Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Watch By Meet

 

Folders

All (76)
 

Videos

 

Girls JV Junior/Senior - Nike Pre-Nationals 2011

Published by
Kevin   on Sep 25th 2011, 1:19am
 

Nike Pre-Nationals

Junior/Senior Girls' Results

Place    Firstname    LastName    RaceNo    Times    Pace    Points    School    Gender
1    Euphemia    Frie    1678    20:22.87    6:33.60    1    Jesuit    F
2    Katie    Arndorfer    1674    21:00.38    6:45.67    2    Jesuit    F
3    Marissa    McBride    1683    21:12.38    6:49.54    3    Jesuit    F
4    Sarah    Murphy    1202    21:25.46    6:53.75    4    Jesuit    F
5    Emily    Blake    1839    21:26.17    6:53.98    0    Mountain View (ID)    F
6    Molly    Hagler    1680    21:47.16    7:00.73    5    Jesuit    F
7    Erin    Trotter    1830    21:52.13    7:02.33    6    Mater Dei    F
8    Mari    Fester    1751    21:54.74    7:03.17    7    Redmond    F
9    Nika    Jin    1726    21:55.53    7:03.43    8    South Eugene    F
10    Mandy    Rusch    1759    21:58.40    7:04.35    9    Redmond    F
11    Quinlan    Hess    1665    21:59.57    7:04.73    10    Aloha    F
12    Lauren    May    1755    22:00.57    7:05.05    11    Redmond    F
13    Melange    Gavin    1679    22:01.30    7:05.28    12    Jesuit    F
14    Natalie    Johnson    1681    22:04.89    7:06.44    13    Jesuit    F
15    Mikela    Bettes    1834    22:05.34    7:06.58    14    Redondo Union    F
16    Nicole    Pederson    1837    22:07.34    7:07.23    15    Redondo Union    F
17    Paige    Sullivan    1838    22:08.70    7:07.66    16    Redondo Union    F
18    Megan    Conchuratt    1677    22:09.48    7:07.92    0    Jesuit    F
19    Kathleen    Neblett    1667    22:10.62    7:08.28    17    Aloha    F
20    Kaley    Omlin    1776    22:12.11    7:08.76    18    Gig Harbor    F
21    MK    Trotter    1831    22:13.51    7:09.21    19    Mater Dei    F
22    Allie    Knechtel    1765    22:14.72    7:09.60    20    Skyline    F
23    Erin    Bryar    1286    22:26.83    7:13.50    21    Skyline    F
24    Clare    Zaikoski    1673    22:27.44    7:13.70    22    Aloha    F
25    Madison    Dunne    1717    22:30.59    7:14.71    23    Sheldon    F
26    Hannah    Rodrigues    1723    22:31.20    7:14.91    24    Sheldon    F
27    Allison    Amaral    1749    22:34.74    7:16.05    25    Redmond    F
28    Anna    Patton    1661    22:42.55    7:18.56    0    Lincoln    F
29    Vera    Gold    1835    22:44.57    7:19.21    26    Redondo Union    F
30    Lisa    Inoue    1836    22:45.09    7:19.38    27    Redondo Union    F
31    Ashley    Littlefield    1829    22:46.93    7:19.97    28    Mater Dei    F
32    Jordan    Roach    1730    22:47.50    7:20.15    29    South Eugene    F
33    Jacquelyn    Ulum    1684    22:51.14    7:21.33    0    Jesuit    F
34    Jessica    Bylin    1773    22:54.11    7:22.28    30    Gig Harbor    F
35    Nandita    Gilroy    1752    22:56.55    7:23.07    31    Redmond    F
36    Taylor    Dodrill    1716    23:02.85    7:25.09    32    Sheldon    F
37    Megan    Montgomery    1782    23:03.43    7:25.28    0    Stadium    F
38    Jessica    Sharp    1777    23:04.32    7:25.57    33    Gig Harbor    F
39    Dawn    Hilley    1707    23:08.33    7:26.86    0    Milwaukie    F
40    Jaclyn    Simmons    1671    23:10.96    7:27.70    34    Aloha    F
41    Katie    Gaitan    1827    23:12.53    7:28.21    35    Mater Dei    F
42    Savanna    Atherton    1646    23:12.75    7:28.28    0    Grant    F
43    Sierra    Docken    1814    23:17.75    7:29.89    0    Puyallup    F
44    Ruth    Manthey    1682    23:18.59    7:30.16    0    Jesuit    F
45    Gwen    LaFountaine    1780    23:23.24    7:31.66    0    Olympic    F
46    Natalie    Kogutkiewicz    1720    23:24.45    7:32.05    36    Sheldon    F
47    Karina    Damian-Lopez    1709    23:25.02    7:32.23    37    Oregon City    F
48    Alyssa    Hoffman    1775    23:26.83    7:32.81    38    Gig Harbor    F
49    Rachel    May    1756    23:27.29    7:32.96    39    Redmond    F
50    Paige    Woods    1832    23:28.72    7:33.42    40    Mater Dei    F
51    Natalie    Wiggins    1685    23:30.00    7:33.83    0    Jesuit    F
52    Makenna    Fowles    1692    23:32.66    7:34.69    0    Westview    F
53    Emma    Lang    1727    23:34.92    7:35.42    41    South Eugene    F
54    Andie    Young    1760    23:36.61    7:35.96    42    Redmond    F
55    Nicole    Thomas    1637    23:40.59    7:37.24    43    Scappoose    F
56    Lindsay    Holcomb    1779    23:47.41    7:39.44    0    Olympic    F
57    Maia    Watkins    1731    23:48.55    7:39.80    44    South Eugene    F
58    Ruby    Taylor    1705    23:50.76    7:40.51    0    Lakeridge    F
59    Deanna    Clayson    1663    23:51.22    7:40.66    45    Aloha    F
60    Meaghan    Bogart    1675    23:52.91    7:41.21    0    Jesuit    F
61    Taylor    Bradbury    1738    23:53.06    7:41.25    0    Pendleton    F
62    Megan    Larkin    1736    23:53.41    7:41.37    46    Roseburg    F
63    Kristyn    Decker    1710    23:55.54    7:42.05    47    Oregon City    F
64    Britney    Gregerson    1740    23:56.46    7:42.35    0    Pendleton    F
65    Amelia    Wolfe    1784    23:57.48    7:42.68    0    Stadium    F
66    Mikayla    Hinton    1694    23:59.16    7:43.22    0    Westview    F
67    Madeline    McNally    1728    24:06.02    7:45.43    48    South Eugene    F
68    Elise    Herrmannsfeldt    2318    24:08.20    7:46.13    0    Garfield    F
69    Mariah    Katzberg    1815    24:09.68    7:46.60    0    Puyallup    F
70    Caitlin    Hartman    1771    24:11.19    7:47.09    49    Capital    F
71    Emily    Krupa    1712    24:14.27    7:48.08    50    Oregon City    F
72    Maddi    Hutson    1764    24:16.58    7:48.83    51    Skyline    F
73    Caroline    Brinster    1633    24:17.54    7:49.14    52    Scappoose    F
74    Megan    Fendrich    1706    24:18.01    7:49.29    0    Milwaukie    F
75    Katie    Cribb    1781    24:18.49    7:49.44    0    Stadium    F
76    Nadia    Sinner    1800    24:18.81    7:49.54    53    Tahoma    F
77    Ashley    Bachmann    1813    24:27.59    7:52.37    0    Puyallup    F
78    Katelyn    Rasmussen    1722    24:29.76    7:53.07    54    Sheldon    F
79    Martha    Spieker    1778    24:30.91    7:53.44    55    Gig Harbor    F
80    Lisa    Zeiger    1818    24:37.52    7:55.57    0    Puyallup    F
81    Kelsey    Jost    1718    24:38.51    7:55.88    56    Sheldon    F
82    Blossom    Le    1666    24:45.55    7:58.15    57    Aloha    F
83    Brittney    Davidson    1333    24:45.72    7:58.20    58    Emerald Ridge    F
84    Anne    Ramey    1729    24:45.90    7:58.26    59    South Eugene    F
85    Jessica    Harwood    1741    24:47.90    7:58.91    0    Pendleton    F
86    Dominque    Zabala    1833    24:48.75    7:59.18    60    Mater Dei    F
87    Taylor    Sepulveda    1669    24:49.08    7:59.29    61    Aloha    F
88    Jessica    Li    1687    24:49.85    7:59.53    62    Southridge    F
89    Emily    Paulson    1791    24:53.57    8:00.73    63    Auburn Riverside    F
90    Lauren    Walters    1802    24:59.45    8:02.62    64    Tahoma    F
91    Terra    Downen    1770    25:00.18    8:02.86    65    Capital    F
92    Caroline    Cindric    1762    25:01.13    8:03.17    66    Skyline    F
93    Hannah    Lampert    1808    25:03.89    8:04.05    67    Emerald Ridge    F
94    Jessica    Walker    1691    25:05.78    8:04.66    68    Southridge    F
95    Melanie    Mazer    1688    25:07.05    8:05.07    69    Southridge    F
96    Lucia    Morud    1636    25:07.18    8:05.11    70    Scappoose    F
97    Haley    Owens    1783    25:12.95    8:06.97    0    Stadium    F
98    Claire    Thompson    1724    25:15.34    8:07.74    71    Sheldon    F
99    Arianna    Mueller    1758    25:16.39    8:08.08    0    Redmond    F
100    Miranda    Morgan    1301    25:25.59    8:11.04    72    Capital    F
101    Katie    Miles    1713    25:28.98    8:12.13    73    Oregon City    F
102    Jesi    Olson    1668    25:31.47    8:12.93    0    Aloha    F
103    Paula    Uibel    1725    25:32.62    8:13.30    0    Sheldon    F
104    Kaycie    Bircher    1750    25:33.97    8:13.73    0    Redmond    F
105    Ashley    Martinez    1754    25:35.45    8:14.21    0    Redmond    F
106    Kim    Dickinson    1797    25:35.89    8:14.35    74    Tahoma    F
107    Maddie    Nelson    1819    25:39.53    8:15.52    0    Mountain View (WA)    F
108    Ashleigh    Lovell    1635    25:40.94    8:15.98    75    Scappoose    F
109    Ilce    Bailon    1824    25:45.12    8:17.32    0    Vista Ridge    F
110    Alsea    Fishel    1739    25:46.04    8:17.62    0    Pendleton    F
111    Kaitlyn    Tarr    1810    26:00.96    8:22.42    76    Emerald Ridge    F
112    Alexis    Merrill    1689    26:02.03    8:22.77    77    Southridge    F
113    Celeste    Nahas    1700    26:03.16    8:23.13    0    Lakeridge    F
114    Maggie    Brooks    1769    26:09.93    8:25.31    78    Capital    F
115    Sumner    LaValley    1788    26:10.93    8:25.63    79    Auburn Riverside    F
116    Lauren    Jaworski    1734    26:12.82    8:26.24    80    Roseburg    F
117    Hattie    Wilson    1812    26:18.68    8:28.13    81    Emerald Ridge    F
118    Kyle    King    1719    26:19.54    8:28.40    0    Sheldon    F
119    Hailei    Schatz    1792    26:20.40    8:28.68    82    Auburn Riverside    F
120    Katie    Kohler    1711    26:25.65    8:30.37    83    Oregon City    F
121    Shannon    Elliott    1748    26:26.59    8:30.67    0    Lakes    F
122    Becca    Smith    1672    26:29.21    8:31.52    0    Aloha    F
123    Sarah    Davison    1634    26:30.17    8:31.82    84    Scappoose    F
124    Elizabeth    Gruner    1651    26:32.29    8:32.51    0    Grant    F
125    Danielle    Vandenberg    1801    26:34.64    8:33.26    85    Tahoma    F
126    Julia    Ma    1737    26:35.88    8:33.66    86    Roseburg    F
127    Christine    Shatzer    1670    26:37.25    8:34.10    0    Aloha    F
128    Alxya    Sessions    1809    26:40.05    8:35.00    87    Emerald Ridge    F
129    Emma    Decker    1649    26:43.96    8:36.26    0    Grant    F
130    Leslie    Terada    1690    26:45.30    8:36.69    88    Southridge    F
131    Holly    Pebles    1799    26:49.76    8:38.13    89    Tahoma    F
132    Courtney    Ball    1696    26:51.91    8:38.82    0    Lakeridge    F
133    Marieke    Sawka    1703    27:02.35    8:42.18    0    Lakeridge    F
134    Elvie    Weckman    817    27:02.37    8:42.19    90    Roseburg    F
135    Kelly    Gore    1693    27:05.22    8:43.10    0    Westview    F
136    Meryl    Kruskopf    1654    27:15.44    8:46.40    0    Grant    F
137    Kira    Scharf    1772    27:23.07    8:48.85    91    Capital    F
138    Samantha    Kieling    1821    27:23.80    8:49.08    0    Skyview    F
139    Hannah    Leatham    1721    27:23.85    8:49.10    0    Sheldon    F
140    Kaitlyn    Oss    1768    27:48.21    8:56.94    92    Skyline    F
141    Emmie    Sandoval    1316    28:01.04    9:01.07    93    Auburn Riverside    F
142    Katey    Della-Giustina    1806    28:27.04    9:09.44    94    Emerald Ridge    F
143    Roxanna    Gonzalez    1820    28:52.00    9:17.48    0    Skyview    F
144    Emily    Blessington    1761    29:05.65    9:21.87    95    Skyline    F
145    Emily    Harker    811    29:26.25    9:28.50    96    Roseburg    F
146    Lindsey    Ellett    1639    29:31.96    9:30.34    97    The Dalles-Wahtonka    F
147    Hailee    Codiga    1786    29:41.99    9:33.57    98    Auburn Riverside    F
148    Ellen    Young    1708    30:28.41    9:48.51    0    Milwaukie    F
149    Brenna    Meyer    1642    30:50.02    9:55.46    99    The Dalles-Wahtonka    F
150    Abby    Herriges    1640    31:05.37    10:00.40    100    The Dalles-Wahtonka    F
151    Nicole    Johnson    1641    32:01.72    10:18.54    101    The Dalles-Wahtonka    F
152    Zoe    Carter    1796    32:17.24    10:23.53    102    Tahoma    F
153    Alivia    Ward    1803    32:51.90    10:34.69    103    Tahoma    F
154    Haley    Ellett    1638    32:52.35    10:34.83    104    The Dalles-Wahtonka    F
155    Beaeriz    Barrosa    1804    33:34.89    10:48.53    105    Emerald Ridge    F
156    Brita    Meyer    1643    34:13.30    11:00.89    106    The Dalles-Wahtonka    F
157    Erin    OHara    1798    34:30.94    11:06.57    0    Tahoma    F

Post to:
Post as: 
History for Oregon City High School Track & Field and Cross Country - Oregon City, Oregon
YearVideosNewsPhotosBlogs
2015 48 8    
2014 57 5    
2013 71 6    
2012 46 4    
2011 76 10    
2010 47 6    
2009 14 3    
2008 15 2    
2007 3 3