Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Our Media/Results from Golden Spike #3  

Select Year:

Golden Spike #3
April 11th
3400 Lambkin Way, Fort Collins, Colorado, 80525, United States
 

Our Results

Golden Spike #3 - Apr 11, 2012
Conrad Crist, 3400 Lambkin Way, Fort Collins, CO, US, 80525
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Sprint Medley 1,1,2,4 | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
6 Allsup, Sam   Fossil Ridge 12.05 -0.1 5 3
13 VanWhye, Cole   Fossil Ridge 12.53 +0.0 4  
15 Sprayberry, Andrew   Fossil Ridge 12.68 +0.0 2  
20 Aslor, Caleb   Fossil Ridge 12.91 -1.2 1  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
3 Peterson, Jake   Fossil Ridge 23.35 -0.2 4 6
10 Aslor, Caleb   Fossil Ridge 25.47 -0.1 3  
11 Goetz, Scott   Fossil Ridge 25.50 -0.1 2  
20 Feuer, Zack   Fossil Ridge 28.41 -0.1 3  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
7 Quintana, Trevor   Fossil Ridge 54.61 4 2
8 VanWhye, Cole   Fossil Ridge 55.37 3 1
13 Sprayberry, Andrew   Fossil Ridge 57.83 3  
14 Durbin, Baxter   Fossil Ridge 59.28 2  
15 Satterwhite, Will   Fossil Ridge 59.61 2  
-- Ecker, Landon   Fossil Ridge NT 4  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
5 Nostrand, Parker   Fossil Ridge 2:12.65 1 4
-- Baker, Cam   Fossil Ridge NT 1  
-- Hanson, Matthew   Fossil Ridge NT 1  
-- Baeverstad, Ryan   Fossil Ridge NT 1  
-- Hattem, Ryan   Fossil Ridge NT 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
14 Hanson, Matthew   Fossil Ridge 5:12.68 1  
18 Baeverstad, Ryan   Fossil Ridge 5:25.45 1  
24 Brausch, Joseph   Fossil Ridge 5:42.52 1  
25 Cherry, Matt   Fossil Ridge 5:43.74 1  
27 Mcmahon, Jonathan   Fossil Ridge 5:45.99 1  
-- Hartman, Ben   Fossil Ridge NT 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
18 Aurand, Alex   Fossil Ridge 12:36.19 1  
19 Crowell, Riley   Fossil Ridge 13:12.70 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Horak, Jace   Fossil Ridge 14.88 3 10
6 Kravec, Nick   Fossil Ridge 17.90 2 3
8 Zuroski, Zach   Fossil Ridge 18.72 2 1
9 King, Dylan   Fossil Ridge 18.82 2  
13 Bates, Andrew   Fossil Ridge 20.10 2  
14 Stauffer, Tyler   Fossil Ridge 20.28 2  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
3 Leonard, Ethan   Fossil Ridge 41.31 3 6
5 Bates, Andrew   Fossil Ridge 45.07 2 4
11 Kravec, Nick   Fossil Ridge 47.24 2  
15 Stauffer, Tyler   Fossil Ridge 48.48 2  
17 Zuroski, Zach   Fossil Ridge 48.69 1  
-- Horak, Jace   Fossil Ridge NT 3  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Stauffer, VanWhye,
Aslor, Peterson
  Fossil Ridge 46.72 1 10
 
Mens 4x200m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
-- Horak, Ecker,
Allsup, Peterson
  Fossil Ridge DQ 1  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
3 Stauffer, Quintana,
Sprayber, Feuer
  Fossil Ridge 3:53.49 2 6
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
4 Crowell, Mcmahon,
Aurand, Brausch
  Fossil Ridge 10:33.51 1 5
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
19 Matsutani, John   Fossil Ridge 32-03.00(9.83m) 1  
23 Jack, Trevor   Fossil Ridge 30-01.00(9.17m) 1  
25 Pelichowski, Austin   Fossil Ridge 29-03.50(8.93m) 1  
28 Cleverly, Curtis   Fossil Ridge 27-05.00(8.36m) 1  
31 Cabezas, Andrew   Fossil Ridge 19-02.00(5.84m) 1  
32 Sanchez, Parker   Fossil Ridge 17-08.00(5.38m) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
12 Howard, Tim   Fossil Ridge 105-04(32.11m) 1  
17 Pelichowski, Austin   Fossil Ridge 94-07(28.83m) 1  
18 Cleverly, Curtis   Fossil Ridge 90-11(27.71m) 1  
24 Young, Matt   Fossil Ridge 79-07(24.26m) 1  
25 Williams, Tucker   Fossil Ridge 79-02(24.13m) 1  
26 Matsutani, John   Fossil Ridge 78-11(24.05m) 1  
 
Mens Javelin Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
3 Howard, Tim   Fossil Ridge 104-04(31.80m) 1 6
7 Williams, Tucker   Fossil Ridge 91-03(27.81m) 1 2
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
7 Edgar, Austin   Fossil Ridge 5-05.00(1.65m) 1 2
8 Kravec, Nick   Fossil Ridge 5-05.00(1.65m) 1 1
10 Borchert, Austin   Fossil Ridge 5-03.00(1.60m) 1  
15 Williams, Tucker   Fossil Ridge 5-01.00(1.55m) 1  
-- Bell, Craig   Fossil Ridge NH(--) 1  
-- Maass, Ben   Fossil Ridge NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
2 Lanza, Eric   Fossil Ridge 19-05.00(5.92m) -2.4 1 8
7 Quintana, Trevor   Fossil Ridge 18-03.50(5.58m) +0.0 1 2
10 VanWhye, Cole   Fossil Ridge 18-00.50(5.50m) -1.9 1  
12 Allsup, Sam   Fossil Ridge 17-08.50(5.40m) -0.7 1  
15 Edgar, Austin   Fossil Ridge 16-08.25(5.09m) -0.2 1  
21 Henander, James   Fossil Ridge 15-05.25(4.71m) -1.7 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Lanza, Eric   Fossil Ridge 41-04.00(12.60m) -0.9 1 10
4 Quintana, Trevor   Fossil Ridge 40-01.25(12.22m) +0.0 1 5
5 Kravec, Nick   Fossil Ridge 39-02.50(11.95m) +0.0 1 4
6 Arnett, Tanner   Fossil Ridge 37-09.50(11.52m) -2.6 1 3
7 Edgar, Austin   Fossil Ridge 37-08.25(11.49m) -1.2 1 2
-- Borchert, Austin   Fossil Ridge ND(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
6 King, Dylan   Fossil Ridge 10-06.00(3.20m) 1 3
7 Lloyd, Smash   Fossil Ridge 10-06.00(3.20m) 1 2
13 Bell, Craig   Fossil Ridge 8-00.00(2.44m) 1  
-- Yonkaitis, Chris   Fossil Ridge NH(--) 1  
-- Henander, James   Fossil Ridge NH(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
3 Barnes, Sierra   Fossil Ridge 13.23 +0.0 5 6
13 Smith, Karen   Fossil Ridge 14.16 -0.6 4  
21 Tafoya, Anna   Fossil Ridge 15.09 +0.4 3  
29 Mayer, Monika   Fossil Ridge 16.21 -1.1 1  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
10 Ness-Lanckriet, Kyra   Fossil Ridge 28.26 -0.1 3  
12 Smith, Karen   Fossil Ridge 28.47 -0.1 3  
20 Tafoya, Anna   Fossil Ridge 30.62 -0.2 1  
-- Denherder, Savannah   Fossil Ridge NT -0.1 4  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
6 Campana, Alex   Fossil Ridge 1:05.93 2 3
12 Mundo, Sara   Fossil Ridge 1:10.55 2  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
12 Bratvold, Krista   Fossil Ridge 2:51.95 1  
13 Smith, Sarah   Fossil Ridge 2:53.56 1  
15 Johnson, Erin   Fossil Ridge 2:57.52 1  
19 Simpson, Katie   Fossil Ridge 3:04.03 1  
20 Paulson, Summer   Fossil Ridge 3:05.10 1  
-- Campbell, Emily   Fossil Ridge NT 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
9 Campain, Marisa   Fossil Ridge 5:52.40 1  
10 Bratvold, Krista   Fossil Ridge 6:14.12 1  
14 Guzman, Marah   Fossil Ridge 6:27.24 1  
19 Simpson, Katie   Fossil Ridge 6:36.27 1  
20 Paulson, Summer   Fossil Ridge 6:37.01 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
3 Whitehead, Jenice   Fossil Ridge 16.56 3 6
4 Hays, Madison   Fossil Ridge 17.13 3 5
6 Harrison, Lisa   Fossil Ridge 17.79 3 3
19 Primsky, Julianne   Fossil Ridge 21.08 1  
-- Mueller, Francesca   Fossil Ridge DQ 2  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
2 Nelson, Taylor   Fossil Ridge 48.57 3 8
4 Hays, Madison   Fossil Ridge 49.28 3 5
10 Harrison, Lisa   Fossil Ridge 53.01 1  
11 Mueller, Francesca   Fossil Ridge 53.32 2  
-- Whitehead, Jenice   Fossil Ridge NT 3  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
2 Barnes, Denherde,
Thoke, Ness-Lan
  Fossil Ridge 51.83 1 8
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
3 Denherde, Thoke,
Person, Ness-Lan
  Fossil Ridge 4:20.34 1 6
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
4 Campain, Campana,
Johnson, Guzman
  Fossil Ridge 11:05.78 1 5
 
Womens Sprint Medley 1,1,2,4 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
2 Barnes, Denherde,
Thoke, Person
  Fossil Ridge 1:57.68 1 8
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
20 Steward, Bailey   Fossil Ridge 18-02.00(5.54m) 1  
-- Chen, Jacqueline   Fossil Ridge ND(--) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
10 Chen, Jacqueline   Fossil Ridge 75-06(23.01m) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
10 Smith, Sarah   Fossil Ridge 4-06.00(1.37m) 1  
4 Read, Lindsay   Fossil Ridge 4-06.00(1.37m) 1 4
16 Smith, Karen   Fossil Ridge 4-00.00(1.22m) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
3 Willer, Koree   Fossil Ridge 16-06.50(5.04m) +0.0 1 6
5 Read, Lindsay   Fossil Ridge 15-09.50(4.81m) +0.2 1 4
7 Nelson, Taylor   Fossil Ridge 15-04.25(4.68m) +0.0 1 1.50
10 Harrison, Lisa   Fossil Ridge 14-11.50(4.56m) -0.8 1  
13 Smith, Karen   Fossil Ridge 14-04.00(4.37m) -2.6 1  
-- Guzman, Marah   Fossil Ridge ND(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Willer, Koree   Fossil Ridge 36-02.00(11.02m) -1.4 1 10
2 Read, Lindsay   Fossil Ridge 34-11.50(10.66m) -1.5 1 8
8 Smith, Sarah   Fossil Ridge 32-03.50(9.84m) -2.6 1 1
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cleary, Emily   Fossil Ridge 9-07.00(2.92m) 1 10
7 McBride, Lauren   Fossil Ridge 7-00.00(2.13m) 1 2
9 Evans, Kelly   Fossil Ridge 6-06.00(1.98m) 1  
-- Lowham, Chandler   Fossil Ridge NH(--) 1  
-- Jack, Sami   Fossil Ridge NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 

 

2012 Results - Golden Spike #3

Published by RunnerSpace.com/HighSchool on Apr 11 2012, 07:49 PM
Licensed to Rocky Mountain High School HY-TEK's Meet Manager 4/11/2012 08:16 PM
                          Golden Spike #3 - 4/11/2012                          
                        French Field, Fort Collins, CO                         
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
Finals
  1 Irvine, Megan                Thompson Val           13.14      13.02  +0.0  5  10   
  2 Petruska, Josephine          Fort Collins           12.92      13.10  +0.0  5   8   
  3 Barnes, Sierra               Fossil Ridge           13.04      13.23  +0.0  5   6   
  4 Tangri, Mohini               Fort Collins           13.34      13.32  +0.0  5   5   
  5 Bejarano, Ayme               Fort Collins           13.35      13.54  +0.0  5   4   
  6 Lacey, Bri                   Rocky Mounta           13.57      13.73  +0.0  5   3   
  7 Stults, Ashlyn               Fort Collins           13.58      13.78  -0.6  4   2   
  8 Noeldner, Frankie            Rocky Mounta           13.43      13.89  +0.0  5   1   
  9 Rennat, Alexandra            Fort Collins           13.65      13.91  -0.6  4 
 10 Craig, McKenzie              Thompson Val           14.16      13.99  -0.6  4 
 11 Coleman, Jaci                Mountain Vie           14.14      14.02  -0.6  4 
 12 Jimenez, Aaliyah             Rocky Mounta           14.54      14.13   0.4  3 
 13 Smith, Karen                 Fossil Ridge           13.70      14.16  -0.6  4 
 14 Adams, McKenna               Thompson Val           14.13      14.36  -0.6  4 
 15 Kuntz, Heather               Mountain Vie           14.48      14.43   0.4  3 
 16 Turner, Kylie                Poudre High            14.29      14.47   0.4  3 
 17 Basham, Mckenna              Rocky Mounta           13.50      14.52  +0.0  5 
 18 Sirio, Destiny               Thompson Val                      14.62  -0.3  2 
 19 Gilbertson, Ellen            Fort Collins           13.99      14.64  -0.6  4 
 20 Burton, Shaina               Thompson Val                      14.75  -1.1  1 
 21 Tafoya, Anna                 Fossil Ridge           15.43      15.09   0.4  3 
 22 Baker, Tallon                Poudre High                       15.21  -0.3  2 
 23 Carrera, Danielle            Mountain Vie           15.39      15.32   0.4  3 
 24 Miller, Tess                 Poudre High            15.36      15.33   0.4  3 
 25 Cruz, Marilyn                Rocky Mounta           13.95      15.35  -0.6  4 
 26 Salazar, Nicole              Mountain Vie           15.60      15.36   0.4  3 
 27 Roche, Heidi                 Poudre High                       15.67  -1.1  1 
 28 Fisher, Shaine               Mountain Vie                      16.12  -0.3  2 
 29 Mayer, Monika                Fossil Ridge                      16.21  -1.1  1 
 30 Papworth, Even               Poudre High                       16.28  -0.3  2 
 -- Anderson, Abby               Mountain Vie           15.84         NT   0.4  3 
 -- Villalpando, Cinthia         Poudre High                          NT  -0.3  2 
 -- Davick, Mechole              Thompson Val                         NT  -0.3  2 
 
Girls 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Weber, Katie                 Fort Collins           25.58      25.60  -0.1  4  10   
  2 Irvine, Megan                Thompson Val           25.90      25.73  -0.1  4   8   
  3 Ayres-Perry, Alivia          Rocky Mounta           25.80      26.16  -0.1  4   6   
  4 Siemens, Jordyn              Fort Collins           26.56      26.59  -0.1  4   5   
  5 Tangri, Mohini               Fort Collins           27.30      26.77  -0.1  3   4   
  6 Wockner, Julia               Poudre High            26.93      27.23  -0.1  4   3   
  7 Bejarano, Ayme               Fort Collins           27.54      27.32  -0.1  3   2   
  8 Akmakjian, Rachel            Poudre High            26.70      27.37  -0.1  4   1   
  9 Petruska, Josephine          Fort Collins           27.26      28.10  -0.1  4 
 10 Ness-Lanckriet, Kyra         Fossil Ridge           28.34      28.26  -0.1  3 
 11 Robbins, Courtney            Rocky Mounta           28.81      28.42  -0.1  3 
 12 Smith, Karen                 Fossil Ridge           28.40      28.47  -0.1  3 
 13 Weinland, Alesha             Fort Collins           28.89      28.70  -0.1  3 
 14 Jimenez, Aaliyah             Rocky Mounta           29.45      29.02  -0.1  3 
 15 Craig, McKenzie              Thompson Val                      29.40  -0.2  1 
 16 Spotton, Katie               Rocky Mounta           29.64      29.47  -0.2  2 
 17 Maas, Tina                   Thompson Val           31.70      29.91  -0.2  2 
 18 Basham, Mckenna              Rocky Mounta           30.21      30.42  -0.2  2 
 19 Chavet, Erin                 Thompson Val           32.39      30.57  -0.2  2 
 20 Tafoya, Anna                 Fossil Ridge                      30.62  -0.2  1 
 21 Greenlee, Sage               Poudre High                       30.74  -0.2  1 
 22 Krug, Nicole                 Thompson Val                      31.65  -0.2  1 
 23 Carrera, Danielle            Mountain Vie                      32.23  -0.2  1 
 24 Arthur, Julia                Poudre High                       33.28  -0.2  1 
 25 Raineri, Allyson             Mountain Vie           34.77      35.15  -0.2  2 
 -- Coleman, Jaci                Mountain Vie           29.30         NT  -0.1  3 
 -- Johnson, Lexi                Thompson Val           30.74         NT  -0.2  2 
 -- Denherder, Savannah          Fossil Ridge           26.98         NT  -0.1  4 
 -- Villalpando, Cinthia         Poudre High                          NT  -0.2  2 
 -- Baker, Tallon                Poudre High                          NT  -0.2  1 
 -- Kuntz, Heather               Mountain Vie           30.18         NT  -0.2  2 
 
Girls 400 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Remmers, Jill                Fort Collins         1:01.60    1:01.63   3  10   
  2 Suppes, Alexandra            Fort Collins         1:02.90    1:02.54   3   8   
  3 McClintock, Taleah           Fort Collins         1:03.74    1:04.99   3   6   
  4 Sodetz, Jessie               Fort Collins         1:04.66    1:05.26   3   5   
  5 Spotton, Katie               Rocky Mounta         1:05.02    1:05.89   3   4   
  6 Campana, Alex                Fossil Ridge         1:07.68    1:05.93   2   3   
  7 Weinland, Alesha             Fort Collins         1:03.22    1:06.45   3   2   
  8 VanZyl, Kari                 Fort Collins         1:04.70    1:06.56   3   1   
  9 Brown, Hannah                Thompson Val         1:07.40    1:07.57   3 
 10 Rudolph, Marisa              Poudre High                     1:08.51   1 
 11 Roark, Mikayla               Thompson Val         1:07.50    1:08.59   2 
 12 Mundo, Sara                  Fossil Ridge         1:09.66    1:10.55   2 
 13 Sirio, Destiny               Thompson Val                    1:12.44   1 
 14 Johnson, Taylor              Thompson Val                    1:15.07   1 
 15 Quick, Kaitlin               Thompson Val         1:10.50    1:18.27   2 
 16 Raineri, Allyson             Mountain Vie         1:26.20    1:25.35   2 
 -- Johnson, Lexi                Thompson Val                         NT   2 
 -- Meiners, Hailee              Poudre High                          NT   2 
 -- Mortensen, Tayrrn            Poudre High                          NT   1 
 -- Gentry, Kayla                Poudre High                          NT   1 
 -- Doty, Madalyn                Thompson Val                         NT   1 
 -- Stoll, Christina             Poudre High                          NT   2 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Larson, Kendra               Thompson Val         2:26.32    2:23.00   10   
  2 Kramer, Michelle             Fort Collins         2:29.64    2:25.75    8   
  3 Miller, Devynn               Fort Collins         2:29.00    2:26.96    6   
  4 Miklos, Kira                 Fort Collins         2:26.18    2:27.43    5   
  5 Staab, Madalyne              Fort Collins         2:31.89    2:30.68    4   
  6 Thomas, Imani                Fort Collins         2:34.50    2:30.69    3   
  7 Ervin, Abbey                 Fort Collins         2:24.52    2:35.26    2   
  8 Colpitts, Abby               Thompson Val         2:35.86    2:38.81    1   
  9 Rasmussen, Star              Rocky Mounta         2:44.29    2:45.22  
 10 Meiners, Hailee              Poudre High          2:53.32    2:46.56  
 11 Powers, Jadynn               Thompson Val                    2:49.22  
 12 Bratvold, Krista             Fossil Ridge         2:52.91    2:51.95  
 13 Smith, Sarah                 Fossil Ridge         2:48.31    2:53.56  
 14 Odd, Kaleena                 Mountain Vie         2:41.85    2:54.71  
 15 Johnson, Erin                Fossil Ridge         2:53.74    2:57.52  
 16 Munro, Ari                   Rocky Mounta         2:50.00    2:59.66  
 17 Robins, Helen                Rocky Mounta         2:55.00    3:00.14  
 18 Stratton, Abbi               Mountain Vie                    3:01.96  
 19 Simpson, Katie               Fossil Ridge         3:09.77    3:04.03  
 20 Paulson, Summer              Fossil Ridge         3:03.45    3:05.10  
 21 Garner, Ashlee               Mountain Vie         2:54.05    3:06.14  
 22 Grauberger, Elise            Mountain Vie                    3:45.95  
 -- Campbell, Emily              Fossil Ridge                         NT  
 -- Nowak, Kailyn                Rocky Mounta         2:53.94         NT  
 -- Roark, Mikayla               Thompson Val         2:37.23         NT  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Miklos, Kira                 Fort Collins         5:15.38    5:21.00   10   
  2 Ervin, Abbey                 Fort Collins         5:24.07    5:26.91    8   
  3 Oweimrin, Audrey             Fort Collins         5:31.11    5:30.45    6   
  4 Alexander, Kelsey            Rocky Mounta         5:36.95    5:33.77    5   
  5 Muller, Samantha             Fort Collins         5:39.99    5:36.34    4   
  6 Kaufman, Kacie               Thompson Val         5:48.85    5:49.29    3   
  7 Rasmussen, Star              Rocky Mounta         5:55.99    5:49.61    2   
  8 Magnuson, Cambria            Rocky Mounta         5:41.18    5:49.63    1   
  9 Campain, Marisa              Fossil Ridge         5:50.07    5:52.40  
 10 Bratvold, Krista             Fossil Ridge         6:12.62    6:14.12  
 11 Dalrymple, Rhowen            Poudre High          6:14.75    6:16.76  
 12 Stratton, Abbi               Mountain Vie         6:01.09    6:21.41  
 13 Munro, Ari                   Rocky Mounta         5:57.38    6:26.71  
 14 Guzman, Marah                Fossil Ridge                    6:27.24  
 15 Robins, Helen                Rocky Mounta         6:34.02    6:27.40  
 16 Peterson, Maiya              Fort Collins         6:30.00    6:29.09  
 17 Eaton, Brielle               Poudre High                     6:34.39  
 18 Horgen, Cassie               Thompson Val         6:29.56    6:34.80  
 19 Simpson, Katie               Fossil Ridge         6:14.84    6:36.27  
 20 Paulson, Summer              Fossil Ridge         6:45.12    6:37.01  
 21 Quick, Kaitlin               Thompson Val         6:53.34    6:37.79  
 22 Garner, Ashlee               Mountain Vie         6:34.46    7:02.78  
 23 Grauberger, Elise            Mountain Vie         9:07.68    8:41.45  
 -- Austin, Kate                 Thompson Val                         NT  
 -- Taylor, Ashley               Poudre High                          NT  
 -- Kirby, Eileen                Poudre High          6:23.70         NT  
 -- Forest, Riley                Rocky Mounta         5:45.14         NT  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alexander, Kelsey            Rocky Mounta        11:58.02   12:03.99   10   
  2 Michell, Kiri                Fort Collins        12:36.03   12:09.75    8   
  3 Magnuson, Cambria            Rocky Mounta        12:17.96   12:34.47    6   
  4 Conlon, Shannan              Fort Collins        12:38.78   12:35.04    5   
  5 Foster, Caroline             Mountain Vie        13:02.06   12:52.30    4   
  6 Warling, Allysa              Poudre High                    13:09.14    3   
  7 Rybicki, Kayleen             Mountain Vie                   14:43.10    2   
 -- Forest, Riley                Rocky Mounta        12:23.19         NT  
 -- Holt, Heather                Fort Collins        12:14.24         NT  
 -- Kramer, Michelle             Fort Collins        12:16.87         NT  
 
Girls 100 Meter Hurdles
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Lester, Carly                Rocky Mounta           15.10      15.16  -0.4  3  10   
  2 Franco, Monica               Fort Collins           15.83      15.74  -0.4  3   8   
  3 Whitehead, Jenice            Fossil Ridge           16.44      16.56  -0.4  3   6   
  4 Hays, Madison                Fossil Ridge           16.82      17.13  -0.4  3   5   
  5 Trowbridge-peck, Sarah       Poudre High            17.69      17.14  -0.4  3   4   
  6 Harrison, Lisa               Fossil Ridge           18.13      17.79  -0.4  3   3   
  7 Quick, Kristina              Thompson Val           17.89      18.16  -0.4  3   2   
  8 Heck, Georgean               Rocky Mounta           18.46      18.19  -0.4  3   1   
  9 Hufnagel, Laura              Rocky Mounta           18.46      18.30  -0.6  2 
 10 Chavet, Erin                 Thompson Val           21.53      18.82  -0.1  1 
 11 Roberts, Patty               Mountain Vie           19.06      19.36  -0.6  2 
 12 Kelley, Brielle              Poudre High            19.71      19.74  -0.6  2 
 13 Arthur, Julia                Poudre High                       19.81  -0.1  1 
 14 Ungerman, Cassandra          Rocky Mounta           19.84      19.85  -0.6  2 
 15 Neckel, Avery                Fort Collins           20.51      19.90  -0.6  2 
 16 Laymon, Amanda               Thompson Val           19.47      20.17  -0.6  2 
 17 Yuan, Katie                  Rocky Mounta           20.20      20.47  -0.6  2 
 18 Stauffer, Monica             Rocky Mounta           20.97      20.55  -0.1  1 
 19 Primsky, Julianne            Fossil Ridge                      21.08  -0.1  1 
 20 Mortensen, Tayrrn            Poudre High                       22.04  -0.1  1 
 21 Fisher, Shaine               Mountain Vie           22.03      22.30  -0.1  1 
 -- Morrison, Alyssa             Mountain Vie           21.05         NT  -0.1  1 
 -- Mueller, Francesca           Fossil Ridge           18.50         DQ  -0.6  2 
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lester, Carly                Rocky Mounta           46.14      46.41   3  10   
  2 Nelson, Taylor               Fossil Ridge           47.13      48.57   3   8   
  3 Franco, Monica               Fort Collins           48.18      48.89   3   6   
  4 Hays, Madison                Fossil Ridge           49.75      49.28   3   5   
  5 Stephens, Hailey             Thompson Val           49.20      50.33   3   4   
  6 Stults, Ashlyn               Fort Collins           51.32      50.47   2   3   
  7 Heck, Georgean               Rocky Mounta           51.80      52.51   2   2   
  8 Trowbridge-peck, Sarah       Poudre High            52.16      52.72   2   1   
  9 Laymon, Amanda               Thompson Val           53.61      52.82   2 
 10 Harrison, Lisa               Fossil Ridge           53.77      53.01   1 
 11 Mueller, Francesca           Fossil Ridge           53.55      53.32   2 
 12 Neckel, Avery                Fort Collins           52.72      53.86   2 
 13 Stauffer, Monica             Rocky Mounta           53.03      53.90   2 
 14 Quick, Kristina              Thompson Val           52.69      55.47   2 
 15 Roberts, Patty               Mountain Vie           56.74      56.60   1 
 16 Kelley, Brielle              Poudre High                       57.50   1 
 17 Yuan, Katie                  Rocky Mounta         1:01.52      59.39   1 
 18 Villalpando, Cinthia         Poudre High                     1:00.12   1 
 19 Fisher, Shaine               Mountain Vie         1:02.94    1:04.20   1 
 -- Whitehead, Jenice            Fossil Ridge           46.97         NT   3 
 -- Paul, Carly                  Poudre High            46.28         NT   3 
 -- Hasvold, Brynna              Rocky Mounta           49.97         NT   3 
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rocky Mountain High School  'A'                     50.02      50.86   10   
  2 Fossil Ridge High School  'A'                       52.07      51.83    8   
     1) Barnes, Sierra                  2) Denherder, Savannah            
     3) Thoke, Lisa                     4) Ness-Lanckriet, Kyra           
  3 Fort Collins High School  'A'                       53.20      53.33    6   
     1) Bollig, Alyssa                  2) Rennat, Alexandra              
     3) Bejarano, Ayme                  4) Gilbertson, Ellen              
  4 Thompson Valley High School  'A'                    55.62      53.73    5   
     1) Quick, Kristina                 2) Adams, McKenna                 
     3) Craig, McKenzie                 4) Brown, Hannah                  
 -- Poudre High School  'A'                             51.00         NT  
     1) Akmakjian, Rachel               2) Sheng, Julietta                
     3) Paul, Carly                     4) Wockner, Julia                 
 
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rocky Mountain High School  'A'                   1:45.91    1:47.02   10   
  2 Fort Collins High School  'A'                     1:50.10    1:52.67    8   
     1) Rennat, Alexandra               2) Franco, Monica                 
     3) Suppes, Alexandra               4) Weinland, Alesha               
  3 Mountain View High School  'A'                    1:56.00    1:59.28    6   
  4 Thompson Valley High School  'A'                  2:07.00    2:03.83    5   
     1) Carlson, Savannah               2) Burton, Shaina                 
     3) Johnson, Taylor                 4) Davick, Mechole                
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thompson Valley High School  'A'                  4:10.00    4:11.89   10   
     1) Colpitts, Abby                  2) Irvine, Megan                  
     3) Larson, Kendra                  4) Maas, Tina                     
  2 Fort Collins High School  'A'                     4:16.71    4:13.28    8   
     1) Remmers, Jill                   2) Siemens, Jordyn                
     3) Suppes, Alexandra               4) Weber, Katie                   
  3 Fossil Ridge High School  'A'                     4:14.47    4:20.34    6   
     1) Denherder, Savannah             2) Thoke, Lisa                    
     3) Person, Megan                   4) Ness-Lanckriet, Kyra           
  4 Rocky Mountain High School  'A'                   4:14.69    4:27.66    5   
  5 Poudre High School  'A'                           4:33.25    4:32.22    4   
     1) Burnham, Holly                  2) Meiners, Hailee                
     3) Deringer, Lindsey               4) Taylor, Ashley                 
  6 Thompson Valley High School  'B'                  4:40.00    4:40.54    3   
     1) Roark, Mikayla                  2) Johnson, Lexi                  
     3) Laymon, Amanda                  4) Kaufman, Kacie                 
  7 Mountain View High School  'A'                    4:45.00    5:05.08    2   
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fort Collins High School  'A'                    10:01.26    9:53.53   10   
     1) McClintock, Taleah              2) VanZyl, Lizette                
     3) Thomas, Imani                   4) Miller, Devynn                 
  2 Poudre High School  'B'                          10:25.00   10:39.80    8   
     1) Rudolph, Marisa                 2) Burnham, Holly                 
     3) Travis, Reagan                  4) Warling, Allysa                
  3 Poudre High School  'A'                          10:45.00   11:00.83    6   
     1) Meiners, Hailee                 2) Deringer, Lindsey              
     3) Manning, Ellie                  4) Taylor, Ashley                 
  4 Fossil Ridge High School  'A'                    11:29.92   11:05.78    5   
     1) Campain, Marisa                 2) Campana, Alex                  
     3) Johnson, Erin                   4) Guzman, Marah                  
  5 Thompson Valley High School  'A'                 11:45.00   12:04.39    4   
     1) Quick, Kaitlin                  2) Powers, Jadynn                 
     3) Horgen, Cassie                  4) Austin, Kate                   
  6 Mountain View High School  'A'                   12:00.00   12:05.95    3   
 
Girls 800 Sprint Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fort Collins High School  'A'                     1:54.61    1:50.08   10   
     1) Siemens, Jordyn                 2) Weber, Katie                   
     3) Petruska, Josephine             4) Tangri, Mohini                 
  2 Fossil Ridge High School  'A'                     1:50.40    1:57.68    8   
     1) Barnes, Sierra                  2) Denherder, Savannah            
     3) Thoke, Lisa                     4) Person, Megan                  
  3 Rocky Mountain High School  'A'                   1:53.40    1:59.81    6   
  4 Poudre High School  'A'                           1:55.00    2:02.48    5   
     1) Sheng, Julietta                 2) Turner, Kylie                  
     3) Gentry, Kayla                   4) Vijayasarathy, Tarah           
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Franco, Monica               Fort Collins         5-06.00    5-03.00   10   
  2 Turner, Carolyn              Fort Collins         4-08.00    4-09.00    8   
  3 Butcher, Baylee              Mountain Vie         4-08.00   J4-09.00    6   
  4 Krug, Nicole                 Thompson Val                    4-06.00    4   
  4 Greenlee, Sage               Poudre High          4-06.00    4-06.00    4   
  4 Read, Lindsay                Fossil Ridge         4-10.00    4-06.00    4   
  7 Ernst, Anna                  Rocky Mounta         4-10.00   J4-06.00    2   
  8 Sodetz, Jessie               Fort Collins         4-08.00   J4-06.00    1   
  9 Stauffer, Monica             Rocky Mounta         4-06.00   J4-06.00  
 10 Smith, Sarah                 Fossil Ridge                   J4-06.00  
 11 Roche, Heidi                 Poudre High                     4-03.00  
 11 Carlson, Savannah            Thompson Val         4-04.00    4-03.00  
 11 Demott, Maggie               Rocky Mounta         4-06.00    4-03.00  
 11 Anderson, Abby               Mountain Vie                    4-03.00  
 11 Morrison, Alyssa             Mountain Vie         4-08.00    4-03.00  
 16 Smith, Karen                 Fossil Ridge         4-04.00    4-00.00  
 16 Ungerman, Cassandra          Rocky Mounta         4-03.00    4-00.00  
 16 Roberts, Patty               Mountain Vie                    4-00.00  
 16 Briscoe, Emmy                Poudre High                     4-00.00  
 16 Hutson, Allison              Mountain Vie         4-03.00    4-00.00  
 -- Schultz, Lillian             Rocky Mounta         4-00.00         NH  
 -- Carrera, Danielle            Mountain Vie                         NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cleary, Emily                Fossil Ridge         9-01.00    9-07.00   10   
  2 Roche, Heidi                 Poudre High          8-00.00    8-00.00    8   
  3 Coleman, Jaci                Mountain Vie         8-00.00   J8-00.00    5.50
  3 Maddocks, Brittany           Fort Collins         8-00.00   J8-00.00    5.50
  5 Pollack, Erica               Fort Collins         6-00.00    7-00.00    4   
  6 Taulbee, Noelle              Rocky Mounta         6-06.00   J7-00.00    3   
  7 McBride, Lauren              Fossil Ridge         7-00.00   J7-00.00    2   
  8 Miller, Tess                 Poudre High                     6-06.00    1   
  9 Evans, Kelly                 Fossil Ridge         6-06.00   J6-06.00  
 10 Stoll, Christina             Poudre High                    J6-06.00  
 11 Mooney, Elise                Fort Collins         6-00.00    6-00.00  
 11 Schultz, Lillian             Rocky Mounta         6-06.00    6-00.00  
 13 Hutson, Allison              Mountain Vie         6-00.00    5-00.00  
 -- Wehrung, Lena                Thompson Val         9-00.00         NH  
 -- Papworth, Even               Poudre High                          NH  
 -- Lowham, Chandler             Fossil Ridge                         NH  
 -- Steffen, Maddi               Poudre High          7-06.00         NH  
 -- Jack, Sami                   Fossil Ridge         5-06.00         NH  
 
Girls Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Stephens, Hailey             Thompson Val                   17-03.50   0.7  10   
  2 Demott, Maggie               Rocky Mounta        16-09.00   16-07.75  -0.7   8   
  3 Willer, Koree                Fossil Ridge        17-01.75   16-06.50  +0.0   6   
  4 Artzberger, Ali              Thompson Val        15-11.00   16-00.00  -1.1   5   
  5 Read, Lindsay                Fossil Ridge        16-03.00   15-09.50   0.2   4   
  6 Stults, Ashlyn               Fort Collins        16-06.50   15-09.00  +0.0   3   
  7 Nelson, Taylor               Fossil Ridge        16-01.50   15-04.25  +0.0   1.50
  7 White, Kaylyn                Fort Collins        16-03.00   15-04.25  -1.7   1.50
  9 Noeldner, Frankie            Rocky Mounta        16-00.00   15-01.50  -2.5 
 10 Harrison, Lisa               Fossil Ridge        15-00.50   14-11.50  -0.8 
 11 Gentry, Kayla                Poudre High         15-10.00   14-09.00  -2.2 
 12 Gilbertson, Ellen            Fort Collins        15-06.00   14-04.25  -3.9 
 13 Smith, Karen                 Fossil Ridge        15-03.00   14-04.00  -2.6 
 14 Bollig, Alyssa               Fort Collins        15-08.25   14-02.75  -2.1 
 15 Ayres-Perry, Alivia          Rocky Mounta        15-06.50   14-01.75  -0.8 
 16 Vijayasarathy, Tarah         Poudre High                    14-01.00  -3.0 
 17 Krug, Nicole                 Thompson Val        13-09.00   14-00.50  -1.6 
 18 Rennat, Alexandra            Fort Collins        15-00.25   13-10.00  -1.7 
 19 Anderson, Abby               Mountain Vie        15-05.25   13-05.25  -1.4 
 20 McDonnell, Kathleen          Fort Collins        14-01.50   13-04.75  -1.8 
 21 Powers, Jadynn               Thompson Val        11-04.50   12-08.00  -2.4 
 22 Reed, Alana                  Mountain Vie                   12-07.75  -2.6 
 23 Condon, Madison              Mountain Vie        13-02.75   12-03.00  -2.1 
 24 Butcher, Baylee              Mountain Vie        14-01.00   12-01.50  -2.5 
 25 Chavet, Erin                 Thompson Val        12-07.50   11-09.75  -4.1 
 26 Salazar, Nicole              Mountain Vie        13-01.50   11-08.00  -1.5 
 -- Guzman, Marah                Fossil Ridge                         ND   NWI 
 -- Morrison, Alyssa             Mountain Vie        15-03.50         ND   NWI 
 
Girls Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Willer, Koree                Fossil Ridge        37-04.50   36-02.00  -1.4  10   
  2 Read, Lindsay                Fossil Ridge        36-05.50   34-11.50  -1.5   8   
  3 Artzberger, Ali              Thompson Val        34-01.00   34-03.00  -1.9   6   
  4 Demott, Maggie               Rocky Mounta        35-11.25   34-01.25  -2.8   5   
  5 Travis, Reagan               Poudre High         33-04.75   34-00.50  -1.4   4   
  6 White, Kaylyn                Fort Collins        34-01.00   32-08.00  -2.5   3   
  7 Petruska, Josephine          Fort Collins        33-00.00   32-05.00  -3.1   2   
  8 Smith, Sarah                 Fossil Ridge        32-11.00   32-03.50  -2.6   1   
  9 McDonnell, Kathleen          Fort Collins        33-01.00   32-01.00  -4.6 
 10 Pollack, Erica               Fort Collins        30-00.00   31-03.50  -0.6 
 11 Sheng, Julietta              Poudre High         31-01.75   31-01.50  -0.4 
 12 Turner, Carolyn              Fort Collins        31-03.00   30-10.00  -0.5 
 13 Butcher, Baylee              Mountain Vie        31-06.50   30-05.50   0.2 
 14 Reed, Alana                  Mountain Vie        29-08.50   27-07.25  +0.0 
 15 Condon, Madison              Mountain Vie        30-09.00   27-06.25  -0.2 
 16 Annan, Kate                  Mountain Vie        25-10.00   26-06.00  -0.9 
 17 Salazar, Nicole              Mountain Vie        29-00.50   26-05.50  +0.0 
 -- Maas, Tina                   Thompson Val        30-09.00         ND   NWI 
 -- Morrison, Alyssa             Mountain Vie        30-02.25         ND   NWI 
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pott, Rachel                 Poudre High         39-01.25   36-09.00   10   
  2 Natrasevschi, Josephine      Fort Collins        32-11.00   31-11.25    8   
  3 Eichler, Anastasia           Fort Collins        32-11.00   31-10.75    6   
  4 Saari, Kim                   Rocky Mounta        29-09.50   28-04.25    5   
  5 Neal, Emarie                 Rocky Mounta        27-09.50   27-03.25    4   
  6 Avitia, Alexis               Mountain Vie        24-03.50   27-00.00    3   
  7 Dern, Autumn                 Fort Collins        29-01.00   26-07.50    2   
  8 Binganman, Ellie             Rocky Mounta        27-02.00   26-01.50    1   
  9 Robertson, Ashli             Thompson Val        26-10.00   26-00.00  
 10 Bouck, Kasey                 Poudre High         27-03.00   25-10.50  
 11 Annan, Kate                  Mountain Vie        25-07.50   25-01.50  
 12 Sowl, Morgan                 Thompson Val        26-06.00   25-00.00  
 13 Avila, Alyssah               Mountain Vie        27-00.00   24-11.00  
 14 Mueller, Taylore             Poudre High         22-07.00   23-06.00  
 15 Weber, Kaylee                Rocky Mounta        24-07.25   23-01.00  
 16 McQueen, Tessa               Mountain Vie        22-04.00   22-03.50  
 17 Coulter, Savannah            Thompson Val        23-09.00   20-11.50  
 18 Walker, Kourt                Thompson Val        26-00.00   20-10.00  
 19 Bowlby, Ashlie               Thompson Val        21-02.50   20-02.50  
 20 Steward, Bailey              Fossil Ridge        18-09.75   18-02.00  
 -- Chen, Jacqueline             Fossil Ridge        21-07.50         ND  
 -- Daknis, Jenny                Poudre High                          ND  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Natrasevschi, Josephine      Fort Collins          118-00     121-10   10   
  2 Pott, Rachel                 Poudre High           117-07     113-09    8   
  3 Bedard, Kelcey               Rocky Mounta        05-06.50     109-02    6   
  4 McNamee, Hannah              Rocky Mounta        95-07.50     102-10    5   
  5 Dern, Autumn                 Fort Collins          101-02     101-03    4   
  6 Saari, Kim                   Rocky Mounta           94-03      93-04    3   
  7 Avila, Alyssah               Mountain Vie        85-05.50      89-01    2   
  8 Robertson, Ashli             Thompson Val        85-04.50      87-08    1   
  9 Croteau, Daniele             Rocky Mounta           87-02      80-11  
 10 Chen, Jacqueline             Fossil Ridge           65-11      75-06  
 11 Binganman, Ellie             Rocky Mounta        68-01.50      71-08  
 12 Bouck, Kasey                 Poudre High            78-04      69-05  
 13 Eichler, Anastasia           Fort Collins           89-09      68-09  
 14 McQueen, Tessa               Mountain Vie           61-08      67-09  
 15 Mueller, Taylore             Poudre High            68-02      61-00  
 16 Coulter, Savannah            Thompson Val           68-09      59-07  
 17 Weber, Kaylee                Rocky Mounta           62-11      59-01  
 18 Walker, Kourt                Thompson Val           73-11      55-10  
 19 Daknis, Jenny                Poudre High            57-04      54-02  
 20 Annan, Kate                  Mountain Vie           65-04      48-01  
 21 Avitia, Alexis               Mountain Vie           72-05      41-06  
 22 Bowlby, Ashlie               Thompson Val           52-04      40-05  
 -- Sowl, Morgan                 Thompson Val           79-04         ND  
 -- Specht, Kalyn                Poudre High           110-07         ND  
 
Girls Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Croteau, Daniele             Rocky Mounta                      74-08   10   
  2 Binganman, Ellie             Rocky Mounta                   60-00.50    8   
  3 Sheng, Julietta              Poudre High                       59-03    6   
  4 Saari, Kim                   Rocky Mounta                      58-08    5   
  5 Steffen, Maddi               Poudre High                       46-04    4   
  6 Papworth, Even               Poudre High                       18-04    3   
 -- Daknis, Jenny                Poudre High                          ND  
 
Boys 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Zimmerman, Keon              Fort Collins           11.63      11.56  -0.1  5  10   
  2 Seeton, Caleb                Fort Collins           12.00      11.60  -0.1  5   8   
  3 Neal, Riley                  Rocky Mounta           12.30      11.70  +0.0  4   6   
  4 Hanks, Jacob                 Fort Collins           12.00      11.79  -0.1  5   5   
  5 Waldie, Riley                Fort Collins           12.10      12.02  -0.1  5   4   
  6 Allsup, Sam                  Fossil Ridge           12.02      12.05  -0.1  5   3   
  7 Johnson, Calvin              Fort Collins           12.14      12.06  +0.0  4   2   
  8 Schiller, Justin             Rocky Mounta           11.89      12.14  -0.1  5   1   
  9 Senesac, Nick                Poudre High            11.97      12.20  -0.1  5 
 10 Coburn, Bruce                Fort Collins           12.43      12.31  +0.0  4 
 11 Timm, Mitchell               Rocky Mounta           11.72      12.46  -0.1  5 
 12 Lee, Jimmy                   Rocky Mounta           12.50      12.49  -0.5  3 
 13 VanWhye, Cole                Fossil Ridge           12.25      12.53  +0.0  4 
 14 Baran, Henry                 Thompson Val           12.45      12.61  +0.0  4 
 15 Sprayberry, Andrew           Fossil Ridge                      12.68  +0.0  2 
 16 Martinson, Jake              Thompson Val           12.75      12.70  -0.5  3 
 17 Fisher, Hezekiah             Mountain Vie           12.36      12.72  +0.0  4 
 18 Skelton, Kris                Rocky Mounta           12.40      12.79  +0.0  4 
 19 Bower, Morgan                Thompson Val           12.72      12.82  -0.5  3 
 20 Aslor, Caleb                 Fossil Ridge                      12.91  -1.2  1 
 21 Williams, Jordan             Rocky Mounta           12.20      12.94  +0.0  4 
 22 Parr, Mitchell               Mountain Vie           12.96      13.01  -0.5  3 
 23 Shook, Spencer               Thompson Val           12.65      13.04  -0.5  3 
 24 Adams, Aaron                 Poudre High                       13.11  +0.0  2 
 25 Lipert, Calvin               Poudre High                       13.15  +0.0  2 
 26 Logan, Kevin                 Mountain Vie           12.80      13.29  -0.5  3 
 27 Fiesleman, Kolton            Thompson Val           13.25      13.30  -0.5  3 
 28 Sharp, Aaron                 Poudre High                       13.56  +0.0  2 
 29 Calder, Riley                Mountain Vie                      13.66  +0.0  2 
 30 Kennedy, Drew                Mountain Vie           13.67      13.69  -0.5  3 
 31 Cole, Quentin                Thompson Val                      13.94  -1.2  1 
 32 Bridges, Greg                Poudre High                       14.65  +0.0  2 
 -- Alvarez, Jerry               Poudre High                          NT  -1.2  1 
 
Boys 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Poulsen, Matthew             Fort Collins           23.89      23.02  -0.2  4  10   
  2 Haase, Jake                  Rocky Mounta           23.62      23.05  -0.2  4   8   
  3 Peterson, Jake               Fossil Ridge           23.89      23.35  -0.2  4   6   
  4 Zimmerman, Keon              Fort Collins           23.62      23.63  -0.2  4   5   
  5 Thurgood, Chase              Fort Collins           24.38      23.93  -0.2  4   4   
  6 Coburn, Bruce                Fort Collins           24.96      24.24  -0.1  3   3   
  7 Chesson, Timothy             Fort Collins           24.20      24.44  -0.2  4   2   
  8 Robinson, Justin             Poudre High            25.62      24.93  -0.1  3   1   
  9 Benger, Jacoby               Rocky Mounta           25.24      24.98  -0.1  3 
 10 Aslor, Caleb                 Fossil Ridge           25.53      25.47  -0.1  3 
 11 Goetz, Scott                 Fossil Ridge           26.77      25.50  -0.1  2 
 12 Fisher, Hezekiah             Mountain Vie           25.43      25.60  -0.1  3 
 13 Lipert, Calvin               Poudre High                       26.55  -0.1  2 
 14 Parr, Mitchell               Mountain Vie                      26.60  -0.1  1 
 15 Rhead, Josh                  Rocky Mounta           26.15      26.61  -0.1  3 
 16 Peel, Kace                   Rocky Mounta           26.76      26.86  -0.1  2 
 17 Sowder, Bradley              Thompson Val                      26.94  -0.1  1 
 18 Hemissi, Wajdi               Poudre High                       27.30  -0.1  1 
 19 Kennedy, Drew                Mountain Vie           28.46      27.84  -0.1  2 
 20 Feuer, Zack                  Fossil Ridge           26.06      28.41  -0.1  3 
 -- Morales, David               Rocky Mounta           24.00         NT  -0.2  4 
 -- Lee, Jimmy                   Rocky Mounta           25.61         NT  -0.1  3 
 -- Schafer, Jacob               Thompson Val                         NT  -0.1  2 
 -- Hodges, Sam                  Fort Collins           24.00         NT  -0.2  4 
 -- Ivie, Austin                 Poudre High                          NT  -0.1  1 
 -- Ruiz, Jorge                  Poudre High                          NT  -0.1  1 
 -- Kniegge, Christopher         Poudre High                          NT  -0.1  2 
 -- Lenhart, Matt                Mountain Vie                         NT  -0.1  2 
 -- Underwood, Austin            Poudre High                          NT  -0.1  2 
 
Boys 400 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bozmans, Raymond             Fort Collins           47.94      48.79   4  10   
  2 Hooker, Zach                 Poudre High            54.65      52.06   3   8   
  3 Johnson, Calvin              Fort Collins           52.84      52.97   4   6   
  4 Chesson, Timothy             Fort Collins           53.04      53.03   4   5   
  5 Ettien, Sean                 Fort Collins           54.70      53.98   3   4   
  6 Overholser, Stevin           Rocky Mounta           53.34      54.26   4   3   
  7 Quintana, Trevor             Fossil Ridge           53.82      54.61   4   2   
  8 VanWhye, Cole                Fossil Ridge           55.49      55.37   3   1   
  9 Waldie, Riley                Fort Collins           54.29      55.40   3 
 10 Morales, David               Rocky Mounta           49.80      56.22   4 
 11 Mccorkel, Noah               Poudre High            55.60      56.32   3 
 12 Roche, Preston               Poudre High                       56.98   1 
 13 Sprayberry, Andrew           Fossil Ridge           57.79      57.83   3 
 14 Durbin, Baxter               Fossil Ridge         1:00.97      59.28   2 
 15 Satterwhite, Will            Fossil Ridge         1:00.66      59.61   2 
 16 Lee, Jimmy                   Rocky Mounta           55.26      59.68   3 
 17 Peel, Kace                   Rocky Mounta           58.63    1:00.15   2 
 18 Lyell, Patrick               Rocky Mounta           57.95    1:01.00   3 
 19 Logan, Kevin                 Mountain Vie           59.00    1:01.19   2 
 20 James, J.T                   Thompson Val           59.80    1:03.84   2 
 21 Avalos, Coy                  Rocky Mounta         1:05.31    1:04.44   2 
 22 Lane, Thomas                 Mountain Vie                    1:04.54   2 
 23 Schafer, Jacob               Thompson Val         1:10.59    1:09.08   2 
 -- Greuel, Benjamin             Fort Collins           51.05         NT   4 
 -- Molstad, Nathan              Thompson Val                         NT   1 
 -- Robinson, Justin             Poudre High                          NT   1 
 -- Ecker, Landon                Fossil Ridge           52.36         NT   4 
 -- Yankowski, Jadon             Poudre High                          NT   1 
 -- Walbeck, Kyle                Poudre High                          NT   1 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fischer, Grant               Poudre High          2:09.00    2:07.39   10   
  2 Robinson, Ryan               Fort Collins         2:07.80    2:07.85    8   
  3 Grueber, Colin               Fort Collins         2:07.06    2:08.53    6   
  4 Knighton, Seth               Fort Collins         2:06.48    2:10.83    5   
  5 Nostrand, Parker             Fossil Ridge         2:22.70    2:12.65    4   
  6 DeMott, Connor               Rocky Mounta         2:18.17    2:13.66    3   
  7 Briggs, Henry                Fort Collins         2:21.64    2:13.88    2   
  8 Devries, Brian               Thompson Val         2:27.10    2:14.21    1   
  9 Campbell, Ryan               Rocky Mounta         2:10.00    2:18.89  
 10 Santistevan, Duane           Fort Collins         2:20.00    2:20.66  
 11 Ervin, Ben                   Fort Collins         2:15.00    2:21.06  
 12 Martin, Josh                 Mountain Vie         2:17.78    2:23.18  
 -- Baker, Cam                   Fossil Ridge                         NT  
 -- Lyell, Clay                  Rocky Mounta         2:30.30         NT  
 -- Hanson, Matthew              Fossil Ridge                         NT  
 -- Baeverstad, Ryan             Fossil Ridge                         NT  
 -- Mengel, Kegan                Thompson Val         2:26.84         NT  
 -- Denton-Weber, Daniel         Thompson Val                         NT  
 -- VonHolten, Julian            Mountain Vie                         NT  
 -- Hattem, Ryan                 Fossil Ridge         2:26.60         NT  
 -- Strohecker, Bryce            Mountain Vie         2:26.70         NT  
 -- Tasker, Luke                 Poudre High                          NT  
 -- Berg, Oliver                 Rocky Mounta         2:40.20         NT  
 -- Linkenheil, Billy            Poudre High          2:14.00         NT  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Abbey, Jefferson             Fort Collins         4:25.47    4:28.32   10   
  2 Hay, Griffin                 Fort Collins         4:26.27    4:35.06    8   
  3 Miller, Paul                 Poudre High          4:52.52    4:45.81    6   
  4 Knighton, Seth               Fort Collins         4:46.67    4:47.54    5   
  5 Doner, Ryan                  Rocky Mounta         4:47.73    4:48.92    4   
  6 Mohamed, Mazin               Fort Collins         4:49.80    4:52.77    3   
  7 Messerli, David              Rocky Mounta         4:54.18    4:53.31    2   
  8 Briggs, Henry                Fort Collins         5:04.00    4:53.72    1   
  9 Santistevan, Duane           Fort Collins         5:04.09    5:05.48  
 10 Cooper, Mitchell             Rocky Mounta         5:12.71    5:07.66  
 11 VonHolten, Julian            Mountain Vie         5:13.68    5:09.66  
 12 Bordewyk, Walter             Rocky Mounta         5:13.18    5:09.83  
 13 Schmidt, Konnor              Rocky Mounta         5:15.91    5:11.04  
 14 Hanson, Matthew              Fossil Ridge         5:26.48    5:12.68  
 15 Francia, Ben                 Poudre High          5:18.75    5:14.85  
 16 Strohecker, Bryce            Mountain Vie         5:23.87    5:15.30  
 17 Castaneda, Joey              Thompson Val         5:00.60    5:20.62  
 18 Baeverstad, Ryan             Fossil Ridge         5:38.48    5:25.45  
 19 Hodges, Nick                 Poudre High                     5:25.67  
 20 Beal, Lucas                  Thompson Val                    5:33.57  
 21 Martin, Josh                 Mountain Vie         5:15.32    5:33.74  
 22 Bockhaus, Mark               Poudre High                     5:35.98  
 23 Powers, Nick                 Poudre High                     5:36.65  
 24 Brausch, Joseph              Fossil Ridge         5:56.05    5:42.52  
 25 Cherry, Matt                 Fossil Ridge                    5:43.74  
 26 Baldwin, Ryan                Thompson Val         5:29.27    5:45.06  
 27 Mcmahon, Jonathan            Fossil Ridge                    5:45.99  
 -- Tasker, Luke                 Poudre High          5:53.26         NT  
 -- Hartman, Ben                 Fossil Ridge         6:34.48         NT  
 -- Bolander, Seth               Rocky Mounta         5:30.61         NT  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hay, Griffin                 Fort Collins         9:36.86    9:46.75   10   
  2 Abbey, Jefferson             Fort Collins         9:53.26    9:57.44    8   
  3 Fischer, Grant               Poudre High         10:29.55   10:08.38    6   
  4 Patterson, John              Fort Collins         9:56.45   10:08.65    5   
  5 Benzel, Marcus               Fort Collins        10:52.76   10:17.29    4   
  6 Bloom, Daniel                Thompson Val        10:49.07   10:20.65    3   
  7 Mohamed, Mazin               Fort Collins        10:06.15   10:31.48    2   
  8 Simington, Kaleb             Thompson Val        10:47.40   10:39.66    1   
  9 Seale, Trey                  Fort Collins        10:39.20   10:40.87  
 10 Finer, Eli                   Poudre High         11:25.13   10:42.93  
 11 Doner, Ryan                  Rocky Mounta        10:15.10   10:43.42  
 12 Bordewyk, Walter             Rocky Mounta        11:13.69   11:19.74  
 13 Steininger, Mark             Rocky Mounta        11:49.14   11:19.98  
 14 Chase, Evan                  Rocky Mounta        11:36.54   11:20.18  
 15 Rudolph, Evan                Thompson Val        11:24.67   11:20.51  
 16 Dean, Daniel                 Poudre High         11:57.27   11:33.98  
 17 Hodges, Nick                 Poudre High         13:26.76   11:34.48  
 18 Aurand, Alex                 Fossil Ridge                   12:36.19  
 19 Crowell, Riley               Fossil Ridge        12:51.76   13:12.70  
 20 Molstad, Nathan              Thompson Val                   13:27.70  
 21 Kinard, Nathan               Mountain Vie                   13:46.82  
 22 Wilson, Lucas                Mountain Vie                   13:46.83  
 -- Messerli, David              Rocky Mounta        10:56.90         NT  
 -- Walbeck, Kyle                Poudre High                          NT  
 -- Schmidt, Konnor              Rocky Mounta        11:20.10         NT  
 
Boys 110 Meter Hurdles
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Horak, Jace                  Fossil Ridge           14.72      14.88   1.0  3  10   
  2 Long, Spencer                Poudre High            16.09      15.72   1.0  3   8   
  3 Rogers, Ryan                 Fort Collins           16.01      15.93   1.0  3   6   
  4 Adema, Levi                  Fort Collins           17.29      17.44   1.0  3   5   
  5 Skelton, Kris                Rocky Mounta           17.84      17.70   1.0  3   4   
  6 Kravec, Nick                 Fossil Ridge           18.82      17.90  -0.2  2   3   
  7 Johnson, Nate                Mountain Vie           18.75      18.71  -0.2  2   2   
  8 Zuroski, Zach                Fossil Ridge           18.71      18.72  -0.2  2   1   
  9 King, Dylan                  Fossil Ridge           18.46      18.82  -0.2  2 
 10 Crawford, Cassidy            Fort Collins           17.81      18.87   1.0  3 
 11 Meyer, Christian             Fort Collins           20.45      19.34   NWI  1 
 12 Morales, Ethan               Rocky Mounta           18.00      19.47   1.0  3 
 13 Bates, Andrew                Fossil Ridge           19.99      20.10  -0.2  2 
 14 Stauffer, Tyler              Fossil Ridge           20.14      20.28  -0.2  2 
 15 Wyatt, James                 Mountain Vie           20.24      20.36   NWI  1 
 16 Musante, Michael             Rocky Mounta           19.89      20.64  -0.2  2 
 17 Palmier, Stephen             Fort Collins           17.50      21.10   1.0  3 
 -- Hernandez, Jon               Mountain Vie                         NT   NWI  1 
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Seeton, Caleb                Fort Collins           41.30      41.08   3  10   
  2 Rogers, Ryan                 Fort Collins           41.18      41.13   3   8   
  3 Leonard, Ethan               Fossil Ridge           41.92      41.31   3   6   
  4 Cochran, Zachary             Fort Collins           43.86      43.90   3   5   
  5 Bates, Andrew                Fossil Ridge           45.37      45.07   2   4   
  6 Hoffman, Bjorn               Poudre High            44.83      45.36   3   3   
  7 Morales, Ethan               Rocky Mounta           45.00      45.66   3   2   
  8 Skelton, Kris                Rocky Mounta           45.56      45.77   2   1   
  9 Johnson, Nate                Mountain Vie           47.35      46.41   2 
 10 Musante, Michael             Rocky Mounta           47.97      47.18   1 
 11 Kravec, Nick                 Fossil Ridge           45.85      47.24   2 
 12 Adema, Levi                  Fort Collins           43.99      47.66   3 
 13 Torres, Sergio               Fort Collins           46.73      47.80   2 
 14 Meyer, Christian             Fort Collins           47.80      48.35   2 
 15 Stauffer, Tyler              Fossil Ridge           47.39      48.48   2 
 16 Wyatt, James                 Mountain Vie           47.75      48.49   2 
 17 Zuroski, Zach                Fossil Ridge           53.01      48.69   1 
 -- Horak, Jace                  Fossil Ridge           40.05         NT   3 
 -- Hernandez, Jon               Mountain Vie           54.56         NT   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fossil Ridge High School  'A'                       46.93      46.72   10   
     1) Stauffer, Tyler                 2) VanWhye, Cole                  
     3) Aslor, Caleb                    4) Peterson, Jake                 
  2 Rocky Mountain High School  'B'                     47.04      47.92    8   
  3 Thompson Valley High School  'A'                    47.00      48.16    6   
     1) Shook, Spencer                  2) Bower, Morgan                  
     3) Baran, Henry                    4) Martinson, Jake                
 -- Fort Collins High School  'A'                       43.90         NT  
     1) Zimmerman, Keon                 2) Palmier, Stephen               
     3) Poulsen, Matthew                4) Coburn, Bruce                  
 -- Poudre High School  'A'                           1:00.00         DQ  
     1) Adams, Aaron                    2) Ivie, Austin                   
     3) Kniegge, Christopher            4) Sharp, Aaron                   
 -- Rocky Mountain High School  'A'                     45.04         DQ  
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fort Collins High School  'A'                     1:28.22    1:31.06   10   
     1) Palmier, Stephen                2) Bozmans, Raymond               
     3) Poulsen, Matthew                4) Greuel, Benjamin               
  2 Rocky Mountain High School  'A'                   1:34.78    1:36.73    8   
  3 Rocky Mountain High School  'B'                   1:36.78    1:41.97    6   
  4 Mountain View High School  'A'                    1:40.00    1:42.67    5   
  5 Poudre High School  'B'                           1:59.00    1:52.95    4   
     1) Alvarez, Jerry                  2) Bridges, Greg                  
     3) Lee, Chris                      4) Sharp, Aaron                   
 -- Mountain View High School  'B'                    1:45.00         NT  
 -- Poudre High School  'A'                           1:48.00         NT  
     1) Lipert, Calvin                  2) Ruiz, Jorge                    
     3) Underwood, Austin               4) Hemissi, Wajdi                 
 -- Fossil Ridge High School  'A'                     1:34.64         DQ  
     1) Horak, Jace                     2) Ecker, Landon                  
     3) Allsup, Sam                     4) Peterson, Jake                 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fort Collins High School  'A'                     3:29.66    3:27.03   2  10   
     1) Bozmans, Raymond                2) Thurgood, Chase                
     3) Greuel, Benjamin                4) Johnson, Calvin                
  2 Fort Collins High School  'B'                     3:37.00    3:38.03   2   8   
     1) Schulte, Rory                   2) Keller, Nick                   
     3) Chesson, Timothy                4) Waldie, Riley                  
  3 Fossil Ridge High School  'A'                     3:33.21    3:53.49   2   6   
     1) Stauffer, Tyler                 2) Quintana, Trevor               
     3) Sprayberry, Andrew              4) Feuer, Zack                    
  4 Thompson Valley High School  'A'                  3:52.00    4:01.45   2   5   
     1) Devries, Brian                  2) Shook, Spencer                 
     3) Bower, Morgan                   4) Castaneda, Joey                
  5 Poudre High School  'A'                           4:05.00    4:03.80   1   4   
     1) Powers, Nick                    2) Francia, Ben                   
     3) Robinson, Justin                4) Fisher, Dane                   
  6 Poudre High School  'B'                           4:07.00    4:09.06   1   3   
     1) Linkenheil, Billy               2) Adams, Aaron                   
     3) Bridges, Greg                   4) Underwood, Austin              
  7 Thompson Valley High School  'B'                  4:05.00    4:20.07   1   2   
     1) Sowder, Bradley                 2) Denton-Weber, Daniel           
     3) Fiesleman, Kolton               4) Beal, Lucas                    
 -- Mountain View High School  'A'                    3:50.00         NT   2 
 -- Rocky Mountain High School  'A'                   3:36.09         NT   2 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fort Collins High School  'A'                     8:30.09    8:27.73   10   
     1) Schulte, Rory                   2) Keller, Nick                   
     3) Robinson, Ryan                  4) Grueber, Colin                 
  2 Poudre High School  'A'                          10:00.20    9:44.61    8   
     1) Turner, Cole                    2) Bauer, Simon                   
     3) Kniegge, Christopher            4) Millazzo, Angelo               
  3 Mountain View High School  'A'                    8:59.53    9:52.79    6   
  4 Fossil Ridge High School  'A'                     9:36.55   10:33.51    5   
     1) Crowell, Riley                  2) Mcmahon, Jonathan              
     3) Aurand, Alex                    4) Brausch, Joseph                
 -- Rocky Mountain High School  'A'                   9:01.76         NT  
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Koster, Kade                 Poudre High          6-02.00    6-03.00   10   
  2 Karp, Ethan                  Rocky Mounta         6-05.50    6-01.00    8   
  3 Neal, Riley                  Rocky Mounta         6-00.00   J6-01.00    6   
  4 Williams, Jordan             Rocky Mounta         6-03.00    5-09.00    5   
  5 Adema, Levi                  Fort Collins         5-08.00    5-07.00    4   
  6 Gibbs, Levi                  Poudre High                    J5-07.00    3   
  7 Edgar, Austin                Fossil Ridge         5-06.00    5-05.00    2   
  8 Kravec, Nick                 Fossil Ridge         5-03.00   J5-05.00    1   
  9 Tatum, Damon                 Rocky Mounta         5-04.00   J5-05.00  
 10 Rhead, Josh                  Rocky Mounta         5-03.00    5-03.00  
 10 Bishop, Harrison             Poudre High                     5-03.00  
 10 Borchert, Austin             Fossil Ridge         5-02.00    5-03.00  
 10 Johnson, Calvin              Fort Collins         5-06.00    5-03.00  
 10 Kufield, Torin               Mountain Vie         5-06.00    5-03.00  
 15 Calder, Riley                Mountain Vie         5-00.00    5-01.00  
 15 Roche, Preston               Poudre High                     5-01.00  
 15 Williams, Tucker             Fossil Ridge         5-00.00    5-01.00  
 18 Yankowski, Jadon             Poudre High                     4-11.00  
 18 Parr, Mitchell               Mountain Vie                    4-11.00  
 -- Morales, Ethan               Rocky Mounta         5-08.00         NH  
 -- Beal, Lucas                  Thompson Val                         NH  
 -- Bell, Craig                  Fossil Ridge                         NH  
 -- Maass, Ben                   Fossil Ridge                         NH  
 -- Schulte, Rory                Fort Collins         5-06.50         NH  
 -- Jimenez, Anthony             Poudre High          5-06.00         NH  
 -- Powell, Bryce                Mountain Vie                         NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walter, Austin               Rocky Mounta        14-00.00   12-06.00   10   
  2 O'Grady, Tim                 Rocky Mounta        11-06.00   12-00.00    8   
  3 Weaver, Colton               Fort Collins        11-00.00   11-06.00    6   
  4 Seitz, Zack                  Poudre High         12-00.00   11-00.00    5   
  5 Messerli, David              Rocky Mounta        11-06.00  J11-00.00    4   
  6 King, Dylan                  Fossil Ridge        10-00.00   10-06.00    3   
  7 Lloyd, Smash                 Fossil Ridge        10-00.00  J10-06.00    2   
  8 Ham, Mason                   Rocky Mounta        11-00.00   10-00.00    1   
  9 Williams, Jordan             Rocky Mounta        10-06.00    9-06.00  
 10 Manship, Alexander           Fort Collins        10-09.00    9-00.00  
 10 Johnson, Ryan                Fort Collins         9-00.00    9-00.00  
 10 Kufield, Torin               Mountain Vie         9-00.00    9-00.00  
 13 Farnsworth, John             Rocky Mounta         8-00.00    8-00.00  
 13 Walbeck, Kyle                Poudre High                     8-00.00  
 13 Sowder, Bradley              Thompson Val                    8-00.00  
 13 Dixon, David                 Mountain Vie         9-00.00    8-00.00  
 13 Bell, Craig                  Fossil Ridge         8-00.00    8-00.00  
 13 Parr, Mitchell               Mountain Vie         8-00.00    8-00.00  
 19 Linkenheil, Billy            Poudre High                     7-00.00  
 19 Roche, Preston               Poudre High                     7-00.00  
 -- Martinson, Jake              Thompson Val        10-00.00         NH  
 -- Yonkaitis, Chris             Fossil Ridge                         NH  
 -- Henander, James              Fossil Ridge                         NH  
 -- Lee, Chris                   Poudre High                          NH  
 -- Holder, Brandon              Poudre High                          NH  
 
Boys Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Neal, Riley                  Rocky Mounta        20-09.50   20-05.00  -2.4  10   
  2 Lanza, Eric                  Fossil Ridge        19-10.50   19-05.00  -2.4   8   
  3 Stuckey, Langston            Fort Collins        19-09.50   19-02.00  -2.5   6   
  4 Morales, David               Rocky Mounta        19-09.00   18-07.25  -2.1   5   
  5 Ettien, Sean                 Fort Collins        19-05.50   18-04.50  -1.6   4   
  6 Allen, Austen                Rocky Mounta        18-11.25   18-03.75  -2.3   3   
  7 Quintana, Trevor             Fossil Ridge        18-04.50   18-03.50  +0.0   2   
  8 Turner, Cole                 Poudre High         18-04.50   18-01.00  -0.8   1   
  9 Crawford, Cassidy            Fort Collins        20-01.00   18-00.75  +0.0 
 10 VanWhye, Cole                Fossil Ridge        18-10.75   18-00.50  -1.9 
 11 Schiller, Justin             Rocky Mounta        18-04.25   17-09.50  -0.7 
 12 Allsup, Sam                  Fossil Ridge                   17-08.50  -0.7 
 13 Johnson, Nate                Mountain Vie        17-06.00   17-02.25  -2.5 
 14 Tatum, Damon                 Rocky Mounta        18-00.00   16-08.50  -1.7 
 15 Edgar, Austin                Fossil Ridge                   16-08.25  -0.2 
 16 Mccorkel, Noah               Poudre High         17-11.50   16-02.50  -2.3 
 17 Lenhart, Matt                Mountain Vie        12-06.50   15-09.00  +0.0 
 18 Bishop, Harrison             Poudre High                    15-08.50  +0.0 
 19 Yankowski, Jadon             Poudre High                    15-07.00  +0.0 
 20 Fisher, Noah                 Mountain Vie        16-09.75   15-05.50  -1.8 
 21 Henander, James              Fossil Ridge        16-05.50   15-05.25  -1.7 
 22 Svendsen, Bradyn             Mountain Vie        15-01.00   15-02.25  -2.0 
 23 Fisher, Dane                 Poudre High                    13-10.25  -1.2 
 24 Lane, Thomas                 Mountain Vie                   13-10.00  +0.0 
 25 Wilson, Wes                  Thompson Val        13-01.00   12-11.00  -1.0 
 -- Hodges, Sam                  Fort Collins        19-10.00         ND   NWI 
 -- Koster, Kade                 Poudre High                          ND   NWI 
 
Boys Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Lanza, Eric                  Fossil Ridge        40-05.00   41-04.00  -0.9  10   
  2 Ettien, Sean                 Fort Collins        39-01.00   40-06.00   0.3   8   
  3 Carroll, Jack                Poudre High         39-04.50   40-02.75  +0.0   6   
  4 Quintana, Trevor             Fossil Ridge        40-02.00   40-01.25  +0.0   5   
  5 Kravec, Nick                 Fossil Ridge        39-01.50   39-02.50  +0.0   4   
  6 Arnett, Tanner               Fossil Ridge        39-08.00   37-09.50  -2.6   3   
  7 Edgar, Austin                Fossil Ridge        38-01.50   37-08.25  -1.2   2   
  8 Turner, Cole                 Poudre High         37-02.00   37-05.25   0.3   1   
  9 Stuckey, Langston            Fort Collins        38-04.50   36-09.50  +0.0 
 10 Hoffman, Bjorn               Poudre High         38-04.25   35-04.50  -1.7 
 11 Fisher, Dane                 Poudre High                    35-02.00  -1.1 
 12 Yankowski, Jadon             Poudre High                    34-05.00  -1.8 
 13 Johnson, Nate                Mountain Vie        36-05.50   34-01.50  -1.1 
 14 DeMott, Connor               Rocky Mounta        36-03.00   33-09.00  -0.1 
 15 Svendsen, Bradyn             Mountain Vie        31-06.50   31-05.50  -1.5 
 -- Allen, Austen                Rocky Mounta        40-00.75         ND   NWI 
 -- Hodges, Sam                  Fort Collins        38-00.00         ND   NWI 
 -- Thornton, Tad                Rocky Mounta        36-05.50         ND   NWI 
 -- Lyell, Patrick               Rocky Mounta        36-00.50         ND   NWI 
 -- Fisher, Noah                 Mountain Vie        34-00.75         ND   NWI 
 -- Borchert, Austin             Fossil Ridge        38-08.50         ND   NWI 
 -- Powell, Bryce                Mountain Vie        26-11.00         ND   NWI 
 -- Thurgood, Chase              Fort Collins        40-00.00         ND   NWI 
 -- Long, Spencer                Poudre High         35-05.00         ND   NWI 
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hanks, Jacob                 Fort Collins        56-01.00   57-07.00   10   
  2 Karp, Ethan                  Rocky Mounta        51-01.50   50-00.00    8   
  3 Blaho, Alex                  Poudre High                    49-03.00    6   
  4 McDonald, Max                Rocky Mounta        45-10.25   46-10.00    5   
  5 Wilson, Bryce                Rocky Mounta        50-02.50   46-06.00    4   
  6 Lerma-morales, Javier        Fort Collins        39-10.50   42-03.00    3   
  7 Adams-Palmer, Brandon        Fort Collins        45-03.00   42-00.00    2   
  8 Achziger, Bryson             Poudre High         38-06.00   40-04.00    1   
  9 Williams, Dan                Rocky Mounta        42-10.00   40-01.00  
 10 Robinson, Michael            Poudre High                    38-05.00  
 11 Nelson, Ryan                 Mountain Vie        36-04.00   38-00.00  
 12 Chubb, Tyler                 Rocky Mounta        37-10.50   36-05.50  
 13 Colon-Bonet, Ben             Rocky Mounta        36-04.50   36-01.50  
 14 Garabraudt, Jorden           Poudre High         32-00.00   34-10.50  
 15 Dixon, David                 Mountain Vie        37-11.25   34-00.00  
 16 Mcintosh, Mike               Mountain Vie        35-06.50   33-08.50  
 17 Boxberger, John              Fort Collins        33-00.00   33-07.00  
 18 James, J.T                   Thompson Val        33-08.50   33-06.00  
 19 Matsutani, John              Fossil Ridge        31-06.00   32-03.00  
 20 Stroh, Nicholas              Fort Collins        30-11.50   31-08.50  
 21 Nichols, Camden              Mountain Vie                   31-04.00  
 22 Windels, Casey               Mountain Vie        30-02.50   30-11.50  
 23 Jack, Trevor                 Fossil Ridge        29-04.50   30-01.00  
 24 Mallal, Daniel               Poudre High                    29-07.00  
 25 Pelichowski, Austin          Fossil Ridge        30-04.50   29-03.50  
 26 Cole, Quentin                Thompson Val        26-08.00   29-00.00  
 27 Allen, Andrew                Thompson Val        29-05.50   28-06.00  
 28 Cleverly, Curtis             Fossil Ridge        32-08.25   27-05.00  
 29 Marez, Adam                  Thompson Val        27-05.25   26-05.00  
 30 Jaworski, Brandon            Thompson Val        26-00.25   26-00.00  
 31 Cabezas, Andrew              Fossil Ridge        20-03.75   19-02.00  
 32 Sanchez, Parker              Fossil Ridge                   17-08.00  
 -- Blaho, Austin                Poudre High         41-00.00         ND  
 -- Wilson, Wes                  Thompson Val        21-06.50         ND  
 -- Spretizer, Joel              Mountain Vie        31-02.00         ND  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilson, Bryce                Rocky Mounta          153-09     152-04   10   
  2 Karp, Ethan                  Rocky Mounta          147-06     147-09    8   
  3 Hanks, Jacob                 Fort Collins          135-11     139-09    6   
  4 Palmier, Stephen             Fort Collins          129-05     135-01    5   
  5 Adams-Palmer, Brandon        Fort Collins          127-00     125-05    4   
  6 Blaho, Austin                Poudre High           117-02     123-11    3   
  7 Robinson, Michael            Poudre High                      117-10    2   
  8 Cecil, Daniel                Poudre High           118-07     114-07    1   
  9 Lerma-morales, Javier        Fort Collins          118-01     106-08  
 10 Stroh, Nicholas              Fort Collins          107-02     106-06  
 11 Watkins, Thomas              Mountain Vie        01-05.50     106-01  
 12 Howard, Tim                  Fossil Ridge          117-05     105-04  
 13 Sipes, Tyler                 Mountain Vie          126-02     104-11  
 14 Powell, Austin               Poudre High           101-11     103-05  
 15 Boxberger, John              Fort Collins           85-00     103-01  
 16 Williams, Dan                Rocky Mounta          112-00     102-08  
 17 Pelichowski, Austin          Fossil Ridge           91-02      94-07  
 18 Cleverly, Curtis             Fossil Ridge           95-03      90-11  
 19 Chubb, Tyler                 Rocky Mounta          111-07      90-06  
 20 Neal, Riley                  Rocky Mounta          104-09      87-02  
 21 Windels, Casey               Mountain Vie           78-02      87-01  
 22 Tatum, Damon                 Rocky Mounta           85-08      85-02  
 23 James, J.T                   Thompson Val        78-09.50      82-09  
 24 Young, Matt                  Fossil Ridge           81-10      79-07  
 25 Williams, Tucker             Fossil Ridge        87-10.50      79-02  
 26 Matsutani, John              Fossil Ridge           85-10      78-11  
 27 Allen, Andrew                Thompson Val           79-06      75-11  
 28 Shook, Spencer               Thompson Val           71-08      72-06  
 29 Marez, Adam                  Thompson Val           60-08      68-01  
 30 Jaworski, Brandon            Thompson Val           70-00      64-10  
 31 Rankin, Landon               Mountain Vie           61-00      64-04  
 32 Metzger, Logan               Mountain Vie           73-11      63-07  
 33 Wilson, Wes                  Thompson Val           56-07      60-03  
 -- Spretizer, Joel              Mountain Vie          105-04         ND  
 -- Blaho, Alex                  Poudre High                          ND  
 
Boys Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilson, Bryce                Rocky Mounta                     151-09   10   
  2 Cecil, Daniel                Poudre High                      107-08    8   
  3 Howard, Tim                  Fossil Ridge                     104-04    6   
  4 Williams, Dan                Rocky Mounta                     103-00    5   
  5 Achziger, Bryson             Poudre High                      102-05    4   
  6 Carroll, Jack                Poudre High                       99-05    3   
  7 Williams, Tucker             Fossil Ridge                      91-03    2   
  8 Hoffman, Bjorn               Poudre High                       86-06    1   
  9 Chubb, Tyler                 Rocky Mounta                      84-02  
 10 Windels, Casey               Mountain Vie                      79-10  
 11 Watkins, Thomas              Mountain Vie                      75-11  
 12 Mcintosh, Mike               Mountain Vie                      75-08  
 13 Garabraudt, Jorden           Poudre High                       74-07  
 -- Hemissi, Wajdi               Poudre High                          ND  

 
 
Post as: 
Hashtags: None
 
 

Media

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Our News (1 of 1)

 

Our Photos (0 of 0)

 

Our Blogs (0 of 0)

 

Our Videos (0 of 0)

 

Results

2012 Results - Golden Spike #3
Apr 11 2012, 07:49 PM