Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

Misc News (806)
All (2220)
 

News

 

2012 Results - City of Miramar Invitational

Published by
DrBob   on Apr 1 2012, 04:12 PM
City of Miramar Invitational
Mar 30, 2012 to Mar 31, 2012
Ansin Sports Complex, 10801 Miramar Blvd., Miramar, FL, US, 33025
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hunter, Justin   Pembroke Pines C 10.79 +1.1 1  
2 Norris, Nicholas   Booker T. Washin 10.87 +1.1 1  
3 Souiten, Jean   South Dade 10.94 +1.1 1  
4 Hopkins, Deltron   Booker T. Washin 10.95 +1.1 1  
5 Scarlet, Jordan   University Schoo 10.96 +1.1 1  
6 Coppet, Frederick   St Thomas Aquina 10.99 +1.1 1  
7 Attley, Raymond   Miami Norland 11.06 +1.1 1  
8 Royal, Tyrone   American 11.09 +1.1 1  
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Souiten, Jean   South Dade 10.78w +4.1 7  
2 Coppet, Frederick   St Thomas Aquina 10.87w +2.2 8  
3 Hunter, Justin   Pembroke Pines C 10.90w +2.2 8  
4 Hopkins, Deltron   Booker T. Washin 10.92w +2.2 8  
5 Royal, Tyrone   American 10.94w +3.5 3  
6 Norris, Nicholas   Booker T. Washin 10.95w +4.1 7  
7 Scarlet, Jordan   University Schoo 10.97 +0.7 9  
8 Attley, Raymond   Miami Norland 11.04 +1.6 5  
9 Moreau, Fabian   Western 11.06w +2.6 4  
10 Mabin, Greg   Calvary Christia 11.11w +2.1 6  
11 Hepburn, Denzel   American 11.12 +1.9 2  
12 Jeannot, Junior   Coconut Creek 11.14w +2.1 6  
13 Dorvil, Lorvens   Miami Beach Seni 11.15w +3.5 3  
14 Smith, Tavies   Miami Norland 11.16w +2.6 4  
15 Tracey, Joshua   Western 11.17 +1.6 5  
16 McKenzie, Isaiah   American Heritag 11.17 +1.9 2  
17 Collier, Dion   St Thomas Aquina 11.18w +2.2 8  
18 Taylor, Seth   Miramar 11.20w +2.1 6  
19 Horner, Alfonso   Belen Jesuit Pre 11.22 +1.9 2  
20 Hines, Xavier   Belen Jesuit Pre 11.24w +2.2 8  
21 Williams, Darion   Nova 11.26 +0.7 9  
22 Coley, De'andre   Miami Northweste 11.29w +2.6 4  
23 Friedman, Brandon   University Schoo 11.31w +2.6 4  
24 Howard, Tracy   Miramar 11.31 +2.0 1  
25 Kings Jr., Macgarrett   University Schoo 11.37 +1.6 5  
26 Madison, Londale   Coconut Creek 11.38 +0.7 9  
27 Walter, Derrick   Hallandale 11.40w +3.5 3  
28 Elliot, Paul   Pompano Beach 11.42w +4.1 7  
29 Ward, Anthonie   Nova 11.43w +2.6 4  
30 Johnson, Fabian   Miami Northweste 11.44w +3.5 3  
31 Williams, Gavonnah   Miami Carol City 11.45 +0.7 9  
32 Price, Brendyn   St Thomas Aquina 11.46w +2.2 8  
33 Moore, Jireh   Miami Carol City 11.48 +1.6 5  
34 Davis, Imani   Belen Jesuit Pre 11.50w +2.1 6  
35 Morrison, Neil   Pembroke Pines C 11.53 +2.0 1  
36 Wilcox, Darren   Miramar 11.56w +2.6 4  
37 valdez, jeffrey   Mater Academy 11.62 +2.0 1  
38 Godel, Bryan   Western 11.64w +3.5 3  
39 Sanders, Sean   NW Christian 11.68w +4.1 7  
39 Musgrove, Antwuan   Hallandale 11.68 +1.9 2  
41 Tucker, Dashad   Hallandale 11.72 +2.0 1  
42 Saintilus, Alexander   North Miami Beac 11.73w +2.6 4  
43 Corbijn, Alec   Calvary Christia 11.77w +3.5 3  
44 Derisca, Andrault   North Miami Beac 11.82 +1.6 5  
45 Cubina, Alfredo   Ransom-Everglade 11.82w +4.1 7  
46 Ware-Lockhart, Terry   Coconut Creek 11.86w +2.6 4  
47 Wonacott, Colby   American Heritag 12.12 +1.6 5  
48 Anderson, Apolus   Nova 12.12w +3.5 3  
49 Medina, Edward   Monsignor Edward 12.15 +2.0 1  
50 Weed, Zach   Ransom-Everglade 12.27w +2.2 8  
51 Webley, Nick   Ransom-Everglade 12.42w +2.1 6  
52 Bardoutsos, Theodoros   Archimedean Uppe 12.47w +2.1 6  
53 Green, Nohar   North Miami Beac 13.71 +0.7 9  
-- Dean, Ine   South Dade FS +2.2 8  
-- Robinson, Deon   Miami Carol City FS +4.1 7  
-- Moyse, Michael   Miramar FS +4.1 7  
-- Patten, Nigel   Booker T. Washin FS +1.6 5  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Smith, Teray   American Heritag 20.98 +1.8 1  
2 Davis, Dwight   Hallandale 21.54 +1.8 1  
3 McClary, Joseph   St Thomas Aquina 21.74 +1.8 1  
4 Hunter, Justin   Pembroke Pines C 21.79 +1.8 1  
5 Patten, Nigel   Booker T. Washin 22.24 +1.8 1  
6 Mabin, Greg   Calvary Christia 22.31 +1.8 1  
7 Moreau, Fabian   Western 22.34 +1.8 1  
-- Coppet, Frederick   St Thomas Aquina DNF +1.8 1  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Smith, Teray   American Heritag 21.30w +3.3 2  
2 McClary, Joseph   St Thomas Aquina 21.57w +2.4 4  
3 Davis, Dwight   Hallandale 21.71 +1.7 3  
4 Coppet, Frederick   St Thomas Aquina 21.88 +1.7 3  
5 Mabin, Greg   Calvary Christia 21.88w +2.4 4  
6 Hunter, Justin   Pembroke Pines C 21.97w +3.3 2  
7 Patten, Nigel   Booker T. Washin 22.13w +2.4 4  
8 Moreau, Fabian   Western 22.15w +3.5 7  
9 Royal, Tyrone   American 22.15w +3.6 8  
10 Souiten, Jean   South Dade 22.16 +1.7 3  
11 Collier, Dion   St Thomas Aquina 22.24 +1.7 3  
12 McPhee, Terrawn   Booker T. Washin 22.31w +3.6 8  
13 Walter, Derrick   Hallandale 22.44 +1.9 5  
14 Dean, Ine   South Dade 22.46w +2.1 1  
15 Howard, Donnie   Miami Carol City 22.52w +3.5 7  
16 Coley, De'andre   Miami Northweste 22.55w +2.6 6  
17 Robinson, Deon   Miami Carol City 22.59w +2.1 9  
18 Horner, Alfonso   Belen Jesuit Pre 22.63w +2.6 6  
19 Hepburn, Denzel   American 22.67 +1.7 3  
20 Lewis, Brandon   Miramar 22.69w +3.6 8  
20 Williams, Darion   Nova 22.69 +1.9 5  
22 Hines, Xavier   Belen Jesuit Pre 22.91w +2.4 4  
23 Ward, Anthonie   Nova 22.94w +3.3 2  
24 Davis, Imani   Belen Jesuit Pre 22.95w +3.5 7  
25 Palmer, Alexis   Nova 22.97w +3.3 2  
26 Scarlet, Jordan   University Schoo 23.00w +2.1 1  
27 Tracey, Joshua   Western 23.09w +2.4 4  
28 Shannon, Ronald   South Dade 23.23w +3.6 8  
29 Chavannes, Roldjy   Miami Carol City 23.31w +2.1 1  
30 Stewart, Jamauli   Miramar 23.42 +1.9 5  
31 Tice, Darius   Miami Northweste 23.50w +3.5 7  
32 Musgrove, Antwuan   Hallandale 23.64 +1.7 3  
33 Woods, Donnice   University Schoo 23.80 +1.7 3  
34 Williams, Christian   American 23.84 +1.9 5  
35 Allen, Aundrae   Miami Northweste 24.01w +3.5 7  
36 valentin, gregory   Mater Academy 24.11w +2.1 1  
37 Derisca, Andrault   North Miami Beac 24.12 +1.9 5  
38 Short, Imani   Miami Norland 24.13w +3.3 2  
39 Bryant, William   Pompano Beach 24.26w +2.1 9  
40 Sanders, Sean   NW Christian 24.31 +1.7 3  
40 Ray, Cody   North Miami Beac 24.31w +3.5 7  
42 Dorvil, Lorvens   Miami Beach Seni 24.35w +2.6 6  
43 Miller, Anthony   North Miami Beac 24.45w +2.4 4  
44 Cubina, Alfredo   Ransom-Everglade 24.58w +2.4 4  
45 Medina, Edward   Monsignor Edward 24.99w +2.6 6  
46 Richardson, Johnny   Coconut Creek 25.01w +3.3 2  
47 Brown, Tacarrius   NW Christian 25.79w +3.5 7  
48 Flash, Jeremy   Coconut Creek 25.97w +3.6 8  
49 Cobb, Fred   Ransom-Everglade 26.17w +2.6 6  
50 Collins, Spencer   Ransom-Everglade 26.53w +2.6 6  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Green, Juan Paul   Miami Carol City 48.01 1  
2 Louissaint, Bryan   North Miami Beac 49.42 1  
3 Grenet, Christian   St Thomas Aquina 49.97 1  
4 Lewis, Carlylian   Miami Carol City 50.11 1  
5 Fortune, Darius   American 50.58 1  
6 Wells, Terrance   Monsignor Edward 50.89 1  
7 Tatham, Rasheed   St Thomas Aquina 51.04 1  
8 Cogdell, Ari   American 51.74 1  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Green, Juan Paul   Miami Carol City 48.88 1  
2 Louissaint, Bryan   North Miami Beac 50.44 3  
3 Cogdell, Ari   American 50.56 9  
4 Grenet, Christian   St Thomas Aquina 50.93 6  
5 Lewis, Carlylian   Miami Carol City 51.13 8  
6 Fortune, Darius   American 51.54 8  
7 Tatham, Rasheed   St Thomas Aquina 51.59 5  
8 Wells, Terrance   Monsignor Edward 51.78 9  
9 Peacock, j   Miami Norland 51.88 7  
10 Pettingell, Roger   Calvary Christia 51.89 10  
11 Bullard, Kareem   Monsignor Edward 52.18 5  
12 Guerrier, Marc   Miramar 52.27 8  
13 Onuigbo, Stephen   Monsignor Edward 52.33 6  
14 Lewis, Dexter   Miramar 52.37 10  
15 Morrison, Neil   Pembroke Pines C 52.90 9  
16 Palmer, Alexis   Nova 52.94 1  
17 Jones, Phillip   Nova 52.95 8  
18 Bain III, Tolbert   Miami Northweste 53.11 7  
19 Johnson, Michael   Booker T. Washin 53.13 3  
20 Burney, Anthony   Miami Norland 53.26 7  
21 Causey, Rashard   University Schoo 53.85 2  
22 Fortune, Darren   American 54.01 4  
23 Zimmer, Thomas   Coconut Creek 54.21 2  
24 MacClay, Alex   Mater Academy 54.26 10  
25 Lorenzo, Justin   Belen Jesuit Pre 54.28 9  
26 Francoeur, Stephane   Belen Jesuit Pre 54.45 3  
27 McFadden, Tarvarus   American Heritag 54.74 5  
28 Finnk, Austyn   Nova 54.80 10  
29 Bohannon, Jontavious   South Dade 54.84 5  
30 Miller, Anthony   North Miami Beac 55.22 3  
31 Wilson, Quincy   University Schoo 55.25 3  
32 Cooper, Cameron   Miami Norland 55.25 9  
33 Taylor, Timothy   Pembroke Pines C 55.44 4  
34 Alexander, Jalen   Miami Carol City 55.48 10  
35 labueno, steve   Mater Academy 55.58 8  
36 Jones, Dallas   Hallandale 55.61 5  
37 Kalogerakis, Christopher   Nova 55.76 6  
38 Rosete, Omar   Belen Jesuit Pre 56.74 5  
39 Bryant, William   Pompano Beach 57.40 7  
40 pettyfoot, dwayne   Mater Academy 57.41 2  
41 Brown, Justin   University Schoo 57.87 4  
42 jean, junior   Mater Academy 58.23 1  
43 Triana, Dionis   Miami Beach Seni 58.89 7  
44 Damier, Anthony   North Miami Beac 59.74 1  
45 Menarde, Antonio   Archimedean Uppe 1:00.10 9  
46 Davis, Keith   Coconut Creek 1:00.75 7  
47 Awner, Evan   Ransom-Everglade 1:02.00 6  
48 Jeansimon, Ted   Miami Beach Seni 1:02.84 10  
-- Tucker, Walter   American Heritag DNF 2  
-- Julmis, Jahcari   Western DQ 1  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Palermo, Nicholas   North Broward Pr 1:52.38 1  
2 Smith, Marcus   Miami Carol City 1:55.56 1  
3 Tejidor, Francisco   Belen Jesuit Pre 1:57.76 1  
4 Williams- Harris, Charli   Booker T. Washin 1:59.00 1  
5 Ferguson, Antonio   South Dade 2:00.01 1  
6 McDonald, Adavion   Miramar 2:00.55 1  
7 Jackson, Anthony   Miami Carol City 2:00.74 1  
8 Barrettt, Jonathan   American Heritag 2:00.83 1  
9 Barrow, Blair   St Thomas Aquina 2:01.16 1  
10 Durham, Samuel   Booker T. Washin 2:01.77 1  
11 Thomas, Simeon   Miami Carol City 2:03.70 1  
12 Ernest, Andre   Miramar 2:04.39 1  
13 Harvey, Termaine   South Dade 2:05.02 1  
14 Lopez, Avery   Belen Jesuit Pre 2:07.23 1  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Palermo, Nicholas   North Broward Pr 1:55.98 1  
2 Smith, Marcus   Miami Carol City 1:58.60 1  
3 Lopez, Avery   Belen Jesuit Pre 1:58.92 1  
4 Williams- Harris, Charli   Booker T. Washin 2:00.43 1  
5 Tejidor, Francisco   Belen Jesuit Pre 2:01.21 1  
6 Harvey, Termaine   South Dade 2:01.63 1  
7 Ferguson, Antonio   South Dade 2:02.05 1  
8 Durham, Samuel   Booker T. Washin 2:02.13 1  
9 Jackson, Anthony   Miami Carol City 2:03.11 1  
10 Ernest, Andre   Miramar 2:03.35 1  
11 McDonald, Adavion   Miramar 2:03.65 1  
12 Barrow, Blair   St Thomas Aquina 2:03.77 1  
13 Barrettt, Jonathan   American Heritag 2:03.88 1  
14 Iglesias, Andrew   Pembroke Pines C 2:04.09 1  
15 Thomas, Simeon   Miami Carol City 2:04.18 1  
16 Correa, Gaby   Ransom-Everglade 2:04.57 1  
17 Butler, Matthew   St Thomas Aquina 2:04.81 1  
18 Bergengruen, Jan   Ransom-Everglade 2:04.92 1  
19 Brown, Leon   Miami Northweste 2:05.54 1  
20 Decius, Nickens   Miami Northweste 2:05.58 1  
21 Cress, Kevin   St Thomas Aquina 2:06.08 1  
22 Maturrell, Alexander   South Dade 2:06.86 1  
23 McNair, Kemrin   Monsignor Edward 2:07.39 1  
24 Bethel, Aaron   American 2:07.75 1  
25 Dunnom, Jaron   Miami Northweste 2:08.50 1  
26 Vanek, Craig   Pompano Beach 2:09.41 1  
27 Thelus, Wilsmith   North Miami Beac 2:11.80 1  
28 Small, Vaquan   Booker T. Washin 2:12.48 1  
29 Enriquez, Tristan   American 2:12.91 1  
30 Henderson, Broderick   Hallandale 2:13.63 1  
31 Jones, Phillip   Nova 2:13.74 1  
32 Byrd, Tyler   Pompano Beach 2:14.20 1  
33 Williams, Wayne   Hallandale 2:14.59 1  
34 Jean-Jaques, Markendy   North Miami Beac 2:15.34 1  
35 Hutchinson, Emmanuel   Hallandale 2:16.96 1  
36 Brown, Joshua   Miramar 2:17.59 1  
37 Triana, Dionis   Miami Beach Seni 2:17.80 1  
38 Goulbourne, Rameish   Miami Norland 2:17.98 1  
39 Smith, Shevonne   Miami Norland 2:18.40 1  
40 jean, junior   Mater Academy 2:19.06 1  
41 Finnk, Austyn   Nova 2:19.46 1  
42 Wolosker, Gustavo   University Schoo 2:21.13 1  
43 Coleman, Johnathan   North Miami Beac 2:21.67 1  
44 Shooster, Max   North Broward Pr 2:22.64 1  
45 Penaranda, Daniel   Pembroke Pines C 2:23.92 1  
46 Medina, John   Pembroke Pines C 2:29.42 1  
47 Fowler, Chad   Monsignor Edward 2:30.42 1  
48 Guerra, Gustavo   Monsignor Edward 2:36.29 1  
49 Samuels, Micheal   University Schoo 2:42.47 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Smith, Marcus   Miami Carol City 4:26.42 1  
2 Tejidor, Francisco   Belen Jesuit Pre 4:26.81 1  
3 Tomas, Fabian   Belen Jesuit Pre 4:28.62 1  
4 Bauer, Nichoas   St Thomas Aquina 4:33.72 1  
5 Clemente, Elliot   Belen Jesuit Pre 4:38.54 1  
6 Ferguson, Antonio   South Dade 4:41.38 1  
7 Scola, Billy   Ransom-Everglade 4:41.65 1  
8 Frye, Sir-Wade   Miami Carol City 4:45.95 1  
9 Rodriguez, Gilbert   Mater Academy 4:49.79 1  
10 Enriquez, Tristan   American 4:50.26 1  
11 Haugen, Alexander   St Thomas Aquina 4:50.47 1  
12 Ventura, Ryan   Monsignor Edward 4:50.91 1  
13 Petit, Damas   Booker T. Washin 4:53.15 1  
14 Serrano, Jorge   Western 4:53.23 1  
15 Dorsainvil, Pharel   Coconut Creek 4:54.96 1  
16 Guest, Connor   Ransom-Everglade 4:56.85 1  
17 Dulcio, Andy   North Miami Beac 4:58.06 1  
18 Statham, Bryce   St Thomas Aquina 4:58.82 1  
19 lucano, miguel   Mater Academy 5:03.58 1  
20 Gomez, Christopher   South Dade 5:05.93 1  
21 Lester, Anthony   American 5:09.41 1  
22 Williams, Derrick   Miami Carol City 5:09.46 1  
23 Solis, Parker   American Heritag 5:09.77 1  
24 Jadotte, Romero   Pompano Beach 5:12.41 1  
25 Louis, Woodrow   North Miami Beac 5:14.11 1  
26 Gunst, Connor   Nova 5:14.27 1  
27 Jimenez, Antonio   Mater Academy 5:16.03 1  
28 Bott, Austin   American Heritag 5:17.94 1  
29 Brown, Joshua   Miramar 5:18.48 1  
30 Glauberman, Evan   Ransom-Everglade 5:19.80 1  
31 Hutchinson, Emmanuel   Hallandale 5:19.84 1  
32 Francois, Emery   North Miami Beac 5:21.02 1  
33 Medina, John   Pembroke Pines C 5:23.52 1  
34 Adarve, Alejandro   Pembroke Pines C 5:25.50 1  
35 Cabrerra-Cruz, Gabriel   American Heritag 5:26.25 1  
36 Devita, Adam   North Broward Pr 5:28.89 1  
37 Williams, Wayne   Hallandale 5:30.25 1  
38 Horowitz, Noah   North Broward Pr 5:31.67 1  
39 Shooster, Max   North Broward Pr 5:42.68 1  
40 Li, Braden   Monsignor Edward 5:54.17 1  
41 Thomas, Collin   Pompano Beach 6:09.39 1  
-- wolff, Dimitri   Monsignor Edward DNF 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Iglesias, Andrew   Pembroke Pines C 9:53.78 1  
2 Velasquez, Manuel   St Thomas Aquina 9:58.93 1  
3 Klumpp, Jonathan   North Broward Pr 10:31.42 1  
4 Lopez, Avery   Belen Jesuit Pre 10:38.07 1  
5 Ventura, Ryan   Monsignor Edward 10:43.82 1  
6 Dorsainvil, Pharel   Coconut Creek 10:49.38 1  
7 Penaranda, Carlos   Pembroke Pines C 10:59.53 1  
8 Gunter, Malik   South Dade 11:07.99 1  
9 Grootens, Peter   Monsignor Edward 11:09.13 1  
10 Youyoute, Reginald   North Miami Beac 11:56.57 1  
11 Jeudi, Wells   South Dade 12:04.91 1  
12 Gunst, Connor   Nova 12:06.88 1  
13 Adarve, Alejandro   Pembroke Pines C 12:38.37 1  
14 Li, Braden   Monsignor Edward 13:16.39 1  
15 Touissaint, Elijah   North Miami Beac 13:23.96 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McClary, Joseph   St Thomas Aquina 14.35 1  
2 Battle, John   Hallandale 14.69 1  
3 Dawkins-Williams, Dekahr   South Dade 14.78 1  
4 Tatham, Jeremy   St Thomas Aquina 14.84 1  
5 Neptune, Daniel   Belen Jesuit Pre 15.10 1  
6 garcia, ulises   Calvary Christia 15.14 1  
7 Maxwell, Shawn   Miami Northweste 15.48 1  
8 Shannon, Ronald   South Dade 16.71 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 McClary, Joseph   St Thomas Aquina 14.44 2  
2 Battle, John   Hallandale 14.62 4  
3 Dawkins-Williams, Dekahr   South Dade 14.75 3  
4 Tatham, Jeremy   St Thomas Aquina 14.77 3  
5 Neptune, Daniel   Belen Jesuit Pre 14.92 2  
6 garcia, ulises   Calvary Christia 15.12 4  
7 Shannon, Ronald   South Dade 15.16 1  
8 Maxwell, Shawn   Miami Northweste 15.41 3  
9 Duncan, Antonio   Hallandale 15.48 5  
10 Washington, Jordan   St Thomas Aquina 15.61 2  
11 Williams, Clyde   Miramar 15.76 5  
12 Cummings, Tarik   Western 16.25 4  
13 Tafur, Alex   Ransom-Everglade 16.90 4  
14 Duncan, Melquan   Coconut Creek 17.02 3  
15 Collier, Colton   Pompano Beach 17.26 4  
16 Harrison, Tavaris   American 18.10 4  
17 Francois, Jayson   Pompano Beach 18.55 2  
18 Medina, John   Belen Jesuit Pre 18.86 1  
19 Christomy, Christalin   Coconut Creek 19.03 5  
20 Dor, Frivin   American 19.42 3  
21 McLean, Alton   Coconut Creek 20.01 2  
22 Bambino, Adam   American Heritag 21.15 2  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 garcia, ulises   Calvary Christia 38.32 1  
2 Grant, James   Miami Northweste 38.50 1  
3 Tucker, Walter   American Heritag 38.62 1  
4 Dawkins-Williams, Dekahr   South Dade 39.10 1  
5 Tatham, Jeremy   St Thomas Aquina 39.28 1  
6 Duncan, Antonio   Hallandale 39.47 1  
7 Battle, John   Hallandale 40.92 1  
8 Maxwell, Shawn   Miami Northweste 41.61 1  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 garcia, ulises   Calvary Christia 39.00 3  
2 Duncan, Antonio   Hallandale 39.23 4  
3 Grant, James   Miami Northweste 39.41 1  
4 Tatham, Jeremy   St Thomas Aquina 40.02 4  
5 Battle, John   Hallandale 40.22 6  
6 Dawkins-Williams, Dekahr   South Dade 40.37 2  
7 Tucker, Walter   American Heritag 40.42 5  
8 Maxwell, Shawn   Miami Northweste 41.00 6  
9 Dodo, Ibrahim   St Thomas Aquina 41.04 3  
10 Harris, Brandon   Miramar 41.10 6  
11 Butler, Darnell   Miami Norland 41.15 3  
12 Domond, Ketio   South Dade 41.30 4  
13 Brown, Bruce   Calvary Christia 42.04 3  
14 Cummings, Tarik   Western 42.17 1  
15 Shannon, Ronald   South Dade 43.12 5  
16 Alvarez, Javier   Belen Jesuit Pre 43.37 3  
17 Townsend Jr., William   Miami Norland 43.68 2  
18 Cabo, Jesus   Mater Academy 44.17 6  
19 Washington, Jordan   St Thomas Aquina 44.22 1  
20 Black, Emmanuel   Pompano Beach 44.50 6  
21 Dowels, Jamal   Western 44.76 6  
22 Dor, Frivin   American 44.80 4  
23 McKeithen, Morris   Western 45.27 5  
24 Christomy, Christalin   Coconut Creek 45.43 4  
25 Neptune, Daniel   Belen Jesuit Pre 46.04 2  
26 Collier, Colton   Pompano Beach 46.82 2  
27 Maya, Samuel   Belen Jesuit Pre 47.56 5  
28 Louis, John   Coconut Creek 48.08 3  
29 Francois, Jayson   Pompano Beach 48.63 1  
30 McLean, Alton   Coconut Creek 50.13 5  
31 Brown, Tacarrius   NW Christian 51.48 6  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 McKenzie, Michel,
Gibson, Smith
  American Heritag 41.59 1  
2 Sanders, Roberson,
Davis, Wilson
  Hallandale 41.97 1  
3 Hopkins, Parker,
McPhee, Norris
  Booker T. Washin 42.34 2  
4 Dean, Beasley,
Daniels, Souiten
  South Dade 42.75 1  
5 Fullwood, Howard,
Oliver, Robinson
  Miami Carol City 42.86 1  
6 Alba Jr., Causey,
Kings Jr, Scarlet
  University Schoo 43.11 2  
7 Butler, McCall,
Smith, Attley
  Miami Norland 43.15 1  
8 Howard, Lewis,
Taylor, Lewis
  Miramar 43.44 1  
9 Tracey, Moreau,
Dowels, Dowels
  Western 43.75 1  
10 Grant, Coley,
Clark, Johnson
  Miami Northweste 43.90 2  
11 Davis, Hines,
Deshon, Horner
  Belen Jesuit Pre 44.18 3  
12 Black, Elliot,
Glidewel, Norcilie
  Pompano Beach 44.72 3  
13 herrera, medina,
valentin, valdez
  Mater Academy 45.11 2  
14 Casimir, Derisca,
Saintilu, Ray
  North Miami Beac 46.58 3  
-- Corbijn, Lowe,
Brown, Mabin
  Calvary Christia DQ 3  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Jackson, Lewis,
Thomas, Green
  Miami Carol City 3:16.60 1  
2 Barrettt, Gibson,
McKenzie, Smith
  American Heritag 3:17.98 1  
3 Larry, Patten,
McPhee, Hopkins
  Booker T. Washin 3:23.80 1  
4 Bullard, Wells,
Onuigbo, McNair
  Monsignor Edward 3:23.86 1  
5 Peacock, Attley,
Smith, Butler
  Miami Norland 3:25.28 1  
6 Harris, Campbell,
Hill, Laurama
  Miramar 3:26.58 2  
7 Pettinge, Garcia,
Martin, Vulgamor
  Calvary Christia 3:26.59 3  
8 Codner, Finnk,
Jones, Palmer
  Nova 3:28.18 2  
9 Louissai, Maurency,
Saintilu, Ray
  North Miami Beac 3:30.63 3  
10 Bain III, Grant,
Brown, Hart
  Miami Northweste 3:30.65 1  
11 Goodluck, Cross,
Maturrel, Mompoint
  South Dade 3:31.60 2  
12 Dowels, Linton,
Ricketts, Wauchope
  Western 3:33.48 2  
13 Alvarez, Martinez,
Francoeu, Lorenzo
  Belen Jesuit Pre 3:36.73 3  
14 cabo, lucano,
macclay, medina
  Mater Academy 3:36.84 2  
15 Black, Byrd,
Vanek, Glidewel
  Pompano Beach 3:46.84 3  
-- Bethel, Cogdell,
Fortune, Fortune
  American DQ 2  
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Jackson, Green,
Smith, Lewis
  Miami Carol City 7:58.85 1  
2 Ferguson, Harvey,
Dawkins-, Maturrel
  South Dade 8:09.01 1  
3 Small, Durham,
Williams, Petit
  Booker T. Washin 8:09.19 1  
4 Tejidor, Magoulas,
Tomas, Lopez
  Belen Jesuit Pre 8:12.67 1  
5 Bauer, Grenet,
Barrow, Cress
  St Thomas Aquina 8:16.48 1  
6 Enriquez, Fortune,
Cogdell, Bethel
  American 8:27.25 1  
7 Ernest, McDonald,
Laurama, Lewis
  Miramar 8:35.48 1  
8 McNair, Bullard,
Onuigbo, wolff
  Monsignor Edward 8:39.01 1  
9 Rodrigue, Jimenez,
medina, lucano
  Mater Academy 8:41.35 1  
10 Thelus, Francois,
Louissai, Dulcio
  North Miami Beac 8:42.81 1  
11 Vanek, Byrd,
Jadotte, Glidewel
  Pompano Beach 8:47.29 1  
12 Taylor, Penarand,
Penarand, Medina
  Pembroke Pines C 9:06.54 1  
13 Dorsainv, Zimmer,
Joseph, Joseph
  Coconut Creek 9:07.94 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Garcia, Abraham   University Schoo 49-08.00(15.14m) 1  
2 Jones, Fredrick   Monsignor Edward 45-11.50(14.01m) 1  
3 Joyce, Brendan   St Thomas Aquina 44-01.00(13.44m) 1  
4 Grant, Ray   Miami Northweste 43-10.00(13.36m) 1  
5 Cortes, Alejandro   Belen Jesuit Pre 43-05.00(13.23m) 1  
6 Faulkner, Delano   Coconut Creek 43-03.00(13.18m) 1  
7 Charles, Fary   Miramar 42-03.00(12.88m) 1  
8 Moore, Skai   University Schoo 41-11.00(12.78m) 1  
9 Brown, Daryl   Miramar 41-08.00(12.70m) 1  
10 Tillman, Carlton   South Dade 41-07.00(12.67m) 1  
11 Johnson, Darius   Hallandale 41-00.00(12.50m) 1  
12 Parra, Angel   Miramar 40-05.00(12.32m) 1  
13 Howard, Herman   Miami Northweste 39-11.00(12.17m) 1  
14 Whitmire, Kevin   Coconut Creek 39-05.00(12.01m) 1  
15 Jacobs, Ronald   South Dade 38-07.00(11.76m) 1  
16 Lashley, Craig   Pembroke Pines C 38-01.50(11.62m) 1  
17 Verdecia, Alejandro   Belen Jesuit Pre 37-05.00(11.40m) 1  
18 Cartwright, Kriston   North Miami Beac 37-03.00(11.35m) 1  
19 Adams, D'Aundray   Pembroke Pines C 35-07.50(10.86m) 1  
20 White, Mark   Belen Jesuit Pre 34-10.00(10.62m) 1  
21 Gude, Steven   Pembroke Pines C 34-01.00(10.39m) 1  
22 Boyce, Brandon   University Schoo 33-10.00(10.31m) 1  
23 Williams, Hezekiah   NW Christian 33-04.00(10.16m) 1  
24 Anderson, Apolus   Nova 32-04.00(9.86m) 1  
25 Spence, Myron   NW Christian 29-10.50(9.11m) 1  
26 Cardona, Daniel   Monsignor Edward 27-03.00(8.31m) 1  
27 Petit-Bois, Kervins   North Miami Beac 27-00.00(8.23m) 1  
28 Murphy, Christopher   Monsignor Edward 25-11.00(7.90m) 1  
29 Frank, Berdel   North Miami Beac 25-07.00(7.80m) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Parker, Drew   Western 141-07(43.15m) 1  
2 Crozier, Ryan   St Thomas Aquina 140-02(42.72m) 1  
3 Tucker, Walter   American Heritag 138-02(42.11m) 1  
4 Parra, Angel   Miramar 137-08(41.96m) 1  
5 Grant, Ray   Miami Northweste 132-05(40.36m) 1  
6 Jones, Fredrick   Monsignor Edward 127-09(38.94m) 1  
7 Garcia, Abraham   University Schoo 121-01(36.91m) 1  
8 Cortes, Alejandro   Belen Jesuit Pre 120-10(36.83m) 1  
9 Joyce, Brendan   St Thomas Aquina 118-00(35.97m) 1  
10 Chery, Richard   South Dade 117-06(35.81m) 1  
11 Cartwright, Kriston   North Miami Beac 115-05(35.18m) 1  
12 Shannon, Ronald   South Dade 115-00(35.05m) 1  
13 Busse, Stephen   Belen Jesuit Pre 112-07(34.32m) 1  
14 McCain, Daniel   Palmer Trinity 111-10(34.09m) 1  
15 Francois, Kevin   North Miami Beac 110-09(33.76m) 1  
16 Howard, Herman   Miami Northweste 110-05(33.66m) 1  
17 Lashley, Craig   Pembroke Pines C 109-07(33.40m) 1  
18 Charles, Fary   Miramar 100-11(30.76m) 1  
19 White, Mark   Belen Jesuit Pre 93-11(28.63m) 1  
20 Triana, Pedro   Ransom-Everglade 93-00(28.35m) 1  
21 Adams, D'Aundray   Pembroke Pines C 91-11(28.02m) 1  
22 Gude, Steven   Pembroke Pines C 89-10(27.38m) 1  
23 Petit-Bois, Kervins   North Miami Beac 89-07(27.31m) 1  
24 Murphy, Christopher   Monsignor Edward 74-05(22.68m) 1  
-- Anderson, Apolus   Nova FOUL(--) 1  
-- Brown, Daryl   Miramar DQ(--) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Roberts, Cleon   Miami Norland 6-06.00(1.98m) 1  
2 Torres, Jason   South Dade 6-02.00(1.88m) 1  
3 Tatham, Rasheed   St Thomas Aquina 6-00.00(1.83m) 1  
4 Martinez-Quibus, Fernand   Belen Jesuit Pre 5-10.00(1.78m) 1  
5 Atwell, Jonathan   Western 5-06.00(1.68m) 1  
6 Dawkins-Williams, Dekahr   South Dade 5-06.00(1.68m) 1  
7 Joseph, Raynard   Coconut Creek 5-06.00(1.68m) 1  
8 Joseph, Ronald   Coconut Creek 5-04.00(1.63m) 1  
8 Dor, Frivin   American 5-04.00(1.63m) 1  
8 Christomy, Christalin   Coconut Creek 5-04.00(1.63m) 1  
-- McKeithen, Morris   Western NH(--) 1  
-- Bambino, Adam   American Heritag NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williams, Christian   American 20-07.00(6.27m) nwi 1  
2 Tatham, Rasheed   St Thomas Aquina 20-05.00(6.22m) nwi 1  
3 McFadden, Tarvarus   American Heritag 20-04.00(6.20m) nwi 1  
4 Moyse, Michael   Miramar 20-03.00(6.17m) nwi 1  
5 Heholt, Brent   Miramar 20-02.75(6.17m) nwi 1  
6 Green, Juan Paul   Miami Carol City 20-00.00(6.10m) nwi 1  
7 Torres, Jason   South Dade 19-11.50(6.08m) nwi 1  
8 Oliver, Raheem   Miami Carol City 19-09.00(6.02m) nwi 1  
9 Johnson, Michael   Booker T. Washin 19-08.00(5.99m) nwi 1  
10 Aguilar, Mark   American Heritag 19-04.50(5.91m) nwi 1  
11 Ward, Anthonie   Nova 19-03.25(5.87m) nwi 1  
12 Snell, Brandon   Miami Carol City 19-03.00(5.87m) nwi 1  
13 Black, Emmanuel   Pompano Beach 19-03.00(5.87m) nwi 1  
14 Ferrer, George   Miami Beach Seni 19-02.00(5.84m) nwi 1  
15 Collier, Dion   St Thomas Aquina 19-02.00(5.84m) nwi 1  
16 Luijean, Stanley   South Dade 19-00.00(5.79m) nwi 1  
17 Small, Vaquan   Booker T. Washin 19-00.00(5.79m) nwi 1  
18 Offor, Wisdom   American 18-07.50(5.68m) nwi 1  
19 Dodo, Ibrahim   St Thomas Aquina 18-07.50(5.68m) nwi 1  
20 Elliot, Paul   Pompano Beach 18-07.00(5.66m) nwi 1  
21 Anderson, Courtney   Coconut Creek 18-05.50(5.63m) nwi 1  
22 Hines, Xavier   Belen Jesuit Pre 18-04.00(5.59m) nwi 1  
23 Bain III, Tolbert   Miami Northweste 18-01.50(5.52m) nwi 1  
24 Duncan, Melquan   Coconut Creek 17-11.00(5.46m) nwi 1  
25 Harvey, Termaine   South Dade 17-10.75(5.45m) nwi 1  
26 valentin, gregory   Mater Academy 17-07.00(5.36m) nwi 1  
27 Jackson, Travis   American Heritag 17-05.00(5.31m) nwi 1  
28 Davis, Imani   Belen Jesuit Pre 17-01.50(5.22m) nwi 1  
29 Wauchope, Joshua   Western 17-01.25(5.21m) nwi 1  
30 Wilks, Fitzroy   NW Christian 17-00.50(5.19m) nwi 1  
31 Johnson, Fabian   Miami Northweste 16-07.50(5.07m) nwi 1  
32 Maya, Samuel   Belen Jesuit Pre 15-08.00(4.78m) nwi 1  
33 pettyfoot, dwayne   Mater Academy 15-05.00(4.70m) nwi 1  
34 Derisca, Andrault   North Miami Beac 14-11.00(4.55m) nwi 1  
35 Damier, Johnathan   North Miami Beac 14-07.75(4.46m) nwi 1  
36 valdez, jeffrey   Mater Academy 10-02.50(3.11m) nwi 1  
-- Cifuentes, Christian   North Miami Beac FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Tatham, Jeremy   St Thomas Aquina 42-06.00(12.95m) nwi 1  
2 Harvey, Termaine   South Dade 42-03.50(12.89m) nwi 1  
3 Oliver, Raheem   Miami Carol City 41-06.00(12.65m) nwi 1  
4 Duncan, Melquan   Coconut Creek 41-04.25(12.60m) nwi 1  
5 Offor, Wisdom   American 41-02.00(12.55m) nwi 1  
6 Snell, Brandon   Miami Carol City 41-00.50(12.51m) nwi 1  
7 Luijean, Stanley   South Dade 40-05.75(12.34m) nwi 1  
7 Anderson, Courtney   Coconut Creek 40-05.75(12.34m) nwi 1  
9 Moyse, Michael   Miramar 40-03.00(12.27m) nwi 1  
10 Onuigbo, Stephen   Monsignor Edward 39-03.00(11.96m) nwi 1  
11 Collier, Dion   St Thomas Aquina 38-06.25(11.74m) nwi 1  
12 Louissaint, Bryan   North Miami Beac 38-01.75(11.63m) nwi 1  
13 Wilks, Fitzroy   NW Christian 38-00.50(11.60m) nwi 1  
14 Jimenez, Antonio   Mater Academy 37-08.00(11.48m) nwi 1  
15 Williams, Clyde   Miramar 37-02.50(11.34m) nwi 1  
16 Ferrer, George   Miami Beach Seni 36-08.00(11.18m) nwi 1  
17 Damier, Anthony   North Miami Beac 36-07.50(11.16m) nwi 1  
-- Jackson, Travis   American Heritag FOUL(--) nwi 1  
-- Cifuentes, Christian   North Miami Beac FOUL(--) nwi 1  
-- Domond, Ketio   South Dade FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dowels, Jamal   Western 12-06.00(3.81m) 1  
2 Rinearson, Austin   Nova 12-00.00(3.66m) 1  
3 Roca, Jose   Belen Jesuit Pre 12-00.00(3.66m) 1  
4 Duncan, Antonio   Hallandale 11-00.00(3.35m) 1  
5 Brown, Bruce   Calvary Christia 10-06.00(3.20m) 1  
6 Manzanares, Andres   Belen Jesuit Pre 10-00.00(3.05m) 1  
7 Valsaint, Carl   Hallandale 10-00.00(3.05m) 1  
8 Muniz, Carlos   Belen Jesuit Pre 10-00.00(3.05m) 1  
9 Gomez, Christopher   South Dade 9-06.00(2.90m) 1  
-- Ryan, Matthew   St Thomas Aquina NH(--) 1  
-- Torres, Jason   South Dade NH(--) 1  
-- Shashaty, Asher   Calvary Christia NH(--) 1  
-- Guidry, Connor   American Heritag NH(--) 1  
-- Johnson, Kriston   Hallandale NH(--) 1  
-- garcia, ulises   Calvary Christia NH(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Perrodin, Lauren   St Thomas Aquina 11.87 +1.9 1  
2 Jocelyn, Ashley   Miramar 11.89 +1.9 1  
3 Middleton, Kededra   Miami Northweste 12.11 +1.9 1  
4 Julmiste, Hope   Miami Northweste 12.19 +1.9 1  
5 Golden, Krysten   St Thomas Aquina 12.57 +1.9 1  
6 Bell, Kayla   St Thomas Aquina 12.69 +1.9 1  
7 Brown, Ebony   Calvary Christia 12.89 +1.9 1  
-- Tabor, Kyri   Hallandale DNF +1.9 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Jocelyn, Ashley   Miramar 11.91w +2.9 2  
2 Middleton, Kededra   Miami Northweste 12.13w +4.0 3  
3 Tabor, Kyri   Hallandale 12.16w +3.1 1  
4 Perrodin, Lauren   St Thomas Aquina 12.18 +1.8 4  
5 Julmiste, Hope   Miami Northweste 12.23w +3.4 5  
6 Bell, Kayla   St Thomas Aquina 12.51w +3.1 1  
7 Golden, Krysten   St Thomas Aquina 12.54 +0.5 6  
8 Brown, Ebony   Calvary Christia 12.71w +4.0 7  
9 Sapp, Monica   NW Christian 12.73w +4.0 3  
10 Rolle, Valencia   Miami Norland 12.77 +0.5 6  
11 williams, kendia   Miami Carol City 12.79w +4.0 3  
12 Guillau, Jakayla   South Dade 12.80 +0.5 6  
13 Collier, Amber   Miami Carol City 12.87 +1.8 4  
14 Duncanson, Kiera   Nova 12.88w +3.1 1  
15 Roberson, Ilena   Miami Carol City 12.93w +3.4 5  
16 Saunders, Amina   Miami Northweste 12.93w +2.9 2  
17 Johnson, Ryneria   South Dade 13.15w +4.0 7  
18 Rolle, Amanda   Ransom-Everglade 13.20w +4.0 3  
19 Crotty, Cassie   Ransom-Everglade 13.26 +1.8 4  
20 Gourzong, Jannell   Pembroke Pines C 13.29w +3.4 5  
21 Robinson, Crystal   Miami Norland 13.33w +3.4 5  
22 Pough, Shanterior   Miami Norland 13.37w +3.4 5  
23 Brown, Takira   NW Christian 13.39 +0.5 6  
24 Beauvais, Stephanie   Somerset Academy 13.69w +4.0 7  
25 Davis, Anise   American Heritag 13.74w +2.9 2  
26 pulley, Nina   Monsignor Edward 13.77 +1.8 4  
27 Augustine, Tamicka   Monsignor Edward 13.81w +2.9 2  
28 Johnson, Kelicia   Miramar 14.00w +4.0 3  
29 leon, sarah   Mater Academy 14.09 +1.8 4  
30 Grant, Mikkia   Monsignor Edward 14.14 +0.5 6  
31 Anderson, Nia   North Miami Beac 14.63w +3.4 5  
32 Millage, Samantha   Somerset Academy 14.65w +3.4 5  
33 Remy, Marissa   North Broward Pr 14.72w +2.9 2  
34 Baxter, Keiera   North Miami Beac 14.95w +3.1 1  
35 Jean-Pierre, Fredricka   North Miami Beac 14.96w +3.1 1  
36 Boullion, Victoria   American Heritag 16.97w +4.0 3  
-- Simmons, Lamisha   Hallandale FS +4.0 7  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Spaulding, Diamond   American Heritag 24.13 +1.1 1  
2 Parrish, Deja   American Heritag 24.16 +1.1 1  
3 Richmond, Allison   St Thomas Aquina 24.49 +1.1 1  
4 Bullock, Dominique   South Dade 25.07 +1.1 1  
5 Julmiste, Hope   Miami Northweste 25.09 +1.1 1  
6 Gage, Ravontranice   Miami Northweste 25.14 +1.1 1  
7 Collier, Amber   Miami Carol City 25.52 +1.1 1  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Parrish, Deja   American Heritag 24.23 +1.3 1  
2 Spaulding, Diamond   American Heritag 24.44 +2.0 3  
3 Richmond, Allison   St Thomas Aquina 24.54w +2.5 6  
4 Bullock, Dominique   South Dade 24.85w +2.3 5  
5 Allen, Adriana   Dr. Michael M. K 24.93 +1.9 2  
6 Julmiste, Hope   Miami Northweste 25.06w +2.7 7  
7 Gage, Ravontranice   Miami Northweste 25.29w +2.5 6  
8 Collier, Amber   Miami Carol City 25.68 +2.0 3  
9 Sapp, Monica   NW Christian 25.71w +3.0 4  
10 Bell, Kayla   St Thomas Aquina 25.72 +1.9 2  
11 Bennie, Ashley   Miami Norland 25.91w +3.0 4  
12 Simmons, Lamisha   Hallandale 25.98 +1.9 2  
13 Golden, Krysten   St Thomas Aquina 26.03w +2.7 7  
14 Brown, Ebony   Calvary Christia 26.05w +3.0 4  
15 Smith, Shaquita   Monsignor Edward 26.13 +1.3 1  
16 Morgan, Melody   Pembroke Pines C 26.29w +3.0 4  
17 Rose, Ebony   Dr. Michael M. K 26.37 +1.9 2  
18 Williams, Amber   American Heritag 26.51 +1.3 1  
19 Tutson, Sade   American 26.58w +2.5 6  
20 williams, kendia   Miami Carol City 26.61w +3.0 4  
21 Davis, Pledneashi   South Dade 26.73w +2.3 5  
22 Gullet, Taquavia   Booker T. Washin 26.78w +2.7 7  
23 Duncanson, Kiera   Nova 26.80w +2.3 5  
24 Roberson, Ilena   Miami Carol City 26.92w +2.5 6  
25 Harris, Rayne'sha   Monsignor Edward 27.01 +1.3 1  
26 Joseph, Aquandra   Booker T. Washin 27.12 +2.0 3  
27 Crotty, Cassie   Ransom-Everglade 27.15w +2.3 5  
28 Stanback, Alana   Nova 27.17 +1.3 1  
29 Rolle, Amanda   Ransom-Everglade 27.22w +2.5 6  
30 Crawford, Jazman   NW Christian 27.49w +2.3 5  
31 Pough, Shanterior   Miami Norland 27.49 +1.9 2  
32 Guillau, Jakayla   South Dade 27.53w +2.7 7  
33 Lara, Jasmin   Somerset Academy 27.62w +2.5 6  
34 Frazier, Tyra   Pompano Beach 27.68 +2.0 3  
35 Fontus, Sabrina   Monsignor Edward 27.70w +2.7 7  
36 Marshall, Keyshawna   North Miami Beac 28.71 +1.9 2  
37 Nascimento, Nicholette   Somerset Academy 29.25w +2.7 7  
38 leon, sarah   Mater Academy 30.12 +1.3 1  
39 Anderson, Nia   North Miami Beac 30.12 +1.9 2  
40 Booker, Jahmecia   NW Christian 30.31w +2.7 7  
41 Jean-Pierre, Fredricka   North Miami Beac 31.27w +2.5 6  
42 Remy, Marissa   North Broward Pr 31.42 +1.3 1  
43 Rizzi, Emilia   North Broward Pr 31.68 +2.0 3  
44 Anthony, Tonique   Miramar 34.82w +3.0 4  
45 Desitr, Patacharin   Miami Beach Seni 35.38w +2.5 6  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Parrish, Deja   American Heritag 53.34 1  
2 Ellis, Kendall   St Thomas Aquina 54.03 1  
3 Jocelyn, Ashley   Miramar 55.74 1  
4 Vilson, Barbra   South Dade 56.18 1  
5 Sparling, Krystal   St Thomas Aquina 56.51 1  
6 Bullock, Dominique   South Dade 56.88 1  
7 Rose, Ebony   Dr. Michael M. K 57.43 1  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Ellis, Kendall   St Thomas Aquina 55.47 2  
2 Jocelyn, Ashley   Miramar 56.17 4  
3 Allen, Adriana   Dr. Michael M. K 56.36 3  
4 Parrish, Deja   American Heritag 57.23 1  
5 Rose, Ebony   Dr. Michael M. K 58.54 6  
6 Vilson, Barbra   South Dade 58.68 5  
7 Bullock, Dominique   South Dade 58.80 4  
8 Sparling, Krystal   St Thomas Aquina 59.18 6  
9 Baker, A'Sja   American Heritag 59.73 7  
10 Smith, Shaquita   Monsignor Edward 59.80 2  
11 Sapp, Monica   NW Christian 59.87 3  
12 Howerton, Isabella   St Thomas Aquina 1:00.25 3  
13 Spaulding, Diamond   American Heritag 1:00.41 6  
14 Horne, Caroline   Miami Northweste 1:00.76 7  
15 Joseph, Aquandra   Booker T. Washin 1:01.11 1  
16 Gullet, Taquavia   Booker T. Washin 1:01.71 6  
17 Stanback, Alana   Nova 1:02.00 5  
18 Davis, Pledneashi   South Dade 1:02.09 6  
19 Sheppard, Nati   Ransom-Everglade 1:02.12 5  
20 Fontus, Sabrina   Monsignor Edward 1:02.35 5  
21 Acosta, Natacha   American 1:03.02 6  
22 Long, Jasmine   Miami Carol City 1:03.55 4  
23 Sime, Amber   Ransom-Everglade 1:03.58 6  
24 McKenzie, Khadija   Miami Norland 1:04.18 1  
25 Martin, Tranay   Miami Norland 1:04.19 4  
26 Carey, Natashalette   Miami Carol City 1:04.50 7  
27 Harris, Rayne'sha   Monsignor Edward 1:05.03 2  
28 Leroy, Jessica   North Miami Beac 1:07.17 3  
29 Martinez, Lexus   Miami Beach Seni 1:07.31 5  
30 Toyloy, Monique   Miramar 1:08.21 7  
31 Williams, Tenisha   Miami Carol City 1:09.91 1  
32 Roberts, Deja   Nova 1:10.63 5  
33 Agumagu, Crystal   North Miami Beac 1:11.30 1  
34 Ingram, Latara   Miami Carol City 1:13.43 7  
35 Williams, Joell   American 1:14.12 5  
36 Jackson, Faaizah   Miami Northweste 1:14.64 7  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pauls, Caroline   Calvary Christia 2:11.67 1  
2 Kalis, Christina   St Thomas Aquina 2:15.44 1  
3 Alexander, Rachelle   American Heritag 2:16.37 1  
4 Jacobs, Alexus   Miami Northweste 2:19.22 1  
5 Allen, Torrencia   Miami Northweste 2:22.61 1  
6 Jean-Baptiste, Narinah   St Thomas Aquina 2:23.15 1  
7 Geffrard, Anjalie   North Miami Beac 2:29.21 1  
8 Knight, Jaddah   South Dade 2:30.84 1  
9 Rose, Akeeba   Dr. Michael M. K 2:31.66 1  
10 Jones, Rynisha   South Dade 2:38.44 1  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Pauls, Caroline   Calvary Christia 2:15.01 1  
2 Rogers, Daesha   American Heritag 2:17.10 1  
3 Alexander, Rachelle   American Heritag 2:19.56 1  
4 Jacobs, Alexus   Miami Northweste 2:19.60 1  
5 Kalis, Christina   St Thomas Aquina 2:20.02 1  
6 Archer, Lauren   Ransom-Everglade 2:20.59 1  
7 Beecham, Cristina   Ransom-Everglade 2:22.99 1  
8 Jean-Baptiste, Narinah   St Thomas Aquina 2:25.70 1  
9 Allen, Torrencia   Miami Northweste 2:28.25 1  
10 Geffrard, Anjalie   North Miami Beac 2:31.68 1  
11 Knight, Jaddah   South Dade 2:33.14 1  
12 Rose, Akeeba   Dr. Michael M. K 2:33.51 1  
13 Goodman, Mya   Pembroke Pines C 2:35.36 1  
14 Veve, Amanda   American Heritag 2:35.88 1  
15 Jackson, Ja' Korre   Miami Northweste 2:35.90 1  
16 Jones, Rynisha   South Dade 2:37.20 1  
17 Alvarez, DiCaria   South Dade 2:37.28 1  
18 Andris, Eleni   Ransom-Everglade 2:37.31 1  
19 La Rosa, Excella   Mater Academy 2:39.27 1  
20 Luis, Sydney   Somerset Academy 2:44.77 1  
21 Martinez, Lexus   Miami Beach Seni 2:47.45 1  
22 Foster, Donei   Monsignor Edward 2:49.20 1  
23 Sellers, Hannah   North Broward Pr 2:50.74 1  
24 Nethersole, Catherine   Pembroke Pines C 2:54.63 1  
25 Wilson, Tonysha   Miami Beach Seni 2:56.18 1  
26 Louis, Shamyka   North Miami Beac 2:56.97 1  
27 Greenfield, Jessica   North Broward Pr 2:58.01 1  
28 Fenton, Anique   Miramar 3:14.41 1  
29 Rosendo, Kali   University Schoo 3:15.08 1  
30 Almarales, Jaida   Miramar 3:21.46 1  
31 Desitr, Patacharin   Miami Beach Seni 3:22.99 1  
-- Suarez, Giselle   St Thomas Aquina DNF 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rogers, Daesha   American Heritag 5:10.39 1  
2 Pauls, Caroline   Calvary Christia 5:10.41 1  
3 Payne, Alexandra   St Thomas Aquina 5:11.81 1  
4 Carpio, Nicole   Ransom-Everglade 5:23.85 1  
5 Suarez, Giselle   St Thomas Aquina 5:26.27 1  
6 Garcia, Venus   Mater Academy 5:29.12 1  
7 Jones, Kimberly   Nova 5:51.63 1  
8 Ortega, Calyope   American Heritag 5:54.47 1  
9 DiCintio, Katelyn   Pompano Beach 5:55.41 1  
10 Goldstein, Julie   Ransom-Everglade 5:57.87 1  
11 Grootens, Eleesheva   Monsignor Edward 5:57.98 1  
12 Alvarez, Asha   South Dade 6:00.44 1  
13 Fuentes, Michelle   St Thomas Aquina 6:00.52 1  
14 Hardy, Dashanay   South Dade 6:01.32 1  
15 Blandon, Kassandra   Miami Beach Seni 6:06.66 1  
16 Davis, Jessica   Pembroke Pines C 6:09.18 1  
17 Goodman, Mya   Pembroke Pines C 6:09.89 1  
18 Trana, Ivette   Mater Academy 6:12.29 1  
19 Bastos, Luz   Miami Beach Seni 6:15.40 1  
20 Hussain, Sonia   Miami Beach Seni 6:15.75 1  
21 Collier, Tieasha   South Dade 6:18.03 1  
22 Jackson, Ja' Korre   Miami Northweste 6:20.21 1  
23 Loochkartt, Kayla   Pompano Beach 6:27.16 1  
24 rodriguez, alexis   Mater Academy 6:31.25 1  
25 fernandez, Natalie   Monsignor Edward 6:32.84 1  
26 Giwa, Yejide   North Miami Beac 7:13.88 1  
27 Sellers, Hannah   North Broward Pr 7:49.03 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Schloss, Margaret   St Thomas Aquina 11:43.85 1  
2 Rischar, Brianna   St Thomas Aquina 11:51.94 1  
3 Garcia, Venus   Mater Academy 11:56.43 1  
4 Ruan, Beatriz   Ransom-Everglade 12:00.13 1  
5 Ortega, Calyope   American Heritag 12:56.14 1  
6 Jones, Kimberly   Nova 13:02.15 1  
7 Blandon, Kassandra   Miami Beach Seni 13:52.70 1  
8 Hussain, Sonia   Miami Beach Seni 13:56.76 1  
9 Hardy, Dashanay   South Dade 14:10.33 1  
10 Grootens, Eleesheva   Monsignor Edward 14:22.59 1  
11 Laforest, Jennifer   North Miami Beac 14:39.93 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wilson, Jasmine   University Schoo 14.27 1  
2 Springer, Yolanda   Miami Northweste 14.51 1  
3 Williams, Altoniece   Miami Northweste 14.57 1  
4 McDonald, Janeil   Hallandale 14.63 1  
5 Burke, Kayla   North Broward Pr 14.71 1  
6 Dooling, Khadeeja   American Heritag 14.73 1  
7 Smith, Nastolgia   St Thomas Aquina 15.05 1  
8 Alyn, Elesha   Miami Northweste 15.45 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Wilson, Jasmine   University Schoo 14.39 3  
2 Springer, Yolanda   Miami Northweste 14.42 2  
3 Williams, Altoniece   Miami Northweste 14.66 3  
4 Smith, Nastolgia   St Thomas Aquina 14.88 3  
5 Burke, Kayla   North Broward Pr 14.89 3  
6 Dooling, Khadeeja   American Heritag 14.98 1  
7 McDonald, Janeil   Hallandale 15.12 2  
8 Alyn, Elesha   Miami Northweste 15.12 2  
9 Alvin, Edquisha   Hallandale 15.53 2  
10 Williams, Dominique   American 17.20 3  
11 Hamilton, Symantha   South Dade 17.30 2  
12 Carter, Joi   Miami Carol City 17.71 3  
13 Meland, Hallie   Ransom-Everglade 17.72 1  
14 Rivera, Daija   Miramar 17.83 1  
15 Banks, Gianna   American Heritag 18.17 1  
16 Jones, Rynisha   South Dade 19.49 1  
17 Brown, Takira   NW Christian 20.09 3  
18 Shaw, Jamesha   Miami Carol City 20.50 3  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dooling, Khadeeja   American Heritag 42.13 1  
2 Springer, Yolanda   Miami Northweste 43.66 1  
3 McCall, Chenique   South Dade 43.78 1  
4 Wilson, Jasmine   University Schoo 44.78 1  
5 Williams, Altoniece   Miami Northweste 44.91 1  
6 Burke, Kayla   North Broward Pr 45.38 1  
7 Alyn, Elesha   Miami Northweste 46.36 1  
8 Payne, Brianna   South Dade 48.38 1  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Dooling, Khadeeja   American Heritag 44.15 3  
2 McCall, Chenique   South Dade 44.43 1  
3 Williams, Altoniece   Miami Northweste 44.44 2  
4 Springer, Yolanda   Miami Northweste 44.50 4  
5 Burke, Kayla   North Broward Pr 45.40 1  
6 Wilson, Jasmine   University Schoo 45.57 3  
7 Payne, Brianna   South Dade 46.25 1  
8 Alyn, Elesha   Miami Northweste 46.92 4  
9 Jackson, Olivian   Miami Norland 47.27 1  
10 Alvin, Edquisha   Hallandale 47.34 2  
11 McDonald, Janeil   Hallandale 48.03 3  
12 Hawkins, Arnetria   Miami Norland 48.83 3  
13 Kanter, Alex   Ransom-Everglade 50.05 3  
14 Wilson, Naomi   Monsignor Edward 50.40 4  
15 Carter, Joi   Miami Carol City 50.51 1  
16 Valesco, Stephany   South Dade 51.71 4  
17 Banks, Gianna   American Heritag 52.54 4  
18 Williams, Dominique   American 52.56 2  
19 Francis, Maya   St Thomas Aquina 53.63 2  
20 Houston, Kalin   St Thomas Aquina 53.93 2  
21 Shaw, Jamesha   Miami Carol City 55.60 4  
22 Brown, Takira   NW Christian 1:00.66 3  
23 Baca, Alyssianna   Booker T. Washin 1:04.30 4  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Gage, Byrd,
Middleto, Julmiste
  Miami Northweste 47.21 1  
2 Perrodin, Bell,
Golden, Francis
  St Thomas Aquina 48.92 1  
3 Williams, Collier,
Long, Roberson
  Miami Carol City 48.98 1  
4 Jackson, Hawkins,
Bennie, Rolle
  Miami Norland 49.07 1  
5 Payne, Payne,
Davis, Boynton
  South Dade 49.66 1  
6 Rolle, Sime,
Smith, Fryd
  Ransom-Everglade 50.71 2  
7 Gale, Gale,
Brown, Doughert
  Calvary Christia 51.21 2  
8 Foster, Nelson,
pulley, Augustin
  Monsignor Edward 54.04 1  
9 Mcknight, Johnson,
Rivera, Lewis
  Miramar 55.22 2  
10 Anderson, Marshall,
Delva, Jean-Pie
  North Miami Beac 56.06 2  
-- gill, johnson,
Thompson, overton
  American DQ 1  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Collier, Vilson,
Bullock, Payne
  South Dade 3:49.78 1  
2 Williams, Springer,
Gage, Jacobs
  Miami Northweste 3:51.12 1  
3 Alexande, Dooling,
Baker, Parrish
  American Heritag 3:58.19 1  
4 Bennie, Jackson,
Hawkins, Martin
  Miami Norland 3:59.27 1  
5 Smith, Fontus,
Harris, Wilson
  Monsignor Edward 4:02.07 1  
6 Long, Everette,
Williams, Carey
  Miami Carol City 4:13.70 1  
7 Daniel, Jocelyn,
Lewis, Major
  Miramar 4:21.25 1  
8 Geffrard, Leroy,
Joseph, Dominiqu
  North Miami Beac 4:24.11 1  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Kalis, Payne,
Richmond, Jean-Bap
  St Thomas Aquina 9:27.22 1  
2 Veve, Alexande,
Baker, Rogers
  American Heritag 9:30.57 1  
3 Valesco, Alvarez,
Knight, McCall
  South Dade 9:55.85 1  
4 Jacobs, Allen,
Cooper, Jackson
  Miami Northweste 9:57.00 1  
5 garcia, rodrigue,
Trana, la rosa
  Mater Academy 10:30.88 1  
6 Taylor, DiCintio,
Johnson, Withrow
  Pompano Beach 10:43.97 1  
7 Blandon, Martinez,
Wilson, Bastos
  Miami Beach Seni 10:50.07 1  
8 Daniel, Major,
Hanchard, Almarale
  Miramar 11:37.20 1  
9 Davis, Netherso,
Pile, Bruns
  Pembroke Pines C 11:40.48 1  
10 Williams, Copeland,
Rahmings, Everette
  Miami Carol City 11:58.78 1  
-- vinasco, gill,
sanon, islam
  American DNF 1  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cameron, Lloydricia   Miami Northweste 40-04.00(12.29m) 1  
2 Roberts, Nia   Miami Norland 39-11.00(12.17m) 1  
3 Willaims, Jasmine   Miami Carol City 38-04.00(11.68m) 1  
4 Griffiths, Monique   Nova 36-00.00(10.97m) 1  
5 White, Akassja   Miami Northweste 36-00.00(10.97m) 1  
6 Graham, Janelle   Nova 35-08.00(10.87m) 1  
7 Russell, Terrisa   St Thomas Aquina 34-02.50(10.43m) 1  
8 Julmice, Jody   American Heritag 33-10.00(10.31m) 1  
9 Pitts, Precious   South Dade 33-03.00(10.13m) 1  
10 McDuffie, Taylor   Calvary Christia 32-04.00(9.86m) 1  
11 Williams, Joy   Miami Carol City 31-02.00(9.50m) 1  
12 Dykes, Jontavia   Miami Northweste 29-08.00(9.04m) 1  
13 Pierre, Ann-Lory   St Thomas Aquina 29-01.00(8.86m) 1  
14 Smith, Brandy   Ransom-Everglade 29-00.00(8.84m) 1  
15 Russell, Tiera   St Thomas Aquina 28-06.00(8.69m) 1  
16 Mexume, Jasmine   North Miami Beac 28-04.50(8.65m) 1  
17 Joseph, Joan   South Dade 28-03.00(8.61m) 1  
18 stewart, amber   American 28-02.00(8.59m) 1  
19 Hardy, Tanisha   Hallandale 27-11.00(8.51m) 1  
20 Harvey, Monique   NW Christian 27-06.50(8.39m) 1  
21 Williams, Kendra   Miami Carol City 26-02.50(7.99m) 1  
22 Hutchinson, Vashti   Hallandale 24-11.00(7.59m) 1  
23 Nishon, Pearl   Unattached 23-05.00(7.14m) 1  
24 Alexander, Tiara   Nova 23-02.00(7.06m) 1  
25 Nwankwo, Uchenna   Miramar 22-06.00(6.86m) 1  
26 Volmar, Poupina   North Miami Beac 21-03.50(6.49m) 1  
27 Stewart, Briana   American 21-03.00(6.48m) 1  
28 Wright, Mellisa   North Broward Pr 21-00.00(6.40m) 1  
29 Bryant, Shakera   South Dade 20-03.00(6.17m) 1  
30 Osborn, Corin   University Schoo 14-09.00(4.50m) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cameron, Lloydricia   Miami Northweste 145-05(44.32m) 1  
2 Griffiths, Monique   Nova 140-11(42.95m) 1  
3 Graham, Janelle   Nova 132-04(40.34m) 1  
4 Willaims, Jasmine   Miami Carol City 132-02(40.28m) 1  
5 White, Akassja   Miami Northweste 118-05(36.09m) 1  
6 Julmice, Jody   American Heritag 105-04(32.11m) 1  
7 Smith, Brandy   Ransom-Everglade 103-07(31.57m) 1  
8 Boynton, Rashe   South Dade 94-02(28.70m) 1  
9 Hardy, Tanisha   Hallandale 83-09(25.53m) 1  
10 Russell, Terrisa   St Thomas Aquina 82-09(25.22m) 1  
11 Gilyard, Jasmine   Miami Northweste 79-06(24.23m) 1  
12 Russell, Tiera   St Thomas Aquina 75-07(23.04m) 1  
13 Williams, Kendra   Miami Carol City 75-04(22.96m) 1  
14 Williams, Joy   Miami Carol City 73-07(22.43m) 1  
15 Rolle, Caitlin   Ransom-Everglade 69-09(21.26m) 1  
16 Joseph, Joan   South Dade 63-00(19.20m) 1  
17 Stewart, Briana   American 60-02(18.34m) 1  
18 Laclaustra, Aimee   St Thomas Aquina 59-04(18.08m) 1  
19 Alexander, Tiara   Nova 56-02(17.12m) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Vilson, Barbra   South Dade 5-04.00(1.63m) 1  
2 Hammer, Alia   Calvary Christia 5-00.00(1.52m) 1  
3 Jean-Baptiste, Narinah   St Thomas Aquina 5-00.00(1.52m) 1  
4 Holmes, Meghan   Nova 4-10.00(1.47m) 1  
5 Tutson, Sade   American 4-10.00(1.47m) 1  
6 Brown, Ebony   Calvary Christia 4-08.00(1.42m) 1  
7 Stallworth, Quantavia   Miami Northweste 4-08.00(1.42m) 1  
10 Knight, Jaddah   South Dade 4-06.00(1.37m) 1  
8 Alvarez, Asha   South Dade 4-06.00(1.37m) 1  
9 Williams, Joell   American 4-06.00(1.37m) 1  
11 Crews, Trakell   Miami Northweste 4-04.00(1.32m) 1  
-- Coombs, Abigail   American Heritag NH(--) 1  
-- Steffes, Pia   American Heritag NH(--) 1  
-- Figueroa, Kristy   Nova NH(--) 1  
-- Copeland, Arielle   Miami Carol City NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Alyn, Elesha   Miami Northweste 16-07.50(5.07m) nwi 1  
2 Bullock, Dominique   South Dade 16-02.50(4.94m) nwi 1  
3 Stallworth, Quantavia   Miami Northweste 15-09.50(4.81m) nwi 1  
4 Perrodin, Lauren   St Thomas Aquina 15-08.25(4.78m) nwi 1  
5 Duncanson, Kiera   Nova 15-07.50(4.76m) nwi 1  
6 Foster, MaJosé   Nova 15-01.00(4.60m) nwi 1  
7 Sime, Amber   Ransom-Everglade 15-00.50(4.58m) nwi 1  
7 Holmes, Meghan   Nova 15-00.50(4.58m) nwi 1  
9 Wilson, Naomi   Monsignor Edward 15-00.00(4.57m) nwi 1  
10 Frazier, Tyra   Pompano Beach 14-10.75(4.54m) nwi 1  
11 Morgan, Melody   Pembroke Pines C 14-10.75(4.54m) nwi 1  
12 Hamilton, Symantha   South Dade 14-08.50(4.48m) nwi 1  
13 Houston, Kalin   St Thomas Aquina 14-07.00(4.45m) nwi 1  
14 Middleton, Kededra   Miami Northweste 13-08.50(4.18m) nwi 1  
15 Collier, Amber   Miami Carol City 13-05.25(4.10m) nwi 1  
16 Rizzi, Emilia   North Broward Pr 13-03.25(4.04m) nwi 1  
17 Rivera, Daija   Miramar 13-02.75(4.03m) nwi 1  
18 Toyloy, Monique   Miramar 12-06.25(3.82m) nwi 1  
19 Millage, Samantha   Somerset Academy 12-00.75(3.68m) nwi 1  
20 Marshall, Keyshawna   North Miami Beac 11-11.50(3.64m) nwi 1  
21 McKnight, Takiya   Miramar 11-10.50(3.62m) nwi 1  
22 Barrenechea, Michelle   American Heritag 11-06.50(3.52m) nwi 1  
23 williams, kendia   Miami Carol City 9-10.00(3.00m) nwi 1  
-- Dooling, Khadeeja   American Heritag FOUL(--) nwi 1  
-- Davis, Anise   American Heritag FOUL(--) nwi 1  
-- Jean-Pierre, Fredricka   North Miami Beac FOUL(--) nwi 1  
-- Baxter, Keiera   North Miami Beac FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Alyn, Elesha   Miami Northweste 38-05.50(11.72m) nwi 1  
2 Vilson, Barbra   South Dade 36-02.00(11.02m) nwi 1  
3 Hawkins, Arnetria   Miami Norland 36-02.00(11.02m) nwi 1  
4 Wilson, Jasmine   University Schoo 34-10.75(10.64m) nwi 1  
5 Middleton, Kededra   Miami Northweste 34-07.25(10.55m) nwi 1  
6 Holmes, Meghan   Nova 34-05.50(10.50m) nwi 1  
7 Springer, Yolanda   Miami Northweste 34-01.25(10.39m) nwi 1  
8 Griffiths, Monique   Nova 33-03.25(10.14m) nwi 1  
9 Payne, Brianna   South Dade 33-01.00(10.08m) nwi 1  
10 Lopez, Adriana   Ransom-Everglade 31-04.00(9.55m) nwi 1  
11 Roberts, Deja   Nova 31-04.00(9.55m) nwi 1  
12 Frazier, Tyra   Pompano Beach 30-06.00(9.30m) nwi 1  
13 Taylor, Brandi   Pompano Beach 30-04.75(9.26m) nwi 1  
14 Alvarez, Asha   South Dade 29-08.50(9.06m) nwi 1  
15 Angelini, Chloe   St Thomas Aquina 29-02.75(8.91m) nwi 1  
-- Carey, Natashalette   Miami Carol City FOUL(--) nwi 1  
-- Smith, Nastolgia   St Thomas Aquina FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gale, Emily   Calvary Christia 11-07.00(3.53m) 1  
2 Gale, Amanda   Calvary Christia 10-00.00(3.05m) 1  
3 Grussmark, Devon   Ransom-Everglade 9-00.00(2.74m) 1  
4 Sheppard, Nati   Ransom-Everglade 9-00.00(2.74m) 1  
5 Meland, Hallie   Ransom-Everglade 8-06.00(2.59m) 1  
6 Julmice, Jody   American Heritag 8-00.00(2.44m) 1  
7 Alvarez, DiCaria   South Dade 7-00.00(2.13m) 1  
8 Blake, Dorian   American Heritag 7-00.00(2.13m) 1  
9 Figueroa, Kristy   Nova 7-00.00(2.13m) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 

Post to:  
Post as: 
History for DistancePreps.com - The Future Runs Now
YearVideosNewsPhotosBlogs
2014 2159 2131 17895 11
2013 1605 3560 25995 18
2012 2287 2220 28653 31
2011 2432 1161 9801 36
2010 713 389 3211 10
2009 41 21 1  
2008 8      
2006   2    
2001 9      
2000 1      
1982 1      
1971 1      
1969 1      
1965 1      
1954 1