Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

Videos

 

Mixed 5,000m Section 4 - Runners’ Choice London Distance Series Meet 2 2012

Published by
Davidfinoro   on May 24 2012, 03:27 PM
 

Mixed 5,000m Section 4 - London Western University

Event 571  Mixed Open 5000 Meter Open
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kelly Wiebe                M Excel Track Club    13:55.00   14:07.16
  2 Robert Scribner          M85 Hansons-Brooks      13:58.00   14:11.11
  3 Allan Brett              M88 Speed River TFC     14:05.00   14:13.52
  4 Hussein Hashi            M89 Toronto Olympic     14:20.00   14:15.00
  5 Aaron Hendrikx           M93 London Runner Di    14:30.00   14:21.18
  6 Matt Loiselle            M84 Athletics Toronto   14:01.30   14:21.88
  7 Kyle O'Neill             M89 London Runner Di    14:29.77   14:22.13
  8 Derek Nakluski           M82 Toronto Olympic     14:18.00   14:22.60
  9 Andrew Nixon             M91 Speed River TFC     13:55.00   14:32.29
 10 David Laney              M89 Hansons-Brooks      13:55.00   14:38.85
 11 Jean-Daniel Labranche    M91 Université Laval    14:45.00   14:40.49
 12 Alastair Brown           M90 LAKEHEAD RUNNING    14:45.00   14:40.90
 13 Dylan Haight             M91 University of Vi    14:28.00   14:46.11
 14 Sami Jibril              M89 Athletics Toronto   14:30.20   14:48.28
 15 Andrew Yorke             M88 Not Registered      14:15.00   14:49.34
 16 Jordan Bierema           M92 Harbour Track       14:50.00   14:52.07
 17 Nathan Wanuch            M90 Not Registered      14:48.00   14:53.68
 18 John Mason               M87 Speed River TFC     14:45.00   14:54.09
 19 Emmanuel Boisvert        M91 Université Laval    14:45.00   14:54.36
 20 Andrew Degroot           M91 Newmarker Huskie    14:59.00   14:56.64
 21 Andrew Bysice            M87 Harbour Track       14:50.00   14:57.20
 22 Kyle Dekker              M87 Athletics Toronto   14:10.00   14:58.21
 23 Jeffrey Costen           M91 Toronto Olympic     14:45.00   15:02.45
 24 Matt Johnson               M Excel Track Club    14:55.00   15:03.38
 25 Ryan Noel-Hodge            M Montreal Endurance  14:10.00   15:10.53
 26 Dylan Brown              M93 Newmarker Huskie    14:59.00   15:11.24
 27 Anthony Larouche         M90 Université Laval    15:00.00   15:15.07
 28 Maxime Lapierre          M89 Université Laval    15:00.00   15:17.30
 29 Blair Morgan             M93 Physi-Kult Kingston 15:18.00   15:25.07
 30 Clay Patterson             M Not Registered      15:10.00   15:31.02
 31 Jamie Switzer            M88 Not Registered      15:10.00   15:31.19
 32 Zain Syed Ahmed            M U of Toronto TC     14:45.00   15:31.93
 33 Ryan Tice                M88 Harbour Track       15:05.00   15:33.20
 34 John Rasmussen           M91 Not Registered      15:30.00   15:39.11
 35 Chris Nagle              M82 London Runner Di    15:45.00   15:43.14
 36 Tarah Korir              W87 Athletics Toronto   15:57.00   15:49.91
 37 Alexandre Ricard         M88 Université Laval    15:00.00   15:52.29
 38 Michael Bourgeois        M93 Newmarker Huskie    15:34.00   15:54.80
 39 Jean-Simon Fournier-Dufo M89 Université Laval    15:00.00   15:55.51
 40 Megan Brown              W85 Athletics Toronto   15:33.00   16:00.45
 41 Alex Denault             M91 Newmarker Huskie    15:33.00   16:05.16
 42 Jean-Pierre Morin        M92 Université Laval    15:50.00   16:15.14
 43 Rachel Cliff             W88 Speed River TFC     15:50.00   16:17.93
 44 Rob Whitmill               M Not Registered      15:55.00   16:19.40
 45 Andre LeFort             M82 London Runner Di    16:28.15   16:20.93
 46 Leslie Sexton            W87 London Runner Di    16:24.35   16:33.57
 47 Cody Murray                M Speed River TFC     16:14.99   16:39.59
 48 Michael Hay                M Not Registered      16:15.00   16:39.76
 49 Bevin Kennelly-Thompson    W Excel Track Club    16:45.00   16:42.79
 50 Cleve Thorson              M Speed River TFC     16:14.99   16:47.53
 51 Andrea Seccafien         W90 Speed River TFC     16:15.00   16:48.45
 52 Carise Thompson          W92 Speed River TFC     16:15.00   16:53.29
 53 Cleo Boyd                W93 Physi-Kult Kingston 17:00.00   16:54.73
 54 Erin Richard             W85 Hansons-Brooks      16:18.00   16:56.24
 55 Brant Stachel              M Physi-Kult Kingston 17:00.00   17:05.01
 56 Benjamin Burr            M84 London Runner Di    17:15.25   17:06.72
 57 Gavin Snell              M76 ONTARIO MAST        17:01.00   17:38.25
 58 Jenn Dowling Medley        W Speed River TFC     17:20.00   17:50.69
 59 Julie Hambleton          W92 Not Registered      18:30.00   17:57.95
 60 Jenny Scherer            W88 Hansons-Brooks      16:54.00   18:04.84
 61 Kaitlyn Oliver           W93 Newmarker Huskie    17:40.51   18:11.72
 62 Robyn Mildren              W Speed River TFC     17:20.00   18:22.88
 63 Deborah Buhlers            W Not Registered      17:40.00   18:33.72
 64 Kristie LeSage           W93 Not Registered      17:45.00   18:41.91
 65 Val Cote                   W Speed River TFC     16:50.00   18:42.18
 66 Alicia Knox              W91 Mississauga TFC     18:30.00   18:48.13
 67 Brittany Hambleton       W92 Not Registered      19:30.00   18:55.35
 -- Ben Procter              M90 London Runner Di    14:30.99        DNF
 -- Taylor Reid              M91 Not Registered      14:50.00        DNF
 -- Adam Stacey              M81 London Runner Di    14:59.50        DNF
Post to:  
Post as: 
History for Speed River Olympic Division
YearVideosNewsPhotosBlogs
2014 7 6    
2013 2 13    
2012 72 45    
2011 89 83 81  
2010 58 22 45  
2009 19      
2008 37      
Hashtags: None