Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Our Media/Results from Florida FHSAA 3A Region 1  

Select Year:

Florida FHSAA 3A Region 1
April 25th
St Johns, Florida, United States
 

Our Results

Florida FHSAA 3A Region 1 - Apr 25, 2012
St Johns, FL, US
 
Men: 200m | 400m | 1600m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | LJ | TJ

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
-- Young, Kenric 10 Gainesville DNF nwi 2  
 
Mens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
3 Young, Kenric 10 Gainesville 48.39 1 6
4 Thompson, Christop 11 Gainesville 48.58 1 5
7 Jelks, Antwar 12 Gainesville 51.44 1 2
 
Mens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
3 Young, Kenric 10 Gainesville 48.90 1  
4 Thompson, Christop 11 Gainesville 49.05 2  
8 Jelks, Antwar 12 Gainesville 50.84 1  
 
Mens 1600m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
12 Sagul, Nate 12 Gainesville 4:49.62 1  
 
Mens 110m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Williams, Shamon 12 Gainesville 14.81 1 10
 
Mens 110m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
2 Williams, Shamon 12 Gainesville 15.11 1  
 
Mens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
10 Thomas, Ladale 10 Gainesville 43.13 1  
12 Williams, Shamon 12 Gainesville 43.93 2  
 
Mens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
5 Walker, Webb,
Holmes, Dixon
  Gainesville 42.98 1 4
 
Mens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
6 Walker, Webb,
Holmes, Dixon
  Gainesville 43.15 1  
 
Mens 4x400m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
2 Jelks, Thompson,
Wilson, Young
  Gainesville 3:18.84 2 8
 
Mens 4x800m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
12 Sagul, Barner,
Wilson, Turner
  Gainesville 8:29.07 1  
 
Mens Shot Put Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 MCGEE, DENNIS 12 Gainesville 55-02.50(16.83m) 1 10
 
Mens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
9 MCGEE, DENNIS 12 Gainesville 140-08(42.88m) 1  
 
Mens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
2 Webb, Rapheal 11 Gainesville 23-05.00(7.14m) nwi 1 8
 
Mens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
-- Dixon, Cordero 12 Gainesville FOUL(--) nwi 1  
 
Womens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
2 Jackson, Kadeidra 12 Gainesville 12.05 nwi 1 8
 
Womens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
2 Jackson, Kadeidra 12 Gainesville 12.15 nwi 2  
10 Hopkins, Briona 11 Gainesville 12.86 nwi 1  
 
Womens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
2 Jackson, Kadeidra 12 Gainesville 25.05 nwi 1 8
7 Hopkins, Briona 11 Gainesville 26.28 nwi 1 2
 
Womens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
2 Jackson, Kadeidra 12 Gainesville 25.19 nwi 1  
9 Hopkins, Briona 11 Gainesville 26.36 nwi 2  
 
Womens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ashe, Payton 10 Gainesville 57.26 1 10
 
Womens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
2 Ashe, Payton 10 Gainesville 58.40 2  
 
Womens 800m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
7 Armstrong, Olivia 12 Gainesville 2:26.26 1 2
11 Cooper, Annie 11 Gainesville 2:28.02 1  
 
Womens 3200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
13 Sagul, Delaney 10 Gainesville 12:57.32 1  
 
Womens 100m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
5 WILLIAMS, CRYSTAL 11 Gainesville 15.22 1 4
 
Womens 100m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
5 WILLIAMS, CRYSTAL 11 Gainesville 15.20 1  
13 Hooper, Charlotte 12 Gainesville 16.83 2  
 
Womens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
2 Hooper, Charlotte 12 Gainesville 46.52 1 8
 
Womens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
5 Hooper, Charlotte 12 Gainesville 48.02 1  
13 WILLIAMS, CRYSTAL 11 Gainesville 51.32 2  
 
Womens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Thompson, Jackson,
Chatman, Hopkins
  Gainesville 47.49 1 10
 
Womens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Thompson, Jackson,
Chatman, Hopkins
  Gainesville 47.78 2  
 
Womens 4x400m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
2 Hooper, Chatman,
Thompson, Ashe
  Gainesville 3:59.71 2 8
 
Womens 4x800m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
11 Armstron, Watts,
Bradley, Cooper
  Gainesville 10:26.81 2  
 
Womens High Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
9 Armstrong, Olivia 12 Gainesville 4-10.00(1.47m) 1  
 
Womens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
3 Ashe, Payton 10 Gainesville 17-09.25(5.42m) nwi 1 6
7 Thompson, Adanna 11 Gainesville 16-09.75(5.12m) nwi 1 2
 
Womens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
11 Thompson, Adanna 11 Gainesville 33-06.00(10.21m) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
-- Grroms, Madeline 12 Gainesville DNS(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Chiles (Tallahassee) 77 2) Pine Forest HS 75 3) Gainesville HS 68 4) Stanton (Jacksonville) 45 5) Atlantic Coast HS 41.50 6) Lake Weir (Ocala) 37 7) Creekside HS 30 8) Pensacola HS 29 9) Bartram Trail HS 21 10) Ed White (Jacksonville) 20 11) Nease 19.50 12) St. Augustine HS 16 12) Fort Walton Beach HS 16 14) Paxon (Jacksonville) 15 15) Ponte Vedra HS 14 16) Terry Parker (Jacksonvill 13 16) Niceville HS 13 16) Navarre HS 13 19) Oakleaf HS 12 20) Leesburg HS 11 21) Ridgeview 10 22) Forest (Ocala) 9 23) Lincoln (Tallahassee) 8 24) Wolfson (Jacksonville) 7 24) Middleburg HS 7 24) Escambia HS 7 27) Crestview HS 6 28) Choctawhatchee HS 5 29) Pace HS 4 29) Fleming Island HS 4 29) Vanguard (Ocala) 4 32) Gulf Breeze HS 3 33) Matanzas (Palm Coast) 2 Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Bartram Trail HS 62 2) Lincoln (Tallahassee) 60.50 3) Gainesville HS 53 4) Ridgeview 32.50 5) Niceville HS 31 6) Nease 29 7) Seabreeze (Daytona Beach) 25 8) Pine Forest HS 24 9) Stanton (Jacksonville) 23 10) Pensacola Booker T. Washi 22.50 11) Gulf Breeze HS 22 11) Navarre HS 22 13) Chiles (Tallahassee) 18 13) Creekside HS 18 13) Choctawhatchee HS 18 16) Ponte Vedra HS 17 17) Pensacola HS 16 17) West Port (Ocala) 16 19) Leon (Tallahassee 15 20) Forest (Ocala) 14 20) New Smyrna Beach HS 14 22) Orange Park 13 23) Atlantic Coast HS 11 23) Mosley HS 11 25) Fort Walton Beach HS 10 26) Matanzas (Palm Coast) 9 27) Paxon (Jacksonville) 7 27) Robert E. Lee (Jacksonvil 7 29) Deltona HS 6 29) Columbia (Lake City) 6 29) Pace HS 6 29) Middleburg HS 6 33) Terry Parker (Jacksonville 5 34) Leesburg HS 3.50 35) Vanguard (Ocala) 3 36) St. Augustine HS 2 36) Fleming Island HS 2 38) Oakleaf HS 1

 

 

2012 Results - Florida FHSAA 3A Region 1

Published by DrBob on Apr 26 2012, 09:53 PM
Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/26/2012 03:31 PM
                     FHSAA Class 3A, Region 1 - 4/25/2012                      
                              Creekside HS @ UNF                               
                               Jacksonville, Fl                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls High Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
Finals
  1   308 Greene, Nicole       9 Ponte Vedra            5-08.00      1.72m  10   
  2     2 Williams, Pershawn  12 Pensacola HS           5-04.00      1.62m   8   
  3   162 Dobbs, Bria         10 Atlantic Coa           5-02.00      1.57m   5.50
  3   305 Hinel, Erika        12 Creekside HS           5-02.00      1.57m   5.50
  5   307 Carter, Amia        11 Oakleaf HS             5-00.00      1.52m   4   
  6     1 Santiago, Alex      11 Gulf Breeze            5-00.00      1.52m   3   
  7     3 Hampton, Maya       11 Pine Forest            4-10.00      1.47m   2   
  8   165 Carter, Kinley      12 Wolfson HS             4-10.00      1.47m   1   
  9   163 Lane, Zana          12 Atlantic Coa           4-10.00      1.47m 
  9   427 Armstrong, Olivia   12 Gainesville            4-10.00      1.47m 
  9   164 Monds, Chelsa       12 Atlantic Coa           4-10.00      1.47m 
 12   429 Bean, Mariah        12 Leesburg HS            4-08.00      1.42m 
 12   430 Willis, Destinie    11 Mainland HS            4-08.00      1.42m 
 12     4 McCants, Jasmine    11 Pine Forest            4-08.00      1.42m 
 12   306 Harris, Jada        11 Nease                  4-08.00      1.42m 
 --   428 Hamilton, Shemael   12 Lake Weir HS                NH            
 
Event 2  Boys High Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1     7 Leggett, Bradley    12 Navarre HS             6-06.00      1.98m  10   
  2     6 Dixon, Nat          10 Mosley HS              6-04.00      1.93m   8   
  3     8 McCreary, Dominic   12 Pensacola Bo           6-02.00      1.87m   5.50
  3   168 Randolph, Kendall   10 Lincoln HS             6-02.00      1.87m   5.50
  5   312 Jones, Kareem       -- Orange Park            6-02.00      1.87m   4   
  6   169 Mcgill, Temagen     12 Stanton Prep           6-02.00      1.87m   3   
  7   309 Ebanks, Connor      11 Creekside HS           6-00.00      1.82m   2   
  8   433 Jamerson, Najee     12 Ocala Vangua           6-00.00      1.82m   1   
  9   166 Bradley, J.T.       10 Columbia HS            6-00.00      1.82m 
 10     5 Catchings, Marquis  10 Escambia HS            5-10.00      1.77m 
 10   310 Stanley, Dalton     12 Creekside HS           5-10.00      1.77m 
 --   431 Brewer, Vonkie      12 Lake Weir HS                NH            
 --   434 Wambles, Dylan      12 Ocala Vangua                NH            
 --   311 Ferguson, Antonio   12 Orange Park                 NH            
 --   167 McDuffie, William   11 Ed White HS                 NH            
 --   432 Cummings, Tavian    12 Leesburg HS                DNS            
 
Event 3  Girls Pole Vault Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1     9 Beckett, Charlee    12 Navarre HS            10-06.00      3.20m  10   
  2    12 Wiggins, Christina  11 Pine Forest           10-00.00      3.04m   8   
  3   172 Danforth, Jessica   10 Chiles HS              9-06.00      2.89m   6   
  4   314 Ranson, Bailey      10 Creekside HS           9-06.00      2.89m   5   
  5    11 Birmingham, Paige   10 Pace HS                9-06.00      2.89m   4   
  6   313 Beckman, Molly      11 Creekside HS           9-00.00      2.74m   2.50
  6   316 Mitchell, Courtney  10 Nease                  9-00.00      2.74m   2.50
  8   315 Grove, Meredith     12 Middleburg H           9-00.00      2.74m   1   
  9   436 Mcwilliams, Sydney  11 Leesburg HS            8-06.00      2.59m 
 10   438 Morton, Samantha     9 Ocala Forest           7-00.00      2.13m 
 11   437 Finley, Abigail     10 Ocala Forest           6-06.00      1.98m 
 12   170 Bello, Maria         9 Chiles HS              5-06.00      1.67m 
 12   171 Boyd, Remi          11 Chiles HS              5-06.00      1.67m 
 --   173 Hutchinson, Karmen  10 Stanton Prep                NH            
 --    10 Orth, Michaela      12 Navarre HS                  NH            
 --   435 Grroms, Madeline    12 Gainesville                DNS            
 
Event 4  Boys Pole Vault Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1    16 Geoghagan, Kameron  12 Pine Forest           13-07.00      4.14m  10   
  2    13 Nilsson, Ray        12 Niceville HS          13-00.00      3.96m   8   
  3   317 Hazouri, Ryan       11 Creekside HS          12-06.00      3.81m   6   
  4   318 Young, Seth         11 Creekside HS          12-06.00      3.81m   5   
  5   320 Altizer, Shane      12 Ridgeview             12-06.00      3.81m   3.50
  5   439 Blessing, Marcus    12 Leesburg HS           12-06.00      3.81m   3.50
  7    15 Brown, Kelly        11 Pine Forest           12-00.00      3.65m   2   
  8    14 Malone, Austin      11 Pensacola Bo          12-00.00      3.65m   1   
  9   319 Moody, Michael      11 Oakleaf HS            12-00.00      3.65m 
 10   175 Argamasilla, Chris  12 Lincoln HS            11-00.00      3.35m 
 11   176 Austin, Trevor      11 Lincoln HS            10-06.00      3.20m 
 12   441 Barth, Brian        10 Matanzas HS           10-00.00      3.04m 
 13   440 Morrison, Nick      11 Leesburg HS            9-06.00      2.89m 
 14   177 Graham, Andrew      -- Wolfson HS             8-06.00      2.59m 
 15   174 Mainwairing, Jared  11 Chiles HS              7-06.00      2.28m 
 --   442 Sousa, Nick         12 Matanzas HS                 NH            
 
Event 5  Girls Long Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   428 Hamilton, Shemael   12 Lake Weir HS          18-08.00      5.68m  10   
  2   443 Fray, BeJai         10 Lake Weir HS          18-03.75      5.58m   8   
  3   444 Ashe, Payton        10 Gainesville           17-09.25      5.41m   6   
  4   321 Sieredzinski, Mary  11 Nease                 17-04.50      5.29m   5   
  5   323 Edwards, Ajanai     12 St. Augustin          17-04.25      5.28m   4   
  6   180 Lavender, Christin  11 Stanton Prep          16-10.00      5.13m   3   
  7   445 Thompson, Adanna    11 Gainesville           16-09.75      5.12m   2   
  8   307 Carter, Amia        11 Oakleaf HS            16-09.50      5.11m   1   
  9    20 Mays, Aaliyah       11 Pine Forest           16-08.25      5.08m 
 10   178 Bowald, Brittany     9 Atlantic Coa          16-07.75      5.07m 
 11    17 Landers, Lexi       12 Choctawhatch          16-07.50      5.06m 
 12   322 Lafontant, Brianna  11 Ridgeview             16-05.00      5.00m 
 13    18 Lopez, Asten        12 Crestview HS          15-11.75      4.87m 
 14    19 Hunter, Shamine     10 Pensacola HS          15-10.00      4.82m 
 15   179 Johnson, Tierra     10 Paxon School          15-09.75      4.81m 
 --   181 Whitehead, Mia      12 Stanton Prep                ND            
 
Event 6  Boys Long Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   448 Nelson, Charles     10 Seabreeze HS          24-00.50      7.32m  10   
  2   447 Webb, Rapheal       11 Gainesville           23-05.00      7.13m   8   
  3   446 Washington, Quento  12 Deltona HS            22-08.00      6.90m   6   
  4   326 Mastin, Ryean       12 Ridgeview             22-05.50      6.84m   5   
  5    23 Chasteen, Kevin     12 Niceville HS          22-00.00      6.70m   4   
  6    22 Cain, Dionne        12 Mosley HS             21-10.50      6.66m   3   
  7   183 Butler, Ronald      11 Lincoln HS            21-02.00      6.45m   2   
  8   449 Hayes, Mikee        11 West Port HS          21-00.75      6.41m   1   
  9    24 Strickland, Aaron   12 Pensacola Bo          20-06.75      6.26m 
 10   325 Zanders, Marvin     10 Oakleaf HS            19-08.75      6.01m 
 11   572 Carr, Benjamin         Stanton Prep          19-07.50      5.98m 
 12    21 President, Donavan  12 Gulf Breeze           19-06.25      5.94m 
 13   327 Williams, De' Aaro  11 St. Augustin          18-07.50      5.67m 
 --   324 Ways, Ceolamar      11 Nease                       ND            
 --   182 Abnar, Derrington   12 Lincoln HS                FOUL            
 --   184 Nelson, Tommy       12 Wolfson HS                 DNS            
 --   185 Vanblount, Darius   11 Wolfson HS                 SCR            
 
Event 7  Girls Triple Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1     2 Williams, Pershawn  12 Pensacola HS          38-06.75     11.75m  10   
  2   428 Hamilton, Shemael   12 Lake Weir HS          38-03.75     11.67m   8   
  3   323 Edwards, Ajanai     12 St. Augustin          37-01.00     11.30m   6   
  4   178 Bowald, Brittany     9 Atlantic Coa          37-00.50     11.29m   5   
  5   181 Whitehead, Mia      12 Stanton Prep          36-05.00     11.09m   4   
  6   180 Lavender, Christin  11 Stanton Prep          36-03.75     11.06m   3   
  7    20 Mays, Aaliyah       11 Pine Forest           35-01.75     10.71m   2   
  8   186 Watts-Pittman, Bri  10 Lincoln HS            35-00.50     10.68m   1   
  9   322 Lafontant, Brianna  11 Ridgeview             34-10.50     10.62m 
 10   450 Smith, Kourtney     11 Leesburg HS           33-07.25     10.24m 
 11   445 Thompson, Adanna    11 Gainesville           33-06.00     10.21m 
 12    26 Villane, Kaycee     12 Gulf Breeze           33-04.50     10.17m 
 13   328 Jones, Meisha        9 Creekside HS          32-03.75      9.84m 
 13    25 Brown, Blake        12 Escambia HS           32-03.75      9.84m 
 15   329 Taylor, Ashleigh    11 Creekside HS          31-09.50      9.69m 
 16   451 Pearson, Morgan     12 Matanzas HS           31-05.50      9.58m 
 
Event 8  Boys Triple Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   330 Greene, Chris       12 Ponte Vedra           48-01.50     14.66m  10   
  2    29 Benton, Nicholas    11 Navarre HS            47-07.25     14.50m   8   
  3   326 Mastin, Ryean       12 Ridgeview             47-05.25     14.45m   6   
  4    28 Williams, Maurice   12 Fort Walton           46-07.00     14.19m   5   
  5    23 Chasteen, Kevin     12 Niceville HS          46-00.00     14.02m   4   
  6   448 Nelson, Charles     10 Seabreeze HS          45-00.75     13.73m   3   
  7   183 Butler, Ronald      11 Lincoln HS            43-09.00     13.33m   2   
  8   325 Zanders, Marvin     10 Oakleaf HS            43-02.75     13.17m   1   
  9   331 Thomas, Cameron     12 St. Augustin          43-02.50     13.16m 
 10   189 Penn, Brandon       11 Stanton Prep          42-11.75     13.10m 
 11   446 Washington, Quento  12 Deltona HS            42-05.75     12.94m 
 12   188 Young, Tusun        10 Lincoln HS            41-10.50     12.76m 
 13   187 Lang, Cameron       11 Lincoln HS            39-08.25     12.09m 
 --    27 Bryant, Terrance    12 Choctawhatch              FOUL            
 --   452 Dixon, Cordero      12 Gainesville               FOUL            
 --   432 Cummings, Tavian    12 Leesburg HS                DNS            
 
Event 9  Girls Discus Throw Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   335 Steinmetz, Jordan   11 Ridgeview               117-10     35.91m  10   
  2    33 Miller, Lamia       11 Pine Forest             115-00     35.05m   8   
  3   333 Norman, Brittany    10 Middleburg H            104-11     31.97m   6   
  4    31 Bergmann, Sophia     9 Niceville HS            104-08     31.90m   5   
  5   454 Lightsey, Rachel    10 Ocala Forest            104-03     31.77m   4   
  6    30 Anderson, Jasmin    12 Navarre HS              103-09     31.62m   3   
  7   192 Johnson, Ebony      11 Lincoln HS              100-10     30.73m   2   
  8   332 Alston, Angel        9 Fleming Isla             96-08     29.46m   1   
  9   453 Hull, Jordan        12 New Smyrna B             96-04     29.36m 
 10   334 Guile, Hannah       11 Ponte Vedra              94-02     28.70m 
 11   456 Fagerlund, Agnes    11 Seabreeze HS             91-08     27.94m 
 12   455 Mustain, Mariana    11 Ocala Forest             91-03     27.81m 
 13   190 Smith, Jaymee       11 Atlantic Coa             90-04     27.53m 
 14   191 Williams, Edrienne  10 Leon High Sc             88-04     26.92m 
 15   193 Jordan, Brianna     11 Paxon School             84-06     25.75m 
 16    32 Cooper, Rashika     11 Pine Forest              81-05     24.81m 
 
Event 10  Boys Discus Throw Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1    35 Droogsma, Austin    11 Gulf Breeze             193-00     58.82m  10   
  2   338 Kintyhtt, Trevor    11 Orange Park             170-11     52.09m   8   
  3   337 Freitag, Derek      11 Middleburg H            159-09     48.69m   6   
  4   196 Gilmore, Joshua     11 Lincoln HS              153-03     46.71m   5   
  5   336 Frost, Randy        12 Creekside HS            151-11     46.30m   4   
  6    37 Finau, Sifa         11 Pine Forest             148-11     45.38m   3   
  7   194 Stone, Blake        12 Atlantic Coa            144-01     43.91m   2   
  8   339 Davidson, Tyler     11 Ponte Vedra             142-10     43.53m   1   
  9   457 McGee, Dennis       12 Gainesville             140-08     42.87m 
  9   197 Jackson, Amos       11 Wolfson HS              140-08     42.87m 
 11    36 Lynn, Ryan          12 Milton HS               137-09     41.98m 
 12   460 Ray, Troy           12 New Smyrna B            136-10     41.70m 
 13    34 Bell, Zeno          12 Choctawhatch            127-11     38.98m 
 14   195 Ible, Isaiah        12 Leon High Sc            121-01     36.90m 
 15   459 Lydecker, Andre     12 New Smyrna B            113-10     34.69m 
 --   458 Hopkins, Ronnie     12 Mainland HS               FOUL            
 
Event 11  Girls Shot Put Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1    33 Miller, Lamia       11 Pine Forest           39-10.00     12.14m  10   
  2    40 Brown, Bianca       12 Pensacola HS          37-05.00     11.40m   8   
  3   198 Johnson, Shontiell  11 Chiles HS             35-11.00     10.94m   6   
  4   461 Haughton, Ellexie   11 Ocala Forest          35-05.00     10.79m   5   
  5   342 Dancey, Erica       -- Oakleaf HS            35-02.00     10.71m   4   
  6   340 Greene, Angie       11 Fleming Isla          34-10.00     10.61m   3   
  7    39 Fling, Amber         9 Niceville HS          34-08.50     10.57m   2   
  8   341 Cason, Fantasia     12 Oakleaf HS            33-01.00     10.08m   1   
  9   335 Steinmetz, Jordan   11 Ridgeview             32-10.00     10.00m 
 10    38 Ffrench, Virgini    12 Milton HS             32-07.00      9.93m 
 11   193 Jordan, Brianna     11 Paxon School          32-02.00      9.80m 
 12   199 Otway, Hailey       10 Chiles HS             31-11.50      9.74m 
 13   462 Flythe, Kalashawn   12 West Port HS          31-11.00      9.72m 
 14   455 Mustain, Mariana    11 Ocala Forest          31-09.00      9.67m 
 15   200 Walker, Khadijah    12 Lincoln HS            30-05.00      9.27m 
 16   454 Lightsey, Rachel    10 Ocala Forest          30-03.00      9.22m 
 
Event 12  Boys Shot Put Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   457 McGee, Dennis       12 Gainesville           55-02.50     16.82m  10   
  2    35 Droogsma, Austin    11 Gulf Breeze           55-01.00     16.78m   8   
  3    42 Wiemerskirsh, Colt  12 Pace HS               52-03.00     15.92m   6   
  4   194 Stone, Blake        12 Atlantic Coa          49-01.00     14.96m   5   
  5    34 Bell, Zeno          12 Choctawhatch          48-11.00     14.90m   4   
  6   202 Huff, Trevin        11 Lincoln HS            47-09.00     14.55m   3   
  7   464 Graham, Nathaniel   12 Ocala Forest          47-07.00     14.50m   2   
  8   345 Vargus, Andrew      12 Orange Park           46-10.00     14.27m   1   
  9    41 Taylor, Tevin       11 Choctawhatch          46-05.00     14.14m 
 10   463 Rinaldo, Sean       12 Deltona HS            45-09.00     13.94m 
 11   344 May, David          10 Fleming Isla          45-06.00     13.86m 
 12   465 Preston, Paul       11 Ocala Forest          44-06.00     13.56m 
 13   343 Reagan, Tylar       11 Bartram Trai          44-01.00     13.43m 
 14   346 Meyers, Ramsey      11 Ridgeview             42-06.00     12.95m 
 15   195 Ible, Isaiah        12 Leon High Sc          41-02.00     12.54m 
 16   201 Moses, Levertice    12 Englewood HS          40-09.75     12.43m 
 
Event 13  Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   204 Johnson, Tristie    12 Ed White HS              12.00Q  1 
  2   467 Jackson, Kadeidra   12 Gainesville              12.15Q  2 
  3   443 Fray, BeJai         10 Lake Weir HS             12.28Q  2 
  4   203 Harrison, Deshyla   12 Atlantic Coa             12.63Q  1 
  5   205 Singletary, Cedrin   9 Paxon School             12.64Q  2 
  6   206 Heard, Kayla         9 Stanton Prep             12.67Q  1 
  7    18 Lopez, Asten        12 Crestview HS             12.68q  1 
  8    17 Landers, Lexi       12 Choctawhatch             12.76q  2 
  9   468 Grant, Alicia       11 Leesburg HS              12.84q  2 
 10   466 Hopkins, Briona     11 Gainesville              12.86   1 
 11   347 Miller, Alantra     10 Bartram Trai             12.88   1 
 12   349 Bussey, Audreana    11 Oakleaf HS               12.90   2 
 13    43 Brown, Brittany     11 Choctawhatch             12.92   1 
 14   348 Millican, Emma       9 Fleming Isla             13.10   1 
 15    44 West, Aubrey        10 Niceville HS             13.16   2 
 16   322 Lafontant, Brianna  11 Ridgeview                13.20   2 
 
Event 13  Girls 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   204 Johnson, Tristie    12 Ed White HS              11.79   10   
  2   467 Jackson, Kadeidra   12 Gainesville              12.05    8   
  3   443 Fray, BeJai         10 Lake Weir HS             12.23    6   
  4   205 Singletary, Cedrin   9 Paxon School             12.40    5   
  5   206 Heard, Kayla         9 Stanton Prep             12.47    4   
  6   203 Harrison, Deshyla   12 Atlantic Coa             12.51    3   
  7    18 Lopez, Asten        12 Crestview HS             12.52    2   
  8    17 Landers, Lexi       12 Choctawhatch             12.71    1   
  9   468 Grant, Alicia       11 Leesburg HS              12.72  
 
Event 14  Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   209 Williams, Kendal    10 Stanton Prep             10.76Q  2 
  2   352 Dye, Stanley        10 Ridgeview                10.95Q  1 
  3   469 Clark, James        11 New Smyrna B             10.88Q  2 
  4   448 Nelson, Charles     10 Seabreeze HS             10.96Q  1 
  5   208 Pitts, Jamal        12 Paxon School             10.96Q  2 
  6   207 Davis, Reggie       11 Lincoln HS               10.98Q  1 
  7   449 Hayes, Mikee        11 West Port HS             11.13q  2 
  8   350 Friscia, Donovan    12 Bartram Trai             11.22q  1 
  9   182 Abnar, Derrington   12 Lincoln HS               11.25q  2 
 10   351 Motes, Bryce        10 Fleming Isla             11.28   1 
 11    21 President, Donavan  12 Gulf Breeze              11.29   2 
 12    23 Chasteen, Kevin     12 Niceville HS             11.40   2 
 13    46 Suggs, Trebian      11 Pine Forest              11.41   1 
 14   470 Gayle, Anthony      12 Pine Ridge H             12.34   1 
 --    45 Carter, Devin       12 Pensacola HS               DNF   2 
 --   324 Ways, Ceolamar      11 Nease                      DNF   1 
 
Event 14  Boys 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   209 Williams, Kendal    10 Stanton Prep             10.57   10   
  2   469 Clark, James        11 New Smyrna B             10.67    8   
  3   448 Nelson, Charles     10 Seabreeze HS             10.83    6   
  4   207 Davis, Reggie       11 Lincoln HS               10.85    5   
  5   208 Pitts, Jamal        12 Paxon School             10.87    4   
  6   352 Dye, Stanley        10 Ridgeview                10.89    3   
  7   449 Hayes, Mikee        11 West Port HS             11.11    2   
  8   182 Abnar, Derrington   12 Lincoln HS               11.13    1   
  9   350 Friscia, Donovan    12 Bartram Trai             11.15  
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   204 Johnson, Tristie    12 Ed White HS              24.19Q  2 
  2   467 Jackson, Kadeidra   12 Gainesville              25.19Q  1 
  3   205 Singletary, Cedrin   9 Paxon School             25.26Q  1 
  4   211 Heard, Taralyn      10 Stanton Prep             25.71Q  2 
  5   210 Franics, Chelsea    10 Atlantic Coa             25.65Q  1 
  6    18 Lopez, Asten        12 Crestview HS             25.80Q  2 
  7    43 Brown, Brittany     11 Choctawhatch             26.21q  1 
  8   471 Cesar, Zonnya       12 Matanzas HS              26.24q  1 
  9   466 Hopkins, Briona     11 Gainesville              26.36q  2 
 10   349 Bussey, Audreana    11 Oakleaf HS               26.71   2 
 11     2 Williams, Pershawn  12 Pensacola HS             26.85   2 
 12   308 Greene, Nicole       9 Ponte Vedra              26.88   1 
 13   347 Miller, Alantra     10 Bartram Trai             28.01   1 
 --   443 Fray, BeJai         10 Lake Weir HS               DNF   2 
 --    47 Pierce, Jasmine     12 Pine Forest                DNF   1 
 --   353 Allen, Quanisha     12 St. Augustin               DNF   2 
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   204 Johnson, Tristie    12 Ed White HS              23.98   10   
  2   467 Jackson, Kadeidra   12 Gainesville              25.05    8   
  3   205 Singletary, Cedrin   9 Paxon School             25.22    6   
  4   211 Heard, Taralyn      10 Stanton Prep             25.38    5   
  5    18 Lopez, Asten        12 Crestview HS             25.54    4   
  6    43 Brown, Brittany     11 Choctawhatch             26.06    3   
  7   466 Hopkins, Briona     11 Gainesville              26.28    2   
  8   471 Cesar, Zonnya       12 Matanzas HS              26.29    1   
  9   210 Franics, Chelsea    10 Atlantic Coa             26.32  
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   209 Williams, Kendal    10 Stanton Prep             21.62Q  2 
  2   469 Clark, James        11 New Smyrna B             22.18Q  1 
  3   212 Williams, Roshard   12 Lincoln HS               21.71Q  2 
  4   352 Dye, Stanley        10 Ridgeview                22.36Q  1 
  5   208 Pitts, Jamal        12 Paxon School             21.98Q  2 
  6   324 Ways, Ceolamar      11 Nease                    22.42Q  1 
  7   448 Nelson, Charles     10 Seabreeze HS             21.99q  2 
  8   449 Hayes, Mikee        11 West Port HS             22.77q  1 
  9    46 Suggs, Trebian      11 Pine Forest              22.81q  2 
 10    50 Moorer, Michael     12 Pine Forest              22.92   1 
 11   354 Uruburu, Nick       11 Bartram Trai             23.00   1 
 12   207 Davis, Reggie       11 Lincoln HS               23.04   1 
 13    48 Marvin, John        11 Fort Walton              23.10   2 
 14    49 Riley, Devonte      12 Pensacola HS             23.24   1 
 15   350 Friscia, Donovan    12 Bartram Trai             23.37   2 
 --   472 Young, Kenric       10 Gainesville                DNF   2 
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   209 Williams, Kendal    10 Stanton Prep             21.25   10   
  2   212 Williams, Roshard   12 Lincoln HS               21.51    8   
  3   469 Clark, James        11 New Smyrna B             21.73    6   
  4   324 Ways, Ceolamar      11 Nease                    21.86    5   
  5   448 Nelson, Charles     10 Seabreeze HS             21.93    4   
  6   208 Pitts, Jamal        12 Paxon School             21.94    3   
  7   352 Dye, Stanley        10 Ridgeview                22.24    2   
 --   449 Hayes, Mikee        11 West Port HS               DNS  
 --    46 Suggs, Trebian      11 Pine Forest                DNS  
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1    47 Pierce, Jasmine     12 Pine Forest              58.21Q  1 
  2   444 Ashe, Payton        10 Gainesville              58.40Q  2 
  3   214 Thomas, Kendia      12 Stanton Prep             59.03Q  2 
  4   353 Allen, Quanisha     12 St. Augustin             59.39Q  1 
  5    51 Davis, Danielle     11 Escambia HS              59.72Q  2 
  6   215 Stancil, Chelse     11 Terry Parker             59.76Q  1 
  7    53 Moorer, Loren        9 Pensacola HS           1:00.18q  1 
  8   474 Pitts, Kaylyn       11 Matanzas HS            1:00.34q  1 
  9   216 Sturgis, Dianne     -- Wolfson HS             1:00.51q  2 
 10    52 Gaines, Dominique   10 Gulf Breeze            1:00.59   2 
 11   450 Smith, Kourtney     11 Leesburg HS            1:00.96   2 
 12   357 Saunders, Breanna   12 Creekside HS           1:01.10   1 
 13   473 Richardson, Britta  12 Lake Weir HS           1:01.32   2 
 14   213 Smith, Meshi        12 Atlantic Coa           1:01.49   1 
 15   355 Caldwell, Madison   10 Bartram Trai           1:01.51   2 
 16   356 Patterson, Samanth  11 Bartram Trai           1:01.65   1 
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   444 Ashe, Payton        10 Gainesville              57.26   10   
  2    47 Pierce, Jasmine     12 Pine Forest              58.02    8   
  3   353 Allen, Quanisha     12 St. Augustin             58.97    6   
  4   215 Stancil, Chelse     11 Terry Parker             59.43    5   
  5   214 Thomas, Kendia      12 Stanton Prep             59.93    4   
  6    53 Moorer, Loren        9 Pensacola HS             59.95    3   
  7    51 Davis, Danielle     11 Escambia HS            1:00.64    2   
  8   474 Pitts, Kaylyn       11 Matanzas HS            1:01.77    1   
  9   216 Sturgis, Dianne     -- Wolfson HS             1:03.28  
 
Event 18  Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   324 Ways, Ceolamar      11 Nease                    48.41Q  2 
  2   217 Davis, Jamel        11 Atlantic Coa             48.86Q  1 
  3   472 Young, Kenric       10 Gainesville              48.90Q  1 
  4   476 Thompson, Christop  11 Gainesville              49.05Q  2 
  5   354 Uruburu, Nick       11 Bartram Trai             49.55Q  2 
  6    57 Sumler, De'Alex     12 Pensacola Bo             50.01Q  1 
  7    56 Villanueva, Miguel  11 Navarre HS               50.62q  2 
  8   475 Jelks, Antwar       12 Gainesville              50.84q  1 
  9    55 Grant, Tevan        12 Navarre HS               51.09q  1 
 10    54 Oldham, Conner      11 Gulf Breeze              51.14   2 
 11   219 Blair, DeSean       10 Terry Parker             51.17   1 
 12   358 Jenkins, Jordan     12 Creekside HS             51.41   1 
 13   218 Mackey, Steven      11 Atlantic Coa             51.42   2 
 14   359 Pierre-Louis, Kevi  12 Creekside HS             51.58   2 
 15   189 Penn, Brandon       11 Stanton Prep             51.94   1 
 16   477 Henderson, Tim      12 Ocala Forest             51.95   2 
 
Event 18  Boys 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   354 Uruburu, Nick       11 Bartram Trai             47.26   10   
  2   324 Ways, Ceolamar      11 Nease                    47.27    8   
  3   472 Young, Kenric       10 Gainesville              48.39    6   
  4   476 Thompson, Christop  11 Gainesville              48.58    5   
  5   217 Davis, Jamel        11 Atlantic Coa             49.37    4   
  6    56 Villanueva, Miguel  11 Navarre HS               51.43    3   
  7   475 Jelks, Antwar       12 Gainesville              51.44    2   
  8    57 Sumler, De'Alex     12 Pensacola Bo             51.74    1   
  9    55 Grant, Tevan        12 Navarre HS               53.16  
 
Event 19  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1    61 Whitaker, Johna'    11 Pine Forest              14.73Q  1 
  2   220 Cabell, Abreona     10 Atlantic Coa             14.92Q  2 
  3   222 Cyprien, Shalynn    11 Wolfson HS               15.05Q  1 
  4    58 Lucas, Alberta      12 Escambia HS              15.20Q  2 
  5   479 Williams, Crystal   11 Gainesville              15.20Q  1 
  6   321 Sieredzinski, Mary  11 Nease                    15.80Q  2 
  7    59 Mount, Kadijah      12 Fort Walton              15.30q  1 
  8   307 Carter, Amia        11 Oakleaf HS               16.07q  1 
  9    60 Howard, Monica      11 Pine Forest              16.28q  2 
 10   480 Williams, Destinee  12 Leesburg HS              16.42   2 
 11   172 Danforth, Jessica   10 Chiles HS                16.56   2 
 12   361 Solaun, Abby        12 Ponte Vedra              16.65   1 
 13   478 Hooper, Charlotte   12 Gainesville              16.83   2 
 14   360 Matykunas, Kayla    12 Bartram Trai             17.02   2 
 15   221 Morgan, Aaliyah     11 Paxon School             17.08   1 
 16   481 Schmuck, Breanna    12 Matanzas HS              17.39   1 
 
Event 19  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1    61 Whitaker, Johna'    11 Pine Forest              14.33   10   
  2   220 Cabell, Abreona     10 Atlantic Coa             14.64    8   
  3   222 Cyprien, Shalynn    11 Wolfson HS               15.05    6   
  4    58 Lucas, Alberta      12 Escambia HS              15.20    5   
  5   479 Williams, Crystal   11 Gainesville              15.22    4   
  6    59 Mount, Kadijah      12 Fort Walton              15.75    3   
  7    60 Howard, Monica      11 Pine Forest              15.78    2   
  8   321 Sieredzinski, Mary  11 Nease                    15.91    1   
  9   307 Carter, Amia        11 Oakleaf HS               15.94  
 
Event 20  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   362 Donald, Larry       11 Bartram Trai             14.94Q  2 
  2   482 Williams, Shamon    12 Gainesville              15.11Q  1 
  3   484 Mayo, Deonte        10 Ocala Forest             15.10Q  2 
  4   223 Cromartie, Justin   10 Chiles HS                15.17Q  1 
  5    63 Floyd, Garrison     10 Choctawhatch             15.24Q  1 
  6    62 Borders, Devon      12 Choctawhatch             15.34Q  2 
  7    64 Sumler, Jarvis      12 Pensacola HS             15.30q  1 
  8    28 Williams, Maurice   12 Fort Walton              15.78q  1 
  9   483 Hayes, Deviante     10 Ocala Forest             15.79q  1 
 10   364 Frisch, Andrew      11 Nease                    15.98   2 
 11   365 Ituralde, Earl       9 Oakleaf HS               16.03   2 
 12   226 Dove, Parrish       12 Robert E. Le             16.07   2 
 13   363 Everett, Michael    10 Middleburg H             16.31   2 
 13   485 Penny, Myka          9 Ocala Vangua             16.31   1 
 15   225 Patterson, Davon    10 Ed White HS              16.52   1 
 16   224 Carter, Owen        11 Ed White HS              17.03   2 
 
Event 20  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   482 Williams, Shamon    12 Gainesville              14.81   10   
  2   362 Donald, Larry       11 Bartram Trai             14.90    8   
  3   484 Mayo, Deonte        10 Ocala Forest             14.94    6   
  4   223 Cromartie, Justin   10 Chiles HS                15.14    5   
  5    62 Borders, Devon      12 Choctawhatch             15.18    4   
  6    64 Sumler, Jarvis      12 Pensacola HS             15.29    3   
  7    63 Floyd, Garrison     10 Choctawhatch             15.47    2   
  8    28 Williams, Maurice   12 Fort Walton              15.77    1   
  9   483 Hayes, Deviante     10 Ocala Forest             19.20  
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1    61 Whitaker, Johna'    11 Pine Forest              45.65Q  1 
  2    58 Lucas, Alberta      12 Escambia HS              46.85Q  2 
  3    59 Mount, Kadijah      12 Fort Walton              46.48Q  1 
  4    60 Howard, Monica      11 Pine Forest              48.16Q  2 
  5   478 Hooper, Charlotte   12 Gainesville              48.02Q  1 
  6   172 Danforth, Jessica   10 Chiles HS                48.46Q  2 
  7   361 Solaun, Abby        12 Ponte Vedra              48.43q  1 
  8   321 Sieredzinski, Mary  11 Nease                    50.15q  2 
  9   222 Cyprien, Shalynn    11 Wolfson HS               50.27q  1 
 10   165 Carter, Kinley      12 Wolfson HS               50.62   2 
 11   366 Gomez, Katie        12 Creekside HS             50.64   2 
 12   227 Long, Ariel         10 Stanton Prep             50.87   1 
 13   479 Williams, Crystal   11 Gainesville              51.32   2 
 14   486 Burton, Laquantis   12 West Port HS             51.41   1 
 15   367 Crum, Miya          12 Oakleaf HS               57.72   1 
 16   487 Dellheim, Ashley    12 West Port HS           1:01.53   2 
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1    61 Whitaker, Johna'    11 Pine Forest              44.62   10   
  2   478 Hooper, Charlotte   12 Gainesville              46.52    8   
  3    59 Mount, Kadijah      12 Fort Walton              46.58    6   
  4    60 Howard, Monica      11 Pine Forest              46.86    5   
  5   361 Solaun, Abby        12 Ponte Vedra              47.05    4   
  6   172 Danforth, Jessica   10 Chiles HS                48.40    3   
  7   321 Sieredzinski, Mary  11 Nease                    50.39    2   
 --   222 Cyprien, Shalynn    11 Wolfson HS                  FS  
 --    58 Lucas, Alberta      12 Escambia HS                DNF  
 
Event 22  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   362 Donald, Larry       11 Bartram Trai             39.50Q  2 
  2    64 Sumler, Jarvis      12 Pensacola HS             39.83Q  1 
  3    62 Borders, Devon      12 Choctawhatch             39.64Q  2 
  4   369 Humphrey, Skyler    11 Ridgeview                40.65Q  1 
  5   223 Cromartie, Justin   10 Chiles HS                41.19Q  2 
  6    65 Robinson, Joseph    12 Fort Walton              41.36Q  1 
  7   484 Mayo, Deonte        10 Ocala Forest             42.19q  1 
  8   228 Braken, Jordan      11 Atlantic Coa             42.40q  1 
  9   368 Keyes, Justin       12 Fleming Isla             43.09q  2 
 10   488 Thomas, Ladale      10 Gainesville              43.13   1 
 11   229 Wright, Tyson        9 Paxon School             43.17   1 
 12   482 Williams, Shamon    12 Gainesville              43.93   2 
 13   483 Hayes, Deviante     10 Ocala Forest             44.02   2 
 14    66 Stephens, McKinley  11 Niceville HS             44.91   1 
 15   363 Everett, Michael    10 Middleburg H             45.03   2 
 --   184 Nelson, Tommy       12 Wolfson HS                 DNS   2 
 
Event 22  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1    64 Sumler, Jarvis      12 Pensacola HS             38.73   10   
  2    62 Borders, Devon      12 Choctawhatch             39.06    8   
  3   362 Donald, Larry       11 Bartram Trai             39.29    6   
  4   369 Humphrey, Skyler    11 Ridgeview                40.00    5   
  5    65 Robinson, Joseph    12 Fort Walton              41.20    4   
  6   484 Mayo, Deonte        10 Ocala Forest             41.63    3   
  7   368 Keyes, Justin       12 Fleming Isla             41.65    2   
  8   223 Cromartie, Justin   10 Chiles HS                41.90    1   
  9   228 Braken, Jordan      11 Atlantic Coa             43.97  
 
Event 23  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gainesville HS  'A'                                   47.78Q  2 
     1) 445 Thompson, Adanna 11         2) 467 Jackson, Kadeidra 12       
     3) 489 Chatman, Chante 11          4) 466 Hopkins, Briona 11         
  2 Stanton (Jacksonville)  'A'                           47.98Q  1 
     1) 181 Whitehead, Mia 12           2) 206 Heard, Kayla 9             
     3) 211 Heard, Taralyn 10           4) 239 Washington, Sharonda 12    
  3 Atlantic Coast HS  'A'                                48.13Q  2 
     1) 230 Jones, Siera 12             2) 220 Cabell, Abreona 10         
     3) 203 Harrison, Deshyla 12        4) 210 Franics, Chelsea 10        
  4 Lincoln (Tallahassee)  'A'                            48.37Q  1 
     1) 233 Parker, Kendall 12          2) 232 Jenkins, Ali --            
     3) 234 Huff, Briana 9              4) 231 Beasley, Jadzia 9          
  5 Lake Weir (Ocala)  'A'                                48.78Q  1 
     1) 490 Jones, Jade 9               2) 428 Hamilton, Shemael 12       
     3) 491 Evans, Jakeara 9            4) 443 Fray, BeJai 10             
  6 Paxon (Jacksonville)  'A'                             49.10Q  2 
     1) 235 Quaintance, Shannon 12      2) 236 Lankford, Jasmin 12        
     3) 205 Singletary, Cedrina 9       4) 179 Johnson, Tierra 10         
  7 Leesburg HS  'A'                                      49.55q  2 
     1) 493 Johnson, Nastasia 10        2) 480 Williams, Destinee 12      
     3) 450 Smith, Kourtney 11          4) 468 Grant, Alicia 11           
  8 Bartram Trail HS  'A'                                 50.05q  1 
     1) 578 Wood, Amora                 2) 347 Miller, Alantra 10         
     3) 579 Singleton, TeAira           4) 580 Warwick, Brianna           
  9 Fleming Island HS  'A'                                50.40q  2 
     1) 581 Rembert, Mia                2) 582 Damron, Gracie             
     3) 583 Carter, Christina 9         4) 348 Millican, Emma 9           
 10 Pensacola HS  'A'                                     50.41   1 
     1) 77 Hamilton, Mikala 12          2) 40 Brown, Bianca 12            
     3) 78 Davalt, Alexis 10            4) 19 Hunter, Shamine 10          
 11 Fort Walton Beach HS  'A'                             50.70   2 
     1) 69 Rodgers, Myelicia 12         2) 70 Walker, Shaquae 11          
     3) 71 Starling, Alexis 10          4) 72 Marquez, Elisa 11           
 12 Niceville HS  'A'                                     50.74   2 
     1) 75 Brown, Tashi 11              2) 76 Schroeder, Hannah 10        
     3) 44 West, Aubrey 10              4) 74 Boswell, Savannah 11        
 13 Creekside HS  'A'                                     51.27   2 
     1) 584 Busby, Camille              2) 585 Lawson, Kailah             
     3) 328 Jones, Meisha 9             4) 586 Parker, Aunya              
 14 Matanzas (Palm Coast)  'A'                            51.30   1 
     1) 451 Pearson, Morgan 12          2) 495 Wells, Alexis 11           
     3) 471 Cesar, Zonnya 12            4) 481 Schmuck, Breanna 12        
 15 Ridgeview  'A'                                        51.60   1 
     1) 575 Sylvester, Tyla             2) 576 Bates, Tessa               
     3) 322 Lafontant, Brianna 11       4) 577 Torres, Marissa            
 -- Choctawhatchee HS  'A'                                  DNF   1 
     1) 67 Miller-coleman, Jordan 11    2) 17 Landers, Lexi 12            
     3) 68 Washington, Brittany 10      4) 43 Brown, Brittany 11          
 
Event 23  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Gainesville HS  'A'                                   47.49   10   
     1) 445 Thompson, Adanna 11         2) 467 Jackson, Kadeidra 12       
     3) 489 Chatman, Chante 11          4) 466 Hopkins, Briona 11         
  2 Atlantic Coast HS  'A'                                47.65    8   
     1) 203 Harrison, Deshyla 12        2) 230 Jones, Siera 12            
     3) 210 Franics, Chelsea 10         4) 220 Cabell, Abreona 10         
  3 Stanton (Jacksonville)  'A'                           48.13    6   
     1) 181 Whitehead, Mia 12           2) 206 Heard, Kayla 9             
     3) 239 Washington, Sharonda 12     4) 211 Heard, Taralyn 10          
  4 Lake Weir (Ocala)  'A'                                48.27    5   
     1) 490 Jones, Jade 9               2) 428 Hamilton, Shemael 12       
     3) 491 Evans, Jakeara 9            4) 443 Fray, BeJai 10             
  5 Paxon (Jacksonville)  'A'                             48.44    4   
     1) 235 Quaintance, Shannon 12      2) 236 Lankford, Jasmin 12        
     3) 205 Singletary, Cedrina 9       4) 179 Johnson, Tierra 10         
  6 Lincoln (Tallahassee)  'A'                            49.36    3   
     1) 233 Parker, Kendall 12          2) 232 Jenkins, Ali --            
     3) 234 Huff, Briana 9              4) 231 Beasley, Jadzia 9          
  7 Bartram Trail HS  'A'                                 50.27    2   
     1) 347 Miller, Alantra 10          2) 579 Singleton, TeAira          
     3) 578 Wood, Amora                 4) 580 Warwick, Brianna           
  8 Leesburg HS  'A'                                      50.61    1   
     1) 493 Johnson, Nastasia 10        2) 480 Williams, Destinee 12      
     3) 450 Smith, Kourtney 11          4) 468 Grant, Alicia 11           
  9 Fleming Island HS  'A'                                51.23  
     1) 590 Lauderdale, Alisah 12       2) 581 Rembert, Mia               
     3) 583 Carter, Christina 9         4) 348 Millican, Emma 9           
 
Event 24  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lincoln (Tallahassee)  'A'                            41.66Q  2 
     1) 182 Abnar, Derrington 12        2) 207 Davis, Reggie 11           
     3) 244 Williams, Taj 11            4) 212 Williams, Roshard 12       
  2 Pine Forest HS  'A'                                   42.71Q  1 
     1) 46 Suggs, Trebian 11            2) 92 Earley, Aaron 12            
     3) 93 Lee, Aaron 11                4) 50 Moorer, Michael 12          
  3 Columbia (Lake City)  'A'                             42.39Q  2 
     1) 240 Battle, Rakeem 10           2) 241 Montgomery, Cornelius 11   
     3) 242 Woods, Zedrick --           4) 243 Marshall, Trey 10          
  4 Terry Parker (Jacksonville)  'A'                      43.13Q  1 
     1) 248 Head, Quatavious 10         2) 247 Fleming, Corneilus 10      
     3) 246 Jackson, Reshaun 10         4) 245 Reddick, Demitrick 10      
  5 Mainland (Daytona Beach)  'A'                         43.07Q  2 
     1) 501 Howard, Lavonte 11          2) 502 Flynt, Kelvin 12           
     3) 503 Wilson, Deonte 12           4) 504 Simmons, K'Jorn 11         
  6 Gainesville HS  'A'                                   43.15Q  1 
     1) 499 Walker, Hiram 11            2) 447 Webb, Rapheal 11           
     3) 500 Holmes, Freddy 11           4) 452 Dixon, Cordero 12          
  7 Fleming Island HS  'A'                                43.22q  1 
     1) 587 Crews, Ian 11               2) 588 Strange, Christian 10      
     3) 368 Keyes, Justin 12            4) 351 Motes, Bryce 10            
  8 Pensacola HS  'A'                                     43.24q  1 
     1) 90 Jones, Brock 12              2) 49 Riley, Devonte 12           
     3) 114 Franklin, Anthony 12        4) 89 Abrams, Kevon 9             
  9 Bartram Trail HS  'A'                                 43.32q  2 
     1) 350 Friscia, Donovan 12         2) 370 de Reisthal, Kase 12       
     3) 372 Martin, Jonathan 10         4) 371 Rivera, Malik 10           
 10 Wolfson (Jacksonville)  'A'                           43.33   2 
     1) 250 Evans, Tyreese 10           2) 185 Vanblount, Darius 11       
     3) 251 Shorter, Jabree --          4) 184 Nelson, Tommy 12           
 11 Vanguard (Ocala)  'A'                                 43.51   1 
     1) 505 Gunter, Dominic 10          2) 506 Livingston, Cameron 11     
     3) 507 Tyler, Antonio 11           4) 508 Jamerson, Natrell 10       
 12 Ridgeview  'A'                                        43.53   2 
 13 Choctawhatchee HS  'A'                                43.55   2 
     1) 84 Lemay, Josh 11               2) 80 Hawthorne, Michael 12       
     3) 82 Merritt, Raheem 11           4) 83 Hartley, Keenan 11          
 14 Deltona HS  'A'                                       43.91   1 
     1) 496 Anderson, Austin 12         2) 446 Washington, Quenton 12     
     3) 498 Richardson, Dvontae --      4) 497 Phelps, Shilek 12          
 15 St. Augustine HS  'A'                                 44.78   2 
     1) 331 Thomas, Cameron 12          2)                                
 -- Fort Walton Beach HS  'A'                               DNF   1 
     1) 85 Deltoro, Gabe 10             2) 65 Robinson, Joseph 12         
     3) 86 Dixon, Delvonte 12           4) 48 Marvin, John 11             
 
Event 24  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lincoln (Tallahassee)  'A'                            41.26   10   
     1) 182 Abnar, Derrington 12        2) 207 Davis, Reggie 11           
     3) 244 Williams, Taj 11            4) 212 Williams, Roshard 12       
  2 Pine Forest HS  'A'                                   41.85    8   
     1) 46 Suggs, Trebian 11            2) 92 Earley, Aaron 12            
     3) 93 Lee, Aaron 11                4) 50 Moorer, Michael 12          
  3 Columbia (Lake City)  'A'                             42.66    6   
     1) 240 Battle, Rakeem 10           2) 241 Montgomery, Cornelius 11   
     3) 242 Woods, Zedrick --           4) 243 Marshall, Trey 10          
  4 Terry Parker (Jacksonville)  'A'                      42.79    5   
     1) 245 Reddick, Demitrick 10       2) 248 Head, Quatavious 10        
     3) 247 Fleming, Corneilus 10       4) 246 Jackson, Reshaun 10        
  5 Gainesville HS  'A'                                   42.98    4   
     1) 499 Walker, Hiram 11            2) 447 Webb, Rapheal 11           
     3) 500 Holmes, Freddy 11           4) 452 Dixon, Cordero 12          
  6 Pensacola HS  'A'                                     43.23    3   
     1) 89 Abrams, Kevon 9              2) 49 Riley, Devonte 12           
     3) 114 Franklin, Anthony 12        4) 90 Jones, Brock 12             
  7 Bartram Trail HS  'A'                                 43.27    2   
     1) 350 Friscia, Donovan 12         2) 370 de Reisthal, Kase 12       
     3) 371 Rivera, Malik 10            4) 372 Martin, Jonathan 10        
 -- Mainland (Daytona Beach)  'A'                            FS  
     1) 501 Howard, Lavonte 11          2) 502 Flynt, Kelvin 12           
     3) 503 Wilson, Deonte 12           4) 504 Simmons, K'Jorn 11         
 -- Fleming Island HS  'A'                                  DNF  
     1) 587 Crews, Ian 11               2) 588 Strange, Christian 10      
     3) 368 Keyes, Justin 12            4) 351 Motes, Bryce 10            
 
Event 25  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stanton (Jacksonville)  'A'                         3:54.61   2  10   
     1) 214 Thomas, Kendia 12           2) 255 Thomas, Kayla 10           
     3) 256 Campbell, Tiffany 12        4) 206 Heard, Kayla 9             
  2 Gainesville HS  'A'                                 3:59.71   2   8   
     1) 478 Hooper, Charlotte 12        2) 489 Chatman, Chante 11         
     3) 445 Thompson, Adanna 11         4) 444 Ashe, Payton 10            
  3 Pine Forest HS  'A'                                 4:00.48   2   6   
     1) 47 Pierce, Jasmine 12           2) 61 Whitaker, Johna' 11         
     3) 4 McCants, Jasmine 11           4) 104 Patch, Sunnie 10           
  4 Atlantic Coast HS  'A'                              4:02.20   2   5   
     1) 253 Chatmon, Avery 10           2) 210 Franics, Chelsea 10        
     3) 252 Nelson, Tiffany 9           4) 213 Smith, Meshi 12            
  5 Bartram Trail HS  'A'                               4:03.37   2   4   
     1) 374 King, Kaitlin 11            2) 373 Collier, Makayla --        
     3) 356 Patterson, Samantha 11      4) 355 Caldwell, Madison 10       
  6 Niceville HS  'A'                                   4:05.36   2   3   
     1) 75 Brown, Tashi 11              2) 99 Anderson, Nickie 10         
     3) 154 McAllister, Regan 10        4) 101 Haggerman, Drew 9          
  7 Lincoln (Tallahassee)  'A'                          4:08.45   1   2   
     1) 234 Huff, Briana 9              2) 231 Beasley, Jadzia 9          
     3) 186 Watts-Pittman, Brianna 10   4) 254 Gilbert, Naliyah 11        
  8 Creekside HS  'A'                                   4:09.12   2   1   
     1) 329 Taylor, Ashleigh 11         2) 375 Ruzinsky, Michele 12       
     3) 357 Saunders, Breanna 12        4) 366 Gomez, Katie 12            
  9 Pensacola HS  'A'                                   4:12.27   2 
     1) 53 Moorer, Loren 9              2) 102 Johnson, Tia 9             
     3) 79 Florence, Diamond 12         4) 2 Williams, Pershawna 12       
 10 Leesburg HS  'A'                                    4:12.98   1 
     1) 511 Hurst, Brianna 11           2) 494 Thomas, Michelle 12        
     3) 429 Bean, Mariah 12             4) 450 Smith, Kourtney 11         
 11 Matanzas (Palm Coast)  'A'                          4:14.17   1 
     1) 474 Pitts, Kaylyn 11            2) 517 Paiz, Gabi 10              
     3) 495 Wells, Alexis 11            4) 481 Schmuck, Breanna 12        
 12 Ponte Vedra HS  'A'                                 4:15.55   1 
     1) 361 Solaun, Abby 12             2) 377 Harper, Zoe 9              
     3) 378 Wilson, Kourtney 9          4) 308 Greene, Nicole 9           
 13 Mainland (Daytona Beach)  'A'                       4:19.96   1 
     1) 514 Cason, Dynasty 11           2) 513 Paine, Valencia 12         
     3) 515 Bradford, Charlese 12       4) 430 Willis, Destinie 11        
 14 Terry Parker (Jacksonville)  'A'                    4:22.02   1 
     1) 215 Stancil, Chelse 11          2) 257 Brinson, Jessica 9         
     3) 258 Greene, Briana 10           4) 591 Alexis, Erin 11            
 15 St. Augustine HS  'A'                               4:33.30   1 
     1) 381 Napier, Kylie 9             2) 379 Adeshola, Mercy 10         
     3) 380 Adeshola, Margaret 12       4) 353 Allen, Quanisha 12         
 -- Escambia HS  'A'                                        DNF   2 
     1) 96 Weiss, Leanne 10             2) 97 Reed, Lacey 11              
     3) 51 Davis, Danielle 11           4) 25 Brown, Blake 12             
 
Event 26  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bartram Trail HS  'A'                               3:18.08   2  10   
     1) 383 Ballard, Brandon 12         2) 384 Taylor, Marcus 11          
     3) 385 Davis, Gabriel 11           4) 354 Uruburu, Nick 11           
  2 Gainesville HS  'A'                                 3:18.84   2   8   
     1) 475 Jelks, Antwar 12            2) 476 Thompson, Christopher 11   
     3) 518 Wilson, Kyeem 11            4) 472 Young, Kenric 10           
  3 Matanzas (Palm Coast)  'A'                          3:22.32   2   6   
     1) 519 Haines, Isaiah 12           2) 522 Sousa, Christopher --      
     3) 521 Laverne, Eric 12            4) 520 Bembry, Nikko 12           
  4 Lincoln (Tallahassee)  'A'                          3:24.37   1   5   
     1) 212 Williams, Roshard 12        2) 182 Abnar, Derrington 12       
     3) 286 Slupecki, Jacob 12          4) 260 Close, Jessie 12           
  5 Pensacola Booker T. Washington  'A'                 3:24.77   2   4   
     1) 110 Campbell, Kavonte 12        2) 111 Kotick, Jacob 12           
     3) 112 Thomas, Michael 11          4) 57 Sumler, De'Alex 12          
  6 West Port (Ocala)  'A'                              3:25.37   1   3   
     1) 528 Jackson, Chris 11           2) 449 Hayes, Mikee 11            
     3) 529 Stacy, Tyrik 9              4) 530 Carrion, Sebastian 12      
  7 Ponte Vedra HS  'A'                                 3:25.46   1   2   
     1) 391 Marshall, Jake 12           2) 392 Paynter, Brandon 12        
     3) 330 Greene, Chris 12            4) 393 Nelson, Chandler 10        
  8 Pine Forest HS  'A'                                 3:26.21   2   1   
     1) 115 Edwards, Levante 10         2) 92 Earley, Aaron 12            
     3) 116 Nelms, Marcel 12            4) 50 Moorer, Michael 12          
  9 Forest (Ocala)  'A'                                 3:27.40   2 
     1) 477 Henderson, Tim 12           2) 484 Mayo, Deonte 10            
     3) 483 Hayes, Deviante 10          4) 525 Wear, James 11             
 10 Ridgeview  'A'                                      3:27.92   1 
     1) 398 Benjamin, Julius 9          2) 369 Humphrey, Skyler 11        
     3) 396 Brown, Torian 11            4) 397 Brashear, Robert 11        
 11 Gulf Breeze HS  'A'                                 3:29.53   2 
     1) 54 Oldham, Conner 11            2) 107 Gelormini, Francis 12      
     3) 106 Monserrate, Josh 12         4) 108 Yates, Matt 12             
 12 Atlantic Coast HS  'A'                              3:29.96   1 
     1) 592 Mesidor, Alberony           2) 593 Ealey, Leishawn            
     3) 218 Mackey, Steven 11           4) 217 Davis, Jamel 11            
 13 Creekside HS  'A'                                   3:30.91   1 
     1) 359 Pierre-Louis, Kevin 12      2) 387 Koike, Hunter 10           
     3) 386 Turner, Eric 12             4) 358 Jenkins, Jordan 12         
 14 Stanton (Jacksonville)  'A'                         3:31.30   1 
     1) 267 Tiller, Ray --              2) 189 Penn, Brandon 11           
     3) 573 Norton, Wesley              4) 268 Langenberg, Bradley 11     
 15 Paxon (Jacksonville)  'A'                           3:41.77   2 
     1) 262 Coker, Samuel 11            2) 263 Edwards, David 11          
     3) 264 Scott, Gary 9               4) 208 Pitts, Jamal 12            
 16 Pensacola HS  'A'                                   3:51.95   2 
     1) 64 Sumler, Jarvis 12            2) 113 Hinton, Alvin 12           
     3) 49 Riley, Devonte 12            4) 114 Franklin, Anthony 12       
 
Event 27  Girls 4x800 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Creekside HS  'A'                                   9:38.90   2  10   
     1) 366 Gomez, Katie 12             2) 403 Rodriguez, Kaitlin 12      
     3) 402 Rodriguez, Lauren 12        4) 404 Heisner, Sarah 11          
  2 Bartram Trail HS  'A'                               9:39.99   2   8   
     1) 374 King, Kaitlin 11            2) 401 Giangaspro, Hannah 10      
     3) 400 Fickert, Alison 10          4) 373 Collier, Makayla --        
  3 Stanton (Jacksonville)  'A'                         9:49.17   2   6   
     1) 255 Thomas, Kayla 10            2) 214 Thomas, Kendia 12          
     3) 280 Flanders, Leslie 11         4) 256 Campbell, Tiffany 12       
  4 Nease  'A'                                          9:59.34   2   5   
     1) 406 Barbour, Kristen 11         2) 407 Rodale, Alyssa 10          
     3) 405 Howe, Victoria 12           4) 408 Xiang, Karen 10            
  5 Chiles (Tallahassee)  'A'                          10:00.78   1   4   
     1) 275 McMurray, Ashton 10         2) 274 Perez, Rosa 12             
     3) 271 Gillard, Jessica 12         4) 276 Lane, Sara 11              
  6 Fort Walton Beach HS  'A'                          10:04.47   2   3   
     1) 118 White, Autumn 9             2) 119 Moller, Rhianna 10         
     3) 120 Polite, April 10            4) 123 Rodgers, Kayla 10          
  7 Oakleaf HS  'A'                                    10:08.20   2   2   
     1) 412 Guevara, Marilyn 11         2) 414 East, Asia 9               
     3) 411 Brown, Mary Ann 11          4) 413 Scott, Deidra 12           
  8 Atlantic Coast HS  'A'                             10:12.10   2   1   
     1) 252 Nelson, Tiffany 9           2) 253 Chatmon, Avery 10          
     3) 270 Garesio, Brittany 11        4) 269 Cooper, Destiny 10         
  9 Vanguard (Ocala)  'A'                              10:14.11   2 
     1) 541 Carpenter, Audrey 9         2) 542 Domfort, Shannon 10        
     3) 543 Uys, Christine 10           4) 544 Mulford, Jeanne 9          
 10 Seabreeze (Daytona Beach)  'A'                     10:24.86   1 
     1) 547 Bayliff, Alyssa 9           2) 548 Gray, Josie 9              
     3) 549 Brownrigg, Kelly 12         4) 550 McCloskey, Isabella 10     
 11 Gainesville HS  'A'                                10:26.81   2 
     1) 427 Armstrong, Olivia 12        2) 536 Watts, Kelsey 9            
     3) 510 Bradley, Roneka 10          4) 533 Cooper, Annie 11           
 12 Milton HS  'A'                                     10:29.44   1 
     1) 124 Slack, Ashanty 11           2) 125 Nelson, Laura 12           
     3) 126 Elsperman, Skylar 9         4) 127 Kaelin, Emily 12           
 13 Navarre HS  'A'                                    10:33.22   1 
     1) 128 Sumerlin, Madison 10        2) 129 Gambera, Gianna 12         
     3) 130 Quintanilla, Raina 9        4) 131 Aguilar, Ariel 12          
 14 Matanzas (Palm Coast)  'A'                         10:46.94   1 
     1) 538 Knight, Dina 9              2) 539 Foran, Gabby 10            
     3) 517 Paiz, Gabi 10               4) 537 Deegan, Jessica 11         
 15 Lincoln (Tallahassee)  'A'                         11:50.66   1 
     1) 279 Horgan, Madeline 9          2) 278 Rysavy, Sara 11            
     3) 277 Hays, Kellie 10             4) 254 Gilbert, Naliyah 11        
 -- Pensacola HS  'A'                                       DNS   1 
     1) 132 Davis, Kayla 10             2) 102 Johnson, Tia 9             
     3) 133 Irvin, Shakeria 9           4) 134 Rice, Jalani 9             
 
Event 28  Boys 4x800 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bartram Trail HS  'A'                               8:04.72   2  10   
     1) 383 Ballard, Brandon 12         2) 416 Carver, Brandon 12         
     3) 417 Carpenter, Scott 10         4) 384 Taylor, Marcus 11          
  2 Chiles (Tallahassee)  'A'                           8:04.96   1   8   
     1) 298 Buzzard, Christian Taylor 1 2) 285 Bartlett, Avery 9          
     3) 299 Spiers, Will 11             4) 296 Krell, Jacob 12            
  3 Robert E. Lee (Jacksonville)  'A'                   8:07.61   1   6   
     1) 290 Graham, Brian 12            2) 289 James, Rayford 10          
     3) 291 Edwards, Dwayne 11          4) 292 Jones, Michael 12          
  4 Ridgeview  'A'                                      8:11.72   2   5   
     1) 425 Smith, Andrew 11            2) 396 Brown, Torian 11           
     3) 424 Ledbetter, Benjamin 12      4) 397 Brashear, Robert 11        
  5 Gulf Breeze HS  'A'                                 8:15.78   2   4   
     1) 107 Gelormini, Francis 12       2) 141 Taylor, George 11          
     3) 142 Taylor, John 10             4) 108 Yates, Matt 12             
  6 Forest (Ocala)  'A'                                 8:16.49   2   3   
     1) 558 Pacifici, Jacob 12          2) 559 Wear, Jesse 10             
     3) 477 Henderson, Tim 12           4) 525 Wear, James 11             
  7 Lincoln (Tallahassee)  'A'                          8:17.35   2   2   
     1) 288 Grisiaffi, Jonathan 11      2) 287 Scott, Hunter 9            
     3) 261 Joseph, Cameron 11          4) 286 Slupecki, Jacob 12         
  8 Creekside HS  'A'                                   8:20.66   1   1   
     1) 419 Tampa, Cash 9               2) 418 Petow, Kevin 12            
     3) 359 Pierre-Louis, Kevin 12      4) 358 Jenkins, Jordan 12         
  9 Seabreeze (Daytona Beach)  'A'                      8:22.13   2 
     1) 562 Stack, Mel 10               2) 561 Tucker, Deyon 10           
     3) 563 Bullard, Marcus 9           4) 564 Cline, Austin 11           
 10 Navarre HS  'A'                                     8:24.35   2 
     1) 147 Mullin, James 11            2) 146 Beck, Trent 11             
     3) 144 Wilcox, Tanner 10           4) 145 Docarmo, David 12          
 11 Nease  'A'                                          8:27.96   2 
     1) 421 Griffey, Kyle 11            2) 422 Roche, Tim 11              
     3) 423 Abreu, Jeremy 11            4) 574 Insel, Blake               
 12 Gainesville HS  'A'                                 8:29.07   1 
     1) 552 Sagul, Nate 12              2) 551 Barner, Adam 12            
     3) 518 Wilson, Kyeem 11            4) 553 Turner, Will 11            
 13 Matanzas (Palm Coast)  'A'                          8:31.47   1 
     1) 520 Bembry, Nikko 12            2) 522 Sousa, Christopher --      
     3) 442 Sousa, Nick 12              4) 556 Allen, Cameron 11          
 14 Niceville HS  'A'                                   8:33.54   2 
     1) 150 Fiske, Jacob 10             2) 151 Davis, Tripp 9             
     3) 152 Howell, Thomas 10           4) 153 Morken, Nicholas 10        
 15 Stanton (Jacksonville)  'A'                         8:41.44   1 
     1) 267 Tiller, Ray --              2) 293 Brown, Robert 10           
     3) 573 Norton, Wesley              4) 268 Langenberg, Bradley 11     
 16 Fort Walton Beach HS  'A'                           8:43.46   1 
     1) 136 Sanchez, Cameron 12         2) 137 Bulger, Tim 11             
     3) 138 Shackelford, Charles 10     4) 140 Godfrey, Alex 11           
 
Event 29  Girls 800 Meter Run Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   295 Williams, Lily      12 Chiles HS              2:19.34   2  10   
  2   257 Brinson, Jessica     9 Terry Parker           2:19.88   2   8   
  3   253 Chatmon, Avery      10 Atlantic Coa           2:21.35   2   6   
  4   374 King, Kaitlin       11 Bartram Trai           2:22.33   2   5   
  5   104 Patch, Sunnie       10 Pine Forest            2:24.35   2   4   
  6   154 McAllister, Regan   10 Niceville HS           2:24.58   2   3   
  7   427 Armstrong, Olivia   12 Gainesville            2:26.26   1   2   
  8   119 Moller, Rhianna     10 Fort Walton            2:26.48   1   1   
  9   408 Xiang, Karen        10 Nease                  2:26.80   1 
 10   373 Collier, Makayla    -- Bartram Trai           2:27.40   2 
 11   533 Cooper, Annie       11 Gainesville            2:28.02   1 
 12   541 Carpenter, Audrey    9 Ocala Vangua           2:31.54   2 
 13   404 Heisner, Sarah      11 Creekside HS           2:32.46   1 
 14   565 Sampson, Kathleen   11 Ocala Forest           2:35.94   1 
 --   101 Haggerman, Drew      9 Niceville HS               DNF   1 
 --   294 Givens, Rachel      11 Chiles HS                  DNF   2 
 
Event 30  Boys 800 Meter Run Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   528 Jackson, Chris      11 West Port HS           1:55.51   2  10   
  2   383 Ballard, Brandon    12 Bartram Trai           1:55.87   2   8   
  3   260 Close, Jessie       12 Lincoln HS             1:56.64   2   6   
  4   384 Taylor, Marcus      11 Bartram Trai           1:56.98   2   5   
  5   392 Paynter, Brandon    12 Ponte Vedra            1:56.99   2   4   
  6   397 Brashear, Robert    11 Ridgeview              1:57.68   2   3   
  7   564 Cline, Austin       11 Seabreeze HS           1:57.99   2   2   
  8   147 Mullin, James       11 Navarre HS             2:00.39   2   1   
  9   155 Larson, Ryan        12 Pensacola Bo           2:00.98   1 
 10   296 Krell, Jacob        12 Chiles HS              2:01.46   1 
 11   268 Langenberg, Bradle  11 Stanton Prep           2:01.55   1 
 12   566 Bruce, Tyler        12 Pine Ridge H           2:02.20   1 
 13   108 Yates, Matt         12 Gulf Breeze            2:04.22   2 
 14   525 Wear, James         11 Ocala Forest           2:05.58   1 
 15   291 Edwards, Dwayne     11 Robert E. Le           2:07.15   1 
 --   110 Campbell, Kavonte   12 Pensacola Bo               DNF   1 
 
Event 31  Girls 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   295 Williams, Lily      12 Chiles HS              5:09.84   10   
  2   294 Givens, Rachel      11 Chiles HS              5:09.98    8   
  3   297 Thomas, Carly       12 Chiles HS              5:10.16    6   
  4   512 Wilson, Allison     11 Leesburg HS            5:12.50    5   
  5   404 Heisner, Sarah      11 Creekside HS           5:19.61    4   
  6   544 Mulford, Jeanne      9 Ocala Vangua           5:22.77    3   
  7   399 Ingoldsby, Rachael  11 Bartram Trai           5:24.98    2   
  8   156 Steele, Sara        10 Choctawhatch           5:29.33    1   
  9   157 Faist, Taylor       12 Pensacola Bo           5:31.18  
 10   275 McMurray, Ashton    10 Chiles HS              5:32.39  
 11   402 Rodriguez, Lauren   12 Creekside HS           5:35.27  
 12   540 Loder, Hannah       11 Matanzas HS            5:44.65  
 --   541 Carpenter, Audrey    9 Ocala Vangua               DNF  
 --   122 Chastain, Ivy       11 Fort Walton                DNF  
 --   154 McAllister, Regan   10 Niceville HS               DNF  
 --   403 Rodriguez, Kaitlin  12 Creekside HS               DNF  
 
Event 32  Boys 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   111 Kotick, Jacob       12 Pensacola Bo           4:21.06   10   
  2   420 Reynolds, Mac       12 Nease                  4:23.38    8   
  3   286 Slupecki, Jacob     12 Lincoln HS             4:23.69    6   
  4   153 Morken, Nicholas    10 Niceville HS           4:23.83    5   
  5   298 Buzzard, Christian  12 Chiles HS              4:24.16    4   
  6   416 Carver, Brandon     12 Bartram Trai           4:27.48    3   
  7   426 Kemp, Noah          10 St. Augustin           4:30.56    2   
  8   292 Jones, Michael      12 Robert E. Le           4:31.78    1   
  9   556 Allen, Cameron      11 Matanzas HS            4:37.58  
 10   140 Godfrey, Alex       11 Fort Walton            4:39.50  
 11   299 Spiers, Will        11 Chiles HS              4:44.20  
 12   552 Sagul, Nate         12 Gainesville            4:49.62  
 13   567 Schafer, David      11 Ocala Vangua           4:51.90  
 14   559 Wear, Jesse         10 Ocala Forest           5:14.64  
 --   419 Tampa, Cash          9 Creekside HS               DNF  
 --   152 Howell, Thomas      10 Niceville HS               DNF  
 
Event 33  Girls 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   295 Williams, Lily      12 Chiles HS             11:04.76   10   
  2   297 Thomas, Carly       12 Chiles HS             11:05.08    8   
  3   294 Givens, Rachel      11 Chiles HS             11:05.42    6   
  4   512 Wilson, Allison     11 Leesburg HS           11:09.11    5   
  5   406 Barbour, Kristen    11 Nease                 11:10.67    4   
  6   122 Chastain, Ivy       11 Fort Walton           11:20.47    3   
  7   403 Rodriguez, Kaitlin  12 Creekside HS          11:23.97    2   
  8   544 Mulford, Jeanne      9 Ocala Vangua          11:35.68    1   
  9   300 Wable, Autumn       11 Leon High Sc          11:36.70  
 10   407 Rodale, Alyssa      10 Nease                 12:03.41  
 11   157 Faist, Taylor       12 Pensacola Bo          12:18.19  
 12   549 Brownrigg, Kelly    12 Seabreeze HS          12:41.97  
 13   534 Sagul, Delaney      10 Gainesville           12:57.32  
 14   159 Herrera, Anna       10 Niceville HS          12:57.96  
 15   158 Parnell, Alexis     11 Gulf Breeze           13:16.90  
 --   402 Rodriguez, Lauren   12 Creekside HS               DNF  
 
Event 34  Boys 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   152 Howell, Thomas      10 Niceville HS           9:29.65   10   
  2   420 Reynolds, Mac       12 Nease                  9:34.55    8   
  3   303 Khosla, Sukhi        9 Leon High Sc           9:35.25    6   
  4   304 McMahon, Ben        12 Leon High Sc           9:35.30    5   
  5   302 Henderson, Will     11 Leon High Sc           9:44.55    4   
  6   568 Drumm, David        12 Matanzas HS            9:51.73    3   
  7   571 Ramaswami, Emery    12 Ocala Vangua           9:52.01    2   
  8   161 Edwards, Harrison   11 Pensacola Bo           9:53.77    1   
  9   301 Zimmerman, Cade     10 Chiles HS              9:58.70  
 10   426 Kemp, Noah          10 St. Augustin           9:59.43  
 11   418 Petow, Kevin        12 Creekside HS          10:06.11  
 12   138 Shackelford, Charl  10 Fort Walton           10:13.24  
 13   416 Carver, Brandon     12 Bartram Trai          10:19.16  
 14   160 Van Steenbergen, D  11 Choctawhatch          10:21.08  
 15   570 Ledzian, Patrick    11 Ocala Vangua          10:22.92  
 16   569 Smith, Matthew      12 New Smyrna B          10:37.07  
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Chiles (Tallahassee)        77        2) Pine Forest HS             75   
    3) Gainesville HS              68        4) Stanton (Jacksonville)     45   
    5) Atlantic Coast HS           41.50     6) Lake Weir (Ocala)          37   
    7) Creekside HS                30        8) Pensacola HS               29   
    9) Bartram Trail HS            21       10) Ed White (Jacksonville)    20   
   11) Nease                       19.50    12) St. Augustine HS           16   
   12) Fort Walton Beach HS        16       14) Paxon (Jacksonville)       15   
   15) Ponte Vedra HS              14       16) Terry Parker (Jacksonvill  13   
   16) Niceville HS                13       16) Navarre HS                 13   
   19) Oakleaf HS                  12       20) Leesburg HS                11   
   21) Ridgeview                   10       22) Forest (Ocala)              9   
   23) Lincoln (Tallahassee)        8       24) Wolfson (Jacksonville)      7   
   24) Middleburg HS                7       24) Escambia HS                 7   
   27) Crestview HS                 6       28) Choctawhatchee HS           5   
   29) Pace HS                      4       29) Fleming Island HS           4   
   29) Vanguard (Ocala)             4       32) Gulf Breeze HS              3   
   33) Matanzas (Palm Coast)        2                                           
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Bartram Trail HS            62        2) Lincoln (Tallahassee)      60.50
    3) Gainesville HS              53        4) Ridgeview                  32.50
    5) Niceville HS                31        6) Nease                      29   
    7) Seabreeze (Daytona Beach)   25        8) Pine Forest HS             24   
    9) Stanton (Jacksonville)      23       10) Pensacola Booker T. Washi  22.50
   11) Gulf Breeze HS              22       11) Navarre HS                 22   
   13) Chiles (Tallahassee)        18       13) Creekside HS               18   
   13) Choctawhatchee HS           18       16) Ponte Vedra HS             17   
   17) Pensacola HS                16       17) West Port (Ocala)          16   
   19) Leon (Tallahassee           15       20) Forest (Ocala)             14   
   20) New Smyrna Beach HS         14       22) Orange Park                13   
   23) Atlantic Coast HS           11       23) Mosley HS                  11   
   25) Fort Walton Beach HS        10       26) Matanzas (Palm Coast)       9   
   27) Paxon (Jacksonville)         7       27) Robert E. Lee (Jacksonvil   7   
   29) Deltona HS                   6       29) Columbia (Lake City)        6   
   29) Pace HS                      6       29) Middleburg HS               6   
   33) Terry Parker (Jacksonville   5       34) Leesburg HS                 3.50
   35) Vanguard (Ocala)             3       36) St. Augustine HS            2   
   36) Fleming Island HS            2       38) Oakleaf HS                  1

 
 
Post as: 
Hashtags: #fhsaa
 
 

Media

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Our Photos (0 of 0)

 

Our Blogs (0 of 0)

 

Our Videos (0 of 0)

 

Results