Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Media

Videos (23)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Our Photos (0 of 307)

 

Our Blogs (0 of 0)

 

Our Videos (23 of 74)

 
Women's 100m Hurdles Prelim Heat 1 - NWAC Outdoor Championships 2015
 
Men's 110m Hurdles Prelim Heat 1 - NWAC Outdoor Championships 2015
All (23)
 

Results

 

Our Media/Results from NWAC Outdoor Championships  

Select Year: 

NWAC Outdoor Championships
May 18th - May 19th
Spokane, Washington, United States
 

Our Results

NWAC Outdoor Championships
May 18, 2015 to May 19, 2015
Spokane, WA, US
 
Men: 100m | 200m | 1500m | 5k | 3k Steeple | 110h | 400h | 4x100m | Shot | Discus | Hammer | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 5k | 10k | 3k Steeple | 100h | 400h | 4x100m | 4x400m | Javelin | LJ | Hep | Hep: 100h | Hep: 200m | Hep: 800m | Hep: HJ | Hep: Javelin | Hep: LJ | Hep: Shot

Team Scores
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
9 Carline, Dennis 9 Mt Hood 11.21 +1.1 2  
9 Carline, Dennis 9 Mt Hood 11.21 +1.1 2  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
11 Carline, Dennis 9 Mt Hood 23.07w +3.7 1  
11 Carline, Dennis 9 Mt Hood 23.07w +3.7 1  
 
Mens 1500m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
5 Raleigh, Brandon 10 Mt Hood 4:05.04 1  
5 Raleigh, Brandon 10 Mt Hood 4:05.04 1  
 
Mens 5000m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
8 Raleigh, Brandon 10 Mt Hood 16:17.57 1  
8 Raleigh, Brandon 10 Mt Hood 16:17.57 1  
 
Mens 3k Steeple Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
9 Zacarius, Jonathan 9 Mt Hood 10:55.31 1  
9 Zacarius, Jonathan 9 Mt Hood 10:55.31 1  
11 Velasco-Lopez, Santiag 10 Mt Hood 11:36.16 1  
11 Velasco-Lopez, Santiag 10 Mt Hood 11:36.16 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
2 Larson, Devon 10 Mt Hood 15.01 1  
2 Larson, Devon 10 Mt Hood 15.01 1  
3 Turner, Joshua 9 Mt Hood 15.05 1  
3 Turner, Joshua 9 Mt Hood 15.05 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
3 Larson, Devon 10 Mt Hood 15.05 2  
3 Larson, Devon 10 Mt Hood 15.05 2  
5 Turner, Joshua 9 Mt Hood 15.22 1  
5 Turner, Joshua 9 Mt Hood 15.22 1  
 
Mens 400m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
7 Turner, Joshua 9 Mt Hood 58.05 1  
7 Turner, Joshua 9 Mt Hood 58.05 1  
 
Mens 400m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
6 Turner, Joshua 9 Mt Hood 57.80 1  
6 Turner, Joshua 9 Mt Hood 57.80 1  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
5 Li, Evans,
Larson, Carline
  Mt Hood 43.95 1  
5 Li, Evans,
Larson, Carline
  Mt Hood 43.95 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
13 Jackson, Tyler 10 Mt Hood 11.71m(38'5) 1  
13 Jackson, Tyler 10 Mt Hood 11.71m(38'5) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
2 Jackson, Tyler 10 Mt Hood 45.25m(148'5.5) 1  
2 Jackson, Tyler 10 Mt Hood 45.25m(148'5.5) 1  
 
Mens Hammer Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
9 Ham, Nicholas 9 Mt Hood 42.18m(138'4.5) 1  
9 Ham, Nicholas 9 Mt Hood 42.18m(138'4.5) 1  
14 Fappas, Alec 9 Mt Hood 32.86m(107'9.5) 1  
14 Fappas, Alec 9 Mt Hood 32.86m(107'9.5) 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
11 Evans, Bryce 9 Mt Hood 12.39m(40'7.75) +0.0 1  
11 Evans, Bryce 9 Mt Hood 12.39m(40'7.75) +0.0 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
-- Visan, Josh 10 Mt Hood NH(--) 1  
-- Visan, Josh 10 Mt Hood NH(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Paul, Margaret 9 Mt Hood 11.96 -0.1 1  
1 Paul, Margaret 9 Mt Hood 11.96 -0.1 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Paul, Margaret 9 Mt Hood 12.04w +3.0 2  
1 Paul, Margaret 9 Mt Hood 12.04w +3.0 2  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Paul, Margaret 9 Mt Hood 24.61 +0.8 1  
1 Paul, Margaret 9 Mt Hood 24.61 +0.8 1  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Paul, Margaret 9 Mt Hood 25.24 +1.3 2  
1 Paul, Margaret 9 Mt Hood 25.24 +1.3 2  
 
Womens 5000m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Glovatsky, Georgia 9 Mt Hood 18:16.63 1  
1 Glovatsky, Georgia 9 Mt Hood 18:16.63 1  
 
Womens 10000m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Glovatsky, Georgia 9 Mt Hood 39:03.35 1  
1 Glovatsky, Georgia 9 Mt Hood 39:03.35 1  
12 Smith, Kim 10 Mt Hood 47:52.39 1  
12 Smith, Kim 10 Mt Hood 47:52.39 1  
 
Womens 3k Steeple Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
2 Trosino, Emily 10 Mt Hood 12:01.48 1  
2 Trosino, Emily 10 Mt Hood 12:01.48 1  
8 McDonald, Haley 10 Mt Hood 13:00.14 1  
8 McDonald, Haley 10 Mt Hood 13:00.14 1  
9 Bates, Alejandra 9 Mt Hood 13:57.29 1  
9 Bates, Alejandra 9 Mt Hood 13:57.29 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
2 Andre, Courtney 10 Mt Hood 14.75 1  
2 Andre, Courtney 10 Mt Hood 14.75 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
3 Andre, Courtney 10 Mt Hood 14.87 1  
3 Andre, Courtney 10 Mt Hood 14.87 1  
 
Womens 400m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
2 Andre, Courtney 10 Mt Hood 1:04.80 1  
2 Andre, Courtney 10 Mt Hood 1:04.80 1  
3 Greenleaf, Madison 9 Mt Hood 1:05.73 1  
3 Greenleaf, Madison 9 Mt Hood 1:05.73 1  
 
Womens 400m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Andre, Courtney 10 Mt Hood 1:05.62 1  
1 Andre, Courtney 10 Mt Hood 1:05.62 1  
4 Greenleaf, Madison 9 Mt Hood 1:06.58 1  
4 Greenleaf, Madison 9 Mt Hood 1:06.58 1  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
6 Watkins, Andre,
McDonald, Paul
  Mt Hood 51.27 1  
6 Watkins, Andre,
McDonald, Paul
  Mt Hood 51.27 1  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
3 Paul, Watkins,
Greenlea, Andre
  Mt Hood 4:01.78 1  
3 Paul, Watkins,
Greenlea, Andre
  Mt Hood 4:01.78 1  
 
Womens Javelin Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
7 Woodcock, Rachel 10 Mt Hood 35.53m(116'6.75) 1  
7 Woodcock, Rachel 10 Mt Hood 35.53m(116'6.75) 1  
14 Watkins, Kayla 9 Mt Hood 29.89m(98'0.75) 1  
14 Watkins, Kayla 9 Mt Hood 29.89m(98'0.75) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
11 Andre, Courtney 10 Mt Hood 4.79m(15'8.5) -0.9 1  
11 Andre, Courtney 10 Mt Hood 4.79m(15'8.5) -0.9 1  
 
Womens Heptathlon Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
6 Andre, Courtney 10 Mt Hood 3,939 1  
6 Andre, Courtney 10 Mt Hood 3,939 1  
 
Womens Heptathlon: 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
2 Andre, Courtney 10 Mt Hood 14.97 1 846
2 Andre, Courtney 10 Mt Hood 14.97 1 846
 
Womens Heptathlon: 200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
2 Andre, Courtney 10 Mt Hood 26.54c 1 771
2 Andre, Courtney 10 Mt Hood 26.54c 1 771
 
Womens Heptathlon: 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
3 Andre, Courtney 10 Mt Hood 2:32.35 1 664
3 Andre, Courtney 10 Mt Hood 2:32.35 1 664
 
Womens Heptathlon: High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
7 Andre, Courtney 10 Mt Hood 1.32m(4'3.75) 1 429
7 Andre, Courtney 10 Mt Hood 1.32m(4'3.75) 1 429
 
Womens Heptathlon: Javelin Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
8 Andre, Courtney 10 Mt Hood 20.14m(66'0.75) 1 291
8 Andre, Courtney 10 Mt Hood 20.14m(66'0.75) 1 291
 
Womens Heptathlon: Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
4 Andre, Courtney 10 Mt Hood 5.12m(16'9.5) 1 592
4 Andre, Courtney 10 Mt Hood 5.12m(16'9.5) 1 592
 
Womens Heptathlon: Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
8 Andre, Courtney 10 Mt Hood 7.17m(23'6.25) 1 346
8 Andre, Courtney 10 Mt Hood 7.17m(23'6.25) 1 346

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Female Team Scores Place School Points =================================================================== 1 Spokane CC SPOK 208 2 Lane CC CCLA 187 3 Clackamas CC CLAC 125 4 Mt. Hood CC HOO1 85 5 SW Oregon CC SWO 54 6 Olympic College OLYM 40 7 Green River CC CCR1 34 8 Treasure Valley CC TVCC 33 9 Everett CC CCEV 32 10 Clark College CLA1 20 Male Team Scores Place School Points =================================================================== 1 Lane CC CCLA 229 2 Spokane CC SPOK 184.333 3 Clackamas CC CLAC 132.833 4 Treasure Valley CC TVCC 65 5 Olympic College OLYM 53 6 Everett CC CCEV 52.5 7 Mt. Hood CC HOO1 33 8 SW Oregon CC SWO 28.3333 9 Clark College CLA1 17 10 Green River CC CCR1 13 11 Skagit Valley SKAG 5

 

 

2015 Results - NWAC Outdoor Championships

Published by RunnerSpace.com/College on May 18th, 11:05pm

Website:Click here

Championship website

Licensed to Community College of Spokane
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/19/2015 03:52 PM
       NWAC Track and Field Championships 2015 - 5/18/2015 to 5/19/2015        
                   Oregon-Washington Regional Championships                    
                               Spokane Falls CC                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Paul, Margaret            FR Mt. Hood CC              12.04Q  3.0  2 
  2 Simms-Garcia, Daysha      FR Lane CC                  12.26Q  2.2  1 
  3 Hill, Emma                SO Clackamas CC             12.49q  3.0  2 
  4 Dozier, Talisha           FR SW Oregon CC             12.50q  3.0  2 
  5 Millsap, Jolene           FR Olympic Coll             12.51q  3.0  2 
  6 Piper, Sheila             SO Green River              12.56q  3.0  2 
  7 Roberts, Sydney           SO Spokane CC               12.57q  2.2  1 
  8 Boyer, Taylor             FR Lane CC                  12.58q  2.2  1 
  9 Flemming, Kamina          FR Olympic Coll             12.64   2.2  1 
 10 Ulinwa, Godlyne           FR Clackamas CC             12.92   2.2  1 
 11 Otholt, Hayley            FR Spokane CC               12.94   3.0  2 
 12 Broyles, Racheal          FR SW Oregon CC             12.95   2.2  1 
 13 Gilstrap, McKenna         FR Clackamas CC             13.42   2.2  1 
 14 Hafen, Kelsey             FR Treasure Val             13.44   2.2  1 
 15 May, Courtney             FR SW Oregon CC             13.50   3.0  2 
 
Event 1  Women 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Paul, Margaret            FR Mt. Hood CC              11.96  -0.1 
  2 Simms-Garcia, Daysha      FR Lane CC                  12.35  -0.1 
  3 Dozier, Talisha           FR SW Oregon CC             12.57  -0.1 
  4 Millsap, Jolene           FR Olympic Coll             12.65  -0.1 
  5 Boyer, Taylor             FR Lane CC                  12.68  -0.1 
  6 Piper, Sheila             SO Green River              12.71  -0.1 
  7 Hill, Emma                SO Clackamas CC             12.72  -0.1 
  8 Roberts, Sydney           SO Spokane CC               12.78  -0.1 
 
Event 2  Men 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Goodier, Jesse            SO Lane CC                  10.84Q  1.1  2 
  2 Lee, D'Mon                FR Clackamas CC             10.89Q  1.0  1 
  3 Burt, Brian               FR Lane CC                  10.85q  1.1  2 
  4 Kelly, Ben                FR Lane CC                  11.00q  1.0  1 
  5 Kilcup, Margaryonta       FR Clackamas CC             11.04q  1.0  1 
  6 Tullos, Alex              SO Spokane CC               11.11q  1.0  1 
  7 Tamez, Agi                FR Treasure Val             11.12q  1.0  1 
  8 Rodriguez, Cesar          SO Lane CC                  11.18q  1.1  2 
  9 Carline, Dennis           FR Mt. Hood CC              11.21   1.1  2 
 10 Obas, Josh                FR Green River              11.26   1.1  2 
 11 Ziegler, Brandon          FR Clark Colleg             11.57   1.0  1 
 12 Hatfield, Zac             SO Treasure Val             11.58   1.1  2 
 13 Keffer, Hunter            SO Olympic Coll             11.64   1.1  2 
 14 Garrett, Malik            FR Clackamas CC             11.67   1.0  1 
 15 Hoff, Christian           FR Green River              11.75   1.1  2 
 16 Bosman, Kean              SO Everett CC               12.19   1.0  1 
 
Event 2  Men 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Kelly, Ben                FR Lane CC                  10.78   0.4 
  2 Goodier, Jesse            SO Lane CC                  10.83   0.4 
  3 Burt, Brian               FR Lane CC                  10.88   0.4 
  4 Tamez, Agi                FR Treasure Val             11.12   0.4 
  5 Kilcup, Margaryonta       FR Clackamas CC             11.13   0.4 
  6 Rodriguez, Cesar          SO Lane CC                  11.14   0.4 
  7 Lee, D'Mon                FR Clackamas CC             11.16   0.4 
  8 Tullos, Alex              SO Spokane CC               11.56   0.4 
 
Event 3  Women 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Paul, Margaret            FR Mt. Hood CC              25.24Q  1.3  2 
  2 Hamm, Kendra              SO Spokane CC               25.40Q +0.0  1 
  3 Simms-Garcia, Daysha      FR Lane CC                  25.62q +0.0  1 
  4 Ulinwa, Gifty             FR Clackamas CC             25.84q  1.3  2 
  5 Millsap, Jolene           FR Olympic Coll             26.02q  1.3  2 
  6 Hill, Emma                SO Clackamas CC             26.11q +0.0  1 
  7 Dunn, Kristine            SO Lane CC                  26.22q  1.3  2 
  8 Boyer, Taylor             FR Lane CC                  26.64q +0.0  1 
  9 Piper, Sheila             SO Green River              26.68   1.3  2 
 10 Flemming, Kamina          FR Olympic Coll             26.92  +0.0  1 
 11 Loomis, Kelsie            FR Lane CC                  26.98  +0.0  1 
 12 Broyles, Racheal          FR SW Oregon CC             27.16   1.3  2 
 13 Ulinwa, Godlyne           FR Clackamas CC             27.48  +0.0  1 
 14 Gilstrap, McKenna         FR Clackamas CC             27.89  +0.0  1 
 15 Andrews, Demetria         FR Clark Colleg             28.75   1.3  2 
 
Event 3  Women 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Paul, Margaret            FR Mt. Hood CC              24.61   0.8 
  2 Simms-Garcia, Daysha      FR Lane CC                  25.14   0.8 
  3 Hamm, Kendra              SO Spokane CC               25.15   0.8 
  4 Millsap, Jolene           FR Olympic Coll             25.86   0.8 
  5 Ulinwa, Gifty             FR Clackamas CC             25.92   0.8 
  6 Hill, Emma                SO Clackamas CC             26.06   0.8 
  7 Dunn, Kristine            SO Lane CC                  26.32   0.8 
  8 Boyer, Taylor             FR Lane CC                  26.50   0.8 
 
Event 4  Men 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Goodier, Jesse            SO Lane CC                  21.91Q  3.7  1 
  2 Davide, Bret              FR Spokane CC               22.32Q  1.6  2 
  3 Lee, D'Mon                FR Clackamas CC             22.36q  3.7  1 
  4 Tamez, Agi                FR Treasure Val             22.53q  1.6  2 
  5 Rodriguez, Cesar          SO Lane CC                  22.60q  3.7  1 
  6 Kelly, Ben                FR Lane CC                  22.62q  1.6  2 
  7 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll             22.83q  3.7  1 
  8 Macklin, Shaquele         FR Lane CC                  22.87q  1.6  2 
  9 Ali, Abdiqufar            FR Green River              23.00   1.6  2 
 10 Obas, Josh                FR Green River              23.01   3.7  1 
 11 Carline, Dennis           FR Mt. Hood CC              23.07   3.7  1 
 12 Kilcup, Margaryonta       FR Clackamas CC             23.32   1.6  2 
 13 Hatfield, Zac             SO Treasure Val             23.38   3.7  1 
 14 Johnson, Cordell          FR Everett CC               23.46   1.6  2 
 15 Goodson, Tyler            FR Treasure Val             23.64   1.6  2 
 16 Tullos, Alex              SO Spokane CC               23.87   3.7  1 
 
Event 4  Men 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Goodier, Jesse            SO Lane CC                  21.61   2.6 
  2 Kelly, Ben                FR Lane CC                  21.63   2.6 
  3 Tamez, Agi                FR Treasure Val             21.94   2.6 
  4 Davide, Bret              FR Spokane CC               21.95   2.6 
  5 Lee, D'Mon                FR Clackamas CC             22.35   2.6 
  6 Macklin, Shaquele         FR Lane CC                  22.56   2.6 
  7 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll             23.34   2.6 
  8 Rodriguez, Cesar          SO Lane CC                  24.96   2.6 
 
Event 5  Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hamm, Kendra              SO Spokane CC               58.04Q  1 
  2 Mills, Emily              FR Olympic Coll             59.45Q  2 
  3 Farr, Savanah             FR Treasure Val             58.15q  1 
  4 Dunn, Kristine            SO Lane CC                  59.49q  2 
  5 O'Connor, Kylee           FR Lane CC                  59.86q  2 
  6 Ulinwa, Gifty             FR Clackamas CC           1:00.43q  1 
  7 Crellin, Alexis           FR SW Oregon CC           1:01.99q  1 
  8 Romig, Tori               FR Lane CC                1:02.17q  1 
  9 Loomis, Kelsie            FR Lane CC                1:02.30   2 
 10 Homer, Faith              FR Treasure Val           1:02.87   1 
 11 Ponnay, Becky             FR Clackamas CC           1:03.49   2 
 12 Cockle, Holly             FR Spokane CC             1:03.95   2 
 
Event 5  Women 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Mills, Emily              FR Olympic Coll             57.00  
  2 Farr, Savanah             FR Treasure Val             57.72  
  3 Hamm, Kendra              SO Spokane CC               57.81  
  4 O'Connor, Kylee           FR Lane CC                  59.04  
  5 Dunn, Kristine            SO Lane CC                  59.39  
  6 Ulinwa, Gifty             FR Clackamas CC             59.94  
  7 Crellin, Alexis           FR SW Oregon CC           1:02.57  
  8 Romig, Tori               FR Lane CC                1:02.99  
 
Event 6  Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Davide, Bret              FR Spokane CC               49.97Q  2 
  2 Capri, Michael            FR Lane CC                  50.24Q  1 
  3 Grandy, Brandon           FR Skagit Valle             50.96q  2 
  4 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll             51.03q  2 
  5 Macklin, Shaquele         FR Lane CC                  51.10q  1 
  6 Cain, Rohan               SO Lane CC                  51.29q  2 
  7 Erlebach, Evan            SO Treasure Val             51.39q  1 
  8 Carson, Ian               FR Skagit Valle             51.76q  1 
  9 Johnson, Cordell          FR Everett CC               52.15   1 
 10 Bosman, Kean              SO Everett CC               52.53   1 
 11 King, Mckenzie            FR Everett CC               53.22   1 
 12 Strom, Hank               FR Everett CC               53.58   2 
 13 Wongwai, Jacob            FR Clark Colleg             53.94   2 
 14 Houghton-Bynum, George    FR SW Oregon CC             54.10   2 
 15 Johnson, Alfred           FR SW Oregon CC             54.59   2 
 16 Mohamed, Farhan           FR Green River              55.48   1 
 
Event 6  Men 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Capri, Michael            FR Lane CC                  48.68  
  2 Davide, Bret              FR Spokane CC               48.83  
  3 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll             49.68  
  4 Macklin, Shaquele         FR Lane CC                  50.61  
  5 Grandy, Brandon           FR Skagit Valle             50.87  
  6 Erlebach, Evan            SO Treasure Val             52.14  
  7 Cain, Rohan               SO Lane CC                  52.80  
  8 Carson, Ian               FR Skagit Valle             52.85  
 
Event 7  Women 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Horn, Katelynn            SO Everett CC             2:20.15Q  2 
  2 Girard, Danielle          FR Lane CC                2:20.67Q  1 
  3 Wingert, Alanni           FR Clark Colleg           2:21.43Q  1 
  4 Cotugno, Mishal           SO Treasure Val           2:23.41Q  2 
  5 Fristoe, Megan            SO Spokane CC             2:22.03q  1 
  6 Maslen, Kendall           FR Lane CC                2:22.41q  1 
  7 Egge, Kelly               SO Everett CC             2:26.25q  2 
  8 Nicolas, Lindsey          FR Everett CC             2:26.83q  1 
  9 Crellin, Alexis           FR SW Oregon CC           2:27.73   2 
 10 Wells, Katelyn            FR Lane CC                2:35.18   2 
 11 Homer, Faith              FR Treasure Val           2:54.06   2 
 
Event 7  Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Fristoe, Megan            SO Spokane CC             2:18.94  
  2 Cotugno, Mishal           SO Treasure Val           2:20.27  
  3 Wingert, Alanni           FR Clark Colleg           2:20.72  
  4 Girard, Danielle          FR Lane CC                2:21.65  
  5 Maslen, Kendall           FR Lane CC                2:21.67  
  6 Horn, Katelynn            SO Everett CC             2:22.92  
  7 Egge, Kelly               SO Everett CC             2:25.62  
  8 Nicolas, Lindsey          FR Everett CC             2:29.74  
 
Event 8  Men 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Speidel, Paris            SO Spokane CC             1:55.28Q  2 
  2 Normandeau, Thomas        FR Clark Colleg           1:55.67Q  1 
  3 Kitchens, Austin          FR Spokane CC             1:55.31Q  2 
  4 Collins, Gabe             FR Lane CC                1:55.70Q  1 
  5 Sager, Kyler              FR Everett CC             1:55.42q  2 
  6 Robertson, Danny          SO Clackamas CC           1:55.74q  1 
  7 Schwittay, Matt           SO Everett CC             1:56.57q  2 
  8 Marchant, Grant           FR Spokane CC             1:56.79q  1 
  9 Camacho, Carlos           FR Lane CC                1:57.14   2 
 10 Sorter, Cameron           FR Treasure Val           1:57.70   1 
 11 Paresa, Doug              FR Clark Colleg           1:58.48   2 
 12 Davis, Aaron              FR Spokane CC             1:58.57   1 
 13 Dominguez, Cesar          FR Skagit Valle           1:59.99   2 
 14 Fejeran, Gabe             FR Green River            2:02.29   1 
 15 Fujita, Ryan              FR Lane CC                2:06.16   1 
 
Event 8  Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Speidel, Paris            SO Spokane CC             1:52.64  
  2 Kitchens, Austin          FR Spokane CC             1:54.34  
  3 Normandeau, Thomas        FR Clark Colleg           1:55.36  
  4 Sager, Kyler              FR Everett CC             1:55.87  
  5 Marchant, Grant           FR Spokane CC             1:56.80  
  6 Collins, Gabe             FR Lane CC                1:57.06  
  7 Robertson, Danny          SO Clackamas CC           2:02.80  
  8 Schwittay, Matt           SO Everett CC             2:09.33  
 
Event 9  Women 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Maurmann, Nicole          SO Lane CC                4:46.14  
  2 Girard, Danielle          FR Lane CC                4:50.83  
  3 Horn, Katelynn            SO Everett CC             4:51.63  
  4 Cotugno, Mishal           SO Treasure Val           4:54.51  
  5 Cross, Alli               SO Lane CC                4:57.95  
  6 Schell, Madison           FR Lane CC                5:04.69  
  7 Rufener, Kennedy          SO Clackamas CC           5:06.11  
  8 Fristoe, Sara             SO Spokane CC             5:06.87  
  9 Smith, Elizabeth          FR Spokane CC             5:14.75  
 10 McNeeley, Kayla           FR Clackamas CC           5:17.58  
 11 Nicolas, Lindsey          FR Everett CC             5:19.72  
 
Event 10  Men 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kubik, Colin              SO Spokane CC             4:02.56  
  2 Dolan, Tommie             SO Spokane CC             4:03.44  
  3 Jasperson, James          FR Everett CC             4:03.53  
  4 Robertson, Danny          SO Clackamas CC           4:04.51  
  5 Raleigh, Brandon          SO Mt. Hood CC            4:05.04  
  6 Schwittay, Matt           SO Everett CC             4:06.28  
  7 Collins, Gabe             FR Lane CC                4:07.64  
  8 Sorter, Cameron           FR Treasure Val           4:08.87  
  9 Hombel, Jake              FR Spokane CC             4:12.70  
 10 Garmondeh, Glapoujay      FR Clackamas CC           4:14.44  
 11 Cornish, David            SO Lane CC                4:20.92  
 
Event 11  Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fristoe, Sara             SO Spokane CC            11:47.26  
  2 Trosino, Emily            SO Mt. Hood CC           12:01.48  
  3 Schell, Madison           FR Lane CC               12:03.02  
  4 Smith, Elizabeth          FR Spokane CC            12:10.62  
  5 Jordan, Alyssa            SO Everett CC            12:37.35  
  6 McNeeley, Kayla           FR Clackamas CC          12:46.66  
  7 Ramsey, Kat               FR Olympic Coll          12:56.86  
  8 McDonald, Haley           SO Mt. Hood CC           13:00.14  
  9 Bates, Alejandra          FR Mt. Hood CC           13:57.29  
 10 Ortiz, Melissa            SO SW Oregon CC          14:11.58  
 
Event 12  Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Baker, Jackson            FR Clackamas CC           9:43.68  
  2 Kubik, Colin              SO Spokane CC             9:58.59  
  3 Hombel, Jake              FR Spokane CC            10:06.64  
  4 Nicol, Mason              SO Everett CC            10:15.17  
  5 Ekanger, Alan             SO Clackamas CC          10:25.23  
  6 Garmondeh, Glapoujay      FR Clackamas CC          10:27.18  
  7 Reilly, Brian             SO Green River           10:38.69  
  8 Redburn, Max              FR Olympic Coll          10:39.44  
  9 Zacarius, Jonathan        FR Mt. Hood CC           10:55.31  
 10 Garcia, Manny             FR Treasure Val          11:26.81  
 11 Velasco-Lopez, Santiago   SO Mt. Hood CC           11:36.16  
 
Event 13  Women 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Glovatsky, Georgia        FR Mt. Hood CC           18:16.63  
  2 Mildes, Becca             FR Spokane CC            19:00.57  
  3 Potter, Katy              SO Lane CC               19:02.82  
  4 Maurmann, Nicole          SO Lane CC               19:13.04  
  5 Kinzel, Amanda            FR Spokane CC            19:30.10  
  6 Rufener, Kennedy          SO Clackamas CC          19:32.95  
  7 Ledwith, Gracie           FR Spokane CC            19:33.93  
  8 Shiflett, Camille         FR Olympic Coll          19:36.32  
  9 Barber, Jocelyn           FR Clackamas CC          19:45.05  
 10 Waterman, Olivia          FR Everett CC            19:50.83  
 11 Smith, Elizabeth          FR Spokane CC            20:04.92  
 12 Jordan, Alyssa            SO Everett CC            20:27.16  
 13 Partsch, Renee            FR Olympic Coll          21:03.92  
 -- Cross, Alli               SO Lane CC                    DNF  
 -- Fristoe, Sara             SO Spokane CC                 DNF  
 -- Schell, Madison           FR Lane CC                    DNF  
 
Event 14  Men 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Baker, Jackson            FR Clackamas CC          15:33.81  
  2 Schofield, Daniel         SO Spokane CC            15:42.51  
  3 Cornish, Jonathan         SO Lane CC               15:43.18  
  4 Harter, Ben               FR Lane CC               15:44.20  
  5 Celistino, Jerry          FR Treasure Val          16:04.05  
  6 Garmondeh, Glapougbae     FR Clackamas CC          16:11.93  
  7 Ekanger, Alan             SO Clackamas CC          16:15.83  
  8 Raleigh, Brandon          SO Mt. Hood CC           16:17.57  
  9 Seckel, Jared             SO Spokane CC            16:24.97  
 10 Espinoza, Jack            SO Everett CC            16:27.92  
 11 Breen, James              FR Clark Colleg          16:36.61  
 12 Hommel, Matt              FR Spokane CC            16:41.56  
 13 Jasperson, James          FR Everett CC            16:42.35  
 14 Nicol, Mason              SO Everett CC            16:56.61  
 -- Dolan, Tommie             SO Spokane CC                 DNF  
 -- Kubik, Colin              SO Spokane CC                 DNF  
 
Event 15  Women 10000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Glovatsky, Georgia        FR Mt. Hood CC           39:03.35  
  2 Mildes, Becca             FR Spokane CC            39:49.45  
  3 Potter, Katy              SO Lane CC               40:19.01  
  4 Shiflett, Camille         FR Olympic Coll          40:35.16  
  5 Kinzel, Amanda            FR Spokane CC            40:37.82  
  6 Ledwith, Gracie           FR Spokane CC            41:41.52  
  7 Barber, Jocelyn           FR Clackamas CC          42:53.38  
  8 Partsch, Renee            FR Olympic Coll          43:39.38  
  9 Ardito, Angel             FR Clackamas CC          44:59.86  
 10 Contreras, Krina          FR Treasure Val          45:52.28  
 11 Johnson, Katie            SO Treasure Val          47:47.79  
 12 Smith, Kim                SO Mt. Hood CC           47:52.39  
 -- Beyerlien, Tera           FR Everett CC                 DNF  
 
Event 16  Men 10000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Schofield, Daniel         SO Spokane CC            32:55.10  
  2 Celistino, Jerry          FR Treasure Val          32:56.86  
  3 Cornish, Jonathan         SO Lane CC               33:02.52  
  4 Harter, Ben               FR Lane CC               33:04.52  
  5 Seckel, Jared             SO Spokane CC            33:14.71  
  6 Skiles, Chad              SO Everett CC            34:05.42  
  7 Cintron, Manuel           SO Green River           34:07.22  
  8 O'Connell, Jacob          FR Green River           34:08.54  
  9 Hommel, Matt              FR Spokane CC            34:40.12  
 10 Martinez, Jonathon        SO Treasure Val          34:53.09  
 11 Covert, David             SO Treasure Val          35:30.27  
 12 Garcia, Manny             FR Treasure Val          36:49.38  
 13 Jeppe, Chase              FR Treasure Val          37:03.99  
 14 Zaldivar, Edson           SO Green River           37:45.03  
 15 Davis, John               FR Green River           38:23.33  
 -- Garmondeh, Glapougbae     FR Clackamas CC               DNF  
 
Event 17  Women 100 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Dugger, Brittany          SO Spokane CC               14.39Q  1.2  1 
  2 Richeson, Tiffany         SO Clackamas CC             14.93Q  0.5  2 
  3 Andre, Courtney           SO Mt. Hood CC              14.87q  1.2  1 
  4 Hampton, Elana            SO Clackamas CC             15.34q  0.5  2 
  5 Bland, Emily              FR Everett CC               15.71q  0.5  2 
  6 Pengelly, Ericka          FR Clackamas CC             15.77q  1.2  1 
  7 Waite, Hannah             FR Clackamas CC             15.82q  1.2  1 
  8 Folkerts, Mackenzie       SO Lane CC                  16.52q  0.5  2 
  9 LeBuhn, Mitra             FR Lane CC                  16.71   1.2  1 
 10 Pease, Kinsey             FR Clark Colleg             17.51   1.2  1 
 11 Roberts, Sydney           SO Spokane CC               17.80   0.5  2 
 
Event 17  Women 100 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Dugger, Brittany          SO Spokane CC               14.36   0.7 
  2 Andre, Courtney           SO Mt. Hood CC              14.75   0.7 
  3 Richeson, Tiffany         SO Clackamas CC             14.83   0.7 
  4 Hampton, Elana            SO Clackamas CC             15.37   0.7 
  5 Pengelly, Ericka          FR Clackamas CC             15.44   0.7 
  6 Bland, Emily              FR Everett CC               15.54   0.7 
  7 Waite, Hannah             FR Clackamas CC             15.82   0.7 
  8 Folkerts, Mackenzie       SO Lane CC                  15.99   0.7 
 
Event 18  Men 110 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ney, Brooks               FR SW Oregon CC             14.81Q  2.9  2 
  2 Thurman, Colton           SO Lane CC                  14.89Q  3.7  1 
  3 Larson, Devon             SO Mt. Hood CC              15.05q  2.9  2 
  4 Byrum, Coleman            SO Lane CC                  15.20q  2.9  2 
  5 Turner, Joshua            FR Mt. Hood CC              15.22q  3.7  1 
  6 Stich, Andrew             FR Spokane CC               15.34q  3.7  1 
  7 Brown, Giovanni           FR Lane CC                  15.54q  3.7  1 
  8 Andreasen, Mike'l         FR Lane CC                  15.72q  3.7  1 
  9 Supple, Zack              SO Clackamas CC             15.89   2.9  2 
 10 Ali, Abdiqufar            FR Green River              16.16   3.7  1 
 11 Pinney, Brock             FR Lane CC                  18.00   2.9  2 
 
Event 18  Men 110 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ney, Brooks               FR SW Oregon CC             14.86   1.8 
  2 Larson, Devon             SO Mt. Hood CC              15.01   1.8 
  3 Turner, Joshua            FR Mt. Hood CC              15.05   1.8 
  4 Thurman, Colton           SO Lane CC                  15.23   1.8 
  5 Byrum, Coleman            SO Lane CC                  15.24   1.8 
  6 Stich, Andrew             FR Spokane CC               15.41   1.8 
  7 Andreasen, Mike'l         FR Lane CC                  15.69   1.8 
  8 Brown, Giovanni           FR Lane CC                  15.85   1.8 
 
Event 19  Women 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Andre, Courtney           SO Mt. Hood CC            1:05.62Q  1 
  2 Bland, Emily              FR Everett CC             1:05.98Q  2 
  3 Roberts, Sydney           SO Spokane CC             1:05.86q  1 
  4 Greenleaf, Madison        FR Mt. Hood CC            1:06.58q  1 
  5 Richeson, Tiffany         SO Clackamas CC           1:06.73q  2 
  6 O'Connor, Kylee           FR Lane CC                1:06.96q  2 
  7 Folkerts, Mackenzie       SO Lane CC                1:07.93q  2 
  8 LeBuhn, Mitra             FR Lane CC                1:08.30q  2 
  9 Waite, Hannah             FR Clackamas CC           1:08.73   1 
 10 Hampton, Elana            SO Clackamas CC           1:09.99   1 
 11 Hartford, Marina          FR Olympic Coll           1:14.56   1 
 
Event 19  Women 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Bland, Emily              FR Everett CC             1:02.96  
  2 Andre, Courtney           SO Mt. Hood CC            1:04.80  
  3 Greenleaf, Madison        FR Mt. Hood CC            1:05.73  
  4 O'Connor, Kylee           FR Lane CC                1:06.25  
  5 Roberts, Sydney           SO Spokane CC             1:06.36  
  6 Richeson, Tiffany         SO Clackamas CC           1:07.58  
  7 Folkerts, Mackenzie       SO Lane CC                1:07.73  
  8 LeBuhn, Mitra             FR Lane CC                1:08.67  
 
Event 20  Men 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Rambert, Josh             SO Lane CC                  55.39Q  1 
  2 Capri, Michael            FR Lane CC                  56.04Q  2 
  3 Stich, Andrew             FR Spokane CC               56.04q  2 
  4 Ney, Brooks               FR SW Oregon CC             57.29q  1 
  5 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll             57.48q  1 
  6 Turner, Joshua            FR Mt. Hood CC              57.80q  1 
  7 Byrum, Coleman            SO Lane CC                  57.84q  2 
  8 Olson, Brody              FR Clackamas CC             58.39q  2 
  9 DeJesus, Rod              FR Olympic Coll             59.01   1 
 10 Wells, Cameron            FR Treasure Val             59.18   2 
 11 Graham, Thilo             FR Spokane CC               59.74   2 
 12 Fuller, Leon              SO Treasure Val           1:00.27   2 
 13 Wester, Hyrum             FR Clackamas CC           1:00.94   1 
 14 Hutchins, Austin          FR SW Oregon CC           1:01.47   1 
 
Event 20  Men 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Stich, Andrew             FR Spokane CC               53.97  
  2 Rambert, Josh             SO Lane CC                  54.03  
  3 Byrum, Coleman            SO Lane CC                  55.18  
  4 Capri, Michael            FR Lane CC                  55.33  
  5 Ney, Brooks               FR SW Oregon CC             55.79  
  6 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll             58.01  
  7 Turner, Joshua            FR Mt. Hood CC              58.05  
  8 Olson, Brody              FR Clackamas CC             58.68  
 
Event 21  Women 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Spokane CC  'A'                                       48.70  
     1) Roberts, Sydney SO              2) Dugger, Brittany SO            
     3) Hamm, Kendra SO                 4) Otholt, Hayley FR              
  2 Lane CC  'A'                                          48.72  
     1) Boyer, Taylor FR                2) Dunn, Kristine SO              
     3) O'Connor, Kylee FR              4) Simms-Garcia, Daysha FR        
  3 Clackamas CC  'A'                                     48.86  
     1) Waite, Hannah FR                2) Pengelly, Ericka FR            
     3) Ulinwa, Gifty FR                4) Hill, Emma SO                  
  4 Olympic College  'A'                                  48.90  
     1) Flemming, Kamina FR             2) Mills, Emily FR                
     3) Hudson, Hannah FR               4) Millsap, Jolene FR             
  5 SW Oregon CC  'A'                                     50.58  
     1) Broyles, Racheal FR             2) May, Courtney FR               
     3) Sink, Helene SO                 4) Dozier, Talisha FR             
  6 Mt. Hood CC  'A'                                      51.27  
     1) Watkins, Kayla FR               2) Andre, Courtney SO             
     3) McDonald, Haley SO              4) Paul, Margaret FR              
  7 Treasure Valley CC  'A'                               51.99  
     1) Hafen, Kelsey FR                2) Farr, Savanah FR               
     3) Nelson, Natalie FR              4) Campbell, Tane't FR            
  8 Clark College  'A'                                    54.23  
     1) Pease, Kinsey FR                2) Moore, Sydney SO               
     3) Andrews, Demetria FR            4) Prichett, Jasmine FR           
 
Event 22  Men 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Lane CC  'A'                                          41.39  
     1) Burt, Brian FR                  2) Goodier, Jesse SO              
     3) Rodriguez, Cesar SO             4) Kelly, Ben FR                  
  2 Clackamas CC  'A'                                     42.78  
     1) Garrett, Malik FR               2) Lee, D'Mon FR                  
     3) Elliott, Zakariyyaa FR          4) Kilcup, Margaryonta FR         
  3 Treasure Valley CC  'A'                               42.80  
     1) Fogle, Johnny FR                2) Tamez, Agi FR                  
     3) Hatfield, Zac SO                4) bailey, Keith SO               
  4 Spokane CC  'A'                                       42.90  
     1) Davide, Bret FR                 2) Stich, Andrew FR               
     3) Tobin, Scott FR                 4) Woodworth, James FR            
  5 Mt. Hood CC  'A'                                      43.95  
     1) Li, Ngai FR                     2) Evans, Bryce FR                
     3) Larson, Devon SO                4) Carline, Dennis FR             
  6 Olympic College  'A'                                  44.14  
     1) DeJesus, Rod FR                 2) Keffer, Hunter SO              
     3) Claeys, Spencer FR              4) Brocklesby, Jayson SO          
  7 Green River CC  'A'                                   44.34  
     1) Obas, Josh FR                   2) Vu, Nicholas FR                
     3) Hoff, Christian FR              4) Ali, Abdiqufar FR              
  8 Clark College  'A'                                    45.41  
     1) Arn, Jeremiah FR                2) Hancock, Ian FR                
     3) Wongwai, Jacob FR               4) Ziegler, Brandon FR            
 
Event 23  Women 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Lane CC  'A'                                        3:55.93  
     1) O'Connor, Kylee FR              2) Girard, Danielle FR            
     3) Dunn, Kristine SO               4) Simms-Garcia, Daysha FR        
  2 Spokane CC  'A'                                     4:01.35  
     1) Hamm, Kendra SO                 2) Fristoe, Megan SO              
     3) Dugger, Brittany SO             4) Roberts, Sydney SO             
  3 Mt. Hood CC  'A'                                    4:01.78  
     1) Paul, Margaret FR               2) Watkins, Kayla FR              
     3) Greenleaf, Madison FR           4) Andre, Courtney SO             
  4 Olympic College  'A'                                4:01.80  
     1) Hudson, Hannah FR               2) Mills, Emily FR                
     3) Hartford, Marina FR             4) Millsap, Jolene FR             
  5 Treasure Valley CC  'A'                             4:07.66  
     1) Homer, Faith FR                 2) Cotugno, Mishal SO             
     3) Farr, Savanah FR                4) Nelson, Natalie FR             
  6 Everett CC  'A'                                     4:10.58  
     1) Nicolas, Lindsey FR             2) Egge, Kelly SO                 
     3) Horn, Katelynn SO               4) Bland, Emily FR                
  7 Clackamas CC  'A'                                   4:14.76  
     1) Waite, Hannah FR                2) Hill, Emma SO                  
     3) Hampton, Elana SO               4) Ulinwa, Gifty FR               
  8 SW Oregon CC  'A'                                   4:15.50  
     1) Crellin, Alexis FR              2) May, Courtney FR               
     3) Sink, Helene SO                 4) Dozier, Talisha FR             
 
Event 24  Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Lane CC  'A'                                        3:17.70  
     1) Goodier, Jesse SO               2) Rambert, Josh SO               
     3) Cain, Rohan SO                  4) Capri, Michael FR              
  2 Spokane CC  'A'                                     3:19.48  
     1) Kitchens, Austin FR             2) Speidel, Paris SO              
     3) Stich, Andrew FR                4) Davide, Bret FR                
  3 Treasure Valley CC  'A'                             3:26.02  
     1) Tamez, Agi FR                   2) Hatfield, Zac SO               
     3) Erlebach, Evan SO               4) Wells, Cameron FR              
  4 SW Oregon CC  'A'                                   3:27.25  
     1) Hutchins, Austin FR             2) McDonald, Cody SO              
     3) Johnson, Alfred FR              4) Ney, Brooks FR                 
  5 Green River CC  'A'                                 3:27.64  
     1) Ali, Abdiqufar FR               2) Fejeran, Gabe FR               
     3) Beasley, Keith FR               4) Wallin, Brennan SO             
  6 Clark College  'A'                                  3:28.70  
     1) Arn, Jeremiah FR                2) Paresa, Doug FR                
     3) Wongwai, Jacob FR               4) Normandeau, Thomas FR          
  7 Olympic College  'A'                                3:31.44  
     1) DeJesus, Rod FR                 2) Keffer, Hunter SO              
     3) Ramsey, Kyle FR                 4) Brocklesby, Jayson SO          
  8 Clackamas CC  'A'                                   3:31.47  
     1) Supple, Zack SO                 2) Garmondeh, Glapoujay FR        
     3) Olson, Brody FR                 4) Lee, D'Mon FR                  
 
Event 25  Women High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Dugger, Brittany          SO Spokane CC               1.63m    5-04.25 
  2 Folkerts, Mackenzie       SO Lane CC                 J1.63m    5-04.25 
  3 Brown, Maddie             FR Spokane CC               1.58m    5-02.25 
  4 Spencer, Rashae           FR Spokane CC               1.53m    5-00.25 
  5 Roberts, Sydney           SO Spokane CC              J1.53m    5-00.25 
  6 Robinson, Desiray         FR Clackamas CC            J1.53m    5-00.25 
  7 LeBuhn, Mitra             FR Lane CC                 J1.53m    5-00.25 
  8 Elmore, Brayana           FR Olympic Coll            J1.53m    5-00.25 
  9 Hamm, Kendra              SO Spokane CC               1.48m    4-10.25 
 10 Pengelly, Ericka          FR Clackamas CC            J1.48m    4-10.25 
 11 Sink, Helene              SO SW Oregon CC             1.38m    4-06.25 
 12 Nelson, Natalie           FR Treasure Val            J1.38m    4-06.25 
 
Event 26  Men High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Cain, Rohan               SO Lane CC                  1.94m    6-04.25 
  2 Keffer, Hunter            SO Olympic Coll            J1.94m    6-04.25 
  3 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll            J1.94m    6-04.25 
  4 Hayes, Matt               SO Spokane CC               1.89m    6-02.25 
  5 Byrum, Kaelen             SO Lane CC                  1.84m    6-00.50 
  5 Sanderlin, Tyrone         SO Everett CC               1.84m    6-00.50 
  7 Zammit, Christian         FR Green River             J1.84m    6-00.50 
  8 Elliott, Zakariyyaa       FR Clackamas CC             1.79m    5-10.50 
  8 Tobin, Scott              FR Spokane CC               1.79m    5-10.50 
  8 Greenfield, Riley         FR SW Oregon CC             1.79m    5-10.50 
 11 Fogle, Johnny             FR Treasure Val            J1.79m    5-10.50 
 -- Thurman, Colton           SO Lane CC                     NH            
 
Event 27  Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Richeson, Tiffany         SO Clackamas CC             3.63m   11-10.75 
  2 Loken, Anna               SO Lane CC                  3.53m   11-07.00 
  3 Taylor, Marissa           FR Lane CC                  3.43m   11-03.00 
  4 Strand, Makayla           SO Spokane CC              J3.43m   11-03.00 
  5 Knowles, Moriah           SO Spokane CC               3.33m   10-11.00 
  6 Otholt, Hayley            FR Spokane CC              J3.33m   10-11.00 
  7 Hampton, Elana            SO Clackamas CC             2.68m    8-09.50 
 -- May, Courtney             FR SW Oregon CC                NH            
 
Event 28  Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Supple, Zack              SO Clackamas CC             4.93m   16-02.00 
  2 Johnson, Joel             FR Lane CC                  4.63m   15-02.25 
  3 Duncan, Sean              FR Lane CC                  4.33m   14-02.50 
  4 Lopez, K.C.               FR Clackamas CC             4.03m   13-02.50 
  4 Thomas, Trevor            FR Lane CC                  4.03m   13-02.50 
 -- Visan, Josh               SO Mt. Hood CC                 NH            
 -- Harlow, Paul              SO SW Oregon CC                NH            
 -- Arn, Jeremiah             FR Clark Colleg                NH            
 -- Conway, Andrew            FR Clackamas CC                NH            
 
Event 29  Women Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Dozier, Talisha           FR SW Oregon CC             5.68m   1.0  18-07.75 
  2 Dugger, Brittany          SO Spokane CC               5.40m  +0.0  17-08.75 
  3 Hamm, Kendra              SO Spokane CC               5.32m  +0.0  17-05.50 
  4 Hill, Emma                SO Clackamas CC             5.27m  +0.0  17-03.50 
  5 Scott, Janayla            FR Green River              5.25m  -1.2  17-02.75 
  6 Pitts, Kathryn            SO SW Oregon CC             5.10m   0.2  16-08.75 
  7 Pengelly, Ericka          FR Clackamas CC             5.05m  +0.0  16-07.00 
  8 Loomis, Kelsie            FR Lane CC                 J5.05m   0.8  16-07.00 
  9 O'Connor, Kylee           FR Lane CC                  4.91m   0.3  16-01.50 
 10 Nelson, Natalie           FR Treasure Val             4.79m   NWI  15-08.75 
 11 Andre, Courtney           SO Mt. Hood CC             J4.79m  -0.9  15-08.75 
 12 Young, Mikaela            FR Spokane CC               4.76m   1.2  15-07.50 
 13 Smith, Hannah             FR SW Oregon CC            J4.76m  +0.0  15-07.50 
 14 Folkerts, Mackenzie       SO Lane CC                  4.69m   1.2  15-04.75 
 15 Elmore, Brayana           FR Olympic Coll             4.37m  +0.0  14-04.00 
 
Event 30  Men Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Woodworth, James          FR Spokane CC               7.11m  +0.0  23-04.00 
  2 Andreasen, Mike'l         FR Lane CC                  6.79m  +0.0  22-03.50 
  3 Thurman, Colton           SO Lane CC                  6.73m   1.7  22-01.00 
  4 Tullos, Alex              SO Spokane CC               6.56m   1.2  21-06.25 
  5 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll             6.54m   1.1  21-05.50 
  6 Russert, Andrew           FR Lane CC                  6.53m   2.9  21-05.25 
  7 Meade, Dominique          FR Clackamas CC             6.47m   0.3  21-02.75 
  8 Brown, Giovanni           FR Lane CC                  6.44m   1.1  21-01.50 
  9 Goodier, Jesse            SO Lane CC                  6.43m  -0.3  21-01.25 
 10 bailey, Keith             SO Treasure Val             6.38m   0.8  20-11.25 
 11 Ziegler, Brandon          FR Clark Colleg             6.31m   1.2  20-08.50 
 12 Byrum, Kaelen             SO Lane CC                  6.30m  -0.9  20-08.00 
 13 Meade, Dante              FR Clackamas CC             6.23m   0.8  20-05.25 
 14 Burt, Brian               FR Lane CC                  6.08m   0.4  19-11.50 
 15 Wheeler, Jimmy            SO Clackamas CC             5.96m   0.3  19-06.75 
 16 England, Eric             SO Treasure Val             5.83m  -0.1  19-01.50 
 
Event 31  Women Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Scott, Janayla            FR Green River             11.46m  +0.0  37-07.25 
  2 Pitts, Kathryn            SO SW Oregon CC            11.20m  +0.0  36-09.00 
  3 Hill, Emma                SO Clackamas CC            11.19m   1.2  36-08.50 
  4 Nelson, Natalie           FR Treasure Val            10.66m   1.6  34-11.75 
  5 Smith, Hannah             FR SW Oregon CC            10.56m   0.6  34-07.75 
  6 Folkerts, Mackenzie       SO Lane CC                 10.53m  -1.0  34-06.75 
  7 Robinson, Charmayne       FR Lane CC                 10.25m  -0.7  33-07.50 
  8 Farr, Savanah             FR Treasure Val            10.05m  +0.0  32-11.75 
  9 Young, Mikaela            FR Spokane CC              10.01m  -0.5  32-10.25 
 10 Brown, Maddie             FR Spokane CC               9.83m  +0.0  32-03.00 
 11 Shcherbina, Alena         FR Green River              9.70m  -1.8  31-10.00 
 -- Hafen, Kelsey             FR Treasure Val              FOUL                 
 
Event 32  Men Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 bailey, Keith             SO Treasure Val            14.34m  -1.2  47-00.75 
  2 England, Eric             SO Treasure Val            13.81m  +0.0  45-03.75 
  3 Russert, Andrew           FR Lane CC                 13.77m  -1.7  45-02.25 
  4 Brown, Giovanni           FR Lane CC                 13.56m  -0.2  44-06.00 
  5 Andreasen, Mike'l         FR Lane CC                 13.52m  +0.0  44-04.25 
  6 Wheeler, Jimmy            SO Clackamas CC            13.40m  +0.0  43-11.75 
  7 Burt, Brian               FR Lane CC                 12.87m   0.4  42-02.75 
  8 Fogle, Johnny             FR Treasure Val            12.84m  +0.0  42-01.50 
  9 Fuller, Leon              SO Treasure Val            12.63m  +0.0  41-05.25 
 10 DeJesus, Rod              FR Olympic Coll            12.41m  +0.0  40-08.75 
 11 Evans, Bryce              FR Mt. Hood CC             12.39m  +0.0  40-07.75 
 12 Grandy, Brandon           FR Skagit Valle            12.18m  +0.0  39-11.50 
 13 Greenleaf, Austin         FR SW Oregon CC            11.87m  +0.0  38-11.50 
 14 Rangle, Jose              SO SW Oregon CC            11.81m  +0.0  38-09.00 
 -- Meade, Dante              FR Clackamas CC              FOUL                 
 
Event 33  Women Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Huffman, Rachael          SO SW Oregon CC            37.87m     124-03 
  2 Mendoza, Guadalupe        FR Clark Colleg            36.81m     120-09 
  3 Porter, Lauren            FR Spokane CC              36.51m     119-09 
  4 Lynch, Crystal            SO Spokane CC              36.43m     119-06 
  5 Ybarra, Tianna            SO Clackamas CC            35.54m     116-07 
  6 Romig, Tori               FR Lane CC                 35.15m     115-04 
  7 Hidalgo, McKenzie         FR Clackamas CC            34.72m     113-11 
  8 Litzsey-Adams, Derese     FR Lane CC                 34.04m     111-08 
  9 Shafer, Jamila            FR Spokane CC              32.84m     107-09 
 10 Ross, Nyirenda            FR Spokane CC              32.80m     107-07 
 11 Gorringe, Taylor          FR SW Oregon CC            31.48m     103-03 
 12 Nelson, Ruby              FR Olympic Coll            31.23m     102-05 
 13 Galick, Rebekah           FR Lane CC                 29.21m      95-10 
 14 Taylor, Alyssa            SO Lane CC                 29.20m      95-10 
 15 Conlan, Christina         FR Green River             28.80m      94-06 
 -- Eikum, Kayla              SO Spokane CC                FOUL            
 
Event 34  Men Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Miller, Scott             SO Everett CC              46.14m     151-04 
  2 Jackson, Tyler            SO Mt. Hood CC             45.25m     148-05 
  3 Web, Cheyene              FR Treasure Val            42.68m     140-00 
  4 Meyring, Wyatt            SO Clackamas CC            42.46m     139-04 
  5 Lloyd, Matthew            FR Clackamas CC            41.33m     135-07 
  6 Nichols, Sam              FR Lane CC                 40.98m     134-05 
  7 Hodge, Wilson             FR SW Oregon CC            40.38m     132-06 
  8 Wagner, Jacob             FR Clark Colleg            39.77m     130-06 
  9 Buck, Shawn               SO Spokane CC              36.09m     118-05 
 10 Tonder, Ryan              FR Clark Colleg            34.94m     114-07 
 11 Ames, Zach                SO Spokane CC              34.80m     114-02 
 12 Jimenez, Dangelo          FR Everett CC              34.54m     113-04 
 13 Huguenin, Ryan            FR Everett CC              33.15m     108-09 
 14 Hutchins, Austin          FR SW Oregon CC            32.52m     106-08 
 15 McInnis, Makiah           SO Olympic Coll            31.21m     102-05 
 
Event 35  Women Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Taylor, Alyssa            SO Lane CC                 47.42m     155-07 
  2 Ybarra, Tianna            SO Clackamas CC            44.21m     145-00 
  3 McKinnis, Rachel          SO Clackamas CC            44.09m     144-08 
  4 Eikum, Kayla              SO Spokane CC              43.76m     143-07 
  5 Pardee, Courtney          FR Clackamas CC            42.68m     140-00 
  6 Fowler, Krystall          SO Green River             40.97m     134-05 
  7 Simon, Brianna            FR Spokane CC              39.68m     130-02 
  8 Hidalgo, McKenzie         FR Clackamas CC            36.57m     120-00 
  9 Davis, Bailie             FR Green River             35.83m     117-07 
 10 Litzsey-Adams, Derese     FR Lane CC                 33.93m     111-04 
 11 Galick, Rebekah           FR Lane CC                 33.49m     109-10 
 12 Adair, Leah               SO Olympic Coll            32.49m     106-07 
 13 Ross, Nyirenda            FR Spokane CC              29.44m      96-07 
 14 Tauave, Charlett          FR Olympic Coll            26.22m      86-00 
 15 Lynch, Crystal            SO Spokane CC              24.74m      81-02 
 -- Robinson, Desiray         FR Clackamas CC              FOUL            
 
Event 36  Men Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Lloyd, Matthew            FR Clackamas CC            58.60m     192-03 
  2 Meyring, Wyatt            SO Clackamas CC            53.60m     175-10 
  3 Buck, Shawn               SO Spokane CC              53.19m     174-06 
  4 Beal, Jeremy              FR Spokane CC              48.86m     160-04 
  5 Tonder, Ryan              FR Clark Colleg            45.73m     150-00 
  6 Ames, Zach                SO Spokane CC              45.69m     149-11 
  7 Christensen, Easton       FR Clackamas CC            43.94m     144-02 
  8 Legare, D. Conner         SO Olympic Coll            42.57m     139-08 
  9 Ham, Nicholas             FR Mt. Hood CC             42.18m     138-05 
 10 Davis, Martell            SO Spokane CC              40.09m     131-06 
 11 Day, Joey                 SO Spokane CC              39.12m     128-04 
 12 Huguenin, Ryan            FR Everett CC              35.21m     115-06 
 13 Ambrose, Tyler            SO Everett CC              33.29m     109-03 
 14 Fappas, Alec              FR Mt. Hood CC             32.86m     107-10 
 15 Jimenez, Dangelo          FR Everett CC              24.87m      81-07 
 
Event 37  Women Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Ybarra, Tianna            SO Clackamas CC            42.17m     138-04 
  2 Reynolds, Simone          SO Lane CC                 41.69m     136-09 
  3 Shafer, Jamila            FR Spokane CC              41.25m     135-04 
  4 McDonnell, Kristen        SO Spokane CC              39.12m     128-04 
  5 Koke, Audra               FR Green River             36.74m     120-06 
  6 Pease, Kinsey             FR Clark Colleg            36.27m     119-00 
  7 Woodcock, Rachel          SO Mt. Hood CC             35.53m     116-07 
  8 Hidalgo, McKenzie         FR Clackamas CC            35.37m     116-00 
  9 Roberts, Sydney           SO Spokane CC              34.32m     112-07 
 10 Pardee, Courtney          FR Clackamas CC            33.89m     111-02 
 11 Porter, Lauren            FR Spokane CC              32.04m     105-01 
 12 Elmore, Brayana           FR Olympic Coll            31.29m     102-08 
 13 Arce, Aubrey              FR Olympic Coll            30.31m      99-05 
 14 Watkins, Kayla            FR Mt. Hood CC             29.89m      98-01 
 15 Westerlund, Austasia      FR Green River             29.08m      95-05 
 
Event 38  Men Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Christensen, Easton       FR Clackamas CC            64.88m     212-10 
  2 Day, Joey                 SO Spokane CC              58.15m     190-09 
  3 Stich, Andrew             FR Spokane CC              56.50m     185-04 
  4 McKern, Connor            FR Spokane CC              56.20m     184-04 
  5 Davis, Martell            SO Spokane CC              55.54m     182-03 
  6 Claeys, Spencer           FR Olympic Coll            54.94m     180-03 
  7 Ames, Zach                SO Spokane CC              54.93m     180-02 
  8 Fuller, Leon              SO Treasure Val            53.61m     175-11 
  9 Davis, Kiante             FR SW Oregon CC            52.38m     171-10 
 10 Web, Cheyene              FR Treasure Val            46.43m     152-04 
 11 Huguenin, Ryan            FR Everett CC              46.31m     151-11 
 12 McInnis, Makiah           SO Olympic Coll            45.64m     149-09 
 
Event 39  Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Fowler, Krystall          SO Green River             12.13m   39-09.75 
  2 Litzsey-Adams, Derese     FR Lane CC                 12.11m   39-08.75 
  3 Huffman, Rachael          SO SW Oregon CC            12.04m   39-06.00 
  4 Lynch, Crystal            SO Spokane CC              12.03m   39-05.75 
  5 McKinnis, Rachel          SO Clackamas CC            11.97m   39-03.25 
  6 Porter, Lauren            FR Spokane CC              11.40m   37-05.00 
  7 Mendoza, Guadalupe        FR Clark Colleg            11.02m   36-02.00 
  8 Young, Mikaela            FR Spokane CC              10.65m   34-11.25 
  9 Hidalgo, McKenzie         FR Clackamas CC            10.35m   33-11.50 
 10 Nelson, Ruby              FR Olympic Coll            10.25m   33-07.50 
 11 Pardee, Courtney          FR Clackamas CC            10.24m   33-07.25 
 12 Ybarra, Tianna            SO Clackamas CC            10.17m   33-04.50 
 13 Conlan, Christina         FR Green River              9.75m   32-00.00 
 14 Ross, Nyirenda            FR Spokane CC               9.74m   31-11.50 
 15 Gorringe, Taylor          FR SW Oregon CC             9.11m   29-10.75 
 16 Eikum, Kayla              SO Spokane CC               8.76m   28-09.00 
 
Event 40  Men Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Miller, Scott             SO Everett CC              15.89m   52-01.75 
  2 Lloyd, Matthew            FR Clackamas CC            15.50m   50-10.25 
  3 Ambrose, Tyler            SO Everett CC              14.57m   47-09.75 
  4 Meyring, Wyatt            SO Clackamas CC            14.36m   47-01.50 
  5 Buck, Shawn               SO Spokane CC              13.77m   45-02.25 
  6 Hodge, Wilson             FR SW Oregon CC            13.36m   43-10.00 
  7 Wagner, Jacob             FR Clark Colleg            12.94m   42-05.50 
  8 Keffer, Hunter            SO Olympic Coll            12.51m   41-00.50 
  9 Web, Cheyene              FR Treasure Val            12.15m   39-10.50 
 10 Beal, Jeremy              FR Spokane CC              12.00m   39-04.50 
 11 Nichols, Sam              FR Lane CC                 11.90m   39-00.50 
 12 Waters, Sean              FR Spokane CC              11.81m   38-09.00 
 13 Jackson, Tyler            SO Mt. Hood CC             11.71m   38-05.00 
 14 Jimenez, Dangelo          FR Everett CC              11.64m   38-02.25 
 15 Day, Joey                 SO Spokane CC              11.05m   36-03.00 
 -- Ames, Zach                SO Spokane CC                FOUL            
 
Event 41  Women Heptathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hamm, Kendra              SO Spokane CC                4466  
  2 Dugger, Brittany          SO Spokane CC                4346  
  3 O'Connor, Kylee           FR Lane CC                   4157  
  4 Pengelly, Ericka          FR Clackamas CC              3989  
  5 Folkerts, Mackenzie       SO Lane CC                   3984  
  6 Andre, Courtney           SO Mt. Hood CC               3939  
  7 Hampton, Elana            SO Clackamas CC              3795  
  8 Burgess, Jaida            FR Spokane CC                3773  
 
Event 41  Heptathlon: #1 Women 100 Meter Hurdles Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Dugger, Brittany          SO Spokane CC               14.65   NWI    888
  2 Andre, Courtney           SO Mt. Hood CC              14.97   NWI    846
  3 Hampton, Elana            SO Clackamas CC             15.69   NWI    753
  4 Pengelly, Ericka          FR Clackamas CC             15.99   NWI    715
  5 Folkerts, Mackenzie       SO Lane CC                  16.13   NWI    698
  6 O'Connor, Kylee           FR Lane CC                  16.19   NWI    691
  7 Hamm, Kendra              SO Spokane CC               16.39   NWI    667
  8 Burgess, Jaida            FR Spokane CC               17.07   NWI    589
 
Event 41  Heptathlon: #2 Women High Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hamm, Kendra              SO Spokane CC               1.59m    5-02.50    724
  1 Dugger, Brittany          SO Spokane CC               1.59m    5-02.50    724
  1 Folkerts, Mackenzie       SO Lane CC                  1.59m    5-02.50    724
  4 Pengelly, Ericka          FR Clackamas CC             1.56m    5-01.25    689
  5 O'Connor, Kylee           FR Lane CC                  1.47m    4-09.75    588
  6 Hampton, Elana            SO Clackamas CC             1.41m    4-07.50    523
  7 Andre, Courtney           SO Mt. Hood CC              1.32m    4-04.00    429
  8 Burgess, Jaida            FR Spokane CC               1.29m    4-02.75    399
 
Event 41  Heptathlon: #3 Women Shot Put Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hampton, Elana            SO Clackamas CC             8.88m   29-01.75    456
  2 Pengelly, Ericka          FR Clackamas CC             8.78m   28-09.75    450
  3 Folkerts, Mackenzie       SO Lane CC                  8.59m   28-02.25    438
  4 Hamm, Kendra              SO Spokane CC               8.48m   27-10.00    430
  5 Burgess, Jaida            FR Spokane CC               8.25m   27-01.00    416
  6 O'Connor, Kylee           FR Lane CC                  8.15m   26-09.00    409
  7 Dugger, Brittany          SO Spokane CC               7.27m   23-10.25    352
  8 Andre, Courtney           SO Mt. Hood CC              7.17m   23-06.25    346
 
Event 41  Heptathlon: #4 Women 200 Meter Dash Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Hamm, Kendra              SO Spokane CC               25.3h   NWI    859
  2 Andre, Courtney           SO Mt. Hood CC              26.3h   NWI    771
  3 O'Connor, Kylee           FR Lane CC                  26.6h   NWI    745
  4 Pengelly, Ericka          FR Clackamas CC             26.8h   NWI    729
  5 Dugger, Brittany          SO Spokane CC               27.0h   NWI    712
  6 Burgess, Jaida            FR Spokane CC               27.1h   NWI    704
  7 Folkerts, Mackenzie       SO Lane CC                  27.6h   NWI    663
  8 Hampton, Elana            SO Clackamas CC             28.9h   NWI    562
 
Event 41  Heptathlon: #5 Women Long Jump Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Burgess, Jaida            FR Spokane CC               5.20m   NWI  17-00.75    614
  2 Dugger, Brittany          SO Spokane CC               5.19m   NWI  17-00.50    612
  2 Hamm, Kendra              SO Spokane CC               5.19m   NWI  17-00.50    612
  4 Andre, Courtney           SO Mt. Hood CC              5.12m   NWI  16-09.75    592
  5 Pengelly, Ericka          FR Clackamas CC             4.96m   NWI  16-03.25    548
  6 O'Connor, Kylee           FR Lane CC                  4.91m   NWI  16-01.50    535
  7 Hampton, Elana            SO Clackamas CC             4.66m   NWI  15-03.50    469
  8 Folkerts, Mackenzie       SO Lane CC                  4.61m   NWI  15-01.50    456
 
Event 41  Heptathlon: #6 Women Javelin Throw Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hampton, Elana            SO Clackamas CC            28.62m      93-11    451
  2 O'Connor, Kylee           FR Lane CC                 28.46m      93-04    447
  3 Hamm, Kendra              SO Spokane CC              27.41m      89-11    428
  4 Burgess, Jaida            FR Spokane CC              26.00m      85-04    401
  5 Pengelly, Ericka          FR Clackamas CC            25.98m      85-03    401
  6 Dugger, Brittany          SO Spokane CC              25.78m      84-07    397
  7 Folkerts, Mackenzie       SO Lane CC                 24.49m      80-04    373
  8 Andre, Courtney           SO Mt. Hood CC             20.14m      66-01    291
 
Event 41  Heptathlon: #7 Women 800 Meter Run Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hamm, Kendra              SO Spokane CC             2:25.84     746
  2 O'Connor, Kylee           FR Lane CC                2:26.15     742
  3 Andre, Courtney           SO Mt. Hood CC            2:32.35     664
  4 Dugger, Brittany          SO Spokane CC             2:32.61     661
  5 Burgess, Jaida            FR Spokane CC             2:33.44     650
  6 Folkerts, Mackenzie       SO Lane CC                2:34.93     632
  7 Hampton, Elana            SO Clackamas CC           2:39.31     581
  8 Pengelly, Ericka          FR Clackamas CC           2:50.59     457
 
Event 42  Men Decathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll              6493  
  2 Thurman, Colton           SO Lane CC                   6258  
  3 Brown, Giovanni           FR Lane CC                   6124  
  4 Stich, Andrew             FR Spokane CC                6046  
  5 Ney, Brooks               FR SW Oregon CC              5914  
  6 Keffer, Hunter            SO Olympic Coll              5757  
  7 Supple, Zack              SO Clackamas CC              5673  
  8 Pinney, Brock             FR Lane CC                   5648  
 
Event 42  Decathlon: #1 Men 100 Meter Dash Decathlon
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll             11.09   NWI    841
  2 Thurman, Colton           SO Lane CC                  11.27   NWI    801
  3 Stich, Andrew             FR Spokane CC               11.42   NWI    769
  4 Ney, Brooks               FR SW Oregon CC             11.48   NWI    757
  5 Keffer, Hunter            SO Olympic Coll             11.60   NWI    732
  6 Supple, Zack              SO Clackamas CC             11.80   NWI    691
  7 Pinney, Brock             FR Lane CC                  11.83   NWI    685
  8 Brown, Giovanni           FR Lane CC                  11.99   NWI    653
 
Event 42  Decathlon: #2 Men Long Jump Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Thurman, Colton           SO Lane CC                  6.81m   NWI  22-04.25    769
  2 Brown, Giovanni           FR Lane CC                  6.54m   NWI  21-05.50    707
  3 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll             6.43m   NWI  21-01.25    682
  4 Keffer, Hunter            SO Olympic Coll             6.33m   NWI  20-09.25    659
  5 Ney, Brooks               FR SW Oregon CC             6.25m   NWI  20-06.25    641
  6 Stich, Andrew             FR Spokane CC               6.09m   NWI  19-11.75    606
  7 Supple, Zack              SO Clackamas CC             6.00m   NWI  19-08.25    587
  8 Pinney, Brock             FR Lane CC                  5.89m   NWI  19-04.00    563
 
Event 42  Decathlon: #3 Men Shot Put Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ney, Brooks               FR SW Oregon CC            12.02m   39-05.25    608
  2 Keffer, Hunter            SO Olympic Coll            11.80m   38-08.75    594
  3 Brown, Giovanni           FR Lane CC                 11.61m   38-01.25    583
  4 Thurman, Colton           SO Lane CC                 10.94m   35-10.75    542
  5 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll            10.57m   34-08.25    520
  6 Pinney, Brock             FR Lane CC                 10.42m   34-02.25    511
  7 Supple, Zack              SO Clackamas CC             9.86m   32-04.25    477
  8 Stich, Andrew             FR Spokane CC               9.04m   29-08.00    428
 
Event 42  Decathlon: #4 Men High Jump Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll             1.99m    6-06.25    794
  2 Thurman, Colton           SO Lane CC                  1.87m    6-01.50    687
  3 Keffer, Hunter            SO Olympic Coll             1.84m    6-00.50    661
  4 Brown, Giovanni           FR Lane CC                  1.75m    5-08.75    585
  5 Pinney, Brock             FR Lane CC                  1.72m    5-07.75    560
  6 Ney, Brooks               FR SW Oregon CC             1.66m    5-05.25    512
  7 Supple, Zack              SO Clackamas CC             1.60m    5-03.00    464
  7 Stich, Andrew             FR Spokane CC               1.60m    5-03.00    464
 
Event 42  Decathlon: #5 Men 400 Meter Dash Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stich, Andrew             FR Spokane CC               50.94     772
  2 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll             51.17     761
  3 Thurman, Colton           SO Lane CC                  52.38     708
  4 Brown, Giovanni           FR Lane CC                  52.69     695
  5 Ney, Brooks               FR SW Oregon CC             53.02     681
  6 Keffer, Hunter            SO Olympic Coll             54.04     638
  7 Supple, Zack              SO Clackamas CC             55.39     583
  8 Pinney, Brock             FR Lane CC                  55.65     573
 
Event 42  Decathlon: #6 Men 110 Meter Hurdles Decathlon
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Ney, Brooks               FR SW Oregon CC             15.17   NWI    829
  2 Stich, Andrew             FR Spokane CC               15.55   NWI    784
  3 Thurman, Colton           SO Lane CC                  15.63   NWI    775
  4 Brown, Giovanni           FR Lane CC                  16.00   NWI    733
  5 Supple, Zack              SO Clackamas CC             16.07   NWI    725
  6 Pinney, Brock             FR Lane CC                  16.69   NWI    657
  7 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll             16.84   NWI    641
  8 Keffer, Hunter            SO Olympic Coll             17.00   NWI    624
 
Event 42  Decathlon: #7 Men Discus Throw Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Pinney, Brock             FR Lane CC                 36.30m     119-01    590
  2 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll            34.89m     114-06    561
  3 Brown, Giovanni           FR Lane CC                 34.70m     113-10    558
  4 Keffer, Hunter            SO Olympic Coll            32.78m     107-06    519
  5 Thurman, Colton           SO Lane CC                 30.45m      99-11    473
  6 Ney, Brooks               FR SW Oregon CC            27.43m      90-00    414
  7 Stich, Andrew             FR Spokane CC              27.12m      89-00    408
  8 Supple, Zack              SO Clackamas CC            25.74m      84-05    381
 
Event 42  Decathlon: #8 Men Pole Vault Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Supple, Zack              SO Clackamas CC             4.84m   15-10.50    862
  2 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll             3.84m   12-07.25    573
  2 Brown, Giovanni           FR Lane CC                  3.84m   12-07.25    573
  4 Stich, Andrew             FR Spokane CC               3.54m   11-07.25    493
  5 Ney, Brooks               FR SW Oregon CC             3.44m   11-03.50    467
  6 Pinney, Brock             FR Lane CC                  3.14m   10-03.50    391
  6 Thurman, Colton           SO Lane CC                  3.14m   10-03.50    391
  8 Keffer, Hunter            SO Olympic Coll             2.84m    9-03.75    319
 
Event 42  Decathlon: #9 Men Javelin Throw Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Stich, Andrew             FR Spokane CC              55.60m     182-05    672
  2 Pinney, Brock             FR Lane CC                 54.24m     177-11    652
  3 Thurman, Colton           SO Lane CC                 47.16m     154-09    547
  4 Keffer, Hunter            SO Olympic Coll            46.37m     152-01    535
  5 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll            45.83m     150-04    527
  6 Ney, Brooks               FR SW Oregon CC            41.43m     135-11    463
  7 Supple, Zack              SO Clackamas CC            37.42m     122-09    405
  8 Brown, Giovanni           FR Lane CC                 33.47m     109-10    348
 
Event 42  Decathlon: #10 Men 1500 Meter Run Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Giovanni           FR Lane CC                4:38.57     689
  2 Stich, Andrew             FR Spokane CC             4:44.91     650
  3 Brocklesby, Jayson        SO Olympic Coll           4:54.35     593
  4 Thurman, Colton           SO Lane CC                4:59.17     565
  5 Ney, Brooks               FR SW Oregon CC           5:03.07     542
  6 Supple, Zack              SO Clackamas CC           5:11.02     498
  7 Keffer, Hunter            SO Olympic Coll           5:15.04     476
  8 Pinney, Brock             FR Lane CC                5:17.05     466

                              Female Team Scores                               
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Spokane CC                         SPOK            208  
                2 Lane CC                            CCLA            187  
                3 Clackamas CC                       CLAC            125  
                4 Mt. Hood CC                        HOO1             85  
                5 SW Oregon CC                       SWO              54  
                6 Olympic College                    OLYM             40  
                7 Green River CC                     CCR1             34  
                8 Treasure Valley CC                 TVCC             33  
                9 Everett CC                         CCEV             32  
               10 Clark College                      CLA1             20  
 
                               Male Team Scores                                
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Lane CC                            CCLA            229  
                2 Spokane CC                         SPOK          184.333
                3 Clackamas CC                       CLAC          132.833
                4 Treasure Valley CC                 TVCC             65  
                5 Olympic College                    OLYM             53  
                6 Everett CC                         CCEV             52.5
                7 Mt. Hood CC                        HOO1             33  
                8 SW Oregon CC                       SWO           28.3333
                9 Clark College                      CLA1             17  
               10 Green River CC                     CCR1             13  
               11 Skagit Valley                      SKAG              5  


 
Post to:
Post as: