RunnerSpace.com: 2011 Results - Legends Meet - DyeStat.com Track Talk

Jump to content

Welcome to DyeStat.com Track Talk!

You will have to register for a RunnerSpace account before you can post: click the LOGIN / SIGN UP link in the top brown bar to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2011 Results - Legends Meet

#1 03 October 2011 12:08 PM
Shane 
RunnerSpace Moderator 31 Rep Points
Join Date: 30 Sep 2007
Posts: 2960
PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Homepage

Website:Click here

MIDDLE SCHOOL BOYS

MIDDLE SCHOOL GIRLS

Results by GOPHER RUNNING

DIVISION I GIRLS

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Brunswick                32    1    3    5    6   17   27   30  19:59.6  1:20.9
  2 Mt. Lebanon              63    7    9   10   16   21   26   35  20:33.7  1:06.3
  3 Shaker Heights           86    4   14   18   19   31   43   68  20:51.4  1:53.5
  4 Strongsville             92    8   13   20   23   28   36   46  20:49.9  1:21.2
  5 St. Joseph Academy      153   12   15   34   41   51   52   71  21:42.0  2:01.5
  6 Kenston                 212   29   42   44   47   50   55   75  22:16.1  1:21.7
 7* Lakewood                233   32   39   45   58   59   62   72  22:35.2  1:17.1
 8* Nordonia                233   11   33   53   66   70   76   78  22:28.5  3:04.2
  9 Mentor                  236   22   40   54   57   63   64   67  22:33.0  2:12.4
 10 Avon                    274   48   49   56   60   61   65   69  22:54.9  0:43.2
 11 Lakeside                291   24   38   73   77   79   82   83  23:15.0  3:39.3
 12 Geneva                  305   25   37   74   84   85   86   88  24:15.3  6:35.1
 13 Euclid                  339    2   80   81   87   89            26:54.9 14:09.0


 PLACE          FINISHER          TIME     PACE        TEAM         
    1  Selena Pasadyn, 12         19:32.8    6:18  Brunswick           
    2  Emily Sweet, 12            19:42.7    6:21  Euclid               
    3  Loren McDaniel, 12         19:45.1    6:22  Brunswick           
    4  Erin Cullen, 11            19:50.8    6:24  Shaker Heights      
    5  Alexis Uber, 12            19:52.3    6:25  Brunswick           
    6  Kristine Camper, 10        19:54.0    6:25  Brunswick           
    7  Callie Gunzenhauser, 10    19:57.3    6:26  Mt. Lebanon         
    8  Natalie Camardo, 11        19:58.8    6:27  Strongsville        
    9  Sarah Kaufman, 12          20:12.8    6:31  Zanesville           
   10  Jillian Hunsberger, 10     20:25.4    6:35  Mt. Lebanon         
   11  Julie Kojancik, 11         20:28.6    6:36  Mt. Lebanon         
   12  Heather Ross, 9            20:30.9    6:37  Nordonia            
   13  Mary Kate Chambers, 12     20:41.8    6:41  St. Joseph Academy  
   14  Katie Connolly, 12         20:44.4    6:41  Strongsville        
   15  Claire Lo, 12              20:50.4    6:43  Shaker Heights      
   16  Rachel McGuire, 10         20:52.5    6:44  St. Joseph Academy   
   17  Audrey Gordon, 10          20:53.5    6:44  Mt. Lebanon         
   18  Tara Horton, 10            20:53.7    6:44  Brunswick           
   19  Chloe Binczyk, 10          20:55.1    6:45  Shaker Heights      
   20  Amber Davis, 12            20:56.5    6:45  Shaker Heights      
   21  Jaime Larsen, 12           20:57.7    6:46  Strongsville        
   22  Katelyn Walsh, 11          21:03.5    6:48  Mt. Lebanon         
   23  Mattie Haag, 10            21:07.4    6:49  Mentor              
   24  Libby Erdelac, 10          21:08.6    6:49  Strongsville        
   25  Karen Barrientos, 10       21:08.7    6:49  Lakeside            
   26  Hailey Van Hoy, 10         21:10.8    6:50  Geneva              
   27  Sierra Van Dijk, 9         21:11.1    6:50  Mt. Lebanon         
   28  Emily LaPolla, 9           21:17.1    6:52  Brunswick           
   29  Sarah Torok, 11            21:20.0    6:53  Strongsville        
   30  Emily Latimer, 11          21:21.1    6:53  Kenston             
   31  Hannah Meyer, 9            21:31.1    6:56  Brunswick           
   32  Nikki Mercer, 11           21:44.3    7:01  Shaker Heights       
   33  Alyssa Hasman, 10          21:52.9    7:04  Lakewood             
   34  Leah Vasarhelyi, 9         21:53.4    7:04  Nordonia             
   35  Jessica Sirchen, 12        21:54.8    7:04  St. Joseph Academy   
   36  Julia Staltari, 10         22:03.2    7:07  Mt. Lebanon          
   37  Kim Pillari, 11            22:03.7    7:07  Strongsville         
   38  Alyssa Nieset, 12          22:09.0    7:09  Geneva               
   39  Kristen Beres, 11          22:13.1    7:10  Lakeside             
   40  Mollie Evans, 12           22:16.4    7:11  Lakewood             
   41  Peggy Magro, 9             22:16.7    7:11  Mentor               
   42  Alesha Vovk, 10            22:17.7    7:12  St. Joseph Academy   
   43  Olivia Latimer, 12         22:18.2    7:12  Kenston              
   44  Maeve Scully, 9            22:22.0    7:13  Shaker Heights       
   45  Lindsey Clasen, 12         22:28.8    7:15  Kenston              
   46  Veronica Cole, 12          22:29.0    7:15  Lakewood             
   47  Alyssa Wolfinger, 11       22:29.2    7:15  Strongsville         
   48  Allison Porter, 11         22:29.7    7:15  Kenston              
   49  Annie Bowen, 9             22:32.1    7:16  Avon                 
   50  Linda Morales, 11          22:34.4    7:17  Avon                 
   51  Emma Dicker, 9             22:42.8    7:20  Kenston              
   52  Maddie Zimmerman, 10       22:43.3    7:20  St. Joseph Academy   
   53  Mallory Fahey, 9           22:51.6    7:22  St. Joseph Academy   
   54  Emily Porter, 11           22:57.0    7:24  Nordonia             
   55  Abby Meinen, 11            22:57.8    7:24  Mentor               
   56  Brigitte Kolibab, 11       22:58.3    7:25  Kenston              
   57  Maddie Toth, 12            23:00.1    7:25  Avon                 
   58  Katie Kesicki, 11          23:01.7    7:26  Strongsville         
   59  Alexandra Benson, 12       23:03.2    7:26  Mentor               
   60  Gabryelle Konn, 9          23:06.6    7:27  Strongsville         
   61  Hannah Gregory, 11         23:07.6    7:28  Lakewood             
   62  Maeve Christie, 10         23:10.0    7:28  Lakewood             
   63  Maggie Fragapane, 10       23:12.6    7:29  Avon                 
   64  Monica Bickley, 11         23:15.3    7:30  Avon                 
   65  Grace Latham, 10           23:15.6    7:30  Lakewood             
   66  Jessie Eiben, 12           23:19.7    7:32  Mentor               
   67  Lindsey Iafelice, 10       23:21.8    7:32  Mentor               
   68  Katie Schlather, 12        23:24.1    7:33  Avon                 
   69  Frankie Simmons, 11        23:26.0    7:34  Nordonia             
   70  Ashley Elston, 9           23:26.3    7:34  Mentor               
   71  Ilana Sadholz, 9           23:30.8    7:35  Shaker Heights       
   72  Kaitlin Robertson, 11      23:32.4    7:36  Avon                 
   73  Marri White, 12            23:35.1    7:36  Nordonia             
   74  Emily Bauer, 11            23:36.4    7:37  St. Joseph Academy   
   75  Courtney Crane, 11         23:38.1    7:37  Mentor               
   76  Ali Kahl, 9                23:40.7    7:38  Avon                 
   77  Gabby Wise, 10             23:41.8    7:39  Lakewood             
   78  Abby Licate, 9             23:42.1    7:39  Lakeside             
   79  Rachel Crites, 9           23:51.2    7:42  Geneva               
   80  Nicole Iafelice, 10        23:53.3    7:42  Mentor               
   81  Hannah Sellers, 12         23:54.6    7:43  Kenston              
   82  Lauren Zucker, 9           23:56.4    7:43  Kenston              
   83  Anna Riddle, 10            23:56.6    7:43  Lakewood             
   84  Kayla Tomak, 10            24:05.5    7:46  Nordonia             
   85  Natalie Martin, 9          24:13.3    7:49  Shaker Heights       
   86  Haylie Toth, 10            24:19.6    7:51  Avon                 
   87  Gabrielle Mollick, 10      24:23.1    7:52  Lakeside             
   88  Dyeseah Montgomery, 12     24:33.8    7:55  Shaker Heights       
   89  Charlotte Link, 10         24:39.5    7:57  Lakewood             
   90  Rachel Reed, 11            24:42.4    7:58  Nordonia             
   91  Megan Abrams, 9            24:47.9    8:00  Lakeside             
   92  Leaha Zachery, 10          24:52.0    8:01  Warren G. Harding    
   93  Emily Kotnik, 11           25:01.9    8:04  Nordonia             
   94  Katherine Hoggett, 12      25:08.9    8:07  Euclid               
   95  Morgan Fifield, 10         25:20.9    8:11  Zanesville           
   96  Kimberly McLendon, 11      25:52.3    8:21  Euclid               
   97  Gabriella Huffman, 10      26:01.9    8:24  Lakeside             
   98  Jennifer Schwentker, 11    26:10.8    8:27  Lakeside             
   99  Emily Gruber, 10           26:19.7    8:30  Geneva               
  100  Allison Bradley, 12        26:58.2    8:42  Zanesville           
  101  Jessica Savage, 10         27:08.0    8:45  Zanesville           
  102  Julia Hanchosky, 9         27:45.9    8:57  Geneva               
  103  Danielle DelGiudice, 10    27:48.7    8:58  Nordonia             
  104  Kayla Nieset, 9            27:49.2    8:58  Geneva               
  105  Cassidy Mollick, 9         29:05.6    9:23  Lakeside             
  106  Emma Hastings, 9           29:58.9    9:40  Euclid               
  107  Jennifer Hughes, 12        30:32.7    9:51  Geneva               
  108  Rachel Vant Veer, 11       31:22.8   10:07  Lakeside             
  109  Naomi Lavette, 10          33:51.6   10:55  Euclid               
 


DIVISION I BOYS


PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
^  1 St. Ignatius             35    2    3    9   10   11   16   25  16:58.1  0:47.0
  2 Brunswick                78    5   14   17   18   24   29   47  17:20.2  0:41.1
  3 Nordonia                109    4   15   21   33   36   50   52  17:31.3  1:12.2
  4 St. Ignatius B          118   13   22   26   27   30   35   41  17:35.6  0:30.2
  5 Strongsville            132   19   20   28   31   34   39   40  17:41.8  0:27.8
  6 North                   162    7    8   44   49   54   55   60  17:58.8  1:46.3
  7 Lakewood                170    1   38   42   43   46   48   51  17:52.3  2:12.8
  8 Avon                    184    6   32   37   53   56   58   61  18:07.4  1:48.7
  9 Lakeside                271   12   57   65   66   71   74       19:03.3  2:49.0
 10 Will. South             280   23   45   67   72   73   75   76  19:30.8  3:53.6
 11 Mentor                  316   59   62   63   64   68   69   70  19:26.6  0:58.6


 PLACE          FINISHER          TIME     PACE        TEAM         
    1  Nick Jackosky, 12          16:12.0    5:14  Lakewood             
    2  Mitch Baum, 12             16:28.7    5:19  St. Ignatius        
    3  Jack Miller, 11            16:41.2    5:23  St. Ignatius        
    4  Patrick Osborne, 12        16:49.9    5:26  Nordonia            
    5  Tyler Menear, 11           16:53.2    5:27  Brunswick           
    6  Austin Fasciana, 10        17:02.5    5:30  Avon                
    7  Brandon Green, 10          17:03.0    5:30  North               
    8  Anthony Car, 11            17:10.2    5:32  North                
    9  Joe Arquillo, 11           17:10.7    5:32  St. Ignatius        
   10  Andrew Galang, 12          17:14.3    5:34  St. Ignatius        
   11  Vince Bartram, 11          17:15.6    5:34  St. Ignatius        
   12  Brandon Lopez, 11          17:15.7    5:34  Lakeside            
   13  Sam Slingluff, 12          17:18.0    5:35  St. Ignatius B      
   14  Nathan Geiss, 12           17:20.1    5:36  Brunswick           
   15  Alex Wilson, 12            17:20.8    5:36  Nordonia             
   16  Jack Fitzgerald, 11        17:21.0    5:36  St. Ignatius        
   17  Jake Mehalik, 11           17:24.9    5:37  Brunswick           
   18  Austin Olshavsky, 12       17:28.4    5:38  Brunswick           
   19  Eric Bode, 12              17:28.7    5:38  Strongsville        
   20  Tim Doyle, 9               17:29.0    5:38  Strongsville        
   21  George Demian, 11          17:30.5    5:39  Nordonia            
   22  John Whitmore, 12          17:31.1    5:39  St. Ignatius B       
   23  Patrick Burke, 12          17:31.8    5:39  Will. South         
   24  Logan Indre, 11            17:34.3    5:40  Brunswick           
   25  Dylan Lynch, 11            17:37.0    5:41  St. Ignatius        
   26  Brian Keaton, 12           17:37.4    5:41  St. Ignatius B      
   27  David Meler, 10            17:43.6    5:43  St. Ignatius B      
   28  Jacob Nestor, 12           17:44.9    5:44  Strongsville        
   29  Cody Bukszar, 11           17:45.1    5:44  Brunswick           
   30  Jake Maier, 11             17:48.1    5:45  St. Ignatius B      
   31  Ross Palenik, 12           17:50.2    5:45  Strongsville        
   32  Blake Pecoraro, 11         17:52.1    5:46  Avon                
   33  Zak Thaxton, 10            17:53.0    5:46  Nordonia            
   34  Ryan Ruch, 11              17:56.4    5:47  Strongsville        
   35  John Sullivan, 12          17:59.8    5:48  St. Ignatius B      
   36  Troy Mulhall, 12           18:02.1    5:49  Nordonia             
   37  Sean Kane, 9               18:03.6    5:50  Avon                
   38  Ben Toole, 11              18:05.5    5:50  Lakewood            
   39  Danny Kubick, 12           18:10.9    5:52  Strongsville        
   40  Stephen Potter, 10         18:14.3    5:53  Strongsville        
   41  Nathan Peereboom, 12       18:15.7    5:53  St. Ignatius B      
   42  Nick Boatman, 10           18:19.0    5:55  Lakewood            
   43  Alexander Graber, 12       18:20.0    5:55  Lakewood            
   44  Jake Godec, 11             18:21.9    5:55  North               
   45  Jeff Meyer, 11             18:24.2    5:56  Will. South         
   46  Peter Quigley, 11          18:24.8    5:56  Lakewood            
   47  Ben Eyssen, 10             18:25.9    5:57  Brunswick           
   48  Marty Hartsel, 11          18:26.3    5:57  Lakewood            
   49  Dan Car, 9                 18:29.6    5:58  North               
   50  John Ciocca, 12            18:35.7    6:00  Nordonia             
   51  Nick Stadler, 12           18:35.9    6:00  Lakewood             
   52  Charlie Korodi, 9          18:40.7    6:02  Nordonia             
   53  Jacob Betts, 12            18:47.9    6:04  Avon                 
   54  Evan Sergent, 9            18:49.3    6:04  North                
   55  Jack Petrecca, 9           18:49.9    6:04  North                
   56  Matt Schomisch, 11         18:51.0    6:05  Strongsville         
   57  Alex Shermak, 10           18:51.1    6:05  Avon                 
   58  Raul Rodriguez, 11         18:54.1    6:06  Lakeside             
   59  Corey Hermann, 10          18:56.7    6:07  Avon                 
   60  Brandon Stoldt, 9          18:57.7    6:07  Mentor               
   61  Grant O'Bryan, 9           18:58.3    6:07  Strongsville         
   62  Eric Straubhaar, 12        19:16.1    6:13  North                
   63  Steve Pastor, 10           19:16.5    6:13  Nordonia             
   64  Jacob Karnow, 10           19:16.8    6:13  Nordonia             
   65  Hayden Bish, 10            19:19.2    6:14  Lakewood             
   66  Matt Beltz, 11             19:22.1    6:15  Avon                 
   67  Wade Elmore, 9             19:25.6    6:16  Mentor               
   68  Chris Canala, 9            19:25.8    6:16  Mentor               
   69  Jesse Kovitch, 12          19:27.6    6:17  Mentor               
   70  Caleb Henery, 10           19:28.2    6:17  Lakeside             
   71  Ben Smith, 9               19:28.6    6:17  Avon                 
   72  Drew Lawrence, 12          19:33.6    6:19  Avon                 
   73  William Taggert, 10        19:33.9    6:19  Lakeside             
   74  Chris Krebs, 10            19:41.2    6:21  Will. South          
   75  Sam Aprile, 11             19:41.5    6:21  Lakewood             
   76  Ryan Bittinger, 12         19:53.4    6:25  Warren G. Harding    
   77  Mike Hetrick, 11           19:56.3    6:26  Mentor               
   78  Maverick Hunsinger, 9      19:58.0    6:26  Mentor               
   79  Mitchell Centanne, 11      19:58.2    6:26  Mentor               
   80  Brady Bunnell, 10          20:04.6    6:29  Lakeside             
   81  Josh Cates, 11             20:31.6    6:37  Will. South          
   82  Zachary Antonetz, 10       20:58.7    6:46  Zanesville           
   83  Cullen O'Donnell, 11       21:04.2    6:48  Mentor               
   84  Mike Dorsey, 10            21:25.3    6:55  Will. South          
   85  Robbie Brecker, 11         21:25.6    6:55  Lakeside             
   86  Andrew Hoffman, 10         22:09.3    7:09  Zanesville           
   87  Connor Waite, 10           22:16.4    7:11  Will. South          
   88  Duncan Yanall, 11          22:30.2    7:16  Zanesville           
   89  Ben Vegel, 10              22:56.8    7:24  Will. South          
   90  Nate Barrus, 9             24:15.6    7:50  Will. South          
   91  Devin Smith, 11            26:22.6    8:31  Warren G. Harding    


DIVISION II GIRLS


PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Cvca                     28    1    2    5    8   12   20   26  20:03.6  1:29.8
  2 St. Vincent-St. Mary     38    3    4    7   11   13   15   22  20:23.4  1:03.7
  3 St. Vincent-St. Mary    152   18   24   33   36   41   70   81  21:45.4  1:02.6
  4 Beaumont                181    6   27   31   55   62   63  121  21:51.8  2:38.9
  5 Laurel                  213   19   43   44   53   54   61       22:13.2  1:30.8
  6 Tallmadge               220   23   34   46   58   59  115  117  22:18.6  1:19.3
  7 Southeast               246   10   16   21   99  100  102       22:26.2  4:03.0
  8 N D -Cath. Latin        261   32   47   48   60   74   75   82  22:38.0  1:42.0
  9 Struthers               297   14   52   68   78   85  129       22:54.5  3:05.0
 10 Garfield                300    9   45   72   84   90   92  120  22:54.1  3:44.1
11* Cvca B                  327   35   64   66   69   93   98  104  23:08.6  2:20.4
12* Salem                   327   38   49   50   76  114  139  144  23:14.3  3:07.2
 13 Jefferson Area          342   40   42   57   91  112  119  136  23:17.5  2:59.5
 14 Perry                   353   29   37   67  107  113  132       23:24.7  3:30.2
 15 Girard                  356   28   56   77   87  108  123  127  23:27.2  3:21.7
 16 Fairview                364   25   39   51  118  131  134       23:48.5  5:26.1
 17 Conneaut                383   30   65   95   96   97  103  137  23:38.5  2:52.6
 18 Streetsboro             438   71   80   83   94  110  135  138  24:06.9  1:48.3
 19 Edgewood                477   17   73  124  130  133  145       24:57.4  6:11.5
 20 Cvca C                  494   86   88  105  106  109  116  126  24:37.0  1:04.6
 21 Pymatuning Valley       502   79   89  101  111  122  128  141  24:48.1  2:13.6
 22 Streetsboro B           696  125  140  142  143  146            29:34.8  5:33.7


 PLACE          FINISHER          TIME     PACE        TEAM         
    1  Samantha Bockoven, 9       19:16.0    6:13  Cvca                 
    2  Sarah MacIntosh, 12        19:39.5    6:20  Cvca                
    3  Marissa Rossetti, 11       19:50.5    6:24  St. Vincent-St. Mary
    4  Tessa Weigand, 12          20:07.0    6:29  St. Vincent-St. Mary
    5  Mallory Myers, 11          20:15.9    6:32  Cvca                
    6  Rachel Slingluff, 12       20:16.0    6:32  Beaumont            
    7  Amanda Sollenberger, 11    20:19.5    6:33  St. Vincent-St. Mary
    8  Natalie Pasicznyk, 9       20:20.5    6:34  Cvca                 
    9  Caroline Hahn, 11          20:32.2    6:37  Garfield            
   10  Katelyn McCullough, 11     20:38.6    6:40  Southeast           
   11  Julia Mendiola, 10         20:45.7    6:42  St. Vincent-St. Mary
   12  Mia Yeager, 11             20:45.8    6:42  Cvca                
   13  Annie Davis, 12            20:54.2    6:45  St. Vincent-St. Mary
   14  Catlyn Walker, 11          20:54.5    6:45  Struthers           
   15  Shea O'Brien, 9            21:00.3    6:47  St. Vincent-St. Mary
   16  Quinn Sparks, 11           21:04.4    6:48  Southeast           
   17  Juliana Simmons, 12        21:04.7    6:48  Edgewood            
   18  Cynthia Haas, 9            21:06.4    6:48  St. Vincent-St. Mary 
   19  Ellen Kuerbitz, 12         21:07.6    6:49  Laurel              
   20  Alex Blair, 11             21:08.9    6:49  Cvca                
   21  Miranda Hughes, 9          21:09.3    6:49  Southeast           
   22  Samantha Kirk, 12          21:19.5    6:53  St. Vincent-St. Mary
   23  Mary Hillegas, 10          21:29.3    6:56  Tallmadge           
   24  Meredith Cabe, 11          21:32.2    6:57  St. Vincent-St. Mary 
   25  Andrea Miller, 12          21:32.8    6:57  Fairview            
   26  Taylor Myers, 12           21:36.0    6:58  Cvca                
   27  Rachel Graf, 9             21:41.0    7:00  Beaumont             
   28  Taylor Harshbarger, 10     21:41.1    7:00  Girard               
   29  Marissa Sell, 9            21:41.9    7:00  Perry                
   30  Jennifer Oxley, 12         21:43.1    7:00  Conneaut             
   31  Jesse Slingluff, 12        21:44.9    7:01  Beaumont             
   32  Gabby Snyder, 12           21:46.3    7:01  N D -Cath. Latin     
   33  Irene Presper, 10          21:56.4    7:05  St. Vincent-St. Mary  
   34  Nicole Rinaldi, 10         21:59.1    7:05  Tallmadge            
   35  McKenna Tiley, 9           22:01.8    7:06  Cvca B               
   36  Grace Davis, 9             22:03.0    7:07  St. Vincent-St. Mary  
   37  Ashley Adamik, 12          22:06.4    7:08  Perry                
   38  Mallory Maher, 11          22:06.9    7:08  Salem                
   39  Carolyn Eckendorf, 12      22:07.0    7:08  Fairview             
   40  Colleen O'Connor, 10       22:07.5    7:08  Jefferson Area       
   41  Lydia Presper, 12          22:08.9    7:09  St. Vincent-St. Mary  
   42  Summer Pacholke, 12        22:11.6    7:10  Jefferson Area       
   43  Harron Young, 12           22:20.2    7:12  Laurel               
   44  Leah Neroni, 10            22:21.6    7:13  Laurel               
   45  Clara King, 12             22:26.1    7:14  Cvca                 
   46  Josie Baum, 11             22:29.3    7:15  Garfield             
   47  Anna Hall, 11              22:31.4    7:16  Tallmadge            
   48  Jackie Breier, 10          22:32.3    7:16  N D -Cath. Latin     
   49  Hailey Figas, 12           22:33.3    7:17  N D -Cath. Latin     
   50  Anna Shivers, 9            22:34.5    7:17  Salem                
   51  Gabrielle Shivers, 12      22:35.4    7:17  Salem                
   52  Kiera Doleski, 10          22:36.7    7:18  Fairview             
   53  Paige Wasko, 10            22:37.1    7:18  Struthers            
   54  Anna Orlando, 12           22:38.1    7:18  Laurel               
   55  Grace Robbins, 12          22:38.4    7:18  Laurel               
   56  Maura O'Connor, 12         22:42.4    7:19  Beaumont             
   57  Tina Boyles, 10            22:43.9    7:20  Girard               
   58  Jessica Becker, 9          22:44.4    7:20  Jefferson Area       
   59  Hannah Wenck, 12           22:44.6    7:20  Tallmadge            
   60  Leah Hall, 9               22:48.6    7:21  Tallmadge            
   61  Mary Grace Antalovich, 12  22:50.0    7:22  N D -Cath. Latin     
   62  Julie Manuszak, 11         22:50.9    7:22  Laurel               
   63  Allison May, 11            22:54.9    7:24  Beaumont             
   64  Kerry Drew, 12             22:59.8    7:25  Beaumont             
   65  Caroline Rybka, 10         23:01.3    7:26  Cvca B               
   66  Amy Dalpiaz, 11            23:01.4    7:26  Lake Catholic        
   67  Alexis Millard, 9          23:02.8    7:26  Conneaut             
   68  EmIlette Hewitt, 9         23:03.1    7:26  Cvca B               
   69  Jackie Tenney, 12          23:03.6    7:26  Perry                
   70  Amy Wells, 9               23:08.9    7:28  Struthers            
   71  Codi Oster, 10             23:14.6    7:30  Cvca B               
   72  Madison Buzek, 11          23:14.9    7:30  St. Vincent-St. Mary  
   73  Meghan Westerh, 9          23:16.3    7:30  Streetsboro          
   74  Paige Collins, 12          23:16.9    7:31  Garfield             
   75  Keegan McTrusty, 11        23:26.2    7:34  Edgewood             
   76  Erin Stewart, 9            23:28.3    7:34  N D -Cath. Latin     
   77  Kaitlyn Rayl, 10           23:28.3    7:34  N D -Cath. Latin     
   78  Samantha Briceland, 10     23:40.5    7:38  Salem                
   79  Courtney Williams, 9       23:42.3    7:39  Girard               
   80  Sarah Sajnovsky, 10        23:52.7    7:42  Struthers            
   81  Abby Hamilton, 9           23:53.2    7:42  Pymatuning Valley    
   82  Megan Melice, 10           23:54.4    7:43  Streetsboro          
   83  Erin McNulty, 10           23:54.7    7:43  St. Vincent-St. Mary  
   84  Olivia Vanderhoof, 10      23:54.8    7:43  N D -Cath. Latin     
   85  Dana Bindus, 10            23:54.9    7:43  Streetsboro          
   86  Kaitlin Richter, 11        23:56.0    7:43  Garfield             
   87  Amber Affagato, 11         23:59.4    7:44  Struthers            
   88  Alina Tiber, 11            23:59.5    7:44  Cvca C               
   89  Justine Kagy, 10           24:06.1    7:46  Girard               
   90  Eva DiPaolo, 9             24:06.8    7:47  Cvca C               
   91  Courtney Brown, 11         24:11.2    7:48  Pymatuning Valley    
   92  Molly Mathews, 9           24:16.2    7:50  Garfield             
   93  Jessica Stranman, 9        24:17.3    7:50  Jefferson Area       
   94  Lindsey Jones, 9           24:19.1    7:51  Garfield             
   95  Tiffany Rybka, 11          24:22.2    7:52  Cvca B               
   96  Ciera Lanterman, 11        24:24.3    7:52  Streetsboro          
   97  Jessica Lynch, 10          24:24.8    7:52  Conneaut             
   98  Kira Hall, 9               24:26.0    7:53  Conneaut             
   99  Keeley Cole, 9             24:35.7    7:56  Conneaut             
  100  Molly King, 9              24:36.5    7:56  Cvca B               
  101  Rachel Stull, 9            24:37.1    7:56  Southeast            
  102  Lauren Reihl, 12           24:41.5    7:58  Southeast            
  103  Abbey Pike, 11             24:43.4    7:59  Pymatuning Valley    
  104  Samantha Zeigler, 10       24:49.5    8:00  Southeast            
  105  Charaea Sayles, 12         24:50.4    8:01  Conneaut             
  106  Shelby Sangdahl, 11        24:54.4    8:02  Cvca B               
  107  Sara Sefcik, 10            24:56.8    8:03  Cvca C               
  108  Anna Johnson, 10           24:57.8    8:03  Cvca C               
  109  Sara Kerestman, 10         24:59.9    8:04  Perry                
  110  Jackie Butler, 10          25:02.7    8:05  Girard               
  111  Katie Knettel, 12          25:04.0    8:05  Cvca C               
  112  Paige Verma, 11            25:04.6    8:05  Streetsboro          
  113  Lexi Cunningham, 12        25:06.0    8:06  Pymatuning Valley    
  114  Elise Musacchio, 12        25:06.9    8:06  Jefferson Area       
  115  Lindsey Hughes, 9          25:10.1    8:07  Tallmadge B          
  116  Nikki Diehl, 9             25:12.0    8:08  Perry                
  117  Kelli Little, 10           25:14.0    8:08  Salem                
  118  Julia Shreck, 9            25:28.0    8:13  Tallmadge            
  119  Anginette Fullerton, 12    25:32.3    8:14  Cvca C               
  120  Stephanie Penix, 12        25:37.1    8:16  Tallmadge B          
  121  Natalie Freeman-Clark, 10  25:40.4    8:17  Tallmadge            
  122  Crissandra George, 9       25:47.0    8:19  Fairview             
  123  Shannon Perkins, 9         25:50.2    8:20  Jefferson Area       
  124  Lisa DeRue, 12             25:53.1    8:21  Garfield             
  125  Maggie Thomas, 11          25:57.2    8:22  Beaumont             
  126  Gabby Lipinsky, 12         26:06.8    8:25  Pymatuning Valley    
  127  Kayla Craig, 12            26:14.3    8:28  Tallmadge B          
  128  Destiny Hall, 10           26:16.7    8:29  Girard               
  129  Desiree Rodriguez, 11      26:20.9    8:30  Edgewood             
  130  Madison Gilliland, 10      26:23.0    8:31  Streetsboro B        
  131  Aline Shlepr, 11           26:26.6    8:32  Cvca C               
  132  Taylor Walters, 10         26:30.6    8:33  Girard               
  133  Lauren James, 12           26:35.4    8:35  Cvca                 
  134  Melanie Stilson, 9         26:36.6    8:35  Pymatuning Valley    
  135  Carly Greenwood, 10        26:38.1    8:36  Struthers            
  136  Sage Verdi, 10             26:39.0    8:36  Edgewood             
  137  Hannah Sidle, 12           26:57.5    8:42  Cvca                 
  138  Sarah Podufal, 12          26:58.9    8:42  Fairview             
  139  Emily Maffit, 11           27:15.0    8:47  Perry                
  140  Danielle DePace, 10        27:15.6    8:48  Cvca                 
  141  Jillian Jafarace, 10       27:16.2    8:48  Edgewood             
  142  Jenna Klemm, 12            27:18.4    8:49  Fairview             
  143  Alana Burkhammer, 9        27:24.6    8:51  Tallmadge B          
  144  Haley Rohaley, 11          27:33.1    8:53  Streetsboro          
  145  Lizzie Wilson, 12          27:38.0    8:55  Cvca                 
  146  Caitlin Sukalac, 11        27:49.9    8:59  Jefferson Area       
  147  Justice Sprinkle, 9        27:53.7    9:00  Conneaut             
  148  Amy Hatfield, 10           28:00.1    9:02  Streetsboro          
  149  Kathleen Emerson, 11       28:03.0    9:03  Lake Catholic        
  150  Delaney Gianantonio, 9     28:09.2    9:05  Jefferson Area       
  151  Lacey Shasteen, 9          28:25.8    9:10  Salem                
  152  Paige Oster, 12            28:36.9    9:14  Cvca                 
  153  Ally Gilliland, 12         29:06.5    9:23  Streetsboro B        
  154  Mackenzie Maresh, 12       29:21.5    9:28  Cvca C               
  155  Lexi Poole, 9              29:51.5    9:38  Pymatuning Valley    
  156  Alyssa Bielinski, 10       30:06.9    9:43  Streetsboro B        
  157  Christina John, 11         30:13.8    9:45  Cvca                 
  158  Sammi Caputo, 10           30:20.6    9:47  Streetsboro B        
  159  Larissa Bender, 11         30:21.0    9:47  Salem                
  160  Jillian Meisinger, 11      30:34.3    9:52  Streetsboro          
  161  Allison Crouch, 9          30:53.4    9:58  Pymatuning Valley    
  162  Maddie Smith, 9            31:44.0   10:14  Edgewood             
  163  Amanda Paugh, 10           31:56.7   10:18  Streetsboro B        
  164  Meghan Sahr, 9             32:30.0   10:29  Cvca                 


DIVISION II BOYS

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 St. Vincent-St. Mary     56    1    4    8   14   29   58       17:24.7  1:32.5
  2 Tallmadge                80    2    7   20   25   26   30   78  17:35.2  1:01.2
  3 Cvca                    139   17   22   23   28   49   55  151  18:00.9  0:53.8
  4 N D -Cath. Latin        147    3   12   27   38   67   79   85  18:03.5  1:52.1
  5 Fairview                166   13   35   36   40   42   56   66  18:14.3  0:49.1
  6 Jefferson Area          171   11   15   31   39   75  101  106  18:11.6  1:41.1
  7 Perry                   183   10   32   44   47   50   51   94  18:16.5  1:15.2
  8 Struthers               213   21   24   48   57   63  114  137  18:24.5  1:09.2
  9 Southeast               228   16   45   46   52   69  108       18:30.3  1:19.2
 10 Tallmadge B             265   33   37   41   68   86   98       18:43.5  1:15.8
 11 Benedictine             296    5   59   73   77   82   91  107  18:46.1  2:10.8
 12 Edgewood                354   19   60   81   83  111  121  135  19:05.7  2:15.4
 13 Pymatuning Valley       377   34   53   89   92  109  115  118  19:14.0  1:42.5
 14 St. Vincent-St. Mary    379   64   70   71   84   90  102       19:13.8  0:36.9
 15 Cvca B                  405   74   76   80   87   88   96   97  19:20.6  0:23.5
 16 Geneva                  406    9   62   99  117  119  131  147  19:23.8  3:06.2
 17 Girard                  415   54   65   93  100  103  104  124  19:23.6  1:03.6
 18 Conneaut                470   43   61  113  123  130  132  138  19:53.0  2:35.7
 19 Lake Catholic           559   18  112  134  146  149  154  158  20:51.8  4:52.1
 20 Streetsboro             573    6  122  142  150  153            21:00.3  5:32.8
 21 Cvca C                  582   95  110  116  128  133  140  145  20:27.8  1:37.2
 22 Fairview B              593   72  126  127  129  139  141  144  20:39.3  2:28.1
 23 Benedictine B           634  105  120  125  136  148  152  161  20:59.4  2:38.2
 24 Girard B                770  143  155  156  157  159  160  162  23:28.7  2:37.1
 

 PLACE          FINISHER          TIME     PACE        TEAM         
    1  Patrick O'Brien, 12        16:36.6    5:21  St. Vincent-St. Mary
    2  Patrick Ferguson, 10       16:57.6    5:28  Tallmadge           
    3  Steve Frandanisa, 11       17:09.6    5:32  N D -Cath. Latin    
    4  Mike Hurley, 12            17:12.5    5:33  St. Vincent-St. Mary
    5  Michael Dober, 12          17:13.1    5:33  Benedictine         
    6  Pete Hannan, 12            17:14.2    5:34  Streetsboro         
    7  Brian McGovern, 10         17:19.2    5:35  Tallmadge           
    8  Mick Iacofano, 11          17:22.5    5:36  St. Vincent-St. Mary
    9  Gabe McLeod, 12            17:24.8    5:37  Geneva              
   10  Dustin Gilbert, 9          17:26.3    5:38  Perry                
   11  Adam Chase, 12             17:28.7    5:38  Jefferson Area      
   12  Michael Beebe, 9           17:39.4    5:42  N D -Cath. Latin    
   13  Connor Gregory, 12         17:39.8    5:42  Fairview            
   14  Sean Poholski, 12          17:43.0    5:43  St. Vincent-St. Mary
   15  David Chase, 10            17:43.6    5:43  Jefferson Area      
   16  Dusty Sartor, 12           17:44.0    5:43  Southeast           
   17  Will Anderson, 11          17:44.3    5:43  Cvca                 
   18  David Thorne, 12           17:45.6    5:44  Lake Catholic       
   19  Phillip Scheanon, 12       17:45.9    5:44  Edgewood            
   20  Joe Labosky, 12            17:46.5    5:44  Tallmadge           
   21  Vince Corn, 12             17:47.2    5:44  Struthers           
   22  Ryan Adams, 9              17:47.2    5:44  Cvca                
   23  Ben Bockoven, 10           17:48.7    5:45  Cvca                
   24  Chuckie Corn, 12           17:53.9    5:46  Struthers            
   25  Nick Murray, 9             17:54.1    5:46  Tallmadge           
   26  Zach Hughes, 12            17:58.7    5:48  Tallmadge           
   27  Dave Skursha, 12           18:04.0    5:50  N D -Cath. Latin    
   28  Noah LeBay, 10             18:06.2    5:50  Cvca                
   29  Nick Campbell, 9           18:09.1    5:51  St. Vincent-St. Mary
   30  Michael Kenny, 11          18:10.8    5:52  Tallmadge           
   31  Daran Woodin, 12           18:11.2    5:52  Jefferson Area       
   32  Devin Pritschau, 11        18:12.4    5:52  Perry               
   33  Casey Gallagher, 11        18:14.7    5:53  Tallmadge B         
   34  Tyler Gruskiewicz, 12      18:17.0    5:54  Pymatuning Valley   
   35  Joe Muscarella, 11         18:17.3    5:54  Fairview            
   36  Dan Wilcko, 9              18:17.7    5:54  Fairview            
   37  Nick Cwikla, 11            18:22.2    5:56  Tallmadge B         
   38  Brian King, 10             18:22.8    5:56  N D -Cath. Latin     
   39  Mathew Kantor, 9           18:24.7    5:56  Jefferson Area      
   40  Pete Sweny, 11             18:27.6    5:57  Fairview            
   41  Ben Hussing, 11            18:28.3    5:58  Tallmadge B         
   42  Patrick Anderson, 11       18:28.9    5:58  Fairview            
   43  Alex Williams, 12          18:29.4    5:58  Conneaut            
   44  Christopher Jordan, 11     18:29.7    5:58  Perry               
   45  Zach Gibson, 12            18:30.5    5:58  Southeast            
   46  Ray Stull, 11              18:30.8    5:58  Southeast           
   47  Eric Grubaugh, 9           18:32.6    5:59  Perry               
   48  Devon Wagnor, 12           18:32.7    5:59  Struthers           
   49  Luke Mazanec, 10           18:38.0    6:01  Cvca                 
   50  Blaine Luszcak, 11         18:41.5    6:02  Perry                
   51  Ian Cowling, 12            18:42.3    6:02  Perry                
   52  Bill Cutlip, 11            18:43.2    6:02  Southeast            
   53  Rodney Bell, 11            18:44.5    6:03  Pymatuning Valley    
   54  Zane Chase, 10             18:45.9    6:03  Girard               
   55  Joel Griffith, 12          18:50.0    6:04  Cvca                 
   56  Nick Samsel, 10            18:50.7    6:05  Fairview             
   57  Kodie Fennell, 12          18:52.3    6:05  Struthers            
   58  Orion Belmont, 9           18:53.3    6:06  St. Vincent-St. Mary 
   59  Christian Colo, 12         18:54.1    6:06  Benedictine          
   60  Josh Lemay, 9              18:54.5    6:06  Edgewood             
   61  Amen Gerics, 11            18:55.2    6:06  Conneaut             
   62  Darren Haydu, 9            18:55.5    6:06  Geneva               
   63  Steve Auman, 11            18:56.3    6:07  Struthers            
   64  Corey Large, 10            18:56.8    6:07  St. Vincent-St. Mary  
   65  Dan Johntony, 12           18:58.6    6:07  Girard               
   66  Doug Squires, 12           19:00.8    6:08  Fairview             
   67  Mike Hallai, 11            19:01.6    6:08  N D -Cath. Latin     
   68  Michael Gates, 12          19:01.8    6:08  Tallmadge B          
   69  Nick Sampson, 11           19:03.1    6:09  Southeast            
   70  Joe Rossetti, 9            19:04.5    6:09  St. Vincent-St. Mary  
   71  Sean Gaffney, 10           19:05.8    6:10  St. Vincent-St. Mary  
   72  Liam Kobal, 11             19:05.9    6:10  Fairview B           
   73  Max Hackman, 12            19:07.8    6:10  Benedictine          
   74  Alex Bartel, 9             19:09.2    6:11  Cvca B               
   75  Steven Houser, 10          19:09.7    6:11  Jefferson Area       
   76  Chris Cochoff, 12          19:10.9    6:11  Cvca B               
   77  Matt Wagner, 12            19:11.8    6:12  Benedictine          
   78  Alex LeVan, 12             19:13.6    6:12  Tallmadge            
   79  Eric Passalacqua, 9        19:14.6    6:12  N D -Cath. Latin     
   80  Derek McGuckin, 11         19:19.5    6:14  Cvca B               
   81  James Shutlleworth, 9      19:19.9    6:14  Fairview             
   82  Cory Stewart, 10           19:20.5    6:14  Edgewood             
   83  Michael Kocsis, 12         19:23.8    6:15  Benedictine          
   84  Carl Pastore, 12           19:23.9    6:15  Fairview             
   85  Chris Lemay, 9             19:26.6    6:16  Edgewood             
   86  Sean Greene, 10            19:28.4    6:17  St. Vincent-St. Mary  
   87  Brett Skursha, 10          19:28.6    6:17  N D -Cath. Latin     
   88  Nick Penix, 9              19:30.5    6:18  Tallmadge B          
   89  Evan Sheehan, 10           19:30.8    6:18  Cvca B               
   90  Ben Paisley, 11            19:32.7    6:18  Cvca B               
   91  Drew Wonderling, 11        19:33.4    6:18  Pymatuning Valley    
   92  Austin Patrick, 9          19:33.6    6:19  St. Vincent-St. Mary  
   93  Jacob Gedetsis, 10         19:35.1    6:19  Benedictine          
   94  Chet Mietkiewicz, 10       19:35.6    6:19  Pymatuning Valley    
   95  Kade Swartz, 11            19:38.9    6:20  Girard               
   96  Alexander Guthrie, 11      19:39.1    6:20  Perry                
   97  Connor Holloway, 10        19:40.0    6:21  Cvca C               
   98  Parker Battista, 11        19:40.6    6:21  Cvca B               
   99  Cameron Holloway, 12       19:42.7    6:21  Cvca B               
  100  Zach Murray, 9             19:44.0    6:22  Tallmadge B          
  101  Nick Coach, 9              19:44.6    6:22  Geneva               
  102  Jimmy DePizzo, 12          19:45.1    6:22  Girard               
  103  Andrew Picard, 11          19:46.8    6:23  Jefferson Area       
  104  Bryce Patrick, 9           19:48.0    6:23  St. Vincent-St. Mary  
  105  Jordan Hall, 12            19:49.5    6:24  Girard               
  106  Josh Moore, 10             19:49.5    6:24  Garfield             
  107  Brogan Kinneally, 10       19:50.0    6:24  Girard               
  108  Peter Daly, 12             19:50.6    6:24  Benedictine B        
  109  Kendrick Maple, 11         19:51.7    6:24  Jefferson Area       
  110  Chaz Bottoms, 11           19:58.0    6:26  Benedictine          
  111  Nick Tarter, 10            19:58.2    6:26  Southeast            
  112  Rory Gallitin, 10          19:59.4    6:27  Pymatuning Valley    
  113  Drew Gasser, 10            20:00.6    6:27  Cvca C               
  114  Tyler Pocsics, 9           20:01.2    6:27  Edgewood             
  115  Nick Hiltz, 11             20:11.3    6:31  Jefferson Area       
  116  Luke Meaney, 11            20:16.7    6:32  Lake Catholic        
  117  Christian Tusai, 11        20:16.8    6:33  Conneaut             
  118  Adam Farley, 9             20:17.7    6:33  Struthers            
  119  Andre Gilles, 10           20:19.0    6:33  Tallmadge            
  120  Aaron Cross, 9             20:20.1    6:34  Pymatuning Valley    
  121  Caleb Broadous, 9          20:21.4    6:34  Cvca C               
  122  Jacob Avsec, 10            20:23.1    6:35  Geneva               
  123  Corry Miietkiewizc, 9      20:29.5    6:37  Pymatuning Valley    
  124  Norman Watts, 12           20:30.9    6:37  Geneva               
  125  Devin Mallett, 11          20:32.0    6:37  Benedictine B        
  126  Brandon Kluge, 11          20:33.4    6:38  Edgewood             
  127  Jon Simon, 11              20:34.9    6:38  Jefferson Area B     
  128  Jake Gould, 9              20:37.2    6:39  Streetsboro          
  129  Ben Betteridge, 12         20:38.8    6:40  Conneaut             
  130  Sam Horne, 11              20:40.4    6:40  Girard               
  131  Tom Pacak, 9               20:42.0    6:41  Benedictine B        
  132  Rob Wear, 10               20:43.2    6:41  Fairview B           
  133  John Kocsis, 12            20:46.2    6:42  Benedictine          
  134  Nick Muscarella, 9         20:49.3    6:43  Fairview B           
  135  Jason Wilson, 9            20:49.6    6:43  Pymatuning Valley    
  136  Brandon Scribben, 9        20:50.2    6:43  Jefferson Area       
  137  Anthony Estremera, 12      20:57.8    6:46  Benedictine          
  138  David Plent, 9             20:57.9    6:46  N D -Cath. Latin     
  139  Spencer Potesta, 10        20:59.9    6:46  Cvca C               
  140  Austin O'Baker, 11         21:04.0    6:48  Fairview B           
  141  Joshua Hollon, 12          21:04.5    6:48  Jefferson Area C     
  142  Michael Palo, 12           21:05.1    6:48  Conneaut             
  143  Zach Watts, 10             21:10.6    6:50  Geneva               
  144  Hunter Lahti, 12           21:14.3    6:51  Conneaut             
  145  Matt Morse, 12             21:17.1    6:52  Cvca C               
  146  Jacob Kowalczyk, 10        21:19.6    6:53  N D -Cath. Latin     
  147  Casey Grant, 9             21:19.8    6:53  Lake Catholic        
  148  Eric Riesterer, 11         21:22.1    6:54  Edgewood             
  149  Justin Wilhite, 11         21:23.6    6:54  Benedictine B        
  150  William Palma, 9           21:27.7    6:55  Struthers            
  151  Dan Harrison, 12           21:28.0    6:55  Conneaut             
  152  Neil Burger, 9             21:34.0    6:57  Fairview B           
  153  Daryl Moore, 12            21:37.0    6:58  Cvca B               
  154  Chris Lepto, 9             21:37.5    6:59  Cvca C               
  155  Rob Rutkowski, 11          21:38.7    6:59  Fairview B           
  156  Tomlin Burgiss, 9          21:45.6    7:01  Streetsboro          
  157  Justin Miller, 11          21:46.3    7:01  Girard               
  158  Matt Lalama, 12            21:47.1    7:02  Girard B             
  159  Collin O'Brien, 10         21:48.0    7:02  Jefferson Area B     
  160  Jacob Puckett, 9           21:48.1    7:02  Garfield             
  161  Nathan Lackey, 12          21:55.7    7:04  Fairview B           
  162  Wes Hurd, 11               22:00.9    7:06  Fairview B           
  163  Evan McNicholas, 11        22:05.4    7:08  Jefferson Area C     
  164  Nathan Vichosky, 10        22:14.6    7:11  Conneaut             
  165  Morgan Sloan, 9            22:16.4    7:11  Cvca C               
  166  Danny Nyers, 12            22:18.6    7:12  Edgewood             
  167  Ryan Felden, 10            22:19.6    7:12  Lake Catholic        
  168  Brandon Lopez, 11          22:22.4    7:13  Geneva               
  169  Jarrod White, 10           22:28.2    7:15  Jefferson Area B     
  170  Andrew Bays, 12            22:28.7    7:15  Benedictine B        
  171  Devin Mooney, 9            22:37.6    7:18  Lake Catholic        
  172  Matt Kolke, 10             22:37.6    7:18  Streetsboro          
  173  David Cremi, 11            22:39.9    7:19  Cvca                 
  174  Jarred Gifford, 10         22:40.9    7:19  Jefferson Area C     
  175  Ethan Graner, 12           22:40.9    7:19  Conneaut             
  176  Justin Bellian, 10         22:42.3    7:19  Benedictine B        
  177  Austin Lesak, 11           22:47.0    7:21  Streetsboro          
  178  Sam Buganski, 10           22:49.4    7:22  Garfield             
  179  Chris Kolkowski, 12        22:54.4    7:23  Lake Catholic        
  180  Kurtis Kovalak, 9          22:58.7    7:25  Pymatuning Valley    
  181  Troy Bloom, 11             23:01.8    7:26  Jefferson Area B     
  182  Justin Asente, 9           23:34.4    7:36  Girard B             
  183  Dean Clingerman, 10        23:39.6    7:38  Girard B             
  184  Jordan Cole, 12            23:58.2    7:44  Girard B             
  185  Theo Melnick, 10           24:17.0    7:50  Lake Catholic        
  186  Kyle Walsh, 10             24:24.2    7:52  Girard B             
  187  Jacob MacDonald, 10        25:14.9    8:09  Jefferson Area C     
  188  Danzel Sayles, 11          25:19.6    8:10  Conneaut             
  189  Owen Scerba, 10            25:43.3    8:18  Girard B             
  190  Cheng Chiu, 12             26:19.3    8:29  Benedictine B        
  191  Josh Harshbarger, 11       26:37.4    8:35  Girard B             
  192  Mitch Jones, 12            26:57.4    8:42  Conneaut             
  193  Matt Pastoria, 11          27:13.1    8:47  Cvca C               
  194  Anthony O'Brien, 11        27:28.6    8:52  Benedictine B        
  195  Josh Bowman, 10            28:52.3    9:19  Girard B          



DIVISION III GIRLS


PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Liberty Center           39    1    4    6    7   21   25   43  20:22.1  2:34.3
  2 Gilmour Academy          76    3    9   12   19   33   38   42  21:15.9  2:44.1
  3 McDonald                 86    8   10   20   22   26   29   41  21:29.9  1:18.4
  4 Maplewood                89    5   13   17   24   30   34   79  21:30.8  2:05.8
  5 St. Thomas Aquinas      144    2   23   31   40   48            22:07.6  3:42.9
  6 Berkshire               157   14   27   32   35   49   53   62  22:29.3  2:01.2
  7 South Range             163   11   15   37   46   54   65   66  22:27.8  2:33.1
  8 Western Res. Academy    231   28   45   47   52   59   60   64  23:18.6  1:42.1
  9 Badger                  233   18   36   51   58   70   73   96  23:24.1  3:34.7
 10 Trinity                 273   44   50   55   57   67   77   78  23:47.6  1:23.2
 11 Waterloo                311   16   56   74   82   83            24:50.4  5:34.2
 12 E Palestine             333   39   63   68   75   88   92       25:09.2  5:22.2
 13 Lordstown               391   69   72   80   81   89   90   95  26:27.4  3:45.7
 14 Mineral Ridge           396   61   71   86   87   91   93       26:55.6  5:10.6
 15 Trinity B               436   76   84   85   94   97            28:54.0  7:30.5


 PLACE          FINISHER          TIME     PACE        TEAM        
    1  Brittany Atkinson, 9       19:06.8    6:10  Liberty Center      
    2  Victoria Laubacher, 11     19:37.9    6:20  St. Thomas Aquinas  
    3  Halle Markel, 10           19:55.9    6:26  Gilmour Academy     
    4  Paige Chamberlain, 10      20:07.9    6:30  Liberty Center      
    5  Alanna Shamrock, 11        20:19.7    6:33  Maplewood           
    6  Chelsea Knapp, 12          20:22.9    6:34  Liberty Center      
    7  Kelly Haubert, 11          20:31.7    6:37  Liberty Center      
    8  Sarah Jones, 11            20:54.3    6:45  McDonald            
    9  Alexis Anton, 11           20:59.3    6:46  Gilmour Academy     
   10  Bobbi Oakes, 9             21:04.6    6:48  McDonald            
   11  Monica Patrick, 11         21:09.0    6:49  South Range         
   12  Caitlin Whetstone, 9       21:13.2    6:51  Gilmour Academy     
   13  LeAnn Penn, 10             21:15.2    6:51  Maplewood           
   14  Christin Dornback, 9       21:21.1    6:53  Berkshire           
   15  Emily Rast, 12             21:21.4    6:53  South Range         
   16  Emily Luli, 11             21:26.8    6:55  Waterloo            
   17  Haley Gatrell, 12          21:28.0    6:55  Maplewood           
   18  Samantha Greathouse, 9     21:29.9    6:56  Badger              
   19  Rachel Novinc, 10          21:31.4    6:57  Gilmour Academy     
   20  Paige Eckman, 12           21:34.5    6:58  McDonald            
   21  Jordan Sidel, 11           21:41.1    7:00  Liberty Center       
   22  Abby D'Amore, 11           21:43.4    7:00  McDonald             
   23  Jenelle Vincent, 12        21:57.5    7:05  St. Thomas Aquinas   
   24  Miranda Sloan, 9           22:05.6    7:08  Maplewood            
   25  Sara Knapp, 10             22:11.7    7:10  Liberty Center       
   26  Bailee D'Amore, 10         22:12.7    7:10  McDonald             
   27  Melissa Koziol, 9          22:17.9    7:12  Berkshire            
   28  Krista Sandercock, 12      22:18.7    7:12  Western Res. Academy 
   29  Maddie Lobaugh, 11         22:23.7    7:13  McDonald             
   30  Erin Pavick, 11            22:25.5    7:14  Maplewood            
   31  Tessa Laubacher, 12        22:36.8    7:18  St. Thomas Aquinas   
   32  Suzanne Koziol, 9          22:39.9    7:19  Berkshire            
   33  Megan Porter, 9            22:39.9    7:19  Gilmour Academy      
   34  Kristen Barnhart, 9        22:41.6    7:19  Maplewood            
   35  Sara Patterson, 11         22:45.1    7:20  Berkshire            
   36  Jennilyn Krumpe, 10        22:49.2    7:22  Badger               
   37  Matti Dunham, 10           22:49.5    7:22  South Range          
   38  Lauren Gornik, 10          22:51.4    7:22  Kirtland             
   39  Margaret Dick, 11          22:51.5    7:22  Gilmour Academy      
   40  Justina Stanislaw, 9       22:55.4    7:24  E Palestine          
   41  Kim Macenczak, 12          23:05.1    7:27  St. Thomas Aquinas   
   42  Alyssa Ritz, 9             23:08.0    7:28  McDonald             
   43  Erin Abdalian, 12          23:12.2    7:29  Gilmour Academy B    
   44  Courtney Rulison, 9        23:14.2    7:30  Gilmour Academy      
   45  Kelsie Rohrs, 10           23:15.2    7:30  Liberty Center       
   46  Summer Bobak, 10           23:16.7    7:31  Trinity              
   47  Margot Warner, 11          23:17.1    7:31  Western Res. Academy 
   48  Mary Claire McCarthy, 9    23:17.2    7:31  South Range          
   49  Linda Adams, 10            23:17.4    7:31  Western Res. Academy 
   50  Emily Wengerd, 12          23:20.7    7:32  St. Thomas Aquinas   
   51  Danielle Young, 10         23:22.3    7:32  Berkshire            
   52  Leah Catania, 10           23:24.9    7:33  Trinity              
   53  Dana Yeater, 10            23:38.0    7:37  Badger               
   54  Jada Vollmar, 11           23:38.2    7:37  Liberty Center       
   55  Lucy Cummins, 11           23:38.8    7:38  Western Res. Academy 
   56  Alison Moss, 10            23:40.0    7:38  Berkshire            
   57  Alexis Marucci, 10         23:42.1    7:39  South Range          
   58  Ali Rose, 12               23:46.3    7:40  Trinity              
   59  Ellie Bennett, 9           23:47.0    7:40  Waterloo             
   60  Ema Raulinaitis, 11        23:50.4    7:41  Trinity              
   61  Amy Van Kanegan, 11        23:59.2    7:44  Badger               
   62  Katherine Winford, 12      24:00.7    7:45  Western Res. Academy 
   63  Elena Deighan, 12          24:08.3    7:47  Western Res. Academy 
   64  Ashley Sillaman, 12        24:10.6    7:48  Mineral Ridge        
   65  Mac Cossick, 10            24:12.0    7:48  Berkshire            
   66  Korynn Crawford, 10        24:12.2    7:48  E Palestine          
   67  Halle Sovich, 10           24:20.4    7:51  Western Res. Academy 
   68  Jessica Beike, 11          24:28.4    7:54  South Range          
   69  Erika Wheatley, 10         24:31.0    7:54  Liberty Center       
   70  Carly Siclari, 11          24:32.6    7:55  South Range          
   71  Kaitlyn Schroeder, 11      24:39.8    7:57  Trinity              
   72  Lindsay Porter, 11         24:52.3    8:01  Berkshire            
   73  Sarah Adams, 10            25:00.1    8:04  E Palestine          
   74  Courtney Beatty, 12        25:01.3    8:04  Lordstown            
   75  Molly Stark, 12            25:03.3    8:05  Kirtland             
   76  Iliana Garcia, 9           25:04.5    8:05  Badger               
   77  Felicia Flesch, 11         25:08.6    8:07  Mineral Ridge        
   78  Rhianna Durrett, 12        25:08.7    8:07  Lordstown            
   79  Melissa Bacon, 10          25:10.4    8:07  Badger               
   80  Lauren Wise, 10            25:11.5    8:08  Waterloo             
   81  Katelyn Luther, 9          25:17.3    8:09  Berkshire            
   82  Erica Dodge, 12            25:21.0    8:11  E Palestine          
   83  Ashley Reed, 10            25:52.1    8:21  Liberty Center       
   84  Elizabeth Anieleski, 10    25:54.5    8:21  Trinity B            
   85  Emily Suma, 12             25:59.0    8:23  Trinity              
   86  Paige Rollman, 11          26:03.7    8:24  Liberty Center       
   87  Danielle Torrence, 10      26:11.7    8:27  Trinity              
   88  Vicky Scarberry, 10        26:18.3    8:29  Liberty Center       
   89  Deneen Penn, 9             26:34.5    8:34  Maplewood            
   90  Bethany Linert, 12         26:35.7    8:35  Lordstown            
   91  Sara Leamer, 10            26:44.2    8:37  Lordstown            
   92  Maddie Kapalko, 10         26:46.0    8:38  Waterloo             
   93  Maddie Grimm, 10           27:00.9    8:43  Waterloo             
   94  Jackie Matonis, 11         27:04.3    8:44  Trinity B            
   95  Ashley Barnes, 12          27:08.4    8:45  Liberty Center       
   96  Lindsey Burnett, 10        27:18.3    8:48  Berkshire            
   97  Ericka Hicks, 12           27:22.5    8:50  Trinity B            
   98  Jamie Vicars, 11           27:25.2    8:51  Liberty Center       
   99  Holly Rapp, 12             27:53.2    9:00  Gilmour Academy B    
  100  Sabrina Glunt, 11          27:55.5    9:00  Mineral Ridge        
  101  Lauren Nash, 11            27:58.3    9:01  Liberty Center       
  102  Mallory Bower, 12          28:02.2    9:03  Mineral Ridge        
  103  Magdalena Duron, 12        28:17.5    9:08  E Palestine          
  104  Katie Hartt, 11            28:46.9    9:17  Lordstown            
  105  Marlena Liming, 9          28:49.4    9:18  Lordstown            
  106  Sara Carpenter, 10         28:56.7    9:20  Kirtland             
  107  Nycole Kissinger, 10       28:59.5    9:21  Kirtland             
  108  Dejhonae Thomas, 9         29:21.2    9:28  Mineral Ridge        
  109  Alyssa Reed, 9             29:46.6    9:36  Liberty Center       
  110  Tiffani Weber, 12          30:07.7    9:43  E Palestine          
  111  Abigail Bacorn, 11         30:28.6    9:50  Mineral Ridge        
  112  Angelica Suma, 9           30:43.4    9:55  Trinity B            
  113  Taylor Romain, 11          31:49.9   10:16  Lordstown            
  114  Grace Piscura, 11          31:54.3   10:18  Newbury              
  115  Kim Hissa, 10              32:57.5   10:38  Badger               
  116  Emily Sterpka, 12          33:25.0   10:47  Trinity B            
  117  Mikayla Ashba, 10          33:52.8   10:56  Berkshire            
  118  Kelly Pirko, 12            37:44.8   12:11  Lordstown      


DIVISION III BOYS

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 McDonald                 35    3    5    8    9   10   40   45  17:13.1  0:41.2
  2 Maplewood                76    4    7   15   19   31   54   59  17:36.8  1:29.5
  3 Berkshire                93    2    6   17   32   36   49   50  17:34.4  2:21.3
  4 St. Thomas Aquinas      112    1   22   25   27   37   41   42  17:48.9  2:27.4
  5 Liberty Center          114   14   18   20   28   34   44   57  18:00.4  0:52.1
  6 Trinity                 117   11   21   23   24   38   43   68  18:03.1  1:05.3
  7 Gilmour Academy         125   12   13   26   35   39   51       18:04.3  1:03.7
  8 Mineral Ridge           232   16   29   53   64   70   80   97  19:12.8  3:00.3
  9 Newbury                 278   33   56   60   62   67   76   90  19:35.6  1:57.5
 10 Lordstown               317   46   47   63   78   83   91   95  20:09.1  2:07.3
 11 Kirtland                350   55   61   65   73   96  102  103  20:28.1  2:29.8
 12 Badger                  356   30   52   69   99  106            20:44.5  4:46.2
 13 Trinity B               387   58   79   81   82   87  101  109  20:55.8  1:58.1
 14 Lordstown B             389   48   74   86   88   93  104  108  21:01.1  2:41.4
 15 Gilmour Academy B       431   66   71   89  100  105  107  112  21:37.2  2:43.7
16* Trinity C               449   72   77   92   98  110  113       21:50.0  2:56.6
17* E Palestine             449   75   84   85   94  111  114       21:58.4  3:21.3


 PLACE          FINISHER          TIME     PACE        TEAM         
    1  Cory Glines, 11            16:06.0    5:12  St. Thomas Aquinas  
    2  Matt Pelletier, 12         16:06.5    5:12  Berkshire           
    3  Patrick Kunkel, 11         16:46.1    5:25  McDonald            
    4  Tim Nichols, 11            16:47.2    5:25  South Range         
    5  Wyatt Hartman, 11          16:53.6    5:27  Maplewood           
    6  Bobby Johnson, 10          16:58.1    5:28  McDonald            
    7  Nate Dornback, 11          17:04.1    5:30  Berkshire           
    8  Hoang Anh Tuan, 12         17:20.3    5:36  Maplewood           
    9  Allan Coviello, 10         17:27.0    5:38  McDonald            
   10  Kyle Joynes, 12            17:27.1    5:38  McDonald            
   11  Tyler Smith, 11            17:27.3    5:38  McDonald            
   12  James Nedrich, 10          17:28.5    5:38  Trinity             
   13  Alexander Ulatowski, 10    17:33.5    5:40  Gilmour Academy     
   14  John Brett, 10             17:33.8    5:40  Gilmour Academy     
   15  Joe Seedorf, 11            17:34.0    5:40  Liberty Center      
   16  Derek Morrison, 9          17:34.7    5:40  Maplewood           
   17  Dallas Bright, 12          17:35.4    5:40  Mineral Ridge       
   18  David Pelletier, 9         17:50.2    5:45  Berkshire           
   19  Cameron Weaks, 10          17:50.2    5:45  Liberty Center      
   20  Mike Dahmen, 11            17:52.2    5:46  Maplewood           
   21  Jake Atkinson, 12          17:56.7    5:47  Liberty Center      
   22  Tyler Cooper, 12           17:56.7    5:47  Waterloo            
   23  Garrett Dunlap, 12         17:59.8    5:48  Trinity             
   24  Kevin Vinci, 12            18:02.9    5:49  St. Thomas Aquinas  
   25  Dahren Phillips-Bey, 12    18:06.3    5:50  Trinity             
   26  Jordan Little, 12          18:07.2    5:51  Trinity             
   27  Aaron Wengerd, 11          18:10.0    5:52  St. Thomas Aquinas  
   28  Alexander Clapacs, 10      18:11.0    5:52  Gilmour Academy     
   29  Anthony Michna, 11         18:12.4    5:52  St. Thomas Aquinas  
   30  Vince Pinson, 9            18:15.0    5:53  Liberty Center      
   31  Logan Smith, 9             18:17.1    5:54  Mineral Ridge       
   32  Austin Ward, 11            18:22.0    5:55  Badger              
   33  Solomon Yoder, 10          18:23.1    5:56  Maplewood           
   34  Iain Laymon, 11            18:23.4    5:56  Berkshire           
   35  Joe Hamilton, 10           18:24.7    5:56  Newbury             
   36  Lynn Leatherman, 12        18:26.0    5:57  Liberty Center      
   37  Brendan Coyne, 10          18:26.2    5:57  Gilmour Academy     
   38  Ronnie Simpson, 10         18:27.7    5:57  Berkshire           
   39  Dominic Farolino, 10       18:33.4    5:59  St. Thomas Aquinas  
   40  Matt Detzel, 10            18:33.8    5:59  Trinity             
   41  Thomas Hollis, 11          18:37.2    6:00  Gilmour Academy      
   42  Patrick McCarthy, 11       18:53.6    6:06  McDonald             
   43  Nathanael Toth, 9          18:56.3    6:07  Carpe Diem Acad.     
   44  Nathan Troy, 12            18:57.9    6:07  St. Thomas Aquinas   
   45  Collin Appleby, 10         18:58.0    6:07  St. Thomas Aquinas   
   46  Erik Raulinaitis, 11       19:02.8    6:09  Trinity              
   47  Matt Huber, 10             19:03.5    6:09  Liberty Center       
   48  Brian Kelzer, 10           19:05.6    6:10  McDonald             
   49  Terry Powell, 11           19:07.9    6:10  Waterloo             
   50  Zack Hawout, 9             19:11.2    6:11  McDonald             
   51  John Tarchick, 11          19:12.6    6:12  Lordstown            
   52  Luke Mullins, 11           19:14.1    6:12  Lordstown            
   53  Louis Liming, 10           19:15.3    6:13  Lordstown B          
   54  Zachary Byham, 12          19:16.8    6:13  St. Thomas Aquinas   
   55  Austin Ambrose, 11         19:17.8    6:13  Berkshire            
   56  Nick Millet, 10            19:19.3    6:14  Berkshire            
   57  Brandon Phillips, 9        19:20.9    6:14  Gilmour Academy      
   58  David Natoli, 9            19:21.6    6:15  McDonald             
   59  Colton Kellog, 10          19:25.4    6:16  Badger               
   60  John Wilson, 12            19:26.2    6:16  Mineral Ridge        
   61  Rick Starkey, 11           19:29.6    6:17  Maplewood            
   62  Nick Tremaglio, 10         19:32.2    6:18  Kirtland             
   63  Chris Fiorille, 11         19:35.1    6:19  Newbury              
   64  Kyle Nash, 9               19:38.0    6:20  Liberty Center       
   65  Dylan Evans, 11            19:40.0    6:21  Berkshire            
   66  David Burke, 12            19:40.7    6:21  Trinity B            
   67  Charlie Woodrum, 9         19:41.1    6:21  Maplewood            
   68  Drew Pokorny, 12           19:42.6    6:21  Newbury              
   69  Adam Thompson, 9           19:42.6    6:21  Berkshire            
   70  Matt Baker, 9              19:46.8    6:23  Liberty Center       
   71  David Benson, 11           19:47.0    6:23  Liberty Center       
   72  Max Gilliland, 10          19:48.3    6:23  Berkshire            
   73  Anthony Carter, 12         19:50.1    6:24  Kirtland             
   74  Alex Smerglia, 12          19:53.4    6:25  Newbury              
   75  Collin Vollmar, 9          19:56.7    6:26  Liberty Center       
   76  Tristen Ferguson, 9        20:01.7    6:28  Lordstown            
   77  Seth Murray, 11            20:05.8    6:29  McDonald             
   78  Scott Rupe, 10             20:07.5    6:30  Maplewood            
   79  Greg Erb, 12               20:08.8    6:30  South Range          
   80  Tyler Mohr, 11             20:09.5    6:30  Mineral Ridge        
   81  Nate Walker, 9             20:11.3    6:31  Berkshire            
   82  Stephan Look, 11           20:12.3    6:31  Kirtland             
   83  Kyle Johnson, 12           20:14.1    6:32  McDonald             
   84  Trenton Wyant, 12          20:20.4    6:34  Maplewood            
   85  Paul-Henry Schoenhagen, 10 20:21.7    6:34  Gilmour Academy B    
   86  Scott Fletcher, 12         20:22.1    6:34  Newbury              
   87  Anthony Tiber, 10          20:22.2    6:34  Berkshire            
   88  Ian Wentzlaff, 11          20:22.5    6:34  Trinity              
   89  Josh Bosheff, 12           20:24.6    6:35  McDonald             
   90  Alan Meyer, 10             20:26.7    6:36  Liberty Center       
   91  Storm Kacica, 10           20:30.2    6:37  Berkshire            
   92  Dakota Marks, 10           20:30.5    6:37  Badger               
   93  Dylan Gasche, 10           20:33.3    6:38  Liberty Center       
   94  Kyle Stulgis, 12           20:35.7    6:39  Mineral Ridge        
   95  Ryan Seibert, 9            20:37.1    6:39  Gilmour Academy B    
   96  Dan Sheppard, 9            20:40.9    6:40  Trinity C            
   97  Max Trubiano, 10           20:44.0    6:41  Kirtland             
   98  Allan Metz, 10             20:45.4    6:42  Lordstown B          
   99  Zachary Mayrobb, 10        20:51.8    6:44  E Palestine          
  100  Logan Otto, 12             20:55.3    6:45  Newbury              
  101  Andrew Norton, 9           20:56.0    6:45  Trinity C            
  102  Ben Rhinehart, 9           20:57.4    6:46  Lordstown            
  103  Chris Hicks, 11            21:00.5    6:47  Trinity B            
  104  Jonathan Loomis, 12        21:04.0    6:48  Mineral Ridge        
  105  Jordan Roush, 9            21:04.6    6:48  South Range          
  106  Nick Mellon, 12            21:06.9    6:49  Trinity B            
  107  Rob Owens, 12              21:12.1    6:50  Trinity B            
  108  Vincent Goddard, 10        21:19.8    6:53  Lordstown            
  109  Logan Timmons, 10          21:21.3    6:53  Berkshire            
  110  Logan Foster, 11           21:23.7    6:54  E Palestine          
  111  Joshua Adams, 11           21:24.9    6:54  E Palestine          
  112  Preston Michalski, 9       21:26.6    6:55  Lordstown B          
  113  Andrew Cook, 9             21:27.9    6:55  Berkshire            
  114  Dan Ecshman, 9             21:28.0    6:55  Maplewood            
  115  Mike Matonis, 12           21:38.7    6:59  Trinity B            
  116  Matt Thomas, 12            21:41.7    7:00  Lordstown B          
  117  Colin Driggs, 9            21:42.3    7:00  Gilmour Academy B    
  118  Austin Smith, 9            21:44.6    7:01  Liberty Center       
  119  Ian Kinnaird, 11           21:47.2    7:02  Newbury              
  120  Anthony Onderko, 9         21:47.2    7:02  Lordstown            
  121  Steve Koblin, 9            21:49.1    7:02  Trinity C            
  122  Dylan Gettings, 12         21:56.7    7:05  Lordstown B          
  123  Charles Butler, 10         21:58.7    7:05  E Palestine          
  124  Tanner Welker, 9           22:01.4    7:06  Lordstown            
  125  Jonathan Davis, 12         22:02.0    7:06  Kirtland             
  126  Carl Kompanik, 12          22:06.6    7:08  Mineral Ridge        
  127  Nick Liska, 9              22:06.7    7:08  Trinity C            
  128  Mike Chachko, 11           22:16.3    7:11  Badger               
  129  Kevin Pryatel, 9           22:19.5    7:12  Gilmour Academy B    
  130  Chris Wagner, 12           22:24.4    7:14  Trinity B            
  131  Joe Craven, 12             22:27.2    7:15  Newbury              
  132  Nick Meyer, 9              22:30.4    7:16  Kirtland             
  133  Christian Smith, 9         22:35.3    7:17  McDonald             
  134  Brett Pfeiffer, 12         22:45.8    7:21  Kirtland             
  135  Cameron Gearhart, 11       22:54.4    7:23  Lordstown B          
  136  Arron Christie, 12         22:59.9    7:25  Kirtland             
  137  Connor Davis, 10           23:05.4    7:27  Gilmour Academy B    
  138  Justin Oney, 11            23:08.1    7:28  Badger               
  139  Michael Palumbo, 10        23:14.2    7:30  Gilmour Academy B    
  140  Chris Maronen, 11          23:16.6    7:31  Lordstown B          
  141  Mike Olegario, 11          23:24.2    7:33  Trinity B            
  142  Brandon Saraniti, 9        23:37.5    7:37  Trinity C            
  143  Zach Sidel, 9              23:46.6    7:40  Liberty Center       
  144  Scott Little, 9            23:52.7    7:42  McDonald             
  145  Dalton Hancock, 9          24:13.0    7:49  E Palestine          
  146  Justin Barzak, 11          24:38.1    7:57  Maplewood            
  147  Hunter Shelton, 9          24:50.7    8:01  McDonald             
  148  Danny Kekedy, 9            25:21.1    8:11  Newbury              
  149  Thomas DeSilvio, 10        25:43.4    8:18  Gilmour Academy B    
  150  Matt Stefancin, 10         25:47.2    8:19  Newbury              
  151  Richard Benge, 11          25:48.1    8:19  Mineral Ridge        
  152  Kevin Lesiak, 9            26:11.6    8:27  Trinity C            
  153  Joseph Horvath, 9          27:43.9    8:57  E Palestine          


OPEN GIRLS

 PLACE          FINISHER          TIME     PACE        TEAM         
    1  Amanda Ramsey, 10          21:27.0    6:55  Avon                 
    2  Anastasia Fitzroy, 11      21:35.3    6:58  Brunswick            
    3  Katie Pavlick, 9           21:47.7    7:02  Brunswick            
    4  Lydia Schroer, 9           22:00.3    7:06  Brunswick            
    5  Jessica Bresnahan, 11      22:10.1    7:09  St. Joseph Academy   
    6  Joy Schaeffer, 10          22:16.0    7:11  Strongsville         
    7  Kasey Williams, 11         22:30.9    7:16  Brunswick            
    8  Becca Ogorzaly, 9          22:34.0    7:17  Brunswick            
    9  Jill Bresnahan, 11         22:37.8    7:18  St. Joseph Academy   
   10  Katie Hartig, 9            22:46.0    7:21  Strongsville         
   11  Emily Wells, 12            22:52.6    7:23  Mt. Lebanon          
   12  Anna Anthony, 9            23:03.7    7:26  Beaumont             
   13  Helen Steve, 11            23:14.6    7:30  St. Joseph Academy   
   14  Azaria Kobik, 9            23:26.9    7:34  Mt. Lebanon          
   15  Hannah Sedely, 12          23:30.4    7:35  Brunswick            
   16  Sara Gregg, 12             23:32.4    7:36  Strongsville         
   17  Allison Lindsey, 10        23:32.8    7:36  Brunswick            
   18  Zoe Rising, 11             23:33.7    7:36  Mt. Lebanon          
   19  Bridget Quirk, 11          23:36.4    7:37  Mt. Lebanon          
   20  Sara Martin, 11            23:40.2    7:38  Shaker Heights       
   21  Sarah Vapenik, 10          23:40.5    7:38  Strongsville         
   22  Molly Moore, 10            23:44.4    7:39  St. Joseph Academy   
   23  Rachael Supina, 9          23:50.1    7:41  Brunswick            
   24  Grace Harter, 12           23:51.1    7:42  St. Joseph Academy   
   25  Emily Dacar, 11            23:52.8    7:42  Mentor               
   26  Rachael Poling, 10         23:54.9    7:43  Avon                 
   27  Jacqueline Knirschild, 9   24:02.6    7:45  Brunswick            
   28  Kirstina Jackson, 12       24:02.9    7:45  St. Joseph Academy   
   29  Jenny Cook, 11             24:04.9    7:46  Strongsville         
   30  Karley Mattson, 9          24:05.4    7:46  Strongsville         
   31  Mia Medicus, 10            24:08.6    7:47  Western Res. Academy 
   32  Maddie Miller, 10          24:12.6    7:49  St. Joseph Academy   
   33  Bailey McConnell, 10       24:12.9    7:49  Mt. Lebanon          
   34  Kayla Knowles, 10          24:15.3    7:49  Mentor               
   35  Grace Dever, 9             24:19.0    7:51  Lakewood             
   36  Nadiya Morgan, 11          24:19.8    7:51  Struthers            
   37  Brittany Tate-Lockett, 9   24:21.2    7:51  Cleveland Hts        
   38  Ricki Kong, 12             24:21.2    7:51  Mt. Lebanon          
   39  Kayla Anderson, 9          24:23.7    7:52  Brunswick            
   40  Jessica Cunningham, 10     24:27.1    7:53  Brunswick            
   41  Kendra Pierce, 10          24:28.9    7:54  Avon                 
   42  Abby Xie, 10               24:31.5    7:55  Mt. Lebanon          
   43  Danielle Stevens, 11       24:32.6    7:55  Avon                 
   44  Brianha Shaniuk, 9         24:33.5    7:55  Brunswick            
   45  Stephanie Kong, 11         24:34.2    7:56  Mt. Lebanon          
   46  Maggie Boyer, 12           24:37.2    7:57  St. Joseph Academy   
   47  Maddy Lanning, 12          24:38.3    7:57  St. Joseph Academy   
   48  Alexis Konya, 10           24:39.8    7:57  Avon                 
   49  Annie Graff, 10            24:41.5    7:58  St. Vincent-St. Mary  
   50  Lea Kayali, 9              24:44.0    7:59  Shaker Heights       
   51  Betsey Clark, 12           24:49.4    8:00  Kenston              
   52  Teika Takedai, 12          24:52.8    8:02  Mt. Lebanon          
   53  Gia Faetanini, 10          24:58.0    8:03  St. Vincent-St. Mary  
   54  Lauren Synk, 11            25:01.6    8:04  Strongsville         
   55  Maggie Dever, 10           25:04.5    8:05  Lakewood             
   56  Clare Fibbi, 9             25:06.7    8:06  St. Joseph Academy   
   57  Kristine Wagner, 12        25:10.7    8:07  Mentor               
   58  Elise Ostrander, 9         25:13.7    8:08  Brunswick            
   59  Audrey Negrelli, 11        25:14.2    8:08  Kenston              
   60  Hallie Riczo, 10           25:16.8    8:09  Brunswick            
   61  Iesha Walker, 10           25:18.1    8:10  Struthers            
   62  Ceci Kubu, 9               25:20.5    8:10  Shaker Heights       
   63  Daisy Ogede, 11            25:20.8    8:11  Western Res. Academy 
   64  Ashley Klimczyk, 11        25:36.5    8:16  St. Joseph Academy   
   65  Bailey Page, 9             25:37.8    8:16  Mentor               
   66  Dana Gore, 10              25:39.7    8:17  Strongsville         
   67  Ali LeBay, 10              25:44.4    8:18  Western Res. Academy 
   68  Leah Tomazic, 11           25:47.0    8:19  St. Vincent-St. Mary  
   69  Mika Takahashi, 9          25:49.9    8:20  Western Res. Academy 
   70  Elizabeth Clifford, 10     25:50.1    8:20  Strongsville         
   71  Maddiee Kuehner, 12        25:51.0    8:20  Brunswick            
   72  Carrie Kolk, 11            25:51.6    8:21  Mentor               
   73  Hannah Gillespie, 10       25:52.3    8:21  Cleveland Hts        
   74  Hannah Watson, 12          25:53.5    8:21  Mentor               
   75  Corrine Mantheiy, 12       26:00.2    8:23  Mt. Lebanon          
   76  Sara Hurley, 10            26:01.4    8:24  St. Joseph Academy   
   77  Abigail Hahn, 10           26:03.5    8:24  Garfield             
   78  Tina Meyer, 10             26:05.0    8:25  Kenston              
   79  Annie Grove, 10            26:05.8    8:25  St. Joseph Academy   
   80  Hannah Gaspar, 11          26:06.7    8:25  Western Res. Academy 
   81  Erin Setser, 9             26:08.8    8:26  Shaker Heights       
   82  Kaitlyn Kotlarz, 11        26:10.1    8:26  Strongsville         
   83  Savanna Klein, 12          26:11.5    8:27  Shaker Heights       
   84  Meghan Gorbach, 10         26:13.1    8:27  St. Vincent-St. Mary  
   85  Paige Olzsewski, 11        26:14.3    8:28  Lakewood             
   86  Kayley Dunn, 12            26:20.4    8:30  St. Joseph Academy   
   87  Sydney McIntyre, 10        26:22.7    8:31  St. Vincent-St. Mary  
   88  Mary Mulvilhil, 12         26:24.2    8:31  Mt. Lebanon          
   89  Ellen Florek, 9            26:25.6    8:31  Brunswick            
   90  Brandi Reichle, 12         26:26.8    8:32  Brunswick            
   91  Baylee Geiss, 9            26:27.3    8:32  Brunswick            
   92  Mary Neugebauer, 12        26:29.7    8:33  St. Vincent-St. Mary  
   93  Nora Cromer, 12            26:30.0    8:33  Lakewood             
   94  Melyssa Jackson, 11        26:30.3    8:33  St. Joseph Academy   
   95  Stephanie Close, 11        26:31.4    8:33  Brunswick            
   96  Jill Sutter, 11            26:35.3    8:35  Western Res. Academy 
   97  Baylee Ford, 12            26:36.8    8:35  Avon                 
   98  Rachel Pelfrey, 11         26:38.3    8:36  Avon                 
   99  Melissa Kling, 10          26:40.8    8:36  Strongsville         
  100  Caitlin Giron, 9           26:41.2    8:37  Mt. Lebanon          
  101  Jessie Bean, 10            26:44.7    8:38  Mentor               
  102  Annie Sell, 10             26:45.1    8:38  Western Res. Academy 
  103  Elizabeth Smith, 10        26:48.2    8:39  Mt. Lebanon          
  104  Lauren Donat, 10           26:51.1    8:40  Avon                 
  105  Sara Craddock, 11          26:54.8    8:41  Brunswick            
  106  Hannah Czaruk, 10          26:56.7    8:41  Avon                 
  107  Amanda Szampias, 10        27:05.1    8:44  Brunswick            
  108  Kelsey Taylor, 11          27:08.7    8:45  Kenston              
  109  Andrea Misetic, 10         27:10.1    8:46  Mt. Lebanon          
  110  Madison Miranda, 10        27:10.6    8:46  St. Joseph Academy   
  111  Endia Porter, 12           27:13.2    8:47  Shaker Heights       
  112  Sophia Long, 9             27:17.1    8:48  Beaumont             
  113  Colleen Kramer, 11         27:18.9    8:49  St. Joseph Academy   
  114  Hannah Piter, 12           27:19.3    8:49  Lakewood             
  115  Jamie Squillante, 10       27:34.3    8:54  Avon                 
  116  Alexis Bahas, 12           27:40.4    8:56  Avon                 
  117  Katy Jones, 11             27:45.5    8:57  Western Res. Academy 
  118  Megan Henney, 12           27:47.0    8:58  Mt. Lebanon          
  119  Caitlin Conner, 10         27:55.0    9:00  Lakewood             
  120  Maria Sorkin, 12           27:56.0    9:01  Mt. Lebanon          
  121  Michelle Buono, 12         28:04.9    9:04  Mt. Lebanon          
  122  Sydney McGiffin, 11        28:18.3    9:08  Mentor               
  123  Bridget Fibbi, 12          28:25.1    9:10  St. Joseph Academy   
  124  Kara Hurley, 12            28:26.1    9:10  St. Joseph Academy   
  125  Brittany Alloway, 9        28:29.1    9:11  Garfield             
  126  Jasmine Bailey, 9          28:31.7    9:12  Beaumont             
  127  Nicolette Naiper, 10       28:39.3    9:15  Nordonia             
  128  Jasmine Moore, 11          28:44.4    9:16  Cleveland Hts        
  129  Kellie O'Keefe, 10         28:46.3    9:17  Avon                 
  130  Kallie Sickels, 11         28:46.8    9:17  St. Vincent-St. Mary  
  131  Alexandrea Krencisz        28:48.7    9:18  Brunswick            
  132  Sarah Meier, 10            28:56.9    9:20  Mentor               
  133  Julia Swit, 12             28:59.0    9:21  St. Joseph Academy   
  134  Alex Easton, 10            29:01.2    9:22  Kenston              
  135  Mackenzie Morehouse, 10    29:03.1    9:22  Kenston              
  136  Regina Russo, 11           29:05.5    9:23  St. Joseph Academy   
  137  Nicole Parke, 12           29:15.3    9:26  Lakewood             
  138  Isabella Scarl, 9          29:23.7    9:29  Garfield             
  139  Sarah Lofara, 12           29:35.6    9:33  Struthers            
  140  Marge Kelley, 10           29:40.7    9:34  St. Joseph Academy   
  141  Taylor Pacak, 11           30:12.1    9:45  Beaumont             
  142  Abby Hamilton, 10          30:31.2    9:51  Kenston              
  143  Brittany Hennings, 11      30:34.8    9:52  St. Joseph Academy   
  144  Leslie Cancelleire, 12     31:08.3   10:03  Beaumont             
  145  Kara Thompson, 9           31:10.3   10:03  Struthers            
  146  Griffin Koelsch, 11        31:20.3   10:07  Avon                 
  147  Emily Janosko, 12          31:24.8   10:08  Mentor               
  148  Syndell Gabriel, 10        31:25.3   10:08  Avon                 
  149  Kirstin Hoover, 9          31:54.4   10:18  Garfield             
  150  Claire Shand, 12           32:05.7   10:21  St. Vincent-St. Mary  
  151  Madyson Kessler, 10        32:22.2   10:26  Lakewood             
  152  Elizabeth Hutz, 10         32:47.4   10:35  Kenston              
  153  Sarah Bohn, 12             33:32.1   10:49  Avon                 
  154  Sarah Matthiesen, 9        33:41.5   10:52  Lakewood             
  155  Madeline Morycz, 9         33:54.2   10:56  Mt. Lebanon          


OPEN BOYS

  ID#  PLACE          FINISHER          TIME     PACE        TEAM         
 2626     1  Pat Scanlon, 11            17:47.0    5:44  St. Ignatius         
 2434     2  Dan Maher, 10              17:52.5    5:46  Brunswick            
 2632     3  Elliot Thorkelson, 10      18:14.8    5:53  St. Ignatius         
 2450     4  Hiroki Witt, 12            18:29.4    5:58  Brunswick            
 2590     5  Jeff Foerg, 10             18:33.8    5:59  St. Ignatius         
 2439     6  Joe Napoli, 10             18:37.6    6:01  Brunswick            
 2422     7  Tyler Anderson, 12         18:47.0    6:04  Brunswick            
 2433     8  Eric Lind, 12              18:47.1    6:04  Brunswick            
 2445     9  Josh Sumerauer, 11         18:47.9    6:04  Brunswick            
 2620    10  Carlos Pozuelo, 11         18:49.6    6:04  St. Ignatius         
 2448    11  Cody Taylor, 10            18:49.9    6:04  Brunswick            
 2619    12  Patrick Politowicz, 11     18:52.7    6:05  St. Ignatius         
 2631    13  John Tanis, 11             18:54.0    6:06  St. Ignatius         
 2592    14  Tim Galla, 12              19:04.4    6:09  St. Ignatius         
 2602    15  Brendan Krevis, 11         19:05.4    6:09  St. Ignatius         
 2496    16  Steven Apicella, 12        19:07.4    6:10  Mentor               
 2646    17  Alex Iammarino, 11         19:07.8    6:10  Strongsville         
 2635    18  Sean Williamson, 11        19:12.8    6:12  St. Ignatius         
 2430    19  Nathan Henton, 9           19:13.5    6:12  Brunswick            
 2640    20  Eric Collins, 11           19:15.8    6:13  Strongsville         
 2036    21  Patrick Fleming, 10        19:16.4    6:13  Perry                
 2593    22  Michael Gosky, 12          19:20.2    6:14  St. Ignatius         
 2440    23  Kevin Ohlin, 10            19:20.9    6:14  Brunswick            
 2616    24  Matt Paponetti, 11         19:24.9    6:16  St. Ignatius         
 2668    25  Matt Williams, 10          19:25.0    6:16  Strongsville         
 2435    26  Spencer Martin, 9          19:27.3    6:17  Brunswick            
 2628    27  Ryan Smith, 11             19:29.1    6:17  St. Ignatius         
 2665    28  Phil Spronz, 9             19:31.0    6:18  Strongsville         
 2514    29  Ryan Kodramaz, 11          19:32.5    6:18  Mentor               
 2008    30  Jared Bottger, 9           19:32.7    6:18  N D -Cath. Latin     
 2624    31  Jake Radeff, 11            19:32.7    6:18  St. Ignatius         
 2475    32  Steven Friedman, 12        19:33.3    6:18  Lakewood             
 2601    33  Mchael Kraft, 9            19:33.9    6:19  St. Ignatius         
 2622    34  Frank Quinn, 9             19:34.0    6:19  St. Ignatius         
 2588    35  Liam Farrington, 11        19:34.1    6:19  St. Ignatius         
 2541    36  Eric Juskiw, 10            19:35.1    6:19  Nordonia             
 2447    37  Justin Swords, 10          19:36.9    6:20  Brunswick            
 2469    38  Stephen Burtzlaff, 11      19:37.3    6:20  Lakewood             
 2667    39  Zack Thomas, 10            19:38.2    6:20  Strongsville         
 2410    40  Henry Jani, 10             19:39.3    6:20  Avon                 
 2613    41  Greg Miller, 9             19:40.2    6:21  St. Ignatius         
 2653    42  Michael Murray, 10         19:42.0    6:21  Strongsville         
 2552    43  Ryan Turner, 12            19:43.8    6:22  Nordonia             
 2603    44  Tom Laycock, 10            19:44.2    6:22  St. Ignatius         
 2456    45  Logan Cleversy, 10         19:45.6    6:22  Lakeside             
 2093    46  Nick Fiedler, 9            19:49.4    6:24  St. Vincent-St. Mary  
 2423    47  Cade Bonds, 9              19:51.1    6:24  Brunswick            
 2638    48  Eric Brink, 10             19:52.5    6:25  Strongsville         
 2522    49  Alex Meier, 11             19:54.6    6:25  Mentor               
 2050    50  Zachary Sitz, 11           19:54.7    6:25  Perry                
 2114    51  Arnaldo Morales, 11        19:55.7    6:26  Struthers            
 2472    52  Robi Dunay, 11             19:56.6    6:26  Lakewood             
 2432    53  Lukas Indre, 9             19:57.4    6:26  Brunswick            
 2639    54  Jeff Brink, 10             19:58.3    6:27  Strongsville         
 2610    55  Mocho Mason, 9             19:58.7    6:27  St. Ignatius         
 2625    56  Sam Rapnicki, 9            20:00.4    6:27  St. Ignatius         
 2563    57  Alex Duda, 10              20:01.9    6:28  North                
 2660    58  Alex Ruch, 9               20:02.2    6:28  Strongsville         
 2611    59  Kyle Mccarthy, 9           20:02.3    6:28  St. Ignatius         
 2505    60  Matt Evans, 11             20:04.1    6:28  Mentor               
 2449    61  Steve Wahl, 10             20:04.2    6:28  Brunswick            
 2650    62  Mike McCafferty, 9         20:05.1    6:29  Strongsville         
 2094    63  Bill Neugebauer, 10        20:05.3    6:29  St. Vincent-St. Mary  
 2586    64  Brian Drellishak, 10       20:06.6    6:29  St. Ignatius         
 3138    65  Josh Harbst, 12            20:08.9    6:30  Euclid               
 2595    66  Saagar Jagetia, 9          20:09.9    6:30  St. Ignatius         
 2519    67  Brian Mack, 11             20:10.8    6:31  Mentor               
 2498    68  Ben Bobak, 9               20:10.9    6:31  Mentor               
 3150    69  Colin Higgs, 12            20:12.9    6:31  Cleveland Hts        
 2557    70  Brandon Wolf, 11           20:13.6    6:31  Nordonia             
 2528    71  Dan Samson, 12             20:14.3    6:32  Mentor               
 2629    72  Sean Sovacool, 9           20:14.5    6:32  St. Ignatius         
 2574    73  Adam Sellers, 11           20:18.4    6:33  North                
 2598    74  Zach Keirn, 10             20:20.1    6:34  St. Ignatius         
 2489    75  John Rinehart, 10          20:21.7    6:34  Lakewood             
 2096    76  Hayden Whitmyer, 9         20:22.1    6:34  St. Vincent-St. Mary  
 2034    77  Christian Dahneke, 9       20:27.7    6:36  Perry                
 2607    78  Connor Lough, 11           20:30.6    6:37  St. Ignatius         
 2509    79  Andrew Hetrick, 9          20:31.0    6:37  Mentor               
 2412    80  Nick Kearney, 11           20:32.5    6:38  Avon                 
 3139    81  Xavier Scott, 11           20:32.7    6:38  Euclid               
 2513    82  Eric Kocsis, 10            20:35.3    6:38  Mentor               
 2409    83  John Howard, 10            20:35.8    6:39  Avon                 
 2540    84  Andrew Jones, 12           20:37.3    6:39  Nordonia             
 3151    85  Isaac Korb, 10             20:43.8    6:41  Cleveland Hts        
 2664    86  Jonathon Sedlak, 9         20:43.9    6:41  Strongsville         
 2615    87  Andrew Ohliger, 9          20:44.3    6:41  St. Ignatius         
 2636    88  Mark Bischof, 9            20:45.3    6:42  Strongsville         
 2487    89  Tomas Pano, 11             20:46.8    6:42  Lakewood             
 2119    90  Johnathan Sefick, 9        20:47.5    6:42  Struthers            
 2659    91  Grant Powers, 9            20:48.0    6:43  Strongsville         
 2555    92  James Wasabaugh, 10        20:48.9    6:43  Nordonia             
 2033    93  Barton Dahneke, 11         20:50.6    6:43  Perry                
 2038    94  Collin Gilbert, 9          20:53.0    6:44  Perry                
 2405    95  Wes Ford, 9                20:53.6    6:44  Avon                 
 2022    96  Michael Plent, 9           20:56.4    6:45  N D -Cath. Latin     
 2035    97  Tyler Davanaugh, 10        20:57.6    6:46  Perry                
 2494    98  Jacob Streitel, 11         20:58.2    6:46  Lakewood             
 2051    99  Randy Swoope, 10           20:58.5    6:46  Perry                
 2502   100  Andrew Denton, 11          20:59.5    6:46  Mentor               
 2572   101  Danny Peysha, 10           21:00.2    6:46  North                
 2549   102  Masteller Scott, 9         21:00.4    6:47  Nordonia             
 2150   103  Jake Sarver, 9             21:00.6    6:47  Tallmadge            
 2492   104  Alex Stewart, 11           21:01.3    6:47  Lakewood             
 2564   105  Alex Foulkrod, 11          21:02.8    6:47  North                
 2473   106  Tom Ebner, 11              21:02.9    6:47  Lakewood             
 2451   107  Brady Young, 11            21:03.1    6:47  Brunswick            
 2651   108  Max McLaughlin, 11         21:04.4    6:48  Strongsville         
 2031   109  Brandon Bryan, 9           21:07.2    6:49  Perry                
 2539   110  Ryan Hustosky, 12          21:11.0    6:50  Nordonia             
 2605   111  Brennan Leitch, 9          21:11.2    6:50  St. Ignatius         
 2416   112  Ryan Prieto, 10            21:11.6    6:50  Avon                 
 2010   113  Garrett Ferry, 11          21:15.3    6:51  N D -Cath. Latin     
 2420   114  Parker Williams, 9         21:15.3    6:51  Avon                 
 2523   115  Jacob Misencik, 11         21:15.6    6:51  Mentor               
 2129   116  Jacob Cole, 10             21:16.0    6:52  Tallmadge            
 2053   117  Christopher Wills, 12      21:18.0    6:52  Perry                
 2570   118  Dip Patel, 12              21:19.0    6:53  North                
 2112   119  A J Gioligo, 11            21:21.0    6:53  Struthers            
 2490   120  Steve Saed, 11             21:22.4    6:54  Lakewood             
 2027   121  Ben Troy, 10               21:23.7    6:54  N D -Cath. Latin     
 2444   122  Kevin Stankiewicz, 10      21:25.7    6:55  Brunswick            
 2052   123  Joshua Tamburlin, 11       21:25.8    6:55  Perry                
 2537   124  Dan Deuble, 9              21:27.3    6:55  Nordonia             
 2550   125  Gary Sutton, 12            21:29.2    6:56  Nordonia             
 2585   126  Cory Dedek, 9              21:29.4    6:56  St. Ignatius         
 3140   127  Ivan Conrad, 11            21:32.4    6:57  Euclid               
 2666   128  Nathan Steigert, 10        21:32.5    6:57  Strongsville         
 2442   129  Bobby Rabatin, 10          21:34.2    6:57  Brunswick            
 2633   130  Sean Vanhulle, 10          21:34.8    6:58  St. Ignatius         
 2583   131  Michael Crea, 9            21:35.0    6:58  St. Ignatius         
 2621   132  Robert Purgert, 12         21:35.3    6:58  St. Ignatius         
 2558   133  Chad Balausky, 12          21:36.5    6:58  North                
 3153   134  Gabe Wojnarowski, 1        21:39.0    6:59  Cleveland Hts        
 2600   135  Matt Kobunski, 10          21:40.0    6:59  St. Ignatius         
 2017   136  Adam Kobosky, 11           21:42.6    7:00  N D -Cath. Latin     
 2478   137  Aidan Howells, 10          21:42.9    7:00  Lakewood             
 2149   138  Jarrett Ross, 9            21:43.4    7:00  Tallmadge            
 2464   139  Vincent Withrow, 9         21:43.9    7:01  Lakeside             
 2471   140  Dylan Dombroski, 11        21:45.5    7:01  Lakewood             
 2553   141  Jake Urich, 10             21:46.5    7:01  Nordonia             
 2403   142  Drew Dudukovich, 9         21:48.1    7:02  Avon                 
 2644   143  Greg Gershkowitz, 9        21:49.1    7:02  Strongsville         
 2648   144  Patrick Kovachick, 9       21:50.9    7:03  Strongsville         
 2623   145  Benjamin Radeff, 12        21:51.5    7:03  St. Ignatius         
 2534   146  Eddie Byrne, 9             21:51.8    7:03  Nordonia             
 2046   147  Benjamin Mellema, 10       21:52.2    7:03  Perry                
 2503   148  Brian Edmond, 9            21:55.1    7:04  Mentor               
 2520   149  Shane Maltry, 11           21:56.2    7:05  Mentor               
 2587   150  Jeff Eben, 9               21:56.8    7:05  St. Ignatius         
 2122   151  Blake Walker, 11           21:57.6    7:05  Struthers            
 2044   152  Tyler Kosarko, 10          22:00.6    7:06  Perry                
 2028   153  Matt Weiler, 9             22:04.5    7:07  N D -Cath. Latin     
 2402   154  Kyle Carter, 12            22:04.9    7:07  Avon                 
 2532   155  Dylan Tanner, 10           22:06.3    7:08  Mentor               
 2584   156  Nick Daly, 9               22:08.1    7:08  St. Ignatius         
 2120   157  Steven Seifert, 11         22:12.6    7:10  Struthers            
 2482   158  Colin Levis, 10            22:16.0    7:11  Lakewood             
 2421   159  Samuel Zegarac, 10         22:19.0    7:12  Avon                 
 2127   160  Steven Clark, 10           22:19.8    7:12  Tallmadge            
 2568   161  Alex Hollerbach, 9         22:21.1    7:13  North                
 2468   162  Connor Burke, 11           22:26.1    7:14  Lakewood             
 2497   163  Nick Bean, 9               22:28.4    7:15  Mentor               
 2645   164  Devin Halladay, 9          22:28.5    7:15  Strongsville         
 2507   165  James Gorjup, 11           22:35.2    7:17  Mentor               
 2414   166  Michael Leone, 12          22:38.5    7:18  Avon                 
 2569   167  Greg Maire, 11             22:38.7    7:18  North                
 2011   168  Matt Folkman, 9            22:41.1    7:19  N D -Cath. Latin     
 2573   169  Tobin Pyle, 10             22:44.0    7:20  North                
 1947   170  Joshua Lillie, 12          22:44.9    7:20  Geneva               
 2662   171  Andy Rygalski, 9           22:45.9    7:21  Strongsville         
 2521   172  Tom McDougal, 11           22:47.7    7:21  Mentor               
 2457   173  Dylan Dalton, 9            22:54.0    7:23  Lakeside             
 2406   174  Aj Gaudreau, 9             22:57.6    7:24  Avon                 
 2137   175  Kyle Johnson, 11           23:09.8    7:28  Tallmadge            
 2641   176  Dan Coski, 11              23:14.3    7:30  Strongsville         
 2525   177  Luke Nelson, 10            23:16.2    7:30  Mentor               
 2124   178  Alex Bryan, 11             23:19.6    7:31  Tallmadge            
 2419   179  Nathan Suhay, 9            23:31.1    7:35  Avon                 
 2429   180  Josh Gonzales, 9           23:42.5    7:39  Brunswick            
 2577   181  Adam Wetklow, 9            23:43.2    7:39  North                
 2479   182  Michael Huffman, 12        23:50.3    7:41  Lakewood             
 2544   183  Mike Long, 9               23:58.8    7:44  Nordonia             
 2029   184  Keith Adams, 9             23:59.0    7:44  Perry                
 2095   185  Andrew Testa, 10           23:59.1    7:44  St. Vincent-St. Mary  
 2529   186  Scott Seaton-Todd, 11      24:13.9    7:49  Mentor               
 2455   187  Christian Burns, 11        24:18.0    7:50  Lakeside             
 2019   188  Brian Nelson, 9            24:23.4    7:52  N D -Cath. Latin     
 2578   189  Nick Yokoyama, 11          24:29.1    7:54  North                
 2565   190  John Ginter, 11            24:32.4    7:55  North                
 2400   191  Josh Bohn, 9               24:34.9    7:56  Avon                 
 2128   192  Ethan Coen, 11             25:21.2    8:11  Tallmadge            
 2470   193  Derek Dashiell, 12         25:24.7    8:12  Lakewood             
 2125   194  Kyle Cate, 9               25:50.0    8:20  Tallmadge            
 2506   195  Phil Evans, 9              26:01.2    8:24  Mentor               
 2091   196  Robert Brunn, 10           26:30.5    8:33  St. Vincent-St. Mary  
 2117   197  Zack Richards, 9           26:32.9    8:34  Struthers            
 2562   198  Andrew Cochell, 9          26:39.1    8:36  North                
 2092   199  Cody Childers, 12          26:50.0    8:39  St. Vincent-St. Mary  
 2143   200  Andy Millar, 9             28:07.0    9:04  Tallmadge            
 2113   201  Johnathan Heron, 9         28:49.1    9:18  Struthers            
 1944   202  Chris Carabotta, 9         28:59.9    9:21  Geneva               
 2474   203  Ben Einhouse, 12           29:17.0    9:27  Lakewood             
 2546   204  Nick Osborne, 12           31:01.7   10:01  Nordonia             
 2142   205  Shawn Mercer, 12           32:42.3   10:33  Tallmadge            

Posted Image
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Share this topic:



1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

------DyeStat Track Talk Forums------

Main
HS General
HS Elite
College
Elite
The Plaground
Help
Training
Spikes
Nutrition
Distance
Sprints/Relays/Hur
Jumps
Throws
West
California
Nevada
West Region
Washington/Oregon
Midwest/Heartland
Michigan
Illinois
Wisconsin
Kansas
Minnesota
Midwest/Heartland Region
South/Southeast
Texas
Florida
Tennessee
South/SE Region
Northeast
Pennsylvania
New Jersey
New York
New England
Maryland  

 

International
Canada