Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Our Media/Results from Florida FHSAA 3A Region 3  

Select Year:

Florida FHSAA 3A Region 3
April 26th
Punta Gorda, Florida, United States
 

Our Results

Florida FHSAA 3A Region 3 - Apr 26, 2012
Punta Gorda, FL, US
 
Men: 100m | 400m | 3200m | 4x400m | HJ

Women: 400m | 100h | 4x100m | Discus | PV

Team Scores
 
Mens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
13 Fuller, Isaac 12 Barron Collier 11.75 nwi 2  
 
Mens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jean, Calvin 11 Barron Collier 49.09 1 10
 
Mens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Jean, Calvin 11 Barron Collier 49.23 1  
 
Mens 3200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
6 Cuyeu, Julien 10 Barron Collier 9:51.72 1 3
 
Mens 4x400m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
5 Fuller, Boylea,
Jean, Cox
  Barron Collier 3:28.55 2 4
 
Mens High Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
10 James, Nicholas 12 Barron Collier 5-08.00(1.73m) 1  
 
Womens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
4 Denti, Katherine 11 Barron Collier 1:00.12 1 5
 
Womens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
4 Denti, Katherine 11 Barron Collier 1:00.98 2  
 
Womens 100m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
7 Roorda, Summer 10 Barron Collier 16.90 1 2
 
Womens 100m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
8 Roorda, Summer 10 Barron Collier 17.02 1  
 
Womens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
5 Barrera, Rathka,
Williams, James
  Barron Collier 49.90 1 4
 
Womens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
7 Barrera, Rathka,
Williams, James
  Barron Collier 50.10 2  
 
Womens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
8 Milarcik, Andrea 10 Barron Collier 100-03(30.56m) 1 1
 
Womens Pole Vault Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Saurbier, Brooke 12 Barron Collier 10-06.00(3.20m) 1 10
5 Paisan, Tessa 10 Barron Collier 9-06.00(2.90m) 1 3.50

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Adaptive - Team Rankings - 1 Events Scored =============================================================================== 1) North Fort Myers HS 10 Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Lely HS 61 2) Lakewood Ranch HS 57 3) Osceola HS (Seminole) 40 4) Gulf Coast HS 39.50 5) Palmetto Ridge HS 39 5) Naples HS 39 7) Sarasota HS 34 8) Charlotte HS 33 9) Cape Coral HS 31 10) Estero HS 28 11) Palmetto Senior HS 27 12) Barron Collier HS 25.50 13) Fort Myers HS 25 13) Largo HS 25 15) Ida S. Baker HS 21 15) Port Charlotte HS 21 17) Brandon HS 13 17) Venice HS 13 19) Boca Ciega HS 12.50 20) North Fort Myers HS 11 21) Strawberry Crest HS 10 22) Lennard HS 9 22) East Lee County HS 9 24) Dunedin HS 7 24) Tarpon Springs HS 7 24) South Fort Myers HS 7 27) Armwood HS 6 28) East Bay HS 5.50 29) Bayshore HS 4 30) Gibbs HS 1 Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Armwood HS 74 2) Gibbs HS 56 3) Fort Myers HS 53 4) East Lee County HS 51 5) Ida S. Baker HS 44 6) Palmetto Ridge HS 42 7) Naples HS 41 8) Charlotte HS 40 9) Dunedin HS 31 10) Estero HS 28 10) East Bay HS 28 12) Island Coast 23 12) Boca Ciega HS 23 14) Port Charlotte HS 21 15) Palmetto Senior HS 19 16) Barron Collier HS 17 17) Lely HS 15 18) Gulf Coast HS 11 18) South Fort Myers HS 11 20) Venice HS 7 20) Osceola HS (Seminole) 7 22) Sarasota HS 5 23) Bayshore HS 4 24) Largo HS 3 24) Lakewood Ranch HS 3 24) Strawberry Crest HS 3 27) Northeast HS (St. Petersbu 2 28) Lennard HS 1

 

 

2012 Results - Florida FHSAA 3A Region 3

Published by DrBob on Apr 30 2012, 03:20 PM
Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/27/2012 12:19 AM
                     FHSAA Class 3A, Region 3 - 4/26/2012                      
                                 Charlotte HS                                  
                                Punta Gorda, Fl                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls High Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
Finals
  1   131 Cube, Jeanna        10 Osceola HS (           5-04.00      1.62m  10   
  2   133 Martinez, Alexis    11 Tarpon Sprin           5-02.00      1.57m   7   
  2   253 Rossip, Kelly       12 Port Charlot           5-02.00      1.57m   7   
  4   411 Wagner, Jessica     12 North Fort M           5-02.00      1.57m   5   
  5   408 Waithe, DeAngeliqu  10 East Lee Cou           5-02.00      1.57m   4   
  6   409 Allen, Mackenzie    10 Gulf Coast H           5-00.00      1.52m   3   
  7   255 Ellis, Alexandra    11 Venice HS              5-00.00      1.52m   2   
  8   130 Welsh, Hannah       11 Dunedin HS             4-10.00      1.47m   1   
  9   132 Waterhouse, Cassan  12 Osceola HS (           4-08.00      1.42m 
 10     2 Quigley, Megan      12 Lennard HS             4-08.00      1.42m 
 11   254 Stevens, Raina      12 South Fort M           4-06.00      1.37m 
 12     4 Barber, Brittany    11 Strawberry C           4-04.00      1.32m 
 12     1 Wilson, Mekiah       9 East Bay HS            4-04.00      1.32m 
 14     3 Vowell, Allissa      9 Lennard HS             4-02.00      1.27m 
 --   410 Attilus, Kenflore    9 Naples HS                   NH            
 --   252 Lindsey, Caitlin    12 Port Charlot               DNS            
 
Event 2  Boys High Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   413 Olibrice, Nesly     -- Lely HS                6-02.00      1.87m  10   
  2   134 Harding, Eric       11 Boca Ciega H           6-00.00      1.82m   7   
  2   414 Garcia, Desmond     12 Palmetto Rid           6-00.00      1.82m   7   
  4   415 Vasquez, Christian  12 Palmetto Rid           6-00.00      1.82m   5   
  5   136 Simon, Gary         12 Gibbs HS               6-00.00      1.82m   4   
  6   135 Richardson, Bruce   12 Gibbs HS               6-00.00      1.82m   3   
  7   137 Williams, Devontay  12 Gibbs HS               5-10.00      1.77m   2   
  8     8 Twenty, Lennie      12 Lakewood Ran           5-10.00      1.77m   1   
  9     7 Dorene, Fabian      11 Lakewood Ran           5-10.00      1.77m 
 10   259 Kapanski, Quaheem   11 Venice HS              5-08.00      1.72m 
 10   412 James, Nicholas     12 Barron Colli           5-08.00      1.72m 
 10   257 Brice, Kevin        10 Palmetto Sen           5-08.00      1.72m 
 10   256 Shine, Ryan         11 Charlotte HS           5-08.00      1.72m 
 14     6 Kimbrow, Chris      -- East Bay HS            5-08.00      1.72m 
 14     5 Scanes, Vincent     12 Bayshore HS            5-08.00      1.72m 
 --   258 Harris, Shaquille   11 Palmetto Sen               SCR            
 
Event 3  Girls Pole Vault Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   417 Saurbier, Brooke    12 Barron Colli          10-06.00      3.20m  10   
  2   141 Kistemaker, Jennif   9 Osceola HS (          10-06.00      3.20m   8   
  3   261 Chang, Nicole       12 Sarasota HS           10-06.00      3.20m   6   
  4   260 Fowlie, Julia       10 Charlotte HS           9-06.00      2.89m   5   
  5   416 Paisan, Tessa       10 Barron Colli           9-06.00      2.89m   3.50
  5   418 Nadeau, Bailey      11 Gulf Coast H           9-06.00      2.89m   3.50
  7    11 Haynes, Marina      10 Lakewood Ran           9-00.00      2.74m   2   
  8   138 Coppone, Nicole     12 Boca Ciega H           8-06.00      2.59m   0.50
  8    10 Powell, Seles       12 East Bay HS            8-06.00      2.59m   0.50
 10   263 Kasmiriski, Samant  12 Venice HS              8-06.00      2.59m 
 11     9 Lanier, Bridget     11 Braden River           8-06.00      2.59m 
 12   419 Heidenreich, Hanna  12 Lely HS                8-06.00      2.59m 
 13   262 flynn, maggie       10 Venice HS              8-00.00      2.43m 
 14    12 Cruz, Deanice       11 Strawberry C           7-06.00      2.28m 
 15   140 Morris, Lauren      10 Largo HS               7-06.00      2.28m 
 --   139 Thompson, Brianna    9 Boca Ciega H                NH            
 
Event 4  Boys Pole Vault Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   420 Aumann, Zachary     12 Gulf Coast H          14-00.00      4.26m  10   
  2   144 Waters, Carson      10 Osceola HS (          13-00.00      3.96m   7   
  2   264 Bittner, Chun-yi    12 Charlotte HS          13-00.00      3.96m   7   
  4   266 Pine, Ben           12 South Fort M          13-00.00      3.96m   5   
  5   423 Dorsainvil, Princy  11 Palmetto Rid          12-06.00      3.81m   4   
  6   265 Schatz, Joe         12 Sarasota HS           11-06.00      3.50m   2   
  6   421 Cromelin, Christia  10 Ida S. Baker          11-06.00      3.50m   2   
  6   134 Harding, Eric       11 Boca Ciega H          11-06.00      3.50m   2   
  9    13 Durso, Zac          11 Braden River          11-00.00      3.35m 
  9    15 Sessions, Doug      12 Lakewood Ran          11-00.00      3.35m 
 11   142 Park, Travis         9 Boca Ciega H          11-00.00      3.35m 
 11   143 Wilsey, Chase       12 Northeast HS          11-00.00      3.35m 
 13    14 Rodriguez, Christi  10 East Bay HS           10-06.00      3.20m 
 13   267 Courville, Caleb    11 Venice HS             10-06.00      3.20m 
 15    16 Kornitzer, David     9 Strawberry C          10-06.00      3.20m 
 --   422 Chernoff, Cody      11 Palmetto Rid                NH            
 
Event 5  Girls Long Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   425 St  Jean, Liciane   12 Lely HS               17-08.50      5.39m  10   
  2   424 Williams, Camary    11 Cape Coral H          17-03.75      5.27m   8   
  3   131 Cube, Jeanna        10 Osceola HS (          17-02.25      5.23m   6   
  4   147 Brown, Daisha       10 Largo HS              16-09.75      5.12m   5   
  5   145 Cook-Martin, Chais  11 Boca Ciega H          16-08.25      5.08m   4   
  6   270 Chase, Arielle      11 Port Charlot          16-07.50      5.06m   3   
  7    19 Benton, LouAnn      12 Lennard HS            16-06.00      5.02m   2   
  8   268 Latham, Alyssa      12 Charlotte HS          16-03.50      4.96m   1   
  9    20 Williams, Sequoya   10 Strawberry C          15-11.25      4.85m 
 10   146 Fletcher, Jerosan   10 Gibbs HS              15-11.00      4.85m 
 11   426 Williams, Shantoy   10 Lely HS               15-07.00      4.74m 
 12   271 Langaigne, Anika    12 Port Charlot          15-06.25      4.73m 
 13   269 Selders, Jessica    12 Charlotte HS          15-05.75      4.71m 
 14    18 Platt, Ashley       11 Lakewood Ran          15-05.00      4.69m 
 15   408 Waithe, DeAngeliqu  10 East Lee Cou          15-02.50      4.63m 
 --    17 Dennard, Dejoun     11 Armwood HS                 DNS            
 
Event 6  Boys Long Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   148 Davis, Kenard       12 Boca Ciega H          22-06.00      6.85m  10   
  2   429 Brown, Charles      12 Fort Myers H          21-10.50      6.66m   8   
  3   272 Williams, Nick      12 Port Charlot          21-10.25      6.66m   6   
  4   150 Evans, Tommy        12 Gibbs HS              21-05.00      6.52m   5   
  5   428 Bornelus, Giftson   10 Fort Myers H          21-00.00      6.40m   4   
  6    24 Thomas, Chauncey    10 Strawberry C          20-09.50      6.33m   3   
  7   275 Dejesus, Alexander  -- South Fort M          20-04.75      6.21m   2   
  8   149 Middleton, Ahmad    10 Dunedin HS            20-04.25      6.20m   1   
  9   427 Sawyer, Kendall     10 East Lee Cou          20-03.50      6.18m 
 10    23 Portillo, Alex      11 Strawberry C          20-01.50      6.13m 
 11    22 Williams, Victor    11 Lennard HS            19-10.75      6.06m 
 12    21 Byrd, Brandon       11 East Bay HS           19-10.25      6.05m 
 13   274 Bishop, Kenny       11 South Fort M          19-07.50      5.98m 
 14   151 Lighthiser, Cody    12 Osceola HS (          19-07.00      5.96m 
 15   273 Williams, Corey     10 Sarasota HS           18-11.25      5.77m 
 --   430 Diggans-Jackson, D  12 Riverdale HS              FOUL            
 
Event 7  Girls Triple Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   425 St  Jean, Liciane   12 Lely HS               38-00.50     11.59m  10   
  2   145 Cook-Martin, Chais  11 Boca Ciega H          37-07.50     11.46m   8   
  3   147 Brown, Daisha       10 Largo HS              36-05.00     11.09m   6   
  4   270 Chase, Arielle      11 Port Charlot          36-04.00     11.07m   5   
  5    19 Benton, LouAnn      12 Lennard HS            35-11.75     10.96m   4   
  6   432 Elliott, Monique    11 Ida S. Baker          35-11.50     10.96m   3   
  7   131 Cube, Jeanna        10 Osceola HS (          35-10.50     10.93m   2   
  8   431 Walker, Aliyah      12 Gulf Coast H          32-11.25     10.03m   1   
  9   278 Williams, Mariah    12 Sarasota HS           32-10.75     10.02m 
 10    25 Jackson, Rheya       9 Lakewood Ran          32-09.00      9.98m 
 11   277 St Louis, Magdala   12 Port Charlot          32-07.25      9.93m 
 12   276 Green, Natalie      12 Port Charlot          32-06.75      9.92m 
 13   426 Williams, Shantoy   10 Lely HS               32-01.00      9.77m 
 14   152 Bethune, Jessica    12 Gibbs HS              31-04.00      9.55m 
 15    26 Gregory, Erin       11 Strawberry C          29-11.50      9.13m 
 --    17 Dennard, Dejoun     11 Armwood HS                 DNS            
 
Event 8  Boys Triple Jump Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1    27 Wilson, Tyree       10 Armwood HS            43-08.75     13.32m  10   
  2   436 Dornevil, Jules     11 Naples HS             43-07.00     13.28m   8   
  3   150 Evans, Tommy        12 Gibbs HS              43-06.00     13.25m   6   
  4   434 Williams, Devin     11 Fort Myers H          43-03.25     13.18m   5   
  5   272 Williams, Nick      12 Port Charlot          42-06.00     12.95m   4   
  6   154 Teheartt, Davion     9 Gibbs HS              42-06.00     12.95m   3   
  7   281 Dortch, Nathaniel   -- South Fort M          42-01.75     12.84m   2   
  8    30 Lintz, Saleem       12 East Bay HS           41-09.00     12.72m   1   
  9    28 Wilson, King        12 Brandon HS            41-08.00     12.70m 
 10   280 Douglas, Nichola    11 Port Charlot          41-02.50     12.56m 
 11    29 Jones, Brandon      12 East Bay HS           40-10.00     12.44m 
 12   435 Thompson, Avery     12 Ida S. Baker          40-02.75     12.26m 
 13   155 Jordan, Devin       10 Largo HS              39-10.00     12.14m 
 14   153 Leshore, Anthony    12 Boca Ciega H          39-06.00     12.03m 
 --   279 Hochmuth, Ryder     12 Charlotte HS              FOUL            
 --   433 Cherisol, Benedict  12 East Lee Cou              FOUL            
 
Event 9  Girls Discus Throw Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   282 D'Alessandro, Jenn  10 Charlotte HS            132-09     40.46m  10   
  2    33 Hill-Josey, Azia    12 Brandon HS              115-09     35.28m   8   
  3   284 Atkinson, Christin  11 Palmetto Sen            103-04     31.49m   6   
  4   285 leone, elizabeth    10 Venice HS               103-02     31.44m   5   
  5   438 Alexander, Lauren   11 Fort Myers H            103-00     31.39m   4   
  6    34 Kitson, Cassidy     11 Lennard HS              102-05     31.21m   3   
  7    32 Council, Shantel    12 Brandon HS              102-00     31.08m   2   
  8   437 Milarcik, Andrea    10 Barron Colli            100-03     30.55m   1   
  9    31 Blevins, Sarah      12 Armwood HS               99-07     30.35m 
 10   283 Moore, Jensen       11 Charlotte HS             99-03     30.25m 
 11   439 Forbis, Olivia      10 Gulf Coast H             96-00     29.26m 
 12   157 Ryder, Jennifer     12 Dunedin HS               93-00     28.34m 
 13   440 Young, Helynn       11 North Fort M             87-02     26.56m 
 14   159 Rekstis, Molly      11 Osceola HS (             83-00     25.29m 
 15   156 Pena, Edith         12 Dunedin HS               62-07     19.07m 
 16   158 Haas, Norma         12 Osceola HS (             61-03     18.66m 
 
Event 10  Boys Discus Throw Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   442 Fleming, Sheldon    11 East Lee Cou            158-10     48.41m  10   
  2   443 Quinones, Lisiate   12 Fort Myers H            158-00     48.15m   8   
  3   441 Bass, Larry         11 East Lee Cou            147-06     44.95m   6   
  4    36 Lewinson, Shelldon  12 Armwood HS              142-08     43.48m   5   
  5   161 Hunter, Ronald      11 Dunedin HS              138-00     42.06m   4   
  6   160 Francisco, Cory     12 Dunedin HS              137-01     41.78m   3   
  7   289 Gilbert, Leon       11 Palmetto Sen            135-04     41.24m   2   
  8   444 Tirardo, Brandon    10 Gulf Coast H            129-02     39.37m   1   
  9   163 Howell, Jamie       12 Osceola HS (            124-06     37.94m 
 10   288 Binns, Ek           12 Island Coast            120-00     36.57m 
 11    37 Farhat, Michael     11 Lakewood Ran            116-10     35.61m 
 12   286 Ahrens, Jonathan    11 Charlotte HS            116-06     35.50m 
 13   162 Brown, Harry        11 Largo HS                116-03     35.43m 
 14   287 Richter, Kenneth    10 Charlotte HS            113-10     34.69m 
 15    35 Covington, Allen    12 Armwood HS              104-01     31.72m 
 --    30 Lintz, Saleem       12 East Bay HS                 ND            
 
Event 11  Girls Shot Put Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   292 Patterson, Reshaun  12 Sarasota HS           37-10.50     11.54m  10   
  2   447 Starret, Patricia   12 Palmetto Rid          37-09.00     11.50m   8   
  3   440 Young, Helynn       11 North Fort M          37-07.00     11.45m   6   
  4   445 Rodriguez, Maria    10 East Lee Cou          37-01.00     11.30m   5   
  5    39 Moore, Ebony        12 Bayshore HS           36-08.25     11.18m   4   
  6   446 Walker, Alexis      11 Fort Myers H          35-02.50     10.73m   3   
  7   290 Clayton, Cameo      11 Port Charlot          34-02.50     10.42m   2   
  8   166 Fitts, Imani        10 Largo HS              31-09.50      9.69m   1   
  9    33 Hill-Josey, Azia    12 Brandon HS            31-07.00      9.62m 
 10   291 Merkenson, Daijah   11 Port Charlot          31-04.25      9.55m 
 11    38 Newsome, KiKi       10 Armwood HS            30-09.25      9.37m 
 12    32 Council, Shantel    12 Brandon HS            30-08.75      9.36m 
 13   284 Atkinson, Christin  11 Palmetto Sen          29-08.50      9.05m 
 14   165 Middlebrooks, Qyte  12 Boca Ciega H          28-11.50      8.82m 
 15   164 Allen, Jakira       12 Boca Ciega H          28-06.25      8.69m 
 16   157 Ryder, Jennifer     12 Dunedin HS            27-08.00      8.43m 
 
Event 12  Boys Shot Put Varsity
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   441 Bass, Larry         11 East Lee Cou          54-02.50     16.52m  10   
  2   448 Diacyznski, Zachar  11 Naples HS             52-07.25     16.03m   8   
  3    36 Lewinson, Shelldon  12 Armwood HS            52-04.00     15.95m   6   
  4    41 Waldrop, Cody       12 Armwood HS            50-01.50     15.27m   5   
  5    42 Scavilla, David     12 Bayshore HS           47-06.00     14.47m   4   
  6   450 Schepperly, Dylan   12 Palmetto Rid          47-00.50     14.33m   3   
  7   160 Francisco, Cory     12 Dunedin HS            46-07.00     14.19m   2   
  8   449 Gallman, Daniel     11 Naples HS             45-09.00     13.94m   1   
  9   293 Thomas, Jacque      11 Cypress Lake          45-03.25     13.79m 
 10    40 Cowart, Byron        9 Armwood HS            45-00.25     13.72m 
 11   167 Barker, Shawn       12 Largo HS              44-11.50     13.70m 
 12   161 Hunter, Ronald      11 Dunedin HS            44-09.25     13.64m 
 13   295 Rothhammer, Brando  11 South Fort M          44-08.25     13.62m 
 14   168 Doss, Derek         11 Largo HS              44-07.00     13.58m 
 15   296 Walsh, Brenden      10 Venice HS             43-02.25     13.16m 
 16   294 Brunson, Devon      12 South Fort M          43-00.75     13.12m 
 
Event 13  Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   299 Grayson, Mirracle   11 South Fort M             12.75Q  1 
  2   452 Nicolas, Lisa       12 Lely HS                  12.77Q  2 
  3   453 Guerra, Victoria     9 Naples HS                12.81Q  1 
  4   297 Grooms, Charlene     9 Palmetto Sen             12.87Q  2 
  5   298 Higdon, Jammeria    11 Sarasota HS              12.98Q  2  12.973
  6    45 Gardiner, Yasmine   11 Strawberry C             12.98Q  1  12.974
  7   432 Elliott, Monique    11 Ida S. Baker             13.00q  1 
  8    43 King, Kianna        10 Armwood HS               13.09q  2 
  9     4 Barber, Brittany    11 Strawberry C             13.10   2 
 10   278 Williams, Mariah    12 Sarasota HS              13.15   1 
 11    44 Cyrus, Kayla        11 East Bay HS              13.23   1 
 12   451 Thomas, Alicia      11 Fort Myers H             13.47   2 
 13   169 Seay, Deshawna      11 Boca Ciega H             13.53   1 
 14   152 Bethune, Jessica    12 Gibbs HS                 13.70   2 
 15   171 Spells, Vanity      10 Gibbs HS                 13.71   2 
 16   170 Adams, Tysheria      9 Gibbs HS                 13.82   1 
 
Event 13  Girls 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   453 Guerra, Victoria     9 Naples HS                12.41   10   
  2   452 Nicolas, Lisa       12 Lely HS                  12.52    8   
  3   432 Elliott, Monique    11 Ida S. Baker             12.55    6   
  4   297 Grooms, Charlene     9 Palmetto Sen             12.56    5   
  5   299 Grayson, Mirracle   11 South Fort M             12.57    4   
  6   298 Higdon, Jammeria    11 Sarasota HS              12.62    3   
  7    43 King, Kianna        10 Armwood HS               12.65    2   
  8    45 Gardiner, Yasmine   11 Strawberry C             12.67    1   
 
Event 14  Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   301 Johnson, Tyrell     11 Island Coast             10.93Q  1 
  2   173 Bromell, Trayvon    11 Gibbs HS                 11.01Q  2 
  3    47 Edwards III, Wade   12 Armwood HS               11.19Q  2 
  4    49 Williams, Noah      11 East Bay HS              11.22Q  1 
  5   455 Hollimon, Tyler     11 Ida S. Baker             11.41Q  1  11.404
  6   456 Tirado, Bryan       11 Ida S. Baker             11.41Q  2  11.406
  7   302 Hicks, Josh         10 Palmetto Sen             11.42q  2 
  8    46 Bailey, Alvin       11 Armwood HS               11.44q  1 
  9   303 Francisque, Dennis  12 South Fort M             11.45   1 
 10   300 Quinn, Devin         9 Charlotte HS             11.67   2 
 11   174 Campbell, Reggie     9 Largo HS                 11.68   1 
 12   172 Winters, Frederick  12 Boca Ciega H             11.70   2 
 13   454 Fuller, Isaac       12 Barron Colli             11.75   2 
 14   136 Simon, Gary         12 Gibbs HS                 11.76   1 
 15    48 Gatling, Troy       12 Braden River             11.90   1 
 --   457 Pulley, Ryan        -- Riverdale HS                FS   2 
 
Event 14  Boys 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   173 Bromell, Trayvon    11 Gibbs HS                 10.56   10   
  2   301 Johnson, Tyrell     11 Island Coast             10.57    8   
  3    47 Edwards III, Wade   12 Armwood HS               10.91    6   
  4    49 Williams, Noah      11 East Bay HS              11.00    5   
  5   455 Hollimon, Tyler     11 Ida S. Baker             11.11    4   
  6    46 Bailey, Alvin       11 Armwood HS               11.19    3   
  7   456 Tirado, Bryan       11 Ida S. Baker             11.20    2   
  8   302 Hicks, Josh         10 Palmetto Sen             11.37    1   
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   452 Nicolas, Lisa       12 Lely HS                  25.81Q  2 
  2   453 Guerra, Victoria     9 Naples HS                26.03Q  1 
  3    45 Gardiner, Yasmine   11 Strawberry C             26.25Q  2 
  4   432 Elliott, Monique    11 Ida S. Baker             26.29Q  1 
  5   304 Quinn, Amber        11 Charlotte HS             26.39Q  2 
  6   298 Higdon, Jammeria    11 Sarasota HS              27.17Q  1 
  7   458 Brice, Daniaria     11 Cape Coral H             26.57q  2 
  8    51 Campbell, Bernice   12 Brandon HS               27.01q  2 
  9   297 Grooms, Charlene     9 Palmetto Sen             27.79   1 
 10   146 Fletcher, Jerosan   10 Gibbs HS                 28.20   2 
 11     4 Barber, Brittany    11 Strawberry C             28.21   1 
 12   169 Seay, Deshawna      11 Boca Ciega H             28.28   1 
 13   170 Adams, Tysheria      9 Gibbs HS                 28.42   2 
 14   152 Bethune, Jessica    12 Gibbs HS                 29.58   1 
 15   299 Grayson, Mirracle   11 South Fort M             34.77   2 
 --    50 Gray, Kayla         -- Braden River               DNS   1 
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   453 Guerra, Victoria     9 Naples HS                25.19   10   
  2   432 Elliott, Monique    11 Ida S. Baker             25.70    8   
  3   304 Quinn, Amber        11 Charlotte HS             26.10    6   
  4   452 Nicolas, Lisa       12 Lely HS                  26.35    5    26.344
  5    45 Gardiner, Yasmine   11 Strawberry C             26.35    4    26.349
  6   298 Higdon, Jammeria    11 Sarasota HS              26.85    3   
  7    51 Campbell, Bernice   12 Brandon HS               27.32    2   
 --   458 Brice, Daniaria     11 Cape Coral H               DNF  
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   301 Johnson, Tyrell     11 Island Coast             22.17Q  1 
  2   173 Bromell, Trayvon    11 Gibbs HS                 22.62Q  2 
  3    47 Edwards III, Wade   12 Armwood HS               22.58Q  1 
  4    30 Lintz, Saleem       12 East Bay HS              23.06Q  2 
  5   456 Tirado, Bryan       11 Ida S. Baker             22.73Q  1 
  6   172 Winters, Frederick  12 Boca Ciega H             23.37Q  2 
  7   306 Smith, Jordan       12 Palmetto Sen             23.01q  1 
  8    22 Williams, Victor    11 Lennard HS               23.33q  1 
  9   150 Evans, Tommy        12 Gibbs HS                 23.36   1 
 10   455 Hollimon, Tyler     11 Ida S. Baker             23.50   2 
 11   427 Sawyer, Kendall     10 East Lee Cou             23.57   2 
 12    52 Cohen, Ronald       11 Armwood HS               23.62   2 
 13   305 Burston, Elijah     11 Palmetto Sen             24.17   2 
 14   429 Brown, Charles      12 Fort Myers H             25.02   1 
 15   175 Koehl, Alex         12 Dunedin HS               25.58   1 
 16   302 Hicks, Josh         10 Palmetto Sen             27.65   2 
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   301 Johnson, Tyrell     11 Island Coast             21.78   10   
  2   173 Bromell, Trayvon    11 Gibbs HS                 22.25    8   
  3    47 Edwards III, Wade   12 Armwood HS               22.36    6   
  4    30 Lintz, Saleem       12 East Bay HS              22.53    5   
  5   306 Smith, Jordan       12 Palmetto Sen             22.61    4   
  6   456 Tirado, Bryan       11 Ida S. Baker             22.68    3   
  7   172 Winters, Frederick  12 Boca Ciega H             23.16    2   
  8    22 Williams, Victor    11 Lennard HS               23.19    1   
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   458 Brice, Daniaria     11 Cape Coral H             57.84Q  1 
  2   424 Williams, Camary    11 Cape Coral H           1:00.17Q  2 
  3   176 Levine, Marina      12 Largo HS                 59.76Q  1 
  4   459 Denti, Katherine    11 Barron Colli           1:00.98Q  2 
  5    53 Francois, Angeliqu   9 East Bay HS            1:00.54Q  1 
  6   307 Toms, Maggie        12 Charlotte HS           1:02.05Q  2 
  7   460 Hanscom, Lauren      9 Lely HS                1:00.71q  1 
  8   146 Fletcher, Jerosan   10 Gibbs HS               1:00.79q  1 
  9   309 Watson, Kiera       12 Island Coast           1:02.84   1 
 10   253 Rossip, Kelly       12 Port Charlot           1:02.95   2 
 11   178 Moore, Jyaira       11 Tarpon Sprin           1:03.05   2 
 12    18 Platt, Ashley       11 Lakewood Ran           1:03.29   2 
 13   308 Brown, Shante       10 Cypress Lake           1:03.43   2 
 14    54 Higgins, Mariah     10 Lakewood Ran           1:04.49   1 
 15   177 Magin, Katelynne     9 Osceola HS (           1:04.76   1 
 16    55 Super, Carolyn      10 Lakewood Ran           1:06.95   2 
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   458 Brice, Daniaria     11 Cape Coral H             58.16   10   
  2   424 Williams, Camary    11 Cape Coral H             59.16    8   
  3   176 Levine, Marina      12 Largo HS                 59.23    6   
  4   459 Denti, Katherine    11 Barron Colli           1:00.12    5   
  5    53 Francois, Angeliqu   9 East Bay HS            1:00.70    4   
  6   460 Hanscom, Lauren      9 Lely HS                1:01.06    3   
  7   307 Toms, Maggie        12 Charlotte HS           1:02.71    2   
  8   146 Fletcher, Jerosan   10 Gibbs HS               1:03.15    1   
 
Event 18  Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   461 Jean, Calvin        11 Barron Colli             49.23Q  1 
  2   429 Brown, Charles      12 Fort Myers H             49.89Q  2 
  3   462 Hardy, Edward       12 East Lee Cou             49.98Q  2 
  4   463 Carr, Blake         12 Ida S. Baker             50.45Q  1 
  5   175 Koehl, Alex         12 Dunedin HS               50.68Q  1 
  6   312 Kreider, Eric       10 Venice HS                51.44Q  2 
  7   272 Williams, Nick      12 Port Charlot             51.44q  1 
  8    58 Wikes, David        11 East Bay HS              51.60q  2 
  9    59 Annis, Anthony      12 Lakewood Ran             51.82   2 
 10   180 Smith, Dicarize     12 Gibbs HS                 51.87   1 
 11    56 Covington, Aaron     9 Armwood HS               52.53   1 
 12   181 Lane, Aaron         10 Largo HS                 52.89   1 
 13   179 Allen, Marquise     11 Gibbs HS                 53.12   2 
 14   311 Pierre, Brandon     12 Palmetto Sen             53.22   1 
 15    57 Metellus, Anthony   12 Bayshore HS              53.27   2 
 16   310 Anderson, Deshane   -- Island Coast             54.52   2 
 
Event 18  Boys 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   461 Jean, Calvin        11 Barron Colli             49.09   10   
  2   462 Hardy, Edward       12 East Lee Cou             49.13    8   
  3   175 Koehl, Alex         12 Dunedin HS               50.02    6   
  4   463 Carr, Blake         12 Ida S. Baker             50.27    5   
  5   272 Williams, Nick      12 Port Charlot             50.86    4   
  6   312 Kreider, Eric       10 Venice HS                51.30    3   
  7   429 Brown, Charles      12 Fort Myers H             52.17    2   
  8    58 Wikes, David        11 East Bay HS              55.33    1   
 
Event 19  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   314 Grooms, Dasha       12 Palmetto Sen             15.32Q  1 
  2   466 Santiago, Alexis    10 Palmetto Rid             15.94Q  2 
  3   465 Montalvo, Jessica   12 Palmetto Rid             15.54Q  1 
  4   261 Chang, Nicole       12 Sarasota HS              16.08Q  2 
  5   271 Langaigne, Anika    12 Port Charlot             16.73Q  1 
  6   313 Conde, Abigail      12 Charlotte HS             16.80Q  2 
  7   145 Cook-Martin, Chais  11 Boca Ciega H             16.96q  2 
  8   464 Roorda, Summer      10 Barron Colli             17.02q  1 
  9   425 St  Jean, Liciane   12 Lely HS                  17.09   1 
 10   183 Tournant, Christin  10 Osceola HS (             17.43   2 
 11   182 Burnett, Promise    11 Gibbs HS                 17.69   2 
 12    61 Mitchell, Kiki      11 Braden River             19.83   2 
 13    62 Fontilime, Nathali  10 Lennard HS               21.01   1 
 14    63 Ramirez, Lizbeth    12 Strawberry C             21.02   2 
 --    60 Simmons, Chunte     11 Armwood HS                  FS   1 
 --   141 Kistemaker, Jennif   9 Osceola HS (               DNF   1 
 
Event 19  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   314 Grooms, Dasha       12 Palmetto Sen             14.85   10   
  2   465 Montalvo, Jessica   12 Palmetto Rid             15.73    8   
  3   313 Conde, Abigail      12 Charlotte HS             15.90    6   
  4   466 Santiago, Alexis    10 Palmetto Rid             15.92    5   
  5   271 Langaigne, Anika    12 Port Charlot             16.65    4   
  6   261 Chang, Nicole       12 Sarasota HS              16.67    3   
  7   464 Roorda, Summer      10 Barron Colli             16.90    2   
 --   145 Cook-Martin, Chais  11 Boca Ciega H               DNF  
 
Event 20  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   469 Bocio, Benjamin     12 Ida S. Baker             14.89Q  1 
  2   184 Daniels, Damien     10 Gibbs HS                 15.57Q  2 
  3   468 Richmond, Kenneth   12 Fort Myers H             15.56Q  1 
  4   467 Altenore, Ricardo   11 Fort Myers H             15.58Q  2 
  5   149 Middleton, Ahmad    10 Dunedin HS               15.60Q  2 
  6   317 Lester, Luke        12 Palmetto Sen             15.96Q  1 
  7   185 Bee, Joewen         10 Largo HS                 16.09q  1 
  8   315 Noel, Isaiah        10 Charlotte HS             16.35q  2 
  9    67 Ferguson, Jason     11 Lakewood Ran             16.37   1 
 10   137 Williams, Devontay  12 Gibbs HS                 16.68   1 
 11    66 Hood, Eric          11 East Bay HS              16.80   2 
 12   470 Valladares, Adley   12 Ida S. Baker             16.82   2 
 13   316 Franklin, Sedric    -- Island Coast             17.09   1 
 14    64 Robinson, Olando    11 Armwood HS               17.13   2 
 15   279 Hochmuth, Ryder     12 Charlotte HS             17.50   1 
 16    65 Jones, Logan        11 Braden River             17.97   2 
 
Event 20  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   469 Bocio, Benjamin     12 Ida S. Baker             14.51   10   
  2   149 Middleton, Ahmad    10 Dunedin HS               15.20    8   
  3   468 Richmond, Kenneth   12 Fort Myers H             15.26    6   
  4   184 Daniels, Damien     10 Gibbs HS                 15.27    5   
  5   467 Altenore, Ricardo   11 Fort Myers H             15.30    4   
  6   185 Bee, Joewen         10 Largo HS                 15.82    3   
  7   315 Noel, Isaiah        10 Charlotte HS             15.86    2   
  8   317 Lester, Luke        12 Palmetto Sen             17.42    1   
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   465 Montalvo, Jessica   12 Palmetto Rid             46.79Q  1 
  2   466 Santiago, Alexis    10 Palmetto Rid             47.31Q  2 
  3    68 Wheaton-Spell, Hun  12 Armwood HS               47.19Q  1 
  4   471 Johnson, Rebecca     9 Naples HS                47.66Q  2 
  5   472 Smart, Danae        12 Cape Coral H             48.59Q  2 
  6   183 Tournant, Christin  10 Osceola HS (             48.62Q  1 
  7   130 Welsh, Hannah       11 Dunedin HS               48.80q  1 
  8   313 Conde, Abigail      12 Charlotte HS             49.49q  2 
  9   271 Langaigne, Anika    12 Port Charlot             49.83   2 
 10   141 Kistemaker, Jennif   9 Osceola HS (             50.07   2 
 11   318 Moenning, Anne      12 Charlotte HS             51.40   1 
 12     9 Lanier, Bridget     11 Braden River             51.96   2 
 13   319 Ellis, Leanne        9 Island Coast             52.05   1 
 14    69 Cruz, Alexia        12 Brandon HS               53.68   1 
 15   186 Kozlowski, Lacey     9 Tarpon Sprin             53.84   2 
 16    62 Fontilime, Nathali  10 Lennard HS               55.71   1 
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   465 Montalvo, Jessica   12 Palmetto Rid             46.25   10   
  2   466 Santiago, Alexis    10 Palmetto Rid             47.32    8   
  3   130 Welsh, Hannah       11 Dunedin HS               47.37    6   
  4   472 Smart, Danae        12 Cape Coral H             47.48    5   
  5   183 Tournant, Christin  10 Osceola HS (             48.29    4   
  6    68 Wheaton-Spell, Hun  12 Armwood HS               48.36    3   
  7   471 Johnson, Rebecca     9 Naples HS                48.66    2   
  8   313 Conde, Abigail      12 Charlotte HS             49.45    1   
 
Event 22  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1    70 McQuay III, Leon    11 Armwood HS               39.32Q  2 
  2   468 Richmond, Kenneth   12 Fort Myers H             40.52Q  1 
  3   187 Berry, Ah'jhzae     11 Gibbs HS                 41.33Q  1  41.325
  4   149 Middleton, Ahmad    10 Dunedin HS               41.33Q  2  41.327
  5   317 Lester, Luke        12 Palmetto Sen             41.35Q  1 
  6   321 Brookins, Darryl    10 Sarasota HS              42.01Q  2 
  7   474 Joseph, Anderson    10 Lely HS                  41.70q  1 
  8   320 kubond, Robert       9 Port Charlot             42.09q  1 
  9   473 Corgelas, Abdias    11 Fort Myers H             42.72   2 
 10    72 Szalteleki, Mihaly  10 Strawberry C             42.78   1 
 11    71 Jordan, Derrick     10 Strawberry C             42.80   2 
 12   315 Noel, Isaiah        10 Charlotte HS             43.44   1 
 13   185 Bee, Joewen         10 Largo HS                 43.73   2 
 14    66 Hood, Eric          11 East Bay HS              44.24   1 
 15   188 Briscoe, Jonross    12 Northeast HS             45.00   2 
 16   470 Valladares, Adley   12 Ida S. Baker             46.02   2 
 
Event 22  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1    70 McQuay III, Leon    11 Armwood HS               38.41   10   
  2   468 Richmond, Kenneth   12 Fort Myers H             40.45    8   
  3   149 Middleton, Ahmad    10 Dunedin HS               40.59    6   
  4   187 Berry, Ah'jhzae     11 Gibbs HS                 40.62    5   
  5   317 Lester, Luke        12 Palmetto Sen             40.63    4   
  6   321 Brookins, Darryl    10 Sarasota HS              41.38    3   
  7   474 Joseph, Anderson    10 Lely HS                  41.79    2   
  8   320 kubond, Robert       9 Port Charlot             43.95    1   
 
Event 23  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Strawberry Crest HS  'A'                              49.03Q  2 
     1) 75 Keys, Ambria 10              2) 45 Gardiner, Yasmine 11        
     3) 20 Williams, Sequoya 10         4) 4 Barber, Brittany 11          
  2 Lely HS  'A'                                          49.19Q  1 
     1) 425 St  Jean, Liciane 12        2) 452 Nicolas, Lisa 12           
     3) 426 Williams, Shantoy 10        4) 563 Wilson, Katleen 9          
  3 Sarasota HS  'A'                                      49.05Q  2 
     1) 325 Buchanan, Gyriah 11         2) 278 Williams, Mariah 12        
     3) 326 Martin, Ashiley 12          4) 298 Higdon, Jammeria 11        
  4 Palmetto Senior HS  'A'                               49.53Q  1 
     1) 323 Thomas, Blair 12            2) 297 Grooms, Charlene 9         
     3) 324 Jones, Vanisha 12           4) 314 Grooms, Dasha 12           
  5 South Fort Myers HS  'A'                              49.82Q  2 
     1) 328 Singleton, Chontel 10       2) 299 Grayson, Mirracle 11       
     3) 329 Peterson, Sophia 10         4) 330 Clark, Victoria 9          
  6 Charlotte HS  'A'                                     50.01Q  1 
     1) 268 Latham, Alyssa 12           2) 322 Keepers, Kealey 11         
     3) 304 Quinn, Amber 11             4) 313 Conde, Abigail 12          
  7 Barron Collier HS  'A'                                50.10q  2 
     1) 569 Barrera, Laura              2) 570 Rathka, Taylor             
     3) 571 Williams, Kemone            4) 572 James, Quisha              
  8 Brandon HS  'A'                                       50.91q  2 
     1) 51 Campbell, Bernice 12         2) 566 Henderson, Shaimeisa 9     
     3) 567 Campbell, Celeste 12        4) 80 Hardy, Shavica 12           
  9 East Bay HS  'A'                                      51.16   2 
     1) 10 Powell, Seles 12             2) 575 McCray, Khadijah 11        
     3) 1 Wilson, Mekiah 9              4) 44 Cyrus, Kayla 11             
 10 Armwood HS  'A'                                       51.18   1 
     1) 555 Ivory, Keandra 10           2) 68 Wheaton-Spell, Hunter 12    
     3) 73 Hawkins, Trumeeyka 10        4) 43 King, Kianna 10             
 11 Fort Myers HS  'A'                                    51.49   1 
     1) 451 Thomas, Alicia 11           2) 552 Degraff, Isabelle 11       
     3) 553 Meredith, Jamie 12          4) 554 Altenor, Sylvie 9          
 12 Gibbs HS  'A'                                         51.54   2 
     1) 171 Spells, Vanity 10           2) 196 Anderson, Kenya 11         
     3) 182 Burnett, Promise 11         4) 170 Adams, Tysheria 9          
 13 Ida S. Baker HS  'A'                                  52.11   1 
     1) 560 Morelas, Gabriella 9        2) 561 Hutchison, Amber 10        
     3) 482 Yesh, Autumn 12             4) 562 Ortiz, Katherine 12        
 14 Boca Ciega HS  'A'                                    52.14   1 
     1) 189 Gordon, Quatia 9            2) 169 Seay, Deshawna 11          
     3) 190 Brown, Raniqwa 10           4) 165 Middlebrooks, Qyteshia 12  
 15 Osceola HS (Seminole)  'A'                            54.12   2 
     1) 131 Cube, Jeanna 10             2) 564 Schofield, Taylor 10       
     3) 565 Carpenter, Tiffany 9        4) 207 Williams, Mikera 10        
 -- Northeast HS (St. Petersburg)  'A'                       DQ   1  out of zone 3
     1) 203 Braham, Hayley 9            2) 557 Tute, Sierra 11            
     3) 558 Horbtl, Grace 11            4) 559 Hubbard, Jalinn 11         
 
Event 23  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lely HS  'A'                                          48.80   10   
     1) 425 St  Jean, Liciane 12        2) 452 Nicolas, Lisa 12           
     3) 426 Williams, Shantoy 10        4) 563 Wilson, Katleen 9          
  2 Sarasota HS  'A'                                      48.90    8   
     1) 325 Buchanan, Gyriah 11         2) 278 Williams, Mariah 12        
     3) 326 Martin, Ashiley 12          4) 298 Higdon, Jammeria 11        
  3 Palmetto Senior HS  'A'                               49.25    6   
     1) 323 Thomas, Blair 12            2) 297 Grooms, Charlene 9         
     3) 324 Jones, Vanisha 12           4) 314 Grooms, Dasha 12           
  4 Strawberry Crest HS  'A'                              49.27    5   
     1) 75 Keys, Ambria 10              2) 45 Gardiner, Yasmine 11        
     3) 20 Williams, Sequoya 10         4) 4 Barber, Brittany 11          
  5 Barron Collier HS  'A'                                49.90    4   
     1) 569 Barrera, Laura              2) 570 Rathka, Taylor             
     3) 571 Williams, Kemone            4) 572 James, Quisha              
  6 South Fort Myers HS  'A'                              50.10    3   
     1) 328 Singleton, Chontel 10       2) 299 Grayson, Mirracle 11       
     3) 329 Peterson, Sophia 10         4) 330 Clark, Victoria 9          
  7 Charlotte HS  'A'                                     50.63    2   
     1) 322 Keepers, Kealey 11          2) 304 Quinn, Amber 11            
     3) 268 Latham, Alyssa 12           4) 313 Conde, Abigail 12          
  8 Brandon HS  'A'                                       51.48    1   
     1) 51 Campbell, Bernice 12         2) 566 Henderson, Shaimeisa 9     
     3) 567 Campbell, Celeste 12        4) 80 Hardy, Shavica 12           
 
Event 24  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Armwood HS  'A'                                       42.26Q  1 
     1) 47 Edwards III, Wade 12         2) 89 Edwards, Kaylaun 9          
     3) 70 McQuay III, Leon 11          4) 46 Bailey, Alvin 11            
  2 Ida S. Baker HS  'A'                                  42.27Q  2 
     1) 435 Thompson, Avery 12          2) 456 Tirado, Bryan 11           
     3) 469 Bocio, Benjamin 12          4) 455 Hollimon, Tyler 11         
  3 Gibbs HS  'A'                                         42.36Q  2 
     1) 184 Daniels, Damien 10          2) 173 Bromell, Trayvon 11        
     3) 136 Simon, Gary 12              4) 150 Evans, Tommy 12            
  4 Island Coast  'A'                                     42.89Q  1 
     1) 336 Green, Vincent 11           2) 337 Zamor, Gerson --           
     3) 338 Thoorton, Jashod 9          4) 301 Johnson, Tyrell 11         
  5 Palmetto Senior HS  'A'                               42.45Q  2 
     1) 305 Burston, Elijah 11          2) 302 Hicks, Josh 10             
     3) 340 Jackson, Robert 12          4) 306 Smith, Jordan 12           
  6 South Fort Myers HS  'A'                              43.13Q  1 
     1) 303 Francisque, Dennis 12       2) 341 Dixon, Antwan 9            
     3) 281 Dortch, Nathaniel --        4) 342 Peterson, Theron 11        
  7 Fort Myers HS  'A'                                    42.82q  2 
     1) 590 Battle, Dalvin 12           2) 428 Bornelus, Giftson 10       
     3) 591 Morgan, TJ 11               4) 429 Brown, Charles 12          
  8 East Bay HS  'A'                                      43.06q  2 
     1) 58 Wikes, David 11              2) 30 Lintz, Saleem 12            
     3) 21 Byrd, Brandon 11             4) 49 Williams, Noah 11           
  9 Boca Ciega HS  'A'                                    43.50   1 
     1) 148 Davis, Kenard 12            2) 210 Nelson, Emmett 12          
     3) 586 Walker, Antwan 12           4) 172 Winters, Frederick 12      
 10 Lely HS  'A'                                          44.22   2 
     1) 592 Wilson, Zane 12             2) 593 St Louis, Kenny 10         
     3) 594 Beruplan, Stevens 10        4) 595 Anderson, Joseph 10        
 11 Lennard HS  'A'                                       44.42   1 
     1) 576 Hallback, Kelton 11         2) 22 Williams, Victor 11         
     3) 577 Cooper, Danny 10            4) 578 Daniel, Darron 10          
 12 Charlotte HS  'A'                                     44.70   1 
     1) 333 Burnett, Christopher 12     2) 588 Newton, Clyde              
     3) 364 Mcleod, Chale 11            4) 300 Quinn, Devin 9             
 13 Largo HS  'A'                                         44.87   2 
     1) 597 Juvvan, Denson              2) 174 Campbell, Reggie 9         
     3) 598 Moore, Reggie               4) 162 Brown, Harry 11            
 14 Riverdale HS  'A'                                     49.59   1 
     1) 582 Edwards, Van                2) 583 Beck, Kendall              
     3) 584 Mallow, Blayne              4) 457 Pulley, Ryan --            
 -- Braden River HS  'A'                                    DNF   1 
     1) 580 Ross, S                     2) 48 Gatling, Troy 12            
     3) 581 Ross, Steve                 4) 589 Demord, Bradley            
 -- Dixie Hollins HS  'A'                                    DQ   2  out of zone 1
     1) 192 Smiley, Roginald 11         2) 194 Jackson, Kabriel 10        
     3) 193 Marion, Devontae 12         4) 195 Bell, Brandon 12           
 
Event 24  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Armwood HS  'A'                                       41.80   10   
     1) 47 Edwards III, Wade 12         2) 89 Edwards, Kaylaun 9          
     3) 70 McQuay III, Leon 11          4) 46 Bailey, Alvin 11            
  2 Ida S. Baker HS  'A'                                  42.01    8   
     1) 435 Thompson, Avery 12          2) 456 Tirado, Bryan 11           
     3) 469 Bocio, Benjamin 12          4) 455 Hollimon, Tyler 11         
  3 Palmetto Senior HS  'A'                               42.42    6   
     1) 305 Burston, Elijah 11          2) 302 Hicks, Josh 10             
     3) 340 Jackson, Robert 12          4) 306 Smith, Jordan 12           
  4 Island Coast  'A'                                     42.48    5   
     1) 336 Green, Vincent 11           2) 337 Zamor, Gerson --           
     3) 338 Thoorton, Jashod 9          4) 301 Johnson, Tyrell 11         
  5 Gibbs HS  'A'                                         42.70    4   
     1) 184 Daniels, Damien 10          2) 173 Bromell, Trayvon 11        
     3) 136 Simon, Gary 12              4) 150 Evans, Tommy 12            
  6 East Bay HS  'A'                                      42.91    3   
     1) 58 Wikes, David 11              2) 30 Lintz, Saleem 12            
     3) 21 Byrd, Brandon 11             4) 49 Williams, Noah 11           
  7 South Fort Myers HS  'A'                              43.41    2   
     1) 303 Francisque, Dennis 12       2) 341 Dixon, Antwan 9            
     3) 281 Dortch, Nathaniel --        4) 342 Peterson, Theron 11        
  8 Fort Myers HS  'A'                                    44.15    1   
     1) 590 Battle, Dalvin 12           2) 428 Bornelus, Giftson 10       
     3) 467 Altenore, Ricardo 11        4) 591 Morgan, TJ 11              
 
Event 25  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gulf Coast HS  'A'                                  4:02.23   2  10   
     1) 431 Walker, Aliyah 12           2) 475 Joseph, Mary 12            
     3) 476 Speach, Kathryn 12          4) 479 De Greef, Danielle 10      
  2 Lakewood Ranch HS  'A'                              4:03.57   2   8   
     1) 85 Zarrella, Kristin 11         2) 54 Higgins, Mariah 10          
     3) 86 Novak, Natalie 11            4) 18 Platt, Ashley 11            
  3 Lely HS  'A'                                        4:05.18   2   6   
     1) 460 Hanscom, Lauren 9           2) 486 Fetzer, Taylor 9           
     3) 487 Charelus, Johann 9          4) 488 Thorstenson, Christy 9     
  4 Largo HS  'A'                                       4:06.24   2   5   
     1) 176 Levine, Marina 12           2) 199 Martinez, Janicellis 12    
     3) 147 Brown, Daisha 10            4) 200 Konstanovic, Alicia 11     
  5 Ida S. Baker HS  'A'                                4:06.79   2   4   
     1) 432 Elliott, Monique 11         2) 480 Herrera, Brittney 12       
     3) 481 Nordquist, Kali 12          4) 484 Vanhoose, Alexandra 10     
  6 Venice HS  'A'                                      4:11.38   2   3   
     1) 358 Meza, Thalia 12             2) 359 White, Kelly 12            
     3) 360 skapyak, amber --           4) 361 Canas, Iris 12             
  7 Naples HS  'A'                                      4:12.88   2   2   
     1) 489 Avery, Danielle 11          2) 471 Johnson, Rebecca 9         
     3) 453 Guerra, Victoria 9          4) 491 Gabaud, Elizabeth 9        
  8 East Bay HS  'A'                                    4:14.27   1   1   
     1) 10 Powell, Seles 12             2) 83 Mayfield, Kayla 11          
     3) 1 Wilson, Mekiah 9              4) 53 Francois, Angelique 9       
  9 Port Charlotte HS  'A'                              4:15.96   2 
     1) 355 Samuel, Tshana 11           2) 356 Bostic, Mika 12            
     3) 357 Childers, Nicole 12         4) 253 Rossip, Kelly 12           
 10 Gibbs HS  'A'                                       4:16.95   1 
     1) 146 Fletcher, Jerosan 10        2) 197 Bryant, Imani 10           
     3) 198 Rentz, Tiana 10             4) 152 Bethune, Jessica 12        
 11 Island Coast  'A'                                   4:17.47   1 
     1) 309 Watson, Kiera 12            2) 351 Coke, Tasheka 11           
     3) 319 Ellis, Leanne 9             4) 352 Fasano, Jennifer 9         
 12 Estero HS  'A'                                      4:18.83   1 
     1) 350 Slater, Katie 10            2) 345 Slater, Megan 9            
     3) 347 Curth, Aja 11               4) 348 Valencia, Antonella 9      
 13 Osceola HS (Seminole)  'A'                          4:21.70   1 
     1) 183 Tournant, Christina 10      2) 205 Kincy, Angelina 11         
     3) 206 Clarke, Erin 10             4) 224 Irwin, Alexis 12           
 14 Brandon HS  'A'                                     4:30.61   1 
     1) 80 Hardy, Shavica 12            2) 81 Jones, Dominique 10         
     3) 82 Thomas, Symonne 9            4) 51 Campbell, Bernice 12        
 15 Bayshore HS  'A'                                    4:38.69   1 
     1) 76 Wilson, Jalysa 11            2) 77 Johnson, Quena 11           
     3) 78 Broadnax, Michelle 9         4) 79 Pasick, Tyra 9              
 16 Northeast HS (St. Petersburg)  'A'                  4:48.08   1 
     1) 202 Moore, Rachel 12            2) 204 Nunez, Monica 11           
     3) 203 Braham, Hayley 9            4) 250 Condon, Courtney 11        
 
Event 26  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ida S. Baker HS  'A'                                3:23.98   2  10   
     1) 435 Thompson, Avery 12          2) 496 Fitch, Cecil 12            
     3) 495 Clarke, Trayvon 10          4) 463 Carr, Blake 12             
  2 East Bay HS  'A'                                    3:24.03   2   8   
     1) 49 Williams, Noah 11            2) 90 Rannie, Ryan 10             
     3) 29 Jones, Brandon 12            4) 58 Wikes, David 11             
  3 Naples HS  'A'                                      3:25.39   2   6   
     1) 503 Walkow, Daniel 10           2) 499 Laventure, Kinger 11       
     3) 501 Prudhomm, Dieudonne 10      4) 498 Arnold, Morgan 11          
  4 East Lee County HS  'A'                             3:26.88   2   5   
     1) 433 Cherisol, Benedict 12       2) 427 Sawyer, Kendall 10         
     3) 533 Holt, Cory 12               4) 462 Hardy, Edward 12           
  5 Barron Collier HS  'A'                              3:28.55   2   4   
     1) 454 Fuller, Isaac 12            2) 494 Boylea, Delonte 9          
     3) 461 Jean, Calvin 11             4) 492 Cox, Daniel 11             
  6 Armwood HS  'A'                                     3:28.97   2   3   
     1) 56 Covington, Aaron 9           2) 89 Edwards, Kaylaun 9          
     3) 70 McQuay III, Leon 11          4) 88 Bryant, Greg 10             
  7 Boca Ciega HS  'A'                                  3:28.98   1   2   
     1) 209 Lampley, Christopher 9      2) 212 Andreas, Harris 12         
     3) 210 Nelson, Emmett 12           4) 148 Davis, Kenard 12           
  8 Palmetto Senior HS  'A'                             3:30.82   1   1   
     1) 340 Jackson, Robert 12          2) 311 Pierre, Brandon 12         
     3) 317 Lester, Luke 12             4) 302 Hicks, Josh 10             
  9 Northeast HS (St. Petersburg)  'A'                  3:31.65   1 
     1) 602 Ellison, Brajohn 12         2) 244 Stenger, Michael 12        
     3) 601 Manning, Jermanie 12        4) 188 Briscoe, Jonross 12        
 10 Charlotte HS  'A'                                   3:31.95   1 
     1) 362 Barnhart, Matthew 12        2) 334 Henry, Stevenson 11        
     3) 363 Beneby, Kharis 10           4) 364 Mcleod, Chale 11           
 11 Lakewood Ranch HS  'A'                              3:35.00   1 
     1) 94 Wampler, Quintin 11          2) 91 Toth, Nick 11               
     3) 92 Colon, Richard 11            4) 59 Annis, Anthony 12           
 12 Strawberry Crest HS  'A'                            3:36.52   1 
     1) 71 Jordan, Derrick 10           2) 24 Thomas, Chauncey 10         
     3) 95 Hamilton, Karel 11           4) 96 Ruiz, Josue 11              
 13 Venice HS  'A'                                      3:37.73   1 
     1) 368 Cokley, John 10             2) 370 Laurin, Marcus 10          
     3) 369 Enander, David 12           4) 312 Kreider, Eric 10           
 14 Largo HS  'A'                                       3:38.48   1 
     1) 243 Vacha, Adam 12              2) 597 Juvvan, Denson             
     3) 181 Lane, Aaron 10              4) 600 Raheem, Harvey             
 15 South Fort Myers HS  'A'                            3:38.61   2 
     1) 281 Dortch, Nathaniel --        2) 366 Destine, Alexander 10      
     3) 303 Francisque, Dennis 12       4) 343 Dorsinvil, Ernst 12        
 16 Dunedin HS  'A'                                     3:41.90   2 
     1) 213 Reedy, Kyle 12              2) 149 Middleton, Ahmad 10        
     3) 214 Bock, James Peyton 12       4) 175 Koehl, Alex 12             
 
Event 27  Girls 4x800 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lakewood Ranch HS  'A'                              9:24.17   2  10   
     1) 86 Novak, Natalie 11            2) 101 McDermott, Devin 12        
     3) 85 Zarrella, Kristin 11         4) 102 Ortiz, Olivia 11           
  2 Estero HS  'A'                                      9:29.49   2   8   
     1) 350 Slater, Katie 10            2) 347 Curth, Aja 11              
     3) 345 Slater, Megan 9             4) 379 Smith, Kacy 11             
  3 Fort Myers HS  'A'                                  9:38.27   2   6   
     1) 504 Edwards, Emily 10           2) 507 Petrik, Rachel 12          
     3) 506 Gemme, Stephanie 11         4) 505 Russo, Courtney 12         
  4 Naples HS  'A'                                      9:46.01   2   5   
     1) 489 Avery, Danielle 11          2) 513 Klopf, Hannah 11           
     3) 490 Novak, Kaitlyn 9            4) 514 Rutila, Rebecca 9          
  5 Lely HS  'A'                                       10:00.37   2   4   
     1) 486 Fetzer, Taylor 9            2) 512 Dorcelie, Darvelyn 10      
     3) 487 Charelus, Johann 9          4) 488 Thorstenson, Christy 9     
  6 Venice HS  'A'                                     10:01.67   2   3   
     1) 359 White, Kelly 12             2) 386 francis, piper 10          
     3) 387 mccrutcheon, taylor 11      4) 358 Meza, Thalia 12            
  7 Gulf Coast HS  'A'                                 10:20.19   2   2   
     1) 508 Heller-Spencer, Kia 12      2) 476 Speach, Kathryn 12         
     3) 509 Barlow, Caroline 10         4) 479 De Greef, Danielle 10      
  8 Sarasota HS  'A'                                   10:29.31   1   1   
     1) 384 Dewitt, Megan 12            2) 381 Guttman, Sadie 10          
     3) 383 Harding, Emily 10           4) 382 Hinds, Shelby 11           
  9 Charlotte HS  'A'                                  10:29.90   1 
     1) 373 Young, Danielle 10          2) 374 Vartiainen, Victoria 10    
     3) 375 Roughton, Jordan 11         4) 376 Quinn, Alexandria 12       
 10 Northeast HS (St. Petersburg)  'A'                 10:37.29   1 
     1) 242 Spring, Amanda 11           2) 250 Condon, Courtney 11        
     3) 249 Condon, Caroline 10         4) 202 Moore, Rachel 12           
 11 Osceola HS (Seminole)  'A'                         10:49.73   2 
     1) 223 Murphy, Kaylie 11           2) 205 Kincy, Angelina 11         
     3) 225 Monchtal, Charlsie 11       4) 226 Brittain, Kristen 12       
 12 Strawberry Crest HS  'A'                           10:51.43   1 
     1) 106 Menge, Trixi 12             2) 107 Chavez, Maria 10           
     3) 108 Guerra, Stephanie 9         4) 109 Murray, Ashley 11          
 13 Largo HS  'A'                                      10:56.02   1 
     1) 222 Meadors, Cathy 12           2) 541 Kern, Tiffany 10           
     3) 542 Trung, Kim 12               4) 199 Martinez, Janicellis 12    
 14 East Bay HS  'A'                                   11:05.04   1 
     1) 99 Yates, Hannah 10             2) 98 Johnson, Dryden 11          
     3) 84 Allen, Amori 10              4) 97 Cuccarece, Briana 10        
 15 Boca Ciega HS  'A'                                 11:18.77   1 
     1) 165 Middlebrooks, Qyteshia 12   2) 218 Whitson, Tiffany 10        
     3) 217 Blaine, isabella 9          4) 219 Mattair, Ashley 12         
 16 Lennard HS  'A'                                    11:33.00   1 
     1) 2 Quigley, Megan 12             2) 103 Viard, Saika 12            
     3) 104 Walters, Shanique 10        4) 62 Fontilime, Nathalie 10      
 
Event 28  Boys 4x800 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Palmetto Ridge HS  'A'                              8:03.01   2  10   
     1) 527 Yoder, Jacob 12             2) 528 Ashbacher, Kolin 12        
     3) 529 Miranda, Carlos 11          4) 530 Pelletier, Joshua 12       
  2 Charlotte HS  'A'                                   8:03.81   2   8   
     1) 362 Barnhart, Matthew 12        2) 388 Pollizzi, Andrew 12        
     3) 389 Schnulle, Ryan 12           4) 390 Quinn, Connor 11           
  3 Estero HS  'A'                                      8:07.68   2   6   
     1) 395 Cartagena, Jose 11          2) 396 Sommer, Adam 10            
     3) 393 Rojas, Aaron 12             4) 394 Briner, Steven 11          
  4 Naples HS  'A'                                      8:11.63   2   5   
     1) 498 Arnold, Morgan 11           2) 501 Prudhomm, Dieudonne 10     
     3) 525 Gates, Herbert 11           4) 526 Martinez, Matthew 12       
  5 Venice HS  'A'                                      8:15.06   2   4   
     1) 312 Kreider, Eric 10            2) 368 Cokley, John 10            
     3) 370 Laurin, Marcus 10           4) 369 Enander, David 12          
  6 Fort Myers HS  'A'                                  8:22.42   1   3   
     1) 545 Brown, Aesop                2) 517 Roy, Robert 11             
     3) 516 Mason, Mitchell 11          4) 515 Shearman, Brendan 12       
  7 Lakewood Ranch HS  'A'                              8:22.73   2   2   
     1) 94 Wampler, Quintin 11          2) 93 Napier, Joshua 10           
     3) 123 Jones, Brandon 12           4) 124 Dipsiner, Evan 12          
  8 Gibbs HS  'A'                                       8:47.47   1   1   
     1) 179 Allen, Marquise 11          2) 180 Smith, Dicarize 12         
     3) 187 Berry, Ah'jhzae 11          4) 154 Teheartt, Davion 9         
  9 Northeast HS (St. Petersburg)  'A'                  8:48.04   1 
     1) 232 Feeley, Tyler 12            2) 234 Stenger, Matthew 10        
     3) 233 Lambert, Richard 12         4) 235 Rudderham, Steven 9        
 10 Sarasota HS  'A'                                    8:53.35   1 
     1) 401 Gouriluk, Kael 11           2) 398 Kerry, Brian 10            
     3) 400 Martinez, Ricardo 11        4) 399 Summerall, Zackery 9       
 11 East Bay HS  'A'                                    9:03.55   1 
     1) 29 Jones, Brandon 12            2) 120 Aquino, Kristian 11        
     3) 548 Plata, Elton                4) 90 Rannie, Ryan 10             
 12 Lely HS  'A'                                        9:04.60   2 
     1) 520 Davidson, Ryan 9            2) 521 Porter, Tony 9             
     3) 524 Brooks, Richmond 10         4) 519 Vivar, Ulises 12           
 13 Armwood HS  'A'                                     9:06.17   1 
     1) 111 McCants, Marcus 9           2) 113 Green, Kyle 10             
     3) 114 Sanchez, Gerson 11          4) 112 Kelly, Kyre 10             
 14 Boca Ciega HS  'A'                                  9:09.45   2 
     1) 208 Cherian, Jason 12           2) 228 Levai, Blaise 12           
     3) 212 Andreas, Harris 12          4) 209 Lampley, Christopher 9     
 15 Bayshore HS  'A'                                    9:09.50   1 
     1) 117 Freeman, Josh 11            2) 546 Robles, Lynch 10           
     3) 57 Metellus, Anthony 12         4) 547 Richardson, Quinton 12     
 16 Osceola HS (Seminole)  'A'                          9:21.94   1 
     1) 236 McQueen, Zach 11            2) 237 Zuluaga, Alvaro 9          
     3) 238 Zuluaga, Ricky 9            4) 239 Tsiguloff, Eric 12         
 
Event 29  Girls 800 Meter Run Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   224 Irwin, Alexis       12 Osceola HS (           2:14.28   2  10   
  2   489 Avery, Danielle     11 Naples HS              2:15.48   2   8   
  3    85 Zarrella, Kristin   11 Lakewood Ran           2:15.89   2   6   
  4   488 Thorstenson, Chris   9 Lely HS                2:17.48   1   5   
  5   479 De Greef, Danielle  10 Gulf Coast H           2:18.81   2   4   
  6   507 Petrik, Rachel      12 Fort Myers H           2:22.39   2   3   
  7   200 Konstanovic, Alici  11 Largo HS               2:24.24   2   2   
  8    86 Novak, Natalie      11 Lakewood Ran           2:24.42   1   1   
  9   345 Slater, Megan        9 Estero HS              2:25.72   2 
 10   242 Spring, Amanda      11 Northeast HS           2:25.75   2 
 11   241 Lopez, Trishana     12 Dunedin HS             2:25.76   1 
 12   358 Meza, Thalia        12 Venice HS              2:26.07   1 
 13    87 Last, Michelle      10 Lakewood Ran           2:26.81   1 
 14   347 Curth, Aja          11 Estero HS              2:30.09   1 
 15   403 Leon, Araceli       10 South Fort M           2:36.26   1 
 --   126 Perez, Emily        10 Lakewood Ran               DNF   1 
 
Event 30  Boys 800 Meter Run Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   389 Schnulle, Ryan      12 Charlotte HS           1:55.83   2  10   
  2   395 Cartagena, Jose     11 Estero HS              1:57.86   2   8   
  3   533 Holt, Cory          12 East Lee Cou           1:58.08   2   6   
  4    29 Jones, Brandon      12 East Bay HS            1:59.21   2   5   
  5   530 Pelletier, Joshua   12 Palmetto Rid           2:00.39   2   4   
  6   519 Vivar, Ulises       12 Lely HS                2:00.47   2   3   
  7   362 Barnhart, Matthew   12 Charlotte HS           2:00.64   1   2   
  8   528 Ashbacher, Kolin    12 Palmetto Rid           2:02.84   2   1   
  9   369 Enander, David      12 Venice HS              2:03.83   1 
 10    90 Rannie, Ryan        10 East Bay HS            2:05.75   1 
 11    93 Napier, Joshua      10 Lakewood Ran           2:07.30   1 
 12   243 Vacha, Adam         12 Largo HS               2:09.72   2 
 13   112 Kelly, Kyre         10 Armwood HS             2:13.26   1 
 14   244 Stenger, Michael    12 Northeast HS           2:17.86   1 
 --   214 Bock, James Peyton  12 Dunedin HS                 DNF   1 
 --   213 Reedy, Kyle         12 Dunedin HS                 DNF   1 
 
Event 31  Girls 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   102 Ortiz, Olivia       11 Lakewood Ran           4:57.39   10   
  2   509 Barlow, Caroline    10 Gulf Coast H           4:58.91    8   
  3   507 Petrik, Rachel      12 Fort Myers H           5:00.17    6   
  4   379 Smith, Kacy         11 Estero HS              5:00.22    5   
  5   101 McDermott, Devin    12 Lakewood Ran           5:02.90    4   
  6   505 Russo, Courtney     12 Fort Myers H           5:08.40    3   
  7   380 Solis, Katy   G     11 Estero HS              5:19.41    2   
  8   346 Jenkins, Bethany    10 Estero HS              5:23.47    1   
  9   403 Leon, Araceli       10 South Fort M           5:35.75  
 10   534 Munson, Leandra     12 Ida S. Baker           5:36.69  
 11   245 Silk, Jessica        8 Dixie Hollin           5:58.71  
 12   126 Perez, Emily        10 Lakewood Ran           6:00.25  
 --   241 Lopez, Trishana     12 Dunedin HS                 DNF  
 --   127 Duncan, Amber       12 Armwood HS                 DNF  
 --   224 Irwin, Alexis       12 Osceola HS (               DNF  
 --   242 Spring, Amanda      11 Northeast HS               DNF  
 
Event 32  Boys 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   389 Schnulle, Ryan      12 Charlotte HS           4:22.66   10   
  2   115 Duncan, Brandon     12 Armwood HS             4:23.35    8   
  3   533 Holt, Cory          12 East Lee Cou           4:23.68    6   
  4   530 Pelletier, Joshua   12 Palmetto Rid           4:24.92    5   
  5   393 Rojas, Aaron        12 Estero HS              4:25.90    4   
  6   529 Miranda, Carlos     11 Palmetto Rid           4:30.37    3   
  7   244 Stenger, Michael    12 Northeast HS           4:32.45    2   
  8   390 Quinn, Connor       11 Charlotte HS           4:34.58    1   
  9   124 Dipsiner, Evan      12 Lakewood Ran           4:37.68  
 10   119 Meester-Kitterman,  10 Bayshore HS            4:37.86  
 11   247 Clarke, Adam        12 Osceola HS (           4:41.56  
 12   123 Jones, Brandon      12 Lakewood Ran           4:41.58  
 13   515 Shearman, Brendan   12 Fort Myers H           4:44.52  
 14   214 Bock, James Peyton  12 Dunedin HS             4:45.04  
 15   396 Sommer, Adam        10 Estero HS              4:49.31  
 --   246 Maciolek, Zachary   12 Dunedin HS                 DNF  
 
Event 33  Girls 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   102 Ortiz, Olivia       11 Lakewood Ran          10:53.91   10   
  2   509 Barlow, Caroline    10 Gulf Coast H          10:55.82    8   
  3   101 McDermott, Devin    12 Lakewood Ran          11:00.59    6   
  4   380 Solis, Katy   G     11 Estero HS             11:13.01    5   
  5   379 Smith, Kacy         11 Estero HS             11:29.04    4   
  6   346 Jenkins, Bethany    10 Estero HS             11:43.85    3   
  7   513 Klopf, Hannah       11 Naples HS             11:51.76    2   
  8   127 Duncan, Amber       12 Armwood HS            11:53.67    1   
  9   128 Wray, Katie          9 Lakewood Ran          12:02.18  
 10   245 Silk, Jessica        8 Dixie Hollin          12:25.38  
 11   249 Condon, Caroline    10 Northeast HS          12:31.88  
 12   248 Stevens, Alexis     10 Boca Ciega H          12:37.73  
 13   536 Humbert-Llinas, Ch  12 North Fort M          12:41.32  
 14   535 Davis, Samantha     10 Gulf Coast H          12:58.80  
 15   404 Scott, Emily        12 Cypress Lake          13:35.60  
 --   250 Condon, Courtney    11 Northeast HS               DNF  
 
Event 34  Boys 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   393 Rojas, Aaron        12 Estero HS              9:44.84   10   
  2   539 Shearer, Lee        11 Naples HS              9:46.53    8   
  3   406 Adkinson, Cody      12 Port Charlot           9:46.81    6   
  4   525 Gates, Herbert      11 Naples HS              9:47.69    5   
  5   538 Bennett, Tyler      10 Fort Myers H           9:48.98    4   
  6   537 Cuyeu, Julien       10 Barron Colli           9:51.72    3   
  7   115 Duncan, Brandon     12 Armwood HS             9:55.51    2   
  8   246 Maciolek, Zachary   12 Dunedin HS            10:04.07    1   
  9   405 Ormsby, Bobby       11 Cypress Lake          10:06.83  
 10   125 Arnold, Mitch       10 Lakewood Ran          10:22.06  
 11   119 Meester-Kitterman,  10 Bayshore HS           10:22.73  
 12   234 Stenger, Matthew    10 Northeast HS          10:26.86  
 13   240 Scarpinato, Scott   12 Osceola HS (          10:27.39  
 14   129 Bartlett, Scott     11 Strawberry C          10:27.75  
 15   251 Lewis, Tyler        12 Largo HS              10:27.93  
 --   407 Bernard, Courtland  11 Sarasota HS                DNF  
 
Event 39  Girls Seated Shot Put Adaptive
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1   540 Rausin, Arielle     12 North Fort M          13-04.75      4.08m  10   
 
              Women - Adaptive - Team Rankings - 1 Events Scored
===============================================================================
    1) North Fort Myers HS         10                                           
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Lely HS                     61        2) Lakewood Ranch HS          57   
    3) Osceola HS (Seminole)       40        4) Gulf Coast HS              39.50
    5) Palmetto Ridge HS           39        5) Naples HS                  39   
    7) Sarasota HS                 34        8) Charlotte HS               33   
    9) Cape Coral HS               31       10) Estero HS                  28   
   11) Palmetto Senior HS          27       12) Barron Collier HS          25.50
   13) Fort Myers HS               25       13) Largo HS                   25   
   15) Ida S. Baker HS             21       15) Port Charlotte HS          21   
   17) Brandon HS                  13       17) Venice HS                  13   
   19) Boca Ciega HS               12.50    20) North Fort Myers HS        11   
   21) Strawberry Crest HS         10       22) Lennard HS                  9   
   22) East Lee County HS           9       24) Dunedin HS                  7   
   24) Tarpon Springs HS            7       24) South Fort Myers HS         7   
   27) Armwood HS                   6       28) East Bay HS                 5.50
   29) Bayshore HS                  4       30) Gibbs HS                    1   
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Armwood HS                  74        2) Gibbs HS                   56   
    3) Fort Myers HS               53        4) East Lee County HS         51   
    5) Ida S. Baker HS             44        6) Palmetto Ridge HS          42   
    7) Naples HS                   41        8) Charlotte HS               40   
    9) Dunedin HS                  31       10) Estero HS                  28   
   10) East Bay HS                 28       12) Island Coast               23   
   12) Boca Ciega HS               23       14) Port Charlotte HS          21   
   15) Palmetto Senior HS          19       16) Barron Collier HS          17   
   17) Lely HS                     15       18) Gulf Coast HS              11   
   18) South Fort Myers HS         11       20) Venice HS                   7   
   20) Osceola HS (Seminole)        7       22) Sarasota HS                 5   
   23) Bayshore HS                  4       24) Largo HS                    3   
   24) Lakewood Ranch HS            3       24) Strawberry Crest HS         3   
   27) Northeast HS (St. Petersbu   2       28) Lennard HS                  1  

 
 
Post as: 
Hashtags: #fhsaa
 
 

Media

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (2)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Our Photos (0 of 1)

 

Our Blogs (0 of 0)

 

Our Videos (0 of 5)

 

Results