Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Media

Photos (0)
View
Videos (5)
View
News (5)
View
Blogs (0)
View
 

Watch By Meet

 

Folders

 

Videos

 

Girls Awards Top 10 Teams D3 - Nike Pre-Nationals 2011

Published by
Kevin   on Sep 25th 2011, 2:39am
 

Nike Pre-Nationals

Team Results

School    Points
Heritage    66
Catlin Gabel    101
Mountain View (WA)    145
Emerald Ridge    147
Molalla    163
Northwest    179
Silverton    186
The Dalles-Wahtonka    203
McMinnville    219
Walnut Grove    220
Shorewood    231
David Douglas    232
St Helens    234
Glencoe    347

 

Division 3 - Girls Results

Place    Firstname    LastName    RaceNo    Times    Pace    Points    School    Gender
1    Abby    Knight    225    19:33.98    6:17.86    1    Heritage    F
2    Mckenzie    Spooner    134    20:54.34    6:43.73    2    Catlin Gabel    F
3    Maddie    Wood    146    21:04.42    6:46.97    3    The Dalles-Wahtonka    F
4    Angelica    Yehdego    211    21:09.54    6:48.62    4    Shorewood    F
5    Sophia    Chau    148    21:11.54    6:49.27    0    Valley Catholic    F
6    Keeley    Davidson    214    21:21.95    6:52.62    5    Emerald Ridge    F
7    Hanna    Walton    233    21:30.47    6:55.36    6    Mountain View (WA)    F
8    Brynne    Merkley    172    21:30.68    6:55.43    7    David Douglas    F
9    Miranda    Fleming    224    21:32.30    6:55.95    8    Heritage    F
10    McKenzie    Fleming    223    21:33.90    6:56.46    9    Heritage    F
11    Sequoia    Rysdam    194    21:34.27    6:56.58    10    Silverton    F
12    Abby    Lawson    186    21:34.66    6:56.71    11    McMinnville    F
13    Cynthia    Fenrich    177    21:34.91    6:56.79    12    St Helens    F
14    Maddie    McCann    198    21:36.86    6:57.42    13    Northwest    F
15    Claire    Lawson    187    21:37.61    6:57.66    14    McMinnville    F
16    Hailey    Peters    158    21:48.82    7:01.27    15    Molalla    F
17    Annika    Holstrom    149    21:52.19    7:02.35    0    Valley Catholic    F
18    Brittney    Cortez    222    21:52.72    7:02.52    16    Heritage    F
19    Shannon    Luu    2602    21:53.77    7:02.86    0    Valley Christian    F
20    Josie    Child    155    21:57.11    7:03.93    17    Molalla    F
21    Hannah    Rotwein    133    21:58.90    7:04.51    18    Catlin Gabel    F
22    Claire    Bartell    203    21:58.99    7:04.54    0    Seattle Academy    F
23    Hannah    Jaquiss    131    22:00.35    7:04.98    19    Catlin Gabel    F
24    Saya    Fyock    228    22:01.71    7:05.42    20    Mountain View (WA)    F
25    Kelly    Faulhaber    189    22:05.65    7:06.68    21    Silverton    F
26    Jenny    Powell    159    22:06.41    7:06.93    22    Molalla    F
27    Keelin    McKellar    209    22:08.17    7:07.49    23    Shorewood    F
28    Kendra    Leete    217    22:08.64    7:07.65    24    Emerald Ridge    F
29    Ann    Webber-Bruya    202    22:10.81    7:08.34    25    Northwest    F
30    Stacy    Killian    168    22:19.18    7:11.04    0    Liberty    F
31    Krissy    White    234    22:22.00    7:11.94    26    Mountain View (WA)    F
32    Ashley    Davis    219    22:23.71    7:12.50    0    Spanaway Lake    F
33    Katie    Conklin    140    22:26.13    7:13.27    27    The Dalles-Wahtonka    F
34    Talbot    Andrews    129    22:31.96    7:15.15    28    Catlin Gabel    F
35    Julie    Matson    241    22:37.40    7:16.90    29    Walnut Grove    F
36    Samantha    Gillis    239    22:39.93    7:17.72    30    Walnut Grove    F
37    Taylor    Gillis    240    22:40.56    7:17.92    31    Walnut Grove    F
38    Carly    Knight    226    22:41.27    7:18.15    32    Heritage    F
39    Julia    Mitchell    199    22:45.94    7:19.65    33    Northwest    F
40    Sarah    Koe    132    22:48.04    7:20.33    34    Catlin Gabel    F
41    Allie    Popescu    227    22:51.21    7:21.35    35    Heritage    F
42    Mikaela    Gosney    136    23:07.15    7:26.48    0    Central Linn    F
43    Jennifer    Anderson    212    23:07.74    7:26.67    36    Emerald Ridge    F
44    Michaela    Munger    179    23:07.80    7:26.69    37    St Helens    F
45    Megan    Bier    170    23:15.12    7:29.04    38    David Douglas    F
46    Cynthia    Guzman    229    23:16.33    7:29.43    39    Mountain View (WA)    F
47    Cheyenne    Cortesi    213    23:19.70    7:30.52    40    Emerald Ridge    F
48    Arelly    Puerto-Montes    220    23:20.93    7:30.91    0    Spanaway Lake    F
49    Grace    Mannen    150    23:22.35    7:31.37    0    Valley Catholic    F
50    Rachel    Gibbs    160    23:23.47    7:31.73    41    Glencoe    F
51    Shanna    Emanuel    215    23:24.11    7:31.94    42    Emerald Ridge    F
52    Colette    Horton    185    23:26.13    7:32.59    43    McMinnville    F
53    Megan    Gillespie    235    23:26.41    7:32.68    0    Valley Christian    F
54    Maya    Garfinkel    197    23:28.09    7:33.22    44    Northwest    F
55    Elizabeth    Gibson    216    23:28.51    7:33.35    45    Emerald Ridge    F
56    Mckenna    Kuenzi    192    23:31.37    7:34.27    46    Silverton    F
57    Meagan    Ratliff    193    23:31.41    7:34.29    47    Silverton    F
58    Cyrena    Timmins    244    23:34.52    7:35.29    48    Walnut Grove    F
59    Alyna    Habel    178    23:34.56    7:35.30    49    St Helens    F
60    Margo    Rutledge    174    23:38.30    7:36.50    50    David Douglas    F
61    Gabby    Kretschmer    204    23:39.97    7:37.04    0    Seattle Academy    F
62    Emma    Nissen    173    23:41.85    7:37.65    51    David Douglas    F
63    Denise    Aquino    154    23:51.26    7:40.68    52    Molalla    F
64    Alexandra    van Alebeek    135    23:55.38    7:42.00    53    Catlin Gabel    F
65    Amy    Provost    231    23:55.95    7:42.18    54    Mountain View (WA)    F
66    Anndria    North    145    23:58.92    7:43.14    55    The Dalles-Wahtonka    F
67    Kara    Krebs    230    24:04.92    7:45.07    56    Mountain View (WA)    F
68    Alice    Jefferson    156    24:05.11    7:45.13    57    Molalla    F
69    Audrey    Miller    144    24:11.17    7:47.08    58    The Dalles-Wahtonka    F
70    Kelsey    Searing    218    24:13.89    7:47.96    59    Emerald Ridge    F
71    Kellina    Coy    141    24:16.15    7:48.69    60    The Dalles-Wahtonka    F
72    Jane    Provost    232    24:17.29    7:49.05    61    Mountain View (WA)    F
73    Bridget    Garlinghouse    191    24:19.42    7:49.74    62    Silverton    F
74    Kari    Zickle    164    24:21.38    7:50.37    63    Glencoe    F
75    Carina    Bolanos Lewen    196    24:22.10    7:50.60    64    Northwest    F
76    Cindy    Harrington    207    24:22.25    7:50.65    65    Shorewood    F
77    Amanda    McMillan    210    24:28.00    7:52.50    66    Shorewood    F
78    Taylor    Steeves    180    24:29.44    7:52.96    67    St Helens    F
79    Sarah    Rothschild    200    24:32.97    7:54.10    68    Northwest    F
80    Megan    Waite    181    24:44.74    7:57.89    69    St Helens    F
81    Katerina    Lucero    157    24:56.02    8:01.52    70    Molalla    F
82    Reed    Bernhisel    183    25:10.84    8:06.29    71    McMinnville    F
83    Riley    Hutchings    130    25:18.14    8:08.64    72    Catlin Gabel    F
84    Jacey    Hink    167    25:23.64    8:10.41    0    Liberty    F
85    Gracie    Bridges    206    25:29.43    8:12.27    73    Shorewood    F
86    Anna    Daggett    142    25:35.82    8:14.33    74    The Dalles-Wahtonka    F
87    Alexanna    Fisher    166    25:38.38    8:15.15    0    Liberty    F
88    Lorisa    Baias    221    25:38.71    8:15.26    75    Heritage    F
89    Megan    Rose    169    25:52.53    8:19.71    0    Liberty    F
90    Megan    Barnes    175    25:53.68    8:20.08    76    St Helens    F
91    Maria    Suriben    2163    25:54.77    8:20.43    0    Olympic    F
92    Rachel    Andrews    153    25:56.40    8:20.96    77    Molalla    F
93    Maya    Davidson    143    26:04.07    8:23.42    78    The Dalles-Wahtonka    F
94    Victoria    Korynta    162    26:06.38    8:24.17    79    Glencoe    F
95    Eliza    Hallett    1743    26:07.39    8:24.49    80    McMinnville    F
96    Samantha    Roof    163    26:38.66    8:34.56    81    Glencoe    F
97    Megan    Notting    242    26:45.12    8:36.64    82    Walnut Grove    F
98    Kayla    Kendrick    161    26:52.52    8:39.02    83    Glencoe    F
99    Lindsay    O'Brien    243    27:05.06    8:43.05    84    Walnut Grove    F
100    Lauren    Chambers    176    27:34.28    8:52.46    85    St Helens    F
101    Rachel    Gosney    137    27:59.60    9:00.61    0    Central Linn    F
102    Courtney    Lukens    171    28:06.03    9:02.68    86    David Douglas    F
103    Charlee    Linton    208    28:08.58    9:03.50    87    Shorewood    F
104    Allie    Evans    238    28:42.78    9:14.51    88    Walnut Grove    F

Post to:
Post as: 
History for Catlin Gabel School Track & Field and Cross Country - Portland, Oregon
YearVideosNewsPhotosBlogs
2015 45 13    
2014 40 8    
2013 27 4    
2012 26 4    
2011 39 7    
2010 35 4    
2009 52 6    
2008 36 5    
2007 14 4    
2006 5 1    
2005   1    
2004   1