Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Our Media/Results from Kinsmen-Hungerford Invitational  

Select Year:

Kinsmen-Hungerford Invitational
May 4th - May 5th
Brockville, Ontario, Canada
 

Our Results

Kinsmen-Hungerford Invitational
May 4, 2012 to May 5, 2012
Brockville, ON, CA
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 3k | 100h | 110h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 3k | 80h | 100h | 400h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ

Team Scores
 
Mens 100m JB Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
26 Fenlong, Jack   Sydenham 13.46 nwi 1  
 
Mens 100m MB Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
10 Hillis, Liam   Sydenham 13.21 nwi 2  
22 Bayers, Connor   Sydenham 13.97 nwi 3  
 
Mens 100m SB Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
34 Land, Kevin   Sydenham 13.32 nwi 7  
35 Stables, William   Sydenham 13.43 nwi 3  
43 Fraser-Morrison, Garre   Sydenham 15.00 nwi 6  
45 Neff, Mike   Sydenham 19.68 nwi 6  
 
Mens 200m JB Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
4 Aubertin, Andrew   Sydenham 24.98 nwi 4 4
19 Fenlong, Jack   Sydenham 27.67 nwi 4  
 
Mens 200m SB Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Embury, Wade   Sydenham 22.72 nwi 1 10
7 Peters, Hayden   Sydenham 24.11 nwi 1  
 
Mens 400m SB Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Embury, Wade   Sydenham 49.30 1 10
3 Trickey, Ben   Sydenham 51.64 1 6
14 Hillis, Eamon   Sydenham 54.70 2  
 
Mens 800m JB Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
9 Adams, Chris   Sydenham 2:14.95 1  
15 Doyle, Logan   Sydenham 2:23.88 1  
17 Minnie, Thomas   Sydenham 2:26.40 1  
 
Mens 800m MB Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
22 Lloyd, Rhodri   Sydenham 2:44.45 1  
 
Mens 800m SB Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
5 Trickey, Ben   Sydenham 2:01.50 1 2
 
Mens 1500m JB Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
13 Adams, Chris   Sydenham 4:38.65 1  
14 Moser, Joey   Sydenham 4:39.45 1  
 
Mens 1500m MB Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
25 Lloyd, Rhodri   Sydenham 5:33.01 1  
 
Mens 1500m SB Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
13 Belore, Nick   Sydenham 4:25.70 1  
22 Hillis, Eamon   Sydenham 4:41.54 1  
 
Mens 3000m JB Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
10 Moser, Joey   Sydenham 10:15.19 1  
15 Doyle, Logan   Sydenham 10:52.56 1  
 
Mens 3000m SB Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
7 Belore, Nick   Sydenham 9:12.98 1  
 
Mens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
2 Aubertin, Andrew   Sydenham 15.87 2 8
3 Hillis, Liam   Sydenham 16.79 1 6
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
8 Peters, Hayden   Sydenham 16.88 2  
 
Mens 4x100m Relay JB Back to top
  Name   School Finals H# Pts
4 Relay Team   Sydenham 49.46 2 4
 
Mens 4x100m Relay SB Back to top
  Name   School Finals H# Pts
3 Relay Team   Sydenham 45.48 2 6
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
2 Relay Team   Sydenham 3:30.76 2 8
 
Mens Shot Put 12 lb.SB Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
8 Rose, Logan   Sydenham 12.72m(41'8.75) 1  
 
Mens Discus 1 kg. JB Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
9 Fairholm, Charlie   Sydenham 35.53m(116'6.75) 1  
24 Wood, Khayman   Sydenham 16.44m(53'11) 1  
 
Mens Discus 1.6 kg. SB Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
7 Rose, Logan   Sydenham 33.56m(110'1.25) 1  
 
Mens Javelin 600 gm. JB Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
-- Wood, Khayman   Sydenham FOUL(--) 1  
 
Mens Javelin 800 gm. SB Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
4 Dearborn, Jay   Sydenham 45.76m(150'1.5) 1 4
 
Mens High Jump SB Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
8 Dearborn, Jay   Sydenham 1.55m(5'1) 1  
 
Mens Long Jump SB Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
16 Veley, Jake   Sydenham 4.96m(16'3.25) nwi 1  
19 Fauvel, Philippe   Sydenham 4.78m(15'8) nwi 1  
25 Stables, William   Sydenham 3.77m(12'4.25) nwi 1  
 
Mens Triple Jump SB Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
9 Veley, Jake   Sydenham 10.61m(34'9.5) nwi 1  
 
Womens 100m JG Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
3 Martin, Melanie   Sydenham 13.72 nwi 1 6
 
Womens 100m JG Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
3 Martin, Melanie   Sydenham 13.99 nwi 1  
 
Womens 100m MG Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
34 Cole, Kaira   Sydenham 16.31 nwi 2  
 
Womens 100m SG Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
2 Fauvel, Emelyn   Sydenham 13.23 nwi 1 8
 
Womens 100m SG Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
2 Fauvel, Emelyn   Sydenham 13.11 nwi 1  
 
Womens 200m JG Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
9 Martin, Melanie   Sydenham 29.16 nwi 3  
16 Clare, Morgan   Sydenham 31.07 nwi 4  
 
Womens 200m MG Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
5 Patterson, Brittney   Sydenham 29.32 nwi 5 2
25 Trickey, Julyanna   Sydenham 32.42 nwi 5  
 
Womens 200m SG Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
2 Fauvel, Emelyn   Sydenham 27.15 nwi 3 8
13 VanLuven, Hannah   Sydenham 30.33 nwi 4  
 
Womens 400m JG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Armstrong, Nicole   Sydenham 59.87 1 10
 
Womens 400m SG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
6 Latimer, Kiercy   Sydenham 1:05.69 2 1
7 Nelles, Rachel   Sydenham 1:08.52 1  
 
Womens 800m JG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Armstrong, Nicole   Sydenham 2:20.36 1 10
11 Heyman, Jessie   Sydenham 2:48.64 1  
 
Womens 800m MG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
9 Vogelzang, Marika   Sydenham 2:42.37 1  
11 Veldman, Erica   Sydenham 2:51.83 1  
 
Womens 1500m JG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
11 Heyman, Jessie   Sydenham 5:47.71 1  
12 McCallum, Sarah   Sydenham 5:50.27 1  
16 Amos, Sarah   Sydenham 6:13.15 1  
 
Womens 1500m MG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
13 Vogelzang, Marika   Sydenham 5:55.89 1  
14 Veldman, Erica   Sydenham 5:59.13 1  
21 Jeffrey, Ainsley   Sydenham 6:21.89 1  
 
Womens 3000m JG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
8 McCallum, Sarah   Sydenham 13:07.96 1  
11 Amos, Sarah   Sydenham 13:48.80 1  
 
Womens 3000m SG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
15 McFadden, Sarah   Sydenham 13:22.21 1  
 
Womens 80m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
9 Patterson, Brittney   Sydenham 16.13 5  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
6 Hill, Elizabeth   Sydenham 18.47 3 1
 
Womens 400m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
3 Latimer, Kiercy   Sydenham 1:12.25 3 6
5 Nelles, Rachel   Sydenham 1:17.68 2 2
 
Womens 4x100m Relay JG Back to top
  Name   School Finals H# Pts
4 Relay Team   Sydenham 55.20 2 4
 
Womens 4x100m Relay MG Back to top
  Name   School Finals H# Pts
7 Relay Team   Sydenham 59.02 2  
 
Womens 4x100m Relay SG Back to top
  Name   School Finals H# Pts
2 Relay Team   Sydenham 53.40 2 8
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
2 Relay Team   Sydenham 4:18.15 2 8
 
Womens Shot Put 4 kg. JG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
3 Milligan, Jessica   Sydenham 8.77m(28'9.25) 1 6
16 Maddocks, Nicole   Sydenham 4.61m(15'1.5) 1  
 
Womens Shot Put 4 kg. MG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
17 Wilson, Mykayla   Sydenham 5.81m(19'0.5) 1  
 
Womens Discus 1 kg. JG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
5 Milligan, Jessica   Sydenham 25.75m(84'5.75) 1 2
17 Kendrick, Erica   Sydenham 14.85m(48'8.5) 1  
 
Womens Discus 1 kg. SG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
18 Stott, Emma   Sydenham 10.80m(35'5) 1  
 
Womens Discus 1 kg. MG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
12 Wilson, Mykayla   Sydenham 12.25m(40'2.25) 1  
 
Womens Javelin 600 gm. SG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
18 McMullen, Alicia   Sydenham 17.23m(56'6.25) 1  
 
Womens Javelin 600 gm. JG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
11 Maddocks, Nicole   Sydenham 18.25m(59'10.5) 1  
12 Kendrick, Erica   Sydenham 18.23m(59'9.5) 1  
 
Womens Javelin 600 gm. MG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
7 Trickey, Julyanna   Sydenham 20.02m(65'8) 1  
8 McNichols, Katie   Sydenham 19.18m(62'11) 1  
 
Womens High Jump JG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
5 Green, Mickayla   Sydenham 1.40m(4'7) 1 1
9 Watson, Sarah   Sydenham 1.30m(4'3) 1  
 
Womens High Jump SG Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
3 Fouzie, Mandy   Sydenham 1.46m(4'9.25) 1 6
 
Womens Long Jump JG Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
-- Grey, Celina   Sydenham FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Long Jump SG Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
7 McMullen, Alicia   Sydenham 4.41m(14'5.5) nwi 1  
9 Hill, Elizabeth   Sydenham 4.27m(14'0) nwi 1  
 
Womens Triple Jump JG Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Grey, Celina   Sydenham 10.26m(33'7.75) nwi 1 10
 
Womens Triple Jump SG Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
2 Tibbut, Amanda   Sydenham 10.43m(34'2.5) nwi 1 8
4 McMullen, Alicia   Sydenham 9.98m(32'8.75) nwi 1 4
10 Hill, Elizabeth   Sydenham 8.87m(29'1) nwi 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Team Rankings - 48 Events Scored =============================================================================== 1) Thousand Is. S.S. 224.50 2) Almonte D.H.S. 126.50 3) Sydenham H.S. 111 4) East Northumberland S.S. 71.50 5) Holy Cross S.S. 61 6) Frontenac S.S. 55 7) Bayside S.S. 50 8) Loyalist C.V.I. 46 9) St. Theresa C.H.S. 45 9) Paul Dwyer C.H.S. 45 11) E.S. L'Heritage 38 12) Renfrew C.I. 37 12) Longfields-Davidson Height 37 14) Trinity College School 34 15) Perth D.C.I. 31 15) Notre Dame Catholic S.S.( 31 17) Lasalle S.S. 30.50 18) Ernestown S.S. 29 19) Carleton Place 28 20) Courtice S.S. 26 20) Trenton H.S. 26 20) Philip Pocock CSS 26 23) Monarch Park C.I. 23 23) St. Marcellinus 23 25) Regiopolis-Notre-Dame 21 26) South Grenville D.H.S. 19 27) R.S. McLaughin C.V.I. 18 28) Cardinal Newman 17 28) St. Mary C.H.S.(Brockville 17 30) St. Thomas Aquinas CSS 16 30) Arnprior D.H.S. 16 32) Kingston C.V.I. 14.50 33) Centre Hastings Secondary 10 33) South Carleton H.S. 10 35) Brockville C.I. 9 36) Fellowes H.S. 8 36) North Dundas D.H.S. 8 36) Theriault 8 36) Sir Winston Churchill 8 40) Glengarry D.H.S. 6 40) Smith Falls D.C.I. 6 42) Centennial S.S. (Bellevil 4 42) Port Hope High School 4 44) Prince Edward CI 3 45) Char-Lan D.H.S. 1.50 46) St. John C.H.S. 1 Men - Team Rankings - 50 Events Scored =============================================================================== 1) Thousand Is. S.S. 223.33 2) Arnprior D.H.S. 104 3) Notre Dame Catholic S.S.(A 79 4) St. Mary C.H.S.(Brockvill 75 5) Sydenham H.S. 68 6) St. Marcellinus 64.50 7) Sir Winston Churchill 62 8) Carleton Place 54 9) East Northumberland S.S. 51.50 10) Holy Cross S.S. 49 11) Perth D.C.I. 47 12) Renfrew C.I. 46.33 13) Longfields-Davidson Height 43 14) R.S. McLaughin C.V.I. 40 15) Courtice S.S. 39 16) Almonte D.H.S. 34.50 17) Port Hope High School 32 17) Frontenac S.S. 32 19) Philip Pocock CSS 30 20) Theriault 28 20) Trenton H.S. 28 22) Regiopolis-Notre-Dame 23.50 23) Monarch Park C.I. 23 24) Lasalle S.S. 21 25) St. Paul Secondary 20 26) North Dundas D.H.S. 19 26) Bayridge S.S. 19 26) Quinte Secondary School 19 29) Kingston C.V.I. 18.33 30) St. Theresa C.H.S. 16.50 31) St. John C.H.S. 16 32) North Hastings H.S. 14.50 33) Paul Dwyer C.H.S. 14 33) South Carleton H.S. 14 35) Bayside S.S. 13.50 36) Glengarry D.H.S. 12 37) Char-Lan D.H.S. 8 38) Cardinal Newman 7.50 39) Prince Edward CI 6 39) St. Thomas Aquinas CSS 6 39) Brockville C.I. 6 42) Trinity College School 5 43) Centre Hastings Secondary 4 44) Ernestown S.S. 2 45) E.S. L'Heritage 1

 

 

2012 Results - Kinsmen-Hungerford Invitational

Published by RunnerSpace.com/OFSAA on May 5 2012, 10:03 PM

Website:Click here

Licensed to OFSAA - Metro Region Meet Hy-Tek's Meet Manager 05/05/2012 05:06 PM
           36th Annual Kinsmen-Hungerford - 05/04/2012 to 05/05/2012           
                      Invitational Track & Field Classic                       
                    Proctor and Gamble Track Complex, TISS                     
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash SG
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cole, Taylor                 Frontenac                12.95q  1 
  2 Fauvel, Emelyn               Sydenham                 13.11q  1 
  3 Helm, Skylar                 St. Theresa              13.61q  4 
  4 Dickson, Katie               St. Theresa              13.71q  2 
  5 Morrison, Kathrynn           Brockville               13.80q  2 
  6 Smith, Sydney                Holy Cross               13.84q  1 
  7 McDougall, Kim               Almonte                  13.95q  4 
  8 Maschi, Brooke               Holy Cross               14.03q  2 
  9 Lankagi, Tamara              Longfields-David         14.27   3 
 10 O'Connor, Kiley              Almonte                  14.28   3 
 11 Smith, Bailey                Almonte                  15.18   2 
 12 Hughes, Taylor               Brockville               15.19   3 
 13 Clement, Michaela            St. Theresa              15.51   1 
 14 Fraser, Bri                  Trinity                  15.79   3 
 15 Coffin, Tamara               Trinity                  16.00   2 
 16 Jarrett, Leanne              Smith Falls              16.29   4 
 17 Macmillan, Steph             St.Mary(Brockvil         16.41   1 
 18 Fernandez, Vanessa           Longfields-David         16.66   2 
 19 Rankin, Kathleen             Bayridge                 17.11   4 
 
Girls 100 Meter Dash JG
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Lowry, Lindsey               Almonte                  13.72q  3 
  2 Froom, Isabelle              Loyalist                 13.80q  2 
  3 Martin, Melanie              Sydenham                 13.99q  1 
  4 Costa-Dookhan, Kenya         Holy Cross               14.01q  2 
  5 Higa, Jordan                 Trinity                  14.09q  3 
  6 Mickalak, Haleigh            St. Paul Seconda         14.14q  4 
  7 Ballantyne, Emily            Monarch Pk.              14.39q  4 
  8 Calogeracos, Victoria        S.Carleton               14.54q  4 
  9 Wilson, Audrey               Perth                    14.55   4 
 10 Young, Erin                  Frontenac                14.71   2 
 11 Hart, Meaghan                Brockville               14.82   2 
 12 Holmes, Alexandra            Brockville               14.85   3 
 12 Noble, Kelcey                Paul Dwyer               14.85   1 
 14 Ballantyne, Macy             T.I.S.S                  14.98   1 
 15 Evans, Stefani               Ernestown                15.23   1 
 16 Neild, Caitlyn               Brockville               15.36   3 
 17 Cole, Abbie                  Centre Hastings          15.37   4 
 18 Vrooman, Jamie               Holy Cross               15.50   1 
 19 Ly, Michelle                 St. Marcellinus          15.57   1 
 20 Allison, Jessica             N.Hastings               15.90   3 
 21 Koblovsky, Katie             Carleton Pl.             15.93   4 
 22 Habr, Alli-El                Bayridge                 16.02   2 
 23 Lund, Hannah                 Frontenac                17.04   3 
 
Girls 100 Meter Dash MG
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Andrew, Kasey                T.I.S.S                  13.92q  6 
  2 Sykes, Jasmine               St. Marcellinus          14.08q  1 
  3 Williams, Alexia             N-Dame(Ajax)             14.27q  5 
  4 Patasi, Petra                Smith Falls              14.31q  1 
  5 Harvie, Melissa              Carleton Pl.             14.39q  6 
  6 Bayona, Amanda               Cardinal Newman          14.42q  3 
  7 Wilmot, Tamia                N-Dame(Ajax)             14.47q  5 
  8 Bellamy, Claudia             E.Northumber             14.63q  1 
  9 Turner, Madison              Holy Cross               14.64   2 
 10 Deery, Meara                 T.I.S.S                  14.66   1 
 11 Stenson, Emily               Ernestown                14.73   4 
 12 Rozon, Yanik                 L'Heritage               14.81   5 
 13 Towell, Shelby               T.I.S.S                  14.82   2 
 14 Reid, Karley                 Centre Hastings          14.90   3 
 15 Curtis, Madison              St. Marcellinus          14.92   2 
 16 Boyles, Kelsey               Bayridge                 14.99   5 
 17 Binns, Tressa                S.Carleton               15.10   5 
 18 Bateman, Madison             Centre Hastings          15.15   1 
 19 Weaver, Melissa              Frontenac                15.17   4 
 20 Baljak, Danika               N-Dame(Ajax)             15.20   3 
 21 Shoniker, Jen                Holy Cross               15.23   1 
 22 Broderick, Kaileigh          Cardinal Newman          15.24   1 
 23 Badley, Miya                 N-Dame(Ajax)             15.28   6 
 24 Ryan, Skylee                 Holy Cross               15.33   6 
 25 Ito, Kylie                   Trinity                  15.36   2 
 26 Phillips, Sarah              T.I.S.S                  15.48   5 
 27 Peladeau, Bree               Smith Falls              15.56   6 
 28 Worthy, Mackenzie            Bayridge                 15.57   3 
 28 Fretz, Renee                 Ernestown                15.57   6 
 30 Panthaki, Farah              Philip Pocock CS         15.67   3 
 31 McBride, Megan               Brockville               15.72   4 
 32 Stroud, Lauren               Carleton Pl.             15.77   2 
 33 Smith, Abby                  Bayridge                 15.78   3 
 34 Cole, Kaira                  Sydenham                 16.31   2 
 35 Little, Amy                  Longfields-David         16.61   2 
 36 Saringan, Maya               St.Mary(Brockvil         17.53   4 
 
Girls 100 Meter Dash SG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Cole, Taylor                 Frontenac                12.89    10  
  2 Fauvel, Emelyn               Sydenham                 13.23     8  
  3 Helm, Skylar                 St. Theresa              13.66     6  
  4 Dickson, Katie               St. Theresa              13.68     4  
  5 Smith, Sydney                Holy Cross               13.75     2  
  6 Maschi, Brooke               Holy Cross               13.81     1  
  7 Morrison, Kathrynn           Brockville               13.82  
  8 McDougall, Kim               Almonte                  13.99  
 
Girls 100 Meter Dash JG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Froom, Isabelle              Loyalist                 13.47    10  
  2 Lowry, Lindsey               Almonte                  13.61     8  
  3 Martin, Melanie              Sydenham                 13.72     6  
  4 Costa-Dookhan, Kenya         Holy Cross               13.81     4  
  5 Higa, Jordan                 Trinity                  13.92     2  
  6 Ballantyne, Emily            Monarch Pk.              14.02     1  
  7 Mickalak, Haleigh            St. Paul Seconda         14.10  
  8 Calogeracos, Victoria        S.Carleton               14.33  
 
Girls 100 Meter Dash MG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew, Kasey                T.I.S.S                  13.74    10  
  2 Williams, Alexia             N-Dame(Ajax)             14.01     8  
  3 Harvie, Melissa              Carleton Pl.             14.15     6  
  4 Patasi, Petra                Smith Falls              14.18     4  
  5 Sykes, Jasmine               St. Marcellinus          14.19     2  
  6 Wilmot, Tamia                N-Dame(Ajax)             14.40     1  
  7 Bayona, Amanda               Cardinal Newman          14.41  
  8 Bellamy, Claudia             E.Northumber             14.50  
 
Girls 200 Meter Dash SG
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cole, Taylor                 Frontenac                26.51   1   10  
  2 Fauvel, Emelyn               Sydenham                 27.15   3    8  
  3 Morrison, Kathrynn           Brockville               27.52   1    6  
  4 Smith, Sydney                Holy Cross               27.89   4    4  
  5 McDougall, Kim               Almonte                  27.92   1    2  
  6 Bulanda, Erica               T.I.S.S                  28.13   1    1  
  7 Maschi, Brooke               Holy Cross               28.21   4 
  8 Patton, Olivia               E.Northumber             28.75   1 
  9 Caron, Jenna                 Theriault                28.92   2 
 10 Heyman, Courtney             Regiopolis               29.07   1 
 11 Van Herk, Sammy              Monarch Pk.              29.79   2 
 12 Dickson, Katie               St. Theresa              29.88   1 
 13 Vanluven, Hannah             Sydenham                 30.33   4 
 14 Picov, Carly                 Trinity                  30.65   3 
 15 Farrell, Colleen             St. Theresa              31.04   2 
 16 Mitchell, Lindy              E.Northumber             32.14   2 
 17 Crooks, Carmen               Longfields-David         32.25   3 
 18 Coffin, Tamara               Trinity                  32.65   3 
 19 Farlam-Williams, Emily       Brockville               34.55   3 
 20 Dibbits, Taylor              E.Northumber             34.92   3 
 21 Di Pietro, Francesca         Trinity                  34.93   3 
 22 Rankin, Kathleen             Bayridge                 35.25   2 
 
Girls 200 Meter Dash MG
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Whalen, Hayley               T.I.S.S                  27.39   1   10  
  2 Williams, Alexia             N-Dame(Ajax)             28.22   1    8  
  3 Falla, Katie                 E.Northumber             28.83   1    6  
  4 Sykes, Jasmine               St. Marcellinus          28.95   1    4  
  5 Patterson, Brittney          Sydenham                 29.32   5    2  
  6 Bellamy, Claudia             E.Northumber             29.57   2    1  
  7 Towell, Shelby               T.I.S.S                  29.60   2 
  8 Deery, Meara                 T.I.S.S                  29.79   2 
  9 Stark, Cassey                Centre Hastings          29.88   5 
 10 Reid, Breanna                Carleton Pl.             29.97   2 
 11 Tebrake, Lauren              Longfields-David         30.03   3 
 12 Stenson, Emily               Ernestown                30.05   2 
 13 Purdey, Ashley               Perth                    30.11   1 
 14 Fieldhouse, Jessica          S.Carleton               30.22   3 
 15 Bedasse, Justine             St. Marcellinus          30.29   3 
 16 Shoniker, Jen                Holy Cross               30.67   5 
 17 Boyles, Kelsey               Bayridge                 30.95   3 
 18 Weaver, Melissa              Frontenac                31.07   2 
 19 Vinkle, Cassidy              St. Theresa              31.42   4 
 20 Gauvreau, Jacqueline         Renfrew                  31.51   4 
 20 Williams, Alexandra          N-Dame(Ajax)             31.51   3 
 22 Baljak, Danika               N-Dame(Ajax)             31.52   4 
 23 Phillips, Sarah              T.I.S.S                 x31.82   3 
 24 King, Mickayla               E.Northumber             31.96   3 
 25 Trickey, Julyanna            Sydenham                 32.42   5 
 26 Ayow-James, Keslyn           Monarch Pk.              33.41   4 
 27 Chow, Esmee                  Monarch Pk.              33.54   4 
 28 Little, Amy                  Longfields-David         33.57   4 
 29 Larkin, Jillian              Almonte                  34.56   4 
 30 Ito, Kylie                   Trinity                  38.32   4 
 
Girls 200 Meter Dash JG
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hall, Rebekah                E.Northumber             27.93   1   10  
  2 Froom, Isabelle              Loyalist                 28.27   1    8  
  3 Turcotte, Laura              E.Northumber             28.51   1    6  
  4 Higa, Jordan                 Trinity                  28.57   1    4  
  5 Costa-Dookhan, Kenya         Holy Cross               28.65   3    2  
  6 Payette, Kelsey              T.I.S.S                  28.79   2    1  
  7 Mickalak, Haleigh            St. Paul Seconda         28.94   2 
  8 Lowry, Lindsey               Almonte                  29.08   3 
  9 Martin, Melanie              Sydenham                 29.16   3 
 10 Wilson, Audrey               Perth                    29.24   1 
 10 Voskamp, Karli               E.Northumber             29.24   1 
 12 Walter-Vida, Hannah          Monarch Pk.              29.50   3 
 13 Simourd, Melanie             Holy Cross               29.66   4 
 14 Hart, Meaghan                Brockville               30.38   3 
 15 James, Jayde                 Paul Dwyer               30.45   1 
 16 Clare, Morgan                Sydenham                 31.07   4 
 17 Walsh, Ebony                 St. Theresa              31.48   2 
 18 Broderick, Kaileigh          Cardinal Newman          32.05   4 
 19 Vrooman, Jamie               Holy Cross               32.22   4 
 20 Ly, Michelle                 St. Marcellinus          32.45   3 
 21 Ridge, Sam                   S.Carleton               33.52   4 
 22 Lund, Hannah                 Frontenac                35.68   2 
 
Girls 400 Meter Dash MG
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Whalen, Hayley               T.I.S.S                1:02.17   1   10  
  2 Lowing, Emily                N-Dame(Ajax)           1:05.33   1    8  
  3 Tebrake, Lauren              Longfields-David       1:06.56   1    6  
  4 Fieldhouse, Jessica          S.Carleton             1:07.42   2    4  
  5 McClintock, Maddy            T.I.S.S                1:07.93   1    2  
  6 Ryan, Skylee                 Holy Cross             1:08.25   2    1  
  7 Smith, Avery                 St. Marcellinus        1:08.97   2 
  8 Purdey, Ashley               Perth                  1:09.22   1 
  9 Sanvictores, Sophia          St. Marcellinus        1:09.41   1 
 10 Gauvreau, Jacqueline         Renfrew                1:09.78   2 
 11 Schmidt, Brianna             E.Northumber           1:10.41   1 
 12 Swafford, Sarah              S.Carleton             1:11.18   2 
 13 Chung, Kiana                 St. Marcellinus        1:11.49   2 
 14 Williams, Alexandra          N-Dame(Ajax)           1:12.40   2 
 15 Wark, Jordan                 Almonte                1:13.78   2 
 16 Sibthorpe, August            S.Carleton             1:14.37   2 
 17 Finn, Aly                    Ernestown              1:14.69   1 
 
Girls 400 Meter Dash JG
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Armstrong, Nicole            Sydenham                 59.87   1   10  
  2 Clarke, Elizabeth            Paul Dwyer             1:03.80   1    8  
  3 Castilloux, Jasmyn           Loyalist               1:05.29   1    6  
  4 Kubiseski, Caitlin           Almonte                1:06.94   1    4  
  5 Flynn, Makenna               St. Thomas Aquin       1:07.42   2    2  
  6 Simourd, Melanie             Holy Cross             1:07.46   2    1  
  7 Hynes, Kiana                 E.Northumber           1:08.31   1 
  8 Jobb, Riekie                 Courtice S.S           1:08.33   2 
  9 Voskamp, Karli               E.Northumber           1:08.39   1 
 10 Sharpe, Tori                 E.Northumber           1:08.57   1 
 11 Ireton, Hilary               Perth                  1:08.93   2 
 12 Rowe, Jessie                 Bayridge               1:11.54   2 
 13 Schlievert, Ashley           Arnprior               1:12.86   2 
 14 Ridge, Sam                   S.Carleton             1:13.30   2 
 15 Batoff, Sarah                Perth                  1:13.58   2 
 16 Moore, Miranda               Frontenac              1:15.47   2 
 
Girls 400 Meter Dash SG
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nock, Paige                  Courtice S.S           1:00.30   1   10  
  2 Bennett, Rachel              T.I.S.S                1:01.64   1    8  
  3 Frankland, Alyssa            Lasalle                1:03.60   1    6  
  4 Bathurst, Tiffany            S.Carleton             1:04.33   2    4  
  5 MacMillan, Hillary           Renfrew                1:05.11   1    2  
  6 Latimer, Kiercy              Sydenham               1:05.69   2    1  
  7 Nelles, Rachel               Sydenham               1:08.52   1 
  8 McHenry, Carly               Renfrew                1:08.96   2 
 
Girls 800 Meter Run JG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Armstrong, Nicole            Sydenham               2:20.36    10  
  2 Shearman, Alanna             Almonte                2:21.48     8  
  3 Quinn, Megan                 St. Theresa            2:23.12     6  
  4 Morris, Danae                Frontenac              2:30.58     4  
  5 Jobb, Riekie                 Courtice S.S           2:40.02     2  
  6 Shenfield, Amanda            Kingston               2:40.53     1  
  7 Hynes, Kiana                 E.Northumber           2:41.65  
  8 Clarke, Elizabeth            Paul Dwyer             2:43.44  
  9 Sharpe, Tori                 E.Northumber           2:44.15  
 10 Kita, Helena                 Monarch Pk.            2:48.24  
 11 Heyman, Jessie               Sydenham               2:48.64  
 12 Woods, Caitlyn               St.Mary(Brockvil       2:48.86  
 13 Ireton, Hilary               Perth                  2:50.35  
 14 Kilcollins, Sierra           Carleton Pl.           3:01.95  
 15 Cullen, Stephanie            N-Dame(Ajax)           3:09.75  
 16 Lock, Emily                  Monarch Pk.            3:20.83  
 
Girls 800 Meter Run SG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nock, Paige                  Courtice S.S           2:19.79    10  
  2 Jaros, Rebecca               Lasalle                2:21.04     8  
  3 Kent, Shelby                 T.I.S.S                2:22.43     6  
  4 Baldissera, Emily            T.I.S.S                2:26.65     4  
  5 Frankland, Alyssa            Lasalle                2:32.97     2  
  6 Selleck, Emma                T.I.S.S                2:35.21     1  
  7 Kilian, Alex                 Monarch Pk.            2:43.49  
  8 Ruel, Myranda                N.Dundas               2:48.59  
  9 Arendt, Sarah                St. Theresa            2:49.09  
 10 Falla, Jill                  E.Northumber           2:49.48  
 11 Slobodian, Alex              S.Carleton             2:49.89  
 12 Camozzi, Christine           Paul Dwyer             2:51.39  
 13 Alexander, Regina            Centre Hastings        2:52.23  
 14 Merilainnen, Sophia          Trenton                2:54.98  
 15 McCrae, Jessica              S.Carleton             3:01.22  
 16 Pekar, Nataliya              Monarch Pk.            3:09.90  
 
Girls 800 Meter Run MG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Carmichael, Emily            T.I.S.S                2:20.11    10  
  2 Henry, Chardae               R.S.McLaughl           2:21.09     8  
  3 Villalta, Rachel             Kingston               2:29.00     6  
  4 Wiltse, Joah                 T.I.S.S                2:39.22     4  
  5 Simpson, Teagan              Carleton Pl.           2:39.62     2  
  6 Papadakis, Christina         Holy Cross             2:40.29     1  
  7 Manoogian, Juliana           Longfields-David       2:40.65  
  8 McClintock, Maddy            T.I.S.S                2:41.24  
  9 Vogelzang, Marika            Sydenham               2:42.37  
 10 Jenkins, Colleen             T.I.S.S               x2:43.01  
 11 Veldman, Erica               Sydenham               2:51.83  
 12 Wark, Jordan                 Almonte                2:56.24  
 13 Swafford, Sarah              S.Carleton             2:56.76  
 14 Menzel, Claire               S.Carleton             3:06.67  
 
Girls 1500 Meter Run MG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Henry, Chardae               R.S.McLaughl           4:47.32    10  
  2 Carmichael, Emily            T.I.S.S                4:47.63     8  
  3 Kinninmont, Erin             Cardinal Newman        4:59.54     6  
  4 Villalta, Rachel             Kingston               5:10.50     4  
  5 Morin, Paige                 T.I.S.S                5:17.18     2  
  6 Stower, Alyssa               Almonte                5:20.10     1  
  7 Papadakis, Christina         Holy Cross             5:27.30  
  8 Richards, Innzbruk           Paul Dwyer             5:27.90  
  9 Simpson, Teagan              Carleton Pl.           5:28.35  
 10 Starke, Emma                 Port Hope High S       5:34.92  
 11 Muldoon, Meghan              Cardinal Newman        5:36.64  
 12 Jenkins, Colleen             T.I.S.S                5:54.02  
 13 Vogelzang, Marika            Sydenham               5:55.89  
 14 Veldman, Erica               Sydenham               5:59.13  
 15 Becker, Sylvie               E.Northumber           6:05.39  
 16 Peladeau, Bree               Smith Falls            6:06.98  
 17 Dias, Nicole                 St. Marcellinus        6:08.90  
 18 Watters, Munro               S.Carleton             6:12.56  
 19 Chuang, Bailey               St. Marcellinus        6:15.48  
 20 Pincivero, Shannon           Frontenac              6:21.33  
 21 Jeffrey, Ainsley             Sydenham               6:21.89  
 22 Yap, Jovana                  E.Northumber           6:23.14  
 
Girls 1500 Meter Run SG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Faulds, Rachel               Trenton                4:45.19    10  
  2 Kelly, Madelleine            Fellowes               4:47.91     8  
  3 Bradley, Brianna             Frontenac              4:51.03     6  
  4 Cassidy, Carlee              St. Thomas Aquin       4:52.61     4  
  5 Gaensler, Hanna              Smith Falls            4:53.74     2  
  6 Kent, Shelby                 T.I.S.S                5:00.51     1  
  7 Jaros, Rebecca               Lasalle                5:03.35  
  8 Coates, Hannah               Ernestown              5:07.59  
  9 Eizenga, Talasia             Swc Bulldogs           5:12.03  
 10 Barnes, Mikaela              Renfrew                5:16.98  
 11 Nitschmann, Rebecca          St.John                5:19.22  
 12 Bathurst, Tiffany            S.Carleton             5:20.20  
 13 Gemmell, Christine           T.I.S.S                5:21.88  
 14 Nolan, Maddie                Almonte                5:22.62  
 15 Tourneur, Kirsten            Cardinal Newman        5:32.50  
 16 DeVilliers, Jessica          Courtice S.S           5:47.47  
 17 Merilainnen, Sophia          Trenton                5:50.94  
 18 Bates, Julie                 Regiopolis             5:51.23  
 19 Arendt, Sarah                St. Theresa            5:52.76  
 20 Alexander, Regina            Centre Hastings        5:53.14  
 21 Turk, Kaitlyn                St. Paul Seconda       6:02.11  
 
Girls 1500 Meter Run JG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shearman, Alanna             Almonte                5:00.86    10  
  2 Serson, Courtney             T.I.S.S                5:02.35     8  
  3 Ferguson, Chelsea            T.I.S.S                5:14.63     6  
  4 Morris, Danae                Frontenac              5:16.62     4  
  5 Quinn, Megan                 St. Theresa            5:18.17     2  
  6 Kish, Courtney               Ernestown              5:20.16     1  
  7 Shenfield, Amanda            Kingston               5:34.98  
  8 Mack, Alex                   S.Carleton             5:39.95  
  9 Andreas, Diane               Cardinal Newman        5:41.41  
 10 DeSasio, Megan               Regiopolis             5:46.04  
 11 Heyman, Jessie               Sydenham               5:47.71  
 12 McCallum, Sarah              Sydenham               5:50.27  
 13 McNeely, Paige               Kingston               5:54.02  
 14 Betson, Kendra               N.Hastings             6:05.03  
 15 Frelich, Monica              St. Paul Seconda       6:06.42  
 16 Amos, Sarah                  Sydenham               6:13.15  
 17 Lock, Emily                  Monarch Pk.            6:54.89  
 
Girls 3000 Meter Run JG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Serson, Courtney             T.I.S.S               10:52.81    10  
  2 Ferguson, Chelsea            T.I.S.S               11:13.25     8  
  3 MacLean, Mila                Glengarry             11:22.12     6  
  4 Cassibo, Kayla               Centennia(Ont)        11:56.14     4  
  5 Kish, Courtney               Ernestown             12:09.92     2  
  6 DeSasio, Megan               Regiopolis            12:46.22     1  
  7 Andreas, Diane               Cardinal Newman       12:52.69  
  8 McCallum, Sarah              Sydenham              13:07.96  
  9 Betson, Kendra               N.Hastings            13:35.49  
 10 Frelich, Monica              St. Paul Seconda      13:47.73  
 11 Amos, Sarah                  Sydenham              13:48.80  
 12 Griffith, Heidi              E.Northumber          14:34.98  
 
Girls 3000 Meter Run MG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kinninmont, Erin             Cardinal Newman       10:57.15    10  
  2 Morin, Paige                 T.I.S.S               11:39.13     8  
  3 Wiltse, Joah                 T.I.S.S               11:45.05     6  
  4 Starke, Emma                 Port Hope High S      11:50.56     4  
  5 Richards, Innzbruk           Paul Dwyer            11:52.40     2  
  6 Muldoon, Meghan              Cardinal Newman       12:09.07     1  
  7 Papadakis, Christina         Holy Cross            12:25.78  
  8 Lee, Danielle                Longfields-David      12:35.92  
  9 Jenkins, Colleen             T.I.S.S               12:56.73  
 10 Dias, Nicole                 St. Marcellinus       13:18.97  
 11 Cassibo, Erin                Centennia(Ont)        13:57.12  
 12 Chuang, Bailey               St. Marcellinus       13:58.84  
 13 Pincivero, Shannon           Frontenac             13:59.27  
 13 Yap, Jovana                  E.Northumber          13:59.27  
 -- McCullough, Shona            Longfields-David     X10:14.98  
 
Girls 3000 Meter Run SG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Faulds, Rachel               Trenton                9:56.68    10  
  2 Smegal, Alison               Paul Dwyer            10:50.55     8  
  3 Bradley, Brianna             Frontenac             10:54.07     6  
  4 Morgan, Andrienne            Ernestown             10:54.87     4  
  5 CoDyre, Katey                Courtice S.S          11:08.60     2  
  6 Coates, Hannah               Ernestown             11:19.90     1  
  7 Barnes, Mikaela              Renfrew               11:21.00  
  8 Lawless, Nicole              Swc Bulldogs          11:23.35  
  9 Baldissera, Emily            T.I.S.S               11:29.64  
 10 Gemmell, Christine           T.I.S.S               11:53.46  
 11 Tourneur, Kirsten            Cardinal Newman       12:11.14  
 12 Falla, Jill                  E.Northumber          12:11.71  
 13 Reyers, Olivia               Holy Cross            12:12.12  
 14 Bates, Julie                 Regiopolis            12:36.23  
 15 McFadden, Sarah              Sydenham              13:22.21  
 16 Dano, Kelsey                 N.Hastings            13:31.43  
 
Girls 80 Meter Hurdles 2'6' height
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hall, Rebekah                E.Northumber             13.71   2   10  
  2 Kehoe, Piper                 St. Theresa              13.81   2    8  
  3 Phillips, Caroline           Carleton Pl.             13.84   1    6  
  4 Ballantyne, Emily            Monarch Pk.              13.85   1    4  
  5 Welk, Tori                   Almonte                  13.92   1    2  
  6 Payette, Kelsey              T.I.S.S                  14.34   1    1  
  7 Smith, Leah                  Monarch Pk.              14.59   1 
  8 Battle, Jazmine              Kingston                 14.67   1 
  9 Walker, Kristina             Loyalist                 14.99   3 
 10 Kargus, Melissa              Arnprior                 15.16   2 
 11 Piazzi, Mikaela              Lasalle                  15.22   3 
 12 Gordon, Carley               Kingston                 15.23   1 
 13 Beattie, Jessica             St.Mary(Brockvil         15.39   2 
 14 Hoogsteen, Julia             St. Thomas Aquin         16.16   3 
 15 Vance, Heidi                 St. Theresa              16.20   3 
 16 Long, Jessara                St.Mary(Brockvil         16.33   3 
 17 Allison, Jessica             N.Hastings               16.69   2 
 17 Jones, Kara                  St.Mary(Brockvil         16.69   2 
 19 Clyne, Brittany              Perth                    17.12   3 
 20 Panter-Smith, Susie          Kingston                 17.42   1 
 
Girls 80 Meter Hurdles 2'6" height
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Moore, Shayla                Holy Cross               14.63   4   10  
  2 O'Connor, Darby              Almonte                  14.69   2    8  
  3 Bedasse, Justine             St. Marcellinus          14.72   1    6  
  4 Mosley, Natalie              Almonte                  15.30   1    4  
  5 Curran, Mackenzie            Regiopolis               15.53   2    2  
  6 Van Camp, Chelsea            Lasalle                  15.86   4    0.5
  6 Deery, Meara                 T.I.S.S                  15.86   1    0.5
  8 Reid, Karley                 Centre Hastings          16.09   5 
  9 Patterson, Brittney          Sydenham                 16.13   5 
 10 Rankin, Andrea               Bayridge                 16.27   2 
 11 Latimer, Lacey               Lasalle                  16.31   5 
 12 Bergeron, Gabrielle          L'Heritage               16.59   1 
 13 Gill, Sabrina                Renfrew                  16.63   2 
 14 Bolton, Reagan               Almonte                  16.72   2 
 15 Holm, Kirsten                St. Marcellinus          16.84   2 
 16 Sels, Jenna                  Perth                    16.96   3 
 17 McBride, Megan               Brockville               16.97   3 
 18 Pearson, Camille             Lasalle                  17.04   5 
 18 Schapelhouman, Rebecca       Brockville               17.04   3 
 20 Badley, Miya                 N-Dame(Ajax)             17.05   1 
 21 Kendal, Logan                St.Mary(Brockvil         17.08   3 
 22 Carson, Katie                Monarch Pk.              17.23   2 
 23 Smith, Abby                  Bayridge                 17.36   2 
 24 Worthy, Mackenzie            Bayridge                 17.58   1 
 25 Bateman, Madison             Centre Hastings          17.89   4 
 26 Curtis, Danielle             St. Marcellinus          17.93   1 
 27 Gilmour, Alexandra           Regiopolis               18.21   3 
 28 Schonewille, Bryony          Brockville               18.22   4 
 29 Pratt, Breanna               Perth                    18.82   4 
 30 Bayona, Amanda               Cardinal Newman          19.23   1 
 31 Saringan, Maya               St.Mary(Brockvil         19.86   5 
 
Girls 100 Meter Hurdles 2'6" height
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 O'Connor, Kiley              Almonte                  16.91   1   10  
  2 Donovan, Kasia               Trinity                  17.24   1    8  
  3 Walker, Deanna               Loyalist                 18.11   1    6  
  4 Ryder-Burbridge, Charlot     Frontenac                18.21   2    4  
  5 Smith, Breanna               T.I.S.S                  18.31   1    2  
  6 Hill, Elizabeth              Sydenham                 18.47   3    1  
  7 Corney, Marla                T.I.S.S                  18.96   2 
  8 Robinson, Chelsea            St. Theresa              19.61   1 
  9 Manuel, Anja                 N.Dundas                 19.91   2 
 10 Christopher, Brianna         Bayside                  20.12   2 
 11 Lloyd, Maddie                Lasalle                  20.44   3 
 12 Schapelhouman, Holly         Brockville               20.88   3 
 13 Watts, Laura                 E.Northumber             21.82   2 
 14 Fernandez, Vanessa           Longfields-David         22.55   3 
 
Girls 300 Meter Hurdles 2'6" height
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Parke, Ali                   Trinity                  51.97   2   10  
  2 Stower, Alyssa               Almonte                  51.98   1    8  
  3 Whalen, Hayley               T.I.S.S                  52.22   1    6  
  4 Moore, Shayla                Holy Cross               52.38   3    4  
  5 Sanvictores, Sophia          St. Marcellinus          53.66   1    2  
  6 Mosley, Natalie              Almonte                  53.81   2    1  
  7 Reid, Breanna                Carleton Pl.             54.04   1 
  8 Falla, Katie                 E.Northumber             54.63   1 
  9 Latimer, Lacey               Lasalle                  55.27   3 
 10 Curtis, Danielle             St. Marcellinus          55.32   1 
 11 Schmidt, Brianna             E.Northumber             56.28   1 
 12 Sibthorpe, August            S.Carleton               56.76   2 
 13 Van Camp, Chelsea            Lasalle                  56.82   3 
 14 Holm, Kirsten                St. Marcellinus          57.65   1 
 15 Bolton, Reagan               Almonte                  58.39   3 
 16 Gill, Sabrina                Renfrew                1:00.00   2 
 17 Kendal, Logan                St.Mary(Brockvil       1:00.25   2 
 18 Ayow-James, Keslyn           Monarch Pk.            1:04.17   3 
 
Girls 300 Meter Hurdles 2'6" height
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Payette, Kelsey              T.I.S.S                  48.67   1   10  
  2 Kubiseski, Caitlin           Almonte                  50.36   1    8  
  3 Welk, Tori                   Almonte                  50.94   1    6  
  4 Turcotte, Laura              E.Northumber             51.31   1    4  
  5 Walker, Kristina             Loyalist                 51.70   1    2  
  6 Piazzi, Mikaela              Lasalle                  52.77   2    1  
  7 Wheeler, Hailey              Arnprior                 53.74   2 
  8 Kargus, Melissa              Arnprior                 54.20   2 
  9 Vance, Heidi                 St. Theresa              55.49   2 
 10 Hoogsteen, Julia             St. Thomas Aquin         56.47   3 
 11 Miles, Krystin               St. Marcellinus          57.45   2 
 12 Burnett, Shawna              Arnprior                 59.03   2 
 13 Kita, Helena                 Monarch Pk.            1:00.90   2 
 14 Rowe, Jessie                 Bayridge               1:01.03   3 
 15 Moore, Miranda               Frontenac              1:01.11   3 
 16 Deslaurier, Saralyn          Renfrew                1:02.29   2 
 17 Clark, Leah                  Lasalle                1:05.83   3 
 
Girls 400 Meter Hurdles 2'6"" height
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bennett, Rachel              T.I.S.S                1:10.18   1   10  
  2 Caron, Jenna                 Theriault              1:11.34   1    8  
  3 Latimer, Kiercy              Sydenham               1:12.25   3    6  
  4 Corney, Marla                T.I.S.S                1:16.03   1    4  
  5 Nelles, Rachel               Sydenham               1:17.68   2    2  
  6 Van Herk, Sammy              Monarch Pk.            1:18.39   1    1  
  7 Robinson, Chelsea            St. Theresa            1:22.54   2 
  8 Lloyd, Maddie                Lasalle                1:30.31   2 
  9 Watts, Laura                 E.Northumber           1:31.45   2 
 10 Hales, Taylor                Lasalle                1:39.26   2 
 11 Nakhuda, Humaira             Monarch Pk.            1:43.03   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay SG
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thousand Is. S.S.                                     51.84   1   10  
  2 Sydenham H.S.                                         53.40   2    8  
  3 Almonte D.H.S.                                        54.13   1    6  
  4 Frontenac S.S.                                        54.39   2    4  
  5 Monarch Park C.I.                                     55.46   1    2  
  6 Longfields-Davidson Heights SS                        56.01   2    1  
  7 Brockville C.I.                                       56.54   2 
  8 Trinity College School                                56.85   1 
  9 East Northumberland S.S.                              58.34   1 
 10 St. Theresa C.H.S.  'B'                               59.05   2 
 11 St. Theresa C.H.S.  'C'                              x59.16   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay MG
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thousand Is. S.S.                                     52.70   1   10  
  2 St. Marcellinus                                       55.33   1    8  
  3 East Northumberland S.S.                              55.38   1    6  
  4 Holy Cross S.S.                                       56.82   2    4  
  5 Almonte D.H.S.                                        57.24   1    2  
  6 Lasalle S.S.                                          57.41   2    1  
  7 Sydenham H.S.                                         59.02   2 
  8 Longfields-Davidson Heights SS                        59.21   2 
  9 Frontenac S.S.                                        59.47   2 
 10 Brockville C.I.                                     1:05.06   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay JG
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 East Northumberland S.S.                              52.89   3   10  
  2 Almonte D.H.S.                                        53.31   1    8  
  3 Perth D.C.I.                                          55.07   1    6  
  4 Sydenham H.S.                                         55.20   2    4  
  5 Carleton Place                                        56.26   2    2  
  6 St. Theresa C.H.S.                                    56.46   1    1  
  7 Holy Cross S.S.                                       57.04   3 
  8 Thousand Is. S.S.                                     57.10   1 
  9 Brockville C.I.                                       57.50   2 
 10 Perth D.C.I.  'B'                                    x58.37   3 
 11 St. Mary C.H.S.(Brockville)                           58.61   2 
 -- Monarch Park C.I.                                        DQ   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thousand Is. S.S.  'B'                              4:08.36   1   10  
  2 Sydenham H.S.                                       4:18.15   2    8  
  3 Thousand Is. S.S.                                  x4:22.97   1 
  4 Renfrew C.I.                                        4:23.79   2    6  
  5 Almonte D.H.S.                                      4:28.97   2    4  
  6 East Northumberland S.S.                            4:33.18   1    2  
  7 Thousand Is. S.S.  'C'                             x4:34.82   1 
  8 St. Marcellinus                                     4:41.15   1    1  
  9 Paul Dwyer C.H.S.                                   4:44.19   2 
 10 St. Marcellinus  'B'                               x4:46.13   2 
 11 East Northumberland S.S.  'B'                      x4:46.85   1 
 12 Monarch Park C.I.                                   4:48.10   1 
 13 Lasalle S.S.                                        4:48.78   2 
 
Girls High Jump JG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Leah                  Monarch Pk.              1.50m    10  
  2 Lloyd-Ellis, Norah           Regiopolis              J1.50m     8  
  3 Gray, Vanessa                Perth                    1.45m     6  
  4 Holmes, Alexandra            Brockville               1.40m     3  
  4 Whalen, Amanda               Peci                     1.40m     3  
  5 Green, Mickayla              Sydenham                J1.40m     1  
  6 Stewart, Amanda              Ernestown               J1.35m  
  7 Cameron, Annie               Perth                    1.35m  
  9 Watson, Sarah                Sydenham                 1.30m  
 -- Schlievert, Ashley           Arnprior                    NH  
 -- Bowe, Emily                  Almonte                     NH  
 -- Weber, Emily                 Almonte                     NH  
 -- Illingworth, Ashlynn         Almonte                     NH  
 
Girls High Jump SG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Donovan, Kasia               Trinity                  1.52m    10  
  2 Smith, Breanna               T.I.S.S                  1.49m     8  
  3 Fouzie, Mandy                Sydenham                 1.46m     6  
  4 Kilian, Alex                 Monarch Pk.              1.35m     4  
  5 Lloyd, Maddie                Lasalle                  1.30m     2  
 
Girls High Jump MG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dixon, Lillie                Lasalle                  1.55m    10  
  2 McCullugh, Mckenzie          Bayside                  1.40m     8  
  3 Cameron, Larissa             Arnprior                 1.30m     6  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tebrake, Julianna            Longfields-David         2.35m    10  
  2 Manuel, Anja                 N.Dundas                J2.35m     8  
  3 Gardiner, Katie              Carleton Pl.             2.20m     6  
  4 Burnett, Jamie               Arnprior                J2.20m     4  
  5 Lecky, Aly                   Char-Lan                 2.05m     1.5
  5 McDermott, Sylvia            Kingston                 2.05m     1.5
  7 Carlisle, Kaylee             Char-Lan                J2.05m  
  8 Alford, Kylie                Char-Lan                J2.05m  
  9 O'Connor, Taya               Almonte                 J2.05m  
  9 Phillips, Caroline           Carleton Pl.            J2.05m  
 11 Russett, Janessa             Arnprior                 1.90m  
 11 Thompson, Erika              T.I.S.S                  1.90m  
 13 Doran, Taylor                Arnprior                 1.75m  
 13 Pinchin, Kate                Kingston                 1.75m  
 13 Burnett, Shawna              Arnprior                x1.75m  
 -- DiStefano, Lydia             Char-Lan                    NH  
 -- Boyd, Sarah                  St. Marcellinus             NH  
 -- Chuang, Bailey               St. Marcellinus             NH  
 
Girls Long Jump JG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Simpson, Karen               E.Northumber             4.85m    10  
  2 Costa-Dookhan, Kenya         Holy Cross               4.75m     8  
  3 Castilloux, Jasmyn           Loyalist                 4.74m     6  
  4 Kehoe, Piper                 St. Theresa              4.64m     4  
  5 Calogeracos, Victoria        S.Carleton               4.49m     2  
  6 James, Jayde                 Paul Dwyer               4.44m     1  
  7 Jordan, Emily                Perth                    4.32m  
  8 Beaudon, Casey               Arnprior                 4.10m  
  9 Woods, Caitlyn               St.Mary(Brockvil         4.00m  
 10 Hynes, Kiana                 E.Northumber             3.86m  
 11 Allard, Emily                St.Mary(Brockvil         3.72m  
 12 Evans, Stefani               Ernestown                3.68m  
 13 Vrooman, Jamie               Holy Cross               3.64m  
 14 Gray, Vanessa                Perth                    3.63m  
 14 Wheeler, Hailey              Arnprior                 3.63m  
 16 Noble, Kelcey                Paul Dwyer               3.46m  
 17 Holmes, Alexandra            Brockville               3.43m  
 18 Long, Jessara                St.Mary(Brockvil         3.42m  
 19 Higa, Jordan                 Trinity                  3.33m  
 20 Noonan, Anna                 Perth                    3.26m  
 21 Ribaric, Stephanie           St. Marcellinus          3.21m  
 22 Desrosiers, Alexandria       Brockville               2.80m  
 23 McLeod, Rachel               Kingston                 2.67m  
 -- Grey, Celina                 Sydenham                  FOUL  
 
Girls Long Jump SG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tebrake, Julianna            Longfields-David         5.17m    10  
  2 Bulanda, Erica               T.I.S.S                  5.03m     8  
  3 Dickson, Katie               St. Theresa              4.73m     6  
  4 Duncan, Leanne               Bayside                  4.67m     4  
  5 Fitzgerald, Arielle          Bayside                  4.66m     2  
  6 Lankagi, Tamara              Longfields-David         4.63m     1  
  7 McMullen, Alicia             Sydenham                 4.41m  
  8 Plascott, Melissa            Arnprior                 4.29m  
  9 Hill, Elizabeth              Sydenham                 4.27m  
 10 Hughes, Taylor               Brockville               3.80m  
 11 Dendy, Meredith              Frontenac                3.77m  
 12 Bernicky, Jenny              Holy Cross               3.72m  
 13 Picov, Carly                 Trinity                  3.61m  
 14 Heyman, Courtney             Regiopolis               3.54m  
 15 Farrell, Colleen             St. Theresa              3.45m  
 16 Fraser, Bri                  Trinity                  2.37m  
 
Girls Long Jump MG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew, Kasey                T.I.S.S                  4.74m    10  
  2 Stenson, Emily               Ernestown                4.38m     8  
  3 Tebrake, Lauren              Longfields-David         4.33m     6  
  4 Fretz, Renee                 Ernestown                4.05m     4  
  5 Rozon, Yanik                 L'Heritage               4.00m     2  
  6 O'Connor, Darby              Almonte                  3.97m     0.5
  6 Roach, Rachel                E.Northumber             3.97m     0.5
  8 Stark, Cassey                Centre Hastings          3.93m  
  9 Binns, Tressa                S.Carleton               3.78m  
 10 Moss, Riley                  Peci                     3.77m  
 11 Boyd, Sarah                  St. Marcellinus          3.66m  
 12 Sykes, Jamilah               St. Marcellinus          3.65m  
 13 Hube, Emily                  Arnprior                 3.61m  
 14 Panthaki, Farah              Philip Pocock CS         3.60m  
 15 Larkin, Jillian              Almonte                  3.55m  
 16 King, Mickayla               E.Northumber             3.47m  
 17 Turner, Madison              Holy Cross               3.39m  
 18 Bellamy, Claudia             E.Northumber             3.38m  
 19 Thompson, Avery              Carleton Pl.             3.03m  
 20 Ito, Kylie                   Trinity                  2.92m  
 21 Kendal, Logan                St.Mary(Brockvil         2.85m  
 22 Schonewille, Abigael         Brockville               2.66m  
 
Girls Triple Jump JG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Grey, Celina                 Sydenham                10.26m    10  
  2 Castilloux, Jasmyn           Loyalist                 9.79m     8  
  3 Kehoe, Piper                 St. Theresa              9.75m     6  
  4 Jordan, Emily                Perth                    9.21m     4  
  5 Gordon, Carley               Kingston                 9.10m     2  
  6 Noonan, Anna                 Perth                    9.05m     1  
  7 Whalen, Amanda               Peci                     8.96m  
  8 Beaudon, Casey               Arnprior                 8.88m  
  9 Gardiner, Katie              Carleton Pl.             8.63m  
 10 Simpson, Karen               E.Northumber             8.53m  
 11 Allard, Emily                St.Mary(Brockvil         8.33m  
 12 Cameron, Annie               Perth                    8.21m  
 13 Stewart, Amanda              Ernestown                8.16m  
 -- Clark, Leah                  Lasalle                   FOUL  
 -- Desrosiers, Alexandria       Brockville                FOUL  
 -- Schlievert, Ashley           Arnprior                  FOUL  
 
Girls Triple Jump MG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Larkin, Jillian              Almonte                  9.67m    10  
  2 Fretz, Renee                 Ernestown                9.47m     8  
  3 Andrew, Kasey                T.I.S.S                  9.40m     6  
  4 Falla, Katie                 E.Northumber             9.26m     4  
  5 Roach, Rachel                E.Northumber             9.24m     2  
  6 Manoogian, Juliana           Longfields-David         9.14m     1  
  7 Cameron, Larissa             Arnprior                 9.07m  
  8 O'Connor, Darby              Almonte                  9.05m  
  9 Stark, Cassey                Centre Hastings          8.77m  
 10 King, Mickayla               E.Northumber             8.67m  
 11 Moss, Riley                  Peci                     8.65m  
 12 Turner, Madison              Holy Cross               8.37m  
 13 Reid, Breanna                Carleton Pl.             8.06m  
 14 Hube, Emily                  Arnprior                 8.03m  
 15 Gill, Sabrina                Renfrew                  8.02m  
 16 Barrie, Hannah               Carleton Pl.             8.00m  
 17 Benson, Samantha             T.I.S.S                  7.76m  
 18 Boyd, Sarah                  St. Marcellinus          7.10m  
 -- Schonewille, Abigael         Brockville                FOUL  
 
Girls Triple Jump SG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fitzgerald, Arielle          Bayside                 10.55m    10  
  2 Tibbut, Amanda               Sydenham                10.43m     8  
  3 Duncan, Leanne               Bayside                 10.07m     6  
  4 McMullen, Alicia             Sydenham                 9.98m     4  
  5 Lankagi, Tamara              Longfields-David         9.82m     2  
  6 Bulanda, Erica               T.I.S.S                 J9.82m     1  
  7 Ryder-Burbridge, Charlot     Frontenac                9.34m  
  8 Plascott, Melissa            Arnprior                 9.27m  
  9 Dendy, Meredith              Frontenac                9.13m  
 10 Hill, Elizabeth              Sydenham                 8.87m  
 -- Bernicky, Jenny              Holy Cross                FOUL  
 
Girls Shot Put 4 kg.   JG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Amodeo, Braelyn              Regiopolis               9.20m    10  
  2 Tubman, Amanda               Renfrew                  9.08m     8  
  3 Milligan, Jessica            Sydenham                 8.77m     6  
  4 Olmstead, Halina             Perth                    8.56m     4  
  5 Dukelow, Emma                S.Grenville              8.31m     2  
  6 Murphy, Kasie                St.John                  7.98m     1  
  7 Campbell, Anne               Philip Pocock CS         7.76m  
  7 Gomes, Rebekah               St. Marcellinus          7.76m  
  9 Bowe, Emily                  Almonte                  7.58m  
 10 Preece, Julene               Bayside                  7.55m  
 11 Fawcett, Genny               Frontenac                7.21m  
 12 Heathcock, Rachel            N.Hastings               7.09m  
 13 Cadman, Sarah                Kingston                 6.90m  
 14 Clancy, Shay                 Almonte                  6.55m  
 15 Armstrong, Sarah             N.Hastings               4.66m  
 16 Maddocks, Nicole             Sydenham                 4.61m  
 
Girls Shot Put 4 kg.     SG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Connell, Ashley              S.Grenville             11.23m    10  
  2 Lariviere, Chantal           Perth                    9.56m     8  
  3 Whiting, Brittney            Trenton                  9.31m     6  
  4 Fleury, Colleen              Renfrew                  9.19m     4  
  5 Brown, Jamie                 Arnprior                 9.13m     2  
  6 Garrah, Brianne              Frontenac                9.11m     1  
  7 Plummer, Allison             Monarch Pk.              8.71m  
  8 Fawcett, Cariston            Holy Cross               8.69m  
  9 Schenk, Kate                 Holy Cross               8.61m  
 10 Weedmark, Jessica            Smith Falls              7.67m  
 11 Sirrs, Lauren                Paul Dwyer               7.62m  
 
Girls Shot Put 4 kg. MG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 King, Carter                 St.Mary(Brockvil         8.90m    10  
  2 Lawrence, Shawnelle          Paul Dwyer               8.66m     8  
  3 Ajala-Alexis, Paula          N-Dame(Ajax)             8.10m     6  
  4 Bergeron, Gabrielle          L'Heritage               7.60m     4  
  5 Vinkle, Cassidy              St. Theresa              7.57m     2  
  6 Garskey, Emily               St.Mary(Brockvil         7.53m     1  
  7 Bell, Darby                  T.I.S.S                  7.43m  
  8 Coleman, Shanteja            St. Marcellinus          7.25m  
  9 Darmohray, Dana              Philip Pocock CS         7.01m  
 10 Jimenez, Alunua              Longfields-David         6.94m  
 11 Radcliffe, Melissa           Perth                    6.93m  
 12 Kelly, Anna                  E.Northumber             6.88m  
 13 Connell, Taylor              S.Grenville              6.74m  
 14 Wilson, Emma                 Brockville               6.28m  
 15 Hinch, Melissa               St. Theresa              6.03m  
 16 Ricard, Catherine            Trenton                  6.00m  
 17 Wilson, Mykayla              Sydenham                 5.81m  
 18 Clyne, Adriana               Perth                    5.33m  
 
Girls Discus Throw 1 kg. MG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ereqi, Vanessa               Philip Pocock CS        24.55m    10  
  2 Bergeron, Gabrielle          L'Heritage              23.90m     8  
  3 King, Carter                 St.Mary(Brockvil        23.74m     6  
  4 Doucette, Allison            Renfrew                 23.40m     4  
  5 Lawrence, Shawnelle          Paul Dwyer              21.07m     2  
  6 Connell, Taylor              S.Grenville             20.95m     1  
  7 Ajala-Alexis, Paula          N-Dame(Ajax)            20.07m  
  8 Garskey, Emily               St.Mary(Brockvil        17.90m  
  9 Schonewille, Abigael         Brockville              17.66m  
 10 Darmohray, Dana              Philip Pocock CS        17.65m  
 11 Coleman, Shanteja            St. Marcellinus         16.45m  
 12 Wilson, Mykayla              Sydenham                12.25m  
 13 Wilson, Emma                 Brockville              11.93m  
 -- McCullugh, Mckenzie          Bayside                   FOUL  
 -- Jimenez, Alunua              Longfields-David          FOUL  
 -- Ricard, Catherine            Trenton                   FOUL  
 -- Morwood, Kelsey              E.Northumber              FOUL  
 -- Feuerherdt, Kenzie           Centre Hastings           FOUL  
 
Girls Discus Throw 1 kg.   JG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Campbell, Anne               Philip Pocock CS        31.87m    10  
  2 Illingworth, Ashlynn         Almonte                 27.90m     8  
  3 Fawcett, Genny               Frontenac               27.57m     6  
  4 Preece, Julene               Bayside                 26.54m     4  
  5 Milligan, Jessica            Sydenham                25.75m     2  
  6 Tubman, Amanda               Renfrew                 24.56m     1  
  7 Dawson, Maggie               Carleton Pl.            23.62m  
  8 Dukelow, Emma                S.Grenville             22.32m  
  9 Heathcock, Rachel            N.Hastings              20.15m  
 10 Olmstead, Halina             Perth                   19.23m  
 11 Laberee, Naomi               Brockville              18.59m  
 12 Clancy, Shay                 Almonte                 18.49m  
 13 Amodeo, Braelyn              Regiopolis              18.33m  
 14 Cadman, Sarah                Kingston                17.10m  
 15 Walsh, Ebony                 St. Theresa             16.20m  
 16 Weber, Emily                 Almonte                 15.18m  
 17 Kendrick, Erica              Sydenham                14.85m  
 18 Armstrong, Sarah             N.Hastings              12.57m  
 -- Chase, Kylie                 Lasalle                   FOUL  
 -- Beattie, Jessica             St.Mary(Brockvil          FOUL  
 -- Wagar, Annie                 Frontenac                 FOUL  
 -- Landon, Emily                St.Mary(Brockvil          FOUL  
 -- Neild, Caitlyn               Brockville                FOUL  
 -- Gibeault, Emilie             L'Heritage                FOUL  
 
Girls Discus Throw 1 kg.  SG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fawcett, Cariston            Holy Cross              32.80m    10  
  2 Schenk, Kate                 Holy Cross              31.78m     8  
  3 Connell, Ashley              S.Grenville             31.72m     6  
  4 Fleury, Colleen              Renfrew                 31.42m     4  
  5 Van Schyndel, Sabrina        Carleton Pl.            30.65m     2  
  6 Plummer, Allison             Monarch Pk.             26.15m     1  
  7 Garrah, Brianne              Frontenac               24.95m  
  8 Whiting, Brittney            Trenton                 24.47m  
  9 Warrener, Jessica            Centre Hastings         22.10m  
 10 Laing, Krista                Paul Dwyer              21.19m  
 11 Collins, Asha                Monarch Pk.             20.16m  
 12 Keating, Chanelle            N.Hastings              19.87m  
 13 Barrie, Samantha             Carleton Pl.            19.79m  
 14 Brown, Jamie                 Arnprior                18.57m  
 15 Sirrs, Lauren                Paul Dwyer              18.14m  
 16 Ellis, Alexandra             Longfields-David        12.54m  
 17 Clement, Michaela            St. Theresa             11.38m  
 18 Stott, Emma                  Sydenham                10.80m  
 
Girls Javelin Throw 600 gm.  MG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rozon, Yanik                 L'Heritage              28.44m    10  
  2 Lawrence, Shawnelle          Paul Dwyer              24.16m     8  
  3 McCullugh, Mckenzie          Bayside                 23.44m     6  
  4 Meek, Paula                  Arnprior                22.78m     4  
  5 Ereqi, Vanessa               Philip Pocock CS        21.60m     2  
  6 Mosley, Natalie              Almonte                 20.74m     1  
  7 Trickey, Julyanna            Sydenham                20.02m  
  8 McNichols, Katie             Sydenham                19.18m  
  9 Feuerherdt, Kenzie           Centre Hastings         17.82m  
 10 Sergeant, Megan              Perth                   17.74m  
 11 Stroud, Lauren               Carleton Pl.            17.68m  
 12 Jimenez, Alunua              Longfields-David        17.36m  
 13 Morwood, Kelsey              E.Northumber            16.50m  
 14 Binns, Tressa                S.Carleton              16.44m  
 15 Doucette, Allison            Renfrew                 16.36m  
 16 Darmohray, Dana              Philip Pocock CS        15.66m  
 17 Schonewille, Bryony          Brockville              15.04m  
 18 Boyles, Kelsey               Bayridge                14.50m  
 19 Cassibo, Erin                Centennia(Ont)          13.26m  
 20 Clyne, Adriana               Perth                   10.84m  
 21 Worthy, Mackenzie            Bayridge                10.82m  
 22 Kelly, Anna                  E.Northumber            10.64m  
 23 Carson, Katie                Monarch Pk.             10.46m  
 24 Rankin, Andrea               Bayridge                10.20m  
 25 Hinch, Melissa               St. Theresa              6.56m  
 -- Ricard, Catherine            Trenton                   FOUL  
 -- Barrie, Hannah               Carleton Pl.              FOUL  
 -- Wilson, Emma                 Brockville                FOUL  
 
Girls Javelin Throw 600 gm.   SG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Warrener, Jessica            Centre Hastings         32.00m    10  
  2 Rozon, Michelle              L'Heritage              30.40m     8  
  3 Nolan, Maddie                Almonte                 26.23m     6  
  4 Van Schyndel, Sabrina        Carleton Pl.            23.98m     4  
  5 Laing, Krista                Paul Dwyer              23.25m     2  
  6 Schenk, Kate                 Holy Cross              23.02m     1  
  7 Plummer, Allison             Monarch Pk.             22.66m  
  8 Barrie, Samantha             Carleton Pl.            22.44m  
  9 Deutscher, Danielle          Almonte                 21.89m  
 10 Fawcett, Cariston            Holy Cross              21.85m  
 11 Weedmark, Jessica            Smith Falls             21.82m  
 12 Slobodian, Alex              S.Carleton              21.19m  
 13 Keating, Chanelle            N.Hastings              20.67m  
 14 Raymond, Emilie              L'Heritage              19.86m  
 15 Harrison, Shenda             S.Grenville             18.28m  
 16 Sirrs, Lauren                Paul Dwyer              18.23m  
 17 Fleury, Colleen              Renfrew                 17.98m  
 18 McMullen, Alicia             Sydenham                17.23m  
 19 Whiting, Brittney            Trenton                 16.31m  
 20 Collins, Asha                Monarch Pk.             10.78m  
 -- Calogeracos, Sabrina         S.Carleton                FOUL  
 -- Camozzi, Christine           Paul Dwyer                FOUL  
 
Girls Javelin Throw 600 gm.  JG
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Preece, Julene               Bayside                 29.04m    10  
  2 Tubman, Amanda               Renfrew                 25.24m     8  
  3 Gibeault, Emilie             L'Heritage              25.13m     6  
  4 Campbell, Anne               Philip Pocock CS        24.16m     4  
  5 Olmstead, Halina             Perth                   22.09m     2  
  6 Bowe, Emily                  Almonte                 21.85m     1  
  7 Kirkham, Teri-Ann            Perth                   21.31m  
  8 Wagar, Annie                 Frontenac               21.08m  
  9 Gordon, Carley               Kingston                18.91m  
 10 Fawcett, Genny               Frontenac               18.43m  
 11 Maddocks, Nicole             Sydenham                18.25m  
 12 Kendrick, Erica              Sydenham                18.23m  
 13 Armstrong, Sarah             N.Hastings              17.73m  
 14 Heathcock, Rachel            N.Hastings              16.43m  
 15 Evans, Stefani               Ernestown               16.14m  
 16 Clancy, Shay                 Almonte                 15.79m  
 17 McLeod, Rachel               Kingston                14.60m  
 18 Cadman, Sarah                Kingston                14.32m  
 19 Crampton, Lauren             Carleton Pl.            13.41m  
 20 Illingworth, Ashlynn         Almonte                 13.12m  
 21 Cole, Abbie                  Centre Hastings         13.11m  
 22 Habr, Alli-El                Bayridge                12.78m  
 23 Stewart, Amanda              Ernestown               11.17m  
 -- Leiva, Jasmine               St. Marcellinus           FOUL  
 
Women 1500 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cassidy, Carlee              St. Thomas Aquin       5:22.33    10  
  2 Eizenga, Talasia             Swc Bulldogs           5:29.78     8  
  3 Smegal, Alison               Paul Dwyer             5:38.32     6  
  4 Selleck, Emma                T.I.S.S                5:39.82     4  
  5 CoDyre, Katey                Courtice S.S           5:40.12     2  
  6 Morgan, Andrienne            Ernestown              5:50.15     1  
  7 Patton, Olivia               E.Northumber           5:50.40  
  8 Cassibo, Kayla               Centennia(Ont)         6:02.03  
  9 MacMillan, Hillary           Renfrew                6:04.72  
 10 Christopher, Brianna         Bayside                6:25.68  
 11 Kilian, Alex                 Monarch Pk.            6:36.65  
 12 Flynn, Makenna               St. Thomas Aquin       6:52.00  
 13 Dano, Kelsey                 N.Hastings             7:09.35  
 14 Wood, Elena                  Monarch Pk.            7:11.26  
 15 Dibbits, Taylor              E.Northumber           7:15.12  
 16 Griffith, Heidi              E.Northumber           7:27.99  
 17 Cullen, Stephanie            N-Dame(Ajax)           7:39.13  
 18 Clark, Leah                  Lasalle                7:42.34  
 19 Schonewille, Bryony          Brockville             7:43.46  
 20 Hales, Taylor                Lasalle                7:44.40  
 
Boys 100 Meter Dash MB
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Liam                  St.Mary(Brockvil         11.89q  1 
  2 Kollie, Dorbor               Longfields-David         11.93q  1 
  3 Ebbers, Ryan                 St. Theresa              12.91q  2 
  4 Hanzidiakou, Steven          Carleton Pl.             12.99q  3 
  5 Blaskie, Brody               Holy Cross               13.02q  2 
  5 Losier, Tyson                Frontenac                13.02q  1 
  7 Gemmell, Scott               T.I.S.S                  13.14q  4 
  8 Morrell, Cory                T.I.S.S                  13.18q  4 
  9 Gore, Andrew                 S.Carleton               13.20   1 
 10 Hillis, Liam                 Sydenham                 13.21   2 
 11 White, Mauritzio             St. Paul Seconda         13.25   4 
 12 Barink, Ethan                E.Northumber             13.26   3 
 13 Martin, Myson                Paul Dwyer               13.34   4 
 14 Ghazal, Mohamed              Philip Pocock CS         13.35   4 
 15 Hawkins, Tyler               Perth                    13.51   1 
 16 Best, Nicholas               Holy Cross               13.56   4 
 17 Doumont, Adam                Paul Dwyer               13.68   1 
 17 Gemmill, Ryley               St.John                  13.68   2 
 19 Macmillan, Joshua            St.Mary(Brockvil         13.73   1 
 19 Stevenson, Connor            T.I.S.S                  13.73   3 
 21 Chenier, Grant               Holy Cross               13.87   2 
 22 Bayers, Connor               Sydenham                 13.97   3 
 23 McGonegal, Vincent           Ernestown                13.99   4 
 24 Orenstein, Coleman           Arnprior                 14.01   3 
 25 Shittu, Abdullah             Longfields-David         14.22   3 
 26 Abawi, Arman                 Monarch Pk.              23.96   3 
 
Boys 100 Meter Dash SB
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Barker, Deion                St. Marcellinus          11.52q  6 
  2 Burns, Dylan                 T.I.S.S                  11.69q  1 
  3 Murphy, Michael              St.John                  11.87q  4 
  4 Piepers, Taha                Carleton Pl.             11.93q  6 
  5 Eking, Fyin                  Trinity                  11.95q  2 
  6 Halliwell, Carson            Bayridge                 11.97q  3 
  7 Baladad, Brandan             Cardinal Newman          12.07q  1 
  8 Amoah, Rui                   St. Marcellinus          12.08q  1 
  9 Hobbs, Ryan                  Frontenac                12.10   1 
 10 Catry, Sam                   Regiopolis               12.18   8 
 11 Winn, Luke                   Port Hope High S         12.22   7 
 11 Vos, Tyler                   Quinte Secondary         12.22   5 
 13 Rothwell, Graydon            Carleton Pl.             12.29   4 
 14 Glover, Jackson              Carleton Pl.             12.31   5 
 15 Canie, Reilly                Perth                    12.34   6 
 16 Maracle, John                St. Theresa              12.39   7 
 17 Gunawardena, Sandeep         S.Carleton               12.45   3 
 18 Cornelisse, Alex             T.I.S.S                  12.48   8 
 19 Riley, Tripp                 Holy Cross               12.53   8 
 20 Macklem, Evan                Bayridge                 12.54   2 
 21 Nicks, Robert                St. Marcellinus          12.63   7 
 22 Fox, Ryan                    Regiopolis               12.67   4 
 23 Jessome, Billy               E.Northumber             12.68   2 
 24 Leroux, Keegan               Holy Cross               12.72   1 
 25 Dey, Sean                    Arnprior                 12.73   3 
 26 Field, Josh                  E.Northumber             12.84   4 
 27 Closs, Garrett               Smith Falls              12.89   5 
 28 Lopez, Daniel                St. Theresa              12.91   8 
 29 Gencarelli, Mike             Holy Cross               12.97   5 
 30 Fallis, Brent                Ernestown                12.99   3 
 31 Long, Caleb                  Bayridge                 13.06   6 
 32 Bergeron, Zacharie           L'Heritage               13.29   7 
 33 Larson, Brandon              Trenton                  13.30   2 
 34 Land, Kevin                  Sydenham                 13.32   7 
 35 Stables, William             Sydenham                 13.43   3 
 36 Girdler, Mike                Port Hope High S         13.59   4 
 37 Leblanc, Nick                Trenton                  13.71   7 
 38 Watters, Josh                Lasalle                  13.76   4 
 39 Henderson, Alex              Ernestown                13.77   1 
 40 Chan, Dominic                Monarch Pk.              14.05   5 
 41 Norton, Matt                 Trenton                  14.16   4 
 42 Tilley, Kyle                 E.Northumber             14.53   3 
 43 Fraser-Morrison, Garrett     Sydenham                 15.00   6 
 44 Abuzgaya, Hadi               Trinity                  15.97   6 
 45 Neff, Mike                   Sydenham                 19.68   6 
 
Boys 100 Meter Dash JB
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Asemota, Duan                N-Dame(Ajax)             11.74q  2 
  2 McLuckie, Bailiey            Longfields-David         11.88q  4 
  3 Richards, O'Shane            N-Dame(Ajax)             11.95q  1 
  4 Osaguona, Stephen            N-Dame(Ajax)             12.00q  5 
  5 Down, Allan                  Kingston                 12.38q  3 
  6 Croxall, Jackson             T.I.S.S                  12.39q  5 
  7 Richardson, Deion            Frontenac                12.48q  2 
  8 George, Devonte              Cardinal Newman          12.63q  3 
  9 Catena, Lucas                St. Paul Seconda         12.72   2 
 10 Gurnsey, Jake                Holy Cross               12.73   5 
 11 Churchill, Jordan            Perth                    12.84   2 
 12 Dunkley, Devon               Centre Hastings          12.91   2 
 13 Erkan, Casey                 Ernestown                12.92   3 
 14 Cocleaugh, Sean              Trinity                  12.95   3 
 14 Chen, Kevin                  Longfields-David         12.95   1 
 16 McGale, Ryan                 E.Northumber             13.10   1 
 17 Cooke, Colin                 S.Carleton               13.11   4 
 18 Gliddon, Nic                 St. Theresa              13.16   5 
 19 Scinocca, Will               Monarch Pk.              13.18   4 
 20 Macklem, Austin              Bayridge                 13.20   3 
 21 Charlton, Josh               T.I.S.S                  13.27   5 
 22 Zielinski, Tom               Paul Dwyer               13.28   1 
 23 Radovic, Petar               S.Carleton               13.29   1 
 24 Korotki, Tyler               E.Northumber             13.37   5 
 25 Casement, Stewart            Frontenac                13.40   1 
 26 Fenlong, Jack                Sydenham                 13.46   1 
 27 Prutulka, Keith              Frontenac                13.49   2 
 28 Jones, Travis                E.Northumber             13.54   4 
 29 Rea, Calvin                  Loyalist                 13.55   4 
 30 Gallivan, Liam               Paul Dwyer               13.73   5 
 31 Jin, Andy                    St.Mary(Brockvil         13.74   4 
 32 Veri, Justin                 Loyalist                 13.89   1 
 33 Chopra, Sagar                S.Carleton               14.50   3 
 34 Tripp, Stig                  Trenton                  16.29   2 
 
Boys 100 Meter Dash JB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Asemota, Duan                N-Dame(Ajax)             11.60    10  
  2 McLuckie, Bailiey            Longfields-David         11.73     8  
  3 Richards, O'Shane            N-Dame(Ajax)             11.88     6  
  4 Osaguona, Stephen            N-Dame(Ajax)             11.98     4  
  5 Richardson, Deion            Frontenac                12.28     2  
  6 Down, Allan                  Kingston                 12.32     1  
  7 Croxall, Jackson             T.I.S.S                  12.43  
  8 George, Devonte              Cardinal Newman          12.45  
 
Boys 100 Meter Dash SB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Barker, Deion                St. Marcellinus          11.28    10  
  2 Burns, Dylan                 T.I.S.S                  11.62     8  
  3 Murphy, Michael              St.John                  11.66     6  
  4 Halliwell, Carson            Bayridge                 11.74     4  
  5 Piepers, Taha                Carleton Pl.             11.78     2  
  6 Eking, Fyin                  Trinity                  11.85     1  
  7 Baladad, Brandan             Cardinal Newman          12.04  
  8 Amoah, Rui                   St. Marcellinus          12.43  
 
Boys 100 Meter Dash MB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kollie, Dorbor               Longfields-David         11.81    10  
  2 Smith, Liam                  St.Mary(Brockvil         12.06     8  
  3 Blaskie, Brody               Holy Cross               12.52     6  
  4 Hanzidiakou, Steven          Carleton Pl.             12.60     4  
  5 Ebbers, Ryan                 St. Theresa              12.85     2  
  6 Gemmell, Scott               T.I.S.S                  12.99     1  
  7 Losier, Tyson                Frontenac                13.01  
  8 Morrell, Cory                T.I.S.S                  13.40  
 
Boys 200 Meter Dash SB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Embury, Wade                 Sydenham                 22.72   1   10  
  2 Plunkett, Jacob              Arnprior                 23.63   1    8  
  3 Broderick, Gabriel           Cardinal Newman          23.64   2    6  
  4 Eking, Fyin                  Trinity                  23.81   2    4  
  5 Batson, Alex                 Holy Cross               23.97   7    2  
  6 Hobbs, Ryan                  Frontenac                24.02   3    1  
  7 Peters, Hayden               Sydenham                 24.11   1 
  8 Vos, Tyler                   Quinte Secondary         24.14   1 
  9 Gunawardena, Sandeep         S.Carleton               24.24   2 
 10 Halliwell, Carson            Bayridge                 24.25   2 
 11 Siegel, Jeremy               Carleton Pl.             24.33   2 
 12 Baylis, Steve                Carleton Pl.             24.43   1 
 13 Rothwell, Graydon            Carleton Pl.             24.51   2 
 14 Cornelisse, Alex             T.I.S.S                  24.58   4 
 15 McCurdy, Alex                Perth                    24.74   3 
 16 Macklem, Evan                Bayridge                 25.03   5 
 17 Maracle, John                St. Theresa              25.12   4 
 18 Gill, Nick                   Renfrew                  25.17   3 
 19 Leblanc, Darien              Holy Cross               25.21   7 
 20 Andreis, Andrew              St. Marcellinus          25.24   4 
 21 Beukert, Dane                Quinte Secondary         25.33   7 
 22 Jessome, Billy               E.Northumber             25.44   5 
 23 Edirisinghe, Akhil           Longfields-David         25.46   3 
 24 Nicks, Robert                St. Marcellinus          25.49   5 
 25 Boyd, Mark                   Monarch Pk.              25.58   6 
 26 Closs, Garrett               Smith Falls              25.71   5 
 27 Canie, Reilly                Perth                    25.73   5 
 28 Kiezun, Kevin                Philip Pocock CS         25.97   1 
 29 Qayoumi, Mustafa             Monarch Pk.              26.26   6 
 30 Bateman, Zach                E.Northumber             26.34   6 
 31 Chevarie, Josh               Holy Cross               26.47   7 
 32 Terpstra, Jordan             St. Theresa              26.57   5 
 33 Fallis, Brent                Ernestown                26.80   6 
 34 Reavie, David                Brockville               27.06   6 
 35 Larson, Brandon              Trenton                  27.07   7 
 36 Leblanc, Nick                Trenton                  27.53   8 
 37 Callaerts, Elias             Regiopolis               27.72   6 
 38 Wannamaker, Anthony          Trenton                  28.03   8 
 39 Rollings, Mike               Carleton Pl.            x28.07   3 
 40 Watters, Josh                Lasalle                  28.54   7 
 40 Cheng, Laurence              Trinity                  28.54   5 
 
Boys 200 Meter Dash MB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Smith, Liam                  St.Mary(Brockvil         23.95   1   10  
  2 Perrera, Dwayne              N-Dame(Ajax)             25.88   1    8  
  3 Ebbers, Ryan                 St. Theresa              26.06   2    6  
  4 Best, Nicholas               Holy Cross               26.11   4    4  
  5 Blaskie, Brody               Holy Cross               26.21   4    2  
  6 Abrams, Casey                St.Mary(Brockvil         26.22   1    1  
  7 White, Mauritzio             St. Paul Seconda         26.38   1 
  8 Barink, Ethan                E.Northumber             26.58   2 
  9 Stevenson, Connor            T.I.S.S                  26.82   2 
 10 Hawkins, Tyler               Perth                    26.86   3 
 11 Losier, Tyson                Frontenac                26.88   3 
 12 Gemmell, Scott               T.I.S.S                  27.02   2 
 13 Gemmill, Ryley               St.John                  27.34   3 
 14 Griffith, Shemar             R.S.McLaughl             27.36   4 
 15 Macmillan, Joshua            St.Mary(Brockvil         27.46   1 
 16 KleinBoonschate, Walter      N.Dundas                 27.81   2 
 17 Chenier, Grant               Holy Cross               27.89   5 
 18 Sim, Brayden                 E.Northumber             28.07   2 
 19 James, Adam                  T.I.S.S                  28.15   1 
 20 Scaletta, Joel               E.Northumber             28.22   3 
 21 McGonegal, Vincent           Ernestown                29.01   3 
 22 Gilmour, Jeremy              Centre Hastings          29.23   5 
 23 Abawi, Arman                 Monarch Pk.              40.10   4 
 
Boys 200 Meter Dash JB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Asemota, Duan                N-Dame(Ajax)             23.94   1   10  
  2 Richards, O'Shane            N-Dame(Ajax)             23.97   1    8  
  3 Redman, Douglas              St. Marcellinus          24.39   1    6  
  4 Aubertin, Andrew             Sydenham                 24.98   4    4  
  5 Croxall, Jackson             T.I.S.S                  25.08   1    2  
  6 Down, Allan                  Kingston                 25.18   1    1  
  7 George, Devonte              Cardinal Newman          25.50   2 
  8 Miles, Thiessen              Bayside                  25.75   2 
  9 Attou, Lyes                  Swc Bulldogs             26.00   2 
 10 Churchill, Jordan            Perth                    26.20   3 
 11 Cooke, Colin                 S.Carleton               26.30   4 
 12 Dunkley, Devon               Centre Hastings          26.62   4 
 13 Macklem, Austin              Bayridge                 26.66   3 
 14 Chen, Kevin                  Longfields-David         26.68   2 
 15 Scinocca, Will               Monarch Pk.              26.85   3 
 16 Gliddon, Nic                 St. Theresa              27.02   2 
 17 Beattie, Harrison            St.Mary(Brockvil         27.13   3 
 18 Zielinski, Tom               Paul Dwyer               27.36   3 
 19 Fenlong, Jack                Sydenham                 27.67   4 
 20 Hodges, Philip               Brockville               27.70   4 
 21 Chan, Nathaniel              Monarch Pk.              27.83   4 
 22 Gallivan, Liam               Paul Dwyer               27.91   3 
 23 Varcoe, Colton               Frontenac                28.04   3 
 
Boys 400 Meter Dash SB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Embury, Wade                 Sydenham                 49.30   1   10  
  2 Deeks, Robbie                T.I.S.S                  50.46   1    8  
  3 Trickey, Ben                 Sydenham                 51.64   1    6  
  4 Weatherall, Evan             Quinte Secondary         51.72   1    4  
  5 Broderick, Gabriel           Cardinal Newman          52.27   1    1.5
  5 Nicholas, Jamie              Bayside                  52.27   1    1.5
  7 Glover, Jackson              Carleton Pl.             52.64   1 
  8 Leeflang, Colin              Perth                    52.72   1 
  9 Dion, Garrett                Swc Bulldogs             52.91   1 
 10 Galea, Ryan                  St. Marcellinus          53.57   2 
 11 Heaslip, Andrew              Renfrew                  54.29   2 
 12 Weatherup, Cole              Cardinal Newman          54.45   2 
 13 Beukert, Dane                Quinte Secondary         54.62   5 
 14 Hillis, Eamon                Sydenham                 54.70   2 
 15 Ridenour, Robert             St. Thomas Aquin         54.85   2 
 16 Gill, Nick                   Renfrew                  55.29   2 
 17 Edirisinghe, Akhil           Longfields-David         55.34   3 
 18 Chung, Jordan                St. Marcellinus          55.42   1 
 19 Bauer, John                  Paul Dwyer               55.49   2 
 20 Ackerman, Brandon            Courtice S.S             55.67   2 
 21 Marshall, Brett              St. Thomas Aquin         55.90   2 
 22 Lanzo, Jarret                Holy Cross               55.96   5 
 23 Rhude, Jordon                T.I.S.S                  56.26   2 
 24 Boyd, Mark                   Monarch Pk.              57.51   3 
 25 Dwyer, Riley                 Carleton Pl.             57.87   3 
 26 Terpstra, Jordan             St. Theresa              57.90   3 
 27 Bateman, Zach                E.Northumber             58.21   5 
 28 Karwowski, JP                Paul Dwyer               58.76   3 
 29 Kelly, Tyler                 Renfrew                  59.02   3 
 30 Lamothe, Jeremie             Theriault                59.31   3 
 31 Giroux, Josh                 Ernestown              1:00.09   4 
 32 Norton, Matt                 Trenton                1:01.59   5 
 33 Stanzel, Nathan              Quinte Secondary       1:01.63   5 
 34 Rollings, Mike               Carleton Pl.           1:02.04   3 
 35 Banks, Ryan                  Theriault              1:02.31   4 
 36 Timpson, Chris               Ernestown              1:02.61   4 
 37 Tizard, Dylan                Ernestown              1:02.62   4 
 38 Buczkowski, Nicholas         Theriault              1:02.87   5 
 39 Nazareth, Daniel             Paul Dwyer             1:04.50   4 
 
Boys 400 Meter Dash MB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 White, Justyn                Paul Dwyer               55.76   1   10  
  2 Ferguson, Matt               Perth                    58.58   2    8  
  3 Nowakowski, Doni             Perth                    59.13   1    6  
  4 Watts, Sean                  St. Marcellinus          59.87   1    4  
 
Boys 400 Meter Dash JB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Redman, Douglas              St. Marcellinus          53.92    10  
  2 Miles, Thiessen              Bayside                  56.44     8  
  3 Thompson, Nathaniel          Longfields-David         56.45     6  
  4 Attou, Lyes                  Swc Bulldogs             56.49     4  
 
Boys 800 Meter Run SB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hutton, Chris                Swc Bulldogs           1:54.78    10  
  2 Holden, Nick                 Quinte Secondary       1:55.67     8  
  3 Deeks, Robbie                T.I.S.S                1:56.52     6  
  4 Laekeman, Taylor             Swc Bulldogs           1:57.77     4  
  5 Trickey, Ben                 Sydenham               2:01.50     2  
  6 Weatherall, Evan             Quinte Secondary       2:02.16     1  
  7 Griffith, Saed               R.S.McLaughl           2:03.60  
  8 O'Neill, Nicolas             St. Thomas Aquin       2:07.54  
  9 Altomare, Lucas              St. Marcellinus        2:08.56  
 10 Bauer, John                  Paul Dwyer             2:08.89  
 11 Rhude, Jordon                T.I.S.S                2:09.25  
 12 Karwowski, JP                Paul Dwyer             2:09.57  
 13 Parsons, David               Arnprior               2:09.91  
 14 Johnston, Matthew            N-Dame(Ajax)           2:10.18  
 15 Jibb, Walker                 Trinity                2:10.43  
 16 Heaslip, Andrew              Renfrew                2:10.87  
 17 Onion, Turner                Smith Falls            2:10.98  
 18 Patterson, Neil              St. Thomas Aquin       2:12.64  
 19 Roth, Shawn                  E.Northumber           2:13.28  
 20 Lamothe, Jeremie             Theriault              2:13.62  
 21 Medhurst, Ryan               St. Thomas Aquin       2:15.61  
 22 Sidhu, Chandan               Trenton                2:17.37  
 23 Goulette, Logan              Renfrew                2:18.18  
 24 Tasevski, Nik                Trinity                2:21.07  
 25 Bennett, Connor              Renfrew                2:21.39  
 26 Paas-Lang, Christian         Monarch Pk.            2:21.75  
 27 Sidhu, Gurjant               Trenton                2:22.52  
 28 Nazareth, Daniel             Paul Dwyer             2:22.83  
 29 Baird, Jason                 Longfields-David       2:23.11  
 30 Buczkowski, Nicholas         Theriault              2:24.80  
 31 Giroux, Josh                 Ernestown              2:26.29  
 32 MacDonald, Sandy             Monarch Pk.            2:29.14  
 33 Tizard, Dylan                Ernestown              2:30.76  
 34 Timpson, Chris               Ernestown              2:33.11  
 35 Scott, Adam                  Monarch Pk.            2:50.26  
 36 Chan, Dominic                Monarch Pk.           x2:54.70  
 
Boys 800 Meter Run JB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cole, Keith                  Courtice S.S           2:01.26    10  
  2 Kaca, Michael                Philip Pocock CS       2:05.52     8  
  3 Nebel, Andrew                Swc Bulldogs           2:07.61     6  
  4 Rozon, Eric                  Swc Bulldogs           2:10.31     4  
  5 Lowing, Christopher          N-Dame(Ajax)           2:10.67     2  
  6 Delage, Samuel               Theriault              2:11.36     1  
  7 Nolan, Sheldon               T.I.S.S                2:13.05  
  8 Burns, Cole                  Lasalle                2:14.16  
  9 Adams, Chris                 Sydenham               2:14.95  
 10 Li, Peter                    Swc Bulldogs           2:15.56  
 11 Fellows, Ben                 Trenton                2:16.41  
 12 Smith, Basil                 Monarch Pk.            2:16.79  
 13 McGregor, Jackson            St. Thomas Aquin       2:17.23  
 14 Zangerl, Alan                Renfrew                2:22.00  
 15 Doyle, Logan                 Sydenham               2:23.88  
 16 Dobbin, Charlie              St. Paul Seconda       2:24.40  
 17 Minnie, Thomas               Sydenham               2:26.40  
 18 Connolly, Evan               St. Thomas Aquin       2:28.82  
 19 Thurler, Marc                N.Dundas               2:29.79  
 20 Chan, Nathaniel              Monarch Pk.            2:30.05  
 21 Bandy, Brad                  N.Hastings             2:30.39  
 22 Brennan, Justin              St. Theresa            2:32.78  
 23 Moore, Morgan                N.Hastings             2:36.77  
 
Boys 800 Meter Run MB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Besselink, Jonathan          Holy Cross             2:09.19    10  
  2 Lawless, Justin              Swc Bulldogs           2:09.53     8  
  3 Workman, Ben                 Kingston               2:09.89     6  
  4 Kimmerer, Chris              Holy Cross             2:10.21     4  
  5 White, Justyn                Paul Dwyer             2:11.87     2  
  6 Coburn, Carlos               T.I.S.S                2:16.12     1  
  7 Goodyear, Taylor             E.Northumber           2:16.47  
  8 Martin, Austin               Arnprior               2:17.11  
  9 Wilcox, Stuart               R.S.McLaughl           2:17.98  
 10 Kruis, John                  T.I.S.S                2:18.31  
 11 Watts, Sean                  St. Marcellinus        2:18.79  
 12 Gaskin, Vinton               R.S.McLaughl           2:19.21  
 13 Poirier, Jeric               Theriault              2:20.22  
 14 Zechel, Maks                 Kingston               2:20.62  
 15 Schilke, Stephan             Perth                  2:23.25  
 16 Ripley, McKinley             Renfrew                2:26.25  
 17 Larry, Jakob                 E.Northumber           2:27.13  
 18 Pawsey, Kaelan               Kingston               2:28.44  
 19 Stasiw, Andrew               Philip Pocock CS       2:36.72  
 20 Saunders, Ben                S.Carleton             2:37.31  
 21 Anderson, Nicklaus           Longfields-David       2:39.74  
 22 Lloyd, Rhodri                Sydenham               2:44.45  
 23 Kostzewa, Mathew             N-Dame(Ajax)           2:45.22  
 24 Bell, James                  Perth                  2:55.82  
 25 Grigg, Jarrett               Ernestown              3:04.14  
 26 Belanger, JP                 Loyalist               3:05.26  
 
Boys 1500 Meter Run JB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dobos, Isaac                 R.S.McLaughl           4:12.54    10  
  2 Ackerman, Nathan             Courtice S.S           4:15.90     8  
  3 Cole, Keith                  Courtice S.S           4:19.71     6  
  4 Nebel, Andrew                Swc Bulldogs           4:24.14     4  
  5 Kaca, Michael                Philip Pocock CS       4:25.42     2  
  6 Bates, Kevin                 Regiopolis             4:29.42     1  
  7 Agnew, Sam                   Renfrew                4:31.18  
  8 Raby, Spencer                Swc Bulldogs           4:32.61  
  9 Colwell, Declan              T.I.S.S                4:33.39  
 10 Vachon, Nick                 E.Northumber           4:36.15  
 11 Ross, Corey                  N-Dame(Ajax)           4:36.55  
 12 Zavitski, Jon                Courtice S.S           4:36.79  
 13 Adams, Chris                 Sydenham               4:38.65  
 14 Moser, Joey                  Sydenham               4:39.45  
 15 Brown, Jayson                T.I.S.S                4:39.82  
 16 Delage, Samuel               Theriault              4:40.18  
 17 Johnson, Zac                 Paul Dwyer             4:43.34  
 18 Rozon, Eric                  Swc Bulldogs           4:47.33  
 19 Schmidt, Jacob               E.Northumber           4:47.96  
 20 McGregor, Jackson            St. Thomas Aquin       4:48.12  
 21 Dysart, Robert               S.Carleton             4:48.42  
 22 Lewis, Sean                  S.Carleton             4:48.74  
 23 Kim, Dean                    R.S.McLaughl           4:50.19  
 24 Gale, James                  Paul Dwyer             4:54.47  
 25 Quirk, Justin                St. Paul Seconda       4:58.76  
 26 Dobbin, Charlie              St. Paul Seconda       4:59.40  
 27 Servage, Nick                T.I.S.S                5:01.08  
 28 Fellows, Ben                 Trenton                5:02.50  
 29 Carter, Brandon              St. Paul Seconda       5:05.37  
 30 Zangerl, Alan                Renfrew                5:05.38  
 31 Bandy, Brad                  N.Hastings             5:12.11  
 32 Oliver, Derek                Perth                  5:13.43  
 33 Connolly, Evan               St. Thomas Aquin       5:14.71  
 34 Bloome, Sawyer               St. Paul Seconda      x5:17.04  
 35 Brennan, Justin              St. Theresa            5:17.79  
 36 Smith, James                 Paul Dwyer             5:20.12  
 37 Chan, Nathaniel              Monarch Pk.            5:20.61  
 38 Palmateer, Jacob             Centre Hastings        5:28.09  
 
Boys 1500 Meter Run SB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Coughler, Jeremy             Port Hope High S       3:59.81    10  
  2 Bourget, Jeremy              Theriault              4:05.51     8  
  3 Holden, Nick                 Quinte Secondary       4:08.00     6  
  4 Hutton, Chris                Swc Bulldogs           4:10.20     4  
  5 Raymond, Paul                Theriault              4:10.82     2  
  6 Moyer, Christopher           N-Dame(Ajax)           4:12.89     1  
  7 Parsons, Scott               Arnprior               4:14.09  
  8 Randall, Brenden             Courtice S.S           4:15.48  
  9 Olesky, Riley                Paul Dwyer             4:16.21  
 10 Parsons, David               Arnprior               4:17.69  
 11 Griffith, Saed               R.S.McLaughl           4:18.00  
 12 Laekeman, Taylor             Swc Bulldogs           4:23.92  
 13 Belore, Nick                 Sydenham               4:25.70  
 14 Karwowski, Alex              Paul Dwyer             4:27.96  
 15 Richards, Arye               Paul Dwyer             4:28.39  
 16 O'Neill, Nicolas             St. Thomas Aquin       4:32.36  
 17 Ritchie, Connor              Theriault              4:36.63  
 18 Patterson, Neil              St. Thomas Aquin       4:38.04  
 19 Jibb, Walker                 Trinity                4:39.38  
 20 Dagg, Riley                  E.Northumber           4:39.85  
 21 Agarwall, Apurv              Philip Pocock CS       4:40.85  
 22 Hillis, Eamon                Sydenham               4:41.54  
 23 Roth, Shawn                  E.Northumber           4:43.45  
 24 Eliot, Matt                  Frontenac              4:43.60  
 25 Carroll, Luke                St.Mary(Brockvil       4:48.33  
 26 Medhurst, Ryan               St. Thomas Aquin       4:49.38  
 27 Dickey, Jared                N.Hastings             4:50.94  
 28 Chuang, Tyler                St. Marcellinus        4:52.85  
 29 Li, Peter                    Swc Bulldogs           4:53.51  
 30 Dewar, Brayden               S.Carleton             4:53.98  
 31 Bhateley, Nathan             N.Hastings             4:54.25  
 32 Goulette, Logan              Renfrew                4:54.66  
 33 Sidhu, Gurjant               Trenton                4:57.62  
 34 Ereqi, Xhenis                Philip Pocock CS       5:00.70  
 35 Sidhu, Chandan               Trenton                5:03.97  
 36 Kelly, Tyler                 Renfrew                5:05.86  
 37 Tasevski, Nik                Trinity                5:07.56  
 38 Bennett, Connor              Renfrew                5:13.00  
 39 Helgason, Rick               S.Carleton             5:22.83  
 40 Vibert-Adams, Warren         Almonte                5:29.66  
 
Boys 1500 Meter Run MB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Workman, Ben                 Kingston               4:22.70    10  
  2 Lattaye, Yousuf              R.S.McLaughl           4:22.92     8  
  3 Brown-Lafoy, Cole            R.S.McLaughl           4:27.91     6  
  4 Pettigrew, John              Renfrew                4:31.59     4  
  5 Hassim, Cain                 Swc Bulldogs           4:32.82     2  
  6 Lawless, Justin              Swc Bulldogs           4:36.18     1  
  7 Gaskin, Vinton               R.S.McLaughl           4:41.75  
  8 Cauchi, Mitchell             Paul Dwyer             4:42.91  
  9 Coburn, Carlos               T.I.S.S                4:47.33  
 10 Retty, Teagan                St.John                4:48.15  
 11 Wilcox, Stuart               R.S.McLaughl          x4:49.19  
 12 Quinton, Jake                N.Dundas               4:53.75  
 13 Schilke, Stephan             Perth                  4:57.33  
 14 Thurston, Logan              Trenton                5:00.00  
 15 Larry, Jakob                 E.Northumber           5:00.45  
 16 Kruis, John                  T.I.S.S                5:00.78  
 17 Rojas, Steven                St. Marcellinus        5:01.36  
 18 Poirier, Jeric               Theriault              5:04.27  
 19 Corona, Daniel               St. Marcellinus        5:04.40  
 20 Wade, Tobin                  St.Mary(Brockvil       5:04.66  
 21 Schuster, Stephan            S.Carleton             5:13.35  
 22 Ripley, McKinley             Renfrew                5:17.11  
 23 Hansen, Eli                  Perth                  5:17.95  
 24 Kostzewa, Mathew             N-Dame(Ajax)           5:27.79  
 25 Lloyd, Rhodri                Sydenham               5:33.01  
 26 Bernier, Jordan              St.Mary(Brockvil       5:41.70  
 27 Dicaire, Riley               Longfields-David       6:03.06  
 28 Tamming, Levi                Longfields-David       6:04.46  
 29 Grigg, Jarrett               Ernestown              6:27.09  
 
Boys 3000 Meter Run MB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lattaye, Yousuf              R.S.McLaughl           9:28.82    10  
  2 Pettigrew, John              Renfrew                9:30.28     8  
  3 Brown-Lafoy, Cole            R.S.McLaughl           9:41.45     6  
  4 Meracek, Liam                Bayside                9:47.13     4  
  5 Hassim, Cain                 Swc Bulldogs           9:49.83     2  
  6 Besselink, Jonathan          Holy Cross             9:51.07     1  
  7 Blecher, Olli                Trinity               10:02.30  
  8 Cauchi, Mitchell             Paul Dwyer            10:07.45  
  9 Kimmerer, Chris              Holy Cross            10:12.33  
 10 Coburn, Carlos               T.I.S.S               10:27.91  
 11 Zechel, Maks                 Kingston              10:42.86  
 12 Rojas, Steven                St. Marcellinus       10:52.62  
 13 Retty, Teagan                St.John               10:54.28  
 14 Corona, Daniel               St. Marcellinus       10:56.51  
 15 White, Chance                E.Northumber          11:05.66  
 16 Breault, Nolan               Holy Cross            11:21.70  
 17 Wade, Tobin                  St.Mary(Brockvil      11:31.98  
 18 Tamming, Levi                Longfields-David      12:51.86  
 19 Dicaire, Riley               Longfields-David      13:21.33  
 20 Walker, Kyle                 Frontenac             13:21.74  
 
Boys 3000 Meter Run SB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Coughler, Jeremy             Port Hope High S       8:31.89    10  
  2 Bourget, Jeremy              Theriault              8:49.72     8  
  3 Cameron, Jacob               Glengarry              8:54.68     6  
  4 Raymond, Paul                Theriault              8:57.00     4  
  5 Olesky, Riley                Paul Dwyer             8:57.63     2  
  6 Fournier, Daniel             Theriault              9:06.18     1  
  7 Belore, Nick                 Sydenham               9:12.98  
  8 Wynands, Eric                T.I.S.S                9:13.48  
  9 Dobos, Isaac                 R.S.McLaughl           9:13.88  
 10 Hetherington, Alan           R.S.McLaughl           9:14.12  
 11 Moyer, Christopher           N-Dame(Ajax)           9:17.57  
 12 Randall, Brenden             Courtice S.S           9:19.14  
 13 Rodley, Garrett              T.I.S.S                9:21.01  
 14 Doxtater, Adam               Bayside                9:33.90  
 15 Karwowski, Alex              Paul Dwyer             9:44.81  
 16 Bourque, Brandon             Paul Dwyer             9:47.09  
 17 Ritchie, Connor              Theriault             x9:47.81  
 18 Jones, Zack                  Courtice S.S           9:53.05  
 19 Guy, Zachary                 Cardinal Newman        9:53.41  
 20 Moyer, Ross                  N-Dame(Ajax)           9:54.96  
 21 Eliot, Matt                  Frontenac              9:57.49  
 22 Paul, Devin                  St.Mary(Brockvil       9:59.32  
 23 Banks, Ryan                  Theriault            x10:00.26  
 24 Henderson, Luke              St.Mary(Brockvil      10:03.66  
 25 Carroll, Luke                St.Mary(Brockvil      10:29.13  
 26 Chuang, Tyler                St. Marcellinus       10:37.37  
 27 Dorion, Gabriel              Paul Dwyer           x10:46.10  
 28 Ortiz-Gutierrez, Sergio      Regiopolis            12:50.54  
 
Boys 3000 Meter Run JB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ackerman, Nathan             Courtice S.S           9:04.41    10  
  2 Colwell, Declan              T.I.S.S                9:46.12     8  
  3 Raby, Spencer                Swc Bulldogs           9:49.18     6  
  4 Zavitski, Jon                Courtice S.S           9:49.92     4  
  5 Bates, Kevin                 Regiopolis             9:58.52     2  
  6 Vachon, Nick                 E.Northumber          10:01.99     1  
  7 Cormier, Matthew             Swc Bulldogs          10:03.12  
  8 Agnew, Sam                   Renfrew               10:12.05  
  9 Johnson, Zac                 Paul Dwyer            10:14.07  
 10 Moser, Joey                  Sydenham              10:15.19  
 11 Gunn, Avery                  Glengarry             10:37.13  
 12 Kim, Dean                    R.S.McLaughl          10:39.35  
 13 Schmidt, Jacob               E.Northumber          10:48.71  
 14 Gale, James                  Paul Dwyer            10:52.21  
 15 Doyle, Logan                 Sydenham              10:52.56  
 16 Carter, Brandon              St. Paul Seconda      10:58.45  
 17 Quirk, Justin                St. Paul Seconda      10:58.97  
 18 Oliver, Derek                Perth                 11:01.10  
 19 Bloome, Sawyer               St. Paul Seconda      11:46.58  
 
Boys 100 Meter Hurdles 2'9" height
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Toman, Nathan                Arnprior                 14.94   1   10  
  2 Aubertin, Andrew             Sydenham                 15.87   2    8  
  3 McCarthy, Kristian           St. Marcellinus          16.12   1    6  
  4 Osaguona, Stephen            N-Dame(Ajax)             17.95   1    4  
  5 Campbell, Mac                Bayridge                 18.82   2    2  
  6 McMann, Thomas               Arnprior                 18.92   2    1  
 
Boys 100 Meter Hurdles 2'9" height
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Doyle, Max                   Perth                    16.41   2   10  
  2 Ruddy, Willy                 Arnprior                 16.64   1    8  
  3 Hillis, Liam                 Sydenham                 16.79   1    6  
  4 Flegal, Brody                Arnprior                 17.35   1    4  
  5 Dibbits, Quin                E.Northumber             17.60   2    2  
  6 Cafley, Taylor               Perth                    17.74   2    1  
  7 Kennelly, Cailum             St. Theresa              17.97   2 
  8 Kim, Andy                    E.Northumber             18.57   1 
  9 Belej, James                 E.Northumber             18.68   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles 3'0" height
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Plunkett, Jacob              Arnprior                 15.69   1   10  
  2 Cameron, Justin              Arnprior                 16.41   2    8  
  3 Stowe, Symon                 Almonte                  16.54   1    6  
  4 Paul, Devin                  St.Mary(Brockvil         16.59   1    4  
  5 Harper, Ryan                 T.I.S.S                  16.71   1    2  
  6 Lackey, Scott                Carleton Pl.             16.73   1    1  
  7 Reade, Trevor                Holy Cross               16.80   2 
  8 Peters, Hayden               Sydenham                 16.88   2 
  9 Reavie, David                Brockville               18.89   2 
 10 Bergeron, Zacharie           L'Heritage               19.23   1 
 11 McCallun, Alex               Holy Cross               19.76   2 
 12 Carasco-Fraser, Malachi      N-Dame(Ajax)             20.85   2 
 
Boys 300 Meter Hurdles 2'9" height
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Toman, Nathan                Arnprior                 41.28   1   10  
  2 Fray, Leugen                 Trenton                  45.28   1    8  
  3 Campbell, Mac                Bayridge                 45.65   1    6  
  4 Poirier, Tyler               Arnprior                 45.82   2    4  
  5 Smith, Basil                 Monarch Pk.              47.13   2    2  
  6 McCarthy, Kristian           St. Marcellinus          47.39   1    1  
  7 Lowing, Christopher          N-Dame(Ajax)             48.23   1 
  8 Kellerman-Thompson, Just     Regiopolis               48.44   2 
  9 Murray, Curtis               St. Theresa              53.02   2 
  9 McMann, Thomas               Arnprior                 53.02   1 
 11 Tripp, Stig                  Trenton                1:02.52   2 
 
Boys 300 Meter Hurdles 2'9" height
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ruddy, Willy                 Arnprior                 45.68   1   10  
  2 Belej, James                 E.Northumber             46.16   1    8  
  3 Flegal, Brody                Arnprior                 47.38   1    6  
  4 Dibbits, Quin                E.Northumber             49.13   1    4  
  5 Cafley, Taylor               Perth                    49.47   1    2  
  6 James, Adam                  T.I.S.S                  49.71   1    1  
  7 Perrera, Dwayne              N-Dame(Ajax)             51.55   2 
  8 McCausland, Chad             S.Carleton               52.49   2 
  9 Scaletta, Joel               E.Northumber             53.10   2 
 10 Zanchetta, Wade              T.I.S.S                  56.51   2 
 
Boys 400 Meter Hurdles 3'0"" height
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cameron, Justin              Arnprior                 56.73   1   10  
  2 Stowe, Symon                 Almonte                  57.28   1    8  
  3 Harper, Ryan                 T.I.S.S                  59.38   1    6  
  4 Boyd, Mark                   Monarch Pk.            1:03.06   1    4  
  5 Addison, John                Frontenac              1:04.19   1    2  
  6 Paas-Lang, Christian         Monarch Pk.            1:05.02   1    1  
  7 Beukert, Dane                Quinte Secondary       1:06.43   2 
  8 Reavie, David                Brockville             1:09.86   2 
  9 Chan, Dominic                Monarch Pk.            1:11.47   2 
 -- Heron, Matt                  Trenton                     DQ   2 
 
Boys 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Coughler, Jeremy             Port Hope High S       6:04.17    10  
  2 Rodley, Garrett              T.I.S.S                6:20.37     8  
  3 Cameron, Jacob               Glengarry              6:24.53     6  
  4 Fournier, Daniel             Theriault              6:30.95     4  
  5 Moyer, Ross                  N-Dame(Ajax)           6:36.53     2  
  6 Randall, Brenden             Courtice S.S           6:49.83     1  
  7 Wynands, Eric                T.I.S.S                6:53.14  
  8 Bourque, Brandon             Paul Dwyer             7:02.35  
  9 Richards, Arye               Paul Dwyer             7:02.68  
 10 Reinhardt, Mackenzie         N.Hastings             7:09.93  
 11 Guy, Zachary                 Cardinal Newman        7:11.03  
 12 Gunn, Avery                  Glengarry              7:12.87  
 13 Cormier, Matthew             Swc Bulldogs           7:15.84  
 14 Blecher, Olli                Trinity                7:19.68  
 15 Zechel, Maks                 Kingston               7:20.22  
 16 Dagg, Riley                  E.Northumber           7:28.82  
 17 Ross, Corey                  N-Dame(Ajax)           7:30.95  
 18 Agarwall, Apurv              Philip Pocock CS       7:33.09  
 19 Waltner, Chris               Holy Cross             7:37.07  
 20 Pawsey, Kaelan               Kingston               7:48.28  
 21 Dorion, Gabriel              Paul Dwyer             7:52.29  
 22 Ereqi, Xhenis                Philip Pocock CS       8:01.93  
 23 Burns, Bruce                 Lasalle                8:31.01  
 24 Palmateer, Jacob             Centre Hastings        8:58.88  
 25 Bhateley, Nathan             N.Hastings             8:59.20  
 26 Fedora, Alex                 Kingston               9:15.04  
 
Boys 4x100 Meter Relay SB
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Carleton Place                                        44.71   1   10  
  2 St. Marcellinus                                       45.06   1    8  
  3 Sydenham H.S.                                         45.48   2    6  
  4 Thousand Is. S.S.                                     45.96   1    4  
  5 Holy Cross S.S.                                       46.67   3    2  
  6 Bayridge S.S.                                         47.44   3    1  
  7 St. Theresa C.H.S.                                    48.46   3 
  8 Holy Cross S.S.  'B'                                 x48.88   3 
  9 Renfrew C.I.                                          48.98   2 
 10 South Carleton H.S.                                   49.75   2 
 11 Monarch Park C.I.                                     49.82   1 
 12 Trenton H.S.  'B'                                     51.26   3 
 -- East Northumberland S.S.                                 DQ   1 
 -- Port Hope High School                                    DQ   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay JB
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Notre Dame Catholic S.S.(Ajax)                        45.96   2   10  
  2 Longfields-Davidson Heights SS                        47.36   2    8  
  3 Thousand Is. S.S.                                     49.44   1    6  
  4 Sydenham H.S.                                         49.46   2    4  
  5 Perth D.C.I.                                          51.31   1    2  
  6 St. Theresa C.H.S.                                    51.40   1    1  
  7 Trenton H.S.                                          53.47   2 
 -- East Northumberland S.S.                                 DQ   1 
 -- Monarch Park C.I.                                        DQ   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay MB
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Mary C.H.S.(Brockville)                           48.25    10  
  2 East Northumberland S.S.                              49.92     8  
  3 Perth D.C.I.                                          50.35     5  
  3 Thousand Is. S.S.                                     50.35     5  
  5 Holy Cross S.S.                                       50.88     2  
  6 Renfrew C.I.                                          51.34     1  
  7 East Northumberland S.S.  'B'                        x54.03  
 -- Longfields-Davidson Heights SS                           DQ  
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thousand Is. S.S.                                   3:28.42   1   10  
  2 Sydenham H.S.                                       3:30.76   2    8  
  3 Sir Winston Churchill                               3:31.52   1    6  
  4 St. Thomas Aquinas Css                              3:39.95   2    4  
  5 Carleton Place                                      3:42.69   2    2  
  6 Renfrew C.I.                                        3:45.61   2    1  
  7 Notre Dame Catholic S.S.(Ajax)                      3:46.26   1 
  8 Trenton H.S.                                        3:48.55   2 
  9 St. Marcellinus                                     3:52.49   1 
 10 Holy Cross S.S.                                     3:53.92   2 
 11 Thousand Is. S.S.  'C'                             x3:58.32   2 
 12 East Northumberland S.S.  'B'                       3:59.46   1 
 13 Perth D.C.I.                                        4:00.53   2 
 14 Monarch Park C.I.                                   4:02.38   1 
 15 East Northumberland S.S.                           x4:07.34   1 
 16 Paul Dwyer C.H.S.                                   4:17.26   2 
 
Boys High Jump MB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Selleck, Payden              T.I.S.S                  1.65m     8  
  1 Gilbert, Nic                 T.I.S.S                  1.65m     8  
  1 Bedecki, Steven              St.Mary(Brockvil         1.65m     8  
  4 Nowakowski, Doni             Perth                    1.60m     3  
  4 Shittu, Abdullah             Longfields-David         1.60m     3  
  6 Barber, Carson               Renfrew                  1.55m .333333
  6 McIver, Zach                 Kingston                 1.55m .333333
  6 Elliott, Keegan              T.I.S.S                  1.55m .333333
  9 Macmillan, Joshua            St.Mary(Brockvil         1.50m  
  9 Hughes, John                 Paul Dwyer               1.50m  
 11 Taugher, Connor              T.I.S.S                 x1.45m  
 11 Cafley, Taylor               Perth                    1.45m  
 11 KleinBoonschate, Walter      N.Dundas                 1.45m  
 11 Hart, Jesse                  St.Mary(Brockvil         1.45m  
 -- Scaletta, Joel               E.Northumber                NH  
 -- Sim, Brayden                 E.Northumber                NH  
 -- Booth, Logan                 Centre Hastings             NH  
 -- Doumont, Adam                Paul Dwyer                  NH  
 -- Scherf, Nicholas             Paul Dwyer                  NH  
 -- McCausland, Chad             S.Carleton                  NH  
 
Boys High Jump SB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Murphy, Brayden              St.John                  1.92m    10  
  2 Broeders, Anthony            Regiopolis              J1.92m     8  
  3 Purcell, Pat                 St.Mary(Brockvil         1.80m     6  
  4 Smith, Shane                 Peci                     1.70m     4  
  5 Reid, Brad                   Peci                    J1.70m     2  
  6 Comrie, Alex                 N.Hastings               1.60m     0.5
  6 Laforest, Justin             Almonte                  1.60m     0.5
  8 Dearborn, Jay                Sydenham                 1.55m  
 -- Ko, Charles                  Philip Pocock CS          FAIL  
 
Boys High Jump JB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fray, Leugen                 Trenton                  1.94m    10  
  2 Macklem, Austin              Bayridge                 1.60m     6  
  2 Kippax, Tom                  T.I.S.S                  1.60m     6  
  2 Blair, Fraser                Brockville               1.60m     6  
  5 La, Andy                     St. Marcellinus          1.55m     1.5
  5 Duncan, Lambert              Regiopolis               1.55m     1.5
 -- Coney, Jack                  Monarch Pk.                 NH  
 -- Nolan, Isaac                 Monarch Pk.                 NH  
 
Boys Pole Vault OB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zanchetta, Cole              T.I.S.S                  3.65m    10  
  2 Lecky, William               Char-Lan                 3.50m     8  
  3 Rothwell, Graydon            Carleton Pl.             3.35m     6  
  4 Dwyer, Riley                 Carleton Pl.             3.20m     4  
  5 Flynn, Matt                  St. Thomas Aquin        J3.20m     2  
  6 McNaughton, Duncan           Carleton Pl.            J3.20m     1  
  7 Johns, Jacob                 Carleton Pl.            J3.20m  
  8 MacDougall, Lawson           Char-Lan                J3.20m  
  9 Redman, Spencer              Almonte                  3.00m  
 10 McIntyre, Ben                T.I.S.S                 J3.00m  
 11 Kuipers, Edwin               Char-Lan                J3.00m  
 12 Hoerdt, Stefan               Carleton Pl.             2.80m  
 13 Madigan, Nathan              T.I.S.S                  2.60m  
 14 Roddick, Jamie               T.I.S.S                 J2.60m  
 -- Chuang, Tyler                St. Marcellinus             NH  
 
Boys Pole Vault MB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Caskenette, Chad             T.I.S.S                  2.92m    10  
  2 Elliott, Keegan              T.I.S.S                  2.75m     8  
  3 Dolan, John                  Arnprior                 2.60m     5  
  3 Findlay, Connor              N.Dundas                 2.60m     5  
 -- Taugher, Connor              T.I.S.S                     NH  
 -- Fedora, Alex                 Kingston                    NH  
 -- McIver, Zach                 Kingston                    NH  
 
Boys Pole Vault JB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cowan, Eric                  T.I.S.S                  3.50m    10  
  2 Trumper, Daniel              N.Dundas                 3.05m     8  
  3 McNaughton, Jamie            Carleton Pl.             2.75m     6  
  4 Odetoyinbo, Chris            St. Marcellinus          2.45m     3  
  4 La, Andy                     St. Marcellinus          2.45m     3  
 
Boys Long Jump MB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Major, Kyle                  S.Carleton               5.68m    10  
  2 Kim, Andy                    E.Northumber             5.65m     8  
  3 Cross, Ben                   Frontenac                5.59m     6  
  4 Bedecki, Steven              St.Mary(Brockvil         5.48m     4  
  5 Ebbers, Ryan                 St. Theresa              5.24m     1.5
  5 Barink, Ethan                E.Northumber             5.24m     1.5
  7 Gemmell, Scott               T.I.S.S                  5.23m  
  8 Baehre, David                N.Hastings               5.09m  
  9 Selleck, Payden              T.I.S.S                  4.92m  
 10 Raymond, Brayden             Holy Cross               4.89m  
 11 Kadlec, Phil                 Renfrew                  4.87m  
 12 Barber, Carson               Renfrew                  4.81m  
 13 White, Justyn                Paul Dwyer               4.78m  
 14 McCausland, Chad             S.Carleton               4.69m  
 15 McGonegal, Vincent           Ernestown                4.67m  
 16 Ghazal, Mohamed              Philip Pocock CS         4.62m  
 17 Gorr, Andrew                 S.Carleton               4.56m  
 18 Poirier, Jeric               Theriault                4.46m  
 
Boys Long Jump JB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Asemota, Duan                N-Dame(Ajax)             5.58m    10  
  2 Thero, Josh                  Renfrew                  5.48m     8  
  3 Azucena, Ivan                St. Marcellinus          5.35m     6  
  4 Richards, O'Shane            N-Dame(Ajax)             5.18m     4  
  5 Poirier, Tyler               Arnprior                 5.09m     2  
 -- Gurnsey, Jake                Holy Cross                FOUL  
 
Boys Long Jump SB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Broeders, Anthony            Regiopolis               6.67m    10  
  2 Paul, Devin                  St.Mary(Brockvil         6.46m     8  
  3 Burns, Dylan                 T.I.S.S                  6.35m     6  
  4 Qayoumi, Mustafa             Monarch Pk.              6.22m     4  
  5 Barker, Deion                St. Marcellinus          6.20m     2  
  6 Dion, Garrett                Swc Bulldogs             6.15m     1  
  7 Hobbs, Ryan                  Frontenac                5.97m  
  8 Glover, Jackson              Carleton Pl.             5.80m  
  9 Reid, Brad                   Peci                     5.55m  
 10 Redman, Spencer              Almonte                  5.43m  
 11 Leroux, Keegan               Holy Cross               5.30m  
 12 Winn, Luke                   Port Hope High S         5.23m  
 13 Smith, Shane                 Peci                     5.20m  
 14 Comrie, Alex                 N.Hastings               5.14m  
 15 Jessome, Billy               E.Northumber             5.03m  
 16 Veley, Jake                  Sydenham                 4.96m  
 17 Laforest, Justin             Almonte                  4.80m  
 18 Ko, Charles                  Philip Pocock CS         4.79m  
 19 Fauvel, Philippe             Sydenham                 4.78m  
 20 Wannamaker, Anthony          Trenton                  4.71m  
 21 Everson, Tyler               Port Hope High S         4.61m  
 22 Field, Josh                  E.Northumber             4.60m  
 23 Aoumer, Sofiane              St. Marcellinus          4.27m  
 24 Vang, Victor                 St. Marcellinus          4.05m  
 25 Stables, William             Sydenham                 3.77m  
 26 Henderson, Alex              Ernestown                3.35m  
 -- Alley, Mike                  Trenton                     ND  
 -- Girdler, Mike                Port Hope High S            ND  
 -- Ashby, Tim                   N.Dundas                    ND  
 
Boys Triple Jump JB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fray, Leugen                 Trenton                 13.15m    10  
  2 Thompson, Nathaniel          Longfields-David        12.68m     8  
  3 Gurnsey, Jake                Holy Cross              11.38m     6  
  4 Thero, Josh                  Renfrew                 11.16m     4  
  5 Erkan, Casey                 Ernestown               10.94m     2  
  6 Hoang, Harold                Philip Pocock CS        10.64m     1  
  7 Veri, Justin                 Loyalist                10.59m  
  8 Azucena, Ivan                St. Marcellinus         10.36m  
  9 Rea, Calvin                  Loyalist                10.34m  
 10 Poirier, Tyler               Arnprior                10.30m  
 11 Craftchick, Cole             Centre Hastings         10.16m  
 12 Prutulka, Keith              Frontenac               10.01m  
 13 Charlton, Josh               T.I.S.S                  9.91m  
 14 Abdul, Ali                   Centre Hastings          9.74m  
 15 White-Brown, Buddy           Almonte                  9.63m  
 16 Nolan, Isaac                 Monarch Pk.              8.65m  
 -- Ball, Brennan                Ernestown                 FOUL  
 
Boys Triple Jump MB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kim, Andy                    E.Northumber            11.83m    10  
  2 Cross, Ben                   Frontenac               11.64m     8  
  3 Baehre, David                N.Hastings              11.49m     6  
  4 Selleck, Payden              T.I.S.S                 11.00m     4  
  5 Morrell, Cory                T.I.S.S                 10.92m     2  
  6 Beech, Nate                  Lasalle                 10.87m     1  
  7 Raymond, Brayden             Holy Cross              10.81m  
  8 James, Adam                  T.I.S.S                 10.66m  
  9 Hawkins, Tyler               Perth                   10.50m  
 10 Kadlec, Phil                 Renfrew                 10.47m  
 11 Dibbits, Quin                E.Northumber            10.40m  
 12 Barber, Carson               Renfrew                 10.18m  
 13 Gilbert, Nic                 T.I.S.S                 10.08m  
 
Boys Triple Jump SB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cornelisse, Alex             T.I.S.S                 13.07m    10  
  2 Qayoumi, Mustafa             Monarch Pk.             12.93m     8  
  3 Ashby, Tim                   N.Dundas                12.26m     6  
  4 Paul, Devin                  St.Mary(Brockvil        12.01m     4  
  5 Everson, Tyler               Port Hope High S        11.52m     2  
  6 Fox, Ryan                    Regiopolis              11.45m     1  
  7 Girdler, Mike                Port Hope High S        11.33m  
  8 Fallis, Brent                Ernestown               11.28m  
  9 Veley, Jake                  Sydenham                10.61m  
 10 Redman, Spencer              Almonte                 10.48m  
 11 Laforest, Justin             Almonte                 10.39m  
 12 Comrie, Alex                 N.Hastings              10.34m  
 13 Henderson, Alex              Ernestown                9.93m  
 14 Brown, Jordan                Port Hope High S         9.72m  
 15 Wannamaker, Anthony          Trenton                  8.87m  
 
Boys Shot Put 12 lb.    JB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Prophet, Brandon             St.Mary(Brockvil        15.31m    10  
  2 Wargala, Ben                 St. Paul Seconda        14.09m     8  
  3 Kenney, Troy                 Holy Cross              13.87m     6  
  4 Dubeau, Michel               Holy Cross              13.48m     4  
  5 DiVona, Frankie              St. Paul Seconda        12.72m     2  
  6 Atkin, Tom                   E.Northumber            12.29m     1  
  7 Ciuffreda, Dustyn            Philip Pocock CS        12.06m  
  8 Deutscher, Gavin             Almonte                 11.71m  
  9 Zamora, Jonathan             Philip Pocock CS        11.57m  
 10 Korol, Dmytol                St. Paul Seconda        10.60m  
 11 Turenko, Nicholas            Philip Pocock CS        10.29m  
 12 Sparks, Chris                Frontenac               10.23m  
 13 Sears, Wyatt                 N.Hastings               9.57m  
 14 Pitre, Sean                  Monarch Pk.              8.45m  
 
Boys Shot Put 12 lb.SB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Deslauriers, Brandon         Lasalle                 17.58m    10  
  2 Polinski, Daniel             Philip Pocock CS        17.12m     8  
  3 Corney, Trent                T.I.S.S                 15.27m     6  
  4 Blanchard, Dustin            T.I.S.S                 13.61m     4  
  5 Illingworth, James           Almonte                 13.37m     2  
  6 Campbell, Jesse              Carleton Pl.            13.07m     1  
  7 Darrah, Mark                 T.I.S.S                 12.86m  
  8 Rose, Logan                  Sydenham                12.72m  
  9 Donnelly, Tyler              Centre Hastings         12.37m  
 10 Palkowski, Mathew            St. Paul Seconda        12.34m  
 11 Cathcart, Kyle               T.I.S.S                x12.33m  
 12 Timmons, Jonathan            St. Marcellinus         11.28m  
 13 Thompson, Karvall            St. Marcellinus         10.93m  
 14 Crain, Mitchell              Perth                   10.57m  
 15 Chaban, Bogdan               Philip Pocock CS        10.48m  
 16 Winn, Luke                   Port Hope High S        10.38m  
 17 Lappan, Jordan               Kingston                10.13m  
 18 Windsor, Matt                E.Northumber             9.60m  
 19 Franks, Jordan               Centre Hastings          8.67m  
 20 Hrona, Alex                  Philip Pocock CS         8.00m  
 21 Jensen, Cody                 Kingston                 7.84m  
 
Boys Shot Put 4 kg.  MB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dupuis, Pat                  Perth                   12.87m    10  
  2 Easton, Jordon               N.Hastings              12.56m     8  
  3 Kennelly, Cailum             St. Theresa             12.51m     6  
  4 White, Nathan                T.I.S.S                 12.15m     4  
  5 Mogorean, Alex               Monarch Pk.             11.92m     2  
  6 Bergsma, Jordan              Arnprior                11.25m     1  
  7 Doyle, Max                   Perth                   11.00m  
 
Boys Discus Throw 1.6 kg.   SB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Deslauriers, Brandon         Lasalle                 57.55m    10  
  2 Polinski, Daniel             Philip Pocock CS        52.54m     8  
  3 Campbell, Jesse              Carleton Pl.            46.54m     6  
  4 Illingworth, James           Almonte                 45.90m     4  
  5 Donnelly, Tyler              Centre Hastings         41.15m     2  
  6 Cholko, Jakub                Philip Pocock CS        36.61m     1  
  7 Rose, Logan                  Sydenham                33.56m  
  8 Timmons, Jonathan            St. Marcellinus         33.23m  
  9 Chaban, Bogdan               Philip Pocock CS        30.66m  
 10 Metzger, Greg                N.Hastings              30.25m  
 11 Rollings, Mike               Carleton Pl.            29.90m  
 12 Kiezun, Kevin                Philip Pocock CS       x28.84m  
 13 Cathcart, Kyle               T.I.S.S                 27.00m  
 14 Lindup, Josh                 Port Hope High S        26.23m  
 15 Blanchard, Dustin            T.I.S.S                 26.05m  
 16 Jensen, Cody                 Kingston                23.05m  
 17 Thibault, Oliver             L'Heritage              22.53m  
 18 Houle, Dawson                Carleton Pl.            22.52m  
 19 Lappan, Jordan               Kingston                20.15m  
 20 Windsor, Matt                E.Northumber            19.34m  
 21 Franks, Jordan               Centre Hastings         18.90m  
 22 MacDonald, Sandy             Monarch Pk.             17.93m  
 23 Nicholls, James              Port Hope High S        17.85m  
 24 Tilley, Kyle                 E.Northumber            17.30m  
 -- Storms, Alex                 N-Dame(Ajax)              FOUL  
 -- Larose, Matt                 Almonte                   FOUL  
 -- Corney, Trent                T.I.S.S                   FOUL  
 -- Green, Kyle                  Quinte Secondary          FOUL  
 -- Hiratsuka, Masaki            Quinte Secondary          FOUL  
 -- Thompson, Brycen             Quinte Secondary          FOUL  
 -- McLeese, Cody                Renfrew                   FOUL  
 -- Crain, Mitchell              Perth                     FOUL  
 -- McDougall, Chandler          Frontenac                 FOUL  
 
Boys Discus Throw 1 kg.  JB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rollings, Matthew            Carleton Pl.            46.03m    10  
  2 Cholette, Kris               T.I.S.S                 45.34m     8  
  3 Deutscher, Gavin             Almonte                 41.83m     6  
  4 Marinez, Alex                St. Marcellinus         39.96m     4  
  5 Prophet, Brandon             St.Mary(Brockvil        39.90m     2  
  6 McNaughton, Jamie            Carleton Pl.            39.50m     1  
  7 Turenko, Nicholas            Philip Pocock CS        38.83m  
  8 Zamora, Jonathan             Philip Pocock CS        38.23m  
  9 Fairholm, Charlie            Sydenham                35.53m  
 10 Kenney, Troy                 Holy Cross              32.84m  
 11 Craftchick, Cole             Centre Hastings         32.40m  
 11 Sears, Wyatt                 N.Hastings              32.40m  
 13 Wargala, Ben                 St. Paul Seconda        31.99m  
 14 Cochrane, Sean               Philip Pocock CS        31.75m  
 15 Sparks, Chris                Frontenac               29.95m  
 16 Dubeau, Michel               Holy Cross              26.52m  
 17 Moore, Morgan                N.Hastings              26.37m  
 18 Macdougall, Jared            St.Mary(Brockvil        25.64m  
 19 Lappan, Mark                 Kingston                25.40m  
 20 Pitre, Sean                  Monarch Pk.             24.27m  
 21 Whyte, Andrew                N.Hastings              23.80m  
 22 Freeman, Carson              N.Hastings             x21.30m  
 23 DiVona, Frankie              St. Paul Seconda        21.14m  
 24 Wood, Khayman                Sydenham                16.44m  
 -- McNulty, Logan               Arnprior                  FOUL  
 -- Phillips, Ryan               Renfrew                   FOUL  
 -- Gammon, Evan                 Carleton Pl.              FOUL  
 -- Korol, Dmytol                St. Paul Seconda          FOUL  
 -- Alvarez-Molina, Daniel       St. Theresa               FOUL  
 -- White-Brown, Buddy           Almonte                   FOUL  
 
Boys Discus Throw 1.6 kg.  MB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kadlec, Phil                 Renfrew                 34.50m    10  
  2 Boniface, Joey               Almonte                 32.36m     8  
  3 Pierce, Auston               Renfrew                 32.01m     6  
  4 Smith, Tom                   T.I.S.S                 31.97m     4  
  5 Biskys, Matt                 Philip Pocock CS        31.56m     2  
  6 Caya, Zacharie               L'Heritage              31.16m     1  
  7 Mogorean, Alex               Monarch Pk.             29.64m  
  8 Abrams, Casey                St.Mary(Brockvil        27.83m  
  9 Guirandi, Denzel             St.Mary(Brockvil        25.65m  
 10 Bergsma, Jordan              Arnprior                25.60m  
 11 White, Nathan                T.I.S.S                 24.96m  
 12 Doumont, Adam                Paul Dwyer              24.88m  
 13 Easton, Jordon               N.Hastings              24.19m  
 14 Logan, Brad                  E.Northumber            23.85m  
 15 Erkan, Aidan                 Ernestown               22.93m  
 16 Zanchetta, Wade              T.I.S.S                 21.76m  
 17 Thibault, Alexis             L'Heritage              20.51m  
 18 Martin, Myson                Paul Dwyer              18.78m  
 19 Le, Adam                     Renfrew                 18.12m  
 -- Cathcart, Cole               T.I.S.S                   FOUL  
 -- Whaley, Noah                 E.Northumber              FOUL  
 -- Church, Matthew              Almonte                   FOUL  
 
Boys Javelin Throw 600 gm. JB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wargala, Mark                St. Paul Seconda        48.36m    10  
  2 Atkin, Tom                   E.Northumber            47.55m     8  
  3 McNulty, Logan               Arnprior                46.16m     6  
  4 Thero, Josh                  Renfrew                 45.43m     4  
  5 Sparks, Chris                Frontenac               40.22m     2  
  6 Cholette, Kris               T.I.S.S                 39.07m     1  
  7 Fleugal, Cameron             Quinte Secondary        38.70m  
  8 Kennedy, Jesse               T.I.S.S                 38.62m  
  9 Korotki, Tyler               E.Northumber            38.15m  
 10 Kenney, Troy                 Holy Cross              38.09m  
 11 Sears, Wyatt                 N.Hastings              37.70m  
 12 Banford, Mitch               T.I.S.S                 37.32m  
 13 Zamora, Jonathan             Philip Pocock CS        34.22m  
 -- Dubeau, Michel               Holy Cross                FOUL  
 -- Whyte, Andrew                N.Hastings                FOUL  
 -- Tripp, Stig                  Trenton                   FOUL  
 -- Ciuffreda, Dustyn            Philip Pocock CS          FOUL  
 -- Wood, Khayman                Sydenham                  FOUL  
 
Boys Javelin Throw 800 gm. SB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Corney, Trent                T.I.S.S                 60.13m    10  
  2 Duffy, Brett                 T.I.S.S                 50.18m     8  
  3 Sloat, Russell               T.I.S.S                 47.68m     6  
  4 Dearborn, Jay                Sydenham                45.76m     4  
  5 Donnelly, Tyler              Centre Hastings         42.89m     2  
  6 Addison, John                Frontenac               42.43m     1  
  7 Stowe, Symon                 Almonte                 40.91m  
  8 Blanchard, Dustin            T.I.S.S                x40.27m  
  9 Vibert-Adams, Warren         Almonte                 39.49m  
 10 Polinski, Daniel             Philip Pocock CS        36.40m  
 11 Dickey, Jared                N.Hastings              35.76m  
 12 Vang, Victor                 St. Marcellinus         34.22m  
 13 Karwowski, JP                Paul Dwyer              33.43m  
 14 Storms, Alex                 N-Dame(Ajax)            32.86m  
 15 Bergeron, Zacharie           L'Heritage              32.60m  
 16 Johns, Jacob                 Carleton Pl.            32.27m  
 17 MacDonald, Sandy             Monarch Pk.             27.75m  
 18 Norton, Matt                 Trenton                 27.36m  
 19 Lindup, Josh                 Port Hope High S        26.97m  
 20 Franks, Jordan               Centre Hastings         26.53m  
 21 Rockburn, Connor             S.Carleton              24.77m  
 22 Nicholls, James              Port Hope High S        23.30m  
 23 Chaban, Bogdan               Philip Pocock CS        22.25m  
 -- Thibault, Oliver             L'Heritage                FOUL  
 -- Gencarelli, Mike             Holy Cross                FOUL  
 -- Cholko, Jakub                Philip Pocock CS          FOUL  
 
Boys Javelin Throw 600 gm.  MB
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cross, Ben                   Frontenac               44.71m    10  
  2 Cathcart, Cole               T.I.S.S                 41.30m     8  
  3 Gilbert, Nic                 T.I.S.S                 39.67m     6  
  4 Major, Kyle                  S.Carleton              39.27m     4  
  5 Mogorean, Alex               Monarch Pk.             38.59m     2  
  6 Bergsma, Jordan              Arnprior                32.23m     1  
  7 Hansen, Eli                  Perth                   32.21m  
  8 Sim, Brayden                 E.Northumber            30.29m  
  9 Guillot, Noah                Carleton Pl.            29.85m  
 10 Larocque, Dylan              T.I.S.S                 28.68m  
 10 Boniface, Joey               Almonte                 28.68m  
 12 Preston, Bryce               Frontenac               28.21m  
 13 Smith, Tom                   T.I.S.S                x28.11m  
 14 Hughes, John                 Paul Dwyer              27.85m  
 15 Ford, Kyle                   Carleton Pl.            27.59m  
 16 Easton, Jordon               N.Hastings              27.51m  
 17 Erkan, Aidan                 Ernestown               26.93m  
 18 Drezin, Michael              T.I.S.S                x26.31m  
 19 Zanchetta, Wade              T.I.S.S                x24.89m  
 20 Church, Matthew              Almonte                 24.67m  
 21 Biskys, Matt                 Philip Pocock CS        23.88m  
 22 Beech, Nate                  Lasalle                 18.04m  
 23 Tan, Jamie                   Frontenac               16.40m  
 
                    Women - Team Rankings - 48 Events Scored
===============================================================================
    1) Thousand Is. S.S.          224.50     2) Almonte D.H.S.            126.50
    3) Sydenham H.S.              111        4) East Northumberland S.S.   71.50
    5) Holy Cross S.S.             61        6) Frontenac S.S.             55   
    7) Bayside S.S.                50        8) Loyalist C.V.I.            46   
    9) St. Theresa C.H.S.          45        9) Paul Dwyer C.H.S.          45   
   11) E.S. L'Heritage             38       12) Renfrew C.I.               37   
   12) Longfields-Davidson Height  37       14) Trinity College School     34   
   15) Perth D.C.I.                31       15) Notre Dame Catholic S.S.(  31   
   17) Lasalle S.S.                30.50    18) Ernestown S.S.             29   
   19) Carleton Place              28       20) Courtice S.S.              26   
   20) Trenton H.S.                26       20) Philip Pocock CSS          26   
   23) Monarch Park C.I.           23       23) St. Marcellinus            23   
   25) Regiopolis-Notre-Dame       21       26) South Grenville D.H.S.     19   
   27) R.S. McLaughin C.V.I.       18       28) Cardinal Newman            17   
   28) St. Mary C.H.S.(Brockville  17       30) St. Thomas Aquinas CSS     16   
   30) Arnprior D.H.S.             16       32) Kingston C.V.I.            14.50
   33) Centre Hastings Secondary   10       33) South Carleton H.S.        10   
   35) Brockville C.I.              9       36) Fellowes H.S.               8   
   36) North Dundas D.H.S.          8       36) Theriault                   8   
   36) Sir Winston Churchill        8       40) Glengarry D.H.S.            6   
   40) Smith Falls D.C.I.           6       42) Centennial S.S. (Bellevil   4   
   42) Port Hope High School        4       44) Prince Edward CI            3   
   45) Char-Lan D.H.S.              1.50    46) St. John  C.H.S.            1   
 
                    Men - Team Rankings - 50 Events Scored
===============================================================================
    1) Thousand Is. S.S.          223.33     2) Arnprior D.H.S.           104   
    3) Notre Dame Catholic S.S.(A  79        4) St. Mary C.H.S.(Brockvill  75   
    5) Sydenham H.S.               68        6) St. Marcellinus            64.50
    7) Sir Winston Churchill       62        8) Carleton Place             54   
    9) East Northumberland S.S.    51.50    10) Holy Cross S.S.            49   
   11) Perth D.C.I.                47       12) Renfrew C.I.               46.33
   13) Longfields-Davidson Height  43       14) R.S. McLaughin C.V.I.      40   
   15) Courtice S.S.               39       16) Almonte D.H.S.             34.50
   17) Port Hope High School       32       17) Frontenac S.S.             32   
   19) Philip Pocock CSS           30       20) Theriault                  28   
   20) Trenton H.S.                28       22) Regiopolis-Notre-Dame      23.50
   23) Monarch Park C.I.           23       24) Lasalle S.S.               21   
   25) St. Paul Secondary          20       26) North Dundas D.H.S.        19   
   26) Bayridge S.S.               19       26) Quinte Secondary School    19   
   29) Kingston C.V.I.             18.33    30) St. Theresa C.H.S.         16.50
   31) St. John  C.H.S.            16       32) North Hastings H.S.        14.50
   33) Paul Dwyer C.H.S.           14       33) South Carleton H.S.        14   
   35) Bayside S.S.                13.50    36) Glengarry D.H.S.           12   
   37) Char-Lan D.H.S.              8       38) Cardinal Newman             7.50
   39) Prince Edward CI             6       39) St. Thomas Aquinas CSS      6   
   39) Brockville C.I.              6       42) Trinity College School      5   
   43) Centre Hastings Secondary    4       44) Ernestown S.S.              2   
   45) E.S. L'Heritage              1                                           



 
 
Post as: 
 

Media

Videos (35)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (2)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Our Photos (0 of 31)

 

Our Blogs (0 of 0)

 

Our Videos (35 of 131)

 
JG 3000m - Kinsmen/Hungerford Invitational 2012
 
JB 3000m - Kinsmen/Hungerford Invitational 2012
All (35)
 

Results