Folders |
2012 Results - Louie Bing InvitationalPublished by
Boys 100 Meter Dash
=================================================================================
Name Year School Final Wind Score
=================================================================================
1 Wright, Antwan SR Suncoast 10.73 2.1 10
2 Royal, Tyrone SR American 10.86 2.1 8
3 Davis, Dwight SR Hallandale 10.91 2.1 6
4 Goodluck, Micheal SR South Dade 11.01 2.1 5
5 Norris, Nicholas JR Miami Washington 11.12 2.1 4
6 Smith, Tavias JR Miami Norland 11.24 2.1 3
7 Mckenzie, Isiah SO American Heritage 11.28 2.1 2
8 Souiten, Jean SO South Dade 11.55 2.1 1
Boys 100 Meter Dash
=================================================================================
Name Year School Prelims Wind Score
=================================================================================
1 Wright, Antwan SR Suncoast 11.00 -0.9
2 Royal, Tyrone SR American 11.29 -3.9
3 Goodluck, Micheal SR South Dade 11.46 -2
4 Smith, Tavias JR Miami Norland 11.48 -2.4
5 Mckenzie, Isiah SO American Heritage 11.50 -2.8
5 Davis, Dwight SR Hallandale 11.50 -3.4
7 Souiten, Jean SO South Dade 11.53 -2.4
7 Norris, Nicholas JR Miami Washington 11.53 -4.3
9 Hines, Xavier JR Belen Jesuit Prep 11.58 -0.9
10 Douglas, Deandre JR St. Thomas Aquinas 11.59 -2
11 Wadley, Tabares SR Miami Jackson 11.61 -3.9
12 Collier, Dion JR St. Thomas Aquinas 11.62 -2
13 Walter, Derrick SR Hallandale 11.65 -3.4
14 Woods, Donnice JR University School 11.66 -2.8
14 Larry, Krondis SO Miami Washington 11.66 -4.3
16 Causey, Rashard FR University School 11.71 -4.4
17 Wilson, Jesus JR Miami Columbus 11.75 -3.9
18 Scarlet, Jordan FR University School 11.76 -4.1
19 Dorvil, Lorvens SR Miami Beach 11.79 -3.4
20 Tice, Darius JR Miami Northwestern 11.80 -0.9
21 Myrtil, Wilkerson JR Jones 11.83 -4.4
22 Sotolongo, Antonio FR Gulliver Prep 11.84 -0.9
23 Beasley, Ronald FR South Dade 11.91 -2.8
23 Hunter, Marsean JR Miami Washington 11.91 -3.9
25 Carter, Roderick JR American 11.92 -4.1
26 Parker, William SR Miami Columbus 11.95 -4.4
27 Hart, Brandon JR Miami Edison 11.97 -2.4
28 Moyse, Michael SR Miramar 11.98 -3.5
29 Robinson, Joseph SO Miami Northwestern 12.01 -3.4
30 Tucker, Dashad SR Hallandale 12.03 -2.8
31 Daniels, Micheal SR South Dade 12.05 -4.1
31 Ziegler, Gary SR Miami Northwestern 12.05 -4.3
31 Nichols, Deatrick JR Miami Central 12.05 -4.4
34 Lewis, Keneth SO Dade Christian 12.10 -4.1
35 Wilcox, Darren JR Miramar 12.12 -4.4
36 Green, Shaquille FR Miami Norland 12.13 -4.3
37 Mayes, Ryan SO Dr. Krop 12.15 -2
37 Davis, Imani SR Belen Jesuit Prep 12.15 -3.9
39 Murray, La 'Darius JR Dr. Krop 12.16 -2.4
39 Benjamin, Cortez JR Miami Killian 12.16 -2
41 Deshon, Andre SO Belen Jesuit Prep 12.23 -0.9
42 Adjamah, Jamal SO Miami Southridge 12.24 -3.5
43 Kennedy, Jeremy SO Suncoast 12.25 -4.4
44 Timmons, Trenaris JR Miami Jackson 12.27 -4.4
45 Williams, Harris SR Monsignor Pace 12.28 -0.9
45 Powell, Devondre JR Miami Jackson 12.28 -2
47 Sanders, Jared SR Hallandale 12.32 -3.7
48 Hepburn, Bryce JR Miami Southridge 12.34 -2
49 Stewart, Jamauli SO Miramar 12.37 -3.5
50 Osceola, Neko American Heritage 12.41 -0.9
51 Coppet, Frederick JR St. Thomas Aquinas 12.42 -3.7
52 Cotton, Antonio FR Miami Central 12.44 -3.5
53 Terry-Walker, Akkil SR Miami Southridge 12.46 -2.4
54 Alexis, David SO Miami Beach 12.47 -3.4
55 Woods, Devin SR Suncoast 12.50 -4.3
56 Faulk, Jaelyn 8 Mater Academy 12.52 -2.8
57 Taylor, Dionte JR University School 12.55 -3.4
58 Clark, Antwan SO Miami Northwestern 12.57 -3.4
59 Pierre, Alex FR North Miami 12.60 -4.1
59 Valentin, Gregory SR Mater Academy 12.60 -3.4
61 Cartwright, Joshua FR American 12.62 -2
62 Derisca, Andrault SR North Miami Beach 12.65 -3.4
63 Miller, Jeremy JR Dade Christian 12.66 -3.7
64 Dequesada, Christian SR Miami Columbus 12.66 -3.7
65 Wonacott, Colby FR American Heritage 12.67 -4.3
66 Sanchez, Lucas SR Belen Jesuit Prep 12.69 -3.5
67 Batten, Aaron JR Dade Christian 12.71 -3.7
68 Gardener, Dimitri JR Miami Beach 12.78 -3.7
69 Davis, Yuri FR American 12.80 -3.5
70 Galan, Javier SR Miami Coral Park 12.84 -3.4
71 Jackson, Travis FR American Heritage 12.87 -3.9
72 Garrigo, Jorge FR Miami Columbus 13.01 -2.8
73 Green, Nohar JR North Miami Beach 13.09 -3.5
74 Janvion, Ryan SR Dade Christian 13.24 -3.7
75 Casimir, Billy SO North Miami Beach 13.55 -2.4
76 Cifuentes, Christian JR North Miami Beach 13.63 -4.1
77 Gilmore, Curtis FR Miami Jackson 13.70 -2.4
78 Nanetti-Palacios, Daniel SR Archimedean 15.87 -4.3
Taylor, Seth SR Miramar No Time -2.4
Visille, Malik FR Miami Central No Time -0.9
Mincey, Jeffrey SO Plantation No Time -4.1
Howard, Donnie JR Miami Carol City No Time -4.1
Anayamele, Obinna JR Dr. Krop No Time -3.7
Wright, Josh SR Plantation No Time -2.8
Joseph, Fabian SO American Heritage No Time -3.5
Artiles, Sean FR Archimedean No Time -4.3
Arnold, Keith JR Plantation No Time -3.4
Robinson, Deon SR Miami Carol City No Time -3.4
Magwood, Micha SO Monsignor Pace No Time -3.9
Brown, Eveston FR Miami Beach No Time -3.9
Wallace, Laron SR Plantation No Time -3.4
Brown, Tavius SO Miami Central No Time -3.4
Fullwood, Kevin SR Miami Carol City No Time -3.4
Moore, Jireh SR Miami Carol City No Time -3.4
Girls 100 Meter Dash
=================================================================================
Name Year School Final Wind Score
=================================================================================
1 Reynolds, Robin SR Miami Jackson 11.87 1.9 10
2 Jocelyn, Ashley SR Miramar 11.93 1.9 8
3 Sparling, Krystal FR St. Thomas Aquinas 12.04 1.9 6
4 Spaulding, Diamond FR American Heritage 12.18 1.9 5
5 Byrd, Kametra JR Miami Northwestern 12.34 1.9 4
6 Davis, Aluntrea JR Suncoast 12.38 1.9 3
7 Boyles, Ilesia SR American 12.43 1.9 2
8 Wilson, Jasmine SR University School 12.48 1.9 1
Girls 100 Meter Dash
=================================================================================
Name Year School Prelims Wind Score
=================================================================================
1 Sparling, Krystal FR St. Thomas Aquinas 12.39 -2
2 Jocelyn, Ashley SR Miramar 12.40 -2.6
3 Reynolds, Robin SR Miami Jackson 12.41 -2.6
4 Davis, Aluntrea JR Suncoast 12.49 -2
5 Spaulding, Diamond FR American Heritage 12.59 -3.1
6 Byrd, Kametra JR Miami Northwestern 12.68 -3.1
7 Boyles, Ilesia SR American 12.78 -2.6
8 Wilson, Jasmine SR University School 12.84 -3
8 Bullard, Symone SR American Heritage 12.84 -3.3
10 Stiverne, Aiyanna JR Nova 12.91 -3.3
11 Julmiste, Hope JR Miami Northwestern 12.92 -3.3
12 Perrodin, Lauren SR St. Thomas Aquinas 12.93 -4
13 Boynton, Rashe SR South Dade 12.96 -3.1
14 Gage, Ravontranice SR Miami Northwestern 12.96 -3.1
15 Bennie, Ashley SR Miami Norland 13.00 -2.6
16 Payne, Brianna SO South Dade 13.03 -2
17 Mccoo, Dishondria JR Miami Southridge 13.04 -3.1
18 Bellamy, J'Nea JR Miami Southridge 13.15 -2.8
18 Sandifer, Jasmine SR Jones 13.15 -4
20 Chery, Ciddjyne SR Fort Lauderdale 13.16 -3.3
21 Buchanan, Jade JR Miramar 13.17 -2.6
22 Gilliam, Jazmyne JR Jones 13.21 -3.3
23 Simmons, Tamilya SR Miami Central 13.24 -3
24 White, Chavori FR Suncoast 13.30 -2.6
24 Elliott, Makeda SO Fort Lauderdale 13.30 -4
26 Woodard, Destiny FR Miami Southridge 13.32 -2
27 Howerton, Isabella SO St. Thomas Aquinas 13.33 -2.6
28 Payne, Reanna SO South Dade 13.36 -2.6
29 Bell, Kayla SO St. Thomas Aquinas 13.37 -3
30 Burney, Jasmine "Jazzy" SO Miami Norland 13.38 -3.1
31 Perez, Nicole JR Lourdes 13.53 -2.6
32 Thomas, Phedricka FR Miami Washington 13.72 -2.6
33 Perez, Carolina SO Lourdes 13.76 -3.3
34 Davis, Pledneashi JR South Dade 13.81 -2.8
34 Edwards, Shaniya SO Miami Northwestern 13.81 -2.6
34 Spence, Imani SR Dr. Krop 13.81 -3.3
37 Cooper, Aleeyah FR Jones 13.87 -3.3
38 Robinson, Crystal JR Miami Norland 13.88 -3
39 Overton, Kimberly FR American 14.04 -3.1
40 Jean, Shirlendy JR North Miami 14.17 -3.1
41 Pulley, Nina SO Monsignor Pace 14.28 -2
42 Davis, Anise SO American Heritage 14.43 -4
43 Holsey, Tyler JR Miami Central 14.44 -3
44 Augustine, Tamicka SO Monsignor Pace 14.45 -3.1
45 Lewis, Cornelia JR Miami Edison 14.47 -3.3
46 Coulanges, Ginette FR Miami Jackson 14.52 -3
46 Knight, Patricia SO Miami Jackson 14.52 -3.1
48 Bonhomme, Rebecca JR Miami Jackson 14.61 -2.8
49 Green, Diamand FR Miami Central 14.63 -2.8
49 Marshall, Keyshawna SO North Miami Beach 14.63 -2.6
51 Bond, Allison JR Dr. Krop 14.79 -2.6
52 Brownlee, Afrika SR American 15.35 -3.1
53 Wheaton, Erika FR Monsignor Pace 15.52 -3
54 Anderson, Nia JR North Miami Beach 15.57 -4
55 Baxter, Keiera FR North Miami Beach 15.74 -4
56 Anthony, Tonique FR Miramar 15.76 -3.3
57 Riley, Ayanna SO Dr. Krop 15.99 -2.6
58 Arzu, Anneth JR Miami Washington 16.02 -2.8
59 Thompson, Jasmin JR Miami Washington 16.19 -3.3
60 Jean-Pierre, Fredricka SO North Miami Beach 16.86 -3.1
61 Canelas, Cherie JR Miami Washington 20.76 -2
Foster, Majos SR Nova No Time -2.8
Humphrey, Taylor JR Plantation No Time -2.8
Firmin, Mae SO Fort Lauderdale No Time -2.8
Ireland, Sasha SO Plantation No Time -3.1
Hanna, Jamika JR Miami Central No Time -3.1
Gonell, Jessica SR University School No Time -3.1
Arthurs, Sacha 8 Archimedean No Time -3.1
Barnett, Ashley FR Plantation No Time -4
Green, Rhandi SR University School No Time -2
Pedlar, Allison JR Miramar No Time -3.3
Anaya, Danna FR Archimedean No Time -3.3
Pough, Shanterior SO Miami Norland No Time -3.3
Mccray, Ashleigh SR Suncoast No Time -3.3
Boys 200 Meter Dash
=================================================================================
Name Year School Final Wind Score
=================================================================================
1 Hall, Arman SR St. Thomas Aquinas 21.03 2.9 10
2 Smith, Teray JR American Heritage 21.21 2.9 8
3 Wright, Antwan SR Suncoast 21.62 2.9 6
4 Royal, Tyrone SR American 22.10 2.9 5
5 Patten, Nigel SO Miami Washington 22.50 2.9 4
6 Mcphee, Terrawn SO Miami Washington 22.53 2.9 3
7 Smith, Jason JR American 22.72 2.9 2
8 Sinclair, Gavin SR St. Thomas Aquinas 22.90 2.9 1
Boys 200 Meter Dash
=================================================================================
Name Year School Prelims Wind Score
=================================================================================
1 Smith, Teray JR American Heritage 22.04 -3.4
2 Wright, Antwan SR Suncoast 22.54 -3.9
3 Hall, Arman SR St. Thomas Aquinas 22.59 -3.6
4 Patten, Nigel SO Miami Washington 22.73 -3.3
5 Mcphee, Terrawn SO Miami Washington 22.75 -2.9
6 Smith, Jason JR American 22.90 -3.2
7 Royal, Tyrone SR American 22.96 -2.9
8 Sinclair, Gavin SR St. Thomas Aquinas 23.02 -3
9 Campbell, Dante JR Miramar 23.11 -3.2
10 Hopkins, Deltron SO Miami Washington 23.28 -2.9
11 Goodluck, Micheal SR South Dade 23.31 -3.2
11 Mccollum, Troy JR North Miami 23.31 -3
13 Mckenzie, Isiah SO American Heritage 23.38 -3.3
14 Wilson, Jaquez SO Hallandale 23.44 -2.8
15 Souiten, Jean SO South Dade 23.47 -3.1
16 Scarlet, Jordan FR University School 23.49 -3.6
17 Marshall, Bilal SR Dade Christian 23.53 -2.8
18 Walter, Derrick SR Hallandale 23.60 -3.2
18 Louis, Ricardo SR Miami Beach 23.60 -3
20 Beasley, Ronald FR South Dade 23.81 -3.2
21 James, Tadam SO Miami Killian 23.86 -3
22 Causey, Rashard FR University School 23.87 -3.1
23 Grant, Nicholas JR Dr. Krop 23.96 -2.9
24 Coley, De'Andre JR Miami Northwestern 23.99 -3.9
25 Carter, Roderick JR American 24.08 -3.1
26 Lewis, Brandon SR Miramar 24.12 -3.2
27 Musgrove, Antwuan FR Hallandale 24.28 -3.9
28 Louissaint, Bryan SR North Miami Beach 24.31 -3.2
28 Michel, Pouchi SR Miami Central 24.31 -3.2
30 Cotton, Antonio FR Miami Central 24.33 -3.9
30 Medina, Jeffrey SR Mater Academy 24.33 -3.2
32 Simmons, Leo JR Monsignor Pace 24.43 -3.2
33 Attley, Raymond JR Miami Norland 24.44 -3.9
34 Mompoint, Reimann SR South Dade 24.45 -3.9
35 Howard, Tracy SR Miramar 24.49 -3.5
36 Visille, Malik FR Miami Central 24.51 -3.5
37 Price, Brendyn JR St. Thomas Aquinas 24.56 -3.1
38 Batten, Aaron JR Dade Christian 24.58 -3.2
39 Mayes, Ryan SO Dr. Krop 24.60 -3.2
40 Murray, La 'Darius JR Dr. Krop 24.61 -3
41 Harris, Richard SR Miami Killian 24.66 -3.1
42 Jean-Baptise, Edwin SR Dr. Krop 24.87 -3.9
43 Williams, Harris SR Monsignor Pace 24.99 -3
44 Alexis, David SO Miami Beach 25.02 -3.2
45 Damante, Dent JR Miami Killian 25.05 -3.5
46 Horne, Darmon JR American 25.06 -3.3
47 Clark, Antwan SO Miami Northwestern 25.07 -3.3
47 Deshon, Andre SO Belen Jesuit Prep 25.07 -3.5
49 Ray, Cody SR North Miami Beach 25.09 -3.9
50 Kennedy, Jeremy SO Suncoast 25.10 -2.8
51 Alleyene, Darius SR Miami Southridge 25.13 -3.9
52 Woods, Devin SR Suncoast 25.21 -3.5
53 Rodriguez, Joe SO Miami Columbus 25.38 -3
54 Lewis, Dexter JR Miramar 25.41 -3.3
55 Mcfadden, Tarvarus SO American Heritage 25.43 -3.4
56 Benjamin, Cortez JR Miami Killian 25.50 -2.8
57 Halfaker, Daniel SO Miami Columbus 25.55 -3.2
58 Faulk, Jaelyn 8 Mater Academy 25.56 -3.9
59 Lorenzo, Justin JR Belen Jesuit Prep 25.59 -3.9
60 Allen, Aundrae JR Miami Northwestern 25.66 -3.2
61 Labueno, Steve JR Mater Academy 25.93 -3.5
62 Mathis, Torrey JR Miami Southridge 25.96 -3.6
63 Woods, Donnice JR University School 26.02 -3.2
64 Medina, Edward FR Monsignor Pace 26.15 -3.1
65 De Cardenas, Eric JR Belen Jesuit Prep 26.22 -3.9
66 Howard, Clevan FR Miami Southridge 26.41 -3.2
66 Bardoutsos, Theodoros JR Archimedean 26.41 -3.2
68 Leon, Eduardo JR Miami Coral Park 26.48 -3.1
69 Sanchez, Lucas SR Belen Jesuit Prep 26.70 -3.2
70 Dorvil, Lorvens SR Miami Beach 26.98 -3.3
71 Ferrer, George SR Miami Beach 27.33 -3.2
72 Casimir, Billy SO North Miami Beach 28.10 -3.4
73 Damier, Johnathan FR North Miami Beach 28.96 -2.9
Joseph, Ryan JR North Miami No Time -3.3
Alexander, Jalen JR Miami Carol City No Time -3.3
Kings Jr., Macgarrett SR University School No Time -3.2
Howard, Antonio FR Miami Jackson No Time -3.2
Jones, Derrod JR Miami Northwestern No Time -3.9
Martin, Alalade SR Miami Jackson No Time -3.9
Dupont, Stanley SR Miami Edison No Time -3.4
Wallace, Laron SR Plantation No Time -3.4
Timmons, Trenaris JR Miami Jackson No Time -3.4
Reeves, Thomas SR Gulliver Prep No Time -3.4
Arnold, Keith JR Plantation No Time -2.9
Wright, Josh SR Plantation No Time -2.9
Chavannes, Roldjy SR Miami Carol City No Time -2.9
Menarde, Antonio FR Archimedean No Time -2.8
Tyler, Johnny SR Plantation No Time -2.8
Gerelus, Carlos SO North Miami No Time -2.8
Howard, Donnie JR Miami Carol City No Time -2.8
Artiles, Sean FR Archimedean No Time -3.5
Parker, William SR Miami Columbus No Time -3.5
Christodoulou-Rubalc, AlexandrosJR Archimedean No Time -3.1
Valentin, Gregory SR Mater Academy No Time -3.2
Singleton, Allen SR Miami Jackson No Time -3.2
Robinson, Deon SR Miami Carol City No Time -3.9
Joseph, Fabian SO American Heritage No Time -3
Nichols, Deatrick JR Miami Central No Time -3.6
Armony, Alan SO Gulliver Prep No Time -3.6
Bueno, Diego SO Gulliver Prep No Time -3.6
Roberts, Keaon JR Miami Columbus No Time -3.6
Girls 200 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Parrish, Deja SO American Heritage 24.03 10
2 Reynolds, Robin SR Miami Jackson 24.16 8
3 Jocelyn, Ashley SR Miramar 24.22 6
4 Sparling, Krystal FR St. Thomas Aquinas 24.67 5
5 Spaulding, Diamond FR American Heritage 24.99 4
6 Ellis, Kendall SO St. Thomas Aquinas 25.00 3
7 Mccoo, Dishondria JR Miami Southridge 25.58 2
8 Byrd, Kametra JR Miami Northwestern 25.63 1
Girls 200 Meter Dash
=================================================================================
Name Year School Prelims Wind Score
=================================================================================
1 Reynolds, Robin SR Miami Jackson 25.08 -3.9
2 Parrish, Deja SO American Heritage 25.17 -3.4
3 Spaulding, Diamond FR American Heritage 25.25 -2.9
4 Jocelyn, Ashley SR Miramar 25.33 -3.8
5 Ellis, Kendall SO St. Thomas Aquinas 25.71 -3.8
6 Sparling, Krystal FR St. Thomas Aquinas 25.88 -3.6
7 Byrd, Kametra JR Miami Northwestern 25.91 -3.9
8 Mccoo, Dishondria JR Miami Southridge 26.08 -3.8
9 Bullock, Dominique SO South Dade 26.22 -3.9
10 Davis, Aluntrea JR Suncoast 26.24 -3.4
11 Bellamy, J'Nea JR Miami Southridge 26.28 -2.9
12 Harris, Lakakyla FR American 26.49 -3.4
13 Middleton, Kededra SR Miami Northwestern 26.52 -3.4
14 Julmiste, Hope JR Miami Northwestern 26.59 -3.4
15 Boynton, Rashe SR South Dade 26.97 -3.4
16 Simmons, Tamilya SR Miami Central 27.08 -3.6
17 Smith, Shaquita SO Monsignor Pace 27.55 -2.8
18 Howerton, Isabella SO St. Thomas Aquinas 27.68 -3.6
19 Hanson, Rasheeka SR Dr. Krop 27.74 -3.9
20 Elliott, Makeda SO Fort Lauderdale 27.78 -2.9
21 Perrodin, Lauren SR St. Thomas Aquinas 27.88 -4.1
22 Gullet, Taquavia JR Miami Washington 27.94 -3.9
23 Collier, Tieasha SO South Dade 28.10 -4.1
23 Joseph, Aquandra SR Miami Washington 28.10 -2.9
25 Guillau, Jakayla FR South Dade 28.36 -3.8
26 Harris, Rayne'Sha SO Monsignor Pace 28.49 -3.8
27 Odom, La'Keitha JR Miami Northwestern 28.56 -2.9
28 Rodgers, Charlease 8 Mater Academy 28.58 -3.4
29 Pough, Shanterior SO Miami Norland 28.59 -3.9
30 Thomas, Phedricka FR Miami Washington 28.71 -3.4
31 Holsey, Tyler JR Miami Central 28.73 -3.9
32 Perez, Nicole JR Lourdes 29.03 -4.1
33 Perez, Carolina SO Lourdes 29.42 -2.8
34 Jean, Shirlendy JR North Miami 29.59 -2.8
35 Green, Diamand FR Miami Central 29.64 -2.8
36 Woods, Czarea FR Miramar 29.73 -2.9
37 Thomas, Zakilra JR Miami Washington 29.74 -2.9
38 Johnson, Famkevia 10 American 29.77 -3.4
39 Fontus, Sabrina FR Monsignor Pace 29.78 -3.9
40 Meyrick, Lauren FR Miami Killian 29.95 -3.9
41 Marshall, Keyshawna SO North Miami Beach 29.97 -2.8
42 Gonell, Jessica SR University School 30.12 -3.9
43 Taylor, Whitney SO Dr. Krop 30.58 -3.6
44 Shaheed, Sameerah JR Miramar 30.61 -3.6
45 Dorvilier, Joi JR Miami Killian 30.84 -4.1
46 Knight, Patricia SO Miami Jackson 31.33 -3.9
47 Childs, Danyiel JR American 31.81 -2.8
48 Anderson, Nia JR North Miami Beach 31.83 -3.9
49 Riley, Ayanna SO Dr. Krop 31.89 -3.6
50 Knowles, Alexis JR Miramar 32.46 -3.4
51 Spence, Imani SR Dr. Krop 32.66 -3.9
52 Delva, Netsy JR North Miami Beach 33.44 -3.4
53 Meyter, Lisa SO North Miami 34.38 -4.1
54 Kelly, Stephanie SO Miami Jackson 37.93 -3.4
Anaya, Danna FR Archimedean No Time -3.9
Briscoe, Carolanne SO Plantation No Time -3.9
Chambers, Yaniqua SR Plantation No Time -3.6
Barnett, Ashley FR Plantation No Time -3.6
Wilson, Jasmine SR University School No Time -2.8
Wade, Valexus FR Suncoast No Time -2.8
Arthurs, Sacha 8 Archimedean No Time -3.8
Mccray, Ashleigh SR Suncoast No Time -3.8
Horton, Diamond JR Miami Killian No Time -3.8
Boyles, Ilesia SR American No Time -4.1
Humphrey, Taylor JR Plantation No Time -4.1
Hanna, Jamika JR Miami Central No Time -4.1
Jacques, Clare FR Fort Lauderdale No Time -3.9
Leroy, Jessica SR North Miami Beach No Time -2.9
Davis, Anise SO American Heritage No Time -3.4
Bonhomme, Rebecca JR Miami Jackson No Time -3.4
Chery, Ciddjyne SR Fort Lauderdale No Time -3.4
White, Chavori FR Suncoast No Time -3.4
Boys 400 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Hall, Arman SR St. Thomas Aquinas 46.98 10
2 Davis, Dwight SR Hallandale 47.98 8
3 Green, Jeffery SO Miami Northwestern 48.06 6
4 Smith, Teray JR American Heritage 48.38 5
5 Perriman, Brandon SR Miami Jackson 50.01 4
6 Herbert, Khari JR American Heritage 50.05 3
7 Gibson, Torrance FR American Heritage 50.95 2
Williams-Hall, ChristopherJR Miami Jackson No Time
Boys 400 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Prelims Score
===========================================================================
1 Smith, Teray JR American Heritage 49.00
2 Green, Jeffery SO Miami Northwestern 49.43
3 Davis, Dwight SR Hallandale 49.66
4 Hall, Arman SR St. Thomas Aquinas 49.95
5 Herbert, Khari JR American Heritage 50.09
6 Perriman, Brandon SR Miami Jackson 50.10
7 Gibson, Torrance FR American Heritage 50.45
8 Williams-Hall, ChristopherJR Miami Jackson 50.66
9 Louissaint, Bryan SR North Miami Beach 50.93
10 Patten, Nigel SO Miami Washington 51.26
10 Mompoint, Reimann SR South Dade 51.26
12 Melton, Myquan SO Miami Northwestern 51.91
13 Bloom , Darnell SR Hallandale 52.00
14 Robinson, Teandre SO Miramar 52.14
15 Gaskins, Thomas JR Dr. Krop 52.17
16 Habicher, Louis JR Suncoast 52.37
17 Cogdell, Ari FR American 52.38
18 Dequesada, Christian SR Miami Columbus 52.45
19 Johnson, Michael JR Miami Washington 52.65
20 Brown, Canard SR Miami Jackson 52.83
21 Onuigbo, Stephen SR Monsignor Pace 53.11
22 Trujillo, Fransico SO Dr. Krop 53.29
23 Bullard, Kareem FR Monsignor Pace 53.35
24 Cross, Anthony JR South Dade 53.42
25 Harvey, Tremaine SR South Dade 53.47
26 Douglas, Deandre JR St. Thomas Aquinas 53.50
27 Grant, Nicholas JR Dr. Krop 53.57
28 Simmons, Leo JR Monsignor Pace 53.63
29 Maurency, Stevenson SO North Miami Beach 53.73
30 Hunte, Da'Wan JR Miami Central 54.11
31 Lewis, Khalial SO Miramar 54.13
32 Burney, Anthony JR Miami Norland 54.19
33 Dupont, Stanley SR Miami Edison 54.43
34 Gerelus, Carlson SO North Miami 54.48
35 Jackson, Julian SR St. Thomas Aquinas 54.64
36 Ruiz, Daniel SR Belen Jesuit Prep 54.67
37 Heholt, Brent SO Miramar 54.68
38 Jones, Dallas SO Hallandale 54.99
39 Medina, Delio JR Mater Academy 55.08
40 Brown, Christopher JR Miami Central 55.21
41 Luijean , Stanley JR South Dade 55.60
42 Floyd, Quamani JR Hallandale 55.83
42 Guerra, Fabian JR Miami Columbus 55.83
44 Garnett, Trevon JR Miami Beach 56.43
45 Francoeur, Stephane FR Belen Jesuit Prep 56.47
46 Randall, Daquan JR Jones 56.52
47 Wilson, Quincy SO University School 56.63
48 Pherris, Simpkin SO Miami Central 56.99
49 Williams, Christian SO American 57.33
50 Leon, Eduardo JR Miami Coral Park 57.40
51 Lucano, Miguel SO Mater Academy 57.59
52 Kirby, Karl SR Miami Beach 57.62
53 Ridore, Billy JR Dr. Krop 57.83
54 Owens, Najee JR Miami Southridge 58.11
55 Ballesteros, Francisco JR Miami Columbus 58.80
56 Rondon, Luis SR Belen Jesuit Prep 58.84
57 Pettyfoot, Dwayne SO Mater Academy 59.05
58 Calvo, Sajoni SR Miami Coral Park 1:00.10
59 Medard, Ryan FR North Miami 1:00.29
60 Jean-Jaques, Markendy JR North Miami Beach 1:00.33
61 Bellinger, Timothy SO Miami Beach 1:01.35
62 Heyliger, Dorian SO Miami Southridge 1:02.28
63 Medina, Alejandro SO Mater Academy 1:02.51
64 Miller, Anthony FR North Miami Beach 1:02.59
65 Sam, Victor FR North Miami 1:05.19
66 Vignau, Luke FR Archimedean 1:05.96
67 Wilson, Marco 7 University School 1:08.02
Nanetti-Palacios, Daniel SR Archimedean No Time
Hoffman, Jack SR Gulliver Prep No Time
Brown, Justin 7 University School No Time
Silien, Alexandrovsky SR North Miami No Time
Davis, Jawill JR American No Time
Lewis, Carlylian SR Miami Carol City No Time
Hernandez-Ysasi, Inigo SR Gulliver Prep No Time
Wilson, Jesus JR Miami Columbus No Time
Barzallo, David JR Miami Coral Park No Time
Severe, Cebassian SR Dade Christian No Time
Noel, Kendrick SO Miramar No Time
Marshall, Bilal SR Dade Christian No Time
Fernandez, Michael JR Belen Jesuit Prep No Time
Gilbert, Kamolli SR Miami Central No Time
Louis, Ricardo SR Miami Beach No Time
Sheppard, Dominic FR Gulliver Prep No Time
Fornan, Santigie SO Suncoast No Time
Aguilar, Mark JR American Heritage No Time
Williams, Derrick SR Miami Carol City No Time
Granger, Abiade SR Suncoast No Time
Agama, Aklesso SR Dade Christian No Time
Turner, Kevin FR American No Time
Estimable, Lous JR Plantation No Time
Wright, Aaron SR Miami Carol City No Time
Melow, Nickolas SO Gulliver Prep No Time
Girls 400 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Reynolds, Robin SR Miami Jackson 54.37 10
2 Parrish, Deja SO American Heritage 55.53 8
3 Ellis, Kendall SO St. Thomas Aquinas 57.00 6
4 Balfour, Maya SR Lourdes 57.50 5
5 Richmond, Allison SR St. Thomas Aquinas 57.95 4
6 Bullock, Dominique SO South Dade 59.21 3
7 Jacobs, Alexus JR Miami Northwestern 59.42 2
8 Springer, Yolanda JR Miami Northwestern 1:00.64 1
Girls 400 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Prelims Score
===========================================================================
1 Parrish, Deja SO American Heritage 55.48
2 Reynolds, Robin SR Miami Jackson 55.96
3 Ellis, Kendall SO St. Thomas Aquinas 57.22
4 Balfour, Maya SR Lourdes 57.43
5 Richmond, Allison SR St. Thomas Aquinas 58.44
6 Bullock, Dominique SO South Dade 58.82
6 Jacobs, Alexus JR Miami Northwestern 58.82
8 Springer, Yolanda JR Miami Northwestern 58.88
9 Stiverne, Aiyanna JR Nova 59.13
10 Levy, Toria SO St. Thomas Aquinas 59.33
11 Tabor, Kyri SR Hallandale 59.85
12 Smith, Shaquita SO Monsignor Pace 1:00.28
13 Buchanan, Jade JR Miramar 1:01.04
14 Horne, Caroline SO Miami Northwestern 1:01.98
15 Baker, A'Sja 8 American Heritage 1:02.86
16 Joseph, Aquandra SR Miami Washington 1:03.46
17 Simmons, Lamisha FR Hallandale 1:03.56
18 Collier, Tieasha SO South Dade 1:03.58
19 Plummer, Bailey JR Lourdes 1:03.84
20 Boisson, Desiree FR St. Thomas Aquinas 1:04.06
21 Gregory, Cierra SO Fort Lauderdale 1:04.15
22 Acosta, Natacha JR American 1:04.24
23 Vega, Natalie JR Miami Killian 1:04.44
24 Fontus, Sabrina FR Monsignor Pace 1:04.54
25 Davis, Pledneashi JR South Dade 1:04.56
26 Gullet, Taquavia JR Miami Washington 1:04.59
27 Louis, Hersline JR North Miami 1:04.81
28 Lewis, Demeria SO Miramar 1:05.11
29 Harris, Rayne'Sha SO Monsignor Pace 1:05.48
30 Foster, Majos SR Nova 1:06.21
31 Mckenzie, Khadija JR Miami Norland 1:07.10
32 Dominique, Claudine SR North Miami Beach 1:08.06
33 Leroy, Jessica SR North Miami Beach 1:08.43
34 Ortiz, Nina SO American 1:08.45
35 Kelly, Stephanie SO Miami Jackson 1:09.32
36 Wade, Valexus FR Suncoast 1:10.18
37 Rodriguez, Alexis FR Mater Academy 1:10.76
38 Lawson-Corley, Tara SO Fort Lauderdale 1:13.44
39 Jocelin, Sabine JR North Miami 1:13.63
40 Jackson, Faaizah SO Miami Northwestern 1:13.95
41 Coulanges, Ginette FR Miami Jackson 1:14.41
42 Radlein, Stephanie FR South Dade 1:16.75
43 Agumagu, Crystal FR North Miami Beach 1:17.80
44 Rigaud, Cepia JR Dr. Krop 1:17.87
45 Williams, Joell SO American 1:18.08
46 Rodriquez, Shantay JR Mater Academy 1:18.25
47 Chason, Courtney FR Miami Killian 1:19.41
48 Meyter, Lisa SO North Miami 1:19.50
49 Mere, Nerlene JR Dr. Krop 1:20.13
50 Delva, Netsy JR North Miami Beach 1:20.27
51 Mccrimmon, Keneisha SO Miami Jackson 1:20.45
52 Hall, Tackeema JR American 1:24.04
53 Lacey, Tierra SO Fort Lauderdale 1:29.49
54 Whittaker, Leshann FR Miami Washington 1:32.27
Hollingsworth, Gabriella JR Miami Southridge No Time
Manigua, Monica JR Plantation No Time
Payne, Tanagna JR Hallandale No Time
Hanson, Rasheeka SR Dr. Krop No Time
Fenton, Anique SO Miramar No Time
Briscoe, Carolanne SO Plantation No Time
Chambers, Yaniqua SR Plantation No Time
Hanchard, Ebony SR Miramar No Time
Williams, Amber JR American Heritage No Time
Boys 800 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Cambry, Jean SR Miami Central 1:57.33 10
2 Grenet, Christian SR St. Thomas Aquinas 1:58.77 8
3 Barrettt, Jonathan SR American Heritage 1:59.57 6
4 Williams- Harris, CharlieSR Miami Washington 2:00.18 5
5 Martinez, Branden SR Belen Jesuit Prep 2:01.32 4
6 Decius, Uguens SR Miami Central 2:01.50 3
7 Chenault, Tyrin SR Jones 2:02.17 2
8 Durham, Samuel SR Miami Washington 2:02.52 1
9 Matrrell, Alexander SO South Dade 2:04.44
10 Delgado, Fabian JR Miami Killian 2:04.84
11 Simpkins, Joshua SO Jones 2:06.11
12 Barrow, Blair FR St. Thomas Aquinas 2:06.43
13 Martinez, Bryan SR Miami Coral Park 2:09.03
14 Blanco, Ricardo JR Miami Columbus 2:12.01
15 Habicher, Louis JR Suncoast 2:17.50
Rodriguez, Joseph SR American Heritage No Time
Boys 800 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Prelims Score
===========================================================================
1 Cambry, Jean SR Miami Central 1:59.00
2 Williams- Harris, CharlieSR Miami Washington 2:01.74
3 Barrettt, Jonathan SR American Heritage 2:02.64
4 Decius, Uguens SR Miami Central 2:02.81
5 Martinez, Bryan SR Miami Coral Park 2:03.01
6 Grenet, Christian SR St. Thomas Aquinas 2:03.51
7 Delgado, Fabian JR Miami Killian 2:03.64
8 Blanco, Ricardo JR Miami Columbus 2:04.56
9 Durham, Samuel SR Miami Washington 2:04.75
10 Simpkins, Joshua SO Jones 2:04.88
11 Martinez, Branden SR Belen Jesuit Prep 2:05.02
12 Chenault, Tyrin SR Jones 2:05.25
13 Matrrell, Alexander SO South Dade 2:05.57
14 Rodriguez, Joseph SR American Heritage 2:05.67
15 Barrow, Blair FR St. Thomas Aquinas 2:05.96
16 Habicher, Louis JR Suncoast 2:06.07
17 Sanchez, Franklin SR Miami Jackson 2:06.72
18 Petit, Damas SO Miami Washington 2:07.08
19 Hudson, Catravis FR Miami Washington 2:08.67
20 Ernest, Andre JR Miramar 2:08.78
21 Bethel, Aaron SR American 2:08.80
22 Jean, Sony SR Miami Central 2:08.88
23 Rosete, Omar SO Belen Jesuit Prep 2:09.22
24 Ferguson, Antonio FR South Dade 2:09.59
25 Lamb, Cordell SO Miami Northwestern 2:09.92
26 Fortune, Darius SO American 2:10.38
27 Enriquez, Tristan SO American 2:10.79
28 Butler, Matthew SO St. Thomas Aquinas 2:11.96
29 Garcia, Manny SR Miami Columbus 2:11.98
29 Simpson, Carl JR Miami Jackson 2:11.98
31 Dunnom, Jaron SR Miami Northwestern 2:12.01
32 Tenorio, Nicholas FR Belen Jesuit Prep 2:12.26
33 Brown, Leon FR Miami Northwestern 2:12.35
34 Joyner, Markey JR Miami Edison 2:12.44
35 Sterling, Andre SR Miami Jackson 2:13.60
36 Decius, Nickens SR Miami Northwestern 2:13.87
37 Caleb, Mallory SO Dade Christian 2:13.94
38 Jeudi, Wells JR South Dade 2:14.94
39 Gomez, Richard SO South Dade 2:15.19
40 Lyn, Zach JR Miami Columbus 2:15.69
41 Dulcio, Andy SO North Miami Beach 2:17.02
42 Goulbourne, Rameish SR Miami Norland 2:17.27
43 Marenco, Christian SO Miami Coral Park 2:17.43
43 Louis, Woodrow JR North Miami Beach 2:17.43
45 Lampkin, Kyle SO Dr. Krop 2:19.57
46 Fortune, Darren SO American 2:21.28
47 Short, Imani SO Miami Norland 2:22.14
48 Brown, Joshua JR Miramar 2:22.97
49 Williams, Iverson FR Dade Christian 2:23.58
50 Francois, Emery SO North Miami Beach 2:23.62
51 Cornejo, Joseph JR Miami Beach 2:24.29
52 Wilson, Jesse SR Dade Christian 2:24.30
53 Macclay, Alex SR Mater Academy 2:24.40
54 Jean, Junior SR Mater Academy 2:24.57
55 Smith, Brandon SO Miami Southridge 2:26.40
56 Cifuentes, Christian JR North Miami Beach 2:26.67
57 Medina, Frank JR Miami Coral Park 2:26.90
58 Smith, Shevonne JR Miami Norland 2:27.49
59 Wolosker, Gustavo JR University School 2:27.50
60 Merced, Kenny FR Dr. Krop 2:27.71
61 French, Ben SR Miami Beach 2:27.91
62 Williams, Omar SO Miami Southridge 2:30.67
63 Young, Charles FR Dr. Krop 2:31.59
64 Bryan, Mathew JR Dade Christian 2:32.20
65 Williams, Matthew FR Miami Central 2:33.70
66 Cooper, Charles SO North Miami 2:34.30
67 Richards, Fritz SO Miramar 2:39.51
68 Zamudio, Sebastian SO Monsignor Pace 2:39.85
69 Vignau, Luke FR Archimedean 2:45.46
70 Menarde, Antonio FR Archimedean 2:45.75
71 Arado, Andre JR Miami Beach 2:51.26
Branse, David FR University School No Time
Bruno, Derrick JR Miami Killian No Time
Guillaume, Steve SO North Miami No Time
Lopez, Mario JR Plantation No Time
Castro, Kenneth SO Miami Columbus No Time
Hariprashad, Ron SO Miami Southridge No Time
Fornan, Santigie SO Suncoast No Time
Brandon, Burns FR University School No Time
Howard, Jackson SO Miami Carol City No Time
Herbert, Khari JR American Heritage No Time
Jackson, Anthony SR Miami Carol City No Time
Goncalves , Matthew SR North Miami No Time
Triana, Dionis FR Miami Beach No Time
Mcnair, Kemrin SR Monsignor Pace No Time
Rojo, Diego JR Belen Jesuit Prep No Time
Pino, Juan SO Gulliver Prep No Time
Edelson, Zion SO Dr. Krop No Time
Samuels, Micheal JR University School No Time
Girls 800 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Rogers, Daesha 7 American Heritage 2:19.64 10
2 Filliben, Courtney JR Lourdes 2:20.22 8
3 Alexander, Rachelle JR American Heritage 2:20.95 6
4 Kalis, Christina SO St. Thomas Aquinas 2:22.70 5
5 Payne, Alexandra SR St. Thomas Aquinas 2:23.20 4
6 Mccray, Brandi SR Miami Southridge 2:23.33 3
7 Rose, Ebony SR Dr. Krop 2:25.07 2
8 Porter, Julia SO Miami Norland 2:27.37 1
9 Allen, Torrencia JR Miami Northwestern 2:28.78
10 Vilson, Barbra JR South Dade 2:30.49
11 Jean-Baptiste, Narinah SO St. Thomas Aquinas 2:32.41
12 Desir, Roselore SO Miami Central 2:34.16
13 Veve, Amanda JR American Heritage 2:34.44
14 Gay, Nia FR Miami Southridge 2:34.89
15 Valesco, Stephany JR South Dade 2:42.93
Hicks, Alison SR Jones No Time
Girls 800 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Prelims Score
===========================================================================
1 Rogers, Daesha 7 American Heritage 2:17.11
2 Payne, Alexandra SR St. Thomas Aquinas 2:20.94
3 Alexander, Rachelle JR American Heritage 2:22.88
4 Kalis, Christina SO St. Thomas Aquinas 2:24.05
5 Mccray, Brandi SR Miami Southridge 2:26.18
6 Rose, Ebony SR Dr. Krop 2:27.08
7 Jean-Baptiste, Narinah SO St. Thomas Aquinas 2:27.96
8 Desir, Roselore SO Miami Central 2:29.05
9 Filliben, Courtney JR Lourdes 2:29.13
10 Allen, Torrencia JR Miami Northwestern 2:29.66
11 Porter, Julia SO Miami Norland 2:30.61
12 Veve, Amanda JR American Heritage 2:30.84
13 Hicks, Alison SR Jones 2:30.95
14 Vilson, Barbra JR South Dade 2:31.65
15 Valesco, Stephany JR South Dade 2:32.38
16 Gay, Nia FR Miami Southridge 2:32.42
17 Velazco, Corina JR Lourdes 2:33.74
18 Knight, Jaddah FR South Dade 2:34.33
19 Garcia, Venus 8 Mater Academy 2:35.09
20 Geffrard, Anjalie SO North Miami Beach 2:35.25
21 Jackson, Ja' Korre JR Miami Northwestern 2:37.96
22 Avril, Melissa SR Dr. Krop 2:38.20
23 Jude, Annemarie FR Lourdes 2:38.28
24 Rosell, Sophie JR Lourdes 2:41.58
25 Hardy, Dashanay SO South Dade 2:41.76
26 Halliday, Summer SO Fort Lauderdale 2:42.38
27 Washington, Rownna SO Miami Northwestern 2:43.28
28 Crispin, Yasmin SO Fort Lauderdale 2:45.85
29 Pierre, Briana JR Hallandale 2:48.80
30 Murillo, Keyri FR Mater Academy 2:49.00
31 Foster, Donei FR Monsignor Pace 2:49.30
32 Mills, Makayla FR Mater Academy 2:51.09
33 Dieujuste, Dauthline SO Miami Central 2:51.17
34 Marsh, Nicholette JR Fort Lauderdale 2:51.22
35 Henry, Dominique JR Dr. Krop 2:53.11
36 Lemon, Tysheera SR Miami Washington 2:53.70
37 Charnel, Christy SO North Miami 2:54.65
38 Augustave, Beatric JR Miami Jackson 2:55.25
39 Louis, Hersline JR North Miami 2:55.29
40 Lee, Tristan SO Jones 2:56.77
41 St-Ilma, Christina FR North Miami Beach 2:58.45
42 Irias, Susana SR Miami Jackson 2:59.81
43 Asare-Kokou, Zhane SR Miami Jackson 3:00.60
44 Martin, Tranay SO Miami Norland 3:04.07
45 Joseph, Tania SO North Miami Beach 3:06.01
46 Ceide, Renette JR Miami Central 3:07.24
47 Gennaro, Daniella SR Archimedean 3:11.07
48 Almarales, Jaida SO Miramar 3:18.52
49 Fenton, Anique SO Miramar 3:20.57
50 Flynn, Elizabeth SO American Heritage 3:24.29
51 Reddick, Ashley FR Jones 3:34.92
52 Saavedra, Melisa SR Archimedean 4:11.49
Clark, Sonya FR Miami Northwestern No Time
Hanchard, Ebony SR Miramar No Time
Manigua, Monica JR Plantation No Time
Apply, Patrica JR Miami Edison No Time
Fernandez, Natalie FR Monsignor Pace No Time
Boys 1,600 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Ferguson, Antonio FR South Dade 4:58.47
2 Haugen, Alexander SO St. Thomas Aquinas 5:00.84
3 Statham, Bryce FR St. Thomas Aquinas 5:01.28
4 Darosa, Gabriel SO St. Thomas Aquinas 5:01.69
5 Ventura, Ryan JR Monsignor Pace 5:03.09
6 Williams, Omar SO Miami Southridge 5:11.62
7 Dulcio, Andy SO North Miami Beach 5:12.04
8 Jimenez, Antonio SR Mater Academy 5:13.00
9 Lester, Anthony FR American 5:13.53
10 Nieves, Miguel SR North Miami 5:13.78
11 Budyszewick, Carlos JR Miami Coral Park 5:20.70
12 Thelus, Wilsmith SO North Miami Beach 5:20.77
13 French, Ben SR Miami Beach 5:29.03
14 Bott, Austin JR American Heritage 5:39.88
15 Cabrerra-Cruz, Gabriel FR American Heritage 5:41.93
16 Setuain, Alex SO North Miami 5:58.12
17 Daniels, Adrien SO American 6:02.12
18 Bardoutsos, Theodoros JR Archimedean 6:24.45
19 Coq, Amani FR Dr. Krop 6:58.67
Christodoulou-Rubalc, AlexandrosJR Archimedean No Time
Frye, Sir-Wade SO Miami Carol City No Time
Darling, Paul FR Miami Carol City No Time
Cornejo, Joseph JR Miami Beach No Time
Vitale, Edouardo SO Dr. Krop No Time
Dos Santos, Joachim FR Gulliver Prep No Time
Arata, Soi SR Miami Beach No Time
Izquierdo, Manuel FR Miami Beach No Time
Lopez, Mario JR Plantation No Time
Carter, Maxwell FR Plantation No Time
Senat, Carl JR Plantation No Time
Stone, Drew SO University School No Time
Girls 1,600 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Fuentes, Michelle FR St. Thomas Aquinas 6:13.98
2 Lemon, Tysheera SR Miami Washington 6:18.52
3 Vinasco, Kassandera JR American 6:42.59
4 Joseph, Tania SO North Miami Beach 6:52.48
5 St-Ilma, Christina FR North Miami Beach 6:52.51
6 Giwa, Yejide JR North Miami Beach 8:21.72
7 Laforest, Jennifer SO North Miami Beach 8:44.80
8 Saavedra, Melisa SR Archimedean 9:13.47
Burke, Kiana FR Miami Killian No Time
Similien, Wilmy SO North Miami No Time
Gennaro, Daniella SR Archimedean No Time
Boys 1,600 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Rodriguez, Gilbert SO Mater Academy 4:52.07
2 Goldgewicht, Daniel SR Miami Killian 4:52.32
3 Cress, Kevin SR St. Thomas Aquinas 4:58.39
4 Cabrera, Patrick JR Miami Columbus 5:04.69
5 Gomez, Richard SO South Dade 5:08.49
6 English, Alex JR Miramar 5:09.30
7 Jeudi, Wells JR South Dade 5:09.32
8 Gilles, Edouard SR North Miami 5:11.98
9 Georges, Jordany FR Miami Central 5:13.80
10 Grootens, Peter SO Monsignor Pace 5:14.54
11 Enriquez, Tristan SO American 5:16.13
12 Hutchinson, Emmanuel JR Hallandale 5:17.01
13 Marenco, Christian SO Miami Coral Park 5:17.52
14 Williams , Wayne JR Hallandale 5:18.14
15 Gruda, Evan SO Dr. Krop 5:21.51
16 Palmer, Brian JR Miami Columbus 5:26.37
17 Solis, Parker FR American Heritage 5:29.13
18 Beers, Joshua SR Miami Killian 5:31.90
19 Goulbourne, Rameish SR Miami Norland 5:32.89
20 Hooker, Deshea FR Miami Central 5:33.27
21 Sterling, Andre SR Miami Jackson 5:39.67
22 O'Conner, Kijana JR Miami Central 5:47.99
23 Youyoute, Reginald SR North Miami Beach 5:56.36
24 Quinceno, Christopher SR Miami Southridge 5:59.87
25 Francois, Emery SO North Miami Beach 6:03.32
Ito, Kai JR Gulliver Prep No Time
Ramos, Austin FR Gulliver Prep No Time
Berrett, Mikelson SO Miramar No Time
Thompkins, Joshua SO South Dade No Time
Martinez, Bryan SR Miami Coral Park No Time
Young, Victor SO Miami Central No Time
Hernandez, Alex JR Gulliver Prep No Time
Goncalves , Matthew SR North Miami No Time
Cinor, Roudolph JR Plantation No Time
Hariprashad, Ron SO Miami Southridge No Time
Girls 1,600 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Mccray, Brandi SR Miami Southridge 5:58.47
2 Gay, Nia FR Miami Southridge 6:06.34
3 La Rosa, Excela SR Mater Academy 6:18.22
4 Alvarez, Dicaria FR South Dade 6:18.66
5 Grootens, Eleesheva SR Monsignor Pace 6:19.89
6 Ancheta, Isabella FR Lourdes 6:24.41
7 Tania, Ivette SO Mater Academy 6:26.34
8 Fernandez, Natalie FR Monsignor Pace 6:38.63
9 Jones, Rynisha JR South Dade 6:49.35
10 Jules, Rebecca JR Fort Lauderdale 7:22.36
11 Burke, Kiana FR Miami Killian 7:42.35
Awonsa, Nia SO North Miami No Time
Tate, Troydeea JR Miami Northwestern No Time
Boys 1,600 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Lopez, Avery JR Belen Jesuit Prep 4:25.61 10
2 Tejidor, Francisco SR Belen Jesuit Prep 4:27.74 8
3 Tomas, Fabian SO Belen Jesuit Prep 4:28.52 6
4 Garcia, Manny SR Miami Columbus 4:35.65 5
5 Delgado, Fabian JR Miami Killian 4:38.26 4
6 Martinez, Bryan SR Miami Coral Park 4:39.12 3
7 Ramos, Adam JR Dade Christian 4:47.83 2
8 Wolff, Dimitri SO Monsignor Pace 4:49.59 1
9 Fernandez, Danny JR Miami Columbus 4:50.84
10 Sanchez, Franklin SR Miami Jackson 4:53.08
11 Aikens, Terrence SR Jones 4:53.63
12 Isaac, Alexander SO Belen Jesuit Prep 4:57.37
13 Pozo, Leonel SO Miami Coral Park 4:58.71
14 Lue, Brandon SR Miami Killian 5:05.40
Thimogene, Jims JR American Heritage No Time
Smith, Marcus JR Miami Carol City No Time
Girls 1,600 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Rogers, Daesha 7 American Heritage 5:12.67 10
2 Filliben, Courtney JR Lourdes 5:19.65 8
3 Payne, Alexandra SR St. Thomas Aquinas 5:21.12 6
4 Rischar, Brianna FR St. Thomas Aquinas 5:34.55 5
5 Castella, Emily FR Lourdes 5:34.79 4
6 Rodriguez, Katarina SR Lourdes 5:49.90 3
7 Valesco, Stephany JR South Dade 5:55.68 2
8 Rose, Akeeba SR Dr. Krop 5:59.10 1
9 Halliday, Summer SO Fort Lauderdale 6:11.60
10 Thelusma, Shirley SO Dr. Krop 6:21.98
11 Crispin, Yasmin SO Fort Lauderdale 6:31.91
12 Devove, Andree JR Fort Lauderdale 6:39.94
Schneider, Sydney SR University School No Time
Tayon, Jessica FR American Heritage No Time
Henry, Dominique JR Dr. Krop No Time
Foreman, Erika JR Miami Killian No Time
Boys 3,200 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Lopez, Avery JR Belen Jesuit Prep 9:55.04 10
2 Tomas, Fabian SO Belen Jesuit Prep 9:59.92 8
3 Fernandez, Danny JR Miami Columbus 10:04.43 6
4 Velasquez, Manuel SO St. Thomas Aquinas 10:10.07 5
5 Bauer, Nichoas SR St. Thomas Aquinas 10:14.39 4
6 Tejidor, Francisco SR Belen Jesuit Prep 10:22.39 3
7 Magoulas, Michael SO Belen Jesuit Prep 10:26.79 2
8 Thimogene, Jims JR American Heritage 10:36.06 1
9 Aikens, Terrence SR Jones 10:47.46
10 Montali, Stefano SR St. Thomas Aquinas 10:48.33
11 Garcia, Marcos SO Miami Columbus 10:50.52
12 Ferguson, Antonio FR South Dade 10:53.18
13 Montali, Lorenzo SR St. Thomas Aquinas 10:54.37
14 Goldgewicht, Daniel SR Miami Killian 11:05.57
15 Pozo, Leonel SO Miami Coral Park 11:06.44
16 Ventura, Ryan JR Monsignor Pace 11:06.67
17 Grootens, Peter SO Monsignor Pace 11:17.88
18 Lue, Brandon SR Miami Killian 11:26.82
19 Ramos, Adam JR Dade Christian 11:28.39
20 Nieves, Miguel SR North Miami 11:30.04
21 Ortega, Pedro JR Miami Columbus 11:32.86
22 Beers, Joshua SR Miami Killian 11:33.78
23 Williams, Iverson FR Dade Christian 11:38.84
24 Hernandez, Robert SO Miami Southridge 11:50.20
25 Budyszewick, Carlos JR Miami Coral Park 11:51.55
26 Gruda, Evan SO Dr. Krop 11:52.05
27 Gomez, Christopher SR South Dade 12:33.42
28 Youyoute, Reginald SR North Miami Beach 12:54.92
29 Touissaint, Elijah SO North Miami Beach 13:00.81
30 Coleman, Johnathan SO North Miami Beach 13:50.73
Girls 3,200 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Mc Coy, Joanna SR Gulliver Prep 11:35.03 10
2 Schloss, Margaret FR St. Thomas Aquinas 11:44.75 8
3 Brea, Lourdes SO Lourdes 11:54.97 6
4 Suarez, Giselle SR St. Thomas Aquinas 12:14.95 5
5 Rischar, Brianna FR St. Thomas Aquinas 12:25.68 4
6 Braynon-Moore, Marina SO St. Thomas Aquinas 12:29.49 3
7 Tarrau, Priscilla SR Gulliver Prep 12:34.16 2
8 Ortega, Calyope 7 American Heritage 12:54.49 1
9 Price, Molly JR Lourdes 13:09.23
10 Grootens, Eleesheva SR Monsignor Pace 13:16.42
11 Rose, Akeeba SR Dr. Krop 13:42.55
12 Alvarez, Dicaria FR South Dade 13:45.27
13 Jones, Rynisha JR South Dade 13:45.62
14 Fernandez, Madison FR Lourdes 14:59.89
15 Devove, Andree JR Fort Lauderdale 15:25.48
16 Similien, Wilmy SO North Miami 15:27.74
17 Montano, Carla JR Fort Lauderdale 16:45.92
18 Rodney, Ashley SR Miami Edison 16:46.36
19 Jules, Rebecca JR Fort Lauderdale 17:02.46
20 Louis, Shamyka FR North Miami Beach 17:02.50
21 Laforest, Jennifer SO North Miami Beach 18:15.80
Idas, Bianca JR Fort Lauderdale No Time
Charnel, Christy SO North Miami No Time
Giwa, Yejide JR North Miami Beach No Time
Sankovich, Amethyst FR North Miami Beach No Time
Foreman, Erika JR Miami Killian No Time
Tayon, Jessica FR American Heritage No Time
Barrios, Bianca SO Lourdes No Time
Boys 110 Meter Hurdles
=================================================================================
Name Year School Final Wind Score
=================================================================================
1 Burns, Artie JR Miami Northwestern 13.65 2.2 10
2 Mcclary, Joseph SR St. Thomas Aquinas 14.33 2.2 8
3 Tucker, Walter JR American Heritage 14.37 2.2 6
4 Colimon, Davison SR Suncoast 14.66 2.2 5
5 Dix, Maurice JR St. Thomas Aquinas 15.01 2.2 4
6 Battle, John SO Hallandale 15.20 2.2 3
7 Aird, Gabriel SR Suncoast 15.28 2.2 2
8 Dawkins-Williams, DekahriSR South Dade 15.55 2.2 1
Boys 110 Meter Hurdles
=================================================================================
Name Year School Prelims Wind Score
=================================================================================
1 Burns, Artie JR Miami Northwestern 13.96 -1.1
2 Tucker, Walter JR American Heritage 14.83 -2.4
3 Colimon, Davison SR Suncoast 14.91 -2.1
4 Mcclary, Joseph SR St. Thomas Aquinas 14.95 -3.1
5 Dix, Maurice JR St. Thomas Aquinas 14.96 -3.1
6 Battle, John SO Hallandale 15.06 -2.1
7 Aird, Gabriel SR Suncoast 15.41 -2.4
8 Dawkins-Williams, DekahriSR South Dade 15.51 -3.1
9 Shannon, Ronald SR South Dade 15.59 -2.7
10 Jackson, Kenneth SR Miami Jackson 15.91 -1.1
11 Taylor, Tyrian JR Jones 16.04 -3.1
12 Jean-Baptiste, Edson SR Miami Jackson 16.74 -1.1
13 Harris, Brandon JR Miramar 16.89 -2.4
14 Williams, Clyde SO Miramar 16.95 -2.7
15 Guest, Jordan JR Miami Columbus 16.99 -2.4
16 Hart, Desmond JR Miami Northwestern 17.11 -2.7
17 Washington, Jordan FR St. Thomas Aquinas 17.34 -2.7
18 Romane, Charles SO North Miami 17.72 -3.1
19 Mcdonald, Adavion SR Miramar 18.18 -1.1
20 Kelsey, Alexander SO Miami Columbus 18.22 -1.1
21 Mazard, Lunique SR Miami Central 18.96 -2.1
22 Vazquez, David JR Miami Columbus 19.45 -2.1
23 Gordon, Chris SR Miami Central 19.53 -2.1
24 Penn, Joshua SR Belen Jesuit Prep 19.87 -2.4
25 Bambino, Adam SO American Heritage 20.14 -3.1
26 Fernandez, Michael JR Belen Jesuit Prep 20.78 -2.1
27 Jackson, Ryan FR Dr. Krop 21.02 -2.1
Davis, Atrayal FR Miami Jackson No Time -2.4
Neptune, Daniel SO Belen Jesuit Prep No Time -2.4
Maya, Samuel SO Belen Jesuit Prep No Time -2.4
Schnebly, Kody JR Gulliver Prep No Time -2.1
Martin, Alalade SR Miami Jackson No Time -2.7
Alduncin, Juan SO Gulliver Prep No Time -2.7
Roberts, Keaon JR Miami Columbus No Time -2.7
Basette, Tarran SR Miami Killian No Time -1.1
Martin, Vincent JR Jones No Time -1.1
Dorvillier, Jamal JR Miami Killian No Time -3.1
Girls 100 Meter Hurdles
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Austin-Reese, Kimani SO Miami Central 14.35 10
2 Springer, Yolanda JR Miami Northwestern 14.39 8
3 Gardner, Kayla SR Westminster Academy 14.64 6
4 Wilson, Jasmine SR University School 14.70 5
5 Joseph, Bianca SO Suncoast 14.86 4
6 Pulido, Briana SR Gulliver Prep 15.33 3
7 Alyn, Elesha SR Miami Northwestern 16.13 2
Mcdonald, Janeil SR Hallandale No Time
Girls 100 Meter Hurdles
=================================================================================
Name Year School Prelims Wind Score
=================================================================================
1 Pulido, Briana SR Gulliver Prep 15.25 -2.2
2 Wilson, Jasmine SR University School 15.38 -2.5
3 Mcdonald, Janeil SR Hallandale 15.39 -2.2
4 Joseph, Bianca SO Suncoast 15.43 -2.5
5 Gardner, Kayla SR Westminster Academy 15.45 -2.8
6 Austin-Reese, Kimani SO Miami Central 15.57 -3.1
7 Alyn, Elesha SR Miami Northwestern 15.68 -2.8
8 Springer, Yolanda JR Miami Northwestern 15.74 -3.1
9 Smith, Nastolgia FR St. Thomas Aquinas 15.78 -2.2
10 Mccall, Chenique SR South Dade 15.82 -2.7
11 Dooling, Khadeeja JR American Heritage 15.89 -2.7
12 Alvin , Edquisha SO Hallandale 17.14 -3.1
13 Hamilton, Symantha JR South Dade 17.50 -2.2
14 Payne, Reanna SO South Dade 17.69 -2.7
15 Ford, Ivana FR Suncoast 17.79 -2.2
16 Beguiristain, Alexandra JR Lourdes 17.99 -2.8
17 Smith, Cassidy SO Jones 18.24 -3.1
18 Jacobs, Natalie JR Lourdes 18.45 -2.8
19 Banks, Giana American Heritage 18.89 -2.8
20 Saunders, Amina SO Miami Northwestern 19.21 -2.8
21 Rivera, Daija SO Miramar 19.29 -2.8
22 Jones, Jasmine JR Hallandale 19.47 -3.1
23 Mancebo, Michelle SR Lourdes 19.52 -3.1
24 Brooks, Yanique FR Suncoast 19.69 -2.7
25 Gomez, Bernadette SO Lourdes 20.03 -3.1
26 Valmyre, Kimberly JR Miami Jackson 20.27 -2.7
27 Mccrimmon, Keneisha SO Miami Jackson 21.12 -3.1
28 Thomas, Crystal JR Miramar 21.32 -3.1
29 Hernandez, Yiraitza FR Miami Jackson 21.82 -3.1
30 Major, Chelsea SO Miramar 22.09 -2.5
31 Gonzalez, Daniela FR Miami Jackson 23.14 -2.8
32 Stallworth, Quantavia JR Miami Northwestern 24.90 -3.1
Fennel-Chin, Kaela SO University School No Time -2.5
Britney, Mcintosh SR Miramar No Time -2.5
Payne, Tanagna JR Hallandale No Time -2.5
Gonell, Jessica SR University School No Time -2.7
Harriott, Madiya 7 University School No Time -2.7
Knowles, Jacquitta FR Miami Central No Time -3.1
Williams, Dominique JR American No Time -2.2
Lucas, Brandi JR Sebastian River No Time -2.2
Banes, Stephanie JR Plantation No Time -3.1
Noel, Sandy SR North Miami No Time -3.1
Boys 300 Meter Low Hurdles
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Burns, Artie JR Miami Northwestern 36.06 10
2 Dix, Maurice JR St. Thomas Aquinas 37.17 8
3 Aird, Gabriel SR Suncoast 38.72 6
4 Tucker, Walter JR American Heritage 39.10 5
5 Prophet, Chris JR Miami Southridge 39.50 4
6 Dawkins-Williams, DekahriSR South Dade 39.58 3
7 Taylor, Tyrian JR Jones 39.64 2
8 Grant, James JR Miami Northwestern 40.96 1
Boys 300 Meter Low Hurdles
===========================================================================
Name Year School Prelims Score
===========================================================================
1 Burns, Artie JR Miami Northwestern 38.90
2 Tucker, Walter JR American Heritage 39.20
3 Prophet, Chris JR Miami Southridge 39.90
4 Dix, Maurice JR St. Thomas Aquinas 40.10
5 Grant, James JR Miami Northwestern 40.30
6 Dawkins-Williams, DekahriSR South Dade 40.60
6 Aird, Gabriel SR Suncoast 40.60
8 Taylor, Tyrian JR Jones 41.10
9 Battle, John SO Hallandale 41.20
10 Tatham, Rasheed FR St. Thomas Aquinas 41.30
11 Godbolt, Terrell JR Miami Central 41.60
11 Duncan, Antonio SR Hallandale 41.60
13 Tatham, Jeremy SR St. Thomas Aquinas 41.70
14 Butler, Darnell SR Miami Norland 42.30
14 Mcdonald, Adavion SR Miramar 42.30
16 Jackson, Kenneth SR Miami Jackson 42.50
17 Domond, Ketio JR South Dade 42.70
17 Colimon, Davison SR Suncoast 42.70
19 Harris, Brandon JR Miramar 42.90
20 Hart, Desmond JR Miami Northwestern 43.30
21 Laurama, Christopher SO Miramar 43.90
21 Guest, Jordan JR Miami Columbus 43.90
23 Alvarez, Javier JR Belen Jesuit Prep 44.50
23 Neptune, Daniel SO Belen Jesuit Prep 44.50
25 Dor, Friven SR American 44.90
26 Cabo, Jesus SO Mater Academy 45.40
27 Dorvilier, Max SR Dr. Krop 45.60
28 Jackson, Ryan FR Dr. Krop 45.70
29 Foster, Adrian SR Miami Southridge 45.90
30 Szatkowski, Andrew FR St. Thomas Aquinas 46.10
31 Everett, Tyrell JR Miami Washington 46.60
32 De Cardenas, Eric JR Belen Jesuit Prep 47.10
33 Williams, Clyde SO Miramar 47.70
34 Garnett, Treyon JR Miami Beach 47.90
35 Moody, Alex JR Miami Jackson 48.00
36 Harrison, Tavaris SO American 48.10
37 Gordon, Chris SR Miami Central 48.50
38 Jean-Baptiste, Edson SR Miami Jackson 48.70
39 Guzman, Eric FR Miami Columbus 49.10
40 Gonzalez-Jacobo, Marcus SO Belen Jesuit Prep 49.20
41 Young, Victor SO Miami Central 49.90
42 Mazard, Lunique SR Miami Central 50.20
43 Vazquez, David JR Miami Columbus 51.10
Williams, Damian JR Plantation No Time
Arata, Soi SR Miami Beach No Time
Basette, Tarran SR Miami Killian No Time
Muina, Antonio SO Gulliver Prep No Time
Lewis, Keneth SO Dade Christian No Time
Kelsey, Alexander SO Miami Columbus No Time
Silva, Carlos SO Gulliver Prep No Time
Ellington, Dodswick SR Dr. Krop No Time
Dorvillier, Jamal JR Miami Killian No Time
Sylene, Warren FR Dr. Krop No Time
Shannon, Ronald SR South Dade No Time
Martin, Vincent JR Jones No Time
Dartois, Theo JR Gulliver Prep No Time
Martin, Alalade SR Miami Jackson No Time
Schnebly, Kody JR Gulliver Prep No Time
Girls 300 Meter Low Hurdles
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Williams, Altoniece JR Miami Northwestern 43.80 10
2 Austin-Reese, Kimani SO Miami Central 44.05 8
3 Mccall, Chenique SR South Dade 44.10 6
4 Alyn, Elesha SR Miami Northwestern 44.11 5
5 Dooling, Khadeeja JR American Heritage 44.53 4
6 Pulido, Briana SR Gulliver Prep 45.50 3
7 Saunders, Amina SO Miami Northwestern 48.80 2
8 Houston, Kalin SO St. Thomas Aquinas 51.61 1
Girls 300 Meter Low Hurdles
===========================================================================
Name Year School Prelims Score
===========================================================================
1 Mccall, Chenique SR South Dade 42.70
2 Pulido, Briana SR Gulliver Prep 43.00
3 Williams, Altoniece JR Miami Northwestern 44.70
4 Austin-Reese, Kimani SO Miami Central 44.90
5 Houston, Kalin SO St. Thomas Aquinas 45.60
6 Saunders, Amina SO Miami Northwestern 46.20
7 Alyn, Elesha SR Miami Northwestern 47.46
8 Dooling, Khadeeja JR American Heritage 47.60
9 Smith, Cassidy SO Jones 48.00
10 Culpepper, Angie SR Miami Southridge 48.10
10 Kerrison, Stefani SO Jones 48.10
12 Alvarez, Asha FR South Dade 48.70
13 Alvin , Edquisha SO Hallandale 48.86
14 Joseph, Bianca SO Suncoast 49.80
15 Smith, Nastolgia FR St. Thomas Aquinas 50.70
16 Jones, Jasmine JR Hallandale 51.20
17 Hamilton, Symantha JR South Dade 51.60
18 Wilson, Naomi SR Monsignor Pace 51.90
18 Samuels, Kelli SO Fort Lauderdale 51.90
20 Jacobs, Natalie JR Lourdes 52.60
21 Jude, Annemarie FR Lourdes 52.90
22 Desmangles, Darlene JR Dr. Krop 54.10
23 Waiters, Dayun FR Miami Northwestern 54.50
24 Beguiristain, Alexandra JR Lourdes 55.32
25 Knight, Jaddah FR South Dade 56.20
26 Major, Chelsea SO Miramar 56.30
27 Ford, Ivana FR Suncoast 56.62
28 Gonzalez, Daniela FR Miami Jackson 57.50
29 Thomas, Crystal JR Miramar 59.42
30 Gomez, Bernadette SO Lourdes 59.70
31 Williams, Dominique JR American 1:00.00
32 Brooks, Yanique FR Suncoast 1:02.11
33 Hernandez, Yiraitza FR Miami Jackson 1:03.11
34 Baptiste, Kyandra FR Miami Jackson 1:05.20
Fennel-Chin, Kaela SO University School No Time
Cespedes, Nayla SO Mater Academy No Time
Noel, Sandy SR North Miami No Time
St Louis, Candice SR American No Time
Gardner, Kayla SR Westminster Academy No Time
Lucas, Brandi JR Sebastian River No Time
Valmyre, Kimberly JR Miami Jackson No Time
Knowles, Jacquitta FR Miami Central No Time
Error in Boys 4x100 Meter Relay : syntax error
Error in Boys 4x100 Meter Relay : stack underflow. aborting...
Error in Girls 4x100 Meter Relay : syntax error
Error in Girls 4x100 Meter Relay : stack underflow. aborting...
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================
Place School Final Score
=======================================================
1 St. Thomas Aquinas 3:19.09 10
2 American Heritage 3:19.54 8
3 Miami Northwestern 3:22.03 6
4 Miami Jackson 3:24.13 5
5 Miami Washington 3:24.31 4
6 Jones 3:26.12 3
7 Monsignor Pace 3:28.61 2
8 Miami Central 3:29.03 1
9 American 3:30.20
10 South Dade 3:30.22
11 Miramar 3:30.56
12 Dr. Krop 3:31.20
13 Dade Christian 3:31.90
14 Belen Jesuit Prep 3:35.86
15 Miami Southridge 3:37.13
16 Mater Academy 3:42.27
17 Miami Norland 3:45.50
18 North Miami Beach 3:49.57
Miami Carol City No Time
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================
Place School Final Score
=======================================================
1 South Dade 3:56.18 10
2 American Heritage 3:57.07 8
3 Miami Northwestern 4:00.59 6
4 Dr. Krop 4:03.83 5
5 St. Thomas Aquinas 4:06.31 4
6 Miami Southridge 4:09.71 3
7 Lourdes 4:11.31 2
8 Monsignor Pace 4:11.66 1
9 Hallandale 4:14.04
10 Miami Norland 4:15.21
11 Jones 4:15.68
12 American 4:24.55
13 Miami Washington 4:24.62
14 Miami Jackson 4:29.18
15 Mater Academy 4:32.81
16 North Miami Beach 4:35.95
17 North Miami 4:36.31
18 Miami Central 4:40.30
Miami Killian No Time
Plantation No Time
Miramar No Time
Fort Lauderdale No Time
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================
Place School Final Score
=======================================================
1 Belen Jesuit Prep 8:10.15 10
2 Miami Washington 8:16.25 8
3 South Dade 8:24.03 6
4 American Heritage 8:24.52 5
5 Miami Central 8:27.01 4
6 St. Thomas Aquinas 8:31.65 3
7 Jones 8:31.80 2
8 American 8:40.31 1
9 Miami Columbus 8:40.72
10 Dr. Krop 8:44.13
11 Monsignor Pace 8:46.74
12 Miramar 8:48.91
13 Miami Killian 8:53.01
14 Dade Christian 9:08.85
15 Miami Coral Park 9:16.75
16 Mater Academy 9:21.37
17 North Miami Beach 9:29.92
18 Miami Southridge 9:43.17
Miami Northwestern No Time
Miami Carol City No Time
Miami Jackson No Time
Miami Beach No Time
Plantation No Time
Gulliver Prep No Time
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================
Place School Final Score
=======================================================
1 American Heritage 9:49.98 10
2 St. Thomas Aquinas 9:56.99 8
3 Miami Northwestern 10:14.40 6
4 Lourdes 10:17.00 5
5 Dr. Krop 10:21.13 4
6 Miami Southridge 10:22.87 3
7 Mater Academy 10:45.49 2
8 South Dade 10:51.86 1
9 Fort Lauderdale 11:22.03
10 Miami Central 11:30.01
11 North Miami Beach 11:33.05
12 Miami Jackson 11:39.57
13 Miami Killian 11:52.19
14 American 12:06.08
15 North Miami 12:12.42
Error in Boys 1,000 Meter Sprint Medley : syntax error
Error in Boys 1,000 Meter Sprint Medley : stack underflow. aborting...
Error in Girls 1,000 Meter Sprint Medley : syntax error
Error in Girls 1,000 Meter Sprint Medley : stack underflow. aborting...
Boys High Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Samuels, Micheal SR Miami Southridge 6' 4" 10
1 Jahleel, Lilly SR Miami Central 6' 4" 8
1 Smith, Terry American Heritage 6' 4" 6
4 Dorvilier, Max SR Dr. Krop 6' 0" 4
4 Tatham, Rasheed FR St. Thomas Aquinas 6' 0" 5
4 Torres, Jason SR South Dade 6' 0" 3
4 Quinn, Willie SR Miami Jackson 6' 0" 1.5
4 Smith , Rodney SR Hallandale 6' 0" 1.5
9 Hill, Jabari SO Miramar 5' 10"
9 Martinez-Quibus, FernandoJR Belen Jesuit Prep 5' 10"
9 Hayes, Eric Miami Northwestern 5' 10"
9 Smith, Jonathan SR Suncoast 5' 10"
13 Thomas, Matthew JR Miami Washington 5' 8"
13 Granger, Abiade SR Suncoast 5' 8"
13 Ellington, Dodswick SR Dr. Krop 5' 8"
16 Bain Iii, Tolbert SR Miami Northwestern 5' 6"
16 Collier, Dion JR St. Thomas Aquinas 5' 6"
16 Spiller, Richie JR Miami Washington 5' 6"
Roberts, Cleon SR Miami Norland No Time
Jenkins, Antwan SR Miami Jackson No Time
Bambino, Adam SO American Heritage No Time
Huetlin, Zachary SO American Heritage No Time
Jones, Dontarious SO Hallandale No Time
Dartois, Theo JR Gulliver Prep No Time
Testa, Jontavis FR Gulliver Prep No Time
Guest, Jordan JR Miami Columbus No Time
Desgrieux, Fabrie SO Monsignor Pace No Time
Valverde, Daniel SR Belen Jesuit Prep No Time
Ogugua, Andrew SO Monsignor Pace No Time
Horton, Damian FR Miami Killian No Time
Dorvillier, Jamal JR Miami Killian No Time
Bellamy, Matthew SO Miami Northwestern No Time
Phillips, Elijah SR Miami Southridge No Time
Wilson, Rudolph SO Monsignor Pace No Time
Henry, N'Kruma SR Miami Southridge No Time
Barrow, Blair FR St. Thomas Aquinas No Time
Cross, Anthony JR South Dade No Time
Luijean , Stanley JR South Dade No Time
Matrrell, Alexander SO South Dade No Time
Dor, Friven SR American No Time
Renaud, Clark JR Plantation No Time
Fletcher, Antonio SO Miramar No Time
Richards, Fritz SO Miramar No Time
Campbell, Devonte SR Miramar No Time
Jimeno, Juan JR Miami Coral Park No Time
Girls High Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Alvin , Edquisha SO Hallandale 5' 6" 8
1 Vilson, Barbra JR South Dade 5' 6" 10
3 Green, Rhandi SR University School 5' 4" 6
4 Scales, Andraki SR Miami Jackson 5' 2" 5
5 Mccall, Chenique SR South Dade 5' 0" 4
6 Pulido, Briana SR Gulliver Prep 4' 10" 3
6 Ford, Ivana FR Suncoast 4' 10" 2
8 Alvarez, Asha FR South Dade 4' 8" 1
8 Stallworth, Quantavia JR Miami Northwestern 4' 8"
10 Knight, Patricia SO Miami Jackson 4' 6"
10 Ortiz, Nina SO American 4' 6"
10 Bellot, Nathaly SR Miami Jackson 4' 6"
10 Cunningham, Chloe' FR Miami Jackson 4' 6"
14 Crews, Trakell FR Miami Northwestern 4' 4"
Williams, Joell SO American No Time
Islam, Clarissa FR American No Time
Lucas, Brandi JR Sebastian River No Time
Boys Pole Vault
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Sage, Dean SR St. Thomas Aquinas 13' 0" 10
2 Shepherd, Nicolas SR St. Thomas Aquinas 12' 6" 8
3 Roca, Jose JR Belen Jesuit Prep 11' 6" 6
4 Godbolt, Terrell JR Miami Central 11' 0" 4.5
4 Muniz, Carlos JR Belen Jesuit Prep 11' 0" 4.5
6 Ballard, Matthew JR St. Thomas Aquinas 10' 6" 3
7 Bartholomew, Kyle SO St. Thomas Aquinas 10' 0" 2
8 Valsaint, Carl SR Hallandale 9' 6" 1
9 Manzanares, Andres JR Belen Jesuit Prep 9' 0"
9 Gomez, Christopher SR South Dade 9' 0"
11 Saunder, Jalanie FR Miami Central 8' 6"
11 Torres, Jason SR South Dade 8' 6"
13 Kolman, Brady American Heritage 8' 0"
13 Amat, Michael SO Miami Columbus 8' 0"
15 Guidry, Connor FR American Heritage 7' 6"
Claus, Tyler SR Gulliver Prep No Time
Knight, Charles JR Miami Columbus No Time
Laam, Luis SO Gulliver Prep No Time
Brais, Cody SO Miami Columbus No Time
Herrea, Danny SO Gulliver Prep No Time
Duncan, Antonio SR Hallandale No Time
Lorie, Jp JR Gulliver Prep No Time
Girls Pole Vault
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Anderson, Alina JR Gulliver Prep 10' 6" 10
2 Fudali, Kaela SR St. Thomas Aquinas 9' 6" 8
3 Julmice, Jody FR American Heritage 8' 6" 3.5
3 Thaler, Brianna SO St. Thomas Aquinas 8' 6" 6
3 Braeunig, Elizabeth SO St. Thomas Aquinas 8' 6" 5
3 Brito, Rebecca JR St. Thomas Aquinas 8' 6" 3.5
7 Blake, Dorian JR American Heritage 7' 0" 2
8 Hall, Shavencia JR Miami Jackson 6' 6" 1
Johnson, Brittany FR Miami Jackson No Time
Valmyre, Kimberly JR Miami Jackson No Time
Rodriguez, Nina FR Gulliver Prep No Time
Schrager, Brittany JR Gulliver Prep No Time
Medina, Darlene JR Gulliver Prep No Time
Baptiste, Kyandra FR Miami Jackson No Time
Boys Long Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Royal, Tyrone SR American 23' 7" 10
2 Moyse, Michael SR Miramar 23' 2" 8
3 Ghent, Marcus SR Miami Northwestern 22' 11" 6
3 Quinn, Willie SR Miami Jackson 22' 11" 5
5 Agama, Aklesso SR Dade Christian 22' 4" 4
6 Jahleel, Lilly SR Miami Central 21' 11" 3
7 Brown, Canard SR Miami Jackson 21' 7" 2
7 Johnson, Michael JR Miami Washington 21' 7" 1
9 Granger, Abiade SR Suncoast 21' 6"
10 Dorvilier, Max SR Dr. Krop 21' 5.75"
11 Tatham, Rasheed FR St. Thomas Aquinas 21' 5"
11 Samuels, Micheal SR Miami Southridge 21' 5"
13 Ellington, Dodswick SR Dr. Krop 21' 3.5"
14 Lewis, Keneth SO Dade Christian 21' 3"
14 Godbolt, Terrell JR Miami Central 21' 3"
16 Torres, Jason SR South Dade 21' 2"
17 Heholt, Brent SO Miramar 21' 0"
18 Maurice, Rene SR Miami Northwestern 20' 9"
19 Samson, Gary JR Dade Christian 20' 6"
20 Domond, Ketio JR South Dade 20' 5"
21 Isreal, James SO South Dade 20' 4"
22 Jenkins, Antwan SR Miami Jackson 20' 3"
22 Luijean , Stanley JR South Dade 20' 3"
24 Mathis, Larry SR Miami Washington 20' 1"
25 Mcfadden, Tarvarus SO American Heritage 20' 0"
26 Prophet, Chris JR Miami Southridge 19' 11"
26 Dodo, Ibrahim SO St. Thomas Aquinas 19' 11"
28 Hines, Xavier JR Belen Jesuit Prep 19' 10.5"
29 Romane, Charles SO North Miami 19' 9"
29 Horton, Damian FR Miami Killian 19' 9"
29 Smith, Jonathan SR Suncoast 19' 9"
32 Ogugua, Andrew SO Monsignor Pace 19' 8"
33 Dorelus, Steven SO Monsignor Pace 19' 4.75"
34 Parker, William SR Miami Columbus 19' 3"
35 Laughlin, Jarquevis 10 Miami Central 19' 2"
36 Pierre, Jepson SR Miami Edison 19' 1"
37 Ferrer, George SR Miami Beach 19' 0"
38 Galan, Javier SR Miami Coral Park 16' 5"
Harris, Richard SR Miami Killian No Time
Williams, Christian SO American No Time
Woods, Donnice JR University School No Time
Renaud, Clark JR Plantation No Time
Phillips, Elijah SR Miami Southridge No Time
Kings Jr., Macgarrett SR University School No Time
Causey, Rashard FR University School No Time
Reeves, Thomas SR Gulliver Prep No Time
Oliver, Raheem SR Miami Carol City No Time
Rice, Demetrius JR Miami Jackson No Time
Lewis, Dexter JR Miramar No Time
Bass, J'Quan SO Miramar No Time
Offor, Wisdom SO American No Time
Alls, Terrence JR Dade Christian No Time
Roberts, Keaon JR Miami Columbus No Time
Sotolongo, Antonio FR Gulliver Prep No Time
Musgrove, Antwuan FR Hallandale No Time
Lee, Jami SO Miami Coral Park No Time
Wilson, Rudolph SO Monsignor Pace No Time
Jackson, Travis FR American Heritage No Time
Aguilar, Mark JR American Heritage No Time
Buthcko, John JR Belen Jesuit Prep No Time
Wilson, Marco 7 University School No Time
Maya, Samuel SO Belen Jesuit Prep No Time
Delgado, Bradley FR Gulliver Prep No Time
Testa, Jontavis FR Gulliver Prep No Time
Kirby, Karl SR Miami Beach No Time
Gardener, Dimitri JR Miami Beach No Time
Ridore, Billy JR Dr. Krop No Time
Parker, Darren JR Miami Washington No Time
Wonacott, Colby FR American Heritage No Time
Rondon, Luis SR Belen Jesuit Prep No Time
Garnett, Treyon JR Miami Beach No Time
Williams, Gavonnah SR Miami Carol City No Time
Johnson, Christopher JR Miami Carol City No Time
Dorvil, Emmanuel FR North Miami No Time
Joseph, Ryan JR North Miami No Time
Price, Brendyn JR St. Thomas Aquinas No Time
Randal, Jamal JR Dr. Krop No Time
Girls Long Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Reynolds, Robin SR Miami Jackson 18' 6.25" 10
2 King, Lia JR Boyd Anderson 17' 11" 8
3 Mcdonald, Janeil SR Hallandale 17' 6.5" 6
4 Tutson, Sade SR American 17' 2.75" 5
5 Pulido, Briana SR Gulliver Prep 17' 1.5" 4
6 Gilliam, Jazmyne JR Jones 17' 1.25" 3
7 Alyn, Elesha SR Miami Northwestern 17' 1" 2
8 Bullock, Dominique SO South Dade 16' 11.5" 1
9 Bellamy, J'Nea JR Miami Southridge 16' 8.75"
10 Middleton, Kededra SR Miami Northwestern 16' 6.5"
11 Chery, Ciddjyne SR Fort Lauderdale 16' 3.5"
12 Payne, Reanna SO South Dade 16' 2.5"
13 Gage, Ravontranice SR Miami Northwestern 15' 9.5"
14 Smith, Nastolgia FR St. Thomas Aquinas 15' 7.5"
14 Desmangles, Darlene JR Dr. Krop 15' 7.5"
16 Houston, Kalin SO St. Thomas Aquinas 15' 6.5"
17 Smith, Cassidy SO Jones 15' 4.5"
18 Sparling, Krystal FR St. Thomas Aquinas 15' 3.25"
19 Jacques, Clare FR Fort Lauderdale 15' 3"
20 Thomas, K'Dedra JR Miami Jackson 15' 1.25"
Lovett, Shamaria FR Miami Jackson No Time
Jocelyn, Ashley SR Miramar No Time
Dooling, Khadeeja JR American Heritage No Time
Wilson, Naomi SR Monsignor Pace No Time
Lacey, Tierra SO Fort Lauderdale No Time
Stallworth, Quantavia JR Miami Northwestern No Time
Buchanan, Jade JR Miramar No Time
Velazco, Corina JR Lourdes No Time
Briscoe, Carolanne SO Plantation No Time
Humphrey, Taylor JR Plantation No Time
Joseph, Aquandra SR Miami Washington No Time
Green, Rhandi SR University School No Time
Toyloy, Monique JR Miramar No Time
Noel, Sandy SR North Miami No Time
Hamilton, Symantha JR South Dade No Time
Hanson, Rasheeka SR Dr. Krop No Time
Woodard, Destiny FR Miami Southridge No Time
Bailey, Terreka SR Miami Southridge No Time
Foster, Majos SR Nova No Time
Gonell, Jessica SR University School No Time
Simmons, Lamisha FR Hallandale No Time
Cooper, Aleeyah FR Jones No Time
Cunningham, Chloe' FR Miami Jackson No Time
Woods, Czarea FR Miramar No Time
Awonsa, Nia SO North Miami No Time
Guzzo, Sophie SO Lourdes No Time
Williams, Victoria SO South Dade No Time
Fennel-Chin, Kaela SO University School No Time
Harriott, Madiya 7 University School No Time
Conway, Akielah FR Monsignor Pace No Time
Pulley, Nina SO Monsignor Pace No Time
Boys Triple Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Samuels, Micheal SR Miami Southridge 47' 9.5" 10
2 Agama, Aklesso SR Dade Christian 47' 8" 8
3 Harvey, Tremaine SR South Dade 45' 2.5" 6
4 Ghent, Marcus SR Miami Northwestern 44' 3.5" 5
5 Sinclair, Gavin SR St. Thomas Aquinas 43' 10.5" 4
6 Samson, Gary JR Dade Christian 43' 7.75" 3
7 Granger, Abiade SR Suncoast 43' 7.5" 2
8 Jahleel, Lilly SR Miami Central 43' 7" 1
9 Smith , Rodney SR Hallandale 43' 6"
10 Maurice, Rene SR Miami Northwestern 43' 2.5"
11 Luijean , Stanley JR South Dade 42' 7.5"
12 Offor, Wisdom SO American 42' 6"
13 Guest, Jordan JR Miami Columbus 41' 3"
14 Collier, Dion JR St. Thomas Aquinas 40' 11"
15 Dorvilier, Max SR Dr. Krop 40' 6"
16 Dorelus, Steven SO Monsignor Pace 40' 4"
17 Domond, Ketio JR South Dade 40' 3.5"
18 Bailey, Ciante SR Hallandale 40' 0"
Williams-Hall, ChristopherJR Miami Jackson No Time
Lewis, Carlylian SR Miami Carol City No Time
Godbolt, Terrell JR Miami Central No Time
Oliver, Raheem SR Miami Carol City No Time
Martin, Alalade SR Miami Jackson No Time
Dorvillier, Jamal JR Miami Killian No Time
Campbell, Devonte SR Miramar No Time
Moyse, Michael SR Miramar No Time
Williams, Clyde SO Miramar No Time
Henry, N'Kruma SR Miami Southridge No Time
Rhoden, Daniel SR Dade Christian No Time
Onuigbo, Stephen SR Monsignor Pace No Time
Rondon, Luis SR Belen Jesuit Prep No Time
Neptune, Daniel SO Belen Jesuit Prep No Time
Hernandez-Ysasi, PatricioSO Gulliver Prep No Time
Rice, Demetrius JR Miami Jackson No Time
Sriro, Aaron SO South Dade No Time
Jimenez, Antonio SR Mater Academy No Time
Ellington, Dodswick SR Dr. Krop No Time
Laughlin, Jarquevis 10 Miami Central No Time
Parker, Darren JR Miami Washington No Time
Gonzalez-Jacobo, Marcus SO Belen Jesuit Prep No Time
Kelsey, Alexander SO Miami Columbus No Time
Testa, Jontavis FR Gulliver Prep No Time
Davis, Mitchel SO Gulliver Prep No Time
Garnett, Treyon JR Miami Beach No Time
Smith, Marcus JR Miami Carol City No Time
Lee, Jami SO Miami Coral Park No Time
Randal, Jamal JR Dr. Krop No Time
Johnson, Michael JR Miami Washington No Time
Francoeur, Stephane FR Belen Jesuit Prep No Time
Girls Triple Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Alyn, Elesha SR Miami Northwestern 36' 5.75" 10
2 King, Lia JR Boyd Anderson 36' 5" 8
3 Vilson, Barbra JR South Dade 36' 4" 6
4 Mccall, Chenique SR South Dade 35' 6" 5
5 Middleton, Kededra SR Miami Northwestern 35' 3" 4
6 Mccoo, Dishondria JR Miami Southridge 35' 2" 3
7 Springer, Yolanda JR Miami Northwestern 34' 7.5" 2
8 Desmangles, Darlene JR Dr. Krop 34' 6.5" 1
9 Wilson, Jasmine SR University School 34' 6"
10 Mcdonald, Janeil SR Hallandale 33' 11.5"
11 Payne, Brianna SO South Dade 33' 6.25"
Lacey, Tierra SO Fort Lauderdale No Time
Godfrey, A'Lexus SR Miami Edison No Time
Culpepper, Angie SR Miami Southridge No Time
Alvarez, Asha FR South Dade No Time
Lucas, Brandi JR Sebastian River No Time
Velazco, Corina JR Lourdes No Time
Samuels, Kelli SO Fort Lauderdale No Time
Boys Shot Put
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Delgado, Kevin JR Miami Coral Park 53' 7" 10
2 Rhoden, Daniel SR Dade Christian 49' 10" 8
3 Gonzalez, Erik JR Miami Columbus 49' 2.5" 6
4 Hannah, Aaron 9 Miami Central 49' 1" 5
5 Florvil, Andrew JR Dade Christian 47' 7" 4
6 Alexander, James SO Miami Jackson 46' 5" 3
7 Delgado, Steven JR Miami Coral Park 46' 3" 2
8 Garcia, Abraham SR University School 46' 0" 1
9 Richardson, Keyno SO Miami Southridge 45' 9.5"
10 Charles, Fary SR Miramar 44' 5"
11 Isaiah, Dawkins SR Miami Central 44' 2"
12 Lewis, Omar SR Miami Southridge 44' 1"
13 Brown, Daryl SR Miramar 43' 11"
14 Williams, Duaron SR Jones 43' 10"
15 Mack, Sterling JR Dade Christian 42' 9"
15 Gibbs, Jordan JR Miami Killian 42' 9"
17 Alexander , Robert JR Hallandale 42' 8"
17 Wilder, Jeremiah SR Suncoast 42' 8"
19 Jones, Fredrick SO Monsignor Pace 42' 7.5"
20 Brock, Tremaine FR South Dade 42' 5"
21 Cortes, Alejandro SO Belen Jesuit Prep 42' 3.5"
22 Samuels, Akeem JR American 42' 3"
22 Walker, Amani JR Dr. Krop 42' 3"
24 Catanach, Steven JR Miami Columbus 42' 0"
24 Wright, Justin SR Suncoast 42' 0"
26 Joyce, Brendan SR St. Thomas Aquinas 41' 11"
27 Jackson, James SR Miami Jackson 41' 10"
28 Jimeno, Juan JR Miami Coral Park 41' 8"
29 Tillman, Carlton JR South Dade 41' 4"
30 Darling, Tevin FR Miami Central 41' 3"
31 Parra, Angel SO Miramar 40' 9"
32 Powell, Teko SR Miami Norland 40' 8"
33 Gordon , William FR Miami Norland 40' 7"
34 Bolton, Jakari SO Miami Killian 40' 5"
35 Jamar, Simpkins JR Monsignor Pace 40' 2"
36 Grant, Ray SR Miami Northwestern 40' 1.5"
Cruz-Smith, Alex SR Miami Jackson No Time
Gonzalez, Kevin SR Miramar No Time
Thomas, Stacy JR Gulliver Prep No Time
Francois, Kevin SO North Miami Beach No Time
Jacobs, Ronald 12 South Dade No Time
Wilcox, Ryan SO Miami Southridge No Time
Holloway, Dwayne SO American No Time
Chartlot, Awenst SR South Dade No Time
Moore, Skai JR University School No Time
Zavian, Pacheco SR Miami Central No Time
Crozier, Gordon SR St. Thomas Aquinas No Time
Seigel, Grant JR Gulliver Prep No Time
Johnson, Darius JR Hallandale No Time
Fuller, Donsolo JR Jones No Time
Gonell, Jonathan SR University School No Time
Gillins, D'Andre JR Suncoast No Time
Internicola, Nick JR University School No Time
Marquez, Ulises JR Miami Columbus No Time
White, Mark FR Belen Jesuit Prep No Time
Sairam, Vikram JR Belen Jesuit Prep No Time
Busse, Stephen JR Belen Jesuit Prep No Time
Vazquez, Ray SO Miami Columbus No Time
Lopez, Lazaro SO Miami Coral Park No Time
Lewis, Joseph SR Miami Killian No Time
Howard, Herman SO Miami Northwestern No Time
Cartwright, Kriston SR North Miami Beach No Time
Vassell, Jason JR Suncoast No Time
Cardona, Daniel JR Monsignor Pace No Time
Woodus, Robert FR Gulliver Prep No Time
Edwards, Braynon SO Gulliver Prep No Time
Monroe, Derron SR Miami Jackson No Time
Petit-Bois, Kervins SO North Miami Beach No Time
Louidor, Kevin JR North Miami No Time
Crozier, Ryan SO St. Thomas Aquinas No Time
Pitter, Anthony SR Dr. Krop No Time
Torolia, Ben FR Miami Washington No Time
Bouillion, Johua American Heritage No Time
Girls Shot Put
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Cameron, Lloydricia SO Miami Northwestern 40' 11" 10
2 Bryant, Shoronda SR Miami Jackson 38' 7" 8
3 Pitts, Precious SR South Dade 36' 9" 6
4 Griffiths, Monique SR Nova 35' 6" 5
5 Graham, Janelle SR Nova 35' 2" 4
6 Clayton, Tranisha JR South Dade 33' 8.5" 3
7 Joseph, Joan SO South Dade 32' 5" 2
8 Lewis, Alysha SR Miami Killian 31' 5" 1
9 White, Akassja JR Miami Northwestern 30' 11.5"
10 Carry, Michelle JR North Miami 30' 11"
11 Williams, Syntyche SR Jones 30' 10"
11 Julmice, Jody FR American Heritage 30' 10"
13 Rocha, Gabriela JR Miami Jackson 30' 6"
Volmar, Poupina SO North Miami Beach No Time
Towbridge, Cliffanique SR Miami Northwestern No Time
Roberts, Nia JR Miami Norland No Time
Francis, Lisa JR Plantation No Time
Solomon, Anthonique "Boss"SO Miami Norland No Time
Russell, Tiera SO St. Thomas Aquinas No Time
Gordon , A SO Miami Norland No Time
Buckshion, Shalyra SR Miramar No Time
Nwankwo, Uchenna SO Miramar No Time
Dykes, Jontavia SO Miami Northwestern No Time
Chambers, Samantha JR Plantation No Time
Thompson, Epiphany SO Miami Southridge No Time
Hardy, Tanisha SO Hallandale No Time
Miller, Tyra SO Miami Jackson No Time
Ekwensi, Nnkechika JR Miami Jackson No Time
Jackson, Jazmine SO Miami Killian No Time
Christopher, Lashawna SO Miramar No Time
Hixson, Linda JR Dr. Krop No Time
Wallace, Viviara FR Miami Southridge No Time
Robinson, Nakia JR Hallandale No Time
Boys Discus Throw
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Crozier, Gordon SR St. Thomas Aquinas 154' 9" 10
2 Joyce, Brendan SR St. Thomas Aquinas 147' 5" 8
3 Crozier, Ryan SO St. Thomas Aquinas 143' 9" 6
4 Tucker, Walter JR American Heritage 136' 6" 5
5 Gibbs, Jordan JR Miami Killian 135' 0" 4
6 Delgado, Kevin JR Miami Coral Park 130' 0" 3
7 Delgado, Steven JR Miami Coral Park 129' 8" 2
8 Jackson, James SR Miami Jackson 129' 7" 1
9 Hannah, Aaron 9 Miami Central 129' 6"
10 Isaiah, Dawkins SR Miami Central 126' 3"
11 Gonzalez, Erik JR Miami Columbus 125' 8"
12 Parra, Angel SO Miramar 125' 7"
13 Wiggins, Jerome JR Miami Killian 123' 8"
14 Gillins, D'Andre JR Suncoast 121' 5"
15 Garcia, Abraham SR University School 120' 8"
16 Catanach, Steven JR Miami Columbus 119' 2"
17 Chery, Richard SO South Dade 115' 9"
18 Cortes, Alejandro SO Belen Jesuit Prep 115' 8"
19 Vassell, Jason JR Suncoast 114' 4"
20 Darling, Tevin FR Miami Central 113' 0"
21 Grant, Ray SR Miami Northwestern 112' 11"
22 Wright, Justin SR Suncoast 112' 8"
23 Busse, Stephen JR Belen Jesuit Prep 112' 5"
24 Fuller, Donsolo JR Jones 110' 6"
25 Alexander , Robert JR Hallandale 110' 3"
26 Johnson, Darius JR Hallandale 110' 0"
Cruz-Smith, Alex SR Miami Jackson No Time
Moore, Skai JR University School No Time
Williams, Duaron SR Jones No Time
Pierrelouis, Jean FR Miami Central No Time
Alexander, James SO Miami Jackson No Time
Howard, Herman SO Miami Northwestern No Time
Shannon, Ronald SR South Dade No Time
Richardson, Keyno SO Miami Southridge No Time
Samuels, Akeem JR American No Time
Gordon , William FR Miami Norland No Time
Lewis, Joseph SR Miami Killian No Time
Brown, Daryl SR Miramar No Time
Landaburu, Michael JR Miami Columbus No Time
Wilder, Jeremiah SR Suncoast No Time
Jones, Fredrick SO Monsignor Pace No Time
Vazquez, Ray SO Miami Columbus No Time
Jimeno, Juan JR Miami Coral Park No Time
Monroe, Derron SR Miami Jackson No Time
Prince, Anthony SO Miramar No Time
Taylor, Jakell SR Miami Southridge No Time
Internicola, Nick JR University School No Time
Sewel, Khalil JR University School No Time
Murphy, Christopher SR Monsignor Pace No Time
Florvil, Andrew JR Dade Christian No Time
Mack, Sterling JR Dade Christian No Time
Gonzalez, Kevin SR Miramar No Time
Cartwright, Kriston SR North Miami Beach No Time
Chartlot, Awenst SR South Dade No Time
Brock, Tremaine FR South Dade No Time
Pitter, Anthony SR Dr. Krop No Time
Brown, Kimmon SO Miami Southridge No Time
Sairam, Vikram JR Belen Jesuit Prep No Time
Alvarez, Tyler SR American No Time
Verdecia, Alejandro JR Belen Jesuit Prep No Time
Rhoden, Daniel SR Dade Christian No Time
Thomas, Stacy JR Gulliver Prep No Time
Duluc-Silva, Orlando SR Gulliver Prep No Time
Agledor, Kenly SR Miami Beach No Time
Quintana, Fabrizio SO Miami Coral Park No Time
Petit-Bois, Kervins SO North Miami Beach No Time
Siegel, Grant FR St. Thomas Aquinas No Time
Holloway, Dwayne SO American No Time
Bouillion, Johua American Heritage No Time
St. George, Webster JR Dr. Krop No Time
Elam, Keyon JR Gulliver Prep No Time
Fernandez, Diego SR Gulliver Prep No Time
Daverne, Davante "Sapp" SR Miami Beach No Time
Frank, Berdel FR North Miami Beach No Time
Francois, Kevin SO North Miami Beach No Time
Griffin, Theodore JR North Miami No Time
Louidor, Kevin JR North Miami No Time
Fisteal, Daniel SO North Miami No Time
Vincent, Anthony American Heritage No Time
Girls Discus Throw
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Cameron, Lloydricia SO Miami Northwestern 135' 4" 10
2 Griffiths, Monique SR Nova 128' 8" 8
3 White, Akassja JR Miami Northwestern 115' 2" 6
4 Lewis, Alysha SR Miami Killian 109' 0" 5
5 Boynton, Rashe SR South Dade 105' 3" 4
6 Julmice, Jody FR American Heritage 105' 0" 3
7 Bryant, Shoronda SR Miami Jackson 101' 11" 2
8 Graham, Janelle SR Nova 100' 0" 1
9 Towbridge, Cliffanique SR Miami Northwestern 95' 7"
10 Gordon , A SO Miami Norland 88' 5"
11 Clayton, Tranisha JR South Dade 86' 9"
12 Carbon, Khadijah SO Dr. Krop 85' 4"
13 Pitts, Precious SR South Dade 81' 9"
14 Williams, Syntyche SR Jones 81' 2"
15 Carry, Michelle JR North Miami 80' 8"
Volmar, Poupina SO North Miami Beach No Time
Francis, Lisa JR Plantation No Time
Solomon, Anthonique "Boss"SO Miami Norland No Time
Jean-Baptiste, Fordline JR Monsignor Pace No Time
Moise, Aaycia FR Miami Central No Time
Ekwensi, Nnkechika JR Miami Jackson No Time
Vilella, Damineque SR Miami Jackson No Time
Gilyard, Jasmine SR Miami Northwestern No Time
Buckshion, Shalyra SR Miramar No Time
Christopher, Lashawna SO Miramar No Time
Cambronne, Gaby FR Lourdes No Time
Russell, Tiera SO St. Thomas Aquinas No Time
Rigaud, Cepia JR Dr. Krop No Time
Hixson, Linda JR Dr. Krop No Time
Stewart, Briana SR American No Time
Rocha, Gabriela JR Miami Jackson No Time
Nwankwo, Uchenna SO Miramar No Time
Organvidez, Anna SO Lourdes No Time
Cristobal, Kaylee SO Lourdes No Time
Ruiz-Castaneda, Sofia SO Lourdes No Time
Chambers, Samantha JR Plantation No Time
Joseph, Joan SO South Dade No Time
Thompson, Epiphany SO Miami Southridge No Time
Hardy, Tanisha SO Hallandale No Time
|