RunnerSpace.com: 2011 Results - Tiffin Cross Country Carnival - DyeStat.com Track Talk

Jump to content

Welcome to DyeStat.com Track Talk!

You will have to register for a RunnerSpace account before you can post: click the LOGIN / SIGN UP link in the top brown bar to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2011 Results - Tiffin Cross Country Carnival

#1 05 September 2011 03:41 PM
Shane 
RunnerSpace Moderator 29 Rep Points
Join Date: 30 Sep 2007
Posts: 2959
PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Homepage

Website:Click here

 FinishTiming - Contractor License 
                   Tiffin Cross Country Carnival - 9/10/2011                    
                   Timing / Results by www. Finishtiming.com                    
                         Hedges Boyer Park Tiffin, Ohio                         
 
Event 1  Girls 5k Run CC Div II/III-O
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women                                                                 
  1 Daniel, Julia             11 Sycamore Mohawk                20:39.42        
  2 Breier, Jackie            10 Chardon N.D.                   22:19.87        
  3 wank, allie               10 Elmore Woodmore                22:21.71        
  4 Farst, Erika              09 Bellville Cl                   22:25.42        
  5 Volz, Elizabeth           11 Lexington                      22:25.73    1   
  6 Landberg, Kelsey          12 Ashland Mapleton               22:25.91        
  7 Fortman, Riley            12 Shelby                         22:28.91    2   
  8 Roberts, Ashlyn           11 Fostoria                       22:40.92        
  9 Chandler, Claire          12 N. Robinson                    22:46.20        
 10 Mondragon, Rosa           10 Oregon Cardi                   22:50.03        
 11 Lynch, Mallary            09 Shelby                         22:54.61    3   
 12 Miller, Devony            09 Findlay Libe                   22:54.88    4   
 13 Gupta, Monica             10 Findlay Libe                   22:55.10    5   
 14 Vanderhoof, Olivia        10 Chardon N.D.                   22:56.40        
 15 Rayl, Kaitlyn             10 Chardon N.D.                   22:57.51        
 16 Carbe, Olivia             10 Northwood                      22:58.83        
 17 Cassidy, Abby             11 New Riegel                     23:06.24        
 18 Smith, Courtney           10 Van Wert                       23:07.25        
 19 Brubaker, Leah            10 Van Wert                       23:17.33        
 20 Stewart, Erin             09 Chardon N.D.                   23:19.30        
 21 Babcock, Jessie           11 Sycamore Mohawk                23:22.92        
 22 Peplinski, Megan          10 Findlay Libe                   23:27.02    6   
 23 cebull, hannah            11 Vermilion                      23:37.29        
 24 Prakel, Caroline          09 Versailles                     23:38.95    7   
 25 Slone, Bailey             11 Shelby                         23:39.39    8   
 26 Sorah, Susie              11 Lexington                      23:42.44    9   
 27 Koontz, Karlyn            10 Van Wert                       23:42.73        
 28 Kern, Tamora              10 Findlay Libe                   23:58.42   10   
 29 Evers, Katy               10 Huron                          23:59.28   11   
 30 Detmer, Neve              10 Defiance                       23:59.63        
 31 Moore, McKala             10 Lexington                      24:00.24   12   
 32 Smith, Trisha             12 New Riegel                     24:02.91        
 33 Joseph, Rochelle          12 Pemberville                    24:03.95   13   
 34 Miller, Taylor            10 Old Fort                       24:04.70        
 35 Quintero, Angelica        11 Defiance                       24:08.75        
 36 Pothast, Brooke           10 Versailles                     24:11.19   14   
 37 Johns, Andra              11 Milan Edison                   24:11.67   15   
 38 Householder, Kayleigh     10 Port Clinton                   24:11.70        
 39 Werner, Jade              11 Bellevue                       24:12.41   16   
 40 Oyster, Mary              10 Lou. St. Tho                   24:12.98        
 41 Mills, Alyssa             09 Mansfield St                   24:21.04        
 42 Lewis-Griffaw, Brianna    10 Huron                          24:24.59   17   
 43 Mason, Sara               12 Lexington                      24:25.04   18   
 44 Beaire, Elizabeth         11 Lexington                      24:25.33   19   
 45 Mooney, Molly             12 Port Clinton                   24:25.54        
 46 Schroeder, Andrea         12 Swanton                        24:26.23        
 47 Nichols, Sophie           10 Western Rese                   24:26.65        
 48 Coldiron, Erika           12 Sycamore Mohawk                24:27.35        
 49 Jordan, Hope              11 Lexington                      24:29.18   20   
 50 Medicus, Mia              10 Western Rese                   24:30.92        
 51 Ogede, Daisy              11 Western Rese                   24:31.94        
 52 Gray, Jordyn              09 Ashland Crestview              24:32.72        
 53 Hunter, Allie             09 Findlay Libe                   24:34.07   21   
 54 Vogt, Ashley              10 Shelby                         24:37.95   22   
 55 Brickner, Katie           09 Tiffin Columbian               24:38.35        
 56 Romelfanger, Chelsey      12 New London                     24:40.24   23   
 57 Frankart, Ashley          09 Findlay Libe                   24:42.43   24   
 58 Zielinski, Emily          10 Pemberville                    24:43.21   25   
 59 Culler, Haley             11 Bellville Cl                   24:43.34        
 60 Wolph, Olivia             11 Bascom Hopew                   24:47.31   26   
 61 Faetanini, Gia            10 Akron St. Vi                   24:47.89   27   
 62 Zemenski, Shelby          08 Millbury Lake                  24:51.99   28   
 63 Vogt, Loretta             10 Shelby                         24:53.09   29   
 64 Gorbach, Meghan           10 Akron St. Vi                   24:53.52   30   
 65 Rhodes, Molly             09 Sandusky St.                   24:56.84        
 66 Tomazic, Leah             11 Akron St. Vi                   25:03.26   31   
 67 Horna, Cailyn             09 Oregon Cardi                   25:03.92        
 68 Smith, Courtney           12 Ely. Open Do                   25:08.16        
 69 Hunter, Tory              12 Findlay Libe                   25:09.78   32   
 70 Shaffer, Miranda          10 Shelby                         25:12.72   33   
 71 Francis, Valerie          09 Versailles                     25:14.40   34   
 72 Wisehart, Alex            11 Huron                          25:17.62   35   
 73 Bierly, Kayla             11 Pemberville                    25:18.25   36   
 74 Grilliot, Allison         10 Versailles                     25:19.95   37   
 75 Nye, Morgan               10 New Riegel                     25:20.26        
 76 Arnold, Allison           10 Bascom Hopew                   25:20.65   38   
 77 Drees, MACY               10 Versailles                     25:21.53   39   
 78 Nelson, Erin              11 Pemberville                    25:24.01   40   
 79 Reese, Vanessa            12 Shelby                         25:27.90   41   
 80 Gerbich, Abbie            12 Gibsonburg                     25:31.71   42   
 81 Pinchot, Rachel           10 Russia                         25:42.32        
 82 Long, Sophie              09 Cle. Hts. Beaumont             25:49.75        
 83 O'Grady, Julia            12 New London                     25:51.71   43   
 84 Hlinovsky, Kristina       11 Sugarcreek Garaway             25:52.30        
 85 Howard, Natalie           09 Tiffin Columbian               25:55.15        
 86 McIntyre, Sydney          10 Akron St. Vi                   25:56.84   44   
 87 Cheek, Taylor             10 Bellevue                       25:57.73   45   
 88 Stewart, Emily            10 Bellevue                       25:59.01   46   
 89 Loper, Hannah             12 Morral Ridgedale               26:03.03        
 90 Tijera, Ines              12 Huron                          26:03.34   47   
 91 Russell, Christine        09 Pemberville                    26:06.42   48   
 92 Zeren, Paula              12 Lou. St. Tho                   26:06.62        
 93 Russell, Alyssa           11 Millersburg                    26:07.39        
 94 Hohman, Jaclynn           10 Findlay Libe                   26:08.11        
 95 Steagall, Sam             10 Pemberville                    26:11.66   49   
 96 Martin, Ashley            10 Wellington                     26:12.78        
 97 Hanf, Tracey              09 Oak Harbor                     26:13.22        
 98 Wertenbach, Victoria      10 Put in Bay MS                  26:13.88        
 99 Selhorst, Jenna           09 Pemberville                    26:13.89   50   
100 Dell, Macy                12 Bascom Hopew                   26:16.10   51   
101 Anderson, Courtney        11 Versailles                     26:17.71   52   
102 Vasquez, Ivana            11 Gibsonburg                     26:21.43   53   
103 Sperry, Marissa           09 Van Wert                       26:23.19        
104 Stammen, Emily            09 Versailles                     26:23.85   54   
105 Teague, Kourtney          07 New London                     26:24.79   55   
106 Hansard, Cassidy          12 Bellevue                       26:26.47   56   
107 Eidt, Emily               11 Shelby                         26:26.77        
108 Abdul, Tori               10 Defiance Tinora                26:28.64   57   
109 Schroeder, Morgan         10 Bluffton                       26:31.01        
110 Heard, Delaney            11 Shelby                         26:31.08        
111 Ballard, Kaitlynn         12 Bellevue                       26:38.57   58   
112 Utz, Katelyn              11 Shelby                         26:41.68        
113 Kowalski, Karina          11 Put in Bay MS                  26:43.02        
114 Witte, Rebecca            10 Liberty Center                 26:44.70        
115 Woodard, Jordan           11 Bucyrus Wynford                26:45.24        
116 Sanford, McKayla          09 Findlay Libe                   26:46.18        
117 Shafer, Hailey            10 Gibsonburg                     26:47.64   59   
118 Hirzel, Liz               09 Pemberville                    26:49.34        
119 Burnett, Lindsey          10 Burton Berkshire               26:51.02        
120 Wood, Abby                11 Morral Ridgedale               26:52.77        
121 Hornish, Hope             09 Defiance Tinora                26:53.23   60   
122 King, Emma                09 Shaker Hts. Laurel             26:56.78        
123 Sedlon, Alyssa            10 Medina Buckeye                 26:57.57        
124 Zoeller, Lauren           10 New Riegel                     26:59.31        
125 Krupp, Julie              10 Fostoria                       26:59.52        
126 Neugebauer, Mary          12 Akron St. Vi                   27:00.22   61   
127 Santana, Angela           10 Millbury Lake                  27:03.50   62   
128 Turpen, Morgan            09 Versailles                     27:03.96        
129 Luszczynski, Hailee       11 Lexington                      27:06.23   63   
130 Glover, Claire            11 Tiffin Columbian               27:08.99        
131 Sommers, Adel             09 Bluffton                       27:12.54        
132 Sgambellone, Hannah       09 Lexington                      27:13.09        
133 Fletcher, Brittany        12 Upper Sandusky                 27:16.08        
134 Nemire, Lynea             10 Milan Edison                   27:16.52   64   
135 Cline, Nina               11 Defiance Tinora                27:17.21   65   
136 Hamilton, Erin            12 New London                     27:18.45   66   
137 Bailey, Jasmine           09 Cle. Hts. Beaumont             27:28.13        
138 Cochran, Ashley           09 Versailles                     27:36.35        
139 Pierce, Kennedy           10 Bellevue                       27:38.43   67   
140 Starner, Celestia         11 Bucyrus Wynford                27:38.63        
141 Walsh, Brook              12 N. Robinson                    27:39.37        
142 Rhodes, Emily             12 Sandusky St.                   27:39.89        
143 Pacak, Taylor             11 Cle. Hts. Beaumont             27:40.56        
144 West, Alissa              10 Sugarcreek Garaway             27:41.05        
145 Patterson, Makayla        09 Millersburg                    27:41.76        
146 Lyons, Countney           09 Versailles                     27:45.41        
147 Didier, Abbey             09 Versailles                     27:45.82        
148 Noel, Megan               12 Shelby                         27:46.03        
149 Stough, Alexandria        10 Tontogany Otsego               27:46.74        
150 Mosley, Chelsea           09 Bucyrus Wynford                27:47.76        
151 Yake, Gabrielle           09 Findlay Libe                   27:54.72        
152 Davies, Brooke            11 Millbury Lake                  27:58.12   68   
153 Harshbarger, Samantha     12 Versailles                     28:01.79        
154 Soviak, Marilyn           09 Milan Edison                   28:08.73   69   
155 Schumick, Lydia           11 Ely. Open Do                   28:11.02        
156 Gilkey, Amber             11 Delaware Buc                   28:12.96        
157 Mulford, Hannah           10 Defiance Tinora                28:18.28   70   
158 Hyde, Jeslyn              09 Coldwater                      28:20.71        
159 Keiser, Megan             11 Versailles                     28:21.75        
160 Vicars, Jamie             11 Liberty Center                 28:22.48        
161 Walters, Jordan           12 Millbury Lake                  28:26.94   71   
162 Ranker, Audrey            10 Bascom Hopew                   28:34.87   72   
163 Taylor, Hannah            10 Lexington                      28:37.17        
164 Grillot, Mary             12 Versailles                     28:39.07        
165 Weinberger, Rebecca       09 Shaker Ht. H                   28:39.31        
166 Dazley, Caitlin           11 Genoa Area                     28:41.48        
167 Mullen, Madison           10 Sugarcreek Garaway             28:46.82        
168 Cano, Chrissy             09 Tontogany Otsego               28:47.65        
169 Scheiman, Julia           09 Medina Buckeye                 28:50.28        
170 York, Kristin             09 Versailles                     28:55.85        
171 Sapp, Emily               09 Milan Edison                   28:56.21   73   
172 skettle, justine          11 Vermilion                      28:56.56        
173 Caldwell, Julia           12 Defiance Tinora                28:57.40   74   
174 Affholder, Aubrey         11 Bascom Hopew                   28:59.58   75   
175 Hixon, Skylar             09 Circleville                    29:02.54        
176 Swank, Alexis             09 Lexington                      29:05.21        
177 Taylor, Madeline          09 Shaker Hts. Laurel             29:10.15        
178 Rine, Kelsi               12 Bellevue                       29:14.42   76   
179 Hohler, Molly             12 Milan Edison                   29:14.98   77   
180 Kelly, Michael            09 N. Robinson                    29:23.21        
181 Stuhldreher, Emily        12 Norwalk St. Paul               29:31.11        
182 Burkett, Christie         12 Gibsonburg                     29:31.70   78   
183 Hershberger, Halle        10 Sugarcreek Garaway             29:38.01        
184 Burns, Samantha           12 Morral Ridgedale               29:40.03        
185 Endlish, Stephanie        10 Sandusky St.                   29:40.89        
186 Yi, Grace                 11 Shaker Ht. H                   29:46.10        
187 Borowicz, Kayla           09 Genoa Area                     29:51.08        
188 Fultz, Alyssa             10 Castalia Margaretta            30:00.23        
189 Starner, Tessa            09 Bucyrus Wynford                30:03.09        
190 Morcay, Feride            12 Upper Sandusky                 30:21.42        
191 Seder, Betheny            11 Castalia Margaretta            30:24.20        
192 Curavo, Samantha          11 Millbury Lake                  30:28.53   79   
193 Malfara, Nichole          11 Norwalk St. Paul               30:31.81        
194 Qualls, Callie            12 N. Robinson                    30:34.90        
195 Ramirez, Mariah           11 Millersburg                    30:35.72        
196 Taylor, Gabby             10 Castalia Margaretta            30:37.56        
197 Moore, Kristen            10 Norwalk St. Paul               30:41.44        
198 Barlage, Abby             12 Versailles                     30:50.60        
199 Vaughn, Maddi             09 Pemberville                    30:55.22        
200 Shapiro, Naomi            09 Shaker Hts. Laurel             30:58.42        
201 Barlage, Allysa           09 Versailles                     31:05.53        
202 Vitte, Taylor             09 Bascom Hopew                   31:15.38   80   
203 Kashuba, Rachel           10 Millersburg                    31:19.85        
204 Reed, Alyssa              09 Liberty Center                 31:24.10        
205 Ramirez, Mariah           12 Gibsonburg                     31:24.32   81   
206 Sexton, Danielle          10 Sullivan Bla                   31:27.40        
207 Bublinec, Elizabeth       09 Ely. Open Do                   31:37.16        
208 Opdyke, Heather           11 New London                     31:41.57   82   
209 Emery, Jessica            10 Huron                          31:45.57   83   
210 Taylor, Samantha          11 Bascom Hopew                   31:55.35   84   
211 Prenger, Courtney         10 Versailles                     32:04.06        
212 Howell, Mackenzie         10 New London                     32:04.73   85   
213 Rhyans, Miranda           10 Genoa Area                     33:00.90        
214 Heinze, Noelle            10 Bluffton                       33:13.99        
215 Dapore, Rachel            09 Versailles                     33:22.23        
216 Albright, Logan           10 Gibsonburg                     33:24.61   86   
217 Naveau, Abby              12 Coldwater                      33:26.55        
218 Mutnansky, Monica         12 Norwalk St. Paul               33:37.82        
219 Gwinner, Shelby           09 Castalia Margaretta            34:06.97        
220 Pharazyn, Sara            09 Delaware Buc                   34:08.46        
221 Ashba, Mikayla            10 Burton Berkshire               34:39.35        
222 Kian, Ariana              09 Shaker Ht. H                   34:47.44        
223 Schaefer, Emily           10 Medina Buckeye                 35:49.31        
224 Adamson, Marissa          10 Millbury Lake                  38:12.84   87   
225 Powell, Kaili             10 Millbury Lake                  38:30.23   88   
226 Dunlap, Olivia            10 Defiance Tinora                46:53.91   89   

Event 1  Girls 5k Run CC Div II/III-O
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Women                                                                  
   1 Findlay Liberty-Benton       46    4    5    6   10   21   24   32    4    5
      Total Time:  1:57:49.49                                                    
         Average:    23:33.90                                                    
   2 Lexington                    59    1    9   12   18   19   20   63    1    9
      Total Time:  1:58:58.78                                                    
         Average:    23:47.76                                                    
   3 Shelby                       64    2    3    8   22   29   33   41    2    3
      Total Time:  1:58:33.95                                                    
         Average:    23:42.79                                                    
   4 Versailles                  131    7   14   34   37   39   52   54    7   14
      Total Time:  2:03:46.03                                                    
         Average:    24:45.21                                                    
   5 Pemberville Eastwood        162   13   25   36   40   48   49   50   13   25
      Total Time:  2:05:35.84                                                    
         Average:    25:07.17                                                    
   6 Huron                       193   11   17   35   47   83   11   17   35   47
      Total Time:  2:11:30.40                                                    
         Average:    26:18.08                                                    
   7 Akron St. Vin.-St. Mary     193   27   30   31   44   61   27   30   31   44
      Total Time:  2:07:41.73                                                    
         Average:    25:32.35                                                    
   8 Bellevue                    221   16   45   46   56   58   67   76   16   45
      Total Time:  2:09:14.19                                                    
         Average:    25:50.84                                                    
   9 Bascom Hopewell-Loudon      262   26   38   51   72   75   80   84   26   38
      Total Time:  2:13:58.51                                                    
         Average:    26:47.71                                                    
  10 New London                  269   23   43   55   66   82   85   23   43   55
      Total Time:  2:15:56.76                                                    
         Average:    27:11.36                                                    
  11 Milan Edison                298   15   64   69   73   77   15   64   69   73
      Total Time:  2:17:48.11                                                    
         Average:    27:33.63                                                    
  12 Millbury Lake               308   28   62   68   71   79   87   88   28   62
      Total Time:  2:18:49.08                                                    
         Average:    27:45.82                                                    
  13 Gibsonburg                  313   42   53   59   78   81   86   42   53   59
      Total Time:  2:19:36.81                                                    
         Average:    27:55.36                                                    
  14 Defiance Tinora             326   57   60   65   70   74   89   57   60   65
      Total Time:  2:17:54.77                                                    
         Average:    27:34.96                                                    

Event 2  Girls 5k Run CC Div II-B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women                                                                 
  1 Bernthisel, Kylee         12 Tontogany Otsego               19:58.11    1   
  2 Fittro, Kali              12 Tiffin Columbian               20:05.82    2   
  3 Foster, Andrea            10 Van Wert                       20:08.02    3   
  4 Haas, Cynthia             09 Akron St. Vi                   20:26.78    4   
  5 Molnar, Emily             10 Millersburg                    20:42.36    5   
  6 Davis, Grace              09 Akron St. Vi                   20:46.27    6   
  7 O'Brien, Shea             09 Akron St. Vi                   20:50.49    7   
  8 Cabe, Meredith            11 Akron St. Vi                   20:54.62    8   
  9 Presper, Irene            10 Akron St. Vi                   20:58.26    9   
 10 Kaminski, Meagan          09 Pemberville                    21:01.55   10   
 11 Musil, Hanna              11 Tiffin Columbian               21:08.18   11   
 12 Renollet, Madi            12 Pemberville                    21:12.23   12   
 13 Presper, Lydia            12 Akron St. Vi                   21:14.02   13   
 14 Fackler, Dayna            10 Tontogany Otsego               21:14.03   14   
 15 Stallkamp, Victoria       09 Milan Edison                   21:15.80   15   
 16 Williams, Schelissa       09 Van Wert                       21:27.25   16   
 17 Hablitzel, Nicole         12 Port Clinton                   21:29.86   17   
 18 Graf, Sam                 11 Cle. Hts. Beaumont             21:30.18   18   
 19 Graf, Rachel              09 Cle. Hts. Beaumont             21:32.96   19   
 20 Jackson, Maddie           09 Pemberville                    21:36.74   20   
 21 Dombrowsky, Allie         11 Oak Harbor                     21:39.07   21   
 22 Meek, Cheyene             10 Port Clinton                   21:39.09   22   
 23 Eliot, Alexis             10 Millersburg                    21:41.24   23   
 24 Gephart, Trinity          10 Oak Harbor                     21:44.32   24   
 25 Chura, Sara               12 Port Clinton                   21:48.30   25   
 26 Borgerding, Nikki         09 Minster                        21:55.05   26   
 27 Periandri, Jenna          12 Sullivan Bla                   21:57.20   27   
 28 May, Allison              11 Cle. Hts. Beaumont             21:57.47   28   
 29 Zielinski, Claire         10 Port Clinton                   21:57.69   29   
 30 Clapacs, Caitlin          07 Shaker Ht. H                   21:59.06   30   
 31 Eikenbary, Jacey          11 Van Wert                       22:01.75   31   
 32 Reinhart, Cassie          12 Bascom Hopew                   22:02.22   32   
 33 Vallery, Morgan           12 Tiffin Columbian               22:02.66   33   
 34 Weaver, Hannah            09 Port Clinton                   22:03.21   34   
 35 Wistinghausen, Megan      12 Oak Harbor                     22:04.63   35   
 36 Reinhart-Anez, Erin       11 Bascom Hopew                   22:08.56   36   
 37 Winner, Olivia            10 Minster                        22:10.97   37   
 38 Poeppelman, Alana         09 Minster                        22:12.30   38   
 39 McCarthy, Kristin         10 Milan Edison                   22:12.80   39   
 40 Troiano, Jaclyn           10 Carey                          22:14.36   40   
 41 Jesko, Jenna              12 Carey                          22:14.88   41   
 42 Wagner, Kelsey            11 Van Wert                       22:15.23   42   
 43 Dresser, Allie            11 Oak Harbor                     22:15.53   43   
 44 Stephens, Marisa          10 Tiffin Columbian               22:15.62   44   
 45 Kandel, Alexis            10 Millersburg                    22:18.67   45   
 46 Stephan, Alivia           11 Carey                          22:23.70   46   
 47 Dunnavant, Lauren         12 Milan Edison                   22:24.27   47   
 48 Tory, Koebel              11 Port Clinton                   22:25.44   48   
 49 Peterman, Nichole         12 Millersburg                    22:25.71   49   
 50 Walter, Sarah             11 Carey                          22:25.95   50   
 51 Anderson, Becky           09 Van Wert                       22:28.80   51   
 52 Raudebaugh, Shelby        11 Bascom Hopew                   22:29.41   52   
 53 Reinhart, Leah            09 Bascom Hopew                   22:31.00   53   
 54 Dejak, Danielle           11 Cle. Hts. Beaumont             22:32.38   54   
 55 Rose, Annie               09 Cin. Summit                    22:33.64   55   
 56 Woodruff, Carly           10 Millersburg                    22:36.98   56   
 57 Anthony, Anna             09 Cle. Hts. Beaumont             22:38.20   57   
 58 Graff, Annie              10 Akron St. Vi                   22:38.69   58   
 59 Bing, Gina                11 Sandusky Perkins               22:40.75   59   
 60 Cortelletti, Alexa        12 Mansfield Ontario              22:47.20   60   
 61 Twining, Casey            09 Pemberville                    22:48.35   61   
 62 DiBartolomeo, Marisa      10 Tontogany Otsego               22:51.05   62   
 63 Smith, Adeline            09 Tontogany Otsego               22:51.27   63   
 64 Arnold, Logan             09 Minster                        22:51.91   64   
 65 Ksenich, Courtney         11 Gibsonburg                     22:52.89   65   
 66 Stief, Halee              12 Upper Sandusky                 22:53.62   66   
 67 Cantley, Sarah            09 Milan Edison                   22:54.52   67   
 68 Pittman, Haley            11 Mansfield Ontario              22:59.85   68   
 69 Scheidt, Rachel           11 Van Wert                       23:00.68   69   
 70 Arnold, Taylor            11 Minster                        23:00.78   70   
 71 Brandt, Ashlyn            09 Versailles                     23:03.35   71   
 72 Gehret, Samantha          12 Versailles                     23:06.01   72   
 73 Drew, Kerry               12 Cle. Hts. Beaumont             23:06.31   73   
 74 Gorsuch, Kaitlyn          11 Milan Edison                   23:07.22   74   
 75 Radigan, Lainie           11 Shaker Ht. H                   23:08.94   75   
 76 Carley, Chandler          11 Tiffin Columbian               23:10.34   76   
 77 VanHorn, Sadie            10 Tontogany Otsego               23:11.37   77   
 78 Meyers, Whitney           09 Van Wert                       23:15.62   78   
 79 Kasischke, Cassidy        11 Gibsonburg                     23:16.16   79   
 80 Schreiner, Haley          11 Bascom Hopew                   23:17.25   80   
 81 Licata-Portentoso, Sarah  10 Bellevue                       23:18.62   81   
 82 Coleman, Kailey           11 Bascom Hopew                   23:20.75   82   
 83 Hermes, Micheal           09 Sandusky Perkins               23:20.95   83   
 84 Gehret, Lauren            10 Versailles                     23:22.34   84   
 85 Tanaka, Anna              09 Sandusky Perkins               23:22.91   85   
 86 Brookhart, Caitlin        12 Versailles                     23:26.61   86   
 87 Corns, Sierra             09 Pemberville                    23:30.83   87   
 88 Gasser, Jenna             10 Castalia Margaretta            23:35.77   88   
 89 Hansen, Emily             10 Milan Edison                   23:40.51   89   
 90 Smith, Abrie              09 Tiffin Columbian               23:42.05   90   
 91 Thomas, Maggie            11 Cle. Hts. Beaumont             23:43.04   91   
 92 Brant, Morgan             10 Bascom Hopew                   23:44.79   92   
 93 Smith, Chelsie            12 Bellevue                       23:46.29   93   
 94 Rowe, Kaitlyn             10 Upper Sandusky                 23:46.63   94   
 95 Ashley, Emily             09 Port Clinton                   23:46.82   95   
 96 McDougle, Ellen           11 Carey                          23:49.06   96   
 97 Burkett, Molly            10 Gibsonburg                     23:49.45   97   
 98 Escobedo, Alyssa          10 Gibsonburg                     23:54.33   98   
 99 Petersen, Coral           10 Oak Harbor                     23:57.69   99   
100 Billock, Oriana           12 Carey                          24:01.55  100   
101 Hostettler, Miranda       11 Millersburg                    24:03.45  101   
102 Prosser, Abbey            11 Bellevue                       24:04.57  102   
103 Chaney, Kristen           08 Fort Loramie                   24:05.59  103   
104 Burns, Ashley             12 Tiffin Columbian               24:05.97  104   
105 Murphy, Kelly             11 Versailles                     24:08.92  105   
106 Phillips, McKayla         09 Pemberville                    24:08.94  106   
107 Taylor, Charlotte         11 Liberty Center                 24:12.10  107   
108 Fooce, Amanda             11 Bellevue                       24:16.09  108   
109 Burrows, Ana              09 Sandusky Perkins               24:20.66  109   
110 Flowers, Taylor           12 Upper Sandusky                 24:26.44  110   
111 Marshal, Bailey           11 Versailles                     24:27.59  111   
112 Plas, Katie               12 Fort Loramie                   24:28.19  112   
113 Rohrs, Kelsea             09 Liberty Center                 24:29.52  113   
114 Galat, Audrey             11 Mansfield Ontario              24:30.26  114   
115 Newman, Madelaine         09 Oak Harbor                     24:32.57  115   
116 Mulvin, Rachel            12 Sandusky Perkins               24:33.78  116   
117 Franklin, Brianna         11 Upper Sandusky                 24:37.68  117   
118 Glass, Lexie              09 Upper Sandusky                 24:37.78  118   
119 Kirkbride, Natasha        12 Pemberville                    24:39.04  119   
120 Knapke, Elizabeth         09 Versailles                     24:39.11  120   
121 Esker, Megan              10 Gibsonburg                     24:42.54  121   
122 Lakes, Nora               09 Cin. Summit                    24:44.61  122   
123 lozier, makaylin          09 Clyde                          24:46.32  123   
124 Fullenkamp, Ellie         09 Coldwater                      24:50.49  124   
125 Wheatley, Erika           10 Liberty Center                 24:50.58  125   
126 Middleton, Ilasha         09 Sandusky Perkins               24:56.27  126   
127 Schulze, Alaina           11 Fort Loramie                   25:00.89  127   
128 Doering, Emily            11 Sullivan Bla                   25:02.34  128   
129 Easton, Jen               12 Upper Sandusky                 25:03.37  129   
130 Kaufman, Shana            12 Bellevue                       25:07.72  130   
131 Weasner, Hannah           09 Bellevue                       25:07.78  131   
132 Bodjanac, Cheryl          10 Mansfield Ontario              25:14.37  132   
133 Bacho, Lauren             09 Cin. Summit                    25:20.20  133   
134 Norman, Harleigh          10 Bellevue                       25:20.34  134   
135 Scarberry, Vicky          10 Liberty Center                 25:22.30  135   
136 Young, Sarah              12 Shaker Ht. H                   25:22.92  136   
137 Carroll, Amanda           12 Castalia Margaretta            25:25.87  137   
138 Thomson, Audrey           09 Upper Sandusky                 25:27.47  138   
139 Holthaus, Tara            09 Fort Loramie                   25:32.39  139   
140 Marchal, Rachel           09 Fort Loramie                   25:33.79  140   
141 Hemmer, Julia             09 Castalia Margaretta            25:37.03  141   
142 Flesher, Kristina         12 Milan Edison                   25:45.39  142   
143 Huntebrinker, Alexis      11 Oak Harbor                     25:50.40  143   
144 Schlabach, Felicia        11 Millersburg                    25:52.58  144   
145 Muratore, Heather         09 Castalia Margaretta            25:54.32  145   
146 Byrd, Liz                 11 Mansfield Ontario              25:55.08  146   
147 Honigford, Lindsay        12 Coldwater                      26:01.45  147   
148 Guyrke, Beth              12 Sandusky Perkins               26:04.05  148   
149 hall, amber               12 Clyde                          26:30.79  149   
150 Fullenkamp, Danni         11 Coldwater                      26:37.34  150   
151 Kaiser, Corinne           12 Coldwater                      26:38.04  151   
152 Broerman, Taylor          10 Fort Loramie                   26:43.77  152   
153 Min, Susie                10 Shaker Ht. H                   26:46.95  153   
154 Lansdowne, Darby          10 Shaker Ht. H                   26:49.94  154   
155 Gulyas, Miranda           09 Tontogany Otsego               26:52.12  155   
156 Hess, Elaine              12 Sullivan Bla                   26:57.13  156   
157 Schroeder, Marissa        10 Gibsonburg                     27:06.94  157   
158 Rollman, Paige            11 Liberty Center                 27:19.43  158   
159 Agan, Kate                09 Shaker Ht. H                   27:27.80  159   
160 Hanthorn, Morgan          12 Tontogany Otsego               27:31.12  160   
161 Miller, Quincy            11 Columbus Grove                 27:40.27  161   
162 Nash, Lauren              11 Liberty Center                 27:44.13  162   
163 Homoki, Alexis            11 Sullivan Bla                   27:50.05  163   
164 Jutte, Renee              10 Coldwater                      27:54.50  164   
165 albright, kirsten         10 Clyde                          28:04.72  165   
166 wobser, victoria          11 Clyde                          28:07.07  166   
167 Langhals, Lindsay         10 Columbus Grove                 28:17.88  167   
168 Kazek, Angie              10 Sullivan Bla                   28:19.87  168   
169 Barnes, Ashley            12 Liberty Center                 28:23.82  169   
170 Spies, Leah               10 Sullivan Bla                   28:25.44  170   
171 tea, shannon              09 Clyde                          28:25.62  171   
172 moore, stephanie          09 Clyde                          28:25.67  172   
173 Niekamp, Briana           09 Coldwater                      28:36.03  173   
174 Berning, Toni             10 Fort Loramie                   28:48.88  174   
175 Ketterer, Amanda          09 Cin. Summit                    28:53.29  175   
176 Cicco, Faith              09 Castalia Margaretta            28:54.12  176   
177 Hughes, Morgan            11 Cin. Summit                    29:06.07  177   
178 Wolters, Brooke           09 Coldwater                      29:08.39  178   
179 Amstutz, Melissa          11 Columbus Grove                 29:12.21  179   
180 Mendoza, Mena             10 Gibsonburg                     29:33.12  180   
181 Halker, Alexa             11 Columbus Grove                 29:49.29  181   
182 Murthy, Tessa             09 Shaker Ht. H                   30:13.69  182   
183 Regutti, Kailin           12 Carey                          31:47.52  183   
184 Mooney, Lindsey           12 Sullivan Bla                   32:31.25  184   
185 Stechshulte, Heidi        11 Columbus Grove                 33:08.28  185   

Event 2  Girls 5k Run CC Div II-B
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Women                                                                  
   1 Akron St. Vin.-St. Mary      34    4    6    7    8    9   13   58    4    6
      Total Time:  1:43:56.42                                                    
         Average:    20:47.29                                                    
   2 Port Clinton                127   17   22   25   29   34   48   95   17   22
      Total Time:  1:48:58.15                                                    
         Average:    21:47.63                                                    
   3 Van Wert                    143    3   16   31   42   51   69   78    3   16
      Total Time:  1:48:21.05                                                    
         Average:    21:40.21                                                    
   4 Tiffin Columbian            166    2   11   33   44   76   90  104    2   11
      Total Time:  1:48:42.62                                                    
         Average:    21:44.53                                                    
   5 Cle. Hts. Beaumont          176   18   19   28   54   57   73   91   18   19
      Total Time:  1:50:11.19                                                    
         Average:    22:02.24                                                    
   6 Millersburg West Holmes     178    5   23   45   49   56  101  144    5   23
      Total Time:  1:49:44.96                                                    
         Average:    21:57.00                                                    
   7 Pemberville Eastwood        190   10   12   20   61   87  106  119   10   12
      Total Time:  1:50:09.70                                                    
         Average:    22:01.94                                                    
   8 Tontogany Otsego            217    1   14   62   63   77  155  160    1   14
      Total Time:  1:50:05.83                                                    
         Average:    22:01.17                                                    
   9 Oak Harbor                  222   21   24   35   43   99  115  143   21   24
      Total Time:  1:51:41.24                                                    
         Average:    22:20.25                                                    
  10 Minster                     235   26   37   38   64   70   26   37   38   64
      Total Time:  1:52:11.01                                                    
         Average:    22:26.21                                                    
  11 Milan Edison                242   15   39   47   67   74   89  142   15   39
      Total Time:  1:51:54.61                                                    
         Average:    22:22.93                                                    
  12 Bascom Hopewell-Loudon      253   32   36   52   53   80   82   92   32   36
      Total Time:  1:52:28.44                                                    
         Average:    22:29.69                                                    
  13 Carey                       273   40   41   46   50   96  100  183   40   41
      Total Time:  1:53:07.95                                                    
         Average:    22:37.59                                                    
  14 Versailles                  418   71   72   84   86  105  111  120   71   72
      Total Time:  1:57:07.23                                                    
         Average:    23:25.45                                                    
  15 Sandusky Perkins            452   59   83   85  109  116  126  148   59   83
      Total Time:  1:58:19.05                                                    
         Average:    23:39.81                                                    
  16 Gibsonburg                  460   65   79   97   98  121  157  180   65   79
      Total Time:  1:58:35.37                                                    
         Average:    23:43.08                                                    
  17 Upper Sandusky              505   66   94  110  117  118  129  138   66   94
      Total Time:  2:00:22.15                                                    
         Average:    24:04.43                                                    
  18 Bellevue                    514   81   93  102  108  130  131  134   81   93
      Total Time:  2:00:33.29                                                    
         Average:    24:06.66                                                    
  19 Mansfield Ontario           520   60   68  114  132  146   60   68  114  132
      Total Time:  2:01:26.76                                                    
         Average:    24:17.36                                                    
  20 Shaker Ht. Hathaway Brown   548   30   75  136  153  154  159  182   30   75
      Total Time:  2:04:07.81                                                    
         Average:    24:49.57                                                    
  21 Fort Loramie                621  103  112  127  139  140  152  174  103  112
      Total Time:  2:04:40.85                                                    
         Average:    24:56.17                                                    
  22 Liberty Center              638  107  113  125  135  158  162  169  107  113
      Total Time:  2:06:13.93                                                    
         Average:    25:14.79                                                    
  23 Sullivan Black River        642   27  128  156  163  168  170  184   27  128
      Total Time:  2:10:06.59                                                    
         Average:    26:01.32                                                    
  24 Cin. Summit Country Day     662   55  122  133  175  177   55  122  133  175
      Total Time:  2:10:37.81                                                    
         Average:    26:07.57                                                    
  25 Castalia Margaretta         687   88  137  141  145  176   88  137  141  145
      Total Time:  2:09:27.11                                                    
         Average:    25:53.43                                                    
  26 Coldwater                   736  124  147  150  151  164  173  178  124  147
      Total Time:  2:12:01.82                                                    
         Average:    26:24.37                                                    
  27 Clyde                       774  123  149  165  166  171  172  123  149  165
      Total Time:  2:15:54.52                                                    
         Average:    27:10.91                                                    
  28 Columbus Grove              873  161  167  179  181  185  161  167  179  181
      Total Time:  2:28:07.93                                                    
         Average:    29:37.59                                                    

Event 3  Girls 5k Run CC Div III-Vars
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women                                                                 
  1 Berger, Tammy             12 Versailles                     18:26.46    1   
  2 Atkinson, Brittany        09 Liberty Center                 18:26.83    2   
  3 Chappell-Dick, Hannah     12 Bluffton                       19:18.71    3   
  4 Laubacher, Victoria       11 Lou. St. Tho                   19:25.54    4   
  5 Francis, Lauren           11 Russia                         19:29.32    5   
  6 Westerheide, Meg          10 Fort Loramie                   19:37.92    6   
  7 Vogel, Meghan             11 West Liberty-Salem             19:40.50    7   
  8 Phelps, Delainy           11 Tol. Christian                 19:45.26    8   
  9 Henault, Shawnda          11 West Liberty-Salem             19:50.27    9   
 10 Smith, Jasmine            11 West Liberty-Salem             19:51.09   10   
 11 Furr, Jenna               10 Caldwell                       19:53.33   11   
 12 Widder, Kenzie            09 Sugarcreek Garaway             19:55.46   12   
 13 Smith, Olivia             10 Tiffin Calvert MS              20:00.67   13   
 14 Trent, Emily              11 Ashland Crestview              20:01.57   14   
 15 Miller, Amanda            09 Collins West                   20:04.64   15   
 16 Shamrock, Alanna          11 Cortland Maplewood             20:14.17   16   
 17 Reese, Cariss             10 Kansas Lakota                  20:15.34   17   
 18 Wright, Michelle          12 Tol. Christian                 20:15.51   18   
 19 Grillot, Natalie          12 Versailles                     20:15.96   19   
 20 Pavick, Erin              11 Cortland Maplewood             20:16.99   20   
 21 Wilson, Abby              09 Gahanna Colu                   20:20.49   21   
 22 Butler, Hannah            11 Minster                        20:23.29   22   
 23 Waters, Selene            11 Fort Loramie                   20:23.85   23   
 24 Knapp, Chelsea            11 Liberty Center                 20:24.74   24   
 25 Bair, Halli               10 Col. Grandvi                   20:24.76   25   
 26 Warvel, Chloe             10 Versailles                     20:29.29   26   
 27 Herron, Amber             12 Columbus Grove                 20:30.02   27   
 28 Enneking, Olivia          10 Minster                        20:33.31   28   
 29 Kaatz, Lindsay            12 Sandusky St.                   20:34.71   29   
 30 Fruchey, Kristen             Delta                          20:35.25        
 31 Haubert, Kelly            10 Liberty Center                 20:37.25   30   
 32 Neubauer, Gabrielle       10 Ely. Open Do                   20:43.65   31   
 33 Barga, Gabrielle          09 Minster                        20:45.05   32   
 34 Sauder, Gretchen          11 Ashland Crestview              20:45.07   33   
 35 Borchers, Emily           09 Russia                         20:45.43   34   
 36 Fulk, Carey               12 Ashland Crestview              20:47.80   35   
 37 Dornback, Christin        09 Burton Berkshire               20:49.89   36   
 38 Camp, Kirsten             09 Attica Seneca East             20:50.89   37   
 39 Luebke, Tara              10 Fort Loramie                   20:51.97   38   
 40 Wenig, Hannah             09 Versailles                     20:52.63   39   
 41 Strickland, Alyssa        10 West Liberty-Salem             20:54.78   40   
 42 Schroeder, Audra          12 Findlay Libe                   20:57.98   41   
 43 Havranek, Anna            10 Sugarcreek Garaway             20:58.00   42   
 44 Fausey, Natalie           11 Minster                        21:02.14   43   
 45 McCullough, Vanessa       10 Pandora-Gilboa                 21:02.69   44   
 46 Reinhart, Jocelyn         09 Fostoria St.                   21:03.90   45   
 47 Moorman, Jacquie          12 Versailles                     21:05.18   46   
 48 Greiner, Maddie           09 Findlay Libe                   21:05.78   47   
 49 Krumpe, Jennilyn             Kinsman Badger                 21:06.23   48   
 50 Hostetler, Tanner         12 Pettisville                    21:06.53   49   
 51 Penn, LeAnn               10 Cortland Maplewood             21:07.69   50   
 52 Meyer, Becca              11 Russia                         21:11.47   51   
 53 Dietrich, Jillian         09 Defiance Tinora                21:13.33   52   
 54 Michael, Asia             09 Reedsville Eastern             21:13.51   53   
 55 Bowden, Emma              09 Defiance Tinora                21:14.35   54   
 56 Briggs, McKenzie          10 Findlay Libe                   21:15.46   55   
 57 Voisard, Kirstin          10 Russia                         21:15.80   56   
 58 Willman, Anna             10 Attica Seneca East             21:15.90   57   
 59 Greathouse, Samantha         Kinsman Badger                 21:16.15   58   
 60 Sloan, Miranda            09 Cortland Maplewood             21:17.16   59   
 61 Wood, Krista              12 Tol. Christian                 21:17.62   60   
 62 Frantz, Nicole            12 Versailles                     21:19.33   61   
 63 Pusateri, Molly           10 Lou. St. Tho                   21:22.60   62   
 64 Sherman, Amanda           11 Minster                        21:22.86   63   
 65 Niekamp, Leah             10 Minster                        21:22.98   64   
 66 Hoff, Sarah               11 Ely. Open Do                   21:27.62   65   
 67 Seiler, Melani            11 Fayette Gorh                   21:27.72   66   
 68 Saling, Katie             09 Caldwell                       21:29.58   67   
 69 VonHandorf, Kylie         10 Cin. Summit                    21:29.82   68   
 70 Gatrell, Haley            12 Cortland Maplewood             21:30.65   69   
 71 Eyer, Hannah              11 Cin. Summit                    21:32.95   70   
 72 Chamberlain, Paige        09 Liberty Center                 21:34.24   71   
 73 Palmer, Taylor            09 Reedsville Eastern             21:37.85   72   
 74 Stuckey, Jill             10 Fayette Gorh                   21:40.48   73   
 75 Drees, Kylie              12 Fort Loramie                   21:40.80   74   
 76 Goddard, Sara             09 Fostoria St.                   21:41.67   75   
 77 Smith, Jordan             11 West Liberty-Salem             21:42.39   76   
 78 Althaus, Julie            11 Bluffton                       21:42.40   77   
 79 Koziol, Melissa           09 Burton Berkshire               21:42.43   78   
 80 Wampler, Tiffany          10 Collins West                   21:45.08   79   
 81 Beatty, Courtney          12 Warren Lordstown               21:45.41   80   
 82 Bornhorst, Hannah         09 Russia                         21:53.82   81   
 83 Saums, Megan              11 Findlay Libe                   21:58.77   82   
 84 Hogya, Emily              11 Cin. Summit                    22:02.40   83   
 85 Monnin, Claudia           09 Russia                         22:05.59   84   
 86 Adams, Linda              10 Western Rese                   22:06.09   85   
 87 Holthaus, Danielle        09 Fort Loramie                   22:07.10   86   
 88 Sandercock, Krista        12 Western Rese                   22:09.23   87   
 89 Durrett, Rhianna          12 Warren Lordstown               22:09.84   88   
 90 Maynard, Rhetta           11 Cin. Summit                    22:10.60   89   
 91 Phelps, Kavanaugh         09 Tol. Christian                 22:11.37   90   
 92 Fulk, Emily               09 Ashland Crestview              22:11.92   91   
 93 Williams, Sarah           11 West Liberty-Salem             22:12.04   92   
 94 Sidel, Jordan             11 Liberty Center                 22:12.32   93   
 95 Adams, Malin              09 Sherwood Fairview              22:12.50   94   
 96 Sprunger, Audrey          10 Pandora-Gilboa                 22:14.35   95   
 97 Barnhart, Kristen         09 Cortland Maplewood             22:15.05   96   
 98 Shipp, Savanna            11 West Liberty-Salem             22:17.43   97   
 99 Macenczak, Kim            12 Lou. St. Tho                   22:19.49   98   
100 Honigford, Steph          10 Coldwater                      22:20.35   99   
101 Puthoff, Sarah            09 Fort Loramie                   22:21.31  100   
102 Barga, Jadyn              09 Versailles                     22:21.49  101   
103 Boykins, Sydnie           09 Gahanna Colu                   22:24.41  102   
104 schaffer, adrian          09 Monroeville                    22:25.12  103   
105 Volpe, Victoria           09 Fostoria St.                   22:25.16  104   
106 Falkenberg, Elizabeth     09 Gahanna Colu                   22:25.98  105   
107 Monnin, Macy              12 Russia                         22:26.44  106   
108 Franks, Sarah             09 Fremont St.                    22:27.61  107   
109 Cossick, Mac              10 Burton Berkshire               22:28.96  108   
110 Laubacher, Tessa          12 Lou. St. Tho                   22:29.38  109   
111 Baumlein, Kaitlyn         10 Findlay Libe                   22:30.32  110   
112 Akers, Amelia             10 Col. Grandvi                   22:31.38  111   
113 Cereghin, Allison         09 Defiance Tinora                22:32.04  112   
114 Weber, Allison            10 Defiance Tinora                22:32.41  113   
115 Hovest, Breana            09 Pandora-Gilboa                 22:33.18  114   
116 Gage, Selby               12 Col. Grandvi                   22:36.21  115   
117 Schwinn, Leah             11 New London                     22:36.34  116   
118 Lawrence, Keri            10 Reedsville Eastern             22:37.35  117   
119 DeAguiar, Daniela         09 Gahanna Colu                   22:37.37  118   
120 Ricker, Alexis            09 Columbus Grove                 22:38.73  119   
121 Stellfox, Morgan          12 Caldwell                       22:41.14  120   
122 Knapp, Sara               09 Liberty Center                 22:41.81  121   
123 McGuire, Abbie            09 Defiance Tinora                22:43.26  122   
124 Koziol, Suzanne           09 Burton Berkshire               22:45.60  123   
125 Rhodes, Samantha          12 Sherwood Fairview              22:46.21  124   
126 Meyer, Hannah             10 Fort Loramie                   22:46.84  125   
127 Waller, Alexis            09 Caldwell                       22:48.71  126   
128 Moss, Alison              10 Burton Berkshire               22:49.94  127   
129 Maiani, Isabelle          09 New London                     22:50.63  128   
130 Muhlenkamp, Jessica       12 Findlay Libe                   22:50.71  129   
131 Maginn, Liz               09 Fayette Gorh                   22:51.77  130   
132 Hawley, Savannah          11 Reedsville Eastern             22:52.43  131   
133 Immel, Amber              09 Sugarcreek Garaway             22:54.65  132   
134 Kleinschmit, Paige        12 Fremont St.                    22:57.92  133   
135 Braun, Logan              10 Sandusky St.                   22:58.39  134   
136 Frey, Halle               12 Findlay Libe                   22:58.41  135   
137 Warner, Margot            11 Western Rese                   22:58.85  136   
138 Miller, Katie             12 Collins West                   22:59.91  137   
139 wilhelm, amanda           12 Monroeville                    23:00.82  138   
140 Rashley, Cassie              Delta                          23:01.68        
141 Humphreys, Morgan         10 Bluffton                       23:02.50  139   
142 Dewire, Allie             09 Tol. Ottawa Hills              23:03.58  140   
143 DeLamate, Elizabeth       10 Sandusky St.                   23:03.96  141   
144 Crowder, Cassie           12 Ely. Open Do                   23:04.65  142   
145 Fulton, Ciara             09 Sandusky St.                   23:04.87  143   
146 Funkhouser, Megan         11 Tiffin Calvert MS              23:06.07  144   
147 Good, Brianna             11 Collins West                   23:11.79  145   
148 Hermiller, Hunter         10 Pandora-Gilboa                 23:12.19  146   
149 Cummins, Lucy             11 Western Rese                   23:12.73  147   
150 Breininger, Olivia        12 Sherwood Fairview              23:13.44  148   
151 Durbin, Corey             11 Ashland Crestview              23:14.76  149   
152 Penn, Deneen              09 Cortland Maplewood             23:14.86  150   
153 Hoffman, Sara             10 Bucyrus Wynford                23:15.70  151   
154 England, Alyssa           10 Attica Seneca East             23:16.11  152   
155 Hess, Christina           12 Coldwater                      23:17.42  153   
156 Liming, Marlena           09 Warren Lordstown               23:19.64  154   
157 Grady, Sarah              11 Troy Christian                 23:22.10  155   
158 Yeater, Dana                 Kinsman Badger                 23:24.24  156   
159 Bundschuh, Kirsten        12 Norwalk St. Paul               23:24.68  157   
160 King, Kyrsten             11 Sherwood Fairview              23:32.34  158   
161 Sullivan, Abby            12 Tiffin Calvert MS              23:32.68  159   
162 Deighan, Elena            12 Western Rese                   23:34.43  160   
163 Schwemley, Kym            12 Bucyrus Wynford                23:35.38  161   
164 Sovich, Halle             10 Western Rese                   23:36.54  162   
165 Richmond, Kinsey          11 Bucyrus Wynford                23:39.19  163   
166 Schock, Jennifer          12 Attica Seneca East             23:42.44  164   
167 Hounchell, Katrina        11 Cin. Summit                    23:44.59  165   
168 VanKanegan, Amy              Kinsman Badger                 23:44.61  166   
169 Luther, Katelyn           09 Burton Berkshire               23:45.65  167   
170 Mihocik, Emma             09 Col. Grandvi                   23:48.76  168   
171 Spieth, Lauren            12 Liberty Center                 23:50.64  169   
172 Weinert, Morgan           09 Tipp City Bethel               23:54.40  170   
173 Hershberger, Corbin       09 Sugarcreek Garaway             23:54.74  171   
174 Richmond, Ellie           09 Bucyrus Wynford                23:56.09  172   
175 Kovar, Sarah              12 Fayette Gorh                   23:56.27  173   
176 Collins, Lydia            12 New London                     23:57.66  174   
177 Motter, Abby              09 Ashland Crestview              23:59.49  175   
178 Garcia, Iliana               Kinsman Badger                 24:01.61  176   
179 Lower, Alyssa             11 Sugarcreek Garaway             24:02.42  177   
180 Utendorf, Cece            12 Columbus Grove                 24:03.78  178   
181 Vincent, Amanda           10 Lou. St. Tho                   24:04.57  179   
182 Ankney, Desiree           11 Sherwood Fairview              24:04.83  180   
183 Fledderjohann, Haley      11 Coldwater                      24:07.12  181   
184 Klenke, Rachel            09 Coldwater                      24:08.01  182   
185 Graham, Madison           10 Bucyrus Wynford                24:09.78  183   
186 Marshall, Audrey          10 Bluffton                       24:13.38  184   
187 Schneck, Megan            12 Pandora-Gilboa                 24:14.05  185   
188 Swafford, Gabrielle       11 New London                     24:15.11  186   
189 Keller, Katie             10 Reedsville Eastern             24:15.66  187   
190 Gallagher, Catherine      12 Sandusky St.                   24:16.58  188   
191 Grimes, Alexandra         11 Lou. St. Tho                   24:19.19  189   
192 Leamer, Sara              10 Warren Lordstown               24:19.78  190   
193 Yeckley, Lydia            10 Sandusky St.                   24:19.81  191   
194 Hemmer, Kyleigh           12 Lakeside Danbury               24:20.72  192   
195 Reineke, Delaney          11 Bluffton                       24:22.95  193   
196 Keller, Haley             09 Bluffton                       24:23.84  194   
197 Schmidt, Sydney           11 Ely. Open Do                   24:24.35  195   
198 Partyka, Katie            09 Fremont St.                    24:25.23  196   
199 Porter, Lindsay           11 Burton Berkshire               24:27.94  197   
200 Redolf, Rachel            10 Bucyrus Wynford                24:30.56  198   
201 Wasson, Jackie            11 Fremont St.                    24:32.21  199   
202 Strouse, Kelsey           10 Ely. Open Do                   24:33.07  200   
203 Umstead, Brittney         11 Coldwater                      24:34.63  201   
204 Boehmer, Tiffany          12 Bucyrus Wynford                24:36.17  202   
205 Brickner, Kate            10 Tiffin Calvert MS              24:36.92  203   
206 Veinhaus, Shawna          09 Lakeside Danbury               24:36.95  204   
207 Knighton, Mollie          11 Lakeside Danbury               24:40.71  205   
208 Dewire, Abby              09 Tol. Ottawa Hills              24:41.97  206   
209 Maginn, Madelyn           10 Fayette Gorh                   24:43.99  207   
210 Luc, Caroline             09 Fremont St.                    24:44.53  208   
211 Widder, Madison           11 Sugarcreek Garaway             24:45.17  209   
212 Lilly, Lauren             12 New London                     24:47.05  210   
213 Parlette, Kayla           10 Columbus Grove                 24:48.35  211   
214 Giltner, Gretchen         12 Col. Grandvi                   24:48.85  212   
215 Crawshaw, Hannah          09 New London                     24:50.99  213   
216 Reidling, Breese          11 Kansas Lakota                  24:51.69  214   
217 Harrington, Ashley        11 Defiance Tinora                24:52.38  215   
218 Mendez, Cassandra         09 Troy Christian                 24:53.04  216   
219 Linert, Bethany           12 Warren Lordstown               24:56.74  217   
220 Stephens, Kelly           10 Lou. St. Tho                   24:57.79  218   
221 Brown, Abby               11 Gahanna Colu                   24:59.56  219   
222 Mangotic, Haley              Delta                          25:00.21        
223 Loar, Amber               11 Pettisville                    25:01.60  220   
224 Saling, Molly             10 Caldwell                       25:04.77  221   
225 Wilson, Sarah             12 Gahanna Colu                   25:04.83  222   
226 Langhals, Megan           09 Columbus Grove                 25:05.45  223   
227 Timmerman, Makenzie       10 Coldwater                      25:07.49  224   
228 Feller, Sophie            11 Sugarcreek Garaway             25:08.85  225   
229 Meyer, Alicia             11 Defiance Tinora                25:11.13  226   
230 Brodman, Emma             10 Tiffin Calvert MS              25:11.15  227   
231 Gaspar, Hannah            11 Western Rese                   25:12.70  228   
232 Barnett, Courtney         10 Bluffton                       25:15.04  229   
233 Digby, Sami               09 Fostoria St.                   25:15.54  230   
234 King, Lexie               12 Pettisville                    25:18.41  231   
235 Roeder, Chelsea           10 New London                     25:19.03  232   
236 stieber, brooke           11 Monroeville                    25:19.33  233   
237 Sullivan, Emma            10 Tiffin Calvert MS              25:19.42  234   
238 Sprauer, Barbara          10 Kansas Lakota                  25:20.46  235   
239 Kremer, Daryin            09 Coldwater                      25:20.48  236   
240 Covol, Rachel             11 Sandusky St.                   25:20.51  237   
241 Meyer, Annie              09 Norwalk St. Paul               25:22.34  238   
242 Callaham, Jillian         09 Tipp City Bethel               25:22.88  239   
243 Beverly, Jasmine          11 Troy Christian                 25:24.19  240   
244 Ankney, Mariah            10 Sherwood Fairview              25:26.51  241   
245 Downey, Gwen              12 Col. Grandvi                   25:28.03  242   
246 Harding, Paige            12 Caldwell                       25:28.14  243   
247 Doczi, Cheyenne           12 Reedsville Eastern             25:32.61  244   
248 Hayes, Aubrey             12 Ely. Open Do                   25:34.03  245   
249 Jaworsky, Jenna           10 Norwalk St. Paul               25:43.66  246   
250 Beck, Hayley              12 Collins West                   25:49.28  247   
251 D'Alelio, Taylor          10 Pettisville                    25:50.86  248   
252 Summers, Hannah              Delta                          26:02.99        
253 Vargo, Faith              09 Lakeside Danbury               26:03.05  249   
254 Dodd, Andrea              11 Lakeside Danbury               26:03.94  250   
255 crossan, mckayla          11 Monroeville                    26:05.22  251   
256 Berton, Grace             11 Fostoria St.                   26:13.56  252   
257 Baker, Ashtyn             11 Fayette Gorh                   26:22.43  253   
258 Weaver, Haley             09 Tol. Ottawa Hills              26:26.81  254   
259 Stechshulte, Micah        10 Columbus Grove                 26:37.35  255   
260 Evans, Adrean             11 Caldwell                       26:42.56  256   
261 Schilling, Rachel         11 Tol. Christian                 26:48.57  257   
262 Vance, Candace            12 Pandora-Gilboa                 26:49.83  258   
263 Bacon, Melissa               Kinsman Badger                 26:50.54  259   
264 Seiner, Amber             11 Kansas Lakota                  26:55.84  260   
265 Bellner, Heather          11 Tol. Christian                 27:03.26  261   
266 Antonio, Zuriana          10 Lakeside Danbury               27:10.73  262   
267 Schnipke, Brooke          10 Columbus Grove                 27:12.77  263   
268 harlow, britni            11 Monroeville                    27:22.33  264   
269 Pabst, Julianna           09 Norwalk St. Paul               27:24.77  265   
270 Smith, Shelby             12 Reedsville Eastern             27:30.07  266   
271 Conway, Emily             09 Norwalk St. Paul               27:31.79  267   
272 Conney, Sheridan          12 Norwalk St. Paul               27:36.19  268   
273 Latimer, Trisha           12 Troy Christian                 27:56.95  269   
274 Phillips, Courtney        11 Attica Seneca East             28:04.34  270   
275 Beverly, Camile           09 Troy Christian                 28:15.24  271   
276 Nofziger, Katelyn         11 Pettisville                    28:23.21  272   
277 Dunn, Sarah               11 Tol. Christian                 28:25.52  273   
278 Burgderfer, Makayla       09 Attica Seneca East             28:33.21  274   
279 Fitzgerald, Allie         11 Norwalk St. Paul               28:37.18  275   
280 Compton, Sydney           11 Tipp City Bethel               28:49.38  276   
281 Boyer, Ashley             09 Collins West                   29:07.08  277   
282 ruffing, amy              11 Monroeville                    29:18.22  278   
283 Rudolph, Kelly            10 Tol. Ottawa Hills              29:19.86  279   
284 Traxler, Amanda           10 Tiffin Calvert MS              29:20.09  280   
285 Pencil, Dana              09 Tipp City Bethel               29:32.65  281   
286 Miller, Michelle          11 Attica Seneca East             29:43.98  282   
287 Daugherty, Kaitlyn        09 Tipp City Bethel               30:00.83  283   
288 Eskandari, Sara           09 Tol. Ottawa Hills              30:19.75  284   
289 Weyant, Paige             11 Kansas Lakota                  31:06.07  285   
290 leber, lydia              11 Monroeville                    31:16.23  286   
291 Graves, Caitlin           11 Tipp City Bethel               31:20.23  287   
292 Harmon, Katie             11 Fremont St.                    32:28.69  288   

Event 3  Girls 5k Run CC Div III-Vars
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Women                                                                  
   1 Versailles                  131    1   19   26   39   46   61  101    1   19
      Total Time:  1:41:09.52                                                    
         Average:    20:13.91                                                    
   2 West Liberty-Salem          142    7    9   10   40   76   92   97    7    9
      Total Time:  1:41:59.03                                                    
         Average:    20:23.81                                                    
   3 Minster                     188   22   28   32   43   63   64   22   28   32
      Total Time:  1:44:06.65                                                    
         Average:    20:49.33                                                    
   4 Cortland Maplewood          214   16   20   50   59   69   96  150   16   20
      Total Time:  1:44:26.66                                                    
         Average:    20:53.34                                                    
   5 Liberty Center              220    2   24   30   71   93  121  169    2   24
      Total Time:  1:43:15.38                                                    
         Average:    20:39.08                                                    
   6 Russia                      227    5   34   51   56   81   84  106    5   34
      Total Time:  1:44:35.84                                                    
         Average:    20:55.17                                                    
   7 Fort Loramie                227    6   23   38   74   86  100  125    6   23
      Total Time:  1:44:41.64                                                    
         Average:    20:56.33                                                    
   8 Ashland Crestview           322   14   33   35   91  149  175   14   33   35
      Total Time:  1:47:01.12                                                    
         Average:    21:24.23                                                    
   9 Findlay Liberty-Benton      335   41   47   55   82  110  129  135   41   47
      Total Time:  1:47:48.31                                                    
         Average:    21:33.67                                                    
  10 Tol. Christian              433    8   18   60   90  257  261  273    8   18
      Total Time:  1:50:18.33                                                    
         Average:    22:03.67                                                    
  11 Lou. St. Thomas Aquinas     452    4   62   98  109  179  189  218    4   62
      Total Time:  1:49:41.58                                                    
         Average:    21:56.32                                                    
  12 Defiance Tinora             453   52   54  112  113  122  215  226   52   54
      Total Time:  1:50:15.39                                                    
         Average:    22:03.08                                                    
  13 Burton Berkshire            472   36   78  108  123  127  167  197   36   78
      Total Time:  1:50:36.82                                                    
         Average:    22:07.37                                                    
  14 Cin. Summit Country Day     475   68   70   83   89  165   68   70   83   89
      Total Time:  1:51:00.36                                                    
         Average:    22:12.08                                                    
  15 Sugarcreek Garaway          534   12   42  132  171  177  209  225   12   42
      Total Time:  1:51:45.27                                                    
         Average:    22:21.06                                                    
  16 Caldwell                    545   11   67  120  126  221  243  256   11   67
      Total Time:  1:51:57.53                                                    
         Average:    22:23.51                                                    
  17 Reedsville Eastern          560   53   72  117  131  187  244  266   53   72
      Total Time:  1:52:36.80                                                    
         Average:    22:31.36                                                    
  18 Gahanna Columbus Academy    565   21  102  105  118  219  222   21  102  105
      Total Time:  1:52:47.81                                                    
         Average:    22:33.57                                                    
  19 Pandora-Gilboa              584   44   95  114  146  185  258   44   95  114
      Total Time:  1:53:16.46                                                    
         Average:    22:39.30                                                    
  20 Bluffton                    596    3   77  139  184  193  194  229    3   77
      Total Time:  1:52:39.94                                                    
         Average:    22:31.99                                                    
  21 Kinsman Badger              604   48   58  156  166  176  259   48   58  156
      Total Time:  1:53:32.84                                                    
         Average:    22:42.57                                                    
  22 Western Reserve Academy     615   85   87  136  147  160  162  228   85   87
      Total Time:  1:54:01.33                                                    
         Average:    22:48.27                                                    
  23 Collins Western Reserve     623   15   79  137  145  247  277   15   79  137
      Total Time:  1:53:50.70                                                    
         Average:    22:46.14                                                    
  24 Col. Grandview Heights      631   25  111  115  168  212  242   25  111  115
      Total Time:  1:54:09.96                                                    
         Average:    22:50.00                                                    
  25 Ely. Open Door Christian    633   31   65  142  195  200  245   31   65  142
      Total Time:  1:54:13.34                                                    
         Average:    22:50.67                                                    
  26 Sandusky St. Mary C.C.      635   29  134  141  143  188  191  237   29  134
      Total Time:  1:53:58.51                                                    
         Average:    22:47.71                                                    
  27 Fayette Gorham Fayette      649   66   73  130  173  207  253   66   73  130
      Total Time:  1:54:40.23                                                    
         Average:    22:56.05                                                    
  28 Attica Seneca East          680   37   57  152  164  270  274  282   37   57
      Total Time:  1:57:09.68                                                    
         Average:    23:25.94                                                    
  29 Sherwood Fairview           704   94  124  148  158  180  241   94  124  148
      Total Time:  1:55:49.32                                                    
         Average:    23:09.87                                                    
  30 Fostoria St. Wendelin       706   45   75  104  230  252   45   75  104  230
      Total Time:  1:56:39.83                                                    
         Average:    23:19.97                                                    
  31 Warren Lordstown            729   80   88  154  190  217   80   88  154  190
      Total Time:  1:56:31.41                                                    
         Average:    23:18.29                                                    
  32 Tiffin Calvert MS           746   13  144  159  203  227  234  280   13  144
      Total Time:  1:56:27.49                                                    
         Average:    23:17.50                                                    
  33 Columbus Grove              758   27  119  178  211  223  255  263   27  119
      Total Time:  1:57:06.33                                                    
         Average:    23:25.27                                                    
  34 New London                  814  116  128  174  186  210  213  232  116  128
      Total Time:  1:58:26.79                                                    
         Average:    23:41.36                                                    
  35 Coldwater                   816   99  153  181  182  201  224  236   99  153
      Total Time:  1:58:27.53                                                    
         Average:    23:41.51                                                    
  36 Bucyrus Wynford             830  151  161  163  172  183  198  202  151  161
      Total Time:  1:58:36.14                                                    
         Average:    23:43.23                                                    
  37 Fremont St. Joseph C.C.     843  107  133  196  199  208  288  107  133  196
      Total Time:  1:59:07.50                                                    
         Average:    23:49.50                                                    
  38 Monroeville                 989  103  138  233  251  264  278  286  103  138
      Total Time:  2:04:12.82                                                    
         Average:    24:50.57                                                    
  39 Kansas Lakota              1011   17  214  235  260  285   17  214  235  260
      Total Time:  2:08:29.40                                                    
         Average:    25:41.88                                                    
  40 Pettisville                1020   49  220  231  248  272   49  220  231  248
      Total Time:  2:05:40.61                                                    
         Average:    25:08.13                                                    
  41 Lakeside Danbury           1100  192  204  205  249  250  262  192  204  205
      Total Time:  2:05:45.37                                                    
         Average:    25:09.08                                                    
  42 Troy Christian             1151  155  216  240  269  271  155  216  240  269
      Total Time:  2:09:51.53                                                    
         Average:    25:58.31                                                    
  43 Tol. Ottawa Hills          1163  140  206  254  279  284  140  206  254  279
      Total Time:  2:13:51.97                                                    
         Average:    26:46.40                                                    
  44 Norwalk St. Paul           1173  157  238  246  265  267  268  275  157  238
      Total Time:  2:09:27.24                                                    
         Average:    25:53.45                                                    
  45 Tipp City Bethel           1249  170  239  276  281  283  287  170  239  276
      Total Time:  2:17:40.14                                                    
         Average:    27:32.03                                                    

Event 4  Boys 5k Run CC Div III-B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men                                                                   
  1 Durnwald, Trevor          11 Sandusky St.                   17:19.02    1   
  2 Lehman, Sam               11 Defiance Tinora                17:26.30    2   
  3 Leist, Brayden            11 Carey                          17:45.80    3   
  4 perez, kaleb              11 Elmore Woodmore                17:48.30    4   
  5 Rodriguez, Tony           10 Sandusky St.                   17:50.83    5   
  6 Rusnak, Cameron           11 Ely. Open Do                   17:52.73    6   
  7 Klingler, Travis          12 Ashland Crestview              17:59.79    7   
  8 Tarchick, John            11 Warren Lordstown               18:06.16    8   
  9 Nye, Jorden               11 Fostoria St.                   18:08.26    9   
 10 Torres, Tony              10 Sandusky St.                   18:12.13   10   
 11 Bramblet, Paysen          11 Ashland Crestview              18:14.11   11   
 12 Burgderfer, Karl          11 Attica Seneca East             18:15.63   12   
 13 Brown, Mitch              11 Sycamore Mohawk                18:17.33   13   
 14 Hoerig, Alex              11 Sycamore Mohawk                18:20.29   14   
 15 Dudenhoefer, Nick         10 Sandusky St.                   18:21.37   15   
 16 Rowe, Alex                09 Ashland Crestview              18:21.55   16   
 17 Baker, Zac                11 Kansas Lakota                  18:24.53   17   
 18 Squire, Jeremy            12 Ely. Open Do                   18:30.11   18   
 19 Rudolph, Tommy            11 Tol. Ottawa Hills              18:31.02   19   
 20 Nalley, Brennen           07 Ashland Crestview              18:31.97   20   
 21 Liming, Louis             10 Warren Lordstown               18:32.58   21   
 22 Lynn, Jake                11 Oregon Cardi                   18:34.73   22   
 23 Stockmaster, Sean         10 Mansfield St                   18:35.37   23   
 24 Millet, Nick              10 Burton Berkshire               18:43.69   24   
 25 Costell, Matt             11 Sandusky St.                   18:45.25   25   
 26 Buckley, Dylan            11 Lakeside Danbury               18:45.50   26   
 27 avers, ryan               09 Elmore Woodmore                18:47.77   27   
 28 Sauder, Eli               09 Ashland Crestview              18:48.26   28   
 29 Lynn, Tim                 09 Oregon Cardi                   18:50.95   29   
 30 Szabo, Michael            09 Attica Seneca East             18:55.89   30   
 31 hines, chris              11 Elmore Woodmore                18:59.63   31   
 32 Kromer, Ben               10 Carey                          19:00.47   32   
 33 Merryfield, Jacob         11 Gibsonburg                     19:01.72   33   
 34 Evans, Dylan              11 Burton Berkshire               19:02.20   34   
 35 Cook, Andrew              09 Burton Berkshire               19:02.38   35   
 36 McCarty, Randy            10 Russia                         19:12.47   36   
 37 Schaffer, Robby           10 Attica Seneca East             19:13.66   37   
 38 Subler, Matt              11 Versailles                     19:14.04   38   
 39 Lasky, Mike               11 Sycamore Mohawk                19:15.00   39   
 40 Arredondo, Tomas          10 Carey                          19:15.22   40   
 41 Logsdon, Zachary          09 Carey                          19:15.89   41   
 42 Shellhouse, Jarred        11 Sycamore Mohawk                19:16.71   42   
 43 Mahnke, Jake              12 Defiance Tinora                19:17.38   43   
 44 Poling, Kyle              10 Russia                         19:21.42   44   
 45 Wasil, Dean               11 Ely. Open Do                   19:22.75   45   
 46 Wernert, Robert           12 Oregon Cardi                   19:24.03   46   
 47 Patton, Michael           11 Carey                          19:24.43   47   
 48 Zavela, Zach              12 Fremont St.                    19:26.05   48   
 49 Baker, Luke               10 Kansas Lakota                  19:26.16   49   
 50 Meyer, Josh               11 Russia                         19:26.28   50   
 51 Herman, Kevin             11 Tol. Ottawa Hills              19:28.68   51   
 52 Thomas, Matt              12 Warren Lordstown               19:29.77   52   
 53 Yoder, Bryce              09 West Liberty-Salem             19:29.88   53   
 54 Watson, Bryce             09 Attica Seneca East             19:31.32   54   
 55 robleski, matt            11 Elmore Woodmore                19:31.37   55   
 56 Schlarb, Ethan            09 Sugarcreek Garaway             19:32.03   56   
 57 Fultz, Jacob              12 Lakeside Danbury               19:32.28   57   
 58 Nelson, Wyatt             12 Lakeside Danbury               19:33.05   58   
 59 Mohr, Aaron               09 Ashland Crestview              19:33.07   59   
 60 Timmerman, Alex           12 Coldwater                      19:34.18   60   
 61 Valentine, Nathan         12 Ely. Open Do                   19:35.89   61   
 62 Vollmar, Collin           09 Liberty Center                 19:37.19   62   
 63 Harris, Cameron           11 Defiance Tinora                19:38.11   63   
 64 Hole, Rob                 11 Versailles                     19:38.52   64   
 65 Ysasi, Ben                11 Fremont St.                    19:40.14   65   
 66 Daulton, Darren           12 West Liberty-Salem             19:40.60   66   
 67 Watren, Ryan              10 Versailles                     19:41.51   67   
 68 buck, jordan              10 Elmore Woodmore                19:43.28   68   
 69 Tiber, Anthony            10 Burton Berkshire               19:43.38   69   
 70 Baker, Matt               09 Liberty Center                 19:43.95   70   
 71 Gariety, Austin           11 Russia                         19:44.30   71   
 72 Snodgrass, Scott          11 Fremont St.                    19:44.43   72   
 73 Albers, Cole              11 Versailles                     19:44.67   73   
 74 Foss, Aaron               12 Fostoria St.                   19:45.42   74   
 75 Karg, Conner              10 West Liberty-Salem             19:48.03   75   
 76 Epperson, Nathan          12 Russia                         19:48.37   76   
 77 Bryan, Josh               11 Gibsonburg                     19:50.22   77   
 78 price, gareth             11 Elmore Woodmore                19:51.17   78   
 79 Misko, Zeke               09 Sugarcreek Garaway             19:51.80   79   
 80 Ferguson, Tristen         09 Warren Lordstown               19:53.01   80   
 81 Frankart, Ben             10 Attica Seneca East             19:55.29   81   
 82 Brickner, Clayton         11 Carey                          19:57.53   82   
 83 Michalski, Preston        09 Warren Lordstown               19:58.04   83   
 84 Mohr, Derek               10 Defiance Tinora                20:04.60   84   
 85 Foos, Derek               12 Kansas Lakota                  20:06.37   85   
 86 Mitchell, Robie           11 Tol. Ottawa Hills              20:14.44   86   
 87 Aldrich, Tyler            11 Kansas Lakota                  20:14.70   87   
 88 Stotlar, David            09 Burton Berkshire               20:17.35   88   
 89 Newman, Josh              12 Sugarcreek Garaway             20:18.37   89   
 90 Stotlar, Steven           09 Burton Berkshire               20:18.48   90   
 91 Bogner, Dillon            11 Gibsonburg                     20:20.49   91   
 92 Braun, Ben                11 Sugarcreek Garaway             20:21.26   92   
 93 Digby, Josh               12 Fostoria St.                   20:21.60   93   
 94 Partyka, Alex             12 Fremont St.                    20:22.56   94   
 95 McWilliams, Brady         09 Attica Seneca East             20:24.58   95   
 96 Epperson, Jacob           10 Russia                         20:25.44   96   
 97 Beiswenger, Kody          12 Ely. Open Do                   20:27.22   97   
 98 Kallenberger, Kane        10 Coldwater                      20:28.06   98   
 99 Romstadt, Bobby           09 Oregon Cardi                   20:28.14   99   
100 Gruss, Nathan             09 Coldwater                      20:28.99  100   
101 Misko, Zeb                12 Sugarcreek Garaway             20:29.20  101   
102 Rutter, Brady             10 Fostoria St.                   20:30.57  102   
103 Kyler, Eli                12 Ashland Crestview              20:31.62  103   
104 Frost, Jon                09 Liberty Center                 20:32.32  104   
105 Blakeley, Brian           09 Versailles                     20:33.58  105   
106 Phillimore, AJ            11 Old Fort                       20:34.10  106   
107 Ruhenkamp, Lee            11 Versailles                     20:36.48  107   
108 Lymanstall, Alec          11 Defiance Tinora                20:36.54  108   
109 Crum, Justin              09 Coldwater                      20:39.41  109   
110 Tolento, Caleb            09 Kansas Lakota                  20:42.55  110   
111 Benson, David             11 Liberty Center                 20:43.09  111   
112 Boza, Devin               10 Defiance Tinora                20:43.63  112   
113 Lehman, Michael           09 West Liberty-Salem             20:43.94  113   
114 Spencer, Levi             10 West Liberty-Salem             20:44.09  114   
115 Escobedo, Damen           12 Gibsonburg                     20:51.30  115   
116 Schiess, Patrick          10 Cin. Summit                    20:58.89  116   
117 Schroder, Jack            11 Cin. Summit                    20:59.51  117   
118 Taylor, Chris             10 Sycamore Mohawk                20:59.96  118   
119 O'Flaherty, Oscar         11 Carey                          21:05.37  119   
120 Dewine, Michael           09 Cin. Summit                    21:07.17  120   
121 Gildenmeister, Kraig      11 Attica Seneca East             21:07.48  121   
122 Eighinger, Hayden         11 Mansfield St                   21:09.42  122   
123 Dietrich, Bryant          11 Defiance Tinora                21:10.29  123   
124 Davis, Chris              09 West Liberty-Salem             21:13.90  124   
125 Dahl, Brandon             12 Troy Christian                 21:14.90  125   
126 Snodgrass, Cody           10 Fremont St.                    21:26.02  126   
127 Berger, Brett             12 Versailles                     21:26.92  127   
128 Arquette, Tyler           11 Lakeside Danbury               21:29.14  128   
129 Sarra, Charles            12 Oregon Cardi                   21:30.86  129   
130 Dundore, Alex             10 Sycamore Mohawk                21:31.07  130   
131 Torres, Nick              12 Oregon Cardi                   21:40.02  131   
132 Dellinger, Andrew         09 Gibsonburg                     21:42.08  132   
133 Zaborowski, Drew          09 Ely. Open Do                   21:43.23  133   
134 Miller, Dalton            09 Old Fort                       21:46.22  134   
135 Gasche, Dylan             10 Liberty Center                 21:48.37  135   
136 Schopieray, Shaun         09 Mansfield St                   21:51.88  136   
137 Hauke, Morgan             09 Castalia Margaretta            21:53.33  137   
138 McHugh, Connor            11 Tol. Ottawa Hills              21:58.64  138   
139 Sang, Marshal             11 Cin. Summit                    22:08.71  139   
140 Dixon, Robert             09 Tol. Ottawa Hills              22:10.74  140   
141 Tracy, Matt               11 Tol. Ottawa Hills              22:12.41  141   
142 Schlitt, Anthony          10 Mansfield St                   22:14.21  142   
143 Kahlig, Zach              09 Coldwater                      22:17.08  143   
144 Reineck, Ian              09 Gibsonburg                     22:19.09  144   
145 Gabel, Ben                11 Kansas Lakota                  22:27.95  145   
146 Paulus, Nick              10 Russia                         22:29.37  146   
147 Timmons, Logan            10 Burton Berkshire               22:31.68  147   
148 Sun, John                 10 Tol. Ottawa Hills              22:32.89  148   
149 Martin, Troy              10 Castalia Margaretta            22:37.23  149   
150 Smith, Austin             09 Liberty Center                 22:41.43  150   
151 Payne, Eli                09 Old Fort                       22:43.52  151   
152 Allomong, Brandon         11 Sycamore Mohawk                22:52.16  152   
153 Ousley, Kenny             11 Mansfield St                   22:54.69  153   
154 Schneider, Eric           11 Castalia Margaretta            22:55.09  154   
155 Moser, Robbie             11 Castalia Margaretta            22:56.30  155   
156 Simonalle, Drew           12 Troy Christian                 23:05.04  156   
157 Vanderbeke, Chris         11 Kansas Lakota                  23:08.26  157   
158 West, Logan               09 Castalia Margaretta            23:11.79  158   
159 Bonham, Zach              12 Troy Christian                 23:13.82  159   
160 Kelbley, Josh             09 Fremont St.                    23:21.32  160   
161 Schlitt, Danny            12 Mansfield St                   23:25.28  161   
162 Windau, Austin            10 Castalia Margaretta            23:28.44  162   
163 Faucett, Riley            09 Cin. Summit                    23:32.28  163   
164 Seagraves, Kyle           10 Troy Christian                 23:33.85  164   
165 Park, Rodney              11 Fostoria St.                   23:35.72  165   
166 Flowers, Casey            10 Oregon Cardi                   23:56.24  166   
167 Simonalle, Sean           10 Troy Christian                 24:07.16  167   
168 French, Seth              09 Castalia Margaretta            24:35.59  168   
169 Sondergeld, Holden        12 Gibsonburg                     25:08.21  169   
170 Dauterman, Taylor         10 Mansfield St                   25:44.73  170   
171 Sidel, Zach               09 Liberty Center                 27:40.19  171   
172 Kelbly, Matt              09 Old Fort                       29:29.27  172   
173 Stinchcomb, Hunter        09 Lakeside Danbury               29:33.31  173   
174 Miller, Jon               09 Old Fort                       29:36.50  174   

Event 4  Boys 5k Run CC Div III-B
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men                                                                    
   1 Sandusky St. Mary C.C.       56    1    5   10   15   25    1    5   10   15
      Total Time:  1:30:28.60                                                    
         Average:    18:05.72                                                    
   2 Ashland Crestview            82    7   11   16   20   28   59  103    7   11
      Total Time:  1:31:55.68                                                    
         Average:    18:23.14                                                    
   3 Carey                       163    3   32   40   41   47   82  119    3   32
      Total Time:  1:34:41.81                                                    
         Average:    18:56.37                                                    
   4 Elmore Woodmore             185    4   27   31   55   68   78    4   27   31
      Total Time:  1:34:50.36                                                    
         Average:    18:58.07                                                    
   5 Attica Seneca East          214   12   30   37   54   81   95  121   12   30
      Total Time:  1:35:51.79                                                    
         Average:    19:10.36                                                    
   6 Sycamore Mohawk             226   13   14   39   42  118  130  152   13   14
      Total Time:  1:36:09.29                                                    
         Average:    19:13.86                                                    
   7 Ely. Open Door Christian    227    6   18   45   61   97  133    6   18   45
      Total Time:  1:35:48.70                                                    
         Average:    19:09.74                                                    
   8 Warren Lordstown            244    8   21   52   80   83    8   21   52   80
      Total Time:  1:35:59.56                                                    
         Average:    19:11.92                                                    
   9 Burton Berkshire            250   24   34   35   69   88   90  147   24   34
      Total Time:  1:36:49.00                                                    
         Average:    19:21.80                                                    
  10 Russia                      277   36   44   50   71   76   96  146   36   44
      Total Time:  1:37:32.84                                                    
         Average:    19:30.57                                                    
  11 Defiance Tinora             300    2   43   63   84  108  112  123    2   43
      Total Time:  1:37:02.93                                                    
         Average:    19:24.59                                                    
  12 Oregon Cardinal Stritch     325   22   29   46   99  129  131  166   22   29
      Total Time:  1:38:48.71                                                    
         Average:    19:45.75                                                    
  13 Versailles                  347   38   64   67   73  105  107  127   38   64
      Total Time:  1:38:52.32                                                    
         Average:    19:46.47                                                    
  14 Kansas Lakota               348   17   49   85   87  110  145  157   17   49
      Total Time:  1:38:54.31                                                    
         Average:    19:46.87                                                    
  15 Fremont St. Joseph C.C.     405   48   65   72   94  126  160   48   65   72
      Total Time:  1:40:39.20                                                    
         Average:    20:07.84                                                    
  16 Sugarcreek Garaway          417   56   79   89   92  101   56   79   89   92
      Total Time:  1:40:32.66                                                    
         Average:    20:06.54                                                    
  17 West Liberty-Salem          421   53   66   75  113  114  124   53   66   75
      Total Time:  1:40:26.54                                                    
         Average:    20:05.31                                                    
  18 Tol. Ottawa Hills           434   19   51   86  138  140  141  148   19   51
      Total Time:  1:42:23.53                                                    
         Average:    20:28.71                                                    
  19 Lakeside Danbury            442   26   57   58  128  173   26   57   58  128
      Total Time:  1:48:53.28                                                    
         Average:    21:46.66                                                    
  20 Fostoria St. Wendelin       443    9   74   93  102  165    9   74   93  102
      Total Time:  1:42:21.57                                                    
         Average:    20:28.32                                                    
  21 Gibsonburg                  448   33   77   91  115  132  144  169   33   77
      Total Time:  1:41:45.81                                                    
         Average:    20:21.17                                                    
  22 Liberty Center              482   62   70  104  111  135  150  171   62   70
      Total Time:  1:42:24.92                                                    
         Average:    20:28.99                                                    
  23 Coldwater                   510   60   98  100  109  143   60   98  100  109
      Total Time:  1:43:27.72                                                    
         Average:    20:41.55                                                    
  24 Mansfield St. Peter's       576   23  122  136  142  153  161  170   23  122
      Total Time:  1:46:45.57                                                    
         Average:    21:21.12                                                    
  25 Cin. Summit Country Day     655  116  117  120  139  163  116  117  120  139
      Total Time:  1:48:46.56                                                    
         Average:    21:45.32                                                    
  26 Old Fort                    737  106  134  151  172  174  106  134  151  172
      Total Time:  2:04:09.61                                                    
         Average:    24:49.93                                                    
  27 Castalia Margaretta         753  137  149  154  155  158  162  168  137  149
      Total Time:  1:53:33.74                                                    
         Average:    22:42.75                                                    
  28 Troy Christian              771  125  156  159  164  167  125  156  159  164
      Total Time:  1:55:14.77                                                    
         Average:    23:02.96                                                    

Event 5  Girls 5k Run CC Div II-A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women                                                                 
  1 Kanney, Sarah             09 Coldwater                      18:47.37    1   
  2 Kanney, Jill              11 Coldwater                      19:09.49    2   
  3 McMillin, MacKenzie       12 Spr Greenon                    19:13.13    3   
  4 Rossetti, Marissa         11 Akron St. Vi                   19:14.33    4   
  5 Taylor, Sarra             10 London                         19:19.36    5   
  6 Seas, Christina           10 Coldwater                      19:30.22    6   
  7 Vernot, Taylor            09 Wauseon                        19:30.97    7   
  8 Mendiola, Julia           10 Akron St. Vi                   19:35.67    8   
  9 Liston, Jenna             09 Circleville                    19:38.94    9   
 10 Weigand, Tessa            12 Akron St. Vi                   19:51.01   10   
 11 Stewart, Jessica          10 London                         19:52.24   11   
 12 Cogan, Kelsey             12 Carrollton                     20:06.38   12   
 13 Kuerbitz, Ellen           12 Shaker Hts. Laurel             20:09.36   13   
 14 Fett, Kristen             12 Defiance                       20:13.81   14   
 15 Sollenberger, Amanda      11 Akron St. Vi                   20:15.70   15   
 16 Kirk, Samantha            12 Akron St. Vi                   20:21.76   16   
 17 Masquelier, Lianne        10 Spr Greenon                    20:30.03   17   
 18 Lathrop, Kierstin         10 Caledonia Ri                   20:32.12   18   
 19 Buzek, Madison            11 Akron St. Vi                   20:39.42   19   
 20 Dalpiaz, Amy              11 Mentor Lake Cath.              20:43.44        
 21 Neroni, Leah              10 Shaker Hts. Laurel             20:49.86   20   
 22 Hosang, Ericka            11 Bellevue                       20:50.75   21   
 23 Reeves, Tori              10 Alliance Marlington            20:51.89   22   
 24 Bettac, Erica             12 Shelby                         20:53.45   23   
 25 Lykins, Haley             12 Shelby                         20:53.59   24   
 26 Shaw, Taylor              10 Carrollton                     20:54.14   25   
 27 Fett, Olivia              09 Defiance                       20:54.38   26   
 28 Freundlich, Lillian       10 Lexington                      20:54.46   27   
 29 Stevens, Samantha         10 Circleville                    20:59.41   28   
 30 Seas, Lauren              09 Coldwater                      21:04.39   29   
 31 Miller, Erica             12 Spr Greenon                    21:07.65   30   
 32 Scagnetti, Madison        10 Bellevue                       21:08.53   31   
 33 Schoenherr, Ashley        09 Coldwater                      21:08.94   32   
 34 Ream, Molly               12 Shelby                         21:14.60   33   
 35 Herring, Tessa            12 Wauseon                        21:15.02   34   
 36 Lattimer, Chloe           12 Shelby                         21:16.30   35   
 37 Young, Harron             12 Shaker Hts. Laurel             21:18.95   36   
 38 Valko, Colleen            12 Bellevue                       21:23.85   37   
 39 Radcliff, Kayla           09 Caledonia Ri                   21:26.67   38   
 40 Wenzell, Mary             12 Spr Greenon                    21:27.22   39   
 41 Davis, Annie              12 Akron St. Vi                   21:28.03   40   
 42 Mize, Morgan              11 Huron                          21:29.80   41   
 43 Mosley, Breanna           11 Willard Flashes                21:30.66   42   
 44 Campbell, Hannah          09 Caledonia Ri                   21:37.29   43   
 45 Copley, Madison           09 LaGrange Keystone              21:38.55   44   
 46 Martin, Elizabeth         11 Wapakoneta                     21:39.11   45   
 47 Jones, Sarah              12 Lexington                      21:39.81   46   
 48 Sheedy, Kelly             12 Day. Carroll                   21:40.83   47   
 49 Robbins, Grace            12 Shaker Hts. Laurel             21:41.01   48   
 50 Volkman, Aleea            09 Wauseon                        21:42.18   49   
 51 Holmes, Brittney          12 Defiance                       21:43.14   50   
 52 Garrett, Jordie           10 Shelby                         21:43.94   51   
 53 Bakan, Breanne            09 Alliance Marlington            21:47.41   52   
 54 Mercier, Chloe            11 Delaware Buc                   21:49.20   53   
 55 Petek, Isabelle           09 Medina Buckeye                 21:54.98   54   
 56 Cox, Amy                  10 Lexington                      21:56.69   55   
 57 Volkman, Aneesa           09 Wauseon                        21:57.16   56   
 58 Hogya, Maria              10 Alliance                       21:59.58   57   
 59 Schalk, Whitney           10 Bellevue                       22:01.08   58   
 60 Griner, Summer            09 Wapakoneta                     22:02.12   59   
 61 Emery, Cheyenne           10 Delaware Buc                   22:02.44   60   
 62 Lawson, Candice           12 Defiance                       22:06.98   61   
 63 Hilt, Devin               10 Delaware Buc                   22:10.25   62   
 64 Fain, Susan               10 Lexington                      22:10.59   63   
 65 Jones, Rachel             09 Defiance                       22:11.35   64   
 66 Bedell, Sarah             09 Bellevue                       22:13.37   65   
 67 Lathrop, Kierra           10 Caledonia Ri                   22:13.64   66   
 68 Ballard, Karrie           09 Bellevue                       22:13.73   67   
 69 Orlando, Anna             12 Shaker Hts. Laurel             22:15.10   68   
 70 Dailey, Miranda           12 St. Paris Gr                   22:17.70   69   
 71 Hamilton, Kayla           11 Huron                          22:19.59   70   
 72 Bobak, Summer             10 Garfield Hts                   22:23.16   71   
 73 Sagasser, Emily           09 Day. Carroll                   22:23.66   72   
 74 Lucius, Alaina            10 Shelby                         22:24.64   73   
 75 Poole, Kaitlyn            11 Willard Flashes                22:24.91   74   
 76 Kennedy, Kaitlin          12 Medina Buckeye                 22:25.04   75   
 77 Newcomer, Jessie          12 St. Paris Gr                   22:28.13   76   
 78 Kozak, Brittany           09 Spr Greenon                    22:30.92   77   
 79 McIe, Rebekah             11 Willard Flashes                22:31.10   78   
 80 Walker, Jordan            11 Medina Buckeye                 22:31.46   79   
 81 Grabill, Julia            11 St. Paris Gr                   22:31.89   80   
 82 Fox, Michaela             09 Bellevue                       22:32.26   81   
 83 Manuszak, Julie           11 Shaker Hts. Laurel             22:32.68   82   
 84 Bell, Janesa              09 Carrollton                     22:33.12   83   
 85 Mosgrove, Courtney        09 Wapakoneta                     22:34.65   84   
 86 Sifferlin, Brandy         11 Shelby                         22:34.82   85   
 87 Koester, Katie            12 Defiance                       22:36.02   86   
 88 Acuna, Valeria            09 Caledonia Ri                   22:37.33   87   
 89 Davis, Marisa             11 London                         22:38.29   88   
 90 Brown, Saira              11 Wapakoneta                     22:41.53   89   
 91 Umstead, Katie            09 Coldwater                      22:42.72   90   
 92 Lewis, Sydney             12 Spr Greenon                    22:48.75   91   
 93 Catania, Leah             10 Garfield Hts                   22:51.07   92   
 94 Thien, Kayla              09 Minster                        22:52.27   93   
 95 Kinninger, Megan          10 Coldwater                      22:52.43   94   
 96 Cooley, Katelyn           10 Alliance Marlington            22:53.74   95   
 97 Sawmiller, Jenna          09 Wapakoneta                     22:55.00   96   
 98 Barker, Kelli             12 Spr Greenon                    22:58.49   97   
 99 Watt, Megan               09 Wapakoneta                     23:01.64   98   
100 Anthony, Miranda          10 Lexington                      23:03.64   99   
101 Reiderman, Katie          11 Willard Flashes                23:06.71  100   
102 Tarter, Hannah            11 Alliance Marlington            23:09.31  101   
103 Chi, Tiffany              09 Shaker Hts. Laurel             23:16.29  102   
104 Raulinaitis, Ema          11 Garfield Hts                   23:16.62  103   
105 Buckley, Bri              12 LaGrange Keystone              23:17.46  104   
106 Czado, Alexandra          12 Willard Flashes                23:18.39  105   
107 parisi, liz               11 Rossford                       23:19.47  106   
108 Ficociello, Tina          11 LaGrange Keystone              23:19.96  107   
109 Tenison, Christina        11 Lexington                      23:20.34  108   
110 Roehrig, Ellie            09 Defiance                       23:22.84  109   
111 Lytle, Madison            12 Alliance                       23:24.10  110   
112 Packard, Stephanie        11 Garfield Hts                   23:26.56  111   
113 Schandel, Lindsey         10 Carrollton                     23:29.42  112   
114 Litz, Alison              09 Huron                          23:29.51  113   
115 Schmidt, Sydney           10 Minster                        23:29.65  114   
116 O'Neil, Kati              11 Wapakoneta                     23:35.40  115   
117 Alexander, Jamie          10 Alliance Marlington            23:36.03  116   
118 Kennedy, Lynda            11 Alliance                       23:36.11  117   
119 Leib, Alyson              09 Circleville                    23:36.82  118   
120 Sherman, Hannah           10 Minster                        23:39.19  119   
121 Schmidt, Casey            10 Minster                        23:39.45  120   
122 Mize, Madi                09 Huron                          23:39.94  121   
123 peck, alexis              09 Clyde                          23:42.08  122   
124 Fimiani, Catherine        10 St. Paris Gr                   23:42.70  123   
125 Boyd, Kali                10 London                         23:46.88  124   
126 Knece, Zoey               09 Circleville                    23:48.68  125   
127 webb, becca               11 Clyde                          23:49.15  126   
128 Jacobs, Kaylee            10 London                         23:52.13  127   
129 Cormany, Denell           11 Medina Buckeye                 23:53.29  128   
130 Pelok, Mara               11 Wauseon                        23:55.61  129   
131 Domen, Maria              10 Mentor Lake Cath.              23:57.03        
132 Bell, Joyce               12 Carrollton                     23:57.29  130   
133 Shore, Haley              09 St. Paris Gr                   23:58.80  131   
134 Schlessel, Jenna          11 Garfield Hts                   24:00.73  132   
135 Burns, Elizabeth          10 Circleville                    24:02.05  133   
136 Schroeder, Kaitlyn        11 Garfield Hts                   24:04.06  134   
137 Frase, Emily              10 Alliance Marlington            24:06.46  135   
138 Greenlese, Hailee         11 Millbury Lake                  24:08.80  136   
139 Steinke, Shannon          10 Delaware Buc                   24:09.39  137   
140 Burns, Emily              10 Circleville                    24:09.57  138   
141 miller, brittany          10 Clyde                          24:12.55  139   
142 Shaw, Cait                09 LaGrange Keystone              24:14.36  140   
143 Devine, Rachel            09 Carrollton                     24:17.41  141   
144 Hebert, Sammy             09 Huron                          24:18.62  142   
145 Richard, Morgan           11 Minster                        24:19.22  143   
146 Greenawalt, Chloe         11 Huron                          24:25.07  144   
147 Hillman, Carmen           10 St. Paris Gr                   24:28.17  145   
148 Bernardo, Shelby          10 Delaware Buc                   24:32.89  146   
149 Kleptach, Hannah          12 Alliance Marlington            24:35.75  147   
150 Wroblesky, Rhyanna        11 Medina Buckeye                 24:44.98  148   
151 Valentine, Jessie         10 Medina Buckeye                 24:45.05  149   
152 Russel, Samantha          12 Alliance                       24:50.09  150   
153 Wright, Maddie            10 London                         24:51.18  151   
154 webb, leah                12 Clyde                          24:51.86  152   
155 Penn, Emily               10 Day. Carroll                   24:54.34  153   
156 webb, sarah               12 Clyde                          25:06.66  154   
157 Walters, Tatiana          11 Millbury Lake                  25:15.26  155   
158 Craig, Lea                10 Circleville                    25:17.09  156   
159 Hull, Stephanie           12 Millbury Lake                  25:17.46  157   
160 mullins, kacey            11 Rossford                       25:19.22  158   
161 Smith, Alana              09 Millbury Lake                  25:19.82  159   
162 geraghty, kasey           12 Rossford                       25:22.94  160   
163 Burke, Mosie              12 Day. Carroll                   25:23.97  161   
164 Lowery, Hannah            11 Willard Flashes                25:28.72  162   
165 Reiser, Jenna             11 Wauseon                        25:29.36  163   
166 Torrence, Danielle        10 Garfield Hts                   25:33.32  164   
167 Pollock, Meredith         11 LaGrange Keystone              25:41.49  165   
168 Soncrant, Amber           10 Millbury Lake                  25:55.33  166   
169 Knieper, Trier            10 Delaware Buc                   26:01.09  167   
170 Fauver, Erica             10 Medina Buckeye                 26:03.59  168   
171 whitaker, ashley          10 Clyde                          26:05.23  169   
172 Greco, MaryClaire         12 Day. Carroll                   26:12.70  170   
173 Omness, Maria             10 Delaware Buc                   26:17.75  171   
174 redway, shelbi            10 Rossford                       26:27.40  172   
175 Stickler, Caitlin         11 Millbury Lake                  26:30.15  173   
176 Woolf, Megan              12 Day. Carroll                   26:31.85  174   
177 kralik, vicki             12 Rossford                       26:37.29  175   
178 Johnson, Hunter           12 Millbury Lake                  26:40.57  176   
179 Dickerson, Siera          10 St. Paris Gr                   26:46.32  177   
180 Emerson, Kathleen         11 Mentor Lake Cath.              26:49.02        
181 Bertsch, Elsa             09 Huron                          26:59.54  178   
182 Kelly, Erin               10 Day. Carroll                   27:57.15  179   
183 Clouser, Hannah           11 LaGrange Keystone              28:52.14  180   
184 Lopez, Jordyn             10 Mentor Lake Cath.              29:06.82        
185 Zeigler, Ashley           12 Willard Flashes                29:22.20  181   
186 Hensley, Caitlin          10 London                         29:35.37  182   
187 Loving, Tessa             12 Alliance                       34:56.24  183   

Event 5  Girls 5k Run CC Div II-A
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Women                                                                  
   1 Akron St. Vin.-St. Mary      53    4    8   10   15   16   19   40    4    8
      Total Time:  1:39:18.47                                                    
         Average:    19:51.70                                                    
   2 Coldwater                    70    1    2    6   29   32   90   94    1    2
      Total Time:  1:39:40.41                                                    
         Average:    19:56.09                                                    
   3 Shelby                      166   23   24   33   35   51   73   85   23   24
      Total Time:  1:46:01.88                                                    
         Average:    21:12.38                                                    
   4 Spr Greenon                 166    3   17   30   39   77   91   97    3   17
      Total Time:  1:44:48.95                                                    
         Average:    20:57.79                                                    
   5 Shaker Hts. Laurel          185   13   20   36   48   68   82  102   13   20
      Total Time:  1:46:14.28                                                    
         Average:    21:14.86                                                    
   6 Bellevue                    212   21   31   37   58   65   67   81   21   31
      Total Time:  1:47:37.58                                                    
         Average:    21:31.52                                                    
   7 Defiance                    215   14   26   50   61   64   86  109   14   26
      Total Time:  1:47:09.66                                                    
         Average:    21:25.94                                                    
   8 Caledonia River Valley      252   18   38   43   66   87   18   38   43   66
      Total Time:  1:48:27.05                                                    
         Average:    21:41.41                                                    
   9 Wauseon                     275    7   34   49   56  129  163    7   34   49
      Total Time:  1:48:20.94                                                    
         Average:    21:40.19                                                    
  10 Lexington                   290   27   46   55   63   99  108   27   46   55
      Total Time:  1:49:45.19                                                    
         Average:    21:57.04                                                    
  11 London                      355    5   11   88  124  127  151  182    5   11
      Total Time:  1:49:28.90                                                    
         Average:    21:53.78                                                    
  12 Carrollton                  362   12   25   83  112  130  141   12   25   83
      Total Time:  1:51:00.35                                                    
         Average:    22:12.07                                                    
  13 Wapakoneta                  373   45   59   84   89   96   98  115   45   59
      Total Time:  1:51:52.41                                                    
         Average:    22:22.49                                                    
  14 Alliance Marlington         386   22   52   95  101  116  135  147   22   52
      Total Time:  1:52:18.38                                                    
         Average:    22:27.68                                                    
  15 Willard Flashes             399   42   74   78  100  105  162  181   42   74
      Total Time:  1:52:51.77                                                    
         Average:    22:34.36                                                    
  16 Circleville                 413    9   28  118  125  133  138  156    9   28
      Total Time:  1:52:05.90                                                    
         Average:    22:25.18                                                    
  17 Delaware Buckeye Valley     458   53   60   62  137  146  167  171   53   60
      Total Time:  1:54:44.17                                                    
         Average:    22:56.84                                                    
  18 St. Paris Graham Local      479   69   76   80  123  131  145  177   69   76
      Total Time:  1:54:59.22                                                    
         Average:    22:59.85                                                    
  19 Medina Buckeye              484   54   75   79  128  148  149  168   54   75
      Total Time:  1:55:29.75                                                    
         Average:    23:05.95                                                    
  20 Huron                       487   41   70  113  121  142  144  178   41   70
      Total Time:  1:55:17.46                                                    
         Average:    23:03.50                                                    
  21 Garfield Hts. Trinity       509   71   92  103  111  132  134  164   71   92
      Total Time:  1:55:58.14                                                    
         Average:    23:11.63                                                    
  22 LaGrange Keystone           560   44  104  107  140  165  180   44  104  107
      Total Time:  1:58:11.82                                                    
         Average:    23:38.37                                                    
  23 Minster                     589   93  114  119  120  143   93  114  119  120
      Total Time:  1:57:59.78                                                    
         Average:    23:35.96                                                    
  24 Day. Carroll                603   47   72  153  161  170  174  179   47   72
      Total Time:  2:00:35.50                                                    
         Average:    24:07.10                                                    
  25 Alliance                    617   57  110  117  150  183   57  110  117  150
      Total Time:  2:08:46.12                                                    
         Average:    25:45.23                                                    
  26 Clyde                       693  122  126  139  152  154  169  122  126  139
      Total Time:  2:01:42.30                                                    
         Average:    24:20.46                                                    
  27 Rossford                    771  106  158  160  172  175  106  158  160  172
      Total Time:  2:07:06.32                                                    
         Average:    25:25.27                                                    
  28 Millbury Lake               773  136  155  157  159  166  173  176  136  155
      Total Time:  2:05:56.67                                                    
         Average:    25:11.34                                                    

Event 6  Boys 5k Run CC Div III-A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men                                                                   
  1 Prakel, Samuel            11 Versailles                     15:41.30    1   
  2 Seas, Mike                12 Coldwater                      15:44.50    2   
  3 Polman, Ryan              12 Independence                   15:45.10    3   
  4 Pelletier, Matt           12 Burton Berkshire               16:05.50    4   
  5 Kettlewell, Logan         11 Sugarcreek Garaway             16:15.90    5   
  6 Hartman, Wyatt            11 Cortland Maplewood             16:25.70    6   
  7 Polman, Kyle              11 Independence                   16:32.10    7   
  8 Dornback, Nate            11 Burton Berkshire               16:37.80    8   
  9 Schleappi, Josh           12 East Canton                    16:39.10    9   
 10 Albaugh, Jonathan         11 New London                     16:39.40   10   
 11 Graham, Jake              11 Columbus Grove                 16:41.40   11   
 12 Willman, Jason            10 Attica Seneca East             16:44.70   12   
 13 Wilson, Colin             12 West Liberty-Salem             16:46.80   13   
 14 Muhlenkamp, Zach          12 Coldwater                      16:47.40   14   
 15 Kuess, Riley              11 Coldwater                      16:48.00   15   
 16 Brodman, Joe              12 Tiffin Calvert MS              16:52.70   16   
 17 Evans, Luke               10 Col. Grandvi                   16:53.80   17   
 18 Klingler, Kyle            12 Troy Christian                 16:55.50   18   
 19 Tuan, Hoang               12 Cortland Maplewood             17:00.50   19   
 20 Thomas, Kyle              11 Sherwood Fairview              17:01.90   20   
 21 Niswonger, Jonathan       10 Caldwell                       17:02.80   21   
 22 Wenning, Jon              09 Coldwater                      17:04.90   22   
 23 Dahlinghaus, Eric         11 Minster                        17:08.00   23   
 24 Oram, Matt                12 Tol. Christian                 17:10.90   24   
 25 Yoder, Brady              11 Sugarcreek Garaway             17:11.70   25   
 26 alexander, Zachary        12 Old Fort                       17:14.00   26   
 27 Cook, Noah                10 Ashland Mapleton               17:14.90   27   
 28 Sherrieb, Joseph          12 Findlay Libe                   17:15.40   28   
 29 Meister, Ryan             12 West Liberty-Salem             17:16.90   29   
 30 Shafer, Alex              11 Columbus Grove                 17:17.10   30   
 31 Hanson, Jeff              11 Balt. Liberty Union            17:18.30   31   
 32 Scott, Aaron              11 West Liberty-Salem             17:19.10   32   
 33 Ho, Alex                  10 Gahanna Colu                   17:20.30   33   
 34 Crosby, William           12 Norwalk St. Paul               17:21.20   34   
 35 Duvall, Eric              11 Findlay Libe                   17:22.70   35   
 36 Dahmen, Mike              11 Cortland Maplewood             17:22.80   36   
 37 Gage, Chase               11 Col. Grandvi                   17:24.00   37   
 38 Pipher, Wes               09 Attica Seneca East             17:25.10   38   
 39 Barhost, Ben              12 Fort Loramie                   17:25.40   39   
 40 Stockmaster, Jared        09 Attica Seneca East             17:25.70   40   
 41 Elchert, Trey             11 Jackson Center                 17:27.40   41   
 42 Weaks, Cameron            10 Liberty Center                 17:30.80   42   
 43 Meyer, Marcus             11 Old Fort                       17:30.90   43   
 44 Adams, Alex               11 West Liberty-Salem             17:31.70   44   
 45 Stuckey, Ben              12 Bucyrus Wynford                17:32.50   45   
 46 Lane, Nathan              10 Tol. Christian                 17:33.90   46   
 47 Morrison, Derek           09 Cortland Maplewood             17:34.00   47   
 48 Pipher, Carson            09 Attica Seneca East             17:34.80   48   
 49 Fausey, Andrew            09 Minster                        17:36.00   49   
 50 Amburgy, Jacob            11 New London                     17:37.20   50   
 51 Gleason, Ty               09 Findlay Libe                   17:37.50   51   
 51 Albers, Andrew            10 Minster                        17:37.50   52   
 53 Seedorf, Joe              11 Liberty Center                 17:37.70   53   
 54 Harding, Tanner           09 Caldwell                       17:37.80   54   
 55 Atkinson, Jake            11 Liberty Center                 17:41.70   55   
 56 Roth, Colton              10 Balt. Liberty Union            17:42.10   56   
 57 Grothaus, Colton          09 Columbus Grove                 17:43.50   57   
 58 Wenig, Michael            12 Versailles                     17:43.90   58   
 59 Subler, Sam               11 Versailles                     17:45.50   59   
 60 Goetze, Neil              10 New London                     17:46.30   60   
 61 Schroeder, Grant          11 Columbus Grove                 17:47.50   61   
 62 Siegel, Jacob             11 Fort Loramie                   17:47.60   62   
 63 Brown, John               09 Carrollton                     17:49.10   63   
 64 Altiers, Brandon          10 Balt. Liberty Union            17:49.80   64   
 65 Obringer, Jordan          09 Coldwater                      17:50.20   65   
 66 Kuzilla, Ryan             11 Independence                   17:50.80   66   
 67 Kropka, Casey             09 New London                     17:50.90   67   
 68 Stickel, Steven           10 Russia                         17:52.20   68   
 69 Alexander, Adam           09 Old Fort                       17:54.70   69   
 70 Frey, Dominic             10 Pettisville                    17:56.10   70   
 71 Yoder, Solomon            10 Cortland Maplewood             17:56.60   71   
 72 Motts, Jacob              10 Balt. Liberty Union            17:58.10   72   
 73 Moore, Mason              09 Cin. Summit                    17:59.50   73   
 74 Rufenacht, Tanner         11 Pettisville                    17:59.90   74   
 75 Briggs, Jeff              12 Attica Seneca East             18:00.10   75   
 76 Schultz, Austin           11 Tiffin Calvert MS              18:00.80   76   
 77 Gariety, Jordan           09 Russia                         18:00.90   77   
 78 Pelletier, David          09 Burton Berkshire               18:01.70   78   
 79 Mann, Jeremy              10 Pettisville                    18:01.90   79   
 80 Rohr, Jeremy              12 Ashland Mapleton               18:02.10   80   
 81 Alexander, Nathan         12 Old Fort                       18:03.50   81   
 82 Schaffer, Austin          12 Attica Seneca East             18:05.00   82   
 83 Wolford, Austin           11 Carrollton                     18:05.50   83   
 84 Shrock, Alex              10 Sugarcreek Garaway             18:05.80   84   
 85 Lyle, Chase               09 Cin. Summit                    18:05.90   86   
 85 Falbo, Nick               10 Collins West                   18:05.90   85   
 87 Drees, Bryan              10 Russia                         18:06.10   87   
 88 Lucius, Aaron             12 Bascom Hopew                   18:07.50   88   
 89 Graham, Austin            09 Sherwood Fairview              18:08.80   89   
 90 Fausey, Jonathan          09 Minster                        18:08.90   90   
 91 Morehart, Caleb           09 Sugarcreek Garaway             18:11.10   91   
 92 Rose, Tyler               11 Versailles                     18:12.00   92   
 93 Yoder, Jerrod             12 West Liberty-Salem             18:12.40   93   
 94 Simpson, Ronnie           10 Burton Berkshire               18:14.30   94   
 95 Crase, Trey               11 N. Robinson                    18:18.20   95   
 96 Laymon, Iain              11 Burton Berkshire               18:18.60   96   
 97 Martin, Clay              09 N. Robinson                    18:18.70   97   
 98 Lyons, Kaluo              12 Castalia Margaretta            18:19.40   98   
 99 Conover, Max              12 Troy Christian                 18:20.70   99   
100 Lakes, Dale               11 Cin. Summit                    18:21.60  100   
101 Ball, Colin               12 Russia                         18:22.40  101   
102 Heuing, John              10 Russia                         18:23.70  102   
103 Ward, Austin                 Kinsman Badger                 18:24.30  103   
104 Rose, Garret              12 Versailles                     18:24.50  104   
105 Smith, Josh               10 Col. Grandvi                   18:25.00  105   
106 Jacobson, Allen           11 Carrollton                     18:25.30  106   
107 Delaney, Payton           11 N. Robinson                    18:25.80  107   
108 Kesselmeyer, Jerry        09 Columbus Grove                 18:26.00  108   
109 Kellogg, Colton              Kinsman Badger                 18:26.60  109   
110 Reichard, Cody            11 East Canton                    18:27.80  110   
111 McConnell, Brad           12 Attica Seneca East             18:28.00  111   
112 Herron, Alex              09 Russia                         18:28.80  112   
113 Hoying, Andy              09 Jackson Center                 18:29.40  113   
114 Luebke, Austin            12 Fort Loramie                   18:29.80  114   
115 Hoffman, Jon              09 N. Robinson                    18:31.20  115   
116 Weibel, Mason             11 Ashland Mapleton               18:32.20  116   
117 Reed, Eli                 09 Col. Grandvi                   18:33.00  117   
118 Durbin, Zack              10 Ashland Mapleton               18:34.90  118   
119 Kedmenec, Gary            11 Findlay Libe                   18:38.90  119   
120 Dankelson, Mike           09 Norwalk St. Paul               18:39.00  120   
121 Wentworth, Samuel         09 Sugarcreek Garaway             18:40.20  121   
122 Eisel, Kaleb              10 Sherwood Fairview              18:43.00  122   
123 Quaintance, MJ            11 Bucyrus Wynford                18:43.60  123   
124 Buschur, Christopher      10 West Liberty-Salem             18:44.70  124   
124 Kniss, Robert             11 Bascom Hopew                   18:44.70  125   
126 Anthony, Mark             12 New London                     18:46.50  126   
126 Slonkosky, Andrew         11 Versailles                     18:46.50  127   
128 Depinet, Ryan             11 Bascom Hopew                   18:46.70  128   
129 Bannister, Brad           10 Old Fort                       18:48.70  129   
130 Pinson, Vince             09 Liberty Center                 18:51.30  130   
131 Slonkosky, Dominic        10 Minster                        18:51.50  131   
132 Ambrose, Austin           11 Burton Berkshire               18:52.20  132   
133 Meyer, Troy               11 Columbus Grove                 18:53.10  133   
134 Dow, Andrew               12 Norwalk St. Paul               18:54.30  134   
135 Shays, Luke               11 New London                     18:55.70  135   
136 Yoder, Blake              09 Sugarcreek Garaway             18:56.40  136   
137 Bender, Shane             09 Independence                   18:56.60  137   
138 Swartzmiller, Chet        09 Bascom Hopew                   18:56.70  138   
139 Ohler, Montie             12 Sugarcreek Garaway             18:57.20  139   
140 Dearwester, Steven        12 Jackson Center                 18:57.80  140   
141 Stertzbach, Noah          10 Carrollton                     18:58.30  141   
141 Bruner, Aaron             12 Pettisville                    18:58.30  142   
143 Maldovan, Matt            11 Balt. Liberty Union            18:58.90  143   
144 Aziz, Aron                10 Gahanna Colu                   18:59.50  144   
144 Pfeifer, Mark             10 Bucyrus Wynford                18:59.50  145   
146 Trzaska, Ted              11 Minster                        19:00.00  146   
147 Cuschleg, Mikey           09 Balt. Liberty Union            19:00.20  147   
148 Lyons, Kris               10 Castalia Margaretta            19:00.50  148   
149 Mathew, Shane             09 Independence                   19:03.00  149   
150 Sherman, Trevor           11 Russia                         19:04.40  150   
151 Parmiter, Calvin          10 Caldwell                       19:05.40  151   
152 Reed, Robert              12 New London                     19:05.60  152   
153 Pozsik, Sam               12 Tol. Christian                 19:06.90  153   
154 Dillahunt, Mark           11 Troy Christian                 19:08.40  154   
155 Livengood, CJ             12 Norwalk St. Paul               19:10.10  155   
156 Esch, Zane                12 West Liberty-Salem             19:11.00  156   
157 Ardner, Marcus            10 Bascom Hopew                   19:12.00  157   
158 Meyer, Alex               08 Jackson Center                 19:13.00  158   
159 Thompson, Adam            09 Burton Berkshire               19:13.40  159   
160 Miller, Nick              09 East Canton                    19:13.70  160   
161 Young, Donald             09 Old Fort                       19:13.80  161   
162 Klingler, Blake           10 Troy Christian                 19:14.60  162   
163 Burrier, Brandon          12 Carrollton                     19:15.60  164   
163 Beal, Nate                10 Collins West                   19:15.60  163   
165 Collins, Andrew           11 Carrollton                     19:16.50  165   
166 Nester, Brad              11 Sherwood Fairview              19:17.00  166   
167 Stump, Levi               11 Findlay Libe                   19:19.00  167   
168 Stammen, Seth             10 Coldwater                      19:20.60  168   
169 Nash, Kyle                09 Liberty Center                 19:21.10  169   
170 Huber, Matt               10 Liberty Center                 19:21.30  170   
171 Gallagher, Chris          11 Cin. Summit                    19:21.60  171   
172 Clagg, Jacob              12 Findlay Libe                   19:21.90  172   
173 Kramer, Andrew            10 Versailles                     19:22.00  173   
174 Tussing, Matthew          12 Jackson Center                 19:22.60  174   
175 Shupp, Michael            10 Bucyrus Wynford                19:23.10  175   
176 Burket, Daniel            11 Tol. Christian                 19:25.40  176   
177 Wood, Noah                10 Tol. Christian                 19:26.40  177   
178 bischoff, nick            11 Monroeville                    19:27.80  178   
179 Welty, Dane               10 Castalia Margaretta            19:28.40  179   
180 Wildermuth, Gavin         09 Jackson Center                 19:28.60  180   
181 Goeltzenleuchter, Dalton  12 Fayette Gorh                   19:32.70  181   
182 Zwick, Matthew            10 Caldwell                       19:33.60  182   
183 Boehler, Ren              10 Tiffin Calvert MS              19:34.80  183   
184 Marks, Dakota                Kinsman Badger                 19:35.20  184   
185 Wood, Alex                09 Bascom Hopew                   19:40.60  185   
186 Hauter, Jacob             09 Pettisville                    19:41.40  186   
187 Schmiesing, Nick          11 Columbus Grove                 19:41.60  187   
188 Phillimore, Elliot        09 Old Fort                       19:42.20  188   
189 Wyatt, Trenton            12 Cortland Maplewood             19:43.70  189   
190 Wharton, Chris            11 Troy Christian                 19:44.10  190   
191 Hall, Carter              10 Cin. Summit                    19:44.40  191   
192 Schrock, Ian              10 Fayette Gorh                   19:44.80  192   
193 Blank, Daniel             11 Bucyrus Wynford                19:45.10  193   
194 Mathes, Peter             09 Col. Grandvi                   19:47.10  194   
195 King, Drew                10 Caldwell                       19:48.30  195   
196 Helman, Craig             11 Troy Christian                 19:48.80  196   
197 Schlater, Landon          09 Coldwater                      19:49.60  197   
198 Boehler, Shane            10 Tiffin Calvert MS              19:51.10  198   
199 Riethman, Nathan          09 Minster                        19:51.40  199   
200 Somers, Bernie            09 Bascom Hopew                   19:52.10  200   
201 Cotsmire, Keith           11 N. Robinson                    19:59.10  201   
202 Dunn, Aaron               09 Tol. Christian                 19:59.20  202   
203 Domville, Tristan         11 Cin. Summit                    20:03.00  203   
204 Belitz, John              10 Independence                   20:03.10  204   
205 Rupe, Scott               10 Cortland Maplewood             20:05.50  205   
206 Warner, Adam              10 Carrollton                     20:09.20  206   
207 Stuckey, Zach             11 Bucyrus Wynford                20:10.40  207   
208 Stroub, Zach              12 Ashland Mapleton               20:11.10  208   
209 Boyer, Phillip            10 Collins West                   20:13.20  209   
210 Pfeifer, Logan            11 N. Robinson                    20:17.20  210   
211 Wagner, Jared             09 Fayette Gorh                   20:20.40  211   
212 Meyer, Alan               10 Liberty Center                 20:21.70  212   
213 Griffith, Chase           11 Collins West                   20:22.70  213   
214 Smith, Gene               11 Balt. Liberty Union            20:25.00  214   
215 Daniel, Jacob             11 Sherwood Fairview              20:26.00  215   
216 Gigandet, Doug            10 Fort Loramie                   20:27.80  216   
217 Fleckenstein, Dylan       11 Fort Loramie                   20:33.30  217   
218 Yoshino, Nathan           10 Tol. Christian                 20:36.00  218   
219 Yake, Mitch               11 Findlay Libe                   20:37.60  219   
220 Riethman, Evan            10 Fort Loramie                   20:39.40  220   
221 Hoelscher, Caleb          09 Fort Loramie                   20:39.90  221   
222 Saling, Stone             12 Caldwell                       20:40.30  222   
223 Sullivan, Dalton          10 Castalia Margaretta            20:41.40  223   
224 Robie, Chris              09 Gahanna Colu                   20:42.70  224   
225 Caprara, Lucas            10 Norwalk St. Paul               20:44.40  225   
226 Thompson, Mack            10 East Canton                    20:46.00  226   
227 Wittmann, Sam             09 Gahanna Colu                   20:47.80  227   
228 Centa, Andrew             10 Norwalk St. Paul               20:48.20  228   
229 Diener, Jack              10 Cin. Summit                    20:49.90  229   
230 McKinney, John            11 Norwalk St. Paul               20:51.80  230   
231 Aschemeier, Dylan         10 Fayette Gorh                   20:51.90  231   
232 Manning, Trevor           10 Sherwood Fairview              20:53.80  232   
233 Warnement, Ian            11 Tiffin Calvert MS              20:57.20  233   
234 Phillips, Jordan          12 Collins West                   20:57.60  234   
235 Anderson, Ben             11 Collins West                   20:59.80  235   
236 Boehler, Joe              11 Tiffin Calvert MS              21:20.40  236   
237 VanGenugten, Ruben        12 Gahanna Colu                   21:22.90  237   
238 Bevilacqua, Dan              Kinsman Badger                 21:29.40  238   
239 Seiler, Nathan            12 Fayette Gorh                   21:31.00  239   
240 Smallridge, Taylor        09 Gahanna Colu                   21:33.80  240   
241 Seymour, John             12 Castalia Margaretta            21:39.20  241   
242 Windau, Ian               12 Castalia Margaretta            21:42.90  242   
243 Faris, Jon                09 Col. Grandvi                   21:48.80  243   
244 Chachko, Mike                Kinsman Badger                 21:49.10  244   
245 Burkholder, Cole          11 Fayette Gorh                   21:49.70  245   
246 Terrano, John             10 Independence                   21:49.90  246   
247 Blank, David              09 Bucyrus Wynford                21:51.00  247   
248 preece, blake             09 Monroeville                    21:54.10  248   
249 Czartoski, Trent          10 Sherwood Fairview              21:56.00  249   
250 Bates, Brandon               Kinsman Badger                 21:57.60  250   
251 Wines, Tom                09 East Canton                    21:59.10  251   
252 Gorospe, Joe                 Kinsman Badger                 22:01.90  252   
253 Garman, Branden           11 Troy Christian                 22:03.50  253   
254 Oney, Justin                 Kinsman Badger                 22:08.20        
255 Stanley, Noah             11 Castalia Margaretta            22:16.20  254   
256 Poole, Hayes              11 East Canton                    22:17.70  255   
257 Sulser, Paul              11 N. Robinson                    22:39.70  256   
258 french, charles           11 Monroeville                    22:42.70  257   
259 Ruppert, Jake             11 Collins West                   23:02.10  258   
260 Klopfer, Drew             09 Gahanna Colu                   23:04.60  259   
261 Stannard, Dylan           09 Fayette Gorh                   23:06.10  260   
262 Alsop, Stephen            11 Ashland Mapleton               23:13.80  261   
263 Clark, Josh               09 Col. Grandvi                   23:44.70  262   
264 smith, tanner             09 Monroeville                    24:02.50  263   
265 rasnick, nathan           11 Monroeville                    24:25.20  264   
266 Wade, Brandon             09 East Canton                    28:52.70  265   
267 williams, jake            09 Monroeville                    32:12.50  266   
268 Beck, Logan               12 Pettisville                    32:26.20  267   

Event 6  Boys 5k Run CC Div III-A
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men                                                                    
   1 Coldwater                   118    2   14   15   22   65  168  197    2   14
      Total Time:  1:24:15.00                                                    
         Average:    16:51.00                                                    
   2 Cortland Maplewood          179    6   19   36   47   71  189  205    6   19
      Total Time:  1:26:19.60                                                    
         Average:    17:15.92                                                    
   3 West Liberty-Salem          211   13   29   32   44   93  124  156   13   29
      Total Time:  1:27:06.90                                                    
         Average:    17:25.38                                                    
   4 Attica Seneca East          213   12   38   40   48   75   82  111   12   38
      Total Time:  1:27:10.40                                                    
         Average:    17:26.08                                                    
   5 Columbus Grove              267   11   30   57   61  108  133  187   11   30
      Total Time:  1:27:55.50                                                    
         Average:    17:35.10                                                    
   6 Burton Berkshire            280    4    8   78   94   96  132  159    4    8
      Total Time:  1:27:17.90                                                    
         Average:    17:27.58                                                    
   7 New London                  313   10   50   60   67  126  135  152   10   50
      Total Time:  1:28:40.30                                                    
         Average:    17:44.06                                                    
   8 Versailles                  314    1   58   59   92  104  127  173    1   58
      Total Time:  1:27:47.20                                                    
         Average:    17:33.44                                                    
   9 Sugarcreek Garaway          326    5   25   84   91  121  136  139    5   25
      Total Time:  1:28:24.70                                                    
         Average:    17:40.94                                                    
  10 Minster                     345   23   49   52   90  131  146  199   23   49
      Total Time:  1:29:21.90                                                    
         Average:    17:52.38                                                    
  11 Old Fort                    348   26   43   69   81  129  161  188   26   43
      Total Time:  1:29:31.80                                                    
         Average:    17:54.36                                                    
  12 Independence                362    3    7   66  137  149  204  246    3    7
      Total Time:  1:28:07.60                                                    
         Average:    17:37.52                                                    
  13 Balt. Liberty Union         366   31   56   64   72  143  147  214   31   56
      Total Time:  1:29:47.20                                                    
         Average:    17:57.44                                                    
  14 Findlay Liberty-Benton      400   28   35   51  119  167  172  219   28   35
      Total Time:  1:30:13.50                                                    
         Average:    18:02.70                                                    
  15 Russia                      435   68   77   87  101  102  112  150   68   77
      Total Time:  1:30:45.30                                                    
         Average:    18:09.06                                                    
  16 Liberty Center              449   42   53   55  130  169  170  212   42   53
      Total Time:  1:31:02.60                                                    
         Average:    18:12.52                                                    
  17 Col. Grandview Heights      470   17   37  105  117  194  243  262   17   37
      Total Time:  1:31:02.90                                                    
         Average:    18:12.58                                                    
  18 Ashland Mapleton            549   27   80  116  118  208  261   27   80  116
      Total Time:  1:32:35.20                                                    
         Average:    18:31.04                                                    
  19 Pettisville                 551   70   74   79  142  186  267   70   74   79
      Total Time:  1:32:37.60                                                    
         Average:    18:31.52                                                    
  20 Carrollton                  557   63   83  106  141  164  165  206   63   83
      Total Time:  1:32:33.80                                                    
         Average:    18:30.76                                                    
  21 Tol. Christian              576   24   46  153  176  177  202  218   24   46
      Total Time:  1:32:43.50                                                    
         Average:    18:32.70                                                    
  22 Caldwell                    603   21   54  151  182  195  222   21   54  151
      Total Time:  1:33:07.90                                                    
         Average:    18:37.58                                                    
  23 Sherwood Fairview           612   20   89  122  166  215  232  249   20   89
      Total Time:  1:33:36.70                                                    
         Average:    18:43.34                                                    
  24 N. Robinson Col. Crawford   615   95   97  107  115  201  210  256   95   97
      Total Time:  1:33:33.00                                                    
         Average:    18:42.60                                                    
  25 Cin. Summit Country Day     621   73   86  100  171  191  203  229   73   86
      Total Time:  1:33:33.00                                                    
         Average:    18:42.60                                                    
  26 Troy Christian              623   18   99  154  162  190  196  253   18   99
      Total Time:  1:33:23.30                                                    
         Average:    18:40.66                                                    
  27 Jackson Center              626   41  113  140  158  174  180   41  113  140
      Total Time:  1:33:30.20                                                    
         Average:    18:42.04                                                    
  28 Bascom Hopewell-Loudon      636   88  125  128  138  157  185  200   88  125
      Total Time:  1:33:47.60                                                    
         Average:    18:45.52                                                    
  29 Fort Loramie                648   39   62  114  216  217  220  221   39   62
      Total Time:  1:34:43.90                                                    
         Average:    18:56.78                                                    
  30 Norwalk St. Paul            668   34  120  134  155  225  228  230   34  120
      Total Time:  1:34:49.00                                                    
         Average:    18:57.80                                                    
  31 Bucyrus Wynford             681   45  123  145  175  193  207  247   45  123
      Total Time:  1:34:23.80                                                    
         Average:    18:52.76                                                    
  32 Tiffin Calvert MS           706   16   76  183  198  233  236   16   76  183
      Total Time:  1:35:16.60                                                    
         Average:    19:03.32                                                    
  33 East Canton                 756    9  110  160  226  251  255  265    9  110
      Total Time:  1:37:05.70                                                    
         Average:    19:25.14                                                    
  34 Gahanna Columbus Academy    865   33  144  224  227  237  240  259   33  144
      Total Time:  1:39:13.20                                                    
         Average:    19:50.64                                                    
  35 Kinsman Badger              878  103  109  184  238  244  250  252  103  109
      Total Time:  1:39:44.60                                                    
         Average:    19:56.92                                                    
  36 Castalia Margaretta         889   98  148  179  223  241  242  254   98  148
      Total Time:  1:39:08.90                                                    
         Average:    19:49.78                                                    
  37 Collins Western Reserve     904   85  163  209  213  234  235  258   85  163
      Total Time:  1:38:55.00                                                    
         Average:    19:47.00                                                    
  38 Fayette Gorham Fayette     1054  181  192  211  231  239  245  260  181  192
      Total Time:  1:42:00.80                                                    
         Average:    20:24.16                                                    
  39 Monroeville                1210  178  248  257  263  264  266  178  248  257
      Total Time:  1:52:32.30                                                    
         Average:    22:30.46                                                    

Event 7  Boys 5k Run CC Div III-Open
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men                                                                   
  1 Nisly, Jonathan           11 Bluffton                       18:24.13        
  2 King, Dominic             12 Bettsville                     18:30.83        
  3 Welly, Jacob              11 New Riegel                     18:52.55        
  4 Schalk, Ryan              12 New Riegel                     18:58.66        
  5 Reinhart, Hayden          10 Carey                          19:18.12    1   
  6 Stephens, Josh            09 Columbus Grove                 19:21.26    2   
  7 Sanderson, Brad           10 Sherwood Fairview              19:25.04    3   
  8 Childs, Alan              10 Bluffton                       19:29.58        
  9 White, Miklos             09 New London                     19:34.93    4   
 10 Pippert, Jacob            10 New London                     19:38.32    5   
 11 Kowalski, Elliot          09 Put in Bay MS                  19:38.63        
 12 Grandey, TC               09 Sherwood Fairview              19:38.96    6   
 13 Kramer, Brian             12 Versailles                     19:41.36    7   
 14 Lommerse, Andrew          12 Bascom Hopew                   19:53.69    8   
 15 Lugibihl, Grant           09 Pandora-Gilboa                 19:53.74        
 16 Lilly, Gabe               11 New London                     19:59.32    9   
 17 Schroeder, Drew           09 Columbus Grove                 19:59.99   10   
 18 Boehnlein, Christian      11 Minster                        20:01.80   11   
 19 Gase, Patric              09 Bascom Hopew                   20:05.89   12   
 20 Walker, Nate              09 Burton Berkshire               20:07.01        
 21 Tabler, Alex              09 Columbus Grove                 20:09.98   13   
 22 Clauson, Damion           12 Defiance Tinora                20:18.15   14   
 23 Lane, Neil                09 New London                     20:19.33   15   
 24 Crawford, Alex            09 New London                     20:22.89   16   
 25 Gilliland, Max            10 Burton Berkshire               20:25.96        
 26 Vorhees, Will             10 Columbus Grove                 20:27.71   17   
 27 Reynolds, Cody            10 Columbus Grove                 20:29.14   18   
 28 Springer, Tim             09 Balt. Liberty Union            20:30.27   19   
 29 Keysor, Tregg             11 Columbus Grove                 20:30.92   20   
 30 Goodwin, Gabe             09 Minster                        20:31.46   21   
 31 Gant, Darrion             11 Columbus Grove                 20:36.45   22   
 32 Frelin, Tyler             09 Russia                         20:41.33        
 33 Frilling, Ty              09 Fort Loramie                   20:42.75        
 34 Long, Clay                09 N. Robinson                    20:45.18   23   
 35 Sheppard, Daniel          10 New London                     20:48.78   24   
 36 Koenig, Seth              09 Minster                        20:53.72   25   
 37 Winner, Alex              10 Minster                        20:56.62   26   
 38 Dircksen, Adam            11 Minster                        20:58.29   27   
 39 Buckley, Alex             10 Attica Seneca East             20:59.72        
 40 Nalley, Brennen           07 Ashland Crestview              21:01.46        
 41 Elkins, Alex              12 Defiance Tinora                21:02.04   28   
 42 Risner, Trevor            12 Bascom Hopew                   21:05.70   29   
 43 Herman, Michael           11 Tol. Ottawa Hills              21:07.35        
 44 Kemper, Nick              11 Minster                        21:08.64   30   
 45 Napier, Dylan             10 Bascom Hopew                   21:09.43   31   
 46 Edwards, Jaden            09 Findlay Libe                   21:13.50        
 47 Fahl, Jon                 10 Carey                          21:15.85   32   
 48 Masell, Konnor            09 Tol. Christian                 21:17.93        
 49 Miller, Jacob             09 Pandora-Gilboa                 21:20.72        
 50 Allison, Dylan            09 N. Robinson                    21:20.88   33   
 51 Chaffee, Tyler            12 Attica Seneca East             21:21.68        
 52 Rios, Xavior              10 Defiance Tinora                21:21.78   34   
 53 Terrano, David            10 Independence                   21:25.31        
 54 Schroeder, Corey          09 Columbus Grove                 21:26.05        
 55 Stubbs, Slade             09 Balt. Liberty Union            21:27.63   35   
 56 Caprara, Jacob            12 Norwalk St. Paul               21:28.32   36   
 57 Whitman, Jacob            11 Sherwood Fairview              21:28.47   37   
 58 Higbea, CJ                09 Defiance Tinora                21:29.50   38   
 59 Meyer, Thomas             09 Fort Loramie                   21:34.93        
 60 Hyatt, Evan               10 Carey                          21:36.58   39   
 61 Tekelenburg, Ty           11 Sherwood Fairview              21:38.79   40   
 62 Ritter, Isaac             09 Kansas Lakota                  21:42.70        
 63 Pippert-Ladd, Casey       10 Put in Bay MS                  21:43.17        
 64 Burris, Pierce            10 Balt. Liberty Union            21:45.54   41   
 65 Reinhart, Dillon          12 Kansas Lakota                  21:47.40        
 66 Smith, Caleb              10 N. Robinson                    21:49.92   42   
 67 Rivera, Angel             10 Collins West                   21:58.11   43   
 68 Darren, Subler            11 Versailles                     22:01.67   44   
 69 Stuckman, Grady           09 Cin. Summit                    22:01.79        
 70 Hyatt, Adam               10 Carey                          22:03.56   45   
 71 Humberson, Joel           11 N. Robinson                    22:04.39   46   
 72 Jenkins, Riley            09 Balt. Liberty Union            22:04.86   47   
 73 Johnson, Corey            10 N. Robinson                    22:05.19   48   
 74 Thomas, Zach              09 Sherwood Fairview              22:05.50   49   
 75 Schaffner, Graham         09 Balt. Liberty Union            22:05.93   50   
 76 Wischmeyer, Cody          09 Columbus Grove                 22:07.69        
 77 Scheid, Kendal            12 Norwalk St. Paul               22:13.38   51   
 78 Braden, Clay              10 Norwalk St. Paul               22:14.34   52   
 79 O'Donnel, Kevin           11 Defiance Tinora                22:18.25   53   
 80 Hatcher, Curtis           10 N. Robinson                    22:19.03   54   
 81 Griffin, Bailey           10 Carey                          22:19.74   55   
 82 Robson, Mitch             10 Collins West                   22:25.12   56   
 83 Mahnke, Zach              09 Defiance Tinora                22:28.22   57   
 84 Hawthorn, Bruce           12 Balt. Liberty Union            22:29.85   58   
 85 Ahrens, Ben               12 Versailles                     22:30.31   59   
 86 Davis, Greg               11 Collins West                   22:36.71   60   
 87 Cook, Ryley               09 N. Robinson                    22:38.42   61   
 88 Barga, John               09 Versailles                     22:40.01   62   
 89 Jongebloed, Philip        11 Bascom Hopew                   22:54.16   63   
 90 Keough, Cameron           12 Tipp City Bethel               22:54.80        
 91 Hemmelgarn, Joel          12 Versailles                     22:57.07   64   
 92 Carpenter, Isiah          09 Findlay Libe                   23:02.91        
 93 Frank, Michael            10 Norwalk St. Paul               23:04.89   65   
 94 Haynes, Alex              09 Norwalk St. Paul               23:17.60   66   
 95 Stockmaster, Kevin        11 Mansfield St                   23:18.28        
 96 Berger, Brice             09 Versailles                     23:20.39   67   
 97 Stechschulte, Stefan      11 Bluffton                       23:27.62        
 98 Bochenek, Nicholas        12 Tipp City Bethel               23:27.72        
 99 Manning, Charles          09 Collins West                   23:29.74   68   
100 Holliday, Steven          10 Castalia Margaretta            23:34.71        
101 Porche, Cody              10 Put in Bay MS                  23:34.83        
102 Blaze, Ethan              09 Independence                   23:40.53        
103 Vorst, Ryan               11 Findlay Libe                   23:41.35        
104 Mangen, Kyle              11 Versailles                     23:44.16   69   
105 Steiner, Cody             09 Kansas Lakota                  23:58.81        
106 Hord, Jacob               10 Bucyrus Wynford                23:59.44        
107 Elam, Jordan              10 Tipp City Bethel               24:00.65        
108 Stralka, Brandon          09 Independence                   24:02.02        
109 Hauke, Matthew            09 Castalia Margaretta            24:03.36        
110 Colby, Nick               09 Russia                         24:05.85        
111 Harman, Vincent           11 Kansas Lakota                  24:12.31        
112 Rooker, Adam              09 Castalia Margaretta            24:20.44        
113 Cordonnier, Alex          11 Versailles                     24:33.38        
114 Pothast, Chad             11 Versailles                     24:33.67        
115 Robson, Clay              12 Collins West                   24:54.78   70   
116 Cain, Jason               11 Bucyrus Wynford                24:56.64        
117 Branscum, Jacob           11 Fort Loramie                   25:20.93        
118 Shepard, Kyle             10 New London                     25:21.32   71   
119 Ritter, Jeff              11 Northwood                      25:35.24        
120 Ramey, AJ                 09 Sherwood Fairview              25:44.99   72   
121 Hoffman, Jacob            11 Sherwood Fairview              26:06.41   73   
122 Mueller, Hayden           09 Defiance Tinora                26:34.05   74   
123 Thrasher, Eli             11 Mansfield St                   26:34.81        
124 Lawrence, Ian             11 Versailles                     26:40.58        
125 Welch, Sean               10 Norwalk St. Paul               26:40.67   75   
126 Burch, Joe                09 Northwood                      27:14.38        
127 Ruppert, Ed               12 Collins West                   27:17.98   76   
128 Johnson, Noah             10 Tol. Ottawa Hills              27:23.88        
129 Bennett, Michael          09 Carey                          28:49.43   77   
130 Richey, Michael           09 Cin. Summit                    29:08.38        
131 Liew, Zi-Yang             09 Tol. Ottawa Hills              29:41.41        
132 Auger, Gunnar             09 Put in Bay MS                  36:37.79        

Event 7  Boys 5k Run CC Div III-Open
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men                                                                    
   1 New London                   49    4    5    9   15   16   24   71    4    5
      Total Time:  1:39:54.79                                                    
         Average:    19:58.96                                                    
   2 Columbus Grove               60    2   10   13   17   18   20   22    2   10
      Total Time:  1:40:28.08                                                    
         Average:    20:05.62                                                    
   3 Minster                     110   11   21   25   26   27   30   11   21   25
      Total Time:  1:43:21.89                                                    
         Average:    20:40.38                                                    
   4 Sherwood Fairview           135    3    6   37   40   49   72   73    3    6
      Total Time:  1:44:16.76                                                    
         Average:    20:51.36                                                    
   5 Bascom Hopewell-Loudon      143    8   12   29   31   63    8   12   29   31
      Total Time:  1:45:08.87                                                    
         Average:    21:01.78                                                    
   6 Defiance Tinora             167   14   28   34   38   53   57   74   14   28
      Total Time:  1:46:29.72                                                    
         Average:    21:17.95                                                    
   7 Carey                       172    1   32   39   45   55   77    1   32   39
      Total Time:  1:46:33.85                                                    
         Average:    21:18.77                                                    
   8 N. Robinson Col. Crawford   192   23   33   42   46   48   54   61   23   33
      Total Time:  1:48:05.56                                                    
         Average:    21:37.12                                                    
   9 Balt. Liberty Union         192   19   35   41   47   50   58   19   35   41
      Total Time:  1:47:54.23                                                    
         Average:    21:34.85                                                    
  10 Versailles                  236    7   44   59   62   64   67   69    7   44
      Total Time:  1:49:50.42                                                    
         Average:    21:58.09                                                    
  11 Norwalk St. Paul            270   36   51   52   65   66   75   36   51   52
      Total Time:  1:52:18.53                                                    
         Average:    22:27.71                                                    
  12 Collins Western Reserve     297   43   56   60   68   70   76   43   56   60
      Total Time:  1:55:24.46                                                    
         Average:    23:04.90                                                    

Event 8  Boys 5k Run CC Div II-Open
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men                                                                   
  1 Brunsman, Dakota          09 Day. Carroll                   18:25.28        
  2 Ohde, Dean                10 Day. Carroll                   18:25.76        
  3 Reyes, Nick               09 Sandusky Perkins               18:27.53    1   
  4 Harding, Paul             12 Bellville Cl                   18:34.77        
  5 Shaffer, Connor           09 Van Wert                       18:35.07    2   
  6 Hurley, Jack              10 Akron St. Vi                   18:39.88    3   
  7 Butler, Jordan            09 Van Wert                       18:40.94    4   
  8 Gaffney, Sean             10 Akron St. Vi                   18:41.82    5   
  9 Dorsey, Seth              11 Shelby                         18:49.93    6   
 10 Ingram, Grant             09 Day. Carroll                   18:59.27        
 11 Bastock, Matt             12 LaGrange Keystone              19:02.53        
 12 Sexton, Austin            11 Shelby                         19:06.19    7   
 13 Large, Corey              10 Akron St. Vi                   19:06.28    8   
 14 Easley, Eric              10 Van Wert                       19:08.50    9   
 15 Valencia, Gabe            11 Rocky River                    19:12.95   10   
 16 Alexander, Matt           11 Alliance Marlington            19:13.14   11   
 17 Keating, Matt             12 Day. Carroll                   19:15.75        
 18 Handa, Katsuya            12 Lexington                      19:16.36   12   
 19 wichman, nate             10 Defiance                       19:18.06   13   
 20 Greene, Sean              10 Akron St. Vi                   19:20.60   14   
 21 Patrick, Austin           09 Akron St. Vi                   19:23.12   15   
 22 Patrick, Bryce            09 Akron St. Vi                   19:23.92   16   
 23 Ahner, David              10 Sandusky Perkins               19:27.50   17   
 24 Shanle, Luke              12 Sandusky Perkins               19:28.40   18   
 25 Sheehan, Nick             11 Delaware Buc                   19:28.88   19   
 26 Mayes, Nick               11 Alliance Marlington            19:31.11   20   
 27 proulx, david             11 Defiance                       19:31.42   21   
 28 Kieffer, Nick             11 Alliance Marlington            19:31.43   22   
 29 Perry, Daniel             09 Van Wert                       19:31.82   23   
 30 Hoffman, Christopher      09 Milan Edison                   19:32.92   24   
 31 Fiedler, Nick             09 Akron St. Vi                   19:32.93   25   
 32 Prichard, Spencer         10 Van Wert                       19:34.13   26   
 33 cereghin, dakotah         09 Defiance                       19:36.58   27   
 34 Kochensparger, Blake      10 Sandusky Perkins               19:42.02   28   
 35 Dawson, Nick              10 Rocky River                    19:43.50   29   
 36 Rice, Ryan                09 Van Wert                       19:46.31   30   
 37 Haisley, Josh             11 Bellefontaine                  19:48.78   31   
 38 Vargo, Nick               12 Lexington                      19:49.44   32   
 39 Plent, Michael            09 Chardon N.D.                   19:50.98   33   
 40 Frey, Kyle                09 Lexington                      19:53.09   34   
 41 myracle, zach             10 Vermilion                      19:54.98        
 42 Stoddard, Forrest         10 Rocky River                    19:59.70   35   
 43 St. Pierre, John          09 Rocky River                    19:59.95   36   
 44 Macklin, Aaron            11 Bellmont Indiana               20:01.84   37   
 45 Wolf, Brady               11 Clyde                          20:03.52   38   
 46 Momany, Jake              09 Millbury Lake                  20:03.53   39   
 47 Lumadue, Dustin           10 Lexington                      20:03.80   40   
 48 Singler, Ryan             09 Sandusky Perkins               20:05.70   41   
 49 Shook, Brad               12 Medina Buckeye                 20:06.29   42   
 50 Henry, Brandt             09 Van Wert                       20:06.96   43   
 51 Schrof, Johann            12 Pemberville                    20:07.21        
 52 McKenzie, Chris           12 LaGrange Keystone              20:08.61        
 53 Oberer, Dan               12 Sandusky Perkins               20:09.29   44   
 54 Wilson, Brent             09 Millersburg                    20:09.90        
 55 Bottger, Jared            09 Chardon N.D.                   20:13.36   45   
 56 Plent, David              09 Chardon N.D.                   20:13.52   46   
 57 Hornbeck, Triston         09 Sullivan Bla                   20:15.64   47   
 58 Trainer, Bryon            12 Lexington                      20:17.21   48   
 59 Ward, Stephen             09 Lexington                      20:17.65   49   
 60 Ralston, Adam             11 Bellmont Indiana               20:18.51   50   
 61 Sandu, Tudor              09 Rocky River                    20:19.83   51   
 62 Kinsley, Johnny           12 Rocky River                    20:20.93   52   
 63 Pugh, Jacob               09 Mansfield Ontario              20:21.15        
 64 Norton, Andrew            09 Garfield Hts                   20:22.40   53   
 65 Drummond, Alex            10 Bellevue                       20:26.66   54   
 66 Bowers, Ricky             12 Chardon N.D.                   20:28.08   55   
 67 Mellon, Nick              12 Garfield Hts                   20:28.78   56   
 68 Nieto, Alex               12 Shelby                         20:29.40   57   
 69 Miller, Matt              10 Millersburg                    20:29.62        
 70 Neugebauer, Bill          10 Akron St. Vi                   20:30.36        
 71 Silkwood, Derek           11 Milan Edison                   20:32.68   58   
 72 Roden, PJ                 11 Delaware Buc                   20:32.81   59   
 73 O'Diam, Austin            10 Lexington                      20:33.06   60   
 74 gerken, mitchel           10 Defiance                       20:35.86   61   
 75 Widman, Justin            09 Bellevue                       20:35.98   62   
 76 Sheehan, Alex             09 Delaware Buc                   20:36.29   63   
 77 Guajardo, David           09 Bellefontaine                  20:36.44   64   
 78 winner, matt              09 Defiance                       20:36.86   65   
 79 Oak, Sean                 11 Lexington                      20:45.34        
 80 Kowalczyk, Jacob          10 Chardon N.D.                   20:47.22   66   
 81 Steinbauer, Kenny         11 Clyde                          20:48.78   67   
 82 Fuller, Ken               10 Delaware Buc                   20:49.04   68   
 83 Whitmyer, Hayden          09 Akron St. Vi                   20:50.12        
 84 Jarvis, Danny             11 Delaware Buc                   20:50.62   69   
 85 Sterling, Cale            09 Bellefontaine                  20:53.50   70   
 86 Wright, Kyle              10 Tontogany Otsego               20:54.03   71   
 87 Emerson, Joe              09 Shelby                         20:54.34   72   
 88 Faggionato, Benjamin      12 Milan Edison                   20:56.55   73   
 89 leblanc, ian              09 Vermilion                      20:57.43        
 90 Sheppard, Dan             09 Garfield Hts                   20:58.38   74   
 91 Schindler, Ryan           12 Milan Edison                   20:58.48   75   
 92 Dutcher, Duke             12 Delaware Buc                   20:59.13   76   
 93 Kennedy, Quinn            10 Medina Buckeye                 21:01.62   77   
 94 Troy, Ben                 10 Chardon N.D.                   21:03.79   78   
 95 Snyder, Addison           10 Bellevue                       21:03.92   79   
 96 Harger, Sean              10 Millbury Lake                  21:06.38   80   
 97 Agan, Jeffrey             09 Tontogany Otsego               21:07.05   81   
 98 Ferry, Garrett            11 Chardon N.D.                   21:10.65   82   
 99 Thatcher, Nolan           11 Lexington                      21:11.18        
100 Foley, Alex               11 Rocky River                    21:11.45   83   
101 herzog, austin            07 Defiance                       21:13.28   84   
102 Spahn, Jack               10 London                         21:14.13   85   
103 Blackburn, Garrett        10 London                         21:14.86   86   
104 Ford, Aidan               10 Lexington                      21:15.53        
105 VonStein, Cal             12 Shelby                         21:17.91   87   
106 Patterson, Corey          11 London                         21:20.94   88   
107 Stevens, Jacob            10 Milan Edison                   21:20.96   89   
108 Wessels, Dalton           09 Sandusky Perkins               21:23.03   90   
109 Green, Graham             10 London                         21:26.07   91   
110 Piotrowski, Dallas        10 Bellmont Indiana               21:26.67   92   
111 Snapp, Evan               11 Bellefontaine                  21:28.63   93   
112 Neher, Logan              10 Bellmont Indiana               21:33.42   94   
113 kopocs, ashton            09 Vermilion                      21:33.69        
114 Folkman, Matt             09 Chardon N.D.                   21:35.70        
115 Fackler, Walker           11 Shelby                         21:36.16   95   
116 McLaughlin, Corey         10 Bellefontaine                  21:36.32   96   
117 Armour, Nick              09 Sandusky Perkins               21:36.84        
118 Gillan, Jerome            12 Lexington                      21:37.38        
119 Messner, Cole             10 Shelby                         21:38.49   97   
120 Thomas, Ben               10 Tontogany Otsego               21:39.23   98   
121 Wisecup, Keith            10 Bellefontaine                  21:39.35   99   
122 Short, Dalton             09 Bellefontaine                  21:40.32  100   
123 Marks, Austin             11 Bellevue                       21:41.73  101   
124 Rall, Jeremy              12 Upper Sandusky                 21:42.54        
125 Butler, Blake             12 Bellefontaine                  21:43.80        
126 Scheid, Gavin             09 Clyde                          21:45.70  102   
127 thomas, isaac             09 Defiance                       21:46.38  103   
128 solther, nick             09 Defiance                       21:47.32        
129 Wagner, Chris             12 Garfield Hts                   21:47.76  104   
130 Vidra, Nathan             10 Millbury Lake                  21:47.93  105   
131 Chirico, Nick             11 Lexington                      21:49.67        
132 Strassell, Cory           10 Lexington                      21:50.96        
133 Heald, Ethan              09 Rocky River                    21:51.18        
134 Slimak, Tim               10 Willard Flashes                21:51.28        
135 Fox, Andrew               12 LaGrange Keystone              21:52.01        
136 Hicks, Chris              11 Garfield Hts                   21:52.65  106   
137 Dalton, Jacob             09 Lexington                      21:52.98        
138 Liska, Nick               09 Garfield Hts                   21:55.44  107   
139 Phillips, Kane            10 Shelby                         21:56.75        
140 Riems, Carl               09 Milan Edison                   22:01.13  108   
141 Banasek, Sam              12 Sullivan Bla                   22:02.74  109   
142 Hall, Spencer             09 Willard Flashes                22:05.09        
143 Kurtzman, Alex            09 Shelby                         22:06.20        
144 Basilius, Ty              10 Millbury Lake                  22:06.86  110   
145 Bastin, Mitch             09 Lexington                      22:07.64        
146 Koblin, Steve             09 Garfield Hts                   22:08.01  111   
147 Dement, Cayden            09 Bellefontaine                  22:09.61        
148 Baldwin, Max              10 Delaware Buc                   22:10.74  112   
149 koester, thomas           10 Defiance                       22:12.69        
150 Licata-Portentoso, Garre  12 Bellevue                       22:12.88  113   
151 Reinbolt, Brad            12 Fostoria                       22:13.30        
152 Fuelling, Cody            11 Bellmont Indiana               22:13.45  114   
153 Farrell, Kyle             10 Genoa Area                     22:13.63        
154 Harris, Kyle              11 Bellefontaine                  22:15.60        
155 Heidl, Tristan            10 Milan Edison                   22:15.75  115   
156 Williams, Ryan            10 Alliance Marlington            22:16.85  116   
157 Thornton, Connor          10 Shelby                         22:19.20        
158 Ruttschaw, Joel           09 Clyde                          22:22.99  117   
159 Nagel, Nathan             09 London                         22:24.23  118   
160 Salberg, Eric             10 Rocky River                    22:25.37        
161 Gecks, Matthew            11 Willard Flashes                22:27.17        
162 Sprout, Blair             10 Alliance Marlington            22:28.37  119   
163 Gallagher, Keegan         09 Medina Buckeye                 22:28.45  120   
164 Breese, Bennett           09 Millbury Lake                  22:28.56  121   
165 Brown, Andy               10 Rocky River                    22:29.18        
166 Shoemaker, Owen           10 London                         22:31.16  122   
167 Weiler, Matt              09 Chardon N.D.                   22:32.27        
168 Gaddis, Colin             09 Chardon N.D.                   22:33.24        
169 Kobosky, Adam             11 Chardon N.D.                   22:33.37        
170 Williams, John            10 Milan Edison                   22:33.61        
171 Strouse, Chandler         11 Millersburg                    22:40.62        
172 Waldron, Hunter           09 Sandusky Perkins               22:41.60        
173 Laber, Dyllan             11 Bellefontaine                  22:43.81        
174 Riley, Karson             12 Medina Buckeye                 22:45.79  123   
175 johnson, foster           11 Vermilion                      22:46.16        
176 Ritchey, Zac              09 Lexington                      22:52.20        
177 Poiry, Jake               09 Pemberville                    22:57.60        
178 Schroeder, Sam            11 Shelby                         22:59.47        
179 Taylor, Austin            10 Van Wert                       23:09.39        
180 Schmid, Collin            09 Sandusky Perkins               23:10.99        
181 Ellison, Cole             10 Sandusky Perkins               23:22.51        
182 Verbsky, Adam             09 Bellefontaine                  23:27.26        
183 Veliz, Ryan               11 Bellevue                       23:28.04  124   
184 Norman, Sam               12 Alliance Marlington            23:28.58  125   
185 Chapman, Josh             09 Sullivan Bla                   23:32.14  126   
186 Testa, Andrew             10 Akron St. Vi                   23:37.15        
187 Spaulding, Jacob          10 Delaware Buc                   23:39.01        
188 Koch, Brandon             12 Sandusky Perkins               23:39.53        
189 Beltowski, Justin         09 Sullivan Bla                   23:46.05  127   
190 Fleming, Sid              11 Bellevue                       23:46.54  128   
191 Emerick, Colton           10 Bellevue                       23:50.05        
192 Ward, John                12 Fostoria                       23:54.00        
193 Dagg, Sam                 12 Clyde                          23:57.52  129   
194 Lehman, Max               10 Millersburg                    23:58.12        
195 Myers, Cody               09 Wauseon                        24:00.77        
196 Saraniti, Brandon         09 Garfield Hts                   24:01.86        
197 Skojac, Anton             12 Oak Harbor                     24:02.47        
198 Andujar, Elliot           10 Lorain Clearview               24:04.76        
199 Zapiecki, Trevor          09 Tontogany Otsego               24:07.15  130   
200 Churchill, Nicholas       11 Milan Edison                   24:12.40        
201 Steffani, Zach            10 Sandusky Perkins               24:15.88        
202 Harrenton, Brett          11 Sullivan Bla                   24:15.90  131   
203 Ziebro, Mark              09 Sullivan Bla                   24:17.85  132   
204 Bertsch, Anthony          09 Bellmont Indiana               24:19.99  133   
205 Kiesel, Damin             12 Fostoria                       24:20.13        
206 Meyer, Scott              11 Delaware Buc                   24:21.79        
207 Harman, Storm             09 Bellefontaine                  24:32.27        
208 Weasner, Chris            12 Bellevue                       24:35.80        
209 Wilkinson, Sam            09 Alliance Marlington            24:37.18  134   
210 Patouhas, Teddy           12 LaGrange Keystone              24:38.49        
211 Piotrowski, Mikey         09 Sandusky Perkins               24:41.02        
212 Bennett, Daniel           10 Sullivan Bla                   24:46.06  135   
213 Adkins, Dustin            09 Sullivan Bla                   24:48.79        
214 Smith, Dean               09 Bellefontaine                  24:53.72        
215 Ruminski, Aaron           12 Medina Buckeye                 25:00.74  136   
216 hughes, conner            10 Rossford                       25:00.86        
217 Derr, Mason               09 Upper Sandusky                 25:08.62        
218 Sartor, Matt              09 Millbury Lake                  25:12.67  137   
219 Melnick, Theo             10 Mentor Lake Cath.              25:16.85        
220 Wade, Joe                 09 Sullivan Bla                   25:20.49        
221 Jacobson, Harrison        10 Bellmont Indiana               25:23.39  138   
222 Walsh, Trevor             11 Millbury Lake                  25:26.55  139   
223 Herring, Jacob            09 Upper Sandusky                 25:28.82        
224 austin, evan              10 Rossford                       25:35.93        
225 Kirkpatrick, Chris        10 Sullivan Bla                   25:46.10        
226 Andrews, Sean             09 Bellmont Indiana               25:47.75        
227 White, Isaac              12 Lexington                      25:51.05        
228 Rodriquez, Carlos         09 Tontogany Otsego               25:53.61  140   
229 Brunn, Robert             10 Akron St. Vi                   26:10.96        
230 Johnson, Keith            11 Bellmont Indiana               26:14.98        
231 Herr, Ted                 12 Shelby                         26:16.71        
232 Snyder, Elliot            09 Bellevue                       26:32.83        
233 Murray, Kyle              10 Millbury Lake                  27:23.34        
234 Yeager, Tyson             09 Bellefontaine                  27:40.50        
235 Bodemiller, Zack          09 Bellefontaine                  28:06.63        
236 Lesiak, Kevin             09 Garfield Hts                   28:45.82        
237 Csernok, Matt             09 Garfield Hts                   29:00.67        
238 Coakley, Michael          09 Bellefontaine                  29:07.53        

Event 8  Boys 5k Run CC Div II-Open
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men                                                                    
   1 Akron St. Vin.-St. Mary      45    3    5    8   14   15   16   25    3    5
      Total Time:  1:35:11.70                                                    
         Average:    19:02.34                                                    
   2 Van Wert                     64    2    4    9   23   26   30   43    2    4
      Total Time:  1:35:30.46                                                    
         Average:    19:06.10                                                    
   3 Sandusky Perkins            105    1   17   18   28   41   44   90    1   17
      Total Time:  1:37:11.15                                                    
         Average:    19:26.23                                                    
   4 Rocky River                 161   10   29   35   36   51   52   83   10   29
      Total Time:  1:39:15.93                                                    
         Average:    19:51.19                                                    
   5 Lexington                   166   12   32   34   40   48   49   60   12   32
      Total Time:  1:39:19.90                                                    
         Average:    19:51.98                                                    
   6 Defiance                    187   13   21   27   61   65   84  103   13   21
      Total Time:  1:39:38.78                                                    
         Average:    19:55.76                                                    
   7 Shelby                      229    6    7   57   72   87   95   97    6    7
      Total Time:  1:40:37.77                                                    
         Average:    20:07.56                                                    
   8 Chardon N.D.-Cath. Latin    245   33   45   46   55   66   78   82   33   45
      Total Time:  1:41:33.16                                                    
         Average:    20:18.64                                                    
   9 Delaware Buckeye Valley     278   19   59   63   68   69   76  112   19   59
      Total Time:  1:42:17.64                                                    
         Average:    20:27.53                                                    
  10 Alliance Marlington         288   11   20   22  116  119  125  134   11   20
      Total Time:  1:43:00.90                                                    
         Average:    20:36.18                                                    
  11 Milan Edison                319   24   58   73   75   89  108  115   24   58
      Total Time:  1:43:21.59                                                    
         Average:    20:40.32                                                    
  12 Bellefontaine               354   31   64   70   93   96   99  100   31   64
      Total Time:  1:44:23.67                                                    
         Average:    20:52.74                                                    
  13 Bellmont Indiana            387   37   50   92   94  114  133  138   37   50
      Total Time:  1:45:33.89                                                    
         Average:    21:06.78                                                    
  14 Garfield Hts. Trinity       393   53   56   74  104  106  107  111   53   56
      Total Time:  1:45:29.97                                                    
         Average:    21:06.00                                                    
  15 Bellevue                    409   54   62   79  101  113  124  128   54   62
      Total Time:  1:46:01.17                                                    
         Average:    21:12.24                                                    
  16 Clyde                       453   38   67  102  117  129   38   67  102  117
      Total Time:  1:48:58.51                                                    
         Average:    21:47.71                                                    
  17 Millbury Lake               455   39   80  105  110  121  137  139   39   80
      Total Time:  1:47:33.26                                                    
         Average:    21:30.66                                                    
  18 London                      468   85   86   88   91  118  122   85   86   88
      Total Time:  1:47:40.23                                                    
         Average:    21:32.05                                                    
  19 Medina Buckeye              498   42   77  120  123  136   42   77  120  123
      Total Time:  1:51:22.90                                                    
         Average:    22:16.58                                                    
  20 Tontogany Otsego            520   71   81   98  130  140   71   81   98  130
      Total Time:  1:53:41.07                                                    
         Average:    22:44.22                                                    
  21 Sullivan Black River        540   47  109  126  127  131  132  135   47  109
      Total Time:  1:53:52.47                                                    
         Average:    22:46.50                                                    

Event 9  Boys 5k Run CC Div II-Vars
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men                                                                   
  1 Ross, Adrian              12 Chill. Unioto                  15:55.41    1   
  2 Orndorf, Nate             12 Bellefontaine                  16:00.96    2   
  3 O'Brien, Patrick          12 Akron St. Vi                   16:11.70    3   
  4 Fleming, Jared            11 Van Wert                       16:19.90    4   
  5 Gallagher, Ryan           11 Medina Buckeye                 16:34.70    5   
  6 Roe, Ric                  12 Swanton                        16:37.43    6   
  7 Frandanisa, Steve         11 Chardon N.D.                   16:37.77    7   
  8 Holiday, Conner           09 Van Wert                       16:46.59    8   
  9 Decker, Michael           11 Sandusky Perkins               16:47.11    9   
 10 Thorne, David             12 Mentor Lake Cath.              16:47.54   10   
 11 Gordon, Cully             10 Millersburg                    16:48.37   11   
 12 Hurley, Mike              12 Akron St. Vi                   17:01.19   12   
 13 Runion, Josh              12 Bellefontaine                  17:03.47   13   
 14 Minshall, Bill            11 Sandusky Perkins               17:08.74   14   
 15 Boucher, Evan             12 Bellmont Indiana               17:09.21   15   
 16 Hodges, Wade              09 Wauseon                        17:12.01   16   
 17 Shramko, Jake             12 Lexington                      17:13.43   17   
 18 Scheanon, Phillip         12 Ashtabula Edgewood             17:14.43   18   
 19 Sandusky, Jeremy          12 Chill. Unioto                  17:14.50   19   
 20 Oswald, Matt              11 Akron St. Vi                   17:14.93   20   
 21 Eggleston, Colin          11 Alliance Marlington            17:15.89   21   
 22 Jennewine, Brent          12 Day. Carroll                   17:16.62   22   
 23 Schalois, Kase            10 Van Wert                       17:19.33   23   
 24 Kazek, Augustine          11 Sullivan Bla                   17:22.60   24   
 25 Beebe, Michael            09 Chardon N.D.                   17:25.99   25   
 26 Iacofano, Mick            11 Akron St. Vi                   17:26.59   26   
 27 Hall-Farmbrough, Dylan    11 Bellevue                       17:26.81   27   
 28 Edwards, Anthony          11 Chill. Unioto                  17:27.62   28   
 29 Poholski, Sean            12 Akron St. Vi                   17:28.31   29   
 30 Tomczyk, Kevin            10 Huron                          17:30.64   30   
 31 Bouyack, Isaac            12 Clyde                          17:32.63   31   
 32 Molnar, Nick              11 Lexington                      17:32.72   32   
 33 Asbury, Dan               12 Lexington                      17:32.91   33   
 34 Avers, Brandon            09 Tontogany Otsego               17:33.98   34   
 35 Miller, Garrett           10 Upper Sandusky                 17:35.59   35   
 36 King, Brian               10 Chardon N.D.                   17:36.68   36   
 37 Dull, Ryan                11 Day. Carroll                   17:37.85   37   
 38 Hasselbach, Michael       12 Oak Harbor                     17:40.51   38   
 39 Wheeler, Devin            10 Chill. Unioto                  17:40.75   39   
 40 Grzincic, JJ              11 Medina Buckeye                 17:41.15   40   
 41 Nash, Alec                   Delta                          17:43.55   41   
 42 Richter, Ethan            10 Chill. Unioto                  17:44.09   42   
 43 Adkins, Nathan            12 Millbury Lake                  17:46.41   43   
 44 Brittenham, Scott         10 Millbury Lake                  17:46.59   44   
 45 Abair, KJ                    Delta                          17:47.96   45   
 46 Fredericks, Gabe          10 Pemberville                    17:48.10   46   
 47 Skursha, David            12 Chardon N.D.                   17:48.73   47   
 48 Nedrich, James            10 Garfield Hts                   17:50.52   48   
 49 Fourhman, Josh            12 Lexington                      17:50.85   49   
 50 McNeil, Brandon           12 Spr Greenon                    17:50.92   50   
 51 Heavner, Sam              12 Alliance Marlington            17:53.33   51   
 52 Williams, Blake           11 Rocky River                    17:54.57   52   
 53 Tomsic, Derryn            11 Ashtabula Edgewood             17:55.72   53   
 54 Parlette, Clay            11 Genoa Area                     17:55.96   54   
 55 Young, Tim                10 Millersburg                    17:56.78   55   
 56 Mason, Thomas             10 Alliance Marlington            17:57.48   56   
 57 Chase, Adam               12 Jefferson Area                 17:58.10   57   
 58 Hillis, Chris             12 Willard Flashes                17:59.14   58   
 59 Johnson, Chris            11 Sandusky Perkins               17:59.62   59   
 60 Zambarrano, Brenson       11 Chill. Unioto                  18:00.11   60   
 61 Leis, Matt                11 Willard Flashes                18:03.97   61   
 62 fraley, austin            11 Defiance                       18:04.11   62   
 63 McReynolds, Joshua        12 Spr Greenon                    18:05.91   63   
 64 Wallace, Matt             11 Alliance Marlington            18:05.96   64   
 65 Knieper, Jordan           12 Delaware Buc                   18:06.43   65   
 66 Newcomer, Brady           11 St. Paris Gr                   18:06.56   66   
 67 Stewart, Matthew          10 Delaware Buc                   18:06.93   67   
 68 Chase, David              10 Jefferson Area                 18:08.32   68   
 69 Stolarz, Eddie            11 Circleville                    18:09.47   69   
 70 Belmont, Orion            09 Akron St. Vi                   18:10.81   70   
 71 Alexander, Drew           12 Millersburg                    18:10.83   71   
 72 Priebe, Cody              10 Sandusky Perkins               18:12.70   72   
 73 Shumay, Johnny            10 Pemberville                    18:13.51   73   
 74 Beier, Andrew             11 Bellevue                       18:13.90   74   
 75 Knierim, Grant            11 Wauseon                        18:14.28   75   
 76 Boyd, Sam                 10 Millersburg                    18:15.20   76   
 77 Keber, Nick               09 Van Wert                       18:15.48   77   
 78 Phillips- Bey, Dahren     12 Garfield Hts                   18:16.19   78   
 79 Dunlap, Garrett           12 Garfield Hts                   18:16.56   79   
 80 Ziebro, Tom               12 Sullivan Bla                   18:16.91   80   
 81 Auber, Bob                11 Medina Buckeye                 18:17.74   81   
 82 Stevens, Nathan           12 Van Wert                       18:17.93   82   
 83 Pritchard, Daniel         12 Rocky River                    18:17.95   83   
 84 Corral, Adam              11 Bellmont Indiana               18:21.96   84   
 85 rath, ben                 11 Defiance                       18:23.12   85   
 86 schrag, alex              11 Defiance                       18:23.51   86   
 87 Hoffman, John Jr.         11 Milan Edison                   18:23.54   87   
 88 Bete, Paul                09 Day. Carroll                   18:24.49   88   
 89 Cantero, Salvador         11 Fostoria                       18:25.65   89   
 90 Haiss, Estlin             12 Alliance                       18:26.23   90   
 91 Brubaker, Luke            12 Van Wert                       18:26.98   91   
 92 Arnold, Garrett           12 Shelby                         18:28.90   92   
 93 Wynn, Alex                11 Chill. Unioto                  18:29.08   93   
 94 Dull, Steven              12 Day. Carroll                   18:29.09   94   
 95 Campbell, Nick            09 Akron St. Vi                   18:29.10   95   
 96 Pensworth, Daniel         11 Spr Greenon                    18:29.40   96   
 97 Dearth, Aaron             12 Bellefontaine                  18:29.99   97   
 98 Galat, Mason              12 Lexington                      18:30.66   98   
 99 Currier, Seth             12 Spr Greenon                    18:30.67   99   
100 Raulinaitis, Erik         11 Garfield Hts                   18:31.26  100   
101 Morrison, Seth            10 Millersburg                    18:31.44  101   
102 Pumphrey, Caleb           12 St. Paris Gr                   18:31.56  102   
103 Shoemaker, Chase          12 Shelby                         18:33.18  103   
104 Kellogg, Bennett          11 Rocky River                    18:33.46  104   
105 barrientos, alex          10 Defiance                       18:34.63  105   
106 Porter, Josh              10 Bellmont Indiana               18:34.70  106   
107 Sepeda, Zach              12 Clyde                          18:35.18  107   
108 Murray, Gabe              11 Sandusky Perkins               18:35.69  108   
109 Rospert, Adam             11 Milan Edison                   18:37.48  109   
110 Smith, Robbie             11 Day. Carroll                   18:37.57  110   
111 Hallai, Mike              11 Chardon N.D.                   18:37.60  111   
112 Glenn, Quinton            09 Lexington                      18:40.52  112   
113 Noel, Mitch               09 Shelby                         18:40.66  113   
114 Leone, David              09 Port Clinton                   18:43.20  114   
115 Scanlan, Nathan           12 Millbury Lake                  18:43.50  115   
116 Swartz, Kevin             12 London                         18:44.27  116   
117 Milano, Anthony           12 Alliance Marlington            18:45.12  117   
118 Diedrick, Max             12 Wellington                     18:45.69  118   
119 Mahan, Ben                12 Wauseon                        18:46.89  119   
120 Seaman, Zachary           11 Oak Harbor                     18:47.56  120   
121 Hoffman, Noah             11 Shelby                         18:48.71  121   
122 Yosick, David             10 Shelby                         18:48.99  122   
123 Fial, Bill                12 Sandusky Perkins               18:49.39  123   
124 Breese, Riley             11 Millbury Lake                  18:50.85  124   
125 Sievert, Tyler            09 Oak Harbor                     18:51.72  125   
126 Reiser, Quintin           09 Wauseon                        18:52.75  126   
127 Braun, Michael            11 Bellmont Indiana               18:53.21  127   
128 Slavik, Drew              10 Delaware Buc                   18:53.32  128   
129 Garner, Adam              09 Bellmont Indiana               18:54.35  129   
130 Hollingsworth, Michael    11 Lorain Clearview               18:55.62  130   
131 Smith, Adam               11 Rocky River                    18:56.07  131   
132 Pfanner, Cory             12 Sandusky Perkins               18:56.44  132   
133 Wingett, Jacob            11 Circleville                    18:57.40  133   
134 Cortelletti, Brett        09 Mansfield Ontario              18:57.49  134   
135 Hassinger, Zach           11 Delaware Buc                   18:57.50  135   
136 Mahl, Logan               11 Willard Flashes                18:57.79  136   
137 Wentzlaff, Ian            11 Garfield Hts                   18:59.28  137   
138 Ozuna, Orfrancis          09 Millbury Lake                  19:00.34  138   
139 Nash, Wes                 11 Day. Carroll                   19:00.48  139   
140 Smith, Noah               09 Pemberville                    19:00.60  140   
141 Huddleston, Cory          09 Bellevue                       19:00.89  141   
142 Hickey, James             11 Bellevue                       19:01.71  142   
143 Hogya, Joe                12 Alliance                       19:02.09  143   
144 Yannie, John              12 Rocky River                    19:02.22  144   
145 Pelland, Travis           12 Swanton                        19:04.14  145   
146 Cross, Alan               11 Fostoria                       19:04.48  146   
147 Yates, Nicholas           10 Milan Edison                   19:05.93  147   
148 Houser, Steven            10 Jefferson Area                 19:06.07  148   
149 Sturts, Zane              09 Lexington                      19:07.11  149   
150 Albrecht, Will            12 London                         19:07.60  150   
151 Clement, Jay              09 Bellefontaine                  19:07.94  151   
152 Detzel, Matt              10 Garfield Hts                   19:08.18  152   
153 Masterson, Zach           10 Alliance Marlington            19:09.24  153   
154 Wilson, Jacoby            12 Shelby                         19:11.16  154   
155 Stonebrook, Matt          12 Millersburg                    19:11.42  155   
156 Baxter, Reed              09 Van Wert                       19:11.59  156   
157 Kantor, Mathew            09 Jefferson Area                 19:13.03  157   
158 Winger, Chris             11 Caledonia Ri                   19:13.35  158   
159 Gayheart, Travis          09 Mansfield Ontario              19:14.13  159   
160 Proffitt, Cody            11 Bellefontaine                  19:15.47  160   
161 Ramey, Jake               11 Huron                          19:15.58  161   
162 Wright, Parker            11 St. Paris Gr                   19:18.50  162   
163 Caldwell, Andy            09 Spr Greenon                    19:18.84  163   
164 Reineck, Curt             12 Bellevue                       19:21.11  164   
165 Hobson, Will              12 Rocky River                    19:21.15  165   
166 Kocher, Alan              11 Circleville                    19:21.63  166   
167 Beltowski, Jarek          12 Sullivan Bla                   19:22.03  167   
168 Armstrong, Garry          10 Tontogany Otsego               19:22.55  168   
169 McGill, Sam               10 St. Paris Gr                   19:22.81  169   
170 McNeely, Kyle             12 Spr Greenon                    19:22.82  170   
171 Meaney, Luke              11 Mentor Lake Cath.              19:23.74  171   
172 Olsen, Jimmy              10 Port Clinton                   19:25.16  172   
173 Passalacqua, Eric         09 Chardon N.D.                   19:25.80  173   
174 Solis, Dominic            09 Upper Sandusky                 19:26.28  174   
175 Cockrell, Brennan         10 Huron                          19:26.65  175   
176 harpest, jordan           12 Defiance                       19:26.82  176   
177 Connair, Philip           10 Day. Carroll                   19:27.11  177   
178 Boyle, Patrick            12 Bellefontaine                  19:27.55  178   
179 Wright, Fletcher          12 London                         19:28.42  179   
180 Reineck, Nick             09 Port Clinton                   19:29.39  180   
181 Eufracio, Angelo          12 Fostoria                       19:29.73  181   
182 Allgire, Colton           11 Medina Buckeye                 19:30.09  182   
183 Buderer, Bryce            10 Oak Harbor                     19:30.25  183   
184 Mozil, Andrew             10 Mentor Lake Cath.              19:30.29  184   
185 Clinger, Jay              12 Upper Sandusky                 19:30.43  185   
186 Ely, Justin               12 Upper Sandusky                 19:32.47  186   
187 Morgan, Noah              09 Ashtabula Edgewood             19:33.12  187   
188 Seacrist, Tristan         09 Medina Buckeye                 19:34.71  188   
189 Jarvis, Tommy             11 Delaware Buc                   19:35.13  189   
190 Waterman, Ben             09 Caledonia Ri                   19:35.79  190   
191 Marsh, Justin             12 Caledonia Ri                   19:35.96  191   
192 Bailey, Jason             11 Port Clinton                   19:36.08  192   
193 Skursha, Brett            10 Chardon N.D.                   19:36.13  193   
194 Lemay, Chris              09 Ashtabula Edgewood             19:37.14  194   
195 Fenwick, Tyler            10 Bellmont Indiana               19:37.56  195   
196 Cox, Nate                 10 Delaware Buc                   19:39.00  196   
197 Weisent, Tyler            11 Alliance Marlington            19:39.20  197   
198 wiles, garrett            10 Defiance                       19:42.23  198   
199 Bender, Tyler             09 Caledonia Ri                   19:42.75  199   
200 quintero, josh            10 Defiance                       19:42.77  200   
201 Gallogly, Ty              09 Port Clinton                   19:44.46  201   
202 O'Riordon, Collin         11 Swanton                        19:44.82  202   
203 Ballard, David            11 Delaware Buc                   19:45.13  203   
204 Jackson, Justin           12 Fostoria                       19:45.54  204   
205 O'Connor, Morgan          12 Rocky River                    19:46.16  205   
206 Ghesquiere, Jordy         09 Tontogany Otsego               19:46.41  206   
207 Bennett, Bryce            12 London                         19:46.95  207   
208 Lemay, Josh               09 Ashtabula Edgewood             19:47.73  208   
209 Ziegler, Chance           10 Medina Buckeye                 19:48.38  209   
210 Ross, Aric                11 Spr Greenon                    19:48.54  210   
211 Picard, Andrew            11 Jefferson Area                 19:48.69  211   
212 Ewing, Nate               11 Millersburg                    19:50.43  212   
213 Schroeder, Ryan           12 Garfield Hts                   19:50.87  213   
214 Scott, Mathew             12 Alliance                       19:54.83  214   
215 Hiltz, Nick               11 Jefferson Area                 19:55.34  215   
216 Balmoria, Fred            10 Tontogany Otsego               19:56.42  216   
217 Biltz, Michael            10 Milan Edison                   19:56.58  217   
218 Wright, Keith             10 London                         19:59.79  218   
219 Fotheringham, Jacob       10 Alliance                       20:00.15  219   
220 Piotrowski, Kris          12 Bellmont Indiana               20:03.34  220   
221 Rickman, Tyler            10 Millbury Lake                  20:04.72  221   
222 Bodkin, Devin             12 Milan Edison                   20:05.48  222   
223 Stewart, Cory             10 Ashtabula Edgewood             20:09.09  223   
224 Henry, Jacob              12 Pemberville                    20:10.88  224   
225 Preble, Dustin            11 Millbury Lake                  20:11.55  225   
226 Albring, Matthew             Delta                          20:12.99  226   
227 Farnsworth, Marshall      11 Wellington                     20:14.02  227   
228 Kluge, Brandon            11 Ashtabula Edgewood             20:14.65  228   
229 Waterman, Luke            09 Caledonia Ri                   20:15.06  229   
230 Horstmann, Shane          11 Lorain Clearview               20:15.77  230   
231 Vonderau, Alex            11 Sullivan Bla                   20:17.14  231   
232 Tarasiewicz, Patrick      11 Bellefontaine                  20:17.23  232   
233 Stockmaster, Kurt         12 Willard Flashes                20:20.94  233   
234 Keith, Michael            10 Medina Buckeye                 20:23.81  234   
235 Williams, Kenny           12 Swanton                        20:24.80  235   
236 Gerber, Matt              09 Clyde                          20:24.96  236   
237 Novotny, Chase            12 Wellington                     20:25.51  237   
238 Loudenslagel, Luke        12 Bellevue                       20:25.60  238   
239 Santos, Ricky             11 Lorain Clearview               20:29.87  239   
240 Miller, Zack              11 Bellevue                       20:31.37  240   
241 Keesy, Kasey              11 Willard Flashes                20:31.70  241   
242 Lafountain, Michael       10 Oak Harbor                     20:31.76  242   
243 Zielinski, Jimmy          12 Pemberville                    20:32.03  243   
244 Bintz, Jaron              12 Genoa Area                     20:33.57  244   
245 Lesneiwicz, Jared         10 Genoa Area                     20:34.90  245   
246 Corcino, Jacob            09 Lorain Clearview               20:34.95  246   
247 Keenan, Drew              11 Genoa Area                     20:35.69  247   
248 Bennett, Brok             10 London                         20:37.06  248   
249 Mahl, Brayden             09 Willard Flashes                20:37.56  249   
250 Cantu, Christian          12 Clyde                          20:38.81  250   
251 Bujan, Josh               10 London                         20:38.85  251   
252 Turner, Jeremy            12 Circleville                    20:38.95  252   
253 Ayala, Luis               09 Upper Sandusky                 20:38.99  253   
254 Salines, Adrian           09 Upper Sandusky                 20:39.45  254   
255 Palider, Scott            11 Wellington                     20:44.94  255   
256 Enyart, Drew              11 St. Paris Gr                   20:47.78  256   
257 Frate, Joey               10 Mentor Lake Cath.              20:48.25  257   
258 Fleeman, Keith            11 Wauseon                        20:51.10  258   
259 Wills, Kyle               09 Mansfield Ontario              20:51.73  259   
260 Gonzales, Michael         11 Shelby                         20:56.81  260   
261 Patalon, Joe              11 Sullivan Bla                   21:06.23  261   
262 Eversole, Skyler          09 Clyde                          21:07.81  262   
263 rosser, john              09 Rossford                       21:10.06  263   
264 Prosser, Jake             10 Port Clinton                   21:10.47  264   
265 Martin, Sean              09 Huron                          21:11.81  265   
266 Galat, Tim                10 Mansfield Ontario              21:12.88  266   
267 Rohrs, Jared              12 Wauseon                        21:13.61  267   
268 Huston, Garrett           12 Upper Sandusky                 21:16.74  268   
269 Hansen, Nathan            11 Milan Edison                   21:20.26  269   
270 Petersen, Andrew          12 Swanton                        21:20.98  270   
271 Barker, Jimmy             12 Swanton                        21:21.38  271   
272 tinney, mason             12 Rossford                       21:22.00  272   
273 Summers, Trevor           10 Willard Flashes                21:23.19  273   
274 Seaman, Hunter            09 Oak Harbor                     21:25.10  274   
275 Clewell, Ethan            09 Caledonia Ri                   21:25.85  275   
276 Fretter, Raphael          10 Tontogany Otsego               21:28.27  276   
277 groom, brady              12 Rossford                       21:28.90  277   
278 Parsons, Noah             09 Lorain Clearview               21:32.74  278   
279 Sierra, Mark              12 Fostoria                       21:33.40  279   
280 Streacker, Andrew         09 St. Paris Gr                   21:33.91  280   
281 Coffman, Stewart          10 Genoa Area                     21:37.23  281   
282 Caldwell, Seth            12 Lorain Clearview               21:41.90  282   
283 Skala, Casey              09 Sullivan Bla                   21:43.83  283   
284 Ferguson, Eddie           10 Tontogany Otsego               21:45.94  284   
285 Ladd, Peter               10 Port Clinton                   21:51.04  285   
286 Ruckman, Donovan          10 Mansfield Ontario              21:51.81  286   
287 Gonzalez, Jesse           10 Clyde                          21:58.75  287   
288 Grant, Casey              09 Mentor Lake Cath.              22:05.34  288   
289 Vaughn, Trever            10 Pemberville                    22:05.47  289   
290 Post, Michael             12 Huron                          22:10.48  290   
291 Torres, Roberto           10 Lorain Clearview               22:12.77  291   
292 brown, nick               12 Rossford                       22:13.40  292   
293 Eufracio, Andy            11 Fostoria                       22:17.25  293   
294 Purk, Nathan              09 Oak Harbor                     22:17.69  294   
295 Byrd, Seth                11 Mansfield Ontario              22:23.58  295   
296 Moyer, Nick               11 Mansfield Ontario              22:41.27  296   
297 Zamora, Jack                 Delta                          22:47.64  297   
298 Woodin, Daran             12 Jefferson Area                 22:49.74  298   
299 Kost, Brenden             09 Wauseon                        23:07.82  299   
300 Davis, Tommy              09 Clyde                          23:17.79  300   
301 Mooney, Devin             09 Mentor Lake Cath.              23:19.27  301   
302 Garza, Noah               10 Genoa Area                     23:21.12  302   
303 Felden, Ryan              10 Mentor Lake Cath.              23:25.74  303   
304 Phillips, Parker             Delta                          23:27.49  304   
305 Koenig, Will              10 Huron                          23:28.21  305   
306 Campfield, T.C.           10 Circleville                    23:51.42  306   
307 wagner, aidan             10 Rossford                       23:53.70  307   
308 Luo, Ning                 12 Genoa Area                     23:56.74  308   
309 Macencak, Michael         09 Alliance                       24:07.88  309   
310 Hawke, Luke               10 St. Paris Gr                   24:34.99  310   
311 Martin, Nick              10 Wellington                     26:00.49  311   
312 Morehart, Conner          10 Huron                          28:15.01  312   
313 Smith, Evan               12 Caledonia Ri                   31:54.51  313   

Event 9  Boys 5k Run CC Div II-Vars
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men                                                                    
   1 Akron St. Vin.-St. Mary      90    3   12   20   26   29   70   95    3   12
      Total Time:  1:25:22.72                                                    
         Average:    17:04.55                                                    
   2 Chill. Unioto               129    1   19   28   39   42   60   93    1   19
      Total Time:  1:26:02.37                                                    
         Average:    17:12.48                                                    
   3 Van Wert                    194    4    8   23   77   82   91  156    4    8
      Total Time:  1:26:59.23                                                    
         Average:    17:23.85                                                    
   4 Chardon N.D.-Cath. Latin    226    7   25   36   47  111  173  193    7   25
      Total Time:  1:28:06.77                                                    
         Average:    17:37.36                                                    
   5 Lexington                   229   17   32   33   49   98  112  149   17   32
      Total Time:  1:28:40.57                                                    
         Average:    17:44.12                                                    
   6 Sandusky Perkins            262    9   14   59   72  108  123  132    9   14
      Total Time:  1:28:43.86                                                    
         Average:    17:44.78                                                    
   7 Alliance Marlington         309   21   51   56   64  117  153  197   21   51
      Total Time:  1:29:57.78                                                    
         Average:    17:59.56                                                    
   8 Millersburg West Holmes     314   11   55   71   76  101  155  212   11   55
      Total Time:  1:29:42.62                                                    
         Average:    17:56.53                                                    
   9 Day. Carroll                351   22   37   88   94  110  139  177   22   37
      Total Time:  1:30:25.62                                                    
         Average:    18:05.13                                                    
  10 Bellefontaine               423    2   13   97  151  160  178  232    2   13
      Total Time:  1:29:57.83                                                    
         Average:    17:59.57                                                    
  11 Garfield Hts. Trinity       442   48   78   79  100  137  152  213   48   78
      Total Time:  1:31:53.82                                                    
         Average:    18:22.77                                                    
  12 Bellmont Indiana            461   15   84  106  127  129  195  220   15   84
      Total Time:  1:31:53.43                                                    
         Average:    18:22.69                                                    
  13 Millbury Lake               464   43   44  115  124  138  221  225   43   44
      Total Time:  1:32:07.69                                                    
         Average:    18:25.54                                                    
  14 Spr Greenon                 471   50   63   96   99  163  170  210   50   63
      Total Time:  1:32:15.74                                                    
         Average:    18:27.15                                                    
  15 Medina Buckeye              496    5   40   81  182  188  209  234    5   40
      Total Time:  1:31:38.39                                                    
         Average:    18:19.68                                                    
  16 Rocky River                 514   52   83  104  131  144  165  205   52   83
      Total Time:  1:32:44.27                                                    
         Average:    18:32.86                                                    
  17 Defiance                    514   62   85   86  105  176  198  200   62   85
      Total Time:  1:32:52.19                                                    
         Average:    18:34.44                                                    
  18 Bellevue                    548   27   74  141  142  164  238  240   27   74
      Total Time:  1:33:04.42                                                    
         Average:    18:36.89                                                    
  19 Shelby                      551   92  103  113  121  122  154  260   92  103
      Total Time:  1:33:20.44                                                    
         Average:    18:40.09                                                    
  20 Delaware Buckeye Valley     584   65   67  128  135  189  196  203   65   67
      Total Time:  1:33:39.31                                                    
         Average:    18:43.87                                                    
  21 Wauseon                     594   16   75  119  126  258  267  299   16   75
      Total Time:  1:33:57.03                                                    
         Average:    18:47.41                                                    
  22 Jefferson Area              641   57   68  148  157  211  215  298   57   68
      Total Time:  1:34:14.21                                                    
         Average:    18:50.85                                                    
  23 Ashtabula Edgewood          660   18   53  187  194  208  223  228   18   53
      Total Time:  1:34:08.14                                                    
         Average:    18:49.63                                                    
  24 Oak Harbor                  708   38  120  125  183  242  274  294   38  120
      Total Time:  1:35:21.80                                                    
         Average:    19:04.36                                                    
  25 Pemberville Eastwood        726   46   73  140  224  243  289   46   73  140
      Total Time:  1:35:45.12                                                    
         Average:    19:09.03                                                    
  26 Willard Flashes             729   58   61  136  233  241  249  273   58   61
      Total Time:  1:35:53.54                                                    
         Average:    19:10.71                                                    
  27 St. Paris Graham Local      755   66  102  162  169  256  280  310   66  102
      Total Time:  1:36:07.21                                                    
         Average:    19:13.45                                                    
  28 Sullivan Black River        763   24   80  167  231  261  283   24   80  167
      Total Time:  1:36:24.91                                                    
         Average:    19:16.99                                                    
  29 Milan Edison                782   87  109  147  217  222  269   87  109  147
      Total Time:  1:36:09.01                                                    
         Average:    19:13.81                                                    
  30 Upper Sandusky              833   35  174  185  186  253  254  268   35  174
      Total Time:  1:36:43.77                                                    
         Average:    19:20.76                                                    
  31 Swanton                     858    6  145  202  235  270  271    6  145  202
      Total Time:  1:37:12.17                                                    
         Average:    19:26.44                                                    
  32 Port Clinton                859  114  172  180  192  201  264  285  114  172
      Total Time:  1:36:58.29                                                    
         Average:    19:23.66                                                    
  33 London                      870  116  150  179  207  218  248  251  116  150
      Total Time:  1:37:07.03                                                    
         Average:    19:25.41                                                    
  34 Clyde                       886   31  107  236  250  262  287  300   31  107
      Total Time:  1:38:19.39                                                    
         Average:    19:39.88                                                    
  35 Fostoria                    899   89  146  181  204  279  293   89  146  181
      Total Time:  1:38:18.80                                                    
         Average:    19:39.76                                                    
  36 Tontogany Otsego            900   34  168  206  216  276  284   34  168  206
      Total Time:  1:38:07.63                                                    
         Average:    19:37.53                                                    
  37 Mentor Lake Cath.           910   10  171  184  257  288  301  303   10  171
      Total Time:  1:38:35.16                                                    
         Average:    19:43.04                                                    
  38 Delta                       913   41   45  226  297  304   41   45  226  297
      Total Time:  1:41:59.63                                                    
         Average:    20:23.93                                                    
  39 Huron                       921   30  161  175  265  290  305  312   30  161
      Total Time:  1:39:35.16                                                    
         Average:    19:55.04                                                    
  40 Circleville                 926   69  133  166  252  306   69  133  166  252
      Total Time:  1:40:58.87                                                    
         Average:    20:11.78                                                    
  41 Caledonia River Valley      967  158  190  191  199  229  275  313  158  190
      Total Time:  1:38:22.91                                                    
         Average:    19:40.59                                                    
  42 Alliance                    975   90  143  214  219  309   90  143  214  219
      Total Time:  1:41:31.18                                                    
         Average:    20:18.24                                                    
  43 Genoa Area                 1071   54  244  245  247  281  302  308   54  244
      Total Time:  1:41:17.35                                                    
         Average:    20:15.47                                                    
  44 Mansfield Ontario          1104  134  159  259  266  286  295  296  134  159
      Total Time:  1:42:08.04                                                    
         Average:    20:25.61                                                    
  45 Lorain Clearview           1123  130  230  239  246  278  282  291  130  230
      Total Time:  1:41:48.95                                                    
         Average:    20:21.79                                                    
  46 Wellington                 1148  118  227  237  255  311  118  227  237  255
      Total Time:  1:46:10.65                                                    
         Average:    21:14.13                                                    
  47 Rossford                   1411  263  272  277  292  307  263  272  277  292
      Total Time:  1:50:08.06                                                    
         Average:    22:01.62                                                    

Event 16  Boys 3200 Meter Run CC Div III-Vars
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men                                                                   
  1 Butler, Ben               08 Minster                        11:24.25    1   
  2 Bauer, Brad               07 N. Robinson                    11:31.43    2   
  3 Polman, Tyler             07 Independence                   11:47.89    3   
  4 Baugh, Zach               08 St Joseph                      11:52.70    4   
  5 Crandall, Brad            07 St Joseph                      11:59.98    5   
  6 Burkholder, Casen         08 Fayette Gorh                   12:11.59    6   
  7 Terrano, Matt             08 Independence                   12:11.78    7   
  8 Hoepf, Elliot             08 Attica Seneca East             12:21.28    8   
  9 Croci, Trent              08 St Joseph                      12:21.55    9   
 10 Clymer, Kevin             07 Independence                   12:24.07   10   
 11 Lopez, Austin             07 Fayette Gorh                   12:26.04   11   
 12 Wisniewski, Dave          08 Independence                   12:27.31   12   
 13 Mathias, Austin           08 New Riegel MS                  12:32.62   13   
 14 Williams, Travis          08 New Riegel MS                  12:33.07   14   
 15 Dauterman, Bailey         08 Mansfield St                   12:34.01   15   
 16 Parmiter, Benton          07 Caldwell                       12:37.25   16   
 17 Ballas, Tom               07 Fort Loramie                   12:38.35   17   
 18 Schumm, Nathan            08 St Paul Lutheran               12:46.16        
 19 Brubaker, Boone           07 Columbus Grove MS              12:55.30   18   
 20 Veres, Colt               08 Attica Seneca East             12:56.70   19   
 21 Welly, Caleb              08 New Riegel MS                  12:58.40   20   
 22 Cadieux, Jason            08 River Valley                   12:59.85   21   
 23 Grothaus, Caiden          07 Columbus Grove MS              13:00.89   22   
 24 Tracy, Danny              08 Tol. Ottawa Hills              13:01.47   23   
 25 Roesch, Jacob             08 N. Robinson                    13:02.66   24   
 26 Kasza, Alec               07 St Joseph                      13:03.43   25   
 27 Skidmore, Jacob           07 Attica Seneca East             13:05.97   26   
 28 Haynes, Drew              08 Norwalk St. Paul               13:07.45   27   
 29 Steiner, Matthew          08 Kansas Lakota                  13:08.14   28   
 30 Jaramillo, Alex           07 Fayette Gorh                   13:08.54   29   
 31 Studer, Joel              08 Liberty Center                 13:10.33   30   
 32 Weadock, Andrew           08 Findlay Libe                   13:11.44   31   
 33 Patton, Daniel            07 Carey                          13:12.35        
 34 Mroczynski, Matt          08 Independence                   13:13.52   32   
 35 Monnin, Ethan             08 Minster                        13:14.96   33   
 36 Suarez, Christian         07 Fayette Gorh                   13:14.97   34   
 37 Karban, Jimmy             08 St Joseph                      13:16.72   35   
 38 Brewster, Ben             08 Norwalk St. Paul               13:17.49   36   
 39 Kurtz, Drew               07 Bascom Hopew                   13:20.51   37   
 40 Albaugh, Aiden            07 New London                     13:21.59   38   
 41 Given, Tate               08 New London                     13:24.43   39   
 42 Sauppe, Brandon           08 St Joseph                      13:25.31   40   
 43 Holland, Riley            08 Fort Loramie                   13:25.43   41   
 44 Chaney, John              08 Fort Loramie                   13:26.59   42   
 45 Reed, Trevor              08 New London                     13:27.18   43   
 46 Trafzer, Dillon           07 River Valley                   13:27.62   44   
 47 Alvarado, Dylan           08 Bascom Hopew                   13:27.77   45   
 48 Morrison, Alex            07 Tol. Ottawa Hills              13:30.26   46   
 49 Smith, Joshua             07 Old Fort                       13:30.78   47   
 50 Funk, Braxton             07 Independence                   13:31.48   48   
 51 Conklin, Bryce            07 Fayette Gorh                   13:33.38   49   
 52 Vance, Phillip            08 Columbus Grove MS              13:33.60   50   
 53 Heck, Chase               08 Tipp City Bethel               13:33.83   51   
 54 Manasian, Cole            07 Old Fort                       13:34.75   52   
 55 Daniel, Denver            07 Ely. Open Do                   13:35.04   53   
 56 Oswalt, Brendon           07 Collins West                   13:35.17   54   
 57 Wright, Clay              08 Ely. Open Do                   13:35.33   55   
 58 Gottemoeller, Brad        07 Fort Loramie                   13:42.00   56   
 59 Smith, Joel               08 Fayette Gorh                   13:42.34   57   
 60 Geise, Brett              08 Findlay Libe                   13:42.49   58   
 61 Kaiser, Jared             07 Attica Seneca East             13:43.88   59   
 62 Orians, Adam              08 Findlay Libe                   13:44.12   60   
 63 Seiler, Jerad             08 Fayette Gorh                   13:47.85   61   
 64 Ebling, Noah              07 Columbus Grove MS              13:48.35   62   
 65 Zoeller, Brad             08 New Riegel MS                  13:49.10   63   
 66 Greeley, Nolan            07 Tol. Ottawa Hills              13:49.28   64   
 67 Koizumi, Thomas           08 Findlay Libe                   13:49.95   65   
 68 Bernsdorff, Johnny        07 St Joseph                      13:52.27   66   
 69 Wolfrum, Mitch            08 St Paul Lutheran               13:53.72        
 70 Edwards, Joel             07 Findlay Libe                   13:55.88   67   
 71 Randall, Drew             07 Mansfield St                   13:56.34   68   
 72 Wilson, Gunner            07 Attica Seneca East             13:57.18   69   
 73 Cooley, Griffin           08 Collins West                   14:00.53   70   
 74 Liebal, Erik              07 Independence                   14:04.31   71   
 75 Moyer, Dalton             08 St Paul Lutheran               14:05.03        
 76 Harris, Jon               08 Castalia Margaretta            14:05.27   72   
 77 Studer, Nick              07 N. Robinson                    14:05.42   73   
 78 Stanley, Josh             07 Castalia Margaretta            14:05.44   74   
 79 Maginn, Mason             07 Fayette Gorh                   14:05.89        
 80 Stager, Luke              07 Fort Loramie                   14:15.26   75   
 81 Wright, Benton            08 Tipp City Bethel               14:15.50   76   
 82 Shank, Brant              07 Kansas Lakota                  14:16.01   77   
 83 Small, Connor             07 St Paul Lutheran               14:16.21        
 84 Spieth, Thomas            07 Liberty Center                 14:17.19   78   
 85 Mulherin, Anthony         08 Mansfield St                   14:18.90   79   
 86 Maxwell, Charlie          08 Mansfield St                   14:18.97   80   
 87 Garcia, Uriel             08 Carey                          14:19.03        
 88 Archer, Logan             08 Caldwell                       14:20.48   81   
 89 Coleman, Justin           07 Bascom Hopew                   14:20.76   82   
 90 Hunter, Cameron           08 Fostoria St.                   14:24.77   83   
 91 Pelletier, Max            08 Minster                        14:27.31   84   
 92 Stuckey, Cole             07 Fayette Gorh                   14:27.70        
 93 Muniz, Mateo              07 Bascom Hopew                   14:28.47   85   
 94 Baker, Isaac              07 Kansas Lakota                  14:30.57   86   
 95 Cecolli, Will             07 Norwalk St. Paul               14:33.65   87   
 96 Breitigam, Sean           07 Carey                          14:36.50        
 97 Bentley, Austin           08 New London                     14:36.64   88   
 98 Blanco, Alex              07 Minster                        14:40.32   89   
 99 Hendel, Nathan            08 Findlay Libe                   14:41.24   90   
100 Laser, Thomas             08 New London                     14:42.67   91   
101 Williams, Lucas           07 New Riegel MS                  14:43.77   92   
102 Grills, Hayden            07 New London                     14:44.44   93   
103 Cairns, Spencer           07 Collins West                   14:44.61   94   
104 Randall, Jake             08 Mansfield St                   14:44.75   95   
105 Noel, Michael             08 Fostoria St.                   14:45.17   96   
106 Clement, Baily            08 Columbus Grove MS              14:48.04   97   
107 Snyder, Konnor            07 Liberty Center                 14:48.13   98   
108 Price, Ryan               08 Columbus Grove MS              14:48.49   99   
109 Brubaker, Preston         07 Columbus Grove MS              14:48.83  100   
110 Long, Brandon             08 N. Robinson                    14:49.02  101   
111 Swanagan, Drew            07 Bascom Hopew                   14:50.04  102   
112 Pleiman, Nick             07 Fort Loramie                   14:51.67  103   
113 Gibbs, Collin             07 Attica Seneca East             14:51.87  104   
114 Pickenpaugh, Blake        07 Caldwell                       14:53.45  105   
115 Fetro, Kelby              07 Carey                          14:56.36        
116 McMurray, Aiden           08 Tol. Ottawa Hills              14:57.14  106   
117 Wang, Brent               08 Tol. Ottawa Hills              15:00.04  107   
118 Keegan, Gordy             08 Castalia Margaretta            15:01.36  108   
119 Halcomb, Shane            07 New Riegel MS                  15:06.42  109   
120 Knackstedt, Andrew        08 Collins West                   15:07.30  110   
121 Upell, Trevor             07 Liberty Center                 15:07.31  111   
122 Harris, Marc              08 Old Fort                       15:07.93  112   
123 McWilliams, Ruben         07 Tol. Ottawa Hills              15:11.68  113   
124 Acuna, Manuel             07 River Valley                   15:13.74  114   
125 Obermiller, Jacob         07 New London                     15:13.78  115   
126 Dowdell, John             07 Norwalk St. Paul               15:14.05  116   
127 Charlton, Jacob           07 Castalia Margaretta            15:16.92  117   
128 Batey, Jalan              08 Kansas Lakota                  15:17.79  118   
129 Blank, Zach               08 Mansfield St                   15:19.60  119   
130 Rudolph, Ben              07 Castalia Margaretta            15:20.82  120   
131 Leonhart, Tyler           07 Caldwell                       15:21.58  121   
132 Gevry, Alec               07 Ely. Open Do                   15:22.25  122   
133 Kalb, Riley               08 Attica Seneca East             15:24.23  123   
134 Hershey, Alex             07 N. Robinson                    15:30.57  124   
135 Rataiczak, T.J.           07 Caldwell                       15:44.33  125   
136 Brackman, Jordan          07 Minster                        15:45.74  126   
137 Evans, Neal               07 Findlay Libe                   15:46.84  127   
138 Maccariella, Logan        07 Tol. Christian                 15:48.53        
139 Kern, Garrett             08 Kansas Lakota                  15:51.35  128   
140 Gagle, Jonathan           07 Tol. Christian                 15:51.79        
141 Stuckey, Jason            07 Fayette Gorh                   15:55.86        
142 Fulton, Steven            08 Collins West                   15:56.39  129   
143 Rhodes, Zach              08 Bascom Hopew                   15:57.73  130   
144 Halcomb, Tyler            08 New Riegel MS                  15:58.53  131   
145 Posey, Matthew            08 Tipp City Bethel               16:00.57  132   
146 Rhine, Sam                07 Tol. Christian                 16:02.50        
147 Branscum, Matt            07 Fort Loramie                   16:02.61  133   
148 Hogrefe, Jakob            07 Liberty Center                 16:05.44  134   
149 Murdock, Collin           07 Collins West                   16:08.26  135   
150 Ramirez, Cody             07 Bascom Hopew                   16:09.59  136   
151 Mowery, Dylan             08 Old Fort                       16:14.19  137   
152 Noel, Carson              07 Fostoria St.                   16:16.30  138   
153 Sosa, Clayton             07 Castalia Margaretta            16:27.45  139   
154 Strouse, Zach             07 Ely. Open Do                   16:30.74  140   
155 Korom, Kameron            08 Collins West                   16:46.57  141   
156 Pencil, Sam               08 Tipp City Bethel               17:00.94  142   
157 Wheeler, Aaron            08 Norwalk St. Paul               17:04.66  143   
158 Gonzalez, Maco            07 Fostoria St.                   17:37.15  144   
159 Zook, Trevor              07 Mansfield St                   17:45.07  145   
160 Moore, Dakota             08 Castalia Margaretta            17:58.56  146   
161 Arbogast, Brandon         07 New Riegel MS                  18:02.36        
162 Gilbert, Brandon          07 Tipp City Bethel               18:08.11  147   
163 Elson, Dylan              07 River Valley                   18:17.09  148   
164 Kramer, Mitch             07 New Riegel MS                  18:35.39        
165 Weinert, Tyler            07 Tipp City Bethel               18:44.25  149   
166 Deloye, Luke              07 Minster                        18:48.46  150   
167 Fixx, Garrett             08 Ely. Open Do                   18:49.29  151   
168 Vandergriff, Jacob        08 Old Fort                       19:35.38  152   
169 Wagner, Jacob                Fostoria St.                   19:50.10  153   
170 McDaniels, Calvin         07 River Valley                   19:53.64  154   
171 Cook, Nick                07 N. Robinson                    20:34.80  155   
172 Eddington, Bradley        07 New Riegel MS                  21:27.68        
173 Vanderbeke, Adrian        08 Kansas Lakota                  22:45.75  156   
174 Ackerman, Ben             07 River Valley                   25:09.30  157   

Event 16  Boys 3200 Meter Run CC Div III-Vars
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men                                                                    
   1 Independence                 64    3    7   10   12   32   48   71    3    7
      Total Time:  1:02:04.57                                                    
         Average:    12:24.92                                                    
   2 St Joseph                    78    4    5    9   25   35   40   66    4    5
      Total Time:  1:02:34.38                                                    
         Average:    12:30.88                                                    
   3 Fayette Gorham Fayette      129    6   11   29   34   49   57   61    6   11
      Total Time:  1:04:34.52                                                    
         Average:    12:54.91                                                    
   4 Attica Seneca East          181    8   19   26   59   69  104  123    8   19
      Total Time:  1:06:05.01                                                    
         Average:    13:13.01                                                    
   5 New Riegel MS               202   13   14   20   63   92  109  131   13   14
      Total Time:  1:06:36.96                                                    
         Average:    13:19.40                                                    
   6 Fort Loramie                231   17   41   42   56   75  103  133   17   41
      Total Time:  1:07:27.63                                                    
         Average:    13:29.53                                                    
   7 Columbus Grove MS           249   18   22   50   62   97   99  100   18   22
      Total Time:  1:08:06.18                                                    
         Average:    13:37.24                                                    
   8 Findlay Liberty-Benton      281   31   58   60   65   67   90  127   31   58
      Total Time:  1:08:23.88                                                    
         Average:    13:40.78                                                    
   9 New London                  299   38   39   43   88   91   93  115   38   39
      Total Time:  1:09:32.51                                                    
         Average:    13:54.51                                                    
  10 N. Robinson Col. Crawford   324    2   24   73  101  124  155    2   24   73
      Total Time:  1:08:59.10                                                    
         Average:    13:47.82                                                    
  11 Minster                     333    1   33   84   89  126  150    1   33   84
      Total Time:  1:09:32.58                                                    
         Average:    13:54.52                                                    
  12 Mansfield St. Peter's       337   15   68   79   80   95  119  145   15   68
      Total Time:  1:09:52.97                                                    
         Average:    13:58.60                                                    
  13 Tol. Ottawa Hills           346   23   46   64  106  107  113   23   46   64
      Total Time:  1:10:18.19                                                    
         Average:    14:03.64                                                    
  14 Bascom Hopewell-Loudon      351   37   45   82   85  102  130  136   37   45
      Total Time:  1:10:27.55                                                    
         Average:    14:05.51                                                    
  15 Norwalk St. Paul            409   27   36   87  116  143   27   36   87  116
      Total Time:  1:13:17.30                                                    
         Average:    14:39.46                                                    
  16 Kansas Lakota               437   28   77   86  118  128  156   28   77   86
      Total Time:  1:13:03.86                                                    
         Average:    14:36.78                                                    
  17 Caldwell                    448   16   81  105  121  125   16   81  105  121
      Total Time:  1:12:57.09                                                    
         Average:    14:35.42                                                    
  18 Liberty Center              451   30   78   98  111  134   30   78   98  111
      Total Time:  1:13:28.40                                                    
         Average:    14:41.68                                                    
  19 Collins Western Reserve     457   54   70   94  110  129  135  141   54   70
      Total Time:  1:13:24.00                                                    
         Average:    14:40.80                                                    
  20 River Valley Middle Schoo   481   21   44  114  148  154  157   21   44  114
      Total Time:  1:19:51.94                                                    
         Average:    15:58.39                                                    
  21 Castalia Margaretta         491   72   74  108  117  120  139  146   72   74
      Total Time:  1:13:49.81                                                    
         Average:    14:45.97                                                    
  22 Old Fort                    500   47   52  112  137  152   47   52  112  137
      Total Time:  1:18:03.03                                                    
         Average:    15:36.61                                                    
  23 Ely. Open Door Christian    521   53   55  122  140  151   53   55  122  140
      Total Time:  1:17:52.65                                                    
         Average:    15:34.53                                                    
  24 Tipp City Bethel            548   51   76  132  142  147  149   51   76  132
      Total Time:  1:18:58.95                                                    
         Average:    15:47.79                                                    
  25 Fostoria St. Wendelin       614   83   96  138  144  153   83   96  138  144
      Total Time:  1:22:53.49                                                    
         Average:    16:34.70                                                    

Event 17  Boys 3200 Meter Run CC Div I/II-Var
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men                                                                   
  1 Mallue, Nate              08 Jackson Memorial MS            11:05.13    1   
  2 Theis, Colin              08 Medina Buckeye                 11:11.23    2   
  3 Hepp, Logan               08 Port Clinton MS                11:29.29    3   
  4 Gaines, Isaiah            08 Findlay MS                     11:30.06    4   
  5 Dye, Ivan                 08 Washington M                   11:33.93    5   
  6 Widdig, Luke              08 Kings Junior High              11:38.43    6   
  7 Djuric, Dimitri           08 Jackson Memorial MS            11:38.82    7   
  8 Hautz, Jack               08 Bay Village MS                 11:40.37    8   
  9 Cruz, Alex                08 Port Clinton MS                11:42.26    9   
 10 Hickey, Sam               08 Washington M                   11:42.90   10   
 11 Kneisel, Joshua           08 Washington M                   11:44.67   11   
 12 Vipperman, Seth           08 Willard Flashes                11:49.41        
 13 Broerman, Ryan            08 Kings Junior High              11:52.55   12   
 14 Plaugher, Dylan           08 Wapakoneta M                   11:53.74   13   
 15 Giesige, Logan            08 Perrysburg MS                  11:54.62   14   
 16 miller, ryley             08 Vermilion                      11:55.74   15   
 17 Titsworth, Darryl            Delta                          11:56.60   16   
 18 Stricklen, Nick           08 Lexington MS                   12:02.87   17   
 19 Miller, Zak               08 Perrysburg MS                  12:04.68   18   
 20 Lauf, Brett               07 Napoleon MS                    12:04.70   19   
 21 Huffman, Nick             08 Jackson Memorial MS            12:05.33   20   
 22 Payne, Darien             08 Shelby MS                      12:06.37   21   
 23 Russell, David            08 Bay Village MS                 12:07.77   22   
 24 Myers, Austin             08 Upper Sandusky MS              12:08.47   23   
 25 Lutz, Jacob               08 Amherst MS                     12:10.28   24   
 26 Wilburn, Johnathan        08 Washington M                   12:10.81   25   
 27 Fleming, Cade             08 Van Wert                       12:12.62   26   
 28 Flanagan, Ryan            08 Jackson Memorial MS            12:15.54   27   
 29 Wardrope, Kyle            08 Avon MS                        12:18.38   28   
 30 Leone, Michael            08 Port Clinton MS                12:19.78   29   
 31 Young, Michael            08 Avon MS                        12:23.31   30   
 32 Sepeda, Matt              08 Clyde                          12:23.79   31   
 33 Thomas, Joey              08 Norwalk MS                     12:24.15   32   
 34 Church, Samuel            08 Eastwood MS                    12:26.04   33   
 35 Bunting, Brock            08 Fremont Ross MS                12:27.40   34   
 36 Hopkins, Justin           08 Findlay MS                     12:27.48   35   
 37 Bartlett, Trevor          08 Kings Junior High              12:28.76   36   
 38 Engh, Stephen             08 Mansfield Ontario              12:30.39   37   
 39 Barr, Zach                07 Port Clinton MS                12:30.89   38   
 40 Hrivnak, Nick             07 Edison MS                      12:30.94   39   
 41 Bosworth, Andrew          08 Perrysburg MS                  12:31.11   40   
 42 Rudolph, Kyle             08 Perrysburg MS                  12:31.34   41   
 43 Lewis, Scott              07 Upper Sandusky MS              12:31.93   42   
 44 Kitinoja, Jared           08 Avon MS                        12:32.64   43   
 44 Bowersock, Jalen          08 Wapakoneta M                   12:32.64   44   
 46 Ledrick, Forest           08 Sylvania McC                   12:33.13   45   
 47 King, Vincent             08 Medina Buckeye                 12:34.92   46   
 48 Reichenbach, Dan          08 Wapakoneta M                   12:35.08   47   
 49 Sturgeon, Ryan            07 Amherst MS                     12:35.88   48   
 50 Lautzenheiser, Dylan      07 Van Wert                       12:37.33   49   
 51 Rider, Collin             08 Port Clinton MS                12:38.24   50   
 52 Nash, Charlie             08 Norwalk MS                     12:39.10   51   
 53 Damschroder, Trent        08 Fremont Ross MS                12:41.54   52   
 54 Rizzo, Frank              08 Avon MS                        12:41.62   53   
 55 Gutbrod, Joey             07 Bay Village MS                 12:43.46   54   
 56 Hastings, William         08 Claggett MS                    12:43.91   55   
 57 Forrest, Adam             08 Tiffin MS                      12:44.41   56   
 58 Nitschke, Drew            08 Perrysburg MS                  12:45.42   57   
 59 Burkard, Lucas            08 Tontogany Otsego               12:46.19   58   
 60 Moss, Kyle                08 Medina Highland MS             12:46.59   59   
 61 Dewalt, Maison            08 Medina Highland MS             12:46.65   60   
 62 Johnson, Dane             08 Amherst MS                     12:47.19   61   
 63 Yoder, Thomas             07 Kings Junior High              12:47.50   62   
 64 Smith, Johnny             08 Perrysburg MS                  12:47.83   63   
 65 Bryant, Matt              08 Findlay MS                     12:48.24   64   
 66 Corso, Nick               NA Perkins MS                     12:48.33   65   
 67 Stevens, Nick             08 Avon MS                        12:49.55   66   
 68 Moore, Robert             08 Shelby MS                      12:49.77   67   
 69 Breen, Patrick            08 Findlay MS                     12:50.83   68   
 70 Burns, Brendan            07 Bedford MS                     12:52.28   69   
 71 Gale, Austin              08 Clyde                          12:52.65   70   
 72 Stump, Matt               07 Claggett MS                    12:54.26   71   
 73 Gerding, Christian        08 Medina Highland MS             12:55.21   72   
 74 Whitehead, Seth           08 Jackson Memorial MS            12:55.30   73   
 75 Torres, Matthew           08 Washington M                   12:55.57   74   
 76 Kentner, Eli              08 Wapakoneta M                   12:56.02   75   
 77 Fisher, Travis            08 Wapakoneta M                   12:56.78   76   
 78 Galat, Jared              07 Lexington MS                   12:57.06   77   
 79 Klimczynski, Erik         08 Mansfield Ontario              12:57.81   78   
 80 Stoffiere, Michael        08 Avon MS                        13:00.85   79   
 81 Minds, Kevin              08 Kings Junior High              13:00.98   80   
 82 Burgett, David            08 Amherst MS                     13:02.17   81   
 83 Smith, Andrew             08 Claggett MS                    13:02.30   82   
 84 Hoffman, Drew             07 Tiffin MS                      13:03.03   83   
 85 Dackermann, Avery         08 Port Clinton MS                13:03.82   84   
 86 Easley, Sam               07 Van Wert                       13:04.47   85   
 87 Schalk, William           08 Bellevue                       13:04.81   86   
 88 Diekman, Nick             08 Claggett MS                    13:05.01   87   
 89 Zitiello, Vince           08 Bay Village MS                 13:05.10   88   
 90 Stevens, Oliver           08 Tiffin MS                      13:05.43   89   
 91 Sjostedt, Torsten         08 Mansfield Ontario              13:06.93   90   
 92 Cooper, Clay              08 Kings Junior High              13:07.33   91   
 93 Fellers, Jake             07 Napoleon MS                    13:07.56   92   
 94 Walker, Derek             07 Claggett MS                    13:08.22   93   
 95 Glenwright, Logan         08 Mansfield Ontario              13:09.61   94   
 96 Webb, Nathan              08 Jackson Memorial MS            13:10.09   95   
 97 Jenkins, Stockton         08 Olentangy Orange MS            13:11.84   96   
 98 Goetz, Noah               08 Genoa MS                       13:12.95   97   
 99 Harroun, Tyler            08 Tontogany Otsego               13:13.95   98   
100 Kiser, Landon             08 Clyde                          13:14.07   99   
101 Grayzanic, David          08 Medina Buckeye                 13:14.85  100   
102 Schreiner, Tanner         07 Tiffin MS                      13:15.08  101   
103 Armour, Zach              NA Perkins MS                     13:15.42  102   
104 Keegan, Kameron           07 Oak Harbor MS                  13:16.39  103   
105 Lingle, Greg              08 Bedford MS                     13:17.13  104   
106 Friebel, Danny            07 Shelby MS                      13:19.42  105   
107 Barth, Nick               08 Washington M                   13:19.63  106   
108 Cordrey, Kyle             07 Mansfield Ontario              13:19.95  107   
109 Mitnik, Jacob             08 Edison MS                      13:20.36  108   
110 Buchanan, Zach            08 Wapakoneta M                   13:20.44  109   
111 Pilaske, Caleb            08 Bedford MS                     13:21.01  110   
112 Bandersky, Matt           08 Amherst MS                     13:21.73  111   
113 Fletcher, Jaden           08 Tiffin MS                      13:22.36  112   
114 Poiry, Nate               07 Oak Harbor MS                  13:23.48  113   
115 Herrera, Isac             08 Clyde                          13:23.74  114   
116 Smith, Timmy              08 Napoleon MS                    13:24.61  115   
117 Riffer, Austin            08 Perrysburg MS                  13:24.98  116   
118 Bier, Jack                07 Amherst MS                     13:25.03  117   
119 Branum, Justin            NA Perkins MS                     13:25.45  118   
120 Zofkie, Will              07 Wapakoneta M                   13:26.54  119   
121 Stocker, Tucker           08 Findlay MS                     13:29.19  120   
122 Faley, Alex               08 Norwalk MS                     13:29.27  121   
123 Dennis, Drake             08 Jackson Memorial MS            13:29.84  122   
124 Winke, Matthew            08 Port Clinton MS                13:30.60  123   
125 Snyder, Colton            08 Tontogany Otsego               13:31.03  124   
126 Shaffer, Jared            07 Van Wert                       13:31.41  125   
127 sexton, patrick           08 Vermilion                      13:31.57  126   
128 Beard, Zach               07 Sullivan Bla                   13:32.38  127   
129 Murphy, Nathan            07 Van Wert                       13:32.72  128   
130 Roush, Nate               07 Olentangy Orange MS            13:33.09  129   
131 Laplante, James           08 Oregon Clay MS                 13:33.40  130   
132 Haviland, Daniel          08 Sylvania McC                   13:33.91  131   
133 Bierley, Josh             07 Eastwood MS                    13:35.27  132   
134 Loeper, Ben               08 Claggett MS                    13:35.77  133   
135 Meyer, Calvin             07 Findlay MS                     13:36.65  134   
136 Schalk, Chris             08 Kings Junior High              13:37.15  135   
137 Distel, Trevor            08 Findlay MS                     13:37.89  136   
138 Etter, Nick               08 Van Wert                       13:39.55  137   
139 Dailey, Jamie             07 Bay Village MS                 13:40.40  138   
140 Berry, Max                07 Norwalk MS                     13:40.58  139   
141 Gluck, Josh               07 Bay Village MS                 13:40.91  140   
142 Shook, Matthew            07 Medina Buckeye                 13:41.13  141   
143 Wiggins, Andy             08 Shelby MS                      13:41.43  142   
144 Chiles, Cade              07 Van Wert                       13:42.40  143   
145 Bohls, Charley            07 Napoleon MS                    13:43.04  144   
146 Barger, Kyle              07 Olentangy Orange MS            13:43.14  145   
147 Martin, Austin            08 Shelby MS                      13:43.84  146   
148 Gilliand, Mark            07 Sylvania McC                   13:45.22  147   
149 Jackson, Clay             08 Olentangy Orange MS            13:45.80  148   
150 Berry, Gregg              08 Norwalk MS                     13:46.44  149   
151 Krewson, Owen             NA Perkins MS                     13:46.60  150   
152 Carr, Zarin               08 Napoleon MS                    13:46.90  151   
153 Rowe, Josh                08 Sullivan Bla                   13:47.26  152   
154 Reed, Austin              08 Avon MS                        13:47.95  153   
155 Meikle, Justin            08 Olentangy Orange MS            13:48.39  154   
156 Morrison, Nathan          07 Upper Sandusky MS              13:48.90  155   
157 Dunnavant, Andrew         07 Edison MS                      13:49.56  156   
158 Nash, Tanner              NA Perkins MS                     13:50.21  157   
159 Wagner, Jake              NA Perkins MS                     13:51.57  158   
160 Zamora, Aaron             08 Clyde                          13:52.24  159   
161 Gerber, Michael           08 Bellevue                       13:53.02  160   
162 Huckelberry, Kyle         07 Bay Village MS                 13:54.74  161   
163 Davis, Jon                08 Shelby MS                      13:55.28  162   
164 Lambrecht, Trace          07 Oregon Clay MS                 13:55.55  163   
165 Madore, Andrew            08 Lexington MS                   13:58.35  164   
166 Kraft, Tristan            08 Lexington MS                   13:59.36  165   
166 Nadolny, Alex                Delta                          13:59.36  166   
168 Caris, Tony               08 Eastwood MS                    13:59.39  167   
169 Phillips, Peyton             Delta                          13:59.44  168   
170 Urban, Andy               08 Medina Highland MS             14:01.83  169   
171 Crozier, Nathan           08 Amherst MS                     14:01.91  170   
172 Markovich, Sam               Delta                          14:02.61  171   
173 Donnely, Brock            08 Sylvania McC                   14:02.91  172   
174 Cummins, Tom              07 Lexington MS                   14:03.57  173   
175 Kuhl, Nicholas            07 Medina Highland MS             14:04.65  174   
176 Eifrid, Austin            07 Lexington MS                   14:05.20  175   
177 Badenhop, Michael            Delta                          14:06.82  176   
178 Beckler, William          07 Oak Harbor MS                  14:07.85  177   
179 Gonzalez, Alex            08 Sandusky MS                    14:08.76  178   
180 Grumbach, Cory            08 Claggett MS                    14:08.94  179   
181 Burns, Adam               08 Oregon Clay MS                 14:09.35  180   
182 Lenos, Philip             NA Perkins MS                     14:09.70  181   
183 knittle, austin           08 Vermilion                      14:10.01  182   
184 Billings, Zach            08 Sylvania McC                   14:10.60  183   
185 Zura, Landon              07 Eastwood MS                    14:11.02  184   
186 Ignatowski, Josh          08 Tontogany Otsego               14:11.47  185   
187 Lowery, Jerod             08 Edison MS                      14:12.36  186   
188 Larson, Luke              07 Bellevue                       14:14.61  187   
189 Wagner, Zack              07 Napoleon MS                    14:14.76  188   
190 Cheney, Richard           08 Tontogany Otsego               14:14.93  189   
191 Bucchop, Jaccob              Delta                          14:17.06  190   
192 Strayer, Austin           08 Willard Flashes                14:17.15        
193 stark, tom                08 Vermilion                      14:19.38  191   
194 Dover, Alex               08 Lexington MS                   14:21.05  192   
195 Hayward, Brandon          08 Bellevue                       14:22.32  193   
196 Bliss, Brandon            07 Fremont Ross MS                14:23.61  194   
197 williams, mark            07 Vermilion                      14:24.25  195   
198 Mycek, Jacob              08 Sullivan Bla                   14:24.83  196   
199 Sharp, Sterling           07 Sandusky MS                    14:25.24  197   
200 Edmonds, Riley            07 Fremont Ross MS                14:25.51  198   
201 Roth, Ethan               08 Washington M                   14:26.64  199   
202 Holben, Landon            07 Sullivan Bla                   14:28.38  200   
203 Howell, Miles             07 Medina Highland MS             14:28.71  201   
204 Lewton, Jacob             08 Medina Highland MS             14:29.46  202   
205 Strecker, Jacob           07 Bellevue                       14:32.73  203   
206 Baker, Cody               08 Clyde                          14:32.86  204   
207 Bartter, Jared            08 Medina Buckeye                 14:35.08  205   
208 Gonzalez, Oscar           07 Sandusky MS                    14:38.45  206   
209 Czerniakowski, Ryan       07 Sylvania McC                   14:39.18  207   
210 Niswander, Cameron        07 Eastwood MS                    14:42.39  208   
211 Sarsour, Feross           07 Sylvania McC                   14:42.91  209   
212 Ellcessor, Conor          07 Upper Sandusky MS              14:43.65  210   
213 Franz, John               07 Medina Buckeye                 14:43.80  211   
214 Bare, Brennan             07 Upper Sandusky MS              14:45.61  212   
215 Sievert, Trevor           08 Oak Harbor MS                  14:46.59  213   
216 Ross, Chandler            07 Upper Sandusky MS              14:47.42  214   
217 Gamble, Spencer           08 Olentangy Orange MS            14:47.70  215   
218 Eikost, Tyler             08 Millbury Lake                  14:47.99  216   
219 Gibson, Chandler          08 Willard Flashes                14:57.94        
220 Hillis, Eric              08 Willard Flashes                14:58.07        
221 Vogt, Ethan               07 Shelby MS                      14:58.70  217   
222 Tracy, Levi               08 Upper Sandusky MS              14:59.01  218   
223 Pennington, Marty         07 Millbury Lake                  15:03.22  219   
224 Cooley, Leondre           07 Sandusky MS                    15:08.89  220   
225 Cooper, Cayleb            07 Clyde                          15:10.46  221   
226 Mills, Jared              07 Oak Harbor MS                  15:11.86  222   
227 DeWitt, Andrew            07 Norwalk MS                     15:11.89  223   
228 Basilius, Jace            07 Millbury Lake                  15:14.91  224   
229 Liming, Dathan            07 Tiffin MS                      15:15.35  225   
230 Sawdey, Daniel            08 Olentangy Orange MS            15:19.73  226   
231 Gillen, Gage              07 Millbury Lake                  15:24.01  227   
232 Hess, James               08 Sullivan Bla                   15:27.15  228   
233 Smith, Brenden            08 Bedford MS                     15:28.39  229   
234 Hebean, Nicholas             Delta                          15:28.51  230   
235 Ramos, Brendan            07 Sandusky MS                    15:28.96  231   
236 Roth, Sam                 07 Edison MS                      15:30.84  232   
237 Woodard, Landon           07 Bellevue                       15:44.99  233   
238 LeVeck, Keegan            07 Oak Harbor MS                  15:45.86  234   
239 Bostdorff, David          08 Tontogany Otsego               15:47.00  235   
240 King, Xaiver              07 Sandusky MS                    15:50.80  236   
241 Shroeder, Max             08 Oregon Clay MS                 15:52.14  237   
242 Wilkinson, Gavin          07 Bedford MS                     15:56.25  238   
243 Snider, Michael           07 Edison MS                      16:03.05  239   
244 Lesnicwicz, Aaron         08 Genoa MS                       16:08.77  240   
245 Schoen, Tate              08 Bellevue                       16:10.72  241   
246 Rhyans, Trevor            08 Genoa MS                       16:12.14  242   
247 Kochendoerfer, Joseph     08 Bedford MS                     16:18.60  243   
248 Gaeth, Christopher        07 Oak Harbor MS                  16:24.03  244   
249 Hawk, Tyler               08 Tiffin MS                      16:24.89  245   
250 Gifford, Ian              07 Sullivan Bla                   16:35.44  246   
251 Bores, Ethan              07 Norwalk MS                     16:39.01  247   
252 Gore, Brandon              8 Bedford MS                     16:44.02  248   
253 Hyatt, John               07 Eastwood MS                    16:44.70  249   
254 Swartz, Ted               07 Millbury Lake                  16:47.74  250   
255 Kennedy, Cameron          07 Medina Buckeye                 16:52.12  251   
256 Herrig, Dylan             08 Eastwood MS                    17:35.72  252   
257 Schweizer, Jacob          07 Oregon Clay MS                 17:51.69  253   
258 Reel, William             07 Sandusky MS                    17:58.82  254   
259 Roldan, Justin            07 Sandusky MS                    18:05.18        
260 Laurer, Logan             07 Fremont Ross MS                18:05.35  255   
261 Leuschner, Tommy          07 Genoa MS                       18:24.07  256   
262 Mies, Jacob               07 Oregon Clay MS                 18:57.18  257   
263 Churchill, Ian            07 Edison MS                      19:12.56  258   
264 Bricker, Joshua           08 Genoa MS                       19:13.33  259   
265 Metzger, Gabe             07 Genoa MS                       19:17.31  260   
266 Walsh, Ryan               07 Millbury Lake                  19:21.00  261   
267 Ladue, Stephen            07 Fremont Ross MS                21:56.55  262   

Event 17  Boys 3200 Meter Run CC Div I/II-Var
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men                                                                    
   1 Washington MS Toledo        125    5   10   11   25   74  106  199    5   10
      Total Time:  1:00:07.88                                                    
         Average:    12:01.58                                                    
   2 Jackson Memorial MS         128    1    7   20   27   73   95  122    1    7
      Total Time:  1:00:00.12                                                    
         Average:    12:00.03                                                    
   3 Port Clinton MS             129    3    9   29   38   50   84  123    3    9
      Total Time:  1:00:40.46                                                    
         Average:    12:08.10                                                    
   4 Perrysburg MS               170   14   18   40   41   57   63  116   14   18
      Total Time:  1:01:47.17                                                    
         Average:    12:21.44                                                    
   5 Kings Junior High           196    6   12   36   62   80   91  135    6   12
      Total Time:  1:01:48.22                                                    
         Average:    12:21.65                                                    
   6 Avon MS                     220   28   30   43   53   66   79  153   28   30
      Total Time:  1:02:45.50                                                    
         Average:    12:33.10                                                    
   7 Wapakoneta Middle School    255   13   44   47   75   76  109  119   13   44
      Total Time:  1:02:54.26                                                    
         Average:    12:34.86                                                    
   8 Findlay MS                  291    4   35   64   68  120  134  136    4   35
      Total Time:  1:03:05.80                                                    
         Average:    12:37.16                                                    
   9 Bay Village MS              310    8   22   54   88  138  140  161    8   22
      Total Time:  1:03:17.10                                                    
         Average:    12:39.42                                                    
  10 Amherst MS                  325   24   48   61   81  111  117  170   24   48
      Total Time:  1:03:57.25                                                    
         Average:    12:47.45                                                    
  11 Claggett MS                 388   55   71   82   87   93  133  179   55   71
      Total Time:  1:04:53.70                                                    
         Average:    12:58.74                                                    
  12 Mansfield Ontario           406   37   78   90   94  107   37   78   90   94
      Total Time:  1:05:04.69                                                    
         Average:    13:00.94                                                    
  13 Van Wert                    413   26   49   85  125  128  137  143   26   49
      Total Time:  1:04:58.55                                                    
         Average:    12:59.71                                                    
  14 Tiffin MS                   441   56   83   89  101  112  225  245   56   83
      Total Time:  1:05:30.31                                                    
         Average:    13:06.07                                                    
  15 Clyde                       473   31   70   99  114  159  204  221   31   70
      Total Time:  1:05:46.49                                                    
         Average:    13:09.30                                                    
  16 Shelby MS                   481   21   67  105  142  146  162  217   21   67
      Total Time:  1:05:40.83                                                    
         Average:    13:08.17                                                    
  17 Norwalk MS                  492   32   51  121  139  149  223  247   32   51
      Total Time:  1:05:59.54                                                    
         Average:    13:11.91                                                    
  18 Medina Buckeye              494    2   46  100  141  205  211  251    2   46
      Total Time:  1:05:17.21                                                    
         Average:    13:03.45                                                    
  19 Napoleon MS                 521   19   92  115  144  151  188   19   92  115
      Total Time:  1:06:06.81                                                    
         Average:    13:13.37                                                    
  20 Medina Highland MS          534   59   60   72  169  174  201  202   59   60
      Total Time:  1:06:34.93                                                    
         Average:    13:18.99                                                    
  21 Perkins MS                  592   65  102  118  150  157  158  181   65  102
      Total Time:  1:07:06.01                                                    
         Average:    13:25.21                                                    
  22 Lexington MS                596   17   77  164  165  173  175  192   17   77
      Total Time:  1:07:01.21                                                    
         Average:    13:24.25                                                    
  23 Upper Sandusky MS           642   23   42  155  210  212  214  218   23   42
      Total Time:  1:07:58.56                                                    
         Average:    13:35.72                                                    
  24 Tontogany Otsego            654   58   98  124  185  189  235   58   98  124
      Total Time:  1:07:57.57                                                    
         Average:    13:35.52                                                    
  25 Olentangy Orange MS         672   96  129  145  148  154  215  226   96  129
      Total Time:  1:08:02.26                                                    
         Average:    13:36.46                                                    
  26 Sylvania McCord Jr High     678   45  131  147  172  183  207  209   45  131
      Total Time:  1:08:05.77                                                    
         Average:    13:37.16                                                    
  27 Delta                       697   16  166  168  171  176  190  230   16  166
      Total Time:  1:08:04.83                                                    
         Average:    13:36.97                                                    
  28 Vermilion                   709   15  126  182  191  195   15  126  182  191
      Total Time:  1:08:20.95                                                    
         Average:    13:40.19                                                    
  29 Edison MS                   721   39  108  156  186  232  239  258   39  108
      Total Time:  1:09:24.06                                                    
         Average:    13:52.82                                                    
  30 Eastwood MS                 724   33  132  167  184  208  249  252   33  132
      Total Time:  1:08:54.11                                                    
         Average:    13:46.83                                                    
  31 Fremont Ross MS             733   34   52  194  198  255  262   34   52  194
      Total Time:  1:12:03.41                                                    
         Average:    14:24.69                                                    
  32 Bedford MS                  750   69  104  110  229  238  243  248   69  104
      Total Time:  1:10:55.06                                                    
         Average:    14:11.02                                                    
  33 Oak Harbor MS               828  103  113  177  213  222  234  244  103  113
      Total Time:  1:10:46.17                                                    
         Average:    14:09.24                                                    
  34 Bellevue                    829   86  160  187  193  203  233  241   86  160
      Total Time:  1:10:07.49                                                    
         Average:    14:01.50                                                    
  35 Sullivan Black River        903  127  152  196  200  228  246  127  152  196
      Total Time:  1:11:40.00                                                    
         Average:    14:20.00                                                    
  36 Oregon Clay MS              963  130  163  180  237  253  257  130  163  180
      Total Time:  1:15:22.13                                                    
         Average:    15:04.43                                                    
  37 Sandusky MS                1032  178  197  206  220  231  236  254  178  197
      Total Time:  1:13:50.30                                                    
         Average:    14:46.06                                                    
  38 Genoa MS                   1094   97  240  242  256  259  260   97  240  242
      Total Time:  1:23:11.26                                                    
         Average:    16:38.26                                                    
  39 Millbury Lake              1136  216  219  224  227  250  261  216  219  224
      Total Time:  1:17:17.87                                                    
         Average:    15:27.58                                                    

Event 18  Girls 3200 Meter Run CC Div III-Vars
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women                                                                 
  1 Iacofano, Rachel          08 Navigator XC Club              12:35.35    1   
  2 Burke, Katherine          08 Minster                        12:42.75    2   
  3 Slonkosky, Julia          08 Minster                        12:44.18    3   
  4 Sherman, Stephanie        08 St Joseph                      12:47.87    4   
  5 Hinds, Jenna              08 Sandusky St.                   12:49.23    5   
  6 King, Amy                 07 Tol. Ottawa Hills              13:05.18    6   
  7 burner, courtney          08 Elmore Woodmore                13:08.53    7   
  8 Bartel, Meghan            07 Findlay Libe                   13:13.95    8   
  9 Schmitmeyer, Rachel       08 Fort Loramie                   13:16.77    9   
 10 Thebes, Courtney          08 St Joseph                      13:16.90   10   
 11 St.Clair, Allie           08 Minster                        13:17.06   11   
 12 Borgerding, Ali           07 Minster                        13:20.93   12   
 13 Gose, Carly               08 Genoa MS                       13:22.43   13   
 14 Thomas, Taylor            08 Findlay Libe                   13:23.32   14   
 15 servick, brooke           08 Elmore Woodmore                13:28.80   15   
 16 Vollmar, Jenna            07 Liberty Center                 13:30.48   16   
 17 Bensman, Samantha         08 Fort Loramie                   13:31.76   17   
 18 Berlekamp, Sydney         08 Tiffin Calvert MS              13:33.17   18   
 19 Seiler, Kaela             08 Fayette Gorh                   13:38.42   19   
 20 Perdue, Haley             07 Fayette Gorh                   13:39.21   20   
 21 deAnda, Sam               08 Gibsonburg MS                  13:40.40   21   
 22 Copley, Eden              07 New London                     13:46.66   22   
 23 Pohl, Morgan              07 Minster                        13:52.02   23   
 24 Kundo, Olivia             08 Liberty Center                 13:53.00   24   
 25 Kazmaier, Claire          08 Fort Loramie                   13:54.66   25   
 26 Barlage, Lisa             08 Minster                        13:58.66   26   
 27 Leeth, Shauna             07 Sycamore Mohawk                14:00.64   27   
 28 Fruchey, Kelsey           07 Fayette Gorh                   14:05.63   28   
 29 Smith, Morgan             08 Tiffin Calvert MS              14:07.21   29   
 30 Van Gilder, Kara          08 New London                     14:07.96   30   
 31 Beatty, Kelleigh          08 Gibsonburg MS                  14:12.04   31   
 32 Goddard, Karin            08 Fostoria St.                   14:13.04   32   
 33 Kremer, Melanie           08 Fort Loramie                   14:13.59   33   
 34 Sullivan, Regina          08 St Joseph                      14:14.48   34   
 35 Gasson, Taylor            08 Fort Loramie                   14:16.52   35   
 36 Karagiozis, Pamela        08 Navigator XC Club              14:18.10   36   
 37 Howell, Kennedy           08 New London                     14:20.57   37   
 38 Garver, Andi              08 Findlay Libe                   14:21.33   38   
 39 Cavenaugh, Erin           08 Minster                        14:21.49   39   
 40 Dembowski, Morgan         07 Tol. Christian                 14:23.81        
 41 Ramirez, Aleah            07 St Joseph                      14:25.47   40   
 42 Frey, Reyan               07 Fort Loramie                   14:25.61   41   
 43 Harris, Corinne           08 Tiffin Calvert MS              14:30.95   42   
 44 Spears, Alyssa            08 N. Robinson                    14:31.44        
 45 Lane, Amanda              07 Bascom Hopew                   14:32.54   43   
 46 McHugh, Cassie            08 Liberty Center                 14:33.98   44   
 47 Linden, Caroline          08 Sandusky St.                   14:34.64   45   
 48 Cockie, Sarah             08 Fostoria St.                   14:37.48   46   
 49 Hamady, Evelyn            07 St Joseph                      14:40.57   47   
 50 rothert, lily             07 Elmore Woodmore                14:42.22   48   
 51 Wampler, Crystal          08 Collins West                   14:43.45   49   
 52 Shawver, Mckinley         07 Collins West                   14:44.33   50   
 53 Yockey, Emily             07 Findlay Libe                   14:44.56   51   
 54 Fruchey, Alexis           08 Fayette Gorh                   14:44.80   52   
 55 Brahler, Allyson          08 Navigator XC Club              14:45.04   53   
 56 Masell, Katie             07 Tol. Christian                 14:45.49        
 57 Taylor, Courtney          08 Liberty Center                 14:47.26   54   
 58 McGranahan, Madisen       08 St Joseph                      14:47.28   55   
 59 Tyson, Maddie             08 Gibsonburg MS                  14:50.78   56   
 60 Luebke, Kaitlyh           07 Fort Loramie                   14:51.74   57   
 61 Wotring, Chloe            08 Tol. Christian                 14:52.15        
 62 Williams, Keara           07 Columbus Grove MS              14:53.20   58   
 63 Dick, Amber               08 Findlay Libe                   14:53.38   59   
 64 Henning, Erica            07 Sandusky St.                   14:53.66   60   
 65 Pariseau, Sarah           07 Fostoria St.                   14:57.47   61   
 66 Roseman, Maddy            07 Liberty Center                 14:59.84   62   
 67 Sullinger, Niki           08 St Joseph                      15:01.28   63   
 68 Peplinski, Brooke         07 Findlay Libe                   15:02.31   64   
 69 Griffiths, Taylor         08 Fayette Gorh                   15:05.77   65   
 70 Strahm, Hunter            07 Bascom Hopew                   15:09.45   66   
 71 Messer, Morgan            08 Columbus Grove MS              15:11.31   67   
 72 Simpson, Pebbles          08 New London                     15:12.10   68   
 73 mccoy, samantha           08 Elmore Woodmore                15:15.69   69   
 74 Knapp, Hanna              08 Liberty Center                 15:16.69   70   
 75 sotak, jessica            08 Elmore Woodmore                15:18.64   71   
 76 bench, camryn             07 Elmore Woodmore                15:19.87   72   
 77 Bordner, Andrea           08 Kansas Lakota                  15:20.91   73   
 77 knipp, elissa             08 Elmore Woodmore                15:20.91   74   
 79 Nusbaum, Kristina         08 Carey                          15:21.39   75   
 80 Wallace, Magdalana        07 Navigator XC Club              15:23.99   76   
 81 Kontak, Danielle          08 Tiffin Calvert MS              15:25.04   77   
 82 Meyers, Lauren            07 Fostoria St.                   15:26.33   78   
 83 Dundore, Beth             07 Sycamore Mohawk                15:26.96   79   
 84 Fritz, Jamie              08 Norwalk St. Paul               15:27.98   80   
 85 Fitzgerald, Abby          07 Norwalk St. Paul               15:28.71   81   
 86 Morel, Gala               07 Bascom Hopew                   15:30.96   82   
 87 Allen, Sidney             07 New London                     15:33.50   83   
 88 Norwalk, Cearrah          07 Genoa MS                       15:34.29   84   
 89 Simon, Krista             08 Findlay Libe                   15:35.02   85   
 90 Theis, Brooke             07 Sycamore Mohawk                15:35.16   86   
 91 Strausbaugh, Abby         07 Kansas Lakota                  15:35.57   87   
 92 Malsam, Lindsey           08 Columbus Grove MS              15:38.24   88   
 93 Frankart, Olivia          07 Sycamore Mohawk                15:40.10   89   
 94 Erlanger, Lizzie          07 Bascom Hopew                   15:40.23   90   
 95 Dunbar, Elaina            07 Tol. Ottawa Hills              15:40.50   91   
 96 Gibson, Allisa            08 Carey                          15:40.51   92   
 97 Portentoso, Grace         07 Bascom Hopew                   15:41.20   93   
 98 Myerholtz, Leah           07 Columbus Grove MS              15:42.59   94   
 99 Richardson, McKenzie      07 Sycamore Mohawk                15:43.41   95   
100 Spicer, Erin              08 Castalia Margaretta            15:47.09        
101 Riddle, Paige             08 Norwalk St. Paul               15:51.36   96   
102 Sigsworth, Lexi           08 Norwalk St. Paul               15:52.06   97   
103 Stuhldreher, Paige        07 Norwalk St. Paul               15:56.18   98   
104 Rose, Emily               07 Collins West                   15:56.39   99   
105 Gosser, Alli              08 Sandusky St.                   15:57.72  100   
106 Chatman, Ashley           08 N. Robinson                    15:59.29        
107 Watkins, Taylor           07 Carey                          15:59.74  101   
108 Thompson, Mary Beth       08 Liberty Center                 16:03.10  102   
109 Holman, Jessica           07 Fostoria St.                   16:03.38  103   
110 Ritzler, Taylor           08 Tiffin Calvert MS              16:06.87  104   
111 Kwiat, Kerrigan           08 Tiffin Calvert MS              16:08.22  105   
112 Lukasko, Lauren           07 Norwalk St. Paul               16:09.72  106   
113 Sherman, Alyssa           08 Tol. Ottawa Hills              16:10.38  107   
114 Kushen, Sarah             07 New London                     16:10.46  108   
115 Wildman, Amanda           07 Sycamore Mohawk                16:37.24  109   
116 Ayad, Nadeen              07 Tol. Ottawa Hills              16:44.20  110   
117 Sondergeld, Soren         08 Gibsonburg MS                  16:46.57  111   
118 McCabe, Margaret          08 Sandusky St.                   16:47.21  112   
119 Chandler, Maegan          07 N. Robinson                    16:48.57        
120 Arnold, Katie             07 Bascom Hopew                   16:57.06  113   
121 Cooksey, Jordan           07 Castalia Margaretta            16:58.05        
122 White, Bryanna            07 New London                     17:00.48  114   
123 Kemper, Emily             07 N. Robinson                    17:03.31        
124 Welling, Makenzie         08 Gibsonburg MS                  17:04.25  115   
125 Eustace, Krissy           08 Collins West                   17:11.08  116   
126 Hart, Waverly             08 Tol. Ottawa Hills              17:17.36  117   
127 Ruggiero, Maria           08 Gibsonburg MS                  17:23.00  118   
128 Feathers, Alexis          08 Kansas Lakota                  17:24.56  119   
129 Stechschulte, Gracyn      07 Columbus Grove MS              17:28.90  120   
130 Novicky, Kaitlyn          07 Navigator XC Club              17:40.15  121   
131 Keller, Allison           08 Carey                          17:44.02  122   
132 Hopkins, Anna             07 River Valley                   17:45.52  123   
133 Farrell, Regan            08 Genoa MS                       17:46.85  124   
134 Santiago, Hannah          08 Gibsonburg MS                  17:53.17  125   
135 Wnek, Paige               07 Norwalk St. Paul               17:57.53  126   
136 Saam, Danielle            08 Kansas Lakota                  18:08.63  127   
137 DeVore, Leah              08 River Valley                   18:22.79  128   
138 Branstetter, Megan        07 River Valley                   18:25.52  129   
139 Day, Savanna              08 Carey                          18:29.47  130   
140 Bogart, Julia             07 Columbus Grove MS              18:37.20  131   
141 Iffland, Jessica          08 Genoa MS                       18:54.67  132   
142 Rubel, Ivy                08 Kansas Lakota                  19:01.05  133   
143 Vogel, Hannah             08 Sycamore Mohawk                19:02.51  134   
144 Fuzinski, Angela          08 Genoa MS                       19:04.47  135   
145 Heilman, Bridgett         08 River Valley                   19:42.36  136   
146 McQueen, Emily            08 River Valley                   19:57.99  137   
147 Aholt, Nichole            07 Collins West                   20:04.69  138   
148 Edwards, Allison          07 River Valley                   20:54.77  139   
149 Mencer, Katelyn           07 River Valley                   20:57.29  140   
150 McBride, Mauve            08 Tol. Ottawa Hills              23:11.53  141   
151 Coleman, Miranda          08 Kansas Lakota                  23:25.54  142   
152 Guzman, Alyssa            07 Fostoria St.                   23:31.08  143   
153 Carter, Sharrice          07 Genoa MS                       24:50.57  144   

Event 18  Girls 3200 Meter Run CC Div III-Vars
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Women                                                                  
   1 Minster                      51    2    3   11   12   23   26   39    2    3
      Total Time:  1:05:56.94                                                    
         Average:    13:11.39                                                    
   2 Fort Loramie                119    9   17   25   33   35   41   57    9   17
      Total Time:  1:09:13.30                                                    
         Average:    13:50.66                                                    
   3 St Joseph                   135    4   10   34   40   47   55   63    4   10
      Total Time:  1:09:25.29                                                    
         Average:    13:53.06                                                    
   4 Findlay Liberty-Benton      170    8   14   38   51   59   64   85    8   14
      Total Time:  1:10:36.54                                                    
         Average:    14:07.31                                                    
   5 Fayette Gorham Fayette      184   19   20   28   52   65   19   20   28   52
      Total Time:  1:11:13.83                                                    
         Average:    14:14.77                                                    
   6 Liberty Center              200   16   24   44   54   62   70  102   16   24
      Total Time:  1:11:44.56                                                    
         Average:    14:20.92                                                    
   7 Elmore Woodmore             210    7   15   48   69   71   72   74    7   15
      Total Time:  1:11:53.88                                                    
         Average:    14:22.78                                                    
   8 New London                  240   22   30   37   68   83  108  114   22   30
      Total Time:  1:13:00.79                                                    
         Average:    14:36.16                                                    
   9 Tiffin Calvert MS           270   18   29   42   77  104  105   18   29   42
      Total Time:  1:13:43.24                                                    
         Average:    14:44.65                                                    
  10 Navigator XC Club           287    1   36   53   76  121    1   36   53   76
      Total Time:  1:14:42.63                                                    
         Average:    14:56.53                                                    
  11 Fostoria St. Wendelin       320   32   46   61   78  103  143   32   46   61
      Total Time:  1:15:17.70                                                    
         Average:    15:03.54                                                    
  12 Sandusky St. Mary C.C.      322    5   45   60  100  112    5   45   60  100
      Total Time:  1:15:02.46                                                    
         Average:    15:00.50                                                    
  13 Gibsonburg MS               334   21   31   56  111  115  118  125   21   31
      Total Time:  1:16:34.04                                                    
         Average:    15:18.81                                                    
  14 Bascom Hopewell-Loudon      374   43   66   82   90   93  113   43   66   82
      Total Time:  1:16:34.38                                                    
         Average:    15:18.88                                                    
  15 Sycamore Mohawk             376   27   79   86   89   95  109  134   27   79
      Total Time:  1:16:26.27                                                    
         Average:    15:17.26                                                    
  16 Columbus Grove MS           427   58   67   88   94  120  131   58   67   88
      Total Time:  1:18:54.24                                                    
         Average:    15:46.85                                                    
  17 Tol. Ottawa Hills           431    6   91  107  110  117  141    6   91  107
      Total Time:  1:18:57.62                                                    
         Average:    15:47.53                                                    
  18 Collins Western Reserve     452   49   50   99  116  138   49   50   99  116
      Total Time:  1:22:39.94                                                    
         Average:    16:31.99                                                    
  19 Norwalk St. Paul            452   80   81   96   97   98  106  126   80   81
      Total Time:  1:18:36.29                                                    
         Average:    15:43.26                                                    
  20 Genoa MS                    488   13   84  124  132  135  144   13   84  124
      Total Time:  1:24:42.71                                                    
         Average:    16:56.55                                                    
  21 Carey                       520   75   92  101  122  130   75   92  101  122
      Total Time:  1:23:15.13                                                    
         Average:    16:39.03                                                    
  22 Kansas Lakota               539   73   87  119  127  133  142   73   87  119
      Total Time:  1:25:30.72                                                    
         Average:    17:06.15                                                    
  23 River Valley Middle Schoo   653  123  128  129  136  137  139  140  123  128
      Total Time:  1:34:14.18                                                    
         Average:    18:50.84                                                    

Event 19  Girls 3200 Meter Run CC Div I/II-Var
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women                                                                 
  1 Hess, Haley               08 Oregon Clay MS                 12:19.76    1   
  2 Zofkie, Allie             07 Wapakoneta M                   12:23.05    2   
  3 Menke, Katie              08 Perrysburg MS                  12:36.50    3   
  4 Rhoads, Carlee            08 Medina Highland MS             12:46.90    4   
  5 Laird, Erin               08 Avon MS                        12:48.60    5   
  6 Cullings, Tarynn          07 Claggett MS                    12:52.95    6   
  7 Llewellyn, Kimber         07 Perrysburg MS                  12:54.12    7   
  8 Lynch, Macy               07 Shelby MS                      13:00.15    8   
  9 Sirpilla, Olivia          08 Jackson Memorial MS            13:01.18    9   
 10 Cusimano, Amanda          07 Bay Village MS                 13:02.05   10   
 11 Matus, Alex               08 Millbury Lake                  13:05.60   11   
 12 Curtis-Collins, Mackenna  07 Lexington MS                   13:08.08   12   
 13 Conner, Brooke            08 Kings Junior High              13:08.80   13   
 14 Christel, Abby            08 Bay Village MS                 13:09.36   14   
 15 Hess, Hannah              08 Oregon Clay MS                 13:09.39   15   
 16 Delong, Bryce             07 Circleville MS                 13:18.89   16   
 17 Copley, Jena              07 LaGrange Keystone              13:19.87   17   
 18 Leckie, Sydney            08 Claggett MS                    13:20.55   18   
 19 Matus, Lyndsey            08 Millbury Lake                  13:20.93   19   
 20 Duewel, Brooklyn          08 Ashland MS                     13:21.56   20   
 21 Delong, Avery             07 Circleville MS                 13:23.93   21   
 22 Renie, Maddie             08 Kings Junior High              13:24.30   22   
 23 Taylor, Greta             08 Jackson Memorial MS            13:25.07   23   
 24 Cornelius, Elena          08 Jackson Memorial MS            13:27.77   24   
 25 Shultz, Natalie           07 Ashland MS                     13:29.25   25   
 26 Hess, Sydney              07 Oregon Clay MS                 13:30.72   26   
 27 Munoz, Mia                08 Findlay MS                     13:34.31   27   
 28 Middlekamp, Claire        08 Kings Junior High              13:36.29   28   
 29 Basham, Ashley            08 Lexington MS                   13:36.77   29   
 30 Keller, Aliah             08 Claggett MS                    13:36.87   30   
 31 Wargo, Shannon            08 LaGrange Keystone              13:36.89   31   
 32 Ficociello, Marissa       08 LaGrange Keystone              13:37.38   32   
 33 Altwies, Emily            08 Bedford MS                     13:39.30   33   
 34 Kamody, Ally              08 Amherst MS                     13:44.21   34   
 35 Chunn, Hannah             08 Kings Junior High              13:45.66   35   
 36 Taus, Sheylyn             NA Perkins MS                     13:46.73   36   
 37 Burrier, Jenna            07 Huron MS                       13:47.57   37   
 38 Clairmonte, Dominique     08 Lexington MS                   13:47.69   38   
 39 Portner, Lexi             08 Ashland MS                     13:48.42   39   
 40 Crandell, Skylar          08 Sylvania McC                   13:50.46   40   
 41 Von Fossen, Grace         07 Medina Highland MS             13:52.24   41   
 42 Gardner, Kirsten          08 Upper Sandusky MS              13:52.42   42   
 43 Ley, Mari                 08 Medina Highland MS             13:52.72   43   
 44 Cecil, Andrea             08 Oak Harbor MS                  13:53.29   44   
 45 Lahey, Grace              07 Perrysburg MS                  13:53.88   45   
 46 Walton, Molly             08 Perrysburg MS                  13:55.43   46   
 47 Sponaugle, Hannah         07 Eastwood MS                    13:56.14   47   
 48 Parker, Haley             07 Avon MS                        13:56.86   48   
 49 Sheppard, Sam             08 Mansfield Ontario              13:58.23   49   
 50 Miller, Abby              08 Mansfield Ontario              13:58.81   50   
 51 Estle, Chayton            08 Ashland MS                     13:59.45   51   
 52 Jakubowski, Claire        07 Sylvania McC                   13:59.67   52   
 53 Laconis, Melissa          07 Clyde                          14:02.10   53   
 54 Danda, Jillian            07 Edison MS                      14:03.60   54   
 55 Russell, Hailey           08 Bay Village MS                 14:04.89   55   
 56 Hill, Ashley              07 Amherst MS                     14:05.71   56   
 57 Prigge, Cailyn            07 Napoleon MS                    14:07.03   57   
 58 Robinson, Cirrus          08 Ashland MS                     14:07.06   58   
 59 Smith, Kathryn            08 Claggett MS                    14:07.60   59   
 60 Lowe, Alyssa              08 Bedford MS                     14:08.07   60   
 61 Cogdell, Ashley           08 Amherst MS                     14:08.10   61   
 62 Keeley, Taylor            08 Fostoria MS                    14:09.25   62   
 63 Haskins, Olivia           07 Washington M                   14:09.77   63   
 64 Johnson, Mia              07 Findlay MS                     14:11.21   64   
 65 Wagonhauser, Ashley       07 Bedford MS                     14:11.54   65   
 66 Moyer, Madison            07 Edison MS                      14:11.79   66   
 67 Spohler, Madalyn          08 Bedford MS                     14:12.12   67   
 68 Wyse, Brionnah            08 Perrysburg MS                  14:12.53   68   
 69 Bishop, Calah             NA Perkins MS                     14:12.64   69   
 70 Koehler, Julia            08 Avon MS                        14:13.87   70   
 71 Desjardins, Lexy          08 Tiffin MS                      14:14.14   71   
 72 Williams, Vanessa         08 Napoleon MS                    14:14.26   72   
 73 Dorn, Abbie               08 Washington M                   14:15.08   73   
 74 Parker, Chloe             08 Lexington MS                   14:16.49   74   
 75 Holdheide, Emily          08 Fort Loramie                   14:18.72   75   
 76 Northcutt, Kennedy        08 Perrysburg MS                  14:19.02   76   
 77 Rodgers, Raven            08 Fostoria MS                    14:19.17   77   
 78 Dowden, Patience          08 Circleville MS                 14:20.14   78   
 79 Baker, Jordyn             NA Perkins MS                     14:20.24   79   
 80 Harpel, Alexis            07 Bedford MS                     14:20.37   80   
 81 Koffman, Jillian          08 Sylvania McC                   14:20.67   81   
 82 Boos, Marissa             08 Millbury Lake                  14:21.39   82   
 83 Nagahiro, Tami            08 Findlay MS                     14:22.26   83   
 84 Keller, Lexi              08 Washington M                   14:23.49   84   
 85 Klepper, Morgan           NA Perkins MS                     14:24.22   85   
 86 Clarkson, Madison         08 Olentangy Orange MS            14:24.24   86   
 87 Bailey, Lauren            08 Jackson Memorial MS            14:24.72   87   
 88 Burnard, Meghan           08 Perrysburg MS                  14:24.83   88   
 89 Kimmet, Beca              07 Tiffin MS                      14:25.80   89   
 90 Moyers, Samantha          08 Upper Sandusky MS              14:27.57   90   
 91 Mariner, Kelsi            08 Claggett MS                    14:27.99   91   
 92 Brittenham, McKenzie      08 Millbury Lake                  14:28.07   92   
 93 Smarkel, Sarah            08 Findlay MS                     14:28.13   93   
 94 Barnhart, Megan           08 Van Wert                       14:28.60   94   
 95 Deal, Kristen             08 Millbury Lake                  14:29.29   95   
 96 Neibler, Sarah            07 Huron MS                       14:29.74   96   
 97 Garrison, Grace           08 Ashland MS                     14:31.40   97   
 98 Smith, Emma               08 Bay Village MS                 14:31.95   98   
 99 Anderson, Kate            07 Amherst MS                     14:32.78   99   
100 Didion, Kasi              NA Perkins MS                     14:33.04  100   
101 Lipstorff, Alexa          07 Bedford MS                     14:34.14  101   
102 Swartz, Rebekah           07 Millbury Lake                  14:34.75  102   
103 Otermat, Amber            08 Fremont Ross MS                14:37.03  103   
104 Sutton, Sidney            07 Wapakoneta M                   14:37.35  104   
105 Granat, Elizabeth         08 Kings Junior High              14:37.79  105   
106 Poole, Kelsey             08 Willard Flashes                14:38.32  106   
107 Garber, Zoe               08 Upper Sandusky MS              14:39.31  107   
108 Eifert, Caroline          08 Bay Village MS                 14:39.58  108   
109 Berg, Jenna               08 Jackson Memorial MS            14:39.71  109   
110 DeAngelo, Serena          08 Wapakoneta M                   14:40.67  110   
111 Koebel, Katelyn           08 Port Clinton MS                14:40.77  111   
112 Cundari, Caterina         NA Perkins MS                     14:42.27  112   
113 Headrick, Aubrey          08 Medina Highland MS             14:43.57  113   
114 Blakeman, Jordin          07 Circleville MS                 14:44.73  114   
115 Evans, Haley              08 Shelby MS                      14:45.90  115   
116 Szczodrowski, Rachel      07 Amherst MS                     14:45.92  116   
117 Syrowski, Emily           07 Amherst MS                     14:45.99  117   
118 Ruttschaw, Chloe          08 Clyde                          14:46.62  118   
119 Harris, Kaitlyn           07 Washington M                   14:47.26  119   
120 Wendling, Whitney         07 Lexington MS                   14:47.38  120   
121 Reichert, Abigail         08 Oregon Clay MS                 14:48.33  121   
122 Dauch, Cara               08 Wapakoneta M                   14:48.46  122   
123 Black, Kennedy            08 Bellevue                       14:50.36  123   
124 Jaworski, Heidi           07 LaGrange Keystone              14:50.71  124   
125 Benore, Jessica           08 Bedford MS                     14:51.46  125   
126 Gonzales, Jenna           07 Shelby MS                      14:51.51  126   
127 Gault, Kayla              08 Upper Sandusky MS              14:51.84  127   
128 Smith, Morgan             08 Jackson Memorial MS            14:53.05  128   
129 Reichert, Allison         08 Oregon Clay MS                 14:54.05  129   
130 Bickley, Claire           08 Avon MS                        14:55.14  130   
131 Jacobs, Kiera             08 Washington M                   14:56.39  131   
132 Davidson, Chloe           07 Ashland MS                     14:57.32  132   
133 Nowakowski, Taylor        08 Avon MS                        14:59.72  133   
134 Gooding, Cassandra        08 Tiffin MS                      15:00.37  134   
135 Lovell, Emily             07 Millbury Lake                  15:00.47  135   
136 Lin, Lily                 08 Mansfield Ontario              15:00.66  136   
137 Romana, Julia             07 Kings Junior High              15:00.71  137   
138 Franck, Dana              08 Oak Harbor MS                  15:02.35  138   
139 Riethman, Natalie         07 Van Wert                       15:04.18  139   
140 Cox, Nicole               08 Mansfield Ontario              15:04.66  140   
141 Spencer, Andrea           08 Eastwood MS                    15:05.44  141   
142 Kinkelaar, Christina      08 Bay Village MS                 15:07.94  142   
143 Miller, LeAndryce         08 Van Wert                       15:08.12  143   
144 Furbay, Morgan            08 Jackson Memorial MS            15:08.96  144   
145 Henthorn, Star            07 Lexington MS                   15:09.40  145   
146 Meyer, Andrea             08 Fort Loramie                   15:09.63  146   
147 Coleman, Kelly            07 Findlay MS                     15:09.83  147   
148 Elliott, Rachel           08 Olentangy Orange MS            15:10.43  148   
149 Stober, Grace             08 Upper Sandusky MS              15:11.52  149   
150 Steinke, Ashley           08 Wapakoneta M                   15:12.26  150   
151 Myers, Mackenzie          07 Upper Sandusky MS              15:12.91  151   
152 Giannuzzi, Cara           07 Amherst MS                     15:14.96  152   
153 paden, madison            08 Vermilion                      15:15.91  153   
154 Wicher, Catirina          08 Washington M                   15:20.02  154   
155 Courtwright, Tyler        08 Avon MS                        15:21.15  155   
156 Leber, Kayla              08 Bellevue                       15:21.27  156   
157 Eufracio, Adrianna        08 Fostoria MS                    15:22.34  157   
158 Freehoffer, Ally          07 Claggett MS                    15:24.38  158   
159 Mizelle, Abigail          07 Oak Harbor MS                  15:25.09  159   
160 Christoffer, Riley        07 Claggett MS                    15:25.36  160   
161 Lovell, Cassidi           08 Fremont Ross MS                15:26.65  161   
162 Smith, Marissa            08 Lexington MS                   15:26.87  162   
163 Black, Delaney            08 Huron MS                       15:26.93  163   
164 kasmer, brook             08 Vermilion                      15:27.68  164   
165 Hoover, Keely             07 Tiffin MS                      15:30.03  165   
166 Gadd, Bailey              08 Huron MS                       15:31.85  166   
167 Brockschmidt, Alex        08 Eastwood MS                    15:32.76  167   
168 Henkaline, Anna           07 Van Wert                       15:34.29  168   
169 Cox, Amber                08 Upper Sandusky MS              15:35.13  169   
170 Emery, Sarah              08 Sylvania Arb                   15:36.00  170   
171 Green, Miranda            07 Washington M                   15:37.54  171   
172 Pruitt, Ashley            08 Edison MS                      15:37.61  172   
173 Cox, Arie                 08 Mansfield Ontario              15:38.12  173   
174 Hilleary, Claire          07 Piqua MS                       15:39.54  174   
175 Rohrbach, Kim             08 Clyde                          15:41.09  175   
176 Shaw, Alyssa                 Perkins MS                     15:41.83  176   
177 Peura, Anna               07 Olentangy Orange MS            15:41.87  177   
178 Collison, Darby           08 Fremont Ross MS                15:42.38  178   
179 Clark, Lexi               08 Eastwood MS                    15:42.52  179   
180 Smith, Jasmine            07 Fremont Ross MS                15:42.71  180   
181 Czerwony, Korrie          07 Medina Buckeye                 15:42.89  181   
182 Scheiman, Sarah           07 Medina Buckeye                 15:43.03  182   
183 Gabele, Heather           07 Olentangy Orange MS            15:45.32  183   
184 Hartnett, Allie           08 Sylvania McC                   15:46.16  184   
185 Vance, Murphy             07 Medina Highland MS             15:46.95  185   
186 Kuhn, Allison             08 Oak Harbor MS                  15:47.02  186   
187 Tyburski, Tessa           08 Oak Harbor MS                  15:47.03  187   
188 Michel, Peyton            08 Edison MS                      15:47.08  188   
189 Rice, Katie               08 Olentangy Orange MS            15:47.46  189   
190 Smith, Allyson            07 Sandusky MS                    15:48.89  190   
191 Davis, Hannah             08 Wapakoneta M                   15:49.20  191   
192 Mahoney, Emily            08 Sylvania Arb                   15:49.37  192   
193 Friesner, Ashlynn         08 Van Wert                       15:49.40  193   
194 Eveans, Katie             07 Piqua MS                       15:50.57  194   
195 Voiers, Halle             07 Bay Village MS                 15:51.56  195   
196 Green, Alexis             08 Fremont Ross MS                15:54.43  196   
197 Black, Abbey              08 Huron MS                       15:55.18  197   
198 Bender, Audrey            08 Fort Loramie                   15:55.98  198   
199 Blackwell, Hannah         08 Huron MS                       15:57.12  199   
200 Branham, Rachel           07 Circleville MS                 15:57.99  200   
201 Kelly, Alison             08 Sylvania Arb                   15:58.74  201   
202 Davis, Kristen            07 Piqua MS                       15:58.78  202   
203 decker, heidi             08 Vermilion                      15:58.80  203   
204 Alexander, Sarah          07 Clyde                          15:59.35  204   
205 Osborn, Kayla             08 Sylvania Arb                   15:59.60  205   
206 Viggiano, Rose            07 Napoleon MS                    16:00.58  206   
207 Sedlak, Shelby            08 Edison MS                      16:00.73  207   
208 Senegal, Gabby            08 LaGrange Keystone              16:01.22  208   
209 Masella, Annie            07 Tiffin MS                      16:02.17  209   
210 Reiger, Danielle          08 Napoleon MS                    16:02.48  210   
211 Koebel, Courtney          07 Port Clinton MS                16:03.49  211   
212 Geason, Abigail           07 Edison MS                      16:05.87  212   
213 Souslin, Michaela         08 Norwalk MS                     16:06.24  213   
214 Tucker, Madison           07 Sylvania Arb                   16:07.72  214   
215 Cortelletti, Bri          07 Mansfield Ontario              16:07.75  215   
216 Arter, Jenna              08 Edison MS                      16:08.29  216   
217 Yahn, Kiersten            08 Circleville MS                 16:08.85  217   
218 Bassett, Victoria         07 Sylvania McC                   16:08.90  218   
219 Mackovine, Lexi           08 Olentangy Orange MS            16:11.59  219   
220 Blair, Renee              07 Sylvania Arb                   16:11.75  220   
221 grantham, megan           08 Vermilion                      16:12.91  221   
222 Riethman, Marissa         07 Fort Loramie                   16:13.96  222   
223 Weaver, Nicole            07 Napoleon MS                    16:15.55  223   
224 Houghtlen, Madison        07 Norwalk MS                     16:15.88  224   
225 Moore, Maddie             07 Sylvania McC                   16:18.41  225   
226 Reiger, Talor             07 Napoleon MS                    16:18.67  226   
227 Kennedy, Lena             08 Findlay MS                     16:20.13  227   
228 Wheeler, Stephanie        07 Port Clinton MS                16:26.63  228   
229 Rasp, Rebecca             08 Fostoria MS                    16:28.15  229   
230 Appelhans, Alex           07 Eastwood MS                    16:31.59  230   
231 Reineck, Rachel           07 Port Clinton MS                16:31.90  231   
232 Esary, Hannah             07 Mansfield Ontario              16:31.96  232   
233 Steinmetz, Emma           08 Huron MS                       16:35.50  233   
234 Styers, Allie             08 Circleville MS                 16:37.34  234   
235 Nicolai, Aimee            07 Van Wert                       16:39.09  235   
236 Tanzillo, Taylor          07 Norwalk MS                     16:39.16  236   
237 Neeley, Taylor            08 Oregon Clay MS                 16:39.91  237   
238 Barga, Hunter             07 Fort Loramie                   16:41.53  238   
239 Vallery, Lydia            08 Tiffin MS                      16:42.98  239   
240 Cooper, Jenna             07 Kings Junior High              16:45.65  240   
241 williams, samantha        07 Vermilion                      16:47.50  241   
242 Kindle, Chelsea           08 Fostoria MS                    16:48.57  242   
243 Hay, Shianna              08 Bellevue                       16:49.30  243   
244 Stoner, Jessica           07 Shelby MS                      16:51.78  244   
245 Felkel, Lauren            07 Fremont Ross MS                16:52.02  245   
246 Morales, Melissa          08 Avon MS                        16:57.64  246   
247 Overmyer, Kendra          07 Oak Harbor MS                  16:59.22  247   
248 Young, Lindsay            08 Tiffin MS                      17:02.14  248   
249 Steyer, Taylor            08 Port Clinton MS                17:05.65  249   
250 Everson, Leia             07 Sandusky MS                    17:07.39  250   
251 Slick, Jessica            08 Fremont Ross MS                17:08.52  251   
252 Yamate, Miki              08 Findlay MS                     17:11.12  252   
253 Thonnings, Ellie          07 Medina Highland MS             17:11.39  253   
254 Siegel, Avery             07 Sylvania Arb                   17:22.45  254   
255 Olsen, Julia              07 Norwalk MS                     17:22.67  255   
256 Preston, Kennedy          07 Oak Harbor MS                  17:23.51  256   
257 Swisher, Kaya             07 Shelby MS                      17:25.19  257   
258 Korbas, Ellie             07 Shelby MS                      17:26.76  258   
259 raynes, reina             08 Vermilion                      17:28.21  259   
260 Seward, Chelsea           08 Medina Buckeye                 17:29.64  260   
261 Kent, Mary                07 Tontogany Otsego               17:31.25  261   
262 Archambo, Lydia           07 Tontogany Otsego               17:32.99  262   
263 Griswoler, Cora           07 Norwalk MS                     17:33.37  263   
264 Graham, Alison            07 Tontogany Otsego               17:35.16  264   
265 peck, taylor              08 Vermilion                      17:36.31  265   
266 Baldwin, Shianne          08 Van Wert                       17:40.09  266   
267 Nearhood, Andrea          08 Clyde                          17:43.79  267   
268 Fooce, Alicyn             08 Bellevue                       17:44.53  268   
269 Rollo, Matty              08 Eastwood MS                    17:49.44  269   
270 Reineck, Emily            07 Port Clinton MS                17:52.18  270   
271 Rutherford, Tanya         08 Piqua MS                       17:52.96  271   
272 Killian, Mariah           08 Piqua MS                       17:53.27  272   
273 Watta, Janelle            07 Bellevue                       17:57.10  273   
274 Shroyer, Taylor           08 Piqua MS                       17:58.76  274   
275 Flounders, Kaitlynn       08 Sandusky MS                    18:02.79  275   
276 Elkins, Chastity          08 Clyde                          18:07.84  276   
277 Hoffman, Danielle         08 Shelby MS                      18:12.03  277   
278 Wadsworth, Holly          08 Clyde                          18:15.73  278   
279 Pedersen, Karina          07 Medina Highland MS             18:32.06  279   
280 Thomas, Johnna            08 Norwalk MS                     18:32.65  280   
281 Miller, Ella              07 Port Clinton MS                18:34.51  281   
282 Watt, Madison             07 Wapakoneta M                   18:37.00  282   
283 Cummings, Annie           07 Willard Flashes                18:46.85  283   
284 McElligott, Erin          07 Medina Buckeye                 18:50.61  284   
285 Sparr, Allie              07 Willard Flashes                18:57.48  285   
286 Rutherford, Samantha      08 Piqua MS                       19:02.18  286   
287 Holmes, Hailey            07 Bellevue                       19:19.02  287   
288 Curtner, Madison          07 Piqua MS                       19:30.91        
289 Rogers, Lilliona          08 Piqua MS                       19:32.01        
290 Rollison, Jazmin          07 Sandusky MS                    19:39.77  288   
291 Dargiewicz, Brandy        07 Medina Buckeye                 19:39.84  289   
292 McCuen, Chloe             07 Olentangy Orange MS            19:43.87  290   
293 Nigh, Martina             07 Tontogany Otsego               19:57.74  291   
294 Helman, Tori              08 Piqua MS                       20:08.10        
295 Tipton, Skyler            07 Tontogany Otsego               20:08.27  292   
296 Grunkemeyer, Zoe          08 Piqua MS                       20:19.44        
297 Biddle, Whitney           08 Piqua MS                       21:01.84        
298 Tuttle, Alyssa            08 Norwalk MS                     21:30.29  293   
299 Warren, Neca              07 Medina Buckeye                 21:46.79  294   
300 Beal, Skylie              07 Sandusky MS                    21:49.87  295   
301 Prieur, Alyssa            08 Sandusky MS                    21:49.97  296   
302 Holbrook, Lindsay         07 Willard Flashes                23:06.72  297   
303 Dix, Mallory              07 Eastwood MS                    23:15.71  298   
304 Lueveno, Marissa          08 Willard Flashes                23:56.61  299   
305 Newell, NyAsia            07 Sandusky MS                    31:34.63  300   

Event 19  Girls 3200 Meter Run CC Div I/II-Var
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Women                                                                  
   1 Perrysburg MS               169    3    7   45   46   68   76   88    3    7
      Total Time:  1:07:32.46                                                    
         Average:    13:30.50                                                    
   2 Ashland MS                  193   20   25   39   51   58   97  132   20   25
      Total Time:  1:08:45.74                                                    
         Average:    13:45.15                                                    
   3 Kings Junior High           203   13   22   28   35  105  137  240   13   22
      Total Time:  1:08:32.84                                                    
         Average:    13:42.57                                                    
   4 Claggett MS                 204    6   18   30   59   91  158  160    6   18
      Total Time:  1:08:25.96                                                    
         Average:    13:41.20                                                    
   5 Jackson Memorial MS         252    9   23   24   87  109  128  144    9   23
      Total Time:  1:08:58.45                                                    
         Average:    13:47.69                                                    
   6 Lexington MS                273   12   29   38   74  120  145  162   12   29
      Total Time:  1:09:36.41                                                    
         Average:    13:55.29                                                    
   7 Bay Village MS              285   10   14   55   98  108  142  195   10   14
      Total Time:  1:09:27.83                                                    
         Average:    13:53.57                                                    
   8 Oregon Clay MS              292    1   15   26  121  129  237    1   15   26
      Total Time:  1:08:42.25                                                    
         Average:    13:44.45                                                    
   9 Millbury Lake               299   11   19   82   92   95  102  135   11   19
      Total Time:  1:09:45.28                                                    
         Average:    13:57.06                                                    
  10 Bedford MS                  305   33   60   65   67   80  101  125   33   60
      Total Time:  1:10:31.40                                                    
         Average:    14:06.28                                                    
  11 Amherst MS                  366   34   56   61   99  116  117  152   34   56
      Total Time:  1:11:16.72                                                    
         Average:    14:15.35                                                    
  12 Perkins MS                  369   36   69   79   85  100  112  176   36   69
      Total Time:  1:11:16.87                                                    
         Average:    14:15.38                                                    
  13 Avon MS                     386    5   48   70  130  133  155  246    5   48
      Total Time:  1:10:54.19                                                    
         Average:    14:10.84                                                    
  14 Medina Highland MS          386    4   41   43  113  185  253  279    4   41
      Total Time:  1:11:02.38                                                    
         Average:    14:12.48                                                    
  15 LaGrange Keystone           412   17   31   32  124  208   17   31   32  124
      Total Time:  1:11:26.07                                                    
         Average:    14:17.22                                                    
  16 Findlay MS                  414   27   64   83   93  147  227  252   27   64
      Total Time:  1:11:45.74                                                    
         Average:    14:21.15                                                    
  17 Circleville MS              429   16   21   78  114  200  217  234   16   21
      Total Time:  1:11:45.68                                                    
         Average:    14:21.14                                                    
  18 Washington MS Toledo        470   63   73   84  119  131  154  171   63   73
      Total Time:  1:12:31.99                                                    
         Average:    14:30.40                                                    
  19 Wapakoneta Middle School    488    2  104  110  122  150  191  282    2  104
      Total Time:  1:11:41.79                                                    
         Average:    14:20.36                                                    
  20 Upper Sandusky MS           515   42   90  107  127  149  151  169   42   90
      Total Time:  1:13:02.66                                                    
         Average:    14:36.54                                                    
  21 Mansfield Ontario           548   49   50  136  140  173  215  232   49   50
      Total Time:  1:13:40.48                                                    
         Average:    14:44.10                                                    
  22 Sylvania McCord Jr High     575   40   52   81  184  218  225   40   52   81
      Total Time:  1:14:05.86                                                    
         Average:    14:49.18                                                    
  23 Huron MS                    659   37   96  163  166  197  199  233   37   96
      Total Time:  1:15:11.27                                                    
         Average:    15:02.26                                                    
  24 Tiffin MS                   668   71   89  134  165  209  239  248   71   89
      Total Time:  1:15:12.51                                                    
         Average:    15:02.51                                                    
  25 Edison MS                   687   54   66  172  188  207  212  216   54   66
      Total Time:  1:15:40.81                                                    
         Average:    15:08.17                                                    
  26 Oak Harbor MS               714   44  138  159  186  187  247  256   44  138
      Total Time:  1:15:54.78                                                    
         Average:    15:10.96                                                    
  27 Van Wert                    737   94  139  143  168  193  235  266   94  139
      Total Time:  1:16:04.59                                                    
         Average:    15:12.92                                                    
  28 Shelby MS                   750    8  115  126  244  257  258  277    8  115
      Total Time:  1:16:54.53                                                    
         Average:    15:22.91                                                    
  29 Eastwood MS                 764   47  141  167  179  230  269  298   47  141
      Total Time:  1:16:48.45                                                    
         Average:    15:21.69                                                    
  30 Fostoria MS                 767   62   77  157  229  242   62   77  157  229
      Total Time:  1:17:07.48                                                    
         Average:    15:25.50                                                    
  31 Napoleon MS                 768   57   72  206  210  223  226   57   72  206
      Total Time:  1:16:39.90                                                    
         Average:    15:19.98                                                    
  32 Olentangy Orange MS         783   86  148  177  183  189  219  290   86  148
      Total Time:  1:16:49.32                                                    
         Average:    15:21.87                                                    
  33 Clyde                       817   53  118  175  204  267  276  278   53  118
      Total Time:  1:18:12.95                                                    
         Average:    15:38.59                                                    
  34 Fremont Ross MS             818  103  161  178  180  196  245  251  103  161
      Total Time:  1:17:23.20                                                    
         Average:    15:28.64                                                    
  35 Fort Loramie                879   75  146  198  222  238   75  146  198  222
      Total Time:  1:18:19.82                                                    
         Average:    15:39.97                                                    
  36 Sylvania Arbor Hills MS     982  170  192  201  205  214  220  254  170  192
      Total Time:  1:19:31.43                                                    
         Average:    15:54.29                                                    
  37 Vermilion                   982  153  164  203  221  241  259  265  153  164
      Total Time:  1:19:42.80                                                    
         Average:    15:56.56                                                    
  38 Port Clinton MS            1030  111  211  228  231  249  270  281  111  211
      Total Time:  1:20:48.44                                                    
         Average:    16:09.69                                                    
  39 Bellevue                   1063  123  156  243  268  273  287  123  156  243
      Total Time:  1:22:42.56                                                    
         Average:    16:32.52                                                    
  40 Piqua MS                   1113  174  194  202  271  272  274  286  174  194
      Total Time:  1:23:15.12                                                    
         Average:    16:39.03                                                    
  41 Norwalk MS                 1191  213  224  236  255  263  280  293  213  224
      Total Time:  1:23:57.32                                                    
         Average:    16:47.47                                                    
  42 Medina Buckeye             1196  181  182  260  284  289  294  181  182  260
      Total Time:  1:27:26.01                                                    
         Average:    17:29.21                                                    
  43 Willard Flashes            1270  106  283  285  297  299  106  283  285  297
      Total Time:  1:39:25.98                                                    
         Average:    19:53.20                                                    
  44 Sandusky MS                1298  190  250  275  288  295  296  300  190  250
      Total Time:  1:32:28.71                                                    
         Average:    18:29.75                                                    
  45 Tontogany Otsego           1370  261  262  264  291  292  261  262  264  291
      Total Time:  1:32:45.41                                                    
         Average:    18:33.09                                                    

Event 20  Boys 3200 Meter Run CC OPEN
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men                                                                   
  1 Stump, Andrew             07 Ashland St E                   12:13.58        
  2 matwiejczyk, grant        08 Elmore Woodmore                12:16.24        
  3 Dudenhoefer, Chris        07 Sandusky St.                   12:33.07        
  4 Cox, Nathan               08 Circleville MS                 12:41.55        
  5 Benway, Adam              08 Ashland MS                     12:46.38    1   
  6 Gruber, Ethan             08 Ashland MS                     13:00.69    2   
  7 DeFelice, Vinny           07 Millersburg                    13:04.95        
  8 Smith, Wyatt              07 Ashland MS                     13:05.43    3   
  9 King, Tyler               07 Put in Bay MS                  13:09.89        
 10 Willoughby, Logan         08 Port Clinton MS                13:10.04    4   
 11 Jones, Matt               08 Kings Junior High              13:10.18    5   
 12 Yanoska, Joey             08 Avon MS                        13:14.78    6   
 13 Grine, Sam                08 Fostoria MS                    13:16.11        
 14 Weber, Max                07 Ashland MS                     13:16.88    7   
 15 Davenport, Alex           08 Sylvania Arb                   13:18.68        
 16 Behm, Michael             NA Perkins MS                     13:24.39    8   
 17 Price, Isaac              08 Ashland MS                     13:26.20    9   
 18 Speck, Steven             08 LaGrange Keystone              13:28.90        
 19 Ware, Kaden               07 Wapakoneta M                   13:34.61        
 20 Braun, Michael            08 Kings Junior High              13:35.51   10   
 21 Boyd, Kyle                08 Ashland MS                     13:36.24   11   
 22 Hall, Matt                08 Bucyrus Wynford                13:36.42        
 23 Armanini, Nick            07 Bay Village MS                 13:37.33   12   
 24 Walker, Chase             08 St Joseph                      13:38.04   13   
 25 Perales, Noah             07 Perrysburg MS                  13:41.73   14   
 26 Garcia, Pedro             08 Kings Junior High              13:42.07   15   
 27 Printy, Colin             08 Sandusky St.                   13:42.75        
 28 Gullette, Nathan          07 St Joseph                      13:42.88   16   
 29 Gutierrez, Nick           07 Van Wert                       13:44.32   17   
 30 Lefelhoc, Matthew         07 Ashland MS                     13:47.43   18   
 31 Gardner, Matt             08 Millersburg                    13:50.47        
 32 Martin, Matthew           06 Ashland St E                   13:50.83        
 33 Keber, Ryan               07 Van Wert                       13:50.85   19   
 34 Goetz, Joe                08 Avon MS                        13:52.25   20   
 35 Shenego, Tylor            07 Fostoria MS                    13:52.84        
 36 Jenkins, Zac              07 Trinity Lutheran               13:52.86        
 37 Jantzen, Chris            08 Kings Junior High              13:53.66   21   
 38 Fox, Joe                  08 Northwood                      13:53.68        
 39 Shank, Robert             08 Perrysburg MS                  13:55.08   22   
 40 Utt, Jarred               08 Circleville MS                 13:55.34        
 41 Guerra, Cole              07 Millersburg                    13:55.98        
 42 MacDonald, Matthew        07 Ashland MS                     13:56.93        
 43 Stuckey, Ethan            07 Bucyrus Wynford                13:57.35        
 44 Scheidt, Ben              07 Van Wert                       14:00.14   23   
 45 Sanchez, Dominic          07 Amherst MS                     14:00.16   24   
 46 amstutz, jacob            07 Elmore Woodmore                14:05.01        
 47 Silva, Ethan              08 Kings Junior High              14:05.55   25   
 48 McCray, George            07 Sylvania Arb                   14:05.66        
 49 Cundari, James            07 Sandusky St.                   14:06.46        
 50 Sulewski, Sam             08 Perrysburg MS                  14:07.89   26   
 51 Booker, Ericson           07 Put in Bay MS                  14:08.87        
 52 VanCleave, Braden         07 Van Wert                       14:09.27   27   
 53 Arimi, Johanan            07 Ashland MS                     14:09.31        
 54 Albrecht, Zach            08 Tol. Bowsher                   14:10.02   28   
 55 Freas, Daniel             07 Kings Junior High              14:11.33   29   
 56 Broadbent, Adam           07 Avon MS                        14:12.89   30   
 57 Beatty, Jack              08 Avon MS                        14:15.09   31   
 58 McKee, R.J.               08 Perrysburg MS                  14:15.25   32   
 59 Watkins, Cameron          07 Claggett MS                    14:15.73   33   
 60 Kast, Steven              08 Port Clinton MS                14:16.08   34   
 61 Nygren, Tyler             07 Van Wert                       14:16.19   35   
 62 Langenderfer, Nick        07 St Joseph                      14:18.98   36   
 63 Solis, Tommy              08 Attica Seneca East             14:20.16   37   
 64 Coe, Andrew               08 Bay Village MS                 14:22.61   38   
 65 White, Nick               07 Van Wert                       14:22.63   39   
 66 Kamper, Jack              07 Avon MS                        14:22.73   40   
 67 Caster, Noah              07 St Joseph                      14:23.23   41   
 68 Lehmkuhl, Nick            07 St Joseph                      14:24.10   42   
 69 Liebenguth, Mark          07 Medina Highland MS             14:25.30   43   
 70 Purcell, Collin           08 Avon MS                        14:26.09   44   
 71 Hill, Wade                08 Bay Village MS                 14:27.92   45   
 72 Gupta, Derek              08 Findlay Libe                   14:28.73   46   
 73 Bower, Sean               NA Perkins MS                     14:29.48   47   
 74 Gibson, David             07 Avon MS                        14:30.03   48   
 75 Baumgardner, Garrett      NA Perkins MS                     14:30.59   49   
 76 Tanaka, Riki              07 Huron MS                       14:31.10        
 77 Vidika, Bobby             07 Claggett MS                    14:32.02   50   
 78 Randolph, Patrick         08 Gibsonburg MS                  14:33.40        
 79 Gottschling, Dobber       08 Lexington MS                   14:33.48   51   
 80 Trame, Matthew            07 Amherst MS                     14:35.70   52   
 81 Green, Brenton            NA Perkins MS                     14:36.52   53   
 82 McRowe, Ryan              08 Avon MS                        14:36.60        
 83 Benny, Nolan              07 Wapakoneta M                   14:37.10        
 84 Pugh, Carter              07 Put in Bay MS                  14:37.17        
 85 Morrow, Brandon           08 Olentangy Orange MS            14:37.26   54   
 86 Mader, Trent              08 Kings Junior High              14:38.65   55   
 87 Lee, Bryan                08 Avon MS                        14:39.67        
 88 LaCourse, Lucas           08 Washington M                   14:41.42   56   
 89 Kubitz, Connor            NA Perkins MS                     14:41.90   57   
 90 Andrassy, Luke            08 Bay Village MS                 14:42.20   58   
 91 Kerber, Jacob             07 Bay Village MS                 14:42.69   59   
 92 Cseh, Luke                07 Bay Village MS                 14:43.62   60   
 93 Rife, Ben                 07 Medina Highland MS             14:44.16   61   
 94 Trent, AJ                 09 Ashland Crestview              14:45.21        
 95 Dabbieri, Kyle            07 Claggett MS                    14:45.99   62   
 96 Gravitt, Luke             07 Ashland MS                     14:46.99        
 97 Westjohn, Ford            07 St Joseph                      14:47.12   63   
 98 Cairns, Matt              08 Findlay MS                     14:47.85   64   
 99 Fielding, Brian           08 Avon MS                        14:47.92        
100 Francis, Will             07 Perrysburg MS                  14:53.57   65   
101 Calvin, Noah              08 Perrysburg MS                  14:56.33   66   
102 Damschroder, Logan        08 Gibsonburg MS                  14:57.07        
103 Beetler, Chase            07 Amherst MS                     14:59.59   67   
104 Smith, Tyler              08 Washington M                   15:00.47   68   
105 Walasinski, Jonathan      07 St Joseph                      15:01.16   69   
106 Eppink, Jacob             08 Perrysburg MS                  15:03.04   70   
107 Hanrehan, Austin          07 Tol. Ottawa Hills              15:03.78   71   
108 Manning, Garrick          07 Attica Seneca East             15:04.45   72   
109 Pusterhofer, Eric         07 Avon MS                        15:04.58        
110 Sutton, Tom               08 Amherst MS                     15:04.60   73   
111 Loufman, Nick             07 Bay Village MS                 15:04.64   74   
112 Koury, Luke               07 Tol. Ottawa Hills              15:05.61   75   
113 McWilliams, Devin         07 Ashland St E                   15:06.24        
114 Vendel, Elliot            07 Claggett MS                    15:06.89   76   
115 Pippert-Ladd, Ian         07 Put in Bay MS                  15:06.94        
116 Link, John                08 Olentangy Orange MS            15:06.98   77   
117 Haase, Sean               08 Perrysburg MS                  15:08.43        
118 Keville, Thomas           07 Port Clinton MS                15:08.84   78   
119 Schreiber, Michael        07 Northwood                      15:08.92        
120 Draper, Kyle              08 Oak Harbor MS                  15:09.30        
121 Farnham, Steven           08 Bay Village MS                 15:10.63        
122 Simonetti, Nick           08 Sylvania McC                   15:11.99   79   
123 Pierce, Nick              08 Perrysburg MS                  15:13.08        
124 Hocker, Ethan             08 Lexington MS                   15:15.31   80   
125 Lynch, Brian              08 Avon MS                        15:15.41        
126 Carle, Tristian           07 Washington M                   15:15.82   81   
127 Pfister, Keifer           08 Lexington MS                   15:16.38   82   
128 Schmeller, Nick           07 Claggett MS                    15:17.06   83   
129 Billmaier, Kevin          08 Perrysburg MS                  15:17.36        
130 Lilly, Kegan              08 Bellevue                       15:18.52        
131 Reed, Dalton              08 Ashland Crestview              15:19.31        
132 Cook, Randy               07 Findlay Libe                   15:20.55   84   
133 Fallon, Connor            07 Avon MS                        15:21.27        
134 Reese, Kent               07 Lexington MS                   15:21.51   85   
135 Nanosky, Nick             07 Claggett MS                    15:22.15   86   
136 Rodgers, Tristan          07 Fostoria MS                    15:22.46        
137 Jenkins, Kieran           07 Kings Junior High              15:22.71        
138 Joreski, Jeremiah         07 Medina Highland MS             15:25.04   87   
139 Cluckey, Lucas            08 Washington M                   15:26.46   88   
140 Thomas, Keavon            07 Washington M                   15:27.07   89   
141 McKiernan, Connor         07 Avon MS                        15:29.07        
142 Creech, Andy              08 Bay Village MS                 15:29.32        
143 Petek, Sam                08 Medina Buckeye                 15:29.81        
144 Leffler, Christopher      07 Tol. Bowsher                   15:29.93   90   
145 Yoder, Sam                07 Perrysburg MS                  15:30.45        
146 Blakeman, Nick            08 Tol. Bowsher                   15:30.65   91   
147 Hayes, Jalill             08 Mansfield Senior               15:30.72        
148 Shultis, Nathan           08 Findlay MS                     15:31.27   92   
149 Cooper, Liam              07 Tol. Ottawa Hills              15:33.26   93   
150 Neuenschwander, Bailey    08 Van Wert                       15:34.10   94   
151 Boyd, Cody                08 Upper Sandusky MS              15:37.06        
152 Moesher, John             08 New London                     15:38.05   95   
153 Knapp, Drew                  Sylvania McC                   15:38.90   96   
154 Attle, Eric               07 Ashland MS                     15:39.82        
155 Vore, Dawson              07 Trinity Lutheran               15:42.57        
156 Kohout, Ryan              07 Napoleon MS                    15:43.05        
157 Konoff, Paul              07 Tol. Ottawa Hills              15:43.23   97   
158 Root, Kyle                07 Claggett MS                    15:44.60   98   
159 Mosley, Luc               07 Perrysburg MS                  15:44.79        
160 Burgett, Gary             08 Ashland MS                     15:45.30        
161 Kucek, Nick               07 Claggett MS                    15:45.83        
162 Jednak-Kasunic, Scott     07 Tol. Ottawa Hills              15:46.32   99   
163 davis, connor             07 Elmore Woodmore                15:47.53        
164 Mellen, Kyle              07 Amherst MS                     15:48.29  100   
165 Hill, Jack                NA Perkins MS                     15:48.38  101   
166 Carrol, Aaron             07 Napoleon MS                    15:50.26        
167 Avina, Sam                07 Sylvania McC                   15:50.39  102   
168 Caudill, Connor           07 Attica Seneca East             15:50.65  103   
169 Lee, Aaron                07 Attica Seneca East             15:50.80  104   
170 Teeple, Mac               08 Findlay Libe                   15:51.74  105   
171 Perry, Andrew             07 Van Wert                       15:52.45        
172 Woost, Ben                07 New London                     15:53.52  106   
173 Kim, John                 07 Lexington MS                   15:54.64  107   
174 Reynolds, Reid            07 Bay Village MS                 15:55.13        
175 Gerney, Quinn             07 Medina Highland MS             15:57.33  108   
176 McHugh, Jimmy             07 Sylvania McC                   15:57.47  109   
177 Cullis, Nathan            08 Perrysburg MS                  15:58.09        
178 Webb, Braden              07 Medina Highland MS             15:58.47  110   
179 Sands, Sean               07 New London                     15:58.83  111   
180 Crist, Austin             08 Ashland MS                     16:07.25        
181 Luce, Michael             08 Perrysburg MS                  16:07.78        
182 Evans, Caleb              07 Circleville MS                 16:08.07        
183 Schlitt, Thomas           08 Ashland St E                   16:08.28        
184 Conrad, Payton            07 Upper Sandusky MS              16:08.72        
185 Wright, Luke              07 Avon MS                        16:09.60        
186 Mason, Caylib             07 Wapakoneta M                   16:10.14        
187 Eikenbary, Carter         07 Van Wert                       16:11.03        
188 Soski, Mark               07 Attica Seneca East             16:12.18  112   
189 Winebrenner, Brandon      07 Amherst MS                     16:15.24  113   
190 Zwiebel, Cole             07 Wapakoneta M                   16:16.13        
191 Odegaard, Lee             08 Perrysburg MS                  16:16.73        
192 Dillard, Eric             07 Ashland Mapleton               16:17.02        
193 Lazar, Wyatt              07 Sylvania McC                   16:17.75  114   
194 Haghiri, Chris            08 Port Clinton MS                16:21.20  115   
195 Cox, Aiden                NA Perkins MS                     16:24.35  116   
196 Gorsuch, Mark             08 Ashland Mapleton               16:25.64        
197 Kalzas, Kevin             07 Tol. Ottawa Hills              16:26.98  117   
198 Graham, Gage              07 Perrysburg MS                  16:27.82        
199 Gordan, Zane              07 Perrysburg MS                  16:27.93        
200 Hellalat, Noor            07 Olentangy Orange MS            16:28.69  118   
201 Davis, Ethan              08 Perrysburg MS                  16:30.17        
202 Frahn, Caelan             07 Tol. Bowsher                   16:31.28  119   
203 Haverland, Josh           08 Kings Junior High              16:31.37        
204 Kaltenbach, Joshua        07 Bettsville                     16:32.19        
205 McPhillips, Kyle          07 Bay Village MS                 16:33.17        
206 DePauw, Michael           08 Olentangy Orange MS            16:34.60  120   
207 Myers, Jacob              08 Findlay Libe                   16:37.01  121   
208 Fike, Grant               07 Claggett MS                    16:37.55        
209 Eiting, Matt              08 Findlay Libe                   16:39.79  122   
210 England, Jared            07 Findlay MS                     16:41.79  123   
211 Storrow, Jacob            07 Wellington                     16:45.51        
212 Mowrer, Bailey            07 Claggett MS                    16:48.06        
213 Dalton, Boen              08 Collins West                   16:52.38        
214 Griffin, Dereck           07 Huron MS                       16:53.92        
215 Berry, Cole               07 Norwalk MS                     16:54.33        
216 Carnahan, Matt            08 Olentangy Orange MS            16:55.48  124   
217 Eaton, Cody               07 Sycamore Mohawk                16:55.58        
218 Palocko, Matt             08 Claggett MS                    16:58.44        
219 Harmon, Pierce            08 Olentangy Orange MS            17:00.95  125   
220 Margraf, Jake             07 Attica Seneca East             17:03.82  126   
221 Zhou, Tony                07 Tol. Ottawa Hills              17:06.14  127   
222 Jordan, David             07 Bedford MS                     17:06.98        
223 Yassanye, Jared           07 Collins West                   17:08.41        
224 Liming, Hunter            08 Oak Harbor MS                  17:10.74        
225 Rennette, Nick            07 Avon MS                        17:14.52        
226 Dahl, Zach                07 New London                     17:16.30  128   
227 Miller, Jr., William      08 Perrysburg MS                  17:18.37        
228 Hazelett, Jackson         07 Amherst MS                     17:21.80  129   
229 King, Jason               07 Claggett MS                    17:26.51        
230 Powell, John              07 Kings Junior High              17:27.68        
231 Perkins, Conner           07 Clyde                          17:29.38        
232 Kordoleski, Jacob         08 Amherst MS                     17:29.73        
233 Visci, Anthony            NA Perkins MS                     17:29.78        
234 Williams, Austin          07 Avon MS                        17:30.12        
235 Garczynski, Hayden        07 Tol. Bowsher                   17:33.81  130   
236 Breen, Ryan               08 Amherst MS                     17:35.87        
237 Kleinfelter, Ben          07 Bascom Hopew                   17:47.05        
238 Jackson, Maison           07 Wellington                     17:52.82        
239 Kuhlman, Nick             07 Findlay MS                     17:53.63  131   
240 Howland, Ethan            NA Perkins MS                     17:54.49        
241 Turley, Justin            07 Findlay MS                     17:55.79  132   
242 Borton, Dylan             08 Perrysburg MS                  17:57.72        
243 Dravenstott, Chase        07 Ashland MS                     17:59.32        
244 Portentoso, Nikos         07 Bascom Hopew                   18:00.06        
245 Reynolds, Colt            07 Ashland MS                     18:19.33        
246 Cleland, Jackson          07 Ashland MS                     18:20.46        
247 Barkley, Griffen          07 Perrysburg MS                  18:27.69        
248 Brenton, Seth             NA Perkins MS                     18:34.26        
249 Hortsman, Kody            07 Findlay MS                     18:39.53  133   
250 Kauffman, Chris           07 Findlay Libe                   18:39.81  134   
251 Ksiezyk, Andrew           07 Avon MS                        18:40.71        
252 Karl, Christian           07 Bellevue                       18:47.54        
253 Brant, Taylor             07 Kings Junior High              18:51.54        
254 Coulter, Brendan          07 Sylvania McC                   19:05.33  135   
255 Mitchell, Jacob           08 Tol. Bowsher                   19:06.15  136   
256 Davey, Kenton             08 Tol. Bowsher                   19:13.39  137   
257 O'Toole, Nick             08 Perrysburg MS                  19:14.65        
258 Clark, Scott              07 Norwalk MS                     19:32.59        
259 Burke, Max                07 Perrysburg MS                  19:40.79        
260 Pindel, Noah              07 Mansfield St                   19:47.09        
261 Momenee, Simon            08 Tol. Bowsher                   19:53.63        
262 Goetz, Max                08 Kings Junior High              19:54.33        
263 Arnold, Patrick           07 Tol. Ottawa Hills              19:56.26        
264 Miller, Collin            07 Port Clinton MS                19:56.57  138   
265 Pribe, Brian              07 Sylvania Arb                   19:56.78        
266 Armold, Isaac             07 New London                     19:58.61  139   
267 Fink, Matthew             07 Sylvania McC                   20:05.43  140   
268 Matuszak, Ben             07 Northwood                      20:12.93        
269 Myers, Ben                07 Claggett MS                    20:21.27        
270 Galati, Joseph            07 Sylvania Arb                   20:27.17        
271 Motycka, Nick             07 Van Wert                       20:29.94        
272 Treece, Jacob             07 Trinity Lutheran               21:18.57        
273 Kauffman, Hunter          08 Fostoria MS                    21:40.81        
274 Strouse, Stephen          08 Perrysburg MS                  21:46.68        
275 Kollman, Daniel           08 Bettsville                     21:47.53        
276 Shaw, Nick                07 Circleville MS                 24:32.01        

Event 20  Boys 3200 Meter Run CC OPEN
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men                                                                    
   1 Ashland MS                   22    1    2    3    7    9   11   18    1    2
      Total Time:  1:05:35.58                                                    
         Average:    13:07.12                                                    
   2 Kings Junior High            76    5   10   15   21   25   29   55    5   10
      Total Time:  1:08:26.97                                                    
         Average:    13:41.40                                                    
   3 Van Wert                    121   17   19   23   27   35   39   94   17   19
      Total Time:  1:10:00.77                                                    
         Average:    14:00.16                                                    
   4 Avon MS                     127    6   20   30   31   40   44   48    6   20
      Total Time:  1:09:57.74                                                    
         Average:    13:59.55                                                    
   5 St Joseph                   148   13   16   36   41   42   63   69   13   16
      Total Time:  1:10:27.23                                                    
         Average:    14:05.45                                                    
   6 Perrysburg MS               159   14   22   26   32   65   66   70   14   22
      Total Time:  1:10:53.52                                                    
         Average:    14:10.71                                                    
   7 Bay Village MS              212   12   38   45   58   59   60   74   12   38
      Total Time:  1:11:52.75                                                    
         Average:    14:22.55                                                    
   8 Perkins MS                  214    8   47   49   53   57  101  116    8   47
      Total Time:  1:11:42.88                                                    
         Average:    14:20.58                                                    
   9 Claggett MS                 304   33   50   62   76   83   86   98   33   50
      Total Time:  1:13:57.69                                                    
         Average:    14:47.54                                                    
  10 Amherst MS                  316   24   52   67   73  100  113  129   24   52
      Total Time:  1:14:28.34                                                    
         Average:    14:53.67                                                    
  11 Port Clinton MS             369    4   34   78  115  138    4   34   78  115
      Total Time:  1:18:52.73                                                    
         Average:    15:46.55                                                    
  12 Washington MS Toledo        382   56   68   81   88   89   56   68   81   88
      Total Time:  1:15:51.24                                                    
         Average:    15:10.25                                                    
  13 Lexington MS                405   51   80   82   85  107   51   80   82   85
      Total Time:  1:16:21.32                                                    
         Average:    15:16.27                                                    
  14 Medina Highland MS          409   43   61   87  108  110   43   61   87  108
      Total Time:  1:16:30.30                                                    
         Average:    15:18.06                                                    
  15 Attica Seneca East          428   37   72  103  104  112  126   37   72  103
      Total Time:  1:17:18.24                                                    
         Average:    15:27.65                                                    
  16 Tol. Ottawa Hills           435   71   75   93   97   99  117  127   71   75
      Total Time:  1:17:12.20                                                    
         Average:    15:26.44                                                    
  17 Tol. Bowsher                458   28   90   91  119  130  136  137   28   90
      Total Time:  1:19:15.69                                                    
         Average:    15:51.14                                                    
  18 Findlay Liberty-Benton      478   46   84  105  121  122  134   46   84  105
      Total Time:  1:18:57.82                                                    
         Average:    15:47.57                                                    
  19 Olentangy Orange MS         493   54   77  118  120  124  125   54   77  118
      Total Time:  1:19:43.01                                                    
         Average:    15:56.61                                                    
  20 Sylvania McCord Jr High     500   79   96  102  109  114  135  140   79   96
      Total Time:  1:18:56.50                                                    
         Average:    15:47.30                                                    
  21 Findlay MS                  542   64   92  123  131  132  133   64   92  123
      Total Time:  1:22:50.33                                                    
         Average:    16:34.07                                                    
  22 New London                  579   95  106  111  128  139   95  106  111  128
      Total Time:  1:24:45.31                                                    
         Average:    16:57.07                                                    

Event 21  Girls 3200 Meter Run CC OPEN
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women                                                                 
  1 Crites, Ana               08 Bay Village MS                 13:15.88    1   
  2 Schlegel, Hannah          08 Millersburg                    13:24.20        
  3 Pullins, Laura            07 Reedsville Eastern             13:33.09        
  4 Garza, Kayla              08 Old Fort                       13:34.32        
  5 Roach, Allison            07 Northwood                      13:54.32        
  6 Hostettler, Michelle      07 Millersburg                    13:59.90        
  7 Liebold, Chloe            08 St Joseph CC MS                14:10.25        
  8 Foster, Brooke            08 St Joseph CC MS                14:12.40        
  9 Derrer, Alexandrea        07 Oregon Cardi                   14:19.33        
 10 Furr, Lindsey             07 Caldwell                       14:20.80        
 11 Schiefer, Madison         07 Bucyrus Wynford                14:23.90        
 12 Lawrence, Kourtney        08 Reedsville Eastern             14:26.50        
 13 Lowman, Devan             08 Ashland Mapleton               14:27.67        
 14 White, Rachel             08 Ashland MS                     14:28.90    2   
 15 Carpenter, Sarah          07 St Paul Lutheran               14:31.15        
 16 Salsbury, Faith              Delta                          14:33.03        
 17 Ringler, Christianna      08 Ashland Crestview              14:34.67        
 18 Winner, Amanda            07 Minster                        14:35.00    3   
 19 Warton, Vanessa           08 Millbury Lake                  14:36.29    4   
 20 Byrd, Emily               08 Perrysburg MS                  14:37.89    5   
 21 Petrie, Grace             07 Perrysburg MS                  14:38.15    6   
 22 Gerber, Katie             07 Perrysburg MS                  14:38.36    7   
 23 Brown, Sydney             07 Findlay Libe                   14:44.24    8   
 24 Strickland, Naomi         08 Ashland MS                     14:46.44    9   
 25 Brandewie, Leah           07 Minster                        14:48.69   10   
 26 Mann, Monica              08 St Paul Lutheran               14:55.99        
 27 Schmidt, Maddie           07 Minster                        14:57.31   11   
 28 Deppert, Taylor           07 Ashland MS                     15:00.64   12   
 29 Thorson, Allie            08 Amherst MS                     15:03.09   13   
 30 Galloway, Maddie          07 Circleville MS                 15:03.96        
 31 Krolak, Sonia             08 Perrysburg MS                  15:04.18   14   
 32 Warne, Rachel             07 Perrysburg MS                  15:07.60   15   
 33 Winslow, Alexa            08 Lexington MS                   15:08.61   16   
 34 Masters, Brittney         08 Millersburg                    15:09.04        
 35 Asselin, Hannah           08 Bedford MS                     15:10.95   17   
 36 Payton, Becky             08 Ashland Crestview              15:12.03        
 37 Teeple, Tatum             07 Findlay Libe                   15:12.52   18   
 38 Ondrus, Marlaina          08 Perrysburg MS                  15:15.75   19   
 39 Thomson, Olivia           07 Upper Sandusky MS              15:16.18   20   
 40 McGraw, Kelsey            08 Amherst MS                     15:18.80   21   
 41 Richard, Kelsey           08 Minster                        15:21.21   22   
 42 Johnson, Brooke           08 Ashland MS                     15:21.43   23   
 43 Mlakar, Rose              07 Bay Village MS                 15:23.64   24   
 44 O'Lear, Annalise          07 Ashland MS                     15:24.08   25   
 45 Zemenski, Hannah          07 Millbury Lake                  15:24.89   26   
 46 Parker, Megan             08 Amherst MS                     15:27.46   27   
 47 Williams, Taylor          08 Lexington MS                   15:30.26   28   
 48 Gottschling, Alyssa       07 Lexington MS                   15:31.36   29   
 49 McCourt, Sophie           08 Mansfield Senior               15:31.91        
 50 Kloster, Hannah           07 Perrysburg MS                  15:33.19   30   
 51 Kinley, Shelby            08 Upper Sandusky MS              15:33.37   31   
 52 Stower, Amy               07 Findlay Libe                   15:36.58   32   
 53 Balcerzak, Taylor         08 Bedford MS                     15:38.61   34   
 53 Schuster, Greta           07 Avon MS                        15:38.61   33   
 55 Cicila, Kim               08 Lexington MS                   15:38.65   35   
 56 Vanderkarr, Mari          07 Bay Village MS                 15:38.93   36   
 57 Haas, Caitlyn             08 Lexington MS                   15:40.51   37   
 58 Lawhorn, Ashley           08 Lexington MS                   15:41.66   38   
 59 Metzger, Madison          07 Circleville MS                 15:42.15        
 60 Trazka, Jenny             07 Minster                        15:43.60   39   
 61 koenig, elizebeth         07 Elmore Woodmore                15:43.64        
 62 Schultz, Lauren           08 Bay Village MS                 15:45.30   40   
 63 Kemp, Allie               08 Perrysburg MS                  15:45.36        
 64 Thornberry, Olivia        07 Perrysburg MS                  15:45.85        
 65 Jutte, Colleen            07 Minster                        15:46.74   41   
 66 Wilson, Mattea            08 Upper Sandusky MS              15:46.89   42   
 67 Thien, Cortney            08 Minster                        15:47.64   43   
 68 Hubbard, Mckayla          08 Bedford MS                     15:48.00   44   
 69 Munger, Libby                Delta                          15:49.78        
 70 Thomas, Abbie             08 Avon MS                        15:49.80   45   
 71 Steinberger, Alexis       07 St Joseph CC MS                15:51.74        
 72 Funderburg, Meredith      07 Amherst MS                     15:53.56   46   
 73 Card, Sydnie              07 Amherst MS                     15:55.01   47   
 74 Sherwood, Madison         07 Ashland MS                     15:55.75   48   
 75 Prieto, Shelby            07 Amherst MS                     15:56.66   49   
 76 Hetrick, Kimberly         07 Fremont Ross MS                15:57.10        
 77 Salas, Gillian            08 Avon MS                        15:58.84   50   
 78 McCully, Cora             07 Avon MS                        16:00.15   51   
 79 Grudzinski, Megan         07 Perrysburg MS                  16:01.48        
 80 Tucker, Danielle          08 Bedford MS                     16:01.58   52   
 81 Zoellner, Danielle        08 Edison MS                      16:02.38   53   
 82 grzegorczky, jordan       08 Elmore Woodmore                16:04.62        
 83 Armstrong, McKenna        08 Lexington MS                   16:04.68   54   
 84 Myers, Julie              08 Bedford MS                     16:04.73   55   
 85 Dewitt, Sarah             07 Perrysburg MS                  16:05.07        
 86 Crotty, Annie             08 Avon MS                        16:05.14   56   
 87 Cleland, Jillian          08 Lexington MS                   16:05.73        
 88 Tavis, Skylar             08 Ely. Open Do                   16:06.59        
 89 Fisher, Paige             07 Bay Village MS                 16:08.17   57   
 90 Lolo, Samantha            07 Perrysburg MS                  16:10.88        
 91 Donat, Maddy              08 Avon MS                        16:12.02   58   
 92 DeLoye, Logan             08 Minster                        16:13.48        
 93 Richardson, Sarah            Delta                          16:13.56        
 94 Miller, Demiya            07 Findlay Libe                   16:19.12   59   
 95 Godsey, Maddie            08 Ashland Crestview              16:20.43        
 96 Schroeder, Sophia         07 Put in Bay MS                  16:22.70        
 97 Krause, Sara              08 Ashland Mapleton               16:23.55        
 98 Hyre, Meghan              07 Findlay Libe                   16:24.21   60   
 99 Puckrin, Kris             NA Perkins MS                     16:25.01   61   
100 Bracken, Morgan           07 Van Wert                       16:25.30   62   
101 Reynolds, Madison         08 Amherst MS                     16:25.74   63   
102 Rowen, Brittany           07 Huron MS                       16:26.29   64   
103 Ingalls, Cana             07 Tiffin MS                      16:26.51   65   
104 Thomas, Jordan            07 Findlay Libe                   16:28.86   66   
105 Wolfe, Elizabeth          08 Lexington MS                   16:30.24        
106 Huffman, Kellie           07 Huron MS                       16:31.89   67   
107 Kempton, Alexis           08 Ashland MS                     16:33.34   68   
108 Risner, Alex              07 Findlay MS                     16:35.87   69   
109 Sattler, Rachael          07 Perrysburg MS                  16:36.51        
110 Geiger, Alyse             08 Bedford MS                     16:38.56   70   
111 Waggoner, Vanessa         08 Fremont Ross MS                16:39.59        
112 Clayton, Josee            07 Perrysburg MS                  16:39.74        
113 Martinez, Brianna         07 Northwood                      16:43.77        
114 Russell, Mia              07 Bay Village MS                 16:44.77   71   
115 Schuster, Caroline        NA Perkins MS                     16:48.89   72   
116 Shook, Hahna              07 Tiffin MS                      16:49.71   73   
117 Coffman, Breanna          08 Tiffin MS                      16:52.83   74   
118 Hohman, Kathryn           08 Perrysburg MS                  16:54.56        
119 Vogt, Meghan              08 Sylvania McC                   16:55.06        
120 Davis, Lauren             08 Ashland MS                     16:57.36        
121 Rhoads, Carly             07 Napoleon MS                    16:57.62        
122 Chatham, Adriane          07 Avon MS                        16:58.76   75   
123 Wallace, Sofie            07 Bay Village MS                 16:59.08   76   
124 Rhoades, Megan            07 Ashland MS                     16:59.46        
125 Mohney, Claire            08 Bay Village MS                 16:59.48        
126 Mengel, Ashli             07 Tol. Bowsher                   17:01.14   77   
127 Peer, Taylor              08 Sylvania Arb                   17:03.05        
128 Scheuermann, Kenzie       07 Perrysburg MS                  17:03.89        
129 Campbell, Savannah        08 Claggett MS                    17:04.05   78   
130 Babinsky, Kerey           07 Amherst MS                     17:04.41        
131 Wamer, Peyton             07 Millbury Lake                  17:06.24   79   
132 Norehad, Jessica          07 Bay Village MS                 17:06.46        
133 Aebersold, Kaitlyn        08 Ashland MS                     17:06.80        
134 Carissimi, Haley          07 Avon MS                        17:07.34        
135 Workman, Summer           07 Clyde                          17:07.56        
136 Tichenor, Jordan          08 Findlay MS                     17:07.75   80   
137 Taylor, Emily             08 Lexington MS                   17:07.83        
138 Evans, Sophie             07 Findlay MS                     17:09.60   81   
139 Lovell, Abbey             07 Millbury Lake                  17:10.73   82   
140 Nosan, Brianna            07 Bay Village MS                 17:10.96        
141 Sheehy, Hannah            08 Sylvania Arb                   17:11.69        
142 Martello, Lauren          07 Huron MS                       17:13.25   83   
143 Przeniczny, Olivia        08 Bedford MS                     17:13.93   84   
144 Woodhull, Aubrey          08 Findlay MS                     17:17.17   85   
145 Gibbons, Elizabeth        07 Oregon Clay MS                 17:18.14        
146 Shelton, Sofia            07 Sylvania Arb                   17:20.89        
147 Pennell, Olivia           08 Edison MS                      17:22.46   86   
148 Cassidy, Sidney           08 Lexington MS                   17:22.96        
149 Frazier, Jules            07 Ashland Mapleton               17:22.99        
150 Williams, Mackenzie       08 Perrysburg MS                  17:23.38        
151 Cole, Charlotte           07 Sylvania McC                   17:23.85        
152 Didion, Samantha          NA Perkins MS                     17:24.24   87   
153 conroy, allie             07 Elmore Woodmore                17:26.44        
154 Meehan, Moira             08 Bay Village MS                 17:27.29        
155 Willis, Heidi             07 Reedsville Eastern             17:28.33        
156 Leong, Alisa              07 Perrysburg MS                  17:28.95        
157 Elder, Claire             07 Fremont Ross MS                17:30.63        
158 Rohrbaugh, Samantha       08 Claggett MS                    17:31.48   88   
159 Cripe, Maggie             07 Van Wert                       17:31.67   89   
160 Nossa, Savana             07 New London                     17:33.28        
161 Bienemann, Megan          07 Perrysburg MS                  17:33.55        
162 Ferguson, Cassidy         08 Perrysburg MS                  17:34.10        
163 Blank, Anna               08 Bucyrus Wynford                17:35.32        
164 Frisinger, Alicia         08 Millbury Lake                  17:37.15   90   
165 Boroff, Caylee            07 Van Wert                       17:39.14   91   
166 Speyer, Molly             08 Claggett MS                    17:39.19   92   
167 Brustoski, Emily          07 Ashland MS                     17:41.74        
168 Malloy, Kelly             07 Avon MS                        17:45.75        
169 Robb, Ashley              07 New London                     17:47.59        
170 Gomez, Tiffany            08 Amherst MS                     17:48.88        
171 Dircks, Cassandra         07 Huron MS                       17:51.44   93   
172 Mundy, Alexis             08 Upper Sandusky MS              17:51.59   94   
173 Wires, Mary               07 Millbury Lake                  17:53.36   95   
174 Reed, Kailey              07 Amherst MS                     17:55.23        
175 Coutcher, Raelynn         08 Millbury Lake                  17:55.58   96   
176 Lindway, Abby             07 Bay Village MS                 17:56.10        
177 Blubaugh, Amanda          08 Lexington MS                   17:56.11        
178 Wagner, Jen               07 Perrysburg MS                  17:56.75        
179 Perkins, Lydia            07 Perrysburg MS                  17:57.39        
180 Kuether, Hannah           08 Minster                        17:58.08        
181 Kerr, Emilee              07 Perrysburg MS                  17:58.29        
182 Hutchins, Kylie           08 Ashland MS                     17:58.93        
183 Silverling, Liz           NA Perkins MS                     18:01.94   97   
184 Reiss, Megan              08 Gibsonburg MS                  18:03.49        
185 Tran, Katherine           08 St Paul Lutheran               18:05.26        
186 Pauley, Hannah            07 Perrysburg MS                  18:08.52        
187 Robertson, Claire         07 Avon MS                        18:09.20        
188 Gendics, Hannah           07 Amherst MS                     18:09.62        
189 Coan, Megan                7 Immaculate Conce               18:10.32        
190 Purvis, Melena            07 Perrysburg MS                  18:10.99        
191 Dawkins, Elisabeth        08 Claggett MS                    18:11.29   98   
192 Barnett, Savannah         07 Tiffin MS                      18:12.67   99   
193 Derocher-Keesee, Alyssa   08 Amherst MS                     18:12.90        
194 Meter, Hanah              08 Napoleon MS                    18:14.87        
195 Teague, Krystal           11 New London                     18:17.07        
196 Rose, Amanda              07 Avon MS                        18:21.00        
197 Miller, Madelyn           07 Findlay Libe                   18:22.75  100   
198 Donofrio, Rosalie         07 Sylvania McC                   18:24.76        
199 Swearingen, Hannah        08 St Paul Lutheran               18:26.43        
200 Fick, Emily               08 Ashland MS                     18:26.47        
201 Lade, Kileigh             07 Bay Village MS                 18:27.18        
202 Evans, Jade               08 Tol. Bowsher                   18:28.21  101   
203 Griffioen, Abbey          07 Perrysburg MS                  18:29.95        
204 Roop, Faith               07 Ashland MS                     18:31.49        
205 Hausenfleck, Brooke       07 Sylvania McC                   18:32.71        
206 Powell, Kelsey            08 Findlay Libe                   18:35.33        
207 Burk, Rebecca             07 Van Wert                       18:37.26  102   
208 Lavelle, Angela           07 Avon MS                        18:37.93        
209 Likes, Hannah             07 Millbury Lake                  18:38.85        
210 Frausto, Maddie           08 Edison MS                      18:39.27  103   
211 Davis, Bridget            07 Kings Junior High              18:41.12        
212 Miller, Audrey            07 Avon MS                        18:42.44        
213 Profit, Olivia            07 Van Wert                       18:43.10  104   
214 Murtha, Sam               07 Findlay MS                     18:51.30  105   
215 Gatton, Hunter            07 Bedford MS                     18:53.62        
216 Johnson, Alex             08 Edison MS                      19:00.09  106   
217 Staton, Ashton            08 Huron MS                       19:06.57  107   
218 Patterson, Kaili          07 Wapakoneta M                   19:09.58        
219 Rose, Allison             07 Avon MS                        19:10.47        
220 Assenheimer, Madelyn      08 Bucyrus Wynford                19:22.26        
221 Wasch, Adrienne           07 Northwood                      19:23.47        
222 Graham, Julia             07 Perrysburg MS                  19:24.19        
223 Shanle, Becca             08 Edison MS                      19:25.32  108   
224 Humphreys, Katie          08 Huron MS                       19:26.76  109   
225 Walsh, Megan              08 Gibsonburg MS                  19:28.26        
226 LeMaster, Megan           07 Ashland MS                     19:32.12        
227 Gitcheff, Paige           07 Tiffin MS                      19:36.91  110   
228 Francis, Sophia           07 Upper Sandusky MS              19:37.61  111   
229 Zimmerman, Nikki          07 Tiffin MS                      19:39.45  112   
230 Kazanas, Irini            08 Bay Village MS                 19:44.13        
231 Stahl, Liz                07 Findlay MS                     19:48.87  113   
232 Tomczyk, Theresa          08 Huron MS                       19:52.51  114   
233 Kleinholz, Jenia          07 Ashland MS                     19:52.64        
234 Foster, Kenzie            07 Tiffin MS                      19:52.79  115   
235 Crane, Rebecca            08 Bedford MS                     20:01.47        
236 Fulton, Madi              07 Findlay MS                     20:02.28  116   
237 Scheramic, Hannah         07 Perrysburg MS                  20:08.85        
238 Hertzfeld, Rachel         07 Perrysburg MS                  20:15.17        
239 Reiber, Franchesca        08 Huron MS                       20:27.43        
240 Hitts, Chelsea            08 Tol. Bowsher                   20:27.86  117   
241 Moscioni, Maria           08 Gibsonburg MS                  20:29.05        
242 Davis, Michaela           07 Ashland MS                     20:39.93        
243 Fosnaugh, Kayla           07 Circleville MS                 20:47.19        
244 Matlack, Gabrielle        08 Millbury Lake                  20:51.84        
245 Haan, Michaela            07 Findlay Libe                   20:53.01        
246 Niemantsverdriet, Hallie  07 Kings Junior High              20:53.19        
247 Boes, Monica              08 Upper Sandusky MS              20:55.07  118   
248 Coffman, Sabrina          08 Tol. Bowsher                   20:57.64  119   
249 Jose, LeeAnn              07 Wapakoneta M                   21:07.97        
250 Morrow, Dakota            07 Amherst MS                     21:08.85        
251 Moen, Kiana               NA Perkins MS                     21:15.16  120   
252 Pozniak, Klementyna       08 Amherst MS                     21:22.48        
253 Collins, Breanna          07 Avon MS                        21:26.21        
254 Byrne, Shannon            07 Avon MS                        21:26.47        
255 Young, Taylor             07 Findlay MS                     21:29.71        
256 Gerlach, Annika           07 Bucyrus Wynford                21:29.92        
257 Heckman, Adrienne         07 Tol. Bowsher                   21:43.92  121   
258 Deluga, Emily             07 Edison MS                      21:44.26  122   
259 Garcia, Jasmine           08 Port Clinton MS                21:49.92        
260 Stadler, Rachel           07 Huron MS                       21:50.89        
261 Gilliland, Lauren         07 Claggett MS                    21:52.91  123   
262 Murrell, Alyssa           08 Tol. Bowsher                   22:14.04  124   
263 Jackson, Chloe            07 Mansfield Senior               22:20.79        
264 Eighinger, Marrin         07 Mansfield St                   22:25.66        
265 Cunningham, Holly         07 Circleville MS                 22:30.44        
266 Barnhart, Valerie         07 Van Wert                       22:30.72  125   
267 Werner, Valerie           08 Huron MS                       22:41.31        
268 Robinson, Jessica         07 Kansas Lakota                  22:43.39        
269 Ohm, Ashlyn               07 Huron MS                       23:29.18        
270 Thorpe, Gretel            08 Huron MS                       23:29.49        
271 Chamberlain, Alexis       08 Liberty Center                 23:40.33        
272 Parrish, Chantel          07 Millbury Lake                  23:49.34        
273 Durst, Saraya             07 Kansas Lakota                  24:07.78        
274 Warner, Gillian           07 Ashland MS                     27:25.43        
275 Walters, Emily            07 Findlay MS                     28:04.87        
276 Nelson, Maggie            08 Huron MS                       36:13.98        

Event 21  Girls 3200 Meter Run CC OPEN
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Women                                                                  
   1 Perrysburg MS                47    5    6    7   14   15   19   30    5    6
      Total Time:  1:14:06.18                                                    
         Average:    14:49.24                                                    
   2 Ashland MS                   71    2    9   12   23   25   48   68    2    9
      Total Time:  1:15:01.49                                                    
         Average:    15:00.30                                                    
   3 Minster                      85    3   10   11   22   39   41   43    3   10
      Total Time:  1:15:25.81                                                    
         Average:    15:05.17                                                    
   4 Lexington MS                145   16   28   29   35   37   38   54   16   28
      Total Time:  1:17:29.39                                                    
         Average:    15:29.88                                                    
   5 Amherst MS                  154   13   21   27   46   47   49   63   13   21
      Total Time:  1:17:37.92                                                    
         Average:    15:31.59                                                    
   6 Bay Village MS              158    1   24   36   40   57   71   76    1   24
      Total Time:  1:16:11.92                                                    
         Average:    15:14.39                                                    
   7 Findlay Liberty-Benton      177    8   18   32   59   60   66  100    8   18
      Total Time:  1:18:16.67                                                    
         Average:    15:39.34                                                    
   8 Bedford MS                  202   17   34   44   52   55   70   84   17   34
      Total Time:  1:18:43.87                                                    
         Average:    15:44.78                                                    
   9 Avon MS                     235   33   45   50   51   56   58   75   33   45
      Total Time:  1:19:32.54                                                    
         Average:    15:54.51                                                    
  10 Millbury Lake               281    4   26   79   82   90   95   96    4   26
      Total Time:  1:21:55.30                                                    
         Average:    16:23.06                                                    
  11 Upper Sandusky MS           298   20   31   42   94  111  118   20   31   42
      Total Time:  1:24:05.64                                                    
         Average:    16:49.13                                                    
  12 Huron MS                    414   64   67   83   93  107  109  114   64   67
      Total Time:  1:27:09.44                                                    
         Average:    17:25.89                                                    
  13 Findlay MS                  420   69   80   81   85  105  113  116   69   80
      Total Time:  1:27:01.69                                                    
         Average:    17:24.34                                                    
  14 Tiffin MS                   421   65   73   74   99  110  112  115   65   73
      Total Time:  1:27:58.63                                                    
         Average:    17:35.73                                                    
  15 Perkins MS                  437   61   72   87   97  120   61   72   87   97
      Total Time:  1:29:55.24                                                    
         Average:    17:59.05                                                    
  16 Van Wert                    448   62   89   91  102  104  125   62   89   91
      Total Time:  1:28:56.47                                                    
         Average:    17:47.30                                                    
  17 Edison MS                   456   53   86  103  106  108  122   53   86  103
      Total Time:  1:30:29.52                                                    
         Average:    18:05.91                                                    
  18 Claggett MS                 479   78   88   92   98  123   78   88   92   98
      Total Time:  1:32:18.92                                                    
         Average:    18:27.79                                                    
  19 Tol. Bowsher                535   77  101  117  119  121  124   77  101  117
      Total Time:  1:38:38.77                                                    
         Average:    19:43.76                                                    

Event 10  Girls 5k Run CC Div I-B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women                                                                 
  1 Dunn, Kacy                11 Kings Mills Kings              20:12.08    1   
  2 Snapp, Kaele              09 Piqua                          20:18.64    2   
  3 Buck, Madison             10 Maumee                         20:22.38    3   
  4 Pack, Sarah               09 Medina                         20:24.00    4   
  5 Gyurke, Erin              10 Oregon Clay                    20:27.44    5   
  6 Selee, Alex               12 Oregon Clay                    20:29.79    6   
  7 Harder, Kirsten           10 Tol. Whitmer                   20:32.23    7   
  8 Scavuzzo, Maria           09 Medina                         20:35.41    8   
  9 Freeman, Megan            12 Maumee                         20:44.53    9   
 10 Thomas, Cara              10 Kings Mills Kings              20:53.63   10   
 11 Lanning, Sasha            09 Bowling Green                  20:54.11   11   
 12 Pavain, Taryn             09 Tol. St. Urs                   20:57.26   12   
 13 Small, Mallory            09 Sylvania Northview             20:58.01   13   
 14 Smithberger, Katelyn      10 Kings Mills Kings              21:04.81   14   
 15 Ramsey, Amanda            10 Avon                           21:05.17   15   
 16 Mayer, Rita               11 Medina                         21:07.04   16   
 17 DeArmond, Jessica         12 Maumee                         21:09.15   17   
 18 Glenn, Mallory            09 Bowling Green                  21:11.21   18   
 19 Hamel, Madeleine          11 Tol. Whitmer                   21:14.50   19   
 20 Szczesniak, Danielle      09 Tol. St. Urs                   21:18.64   20   
 21 Midlik, Casey             10 Medina                         21:20.61   21   
 22 Hansen, Morgan            09 Westlake                       21:20.90   22   
 23 Brebberman, Kelsey        11 Maumee                         21:23.84   23   
 24 Jenkins, Grace            10 Westlake                       21:24.71   24   
 25 Wilkie, Elizabeth         09 Tol. St. Urs                   21:24.98   25   
 26 Gunter, Gwen              12 Kings Mills Kings              21:26.60   26   
 27 Cukierski, Morgan         10 Tol. Whitmer                   21:27.94   27   
 28 Barber, Katlin            10 Tol. Whitmer                   21:29.02   28   
 29 Coyne, Bridgette          11 Rocky Riv. M                   21:29.90   29   
 30 Barwig, Sarah             10 Findlay                        21:31.56   30   
 31 hord, erin                11 Madison                        21:34.14   31   
 32 cline, taylor             12 Madison                        21:34.71   32   
 33 Bickley, Monica           11 Avon                           21:36.61   33   
 34 Gallagher, Erin           10 Rocky Riv. M                   21:36.63   34   
 35 Tank, Nicole              09 Massillon Jackson              21:37.77   35   
 36 Snow, Abby                12 Massillon Jackson              21:41.54   36   
 37 Aull, Lara                09 West Chester                   21:44.51   37   
 38 Murphy, Magen             12 Medina                         21:46.75   38   
 39 McQuinn, Brooke           09 Rocky Riv. M                   21:46.96   39   
 40 Dombi, Tessa              09 Medina                         21:47.43   40   
 41 Morales, Linda            11 Avon                           21:48.01   41   
 42 Plott, Sara               12 Findlay                        21:48.26   42   
 43 Lindak, Leah              10 North Ridgeville               21:48.87   43   
 44 Meyer, Victoria           09 Rocky Riv. M                   21:50.56   44   
 45 Schweitzer, Abby          09 Tol. St. Urs                   21:53.01   45   
 46 Soloma, Faye                 Fremont Ross                   21:53.38   46   
 47 Lee, Madeline             09 Westlake                       21:54.39   47   
 48 Akenberger, Morgan        10 Bowling Green                  21:56.52   48   
 49 Klucznik, Angelina        09 Rocky Riv. M                   21:57.87   49   
 50 Ketterer, Jane            09 Rocky Riv. M                   21:58.15   50   
 51 Chatterje, Indrani        10 West Chester                   21:58.55   51   
 52 Mutafova, Nikoleta        12 Massillon Jackson              22:03.42   52   
 53 Korak, Maddie             12 Bowling Green                  22:06.30   53   
 54 Dubler, Abri              11 Bowling Green                  22:09.19   54   
 55 Bersani, Elena            12 Kings Mills Kings              22:09.44   55   
 56 Bensman, Courtney         07 Piqua                          22:14.08   56   
 57 Drage, Dana               10 Maumee                         22:15.67   57   
 58 Boehmer, Lily             10 Tol. Central Cath.             22:17.87   58   
 59 Monarchino, Amanda        11 Chardon                        22:18.55   59   
 60 Current, Jaelyn           11 Massillon Jackson              22:19.80   60   
 61 Cereceres, Sabrina        09 Maumee                         22:20.30   61   
 62 Brebberman, Morgan        10 Maumee                         22:20.37   62   
 63 Shindorf, Madison         11 Tol. Notre D                   22:21.32   63   
 64 Lowery, Taylor            11 North Ridgeville               22:23.11   64   
 65 Stockwell, Patience       12 Bowling Green                  22:23.63   65   
 66 Bowen, Annie              09 Avon                           22:25.34   66   
 67 Starr, Emily              12 Avon                           22:26.09   67   
 68 Roessler, Emily           11 Avon                           22:27.58   68   
 69 Brickman, Annette         11 Madison                        22:28.77   69   
 70 Funk, Audrey              09 Massillon Jackson              22:29.14   70   
 71 Wickey, Taylor            11 Medina                         22:30.06   71   
 72 Helmes, Taylor            09 West Chester                   22:37.52   72   
 73 Masters, Brianna          09 Sylvania Northview             22:44.31   73   
 74 Toth, Haylie              10 Avon                           22:44.46   74   
 75 Thigpen, Valerie          10 Holland Springfield            22:45.29   75   
 76 Ward, Charlotte           09 Avon Lake                      22:50.86   76   
 77 Wattleworth, Rachel       10 Chardon                        22:52.49   77   
 78 Haviland, Esther          11 Sylvania Northview             22:52.52   78   
 79 Keith, Ashley             09 Cin. Glen Este                 22:52.96   79   
 80 Hill, Samantha            09 Tol. Notre D                   22:53.93   80   
 81 Trojanowski, Paige        09 Tol. St. Urs                   22:54.04   81   
 82 Lawrence, Kate            11 Massillon Jackson              22:54.77   82   
 83 Howard, Kenleigh          11 Cin. Glen Este                 22:56.11   83   
 84 Woods, Emily              10 Bedford HS                     22:57.40   84   
 85 Capestrain, Mallory       11 Massillon Jackson              22:58.07   85   
 86 Thomas, Sara              09 Vandalia Butler                22:59.97   86   
 87 Vovk, Nadia               09 Rocky Riv. M                   23:01.41   87   
 88 Ziegelhofer, Morgan       11 Tol. St. Urs                   23:02.09   88   
 89 Hays, Kylie               07 Piqua                          23:02.97   89   
 90 Spohler, Meridith         11 Bedford HS                     23:03.39   90   
 91 Brumfield, Hailey         09 Vandalia Butler                23:05.47   91   
 92 Bratton, Camille          09 Tol. Notre D                   23:05.64   92   
 93 Bixler, Valerie              Fremont Ross                   23:09.70   93   
 94 Pressel, Michelle         09 Miamisburg                     23:10.33   94   
 95 Heitkemper, Megan         12 Kings Mills Kings              23:10.44   95   
 96 Bules, Katie              09 Bedford HS                     23:10.73   96   
 97 Sickinger, Annie          09 Miamisburg                     23:11.14   97   
 98 Davis, Becca              10 Kings Mills Kings              23:11.37   98   
 99 Lee, Nora                 11 Westlake                       23:11.59   99   
100 Shultis, Bekah            11 Findlay                        23:14.90  100   
101 Chmiel, Kayla             09 Bedford HS                     23:15.69  101   
102 King, McKenzie            11 Chardon                        23:18.44  102   
103 Owen, Lauren              12 Cin. Glen Este                 23:20.17  103   
104 Funk, kat                 11 Madison                        23:21.57  104   
105 Perry, Jenny              11 Bedford HS                     23:22.16  105   
106 Johnson, Susan            09 Bowling Green                  23:22.74  106   
107 Miazgowicz, Megan         10 Tol. Notre D                   23:24.07  107   
108 Smythe, Bridget           10 Tol. Notre D                   23:28.63  108   
109 Antognazzi, Brittany      11 Westlake                       23:29.67  109   
110 Steingass, Grace          11 Miamisburg                     23:29.80  110   
111 Comnick, Tessa            12 North Ridgeville               23:30.28  111   
112 McCarthy, Hannah          10 Westlake                       23:31.10  112   
113 Elam, Mattie              10 Vandalia Butler                23:31.34  113   
114 Snelling, Natasha         10 Findlay                        23:33.16  114   
115 Tipple, Caitlyn           12 North Ridgeville               23:33.54  115   
116 Sikon, Kelsey             12 North Ridgeville               23:33.55  116   
117 Spinazze, Maria           10 Tol. Notre D                   23:33.81  117   
118 Iannone, Eileen           11 Tol. Central Cath.             23:34.95  118   
119 Rothlisburger, Allison    12 Madison                        23:36.46  119   
120 Banks, Liz                09 Chardon                        23:38.69  120   
121 Davis, Emily              10 Bedford HS                     23:39.02  121   
122 Knight, Anna              11 Avon Lake                      23:39.97  122   
123 Reese, Brooklyn           09 Cin. Glen Este                 23:41.53  123   
124 Ohlemacher, Shelby        11 Sandusky                       23:42.42        
125 Looper, Shelby            09 Vandalia Butler                23:45.82  124   
126 Dearmas, Andresja         10 Lorain High School             23:49.43  125   
127 Schaefer, Emily           10 Findlay                        24:03.16  126   
128 Pete, Allie               09 Bedford HS                     24:03.70  127   
129 Sigler, Sam               11 Sylvania Northview             24:04.98  128   
130 Sobieszczanski, Quinn     09 Tol. Notre D                   24:05.28  129   
131 Stanhouse, Mallory        10 Miamisburg                     24:06.66  130   
132 Moftakhar, Nikki          09 West Chester                   24:10.56  131   
133 Novotney, Kristen         11 Chardon                        24:13.19  132   
134 Reiner, Kelsey            12 Tol. St. Urs                   24:13.22  133   
135 Fisher, Holly                Fremont Ross                   24:17.01  134   
136 Murphy, Morgan            10 Tol. Whitmer                   24:17.22  135   
137 Fortun, Calle             10 West Chester                   24:23.37  136   
138 Austin, Alecia            10 Lorain High School             24:23.93  137   
139 Sumner, Britt             12 Miamisburg                     24:25.87  138   
140 Buchholz, Cami            12 Tol. Central Cath.             24:27.72  139   
141 Wade, Grace               10 North Ridgeville               24:29.17  140   
142 Zielinski, Karina         09 Holland Springfield            24:29.86  141   
143 Owen, Ellen               11 West Chester                   24:30.27  142   
144 Labis, Denise             12 Lorain High School             24:31.98  143   
145 Shaffer, Rebecca          11 Findlay                        24:33.13  144   
146 Bachman, Katie            12 Vandalia Butler                24:34.40  145   
147 Sarsour, Nadeen           11 Sylvania Northview             24:35.80  146   
148 Lau, Katie                12 West Chester                   24:42.92  147   
149 Sarsour, Tiana            09 Sylvania Northview             24:44.53  148   
150 Steingass, Kristina       09 Miamisburg                     24:47.36  149   
151 Duncan, Sarah             11 Holland Springfield            24:47.73  150   
152 Kirk, Kayla               11 Sylvania Northview             24:49.09  151   
153 Jensen, Stephanie         12 Miamisburg                     24:54.05  152   
154 Wohn, Taylor              10 Tol. Whitmer                   24:56.11  153   
155 Wenrick, Emily            07 Piqua                          24:57.88  154   
156 Vargo, Karrigan           09 Sandusky                       25:01.44        
157 Izar, Seanna              10 Chardon                        25:02.40  155   
158 Stull, Jenna                 Fremont Ross                   25:05.60  156   
159 Burrell, Abby                Fremont Ross                   25:06.21  157   
160 Novotney, Megan           09 Chardon                        25:08.17  158   
161 Kobe, Liz                 11 Westlake                       25:09.43  159   
162 Plott, Megan              09 Findlay                        25:13.09  160   
163 Stotler, Mariah           10 Cin. Glen Este                 25:13.82  161   
164 Killenmann, Baili         09 Cin. Glen Este                 25:14.65  162   
165 Hersch, Kaitlynn          12 Holland Springfield            25:18.88  163   
166 Collins, Brooke           10 Holland Springfield            25:19.82  164   
167 Renfro, Demi              09 Cin. Glen Este                 25:21.75  165   
168 carlson, katy             10 Madison                        25:26.32  166   
169 Simon, Holden             12 Akron Firestone                25:40.45  167   
170 Cornett, Molly            12 Vandalia Butler                25:40.51  168   
171 Koralewski, Sarah         10 Tol. Central Cath.             25:56.80  169   
172 Novotny, Megan            11 Avon Lake                      26:09.12  170   
173 Buehler, Megan            10 Tol. Whitmer                   26:10.43  171   
174 Ianine, Sara              10 Madison                        26:15.34  172   
175 Treece, Kristina             Fremont Ross                   26:19.05  173   
176 Wyan, Lyric               09 Piqua                          26:22.10  174   
177 Hixson, Kelly             12 Sandusky                       26:32.87        
178 Frew, Zenaida                Fremont Ross                   26:53.83  175   
179 Hebert, Grace             09 Avon Lake                      26:54.72  176   
180 Selee, Ashley             10 Oregon Clay                    27:01.06  177   
181 White, Samantha           10 Holland Springfield            27:19.34  178   
182 Dewart, Jamee             11 Holland Springfield            27:29.05  179   
183 Causevic, Emina           12 Oregon Clay                    27:33.96  180   
184 Perlaky, Jillian          12 Oregon Clay                    27:35.54  181   
185 Allen, Katie              10 Piqua                          27:49.54  182   
186 Fulks, Tiffany            12 Akron Firestone                27:53.04  183   
187 Qaqish, Hanan             11 Akron Firestone                27:57.23  184   
188 Hall, Amy                 07 Piqua                          27:58.06  185   
189 Lentz, Quinn              11 Akron Firestone                28:16.99  186   
190 Palunas, Allison          10 Akron Firestone                28:19.18  187   
191 Scott, Lamia              10 Lorain High School             28:34.04  188   
192 Campos, Aelx              10 Tol. Central Cath.             28:52.24  189   
193 Lowery, Kayla             10 North Ridgeville               28:54.96  190   
194 Van Scyoc, Rachel         11 Avon Lake                      30:01.52  191   
195 Velez, Avianna            11 Lorain High School             30:07.79  192   
196 Deeken, Alexis            10 Akron Firestone                31:08.38  193   
197 Walker, Talyor            09 Akron Firestone                31:22.72  194   
198 Wells, Savannah           10 Sandusky                       31:27.86        
199 Hartford, Brandy          10 Oregon Clay                    31:40.82  195   

Event 10  Girls 5k Run CC Div I-B
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Women                                                                  
   1 Medina                       87    4    8   16   21   38   40   71    4    8
      Total Time:  1:45:13.81                                                    
         Average:    21:02.77                                                    
   2 Kings Mills Kings           106    1   10   14   26   55   95   98    1   10
      Total Time:  1:45:46.56                                                    
         Average:    21:09.32                                                    
   3 Maumee                      109    3    9   17   23   57   61   62    3    9
      Total Time:  1:45:55.57                                                    
         Average:    21:11.12                                                    
   4 Tol. St. Ursula Academy     183   12   20   25   45   81   88  133   12   20
      Total Time:  1:48:27.93                                                    
         Average:    21:41.59                                                    
   5 Bowling Green               184   11   18   48   53   54   65  106   11   18
      Total Time:  1:48:17.33                                                    
         Average:    21:39.47                                                    
   6 Rocky Riv. Magnificat       195   29   34   39   44   49   50   87   29   34
      Total Time:  1:48:41.92                                                    
         Average:    21:44.39                                                    
   7 Tol. Whitmer                216    7   19   27   28  135  153  171    7   19
      Total Time:  1:49:00.91                                                    
         Average:    21:48.19                                                    
   8 Avon                        222   15   33   41   66   67   68   74   15   33
      Total Time:  1:49:21.22                                                    
         Average:    21:52.25                                                    
   9 Massillon Jackson           253   35   36   52   60   70   82   85   35   36
      Total Time:  1:50:11.67                                                    
         Average:    22:02.34                                                    
  10 Westlake                    301   22   24   47   99  109  112  159   22   24
      Total Time:  1:51:21.26                                                    
         Average:    22:16.26                                                    
  11 Madison                     355   31   32   69  104  119  166  172   31   32
      Total Time:  1:52:35.65                                                    
         Average:    22:31.13                                                    
  12 Findlay                     412   30   42  100  114  126  144  160   30   42
      Total Time:  1:54:11.05                                                    
         Average:    22:50.21                                                    
  13 West Chester Lakota West    427   37   51   72  131  136  142  147   37   51
      Total Time:  1:54:54.51                                                    
         Average:    22:58.91                                                    
  14 Sylvania Northview          438   13   73   78  128  146  148  151   13   73
      Total Time:  1:55:15.62                                                    
         Average:    23:03.13                                                    
  15 North Ridgeville            449   43   64  111  115  116  140  190   43   64
      Total Time:  1:54:49.35                                                    
         Average:    22:57.87                                                    
  16 Tol. Notre Dame Academy     450   63   80   92  107  108  117  129   63   80
      Total Time:  1:55:13.59                                                    
         Average:    23:02.72                                                    
  17 Piqua                       475    2   56   89  154  174  182  185    2   56
      Total Time:  1:56:55.67                                                    
         Average:    23:23.14                                                    
  18 Bedford HS                  476   84   90   96  101  105  121  127   84   90
      Total Time:  1:55:49.37                                                    
         Average:    23:09.88                                                    
  19 Chardon                     490   59   77  102  120  132  155  158   59   77
      Total Time:  1:56:21.36                                                    
         Average:    23:16.28                                                    
  20 Cin. Glen Este              549   79   83  103  123  161  162  165   79   83
      Total Time:  1:58:04.59                                                    
         Average:    23:36.92                                                    
  21 Oregon Clay                 549    5    6  177  180  181  195    5    6  177
      Total Time:  2:03:07.79                                                    
         Average:    24:37.56                                                    
  22 Vandalia Butler             559   86   91  113  124  145  168   86   91  113
      Total Time:  1:57:57.00                                                    
         Average:    23:35.40                                                    
  23 Miamisburg                  569   94   97  110  130  138  149  152   94   97
      Total Time:  1:58:23.80                                                    
         Average:    23:40.76                                                    
  24 Fremont Ross                586   46   93  134  156  157  173  175   46   93
      Total Time:  1:59:31.90                                                    
         Average:    23:54.38                                                    
  25 Tol. Central Cath.          673   58  118  139  169  189   58  118  139  169
      Total Time:  2:05:09.58                                                    
         Average:    25:01.92                                                    
  26 Holland Springfield         693   75  141  150  163  164  178  179   75  141
      Total Time:  2:02:41.58                                                    
         Average:    24:32.32                                                    
  27 Avon Lake                   735   76  122  170  176  191   76  122  170  176
      Total Time:  2:09:36.19                                                    
         Average:    25:55.24                                                    
  28 Lorain High School          785  125  137  143  188  192  125  137  143  188
      Total Time:  2:11:27.17                                                    
         Average:    26:17.44                                                    
  29 Akron Firestone             907  167  183  184  186  187  193  194  167  183
      Total Time:  2:18:06.89                                                    
         Average:    27:37.38                                                    

Event 11  Boys 5k Run CC Div I-B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men                                                                   
  1 Sharpley, D'Angelo        12 Tol. Bowsher                   16:25.83    1   
  2 Waaland, Matt             11 Findlay                        16:33.26    2   
  3 Risser, Shadd             10 Findlay                        16:39.46    3   
  4 Lewis, Tyler              10 Tiffin Columbian               16:47.70    4   
  5 Kobylski, Marshall        12 Bowling Green                  16:54.34    5   
  6 Matos, Mark               12 Amherst Steele                 17:00.63    6   
  7 Stoffel, Steven           12 Cin. Glen Este                 17:05.59    7   
  8 Fry, Austin               11 Cin. St. Xavier                17:08.43    8   
  9 Roche, Jimmy              12 Findlay                        17:09.13    9   
 10 Arquillo, Joe             11 Cle. St. Ignatius              17:09.86   10   
 11 Amaya, Chris              12 Cin. St. Xavier                17:12.51   11   
 12 Momper, Michael           11 Cin. St. Xavier                17:13.29   12   
 13 Howard, Samuel            12 Tiffin Columbian               17:17.37   13   
 14 Maier, Jake               11 Cle. St. Ignatius              17:17.75   14   
 15 Coill, John               12 Cle. St. Ignatius              17:18.45   15   
 16 Seymour, Brian            10 Bowling Green                  17:19.84   16   
 17 Whitmore, John            12 Cle. St. Ignatius              17:20.60   17   
 18 Park, Josh                09 Amherst Steele                 17:20.78   18   
 19 Meler, David              10 Cle. St. Ignatius              17:24.17   19   
 20 Gruenbacher, John         12 Cin. St. Xavier                17:26.02   20   
 21 Sullivan, John            12 Cle. St. Ignatius              17:29.53   21   
 22 Gruenbacher, Mark         12 Cin. St. Xavier                17:31.67   22   
 23 Davisson, Greg            12 Tiffin Columbian               17:33.71   23   
 24 Milburn, Andrew           10 Louisville                     17:35.01   24   
 25 Schenk, Chris             11 Tol. St. Fra                   17:36.83   25   
 26 Gilmer, Isaiah            11 Tiffin Columbian               17:38.91   26   
 27 Rudolph, Jesse            11 Medina                         17:39.04   27   
 28 Ehrman, Reed              11 Cin. St. Xavier                17:39.60   28   
 29 Keaton, Brian             12 Cle. St. Ignatius              17:42.32   29   
 30 Hyde, Ben                 10 Massillon Jackson              17:43.21   30   
 31 Mariner, Ian              10 Medina                         17:47.15   31   
 32 Ornella, Greg             12 Findlay                        17:48.23   32   
 33 Miller, Brett             09 Massillon Jackson              17:49.87   33   
 34 Roe, Billy                12 Tiffin Columbian               17:49.97   34   
 35 Horvath, Connor           12 Tol. Bowsher                   17:49.99   35   
 36 Hickey, Luke              11 Tol. Whitmer                   17:51.73   36   
 37 Jewett, Philip            11 Findlay                        17:53.08   37   
 38 Shahan, Ryan              11 Massillon Jackson              17:54.42   38   
 39 Brown, Zac                09 Findlay                        17:55.43   39   
 40 Dickerhoof, Mark          09 Massillon Jackson              17:56.02   40   
 41 Taberner, Kohl            10 Holland Springfield            17:57.28   41   
 42 Davis, Patrick            11 Tol. St. Fra                   17:58.93   42   
 43 Kall, Tony                10 Medina                         18:00.80   43   
 44 Koscick, Dakota           11 Parma Normandy                 18:02.38   44   
 45 Burgett, Kevin            11 Amherst Steele                 18:02.69   45   
 46 Lange, Kyler              09 Tiffin Columbian               18:02.86   46   
 47 Leach, James              11 Cin. St. Xavier                18:05.50   47   
 48 Reihs, Sam                12 Medina                         18:09.10   48   
 49 Stevens, Anthony          12 Louisville                     18:11.53   49   
 50 Soss, Braden              11 Bedford HS                     18:13.01   50   
 51 Young, Jason              12 Parma Normandy                 18:13.30   51   
 52 Hennon, Caleb             12 Wapakoneta                     18:13.45   52   
 53 Kurtz, Andrew             10 Tol. St. Joh                   18:13.57   53   
 54 Wolin, Reid               11 Tol. Whitmer                   18:14.38   54   
 55 McCurdy, Alex             12 Bowling Green                  18:15.19   55   
 56 Stamper, Michael          12 Cin. Glen Este                 18:15.27   56   
 57 Gates, Chris              10 Tiffin Columbian               18:15.79   57   
 58 Gaddis, Sam               10 Louisville                     18:18.26   58   
 59 Smith, Owen               09 Ashland                        18:18.46   59   
 60 Mainwaring, Billy         11 Medina                         18:19.00   60   
 61 Johnson, Casey            09 Tol. St. Fra                   18:20.06   61   
 62 Pinson, Brett             11 Massillon Jackson              18:21.28   62   
 63 Snier, Greg               11 Massillon Jackson              18:21.67   63   
 64 Palmer, Justin            10 North Royalton                 18:22.04   64   
 65 Johnston, Luke            09 West Chester                   18:22.56   65   
 66 Simon, Jon                11 Westlake                       18:23.61   66   
 67 Kelly, Chris              11 Tol. Whitmer                   18:23.88   67   
 68 O'Hearn, Tim              12 North Royalton                 18:24.85   68   
 69 White, Jason              09 Tol. St. Fra                   18:26.40   69   
 70 Goff, Grant               11 Massillon Jackson              18:27.27   70   
 71 Benny, Alec               09 Wapakoneta                     18:27.46   71   
 72 Del Valle, Andre          11 Amherst Steele                 18:28.18   72   
 73 Ryan, jason               11 Madison                        18:29.26   73   
 74 Landis, Luke              09 Norwalk                        18:29.46   74   
 75 Kitts, Jonathan           12 Kings Mills Kings              18:32.00   75   
 76 Dombi, Dylan              12 Medina                         18:32.82   76   
 76 Kettinger, Charlie        10 Tol. St. Joh                   18:32.82   77   
 78 Zech, Elliott             10 Miamisburg                     18:34.51   78   
 79 Maraldo, Ryan             10 Tol. St. Fra                   18:34.88   79   
 80 Farnsworth, Nick          10 Madison                        18:35.79   80   
 81 Squeri, Daniel            10 Westlake                       18:35.83   81   
 82 Elderbrock, Andy          09 Ashland                        18:36.12   82   
 83 Swartz, Sebastian         11 Louisville                     18:36.15   83   
 84 Matheus, Ben              10 Kings Mills Kings              18:36.17   84   
 85 Harrod, Sam               10 Wapakoneta                     18:36.93   85   
 86 Hanson, Jacob             12 Tol. St. Joh                   18:40.61   86   
 87 Miller, Austin            11 Amherst Steele                 18:41.17   87   
 88 Stevens, Eric             12 Bedford HS                     18:41.65   88   
 89 Kretschmer, Matthew       12 North Ridgeville               18:43.39   89   
 90 Heckman, Tom              10 Tol. Bowsher                   18:43.55   90   
 91 Rush, Sam                 09 Tol. St. Joh                   18:44.63   91   
 92 Lang, Kyle                11 Norwalk                        18:46.07   92   
 93 Walker, Dakota            11 Amherst Steele                 18:46.70   93   
 94 Henline, Justin           10 Lorain High School             18:47.27   94   
 95 Pollock, Jon              11 Madison                        18:48.56   95   
 96 Seymour, Shawn            10 Bowling Green                  18:49.01   96   
 97 Koehn, Nathan             10 Norwalk                        18:49.15   97   
 98 Gardner, Mitchell         09 Bowling Green                  18:50.26   98   
 99 Cameron, Will             11 Tol. St. Fra                   18:50.45   99   
100 Corbin, Rhett             09 Ashland                        18:50.90  100   
101 Ambrosio, Aaron           12 Amherst Steele                 18:51.26  101   
102 Cooper, Henry             11 Kings Mills Kings              18:52.47  102   
103 Zolciak, Alex             10 Tol. Whitmer                   18:52.70  103   
104 Jex, Travis               11 Bowling Green                  18:54.50  104   
105 Benore, Tyler             10 Bedford HS                     18:56.09  105   
106 Martin, John              11 Wapakoneta                     18:56.12  106   
107 Best, Noah                09 Tol. St. Fra                   18:56.58  107   
108 Miller, Brad              09 Tol. St. Joh                   18:56.75  108   
109 DeHan, Gary               10 Tol. Whitmer                   18:58.73  109   
110 Allman, David             10 Ashland                        19:01.77  110   
111 Rohozen, Matt             10 North Royalton                 19:01.95  111   
112 Rhodes, Austin            11 Ashland                        19:02.90  112   
113 Hulse, Ian                10 Westlake                       19:03.22  113   
114 Vitlin, Sergey            11 Parma Normandy                 19:04.28  114   
115 Cassidy, Austin           11 Miamisburg                     19:05.39  115   
116 Leighton, Ethan           09 Miamisburg                     19:07.53  116   
117 Gilbert, Quinn            10 Akron Firestone                19:09.14  117   
118 Smith, Zane               11 Norwalk                        19:10.85  118   
119 Buckler, Blayne           09 Kings Mills Kings              19:12.53  119   
120 Freer, Ben                12 Ashland                        19:14.78  120   
121 Mitchell, Cameron         12 Tol. St. Joh                   19:16.00  121   
122 Doughty, Alex             11 Norwalk                        19:16.54  122   
123 Nocella, John             10 Bedford HS                     19:16.64  123   
124 Vanderzyden, Josh         12 Ashland                        19:17.11  124   
125 Schlosser, Josh           10 Louisville                     19:17.54  125   
126 White, Nick               11 Akron Firestone                19:18.37  126   
127 Goodman, Zach             12 Westlake                       19:18.80  127   
128 Callison, Cody            11 Miamisburg                     19:24.18  128   
129 Eyre, Peter               10 Westlake                       19:24.96  129   
130 Rendek, Willie            11 Madison                        19:25.13  130   
131 Bookmyer, Brennan         12 Findlay                        19:25.18  131   
132 Halfhill, Matthew         09 West Chester                   19:27.58  132   
133 Diebel, Noah              09 Kings Mills Kings              19:28.88  133   
134 McManus, Kevin            12 West Chester                   19:31.88  134   
135 Brickman, Brian           09 Madison                        19:32.43  135   
136 O'Neil, Ryan              11 Wapakoneta                     19:32.79  136   
137 Brandenhoff, Hayden       09 Wapakoneta                     19:32.80  137   
138 Shively, Kyle             09 Holland Springfield            19:34.98  138   
139 Prokay, Alec              11 Middleburg H                   19:36.13  139   
140 Supp, Cole                09 Miamisburg                     19:36.17  140   
141 Buckingham, Tristen       10 North Royalton                 19:37.87  141   
142 Butler, Billy             10 Wapakoneta                     19:38.61  142   
143 Thompson, Dillon          11 Bedford HS                     19:38.93  143   
144 Luccasen, Kyle            10 Cin. Glen Este                 19:39.15  144   
145 Potoma, Tom               10 Parma Normandy                 19:41.20  145   
146 Whittenburg, Stephen      12 Kings Mills Kings              19:42.00  146   
147 Haroch, Austin            10 Parma Normandy                 19:42.95  147   
148 Zimmerman, Aaron          11 Bedford HS                     19:47.08  148   
149 Renicker, Tyler           10 Parma Normandy                 19:49.89  149   
150 Duncan, Scott             11 Holland Springfield            19:51.06  150   
151 Butler, Chris             10 Tol. Whitmer                   19:52.65  151   
152 Walton, Nick              10 Sandusky                       19:53.10  152   
153 Thompson, Daniel          12 Louisville                     19:54.89  153   
154 Kingsley, Garret          10 Tol. St. Joh                   19:55.28  154   
155 Calderon, Thomas          12 Holland Springfield            19:55.84  155   
156 Miller, Tyler             11 Holland Springfield            19:56.15  156   
157 Erdmann, Tom              11 Bedford HS                     19:57.67  157   
158 Cunningham, Conner        09 West Chester                   19:58.32  158   
159 Joerg, Robert                Fremont Ross                   19:59.71  159   
160 Yetter, Evan              11 Akron Firestone                20:02.18  160   
161 Schaures, Brandon         11 Madison                        20:04.00  161   
162 Roggeman, Joel            12 North Royalton                 20:05.78  162   
163 Flick, Josh               12 Bowling Green                  20:12.11  163   
164 Miller, Brad              12 North Ridgeville               20:12.12  164   
165 Sparks, Carson            10 Norwalk                        20:13.15  165   
166 Wallace, Jacob            10 Tol. Bowsher                   20:13.44  166   
167 Norgrove, Colton          11 Middleburg H                   20:13.84  167   
168 Funk, Gavin               09 Madison                        20:13.96  168   
169 Wylie, Joe                11 Parma Normandy                 20:16.50  169   
170 Bucher, Ben               10 Holland Springfield            20:17.06  170   
171 Fleischer, Stephen        12 Westlake                       20:17.49  171   
172 Graffice, Tyler           11 Mansfield Senior               20:17.75  172   
173 Benyard, Blake            11 Lorain High School             20:18.20  173   
174 Oeters, Josh              09 West Chester                   20:19.07  174   
175 Landis, Bobby             11 Tol. Whitmer                   20:22.06  175   
176 Peterson, Eric            09 Middleburg H                   20:22.49  176   
177 Brown, Matt               09 Mansfield Senior               20:23.37  177   
178 Nehoda, Corey             11 North Royalton                 20:27.01  178   
179 Valentine, Eric           10 West Chester                   20:32.27  179   
180 Hoffman, Alex                Fremont Ross                   20:39.64  180   
181 Evans, Daniel             10 Cin. Glen Este                 20:40.58  181   
182 Grooms, Shae              11 Holland Springfield            20:41.83  182   
183 Rodriguez, Roberto        11 North Royalton                 20:45.04  183   
184 Hirsch, Brian             09 Akron Firestone                20:45.81  184   
185 Swint, Chris                 Fremont Ross                   20:57.26  185   
186 Lopez, Antonio            12 Lorain High School             20:59.52  186   
187 Sparks, Dylan             10 Norwalk                        21:03.43  187   
188 Johnson, Logan               Fremont Ross                   21:06.58  188   
189 Coggeshall, Matt          11 Miamisburg                     21:08.03  189   
190 Dorton, Nate              10 North Ridgeville               21:08.93  190   
191 Burchfield, Matt          10 Cin. Glen Este                 21:14.28  191   
192 Oster, Wade               10 Miamisburg                     21:14.30  192   
193 Wall, Mitch               11 Medina                         21:15.19  193   
194 Moellar, Zach             11 Akron Firestone                21:17.15  194   
195 Ourada, Holden            09 West Chester                   21:17.93  195   
196 Myers, Seth               11 North Ridgeville               21:18.29  196   
197 Scheu, Karl               11 Middleburg H                   21:26.90  197   
198 Cooper, Ben               09 Kings Mills Kings              21:34.79  198   
199 Hernandez, Erik           11 Lorain High School             21:45.69  199   
200 Loera, Xavier             10 Lorain High School             21:48.84  200   
201 Stroup, Ryan              10 Cin. Glen Este                 21:50.06  201   
202 Reffert, Jeffrey          09 North Ridgeville               21:50.97  202   
203 Cotton, Nigel             11 Mansfield Senior               22:00.73  203   
204 Perez, Rolando            09 Lorain High School             22:07.73  204   
205 White, Jason              07 Sandusky                       22:09.46  205   
206 Aldrich, Connor              Fremont Ross                   22:09.60  206   
207 Rensel, Matt              10 Middleburg H                   22:12.90  207   
208 Schaffer, Ryan               Fremont Ross                   22:14.42  208   
209 Murray, Kyle              12 Tol. Bowsher                   22:47.60  209   
210 Acosta, Victor            12 Lorain High School             22:47.77  210   
211 Taylor, Trent             10 Cin. Glen Este                 22:57.24  211   
212 Boyd, Marsalis            09 Mansfield Senior               22:59.29  212   
213 Rome, Brandon             10 Tol. Bowsher                   23:19.36  213   
214 Vilagi, Nicholas          12 North Ridgeville               24:22.43  214   
215 McGee, Kody               12 North Ridgeville               24:48.14  215   
216 Clark, Jared              09 Sandusky                       24:58.58  216   
217 Marietta, Greg            11 Mansfield Senior               25:13.70  217   
218 Leimbach, Eli             09 Sandusky                       25:45.03  218   
219 Finley, Beau              09 Sandusky                       25:45.18  219   
220 Summy, William            09 Sandusky                       25:47.41  220   
221 Lindo, Tyler              09 Middleburg H                   25:47.83  221   

Event 11  Boys 5k Run CC Div I-B
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men                                                                    
   1 Cin. St. Xavier              73    8   11   12   20   22   28   47    8   11
      Total Time:  1:26:31.92                                                    
         Average:    17:18.39                                                    
   2 Cle. St. Ignatius            75   10   14   15   17   19   21   29   10   14
      Total Time:  1:26:30.83                                                    
         Average:    17:18.17                                                    
   3 Findlay                      83    2    3    9   32   37   39  131    2    3
      Total Time:  1:26:03.16                                                    
         Average:    17:12.64                                                    
   4 Tiffin Columbian            100    4   13   23   26   34   46   57    4   13
      Total Time:  1:27:07.66                                                    
         Average:    17:25.54                                                    
   5 Massillon Jackson           203   30   33   38   40   62   63   70   30   33
      Total Time:  1:29:44.80                                                    
         Average:    17:56.96                                                    
   6 Medina                      209   27   31   43   48   60   76  193   27   31
      Total Time:  1:29:55.09                                                    
         Average:    17:59.02                                                    
   7 Amherst Steele              228    6   18   45   72   87   93  101    6   18
      Total Time:  1:29:33.45                                                    
         Average:    17:54.69                                                    
   8 Bowling Green               270    5   16   55   96   98  104  163    5   16
      Total Time:  1:30:08.64                                                    
         Average:    18:01.73                                                    
   9 Tol. St. Francis DeSales    276   25   42   61   69   79   99  107   25   42
      Total Time:  1:30:57.10                                                    
         Average:    18:11.42                                                    
  10 Louisville                  339   24   49   58   83  125  153   24   49   58
      Total Time:  1:31:58.49                                                    
         Average:    18:23.70                                                    
  11 Tol. Whitmer                369   36   54   67  103  109  151  175   36   54
      Total Time:  1:32:21.42                                                    
         Average:    18:28.29                                                    
  12 Tol. St. John's Jesuit      415   53   77   86   91  108  121  154   53   77
      Total Time:  1:33:08.38                                                    
         Average:    18:37.68                                                    
  13 Wapakoneta                  450   52   71   85  106  136  137  142   52   71
      Total Time:  1:33:46.75                                                    
         Average:    18:45.35                                                    
  14 Ashland                     463   59   82  100  110  112  120  124   59   82
      Total Time:  1:33:50.15                                                    
         Average:    18:46.03                                                    
  15 Parma Normandy              501   44   51  114  145  147  149  169   44   51
      Total Time:  1:34:44.11                                                    
         Average:    18:56.83                                                    
  16 Tol. Bowsher                501    1   35   90  166  209  213    1   35   90
      Total Time:  1:36:00.41                                                    
         Average:    19:12.09                                                    
  17 Norwalk                     503   74   92   97  118  122  165  187   74   92
      Total Time:  1:34:32.07                                                    
         Average:    18:54.42                                                    
  18 Bedford HS                  509   50   88  105  123  143  148  157   50   88
      Total Time:  1:34:46.32                                                    
         Average:    18:57.27                                                    
  19 Kings Mills Kings           513   75   84  102  119  133  146  198   75   84
      Total Time:  1:34:42.05                                                    
         Average:    18:56.41                                                    
  20 Madison                     513   73   80   95  130  135  161  168   73   80
      Total Time:  1:34:51.17                                                    
         Average:    18:58.24                                                    
  21 Westlake                    516   66   81  113  127  129  171   66   81  113
      Total Time:  1:34:46.42                                                    
         Average:    18:57.29                                                    
  22 North Royalton              546   64   68  111  141  162  178  183   64   68
      Total Time:  1:35:32.49                                                    
         Average:    19:06.50                                                    
  23 Miamisburg                  577   78  115  116  128  140  189  192   78  115
      Total Time:  1:35:47.78                                                    
         Average:    19:09.56                                                    
  24 Cin. Glen Este              579    7   56  144  181  191  201  211    7   56
      Total Time:  1:36:54.87                                                    
         Average:    19:22.98                                                    
  25 Holland Springfield         640   41  138  150  155  156  170  182   41  138
      Total Time:  1:37:15.31                                                    
         Average:    19:27.07                                                    
  26 West Chester Lakota West    663   65  132  134  158  174  179  195   65  132
      Total Time:  1:37:39.41                                                    
         Average:    19:31.89                                                    
  27 Akron Firestone             781  117  126  160  184  194  117  126  160  184
      Total Time:  1:40:32.65                                                    
         Average:    20:06.53                                                    
  28 North Ridgeville            841   89  164  190  196  202  214  215   89  164
      Total Time:  1:43:13.70                                                    
         Average:    20:38.74                                                    
  29 Lorain High School          852   94  173  186  199  200  204  210   94  173
      Total Time:  1:43:39.52                                                    
         Average:    20:43.91                                                    
  30 Middleburg Hts. Midpark     886  139  167  176  197  207  221  139  167  176
      Total Time:  1:43:52.26                                                    
         Average:    20:46.46                                                    
  31 Fremont Ross                918  159  180  185  188  206  208  159  180  185
      Total Time:  1:44:52.79                                                    
         Average:    20:58.56                                                    
  32 Mansfield Senior            981  172  177  203  212  217  172  177  203  212
      Total Time:  1:50:54.84                                                    
         Average:    22:10.97                                                    
  33 Sandusky                   1010  152  205  216  218  219  220  152  205  216
      Total Time:  1:58:31.35                                                    
         Average:    23:42.27                                                    

Event 12  Girls 5k Run CC Div I-A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women                                                                 
  1 Crow, Jacquelyn           10 Lebanon                        18:23.14    1   
  2 Pasadyn, Selena           12 Brunswick                      18:26.57    2   
  3 Bierut, Elyse             12 Rocky River                    18:29.52    3   
  4 Work, Alison              12 Sylvania Northview             18:42.49    4   
  5 Sweet, Emily              12 Euclid                         18:56.35        
  6 Meek, Sarah               09 Akron Firestone                19:01.53    5   
  7 Heffernan, Annie          09 Cin. St. Urs                   19:03.00    6   
  8 Connelly, Madi            11 Rocky River                    19:11.35    7   
  9 Cullen, Erin                 Shaker Heights                 19:15.49    8   
 10 Monheim, Taylor           09 Perrysburg                     19:16.21    9   
 11 DiBiasio, Miranda         10 Berea                          19:17.72   10   
 12 Kule, Corinne             11 Chardon                        19:21.27   11   
 13 Stegemiller, Hayley       12 Lebanon                        19:23.23   12   
 14 Grooms, Maddie            09 Napoleon                       19:23.45   13   
 15 McDaniel, Loren           12 Brunswick                      19:25.08   14   
 16 Masters, Abby             11 Sylvania Northview             19:26.60   15   
 17 Hatch, Emma               10 Cin. Mother                    19:27.84   16   
 18 Mallow, Sarah             11 Tol. Notre D                   19:29.68   17   
 19 Link, Katy                12 Avon Lake                      19:29.95   18   
 20 Marquard, Abigail         12 Rocky Riv. M                   19:31.49   19   
 21 Shelby, Amanda            12 West Chester                   19:32.24   20   
 22 Kabicek, Shakita          12 Middleburg H                   19:34.43   21   
 23 Dean, Moe                 12 Sylvania Northview             19:35.64   22   
 24 Aughenbaugh, Alexandra    12 Tol. Notre D                   19:38.82   23   
 25 Britton, Maddie           10 Bay Village Bay                19:39.43   24   
 26 Diehm, Nikki              10 Ashland                        19:44.64   25   
 27 Musser, Jody              11 Massillon Jackson              19:49.75   26   
 28 Vidacs, Natalie           11 North Royalton                 19:53.32   27   
 29 Redd, Anne                12 Bedford HS                     19:57.18   28   
 30 Townsley, Jordan          10 Miamisburg                     19:57.95   29   
 31 Veluscek, Francesca       12 Tol. Notre D                   19:58.22   30   
 32 Diehl, Allie              11 Chardon                        19:58.66   31   
 33 Uber, Alexis              12 Brunswick                      20:00.09   32   
 34 Darah, Brittney           11 White. Antho                   20:00.59   33   
 35 Bechtel, Hallie           10 Bay Village Bay                20:01.42   34   
 36 DiFrancisco, Lauren       09 North Royalton                 20:01.99   35   
 37 Binczyk, Chloe               Shaker Heights                 20:03.10   36   
 38 Sonnenberg, Alexa         10 Napoleon                       20:04.50   37   
 39 Calhoun, Kelsey           12 Bedford HS                     20:06.52   38   
 40 Camper, Kristine          10 Brunswick                      20:08.06   39   
 41 Muia, Taylor              10 West Chester                   20:08.35   40   
 42 Robinson, Kinsey          09 Mentor                         20:08.71   41   
 43 Reines, Haley             11 North Olmsted                  20:09.29   42   
 44 Williams, Madison         10 Massillon Jackson              20:10.24   43   
 45 Grippe, Sam               11 Chardon                        20:10.37   44   
 46 Horton, Tara              10 Brunswick                      20:11.77   45   
 47 Cocita, Maria             12 Middleburg H                   20:11.83   46   
 48 Frederick, Rebecca        12 West Chester                   20:14.90   47   
 49 Lo, Claire                   Shaker Heights                 20:16.81   48   
 50 Hoops, Meredith           12 Napoleon                       20:20.00   49   
 51 Voiers, Maddie            09 Bay Village Bay                20:22.47   50   
 52 Sucheck, Jessica          09 White. Antho                   20:23.24   51   
 53 Kinney, Chase             11 Massillon Jackson              20:24.72   52   
 54 Osentoski, Kourtney       12 Bedford HS                     20:25.13   53   
 55 Turpin, Hannah            12 Lebanon                        20:26.10   54   
 56 Mori, Genna               11 North Royalton                 20:28.29   55   
 57 Garlak, Amanda            12 Chardon                        20:29.71   56   
 58 McGuire, Rachel           10 Cle. St. Jos                   20:31.85   57   
 59 Hassen, Tori              11 White. Antho                   20:33.29   58   
 60 Lowe, Julia               12 Mentor                         20:33.35   59   
 61 Scinto, Sara              12 Mentor                         20:33.40   60   
 62 Mulhall, Jenny            10 Mentor                         20:33.93   61   
 63 Clark, Sarah              10 Cin. St. Urs                   20:34.22   62   
 64 Brunner, Morgan           12 Mentor                         20:34.75   63   
 65 Bules, Lauren             11 Bedford HS                     20:35.33   64   
 66 DiBiasio, Olivia          12 Berea                          20:36.24   65   
 67 LaPolla, Emily            09 Brunswick                      20:38.48   66   
 68 Foster, Robin             11 Sylvania Northview             20:39.38   67   
 69 Weisgerber, Maria         09 Cin. St. Urs                   20:40.84   68   
 70 Willeman, Amber           12 Napoleon                       20:41.43   69   
 71 Wennerberg, Annie         11 Avon Lake                      20:41.52   70   
 72 Eversman, Anna            11 Rocky River                    20:41.55   71   
 73 Rizzo, Nicole             12 Mentor                         20:42.38   72   
 74 Johr, Emily               09 North Olmsted                  20:43.26   73   
 75 Mettle, Jayme             09 Miamisburg                     20:43.36   74   
 76 kurzhals, Courtney        11 Cin. Mother                    20:43.68   75   
 77 Woods, Ashlyn             11 Mentor                         20:44.57   76   
 78 Fetherolf, Sydnie         10 Norwalk                        20:45.83   77   
 79 Audet, Rachel             10 Sylvania Northview             20:47.34   78   
 80 Sterle, Hanna             12 Bay Village Bay                20:47.53   79   
 81 Horning, Elise            09 Rocky Riv. M                   20:48.60   80   
 82 Chambers, Mary Kate       12 Cle. St. Jos                   20:49.96   81   
 83 Haubert, Cortney          11 Tol. Notre D                   20:50.85   82   
 84 Myers, Lindsey            11 Tol. Notre D                   20:51.06   83   
 85 Eaton, Kate               10 West Chester                   20:52.14   84   
 86 Taylor, Grace             10 Massillon Jackson              20:53.69   85   
 87 Loeb, Torey               10 Tol. Notre D                   20:55.19   86   
 88 Dillon, Emma              10 Massillon Jackson              20:56.85   87   
 89 Noe, Janelle              11 Sylvania Northview             20:57.05   88   
 90 Sirchen, Jessica          12 Cle. St. Jos                   20:59.22   89   
 91 Seibert, Lauren           12 Cin. Mother                    21:01.24   90   
 92 Hill, Sydney              09 West Chester                   21:02.23   91   
 93 Judge, Laura              10 Sylvania Northview             21:02.52   92   
 94 Poll, Amanda              11 Perrysburg                     21:02.86   93   
 95 Riley, Meghan             11 Rocky Riv. M                   21:04.11   94   
 96 Monnin, Erica             12 Napoleon                       21:04.75   95   
 97 Artmayer, Melina          11 Cin. Mother                    21:06.02   96   
 98 Huffman, Hannah           09 Lebanon                        21:08.21   97   
 99 Whitmore, Kathleen        09 Rocky Riv. M                   21:09.77   98   
100 Leist, Kaitlyn            10 Bedford HS                     21:10.98   99   
101 McPherson, April          12 Massillon Jackson              21:11.54  100   
102 Calkins, Kerry            12 Lebanon                        21:12.45  101   
103 Willett, Carlile          11 Cin. St. Urs                   21:12.87  102   
104 Decoy, Lauren             12 Massillon Jackson              21:14.22  103   
105 McDonough, Maddy          12 Rocky River                    21:15.04  104   
106 Arko, Alyse               10 Bay Village Bay                21:15.95  105   
107 Flores, Anna              09 Miamisburg                     21:16.89  106   
108 Ocana, Pamela             11 Perrysburg                     21:17.81  107   
109 Horning, Gretchen         09 Rocky Riv. M                   21:18.63  108   
110 Emily, Stump              10 Ashland                        21:18.99  109   
111 Clifford, Katie           12 Cin. St. Urs                   21:23.96  110   
112 Szabo, Becky              11 North Olmsted                  21:24.23  111   
113 Stoner, Josie             11 West Chester                   21:27.46  112   
114 Geraci, Natalie           10 Cin. Mother                    21:27.64  113   
115 Flores, Isabel            09 Tol. Notre D                   21:28.22  114   
116 Walker, Macey             10 Rocky Riv. M                   21:30.10  115   
117 Supeck, Shauna            12 Norwalk                        21:30.14  116   
118 Westhoven, Hannah         10 Napoleon                       21:31.23  117   
119 Ortiz, Kelsey             11 White. Antho                   21:31.59  118   
120 Lambert, Jessica          10 Avon Lake                      21:33.15  119   
121 Weisenburger, Kaylyn      12 Perrysburg                     21:35.12  120   
122 Rodriguez, Taylor         09 Ashland                        21:35.75  121   
123 Egan, Bridget             10 Cle. St. Jos                   21:36.59  122   
124 Temple, Julia             09 West Chester                   21:38.28  123   
125 Fitchpatric, Taylor       09 Sylvania Southview             21:38.30  124   
126 Gerrone, Marisa           10 Avon Lake                      21:38.51  125   
127 Mercer, Nikki             11 Shaker Heights                 21:41.38  126   
128 Meyer, Hannah             09 Brunswick                      21:43.19  127   
129 Vovk, Alesha              10 Cle. St. Jos                   21:47.55  128   
130 Faber, Katey              09 Avon Lake                      21:48.71  129   
131 Rick, Chloe               11 Bedford HS                     21:49.01  130   
132 Fuerst, Megan             11 Chardon                        21:49.46  131   
133 Corocoran, Ellen          10 Rocky River                    21:49.80  132   
134 Bloomfield, Maggie        12 North Olmsted                  21:49.97  133   
135 Mee, Stephanie            12 Miamisburg                     21:49.98  134   
136 Harrah, Allie             12 Perrysburg                     21:50.45  135   
137 Hurwitz, Nicole           12 Cin. St. Urs                   21:52.79  136   
138 Loeffler, Allie           10 White. Antho                   21:55.41  137   
139 Bohnenkamp, Jessica       11 Perrysburg                     21:55.88  138   
140 Loret, Sarah              09 Sylvania Southview             21:57.27  139   
141 Stansbury, Sam            09 Chardon                        21:58.01  140   
142 Ferguson, Ashley          10 Ashland                        21:58.06  141   
143 Bresnahan, Jessica        11 Cle. St. Jos                   21:58.16  142   
144 Duskey, Jane              12 Avon Lake                      21:59.21  143   
145 Baum, Jennifer            09 Perrysburg                     22:01.74  144   
146 Wainstein, Alex           10 Sylvania Southview             22:05.00  145   
147 Cleary, Grace             10 North Olmsted                  22:05.08  146   
148 Walter, Chloe             11 Cin. St. Urs                   22:08.11  147   
149 Hardman, Claire           12 Akron Firestone                22:08.70  148   
150 Riley, Samantha           12 Cle. St. Jos                   22:09.68  149   
151 Hanna, Andrea             10 Bay Village Bay                22:10.18  150   
152 Osborn, Carly             11 Norwalk                        22:10.42  151   
153 Waisner, Sarah            09 Napoleon                       22:12.48  152   
154 Greeley, Sam              09 Bedford HS                     22:16.01  153   
155 Jurczynski, Taylor        12 Parma Normandy                 22:17.44  154   
156 Einloth, Katelyn          09 North Royalton                 22:19.35  155   
157 Furrer, Maddie            12 Avon Lake                      22:19.93  156   
158 Schratt, Emma             09 Cin. Mother                    22:22.41  157   
159 Raber, Caitlyn            09 Ashland                        22:23.11  158   
160 Shroka, Rebecca           11 North Olmsted                  22:23.15  159   
161 McCaffrey, Kelsey         09 Chardon                        22:24.25  160   
162 Peters, Annie             09 Miamisburg                     22:26.74  161   
163 White, Madison            09 Ashland                        22:27.52  162   
164 Sullivan, Shannon         10 Rocky Riv. M                   22:27.97  163   
165 Sanders, Meghan           12 Ashland                        22:29.37  164   
166 Russin, Amy               10 Parma Normandy                 22:34.09  165   
167 Lamparyk, Sadie           10 North Olmsted                  22:35.24  166   
168 Willmann, Sarah           12 North Royalton                 22:36.11  167   
169 Atkinson, Stephanie       10 Lebanon                        22:38.30  168   
170 Ross, Elana               09 Shaker Heights                 22:44.12  169   
171 Flores, Rachel            09 Miamisburg                     22:45.39  170   
172 Harter, Maggie            11 Bay Village Bay                22:47.55  171   
173 Martin, Natalie           09 Shaker Heights                 22:52.11  172   
174 Coder, Claire             09 Sylvania Southview             22:54.43  173   
175 Hertzfeld, Amy            09 White. Antho                   22:55.57  174   
176 Dean, Ally                11 North Royalton                 22:56.10  175   
177 McCormick, Mallory        11 Wyandotte Roosevelt            22:57.55  176   
178 Palmer, Ally              10 North Royalton                 22:58.48  177   
179 Hoggett, Katherine        12 Euclid                         23:09.99        
180 Warner, Jacquelin         12 Norwalk                        23:11.06  178   
181 Drake, Jackie             12 Middleburg H                   23:14.10  179   
182 Higgins, Julia            09 Middleburg H                   23:26.68  180   
183 Ball, Kristen             11 Wyandotte Roosevelt            23:29.50  181   
184 Scully, Maeve             09 Shaker Heights                 23:30.45  182   
185 Murray, Tanner            10 Norwalk                        23:36.43  183   
186 Richardson, Jackie        11 Miamisburg                     23:42.53  184   
187 McDonough, Erin           09 Parma Normandy                 23:46.02  185   
188 Dellinger, Ashley         11 Norwalk                        23:53.54  186   
189 Poirier, Emily            12 Berea                          23:53.66  187   
190 Story, Anna               11 White. Antho                   24:03.39  188   
191 Morgan, Brooke            10 Akron Firestone                24:04.89  189   
192 Weger, Elizabeth          09 Rocky River                    24:06.45  190   
193 Glotzer, Erin             11 Akron Firestone                24:07.13  191   
194 Struhsaker, Leah          10 Akron Firestone                24:07.97  192   
195 Owens, Della              10 Norwalk                        24:09.89  193   
196 Cini, Brittany            09 Wyandotte Roosevelt            24:23.47  194   
197 Bertich, Natalie          10 Wyandotte Roosevelt            24:32.30  195   
198 Standard, Angel           10 Akron Firestone                24:38.46  196   
199 Rickman, Marissa          11 Wyandotte Roosevelt            24:42.16  197   
200 Herr, Lauren              12 Akron Firestone                24:46.80  198   
201 Russin, Danielle          12 Parma Normandy                 24:56.15  199   
202 Ki, Michelle              12 Sylvania Southview             25:01.28  200   
203 Clark, Grace              10 Wyandotte Roosevelt            25:03.83  201   
204 Walter, Lauren            10 Berea                          25:10.72  202   
205 Hill, Rachel              12 Lebanon                        25:16.44  203   
206 Dudley, Kristina          09 Berea                          25:24.56  204   
207 Carney, Maria             10 Middleburg H                   25:26.89  205   
208 Friedel, Amber            09 Parma Normandy                 25:57.19  206   
209 Kelsey, Katie             12 Wyandotte Roosevelt            25:57.33  207   
210 Neumann, Tanya            12 Berea                          26:02.59  208   
211 Warshaw, Erika            12 Sylvania Southview             26:08.16  209   
212 Laskowski, Nicole         09 Parma Normandy                 26:49.41  210   
213 Luther, Sarah             09 Sylvania Southview             26:59.04  211   
214 Pupovac, Aleksandra       09 Parma Normandy                 27:00.12  212   
215 Dudley, Jen               11 Berea                          27:17.70  213   
216 Hastings, Emma            09 Euclid                         28:07.43        
217 Prinkey, Anna             11 Middleburg H                   28:54.49  214   
218 LaVette, Naomi            10 Euclid                         34:13.40        

Event 12  Girls 5k Run CC Div I-A
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Women                                                                  
   1 Brunswick                   132    2   14   32   39   45   66  127    2   14
      Total Time:  1:38:11.57                                                    
         Average:    19:38.32                                                    
   2 Sylvania Northview          186    4   15   22   67   78   88   92    4   15
      Total Time:  1:39:11.45                                                    
         Average:    19:50.29                                                    
   3 Tol. Notre Dame Academy     235   17   23   30   82   83   86  114   17   23
      Total Time:  1:40:48.63                                                    
         Average:    20:09.73                                                    
   4 Napoleon                    263   13   37   49   69   95  117  152   13   37
      Total Time:  1:41:34.13                                                    
         Average:    20:18.83                                                    
   5 Lebanon                     265    1   12   54   97  101  168  203    1   12
      Total Time:  1:40:33.13                                                    
         Average:    20:06.63                                                    
   6 Chardon                     273   11   31   44   56  131  140  160   11   31
      Total Time:  1:41:49.47                                                    
         Average:    20:21.90                                                    
   7 West Chester Lakota West    282   20   40   47   84   91  112  123   20   40
      Total Time:  1:41:49.86                                                    
         Average:    20:21.98                                                    
   8 Bedford HS                  282   28   38   53   64   99  130  153   28   38
      Total Time:  1:42:15.14                                                    
         Average:    20:27.03                                                    
   9 Mentor                      284   41   59   60   61   63   72   76   41   59
      Total Time:  1:42:24.14                                                    
         Average:    20:28.83                                                    
  10 Bay Village Bay             292   24   34   50   79  105  150  171   24   34
      Total Time:  1:42:06.80                                                    
         Average:    20:25.36                                                    
  11 Massillon Jackson           293   26   43   52   85   87  100  103   26   43
      Total Time:  1:42:15.25                                                    
         Average:    20:27.05                                                    
  12 Rocky River                 317    3    7   71  104  132  190    3    7   71
      Total Time:  1:41:27.26                                                    
         Average:    20:17.46                                                    
  13 Cin. St. Ursula Academy     348    6   62   68  102  110  136  147    6   62
      Total Time:  1:42:54.89                                                    
         Average:    20:34.98                                                    
  14 Shaker Heights              387    8   36   48  126  169  172  182    8   36
      Total Time:  1:44:00.90                                                    
         Average:    20:48.18                                                    
  15 Cin. Mother of Mercy        390   16   75   90   96  113  157   16   75   90
      Total Time:  1:43:46.42                                                    
         Average:    20:45.29                                                    
  16 White. Anthony Wayne        397   33   51   58  118  137  174  188   33   51
      Total Time:  1:44:24.12                                                    
         Average:    20:52.83                                                    
  17 Rocky Riv. Magnificat       399   19   80   94   98  108  115  163   19   80
      Total Time:  1:43:52.60                                                    
         Average:    20:46.52                                                    
  18 North Royalton              439   27   35   55  155  167  175  177   27   35
      Total Time:  1:45:19.06                                                    
         Average:    21:03.82                                                    
  19 Avon Lake                   461   18   70  119  125  129  143  156   18   70
      Total Time:  1:45:11.84                                                    
         Average:    21:02.37                                                    
  20 Perrysburg                  464    9   93  107  120  135  138  144    9   93
      Total Time:  1:45:02.45                                                    
         Average:    21:00.49                                                    
  21 Cle. St. Joseph Academy     477   57   81   89  122  128  142  149   57   81
      Total Time:  1:45:45.17                                                    
         Average:    21:09.04                                                    
  22 Miamisburg                  504   29   74  106  134  161  170  184   29   74
      Total Time:  1:46:14.92                                                    
         Average:    21:14.99                                                    
  23 North Olmsted               505   42   73  111  133  146  159  166   42   73
      Total Time:  1:46:11.83                                                    
         Average:    21:14.37                                                    
  24 Ashland                     554   25  109  121  141  158  162  164   25  109
      Total Time:  1:47:00.55                                                    
         Average:    21:24.11                                                    
  25 Middleburg Hts. Midpark     631   21   46  179  180  205  214   21   46  179
      Total Time:  1:51:53.93                                                    
         Average:    22:22.79                                                    
  26 Berea                       668   10   65  187  202  204  208  213   10   65
      Total Time:  1:54:22.90                                                    
         Average:    22:52.58                                                    
  27 Norwalk                     705   77  116  151  178  183  186  193   77  116
      Total Time:  1:51:13.88                                                    
         Average:    22:14.78                                                    
  28 Akron Firestone             725    5  148  189  191  192  196  198    5  148
      Total Time:  1:53:30.22                                                    
         Average:    22:42.05                                                    
  29 Sylvania Southview          781  124  139  145  173  200  209  211  124  139
      Total Time:  1:53:36.28                                                    
         Average:    22:43.26                                                    
  30 Parma Normandy              909  154  165  185  199  206  210  212  154  165
      Total Time:  1:59:30.89                                                    
         Average:    23:54.18                                                    
  31 Wyandotte Roosevelt         943  176  181  194  195  197  201  207  176  181
      Total Time:  2:00:04.98                                                    
         Average:    24:01.00                                                    

Event 13  Boys 5k Run CC Div I-A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men                                                                   
  1 Hiluf, Tsehaye            12 Reynoldsburg                   15:19.58    1   
  2 Weaver, Steven            12 Napoleon                       15:33.29    2   
  3 Fink, William             12 Maumee                         15:50.52    3   
  4 Styles, Lou               11 Middleburg H                   15:53.38    4   
  5 Dumford, Jacob            11 Wester. North                  15:58.01    5   
  6 Baum, Mitch               12 Cle. St. Ignatius              16:02.35    6   
  7 Zupan, Dan                10 Berea                          16:09.53    7   
  8 Brooks, Kyle              10 Sylvania Northview             16:09.81    8   
  9 Keipert, Jared            11 Mentor                         16:09.97    9   
 10 Holmer, Brady             12 West Chester                   16:12.46   10   
 11 Norris, Trevor            11 Avon Lake                      16:13.14   11   
 12 Melko, Michael            12 Miamisburg                     16:13.98   12   
 13 Omar, Khalid              12 Reynoldsburg                   16:15.91   13   
 14 Wise, Adam                10 Lancaster                      16:16.08   14   
 15 Lach, Kyle                10 Tol. St. Fra                   16:16.13   15   
 16 Maiorca, Francesco        11 Avon Lake                      16:18.08   16   
 17 Grabowski, Jake           11 Cin. St. Xavier                16:18.95   17   
 18 Seidell, Nathan           12 Massillon Jackson              16:20.87   18   
 19 Ford, Kent                11 Wester. North                  16:21.67   19   
 20 Warden, Bryan             12 Kings Mills Kings              16:24.46   20   
 21 Miller, Jack              11 Cle. St. Ignatius              16:25.33   21   
 22 Mills, Jacob              11 Tol. St. Joh                   16:27.75   22   
 23 Robinson, Robert          11 Medina                         16:28.78   23   
 24 Siebenaller, Daniel       10 Tol. St. Fra                   16:29.62   24   
 25 Fasciana, Austin          10 Avon                           16:30.20   25   
 26 Kelly, Jack               12 St Edward                      16:32.45   26   
 27 Geiss, Nathan             12 Brunswick                      16:32.92   27   
 28 Ward, J.T.                11 Chag. Falls Kenston            16:33.17   28   
 29 Stifel, Evan              10 Cin. St. Xavier                16:33.38   29   
 30 Mullen, Quentin           11 Miamisburg                     16:34.57   30   
 31 Wind, Alex                10 Massillon Jackson              16:34.96   31   
 32 Shields, Ryan             11 Tol. St. Joh                   16:36.67   32   
 33 Koval, Matt               11 St Edward                      16:38.41   33   
 34 Carroll, Kevin            12 St Edward                      16:39.80   34   
 35 Disher, Matt              12 Sylvania Northview             16:41.27   35   
 36 Menyes, Tommy             11 Medina                         16:41.55   36   
 37 Brown, Tevin              09 Tol. St. Joh                   16:41.62   37   
 38 Musial, Connor            12 Avon Lake                      16:43.65   38   
 39 Laursen, Jonah            12 Traverse City West             16:44.13   39   
 40 Winebar, Patrick          12 Kings Mills Kings              16:45.38   40   
 41 Bartram, Vince            11 Cle. St. Ignatius              16:45.44   41   
 42 Thomas, Nick              10 Louisville                     16:45.79   42   
 43 Palocko, Brad             11 Medina                         16:46.21   43   
 44 Muenker, Kyle             12 Mentor                         16:46.28   44   
 45 Edwards, Joel             12 Maumee                         16:48.12   45   
 46 Indre, Logan              11 Brunswick                      16:48.52   46   
 47 Harden, Andy              11 Vandalia Butler                16:48.86   47   
 48 Brumfield, Jake           10 Vandalia Butler                16:48.97   48   
 49 Horace, Adam              12 Bedford HS                     16:49.03   49   
 50 Shaker, Joe               11 Mentor                         16:49.68   50   
 51 Wentz, Jared              12 Lancaster                      16:51.03   51   
 52 Menear, Tyler             11 Brunswick                      16:53.29   52   
 53 Hogan, Sean               12 Cin. St. Xavier                16:53.38   53   
 54 Robbins, Rhys             10 Chag. Falls Kenston            16:55.03   54   
 55 Savage, Drew              11 Tol. St. Joh                   16:55.47   55   
 56 Hoffman, Zach             10 Cin. Arc. Moeller              16:55.58   56   
 57 Lenart, Daniel            11 Tol. St. Fra                   16:56.66   57   
 58 Kuvin, Alex               11 Cin. St. Xavier                16:57.05   58   
 59 Howell, Spencer           12 Norwalk                        16:57.23   59   
 60 Byrd, Bryant              11 Perrysburg                     16:57.75   60   
 61 Drumm, Patrick            11 Cin. St. Xavier                16:58.17   61   
 62 Kozik, Zach               11 North Olmsted                  16:58.29   62   
 63 Gardner, Andrew           11 Cin. St. Xavier                16:58.91   63   
 64 Gibbons, Thomas           12 Oregon Clay                    16:59.40   64   
 65 Bayes, Andrew             10 Perrysburg                     16:59.48   65   
 66 Matheus, Aaron            11 Kings Mills Kings              16:59.95   66   
 67 Nelson, James             11 Bedford HS                     16:59.98   67   
 68 Olinger, Matt             12 Massillon Jackson              17:00.49   68   
 69 St. John, David           09 Tol. St. Fra                   17:01.40   69   
 70 Koczwara, Nick            10 Louisville                     17:01.86   70   
 71 Fitzgerald, Jack          11 Cle. St. Ignatius              17:02.27   71   
 72 McCloskey, Colin          12 Sylvania Northview             17:02.31   72   
 73 Ostrowski, Max            12 Mentor                         17:03.52   73   
 74 Galang, Drew              12 Cle. St. Ignatius              17:03.71   74   
 75 Cutler, Will              12 Massillon Jackson              17:03.78   75   
 76 Fox, Ronnie               12 North Olmsted                  17:04.06   76   
 77 Mallue, Alex              10 Massillon Jackson              17:04.44   77   
 78 McKnight, Conner          12 Berea                          17:04.54   78   
 79 Guardiola, Louis             Fremont Ross                   17:04.87   79   
 80 Rhodes, Aaron             11 Ashland                        17:05.11   80   
 81 Marquard, Nick            10 St Edward                      17:06.71   81   
 82 Navratil, Mike            11 St Edward                      17:07.44   82   
 83 Seitzer, Dominick         11 Reynoldsburg                   17:08.03   83   
 84 Hall, Kieran              11 Traverse City West             17:08.48   84   
 85 Schwendler, Dan           10 Medina                         17:09.92   85   
 86 Pecoraro, Blake           11 Avon                           17:10.43   86   
 87 Grover, Dan               12 Ashland                        17:10.76   87   
 88 Kozlovich, Tommy          11 Mentor                         17:11.47   88   
 89 Maraldo, Anthony          11 Tol. St. Fra                   17:12.40   89   
 90 Hollo, Dan                12 North Olmsted                  17:12.69   90   
 91 Dombi, Zach               12 Medina                         17:13.84   91   
 92 Gronow, Sean              10 Louisville                     17:13.97   92   
 93 Crane, Ben                12 Bedford HS                     17:16.34   93   
 94 Bossart, Blake            12 Massillon Jackson              17:17.00   94   
 95 Parsons, Tom              11 Avon Lake                      17:17.02   95   
 96 Swogger, Hunter           12 Traverse City West             17:17.39   96   
 97 Norley, Owen              11 Chag. Falls Kenston            17:19.71   97   
 98 Vukancic, Branko          11 Mentor                         17:19.85   98   
 99 Sweitzer, Keith           12 Massillon Jackson              17:20.80   99   
100 Peereboom, Nathan         12 Cle. St. Ignatius              17:21.28  100   
101 Mehalik, Jake             12 Brunswick                      17:21.84  101   
102 Lewnard, John             12 Cin. St. Xavier                17:22.49  102   
103 McKee, Ian                10 Medina                         17:24.07  103   
104 Nye, Jacob                12 Bedford HS                     17:24.80  104   
105 Baugh, Michael            09 Tol. St. Fra                   17:25.30  105   
106 Larrick, Evan             10 Wester. North                  17:26.04  106   
107 Howell, Quentin           10 Norwalk                        17:29.25  107   
108 Daneshvar, Arian          12 Akron Firestone                17:30.38  108   
109 Trau, Ian                 12 West Chester                   17:30.86  109   
110 Callesen, Michael         11 Avon Lake                      17:31.15  110   
111 Chatel, Nicholas          11 Wester. North                  17:31.33  111   
112 Seelie, John              12 St Edward                      17:32.40  112   
113 Dasco, Garrett            12 Louisville                     17:32.77  113   
114 Whisler, Jacob            12 Ashland                        17:32.96  114   
115 Eber, Austin              12 Perrysburg                     17:33.00  115   
116 McKown, Chris             10 Sylvania Northview             17:33.21  116   
117 Valentine, Zach           11 West Chester                   17:33.70  117   
118 Blaida, Adam              10 Bedford HS                     17:33.88  118   
119 Kutcel, Kenny             11 Medina                         17:34.16  119   
120 Thesken, Alex             11 West Chester                   17:35.09  120   
121 Gibbons, Charles          11 Tol. Central Cath.             17:36.01  121   
122 Cummings, Zach            12 Louisville                     17:36.36  122   
123 Stamp, Stephen            12 Louisville                     17:36.43  123   
124 Borger, Bobby             10 Perrysburg                     17:36.61  124   
125 Zenner, Matt              11 Traverse City West             17:36.95  125   
126 Kane, Sean                09 Avon                           17:37.33  126   
127 Mendel, Andrew            11 Cin. Arc. Moeller              17:38.16  127   
128 Rice, Clay                12 White. Antho                   17:38.49  128   
129 Schaefer, Matt            11 Tol. St. Joh                   17:39.19  129   
130 Snell, AJ                 12 Ashland                        17:39.56  130   
131 Gudowicz, Jeff            11 Mentor                         17:39.71  131   
132 Maurer, Troy              11 Perrysburg                     17:39.80  132   
133 Elkins, Eli               09 Kings Mills Kings              17:40.92  133   
134 Darkow, James             10 Avon Lake                      17:42.04  134   
135 Wade, Ben                 10 Berea                          17:44.18  135   
136 Beeson, Paul              11 Kings Mills Kings              17:44.77  136   
137 Hunter, Clay              11 Napoleon                       17:46.10  137   
138 Kluding, Jacob            10 Norwalk                        17:46.40  138   
139 Lind, Eric                12 Brunswick                      17:46.69  139   
140 Larger, Ryan              12 Vandalia Butler                17:46.89  140   
141 Garvin, Alex              10 Traverse City West             17:46.92  141   
142 Lezon, Maxwell            10 Bedford HS                     17:47.44  142   
143 Myers, Josh               12 Miamisburg                     17:48.07  143   
144 Czerniakowski, Mike       12 Tol. St. Fra                   17:48.45  144   
145 Christensen-Diehl, Claud  12 Akron Firestone                17:48.91  145   
146 Lance, Tyler              09 Chag. Falls Kenston            17:49.40  146   
147 Rowland, Cody             12 Wyandotte Roosevelt            17:51.37  147   
148 Squires, Drew             11 Ashland                        17:52.34  148   
149 Smith, Logan              11 Bedford HS                     17:52.59  149   
150 Mulvaney, Brendan         10 Cin. Arc. Moeller              17:53.42  150   
151 Swatzell, Joey            11 Wester. North                  17:54.26  151   
152 Rumsey, Jason             10 White. Antho                   17:55.36  152   
153 Shinaver, Zach            11 Oregon Clay                    17:55.62  153   
154 Ensman, John              10 Lebanon                        17:55.98  154   
155 Lake, Andrew              10 Kings Mills Kings              17:56.05  155   
156 Deye, Greg                11 Lebanon                        17:56.16  156   
157 Davis, Drake              12 Wyandotte Roosevelt            17:57.61  157   
158 McCartney, George         09 Tol. Central Cath.             17:57.85  158   
159 Cole, Corey               12 Wester. North                  17:57.98  159   
160 Coulter, Jake             10 Wyandotte Roosevelt            17:58.54  160   
161 Calvin, Parker            10 Perrysburg                     17:58.59  161   
162 Brant, L.J.               09 Kings Mills Kings              17:59.26  162   
163 Davidson, Maxx            10 Ashland                        17:59.64  163   
164 Coombs, Garret            11 Tol. St. Joh                   18:00.14  164   
165 Kornowa, Hunter           09 Tol. Central Cath.             18:00.71  165   
166 Lewis, John               12 Vandalia Butler                18:02.33  166   
167 Richard, Jeremy           12 Reynoldsburg                   18:02.57  167   
168 Gentile, Mitch            10 Cin. Arc. Moeller              18:03.15  168   
169 Leduc, Parker             11 St Edward                      18:03.39  169   
170 Gronow, Stephen           12 Louisville                     18:03.74  170   
171 Fick, Mark                10 Ashland                        18:05.89  171   
172 Hall, Sean                11 Traverse City West             18:06.68  172   
173 Carmack, Curtis           09 Miamisburg                     18:08.58  173   
174 Moul, Jordan              10 White. Antho                   18:09.30  174   
175 Sink, Nate                09 Vandalia Butler                18:10.03  175   
176 Sindlinger, Keagan        12 Norwalk                        18:10.04  176   
177 Jakes, Aaron              11 Sylvania Southview             18:10.17  177   
178 DeJong, Paul              11 Perrysburg                     18:11.53  178   
179 Weaver, Chris             12 Sylvania Northview             18:12.06  179   
180 Heimberger, Cameron       12 Lancaster                      18:12.15  180   
181 Ellis, Chad               10 Middleburg H                   18:12.56  181   
182 Urbine, John              09 Lancaster                      18:12.69  182   
183 Savage, Ryan              09 Tol. St. Joh                   18:13.90  183   
184 Schoenig, Chris           12 North Olmsted                  18:14.39  184   
185 Eyssen, Ben               10 Brunswick                      18:15.05  185   
186 Shermak, Alex             10 Avon                           18:15.92  186   
187 Westmeyer, Tyler          11 White. Antho                   18:16.02  187   
188 Shelar, Jared             10 Avon Lake                      18:16.47  188   
189 Nester, Chase             09 North Olmsted                  18:17.12  189   
190 McGinnis, Tyler           11 Lebanon                        18:19.01  190   
191 Mendel, Nicholas          09 Cin. Arc. Moeller              18:19.64  191   
192 Wenrich, Seth             11 Wester. North                  18:20.67  192   
193 Petry, Jacob              10 Akron Firestone                18:20.92  193   
194 Edmonds, Tyler               Fremont Ross                   18:22.80  194   
195 Cecil, Mark               11 Lebanon                        18:23.04  195   
196 Gopps, Casey              09 Tol. Central Cath.             18:23.20  196   
197 Gilroy, Evan              12 Berea                          18:23.40  197   
198 Tomcho, Brad              09 North Olmsted                  18:24.21  198   
199 Dillon, Corey             11 Miamisburg                     18:25.90  199   
200 Sparks, Tyler             12 Norwalk                        18:27.15  200   
201 Hart, Robert              07 Akron Firestone                18:27.62  201   
202 Kempton, Jordan           12 Lancaster                      18:28.30  202   
203 Hughes, John              12 Chag. Falls Kenston            18:28.34  203   
204 Pawelczyk, Jacob          10 Sylvania Northview             18:28.56  204   
205 Carroll, Justin           10 Berea                          18:28.63  205   
206 Nash, Nathan              11 Norwalk                        18:28.84  206   
207 Pilcher, Aaron            11 Maumee                         18:29.05  207   
208 Arthur, Brendan           11 Wyandotte Roosevelt            18:29.79  208   
209 Reed, Bryan               10 Lebanon                        18:30.53  209   
210 Althans, Jimmy            12 Chag. Falls Kenston            18:31.63  210   
211 Clark, Jimmy              11 Cin. Arc. Moeller              18:32.14  211   
212 Harris, Robbie            09 Lancaster                      18:33.05  212   
213 Rosebrock, Matt           12 Napoleon                       18:33.98  213   
214 Holmes, Alex              12 Wyandotte Roosevelt            18:35.28  214   
215 Napoli, Joe               10 Brunswick                      18:35.77  215   
216 Albrecht, Brian           10 Reynoldsburg                   18:37.02  216   
217 Higgins, Tyler            11 Middleburg H                   18:38.00  217   
218 Heaton, Aaron             12 Maumee                         18:39.49  218   
219 Harrison, Spencer         11 West Chester                   18:40.94  219   
220 Aldrich, Haden            10 Sylvania Northview             18:41.56  220   
221 Barron, Vonya             09 Oregon Clay                    18:42.83  221   
222 Scholl, Austin            09 Maumee                         18:43.57  222   
223 McCarthy, Robert          12 Tol. Central Cath.             18:43.72  223   
224 Ulinski, Randy            12 Oregon Clay                    18:44.81  224   
225 Sturt, Tyler              10 Sylvania Southview             18:46.29  225   
226 Cochran, Sam              11 Lebanon                        18:46.43  226   
227 Kopronica, Jake           12 Vandalia Butler                18:47.07  227   
228 Lawrence, Drew            12 Avon                           18:48.46  228   
229 Lee, Jared                10 Norwalk                        18:49.52  229   
230 McCartney, John           10 Tol. Central Cath.             18:50.08  230   
231 Bruch, Aaron              10 West Chester                   18:52.64  231   
232 Leatherman, Brock         09 Napoleon                       18:53.30  232   
233 Gladieux, Kyle            11 Oregon Clay                    18:53.68  233   
234 Seibert, Nic              10 Vandalia Butler                18:55.00  234   
235 Haidet, Brian             12 Sylvania Southview             18:55.85  235   
236 Smith, Zack               11 Berea                          18:56.88  236   
237 Petry, David              11 Akron Firestone                18:56.91  237   
238 May, Danny                10 Wyandotte Roosevelt            18:59.39  238   
239 Richardson, Chris         11 Berea                          18:59.70  239   
240 Sechrist, Joey            10 White. Antho                   18:59.87  240   
241 Darah, J.J.               09 White. Antho                   19:03.62  241   
242 Schabel, Conner           11 Chag. Falls Kenston            19:04.03  242   
243 Cordero, Noel             09 North Olmsted                  19:05.64  243   
244 Lunney, Alec              10 Middleburg H                   19:08.33  244   
245 Dupuy, Clement            12 Sylvania Southview             19:09.22  245   
246 Linehan, Reilly           09 Lancaster                      19:13.56  246   
247 Churchya, Devaun             Fremont Ross                   19:14.01  247   
248 Anderson, Ian             12 Sylvania Southview             19:14.77  248   
249 Fraker, Nate              10 Maumee                         19:15.56  249   
250 Ehrlich, Vance            09 Lebanon                        19:16.71  250   
251 Gibbons, Matt             09 Oregon Clay                    19:16.78  251   
252 Lykans, Joshua            09 Tol. Central Cath.             19:18.61  252   
253 Dubetz, Stephen           10 Akron Firestone                19:18.83  253   
254 Lakeberg, Benjamin        10 West Chester                   19:23.90  254   
255 Krumheuer, Evan           12 Middleburg H                   19:25.54  255   
256 Beltz, Matt               11 Avon                           19:26.01  256   
257 Brentlinger, Alex         10 Sylvania Southview             19:28.16  257   
258 Owczarzak, Stephen        12 Oregon Clay                    19:30.51  258   
259 Berryman, Jacob              Fremont Ross                   19:32.00  259   
260 Balavitch, Dan            12 Wyandotte Roosevelt            19:32.93  260   
261 Dibble, Michael           10 Sylvania Southview             19:33.16  261   
262 Filo, Ian                 10 Middleburg H                   19:35.25  262   
263 Lopez, Giovanny              Fremont Ross                   19:42.16  263   
264 Clark, Brad               12 Traverse City West             19:59.96  264   
265 Costilla, Caleb              Fremont Ross                   20:02.16  265   
266 Herr, Nathan              09 Akron Firestone                20:04.99  266   
267 Cole, Casey               10 Maumee                         20:10.52  267   
268 Wilson, Tyler             09 Napoleon                       20:23.73  268   
269 Mee, Brian                09 Miamisburg                     20:36.88  269   
270 Gerken, Hunter            10 Napoleon                       20:38.93  270   
271 Cohrs, Ryan               11 Napoleon                       20:42.17  271   
272 Vogtsberger, Brian        12 White. Antho                   21:00.16  272   
273 Schaffer, Justin             Fremont Ross                   21:07.81  273   
274 Crider, Mike              09 Reynoldsburg                   21:28.11  274   
275 Workman, Brandon          10 Reynoldsburg                   22:56.85  275   

Event 13  Boys 5k Run CC Div I-A
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men                                                                    
   1 Cle. St. Ignatius           213    6   21   41   71   74  100    6   21   41
      Total Time:  1:23:19.10                                                    
         Average:    16:39.82                                                    
   2 Cin. St. Xavier             218   17   29   53   58   61   63  102   17   29
      Total Time:  1:23:40.93                                                    
         Average:    16:44.19                                                    
   3 Tol. St. Francis DeSales    254   15   24   57   69   89  105  144   15   24
      Total Time:  1:23:56.21                                                    
         Average:    16:47.25                                                    
   4 St Edward                   256   26   33   34   81   82  112  169   26   33
      Total Time:  1:24:04.81                                                    
         Average:    16:48.97                                                    
   5 Mentor                      264    9   44   50   73   88   98  131    9   44
      Total Time:  1:24:00.92                                                    
         Average:    16:48.19                                                    
   6 Massillon Jackson           269   18   31   68   75   77   94   99   18   31
      Total Time:  1:24:04.54                                                    
         Average:    16:48.91                                                    
   7 Avon Lake                   270   11   16   38   95  110  134  188   11   16
      Total Time:  1:24:03.04                                                    
         Average:    16:48.61                                                    
   8 Tol. St. John's Jesuit      275   22   32   37   55  129  164  183   22   32
      Total Time:  1:24:20.70                                                    
         Average:    16:52.14                                                    
   9 Medina                      278   23   36   43   85   91  103  119   23   36
      Total Time:  1:24:20.30                                                    
         Average:    16:52.06                                                    
  10 Brunswick                   365   27   46   52  101  139  185  215   27   46
      Total Time:  1:25:23.26                                                    
         Average:    17:04.66                                                    
  11 Wester. North               392    5   19  106  111  151  159  192    5   19
      Total Time:  1:25:11.31                                                    
         Average:    17:02.27                                                    
  12 Kings Mills Kings           395   20   40   66  133  136  155  162   20   40
      Total Time:  1:25:35.48                                                    
         Average:    17:07.10                                                    
  13 Sylvania Northview          410    8   35   72  116  179  204  220    8   35
      Total Time:  1:25:38.66                                                    
         Average:    17:07.74                                                    
  14 Bedford HS                  431   49   67   93  104  118  142  149   49   67
      Total Time:  1:26:04.03                                                    
         Average:    17:12.81                                                    
  15 Louisville                  439   42   70   92  113  122  123  170   42   70
      Total Time:  1:26:10.75                                                    
         Average:    17:14.15                                                    
  16 Reynoldsburg                480    1   13   83  167  216  274  275    1   13
      Total Time:  1:25:23.11                                                    
         Average:    17:04.63                                                    
  17 Traverse City West          485   39   84   96  125  141  172  264   39   84
      Total Time:  1:26:33.87                                                    
         Average:    17:18.78                                                    
  18 Perrysburg                  496   60   65  115  124  132  161  178   60   65
      Total Time:  1:26:46.64                                                    
         Average:    17:21.33                                                    
  19 Chag. Falls Kenston         528   28   54   97  146  203  210  242   28   54
      Total Time:  1:27:05.65                                                    
         Average:    17:25.13                                                    
  20 Miamisburg                  557   12   30  143  173  199  269   12   30  143
      Total Time:  1:27:11.10                                                    
         Average:    17:26.22                                                    
  21 Ashland                     559   80   87  114  130  148  163  171   80   87
      Total Time:  1:27:20.73                                                    
         Average:    17:28.15                                                    
  22 West Chester Lakota West    575   10  109  117  120  219  231  254   10  109
      Total Time:  1:27:33.05                                                    
         Average:    17:30.61                                                    
  23 Vandalia Butler             576   47   48  140  166  175  227  234   47   48
      Total Time:  1:27:37.08                                                    
         Average:    17:31.42                                                    
  24 North Olmsted               601   62   76   90  184  189  198  243   62   76
      Total Time:  1:27:46.55                                                    
         Average:    17:33.31                                                    
  25 Berea                       622    7   78  135  197  205  236  239    7   78
      Total Time:  1:27:50.28                                                    
         Average:    17:34.06                                                    
  26 Lancaster                   629   14   51  180  182  202  212  246   14   51
      Total Time:  1:28:00.25                                                    
         Average:    17:36.05                                                    
  27 Avon                        651   25   86  126  186  228  256   25   86  126
      Total Time:  1:28:22.34                                                    
         Average:    17:40.47                                                    
  28 Norwalk                     680   59  107  138  176  200  206  229   59  107
      Total Time:  1:28:50.07                                                    
         Average:    17:46.02                                                    
  29 Cin. Arc. Moeller           692   56  127  150  168  191  211   56  127  150
      Total Time:  1:28:49.95                                                    
         Average:    17:45.99                                                    
  30 Maumee                      695    3   45  207  218  222  249  267    3   45
      Total Time:  1:28:30.75                                                    
         Average:    17:42.15                                                    
  31 Napoleon                    852    2  137  213  232  268  270  271    2  137
      Total Time:  1:31:10.40                                                    
         Average:    18:14.08                                                    
  32 Tol. Central Cath.          863  121  158  165  196  223  230  252  121  158
      Total Time:  1:30:41.49                                                    
         Average:    18:08.30                                                    
  33 White. Anthony Wayne        881  128  152  174  187  240  241  272  128  152
      Total Time:  1:30:59.04                                                    
         Average:    18:11.81                                                    
  34 Akron Firestone             884  108  145  193  201  237  253  266  108  145
      Total Time:  1:31:04.74                                                    
         Average:    18:12.95                                                    
  35 Wyandotte Roosevelt         886  147  157  160  208  214  238  260  147  157
      Total Time:  1:30:52.59                                                    
         Average:    18:10.52                                                    
  36 Oregon Clay                 895   64  153  221  224  233  251  258   64  153
      Total Time:  1:31:16.34                                                    
         Average:    18:15.27                                                    
  37 Middleburg Hts. Midpark     901    4  181  217  244  255  262    4  181  217
      Total Time:  1:31:17.81                                                    
         Average:    18:15.57                                                    
  38 Lebanon                     904  154  156  190  195  209  226  250  154  156
      Total Time:  1:31:04.73                                                    
         Average:    18:12.95                                                    
  39 Fremont Ross               1042   79  194  247  259  263  265  273   79  194
      Total Time:  1:33:55.84                                                    
         Average:    18:47.17                                                    
  40 Sylvania Southview         1130  177  225  235  245  248  257  261  177  225
      Total Time:  1:34:16.30                                                    
         Average:    18:51.26                                                    

Posted Image
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Share this topic:



1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

------DyeStat Track Talk Forums------

Main
HS General
HS Elite
College
Elite
The Plaground
Help
Training
Spikes
Nutrition
Distance
Sprints/Relays/Hur
Jumps
Throws
West
California
Nevada
West Region
Washington/Oregon
Midwest/Heartland
Michigan
Illinois
Wisconsin
Kansas
Minnesota
Midwest/Heartland Region
South/Southeast
Texas
Florida
Tennessee
South/SE Region
Northeast
Pennsylvania
New Jersey
New York
New England
Maryland  

 

International
Canada