Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Our Media/Results from Texas Southern Relays  

Select Year:

Texas Southern Relays
March 16th - March 17th
Houston, Texas, United States
 

Our Results

Texas Southern Relays
Mar 16, 2012 to Mar 17, 2012
Texas Southern University, Houston, TX, US
 

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | Sprint Medley 2,2,4,8 | Distance Medley | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ

Team Scores
 
Womens 100m High School Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
34 Boulden, Denetria 12 Klein Forest 13.12 -3.6 13  
 
Womens 200m High School Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
14 Wilson, Dafeionthay 11 Klein Forest 26.02 -0.9 5  
27 Cotton, Taylor 11 Klein Forest 26.86 -2.6 6  
 
Womens 400m High School Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
11 Walker, Tamira 09 Klein Forest 58.93 10  
39 Stevenson, Desiree 11 Klein Forest 1:02.87 5  
 
Womens 800m High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
11 Perez, Jennifer 09 Klein Forest 2:27.32 1  
 
Womens 1600m High School Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
22 Loredo, Francis 09 Klein Forest 5:52.59 1  
 
Womens 3200m High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
12 Loredo, Francis 09 Klein Forest 12:36.59 1  
 
Womens 100m Hurdles High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
14 Williams, Robin 11 Klein Forest 17.24 1  
 
Womens 100m Hurdles High School Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
13 Williams, Robin 11 Klein Forest 16.36 6  
29 Gonzales, Natiarys 12 Klein Forest 17.96 5  
 
Womens 300m Hurdles High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
21 Gonzales, Natiarys 12 Klein Forest 49.78 5  
22 Williams, Robin 11 Klein Forest 49.90 7  
 
Womens 4x100m Relay High School Back to top
  Name   School Finals H# Pts
7 Relay Team   Klein Forest 48.63 1  
 
Womens 4x100m Relay High School Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
12 Stevenso, Carr,
Taylor, Boulden
  Klein Forest 49.38 2  
 
Womens 4x200m Relay High School Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
-- Carr, Smither,
Wilson, Cotton
  Klein Forest DNF 1  
 
Womens 4x400m Relay High School Back to top
  Name   School Finals H# Pts
3 Relay Team   Klein Forest 3:57.79 2  
 
Womens 4x400m Relay High School Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
3 Walker, Cotton,
Smither, Stevenso
  Klein Forest 3:59.02 2  
 
Womens Sprint Medley 2,2,4,8 High School Back to top
  Name   School Finals H# Pts
7 Carr, Wilson,
Thompson, Peters
  Klein Forest 4:32.50 1  
 
Womens Distance Medley High School Back to top
  Name   School Finals H# Pts
6 Thompson, Walker,
Ashy, Peters
  Klein Forest 13:28.51 1  
 
Womens Shot Put High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
16 Pham, Inah 10 Klein Forest 33-10.50(10.33m) 1  
26 Carter, LaShundria 12 Klein Forest 31-11.25(9.73m) 1  
 
Womens Discus High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
13 Pham, Inah 10 Klein Forest 117-01(35.69m) 1  
18 Carter, LaShundria 12 Klein Forest 108-00(32.92m) 1  
 
Womens High Jump High School Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
7 Stevenson, Desiree 11 Klein Forest 5-02.00(1.57m) 1  
 
Womens Long Jump High School Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
6 Cotton, Taylor 11 Klein Forest 16-07.25(5.06m) -4.3 1  
11 Boulden, Denetria 12 Klein Forest 16-02.25(4.93m) -2.8 1  
 
Womens Triple Jump High School Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
5 Stevenson, Desiree 11 Klein Forest 35-10.00(10.92m) -3.1 1  
9 Cotton, Taylor 11 Klein Forest 33-10.00(10.31m) -3.2 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Men's Team Standings 1 Houston Spring Woods 10 1 Houston Yates 10 3 Curtis, John 9 4 Lancaster 8 4 San Antonio Memorial 8 6 Beaumont Ozen 6 6 Houston Strake Jesuit 6 8 Houston MacArthur 5 9 Port Arthur Memorial 4 10 Brownsville Hanna 3 10 Houston Nimitz 3 12 Houston Washington 2 12 Waco University 2 14 Caldwell 1 14 El Paso El Dorado 1 Women's Team Standings 1 Katy 29 2 Round Rock McNeil 28 3 Lancaster 22 4 Montgomery 10 5 Arlington Bowie 8 5 Austin Johnson 8 6 San Antonio Highlands 8 8 Brookshire Royal 6 8 Klein Forest 6 9 St. Johns School 6 11 Rogers 5 12 Edinburg Economedes 4 12 Huntsville 4 14 Awty International 3 14 Beaumont Ozen 3 16 Galena Park North Shore 2 16 Houston Cypress Lakes 2 18 Fort Bend Hightower 1 18 Houston Christian 1

 

 

2012 Results - Texas Southern Relays

Published by RunnerSpace.com/HighSchool on Mar 17 2012, 09:00 PM

Website:Click here

Results by: Adkins Trak Timing

 

Licensed to Adkins Trak Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/18/2012 08:19 AM
                61st Annual TSU Relays - 3/16/2012 to 3/17/2012                
                           Texas Southern University                           
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash High School
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 okereke, onyeoma          12 Dallas Samue           11.78      12.18q -0.8  7 
  2 Miles, Daijonae           12 Fort Bend Ma           11.77      12.26q -2.6  5 
  3 Landry, Mona              12 Galena Park            11.98      12.29q -0.9  8 
  4 Hatchett, Jessica         12 Montgomery             11.99      12.29q -0.9 10 
  5 Emeodi, Judy              11 Round Rock M           11.90      12.41q -1.2  6 
  6 Henderson, Nicole         10 McDonogh #35           12.40      12.42q -2.6  5 
  7 Roberts, Asia             12 Summer Creek           12.11      12.48q -0.9 10 
  8 Carter, Bria              11 Houston Cypr           11.40      12.51q -3.4 12 
  9 Horn, Desiree             10 Galena Park            12.54      12.52q -2.3  4 
 10 Carter, Glorlisha         09 Bastrop                12.10      12.53q -2.3  4 
 11 Brown, Bealoved           11 Beaumont Oze           12.59      12.55q -4.8 11 
 12 Roberson, Daye Shon       11 Houston Whea           11.98      12.55q -1.4  3 
 13 Moran, Sandra             11 Fort Bend Hi           12.30      12.56q -2.5  2 
 14 Babineaux, Tristen        10 Houston Cypr           12.28      12.60q -1.2  6 
 15 Armstrong, Myavia         11 Wharton                12.20      12.62q -3.4  1 
 16 Jones, Reagan             12 Port Arthur            12.50      12.67q -3.4  1 
 17 Gordon, Jasmine           10 Fort Bend Hi           12.79      12.70  -3.4  1 
 18 Powell, Gjavaie           12 Humble                 12.83      12.76  -1.2  6 
 19 Thompson, Marjorie        09 Houston Cypr           12.86      12.81  -0.8  7 
 20 Jones, Raven              09 Spring Westf           12.50      12.82  -0.9  8 
 21 Black, Brianna            11 Houston Cypr           12.60      12.83  -2.3  4 
 22 Carter, Ra'shanda         10 Houston Bell           12.50      12.84  -0.9 10 
 23 Taylor, Casha             10 Spring Westf           11.98      12.85  -3.4  1 
 24 Flournoy, Sharica         12 Humble                 13.02      12.86  -1.4  3 
 25 Odhiambo, Hapynes         12 Alief Taylor           12.50      12.91  -1.4  3 
 26 Gill, Joi                 09 Houston Lama           12.30      12.93  -0.8  7 
 27 Hawkins, Special          09 Beaumont Cen           12.92      12.94  -3.4 12 
 28 Fontenot, Jameka          12 Beaumont Oze           11.88      12.95  -1.5  9 
 29 Mendoza, Liniuska         09 Fort Bend Ma           12.20      12.99  -1.4  3 
 29 Iloanya, Nicole           10 Arlington Bo           13.11      12.99  -0.9 10 
 31 Howells, Sydney           09 Round Rock M           12.40      12.99  -3.4 12 
 32 Vaughn-Hart, Bria         11 Katy                              13.04  -3.4  1 
 33 Francis, Zahra            10 Alief Taylor           12.24      13.05  -0.9  8 
 34 Boulden, Denetria         12 Klein Forest           12.00      13.12  -3.6 13 
 35 Conner, Tracy             10 Houston Reag           12.51      13.16  -3.6 13 
 36 Buckner, Raven            11 Episcopal (B           12.30      13.18  -1.5  9 
 37 Shy, Kristie              11 HCYA (Homesc           13.15      13.19  -4.8 11 
 38 Young, Tyla               12 Spring                 12.95      13.21  -2.6  5 
 39 Hill, Frednisha           11 Channelview            12.50      13.23  -1.2  6 
 40 McKane, Simmone           12 San Antonio            12.83      13.25  -1.5  9 
 41 Montgomery, Brittani      12 Beaumont Cen           12.98      13.26  -0.8  7 
 42 Coby, Eboni               11 Lancaster              12.06      13.28  -4.8 11 
 43 Fox, Naomi                10 Corpus Chris           12.72      13.32  -0.9 10 
 44 Peterson, Kyla            11 Bastrop                12.43      13.32  -0.8  7 
 45 Hull, Ne'Ambria           12 Lancaster              12.10      13.32  -3.6 13 
 46 Pettit, Jaelyn            09 Dallas Hampt           12.90      13.33  -2.6  5 
 47 Washington, Ashley        11 Houston Cypr           12.50      13.35  -2.5  2 
 48 Phillips, Deja            10 Katy                              13.37  -0.9  8 
 49 Thomas, Taylor            09 Summer Creek           12.60      13.40  -4.8 11 
 50 Thompson, Sharde          11 Houston West           12.40      13.49  -2.6  5 
 51 Williams, Faith           09 Alpha Omega            12.91      13.52  -3.4 12 
 52 Vann, Amari               09 Houston Bell           13.40      13.52  -0.9 10 
 53 Dixon, Ashley             12 Channelview                       13.54  -1.4  3 
 54 Vallier, Terria           11 Stafford                          13.55  -0.9 10 
 55 Stricklin-levingston, Ad  10 Arlington Bo           13.12      13.55  -2.3  4 
 56 Finley, Cherylle          09 Stafford                          13.57  -0.9 10 
 57 Trimble, Davonna          12 Corpus Chris           12.85      13.58  -2.5  2 
 58 Brooks, Leonna            12 Brookshire R           13.00      13.59  -1.5  9 
 59 Jacobs, Lashae            11 Houston Ster           12.40      13.59  -3.4 12 
 60 Evans, Tia                12 Houston Yate           13.12      13.63  -3.6 13 
 61 Polanco, Khalina          10 El Paso El D           13.50      13.64  -0.9  8 
 62 Howard, Ashely            11 Houston Whea           12.50      13.65  -1.5  9 
 63 Parker, Riviera           12 Fort Bend Wi           13.50      13.67  -1.2  6 
 64 McFarland, Arkesha        10 Houston Nimi           13.00      13.74  -2.5  2 
 65 Lilly, Robinique          12 Fort Bend Wi           13.60      13.76  -1.5  9 
 66 Gould, Brigid             10 Houston Lama           12.80      13.81  -0.9  8 
 67 Miller, Amanda            10 HCYA (Homesc           13.78      13.85  -0.8  7 
 68 Young, Taylor             10 Houston Furr           13.30      13.88  -3.6 13 
 69 Padilla, Jazmin           11 El Paso Andr           13.20      13.91  -4.8 11 
 70 Coleman, Erin             12 El Paso Andr           13.20      13.92  -2.3  4 
 71 Broussard, Kandice        09 KIPP Sunnysi                      14.05  -1.2  6 
 72 Haynes, Dominique         09 Arlington Ho           14.00      14.08  -3.4 12 
 73 Noel, Carla               11 Kingsville A                      14.10  -4.8 11 
 74 Rodriguez, Corina         11 Houston Furr           14.01      14.32  -2.6  5 
 75 Maryat, deonna            10 Houston Nimi           13.00      14.32  -3.4  1 
 76 Escandon, Gina            10 Pope John XX           13.89      14.76  -3.4 12 
 77 Cavazos, Robin            10 Kingsville A                      14.77  -2.3  4 
 78 Cage, Chatera             12 Port Arthur            12.70      15.11  -3.6 13 
 79 Brooks, Jonnecia          10 Houston Madi           13.81      15.22  -2.6  5 
 80 Waldrup, Darvia           09 Houston Kash                      15.54  -4.8 11 
 81 Trotter, Chelsea          12 Houston Yate                      15.61  -2.3  4 
 82 Washington, Rolonda       09 KIPP Sunnysi                      16.01  -1.5  9 
 -- Locure, Alex              11 Curtis, John           13.00         FS  -1.2  6 
 
Girls 100 Meter Dash High School
=================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Brown, Bealoved           11 Beaumont Oze           12.55      12.43  -2.6  1 
  2 okereke, onyeoma          12 Dallas Samue           12.18      12.49  -3.6  2 
  3 Landry, Mona              12 Galena Park            12.29      12.53  -3.6  2 
  4 Henderson, Nicole         10 McDonogh #35           12.42      12.56  -3.6  2 
  5 Miles, Daijonae           12 Fort Bend Ma           12.26      12.62  -3.6  2  12.615
  6 Hatchett, Jessica         12 Montgomery             12.29      12.62  -3.6  2  12.619
  7 Moran, Sandra             11 Fort Bend Hi           12.56      12.63  -2.6  1  12.622
  8 Babineaux, Tristen        10 Houston Cypr           12.60      12.70  -2.6  1 
  9 Roberts, Asia             12 Summer Creek           12.48      12.74  -3.6  2 
 10 Armstrong, Myavia         11 Wharton                12.62      12.79  -2.6  1 
 11 Jones, Reagan             12 Port Arthur            12.67      12.81  -2.6  1 
 12 Emeodi, Judy              11 Round Rock M           12.41      12.84  -3.6  2 
 13 Roberson, Daye Shon       11 Houston Whea           12.55      12.85  -2.6  1 
 14 Horn, Desiree             10 Galena Park            12.52      12.90  -2.6  1 
 -- Carter, Bria              11 Houston Cypr           12.51         FS  -3.6  2 
 
Girls 200 Meter Dash High School
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Stalbert, Marcquita       10 McDonogh #35           24.33      24.34  -2.4 12 
  2 Brown, Bealoved           11 Beaumont Oze           24.94      25.10  -3.5  1 
  3 Henderson, Nicole         10 McDonogh #35           25.30      25.38  -2.5 10 
  4 okereke, onyeoma          12 Dallas Samue           24.37      25.53  -2.4 12 
  5 Roberson, Daye Shon       11 Houston Whea           24.79      25.55  -2.4 12 
  6 Wesley, Macahla           11 Austin Johns           24.80      25.67  -3.5  1 
  7 Wilson, Ke'Andrea         12 Lancaster              24.74      25.69  -2.4 12 
  8 Duncan, Kiersten          12 Houston Cypr           23.80      25.71  -2.4 12 
  9 Mitchell, Akeyla          10 Corpus Chris           24.46      25.72  -2.4 12 
 10 Hatchett, Jessica         12 Montgomery             24.40      25.73  -2.4 12 
 11 Miles, Daijonae           12 Fort Bend Ma           25.00      25.77  -3.5  1 
 12 Doffeny, Jourdan          12 San Antonio            25.86      25.78  -1.6  8 
 13 Carter, Bria              11 Houston Cypr           24.80      25.83  -3.5  1 
 14 Wilson, Dafeionthay       11 Klein Forest           26.24      26.02  -0.9  5 
 15 Carter, Glorlisha         09 Bastrop                25.01      26.04  -3.5  1 
 16 Armstrong, Myavia         11 Wharton                           26.31  -1.5 11 
 17 Harris, Brittany          11 Houston Cypr           25.55      26.38  -2.4  7 
 18 Vaughn-Hart, Bria         11 Katy                   25.80      26.38  -1.6  8 
 19 Gordon, Jasmine           10 Fort Bend Hi           26.30      26.40  -0.9  5 
 20 Bennett, Lisa             12 El Paso Andr           25.77      26.45  -1.6  8 
 21 Berkhaulter, A'Driana     11 Lancaster              25.30      26.54  -2.5 10 
 22 McKane, Simmone           12 San Antonio            26.06      26.65  -0.9  5 
 23 Hancock, Robyn            12 Beaumont Oze           25.50      26.67  -2.5 10 
 24 McCants, Jasmine          12 Spring Westf           26.35      26.68  -0.9  5 
 25 Redmond, Maureen          12 Channelview            25.89      26.69  -1.6  8 
 26 Conner, Tracy             10 Houston Reag           26.39      26.70  -0.9  5 
 27 Cotton, Taylor            11 Klein Forest           26.63      26.86  -2.6  6 
 28 Ware, Qwentadria          12 Galena Park            26.50      26.88  -2.6  6 
 29 Shy, Kristie              11 HCYA (Homesc           26.71      26.96  -2.3  9 
 30 Washington, Currin        09 Arlington Bo           26.50      27.09  -2.6  6 
 31 Petitt, Daresha           10 Houston Eise           26.53      27.12  -2.6  6 
 32 Fortenberry, Alexia       11 West Jeffers           25.02      27.13  -2.5 10 
 33 Parker, Kariella          10 Houston Lama           25.50      27.13  -2.4  7 
 34 Jones, Ophelia            12 Houston Cypr           25.50      27.16  -2.5 10 
 35 Goudeau, Daevonna         11 Galena Park            25.60      27.25  -2.4  7 
 36 Williams, Faith           09 Alpha Omega            26.04      27.29  -0.9  5 
 37 Sheppard, Diayja          10 Arlington Bo           26.00      27.38  -1.6  8 
 38 Harris, Victoria          11 Houston Yate           24.60      27.47  -2.4 12 
 39 Buckner, Raven            11 Episcopal (B           26.20      27.49  -0.9  5 
 40 Carr, Renisha             12 Round Rock M           26.00      27.59  -1.6  8 
 41 Brooks, Jonnecia          10 Houston Madi                      27.60  -3.2  2 
 42 Moore, Cora               11 Summer Creek           26.39      27.65  -0.9  5 
 43 Joulevette, Jayla         10 Houston Bell           26.80      27.67  -2.3  9 
 44 Patterson, Hailey         09 Arlington Ho           27.50      27.71  -3.6 13 
 45 Finley, Cherylle          09 Stafford                          27.72  -3.0  3 
 46 Pettit, Jaelyn            09 Dallas Hampt           26.99      27.73  -2.3  9 
 47 Mba, Chinasa              11 Alief Taylor           26.70      27.76  -2.3  9 
 48 Gill, Joi                 09 Houston Lama           25.50      27.82  -2.4  7 
 49 Francis, Alexandrea       10 Fort Bend Hi           26.70      27.92  -2.3  9 
 50 Montelongo, Ariana        12 Incarnate Wo           27.50      27.94  -3.6 13 
 51 Crawford, Taylor          09 Houston Chri           27.80      28.01  -3.6 13 
 52 Vallier, Terria           11 Stafford               27.00      28.02  -3.6 13 
 53 Locure, Alex              11 Curtis, John           25.00      28.03  -3.5  1 
 54 Are, Valencia             09 Alief Taylor           27.00      28.05  -3.6 13 
 55 Penny, Valencia           12 Houston Wash           26.50      28.12  -2.6  6 
 56 White, Mariah             10 Spring                            28.15  -3.0  3 
 57 Warren, D'ani             09 Houston Bell           26.80      28.17  -2.3  9 
 58 Marion, Halima            12 El Paso Andr                      28.26  -3.2  2 
 59 Thompson, Sharde          11 Houston West           27.17      28.32  -3.6 13 
 60 Young, Taylor             10 Houston Furr           27.08      28.40  -3.6 13 
 61 Harris, Rochelle          12 Beaumont Cen           28.53      28.43  -2.4  4 
 62 Mukes, Tiare              12 Summer Creek           27.47      28.47  -3.6 13 
 63 Phillips, Deja            10 Katy                              28.50  -3.2  2 
 64 Downie, Aaliyah           09 Corpus Chris           26.81      28.50  -2.3  9 
 65 Foster, Deja              11 Fort Bend Ma           26.00      28.73  -1.6  8 
 66 Soto, Alondra             09 El Paso El D           27.90      28.73  -2.4  4 
 67 Kelly, Kayla              11 Humble                            28.76  -3.0  3 
 68 West, Kelsey              09 Houston Cypr           26.50      28.90  -2.6  6 
 69 Haynes, Dominique         09 Arlington Ho           28.50      28.99  -2.4  4 
 70 WILLIAMS, CRISHAE         11 Houston Yate           25.60      29.20  -2.4  7 
 71 Gray, Daniella            10 HCYA (Homesc                      29.23  -3.2  2 
 72 Whittington, Caitlin      12 Beaumont Cen           29.19      29.30  -2.4  4 
 73 Noel, Carla               11 Kingsville A                      29.67  -1.5 11 
 74 Johnson, Jana             09 Humble                 28.90      29.81  -2.4  4 
 75 Thymes, Kenya             09 Houston Kash                      29.98  -3.0  3 
 76 Cavazos, Robin            10 Kingsville A                      30.02  -3.2  2 
 77 Deese, Taylor             12 Channelview            29.67      30.05  -1.5 11 
 78 Chevis, Jebreyah          10 Houston Shar           28.00      30.07  -2.4  4 
 79 wimberly, tony            12 Houston Wash           27.00      30.38  -2.3  9 
 80 Bass, Esther              09 Houston Kash                      32.17  -3.0  3 
 81 Agniel, Dominique         10 KIPP Sunnysi                      32.34  -3.2  2 
 
Girls 400 Meter Dash High School
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Stalbert, Marcquita       10 McDonogh #35           55.00      54.56q  1 
  2 Parker, Onaye             10 Fort Bend Hi           56.70      55.72q  3 
  3 Sanders, Tayler           12 Lancaster              57.72      56.19q  2 
  4 Cross, Tiara              11 Houston Hs F           55.50      56.25q  6 
  5 Young, Myorca             12 Houston Lama           55.30      56.28q  4 
  6 Grady, Jordan             12 Lancaster              57.23      56.64q 11 
  7 Roberson, Daye Shon       11 Houston Whea           57.30      56.97q 12 
  8 Demerson, Dauncia         12 Alief Taylor           58.00      57.16q  2 
  9 Miller, Jasmine           10 Fort Bend Ma           57.50      58.34   9 
 10 Duncan, Kiersten          12 Houston Cypr           57.00      58.53   7 
 11 Walker, Tamira            09 Klein Forest           59.79      58.93  10 
 12 McKane, Simmone           12 San Antonio            59.67      59.29   6 
 13 Jackson, Jalen            11 Stafford             1:01.00      59.55   1 
 14 Bennett, Lisa             12 El Paso Andr           57.76      59.59   8 
 15 Williams, Jasmine         12 El Paso El D           59.00      59.68   4 
 16 Nwanko, Chioma            12 Episcopal (B           56.16      59.70  10 
 17 Rue, Neonte'              10 Spring               1:00.45      59.85   8 
 18 Odendahl, Gracen          09 Round Rock M         1:01.00      59.96   7 
 19 MOSLEY, DAVONTRANIQUA     10 Houston Yate           58.10    1:00.02   9 
 20 Sublet, Darnisha          12 Humble               1:01.00    1:00.15  10 
 21 Fernandez, Cierra         11 El Paso El D         1:00.51    1:00.18   9 
 22 Henry, Sherterrick        10 Houston Bell         1:01.00    1:00.27   3 
 23 Bogan, Destinee           12 Summer Creek         1:01.80    1:00.51   6 
 24 Lucas, Deseray            10 Houston Madi         1:00.69    1:00.56  12 
 25 Butler, Alexus            10 Episcopal (B         1:00.60    1:01.02   5 
 26 Pettit, Jaelyn            09 Dallas Hampt         1:02.00    1:01.22   9 
 27 Walker, Teirra            10 Houston MacA           59.20    1:01.57   1 
 28 Elder, Jasmine            11 Galena Park          1:00.50    1:01.65   2 
 29 Echols, Kianna            09 Houston Lama           59.50    1:01.70   4 
 30 Williams, Erin            09 Rogers               1:01.00    1:01.79  11 
 31 Crowther, Alysse          11 Galena Park            59.90    1:01.80   3 
 32 Williams, Faith           09 Alpha Omega            59.95    1:02.04   7 
 33 Mangum, Chelsie           10 Houston Cypr         1:00.00    1:02.27   5 
 34 Reagan, Ishauna           10 Houston Nimi         1:04.00    1:02.48   7 
 35 Montelongo, Ariana        12 Incarnate Wo         1:00.00    1:02.51  12 
 36 Kelly, Kayla              11 Humble               1:03.00    1:02.57   9 
 37 Gray, Daniella            10 HCYA (Homesc                    1:02.70   9 
 38 Simpson, Payton           09 Montgomery           1:03.50    1:02.80   5 
 39 Stevenson, Desiree        11 Klein Forest           58.44    1:02.87   5 
 40 Highsmith, Keanna         12 Spring               1:03.00    1:03.03   8 
 41 Greer, Cherish            10 Beaumont Cen         1:03.00    1:03.28   2 
 42 Crawford, Taylor          09 Houston Chri         1:01.70    1:03.29   4 
 43 Nichols, Alexis           10 Stafford             1:01.00    1:03.84   6 
 44 Miller, Amanda            10 HCYA (Homesc         1:08.05    1:04.02   6 
 45 Freelon, Ayanna           11 El Paso Andr                    1:04.06  12 
 46 Black, Brianna            11 Houston Cypr           59.00    1:04.07  10 
 47 White, Kaymondria         12 Wharton                         1:04.10  11 
 48 Horton, Alisha            09 Corpus Chris         1:04.10    1:04.11   6 
 49 Sanford-Tolden, Malikka   11 Fort Bend Ma         1:00.00    1:04.42   9 
 50 Dombkowski, Thea          10 Round Rock M         1:04.00    1:05.01   3 
 51 Fulks, Kierra             10 Katy                 1:02.30    1:05.25   8 
 52 Howard, Randi             09 Montgomery           1:03.50    1:05.29  12 
 53 Gosby, Chanta             11 Houston Whea         1:00.43    1:05.58   8 
 54 WILLIAMS, CRISHAE         11 Houston Yate         1:03.70    1:05.86  11 
 55 Wilson-Brown, Kenya       12 Arlington Bo         1:02.00    1:05.86   3 
 56 Bowens, LaQuisha          11 Port Arthur          1:01.10    1:05.89   1 
 57 Williams, Brandi          09 Wharton                         1:05.94   3 
 58 Pupo, Vivian              10 Katy                   58.90    1:06.01  11 
 59 Dellahoussaye, kaylyn     11 Beaumont Cen         1:06.27    1:06.11   1 
 60 Chevis, Jebreyah          10 Houston Shar         1:04.00    1:07.83  10 
 61 Green, Kiara              12 Houston Madi         1:08.19    1:08.78  10 
 62 Hill, Jasmine             11 Port Arthur            59.18    1:09.45   1 
 63 Locure, Alex              11 Curtis, John           59.00    1:10.13   3 
 64 Grant, Jasmine            09 Corpus Chris         1:08.22    1:19.42   3 
 65 Jackson, Celcia           09 Houston Kash                    1:22.61   7 
 66 Pipkins, Kaila            09 KIPP Sunnysi                    1:29.29  10 
 
Girls 400 Meter Dash High School
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Stalbert, Marcquita       10 McDonogh #35           54.56      54.53  
  2 Young, Myorca             12 Houston Lama           56.28      55.21  
  3 Cross, Tiara              11 Houston Hs F           56.25      55.75  
  4 Parker, Onaye             10 Fort Bend Hi           55.72      56.59  
  5 Grady, Jordan             12 Lancaster              56.64      57.22  
  6 Demerson, Dauncia         12 Alief Taylor           57.16      57.24  
  7 Roberson, Daye Shon       11 Houston Whea           56.97      59.73  
 -- Sanders, Tayler           12 Lancaster              56.19        DNF  
 
Girls 800 Meter Run High School
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rogers, Raevyn            10 Kinkaid Scho         2:16.20    2:11.98  
  2 Demerson, Dauncia         12 Alief Taylor         2:22.00    2:15.92  
  3 Sanchez, Nikki            10 San Marcos           2:18.00    2:17.73  
  4 Duckett, Jessica          09 Houston Cypr         2:23.00    2:22.49  
  5 Smith, Asia               11 Lancaster            2:30.35    2:22.60  
  6 Reamer, Lexi              11 Houston Lama         2:19.00    2:24.10  
  7 Harrison, Deja            10 Houston Eise         2:29.00    2:24.18  
  8 Cousar, Dorneisha         11 Lancaster            2:25.16    2:25.83  
  9 tunks, kaitlyn            10 Westlake             2:21.00    2:26.04  
 10 Weishaar, Paige           12 Incarnate Wo         2:25.00    2:26.46  
 11 Perez, Jennifer           09 Klein Forest         2:35.00    2:27.32  
 12 Stockton, Lauren          10 Incarnate Wo         2:20.00    2:27.76  
 13 White, Kaymondria         12 Wharton                         2:27.83  
 14 Sierra, Selena            12 Channelview          2:17.33    2:28.17  
 15 Lucas, Deseray            10 Houston Madi         2:27.89    2:29.16  
 16 Jackson, Brianna          10 Spring                          2:29.31  
 17 Ware, Gabrielle           12 Fort Bend Hi         2:30.00    2:29.33  
 18 Scott, Carnecia           09 Wharton                         2:29.77  
 19 Jacobs, Angelica          09 Summer Creek         2:29.69    2:29.85  
 20 Roberts, Lindsay          11 Katy                 2:24.00    2:30.07  
 21 Ramos, Erica              12 El Paso El D         2:28.00    2:30.86  
 22 Oliver, Kaileigh          10 Montgomery           2:27.00    2:32.05  
 23 Williams, Erin            09 Rogers               2:28.00    2:32.42  
 24 Jackson, Jalen            11 Stafford             2:34.19    2:33.88  
 25 Mangum, Chelsie           10 Houston Cypr         2:28.00    2:34.30  
 26 Lopez, Anays              09 Katy                 2:33.00    2:34.31  
 27 Larzo, Bianca             10 Fort Bend Ma         2:35.00    2:36.15  
 28 Johnson, Kimberly         12 El Paso Andr         2:35.00    2:37.24  
 29 Wright, Alicia            12 Spring Westf         2:25.00    2:38.25  
 30 Dellahoussaye, kaylyn     11 Beaumont Cen         2:41.14    2:38.74  
 31 Zamora, Marisa            12 Brownsville          2:42.00    2:40.23  
 32 Jardin, Claire            12 Awty Interna         2:39.00    2:40.23  
 33 Turner, Brooke            09 Summer Creek         2:41.00    2:40.28  
 34 Banks, Nia                09 Galena Park          2:42.00    2:41.03  
 35 Nichols, Alexis           10 Stafford                        2:41.56  
 36 Bowens, LaQuisha          11 Port Arthur          2:34.99    2:41.87  
 37 Faley, Fiona              10 Houston Lama         2:30.00    2:42.47  
 38 Moya, Abigail             10 Corpus Chris         2:32.06    2:43.10  
 39 Grant, Bella              09 Awty Interna         2:38.00    2:43.27  
 40 Payne, Nicole             11 Incarnate Wo         2:35.00    2:45.91  
 41 Howard, Randi             09 Montgomery           2:35.00    2:46.49  
 42 Koulianos, Miranda        11 Spring Westf         2:35.00    2:46.82  
 43 Silcott, Tamara           11 El Paso Andr                    2:47.54  
 44 Hill, Jasmine             11 Port Arthur          2:29.07    2:49.03  
 45 McDaniel, Jada            09 Houston Yate         2:52.36    2:49.61  
 46 Serrano, Noemi            11 Galena Park          2:39.00    2:50.09  
 47 Parga, Brittany           10 El Paso El D         2:32.00    2:51.21  
 48 Ledvina, Kirby            11 Houston Bell         2:35.00    2:51.69  
 49 Henry, Sherterrick        10 Houston Bell         2:33.00    2:52.58  
 50 MOSLEY, DAVONTRANIQUA     10 Houston Yate                    3:06.38  
 51 Agniel, Dominique         10 KIPP Sunnysi                    3:19.45  
 52 Williams, Tiffany         12 Houston Yate                    3:23.23  
 -- Petitt, Prea              10 Houston Eise         2:42.00         DQ   Unsportsman like con
 
Girls 1600 Meter Run High School
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Trammell, Darian          11 Arlington Bo         5:23.00    5:20.07q 
  2 Cousar, Dorneisha         11 Lancaster            5:33.86    5:26.41q 
  3 Hardin, Samantha          12 Montgomery           5:16.52    5:28.14q 
  4 Perry, Amber              12 Katy                 5:25.00    5:28.44q 
  5 Sierra, Selena            12 Channelview          5:23.13    5:30.02q 
  6 Ramos, Erica              12 El Paso El D         5:28.10    5:33.95q 
  7 Sanchez, Nikki            10 San Marcos           5:27.00    5:34.77q 
  8 Reamer, Lexi              11 Houston Lama         5:13.40    5:34.91q 
  9 Quandt, Kathryn           12 Houston Chri         5:27.43    5:35.37q 
 10 Perez, Bonnie             12 El Paso El D         5:35.75    5:37.20q 
 11 Prasad, Nikita            09 Awty Interna         5:31.20    5:38.05q 
 12 Priddy, Rebekah           10 Austin Westl         5:40.00    5:38.09q 
 13 Shomper, Kate             09 Round Rock M         5:40.00    5:38.46q 
 14 Jackson, Brianna          10 Spring                          5:40.04q 
 15 Barnett, Emily            12 Montgomery           5:30.00    5:40.73q 
 16 Degitz, Heather           10 Montgomery           5:30.00    5:41.35q 
 17 Reece, Sheray             12 Fort Bend Hi         5:41.00    5:44.57  
 18 Weishaar, Paige           12 Incarnate Wo         5:40.00    5:44.82  
 19 Payne, Nicole             11 Incarnate Wo         5:45.00    5:44.96  
 20 Oliver, Kaileigh          10 Montgomery           5:40.00    5:46.03  
 21 Melby, Abbie              10 HCYA (Homesc         6:03.98    5:51.30  
 22 Loredo, Francis           09 Klein Forest         5:55.36    5:52.59  
 23 Jimenez, Jasmin           11 Spring Westf         6:04.00    5:54.11  
 24 Quintero, Talina          12 El Paso Andr         5:55.63    5:59.33  
 25 Beer, Jordan              09 Round Rock M         5:49.00    6:00.11  
 26 Moya, Abigail             10 Corpus Chris         6:12.02    6:00.24  
 27 Bradley, Cindy            10 Houston Cypr         5:55.00    6:05.51  
 28 Zamora, Marisa            12 Brownsville          5:54.00    6:05.69  
 29 Santos, Lauren            09 Houston Cypr         6:00.00    6:06.00  
 30 Poole, Sahara             10 Round Rock M         6:05.00    6:06.90  
 31 Yoder, Emily              09 Pope John XX         6:00.20    6:09.81  
 32 Gamez, Rebeca             11 Galena Park                     6:14.35  
 33 Ledvina, Kirby            11 Houston Bell         5:57.00    6:17.75  
 34 Coronel, Johanna          11 Galena Park          6:10.50    6:19.93  
 35 Daniel, Julia             12 Incarnate Wo         6:00.00    6:23.16  
 36 Butler, Gloria            10 Houston Cypr         5:59.71    6:25.55  
 37 Shay, Allison             10 Houston Bell         6:15.00    6:27.35  
 38 Shaw, Jamecia             11 Port Arthur          6:48.00    6:27.55  
 39 Koulianos, Miranda        11 Spring Westf         6:05.00    6:28.86  
 40 Allen, Shayla             12 Port Arthur          5:40.11    6:34.19  
 41 Ortiz, Juana              09 Beaumont Cen         6:45.00    6:50.25  
 42 Foxley, Elliott           09 HCYA (Homesc                    6:51.17  
 
Girls 1600 Meter Run High School
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Sanchez, Nikki            10 San Marcos           5:34.77    5:13.53  
  2 Reamer, Lexi              11 Houston Lama         5:34.91    5:17.56  
  3 Cousar, Dorneisha         11 Lancaster            5:26.41    5:20.85  
  4 Sierra, Selena            12 Channelview          5:30.02    5:22.20  
  5 Trammell, Darian          11 Arlington Bo         5:20.07    5:23.71  
  6 Hardin, Samantha          12 Montgomery           5:28.14    5:25.04  
  7 Shomper, Kate             09 Round Rock M         5:38.46    5:35.13  
  8 Prasad, Nikita            09 Awty Interna         5:38.05    5:35.51  
  9 Barnett, Emily            12 Montgomery           5:40.73    5:37.72  
 10 Degitz, Heather           10 Montgomery           5:41.35    5:37.75  
 11 Jackson, Brianna          10 Spring               5:40.04    5:39.52  
 12 Priddy, Rebekah           10 Austin Westl         5:38.09    5:40.79  
 
Girls 3200 Meter Run High School
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Punske, Zoe               10 Round Rock M        11:38.00   11:34.85  
  2 Trammell, Darian          11 Arlington Bo        11:53.00   11:35.92  
  3 Moreno, Diana             10 Brookshire R        12:33.71   11:39.12  
  4 Voss, Emily               09 Katy                11:35.00   11:42.77  
  5 Bailey, Sarah             12 Katy                11:40.00   11:52.53  
  6 Prasad, Nikita            09 Awty Interna        11:56.40   11:52.66  
  7 Pellacani, Megan          10 Round Rock M        11:56.00   12:02.18  
  8 Quandt, Kathryn           12 Houston Chri        12:10.04   12:04.27  
  9 Smith, Cathy              10 Katy                12:15.00   12:06.31  
 10 Eskandr, Jessica          09 Katy                12:15.00   12:18.21  
 11 Sarabia, Savannah         11 Katy                12:11.39   12:26.74  
 12 Loredo, Francis           09 Klein Forest        12:58.00   12:36.59  
 13 Perez, Bonnie             12 El Paso El D        12:03.00   12:37.53  
 14 Yoder, Emily              09 Pope John XX        13:05.20   12:44.90  
 15 Jimenez, Jasmin           11 Spring Westf        12:55.00   12:47.85  
 16 Poole, Sahara             10 Round Rock M        12:50.00   12:50.46  
 17 Quintero, Talina          12 El Paso Andr                   12:51.86  
 18 Melby, Abbie              10 HCYA (Homesc        12:53.67   13:00.92  
 19 Santos, Lauren            09 Houston Cypr        12:47.00   13:25.85  
 20 Reeves, Jordan            09 Houston Lama        11:47.00   13:31.88  
 21 Butler, Gloria            10 Houston Cypr        12:53.00   13:59.12  
 22 Shay, Allison             10 Houston Bell        13:30.00   13:59.15  
 23 Bradley, Cindy            10 Houston Cypr        11:56.00   14:01.97  
 24 Plietez, Norma            10 Houston West        13:15.02   14:07.43  
 25 Gamez, Rebeca             11 Galena Park                    14:11.20  
 26 Coronel, Johanna          11 Galena Park         13:10.20   14:11.33  
 27 Shaw, Jamecia             11 Port Arthur         13:11.00   14:21.20  
 28 Lichtenberger, Alex       10 Kingsville A                   14:27.88  
 
Girls 100 Meter Hurdles High School
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Jordan, Taije             12 Lancaster              13.85      14.76q -2.7  4 
  2 Modesett, Jackie          11 St. Johns Sc           14.54      15.01q -2.5  3 
  3 Doffeny, Jourdan          12 San Antonio            14.48      15.15q -2.7  5 
  4 Brown, Leigha             11 Edinburg Eco           14.76      15.32q -2.9  6 
  5 Bedrich, Lauren           11 Rogers                 14.40      15.41q -2.6  2 
  6 Hatton, Jaelin            09 Fort Bend Ma           14.80      15.59q -3.8  7 
  7 Mann, Meredith            11 Summer Creek           15.02      15.82q -2.5  1 
  8 Highsmith, Jordan         12 Fort Bend Hi           15.30      15.84q -2.6  2 
  9 Brannon, Dominique        11 Beaumont Oze           15.61      15.89q -2.6  2 
 10 Harrison, Natasha         12 Port Arthur            15.25      16.02q -2.7  5 
 11 Stewart, Monica           12 Lancaster              15.13      16.04q -2.5  3 
 12 Taylor, Dominique         11 Stafford               15.56      16.28q -2.7  4 
 13 Dickerson, Taylor         10 Summer Creek           17.30      16.36q -2.5  3 
 13 Williams, Robin           11 Klein Forest           15.01      16.36q -2.9  6 
 15 Hearn, Mylana             11 Fort Bend Ma           15.00      16.41q -3.8  7 
 16 Fortenberry, Alexia       11 West Jeffers           14.58      16.51q -2.5  1 
 17 Howell, Ebonie            12 Arlington Ho           16.23      16.58  -2.5  1 
 18 Kessee, Erica             10 Houston Lama           15.80      16.96  -2.7  5 
 19 Krpec, Melanie            09 Katy                              17.20  -2.9  6 
 20 Turner, RaKendra          12 Huntsville             16.30      17.21  -2.9  6 
 21 Jackson, Breyauna         10 Houston Nimi           16.80      17.43  -2.6  2 
 22 Bolden, Serena            11 Arlington Ho           16.34      17.43  -3.8  7 
 23 Wahl, Georgia             09 Episcopal (B           16.80      17.45  -2.7  5 
 24 Davis, T'Aundrea          09 Corpus Chris           17.46      17.55  -2.5  1 
 25 Lee, Jermica              11 Houston Nimi           16.50      17.68  -3.8  7 
 26 Lee, De'Lasia             12 Katy                   17.05      17.73  -2.7  4 
 27 Moore, Lebrittney         12 Houston Cypr           15.50      17.74  -2.7  4 
 28 Bowens, Tia               11 El Paso Andr                      17.94  -2.5  1 
 29 Gonzales, Natiarys        12 Klein Forest           17.25      17.96  -2.7  5 
 30 Carter, Geneva            09 El Paso Andr                      18.21  -3.8  7 
 31 Brandyburg, Brianna       11 Brookshire R           17.50      18.43  -2.9  6 
 32 Sheehy, Madison           10 Houston Chri           18.00      18.60  -2.5  1 
 33 Bostick, Ricci            11 Round Rock M           17.80      18.68  -2.9  6 
 34 Escandon, Gina            10 Pope John XX           18.50      18.84  -2.7  4 
 35 Cook, Kaitlyn             12 Bastrop                16.50      18.87  -2.9  6 
 36 Utley, K'nara             11 Stafford                          18.88  -2.5  1 
 37 Armstrong, Paizley        09 Beaumont Cen           17.58      19.00  -3.8  7 
 38 Irving, Emily             10 Houston Eise           18.19      19.20  -2.6  2 
 39 Ambrose, Kianna           12 Port Arthur            16.55      19.27  -2.5  1 
 40 Edwards, Tamera           12 Spring Westf           16.90      19.38  -2.7  4 
 41 Carter, Pamela            10 Corpus Chris           18.02      19.41  -2.7  5 
 42 Justus, Hailey            09 Pope John XX           19.50      19.63  -2.6  2 
 43 Dixon, Ashley             12 Channelview                       19.74  -2.5  3 
 44 Moore, Jalisa             09 Beaumont Cen           19.57      20.14  -2.7  5 
 45 Spivey, Aryanna           11 Houston Eise           17.18      23.28  -2.6  2 
 46 Hooey, Kieara             12 Houston Lama           17.74      24.64  -3.8  7 
 
Girls 100 Meter Hurdles High School
=================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Jordan, Taije             12 Lancaster              14.76      14.33  -1.9  2 
  2 Modesett, Jackie          11 St. Johns Sc           15.01      14.65  -1.9  2 
  3 Doffeny, Jourdan          12 San Antonio            15.15      14.77  -1.9  2 
  4 Brown, Leigha             11 Edinburg Eco           15.32      15.05  -1.9  2 
  5 Hatton, Jaelin            09 Fort Bend Ma           15.59      15.34  -1.9  2 
  6 Bedrich, Lauren           11 Rogers                 15.41      15.38  -1.9  2 
  7 Mann, Meredith            11 Summer Creek           15.82      15.53  -1.9  2 
  8 Highsmith, Jordan         12 Fort Bend Hi           15.84      15.83  -1.9  2 
  9 Brannon, Dominique        11 Beaumont Oze           15.89      15.97  -5.0  1 
 10 Taylor, Dominique         11 Stafford               16.28      16.11  -5.0  1 
 11 Harrison, Natasha         12 Port Arthur            16.02      16.40  -5.0  1 
 12 Hearn, Mylana             11 Fort Bend Ma           16.41      16.81  -5.0  1 
 13 Dickerson, Taylor         10 Summer Creek           16.36      17.06  -5.0  1 
 14 Williams, Robin           11 Klein Forest           16.36      17.24  -5.0  1 
 -- Fortenberry, Alexia       11 West Jeffers           16.51         FS  -5.0  1 
 -- Stewart, Monica           12 Lancaster              16.04         FS  -5.0  1 
 
Girls 300 Meter Hurdles High School
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jordan, Taije             12 Lancaster              44.11      42.75   2 
  2 Doffeny, Jourdan          12 San Antonio            44.62      42.81   2 
  3 Modesett, Jackie          11 St. Johns Sc           44.34      44.36   2 
  4 Bedrich, Lauren           11 Rogers                 43.30      44.92   2 
  5 Brown, Leigha             11 Edinburg Eco           46.26      45.12   6 
  6 Brannon, Dominique        11 Beaumont Oze           45.30      45.30   2 
  7 Duckett, Jessica          09 Houston Cypr           44.60      45.49   2 
  8 Highsmith, Jordan         12 Fort Bend Hi           46.68      46.15   6 
  9 Golden, Tiara             11 Lancaster              47.20      46.19   6 
 10 Taylor, Dominique         11 Stafford                          47.35   4 
 11 Moore, Lebrittney         12 Houston Cypr           45.00      47.42   2 
 12 Hatton, Jaelin            09 Fort Bend Ma           46.00      48.05   2 
 13 Harrison, Natasha         12 Port Arthur            47.86      48.26   5 
 14 Pollard, Jada             09 Spring                 47.53      48.32   6 
 15 Mann, Meredith            11 Summer Creek           49.30      48.40   5 
 16 Patillo, Daneshia         11 Spring                 49.67      48.84   7 
 17 Lee, De'Lasia             12 Katy                   47.80      48.92   6 
 18 Lee, Jermica              11 Houston Nimi           49.30      49.00   5 
 19 Williams, Tashea          12 Brookshire R           49.00      49.05   5 
 20 Campbell, Daphney         09 Fort Bend Hi           48.57      49.23   5 
 21 Gonzales, Natiarys        12 Klein Forest           48.83      49.78   5 
 22 Williams, Robin           11 Klein Forest           50.24      49.90   7 
 23 Padilla, Jazmin           11 El Paso Andr                      50.17   3 
 24 Taylor, Lacy              10 Summer Creek           49.80      50.17   7 
 25 Bolden, Serena            11 Arlington Ho           50.99      50.37   1 
 26 Jackson, Breyauna         10 Houston Nimi           51.90      50.61   1 
 27 Jackson, Kelsea           09 Houston Lama           47.60      50.75   6 
 28 Spivey, Aryanna           11 Houston Eise           52.42      51.41   1 
 29 Davis, Disiray            12 Houston Whea                      51.63   3 
 30 Anchieta, Genesy          11 El Paso Andr           52.00      51.86   1 
 31 Armstrong, Paizley        09 Beaumont Cen           54.79      52.54   4 
 32 Edwards, Tamera           12 Spring Westf           50.10      53.33   7 
 33 Sheehy, Madison           10 Houston Chri           52.00      53.38   1 
 34 Ladner, Madison           11 Awty Interna           50.20      53.55   7 
 35 Brooks, Brandi            11 Fort Bend Ma           50.00      53.99   7 
 36 Hirs, Liz                 10 Awty Interna           50.60      54.12   7 
 37 Jalufka, Elizabeth        09 Katy                              54.25   3 
 38 Ordaz, Alyssa             10 Corpus Chris           50.80      54.47   1 
 39 Irving, Emily             10 Houston Eise           54.22      54.61   4 
 40 Justus, Hailey            09 Pope John XX           56.50      55.18   4 
 41 Ambrose, Kianna           12 Port Arthur            51.01      55.34   1 
 42 Escandon, Gina            10 Pope John XX           55.50      55.38   4 
 43 Utley, K'nara             11 Stafford                          56.48   4 
 44 Sells, Moriah             12 Houston Lama           49.50      57.66   5 
 
Girls 4x100 Meter Relay High School
============================================================================
    School                                               Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Lancaster  'A'                                      46.96      47.70q  1 
     1) Hull, Ne'Ambria 12              2) Sanders, Tayler 12             
     3) Wilson, Ke'Andrea 12            4) Coby, Eboni 11                 
  2 Beaumont Ozen  'A'                                  47.57      47.82q  2 
     1) Fontenot, Jameka 12             2) Hancock, Robyn 12              
     3) Booker, Asia 12                 4) Brown, Bealoved 11             
  3 Fort Bend Hightower  'A'                            47.25      48.51q  5 
     1) Wright-Foley, Alexandria 12     2) Grace, Jasmine 10              
     3) Fields, Summor 10               4) Moran, Sandra 11               
  4 Galena Park North Shore  'A'                        47.50      48.55q  2 
     1) Crowther, Alysse 11             2) Landry, Mona 12                
     3) Goudeau, Daevonna 11            4) Horn, Desiree 10               
  5 Fort Bend Marshall  'A'                             47.57      48.55q  4 
     1) Mendoza, Liniuska 09            2) Miller, Jasmine 10             
     3) Hatton, Jaelin 09               4) Miles, Daijonae 12             
  6 Houston Lamar  'A'                                  48.20      48.99q  3 
     1) Parker, Kariella 10             2) Heggins, Jasmine 11            
     3) Edomobi, Mikia 09               4) Gill, Joi 09                   
  7 Alief Taylor  'A'                                   47.00      49.00q  3 
     1) Foley, Precious 10              2) Parhams, Dakemya 09            
     3) Williams, Patrice 12            4) Francis, Zahra 10              
  8 Port Arthur Memorial  'A'                           48.57      49.20q  4 
     1) Bruton, Ry'Yon 10               2) McKinney, Courtney 11          
     3) Hamilton, Chantelle 12          4) Jones, Reagan 12               
  9 Summer Creek  'A'                                   49.50      49.20q  1 
     1) Davis, Avionna 11               2) Roberts, Asia 12               
     3) Bogan, Destinee 12              4) Mann, Meredith 11              
 10 Houston Cypress Ridge  'A'                          49.44      49.21q  3 
     1) West, Kelsey 09                 2) Harris, Brittany 11            
     3) Thompson, Marjorie 09           4) Babineaux, Tristen 10          
 11 Arlington Bowie  'A'                                52.30      49.37q  2 
     1) Stricklin-levingston, Adrian 10 2) Washington, Currin 09          
     3) Wanza, Jasmine 12               4) Iloanya, Nicole 10             
 12 Klein Forest  'A'                                   48.94      49.38q  2 
     1) Stevenson, Desiree 11           2) Carr, Imani 11                 
     3) Taylor, Autumn 12               4) Boulden, Denetria 12           
 13 Spring Westfield  'A'                               48.00      49.40q  3 
     1) Daniels, Shakera 11             2) Taylor, Casha 10               
     3) Jones, Raven 09                 4) Perrodin, Jaslyn 10            
 14 Beaumont Central  'A'                               48.00      50.23q  1 
     1) Smith, Markimmbra 10            2) Montgomery, Brittani 12        
     3) King, Destiny 11                4) Hawkins, Special 09            
 15 Stafford  'A'                                       49.80      50.25q  2 
     1) Young, Alexis 09                2) Finley, Cherylle 09            
     3) Taylor, Dominique 11            4) Vallier, Terria 11             
 16 Humble  'A'                                         49.50      50.31q  3 
     1) Powell, Gjavaie 12              2) Flournoy, Sharica 12           
     3) Mckinney, Kyndall 12            4) Sublet, Darnisha 12            
 17 Round Rock McNeil  'A'                              49.50      50.61   5 
     1) Howells, Sydney 09              2) Austin, Darian 11              
     3) Verri, Silvana 11               4) Ukaoma, Ola 12                 
 18 Houston Westbury  'A'                               49.53      50.80   4 
     1) Sweet, Delayzha 09              2) Francis, Sarah 12              
     3) Simmons, Tashari 12             4) Franklin, Nephyria 10          
 19 Houston Nimitz  'A'                                 49.50      50.89   1 
     1) Maryat, deonna 10               2) McQuarter, Alvinecia 12        
     3) Jones, Aiesha 11                4) Gordan, Vernishia 10           
 20 Houston Madison  'A'                                48.10      51.50   1 
     1) Williams, Katy 10               2) Knight, Jalisa 10              
     3) Henderson, Tia 10               4) Harris, Nakala 10              
 21 Houston Wheatley  'A'                               51.34      51.68   3 
     1) Howard, Ashely 11               2) Hall, Sade 10                  
     3) Gosby, Chanta 11                4) Livingston, Victoria 12        
 22 Houston Yates  'A'                                  48.30      51.83   5 
     1) Wilson, Shadavis 12             2) MCLMORE, RODRICA 11            
     3) Jackson, Jamie 12               4) Garner, Mykayla 09             
 23 El Paso Andress  'A'                                51.30      51.94   1 
     1) Padilla, Jazmin 11              2) Coleman, Erin 12               
     3) Marion, Halima 12               4) Bowens, Tia 11                 
 24 Arlington Houston  'A'                              49.40      52.06   5 
     1) Howell, Ebonie 12               2) Patterson, Hailey 09           
     3) Blackwell, Jameelah 10          4) Mayunga, Sarah 12              
 25 Corpus Christi West Oso  'A'                        49.82      52.36   2 
     1) Fox, Naomi 10                   2) Downie, Aaliyah 09             
     3) Davis, T'Aundrea 09             4) Mitchell, Akeyla 10            
 26 Fort Bend Willowridge  'A'                          52.10      52.97   4 
     1) O'Neil, Le'Osha 11              2) Parker, Riviera 12             
     3) Brossuard, Dee 09               4) Williams, Yasmin 10            
 27 El Paso El Dorado  'A'                              50.50      53.06   4 
     1) Williams, Jasmine 12            2) Cordova, Kimberly 12           
     3) Outram, Gianni 11               4) Polanco, Khalina 10            
 28 Houston Kashmere  'A'                               53.39      54.90   2 
     1) Campbell, Alliyah 09            2) Newell, Billie 09              
     3) Mayberry, Michaela 11           4) Waldrup, Darvia 09             
 29 KIPP Sunnyside  'A'                                            57.70   5 
     1) Broussard, Kandice 09           2) Pipkins, Kaila 09              
     3) Hughes, Stacey 09               4) Horton, Mia 09                 
 30 Austin Johnson  'A'                                 47.28      57.79   4 
     1) Ochoa, Jazmin 11                2) Broadnax, Dana 10              
     3) Gorrer, Destini 11              4) Wesley, Macahla 11             
 31 Kingsville Academy  'A'                                        57.82   4 
     1) Castillo, Celeste 09            2) Cavazos, Robin 10              
     3) Carillo, Priscilla 10           4) Noel, Carla 11                 
 
Girls 4x100 Meter Relay High School
============================================================================
    School                                            Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Lancaster  'A'                                      47.70      46.80   2 
  2 Beaumont Ozen  'A'                                  47.82      47.06   2 
  3 Fort Bend Marshall  'A'                             48.55      47.69   2 
  4 Galena Park North Shore  'A'                        48.55      47.70   2 
  5 Fort Bend Hightower  'A'                            48.51      47.96   2 
  6 Houston Lamar  'A'                                  48.99      48.39   2 
  7 Klein Forest  'A'                                   49.38      48.63   1 
  8 Summer Creek  'A'                                   49.20      48.76   1 
  9 Port Arthur Memorial  'A'                           49.20      48.95   2 
 10 Alief Taylor  'A'                                   49.00      49.41   2 
 11 Spring Westfield  'A'                               49.40      49.51   1 
 12 Houston Cypress Ridge  'A'                          49.21      49.62   1 
 13 Arlington Bowie  'A'                                49.37      49.70   1 
 14 Beaumont Central  'A'                               50.23      49.87   1 
 15 Humble  'A'                                         50.31      50.27   1 
 16 Stafford  'A'                                       50.25      50.70   1 
 
Girls 4x200 Meter Relay High School
============================================================================
    School                                               Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Lancaster  'A'                                    1:36.95    1:38.53q  4 
     1) Berkhaulter, A'Driana 11        2) Sanders, Tayler 12             
     3) Wilson, Ke'Andrea 12            4) Coby, Eboni 11                 
  2 Fort Bend Marshall  'A'                           1:42.00    1:41.37q  1 
     1) Mendoza, Liniuska 09            2) Miller, Jasmine 10             
     3) Hatton, Jaelin 09               4) Miles, Daijonae 12             
  3 Fort Bend Hightower  'A'                          1:41.20    1:41.50q  3 
     1) Wright-Foley, Alexandria 12     2) Grace, Jasmine 10              
     3) Fields, Summor 10               4) Moran, Sandra 11               
  4 Houston Lamar  'A'                                1:42.40    1:42.27q  2 
     1) Mason, Jarella 09               2) Gill, Joi 09                   
     3) Edomobi, Mikia 09               4) Parker, Kariella 10            
  5 Spring Westfield  'A'                             1:43.00    1:42.68q  4 
     1) Daniels, Shakera 11             2) Taylor, Casha 10               
     3) Jones, Raven 09                 4) McCants, Jasmine 12            
  6 Houston Cypress Springs  'A'                      1:42.00    1:43.07q  3 
     1) samples, tramecia 09            2) Jones, Ophelia 12              
     3) Blake, Tyra 10                  4) Duncan, Kiersten 12            
  7 Round Rock McNeil  'A'                            1:45.00    1:43.16q  5 
     1) Carr, Renisha 12                2) Ukaoma, Ola 12                 
     3) Howells, Sydney 09              4) Emeodi, Judy 11                
  8 Austin Johnson  'A'                               1:41.00    1:43.24q  1 
     1) Ochoa, Jazmin 11                2) Broadnax, Dana 10              
     3) Gorrer, Destini 11              4) Wesley, Macahla 11             
  9 Houston Eisenhower  'A'                           1:48.25    1:43.34q  1 
     1) Petitt, Daresha 10              2) Sanford, Amy 10                
     3) Smith, Daphne 09                4) McCullum, Dasia 11             
 10 Galena Park North Shore  'A'                      1:39.70    1:43.57q  5 
     1) Ware, Qwentadria 12             2) Landry, Mona 12                
     3) Techeira, Avery 10              4) Horn, Desiree 10               
 11 Houston Cypress Ridge  'A'                        1:46.00    1:43.75q  2 
     1) Harris, Brittany 11             2) Mangum, Chelsie 10             
     3) Thompson, Marjorie 09           4) Babineaux, Tristen 10          
 12 Port Arthur Memorial  'A'                         1:42.12    1:44.30q  5 
     1) Bruton, Ry'Yon 10               2) McKinney, Courtney 11          
     3) Hamilton, Chantelle 12          4) Jones, Reagan 12               
 13 Arlington Bowie  'A'                              1:51.00    1:44.73q  2 
     1) Sheppard, Diayja 10             2) Washington, Currin 09          
     3) Wanza, Jasmine 12               4) Lawrence, Paige 10             
 14 Houston Nimitz  'A'                               1:45.00    1:45.55q  1 
     1) Jones, Aiesha 11                2) McQuarter, Alvinecia 12        
     3) Gordan, Vernishia 10            4) Ojonta, Kristian 10            
 15 Beaumont Central  'A'                             1:46.73    1:45.62q  4 
     1) Montgomery, Brittani 12         2) King, Destiny 11               
     3) Hawkins, Special 09             4) Harris, Rochelle 12            
 16 Beaumont Ozen  'A'                                1:49.00    1:45.91q  5 
     1) Fontenot, Jameka 12             2) Rawls, Sanqueisha 11           
     3) Booker, Asia 12                 4) Hancock, Robyn 12              
 17 Summer Creek  'A'                                 1:44.06    1:46.12   4 
     1) Moore, Cora 11                  2) Rideaux, Bryanah 09            
     3) Plummer, Ashlee 11              4) Dickerson, Taylor 10           
 18 Humble  'A'                                       1:45.82    1:46.12   5 
     1) Sublet, Darnisha 12             2) Mckinney, Kyndall 12           
     3) Flournoy, Sharica 12            4) Powell, Gjavaie 12             
 19 Houston Bellaire  'A'                             1:47.00    1:46.95   5 
     1) Joulevette, Jayla 10            2) Vann, Amari 09                 
     3) Warren, D'ani 09                4) Carter, Ra'shanda 10           
 20 Alief Taylor  'A'                                 1:45.01    1:47.12   3 
     1) Diribe, Chizorbam 10            2) Parhams, Dakemya 09            
     3) Odhiambo, Hapynes 12            4) Francis, Zahra 10              
 21 Spring  'A'                                       1:47.00    1:47.83   2 
     1) Young, Tyla 12                  2) Pollard, Jada 09               
     3) White, Mariah 10                4) Rue, Neonte' 10                
 22 Corpus Christi West Oso  'A'                      1:48.15    1:48.19   3 
     1) Fox, Naomi 10                   2) Downie, Aaliyah 09             
     3) Horton-Watson, Tiira 12         4) Mitchell, Akeyla 10            
 23 Arlington Houston  'A'                            1:45.00    1:48.23   2 
     1) Mayunga, Sarah 12               2) Howell, Ebonie 12              
     3) Jordan, Dazia 10                4) Patterson, Hailey 09           
 24 Houston Madison  'A'                              1:46.12    1:48.49   4 
     1) Babatola, Felicia 11            2) Williams, Katy 10              
     3) Knight, Jalisa 10               4) Henderson, Tia 10              
 25 Houston Westbury  'A'                             1:45.00    1:48.70   3 
     1) Lane, Sierra 11                 2) Francis, Sarah 12              
     3) Simmons, Tashari 12             4) Franklin, Nephyria 10          
 26 Stafford  'A'                                     1:47.98    1:48.71   3 
     1) Vallier, Terria 11              2) Finley, Cherylle 09            
     3) Young, Alexis 09                4) Nichols, Alexis 10             
 27 Houston Yates  'A'                                1:39.01    1:49.19   2 
     1) Lewis, Garion 11                2) Simon, Sequoia 10              
     3) Evans, Tia 12                   4) Wilson, Shadavis 12            
 28 El Paso El Dorado  'A'                            1:47.13    1:49.44   1 
     1) Williams, Jasmine 12            2) Cordova, Kimberly 12           
     3) Fernandez, Cierra 11            4) Polanco, Khalina 10            
 29 Fort Bend Willowridge  'A'                        1:50.00    1:50.99   4 
     1) Hillard, Arrien 11              2) O'Neil, Le'Osha 11             
     3) Parker, Riviera 12              4) Brossuard, Dee 09              
 30 El Paso Andress  'A'                              1:51.00    1:51.84   4 
     1) Allen, Temara 09                2) Coleman, Erin 12               
     3) Marion, Halima 12               4) Bowens, Tia 11                 
 31 Houston Washington  'A'                           1:50.00    1:53.72   2 
     1) wimberly, tony 12               2) pearson, anisa 09              
     3) mcgruder, chayonna 11           4) walls, tijier 10               
 32 St. Dominic Savio  'A'                            1:55.30    1:54.75   5 
     1) Davison, BriAna 09              2) Erurike, Jennifer 09           
     3) Phillips, Alexis 10             4) Alvarado, Isabel 11            
 33 Houston Kashmere  'A'                             2:02.01    1:55.09   3 
     1) Wilson, Monique 11              2) Loud, Kayla 12                 
     3) Turner-Evans, Sade 11           4) Collins, Bianca 11             
 34 KIPP Sunnyside  'A'                                          2:01.09   3 
     1) Clemons, Ashleigh 09            2) Agniel, Dominique 10           
     3) Horton, Mia 09                  4) Broussard, Kandice 09          
 -- Klein Forest  'A'                                 1:45.47        DNF   1 
     1) Carr, Imani 11                  2) Smither, Jazmine 10            
     3) Wilson, Dafeionthay 11          4) Cotton, Taylor 11              
 
Girls 4x200 Meter Relay High School
============================================================================
    School                                            Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Lancaster  'A'                                    1:38.53    1:37.55   2 
  2 Fort Bend Hightower  'A'                          1:41.50    1:40.11   2 
  3 Fort Bend Marshall  'A'                           1:41.37    1:40.69   2 
  4 Beaumont Ozen  'A'                                1:45.91    1:41.31   1 
  5 Houston Lamar  'A'                                1:42.27    1:41.41   2 
  6 Galena Park North Shore  'A'                      1:43.57    1:42.09   1 
  7 Houston Cypress Springs  'A'                      1:43.07    1:42.58   2 
  8 Spring Westfield  'A'                             1:42.68    1:43.23   2 
  9 Houston Cypress Ridge  'A'                        1:43.75    1:43.89   1 
 10 Round Rock McNeil  'A'                            1:43.16    1:44.15   2 
 11 Austin Johnson  'A'                               1:43.24    1:44.31   2 
 12 Houston Eisenhower  'A'                           1:43.34    1:44.67   1 
 13 Port Arthur Memorial  'A'                         1:44.30    1:45.54   1 
 14 Arlington Bowie  'A'                              1:44.73    1:45.96   1 
 15 Houston Nimitz  'A'                               1:45.55    1:47.85   1 
 16 Beaumont Central  'A'                             1:45.62    1:47.88   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay High School
============================================================================
    School                                               Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Fort Bend Hightower  'A'                          3:50.20    3:51.51q  4 
     1) Fields, Summor 10               2) Mitchell, Debbie 12            
     3) Aaron, Destiny 09               4) Parker, Onaye 10               
  2 Lancaster  'A'                                    3:45.16    3:53.75q  5 
     1) Berkhaulter, A'Driana 11        2) Grady, Jordan 12               
     3) Rockwell, Taylor 09             4) Sanders, Tayler 12             
  3 Klein Forest  'A'                                 4:03.86    3:59.02q  2 
     1) Walker, Tamira 09               2) Cotton, Taylor 11              
     3) Smither, Jazmine 10             4) Stevenson, Desiree 11          
  4 Round Rock McNeil  'A'                            4:05.00    4:01.08q  1 
     1) Caro, Diamond 09                2) Odendahl, Gracen 09            
     3) Austin, Darian 11               4) Carr, Renisha 12               
  5 Summer Creek  'A'                                 4:09.60    4:02.82q  1 
     1) Roberts, Asia 12                2) Jacobs, Angelica 09            
     3) Rideaux, Bryanah 09             4) Bogan, Destinee 12             
  6 Port Arthur Memorial  'A'                         4:02.01    4:08.68q  1 
     1) Hill, Jasmine 11                2) McKinney, Courtney 11          
     3) Bowens, LaQuisha 11             4) Moore, Bianca 09               
  7 Arlington Houston  'A'                            4:09.00    4:09.18q  2 
     1) Mayunga, Sarah 12               2) Howell, Ebonie 12              
     3) Stubberfield, Tauriah 10        4) Jordan, Dazia 10               
  8 Houston Nimitz  'A'                               4:10.00    4:09.51q  4 
     1) Ojonta, Kristian 10             2) Jones, Aiesha 11               
     3) Reagan, Ishauna 10              4) McQuarter, Alvinecia 12        
  9 Houston Westbury  'A'                             4:23.00    4:13.09q  3 
     1) Lane, Sierra 11                 2) Simmons, Tashari 12            
     3) Love, Jasmine 11                4) Phillips, Kelsey 11            
 10 Stafford  'A'                                     4:09.00    4:13.29q  2 
     1) Nichols, Alexis 10              2) Taylor, Dominique 11           
     3) Utley, K'nara 11                4) Jackson, Jalen 11              
 11 Galena Park North Shore  'A'                      4:08.00    4:14.14q  1 
     1) Gobert, Shynesa 11              2) Elder, Jasmine 11              
     3) Ware, Qwentadria 12             4) Crowther, Alysse 11            
 12 Wharton  'A'                                      4:06.45    4:15.30q  5 
     1) Felton, Shawnese 09             2) Armstrong, Myavia 11           
     3) Scott, Carnecia 09              4) Williams, Brandi 09            
 13 Bastrop  'A'                                      4:07.21    4:16.59q  4 
     1) Carter, Glorlisha 09            2) Peterson, Kyla 11              
     3) Voight, Rebekah 12              4) Mendel, Haley 11               
 14 Arlington Bowie  'A'                              4:15.00    4:16.91q  1 
     1) Wilson-Brown, Kenya 12          2) Sheppard, Diayja 10            
     3) Iloanya, Nicole 10              4) Wanza, Jasmine 12              
 15 El Paso El Dorado  'A'                            4:08.00    4:16.94q  3 
     1) Cordova, Kimberly 12            2) Parga, Brittany 10             
     3) Fernandez, Cierra 11            4) Williams, Jasmine 12           
 16 El Paso Andress  'A'                              4:15.00    4:17.76q  3 
     1) Freelon, Ayanna 11              2) Johnson, Kimberly 12           
     3) Silcott, Tamara 11              4) Anchieta, Genesy 11            
 17 Houston Cypress Springs  'A'                      4:05.00    4:18.12   4 
     1) Washington, Ashley 11           2) Blake, Tyra 10                 
     3) samples, tramecia 09            4) Black, Brianna 11              
 18 Houston Eisenhower  'A'                           4:12.99    4:20.22   4 
     1) Harrison, Deja 10               2) Sanford, Amy 10                
     3) Smith, Daphne 09                4) Petitt, Prea 10                
 19 Beaumont Central  'A'                             4:29.17    4:24.22   4 
     1) Dellahoussaye, kaylyn 11        2) Greer, Cherish 10              
     3) King, Destiny 11                4) Smith, Markimmbra 10           
 20 St. Dominic Savio  'A'                            4:31.14    4:30.43   5 
     1) Alvarado, Isabel 11             2) Minor, Jenna 10                
     3) Erurike, Jennifer 09            4) Phillips, Alexis 10            
 21 HCYA (Homeschool Christian)  'A'                  4:36.58    4:30.50   4 
     1) Miller, Amanda 10               2) Shy, Kristie 11                
     3) Gray, Daniella 10               4) Melby, Abbie 10                
 22 Corpus Christi West Oso  'A'                      4:31.18    4:42.45   5 
     1) Horton-Watson, Tiira 12         2) Trimble, Davonna 12            
     3) Horton, Alisha 09               4) Olivarez, Candace 12           
 
Girls 4x400 Meter Relay High School
============================================================================
    School                                            Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Lancaster  'A'                                    3:53.75    3:52.91   2 
  2 Fort Bend Hightower  'A'                          3:51.51    3:54.26   2 
  3 Klein Forest  'A'                                 3:59.02    3:57.79   2 
  4 Round Rock McNeil  'A'                            4:01.08    4:02.42   2 
  5 Summer Creek  'A'                                 4:02.82    4:03.26   2 
  6 Galena Park North Shore  'A'                      4:14.14    4:05.77   1 
  7 Houston Westbury  'A'                             4:13.09    4:09.43   1 
  8 Port Arthur Memorial  'A'                         4:08.68    4:10.02   2 
  9 Stafford  'A'                                     4:13.29    4:10.35   1 
 10 Wharton  'A'                                      4:15.30    4:12.15   1 
 11 Arlington Bowie  'A'                              4:16.91    4:13.62   1 
 12 Arlington Houston  'A'                            4:09.18    4:15.94   2 
 
Girls 4x800 Meter Relay High School
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fort Bend Hightower  'A'                          9:46.85    9:36.85  
     1) Aaron, Destiny 09               2) Gilliams, Tyla 10              
     3) Lane, Alliyah 10                4) Parker, Onaye 10               
  2 Katy  'A'                                         9:33.00    9:46.01  
     1) Roberts, Lauren 11              2) Brown, Marley 11               
     3) Brown, Omri 09                  4) Vigh, Eva 11                   
  3 Austin Johnson  'A'                               9:56.00   10:00.52  
     1) Robinson, Wallis 12             2) Gerwels, Emily 12              
     3) Faulkner, Kendra 11             4) Rieden, Hannah 11              
  4 Round Rock McNeil  'A'                            9:58.00   10:23.91  
     1) Dombkowski, Thea 10             2) Punske, Zoe 10                 
     3) Beer, Jordan 09                 4) McElhinney, Amelia 10          
  5 Port Arthur Memorial  'A'                        10:50.00   11:32.99  
     1) Allen, Shayla 12                2) Achan, Niyah 12                
     3) Moore, Bianca 09                4) Hill, Jasmine 11               
 
Girls 1600 Sprint Medley High School
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Alief Taylor  'A'                                 4:17.41    4:11.45   3 
     1) Diribe, Chizorbam 10            2) Parhams, Dakemya 09            
     3) Odhiambo, Hapynes 12            4) Demerson, Dauncia 12           
  2 Lancaster  'A'                                    4:04.75    4:17.37   2 
     1) Hull, Ne'Ambria 12              2) Jordan, Taije 12               
     3) Jones, Jazzkia 11               4) Cousar, Dorneisha 11           
  3 Channelview  'A'                                  4:21.37    4:22.72   3 
     1) Redmond, Maureen 12             2) Deese, Taylor 12               
     3) Hill, Frednisha 11              4) Sierra, Selena 12              
  4 Houston Bellaire  'A'                             4:28.00    4:24.40   1 
     1) Joulevette, Jayla 10            2) Warren, D'ani 09               
     3) Carter, Ra'shanda 10            4) Henry, Sherterrick 10          
  5 Fort Bend Hightower  'A'                          4:16.18    4:28.12   2 
     1) Gordon, Jasmine 10              2) Campbell, Daphney 09           
     3) Lane, Alliyah 10                4) Ware, Gabrielle 12             
  6 Fort Bend Marshall  'A'                           4:01.52    4:31.57   3 
     1) Foster, Deja 11                 2) Sanford-Tolden, Malikka 11     
     3) Jones, Brianna 09               4) Larzo, Bianca 10               
  7 Klein Forest  'A'                                 4:27.92    4:32.50   1 
     1) Carr, Imani 11                  2) Wilson, Dafeionthay 11         
     3) Thompson, Chelsea 12            4) Peters, Selena 10              
  8 Houston Lamar  'A'                                4:21.64    4:32.95   3 
     1) Gill, Joi 09                    2) Parker, Karielle 10            
     3) Echols, Kianna 09               4) Faley, Fiona 10                
  9 Round Rock McNeil  'A'                            4:15.00    4:33.31   3 
     1) Verri, Silvana 11               2) Isokpunwu, Jasmine 12          
     3) McElhinney, Amelia 10           4) Dombkowski, Thea 10            
 10 Houston Madison  'A'                              4:25.03    4:34.88   1 
     1) Williams, Katy 10               2) Brooks, Jonnecia 10            
     3) Babatola, Felicia 11            4) Green, Kiara 12                
 11 Galena Park North Shore  'A'                      4:34.74    4:36.00   1 
     1) Brown, Jasmine 10               2) Jackson, Adriiana 09           
     3) Elder, Jasmine 11               4) Gobert, Shynesa 11             
 12 Huntsville  'A'                                   4:14.20    4:37.01   2 
     1) Williams, Jasmine 11            2) Kimble, Bria 09                
     3) Parker, Nia 11                  4) Houston, Desirae 11            
 13 Liberty  'A'                                      4:25.00    4:41.53   2 
     1) Grant, Wallencia 11             2) Guillory, Shafaa 11            
     3) Kelley, Abina 12                4) Baldwin, Alicia 11             
 14 Corpus Christi West Oso  'A'                      4:25.21    4:46.62   2 
     1) Fox, Naomi 10                   2) Mitchell, Akeyla 10            
     3) Horton, Alisha 09               4) Olivarez, Candace 12           
 15 St. Dominic Savio  'A'                                       4:50.45   1 
     1) Moses, Abigail 10               2) Phillips, Alexis 10            
     3) Alvarado, Isabel 11             4) Minor, Jenna 10                
 16 Houston Yates  'A'                                1:52.11    4:51.20   3 
     1) Garner, Mykayla 09              2) Evans, Tia 12                  
     3) MOSLEY, DAVONTRANIQUA 10        4) McDaniel, Jada 09              
 17 Beaumont Central  'A'                             4:24.95    5:20.13   3 
     1) Brown, Jada 09                  2) Harris, Rochelle 12            
     3) Frank, Asiarea' 09              4) Ortiz, Juana 09                
 18 KIPP Sunnyside  'A'                                          5:50.99   2 
     1) Clemons, Ashleigh 09            2) Broussard, Kandice 09          
     3) Hughes, Stacey 09               4) Horton, Mia 09                 
 
Girls Distance Medley High School
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Katy  'A'                                        12:50.00   12:45.29  
     1) Roberts, Lauren 11              2) Pupo, Vivian 10                
     3) Vigh, Eva 11                    4) Haring, Katie 10               
  2 Round Rock McNeil  'A'                           12:43.00   12:52.69  
     1) Punske, Zoe 10                  2) Pellacani, Megan 10            
     3) McElhinney, Amelia 10           4) Caro, Diamond 09               
  3 Lancaster  'A'                                   13:22.86   13:07.69  
     1) Smith, Asia 11                  2) Jones, Jazzkia 11              
     3) Rockwell, Taylor 09             4) Cousar, Dorneisha 11           
  4 Montgomery  'A'                                  12:25.05   13:14.23  
     1) Barnett, Emily 12               2) Simpson, Payton 09             
     3) Oliver, Kaileigh 10             4) Hardin, Samantha 12            
  5 Austin Johnson  'A'                              13:50.00   13:18.33  
     1) Gerwels, Emily 12               2) Rieden, Hannah 11              
     3) Robinson, Wallis 12             4) Faulkner, Kendra 11            
  6 Klein Forest  'A'                                13:29.56   13:28.51  
     1) Thompson, Chelsea 12            2) Walker, Tamira 09              
     3) Ashy, Devan 12                  4) Peters, Selena 10              
  7 Huntsville  'A'                                             13:51.60  
     1) Brummett, Jimmie 11             2) Williams, Jasmine 11           
     3) McCall, Briana 11               4) Barnes, Rickeyshia 10          
  8 Galena Park North Shore  'A'                     14:10.00   14:28.66  
     1) Gamez, Rebeca 11                2) Goudeau, Daevonna 11           
     3) Gobert, Shynesa 11              4) Coronel, Johanna 11            
 
Girls High Jump High School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Redmond, Maureen          12 Channelview          5-02.00    5-06.00      1.67m 
  2 Sheppard, Diayja          10 Arlington Bo         5-05.00    5-04.00      1.62m 
  3 Hamilton, Chantelle       12 Port Arthur          5-04.00   J5-04.00      1.62m 
  4 Brannon, Dominique        11 Beaumont Oze         5-04.00   J5-04.00      1.62m 
  5 Simpson, Brandy           12 Houston MacA         5-02.00   J5-04.00      1.62m 
  6 Brown, Leigha             11 Edinburg Eco         5-00.00    5-02.00      1.57m 
  7 Stevenson, Desiree        11 Klein Forest         4-10.00   J5-02.00      1.57m 
  8 Hearn, Mylana             11 Fort Bend Ma         5-04.00   J5-02.00      1.57m 
  8 Haley, D'Iante            12 Liberty              5-02.00   J5-00.00      1.52m 
  9 Malone, Micarah           11 St. Pius X                      5-00.00      1.52m 
 11 Anderson, Austine         12 Huntsville           5-02.00    4-10.00      1.47m 
 11 Brandyburg, Brianna       11 Brookshire R         5-02.00    4-10.00      1.47m 
 11 Richardson, Danielle      12 El Paso Andr         4-11.75    4-10.00      1.47m 
 12 Brown, Jasmine            10 Galena Park          5-02.00   J4-10.00      1.47m 
 13 Riley, Alexis             09 Houston Cypr         4-10.00   J4-10.00      1.47m 
 16 Hill, Jasmine             11 Port Arthur          4-10.00    4-08.00      1.42m 
 16 Egbuson, Oyin             12 Round Rock M         5-00.00    4-08.00      1.42m 
 -- Perry, Maya               11 Huntsville           5-00.00       FAIL            
 -- Bostick, Ricci            11 Round Rock M         4-10.00       FAIL            
 
Girls Pole Vault High School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Delamorena, Miranda       12 Summer Creek         9-06.00    9-06.00      2.89m 
  2 Ramos, Erica              12 El Paso El D         8-06.00    8-06.00      2.59m 
  3 Voyles, Julia             09 Summer Creek                    7-06.00      2.28m 
  4 Solomon, Takira           10 Galena Park          6-06.00    7-00.00      2.13m 
 -- Anchieta, Genesy          11 El Paso Andr         6-00.00         NH            
 -- Bagley, Vanessa           11 Galena Park          8-00.00         NH            
 
Girls Long Jump High School
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Highsmith, Jordan         12 Fort Bend Hi        18-04.00   17-03.50  -2.1     5.27m 
     17-02(-4.7) 17-00.50(-3.3) 17-03.50(-2.1) 16-08.50(-3.7) 17-02.75(-3.8) 17-00.50(-3.0)
  2 Fontenot, Jameka          12 Beaumont Oze        17-07.50   17-02.00  -3.9     5.23m 
     FOUL(-4.0) FOUL(-3.2) 17-02(-3.9) FOUL(-3.1) 16-08.75(-2.3) 16-08.50(2.9)
  3 Padilla, Jazmin           11 El Paso Andr        15-00.00   17-01.00   NWI     5.20m 
     FOUL(-1.0) 16-11(-2.1) 16-07.50(-2.1) 16-00(-4.6) 16-09.75(-3.5) 17-01(NWI)
  4 Patterson, Hailey         09 Arlington Ho        16-04.00   16-10.00  -2.8     5.13m 
     16-10(-2.8) 16-06(-2.4) FOUL(-2.8) 15-00.50(-4.5) 14-02(-4.4) 15-07(-2.5)
  5 Williams, Patrice         12 Alief Taylor        17-07.00   16-08.00  -1.8     5.08m 
     16-00.50(-3.3) FOUL(-3.1) 16-08(-1.8) FOUL(-4.3) 15-09(-3.7) 16-04(-4.5)
  6 Cotton, Taylor            11 Klein Forest        17-01.25   16-07.25  -4.3     5.06m 
     FOUL(-4.6) 16-07.25(-4.3) FOUL(-5.3) FOUL(-4.8) FOUL(-4.0) FOUL(-3.1)
  7 Ransom, Jaime             11 Lancaster           18-04.00   16-06.25  -4.7     5.03m 
     FOUL(-3.3) 16-06.25(-4.7) FOUL(-3.2) FOUL(-2.6) FOUL(-3.6) FOUL(-2.7)
  8 Green, Dominique          11 Alief Taylor        16-09.00   16-04.50  -3.9     4.99m 
     FOUL(-3.1) FOUL(-3.5) 16-04.50(-3.9) FOUL(-5.2) 15-09.50(-2.5) 15-09.50(-3.1)
  9 Hatchett, Jessica         12 Montgomery          17-08.00   16-03.00  -2.4     4.95m 
     16-00.50(-3.5) 16-03(-2.4) FOUL                
 10 Brown, Bealoved           11 Beaumont Oze        18-01.50   16-02.50  -2.3     4.94m 
     16-02.50(-2.3) FOUL(-3.7) FOUL(-2.6)           
 11 Boulden, Denetria         12 Klein Forest        16-00.75   16-02.25  -2.8     4.93m 
     16-02.25(-2.8) FOUL(-2.3) FOUL(-5.3)           
 12 Mitchell, Akeyla          10 Corpus Chris        17-06.00   16-00.50  -3.8     4.88m 
     FOUL(-3.3) FOUL(-2.4) 16-00.50(-3.8)           
 13 Kaufmann, Madeline        11 McAllen Memo        16-06.00   16-00.00   NWI     4.87m 
     FOUL      16-00(NWI) PASS                
 14 Jones, Reagan             12 Port Arthur         16-11.00   15-11.50  -2.4     4.86m 
     15-11.50(-2.4) FOUL(-2.3) FOUL(-2.8)           
 14 Knight, Jalisa            10 Houston Madi                   15-11.50  -1.6     4.86m 
     15-11.50(-1.6) FOUL(-1.6) FOUL(-2.3)           
 16 Lott, Ravin               11 Summer Creek        16-04.00   15-11.00  -1.6     4.85m 
     15-11(-1.6) FOUL(1.7) FOUL(-4.4)           
 17 Wahl, Georgia             09 Episcopal (B        16-04.00   15-09.00  -2.8     4.80m 
     15-09(-2.8) FOUL(-2.8) FOUL(-2.9)           
 18 Coleman, Daija            09 Houston Cypr        16-04.00   15-08.50  -2.9     4.78m 
     15-08.50(-2.9) FOUL(-1.9) FOUL(-2.2)           
 19 Horn, Desiree             10 Galena Park         18-02.00   15-06.50  -2.4     4.73m 
     15-06.50(-2.4) FOUL(-2.7) FOUL(-3.9)           
 20 Simpson, Payton           09 Montgomery          16-00.00   15-03.50  -2.4     4.66m 
     15-03.50(-2.4) FOUL(-2.1) FOUL(-3.2)           
 21 Flores, Alexis            10 Lancaster           17-09.00   14-07.00  -3.9     4.44m 
     14-07(-3.9) FOUL(-2.4) FOUL(-1.5)           
 22 Edwards, Tamera           12 Spring Westf        16-05.00   14-04.75  -1.5     4.38m 
     14-04.75(-1.5) FOUL(-4.3) FOUL(-3.8)           
 23 Washington, Currin        09 Arlington Bo        16-07.00   14-03.00  -3.7     4.34m 
     14-03(-3.7) FOUL(-3.6) FOUL                
 24 Pattie, Eliza             10 Houston Cypr        16-09.00   14-01.00  -4.5     4.29m 
     14-01(-4.5) FOUL(-3.6) FOUL(-2.6)         
 25 Roberts, Asia             12 Summer Creek        17-06.00   13-11.00  -2.4     4.24m 
     13-11(-2.4) FOUL(-3.0) FOUL(-2.5)           
 26 Francis, Alexandrea       10 Fort Bend Hi        16-00.00   13-08.50  -1.9     4.17m 
     13-08.50(-1.9) FOUL(-3.3) FOUL(-2.7)           
 27 Greer, Cherish            10 Beaumont Cen        15-05.25   13-07.50  -1.5     4.15m 
     13-07.50(-1.5) FOUL(-1.8) FOUL(-2.6)         
 28 Davis, T'Aundrea          09 Corpus Chris        15-05.00   13-06.00  -3.5     4.11m 
     13-06(-3.5) FOUL(-2.6) FOUL(-2.0)           
 29 Bryant, Kayla             09 Kingsville A                   12-05.00  -2.5     3.78m 
     12-05(-2.5) FOUL(-6.0) FOUL(-2.5)          
 -- Thompson, Sharde          11 Houston West        16-05.00       FOUL                 
     FOUL(-3.4) FOUL(-3.2) FOUL(-3.5)           
 -- Farwell, Spendricka       12 Spring              14-07.00       FOUL                 
     FOUL(-2.4) FOUL(-2.0) FOUL(-1.8)           
 -- Roberson, Daye Shon       11 Houston Whea        17-11.00       FOUL                 
     FOUL(-4.4) FOUL(-3.4) FOUL(-3.9)           
 -- Harris, Victoria          11 Houston Yate        17-11.00       FOUL                 
     FOUL(-4.7) FOUL(-2.8) FOUL(-1.8)           
 -- Richardson, Danielle      12 El Paso Andr                       FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                
 -- Landry, Mona              12 Galena Park         19-02.00       FOUL                 
     FOUL(-4.4) FOUL(-2.6) FOUL(-4.7)           
 -- Carter, Glorlisha         09 Bastrop             17-00.75       FOUL                 
     FOUL(-3.9) FOUL(-1.9) FOUL(-5.2)           
 -- Smith, Markimmbra         10 Beaumont Cen        14-02.00       FOUL                 
     FOUL(-2.4) FOUL(-3.0) FOUL(-3.8)           
 -- Turner, RaNina            12 Huntsville          16-02.50       FOUL                 
     FOUL(-2.6) FOUL(-2.6) FOUL(-3.3)           
 -- Young, Alexis             09 Stafford                           FOUL                 
     FOUL(-3.1) FOUL(-1.9) FOUL(-4.9)           
 -- Lawal, Victoria           10 Houston Lama        15-06.00       FOUL                 
     FOUL(-3.0) FOUL(-3.3) FOUL(-4.5)         
 -- Wiley, Alysia             12 Houston MacA                       FOUL                 
     FOUL(-2.1) FOUL(-3.9) FOUL(-3.8)           
 
Girls Triple Jump High School
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 okereke, onyeoma          12 Dallas Samue        37-02.00   37-10.00   NWI    11.53m 
     36-04(-1.6) 36-01(1.8) 36-02(-3.0) PASS      34-01(-2.9) 37-10(NWI)
  2 Coleman, Daija            09 Houston Cypr        36-07.25   36-09.00  -3.0    11.20m 
     34-02(-2.5) 35-06(-2.1) 36-03(-1.7) 36-01(-1.7) 36-09(-3.0) 35-07(NWI)
  3 Bedrich, Lauren           11 Rogers              36-05.00   36-02.00  -2.2    11.02m 
     34-09(-3.0) 34-09(-3.1) 34-01(-4.0) 35-05(-3.6) 34-08(-2.6) 36-02(-2.2)
  4 Hearn, Mylana             11 Fort Bend Ma        39-10.00   36-00.00  -2.0    10.97m 
     33-09(-2.8) 35-04(-3.2) PASS      36-00(-2.0) 35-03(-1.8) 35-06(-2.2)
  5 Stevenson, Desiree        11 Klein Forest        37-02.00   35-10.00  -3.1    10.92m 
     35-09(-3.0) 35-10(-3.1) 35-00(-3.0) 35-05(-4.2) 35-04(-1.7) PASS     
  6 Walls, Ivy                   Dave Bethany H.S               35-02.00  -4.3    10.71m 
     FOUL(-1.9) FOUL(-1.3) 33-11(-1.2) FOUL(-2.8) 35-02(-4.3) FOUL(-1.7)
  7 Iloanya, Nicole           10 Arlington Bo        35-06.50   34-08.00  -1.6    10.56m 
     33-10(-1.9) FOUL(-2.8) 32-08(-3.0) 33-11(-1.7) 34-08(-1.6) 34-05(-2.0)
  8 Jackson, Breyauna         10 Houston Nimi        35-05.75   34-02.00  -1.9    10.41m 
     33-10(+0.0) 33-08(+0.0) 33-05(3.9) 33-11(-3.1) 34-02(-1.9) 32-09(-2.6)
  9 Cotton, Taylor            11 Klein Forest        34-05.50   33-10.00  -3.2    10.31m 
     FOUL(-1.5) 33-10(-3.2) FOUL(-2.2)           
  9 Fontenot, Jameka          12 Beaumont Oze        35-04.00   33-10.00   2.2    10.31m 
     FOUL(-3.0) 33-10(2.2) 33-09(-4.8) FOUL(-2.8) FOUL      FOUL     
 11 Marion, Halima            12 El Paso Andr        35-03.75   33-06.00  -2.0    10.21m 
     33-06(-2.0) 33-05(-2.0) 32-11(-4.7)         
 12 Ransom, Jaime             11 Lancaster           37-09.00   32-11.00   NWI    10.03m 
     FOUL(-1.8) FOUL(-2.2) 32-11(NWI)           
 13 Wahl, Georgia             09 Episcopal (B        33-05.50   32-09.00  -2.1     9.98m 
     31-08(-2.9) 32-09(-2.1) FOUL(-1.9)           
 14 Livingston, Victoria      12 Houston Whea        34-01.25   32-05.00  -2.8     9.88m 
     32-05(-2.8) FOUL(-4.6) FOUL(-2.9)           
 14 Flores, Alexis            10 Lancaster           35-03.00   32-05.00  -3.2     9.88m 
     FOUL(-3.5) FOUL(-2.7) 32-05(-3.2)          
 16 Simpson, Brandy           12 Houston MacA                   32-04.00  -3.1     9.85m 
     32-04(-3.1) FOUL(-1.9) PASS                
 17 Lott, Ravin               11 Summer Creek        34-08.00   32-02.00  -1.5     9.80m 
     30-11(-3.4) 31-02(-1.9) 32-02(-1.5)           
 18 Downie, Aisha             12 Corpus Chris        32-11.00   32-00.00  -3.1     9.75m 
     FOUL(-2.4) 32-00(-3.1) FOUL(-2.0)           
 19 Bruton, Ry'Yon            10 Port Arthur         33-05.00   31-10.00  -3.0     9.70m 
     31-10(-3.0) FOUL(-4.0) FOUL(-2.8)           
 20 Lawal, Victoria           10 Houston Lama        32-02.00   31-01.00  -1.4     9.47m 
     31-01(-1.4) FOUL(-2.3) FOUL(-1.9)         
 20 Grant, Wallencia          11 Liberty             33-09.00   31-01.00  -2.6     9.47m 
     31-01(-2.6) FOUL(-2.6) FOUL(-2.0)          
 22 Hamilton, Chantelle       12 Port Arthur         35-04.00   30-04.00  -2.0     9.24m 
     30-04(-2.0) FOUL(-0.6) FOUL                
 23 Williams, Erin            09 Rogers              35-06.00   30-00.00  -2.2     9.14m 
     30-00(-2.2) FOUL      FOUL                
 24 Ladner, Sydney            09 Awty Interna        30-08.00   29-10.00  -1.9     9.09m 
     29-10(-1.9) FOUL(-3.7) FOUL(-2.4)           
 25 Ojonta, Kristian          10 Houston Nimi        34-01.00   28-09.00  -1.9     8.76m 
     28-09(-1.9) FOUL(-3.2) FOUL(-2.8)           
 26 Bryant, Kayla             09 Kingsville A                   28-08.00  -3.1     8.73m 
     28-08(-3.1) FOUL(-0.3) FOUL(-2.6)           
 27 Greer, Cherish            10 Beaumont Cen        32-06.50   28-05.00  -2.8     8.66m 
     28-05(-2.8) FOUL(3.6) FOUL(-3.7)           
 28 Horton, Alisha            09 Corpus Chris        31-03.00   28-03.00  -2.0     8.61m 
     28-03(-2.0) FOUL(-4.0) FOUL(-1.5)           
 -- Egbuson, Oyin             12 Round Rock M        33-00.00       FOUL                 
     FOUL(-2.9) FOUL(-3.5) PASS               
 -- Freelon, Ayanna           11 El Paso Andr                       FOUL                 
     FOUL(-2.5) FOUL(-2.3) FOUL(-2.4)           
 -- Young, Alexis             09 Stafford                           FOUL                 
     FOUL(-1.6) FOUL(-3.2) FOUL              
 -- Riley, Alexis             09 Houston Cypr        32-00.00       FOUL                 
     FOUL(-3.0) FOUL(-2.6) FOUL(-2.9)           
 
Girls Shot Put High School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jones, Nekia              11 Beaumont Oze        45-02.00   45-11.00     13.99m 
      45-09  44-11  45-11  FOUL       
  2 Daniel, Lauren            12 Houston Spri        48-09.00   44-05.00     13.53m 
      44-05  FOUL  FOUL  FOUL       
  3 Teel, Haley               10 Gregory-Port        44-07.00   44-00.75     13.43m 
      40-03.25  44-00  44-00.75  41-11.25       
  4 Hanks, Kristine           11 Huntsville          43-10.00   41-05.50     12.63m 
      39-08  41-05.50  39-09.50  39-11.50       
  5 Gilliam, Jeia             10 Fort Bend Hi        39-04.00   40-07.25     12.37m 
      40-07.25  38-02.75  38-09.50  39-01.50       
  6 Scales, Tyjae             09 Kinkaid Scho        38-09.00   39-01.00     11.91m 
      36-02.25  35-10  39-01  FOUL       
  7 Turner, RaKira            12 Huntsville          42-02.00   38-03.50     11.67m 
      36-09.75  38-03.50  37-02.75  FOUL       
  8 Goudeau, Jasmone          11 Houston Bell        37-06.50   37-07.75     11.47m 
      36-05.75  36-08.25  37-07.75  FOUL       
  9 Antwi, Myah               11 Huntsville          37-10.00   36-11.75     11.27m 
      35-03  36-07  36-11.75  FOUL       
 10 Cox, Corina               11 Los Fresnos         37-06.00   36-03.75     11.06m 
      36-02.75  FOUL  35-02.75  36-03.75       
 11 Goodman, Camryn           12 Galena Park         38-04.00   36-00.00     10.97m 
      34-00  34-11.25  34-05.25  36-00       
 12 Thomas, Diamond           09 Houston Eise                   35-11.25     10.95m 
      33-07  30-02  35-02  35-11.25       
 13 Finley, Unique            09 Fort Bend Hi        30-00.00   35-06.25     10.82m 
      34-01  34-07.50  34-00  35-06.25       
 14 Taylor, Destiny           12 Incarnate Wo        35-00.00   34-08.75     10.58m 
      34-08.75  33-08.50  33-11.50  33-09       
 15 Leitko, Amie              11 Houston Chri        39-06.00   34-08.00     10.56m 
      31-00.50  FOUL  34-08  ND       
 16 Pham, Inah                10 Klein Forest        36-01.00   33-10.50     10.32m 
      33-10.50  FOUL  32-11.50  FOUL       
 17 Bass, Keandra             10 Lancaster           32-08.00   33-09.75     10.30m 
      FOUL  31-04.75  33-09.75  31-11       
 18 Satterfield, Kasondra     10 Houston Cypr        31-06.00   33-02.50     10.12m 
      33-02.50  32-09  32-09  FOUL       
 19 Williams, Denishia        11 Houston Yate        33-00.00   33-01.75     10.10m 
      FOUL  30-01.75  30-10.75  33-01.75       
 20 White, Dezshnae           11 Beaumont Oze        35-07.00   33-00.75     10.07m 
      FOUL  33-00.75  FOUL  FOUL       
 21 Chediu, Cassie            12 Alief Taylor        34-10.00   33-00.00     10.05m 
      30-10.25  ND  30-11.25  33-00       
 22 Davis, Sydney             10 Galena Park         28-09.00   32-07.25      9.93m 
      32-07.25  ND  FOUL  32-07.25       
 23 Mobley, Janae             12 Fort Bend Ma        36-00.00   32-07.00      9.93m 
      32-07  31-02.50  ND  ND       
 23 Crofton, Amber            12 Houston Cypr        34-10.00   32-07.00      9.93m 
      30-06  6.50  ND  32-07       
 25 Davis, Amber              11 Corpus Chris        33-00.00   32-01.50      9.79m 
      FOUL  32-01.50  FOUL  FOUL       
 26 Carter, LaShundria        12 Klein Forest        34-02.00   31-11.25      9.73m 
      31-11.25  ND  FOUL  FOUL       
 27 Woods, Shawndria          11 Alief Taylor        33-00.00   31-03.00      9.52m 
      ND  31-02.50  ND  31-03       
 28 Lalau, Kiana              12 Round Rock M                   30-11.00      9.42m 
      30-11  ND  30-05.50  ND       
 29 Johnson, Ashley           09 Houston Cypr        36-00.00   30-09.00      9.37m 
      ND  FOUL  FOUL  30-09       
 30 Anderson, Elisha          12 Houston Cypr        31-03.00   30-01.25      9.17m 
      ND  ND  30-01  30-01.25       
 31 Cain, Ziani               11 Houston Cypr        31-04.00   30-01.00      9.16m 
      FOUL  FOUL  FOUL  30-01       
 32 Knox, Chacarra            12 Lancaster           31-02.75   30-00.75      9.16m 
      ND  ND  30-00.75  ND       
 -- Martinez, Genevie         11 Corpus Chris        30-03.00         ND            
      ND  ND  ND  ND       
 -- Irving, Moesha            10 Houston Eise        75-06.75         ND            
      ND  ND  ND  ND       
 -- Womack, Trenice           12 Beaumont Cen        31-10.50         ND            
      ND  ND  ND  ND       
 -- Bell, Rakeria             11 Houston Nimi        29-11.00         ND            
      ND  ND  ND  ND       
 -- Oguagha, Chelsea          11 Fort Bend Ma                       FOUL            
      ND  FOUL  ND  ND       
 -- Onyi, Angelica            10 Houston West        29-05.25       FOUL            
      ND  ND  FOUL  ND       
 -- Gabriel, Elizabeth        11 El Paso El D        30-00.00       FOUL            
      ND  ND  ND  FOUL       
 -- OGuin, Denise             11 Houston Shar        30-08.00       FOUL            
      ND  ND  FOUL  ND       
 
Girls Discus Throw High School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Daniel, Lauren            12 Houston Spri          152-06     156-03     47.62m 
  2 Cox, Corina               11 Los Fresnos         47-01.25     151-02     46.07m 
  3 Jones, Nekia              11 Beaumont Oze        31-08.50     143-02     43.63m 
  4 Gilliam, Jeia             10 Fort Bend Hi          144-08     139-05     42.49m 
  5 Turner, RaKira            12 Huntsville            135-05     130-10     39.87m 
  6 Leitko, Amie              11 Houston Chri          125-00     130-00     39.62m 
  7 Felder, Georgeanna        12 Baytown Lee           136-06     129-02     39.37m 
  8 Goodman, Camryn           12 Galena Park           127-06     125-04     38.20m 
  9 Hanks, Kristine           11 Huntsville            110-00     122-09     37.41m 
 10 Scales, Tyjae             09 Kinkaid Scho          117-04     119-01     36.29m 
 10 Teel, Haley               10 Gregory-Port          132-06     119-01     36.29m 
 12 Morris, Caitlynn          12 Houston Cypr          121-00     117-05     35.78m 
 13 Pham, Inah                10 Klein Forest          119-09     117-01     35.68m 
 14 Antwi, Myah               11 Huntsville            110-00     115-09     35.28m 
 15 Taylor, Meredith          12 Liberty               109-09     112-00     34.13m 
 16 Lalau, Kiana              12 Round Rock M                     111-11     34.11m 
 17 Goudeau, Jasmone          11 Houston Bell        23-01.50     110-08     33.73m 
 18 Carter, LaShundria        12 Klein Forest        06-00.50     108-00     32.91m 
 19 Thomas, Diamond           09 Houston Eise                     105-00     32.00m 
 20 Davis, Amber              11 Corpus Chris          102-03     103-00     31.39m 
 21 Bass, Keandra             10 Lancaster           07-06.50      98-01     29.89m 
 22 OGuin, Denise             11 Houston Shar        03-00.50      96-02     29.31m 
 23 Oguntona, Kemi            11 Episcopal (B          105-00      95-08     29.15m 
 24 White, Dezshnae           11 Beaumont Oze           97-08      95-07     29.13m 
 25 Woods, Shawndria          11 Alief Taylor           95-11      94-00     28.65m 
 26 Womack, Trenice           12 Beaumont Cen           84-05      93-10     28.60m 
 26 Finley, Unique            09 Fort Bend Hi          120-01      93-10     28.60m 
 28 Miller, Chelsea           11 Houston Cypr           80-00      89-00     27.12m 
 29 Knox, Chacarra            12 Lancaster              93-01      88-09     27.05m 
 30 Martinez, Genevie         11 Corpus Chris        88-06.25      88-07     27.00m 
 31 Cockrell, Precious        12 Spring Westf          100-01      85-07     26.08m 
 32 Hadnot, Keyshana          10 Beaumont Cen        87-07.50      83-05     25.42m 
 32 Williams, Denishia        11 Houston Yate           81-04      83-05     25.42m 
 34 Satterfield, Kasondra     10 Houston Cypr           93-00      83-00     25.29m 
 35 Johnson, Miriah           11 Houston Nimi        92-02.50      82-00     24.99m 
 -- Mobley, Janae             12 Fort Bend Ma                         ND            
 -- Washington, Rolonda       09 KIPP Sunnysi                         ND            
 -- Servantes, Nicole         11 Houston Kash           54-05         ND            
 -- Onyi, Angelica            10 Houston West           71-09         ND            
 -- Somoye, Racheal           10 Alief Taylor           73-11       FOUL            
 -- Oguagha, Chelsea          11 Fort Bend Ma           95-00       FOUL            
 -- Gabriel, Elizabeth        11 El Paso El D           98-00       FOUL            
 -- Hanney, Taeylor           10 Galena Park           104-11       FOUL            
 -- Crumb, Kenesha            10 Spring Westf        65-08.50       FOUL            
 -- Murrell, Anisha           10 Houston Cypr           81-06       FOUL            
 
Boys 100 Meter Dash High School
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Fulks, Kyle               11 Katy                   10.65      10.95q -1.9  2 
  2 Driver, D'Landeon         12 Houston Madi           10.69      10.96q -2.6  6 
  3 Authorlee, Jermaine       12 Galena Park            10.46      10.99q -2.3  1 
  4 Nelson, Nicholas          12 Beaumont Oze           10.60      11.18q -1.9 10 
  5 Jones, Ridge              12 DeSoto                 10.48      11.18q -4.3 12 
  6 Davis, Antwuan            11 Bastrop                10.50      11.24q -4.3 11 
  7 Holmes, Nathan            12 Port Arthur            10.89      11.26q -4.3 12 
  8 Hinson, Reggie            12 Lancaster              10.57      11.30q -1.8  7 
  9 Barre, Mark               10 Fort Bend Ma           11.00      11.31q -1.8  7 
 10 Johnson, Treyvion         11 Houston Eise           10.60      11.32q -3.3  3 
 11 Handsborough, Kabodrean   12 Crockett               10.67      11.32q -2.6  6 
 12 Taylor, Marcus            12 Fort Bend Hi           10.78      11.33q -1.9 10 
 13 Arnett, James             12 Alief Hastin           10.59      11.36q -3.4  4 
 14 Caldwell, Trey            12 Richardson B           10.75      11.36q -1.9  2 
 15 Brown, Rodney             11 Houston Nimi           10.80      11.39q -2.3  1 
 16 Bernard, Roderick         10 Houston Shar           10.93      11.39q -1.9 10 
 17 Hooks, Trevin             12 Houston Wash           11.00      11.41  -1.9  2 
 18 Brown, Curtis             11 Episcopal (B           10.95      11.43  -3.3  3 
 19 Randolph, Jordan          10 Waco Univers           10.88      11.44  -2.3  1 
 20 Robinson, Dionte          10 Liberty                11.05      11.45  -2.3  1 
 21 George, Aaron             11 Summer Creek           11.17      11.47  -4.3 11 
 22 White, Travian            12 Lancaster              10.89      11.47  -4.3 11 
 23 Floyd, Xavier             11 Fort Bend El           10.40      11.50  -2.9  8 
 24 Young, Matthew            12 Galena Park            10.90      11.51  -1.8  7 
 25 Blackmon, Joshua          12 Houston Lama           10.51      11.54  -3.1  5 
 26 Bell, Jordan              12 Fort Bend Hi           10.77      11.56  -3.3  3 
 27 Cleveland, Elliot         10 St. Thomas             11.30      11.58  -2.6  6 
 28 Hervey, Justin            10 Beaumont Wes           10.80      11.62  -4.3 12 
 29 Washinton, Chris          12 Cohen, W.L.            11.80      11.63  -1.8  7 
 30 Holliday, Jerkalye        12 Humble                 10.78      11.63  -1.8  7 
 31 Miller, Josef             12 HCYA (Homesc           10.96      11.68  -1.9  2 
 32 Harrison, JuNorman        12 Caldwell               11.00      11.69  -3.1  5 
 33 Williams, Davin           12 Houston Lama           10.78      11.71  -3.4  4 
 34 Dickson, Trevor           12 Spring Westf           10.80      11.72  -4.3 11 
 35 Garrett, T'Andre          12 Houston Furr           11.39      11.74  -1.9  2 
 36 Walker, Javon             11 Alief Elsik            11.10      11.76  -2.3  1 
 37 Childs, Rendrick          11 Houston Cypr           11.00      11.78  -3.3  3 
 38 Evans, Johnny             12 Summer Creek           11.12      11.78  -4.3 12 
 39 Brown, Dontae             10 Houston Nimi           11.00      11.78  -2.6  6 
 40 Guerrero, Gilbert         11 Round Rock M           11.21      11.80  -1.9  2 
 41 Smith, Reginald           12 Houston Madi           11.20      11.80  -3.3  3 
 42 Allen, Richard            11 Curtis, John           10.70      11.81  -5.0  9 
 43 Hayes, Sam                12 Houston West           10.91      11.82  -3.4  4 
 44 Porter, Brandon           11 Curtis, John           11.00      11.83  -4.3 11 
 45 Roberts, Treyvion         10 Houston Eise           11.00      11.84  -2.6  6 
 46 estes, cameron            11 New Waverly            10.86      11.91  -2.9  8 
 47 Quezergue, Joshua         12 Corpus Chris           10.99      11.94  -5.0  9 
 48 Williamson, Colby         11 HCYA (Homesc           11.20      11.94  -1.8  7 
 49 Darby, Kamon              10 Beaumont Cen                      11.96  -1.8  7 
 50 Franklin, Vincent         12 El Paso El D           11.41      11.96  -3.4  4 
 51 Shakir, Zyris             12 Houston Wash           11.40      11.97  -3.3  3 
 52 Lightfoot, Thomas         12 Beaumont Wes           11.00      12.00  -3.4  4 
 53 Luster, Billy             11 Corpus Chris           11.50      12.01  -4.3 12 
 54 Siverand, Kamer           09 Houston Cypr           11.20      12.04  -1.9 10 
 55 Waller, DelShon           11 Fort Bend Ma           11.23      12.05  -5.0  9 
 56 Cloud, Errol              11 Houston Yate           11.57      12.10  -2.9  8 
 57 Childs, Quinton           11 El Paso El D           11.46      12.10  -4.3 11 
 58 Redmon, Benny             09 Humble                 11.20      12.10  -3.1  5 
 59 Gamble, Shawn             12 Round Rock M           11.10      12.13  -2.9  8 
 60 ALVARADO, ANDREW          11 Arlington Ho           11.09      12.13  -2.9  8 
 61 Raliegh, Emmitt           11 Spring Westf           10.65      12.25  -5.0  9 
 62 Matthews, Justin          12 Wharton                           12.34  -3.4  4 
 63 Dixon, John               10 Houston Ster                      12.35  -2.6  6 
 64 Haynes, Jordan            10 Fort Bend Tr           11.35      12.35  -5.0  9 
 65 Jones, Trenton            10 KIPP Sunnysi                      12.36  -2.6  6 
 66 Lewis, Johntrel           11 Houston Bell           11.50      12.36  -2.3  1 
 67 Grissom, Bartee           11 Wharton                           12.49  -1.9 10 
 68 Gibson, Dontae            11 Houston Ster           11.45      12.54  -3.1  5 
 69 Bailey, Wellinton         12 Cohen, W.L.            11.90      12.54  -3.3  3 
 70 Moore, Greg               10 Pope John XX           11.81      12.60  -3.4  4 
 71 Scranton, James           10 Houston Kash           11.89      12.71  -1.9 10 
 72 Allen, Josh               12 Houston Yate           11.80      12.71  -3.1  5 
 73 Martinez, Isaiah          10 Kingsville A                      12.82  -1.9  2 
 74 Moreno, Regino            11 Corpus Chris           11.40      12.85  -1.9 10 
 75 Davis, Albert             10 Houston Kash           11.76      12.97  -4.3 11 
 76 Martin, Roman             09 KIPP Sunnysi                      13.07  -1.9  2 
 77 Delarosa, A.J             10 Kingsville A                      13.35  -5.0  9 
 -- Antonie, Dennis           10 Liberty                11.43         FS  -1.8  7 
 -- Ogu, Emmanuel             10 Alief Hastin           11.24         FS  -2.6  6 
 
Boys 100 Meter Dash High School
=================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Authorlee, Jermaine       12 Galena Park            10.99      10.95  -2.4  2 
  2 Fulks, Kyle               11 Katy                   10.95      11.15  -2.4  2 
  3 Driver, D'Landeon         12 Houston Madi           10.96      11.17  -2.4  2 
  4 Holmes, Nathan            12 Port Arthur            11.26      11.26  -2.4  2 
  5 Davis, Antwuan            11 Bastrop                11.24      11.30  -2.4  2 
  6 Handsborough, Kabodrean   12 Crockett               11.32      11.35  -2.3  1 
  7 Taylor, Marcus            12 Fort Bend Hi           11.33      11.40  -2.3  1 
  8 Bernard, Roderick         10 Houston Shar           11.39      11.42  -2.3  1 
  9 Barre, Mark               10 Fort Bend Ma           11.31      11.45  -2.3  1 
 10 Caldwell, Trey            12 Richardson B           11.36      11.49  -2.3  1 
 
Boys 200 Meter Dash High School
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Ali, Ahmed                12 Alief Hastin           20.59      21.52  -1.8  8 
  2 Fulks, Kyle               11 Katy                   21.60      21.68  -1.8  8 
  3 Brown, Curtis             11 Episcopal (B           21.39      22.20  -1.8  8 
  4 Marshall, Jamal           12 Fort Bend El           21.70      22.37  -1.8  8 
  5 Davis, Antwuan            11 Bastrop                22.01      22.42  -2.6  2 
  6 Nelson, Nicholas          12 Beaumont Oze           22.00      22.50  -1.7  9 
  7 Johnson, Treyvion         11 Houston Eise           21.10      22.53  -1.8  8 
  8 Deere, William            12 Caldwell               21.82      22.60  -1.7  9 
  9 Lott, Vernon              11 San Antonio            22.38      22.67  -1.7  1 
 10 Driver, D'Landeon         12 Houston Madi           21.94      22.79  -1.7  9 
 11 tribble, alford           11 DeSoto                 22.50      22.81  -1.8 11 
 12 Bernard, Roderick         10 Houston Shar           22.33      22.87  -1.7  1 
 13 Chuckwuma, Raymond        12 Fort Bend Tr           21.65      22.88  -1.8  8 
 14 pryor, Caleb              12 DeSoto                 21.80      22.90  -1.7  9 
 15 Batson, Tyler             11 Spring Westf           23.20      22.93  -2.7  4 
 16 Allen, Richard            11 Curtis, John           21.90      22.94  -1.7  9 
 17 Esho, Temitope            12 Alief Elsik            22.40      22.97  -1.7  1 
 18 Wallace, Devin            09 Humble                 22.50      22.98  -1.8 11 
 19 Kuyatsemi, Tortseju       11 Alief Hastin           22.00      22.98  -2.6  2 
 20 Shaver, Alex              09 Richmond Geo           22.54      23.02  -1.8 11 
 21 Randolph, Jordan          10 Waco Univers           22.00      23.10  -1.7  9 
 22 Galloway, Fred            12 Houston Wash           23.20      23.17  -2.5  3 
 23 Harris, Montieco          11 Baytown Ster           22.50      23.18  -1.8 11 
 24 Hoyt, Jecory              11 Houston MacA           22.50      23.24  -1.8 11 
 25 Hamilton, Daniel          11 Lancaster              22.96      23.29  -1.9 10 
 26 McGowen, Willie           12 Fort Bend Ma           22.67      23.30  -0.9  5 
 27 Justice, Jamison          11 Fort Bend Tr           21.75      23.32  -1.8  8 
 28 Grosvenor, Tyree          10 Humble Atasc           22.80      23.35  -0.9  5 
 29 Appleton, Roosevelt       10 Fort Bend Hi           22.02      23.39  -2.6  2 
 30 Nunez, Eduardo            11 El Paso El D           22.87      23.40  -2.0  6 
 31 Polley, William           11 Fort Bend Ma           22.97      23.43  -1.9 10 
 32 Hamilton, Arno            09 Galena Park            22.40      23.45  -1.7  1 
 33 Wilson, LeDerrick         10 El Paso El D           22.50      23.47  -1.8 11 
 34 Price, Devante            10 Corpus Chris                      23.47  -3.1 13 
 35 Miller, Josef             12 HCYA (Homesc           22.80      23.48  -2.0  6 
 36 Kirby, Derwood            12 Pflugerville           22.00      23.57  -1.7  9 
 37 Austin, Michael           10 Houston Cypr           22.80      23.57  -0.9  5 
 38 McBride, Cameron          11 Beaumont Wes           22.80      23.59  -2.0  6 
 39 Williams, Joshua          12 Houston Nimi           22.90      23.62  -2.0  6 
 40 estes, cameron            11 New Waverly            22.90      23.63  -1.9 10 
 41 Marks, Xavian             09 Richmond Geo           22.68      23.63  -0.9  5 
 42 Brown Jr., Montria        10 Fort Bend Hi           21.89      23.65  -1.7  9 
 43 Warfield, DeYasim         11 Crockett                          23.66  -2.6  7 
 44 Hickey, Raylon            09 Bastrop                23.20      23.71  -2.5  3 
 45 Chambers, Xaiver          12 Round Rock M                      23.79  -2.6  7 
 46 Perrier, Trey             12 Curtis, John           22.30      23.85  -1.7  1 
 47 Rayford, Justin           12 Houston Bell           23.45      23.94  -2.7  4 
 48 Boltie, A. J.             12 McAllen Memo           22.10      23.96  -2.6  2 
 49 Jeffrey, Davis            12 Wharton                           24.07  -2.6  7 
 50 Freeman, Jonathan         12 Awty Interna           23.80      24.08  -2.7  4 
 51 Gillis, Derrick           11 Galena Park            22.10      24.13  -2.6  2 
 52 Smith, Courtney           10 Houston Madi           24.27      24.29  -2.6  7 
 53 Bissoon, Najee            12 Summer Creek           22.66      24.32  -1.8 11 
 54 Baldwin, Nick             12 Humble                 22.50      24.33  -1.8 11 
 55 Holmes, Kyle              12 Beaumont Cen                      24.45  -2.6  7 
 56 Fontenot, Jeremiah        11 Arlington Bo           23.20      24.52  -2.5  3 
 57 Carmouche, Justin         09 Houston Lama           24.25      24.54  -2.3 12 
 58 Gray, Marcus              12 Beaumont Wes           22.70      24.54  -0.9  5 
 59 Ketchem, J.W.             09 Houston Lama           23.80      24.55  -2.7  4 
 60 Matthews, Justin          12 Wharton                           24.59  -3.1 13 
 61 Holloway, Michael         12 Houston Nimi           23.00      24.64  -2.5  3 
 62 Deforest, Johnny          09 St. Thomas             24.10      24.83  -2.3 12 
 63 Lewis, Johntrel           11 Houston Bell           23.20      24.88  -2.5  3 
 64 Miles, Charles            10 Corpus Chris           22.80      24.91  -0.9  5 
 65 Beasley, Donovin          11 Corpus Chris                      24.94  -3.1 13 
 66 Williams, Casey           11 Alief Elsik            22.10      25.02  -2.6  2 
 67 Murphy, Ryan              11 Round Rock M           23.00      25.17  -1.9 10 
 68 Arnold, Bryan             11 Corpus Chris           22.80      25.35  -0.9  5 
 69 Beavers, Aubrey           12 Houston Yate           24.30      25.43  -2.6  7 
 70 Allen, Josh               12 Houston Yate           23.70      25.47  -2.7  4 
 71 Jones, Trenton            10 KIPP Sunnysi                      25.56  -3.1 13 
 72 Rivers, Andr'e            10 Houston Kash           23.89      25.82  -2.3 12 
 73 Martinez, Juan            10 Corpus Chris           23.00      25.83  -2.5  3 
 74 Goss, Cailen              11 Caldwell               22.82      25.89  -2.0  6 
 75 Dixon, John               10 Houston Ster                      26.31  -3.1 13 
 76 Delarosa, A.J             10 Kingsville A                      26.67  -2.6  7 
 77 Labanino, Nick            10 Kingsville A                      26.80  -2.6  7 
 78 Martin, Roman             09 KIPP Sunnysi                      27.35  -3.1 13 
 79 Gibson, Dontae            11 Houston Ster           23.25      27.89  -2.7  4 
 
Boys 400 Meter Dash High School
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Richards, Joseph          12 Beaumont Oze           47.60      47.94q  1 
  2 Stovall, William          12 DeSoto                 49.20      49.13q  5 
  3 Durham, Chris             12 Lufkin                 48.49      49.49q  9 
  4 Massey, Lamont            11 Cohen, W.L.            50.81      49.50q  5 
  5 Lecense, Aaron            12 Summer Creek           49.66      49.68q  4 
  6 Wheeler, Shaquille        11 Houston West           50.20      49.79q  1 
  7 Emesih, Ike               12 Spring Westf           50.01      49.79q  8 
  8 Deleon, Ryan              11 Corpus Chris           50.56      49.86q 10 
  9 Lott, Vernon              11 San Antonio            51.84      50.06   1 
 10 Harris, Montieco          11 Baytown Ster           49.94      50.06   5 
 11 Anderson, Desmond         11 Lancaster              49.44      50.26   4 
 12 McFarland, Jarrell        12 Fort Bend Tr           48.20      50.29   8 
 13 Pierre, Demarcus          12 Houston Wash           50.00      50.33  12 
 14 Benjamin, Lloyd           12 Houston MacA           48.90      50.43  10 
 15 Cooper, Jacolby           11 Curtis, John           49.20      50.48   7 
 16 Kirby, Derwood            12 Pflugerville           47.50      50.55   9 
 17 Ikegbunam, Stanley        11 Richmond Geo           50.20      50.59   3 
 18 Julian, Lloyd             11 Episcopal (B           50.55      50.60  12 
 18 Meama, Jean C             12 Round Rock M           51.00      50.60   2 
 20 Robinson, Anfernee        10 Lancaster              50.47      50.64   1 
 21 Howard, Kennedy           11 Humble Atasc           51.52      51.04  12 
 22 Brown Jr., Montria        10 Fort Bend Hi           49.89      51.32   6 
 23 Peacock, Demetrius        12 Wharton                           51.43   4 
 24 Sykes, Marcus             12 Houston Cypr           50.00      51.51   9 
 25 Wells, Jonathan           12 Spring Westf           49.47      51.83  13 
 26 Brown, Deon               11 Houston West           49.40      51.84   6 
 27 Latson, Joel              09 Episcopal (B           51.00      51.87   2 
 28 Strambler, Lonnie         10 Houston Nimi           51.00      51.88   4 
 29 Ford, Ashton              11 Fort Bend Ma           51.00      51.95   4 
 30 Boltie, A. J.             12 McAllen Memo           50.67      51.96  11 
 31 Powers, D'Claude          12 Fort Bend Ma           50.70      51.98   7 
 32 Robinson, Kevin           12 Beaumont Cen           50.48      52.08   8 
 33 Lackey, Stephen           11 Houston Nimi           49.50      52.10   2 
 34 estes, cameron            11 New Waverly            51.20      52.15   5 
 35 Taylor, DeMarco           11 Fort Bend El           52.41      52.24   9 
 36 Scott, Tevin              11 Round Rock M           52.70      52.26   6 
 37 Semien, Brandon           12 Alief Elsik            51.80      52.26   8 
 38 Rayford, Justin           12 Houston Bell           52.70      52.34  13 
 39 Gibson, Tim               11 La Porte               52.60      52.38   5 
 40 Simmons, Joshua           11 Houston Yate           53.20      52.40   5 
 41 Patterson, Jordan         12 Arlington Bo           50.40      52.41   3 
 42 Thomas, Brodrick          12 Galena Park            51.00      52.82   6 
 43 Kirby, Brandon            10 Pflugerville           49.00      52.88  11 
 43 Eaton, Jeremiah           11 Houston Madi           52.52      52.88   7 
 45 Vasquez, Michael          12 El Paso El D           52.99      52.98   2 
 46 Rodriguez, Mario          10 St. Thomas             52.50      53.06  11 
 47 Brown, Josh               12 Richardson B           51.00      53.24  13 
 48 Seastrunk, Jaron          12 Beaumont Wes           51.50      53.26  10 
 49 Everett, Alex             11 Richmond Geo           51.27      53.38  11 
 50 Sneed, Keenan             09 Galena Park            52.00      53.42   3 
 51 Plata, Fernando           11 El Paso El D           51.80      53.60   9 
 52 Singleton, Keith          12 Cohen, W.L.            53.00      53.72  13 
 53 Williams, Marcus          11 Crockett               54.12      53.93   1 
 54 Woods, Kelvian            11 Alief Hastin           49.94      54.06   7 
 55 Weasby, A'Darius          10 Houston Eise           54.00      54.55   9 
 56 Nedd, Darrell             12 Summer Creek           53.70      54.71  10 
 57 Freeman, Kevin            12 Fort Bend Hi           50.50      54.99   9 
 58 Calvert, Andrew           10 St. Thomas E           54.20      55.01   3 
 59 White, Bryant             11 Humble                 49.50      55.30   2 
 60 QUINTANA, JOHN            12 Arlington Ho           52.46      55.85  12 
 61 Jason, Lemson             12 Wharton                           55.86  11 
 62 Grey, D'Errix             11 Alief Elsik            51.20      56.07   7 
 63 Lewis, Jonathan           10 La Porte               52.00      56.43   3 
 64 Ballew, Schuyler          11 Liberty                52.50      56.50  10 
 65 Hrncir, Matthew           09 St. Thomas E           55.80      56.74   7 
 66 Marshall, LaDaniel        12 Corpus Chris                      57.60   7 
 67 Bolden, Brandon           12 Houston Madi           58.26      57.70   2 
 68 Jones, Trenton            10 KIPP Sunnysi                      57.89  10 
 69 Ownens, Duane             11 Beaumont Wes           52.70      58.24   4 
 70 Davis, Darrel             12 Houston Ster           55.01      58.39  10 
 71 Lambert, Litroy           10 Houston Ster         1:03.33      58.59   2 
 72 Davis, Cedric             12 Houston Furr           56.18      58.62   5 
 73 Barber, Darrius           10 Crockett               53.44      59.08  11 
 74 Miles, Zacchaeus          12 Humble                          1:01.32   6 
 75 Black, Christopher        09 Houston Kash           55.28    1:02.22  11 
 76 Whittaker, Elijah         09 KIPP Sunnysi                    1:11.73   5 
 -- Mouton, John              12 St. Thomas             50.00         DQ  11  1)Ran out of lane. 2
 -- Ceaser, Ronnie            10 Beaumont Oze           50.90         DQ   6  Ran out of lane
 
Boys 400 Meter Dash High School
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Durham, Chris             12 Lufkin                 49.49      48.83  
  2 Lecense, Aaron            12 Summer Creek           49.68      49.09  
  3 Deleon, Ryan              11 Corpus Chris           49.86      49.10  
  4 Massey, Lamont            11 Cohen, W.L.            49.50      49.85  
  5 Emesih, Ike               12 Spring Westf           49.79      50.06  
  6 Wheeler, Shaquille        11 Houston West           49.79      50.84  
 
Boys 800 Meter Run High School
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jackson, Tyrone           12 Houston Bell         1:56.00    1:53.93  
  2 Henderson, Blair          11 St. Louis            1:54.50    1:54.24  
  3 Vanderwalt, Shaun            Cypress Fall         1:56.00    1:56.89  
  4 Shelton, Daniel           10 Galena Park          1:58.10    1:58.12  
  5 Walker-Williams, Simba    12 DeSoto               1:57.49    1:58.24  
  6 Cazares, Ian              10 Houston Cypr         1:58.00    1:58.36  
  7 Harris, Montieco          11 Baytown Ster         2:00.00    2:01.05  
  8 Acosta, Jorge             11 Houston MacA         1:59.50    2:01.59  
  9 Weldai, Maron             12 Richardson B         1:58.60    2:02.00  
 10 Hamilton, Anthony         11 Alief Elsik          1:59.30    2:02.73  
 11 Torres, Luis              11 Houston Cypr         2:10.00    2:02.85  
 12 Lackey, Stephen           11 Houston Nimi         2:04.00    2:03.09  
 13 Keller, Corey             12 Spring Westf         2:01.13    2:03.51  
 14 Moore, Demeris            12 Fort Bend El                    2:04.31  
 15 Lightener, Xiaver         11 Summer Creek         2:01.90    2:05.19  
 16 Witte, Corbin             11 Houston Stra         2:02.00    2:05.27  
 17 Pemberton, Enrique        12 Fort Bend Ma         2:06.00    2:05.46  
 18 Kirby, Brandon            10 Pflugerville         1:55.00    2:05.60  
 19 Owens, Ryan               12 Dayton               1:58.35    2:05.77  
 20 Nico, Fred                12 Port Arthur          2:01.00    2:06.27  
 21 Welch, Jamall             12 Lancaster            2:02.50    2:06.44  
 22 Lecesne, Josh             10 Summer Creek         2:03.98    2:07.77  
 23 Hassan, Omar              11 Alief Hastin         2:09.00    2:07.97  
 24 Smith, Henry              10 Curtis, John         2:05.00    2:07.98  
 25 Hamilton, Austin          12 Houston Stra         2:05.00    2:08.03  
 26 Garcia, Eduardo           09 Galena Park          2:03.00    2:08.11  
 27 Rodriguez, Mario          10 St. Thomas           2:05.00    2:08.52  
 28 Mcgee, Michael            12 Humble               1:56.00    2:08.59  
 29 Forward, Alex             11 Fort Bend El                    2:08.98  
 30 Brown, Isaac              09 Houston Wash         2:12.53    2:09.06  
 31 Kinard, Dustin            11 Curtis, John         2:09.10    2:09.26  
 32 Ojomo, Ladi               11 Alief Hastin         2:05.00    2:09.69  
 33 Hawk, Matthew             12 St. Thomas E         2:06.00    2:10.09  
 34 Cole, Phillip             10 Port Arthur          2:03.50    2:10.24  
 35 Liu, Marc                 12 St. Thomas E         2:06.00    2:10.47  
 36 Alexander, Kelvin         11 El Paso El D         2:00.00    2:10.74  
 37 Carter, Nicholas          11 Fort Bend Hi                    2:11.02  
 38 Edwards, Davonte          11 Houston Nimi         2:05.00    2:11.12  
 39 Chandler, Grayson         11 Houston Lama         2:09.00    2:11.93  
 40 Janer, Jordan             10 Richmond Geo         2:04.00    2:11.96  
 41 Grant, Harrison           10 St. Thomas           2:08.00    2:12.02  
 42 Phillip, Gerrod           11 St. Thomas           2:06.00    2:13.25  
 43 Ross, Travis              12 Fort Bend Ma         2:12.00    2:13.80  
 44 Calvert, Andrew           10 St. Thomas E         2:09.00    2:13.86  
 45 Taylor, Reginald          10 Fort Bend Hi                    2:14.14  
 46 Glasper, Lionel           12 Cohen, W.L.          2:28.24    2:14.39  
 47 Stafford, Jeremiah        12 Fort Bend Hi         1:58.90    2:14.74  
 48 Hutchful, Claude          12 Alief Hastin         2:11.00    2:15.64  
 49 Link, Skylar              10 St. Pius X           2:18.00    2:17.72  
 50 Gonzales, Miguel          11 Arlington Bo         2:10.60    2:18.04  
 51 Grant, Jeremiah           10 Fort Bend Hi                    2:18.80  
 52 Castro, Ramiro            10 Corpus Chris                    2:19.13  
 53 Meama, Jean C             12 Round Rock M         2:06.00    2:20.78  
 54 Singleton, Cody           12 Fort Bend Hi                    2:21.29  
 55 Srinivasan, Vilvesh       11 Fort Bend Hi                    2:22.60  
 56 Clewis, JaQuon            10 Houston Ster         2:19.22    2:23.25  
 57 Murray, Stafford          11 Houston Madi         2:21.81    2:23.57  
 58 Fairly, Ralph             11 Fort Bend Hi                    2:24.01  
 59 O'Neal, Gary              11 Houston Yate         2:12.70    2:26.80  
 60 Badon, Freddie            10 Cohen, W.L.                     2:29.24  
 61 Berry, Nathan             10 Houston Ster         2:28.64    2:32.96  
 62 Trapp, Eric               10 HCYA (Homesc                    2:33.55  
 63 Newcomb, Steven           09 HCYA (Homesc                    2:33.76  
 64 Freeman, Kevin            12 Fort Bend Hi                    2:34.62  
 65 Whittaker, Elijah         09 KIPP Sunnysi                    2:49.02  
 
Boys 1600 Meter Run High School
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Murray, Aaron             12 Pope John XX         4:32.00    4:28.76q 
  2 Lara, Frank               10 Houston Stra         4:32.00    4:31.84q 
  3 Jackson, Tyrone           12 Houston Bell         4:28.00    4:32.21q 
  4 Grijalva, Michael         12 El Paso El D         4:27.30    4:32.39q 
  5 Castilleja, Jo Alan       11 St. Thomas           4:26.00    4:33.17q 
  6 Shumaker, Michael         11 Austin Westl         4:30.00    4:33.44q 
  7 Frazier, Grady            12 Bishop Gorma         4:38.00    4:34.16q 
  8 Walker, Scott             12 Houston Stra         4:31.00    4:34.33q 
  9 Fraga, Juan               11 Houston MacA         4:20.00    4:34.79q 
 10 Lewis, Jeremy             11 Houston Lama         4:28.00    4:34.93q 
 11 Norman, Ty                11 Beaumont Wes         4:23.70    4:35.33q 
 12 Garcia, Orlando           11 Galena Park          4:30.20    4:35.66q 
 13 Cazares, Ian              10 Houston Cypr         4:30.00    4:36.02q 
 14 Johnson, Gabriel          12 Beaumont Wes         4:49.60    4:36.11q 
 15 Jepson, Ben               10 Austin Westl         4:28.00    4:36.97q 
 16 McClain, Randy            12 Onalaska             4:28.00    4:37.19q 
 17 Granados, Jeffrey         11 Houston Bell         4:44.25    4:39.04  
 18 Mcgee, Michael            12 Humble               4:28.00    4:39.54  
 19 Matthews, Nicholas        11 St. Thomas           4:30.00    4:40.32  
 20 Durand, Ricardo           11 Spring Westf         4:35.00    4:42.12  
 21 Hawk, Andrew              11 St. Thomas E         4:35.00    4:42.30  
 22 Witte, Corbin             11 Houston Stra         4:35.00    4:42.78  
 23 Mayorga, Jonathan         10 Houston Cypr         4:42.00    4:44.04  
 24 Hillhouse, BJ             11 Brookshire R                    4:45.13  
 25 Babiker, Babiker          11 Alief Elsik          4:45.12    4:45.92  
 26 Janer, Jordan             10 Richmond Geo         4:37.00    4:46.58  
 27 Cook, Brant               10 Arlington Bo         4:50.20    4:47.75  
 28 Marrero, Reese            11 Austin Westl         4:35.00    4:47.85  
 29 Stribling, Garrison       12 Fort Bend El         4:30.00    4:48.88  
 30 Garcia, Oscar             11 Houston MacA         4:42.00    4:51.26  
 31 Russell, Matt             10 Montgomery           4:55.00    4:51.95  
 32 Jenkins, Robbie              Cypress Fall         4:47.00    4:51.95  
 33 Dantzler, Alex            09 Houston Cypr         4:45.00    4:52.08  
 34 Harrington, Troy          12 St. Thomas           4:45.00    4:52.42  
 35 Zuker, Ben                11 Austin Westl         4:51.00    4:53.01  
 36 Cantu, Eric               11 La Porte             4:54.00    4:53.36  
 37 Heining, Peyton           10 Round Rock M         4:42.00    4:53.70  
 38 Landers, Tom              10 St. Thomas E         4:48.00    4:54.74  
 39 Grant, Harrison           10 St. Thomas           4:51.00    4:54.89  
 40 Floores, Travis           12 Round Rock M         4:42.00    4:55.56  
 41 Carranza, Randy           11 Arlington Bo         4:57.08    4:56.40  
 42 Pleitez, Roberto          09 Houston Lama         4:45.50    4:57.37  
 43 Carter, David             10 Austin Westl         4:48.00    4:57.68  
 44 Perez, Enrique            10 Galena Park          4:48.00    4:57.81  
 45 Guerrero, Aljandro        11 Alief Hastin         5:00.00    4:59.12  
 46 Philipo, Zakeo            12 Houston West         4:45.00    5:00.18  
 47 Rubio, Daniel             11 Corpus Chris         5:00.00    5:01.24  
 48 Hill, Magnum              12 Alief Elsik          5:25.00    5:03.62  
 49 Hernandez, Daniel         11 Montgomery           4:58.75    5:03.86  
 50 Matthews, Ben             09 Awty Interna         5:00.20    5:04.48  
 51 Crux, Thor                09 Awty Interna         5:00.70    5:04.60  
 52 adair, kenny              10 DeSoto               4:55.00    5:05.10  
 53 Heikkila, Chandler        10 Richmond Geo         4:50.00    5:05.19  
 54 Schindel, Matt            11 Austin Westl         4:58.00    5:05.51  
 55 Welch, Jamall             12 Lancaster            5:10.00    5:07.74  
 56 Pruneda, Gabe             10 Katy                            5:07.93  
 57 Hivnor, Matias            09 Houston Chri         5:35.00    5:09.70  
 58 Williams, Derrick         10 Fort Bend Hi         5:05.00    5:11.05  
 59 Pendergast, Trevor         8 HCYA (Homesc         5:18.00    5:12.59  
 60 Downs, Garrett            09 Austin Westl         4:58.00    5:13.36  
 61 Cervantes, Ty             11 Round Rock M         5:15.00    5:13.72  
 62 Cabrera, Jose             12 Katy                            5:14.89  
 63 Fields, Leonard           10 Houston Yate         5:42.42    5:15.59  
 64 Moran, Bryton             09 Onalaska             5:23.00    5:15.95  
 65 Rios, Sammy               11 Kingsville A                    5:16.55  
 66 Bonilla, Chirtain         10 Alief Hastin         5:11.00    5:17.48  
 67 Davis, Michael            10 La Porte             5:05.00    5:18.57  
 68 Salgado, Anthony          11 Alief Hastin         5:00.00    5:19.06  
 69 Grant, Jeremiah           10 Fort Bend Hi                    5:19.46  
 70 Tesfai, Nahom             12 Houston West         4:50.00    5:23.98  
 71 Cruz, Zach                11 HCYA (Homesc         5:59.89    5:24.14  
 72 Duque, David              10 Kingsville A                    5:27.17  
 73 Crawford, Kyle            11 St. Pius X                      5:27.25  
 74 Sanchez, Luis             12 Spring Westf         5:15.00    5:27.88  
 75 Facey-Garcia, Duane       11 Fort Bend Tr         5:10.55    5:30.09  
 76 Pavlasek, Harrison        11 Round Rock M                    5:30.73  
 77 Newcomb, Steven           09 HCYA (Homesc                    5:31.26  
 78 Golden, Davonte           12 Houston Nimi         5:15.19    5:34.31  
 79 Gonzalez, Mitch           10 St. Thomas           4:55.00    5:37.92  
 80 Murray, Stafford          11 Houston Madi         5:41.38    5:39.95  
 81 Whittaker, Elijah         09 KIPP Sunnysi                    5:56.43  
 82 Hopkins, Leeland          10 KIPP Sunnysi                    7:50.74  

Boys 1600 Meter Run High School
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Murray, Aaron             12 Pope John XX         4:32.00    4:28.76q 
  2 Lara, Frank               10 Houston Stra         4:32.00    4:31.84q 
  3 Jackson, Tyrone           12 Houston Bell         4:28.00    4:32.21q 
  4 Grijalva, Michael         12 El Paso El D         4:27.30    4:32.39q 
  5 Castilleja, Jo Alan       11 St. Thomas           4:26.00    4:33.17q 
  6 Shumaker, Michael         11 Austin Westl         4:30.00    4:33.44q 
  7 Frazier, Grady            12 Bishop Gorma         4:38.00    4:34.16q 
  8 Walker, Scott             12 Houston Stra         4:31.00    4:34.33q 
  9 Fraga, Juan               11 Houston MacA         4:20.00    4:34.79q 
 10 Lewis, Jeremy             11 Houston Lama         4:28.00    4:34.93q 
 11 Norman, Ty                11 Beaumont Wes         4:23.70    4:35.33q 
 12 Garcia, Orlando           11 Galena Park          4:30.20    4:35.66q 
 13 Cazares, Ian              10 Houston Cypr         4:30.00    4:36.02q 
 14 Johnson, Gabriel          12 Beaumont Wes         4:49.60    4:36.11q 
 15 Jepson, Ben               10 Austin Westl         4:28.00    4:36.97q 
 16 McClain, Randy            12 Onalaska             4:28.00    4:37.19q 
 17 Granados, Jeffrey         11 Houston Bell         4:44.25    4:39.04  
 18 Mcgee, Michael            12 Humble               4:28.00    4:39.54  
 19 Matthews, Nicholas        11 St. Thomas           4:30.00    4:40.32  
 20 Durand, Ricardo           11 Spring Westf         4:35.00    4:42.12  
 21 Hawk, Andrew              11 St. Thomas E         4:35.00    4:42.30  
 22 Witte, Corbin             11 Houston Stra         4:35.00    4:42.78  
 23 Mayorga, Jonathan         10 Houston Cypr         4:42.00    4:44.04  
 24 Hillhouse, BJ             11 Brookshire R                    4:45.13  
 25 Babiker, Babiker          11 Alief Elsik          4:45.12    4:45.92  
 26 Janer, Jordan             10 Richmond Geo         4:37.00    4:46.58  
 27 Cook, Brant               10 Arlington Bo         4:50.20    4:47.75  
 28 Marrero, Reese            11 Austin Westl         4:35.00    4:47.85  
 29 Stribling, Garrison       12 Fort Bend El         4:30.00    4:48.88  
 30 Garcia, Oscar             11 Houston MacA         4:42.00    4:51.26  
 31 Russell, Matt             10 Montgomery           4:55.00    4:51.95  
 32 Jenkins, Robbie              Cypress Fall         4:47.00    4:51.95  
 33 Dantzler, Alex            09 Houston Cypr         4:45.00    4:52.08  
 34 Harrington, Troy          12 St. Thomas           4:45.00    4:52.42  
 35 Zuker, Ben                11 Austin Westl         4:51.00    4:53.01  
 36 Cantu, Eric               11 La Porte             4:54.00    4:53.36  
 37 Heining, Peyton           10 Round Rock M         4:42.00    4:53.70  
 38 Landers, Tom              10 St. Thomas E         4:48.00    4:54.74  
 39 Grant, Harrison           10 St. Thomas           4:51.00    4:54.89  
 40 Floores, Travis           12 Round Rock M         4:42.00    4:55.56  
 41 Carranza, Randy           11 Arlington Bo         4:57.08    4:56.40  
 42 Pleitez, Roberto          09 Houston Lama         4:45.50    4:57.37  
 43 Carter, David             10 Austin Westl         4:48.00    4:57.68  
 44 Perez, Enrique            10 Galena Park          4:48.00    4:57.81  
 45 Guerrero, Aljandro        11 Alief Hastin         5:00.00    4:59.12  
 46 Philipo, Zakeo            12 Houston West         4:45.00    5:00.18  
 47 Rubio, Daniel             11 Corpus Chris         5:00.00    5:01.24  
 48 Hill, Magnum              12 Alief Elsik          5:25.00    5:03.62  
 49 Hernandez, Daniel         11 Montgomery           4:58.75    5:03.86  
 50 Matthews, Ben             09 Awty Interna         5:00.20    5:04.48  
 51 Crux, Thor                09 Awty Interna         5:00.70    5:04.60  
 52 adair, kenny              10 DeSoto               4:55.00    5:05.10  
 53 Heikkila, Chandler        10 Richmond Geo         4:50.00    5:05.19  
 54 Schindel, Matt            11 Austin Westl         4:58.00    5:05.51  
 55 Welch, Jamall             12 Lancaster            5:10.00    5:07.74  
 56 Pruneda, Gabe             10 Katy                            5:07.93  
 57 Hivnor, Matias            09 Houston Chri         5:35.00    5:09.70  
 58 Williams, Derrick         10 Fort Bend Hi         5:05.00    5:11.05  
 59 Pendergast, Trevor         8 HCYA (Homesc         5:18.00    5:12.59  
 60 Downs, Garrett            09 Austin Westl         4:58.00    5:13.36  
 61 Cervantes, Ty             11 Round Rock M         5:15.00    5:13.72  
 62 Cabrera, Jose             12 Katy                            5:14.89  
 63 Fields, Leonard           10 Houston Yate         5:42.42    5:15.59  
 64 Moran, Bryton             09 Onalaska             5:23.00    5:15.95  
 65 Rios, Sammy               11 Kingsville A                    5:16.55  
 66 Bonilla, Chirtain         10 Alief Hastin         5:11.00    5:17.48  
 67 Davis, Michael            10 La Porte             5:05.00    5:18.57  
 68 Salgado, Anthony          11 Alief Hastin         5:00.00    5:19.06  
 69 Grant, Jeremiah           10 Fort Bend Hi                    5:19.46  
 70 Tesfai, Nahom             12 Houston West         4:50.00    5:23.98  
 71 Cruz, Zach                11 HCYA (Homesc         5:59.89    5:24.14  
 72 Duque, David              10 Kingsville A                    5:27.17  
 73 Crawford, Kyle            11 St. Pius X                      5:27.25  
 74 Sanchez, Luis             12 Spring Westf         5:15.00    5:27.88  
 75 Facey-Garcia, Duane       11 Fort Bend Tr         5:10.55    5:30.09  
 76 Pavlasek, Harrison        11 Round Rock M                    5:30.73  
 77 Newcomb, Steven           09 HCYA (Homesc                    5:31.26  
 78 Golden, Davonte           12 Houston Nimi         5:15.19    5:34.31  
 79 Gonzalez, Mitch           10 St. Thomas           4:55.00    5:37.92  
 80 Murray, Stafford          11 Houston Madi         5:41.38    5:39.95  
 81 Whittaker, Elijah         09 KIPP Sunnysi                    5:56.43  
 82 Hopkins, Leeland          10 KIPP Sunnysi                    7:50.74  
 
Boys 1600 Meter Run High School
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Murray, Aaron             12 Pope John XX         4:28.76    4:23.61  
  2 Jackson, Tyrone           12 Houston Bell         4:32.21    4:24.48  
  3 Castilleja, Jo Alan       11 St. Thomas           4:33.17    4:25.02  
  4 Lara, Frank               10 Houston Stra         4:31.84    4:25.12  
  5 Fraga, Juan               11 Houston MacA         4:34.79    4:26.86  
  6 Jepson, Ben               10 Austin Westl         4:36.97    4:28.33  
  7 McClain, Randy            12 Onalaska             4:37.19    4:30.45  
  8 Shumaker, Michael         11 Austin Westl         4:33.44    4:30.99  
  9 Garcia, Orlando           11 Galena Park          4:35.66    4:31.81  
 10 Cazares, Ian              10 Houston Cypr         4:36.02    4:32.19  
 11 Walker, Scott             12 Houston Stra         4:34.33    4:32.72  
 12 Lewis, Jeremy             11 Houston Lama         4:34.93    4:36.65  
 13 Frazier, Grady            12 Bishop Gorma         4:34.16    4:37.84  
 14 Johnson, Gabriel          12 Beaumont Wes         4:36.11    4:38.59  
 15 Norman, Ty                11 Beaumont Wes         4:35.33    4:41.07  
 
Boys 3200 Meter Run High School
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Murray, Aaron             12 Pope John XX         9:47.00    9:37.55  
  2 Grijalva, Michael         12 El Paso El D         9:45.00    9:40.22  
  3 Frazier, Grady            12 Bishop Gorma         9:49.00    9:44.98  
  4 McClain, Randy            12 Onalaska             9:43.00    9:56.40  
  5 Jepson, Ben               10 Austin Westl         9:51.00   10:00.15  
  6 Johnson, Gabriel          12 Beaumont Wes         9:42.50   10:04.18  
  7 Aviles, Mateo             12 Houston MacA        10:15.00   10:04.70  
  8 Hawk, Andrew              11 St. Thomas E         9:58.00   10:05.12  
  9 Durand, Ricardo           11 Spring Westf         9:50.00   10:06.21  
 10 Babiker, Babiker          11 Alief Elsik          9:58.90   10:07.14  
 11 Garcia, Orlando           11 Galena Park          9:40.00   10:10.16  
 12 Hack, Guilhem             12 Awty Interna        10:10.20   10:12.89  
 13 Hillhouse, BJ             11 Brookshire R                   10:13.13  
 14 Fessehaie, Meron          11 Richardson B        10:17.20   10:16.38  
 15 Hernandez, Joseph         11 Houston Stra        10:00.00   10:17.99  
 16 Willson, Zach             11 Round Rock M        10:14.00   10:20.42  
 17 Bitoni, Daniel            11 Corpus Chris        10:30.00   10:23.41  
 18 Kline, Peter              09 Corpus Chris                   10:23.60  
 19 Zuker, Ben                11 Austin Westl        10:36.00   10:24.92  
 20 Norman, Ty                11 Beaumont Wes        10:05.30   10:25.29  
 21 Bishop, Nathan            12 Houston Lama        10:15.00   10:27.06  
 22 Stribling, Garrison       12 Fort Bend El         9:45.00   10:28.46  
 23 Harrington, Troy          12 St. Thomas          10:30.00   10:29.73  
 24 Dantzler, Alex            09 Houston Cypr        10:15.00   10:30.52  
 25 Liu, Marc                 12 St. Thomas E        10:20.00   10:31.90  
 26 Heikkila, Chandler        10 Richmond Geo        10:39.86   10:34.65  
 27 Heining, Peyton           10 Round Rock M        10:16.00   10:34.93  
 28 Kinard, Dustin            11 Curtis, John        10:50.94   10:38.23  
 29 Cook, Brant               10 Arlington Bo        10:32.00   10:40.55  
 30 Jenkins, Robbie              Cypress Fall        10:27.00   10:40.90  
 31 Tosch, Will               12 Houston Stra        10:15.00   10:43.25  
 32 Contreras, Jesus          12 Houston MacA        10:32.00   10:45.10  
 33 Lansford, Scott           12 Corpus Chris        10:40.00   10:45.35  
 34 Landers, Tom              10 St. Thomas E        10:25.00   10:45.46  
 35 Matthews, Ben             09 Awty Interna        10:35.00   10:51.34  
 36 adair, kenny              10 DeSoto              10:49.95   10:55.99  
 37 Gonzales, Miguel          11 Arlington Bo        10:46.00   10:56.57  
 38 Martinez, Xavier          11 Galena Park         10:30.00   11:07.46  
 39 Cervantes, Ty             11 Round Rock M                   11:21.38  
 40 Vaporciyan, Alex          11 Houston Stra         9:55.00   11:30.83  
 41 Duque, David              10 Kingsville A                   11:34.79  
 42 Sanchez, Luis             12 Spring Westf        11:45.50   11:36.08  
 43 Moran, Bryton             09 Onalaska            12:00.00   11:37.04  
 44 Garcia, Hilario           09 Kingsville A                   11:39.59  
 45 McDaniel, Brendon         12 Houston Yate        11:16.60   11:40.03  
 46 Rios, Sammy               11 Kingsville A                   11:40.82  
 47 Bonilla, Chirtain         10 Alief Hastin        10:59.00   11:46.35  
 48 Guerrero, Aljandro        11 Alief Hastin        10:15.00   11:48.47  
 49 Crawford, Kyle            11 St. Pius X                     11:49.02  
 50 Pavlasek, Harrison        11 Round Rock M                   12:00.53  
 51 Cruz, Zach                11 HCYA (Homesc                   12:04.22  
 52 Lauten, Trevor            12 St. Pius X          12:35.00   12:07.41  
 
Boys 110 Meter Hurdles High School
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Tony               10 Beaumont Oze           14.20      14.62q -1.0  1 
  2 Morris, Xavier            12 Houston Yate           14.80      14.81q -1.9  4 
  3 Zamora, Ishmael           10 Alief Elsik            14.40      15.04q -2.1  2 
  4 Thomas, Devodney          12 Lancaster              14.50      15.06q -2.1  2 
  5 Johnson, Lawrence         12 Houston MacA           14.01      15.16q -1.9  4 
  6 Nelson, Edwin             12 Nederland              14.70      15.20q -1.0  1 
  7 Jackson, Tequille         12 Lancaster              14.08      15.26q -1.5  5 
  8 Warnick, Evan             12 Round Rock M           14.06      15.28q -2.3  7 
  9 jackson, nick             12 DeSoto                 14.74      15.31q -1.8  3 
 10 Jefferson, Jonathan       11 San Antonio            14.20      15.36q -2.3  8 
 11 Jerry, Don                11 Arlington Bo           15.00      15.40q -2.9  6 
 12 Floyd, Zack               12 Corpus Chris           14.82      15.53q -2.3  7 
 13 McBride, Justin           10 Houston Cypr           15.20      15.62q -1.5  5 
 14 Cormier-Young, Sayvon     11 Houston Nimi           14.94      15.67q -2.9  6 
 15 Gibbs, John               12 Houston Wash           15.20      15.74q -1.0  1 
 16 Armstead, Chevis          09 DeSoto                 15.20      15.99q -1.8  3 
 17 Asberer, Kevin            12 Alief Hastin           15.90      16.00  -2.3  8 
 18 Evans, D'Sean             12 Corpus Chris           15.53      16.10  -2.9  6 
 19 Hamilton, Arno            09 Galena Park            14.60      16.10  -2.9  6 
 20 WILLIAMS, KAJUAN          10 Arlington Ho           16.26      16.12  -1.9  4 
 21 Riley, Duke               11 Curtis, John           15.10      16.18  -2.3  8 
 22 Hill, Holten              09 Houston Lama           16.03      16.26  -1.8  3 
 23 Douglas, Kelsey           11 Fort Bend Hi           14.89      16.27  -1.5  5 
 24 Hie, Achille              12 Fort Bend Tr           14.75      16.31  -1.5  5 
 25 Guster, Gerry             12 Houston Cypr           14.80      16.42  -2.3  7 
 26 Carmichael, Foster        12 Houston Stra           14.90      16.56  -1.8  3 
 27 McWilliams, Rodney        10 Houston MacA           15.20      16.61  -2.3  7 
 28 Greene, Dominique         12 Houston Lama           14.30      16.64  -2.9  6 
 29 Blease, Thadeaus          12 Humble Atasc           15.43      16.65  -2.3  7 
 30 Powell, Daniel            10 El Paso El D           15.27      16.66  -1.9  4 
 31 Hamilton, Dashon          09 Galena Park            15.00      16.71  -2.1  2 
 32 Meloncon, Broderick       10 Houston Nimi           15.50      16.73  -1.0  1 
 33 Anderson, Geremy          11 Fort Bend Hi           16.02      16.86  -1.0  1 
 34 Mclemore, J'Quinston      11 Alief Hastin           15.00      17.02  -2.1  2 
 35 Farris, Jacob             11 Houston Chri           15.90      17.15  -2.9  6 
 36 Bryant, Gerald            10 Humble                 14.90      17.29  -1.0  1 
 37 Prince, Terry             12 Houston Eise           15.50      17.34  -1.8  3 
 38 Font, Jonah               11 Richmond Geo           15.45      17.43  -1.5  5 
 39 Richmond, Cody            11 Rogers                 16.40      17.78  -1.5  5 
 40 Kelly, Reggie             11 Corpus Chris                      18.06  -2.3  8 
 41 Stripling, Aaron          11 Round Rock M           15.80      18.57  -2.1  2 
 42 Ayunnussi, Leke           11 Fort Bend Tr           15.50      18.77  -2.3  8 
 
Boys 110 Meter Hurdles High School
=================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Brown, Tony               10 Beaumont Oze           14.62      14.50  -1.7  2 
  2 Jackson, Tequille         12 Lancaster              15.26      14.58  -1.7  2 
  3 Johnson, Lawrence         12 Houston MacA           15.16      14.61  -1.7  2 
  4 Thomas, Devodney          12 Lancaster              15.06      14.80  -1.7  2 
  5 Warnick, Evan             12 Round Rock M           15.28      14.86  -1.7  2  14.855
  6 Morris, Xavier            12 Houston Yate           14.81      14.86  -1.7  2  14.856
  7 Zamora, Ishmael           10 Alief Elsik            15.04      14.88  -1.7  2 
  8 Cormier-Young, Sayvon     11 Houston Nimi           15.67      14.99  -2.0  1 
  9 Jerry, Don                11 Arlington Bo           15.40      15.07  -2.0  1 
 10 Nelson, Edwin             12 Nederland              15.20      15.24  -1.7  2 
 11 jackson, nick             12 DeSoto                 15.31      15.25  -2.0  1 
 12 Jefferson, Jonathan       11 San Antonio            15.36      15.26  -2.0  1 
 13 Armstead, Chevis          09 DeSoto                 15.99      15.53  -2.0  1 
 14 Gibbs, John               12 Houston Wash           15.74      15.85  -2.0  1 
 15 McBride, Justin           10 Houston Cypr           15.62      16.15  -2.0  1 
 
Boys 300 Meter Hurdles High School
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Morris, Xavier            12 Houston Yate           38.95      38.00   9 
  2 Jackson, Tequille         12 Lancaster              38.55      39.09   9 
  3 Brown, Tony               10 Beaumont Oze           39.90      39.33   1 
  4 Johnson, Lawrence         12 Houston MacA           38.50      39.47   9 
  5 Peeples, Jammil           11 Port Arthur            39.00      39.69   9 
  6 Cormier-Young, Sayvon     11 Houston Nimi           40.50      40.06   6 
  7 Gibbs, John               12 Houston Wash           41.28      40.10   3 
  8 Burns, DeAndre            12 Caldwell               39.69      40.14   1 
  9 Evans, D'Sean             12 Corpus Chris           40.50      40.15   6 
 10 Barrett, Danzel           12 Alief Taylor           39.80      40.41   1 
 11 Font, Jonah               11 Richmond Geo           39.61      40.49   4 
 12 Peacock, Demetrius        12 Wharton                           40.77   8 
 13 Armstead, Chevis          09 DeSoto                 40.50      40.83   7 
 14 Robinson, Anthony         10 Lancaster              39.40      40.87   4 
 15 Warnick, Evan             12 Round Rock M           41.50      40.89   3 
 16 Nelson, Edwin             12 Nederland              39.07      40.92   4 
 17 Nicholas, Willam          12 Houston MacA           39.21      41.13   4 
 18 Joseph, John              10 Galena Park            41.20      41.24   7 
 19 Brant, Parker             12 Houston Stra           39.50      41.27   4 
 20 Zamora, Ishmael           10 Alief Elsik            40.30      41.51   6 
 21 Worrell, Jericho          11 Houston Eise           39.00      41.68   9 
 22 Lacy, chris               10 DeSoto                 40.43      41.69   6 
 23 Gillis, Jamall            12 Wharton                           41.73   8 
 24 Prince, Terry             12 Houston Eise           42.00      41.78   5 
 25 Jefferson, Jonathan       11 San Antonio            40.16      41.98   6 
 26 Mclemore, J'Quinston      11 Alief Hastin           40.90      42.07   7 
 27 Blease, Thadeaus          12 Humble Atasc           40.10      42.09   6 
 28 Farris, Jacob             11 Houston Chri           41.50      42.12   3 
 29 Greene, Dominique         12 Houston Lama           40.01      42.13   1 
 30 Gayle, Craig              12 Richardson B           40.01      42.19   1 
 31 Riley, Duke               11 Curtis, John           39.90      42.37   1 
 32 Smith, Darrielle          11 Houston Lama           41.10      42.39   7 
 33 Skala, Carson             10 Rogers                 41.00      42.44   7 
 34 Gibbs, William            11 Houston Wash           42.50      42.59   5 
 35 Bryant, Gerald            10 Humble                 39.50      42.66   4 
 36 McBride, Justin           10 Houston Cypr           41.20      42.73   3 
 37 Kelly, Reggie             11 Corpus Chris                      42.78   8 
 38 Reed, Brindan             10 Galena Park            42.00      43.04   3 
 39 Douglas, Kelsey           11 Fort Bend Hi           40.08      43.14   1 
 40 Asberer, Kevin            12 Alief Hastin           41.20      43.16   7 
 41 Torres, Luis              11 Houston Cypr           40.20      43.34   6 
 42 O'Conner, Donovan         12 Houston West           39.50      43.50   4 
 43 Dennis, Herculano         10 Corpus Chris           45.80      43.55   2 
 44 Stripling, Aaron          11 Round Rock M           42.80      43.71   5 
 45 Anderson, Geremy          11 Fort Bend Hi           41.89      44.03   3 
 46 Parchment, Braxton        10 Humble                 42.50      44.50   5 
 47 Hie, Achille              12 Fort Bend Tr           38.75      44.85   9 
 48 Meloncon, Broderick       10 Houston Nimi           41.00      45.20   7 
 49 Carmichael, Foster        12 Houston Stra           39.50      45.30   4 
 50 Powell, Daniel            10 El Paso El D           42.50      45.53   5 
 51 Christie, A'Darron        09 Houston Kash           45.67      46.72   2 
 52 Green, Gary               09 KIPP Sunnysi                      49.28   8 
 53 Doakes, Darius            09 Fort Bend Tr           42.50      51.45   5 
 54 Taylor, Nelson            11 Cohen, W.L.                       52.59   8 
 55 Quinn, Tevin              11 Cohen, W.L.                     1:03.61   8 
 -- Guster, Gerry             12 Houston Cypr           38.50        DNF   9 
 -- Frank, Brian              11 Houston Madi           50.30         DQ   2  hurdle violation
 
Boys 4x100 Meter Relay High School
============================================================================
    School                                               Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 DeSoto  'A'                                         40.72      41.51q  6 
     1) Echols, Bryson 12               2) Wilson, Dontre 11              
     3) acy, tremayne 11                4) Jones, Ridge 12                
  2 Alief Taylor  'A'                                   41.40      41.63q  4 
     1) Foley, Jr., Preston 12          2) Allen, Greg 12                 
     3) Johnson, Trevorris 11           4) Hardeman, Chris 10             
  3 Galena Park North Shore  'A'                        41.42      42.04q  2 
     1) Houston, Tristian 09            2) Authorlee, Jermaine 12         
     3) McDuffy, Larry 12               4) Alexander, Kevin 12            
  4 Lancaster  'A'                                      41.17      42.05q  3 
     1) Newbold, La'Darius 12           2) Hinson, Reggie 12              
     3) White, Travian 12               4) Sowells, Kedron 12             
  5 Alief Hastings  'A'                                 41.90      42.18q  2 
     1) Ogu, Emmanuel 10                2) Arnett, James 12               
     3) Kuyatsemi, Tortseju 11          4) Ali, Ahmed 12                  
  6 Houston Nimitz  'A'                                 41.80      42.45q  5 
     1) Williams, Carlitos 12           2) Brown, Rodney 11               
     3) Hadnot, Desmond 11              4) Young, DreVian 11              
  7 Fort Bend Hightower  'A'                            41.80      42.57q  5 
     1) Bell, Jordan 12                 2) Taylor, Marcus 12              
     3) Thomas, Joshua 12               4) Wilhite, Joshua 12             
  8 Fort Bend Marshall  'A'                             41.84      42.64q  1 
     1) Barre, Mark 10                  2) Gibson, John 12                
     3) Mayberry, DeAnthony 12          4) Jones, Jakori 10               
  9 Houston Madison  'A'                                42.97      42.88q  5 
     1) Driver, D'Landeon 12            2) Eaton, Jeremiah 11             
     3) Frank, Brian 11                 4) Smith, Reginald 12             
 10 Houston Lamar  'A'                                  41.95      42.91q  6 
     1) Sannoh, Steven 12               2) Lancaster, Cedrick 11          
     3) Blackmon, Joshua 12             4) Williams, Davin 12             
 11 Summer Creek  'A'                                   42.20      43.06q  5 
     1) Bellfield, John 12              2) Evans, Johnny 12               
     3) Harris, Robert 12               4) George, Aaron 11               
 12 Houston Washington  'A'                             42.00      43.20q  4 
     1) Galloway, Fred 12               2) Carter, Daryl 12               
     3) Jackson, Chris 12               4) Hooks, Trevin 12               
 13 Fort Bend Elkins  'A'                               41.80      43.22q  1 
     1) Thompson, Corey 12              2) Marshall, Jamal 12             
     3) Taylor, DeMarco 11              4) Floyd, Xavier 11               
 14 Alief Elsik  'A'                                    42.40      43.23q  2 
     1) Holloway, Yuki 11               2) Simmons, Edward 11             
     3) Thompson, Timothy 12            4) Williams, Casey 11             
 15 Bastrop  'A'                                        42.70      43.26q  4 
     1) Foytik, Mason 12                2) Wellington, Jarred 12          
     3) Hickey, Raylon 09               4) Davis, Antwuan 11              
 16 Crockett  'A'                                       41.99      43.36q  6 
     1) Parker, Denell 12               2) Warfield, DeYasim 11           
     3) Simon, Jaderrion 11             4) Handsborough, Kabodrean 12     
 17 Houston MacArthur  'A'                              41.90      43.46   4 
     1) Benjamin, Lloyd 12              2) Wiley, Shaquille 10            
     3) Fontenot, Devohne 12            4) Johnson, Lawrence 12           
 18 Round Rock McNeil  'A'                              42.65      43.52   6 
     1) Anthony, Bramante 11            2) Harrell, Jalen 12              
     3) Garrett, Payton 12              4) Warnick, Evan 12               
 19 Richardson Berkner  'A'                             42.27      43.70   1 
     1) Jones, Calvin 10                2) Caldwell, Trey 12              
     3) Ezenagu, Xavier 11              4) Terrell, Jaylen 10             
 20 Beaumont West Brook  'A'                            42.70      43.71   6 
     1) Lightfoot, Thomas 12            2) Johnson, Percy 12              
     3) Gray, Marcus 12                 4) Hervey, Justin 10              
 21 Caldwell  'A'                                       42.50      43.77   3 
     1) Burns, Bryston 12               2) Harrison, JuNorman 12          
     3) Burns, DeAndre 12               4) Deere, William 12              
 22 Corpus Christi Carroll  'A'                         42.80      43.80   2 
     1) Quezergue, Joshua 12            2) Arnold, Bryan 11               
     3) Valadez, Sampson 11             4) Evans, D'Sean 12               
 23 Humble  'A'                                         42.20      43.86   5 
     1) Connerly, Davarious 12          2) Holliday, Jerkalye 12          
     3) MIlls, L.J 09                   4) Redmon, Benny 09               
 24 Episcopal (Bellaire)  'A'                           43.40      43.92   6 
     1) Julian, Lloyd 11                2) Robinson, Austin 11            
     3) Gray, Tyrik 09                  4) Brown, Curtis 11               
 25 Houston Strake Jesuit  'A'                          44.00      43.99   5 
     1) Brant, Parker 12                2) Carpenter, Conner 11           
     3) Dixon, Jalan 12                 4) Boswick, Nick 12               
 26 Houston Westbury  'A'                               42.00      44.03   2 
     1) Hines, Jordan 11                2) Hayes, Sam 12                  
     3) Wheeler, Shaquille 11           4) Brown, Deon 11                 
 27 Curtis, John  'A'                                   42.10      44.09   1 
     1) Allen, Richard 11               2) Riley, Duke 11                 
     3) Cooper, Jacolby 11              4) Porter, Brandon 11             
 28 El Paso El Dorado  'A'                              43.00      44.34   1 
     1) Nunez, Eduardo 11               2) Childs, Quinton 11             
     3) Franklin, Vincent 12            4) Wilson, LeDerrick 10           
 29 St. Pius X  'A'                                     42.70      44.68   3 
     1) Guidry, Trey 12                 2) Schwartz, Sebastian 11         
     3) Knight, Zack 09                 4) Johnson, Garrick 12            
 30 Cohen, W.L.  'A'                                    43.21      45.30   4 
     1) Butler, Melvin 11               2) Washinton, Chris 12            
     3) Bailey, Wellinton 12            4) Singleton, Keith 12            
 31 Spring Westfield  'A'                               43.50      45.46   6 
     1) Dickson, Trevor 12              2) Tisdale, Akpaffiong 09         
     3) Bridges, Kreigan 12             4) Raliegh, Emmitt 11             
 32 Corpus Christi King  'A'                            44.40      45.75   2 
     1) Alonzo, Rudy 12                 2) Dawson, Kevin 10               
     3) Rodriguez, John David 11        4) Price, Devante 10              
 33 Arlington Houston  'A'                              44.23      45.91   1 
     1) ALVARADO, ANDREW 11             2) BURTON, RASHAAD 10             
     3) PERKINS, RUSSELL 12             4) WOODS, ALEX 12                 
 34 Houston Kashmere  'A'                               43.92      46.42   5 
     1) Glaspie, Donyel 09              2) Mitchell, Darius 12            
     3) Marks, Dominic 11               4) Martin, Dadrick 11             
 35 KIPP Sunnyside  'A'                                            47.88   3 
     1) Jones, Trenton 10               2) Green, Gary 09                 
     3) Walden, Geovanta 8              4) Martin, Roman 09               
 36 Corpus Christi West Oso  'A'                        43.71      48.27   3 
     1) Moreno, Regino 11               2) Villareal, Jonathan 11         
     3) Martinez, Juan 10               4) Luster, Billy 11               
 37 Houston Sterling  'A'                               43.89      48.70   2 
     1) Davis, Darrel 12                2) Dixon, John 10                 
     3) Gibson, Dontae 11               4) Rice, Leonard 09               
 38 Kingsville Academy  'A'                                        51.41   6 
     1) Cavazos, Randy 11               2) Martinez, Isaiah 10            
     3) Ramon, Aaron 11                 4) Delarosa, A.J 10               
 
Boys 4x100 Meter Relay High School
============================================================================
    School                                            Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Galena Park North Shore  'A'                        42.04      41.27   2 
  2 DeSoto  'A'                                         41.51      41.29   2 
  3 Alief Taylor  'A'                                   41.63      41.63   2 
  4 Alief Hastings  'A'                                 42.18      41.92   2 
  5 Lancaster  'A'                                      42.05      41.95   2 
  6 Fort Bend Marshall  'A'                             42.64      42.24   2 
  7 Houston Nimitz  'A'                                 42.45      42.30   2 
  8 Fort Bend Hightower  'A'                            42.57      42.31   2 
  9 Crockett  'A'                                       43.36      42.58   1 
 10 Summer Creek  'A'                                   43.06      42.63   1 
 11 Houston Lamar  'A'                                  42.91      42.68   1 
 12 Houston Madison  'A'                                42.88      42.79   1 
 13 Houston Washington  'A'                             43.20      42.81   1 
 14 Alief Elsik  'A'                                    43.23      42.92   1 
 15 Fort Bend Elkins  'A'                               43.22      43.19   1 
 16 Bastrop  'A'                                        43.26      43.25   1 

Boys 4x200 Meter Relay High School
============================================================================
    School                                               Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Galena Park North Shore  'A'                      1:26.80    1:26.95q  4 
     1) Alexander, Kevin 12             2) Authorlee, Jermaine 12         
     3) McDuffy, Larry 12               4) Jones, Calel 10                
  2 DeSoto  'A'                                       1:26.29    1:27.45q  7 
     1) Echols, Bryson 12               2) Wilson, Dontre 11              
     3) acy, tremayne 11                4) Jones, Ridge 12                
  3 Lancaster  'A'                                    1:27.01    1:27.47q  5 
     1) Sowells, Kedron 12              2) Hinson, Reggie 12              
     3) White, Travian 12               4) Mims, Demarquis 12             
  4 Houston Nimitz  'A'                               1:28.00    1:27.50q  2 
     1) Williams, Carlitos 12           2) Young, DreVian 11              
     3) Hadnot, Desmond 11              4) Brown, Rodney 11               
  5 Fort Bend Marshall  'A'                           1:28.00    1:27.80q  1 
     1) Barre, Mark 10                  2) Gibson, John 12                
     3) McGowen, Willie 12              4) Jones, Jakori 10               
  6 Fort Bend Hightower  'A'                          1:26.90    1:27.88q  1 
     1) Taylor, Marcus 12               2) Bell, Jordan 12                
     3) Wilhite, Joshua 12              4) Thomas, Joshua 12              
  7 Fort Bend Elkins  'A'                             1:28.00    1:28.18q  4 
     1) Thompson, Corey 12              2) Marshall, Jamal 12             
     3) Taylor, DeMarco 11              4) Floyd, Xavier 11               
  8 Beaumont Ozen  'A'                                1:28.41    1:28.30q  4 
     1) James, Chris 10                 2) Nelson, Nicholas 12            
     3) Richards, Joseph 12             4) Brown, Tony 10                 
  9 Alief Taylor  'A'                                 1:26.90    1:28.64q  6 
     1) Johnson, Trevorris 11           2) Allen, Greg 12                 
     3) Hardeman, Chris 10              4) Foley, Jr., Preston 12         
 10 Episcopal (Bellaire)  'A'                         1:30.00    1:28.77q  6 
     1) Julian, Lloyd 11                2) Robinson, Austin 11            
     3) Gray, Tyrik 09                  4) Brown, Curtis 11               
 11 Fort Bend Travis  'A'                             1:27.00    1:29.45q  2 
     1) Rose, Michael 12                2) Justice, Jamison 11            
     3) McFarland, Jarrell 12           4) Chuckwuma, Raymond 12          
 12 Alief Elsik  'A'                                  1:28.30    1:29.64q  7 
     1) Walker, Javon 11                2) Williams, Casey 11             
     3) Esho, Temitope 12               4) Simmons, Edward 11             
 13 Summer Creek  'A'                                 1:28.40    1:29.70q  7 
     1) Bellfield, John 12              2) Sharp, Aaron 10                
     3) Lecense, Aaron 12               4) Harris, Robert 12              
 14 Houston Washington  'A'                           1:30.29    1:29.98q  4 
     1) Galloway, Fred 12               2) Carter, Daryl 12               
     3) Jackson, Chris 12               4) Hooks, Trevin 12               
 15 Houston Madison  'A'                              1:30.61    1:30.23q  5 
     1) Driver, D'Landeon 12            2) Smith, Reginald 12             
     3) Smith, Courtney 10              4) Gibbs, Tre'van 12              
 16 Curtis, John  'A'                                 1:29.00    1:30.39q  5 
     1) Allen, Richard 11               2) Riley, Duke 11                 
     3) Porter, Brandon 11              4) Cooper, Jacolby 11             
 17 Houston Lamar  'A'                                1:29.80    1:30.46   2 
     1) Williams, Davin 12              2) Sannoh, Steven 12              
     3) Walker, Shelby 10               4) Bonney, John 10                
 18 Houston MacArthur  'A'                            1:28.90    1:30.53   1 
     1) Nicholas, Willam 12             2) Wiley, Shaquille 10            
     3) Fontenot, Devohne 12            4) Hoyt, Jecory 11                
 19 Crockett  'A'                                     1:30.66    1:30.67   3 
     1) Handsborough, Kabodrean 12      2) Simon, Jaderrion 11            
     3) Warfield, DeYasim 11            4) Parker, Denell 12              
 20 Corpus Christi Carroll  'A'                       1:29.53    1:30.72   3 
     1) Alaniz, Zachariah 09            2) Valadez, Sampson 11            
     3) Arnold, Bryan 11                4) Quezergue, Joshua 12           
 21 Richardson Berkner  'A'                           1:28.97    1:30.86   2 
     1) Caldwell, Trey 12               2) Brooks-Green, K'Lon 11         
     3) Terrell, Jaylen 10              4) Ezenagu, Xavier 11             
 22 Humble  'A'                                       1:27.50    1:31.53   3 
     1) White, Bryant 11                2) Connerly, Davarious 12         
     3) MIlls, L.J 09                   4) Holliday, Jerkalye 12          
 23 Humble Atascocita  'A'                            1:30.00    1:31.91   7 
     1) Detana, Michael 12              2) Muhammad, Kahlib 12            
     3) Merchant, Elijah 11             4) Armagon, Jihree 11             
 24 Round Rock McNeil  'A'                            1:30.80    1:31.98   3 
     1) Harrell, Jalen 12               2) Parinella, Nick 11             
     3) Anthony, Bramante 11            4) Murphy, Ryan 11                
 25 Houston Cypress Ridge  'A'                        1:30.00    1:32.00   7 
     1) Siverand, Kamer 09              2) Childs, Rendrick 11            
     3) Blackshire, Erroll 12           4) Austin, Michael 10             
 26 Beaumont Central  'A'                             1:33.00    1:32.12   7 
     1) Darby, Kamon 10                 2) Holmes, Kyle 12                
     3) Robinson, Kevin 12              4) Malbrough, Landon 11           
 27 Beaumont West Brook  'A'                          1:28.50    1:32.49   6 
     1) Gray, Marcus 12                 2) Hatcher, Jacolby 12            
     3) Johnson, Percy 12               4) Hervey, Justin 10              
 28 Spring Westfield  'A'                             1:32.05    1:32.94   1 
     1) Tisdale, Akpaffiong 09          2) Bridges, Kreigan 12            
     3) Batson, Tyler 11                4) Guillory, Jeremiah 10          
 29 Houston Strake Jesuit  'A'                        1:33.00    1:33.15   7 
     1) Brant, Parker 12                2) Wilson, Justin 12              
     3) Dixon, Jalan 12                 4) Carpenter, Conner 11           
 30 Caldwell  'A'                                     1:30.50    1:33.48   1 
     1) Goss, Cailen 11                 2) Harrison, JuNorman 12          
     3) Burns, DeAndre 12               4) Deere, William 12              
 31 Houston Furr  'A'                                 1:34.00    1:34.19   4 
     1) Garrett, T'Andre 12             2) Estes, Jonathan 09             
     3) Jochin, Joseph 10               4) Fruge, Nomilus 11              
 32 Arlington Houston  'A'                            1:32.61    1:36.22   4 
     1) ALVARADO, ANDREW 11             2) BLACK, MARVIN 10               
     3) WOODS, ALEX 12                  4) PERKINS, RUSSELL 12            
 33 Corpus Christi King  'A'                          1:35.00    1:36.44   6 
     1) Vasquez, Jon 12                 2) Dawson, Kevin 10               
     3) Jackson, Bronze 10              4) Rodriguez, John David 11       
 34 Liberty  'A'                                      1:31.53    1:36.80   2 
     1) Antonie, Dennis 10              2) Doucet, Martin 09              
     3) Douglas, James 11               4) Foster, Aric 10                
 35 Cohen, W.L.  'A'                                  1:30.90    1:36.91   5 
     1) Bailey, Wellinton 12            2) Butler, Melvin 11              
     3) Singleton, Keith 12             4) Massey, Lamont 11              
 36 Houston Kashmere  'A'                             1:30.59    1:37.15   2 
     1) Glaspie, Donyel 09              2) Mitchell, Darius 12            
     3) Batts, Ervin 10                 4) Banks, Paul 11                 
 37 Houston Sterling  'A'                             1:37.40    1:38.06   2 
     1) Davis, Darrel 12                2) Dixon, John 10                 
     3) Gibson, Dontae 11               4) Clewis, JaQuon 10              
 38 Wharton  'A'                                      1:30.00    1:38.74   1 
     1) Oneal, Leeshad 10               2) Gillis, Jamall 12              
     3) Ray II, Anthony 10              4) Peacock, Demetrius 12          
 39 Corpus Christi West Oso  'A'                      1:36.00    1:38.80   1 
     1) Moreno, Regino 11               2) Martinez, Juan 10              
     3) Luster, Billy 11                4) Villareal, Jonathan 11         
 40 El Paso El Dorado  'A'                            1:30.00    1:39.92   4 
     1) Nunez, Eduardo 11               2) Childs, Quinton 11             
     3) Franklin, Vincent 12            4) Wilson, LeDerrick 10           
 41 KIPP Sunnyside  'A'                                          1:40.56   3 
     1) Walden, Geovanta 8              2) Green, Gary 09                 
     3) Martin, Roman 09                4) Jones, Trenton 10              
 42 St. Dominic Savio  'A'                            1:40.00    1:40.86   3 
     1) Alvarado, Sam 09                2) DiNardo, Parker 10             
     3) Minor, Daniel 11                4) Anthony, Chaz 11               
 -- Alief Hastings  'A'                               1:27.44        DNF   3 
     1) Arnett, James 12                2) Kuyatsemi, Tortseju 11         
     3) Ali, Ahmed 12                   4) Mclemore, J'Quinston 11        
 -- Houston Westbury  'A'                             1:29.60        DNF   5 
     1) Hines, Jordan 11                2) Hayes, Sam 12                  
     3) Charles, Derrick 12             4) Harris, Lawerance 12           
 -- Port Arthur Memorial  'A'                         1:28.00        DNF   6 
     1) Dauphine, Corey 09              2) Peeples, Jammil 11             
     3) Solco, Jamail 11                4) Holmes, Nathan 12              
 -- Houston Eisenhower  'A'                           1:28.00        DNF   5 
     1) Catalon, Donald 10              2) Johnson, Treyvion 11           
     3) Carter, Lavince 10              4) Roberts, Treyvion 10           
 
Boys 4x200 Meter Relay High School
============================================================================
    School                                            Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 DeSoto  'A'                                       1:27.45    1:24.99   2 
  2 Galena Park North Shore  'A'                      1:26.95    1:25.60   2 
  3 Lancaster  'A'                                    1:27.47    1:27.12   2 
  4 Fort Bend Marshall  'A'                           1:27.80    1:27.15   2 
  5 Fort Bend Hightower  'A'                          1:27.88    1:27.27   2 
  6 Houston Nimitz  'A'                               1:27.50    1:27.28   2 
  7 Alief Taylor  'A'                                 1:28.64    1:27.66   1 
  8 Alief Elsik  'A'                                  1:29.64    1:28.16   1 
  9 Beaumont Ozen  'A'                                1:28.30    1:28.26   2 
 10 Fort Bend Travis  'A'                             1:29.45    1:28.29   1 
 11 Episcopal (Bellaire)  'A'                         1:28.77    1:28.46   1 
 12 Summer Creek  'A'                                 1:29.70    1:28.70   1 
 13 Houston Washington  'A'                           1:29.98    1:28.72   1 
 14 Fort Bend Elkins  'A'                             1:28.18    1:28.86   2 
 15 Curtis, John  'A'                                 1:30.39    1:29.67   1 
 16 Houston Madison  'A'                              1:30.23    1:30.74   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay High School
============================================================================
    School                                               Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Houston Nimitz  'A'                               3:19.00    3:16.99q  3 
     1) Lackey, Stephen 11              2) Williams, Carlitos 12          
     3) Hadnot, Desmond 11              4) Young, DreVian 11              
  2 DeSoto  'A'                                       3:14.88    3:18.35q  2 
     1) pryor, Caleb 12                 2) Collins, Kyle 11               
     3) Cook, Tony 12                   4) Stovall, William 12            
  3 Lancaster  'A'                                    3:19.57    3:19.04q  1 
     1) Anderson, Desmond 11            2) Robinson, Anfernee 10          
     3) Jackson, Tequille 12            4) Mims, Demarquis 12             
  4 Fort Bend Marshall  'A'                           3:23.00    3:19.07q  3 
     1) Jones, Jakori 10                2) Powers, D'Claude 12            
     3) Ford, Ashton 11                 4) Gibson, John 12                
  5 Round Rock McNeil  'A'                            3:25.00    3:19.61q  3 
     1) Garrett, Payton 12              2) Parinella, Nick 11             
     3) Anthony, Bramante 11            4) Friedrich, Bradley 12          
  6 Port Arthur Memorial  'A'                         3:19.54    3:20.37q  1 
     1) Chatman, Xavier 11              2) Peeples, Jammil 11             
     3) Dauphine, Corey 09              4) Holmes, Nathan 12              
  7 Fort Bend Elkins  'A'                             3:19.00    3:20.64q  4 
     1) Taylor, DeMarco 11              2) Floyd, Xavier 11               
     3) Thompson, Corey 12              4) Marshall, Jamal 12             
  8 Fort Bend Travis  'A'                             3:19.00    3:24.03q  6 
     1) Chuckwuma, Raymond 12           2) Justice, Jamison 11            
     3) McFarland, Jarrell 12           4) Moncure, Cody 11               
  9 Fort Bend Hightower  'A'                          3:24.00    3:25.23q  1 
     1) Brown Jr., Montria 10           2) Bilton, Brandon 11             
     3) Thomas, Joshua 12               4) Wilhite, Joshua 12             
 10 Alief Elsik  'A'                                  3:28.40    3:25.33q  6 
     1) Washington, Malcom 10           2) Gray, D'Errix 11               
     3) Zamora, Ishmael 10              4) Semien, Brandon 12             
 11 Humble Atascocita  'A'                            3:25.00    3:25.64q  2 
     1) Salazar, Joseph 10              2) Price, Javon 12                
     3) Howard, Kennedy 11              4) Blease, Thadeaus 12            
 12 Houston Lamar  'A'                                2:25.00    3:26.80q  5 
     1) Bonney, John 10                 2) Walker, Shelby 10              
     3) Lopez, Daniel 12                4) Weston, Tevin 11               
 13 Summer Creek  'A'                                 3:21.40    3:27.07q  6 
     1) Gould, Jacoby 12                2) Washington, Sydney 10          
     3) Lightener, Xiaver 11            4) Jimenez, SIr Daniel 12         
 14 Houston Westbury  'A'                             3:22.80    3:27.60q  5 
     1) Brown, Deon 11                  2) Wheeler, Shaquille 11          
     3) Hines, Jordan 11                4) Harris, Lawerance 12           
 15 Houston Strake Jesuit  'A'                        3:26.00    3:27.71q  5 
     1) Carmichael, Foster 12           2) Wilson, Justin 12              
     3) Obi, Greg 11                    4) Raskosky, Gus 11               
 16 Houston MacArthur  'A'                            3:21.50    3:27.85q  4 
     1) Acosta, Jorge 11                2) Nicholas, Willam 12            
     3) Hoyt, Jecory 11                 4) Benjamin, Lloyd 12             
 17 Houston Washington  'A'                           3:31.20    3:27.87   5 
     1) Pierre, Demarcus 12             2) Gibbs, John 12                 
     3) Gibbs, William 11               4) Brown, Isaac 09                
 18 Corpus Christi King  'A'                          3:28.00    3:28.31   4 
     1) Price, Devante 10               2) Morris, Dominique 10           
     3) Alonzo, Rudy 12                 4) Deleon, Ryan 11                
 19 Curtis, John  'A'                                 3:23.00    3:28.65   4 
     1) Allen, Richard 11               2) Smith, Henry 10                
     3) Kinard, Dustin 11               4) Cooper, Jacolby 11             
 20 Richardson Berkner  'A'                           3:26.55    3:29.84   5 
     1) Brown, Josh 12                  2) Gayle, Craig 12                
     3) Puccio, Julian 10               4) Brooks-Green, K'Lon 11         
 21 Wharton  'A'                                      3:30.44    3:30.24   2 
     1) Oneal, Leeshad 10               2) Gillis, Jamall 12              
     3) Pinkney, Alfred 11              4) Peacock, Demetrius 12          
 22 Humble  'A'                                       3:22.55    3:31.08   5 
     1) White, Bryant 11                2) Connerly, Davarious 12         
     3) MIlls, L.J 09                   4) Miles, Zacchaeus 12            
 23 Corpus Christi Carroll  'A'                       3:24.10    3:32.19   6 
     1) Quezergue, Joshua 12            2) Alaniz, Zachariah 09           
     3) Floyd, Zack 12                  4) Valadez, Sampson 11            
 24 Galena Park North Shore  'A'                      3:22.90    3:32.39   2 
     1) Thomas, Brodrick 12             2) McDuffy, Larry 12              
     3) Jones, Calel 10                 4) Collins, Corey 12              
 25 El Paso El Dorado  'A'                            3:28.00    3:36.14   6 
     1) Enriquez, Andre 10              2) Alexander, Kelvin 11           
     3) Plata, Fernando 11              4) Vasquez, Michael 12            
 26 Houston Eisenhower  'A'                           3:22.00    3:37.53   3 
     1) Hines, Demarcus 11              2) Carter, Lavince 10             
     3) Worrell, Jericho 11             4) Prince, Terry 12               
 27 Arlington Houston  'A'                            3:28.14    3:37.64   1 
     1) QUINTANA, JOHN 12               2) WOODS, ALEX 12                 
     3) ROBERTS, CHANTIES 10            4) BURTON, RASHAAD 10             
 28 St. Dominic Savio  'A'                            3:41.00    3:42.48   6 
     1) Alvarado, Sam 09                2) DiNardo, Parker 10             
     3) Harrell, Michael 12             4) Minor, Ricky 12                
 29 Vision Academy H.S.  'A'                          3:35.00    3:48.86   3 
     1) Coleman, Johnathan              2) Haywood, Don'dre               
     3) King, Kenrick                   4) Thomas, Darius                 
 30 Corpus Christi West Oso  'A'                      3:36.00    3:52.48   4 
     1) Martinez, Juan 10               2) Marshall, LaDaniel 12          
     3) Luster, Billy 11                4) Villareal, Jonathan 11         
 31 Houston Kashmere  'A'                             3:36.30    4:00.05   1 
     1) Harris, Gary 10                 2) Black, Christopher 09          
     3) Davis, Albert 10                4) Lenton, Clarence 11            
 32 Houston Sterling  'A'                             3:39.50    4:04.90   1 
     1) Clewis, JaQuon 10               2) Gibson, Dontae 11              
     3) Lambert, Litroy 10              4) Davis, Darrel 12               
 33 Cohen, W.L.  'A'                                  3:30.00    4:04.93   3 
     1) Massey, Lamont 11               2) Bailey, Wellinton 12           
     3) Singleton, Keith 12             4) Glasper, Lionel 12             
 -- Episcopal (Bellaire)  'A'                         3:23.80         DQ   1  Ran out of lane
     1) Harrell, Niko 09                2) Ramlal, Kendell 11             
     3) Richardson, Ernest 10           4) Latson, Joel 09                
 
Boys 4x400 Meter Relay High School
============================================================================
    School                                            Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 DeSoto  'A'                                       3:18.35    3:16.44   2 
  2 Port Arthur Memorial  'A'                         3:20.37    3:19.35   2 
  3 Fort Bend Marshall  'A'                           3:19.07    3:20.04   2 
  4 Summer Creek  'A'                                 3:27.07    3:21.89   1 
  5 Round Rock McNeil  'A'                            3:19.61    3:22.43   2 
  6 Lancaster  'A'                                    3:19.04    3:23.33   2 
  7 Houston MacArthur  'A'                            3:27.85    3:23.90   1 
  8 Humble Atascocita  'A'                            3:25.64    3:24.61   1 
  9 Fort Bend Hightower  'A'                          3:25.23    3:24.95   1 
 10 Fort Bend Elkins  'A'                             3:20.64    3:25.76   2 
 11 Fort Bend Travis  'A'                             3:24.03    3:26.13   2 
 12 Houston Lamar  'A'                                3:26.80    3:27.50   1 
 13 Houston Westbury  'A'                             3:27.60    3:27.52   1 
 14 Houston Nimitz  'A'                               3:16.99    3:28.08   2 
 15 Alief Elsik  'A'                                  3:25.33    3:28.78   1 
 16 Houston Strake Jesuit  'A'                        3:27.71    3:30.09   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay High School
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Houston Strake Jesuit  'A'                        8:01.57    8:09.34  
     1) Thompson, Colin 10              2) Ammons, Robert 10              
     3) Lara, Frank 10                  4) Raskosky, Gus 11               
  2 Port Arthur Memorial  'A'                         8:29.00    8:24.52  
     1) Nico, Fred 12                   2) Joseph, Nicodemus 12           
     3) Cole, Phillip 10                4) Chatman, Xavier 11             
  3 Round Rock McNeil  'A'                            8:05.80    8:25.68  
     1) Floores, Travis 12              2) Mackey, Andre 11               
     3) Friedrich, Bradley 12           4) McAndrew, Bryce 12             
  4 Corpus Christi Carroll  'A'                       8:13.36    8:32.29  
     1) Deleon, Victor 11               2) Davila, John Michael 11        
     3) Pittdman, Logan 10              4) Trevino, Michael 11            
  5 Alief Elsik  'A'                                  8:29.41    8:36.94  
     1) Hamilton, Anthony 11            2) Semien, Brandon 12             
     3) Hill, Magnum 12                 4) Babiker, Babiker 11            
  6 St. Thomas Episcopal  'A'                         8:40.00    8:37.46  
     1) Liu, Marc 12                    2) Hawk, Matthew 12               
     3) Calvert, Andrew 10              4) Hawk, Andrew 11                
  7 Fort Bend Hightower  'A'                          8:29.55    8:39.87  
     1) Stafford, Jeremiah 12           2) Srinivasan, Vilvesh 11         
     3) Carter, Nicholas 11             4) Taylor, Reginald 10            
  8 DeSoto  'A'                                       8:23.70    8:42.13  
     1) Brooks, Tyler 10                2) cortez, cortez 11              
     3) woods, Jacorius 12              4) Birminham, Ehron 12            
  9 Alief Hastings  'A'                               8:45.00    8:50.85  
     1) Hassan, Omar 11                 2) Guerrero, Aljandro 11          
     3) Hutchful, Claude 12             4) Ojomo, Ladi 11                 
 10 Houston Westbury  'A'                             8:14.00    9:03.09  
     1) O'Conner, Donovan 12            2) Branson, Eligah 12             
     3) Tesfai, Nahom 12                4) Philipo, Zakeo 12              
 11 HCYA (Homeschool Christian)  'A'                             9:07.19  
     1) Pendergast, Garret 09           2) Shy, Cedric 10                 
     3) Dulworth, Peter 8               4) Shy, Cyrus 8                   
 12 Houston Yates  'A'                                9:03.18    9:20.58  
     1) Fields, Leonard 10              2) Rainbolt, Alvin 11             
     3) Christian, Edmund 12            4) O'Neal, Gary 11                
 13 Humble  'A'                                       8:10.00    9:23.07  
     1) Mcgee, Michael 12               2) Connerly, Davarious 12         
     3) MIlls, L.J 09                   4) White, Bryant 11               
 14 Galena Park North Shore  'A'                      8:33.00    9:23.92  
     1) Garcia, Eduardo 09              2) Perez, Enrique 10              
     3) Harvison, Keon 12               4) Martinez, Xavier 11            
 15 Cohen, W.L.  'A'                                  8:59.53    9:47.05  
     1) Badon, Freddie 10               2) Milton, Eric 10                
     3) Miller, Marvin 10               4) Curtis, Tony 10                
 
Boys 1600 Sprint Medley High School
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Galena Park North Shore  'A'                      3:34.60    3:34.65   2 
     1) Thomas, Earnest 11              2) Gillis, Derrick 11             
     3) Sneed, Keenan 09                4) Shelton, Daniel 10             
  2 DeSoto  'A'                                       3:33.40    3:38.92   2 
     1) Aldridge, Howard 11             2) Allen, Cortevius 11            
     3) Strong, Jeremy 12               4) Birminham, Ehron 12            
  3 Humble  'A'                                       3:30.00    3:39.37   4 
     1) White, Bryant 11                2) Baldwin, Nick 12               
     3) Berrotte, Kelieo 09             4) Mcgee, Michael 12              
  4 Port Arthur Memorial  'A'                         3:32.90    3:39.93   4 
     1) Solco, Jamail 11                2) Angelle, Shaquille 11          
     3) Joseph, Nicodemus 12            4) Nico, Fred 12                  
  5 La Porte  'A'                                     3:34.00    3:40.49   4 
     1) Gibson, Tim 11                  2) Lewis, Jonathan 10             
     3) Claypool, Jordan 12             4) Holmes, Victor 10              
  6 St. Thomas  'A'                                   3:34.00    3:41.23   4 
     1) Thompson, Andrew 11             2) Lerch, Miles 12                
     3) Mouton, John 12                 4) Matthews, Nicholas 11          
  7 Beaumont Central  'A'                             3:31.00    3:43.49   3 
     1) Malbrough, Landon 11            2) Morris, Xavier 11              
     3) Robinson, Kevin 12              4) Darby, Kamon 10                
  8 Houston Nimitz  'A'                               3:32.00    3:44.64   5 
     1) Holloway, Michael 12            2) Williams, Joshua 12            
     3) Bogany, Deon 11                 4) Edwards, Davonte 11            
  9 Richardson Berkner  'A'                           3:32.50    3:45.45   4 
     1) Jones, Calvin 10                2) Louis, Yedidiah 11             
     3) Puccio, Julian 10               4) Weldai, Maron 12               
 10 Summer Creek  'A'                                 3:34.00    3:47.05   3 
     1) Bissoon, Najee 12               2) Benford, Jared 11              
     3) Bonhomme, Jaylon 11             4) Lecesne, Josh 10               
 11 Alief Elsik  'A'                                  3:38.02    3:50.43   1 
     1) Barnett, Dominique 10           2) Richard, Lamar 11              
     3) Washington, Malcom 10           4) Hill, Magnum 12                
 12 Richmond George Ranch  'A'                        3:45.00    3:50.53   5 
     1) Solomon, Regginald 09           2) Okonye, Joshua 11              
     3) Wilson, Joseph 11               4) Janer, Jordan 10               
 13 Alief Hastings  'A'                               3:35.00    3:51.13   1 
     1) Ogu, Emmanuel 10                2) Alexander, Koolidge 10         
     3) lewis, jacob 12                 4) Hassan, Omar 11                
 14 Fort Bend Hightower  'A'                          3:47.33    3:51.76   3 
     1) Appleton, Roosevelt 10          2) Price, Joshua 11               
     3) Schannon, Sedrick 11            4) Stafford, Jeremiah 12          
 15 Corpus Christi Carroll  'A'                       3:40.72    3:52.71   5 
     1) Arnold, Bryan 11                2) Miles, Charles 10              
     3) Davila, John Michael 11         4) Dennis, Herculano 10           
 16 Round Rock McNeil  'A'                            3:26.00    3:54.32   2 
     1) Hernandez, Aurtro 10            2) Chambers, Xaiver 12            
     3) Scott, Tevin 11                 4) Mackey, Andre 11               
 17 St. Dominic Savio  'A'                                       3:59.32   1 
     1) Anthony, Chaz 11                2) Minor, Daniel 11               
     3) DiNardo, Parker 10              4) Minor, Ricky 12                
 18 Fort Bend Travis  'A'                             4:15.20    4:02.45   1 
     1) Moore, Travon 11                2) Haynes, Jordan 10              
     3) Bailey, Malik 10                4) Igwe, Michael 11               
 19 Houston Eisenhower  'A'                           3:30.93    4:07.79   4 
     1) Veazie, Rodney 09               2) Davis, Cavian 11               
     3) Harrison, Toni 12               4) Johnson, Dario 10              
 20 HCYA (Homeschool Christian)  'A'                             4:09.34   2 
     1) Williamson, Colby 11            2) Miller, Josef 12               
     3) Pendergast, Garret 09           4) Shy, Cedric 10                 
 21 Houston Madison  'A'                              3:23.00    4:09.53   5 
     1) Driver, D'Landeon 12            2) Smith, Courtney 10             
     3) Eaton, Jeremiah 11              4) Murray, Stafford 11            
 22 Cohen, W.L.  'A'                                  3:51.27    4:21.25   4 
     1) Washinton, Chris 12             2) Singleton, Keith 12            
     3) Massey, Lamont 11               4) Glasper, Lionel 12             
 23 KIPP Sunnyside  'A'                                          4:39.47   5 
     1) Martin, Roman 09                2) Jones, Trenton 10              
     3) Walden, Geovanta 8              4) Green, Gary 09                 
 24 Houston Kashmere  'A'                             4:07.17    4:40.54   3 
     1) Scranton, James 10              2) Jacobs, Joshua 11              
     3) Lenton, Clarence 11             4) Perez, Francisco 12            
 
Boys Distance Medley High School
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Houston Strake Jesuit  'A'                       10:22.00   10:35.78  
     1) Raskosky, Gus 11                2) Wilson, Justin 12              
     3) Thompson, Colin 10              4) Ammons, Robert 10              
  2 DeSoto  'A'                                      11:12.23   10:49.95  
     1) Walker-Williams, Simba 12       2) Aldridge, Howard 11            
     3) Hewitt, Jarred 12               4) Burney, Anthony 12             
  3 Galena Park North Shore  'A'                     10:41.00   10:56.97  
     1) Garcia, Eduardo 09              2) Collins, Corey 12              
     3) Shelton, Daniel 10              4) Garcia, Orlando 11             
  4 Round Rock McNeil  'A'                           11:02.00   10:57.08  
     1) McAndrew, Bryce 12              2) Willson, Zach 11               
     3) Hernandez, Aurtro 10            4) Friedrich, Bradley 12          
  5 Corpus Christi Carroll  'A'                      10:43.00   11:07.66  
     1) Trevino, Michael 11             2) Deleon, Victor 11              
     3) Miles, Charles 10               4) Pittdman, Logan 10             
  6 La Porte  'A'                                    11:14.00   11:17.57  
     1) Aguilera, Gustavo 12            2) Zaaban, Wyssam 11              
     3) Haynes, Kyle 10                 4) Cantu, Eric 11                 
  7 Houston Lamar  'A'                               10:35.00   11:18.45  
     1) Allen, Darwin 11                2) Williams, Jordan 10            
     3) Pleitez, Roberto 09             4) Lewis, Jeremy 11               
  8 Fort Bend Elkins  'A'                            11:35.03   11:27.25  
     1) Fujayigbe, Isaac 12             2) Kidsy, Darvin 11               
     3) Moore, Demeris 12               4) Stribling, Garrison 12         
  9 Arlington Bowie  'A'                             10:42.00   11:40.63  
     1) Carranza, Randy 11              2) Badger, Jaylen 09              
     3) Patterson, Jordan 12            4) Cook, Brant 10                 
 10 HCYA (Homeschool Christian)  'A'                            11:45.76  
     1) Dulworth, Peter 8               2) Miller, Josef 12               
     3) Shy, Cedric 10                  4) Pendergast, Garret 09          
 11 Fort Bend Hightower  'A'                         11:15.00   11:47.24  
     1) Stafford, Jeremiah 12           2) Srinivasan, Vilvesh 11         
     3) Carter, Nicholas 11             4) Williams, Derrick 10           
 12 Alief Hastings  'A'                              11:09.62   11:49.75  
     1) Hassan, Omar 11                 2) Baker, Roynell 11              
     3) Ojomo, Ladi 11                  4) Hutchful, Claude 12            
 13 Fort Bend Travis  'A'                            17:35.20   12:50.16  
     1) Harris, Astin 10                2) Ayunnussi, Leke 11             
     3) Jinks, Thomas 11                4) Facey-Garcia, Duane 11         
 14 Houston Yates  'A'                               12:49.37   13:06.24  
     1) Fields, Leonard 10              2) Allen, Josh 12                 
     3) O'Neal, Gary 11                 4) McDaniel, Brendon 12           
 
Boys High Jump High School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Austin, Alex                 San Marcos                      7-01.00      2.15m 
  2 Sales, Roland             12 Arlington Bo         6-08.00    6-08.00      2.03m 
  3 reece, jonathan           12 New Waverly          6-08.00    6-06.00      1.98m 
  4 Kidsy, Darvin             11 Fort Bend El         6-06.00   J6-06.00      1.98m 
  5 Dupree, Malachi           10 Curtis, John         6-07.25    6-04.00      1.93m 
  6 Merchant, Elijah          11 Humble Atasc         6-05.00   J6-04.00      1.93m 
  7 Gipson, Natron            10 Arlington Bo         6-04.00    6-02.00      1.87m 
  7 Vincent, Cameron          12 Port Arthur          6-00.00    6-02.00      1.87m 
  9 Christaino, Micheal       12 Round Rock M         6-06.00   J6-02.00      1.87m 
 10 Austin, Dakota            11 Lancaster            6-04.00    6-00.00      1.82m 
 10 Motley, Jonathan          11 Galena Park          6-02.00    6-00.00      1.82m 
 12 Pinkney, Alfred           11 Wharton                         5-10.00      1.77m 
 12 Banks, Keenan             12 Beaumont Wes         6-04.00    5-10.00      1.77m 
 12 Graves, Gairy             10 Summer Creek         6-00.00    5-10.00      1.77m 
 12 Ikegbunam, Stanley        11 Richmond Geo         6-02.00    5-10.00      1.77m 
 12 Everett, Alex             11 Richmond Geo         6-02.00    5-10.00      1.77m 
 17 Cook, Tony                12 DeSoto               6-02.00    5-08.00      1.72m 
 17 Martin, Trevion           09 Houston Nimi                    5-08.00      1.72m 
 -- Brumant, Rowan            12 St. Thomas           6-00.00         NH            
 -- Guidry, Trey              12 St. Pius X           6-02.00         NH            
 -- Edo, Soma                 11 Richardson B                         NH            
 -- Patrick, Cody             12 Liberty              6-00.75         NH            
 -- Robichaux, Quinn          10 St. Dominic          5-10.00         NH            
 -- gatson, kendrick          12 Spring Westf        10-06.00         NH            
 -- Richard, Dytrell          10 Houston Wash         6-00.00         NH            
 -- Conway, Jacobbee          11 Houston Wash         6-02.00         NH            
 -- Chambers, Kelsey          10 Houston Yate         5-06.00         NH            
 -- Scott, William            11 Houston Yate         5-08.00         NH            
 -- Williams, Joeal           10 Fort Bend Hi                         NH            
 -- Ademiluyi, Joshua         11 Fort Bend Hi                         NH            
 -- Beasley, Donovin          11 Corpus Chris                         NH            
 -- Price, Devante            10 Corpus Chris                         NH            
 -- Gholar, Duane             12 Alief Elsik          5-10.00         NH            
 -- Zamora, Ishmael           10 Alief Elsik          5-10.00         NH            
 -- Marshall, Jamal           12 Fort Bend El         6-04.00         NH            
 -- Dulop, John               11 Awty Interna         5-08.00         NH            
 -- McKelvey, John            11 Houston Kash                         NH            
 -- Davis, Albert             10 Houston Kash                         NH            
 -- Wilkins, Teyjon           11 Humble               5-08.00         NH            
 -- Acosta, Johnathan         10 Humble                               NH            
 -- Flores, Roberto           09 El Paso El D         5-08.00         NH            
 -- Echols, Bryson            12 DeSoto               6-04.00         NH            
 -- Riley, Dijon              11 Galena Park          6-00.00         NH            
 -- Patterson, Eldridge       09 El Paso El D         6-00.00         NH            
 
Boys Pole Vault High School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Duvio, Dylan              11 Curtis, John        16-00.00   15-00.00      4.57m 
  2 Richard, Derek            12 Fort Bend Tr        15-03.00   14-00.00      4.26m 
  3 Perry, Michael               Nacogdoches H.S.    13-06.00   13-06.00      4.11m 
  4 Thompson, Andrew          11 St. Thomas          12-06.00   12-00.00      3.65m 
  5 Mcgough, Grant            11 Houston Clea                  J12-00.00      3.65m 
  6 George, Aaron             11 Summer Creek        11-00.00  J12-00.00      3.65m 
  7 Plata, Fernando           11 El Paso El D        11-06.00   11-00.00      3.35m 
  7 Jones, Cary               10 Fort Bend Hi                   11-00.00      3.35m 
  9 Williams, Payson          11 St. Thomas          11-05.75  J11-00.00      3.35m 
 10 Steen, Daven              10 Galena Park         11-00.00   10-06.00      3.20m 
 11 Sherels, Muner            10 DeSoto              11-00.00   10-00.00      3.04m 
 11 Hinojos, Ray              10 Galena Park          9-06.00   10-00.00      3.04m 
 
Boys Long Jump High School
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Jones, Jakobi             11 Beaumont Oze        21-07.25   21-06.00  -0.6     6.55m 
     21-00(-2.2) 19-11(-1.5) 20-10(-2.2) 21-06(-0.6) FOUL(-2.1) 20-05(3.3)
  2 Collins, Kyle             11 DeSoto              23-06.00   21-04.00  -3.9     6.50m 
     20-10(-2.5) FOUL(-3.6) 21-04(-3.9) 20-06(-3.0) 20-05(-3.2) 21-00(-2.3)
  3 Zamora, Ishmael           10 Alief Elsik         21-03.00   21-02.00  -1.5     6.45m 
     18-10(-3.6) 21-02(-1.5) FOUL(-5.1) FOUL(-2.6) FOUL(-2.5) FOUL(-2.8)
  4 reece, jonathan           12 New Waverly         21-07.00   21-00.00  -3.4     6.40m 
     FOUL(-3.0) 20-07(-3.9) FOUL(-3.1) 21-00(-3.4) 20-07(-4.0) 20-11(-2.7)
  5 McDuffy, Larry            12 Galena Park         23-01.00   20-08.00  -2.7     6.29m 
     20-07(-3.5) FOUL(-2.3) 20-01(-2.8) FOUL      20-08(-2.7) FOUL(-4.2)
  6 Alaniz, Zachariah         09 Corpus Chris        21-11.00  J20-08.00  -3.4     6.29m 
     FOUL(-3.7) 20-04(-2.3) 20-08(-3.4) FOUL(-3.2) FOUL(-1.7) 19-04(-3.3)
  7 Carter, Daryl             12 Houston Wash        21-04.50   20-07.00  -4.2     6.27m 
     20-07(-4.2) 20-02(-2.3) FOUL(-1.5) 20-01(-1.7) 20-05(-1.9) 19-08(-4.1)
  8 Newbold, La'Darius        12 Lancaster           22-00.00   20-06.00  -1.9     6.24m 
     20-03(-2.2) FOUL(-2.7) 20-06(-1.9) 19-07(-1.6) 19-00(-1.3) 20-02(-3.6)
  9 Ketchem, J.W.             09 Houston Lama        21-01.00   20-03.00  -4.3     6.17m 
     19-00(-3.2) 19-07(-3.9) 20-03(-4.3) FOUL(-1.7) 19-04(-1.9) 19-02(-1.4)
 10 Rose, Michael             12 Fort Bend Tr        21-07.00   20-02.00  -2.6     6.14m 
     18-09(-3.7) 20-02(-2.6)              
 11 Jackson, Darrell          11 Houston Madi                   20-01.00  -0.2     6.12m 
     19-04(-3.4) 20-01(-0.2) 20-01(-3.2)           
 12 Thomas, Joshua            12 Fort Bend Hi        21-06.50   20-00.00  -2.2     6.09m 
     20-00(-2.2) 19-10(-1.9) 19-07(-4.4)           
 13 Sellers, Kaylon           10 Beaumont Oze                   19-11.00  -2.4     6.07m 
     FOUL(-3.6) FOUL(-1.9) 19-11(-2.4)           
 14 Luster, Billy             11 Corpus Chris        19-08.25   19-10.00  -1.4     6.04m 
     19-10(-1.4) FOUL(-3.2) FOUL(-3.5)          
 15 Jones, Quincy             11 Richardson B        21-08.50   19-09.00  -3.7     6.01m 
     19-09(-3.7) FOUL(-3.4) FOUL(-3.3)           
 15 Pinkney, Alfred           11 Wharton                        19-09.00  -1.8     6.01m 
     18-05(-2.8) 19-09(-1.8) 19-06(-1.8)           
 15 Morris, Xavier            12 Houston Yate        21-09.50   19-09.00  -2.7     6.01m 
     FOUL(-3.7) 19-09(-2.7) 19-07(-3.3)           
 18 estes, cameron            11 New Waverly         20-07.75   19-08.00  -2.9     5.99m 
     19-07(-4.0) FOUL(-4.7) 19-08(-2.9)           
 19 Bonney, John              10 Houston Lama        20-07.00   19-06.00  -2.6     5.94m 
     19-06(-2.6) FOUL(-4.0) FOUL(-2.2)           
 20 Hamilton, Daniel          11 Lancaster           21-08.00   19-05.00  -3.4     5.91m 
     19-05(-3.4) FOUL(-3.7) FOUL(-3.1)           
 21 Grissom, Bartee           11 Wharton                        19-04.00  -2.0     5.89m 
     19-04(-2.0) FOUL(-2.4) FOUL(-2.5)           
 21 Lerch, Miles              12 St. Thomas          21-04.00   19-04.00  -2.2     5.89m 
     19-04(-2.2) FOUL(-2.8) FOUL(-4.3)           
 23 Badger, Jaylen            09 Arlington Bo        21-04.00   19-03.00  -3.1     5.86m 
     19-03(-3.1) FOUL(-2.6) FOUL(-2.6)           
 24 Houston, Tristian         09 Galena Park         21-02.00   18-08.00  -3.4     5.68m 
     18-08(-3.4) FOUL(-3.4) FOUL(-2.8)          
 25 Okunnu, Saheed            12 Alief Taylor        22-00.00   18-06.00  -4.0     5.63m 
     18-06(-4.0) FOUL(-2.7) FOUL(-4.0)           
 26 Enriquez, Andre           10 El Paso El D        20-00.00   18-04.00  -2.3     5.58m 
     18-04(-2.3) FOUL(-3.5) FOUL(-3.6)           
 26 Solomon, Regginald        09 Richmond Geo        20-10.00   18-04.00  -1.8     5.58m 
     18-04(-1.8) FOUL(-3.4) FOUL(-1.7)           
 28 Thompson, Edward          10 Fort Bend Hi                   18-02.00  -2.9     5.53m 
     18-02(-2.9) FOUL(-3.9) FOUL(-1.4)          
 29 Plata, Fernando           11 El Paso El D        20-01.00   17-10.00  -2.2     5.43m 
     17-10(-2.2) FOUL(-1.9) FOUL(-4.1)           
 29 Benford, Jared            11 Summer Creek        19-07.00   17-10.00  -2.1     5.43m 
     17-10(-2.1) FOUL(-1.5) FOUL(-3.5)           
 29 Villareal, Jonathan       11 Corpus Chris                   17-10.00  -2.7     5.43m 
     17-10(-2.7) FOUL(-2.3) FOUL(-3.6)           
 32 Aldridge, Howard          11 DeSoto              21-03.00   17-08.00  -2.0     5.38m 
     17-08(-2.0) FOUL(-4.7) FOUL(-2.8)           
 33 McFarland, Jarrell        12 Fort Bend Tr        21-07.00   17-01.00  -3.7     5.20m 
     17-01(-3.7) PASS      PASS                
 33 Singletary, Chantz        11 Spring Westf        29-06.50   17-01.00  -2.4     5.20m 
     17-01(-2.4) FOUL(-4.4) FOUL(-3.6)           
 35 Simon, Jonathan           09 Awty Interna        38-11.50   17-00.00  -3.7     5.18m 
     17-00(-3.7) FOUL(-5.0) FOUL(4.0)           
 36 Gibbs, William            11 Houston Wash        19-01.00   16-05.00  -1.3     5.00m 
     16-05(-1.3) FOUL(-0.9) PASS                
 37 BLACK, MARVIN             10 Arlington Ho        20-00.00   16-00.00  -1.4     4.87m 
     16-00(-1.4) FOUL(-1.7) FOUL(-4.3)           
 -- Louis, Yedidiah           11 Richardson B                       FOUL                 
     PASS      FOUL(-2.4) FOUL(-3.4)           
 -- Christaino, Micheal       12 Round Rock M                       FOUL                 
     FOUL(-3.5) FOUL(-2.3) FOUL(-2.3)          
 -- Marks, Xavian             09 Richmond Geo        21-10.50       FOUL                 
     FOUL(-3.0) FOUL(-2.3) FOUL(-6.2)           
 -- Williamson, Colby         11 HCYA (Homesc        22-06.00       FOUL                 
     FOUL(-2.7) FOUL(-2.6) FOUL(-2.5)           
 -- Perla, Ricky              11 Houston MacA        21-05.00       FOUL                 
     FOUL(-3.5) FOUL(-3.0) FOUL(-4.1)          
 -- Bryant, Gerald            10 Humble              20-04.00       FOUL                 
     FOUL(-1.6) FOUL(-2.7) FOUL(-3.0)           
 -- Patterson, Jordan         12 Arlington Bo        21-06.00       FOUL                 
     FOUL(1.7) PASS(-2.3) FOUL(-2.6)           
 -- Roberts, Lamon            12 St. Pius X          18-07.25       FOUL                 
     FOUL(-3.2) FOUL(-2.5) FOUL(1.8)           
 -- Haller, Cedric            12 Houston West        19-01.00       FOUL                 
     FOUL(-1.9) FOUL(-4.6) FOUL(-4.4)           
 -- Frank, Brian              11 Houston Madi        18-06.50       FOUL                 
     FOUL(-6.3) FOUL(-4.1) FOUL(3.0)           
 
Boys Triple Jump High School
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 McDuffy, Larry            12 Galena Park         46-08.00   44-10.50  -2.9    13.67m 
     43-08.50(-1.4) 44-10.50(-2.9) 43-10(-1.0) FOUL      FOUL      FOUL     
  2 Jones, Jakobi             11 Beaumont Oze        43-03.00   44-06.50  -1.2    13.57m 
     44-06.50(-1.2) 43-07(-2.0) 44-00(-2.6) 41-04(-0.3) 39-11(-2.0) 42-09(-0.5)
  3 Williamson, Colby         11 HCYA (Homesc        43-06.00   44-05.00  -1.5    13.53m 
     42-07(-3.0) 43-00(-0.0) 44-05(-1.5) 40-06.50(-2.1) 42-03(-3.0) 41-01(-2.7)
  4 Sellers, Kaylon           10 Beaumont Oze        43-03.00   44-04.50  -2.6    13.52m 
     FOUL(-1.6) 43-04(-0.4) 42-08(-0.9) 42-08(-1.7) 42-10(-1.0) 44-04.50(-2.6)
  5 Hall, Kevan               12 Houston Lama        42-02.75   43-11.00  +0.0    13.38m 
     FOUL      41-02(-2.7) 42-02(-4.0) FOUL(-2.8) 43-11(+0.0) FOUL(+0.0)
  6 Okunnu, Saheed            12 Alief Taylor        44-03.00   43-09.50  -3.3    13.34m 
     FOUL(-2.4) 43-09.50(-3.3) FOUL(-1.9) FOUL(-0.7) 41-05(-3.7) 42-08(-3.1)
  7 Burns, DeAndre            12 Caldwell            44-11.50   43-06.50  -1.9    13.27m 
     42-10.50(-1.3) 42-01.50(-3.0) FOUL(-1.9) 43-06.50(-1.9) 42-09(-1.3) FOUL(-0.9)
  8 Pierre, Demarcus          12 Houston Wash        42-03.50   41-11.50  -1.5    12.78m 
     41-10(-1.9) 41-11.50(-1.5) 40-11(-1.3) 41-11.50(-3.3) FOUL      FOUL(-1.4)
  9 Darby, Kamon              10 Beaumont Cen        41-07.50   41-06.50  -2.4    12.66m 
     41-06.50(-2.4) FOUL(-4.6) FOUL(-2.9)           
 10 Jones, Quincy             11 Richardson B        41-03.00   41-06.00  -1.8    12.64m 
     41-06(-1.8) FOUL(-1.7) FOUL(-1.7)           
 11 Patterson, Eldridge       09 El Paso El D        42-09.00   41-05.00  -1.9    12.62m 
     FOUL(-3.7) 41-05(-1.9) FOUL(-1.6) 40-05.50(-1.6) 2-02(-1.3) FOUL(0.3)
 12 sage, sage                09 DeSoto              43-06.00   41-01.50  -0.9    12.53m 
     41-00.50(-1.3) 40-05.50(-1.2) 41-01.50(-0.9)           
 13 Jerry, Don                11 Arlington Bo        42-02.00   40-11.00  -2.6    12.47m 
     FOUL      40-06.50(-2.5) 40-11(-2.6)           
 14 gray, corey               10 DeSoto              41-11.75   40-10.50  -1.4    12.45m 
     FOUL(-2.6) FOUL(-3.4) 40-10.50(-1.4)           
 15 Blow, Jon                 11 Humble Atasc        41-01.00   40-10.00  -3.0    12.44m 
     40-02(-2.6) 40-10(-3.0) FOUL(-1.1)           
 16 Thompson, Carrington      12 Houston Lama        41-00.00   40-06.50  -0.5    12.35m 
     FOUL(-1.0) FOUL(0.5) 40-06.50(-0.5)           
 17 Bryant, Gerald            10 Humble              40-11.00   40-05.50  -2.3    12.33m 
     40-05.50(-2.3) FOUL(-1.8) FOUL(-1.3)           
 18 Flores, Roberto           09 El Paso El D        42-07.00   40-03.50  -2.7    12.28m 
     FOUL(-2.2) FOUL(-1.8) 40-03.50(-2.7)           
 19 Baker, Jeremy             12 Corpus Chris        44-00.00   40-01.50   0.2    12.23m 
     FOUL(-1.6) 40-01.50(0.2) FOUL(-0.5)           
 20 Small, Niko               09 Arlington Bo        43-09.00   40-01.00  -1.5    12.21m 
     40-01(-1.5) FOUL(-2.1) FOUL                
 -- Simon, Jonathan           09 Awty Interna        18-04.00       FOUL                 
     FOUL(-1.6) FOUL(1.8) FOUL(+0.0)           
 -- Solomon, Regginald        09 Richmond Geo        41-05.00       FOUL                 
     FOUL(-1.8) FOUL(-0.8) FOUL(-3.0)           
 -- Hamilton, Daniel          11 Lancaster           39-00.00       FOUL                 
     FOUL(-1.8) FOUL(-1.5) FOUL(-0.8)           
 -- Fairly, Ralph             11 Fort Bend Hi        40-09.00       FOUL                 
     FOUL(-1.8) FOUL(-1.9) FOUL(2.6)           
 -- Graves, Gairy             10 Summer Creek        42-11.00       FOUL                 
     FOUL(-4.0) FOUL(-3.5) FOUL(-3.6)           
 -- Skala, Carson             10 Rogers              39-05.00       FOUL                 
     FOUL(-1.9) FOUL(-1.7) FOUL(-3.2)           
 -- BLACK, MARVIN             10 Arlington Ho        38-01.00       FOUL                 
     FOUL(-1.3) FOUL(-2.0) FOUL(-1.9)           
 -- Singletary, Chantz        11 Spring Westf        34-05.50       FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                
 -- Salazar, Joseph           10 Humble Atasc        41-07.00       FOUL                 
     FOUL(-1.5) FOUL(-2.7) FOUL(-2.2)           
 -- Grissom, Bartee           11 Wharton                            FOUL                 
     FOUL(-1.6) FOUL(-2.2) FOUL(-3.2)           
 -- Thompson, Edward          10 Fort Bend Hi        40-09.00       FOUL                 
     FOUL(-3.2) FOUL(-1.0) FOUL(-2.9)           
 -- Roberts, Lamon            12 St. Pius X           4-11.25       FOUL                 
     FOUL(-1.3) FOUL(+0.0) FOUL(-2.6)           
 
Boys Shot Put High School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Rodriguez, Roman          12 Houston Spri        60-04.00   56-07.75     17.26m 
  2 Aleman, Ricardo           12 San Antonio         55-09.25   54-07.75     16.65m 
  3 Jubutu, Abolade           12 Houston Stra        54-07.00   53-10.50     16.42m 
  4 Thomas, Eric              11 Curtis, John        53-05.50   53-04.50     16.26m 
  5 Taylor, Anthony           11 Curtis, John        57-05.25   52-10.50     16.11m 
  6 Herrera, Jose             11 Brownsville         55-09.25   52-02.50     15.91m 
  7 Hughes, Benjamin          11 Waco Univers        50-02.00   50-08.25     15.44m 
  8 Mata, Manny               12 El Paso El D        51-02.00   50-06.50     15.40m 
  9 Payne, Thalan             12 Beaumont Oze        51-09.00   50-01.75     15.28m 
 10 Augustine, Jereem         12 Port Arthur         46-09.25   50-00.25     15.24m 
 11 Harper, Christian         12 Galena Park         51-02.00   49-07.75     15.13m 
 12 gay, josh                 10 DeSoto              52-11.50   49-06.50     15.10m 
 13 Salinas, Rigo             10 Mission Shar        50-02.00   49-03.75     15.03m 
 14 Beasley, Jacoby           12 Lancaster           48-04.00   48-05.00     14.75m 
 15 Moore, Jayven             12 Alief Hastin        50-05.50   48-00.25     14.63m 
 16 Riser, Curtis             12 DeSoto              51-08.75   47-05.25     14.45m 
 17 Mcmillian, Devonte        12 Port Arthur         49-11.00   47-03.50     14.41m 
 18 Williams, Craigery        12 Alief Elsik         44-06.00   45-05.50     13.85m 
 19 Reed, DeVohn              11 Alief Elsik         44-06.00   45-02.75     13.78m 
 20 Farley, Darnell           12 Lancaster           46-11.75   45-01.75     13.76m 
 21 Matlock, Kiante           11 Summer Creek        46-09.50   45-00.00     13.71m 
 22 zorrell, Ezell            12 Humble              47-01.00   44-03.75     13.50m 
 23 Uwaezuoke, Jerry          12 Houston West        46-11.00   43-08.00     13.30m 
 24 Crawford, Bobby           11 Fort Bend Tr        50-01.00   43-07.50     13.29m 
 25 DiFransico, Anthony       12 Summer Creek        45-06.00   43-05.50     13.24m 
 26 Walker, Hardreck          11 Spring Westf        50-02.50   43-04.00     13.20m 
 27 Mark Osundo, McDaniel     11 Fort Bend El        48-00.00   43-03.75     13.20m 
 28 Odom, Jalen               12 Fort Bend Ma        41-07.00   42-09.50     13.04m 
 29 Battle, Malcolm           11 Houston Nimi                   42-07.75     12.99m 
 30 Savage-Lewis, Ira         10 Houston Lama        44-01.00   42-02.75     12.87m 
 31 Johnson, Marcus           11 Fort Bend Ma                   42-02.25     12.85m 
 32 Thornton, Deon            11 Houston West        45-10.00   40-09.75     12.43m 
 -- Harrell, Charlie          12 St. Dominic                        FOUL            
 -- Cook, British             09 KIPP Sunnysi                       FOUL            
 -- Roach, Troy               12 Galena Park         48-11.00       FOUL            
 -- Price, Joshua             11 Fort Bend Hi                       FOUL            
 -- Ibik, Ifey                12 Fort Bend Tr        48-05.00       FOUL            
 -- Thompson, Damon           12 Fort Bend Hi                       FOUL            
 
Boys Discus Throw High School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Rodriguez, Roman          12 Houston Spri          181-05  162-05.25     49.51m 
      162-05.25  FOUL  161-04.75  FOUL       
  2 Simmons, Rodrick          12 Galena Park           168-01  157-01.75     47.89m 
      157-01.75  156-08.25  FOUL  153-00.75       
  3 Salinas, Rigo             10 Mission Shar          147-08     148-00     45.11m 
      FOUL  148-00  FOUL  131-02.50       
  4 Farley, Darnell           12 Lancaster             148-01  146-00.25     44.50m 
      129-05.75  146-00.25  140-07  FOUL       
  5 Aleman, Ricardo           12 San Antonio         70-07.50     144-01     43.91m 
      FOUL  136-05.50  FOUL  144-01       
  6 Bultzo, Tyler             12 Round Rock M          131-09     142-03     43.35m 
      FOUL  142-03  FOUL  139-00       
  7 Williams, Craigery        12 Alief Elsik           135-06  136-05.25     41.58m 
      131-01.75  125-09.50  136-05.25  FOUL       
  8 zorrell, Ezell            12 Humble                139-10  136-04.75     41.57m 
      FOUL  136-04.75  FOUL  FOUL       
  9 Thompson, Damon           12 Fort Bend Hi          155-09     135-09     41.37m 
      131-02  FOUL  135-09  FOUL       
 10 Sylvester, Anthony        10 Beaumont Oze          126-02  133-11.25     40.82m 
      FOUL  133-11.25  42-03.50  ND       
 11 mcgarritty, markus        11 DeSoto                136-06  133-06.25     40.69m 
      FOUL  133-06.25  126-08  127-01.25       
 12 Beasley, Jacoby           12 Lancaster             130-00  132-11.25     40.51m 
      ND  115-06.75  120-09.50  132-11.25       
 13 Mark Osundo, McDaniel     11 Fort Bend El          145-04  131-09.50     40.17m 
      118-07  131-09.50  125-09.25  116-07.75       
 14 Herrera, Jose             11 Brownsville         50-11.25     131-06     40.08m 
      127-02.50  131-06  128-07  FOUL       
 15 gay, josh                 10 DeSoto                137-07     130-01     39.64m 
      FOUL  104-10  130-01  FOUL       
 16 Moreno, Regino            11 Corpus Chris          155-00     130-00     39.62m 
      118-08.25  FOUL  124-04.25  130-00       
 17 Harper, Christian         12 Galena Park           135-00  127-05.25     38.84m 
      127-05.25  FOUL  116-10  FOUL       
 17 Uwaezuoke, Jerry          12 Houston West          135-00  127-05.25     38.84m 
      127-05.25  112-11.50  FOUL  122-03.75       
 19 Underbrink, Ben           11 Richardson B          140-00     127-02     38.76m 
      121-08.75  127-02  118-10.50  119-10       
 20 Barbosa, Carlos           12 Houston Stra          140-00  125-02.25     38.15m 
      FOUL  125-02.25  124-06  FOUL       
 21 Reed, DeVohn              11 Alief Elsik           140-01  124-05.50     37.93m 
      ND  124-05.50  107-10.25  FOUL       
 22 Bradford, Travis          11 St. Thomas            136-00  123-07.25     37.67m 
      120-07.75  123-00.75  115-03.75  123-07.25       
 23 Hyder, Braylon            10 Houston Lama          128-03     123-03     37.56m 
      110-03  116-11.25  115-05.75  123-03       
 24 Payne, Thomas             12 Beaumont Oze        30-03.50  122-03.25     37.26m 
      FOUL  110-09.75  122-03.25  120-01.75       
 25 Perrier, Claude           11 St. Thomas            139-00  121-04.75     37.00m 
      FOUL  FOUL  FOUL  121-04.75       
 26 Mason, Steven             11 St. Thomas E        20-06.25  120-03.75     36.67m 
      120-03.75  117-05  117-09.25  103-11.50       
 27 Thornton, Deon            11 Houston West          111-00  110-03.75     33.62m 
      FOUL  103-08.75  110-03.75  FOUL       
 28 Turner, Kelvin            10 Houston West          110-00  107-08.25     32.82m 
      107-08.25  ND  FOUL  ND       
 29 Frank, Santiago           11 Houston Eise          100-00  106-09.50     32.55m 
      105-06.75  106-09.50  2-06.50  FOUL       
 30 Brooks, Evan              11 Houston Nimi          119-01     104-04     31.80m 
      FOUL  ND  ND  104-04       
 31 Crawford, Bobby           11 Fort Bend Tr          115-07     103-01     31.41m 
      ND  1.50  ND  103-01       
 32 Taylor, Anthony           11 Curtis, John                  102-08.75     31.31m 
      102-08.75  ND  ND  ND       
 33 Devine, Dan               12 Houston Lama          120-02  102-08.25     31.29m 
      102-08.25  101-05.75  ND  102-07.75       
 34 Battle, Malcolm           11 Houston Nimi                     101-08     30.98m 
      101-00.75  ND  101-08  ND       
 -- Riley, Duke               11 Curtis, John          145-00       FOUL            
      FOUL  ND  FOUL           
 -- Moore, Greg               10 Pope John XX          109-06       FOUL            
      FOUL  ND  ND  ND       
 -- Igwe, Michael             11 Fort Bend Tr          125-08       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL       
 -- Mata, Manny               12 El Paso El D          134-05       FOUL            
      ND  FOUL  FOUL  FOUL       
 
Mixed 1 Mile Race Walk Open
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Flores, Geraldo            M South Texas          7:30.00    8:01.14  
  2 Serna, Matias              M South Texas          8:30.00    8:06.59  
  3 Rodriguez, Kasandra        W South Texas                     8:37.99  
  4 Aguilar, Jonathan          M South Texas          9:15.00    8:38.20  
  5 Juarez, Julisa             W South Texas                     9:02.49  
  6 Flores, Diana Lee          W South Texas                     9:07.13  
  7 Barlass, Ben               M Houston Race        10:15.00    9:23.56  
  8 Gonzalez, Itzel            W South Texas                     9:23.83  
  9 Flores, Gisela             W South Texas                     9:26.96  
 10 Espericueta, Desiree       W South Texas                     9:34.06  
 11 Antuna, Emely              W South Texas                     9:34.90  
 12 Berry, Stevie              M Houston Race         9:05.00    9:36.27  
 13 Vosta, Loiza               M Houston Race         9:55.00    9:48.17  
 14 Sanchez, Brianna           W South Texas                     9:48.31  
 16 Garcia, Narda              W South Texas                     9:51.10  
 17 Rodriguez, Karina          W South Texas                     9:53.15  
 18 Barlass, Ruth              W Houston Race         9:05.00   10:08.51  
 19 Berry, Dillon              M Houston Race         9:20.00   10:11.01  
 20 Campos, Janessa            W South Texas                    10:16.29  
 21 Andrean, Emilio            W South Texas         10:20.00   10:26.43  
 22 Aguilar, Denise            W South Texas         10:30.00   10:26.51  

Women 100 Meter Dash University 
======================================================================== 
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H# 
======================================================================== 
Preliminaries 
  1 Rolle, Tia                SR Alabama State            12.20q -2.0  1 
  2 Springer, Candace         JR Rice                     12.43q -3.7  4 
  3 Knighton, Precious        FR Rice                     12.51q -2.0  1 
  4 Thomas, Shanna            SO Southwest Christian      12.59q -3.7  4 
  5 Dixon, Myesha             JR Prairie View             12.68q -2.2  2 
  6 Pope, Jasmine             JR Alabama State            12.71q -3.7  3 
  7 Hill, Keely               SO Prairie View             12.76q -2.0  1 
  8 Henry, Courtney           SO Dillard                  12.77q -3.7  3 
  9 james, laquanda           FR Dillard                  12.77q -2.2  2 
 10 Showell, Destinee         SO Dillard                  12.82q -2.2  2 
 11 Getfield, Sydney          FR Concordia (Tex.)         12.83q -2.0  1 
 12 Smith, Nakiya             FR Kansas City CC           12.84q -2.2  2 
 13 Lee, Latrice              SO Alabama State            12.85q -3.7  3 
 14 Jackson, Amanda           SO Texas Southern           12.87q -2.0  1 
 15 Turner, Raven             JR Prairie View             12.90q -3.7  4 
 16 Harrison, Brionna         FR Kansas City CC           13.11q -3.7  3 
 17 Mayhue, Jatarra           JR Texas Southern           13.12  -3.7  4 
 18 Jordan, Ariane            SO Prairie View             13.17  -2.2  2 
 19 Udoessien, Julie          JR Texas Lutheran           13.30  -2.0  1 
 20 De Leon, Desiree          FR Concordia (Tex.)         13.38  -2.2  2 
 21 Fowler, Brittany          SO Grambling                13.39  -3.7  4 
 22 Tyrell, Jahneel           SO Alabama State            13.50  -3.7  3 
 23 Taylor, Brenisha          SO Texas Southern           13.51  -3.7  3 
 24 McIntosh, juliena         SO Kansas City CC           13.65  -2.2  2 
 25 Hardeman, De'Angelique    FR Prairie View             13.69  -2.0  1 
 26 Askew, Randi              FR Concordia (Tex.)         13.74  -2.2  2 
 27 Green, Anquiette          SO Texas College            13.83  -3.7  3 
 28 johnson, Julia            FR Dillard                  13.84  -3.7  4 
 29 Watts, Asenath            SO Kansas City CC           14.12  -3.7  4 

Women 100 Meter Dash University 
======================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# 
======================================================================== 
Finals 
  1 Springer, Candace         JR Rice                     12.21  -3.2  2 
  2 Rolle, Tia                SR Alabama State            12.21  -3.2  2 
  3 Knighton, Precious        FR Rice                     12.49  -3.2  2 
  4 Pope, Jasmine             JR Alabama State            12.65  -3.2  2 
  5 Henry, Courtney           SO Dillard                  12.65  -3.2  2 
  6 Dixon, Myesha             JR Prairie View             12.70  -3.2  2 
  7 Lee, Latrice              SO Alabama State            12.73  -3.2  1 
  8 Thomas, Shanna            SO Southwest Christian      12.73  -3.2  2 
  9 Getfield, Sydney          FR Concordia (Tex.)         12.75  -3.2  1 
 10 Hill, Keely               SO Prairie View             12.88  -3.2  2 
 11 Jackson, Amanda           SO Texas Southern           12.90  -3.2  1 
 12 Harrison, Brionna         FR Kansas City CC           12.90  -3.2  1 
 13 Smith, Nakiya             FR Kansas City CC           12.91  -3.2  1 
 14 Showell, Destinee         SO Dillard                  12.94  -3.2  1 
 15 Turner, Raven             JR Prairie View             12.99  -3.2  1

Women 200 Meter Dash University 
======================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# 
======================================================================== 
  1 Smith, Nakiya             FR Kansas City CC           25.68  -4.6  6 
  2 Anderson, Monique         SO Texas Lutheran           25.93  -2.8  5 
  3 james, laquanda           FR Dillard                  25.94  -2.8  5 
  4 Jackson, Amanda           SO Texas Southern           26.02  -2.8  5 
  5 Turner, Raven             JR Prairie View             26.15  -4.6  6 
  6 Showell, Destinee         SO Dillard                  26.18  -4.6  6 
  7 Getfield, Sydney          FR Concordia (Tex.)         26.27  -2.3  4 
  8 Mathis, Jeressa           SO Texas Southern           26.29  -2.3  4 
  8 Henry, Courtney           SO Dillard                  26.29  -4.6  6 
 10 Hill, Keely               SO Prairie View             26.42  -2.8  5 
 11 Harrison, Brionna         FR Kansas City CC           26.61  -2.8  5 
 12 Mayhue, Jatarra           JR Texas Southern           26.70  -2.6  3 
 13 Lapoole, Brittany         JR Grambling                26.78  -2.8  5 
 14 Keller, Sandreka          SO Dillard                  26.86  -2.6  3 
 15 Henderson, Erial          SO Prairie View             26.89  -2.3  4 
 16 Udoessien, Julie          JR Texas Lutheran           26.92  -2.6  3 
 17 Jordan, Ariane            SO Prairie View             26.94  -4.6  6 
 18 Taylor, Brenisha          SO Texas Southern           26.95  -2.6  3 
 19 Haynes, Kenisa            SO Houston Baptist          26.97  -2.3  4 
 20 De Leon, Desiree          FR Concordia (Tex.)         27.52  -3.4  2 
 21 McConnell, Sabrina        FR Grambling                27.77  -2.8  5 
 22 Smith, Dominique          SO Dillard                  27.78  -3.4  2 
 23 Burhans, Kristina         SR Houston Baptist          27.98  -3.4  2 
 24 Cunningham, Brianna       FR Concordia (Tex.)         28.14  -3.8  1 
 25 Askew, Randi              FR Concordia (Tex.)         28.24  -3.4  2 
 26 Smith, Montranique        FR Huston-Tillotson         28.26  -4.6  6 
 27 Lofton, Kourtney          SO Houston Baptist          28.40  -2.6  3 
 28 Kelly, Shaquita           FR Alcorn State             28.44  -2.6  3 
 29 Fowler, Brittany          SO Grambling                28.54  -3.4  2 
 30 Green, Anquiette          SO Texas College            28.85  -3.4  2 
 31 Watts, Asenath            SO Kansas City CC           29.39  -3.8  1 
 32 Adiukwu, Chinnoya         FR Houston Baptist          30.07  -3.8  1 
 33 Hardeman, De'Angelique    FR Prairie View             30.34  -2.3  4 

Women 400 Meter Dash University 
=================================================================== 
    Name                    Year School                 Prelims  H# 
=================================================================== 
Preliminaries 
  1 Scott, Gabrielle          FR Harvard                  56.70q  3 
  2 Moody, Terracia           SO Prairie View             57.07q  4 
  3 McCoy, Tyneisha           FR Rice                     57.09q  2 
  4 Bryant, Sharonda          SO Houston Baptist          57.66q  2 
  5 Alexander, Kelsi          FR Prairie View             57.87q  1 
  6 Mahone, Jerrica           FR Alabama State            58.32q  4 
  7 Nwora, Lilian             JR Rice                     58.83q  1 
  8 Dodd, Morgan              SR Grambling                58.89q  3 
  9 Lapoole, Brittany         JR Grambling                59.52   2 
 10 Menifee, Ci'Ara           SO Texas Southern           59.56   4 
 11 Okpala, Ugonna            FR Prairie View             59.76   4 
 12 Foster, Disa              SR Houston Baptist          59.83   3 
 13 Abadom, Zelda             SR Houston Baptist        1:00.07   2 
 14 Anderson, Monique         SO Texas Lutheran         1:00.82   2
 15 Haynes, Kenisa            SO Houston Baptist        1:00.85   4 
 16 Whaley, Ravonshia         FR Huston-Tillotson       1:01.12   4 
 17 Wagenaar, Megan           SO Concordia (Tex.)       1:01.34   1 
 18 Guildbeau, Brandy         FR Alcorn State           1:01.39   1 
 19 McDonald, Whitney         SO Texas Southern         1:01.48   4 
 20 Picou, Karlee             SO Dillard                1:01.72   3 
 21 Keller, Sandreka          SO Dillard                1:01.93   1 
 22 Stone, Jasmine            SR Huston-Tillotson       1:03.02   1 
 23 Dejonnete, Dannetna       FR Southwest Christian    1:03.02   3 
 24 Jones, Dominque           FR Southwest Christian    1:03.27   2 
 25 Johnson, Opreal           FR Southwest Christian    1:04.53   3 

Women 400 Meter Dash University 
================================================================ 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================ 
Finals 
  1 Moody, Terracia           SO Prairie View             55.69 
  2 Scott, Gabrielle          FR Harvard                  56.17 
  3 McCoy, Tyneisha           FR Rice                     56.56 
  4 Alexander, Kelsi          FR Prairie View             57.84 
  5 Bryant, Sharonda          SO Houston Baptist          58.14 
  6 Nwora, Lilian             JR Rice                     58.58 
  7 Dodd, Morgan              SR Grambling              1:00.03 

Women 800 Meter Run University 
================================================================ 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================ 
  1 Renfer, Molly             FR Harvard                2:13.39 
  2 Kelly, Breana             SR Alabama State          2:15.60 
  3 Tyson, Sha'Reva           SO Prairie View           2:15.96 
  4 Derilus, Kesia            SR Alabama State          2:16.46 
  5 Whisnant, Kadie              Adidas Team Green      2:16.58 
  6 Mahone, Jerrica           FR Alabama State          2:17.44 
  7 Gooch, Courtney           SR Alabama State          2:17.62 
  8 Whitt, Jamie              SO Houston Baptist        2:18.00 
  9 Kreidie, Hiba             SO Houston Baptist        2:19.78 
 10 Pringle, Alison           SO Concordia (Tex.)       2:21.56 
 11 Bustamente, Leticia       JR Prairie View           2:22.01 
 12 Wagenaar, Megan           SO Concordia (Tex.)       2:22.13 
 13 Whaley, Ravonshia         FR Huston-Tillotson       2:22.20 
 14 Jenkins, Megan            SR Adidas Team Green      2:22.28 
 15 Caldwell, Toyre           JR Texas Southern         2:22.40 
 16 Gilbert, Donna            JR Prairie View           2:22.48 
 17 Altidor, Lutrisha         SR Alabama State          2:22.97 
 18 Naranjo, Laura            JR Texas Southern         2:24.00 
 19 Brooks, Angel             JR Prairie View           2:24.09 
 20 Bustamante, Martha        FR Prairie View           2:24.64 
 21 Jimenez, Hope                Adidas Team Green      2:26.00 
 22 Flores, Marie             SR Adidas Team Green      2:26.74 
 23 Smith, Soyong             SO Alabama State          2:26.83 
 24 Guinn, Amy                   Adidas Team Green      2:27.71 
 25 Okpala, Ugonna            FR Prairie View           2:28.83 
 26 Rayford, Kiah                visions track club     2:30.60
 27 Collins, Condrea          FR Alcorn State           2:32.82 
 28 Lewis, Shaleah            SO Concordia (Tex.)       2:35.20 
 -- Benson, Desiree           SO Alcorn State               DNF 

Women 1500 Meter Run University 
================================================================ 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================ 
  1 Jenkins, Megan            SR Adidas Team Green      4:39.79 
  2 Whitt, Jessica            SO Houston Baptist        4:43.16 
  3 Whisnant, Kadie              Adidas Team Green      4:43.47 
  4 Schoch, Sasha             NA UNAT-Rice              4:45.27 
  5 Haavikko, Hanna           SR Unattached             4:45.88 
  6 Mason, Sarah              JR Rice                   4:47.47 
  7 Gooch, Courtney           SR Alabama State          4:48.35 
  8 Guinn, Amy                   Adidas Team Green      4:51.71 
  9 Jimenez, Hope                Adidas Team Green      4:53.50 
 10 Flores, Marie             SR Adidas Team Green      4:54.15 
 11 Derilus, Kesia            SR Alabama State          4:56.51 
 12 Abadie, Kathleen          FR Rice                   4:57.79 
 13 Bustamente, Leticia       JR Prairie View           5:00.93 
 14 Bustamante, Martha        FR Prairie View           5:02.42 
 15 Michel, Laura             NA UNAT-Rice              5:03.47 
 16 Naranjo, Laura            JR Texas Southern         5:05.11 
 17 Johnston, Nicole          FR Rice                   5:07.98 
 18 Hodges, Raheema           JR Alabama State          5:08.35 
 19 Caldwell, Toyre           JR Texas Southern         5:11.06 
 20 Smith, Soyong             SO Alabama State          5:11.40 
 21 Brooks, Angel             JR Prairie View           5:11.75 
 22 Gilbert, Donna            JR Prairie View           5:17.87 
 23 Gutierrez, Amanda         SO Rice                   5:21.78 
 24 Bustamente, Guadalupe     JR Prairie View           5:32.79 
 25 Shaw, Ka'Shaye            SO Alcorn State           5:39.81 
 26 Martel, Heather           SR Texas Southern         5:49.61 
 -- Alexander, Tieshia        SO Grambling                  DNF 

Women 5000 Meter Run University 
================================================================ 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================ 
  1 Hodges, Raheema           JR Alabama State         19:10.13 
  2 Bustamente, Leticia       JR Prairie View          19:26.57 
  3 Bustamante, Martha        FR Prairie View          19:45.99 
  4 Bustamente, Guadalupe     JR Prairie View          21:18.05 
  5 Smith, Soyong             SO Alabama State         21:38.75 
  6 Martel, Heather           SR Texas Southern        22:09.41 

Women 100 Meter Hurdles University 
======================================================================== 
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H# 
======================================================================== 
Preliminaries 
  1 Dixon, Myesha             JR Prairie View             14.54q -2.7  1 
  2 Heard, Tiffany            SO Texas Southern           14.73q -2.2  3 
  3 Baltimore, Ashtynn        JR Harvard                  14.87q -2.5  2
  4 Fudge, Selena             SR Texas Southern           15.06q -2.7  1 
  5 Mathis, Jeressa           SO Texas Southern           15.08q -2.5  2 
  6 Abbate, Olivia            SO Harvard                  15.11q -2.7  1 
  7 Lofton, Kourtney          SO Houston Baptist          15.21q -2.5  2 
  8 Thompson, Paris           JR Alabama State            15.29q -2.2  3 
  9 Williams, Narricka        FR Alabama State            15.49q -2.5  2 
 10 Bellock, Irikas           SO Grambling                15.60q -2.2  3 
 11 Jenkins, Takeisha         SR Alcorn State             15.72q -2.2  3 
 12 Richardson, Fola          JR Alabama State            15.90q -2.5  2 
 13 White, Aisha              JR Prairie View             15.99q -2.2  3 
 14 Reed, Christine           SR Harvard                  16.15q -2.2  3 
 15 Usry, Sarah               SR Texas Lutheran           16.29q -2.7  1 
 16 Tunstall, Sierra          JR Grambling                16.33q -2.7  1 
 17 Hirst, Mary               JR Harvard                  16.75  -2.2  3 
 18 Sliva, Nicole             SR Harvard                  16.84  -2.7  1 
 19 Mangum, Dametra           SO Alcorn State             17.08  -2.5  2 
 20 Allen, Kia                JR Prairie View             17.25  -2.5  2 
 21 Jackson, Amanda           SO Texas Southern           17.53  -2.7  1 

Women 100 Meter Hurdles University 
======================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# 
======================================================================== 
Finals 
  1 Dixon, Myesha             JR Prairie View             14.40  -3.1  2 
  2 Heard, Tiffany            SO Texas Southern           14.59  -3.1  2 
  3 Baltimore, Ashtynn        JR Harvard                  14.76  -3.1  2 
  4 Mathis, Jeressa           SO Texas Southern           14.94  -3.1  2 
  5 Fudge, Selena             SR Texas Southern           15.07  -3.1  2 
  6 Abbate, Olivia            SO Harvard                  15.12  -3.1  2 
  7 Jenkins, Takeisha         SR Alcorn State             15.22  -3.0  1 
  8 Williams, Narricka        FR Alabama State            15.44  -3.0  1 
  9 Lofton, Kourtney          SO Houston Baptist          15.51  -3.1  2 
 10 Bellock, Irikas           SO Grambling                15.80  -3.0  1 
 11 Reed, Christine           SR Harvard                  15.82  -3.0  1 
 12 Richardson, Fola          JR Alabama State            16.19  -3.0  1 
 13 Thompson, Paris           JR Alabama State            16.21  -3.1  2 
 14 Tunstall, Sierra          JR Grambling                16.46  -3.0  1 
 15 Usry, Sarah               SR Texas Lutheran           16.53  -3.0  1 

Women 400 Meter Hurdles University 
=================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals  H# 
=================================================================== 
  1 Fudge, Selena             SR Texas Southern         1:02.57   1 
  2 Heard, Tiffany            SO Texas Southern         1:02.90   1 
  3 Thompson, Paris           JR Alabama State          1:04.48   2 
  4 Brown, Corinna            SR Prairie View           1:04.57   1 
  5 Williams, Narricka        FR Alabama State          1:05.17   2 
  6 Jenkins, Takeisha         SR Alcorn State           1:05.65   2 
  7 Montgomery, Candace       SR Houston Baptist        1:05.77   1 
  8 Tunstall, Sierra          JR Grambling              1:08.55   2 
  9 Mathis, Jeressa           SO Texas Southern         1:09.20   1 
 10 Cauthorn, Sidney          SO Rice                   1:09.76   2 
 11 Lawrence, Shanae          SO Houston Baptist        1:09.83   1
 12 Ikelle, Larissa           SO Rice                   1:10.55   1 
 13 Mangum, Dametra           SO Alcorn State           1:10.85   1 
 14 Richardson, Fola          JR Alabama State          1:12.70   2 

Women 4x100 Meter Relay University 
================================================================ 
    School                                               Finals 
================================================================ 
  1 Alabama State  'A'                                    46.26 
     1) Lee, Latrice SO                 2) Pope, Jasmine JR 
     3) Tavernier, Asha SR              4) Rolle, Tia SR 
  2 Rice  'A'                                             46.65 
     1) Martin, Simone NA               2) McCoy, Tyneisha FR 
     3) Knighton, Precious FR           4) Springer, Candace JR 
  3 Houston Baptist  'A'                                  46.72 
     1) Gaines, Brittane JR             2) Cooper, Joslyn SR 
     3) McGrew, Tramisha SR             4) Williams, Skyla JR 
  4 Grambling  'A'                                        47.83 
     1) Peterson, Markesha SR           2) Pavin, Ilana SR 
     3) Griffin, Olyvia JR              4) Bellock, Irikas SO 
  5 Alcorn State  'A'                                     48.30 
     1) Johnson, Shala SO               2) Hill, Adrianna SR 
     3) Montgomery, Britje FR           4) Jenkins, Takeisha SR 
  6 Dillard  'A'                                          48.91 
     1) james, laquanda FR              2) Keller, Sandreka SO 
     3) Showell, Destinee SO            4) Henry, Courtney SO 
  7 Concordia (Tex.)  'A'                                 49.95 
     1) Cunningham, Brianna FR          2) Getfield, Sydney FR 
     3) De Leon, Desiree FR             4) Askew, Randi FR 

Women 4x200 Meter Relay University 
================================================================ 
    School                                               Finals 
================================================================ 
  1 Houston Baptist  'A'                                1:39.69 
     1) Gaines, Brittane JR             2) McGrew, Tramisha SR 
     3) Williams, Skyla JR              4) Cooper, Joslyn SR 
  2 Grambling  'A'                                      1:39.96 
     1) Gould, Laporshia SO             2) Pavin, Ilana SR 
     3) Griffin, Olyvia JR              4) Peterson, Markesha SR 
  3 Texas Southern  'A'                                 1:40.71 
     1) Jackson, Amanda SO              2) McDonald, Whitney SO 
     3) Heard, Tiffany SO               4) Mathis, Jeressa SO 
  4 Alcorn State  'A'                                   1:45.72 
     1) Guildbeau, Brandy FR            2) Jelks, Jessica SO 
     3) Larry, Fanequa FR               4) Peavie, Symona JR 
 -- Harvard  'A'                                            DNF 
     1) Abbate, Olivia SO               2) Scott, Gabrielle FR 
     3) Baltimore, Ashtynn JR           4) Conway, Shannon SR 

Women 4x400 Meter Relay University 
=================================================================== 
    School                                               Finals  H# 
=================================================================== 
  1 Rice  'A'                                           3:47.83   2
     1) McCoy, Tyneisha FR              2) Springer, Candace JR 
     3) Nwora, Lilian JR                4) Brown, Sojourner SO 
  2 Prairie View  'A'                                   3:48.25   2 
     1) Alexander, Kelsi FR             2) Moody, Terracia SO 
     3) Henderson, Erial SO             4) Thompson, Sylvonna SO 
  3 Houston Baptist  'A'                                3:51.84   2 
     1) Bryant, Sharonda SO             2) Abadom, Zelda SR 
     3) Pressley, Morgan JR             4) McGrew, Tramisha SR 
  4 Texas Southern  'A'                                 3:52.72   2 
     1) Heard, Tiffany SO               2) McDonald, Whitney SO 
     3) Jackson, Amanda SO              4) Mathis, Jeressa SO 
  5 Alabama State  'A'                                  3:56.67   2 
     1) Pope, Jasmine JR                2) Williams, Narricka FR 
     3) Mahone, Jerrica FR              4) Lee, Latrice SO 
  6 Prairie View  'B'                                   3:57.90   1 
     1) Brown, Corinna SR               2) Okpala, Ugonna FR 
     3) Jordan, Ariane SO               4) Turner, Raven JR 
  7 Grambling  'A'                                      3:57.93   2 
     1) Lapoole, Brittany JR            2) Gould, Laporshia SO 
     3) Dodd, Morgan SR                 4) Griffin, Olyvia JR 
  8 Rice  'B'                                           3:58.99   1 
     1) Kirk, Maya SR                   2) Cauthorn, Sidney SO 
     3) Ikelle, Larissa SO              4) Knighton, Precious FR 
  9 Alabama State  'B'                                  4:02.07   2 
     1) Altidor, Lutrisha SR            2) Thompson, Paris JR 
     3) Kelly, Breana SR                4) Tavernier, Asha SR 
 10 Alcorn State  'A'                                   4:03.59   1 
     1) Jelks, Jessica SO               2) Montgomery, Britje FR 
     3) Jenkins, Takeisha SR            4) Hill, Adrianna SR 
 11 Southwest Christian  'A'                            4:07.56   2 
     1) Howard, Allegra SO              2) Thomas, Shanna SO 
     3) Jones, Dominque FR              4) Dejonnete, Dannetna FR 
 12 Concordia (Tex.)  'A'                               4:11.65   1 
     1) Askew, Randi FR                 2) Wagenaar, Megan SO 
     3) Pringle, Alison SO              4) De Leon, Desiree FR 

Women 4x800 Meter Relay University 
================================================================ 
    School                                               Finals 
================================================================ 
  1 Alabama State  'A'                                  9:24.84 
     1) Altidor, Lutrisha SR            2) Kelly, Breana SR 
     3) Gooch, Courtney SR              4) Derilus, Kesia SR 
  2 Prairie View  'A'                                  10:01.51 
     1) Tyson, Sha'Reva SO              2) Bustamante, Martha FR 
     3) Bustamente, Leticia JR          4) Brooks, Angel JR 
  3 Alcorn State  'A'                                  10:27.73 
     1) Benson, Desiree SO              2) Shaw, Ka'Shaye SO 
     3) Shaw, Ka'Shield SO              4) Collins, Condrea FR 

Women 1600 Sprint Medley University 
================================================================ 
    School                                               Finals 
================================================================ 
  1 Harvard  'A'                                        4:01.00
     1) Conway, Shannon SR              2) Scott, Gabrielle FR 
     3) Veidis, Erika FR                4) Looney, Meghan SR 
  2 Alabama State  'A'                                  4:01.86 
     1) Rolle, Tia SR                   2) Pope, Jasmine JR 
     3) Altidor, Lutrisha SR            4) Mahone, Jerrica FR 
  3 Grambling  'A'                                      4:04.84 
     1) Pavin, Ilana SR                 2) Griffin, Olyvia JR 
     3) Gould, Laporshia SO             4) Alexander, Tieshia SO 
  4 Texas Southern  'A'                                 4:14.68 
     1) Mayhue, Jatarra JR              2) Taylor, Brenisha SO 
     3) Menifee, Ci'Ara SO              4) Caldwell, Toyre JR 
  5 Alcorn State  'A'                                   4:29.97 
     1) Hill, Adrianna SR               2) Montgomery, Britje FR 
     3) Jelks, Jessica SO               4) Collins, Condrea FR 

Women High Jump University 
========================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals 
========================================================================== 
  1 Smith, Montranique        FR Huston-Tillotson         1.63m    5-04.25 
  2 Brown, Corinna            SR Prairie View            J1.63m    5-04.25 
  3 Giebelhaus, Ann           FR Harvard                 J1.63m    5-04.25 
  4 Tyrell, Jahneel           SO Alabama State            1.58m    5-02.25 
  5 Yarbrough, Morgan         FR Rice                    J1.58m    5-02.25 
  6 Dixon, Myesha             JR Prairie View             1.53m    5-00.25 
  7 Allen, Kia                JR Prairie View            J1.53m    5-00.25 
  7 Douglas, Johnecia         FR Grambling               J1.53m    5-00.25 
  9 Simon, Morgan             FR Grambling               J1.53m    5-00.25 
  9 Drummond, Jesse           FR Rice                    J1.53m    5-00.25 
 -- Williams, Jaylon          FR Grambling                   NH 
 -- Pitcarin, Drew            JR Prairie View                NH 

Women Pole Vault University 
========================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals 
========================================================================== 
  1 Oliver, Cleona            SR Rice                     3.80m   12-05.50 
  2 Leroy, Sydnie             JR Harvard                 J3.80m   12-05.50 
  3 Pace, Allie               SO Harvard                  3.65m   11-11.75 
  4 Brisbois, Marielle        FR Rice                     3.50m   11-05.75 
  5 Janke, Alicia             FR Rice                     3.35m   10-11.75 
 -- Cullins, Mahogany         FR Prairie View                NH 
 -- Juarez, Cassie            SO Houston Baptist             NH 

Women Long Jump University 
=============================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals  Wind 
=============================================================================== 
  1 Tyrell, Jahneel           SO Alabama State            5.39m  -0.9  17-08.25 
  2 Allen, Kia                JR Prairie View             5.30m  -1.9  17-04.75 
  3 Dixon, Myesha             JR Prairie View             5.25m  -2.8  17-02.75 
  4 Johnson, Terralyn         SO Texas Southern          J5.25m  -3.7  17-02.75 
  5 Hill, Keely               SO Prairie View             5.17m  -3.4  16-11.50 
  6 Pressley, Morgan          JR Houston Baptist         J5.17m  -2.5  16-11.50 
  7 Tavernier, Asha           SR Alabama State            5.07m  -1.9  16-07.75
  8 Brown, Corinna            SR Prairie View             5.01m  -4.1  16-05.25 
  9 Douglas, Johnecia         FR Grambling                4.85m  -0.7  15-11.00 
  9 Johnson, Shala            SO Alcorn State             4.85m  -4.1  15-11.00 
 11 Larry, Fanequa            FR Alcorn State             4.81m  -3.6  15-09.50 
 12 Corley, Dominique         JR Texas Southern           4.80m  -1.4  15-09.00 
 13 Simon, Morgan             FR Grambling                4.77m  -2.7  15-07.75 
 14 Kelsey, Ashley            JR Prairie View             4.72m  -2.3  15-06.00 
 15 Peavie, Symona            JR Alcorn State             4.62m  -3.6  15-02.00 
 16 Menifee, Ci'Ara           SO Texas Southern           4.55m  -1.5  14-11.25 
 17 Epperson, Nia             SR Houston Baptist          4.54m  -3.3  14-10.75 
 18 Picou, Karlee             SO Dillard                  4.38m  -2.7  14-04.50 
 19 Griffin, Jonquil          SO Dillard                  4.34m  -2.5  14-03.00 
 -- Williams, Jaylon          FR Grambling                 FOUL 
 -- Falaiye, Alice               Unattached               XFOUL   NWI 
 -- Bellock, Irikas           SO Grambling                 FOUL 
 -- Tanner, Alexis               Unattached              X5.56m  -2.7  18-03.00 

Women Triple Jump University 
=============================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals  Wind 
=============================================================================== 
  1 Johnson, Terralyn         SO Texas Southern          12.28m   4.3  40-03.50 
  2 White, Aisha              JR Prairie View            11.96m   4.2  39-03.00 
  3 Larry, Fanequa            FR Alcorn State            11.89m   3.2  39-00.25 
  4 Fudge, Selena             SR Texas Southern          11.67m   3.1  38-03.50 
  5 Brown, Corinna            SR Prairie View            11.63m   3.4  38-02.00 
  6 Menifee, Ci'Ara           SO Texas Southern          11.02m   2.8  36-02.00 
  7 Griffin, Jonquil          SO Dillard                 10.69m   2.6  35-01.00 
  8 Richardson, Fola          JR Alabama State           10.61m   2.9  34-09.75 
  9 Pressley, Morgan          JR Houston Baptist         10.33m   3.7  33-10.75 
 10 Epperson, Nia             SR Houston Baptist         10.29m   2.7  33-09.25 
 11 Picou, Karlee             SO Dillard                 10.26m   4.0  33-08.00 
 -- Williams, Trisha          JR Texas Southern            FOUL 
 -- Tyrell, Jahneel           SO Alabama State             FOUL 
 -- Corley, Dominique         JR Texas Southern            FOUL 
 -- Douglas, Johnecia         FR Grambling                 FOUL 
 -- Williams, Jaylon          FR Grambling                 FOUL 
 -- Johnson, Shala            SO Alcorn State              FOUL 

Women Shot Put University 
========================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals 
========================================================================== 
  1 Uke, Claire               FR Rice                    15.46m   50-08.75 
  2 Miller, Danielle          JR Texas Southern          13.62m   44-08.25 
  3 DuPont, Taylor            FR Harvard                 12.84m   42-01.50 
  4 Bryant, Shexnieavia       SR Alabama State           12.54m   41-01.75 
  5 Earl, Brittany            JR Prairie View            12.34m   40-06.00 
  6 Wiliams, Olivia           FR Rice                    12.24m   40-02.00 
  7 Sampson, Rose             SO Prairie View            12.16m   39-10.75 
  8 Allyssa, Remo             FR Prairie View            12.01m   39-05.00 
  9 Buck, Erin                FR Houston Baptist         11.85m   38-10.50 
 10 Mike, Mia                 FR Alabama State           11.77m   38-07.50 
 11 Jackson, Cleshon          FR Southwest Christian     11.67m   38-03.50 
 12 Penick, Jade              SO Houston Baptist         11.49m   37-08.50
 13 White, Imani              FR Alabama State           11.43m   37-06.00 
 14 Mackey, Octavia           FR Grambling               11.21m   36-09.50 
 15 Hobson, Mizani            FR Kansas City CC          11.16m   36-07.50 
 16 Alfaro, Ashleigh          JR Houston Baptist         11.09m   36-04.75 
 17 Sawyer, Simone            FR Huston-Tillotson        11.08m   36-04.25 
 18 Cobb, Cree                SO Alcorn State            10.88m   35-08.50 
 19 Baylor, Ronica            JR Grambling               10.78m   35-04.50 
 20 Foster, Karina            SO Texas Southern          10.40m   34-01.50 
 21 Davis, Alaetra            JR Texas Southern          10.32m   33-10.25 
 22 Anderson, Amanda          SR Texas Southern          10.23m   33-06.75 
 23 Abadom, Valerie           FR Houston Baptist         10.02m   32-10.50 
 24 Ben, Kelsey               FR Prairie View             9.94m   32-07.50 
 25 Sowell, Christina         FR Prairie View             8.37m   27-05.50 
 -- Parker, Ashley            JR Prairie View              FOUL 

Women Discus Throw University 
========================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals 
========================================================================== 
  1 Watt, Shannon             JR Harvard                 46.38m     152-02 
  2 Robinson, Sharae          JR Rice                    45.59m     149-07 
  3 Uke, Claire               FR Rice                    45.17m     148-02 
  4 Wiliams, Olivia           FR Rice                    44.13m     144-09 
  5 Bryant, Shexnieavia       SR Alabama State           41.32m     135-07 
  6 Penick, Jade              SO Houston Baptist         38.71m     127-00 
  7 Baylor, Ronica            JR Grambling               38.09m     125-00 
  8 Mike, Mia                 FR Alabama State           35.74m     117-03 
  9 Davis, Alaetra            JR Texas Southern          35.54m     116-07 
 10 Alfaro, Ashleigh          JR Houston Baptist         35.18m     115-05 
 11 Parker, Ashley            JR Prairie View            34.44m     113-00 
 12 Hobson, Mizani            FR Kansas City CC          34.12m     111-11 
 13 White, Imani              FR Alabama State           34.08m     111-10 
 14 Buck, Erin                FR Houston Baptist         33.83m     111-00 
 15 Earl, Brittany            JR Prairie View            33.78m     110-10 
 16 Coaxum, Samone            SO Grambling               33.57m     110-02 
 17 Mackey, Octavia           FR Grambling               29.36m      96-04 
 18 Sampson, Rose             SO Prairie View            29.18m      95-09 
 19 Wright, Alexa             JR Huston-Tillotson        28.86m      94-08 
 20 Sawyer, Simone            FR Huston-Tillotson        27.72m      90-11 
 21 Ben, Kelsey               FR Prairie View            26.82m      88-00 
 22 Allyssa, Remo             FR Prairie View            26.16m      85-10 
 23 Abadom, Valerie           FR Houston Baptist         25.66m      84-02 
 24 Cobb, Cree                SO Alcorn State            25.59m      83-11 
 25 Foster, Karina            SO Texas Southern          24.60m      80-08 
 26 Anderson, Amanda          SR Texas Southern          23.99m      78-08 
 -- Miller, Danielle          JR Texas Southern            FOUL 

Women Hammer Throw University 
========================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals 
========================================================================== 
  1 Ekechukwu, Adabelle       SO Harvard                 53.29m     174-10 
  2 Bryant, Shexnieavia       SR Alabama State           47.37m     155-05 
  3 Robinson, Sharae          JR Rice                    47.13m     154-07 
  4 DuPont, Taylor            FR Harvard                 45.95m     150-09
  5 Penick, Jade              SO Houston Baptist         44.18m     144-11 
  6 Foster, Karina            SO Texas Southern          44.07m     144-07 
  7 White, Imani              FR Alabama State           41.49m     136-01 
  8 Uke, Claire               FR Rice                    40.43m     132-08 
  9 Mike, Mia                 FR Alabama State           39.47m     129-06 
 10 Alfaro, Ashleigh          JR Houston Baptist         39.30m     128-11 
 11 Coaxum, Samone            SO Grambling               38.99m     127-11 
 11 Baylor, Ronica            JR Grambling               38.99m     127-11 
 13 Wright, Alexa             JR Huston-Tillotson        36.95m     121-03 
 14 Sampson, Rose             SO Prairie View            36.37m     119-04 
 15 Miller, Danielle          JR Texas Southern          35.08m     115-01 
 16 Buck, Erin                FR Houston Baptist         33.37m     109-06 
 17 Davis, Alaetra            JR Texas Southern          32.92m     108-00 
 18 Wiliams, Olivia           FR Rice                    32.67m     107-02 
 19 Parker, Ashley            JR Prairie View            32.37m     106-02 
 20 Allyssa, Remo             FR Prairie View            30.83m     101-02 
 21 Ben, Kelsey               FR Prairie View            27.09m      88-10 
 22 Abadom, Valerie           FR Houston Baptist         24.88m      81-07 
 23 Mackey, Octavia           FR Grambling               24.18m      79-04 
 -- Earl, Brittany            JR Prairie View              FOUL 

Women Javelin Throw University 
========================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals 
========================================================================== 
  1 Juarez, Cassie            SO Houston Baptist         34.03m     111-08 
  2 Anderson, Amanda          SR Texas Southern          30.82m     101-01 
  3 Sowell, Christina         FR Prairie View            25.12m      82-05 
  4 Allyssa, Remo             FR Prairie View            24.70m      81-00 
  5 Parker, Ashley            JR Prairie View            24.05m      78-11 
  6 Trinken, Ellen            FR Rice                    22.38m      73-05 
  7 Sampson, Rose             SO Prairie View            20.64m      67-08 
  8 Ben, Kelsey               FR Prairie View            14.42m      47-04 
 -- Earl, Brittany            JR Prairie View              FOUL 

Men 100 Meter Dash University 
======================================================================== 
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H# 
======================================================================== 
Preliminaries 
  1 Ezekoye, Andrew           SO Harvard                  11.03q -1.8  4 
  1 Williams, Robert          SR Prairie View             11.03q -1.0  3 
  3 Byrd, Sylvester           SO Alabama State            11.07q -2.8  6 
  4 Wilson, Damani            SO Harvard                  11.07q -1.8  4 
  5 Anderson, Justin          JR Texas Southern           11.09q -3.4  5 
  6 Spencer, Javon            SO Southwest Christian      11.12q -2.8  6 
  7 Odiboh, James             FR Alabama State            11.17q -1.8  4 
  8 Lewis, Terrance           JR Alcorn State             11.23q -2.5  1 
  9 Keith, Shelton            SR Grambling                11.25q -2.4  2 
 10 Vick, Jeff                JR Texas Southern           11.31q -2.5  1 
 11 Carter, Cameron           FR Kansas City CC           11.32q -2.4  2 
 12 Gasway, Cornellus         FR Kansas City CC           11.33q -2.8  6 
 12 Baltazar, Steven          SR Grambling                11.33q -3.4  5 
 14 Caldwell, Jacque          JR Alcorn State             11.33q -1.8  4 
 15 neely, darius             FR Dillard                  11.34q -1.8  4
 16 Simmons, Tobyus           FR Dillard                  11.37q -1.0  3 
 17 Henry, Chris              SO Kansas City CC           11.41  -3.4  5 
 18 Allen, Blake              FR Southwest Christian      11.43  -2.4  2 
 19 Williams, Brendon         SO Southwest Christian      11.45  -3.4  5 
 20 Cue, Tyler                FR Kansas City CC           11.48  -2.5  1 
 21 Christopher, Jonquil      FR Kansas City CC           11.49  -1.0  3 
 22 Hoover, Jordan            JR Prairie View             11.51  -2.4  2 
 23 Ruhe, Matt                FR Concordia (Tex.)         11.51  -1.8  4 
 24 Montano, Erik             JR Texas Southern           11.53  -2.8  6 
 25 Hicks, Xavier             FR Southwest Christian      11.57  -2.4  2 
 26 Wilson, Rashad            SO Prairie View             11.61  -3.4  5 
 27 Beasley, Will             SO Rice                     11.65  -2.5  1 
 28 Buckles, Ricky            SO Alabama State            11.67  -3.4  5 
 29 Holiday, Marion           SR Concordia (Tex.)         11.75  -2.5  1 
 30 Adako, Isaac              JR Rice                     11.76  -2.4  2 
 31 Mc Gee, Shaine            JR Texas Southern           11.79  -2.8  6 
 32 Higgins, Alden            FR Rice                     11.87  -1.0  3 
 33 Kearney, Byron            SO Alabama State            11.97  -3.4  5 
 34 Jackson, Andre            SO Prairie View             11.97  -1.0  3 
 35 Smith, Mason              SO Alabama State            12.08  -1.8  4 
 36 Roberts, Lawernce         SO Grambling                12.16  -2.8  6 
 37 Rosario, Santano          FR Rice                     12.23  -2.8  6 
 38 Collins, Wendell          SO Dillard                  12.55  -2.5  1 
 39 Nwaneri, Rhema            FR Texas College            12.58  -2.4  2 
 -- Gilbert, Terry            SO Prairie View                FS  -1.0  3 

Men 100 Meter Dash University 
======================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# 
======================================================================== 
Finals 
  1 Anderson, Justin          JR Texas Southern           10.79  -1.9  2 
  2 Wilson, Damani            SO Harvard                  10.92  -1.9  2 
  3 Spencer, Javon            SO Southwest Christian      11.06  -1.9  2 
  4 Williams, Robert          SR Prairie View             11.09  -1.9  2 
  5 Keith, Shelton            SR Grambling                11.14  -4.2  1 
  6 Ezekoye, Andrew           SO Harvard                  11.19  -1.9  2 
  7 Lewis, Terrance           JR Alcorn State             11.24  -1.9  2 
  8 Vick, Jeff                JR Texas Southern           11.34  -4.2  1 
  9 Carter, Cameron           FR Kansas City CC           11.38  -4.2  1 
 10 Caldwell, Jacque          JR Alcorn State             11.40  -4.2  1 
 11 neely, darius             FR Dillard                  11.43  -4.2  1 
 12 Odiboh, James             FR Alabama State            11.44  -1.9  2 
 13 Baltazar, Steven          SR Grambling                11.48  -4.2  1 
 14 Simmons, Tobyus           FR Dillard                  11.51  -4.2  1 
 15 Gasway, Cornellus         FR Kansas City CC           11.60  -4.2  1 

Men 200 Meter Dash University 
======================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# 
======================================================================== 
  1 Holmes, Michael           JR Texas Southern           22.49  -2.7  6 
  2 Butler, Vincent           SR Alabama State            22.56  -5.3  5 
  3 Hicks, Xavier             FR Southwest Christian      22.82  -2.7  6 
  4 Caldwell, Jacque          JR Alcorn State             22.85  -2.7  6
  5 Cue, Tyler                FR Kansas City CC           22.87  -5.3  5 
  6 Ruhe, Matt                FR Concordia (Tex.)         22.87  -2.9  3 
  7 Sharp, Quincy             FR Kansas City CC           22.90  -1.3  4 
  8 Meminger, Jonathan        SR Harvard                  22.90  -2.7  6 
  9 Vick, Jeff                JR Texas Southern           22.91  -1.2  2 
 10 Odiboh, James             FR Alabama State            22.93  -1.2  2 
 11 Lockhart, Quantavious     JR Alabama State            23.17  -1.2  2 
 12 Perry, Jaquan             FR Kansas City CC           23.18  -2.7  6 
 13 Montano, Erik             JR Texas Southern           23.21  -1.3  4 
 14 Jones, Matthew            SO Dillard                  23.21  -2.9  3 
 15 Manuel, Vincent           FR Grambling                23.21  -2.7  6 
 16 Bousqueto, Patrick        FR Huston-Tillotson         23.23  -5.3  5 
 17 Christopher, Jonquil      FR Kansas City CC           23.25  -1.3  4 
 18 Hoover, Jordan            JR Prairie View             23.26  -1.3  4 
 19 neely, darius             FR Dillard                  23.29  -5.3  5 
 20 Lacroix, Jeff             SO Texas Southern           23.36  -5.3  5 
 21 Powell, Jordan            FR Prairie View             23.38  -1.2  2 
 22 Laub, Owen                FR Harvard                  23.42  -2.9  3 
 23 McGary, Prentiss          FR Prairie View             23.44  -2.9  3 
 24 Holiday, Marion           SR Concordia (Tex.)         23.53  -1.3  4 
 25 Porter, Adonis            FR Southwest Christian      23.57  -2.7  6 
 26 Washington, James         JR Concordia (Tex.)         23.58  -1.2  2 
 27 Miller, Ladalrius         SO Dillard                  23.66  -5.3  5 
 28 Buckles, Ricky            SO Alabama State            23.70  -1.2  2 
 29 Bynes, Antonieo           FR Kansas City CC           23.71  -1.6  1 
 30 Simmons, Tobyus           FR Dillard                  23.95  -5.3  5 
 31 Wise, Devon               FR Texas College            23.99  -1.6  1 
 32 Broussard, Christian      JR Prairie View             24.23  -2.9  3 
 33 Smith, Mason              SO Alabama State            24.30  -1.6  1 
 34 McCullum, Darryl          FR Houston Baptist          24.31  -1.3  4 
 35 Nwaneri, Rhema            FR Texas College            24.65  -1.6  1 
 36 Mc Gee, Shaine            JR Texas Southern           29.23  -1.6  1 

Men 400 Meter Dash University 
=================================================================== 
    Name                    Year School                 Prelims  H# 
=================================================================== 
Preliminaries 
  1 Butler, Vincent           SR Alabama State            49.07q  4 
  2 Hollywood, Jyles          SO Southwest Christian      49.24q  1 
  3 Pierre, Andrew            FR Kansas City CC           49.64q  3 
  4 Wilson, Dewaylon          SO Prairie View             49.65q  1 
  5 Taylor, Kevin             SO Grambling                49.70q  3 
  6 Roberts, Dana             FR Kansas City CC           49.81q  2 
  7 ezzard, Jevonte           FR Dillard                  49.94q  2 
  8 Smith, Edgar              SO Prairie View             50.75q  2 
  9 Flores, Carlos            FR Alabama State            50.97   1 
 10 Jones, Matthew            SO Dillard                  51.10   5 
 11 Perry, Cedric             SO Concordia (Tex.)         51.35   2 
 12 Nash, Emory               SO Dillard                  51.35   4 
 13 Mc Elroy, Terrence        FR Texas Southern           51.38   3 
 14 Manuel, Vincent           FR Grambling                51.40   2 
 15 Porter, Adonis            FR Southwest Christian      51.59   3 
 16 Washington, James         JR Concordia (Tex.)         52.01   3 
 17 Coleman, Breland          FR Rice                     52.33   4
 18 Johnson, Ryheem           FR Southwest Christian      52.37   4 
 19 Peters, Sean              FR Rice                     53.34   1 
 20 McCullum, Darryl          FR Houston Baptist          53.42   5 
 21 Beavers, Pharon           FR Texas Southern           53.45   3 
 22 Manning, Jasper           SR Texas College            53.71   1 
 23 Edwards, Carrenado        JR Texas College            53.98   4 
 24 Smith, Justin             SO Texas Southern           54.52   4 
 25 Saint-Jean, Carleddy      JR Alabama State            55.07   1 

Men 400 Meter Dash University 
================================================================ 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================ 
Finals 
  1 Hollywood, Jyles          SO Southwest Christian      47.83 
  2 Butler, Vincent           SR Alabama State            48.39 
  3 ezzard, Jevonte           FR Dillard                  49.03 
  4 Wilson, Dewaylon          SO Prairie View             49.08 
  5 Roberts, Dana             FR Kansas City CC           49.63 
  6 Taylor, Kevin             SO Grambling                49.96 
  7 Smith, Edgar              SO Prairie View             49.98 
  8 Pierre, Andrew            FR Kansas City CC           50.89 

Men 800 Meter Run University 
================================================================ 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================ 
  1 Bilbrew, Chris            SR Adidas Team Green      1:53.60 
  2 McNiff, Ryan              SR Adidas Team Green      1:53.77 
  3 Paison, Brian             SR Harvard                1:56.20 
  4 batiste, sorone           SR Unattached             1:56.37 
  5 Flores, Carlos            FR Alabama State          1:57.49 
  6 Alexander, Michael           Unattached             1:57.76 
  7 Allen, Richard               Unattached             1:59.68 
  8 Laymen, Chris                Adidas Team Green      1:59.78 
  9 Goodwin, Travon           JR Unattached             1:59.90 
 10 Kelly, Trevee             FR Alcorn State           2:00.69 
 11 Spearman, Leonard         FR Texas Southern         2:01.09 
 12 Butler, Darius            JR Huston-Tillotson       2:01.60 
 13 McDowell, Justin          SR Unattached             2:01.88 
 14 Garza, Rudy               SO Dillard                2:02.03 
 15 Watkins, John             SO Prairie View           2:02.49 
 16 Hebert, Lester            SR Grambling              2:02.89 
 17 Wright, Xavier            FR Huston-Tillotson       2:03.22 
 18 White, Michael            SO Prairie View           2:03.46 
 19 Brown, Atavion            SO Prairie View           2:05.99 
 20 Lloyd, Alphonso           SR Unattached             2:09.26 
 21 Shibeshi, Nahum           SR Unattached             2:09.98 
 22 Saint-Jean, Carleddy      JR Alabama State          2:11.29 
 23 Rapheal, Neal             JR Alcorn State           2:13.65 
 24 Gibson, Daniel            FR Dillard                2:13.71 
 25 Tannous, Pierre           SR Prairie View           2:17.07 
 26 Cook, Jerrell             FR Unattached             2:22.78

Men 1500 Meter Run University 
================================================================ 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================ 
  1 McNiff, Ryan              SR Adidas Team Green      3:53.51 
  2 Roberts, Travis           SO Rice                   3:56.28 
  3 Mendoza, Maximo           SR Houston Baptist        3:56.46 
  4 Bilbrew, Chris            SR Adidas Team Green      3:59.86 
  5 Price, Darwin             SR Grambling              4:00.35 
  6 Llamas, James             SR Rice                   4:00.95 
  7 Abuhamra, Sammy           SO Rice                   4:02.04 
  8 Laymen, Chris                Adidas Team Green      4:02.16 
  9 Fessahaie, Meron          NA UNAT-Rice              4:03.89 
 10 Troop, Mike               JR Rice                   4:05.67 
 11 Pope, Deonte              SO Grambling              4:05.84 
 12 Urbanelli, Tony           FR Rice                   4:06.41 
 13 Rosas, Lucio              FR Prairie View           4:08.04 
 14 Broden, Brandon           SR Texas Southern         4:10.41 
 15 Goodwin, Travon           JR Unattached             4:11.99 
 16 batiste, sorone           SR Unattached             4:13.15 
 17 Ruffin, Christopher       SR Grambling              4:14.54 
 18 Alvardo, George           SO Texas Southern         4:18.22 
 19 Thomas, Philip            FR Prairie View           4:18.34 
 20 Gayten, Trevor            SO Grambling              4:18.36 
 21 Vega, Jose                FR Texas Southern         4:18.54 
 22 Casias, Zach              SO Rice                   4:18.73 
 23 Spearman, Leonard         FR Texas Southern         4:18.76 
 24 Alvardo, Brian            SO Texas Southern         4:21.25 
 25 McDowell, Justin          SR Unattached             4:22.90 
 26 Kelly, Trevee             FR Alcorn State           4:25.80 
 27 Hebert, Lester            SR Grambling              4:28.03 
 28 Watkins, John             SO Prairie View           4:29.68 
 29 White, Michael            SO Prairie View           4:39.87 
 30 Ortiz, Oscar              FR Texas Southern         4:41.40 
 31 Gibson, Daniel            FR Dillard                4:49.64 
 32 Brougton, Jamal           FR Alcorn State           5:00.44 
 33 Mecum, Matthew            SO Concordia (Tex.)       5:11.59 
 -- Rapheal, Neal             JR Alcorn State               DNF 

Men 5000 Meter Run University 
================================================================ 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================ 
  1 Broden, Brandon           SR Texas Southern        15:49.02 
  2 Gayten, Trevor            SO Grambling             16:01.14 
  3 Rosas, Lucio              FR Prairie View          16:08.54 
  4 Simie, Abel               SO Prairie View          16:20.69 
  5 Ruffin, Christopher       SR Grambling             16:24.44 
  6 Ayala, Eric                  Unattached            16:25.20 
  7 Alvardo, Brian            SO Texas Southern        16:27.97 
  8 Hampton, Errol            JR Prairie View          16:32.81 
  9 Thomas, Philip            FR Prairie View          16:52.35 
 10 Alvardo, George           SO Texas Southern        16:55.39 
 11 Vega, Jose                FR Texas Southern        17:08.65 
 12 Davis, Adrain             SO Prairie View          18:49.39 
 13 Ortiz, Oscar              FR Texas Southern        19:24.84

Men 110 Meter Hurdles University 
======================================================================== 
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H# 
======================================================================== 
Preliminaries 
  1 Wilkinson, Sheldon        SR Texas Southern           14.69q -2.8  1 
  2 Donelson, William         SR Prairie View             14.77q -2.4  3 
  3 Baisden, Sylvester        SO Grambling                15.05q -2.4  3 
  4 Jordan, Ronald            SO Alabama State            15.06q -2.6  2 
  5 Adams, Jeffery            SR Alabama State            15.29q -2.6  2 
  6 Woodard, Preston          SO Prairie View             15.35q -2.4  3 
  7 Harris, Jarvis            FR Harvard                  15.38q -2.8  1 
  8 Guillory, Keenun          FR Grambling                15.44q -2.6  2 
  9 Johnson, Crayton          FR Prairie View             15.58q -2.6  2 
 10 O'Neale, Gabe             JR Houston Baptist          15.66q -2.4  3 
 11 Holbrook, Shantoni        SO Alcorn State             15.97q -2.6  2 
 12 Solomon, Cordarren        SR Prairie View             16.35q -2.8  1 
 13 Alvarez, Ramiro           JR Grambling                16.36q -2.8  1 
 14 Wilson, Javaris           FR Texas College            17.05q -2.4  3 
 15 King, Runell              SO Dillard                  17.55q -2.4  3 
 16 McLaughlin, Stanley       FR Alcorn State             17.76q -2.8  1 
 17 Miller, Ladalrius         SO Dillard                  17.77  -2.6  2 
 18 Huey, Bryant              FR Texas College            19.42  -2.8  1 
 19 wilson, sean              FR Dillard                  22.13  -2.4  3 

Men 110 Meter Hurdles University 
======================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# 
======================================================================== 
Finals 
  1 Wilkinson, Sheldon        SR Texas Southern           14.39  -2.1  2 
  2 Donelson, William         SR Prairie View             14.47  -2.1  2 
  3 Baisden, Sylvester        SO Grambling                14.77  -2.1  2 
  4 Adams, Jeffery            SR Alabama State            14.87  -2.1  2 
  5 Jordan, Ronald            SO Alabama State            14.89  -2.1  2 
  6 Woodard, Preston          SO Prairie View             15.17  -2.1  2 
  7 Guillory, Keenun          FR Grambling                15.29  -2.1  2 
  8 Johnson, Crayton          FR Prairie View             15.58  -2.6  1 
  9 O'Neale, Gabe             JR Houston Baptist          15.64  -2.6  1 
 10 Solomon, Cordarren        SR Prairie View             15.75  -2.6  1 
 11 Holbrook, Shantoni        SO Alcorn State             16.40  -2.6  1 
 12 Wilson, Javaris           FR Texas College            16.52  -2.6  1 
 13 Harris, Jarvis            FR Harvard                  16.55  -2.1  2 
 14 Alvarez, Ramiro           JR Grambling                16.89  -2.6  1 
 15 King, Runell              SO Dillard                  17.35  -2.6  1 
 16 McLaughlin, Stanley       FR Alcorn State             18.01  -2.6  1 

Men 400 Meter Hurdles University 
=================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals  H# 
=================================================================== 
  1 Donelson, William         SR Prairie View             51.52   2 
  2 Jones, SirPaul            FR Kansas City CC           51.75   2 
  3 Shurbet, Collin           SR Rice                     53.23   2 
  4 Perry, Cedric             SO Concordia (Tex.)         54.40   1 
  5 Jordan, Ronald            SO Alabama State            55.31   2 
  6 Overshown, Patrick        JR Prairie View             55.60   1
  7 Alvarez, Ramiro           JR Grambling                55.74   1 
  8 Johnson, Lee              SR Rice                     55.82   2 
  9 Johnson, Crayton          FR Prairie View             56.78   1 
 10 O'Neale, Gabe             JR Houston Baptist          57.04   1 
 11 Holbrook, Shantoni        SO Alcorn State             57.45   2 
 12 Jackson, Shawn            SO Grambling                58.17   1 
 13 McLaughlin, Stanley       FR Alcorn State             58.32   2 
 14 Garza, Rudy               SO Dillard                  58.90   1 
 15 Solomon, Cordarren        SR Prairie View           1:02.24   3 
 16 Bickham, James            JR Prairie View           1:04.78   3 
 17 Odeh, Lambert             SO Houston Baptist        1:05.63   3 
 18 Huey, Bryant              FR Texas College          1:07.04   3 

Men 4x100 Meter Relay University 
=================================================================== 
    School                                               Finals  H# 
=================================================================== 
  1 Grambling  'A'                                        40.80   2 
     1) Williams, Akeem JR              2) Keith, Shelton SR 
     3) Murphy, Charleston SR           4) Hall, Anthony SO 
  2 Texas Southern  'A'                                   41.23   2 
     1) Anderson, Justin JR             2) Lacroix, Jeffry SO 
     3) Dickerson, Treven SR            4) Montano, Erik JR 
  3 Kansas City CC  'A'                                   41.36   2 
     1) Gasway, Cornellus FR            2) Carter, Cameron FR 
     3) Johnson, DeMario SO             4) Cue, Tyler FR 
  4 Kansas City CC  'B'                                   41.55   2 
     1) Christopher, Jonquil FR         2) Sharp, Quincy FR 
     3) Perry, Jaquan FR                4) Henry, Chris SO 
  5 Alcorn State  'A'                                     42.01   2 
     1) Dotson, Sherick SO              2) Caldwell, Jacque JR 
     3) Shumaker, Nick SR               4) Lewis, Terrance JR 
  6 Southwest Christian  'A'                              42.16   2 
     1) Spencer, Javon SO               2) Hollywood, Jyles SO 
     3) Hicks, Xavier FR                4) Williams, Brendon SO 
  7 Houston Baptist  'A'                                  42.29   2 
     1) Malave, Junior SR               2) Harris, LaDarien JR 
     3) Boyd, Brandon JR                4) Christian, Brice FR 
  8 Dillard  'A'                                          42.30   1 
     1) Collins, Wendell SO             2) neely, darius FR 
     3) Miller, Ladalrius SO            4) Simmons, Tobyus FR 
  9 Prairie View  'B'                                     42.75   1 
     1) Jackson, Andre SO               2) Hoover, Jordan JR 
     3) Powell, Jordan FR               4) Wilson, Rashad SO 
 10 Harvard  'A'                                          42.86   1 
     1) Harris, Jarvis FR               2) Meminger, Jonathan SR 
     3) Wilson, Damani SO               4) Ezekoye, Andrew SO 
 11 Rice  'A'                                             43.44   1 
     1) Adako, Isaac JR                 2) Beasley, Will SO 
     3) Bradley, Dylan JR               4) Rosario, Santano FR 
 12 Texas College  'A'                                    56.01   1 
     1) Lyons, Billy FR                 2) Edwards, Carrenado JR 
     3) Wise, Devon FR                  4) Lee, Devin FR 
 -- Grambling  'B'                                          DNF   1 
     1) Baisden, Sylvester SO           2) Guillory, Keenun FR
     3) Jackson, Shawn SO               4) Manuel, Vincent FR 
 -- Alabama State  'A'                                      DNF   1 
     1) Buckles, Ricky SO               2) Butler, Vincent SR 
     3) Smith, Mason SO                 4) Byrd, Sylvester SO 
 -- Prairie View  'A'                                       DNF   2 
     1) Gilbert, Terry SO               2) Evans, John SO 
     3) Coleman, DQuezstyn SR           4) Williams, Robert SR 

Men 4x200 Meter Relay University 
================================================================ 
    School                                               Finals 
================================================================ 
  1 Grambling  'A'                                      1:25.96 
     1) Keith, Shelton SR               2) Williams, Akeem JR 
     3) Murphy, Charleston SR           4) Taylor, Kevin SO 
  2 Texas Southern  'A'                                 1:26.10 
     1) Lacroix, Jeffry SO              2) Dickerson, Treven SR 
     3) Anderson, Justin JR             4) Holmes, Michael JR 
  3 Kansas City CC  'A'                                 1:27.03 
     1) Gasway, Cornellus FR            2) Johnson, DeMario SO 
     3) Perry, Jaquan FR                4) Cue, Tyler FR 
  4 Houston Baptist  'A'                                1:28.04 
     1) Malave, Junior SR               2) Harris, LaDarien JR 
     3) Christian, Brice FR             4) Boyd, Brandon JR 
  5 Alcorn State  'A'                                   1:28.95 
     1) Matthews, Alvin SR              2) Jackson, Brandon FR 
     3) Jordan, Corey SR                4) Dotson, Sherick SO 
  6 Texas College  'A'                                  1:32.45 
     1) Manning, Jasper SR              2) Edwards, Carrenado JR 
     3) Wise, Devon FR                  4) Lee, Devin FR 

Men 4x400 Meter Relay University 
=================================================================== 
    School                                               Finals  H# 
=================================================================== 
  1 Texas Southern  'A'                                 3:11.62   2 
     1) Lacroix, Jeff SO                2) Lacroix, Jeffry SO 
     3) Dickerson, Treven SR            4) Holmes, Michael JR 
  2 Grambling  'A'                                      3:12.50   2 
     1) Brown, Jarreau SO               2) Murphy, Charleston SR 
     3) Williams, Akeem JR              4) Leaks, Stephone SO 
  3 Prairie View  'A'                                   3:12.91   2 
     1) Wilson, Dewaylon SO             2) Donelson, William SR 
     3) Williams, Robert SR             4) Lewis, Vernon JR 
  4 Rice  'A'                                           3:18.25   2 
     1) Shurbet, Collin SR              2) Johnson, Lee SR 
     3) Denny, Kyle FR                  4) Hmaidan, Jordan SR 
  5 Alabama State  'A'                                  3:19.07   2 
     1) Butler, Vincent SR              2) Flores, Carlos FR 
     3) Byrd, Sylvester SO              4) Adams, Jeffery SR 
  6 Houston Baptist  'A'                                3:19.53   2 
     1) Hicks, David FR                 2) Malave, Junior SR 
     3) Harris, LaDarien JR             4) Christian, Brice FR 
  7 Southwest Christian  'A'                            3:20.83   2 
     1) Hollywood, Jyles SO             2) Spencer, Javon SO
     3) Porter, Adonis FR               4) Johnson, Ryheem FR 
  8 Prairie View  'B'                                   3:21.04   1 
     1) Overshown, Patrick JR           2) Smith, Edgar SO 
     3) Evans, John SO                  4) Johnson, Crayton FR 
  9 Dillard  'A'                                        3:21.33   1 
     1) Nash, Emory SO                  2) ezzard, Jevonte FR 
     3) neely, darius FR                4) Jones, Matthew SO 
 10 Grambling  'B'                                      3:23.59   1 
     1) Taylor, Kevin SO                2) Taylor, Darius SO 
     3) Manuel, Vincent FR              4) Hebert, Lester SR 
 11 Alcorn State  'A'                                   3:26.93   2 
     1) Jordan, Corey SR                2) Dotson, Sherick SO 
     3) Jackson, Brandon FR             4) Matthews, Alvin SR 
 12 Alabama State  'B'                                  3:31.46   1 
     1) Jordan, Ronald SO               2) Lockhart, Quantavious JR 
     3) Odiboh, James FR                4) Buckles, Ricky SO 
 13 Texas College  'A'                                  3:31.79   1 
     1) Manning, Jasper SR              2) Gilchrist, Geoffrey FR 
     3) Stewart, Norman FR              4) Edwards, Carrenado JR 
 14 Houston Comm College  'A'                           3:36.01   1 

Men 4x800 Meter Relay University 
================================================================ 
    School                                               Finals 
================================================================ 
  1 Grambling  'A'                                      7:47.14 
     1) Pope, Deonte SO                 2) Leaks, Stephone SO 
     3) Taylor, Darius SO               4) Price, Darwin SR 
  2 Houston Baptist  'A'                                8:02.13 
     1) Aguinaga, Anthony SO            2) Montoya, Ulysses SO 
     3) Zamora, Javier FR               4) Perri, Matt JR 
  3 Alcorn State  'A'                                   8:58.42 
     1) Kelly, Trevee FR                2) Brougton, Jamal FR 
     3) Walker, Kaelon JR               4) Rapheal, Neal JR 

Men 1600 Sprint Medley University 
================================================================ 
    School                                               Finals 
================================================================ 
  1 Grambling  'A'                                      3:25.81 
     1) Keith, Shelton SR               2) Williams, Akeem JR 
     3) Brown, Jarreau SO               4) Price, Darwin SR 
  2 Harvard  'A'                                        3:28.93 
     1) Meminger, Jonathan SR           2) Harris, Jarvis FR 
     3) Laub, Owen FR                   4) Reck, Connor FR 
  3 Kansas City CC  'A'                                 3:30.48 
     1) Gasway, Cornellus FR            2) Cue, Tyler FR 
     3) Johnson, DeMario SO             4) Jones, SirPaul FR 
  4 Alabama State  'A'                                  3:31.93 
     1) Byrd, Sylvester SO              2) Lockhart, Quantavious JR 
     3) Butler, Vincent SR              4) Flores, Carlos FR 
  5 Alcorn State  'A'                                   3:35.44 
     1) Dotson, Sherick SO              2) Jackson, Brandon FR 
     3) Jordan, Corey SR                4) Brougton, Jamal FR 
  6 Texas Southern  'A'                                 3:35.46
     1) Montano, Erik JR                2) Lacroix, Jeff SO 
     3) Mc Elroy, Terrence FR           4) Anderson, Justin JR 
  7 Prairie View  'A'                                   3:37.53 
     1) Williams, Robert SR             2) Evans, John SO 
     3) Lewis, Vernon JR                4) Range, Patrick SR 
 -- Houston Baptist  'A'                                    DNF 
     1) Malave, Junior SR               2) Hicks, David FR 
     3) Christian, Brice FR             4) Perri, Matt JR 

Men High Jump University 
========================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals 
========================================================================== 
  1 Rogers, Aaron             SR Texas Southern           2.05m    6-08.75 
  2 Wiest, Tyler              JR Rice                     2.00m    6-06.75 
  3 Baptiste, Raphiel         SO Texas Southern           1.91m    6-03.25 
 -- Smith, Justin             SO Texas Southern              NH 
 -- Otoo, Solomon             JR Grambling                   NH 
 -- Spinks, Jack              JR Rice                        NH 
 -- Lewis, Sean               SR Grambling                   NH 

Men Pole Vault University 
========================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals 
========================================================================== 
  1 Arnold, Seth                 USA All Stars            5.20m   17-00.75 
  2 Weiler, Nico              JR Harvard                  5.05m   16-06.75 
  3 Hsu, Alec                 SO Rice                     4.60m   15-01.00 
  3 Pillow, Chris             FR Rice                     4.60m   15-01.00 
  5 Chaney, Clayton           JR Rice                     4.30m   14-01.25 
  6 Bickham, James            JR Prairie View             3.62m   11-10.50 

Men Long Jump University 
=============================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals  Wind 
=============================================================================== 
  1 Lewis, Sean               SR Grambling                6.61m  -2.5  21-08.25 
  2 Rogers, Aaron             SR Texas Southern           6.52m  -3.5  21-04.75 
  3 Wilson, Rashad            SO Prairie View             6.43m  -4.5  21-01.25 
  4 Otoo, Solomon             JR Grambling                6.35m  -2.3  20-10.00 
  5 Rolle, Drayton            FR Texas Southern           6.34m  -3.3  20-09.75 
  6 Woodard, Preston          SO Prairie View            J6.34m  -3.3  20-09.75 
  7 Pryor, Kenneth            SO Texas Southern           6.19m  -3.7  20-03.75 
  8 Roberts, Michael          FR Houston Baptist          6.14m  -3.7  20-01.75 
  9 Matthews, Alvin           SR Alcorn State             6.11m  -5.1  20-00.50 
 10 Williams, Demetrious      FR Texas Southern           6.07m  -2.3  19-11.00 
 11 Kearney, Byron            SO Alabama State            6.02m   1.9  19-09.00 
 11 Kearney, Christian        SO Texas-Tyler              6.02m  -3.4  19-09.00 
 13 Edwards, Carrenado        JR Texas College            5.95m  -2.2  19-06.25 
 14 Manning, Jasper           SR Texas College            5.90m  -2.0  19-04.25 
 15 Thompson, Brandon         SO Alcorn State             5.84m  -2.1  19-02.00 
 16 Williams, Ian             FR Texas Southern           5.75m  -2.9  18-10.50 
 17 Dotson, Darrell           FR Houston Baptist          5.72m  -3.0  18-09.25 
 18 Jackson, Shawn            SO Grambling                5.56m  -2.3  18-03.00 
 19 Huey, Bryant              FR Texas College            5.31m  -1.3  17-05.25
 -- Long, Stevin              SO Prairie View              FOUL 
 -- Animashaun, Ayo              Unattached              X7.11m  -1.8  23-04.00 
 -- Washington, Antonie          Unattached              X6.78m  -1.5  22-03.00 
 -- Davis, Kendle                Unattached              X6.69m  -3.0  21-11.50 
 -- Henry, Milton                Unattached              X6.36m  -3.2  20-10.50 

Men Triple Jump University 
=============================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals  Wind 
=============================================================================== 
  1 Woodard, Preston          SO Prairie View            16.13m   3.3  52-11.00 
  2 Brown, Fred                  Unattached              16.03m   2.7  52-07.25 
  3 Animashaun, Ayo              Unattached              15.27m   3.7  50-01.25 
  4 Kearney, Byron            SO Alabama State           14.22m   3.4  46-08.00 
  5 Williams, Ian             FR Texas Southern          13.72m   4.2  45-00.25 
  6 Guillory, Keenun          FR Grambling               13.66m   2.1  44-09.75 
  7 Williams, Demetrious      FR Texas Southern          13.53m   2.3  44-04.75 
  8 Rolle, Drayton            FR Texas Southern          13.47m   2.6  44-02.50 
  9 Dotson, Darrell           FR Houston Baptist         13.43m   1.7  44-00.75 
 10 Thompson, Brandon         SO Alcorn State            13.11m   3.3  43-00.25 
 -- Matthews, Alvin           SR Alcorn State                ND   NWI 
 -- Wilson, Rashad            SO Prairie View              FOUL 
 -- Pryor, Kenneth            SO Texas Southern            FOUL 

Men Shot Put University 
========================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals 
========================================================================== 
  1 Glauser, Ben              FR Harvard                 17.04m   55-11.00 
  2 Zinchenko, Alex           JR Rice                    16.47m   54-00.50 
  3 Adkins, Jake              JR Houston Baptist         15.24m   50-00.00 
  4 Thrasher, Lee             JR Alabama State           14.50m   47-07.00 
  5 Coleman, Robert           FR Texas College           13.73m   45-00.50 
  6 Roberts, Kaylon           SO Grambling               13.62m   44-08.25 
  7 Rodriguez, Trey           SR Houston Baptist         13.46m   44-02.00 
  8 Young, David              FR Grambling               13.27m   43-06.50 
  9 Lee, Richard              FR Texas College           12.95m   42-06.00 
 10 Williams, Justin          FR Texas College           12.61m   41-04.50 
 11 Haynes, Matthew           JR Alcorn State            12.58m   41-03.25 
 12 Dickey, Freddy            FR Alcorn State            12.07m   39-07.25 
 13 Nix, Bruce                JR Alcorn State            10.10m   33-01.75 
 14 Moore, Gerulius           FR Texas College            9.57m   31-04.75 
 -- Ramsey, Derrick           SO Texas Southern            FOUL 

Men Discus Throw University 
========================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals 
========================================================================== 
  1 Zinchenko, Alex           JR Rice                    50.95m     167-02 
  2 Gilliam, Jarrett          JR Houston Baptist         45.06m     147-10 
  3 Roberts, Kaylon           SO Grambling               40.81m     133-11 
  4 Ramsey, Derrick           SO Texas Southern          38.70m     127-00 
  5 Smith, Anthony            SO Prairie View            38.45m     126-02 
  6 Rodriguez, Trey           SR Houston Baptist         38.26m     125-06 
  7 Dickey, Freddy            FR Alcorn State            34.47m     113-01
  8 Young, David              FR Grambling               31.18m     102-03 
  9 Haynes, Matthew           JR Alcorn State            30.02m      98-06 
 10 Nix, Bruce                JR Alcorn State            25.56m      83-10 
 -- Woolery, Hickel           NA UNAT-Texas A&M-CC      X53.86m     176-08 

Men Hammer Throw University 
========================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals 
========================================================================== 
  1 Glauser, Ben              FR Harvard                 54.22m     177-11 
  2 Adkins, Jake              JR Houston Baptist         49.29m     161-08 
  3 Williams, Nick            SO Rice                    46.53m     152-08 
  4 Gilliam, Jarrett          JR Houston Baptist         45.98m     150-10 
  5 Rodriguez, Trey           SR Houston Baptist         44.17m     144-11 
  6 Ramsey, Derrick           SO Texas Southern          41.04m     134-08 
  7 Smith, Anthony            SO Prairie View            39.76m     130-05 
  8 Roberts, Kaylon           SO Grambling               38.51m     126-04 
  9 Thrasher, Lee             JR Alabama State           34.88m     114-05 
 -- Biyale-Benibo, Osaki      NA UNAT-Rice              X33.33m     109-04 

Men Javelin Throw University 
========================================================================== 
    Name                    Year School                  Finals 
========================================================================== 
  1 Chaney, Clayton           JR Rice                    57.21m     187-08 
  2 Roberts, Kaylon           SO Grambling               51.38m     168-07 
  3 McClain, Phillip          FR Grambling               51.02m     167-05 
  4 Spinks, Jack              JR Rice                    50.36m     165-03 
  5 Stewart, Norman           FR Texas College           41.68m     136-09 
  6 Adkins, Jake              JR Houston Baptist         41.55m     136-04 
  7 Wright, Devarus           JR Texas Southern          36.39m     119-05

 
 
Post as: 
 

Media

Videos (4)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (2)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Our Photos (0 of 0)

 

Our Blogs (0 of 0)

 

Our Videos (4 of 110)

 
Girls 100m Hurdles Section 1 - Texas Southern Relays 2012
 
Girls 4x100m Prelim Heat 2 - Texas Southern Relays 2012
All (4)
 

Results