Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Media

Videos (20)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Our Photos (0 of 2715)

 

Our Blogs (0 of 0)

 

Our Videos (20 of 231)

 
Midget Girls 400m Prelim Heat 2 - Ontario OFSAA Outdoor Provincial Championships 2015
 
Midget Boys 400m Prelim Heat 2 - Ontario OFSAA Outdoor Provincial Championships 2015
All (20)
 

Our Media/Results from Ontario OFSAA Outdoor Provincial Championships  

Select Year: 

Ontario OFSAA Outdoor Provincial Championships
June 4th - June 6th
299 Bloor St. West, Toronto, Ontario, Canada
 

Our Results

Ontario OFSAA Outdoor Provincial Championships
Jun 4, 2015 to Jun 6, 2015
Varsity Stadium, University of Toronto, 299 Bloor St. West, Toronto, ON, CA
Timing/Results by: Windsor Timing - Windsor - ON - Timing Compa
 
Men: 400m | 1500m | 3k | 100h | 300h | 4x100m | LJ
 
Mens 400m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
17 Demir, Dennis   Neil McNeil 55.10 2  
20 Vilan, Roger   Neil McNeil 55.96 2  
 
Mens 1500m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
17 Alexander, Andrew   Neil McNeil 4:16.77 2  
 
Mens 3000m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
12 Alexander, Andrew   Neil McNeil 9:08.94 1  
22 Gurrin-Smith, Nathan   Neil McNeil 9:40.34 1  
 
Mens 100m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
2 Foudy, Liam   Neil McNeil 13.76 1 8
 
Mens 100m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
2 Foudy, Liam   Neil McNeil 14.17 2  
15 Alvarez, Justin   Neil McNeil 15.18 1  
 
Mens 300m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Foudy, Liam   Neil McNeil 39.99 1 10
 
Mens 300m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
4 Foudy, Liam   Neil McNeil 42.10 3  
11 Demir, Dennis   Neil McNeil 43.52 1  
 
Mens 4x100m Relay Midget Back to top
  Name   School Finals H# Pts
-- Neiven, Foudy,
Tisdale, Vilan
  Neil McNeil DQ 1 170.60
 
Mens 4x100m Relay Midget Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Neiven, Foudy,
Tisdale, Vilan
  Neil McNeil 45.58 2  
 
Mens Long Jump Senior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
18 Bernard, Sheldon   Neil McNeil 5.69m(18'8) +1.6 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 

 

2015 Results - OFSAA Track and Field Championships

Published by RunnerSpace.com/OFSAA on Jun 1st, 4:48pm

Meet Website: OFSAA.on.ca

Full results will be posted when available.

Live Results by Windsor Timing: Here

Free Webcast by AthleticsCanada.tv: Watch Here

Event 97  Women 1500 Meter Steeplechase Open
===================================================================
       OFSAA: ! 4:57.06  07/06/2013  Renee Maisonneuve, ESC Theriau
   Can Inter: * 4:57.06  07/06/2013  Renee Maisonneuve, ESC Theriau
       OFSAA: ! 4:57.06  07/06/2013  Renee Maisonneuve, ESC Theriau
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Charlotte Prouse             London Central         5:03.76Q  2
  2 Carissa Gobbi                Lady of Lourdes        5:09.82Q  1
  3 Sadie-Jane Hickson           Lindsay CVI            5:10.38Q  2
  4 Sarah MacDonald              St. Clement's Sc       5:10.51Q  1
  5 Andie Wood                   Dryden HS - Dryden     5:12.90Q  1
  6 Christiana Agustin           Blessed Card Newman    5:13.98Q  2
  7 Paige Sandwell               Dr G W Williams        5:14.25Q  1
  8 Christina Dolderman          Centr Wellington       5:20.05Q  2
  9 Karlie Janes                 Runnymede - Toronto    5:15.04q  1
 10 Alyssa Stowe                 Almonte                5:17.33q  1
 11 Maya Day                     Grand River            5:23.86q  2
 12 Heidi Tuszkiewicz            All Saints CSS         5:24.98q  2
 13 Kiana Gibson                 Merivale HS            5:25.09   2
 14 Sophie Rodenburg             Earl of Marc           5:26.62   1
 15 Emma Waddington              Westdale SS            5:26.92   2
 16 Kayla Bevacqua               Notre Dame -Well       5:32.87   1
 17 Beth Vanderbrugghen          Guido De Bres          5:33.58   2
 18 Grace Reszenik               Lawrence Park -        5:34.42   1
 19 Lauren McDonald              St Joseph's CHS        5:35.37   1
 20 Allison Caswell              Lo-Ellen Park SS       5:38.92   1
 21 Erin Hansel                  West Ferris SS         5:39.70   2
 22 Michelle Cornacchia          Notre Dame CSS         5:41.15   1
 23 Melanie Malette              ESC Theriault          5:43.53   2
 24 Rachel Langelaan             Blessed Trinity        5:44.43   2

Event 98  Men 2000 Meter Steeplechase Open
===================================================================
       OFSAA: ! 5:37.76  1982        Alain Boucher, ESC Algonquin  
   Can Inter: * 5:37.76  1982        Alain Boucher, ESC Algonquin  
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Liam Passi                   Lasalle SS             6:09.04Q  1
  2 Farah Abdulkarim             Glebe CI - Ottawa      6:11.74Q  2
  3 Josh Kellier                 Chatham-Kent           6:09.77Q  1
  4 Sergio Raez-Villanueva       John Cabot CSS         6:12.82Q  2
  5 Caleb Main                   Preston - Cambridge    6:10.07Q  1
  6 Cain Hassim                  W Churchill -StC       6:14.29Q  2
  7 Simon Wells                  Centennial - Guelph    6:13.12Q  1
  8 Timothy Mustard              Bishop Allen Aca       6:16.18Q  2
  9 Jonathan Besselink           Holy Cross -King       6:16.04q  1
 10 Sam Serviss                  Valour                 6:17.04q  1
 11 Jacob Benson                 Dryden HS - Dryden     6:17.42q  2
 12 Enrique Nepomuceno           Holy Names             6:19.75q  2
 13 Carter Wood                  Birchmount Park        6:25.07   2
 14 Mitchell Cauchi              Paul Dwyer CHS         6:25.91   2
 15 Matt Lawrence                St. Dominic CSS        6:27.92   1
 16 Felix Robillard              ESP Louis-Riel         6:28.99   2
 17 Luke Groulx                  W. C. Eaket SS         6:30.28   1
 18 Adam Welsh                   Paul Dwyer CHS         6:32.31   1
 19 Tyler Thomson                A. N. Myer SS          6:35.45   1
 20 Adam Chojecki                Father Redmond -       6:35.98   1
 21 Carter Lobert                Superior Hts CVS       6:42.44   2
 22 Asad Bari                    Birchmount Park        6:45.10   1
 23 Levi Fretz                   Ridgeway-Crystal       6:48.31   2
 24 Kiran Persaud                Markham DHS            6:57.06   2

Event 5  Women 400 Meter Midget
===================================================================         
       OFSAA: ! 54.63  07/06/2013  Kyra Constantine, St Roch CSS            
   Can Inter: * 52.52  2015        Raquel Tjernaget, New Westminste         
       OFSAA: ! 54.63  07/06/2013  Kyra Constantine, St Roch CSS            
    Name                    Year School                 Prelims  H#         
===================================================================         
Preliminaries                                                               
  1 Lauren Gale                  South Carleton           55.05Q  3         
  2 Skyy Diop                    All Saints CSS           58.02Q  1         
  3 Sharelle Samuel              Ashbury Coll             58.05Q  2         
  4 Nh'Keeda Lambert             Wilfrid Laurier-         59.69Q  3         
  5 Aliyah Broomfield            Mgr- de- Charbon         59.83Q  2         
  6 Taneidra Cain                Herman, W.F.             59.91Q  1         
  7 Mackenzie Morgan             Kitchener Waterl       1:00.11q  2         
  8 Melanie Clayton              Medway - Arva          1:00.60q  3 1:00.594
  9 Nicole Parsons               Abbey Park HS          1:00.60   1 1:00.599
 10 Justyna King                 Blessed Card Newman    1:00.80   1         
 11 Jadyn Pettenuzzo             Korah CVS              1:00.89   1         
 12 Abbey Thorup                 St. Mary's DCVI        1:01.10   3 1:01.093
 13 Alexandra Hebert             ESC Jean Vanier        1:01.10   3 1:01.098
 14 Benet Avery                  Birchmount Park        1:01.14   2         
 15 Brittney Willson             Elmvale DHS            1:01.58   1         
 16 Jessie Fennell               E L Crossley CSS       1:02.12   1         
 17 Tori Hendriks                Blessed Trinity        1:02.39   2         
 18 Kianna Yemen                 Valour                 1:02.82   2         
 19 Keegan Gaunt                 St. Ignatius HS        1:03.05   2         
 20 Zoey Westervelt              Joan of Arc -Bar       1:03.61   3         
 21 Haley Carroll                Woodroffe HS           1:03.92   3         
 22 Kyndra Young                 ESC Champlain          1:03.95   1         
 23 Alexa Annecca                St. Peter's CSS        1:04.19   2         
 24 Emma Weltz                   O'Gorman HS            1:07.28   3         

Event 6  Men 400 Meter Midget
===================================================================
       OFSAA: ! 49.77  06/06/2014  Nathan Friginette, John Paul II 
   Can Inter: * 46.27  1987        Carl Folkes, Central Technical S
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Matthew Kiatipis             Sacred Heart CHS         52.15Q  1
  2 Sydney Brown                 London South             52.30Q  2
  3 Alec Purnell                 Dundas Valley            52.55Q  3
  4 Max Taylor                   Holy Cross -King         52.20Q  1
  5 Riley Robitaille             ESC Theriault            53.07Q  3
  6 Emmett Bravakis              Holy Cross -King         53.57Q  2
  7 Justin Casugay               Father Henry Car         53.13q  3
  8 Ethan Pasco                  St Paul - NiaFal         53.35q  3
  9 Travis Scott                 St. Marcellinus          53.61   1
 10 Frankie Calvaruso            St. Anne - Windsor       53.81   1
 11 Hunter Campbell              Hammarskjold HS          53.82   2
 12 Isaiah Briones-Skeete        St. Mary CSS             53.99   3
 13 Trevone Zoysa                St. John's College       54.44   2
 14 Andy Nguyen                  Joan of Arc -Mis         54.58   3
 15 Isaac Emon                   Patrick Fogarty          54.89   1
 16 Ben Gallo                    Jean Vanier -Col         54.90   1
 17 Dennis Demir                 Neil McNeil - To         55.10   2
 18 Keith Sum                    Vincent Massey           55.15   1
 19 Mason Gavin                  Thousand Islands         55.82   1
 20 Roger Vilan                  Neil McNeil - To         55.96   2
 21 Emmanuel Joseph              Franco-Cite - NC         56.04   2
 22 Aaghaash Girithiran          Woburn - Scarbor         56.45   3
 23 Kadin Taylor                 Dryden HS - Dryden       56.55   2
 24 Byron Pine                   St Mary's - SSMa         57.62   3

Event 37  Women 400 Meter Junior
===================================================================       
       OFSAA: ! 53.66  03/06/2011  Christian Brennan, St. Mary CSS        
   Can Inter: * 52.52  2015        Raquel Tjernagel, New Westminste       
    Name                    Year School                 Prelims  H#       
===================================================================       
Preliminaries                                                             
  1 Ashlan Best                  Centennial - Guelph      56.68Q  1       
  2 Zoe Sherar                   Bloor - Toronto          57.58Q  3       
  3 Megan Dunn                   Lord Dorchester          58.37Q  2       
  4 Ally Oulds                   Chatham-Kent             58.47Q  2       
  5 Megan Beaudry                Lord Dorchester          59.01Q  3       
  6 Simone Da Silva              Bishop Allen Aca         59.40Q  1       
  7 Emma Tworzyanski             Bill Crothers SS         59.90q  1 59.892
  8 Karly Hellstrom              Lasalle SS               59.90q  2 59.895
  9 Tonie Parker                 Wexford CSA- Sca         59.92   1       
 10 Julia Maine                  Lisgar CI - Ottawa     1:00.42   3       
 11 Megan Rodrigues              St. Marcellinus        1:00.53   2       
 12 Maddie Johnson               St. Peter's CSS        1:00.69   3       
 13 Grace Wamsley                Usula Franklin         1:01.17   3       
 14 Taja McLean                  T A Blakelock HS       1:01.52   2       
 15 Natalia Mielczarek           Jean Brebeuf-Ham       1:01.54   1       
 16 Rachel Hickson               St Pius X CHS          1:01.55   1       
 17 Julia Wiercigroch            St F Xavier -Mis       1:01.64   2       
 18 Tia Lampo                    Superior C & VS        1:02.02   2       
 19 Jazmyn Lewis                 Stephen Lewis SS       1:02.24   3       
 20 Mikayla Trudeau-Meisner      Osgoode THS            1:03.05   3       
 21 Ainsleigh Sedore             Innisdale SS           1:04.07   2       
 22 Abbey Lanzo                  Holy Cross -King       1:04.75   1       
 23 Andrea Pintar                Timmins HVS            1:06.78   3       
 24 France Courtemanche          Notre-Dame -Sudb       1:07.30   1       

Event 38  Men 400 Meter Junior
===================================================================      
       OFSAA: ! 48.58  2010        Brandon McBride, W.F. Herman SS       
   Can Inter: * 46.27  1987        Carl Folkes, Central Technical S      
    Name                    Year School                 Prelims  H#      
===================================================================      
Preliminaries                                                            
  1 Neil Francis                 Father Henry Car         51.04Q  3      
  2 Nathan Friginette            St. John Paul II         51.14Q  2      
  3 Jordan Taylor                Bill Crothers SS         51.20Q  1      
  4 Patrick Quinland             Herman, W.F.             51.32Q  3      
  5 William McBride              Herman, W.F.             51.74Q  1      
  6 Will McDonough               Hammarskjold HS          51.78Q  2      
  7 Nick Bauernschmitt.          Valour                   51.40q  3      
  8 Zaid Malik                   St. Marcellinus          51.76q  3      
  9 Joshua Woghiren              Herman, W.F.             51.88   1      
 10 Matt Hickey                  Notre Dame -CaPl         51.93   1      
 11 Tim Falco                    Rockway Mennonite S      52.04   2      
 12 Nicholas Mateus              Joan of Arc -Mis         52.14   1      
 13 Kole Scott                   OD/Park SS               52.64   1      
 14 Kemar Solomon                John Polanyi CI-         52.72   2      
 15 Elcoy Spencer                Cardinal Leger           52.87   3      
 16 Owen Kernan                  Cobourg DCI West         52.99   2      
 17 Dawson Meecham               West Ferris SS           53.00   1      
 18 Dillon Lainey                St. Peter's CSS          53.02   2      
 19 Devon Smith                  Card Newman -SCr         53.09   2      
 20 Michael Zubieta              Marshall McLuhan         53.13   1      
 21 Cameron Murphy               All Saints CSS           53.45   3      
 22 Woja Kenyi                   St. Ignatius HS          54.65   3      
 23 Stewart Parnell              Roland Michener          55.36   2      
 -- Cade Wykes                   Thousand Islands            DQ   3 163.3

Event 69  Women 400 Meter Senior
===================================================================       
       OFSAA: ! 53.32  1980        Charmaine Crooks, West Toronto S       
   Can Inter: * 52.52  2015        Raquel Tjernagel, New Westminste       
    Name                    Year School                 Prelims  H#       
===================================================================       
Preliminaries                                                             
  1 Kyra Constantine             St Roch CSS              54.94Q  3       
  2 Kristin Oneill               Ignatius of Loyo         56.19Q  2       
  3 Jenna Smith                  Dundas Valley            56.57Q  1 56.569
  4 Dalyssa Huggins              Bill Crothers SS         55.75Q  3       
  5 Katrina Innanen              Birchmount Park          56.52Q  2       
  6 Bella Efremenko              Cameron Heights          56.76Q  1       
  7 Ebhani Blackwood             Bill Crothers SS         56.18q  3       
  8 Tiffany Sabado-Worrell       Notre Dame  - To         56.57q  2 56.567
  9 Erinn Stenman-Fahey          Canterbury               56.80   2       
 10 Natalie Topp                 St. Mary's DCVI          56.83   1       
 11 Kristy Hodgins               Northern  - Sarnia       57.93   1       
 12 Sophia Skorenky              ESCMR - Kingston         58.28   1       
 13 Chloe Hewitt                 Westdale SS              58.65   1       
 14 Morgan Byng                  Banting Memorial         58.89   3       
 15 Ashley McDonald              Birchmount Park          58.90   2       
 16 Kate Current                 Cobourg CI - Coburg      58.93   2       
 17 Vanessa Small                St. James - Guelph       59.22   3       
 18 Natasha Mayer                Notre-Dame -Sudb       1:00.14   1       
 19 Amanda Spence                Brother Andre          1:00.50   3       
 20 Caitlin Fischer              South Carleton         1:00.58   1       
 21 Laura Graham                 Lasalle SS             1:00.63   2       
 22 Tara Griener                 Timmins HVS            1:04.18   3       
 23 Jenny Hammond                Fort Frances HS        1:04.68   2       

Event 70  Men 400 Meter Senior
===================================================================
       OFSAA: ! 46.94  2010        Alistair Moona, Erindale SS     
   Can Inter: * 46.27  1987        Carl Folkes, Central Technical S
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Myles Banfield               Bill Crothers SS         48.06Q  1
  2 Matthew LeLiever             St. Marcellinus          48.36Q  2
  3 Ramzi Abdullahi              John Polanyi CI-         48.61Q  3
  4 Robert Heppenstall           St Thomas More           48.87Q  2
  5 Logan Jones                  David & Mary Tho         48.88Q  3
  6 Michael Petersen             Malvern - Toronto        49.05Q  1
  7 Logan Riley                  All Saints CSS           49.09q  2
  8 Nathaniel Mechler            Elmira - Elmira          49.11q  2
  9 Michael Dike                 Marguerite d'You         49.60   1
 10 Teagan Retty                 St John CHS - Perth      49.81   1
 11 Jacob McLennan               Bishop Allen Aca         49.98   3
 12 Chance Newell                St. David                50.56   1
 13 David Froebel                ESC Renaissance          50.64   2
 14 Ryan Korol                   Notre Dame -Burl         50.83   1
 15 Cameron Hoggarth             Goderich - Goderich      51.15   2
 16 Austin White                 St Micheal -Kemp         51.38   3
 17 Bertwin Ben-Smith            St. Joseph C.H.S.        51.50   3
 18 Brandon Lee-Hyman            Sandwich - Windsor       51.60   3
 19 Mark Hutchinson              Eastview SS              51.68   3
 20 Aksel Pollari                Central Algoma           51.99   1
 21 Mitchell Argue               Fort Frances HS          52.39   3
 22 Josh Leblond                 Joseph-Scollard          52.46   1
 23 Sebastien Louis              Pierre Savard            52.77   2
 24 Max Fisher                   Superior Hts CVS         53.32   2

Event 9  Women 1500 Meter Midget
===================================================================
       OFSAA: ! 4:28.41  07/06/2013  Jessie Fleming, London Central
   Can Inter: * 4:22.03  07/06/2013  Jaimie Phelan, St Mary's HS - 
       OFSAA: ! 4:28.41  07/06/2013  Jessie Fleming, London Central
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Brogan MacDougall            Regiopolis-N D         4:43.36Q  2
  2 Jocelyn Chau                 De La Salle Coll       4:48.60Q  1
  3 Aleksa Gold                  Bishop Strachan        4:43.52Q  2
  4 Mei Mei Weston               Glebe CI - Ottawa      4:49.49Q  1
  5 Haley Walker                 Havergal College       4:43.80Q  2
  6 Lily Meek                    Thousand Islands       4:52.74Q  1
  7 Nicole Fox                   Humberside - Tor       4:44.40Q  2
  8 Delainey Johnson             Chatham-Kent           4:53.43Q  1
  9 Maya Hannagan                Vincent Massey         4:49.12q  2
 10 Charlotte Wood               Bracebridge MLSS       4:50.12q  2
 11 Kaitlyn Lynch                Bishop Tonnos          4:58.46q  2
 12 Madison Johnstone            Ancaster HS            4:58.91q  1
 13 Chloe Walker                 Vincent Massey         4:59.23   1
 14 Kyleigh Stubbs               St.Joe-St.Thomas       5:00.34   1
 15 Sophie Warren                Valour                 5:01.30   1
 16 Kayleigh Bush                A. N. Myer SS          5:02.50   2
 17 Gyandra Santos Pardo         Markville SS           5:04.64   1
 18 Sydney Livermore             St. Peter's CSS        5:07.64   2
 19 Sidney Tarini                Lo-Ellen Park SS       5:14.36   2
 20 Emily Bartolomucci           ESC Theriault          5:17.13   1
 21 Ashley Lof                   Guido De Bres          5:21.01   2
 22 Hillary Clark                Elliot Lake SS         5:21.10   1
 23 Madison Halvorsen            St. Ignatius HS        5:21.62   2

Event 10  Men 1500 Meter Midget
===================================================================
       OFSAA: ! 3:54.31  1989        Kevin Sullivan, North Park C &
   Can Inter: * 3:42.33  1993        Kevin Sullivan, North Park C &
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Jonathan DeSouza             Marguerite d'You       4:15.68Q  2
  2 Thomas Witkowicz             All Saints CSS         4:16.58Q  1
  3 Joshua DeSouza               Marguerite d'You       4:16.27Q  2
  4 Aidan Dudas                  Parry Sound HS         4:17.59Q  1
  5 William Stewart              Banting, Sir F.        4:16.74Q  2
  6 Eric Morris                  Centr Wellington       4:17.74Q  1
  7 Tyler Young                  Centr Wellington       4:16.80Q  2
  8 Mitchell LeLiever            St. Marcellinus        4:17.75Q  1
  9 Jonathan Rioux               ESP Louis-Riel         4:16.86q  2
 10 Peter Minbashian             Michael Power/St       4:17.04q  2
 11 Marcus Kemp                  St.Mary's-Kitche       4:17.76q  1
 12 Cade Kochals                 Northern - Toronto     4:18.66q  1
 13 Matthew Hebert               Arnprior DHS           4:19.62   1
 14 Erik Ohrling                 Collingwood CI         4:20.68   1
 15 Mathew Bridger               Notre Dame CSS         4:21.39   2
 16 Brock Deba                   E L Crossley CSS       4:21.62   2
 17 Adrian Fournier              Franco-Cite - NC       4:21.85   1
 18 Andrew O'Reilly              Upper Canada Col       4:28.97   2
 19 Josh Tillson                 Lo-Ellen Park SS       4:29.03   2
 20 Ben Lee                      MacKenzie Commun       4:30.02   2
 21 Vincent Gauthier             ESC Theriault          4:30.66   1
 22 Marcio Gomes                 Chaminade Colleg       4:35.36   1
 23 James Scott                  Manitoulin SS          4:40.94   2
 24 Aleksi Luoma                 Hammarskjold HS        4:44.46   1

Event 41  Women 1500 Meter Junior
===================================================================
       OFSAA: ! 4:26.85  07/06/2013  Heather Jaros, La Salle SS    
   Can Inter: * 4:22.03  07/06/2013  Jaimie Phelan, St Mary's HS - 
       OFSAA: ! 4:26.85  07/06/2013  Heather Jaros, La Salle SS    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Emily Cohen                  Lawrence Park -        4:39.17Q  2
  2 Christine Laurie             Kitchener Waterl       4:43.76Q  1
  3 Sevanne Ghazarian            St. Benedict           4:39.81Q  2
  4 Keili Shepherd               Glebe CI - Ottawa      4:43.81Q  1
  5 Mikaela Lucki                Bishop Allen Aca       4:40.24Q  2
  6 Christiane Konstantopoul     Toronto Prep School    4:44.35Q  1
  7 Madeleine Ghazarian          Preston - Cambridge    4:40.37Q  2
  8 Martha MacDonald             Havergal College       4:46.27Q  1
  9 Hannah Johnston              Hammarskjold HS        4:41.99q  2
 10 Jacquelyn Quesnel            Kingston CVI           4:45.16q  2
 11 Kayla McGowan                EDEN                   4:46.99q  1
 12 Laura Parkinson              C.C.H. - London        4:48.17q  1
 13 Marin Scotten                Wil Laurier -Ont       4:49.55   1
 14 Jenna Rossi                  Gisele-Lalonde         4:53.36   2
 15 Avery Goertz                 Governor Simcoe        4:53.43   1
 16 Lauren Crawley               Courtice SS            4:56.17   1
 17 Stefanie Parsons             Christ the King        5:04.59   2
 18 Veronica Dyment              All Saints CSS         5:04.67   1
 19 Shania Rodrigues             Paul Dwyer CHS         5:04.72   2
 20 Taylor Medeiros              Notre Dame CSS         5:13.78   2
 21 Megan Norton                 E L Crossley CSS       5:19.28   2
 22 Makayla Charette             ESC Theriault          5:30.43   2
 23 Kaitlyn Kennepohl            W. C. Eaket SS         5:43.34   1

Event 42  Men 1500 Meter Junior
===================================================================
       OFSAA: ! 3:55.38  2009        Robert Denault, Aurora HS     
   Can Inter: * 3:42.33  1993        Kevin Sullivan, North Park C &
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Mathieu Plamondon            ESC Theriault          4:02.95Q  2
  2 Reilly McCann                Franco-Cite - NC       4:07.71Q  1
  3 Luke Jaciw-Zurakowsky        Notre Dame CSS         4:03.24Q  2
  4 Braydon Clarke               Erin - Erin            4:07.83Q  1
  5 Mitch deLange                Unity Christian        4:04.33Q  2
  6 Gavin Hughes                 St. James - Guelph     4:08.09Q  1
  7 Theo Hassim                  W Churchill -StC       4:06.33Q  2
  8 David Poloni                 Dr Frank J H           4:08.46Q  1
  9 Michael Mather               Franco-Ouest           4:07.78q  2
 10 Cal Sentance                 Denis Morris HS        4:08.41q  2
 11 Teagan Harris                Glebe CI - Ottawa      4:08.72q  1
 12 Jordan MacIntosh             Hammarskjold HS        4:09.07q  1
 13 Matthew Courtenay            Bear Creek SS          4:13.28   2
 14 Liam Donnelly                St Mary - Hamilt       4:13.50   1
 15 Nicholas Tralli              Birchmount Park        4:15.74   2
 16 Callum MacGregor             St. James - Guelph     4:15.79   2
 17 Andrew Alexander             Neil McNeil - To       4:16.77   2
 18 Levi Shimer-Whitehead        London Central         4:17.64   2
 19 Jonathan Stoppa              Madawaska Valley       4:18.13   1
 20 Justin Kpiebewieng           Emery - North York     4:21.67   1
 21 Nick Keenan                  Superior Hts CVS       4:25.98   1
 22 Isaiah Frielink              Unity Christian        4:26.91   1
 23 Austin Kpiebewieng           Emery - North York     4:31.25   2
 -- Reuben Du Rand               Widdifield SS              DNF   1

Event 73  Women 1500 Meter Senior
===================================================================
       OFSAA: ! 4:22.03  07/06/2013  Jaimie Phelan, St Mary's - Kit
   Can Inter: * 4:22.03  07/06/2013  Jaimie Phelan, St Mary's HS - 
       OFSAA: ! 4:22.03  07/06/2013  Jaimie Phelan, St Mary's - Kit
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Claire Smith                 Glebe CI - Ottawa      4:38.50Q  2
  2 Danielle Jossinet            St Mary - Cobourg      4:40.35Q  1
  3 Sydney Collins               St.Mary's-Kitche       4:39.56Q  2
  4 Melissa Anastasakis          St Theresa's CHS       4:40.54Q  1
  5 Katelyn Murphy               John Pereyma CSS       4:39.81Q  2
  6 Avery Garrett-Patterson      Aloysius Gonzaga       4:41.12Q  1
  7 Somerset Jarvis              Bishop Strachan        4:40.48Q  2
  8 Allison Anderson             Malvern - Toronto      4:41.50Q  1
  9 Heidi Ohrling                Collingwood CI         4:40.58q  2
 10 Mackenzie Cameron            Christ the King        4:41.60q  1
 11 Caroline Lampard             Havergal College       4:42.21q  1
 12 Emily Wesseling              Milton DHS             4:43.88q  2
 13 Jazz Shukla                  Northern - Toronto     4:45.75   2
 14 Frannie Maltais              St. James - Guelph     4:48.83   1
 15 Annie Vieira                 All Saints CSS         4:51.04   2
 16 Lia Codrington               Canterbury             4:51.54   2
 17 Lydia Heimonen               Superior Hts CVS       4:52.05   2
 18 Jessica Martin               SAUGEEN DISTRICT       4:52.92   1
 19 Rachel Barich                Blessed Trinity        4:54.24   1
 20 Braeden Brown                St Micheal -Kemp       4:58.82   2
 21 Dana Earhart                 Lord Dorchester        5:00.30   1
 22 Alexa Beland                 ESC Theriault          5:03.93   1
 23 Megan Cruickshank            ESC Algonquin          5:21.84   1
 24 Jaqueline Desimone           St. Ignatius HS        5:24.60   2

Event 74  Men 1500 Meter Senior
===================================================================         
       OFSAA: ! 3:42.33  1993        Kevin Sullivan, North Park C &         
   Can Inter: * 3:42.33  1993        Kevin Sullivan, North Park C &         
    Name                    Year School                 Prelims  H#         
===================================================================         
Preliminaries                                                               
  1 Ehab El Sandali              Westview Centenn       3:57.76Q  2         
  2 Riley Tell                   Fr. Leo J Austin       4:00.88Q  1         
  3 Edward Hayfron               Birchmount Park        3:58.05Q  2         
  4 Kyle Denomme                 Riverside - Windsor    4:00.90Q  1         
  5 Muhumed Sirage               C.C.H. - London        3:58.18Q  2         
  6 Jerome Jude                  Mary Ward - Scar       4:01.39Q  1         
  7 Max Serviss                  Valour                 3:58.31Q  2         
  8 Sandy Freeland               Bluevale - Waterloo    4:01.96Q  1         
  9 Simon Egzaw                  Brebeuf - Willow       3:58.69q  2         
 10 Mark Patton                  Centr Wellington       3:58.74q  2         
 11 Millar Coveney               W Churchill -StC       4:02.24q  2         
 12 Ben Workman                  Kingston CVI           4:02.78q  1         
 13 Alex Bernst                  Glebe CI - Ottawa      4:04.41   2         
 14 Mackenzie Roach              St Theresa CSS         4:06.43   1         
 15 Christian MacGillivray       Aurora HS - Aurora     4:06.68   1         
 16 Derek Patterson              Hammarskjold HS        4:07.86   1 4:07.851
 17 Gavin Smith                  Grimsby SS             4:07.86   1 4:07.854
 18 Nick Dalessandro             Nora Henderson         4:08.85   1         
 19 Thomas Gallagher             Keswick HS             4:08.96   2         
 20 Greg Ord                     Holy Trinity CSS       4:11.90   2         
 21 Brendan Costello             Lo-Ellen Park SS       4:16.07   2         
 22 Caleb Beland                 Bish Alex Carter       4:17.37   1         
 23 Justin Lawless               W Churchill -StC       4:18.73   1         
 24 Nathan Wuerch                Englehart HS           4:38.30   2         

Event 31  Women 4x100 Meter Relay Midget
===================================================================      
       OFSAA: ! 49.36  08/06/2012  Bill Crothers SS                      
                       J. Gordon, S. Wark, A. Abbaglivo, O. Ehirim       
   Can Inter: * 47.60  2003        Mary Ward CSS                         
                       O. Ugiagbe, Z. Gill, L. Gonsalves, L. Wilson      
    School                                              Prelims  H#      
===================================================================      
Preliminaries                                                            
  1 Resurrection - Kitchener                              50.79Q  1      
     1) Vivian Ogar                     2) Chloe Hillier                 
     3) Justine Bissonnette             4) Eliza Smith                   
  2 Sandwich - Windsor                                    51.35Q  3      
     1) Alyssa Jach-Popovich            2) Jasmine Scott-Kilgo           
     3) Sylvia Dean                     4) Jessica McKim                 
  3 ESP Louis-Riel - Gloucester                           52.20Q  2      
     1) Annabelle Gagne                 2) Vanessa Laporte               
     3) Julianna Moore                  4) Aida Daoud                    
  4 Father Henry Carr - Rexdale                           51.20Q  1      
     1) Isabella Bentu                  2) Kellie Amadasun               
     3) Jehnel Thomas                   4) Waynielia Cummings            
  5 Dr Frank J Hayden SS                                  51.85Q  3      
     1) Vonise Donegan                  2) Kenna Hopkins                 
     3) Sydney Waddell                  4) Hannah Martin-Spencer         
  6 St Roch CSS - Brampton                                53.50Q  2      
     1) Onome Oyiborhoro                2) Dayna Sinclair                
     3) Jade Brown                      4) Alexis Knowles                
  7 Mary Ward - Scarborough                               51.51q  1      
     1) Daniela Diaz                    2) Rene Kozdas                   
     3) Gieelle Dispo                   4) Jessica Abellanosa            
  8 Nepean HS - Nepean                                    52.72q  1      
     1) Nina Andrascik                  2) Macy Jean-Pierre              
     3) Anna Liebenberg                 4) Olivia Jones                  
  9 Humberside - Toronto                                  52.82   3      
     1) Thyra Mbiro                     2) Jacqueline Tam                
     3) Avery Foote                     4) Hannah Wootten                
 10 Michael Power/St.Joseph-Etobic                        52.83   1      
     1) Beyonce Forrest                 2) Becky Aigbedosa               
     3) Ashley Cook - Zembal            4) Jennifer Oiyamo               
 11 Birchmount Park - Scarborough                         52.89   3      
     1) Shirley Villara                 2) Joanna Manolakos              
     3) Eboni Redman-Coombs             4) Jahniya Jones                 
 12 Bear Creek SS - Barrie                                52.97   1      
     1) Zyeisha Grant-Bingling          2) Zahmoya Grant-Bingling        
     3) Jillian Steele                  4) Ashlyn White                  
 13 East Northumberland SS  'D'                           53.30   3      
     1) Katie Larry                     2) Alana Bellamy                 
     3) Alison Davies                   4) Allison MacDonald             
 14 Sacred Heart CHS - Newmarket                          53.66   3      
     1) Claire Boyd                     2) Rachel Grundy                 
     3) Jessika Noenchen                4) Carlie Gravett                
 15 Arnprior DHS - Arnprior                               53.96   1      
     1) Sydney Devlin                   2) Mackenzie Foster              
     3) Hannah Perreault                4) Paige Miller                  
 16 Sir W Churchill SS - St Cather                        54.00   2      
     1) Keyanna Ballard                 2) Katherine Namvar Azad         
     3) Razan Ebrahim                   4) Natalie Weber                 
 17 St Ignatius HS - Thunder Bay                          54.06   2      
     1) Abby Mulligan                   2) Chloe Holder                  
     3) Keegan Gaunt                    4) Madison Halvorsen             
 18 ESC Algonquin - North Bay                             54.50   2      
     1) Josee Rochon                    2) Makayla Denommee              
     3) Sophie Laperriere               4) Kelsey Belanger               
 19 St Marcellinus SS -Mississauga                        55.05   2      
     1) Britney Hawker                  2) Melissa Morrison              
     3) Cassandra Galli                 4) Nicole Silva                  
 20 Widdifield SS - North Bay                             55.90   1      
     1) Kate Mah                        2) Emily Drenth                  
     3) Tianna Head                     4) Calista Schlosser             
 21 Dr. G. W. Williams SS - Aurora                        56.00   3      
     1) Katie Hartviksen                2) Alex Devogel                  
     3) Lauren Jirik                    4) Georgia Waller                
 -- Huron Heights - Kitchener                               DNF   2      
     1) Zoe Janakovic                   2) Tyra Boug                     
     3) Denisa Ratiu                    4) Lauren Frey                   
 -- St Mary CSS - Pickering                                  DQ   3 170.7
     1) Shekinah McClymont              2) Adrianna Perryman             
     3) Avery Horlock                   4) Ariana Walcott                
 -- Mother Teresa - London                                   DQ   2 170.7
     1) Jessica Forcey                  2) Bridgette Crowley             
     3) Mendim Guse                     4) Melissa McColl                

Event 32  Men 4x100 Meter Relay Midget
===================================================================      
       OFSAA: ! 44.51  2009        Pickering HS                          
                       M. Anane, O. Morris, O. Thompson, S. Saini        
   Can Inter: * 41.28  1988        George Harvey CI                      
                       W. Charles, I. Hilton, D. Gill, C. James          
    School                                              Prelims  H#      
===================================================================      
Preliminaries                                                            
  1 Neil McNeil - Toronto                                 45.58Q  2      
     1) Kevon Neiven                    2) Liam Foudy                    
     3) Adam Tisdale                    4) Roger Vilan                   
  2 Sandwich - Windsor                                    46.36Q  1      
     1) Austin Tilson                   2) Blake McConville              
     3) Rob Maure                       4) Quinn Chamberlin              
  3 Catholic Central - London                             46.45Q  3      
     1) Quinn Brown                     2) Anthony Cimino                
     3) Jonah Zimmer                    4) Ryland Williamson             
  4 St Thomas More CSS - Hamilton                         45.73Q  2      
     1) Ikechukwu Usifo                 2) Marqus Rockwood               
     3) Sami Jahan                      4) Vincent Ibrobun               
  5 Cardinal Ambrozic CSS -Brampto                        46.50Q  3      
     1) Antonio Hylton                  2) Jose Calderon                 
     3) Aaron Ferguson                  4) Stephen Donkor                
  6 St. Michael's College- Toronto                        46.51Q  1      
     1) Keon Edwards                    2) Christian Sergnese            
     3) Aman Dhaliwah                   4) Jaden Bailey                  
  7 Sacred Heart CHS - Newmarket                          46.34q  2      
     1) Rashmika Fernando               2) Benjamin Pestana              
     3) Matthew Connell-Tombs           4) Matthew Kiatipis              
  8 Our Lady of Lourdes  - Guelph                         46.67q  2      
     1) Bradley Fraser                  2) Mateo Rogue                   
     3) Coleton McCarthy                4) Kerone Johnson                
  9 Silverthorn - Etobicoke                               46.68   1      
     1) Andrew Mok                      2) Sanjade Hylton                
     3) Ethan Mascoll                   4) Nathan Papp                   
 10 St Mary CSS - Pickering                               46.84   3      
     1) Connor Lennox                   2) Antonio Chambers              
     3) Anwar James                     4) Isaiah Briones-Skeete         
 11 St Marguerite d'Youville -Bram                        46.85   3      
     1) Evidence Eriamiace              2) Jordan Turner                 
     3) Clinton Asigbe-Osula            4) Malik Allan                   
 12 East Northumberland SS                                46.90   1      
     1) Reece Herrington                2) Eli Shannon                   
     3) Caleb Atienza                   4) Sam Hall                      
 13 Sir W Churchill SS - St Cather                        47.07   2      
     1) Diego Ruiz                      2) Matt Nichols                  
     3) Nathan Sneath                   4) Leith Khalid                  
 14 St Stephen CSS - Bowmanville                          47.53   2      
     1) Nnamdi Arimah                   2) Kyron Maloney                 
     3) Christien Spulnick              4) Peter Akindolire              
 15 Mary Ward - Scarborough                               47.55   1      
     1) Carlo Sy                        2) Liam Cho                      
     3) Malique Stone                   4) David Sutton                  
 16 Fr. Leo J. Austin CSS - Whitby                        47.72   3      
     1) Lacquon Noel                    2) Dreyon McKenzie               
     3) Nathan Apostol                  4) Austin Leach                  
 17 Francis Liberamnn                                     47.78   3      
     1) Edward Smith                    2) Daniel Corona                 
     3) Nathaniel Tan                   4) Vincent Marshall              
 18 St Charles College - Sudbury                          48.00   2      
     1) Aiden Martel                    2) Isaac Callaghan               
     3) Joel Brunet                     4) Jacob Kruk                    
 19 Holy Cross CSS - Kingston                             48.01   3      
     1) Cornell Pelow                   2) Max Taylor                    
     3) Christian Ibanez                4) Emmett Bravakis               
 20 Immaculata HS - Ottawa                                48.74   2      
     1) Bryan Bustillos                 2) Gabe Ghanem                   
     3) Miller Jean                     4) Tyrece Johnson                
 21 Sir John MacDonald - Agincourt                        49.08   1      
     1) Nadeem Ahmad                    2) Adam Soubra                   
     3) Keon Ishmael                    4) Steven Kapetaneas             
 -- London South - London                                   DNF   1      
     1) Chase Brown                     2) Jake Beadle                   
     3) Sydney Brown                    4) Ethan Martin                  
 -- Frontenac SS - Kingston                                  DQ   1 170.7
     1) Cole Horsman                    2) Zack Froats-Crowder           
     3) Spencer Riley                   4) Evan Desarmia                 

Event 63  Women 4x100 Meter Relay Junior
===================================================================  
       OFSAA: ! 48.34  07/06/2013  David Suzuki SS                   
                       A Sebastian, N McDonald, C Wilson, S Hunnighan
   Can Inter: * 47.60  2003        Mary Ward CSS                     
                       O. Ugiagbe, Z. Gill, L. Gonsalves, L. Wilson  
       OFSAA: ! 48.34  07/06/2013  David Suzuki SS - Brampton, Davi  
                       A Sebastian, N McDonald, C Wilson, S Hunnighan
    School                                              Prelims  H#  
===================================================================  
Preliminaries                                                        
  1 Notre Dame CSS - Ajax                                 49.23Q  2  
     1) Jonae Bond                      2) Alyssa Marsh              
     3) Jalisa Simons                   4) Xahria Santiago           
  2 Father Henry Carr - Rexdale                           49.46Q  3  
     1) Jennifer Amegor                 2) Kassidy Akposi            
     3) Abigail Otu                     4) Shantel Cobbinah          
  3 Cameron Heights  - Kitchener                          50.43Q  1  
     1) Tomi Bamigbade                  2) Jaia Riggan               
     3) Madison Mitchell                4) Mikayla Carmichael        
  4 W. F. Herman - Windsor                                49.67Q  3  
     1) Jada Jackson                    2) Adi Traore                
     3) Tanay Freckleton                4) Sherye Guimond            
  5 Cedarbrae  - Scarborough                              49.79Q  2  
     1) Kayla Douglas                   2) Ebonie John               
     3) Eunice Boateng                  4) Latanya Pinnock           
  6 St. David - Waterloo                                  50.49Q  1  
     1) Jordyn Waters                   2) Maddie Bowman             
     3) Mackenzie Denomme               4) Alissa Melvin             
  7 All Saints CSS - Whitby                               49.82q  3  
     1) Kayla Howard                    2) Skyy Diop                 
     3) Alexis Wilson                   4) Mikayla Samuel            
  8 Notre Dame College - Welland                          50.80q  2  
     1) Kendra Sadlo                    2) Ceara Obdeyn              
     3) Lauren Frasca                   4) Kendra Leger              
  9 Sir John A Macdonald SS                               50.98   1  
     1) Julia Crovetto                  2) Serena Barry              
     3) Maliha Mundh                    4) Kayla Ens                 
 10 St Marcellinus SS -Mississauga                        51.05   1  
     1) Teyonna Daley                   2) Megan Rodrigues           
     3) Martina Phuong                  4) Trisha Olofernes          
 11 Innisdale SS - Barrie                                 51.50   1  
     1) Kayla Denes                     2) Tyanna Best               
     3) Tricia Hall                     4) Mackenzie Emerson         
 12 Bishop Allen Academy-Etobicoke                        51.55   3  
     1) Simone Da Silva                 2) Mikaela Lucki             
     3) Chiara Da Silva                 4) Madison Melo              
 13 St Marguerite d'Youville -Bram                        51.69   3  
     1) Mary Olabanwo                   2) Akilah Stewart            
     3) Monique Dankwah                 4) Georgia Campbell          
 14 Christ the King SS -Georgetown                        52.07   2  
     1) Megan Wiedekowsky               2) Maya DaSilva              
     3) Gabriela Danilowski             4) Claire Gormley            
 15 Longfields-Davidson Hts Nepean                        52.46   2  
     1) Cara Crooks                     2) Lisa Zaher                
     3) Shantel Alexander               4) Sadian Hinds-Blackstock   
 16 St Thomas Aquinas - Tottenham                         52.49   1  
     1) Emma Clark                      2) Enanna David              
     3) Gabrielle McGowan               4) Deanne Rose               
 17 Kingston CVI - Kingston                               52.89   3  
     1) Marissa Battle                  2) Waverly Mulligan          
     3) Danielle Adam                   4) Amanda Black              
 18 Holy Cross CSS - Kingston                             53.12   3  
     1) Amanda Lalonde                  2) Anna Greentree            
     3) Nicole Skdnick                  4) Abbey Lanzo               
 19 Mary Ward - Scarborough                               53.17   2  
     1) Allison Orantia                 2) Karen Marco               
     3) Hailey Reyes                    4) Smiley Christian          
 20 Superior Hts C & VS - SS Marie                        53.50   1  
     1) Taylor Nadeau                   2) Ella Peterson             
     3) Kelsey Tanner                   4) Blair Headrick            
 21 Regiopolis-Notre Dame-Kingston                        53.68   2  
     1) Megan Rodrigues                 2) Amy VanNest               
     3) Chloe Cabral                    4) Hannah Merjavec           
 22 Lockerby Composite S - Sudbury                        54.84   1  
     1) Emma McDougall                  2) Sarah Maki                
     3) Kennedy Sikora                  4) Sarah Hancharyk           
 23 St Joseph-Scollard Hall -N Bay                        54.99   3  
     1) Brittany Denomme                2) Madison Jeanneault        
     3) Alex Strom                      4) Avery Newman              
 -- Timmins High & VS - Timmins                             DNF   2  
     1) Megan Theriault                 2) Sara Verbeek              
     3) Isabella Semadeni               4) Andrea Pintar             

Event 64  Men 4x100 Meter Relay Junior
===================================================================      
       OFSAA: ! 43.50  2010        W. F. Herman SS                       
                       K. Jones, B. McBride, C. Brown, J. Gauthier       
   Can Inter: * 41.28  1988        George Harvey CI                      
                       W. Charles, I. Hilton, D. Gill, C. James          
    School                                              Prelims  H#      
===================================================================      
Preliminaries                                                            
  1 Father Henry Carr - Rexdale                           43.88Q  2      
     1) Jessie Ofin                     2) Khamal Stewart-Baynes         
     3) Neil Francis                    4) Basil Umeh                    
  2 Catholic Central - London                             44.69Q  1      
     1) Dylan Franze                    2) Matthew MacGillivray          
     3) Jon Sergio                      4) Daniel Valente                
  3 Cameron Heights  - Kitchener                          45.07Q  3      
     1) Princely Onaifo                 2) Kenny Siharath                
     3) Anthony Burgess                 4) Daniel Bamigbade              
  4 St Mary CSS - Hamilton                                44.81Q  1      
     1) Phil Buskey                     2) Aaron Inwood                  
     3) Connor Vandergeer               4) Josh Vandergeer               
  5 St Roch CSS - Brampton                                44.93Q  2      
     1) Gabriel Appiah-Kubi             2) Joshua Palmer                 
     3) Philip Mutumbo                  4) Joojo Paintsil                
  6 H.B. Beal - London                                    45.27Q  3      
     1) Jamal Williams                  2) Devin Slack-Allen             
     3) Joseph Varfee                   4) Tyrell Mairs-Onwumere         
  7 Wilfrid Laurier- Scarborough                          45.14q  2      
     1) D'Andre Clarke-Bastien          2) Emmanuel Akingbola            
     3) Shedler Fervius                 4) Victor Ikonomov               
  8 Cobourg DCI West - Cobourg                            45.28q  3      
     1) Owen Kernan                     2) Brendan Rylott                
     3) Kavan Dobos                     4) Shelby Reinstra               
  9 Birchmount Park - Scarborough                         45.37   2      
     1) Vahid Andrews                   2) Jack Lawrence                 
     3) Angelli Brown                   4) Emmanuel Richards             
 10 Thousand Islands SS - Brockvil                        45.60   3      
     1) Zyon Forsberg                   2) Cade Wykes                    
     3) Kyle Herbison                   4) Matthew Gray                  
 11 Richview - Islington                                  46.02   1      
     1) Kai Harris                      2) Colton Celenteno              
     3) Michael Capizzano               4) Davede Buckham                
 12 St. Michael's College- Toronto                        46.19   3      
     1) Isaiah Prentyce - Whyte         2) Adrian Greene                 
     3) Kyron Bonnor                    4) John Berry                    
 13 Sir W Churchill SS - St Cather                        46.41   1      
     1) Jack Allen                      2) John Riley                    
     3) Damon Chapman                   4) Holden Child                  
 14 St Edmund Campion CSS - Brampt                        46.78   2      
     1) Shamar Barnett                  2) Justin Maisuria               
     3) Sean Michael Anderson           4) Jamie St. Cyr                 
 15 St Maximilian Kolbe CHS Aurora                        46.84   1      
     1) Owen Bourrie                    2) Kyle Rice                     
     3) David Tonelli                   4) Adrian Clarke                 
 16 St Peter's CSS - Barrie                               47.00   2      
     1) Nicholas Rynhowski              2) Jared Short                   
     3) Domenic Birmingham              4) Dillon Lainey                 
 17 Kingston CVI - Kingston                               47.14   1      
     1) Evan Reed                       2) Tim Montgomery                
     3) Graeme Workman                  4) Rhys Farwell                  
 18 ESC Algonquin - North Bay                             47.84   3      
     1) Yannic Castonguay               2) William Michaud               
     3) Dante Doherty                   4) Jonathan Champagne            
 19 St Charles College - Sudbury                          48.72   2      
     1) Braedan Newell                  2) Justin Gibeault               
     3) Carter Struk                    4) Austin Hamilton               
 -- Maple HS - Maple                                        DNF   3      
     1) Joshua McCarroll                2) Randeep Singh                 
     3) Muhammed Faizan                 4) Amaree Rumble                 
 -- Sacred Heart CHS - Newmarket                            DNF   3      
     1) Matteo Periera                  2) Jacob Wieler                  
     3) Kevin Vanderslot                4) Daniel Guevara-Mann           
 -- Arnprior DHS - Arnprior                                 DNF   2      
     1) John Young                      2) Mitchell Reinhardt            
     3) Kurtis Gardiner                 4) Justin Smith                  
 -- W. F. Herman - Windsor                                  DNF   1      
     1) Joshua Woghiren                 2) William McBride               
     3) Dante Lewis                     4) Patrick Quinland              
 -- ESP Renaissance - Timmins                                DQ   1 170.7
     1) Zacharie Lachance               2) Dylan Picard                  
     3) Anthony Zordan                  4) Zackary Gagne                 

Event 95  Women 4x100 Meter Relay Senior
===================================================================
       OFSAA: ! 47.60  2003        Mary Ward CSS                   
                       O. Ugiagbe, Z. Gill, L. Gonsalves, L. Wilson
   Can Inter: * 47.60  2003        Mary Ward CSS                   
                       O. Ugiagbe, Z. Gill, L. Gonsalves, L. Wilson
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Glebe CI - Ottawa                                     48.77Q  3
     1) Olivia Eaman                    2) Remy Wade               
     3) Megan Frost                     4) Maya Kamah              
  2 T. A. Blakelock HS - Oakville                         48.95Q  2
     1) Julia Scott                     2) Taja McLean             
     3) Kaleigh Jeffrey                 4) Zaria Armstrong         
  3 Sir Frederick Banting - London                        49.05Q  1
     1) Isabelle Gibney                 2) Ayasha Horner           
     3) Tiffany Hannam                  4) Brooke Henderson        
  4 Northern  - Sarnia                                    49.20Q  1
     1) Brianne Ferguson                2) Skyla Minaker           
     3) Kristy Hodgins                  4) Kelly Hodgins           
  5 Birchmount Park - Scarborough                         49.33Q  2
     1) Jamilah James                   2) Ashley McDonald         
     3) Rachel Poole                    4) Katrina Innanen         
  6 Centennial SS - Welland                               49.89Q  3
     1) Alexis Brenzil                  2) Emma Nero               
     3) Kamille Reaker                  4) Abegale Rodriguez       
  7 Dundas Valley                                         49.36q  1
     1) Jenna Smith                     2) Brittany Stenekes       
     3) Sydney Turpin                   4) Ryann Johnston          
  8 General Amherst - Amherstburg                         49.94q  3
     1) Jasmine Hurst                   2) Jaiden Mulder           
     3) Keely Gibb                      4) Nia Holmes              
  9 St Edmund Campion CSS - Brampt                        50.01   1
     1) Faith Brown                     2) Chyna Watson-Reid       
     3) LeShe Wedderburn                4) Kariah Lyttle           
 10 South Carleton HS -Richmond                           50.19   2
     1) Jessica Fieldhouse              2) Lauren Gale             
     3) Caitlin Fischer                 4) Shyvonne Roxborough     
 11 Innisdale SS - Barrie                                 50.32   1
     1) Erin Hodge                      2) Meghan McCourt          
     3) Maria Novis                     4) Alli Strath             
 12 Lawrence Park - Toronto  'B'                          50.37   2
     1) Sara Eng                        2) Eden B'Dacy             
     3) Erin Zlahtic                    4) Kali Haydenluck         
 13 College Notre-Dame - Sudbury                          50.38   2
     1) Natasha Mayer                   2) Danielle Roy            
     3) Jennie Philipow                 4) Asha Thorpe             
 14 East Northumberland SS                                50.92   3
     1) Kirsten Crowe                   2) Tori MacNeil            
     3) Eliza Hall                      4) Katie Falla             
 15 Carleton Place -Carleton Place                        51.46   1
     1) Hannah Southwell                2) Breanne Reil            
     3) Melissa Harvie                  4) Hayley Romain           
 16 St Elizabeth CHS - Thornhill                          51.63   3
     1) Caroline Ritchie                2) Melissa Chong           
     3) Akugbe (Hannah) Osagie          4) Monique Simon-Tucker    
 17 Elmvale District HS - Elmvale                         51.86   2
     1) Chelsea Tuck                    2) Emily Oldfield          
     3) Amy Dorion                      4) Maddy Beam              
 18 Dante Alighiere - Toronto                             52.05   3
     1) Julianna Ragone                 2) Ciliana May             
     3) Lyriq White                     4) Lorenza Vivero          
 19 St Mary CSS - Pickering                               52.12   1
     1) Philomena Teggart               2) Justine Archer          
     3) Kristina Nievera                4) Makeda Davis            
 20 Sir John A Macdonald SS                               53.55   3
     1) Emily Authier                   2) Katie Sieling           
     3) Natasha Ahuja                   4) Anna Larsson            
 21 Villanova College                                     54.31   2
     1) Marilena Rotundo                2) Adrianna Letros         
     3) Bailey Di Taranto               4) Cassidy Atkinson        
 22 Englehart HS - Englehart                              55.08   3
     1) Tristen Stinkowji               2) Taylor Delisle          
     3) Jessica Margueratt              4) Gillian Nicholls        
 -- Leaside - Toronto                                       DNF   1
     1) Dee MacKintosh                  2) Olivia Wentzel          
     3) Maria Belmore                   4) Silvi Sert              
 -- Father Henry Carr - Rexdale                             DNF   2
     1) Natavia Mitchell                2) Fey Enuiyin             
     3) Nana Agyepong                   4) Shadae Campbell         

Event 96  Men 4x100 Meter Relay Senior
===================================================================
       OFSAA: ! 41.47  2008        Birchmount Park CI              
                       A. Brown, I. Warner, T. Harvey, A. Hamilton 
   Can Inter: * 41.28  1988        George Harvey CI                
                       W. Charles, I. Hilton, D. Gill, C. James    
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Father Henry Carr - Rexdale                           42.52Q  2
     1) Vishon Husbands                 2) Aaron Hector            
     3) Trejuan Fearon                  4) Miracle Duru            
  2 St. Patrick's - Sarnia                                43.35Q  1
     1) Patrick Lange                   2) Joey Eddleston          
     3) Travis Garrity                  4) Mitch Damchuk           
  3 St Joan of Arc CHS - Maple                            43.88Q  3
     1) David Pileggi                   2) Yusuf Tejan-Cole        
     3) Silvio Cretaro                  4) Ayo Akindolire          
  4 St. Anne - Windsor                                    43.42Q  1
     1) Ben Clarke                      2) Braeden Braccio         
     3) Stephen Sarweh                  4) Hayden Bourque          
  5 Holy Names  - Windsor                                 43.53Q  2
     1) Ranz Rempillo                   2) Daniel Panetta          
     3) Isaiah Westmoreland             4) Giordano LaCivita       
  6 Innisdale SS - Barrie                                 44.24Q  3
     1) Matt Barnes                     2) Justice Archer          
     3) Trae Kelly                      4) Dotun Aketepe           
  7 Upper Canada College - Toronto                        43.47q  1
     1) Justin Wong                     2) Clayton Jeffrey         
     3) Kal Shaw                        4) Ben McDonald            
  8 Mary Ward - Scarborough                               43.56q  2
     1) Karlo Manapat                   2) Nicholas Lee            
     3) John Raagas                     4) Jason Yadao             
  9 St Edmund Campion CSS - Brampt                        43.92   1
     1) Dimitry Giunta                  2) Keysean Powell          
     3) Joshua Agyenim-Boateng          4) DeMari Grant            
 10 Denis Morris HS -St Catharines                        44.04   2
     1) Andrew Somerville               2) Twanell Bell            
     3) Jaquan Selman                   4) Shane Decker            
 11 Collingwood CI - Collingwood                          44.19   2
     1) Jamison Buck                    2) Jaden Dankevy           
     3) Lucas McDonald                  4) Nick Stadnyk            
 12 Carleton Place -Carleton Place                        44.35   3
     1) Steve Hanzidiakou               2) Ben Montgomery          
     3) Ethan Wardman                   4) Declan Rothwell         
 13 East Northumberland SS                                44.55   2
     1) Murdock Siegner                 2) Ben Snider              
     3) Ben Brett                       4) Andy Kim                
 14 A. N. Myer SS - Niagara Falls                         44.66   1
     1) Christopher Parlevliet          2) Joel Ingram             
     3) Tyrell Ford                     4) Tre Ford                
 15 Brebeuf - Willowdale                                  44.73   3
     1) Nashawn Gillett                 2) Miguel Palij            
     3) Michael Nuga                    4) Kojo Agyemang           
 16 ESP Louis-Riel - Gloucester                           44.82   3
     1) Joel Roy-Couvillon              2) Pierre-Andre K-Mawka    
     3) Bedi Ndinsil                    4) Jibrel Jama             
 17 Thousand Islands SS - Brockvil                        44.82   1
     1) Dawson Massery                  2) Connor Mcleod           
     3) Cory Morrell                    4) Micheal Murray          
 18 St Maximilian Kolbe CHS Aurora                        44.96   1
     1) Michael Solomon                 2) Ovie Emakpor            
     3) Michael Buttazzoni              4) Julian Antonini         
 19 ESC Theriault - Timmins                               44.97   3
     1) Philippe Johns                  2) Tyler Dacosta           
     3) Riley Robitaille                4) Mathieu Plamondon       
 20 Superior Hts C & VS - SS Marie                        45.12   2
     1) Jeff Auger                      2) Maverick Hill           
     3) Max Fisher                      4) Mark McLean             
 21 St Charles College - Sudbury                          45.64   1
     1) Matt Bell                       2) Jacob Pitawanakwat      
     3) Ben Kaskiewicz                  4) Nick Chokan             
 22 St Joseph-Scollard Hall -N Bay                        45.78   2
     1) Jacob Boudreau                  2) Josh Leblond            
     3) James Ruel                      4) Eric Venditti           
 23 Waterloo Collegiate Institute                         46.02   3
     1) Wesley Tang                     2) Gordon Maidment         
     3) Thomas Rowlands                 4) Adam Turnbull           
 24 St Augustine SS - Brampton                            58.16   3
     1) Andrew Stewart                  2) Norris Spike            
     3) Phonarlen Burrell               4) Emmanuelle Ajiroba      

Event 59  Women Discus Throw Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 41.42m  2010        Sarah Moss, Notre Dame College     
   Can Inter: * 52.52m  1986        Michelle Brotherton, Birchmount Par
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Grace Tennant                South Lincoln HS        45.16m!  10   
      42.27m  FOUL  44.26m  45.16m  43.09m  42.30m                     
  2 Rachel Campbell              Banting, Sir F.         35.08m    8   
      31.05m  31.40m  32.08m  33.58m  FOUL  35.08m                     
  3 Kristen Siermachesky         Timiskaming DSS         34.73m    6   
      30.50m  26.42m  34.73m  26.04m  27.35m  28.15m                   
  4 Emily Fawcett                Holy Cross -King        31.80m    5   
      30.35m  29.44m  29.91m  31.80m  FOUL  FOUL                       
  5 Kambrie Luciani              Centennial -Well        31.69m    4   
      FOUL  30.21m  29.28m  29.97m  31.69m  FOUL                       
  6 Katerina Dajia               Maximilian Kolbe        31.53m    3   
      27.99m  29.97m  FOUL  27.93m  30.61m  31.53m                     
  7 Alexa Vasko                  Governor Simcoe         30.54m    2   
      FOUL  25.83m  30.54m  29.84m  30.13m  24.89m                     
  8 Melanie Weisenberg           Fellowes HS             30.21m    1   
      FOUL  29.45m  29.86m  30.21m  FOUL  FOUL                         
  9 Braiden Nichols              Perth & District        29.79m        
      28.93m  28.93m  29.79m                                           
 10 Sophia Slovenski             Bayview Glen - D        29.65m        
      FOUL  27.55m  29.65m                                             
 11 Jesse Lock                   Eastview SS             29.37m        
      28.02m  29.37m  FOUL                                             
 12 Lindsay Coles                Dryden HS - Dryden      28.95m        
      25.15m  24.98m  28.95m                                           
 13 Kailee Cherewka              Brantford               28.89m        
      28.52m  28.89m  27.96m                                           
 14 Hannah Michauville           Odyssee                 27.90m        
      FOUL  25.00m  27.90m                                             
 15 Camilla Marangelli           Vista Academy           27.47m        
      FOUL  26.96m  27.47m                                             
 16 Erica Forshaw                ES L'Essor              27.44m        
      26.59m  27.44m  27.07m                                           
 17 Heather Nakanishi            Widdifield SS           27.14m        
      26.79m  26.01m  27.14m                                           
 18 Eurielle Valmonte            St. Augustine SS        25.33m        
      FOUL  23.35m  25.33m                                             
 19 Katie Bar                    Sacred Heart CHS        24.44m        
      19.10m  24.44m  FOUL                                             
 20 Sarah Wells                  Elmvale DHS             23.56m        
      18.24m  23.56m  FOUL                                             
 21 Linda Ben                    Don Mills - Nort        20.29m        
      20.29m  18.94m  19.97m                                           
 22 Krystel Julien               Senator O'Connor        20.12m        
      17.72m  20.12m  15.80m                                           
 23 Agniya Pobereshnikova        Bishop Allen Aca        17.03m        
      FOUL  17.03m  FOUL                                               
 -- Danielle Herfst              CDHS-Campbellfor          FOUL        
      FOUL  FOUL  FOUL                                                 

Event 18  Men High Jump Midget
=======================================================================
 Starting Height 1.45m                                                 
       OFSAA: ! 1.95m  2007        Jeff Webb, Eden HS                  
   Can Inter: * 2.24m  1998        Michael Ponikvar, Denis Morris HS   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Joshua McCarroll             Maple HS - Maple         1.87m   10   
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.78 1.81 1.84 1.87 1.90       
      ---  ---  ---  ---  ---    O   XO    O    O    O    O  XXX       
  2 Joshua Hanghton              Marguerite d'You         1.81m    8   
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.78 1.81 1.84                 
      ---  ---  ---  ---    O    O    O    O    O  XXX                 
  3 Brandon Owusu                Michael Power/St         1.78m    6   
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.78 1.81                      
      ---    O    O    O    O    O    O    O  XXX                      
  4 Michael Rowsell              Regiopolis-N D           1.75m    5   
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.78                           
      ---  ---    O    O    O    O    O  XXX                           
  5 Luke Smith                   Saunders - London       J1.75m    4   
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.78                           
      ---    O    O   XO    O    O  XXO  XXX                           
  6 Gaven Burke                  Centre Hastings         J1.75m    3   
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.78                           
        O    O    O    O   XO   XO  XXO  XXX                           
  7 Liam Mather                  London Central           1.70m    2   
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                                
      ---  ---  ---    O    O    O  XXX                                
  8 Cameron Bruce                Cobourg CI - Coburg     J1.70m    0.50
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                                
      ---    O    O    O   XO    O  XXX                                
  8 David Tysick                 Timiskaming DSS         J1.70m    0.50
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                                
      ---  ---    O    O   XO    O  XXX                                
 10 Owen Young-Pine              Central Algoma          J1.70m        
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                                
      ---  ---   XO   XO    O   XO  XXX                                
 10 Branson Thalen               St. Mary's (OS)         J1.70m        
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                                
      ---  ---    O    O  XXO   XO  XXX                                
 12 Roni Oshodin                 James Cardinal M         1.65m        
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70                                     
      ---    O    O    O    O  XXX                                     
 13 Jack Gee                     Simcoe - Simcoe         J1.65m        
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70                                     
      ---  ---    O   XO    O  XXX                                     
 13 Kyle Sprague                 Canterbury              J1.65m        
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70                                     
      ---    O    O   XO    O  XXX                                     
 15 Tyler Broderick              Thorold SS              J1.65m        
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70                                     
        O    O    O   XO  XXO  XXX                                     
 16 Matthew Martin               Bishop Allen Aca         1.60m        
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65                                          
      ---    O    O    O  XXX                                          
 17 William Springle             Unity Christian         J1.60m        
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65                                          
      ---    O   XO    O  XXX                                          
 18 Colton Spencer               Thorold SS              J1.60m        
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65                                          
        O    O    O   XO  XXX                                          
 19 Jayden Lindo                 James Cardinal M        J1.60m        
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65                                          
      ---    O   XO  XXO  XXX                                          
 20 Omar Ridgway                 DSBN Academy            J1.60m        
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65                                          
        O   XO   XO  XXO  XXX                                          
 21 Lane Cote                    Englehart HS             1.55m        
     1.45 1.50 1.55 1.60                                               
       XO    O    O  XXX                                               
 21 Alex Tasse                   Notre-Dame -Sudb         1.55m        
     1.45 1.50 1.55 1.60                                               
        O   XO    O  XXX                                               

Event 90  Men Shot Put Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 20.09m  2005        Mike Barnes, Saltfleet DHS         
   Can Inter: * 20.78m  1995        Brad Snyder, St. Joseph's HS       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Andrew Martin                Strathroy  D C I        17.52m   10   
      17.52m  16.45m  17.14m  FOUL  17.00m  FOUL                       
  2 Mackenzie Josie              Central Huron           17.46m    8   
      16.16m  17.17m  16.48m  17.41m  17.46m  16.99m                   
  3 Noah Rolph                   Parkside                17.27m    6   
      14.98m  15.90m  FOUL  17.01m  FOUL  17.27m                       
  4 Matthew Rosati               Chaminade Colleg        16.50m    5   
      16.05m  16.35m  15.97m  16.50m  FOUL  16.11m                     
  5 Erik Ferreira                Marshall McLuhan        16.27m    4   
      15.99m  FOUL  16.27m  FOUL  FOUL  FOUL                           
  6 Thomas Nedow                 Thousand Islands        15.76m    3   
      14.45m  15.12m  15.76m  FOUL  FOUL  FOUL                         
  7 Matthew DelBove              W.L. MacKenzie -        15.05m    2   
      14.18m  14.27m  15.05m  14.75m  FOUL  14.76m                     
  8 Henry Easton                 Banting, Sir F.         14.34m    1   
      13.88m  FOUL  14.34m  14.14m  FOUL  14.21m                       
  9 Aleks Rapp                   Christ the King         14.29m        
      13.66m  13.93m  14.29m                                           
 10 Nathan White                 Thousand Islands        14.27m        
      13.31m  13.79m  14.27m                                           
 11 Jonah Johnson                Holy Cross -King        14.24m        
      13.75m  13.95m  14.24m                                           
 12 Jesse Amankwaa               Michael Power/St        14.01m        
      12.46m  12.91m  14.01m                                           
 13 Afram Jolak                  Immaculata HS           13.96m        
      13.66m  13.40m  13.96m                                           
 14 Stephan Smith                Cathedral HS            13.76m        
      13.17m  12.59m  13.76m                                           
 15 Dylan Zerafa                 Philip Pocock SS        13.72m        
      12.54m  13.02m  13.72m                                           
 16 Jonathan Raspanti            Emily Carr SS           12.86m        
      12.86m  12.81m  FOUL                                             
 17 Eric Paquette                Notre-Dame -Sudb        12.67m        
      11.60m  12.67m  11.80m                                           
 18 Liam Dunda                   Grimsby SS              12.46m        
      11.73m  FOUL  12.46m                                             
 19 Tim Van Heuvalen             St Stephen CSS          12.45m        
      11.78m  12.27m  12.45m                                           
 20 Cole Beacock                 Superior Hts CVS        12.24m        
      12.24m  12.00m  FOUL                                             
 21 Alex Rattasid                St T Aquinas CSS        12.20m        
      11.87m  11.59m  12.20m                                           
 22 Tyler Dacosta                ESC Theriault           11.92m        
      FOUL  10.94m  11.92m                                             
 23 Anus Chaudray                Bur Oak SS              11.27m        
      11.06m  FOUL  11.27m                                             
 24 Taylor McLarty               Dryden HS - Dryden      10.04m        
      FOUL  10.04m  FOUL                                               

Event 53  Women Long Jump Junior
============================================================================
       OFSAA: ! 5.69m  2009        Chanice Taylor-Chase, Notre Dame CSS     
   Can Inter: * 6.16m  1986        Keron Hamilton, Burlington Central HS    
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Claire Larose                Oakridge - London        5.65m  -1.1  10   
     4.94m(0.9) 5.30m(-0.1) 5.25m(-1.7) 5.27m(+0.0) 5.65m(-1.1) 5.53m(+0.0) 
  2 Keira Christie-Gallaway      St Matthew -Orle         5.52m  -0.8   8   
     FOUL      5.52m(-0.8) FOUL      5.04m(+0.0) FOUL      5.44m(-1.3)      
  3 Taryn Lamorie                St. Basil SS             5.34m  -1.0   6   
     4.82m(1.1) 5.10m(-1.7) 5.28m(0.6) 5.06m(0.1) 5.12m(-0.8) 5.34m(-1.0)   
  4 Alissa Melvin                St. David                5.32m   0.5   5   
     5.01m(+0.0) 5.25m(+0.0) 4.98m(-1.6) 5.13m(+0.0) 5.32m(0.5) 5.30m(-1.4) 
  5 Elodie Drew                  Lycee Claudel           J5.32m  -1.6   4   
     4.95m(-0.2) 4.97m(4.0) 5.32m(-1.6) 5.14m(+0.0) 5.18m(-0.8) 5.20m(+0.0) 
  6 Amanda Black                 Kingston CVI             5.29m  -0.2   3   
     4.88m(-0.7) 4.93m(+0.0) 5.13m(-1.5) 4.86m(+0.0) 5.09m(+0.0) 5.29m(-0.2)
  7 Emily Sluys                  A.B. Lucas - London      5.27m  -0.8   2   
     5.25m(-0.0) 4.88m(-1.1) 5.27m(-0.8) 5.25m(-0.4) FOUL      5.25m(-0.8)  
  8 Jada Jackson                 Herman, W.F.             5.22m  -0.8   1   
     5.15m(+0.0) 4.96m(-0.5) 5.22m(-0.8) 4.93m(-1.1) FOUL      5.11m(-1.2)  
  9 Rasheeda Gurley              Marshall McLuhan         5.12m   2.3       
     5.12m(2.3) 4.80m(-0.9) 5.06m(-1.5)                                     
 10 Kendra Leger                 Notre Dame -Well         5.09m   1.8       
     5.09m(1.8) 4.12m(-0.8) 4.98m(+0.0)                                     
 11 Emma Lavery                  Bishop Strachan         J5.09m   0.9       
     4.70m(-0.2) 5.09m(0.9) 4.91m(0.3)                                      
 12 Jenneke Pilling              EDEN                     4.91m   0.7       
     4.73m(1.3) 4.57m(+0.0) 4.91m(0.7)                                      
 13 Madison Melo                 Bishop Allen Aca         4.89m  -0.4       
     4.67m(+0.0) 4.83m(-0.1) 4.89m(-0.4)                                    
 14 Allison Byrnes               Marymount Academ         4.86m   0.7       
     FOUL      4.86m(0.7) 4.84m(-1.0)                                       
 15 Meagan Vernon                Joan of Arc -Mis         4.80m  -1.4       
     4.58m(-0.8) 4.80m(-1.4) 4.42m(+0.0)                                    
 16 Caitlin Deruiter             Lakeshore CHS            4.74m   0.9       
     4.74m(0.9) 4.64m(+0.0) 4.60m(-2.9)                                     
 17 Chiara Da Silva              Bishop Allen Aca         4.70m  +0.0       
     FOUL      4.69m(+0.0) 4.70m(+0.0)                                      
 18 Emma Kiesekamp               North Grenville          4.68m  +0.0       
     4.68m(+0.0) 4.42m(-0.7) 4.67m(+0.0)                                    
 19 Ella Wickham                 Cardinal Carter         J4.68m  +0.0       
     4.67m(0.7) 4.29m(+0.0) 4.68m(+0.0)                                     
 20 Isabella Semadeni            Timmins HVS              4.66m  -1.6       
     4.63m(-0.2) 4.39m(-3.0) 4.66m(-1.6)                                    
 21 Michelle McReynolds          Bear Creek SS            4.54m  +0.0       
     4.38m(-0.1) 4.54m(+0.0) 4.51m(+0.0)                                    
 22 Lauren Perrier               St Patrick -TBay         4.52m  +0.0       
     4.52m(+0.0) 4.45m(0.4) 4.39m(-1.5)                                     
 23 Elizabeth Pratt              St Theresa's CHS         4.51m  +0.0       
     4.51m(+0.0) 4.21m(-0.8) 4.18m(+0.0)                                    
 24 Marlee Halsall               Notre Dame CSS           4.22m  -0.2       
     4.04m(-0.0) 4.22m(-0.2) 4.20m(+0.0)                                    

Event 53  Women Long Jump Junior
============================================================================
       OFSAA: ! 5.69m  2009        Chanice Taylor-Chase, Notre Dame CSS     
   Can Inter: * 6.16m  1986        Keron Hamilton, Burlington Central HS    
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Claire Larose                Oakridge - London        5.65m  -1.1  10   
     4.94m(0.9) 5.30m(-0.1) 5.25m(-1.7) 5.27m(+0.0) 5.65m(-1.1) 5.53m(+0.0) 
  2 Keira Christie-Gallaway      St Matthew -Orle         5.52m  -0.8   8   
     FOUL      5.52m(-0.8) FOUL      5.04m(+0.0) FOUL      5.44m(-1.3)      
  3 Taryn Lamorie                St. Basil SS             5.34m  -1.0   6   
     4.82m(1.1) 5.10m(-1.7) 5.28m(0.6) 5.06m(0.1) 5.12m(-0.8) 5.34m(-1.0)   
  4 Alissa Melvin                St. David                5.32m   0.5   5   
     5.01m(+0.0) 5.25m(+0.0) 4.98m(-1.6) 5.13m(+0.0) 5.32m(0.5) 5.30m(-1.4) 
  5 Elodie Drew                  Lycee Claudel           J5.32m  -1.6   4   
     4.95m(-0.2) 4.97m(4.0) 5.32m(-1.6) 5.14m(+0.0) 5.18m(-0.8) 5.20m(+0.0) 
  6 Amanda Black                 Kingston CVI             5.29m  -0.2   3   
     4.88m(-0.7) 4.93m(+0.0) 5.13m(-1.5) 4.86m(+0.0) 5.09m(+0.0) 5.29m(-0.2)
  7 Emily Sluys                  A.B. Lucas - London      5.27m  -0.8   2   
     5.25m(-0.0) 4.88m(-1.1) 5.27m(-0.8) 5.25m(-0.4) FOUL      5.25m(-0.8)  
  8 Jada Jackson                 Herman, W.F.             5.22m  -0.8   1   
     5.15m(+0.0) 4.96m(-0.5) 5.22m(-0.8) 4.93m(-1.1) FOUL      5.11m(-1.2)  
  9 Rasheeda Gurley              Marshall McLuhan         5.12m   2.3       
     5.12m(2.3) 4.80m(-0.9) 5.06m(-1.5)                                     
 10 Kendra Leger                 Notre Dame -Well         5.09m   1.8       
     5.09m(1.8) 4.12m(-0.8) 4.98m(+0.0)                                     
 11 Emma Lavery                  Bishop Strachan         J5.09m   0.9       
     4.70m(-0.2) 5.09m(0.9) 4.91m(0.3)                                      
 12 Jenneke Pilling              EDEN                     4.91m   0.7       
     4.73m(1.3) 4.57m(+0.0) 4.91m(0.7)                                      
 13 Madison Melo                 Bishop Allen Aca         4.89m  -0.4       
     4.67m(+0.0) 4.83m(-0.1) 4.89m(-0.4)                                    
 14 Allison Byrnes               Marymount Academ         4.86m   0.7       
     FOUL      4.86m(0.7) 4.84m(-1.0)                                       
 15 Meagan Vernon                Joan of Arc -Mis         4.80m  -1.4       
     4.58m(-0.8) 4.80m(-1.4) 4.42m(+0.0)                                    
 16 Caitlin Deruiter             Lakeshore CHS            4.74m   0.9       
     4.74m(0.9) 4.64m(+0.0) 4.60m(-2.9)                                     
 17 Chiara Da Silva              Bishop Allen Aca         4.70m  +0.0       
     FOUL      4.69m(+0.0) 4.70m(+0.0)                                      
 18 Emma Kiesekamp               North Grenville          4.68m  +0.0       
     4.68m(+0.0) 4.42m(-0.7) 4.67m(+0.0)                                    
 19 Ella Wickham                 Cardinal Carter         J4.68m  +0.0       
     4.67m(0.7) 4.29m(+0.0) 4.68m(+0.0)                                     
 20 Isabella Semadeni            Timmins HVS              4.66m  -1.6       
     4.63m(-0.2) 4.39m(-3.0) 4.66m(-1.6)                                    
 21 Michelle McReynolds          Bear Creek SS            4.54m  +0.0       
     4.38m(-0.1) 4.54m(+0.0) 4.51m(+0.0)                                    
 22 Lauren Perrier               St Patrick -TBay         4.52m  +0.0       
     4.52m(+0.0) 4.45m(0.4) 4.39m(-1.5)                                     
 23 Elizabeth Pratt              St Theresa's CHS         4.51m  +0.0       
     4.51m(+0.0) 4.21m(-0.8) 4.18m(+0.0)                                    
 24 Marlee Halsall               Notre Dame CSS           4.22m  -0.2       
     4.04m(-0.0) 4.22m(-0.2) 4.20m(+0.0)                                    

Event 56  Men Triple Jump Junior
============================================================================   
       OFSAA: ! 14.34m  2010        Mitch O'Donnell, Forest Heights CI         
   Can Inter: * 15.76m  1982        George Wright, Vaughan Road CI             
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points   
============================================================================   
Finals                                                                         
  1 Scott Peel                   Fenelon Falls SS        13.87m  -0.1  10      
     13.10m(1.0) FOUL      FOUL      FOUL      13.87m(-0.1) FOUL               
  2 Logan Panek                  Sandwich - Windsor      13.28m   1.0   8      
     FOUL      12.79m(0.2) 12.18m(0.8) 13.28m(1.0) 13.05m(1.0) 12.96m(0.2)     
  3 Ben Snider                   ENSS                    13.10m   0.8   6      
     12.69m(0.7) 12.55m(0.9) 12.72m(0.9) 13.10m(0.8) 12.55m(1.2) 13.09m(1.3)   
  4 Keyshaun Jordan              McGregor                12.83m  +0.0   5      
     12.46m(+0.0) 12.66m(1.1) 12.62m(-0.1) 12.78m(0.9) FOUL      12.83m(+0.0)  
  5 Kenny Siharath               Cameron Heights         12.74m   1.5   4      
     12.42m(0.6) 12.48m(0.5) 12.40m(1.5) 12.74m(1.5) 12.41m(1.0) 12.71m(1.1)   
  6 Akim Olak                    Bear Creek SS           12.66m  -0.1   3      
     12.22m(+0.0) 12.30m(-0.4) 12.66m(-0.1) 12.22m(0.7) 12.20m(0.9) 12.54m(1.4)
  7 Andrew Antepim               St F Xavier -Mis        12.49m   1.3   2      
     12.18m(1.2) 11.81m(0.9) 12.49m(1.3) PASS      12.36m(0.8) 12.10m(0.4)     
  8 Bobby Tang                   Agincourt - Agin        12.41m   1.1   1      
     12.25m(0.9) 12.41m(1.1) 12.39m(1.1) 12.32m(6.0) 12.03m(0.8) FOUL          
  9 Ahillan Ilangko              Bill Crothers SS        12.39m   1.2          
     11.33m(1.1) 11.79m(1.8) 12.39m(1.2)                                       
 10 Kristian Shuttleworth        Superior Hts CVS        12.38m   0.2          
     12.27m(1.4) 12.38m(0.2) FOUL                                              
 11 Solomon Awobem               Niagara CC              12.21m   0.2          
     11.99m(0.7) 12.15m(0.9) 12.21m(0.2)                                       
 12 Ben Morehead                 Bloor - Toronto         12.12m   2.7          
     12.12m(2.7) 10.63m(2.1) 11.74m(0.8)                                       
 13 Nick Koehler-Grassau         John McCrae SS          12.08m   0.6          
     FOUL      11.28m(2.0) 12.08m(0.6)                                         
 14 Justin Jongsma               Guido De Bres           12.05m   1.5          
     11.87m(2.6) 12.05m(1.5) 11.99m(0.1)                                       
 15 Jay Potts                    Upper Canada Col        12.00m   0.9          
     11.71m(0.3) 11.86m(-0.2) 12.00m(0.9)                                      
 16 Jordan Rogers                Glenview Park           11.97m   1.5          
     11.92m(0.1) 11.86m(-0.4) 11.97m(1.5)                                      
 17 Jared Van Elburg             W Churchill -TBa        11.79m   0.3          
     11.07m(+0.0) 11.47m(0.2) 11.79m(0.3)                                      
 18 Tate McDonald                St Joseph's CHS         11.70m   0.8          
     11.70m(0.8) 11.02m(1.8) 11.66m(0.8)                                       
 19 David Gordier                Almaguin Highlan        11.67m   1.9          
     11.67m(1.9) 11.45m(1.6) 11.56m(-0.7)                                      
 20 Philippe Coutu               ESC Algonquin           11.64m   0.9          
     FOUL      FOUL      11.64m(0.9)                                           
 21 Jonathon Fisher              Royal St. George        11.63m   1.5          
     11.24m(1.4) 11.63m(1.5) 11.00m(0.3)                                       
 22 Mathieu Marek                Iroquois Ridge          11.53m   1.5          
     FOUL      11.53m(1.5) 11.33m(0.3)                                         
 23 Mavrick Snider               Bayridge - Kingston     11.20m   0.5          
     10.00m(0.2) FOUL      11.20m(0.5)                                         
 24 Arrick Ethier                ES Cochrane HS          10.59m   1.3          
     10.59m(1.3) FOUL      10.01m(1.4)                                         

Event 20  Men Pole Vault Midget
=======================================================================
 Starting Height 1.70m                                                 
       OFSAA: ! 3.75m  07/06/2012  Joel Mueller, Ridgeway-Crystal Beach
   Can Inter: * 5.10m  1985        Doug Wood, F. E. Madill SS          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Cooper O'Rourke              Sandwich - Windsor       3.25m   10   
     1.70 2.00 2.20 2.40 2.60 2.75 2.90 3.05 3.15 3.25 3.30            
      ---  ---  ---  ---  ---    O    O    O    O    O  XXX            
  2 Cashmen Ford                 Carleton Place          J3.25m    8   
     1.70 2.00 2.20 2.40 2.60 2.75 2.90 3.05 3.15 3.25 3.30            
      ---  ---  ---  ---   XO    O  XXO    O    O    O  XXX            
  3 Cooper Murphy                Oakridge - London        3.15m    6   
     1.70 2.00 2.20 2.40 2.60 2.75 2.90 3.05 3.15 3.25                 
      ---  ---  ---  ---  ---  ---    O    O    O  XXX                 
  4 Liam McRae                   Lawrence Park -         J3.15m    5   
     1.70 2.00 2.20 2.40 2.60 2.75 2.90 3.05 3.15 3.25                 
      ---  ---  ---  ---  ---    O  XXO    O  XXO  XXX                 
  5 Ben Dirven                   Charl-Lan DHS            2.90m    3.50
     1.70 2.00 2.20 2.40 2.60 2.75 2.90 3.05                           
      ---  ---  ---    O    O    O    O  XXX                           
  5 Zeyad Saadi                  St. Anne - Windsor       2.90m    3.50
     1.70 2.00 2.20 2.40 2.60 2.75 2.90 3.05                           
      ---  ---  ---    O    O    O    O  XXX                           
  7 Joshua Andrade               Maximilian Kolbe        J2.90m    1   
     1.70 2.00 2.20 2.40 2.60 2.75 2.90 3.05                           
      ---  ---  ---    O    O    O   XO  XXX                           
  7 Josh Streng                  Carleton Place          J2.90m    1   
     1.70 2.00 2.20 2.40 2.60 2.75 2.90 3.05                           
      ---  ---  ---  ---    O    O   XO  XXX                           
  7 Luke McGill                  College Avenue S S      J2.90m    1   
     1.70 2.00 2.20 2.40 2.60 2.75 2.90 3.05                           
      ---  ---  ---  ---    O    O   XO  XXX                           
 10 Liam Sands                   Sydenham HS             J2.90m        
     1.70 2.00 2.20 2.40 2.60 2.75 2.90 3.05                           
      ---  ---  ---    O    O    O  XXO  XXX                           
 11 Matthew Connell-Tombs        Sacred Heart CHS         2.75m        
     1.70 2.00 2.20 2.40 2.60 2.75 2.90                                
      ---    O    O    O    O   XO  XXX                                
 12 Joshua Mwinygloee            St. Andrew's Col        J2.75m        
     1.70 2.00 2.20 2.40 2.60 2.75 2.90                                
      ---    O    O    O    O  XXO  XXX                                
 13 Aman Chera                   E L Crossley CSS         2.40m        
     1.70 2.00 2.20 2.40 2.60                                          
      ---  ---    O    O  XXX                                          
 14 Josh Loduca                  Lawrence Park -         J2.40m        
     1.70 2.00 2.20 2.40 2.60                                          
      ---    O    O   XO  XXX                                          
 15 Jakob Markham                Sutton DHS              J2.40m        
     1.70 2.00 2.20 2.40 2.60                                          
      ---    O   XO   XO  XXX                                          
 16 Trent Leck                   Sacred Heart CHS         2.20m        
     1.70 2.00 2.20 2.40                                               
      ---   XO    O  XXX                                               
 17 Zachary Probst               Bayview Glen - D         2.00m        
     1.70 2.00 2.20                                                    
        O   XO  XXX                                                    

Event 60  Men Discus Throw Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 70.79m  2009        Jordan Young, St. Joseph's HS      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Tony Elliott                 Sacred Heart            56.21m   10   
      56.21m  FOUL  FOUL  51.36m  52.18m                               
  2 Marc Rosati                  Chaminade Colleg        48.80m    8   
      FOUL  43.09m  48.80m  47.77m  FOUL                               
  3 Collin Burrowes              Northern  - Sarnia      48.34m    6   
      46.27m  FOUL  44.65m  FOUL  48.34m                               
  4 Christian Janzen             Westmount SS-Ham        48.03m    5   
      47.06m  FOUL  48.03m  47.95m  FOUL                               
  5 Ethan Bullivant              Valour                  45.70m    4   
      FOUL  43.87m  41.72m  45.70m  FOUL                               
  6 Aiden Anger                  Almaguin Highlan        45.50m    3   
      42.69m  FOUL  45.50m  38.08m  39.64m                             
  7 Carmine Spedaliere           St Francis CSS          45.17m    2   
      FOUL  5.21m  45.17m  43.68m  44.87m                              
  8 Adam Burgraff                Bayridge - Kingston     43.87m    1   
      40.67m  41.42m  43.87m  41.20m  40.60m  42.72m                   
  9 Curtis Egert                 Centennial -Well        42.79m        
      39.43m  FOUL  42.79m                                             
 10 Chris Wilks                  OD/Park SS              42.78m        
      39.81m  42.78m  41.09m                                           
 11 Ben Newell                   Madill, F.E.            42.39m        
      FOUL  42.39m  FOUL                                               
 12 Justin Smith                 Arnprior DHS            42.23m        
      FOUL  FOUL  42.23m                                               
 13 Alexander Hollinshead        Centennial -Well        41.48m        
      28.98m  41.48m  FOUL                                             
 14 Jake Lalonde                 Eastview SS             41.44m        
      FOUL  FOUL  41.44m                                               
 15 Matthew Moreau               Elmvale DHS             41.33m        
      41.33m  FOUL  FOUL                                               
 16 Andrew Bradshaw              Northern  - Sarnia      40.69m        
      40.69m  39.58m  FOUL                                             
 17 Derek Seguin                 ESC Theriault           40.22m        
      FOUL  37.74m  40.22m                                             
 18 Agustus Oku                  Weston - Weston         39.44m        
      FOUL  37.82m  39.44m                                             
 19 Tom Campbell                 Hillfield-Strath        39.17m        
      FOUL  39.17m  37.54m                                             
 20 Tomas Sorra                  St. Michael's Co        36.60m        
      33.60m  FOUL  36.60m                                             
 21 Hunter Niemi                 Timiskaming DSS         33.20m        
      FOUL  FOUL  33.20m                                               
 22 Warren Huard                 Joseph-Scollard         32.60m        
      32.60m  FOUL  FOUL                                               
 23 Jason Bazylewski             Fort Frances HS         32.36m        
      32.36m  28.25m  FOUL                                             
 -- Andrew Ryan                  Carleton Place            FOUL        
      FOUL  FOUL  FOUL                                                 

Event 89  Women Shot Put Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 14.86m  08/06/2012  Brittany Crew, Birchmount Park CI  
   Can Inter: * 14.86m  08/06/2012  Brittany Crew, Birchmount Park CI  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Kaitlin Brooks               St. Peter's CSS         12.38m   10   
      12.33m  12.32m  12.38m  12.24m  11.98m  12.38m                   
  2 Emily Good                   Central Algoma          12.37m    8   
      12.08m  12.37m  FOUL  FOUL  11.38m  FOUL                         
  3 Ashley Pryke                 Crestwood SS            12.18m    6   
      10.80m  11.40m  11.43m  11.63m  11.85m  12.18m                   
  4 holly taylor                 Assumption-Brant        12.02m    5   
      11.78m  12.02m  11.02m  11.44m  11.82m  11.78m                   
  5 Morgan Desjardin             Paincourt SS            11.95m    4   
      FOUL  FOUL  10.75m  10.53m  11.95m  11.09m                       
  6 Hailey Wolfgram              Regiopolis-N D          11.87m    3   
      FOUL  10.92m  11.85m  11.75m  11.67m  11.87m                     
  7 Alexis Brenzil               Centennial -Well        11.15m    2   
      10.12m  10.87m  11.15m  10.56m  FOUL  10.26m                     
  8 Leah Hill                    Napanee DSS             11.07m    1   
      FOUL  10.68m  10.08m  10.68m  11.07m  10.82m                     
  9 Samantha Buck                OD/Park SS              10.64m        
      10.64m  FOUL  10.15m                                             
 10 Ashley Wallace               OD/Park SS              10.62m        
      FOUL  10.38m  10.62m                                             
 11 Christina Trent              Lindsay CVI             10.48m        
      FOUL  10.15m  10.48m                                             
 12 Cassandra Plute              Blessed Trinity        J10.48m        
      10.48m  10.13m  9.84m                                            
 13 Achiana Okutinyang           Sandwich - Windsor      10.40m        
      10.15m  FOUL  10.40m                                             
 14 savannah laroche             Assumption-Brant        10.38m        
      10.38m  10.10m  9.76m                                            
 15 Ashley Amofah                Don Bosco - Etob        10.35m        
      10.30m  10.35m  9.87m                                            
 16 Elisa Mawby                  Dryden HS - Dryden      10.25m        
      10.25m  10.07m  9.71m                                            
 17 Teneshia Dixon               St. Augustine SS       J10.25m        
      FOUL  10.25m  9.68m                                              
 18 Brittany Ediagbonya          Senator O'Connor        10.24m        
      9.62m  9.58m  10.24m                                             
 19 Amy Carpenter                Malvern - Toronto       10.22m        
      10.22m  9.80m  9.92m                                             
 20 Amanda Martin                Clarke HS               10.18m        
      9.67m  10.18m  9.72m                                             
 21 Tianna Stys                  Holy Cross -StCa        10.06m        
      9.32m  10.06m  9.85m                                             
 22 Elizabeth Pezzutto           Michael Power/St         9.73m        
      9.73m  9.22m  FOUL                                               
 23 Tessa Scoville               Bish Alex Carter         8.75m        
      8.44m  8.50m  8.75m                                              
 24 Danika Falvo                 Notre-Dame -Sudb         8.57m        
      7.74m  8.57m  8.08m                                              

Event 21  Women Long Jump Midget
============================================================================
       OFSAA: ! 5.76m  1996        Jessica Zelinka, Sir Frederick Banting CI
   Can Inter: * 6.16m  1986        Keron Hamilton, Burlington Central HS    
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Jasmine Scott-Kilgo          Sandwich - Windsor       5.52m  -0.8  10   
     5.22m(+0.0) FOUL      5.26m(-1.1) 5.33m(+0.0) 5.36m(1.4) 5.52m(-0.8)   
  2 Carolyn Prins                Chatham Christia         5.49m   0.6   8   
     5.31m(1.0) 5.16m(1.0) 4.98m(+0.0) 5.13m(1.2) FOUL      5.49m(0.6)      
  3 Nnenna Ibe                   Card Ambrozic            5.18m  +0.0   6   
     5.18m(+0.0) FOUL      5.16m(0.4) FOUL      4.98m(-0.4) FOUL            
  4 Kariah Lyttle                St Edmund Campio         5.17m  +0.0   5   
     5.14m(+0.0) 5.09m(-0.0) 4.88m(-0.4) 4.32m(0.1) 4.93m(0.3) 5.17m(+0.0)  
  5 Mikeisha Welcome             Blessed Card Newman      5.05m   0.7   4   
     4.94m(+0.0) 4.97m(-0.5) 4.91m(+0.0) 4.76m(1.2) 4.87m(+0.0) 5.05m(0.7)  
  6 Sharelle Samuel              Ashbury Coll             5.02m  +0.0   3   
     4.75m(0.2) 4.95m(0.1) 4.75m(0.1) 4.54m(+0.0) 4.65m(+0.0) 5.02m(+0.0)   
  7 Kiera Jackson                Leamington               4.97m   0.7   2   
     4.92m(0.5) 4.35m(+0.0) FOUL      4.80m(+0.0) 4.71m(+0.0) 4.97m(0.7)    
  8 Avery Foote                  Humberside - Tor         4.91m  +0.0   1   
     4.91m(+0.0) 4.73m(1.0) 4.76m(-1.3) 4.71m(0.4) 4.74m(+0.0) 4.72m(+0.0)  
  9 Rachel Pearson               Eastview SS              4.89m  +0.0       
     FOUL      4.56m(-0.4) 4.89m(+0.0)                                      
 10 Brittany Porter              London South             4.86m  +0.0       
     4.78m(+0.0) 4.82m(+0.0) 4.86m(+0.0)                                    
 11 Erica MacCallum              Vaughan Road Aca        J4.86m  +0.0       
     4.86m(+0.0) 4.17m(+0.0) FOUL                                           
 12 Caitlyn Hamm                 Ridgeway-Crystal         4.78m   0.1       
     4.64m(+0.0) 4.78m(0.1) 4.63m(+0.0)                                     
 13 Rebecca Jacobs               Lasalle SS              J4.78m  -0.8       
     4.78m(-0.8) 4.49m(0.3) 4.35m(-0.1)                                     
 14 Annabelle Gagne              ESP Louis-Riel           4.72m  +0.0       
     4.65m(0.6) 4.49m(+0.0) 4.72m(+0.0)                                     
 15 Brittany Imasuen             Sir Oliver Mowat         4.71m   0.8       
     4.44m(+0.0) 4.71m(0.8) 4.67m(-1.8)                                     
 16 Serena Zahra                 Our Lady Mt Carm         4.69m  -0.4       
     4.43m(0.1) 4.58m(-1.6) 4.69m(-0.4)                                     
 17 Megan Malley                 Fellowes HS              4.67m  -0.8       
     4.51m(0.9) 4.48m(+0.0) 4.67m(-0.8)                                     
 18 Autumn Ziebarth              Hammarskjold HS          4.65m   NWI       
     4.39m(-0.0) 4.48m(+0.0) 4.65m(-0.0)                                    
 19 Angela Chen                  Bayview SS               4.60m  -0.4       
     4.58m(-1.2) 4.60m(-0.4) 4.41m(0.7)                                     
 20 Rachel Wang                  Bur Oak SS               4.56m   0.3       
     4.13m(-0.8) 4.56m(0.3) 4.08m(+0.0)                                     
 21 Emma Weltz                   O'Gorman HS              4.50m  +0.0       
     4.42m(+0.0) 4.50m(+0.0) 4.50m(+0.0)                                    
 22 Ally Buchan                  Superior Hts CVS         4.48m  +0.0       
     FOUL      4.48m(+0.0) 4.18m(-0.5)                                      
 23 Jessica Stevens              Carleton Place           4.47m  +0.0       
     4.47m(+0.0) 4.30m(+0.0) FOUL                                           
 24 Dianne Tanasuca              Theresa Lisieux          4.30m   0.1       
     4.09m(+0.0) 4.30m(0.1) 4.28m(-1.8)                                     

Event 88  Men Triple Jump Senior
============================================================================
       OFSAA: ! 15.76m  1982        George Wright, Vaughan Road CI          
   Can Inter: * 15.76m  1982        George Wright, Vaughan Road CI          
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Micah Peters                 Vaughan Road Aca        14.69m  -0.1  10   
     14.69m(-0.1) FOUL      14.48m(1.3) FOUL      FOUL      FOUL            
  2 Ryan Taylor                  Huron Heights           14.57m   1.2   8   
     13.78m(1.8) FOUL      14.43m(0.3) 14.15m(-0.2) FOUL      14.57m(1.2)   
  3 Jaquan Selman                Denis Morris HS         14.34m   0.1   6   
     13.92m(+0.0) 13.72m(0.8) 14.16m(0.1) 14.11m(0.1) 14.34m(0.1) FOUL      
  4 Shemar Hines                 Bur Oak SS              14.27m   2.1   5   
     13.41m(1.1) FOUL      14.27m(2.1) FOUL      FOUL      13.27m(0.7)      
  5 Malique Munroe               Etobicoke - Isli        14.19m   0.6   4   
     13.99m(+0.0) 14.07m(+0.0) FOUL      14.19m(0.6) FOUL      FOUL         
  6 Leaugen Fray                 Trenton HS             J14.19m   0.1   3   
     14.00m(1.7) PASS      13.94m(-0.4) PASS      14.19m(0.1) 13.90m(0.9)   
  7 Scott Billings               London Central          14.07m   1.2   2   
     14.07m(1.2) FOUL      13.82m(0.9) 13.55m(-0.0) FOUL      14.04m(1.5)   
  8 Twanell Bell                 Denis Morris HS         13.82m   1.7   1   
     13.82m(1.7) 13.77m(1.6) 13.02m(0.8) 13.29m(0.8) 12.47m(0.4) 13.77m(1.3)
  9 Isaiah Warner                Joan of Arc -Bar        13.68m   0.3       
     13.24m(0.9) 13.66m(0.6) 13.68m(0.3)                                    
 10 Jacob Cruise                 Superior Hts CVS       J13.68m   1.4       
     13.68m(1.4) 12.88m(0.5) FOUL                                           
 11 Arizona Ilodigwe             Brother Andre           13.56m   1.0       
     13.56m(1.0) 13.07m(0.4) 13.17m(1.1)                                    
 12 Emmanuel Nketiah             Marguerite d'You        13.42m   1.0       
     12.65m(0.9) 13.40m(1.1) 13.42m(1.0)                                    
 13 Patrick Stoeckle             St Stephen CSS          13.35m   3.0       
     FOUL      13.35m(3.0) 13.29m(0.3)                                      
 14 Placide Ilunga               Chaminade Colleg        13.23m   1.1       
     FOUL      13.23m(1.1) 13.09m(1.6)                                      
 15 Tajyei Vassell-Grant         St. James - Guelph      13.06m   1.7       
     FOUL      13.06m(1.7) FOUL                                             
 16 Amari Jones                  Riverside - Windsor     12.91m   0.7       
     FOUL      12.85m(1.2) 12.91m(0.7)                                      
 17 Deen Choudhury               Crescent School        J12.91m   1.0       
     12.91m(1.0) 12.82m(0.7) FOUL                                           
 18 Dylan Robertson              Central Algoma          12.86m   0.4       
     12.46m(1.3) 12.86m(0.4) 12.70m(1.3)                                    
 19 Ben Cross                    Frontenac SS            12.77m   0.7       
     FOUL      FOUL      12.77m(0.7)                                        
 20 Connor Hudson                GSS - Gananoque         12.66m   0.7       
     12.66m(0.7) 12.40m(1.2) 12.35m(0.8)                                    
 21 Abdul Abou-Amra              St Patrick's -Ot        11.96m   0.6       
     11.96m(0.6) FOUL      11.44m(1.1)                                      
 22 Justin Lukasek               St Patrick -TBay        11.50m   0.4       
     11.50m(0.4) 11.38m(-0.1) FOUL                                          
 23 Patrick Hebert               Hearst HS - Hearst      11.39m  -0.1       
     11.39m(-0.1) 11.02m(+0.0) FOUL                                         
 -- Keysean Powell               St Edmund Campio          FOUL             
     FOUL      FOUL      FOUL                                               

Event 29  Women Javelin Throw Midget
=======================================================================
       OFSAA: ! 41.24m  1995        Meredith Popp, Holy Names HS       
   Can Inter: * 51.94m  1984        Cheryl Coker, Carleton Place HS    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Trinity Tutti                Eastdale SS - so        41.52m!  10   
      41.11m  PASS  41.11m  PASS  39.68m  41.52m                       
  2 Kenzie Bell                  Eastview SS             33.64m    8   
      31.96m  29.95m  20.36m  29.74m  29.12m  33.64m                   
  3 Julia Polowy                 Roland Michener         33.01m    6   
      28.89m  23.49m  30.74m  27.11m  30.90m  33.01m                   
  4 Kealy Taylor-Noah            Ridgetown               32.25m    5   
      26.80m  30.16m  31.54m  29.71m  32.25m  FOUL                     
  5 Ciara Murray                 Sandwich - Windsor      31.44m    4   
      28.05m  29.21m  31.44m  27.61m  30.90m  29.49m                   
  6 Taylor Elliott               Korah CVS               30.90m    3   
      FOUL  28.47m  27.86m  28.61m  29.32m  30.90m                     
  7 Ashley Assam                 Brampton Christi        29.57m    2   
      26.13m  24.20m  29.57m  27.74m  28.19m  26.64m                   
  8 Kael Prickett                Guelph - Guelph         29.08m    1   
      FOUL  29.08m  26.59m  27.08m  28.08m  FOUL                       
  9 Sophie Barber                Gloucester H            28.42m        
      28.42m  FOUL  25.85m                                             
 10 Julia Cressman               Stratford Centra        27.20m        
      24.87m  25.29m  27.20m                                           
 11 Amanda DeConinck             Martingrove Coll        26.88m        
      22.50m  23.44m  26.88m                                           
 12 Sharon Chung                 Dr.Norman Bethun        26.77m        
      26.77m  23.81m  25.00m                                           
 13 Beth DeConinck               Martingrove Coll        26.65m        
      26.20m  26.59m  26.65m                                           
 14 Kenna Hopkins                Dr Frank J H            26.10m        
      26.10m  PASS  22.59m                                             
 15 Samarah Jones                ESC Jeanne-Lajoi        25.91m        
      25.04m  25.91m  FOUL                                             
 16 Madie MacNeil                Patrick Fogarty         25.76m        
      22.31m  24.31m  25.76m                                           
 17 Nicole Hopper                Burlington Centr        25.69m        
      24.73m  23.95m  25.69m                                           
 18 Samantha Dinter              Superior Hts CVS        25.64m        
      23.64m  25.06m  25.64m                                           
 19 Emily Amano                  Ashbury Coll            25.58m        
      24.47m  25.58m  24.82m                                           
 20 Emma Manuel                  Bill Crothers SS        25.35m        
      FOUL  FOUL  25.35m                                               
 21 Anna DiBacco                 OD/Park SS              24.75m        
      FOUL  24.75m  21.16m                                             
 22 Mary Baker                   Regiopolis-N D          24.64m        
      24.64m  21.10m  19.84m                                           
 23 Natalie Jeanson              Trinity College         23.83m        
      23.83m  FOUL  FOUL                                               
 24 Bryanna Baker                St. Ignatius HS         20.32m        
      18.02m  20.32m  19.93m                                           

Event 13  Women 80 Meter Hurdles Midget
========================================================================
       OFSAA: ! 11.29  1996        Jessica Zelinka, Sir Frederick Bantin
   Can Inter: * 11.01  1998        Jessica Zelinka, Sir Frederick Bantin
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 Tyra Boug                    Huron Heights            12.38Q -0.4  1
  2 Jasmine Scott-Kilgo          Sandwich - Windsor       12.73Q  1.7  2
  3 Jessica McKim                Sandwich - Windsor       12.80Q  1.6  3
  4 Jessica Stevens              Carleton Place           12.97Q  1.6  3
  5 Nike Abiodun                 Waterloo CI              13.10Q -0.4  1
  6 Shyanne Burrows              Our Lady Mt Carm         13.23Q  1.7  2
  7 Robin Herfst                 CDHS-Campbellfor         13.05q  1.6  3
  8 Jane Stanton                 Country Day Scho         13.12q -0.4  1
  9 Clare Stafford               Regiopolis-N D           13.27  -0.4  1
 10 Morgan Vickers               OD/Park SS               13.30   1.6  3
 11 Morgan Smith                 Lo-Ellen Park SS         13.32   1.6  3
 12 Kendall Stephan              Eastview SS              13.49  -0.4  1
 13 Kemi Afolayan                Holy Trinity School      13.53   1.7  2
 14 Rachel Grundy                Sacred Heart CHS         13.63   1.7  2
 15 Anna Obi                     St. Augustine SS         13.72  -0.4  1
 16 Mary Grannary                Chippewa SS              13.78   1.6  3
 17 Gillian Smith                Lawrence Park -          13.82   1.7  2
 18 Quincie Paul                 St Paul - Ottawa         13.86   1.7  2
 19 Kalisha Brown                St Edmund Campio         13.96   1.7  2
 20 Dianne Tanasuca              Theresa Lisieux          14.16   1.6  3
 21 Justyna King                 Blessed Card Newman      14.55   1.6  3
 22 Ella Kubas                   Milton DHS               15.09  -0.4  1
 23 Grace Marshman               Trinity College          15.25  -0.4  1
 24 Calista Schlosser            Widdifield SS            15.35   1.7  2

Event 45  Women 80 Meter Hurdles Junior
========================================================================       
       OFSAA: ! 11.44  2009        Chanice Taylor-Chase, Notre Dame CSS        
   Can Inter: * 11.01  1998        Jessica Zelinka, Sir Frederick Bantin       
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#       
========================================================================       
Preliminaries                                                                  
  1 Keira Christie-Gallaway      St Matthew -Orle         11.49Q  1.3  1       
  2 Alissa Melvin                St. David                11.98Q  0.4  3       
  3 Claire Millard               Loyalist CVI             12.09Q  2.3  2       
  4 Molly Giannone               St Mary - Hamilt         12.32Q  2.3  2       
  5 Skyla Minaker                Northern  - Sarnia       12.34Q  1.3  1       
  6 Erin Kuepfer                 St. Michael              12.39Q  0.4  3       
  7 Stephanie Tutton             Bill Crothers SS         12.35q  1.3  1       
  8 Destiny Vandenberg           St.Thomas Aquina         12.46q  2.3  2       
  9 Rasheeda Gurley              Marshall McLuhan         12.57   0.4  3       
 10 Emma Zucker                  Ashbury Coll             12.59   1.3  1       
 11 Maya DaSilva                 Christ the King          12.63   0.4  3 12.622
 12 Taylor Vaillancourt          ESC Algonquin            12.63   2.3  2 12.630
 13 Trinity Lougheed             Laura Secord SS          12.73   0.4  3       
 14 Meighen Clarke               Durham Christian         12.74   1.3  1       
 15 Hannah Merjavec              Regiopolis-N D           13.00   2.3  2       
 16 Rowan Thomas                 Governor Simcoe          13.07   0.4  3       
 17 Taylor Nadeau                Superior Hts CVS         13.28   2.3  2       
 18 Nicole Burns                 Stouffville DSS          13.30   2.3  2       
 19 Hannah Spong                 Bear Creek SS            13.32   2.3  2       
 20 Makinna Givens               Timiskaming DSS          13.35   1.3  1       
 21 Kayana Edwards-Davis         Blessed Mother T         13.36   0.4  3       
 22 Kalea Loewan                 Lo-Ellen Park SS         13.68   0.4  3       
 23 Sarah James                  Bishop Strachan          14.18   1.3  1       

Event 77  Women 100 Meter Hurdles Senior
========================================================================       
       OFSAA: ! 13.41  1998        Perdita Felicien, Pine Ridge SS             
   Can Inter: * 13.15  2000        Jessica Zelinka, Sir Frederick Bantin       
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#       
========================================================================       
Preliminaries                                                                  
  1 Lexi Aitken                  St. Anne-Clinton         13.71Q  1.6  3       
  2 Emma Nero                    Centennial -Well         13.86Q  1.9  2       
  3 Brittany Stenekes            Dundas Valley            14.03Q  0.8  1       
  4 Erin Hodge                   Innisdale SS             14.06Q  1.9  2       
  5 Jaiden Mulder                General Amherst          14.20Q  0.8  1       
  6 Aaliyah Rodgers              Grand River              14.39Q  1.6  3       
  7 Brooke Henderson             Banting, Sir F.          14.07q  1.9  2       
  8 Rachel Stanga                Westdale SS              14.68q  0.8  1       
  9 Hailey McKechnie             Earl of Marc             14.80   0.8  1       
 10 Alexis Brenzil               Centennial -Well         14.95   1.6  3       
 11 Blaire Dunn                  Frontenac SS             14.96   1.6  3       
 12 Katelyn Desgagne             Superior Hts CVS         15.11   0.8  1       
 13 Leah Burchill                Bell H.S - Nepean        15.37   1.9  2       
 14 Michelle Corallo             Lo-Ellen Park SS         15.42   1.9  2       
 15 Madeline Rampton             Innisdale SS             15.44   1.9  2       
 16 Nicole Zohorsky              Bayridge - Kingston      15.46   1.9  2       
 17 Alleyah Hinds                Notre Dame CSS           15.55   0.8  1       
 18 Anna Prust                   Eastview SS              15.66   0.8  1       
 19 Kaitlin Vaillancourt         ESC Algonquin            15.75   0.8  1 15.749
 20 Heather McCann               Greenwood College        15.75   1.6  3 15.750
 21 Sara Eng                     Lawrence Park -          15.93   1.9  2       
 22 Stephanie Musing             Malvern - Toronto        15.95   1.6  3       
 23 Sydney Lia                   Timmins HVS              18.46   1.6  3       

Event 14  Men 100 Meter Hurdles Midget
========================================================================       
       OFSAA: ! 13.50  2007        Gabriel Tesfaye, Oakridge SS                
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#       
========================================================================       
Preliminaries                                                                  
  1 Liam Mather                  London Central         ! 13.49Q  1.6  1       
  2 Liam Foudy                   Neil McNeil - To         14.17Q  1.3  2       
  3 Chris Flynn                  St T Aquinas Lin         14.30Q  1.3  3       
  4 Liam Sands                   Sydenham HS              14.50Q  1.6  1       
  5 Cameron Bruce                Cobourg CI - Coburg      14.51Q  1.3  2       
  6 Mackenzie Jasinskas          Centennial -Well         14.64Q  1.3  3 14.631
  7 Tanner Smyth                 Central Elgin            14.55q  1.6  1       
  8 Benjamin Pestana             Sacred Heart CHS         14.62q  1.3  2       
  9 Sunjay McAuley               Riverdale - Toronto      14.64   1.3  2 14.637
 10 Berwick Patterson            Ridgeway-Crystal         14.70   1.3  3       
 11 Bernard Miskic               Cathedral HS             14.98   1.6  1       
 12 Liam Clark                   St.Joe-St.Thomas         15.10   1.3  2       
 13 Connor Welsh                 Fr. Leo J Austin         15.11   1.3  2       
 14 Matt Nichols                 W Churchill -StC         15.18   1.6  1 15.172
 15 Justin Alvarez               Neil McNeil - To         15.18   1.6  1 15.180
 16 Mitch Stadnyk                Collingwood CI           15.25   1.3  3       
 17 Sam Pauley                   Almaguin Highlan         15.39   1.3  3       
 18 Gaven Burke                  Centre Hastings          15.44   1.3  3       
 19 Nathan Papp                  Silverthorn - Et         15.54   1.3  3       
 20 Ben Baggs                    Superior Hts CVS         15.96   1.3  3       
 21 Andrew Allard                Chippewa SS              16.09   1.6  1       
 22 Byron Pine                   St Mary's - SSMa         16.55   1.3  2       

Event 46  Men 100 Meter Hurdles Junior
========================================================================       
       OFSAA: ! 13.31  2008        Gregory MacNeill, Mother Teresa CHS         
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#       
========================================================================       
Preliminaries                                                                  
  1 Tyrell Mairs-Onwumere        H.B. Beal - London       13.78Q  1.9  1       
  2 Vahid Andrews                Birchmount Park          13.80Q  2.6  3       
  3 JR Speed                     Northview Height         13.92Q  2.5  2       
  4 Zeyan Butt                   Huron Heights            13.94Q  2.6  3       
  5 Garth Williams               Fr McGivney CHS          14.17Q  1.9  1       
  6 Kurtis Gardiner              Arnprior DHS             14.38Q  2.5  2       
  7 Merik Wilcock                Sydenham HS              14.11q  2.6  3       
  8 Tony Shi                     Waterloo CI              14.27q  1.9  1       
  9 Murdock Siegner              ENSS                     14.45   2.5  2       
 10 Michael Liberto              Villanova College        14.56   1.9  1       
 11 Holden Child                 W Churchill -StC         14.60   1.9  1       
 12 Alex Hughes                  Lisgar CI - Ottawa       14.66   2.5  2       
 13 Tristan Vermolen             Laura Secord SS          14.82   2.6  3       
 14 Samuel Mukenge               St. Augustine SS         14.88   2.5  2 14.871
 15 Taj Jones                    Eastview SS              14.88   1.9  1 14.879
 16 Adam Lee                     Ross, John F.            14.94   2.6  3       
 17 Daniel Tibay                 Bishop Tonnos            15.02   2.6  3       
 18 Owen Schouten                Sacred Heart CHS         15.17   1.9  1       
 19 Laksitha Dissanayke          Sir John MacDona         15.21   1.9  1       
 20 Connor May                   Holy Trinity HS          15.38   2.5  2       
 21 Oliver Eccelstone            Lockerby Comp Sc         16.01   2.6  3       
 22 Alec Gregorini               Superior Hts CVS         16.19   2.5  2       
 23 Jonathan Champagne           ESC Algonquin            16.21   2.5  2       

Event 78  Men 110 Meter Hurdles Senior
========================================================================       
       OFSAA: ! 13.33  2010        Gregory MacNeill, Mother Theresa CSS        
   Can Inter: * 13.33  2010        Gregory MacNeill, Mother Theresa CSS        
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#       
========================================================================       
Preliminaries                                                                  
  1 Joseph Daniels               Cameron Heights          13.73Q  2.0  1       
  2 Marceau Jovin                Loyola CSS               14.28Q  2.2  2       
  3 Geoffrey Lawson              Osgoode THS              14.74Q  0.9  3       
  4 Clayton Jeffrey              Upper Canada Col         14.22Q  2.0  1       
  5 Davis Edward                 Oakridge - London        14.35Q  2.2  2       
  6 Philippe Johns               ESC Theriault            14.85Q  0.9  3       
  7 Nathaniel Mechler            Elmira - Elmira          14.38q  2.2  2       
  8 Kyle Stevens                 Riverdale - Toronto      14.45q  2.0  1       
  9 Alec Pichelli                Sacred Heart CHS         14.46   2.0  1       
 10 Mathew Ferguson              Perth & District         14.47   2.2  2       
 11 Dwayne McIntosh              St. Marcellinus          14.77   2.2  2       
 12 Ethan Goodchild              St F Xavier -Glo         14.86   0.9  3       
 13 Felix Marchand               Chatham-Kent             14.97   0.9  3 14.963
 14 Jason Anyimadu               Our Lady Mt Carm         14.97   2.0  1 14.965
 15 Ryan Ebbers                  St Theresa CSS           15.08   0.9  3       
 16 Justice Archer               Innisdale SS             15.15   2.2  2       
 17 Tyler Dacosta                ESC Theriault            15.23   2.0  1       
 18 Richard Hylton               Emery - North York       15.29   0.9  3       
 19 Conner McRobbie              Sacred Heart CHS         15.41   0.9  3       
 20 Larkland Burton              St Edmund Campio         15.47   0.9  3       
 21 Miguel Palij                 Brebeuf - Willow         15.83   2.2  2       
 22 Andrew Seki                  OD/Park SS               16.01   2.0  1       
 23 Kari Saaki                   Lo-Ellen Park SS         16.11   2.2  2       
 24 Reinhardt Grobler            Lo-Ellen Park SS         18.04   2.0  1       

Event 103  Women 100 Meter Visually Imp.
============================================================================
       OFSAA: ! 14.20  06/06/2014  Larissa Brown, St Mark CHS               
       OFSAA: ! 16.91  07/06/2013  Alexis Askin-Hunter, Sarnia CI & TS      
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Larissa Brown                St Mark CHS              14.01!  1.1  10   

Event 104  Men 100 Meter Visually Imp.
===============================================================================
       OFSAA: ! 13.52  06/06/2014  Nick Neri, Cardinal Leger                   
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals                                                                         
  1 Dylan Hermans                Bear Creek SS            12.24! -0.1  2  10   
  2 Chris Barclay                Lo-Ellen Park SS         13.35! -0.1  2   8   
  3 Nicholas Neri                Cardinal Leger           13.43! -0.1  2   6   
  4 Mohamed Bassam               Hillcrest HS             15.34   1.6  1   4   
  5 Gavin O'Sullivan             West Humber - Re         16.59   1.6  1   5   

Event 101  Women 100 Meter Ambulatory
============================================================================
       OFSAA: ! 14.93  08/06/2012  Alicia Tustin, Fellowes HS               
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Madison Wilson-Walker        Lord Dorchester          14.61!  1.3  10   
  2 Shirley Hughes-Ryan          Sydenham HS              16.70   1.3   8   
  3 Jessica D'Souza              St. Mary CSS             17.61   1.3   6   
  4 Brittney Yurek               Twin Lakes SS            19.18   1.3   5   
  5 Ella Baker-Lehnen            St. Anne-Clinton         40.75   1.3   4   

Event 102  Men 100 Meter Ambulatory
============================================================================
       OFSAA: ! 12.34  2010        Kyle Whitehouse, Kernahan Park SS        
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Hudson Booth                 Almaguin Highlan         14.59   2.3  10   
  2 Cody Bell                    Lambton Central          15.49   2.3   8   
  3 Bosko Glusica                St Thomas More           16.37   2.3   6   
  4 Devon Newell                 Central Huron            16.66   2.3   5   
  5 Sam Forbes                   Marshall McLuhan         16.69   2.3   4   
  6 Chen Bowen                   Woodroffe HS             21.38   2.3   3   
  7 Dallas Butzer                Centre Hastings          21.85   2.3   2   

Event 105  Women 100 Meter Intellectually Imp.
===============================================================================
       OFSAA: ! 14.65  07/06/2013  Alicia Tustin, Fellowes HS                  
       OFSAA: ! 14.65  07/06/2013  Alicia Tustin, Fellowes HS                  
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals                                                                         
  1 Kyla Rodrigue                Woodstock  CI            14.39!  1.9  3  10   
  2 Alicia Tustin                Fellowes HS              14.58!  1.9  3   8   
  3 Sara Albers                  St.Thomas Aquina         15.09   1.9  3   6   
  4 Talin Najarian               Governor Simcoe          15.17   1.9  3   5   
  5 Dominique Hannah             Sydenham HS              15.93   1.9  3   4   
  6 Clarissa Griffith            St Joseph - Miss         16.04   1.9  3   3   
  7 Tanya Najarian               Governor Simcoe          16.32   1.9  3   2   
  8 Natasha Hoogkamp             Woodstock  CI            16.61   1.5  2   1   
  9 Brianna Clow                 Sydenham HS              17.26   1.5  2       
 10 Tiffany Hillman              MacKenzie                17.34   1.5  2       
 11 Julianne Miszk               St Michael -NiFa         17.65   1.5  2       
 12 Lacie Cardiff                Fellowes HS              17.81   1.5  2       
 13 Cheyenne Henry-Robinson      Timiskaming DSS          18.15   1.9  3       
 14 Adia McKenzie                Bear Creek SS            18.24   0.6  1       
 15 Tina Yuan                    Woodbridge Colle         18.63   0.6  1       
 16 Breanna Brown                Bear Creek SS            20.35   0.6  1       

Event 106  Men 100 Meter Intellectually Imp.
===============================================================================
       OFSAA: ! 11.98  07/06/2013  Peter Snider, Waterloo CI                   
       OFSAA: ! 11.98  07/06/2013  Peter Snider, Waterloo CI                   
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals                                                                         
  1 Robert Pipitone              Huron Heights SS         11.04!  2.0  3  10   
  2 Eddie Nicks                  St. Augustine SS         12.27   2.0  3   8   
  3 Jacob Balan                  St. Marcellinus          12.80   2.0  3   6   
  4 Owen Konkle                  Beamsville DSS           12.85   2.0  3   5   
  5 Jesse Stewart                Northern  - Sarnia       12.89   2.0  3   4   
  6 James St. Denis              Brennan, F.J.            13.08   2.0  3   3   
  7 Andrew Arden                 Ridgemount HS            13.26   2.0  3   2   
  8 Grayson Whitney              Ottawa Technical         13.55   1.1  2   1   
  9 Mark Woodhead                Centennial-Bell          13.66   1.1  2       
 10 Prince Sulbani               Clarke Road S S          13.67   2.0  3       
 11 Travis Cascanette            St. Benedict             13.98   1.1  2       
 12 Theek Jayanetti              Woodroffe HS             13.99   1.1  2       
 13 Alex Trigila                 Fr. Leo J Austin         14.03   1.1  2       
 14 Ryan Kulikowski              Beamsville DSS           14.24   1.1  2       
 15 Alireza Abbassi              A MacKenzie HS           14.32   1.1  2       
 16 Matthew Gierlach             Bishop Allen Aca         15.46   1.1  2       
 17 Joshua Japay                 Marshall McLuhan         18.83   1.2  1       
 18 Domenic Maio                 Marshall McLuhan         19.16   1.2  1       
 19 Karlo Rodriguez              Marshall McLuhan         21.04   1.2  1       

Event 1  Women 100 Meter Dash Midget
========================================================================       
       OFSAA: ! 12.20  2008        Cassandra Pascal, St. Marcellinus SS        
   Can Inter: * 11.54  2002        Ashley Purnell, St. Mark HS                 
 Can Inter 2: * 11.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI
               
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#       
========================================================================       
Preliminaries                                                                  
  1 Alyssa Marsh                 Notre Dame CSS           11.99Q  2.5  1       
  2 Chelsea Agyemang             James Cardinal M         12.27Q  1.8  3       
  3 Nnenna Ibe                   Card Ambrozic            12.50Q  0.8  2       
  4 Tomi Bamigbade               Cameron Heights          12.28Q  2.5  1       
  5 Sabree Thomas                Loyola CSS               12.34Q  1.8  3       
  6 Michelle Ayotte              Cairine Wils             12.61Q  0.8  2       
  7 Jaia Riggan                  Cameron Heights          12.45q  1.8  3       
  8 Jontaye Cunningham           Newtonbrook - No         12.68q  1.8  3 12.676
  9 Haleigh Cole                 Glendale                 12.68   0.8  2 12.680
 10 Mackenzie Denomme            St. David                12.74   2.5  1 12.732
 11 Allanah Broomfield           Mgr- de- Charbon         12.74   0.8  2 12.735
 12 Jessica Abellanosa           Mary Ward - Scar         12.77   2.5  1       
 13 Ariana Walcott               St. Mary CSS             12.89   1.8  3       
 14 Sarah Bell                   Kingston CVI             12.90   0.8  2       
 15 Acacia Charles               Jean Brebeuf-Ham         13.02   0.8  2       
 16 Tori Wentz                   Bayridge - Kingston      13.03   1.8  3       
 17 Annabelle Gagne              ESP Louis-Riel           13.11   2.5  1       
 18 Olivia Orazetti              St Mary's - SSMa         13.13   1.8  3       
 19 Tyanna Best                  Innisdale SS             13.19   0.8  2       
 20 Emilie Labranche             ESC Theriault            13.26   2.5  1       
 21 Mikayla Samuel               All Saints CSS           13.32   0.8  2       
 22 Madison Smodis               Superior C & VS          13.37   1.8  3       
 23 Daphne Leger                 Hearst HS - Hearst       13.79   2.5  1       

Event 2  Men 100 Meter Dash Midget
========================================================================       
       OFSAA: ! 10.89  1981        Keith Dormond, Graham B. Warren JHS         
   Can Inter: * 10.41  1994        Carlton Chambers, Ascension of Our Lo       
 Can Inter 2: * 10.4h  1975        Hugh Spooner, Newtonbrook SS                
 Can Inter 3: * 10.4h  1978        Desai Williams, Northview Heights SS       
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#       
========================================================================       
Preliminaries                                                                  
  1 Emmanuelle Ajiroba           St. Augustine SS         11.24Q  0.5  3       
  2 Justin Mensah                Chaminade Colleg         11.29Q  0.1  1       
  3 Cole Horsman                 Frontenac SS             11.30Q  0.3  2       
  4 Ethan Pasco                  St Paul - NiaFal         11.34Q  0.1  1       
  5 Chase Brown                  London South             11.40Q  0.5  3       
  6 Christian Sergnese           St. Michael's Co         11.41Q  0.3  2       
  7 Roger Grubb                  Bill Crothers SS         11.44q  0.1  1       
  8 Bradley Pinkrah              Bishop PF Reding         11.45q  0.3  2       
  9 Nathan Apostol               Fr. Leo J Austin         11.51   0.3  2       
 10 Sanjade Hylton               Silverthorn - Et         11.52   0.5  3       
 11 Jonah Zimmer                 C.C.H. - London          11.56   0.3  2 11.555
 12 Shahmir Khan                 Glenview Park            11.56   0.5  3 11.559
 13 Ikechukwu Usifo              St Thomas More           11.57   0.1  1       
 14 Robert Perruzza              Joan of Arc -Map         11.64   0.1  1       
 15 Tikal Charles-Taylor         Northern - Toronto       11.66   0.3  2       
 16 Christopher Guessan          Samuel-Genest            11.68   0.5  3       
 17 Japhet Divita                ESP Louis-Riel           11.84   0.1  1       
 18 Liam Gardiner                Carleton Place           11.89   0.5  3       
 19 Olamipo Ogunnote             Centennial - Guelph      11.96   0.5  3       
 20 Skylar Miceli                St Mary's - SSMa         11.98   0.5  3       
 21 Jemini Archer                Innisdale SS             11.99   0.1  1       
 22 Cameron Svec                 Timmins HVS              12.16   0.3  2       
 23 Zain Syed                    Hammarskjold HS          12.58   0.3  2       
 24 Lane Cote                    Englehart HS             12.59   0.1  1       

Event 33  Women 100 Meter Dash Junior
========================================================================       
       OFSAA: ! 11.77  03/06/2011  Christian Brennan, St. Mary CSS             
   Can Inter: * 11.54  2002        Ashley Purnell, St. Mark HS                 
 Can Inter 2: * 11.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI                 
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#       
========================================================================       
Preliminaries                                                                  
  1 Arielle Tessier              Villanova College        12.22Q  1.0  1       
  2 Xahria Santiago              Notre Dame CSS           12.33Q  0.6  3       
  3 Elodie Drew                  Lycee Claudel            12.65Q -0.5  2       
  4 Jada Jackson                 Herman, W.F.             12.25Q  1.0  1       
  5 Lauren Frasca                Notre Dame -Well         12.52Q  0.6  3       
  6 Emma Maltais                 Nelson HS                12.79Q -0.5  2 12.782
  7 Kendra Leger                 Notre Dame -Well         12.42q  1.0  1       
  8 Jonae Bond                   Notre Dame CSS           12.58q  1.0  1       
  9 Deanne Rose                  St T Aquinas CSS         12.62   1.0  1       
 10 Georgia Campbell             Marguerite d'You         12.64   0.6  3       
 11 Marissa Battle               Kingston CVI             12.79  -0.5  2 12.788
 12 Sarah Hodgson                Jacob Hespeler           12.81   0.6  3       
 13 Tia-K Kellyman               Martingrove Coll         12.83   0.6  3       
 14 Hannah Beaumont              Erin - Erin              12.84   0.6  3       
 15 Jordyn Waters                St. David                12.89  -0.5  2       
 16 Kayla Howard                 All Saints CSS           12.91  -0.5  2       
 17 Taryn Lamorie                St. Basil SS             12.92   1.0  1       
 18 Kassidy Akposi               Father Henry Car         13.05  -0.5  2       
 19 Kyanna Brand                 Vaughan Road Aca         13.19   1.0  1       
 20 Anna Greentree               Holy Cross -King         13.22   1.0  1       
 21 Alesha Bishop                St. Ignatius HS          13.26   0.6  3       
 22 Ashley Langelier             Cornwall CVS             13.31   0.6  3       
 23 Kitlyn Wong                  Timiskaming DSS          13.79  -0.5  2       

Event 34  Men 100 Meter Dash Junior
========================================================================       
       OFSAA: ! 10.53  03/06/2011  Andre Ford-Azonwanna, J. Cardinal McG       
   Can Inter: * 10.41  1994        Carlton Chambers, Ascension of Our Lo       
 Can Inter 2: * 10.4h  1975        Hugh Spooner, Newtonbrook SS                
 Can Inter 3: * 10.4h  1978        Desai Williams, Northview Heights SS        
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#       
========================================================================       
Preliminaries                                                                  
  1 Khamal Stewart-Baynes        Father Henry Car         10.88Q  2.3  1       
  2 Eric Mitchell                Notre Dame -CaPl         11.02Q  1.8  2       
  3 Garth Williams               Fr McGivney CHS          11.15Q  0.3  3       
  4 Cole Barnes                  St.Joe-St.Thomas         11.12Q  1.8  2       
  5 Jelani Yorke                 St Stephen CSS           11.16Q  2.3  1 11.159
  6 Jordan Taylor                Bill Crothers SS         11.41Q  0.3  3       
  7 Davede Buckham               Richview - Islin         11.16q  1.8  2 11.157
  8 Jovan Griffiths              DSBN Academy             11.21q  2.3  1       
  9 Jacob Bilous                 Dryden HS - Dryden       11.31   2.3  1       
 10 Adrian Clarke                Maximilian Kolbe         11.36   1.8  2       
 11 Will Kandaya                 St Paul - NiaFal         11.42   1.8  2       
 12 Cedric Ralph                 SPSS-Peterboroug         11.46   2.3  1       
 13 Tyrell Smikle                Jean Vanier              11.47   2.3  1 11.466
 14 Ben Snider                   ENSS                     11.47   0.3  3 11.468
 15 Kenny Siharath               Cameron Heights          11.48   0.3  3       
 16 Dylan Scocchia               St. Ignatius HS          11.51   0.3  3       
 17 Carter Powell                Centennial - Guelph      11.57   0.3  3       
 18 Emmanuel Akingbola           Wilfrid Laurier-         11.68   0.3  3 11.674
 19 Tyreak Stanley               Newtonbrook - No         11.68   2.3  1 11.676
 20 Kristian Shuttleworth        Superior Hts CVS         11.69   1.8  2 11.681
 21 Aaron Inwood                 St Mary - Hamilt         11.69   0.3  3 11.688
 22 Nick Hoey                    Centennial-Bell          11.83   1.8  2       
 23 Kaiden Harrietha             Timmins HVS              11.91   2.3  1       

Event 65  Women 100 Meter Dash Senior
========================================================================       
       OFSAA: ! 11.54  2002        Ashley Purnell, St. Mark HS                 
   Can Inter: * 11.54  2002        Ashley Purnell, St. Mark HS                 
 Can Inter 2: * 11.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI                 
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#       
========================================================================       
Preliminaries                                                                  
  1 Katie Sieling                Macdonald, J.A.          11.94Q  1.6  3       
  2 Zaria Armstrong              T A Blakelock HS         12.10Q  0.4  1       
  3 Jasmine Hurst                General Amherst          12.25Q  0.7  2       
  4 Shanice Williams             Northview Height         11.98Q  1.6  3       
  5 Shyvonne Roxborough          South Carleton           12.29Q  0.4  1       
  6 Mariam Ajiroba               St. Augustine SS         12.31Q  0.7  2       
  7 Maya Kamah                   Glebe CI - Ottawa        12.19q  1.6  3       
  8 Nicole Smith                 Galt - Cambridge         12.26q  1.6  3       
  9 Shania Alexander             Wexford CSA- Sca         12.37   0.7  2       
 10 Nyoka Maxwell                John McCrae SS           12.40   0.7  2       
 11 Tiffany Hannam               Banting, Sir F.          12.45   0.4  1       
 12 Renae Taylor                 Emery - North York       12.47   1.6  3       
 13 Colle Thompson               Bell H.S - Nepean        12.48   0.4  1       
 14 Emma Nero                    Centennial -Well         12.53   0.7  2       
 15 Kenisha Williams             Notre Dame CSS           12.61   1.6  3       
 16 Monique Simon-Tucker         St Elizabeth CHS         12.68   0.7  2       
 17 Jermeka Castello             Marguerite d'You         12.73   0.4  1 12.724
 18 Jamilah James                Birchmount Park          12.73   0.7  2 12.730
 19 Emily Calibani               St. Basil SS             12.74   0.4  1       
 20 Lauren Bevan                 Joan of Arc -Map         12.77   0.4  1       
 21 Danielle Roy                 Notre-Dame -Sudb         12.84   0.4  1       
 22 Kayla Deschatelets           ESC Theriault            13.17   1.6  3       
 23 Leah Maki                    Westgate CVI             13.19   0.7  2       

Event 66  Men 100 Meter Dash Senior
========================================================================       
       OFSAA: ! 10.41  1994        Carlton Chambers, Ascension of Our Lo       
   Can Inter: * 10.41  1994        Carlton Chambers, Ascension of Our Lo       
 Can Inter 2: * 10.4h  1975        Hugh Spooner, Newtonbrook SS                
 Can Inter 3: * 10.4h  1978        Desai Williams, Northview Heights SS        
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#       
========================================================================       
Preliminaries                                                                  
  1 Norris Spike                 St. Augustine SS         10.67Q  2.1  2       
  2 Jayden Kelly                 Joan of Arc -Bar         10.86Q  0.3  3       
  3 Nick Palomino                Dr G W Williams          10.88Q  1.5  1       
  4 Nathan Egert                 Nelson HS                10.87Q  0.3  3       
  5 Kyle Hayes                   College Avenue S S       10.91Q  1.5  1       
  6 Logan Riley                  All Saints CSS           10.95Q  2.1  2       
  7 Daniel Taylor                Emily Carr SS            10.92q  1.5  1       
  8 Shane Decker                 Denis Morris HS          11.00q  1.5  1       
  9 Karson Kowalchuk             TMS School               11.04   2.1  2 11.033
  9 Patrick Bunko                St. James - Guelph       11.04   2.1  2 11.033
 11 Dorbor Kollie                Longfields-David         11.08   0.3  3       
 12 Joey Eddleston               St. Patrick's            11.11   1.5  1       
 13 Curtis Foster                Arnprior DHS             11.12   2.1  2 11.111
 13 Sesan Akerewusi              Lawrence Park -          11.12   1.5  1 11.111
 15 Jason Yadao                  Mary Ward - Scar         11.13   0.3  3       
 16 Kyle Sinden                  Glendale                 11.14   0.3  3       
 17 Skyler Savage-Perreault      ESC L'Horizon            11.20   2.1  2       
 18 Timothy Abule                St. Patrick - To         11.24   0.3  3       
 19 Keysean Powell               St Edmund Campio         11.35   2.1  2       
 20 Mitchell Argue               Fort Frances HS          11.53   2.1  2       
 21 Colton Read                  St. Basil SS             11.65   1.5  1       
 22 Michael Murray               Thousand Islands         11.84   1.5  1       
 23 Maxime Papineau              Notre-Dame -Sudb         11.92   0.3  3       

Event 97  Women 1500 Meter Steeplechase Open
=======================================================================
       OFSAA: ! 4:57.06  07/06/2013  Renee Maisonneuve, ESC Theriault  
   Can Inter: * 4:57.06  07/06/2013  Renee Maisonneuve, ESC Theriault  
       OFSAA: ! 4:57.06  07/06/2013  Renee Maisonneuve, ESC Theriault  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Charlotte Prouse             London Central         4:53.15!  10   
  2 Paige Sandwell               Dr G W Williams        5:03.23    8   
  3 Carissa Gobbi                Lady of Lourdes        5:03.94    6   
  4 Sadie-Jane Hickson           Lindsay CVI            5:05.00    5   
  5 Andie Wood                   Dryden HS - Dryden     5:05.74    4   
  6 Sarah MacDonald              St. Clement's Sc       5:08.58    3   
  7 Christiana Agustin           Blessed Card Newman    5:12.47    2   
  8 Alyssa Stowe                 Almonte                5:14.65    1   
  9 Karlie Janes                 Runnymede - Toronto    5:16.06        
 10 Maya Day                     Grand River            5:23.95        
 11 Christina Dolderman          Centr Wellington       5:24.21        
 12 Heidi Tuszkiewicz            All Saints CSS         5:43.29        

Event 98  Men 2000 Meter Steeplechase Open
=======================================================================
       OFSAA: ! 5:37.76  1982        Alain Boucher, ESC Algonquin      
   Can Inter: * 5:37.76  1982        Alain Boucher, ESC Algonquin      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Josh Kellier                 Chatham-Kent           5:59.30   10   
  2 Sergio Raez-Villanueva       John Cabot CSS         5:59.77    8   
  3 Cain Hassim                  W Churchill -StC       6:01.02    6   
  4 Farah Abdulkarim             Glebe CI - Ottawa      6:01.76    5   
  5 Caleb Main                   Preston - Cambridge    6:08.79    4   
  6 Jonathan Besselink           Holy Cross -King       6:13.31    3   
  7 Liam Passi                   Lasalle SS             6:13.65    2   
  8 Timothy Mustard              Bishop Allen Aca       6:14.15    1   
  9 Simon Wells                  Centennial - Guelph    6:15.05        
 10 Enrique Nepomuceno           Holy Names             6:17.77        
 11 Jacob Benson                 Dryden HS - Dryden     6:18.89        
 12 Sam Serviss                  Valour                 6:23.41        

Event 13  Women 80 Meter Hurdles Midget
============================================================================
       OFSAA: ! 11.29  1996        Jessica Zelinka, Sir Frederick Banting CI
   Can Inter: * 11.01  1998        Jessica Zelinka, Sir Frederick Banting CI
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Tyra Boug                    Huron Heights            12.17   1.8  10   
  2 Jessica McKim                Sandwich - Windsor       12.37   1.8   8   
  3 Jasmine Scott-Kilgo          Sandwich - Windsor       12.44   1.8   6   
  4 Shyanne Burrows              Our Lady Mt Carm         12.69   1.8   5   
  5 Nike Abiodun                 Waterloo CI              12.95   1.8   4   
  6 Robin Herfst                 CDHS-Campbellfor         13.06   1.8   3   
  7 Jane Stanton                 Country Day Scho         13.13   1.8   2   
  8 Jessica Stevens              Carleton Place           16.80   1.8   1   

Event 45  Women 80 Meter Hurdles Junior
============================================================================
       OFSAA: ! 11.44  2009        Chanice Taylor-Chase, Notre Dame CSS     
   Can Inter: * 11.01  1998        Jessica Zelinka, Sir Frederick Banting CI
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Keira Christie-Gallaway      St Matthew -Orle         11.24!  1.9  10   
  2 Alissa Melvin                St. David                11.81   1.9   8   
  3 Claire Millard               Loyalist CVI             11.93   1.9   6   
  4 Skyla Minaker                Northern  - Sarnia       11.94   1.9   5   
  5 Erin Kuepfer                 St. Michael              12.19   1.9   4   
  6 Destiny Vandenberg           St.Thomas Aquina         12.26   1.9   3   
  7 Molly Giannone               St Mary - Hamilt         12.37   1.9   2   
  8 Stephanie Tutton             Bill Crothers SS         12.42   1.9   1   

Event 77  Women 100 Meter Hurdles Senior
============================================================================
       OFSAA: ! 13.41  1998        Perdita Felicien, Pine Ridge SS          
   Can Inter: * 13.15  2000        Jessica Zelinka, Sir Frederick Banting CI
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Lexi Aitken                  St. Anne-Clinton         13.56   0.9  10   
  2 Emma Nero                    Centennial -Well         13.80   0.9   8   
  3 Erin Hodge                   Innisdale SS             13.86   0.9   6   
  4 Brittany Stenekes            Dundas Valley            13.90   0.9   5   
  5 Brooke Henderson             Banting, Sir F.          13.91   0.9   4   
  6 Aaliyah Rodgers              Grand River              14.14   0.9   3   
  7 Jaiden Mulder                General Amherst          14.15   0.9   2   
  8 Rachel Stanga                Westdale SS              14.78   0.9   1   

Event 14  Men 100 Meter Hurdles Midget
============================================================================
       OFSAA: ! 13.50  2007        Gabriel Tesfaye, Oakridge SS             
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Liam Mather                  London Central           13.41!  1.8  10   
  2 Liam Foudy                   Neil McNeil - To         13.76   1.8   8   
  3 Mackenzie Jasinskas          Centennial -Well         14.10   1.8   6   
  4 Chris Flynn                  St T Aquinas Lin         14.14   1.8   5   
  5 Cameron Bruce                Cobourg CI - Coburg      14.43   1.8   4   
  6 Benjamin Pestana             Sacred Heart CHS         14.44   1.8   3   
  7 Tanner Smyth                 Central Elgin            14.48   1.8   2   
  8 Liam Sands                   Sydenham HS              14.55   1.8   1   

Event 46  Men 100 Meter Hurdles Junior
============================================================================
       OFSAA: ! 13.31  2008        Gregory MacNeill, Mother Teresa CHS      
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 JR Speed                     Northview Height         13.13   2.3  10   
  2 Garth Williams               Fr McGivney CHS          13.61   2.3   8   
  3 Vahid Andrews                Birchmount Park          13.80   2.3   6   
  4 Zeyan Butt                   Huron Heights            13.89   2.3   5   
  5 Tyrell Mairs-Onwumere        H.B. Beal - London       14.05   2.3   4   
  6 Merik Wilcock                Sydenham HS              14.14   2.3   3   
  7 Kurtis Gardiner              Arnprior DHS             14.51   2.3   2   
  8 Tony Shi                     Waterloo CI              14.76   2.3   1   

Event 78  Men 110 Meter Hurdles Senior
============================================================================
       OFSAA: ! 13.33  2010        Gregory MacNeill, Mother Theresa CSS     
   Can Inter: * 13.33  2010        Gregory MacNeill, Mother Theresa CSS     
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Joseph Daniels               Cameron Heights          13.74   1.0  10   
  2 Clayton Jeffrey              Upper Canada Col         14.23   1.0   8   
  3 Nathaniel Mechler            Elmira - Elmira          14.24   1.0   6   
  4 Geoffrey Lawson              Osgoode THS              14.25   1.0   5   
  5 Marceau Jovin                Loyola CSS               14.28   1.0   4   
  6 Davis Edward                 Oakridge - London        14.49   1.0   3   
  7 Philippe Johns               ESC Theriault            14.91   1.0   2   
  8 Kyle Stevens                 Riverdale - Toronto      15.36   1.0   1   

Event 1  Women 100 Meter Dash Midget
============================================================================
       OFSAA: ! 12.20  2008        Cassandra Pascal, St. Marcellinus SS     
   Can Inter: * 11.54  2002        Ashley Purnell, St. Mark HS              
 Can Inter 2: * 11.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI
            
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Alyssa Marsh                 Notre Dame CSS           12.00!  1.1  10   
  2 Chelsea Agyemang             James Cardinal M         12.21   1.1   8   
  3 Nnenna Ibe                   Card Ambrozic            12.25   1.1   6   
  4 Tomi Bamigbade               Cameron Heights          12.28   1.1   5   
  5 Jaia Riggan                  Cameron Heights          12.46   1.1   4   
  6 Sabree Thomas                Loyola CSS               12.50   1.1   3   
  7 Michelle Ayotte              Cairine Wils             12.56   1.1   2   
  8 Jontaye Cunningham           Newtonbrook - No         12.75   1.1   1   

Event 2  Men 100 Meter Dash Midget
============================================================================       
       OFSAA: ! 10.89  1981        Keith Dormond, Graham B. Warren JHS             
   Can Inter: * 10.41  1994        Carlton Chambers, Ascension of Our Lord H       
 Can Inter 2: * 10.4h  1975        Hugh Spooner, Newtonbrook SS                    
 Can Inter 3: * 10.4h  1978        Desai Williams, Northview Heights SS
          
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 Emmanuelle Ajiroba           St. Augustine SS         11.15   1.1  10    11.144
  2 Cole Horsman                 Frontenac SS             11.15   1.1   8    11.148
  3 Justin Mensah                Chaminade Colleg         11.16   1.1   6          
  4 Ethan Pasco                  St Paul - NiaFal         11.33   1.1   5          
  5 Christian Sergnese           St. Michael's Co         11.34   1.1   4          
  6 Bradley Pinkrah              Bishop PF Reding         11.41   1.1   3          
  7 Roger Grubb                  Bill Crothers SS         11.44   1.1   2          
  8 Chase Brown                  London South             11.45   1.1   1          

Event 33  Women 100 Meter Dash Junior
============================================================================
       OFSAA: ! 11.77  03/06/2011  Christian Brennan, St. Mary CSS          
   Can Inter: * 11.54  2002        Ashley Purnell, St. Mark HS              
 Can Inter 2: * 11.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI              
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Xahria Santiago              Notre Dame CSS           12.05   0.4  10   
  2 Arielle Tessier              Villanova College        12.15   0.4   8   
  3 Jada Jackson                 Herman, W.F.             12.21   0.4   6   
  4 Kendra Leger                 Notre Dame -Well         12.42   0.4   5   
  5 Lauren Frasca                Notre Dame -Well         12.58   0.4   4   
  6 Elodie Drew                  Lycee Claudel            12.60   0.4   3   
  7 Jonae Bond                   Notre Dame CSS           12.70   0.4   2   
  8 Emma Maltais                 Nelson HS                12.79   0.4   1   

Event 34  Men 100 Meter Dash Junior
============================================================================       
       OFSAA: ! 10.53  03/06/2011  Andre Ford-Azonwanna, J. Cardinal McGuiga       
   Can Inter: * 10.41  1994        Carlton Chambers, Ascension of Our Lord H       
 Can Inter 2: * 10.4h  1975        Hugh Spooner, Newtonbrook SS                    
 Can Inter 3: * 10.4h  1978        Desai Williams, Northview Heights SS            
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 Khamal Stewart-Baynes        Father Henry Car         10.89   0.8  10          
  2 Eric Mitchell                Notre Dame -CaPl         11.02   0.8   8          
  3 Cole Barnes                  St.Joe-St.Thomas         11.12   0.8   6          
  4 Garth Williams               Fr McGivney CHS          11.13   0.8   5    11.126
  5 Jelani Yorke                 St Stephen CSS           11.13   0.8   4    11.130
  6 Davede Buckham               Richview - Islin         11.26   0.8   3          
  7 Jovan Griffiths              DSBN Academy             11.34   0.8   2          
  8 Jordan Taylor                Bill Crothers SS         11.36   0.8   1          

Event 65  Women 100 Meter Dash Senior
============================================================================
       OFSAA: ! 11.54  2002        Ashley Purnell, St. Mark HS              
   Can Inter: * 11.54  2002        Ashley Purnell, St. Mark HS              
 Can Inter 2: * 11.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI              
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Shanice Williams             Northview Height         11.79   1.5  10   
  2 Katie Sieling                Macdonald, J.A.          11.95   1.5   8   
  3 Zaria Armstrong              T A Blakelock HS         11.96   1.5   6   
  4 Mariam Ajiroba               St. Augustine SS         12.04   1.5   5   
  5 Shyvonne Roxborough          South Carleton           12.07   1.5   4   
  6 Jasmine Hurst                General Amherst          12.18   1.5   3   
  7 Maya Kamah                   Glebe CI - Ottawa        12.23   1.5   2   
  8 Nicole Smith                 Galt - Cambridge         12.39   1.5   1   

Event 66  Men 100 Meter Dash Senior
============================================================================       
       OFSAA: ! 10.41  1994        Carlton Chambers, Ascension of Our Lord S       
   Can Inter: * 10.41  1994        Carlton Chambers, Ascension of Our Lord H       
 Can Inter 2: * 10.4h  1975        Hugh Spooner, Newtonbrook SS                    
 Can Inter 3: * 10.4h  1978        Desai Williams, Northview Heights SS            
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 Norris Spike                 St. Augustine SS         10.61   1.7  10          
  2 Nick Palomino                Dr G W Williams          10.84   1.7   8    10.834
  3 Daniel Taylor                Emily Carr SS            10.84   1.7   6    10.840
  4 Jayden Kelly                 Joan of Arc -Bar         10.88   1.7   5          
  5 Nathan Egert                 Nelson HS                10.90   1.7   4          
  6 Shane Decker                 Denis Morris HS          10.93   1.7   3          
  7 Logan Riley                  All Saints CSS           11.03   1.7   2    11.025
  8 Kyle Hayes                   College Avenue S S       11.03   1.7   1    11.030

Event 5  Women 400 Meter Dash Midget
=======================================================================
       OFSAA: ! 54.63  07/06/2013  Kyra Constantine, St Roch CSS       
   Can Inter: * 52.52  2015        Raquel Tjernaget, New Westminster HS
       OFSAA: ! 54.63  07/06/2013  Kyra Constantine, St Roch CSS       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Lauren Gale                  South Carleton           54.76   10   
  2 Skyy Diop                    All Saints CSS           57.22    8   
  3 Sharelle Samuel              Ashbury Coll             57.57    6   
  4 Taneidra Cain                Herman, W.F.             59.23    5   
  5 Nh'Keeda Lambert             Wilfrid Laurier-         59.32    4   
  6 Aliyah Broomfield            Mgr- de- Charbon         59.37    3   
  7 Melanie Clayton              Medway - Arva          1:00.10    2   
  8 Mackenzie Morgan             Kitchener Waterl       1:00.99    1   

Event 6  Men 400 Meter Dash Midget
=======================================================================
       OFSAA: ! 49.77  06/06/2014  Nathan Friginette, John Paul II Sca 
   Can Inter: * 46.27  1987        Carl Folkes, Central Technical Schoo
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Sydney Brown                 London South             51.68   10   
  2 Riley Robitaille             ESC Theriault            52.11    8   
  3 Alec Purnell                 Dundas Valley            52.18    6   
  4 Matthew Kiatipis             Sacred Heart CHS         52.42    5   
  5 Max Taylor                   Holy Cross -King         52.73    4   
  6 Ethan Pasco                  St Paul - NiaFal         52.95    3   
  7 Justin Casugay               Father Henry Car         53.21    2   
  8 Emmett Bravakis              Holy Cross -King         53.55    1   

Event 37  Women 400 Meter Dash Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 53.66  03/06/2011  Christian Brennan, St. Mary CSS     
   Can Inter: * 52.52  2015        Raquel Tjernagel, New Westminster HS
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Ashlan Best                  Centennial - Guelph      55.50   10   
  2 Zoe Sherar                   Bloor - Toronto          56.21    8   
  3 Megan Beaudry                Lord Dorchester          57.55    6   
  4 Megan Dunn                   Lord Dorchester          57.59    5   
  5 Ally Oulds                   Chatham-Kent             59.01    4   
  6 Simone Da Silva              Bishop Allen Aca         59.58    3   
  7 Emma Tworzyanski             Bill Crothers SS         59.84    2   
  8 Karly Hellstrom              Lasalle SS             1:00.03    1   

Event 38  Men 400 Meter Dash Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 48.58  2010        Brandon McBride, W.F. Herman SS     
   Can Inter: * 46.27  1987        Carl Folkes, Central Technical Schoo
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Nathan Friginette            St. John Paul II         48.46!  10   
  2 Neil Francis                 Father Henry Car         49.91    8   
  3 Jordan Taylor                Bill Crothers SS         50.35    6   
  4 Patrick Quinland             Herman, W.F.             50.45    5   
  5 Nick Bauernschmitt.          Valour                   50.46    4   
  6 William McBride              Herman, W.F.             50.88    3   
  7 Zaid Malik                   St. Marcellinus          51.28    2   
  8 Will McDonough               Hammarskjold HS          51.51    1   

Event 69  Women 400 Meter Dash Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 53.32  1980        Charmaine Crooks, West Toronto SS   
   Can Inter: * 52.52  2015        Raquel Tjernagel, New Westminster   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Kyra Constantine             St Roch CSS              53.65   10   
  2 Ebhani Blackwood             Bill Crothers SS         54.59    8   
  3 Jenna Smith                  Dundas Valley            54.69    6   
  4 Dalyssa Huggins              Bill Crothers SS         55.11    5   
  5 Kristin Oneill               Ignatius of Loyo         55.45    4   
  6 Katrina Innanen              Birchmount Park          55.47    3   
  7 Bella Efremenko              Cameron Heights          56.39    2   
  8 Tiffany Sabado-Worrell       Notre Dame  - To         56.84    1   

Event 70  Men 400 Meter Dash Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 46.94  2010        Alistair Moona, Erindale SS         
   Can Inter: * 46.27  1987        Carl Folkes, Central Technical Schoo
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Matthew LeLiever             St. Marcellinus          47.69   10   
  2 Logan Riley                  All Saints CSS           47.96    8   
  3 Ramzi Abdullahi              John Polanyi CI-         48.24    6   
  4 Robert Heppenstall           St Thomas More           48.58    5   
  5 Nathaniel Mechler            Elmira - Elmira          48.78    4   
  6 Michael Petersen             Malvern - Toronto        49.01    3   
  7 Logan Jones                  David & Mary Tho         49.82    2   
 -- Myles Banfield               Bill Crothers SS           DNF        

Event 109  Women 400 Meter Wheelchair
=======================================================================
       OFSAA: ! 2:19.33  07/06/2013  Jeannie Rochon, ESC L'Horizon     
       OFSAA: ! 2:19.33  07/06/2013  Jeannie Rochon, ESC L'Horizon     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Jessica Tinney               Greenwood College      2:12.34!  10   
  2 Tanya Quesnel                ES du Sacre-Coeu       2:34.62    8   

Event 110  Men 400 Meter Wheelchair
=======================================================================
       OFSAA: ! 1:27.99  07/06/2013  Dylan Ritter, Marshall McLuhan    
       OFSAA: ! 1:27.99  07/06/2013  Dylan Ritter, Marshall McLuhan    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Dylan Ritter                 Marshall McLuhan       1:11.09!  10   
  2 Cole Campbell                MacKenzie              6:07.26    8   

Event 9  Women 1500 Meter Run Midget
=======================================================================
       OFSAA: ! 4:28.41  07/06/2013  Jessie Fleming, London Central    
   Can Inter: * 4:22.03  07/06/2013  Jaimie Phelan, St Mary's HS - Kitc
       OFSAA: ! 4:28.41  07/06/2013  Jessie Fleming, London Central    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Jocelyn Chau                 De La Salle Coll       4:31.43   10   
  2 Brogan MacDougall            Regiopolis-N D         4:35.02    8   
  3 Mei Mei Weston               Glebe CI - Ottawa      4:36.10    6   
  4 Aleksa Gold                  Bishop Strachan        4:38.12    5   
  5 Haley Walker                 Havergal College       4:49.07    4   
  6 Maya Hannagan                Vincent Massey         4:49.43    3   
  7 Nicole Fox                   Humberside - Tor       4:49.57    2   
  8 Delainey Johnson             Chatham-Kent           4:50.21    1   
  9 Charlotte Wood               Bracebridge MLSS       4:52.97        
 10 Lily Meek                    Thousand Islands       4:54.63        
 11 Kaitlyn Lynch                Bishop Tonnos          4:55.17        
 12 Madison Johnstone            Ancaster HS            5:02.34        

Event 10  Men 1500 Meter Run Midget
=======================================================================
       OFSAA: ! 3:54.31  1989        Kevin Sullivan, North Park C & VS 
   Can Inter: * 3:42.33  1993        Kevin Sullivan, North Park C & VS 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Thomas Witkowicz             All Saints CSS         4:05.63   10   
  2 Aidan Dudas                  Parry Sound HS         4:06.85    8   
  3 Mitchell LeLiever            St. Marcellinus        4:07.06    6   
  4 Jonathan DeSouza             Marguerite d'You       4:09.07    5   
  5 Joshua DeSouza               Marguerite d'You       4:10.85    4   
  6 William Stewart              Banting, Sir F.        4:12.05    3   
  7 Tyler Young                  Centr Wellington       4:13.77    2   
  8 Cade Kochals                 Northern - Toronto     4:14.65    1   
  9 Jonathan Rioux               ESP Louis-Riel         4:15.75        
 10 Marcus Kemp                  St.Mary's-Kitche       4:22.58        
 11 Peter Minbashian             Michael Power/St       4:31.47        
 12 Eric Morris                  Centr Wellington       4:56.75        

Event 41  Women 1500 Meter Run Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 4:26.85  07/06/2013  Heather Jaros, La Salle SS        
   Can Inter: * 4:22.03  07/06/2013  Jaimie Phelan, St Mary's HS - Kitc
       OFSAA: ! 4:26.85  07/06/2013  Heather Jaros, La Salle SS        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Emily Cohen                  Lawrence Park -        4:29.42   10   
  2 Christiane Konstantopoul     Toronto Prep School    4:32.83    8   
  3 Christine Laurie             Kitchener Waterl       4:33.42    6   
  4 Sevanne Ghazarian            St. Benedict           4:33.98    5   
  5 Madeleine Ghazarian          Preston - Cambridge    4:38.53    4   
  6 Hannah Johnston              Hammarskjold HS        4:40.27    3   
  7 Keili Shepherd               Glebe CI - Ottawa      4:40.29    2   
  8 Martha MacDonald             Havergal College       4:41.69    1   
  9 Mikaela Lucki                Bishop Allen Aca       4:42.73        
 10 Jacquelyn Quesnel            Kingston CVI           4:43.60        
 11 Laura Parkinson              C.C.H. - London        4:53.62        
 12 Kayla McGowan                EDEN                   5:08.82        

Event 42  Men 1500 Meter Run Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 3:55.38  2009        Robert Denault, Aurora HS         
   Can Inter: * 3:42.33  1993        Kevin Sullivan, North Park C & VS 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Mathieu Plamondon            ESC Theriault          3:58.31   10   
  2 Braydon Clarke               Erin - Erin            3:59.31    8   
  3 Luke Jaciw-Zurakowsky        Notre Dame CSS         4:01.65    6   
  4 Michael Mather               Franco-Ouest           4:07.72    5   
  5 Theo Hassim                  W Churchill -StC       4:09.08    4   
  6 Jordan MacIntosh             Hammarskjold HS        4:10.39    3   
  7 David Poloni                 Dr Frank J H           4:12.27    2   
  8 Mitch deLange                Unity Christian        4:12.36    1   
  9 Gavin Hughes                 St. James - Guelph     4:13.78        
 10 Reilly McCann                Franco-Cite - NC       4:16.55        
 11 Cal Sentance                 Denis Morris HS        4:16.92        
 12 Teagan Harris                Glebe CI - Ottawa      4:19.39        

Event 73  Women 1500 Meter Run Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 4:22.03  07/06/2013  Jaimie Phelan, St Mary's - Kitc   
   Can Inter: * 4:22.03  07/06/2013  Jaimie Phelan, St Mary's HS - Kitc
       OFSAA: ! 4:22.03  07/06/2013  Jaimie Phelan, St Mary's - Kitc   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Claire Smith                 Glebe CI - Ottawa      4:29.94   10   
  2 Danielle Jossinet            St Mary - Cobourg      4:33.90    8   
  3 Sydney Collins               St.Mary's-Kitche       4:35.51    6   
  4 Melissa Anastasakis          St Theresa's CHS       4:36.19    5   
  5 Heidi Ohrling                Collingwood CI         4:36.30    4   
  6 Allison Anderson             Malvern - Toronto      4:37.28    3   
  7 Avery Garrett-Patterson      Aloysius Gonzaga       4:38.57    2   
  8 Caroline Lampard             Havergal College       4:38.61    1   
  9 Katelyn Murphy               John Pereyma CSS       4:40.62        
 10 Emily Wesseling              Milton DHS             4:44.46        
 11 Somerset Jarvis              Bishop Strachan        4:48.90        
 12 Mackenzie Cameron            Christ the King        4:59.37        

Event 74  Men 1500 Meter Run Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 3:42.33  1993        Kevin Sullivan, North Park C & VS 
   Can Inter: * 3:42.33  1993        Kevin Sullivan, North Park C & VS 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Edward Hayfron               Birchmount Park        3:54.22   10   
  2 Mark Patton                  Centr Wellington       3:56.22    8   
  3 Kyle Denomme                 Riverside - Windsor    3:56.56    6   
  4 Ehab El Sandali              Westview Centenn       3:58.20    5   
  5 Riley Tell                   Fr. Leo J Austin       3:58.52    4   
  6 Sandy Freeland               Bluevale - Waterloo    3:58.81    3   
  7 Muhumed Sirage               C.C.H. - London        4:00.70    2   
  8 Simon Egzaw                  Brebeuf - Willow       4:02.06    1   
  9 Ben Workman                  Kingston CVI           4:04.19        
 10 Max Serviss                  Valour                 4:04.82        
 11 Millar Coveney               W Churchill -StC       4:04.86        
 12 Jerome Jude                  Mary Ward - Scar       4:07.60        

Event 96  Men 4x100 Meter Relay Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 41.47  2008        Birchmount Park CI                  
                       A. Brown, I. Warner, T. Harvey, A. Hamilton     
   Can Inter: * 41.28  1988        George Harvey CI                    
                       W. Charles, I. Hilton, D. Gill, C. James        
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Father Henry Carr - Rexdale                           42.45   10   
     1) Vishon Husbands                 2) Aaron Hector                
     3) Trejuan Fearon                  4) Miracle Duru                
  2 St. Anne - Windsor                                    43.24    8   
     1) Ben Clarke                      2) Braeden Braccio             
     3) Stephen Sarweh                  4) Hayden Bourque              
  3 St Joan of Arc CHS - Maple                            43.61    6   
     1) David Pileggi                   2) Yusuf Tejan-Cole            
     3) Silvio Cretaro                  4) Ayo Akindolire              
  4 St. Patrick's - Sarnia                                43.63    5   
     1) Patrick Lange                   2) Joey Eddleston              
     3) Travis Garrity                  4) Mitch Damchuk               
  5 Upper Canada College - Toronto                        43.71    4   
     1) Justin Wong                     2) Clayton Jeffrey             
     3) Kal Shaw                        4) Ben McDonald                
  6 Holy Names  - Windsor                                 43.95    3   
     1) Ranz Rempillo                   2) Daniel Panetta              
     3) Isaiah Westmoreland             4) Giordano LaCivita           
  7 Mary Ward - Scarborough                               44.01    2   
     1) Karlo Manapat                   2) Nicholas Lee                
     3) John Raagas                     4) Jason Yadao                 
  8 Innisdale SS - Barrie                                 44.82    1   
     1) Matt Barnes                     2) Justice Archer              
     3) Trae Kelly                      4) Dotun Aketepe               

Event 63  Women 4x100 Meter Relay Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 48.34  07/06/2013  David Suzuki SS, David Suzuki SS    
                       A Sebastian, N McDonald, C Wilson, S Hunnighan  
   Can Inter: * 47.60  2003        Mary Ward CSS                       
                       O. Ugiagbe, Z. Gill, L. Gonsalves, L. Wilson    
       OFSAA: ! 48.34  07/06/2013  David Suzuki SS - Brampton, David Su
                       A Sebastian, N McDonald, C Wilson, S Hunnighan  
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Notre Dame CSS - Ajax                                 48.47   10   
     1) Jonae Bond                      2) Alyssa Marsh                
     3) Jalisa Simons                   4) Xahria Santiago             
  2 Father Henry Carr - Rexdale                           48.99    8   
     1) Jennifer Amegor                 2) Kassidy Akposi              
     3) Abigail Otu                     4) Shantel Cobbinah            
  3 W. F. Herman - Windsor                                49.07    6   
     1) Jada Jackson                    2) Adi Traore                  
     3) Tanay Freckleton                4) Sherye Guimond              
  4 Cedarbrae  - Scarborough                              49.33    5   
     1) Kayla Douglas                   2) Ebonie John                 
     3) Eunice Boateng                  4) Latanya Pinnock             
  5 All Saints CSS - Whitby                               50.10    4   
     1) Kayla Howard                    2) Skyy Diop                   
     3) Alexis Wilson                   4) Mikayla Samuel              
  6 Notre Dame College - Welland                          50.34    3   
     1) Kendra Sadlo                    2) Ceara Obdeyn                
     3) Lauren Frasca                   4) Kendra Leger                
  7 St. David - Waterloo                                  50.62    2   
     1) Jordyn Waters                   2) Maddie Bowman               
     3) Mackenzie Denomme               4) Alissa Melvin               
 -- Cameron Heights  - Kitchener                             DQ   170.7
     1) Tomi Bamigbade                  2) Jaia Riggan                 
     3) Madison Mitchell                4) Mikayla Carmichael          

Event 64  Men 4x100 Meter Relay Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 43.50  2010        W. F. Herman SS, W.F.Herman         
                       K. Jones, B. McBride, C. Brown, J. Gauthier     
   Can Inter: * 41.28  1988        George Harvey CI                    
                       W. Charles, I. Hilton, D. Gill, C. James        
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Father Henry Carr - Rexdale                           43.55   10   
     1) Jessie Ofin                     2) Khamal Stewart-Baynes       
     3) Neil Francis                    4) Basil Umeh                  
  2 St Roch CSS - Brampton                                43.99    8   
  3 Catholic Central - London                             44.45    6   
     1) Dylan Franze                    2) Matthew MacGillivray        
     3) Jon Sergio                      4) Daniel Valente              
  4 Cameron Heights  - Kitchener                          44.60    5   
     1) Princely Onaifo                 2) Kenny Siharath              
     3) Anthony Burgess                 4) Daniel Bamigbade            
  5 St Mary CSS - Hamilton                                44.92    4   
     1) Phil Buskey                     2) Aaron Inwood                
     3) Connor Vandergeer               4) Josh Vandergeer             
  6 Wilfrid Laurier- Scarborough                          45.10    3   
     1) D'Andre Clarke-Bastien          2) Emmanuel Akingbola          
     3) Shedler Fervius                 4) Victor Ikonomov             
  7 Cobourg DCI West - Cobourg                            45.35    2   
     1) Owen Kernan                     2) Brendan Rylott              
     3) Kavan Dobos                     4) Shelby Reinstra             
 -- H.B. Beal - London                                       DQ   170.7
     1) Jamal Williams                  2) Devin Slack-Allen           
     3) Joseph Varfee                   4) Tyrell Mairs-Onwumere       

Event 31  Women 4x100 Meter Relay Midget
=======================================================================
       OFSAA: ! 49.36  08/06/2012  Bill Crothers SS, Bill Crothers SS  
                       J. Gordon, S. Wark, A. Abbaglivo, O. Ehirim     
   Can Inter: * 47.60  2003        Mary Ward CSS                       
                       O. Ugiagbe, Z. Gill, L. Gonsalves, L. Wilson    
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Resurrection - Kitchener                              50.74   10   
     1) Vivian Ogar                     2) Chloe Hillier               
     3) Justine Bissonnette             4) Eliza Smith                 
  2 Sandwich - Windsor                                    50.97    8   
     1) Alyssa Jach-Popovich            2) Jasmine Scott-Kilgo         
     3) Sylvia Dean                     4) Jessica McKim               
  3 Father Henry Carr - Rexdale                           51.36    6   
     1) Isabella Bentu                  2) Kellie Amadasun             
     3) Jehnel Thomas                   4) Waynielia Cummings          
  4 Mary Ward - Scarborough                               51.80    5   
     1) Daniela Diaz                    2) Rene Kozdas                 
     3) Gieelle Dispo                   4) Jessica Abellanosa          
  5 Dr Frank J Hayden SS                                  51.85    4   
     1) Vonise Donegan                  2) Kenna Hopkins               
     3) Sydney Waddell                  4) Hannah Martin-Spencer       
  6 St Roch CSS - Brampton                                53.15    3   
     1) Onome Oyiborhoro                2) Dayna Sinclair              
     3) Jade Brown                      4) Alexis Knowles              
  7 ESP Louis-Riel - Gloucester                           53.28    2   
     1) Annabelle Gagne                 2) Vanessa Laporte             
     3) Julianna Moore                  4) Aida Daoud                  
 -- Nepean HS - Nepean                                       DQ   170.7
     1) Nina Andrascik                  2) Macy Jean-Pierre            
     3) Anna Liebenberg                 4) Olivia Jones                

Event 32  Men 4x100 Meter Relay Midget
=======================================================================
       OFSAA: ! 44.51  2009        Pickering HS, Pickering SS          
                       M. Anane, O. Morris, O. Thompson, S. Saini      
   Can Inter: * 41.28  1988        George Harvey CI                    
                       W. Charles, I. Hilton, D. Gill, C. James        
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 St. Michael's College- Toronto                        44.86   10   
     1) Keon Edwards                    2) Christian Sergnese          
     3) Aman Dhaliwah                   4) Jaden Bailey                
  2 Catholic Central - London                             45.75    8   
     1) Quinn Brown                     2) Anthony Cimino              
     3) Jonah Zimmer                    4) Ryland Williamson           
  3 St Thomas More CSS - Hamilton                         45.78    6   
     1) Ikechukwu Usifo                 2) Marqus Rockwood             
     3) Sami Jahan                      4) Vincent Ibrobun             
  4 Cardinal Ambrozic CSS -Brampto                        46.06    5   
     1) Antonio Hylton                  2) Jose Calderon               
     3) Aaron Ferguson                  4) Stephen Donkor              
  5 Sandwich - Windsor                                    46.53    4   
     1) Austin Tilson                   2) Blake McConville            
     3) Rob Maure                       4) Quinn Chamberlin            
  6 Sacred Heart CHS - Newmarket                          46.81    3   
     1) Rashmika Fernando               2) Benjamin Pestana            
     3) Matthew Connell-Tombs           4) Matthew Kiatipis            
  7 Our Lady of Lourdes  - Guelph                         46.90    2   
     1) Bradley Fraser                  2) Mateo Rogue                 
     3) Coleton McCarthy                4) Kerone Johnson              
 -- Neil McNeil - Toronto                                    DQ   170.6
     1) Kevon Neiven                    2) Liam Foudy                  
     3) Adam Tisdale                    4) Roger Vilan                 

Event 99  Women 4x400 Meter Relay Senior
===================================================================
       OFSAA: ! 3:54.74  07/06/2014  Lord Dorchester SS -Dorchester
                         K Beaudry, M Beaudry, M Dunn, M Hendriks  
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Lord Dorchester  - Dorchester                       3:58.59Q  1
     1) Megan Dunn                      2) Katie Beaudry           
     3) Megan Beaudry                   4) Dana Earhart            
  2 Bishop Allen Academy-Etobicoke                      3:58.78Q  3
     1) Mikaela Lucki                   2) Simone Da Silva         
     3) Tessa DiPierdomenico            4) Sophia Herrera          
  3 Dundas Valley                                       4:02.94Q  2
     1) Jenna Smith                     2) Brittany Stenekes       
     3) Ryann Johnston                  4) Fin Adams               
  4 Birchmount Park - Scarborough                       4:00.19Q  3
     1) Rachel Poole                    2) Ashley McDonald         
     3) Benet Avery                     4) Katrina Innanen         
  5 Saunders - London                                   4:01.76Q  1
     1) Tatiana Desender                2) Alicia Harris           
     3) Lauren Laing                    4) Katie Black             
  6 Cameron Heights  - Kitchener                        4:03.16Q  2
     1) Tomi Bamigbade                  2) Mikayla Carmichael      
     3) Jaia Riggan                     4) Bella Efremenko         
  7 All Saints CSS - Whitby                             4:03.19q  2
     1) Heidi Tuszkiewicz               2) Annie Vieira            
     3) Veronica Dyment                 4) Skyy Diop               
  8 Notre Dame CSS - Ajax                               4:03.22q  1
     1) Xahria Santiago                 2) Alyssa Marsh            
     3) Christina Calderon              4) Kenisha Williams        
  9 Innisdale SS - Barrie                               4:03.67   1
     1) Mikaela Brewer                  2) Erin Hodge              
     3) Alli Strath                     4) Madeline Rampton        
 10 Lawrence Park - Toronto                             4:04.56   3
     1) Hunter Rynda                    2) Kasha Mansour           
     3) Aurora Rynda                    4) Emily Cohen             
 11 St Marcellinus SS -Mississauga                      4:05.04   2
     1) Megan Rodrigues                 2) Nicole Yee              
     3) Veronica Colasanti              4) Milembe Damian          
 12 St Joseph-Scollard Hall -N Bay                      4:06.35   1
     1) Meaghan Kelly                   2) Jilleen Kilroy          
     3) Claudia Schlosser               4) Ela King                
 13 Loretto Abbey - Toronto                             4:07.09   1
     1) Calvi Leon                      2) Clare O'Shea            
     3) Ava Rodrigues                   4) Stella Adamo            
 14 W. F. Herman - Windsor                              4:07.53   2
     1) Kate Boycott                    2) Taneidra Cain           
     3) Adi Traore                      4) Tanay Freckleton        
 15 St Aloysius Gonzaga SS -Missis                      4:08.46   1
     1) Avery Garrett-Patterson         2) Katie Hill              
     3) Vanessa DiCecca                 4) Mellissa Casallo        
 16 St Mary CSS - Hamilton                              4:09.17   2
     1) Halle Bovell                    2) Mikayla Hewitt          
     3) Molly Giannone                  4) Samantha Despond        
 17 St Peter's CSS - Barrie                             4:09.78   3
     1) Sarah Latham                    2) Maddie Johnson          
     3) Chloe Spear                     4) Samara Culyer           
 18 Thousand Islands SS - Brockvil                      4:10.00   3
     1) Brittany Brown                  2) Emily Carmichael        
     3) Madelynn Meek                   4) Maria Castellanos       
 19 Longfields-Davidson Hts Nepean                      4:11.65   3
     1) Juliana Manoogian               2) Shona McCulloch         
     3) Sadian Hinds-Blackstock         4) Lauren TeBrake          
 20 Glebe CI - Ottawa                                   4:12.26   3
     1) Remy Wade                       2) Megan Frost             
     3) Maya Kamah                      4) Alexa Livingstone       
 21 ESC Theriault - Timmins                             4:20.11   2
     1) Alexa Beland                    2) Makayla Charette        
     3) Gabrielle Dagenais              4) Kiana Labranche         
 22 Canterbury HS - Ottawa                              4:21.06   2
     1) Emily Sprague                   2) Lia Codrington          
     3) Michal Leckie                   4) Erinn Stenman-Fahey     
 23 ESC Algonquin - North Bay                           4:31.43   3
     1) Megan Cruickshank               2) Makayla Denommee        
     3) Sophie Laperriere               4) Kaitlin Vaillancourt    
 24 Widdifield SS - North Bay                           4:46.27   1
     1) Olivia Wolfram                  2) Alyssa Randall          
     3) Ann-Marie Fredette              4) Sarah Irwin             

Event 100  Men 4x400 Meter Relay Senior
===================================================================     
       OFSAA: ! 3:21.17  07/06/2014  Michael Power/St.Joseph-Etobic     
                         G Stivenberg, C Nurse, M Viveiros, N Pastorious
    School                                              Prelims  H#     
===================================================================     
Preliminaries                                                           
  1 St. David - Waterloo                                3:25.29Q  2     
     1) Nathan Hehn                     2) Chance Newell                
     3) James Mcbride                   4) Ildemaro Ponnambalam         
  2 St Marcellinus SS -Mississauga                      3:25.44Q  1     
     1) Matthew LeLiever                2) Zubair Chowdhury             
     3) Mitchell LeLiever               4) Zaid Malik                   
  3 Marshall McLuhan - Toronto                          3:27.27Q  3     
     1) Gilberto Garcia                 2) Conor Thibeault              
     3) Michael Zubieta                 4) Ezana Wossen                 
  4 Father Henry Carr - Rexdale                         3:26.57Q  1     
     1) Vishon Husbands                 2) Aaron Hector                 
     3) Trejuan Fearon                  4) Miracle Duru                 
  5 Mary Ward - Scarborough                             3:26.81Q  2     
     1) Nicholas Lee                    2) Jason Yadao                  
     3) Karlo Manapat                   4) Jerome Jude                  
  6 W. F. Herman - Windsor                              3:27.47Q  3     
     1) Jalen Jackson                   2) Joshua Woghiren              
     3) William McBride                 4) Patrick Quinland             
  7 John Polanyi CI-North York                          3:27.79q  3     
     1) Dillon Abraham                  2) Mahamadou Drame              
     3) Kemar Solomon                   4) Ramzi Abdullahi              
  8 All Saints CSS - Whitby                             3:28.06q  1     
     1) Cameron Murphy                  2) Kurdell Reason               
     3) Logan Riley                     4) Nathan Riviere               
  9 Thousand Islands SS - Brockvil                      3:28.58   2     
     1) Cade Wykes                      2) Jacob Chinyaradsa            
     3) Payden Sellecle                 4) Connor Stevenson             
 10 ESP Louis-Riel - Gloucester                         3:28.84   1     
     1) Joel Roy-Couvillon              2) Vincent Moricz               
     3) Luckenson Adeya                 4) Bedi Ndinsil                 
 11 St Maximilian Kolbe CHS Aurora                      3:29.14   3     
     1) Michael Solomon                 2) Ovie Emakpor                 
     3) Adrian Clarke                   4) Julian Antonini              
 12 Vincent Massey - Windsor                            3:29.35   1     
     1) Laith Al-Kinani                 2) Graeme Fisher                
     3) Kalvin Mercier                  4) Brad Sato                    
 13 Eastview SS - Barrie                                3:29.38   2     
     1) Mark Hutchinson                 2) Adam Vitums                  
     3) Jacob Miller                    4) Nathan McDowell              
 14 Waterloo Collegiate Institute                       3:29.73   2     
     1) Adam Turnbull                   2) Gordon Maidment              
     3) Thomas Rowlands                 4) Jason Holzscherer            
 15 Sydenham HS - Sydenham                              3:30.93   3     
     1) Connor Bayers                   2) Chad McInnes                 
     3) Thomas Lambert                  4) Brady Robertson              
 16 Cardinal Leger SS - Brampton                        3:31.53   1     
     1) Bartosz Antczak                 2) Kieran Smith-Ouwens          
     3) Elcoy Spencer                   4) James Sullivan               
 17 Sacred Heart CHS - Newmarket                        3:31.54   3     
     1) Isaiah Fernandes                2) Ben Freemantle               
     3) Alec Pichelli                   4) Matthew Kiatipis             
 18 Dundas Valley                                       3:32.06   1     
     1) Owen Fisher                     2) Erik Heidebrecht             
     3) Jack Holmes                     4) Tom Manson                   
 19 Superior Hts C & VS - SS Marie                      3:33.08   2     
     1) Max Fisher                      2) Carter Lobert                
     3) Earl Crowder                    4) Mark McLean                  
 20 Sir W Churchill SS - St Cather                      3:34.85   3     
     1) Justin Lawless                  2) John Riley                   
     3) Jack Moncur                     4) Theo Hassim                  
 21 St Joseph-Scollard Hall -N Bay                      3:35.99   3     
     1) Nathan Dufresne                 2) Jacob Boudreau               
     3) Josh Leblond                    4) James Ruel                   
 22 W. C. Eaket SS - Blind River                        3:43.48   1     
     1) John Berthelot                  2) Luke Groulx                  
     3) Ben Jacklin                     4) Jarod Roy                    
 23 Espanola HS - Espanola                              3:47.81   2     
     1) Logan Emiry                     2) Justin Leale                 
     3) Colton Lafrance                 4) Zachary Pregent              
 24 Valour                                              3:51.48   2     
     1) Max Serviss                     2) Sam Serviss                  
     3) Nick Bauernschmitt.             4) Brandon Royce                

Event 61  Women Javelin Throw Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 43.95m  2010        Brooke Rowland, Westside SS        
   Can Inter: * 51.94m  1984        Cheryl Coker, Carleton Place HS    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Grace Tennant                South Lincoln HS        42.33m   10   
      39.75m  42.33m  37.59m  36.86m  36.60m  39.91m                   
  2 Carleigh Labelle             Herman, W.F.            39.44m    8   
      33.00m  35.80m  36.44m  35.84m  37.32m  39.44m                   
  3 Emily Roy                    Sandwich - Windsor      38.57m    6   
      28.28m  38.57m  36.79m  33.12m  FOUL  37.15m                     
  4 Marissa Mueller              Lambton Central         37.90m    5   
      31.88m  37.90m  FOUL  35.69m  31.71m  35.91m                     
  5 Maddie Carrigan              Bishop Tonnos           35.32m    4   
      33.85m  FOUL  32.34m  35.32m  32.92m  27.64m                     
  6 Sophia Slovenski             Bayview Glen - D        34.77m    3   
      31.55m  28.36m  32.91m  34.77m  33.30m  27.15m                   
  7 Alyssa Puskaric              Vista Academy           33.54m    2   
      33.54m  FOUL  FOUL  FOUL  29.64m  30.40m                         
  8 Victoria Pancucci            Bishop Ryan CSS         31.91m    1   
      31.91m  27.95m  29.96m  27.31m  29.11m  31.48m                   
  9 Brianne Bedard               St F Xavier -Glo        30.67m        
      28.40m  28.43m  30.67m                                           
 10 Ally Wisneski                Dryden HS - Dryden      29.77m        
      29.77m  27.80m  29.02m                                           
 11 Rhiannon Gersbach            Richview - Islin        29.66m        
      28.28m  29.66m  FOUL                                             
 12 Heather Nakanishi            Widdifield SS           29.64m        
      FOUL  29.64m  28.06m                                             
 13 Sarah Cvetkovski             Markville SS            28.60m        
      24.82m  28.60m  25.70m                                           
 14 Grace Macmillan              Innisdale SS            28.50m        
      28.50m  25.76m  FOUL                                             
 15 Alex Tsiofas                 Lawrence Park -         28.45m        
      23.36m  28.45m  FOUL                                             
 16 Kambrie Luciani              Centennial -Well        28.43m        
      28.43m  23.96m  22.47m                                           
 17 Zeyana Laplante              ESC Algonquin           27.44m        
      27.44m  24.98m  25.84m                                           
 18 Danica Nardi-Lamadeleine     St Patrick's -Ot        27.29m        
      22.54m  26.73m  27.29m                                           
 19 Meghan Myers                 All Saints CSS          27.17m        
      26.60m  27.17m  FOUL                                             
 20 Gia Tantalo                  Valour                  26.85m        
      23.49m  24.88m  26.85m                                           
 21 Kathleen Carson              Maurice Lapointe        26.43m        
      23.27m  24.94m  26.43m                                           
 22 Riley Donovan                Etobicoke - Isli        25.95m        
      25.95m  24.24m  22.35m                                           
 23 Ashley Gravelle              ESP Renaissance         25.56m        
      FOUL  23.30m  25.56m                                             

Event 82  Men High Jump Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 2.24m  1998        Michael Ponikvar, Denis Morris HS   
   Can Inter: * 2.24m  1998        Michael Ponikvar, Denis Morris HS   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Leaugen Fray                 Trenton HS               2.10m   10   
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10            
      ---  ---  ---  ---  ---  ---    O  ---    O    O   XO            
  2 Kadre Gray                   Eastern Commerce        J2.10m    8   
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10            
      ---  ---  ---    O    O  ---  ---    O    O   XO   XO            
  3 Hans Lafleur                 Franco-Cite - NC         2.00m    6   
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05                 
      ---  ---  ---  ---  ---  ---    O    O    O  XXX                 
  4 David Bailey                 W Churchill -StC         1.95m    5   
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00                      
      ---    O    O   XO    O   XO   XO    O  XXX                      
  5 Justin McKague               Madill, F.E.            J1.95m    4   
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00                      
      ---  ---  ---  ---    O    O   XO  XXO  XXX                      
  6 Bleska Kambamba              Mother Teresa           J1.95m    3   
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00                      
      ---  ---  ---  ---    O   XO   XO  XXO  XXX                      
  7 Sebastian Smith              Northern  - Sarnia       1.90m    2   
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95                           
      ---  ---  ---  ---    O   XO    O  XXX                           
  8 Byron Koning                 Quinte Christian        J1.90m    1   
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95                           
      ---    O  XXO    O    O    O    O  XXX                           
  9 Micah Peters                 Vaughan Road Aca        J1.90m        
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00                      
      ---  ---  ---  ---  ---  ---   XO  XX-    X                      
 10 Richard Longrin              Maple HS - Maple        J1.90m        
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95                           
      ---  ---  ---    O    O    O  XXO  XXX                           
 11 Dylan Robertson              Central Algoma          J1.90m        
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95                           
      ---    O    O    O  XXO  XXO  XXO  XXX                           
 12 Joey Wilson                  Penetang SS              1.85m        
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90                                
      ---  ---    O    O    O    O  XXX                                
 13 James Proulx                 St Theresa's CHS        J1.85m        
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90                                
      ---  ---    O  ---    O   XO  XXX                                
 14 Akeem Stephenson             Marshall McLuhan        J1.85m        
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90                                
      ---  ---  ---    O  XXO   XO  XXX                                
 15 Robert Connors               Regiopolis-N D          J1.85m        
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90                                
      ---    O    O    O    O  XXO  XXX                                
 16 Marcus Cooper                Holy Names              J1.85m        
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90                                
      ---  ---  ---  ---   XO  XXO  XXX                                
 17 Shamar Brown                 St Joseph - Miss         1.80m        
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85                                     
      ---  ---  ---    O  XXO  XXX                                     
 18 Zachary Derry                William Mulock           1.75m        
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80                                          
        O    O   XO    O  XXX                                          
 19 Cole Montgomery              E L Crossley CSS        J1.75m        
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80                                          
      ---  ---  ---   XO  XXX                                          
 20 Michael Aidoo                West Humber - Re         1.70m        
     1.60 1.65 1.70 1.75                                               
      ---  ---   XO  XXX                                               
 21 Noah Lapierre                Lasalle SS              J1.70m        
     1.60 1.65 1.70 1.75                                               
      ---  ---  XXO  XXX                                               
 22 DJ DePiero                   St Patrick -TBay         1.65m        
     1.60 1.65 1.70                                                    
        O    O  XXX                                                    
 23 Nathan Curley                O'Gorman HS             J1.65m        
     1.60 1.65 1.70                                                    
        O   XO  XXX                                                    

Event 58  Men Shot Put Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 19.72m  2006        Tim Nedow, Thousand Islands SS     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Spencer Guglietti            Cardinal Carter         17.14m   10   
      FOUL  15.86m  17.06m  17.14m  16.01m  16.64m                     
  2 Anthony Atkinson             McGregor                16.54m    8   
      15.79m  16.54m  15.57m  15.30m  15.72m  16.00m                   
  3 Foster Beaton                Thousand Islands        16.10m    6   
      15.09m  FOUL  FOUL  15.45m  14.12m  16.10m                       
  4 Tony Elliott                 Sacred Heart            15.32m    5   
      14.82m  14.99m  FOUL  14.70m  14.59m  15.32m                     
  5 Justin Smith                 Arnprior DHS            15.09m    4   
      14.51m  15.01m  15.09m  14.64m  13.92m  14.65m                   
  6 Spencer Vanderlaan           Maranatha Christ        14.91m    3   
      14.91m  FOUL  13.93m  14.39m  FOUL  14.31m                       
  7 Matthew Lu                   Crescent School         14.73m    2   
      14.73m  14.40m  14.43m  14.12m  13.53m  13.66m                   
  8 Carmine Spedaliere           St Francis CSS          14.54m    1   
      14.42m  12.54m  14.54m  FOUL  FOUL  FOUL                         
  9 Andrew Nyarko                Chaminade Colleg        14.25m        
      FOUL  14.23m  14.25m                                             
 10 Spencer Nichols              London South            14.17m        
      14.03m  13.56m  14.17m                                           
 11 Daniel Adeboboye             Northern - Toronto      13.80m        
      PASS  13.66m  13.80m                                             
 12 Matteo DiGiulio              Joan of Arc -Map        13.77m        
      13.77m  13.52m  13.62m                                           
 13 Tim Vanwoudenberg            Guido De Bres           13.74m        
      13.74m  11.98m  13.35m                                           
 14 Delandrew McKenzie           Weston - Weston         13.67m        
      12.97m  13.67m  12.27m                                           
 15 Zack Kay                     Bill Crothers SS        13.40m        
      13.25m  13.05m  13.40m                                           
 16 Zach Pelehos                 GSS - Gananoque         13.34m        
      FOUL  13.10m  13.34m                                             
 17 Justin Levert                ES du Sacre-Coeu        13.14m        
      12.05m  13.14m  12.56m                                           
 18 Khalid Aboul Chaar           Brookfield H            13.08m        
      12.39m  13.08m  12.92m                                           
 19 Alex Paquette                Notre-Dame -Sudb        13.07m        
      13.07m  12.64m  12.44m                                           
 20 Alexander Feshanets          Philip Pocock SS        12.94m        
      11.16m  11.59m  12.94m                                           
 21 Maxwell Stoton               Langstaff SS            12.00m        
      11.60m  FOUL  12.00m                                             
 22 Derek Seguin                 ESC Theriault           11.78m        
      FOUL  11.78m  FOUL                                               
 23 Peter Trevisan               Westgate CVI            11.19m        
      8.00m  11.19m  10.48m                                            
 -- Tony Ogini                   St. Augustine SS          FOUL        
      FOUL  FOUL  FOUL                                                 

Event 85  Women Long Jump Senior
============================================================================
       OFSAA: ! 6.16m  1986        Keron Hamilton, Burlington Central HS    
   Can Inter: * 6.16m  1986        Keron Hamilton, Burlington Central HS    
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Jamilah James                Birchmount Park          5.73m   0.8  10   
     FOUL      FOUL      5.48m(1.5) FOUL      5.73m(0.8) FOUL               
  2 Brittany Stenekes            Dundas Valley            5.64m  -0.5   8   
     5.26m(0.4) 5.19m(0.4) 5.53m(2.0) 5.64m(-0.5) 5.41m(1.9) 5.55m(1.1)     
  3 Taliyah Campbell             Markville SS             5.63m   1.2   6   
     5.46m(-0.4) 5.54m(1.5) 5.31m(2.4) 5.63m(1.2) 5.42m(0.9) FOUL           
  4 Brittany Vernon              Joan of Arc -Mis         5.60m   1.9   5   
     5.50m(0.2) 5.53m(1.2) 5.07m(2.2) FOUL      5.45m(3.1) 5.60m(1.9)       
  5 Marissa Dubois               Westdale SS              5.51m   1.4   4   
     5.22m(0.8) 5.08m(0.5) 5.29m(1.5) 5.51m(1.4) FOUL      5.36m(2.2)       
  6 Clare Thompson               Ursuline College         5.44m   1.3   3   
     5.39m(0.4) 5.30m(1.5) 5.37m(2.1) 5.44m(1.3) 5.38m(1.4) 5.26m(1.0)      
  7 Shaniece Bennett             St. Joseph's Col         5.42m   0.6   2   
     FOUL      5.31m(0.3) 5.42m(0.6) 5.03m(1.6) FOUL      4.99m(0.7)        
  8 Kerry-Ann James              Newtonbrook - No         5.31m   1.0   1   
     FOUL      FOUL      5.31m(1.0) 5.22m(1.3) 5.20m(0.4) 5.23m(2.0)        
  9 Emily Oldfield               Elmvale DHS              5.25m   0.9       
     4.67m(+0.0) 5.25m(0.9) 5.02m(0.4)                                      
 10 Kasey Andrews                Thousand Islands         5.23m   0.6       
     5.03m(+0.0) 5.23m(0.6) 5.17m(0.6)                                      
 11 Shyvonne Roxborough          South Carleton          J5.23m   1.3       
     5.03m(1.2) 5.23m(1.3) 5.06m(0.4)                                       
 12 Chanice McAnuff              Dr. John Denison         5.19m   1.2       
     4.81m(1.2) 4.95m(1.9) 5.19m(1.2)                                       
 13 Kye Fraser                   Brookfield H             5.09m   1.9       
     FOUL      FOUL      5.09m(1.9)                                         
 14 Erin Young                   Chatham-Kent             5.08m   1.4       
     FOUL      5.05m(1.0) 5.08m(1.4)                                        
 15 Jushvina Mohan               Michael Power/St         5.06m  +0.0       
     FOUL      5.06m(+0.0) 4.95m(1.2)                                       
 16 LeShe Wedderburn             St Edmund Campio         4.95m   1.5       
     4.46m(0.4) FOUL      4.95m(1.5)                                        
 17 Meagan McGaughey             Notre-Dame -Sudb         4.87m   1.0       
     4.66m(0.2) 4.87m(+0.0) 4.87m(1.0)                                      
 18 Abby Woods                   Ross, John F.           J4.87m   1.0       
     4.54m(0.1) FOUL      4.87m(1.0)                                        
 19 Alyssa Biersteker            St. John's College       4.83m   1.8       
     FOUL      4.73m(0.5) 4.83m(1.8)                                        
 20 Dayna Lalonde                St Patrick -TBay         4.78m   1.2       
     4.76m(0.7) 4.68m(1.6) 4.78m(1.2)                                       
 21 Andrea St. Jules             Superior Hts CVS         4.64m   2.2       
     4.44m(1.8) 4.64m(2.2) FOUL                                             
 23 Cierra Mills                 Bill Crothers SS        J4.46m   0.6       
     4.26m(0.7) 4.45m(-0.4) 4.46m(0.6)                                      
 24 Olivia Eaman                 Glebe CI - Ottawa       J4.40m   0.3       
     FOUL      4.40m(0.3) FOUL                                              
 25 Tristen Stinkowji            Englehart HS            J4.08m   1.8       
     4.05m(4.3) 4.00m(1.8) 4.08m(1.8)                                       

Event 52  Men Pole Vault Junior
=======================================================================             
       OFSAA: ! 4.45m  1992        Drew Barrett, King City SS                       
   Can Inter: * 5.10m  1985        Doug Wood, F. E. Madill SS                       
    Name                    Year School                  Finals  Points             
=======================================================================             
Finals                                                                              
  1 Brennan Seguin               Charl-Lan DHS            4.05m   10                
     2.20 2.50 2.80 3.00 3.20 3.35 3.45 3.55 3.65 3.75 3.85 3.90 3.95 4.00 4.05 4.10
      ---  ---  ---  ---  ---    O    O    O    O    O    O  ---    O  XX-    O  XXX
  2 Nojah Parker                 College Avenue S S       4.00m    8                
     2.20 2.50 2.80 3.00 3.20 3.35 3.45 3.55 3.65 3.75 3.85 3.90 3.95 4.00 4.05 4.10
      ---  ---  ---  ---  ---  ---  ---  ---    O   XO   XO  ---  ---   XO  X--   XX
  3 Jesse Devogelaere            St. Anne - Windsor       3.75m    6                
     2.20 2.50 2.80 3.00 3.20 3.35 3.45 3.55 3.65 3.75 3.85                         
      ---  ---  ---  ---  ---    O    O    O    O   XO  XXX                         
  4 Ben Evans                    Lawrence Park -          3.65m    5                
     2.20 2.50 2.80 3.00 3.20 3.35 3.45 3.55 3.65 3.75                              
      ---  ---  ---    O    O  XXO    O   XO   XO  XXX                              
  5 Brayden Desjardins           Thousand Islands         3.20m    4                
     2.20 2.50 2.80 3.00 3.20 3.35                                                  
      ---  ---    O    O   XO  XXX                                                  
  6 Calvin Wilson                Carleton Place          J3.20m    2.50             
     2.20 2.50 2.80 3.00 3.20 3.35                                                  
      ---  ---    O   XO  XXO  XXX                                                  
  6 Nick Danaher                 Charl-Lan DHS           J3.20m    2.50             
     2.20 2.50 2.80 3.00 3.20 3.35                                                  
      ---    O    O   XO  XXO  XXX                                                  
  8 Jacob Mergl                  E L Crossley CSS        J3.20m    1                
     2.20 2.50 2.80 3.00 3.20 3.35                                                  
      ---  ---   XO   XO  XXO  XXX                                                  
  9 Aiden Anger                  Almaguin Highlan         3.00m                     
     2.20 2.50 2.80 3.00 3.20                                                       
      ---  ---   XO    O  XXX                                                       
 10 Graham Smith                 Macdonald, J.A.         J3.00m                     
     2.20 2.50 2.80 3.00 3.20                                                       
      ---  ---    O   XO  XXX                                                       
 10 Joe Yazdani                  St. Andrew's Col        J3.00m                     
     2.20 2.50 2.80 3.00 3.20                                                       
      ---    O    O   XO  XXX                                                       
 12 William Cullen               Macdonald, J.A.         J3.00m                     
     2.20 2.50 2.80 3.00 3.20                                                       
      ---  ---    O  XXO  XXX                                                       
 13 Spencer Shoalts              E L Crossley CSS        J3.00m                     
     2.20 2.50 2.80 3.00 3.20                                                       
       XO    O    O  XXO  XXX                                                       
 14 Callum Murphy                St. Andrew's Col         2.80m                     
     2.20 2.50 2.80 3.00                                                            
      ---   XO    O  XXX                                                            
 15 Griffin Richards             Lawrence Park -         J2.80m                     
     2.20 2.50 2.80 3.00                                                            
      ---    O   XO  XXX                                                            
 16 JP Martin                    St. Andrew's Col        J2.80m                     
     2.20 2.50 2.80 3.00                                                            
      ---   XO  XXO  XXX                                                            
 16 Erik Frampton                Sutton DHS              J2.80m                     
     2.20 2.50 2.80 3.00                                                            
      ---   XO  XXO  XXX                                                            
 18 Kyle Warton                  Sutton DHS               2.50m                     
     2.20 2.50 2.80                                                                 
        O    O  XXX                                                                 
 19 Ben Wayda                    E L Crossley CSS        J2.50m                     
     2.20 2.50 2.80                                                                 
        O   XO  XXX                                                                 
 20 Richie Pauls                 E L Crossley CSS        J2.50m                     
     2.20 2.50 2.80                                                                 
       XO  XXO  XXX                                                                 
 21 Jaden King                   St Theresa's CHS         2.20m                     
     2.20 2.50                                                                      
        O  XXX                                                                      

Event 92  Men Discus Throw Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 62.58m  1995        Jason Tunks, Sir Frederick Banting 
   Can Inter: * 64.94m  1995        Jason Tunks, Sir Frederick Banting 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Mackenzie Josie              Central Huron           53.45m   10   
      51.28m  47.60m  FOUL  48.60m  FOUL  53.45m                       
  2 Noah Rolph                   Parkside                52.67m    8   
      46.26m  FOUL  50.42m  51.06m  49.85m  52.67m                     
  3 Jonathan Raspanti            Emily Carr SS           50.41m    6   
      46.74m  FOUL  38.26m  46.52m  50.41m  FOUL                       
  4 Thomas Nedow                 Thousand Islands        48.74m    5   
      45.31m  45.49m  47.05m  48.15m  FOUL  48.74m                     
  5 Mark Bujnowski               Holy Cross              48.39m    4   
      41.34m  46.80m  FOUL  FOUL  FOUL  48.39m                         
  6 Matteo Colavecchio           St Francis CSS          45.32m    3   
      33.07m  45.03m  45.08m  45.32m  FOUL  43.98m                     
  7 Erik Ferreira                Marshall McLuhan        42.61m    2   
      40.79m  FOUL  42.61m  FOUL  FOUL  FOUL                           
  8 Aleks Rapp                   Christ the King         42.31m    1   
      35.26m  42.31m  38.91m  39.42m  FOUL  FOUL                       
  9 Cole Cathcart                Thousand Islands        40.94m        
      39.66m  40.94m  39.20m                                           
 10 Nathan White                 Thousand Islands        39.94m        
      FOUL  36.58m  39.94m                                             
 11 Luca Martin                  Bishop Allen Aca        39.86m        
      FOUL  39.86m  FOUL                                               
 12 Drew Desjarlais              Belle River             39.70m        
      36.91m  FOUL  39.70m                                             
 13 Thomas Walser                St. Ignatius HS         39.47m        
      34.09m  38.99m  39.47m                                           
 14 Mitchell Jackson             Cobourg CI - Coburg     38.78m        
      37.83m  37.66m  38.78m                                           
 15 Luke Clattenburg             Port Colborne HS        38.29m        
      38.29m  FOUL  FOUL                                               
 16 Pat Ryall                    Elmvale DHS             37.77m        
      37.31m  FOUL  37.77m                                             
 17 Michael Pezzetta             De La Salle Coll        37.53m        
      35.30m  FOUL  37.53m                                             
 18 Lucas Trach                  West Ferris SS          37.11m        
      35.59m  37.11m  21.97m                                           
 19 Cole Candella                St. Marcellinus         37.10m        
      37.10m  35.16m  36.75m                                           
 20 Harry Kapageridis            St. Robert CHS          36.56m        
      36.56m  FOUL  36.18m                                             
 21 Anthony Scalzitti            Unity Christian         36.44m        
      FOUL  30.69m  36.44m                                             
 22 Matthew DelBove              W.L. MacKenzie -        35.74m        
      FOUL  35.74m  FOUL                                               
 23 Cole Beacock                 Superior Hts CVS        34.05m        
      34.05m  FOUL  FOUL                                               
 24 Dylan Leveque                Kapuskasing DHS         27.44m        
      24.77m  24.72m  27.44m                                           

Event 23  Women Triple Jump Midget
============================================================================  
       OFSAA: ! 11.80m  2000        Tabia Charles, Pine Ridge SS              
   Can Inter: * 12.78m  2010        Caroline Ehrhardt, Espanola HS            
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points  
============================================================================  
Finals                                                                        
  1 Carolyn Prins                Chatham Christia        11.27m   0.4  10     
     10.57m(0.4) FOUL      11.27m(0.4) FOUL      FOUL      11.16m(1.7)        
  2 Caitlyn Hamm                 Ridgeway-Crystal        10.85m   0.8   8     
     10.59m(1.7) 10.28m(2.2) FOUL      FOUL      10.69m(1.5) 10.85m(0.8)      
  3 Mikeisha Welcome             Blessed Card Newman     10.83m   1.3   6     
     10.83m(1.3) 10.76m(1.7) 10.51m(0.5) 10.76m(2.3) 10.76m(0.9) 10.82m(2.0)  
  4 Mandy Brunet                 St.Thomas               10.79m   0.9   5     
     10.29m(0.5) 10.71m(0.5) 10.38m(0.3) 10.34m(0.3) 10.79m(0.9) 10.74m(0.6)  
  5 Nina Ducre                   Sandwich - Windsor      10.68m   1.0   4     
     9.79m(1.1) 10.32m(-0.4) 10.68m(1.0) 10.31m(-0.2) FOUL      10.18m(1.7)   
  6 Katie Larry                  ENSS                    10.66m   1.4   3     
     10.50m(0.1) 9.63m(1.2) 10.45m(1.3) 10.62m(0.9) 10.41m(0.6) 10.66m(1.4)   
  7 Nancy Ji                     University of To        10.53m  -0.2   2     
     10.37m(0.3) 10.36m(0.2) 10.53m(-0.2) 10.06m(-0.5) 10.44m(0.7) 10.42m(1.2)
  8 Alyssa Hew                   Bill Crothers SS        10.48m   0.5   1     
     10.06m(0.7) 10.39m(1.1) 10.48m(0.5)                                      
  9 Robin Clark                  Thornhill SS            10.47m   1.7         
     10.34m(0.6) 10.35m(0.3) 10.47m(1.7)                                      
 10 Rinila Haridas               Lisgar CI - Ottawa      10.39m   1.5         
     10.39m(1.5) FOUL      10.12m(0.9)                                        
 11 Tjai Henry                   St Edmund Campio        10.38m   1.5         
     10.07m(1.1) 10.38m(1.5) FOUL                                             
 12 Autumn Ziebarth              Hammarskjold HS         10.32m   1.0         
     9.97m(1.6) 10.03m(0.5) FOUL      9.91m(0.3) 10.22m(0.7) 10.32m(1.0)      
 13 Allison MacDonald            ENSS                    10.26m   1.0         
     9.78m(0.7) 10.26m(1.0) 9.99m(0.9)                                        
 14 Akshanaa Sivanathan          Sir John MacDona         9.99m   0.3         
     FOUL      FOUL      9.99m(0.3)                                           
 15 Hanna Jodoin                 Korah CVS                9.86m   1.4         
     9.47m(1.1) 9.86m(1.4) FOUL                                               
 16 Sara Kemper                  Hillfield-Strath         9.78m   0.8         
     9.59m(1.4) 9.78m(0.8) FOUL                                               
 17 Nyah Ainoo                   Brampton Christi         9.63m  -1.1         
     9.42m(0.4) 9.26m(0.9) 9.63m(-1.1)                                        
 18 Mya Wilson                   St. Clair - Sarnia       9.62m  -0.1         
     9.56m(0.3) 9.39m(-0.1) 9.62m(-0.1)                                       
 19 Rachel Wang                  Bur Oak SS               9.61m   0.9         
     9.07m(0.6) 8.86m(1.2) 9.61m(0.9)                                         
 20 Olivia Crewe                 Merivale HS              9.59m   0.7         
     9.59m(0.7) 9.51m(0.5) 9.49m(1.4)                                         
 21 Anna Matthews                Nelson HS                9.55m   0.3         
     9.50m(1.3) 9.55m(0.3) 9.18m(1.3)                                         
 22 Sarah Powell                 St Theresa's CHS         9.46m   1.0         
     8.88m(1.6) 9.03m(0.6) 9.46m(1.0)                                         
 23 Rebecca Jacobs               Lasalle SS               9.44m   0.8         
     9.37m(2.0) 9.44m(0.8) 9.24m(1.0)                                         
 24 Lauren Brazeau               Timiskaming DSS          9.31m   1.6         
     9.09m(1.0) 8.83m(1.8) 9.31m(1.6)                                         

Event 83  Women Pole Vault Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 4.06m  08/06/2012  Alysha Newman, Mother Teresa CSS    
   Can Inter: * 4.06m  08/06/2012  Alysha Newman, Mother Teresa CSS    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Makiah Hunt                  St Michael -NiFa         3.65m   10   
     2.15 2.45 2.65 2.85 3.05 3.20 3.35 3.45 3.55 3.65 3.80            
      ---  ---  ---  ---  ---    O    O    O    O    O  XXX            
  2 Anna Larsson                 Macdonald, J.A.          3.55m    8   
     2.15 2.45 2.65 2.85 3.05 3.20 3.35 3.45 3.55 3.65                 
      ---  ---  ---  ---  ---    O    O  XXO   XO  XXX                 
  3 Jessica Simpson              Regina Mundi             3.45m    6   
     2.15 2.45 2.65 2.85 3.05 3.20 3.35 3.45 3.55                      
      ---  ---  ---  ---  XXO    O  XXO  XXO  XXX                      
  4 Catherine Petolescu          Northern - Toronto       3.35m    5   
     2.15 2.45 2.65 2.85 3.05 3.20 3.35 3.45                           
      ---  ---  ---    O    O   XO  XXO  XXX                           
  5 Regan Glen                   E L Crossley CSS         3.20m    3.50
     2.15 2.45 2.65 2.85 3.05 3.20 3.35                                
      ---  ---    O    O    O    O  XXX                                
  5 Reena Francis                Vincent Massey           3.20m    3.50
     2.15 2.45 2.65 2.85 3.05 3.20 3.35                                
      ---  ---  ---  ---    O    O  XXX                                
  7 Tessa Hamilton               Delhi - Delhi           J3.20m    2   
     2.15 2.45 2.65 2.85 3.05 3.20 3.35                                
      ---  ---  ---    O    O   XO  XXX                                
  8 Eden B'Dacy                  Lawrence Park -          3.05m    1   
     2.15 2.45 2.65 2.85 3.05 3.20                                     
      ---  ---  ---  ---  XXO  XXX                                     
  9 Hannah Neuber                Eastview SS              2.85m        
     2.15 2.45 2.65 2.85 3.05                                          
      ---  ---    O    O  XXX                                          
  9 Kali Haydenluck              Lawrence Park -          2.85m        
     2.15 2.45 2.65 2.85 3.05                                          
      ---    O    O    O  XXX                                          
 11 Taylor MacDonald             Lawrence Park -         J2.85m        
     2.15 2.45 2.65 2.85 3.05                                          
      ---    O   XO    O  XXX                                          
 12 Caroline Ritchie             St Elizabeth CHS        J2.85m        
     2.15 2.45 2.65 2.85 3.05                                          
      ---    O   XO   XO  XXX                                          
 13 Jenny Drane                  Lockerby Comp Sc        J2.85m        
     2.15 2.45 2.65 2.85 3.05                                          
      ---    O    O  XXO  XXX                                          
 14 Olivia Leon                  John McCrae SS           2.65m        
     2.15 2.45 2.65 2.85                                               
      ---    O    O  XXX                                               
 15 Lindsay Boland               Lo-Ellen Park SS         2.45m        
     2.15 2.45 2.65                                                    
        O   XO  XXX                                                    
 16 Cassie Osterlund             E L Crossley CSS        J2.45m        
     2.15 2.45 2.65                                                    
       XO   XO  XXX                                                    
 17 Sydney Martin                Lisgar CI - Ottawa      J2.45m        
     2.15 2.45 2.65                                                    
      XXO  XXO  XXX                                                    
 18 Cierra Vandermeer            Bayridge - Kingston      2.15m        
     2.15 2.45                                                         
        O  XXX                                                         
 18 Emily Glass                  Patrick Fogarty          2.15m        
     2.15 2.45                                                         
        O  XXX                                                         
 18 Lee-Ann Skulj                Centennial -Well         2.15m        
     2.15 2.45                                                         
        O  XXX                                                         
 18 Rebecca Tobin                Lisgar CI - Ottawa       2.15m        
     2.15 2.45                                                         
        O  XXX                                                         
 22 Taylor McGaughey             Notre-Dame -Sudb        J2.15m        
     2.15 2.45                                                         
       XO  XXX                                                         

Event 30  Men Javelin Throw Midget
=======================================================================
       OFSAA: ! 57.95m  2007        Ray Dykstra, Grimsby DSS           
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Riley Robitaille             ESC Theriault           53.76m   10   
      50.51m  47.63m  53.41m  49.80m  53.76m  47.87m                   
  2 Wariso Dullo                 Rideau HS - Ottawa      52.33m    8   
      FOUL  39.22m  52.33m  45.88m  30.10m  47.57m                     
  3 Blake McConville             Sandwich - Windsor      51.75m    6   
      42.31m  47.84m  47.60m  51.75m  FOUL  47.88m                     
  4 Owen Lalonde                 St.Joe's-Windsor        46.84m    5   
      46.29m  46.84m  46.76m  38.53m  42.69m  42.60m                   
  5 Paul-Andre Moncrieff         ESP L'Heritage          45.96m    4   
      34.06m  36.61m  45.96m  42.07m  36.24m  42.96m                   
  6 Jeremy Piazzi                La Salle SS             45.51m    3   
      43.28m  45.43m  44.34m  45.51m  40.42m  41.30m                   
  7 Matthew Maziarz              St Martin SS            44.82m    2   
      42.65m  41.50m  44.82m  FOUL  FOUL  FOUL                         
  8 Lucas Scarfe                 Sandwich - Windsor      44.45m    1   
      41.75m  42.16m  43.14m  FOUL  40.50m  44.45m                     
  9 Hunter Saunders              St Mary - Cobourg       41.28m        
      40.03m  39.68m  41.28m                                           
 10 Andre Levasseur              Macdonald-Cartie        41.26m        
      36.64m  41.26m  FOUL                                             
 11 Colton Spencer               Thorold SS              40.30m        
      38.46m  40.30m  FOUL                                             
 12 Connor Dunford               St Theresa's CHS        39.70m        
      38.35m  37.28m  39.70m                                           
 13 Daniel Tome                  Lady of Lourdes         38.70m        
      38.56m  38.70m  36.09m                                           
 14 Maciej Konarzewski           Philip Pocock SS        38.63m        
      FOUL  38.26m  38.63m                                             
 15 Ryan O'Donnell               Windfields Jr. -        38.60m        
      36.22m  38.60m  31.58m                                           
 16 Jing Lin                     Dr.Norman Bethun        36.69m        
      32.91m  36.69m  35.30m                                           
 17 Brendan Danaher              Jean Vanier -Col        36.33m        
      31.88m  36.33m  34.15m                                           
 18 Ryu Lien                     Riverdale - Toronto     35.31m        
      35.31m  33.58m  FOUL                                             
 19 Josh Cleghorn                Bill Crothers SS       J35.31m        
      33.57m  35.31m  FOUL                                             
 20 Andrew Hopkins               Penetang SS             33.24m        
      32.90m  33.24m  31.15m                                           
 21 Cody Kolic                   St. Ignatius HS         32.33m        
      29.21m  32.33m  31.17m                                           
 22 Rimi Olatunji                Brampton Christi        29.11m        
      FOUL  FOUL  29.11m                                               
 23 Dennis Adu                   Marshall McLuhan        27.57m        
      FOUL  FOUL  27.57m                                               

Event 24  Men Triple Jump Midget
============================================================================ 
       OFSAA: ! 13.74m  05/06/2015  Joshua Hanghton, Marguerite d'You        
   Can Inter: * 15.76m  1982        George Wright, Vaughan Road CI           
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points 
============================================================================ 
Finals                                                                       
  1 Joshua Hanghton              Marguerite d'You        13.74m!  0.3  10    
     13.39m(2.6) 13.27m(0.9) 13.52m(1.3) FOUL      12.81m(0.2) 13.74m(0.3)   
  2 Japhet Divita                ESP Louis-Riel          12.93m   0.2   8    
     12.31m(1.5) FOUL      12.80m(0.6) 12.20m(1.3) 12.31m(1.4) 12.93m(0.2)   
  3 Joshua McCarroll             Maple HS - Maple        12.87m   0.8   6    
     12.39m(3.9) FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      12.87m(0.8)         
  4 Roger Grubb                  Bill Crothers SS        12.74m   2.0   5    
     12.55m(1.1) 12.13m(1.0) PASS      12.51m(0.3) PASS      12.74m(2.0)     
  5 Phonarlen Burrell            St. Augustine SS        12.63m   1.6   4    
     11.99m(+0.0) 11.97m(0.5) 12.63m(1.6) 12.54m(1.4) 12.42m(1.5) 12.40m(0.2)
  6 Shahmir Khan                 Glenview Park           12.51m   1.0   3    
     11.68m(0.3) 12.01m(1.0) 12.50m(0.6) 12.20m(0.8) 12.51m(1.0) FOUL        
  7 Aaron Paynter                Bishop Allen Aca        12.41m  -0.4   2    
     12.08m(2.0) FOUL      12.16m(0.3) 12.41m(-0.4) 12.25m(0.3) 12.27m(1.1)  
  8 Isaac Mapp                   Preston - Cambridge     12.25m  +0.0   1    
     FOUL      12.17m(1.4) FOUL      FOUL      12.25m(+0.0) 11.41m(0.6)      
  9 Jeffrey Omorodion            St Edmund Campio        12.14m   2.0        
     12.14m(2.0) 12.02m(0.2) 11.95m(1.1)                                     
 10 Will Hamill                  Jean Vanier -Col        12.05m   1.2        
     12.03m(1.6) 12.05m(1.2) FOUL                                            
 11 Chris Olumu                  Mother Teresa           12.01m   1.4        
     12.01m(1.4) 11.86m(0.2) 11.50m(0.6)                                     
 12 David Swerdfeger             Seaway DHS              11.96m   0.7        
     11.64m(3.4) 11.77m(1.9) 11.96m(0.7)                                     
 13 Yihang Qin                   Abbey Park HS           11.94m   1.0        
     FOUL      11.78m(1.7) 11.94m(1.0)                                       
 14 Ryan O'Donnell               Windfields Jr. -        11.76m   1.5        
     11.71m(0.2) 11.76m(1.5) 11.39m(0.5)                                     
 15 Andrew Lee                   W.L. MacKenzie -        11.75m   NWI        
     11.75m(-0.0) 11.65m(1.0) 11.06m(0.7)                                    
 16 Ryan Muharrem                Chatham-Kent            11.66m   0.8        
     FOUL      11.44m(1.0) 11.66m(0.8)                                       
 17 Daniel Rumbolt               Blessed Mother T        11.51m   2.3        
     11.49m(1.3) 11.51m(2.3) FOUL                                            
 18 Jordan McLarry               Quinte Christian        11.23m   0.9        
     11.02m(1.2) 11.23m(0.9) FOUL                                            
 19 Zacharie Martel              ESC Algonquin           11.11m   0.9        
     11.11m(0.9) 11.10m(1.4) 10.72m(0.9)                                     
 20 Joshua Hutchinson            Hammarskjold HS         10.56m   1.7        
     10.56m(1.7) 10.35m(0.9) 9.58m(0.9)                                      
 21 Wiatt Betty                  Central Algoma          10.40m   0.7        
     10.26m(0.7) 10.40m(0.7) FOUL                                            
 22 Eric Bastien                 Iroquois Falls          10.32m   1.1        
     10.32m(1.1) 9.41m(1.0) FOUL                                             
 -- Harry Eum                    Thornhill SS              FOUL              
     FOUL      FOUL      FOUL                                                
 -- Zack Froats-Crowder          Frontenac SS              FOUL              
     FOUL      FOUL      FOUL                                                

Event 50  Men High Jump Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 2.04m  1995        Michael Ponikvar, Denis Morris HS   
   Can Inter: * 2.24m  1998        Michael Ponikvar, Denis Morris HS   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Justin Jongsma               Guido De Bres            1.90m   10   
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.93                 
      ---  ---  ---  ---  ---    O    O    O   XO  XXX                 
  2 Anthony Donnet               Queen Elizab-Kin         1.85m    8   
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90                      
      ---  ---  ---  ---    O    O    O    O  XXX                      
  3 Quinn Hiemstra               Craig Kielburger SS     J1.85m    6   
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90                      
      ---  ---  ---  ---    O  ---   XO   XO  XXX                      
  4 Matt Pfefferkorn             Waterloo CI              1.80m    5   
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85                           
      ---  ---  ---  ---    O    O    O  XXX                           
  5 Eric Pierce                  Strathroy  D C I        J1.80m    4   
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85                           
      ---  ---  ---    O    O    O   XO  XXX                           
  6 Brett Hawkins                Rideau HS               J1.80m    2.50
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85                           
      ---    O    O  ---    O  XXO   XO  XXX                           
  6 Cole Forster                 Grimsby SS              J1.80m    2.50
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85                           
      ---  ---  ---  ---    O  XXO   XO  XXX                           
  8 Samuel Villa                 Craig Kielburger SS     J1.80m    0.50
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85                           
      ---  ---  ---    O    O    O  XXO  XXX                           
  8 Wesley Freeman               Simcoe - Simcoe         J1.80m    0.50
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85                           
      ---    O    O    O    O    O  XXO  XXX                           
 10 Jack Vaz                     William Mulock          J1.80m        
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85                           
      ---  ---    O    O    O  XXO  XXO  XXX                           
 11 Jackson West                 Monarch Park - T         1.75m        
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80                                
      ---  ---  ---    O   XO    O  XXX                                
 12 Domonic Kon                  St. Robert CHS           1.70m        
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                                     
      ---  ---    O    O    O  XXX                                     
 13 Jacob Bilous                 Dryden HS - Dryden      J1.70m        
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                                     
      ---    O  XXO    O    O  XXX                                     
 13 Dominic Dike                 Blessed Mother T        J1.70m        
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                                     
      ---  ---    O  XXO    O  XXX                                     
 15 Matthew Bergin               ASCVI                   J1.70m        
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                                     
      ---    O    O    O   XO  XXX                                     
 15 Simon Pieris                 Mary Ward - Scar        J1.70m        
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                                     
      ---  ---    O    O   XO  XXX                                     
 15 Nathan Longrin               Maple HS - Maple        J1.70m        
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                                     
      ---    O    O    O   XO  XXX                                     
 18 Jesse Devogelaere            St. Anne - Windsor      J1.70m        
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                                     
      ---  ---  ---    O  XXO  XXX                                     
 19 David Gordier                Almaguin Highlan        J1.70m        
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                                     
      ---    O  XXO    O  XXO  XXX                                     
 19 Harrison Thomas              Hillfield-Strath        J1.70m        
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                                     
        O   XO    O   XO  XXO  XXX                                     
 21 Justin Levert                ES du Sacre-Coeu        J1.70m        
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                                     
      ---   XO    O  XXO  XXO  XXX                                     
 22 Braydon Ollerenshaw          Quinte Christian         1.65m        
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70                                          
      ---    O    O    O  XXX                                          
 23 Jacob Landry                 Northern SS-SFal        J1.65m        
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70                                          
      ---    O   XO    O  XXX                                          
 24 Devin Williamson             Timiskaming DSS         J1.65m        
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70                                          
      ---   XO   XO   XO  XXX                                          

Event 91  Women Discus Throw Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 47.62m  1986        Michelle Brotherton, Birchmount Par
   Can Inter: * 52.52m  1986        Michelle Brotherton, Birchmount Par
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Samantha Buck                OD/Park SS              41.42m   10   
      41.42m  34.17m  37.65m  FOUL  39.74m  37.05m                     
  2 Riley Wilhelm                St. Patrick's           37.72m    8   
      37.72m  FOUL  35.74m  FOUL  FOUL  34.20m                         
  3 Kaitlin Brooks               St. Peter's CSS         36.34m    6   
      34.20m  FOUL  31.25m  33.03m  36.34m  FOUL                       
  4 Tanya Coulter                Glebe CI - Ottawa       34.21m    5   
      32.30m  30.30m  FOUL  33.66m  34.21m  FOUL                       
  5 Jennifer Bucci               Bishop Allen Aca        34.13m    4   
      31.14m  33.57m  33.28m  34.13m  FOUL  FOUL                       
  6 Emily Good                   Central Algoma          33.47m    3   
      30.04m  FOUL  33.47m  FOUL  29.09m  FOUL                         
  7 Molly Boley                  Owen Sound              32.90m    2   
      32.90m  22.02m  30.42m  31.72m  29.10m  31.96m                   
  8 Denise Balogh                Cardinal Carter         32.45m    1   
      FOUL  26.72m  32.45m  26.25m  32.28m  FOUL                       
  9 Savannah Laroche             Assumption-Brant        32.37m        
      32.37m  29.77m  30.99m  32.11m  31.99m  FOUL                     
 10 Alex Roberts                 Perth & District        32.05m        
      FOUL  FOUL  32.05m                                               
 11 Ashley Wallace               OD/Park SS              31.51m        
      31.51m  29.14m  FOUL                                             
 12 Kamila Haase                 Marshall McLuhan        31.03m        
      31.03m  28.10m  27.05m                                           
 13 Elizabeth Pezzutto           Michael Power/St        30.70m        
      30.30m  FOUL  30.70m                                             
 14 Deborah Martin-Nino          Ross, John F.           29.05m        
      FOUL  FOUL  29.05m                                               
 15 Elisa Mawby                  Dryden HS - Dryden      28.60m        
      28.60m  27.30m  FOUL                                             
 16 Vanessa Ereqi                Philip Pocock SS        28.57m        
      28.57m  27.74m  FOUL                                             
 17 Megan Fortin                 ESP Renaissance         28.56m        
      28.56m  22.70m  FOUL                                             
 18 Christina Trent              Lindsay CVI             28.06m        
      26.73m  28.06m  PASS                                             
 19 Nicole VanNatter             Port Colborne HS        27.67m        
      27.67m  24.93m  PASS                                             
 20 Genny Fawcett                Frontenac SS            27.15m        
      25.09m  FOUL  27.15m                                             
 21 Cassidy Noonan               Jean Brebeuf-Ham        26.79m        
      26.79m  FOUL  PASS                                               
 22 Dana Darmohray               Philip Pocock SS        24.80m        
      23.55m  24.74m  24.80m                                           
 23 Danika Falvo                 Notre-Dame -Sudb        23.90m        
      23.90m  20.51m  PASS                                             

Event 55  Women Triple Jump Junior
============================================================================    
       OFSAA: ! 11.97m  2008        Caroline Ehrhardt, Espanola HS              
   Can Inter: * 12.78m  2010        Caroline Ehrhardt, Espanola HS              
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points    
============================================================================    
Finals                                                                          
  1 Lucia McElwain               Essex - Essex           11.48m  -0.7  10       
     11.48m(-0.7) 11.38m(+0.0) 11.22m(+0.0) 10.76m(0.7) 11.27m(0.7) 11.47m(-0.4)
  2 Elodie Drew                  Lycee Claudel           11.27m   NWI   8       
     11.18m(0.4) 11.27m(-0.0) 11.10m(+0.0) 11.12m(0.4) 11.09m(+0.0) 10.90m(1.3) 
  3 Emma Kiesekamp               North Grenville         11.09m   0.2   6       
     10.53m(-0.9) FOUL      10.80m(0.2) 10.75m(0.6) 10.69m(1.0) 11.09m(0.2)     
  4 Emily Sluys                  A.B. Lucas - London     11.00m   0.4   5       
     10.83m(-0.0) FOUL      FOUL      11.00m(0.4) 10.74m(+0.0) 10.97m(-0.0)     
  5 Deanne Rose                  St T Aquinas CSS        10.83m  +0.0   4       
     10.58m(-0.2) 9.90m(+0.0) 10.36m(0.8) 10.23m(0.1) 10.83m(+0.0) 10.38m(+0.0) 
  6 Rowan Thomas                 Governor Simcoe         10.82m  +0.0   3       
     10.11m(-0.5) 10.76m(0.3) 10.34m(0.2) 10.76m(0.3) 10.64m(0.4) 10.82m(+0.0)  
  7 Sharon Ocheje                Vincent Massey          10.75m  +0.0   2       
     10.70m(-0.2) 10.66m(0.6) 10.50m(0.4) 9.97m(2.2) 10.56m(+0.0) 10.75m(+0.0)  
  8 Erin Kuepfer                 St. Michael             10.53m   NWI   1       
     10.53m(-0.0) 10.17m(0.1) 10.12m(0.8) 10.33m(0.9) 10.16m(0.6) 10.51m(0.8)   
  9 Emma Lavery                  Bishop Strachan         10.46m   0.1           
     9.64m(-0.0) 10.46m(0.1) 10.38m(0.1)                                        
 10 Jenneke Pilling              EDEN                    10.29m  +0.0           
     10.15m(-0.2) 10.29m(+0.0) 9.90m(0.7)                                       
 11 Erin Armstrong               Fenelon Falls SS        10.16m   0.8           
     10.00m(0.2) 10.16m(0.8) 10.07m(+0.0)                                       
 12 Allison Byrnes               Marymount Academ       J10.16m   1.0           
     FOUL      FOUL      10.16m(1.0)                                            
 13 Kristin Gallant              Bishop PF Reding        10.13m  +0.0           
     10.04m(-0.4) 10.10m(0.3) 10.13m(+0.0)                                      
 14 Leanne Hollingworth          Huron Heights SS        10.06m  +0.0           
     10.06m(+0.0) 10.03m(+0.0) 9.89m(1.3)                                       
 15 Jody Mou                     University of To       J10.06m   0.4           
     9.77m(-0.4) FOUL      10.06m(0.4)                                          
 16 Hannah Pineda                Barrie North CI          9.99m   0.5           
     9.91m(-0.2) 9.99m(0.5) 9.69m(1.0)                                          
 17 Ivana Alilovic               Christ the King          9.88m   0.2           
     FOUL      FOUL      9.88m(0.2)                                             
 18 Kaitlin Kawam                Albert College -         9.85m  +0.0           
     9.60m(-0.0) 9.85m(+0.0) 9.64m(+0.0)                                        
 19 Emma Zucker                  Ashbury Coll             9.84m   0.3           
     FOUL      9.84m(0.3) 9.33m(+0.0)                                           
 20 Natalie White                Banting Memorial         9.74m   1.0           
     9.74m(1.0) 9.32m(1.0) 9.36m(1.4)                                           
 21 Isabella Semadeni            Timmins HVS             J9.74m  -0.4           
     9.74m(-0.4) FOUL      FOUL                                                 
 22 Lauren Perrier               St Patrick -TBay         9.69m   NWI           
     9.44m(-0.1) 9.26m(-0.0) 9.69m(-0.0)                                        
 23 Katrina Lawrence             York Mills - Nor         9.56m  +0.0           
     9.09m(-0.0) 9.56m(+0.0) 9.37m(+0.0)                                        
 -- Tianna Redhead               Villanova College         FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                                                   

Event 57  Women Shot Put Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 14.00m  05/06/2015  Grace Tennant, South Lincoln HS    
   Can Inter: * 14.86m  08/06/2012  Brittany Crew, Birchmount Park CI  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Grace Tennant                South Lincoln HS        14.00m!  10   
      13.08m  12.90m  14.00m  FOUL  13.90m                             
  2 Braiden Nichols              Perth & District        13.06m    8   
      10.71m  13.06m  11.87m  11.90m  12.70m                           
  3 Kailee Cherewka              Brantford               12.01m    6   
      FOUL  10.51m  11.94m  11.78m  12.01m                             
  4 Monique Theriault            Sandwich - Windsor      11.91m    5   
      11.20m  11.02m  11.91m  10.00m  11.54m                           
  5 Alexa Vasko                  Governor Simcoe         11.73m    4   
      10.18m  11.14m  11.53m  11.10m  11.72m  11.73m                   
  6 Lisa Wedel                   Ross, John F.           11.69m    3   
      10.64m  11.54m  10.41m  10.43m  11.69m  11.50m                   
  7 Maddie Carrigan              Bishop Tonnos           11.50m    2   
      10.44m  11.43m  10.99m  11.14m  11.50m  11.00m                   
  8 Victoria Pitters             Our Lady Mt Carm        11.29m    1   
      10.83m  11.00m  11.29m  10.69m  10.61m  10.73m                   
  9 Julia Gushue                 West Ferris SS         J11.29m        
      10.00m  9.84m  11.29m  PASS  PASS  PASS                          
 10 Rachel Campbell              Banting, Sir F.         11.19m        
      9.33m  11.19m  10.89m                                            
 11 Samantha Fancy-Lyle          Central Technica        10.88m        
      10.64m  10.55m  10.88m                                           
 12 Nikki Kordez                 Dr. John Denison        10.82m        
      FOUL  10.51m  10.82m                                             
 13 Danielle Herfst              CDHS-Campbellfor        10.78m        
      9.94m  10.59m  10.78m                                            
 14 Kirsten Bevaart              ENSS                    10.73m        
      10.63m  10.44m  10.73m                                           
 15 Katie Bar                    Sacred Heart CHS        10.44m        
      10.16m  10.07m  10.44m                                           
 16 Vanessa Willis               Prince Edward CI        10.05m        
      10.05m  9.89m  9.29m                                             
 17 Katerina Dajia               Maximilian Kolbe         9.96m        
      9.19m  9.89m  9.96m                                              
 18 Hannah Michauville           Odyssee                  9.88m        
      9.51m  9.39m  9.88m                                              
 19 Kristen Siermachesky         Timiskaming DSS          9.57m        
      8.43m  7.96m  9.57m                                              
 20 Grace Macmillan              Innisdale SS             9.50m        
      FOUL  9.50m  8.79m                                               
 21 Jodi Meli                    St. Joseph's Col         9.38m        
      9.00m  9.36m  9.38m                                              
 22 Ally Wisneski                Dryden HS - Dryden       9.06m        
      8.70m  9.05m  9.06m                                              
 23 Susan Peters                 Madonna - Downsview      8.74m        
      8.63m  8.74m  FOUL                                               
 24 Simi Komolafe                Birchmount Park          8.10m        
      8.10m  7.37m  7.42m                                              

Event 81  Women High Jump Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 1.88m  1979        Julie White, Brampton Centennial SS 
   Can Inter: * 1.88m  1979        Julie White, Brampton Centennial SS 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Alexandria Ferdinand         Malvern - Toronto        1.68m   10   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68 1.70                      
      ---  ---  ---  ---    O    O   XO   XO  XXX                      
  2 Emily Oldfield               Elmvale DHS              1.65m    7   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68                           
      ---  ---    O    O    O    O    O  XXX                           
  2 Dalyssa Huggins              Bill Crothers SS         1.65m    7   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68                           
      ---  ---  ---  ---    O    O    O  XXX                           
  4 Arabella Alton               Valley Heights           1.60m    4.50
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65                                
      ---    O    O    O    O    O  XXX                                
  4 Emily Sprague                Canterbury               1.60m    4.50
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65                                
      ---  ---    O    O    O    O  XXX                                
  6 Gabby Marton                 North Park              J1.60m    3   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65                                
      ---  ---  ---  ---    O   XO  XXX                                
  7 Lindsay Harttrup             Cameron Heights         J1.60m    2   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65                                
      ---  ---    O    O    O  XXO  XXX                                
  8 Madeline Rampton             Innisdale SS            J1.60m    1   
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65                                
      ---    O   XO    O  ---  XXO  XXX                                
  9 Kayla Boisvert               St Theresa CSS           1.55m        
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60                                     
      ---    O    O    O    O  XXX                                     
 10 Nikki Klassen                A. N. Myer SS           J1.55m        
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60                                     
        O    O    O  XXO   XO  XXX                                     
 11 Jenna Sanderson              Timiskaming DSS         J1.55m        
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60                                     
      ---   XO   XO    O  XXO  XXX                                     
 11 Kiara Hamilton               Superior Hts CVS        J1.55m        
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60                                     
        O    O    O  XXO  XXO  XXX                                     
 13 Abegale Rodriguez            Centennial -Well         1.50m        
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                          
      ---    O    O    O  XXX                                          
 14 Jill Barr                    Opeongo HS              J1.50m        
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                          
      ---   XO   XO    O  XXX                                          
 15 Amy Koomans                  Chatham Christia        J1.50m        
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                          
        O    O    O   XO  XXX                                          
 15 Raquelle Kupferschmidt       St. Marcellinus         J1.50m        
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                          
      ---  ---  ---   XO  XXX                                          
 15 Trena Restoule               Northern SS-SFal        J1.50m        
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                          
      ---    O    O   XO  XXX                                          
 18 Brittany Vernon              Joan of Arc -Mis         1.45m        
     1.35 1.40 1.45 1.50                                               
      ---    O    O  XXX                                               
 19 Mekaela Congreves            Perth & District        J1.45m        
     1.35 1.40 1.45 1.50                                               
        O    O   XO  XXX                                               
 20 Ebonee Adams                 Blessed Mother T        J1.45m        
     1.35 1.40 1.45 1.50                                               
       XO    O   XO  XXX                                               
 21 Tara Marijewko               The York School          1.40m        
     1.35 1.40 1.45                                                    
      ---    O  XXX                                                    
 22 Selina Filice                Hammarskjold HS          1.35m        
     1.35 1.40                                                         
       XO  XXX                                                         
 -- Julia Diemart                Bear Creek SS               NH        
     1.35 1.40                                                         
      ---  XXX                                                         

Event 19  Women Pole Vault Midget
=======================================================================   
       OFSAA: ! 3.26m  2009        Alysha Newman, Mother Teresa CSS       
   Can Inter: * 4.06m  08/06/2012  Alysha Newman, Mother Teresa CSS       
    Name                    Year School                  Finals  Points   
=======================================================================   
Finals                                                                    
  1 Ema Kralik                   Herman, W.F.             3.16m   10      
     1.70 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.70 2.75 2.80 2.85 2.95 3.05 3.16 3.27
      ---  ---    O    O    O    O  XXO    O  X--    O   XO   XO    O  XXX
  2 Stephanie Lalonde            ESP Louis-Riel           2.70m    8      
     1.70 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.70 2.75 2.80                         
      ---    O    O    O    O  XXO  XXO  X--   XX                         
  3 Quinn Johnson                Lawrence Park -          2.60m    6      
     1.70 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.70                                   
        O  ---    O    O    O    O  XXX                                   
  4 Karlie Stam                  Vincent Massey           2.45m    5      
     1.70 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60                                        
       XO    O   XO   XO    O  XXX                                        
  5 Ella Doornaert               Sandwich - Windsor      J2.45m    4      
     1.70 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60                                        
      ---    O    O    O   XO  XXX                                        
  6 Holly Pennings               St T Aquinas Lin        J2.45m    3      
     1.70 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60                                        
      ---    O    O   XO  XXO  XXX                                        
  7 Annabelle Gagne              ESP Louis-Riel           2.30m    2      
     1.70 2.00 2.15 2.30 2.45                                             
      ---  XXO    O    O  XXX                                             
  8 Julia Garant                 Walkerville              2.15m    0.50   
     1.70 2.00 2.15 2.30                                                  
      ---    O    O  XXX                                                  
  8 Gillian Smith                Lawrence Park -          2.15m    0.50   
     1.70 2.00 2.15 2.30                                                  
        O    O    O  XXX                                                  
 10 Sydney Devlin                Arnprior DHS            J2.15m           
     1.70 2.00 2.15 2.30                                                  
      ---  XXO    O  XXX                                                  
 11 Jamie Samson                 Lawrence Park -          2.00m           
     1.70 2.00 2.15                                                       
       XO    O  XXX                                                       
 12 Allegra Osborne              Lawrence Park -          1.70m           
     1.70 2.00                                                            
        O  XXX                                                            
 -- Rose Linardic                St Roch CSS                 NH           
     1.70                                                                 
      XXX                                                                 

Event 27  Women Discus Throw Midget
=======================================================================
       OFSAA: ! 43.40m  05/06/2015  Trinity Tutti, Eastdale SS - so    
   Can Inter: * 52.52m  1986        Michelle Brotherton, Birchmount Par
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Trinity Tutti                Eastdale SS - so        43.40m!  10   
      37.25m  40.98m  43.40m  FOUL  43.22m  43.15m                     
  2 Adele St. John               Banting, Sir F.         31.47m    8   
      29.61m  27.17m  28.92m  FOUL  31.47m  31.19m                     
  3 Kathryn Vance                Eastview SS             30.61m    6   
      FOUL  FOUL  30.61m  FOUL  FOUL  29.35m                           
  4 Destinee Heroux              Assumption-Winds        28.70m    5   
      28.37m  FOUL  FOUL  22.24m  28.49m  28.70m                       
  5 Emma Leger                   Notre Dame -Well        27.15m    4   
      27.15m  26.24m  FOUL  25.90m  26.62m  25.94m                     
  6 Kael Prickett                Guelph - Guelph         26.40m    3   
      26.35m  26.40m  24.74m  25.78m  FOUL  25.96m                     
  7 Mackenzie Mullen             St. Patrick's           25.90m    2   
      FOUL  25.46m  25.90m  23.52m  FOUL  FOUL                         
  8 Cierra Perron                W Churchill -StC        25.70m    1   
      22.96m  25.70m  22.23m  25.34m  FOUL  24.05m                     
  9 Holly Dunne                  Odyssee                 25.36m        
      25.36m  24.18m  23.58m                                           
 10 Madeline Martin              Elmvale DHS             24.47m        
      24.47m  24.04m  19.12m                                           
 11 Aleksandra Poberechna        Father Redmond -        23.65m        
      18.19m  23.65m  23.56m                                           
 12 Nora Roberts                 Odyssee                 23.51m        
      19.30m  22.20m  23.51m                                           
 13 Anna DiBacco                 OD/Park SS              21.87m        
      21.87m  FOUL  FOUL                                               
 14 Natalie Weber                W Churchill -StC        21.73m        
      21.73m  21.09m  21.66m                                           
 15 Kristen Doyle                CDHS-Campbellfor        21.45m        
      18.43m  21.20m  21.45m                                           
 16 Marilyn Ayoune               Franco-Cite - NC        21.32m        
      16.27m  20.35m  21.32m                                           
 17 Laura Spalding               Dryden HS - Dryden      20.90m        
      20.90m  FOUL  19.47m                                             
 18 Nicole Minkevich             Colonel By              20.64m        
      20.64m  FOUL  18.66m                                             
 19 Sheri Okungbowa              Marshall McLuhan        20.39m        
      FOUL  14.45m  20.39m                                             
 20 Emma Manuel                  Bill Crothers SS        20.37m        
      FOUL  20.37m  FOUL                                               
 21 Tori Arsenault               ENSS                    19.73m        
      16.55m  19.66m  19.73m                                           
 22 Madison McKay                Woburn - Scarbor        19.46m        
      FOUL  19.08m  19.46m                                             
 23 Kelly Anne Bennett           ESP Renaissance         16.83m        
      14.47m  16.83m  FOUL                                             
 24 Alice Kazal                  Northern - Toronto      15.38m        
      FOUL  FOUL  15.38m                                               

Event 15  Women 300 Meter Hurdles Midget
===================================================================       
       OFSAA: ! 43.13  09/06/2012  Lexi Aitken, St. Anne's CSS            
   Can Inter: * 41.66  1994        Nadia Schmiedt, John Paul ll HS        
    Name                    Year School                 Prelims  H#       
===================================================================       
Preliminaries                                                             
  1 Lauren Gale                  South Carleton           45.48Q  2       
  2 Allison Winik                Maranatha Christ         47.63Q  3       
  3 Tyra Boug                    Huron Heights            48.28Q  1       
  4 Savannah Kent-Korell         Georgetown HS            47.56Q  2       
  5 Brooke Overholt              St. Michael              48.01Q  3       
  6 Holly Pennings               St T Aquinas Lin         48.42Q  1       
  7 Nina Andrascik               Nepean HS - Nepean       48.46q  2       
  8 Sienna Lalonde               Grimsby SS               48.97q  2       
  9 Sylvia Dean                  Sandwich - Windsor       49.07   1       
 10 Kiera McDonald               Loretto Abbey -          49.33   3       
 11 Brooklyn Bere                Havergal College         49.38   1       
 12 Rebecca Cano                 St. Peter's CSS          49.72   3       
 13 Morgan Smith                 Lo-Ellen Park SS         50.07   2       
 14 Allison MacDonald            ENSS                     50.19   3       
 15 Kristyne Martin              Huron Heights SS         50.21   1       
 16 Sydney Kuhlberg              DSBN Academy             50.69   1       
 17 Georgia Waller               Dr G W Williams          50.72   1       
 18 Hannah Martin-Spencer        Dr Frank J H             51.24   3       
 19 Gillian Smith                Lawrence Park -          51.44   3 51.434
 20 Daphne Leger                 Hearst HS - Hearst       51.44   3 51.440
 21 Gabrielle Dagenais           ESC Theriault            51.73   2       
 22 Sydney Livermore             St. Peter's CSS          51.79   2       
 23 Calista Schlosser            Widdifield SS            52.06   2       
 24 Grace Marshman               Trinity College          54.94   1       

Event 47  Women 300 Meter Hurdles Junior
===================================================================
       OFSAA: ! 42.46  1997        Jessica Zelinka, Sir Frederick B
   Can Inter: * 41.66  1994        Nadia Schmiedt, John Paul ll HS 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Katie Beaudry                Lord Dorchester          44.12Q  2
  2 Xahria Santiago              Notre Dame CSS           45.02Q  3
  3 Sadian Hinds-Blackstock      Longfields-David         46.17Q  1
  4 Ally Oulds                   Chatham-Kent             45.25Q  2
  5 Lucia McElwain               Essex - Essex            46.13Q  3
  6 Claire Larose                Oakridge - London        46.23Q  1
  7 Alanna Peplinski             E L Crossley CSS         46.71q  3
  8 Kristin Gallant              Bishop PF Reding         47.02q  2
  9 Keiara Cunningham            Newtonbrook - No         47.57   3
 10 Kiana Gibson                 Merivale HS              47.69   1
 11 Mikayla Trudeau-Meisner      Osgoode THS              47.85   1
 12 Emma Zucker                  Ashbury Coll             47.92   3
 13 Julia Wiercigroch            St F Xavier -Mis         48.02   2
 14 Brittney Dos Santos          Marshall McLuhan         48.31   2
 15 Taylor Vaillancourt          ESC Algonquin            48.36   2
 16 Avery Andrew                 Banting Memorial         48.47   2
 17 Emily Palmer                 OD/Park SS               49.30   1
 18 Trinity Lougheed             Laura Secord SS          49.45   1
 19 Madi Kellestine              Lo-Ellen Park SS         49.81   2
 20 Nicole Burns                 Stouffville DSS          49.84   3
 21 Elizabeth Ben                De La Salle Coll         51.46   3
 22 Kelsey Tanner                Superior Hts CVS         53.10   1
 23 Makinna Givens               Timiskaming DSS          53.37   3

Event 79  Women 400 Meter Hurdles Senior
===================================================================
       OFSAA: ! 58.38  07/06/2014  Mariam Abdul-Rashid, Eastdale CV
   Can Inter: * 58.03  1995        Nadia Schmiedt, John Paul ll HS 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Dalyssa Huggins              Bill Crothers SS       1:01.93Q  1
  2 Lexi Aitken                  St. Anne-Clinton       1:02.92Q  2
  3 Bella Efremenko              Cameron Heights        1:04.29Q  3
  4 Morgan Byng                  Banting Memorial       1:03.43Q  2
  5 Kristy Hodgins               Northern  - Sarnia     1:04.53Q  3
  6 Kylie Paliani                Medway - Arva          1:05.18Q  1
  7 Hailey McKechnie             Earl of Marc           1:03.68q  2
  8 Monica Binotto               Ancaster HS            1:05.47q  2
  9 Katie Falla                  ENSS                   1:05.89   1
 10 Claudia Schlosser            Joseph-Scollard        1:06.03   2
 11 Heather McCann               Greenwood College      1:06.05   2
 12 Abegale Rodriguez            Centennial -Well       1:06.46   1
 13 Paige Doyle                  Robert F. Hall         1:06.84   3
 14 Caitlin Fischer              South Carleton         1:06.95   1
 15 Takesha Ellis                Agincourt - Agin       1:07.39   2
 16 Hailey Wheeler               Arnprior DHS           1:08.02   3
 17 Teah Domazet                 Bishop Allen Aca       1:08.10   1
 18 Hannah Carley                Sacred Heart CHS       1:08.34   1
 19 Pamela Sanchez               Christ the King        1:09.73   1
 20 Katelyn Desgagne             Superior Hts CVS       1:11.26   3
 21 Tessah MacDowall             Timiskaming DSS        1:11.82   2
 22 Kaitlin Vaillancourt         ESC Algonquin          1:13.56   3
 -- Chloe Spear                  St. Peter's CSS            DNF   3

Event 16  Men 300 Meter Hurdles Midget
===================================================================
       OFSAA: ! 40.01  2010        Jordan Sherwood, Cameron Heights
   Can Inter: * 37.06  1992        Troy Langevine, Agincourt CI    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Tanner Smyth                 Central Elgin            42.09Q  3
  2 Rostam Shams                 W.L. MacKenzie -         42.11Q  2
  3 Mackenzie Jasinskas          Centennial -Well         42.16Q  1
  4 Liam Foudy                   Neil McNeil - To         42.10Q  3
  5 Cameron Bruce                Cobourg CI - Coburg      42.29Q  1
  6 David Swerdfeger             Seaway DHS               42.76Q  2
  7 Cole Dumelie                 Colonel By               42.83q  1
  8 Sunjay McAuley               Riverdale - Toronto      42.95q  3
  9 Quaid Austin                 Mitchell - Mitchell      43.07   3
 10 Nathan Papp                  Silverthorn - Et         43.25   2
 11 Dennis Demir                 Neil McNeil - To         43.52   1
 12 Daniele Azzoli               Cardinal Carter          43.66   1
 13 Riley Robitaille             ESC Theriault            43.92   3
 14 Chris Flynn                  St T Aquinas Lin         44.04   2
 15 Miguel Robles                St.Mary's-Kitche         44.10   2
 16 Liam Chapin                  Philip Pocock SS         44.51   3
 17 Braedan Allen                Elmvale DHS              44.95   3
 18 Andrew Allard                Chippewa SS              45.33   3
 19 Paul Desjardins              General Amherst          46.13   2
 20 Williston Goodfellow         Centennial -Well         46.61   1
 21 Rashmika Fernando            Sacred Heart CHS         49.67   2
 22 Kelly Thompson               Lo-Ellen Park SS         50.79   1

Event 48  Men 300 Meter Hurdles Junior
===================================================================
       OFSAA: ! 37.97  07/06/2014  Joey Daniels, Cameron Heights   
   Can Inter: * 37.06  1992        Troy Langevine, Agincourt CI    
       OFSAA: ! 38.21  08/06/2013  Davis Edward, Oakridge SS       
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Matthew MacGillivray         C.C.H. - London          40.13Q  2
  2 Michael Griepsma             St T Aquinas Lin         40.45Q  3
  3 JR Speed                     Northview Height         40.70Q  1
  4 Vahid Andrews                Birchmount Park          40.69Q  2
  5 James Muharrem               Chatham-Kent             41.27Q  3
  6 Tyrell Mairs-Onwumere        H.B. Beal - London       41.30Q  1
  7 Inho Choi                    Holy Names               40.96q  2
  8 Samuel Mukenge               St. Augustine SS         41.09q  2
  9 Ryan Salvino                 Glebe CI - Ottawa        41.98   1
 10 Michael Liberto              Villanova College        42.15   1
 11 Tristan Vermolen             Laura Secord SS          42.31   3
 12 Alexander Jacques-McClar     Ridgeway-Crystal         42.34   3
 13 Merik Wilcock                Sydenham HS              42.41   2
 14 Eric Zhu                     Merivale HS              42.51   1
 15 Ben Bader                    Elmvale DHS              43.36   2
 16 Darwin Jimal                 Upper Canada Col         43.38   1
 17 John Riley                   W Churchill -StC         43.57   3
 18 Jay Chenier                  Timmins HVS              43.62   1
 19 David Tonelli                Maximilian Kolbe         43.69   1
 20 Luc Gammage                  Dr G W Williams          43.85   2
 21 Patrick Du                   Markville SS             44.42   3
 22 D'Andre Clarke-Bastien       Wilfrid Laurier-         44.66   3
 23 Oliver Eccelstone            Lockerby Comp Sc         47.06   2

Event 80  Men 400 Meter Hurdles Senior
===================================================================
       OFSAA: ! 51.68  1985        Phillip Hughes, Earl of March SS
   Can Inter: * 51.68  1985        Phillip Hughes, Earl of March SS
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Christian Fryer-davis        Cameron Heights          54.86Q  3
  2 Cody Pauli                   Mitchell - Mitchell      55.22Q  1
  3 Ildemaro Ponnambalam         St. David                56.75Q  2
  4 Curtis Foster                Arnprior DHS             54.98Q  3
  5 Clayton Jeffrey              Upper Canada Col         56.46Q  1
  6 Stephen McEwen               Maranatha Christ         56.82Q  2
  7 Austin White                 St Micheal -Kemp         56.65q  3
  8 Malik Metivier               Father Redmond -         56.68q  3
  9 Kyle Stevens                 Riverdale - Toronto      57.19   1
 10 Justice Archer               Innisdale SS             57.27   2
 11 Conner McRobbie              Sacred Heart CHS         57.81   2
 12 Ryan Ebbers                  St Theresa CSS           58.28   1
 13 Reinhardt Grobler            Lo-Ellen Park SS         58.76   1
 14 Miguel Palij                 Brebeuf - Willow         58.78   2
 15 Mitchell Paterson            ENSS                     59.07   1
 16 Tyler Dacosta                ESC Theriault            59.39   1
 17 Max Fisher                   Superior Hts CVS         59.82   3
 18 Patrick Cupido               Jean Brebeuf-Ham       1:00.30   3
 19 Jack Holmes                  Dundas Valley          1:00.78   2
 20 Philippe Johns               ESC Theriault          1:01.41   2
 21 Bartosz Antczak              Cardinal Leger         1:01.83   3
 22 Tyler Thomson                A. N. Myer SS          1:02.18   1
 23 Alec Pichelli                Sacred Heart CHS       1:13.62   2

Event 71  Women 800 Meter Senior
===================================================================         
       OFSAA: ! 2:05.94  1984        Elise Braithwaite, Elmwood Sch         
   Can Inter: * 2:05.94  1984        Elise Braithwaite, Elmwood Sch         
    Name                    Year School                 Prelims  H#         
===================================================================         
Preliminaries                                                               
  1 Kristin Oneill               Ignatius of Loyo       2:11.29Q  1 2:11.282
  2 Erinn Stenman-Fahey          Canterbury             2:13.62Q  3         
  3 Kate Current                 Cobourg CI - Coburg    2:14.72Q  2         
  4 Jazz Shukla                  Northern - Toronto     2:11.29Q  1 2:11.290
  5 Sydney Collins               St.Mary's-Kitche       2:14.52Q  3         
  6 Rachel Glynn                 Country Day Scho       2:14.99Q  2         
  7 Avery Garrett-Patterson      Aloysius Gonzaga       2:11.59q  1         
  8 Chloe Hewitt                 Westdale SS            2:14.11q  1         
  9 Sarah Kwajafa                South Huron            2:14.65   3         
 10 Maria Castellanos            Thousand Islands       2:14.69   3         
 11 Katelyn Murphy               John Pereyma CSS       2:14.70   3         
 12 Brianne Bracci               Vincent Massey         2:16.45   2         
 13 Lydia Heimonen               Superior Hts CVS       2:18.07   2         
 14 Annie Vieira                 All Saints CSS         2:18.19   1         
 15 Sarah Welch                  Ross, John F.          2:19.44   2         
 16 Emily Wesseling              Milton DHS             2:19.87   2         
 17 Gabriella Banhara            The York School        2:20.61   2         
 18 Jasmine Armstrong            Eastview SS            2:22.22   3         
 19 Erin Hansel                  West Ferris SS         2:22.61   1         
 20 Heidi Tuszkiewicz            All Saints CSS         2:23.87   3         
 21 Alexa Beland                 ESC Theriault          2:25.46   2         
 22 Allison Anderson             Malvern - Toronto      2:28.67   1         
 23 Jenny Hammond                Fort Frances HS        2:39.18   3         
 -- Anna-Kay Green               St Pius X CHS              DNF   1         

Event 72  Men 800 Meter Senior
===================================================================                    
       OFSAA: ! 1:48.26  2007        Andrew Heaney, Cardinal Newman                    
   Can Inter: * 1:47.14  2012        Brandon McBride, W. F. Herman                     
    Name                    Year School                 Prelims  H#                    
===================================================================                    
Preliminaries                                                                          
  1 Edward Hayfron               Birchmount Park        1:53.99Q  2                    
  2 Robert Heppenstall           St Thomas More         1:54.77Q  3                    
  3 Jerome Jude                  Mary Ward - Scar       1:55.23Q  1                    
  4 Max Serviss                  Valour                 1:54.09Q  2                    
  5 Michael Petersen             Malvern - Toronto      1:54.88Q  3                    
  6 Michael Solomon              Maximilian Kolbe       1:55.70Q  1                    
  7 Mark Patton                  Centr Wellington       1:54.26q  2                    
  8 Kyle Denomme                 Riverside - Windsor    1:55.30q  3                    
  9 Alexander Bimm               St. Michael's Co       1:55.98q  1 Rule 163.2 to final
 10 Ian MacKinnon                Westdale SS            1:56.12   3                    
 11 Luckenson Adeya              ESP Louis-Riel         1:56.58   1                    
 12 Matt Fleck                   Aurora HS - Aurora     1:56.84   2                    
 13 Brady Robertson              Sydenham HS            1:57.34   3                    
 14 Graeme Fisher                Vincent Massey         1:57.71   2                    
 15 Tom Manson                   Dundas Valley          1:57.97   1                    
 16 Sandy Freeland               Bluevale - Waterloo    1:57.98   1                    
 17 Jonathan Besselink           Holy Cross -King       1:58.01   2                    
 18 Isaiah Fernandes             Sacred Heart CHS       1:58.02   2                    
 19 Adam Vitums                  Eastview SS            2:00.51   3                    
 20 Brendan Costello             Lo-Ellen Park SS       2:00.71   1                    
 21 Ryan Korol                   Notre Dame -Burl       2:00.95   3                    
 22 Carter Lobert                Superior Hts CVS       2:03.19   1                    
 23 Jacob Benson                 Dryden HS - Dryden     2:04.31   3                    
 24 Nathan Wuerch                Englehart HS           2:12.89   2                    

Event 39  Women 800 Meter Junior
===================================================================
       OFSAA: ! 2:08.22  08/06/2013  Kailee Sawyer, Bluevale CI    
   Can Inter: * 2:05.94  1984        Elise Braithwaite, Elmwood Sch
       OFSAA: ! 2:08.22  08/06/2013  Kailee Sawyer, Bluevale CI    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Emily Cohen                  Lawrence Park -        2:18.67Q  3
  2 Jacquelyn Quesnel            Kingston CVI           2:18.85Q  1
  3 Keili Shepherd               Glebe CI - Ottawa      2:21.18Q  2
  4 Mikaela Lucki                Bishop Allen Aca       2:20.11Q  1
  5 Emma Tworzyanski             Bill Crothers SS       2:21.21Q  3
  6 Christine Laurie             Kitchener Waterl       2:21.33Q  2
  7 Grace Wamsley                Usula Franklin         2:21.41q  3
  8 Maddie Johnson               St. Peter's CSS        2:22.08q  1
  9 Karly Hellstrom              Lasalle SS             2:22.66   1
 10 Brooke Ianiero               EDEN                   2:23.40   1
 11 Kasha Mansour                Lawrence Park -        2:23.58   2
 12 Ava Rodriques                Loretto Abbey -        2:24.08   1
 13 Avery Goertz                 Governor Simcoe        2:25.75   2
 14 Natalia Mielczarek           Jean Brebeuf-Ham       2:26.58   3
 15 Dakota Faichnie              Nantyr Shores SS       2:26.65   3
 16 Alyssa Holmes                Corpus Christi         2:27.10   1
 17 Camryn Steckel               Oakridge - London      2:27.11   3
 18 Mary Besselink               Holy Cross -King       2:27.43   3
 19 Mary Jankov                  Eastview SS            2:28.02   2
 20 Allison Caswell              Lo-Ellen Park SS       2:29.66   2
 21 Waverly Mulligan             Kingston CVI           2:33.17   2
 22 Mackenzie Annis              Bluevale - Waterloo    2:38.63   1
 23 Emma Etherington             Timmins HVS            2:44.68   3

Event 40  Men 800 Meter Junior
===================================================================
       OFSAA: ! 1:54.82  2007        Trent Sayers, Sinclair SS     
   Can Inter: * 1:47.14  2012        Brandon McBride, W. F. Herman 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Rauch Padhal                 St. Andre Bessette     1:57.82Q  1
  2 Will McDonough               Hammarskjold HS        1:59.21Q  2
  3 Nick Bauernschmitt.          Valour                 2:01.52Q  3
  4 Braydon Clarke               Erin - Erin            1:59.58Q  2
  5 Nate St. Romain              Nicholson CC           1:59.78Q  1
  6 Jordan MacIntosh             Hammarskjold HS        2:02.08Q  3
  7 Nicholas Mateus              Joan of Arc -Mis       2:00.01q  1
  8 Michael Mather               Franco-Ouest           2:00.02q  2
  9 Alex Broekhuyse              St Thomas More         2:01.93   2
 10 Ryan Were                    Nelson HS              2:02.74   1
 11 Dout Derder                  C.C.H. - London        2:02.77   1
 12 Mark Coates                  Nicholson CC           2:03.33   2
 13 Sean Vander Glas             Georgetown HS          2:04.87   2
 14 Nick Keenan                  Superior Hts CVS       2:05.19   1
 15 Hassan Ali                   Westview Centenn       2:05.39   2
 16 Anthony Sutton               Leaside - Toronto      2:05.50   3
 17 Austin Kpiebewieng           Emery - North York     2:06.01   1
 18 Kole Scott                   OD/Park SS             2:06.64   3
 19 Cameron Murphy               All Saints CSS         2:07.04   3
 20 Justin Kpiebewieng           Emery - North York     2:07.08   3
 21 Gavin Hughes                 St. James - Guelph     2:07.64   3
 22 Justin Graenert              Maximilian Kolbe       2:09.06   1
 23 Ronald Rout                  Aurora HS - Aurora     2:10.61   2
 24 Dawson Nootchtai             St Benedict -Sud       2:15.71   3

Event 7  Women 800 Meter Midget
===================================================================
       OFSAA: ! 2:09.58  09/06/2012  Kailee Sawyer, Bluevale CI    
   Can Inter: * 2:05.94  1984        Elise Braithwaite, Elmwood Sch
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Jocelyn Chau                 De La Salle Coll       2:18.87Q  1
  2 Haley Walker                 Havergal College       2:19.65Q  2
  3 Aurora Rynda                 Lawrence Park -        2:22.95Q  3
  4 Mackenzie Morgan             Kitchener Waterl       2:19.09Q  1
  5 Brogan MacDougall            Regiopolis-N D         2:20.28Q  2
  6 Stella Adamo                 Loretto Abbey -        2:23.01Q  3
  7 Sophie Warren                Valour                 2:20.68q  1
  8 Nina Whitford                Glebe CI - Ottawa      2:21.12q  2
  9 Lauren Frey                  Huron Heights          2:21.63   1
 10 Cate Gualtieri               E L Crossley CSS       2:21.96   2
 11 Julia Martin                 ENSS                   2:22.99   2
 12 Charlotte Wood               Bracebridge MLSS       2:23.07   3
 13 Natalie Whitten              Banting Memorial       2:23.90   1
 14 Tori Hendriks                Blessed Trinity        2:24.21   2
 15 Hillary Clark                Elliot Lake SS         2:24.87   1
 16 Melanie Clayton              Medway - Arva          2:25.07   3
 17 Jadyn Pettenuzzo             Korah CVS              2:25.90   3
 18 Alexa Annecca                St. Peter's CSS        2:26.14   3
 19 Jessica Turner               Vincent Massey         2:27.04   2
 20 Kayleigh Bush                A. N. Myer SS          2:27.17   3
 21 Keegan Gaunt                 St. Ignatius HS        2:28.38   2
 22 Erica Montesano              Theresa Lisieux        2:31.52   1
 23 Emily Bartolomucci           ESC Theriault          2:33.58   1
 24 Nicole Parsons               Abbey Park HS          2:35.72   3

Event 8  Men 800 Meter Midget
===================================================================
       OFSAA: ! 1:53.24  1989        Kevin Sullivan, North Park C &
   Can Inter: * 1:47.14  2012        Brandon McBride, W. F. Herman 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Alec Purnell                 Dundas Valley          2:02.88Q  1
  2 Mitchell LeLiever            St. Marcellinus        2:05.24Q  2
  3 Brock Deba                   E L Crossley CSS       2:06.10Q  3
  4 Matthew Hebert               Arnprior DHS           2:03.28Q  1
  5 Erik Ohrling                 Collingwood CI         2:05.67Q  2
  6 Matthew Kiatipis             Sacred Heart CHS       2:07.67Q  3
  7 Cade Kochals                 Northern - Toronto     2:03.74q  1
  8 Magdi Tiea                   Herman, W.F.           2:04.35q  1
  9 Trevone Zoysa                St. John's College     2:06.15   2
 10 Adrian Fournier              Franco-Cite - NC       2:06.43   1
 11 Jonathan Puzzo               St. Michael's Co       2:08.55   3
 12 Hunter Leonard               Kingston CVI           2:08.56   3
 13 Sam Cumming                  Eastview SS            2:08.81   2
 14 Keith Sum                    Vincent Massey         2:09.33   2
 15 Tyrone Traher                London South           2:09.43   2
 16 Ben Bellamy                  Perth & District       2:09.66   3
 17 James Scott                  Manitoulin SS          2:10.03   3
 18 Josh Tillson                 Lo-Ellen Park SS       2:10.22   3
 19 Aaghaash Girithiran          Woburn - Scarbor       2:10.91   2
 20 Alex Nelson                  Markham DHS            2:11.90   1
 21 Victor Polowy                Roland Michener        2:12.76   1
 22 Phillip Costa                Bishop Allen Aca       2:14.65   1
 23 Noah Filipovic               de la Verendrye        2:27.71   2

Event 67  Women 200 Meter Senior
========================================================================       
       OFSAA: ! 23.69  09/06/2012  Khamica Bingham, Heart Lake SS              
   Can Inter: * 23.34  2015        Raquel Tjernagel, New Westminster           
 Can Inter 2: * 23.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI                 
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#       
========================================================================       
Preliminaries                                                                  
  1 Kyra Constantine             St Roch CSS              24.32Q  2.7  3       
  2 Katrina Innanen              Birchmount Park          24.72Q  1.0  2       
  3 Ebhani Blackwood             Bill Crothers SS         24.83Q  1.7  1       
  4 Katie Sieling                Macdonald, J.A.          24.43Q  2.7  3       
  5 Morgan Byng                  Banting Memorial         24.94Q  1.0  2       
  6 Mariam Ajiroba               St. Augustine SS         25.17Q  1.7  1 25.170
  7 Nyoka Maxwell                John McCrae SS           24.77q  2.7  3       
  8 Nicole Smith                 Galt - Cambridge         25.05q  1.0  2       
  9 Brittany Stenekes            Dundas Valley            25.17   1.0  2 25.167
 10 Shania Alexander             Wexford CSA- Sca         25.22   1.7  1       
 11 Maya Kamah                   Glebe CI - Ottawa        25.28   1.7  1       
 12 Natalie Topp                 St. Mary's DCVI          25.34   2.7  3       
 13 Jenna Smith                  Dundas Valley            25.41   2.7  3       
 14 Tiffany Sabado-Worrell       Notre Dame  - To         25.57   1.7  1       
 15 Sophia Skorenky              ESCMR - Kingston         25.58   1.7  1       
 16 Shyvonne Roxborough          South Carleton           25.61   1.7  1       
 17 Shanice Williams             Northview Height         25.72   1.0  2       
 18 Tiffany Hannam               Banting, Sir F.          25.86   2.7  3       
 19 Maja Messam                  Langstaff SS             25.96   1.0  2       
 20 Natasha Mayer                Notre-Dame -Sudb         26.25   2.7  3       
 21 Laura Graham                 Lasalle SS               26.72   2.7  3       
 22 Leah Maki                    Westgate CVI             27.23   1.7  1       
 23 Kayla Deschatelets           ESC Theriault            27.55   1.0  2       
 -- Kenisha Williams             Notre Dame CSS              DQ   1.0  2 163.3 

Event 68  Men 200 Meter Senior
========================================================================
       OFSAA: ! 20.99  2009        Oluwasegun Makinde, Colonel By SS    
   Can Inter: * 20.95  1984        Atlee Mahorn, Central Technical Schoo
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 Ramzi Abdullahi              John Polanyi CI-         21.71Q  0.4  1
  2 Jayden Kelly                 Joan of Arc -Bar         22.06Q  1.4  2
  3 Aaron Hector                 Father Henry Car         22.10Q  1.7  3
  4 Nathan Egert                 Nelson HS                22.07Q  1.4  2
  5 Jared Capaldi                General Amherst          22.29Q  0.4  1
  6 Noah Renaud                  St.Thomas                22.64Q  1.7  3
  7 Logan Riley                  All Saints CSS           22.27q  1.4  2
  8 Ayo Akindolire               Joan of Arc -Map         22.43q  0.4  1
  9 Kostas Renieris              Hillfield-Strath         22.49   1.4  2
 10 Dorbor Kollie                Longfields-David         22.67   1.4  2
 11 Brandon Lee-Hyman            Sandwich - Windsor       22.71   1.7  3
 12 Norris Spike                 St. Augustine SS         22.73   0.4  1
 13 Jay Davis                    Blessed Trinity          22.91   1.7  3
 14 Shay Williams                Regina Mundi             23.06   1.4  2
 15 Matt Rossi                   Rockland DHS             23.10   0.4  1
 16 Jay Weng                     Colonel By               23.34   0.4  1
 17 Colton Read                  St. Basil SS             23.59   1.4  2
 18 Jacob Michaud                Timmins HVS              23.90   1.7  3
 19 Mark McLean                  Superior Hts CVS         24.08   1.7  3
 20 Jacob Boudreau               Joseph-Scollard          24.32   0.4  1

Event 35  Women 200 Meter Junior
========================================================================
       OFSAA: ! 23.87  04/06/2011  Christian Brennan, St. Mary CSS      
   Can Inter: * 23.34  2015        Raquel Tjernagel, New Westminster HS 
 Can Inter 2: * 23.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI          
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 Ashlan Best                  Centennial - Guelph      24.88Q  0.6  3
  2 Zoe Sherar                   Bloor - Toronto          25.30Q  1.0  1
  3 Xahria Santiago              Notre Dame CSS           25.38Q  2.0  2
  4 Jada Jackson                 Herman, W.F.             25.78Q  0.6  3
  5 Marissa Battle               Kingston CVI             25.79Q  1.0  1
  6 Megan Dunn                   Lord Dorchester          26.04Q  2.0  2
  7 Marvelous Agbonwaneteh       Holy Names               26.16q  1.0  1
  8 Tonie Parker                 Wexford CSA- Sca         26.17q  2.0  2
  9 Taja McLean                  T A Blakelock HS         26.20   1.0  1
 10 Jazmyn Lewis                 Stephen Lewis SS         26.22   2.0  2
 11 Sadian Hinds-Blackstock      Longfields-David         26.23   2.0  2
 12 Deanne Rose                  St T Aquinas CSS         26.26   0.6  3
 13 Georgia Campbell             Marguerite d'You         26.39   0.6  3
 14 Megan Rodrigues              St. Marcellinus          26.44   0.6  3
 15 Jonae Bond                   Notre Dame CSS           26.53   0.6  3
 16 Jennifer Amegor              Father Henry Car         26.70   1.0  1
 17 Emma Maltais                 Nelson HS                26.78   2.0  2
 18 Taryn Lamorie                St. Basil SS             26.89   1.0  1
 19 Mikayla Trudeau-Meisner      Osgoode THS              26.95   0.6  3
 20 Alesha Bishop                St. Ignatius HS          27.01   1.0  1
 21 Kendall Marsden              Haliburton HSS           27.07   2.0  2
 22 Eden Ellis                   Kapuskasing DHS          28.48   0.6  3

Event 36  Men 200 Meter Junior
========================================================================       
       OFSAA: ! 21.40  04/06/2011  Andre Ford-Azonwanna, J. Cardinal McG       
   Can Inter: * 20.95  1984        Atlee Mahorn, Central Technical Schoo       
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#       
========================================================================       
Preliminaries                                                                  
  1 Khamal Stewart-Baynes        Father Henry Car         22.40Q  3.0  1       
  2 Nathan Friginette            St. John Paul II         22.59Q  1.3  2       
  3 Garth Williams               Fr McGivney CHS          23.01Q  1.0  3       
  4 Cole Barnes                  St.Joe-St.Thomas         22.60Q  1.3  2       
  5 Jovan Griffiths              DSBN Academy             22.76Q  3.0  1       
  6 Joshua Palmer                St Roch CSS              23.16Q  1.0  3       
  7 Owen Read                    Elmira - Elmira          22.98q  1.3  2       
  8 Dylan Scocchia               St. Ignatius HS          23.10q  1.3  2       
  9 Nick Hoey                    Centennial-Bell          23.22   1.0  3       
 10 Justin Guy                   Lester B. Pearso         23.24   3.0  1       
 11 Joshua Woghiren              Herman, W.F.             23.25   3.0  1       
 12 Jordan Taylor                Bill Crothers SS         23.26   1.0  3       
 13 Zaid Malik                   St. Marcellinus          23.39   1.3  2       
 14 Brad Johnson                 Joan of Arc -Bar         23.42   3.0  1       
 15 Elvis Atta                   James Cardinal M         23.45   1.0  3       
 16 Elcoy Spencer                Cardinal Leger           23.62   1.0  3       
 17 David Pertili                Theresa Lisieux          23.64   1.3  2       
 18 Kristian Shuttleworth        Superior Hts CVS         23.77   3.0  1       
 19 Dawson Meecham               West Ferris SS           23.93   1.0  3       
 20 Thomas Lambert               Sydenham HS              23.96   1.0  3 23.953
 21 David Morton                 Almonte                  23.96   3.0  1 23.959
 22 Wesley Clegg                 St F Xavier -Glo         24.06   1.3  2       
 23 Kaiden Harrietha             Timmins HVS              24.68   1.3  2       
 24 James Cooper                 Mitchell - Mitchell      40.31   3.0  1       

Event 3  Women 200 Meter Midget
========================================================================       
       OFSAA: ! 24.32  2010        Christian Brennan, St. Mary CSS             
   Can Inter: * 23.34  2015        Raquel Tjernagel, New Westminster HS        
 Can Inter 2: * 23.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI                 
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#       
========================================================================       
Preliminaries                                                                  
  1 Alyssa Marsh                 Notre Dame CSS           24.59Q  2.5  2       
  2 Lauren Gale                  South Carleton           24.76Q  2.7  3       
  3 Chelsea Agyemang             James Cardinal M         24.98Q  0.2  1       
  4 Nnenna Ibe                   Card Ambrozic            25.31Q  2.5  2       
  5 Skyy Diop                    All Saints CSS           25.57Q  0.2  1       
  6 Tomi Bamigbade               Cameron Heights          25.86Q  2.7  3       
  7 Mackenzie Denomme            St. David                25.91q  2.5  2       
  8 Nh'Keeda Lambert             Wilfrid Laurier-         25.93q  0.2  1       
  9 Allanah Broomfield           Mgr- de- Charbon         25.95   2.7  3       
 10 Sabree Thomas                Loyola CSS               26.05   2.5  2       
 11 Ariana Walcott               St. Mary CSS             26.10   2.5  2       
 12 Cree Bell                    Dundas Valley            26.17   2.7  3       
 13 Nina Andrascik               Nepean HS - Nepean       26.35   2.7  3       
 14 Jontaye Cunningham           Newtonbrook - No         26.39   0.2  1       
 15 Michelle Ayotte              Cairine Wils             26.40   2.7  3       
 16 Jessica Forcey               Mother Teresa            26.44   0.2  1       
 17 Taneidra Cain                Herman, W.F.             26.56   0.2  1       
 18 Mikayla Samuel               All Saints CSS           26.80   2.5  2       
 19 Acacia Charles               Jean Brebeuf-Ham         26.93   2.7  3 26.923
 20 Sarah Bell                   Kingston CVI             26.93   2.5  2 26.930
 21 Shea-Lynn Gioia              Korah CVS                27.72   0.2  1       
 22 Emilie Labranche             ESC Theriault            27.86   0.2  1       
 23 Chloe Holder                 St. Ignatius HS          28.71   2.5  2       
 24 Daphne Leger                 Hearst HS - Hearst       28.93   2.7  3       

Event 4  Men 200 Meter Midget
========================================================================       
       OFSAA: ! 22.30  1991        Chris Robinson, Jacob Hespeler SS           
   Can Inter: * 20.95  1984        Atlee Mahorn, Central Technical Schoo       
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#       
========================================================================       
Preliminaries                                                                  
  1 Emmanuelle Ajiroba           St. Augustine SS         22.75Q  0.5  3       
  2 Cole Horsman                 Frontenac SS             22.85Q  4.2  1       
  3 Justin Mensah                Chaminade Colleg         23.00Q  1.5  2       
  4 Nathan Apostol               Fr. Leo J Austin         23.13Q  4.2  1       
  5 Ethan Pasco                  St Paul - NiaFal         23.29Q  1.5  2       
  6 Christian Sergnese           St. Michael's Co         23.38Q  0.5  3       
  7 Chase Brown                  London South             23.41q  4.2  1       
  8 Benjamin Pestana             Sacred Heart CHS         23.42q  4.2  1       
  9 Tikal Charles-Taylor         Northern - Toronto       23.51   0.5  3       
 10 Bradley Pinkrah              Bishop PF Reding         23.54   1.5  2       
 11 Sanjade Hylton               Silverthorn - Et         23.57   4.2  1       
 12 Roger Grubb                  Bill Crothers SS         23.60   0.5  3       
 13 Stephen Donkor               Card Ambrozic            23.72   0.5  3       
 14 Sydney Brown                 London South             23.86   1.5  2       
 15 Max Taylor                   Holy Cross -King         24.11   4.2  1       
 16 Antonio Chambers             St. Mary CSS             24.18   1.5  2       
 17 Emmett Bravakis              Holy Cross -King         24.58   0.5  3       
 18 Hunter Campbell              Hammarskjold HS          24.80   0.5  3       
 19 Skylar Miceli                St Mary's - SSMa         24.93   4.2  1 24.922
 20 David Tysick                 Timiskaming DSS          24.93   0.5  3 24.925
 21 Cameron Svec                 Timmins HVS              25.37   1.5  2       
 22 Tyrece Johnson               Immaculata HS            30.41   1.5  2       
 -- Dominic Turton               St.Mary's-Kitche            DQ   4.2  1 163.3 

Event 15  Women 300 Meter Hurdles Midget
======================================================================= 
       OFSAA: ! 43.13  09/06/2012  Lexi Aitken, St. Anne's CSS          
   Can Inter: * 41.66  1994        Nadia Schmiedt, John Paul ll HS      
    Name                    Year School                  Finals  Points 
======================================================================= 
Finals                                                                  
  1 Lauren Gale                  South Carleton           44.17         
  2 Tyra Boug                    Huron Heights            45.36         
  3 Brooke Overholt              St. Michael              46.80         
  4 Allison Winik                Maranatha Christ         46.96         
  5 Savannah Kent-Korell         Georgetown HS            47.78   47.773
  6 Nina Andrascik               Nepean HS - Nepean       47.78   47.777
  7 Holly Pennings               St T Aquinas Lin         47.90         
  8 Sienna Lalonde               Grimsby SS               49.68         

Event 47  Women 300 Meter Hurdles Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 42.46  1997        Jessica Zelinka, Sir Frederick Banti
   Can Inter: * 41.66  1994        Nadia Schmiedt, John Paul ll HS     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Xahria Santiago              Notre Dame CSS           43.23   10   
  2 Claire Larose                Oakridge - London        43.93    8   
  3 Ally Oulds                   Chatham-Kent             43.95    6   
  4 Katie Beaudry                Lord Dorchester          44.14    5   
  5 Lucia McElwain               Essex - Essex            44.94    4   
  6 Kristin Gallant              Bishop PF Reding         47.10    3   
  7 Alanna Peplinski             E L Crossley CSS         47.44    2   
  8 Sadian Hinds-Blackstock      Longfields-David         48.04    1   

Event 79  Women 400 Meter Hurdles Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 58.38  07/06/2014  Mariam Abdul-Rashid, Eastdale CVI -l
   Can Inter: * 58.03  1995        Nadia Schmiedt, John Paul ll HS     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Dalyssa Huggins              Bill Crothers SS       1:00.43   10   
  2 Bella Efremenko              Cameron Heights        1:00.82    8   
  3 Hailey McKechnie             Earl of Marc           1:02.49    6   
  4 Kylie Paliani                Medway - Arva          1:03.31    5   
  5 Kristy Hodgins               Northern  - Sarnia     1:03.74    4   
  6 Morgan Byng                  Banting Memorial       1:04.25    3   
  7 Monica Binotto               Ancaster HS            1:05.93    2   
 -- Lexi Aitken                  St. Anne-Clinton           DNF        

Event 16  Men 300 Meter Hurdles Midget
=======================================================================       
       OFSAA: ! 40.01  2010        Jordan Sherwood, Cameron Heights CI        
   Can Inter: * 37.06  1992        Troy Langevine, Agincourt CI               
    Name                    Year School                  Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 Liam Foudy                   Neil McNeil - To         39.99!  10          
  2 Rostam Shams                 W.L. MacKenzie -         40.56    8          
  3 Cameron Bruce                Cobourg CI - Coburg      40.87    6    40.861
  4 Mackenzie Jasinskas          Centennial -Well         40.87    5    40.870
  5 Tanner Smyth                 Central Elgin            41.17    4          
  6 Cole Dumelie                 Colonel By               42.63    3          
  7 Sunjay McAuley               Riverdale - Toronto      42.83    2          
  8 David Swerdfeger             Seaway DHS               43.34    1          

Event 48  Men 300 Meter Hurdles Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 37.97  07/06/2014  Joey Daniels, Cameron Heights       
   Can Inter: * 37.06  1992        Troy Langevine, Agincourt CI        
       OFSAA: ! 38.21  08/06/2013  Davis Edward, Oakridge SS           
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 JR Speed                     Northview Height         39.47   10   
  2 Vahid Andrews                Birchmount Park          39.56    8   
  3 Michael Griepsma             St T Aquinas Lin         39.80    6   
  4 Tyrell Mairs-Onwumere        H.B. Beal - London       40.76    5   
  5 Matthew MacGillivray         C.C.H. - London          40.81    4   
  6 Inho Choi                    Holy Names               41.34    3   
  7 Samuel Mukenge               St. Augustine SS         41.55    2   
  8 James Muharrem               Chatham-Kent             41.84    1   

Event 80  Men 400 Meter Hurdles Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 51.68  1985        Phillip Hughes, Earl of March SS    
   Can Inter: * 51.68  1985        Phillip Hughes, Earl of March SS    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Christian Fryer-davis        Cameron Heights          53.76   10   
  2 Cody Pauli                   Mitchell - Mitchell      53.86    8   
  3 Clayton Jeffrey              Upper Canada Col         54.44    6   
  4 Curtis Foster                Arnprior DHS             55.36    5   
  5 Stephen McEwen               Maranatha Christ         55.44    4   
  6 Malik Metivier               Father Redmond -         56.83    3   
  7 Ildemaro Ponnambalam         St. David                57.10    2   
  8 Austin White                 St Micheal -Kemp         57.81    1   

Event 75  Women 3000 Meter Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 9:30.64  1981        Kate Wiley, Branksome Hall        
   Can Inter: * 9:30.64  1981        Kate Wiley, Branksome Hall        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Claire Smith                 Glebe CI - Ottawa      9:33.18   10   
  2 Charlotte Prouse             London Central         9:40.55    8   
  3 Danielle Jossinet            St Mary - Cobourg      9:55.96    6   
  4 Mackenzie Cameron            Christ the King        9:58.67    5   
  5 Melissa Anastasakis          St Theresa's CHS       9:59.92    4   
  6 Caroline Lampard             Havergal College      10:00.53    3   
  7 Heidi Ohrling                Collingwood CI        10:08.05    2   
  8 Andie Wood                   Dryden HS - Dryden    10:18.72    1   
  9 Katherine Marshall           Glebe CI - Ottawa     10:19.37        
 10 Jessie Nusselder             Saugeen District      10:24.27        
 11 Rachel Barich                Blessed Trinity       10:29.03        
 12 Carissa Gobbi                Lady of Lourdes       10:29.50        
 13 Christiana Agustin           Blessed Card Newman   10:33.38        
 14 Sadie-Jane Hickson           Lindsay CVI           10:34.63        
 15 Emma Waddington              Westdale SS           10:38.81        
 16 Jessica Armstrong            Joan of Arc -Map      10:39.68        
 17 Emma Harris                  Loretto Abbey -       10:41.10        
 18 Lindsay Tramble              Martingrove Coll      10:43.09        
 19 Kirsten Vergara              Bill Crothers SS      10:46.64        
 20 Chelsea Viselli              Vista Academy         10:56.55        
 21 Megan Cruickshank            ESC Algonquin         11:02.59        
 22 Madeline Kennedy             Westdale SS           11:05.63        
 23 Sarah MacLean                Lockerby Comp Sc      11:50.20        
 24 Melanie Malette              ESC Theriault         11:53.68        

Event 76  Men 3000 Meter Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 8:00.2h  1987        Greg Anderson, Parkside HS        
   Can Inter: * 8:00.2h  1987        Greg Anderson, Parkside HS        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Ehab El Sandali              Westview Centenn       8:28.37   10   
  2 Riley Tell                   Fr. Leo J Austin       8:29.45    8   
  3 Muhumed Sirage               C.C.H. - London        8:30.42    6   
  4 Kyle Madden                  Paris - Paris          8:30.58    5   
  5 Ben Workman                  Kingston CVI           8:32.46    4   
  6 Sergio Raez-Villanueva       John Cabot CSS         8:35.87    3   
  7 Farah Abdulkarim             Glebe CI - Ottawa      8:40.61    2   
  8 Andrew Shepherd              Cameron Heights        8:42.48    1   
  9 Adam Paquette                Valour                 8:46.84        
 10 Derek Patterson              Hammarskjold HS        8:47.12        
 11 Christian MacGillivray       Aurora HS - Aurora     8:49.00        
 12 Liam Passi                   Lasalle SS             8:51.40        
 13 Mitchell Ubene               Vista Academy          8:52.67        
 14 Cain Hassim                  W Churchill -StC       8:53.00        
 15 Louis Sanger                 Northern - Toronto     8:54.00        
 16 Millar Coveney               W Churchill -StC       8:54.19        
 17 Simon Egzaw                  Brebeuf - Willow       8:55.23        
 18 Josh McGillivray             Leaside - Toronto      8:55.61        
 19 Nick Barnes                  Burlington Centr       9:00.01        
 20 Greg Ord                     Holy Trinity CSS       9:01.94        
 21 Thomas Gallagher             Keswick HS             9:04.62        
 22 Sam Kinahan                  Lisgar CI - Ottawa     9:14.40        
 23 Caleb Beland                 Bish Alex Carter       9:20.83        
 24 Tie Pylatuk                  ES du Sacre-Coeu       9:52.90        

Event 71  Women 800 Meter Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 2:05.94  1984        Elise Braithwaite, Elmwood School 
   Can Inter: * 2:05.94  1984        Elise Braithwaite, Elmwood School 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Erinn Stenman-Fahey          Canterbury             2:10.97   10   
  2 Kristin Oneill               Ignatius of Loyo       2:11.94    8   
  3 Avery Garrett-Patterson      Aloysius Gonzaga       2:14.02    6   
  4 Jazz Shukla                  Northern - Toronto     2:15.17    5   
  5 Kate Current                 Cobourg CI - Coburg    2:16.40    4   
  6 Sydney Collins               St.Mary's-Kitche       2:17.03    3   
  7 Chloe Hewitt                 Westdale SS            2:17.24    2   
  8 Rachel Glynn                 Country Day Scho       2:18.68    1   

Event 72  Men 800 Meter Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 1:48.26  2007        Andrew Heaney, Cardinal Newman CSS
   Can Inter: * 1:47.14  2012        Brandon McBride, W. F. Herman SS  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Robert Heppenstall           St Thomas More         1:50.15   10   
  2 Jerome Jude                  Mary Ward - Scar       1:53.61    8   
  3 Edward Hayfron               Birchmount Park        1:53.69    6   
  4 Mark Patton                  Centr Wellington       1:53.75    5   
  5 Max Serviss                  Valour                 1:53.87    4   
  6 Michael Petersen             Malvern - Toronto      1:54.86    3   
  7 Kyle Denomme                 Riverside - Windsor    1:55.05    2   
  8 Alexander Bimm               St. Michael's Co       1:55.25    1   
  9 Michael Solomon              Maximilian Kolbe       1:57.55        

Event 39  Women 800 Meter Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 2:08.22  08/06/2013  Kailee Sawyer, Bluevale CI        
   Can Inter: * 2:05.94  1984        Elise Braithwaite, Elmwood School 
       OFSAA: ! 2:08.22  08/06/2013  Kailee Sawyer, Bluevale CI        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Emily Cohen                  Lawrence Park -        2:11.42   10   
  2 Mikaela Lucki                Bishop Allen Aca       2:16.73    8   
  3 Keili Shepherd               Glebe CI - Ottawa      2:16.76    6   
  4 Jacquelyn Quesnel            Kingston CVI           2:17.65    5   
  5 Christine Laurie             Kitchener Waterl       2:18.18    4   
  6 Emma Tworzyanski             Bill Crothers SS       2:21.65    3   
  7 Maddie Johnson               St. Peter's CSS        2:22.18    2   
  8 Grace Wamsley                Usula Franklin         2:24.00    1   

Event 40  Men 800 Meter Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 1:54.82  2007        Trent Sayers, Sinclair SS         
   Can Inter: * 1:47.14  2012        Brandon McBride, W. F. Herman SS  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Rauch Padhal                 St. Andre Bessette     1:55.68   10   
  2 Nick Bauernschmitt.          Valour                 1:56.63    8   
  3 Braydon Clarke               Erin - Erin            1:57.10    6   
  4 Will McDonough               Hammarskjold HS        1:59.28    5   
  5 Nate St. Romain              Nicholson CC           2:00.04    4   
  6 Jordan MacIntosh             Hammarskjold HS        2:00.71    3   
  7 Nicholas Mateus              Joan of Arc -Mis       2:01.00    2   
  8 Michael Mather               Franco-Ouest           2:01.24    1   

Event 7  Women 800 Meter Midget
=======================================================================
       OFSAA: ! 2:09.58  09/06/2012  Kailee Sawyer, Bluevale CI        
   Can Inter: * 2:05.94  1984        Elise Braithwaite, Elmwood School 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Jocelyn Chau                 De La Salle Coll       2:10.56   10   
  2 Mackenzie Morgan             Kitchener Waterl       2:15.96    8   
  3 Stella Adamo                 Loretto Abbey -        2:17.53    6   
  4 Brogan MacDougall            Regiopolis-N D         2:18.82    5   
  5 Aurora Rynda                 Lawrence Park -        2:19.83    4   
  6 Charlotte Wood               Bracebridge MLSS       2:22.03    3   
  7 Haley Walker                 Havergal College       2:22.20    2   
  8 Sophie Warren                Valour                 2:23.77    1   
  9 Nina Whitford                Glebe CI - Ottawa      2:27.35        

Event 8  Men 800 Meter Midget
=======================================================================
       OFSAA: ! 1:53.24  1989        Kevin Sullivan, North Park C & VS 
   Can Inter: * 1:47.14  2012        Brandon McBride, W. F. Herman SS  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Mitchell LeLiever            St. Marcellinus        1:59.45   10   
  2 Alec Purnell                 Dundas Valley          2:00.37    8   
  3 Matthew Hebert               Arnprior DHS           2:01.87    6   
  4 Cade Kochals                 Northern - Toronto     2:02.34    5   
  5 Magdi Tiea                   Herman, W.F.           2:03.72    4   
  6 Brock Deba                   E L Crossley CSS       2:04.42    3   
  7 Matthew Kiatipis             Sacred Heart CHS       2:06.70    2   
  8 Erik Ohrling                 Collingwood CI         2:10.78    1   

Event 112  Men 800 Meter Visually Imp.
=======================================================================
       OFSAA: ! 2:17.00  07/06/2014  Nick Neri, Cardinal Leger         
       OFSAA: ! 3:02.38  08/06/2013  Adam McLeod, Lakeshore CHS        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Nicholas Neri                Cardinal Leger         2:13.89!  10   
  2 Chris Barclay                Lo-Ellen Park SS       2:25.52!   8   
  3 Dylan Hermans                Bear Creek SS          2:28.24!   6   

Event 113  Women 800 Meter Ambulatory
=======================================================================
       OFSAA: ! 3:10.06  08/06/2013  Julianne Miszk, St Michael -NiFa  
       OFSAA: ! 3:10.06  08/06/2013  Julianne Miszk, St Michael -NiFa  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Madison Wilson-Walker        Lord Dorchester        3:15.64   10   
  2 Shirley Hughes-Ryan          Sydenham HS            3:24.08    8   
  3 Ella Baker-Lehnen            St. Anne-Clinton       6:48.72    6   

Event 114  Men 800 Meter Ambulatory
=======================================================================
       OFSAA: ! 2:50.42  07/06/2014  Hudson Booth, Almaguin Highlan    
       OFSAA: ! 2:57.08  08/06/2013  Dylan Eisnor, North Lambton SS    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Hudson Booth                 Almaguin Highlan       2:43.89!  10   
  2 Brian Eaton                  Grand River            2:47.29!   8   
  3 Chris Heaney                 St. James - Guelph     2:52.44!   6   
  4 Cody Bell                    Lambton Central        3:06.45    5   
  5 Devon Newell                 Central Huron          3:15.28    4   

Event 43  Women 3000 Meter Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 9:33.40  1987        Jennifer Armstrong, Saunders SS   
   Can Inter: * 9:30.64  1981        Kate Wiley, Branksome Hall        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Shona McCulloch              Longfields-David       9:37.10   10   
  2 Madeleine Ghazarian          Preston - Cambridge    9:40.19    8   
  3 Sevanne Ghazarian            St. Benedict           9:44.20    6   
  4 Christiane Konstantopoul     Toronto Prep School    9:46.84    5   
  5 Hannah Johnston              Hammarskjold HS       10:04.97    4   
  6 Kayla McGowan                EDEN                  10:16.50    3   
  7 Karlie Janes                 Runnymede - Toronto   10:17.25    2   
  8 Natalie Verschoor            Assumption-Brant      10:25.00    1   
  9 Martha MacDonald             Havergal College      10:25.06        
 10 Juliette Davies              Cameron Heights       10:31.88        
 11 Marin Scotten                Wil Laurier -Ont      10:35.02        
 12 Haley Esau                   EDEN                  10:35.22        
 13 Lauren Crawley               Courtice SS           10:38.93        
 14 Stefanie Parsons             Christ the King       10:44.81        
 15 Sydney Grier                 Loretto Abbey -       10:45.14        
 16 Jenna Rossi                  Gisele-Lalonde        10:54.62        
 17 Sarah Kromberg               Sacred Heart CHS      10:54.69        
 18 Madelynn Meek                Thousand Islands      10:59.97        
 19 Catherine Reid               Sacred Heart CHS      11:05.47        
 20 Taylor Medeiros              Notre Dame CSS        11:07.91        
 21 Madison Greenough            W Churchill -StC      11:29.36        
 22 Olivia Wolfram               Widdifield SS         12:11.69        
 23 Kaitlyn Kennepohl            W. C. Eaket SS        12:33.40        
 -- Paige Tullio                 Northern - Toronto         DNF        

Event 44  Men 3000 Meter Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 8:33.65  2007        John Paul Malette, Assumption Coll
   Can Inter: * 8:00.2h  1987        Greg Anderson, Parkside HS        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Mathieu Plamondon            ESC Theriault          8:36.26   10   
  2 Reilly McCann                Franco-Cite - NC       8:37.55    8   
  3 Luke Jaciw-Zurakowsky        Notre Dame CSS         8:39.29    6   
  4 Mitch deLange                Unity Christian        8:40.44    5   
  5 Theo Hassim                  W Churchill -StC       9:01.81    4   
  6 Liam Donnelly                St Mary - Hamilt       9:03.77    3   
  7 Teagan Harris                Glebe CI - Ottawa      9:04.40    2   
  8 Matthew Courtenay            Bear Creek SS          9:04.66    1   
  9 Levi Shimer-Whitehead        London Central         9:06.07        
 10 Nicholas Tralli              Birchmount Park        9:06.52        
 11 Callum MacGregor             St. James - Guelph     9:07.59        
 12 Andrew Alexander             Neil McNeil - To       9:08.94        
 13 David Poloni                 Dr Frank J H           9:13.46        
 14 Isaiah Frielink              Unity Christian        9:17.54        
 15 Jonathan Stoppa              Madawaska Valley       9:20.25        
 16 Cal Sentance                 Denis Morris HS        9:22.17        
 17 Alex Drover                  Kingston CVI           9:23.85        
 18 Cole Hannam                  St. James - Guelph     9:26.23        
 19 Jordan MacIntosh             Hammarskjold HS        9:26.68        
 20 Yeabsira Getachew            David & Mary Tho       9:28.75        
 21 Sam Nusselder                Saugeen District       9:33.10        
 22 Nathan Gurrin-Smith          Neil McNeil - To       9:40.34        
 23 Shawn Belanger               Notre-Dame -Sudb      10:14.92        

Event 67  Women 200 Meter Senior
============================================================================
       OFSAA: ! 23.69  09/06/2012  Khamica Bingham, Heart Lake SS           
   Can Inter: * 23.34  2015        Raquel Tjernagel, New Westminster        
 Can Inter 2: * 23.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI              
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Kyra Constantine             St Roch CSS              24.17   1.4  10   
  2 Katie Sieling                Macdonald, J.A.          24.45   1.4   8   
  3 Katrina Innanen              Birchmount Park          24.52   1.4   6   
  4 Nyoka Maxwell                John McCrae SS           24.76   1.4   5   
  5 Mariam Ajiroba               St. Augustine SS         24.80   1.4   4   
  6 Ebhani Blackwood             Bill Crothers SS         24.95   1.4   3   
  7 Nicole Smith                 Galt - Cambridge         24.99   1.4   2   
  8 Morgan Byng                  Banting Memorial         25.06   1.4   1   

Event 68  Men 200 Meter Senior
============================================================================
       OFSAA: ! 20.99  2009        Oluwasegun Makinde, Colonel By SS        
   Can Inter: * 20.95  1984        Atlee Mahorn, Central Technical School   
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Aaron Hector                 Father Henry Car         21.60   1.9  10   
  2 Ramzi Abdullahi              John Polanyi CI-         21.63   1.9   8   
  3 Jayden Kelly                 Joan of Arc -Bar         21.84   1.9   6   
  4 Nathan Egert                 Nelson HS                21.89   1.9   5   
  5 Logan Riley                  All Saints CSS           22.18   1.9   4   
  6 Jared Capaldi                General Amherst          22.27   1.9   3   
  7 Ayo Akindolire               Joan of Arc -Map         22.53   1.9   2   
  8 Noah Renaud                  St.Thomas                22.86   1.9   1   

Event 35  Women 200 Meter Junior
============================================================================
       OFSAA: ! 23.87  04/06/2011  Christian Brennan, St. Mary CSS          
   Can Inter: * 23.34  2015        Raquel Tjernagel, New Westminster HS     
 Can Inter 2: * 23.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI              
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Ashlan Best                  Centennial - Guelph      24.30   0.2  10   
  2 Xahria Santiago              Notre Dame CSS           24.70   0.2   8   
  3 Zoe Sherar                   Bloor - Toronto          24.93   0.2   6   
  4 Jada Jackson                 Herman, W.F.             25.41   0.2   5   
  5 Marissa Battle               Kingston CVI             25.88   0.2   4   
  6 Marvelous Agbonwaneteh       Holy Names               25.92   0.2   3   
  7 Megan Dunn                   Lord Dorchester          25.95   0.2   2   
  8 Tonie Parker                 Wexford CSA- Sca         26.87   0.2   1   

Event 36  Men 200 Meter Junior
============================================================================
       OFSAA: ! 21.40  04/06/2011  Andre Ford-Azonwanna, J. Cardinal McGuiga
   Can Inter: * 20.95  1984        Atlee Mahorn, Central Technical School   
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Khamal Stewart-Baynes        Father Henry Car         21.89   1.7  10   
  2 Nathan Friginette            St. John Paul II         22.28   1.7   8   
  3 Cole Barnes                  St.Joe-St.Thomas         22.40   1.7   6   
  4 Jovan Griffiths              DSBN Academy             22.49   1.7   5   
  5 Owen Read                    Elmira - Elmira          22.90   1.7   4   
  6 Dylan Scocchia               St. Ignatius HS          23.08   1.7   3   
  7 Joshua Palmer                St Roch CSS              23.25   1.7   2   
  8 Garth Williams               Fr McGivney CHS          28.10   1.7   1   

Event 3  Women 200 Meter Midget
============================================================================
       OFSAA: ! 24.32  2010        Christian Brennan, St. Mary CSS          
   Can Inter: * 23.34  2015        Raquel Tjernagel, New Westminster HS     
 Can Inter 2: * 23.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI              
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Lauren Gale                  South Carleton           24.60  -0.3  10   
  2 Alyssa Marsh                 Notre Dame CSS           24.62  -0.3   8   
  3 Chelsea Agyemang             James Cardinal M         24.96  -0.3   6   
  4 Nnenna Ibe                   Card Ambrozic            25.33  -0.3   5   
  5 Skyy Diop                    All Saints CSS           25.44  -0.3   4   
  6 Tomi Bamigbade               Cameron Heights          25.95  -0.3   3   
  7 Mackenzie Denomme            St. David                26.03  -0.3   2   
  8 Nh'Keeda Lambert             Wilfrid Laurier-         26.05  -0.3   1   

Event 4  Men 200 Meter Midget
============================================================================
       OFSAA: ! 22.30  1991        Chris Robinson, Jacob Hespeler SS        
   Can Inter: * 20.95  1984        Atlee Mahorn, Central Technical School   
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Emmanuelle Ajiroba           St. Augustine SS         22.68   2.0  10   
  2 Justin Mensah                Chaminade Colleg         22.75   2.0   8   
  3 Cole Horsman                 Frontenac SS             22.84   2.0   6   
  4 Ethan Pasco                  St Paul - NiaFal         23.17   2.0   5   
  5 Nathan Apostol               Fr. Leo J Austin         23.24   2.0   4   
  6 Christian Sergnese           St. Michael's Co         23.64   2.0   3   
  7 Chase Brown                  London South             23.80   2.0   2   
  8 Benjamin Pestana             Sacred Heart CHS         23.82   2.0   1   

Event 107  Women 200 Meter Wheelchair
============================================================================
       OFSAA: ! 1:17.82  08/06/2013  Jeannie Rochon, ESC L'Horizon          
       OFSAA: ! 1:17.82  08/06/2013  Jeannie Rochon, ESC L'Horizon          
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Jessica Tinney               Greenwood College      1:04.18!  0.7  10   
  2 Tanya Quesnel                ES du Sacre-Coeu       1:05.03!  0.7   8   

Event 108  Men 200 Meter Wheelchair
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Dylan Ritter                 Marshall McLuhan         33.66   1.9  10   
  2 Cole Campbell                MacKenzie              3:02.80   1.9   8   

Event 11  Women 3000 Meter Midget
=======================================================================
       OFSAA: ! 9:44.67  1986        Jennifer Armstrong, London South S
   Can Inter: * 9:30.64  1981        Kate Wiley, Branksome Hall        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Mei Mei Weston               Glebe CI - Ottawa     10:04.03   10   
  2 Delainey Johnson             Chatham-Kent          10:09.16    8   
  3 Aleksa Gold                  Bishop Strachan       10:14.14    6   
  4 Maya Hannagan                Vincent Massey        10:27.40    5   
  5 Lily Meek                    Thousand Islands      10:27.94    4   
  6 Mollie Soroczan-Wright       Colonel By            10:29.43    3   
  7 Nicole Fox                   Humberside - Tor      10:32.06    2   
  8 Emily-Rose Boston            Maximilian Kolbe      10:32.51    1   
  9 Kaitlyn Lynch                Bishop Tonnos         10:40.44        
 10 Clare O'Shea                 Loretto Abbey -       10:44.85        
 11 Chloe Walker                 Vincent Massey        10:47.54        
 12 Gyandra Santos Pardo         Markville SS          10:55.17        
 13 Ella Kubas                   Milton DHS            11:00.33        
 14 Camryn Williams              Twin Lakes SS         11:00.84        
 15 Cate Gualtieri               E L Crossley CSS      11:03.40        
 16 Jordan Kummer                OD/Park SS            11:06.35        
 17 Emily Gibson                 West Carleton SS      11:10.97        
 18 Emily Huras                  Waterloo-Oxford       11:16.37        
 19 Sidney Tarini                Lo-Ellen Park SS      11:17.87        
 20 Grace Reszenik               Lawrence Park -       11:19.46        
 21 Hillary Clark                Elliot Lake SS        11:27.56        
 22 Kira McPherson               South Lincoln HS      11:42.72        
 23 Corrin Kuzemchuk             Dryden HS - Dryden    11:42.84        
 24 Alexa Madore                 ESC Theriault         12:30.65        

Event 12  Men 3000 Meter Midget
=======================================================================
       OFSAA: ! 8:54.26  09/06/2012  Muhumed Sirage, Montcalm SS       
   Can Inter: * 8:00.2h  1987        Greg Anderson, Parkside HS        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Thomas Witkowicz             All Saints CSS         8:47.94!       
  2 Jonathan DeSouza             Marguerite d'You       9:03.84        
  3 Joshua DeSouza               Marguerite d'You       9:04.96        
  4 Aidan Dudas                  Parry Sound HS         9:06.05        
  5 Jonathan Rioux               ESP Louis-Riel         9:08.25        
  6 Marcus Kemp                  St.Mary's-Kitche       9:11.18        
  7 Eric Morris                  Centr Wellington       9:12.39        
  8 William Stewart              Banting, Sir F.        9:12.90        
  9 Adam Bridger                 Notre Dame CSS         9:17.11        
 10 Peter Minbashian             Michael Power/St       9:22.69        
 11 Ben Lee                      MacKenzie Commun       9:33.48        
 12 Cailan Loebel                North Grenville        9:35.34        
 13 Luke Mawhinney               Notre Dame -Burl       9:37.51        
 14 Vincent Gauthier             ESC Theriault          9:38.36        
 15 Marcio Gomes                 Chaminade Colleg       9:42.02        
 16 Josh Tillson                 Lo-Ellen Park SS       9:49.72        
 17 Samuel Taylor                Ashbury Coll           9:54.38        
 18 Abdifatah Mahdi-Mohamed      JA MacDonald Ham       9:56.17        
 19 Malhar Arabastini            Woburn - Scarbor      10:04.60        
 20 David Moore                  Bracebridge MLSS      10:06.63        
 21 Mitchell Mowbray             Kitchener Waterl      10:10.18        
 22 Logan Harris                 Bishop Allen Aca      10:11.31        
 23 Aleksi Luoma                 Hammarskjold HS       10:12.06        
 24 Ryan Venditti                Joseph-Scollard       10:26.51        

Event 99  Women 4x400 Meter Relay Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 3:47.36  2002        Mary Ward CSS, Mary Ward CSS      
                         L.Wilson,D.Abrahm,Z.Gill,O.Ugiagbe            
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Birchmount Park - Scarborough                       3:53.08   10   
     1) Rachel Poole                    2) Ashley McDonald             
     3) Benet Avery                     4) Katrina Innanen             
  2 Lord Dorchester  - Dorchester                       3:54.80    8   
     1) Megan Dunn                      2) Katie Beaudry               
     3) Megan Beaudry                   4) Dana Earhart                
  3 Notre Dame CSS - Ajax                               3:54.97    6   
     1) Xahria Santiago                 2) Alyssa Marsh                
     3) Christina Calderon              4) Kenisha Williams            
  4 Bishop Allen Academy-Etobicoke                      3:55.32    5   
     1) Mikaela Lucki                   2) Simone Da Silva             
     3) Tessa DiPierdomenico            4) Sophia Herrera              
  5 Dundas Valley                                       3:55.48    4   
     1) Jenna Smith                     2) Brittany Stenekes           
     3) Ryann Johnston                  4) Fin Adams                   
  6 Saunders - London                                   4:01.62    3   
     1) Tatiana Desender                2) Alicia Harris               
     3) Lauren Laing                    4) Katie Black                 
  7 All Saints CSS - Whitby                             4:03.09    2   
     1) Heidi Tuszkiewicz               2) Annie Vieira                
     3) Veronica Dyment                 4) Skyy Diop                   
  8 Cameron Heights  - Kitchener                        4:04.04    1   
     1) Tomi Bamigbade                  2) Mikayla Carmichael          
     3) Jaia Riggan                     4) Bella Efremenko             

Event 100  Men 4x400 Meter Relay Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 3:10.8h  1987        Central Technical  School, Central
                         K.O'Henhen,A.Wilson.P.Gordon,C.Folkes         
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Father Henry Carr - Rexdale                         3:20.61   10   
     1) Aaron Hector                    2) Neil Francis                
     3) Trejuan Fearon                  4) Khamal Stewart-Baynes       
  2 St. David - Waterloo                                3:21.18    8   
     1) Nathan Hehn                     2) Chance Newell               
     3) James Mcbride                   4) Ildemaro Ponnambalam        
  3 St Marcellinus SS -Mississauga                      3:22.37    6   
     1) Matthew LeLiever                2) Zubair Chowdhury            
     3) Mitchell LeLiever               4) Zaid Malik                  
  4 Marshall McLuhan - Toronto                          3:25.00    5   
     1) Gilberto Garcia                 2) Conor Thibeault             
     3) Michael Zubieta                 4) Ezana Wossen                
  5 W. F. Herman - Windsor                              3:26.58    4   
     1) Jalen Jackson                   2) Joshua Woghiren             
     3) William McBride                 4) Patrick Quinland            
  6 Mary Ward - Scarborough                             3:27.71    3   
     1) Nicholas Lee                    2) Jason Yadao                 
     3) Karlo Manapat                   4) Jerome Jude                 
  7 John Polanyi CI-North York                          3:29.36    2   
     1) Dillon Abraham                  2) Mahamadou Drame             
     3) Kemar Solomon                   4) Ramzi Abdullahi             
  8 All Saints CSS - Whitby                             3:30.13    1   
     1) Cameron Murphy                  2) Kurdell Reason              
     3) Logan Riley                     4) Nathan Riviere              

Event 28  Men Discus Throw Midget
=======================================================================
       OFSAA: ! 58.98m  1973        Rob Town, Orillia District CVI     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Sekina Scheibler             Fort Frances HS         44.25m   10   
      41.45m  FOUL  44.25m  41.78m  FOUL  41.17m                       
  2 Matthew Martin               Bishop Allen Aca        43.37m    8   
      36.10m  41.88m  FOUL  43.37m  FOUL  FOUL                         
  3 Nicholas Gervasi             Korah CVS               41.52m    6   
      39.59m  39.37m  FOUL  38.25m  39.64m  41.52m                     
  4 Konrad Moroz                 Father Redmond -        40.76m    5   
      40.76m  40.30m  30.12m  38.46m  40.34m  40.20m                   
  5 Rimi Olatunji                Brampton Christi        39.94m    4   
      35.69m  34.92m  37.51m  39.61m  39.94m  36.84m                   
  6 Tyler Summerfield            Thorold SS              38.06m    3   
      32.65m  FOUL  38.06m  35.75m  35.98m  FOUL                       
  7 Cole Belkwell                St.Mary's-Kitche        37.98m    2   
      32.86m  37.98m  36.22m  FOUL  36.15m  FOUL                       
  8 Jake Groenendyk              Bishop MacDonnel        35.45m    1   
      34.08m  34.96m  FOUL  35.45m  32.86m  FOUL                       
  9 Tyler Beneteau               Riverside - Windsor     34.53m        
      FOUL  34.53m  34.49m                                             
 10 Roy Barber                   Central Algoma          34.11m        
      33.31m  34.11m  24.71m                                           
 11 Dan Hennessy                 Almonte                 33.96m        
      31.29m  32.86m  33.96m                                           
 12 Ethan Duggan                 Holy Trinity CSS        33.86m        
      32.00m  33.86m  FOUL                                             
 13 Aidan McMann                 Immaculata HS           33.45m        
      FOUL  31.65m  33.45m                                             
 14 Riley Graham                 Jean Brebeuf-Ham        33.44m        
      FOUL  33.44m  26.99m                                             
 15 Danny Katic                  Roland Michener         31.78m        
      31.78m  FOUL  29.38m                                             
 16 Luke Rosati                  Chaminade Colleg        30.67m        
      29.30m  29.65m  30.67m                                           
 17 Brant Woodside               Rothwell-Osnabru        30.63m        
      30.63m  30.22m  29.08m                                           
 18 Jacob Martins                Notre Dame -Bram        29.84m        
      27.00m  29.84m  FOUL                                             
 19 Josh Cleghorn                Bill Crothers SS        29.57m        
      29.29m  29.57m  28.15m                                           
 20 Julian Dunn-Johnson          Pleasantview            29.30m        
      29.30m  28.75m  FOUL                                             
 21 Ron Huang                    Markville SS            28.52m        
      FOUL  FOUL  28.52m                                               
 22 Ryan Brown                   Loyalist CVI            27.84m        
      27.84m  FOUL  FOUL                                               
 23 Braedan Allen                Elmvale DHS             23.42m        
      23.42m  20.74m  FOUL                                             
 24 Trevor Wagner                Lambton Central         15.94m        
      FOUL  FOUL  15.94m                                               

Event 86  Men Long Jump Senior
============================================================================
       OFSAA: ! 7.73m  2010        Taylor Stewart, Regina Mundi College     
   Can Inter: * 7.75m  1990        Brian Thomas, Central Technical School   
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Marcus Cooper                Holy Names               6.96m   1.6  10   
     6.65m(0.5) 6.70m(2.2) 6.96m(1.6) 6.95m(-0.4) 6.59m(-2.3) 6.86m(0.5)    
  2 Clayton Jeffrey              Upper Canada Col         6.94m   2.2   8   
     6.64m(0.1) 6.75m(3.2) 6.94m(2.2) 6.38m(-0.4) FOUL      6.69m(1.4)      
  3 Leaugen Fray                 Trenton HS               6.83m   0.4   6   
     6.81m(+0.0) 6.80m(3.1) 5.94m(1.6) 6.83m(0.4) 6.76m(-0.8) FOUL          
  4 Elijah Ampratwum             Card Ambrozic            6.71m   0.6   5   
     6.12m(0.6) 6.35m(+0.0) 6.57m(2.1) 6.48m(1.2) 6.71m(0.6) 6.39m(+0.0)    
  5 Josh Liang                   Dr.Norman Bethun         6.68m   0.5   4   
     6.59m(+0.0) 6.38m(0.2) 6.68m(0.5) 6.48m(-0.9) 6.56m(-0.7) 6.53m(-0.8)  
  6 Tajyei Vassell-Grant         St. James - Guelph       6.61m   2.3   3   
     6.58m(+0.0) FOUL      6.61m(2.3) 6.49m(+0.0) FOUL      FOUL            
  7 Jacob Cruise                 Superior Hts CVS         6.59m   0.4   2   
     6.20m(1.0) 6.59m(0.4) 6.30m(2.3) 6.40m(-0.7) PASS      6.30m(+0.0)     
  8 Shemar Hines                 Bur Oak SS               6.44m   1.9   1   
     6.22m(+0.0) 6.44m(1.9) 6.44m(1.5) FOUL      6.28m(-0.1) 6.08m(-1.8)    
  9 Sebastian Smith              Northern  - Sarnia       6.43m  -1.6       
     3.65m(1.7) FOUL      6.43m(-1.6)                                       
 10 Twanell Bell                 Denis Morris HS          6.38m  +0.0       
     6.20m(1.0) 6.30m(1.8) 6.38m(+0.0)                                      
 11 Ryan Taylor                  Huron Heights            6.37m  +0.0       
     6.18m(1.1) 6.37m(+0.0) 6.27m(-1.0)                                     
 12 Michael Murray               Thousand Islands         6.36m  -0.8       
     5.69m(-1.2) 6.00m(0.8) 6.36m(-0.8)                                     
 13 Evander Loney                Bell H.S - Nepean        6.31m  -1.0       
     5.52m(0.9) 6.10m(1.2) 6.31m(-1.0)                                      
 14 Patrick Stoeckle             St Stephen CSS           6.07m   0.4       
     6.07m(0.4) FOUL      FOUL                                              
 15 Larkland Burton              St Edmund Campio         6.04m   1.6       
     5.87m(0.1) 6.03m(2.9) 6.04m(1.6)                                       
 16 Jemal Whittle                Maple HS - Maple         6.03m   1.6       
     6.03m(1.6) FOUL      FOUL                                              
 17 Colton Powley                Northern SS-SFal         5.84m  +0.0       
     FOUL      5.81m(1.6) 5.84m(+0.0)                                       
 18 Sheldon Bernard              Neil McNeil - To         5.69m   1.6       
     5.69m(1.6) 4.92m(1.8) FOUL                                             
 19 Justin Lukasek               St Patrick -TBay         5.52m   0.2       
     5.52m(0.2) 5.13m(2.2) 5.34m(-0.8)                                      
 -- Andrew Stewart               St. Augustine SS            ND   NWI       
     ND(NWI) ND(NWI) ND(NWI)                                                
 -- Alex Nzanga                  Omer-Deslauriers            ND   NWI       
     ND(NWI) ND(NWI) ND(NWI)                                                
 -- Brett Andrews                O'Gorman HS               FOUL             
     FOUL      FOUL      FOUL                                               
 -- Jayden Kelly                 Joan of Arc -Bar          FOUL             
     FOUL      FOUL      FOUL                                               
 -- Akeem Stephenson             Marshall McLuhan          FOUL             
     FOUL      FOUL      FOUL                                               

Event 17  Women High Jump Midget
=======================================================================
 Starting Height 1.30m                                                 
       OFSAA: ! 1.75m  07/06/2012  Shyla Cardy, E.L. Crossley SS       
   Can Inter: * 1.88m  1979        Julie White, Brampton Centennial SS 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Robin Clark                  Thornhill SS             1.66m   10   
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 1.66 1.68                 
      ---  ---  ---    O    O    O    O   XO    O  XXX                 
  2 Marissa Talsma               Smithville CHS           1.50m    7   
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                     
      ---    O    O    O    O  XXX                                     
  2 Allie Jones                  Hammarskjold HS          1.50m    7   
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                     
        O    O    O    O    O  XXX                                     
  4 Alison White                 Greenwood College       J1.50m    4.50
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                     
        O   XO    O   XO    O  XXX                                     
  4 Brooklyn Bere                Havergal College        J1.50m    4.50
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                     
      ---   XO    O   XO    O  XXX                                     
  6 Shea-Lynn Gioia              Korah CVS               J1.50m    3   
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                     
        O    O    O    O   XO  XXX                                     
  7 Jessica Johnston             Madill, F.E.            J1.50m    2   
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                     
      ---  ---    O  XXO   XO  XXX                                     
  8 Madison Smodis               Superior C & VS         J1.50m    1   
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                     
        O    O   XO  XXO   XO  XXX                                     
  9 Courtney Thompson            Laura Secord SS         J1.50m        
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                     
      ---  ---    O    O  XXO  XXX                                     
 10 Sammi Vlasmen                Ursuline College        J1.50m        
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                     
      ---    O   XO    O  XXO  XXX                                     
 11 Christine Cousineau          Notre-Dame -Sudb         1.45m        
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50                                          
        O    O    O   XO  XXX                                          
 11 Megan Ostrander              ENSS                     1.45m        
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50                                          
        O    O    O   XO  XXX                                          
 13 Perpetua Cherubin            Immaculata HS           J1.45m        
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50                                          
        O    O   XO   XO  XXX                                          
 14 Olivia Hough                 Thousand Islands         1.40m        
     1.30 1.35 1.40 1.45                                               
      ---    O    O  XXX                                               
 14 Hailey Carlson               Parkside                 1.40m        
     1.30 1.35 1.40 1.45                                               
        O    O    O  XXX                                               
 14 Sarah Semkowski              A.B. Lucas - London      1.40m        
     1.30 1.35 1.40 1.45                                               
      ---    O    O  XXX                                               
 14 Sofia Cretaro                Joan of Arc -Map         1.40m        
     1.30 1.35 1.40 1.45                                               
        O    O    O  XXX                                               
 18 Shannon teBrake              Smithville CHS          J1.40m        
     1.30 1.35 1.40 1.45                                               
      ---   XO    O  XXX                                               
 19 Shauntia Pierre-Thompson     Marshall McLuhan        J1.40m        
     1.30 1.35 1.40 1.45                                               
       XO   XO    O  XXX                                               
 20 Serena Zahra                 Our Lady Mt Carm        J1.40m        
     1.30 1.35 1.40 1.45                                               
        O    O   XO  XXX                                               
 21 Alexandra Korolev            Colonel By               1.35m        
     1.30 1.35 1.40                                                    
        O    O  XXX                                                    
 22 Avery Foote                  Humberside - Tor        J1.35m        
     1.30 1.35 1.40                                                    
        O  XXO  XXX                                                    
 23 Joanna Alphonso              Fr McGivney CHS         J1.35m        
     1.30 1.35 1.40                                                    
       XO  XXO  XXX                                                    
 24 Nell Hoovgeveen              Innisdale SS             1.30m        
     1.30 1.35                                                         
       XO  XXX                                                         

Event 25  Women Shot Put Midget
=======================================================================
       OFSAA: ! 12.10m  07/06/2014  Grace Tennant, South Lincoln HS    
   Can Inter: * 14.86m  08/06/2012  Brittany Crew, Birchmount Park CI  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Trinity Tutti                Eastdale SS - so        15.92m*  10   
      14.28m  15.40m  15.42m  15.60m  15.92m  15.31m                   
  2 Adele St. John               Banting, Sir F.         11.98m    8   
      11.98m  11.43m  11.30m  11.47m  11.12m  FOUL                     
  3 Megan Bates                  Ingersoll               11.94m    6   
      10.85m  11.94m  11.22m  FOUL  11.36m  11.06m                     
  4 Keowa Waters                 Oakwood - Toronto       11.07m    5   
      10.53m  11.07m  10.48m  10.32m  10.49m  11.01m                   
  5 Taylor Elliott               Korah CVS               11.02m    4   
      10.48m  10.80m  10.44m  10.11m  FOUL  11.02m                     
  6 Chelsea Hiemstra             La Salle SS             10.99m    3   
      10.56m  10.99m  10.88m  10.84m  10.50m  10.37m                   
  7 Storm Cooper                 Sutton DHS              10.74m    2   
      10.45m  9.90m  10.74m  10.56m  10.12m  9.79m                     
  8 Nana-Afia Agyeipah           St. Benedict            10.52m    1   
      8.93m  9.10m  10.52m  8.32m  10.15m  10.42m                      
  9 Bernice Ediagbonya           Senator O'Connor        10.41m        
      10.41m  10.33m  9.50m                                            
 10 Aleksandra Poberechna        Father Redmond -        10.35m        
      10.35m  FOUL  10.14m                                             
 11 Hailee Banks                 Rideau HS               10.32m        
      10.21m  10.32m  9.49m                                            
 12 Nicole Fielding              Perth & District        10.26m        
      9.20m  9.38m  10.26m                                             
 13 Celia Martensson             Bear Creek SS           10.19m        
      9.59m  10.19m  10.09m                                            
 14 Lydia Abraha                 Kennedy, Hon.W.C        10.15m        
      9.46m  10.15m  10.07m                                            
 15 Tamia Noel                   Ignatius of Loyo         9.97m        
      9.97m  9.80m  9.60m                                              
 16 Marilyn Ayoune               Franco-Cite - NC        J9.97m        
      8.20m  9.75m  9.97m                                              
 17 Megan Molina                 Philip Pocock SS         9.82m        
      9.30m  9.80m  9.82m                                              
 18 Emma Leger                   Notre Dame -Well         9.69m        
      9.58m  9.69m  9.55m                                              
 19 Sheri Okungbowa              Marshall McLuhan         9.52m        
      9.49m  8.74m  9.52m                                              
 20 Shekinah McClymont           St. Mary CSS             9.30m        
      8.94m  8.86m  9.30m                                              
 21 Kelly Anne Bennett           ESP Renaissance          8.93m        
      8.60m  FOUL  8.93m                                               
 22 Holly Dunne                  Odyssee                  8.74m        
      8.23m  8.74m  7.92m                                              
 23 Madeline Martin              Elmvale DHS              8.71m        
      8.71m  8.65m  8.30m                                              
 24 Bryanna Baker                St. Ignatius HS          8.19m        
      7.83m  7.99m  8.19m                                              

Event 51  Women Pole Vault Junior
=======================================================================
 Starting Height 1.65m                                                 
       OFSAA: ! 3.75m  2010        Alysha Newman, Mother Teresa CSS    
   Can Inter: * 4.06m  08/06/2012  Alysha Newman, Mother Teresa CSS    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Sophia Slovenski             Bayview Glen - D         3.36m   10   
     1.65 1.95 2.15 2.35 2.50 2.65 2.80 2.90 3.00 3.10 3.25 3.36 3.50  
      ---  ---  ---  ---    O    O    O    O    O    O    O   XO  XXX  
  2 Katy Magoffin                Woodstock  CI            3.00m    8   
     1.65 1.95 2.15 2.35 2.50 2.65 2.80 2.90 3.00 3.10                 
      ---  ---  ---  ---  ---  ---    O   XO    O  XXX                 
  3 Arianna Hicks-Singh          Lawrence Park -          2.80m    6   
     1.65 1.95 2.15 2.35 2.50 2.65 2.80 2.90                           
      ---  ---  ---    O    O  XXO  XXO  XXX                           
  4 Denise Bueno                 Assumption-Winds         2.65m    5   
     1.65 1.95 2.15 2.35 2.50 2.65 2.80                                
      ---  ---  ---    O   XO    O  XXX                                
  5 Paige Capener                Thousand Islands        J2.65m    4   
     1.65 1.95 2.15 2.35 2.50 2.65 2.80                                
      ---    O    O    O  XXO    O  XXX                                
  6 Mackayla Petrie              Charl-Lan DHS           J2.65m    3   
     1.65 1.95 2.15 2.35 2.50 2.65 2.80                                
      ---    O    O    O   XO   XO  XXX                                
  7 Julia Maine                  Lisgar CI - Ottawa      J2.65m    2   
     1.65 1.95 2.15 2.35 2.50 2.65 2.80                                
      ---  ---    O    O    O  XXO  XXX                                
  8 Stephanie Muir               Lord Dorchester         J2.65m    1   
     1.65 1.95 2.15 2.35 2.50 2.65 2.80                                
      ---  ---    O    O   XO  XXO  XXX                                
  9 Emma Pasco                   Charl-Lan DHS            2.35m        
     1.65 1.95 2.15 2.35 2.50                                          
      ---    O    O   XO  XXX                                          
  9 Amelia Waud                  London Central           2.35m        
     1.65 1.95 2.15 2.35 2.50                                          
      ---  ---    O   XO  XXX                                          
 11 Alanna Peplinski             E L Crossley CSS        J2.35m        
     1.65 1.95 2.15 2.35 2.50                                          
        O    O  XXO  XXO  XXX                                          
 12 Jessica Shearer              Notre Dame CSS           2.15m        
     1.65 1.95 2.15 2.35                                               
        O   XO    O  XXX                                               
 13 Devon Wall                   Innisdale SS            J2.15m        
     1.65 1.95 2.15 2.35                                               
        O    O   XO  XXX                                               
 14 Angel Whitfield-Koch         E L Crossley CSS        J2.15m        
     1.65 1.95 2.15 2.35                                               
        O   XO   XO  XXX                                               
 14 Heather Sharland             Lawrence Park -         J2.15m        
     1.65 1.95 2.15 2.35                                               
        O   XO   XO  XXX                                               
 16 Kayla Denes                  Innisdale SS             1.95m        
     1.65 1.95 2.15                                                    
        O    O  XXX                                                    
 17 Arden Parker                 Lawrence Park -         J1.95m        
     1.65 1.95 2.15                                                    
       XO  XXO  XXX                                                    
 18 Clare Benson                 E L Crossley CSS         1.65m        
     1.65 1.95                                                         
        O  XXX                                                         
 -- Cassidy Montgomery           E L Crossley CSS            NH        
     1.65                                                              
      XXX                                                              

Event 94  Men Javelin Throw Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 71.22m  2000        Trevor Snyder, St. Joseph's HS     
   Can Inter: * 73.76m  2001        Trevor Snyder, St. Joseph's HS     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Lee Kucera                   Chatham-Kent            57.32m   10   
      53.88m  48.44m  55.77m  56.05m  FOUL  57.32m                     
  2 Matthew Zilke                Woodstock  CI           54.30m    8   
      51.85m  FOUL  48.08m  FOUL  53.80m  54.30m                       
  3 Fletcher Smith               Belle River             53.17m    6   
      51.13m  51.40m  50.74m  46.76m  51.83m  53.17m                   
  4 Ben Cross                    Frontenac SS            52.83m    5   
      50.65m  50.80m  52.83m  48.14m  52.33m  50.23m                   
  5 Noah Rolph                   Parkside                52.67m    4   
      50.78m  45.17m  50.38m  52.32m  51.35m  52.67m                   
  6 Jacob Turk                   St T Aquinas Bra        51.12m    3   
      47.37m  51.12m  44.90m  FOUL  FOUL  47.49m                       
  7 Nic Gilbert                  Thousand Islands        48.43m    2   
      47.71m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  48.43m                           
  8 Dylan Astrom                 Crestwood SS            47.14m    1   
      47.14m  41.76m  44.64m  45.92m  45.26m  45.63m                   
  9 Rayman Singh                 Bill Crothers SS        46.86m        
      46.64m  46.85m  46.86m                                           
 10 Damon Crumplen               St. John's Kilma        46.45m        
      36.52m  40.56m  46.45m                                           
 11 Simon Folkerts               Smithville CHS          45.74m        
      44.06m  45.74m  44.44m                                           
 12 Brett Andrews                O'Gorman HS             45.22m        
      42.21m  45.22m  42.15m                                           
 13 Tyler Waliki                 Laura Secord SS         45.10m        
      42.07m  43.87m  45.10m                                           
 14 Carson Hendershott           Central Algoma          44.50m        
      44.50m  43.88m  44.41m                                           
 15 Matthew McKelvey             Richview - Islin        44.40m        
      44.40m  43.37m  42.52m                                           
 16 Braden Ream-Neal             Malvern - Toronto       44.31m        
      44.31m  FOUL  41.03m                                             
 17 Jason Soe                    Bloor - Toronto         43.84m        
      43.84m  43.64m  41.95m                                           
 18 Carlin Nielson               Midland SS              43.82m        
      40.03m  43.82m  42.40m                                           
 19 Sam Fennell                  E L Crossley CSS        43.65m        
      43.65m  41.16m  43.24m                                           
 20 Thomas Walser                St. Ignatius HS         42.62m        
      38.74m  FOUL  42.62m                                             
 21 Chris Simon                  St Joseph's CHS         41.23m        
      41.10m  41.23m  FOUL                                             
 22 Rhyan Rodrigues              St. Robert CHS          40.37m        
      40.37m  34.03m  40.35m                                           
 23 Colton Powley                Northern SS-SFal        39.54m        
      39.54m  FOUL  FOUL                                               
 24 Ryan Hill                    Haliburton HSS          38.42m        
      38.42m  37.13m  FOUL                                             

Event 87  Women Triple Jump Senior
============================================================================      
       OFSAA: ! 12.78m  2010        Carolina Ehrhardt, Espanola HS                
   Can Inter: * 12.78m  2010        Caroline Ehrhardt, Espanola HS                
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points      
============================================================================      
Finals                                                                            
  1 Taliyah Campbell             Markville SS            11.82m  -2.8  10         
     FOUL      11.44m(0.9) FOUL      11.82m(-2.8) FOUL      FOUL                  
  2 Jamilah James                Birchmount Park         11.77m  -2.9   8         
     11.05m(-1.9) 11.77m(-2.9) FOUL      11.41m(-2.8) FOUL      FOUL              
  3 Paige Doyle                  Robert F. Hall          11.69m  -0.4   6         
     10.93m(0.2) 10.70m(-1.4) 11.29m(-1.6) 11.23m(-2.2) 11.51m(-0.1) 11.69m(-0.4) 
  4 Sara Kovac                   EDEN                    11.52m  -1.7   5         
     11.52m(-1.7) 11.15m(-1.9) 11.08m(-1.1) 11.29m(-2.9) 11.26m(-1.1) 11.38m(-1.9)
  5 Abby Woods                   Ross, John F.           11.22m  -0.1   4         
     10.46m(-1.9) FOUL      11.22m(-0.1) 10.68m(-2.3) 10.80m(-1.1) 11.21m(-0.0)   
  6 Marissa Dubois               Westdale SS             11.03m  -1.3   3         
     FOUL      10.91m(-1.1) FOUL      10.96m(-1.6) 10.47m(-1.4) 11.03m(-1.3)      
  7 Cloe Gravelle                ESP De La Salle         11.01m   NWI   2         
     10.73m(-2.6) FOUL      11.01m(-0.0) 10.89m(-2.3) FOUL      10.65m(-0.2)      
  8 Jenny Drane                  Lockerby Comp Sc        10.92m  -1.4   1         
     10.92m(-1.4) 10.70m(-0.4) 10.58m(-1.3) 10.59m(-0.0) FOUL      FOUL           
  9 Clare Thompson               Ursuline College        10.88m   0.5             
     FOUL      FOUL      10.88m(0.5)                                              
 10 Alleyah Hinds                Notre Dame CSS          10.84m  -1.4             
     10.84m(-1.4) FOUL      FOUL                                                  
 11 Dee MacKintosh               Leaside - Toronto       10.80m  -1.4             
     10.80m(-1.4) 10.56m(-0.9) FOUL                                               
 12 Julia Diemart                Bear Creek SS           10.79m  -1.0             
     10.51m(-1.4) FOUL      10.79m(-1.0)                                          
 13 Britany Vernon               Joan of Arc -Mis        10.73m  -1.9             
     10.22m(-1.0) 10.51m(-1.3) 10.73m(-1.9)                                       
 14 Keely Gibb                   General Amherst         10.70m  -1.3             
     FOUL      10.70m(-1.3) FOUL                                                  
 15 Kasey Andrews                Thousand Islands        10.61m  -2.0             
     10.32m(-1.2) 10.61m(-2.0) 9.59m(-1.7)                                        
 16 Renee Auger                  St. Charles Coll        10.53m  -0.8             
     10.53m(-0.8) FOUL      FOUL                                                  
 17 Megan Miaro                  Longfields-David        10.39m  -0.2             
     10.34m(-0.8) FOUL      10.39m(-0.2)                                          
 18 Jushvina Mohan               Michael Power/St        10.38m   NWI             
     10.14m(-1.6) 10.16m(-2.2) 10.38m(-0.0)                                       
 19 Cameron Vandervalk-Phill     Bayview SS              10.10m  -0.4             
     FOUL      9.81m(-0.5) 10.10m(-0.4)                                           
 20 Sydney Wootton               Saunders - London       10.08m  -1.4             
     9.77m(-1.7) 10.08m(-1.4) 10.04m(-1.5)                                        
 21 Maya Fortin                  Kapuskasing DHS          9.14m  -1.6             
     9.14m(-1.6) FOUL      FOUL                                                   
 -- Kerry-Ann James              Newtonbrook - No          FOUL                   
     FOUL      FOUL      FOUL                                                     
 -- Megan Breukelman             W Churchill -TBa          FOUL                   
     FOUL      FOUL      FOUL                                                     

Event 22  Men Long Jump Midget
============================================================================
       OFSAA: ! 6.64m  2006        Carlin McLean, Orchard Park SS           
   Can Inter: * 7.75m  1990        Brian Thomas, Central Technical School   
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Shahmir Khan                 Glenview Park            6.35m   0.2  10   
     5.98m(1.2) 6.16m(+0.0) 6.35m(0.2) FOUL      FOUL      FOUL             
  2 Joshua Hanghton              Marguerite d'You         6.30m  -0.8   8   
     5.79m(0.9) 6.30m(-0.8) PASS      5.49m(+0.0) 6.00m(0.2) 6.30m(-0.8)    
  3 Will Hamill                  Jean Vanier -Col         6.29m   0.2   6   
     6.29m(0.2) 6.18m(0.2) 6.16m(0.2) FOUL      6.29m(-0.4) 6.27m(0.6)      
  4 Aaron Paynter                Bishop Allen Aca         6.19m   0.5   5   
     5.98m(1.4) 5.91m(+0.0) 5.77m(+0.0) 5.90m(-1.0) 6.06m(-0.1) 6.19m(0.5)  
  5 Japhet Divita                ESP Louis-Riel           6.08m   0.2   4   
     FOUL      5.59m(-0.8) 5.99m(+0.0) 5.95m(1.5) 5.68m(0.3) 6.08m(0.2)     
  6 Christopher Guessan          Samuel-Genest            6.07m  -0.4   3   
     6.07m(-0.4) 5.79m(0.3) 5.83m(-0.8) 6.05m(0.8) 5.96m(-0.1) FOUL         
  7 Connor Kelly                 St Mary -Brockv          5.85m  -0.5   2   
     5.82m(0.2) 5.59m(+0.0) 5.85m(-0.5) 5.85m(-0.8) 5.59m(+0.0) 5.67m(-0.8) 
  8 Isaac Mapp                   Preston - Cambridge     J5.85m   0.7   1   
     FOUL      5.85m(0.7) 5.73m(-0.8) 5.55m(-0.4) FOUL      FOUL            
  9 Liam Chapin                  Philip Pocock SS         5.82m   0.3       
     4.51m(+0.0) 5.82m(0.3) 5.81m(-0.1)                                     
 10 Devonte Ballantyne           Strathroy  D C I        J5.82m   0.2       
     5.22m(0.2) FOUL      5.82m(0.2)                                        
 11 David Tysick                 Timiskaming DSS          5.71m  -1.2       
     5.64m(1.0) 5.71m(-1.2) 5.52m(+0.0)                                     
 12 Eli Shannon                  ENSS                     5.68m  -0.2       
     5.42m(+0.0) 5.68m(-0.2) 5.60m(+0.0)                                    
 13 Evan John                    E.J. Lajeunesse         J5.68m   0.6       
     5.51m(-0.4) 5.68m(0.6) 4.77m(0.3)                                      
 14 Joshua McCarroll             Maple HS - Maple        J5.68m   0.2       
     FOUL      FOUL      5.68m(0.2)                                         
 15 Phonarlen Burrell            St. Augustine SS         5.63m  -0.1       
     5.49m(-0.9) 5.32m(0.5) 5.63m(-0.1)                                     
 16 Sekina Scheibler             Fort Frances HS          5.39m   0.2       
     5.39m(0.2) 5.12m(1.4) 4.43m(+0.0)                                      
 17 Marvin Del Mundo             Marshall McLuhan        J5.39m  -0.8       
     5.39m(-0.8) FOUL      FOUL                                             
 18 Rafiu Billah                 Woburn - Scarbor         5.30m  -0.4       
     5.30m(-0.4) 5.14m(-0.4) FOUL                                           
 19 Yihang Qin                   Abbey Park HS            5.17m  -0.2       
     5.12m(-0.5) 5.17m(-0.2) 4.75m(-0.2)                                    
 20 Alex Tasse                   Notre-Dame -Sudb         5.05m   0.2       
     4.92m(-2.8) 4.92m(0.2) 5.05m(0.2)                                      
 21 Chemar Hensley               Innisdale SS             4.92m  -0.8       
     4.92m(-0.8) FOUL      FOUL                                             
 22 Lawrence Colford             O'Gorman HS              4.83m   0.2       
     4.68m(0.6) 4.83m(0.2) 4.83m(-0.4)                                      

Event 93  Women Javelin Throw Senior
=======================================================================
       OFSAA: ! 49.48m  1986        Louise Perrault, Arnprior DHS      
   Can Inter: * 51.94m  1984        Cheryl Coker, Carleton Place HS    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Ashley Pryke                 Crestwood SS            42.19m   10   
      42.19m  FOUL  39.96m  36.09m  38.28m  40.06m                     
  2 Samantha Buck                OD/Park SS              40.12m    8   
      38.64m  37.24m  36.45m  37.08m  FOUL  40.12m                     
  3 Alexis Brenzil               Centennial -Well        39.68m    6   
      38.91m  38.37m  37.51m  37.78m  38.28m  39.68m                   
  4 Emily Good                   Central Algoma          37.70m    5   
      31.91m  32.17m  35.63m  33.11m  35.80m  37.70m                   
  5 Danika Falvo                 Notre-Dame -Sudb        36.36m    4   
      36.36m  34.60m  34.95m  33.30m  FOUL  34.30m                     
  6 Denise Balogh                Cardinal Carter         36.02m    3   
      33.48m  31.72m  36.02m  34.85m  32.93m  34.47m                   
  7 Abby Brandon                 Perth & District        35.53m    2   
      35.53m  32.55m  FOUL  FOUL  34.11m  FOUL                         
  8 Tory Harshman                St. Mary's (OS)         34.82m    1   
      31.52m  32.77m  34.01m  34.82m  32.20m  FOUL                     
  9 Maya Kelly                   London Central          33.11m        
      33.11m  32.36m  32.52m                                           
 10 Emily O'Bright               Sandwich - Windsor     J33.11m        
      29.79m  30.73m  33.11m                                           
 11 Chelsey Mondoux-Hebert       Trenton HS              32.87m        
      31.01m  29.22m  32.87m                                           
 12 Tessah MacDowall             Timiskaming DSS         31.43m        
      26.44m  26.65m  31.43m                                           
 13 Jessica Roach                OD/Park SS              30.16m        
      28.97m  30.16m  28.91m                                           
 14 Dara Karakolis               Birchmount Park         29.94m        
      29.94m  FOUL  29.25m                                             
 15 Briana Wice                  Saltfleet DHS           29.81m        
      29.81m  29.51m  27.94m                                           
 16 Keirra Allen                 Michael Power/St        29.76m        
      28.92m  29.76m  26.74m                                           
 17 Elisa Mawby                  Dryden HS - Dryden      29.65m        
      29.58m  29.65m  FOUL                                             
 18 Kylie Butler                 E L Crossley CSS        28.48m        
      27.37m  28.48m  FOUL                                             
 19 Niki Galioto                 Michael Power/St        28.45m        
      23.85m  28.45m  28.10m                                           
 20 Jennifer Bucci               Bishop Allen Aca        28.41m        
      28.41m  FOUL  FOUL                                               
 21 Isabelle Larocque            ESP De La Salle         27.56m        
      27.53m  27.56m  FOUL                                             
 22 Lee-Ann Skulj                Centennial -Well        27.41m        
      26.53m  27.41m  FOUL                                             
 23 Fiona Weaver                 Almaguin Highlan        25.79m        
      25.08m  24.56m  25.79m                                           
 24 Morgan Bates                 Ingersoll               25.57m        
      FOUL  FOUL  25.57m                                               

Event 84  Men Pole Vault Senior
=======================================================================
 Starting Height 2.70m                                                 
       OFSAA: ! 4.87m  1984        Rob Lindsay, South Carleton HS      
   Can Inter: * 5.10m  1985        Doug Wood, F. E. Madill SS          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Ross Benn                    Maximilian Kolbe         4.50m   10   
     2.70 3.00 3.20 3.40 3.60 3.75 3.90 4.05 4.20 4.35 4.50 4.65       
      ---  ---  ---  ---  ---  ---  ---    O    O    O    O  XXX       
  2 Thomas Weigl                 Jacob Hespeler           4.35m    8   
     2.70 3.00 3.20 3.40 3.60 3.75 3.90 4.05 4.20 4.35 4.50            
      ---  ---  ---  ---  ---  ---    O    O   XO    O  XXX            
  3 Joel Mueller                 Ridgeway-Crystal        J4.35m    6   
     2.70 3.00 3.20 3.40 3.60 3.75 3.90 4.05 4.20 4.35 4.50            
      ---  ---  ---  ---  ---  ---  ---   XO   XO    O  XXX            
  4 Nathaniel Mechler            Elmira - Elmira         J4.35m    5   
     2.70 3.00 3.20 3.40 3.60 3.75 3.90 4.05 4.20 4.35 4.50            
      ---  ---  ---  ---  ---    O  ---  XXO  XXO    O  XXX            
  5 Daniel Gleason               Lawrence Park -          4.20m    4   
     2.70 3.00 3.20 3.40 3.60 3.75 3.90 4.05 4.20 4.35 4.50            
      ---  ---  ---  ---  ---  ---    O   XO   XO  X--   XX            
  6 Brad Gyemi                   St. Anne - Windsor       4.05m    3   
     2.70 3.00 3.20 3.40 3.60 3.75 3.90 4.05 4.20                      
      ---  ---  ---  ---  ---    O  XXO  XXO  XXX                      
  7 Michael Iwamoto              Lawrence Park -          3.75m    2   
     2.70 3.00 3.20 3.40 3.60 3.75 3.90                                
      ---  ---  ---    O   XO    O  XXX                                
  8 Brian Anderson               Oakridge - London       J3.75m    1   
     2.70 3.00 3.20 3.40 3.60 3.75 3.90                                
      ---  ---  ---  ---  ---   XO  XXX                                
  9 Ryley Mehta                  Crescent School         J3.75m        
     2.70 3.00 3.20 3.40 3.60 3.75 3.90                                
      ---    O  ---   XO    O   XO  XXX                                
 10 Joseph Famulari              Maximilian Kolbe         3.60m        
     2.70 3.00 3.20 3.40 3.60 3.75                                     
      ---  ---  ---  ---    O  XXX                                     
 11 Chad Caskenette              Thousand Islands        J3.60m        
     2.70 3.00 3.20 3.40 3.60 3.75                                     
      ---  ---    O    O   XO  XXX                                     
 12 Kevin Nam                    William Mulock          J3.60m        
     2.70 3.00 3.20 3.40 3.60 3.75                                     
      ---  ---  ---    O  XXO  XXX                                     
 13 Nick Sauve                   St Lawrence SS           3.40m        
     2.70 3.00 3.20 3.40 3.60                                          
      ---  ---    O    O  XXX                                          
 14 Tom Dumbrille                Thousand Islands        J3.40m        
     2.70 3.00 3.20 3.40 3.60                                          
      ---  ---  XXO    O  XXX                                          
 15 Noah Serre                   Notre-Dame -Sudb        J3.40m        
     2.70 3.00 3.20 3.40 3.60                                          
        O    O    O  XXO  XXX                                          
 16 Austin Valjas                St. Andrew's Col        J3.40m        
     2.70 3.00 3.20 3.40 3.60                                          
      ---  ---   XO  XXO  XXX                                          
 17 Andrew Snowden               Penetang SS             J3.40m        
     2.70 3.00 3.20 3.40 3.60                                          
      ---  ---  XXO  XXO  XXX                                          
 18 Brayden Crowder              E L Crossley CSS         3.20m        
     2.70 3.00 3.20 3.40                                               
      ---  ---   XO  XXX                                               
 19 Mathieu Kingsley             Notre-Dame -Sudb         3.00m        
     2.70 3.00 3.20                                                    
        O    O  XXX                                                    
 20 Jared Loyer                  Lockerby Comp Sc        J3.00m        
     2.70 3.00 3.20                                                    
       XO    O  XXX                                                    
 -- Devin Hewitt                 Thousand Islands            NH        
     2.70 3.00 3.20                                                    
      ---  ---  XXX                                                    

Event 54  Men Long Jump Junior
============================================================================
       OFSAA: ! 7.09m  2010        Mitch O'Donnell, Forest Heights CI       
   Can Inter: * 7.75m  1990        Brian Thomas, Central Technical School   
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Logan Panek                  Sandwich - Windsor       6.90m  -1.4  10   
     6.42m(-2.0) 6.13m(-2.7) 6.30m(-2.7) 6.69m(-0.5) FOUL      6.90m(-1.4)  
  2 Eric Mitchell                Notre Dame -CaPl         6.83m  -0.7   8   
     6.39m(-1.0) 6.36m(-0.0) 6.09m(-2.6) 6.52m(-0.8) 6.83m(-0.7) 6.56m(-2.1)
  3 Scott Peel                   Fenelon Falls SS         6.67m  -1.1   6   
     6.01m(-2.5) 6.02m(-3.0) 6.31m(-0.4) 6.34m(-1.8) FOUL      6.67m(-1.1)  
  4 Kenny Siharath               Cameron Heights          6.62m  -3.2   5   
     5.82m(-2.1) 6.05m(-2.4) 6.23m(-1.4) 6.28m(-1.7) 6.44m(-1.1) 6.62m(-3.2)
  5 Ben Snider                   ENSS                     6.52m  -1.3   4   
     5.96m(-1.6) 6.31m(-0.7) 6.21m(-1.7) 6.06m(-2.7) 6.15m(-3.0) 6.52m(-1.3)
  6 Jacob Fraser                 Bill Crothers SS         6.29m  -0.4   3   
     5.46m(-1.6) 5.54m(-2.4) 6.05m(-1.4) 5.72m(-0.8) 5.44m(-0.5) 6.29m(-0.4)
  7 Emmanuel Akingbola           Wilfrid Laurier-         6.25m  -2.2   2   
     6.25m(-2.2) 6.23m(-1.5) 6.09m(-1.4) 5.85m(-1.1) 5.95m(-1.8) 5.47m(-2.2)
  8 Jacob Bilous                 Dryden HS - Dryden       6.19m  -1.2   1   
     FOUL      5.89m(-2.3) 5.97m(-1.9) 6.19m(-1.2) 6.12m(-0.8) 6.15m(-1.7)  
  9 Keyshaun Jordan              McGregor                 5.95m  -1.6       
     5.95m(-1.6) 5.59m(-0.8) 5.88m(-1.9)                                    
 10 Akim Olak                    Bear Creek SS            5.89m   0.1       
     5.89m(0.1) 5.47m(-2.2) FOUL                                            
 11 Adam Lee                     Ross, John F.            5.85m  -1.6       
     5.84m(-2.4) 5.49m(-1.6) 5.85m(-1.6)                                    
 12 Connor Vandergeer            St Mary - Hamilt         5.80m  -1.5       
     5.66m(-2.8) 5.80m(-1.5) 5.60m(-0.5)                                    
 13 Ahillan Ilangko              Bill Crothers SS         5.79m  -0.5       
     5.79m(-0.5) 5.65m(-1.9) 4.88m(-1.7)                                    
 14 Jake Andrews                 A. N. Myer SS           J5.79m  -2.0       
     5.79m(-2.0) FOUL      FOUL                                             
 15 Mavrick Snider               Bayridge - Kingston      5.73m  -1.5       
     5.41m(-0.7) 5.57m(-2.0) 5.73m(-1.5)                                    
 16 Carmelo Beltran              Bishop Allen Aca         5.71m  -2.5       
     FOUL      5.69m(-1.6) 5.71m(-2.5)                                      
 17 Jordan Ruggles               Parry Sound HS           5.68m  -1.6       
     5.68m(-1.6) 5.48m(-1.3) FOUL                                           
 18 Cody Lapierre                F. J. McElligott         5.57m  -0.7       
     5.57m(-0.7) 5.39m(-2.5) 5.29m(-1.7)                                    
 19 Christian Janzen             Westmount SS-Ham         5.53m  +0.0       
     4.33m(-1.7) 5.46m(-3.0) 5.53m(+0.0)                                    
 20 Jarod Roy                    W. C. Eaket SS           5.46m  -2.4       
     FOUL      5.46m(-2.4) FOUL                                             
 21 Zacharie Lachance            ESP Renaissance          5.14m  -2.1       
     5.10m(-0.8) FOUL      5.14m(-2.1)                                      
 22 Robert Antwi                 Newtonbrook - No         3.92m  -3.1       
     FOUL      FOUL      3.92m(-3.1)                                        
 -- Zach McCall                  Malvern - Toronto         FOUL             
     FOUL      FOUL      FOUL                                               
 -- Phil Buskey                  St Mary - Hamilt          FOUL             
     FOUL      FOUL      FOUL                                               

Event 49  Women High Jump Junior
=======================================================================
 Startiing Height 1.30m                                                
       OFSAA: ! 1.75m  2007        Michelle Theophille, Father Leo J Au
   Can Inter: * 1.88m  1979        Julie White, Brampton Centennial SS 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Haley Adams                  All Saints - Kanata      1.63m   10   
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 1.66                      
      ---  ---  ---    O    O    O  XXO  XXO  XXX                      
  2 Emily Branderhorst           London Christian        J1.63m    8   
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 1.66                      
      ---  ---  ---    O    O   XO  XXO  XXO  XXX                      
  3 Katie Beaudry                Lord Dorchester          1.60m    6   
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63                           
      ---  ---  ---  ---    O    O  XXO  XXX                           
  4 Chelsea Hayden               Medway - Arva           J1.60m    5   
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63                           
      ---  ---  ---    O    O  XXO  XXO  XXX                           
  5 Rowan Thomas                 Governor Simcoe          1.55m    4   
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60                                
      ---  ---    O    O   XO   XO  XXX                                
  6 Taylor McCullough            Bayside                 J1.55m    3   
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60                                
      ---    O    O    O    O  XXO  XXX                                
  7 Amanda Black                 Kingston CVI            J1.55m    1.50
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60                                
      ---  ---    O    O   XO  XXO  XXX                                
  7 Meagan Vernon                Joan of Arc -Mis        J1.55m    1.50
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60                                
      ---  ---    O   XO    O  XXO  XXX                                
  9 Eseosa Nosakhare             Bluevale - Waterloo      1.50m        
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                     
      ---    O    O    O    O  XXX                                     
 10 Miranda Montgomery           Thousand Islands        J1.50m        
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                     
      ---    O    O   XO    O  XXX                                     
 11 Lauren Perrier               St Patrick -TBay        J1.50m        
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                     
        O    O    O    O  XXO  XXX                                     
 12 Remy Slapsys                 Maximilian Kolbe         1.45m        
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50                                          
        O    O   XO    O  XXX                                          
 13 Taylor Wohlschutz            St. Robert CHS          J1.45m        
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50                                          
        O    O    O   XO  XXX                                          
 13 Rasheeda Gurley              Marshall McLuhan        J1.45m        
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50                                          
        O    O    O   XO  XXX                                          
 15 Jessi denBoer                Unity Christian         J1.45m        
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50                                          
        O   XO    O   XO  XXX                                          
 16 Amanda Wilson                Thornlea SS             J1.45m        
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50                                          
        O    O    O  XXO  XXX                                          
 17 Kissiah Griffiths            T A Blakelock HS        J1.45m        
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50                                          
      ---    O   XO  XXO  XXX                                          
 18 Madison Melo                 Bishop Allen Aca         1.40m        
     1.30 1.35 1.40 1.45                                               
        O   XO    O  XXX                                               
 18 Sierra Davies-Barlow         Blessed Trinity          1.40m        
     1.30 1.35 1.40 1.45                                               
      ---   XO    O  XXX                                               
 20 Georgia MacDonald            St. Clement's Sc        J1.40m        
     1.30 1.35 1.40 1.45                                               
        O   XO  XXO  XXX                                               
 21 Makinna Givens               Timiskaming DSS          1.35m        
     1.30 1.35 1.40                                                    
      ---    O  XXX                                                    
 22 Safi Komasa                  St. Joseph's Col        J1.35m        
     1.30 1.35 1.40                                                    
        O   XO  XXX                                                    
 23 Kennedy Sikora               Lockerby Comp Sc         1.30m        
     1.30 1.35                                                         
      XXO  XXX                                                         

Event 26  Men Shot Put Midget
=======================================================================
       OFSAA: ! 16.95m  2006        Jackson Gray, Sarnia CI &TS        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Braedon Fitzpatrick          Robert F. Hall          15.20m   10   
      15.20m  15.11m  14.37m  13.68m  FOUL  15.01m                     
  2 Josh Iovino                  Sandwich - Windsor      14.90m    8   
      14.90m  14.75m  FOUL  14.13m  14.63m  14.13m                     
  3 Emmanuelle Ajiroba           St. Augustine SS        14.66m    6   
      14.05m  14.66m  14.05m  FOUL  14.01m  13.84m                     
  4 Nathan Gould                 Ingersoll               14.36m    5   
      14.30m  13.11m  14.23m  13.34m  13.52m  14.36m                   
  5 Blake McConville             Sandwich - Windsor      14.24m    4   
      14.06m  13.20m  13.86m  14.11m  14.24m  14.06m                   
  6 Dennis Adu                   Marshall McLuhan        14.15m    3   
      FOUL  13.95m  13.92m  13.79m  14.15m  14.08m                     
  7 Rimi Olatunji                Brampton Christi        13.90m    2   
      13.02m  13.16m  13.39m  13.55m  13.07m  13.90m                   
  8 Luke Rosati                  Chaminade Colleg        13.50m    1   
      13.01m  13.50m  13.42m  12.94m  12.44m  13.36m                   
  9 Jordan Jackson               Blessed Mother T        13.16m        
      FOUL  11.81m  13.16m                                             
 10 Simon Black                  Milton DHS              13.02m        
      13.02m  11.79m  12.50m                                           
 11 Oderah Pecore                ESC Jeanne-Lajoi        12.62m        
      FOUL  12.62m  11.96m                                             
 12 Jarrod Neniska               St T Aquinas Ken        12.46m        
      12.46m  12.18m  FOUL                                             
 13 Sid Sideratos                Seaway DHS              12.14m        
      12.14m  11.67m  11.40m                                           
 14 Ron Huang                    Markville SS            12.10m        
      12.10m  11.29m  FOUL                                             
 15 Omar Komeha                  Frontenac SS            11.94m        
      11.61m  11.93m  11.94m                                           
 16 Vithusan Jeevaratnam         Middlefield CI         J11.94m        
      11.94m  9.87m  11.83m                                            
 17 Xander Ketrzynski            Windfields Jr. -        11.90m        
      11.90m  11.47m  10.83m                                           
 18 Luke McGill                  College Avenue S S      11.82m        
      11.82m  11.29m  11.24m                                           
 19 Chukwadi Owo                 St. Peter's CSS         11.76m        
      11.76m  11.01m  11.57m                                           
 20 Chris Grimard                Northern SS-SFal        11.62m        
      11.62m  11.51m  11.55m                                           
 21 Malcom Princivil             Franco-Cite - NC        11.57m        
      11.24m  11.50m  11.57m                                           
 22 Dominique Leblanc            Almaguin Highlan        10.85m        
      10.85m  10.72m  10.57m                                           
 23 Victor Polowy                Roland Michener          9.35m        
      9.12m  9.00m  9.35m                                              

Event 62  Men Javelin Throw Junior
=======================================================================
       OFSAA: ! 69.28m  2009        Trent Corney, Thousand Islands SS  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Damon Lewis                  Iona CSS                54.66m   10   
      51.21m  53.32m  54.03m  54.43m  FOUL  54.66m                     
  2 Josh Mather                  Strathroy  D C I        54.04m    8   
      51.75m  52.71m  54.04m  FOUL  49.46m  48.17m                     
  3 Tim Hatton                   Northern SS-SFal        50.54m    6   
      45.24m  45.42m  49.00m  50.54m  49.88m  46.16m                   
  4 Marlow Carter                Holy Cross              50.25m    5   
      48.05m  49.02m  49.37m  50.25m  48.25m  49.21m                   
  5 Allyn Wark                   Almonte                 50.11m    4   
      47.35m  49.39m  FOUL  37.21m  44.96m  50.11m                     
  6 Jacky Weng                   Dr.Norman Bethun        49.60m    3   
      48.25m  49.60m  49.30m  47.33m  46.77m  47.36m                   
  7 Ryan Lau                     Markham DHS             49.14m    2   
      46.03m  49.14m  40.71m  39.73m  44.10m  41.35m                   
  8 Glen Abernethy               Nouvelle Allianc        48.47m    1   
      47.59m  FOUL  48.47m  FOUL  43.20m  45.00m                       
  9 Josh Bifolchi                Sir R Borden Nep        48.13m        
      40.96m  38.14m  48.13m                                           
 10 Matthew Moreau               Elmvale DHS             47.84m        
      47.84m  44.68m  42.39m                                           
 11 Derek Seguin                 ESC Theriault           45.27m        
      44.32m  43.43m  45.27m                                           
 12 Tomas Sorra                  St. Michael's Co        44.51m        
      43.98m  37.50m  44.51m                                           
 13 David Craig                  St Theresa CSS          44.10m        
      40.62m  44.10m  41.82m                                           
 14 Josh Hare                    St Mary -Brockv         43.88m        
      28.72m  43.88m  43.88m                                           
 15 Faisal Jamkhandi             Mentor College          43.80m        
      40.98m  37.03m  43.80m                                           
 16 Nevin Novacco                Belle River             43.15m        
      42.95m  42.84m  43.15m                                           
 17 Josh Knight                  East York - Toronto     42.69m        
      42.69m  32.72m  36.90m                                           
 18 Manipal Osahan               Central Algoma          42.37m        
      42.32m  42.37m  FOUL                                             
 19 Adam Stinziani               Martingrove Coll        41.85m        
      24.23m  FOUL  41.85m                                             
 20 Andy Coleman                 Almaguin Highlan        41.59m        
      FOUL  41.59m  39.53m                                             
 21 Joseph Jones                 Blessed Trinity         41.00m        
      41.00m  37.89m  39.74m                                           
 22 Wyatt Gordon                 Lake Superior HS        40.20m        
      30.39m  40.20m  FOUL                                             
 23 Keynen Lynett                E L Crossley CSS        39.09m        
      39.09m  38.34m  37.85m                                           
 24 Josh Moorhouse               Medway - Arva           38.20m        
      38.20m  FOUL  FOUL                                               

 
Post to:
Post as: 
Hashtags: #ofsaa