Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Our Media/Results from Northwest Scoring Clash WAR  

Select Year:

Northwest Scoring Clash WAR
April 7th
Spokane, Washington, United States
 

Our Results

Northwest Scoring Clash WAR - Apr 7, 2012
Spokane, WA, US
 

Women: PV

Team Scores
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
-- Monterola, Keisa 11 Unattached 3.95m(12'11.5) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Regional Scores Women – Washington 427.5 and the Border States 309.5 Men – Washington 488 and the Border States 247 Women - Team Rankings - 19 Events Scored =============================================================================== 1) Idaho 133 2) Seattle Pacific 128 3) Eastern Washington 100 4) Northwest Nazarene 79.50 5) Boise State 68 6) Washington St. 62 7) Spokane CC 57.50 8) Whitworth 23 9) Gonzaga 22 10) Eastern Oregon 18 10) Seattle U. 18 12) Central Washington 17 13) Treasure Valley CC 5 14) Great Falls 4 15) Lewis-Clark 2 Men - Team Rankings - 19 Events Scored =============================================================================== 1) Idaho 110 2) Whitworth 98.50 3) Seattle U. 77.50 4) Central Washington 76.50 5) Spokane CC 69.50 6) Eastern Washington 62 7) Washington St. 37 7) Northwest Nazarene 37 9) Seattle Pacific 35 10) Boise State 34 11) Eastern Oregon 33 12) Gonzaga 32 13) Treasure Valley CC 14 14) Great Falls 11 15) Lewis-Clark 8

 

 

2012 Results - Northwest Scoring Clash WAR 5

Published by RunnerSpace.com/College on Apr 7 2012, 11:02 PM

Website:Click here

Licensed to Community College of Spokane
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/7/2012 06:23 PM
                             Albertsons - 4/7/2012                             
                  WAR 5 (Washington vs. Oregon/Idaho/Montana)                  
                               Spokane Falls CC                                
                                    Results                                    
 
Event 2  Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Schroeder, Allan          SO Boise State            9:17.31  
  2 Bosch, Sawyer             SR Boise State            9:19.32  
  3 Wiles, Zach               SO Boise State            9:26.06  
  4 Sears, Kelton             JR Seattle U.             9:43.34  
  5 Roche, Nick               FR Gonzaga                9:43.87  
  6 Baker, AJ                 SR Seattle Paci           9:46.82  
  7 Barton, Cody              SR Eastern Wash           9:48.95  
  8 Hetrick, Luke             SR Northwest Na           9:49.60  
  9 Randall, Hayden           SO Lewis-Clark            9:57.97  
 10 Colliton, Tim             FR Spokane CC            10:11.73  
 11 Polley, Shane             SR Whitworth             10:14.63  
 12 Wanta, Michael            SR Eastern Oreg          10:16.89  
 13 Shippy, Alex              SO Treasure Val          10:18.13  
 14 Nodine, Matt              SO Central Wash          10:29.24  
 15 Craig, Corey              FR Treasure Val          10:48.15  
 16 Keim, Andy                SR Lewis-Clark           10:59.57  
 17 Honold, Jeremy            SO Whitworth             11:26.36  
 -- Yoke, Justin              SO Spokane CC                 DNF  
 
Event 3  Women 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Eastern Washington  'A'                               47.51  
     1) Rodriguez, Angelica SO          2) Nida, Nicole SR                
     3) Davis, Shene SR                 4) Leavitt, Whitney JR            
  2 Seattle Pacific  'A'                                  47.94  
     1) Baldwin, Tasia SO               2) Wochnick, BryAnne JR           
     3) Quatier, Emily SR               4) Mitchell, Kishia JR            
  3 Northwest Nazarene  'A'                               49.30  
     1) Grammer, Melissa JR             2) Smith, Marie SO                
     3) Leonce, Christabel JR           4) Jewett, Jasmyn JR              
  4 Seattle U.  'A'                                       49.81  
     1) Lout, Alyssa SR                 2) Cull, Cali FR                  
     3) Bergmann, Meeghan JR            4) Tougas, Katie SO               
  5 Spokane CC  'A'                                       49.99  
     1) Garrett, Zhitaya SO             2) Cummings, Stephenie SO         
     3) Sharp, Ashley FR                4) Barnes, Ebony SO               
  6 Eastern Oregon  'A'                                   50.32  
     1) Moore, Kimmy SR                 2) Booth, Kadie SO                
     3) Escobar, Allison SO             4) Rodgers, Allison SO            
  7 Whitworth  'A'                                        50.90  
     1) Moir, Heather SO                2) Barrong, Stephanie FR          
     3) Busick, Rachel SR               4) Dobbins, Christina FR          
 
Event 4  Men 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Seattle U.  'A'                                       42.42   1 
     1) Engle, Samuel SO                2) Misono, Colton FR              
     3) Schlachter, Zac SO              4) Thummel-Gravitt, Austin FR     
  2 Whitworth  'A'                                        42.54   1 
     1) Sitser, Wesley FR               2) Landon, Matthew FR             
     3) Guinn, Tyler SO                 4) Alsin, Trent FR                
  3 Northwest Nazarene  'A'                               43.07   1 
     1) Curtis, Andrew SO               2) Christie, Rimar FR             
     3) Henderson, Cody SO              4) Hope, Maurus SR                
  4 Eastern Oregon  'A'                                   43.26   2 
     1) Watson, Tyler SO                2) Owens, Taylor SO               
     3) Wilson, Chris JR                4) Wilson, Grant SO               
  5 Central Washington  'A'                               43.40   1 
     1) Lee, Erik SO                    2) Seel, Matt JR                  
     3) Nichols, Kincaid JR             4) Morrison, Scott JR             
  6 Whitworth  'B'                                        43.91   2 
     1) Scholten, Jordan JR             2) Monahan, Casey SO              
     3) Tkach, Andrew JR                4) Hoff, Jonathan SO              
  7 Spokane CC  'A'                                       44.08   2 
     1) Bland, Josh SO                  2) Kamstra, Mitch SO              
     3) Medrano, Elias SO               4) Packard, Logan FR              
  8 Eastern Washington  'A'                               44.30   2 
     1) Green, Collin SO                2) Green, Kramer JR               
     3) Blackwell, Armon FR             4) Olsson, Nick JR                
  9 Seattle Pacific  'A'                                  46.01   1 
     1) Straker, RJ SO                  2) Endresen, Ryan JR              
     3) Corazza, John SO                4) Ferguson, David SO             
 
Event 5  Women 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bates, Emma               SO Boise State            4:29.99  
  2 Kalbrener, Anna           JR Idaho                  4:35.51  
  3 Theobald, Catherine       SO Gonzaga                4:42.35  
  4 Knapp, Jamie              JR Boise State            4:49.30  
  5 Opatz, Marissa            FR Boise State            4:50.27  
  6 Evans, Natalie            SO Northwest Na           4:50.75  
  7 Bergmann, Erin            FR Gonzaga                4:51.81  
  8 Klettke, Kelsey           JR Lewis-Clark            4:51.92  
  9 Batty, Megan              FR Gonzaga                4:53.94  
 10 Davis, Shelly             FR Gonzaga                4:54.89  
 11 Tuthill, Lara             FR Gonzaga                4:56.68  
 12 Mittelstaedt, Hannah      SO Seattle U.             4:57.45  
 13 Laabs-Johnson, Heidi      SR Seattle Paci           4:57.59  
 14 Plunkett, Natty           SR Seattle Paci           4:58.02  
 15 Swenson, Meagan           SR Northwest Na           5:02.80  
 16 Zuehlsdorff, Alyssa       FR Gonzaga                5:04.92  
 17 Wheeler, Jennifer         SO Gonzaga                5:06.12  
 18 Dillavou, Nicole          FR Lewis-Clark            5:11.50  
 19 Wade, Annie               FR Treasure Val           5:11.71  
 20 Ortega, Jenyffer             Great Falls            5:13.09  
 21 Moore, Stephanie          FR Gonzaga                5:15.55  
 22 Arigo, Meghan             FR Seattle U.             5:16.75  
 23 Tolentino, Amy            FR Seattle U.             5:17.41  
 24 Kartes, Taylor            SO Central Wash           5:17.73  
 25 Kruell, Haley             FR Seattle U.             5:31.58  
 26 Carbajal, Melissa         SO Treasure Val           5:57.68  
 27 Spredbury, Andrea         FR Treasure Val           6:41.12  
 
Event 6  Men 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Pierson, Seth             SR Seattle Paci           3:55.21  
  2 Gonzales, Andrew          SO Washington S           3:56.53  
  3 Davis, Scott              FR Gonzaga                3:58.37  
  4 Barkhaus, Erik            JR Seattle U.             3:58.81  
  5 Bragg, Brian              SR Eastern Oreg           3:59.00  
  6 Osborn, Jeff              JR Idaho                  3:59.41  
  7 Wilson, Zeke              SO Spokane CC             4:00.02  
  8 Christian, Jared          JR Gonzaga                4:01.30  
  9 Olivas, Quin              SO Eastern Wash           4:02.11  
 10 Young, Mack               SO Washington S           4:02.12  
 11 Hille, Miles              FR Seattle U.             4:02.79  
 12 Hastings, Colton          FR Idaho                  4:03.21  
 13 Coxen, Kody               JR Eastern Oreg           4:03.56  
 14 Robinson, John            FR Treasure Val           4:03.97  
 15 Steele, Taylor            FR Whitworth              4:04.26  
 16 Arguinchona, Baxter       FR Seattle U.             4:04.37  
 17 McClement, Matthew        JR Seattle U.             4:04.53  
 18 McLaughlin, Pauric        FR Lewis-Clark            4:04.78  
 19 Dennison, Ryan            JR Seattle U.             4:05.03  
 20 Hamilton, Vince           FR Boise State            4:05.26  
 21 Holden, Justin            FR Spokane CC             4:05.50  
 22 Fall, Nathan              SO Eastern Wash           4:08.79  
 23 Davis, Mark               SR Whitworth              4:09.98  
 24 Eidsmoe, Ryan             JR Central Wash           4:10.37  
 25 Ferris, Matthew           FR Whitworth              4:11.54  
 26 Misono, Colton            FR Seattle U.             4:12.42  
 27 Auld, Chris               SR Seattle U.             4:13.99  
 28 Hetke, Allan              FR Eastern Oreg           4:15.92  
 29 Baklund, Jeff             SO Seattle U.             4:16.02  
 30 Acosta, Steven            JR Whitworth              4:17.16  
 31 Thompson, Ryan            FR Central Wash           4:20.11  
 32 Kinzel-Grubbs, Graham     SO Seattle U.             4:20.37  
 33 Wimpenny, Jacob           FR Lewis-Clark            4:20.75  
 34 Brand, Gavin              SR Seattle Paci           4:21.49  
 35 Edward, Calvin            SO Eastern Oreg           4:21.64  
 36 Kopetz, Kevin             SO Seattle U.             4:24.59  
 
Event 7  Women 100 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Luquin, Maliea            SO Seattle Paci             14.95   NWI  1 
  2 Smith, Marie              SO Northwest Na             15.17   NWI  1 
  3 Smith, Andrea             FR Washington S             15.29   NWI  1 
  4 Rowland, Cait             SO Idaho                    15.38   NWI  1 
  5 Dezellem, Shayle          SO Spokane CC               15.58   NWI  1 
  6 Dobbins, Christina        FR Whitworth                15.86   NWI  1 
  7 Genther, Chelsea          SO Central Wash             15.90   NWI  1 
  8 Hocketstaller, Johanna    FR Idaho                    15.94   NWI  1 
  9 Bennett, Jill             SR Northwest Na             16.79   NWI  2 
 10 Jepsen, Elise             JR Eastern Wash             16.90   NWI  2 
 11 Bateman, Kaytie           JR Seattle U.               17.25   NWI  2 
 12 Schroeder, Courtney       FR Northwest Na             17.27   NWI  2 
 13 Jones, Kate               FR Whitworth                17.93   NWI  2 
 -- Covington, Alyssa         JR Idaho                      DNF   NWI  2 
 
Event 8  Men 110 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Blaser, Andrew            SR Idaho                    14.48   NWI  1 
  2 Packard, Logan            FR Spokane CC               14.91   NWI  1 
  3 Armstrong, Tim            SR Eastern Wash             15.01   NWI  1 
  4 Hoff, Jonathan            SO Whitworth                15.26   NWI  1 
  5 Seitz, Dylan              FR Spokane CC               15.28   NWI  2 
  6 Venema, Andrew            JR Central Wash             15.40   NWI  1 
  7 Monahan, Casey            SO Whitworth                15.59   NWI  1 
  8 Stearns, Nick             SO Eastern Wash             15.90   NWI  2 
  9 Schmidt, Kale             SO Lewis-Clark              15.95   NWI  3 
 10 Melo, Manny               JR Central Wash             15.95   NWI  2 
 11 Villines, Jesse           FR Idaho                    16.27   NWI  2 
 12 Landon, Matthew           FR Whitworth                16.31   NWI  2 
 13 Rosenau, Ryan             SR Great Falls              16.45   NWI  2 
 14 Behler, Christian         FR Lewis-Clark              16.64   NWI  3 
 
Event 9  Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Valentine, Myisha         SR Seattle Paci             57.29   1 
  2 Nida, Nicole              SR Eastern Wash             57.33   1 
  3 Quatier, Emily            SR Seattle Paci             57.41   1 
  4 Leavitt, Whitney          JR Eastern Wash             57.91   1 
  5 Fricker, McKayla          JR Seattle Paci             58.41   2 
  6 Johnson, Jasmine          SO Seattle Paci             59.11   2 
  7 Wochnick, BryAnne         JR Seattle Paci             59.31   1 
  8 Lawhead, Chelsea          SR Eastern Wash             59.46   1 
  9 Goode, Emma               SR Idaho                    59.61   2 
 10 Hill, Jacki               SR Washington S             59.86   1 
 11 Rippy, Shanna             JR Northwest Na             59.94   1 
 12 Collins, Elena            SR Seattle U.               60.00   2 
 13 Bergmann, Meeghan         JR Seattle U.               60.95   2 
 14 de Sauvage, Candice       FR Seattle U.               60.96   3 
 15 Lucero, Taylor               Great Falls              61.09   3 
 16 Downey, Kelly             SO Eastern Wash             61.11   2 
 17 Chase, Kelsey             SO Seattle Paci             61.57   3 
 18 Sincraugh, Ashlee         SO Central Wash             61.77   3 
 19 Codd, Evadine             FR Seattle U.               62.94   3 
 20 Bodily, Shelby            FR Central Wash             63.27   4 
 21 Nordness, Audrey          FR Gonzaga                  63.38   4 
 22 Moir, Heather             SO Whitworth                63.99   4 
 23 Escobar, Allison          SO Eastern Oreg             64.16   4 
 24 Garrett, Zhitaya          SO Spokane CC               64.42   4 
 
Event 10  Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ayesu-Attah, Ben          FR Idaho                    48.39   1 
  1 Bloom, Andrew             SO Idaho                    48.39   1 
  3 Stanfield, Zach           JR Seattle U.               48.92   1 
  4 Green, Collin             SO Eastern Wash             49.48   1 
  5 lujan, Zach               FR Treasure Val             50.36   2 
  6 Fremd, Kyle               JR Central Wash             50.46   2 
  7 Olsson, Nick              JR Eastern Wash             51.10   1 
  8 Wren, William             SO Whitworth                51.24   2 
  9 Ferguson, David           SO Seattle Paci             51.36   3 
 10 Corazza, John             SO Seattle Paci             52.00   3 
 11 Heidegger, Ben            JR Northwest Na             52.05   2 
 12 Wilson, Chris             JR Eastern Oreg             52.06   2 
 13 Meinburg, Spencer         SR Idaho                    52.38   2 
 14 Williams, Jon             FR Spokane CC               52.54   4 
 15 Owens, Taylor             SO Eastern Oreg             52.77   3 
 16 Cook, Kevin               SR Seattle U.               53.02   3 
 17 Lee, Erik                 SO Central Wash             53.26   3 
 18 Meikle, Ethan             SO Central Wash             53.64   4 
 19 Weeks, Kale               FR Treasure Val             53.68   5 
 20 Roddewig, Brandon         JR Central Wash             54.35   4 
 21 Vandenberg, Michael       FR Whitworth                54.51   4 
 22 Rooker, Quinn             FR Whitworth                54.64   5 
 23 Ladd, Taylor              SO Seattle Paci             54.98   4 
 24 Campbell, Cameron         FR Whitworth                55.48   5 
 25 Cisneros, Marcos          FR Treasure Val             57.05   5 
 
Event 11  Women 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Barnes, Ebony             SO Spokane CC               12.33   NWI  1 
  2 Mitchell, Kishia          JR Seattle Paci             12.33   NWI  1 
  3 Cooper, Allee             FR Idaho                    12.43   NWI  1 
  4 Blackwood, Mercedes       SO Idaho                    12.72   NWI  1 
  5 Baldwin, Tasia            SO Seattle Paci             12.73   NWI  1 
  6 Tougas, Katie             SO Seattle U.               12.79   NWI  1 
  7 Lout, Alyssa              SR Seattle U.               12.81   NWI  2 
  8 Booth, Kadie              SO Eastern Oreg             12.82   NWI  2 
  9 Genther, Chelsea          SO Central Wash             12.92   NWI  1 
 10 Leonce, Christabel        JR Northwest Na             12.95   NWI  1 
 11 Swanson, Taylor           FR Central Wash             13.00   NWI  2 
 12 Sharp, Ashley             FR Spokane CC               13.16   NWI  2 
 13 Barrong, Stephanie        FR Whitworth                13.26   NWI  2 
 14 Nobbs, Natalie            SR Seattle Paci             13.27   NWI  2 
 15 Palmquist, Rachel         FR Whitworth                13.53   NWI  3 
 16 Wu, Valerie               FR Seattle U.               13.58   NWI  3 
 17 Forgey, Dakota            SO Central Wash             13.62   NWI  3 
 18 Jacobson, Staci           FR Central Wash             13.74   NWI  3 
 19 Goode, rosie              FR Treasure Val             13.98   NWI  3 
 
Event 12  Men 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Thummel-Gravitt, Austin   FR Seattle U.               11.20   NWI  1 
  2 Sitser, Wesley            FR Whitworth                11.21   NWI  3 
  3 Arceneaux, Brent          FR Spokane CC               11.23   NWI  1 
  4 Schlachter, Zac           SO Seattle U.               11.24   NWI  1 
  5 Morrison, Scott           JR Central Wash             11.31   NWI  1 
  6 Alsin, Trent              FR Whitworth                11.34   NWI  1 
  7 Watson, Tyler             SO Eastern Oreg             11.36   NWI  2 
  8 Melo, Manny               JR Central Wash             11.51   NWI  3 
  9 Scholten, Jordan          JR Whitworth                11.57   NWI  2 
 10 Guinn, Tyler              SO Whitworth                11.60   NWI  2 
 11 Henderson, Cody           SO Northwest Na             11.67   NWI  2 
 12 Seel, Matt                JR Central Wash             11.67   NWI  1 
 13 Tkach, Andrew             JR Whitworth                11.81   NWI  2 
 14 Fishel, Cody              JR Eastern Wash             11.87   NWI  3 
 15 Weber, Blaine             JR Eastern Wash             11.88   NWI  3 
 16 Miller, Warren            SO Eastern Wash             12.05   NWI  3 
 
Event 13  Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Garcilazo, Alma           SR Eastern Oreg           2:11.77  
  2 Morill, Rici              SO Boise State            2:12.65  
  3 Kalbrener, Anna           JR Idaho                  2:17.07  
  4 Evans, Natalie            SO Northwest Na           2:18.16  
  5 Fricker, McKayla          JR Seattle Paci           2:19.01  
  6 Cummings, Stephenie       SO Spokane CC             2:19.86  
  7 McCann, Jordan            SO Gonzaga                2:20.23  
  8 Morgan, Connie            SO Central Wash           2:20.69  
  9 Elliott, Mikel            SO Spokane CC             2:21.02  
 10 Tracy, Kelsey             FR Gonzaga                2:21.15  
 11 Williams, Kelly           FR Gonzaga                2:22.39  
 12 Hansen, Laura             FR Eastern Oreg           2:23.04  
 13 Ratliff, Caroline         FR Treasure Val           2:23.49  
 14 Ortega, Jenyffer             Great Falls            2:24.01  
 15 Lucero, Taylor               Great Falls            2:24.37  
 16 Bravo-Flores, Katherine   FR Eastern Wash           2:25.61  
 17 Klettke, Kelsey           JR Lewis-Clark            2:26.19  
 18 Giesman, Ashlee           SO Spokane CC             2:28.88  
 19 Manwill, Meghan           FR Seattle U.             2:29.36  
 20 Grams, Danielle           JR Eastern Wash           2:30.51  
 21 Serventi, Gabriella       SO Seattle Paci           2:30.59  
 22 Dempsey, Megan            SO Idaho                  2:33.81  
 23 DiLillo, Rosalyn          FR Seattle U.             2:35.28  
 24 Swanson, Brittney         FR Eastern Wash           2:35.91  
 25 Jones, Stephanie          SO Spokane CC             2:38.36  
 26 Gladfelter, Jamie         FR Eastern Wash           2:40.90  
 
Event 14  Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Klein, Dusty              SR Boise State            1:50.76  
  2 Seely, Nathan             SR Seattle Paci           1:51.95  
  3 Wakefield, Todd           SO Washington S           1:52.10  
  4 Smith, Nick               SR Washington S           1:52.58  
  5 Cottrell, Jeff            FR Spokane CC             1:52.77  
  6 Price, Travis             SR Great Falls            1:53.18  
  7 Cronrath, Matt            JR Washington S           1:54.20  
  8 Auld, Dan                 SR Seattle U.             1:54.63  
  9 Curnutt, Jordan           JR Eastern Wash           1:54.89  
 10 Sliwa, Jimmy              SR Great Falls            1:55.98  
 11 Hornung, Andrew           SR Great Falls            1:56.08  
 12 Gosselin, Matt            SR Gonzaga                1:56.72  
 13 Ryder, Andrew             SO Whitworth              1:57.85  
 14 Swanson, Jon              JR Central Wash           1:58.18  
 15 Power, Nathan             SO Central Wash           1:58.63  
 16 Horton, Alex              SO Seattle Paci           1:58.92  
 17 McLaughlin, Pauric        FR Lewis-Clark            1:59.00  
 18 Bragg, Brian              SR Eastern Oreg           2:00.21  
 19 Barkhaus, Erik            JR Seattle U.             2:00.92  
 20 Robinson, Matt            SR Idaho                  2:01.60  
 21 Hetke, Allan              FR Eastern Oreg           2:01.71  
 22 Webb, Justin              JR Northwest Na           2:02.02  
 23 Coxen, Kody               JR Eastern Oreg           2:02.02  
 24 Edward, Calvin            SO Eastern Oreg           2:04.47  
 25 Wimpenny, Jacob           FR Lewis-Clark            2:11.67  
 26 Guerra, Brandon           FR Treasure Val           2:21.57  
 -- Nodine, Matt              SO Central Wash               DNF  
 -- Ngeno, Benard             JR Northwest Na               DNF  
 
Event 15  Women 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Allen, Erin               FR Washington S             63.50   1 
  2 Rowland, Cait             SO Idaho                    65.08   1 
  3 Dezellem, Shayle          SO Spokane CC               65.12   1 
  4 Olivo, Irene              SO Treasure Val             66.64   2 
  5 Nobbs, Natalie            SR Seattle Paci             66.80   1 
  6 Sanford, Martha           SO Eastern Wash             68.64   1 
  7 Smith, Marie              SO Northwest Na             70.97   1 
  8 Stuffle, Bethany          FR Lewis-Clark              72.44   2 
  9 Smith, Makenzie           FR Spokane CC               75.52   2 
 10 Jones, Kate               FR Whitworth                75.71   2 
 
Event 16  Men 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hope, Maurus              SR Northwest Na             53.68   1 
  2 Blackwell, Armon          FR Eastern Wash             55.08   1 
  3 Endresen, Ryan            JR Seattle Paci             55.61   1 
  4 Green, Kramer             JR Eastern Wash             56.51   1 
  5 Alexander, Colin          SR Central Wash             57.90   2 
  6 Landon, Matthew           FR Whitworth                58.40   3 
  7 Engle, Samuel             SO Seattle U.               58.48   2 
  8 Seitz, Dylan              FR Spokane CC               58.65   1 
  9 Sarmiento, Kennedy        SO Spokane CC               59.35   1 
 10 Bunch, Adam               SO Idaho                    59.47   1 
 11 Klute, Josh               SR Whitworth                59.63   2 
 12 Villines, Jesse           FR Idaho                    59.69   2 
 13 Hoff, Jonathan            SO Whitworth                60.38   3 
 14 Wilson, Chris             JR Eastern Oreg             61.66   2 
 15 Blount, Andrew            SO Eastern Wash             62.16   2 
 16 Behler, Christian         FR Lewis-Clark              65.01   3 
 -- Blaser, Andrew            SR Idaho                      DNF   3 
 
Event 17  Women 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Nida, Nicole              SR Eastern Wash             25.20   0.5  2 
  2 Valentine, Myisha         SR Seattle Paci             25.46   0.5  2 
  3 Davis, Shene              SR Eastern Wash             25.49  -0.3  1 
  4 Mitchell, Kishia          JR Seattle Paci             25.52  -0.3  1 
  5 Barnes, Ebony             SO Spokane CC               25.63  -0.3  1 
  6 Cooper, Allee             FR Idaho                    25.67  -0.3  1 
  7 Goode, Emma               SR Idaho                    25.77   0.5  2 
  8 Wochnick, BryAnne         JR Seattle Paci             25.81  -0.3  1 
  9 Baldwin, Tasia            SO Seattle Paci             25.82   0.5  2 
 10 Grammer, Melissa          JR Northwest Na             25.84   0.5  2 
 11 Leonce, Christabel        JR Northwest Na             26.25   0.5  2 
 12 Blackwood, Mercedes       SO Idaho                    26.26  -0.3  1 
 13 Chase, Kelsey             SO Seattle Paci             26.32   0.9  4 
 14 Tougas, Katie             SO Seattle U.               26.32  -0.3  3 
 15 Lout, Alyssa              SR Seattle U.               26.37   0.5  2 
 16 Hill, Jacki               SR Washington S             26.55   0.5  2 
 17 Booth, Kadie              SO Eastern Oreg             26.56  -0.3  3 
 18 Sincraugh, Ashlee         SO Central Wash             26.63  -0.3  3 
 19 Barrong, Stephanie        FR Whitworth                26.92   0.9  4 
 20 Bergmann, Meeghan         JR Seattle U.               26.93  -0.3  3 
 21 Swanson, Taylor           FR Central Wash             27.35   0.9  4 
 22 Garrett, Zhitaya          SO Spokane CC               27.48  -0.3  3 
 23 Genther, Chelsea          SO Central Wash             27.53  -0.3  3 
 24 Bateman, Kaytie           JR Seattle U.               27.58   0.9  4 
 25 Forgey, Dakota            SO Central Wash             27.64   0.9  4 
 26 Escobar, Allison          SO Eastern Oreg             27.81  -1.3  5 
 27 Wu, Valerie               FR Seattle U.               27.83  -1.3  5 
 28 Bodily, Shelby            FR Central Wash             27.91  -1.3  5 
 29 Jacobson, Staci           FR Central Wash             28.16  -1.3  5 
 30 Stapleton, Maddison       SR Eastern Oreg             28.42   0.9  4 
 31 Goode, rosie              FR Treasure Val             28.62  -1.3  5 
 32 Beck, Sarah               SO Eastern Oreg             29.04  -1.3  5 
 
Event 18  Men 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Stanfield, Zach           JR Seattle U.               21.61  -0.5  1 
  2 Thummel-Gravitt, Austin   FR Seattle U.               22.01  -0.5  1 
  3 Bloom, Andrew             SO Idaho                    22.17  -0.5  1 
  4 Morrison, Scott           JR Central Wash             22.32  -0.5  1 
  5 Ferguson, David           SO Seattle Paci             22.61   1.5  3 
  6 Watson, Tyler             SO Eastern Oreg             22.66   1.5  3 
  7 Alsin, Trent              FR Whitworth                22.71   NWI  2 
  8 Fremd, Kyle               JR Central Wash             22.94   NWI  2 
  9 Patterson-Floyd, Eric     SO Seattle U.               23.00   NWI  2 
 10 Guinn, Tyler              SO Whitworth                23.05   NWI  2 
 11 Henderson, Cody           SO Northwest Na             23.10   1.5  3 
 12 Sitser, Wesley            FR Whitworth                23.13   0.9  4 
 13 Scholten, Jordan          JR Whitworth                23.25   1.5  3 
 14 Puccino, Phillip          JR Eastern Wash             23.27  -0.5  1 
 15 Tkach, Andrew             JR Whitworth                23.28   NWI  2 
 16 Seel, Matt                JR Central Wash             23.33   NWI  2 
 17 Owens, Taylor             SO Eastern Oreg             23.43   0.9  4 
 18 Vandenberg, Michael       FR Whitworth                23.63   0.9  4 
 19 Monahan, Casey            SO Whitworth                24.38   1.5  3 
 20 Campbell, Cameron         FR Whitworth                25.29   0.1  5 
 
Event 19  Women 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McLaughlin, Erin          SO Boise State           17:35.55  
  2 Plunkett, Natty           SR Seattle Paci          17:39.34  
  3 Treadway, Taryn           SO Boise State           17:42.71  
  4 Jones, Maggie             FR Gonzaga               17:53.04  
  5 Gerard, Carly             SR Boise State           18:03.38  
  6 Morshead, Ramona          SO Washington S          18:04.47  
  7 Lightfoot, Kirsten        JR Gonzaga               18:05.89  
  8 Bolce, Sarah              SR Seattle U.            18:23.92  
  9 Curatilo, Sophie          FR Seattle U.            18:25.79  
 10 Kreft, Kelsey             JR Central Wash          18:26.89  
 11 Albrecht, Emily           SO Gonzaga               18:32.35  
 12 Ryan, Elizabeth           FR Gonzaga               18:32.46  
 13 Stolle, Jennifer          JR Seattle U.            18:38.86  
 14 Thralls, Katie            JR Seattle Paci          18:40.67  
 15 Anderson, Christina       FR Whitworth             18:48.25  
 16 Fraher, Alison            FR Gonzaga               18:49.04  
 17 Larson, Abby              FR Idaho                 18:52.98  
 18 Blanchet, Meghan          SO Gonzaga               18:55.15  
 19 Stoick, Marisa            FR Washington S          19:05.07  
 20 Rojas, Francis            JR Lewis-Clark           19:19.42  
 21 Fjortoft, Annelie         JR Gonzaga               19:25.05  
 22 Spencer, Elisabeth        SO Whitworth             19:34.54  
 22 Northcott, Celeste        JR Whitworth             19:34.54  
 24 Auch, Megan               SO Eastern Wash          19:45.71  
 25 Bates, Justine            JR Seattle U.            19:48.39  
 26 Moon, Danielle            FR Eastern Wash          19:49.13  
 27 Shufeldt, V. Joy          JR Whitworth             19:56.64  
 28 Cruze, Rose               SO Central Wash          20:09.33  
 29 MacPherson, Ailene        SO Idaho                 20:11.87  
 30 Barton, Briana            FR Central Wash          20:13.60  
 31 Rice, Ashley              JR Central Wash          20:24.14  
 32 Doe, Elizabeth            SO Seattle Paci          20:24.90  
 33 Olson, AnnieKate          SO Lewis-Clark           20:52.63  
 34 Clark, Quincie            FR Spokane CC            21:16.66  
 35 Helm, Nicole              FR Spokane CC            21:18.18  
 36 Estelle, Danielle         SO Whitworth             21:39.02  
 -- Dowdell, Chelsea          FR Central Wash               DNF  
 -- Barad, Becca              SO Gonzaga                    DNF  
 
Event 20  Men 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Watson, Barak             JR Northwest Na          14:37.29  
  2 Marks, Dave               JR Lewis-Clark           14:45.06  
  3 Gesell, Nate              SO Gonzaga               14:47.80  
  4 Felnagle, Brent           FR Gonzaga               14:50.05  
  5 Milam, Willie             FR Gonzaga               14:52.05  
  6 Walker, Andrew            JR Gonzaga               14:52.44  
  7 Fischer, Ned              FR Gonzaga               14:53.60  
  8 Branch, Kyle              FR Gonzaga               14:56.24  
  9 Baggenstos, Jesse         JR Northwest Na          14:57.25  
 10 Updike, Isaac             SO Eastern Oreg          14:58.91  
 11 Smith, Jon                FR Spokane CC            15:11.17  
 12 O'Neil, Cameron           JR Gonzaga               15:20.79  
 13 Lance, Ben                SO Gonzaga               15:26.16  
 14 Jimenez, Rigoberto        JR Great Falls           15:29.76  
 15 Wolfe, Jordan             SR Seattle Paci          15:33.10  
 16 Brenton, Aaron            FR Spokane CC            15:42.54  
 17 Nelson, Brian             SO Eastern Oreg          15:44.11  
 18 Hill, Timothy             JR Whitworth             15:44.64  
 19 Dudley, Tyler             SR Whitworth             15:46.47  
 20 Lougee, Seth              SO Eastern Oreg          15:46.99  
 21 Bennett, Jon              FR Spokane CC            15:52.87  
 22 Dudley, Trent             FR Whitworth             15:54.36  
 23 Martinez, Alex            SO Eastern Oreg          16:02.03  
 24 Strand, David             FR Seattle U.            16:09.37  
 25 Morgan, Michael           SO Gonzaga               16:09.60  
 26 Wise, Joshua              SO Eastern Oreg          16:12.78  
 27 Pierson, Nick             JR Lewis-Clark           16:21.06  
 28 Travis, Stark             FR Spokane CC            16:28.98  
 29 McHan, Mike               FR Lewis-Clark           16:29.20  
 30 Young, Paul               FR Spokane CC            16:48.05  
 31 Wentz, Tyler              FR Treasure Val          17:07.95  
 32 Horner, Houston           FR Treasure Val          17:08.24  
 33 Alcantara, Ryan           SO Seattle Paci          17:10.28  
 -- Crichlow, Matthew         FR Gonzaga                    DNF  
 
Event 21  Women 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Seattle Pacific  'A'                                3:54.26   1 
     1) Quatier, Emily SR               2) Mitchell, Kishia JR            
     3) Wochnick, BryAnne JR            4) Valentine, Myisha SR           
  2 Northwest Nazarene  'A'                             4:00.24   1 
     1) Grammer, Melissa JR             2) Evans, Natalie SO              
     3) Rippy, Shanna JR                4) Weidmeier, Morgan JR           
  3 Spokane CC  'A'                                     4:00.54   1 
     1) Dezellem, Shayle SO             2) Smith, Makenzie FR             
     3) Elliott, Mikel SO               4) Cummings, Stephenie SO         
  4 Gonzaga  'A'                                        4:03.38   2 
     1) McCann, Jordan SO               2) Bergmann, Erin FR              
     3) Tracy, Kelsey FR                4) Theobald, Catherine SO         
  5 Eastern Oregon  'A'                                 4:08.31   1 
     1) Garcilazo, Alma SR              2) Escobar, Allison SO            
     3) Booth, Kadie SO                 4) Rodgers, Allison SO            
  6 Central Washington  'A'                             4:12.62   2 
     1) Forgey, Dakota SO               2) Morgan, Connie SO              
     3) Kartes, Taylor SO               4) Pitassi, Seanna SO             
  7 Central Washington  'B'                             5:00.06   2 
     1) Fettig, Tayler FR               2) Bodily, Shelby FR              
     3) Takayoshi, Sarah JR             4) Sincraugh, Ashlee SO           
 
Event 22  Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Seattle U.  'A'                                     3:21.24   1 
     1) Thummel-Gravitt, Austin FR      2) Misono, Colton FR              
     3) Cook, Kevin SR                  4) Stanfield, Zach JR             
  2 Great Falls  'A'                                    3:21.62   1 
     1) Rosenau, Ryan SR                2) Hornung, Andrew SR             
     3) Sliwa, Jimmy SR                 4)                                
  3 Central Washington  'A'                             3:25.67   2 
     1) Alexander, Colin SR             2) Fremd, Kyle JR                 
     3) Lee, Erik SO                    4) Morrison, Scott JR             
  4 Whitworth  'A'                                      3:27.75   1 
     1) Landon, Matthew FR              2) Acosta, Steven JR              
     3) Klute, Josh SR                  4) Wren, William SO               
  5 Whitworth  'B'                                      3:35.32   2 
     1) Tkach, Andrew JR                2) Steele, Taylor FR              
     3) Keiper, Matthew FR              4) Ryder, Andrew SO               
  6 Treasure Valley CC  'A'                             3:37.30   1 
     1) lujan, Zach FR                  2) Cisneros, Marcos FR            
     3) Weeks, Kale FR                  4) Mwunguna, Moses FR             
  7 Central Washington  'B'                             3:38.39   2 
     1) Najera, Michael JR              2) Johnson, Logan JR              
     3) Swanson, Jon JR                 4) Meikle, Ethan SO               
  8 Whitworth  'C'                                      3:48.71   2 
     1) Ferris, Matthew FR              2) Rooker, Quinn FR               
     3) Alsin, Trent FR                 4) Davis, Mark SR                 


Women High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 Rice, Christine           JR Washington S         5-10.75      1.72m    5-07.75  10   
  2 Gates, Jheri              SO Whitworth            5-07.25      1.62m    5-03.75   8   
  3 Jepsen, Elise             JR Eastern Wash         5-05.00     J1.62m    5-03.75   6   
  4 Dobbins, Christina        FR Whitworth            5-03.00     J1.62m    5-03.75   5   
  5 Schroeder, Courtney       FR Northwest Na         5-03.00      1.57m    5-01.75   4   
  6 Pridgen, Laura            JR Northwest Na         4-11.00      1.52m    4-11.75   3   
  7 Holzer, Meghan            FR Whitworth            4-09.75      1.42m    4-07.75   2   
  8 Berg, Siri                SR Central Wash         5-00.25     J1.42m    4-07.75   1   
  9 Dezellem, Shayle          SO Spokane CC           4-09.75      1.37m    4-06.00 
 
Women Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Taylor, Robin             SO Eastern Wash        12-06.25      3.80m   12-05.50  10   
  2 Dunning, Morgan           SR Idaho               11-10.75      3.35m   10-11.75   8   
  3 Schumacher, Terra         SR Seattle Paci        12-03.50     J3.35m   10-11.75   6   
  4 Troyer, Amber             JR Eastern Wash        11-11.75     J3.35m   10-11.75   5   
  5 Valentino-Manno, Liz         Great Falls         10-00.00      3.05m   10-00.00   4   
  6 Buchanan, McAlister       FR Spokane CC          10-06.00     J3.05m   10-00.00   3   
  7 Hemenway, Sara            FR Idaho               10-04.00     J3.05m   10-00.00   2   
  8 Stilwill, Nikita          SO Whitworth           10-06.00      2.90m    9-06.25   1   
  9 Beck, Sarah               SO Eastern Oreg         9-06.00     J2.90m    9-06.25 
 10 Adams, Alexa              FR Spokane CC          10-06.00     J2.90m    9-06.25 
 -- Larsen, Jamie             JR Central Wash        11-01.75         NH            
 -- Barich, Michaela          FR Eastern Oreg                         NH            
 -- Christian, Jessica        JR Eastern Wash        11-01.75         NH            
 -- Davis, Kati               SR Central Wash        12-05.50         NH            
 -- Stapleton, Maddison       SR Eastern Oreg        10-00.00         NH            
 -- Monterola, Keisa          JR unattached          14-04.00     X3.95m   12-11.50 
 
Women Long Jump
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind          
========================================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Shene              SR Eastern Wash        19-09.50      5.30mq  NWI  17-04.75 
  2 Covington, Alyssa         JR Idaho               18-09.00      5.28mq  0.2  17-04.00 
  3 Miranda, Trinna           SR Seattle Paci        18-06.00      5.27mq  NWI  17-03.50 
  4 Tougas, Katie             SO Seattle U.          17-08.00      5.18mq  NWI  17-00.00 
  5 Dezellem, Shayle          SO Spokane CC          17-04.25      5.11mq  NWI  16-09.25 
  5 Jewett, Jasmyn            JR Northwest Na        17-00.50      5.11mq  1.5  16-09.25 
  7 Reid, Molly               SR Northwest Na        17-01.50      5.00mq  0.1  16-05.00 
  8 Lotze, Katharine          JR Central Wash        17-06.00      4.86mq -0.7  15-11.50 
  9 Wu, Valerie               FR Seattle U.          15-08.25      4.77m   0.5  15-07.75 
 10 Smith, Marie              SO Northwest Na        17-06.75      4.74m   NWI  15-06.75 
 11 Rodgers, Allison          SO Eastern Oreg        16-03.00      4.72m   0.8  15-06.00 
 12 Nobbs, Natalie            SR Seattle Paci        17-07.50      4.70m   NWI  15-05.00 
 13 Bennett, Jill             SR Northwest Na        17-01.25      4.67m   1.4  15-04.00 
 14 Hardgrove, Jessika        SO Spokane CC          17-03.50      4.54m   NWI  14-10.75 
 15 Swanson, Taylor           FR Central Wash        13-06.75      4.09m   NWI  13-05.00 
 16 Jacobson, Staci           FR Central Wash        14-02.50      4.07m  -0.2  13-04.25 
 17 Berg, Siri                SR Central Wash        15-04.00      4.03m   NWI  13-02.75 
 18 Eggert, Reba              FR Idaho               15-00.50      3.97m  -0.7  13-00.25 
 -- Bateman, Kaytie           JR Seattle U.          16-07.00       FOUL   NWI           
 
Women Triple Jump
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind          
========================================================================================
  1 Warren, Kayla             FR Washington S        38-09.75     11.93mq  NWI  39-01.75 
  2 Lotze, Katharine          JR Central Wash        38-09.50     11.59mq  1.6  38-00.25 
  3 Jewett, Jasmyn            JR Northwest Na        38-02.00     11.41mq  0.9  37-05.25 
  4 Mannucci, Morena          SO Eastern Wash        39-07.00     11.30mq -1.0  37-01.00 
  5 Reid, Molly               SR Northwest Na        35-09.25     10.95mq  1.4  35-11.25 
  6 Miranda, Trinna           SR Seattle Paci        37-09.25     10.76mq  NWI  35-03.75 
  7 Bennett, Jill             SR Northwest Na        36-03.50     10.39mq -2.3  34-01.25 
  8 Palmquist, Rachel         FR Whitworth           32-05.50     10.21mq  NWI  33-06.00 
  9 Rodgers, Allison          SO Eastern Oreg        33-11.25      9.74m   1.2  31-11.50 
 10 Hardgrove, Jessika        SO Spokane CC          34-04.00      9.40m   0.1  30-10.25 
 -- Moore, Emily              FR Whitworth           33-05.75       FOUL   NWI           
 
Women Shot Put
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
  1 Hocketstaller, Johanna    FR Idaho               44-10.75     13.85mq  45-05.25 
  2 Bingham, Mari             SR Eastern Wash        46-04.75     13.65mq  44-09.50 
  3 Barnett, Mary             SO Washington S        45-08.50     13.42mq  44-00.50 
  4 Warrington, Joy           SR Northwest Na        45-11.25     13.21mq  43-04.25 
  5 Meyers, Molly             SO Idaho               40-09.50     12.35mq  40-06.25 
  6 Leonard, Kristine         JR Idaho               46-02.75     12.16mq  39-10.75 
  7 Richards, Bethany         SO Seattle U.          38-06.25     11.51mq  37-09.25 
  8 Martinez, Annie           SO Central Wash        37-06.75     11.28mq  37-00.25 
  9 Umu, Vessie               FR Northwest Na        37-02.25     11.15m   36-07.00 
 10 Baumstark, Kaylee         SR Central Wash        41-03.00     11.06m   36-03.50 
 11 Johnson-McKeown, Jasmine  SO Washington S        43-00.25     11.03m   36-02.25 
 12 Lindseth, Alexa           SO Spokane CC          38-10.25     10.94m   35-10.75 
 13 Eggert, Reba              FR Idaho               36-03.50     10.76m   35-03.75 
 14 Jensen, Sydney            FR Central Wash        34-05.75     10.48m   34-04.75 
 15 Sosnowski, Jessica        SO Spokane CC          38-00.00     10.42m   34-02.25 
 16 Dzhidzhiyeshvil, Alla     SR Northwest Na        38-03.25     10.39m   34-01.25 
 17 Willmann, Sondra          JR Whitworth           34-09.50     10.19m   33-05.25 
 18 Daniels, Rebekah          JR Whitworth           36-00.25     10.09m   33-01.25 
 19 Martin, Jenae             SO Whitworth           35-10.00     10.07m   33-00.50 
 20 Abbott, Emily             SO Spokane CC                        9.79m   32-01.50 
 21 Guzman, Teresa            FR Treasure Val                      9.70m   31-10.00 
 22 Gordillo, Jazmine         FR Treasure Val                      9.48m   31-01.25 
 23 Bateman, Kaytie           JR Seattle U.          30-09.25      9.01m   29-06.75 
 24 Berg, Siri                SR Central Wash        30-00.75      8.85m   29-00.50 
 25 Blakely, Sara             SO Seattle U.          37-03.25      8.75m   28-08.50 
 -- Rocha, Kaiponohea         JR Whitworth           38-02.00       FOUL            
 
Women Discus Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
  1 Leonard, Kristine         JR Idaho                 158-03     46.73mq    153-04 
  2 Hocketstaller, Johanna    FR Idaho               55-08.75     46.18mq    151-06 
  3 Bingham, Mari             SR Eastern Wash        46-07.25     43.26mq    141-11 
  4 Warrington, Joy           SR Northwest Na        31-07.50     41.98mq    137-09 
  5 Sosnowski, Jessica        SO Spokane CC          30-03.75     40.86mq    134-01 
  6 Johnson-McKeown, Jasmine  SO Washington S        54-08.50     38.35mq    125-10 
  7 Dranginis, Carly          JR Northwest Na        27-11.75     36.68mq    120-04 
  8 Lindseth, Alexa           SO Spokane CC          35-11.25     36.63mq    120-02 
  9 Curtis, Caitlin           FR Northwest Na        23-05.75     35.98m     118-00 
 10 Martin, Jenae             SO Whitworth           28-05.25     33.80m     110-11 
 11 Duke, Jessie              FR Central Wash        12-04.25     33.28m     109-02 
 12 Gordillo, Jazmine         FR Treasure Val                     33.06m     108-05 
 13 Baumstark, Kaylee         SR Central Wash        30-03.25     32.71m     107-04 
 14 Neuenschwander, Elke      FR Whitworth           21-05.25     32.00m     105-00 
 15 Willmann, Sondra          JR Whitworth           10-01.50     31.94m     104-09 
 16 Jensen, Sydney            FR Central Wash        98-00.75     31.31m     102-09 
 17 Guzman, Teresa            FR Treasure Val                     31.25m     102-06 
 18 Blakely, Sara             SO Seattle U.          19-00.25     29.97m      98-04 
 19 Abbott, Emily             SO Spokane CC                       29.91m      98-01 
 20 Dzhidzhiyeshvil, Alla     SR Northwest Na          118-09     25.74m      84-05 
 -- Lutjens, Katy             SO Idaho               38-05.75       FOUL            
 
Women Hammer Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
  1 Midles, Gabby             SR Idaho               94-06.50     55.12mq    180-10 
  2 Nutsch, Sarah             JR Idaho                 177-03     51.08mq    167-07 
  3 Dranginis, Carly          JR Northwest Na        59-06.50     48.20mq    158-02 
  4 Hedrick, Alicia           JR Northwest Na        41-00.75     46.27mq    151-10 
  5 Youmans, Melissa          SO Spokane CC          46-06.50     45.99mq    150-11 
  6 Stray, Jasmine            JR Eastern Wash        49-11.50     45.08mq    147-11 
  7 Leonard, Kristine         JR Idaho               50-07.25     45.04mq    147-09 
  8 Meyers, Molly             SO Idaho               43-11.75     44.26mq    145-02 
  9 Rouse, Ellen              JR Idaho                 128-01     43.89m     144-00 
 10 Baumstark, Kaylee         SR Central Wash        47-01.50     43.67m     143-03 
 11 Curtis, Caitlin           FR Northwest Na        29-10.50     42.92m     140-10 
 12 Daniels, Rebekah          JR Whitworth           54-10.25     42.29m     138-09 
 13 Bingham, Mari             SR Eastern Wash        37-00.25     41.83m     137-03 
 14 Sosnowski, Jessica        SO Spokane CC            128-11     39.69m     130-02 
 15 Richards, Bethany         SO Seattle U.            131-03     39.02m     128-00 
 16 Warrington, Jasmine       FR Northwest Na        16-04.75     37.10m     121-09 
 17 Rocha, Kaiponohea         JR Whitworth           38-11.25     36.09m     118-05 
 18 Umu, Vessie               FR Northwest Na          120-00     36.07m     118-04 
 19 Reuben, Tisha             FR Lewis-Clark         18-00.50     35.84m     117-07 
 20 Neuenschwander, Elke      FR Whitworth             114-00     35.45m     116-04 
 21 Jensen, Sydney            FR Central Wash        15-02.25     34.24m     112-04 
 22 Wescott, Renate           FR Seattle U.          11-00.50     33.96m     111-05 
 23 Luna, Amanda              JR Seattle U.            114-11     33.20m     108-11 
 24 Larsen, Jamie             JR Central Wash        02-08.25     32.50m     106-07 
 25 Millsap, Courtney         FR Eastern Oreg                     32.38m     106-03 
 26 Willmann, Sondra          JR Whitworth           31-06.25     32.25m     105-10 
 27 Wardsworth, Kelsey        SO Spokane CC            119-09     32.10m     105-04 
 28 Duke, Jessie              FR Central Wash        05-10.75     30.51m     100-01 
 29 Blakely, Sara             SO Seattle U.          23-10.50     28.96m      95-00 
 30 Abbott, Emily             SO Spokane CC          08-04.25     28.45m      93-04 
 -- Warrington, Joy           SR Northwest Na        53-05.50         ND            
 -- Whitfield, Cassie         SR Washington S        69-01.50       FOUL            
 -- Martinez, Annie           SO Central Wash        98-05.25       FOUL            
 
Women Javelin Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
  1 Aanstad, Brittany         SR Seattle Paci        59-04.75     49.35mq    161-11 
  2 Adamko, Anna              FR Washington S        50-09.25     44.50mq    146-00 
  3 Onosko, Jaclyn            SO Washington S          143-02     43.86mq    143-11 
  4 Rouse, Ellen              JR Idaho               31-11.25     42.74mq    140-03 
  5 Tank, Haley               JR Eastern Wash        35-04.75     41.77mq    137-00 
  6 Andrews, Carly            SR Seattle Paci        44-09.25     39.73mq    130-04 
  7 Farner, Michaela          SO Seattle Paci        17-02.50     38.77mq    127-02 
  8 Busick, Rachel            SR Whitworth           29-05.75     37.14mq    121-10 
  9 Hocketstaller, Johanna    FR Idaho               32-01.25     36.66m     120-03 
 10 Wescott, Renate           FR Seattle U.            108-01     35.75m     117-03 
 11 Walker, Taylor            JR Eastern Wash          134-01     35.42m     116-02 
 12 Rogers, Brittney          FR Lewis-Clark           129-05     32.96m     108-02 
 13 Adams, Samantha           FR Whitworth           08-07.50     32.61m     107-00 
 14 Tri, Brittany             SR Seattle Paci        27-06.25     32.42m     106-04 
 15 Stevick, Cassidy          SO Whitworth           30-11.50     31.82m     104-05 
 16 Keefe, Marissa            FR Eastern Wash        96-00.25     31.56m     103-06 
 17 Wade, Lakiesha            SR Northwest Na        32-00.25     30.93m     101-06 
 18 Marks, Paisley            FR Lewis-Clark         09-04.50     30.39m      99-08 
 19 Bateman, Kaytie           JR Seattle U.          06-06.25     29.55m      96-11 
 20 Berg, Siri                SR Central Wash        97-09.50     28.28m      92-09 
 21 Duke, Jessie              FR Central Wash        84-11.25     27.08m      88-10 
 22 Luquin, Maliea            SO Seattle Paci           81-02     26.13m      85-09 
 23 Smith, Makenzie           FR Spokane CC                       25.67m      84-03 
 24 Cook, Amelia              FR Spokane CC                       23.41m      76-10 
 
Men High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 Lima, Frank               JR Whitworth            6-09.00      1.98m    6-06.00  10   
  2 Fishel, Cody              JR Eastern Wash         6-08.00      1.93m    6-04.00   8   
  3 Schultz, Grant            FR Washington S         6-07.00     J1.93m    6-04.00   6   
  4 Meikle, Ethan             SO Central Wash         6-04.00      1.88m    6-02.00   5   
  5 Simpson, Travis           FR Eastern Oreg         6-06.00     J1.88m    6-02.00   4   
  6 Miller, Warren            SO Eastern Wash         6-04.75     J1.88m    6-02.00   3   
  7 Bennett, Tyler            SO Idaho                6-04.25      1.83m    6-00.00   2   
  8 Haven, Will               FR Spokane CC                       J1.83m    6-00.00   0.50
  8 Roddewig, Brandon         JR Central Wash         6-07.00     J1.83m    6-00.00   0.50
  9 Galbraith, Andrew         FR Northwest Na         6-02.75     J1.83m    6-00.00 
 10 Agnew, Ryan               FR Seattle U.           5-08.75     J1.78m    5-10.00 
 11 Morrison, Scott           JR Central Wash         6-00.75      1.78m    5-10.00 
 12 Armstrong, Tim            SR Eastern Wash         6-00.75     J1.73m    5-08.00 
 12 Rosenau, Ryan             SR Great Falls          5-10.75     J1.73m    5-08.00 
 13 Venema, Andrew            JR Central Wash         6-02.00      1.73m    5-08.00 
 16 Alexander, Colin          SR Central Wash         5-10.75      1.68m    5-06.00 
 16 Williams, Jon             FR Spokane CC           5-03.75      1.68m    5-06.00 
 18 Green, Joseph             FR Whitworth            5-07.25      1.63m    5-04.25 
 -- Lind, Kersee              SR Eastern Wash         6-07.00         NH            
 -- Powell, Brandon           SO Eastern Oreg         6-01.25         NH            
 -- Behler, Christian         FR Lewis-Clark          6-01.25         NH            
 -- Keller, Justin            FR Lewis-Clark                          NH            
 
Men Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sullivan, Matt            FR Idaho               16-02.00      4.85m   15-11.00  10   
  2 Watts, Dylan              SO Idaho               16-06.75     J4.85m   15-11.00   8   
  3 Tomeo, Chibron            JR Whitworth           15-11.00      4.70m   15-05.00   6   
  4 Stearns, Nick             SO Eastern Wash        15-11.00      4.55m   14-11.00   5   
  5 Green, Joseph             FR Whitworth           14-03.25      4.40m   14-05.25   3.50
  5 Squatrito, Stephen        SO Seattle U.          14-07.25      4.40m   14-05.25   3.50
  7 Zoellick, Ray             SR Seattle Paci        14-11.00      4.25m   13-11.25   2   
  8 Stone, Kyle               SO Spokane CC          14-03.25     J4.25m   13-11.25   1   
  9 Brackett, Tyler           FR Lewis-Clark         12-05.50      4.10m   13-05.25 
 10 Kilgore, Greyson          FR Northwest Na        14-01.25     J4.10m   13-05.25 
 11 Casey, Brendan            FR Central Wash        14-05.25      3.95m   12-11.50 
 12 Krieger, Jeffrey          SO Whitworth           13-05.25     J3.95m   12-11.50 
 13 Casteel, Elijah           FR Whitworth           13-03.50      3.80m   12-05.50 
 13 Shields, Taylor           FR Northwest Na        14-01.25      3.80m   12-05.50 
 15 Schmidt, Kale             SO Lewis-Clark                       3.50m   11-05.75 
 -- Keller, Justin            FR Lewis-Clark                          NH            
 -- Lind, Kersee              SR Eastern Wash        15-05.00         NH            
 -- Flolid, Curtis            FR Washington S        15-01.00         NH            
 
Men Long Jump
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind          
========================================================================================
Preliminaries
  1 Lorentz, Jason            JR Idaho               23-00.50      7.01mq  NWI  23-00.00 
  2 Arceneaux, Brent          FR Spokane CC          23-00.00      6.73mq  NWI  22-01.00 
  3 Melo, Manny               JR Central Wash        23-04.50      6.71mq  NWI  22-00.25 
  4 Caryl, Jason              JR Central Wash        21-10.25      6.60mq  0.1  21-08.00 
  5 Kamagata, Sakae           SO Central Wash        21-09.00      6.50mq +0.0  21-04.00 
  6 Briggs, Colin             JR Idaho               22-04.25      6.49mq  NWI  21-03.50 
  7 Ingman, John              SO Whitworth           21-00.00      6.43mq -1.0  21-01.25 
  8 Puccino, Phillip          JR Eastern Wash        21-11.75      6.42mq  NWI  21-00.75 
  9 Guinn, Tyler              SO Whitworth           21-07.50      6.39m   0.1  20-11.75 
 10 Stanfield, Zach           JR Seattle U.          21-00.00      6.37m   NWI  20-10.75 
 11 Armstrong, Tim            SR Eastern Wash        21-00.75      6.36m   NWI  20-10.50 
 12 Hallberg, Will            FR Central Wash        20-10.75      6.33m   NWI  20-09.25 
 13 Bennett, Devin            SO Central Wash        21-11.75      6.21m  +0.0  20-04.50 
 14 Delap, Peter              SO Whitworth           21-03.25      6.20m   NWI  20-04.25 
 15 Simpson, Travis           FR Eastern Oreg        19-08.25      6.16m   NWI  20-02.50 
 16 Hoff, Jonathan            SO Whitworth           22-01.75      5.98m   1.1  19-07.50 
 17 Heldreth, Drae            FR Treasure Val        19-07.00      5.95m  +0.0  19-06.25 
 18 Svendsen, Thomas          SO Seattle Paci        19-08.75      5.87m   NWI  19-03.25 
 19 Agnew, Ryan               FR Seattle U.          19-11.50      5.84m   NWI  19-02.00 
 20 Alexander, Colin          SR Central Wash        20-04.50      5.76m   0.1  18-10.75 
 21 Winant, Shannon           JR Whitworth           22-10.50      5.69m   NWI  18-08.00 
 22 Powell, Brandon           SO Eastern Oreg        20-00.50      5.53m   NWI  18-01.75 
 23 Williams, Jon             FR Spokane CC          17-09.75      5.41m   0.1  17-09.00 
 24 Venema, Andrew            JR Central Wash        20-01.00      5.35m   0.1  17-06.75 
 -- Larlee, Stephen           SO Northwest Na        20-08.00         ND   NWI           
 -- Bever, Nick               SO Seattle U.          21-02.00         ND   NWI           
 
Men Triple Jump
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind          
========================================================================================
  1 Jones, Rendel             SR Idaho               47-07.00     13.95mq -0.9  45-09.25 
  2 Mack, Bryan               JR Central Wash        47-04.50     13.86mq  1.6  45-05.75 
  3 Larlee, Stephen           SO Northwest Na        47-02.50     13.84mq  0.7  45-05.00 
  4 Heldreth, Drae            FR Treasure Val        43-00.50     13.63mq  0.7  44-08.75 
  5 Hallberg, Will            FR Central Wash        43-10.75     13.50mq  1.4  44-03.50 
  6 Winant, Shannon           JR Whitworth           45-08.00     13.43mq  NWI  44-00.75 
  7 Bennett, Devin            SO Central Wash        45-09.75     13.29mq  0.1  43-07.25 
  8 Delap, Peter              SO Whitworth           44-04.00     13.05mq  1.4  42-09.75 
  9 Bever, Nick               SO Seattle U.          42-10.75     12.71m  -0.7  41-08.50 
 10 Kamagata, Sakae           SO Central Wash        45-00.50     12.49m  -0.3  40-11.75 
 11 Ingman, John              SO Whitworth           42-03.50     12.45m   NWI  40-10.25 
 12 Seyler, Kennedy           FR Spokane CC          40-10.50     12.35m  -0.7  40-06.25 
 13 Galbraith, Andrew         FR Northwest Na        41-02.25     12.16m  -0.4  39-10.75 
 14 Svendsen, Thomas          SO Seattle Paci        39-04.50     11.72m   NWI  38-05.50 
 -- Simpson, Travis           FR Eastern Oreg        44-06.25         ND   NWI           
 -- Powell, Brandon           SO Eastern Oreg                         ND   NWI           
 
Men Shot Put
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
  1 Levkiv, Andrey            SO Idaho               54-01.75     16.85mq  55-03.50 
  2 Anderson, Marlyn          JR Eastern Wash        52-05.25     15.50mq  50-10.25 
  3 Rowell, Billy             FR Spokane CC          48-10.75     15.41mq  50-06.75 
  4 Lehr, James               FR Spokane CC          50-06.25     15.38mq  50-05.50 
  5 Wright, Samuel            SO Whitworth           53-03.50     15.30mq  50-02.50 
  6 Wilcox, Jake              SO Eastern Oreg        46-10.75     14.44mq  47-04.50 
  7 Jensen, Mike              JR Central Wash        51-11.25     14.32mq  46-11.75 
  8 Henderson, Robert         SO Spokane CC          47-04.50     13.92mq  45-08.00 
  9 Hendryx, Carson           JR Eastern Oreg        41-11.25     13.83m   45-04.50 
 10 Charles, Joseph           SO Idaho               52-08.00     13.78m   45-02.50 
 11 Fenters, Jordan           SR Northwest Na        50-08.00     13.68m   44-10.75 
 12 Glenn, Tyler              FR Spokane CC          44-07.00     13.65m   44-09.50 
 13 White, Reid               SO Northwest Na        46-00.00     13.56m   44-06.00 
 14 Rothwell, Kyle            SO Idaho               50-00.00     13.41m   44-00.00 
 15 Holmstrom, Eric           SO Central Wash        47-09.00     13.34m   43-09.25 
 16 Stanley, Kevin            FR Spokane CC          44-00.50     13.20m   43-03.75 
 17 Korb, Jesse               SO Northwest Na        46-04.25     13.00m   42-08.00 
 18 Agosta, Quinton           SO Central Wash        45-09.00     12.96m   42-06.25 
 19 Cruise, Greg              JR Northwest Na        48-10.00     12.90m   42-04.00 
 20 Shea, Keegan              SO Whitworth           41-04.50     12.74m   41-09.75 
 21 Blaser, Andrew            SR Idaho               40-07.75     12.07m   39-07.25 
 22 Taylor, Al                FR Spokane CC          38-09.75     11.70m   38-04.75 
 23 Russell, Jon              FR Spokane CC                       10.36m   34-00.00 
 24 Fuller, Justin            FR Eastern Oreg        33-02.00      9.80m   32-02.00 
 -- Aley, Richard             SO Whitworth           43-03.75       FOUL            
 -- Comito, Carter            JR Whitworth           56-10.25       FOUL            
 
Men Discus Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
  1 Comito, Carter            JR Whitworth           94-11.25     57.16mq    187-06 
  2 Henry, Oliver             JR Washington S          163-05     48.88mq    160-04 
  3 Wright, Samuel            SO Whitworth           69-00.25     48.61mq    159-06 
  4 Levkiv, Andrey            SO Idaho               48-08.25     48.13mq    157-11 
  5 Lehr, James               FR Spokane CC          58-08.50     47.90mq    157-02 
  6 Rothwell, Kyle            SO Idaho               56-11.25     45.93mq    150-08 
  7 Agosta, Quinton           SO Central Wash        46-07.75     45.46mq    149-02 
  8 Wickham, Brian            FR Eastern Oreg        31-10.50     44.16mq    144-10 
  9 Henderson, Robert         SO Spokane CC            147-08     43.33m     142-02 
 10 Anderson, Marlyn          JR Eastern Wash        46-09.75     42.62m     139-10 
 11 Murray, John              FR Lewis-Clark         32-06.50     42.02m     137-10 
 12 Cruise, Greg              JR Northwest Na        57-06.75     41.50m     136-02 
 13 Bruck, Tyler              JR Eastern Oreg          133-11     41.21m     135-02 
 14 Holmstrom, Eric           SO Central Wash        42-01.75     40.51m     132-11 
 15 Jensen, Mike              JR Central Wash        43-01.50     39.84m     130-08 
 16 Oursland, Paul            SO Central Wash        34-05.25     39.66m     130-01 
 17 Rima, Kevin               SO Northwest Na        60-02.75     39.35m     129-01 
 18 Charles, Joseph           SO Idaho                 143-00     39.03m     128-01 
 19 Barrett, Trevor           SO Eastern Oreg          138-10     38.99m     127-11 
 20 Hendryx, Carson           JR Eastern Oreg        23-00.75     38.97m     127-10 
 21 Glenn, Tyler              FR Spokane CC          26-02.50     38.32m     125-09 
 22 Stanley, Kevin            FR Spokane CC          29-11.25     36.52m     119-10 
 23 Van Fossen, Max           JR Eastern Oreg                     35.58m     116-09 
 24 Fuller, Justin            FR Eastern Oreg        04-10.50     32.33m     106-01 
 25 Blaser, Andrew            SR Idaho               16-07.50     31.68m     103-11 
 26 Caryl, Jason              JR Central Wash        01-05.25     30.18m      99-00 
 27 Hunter, Scott             JR Central Wash        92-01.50     29.14m      95-07 
 28 Schmidt, Kale             SO Lewis-Clark                      28.91m      94-10 
 -- Wilcox, Jake              SO Eastern Oreg          139-09       FOUL            
 
Men Hammer Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
  1 Rothwell, Kyle            SO Idaho                 186-06     55.99mq    183-08 
  2 Henderson, Robert         SO Spokane CC            170-07     52.93mq    173-08 
  3 Shea, Keegan              SO Whitworth           77-05.50     52.40mq    171-11 
  4 Barrett, Trevor           SO Eastern Oreg        55-06.50     52.37mq    171-10 
  5 Agosta, Quinton           SO Central Wash        68-11.75     52.32mq    171-08 
  6 Alanssim, Jamie           JR Eastern Wash        63-11.50     51.99mq    170-07 
  7 Baltazar, Chris           JR Washington S          159-02     50.77mq    166-07 
  8 Van Fossen, Max           JR Eastern Oreg          166-02     47.87mq    157-01 
  9 Sheriff, Tommy            SR Central Wash        63-03.25     47.85m     157-00 
 10 Fenters, Jordan           SR Northwest Na        58-07.75     47.56m     156-00 
 11 Stanley, Kevin            FR Spokane CC            146-01     47.37m     155-05 
 12 Murray, John              FR Lewis-Clark           157-10     46.96m     154-01 
 13 Levkiv, Andrey            SO Idaho                 160-03     46.75m     153-04 
 14 Hendryx, Carson           JR Eastern Oreg          153-01     46.65m     153-01 
 15 Korb, Jesse               SO Northwest Na        48-07.75     46.29m     151-10 
 16 Aley, Richard             SO Whitworth           56-07.50     46.02m     151-00 
 17 Bruck, Tyler              JR Eastern Oreg        52-03.50     45.47m     149-02 
 18 Jensen, Mike              JR Central Wash        70-06.25     44.76m     146-10 
 19 Charles, Joseph           SO Idaho                 157-04     44.10m     144-08 
 20 Lehr, James               FR Spokane CC          38-06.75     43.87m     143-11 
 21 Trumbauer, Zach           FR Idaho               37-07.75     43.62m     143-01 
 22 Gaugler, Zach             SR Lewis-Clark           137-09     43.55m     142-10 
 23 Cruise, Greg              JR Northwest Na        57-10.75     43.38m     142-04 
 24 Williams, Elmer           JR Northwest Na        49-00.75     42.59m     139-09 
 25 Holmstrom, Eric           SO Central Wash        31-06.25     41.99m     137-09 
 26 Wickham, Brian            FR Eastern Oreg        47-04.75     41.17m     135-01 
 27 Keller, Braden            JR Central Wash          128-01     40.92m     134-03 
 28 Henehan, Dan              FR Washington S                     33.92m     111-03 
 29 Walters, Josh             SO Seattle U.          42-08.75     33.50m     109-11 
 -- Rowell, Billy             FR Spokane CC          03-10.75       FOUL            
 -- Oursland, Paul            SO Central Wash        46-10.50       FOUL            
 -- Wright, Samuel            SO Whitworth           63-10.75       FOUL            
 -- Taylor, Al                FR Spokane CC            115-03       FOUL            
 
Men Javelin Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
  1 Marshall, Mike            SO Idaho               02-06.25     63.22mq    207-05 
  2 Scherer, Lukas            SO Spokane CC            204-11     62.95mq    206-06 
  3 McCormack, John           JR Whitworth           10-00.75     60.47mq    198-05 
  4 Barrett, Trevor           SO Eastern Oreg        88-07.25     59.63mq    195-08 
  5 Cruise, Joe               FR Northwest Na        80-05.50     58.00mq    190-03 
  6 Ingman, Joseph            SO Whitworth           99-11.50     56.66mq    185-11 
  7 Keller, Braden            JR Central Wash        92-01.75     55.89mq    183-04 
  8 Pratt, Max                FR Eastern Wash        88-08.50     55.67mq    182-08 
  9 Ingman, John              SO Whitworth           77-00.25     54.87m     180-00 
 10 Haas, Derek               FR Spokane CC          76-00.50     54.61m     179-02 
 11 Gonzalez, Ernesto         SO Spokane CC          87-04.25     53.94m     177-00 
 12 Casey, Brendan            FR Central Wash          173-11     53.51m     175-07 
 13 Talbot, Nathan            FR Northwest Na        66-08.25     52.70m     172-11 
 14 Sheriff, Tommy            SR Central Wash        76-07.50     52.06m     170-10 
 15 Wright, Chase             FR Whitworth           85-04.25     51.55m     169-01 
 16 Lind, Kersee              SR Eastern Wash        76-07.25     50.15m     164-06 
 17 Regalado, Joseph          SO Whitworth           55-02.50     48.55m     159-03 
 18 Lofthouse, Ryan           FR Northwest Na          165-01     47.68m     156-05 
 19 Waldie, Bobby             FR Northwest Na          173-07     47.06m     154-05 
 20 Meyer, Jake               JR Lewis-Clark           162-06     44.66m     146-06 
 21 Miller, Warren            SO Eastern Wash        60-01.25     43.36m     142-03 
 22 Keller, Justin            FR Lewis-Clark         35-00.25     35.92m     117-10 



 
                    Women - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) Seattle Pacific             98        2) Boise State                68   
    3) Idaho                       54        4) Eastern Washington         43   
    5) Spokane CC                  42        6) Northwest Nazarene         32   
    7) Gonzaga                     22        8) Washington St.             19   
    9) Eastern Oregon              18       10) Seattle U.                 11   
   11) Central Washington           6       12) Whitworth                   5   
   12) Treasure Valley CC           5       14) Lewis-Clark                 2   
 
                    Men - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) Seattle U.                  72        2) Idaho                      37   
    2) Whitworth                   37        4) Boise State                34   
    5) Gonzaga                     32        5) Seattle Pacific            32   
    7) Eastern Washington          31        7) Central Washington         31   
    9) Spokane CC                  28       10) Northwest Nazarene         27   
   11) Washington St.              21       12) Eastern Oregon             14   
   13) Great Falls                 11       14) Lewis-Clark                 8   
   14) Treasure Valley CC           8                                           






 
 
Post as: 
 

Media

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (3)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Our Photos (0 of 27)

 

Our Blogs (0 of 0)

 

Our Videos (0 of 62)

 

Results