Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Media

Photos (0)
View
Videos (1)
View
News (6)
View
Blogs (0)
View
 

Folders

Boys JV D Race - Manhattan Invite 2010(Length: 08:03 |Views: 20087)
 

Videos

 

Boys JV D Race - Manhattan Invite 2010

Published by
Kevin   on Oct 10 2010, 02:10 AM
 
Reebok presents the Manhattan HS Cross Country Invitational - Oct 9, 2010
Van Cortlandt Park, 4320 Van Cortlandt Park East, Bronx, NY, US, 10470
Timing/Results by: C.F.P.I. Timing And Data, Inc - Northport - A
 
Mens 2.5 Mile XC Jr. Var. D.
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Aiken, Pat 11 Rush Henrietta S  14:25.63     1
2   Repka, Paul 12 Rush Henrietta S  14:27.33     2
3   Herrara, Nico 11 Walter Johnson  14:40.64     3
4   haugrud, sammy   Walter Johnson  14:41.65     4
5   Brady, Sam 12 Rush Henrietta S  14:49.21     5
6   Miller, Jon 11 Rush Henrietta S  14:53.17     6
7   Greiner, Johnny 11 Rush Henrietta S  15:06.08     7
8   Morales, Steven 11 Valley Stream Ce  15:06.61     8
9   Potash, Luke 11 West Genesee Sen  15:07.21     9
10   Nelson, Jon 11 Amsterdam High S  15:09.77     10
11   LoGiudice, Sean 12 Rush Henrietta S  15:15.39     11
12   Mike, Judson 09 West Windsor-Pla  15:16.60     12
13   Callahan, Aiden 11 West Windsor-Pla  15:17.56     13
14   Johnson, Wil 10 West Genesee Sen  15:18.07     14
15   Waller, Keene 11 Loyola Blakefiel  15:18.61     15
16   Tom, Vinci 09 West Windsor-Pla  15:19.14     16
17   Levinson, Derek 10 Sidwell Friends  15:19.70     17
18   Hamilton, George 10 West Windsor-Pla  15:21.04     18
19   Elliott, Shawn 11 Scotia-Glenville  15:21.58     19
20   Shenal, Justin 12 Rush Henrietta S  15:26.82     20
21   Pearson, Parker 09 Delbarton  15:29.22     21
22   Brown, Gabe 11 Sidwell Friends  15:30.96     22
23   Malone, Kevin 11 Connetquot  15:31.80     23
24   Willans, Logan 11 West Windsor-Pla  15:35.69     24
25   Soskind, Mike 10 West Windsor-Pla  15:38.86     25
26   Sprague, Tim 11 West Genesee Sen  15:42.58     26
27   Schnalzer, Stephen 09 North Rockland  15:45.34     27
28   Louis, Kerly Jean 11 Midwood  15:46.87     28
29   Schanel, Brian 11 Connetquot  15:48.53     29
30   Chamberlain, Matt 12 Chelmsford  15:48.93     30
31   Bavin, Tom 11 Atlee  15:50.79     31
32   Ackerman, Everett 11 Scotia-Glenville  15:54.50     32
33   Klaczko, D.J. 11 West Genesee Sen  15:55.67     33
34   Butler, Kyle 10 St John The Bapt  15:56.44     34
35   Halsey, Tyler 11 West Genesee Sen  15:57.48     35
36   Sommers, Steven 11 Connetquot  15:58.20     36
37   Marre, Josh 11 Scotia-Glenville  16:01.29     37
38   Stosebuy, Ross 11 Loyola Blakefiel  16:02.14     38
39   Kelly, Liam 09 Connetquot  16:02.67     39
41   Weiss, Julian 11 Sidwell Friends  16:09.13     41
42   Smith, Connor 09 West Genesee Sen  16:10.80     42
43   Sandel, Jamie 10 Sidwell Friends  16:11.22     43
44   Charo, Ben 09 Sidwell Friends  16:12.00     44
45   Turner, Drew 11 Chariho Regional  16:13.68     45
46   Herzog, Brian 12 St Josephs Colle  16:14.60     46
47   Keane, John 11 Connetquot  16:15.04     47
48   Buckley, Steven 12 Chelmsford  16:15.86     48
49   Rosa, Zachary 10 North Rockland  16:18.21     49
50   Ricci, Mike 10 North Rockland  16:19.32     50
51   Tong, Tom 12 Great Neck South  16:21.64     51
52   Goldberg, Dan 12 Bay Shore  16:22.00     52
53   Richards, Chris 11 Connetquot  16:22.37     53
54   Rizzo, Peter 11 North Rockland  16:22.89     54
55   Wegner, Noah 11 Scotia-Glenville  16:23.27     55
56   Aufferdou, Greg 12 Queensbury  16:25.29     56
57   Salto, Joe 10 St John The Bapt  16:27.17     57
58   Eybergen, Christian 11 St Anthony's  16:27.50     58
59   Sundaraman, Abhijth 10 West Windsor-Pla  16:27.83     59
60   Salisberry, Eli 12 Chariho Regional  16:30.28     60
61   *, Joe Purvis 12 Atlee  16:31.26     61
62   Espinal, Mauricio 12 Bay Shore  16:32.74     62
63   O'Connor, Tom 12 Queensbury  16:34.94     63
64   Bellanca, Eric 11 St Josephs Colle  16:35.74     64
65   O'Rourke, Aidan 11 Regis  16:36.00     65
66   Woyak, Dan 12 Chariho Regional  16:36.54     66
67   Grochowiak, Charles 10 St Josephs Colle  16:36.85     67
68   Petersen, Christian 11 St Anthony's  16:37.40     68
69   Rodler, Thomas 10 St Anthony's  16:37.92     69
70   James, Alex 10 Sidwell Friends  16:38.34     70
71   Jagoe, Chris 09 Delbarton  16:39.75     71
72   Salas, Mauricio 12 Valley Stream Ce  16:41.04     72
73   Szmul, Anthony 12 Queensbury  16:42.40     73
74   Favale, Tyler 10 Atlee  16:44.17     74
75   Lannon, Mike 09 West Genesee Sen  16:45.13     75
76   Frank, Jared 09 Walt Whitman  16:45.58     76
77   Petrosino, Vincent 11 Regis  16:45.99     77
78   Kaplan, Eli 12 Great Neck South  16:47.09     78
79   Neary, Mike 09 Delbarton  16:49.24     79
80   Ng, Kent 11 Great Neck South  16:50.01     80
81   Kingsbery, Billy 09 Delbarton  16:52.99     81
82   Joseph, Flardy 10 St John The Bapt  16:53.92     82
83   Pisano, Connor 09 Polytechnic Prep  16:54.62     83
84   Kenny, Hugh 09 Polytechnic Prep  16:54.89     84
85   Baptiste, Anthony 11 North Rockland  16:55.70     85
86   Pascarelli, Anthony 12 S.S. Seward  16:57.40     86
87   Nan, Jeffrey 10 Manhasset  16:58.15     87
88   Smith, Josh 11 Queensbury  17:00.37     88
89   Strenk, Tyler 11 Scotia-Glenville  17:01.01     89
90   Kaiser, Andrew 10 Queensbury  17:03.92     90
91   McPhaul, T.J. 09 Walt Whitman  17:09.17     91
92   Tamburro, John 09 Delbarton  17:11.77     92
93   Longolucco, Nick 12 Chariho Regional  17:12.63     93
94   Nicolas, Andy 11 Midwood  17:14.75     94
95   Becker, Ben 11 Berne-Knox-Weste  17:16.52     95
96   Horn, DJ 10 Eastport/Sou  17:16.88     96
97   Alva, Anthony 10 North Rockland  17:17.60     97
98   Jenson, Luke 11 Bay Shore  17:19.02     98
99   Llaurador, Josh 11 Amsterdam High S  17:28.40     99
100   Baist, Kevin 10 St John The Bapt  17:29.02     100
101   Newdorf, Nicholas 11 Manchester Memor  17:31.44     101
102   Ling, Brandon 12 Queensbury  17:32.27     102
103   Westerhoff, Mark 11 Westford Academy  17:33.06     103
104   Wynne, Conor 12 Bay Shore  17:34.68     104
105   Zabin, Tom 12 Scotia-Glenville  17:35.08     105
106   Ayer, Mark 12 Atlee  17:35.64     106
107   Becker, Lukus 8 Berne-Knox-Weste  17:39.44     107
108   Schwartz, Aron 09 Polytechnic Prep  17:40.43     108
109   Sheikh, Mohammed 10 Tottenville  17:41.82     109
110   Simmons, Myles 11 Midwood  17:45.09     110
111   Mansoor, Sami 10 Manhasset  17:49.19     111
112   Pedota, Chris 10 Eastport/Sou  17:50.25     112
113   Neuls, Eric 11 Amsterdam High S  17:51.54     113
114   Wadler, Joshua 11 Midwood  17:52.96     114
115   Brownell, Ben 10 St Josephs Colle  17:55.48     115
116   Saro, Harrison 11 Westford Academy  17:58.86     116
117   Baker, Mark 12 Chariho Regional  18:00.17     117
118   Brown, Aron 11 Great Neck South  18:00.57     118
119   Haddad, Caleb 10 Polytechnic Prep  18:00.94     119
120   Chen, Charles 10 Great Neck South  18:02.18     120
121   Squires, Eric 12 Manchester Memor  18:02.57     121
122   Lee, Nick 11 Delbarton  18:08.18     122
123   Seward, Devon 10 Valley Stream Ce  18:09.40     123
124   Gill, Daltton 10 S.S. Seward  18:11.18     124
125   Sandore, Joseph 11 Westford Academy  18:13.37     125
126   Rivera, Austin 11 East Meadow  18:13.71     126
127   Onge, Joseph St. 10 Regis  18:14.15     127
128   Marasco, Nick 10 South Side  18:14.51     128
129   Petriccione, Tim 11 Regis  18:15.24     129
130   Kearns, Brett 12 Eastport/Sou  18:16.71     130
131   Foote, Dustin 10 Polytechnic Prep  18:18.06     131
132   Moran, Reilly 12 Bay Shore  18:18.53     132
133   Roberts, Kadesh 11 Bay Shore  18:21.08     133
134   Gillcrist, Ryan 09 Walt Whitman  18:21.58     134
135   Hickey, Keith 10 Dobbs Ferry  18:24.49     135
136   Medina, Tomas 11 Mckee/Statin Isl  18:28.52     136
137   Redmond, Chris 10 Queensbury  18:31.20     137
138   Stancil, Davin 10 Atlee  18:34.45     138
139   DeCicco, Chris 11 Eastport/Sou  18:35.78     139
140   Almeter, Taylor 11 St Josephs Colle  18:36.56     140
141   Desir, Chris 11 Midwood  18:37.07     141
142   Anderson, Karl 10 Polytechnic Prep  18:39.53     142
143   Davis, Matthew 11 Valley Stream Ce  18:40.22     143
144   Barker, Kevin 11 Regis  18:44.90     144
145   Kogan, Jeremy 10 Ardsley Union Fr  18:47.85     145
146   Binder, Ken 11 Berne-Knox-Weste  18:48.12     146
147   Liebman, Aaron 11 Walt Whitman  18:52.07     147
148   Desforge, Matthew 10 Westford Academy  18:53.15     148
149   Connelly, Chris 11 Schenectady  18:56.04     149
150   Mastromarino, Justin 11 Valley Stream Ce  18:56.41     150
151   Maas, Ryan 12 S.S. Seward  18:59.44     151
152   Roberts, Kareem 10 Bay Shore  18:59.76     152
153   Tosini, Julian 09 Walt Whitman  19:00.89     153
154   Guarco, John 10 Mckee/Statin Isl  19:04.45     154
155   Rich, Brandon 10 Manchester Memor  19:13.94     155
156   Jeanty, Yvon 11 Midwood  19:14.23     156
157   Woodbine, Ian 11 Chariho Regional  19:16.93     157
158   Lesch, Austin 09 Walt Whitman  19:24.08     158
159   Lescroart, Colin 12 Chariho Regional  19:24.93     159
160   Ren, Benny 11 Valley Stream Ce  19:26.14     160
161   Couture, Christopher 11 Manchester Memor  19:27.94     161
162   Naughton, Connor 11 Regis  19:29.09     162
163   Jacob, Reilly 12 Connetquot  19:31.23     163
164   Purtell, Patrick 10 Amsterdam High S  19:38.82     164
165   Killon, Patrick 10 Westford Academy  19:40.63     165
166   Rosenberg, Ryan 11 Ardsley Union Fr  19:43.54     166
167   Modico, Sam 10 South Side  19:52.57     167
168   Ruggiero, Anthony 12 East Meadow  19:58.94     168
169   Romanzo, Massimo 11 Regis  20:01.29     169
170   Chauvot, Alex 09 Berne-Knox-Weste  20:02.78     170
171   Crevatas, David 12 Berne-Knox-Weste  20:03.18     171
172   Redeker, Nick 10 South Side  20:07.47     172
173   Gillett, Adrian 12 Midwood  20:10.77     173
174   Metz, Connor 10 South Side  20:16.11     174
175   Murray, Eric 10 South Side  20:31.23     175
176   Kaufman, David 11 Hendrick Hudson  20:35.09     176
177   Newcombe, Zach 12 Eastport/Sou  20:37.00     177
178   Tuper, Troy 09 Berne-Knox-Weste  20:52.04     178
179   Ressa, Beau 09 S.S. Seward  21:04.48     179
180   Gross-Leczycki, Martin 09 Ardsley Union Fr  21:07.07     180
181   Smythe, Tom 09 S.S. Seward  21:10.71     181
182   Spagnola, Sam 11 Amsterdam High S  21:35.50     182
183   Wojcik, Steven 10 Polytechnic Prep  21:49.85     183
184   Codi, Matt 12 S.S. Seward  21:57.87     184
185   Nicholas, Joe 11 Schenectady  21:59.60     185
186   Salgado, Jonathon 11 Valley Stream Ce  21:59.95     186
187   Bailey, Nick 09 S.S. Seward  22:14.14     187
188   Salhan, Amrit 10 Schenectady  22:23.34     188
189   Ishmael, VJ 11 Schenectady  22:48.88     189

Click here for full results.
Post to:  
Post as: 
History for Atlee High Track & Field and Cross Country - Mechanicsville, Virginia
YearVideosNewsPhotosBlogs
2014 13 7    
2013 72 15    
2012 62 13    
2011 37 8    
2010 6 7