RunnerSpace.com: 2011 Results - Maine XC Festival of Champions - DyeStat.com Track Talk

Jump to content

Welcome to DyeStat.com Track Talk!

You will have to register for a RunnerSpace account before you can post: click the LOGIN / SIGN UP link in the top brown bar to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2011 Results - Maine XC Festival of Champions

#1 26 September 2011 12:44 PM
Shane 
RunnerSpace Moderator 29 Rep Points
Join Date: 30 Sep 2007
Posts: 2949
PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Homepage

Website:Click here

             2011 Maine XC Festival of Champions - 10/1/2011
                               Belfast, ME
                                 Results
                                 
                              WWW.SUB5.COM
  Event 1  Girls 5k Run CC
=======================================================================
      Course: # 17:52.60  10/30/2004  Cassie Hintz, Old Town
        Meet: * 17:58.35  10/2/2010   Abbey Leonardi, Kennebunk
'10 Champion:   17:58.35  10/2/2010   Abbey Leonardi, Kennebunk
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Abbey Leonardi            SR Kennebunk             18:16.55    1
  2 Erzsebet Nagy             JR Lawrence              19:02.42    2
  3 Abby Mace                 SR Maranacook            19:20.88    3
  4 Jaime Thomas              JR Harwood - VT          19:26.04    4
  5 Aleta Looker              SO Ellsworth             19:38.75    5
  6 Bethanie Brown            JR Waterville            19:46.22    6
  7 Carsyn Koch               SO Washburn              19:59.66    7
  8 Willow Parker             FR Camden Hills          20:06.15    8
  9 Nyajock Pan               JR South Portland        20:15.69    9
 10 Brittany Bowman           SO Camden Hills          20:21.12   10
 11 Maggie Painter            SO MDI                   20:23.20   11
 12 Addie Cullenberg          SR Mt. Blue              20:31.00   12
 13 Laura Broderick           SO Kennebunk             20:41.01   13
 14 Adrienne Carmack          JR John Bapst            20:48.39   14
 15 Madeline Roberts          SO Falmouth              20:53.98   15
 16 Bronte Elias              FR Madison High School   20:57.81   16
 17 Mackenzie Belyea          JR Caribou High School   20:59.64   17
 18 Nora Hubbell              SO MDI                   21:00.03   18
 19 Olivia Erickson           SO MDI                   21:02.17   19
 20 Lara Bluhm                JR Waterville            21:05.15   20
 21 Teresa Murphy             SO Brunswick             21:08.32   21
 22 Elizabeth Dumais          FR Burrillville- RI      21:08.39   22
 23 Seraphina Provenzano      FR John Bapst            21:10.18   23
 24 Sophia Thayer             SO Boothbay              21:11.61   24
 25 Isabel Erickson           SO MDI                   21:12.92   25
 26 Elizabeth Labun           FR Hampden Academy       21:15.66   26
 27 Anna Dumais               SR Burrillville- RI      21:19.03   27
 28 Ellie Ramsey              SO Harwood - VT          21:19.16   28
 29 Kylee Parker              JR Hampden Academy       21:21.54   29
 30 Sarah Becker              JR Yarmouth              21:24.79   30
 31 Caroline Driscoll         FR MDI                   21:32.14   31
 32 Hannah Depres             FR Maranacook            21:32.77   32
 33 Kendra MacNeil            SR J.H. Gillis - NS      21:32.83   33
 34 Jena Mannette             SR Falmouth              21:37.70   34
 35 Rowan Wilson              SO Orono High School     21:39.85   35
 36 Gabrielle Beaulieu        FR Yarmouth              21:41.72   36
 37 Malia Demers              JR MDI                   21:41.88   37
 38 Heather MacPherson        SR J.H. Gillis - NS      21:43.03   38
 39 Allie McClintock          JR Madison High School   21:45.19   39
 40 Emily Lopez               JR Camden Hills          21:46.20   40
 41 Katherine Gunther         FR Mt. Blue              21:48.87   41
 42 Miranda Monk              SR Bangor High School    21:58.18   42
 43 Madsy Schneider           JR Brunswick             22:01.18   43
 44 Abby Payson               JR Falmouth              22:02.22   44
 45 Caroline Colan            JR Maranacook            22:02.68   45
 46 Courtney King             FR Cony High School      22:03.86
 47 Kaisa Huotari             JR Orono High School     22:06.14   46
 48 Brooke Escoe              FR Brunswick             22:06.24   47
 49 Jordan Richards           SO Orono High School     22:07.73   48
 50 Samantha Morse            FR Camden Hills          22:07.77   49
 51 Tiana Thomas              JR Waterville            22:10.58   50
 52 Kathleen McMahon          SR Brunswick             22:11.56   51
 53 Carmen Bragg              SO Washburn              22:13.22   52
 54 Emma Wilson               FR Hall-Dale             22:16.61
 55 Louisa Stancioff          SR Mt. Blue              22:17.76   53
 56 Mary Carmack              SR John Bapst            22:19.50   54
 57 Alizah Broussard          FR Brewer High School    22:19.71   55
 58 Nelly Winship             SR Bucksport             22:20.04
 59 Mary Catherine Thompson   JR J.H. Gillis - NS      22:20.46   56
 60 Grace Dancoes             SR Falmouth              22:21.19   57
 61 Allie Rowe                SR Bangor High School    22:21.97   58
 62 Maryam Norton             JR Mt. Blue              22:22.78   59
 63 Faith Shaw                SO Lewiston              22:24.10   60
 64 Meagan Thomas             SR Lisbon High School    22:24.17
 65 Adele Werner              FR McAuley               22:25.29   61
 66 Lily Kassen               SO Camden Hills          22:27.15   62
 67 Ella Scott                FR Camden Hills          22:27.41   63
 68 Riley Simmons             FR Oceanside             22:27.68
 69 Taxiarhia Arabatzis       SR McAuley               22:28.09   64
 70 Kirsten Tate              FR J.H. Gillis - NS      22:28.71   65
 71 Haley Robinson            SR Harwood - VT          22:31.01   66
 72 Alice Woodruff            SO Harwood - VT          22:31.94   67
 73 Jasmine Boyle             SR Brunswick             22:32.21   68
 74 Emily Howland             FR Brewer High School    22:33.15   69
 75 Sarah Tatgenhorst         SO Hampden Academy       22:34.07   70
 76 Elizabeth Cattell         FR Falmouth              22:34.90   71
 77 Teiga Martin              SO Lincoln Academy       22:37.03
 78 Hillary Detert            SR NYA                   22:37.13   72
 79 Hannah Tavares            SO Cumberland - RI       22:37.82   73
 80 Rachael McMinnimy         JR MDI                   22:41.02   74
 81 India Lucas               SO Oxford Hills          22:41.92   75
 82 Courtney Bricault         SR Cumberland - RI       22:42.58   76
 83 Roxy Withers              SO Hampden Academy       22:43.70   77
 84 Angela Tirabassi          JR South Portland        22:47.51   78
 85 Rosie Lawson              FR Camden Hills          22:47.76   79
 86 Molly Ryan                JR Falmouth              22:48.62   80
 87 Ester Kwara               JR Cumberland - RI       22:49.17   81
 88 India Harvey              SO Harwood - VT          22:50.48   82
 89 Maura Gillis              SR J.H. Gillis - NS      22:51.53   83
 90 Molly Flynn               FR J.H. Gillis - NS      22:52.72   84
 91 Nicole Court-Menendez     SR Lewiston              22:53.09   85
 92 Laurel Whitney            SR Harwood - VT          22:53.18   86
 93 Grace Butler              SO Harwood - VT          22:53.64   87
 94 Emily Rand                SR Falmouth              22:55.02   88
 95 Kate Stevens              SR Harwood - VT          22:55.12
 96 Natasha Bishop            SR Caribou High School   22:55.55   89
 97 Tiffany Pease             SO Monmouth Academy      22:56.32   90
 98 Kelly Kashian             SR Caribou High School   22:56.53   91
 99 Taylor True               SO Lewiston              22:56.61   92
100 Riley Jones               SR Winslow High School   22:58.71   93
101 Hayley Simmons            JR Falmouth              23:02.27
102 Anna Dube                 FR McAuley               23:03.05   94
103 Renee Dube                SR Caribou High School   23:04.10   95
104 Gabi Stone                FR Telstar               23:05.24
105 Mana Abdi                 SO Lewiston              23:07.06   96
106 Kateri Jeffery            SR South Portland        23:07.42   97
107 Waylon Henggeler          FR MDI                   23:09.22
108 Katelynn Plourde          SR Caribou High School   23:09.83   98
109 Vie Nadeau-Carney         JR Biddeford             23:09.98
110 Rebecca Luce              SR Messalonskee          23:10.70
111 Audrey Jones              SO Winslow High School   23:11.83   99
112 Sarah Wade                SO Mt. Blue              23:11.98  100
113 Rachael Chavarie          FR Brewer High School    23:11.99  101
114 Sara Chavarie             SR Brewer High School    23:12.70  102
115 Ikilia Lesnikova          SO Yarmouth              23:15.85  103
116 Hannah Woodruff           SR Harwood - VT          23:16.38
117 Danielle Dumais           JR Burrillville- RI      23:21.13  104
118 Ciara Petrello            SO John Bapst            23:21.40  105
119 Nerissa Larrabee          FR Caribou High School   23:23.44  106
120 Taylor Roy                SO Brewer High School    23:23.72  107
121 Ruby Perry                FR Burrillville- RI      23:24.19  108
122 Robyn Larrabee            FR Caribou High School   23:25.84  109
123 Erica Bertolaccini        JR Winslow High School   23:26.23  110
124 Lucy Feeney               FR Brewer High School    23:26.41  111
125 Sarah Fuller              SR Lawrence              23:26.77  112
126 Jade Decker               SO John Bapst            23:27.22  113
127 Sierra Kunn               JR Kennebunk             23:27.66  114
128 Meghan Chisholm           SO J.H. Gillis - NS      23:27.78  115
129 Chelsea Bard              JR Caribou High School   23:30.16
130 Rebecca Planchart         SO MDI                   23:31.79
131 Angelica Bulgin           SR Lisbon High School    23:32.82
132 Sarah Wright              FR Sanford High School   23:33.03  116
133 Mallory Nightingale       SR Ellsworth             23:33.24  117
134 Laura Sullivan            SR Cumberland - RI       23:34.77  118
135 Alexa Grindle             JR Brewer High School    23:35.15  119
136 Madison Hynes             SO Yarmouth              23:35.38  120
137 Cassidy Bowers            SR Burrillville- RI      23:35.56  121
138 Amanda Lalime             SR John Bapst            23:35.94  122
139 Hannah Fake               JR Lincoln Academy       23:39.31
140 Emma Pidden               JR Yarmouth              23:39.56  123
141 Katherine Page            JR Caribou High School   23:41.48
142 Brittany Elvidge          SO Yarmouth              23:41.62  124
143 Candace Doughty           SO Brewer High School    23:42.84
144 Abigail Weston            JR Waterville            23:43.09  125
145 Anna Turner               SO Brunswick             23:45.28  126
146 Lucy Gillis               SR J.H. Gillis - NS      23:49.01
147 Chloe Crosby              SO Winslow High School   23:49.57  127
148 Caralena Tracey           FR J.H. Gillis - NS      23:50.61
149 Ashley Richards           JR Caribou High School   23:50.68
150 Monique Sutherland        SO Winslow High School   23:51.24  128
151 Hannah Austin             FR NYA                   23:52.22  129
152 Megan Calitri             SR Cumberland - RI       23:53.12  130
153 Mikaela King              SR Brewer High School    23:53.95
154 Chelsea King              JR Brewer High School    23:58.94
155 Alyssa Griggs             SR Medomak               23:59.87  131
156 Eilidh MacDonald          FR J.H. Gillis - NS      24:00.65
157 Meg Palombo               JR Falmouth              24:01.39
158 Destinee Neureuther       JR GHCA                  24:02.19  132
159 Maria Swebilius           JR Belfast               24:02.20  133
160 Haley Lawrence            FR Ellsworth             24:05.66  134
161 Kristen Robbins           SO Bangor High School    24:06.00  135
162 Ashley Simon              SO Hampden Academy       24:06.68  136
163 Heidi Harris              SR Medomak               24:06.75  137
164 Crystal Labonte           JR Edward Little         24:07.28  138
165 Ariana Mohammad           SO South Portland        24:07.50  139
166 Alyssa Munroe             JR John Bapst            24:09.42  140
167 Jamie Ford                SR Ellsworth             24:11.08  141
168 Olivia Nishi              SR Harwood - VT          24:11.77
169 Bekah Hilt                SO Camden Hills          24:11.79
170 Linda Ziegler             SR Sanford High School   24:12.40  142
171 Katherine Reynosa         JR Hermon High School    24:13.99  143
172 Emilie Seavey             SO Orono High School     24:14.60  144
173 Cameron Harrod-Clark      JR Falmouth              24:15.04
174 Lauren Schassberger       SR Winslow High School   24:15.17  145
175 Sarah Jordan              SR NYA                   24:15.30  146
176 Sabrina Levesque          SO Brunswick             24:16.34  147
177 Holly Wentworth           SO Messalonskee          24:17.00
178 Jade McGuire              SR Cony High School      24:17.15
179 Shelby Condon             SO Presque Isle          24:17.34  148
180 Janelle Platt             JR Cumberland - RI       24:17.90  149
181 Becki Bryant              FR Monmouth Academy      24:20.17  150
182 Ashley Bricault           SO Cumberland - RI       24:20.45  151
183 Elizabeth Rogers          JR Burrillville- RI      24:20.82  152
184 Jordyn Mann               FR Monmouth Academy      24:23.57  153
185 Ellie Garnsey             SO Sanford High School   24:24.66  154
186 Morgan Crocker            FR Boothbay              24:26.35  155
187 Kathryn Nagle             FR Bangor High School    24:28.95  156
188 Kristen Carter            JR Lisbon High School    24:29.82
189 Hannah Cusack             JR Sanford High School   24:30.34  157
190 Moira Pieri               SO Camden Hills          24:32.90
191 Linley Wakeland           SO John Bapst            24:35.88
192 Jordan Hopkins            SR Medomak               24:36.62  158
193 Christine Kahl            SR Monmouth Academy      24:37.36  159
194 Marina Dow                SR Hampden Academy       24:37.75  160
195 Katherine Possiel         SO McAuley               24:39.29  161
196 Sirena Cyr                SO Caribou High School   24:39.63
197 Cassie Howard             SO Belfast               24:41.80  162
198 Autumn Hopkins            SO Winslow High School   24:42.52  163
199 Kyla Jones                SR Sanford High School   24:43.66  164
200 Sydney Wright             FR MDI                   24:45.29
201 Anna Maxsimic             FR Brewer High School    24:45.39
202 Emma Jordan               SO South Portland        24:45.64  165
203 Brooke Dunn               JR Ellsworth             24:45.89  166
204 India Pickett             SO Monmouth Academy      24:46.56  167
205 Shae Horrigan             SO Sanford High School   24:49.07  168
206 Kiera Haining             SO Camden Hills          24:49.11
207 Lydia Morin               FR Camden Hills          24:50.20
208 Clara Stephens            SO Foxcroft Academy      24:52.45
209 Juliette Luchini          SR Mt. Blue              24:53.19  169
210 Molly Walsh               FR Yarmouth              24:53.36  170
211 Macee Qi                  SO Mt. Blue              24:53.44  171
212 McKenzie Rogers           FR Yarmouth              24:54.13
213 Helena Tatgenhorst        SR Hampden Academy       24:54.81  172
214 Elizabeth Young           SR Messalonskee          24:55.68
215 Erin Bolduc               JR Cony High School      24:56.94
216 Mary Kashkooli            SO John Bapst            24:57.65
217 Anna Ellis                FR Orono High School     24:57.68  173
218 Kelsey Leighton           JR Ellsworth             24:58.61  174
219 Olivia Ring               FR Falmouth              24:59.37
220 Charlotte Kirk            JR Falmouth              24:59.80
221 Alycia Wilson             FR MDI                   25:00.64
222 Amanda Bennett            JR Presque Isle          25:00.91  175
223 Lauren LaMontagne         FR Burrillville- RI      25:02.05  176
224 Abigail Roy               SO Lisbon High School    25:04.12
225 Margaret Robe             SR Waterville            25:04.57  177
226 Samantha Libby            SO McAuley               25:05.33  178
227 Mariah Brown              FR Ellsworth             25:05.93  179
228 Sierra Mcdonald           FR Bangor Christian      25:06.18
229 Amber Perkins             JR Biddeford             25:06.24
230 Annie Maltby              SO J.H. Gillis - NS      25:07.42
231 Erica McPhail             SR Mattanawcook          25:07.44  180
232 Lily Sanders              SO Brunswick             25:07.64
233 Amy Lyons                 SO Brunswick             25:07.74
234 Johanna Lunn              SO Bangor High School    25:10.70  181
235 Mackenzie Deveau          FR Caribou High School   25:11.05
236 Stephanie Ostrowski       JR Scarborough           25:12.02
237 Erin Landry               SO John Bapst            25:16.22
238 Melissa Mardo             JR Cumberland - RI       25:16.24
239 Madeline Jones            SO Falmouth              25:16.63
240 Abbie Vail                JR Medomak               25:17.05  182
241 Amanda Palmer             FR Presque Isle          25:17.86  183
242 Paige Rainford            SO Hampden Academy       25:18.22
243 Romy Carpenter            SO Belfast               25:18.45  184
244 Shelby Parette            SO Harwood - VT          25:19.41
245 Marianne Helton           FR Washburn              25:20.07  185
246 Emily Dupius              SO Sanford High School   25:21.46  186
247 Seraphim Le               JR Cumberland - RI       25:22.73
248 Rebecca Page              FR Caribou High School   25:25.06
249 Mary Manley               SO Maranacook            25:27.31  187
250 Stephanie Lizotte         SR Burrillville- RI      25:27.75
251 J'Rae Mendall             SR Oak Hill              25:30.33
252 Dakota Hanke-Ledwith      SO Camden Hills          25:32.36
253 Jackie Merrill            JR South Portland        25:32.58  188
254 Megan Goodell             FR North Haven           25:33.73
255 Margaux Scott             JR Camden Hills          25:34.79
256 Rebecca Kaiser            SR McAuley               25:35.18  189
257 Anja Nordstrom            SO Mt. Blue              25:35.82
258 Courtney Allen            FR Lewiston              25:37.42  190
259 Amanda Richard            SO John Bapst            25:38.36
260 Katie Smith               JR Winslow High School   25:41.72
261 Riley Marquis             JR Old Town              25:42.14  191
262 Sylvia Beliveau           JR Lewiston              25:43.26  192
263 Haley Deluca-Lowell       FR John Bapst            25:43.76
264 Emily Szothkowski         FR Monmouth Academy      25:44.74  193
265 Madison Cole              FR GSA                   25:44.93
266 Taylor Turcotte           JR Messalonskee          25:45.21
267 Dominique Hessert         JR MDI                   25:45.78
268 Olivia Duron              SO Hampden Academy       25:47.82
269 Louisa Nyhus              FR Waterville            25:48.36  194
270 Maeve Larrabee            SO Falmouth              25:49.70
271 Emma Bartholomew          SO Falmouth              25:51.77
272 Samantha Bullard          JR Hermon High School    25:52.71  195
273 Alyssa Wright             FR Winslow High School   25:53.47
274 Brianne Newebegin         SO Bucksport             25:54.78
275 Heather Freeman           JR Winslow High School   25:54.85
276 Belle Vachon              SR Ellsworth             25:56.82
277 Cedar Slagle              FR GSA                   25:56.98
278 Hanna Anderson            JR Brewer High School    25:57.37
279 Brooke Duhamel            SR Cumberland - RI       25:57.87
280 Keziah Flynn              SR Sanford High School   26:01.72
281 Ashlee Kirk               SR Brunswick             26:01.90
282 Aurora Sullivan           SO Old Town              26:02.00  196
283 Sarah Heald               SR Lawrence              26:03.89  197
284 Kyndra McKenzie           FR South Portland        26:03.94  198
285 Natalie Naculich          SR Brunswick             26:03.96
286 Madeline Christie         FR Yarmouth              26:06.77
287 Casey Kelley              SO South Portland        26:07.92
288 Sarah Ouellette           SR South Portland        26:10.96
289 Avalon Langevin           SR Bucksport             26:11.96
290 Emily Cote                JR Waterville            26:12.00  199
291 Maya Schwehm              FR Boothbay              26:12.79  200
292 Aimee Wilinkiewicz        FR Burrillville- RI      26:14.00
293 Lauren Chapman            FR Caribou High School   26:14.05
294 Allissa Irving            SO Caribou High School   26:14.06
295 Mikayla Churchill         FR Washburn              26:15.27  201
296 Sarah-Belle Fischer       FR Camden Hills          26:15.43
297 Shannon Ritter            SR Waterville            26:16.10
298 Samantha Simonds          JR Presque Isle          26:18.35  202
299 Bonnie Corey              SO Presque Isle          26:21.70  203
300 Meagan Zapsky             SO Hermon High School    26:22.99  204
301 Chelsea Haney             FR Caribou High School   26:25.39
302 Shelby Bernier            SR Scarborough           26:26.72
303 Monique Quirion           JR Winslow High School   26:27.83
304 Kelly Berglund            JR Hermon High School    26:30.70  205
305 Hannah Olsen              SO Camden Hills          26:32.07
306 Shannon Staples           SO Medomak               26:33.32  206
307 Allison Crocker           JR Boothbay              26:33.46  207
308 Elayna Byron              SR Lawrence              26:33.51  208
309 Meredith Olivari          SR GSA                   26:33.61
310 Lauren Robertson          JR GHCA                  26:34.35  209
311 Katie Laflamme            SO Edward Little         26:34.71  210
312 Alexandra James           SO Oxford Hills          26:36.17  211
313 Ashley Bown               FR Madison High School   26:36.23  212
314 Lauren Schiff             SO Presque Isle          26:36.63  213
315 Jillian MacLennan         SR J.H. Gillis - NS      26:36.80
316 Kimika Endo               SO Ellsworth             26:37.45
317 Nina Cavendar             SO Harwood - VT          26:39.17
318 Hadley Laskowski          SO Harwood - VT          26:41.33
319 Sabrina Kayser            JR Kennebunk             26:41.33  214
320 Zoie Trussell             SR Old Town              26:41.82  215
321 Abby McCarron             FR J.H. Gillis - NS      26:41.88
322 Haley Laflamme            JR Edward Little         26:42.73  216
323 Elizabeth Wallace         SO J.H. Gillis - NS      26:45.16
324 Keira Wooten              JR Edward Little         26:45.38  217
325 Hannah Holden             SR Hampden Academy       26:47.33
326 Nicole Fletcher           SO Winslow High School   26:47.39
327 Mikayla Thompson          FR J.H. Gillis - NS      26:48.01
328 Colleen Wright            FR Maranacook            26:48.74  218
329 Shannon Viola             SO Brunswick             26:50.10
330 Jennifer Grolimund        SR Lawrence              26:50.40  219
331 Nicole Ryder              JR Hermon High School    26:51.14  220
332 Darian Kopka              JR Edward Little         26:52.80  221
333 Kayla Griffis             FR Scarborough           26:55.51
334 Elena Deforest            JR Brunswick             26:57.90
335 Hannah Heald              FR Washburn              26:59.43  222
336 Megan Shuman              JR Bangor High School    27:01.11  223
337 Missy Philbrook           JR Medomak               27:03.19  224
338 Grace Kavanah             SO Maranacook            27:03.48  225
339 Jackie Keable             JR Burrillville- RI      27:05.49
340 Tien Misler               FR Hampden Academy       27:07.10
341 Whitney Beals             SO John Bapst            27:09.01
342 Elizabeth Lemin           FR Bangor High School    27:09.45  226
343 Ashley Reed               FR Boothbay              27:12.86  227
344 Sarah Baird               SR South Portland        27:12.97
345 Nouf Al-Masrafi           JR Brewer High School    27:14.70
346 Ellis Miskell             FR NYA                   27:14.87  228
347 Emma Leary                SO Falmouth              27:21.92
348 Elizabeth Walsh           SR Lawrence              27:22.30  229
349 Molly Maguire             SO Yarmouth              27:24.19
350 Hayley Barton             SR Edward Little         27:24.23  230
351 Mikala Jordan             SO John Bapst            27:28.30
352 Sara Hemingway            JR GHCA                  27:30.73  231
353 Lydia Short               FR Presque Isle          27:32.36  232
354 Hannah Colan              JR Maranacook            27:36.68  233
355 Lilliana Mauser           JR Belfast               27:37.70  234
356 Lilly Cousins             JR GSA                   27:39.70
357 Molly Fissette            SR Mt. Blue              27:42.94
358 Chelsea Alley             FR Sumner High School    27:42.96
359 Emma Powers               SO Falmouth              27:44.99
360 Mary Bryce                FR Oxford Hills          27:50.64  235
361 Lydia McKay               FR John Bapst            27:51.53
362 Emily Gardner             SR Mt. Blue              27:53.00
363 Olivia Ells               SO J.H. Gillis - NS      27:55.20
364 Dakota Burns              SO Hampden Academy       28:00.80
365 Maria Quartararo          FR Scarborough           28:01.20
366 Olivia Hussey             JR Kennebunk             28:02.75  236
367 Lydia Mundhenk            FR Falmouth              28:04.43
368 Christine Pollard         FR Old Town              28:04.78  237
369 Tatianna Barkowsky        FR Mattanawcook          28:10.61  238
370 Christina Drake           FR Mattanawcook          28:11.51  239
371 Ashley Woodside           SO Hampden Academy       28:15.51
372 Katrina McPherson         SR Caribou High School   28:17.77
373 Olivia Lounder            FR Ellsworth             28:20.02
374 Lauren Voisine            FR Hermon High School    28:20.58  240
375 Frances Wright            SO Brunswick             28:20.74
376 Taylor Whaley             FR McAuley               28:21.00  241
377 Halle Duff                JR GHCA                  28:23.01  242
378 Miranda Murphy            FR Oxford Hills          28:23.04  243
379 Emerald McKinney          SO Hall-Dale             28:24.99
380 Adena St John             SR Oxford Hills          28:28.42  244
381 Chenoa Jackson            FR Mt. Blue              28:28.69
382 Emma Gyorgy               SO Maranacook            28:29.01
383 Moriah Lee                JR Oxford Hills          28:32.82  245
384 Alaian Morgan             SR Madison High School   28:34.81  246
385 Paige Nadeau              SR Caribou High School   28:36.67
386 Louise Legein             SR Mt. Blue              28:36.93
387 Victoria Nolette          SO Maranacook            28:38.92
388 Taylor Thompson           SO Washburn              28:40.54  247
389 Alexaiya Backman          SR Mt. Blue              28:41.42
390 Mckenzie Jernigan         SO Brewer High School    28:43.59
391 Joan Overman              FR Washburn              28:43.70  248
392 Casey Rogers              SO Mt. Blue              28:44.06
393 Nicole Olson              SO Washburn              28:44.30
394 Brooke Nason              FR Bangor Christian      28:45.72
395 Amanda Anair              SO Monmouth Academy      28:49.16  249
396 Caroline Macleod          JR Yarmouth              28:51.00
397 Hannah Chavis             SR Lawrence              28:52.75  250
398 Kristi Severson           SO Medomak               28:53.78  251
399 Emilie Burrill            FR NYA                   28:59.53  252
400 Rebecca Kluger            FR Falmouth              29:00.03
401 Meave Higgins             SR Hampden Academy       29:01.20
402 Emily Ratcliffe           SR Cumberland - RI       29:05.68
403 Rebekah Walker            JR Caribou High School   29:07.75
404 Kayla Neureuther          FR GHCA                  29:21.96  253
405 Chloe Stubbs              FR Bucksport             29:27.47
406 Natalia Benitez           SO Bangor High School    29:28.89
407 Hannah Judd               JR Brunswick             29:29.71
408 Geneva Bielenberg         JR Belfast               29:31.43  254
409 Rebecca Bullard           FR Hermon High School    29:37.94  255
410 Anne O'Neill              SO Yarmouth              29:49.66
411 Casandra Moreau           SR Lawrence              29:50.83
412 Megan Morin               FR Hampden Academy       29:51.39
413 Lindsey Ward              FR Belfast               29:54.45  256
414 Lauren Crowley            SR Cumberland - RI       29:56.58
415 Alyssa Lemire             JR Burrillville- RI      29:59.45
416 Julia Dillon              FR Oxford Hills          30:00.44  257
417 Jenny Supinski            SR Sanford High School   30:01.53
418 Charlotte Cutshall        SO Falmouth              30:06.55
419 Ning Ye                   JR MDI                   30:10.46
420 Kaitlyn Ring              FR Caribou High School   30:12.81
421 Caitlyn Roix              SO Washburn              30:13.36
422 Shawna Pelotte            FR Winslow High School   30:18.44
423 Marly Spooner             SR Washburn              30:25.81
424 Mary Hamilton             SR Old Town              30:29.89  258
425 Elise Gudde               FR Caribou High School   30:35.92
426 Mackenzie Kelly           SR Monmouth Academy      30:43.53
427 Maddie Truax              JR Mattanawcook          30:44.55  259
428 Ashley Shirland           FR Brewer High School    30:44.56
429 Marie Luttringer          JR Mattanawcook          30:48.15  260
430 Gioia Iacopini            SR Hermon High School    30:54.49
431 Emily Barnes              SR Old Town              30:58.85  261
432 Annie Collins             SR Caribou High School   31:03.92
433 Anneliese Malachi         FR Hampden Academy       31:05.05
434 Julia Pershken            JR Lawrence              31:11.41
435 Andrea Perrault           SO Sanford High School   31:18.49
436 Sara Hamlin               SO Caribou High School   31:19.19
437 Lianna Thebarge           JR Madison High School   31:21.98  262
438 Emma Butler               SR Foxcroft Academy      31:30.85
439 Eva Gabrielsen            FR Oxford Hills          31:52.67
440 Chenoa Cammack            FR Brewer High School    32:00.94
441 Evelyn Swan               SO MDI                   32:08.89
442 Sarabeth Miller           JR Hampden Academy       32:18.46
443 Juliette Alsberge         SR Hampden Academy       33:08.23
444 Kristin Weiwel            FR Kennebunk             33:12.73  263
445 Collen Purcell            JR J.H. Gillis - NS      33:22.19
446 Shannon Sweeney           SO Presque Isle          33:45.45
447 Elizabeth Dang            JR Cony High School      34:07.45
448 Katie Moody               FR Camden Hills          34:32.40
449 Hayley Coughlin           FR Falmouth              34:46.21
450 Kimberly Eynon            FR Belfast               35:14.34  264
451 Tamara Cushman            SR Monmouth Academy      36:53.49
452 Kun Nuprom                JR Brewer High School    37:35.38
453 Gina Watson               SR Brewer High School    39:03.41
454 Olivia Welch              SO Hall-Dale             39:43.44
455 Michela Jamison           FR Brewer High School    40:55.65
456 Eva Neczpor               SR Brunswick             41:31.41
457 Theresa Easterbrooks      FR Winthrop              48:19.55
 -- Elizabeth Salisbury       JR Lawrence                   DNF
 -- Hadley Gibson             SR NYA                        DNF
 -- Summer Greenwood          JR Falmouth                   DNF
 -- Olivia Ekelund            SR Bucksport                  DNF
 -- Rosaline Campbell         SR Boothbay                   DNF
 -- Alessia Senzacqua         JR Old Town             X28:12.33
                                   Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
Results - Women
   1 Mount Desert Island HS      104   11   18   19   25   31   37   74
      Total Time:  1:45:10.46
         Average:    21:02.10
   2 Camden Hills High School    169    8   10   40   49   62   63   79
      Total Time:  1:46:48.39
         Average:    21:21.68
   3 Falmouth High School        221   15   34   44   57   71   80   88
      Total Time:  1:49:29.99
         Average:    21:54.00
   4 Brunswick High School       230   21   43   47   51   68  126  147
      Total Time:  1:49:59.51
         Average:    21:59.91
   5 Harwood - VT                247    4   28   66   67   82   86   87
      Total Time:  1:48:38.63
         Average:    21:43.73
   6 Mt. Blue High School        265   12   41   53   59  100  169  171
      Total Time:  1:50:12.39
         Average:    22:02.48
   7 J.H. Gillis High School -   275   33   38   56   65   83   84  115
      Total Time:  1:50:56.56
         Average:    22:11.32
   8 John Bapst High School      309   14   23   54  105  113  122  140
      Total Time:  1:51:06.69
         Average:    22:13.34
   9 Hampden Academy             338   26   29   70   77  136  160  172
      Total Time:  1:52:01.65
         Average:    22:24.33
  10 Waterville High School      378    6   20   50  125  177  194  199
      Total Time:  1:51:49.61
         Average:    22:21.93
  11 Burrillville High School    382   22   27  104  108  121  152  176
      Total Time:  1:52:48.30
         Average:    22:33.66
  12 Caribou High School         390   17   89   91   95   98  106  109
      Total Time:  1:53:05.65
         Average:    22:37.13
  13 Yarmouth High School        412   30   36  103  120  123  124  170
      Total Time:  1:53:37.30
         Average:    22:43.46
  14 Brewer High School          434   55   69  101  102  107  111  119
      Total Time:  1:54:41.27
         Average:    22:56.26
  15 Orono High School           446   35   46   48  144  173
      Total Time:  1:55:06.00
         Average:    23:01.20
  16 Cumberland High School -    478   73   76   81  118  130  149  151
      Total Time:  1:55:37.46
         Average:    23:07.50
  17 Maranacook High School      485    3   32   45  187  218  225  233
      Total Time:  1:55:12.38
         Average:    23:02.48
  18 South Portland High Schoo   488    9   78   97  139  165  188  198
      Total Time:  1:55:03.76
         Average:    23:00.76
  19 Lewiston High School        523   60   85   92   96  190  192
      Total Time:  1:56:58.28
         Average:    23:23.66
  20 Winslow High School         557   93   99  110  127  128  145  163
      Total Time:  1:57:17.58
         Average:    23:27.52
  21 Catherine McAuley High Sc   558   61   64   94  161  178  189  241
      Total Time:  1:57:41.05
         Average:    23:32.21
  22 Ellsworth High School       563    5  117  134  141  166  174  179
      Total Time:  1:56:14.62
         Average:    23:14.93
  23 Bangor High School          572   42   58  135  156  181  223  226
      Total Time:  1:58:05.80
         Average:    23:37.16
  24 Kennebunk High School       578    1   13  114  214  236  263
      Total Time:  1:57:09.30
         Average:    23:25.86
  25 Washburn District High Sc   667    7   52  185  201  222  247  248
      Total Time:  2:00:47.65
         Average:    24:09.53
  26 Monmouth Academy            719   90  150  153  159  167  193  249
      Total Time:  2:01:03.98
         Average:    24:12.80
  27 Sanford High School         733  116  142  154  157  164  168  186
      Total Time:  2:01:24.09
         Average:    24:16.82
  28 Lawrence High School        738    2  112  197  208  219  229  250
      Total Time:  2:01:56.99
         Average:    24:23.40
  29 Madison High School         775   16   39  212  246  262
      Total Time:  2:09:16.02
         Average:    25:51.21
  30 Boothbay Region High Scho   813   24  155  200  207  227
      Total Time:  2:05:37.07
         Average:    25:07.42
  31 Medomak Valley High Schoo   814  131  137  158  182  206  224  251
      Total Time:  2:04:33.61
         Average:    24:54.73
  32 North Yarmouth Academy      827   72  129  146  228  252
      Total Time:  2:06:59.06
         Average:    25:23.81
  33 Presque Isle High School    911  148  175  183  202  203  213  232
      Total Time:  2:07:16.16
         Average:    25:27.24
  34 Hermon High School          967  143  195  204  205  220  240  255
      Total Time:  2:09:51.53
         Average:    25:58.31
  35 Belfast Area High School    967  133  162  184  234  254  256  264
      Total Time:  2:11:11.59
         Average:    26:14.32
  36 Edward Little High School  1002  138  210  216  217  221  230
      Total Time:  2:11:02.90
         Average:    26:12.58
  37 Oxford Hills High School   1008   75  211  235  243  244  245  257
      Total Time:  2:14:00.19
         Average:    26:48.04
  38 Greater Houlton Christian  1067  132  209  231  242  253
      Total Time:  2:15:52.24
         Average:    27:10.45
  39 Old Town High School       1097  191  196  215  237  258  261
      Total Time:  2:17:00.63
         Average:    27:24.13
  40 Mattanawcook Academy       1176  180  238  239  259  260
      Total Time:  2:23:02.26
         Average:    28:36.46


Event 1  Girls 5k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - UNSEEDED SECTION
  1 India Lucas               SO Oxford Hills          22:41.92  
  2 Natasha Bishop            SR Caribou               22:55.55  
  3 Taylor True               SO Lewiston              22:56.61  
  4 Renee Dube                SR Caribou               23:04.10  
  5 Taylor Roy                SO Brewer                23:23.72  
  6 Cassidy Bowers            SR Burrillville- RI      23:35.56  
  7 Katherine Page            JR Caribou               23:41.48  
  8 Brittany Elvidge          SO Yarmouth              23:41.62  
  9 Abigail Weston            JR Waterville            23:43.09  
 10 Anna Turner               SO Brunswick             23:45.28  
 11 Chloe Crosby              SO Winslow               23:49.57  
 12 Monique Sutherland        SO Winslow               23:51.24  
 13 Chelsea King              JR Brewer                23:58.94  
 14 Alyssa Griggs             SR Medomak               23:59.87  
 15 Destinee Neureuther       JR GHCA                  24:02.19  
 16 Ashley Simon              SO Hampden               24:06.68  
 17 Heidi Harris              SR Medomak               24:06.75  
 18 Bekah Hilt                SO Camden Hills          24:11.79  
 19 Katherine Reynosa         JR Hermon                24:13.99  
 20 Emilie Seavey             SO Orono                 24:14.60  
 21 Sabrina Levesque          SO Brunswick             24:16.34  
 22 Jade McGuire              SR Cony                  24:17.15  
 23 Ellie Garnsey             SO Sanford               24:24.66  
 24 Kristen Carter            JR Lisbon                24:29.82  
 25 Moira Pieri               SO Camden Hills          24:32.90  
 26 Jordan Hopkins            SR Medomak               24:36.62  
 27 Christine Kahl            SR Monmouth              24:37.36  
 28 Marina Dow                SR Hampden               24:37.75  
 29 Sirena Cyr                SO Caribou               24:39.63  
 30 Cassie Howard             SO Belfast               24:41.80  
 31 Autumn Hopkins            SO Winslow               24:42.52  
 32 Kyla Jones                SR Sanford               24:43.66  
 33 Emma Jordan               SO South Portland        24:45.64  
 34 Shae Horrigan             SO Sanford               24:49.07  
 35 Kiera Haining             SO Camden Hills          24:49.11  
 36 Clara Stephens            SO Foxcroft              24:52.45  
 37 Juliette Luchini          SR Mt. Blue              24:53.19  
 38 Helena Tatgenhorst        SR Hampden               24:54.81  
 39 Erin Bolduc               JR Cony                  24:56.94  
 40 Kelsey Leighton           JR Ellsworth             24:58.61  
 41 Abigail Roy               SO Lisbon                25:04.12  
 42 Margaret Robe             SR Waterville            25:04.57  
 43 Annie Maltby              SO J.H. Gillis - NS      25:07.42  
 44 Erica McPhail             SR Mattanawcook          25:07.44  
 45 Lily Sanders              SO Brunswick             25:07.64  
 46 Amy Lyons                 SO Brunswick             25:07.74  
 47 Johanna Lunn              SO Bangor                25:10.70  
 48 Stephanie Ostrowski       JR Scarborough           25:12.02  
 49 Erin Landry               SO John Bapst            25:16.22  
 50 Madeline Jones            SO Falmouth              25:16.63  
 51 Abbie Vail                JR Medomak               25:17.05  
 52 Paige Rainford            SO Hampden               25:18.22  
 53 Shelby Parette            SO Harwood - VT          25:19.41  
 54 Emily Dupius              SO Sanford               25:21.46  
 55 Seraphim Le               JR Cumberland - RI       25:22.73  
 56 Mary Manley               SO Maranacook            25:27.31  
 57 Stephanie Lizotte         SR Burrillville- RI      25:27.75  
 58 J'Rae Mendall             SR Oak Hill              25:30.33  
 59 Dakota Hanke-Ledwith      SO Camden Hills          25:32.36  
 60 Margaux Scott             JR Camden Hills          25:34.79  
 61 Anja Nordstrom            SO Mt. Blue              25:35.82  
 62 Katie Smith               JR Winslow               25:41.72  
 63 Riley Marquis             JR Old Town              25:42.14  
 64 Sylvia Beliveau           JR Lewiston              25:43.26  
 65 Olivia Duron              SO Hampden               25:47.82  
 66 Maeve Larrabee            SO Falmouth              25:49.70  
 67 Emma Bartholomew          SO Falmouth              25:51.77  
 68 Samantha Bullard          JR Hermon                25:52.71  
 69 Brianne Newebegin         SO Bucksport             25:54.78  
 70 Heather Freeman           JR Winslow               25:54.85  
 71 Belle Vachon              SR Ellsworth             25:56.82  
 72 Hanna Anderson            JR Brewer                25:57.37  
 73 Brooke Duhamel            SR Cumberland - RI       25:57.87  
 74 Keziah Flynn              SR Sanford               26:01.72  
 75 Ashlee Kirk               SR Brunswick             26:01.90  
 76 Aurora Sullivan           SO Old Town              26:02.00  
 77 Natalie Naculich          SR Brunswick             26:03.96  
 78 Casey Kelley              SO South Portland        26:07.92  
 79 Sarah Ouellette           SR South Portland        26:10.96  
 80 Avalon Langevin           SR Bucksport             26:11.96  
 81 Emily Cote                JR Waterville            26:12.00  
 82 Allissa Irving            SO Caribou               26:14.06  
 83 Shannon Ritter            SR Waterville            26:16.10  
 84 Bonnie Corey              SO Presque Isle          26:21.70  
 85 Meagan Zapsky             SO Hermon                26:22.99  
 86 Shelby Bernier            SR Scarborough           26:26.72  
 87 Monique Quirion           JR Winslow               26:27.83  
 88 Kelly Berglund            JR Hermon                26:30.70  
 89 Hannah Olsen              SO Camden Hills          26:32.07  
 90 Shannon Staples           SO Medomak               26:33.32  
 91 Allison Crocker           JR Boothbay              26:33.46  
 92 Elayna Byron              SR Lawrence              26:33.51  
 93 Meredith Olivari          SR GSA                   26:33.61  
 94 Lauren Robertson          JR GHCA                  26:34.35  
 95 Katie Laflamme            SO Edward Little         26:34.71  
 96 Alexandra James           SO Oxford Hills          26:36.17  
 97 Lauren Schiff             SO Presque Isle          26:36.63  
 98 Kimika Endo               SO Ellsworth             26:37.45  
 99 Nina Cavendar             SO Harwood - VT          26:39.17  
100 Hadley Laskowski          SO Harwood - VT          26:41.33  
101 Sabrina Kayser            JR Kennebunk             26:41.33  
102 Zoie Trussell             SR Old Town              26:41.82  
103 Haley Laflamme            JR Edward Little         26:42.73  
104 Elizabeth Wallace         SO J.H. Gillis - NS      26:45.16  
105 Hannah Holden             SR Hampden               26:47.33  
106 Nicole Fletcher           SO Winslow               26:47.39  
107 Shannon Viola             SO Brunswick             26:50.10  
108 Jennifer Grolimund        SR Lawrence              26:50.40  
109 Nicole Ryder              JR Hermon                26:51.14  
110 Darian Kopka              JR Edward Little         26:52.80  
111 Elena Deforest            JR Brunswick             26:57.90  
112 Megan Shuman              JR Bangor                27:01.11  
113 Missy Philbrook           JR Medomak               27:03.19  
114 Grace Kavanah             SO Maranacook            27:03.48  
115 Jackie Keable             JR Burrillville- RI      27:05.49  
116 Whitney Beals             SO John Bapst            27:09.01  
117 Sarah Baird               SR South Portland        27:12.97  
118 Nouf Al-Masrafi           JR Brewer                27:14.70  
119 Emma Leary                SO Falmouth              27:21.92  
120 Elizabeth Walsh           SR Lawrence              27:22.30  
121 Molly Maguire             SO Yarmouth              27:24.19  
122 Mikala Jordan             SO John Bapst            27:28.30  
123 Sara Hemingway            JR GHCA                  27:30.73  
124 Hannah Colan              JR Maranacook            27:36.68  
125 Lilliana Mauser           JR Belfast               27:37.70  
126 Lilly Cousins             JR GSA                   27:39.70  
127 Molly Fissette            SR Mt. Blue              27:42.94  
128 Emma Powers               SO Falmouth              27:44.99  
129 Emily Gardner             SR Mt. Blue              27:53.00  
130 Olivia Ells               SO J.H. Gillis - NS      27:55.20  
131 Dakota Burns              SO Hampden               28:00.80  
132 Olivia Hussey             JR Kennebunk             28:02.75  
133 Ashley Woodside           SO Hampden               28:15.51  
134 Katrina McPherson         SR Caribou               28:17.77  
135 Frances Wright            SO Brunswick             28:20.74  
136 Halle Duff                JR GHCA                  28:23.01  
137 Emerald McKinney          SO Hall-Dale             28:24.99  
138 Adena St John             SR Oxford Hills          28:28.42  
139 Emma Gyorgy               SO Maranacook            28:29.01  
140 Alaian Morgan             SR Madison               28:34.81  
141 Paige Nadeau              SR Caribou               28:36.67  
142 Louise Legein             SR Mt. Blue              28:36.93  
143 Victoria Nolette          SO Maranacook            28:38.92  
144 Taylor Thompson           SO Washburn              28:40.54  
145 Alexaiya Backman          SR Mt. Blue              28:41.42  
146 Mckenzie Jernigan         SO Brewer                28:43.59  
147 Casey Rogers              SO Mt. Blue              28:44.06  
148 Nicole Olson              SO Washburn              28:44.30  
149 Amanda Anair              SO Monmouth              28:49.16  
150 Caroline Macleod          JR Yarmouth              28:51.00  
151 Hannah Chavis             SR Lawrence              28:52.75  
152 Kristi Severson           SO Medomak               28:53.78  
153 Meave Higgins             SR Hampden               29:01.20  
154 Emily Ratcliffe           SR Cumberland - RI       29:05.68  
155 Rebekah Walker            JR Caribou               29:07.75  
156 Natalia Benitez           SO Bangor                29:28.89  
157 Hannah Judd               JR Brunswick             29:29.71  
158 Geneva Bielenberg         JR Belfast               29:31.43  
159 Anne O'Neill              SO Yarmouth              29:49.66  
160 Casandra Moreau           SR Lawrence              29:50.83  
161 Lauren Crowley            SR Cumberland - RI       29:56.58  
162 Alyssa Lemire             JR Burrillville- RI      29:59.45  
163 Jenny Supinski            SR Sanford               30:01.53  
164 Charlotte Cutshall        SO Falmouth              30:06.55  
165 Ning Ye                   JR MDI                   30:10.46  
166 Caitlyn Roix              SO Washburn              30:13.36  
167 Marly Spooner             SR Washburn              30:25.81  
168 Mary Hamilton             SR Old Town              30:29.89  
169 Mackenzie Kelly           SR Monmouth              30:43.53  
170 Maddie Truax              JR Mattanawcook          30:44.55  
171 Marie Luttringer          JR Mattanawcook          30:48.15  
172 Gioia Iacopini            SR Hermon                30:54.49  
173 Emily Barnes              SR Old Town              30:58.85  
174 Annie Collins             SR Caribou               31:03.92  
175 Julia Pershken            JR Lawrence              31:11.41  
176 Andrea Perrault           SO Sanford               31:18.49  
177 Sara Hamlin               SO Caribou               31:19.19  
178 Lianna Thebarge           JR Madison               31:21.98  
179 Emma Butler               SR Foxcroft              31:30.85  
180 Evelyn Swan               SO MDI                   32:08.89  
181 Sarabeth Miller           JR Hampden               32:18.46  
182 Juliette Alsberge         SR Hampden               33:08.23  
183 Collen Purcell            JR J.H. Gillis - NS      33:22.19  
184 Shannon Sweeney           SO Presque Isle          33:45.45  
185 Elizabeth Dang            JR Cony                  34:07.45  
186 Tamara Cushman            SR Monmouth              36:53.49  
187 Kun Nuprom                JR Brewer                37:35.38  
188 Gina Watson               SR Brewer                39:03.41  
189 Olivia Welch              SO Hall-Dale             39:43.44  
190 Eva Neczpor               SR Brunswick             41:31.41  
 -- Alessia Senzacqua         JR Old Town             X28:12.33  
 -- Rosaline Campbell         SR Boothbay                   DNF  
 -- Elizabeth Salisbury       JR Lawrence                   DNF  

Results - FRESHMAN SECTION
  1 Bronte Elias              FR Madison               20:57.81  
  2 Elizabeth Dumais          FR Burrillville- RI      21:08.39  
  3 Seraphina Provenzano      FR John Bapst            21:10.18  
  4 Elizabeth Labun           FR Hampden               21:15.66  
  5 Caroline Driscoll         FR MDI                   21:32.14  
  6 Hannah Depres             FR Maranacook            21:32.77  
  7 Gabrielle Beaulieu        FR Yarmouth              21:41.72  
  8 Katherine Gunther         FR Mt. Blue              21:48.87  
  9 Courtney King             FR Cony                  22:03.86  
 10 Brooke Escoe              FR Brunswick             22:06.24  
 11 Samantha Morse            FR Camden Hills          22:07.77  
 12 Emma Wilson               FR Hall-Dale             22:16.61  
 13 Alizah Broussard          FR Brewer                22:19.71  
 14 Adele Werner              FR McAuley               22:25.29  
 15 Ella Scott                FR Camden Hills          22:27.41  
 16 Riley Simmons             FR Oceanside             22:27.68  
 17 Kirsten Tate              FR J.H. Gillis - NS      22:28.71  
 18 Emily Howland             FR Brewer                22:33.15  
 19 Elizabeth Cattell         FR Falmouth              22:34.90  
 20 Rosie Lawson              FR Camden Hills          22:47.76  
 21 Molly Flynn               FR J.H. Gillis - NS      22:52.72  
 22 Anna Dube                 FR McAuley               23:03.05  
 23 Gabi Stone                FR Telstar               23:05.24  
 24 Waylon Henggeler          FR MDI                   23:09.22  
 25 Rachael Chavarie          FR Brewer                23:11.99  
 26 Nerissa Larrabee          FR Caribou               23:23.44  
 27 Ruby Perry                FR Burrillville- RI      23:24.19  
 28 Robyn Larrabee            FR Caribou               23:25.84  
 29 Lucy Feeney               FR Brewer                23:26.41  
 30 Sarah Wright              FR Sanford               23:33.03  
 31 Caralena Tracey           FR J.H. Gillis - NS      23:50.61  
 32 Hannah Austin             FR NYA                   23:52.22  
 33 Eilidh MacDonald          FR J.H. Gillis - NS      24:00.65  
 34 Haley Lawrence            FR Ellsworth             24:05.66  
 35 Becki Bryant              FR Monmouth              24:20.17  
 36 Jordyn Mann               FR Monmouth              24:23.57  
 37 Morgan Crocker            FR Boothbay              24:26.35  
 38 Kathryn Nagle             FR Bangor                24:28.95  
 39 Sydney Wright             FR MDI                   24:45.29  
 40 Anna Maxsimic             FR Brewer                24:45.39  
 41 Lydia Morin               FR Camden Hills          24:50.20  
 42 Molly Walsh               FR Yarmouth              24:53.36  
 43 McKenzie Rogers           FR Yarmouth              24:54.13  
 44 Anna Ellis                FR Orono                 24:57.68  
 45 Olivia Ring               FR Falmouth              24:59.37  
 46 Alycia Wilson             FR MDI                   25:00.64  
 47 Lauren LaMontagne         FR Burrillville- RI      25:02.05  
 48 Mariah Brown              FR Ellsworth             25:05.93  
 49 Sierra Mcdonald           FR Bangor Christian      25:06.18  
 50 Mackenzie Deveau          FR Caribou               25:11.05  
 51 Amanda Palmer             FR Presque Isle          25:17.86  
 52 Marianne Helton           FR Washburn              25:20.07  
 53 Rebecca Page              FR Caribou               25:25.06  
 54 Megan Goodell             FR North Haven           25:33.73  
 55 Courtney Allen            FR Lewiston              25:37.42  
 56 Haley Deluca-Lowell       FR John Bapst            25:43.76  
 57 Emily Szothkowski         FR Monmouth              25:44.74  
 58 Madison Cole              FR GSA                   25:44.93  
 59 Louisa Nyhus              FR Waterville            25:48.36  
 60 Alyssa Wright             FR Winslow               25:53.47  
 61 Cedar Slagle              FR GSA                   25:56.98  
 62 Kyndra McKenzie           FR South Portland        26:03.94  
 63 Madeline Christie         FR Yarmouth              26:06.77  
 64 Maya Schwehm              FR Boothbay              26:12.79  
 65 Aimee Wilinkiewicz        FR Burrillville- RI      26:14.00  
 66 Lauren Chapman            FR Caribou               26:14.05  
 67 Mikayla Churchill         FR Washburn              26:15.27  
 68 Sarah-Belle Fischer       FR Camden Hills          26:15.43  
 69 Chelsea Haney             FR Caribou               26:25.39  
 70 Ashley Bown               FR Madison               26:36.23  
 71 Abby McCarron             FR J.H. Gillis - NS      26:41.88  
 72 Mikayla Thompson          FR J.H. Gillis - NS      26:48.01  
 73 Colleen Wright            FR Maranacook            26:48.74  
 74 Kayla Griffis             FR Scarborough           26:55.51  
 75 Hannah Heald              FR Washburn              26:59.43  
 76 Tien Misler               FR Hampden               27:07.10  
 77 Elizabeth Lemin           FR Bangor                27:09.45  
 78 Ashley Reed               FR Boothbay              27:12.86  
 79 Ellis Miskell             FR NYA                   27:14.87  
 80 Lydia Short               FR Presque Isle          27:32.36  
 81 Chelsea Alley             FR Sumner                27:42.96  
 82 Mary Bryce                FR Oxford Hills          27:50.64  
 83 Lydia McKay               FR John Bapst            27:51.53  
 84 Maria Quartararo          FR Scarborough           28:01.20  
 85 Lydia Mundhenk            FR Falmouth              28:04.43  
 86 Christine Pollard         FR Old Town              28:04.78  
 87 Tatianna Barkowsky        FR Mattanawcook          28:10.61  
 88 Christina Drake           FR Mattanawcook          28:11.51  
 89 Olivia Lounder            FR Ellsworth             28:20.02  
 90 Lauren Voisine            FR Hermon                28:20.58  
 91 Taylor Whaley             FR McAuley               28:21.00  
 92 Miranda Murphy            FR Oxford Hills          28:23.04  
 93 Chenoa Jackson            FR Mt. Blue              28:28.69  
 94 Joan Overman              FR Washburn              28:43.70  
 95 Brooke Nason              FR Bangor Christian      28:45.72  
 96 Emilie Burrill            FR NYA                   28:59.53  
 97 Rebecca Kluger            FR Falmouth              29:00.03  
 98 Kayla Neureuther          FR GHCA                  29:21.96  
 99 Chloe Stubbs              FR Bucksport             29:27.47  
100 Rebecca Bullard           FR Hermon                29:37.94  
101 Megan Morin               FR Hampden               29:51.39  
102 Lindsey Ward              FR Belfast               29:54.45  
103 Julia Dillon              FR Oxford Hills          30:00.44  
104 Kaitlyn Ring              FR Caribou               30:12.81  
105 Shawna Pelotte            FR Winslow               30:18.44  
106 Elise Gudde               FR Caribou               30:35.92  
107 Ashley Shirland           FR Brewer                30:44.56  
108 Anneliese Malachi         FR Hampden               31:05.05  
109 Eva Gabrielsen            FR Oxford Hills          31:52.67  
110 Chenoa Cammack            FR Brewer                32:00.94  
111 Kristin Weiwel            FR Kennebunk             33:12.73  
112 Katie Moody               FR Camden Hills          34:32.40  
113 Hayley Coughlin           FR Falmouth              34:46.21  
114 Kimberly Eynon            FR Belfast               35:14.34  
115 Michela Jamison           FR Brewer                40:55.65  
 -- Theresa Easterbrooks      FR Winthrop              48:19.55  

Results - SEEDED SECTION
  1 Abbey Leonardi            SR Kennebunk             18:16.55  
  2 Erzsebet Nagy             JR Lawrence              19:02.42  
  3 Abby Mace                 SR Maranacook            19:20.88  
  4 Jaime Thomas              JR Harwood - VT          19:26.04  
  5 Aleta Looker              SO Ellsworth             19:38.75  
  6 Bethanie Brown            JR Waterville            19:46.22  
  7 Carsyn Koch               SO Washburn              19:59.66  
  8 Willow Parker             FR Camden Hills          20:06.15  
  9 Nyajock Pan               JR South Portland        20:15.69  
 10 Brittany Bowman           SO Camden Hills          20:21.12  
 11 Maggie Painter            SO MDI                   20:23.20  
 12 Addie Cullenberg          SR Mt. Blue              20:31.00  
 13 Laura Broderick           SO Kennebunk             20:41.01  
 14 Adrienne Carmack          JR John Bapst            20:48.39  
 15 Madeline Roberts          SO Falmouth              20:53.98  
 16 Mackenzie Belyea          JR Caribou               20:59.64  
 17 Nora Hubbell              SO MDI                   21:00.03  
 18 Olivia Erickson           SO MDI                   21:02.17  
 19 Lara Bluhm                JR Waterville            21:05.15  
 20 Teresa Murphy             SO Brunswick             21:08.32  
 21 Sophia Thayer             SO Boothbay              21:11.61  
 22 Isabel Erickson           SO MDI                   21:12.92  
 23 Anna Dumais               SR Burrillville- RI      21:19.03  
 24 Ellie Ramsey              SO Harwood - VT          21:19.16  
 25 Kylee Parker              JR Hampden               21:21.54  
 26 Sarah Becker              JR Yarmouth              21:24.79  
 27 Kendra MacNeil            SR J.H. Gillis - NS      21:32.83  
 28 Jena Mannette             SR Falmouth              21:37.70  
 29 Rowan Wilson              SO Orono                 21:39.85  
 30 Malia Demers              JR MDI                   21:41.88  
 31 Heather MacPherson        SR J.H. Gillis - NS      21:43.03  
 32 Allie McClintock          JR Madison               21:45.19  
 33 Emily Lopez               JR Camden Hills          21:46.20  
 34 Miranda Monk              SR Bangor                21:58.18  
 35 Madsy Schneider           JR Brunswick             22:01.18  
 36 Abby Payson               JR Falmouth              22:02.22  
 37 Caroline Colan            JR Maranacook            22:02.68  
 38 Kaisa Huotari             JR Orono                 22:06.14  
 39 Jordan Richards           SO Orono                 22:07.73  
 40 Tiana Thomas              JR Waterville            22:10.58  
 41 Kathleen McMahon          SR Brunswick             22:11.56  
 42 Carmen Bragg              SO Washburn              22:13.22  
 43 Louisa Stancioff          SR Mt. Blue              22:17.76  
 44 Mary Carmack              SR John Bapst            22:19.50  
 45 Nelly Winship             SR Bucksport             22:20.04  
 46 Mary Catherine Thompson   JR J.H. Gillis - NS      22:20.46  
 47 Grace Dancoes             SR Falmouth              22:21.19  
 48 Allie Rowe                SR Bangor                22:21.97  
 49 Maryam Norton             JR Mt. Blue              22:22.78  
 50 Faith Shaw                SO Lewiston              22:24.10  
 51 Meagan Thomas             SR Lisbon                22:24.17  
 52 Lily Kassen               SO Camden Hills          22:27.15  
 53 Taxiarhia Arabatzis       SR McAuley               22:28.09  
 54 Haley Robinson            SR Harwood - VT          22:31.01  
 55 Alice Woodruff            SO Harwood - VT          22:31.94  
 56 Jasmine Boyle             SR Brunswick             22:32.21  
 57 Sarah Tatgenhorst         SO Hampden               22:34.07  
 58 Teiga Martin              SO Lincoln               22:37.03  
 59 Hillary Detert            SR NYA                   22:37.13  
 60 Hannah Tavares            SO Cumberland - RI       22:37.82  
 61 Rachael McMinnimy         JR MDI                   22:41.02  
 62 Courtney Bricault         SR Cumberland - RI       22:42.58  
 63 Roxy Withers              SO Hampden               22:43.70  
 64 Angela Tirabassi          JR South Portland        22:47.51  
 65 Molly Ryan                JR Falmouth              22:48.62  
 66 Ester Kwara               JR Cumberland - RI       22:49.17  
 67 India Harvey              SO Harwood - VT          22:50.48  
 68 Maura Gillis              SR J.H. Gillis - NS      22:51.53  
 69 Nicole Court-Menendez     SR Lewiston              22:53.09  
 70 Laurel Whitney            SR Harwood - VT          22:53.18  
 71 Grace Butler              SO Harwood - VT          22:53.64  
 72 Emily Rand                SR Falmouth              22:55.02  
 73 Kate Stevens              SR Harwood - VT          22:55.12  
 74 Tiffany Pease             SO Monmouth              22:56.32  
 75 Kelly Kashian             SR Caribou               22:56.53  
 76 Riley Jones               SR Winslow               22:58.71  
 77 Hayley Simmons            JR Falmouth              23:02.27  
 78 Mana Abdi                 SO Lewiston              23:07.06  
 79 Kateri Jeffery            SR South Portland        23:07.42  
 80 Katelynn Plourde          SR Caribou               23:09.83  
 81 Vie Nadeau-Carney         JR Biddeford             23:09.98  
 82 Rebecca Luce              SR Messalonskee          23:10.70  
 83 Audrey Jones              SO Winslow               23:11.83  
 84 Sarah Wade                SO Mt. Blue              23:11.98  
 85 Sara Chavarie             SR Brewer                23:12.70  
 86 Ikilia Lesnikova          SO Yarmouth              23:15.85  
 87 Hannah Woodruff           SR Harwood - VT          23:16.38  
 88 Danielle Dumais           JR Burrillville- RI      23:21.13  
 89 Ciara Petrello            SO John Bapst            23:21.40  
 90 Erica Bertolaccini        JR Winslow               23:26.23  
 91 Sarah Fuller              SR Lawrence              23:26.77  
 92 Jade Decker               SO John Bapst            23:27.22  
 93 Sierra Kunn               JR Kennebunk             23:27.66  
 94 Meghan Chisholm           SO J.H. Gillis - NS      23:27.78  
 95 Chelsea Bard              JR Caribou               23:30.16  
 96 Rebecca Planchart         SO MDI                   23:31.79  
 97 Angelica Bulgin           SR Lisbon                23:32.82  
 98 Mallory Nightingale       SR Ellsworth             23:33.24  
 99 Laura Sullivan            SR Cumberland - RI       23:34.77  
100 Alexa Grindle             JR Brewer                23:35.15  
101 Madison Hynes             SO Yarmouth              23:35.38  
102 Amanda Lalime             SR John Bapst            23:35.94  
103 Hannah Fake               JR Lincoln               23:39.31  
104 Emma Pidden               JR Yarmouth              23:39.56  
105 Candace Doughty           SO Brewer                23:42.84  
106 Lucy Gillis               SR J.H. Gillis - NS      23:49.01  
107 Ashley Richards           JR Caribou               23:50.68  
108 Megan Calitri             SR Cumberland - RI       23:53.12  
109 Mikaela King              SR Brewer                23:53.95  
110 Meg Palombo               JR Falmouth              24:01.39  
111 Maria Swebilius           JR Belfast               24:02.20  
112 Kristen Robbins           SO Bangor                24:06.00  
113 Crystal Labonte           JR Edward Little         24:07.28  
114 Ariana Mohammad           SO South Portland        24:07.50  
115 Alyssa Munroe             JR John Bapst            24:09.42  
116 Jamie Ford                SR Ellsworth             24:11.08  
117 Olivia Nishi              SR Harwood - VT          24:11.77  
118 Linda Ziegler             SR Sanford               24:12.40  
119 Cameron Harrod-Clark      JR Falmouth              24:15.04  
120 Lauren Schassberger       SR Winslow               24:15.17  
121 Sarah Jordan              SR NYA                   24:15.30  
122 Holly Wentworth           SO Messalonskee          24:17.00  
123 Shelby Condon             SO Presque Isle          24:17.34  
124 Janelle Platt             JR Cumberland - RI       24:17.90  
125 Ashley Bricault           SO Cumberland - RI       24:20.45  
126 Elizabeth Rogers          JR Burrillville- RI      24:20.82  
127 Hannah Cusack             JR Sanford               24:30.34  
128 Linley Wakeland           SO John Bapst            24:35.88  
129 Katherine Possiel         SO McAuley               24:39.29  
130 Brooke Dunn               JR Ellsworth             24:45.89  
131 India Pickett             SO Monmouth              24:46.56  
132 Macee Qi                  SO Mt. Blue              24:53.44  
133 Elizabeth Young           SR Messalonskee          24:55.68  
134 Mary Kashkooli            SO John Bapst            24:57.65  
135 Charlotte Kirk            JR Falmouth              24:59.80  
136 Amanda Bennett            JR Presque Isle          25:00.91  
137 Samantha Libby            SO McAuley               25:05.33  
138 Amber Perkins             JR Biddeford             25:06.24  
139 Melissa Mardo             JR Cumberland - RI       25:16.24  
140 Romy Carpenter            SO Belfast               25:18.45  
141 Jackie Merrill            JR South Portland        25:32.58  
142 Rebecca Kaiser            SR McAuley               25:35.18  
143 Amanda Richard            SO John Bapst            25:38.36  
144 Taylor Turcotte           JR Messalonskee          25:45.21  
145 Dominique Hessert         JR MDI                   25:45.78  
146 Sarah Heald               SR Lawrence              26:03.89  
147 Samantha Simonds          JR Presque Isle          26:18.35  
148 Jillian MacLennan         SR J.H. Gillis - NS      26:36.80  
149 Keira Wooten              JR Edward Little         26:45.38  
150 Hayley Barton             SR Edward Little         27:24.23  
151 Moriah Lee                JR Oxford Hills          28:32.82  
 -- Hadley Gibson             SR NYA                        DNF  
 -- Summer Greenwood          JR Falmouth                   DNF  
 -- Olivia Ekelund            SR Bucksport                  DNF  


  Event 2  Boys 5k Run CC
=======================================================================
      Course: # 15:33.00  10/3/2009   Will Geoghegan, Brunswick
        Meet: * 15:33.00  10/3/2009   Will Geoghegan, Brunswick
'10 Champion:   16:06.07  10/2/2010   Matt McClintock, Madison
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Matthew McClintock        SR Madison High School   16:08.07    1
  2 Mike Tate                 JR J.H. Gillis - NS      16:28.52    2
  3 Nick Morris               SR Scarborough           16:37.40    3
  4 Chase Brown               SR Boothbay              16:38.72    4
  5 Timothy Follo             SR Falmouth              16:39.31    5
  6 Dan Curts                 SO Ellsworth             16:44.96    6
  7 Alex Bulteel              SR Orono High School     16:51.68    7
  8 Josef Holt-Andrews        SO Telstar               16:55.72    8
  9 Harlow Ladd               SR Messalonskee          16:57.71    9
 10 Trevor Crawley            JR Cumberland - RI       17:04.66   10
 11 Benson Worthington        SR Brunswick             17:12.08   11
 12 Matthew Sutcliffe         SR Cumberland - RI       17:22.02   12
 13 Cam Nadeau                JR Biddeford             17:22.90   13
 14 Jonathan Stanhope         SO Bangor High School    17:27.69   14
 15 Brandon MacDonald         SR J.H. Gillis - NS      17:31.42   15
 16 Jamie Ross                SO Brunswick             17:33.13   16
 17 Matt Guiod                SR Mattanawcook          17:34.56   17
 18 Kameron Souza             SR Winthrop              17:40.97   18
 19 Matt Eager                SR Presque Isle          17:42.63   19
 20 Andrew Closson            SR Hampden Academy       17:44.19   20
 21 Geoffrey Kazlow           SO Harwood - VT          17:46.60   21
 22 Justin Tracy              JR Mt. Blue              17:47.51   22
 23 Robby Hall                JR Scarborough           17:48.98   23
 24 Jay Lesser                JR Falmouth              17:50.50   24
 25 Mohamed Barre             JR Lewiston              17:51.55   25
 26 Caleb Lord                FR Hampden Academy       17:51.96   26
 27 Ben Lewis                 SR Telstar               17:53.16   27
 28 Colby Howland             SR Falmouth              17:53.31   28
 29 Spencer Brown             FR Falmouth              17:54.12   29
 30 Caleb Chapman             SR Caribou High School   17:54.53   30
 31 Sully Jackson             JR Mt. Blue              17:55.87   31
 32 Kevin Seaver              SO Cumberland - RI       17:57.40   32
 33 William Fletcher          FR MDI                   17:57.94   33
 34 Thomas Fownes             SR Cumberland - RI       17:58.10   34
 35 Mohamed Awil              JR Lewiston              17:58.47   35
 36 Alex Beals                SR John Bapst            17:59.33   36
 37 Edward MacDonald          SO J.H. Gillis - NS      18:01.44   37
 38 Peter Doane               SO Cape Elizabeth        18:01.46   38
 39 Nickolas Shuckrow         JR Winslow High School   18:02.83   39
 40 Jacob Archer              FR Bangor High School    18:04.29   40
 41 Liam Simpson              SO Cape Elizabeth        18:05.37   41
 42 Zac Palmeter              SO Bangor Christian      18:08.20   42
 43 Paul MacLellan            FR J.H. Gillis - NS      18:10.92   43
 44 Geordy Aitken             SR Harwood - VT          18:12.31   44
 45 Justin LeClair            SR Edward Little         18:13.44   45
 46 Evan Kendall              SR NYA                   18:13.58   46
 47 Thomas Salamone           SR South Portland        18:14.25   47
 48 Jacob Terry               FR Scarborough           18:14.63   48
 49 Kelby Mace                SO Maranacook            18:14.72   49
 50 Thomas Edmonds            SR Falmouth              18:14.96   50
 51 Ian Morris                SO Scarborough           18:15.89   51
 52 Tom Laverriere            JR Biddeford             18:17.12   52
 53 Tyler White               JR Orono High School     18:17.58   53
 54 Conor McGrory             SR Falmouth              18:17.59   54
 55 Jesse Sandstrom           SR Caribou High School   18:17.86   55
 56 Nathaniel Kazlow          SO Harwood - VT          18:19.59   56
 57 Seth Pearson              FR Bangor Christian      18:20.32   57
 58 Braden Becker             SO Yarmouth              18:21.16   58
 59 Jack Sullivan             JR Scarborough           18:21.41   59
 60 Rudy Guliani              SR NYA                   18:22.55   60
 61 Mason Vermilion           SR Medomak               18:24.40   61
 62 Patrick Marlow            SR J.H. Gillis - NS      18:26.03   62
 63 Nick Kopf                 JR Hampden Academy       18:27.10   63
 64 Nathaniel Kuzio           FR Harwood - VT          18:28.01   64
 65 Kevin Lavertu             SR Lewiston              18:28.25   65
 66 Tristan Walden            SO Brewer High School    18:31.50   66
 67 Alex Owen                 JR Boothbay              18:31.71   67
 68 Marc Hachey               JR Winthrop              18:32.10   68
 69 Henry Briggs              SR Falmouth              18:32.45   69
 70 Connor Wagner             SO John Bapst            18:33.34   70
 71 Cam Weiwel                SR Kennebunk             18:41.91   71
 72 Tom Brown                 SR Boothbay              18:41.95   72
 73 Schuyler Collett          JR Orono High School     18:42.55   73
 74 Adam Mahar                SR Telstar               18:42.72   74
 75 Jonathan Belanger         SR Bangor High School    18:44.32   75
 76 Lucas Kinney              SO Caribou High School   18:44.54   76
 77 Josh Wheeler              JR Mattanawcook          18:45.96   77
 78 Nick Anderson             JR Medomak               18:46.81   78
 79 Robert Graff              SO South Portland        18:47.94   79
 80 Ryan Washington           SO Caribou High School   18:48.97   80
 81 Taylor Lee                SR Sumner High School    18:49.47   81
 82 Dustin Ramsay             SO Hampden Academy       18:49.81   82
 83 Thomas Cassidy            SO Winslow High School   18:51.69   83
 84 David Correale            SR Bangor High School    18:52.96   84
 85 Luc Bourget               JR Edward Little         18:53.92   85
 86 Ryan Tuttle               JR South Portland        18:54.99   86
 87 Brian Trelegan            SR NYA                   18:55.37   87
 88 Richard Church            JR Cumberland - RI       18:55.73   88
 89 Nicholas Hart             SR Messalonskee          18:55.87   89
 90 Kody Holmes               JR Ellsworth             18:57.42   90
 91 Luke Rand                 SO Brewer High School    18:58.07   91
 92 Matthew Smith             SO Cumberland - RI       18:58.17   92
 93 Matthew Beecher           FR South Portland        18:58.21   93
 94 Ben Trapani               SO Camden Hills          18:58.29   94
 95 Grant McPherson           SR NYA                   18:58.40   95
 96 Ron Lund                  JR Caribou High School   18:58.42   96
 97 Bryant Perkins            SR Sanford High School   18:58.45   97
 98 Jason Stevenson           SO Maranacook            18:58.93   98
 99 Micah Wiley               SR GHCA                  19:00.62
100 Jacob Schwab              SR Brunswick             19:01.36   99
101 Brayden Beardsley         SO Ellsworth             19:01.59  100
102 Thomas Robichaud          JR Yarmouth              19:03.06  101
103 Austin Gotts              JR South Portland        19:03.31  102
104 Joseph Bellavia           SO Waterville            19:03.47  103
105 Sam Ness                  SO Brewer High School    19:03.91  104
106 Sean Seaver               SR Cumberland - RI       19:04.97  105
107 Wout Moulin               SR Scarborough           19:05.65  106
108 Abdullah Kaba             FR Cumberland - RI       19:05.69
109 Nick Smelcer              SO Lincoln Academy       19:05.81  107
110 Tristen Rich              FR Madison High School   19:05.92  108
111 Max Knutsen               JR South Portland        19:06.73  109
112 Ivan Johnson              JR Medomak               19:07.12  110
113 Logan Grant               JR J.H. Gillis - NS      19:07.18  111
114 Robert Looker             SO Ellsworth             19:07.83  112
115 Eric Britton              JR Falmouth              19:09.22
116 Izaac White               SO Edward Little         19:09.53  113
117 Andrew Balsamo            JR Lewiston              19:10.08  114
118 Dylan Merchant            JR Bangor Christian      19:10.93  115
119 Ben Salinas               SO Bangor High School    19:11.33  116
120 Alec Wortman              SO Brewer High School    19:11.66  117
121 Sam Nishi                 FR Harwood - VT          19:12.29  118
122 Alex Southiere            SO Cumberland - RI       19:12.64
123 Julian Pelzer             SO Cape Elizabeth        19:12.98  119
124 Joe Lenhardt              JR Sanford High School   19:13.66  120
125 David Agudelo             FR Cumberland - RI       19:14.10
126 Matt Yarnovich            SR Edward Little         19:14.11  121
127 Sam Terry                 JR Scarborough           19:14.34  122
128 Quentin Bell              FR Harwood - VT          19:14.41  123
129 Zach Miller               SO Brunswick             19:14.56  124
130 Conor Fleurant            JR Cumberland - RI       19:15.21
131 Robert Campbell           SO Boothbay              19:15.44  125
132 Emmitt Heath              SO Messalonskee          19:15.50  126
133 Marshall Cunningham       JR J.H. Gillis - NS      19:15.87  127
134 Colby Trenten             JR Madison High School   19:16.52  128
135 Sam Proctor               JR Bangor Christian      19:17.01  129
136 Alex Tomasello            SO Lincoln Academy       19:18.25  130
137 Mohamed Mohamed           SO Lewiston              19:18.26  131
138 Sam Robinson              SO Harwood - VT          19:18.93  132
139 Logan Moses               SO Messalonskee          19:19.28  133
140 Robert Keane              SR Old Town              19:20.06  134
141 Andrew Smith              SR Lisbon High School    19:20.17  135
142 Jake Crosby               SO Sanford High School   19:21.18  136
143 Nick Barnes               SO Maranacook            19:22.65  137
144 Bronson Dean              SO Telstar               19:22.81  138
145 Jordan Balsamo            JR Lewiston              19:23.17  139
146 Nicholas Lunn             JR Hodgdon High School   19:24.41
147 Dylan Berney              JR Winthrop              19:24.81  140
148 Kyle Kennedy              FR Cape Elizabeth        19:25.13  141
149 Matthew Keane             SR Telstar               19:25.76  142
150 Jimmy Donnelly            JR Brewer High School    19:26.78  143
151 Saul Nunez                SO Presque Isle          19:27.02  144
152 Matt Aceto                SO Scarborough           19:27.12
153 Drew Cyr                  FR Sanford High School   19:27.28  145
154 Frank King                SO Ellsworth             19:28.06  146
155 Lane Pelletier            JR Cony High School      19:28.51  147
156 Alec James                JR Scarborough           19:28.52
157 Matt Malcom               FR NYA                   19:28.75  148
158 Coral Guerrero            SO John Bapst            19:29.22  149
159 Josh Ringer               JR Hall-Dale             19:29.67  150
160 Matt Tilley               SO Presque Isle          19:30.54  151
161 Alex Brisbois             SO Sanford High School   19:30.56  152
162 Anselm Scheck             SO Waterville            19:30.74  153
163 Ben Allen                 FR Winthrop              19:30.85  154
164 Tristan Tucker            JR Falmouth              19:32.60
165 Matt Spear                SO John Bapst            19:32.63  155
166 Joseph Belanger           JR Bangor High School    19:32.75  156
167 Brian Parent              JR Bangor Christian      19:32.90  157
168 Ian Moore                 SO NYA                   19:33.82  158
169 Josh Kunn                 SO Kennebunk             19:34.23  159
170 Stephen Kirby             SR Ellsworth             19:34.50  160
171 Will Hadden               JR Lincoln Academy       19:34.57  161
172 Matt Bryant               SR Monmouth Academy      19:34.98  162
173 Cam Hancock               SR Harwood - VT          19:35.58
174 Donovan Shea              SO Brunswick             19:35.82  163
175 Jacob Pitman              JR Harwood - VT          19:35.96
176 Colby Watts               FR Maranacook            19:36.71  164
177 Blake Pattengale          SR Ellsworth             19:36.99  165
178 Stephen Taylor            SO Brewer High School    19:37.15  166
179 Evan Boudreau             SR Ellsworth             19:37.23
180 Alex Chandler             SR Mt. Blue              19:37.48  167
181 Andrew Caron              SR Cony High School      19:38.07  168
182 Jeff Wiley                FR Lisbon High School    19:38.32  169
183 Andrew Ostrow             SO Falmouth              19:39.70
184 Nick Derosby              SO Waterville            19:39.78  170
185 Ryan Cole                 FR Hampden Academy       19:40.00  171
186 Brandon Wade              JR Sumner High School    19:41.09  172
187 Mike Tudor                SR Scarborough           19:41.84
188 Ethan Law                 SR Scarborough           19:42.35
189 Benn Scully               SO Boothbay              19:42.79  173
190 Jake Wasserman            SR Cape Elizabeth        19:42.93  174
191 Nils Wahlstrom            JR Bangor High School    19:43.20  175
192 Nate Ivey                 SR Bangor High School    19:43.40
193 Michael Woods             JR Hall-Dale             19:44.03  176
194 Forrest Law               JR Foxcroft Academy      19:44.34  177
195 Cole Chase                SO Oceanside             19:45.15
196 Will Walker               SR Falmouth              19:46.12
197 Ari Snider                SO Belfast               19:46.53  178
198 Tim Brigham               FR Cape Elizabeth        19:46.66  179
199 Nathan Fitzpatrick        JR Brewer High School    19:48.14  180
200 Noah Evans                SO Harwood - VT          19:48.45
201 Rylan Norris              JR John Bapst            19:48.68  181
202 Ian Barrows               SR Hermon High School    19:49.11  182
203 Dylan Cheever             SR Cony High School      19:49.25  183
204 Jace Schmidt              JR Bangor Christian      19:49.30  184
205 Alexander Petersen        JR Hermon High School    19:51.78  185
206 Ben Kates                 JR Lisbon High School    19:53.54  186
206 Joe Hayden                JR Brewer High School    19:53.54
208 Alexander Casas           SO Medomak               19:54.14  187
208 Trevor Ewald              SO Cape Elizabeth        19:54.14  188
210 Riley Barth               SO Waterville            19:54.93  189
211 Abdikadir Hassan          SR Lewiston              19:55.70  190
212 Joshua Kovach             SR Caribou High School   19:56.25  191
213 Brendan Hickey            FR Mt. Blue              19:56.61  192
214 Alex Karam                SO Scarborough           19:56.74
215 Patrick McKay             SO Ellsworth             19:57.20
216 Jimmy Polewaczyk          SR Falmouth              19:57.27
217 Isaac Merson              JR Falmouth              19:57.48
218 Jordan Hill               JR Belfast               19:58.29  193
219 Joe Daigle                SR Lisbon High School    19:59.25  194
220 Dylan Thombs              SO Monmouth Academy      20:00.68  195
221 Walter Martin             SO Brunswick             20:00.96  196
222 Gavin Felch               FR Medomak               20:00.98  197
223 Emmett DeMaynadier        FR Waterville            20:02.10  198
224 Alex Nichols              SO Brunswick             20:02.42  199
225 Todd Forrest              SR Oxford Hills          20:02.48  200
226 Peter Henning             FR Falmouth              20:03.30
227 Sam Barksdale             JR Cape Elizabeth        20:03.67
228 Matthew Plourde           JR Hall-Dale             20:03.71  201
229 Sam Brodeur               JR Harwood - VT          20:04.46
230 Brady Snowden             SO Messalonskee          20:04.56  202
231 Kade Smith                JR Boothbay              20:05.49  203
232 Robin Doyle               SO Bucksport             20:05.92  204
233 Silas Rogers              SO Mt. Blue              20:06.23  205
234 Zach Bostwick             SO Cape Elizabeth        20:06.26
235 Mike Phillippon           SR Ellsworth             20:06.59
236 Colin Russell             SO Scarborough           20:07.66
237 Trevor Levesque           SO Presque Isle          20:08.31  206
238 Jesse Newcomb             SR Oxford Hills          20:08.44  207
239 Gehrig White              SO Brewer High School    20:08.62
240 Ethan Craigo              FR MDI                   20:08.74  208
241 Austin Landry             SO Maranacook            20:08.79  209
242 Brent Waterman            JR Belfast               20:09.02  210
243 Griffin Davis             JR Winslow High School   20:09.17  211
244 Tyler Strid               SO Caribou High School   20:09.52  212
245 Ralph Magnani             FR MDI                   20:10.23  213
246 Jack Hasch                SO Boothbay              20:10.48  214
247 Colin Gillis              FR J.H. Gillis - NS      20:10.68
248 Ben Bailey                SO Monmouth Academy      20:10.77  215
249 Will Robinson             JR Harwood - VT          20:11.09
250 Robert Field              SR NYA                   20:11.41  216
251 Nick Bragg                JR Washburn              20:12.53  217
252 Patrick Conley            SO South Portland        20:13.10  218
253 Kyle Howard               SO Messalonskee          20:13.79  219
254 Noah Lataille             FR Hampden Academy       20:14.05  220
255 Ryan Legare               FR Cumberland - RI       20:14.98
256 Ian Roy                   SR Lewiston              20:15.08
257 Josh Donnelly             FR Brewer High School    20:15.62
258 Cameron White             JR Boothbay              20:16.36
259 Nate Mulligan             JR Edward Little         20:16.80  221
260 Colby Hill                FR Camden Hills          20:18.30  222
261 Stewart Buzzel            SO Monmouth Academy      20:18.54  223
262 Isaac Sweeney             SO Sanford High School   20:18.67  224
263 Frank Nunez               SO Presque Isle          20:19.35  225
264 Dustin Staples            SO Mt. Blue              20:19.80  226
265 Jake Alofs                JR Scarborough           20:20.22
266 Sam Gerken                FR Yarmouth              20:20.80  227
267 Liam Johnson              SR Hampden Academy       20:20.87  228
268 Tyler MacDonald           SO Hampden Academy       20:21.13
269 Nate Rockwood             JR Ellsworth             20:21.85
270 Samuel Ackerman           SO Cumberland - RI       20:22.56
271 Sam Gorman                FR J.H. Gillis - NS      20:23.71
272 Derek Hawes               JR Ellsworth             20:24.08
273 Isaac Ocana               JR Mattanawcook          20:24.86  229
274 Ethan Carr                S0 Harwood - VT          20:25.38
275 Matt Closson              SO Hampden Academy       20:26.90
276 Tyler Moore               FR Hampden Academy       20:28.08
277 James O'Neil              SO Orono High School     20:28.50  230
278 Tom Frasca                SR Messalonskee          20:28.64  231
279 Zebadiah Johnson          JR Caribou High School   20:28.92
280 Casey Kellner             SR Telstar               20:29.21  232
281 Kameron Harper            FR South Portland        20:30.00
282 Matt Simmons              FR Falmouth              20:30.19
283 Tommy Schleicher          JR Belfast               20:30.27  233
284 Sam Freeman               FR Scarborough           20:30.37
285 Nathan Osborne            FR Lincoln Academy       20:30.46  234
286 Ransom Burgess            SO MDI                   20:31.06  235
287 Andy Gallup               SO MDI                   20:31.20  236
288 Frank MacFarlane          SO J.H. Gillis - NS      20:31.64
289 Jacob Palmerio            FR Harwood - VT          20:31.83
290 Anthony Gardner           SO Edward Little         20:32.00  237
291 Stephen Peters            SO J.H. Gillis - NS      20:32.11
292 Josh Richards             SR Lincoln Academy       20:32.51  238
293 Will Livermore            SO Biddeford             20:32.81  239
294 Kyle Jordan               JR Sumner High School    20:33.71  240
295 Hal Harren                SR Telstar               20:34.11  241
296 Charm Karunasiri          SR Caribou High School   20:34.13
297 Caleb Ellis               FR Winslow High School   20:34.36  242
298 Azad Jalali               JR Falmouth              20:34.64
299 Dillon Corliss            SR Hampden Academy       20:34.69
300 Tyler Hilton              SR Foxcroft Academy      20:36.43  243
301 Eli Winters               SO Harwood - VT          20:36.96
302 Brian Westhoven           SO Orono High School     20:37.53  244
303 Midhum Gelder             JR Edward Little         20:37.61  245
304 Luke Duchart              FR Cony High School      20:37.67  246
305 Jacob Towle               SR Presque Isle          20:38.55  247
306 Jake Burns                JR NYA                   20:38.67
307 Ryan Brown                JR Brewer High School    20:39.01
308 Nic Young                 SO Hampden Academy       20:39.61
309 Carl Pillitteri           JR Belfast               20:39.76  248
310 Tucker Bond               JR Hall-Dale             20:39.81  249
311 Nick Quiram               JR Scarborough           20:40.54
312 Owen Krause               SO John Bapst            20:40.76  250
313 Kevan Merrow              FR South Portland        20:40.79
314 Brooks Law                FR Foxcroft Academy      20:43.35  251
315 Noah Rossignol            FR Presque Isle          20:43.67  252
316 Brendan Cyr               FR Caribou High School   20:44.57
317 Joe Feely                 JR South Portland        20:45.93
318 Lance Parker              SR Medomak               20:47.51  253
319 Ethan Casavant            FR Hampden Academy       20:47.58
320 Thomas Sullivan           JR Cumberland - RI       20:48.03
321 Aiden Ripley              FR Belfast               20:48.99  254
322 Tyler Horsford            JR Monmouth Academy      20:49.01  255
323 Tyler Quirion             SR Cony High School      20:49.75  256
324 Benjamin Lowe             SR Belfast               20:50.56  257
325 Sebastian Thorsted        JR Harwood - VT          20:50.91
326 Caleb Mora                SR Ellsworth             20:50.92
327 Devyn Gillis              FR J.H. Gillis - NS      20:51.31
328 Ron Helderman             SO Madison High School   20:51.93  258
329 Daniel Menz               FR Cape Elizabeth        20:51.95
330 Tyler O'Grady             SR Ellsworth             20:53.51
331 Connor Biouffard          FR Biddeford             20:54.32  259
332 Grant Richards            JR Belfast               20:54.49
333 Sam Earnshaw              SO Cape Elizabeth        20:54.83
334 Tucker Sturdevant         SR Belfast               20:55.37
335 Garrett Sutherland        FR Mattanawcook          20:58.01  260
336 Connor Dalton             JR Hampden Academy       20:59.00
337 Samuel Harper             FR Madison High School   20:59.09  261
338 Brett Caron               JR Bangor High School    21:00.89
339 Will Nealley              SO Hampden Academy       21:01.57
340 Julian Frink              SO Lincoln Academy       21:01.80  262
341 Joshua Horne              SO Mt. Blue              21:02.58  263
342 Josh McGovern             JR Falmouth              21:03.13
343 Kyle Baubonis             SR Medomak               21:03.21  264
344 Willaim Richard           SO MDI                   21:03.37  265
345 Nick Mahar                FR Oceanside             21:03.81
346 Mike Donovan              SO Presque Isle          21:05.37
347 Harry Cheung              JR Hall-Dale             21:05.62  266
348 Danny Jordan              SO South Portland        21:05.66
349 Christopher Pomerleau     FR Hall-Dale             21:06.28  267
350 Iain Kurry                FR Falmouth              21:06.73
351 Wyatt Anthony             SR Boothbay              21:07.48
352 Adam Robinson             JR Edward Little         21:08.29
353 Eddie McCluskey           JR Camden Hills          21:09.31  268
354 Mike Tormey               FR John Bapst            21:10.31  269
355 John Loxterkamp           SR Belfast               21:10.43
356 Crockett Lalor            SO Camden Hills          21:10.95  270
357 Noah Robinson             FR Cape Elizabeth        21:11.78
358 Garrett Hilton            SR Foxcroft Academy      21:12.82  271
359 Kjetil Rossignol          SR Caribou High School   21:13.18
360 Tim Coston                JR Hampden Academy       21:13.44
361 Isaac Johnson             FR Winthrop              21:13.78  272
362 Tom Walker                SR Falmouth              21:14.07
363 Brendon O'Donnell         SR Medomak               21:14.58
364 Matthew Fownes            FR Cumberland - RI       21:14.90
365 Matthew Ahern             SR GSA                   21:15.86
366 Aiden Bothwell            SR Ellsworth             21:15.93
367 Austin Gardner            JR Hall-Dale             21:16.02  273
368 Riley Kennedy             FR J.H. Gillis - NS      21:16.81
369 Ian Grover                JR Yarmouth              21:17.43  274
370 Zach Hillman              JR Cape Elizabeth        21:17.56
371 Benjamin Blaisdell        FR Lawrence              21:17.63
372 Julian Hubbard            SR Cony High School      21:17.70  275
373 Felix Rivera              FR Bangor High School    21:17.95
374 Taylor Packard            JR Medomak               21:18.87
375 Cody Speropolous          JR Winslow High School   21:18.96  276
376 Ben Foster                JR Edward Little         21:20.06
377 James Robe                JR Waterville            21:20.34  277
378 Andrew Nickerson          FR Yarmouth              21:20.54  278
379 Matt Fendl                JR Ellsworth             21:21.84
380 Dante Larocca             FR Cumberland - RI       21:22.03
381 Ben Walton                JR Ellsworth             21:22.61
382 Colton Gervais            JR South Portland        21:23.49
383 Alex Turbide              FR Monmouth Academy      21:23.64  279
384 Jeremy Wyman              JR Brewer High School    21:23.87
385 Eric Rudman               SR Biddeford             21:23.89  280
386 Ethan Harriman            FR Maranacook            21:24.07  281
387 Kyle Williams             JR Belfast               21:24.48
388 Miles Lamar               JR Belfast               21:24.49
389 Devin Campbell            SO Messalonskee          21:24.74
390 Timothy Gould             SO Old Town              21:24.85  282
391 Reid Pryzant              SR Falmouth              21:25.09
392 Chris Heel                JR MDI                   21:26.04  283
393 Ben Flanagan              FR Brunswick             21:26.18
394 John LeBlanc              FR NYA                   21:26.46
395 Steven Hubert             SO Hall-Dale             21:26.63
396 Hendrick Andrews          SO Belfast               21:26.83
397 Koji Kobayashi            JR Maranacook            21:27.30  284
398 Ian Gregoire              SO Kennebunk             21:27.54  285
399 Eli Chadwick              SR Belfast               21:27.85
400 Isaac McKillen-Godfried   JR Orono High School     21:28.07  286
401 Nathaniel Vilas           JR Brunswick             21:28.26
402 Conner Bourgoin           SR Winslow High School   21:29.92  287
403 Matthew Thompson          FR J.H. Gillis - NS      21:30.27
404 Jaymes Riley              JR Waterville            21:30.54  288
405 Noah LePage               SO Mt. Blue              21:31.47
406 Thomas Wiese              SO Brunswick             21:32.99
407 Brian Nickless            SO Scarborough           21:33.20
408 Will Fowler               FR Scarborough           21:33.25
409 Calen Mendall             SO Oak Hill              21:33.71
410 Tim Wells                 JR Lincoln Academy       21:34.41  289
411 Christopher Javner        FR Mattanawcook          21:35.75  290
412 Peter Sargent             SR Sanford High School   21:36.20  291
413 Creighton Jewkes          FR J.H. Gillis - NS      21:36.64
414 Jon Stinson               SO Hermon High School    21:36.87  292
415 Ian Rixon                 SR Medomak               21:38.87
416 Mike Naseef               SO Cape Elizabeth        21:39.47
417 Ethan Cantlin             FR Falmouth              21:39.83
418 Nick Innis                SR Orono High School     21:40.09  293
419 Kyle Alamo                FR Boothbay              21:40.46
420 Sam Clark                 JR Falmouth              21:41.34
421 Jake Michaud              FR Hampden Academy       21:42.31
422 Mason McCarthy            FR Mattanawcook          21:42.70  294
423 Chad Lee                  JR Maranacook            21:43.74
424 Toby Smith                SO Maranacook            21:43.88
425 Matthew Cutler            JR Harwood - VT          21:44.45
426 William Shuxiang          JR Orono High School     21:44.91
427 Thomas Luce               FR Messalonskee          21:45.50
428 Aaron Limberger           SO Waterville            21:47.15
429 Shawn Curtin              JR Cumberland - RI       21:48.16
430 Jacob Hunter              FR Brunswick             21:49.09
431 Forest Priestley          SO Camden Hills          21:49.32  295
432 Doug Wick                 SO Belfast               21:49.39
433 Derrick Lycette           SR Lisbon High School    21:50.25  296
434 Taran Wilson              SR Hall-Dale             21:50.79
435 Michael Ericson           FR Washburn              21:51.13  297
436 Liam Anderson             FR Lincoln Academy       21:51.35
437 Hans Xu                   SO John Bapst            21:51.96
438 Noah Beliveau             SO Falmouth              21:52.31
439 James Erwin               SO Yarmouth              21:53.74  298
440 Joshua Devou              JR Hermon High School    21:53.83  299
441 Brandon Mancos            FR Presque Isle          21:54.49
442 Michael Marquis           FR Caribou High School   21:57.24
443 Henry Coxe                JR Falmouth              21:57.46
444 Steven Lawrence           JR Madison High School   21:57.82  300
445 Dustin Drabek             SO Presque Isle          21:57.98
446 Damien Tully              SO Presque Isle          21:58.09
447 Zachary Vise              FR Boothbay              21:58.43
448 David Dorr                FR Hampden Academy       21:58.50
449 Garrett Starr             SR Lisbon High School    21:59.23  301
450 Yusuf Noor                FR Edward Little         21:59.82
451 Daniel Schmidt            FR Falmouth              22:00.17
452 John Murphy               FR Brunswick             22:00.62
453 Yuval Boss                JR Orono High School     22:01.31
454 Jonah Zuckerman           JR Falmouth              22:01.38
455 Connor Monette            SR Brunswick             22:04.70
456 Daniel Costanzi           SR Oxford Hills          22:07.30  302
457 Daniel Hodgkins           JR South Portland        22:09.03
458 Tanner Thomas             JR Falmouth              22:09.27
459 Austin Sargent            SO Bucksport             22:10.07  303
460 Matt Wagner               FR Hampden Academy       22:10.51
461 Matthew Burtt             FR Presque Isle          22:10.51
462 John Sandiego             SR Sumner High School    22:11.04  304
463 Dan Murray                JR Boothbay              22:11.75
464 Lucas Armentrout          FR Hall-Dale             22:11.97
465 Greg Wheeler              FR Telstar               22:12.48
466 Brandon Emerson           FR Cony High School      22:13.31  305
467 Jermal Mansfield          SO J.H. Gillis - NS      22:13.33
468 Corey Iba                 JR Mt. Blue              22:14.10
469 Will Pochepan             FR Falmouth              22:14.56
470 Dan Lesko                 FR Mt. Blue              22:14.63
471 Anthony Viola             JR Washburn              22:15.97  306
472 Cody Moses                SR Messalonskee          22:16.19
473 Mark Smith                SR Foxcroft Academy      22:18.85  307
474 Jayson Martens            JR Biddeford             22:20.39  308
475 Daeghan Elkins            FR Messalonskee          22:20.60
476 Cody Charette             SR Caribou High School   22:21.15
477 Joshua Jones              SO Presque Isle          22:21.73
478 Brian Salemi              JR Cumberland - RI       22:22.34
479 Cody Emery                FR Madison High School   22:23.03  309
480 Kody Sankey               FR Cumberland - RI       22:24.49
481 Andrew Warren             SR Brunswick             22:25.15
482 Jacob Forsman             FR Hampden Academy       22:25.63
483 Jeffrey Sirocki           JR Scarborough           22:26.25
484 Logan Theriault           FR Winslow High School   22:26.59  310
485 Brandon Terra             SO Orono High School     22:27.77
486 Sam Birch                 JR Cony High School      22:29.00
487 Alex Rockcress            FR John Bapst            22:31.44
488 Jack Barnett              SO Harwood - VT          22:33.92
489 Michael Soteres           FR John Bapst            22:33.93
490 Kyle Dupuis               SO Old Town              22:36.16  311
491 James Annis               FR Camden Hills          22:36.67  312
492 Andrew Cabatingan         FR Cumberland - RI       22:37.75
492 Andrew Flynn              FR Kennebunk             22:37.75  313
494 Matthew Jardine           SR MDI                   22:39.72
495 Matthew Hanna             FR MDI                   22:41.19
496 Kameron Andrews           FR South Portland        22:41.70
497 Caleb Allen               JR Mt. Blue              22:42.81
498 Andrew Moriarty           SO Sanford High School   22:43.57
499 Jason Smith               JR Sumner High School    22:44.42  314
500 Robert Reedy              JR Cumberland - RI       22:45.96
501 Dean Donovan              JR Ellsworth             22:46.45
502 Patrick Hassen            SO Cony High School      22:49.13
503 Tanner Sterner            FR Caribou High School   22:49.18
504 Nathan Wall               FR Caribou High School   22:50.72
505 Gregory Martin            FR Caribou High School   22:50.74
506 Brady Duncan              JR Boothbay              22:52.15
507 Andrew Volent             FR Cape Elizabeth        22:53.88
508 Neil Smith                SO Lisbon High School    22:54.81  315
509 Jack Salamone             SO South Portland        22:56.04
510 Michael McHugh            SR South Portland        22:58.03
511 Brandon Benson            SR Cony High School      23:02.37
512 Chris Slonina             SR Cony High School      23:03.24
513 Tyler Lord                FR Hampden Academy       23:04.83
514 Russell Socoby            JR GHCA                  23:04.89
515 Adam Gardner              FR Falmouth              23:07.94
516 Ryan Lolar                SO Brewer High School    23:13.76
517 Will Buxbaum              SR Biddeford             23:15.82  316
518 Tommy Burns               SO John Bapst            23:17.70
519 Rudy Pelzer               JR Cape Elizabeth        23:18.25
520 Jacob Guay                SO South Portland        23:18.95
521 Christopher Tanner        FR Brunswick             23:20.51
522 Kevin Sandefur            JR Lincoln Academy       23:20.74
523 Mason Stevenson           JR Bangor High School    23:21.23
524 Reuben Kernan             JR Harwood - VT          23:22.46
525 Stephen Colby             JR Belfast               23:23.42
526 Gregory MacKenzie         SO J.H. Gillis - NS      23:23.54
527 Atticus Dennis            JR Foxcroft Academy      23:26.77  317
528 Richard Hommel            SO Harwood - VT          23:27.74
529 Nick Charest              FR Winthrop              23:28.00  318
530 Gabe Aguilar              SR Telstar               23:28.01
531 Alex Forbes               SO J.H. Gillis - NS      23:28.15
532 Justin Cottle             SO Hampden Academy       23:28.58
533 Seamus O'Brien            SO MDI                   23:28.92
534 Jim Merkel                JR South Portland        23:34.47
535 Freddy Libby              FR Foxcroft Academy      23:37.69  319
536 Karl Alamo                FR Boothbay              23:38.49
537 Justin Farley             JR Washburn              23:40.16  320
538 Ian Klane                 SR Lawrence              23:40.89
539 Niklas Krings             SO Foxcroft Academy      23:42.18
540 Ron Cartwright            SO Sanford High School   23:47.23
541 Kurt Shao                 JR GSA                   23:49.32
542 Allen Taylor              SO Mt. Blue              23:50.16
543 Edward Brown              SO Madison High School   23:50.59
544 Josh Zapsky               FR Hermon High School    23:50.67  321
545 Keegan Arsenault          FR Boothbay              23:54.14
546 Ian Lichtenberg           SO Mattanawcook          23:54.72  322
547 Caleb Chesley             FR John Bapst            23:54.85
548 Conor Millard             FR Old Town              23:55.39  323
549 Nick Wright               SR Harwood - VT          23:56.55
550 Ben Martin                SO Sanford High School   23:56.76
551 Kyle Mason                SO Bangor High School    23:58.37
552 Nate Stephenson           SO Ellsworth             24:00.32
553 Seth Chatterton           FR Lincoln Academy       24:00.69
554 Aaron Blake               SR Sanford High School   24:01.47
555 Sam McIntosh              FR Mt. Blue              24:15.68
556 Alex Bourgon              JR Bucksport             24:18.16  324
557 Aldis Gamble              JR NYA                   24:19.63
558 Grahm Freme               JR Caribou High School   24:20.58
559 Jefferson Adams           SR Hampden Academy       24:20.60
560 Taylor Slamons-Spencer    SR Hampden Academy       24:21.61
561 Daniel MacDougall         FR J.H. Gillis - NS      24:22.89
562 William Wessels           FR Belfast               24:23.94
563 Michael Roy               SR Old Town              24:26.48  325
564 Colby Rand                FR Brewer High School    24:26.73
565 Tony Martel               SO Biddeford             24:31.19
566 Stephen Johnson           JR Biddeford             24:33.17
567 Maxwell Murray            JR Yarmouth              24:34.06  326
568 Patrik Orcutt             SO Sumner High School    24:35.87  327
569 Izaak Onos                SR South Portland        24:36.70
570 Quintin Diou-Cass         SO Maranacook            24:41.74
571 Brandon Davis             FR Madison High School   24:45.14
572 Brian Dubois              SO Sanford High School   24:46.44
573 Marc Hunt                 SO Oxford Hills          24:47.05  328
574 James Lowell              SR Telstar               24:55.74
575 Abraham Noor              SO Edward Little         24:56.81
576 Kyler Carty               FR Boothbay              24:59.30
577 Shreyas Joshi             JR Falmouth              25:05.84
578 Liam Cogger               SO J.H. Gillis - NS      25:06.24
579 Ryan Gonyar               SR John Bapst            25:09.94
580 Kyle Zamrock              FR Lewiston              25:14.49
581 Jon Clapp                 JR Belfast               25:17.75
582 Kane Williamson           SO Oxford Hills          25:17.77  329
583 Caleb Colby               SO Boothbay              25:22.19
584 Andrew Bobker             FR Brunswick             25:27.70
585 Ethan Dapice              FR Brewer High School    25:30.41
586 Tommy Maloney             FR Harwood - VT          25:30.98
587 Bram Dennis               FR Foxcroft Academy      25:31.90
588 Thomas Lilieholm          FR Hampden Academy       25:34.46
589 Dalton Roberts            JR Edward Little         25:38.07
590 Josh Winslow              SO GHCA                  25:44.11
591 Max Iannazzi              FR Hampden Academy       25:47.52
592 McKinley Stinson          FR Brunswick             25:50.04
593 Tristan Stockford         JR Maranacook            25:54.25
594 Oscar Zou                 SO NYA                   25:55.91
595 Alex Kenniston            FR Medomak               25:55.99
596 Toby Jones                FR Bangor High School    25:56.51
597 Chris Coughlin            JR Falmouth              26:03.72
598 Thomas Plourde            FR Hall-Dale             26:05.63
599 Justin Lopez              FR Camden Hills          26:10.83  330
600 Lucas Cyr                 SR Presque Isle          26:13.13
601 John Farrell              FR South Portland        26:15.84
602 Gabe Le                   FR Cumberland - RI       26:23.06
603 Kyle McLaughlin           SR Washburn              26:24.59  331
604 Nick Hawk                 FR Lewiston              26:29.56
605 Riley Hopkins             SO Cony High School      26:35.84
606 Brian Nugent              SR Monmouth Academy      26:40.99  332
607 Nate Long                 FR Cony High School      26:52.99
608 Daniel Mayer              JR Lincoln Academy       26:58.65
609 Jacob Larsen              FR Winslow High School   27:00.60
610 Andrew Kolodgie           SO Yarmouth              27:04.16
611 Rhyan Paquereau           SO Biddeford             27:04.95
612 Arturo Lizano             FR Cape Elizabeth        27:11.64
613 Frank Flores-Chiu         SR Waterville            27:17.04
614 Kai Pakulski              FR Maranacook            27:17.73
615 Jesse Bibby               FR Cumberland - RI       27:17.82
616 Oliver Rhodes             SR Brunswick             27:31.32
617 Brian Garber              FR Scarborough           27:33.52
618 Matthew Bates             SR Hermon High School    27:41.59  333
619 Alex Angotti              SO GHCA                  27:44.94
620 Andrew Doyle              SO Kennebunk             27:46.22  334
621 August Stevens            SO Harwood - VT          27:48.65
622 Jacob Newcomb             SR Oxford Hills          27:52.51  335
623 Shawn Farrington          FR Brewer High School    27:52.83
624 Donald Norris             FR Biddeford             28:00.58
625 Nic Choinard              FR Bucksport             28:06.93  336
626 William Hyland            FR Belfast               28:08.63
627 Tyler Young               FR Bucksport             28:09.87  337
628 Taylor Coon               FR Hampden Academy       28:17.94
629 Peter Hanson              FR Hampden Academy       28:57.54
630 James Churchill           FR Presque Isle          28:59.69
631 Amaziah Jones             FR Bucksport             29:03.45  338
632 Justin Tucker             JR Monmouth Academy      29:23.73
633 Sam Reed                  FR Falmouth              29:34.12
634 Jesse Pomeroy             JR Lawrence              29:34.13
635 Yuning Xu                 FR Foxcroft Academy      31:05.61
636 Anthony Calovito          FR John Bapst            33:34.86
637 Sean O'Connor             SO Scarborough           34:22.21
 -- Caleb Halvorson-Fried     SO Bangor High School         DNF
 -- Darryl Wilkinson          SR South Portland             DNF
 -- Scott Lambert             FR Falmouth                   DNF
 -- Sam Day                   FR Hall-Dale                  DNF
 
                                   Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
Results - Men
   1 Falmouth High School        136    5   24   28   29   50   54   69
      Total Time:  1:28:32.20
         Average:    17:42.44
   2 J.H. Gillis High School -   159    2   15   37   43   62  111  127
      Total Time:  1:28:38.33
         Average:    17:43.67
   3 Cumberland High School -    176   10   12   32   34   88   92  105
      Total Time:  1:29:17.91
         Average:    17:51.59
   4 Scarborough High School     184    3   23   48   51   59  106  122
      Total Time:  1:29:18.31
         Average:    17:51.67
   5 Harwood - VT                303   21   44   56   64  118  123  132
      Total Time:  1:31:58.80
         Average:    18:23.76
   6 Bangor High School          329   14   40   75   84  116  156  175
      Total Time:  1:32:20.59
         Average:    18:28.12
   7 Caribou High School         337   30   55   76   80   96  191  212
      Total Time:  1:32:44.32
         Average:    18:32.87
   8 Hampden Academy             362   20   26   63   82  171  220  228
      Total Time:  1:32:33.06
         Average:    18:30.62
   9 Lewiston High School        370   25   35   65  114  131  139  190
      Total Time:  1:32:46.61
         Average:    18:33.33
  10 Telstar Regional High Sch   389    8   27   74  138  142  232  241
      Total Time:  1:32:20.17
         Average:    18:28.04
  11 South Portland High Schoo   407   47   79   86   93  102  109  218
      Total Time:  1:33:58.70
         Average:    18:47.74
  12 Brunswick High School       413   11   16   99  124  163  196  199
      Total Time:  1:32:36.95
         Average:    18:31.39
  13 North Yarmouth Academy      436   46   60   87   95  148  158  216
      Total Time:  1:33:58.65
         Average:    18:47.73
  14 Boothbay Region High Scho   441    4   67   72  125  173  203  214
      Total Time:  1:32:50.61
         Average:    18:34.13
  15 Ellsworth High School       454    6   90  100  112  146  160  165
      Total Time:  1:33:19.86
         Average:    18:39.98
  16 Bangor Christian School     500   42   57  115  129  157  184
      Total Time:  1:34:29.36
         Average:    18:53.88
  17 Cape Elizabeth High Schoo   513   38   41  119  141  174  179  188
      Total Time:  1:34:27.87
         Average:    18:53.58
  18 Brewer High School          521   66   91  104  117  143  166  180
      Total Time:  1:35:11.92
         Average:    19:02.39
  19 Messalonskee High School    559    9   89  126  133  202  219  231
      Total Time:  1:34:32.92
         Average:    18:54.59
  20 Edward Little High School   585   45   85  113  121  221  237  245
      Total Time:  1:35:47.80
         Average:    19:09.56
  21 John Bapst High School      591   36   70  149  155  181  250  269
      Total Time:  1:35:23.20
         Average:    19:04.64
  22 Orono High School           607    7   53   73  230  244  286  293
      Total Time:  1:34:57.84
         Average:    18:59.57
  23 Mt. Blue High School        617   22   31  167  192  205  226  263
      Total Time:  1:35:23.70
         Average:    19:04.74
  24 Medomak Valley High Schoo   633   61   78  110  187  197  253  264
      Total Time:  1:36:13.45
         Average:    19:14.69
  25 Sanford High School         650   97  120  136  145  152  224  291
      Total Time:  1:36:31.13
         Average:    19:18.23
  26 Winthrop High School        652   18   68  140  154  272  318
      Total Time:  1:36:22.51
         Average:    19:16.51
  27 Maranacook High School      657   49   98  137  164  209  281  284
      Total Time:  1:36:21.80
         Average:    19:16.36
  28 Presque Isle High School    745   19  144  151  206  225  247  252
      Total Time:  1:37:07.85
         Average:    19:25.57
  29 Madison High School         756    1  108  128  258  261  300  309
      Total Time:  1:36:21.53
         Average:    19:16.31
  30 Waterville High School      813  103  153  170  189  198  277  288
      Total Time:  1:38:11.02
         Average:    19:38.21
  31 Biddeford High School       843   13   52  239  259  280  308  316
      Total Time:  1:38:31.04
         Average:    19:42.21
  32 Winslow High School         851   39   83  211  242  276  287  310
      Total Time:  1:38:57.01
         Average:    19:47.41
  33 Lincoln Academy             870  107  130  161  234  238  262  289
      Total Time:  1:39:01.60
         Average:    19:48.32
  34 Mattanawcook Academy        873   17   77  229  260  290  294  322
      Total Time:  1:39:19.14
         Average:    19:51.83
  35 Mount Desert Island HS      925   33  208  213  235  236  265  283
      Total Time:  1:39:19.17
         Average:    19:51.84
  36 Yarmouth High School        938   58  101  227  274  278  298  326
      Total Time:  1:40:22.99
         Average:    20:04.60
  37 Lisbon High School          980  135  169  186  194  296  301  315
      Total Time:  1:40:41.53
         Average:    20:08.31
  38 Cony High School           1000  147  168  183  246  256  275  305
      Total Time:  1:40:23.25
         Average:    20:04.65
  39 Hall-Dale High School      1042  150  176  201  249  266  267  273
      Total Time:  1:41:02.84
         Average:    20:12.57
  40 Monmouth Academy           1050  162  195  215  223  255  279  332
      Total Time:  1:40:53.98
         Average:    20:10.80
  41 Belfast Area High School   1062  178  193  210  233  248  254  257
      Total Time:  1:41:03.87
         Average:    20:12.78
  42 Sumner High School         1111   81  172  240  304  314  327
      Total Time:  1:43:59.73
         Average:    20:47.95
  43 Camden Hills High School   1149   94  222  268  270  295  312  330
      Total Time:  1:43:26.17
         Average:    20:41.24
  44 Kennebunk High School      1162   71  159  285  313  334
      Total Time:  1:50:07.65
         Average:    22:01.53
  45 Foxcroft Academy           1249  177  243  251  271  307  317  319
      Total Time:  1:44:35.79
         Average:    20:55.16
  46 Hermon High School         1279  182  185  292  299  321  333
      Total Time:  1:47:02.26
         Average:    21:24.46
  47 Oxford Hills High School   1366  200  207  302  328  329  335
      Total Time:  1:52:23.04
         Average:    22:28.61
  48 Old Town High School       1375  134  282  311  323  325
      Total Time:  1:51:42.94
         Average:    22:20.59
  49 Washburn District High Sc  1471  217  297  306  320  331
      Total Time:  1:54:24.38
         Average:    22:52.88
  50 Bucksport High School      1504  204  303  324  336  337  338
      Total Time:  2:02:50.95
         Average:    24:34.19

Event 2  Boys 5k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - UNSEEDED SECTION
  1 Alex Owen                 JR Boothbay              18:31.71  
  2 Thomas Cassidy            SO Winslow               18:51.69  
  3 Jason Stevenson           SO Maranacook            18:58.93  
  4 Micah Wiley               SR GHCA                  19:00.62  
  5 Sam Ness                  SO Brewer                19:03.91  
  6 Ivan Johnson              JR Medomak               19:07.12  
  7 Andrew Balsamo            JR Lewiston              19:10.08  
  8 Zach Miller               SO Brunswick             19:14.56  
  9 Robert Campbell           SO Boothbay              19:15.44  
 10 Colby Trenten             JR Madison               19:16.52  
 11 Alex Tomasello            SO Lincoln               19:18.25  
 12 Sam Robinson              SO Harwood - VT          19:18.93  
 13 Robert Keane              SR Old Town              19:20.06  
 14 Andrew Smith              SR Lisbon                19:20.17  
 15 Nick Barnes               SO Maranacook            19:22.65  
 16 Jordan Balsamo            JR Lewiston              19:23.17  
 17 Nicholas Lunn             JR Hodgdon               19:24.41  
 18 Matthew Keane             SR Telstar               19:25.76  
 19 Saul Nunez                SO Presque Isle          19:27.02  
 20 Lane Pelletier            JR Cony                  19:28.51  
 21 Alec James                JR Scarborough           19:28.52  
 22 Matt Tilley               SO Presque Isle          19:30.54  
 23 Brian Parent              JR Bangor Christian      19:32.90  
 24 Ian Moore                 SO NYA                   19:33.82  
 25 Josh Kunn                 SO Kennebunk             19:34.23  
 26 Will Hadden               JR Lincoln               19:34.57  
 27 Andrew Ostrow             SO Falmouth              19:39.70  
 28 Ethan Law                 SR Scarborough           19:42.35  
 29 Benn Scully               SO Boothbay              19:42.79  
 30 Cole Chase                SO Oceanside             19:45.15  
 31 Will Walker               SR Falmouth              19:46.12  
 32 Nathan Fitzpatrick        JR Brewer                19:48.14  
 33 Noah Evans                SO Harwood - VT          19:48.45  
 34 Ian Barrows               SR Hermon                19:49.11  
 35 Dylan Cheever             SR Cony                  19:49.25  
 36 Jace Schmidt              JR Bangor Christian      19:49.30  
 37 Alexander Petersen        JR Hermon                19:51.78  
 38 Joe Hayden                JR Brewer                19:53.54  
 39 Alexander Casas           SO Medomak               19:54.14  
 40 Abdikadir Hassan          SR Lewiston              19:55.70  
 41 Jimmy Polewaczyk          SR Falmouth              19:57.27  
 42 Isaac Merson              JR Falmouth              19:57.48  
 43 Jordan Hill               JR Belfast               19:58.29  
 44 Alex Nichols              SO Brunswick             20:02.42  
 45 Todd Forrest              SR Oxford Hills          20:02.48  
 46 Sam Barksdale             JR Cape Elizabeth        20:03.67  
 47 Sam Brodeur               JR Harwood - VT          20:04.46  
 48 Brady Snowden             SO Messalonskee          20:04.56  
 49 Kade Smith                JR Boothbay              20:05.49  
 50 Robin Doyle               SO Bucksport             20:05.92  
 51 Silas Rogers              SO Mt. Blue              20:06.23  
 52 Zach Bostwick             SO Cape Elizabeth        20:06.26  
 53 Mike Phillippon           SR Ellsworth             20:06.59  
 54 Colin Russell             SO Scarborough           20:07.66  
 55 Trevor Levesque           SO Presque Isle          20:08.31  
 56 Gehrig White              SO Brewer                20:08.62  
 57 Austin Landry             SO Maranacook            20:08.79  
 58 Brent Waterman            JR Belfast               20:09.02  
 59 Tyler Strid               SO Caribou               20:09.52  
 60 Jack Hasch                SO Boothbay              20:10.48  
 61 Will Robinson             JR Harwood - VT          20:11.09  
 62 Robert Field              SR NYA                   20:11.41  
 63 Kyle Howard               SO Messalonskee          20:13.79  
 64 Ian Roy                   SR Lewiston              20:15.08  
 65 Cameron White             JR Boothbay              20:16.36  
 66 Isaac Sweeney             SO Sanford               20:18.67  
 67 Frank Nunez               SO Presque Isle          20:19.35  
 68 Jake Alofs                JR Scarborough           20:20.22  
 69 Liam Johnson              SR Hampden               20:20.87  
 70 Nate Rockwood             JR Ellsworth             20:21.85  
 71 Samuel Ackerman           SO Cumberland - RI       20:22.56  
 72 Derek Hawes               JR Ellsworth             20:24.08  
 73 Isaac Ocana               JR Mattanawcook          20:24.86  
 74 Ethan Carr                S0 Harwood - VT          20:25.38  
 75 James O'Neil              SO Orono                 20:28.50  
 76 Casey Kellner             SR Telstar               20:29.21  
 77 Tommy Schleicher          JR Belfast               20:30.27  
 78 Ransom Burgess            SO MDI                   20:31.06  
 79 Andy Gallup               SO MDI                   20:31.20  
 80 Josh Richards             SR Lincoln               20:32.51  
 81 Will Livermore            SO Biddeford             20:32.81  
 82 Kyle Jordan               JR Sumner                20:33.71  
 83 Hal Harren                SR Telstar               20:34.11  
 84 Charm Karunasiri          SR Caribou               20:34.13  
 85 Tyler Hilton              SR Foxcroft              20:36.43  
 86 Eli Winters               SO Harwood - VT          20:36.96  
 87 Midhum Gelder             JR Edward Little         20:37.61  
 88 Jacob Towle               SR Presque Isle          20:38.55  
 89 Jake Burns                JR NYA                   20:38.67  
 90 Ryan Brown                JR Brewer                20:39.01  
 91 Nic Young                 SO Hampden               20:39.61  
 92 Carl Pillitteri           JR Belfast               20:39.76  
 93 Nick Quiram               JR Scarborough           20:40.54  
 94 Joe Feely                 JR South Portland        20:45.93  
 95 Lance Parker              SR Medomak               20:47.51  
 96 Thomas Sullivan           JR Cumberland - RI       20:48.03  
 97 Tyler Quirion             SR Cony                  20:49.75  
 98 Benjamin Lowe             SR Belfast               20:50.56  
 99 Sebastian Thorsted        JR Harwood - VT          20:50.91  
100 Caleb Mora                SR Ellsworth             20:50.92  
101 Ron Helderman             SO Madison               20:51.93  
102 Tyler O'Grady             SR Ellsworth             20:53.51  
103 Grant Richards            JR Belfast               20:54.49  
104 Tucker Sturdevant         SR Belfast               20:55.37  
105 Connor Dalton             JR Hampden               20:59.00  
106 Will Nealley              SO Hampden               21:01.57  
107 Julian Frink              SO Lincoln               21:01.80  
108 Joshua Horne              SO Mt. Blue              21:02.58  
109 Josh McGovern             JR Falmouth              21:03.13  
110 Kyle Baubonis             SR Medomak               21:03.21  
111 Willaim Richard           SO MDI                   21:03.37  
112 Mike Donovan              SO Presque Isle          21:05.37  
113 Danny Jordan              SO South Portland        21:05.66  
114 Wyatt Anthony             SR Boothbay              21:07.48  
115 Adam Robinson             JR Edward Little         21:08.29  
116 Eddie McCluskey           JR Camden Hills          21:09.31  
117 John Loxterkamp           SR Belfast               21:10.43  
118 Crockett Lalor            SO Camden Hills          21:10.95  
119 Tim Coston                JR Hampden               21:13.44  
120 Tom Walker                SR Falmouth              21:14.07  
121 Brendon O'Donnell         SR Medomak               21:14.58  
122 Matthew Ahern             SR GSA                   21:15.86  
123 Aiden Bothwell            SR Ellsworth             21:15.93  
124 Austin Gardner            JR Hall-Dale             21:16.02  
125 Ian Grover                JR Yarmouth              21:17.43  
126 Zach Hillman              JR Cape Elizabeth        21:17.56  
127 Julian Hubbard            SR Cony                  21:17.70  
128 Taylor Packard            JR Medomak               21:18.87  
129 Cody Speropolous          JR Winslow               21:18.96  
130 Ben Foster                JR Edward Little         21:20.06  
131 James Robe                JR Waterville            21:20.34  
132 Matt Fendl                JR Ellsworth             21:21.84  
133 Ben Walton                JR Ellsworth             21:22.61  
134 Colton Gervais            JR South Portland        21:23.49  
135 Jeremy Wyman              JR Brewer                21:23.87  
136 Eric Rudman               SR Biddeford             21:23.89  
137 Kyle Williams             JR Belfast               21:24.48  
138 Miles Lamar               JR Belfast               21:24.49  
139 Devin Campbell            SO Messalonskee          21:24.74  
140 Timothy Gould             SO Old Town              21:24.85  
141 Reid Pryzant              SR Falmouth              21:25.09  
142 Chris Heel                JR MDI                   21:26.04  
143 Steven Hubert             SO Hall-Dale             21:26.63  
144 Hendrick Andrews          SO Belfast               21:26.83  
145 Koji Kobayashi            JR Maranacook            21:27.30  
146 Ian Gregoire              SO Kennebunk             21:27.54  
147 Eli Chadwick              SR Belfast               21:27.85  
148 Isaac McKillen-Godfried   JR Orono                 21:28.07  
149 Nathaniel Vilas           JR Brunswick             21:28.26  
150 Conner Bourgoin           SR Winslow               21:29.92  
151 Jaymes Riley              JR Waterville            21:30.54  
152 Noah LePage               SO Mt. Blue              21:31.47  
153 Thomas Wiese              SO Brunswick             21:32.99  
154 Brian Nickless            SO Scarborough           21:33.20  
155 Calen Mendall             SO Oak Hill              21:33.71  
156 Tim Wells                 JR Lincoln               21:34.41  
157 Peter Sargent             SR Sanford               21:36.20  
158 Jon Stinson               SO Hermon                21:36.87  
159 Ian Rixon                 SR Medomak               21:38.87  
160 Mike Naseef               SO Cape Elizabeth        21:39.47  
161 Nick Innis                SR Orono                 21:40.09  
162 Sam Clark                 JR Falmouth              21:41.34  
163 Chad Lee                  JR Maranacook            21:43.74  
164 Toby Smith                SO Maranacook            21:43.88  
165 Matthew Cutler            JR Harwood - VT          21:44.45  
166 William Shuxiang          JR Orono                 21:44.91  
167 Aaron Limberger           SO Waterville            21:47.15  
168 Shawn Curtin              JR Cumberland - RI       21:48.16  
169 Forest Priestley          SO Camden Hills          21:49.32  
170 Doug Wick                 SO Belfast               21:49.39  
171 Derrick Lycette           SR Lisbon                21:50.25  
172 Taran Wilson              SR Hall-Dale             21:50.79  
173 Noah Beliveau             SO Falmouth              21:52.31  
174 James Erwin               SO Yarmouth              21:53.74  
175 Joshua Devou              JR Hermon                21:53.83  
176 Henry Coxe                JR Falmouth              21:57.46  
177 Steven Lawrence           JR Madison               21:57.82  
178 Dustin Drabek             SO Presque Isle          21:57.98  
179 Damien Tully              SO Presque Isle          21:58.09  
180 Garrett Starr             SR Lisbon                21:59.23  
181 Yuval Boss                JR Orono                 22:01.31  
182 Jonah Zuckerman           JR Falmouth              22:01.38  
183 Connor Monette            SR Brunswick             22:04.70  
184 Daniel Costanzi           SR Oxford Hills          22:07.30  
185 Daniel Hodgkins           JR South Portland        22:09.03  
186 Tanner Thomas             JR Falmouth              22:09.27  
187 Austin Sargent            SO Bucksport             22:10.07  
188 John Sandiego             SR Sumner                22:11.04  
189 Dan Murray                JR Boothbay              22:11.75  
190 Jermal Mansfield          SO J.H. Gillis - NS      22:13.33  
191 Corey Iba                 JR Mt. Blue              22:14.10  
192 Anthony Viola             JR Washburn              22:15.97  
193 Cody Moses                SR Messalonskee          22:16.19  
194 Mark Smith                SR Foxcroft              22:18.85  
195 Jayson Martens            JR Biddeford             22:20.39  
196 Cody Charette             SR Caribou               22:21.15  
197 Joshua Jones              SO Presque Isle          22:21.73  
198 Brian Salemi              JR Cumberland - RI       22:22.34  
199 Andrew Warren             SR Brunswick             22:25.15  
200 Jeffrey Sirocki           JR Scarborough           22:26.25  
201 Brandon Terra             SO Orono                 22:27.77  
202 Sam Birch                 JR Cony                  22:29.00  
203 Jack Barnett              SO Harwood - VT          22:33.92  
204 Kyle Dupuis               SO Old Town              22:36.16  
205 Matthew Jardine           SR MDI                   22:39.72  
206 Caleb Allen               JR Mt. Blue              22:42.81  
207 Andrew Moriarty           SO Sanford               22:43.57  
208 Jason Smith               JR Sumner                22:44.42  
209 Robert Reedy              JR Cumberland - RI       22:45.96  
210 Dean Donovan              JR Ellsworth             22:46.45  
211 Patrick Hassen            SO Cony                  22:49.13  
212 Brady Duncan              JR Boothbay              22:52.15  
213 Neil Smith                SO Lisbon                22:54.81  
214 Jack Salamone             SO South Portland        22:56.04  
215 Michael McHugh            SR South Portland        22:58.03  
216 Brandon Benson            SR Cony                  23:02.37  
217 Chris Slonina             SR Cony                  23:03.24  
218 Russell Socoby            JR GHCA                  23:04.89  
219 Ryan Lolar                SO Brewer                23:13.76  
220 Will Buxbaum              SR Biddeford             23:15.82  
221 Tommy Burns               SO John Bapst            23:17.70  
222 Rudy Pelzer               JR Cape Elizabeth        23:18.25  
223 Jacob Guay                SO South Portland        23:18.95  
224 Kevin Sandefur            JR Lincoln               23:20.74  
225 Mason Stevenson           JR Bangor                23:21.23  
226 Reuben Kernan             JR Harwood - VT          23:22.46  
227 Stephen Colby             JR Belfast               23:23.42  
228 Gregory MacKenzie         SO J.H. Gillis - NS      23:23.54  
229 Atticus Dennis            JR Foxcroft              23:26.77  
230 Richard Hommel            SO Harwood - VT          23:27.74  
231 Gabe Aguilar              SR Telstar               23:28.01  
232 Alex Forbes               SO J.H. Gillis - NS      23:28.15  
233 Justin Cottle             SO Hampden               23:28.58  
234 Seamus O'Brien            SO MDI                   23:28.92  
235 Jim Merkel                JR South Portland        23:34.47  
236 Justin Farley             JR Washburn              23:40.16  
237 Ian Klane                 SR Lawrence              23:40.89  
238 Niklas Krings             SO Foxcroft              23:42.18  
239 Ron Cartwright            SO Sanford               23:47.23  
240 Kurt Shao                 JR GSA                   23:49.32  
241 Allen Taylor              SO Mt. Blue              23:50.16  
242 Edward Brown              SO Madison               23:50.59  
243 Ian Lichtenberg           SO Mattanawcook          23:54.72  
244 Nick Wright               SR Harwood - VT          23:56.55  
245 Ben Martin                SO Sanford               23:56.76  
246 Kyle Mason                SO Bangor                23:58.37  
247 Nate Stephenson           SO Ellsworth             24:00.32  
248 Aaron Blake               SR Sanford               24:01.47  
249 Alex Bourgon              JR Bucksport             24:18.16  
250 Aldis Gamble              JR NYA                   24:19.63  
251 Grahm Freme               JR Caribou               24:20.58  
252 Jefferson Adams           SR Hampden               24:20.60  
253 Taylor Slamons-Spencer    SR Hampden               24:21.61  
254 Michael Roy               SR Old Town              24:26.48  
255 Tony Martel               SO Biddeford             24:31.19  
256 Stephen Johnson           JR Biddeford             24:33.17  
257 Maxwell Murray            JR Yarmouth              24:34.06  
258 Patrik Orcutt             SO Sumner                24:35.87  
259 Izaak Onos                SR South Portland        24:36.70  
260 Quintin Diou-Cass         SO Maranacook            24:41.74  
261 Brian Dubois              SO Sanford               24:46.44  
262 Marc Hunt                 SO Oxford Hills          24:47.05  
263 James Lowell              SR Telstar               24:55.74  
264 Shreyas Joshi             JR Falmouth              25:05.84  
265 Liam Cogger               SO J.H. Gillis - NS      25:06.24  
266 Ryan Gonyar               SR John Bapst            25:09.94  
267 Jon Clapp                 JR Belfast               25:17.75  
268 Kane Williamson           SO Oxford Hills          25:17.77  
269 Caleb Colby               SO Boothbay              25:22.19  
270 Dalton Roberts            JR Edward Little         25:38.07  
271 Josh Winslow              SO GHCA                  25:44.11  
272 Tristan Stockford         JR Maranacook            25:54.25  
273 Oscar Zou                 SO NYA                   25:55.91  
274 Chris Coughlin            JR Falmouth              26:03.72  
275 Lucas Cyr                 SR Presque Isle          26:13.13  
276 Kyle McLaughlin           SR Washburn              26:24.59  
277 Riley Hopkins             SO Cony                  26:35.84  
278 Brian Nugent              SR Monmouth              26:40.99  
279 Daniel Mayer              JR Lincoln               26:58.65  
280 Andrew Kolodgie           SO Yarmouth              27:04.16  
281 Rhyan Paquereau           SO Biddeford             27:04.95  
282 Frank Flores-Chiu         SR Waterville            27:17.04  
283 Oliver Rhodes             SR Brunswick             27:31.32  
284 Matthew Bates             SR Hermon                27:41.59  
285 Alex Angotti              SO GHCA                  27:44.94  
286 Andrew Doyle              SO Kennebunk             27:46.22  
287 August Stevens            SO Harwood - VT          27:48.65  
288 Jacob Newcomb             SR Oxford Hills          27:52.51  
289 Justin Tucker             JR Monmouth              29:23.73  
290 Jesse Pomeroy             JR Lawrence              29:34.13  
291 Sean O'Connor             SO Scarborough           34:22.21  

Results - FRESHMAN SECTION
  1 Caleb Lord                FR Hampden               17:51.96  
  2 Spencer Brown             FR Falmouth              17:54.12  
  3 William Fletcher          FR MDI                   17:57.94  
  4 Jacob Archer              FR Bangor                18:04.29  
  5 Paul MacLellan            FR J.H. Gillis - NS      18:10.92  
  6 Jacob Terry               FR Scarborough           18:14.63  
  7 Seth Pearson              FR Bangor Christian      18:20.32  
  8 Nathaniel Kuzio           FR Harwood - VT          18:28.01  
  9 Matthew Beecher           FR South Portland        18:58.21  
 10 Abdullah Kaba             FR Cumberland - RI       19:05.69  
 11 Tristen Rich              FR Madison               19:05.92  
 12 Sam Nishi                 FR Harwood - VT          19:12.29  
 13 David Agudelo             FR Cumberland - RI       19:14.10  
 14 Quentin Bell              FR Harwood - VT          19:14.41  
 15 Kyle Kennedy              FR Cape Elizabeth        19:25.13  
 16 Drew Cyr                  FR Sanford               19:27.28  
 17 Matt Malcom               FR NYA                   19:28.75  
 18 Ben Allen                 FR Winthrop              19:30.85  
 19 Colby Watts               FR Maranacook            19:36.71  
 20 Jeff Wiley                FR Lisbon                19:38.32  
 21 Ryan Cole                 FR Hampden               19:40.00  
 22 Tim Brigham               FR Cape Elizabeth        19:46.66  
 23 Brendan Hickey            FR Mt. Blue              19:56.61  
 24 Gavin Felch               FR Medomak               20:00.98  
 25 Emmett DeMaynadier        FR Waterville            20:02.10  
 26 Peter Henning             FR Falmouth              20:03.30  
 27 Ethan Craigo              FR MDI                   20:08.74  
 28 Ralph Magnani             FR MDI                   20:10.23  
 29 Colin Gillis              FR J.H. Gillis - NS      20:10.68  
 30 Noah Lataille             FR Hampden               20:14.05  
 31 Ryan Legare               FR Cumberland - RI       20:14.98  
 32 Josh Donnelly             FR Brewer                20:15.62  
 33 Colby Hill                FR Camden Hills          20:18.30  
 34 Sam Gerken                FR Yarmouth              20:20.80  
 35 Sam Gorman                FR J.H. Gillis - NS      20:23.71  
 36 Tyler Moore               FR Hampden               20:28.08  
 37 Kameron Harper            FR South Portland        20:30.00  
 38 Matt Simmons              FR Falmouth              20:30.19  
 39 Sam Freeman               FR Scarborough           20:30.37  
 40 Nathan Osborne            FR Lincoln               20:30.46  
 41 Jacob Palmerio            FR Harwood - VT          20:31.83  
 42 Caleb Ellis               FR Winslow               20:34.36  
 43 Luke Duchart              FR Cony                  20:37.67  
 44 Kevan Merrow              FR South Portland        20:40.79  
 45 Brooks Law                FR Foxcroft              20:43.35  
 46 Noah Rossignol            FR Presque Isle          20:43.67  
 47 Brendan Cyr               FR Caribou               20:44.57  
 48 Ethan Casavant            FR Hampden               20:47.58  
 49 Aiden Ripley              FR Belfast               20:48.99  
 50 Devyn Gillis              FR J.H. Gillis - NS      20:51.31  
 51 Daniel Menz               FR Cape Elizabeth        20:51.95  
 52 Connor Biouffard          FR Biddeford             20:54.32  
 53 Garrett Sutherland        FR Mattanawcook          20:58.01  
 54 Samuel Harper             FR Madison               20:59.09  
 55 Nick Mahar                FR Oceanside             21:03.81  
 56 Christopher Pomerleau     FR Hall-Dale             21:06.28  
 57 Iain Kurry                FR Falmouth              21:06.73  
 58 Mike Tormey               FR John Bapst            21:10.31  
 59 Noah Robinson             FR Cape Elizabeth        21:11.78  
 60 Isaac Johnson             FR Winthrop              21:13.78  
 61 Matthew Fownes            FR Cumberland - RI       21:14.90  
 62 Riley Kennedy             FR J.H. Gillis - NS      21:16.81  
 63 Benjamin Blaisdell        FR Lawrence              21:17.63  
 64 Felix Rivera              FR Bangor                21:17.95  
 65 Andrew Nickerson          FR Yarmouth              21:20.54  
 66 Dante Larocca             FR Cumberland - RI       21:22.03  
 67 Alex Turbide              FR Monmouth              21:23.64  
 68 Ethan Harriman            FR Maranacook            21:24.07  
 69 Ben Flanagan              FR Brunswick             21:26.18  
 70 John LeBlanc              FR NYA                   21:26.46  
 71 Matthew Thompson          FR J.H. Gillis - NS      21:30.27  
 72 Will Fowler               FR Scarborough           21:33.25  
 73 Christopher Javner        FR Mattanawcook          21:35.75  
 74 Creighton Jewkes          FR J.H. Gillis - NS      21:36.64  
 75 Ethan Cantlin             FR Falmouth              21:39.83  
 76 Kyle Alamo                FR Boothbay              21:40.46  
 77 Jake Michaud              FR Hampden               21:42.31  
 78 Mason McCarthy            FR Mattanawcook          21:42.70  
 79 Thomas Luce               FR Messalonskee          21:45.50  
 80 Jacob Hunter              FR Brunswick             21:49.09  
 81 Michael Ericson           FR Washburn              21:51.13  
 82 Liam Anderson             FR Lincoln               21:51.35  
 83 Brandon Mancos            FR Presque Isle          21:54.49  
 84 Michael Marquis           FR Caribou               21:57.24  
 85 Zachary Vise              FR Boothbay              21:58.43  
 86 David Dorr                FR Hampden               21:58.50  
 87 Yusuf Noor                FR Edward Little         21:59.82  
 88 Daniel Schmidt            FR Falmouth              22:00.17  
 89 John Murphy               FR Brunswick             22:00.62  
 90 Matt Wagner               FR Hampden               22:10.51  
 91 Matthew Burtt             FR Presque Isle          22:10.51  
 92 Lucas Armentrout          FR Hall-Dale             22:11.97  
 93 Greg Wheeler              FR Telstar               22:12.48  
 94 Brandon Emerson           FR Cony                  22:13.31  
 95 Will Pochepan             FR Falmouth              22:14.56  
 96 Dan Lesko                 FR Mt. Blue              22:14.63  
 97 Daeghan Elkins            FR Messalonskee          22:20.60  
 98 Cody Emery                FR Madison               22:23.03  
 99 Kody Sankey               FR Cumberland - RI       22:24.49  
100 Jacob Forsman             FR Hampden               22:25.63  
101 Logan Theriault           FR Winslow               22:26.59  
102 Alex Rockcress            FR John Bapst            22:31.44  
103 Michael Soteres           FR John Bapst            22:33.93  
104 James Annis               FR Camden Hills          22:36.67  
105 Andrew Cabatingan         FR Cumberland - RI       22:37.75  
105 Andrew Flynn              FR Kennebunk             22:37.75  
107 Matthew Hanna             FR MDI                   22:41.19  
108 Kameron Andrews           FR South Portland        22:41.70  
109 Tanner Sterner            FR Caribou               22:49.18  
110 Nathan Wall               FR Caribou               22:50.72  
111 Gregory Martin            FR Caribou               22:50.74  
112 Andrew Volent             FR Cape Elizabeth        22:53.88  
113 Tyler Lord                FR Hampden               23:04.83  
114 Adam Gardner              FR Falmouth              23:07.94  
115 Christopher Tanner        FR Brunswick             23:20.51  
116 Nick Charest              FR Winthrop              23:28.00  
117 Freddy Libby              FR Foxcroft              23:37.69  
118 Karl Alamo                FR Boothbay              23:38.49  
119 Josh Zapsky               FR Hermon                23:50.67  
120 Keegan Arsenault          FR Boothbay              23:54.14  
121 Caleb Chesley             FR John Bapst            23:54.85  
122 Conor Millard             FR Old Town              23:55.39  
123 Seth Chatterton           FR Lincoln               24:00.69  
124 Sam McIntosh              FR Mt. Blue              24:15.68  
125 Daniel MacDougall         FR J.H. Gillis - NS      24:22.89  
126 William Wessels           FR Belfast               24:23.94  
127 Colby Rand                FR Brewer                24:26.73  
128 Brandon Davis             FR Madison               24:45.14  
129 Abraham Noor              SO Edward Little         24:56.81  
130 Kyler Carty               FR Boothbay              24:59.30  
131 Kyle Zamrock              FR Lewiston              25:14.49  
132 Andrew Bobker             FR Brunswick             25:27.70  
133 Ethan Dapice              FR Brewer                25:30.41  
134 Tommy Maloney             FR Harwood - VT          25:30.98  
135 Bram Dennis               FR Foxcroft              25:31.90  
136 Thomas Lilieholm          FR Hampden               25:34.46  
137 Max Iannazzi              FR Hampden               25:47.52  
138 McKinley Stinson          FR Brunswick             25:50.04  
139 Alex Kenniston            FR Medomak               25:55.99  
140 Toby Jones                FR Bangor                25:56.51  
141 Thomas Plourde            FR Hall-Dale             26:05.63  
142 Justin Lopez              FR Camden Hills          26:10.83  
143 John Farrell              FR South Portland        26:15.84  
144 Gabe Le                   FR Cumberland - RI       26:23.06  
145 Nick Hawk                 FR Lewiston              26:29.56  
146 Nate Long                 FR Cony                  26:52.99  
147 Jacob Larsen              FR Winslow               27:00.60  
148 Arturo Lizano             FR Cape Elizabeth        27:11.64  
149 Kai Pakulski              FR Maranacook            27:17.73  
150 Jesse Bibby               FR Cumberland - RI       27:17.82  
151 Brian Garber              FR Scarborough           27:33.52  
152 Shawn Farrington          FR Brewer                27:52.83  
153 Donald Norris             FR Biddeford             28:00.58  
154 Nic Choinard              FR Bucksport             28:06.93  
155 William Hyland            FR Belfast               28:08.63  
156 Tyler Young               FR Bucksport             28:09.87  
157 Taylor Coon               FR Hampden               28:17.94  
158 Peter Hanson              FR Hampden               28:57.54  
159 James Churchill           FR Presque Isle          28:59.69  
160 Amaziah Jones             FR Bucksport             29:03.45  
161 Sam Reed                  FR Falmouth              29:34.12  
162 Yuning Xu                 FR Foxcroft              31:05.61  
163 Anthony Calovito          FR John Bapst            33:34.86  
 -- Sam Day                   FR Hall-Dale                  DNF  
 -- Scott Lambert             FR Falmouth                   DNF 

Results - SEEDED SECTION 
  1 Matthew McClintock        SR Madison               16:08.07  
  2 Mike Tate                 JR J.H. Gillis - NS      16:28.52  
  3 Nick Morris               SR Scarborough           16:37.40  
  4 Chase Brown               SR Boothbay              16:38.72  
  5 Timothy Follo             SR Falmouth              16:39.31  
  6 Dan Curts                 SO Ellsworth             16:44.96  
  7 Alex Bulteel              SR Orono                 16:51.68  
  8 Josef Holt-Andrews        SO Telstar               16:55.72  
  9 Harlow Ladd               SR Messalonskee          16:57.71  
 10 Trevor Crawley            JR Cumberland - RI       17:04.66  
 11 Benson Worthington        SR Brunswick             17:12.08  
 12 Matthew Sutcliffe         SR Cumberland - RI       17:22.02  
 13 Cam Nadeau                JR Biddeford             17:22.90  
 14 Jonathan Stanhope         SO Bangor                17:27.69  
 15 Brandon MacDonald         SR J.H. Gillis - NS      17:31.42  
 16 Jamie Ross                SO Brunswick             17:33.13  
 17 Matt Guiod                SR Mattanawcook          17:34.56  
 18 Kameron Souza             SR Winthrop              17:40.97  
 19 Matt Eager                SR Presque Isle          17:42.63  
 20 Andrew Closson            SR Hampden               17:44.19  
 21 Geoffrey Kazlow           SO Harwood - VT          17:46.60  
 22 Justin Tracy              JR Mt. Blue              17:47.51  
 23 Robby Hall                JR Scarborough           17:48.98  
 24 Jay Lesser                JR Falmouth              17:50.50  
 25 Mohamed Barre             JR Lewiston              17:51.55  
 26 Ben Lewis                 SR Telstar               17:53.16  
 27 Colby Howland             SR Falmouth              17:53.31  
 28 Caleb Chapman             SR Caribou               17:54.53  
 29 Sully Jackson             JR Mt. Blue              17:55.87  
 30 Kevin Seaver              SO Cumberland - RI       17:57.40  
 31 Thomas Fownes             SR Cumberland - RI       17:58.10  
 32 Mohamed Awil              JR Lewiston              17:58.47  
 33 Alex Beals                SR John Bapst            17:59.33  
 34 Edward MacDonald          SO J.H. Gillis - NS      18:01.44  
 35 Peter Doane               SO Cape Elizabeth        18:01.46  
 36 Nickolas Shuckrow         JR Winslow               18:02.83  
 37 Liam Simpson              SO Cape Elizabeth        18:05.37  
 38 Zac Palmeter              SO Bangor Christian      18:08.20  
 39 Geordy Aitken             SR Harwood - VT          18:12.31  
 40 Justin LeClair            SR Edward Little         18:13.44  
 41 Evan Kendall              SR NYA                   18:13.58  
 42 Thomas Salamone           SR South Portland        18:14.25  
 43 Kelby Mace                SO Maranacook            18:14.72  
 44 Thomas Edmonds            SR Falmouth              18:14.96  
 45 Ian Morris                SO Scarborough           18:15.89  
 46 Tom Laverriere            JR Biddeford             18:17.12  
 47 Tyler White               JR Orono                 18:17.58  
 48 Conor McGrory             SR Falmouth              18:17.59  
 49 Jesse Sandstrom           SR Caribou               18:17.86  
 50 Nathaniel Kazlow          SO Harwood - VT          18:19.59  
 51 Braden Becker             SO Yarmouth              18:21.16  
 52 Jack Sullivan             JR Scarborough           18:21.41  
 53 Rudy Guliani              SR NYA                   18:22.55  
 54 Mason Vermilion           SR Medomak               18:24.40  
 55 Patrick Marlow            SR J.H. Gillis - NS      18:26.03  
 56 Nick Kopf                 JR Hampden               18:27.10  
 57 Kevin Lavertu             SR Lewiston              18:28.25  
 58 Tristan Walden            SO Brewer                18:31.50  
 59 Marc Hachey               JR Winthrop              18:32.10  
 60 Henry Briggs              SR Falmouth              18:32.45  
 61 Connor Wagner             SO John Bapst            18:33.34  
 62 Cam Weiwel                SR Kennebunk             18:41.91  
 63 Tom Brown                 SR Boothbay              18:41.95  
 64 Schuyler Collett          JR Orono                 18:42.55  
 65 Adam Mahar                SR Telstar               18:42.72  
 66 Jonathan Belanger         SR Bangor                18:44.32  
 67 Lucas Kinney              SO Caribou               18:44.54  
 68 Josh Wheeler              JR Mattanawcook          18:45.96  
 69 Nick Anderson             JR Medomak               18:46.81  
 70 Robert Graff              SO South Portland        18:47.94  
 71 Ryan Washington           SO Caribou               18:48.97  
 72 Taylor Lee                SR Sumner                18:49.47  
 73 Dustin Ramsay             SO Hampden               18:49.81  
 74 David Correale            SR Bangor                18:52.96  
 75 Luc Bourget               JR Edward Little         18:53.92  
 76 Ryan Tuttle               JR South Portland        18:54.99  
 77 Brian Trelegan            SR NYA                   18:55.37  
 78 Richard Church            JR Cumberland - RI       18:55.73  
 79 Nicholas Hart             SR Messalonskee          18:55.87  
 80 Kody Holmes               JR Ellsworth             18:57.42  
 81 Luke Rand                 SO Brewer                18:58.07  
 82 Matthew Smith             SO Cumberland - RI       18:58.17  
 83 Ben Trapani               SO Camden Hills          18:58.29  
 84 Grant McPherson           SR NYA                   18:58.40  
 85 Ron Lund                  JR Caribou               18:58.42  
 86 Bryant Perkins            SR Sanford               18:58.45  
 87 Jacob Schwab              SR Brunswick             19:01.36  
 88 Brayden Beardsley         SO Ellsworth             19:01.59  
 89 Thomas Robichaud          JR Yarmouth              19:03.06  
 90 Austin Gotts              JR South Portland        19:03.31  
 91 Joseph Bellavia           SO Waterville            19:03.47  
 92 Sean Seaver               SR Cumberland - RI       19:04.97  
 93 Wout Moulin               SR Scarborough           19:05.65  
 94 Nick Smelcer              SO Lincoln               19:05.81  
 95 Max Knutsen               JR South Portland        19:06.73  
 96 Logan Grant               JR J.H. Gillis - NS      19:07.18  
 97 Robert Looker             SO Ellsworth             19:07.83  
 98 Eric Britton              JR Falmouth              19:09.22  
 99 Izaac White               SO Edward Little         19:09.53  
100 Dylan Merchant            JR Bangor Christian      19:10.93  
101 Ben Salinas               SO Bangor                19:11.33  
102 Alec Wortman              SO Brewer                19:11.66  
103 Alex Southiere            SO Cumberland - RI       19:12.64  
104 Julian Pelzer             SO Cape Elizabeth        19:12.98  
105 Joe Lenhardt              JR Sanford               19:13.66  
106 Matt Yarnovich            SR Edward Little         19:14.11  
107 Sam Terry                 JR Scarborough           19:14.34  
108 Conor Fleurant            JR Cumberland - RI       19:15.21  
109 Emmitt Heath              SO Messalonskee          19:15.50  
110 Marshall Cunningham       JR J.H. Gillis - NS      19:15.87  
111 Sam Proctor               JR Bangor Christian      19:17.01  
112 Mohamed Mohamed           SO Lewiston              19:18.26  
113 Logan Moses               SO Messalonskee          19:19.28  
114 Jake Crosby               SO Sanford               19:21.18  
115 Bronson Dean              SO Telstar               19:22.81  
116 Dylan Berney              JR Winthrop              19:24.81  
117 Jimmy Donnelly            JR Brewer                19:26.78  
118 Matt Aceto                SO Scarborough           19:27.12  
119 Frank King                SO Ellsworth             19:28.06  
120 Coral Guerrero            SO John Bapst            19:29.22  
121 Josh Ringer               JR Hall-Dale             19:29.67  
122 Alex Brisbois             SO Sanford               19:30.56  
123 Anselm Scheck             SO Waterville            19:30.74  
124 Tristan Tucker            JR Falmouth              19:32.60  
125 Matt Spear                SO John Bapst            19:32.63  
126 Joseph Belanger           JR Bangor                19:32.75  
127 Stephen Kirby             SR Ellsworth             19:34.50  
128 Matt Bryant               SR Monmouth              19:34.98  
129 Cam Hancock               SR Harwood - VT          19:35.58  
130 Donovan Shea              SO Brunswick             19:35.82  
131 Jacob Pitman              JR Harwood - VT          19:35.96  
132 Blake Pattengale          SR Ellsworth             19:36.99  
133 Stephen Taylor            SO Brewer                19:37.15  
134 Evan Boudreau             SR Ellsworth             19:37.23  
135 Alex Chandler             SR Mt. Blue              19:37.48  
136 Andrew Caron              SR Cony                  19:38.07  
137 Nick Derosby              SO Waterville            19:39.78  
138 Brandon Wade              JR Sumner                19:41.09  
139 Mike Tudor                SR Scarborough           19:41.84  
140 Jake Wasserman            SR Cape Elizabeth        19:42.93  
141 Nils Wahlstrom            JR Bangor                19:43.20  
142 Nate Ivey                 SR Bangor                19:43.40  
143 Michael Woods             JR Hall-Dale             19:44.03  
144 Forrest Law               JR Foxcroft              19:44.34  
145 Ari Snider                SO Belfast               19:46.53  
146 Rylan Norris              JR John Bapst            19:48.68  
147 Ben Kates                 JR Lisbon                19:53.54  
148 Trevor Ewald              SO Cape Elizabeth        19:54.14  
149 Riley Barth               SO Waterville            19:54.93  
150 Joshua Kovach             SR Caribou               19:56.25  
151 Alex Karam                SO Scarborough           19:56.74  
152 Patrick McKay             SO Ellsworth             19:57.20  
153 Joe Daigle                SR Lisbon                19:59.25  
154 Dylan Thombs              SO Monmouth              20:00.68  
155 Walter Martin             SO Brunswick             20:00.96  
156 Matthew Plourde           JR Hall-Dale             20:03.71  
157 Jesse Newcomb             SR Oxford Hills          20:08.44  
158 Griffin Davis             JR Winslow               20:09.17  
159 Ben Bailey                SO Monmouth              20:10.77  
160 Nick Bragg                JR Washburn              20:12.53  
161 Patrick Conley            SO South Portland        20:13.10  
162 Nate Mulligan             JR Edward Little         20:16.80  
163 Stewart Buzzel            SO Monmouth              20:18.54  
164 Dustin Staples            SO Mt. Blue              20:19.80  
165 Tyler MacDonald           SO Hampden               20:21.13  
166 Matt Closson              SO Hampden               20:26.90  
167 Tom Frasca                SR Messalonskee          20:28.64  
168 Zebadiah Johnson          JR Caribou               20:28.92  
169 Frank MacFarlane          SO J.H. Gillis - NS      20:31.64  
170 Anthony Gardner           SO Edward Little         20:32.00  
171 Stephen Peters            SO J.H. Gillis - NS      20:32.11  
172 Azad Jalali               JR Falmouth              20:34.64  
173 Dillon Corliss            SR Hampden               20:34.69  
174 Brian Westhoven           SO Orono                 20:37.53  
175 Tucker Bond               JR Hall-Dale             20:39.81  
176 Owen Krause               SO John Bapst            20:40.76  
177 Tyler Horsford            JR Monmouth              20:49.01  
178 Sam Earnshaw              SO Cape Elizabeth        20:54.83  
179 Brett Caron               JR Bangor                21:00.89  
180 Harry Cheung              JR Hall-Dale             21:05.62  
181 Garrett Hilton            SR Foxcroft              21:12.82  
182 Kjetil Rossignol          SR Caribou               21:13.18  
183 Hans Xu                   SO John Bapst            21:51.96  
 -- Darryl Wilkinson          SR South Portland             DNF  
 -- Caleb Halvorson-Fried     SO Bangor                     DNF  

Posted Image
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Share this topic:



1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

------DyeStat Track Talk Forums------

Main
HS General
HS Elite
College
Elite
The Plaground
Help
Training
Spikes
Nutrition
Distance
Sprints/Relays/Hur
Jumps
Throws
West
California
Nevada
West Region
Washington/Oregon
Midwest/Heartland
Michigan
Illinois
Wisconsin
Kansas
Minnesota
Midwest/Heartland Region
South/Southeast
Texas
Florida
Tennessee
South/SE Region
Northeast
Pennsylvania
New Jersey
New York
New England
Maryland  

 

International
Canada