Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Media

Photos (0)
View
Videos (30)
View
News (47)
View
Blogs (0)
View
 

Watch By Meet

 

Folders

Boys 4x800 - Florida FHSAA 4A Region 1 2012(Length: 10:39 |Views: 3735)
Boys 800m Elite - Florida Relays 2012(Length: 03:17 |Views: 3193)
Boys 800m Elite - Florida Relays 2012(Length: 02:30 |Views: 2876)
Boys 1600 - Lake Brantley Open 2012(Length: 04:37 |Views: 14761)
Boys 800 - Lake Brantley Open 2012(Length: 02:22 |Views: 14326)
 

Videos

 

Boys 800 - Lake Brantley Open 2012

Published by
DyeStatFL   on Feb 28th 2012, 8:04am
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Teixeira, Otniel          12 Lake Brantle         1:53.47    1:54.56   10   
  2 Dey, Daniel               12 Olympia HS           1:54.39    1:56.40    8   
  3 Lindsey, John             11 Winter Park          1:59.59    1:58.26    6   
  4 Irigoyen, Bert            12 Ransom Everg         2:00.32    1:59.36    5   
  5 Robinson, William         12 Lake Mary HS         2:00.05    1:59.94    4   
  6 Perez, Jose               12 Haines City          2:01.10    2:00.31    3   
  7 Roberts, Paul             12 Freedom HS (         2:02.00    2:01.11    2   
  8 Barginere, Jayren         -- Wharton HS           2:00.28    2:01.62    1   
  9 Morgan, Hunter            12 Lake Brantle         2:00.10    2:01.65  
 10 Nobles, Tyler             12 Lake Wales H                    2:04.21  
 11 Santana, Jose             12 East River H         2:03.67    2:05.89  
 12 Fattore, Brandon          11 Winter Park          2:02.16    2:06.73  
 13 Liason, Jimmy             10 Lake Wales H         2:15.05    2:07.20  
 14 Williams, Jared           11 Kathleen HS          2:03.26    2:07.75  
 15 White, Marquis             9 Winter Park          2:05.80    2:08.40  
 16 Zagra, Justin             11 Olympia HS           2:03.29    2:08.85  
 17 Ferrentino, Conner        10 Freedom HS (         2:10.35    2:08.88  
 18 Boornazian, Evan          11 Wekiva HS            2:12.00    2:10.03  
 19 Hardee, Demica            12 Lake Wales H         2:06.92    2:10.05  
 20 Porter, Odaine            11 Wekiva HS            2:11.46    2:10.07  
 21 Krush, Alex               11 Timber Creek         2:10.55    2:10.76  
 22 D`alessandro, Troy        11 Ponte Vedra          2:17.32    2:11.73  
 22 Hovey, Cole               12 Olympia HS           2:04.62    2:11.73  
 24 Joseph, Jackson           10 Winter Haven         2:08.00    2:12.42  
 25 Thrailkill, Joe            9 Edgewater HS         2:06.00    2:12.48  
 26 Gleason, Eddie            10 Wharton HS           2:08.69    2:12.51  
 27 Ramos, Ramon              10 Lake Mary HS                    2:13.18  
 28 Trainor, Sean              9 Edgewater HS         2:12.00    2:13.27  
 29 Voltaire, Marckenson      12 Evans HS             2:06.86    2:13.93  
 30 Davis, Demtric            11 Evans HS             2:08.90    2:14.26  
 31 Griffel, Steven           12 Ponte Vedra          2:15.08    2:14.28  
 32 Henry, Jared              11 Timber Creek         2:15.80    2:15.14  
 33 Dasalla, Rillan           11 Timber Creek         2:16.80    2:16.37  
 34 Vasquez, Brian            11 Edgewater HS         2:20.00    2:16.42  
 35 Mauriello, John Paul      10 Ponte Vedra                     2:18.17  
 36 Queen, Travis              9 Wekiva HS            2:15.00    2:19.71  
 37 Smith, Goody              11 Apopka HS            2:15.00    2:19.93  
 38 Brown, Allandez           11 Evans HS             2:11.34    2:20.03  
 39 Largie, Kareem            10 Apopka HS            2:20.00    2:21.74  
 40 Zapata, Oswaldo           -- Haines City          2:40.33    2:23.44  
 41 Jean baptiste, Derrick    11 Haines City          2:45.00    2:24.03  
 42 Wachtel, Bruce            11 Freedom HS (         2:05.00    2:30.43  
 43 Petit Homme, Robens       11 Kathleen HS          2:34.65    2:31.38  
 44 Fitzgerald, Patrick        9 Apopka HS            2:10.00    2:39.23  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Teixeira, Otniel          12 Lake Brantle         4:19.46    4:21.69   10   
  2 Irigoyen, Bert            12 Ransom Everg         4:20.95    4:26.64    8   
  3 Anguish, Billy            12 Winter Park          4:15.95    4:27.23    6   
  4 Dey, Daniel               12 Olympia HS           4:22.76    4:32.64    5   
  5 Ferrentino, Conner        10 Freedom HS (         4:37.77    4:33.53    4   
  6 Morgan, Hunter            12 Lake Brantle         4:41.74    4:38.67    3   
  7 Moore, Mitchell           12 Olympia HS           4:37.04    4:43.27    2   
  8 Thrailkill, Joe            9 Edgewater HS         4:50.10    4:50.00    1   
  9 Porter, Odaine            11 Wekiva HS            4:47.65    4:51.84  
 10 Berndt, James             12 Wharton HS           4:45.73    4:56.23  
 11 Knight, Alex              10 Winter Park          5:07.90    4:56.47  
 12 Rigel, Isaac              10 Lake Wales H         5:03.91    4:56.86  
 13 Hovey, Cole               12 Olympia HS           4:55.80    4:57.94  
 14 Siemaszko, Jakub          12 Winter Haven         4:50.00    4:58.25  
 15 Lowe, Derek               11 Timber Creek         4:54.12    5:00.16  
 16 Johnson, Jerrell          12 Timber Creek         4:55.80    5:01.08  
 17 Fitzgerald, Patrick        9 Apopka HS            5:00.00    5:02.75  
 18 Griffel, Steven           12 Ponte Vedra          5:01.19    5:03.00  
 19 Levine, Jared             10 Lake Brantle         5:00.00    5:05.64  
 20 Bogdon, John              12 Winter Park          5:00.71    5:07.17  
 21 Bolger, Mason             10 Lake Mary HS         5:11.90    5:07.56  
 22 Booker, Alex              12 Apopka HS            5:10.00    5:09.46  
 23 Nobles, Tyler             12 Lake Wales H         4:54.57    5:10.03  
 24 O'Linn, Sean              10 Ponte Vedra                     5:10.23  
 25 Hamilton, Gerald          10 Evans HS             5:15.81    5:12.02  
 26 Zapata, Oswaldo           -- Haines City          5:13.08    5:15.40  
 27 Methot, Kyle              11 Timber Creek         5:05.70    5:16.93  
 28 Rivera, Ricardo           12 Apopka HS            5:10.00    5:19.37  
 29 Gonzalez, Lucas            9 Edgewater HS         5:16.00    5:21.66  
 30 Graves, McKenna           10 Wharton HS           5:15.00    5:22.04  
 31 Jean baptiste, Derrick    11 Haines City          5:15.00    5:22.09  
 31 Merine, Matthew            9 Edgewater HS         5:59.00    5:22.09  
 33 Davis, Brandon            12 Evans HS             5:26.17    5:24.99  
 34 Layton, John              10 Wekiva HS            5:02.00    5:25.11  
 35 Santiago, Yadiel           9 East River H         5:47.00    5:31.13  
 36 Davidson, Joe             10 Lake Wales H                    5:32.82  
 37 Green, Ronard             10 Evans HS             4:58.88    5:35.33  
 38 Wachtel, Bruce            11 Freedom HS (                    5:35.66  
 39 Gumbs, Ozaze              11 Wekiva HS            5:05.00    5:38.34  
 40 Ward, Corton               9 Winter Haven         5:20.00    5:41.74  
 41 Capel, Fred               12 Kathleen HS          5:02.74    5:51.74  
 42 Garcia, Simon             10 Lake Mary HS         4:50.52    6:04.70  
 43 Warrior, Aaron             9 Winter Haven         5:40.00    6:53.54  
 44 Waters, Anthony            9 East River H                    7:08.62
Post to:
Post as: 
History for Lake Brantley High School Track & Field and Cross Country - Altamonte Springs, Florida
YearVideosNewsPhotosBlogs
2015 9 37    
2014 71 8 2  
2013 4 12    
2012 62 22 1  
2011 48 11    
2010 47 7    
2009   2    
Hashtags:#distancepreps