Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Media

Photos (0)
View
Videos (4)
View
News (4)
View
Blogs (0)
View
 

Folders

 

Videos

 

Boys Race Footage-2011 FHSAA 2A Regional 3 XC Meet

Published by
DrBob   on Nov 13 2011, 02:53 AM
 
FHSAA 2A Region 3 XC Meet - Nov 12, 2011
FL, US
 
Mens 5k Class 2A XC
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Main, Alexande 12 Berkeley Prep  16:13.01  5:13.2  1
2   Sharp, Brian 12 Robinson  16:19.98  5:15.5  2
3   Medina, Erick 11 Labelle  16:28.01  5:18.0  3
4   O'Loughlin, Ti 10 Tampa Jesuit  16:29.25  5:18.4  4
5   Deceus, Jean 12 Immokalee  16:35.77  5:20.5  5
6   Hickey, Taylor 12 Rockledge  16:38.09  5:21.3  6
7   Majumdar, Shaun 12 Berkeley Prep  16:38.44  5:21.4  7
8   Moralez, Christian   Hardee County  16:40.01  5:21.9  8
9   Sorrick, Christoph 12 Anclote  16:40.38  5:22.0   
10   Gazari, Argishti 12 Anclote  16:40.89  5:22.2   
11   Turner, Gerald 12 Cocoa  16:43.37  5:23.0   
12   Taylor, Dillon 11 Cocoa Beach  16:46.31  5:23.9  9
13   Kieck, James[LP] 12 Lemon Bay  16:48.63  5:24.7  10
14   Camacho, Chris 12 Lehigh Senior  16:50.94  5:25.4  11
15   Dowdle, James 12 Berkeley Prep  16:52.28  5:25.9  12
16   Borland, Maximilian 9 Berkeley Prep  16:54.68  5:26.6  13
17   Smithe, Jacob 11 West Shore Jr./S  16:55.25  5:26.8  14
18   Stathis, Costa 11 Cocoa Beach  16:56.33  5:27.2  15
19   Revord, Hunter 9 Tampa Jesuit  16:56.71  5:27.3  16
20   Casiano, Miguel 11 Lehigh Senior  17:00.45  5:28.5  17
21   Sayyeau, Cory 11 Cocoa Beach  17:02.57  5:29.2  18
22   Stanford, Fredrick 10 Robinson  17:04.01  5:29.6  19
23   Langgle, Jacob 10 Astronaut  17:06.06  5:30.3  20
24   DelaCruz, Leonel 10 Immokalee  17:08.83  5:31.2  21
25   Cherilus, Frandy 10 Immokalee  17:09.63  5:31.4  22
26   Hill III, John 11 Berkeley Prep  17:10.28  5:31.7  23
27   Denson, Drew 10 Astronaut  17:14.35  5:33.0  24
28   Tieu, Nick 10 Lemon Bay  17:15.13  5:33.2  25
29   Redito, Luke 11 West Shore Jr./S  17:18.98  5:34.5  26
30   Gonzalez, Alyx -- Gateway Charter  17:19.37  5:34.6   
31   Shaver, Zachary 12 Astronaut  17:26.47  5:36.9  27
32   Vazquez, Christian 11 Lehigh Senior  17:29.99  5:38.0  28
33   Mitter, Joseph 12 Robinson  17:30.68  5:38.2  29
34   Hasten, Shawn 11 Mariner  17:31.04  5:38.3  30
35   Diaz, Nick 11 Edgewood  17:34.84  5:39.6   
36   gonzalez, marcos 10 Immokalee  17:35.21  5:39.7  31
37   Kline, Adam 12 West Shore Jr./S  17:37.11  5:40.3  32
38   Scott, Colin 10 Tampa Jesuit  17:38.85  5:40.9  33
39   Guerette, Spencer 11 Anclote  17:42.94  5:42.2   
40   Mills, Richard 12 Robinson  17:43.36  5:42.3  34
41   Harrison, Jay 8 Lemon Bay  17:46.32  5:43.3  35
42   Galanopolis, Telly 11 Cocoa Beach  17:46.78  5:43.4  36
43   Vasiloudes, Vasilis 9 Berkeley Prep  17:47.28  5:43.6  37
44   Castrol, Manuel 11 Immokalee  17:48.30  5:43.9  38
45   Salermon, Santos 10 Clewiston  17:48.70  5:44.0   
46   Cash, Cody 12 Tampa Jesuit  17:52.65  5:45.3  39
47   Arnold, Jared 10 Bishop Verot  17:53.21  5:45.5   
48   Jurski, Dylan 11 Robinson  17:54.45  5:45.9  40
49   Linares, Maxwell 10 Tampa Jesuit  17:56.55  5:46.5  41
50   Garrett, Wesley 10 Astronaut  17:59.03  5:47.3  42
51   Romano, Isaiah 11 Mariner  18:00.20  5:47.7  43
52   Walker, Kenneth 10 Fivay  18:00.97  5:48.0   
53   Alvarez, Danny 10 Tampa Jesuit  18:02.37  5:48.4  44
54   Chairez, Joel 10 Labelle  18:03.36  5:48.7  45
55   Aguirre, Robert 10 Immokalee  18:03.68  5:48.8  46
56   Santos, Will 12 Rockledge  18:04.21  5:49.0  47
57   Longbottom, Gregory 11 Berkeley Prep  18:07.03  5:49.9  48
58   Argudin, Yordani -- Lehigh Senior  18:07.64  5:50.1  49
59   Chriss, Graham 11 Tampa Jesuit  18:09.80  5:50.8  50
60   Martinez, Bryan 11 Lehigh Senior  18:12.63  5:51.7  51
61   Alsina, Valentin 10 Labelle  18:13.77  5:52.1  52
62   Holst, Brandon 11 Cocoa Beach  18:14.29  5:52.3  53
63   Pacheco, Travis 12 Mariner  18:15.27  5:52.6  54
64   Suarez, Carlos 11 Labelle  18:17.55  5:53.3  55
65   King, Trevor 11 Rockledge  18:20.32  5:54.2  56
66   Camps, Austin 7 West Shore Jr./S  18:23.31  5:55.2  57
67   Chan, Ian 10 West Shore Jr./S  18:23.76  5:55.3  58
68   Teeter, Joshua 11 Mariner  18:28.32  5:56.8  59
69   Arcos, Ismael 12 Immokalee  18:29.50  5:57.2  60
70   Persha, Devontae 10 Lakewood  18:34.44  5:58.7   
71   Scott, Ryan 11 Rockledge  18:35.18  5:59.0  61
72   Feehery, Brandon 9 Mariner  18:36.36  5:59.4  62
73   Marvel, David 12 Southeast Braden  18:42.74  6:01.4  63
74   Topp, Greg 11 West Shore Jr./S  18:43.52  6:01.7  64
75   Ngo, Joseph 10 Rockledge  18:43.90  6:01.8  65
76   Selph, Justin 12 Cocoa Beach  18:45.50  6:02.3  66
77   Santillan, Carlos 12 Labelle  18:46.39  6:02.6  67
78   Adams, Randy 12 West Shore Jr./S  18:47.03  6:02.8  68
79   Dodge, Ryan -- Lemon Bay  18:48.05  6:03.1  69
80   Gooding, Chris 10 Lemon Bay  18:48.49  6:03.3  70
81   Morgan, Jeremy 11 Lehigh Senior  18:51.11  6:04.1  71
82   Naranjo, Andy 11 Mariner  18:55.41  6:05.5  72
83   Cortez, Alfredo -- Southeast Braden  18:58.36  6:06.4  73
84   Gross, Benjamin 12 Robinson  19:05.94  6:08.9  74
85   Vita, Gabriel 11 Mariner  19:09.80  6:10.1  75
86   Hawn, Mark 12 Southeast Braden  19:10.46  6:10.3  76
87   McNevich, Isaac 11 Astronaut  19:10.77  6:10.4  77
88   Alvarado, Matthew 11 Rockledge  19:17.66  6:12.7  78
89   Beatty, Brandon   Hardee County  19:18.42  6:12.9  79
90   Ancelmo, Agustine   Hardee County  19:19.65  6:13.3  80
91   Lopez, Junior 12 Southeast Braden  19:22.27  6:14.1  81
92   Guyton, John 11 Robinson  19:22.97  6:14.4  82
93   Kroese, Calvin 12 Southeast Braden  19:24.45  6:14.8  83
94   Hodges, Callum -- Lemon Bay  19:26.32  6:15.4  84
95   Moricz, Micheal -- Southeast Braden  19:29.91  6:16.6  85
96   McAvoy, Andy 12 Labelle  19:35.42  6:18.4  86
97   Fines, David 11 Rockledge  19:42.36  6:20.6  87
98   Jacovitz, Noah 12 Cocoa Beach  19:46.96  6:22.1  88
99   Garcia, Guillermo 12 Southeast Braden  19:50.84  6:23.3  89
100   Foot, William 9 Astronaut  19:56.12  6:25.0  90
101   Gaunt, Andrew 11 Lemon Bay  20:12.82  6:30.4  91
102   Briones, Adrian   Hardee County  20:26.69  6:34.9  92
103   Gillman, Cameron 9 Labelle  21:02.01  6:46.2  93
104   Helms, Tyler   Hardee County  21:14.32  6:50.2  94
105   Moreno, Antonio   Hardee County  21:14.79  6:50.4  95
106   Vela, Juan   Hardee County  21:30.47  6:55.4  96
107   Yoho, Sam 10 Astronaut  21:47.19  7:00.8  97

Click here for full results.
Post to:  
Post as: 
History for Rockledge Senior High School Track & Field and Cross Country - Rockledge, Florida
YearVideosNewsPhotosBlogs
2014 41 9 1  
2013 43 14 5  
2012 55 18    
2011 45 9    
2010   2    
2009   1    
Hashtags: #distancepreps