius X            16:39.83    4             
  5 Cornett, JC                  Woodstock             16:42.18    5             
  6 Mills, Kevin                 Peachtree Ridge       16:45.02    6             
  7 Richmond, jared              Woodstock             16:50.29    7             
  8 Rehman, Arman                Norcross              16:51.11    8             
  9 Sands, Drew                  Woodward Academy      16:56.12    9             
 10 Leo, Adam                    Bartram Trail         17:02.09   10             
 11 Burnett, Chris               Woodward Academy      17:02.90   11             
 12 todd, sam                    Norcross              17:03.50   12             
 13 Fiorello, Taylor             Flowery Branch        17:04.05   13             
 14 Delgercio, Nick              Norcross              17:04.38   14             
 15 Bell, Derrick                Grayson               17:05.15   15             
 16 Reynolds, Brent              Lakeside, DeKalb      17:06.61   16             
 17 Carver, Brandon              Bartram Trail         17:07.01   17             
 18 Garland, Drew                Flowery Branch        17:08.43   18             
 19 Anastasiades, Andrew         St. Pius X            17:13.57   19             
 20 Littig, Andres               North Gwinnett        17:17.69   20             
 21 Havens, Mason                Peachtree Ridge       17:18.38   21             
 22 Eldredge, Chance             Chapel Hill           17:19.08   22             
 23 Teran, Luis                  Flowery Branch        17:19.92   23             
 24 McNeil, Paul                 St. Pius X            17:20.22   24             
 25 Bradham, Spencer             North Gwinnett        17:20.54   25             
 26 Peck, Ryan                   Wheeler               17:20.92   26             
 27 Massey, Ryan                 Brookwood             17:21.41   27             
 28 Fairbanks, Jeremy            Bartram Trail         17:22.01   28             
 29 Holifield, River             Woodward Academy      17:24.89   29             
 30 Sidawi, Noor                 Peachtree Ridge       17:28.80   30             
 31 Yoonis, Adel                 Wheeler               17:32.49   31             
 32 Ashmead, Nicholas            Flowery Branch        17:33.11   32             
 33 McDaniel, Conor              Riverwood             17:33.70   33             
 34 Magallon, Eliseo             Brookwood             17:34.28   34             
 35 Silliman, Collin             Woodward Academy      17:34.56   35             
 36 Musey, Philip                Parkview              17:34.97   36             
 37 Stewart, Mac                 Peachtree Ridge       17:39.34   37             
 38 Templeman, Tommy             Brookwood             17:40.59   38             
 39 Schofer, Nick                Parkview              17:41.14   39             
 40 Nguyen, Dustin               Brookwood             17:41.40   40             
 41 Hernandez, Said              Riverwood             17:41.95   41             
 42 Ryden, James                 Riverwood             17:42.63   42             
 43 Harp, Alec                   Parkview              17:43.05   43             
 44 Murfee, Alex                 Woodward Academy      17:44.08   44             
 45 Jones, Phillip               Riverwood             17:46.05   45             
 46 Herbert, Jordan              Norcross              17:47.37   46             
 47 Ziegler, Michael             Grayson               17:47.77   47             
 48 Stockton, Josh               Woodstock             17:48.31   48             
 49 Webber, Austin               Flowery Branch        17:49.44   49             
 50 Simonsen, Brexton            Bartram Trail         17:49.84   50             
 51 Beach, Chris                 St. Pius X            17:50.28   51             
 52 Hand, Jordan                 Brookwood             17:50.79   52             
 53 Murdaugh, Austin             Brookwood             17:51.86   53             
 54 Bright, Andrew               Peachtree Ridge       17:52.14   54             
 55 Fonda, Dell                  Bartram Trail         17:53.63   55             
 56 Gromley, Charles             Norcross              17:54.30   56             
 57 Sams, Warren                 Woodward Academy      17:57.42   57             
 58 Murray, Ben                  Woodward Academy      17:58.55   58             
 59 Hanagriff, Jonathan          Brookwood             17:58.94   59             
 60 winters, jacob               Norcross              17:59.32   60             
 61 Song, Brian                  Lakeside, DeKalb      17:59.66   61             
 62 Overfield, Thomas            Peachtree Ridge       17:59.95   62             
 63 Slavik, James                Flowery Branch        18:00.25   63             
 64 Musseau, Alec                Bartram Trail         18:00.57   64             
 65 Simpson, Steven              Woodward Academy      18:00.87                  
 66 Ferrugia, Joseph             St. Pius X            18:01.26   65             
 67 Jensen, Luke                 Parkview              18:01.98   66             
 68 Ellison, Tyler               Chapel Hill           18:04.61   67             
 69 Keisling, Connor             Lakeside, DeKalb      18:04.99   68             
 70 Green, Miles                 Norcross              18:06.07   69             
 71 Adams, Nathan                Peachtree Ridge       18:06.40                  
 72 Massey, Nathan               Brookwood             18:06.70                  
 73 Williams, Slade              South Paulding        18:07.03   70             
 74 Sutton, Matthew              Norcross              18:07.33                  
 75 Adams, Garrett               Brookwood             18:07.67                  
 76 Cohen, Daniel                Riverwood             18:09.66   71             
 77 Parker, Jake                 Woodward Academy      18:10.28                  
 78 Johnson, Nat                 Woodward Academy      18:12.91                  
 79 Broniec, Jonathan            Peachtree Ridge       18:13.74                  
 80 York, Cole                   North Gwinnett        18:16.15   72             
 81 Smith, Kenneth               Wheeler               18:16.55   73             
 82 Golay, Trent                 Northgate             18:17.85   74             
 83 Merritt, Bryton              Brookwood             18:18.28                  
 84 Papp, Cody                   Flowery Branch        18:18.79   75             
 85 Bradham, Trevor              North Gwinnett        18:19.19   76             
 86 Rogers, Josh                 Pace Academy          18:19.65   77             
 87 Jones, Tony                  North Gwinnett        18:22.52   78             
 88 Greene, Hamilton             Lakeside, DeKalb      18:26.48   79             
 89 Donino, Colton               Flowery Branch        18:29.53                  
 90 Boone, Jason                 Wheeler               18:29.97   80             
 91 Sullivan, Alex               Parkview              18:30.59   81             
 92 Woodyard, Ethan              Woodstock             18:31.32   82             
 93 Higgins, Jedrek              Lakeside, DeKalb      18:33.12   83             
 94 Ingram, Andrew               Flowery Branch        18:33.47                  
 95 Balde, Mohamed               Lakeside, DeKalb      18:34.91   84             
 96 Williams, Michael            South Paulding        18:35.47   85             
 97 Gunby, Jackson               Flowery Branch        18:35.93                  
 98 Omari, Jelani                Chapel Hill           18:36.78   86             
 99 hooper, Jonathan             Norcross              18:37.52                  
100 Lueck, David                 Chapel Hill           18:37.83   87             
101 Stephens, Alex               Pace Academy          18:39.99   88             
102 Hudgins, Alex                North Gwinnett        18:40.98   89             
103 Gonzalez, Gustavo            Peachtree Ridge       18:41.78                  
104 Gorgens, Jakob               Pace Academy          18:42.37   90             
105 Milner, Drew                 Chapel Hill           18:43.95   91             
106 Atkinson, T.J.               Grayson               18:44.76   92             
107 Roberds, Wake                Oconee County         18:47.29   93             
108 Smith, J I                   Oconee County         18:49.25   94             
109 Hobbs, Ted                   Pace Academy          18:51.57   95             
110 Egiju, Anatoli               Parkview              18:53.05   96             
111 Albers, Chad                 Northgate             18:53.45   97             
112 Anderson, Javaughn           Grayson               18:53.89   98             
113 Willaims, Shoeman            Riverwood             18:55.01   99             
114 Davis, Parker                Grayson               18:55.73  100             
115 Beard, Kyle                  Woodstock             18:56.55  101             
116 Whitmire, Thomas             Parkview              18:59.41  102             
117 Saulino, Joey                Lakeside, DeKalb      18:59.83  103             
118 Cherino, Japphet             Grayson               19:00.65  104             
119 Burns, Nathan                Northgate             19:01.84  105             
120 Kanter, Gareth               Lakeside, DeKalb      19:02.18                  
121 Kapadia, Tapas               Wheeler               19:03.42  106             
122 Peace, Matthew               Grayson               19:04.85  107             
123 Herrera, Luis                Parkview              19:06.33                  
124 McCullar, Jake               North Gwinnett        19:07.13  108             
125 Wagner, Garrett              Wheeler               19:07.82  109             
126 Hartley, Brody               Parkview              19:11.07                  
127 Bailey, Owen                 Woodstock             19:11.74  110             
128 McNett, Corbin               Grayson               19:15.25                  
129 Ballew, Alex                 Northgate             19:17.57  111             
130 Romeo, Dominic               Grady                 19:18.06  112             
131 McConnell, Robert            Riverwood             19:18.51  113             
132 McDaniel, Owen               Riverwood             19:18.92                  
133 Kinnane, Archie              Grady                 19:19.59  114             
134 kreps, marley                Woodstock             19:21.14  115             
135 Shingler, Jon                Pace Academy          19:24.14  116             
136 Gusmerotti, Austin           Norcross              19:25.05                  
137 Sevidal, Christian           North Gwinnett        19:29.60                  
138 Rainey, Kaleb                Northgate             19:30.77  117             
139 Mercier, Pierce              Grayson               19:31.47                  
140 Veneble, Hayden              Woodstock             19:32.22                  
141 D'Avanzo, Adrian             Grady                 19:33.13  118             
142 Romeo, Dennison              Grady                 19:34.28  119             
143 Morris, Sam                  Riverwood             19:35.23                  
144 Otis, Austin                 Woodstock             19:37.69                  
145 Wilde, Ben                   Oconee County         19:38.92  120             
146 Newsam, Austin               Northgate             19:39.75  121             
147 Reed, Marshall               Oconee County         19:43.15  122             
148 Young, Scott                 North Gwinnett        19:44.53                  
149 Teichner, Alex               North Gwinnett        19:45.41                  
150 Hancock, Chase               Chapel Hill           19:54.06  123             
151 Lowe, Charlie                Grady                 19:55.96  124             
152 Aberle-Grasse, Ollie         Grady                 20:03.98  125             
153 Ward, Ayin                   Chapel Hill           20:05.12  126             
154 Miller, Jason                Oconee County         20:06.29  127             
155 Lail, Luke                   Northgate             20:07.35  128             
156 Macemore, Jason              South Paulding        20:08.39  129             
157 Marshall, Maxx               Leon                  20:09.69                  
158 Nathan, Alex                 Riverwood             20:10.91                  
159 Olinger, Jonathan            South Paulding        20:13.53  130             
160 Walters, Wesley              Oconee County         20:15.18  131             
161 Pautler, Nick                Northgate             20:27.49                  
162 Schatz, Adam                 Grady                 20:33.98                  
163 Wright, Davis                Woodstock             20:34.40                  
164 Smulders, Hajo               Pace Academy          20:36.06  132             
165 Stoncipher, Bobby            Pace Academy          20:40.62  133             
166 Burch, Austin                Grady                 20:43.45                  
167 Bemister, Matt               Northgate             20:43.81                  
168 Atkins, David                Grayson               20:44.65                  
169 Carlton, Zach                Oconee County         21:05.73  134             
170 Brown, Marshall              Oconee County         21:13.57                  
171 Gelpke, Mark                 Parkview              21:29.35                  
172 Gee, Henry                   South Paulding        21:30.40  135             
173 Brake, Morgan                South Paulding        21:30.83  136             
174 Grenader, Mark               Pace Academy          21:38.18                  
175 Walker, Kenny                South Paulding        21:46.07  137             
176 Bryant, Jamie                Oconee County         21:52.66                  
177 Bryce, Eli                   South Paulding        21:59.62                  
178 Packer, Shawn                South Paulding        22:14.88                  
179 Peterson, Nick               South Paulding        24:24.60                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Peachtree Ridge              97    3    6   21   30   37   54   62          
      Total Time:  1:25:41.83                                                    
         Average:    17:08.37                                                    
   2 St. Pius X                  100    2    4   19   24   51   65               
      Total Time:  1:25:33.94                                                    
         Average:    17:06.79                                                    
   3 Woodward Academy            128    9   11   29   35   44   57   58          
      Total Time:  1:26:42.55                                                    
         Average:    17:20.51                                                    
   4 Flowery Branch              135   13   18   23   32   49   63   75          
      Total Time:  1:26:54.95                                                    
         Average:    17:22.99                                                    
   5 Norcross                    136    8   12   14   46   56   60   69          
      Total Time:  1:26:40.66                                                    
         Average:    17:20.14                                                    
   6 Bartram Trail               160   10   17   28   50   55   64               
      Total Time:  1:27:14.58                                                    
         Average:    17:26.92                                                    
   7 Brookwood                   191   27   34   38   40   52   53   59          
      Total Time:  1:28:08.47                                                    
         Average:    17:37.70                                                    
   8 Riverwood                   232   33   41   42   45   71   99  113          
      Total Time:  1:28:53.99                                                    
         Average:    17:46.80                                                    
   9 Woodstock                   243    5    7   48   82  101  110  115          
      Total Time:  1:28:48.65                                                    
         Average:    17:45.73                                                    
  10 Parkview                    265   36   39   43   66   81   96  102          
      Total Time:  1:29:31.73                                                    
         Average:    17:54.35                                                    
  11 North Gwinnett              271   20   25   72   76   78   89  108          
      Total Time:  1:29:36.09                                                    
         Average:    17:55.22                                                    
  12 Lakeside, DeKalb            307   16   61   68   79   83   84  103          
      Total Time:  1:30:10.86                                                    
         Average:    18:02.18                                                    
  13 Wheeler                     316   26   31   73   80  106  109               
      Total Time:  1:30:43.35                                                    
         Average:    18:08.67                                                    
  14 Grayson                     352   15   47   92   98  100  104  107          
      Total Time:  1:31:27.30                                                    
         Average:    18:17.46                                                    
  15 Chapel Hill                 353   22   67   86   87   91  123  126          
      Total Time:  1:31:22.25                                                    
         Average:    18:16.45                                                    
  16 Grady                       464    1  112  114  118  119  124  125          
      Total Time:  1:34:08.57                                                    
         Average:    18:49.72                                                    
  17 Pace Academy                466   77   88   90   95  116  132  133          
      Total Time:  1:33:57.72                                                    
         Average:    18:47.55                                                    
  18 Northgate                   504   74   97  105  111  117  121  128          
      Total Time:  1:35:01.48                                                    
         Average:    19:00.30                                                    
  19 South Paulding              549   70   85  129  130  135  136  137          
      Total Time:  1:38:34.82                                                    
         Average:    19:42.97                                                    
  20 Oconee County               556   93   94  120  122  127  131  134          
      Total Time:  1:37:04.90                                                    
         Average:    19:24.98                                                    

Event 9  Girls 5k Run CC Championship JV
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Keys, Violet                 Walton                22:28.69    1             
  2 Antowich, Eliza              Norcross              22:43.30    2             
  3 Pollitt, Chyna               Peachtree Ridge       22:53.35    3             
  4 Bussjager, Avery             Walton                23:10.26    4             
  5 Spears, Haley                Peachtree Ridge       23:12.67    5             
  6 Smith, Caitlyn               Walton                23:26.36    6             
  7 Yoo, Rebecca                 Peachtree Ridge       23:38.65    7             
  8 Holt, Cleo                   Walton                23:40.47    8             
  9 Carmack, Caitlyn             Peachtree Ridge       23:46.26    9             
 10 Jameson, Liza                Westminster           23:56.82   10             
 11 Peacock, Rachel              Walton                23:57.24   11             
 12 Drake, Emily                 Lovett                23:58.36   12             
 13 Midis, Caroline              Westminster           24:03.21   13             
 14 Hoskins, Kabella             Peachtree Ridge       24:07.35   14             
 15 Zamara, Martinez             Norcross              24:08.81   15             
 16 Alby, Rhett                  Westminster           24:09.35   16             
 17 Irby, Virginia               Lovett                24:10.07   17             
 18 Colker, Jenna                Peachtree Ridge       24:10.76   18             
 19 McConnell, Katie             Blessed Trinity       24:16.99   19             
 20 Grubbs, Allie                Peachtree Ridge       24:28.19   20             
 21 Cahill, Danielle             Walton                24:29.73   21             
 22 McCamey, Chandler            Westminster           24:30.35   22             
 23 Steele, Margo                Lakeside, DeKalb      24:31.00   23             
 24 Jacobs, Halle                Walton                24:34.63   24             
 25 Albinger, Bailey             Walton                24:37.46                  
 26 Jackson, Anne Mason          Westminster           24:43.17   25             
 27 Lawton, Kaitlin              Woodstock             24:45.39   26             
 28 Coletti, Amelia              Lovett                24:45.85   27             
 29 Lippitt, Katey               Peachtree Ridge       24:48.94                  
 30 Seguin, Catherine            Blessed Trinity       24:50.32   28             
 31 Aehl, Alice                  Blessed Trinity       24:53.74   29             
 32 Brown, McCarley              Westminster           24:54.28   30             
 33 West, Ciera                  Chapel Hill           24:58.76                  
 34 Pitts, Amanda                Peachtree Ridge       25:00.17                  
 35 Anstett, Meagan              Woodstock             25:01.38   31             
 36 Kinard, Tiffany              Peachtree Ridge       25:02.67                  
 37 Noone, Kaitlyn               Westminster           25:21.30   32             
 38 Edwards, Eyonni              Chapel Hill           25:22.49                  
 39 Adams, Daisy                 Lovett                25:31.15   33             
 40 Heller, Anna Kate            Westminster           25:31.59                  
 41 Agee, Abby                   Collins Hill          25:33.07   34             
 42 Piper, Alana                 Collins Hill          25:34.21   35             
 43 Ferguson, Elizabeth          Westminster           25:39.46                  
 44 Buxton, Margaret             Lakeside, DeKalb      25:40.43   36             
 45 Malak, Caroline              Blessed Trinity       25:40.89   37             
 46 Gorham, Lauren               Collins Hill          25:41.65   38             
 47 Oconnor, Taylor              Archer                25:42.55   39             
 48 Hur, Katherine               Westminster           25:52.17                  
 49 Contino, Lauren              Archer                25:54.75   40             
 50 Mueller, Hailey              Blessed Trinity       25:58.19   41             
 51 Hibble, Emma                 Blessed Trinity       25:59.93   42             
 52 Stanley, Laura               Walton                26:00.87                  
 53 Martin, Claire               Lovett                26:06.53   43             
 54 Williamson, Sarah            Lakeside, DeKalb      26:07.77   44             
 55 Clark, Grace                 Lakeside, DeKalb      26:20.47   45             
 56 Bailey, Victoria             Woodstock             26:21.21   46             
 57 Jones, Brittany              Collins Hill          26:22.79   47             
 58 Nelson, Maddie               St. Pius X            26:23.70   48             
 59 Wallace, Belinda             Collins Hill          26:24.81   49             
 60 Macias, Ivette               Norcross              26:25.63   50             
 61 Antwi, Jessica               Norcross              26:29.65   51             
 62 Pyden, Rachel                St. Pius X            26:31.02   52             
 63 Nagel, Loren                 Blessed Trinity       26:34.64   53             
 64 Mary, Gornowicz              St. Pius X            26:40.70   54             
 65 Claire, Smith                St. Pius X            26:44.50   55             
 66 O'Brien, Caroline            Collins Hill          26:46.81   56             
 67 Barnard, Sage                Lakeside, DeKalb      26:47.89   57             
 68 Gilmore, Anna                St. Pius X            26:48.57   58             
 69 Hickey, Anna Lynn            Woodstock             26:52.90   59             
 70 Sweeney, Rachel              Northside             26:56.89                  
 71 Herbert, Nakasi              Collins Hill          27:00.74   60             
 72 Brower, Laura                St. Pius X            27:05.35   61             
 73 Blakely, Elizabeth           Wheeler               27:09.31   62             
 74 Peddle, Anna                 St. Pius X            27:15.08   63             
 75 George, Emily                Blessed Trinity       27:15.45                  
 76 Abi, Vasquez                 Norcross              27:17.43   64             
 77 Kogoy, Anna                  Blessed Trinity       27:17.81                  
 78 Brim, Sydney                 Etowah                27:25.53   65             
 79 Fanny, Chac                  Woodstock             27:25.95   66             
 80 Roberts, Tiera               Northside             27:28.51                  
 81 Remmes, Rachel               St. Pius X            27:36.94                  
 82 Waters, Amelia               Flowery Branch        27:40.29                  
 83 Branch, Hunter               Lovett                27:45.50   67             
 84 Aguilar, Genesis             Norcross              27:48.24   68             
 85 Ferguson, Tiffani            Etowah                27:51.26   69             
 86 Diaz, Carla                  Norcross              27:59.61   70             
 87 Cheney, Sarah                Archer                28:03.04   71             
 88 Ellenburg, Lacey             Collins Hill          28:05.61                  
 89 Araujo, Violeta              Norcross              28:07.60                  
 90 McDonald, Kimberly           Lovett                28:12.88   72             
 91 Mossen, Daijha               Lovett                28:15.53                  
 92 Griswold, Kaylee             Shiloh                28:16.60   73             
 93 Bapst, Lindsey               St. Pius X            28:24.54                  
 94 Ibisami, Eniola              Shiloh                28:24.89   74             
 95 Schnoel, Sam                 St. Pius X            28:31.56                  
 96 Davis, Kathleen              Wheeler               28:33.54   75             
 97 Kusmin, Madison              Etowah                28:41.70   76             
 98 Habul, Amina                 Archer                29:06.74   77             
 99 Raymond, Daysha              Etowah                29:09.33   78             
100 Tran, Kim                    Flowery Branch        29:15.20                  
101 Golden, Erica                Archer                29:18.10   79             
102 Flores, Cinthia              Shiloh                29:21.15   80             
103 Akbary, Sheila               Collins Hill          29:25.85                  
104 Henderson, Erin              Shiloh                29:26.98   81             
105 Delgadillo, Stephanie        Archer                29:29.12   82             
106 Armistead, Blair             Etowah                29:46.41   83             
107 Buckner, Selena              Shiloh                29:55.92   84             
108 Ferguson, Niki               Etowah                29:58.38   85             
109 Gibson-Wynn, Kennedy         Shiloh                30:09.71   86             
110 Bazzel, Katie                Lovett                30:19.03                  
111 Blair, Sarah                 Wheeler               30:26.55   87             
112 Anderson, Ashley`            Woodstock             30:33.22   88             
113 Dillion, Imani               Flowery Branch        30:54.56                  
114 Brock, Cathy                 Wheeler               31:17.55   89             
115 Llewelyn, Rebecca            Archer                31:33.93   90             
116 Patton, Ashley               Etowah                31:43.11   91             
117 Schroeder, Avery             Lovett                31:47.69                  
118 Wade, Jalencia               Archer                32:05.92                  
119 Natalie, Echeverri           Norcross              32:50.30                  
120 Lopez, Jasmine               Shiloh                33:13.24   92             
121 Raposelli, Gabrielle         Archer                33:33.06                  
122 Kennedy, Abbie               Callaway              33:34.48                  
123 Sharpless, Grayson           Chapel Hill           33:46.37                  
124 McGinnis, Jennifer           Archer                33:53.40                  
125 Allen, Kristin               Callaway              34:13.09                  
126 Bogan, Bethany               South Gwinnett        34:25.05   93             
127 Ray, Patricia                Wheeler               34:27.47   94             
128 Weddle, Hannah               Callaway              35:12.91                  
129 Pierre-Canel, Rebekah        South Gwinnett        35:16.99   95             
130 Newman, Savannah             South Gwinnett        35:35.69   96             
131 Jones-Craven, Ericka         South Gwinnett        35:50.85   97             
132 Mitchell, Quierra            South Gwinnett        36:10.22   98             
133 Amos, Shayla                 Flowery Branch        36:53.94                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton                       30    1    4    6    8   11   21   24          
      Total Time:  1:56:43.03                                                    
         Average:    23:20.61                                                    
   2 Peachtree Ridge              38    3    5    7    9   14   18   20          
      Total Time:  1:57:38.28                                                    
         Average:    23:31.66                                                    
   3 Westminster                  86   10   13   16   22   25   30   32          
      Total Time:  2:01:22.90                                                    
         Average:    24:16.58                                                    
   4 Lovett                      132   12   17   27   33   43   67   72          
      Total Time:  2:04:31.96                                                    
         Average:    24:54.40                                                    
   5 Blessed Trinity             154   19   28   29   37   41   42   53          
      Total Time:  2:05:40.13                                                    
         Average:    25:08.03                                                    
   6 Norcross                    182    2   15   50   51   64   68   70          
      Total Time:  2:07:04.82                                                    
         Average:    25:24.97                                                    
   7 Collins Hill                203   34   35   38   47   49   56   60          
      Total Time:  2:09:36.53                                                    
         Average:    25:55.31                                                    
   8 Lakeside, DeKalb            205   23   36   44   45   57                    
      Total Time:  2:09:27.56                                                    
         Average:    25:53.52                                                    
   9 Woodstock                   228   26   31   46   59   66   88               
      Total Time:  2:10:26.83                                                    
         Average:    26:05.37                                                    
  10 St. Pius X                  267   48   52   54   55   58   61   63          
      Total Time:  2:13:08.49                                                    
         Average:    26:37.70                                                    
  11 Archer                      306   39   40   71   77   79   82   90          
      Total Time:  2:18:05.18                                                    
         Average:    27:37.04                                                    
  12 Etowah                      371   65   69   76   78   83   85   91          
      Total Time:  2:22:54.23                                                    
         Average:    28:34.85                                                    
  13 Shiloh                      392   73   74   80   81   84   86   92          
      Total Time:  2:25:25.54                                                    
         Average:    29:05.11                                                    
  14 Wheeler                     407   62   75   87   89   94                    
      Total Time:  2:31:54.42                                                    
         Average:    30:22.89                                                    
  15 South Gwinnett              479   93   95   96   97   98                    
      Total Time:  2:57:18.80                                                    
         Average:    35:27.76                                                    

Event 10  Boys 5k Run CC Championship JV
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Tippins, Matt                Mill Creek            17:36.38    1             
  2 Carr, Bradley                Peachtree Ridge       18:23.20    2             
  3 Sheehan, Joe                 Westminster           18:24.07    3             
  4 Morris, Matt                 Peachtree Ridge       18:24.61    4             
  5 Angeles, Julian              Peachtree Ridge       18:49.05    5             
  6 Holt, Thomas                 Peachtree Ridge       18:55.92    6             
  7 Kim, Lucas                   Peachtree Ridge       18:56.78    7             
  8 Carlisle, Kirby              Westminster           19:07.10    8             
  9 Ventura, Brian               Collins Hill          19:10.83    9             
 10 Shirley, Alex                Collins Hill          19:15.82   10             
 11 Henningson, Trevor           Westminster           19:16.87   11             
 12 Brito, Francisco             Collins Hill          19:19.55   12             
 13 Bowers, Cole                 Lakeside, DeKalb      19:20.53   13             
 14 Beck, Evan                   Peachtree Ridge       19:20.87   14             
 15 Barker, John                 Westminster           19:22.54   15             
 16 Luther, Shawn                Collins Hill          19:23.03   16             
 17 Levine, Josh                 Walton                19:26.19   17             
 18 Green, Walker                Westminster           19:26.58   18             
 19 Roy, Cameron                 Peachtree Ridge       19:27.31   19             
 20 Martin, Kyle                 Archer                19:27.66   20             
 21 Callaway, Sully              Peachtree Ridge       19:32.01                  
 22 Quinn, Zettler               Walton                19:32.37   21             
 23 Zelada, Mauricio             Collins Hill          19:33.38   22             
 24 Buchanan, Hayes              Westminster           19:33.68   23             
 25 Levendoski, Adam             Peachtree Ridge       19:34.05                  
 26 Choppa, Bryan                Etowah                19:34.44   24             
 27 Kent, Andrew                 Lakeside, DeKalb      19:36.51   25             
 28 Heaton, Kyle                 Collins Hill          19:39.79   26             
 29 Pouncey, Taylor              Walton                19:40.92   27             
 30 Henry, Dylan                 Woodstock             19:47.04   28             
 31 Gray, Cooper                 Lakeside, DeKalb      19:49.98   29             
 32 Gangemi, Jag                 Westminster           19:50.83   30             
 33 Aderhold, Ty                 Collins Hill          19:51.98   31             
 34 Delguercio, Chris            Norcross              19:52.59   32             
 35 Biggers, Tanner              Woodstock             19:53.76   33             
 36 Valencia, Nick               Collins Hill          19:55.74                  
 37 Moraes, Tony                 Collins Hill          19:56.16                  
 38 Pyronneau, Ponthus           Archer                19:58.00   34             
 39 Cervantes, Norman            Lakeside, DeKalb      19:58.64   35             
 40 Fernandez, Giovanni          Archer                20:03.25   36             
 41 McNight, Charlie             Westminster           20:03.94                  
 42 Delliponte, Dean             Mill Creek            20:08.33   37             
 43 Munoz, Christian             Collins Hill          20:10.09                  
 44 Nwanze, Kelvin               Archer                20:13.64   38             
 45 Perez, Abraham               Northside             20:14.09                  
 46 Bricka, Christian            Etowah                20:14.90   39             
 47 Beck, Ben                    Lovett                20:15.63   40             
 48 Boykin, Palmer               Archer                20:18.28   41             
 49 Greer, Miles                 Walton                20:19.47   42             
 50 Huff, Graham                 Westminster           20:23.32                  
 51 Ingram, Will                 Westminster           20:23.68                  
 52 Wagner, Dylan                Etowah                20:24.66   43             
 53 Krause, Austin               Woodstock             20:25.03   44             
 54 Chevrier, Stephen            Norcross              20:25.54   45             
 55 Dubois, Dryn                 Etowah                20:26.04   46             
 56 Roach, Gabe                  Norcross              20:26.54   47             
 57 Dowell, Sam                  Lakeside, DeKalb      20:28.31   48             
 58 Labarr, David                Flowery Branch        20:32.36   49             
 59 Velez, David                 Archer                20:37.98   50             
 60 Roach, Pedro                 Norcross              20:38.72   51             
 61 Woodrome, Tyler              Mill Creek            20:41.00   52             
 62 Winkler, Jeffrey             Etowah                20:42.42   53             
 63 Johnson, Gregory             Lovett                20:43.35   54             
 64 Killian, Patrick             Mill Creek            20:44.77   55             
 65 Muniz, Gabriel               Walton                20:45.28   56             
 66 Champagne, Trevor            Flowery Branch        20:45.82   57             
 67 Watson, Will                 Norcross              20:46.59   58             
 68 Tweedy, James                Mill Creek            20:46.85   59             
 69 Groet, Jason                 Woodstock             20:47.97   60             
 70 Butenko, Alex                Archer                20:50.79   61             
 71 Boise, Zachary               Lakeside, DeKalb      20:52.61   62             
 72 Bush, David                  Chapel Hill           20:53.26   63             
 73 Hickey, Stewart              Woodstock             20:54.03   64             
 74 Merck, Peyton                Flowery Branch        20:54.69   65             
 75 Jackson, Dakota              Etowah                20:55.23   66             
 76 Blaho, Bradley               Archer                20:55.65                  
 77 Ledford, Zachary             Etowah                20:56.00   67             
 78 Kostopoulos, Frank           Lakeside, DeKalb      20:56.47   68             
 79 Tsegaye, Joseph              Archer                20:59.09                  
 80 Gordy, Will                  Carrollton H          20:59.62   69             
 81 MacPherson, Layne            Flowery Branch        20:59.89   70             
 82 Vickery, Matt                Etowah                21:00.45                  
 83 Shockey, Charles             Etowah                21:05.46                  
 84 Kihlstadius, Evan            Walton                21:05.94   71             
 85 Houghton, Robert             Lovett                21:06.26   72             
 86 Johnson, Bryan               Carrollton H          21:06.58   73             
 87 Martinez, Rafael             Woodstock             21:07.23   74             
 88 Jean, Eduardo                Carrollton H          21:07.78   75             
 89 Ginart, Tony                 Walton                21:09.01   76             
 90 Street, Sam                  Lakeside, DeKalb      21:09.58                  
 91 Reynolds, Connor             Lovett                21:10.48   77             
 92 Aceto, David                 Mill Creek            21:12.18   78             
 93 Ngare, Nicholas              Wheeler               21:16.84   79             
 94 Haynes, Michael              Mill Creek            21:17.97   80             
 95 Russell, Dyllan              Mill Creek            21:18.55                  
 96 Pelfrey, Conner              Norcross              21:19.02   81             
 97 Azar, Matt                   Walton                21:19.85                  
 98 Diaz, Peter                  Lovett                21:20.38   82             
 99 Merrall, Brett               Etowah                21:21.91                  
100 Hightower, Mitchell          Lovett                21:23.61   83             
101 Smsith, Sam                  Lakeside, DeKalb      21:24.40                  
102 Pelfrey, Austin              Norcross              21:27.04   84             
103 Barrie, Coleman              Lovett                21:27.39   85             
104 Bresee, Jack                 Lakeside, DeKalb      21:30.95                  
105 Wilkerson, David             Carrollton H          21:32.15   86             
106 Long, Will                   Lovett                21:32.56                  
107 Garba, Elyes                 Wheeler               21:34.47   87             
108 Reinbolt, Ryan               Woodstock             21:44.23   88             
109 Acosta, Fredi                Carrollton H          21:46.49   89             
110 Price, Trevor                Chapel Hill           21:47.68   90             
111 Binn, Tyler                  Shiloh                21:48.80   91             
112 Suciu, Alex                  Archer                21:49.79                  
113 Wilder, Mark                 Chapel Hill           21:50.21   92             
114 Steele, Brandon              Woodstock             21:53.93                  
115 Langston, Jalen              Chapel Hill           21:54.54   93             
116 Blumhardt, Michael           Woodstock             21:54.99                  
117 Yoonis, Mohammed             Wheeler               21:58.75   94             
118 Taylor, Austin               Landmark Christian    21:59.66   95             
119 Blair, Joshua                Wheeler               22:00.79   96             
120 Herren, Drew                 Carrollton H          22:05.17   97             
121 Mercer, Jake                 Lovett                22:06.68                  
122 Suggs, Matt                  Mill Creek            22:16.02                  
123 Kempner, Michael             Mill Creek            22:17.23                  
124 Cobb, James                  Carrollton H          22:19.65   98             
125 Hannasch, Austin             Walton                22:21.79                  
126 Jones, Khadim                Northgate             22:23.15   99             
127 Gaspard, Bill                Carrollton H          22:24.48                  
128 Janyaem, Ty                  Landmark Christian    22:25.38  100             
129 Martin, Burke                Lovett                22:29.78                  
130 Wilson, Daniel               Landmark Christian    22:35.72  101             
131 Goh, Shaun                   Wheeler               22:37.79  102             
132 Tandoh, Tumiso               Norcross              22:53.14                  
133 Kwak, Matt                   Woodstock             22:58.70                  
134 Gable, C.J.                  Carrollton H          22:59.64                  
135 Taylor, Donovan              Northgate             23:03.92  103             
136 McAlpine, Collin             Walton                23:05.19                  
137 Eldridge, Edward             Chapel Hill           23:07.21  104             
138 Glorvigen, Josh              Northgate             23:09.14  105             
139 Oller, Josh                  Northgate             23:09.79  106             
140 Franklin, Beau               Landmark Christian    23:17.19  107             
141 Ruiz, Anthony                Carrollton H          23:21.00                  
142 Pilcher, Ethan               Flowery Branch        23:22.13  108             
143 Legrone, Michael             Norcross              23:25.88                  
144 Sebastian, Ian               Northgate             23:29.22  109             
145 Stovall, Zach                Chapel Hill           23:33.50  110             
146 Smith, Justin                Troup                 23:33.91  111             
147 Foreman, James               Landmark Christian    23:34.23  112             
148 Preston, Collin              South Paulding        23:34.72  113             
149 Kincaid, Eddie               South Paulding        23:47.50  114             
150 Intriago, Michael            South Paulding        23:51.28  115             
151 Chinchilla, Brian            Shiloh                23:56.69  116             
152 Clark, Kameron               Flowery Branch        23:58.76  117             
153 Underhill, Adrian            South Paulding        24:05.43  118             
154 Monroe, Chris                Chapel Hill           24:08.63  119             
155 Robertson, Jacob             Troup                 24:16.66  120             
156 Acreman, Jared               South Paulding        24:25.81  121             
157 Hawkins, Damarea             Wheeler               24:27.35  122             
158 Ortiz, Chris                 Norcross              24:28.74                  
159 Orr, Luke                    Landmark Christian    24:39.84  123             
160 Harville, Laken              Troup                 24:40.44  124             
161 Patterson, Blaine            South Paulding        24:53.02  125             
162 Reeves, Corbin               Troup                 24:55.95  126             
163 Shimandle, Richard           Shiloh                24:57.03  127             
164 Trouillere, Charles          Flowery Branch        25:01.92  128             
165 Appleby, Alex                Chapel Hill           25:03.01                  
166 Cummings, Collin             Troup                 25:06.41  129             
167 Snyder, Jeffrey              Landmark Christian    25:07.79  130             
168 McBroom, Will                Northgate             25:08.60  131             
169 Sherer, Ryan                 Flowery Branch        25:11.33                  
170 Wilmoth, Dakota              South Paulding        25:44.61  132             
171 Valasquez, Francisco         Shiloh                25:56.00  133             
172 Brown, Joseph                Troup                 26:21.40  134             
173 Grzesik, Denim               Troup                 26:45.67  135             
174 Simonsen, Andrew             Chapel Hill           27:37.33                  
175 Meyers, Wendell              South Paulding        28:06.92                  
176 Taylor, Logan                Northside             28:09.39                  
177 Delija, Ben                  Shiloh                28:33.60  136             
178 Roberson, Donte              Shiloh                29:28.56  137             
179 Ortiz, Elijah                Shiloh                29:49.34  138             
180 Asfaw, Euieal                Shiloh                29:52.91                  
181 Simpson, Alex                Landmark Christian    30:22.66                  
182 Sheets, Luke                 Troup                 33:55.92                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Peachtree Ridge              24    2    4    5    6    7   14   19          
      Total Time:  1:33:29.57                                                    
         Average:    18:41.92                                                    
   2 Westminster                  55    3    8   11   15   18   23   30          
      Total Time:  1:35:37.16                                                    
         Average:    19:07.44                                                    
   3 Collins Hill                 69    9   10   12   16   22   26   31          
      Total Time:  1:36:42.61                                                    
         Average:    19:20.53                                                    
   4 Lakeside, DeKalb            150   13   25   29   35   48   62   68          
      Total Time:  1:39:13.97                                                    
         Average:    19:50.80                                                    
   5 Walton                      163   17   21   27   42   56   71   76          
      Total Time:  1:39:44.23                                                    
         Average:    19:56.85                                                    
   6 Archer                      169   20   34   36   38   41   50   61          
      Total Time:  1:40:00.83                                                    
         Average:    20:00.17                                                    
   7 Mill Creek                  204    1   37   52   55   59   78   80          
      Total Time:  1:39:57.33                                                    
         Average:    19:59.47                                                    
   8 Etowah                      205   24   39   43   46   53   66   67          
      Total Time:  1:41:22.46                                                    
         Average:    20:16.50                                                    
   9 Woodstock                   229   28   33   44   60   64   74   88          
      Total Time:  1:41:47.83                                                    
         Average:    20:21.57                                                    
  10 Norcross                    233   32   45   47   51   58   81   84          
      Total Time:  1:42:09.98                                                    
         Average:    20:26.00                                                    
  11 Lovett                      325   40   54   72   77   82   83   85          
      Total Time:  1:44:36.10                                                    
         Average:    20:55.22                                                    
  12 Flowery Branch              349   49   57   65   70  108  117  128          
      Total Time:  1:46:34.89                                                    
         Average:    21:18.98                                                    
  13 Carrollton High School      392   69   73   75   86   89   97   98          
      Total Time:  1:46:32.62                                                    
         Average:    21:18.53                                                    
  14 Chapel Hill                 442   63   90   92   93  104  110  119          
      Total Time:  1:49:32.90                                                    
         Average:    21:54.58                                                    
  15 Wheeler                     458   79   87   94   96  102  122               
      Total Time:  1:49:28.64                                                    
         Average:    21:53.73                                                    
  16 Landmark Christian          515   95  100  101  107  112  123  130          
      Total Time:  1:53:52.18                                                    
         Average:    22:46.44                                                    
  17 Northgate                   522   99  103  105  106  109  131               
      Total Time:  1:55:15.22                                                    
         Average:    23:03.05                                                    
  18 South Paulding              581  113  114  115  118  121  125  132          
      Total Time:  1:59:44.74                                                    
         Average:    23:56.95                                                    
  19 Shiloh                      603   91  116  127  133  136  137  138          
      Total Time:  2:05:12.12                                                    
         Average:    25:02.43                                                    
  20 Troup                       610  111  120  124  126  129  134  135          
      Total Time:  2:02:33.37                                                    
         Average:    24:30.68                                                    

Posted Image
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Share this topic:



1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

------DyeStat Track Talk Forums------

Main
HS General
HS Elite
College
Elite
The Plaground
Help
Training
Spikes
Nutrition
Distance
Sprints/Relays/Hur
Jumps
Throws
West
California
Nevada
West Region
Washington/Oregon
Midwest/Heartland
Michigan
Illinois
Wisconsin
Kansas
Minnesota
Midwest/Heartland Region
South/Southeast
Texas
Florida
Tennessee
South/SE Region
Northeast
Pennsylvania
New Jersey
New York
New England
Maryland  

 

International
Canada