Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Our Media/Results from OFSAA Metro Regional Track Championships  

Select Year:

OFSAA Metro Regional Track Championships
May 28th - May 29th
Toronto, Ontario, Canada
 

Our Results

OFSAA Metro Regional Track Championships
May 28, 2014 to May 29, 2014
Various Locations, Toronto, ON, CA
 

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 3k | 300h | 4x100m | Shot | Discus
 
Womens 100m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
5 Maddocks, Isabel   Loretto Abbey 13.72 -0.5 1  
 
Womens 200m Junior Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
5 Leon, Calvi   Loretto Abbey 27.15 -0.5 1  
 
Womens 200m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
2 Leon, Calvi   Loretto Abbey 27.06 +0.9 3  
 
Womens 400m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
4 Leon, Calvi   Loretto Abbey 1:01.34 1  
 
Womens 400m Junior Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
2 Leon, Calvi   Loretto Abbey 1:03.49 3  
 
Womens 400m Midget Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
3 Graziano, Alexia   Loretto Abbey 1:05.95 1  
5 Smith, Rachel   Loretto Abbey 1:07.32 2  
 
Womens 800m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rodrigues, Ava   Loretto Abbey 2:38.54 1  
 
Womens 1500m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
4 Harris, Emma   Loretto Abbey 5:01.05 2  
10 Douglas, Jacqueline   Loretto Abbey 5:21.75 2  
 
Womens 1500m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
10 Gualtieri, Enza   Loretto Abbey 5:21.18 2  
1 Rodrigues, Ava   Loretto Abbey 5:29.20 1  
 
Womens 3000m Junior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
3 Harris, Emma   Loretto Abbey 10:55.79 1  
8 Douglas, Jacqueline   Loretto Abbey 11:25.65 1  
 
Womens 3000m Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
6 Gualtieri, Enza   Loretto Abbey 11:33.80 1  
14 Watson, Jade   Loretto Abbey 12:22.33 1  
 
Womens 300m Hurdles Midget Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
3 McDonald, Julia   Loretto Abbey 49.79 3  
 
Womens 4x100m Relay Junior Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
3 Berardi, Morley,
Lancefie, Leon
  Loretto Abbey 56.48 1  
 
Womens 4x100m Relay Midget Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
3 Maddocks, Quintero,
Muccin, Smith
  Loretto Abbey 54.66 2  
 
Womens 4x100m Relay Senior Back to top
  Name   School Finals H# Pts
6 Retonda, Rizzo,
Sebastia, Caranci
  Loretto Abbey 51.93 1  
 
Womens 4x100m Relay Senior Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
2 Relay Team   Loretto Abbey 52.23 2  
 
Womens Shot Put Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
2 Hanson, Alison   Loretto Abbey 10.33m(33'10.5) 1  
 
Womens Discus Senior Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
4 Hanson, Alison   Loretto Abbey 29.81m(97'9.5) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 

 

2014 Results - OFSAA Metro Regional Track Championships

Published by RunnerSpace.com/OFSAA on May 29 2014, 10:30 PM
Attached Documents
Complete ResultsPosted 05/29/2014 (353 downloads)

RunnerSpace.com/OFSAA

Map of Regions

East | West | South | Central | Metro

Neil McNeil High School
Hy-Tek's MEET MANAGER  4:59 PM  29/05/2014  Page 1
Metro Track & Field Championship
27/05/2014 to 29/05/2014
Results

Event 1  Women 100 Meter Dash Midget
================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 12.20  2008        Cassandra Pascal, St. Marcell
   Can Inter: * 11.54  2002        Ashley Purnell, St. Mark HS
 Can Inter 2: * 11.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.5
  1 Kyona Brand                  Vaughan Road - T         13.28Q
  2 Jennifer Amergo              Father Henry Car         13.42Q
  3 Tonie Parker                 Wexford CSA- Sca         13.50q
  4 Simi Komolafe                Birchmount Park          13.66
  5 Isabel Maddocks              Loretto Abbey -          13.72
  6 Kayla Whyte                  Wilfrid Laurier-         14.17
  7 Shiloh Bell-Higgins          Forest Hill - To         14.53
  8 Tishel Esmie                 Newtonbrook - No         14.58
Heat  2 Preliminaries   Wind: -1.0
  1 Faisalat Adeyshian           Father Henry Car         13.26Q
  2 Tia-K Kellyman               Martingrove Coll         13.35Q
  3 Megan Herring                Hillfield-Strath         13.51q
  4 Ebonie John                  Cedarbrae  - Sca         13.59
  5 Temi Akintan                 Hillfield-Strath         13.70
  6 Abby Otu                     Father Henry Car         13.72
  7 Michaela Richardson          North Toronto -          13.98
  8 Jackie Le Feuvre             Greenwood College        14.32
Heat  3 Preliminaries   Wind: -0.2
  1 Arielle Tessier              Villanova College        12.56Q
  2 Latanya Pinnock              Windfields Jr. -         13.27Q
  3 Whitney Acheampong           Emery - North York       13.60
  4 Kaneisha Lewin               Downsview - Nort         13.83
  5 Sydney Frigerio              North Toronto -          13.97
  6 Eleni Anastasiadis           North Toronto -          14.11
  7 Phoebe Wolfe                 Etobicoke  Arts          14.12
  8 Laura Luasa-Ludiazo          Silverthorn - Et         14.31

Event 1  Women 100 Meter Dash Midget
================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 12.20  2008        Cassandra Pascal, St. Marcell
   Can Inter: * 11.54  2002        Ashley Purnell, St. Mark HS
 Can Inter 2: * 11.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: +0.0
  1 Arielle Tessier              Villanova College        12.35
  2 Faisalat Adeyshian           Father Henry Car         13.23
  3 Kyona Brand                  Vaughan Road - T         13.27
  4 Megan Herring                Hillfield-Strath         13.30
  5 Jennifer Amergo              Father Henry Car         13.44
  6 Tia-K Kellyman               Martingrove Coll         13.57
  7 Tonie Parker                 Wexford CSA- Sca         13.94

Event 2  Men 100 Meter Dash Midget
================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 10.89  1981        Keith Dormond, Graham B. Warr
   Can Inter: * 10.41  1994        Carlton Chambers, Ascension o
 Can Inter 2: * 10.4h  1975        Hugh Spooner, Newtonbrook SS
 Can Inter 3: * 10.4h  1978        Desai Williams, Northview Hei
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.3
  1 Tolulope Taiwo               R.H. King Academy        11.56Q
  2 Emmanuel Akingbola           Wilfrid Laurier-         11.92Q
  3 Jeanmarl Nathaniel           Emery - North York       12.05q
  4 Malek Richardson             Newtonbrook - No         12.20
  5 John Berry                   St. Michael's Co         12.36
  6 Tyrese Palmer                West Humber - Re         12.57
Heat  2 Preliminaries   Wind: -1.7
  1 Tyreak Stanley               Newtonbrook - No         11.78Q
  2 Dan Kazumba                  Father Henry Car         11.85Q
  3 Justin Guy                   Lester B. Pearso         12.16q
  4 Emmanuel Richards            Birchmount Park          12.49
  5 Kareem Brugmann              Riverdale - Toronto      12.60
  6 Michael Cappizzano           Richview - Islin         12.89
  7 Stephen Brade                De La Salle Coll         13.28
Heat  3 Preliminaries   Wind: -0.2
  1 Khamal Stewart-Baynes        Father Henry Car         11.37Q
  2 Davede Buckham               Richview - Islin         11.96Q
  3 Adam Pharaoh                 Riverdale - Toronto      12.25
  4 Tyler Alexander              Brebeuf - Willow         12.27
  5 Basil Umeh                   Father Henry Car         12.46
  6 Robert Petkovski             Leaside - Toronto        12.50
  7 Chance Allick                Vaughan Road - T         13.48

Event 2  Men 100 Meter Dash Midget
================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 10.89  1981        Keith Dormond, Graham B. Warr
   Can Inter: * 10.41  1994        Carlton Chambers, Ascension o
 Can Inter 2: * 10.4h  1975        Hugh Spooner, Newtonbrook SS
 Can Inter 3: * 10.4h  1978        Desai Williams, Northview Hei
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: -0.6
  1 Khamal Stewart-Baynes        Father Henry Car         11.36
  2 Tolulope Taiwo               R.H. King Academy        11.38
  3 Dan Kazumba                  Father Henry Car         11.64
  4 Tyreak Stanley               Newtonbrook - No         11.81
  5 Emmanuel Akingbola           Wilfrid Laurier-         12.00
  6 Jeanmarl Nathaniel           Emery - North York       12.16
  7 Justin Guy                   Lester B. Pearso         12.21

Event 3  Women 200 Meter Dash Midget
================================================================
 Sponsor: Durham District School Board
       OFSAA: ! 24.32  2010        Christian Brennan, St. Mary C
   Can Inter: * 23.56  2011        Christian Brennan, St. Mary C
 Can Inter 2: * 23.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.1
  1 Eunice Boateng               Cedarbrae  - Sca         25.88Q
  2 Aliya White                  Richview - Islin         26.57Q
  3 Keiara Cunningham            Newtonbrook - No         27.25q
  4 Isabel DaCosta               Northview Height         27.62
  5 Kassidy Akposi               Father Henry Car         27.81
  6 Phoebe Wolfe                 Etobicoke  Arts          28.88
  7 Zoe Niles                    Leaside - Toronto        29.58
Heat  2 Preliminaries   Wind: -1.0
  1 Zoe Sherar                   Bloor - Toronto          25.97Q
  2 Tonie Parker                 Wexford CSA- Sca         26.59Q
  3 Jennifer Amergo              Father Henry Car         27.05q
  4 Temi Akintan                 Hillfield-Strath         27.78
  5 Madison Melo                 Bishop Allen Aca         28.01
  6 Kayla Whyte                  Wilfrid Laurier-         28.38
  7 Kaneisha Lewin               Downsview - Nort         28.70
  8 Elizabeth Ben                De La Salle Coll         29.52
Heat  3 Preliminaries   Wind: -0.6
  1 Arielle Tessier              Villanova College        26.00Q
  2 Kyona Brand                  Vaughan Road - T         27.46Q
  3 Paige Deeth                  Lawrence Park -          28.56
  4 Keyanna Toussaint            Notre Dame  - To         28.58
  5 Sydney Frigerio              North Toronto -          28.86
  6 Sofia Savio                  De La Salle Coll         30.34

Event 3  Women 200 Meter Dash Midget
================================================================
 Sponsor: Durham District School Board
       OFSAA: ! 24.32  2010        Christian Brennan, St. Mary C
   Can Inter: * 23.56  2011        Christian Brennan, St. Mary C
 Can Inter 2: * 23.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: -0.6
  1 Arielle Tessier              Villanova College        25.24
  2 Zoe Sherar                   Bloor - Toronto          26.02
  3 Eunice Boateng               Cedarbrae  - Sca         26.10
  4 Aliya White                  Richview - Islin         26.43
  5 Jennifer Amergo              Father Henry Car         26.98
  6 Keiara Cunningham            Newtonbrook - No         27.20
  7 Kyona Brand                  Vaughan Road - T         27.21
  8 Tonie Parker                 Wexford CSA- Sca         27.42

Event 4  Men 200 Meter Dash Midget
================================================================
 Sponsor: Durham District School Board
       OFSAA: ! 22.30  1991        Chris Robinson, Jacob Hespele
   Can Inter: * 20.95  1984        Atlee Mahorn, Central Technic
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -1.0
  1 Tolulope Taiwo               R.H. King Academy        23.58Q
  2 Nicholas Filippidas          De La Salle Coll         24.74Q
  3 Victor Ikonomov              Wilfrid Laurier-         24.96q
  4 Tim Falco                    St. John's K             25.90
  5 Kelvin Thai                  Northview Height         26.16
  6 Jae Woo Jun                  Martingrove Coll         27.81
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.2
  1 Khamal Stewart-Baynes        Father Henry Car         23.06Q
  2 Adam Pharaoh                 Riverdale - Toronto      24.54Q
  3 Isaiah Prentice-Whyte        St. Michael's Co         25.79
  4 Fahim Ansar                  Etobicoke - Isli         26.99
  5 Ben Morehead                 Bloor - Toronto          27.08
Heat  3 Preliminaries   Wind: -0.6
  1 Nathan Friginette            John Paul II Sca         23.40Q
  2 Dan Kazumba                  Father Henry Car         23.86Q
  3 Vahid Andrews                Birchmount Park          24.01q
  4 Kemar Soloman                John Polanyi CI-         25.08
  5 Kyran Bonner                 St. Michael's Co         25.40
  6 Dante Cappelli               Malvern - Toronto        26.70
  7 Jahmar Stinchcombe           York Memorial -          28.44

Event 4  Men 200 Meter Dash Midget
================================================================
 Sponsor: Durham District School Board
       OFSAA: ! 22.30  1991        Chris Robinson, Jacob Hespele
   Can Inter: * 20.95  1984        Atlee Mahorn, Central Technic
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 0.4
  1 Khamal Stewart-Baynes        Father Henry Car         22.96
  2 Tolulope Taiwo               R.H. King Academy        23.15
  3 Nathan Friginette            John Paul II Sca         23.19
  4 Dan Kazumba                  Father Henry Car         23.94
  5 Vahid Andrews                Birchmount Park          24.05
  6 Nicholas Filippidas          De La Salle Coll         24.68
  7 Victor Ikonomov              Wilfrid Laurier-         24.73
  8 Adam Pharaoh                 Riverdale - Toronto      24.94

Event 5  Women 400 Meter Dash Midget
================================================================
 Sponsor: Western University Mustangs
       OFSAA: ! 54.63  07/06/2013  Kyra Constantine, St Roch CSS
   Can Inter: * 52.69  2012        Christian Brennan, St. Mary C
       OFSAA: ! 54.63  07/06/2013  Kyra Constantine, St Roch CSS
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Keiara Cunningham            Newtonbrook - No       1:01.53Q
  2 Martha MacDonald             Havergal College       1:03.50Q
  3 Alexia Graziano              Loretto Abbey -        1:05.95
  4 Luocia Chen                  Windfields Jr. -       1:08.98
  5 Nathalie Colbourne           St. Clement            1:09.75
  6 Victoria Kyei                West Humber - Re       1:17.20
Heat  2 Preliminaries
  1 Zoe Sherar                   Bloor - Toronto        1:00.36Q
  2 Aliya White                  Richview - Islin       1:01.34Q
  3 Erika Yoshida                St. Patrick - To       1:02.83q
  4 Averil Bauer-Kong            St. Clement            1:06.86
  5 Rachel Smith                 Loretto Abbey -        1:07.32
  6 Tikeymah Williams            Wilfrid Laurier-       1:09.35
  7 Jackie Le Feuvre             Greenwood College      1:09.61
Heat  3 Preliminaries
  1 Tonie Parker                 Wexford CSA- Sca       1:00.28Q
  2 Mikaela Lucki                Bishop Allen Aca       1:02.84Q
  3 Hunter Rynda                 Lawrence Park -        1:04.06q
  4 Megan Abeller                Cedarbrae  - Sca       1:08.34
  5 Star-Lyte Haris              Wilfrid Laurier-       1:10.68
  6 Rhiannon Gersbach            Richview - Islin       1:14.05
  7 Jessica McBride              Westview Centenn       1:15.19

Event 5  Women 400 Meter Dash Midget
================================================================
 Sponsor: Western University Mustangs
       OFSAA: ! 54.63  07/06/2013  Kyra Constantine, St Roch CSS
   Can Inter: * 52.69  2012        Christian Brennan, St. Mary C
       OFSAA: ! 54.63  07/06/2013  Kyra Constantine, St Roch CSS
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 Tonie Parker                 Wexford CSA- Sca         59.65
  2 Zoe Sherar                   Bloor - Toronto        1:00.38
  3 Keiara Cunningham            Newtonbrook - No       1:01.56
  4 Mikaela Lucki                Bishop Allen Aca       1:02.06
  5 Aliya White                  Richview - Islin       1:02.14
  6 Martha MacDonald             Havergal College       1:02.18
  7 Erika Yoshida                St. Patrick - To       1:03.19
  8 Hunter Rynda                 Lawrence Park -        1:03.62

Event 6  Men 400 Meter Dash Midget
================================================================
 Sponsor: Western University Mustangs
       OFSAA: ! 50.54  2010        Andre Ford-Azonwanna, J. Card
   Can Inter: * 46.27  1987        Carl Folkes, Central Technica
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Kareem Brugmann              Riverdale - Toronto      56.61Q
  2 Ethan Hill                   Villanova College        57.60Q
  3 Dante Cappelli               Malvern - Toronto        58.83
  4 Amani Oyebade                Northview Height         58.94
  5 Jeremy Nkrumah               Runnymede - Toronto    1:02.70
Heat  2 Preliminaries
  1 Nathan Friginette            John Paul II Sca         52.08Q
  2 Tim Falco                    St. John's K             55.72Q
  3 Victor Ikonomov              Wilfrid Laurier-         57.04
  4 Isaiah Prentice-Whyte        St. Michael's Co         57.75
  5 Jonathan Telesford           Wilfrid Laurier-         58.29
  6 Andrew Schjerning            Etobicoke - Isli       1:04.41
Heat  3 Preliminaries
  1 Neil Francis                 Father Henry Car         54.83Q
  2 Jack Lawrence                Birchmount Park          55.28Q
  3 Kemar Soloman                John Polanyi CI-         56.33q
  4 Shedler Fervius              Wilfrid Laurier-         56.93q
  5 Nicholas Filippidas          De La Salle Coll         57.06
  6 Christian Filan              Etobicoke  Arts        1:02.46

Event 6  Men 400 Meter Dash Midget
================================================================
 Sponsor: Western University Mustangs
       OFSAA: ! 50.54  2010        Andre Ford-Azonwanna, J. Card
   Can Inter: * 46.27  1987        Carl Folkes, Central Technica
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 Nathan Friginette            John Paul II Sca         50.62
  2 Neil Francis                 Father Henry Car         53.42
  3 Jack Lawrence                Birchmount Park          54.32
  4 Tim Falco                    St. John's K             54.73
  5 Kareem Brugmann              Riverdale - Toronto      55.96
  6 Kemar Soloman                John Polanyi CI-         56.66
  7 Ethan Hill                   Villanova College        57.47
  8 Shedler Fervius              Wilfrid Laurier-         57.49

Event 7  Women 800 Meter Run Midget
================================================================
 Sponsor: University of Toronto Varsity Blues
       OFSAA: ! 2:09.58  09/06/2012  Kailee Sawyer, Bluevale CI
   Can Inter: * 2:05.94  1984        Elise Braithwaite, Elmwood
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Ava Rodrigues                Loretto Abbey -        2:38.54
  2 Keira Kent                   Richview - Islin       2:38.62
  3 Luocia Chen                  Windfields Jr. -       2:42.27
  4 Megan Abel                   W.L. MacKenzie -       2:54.55
  5 Jessica McBride              Westview Centenn       2:55.56
  6 Surabhi Sivaratnam           Don Mills - Nort       2:57.54
  7 Jenny Andres                 Sir Oliver Mowat       2:59.78
  8 Vivian Yang                  Albert Campbell        3:02.37
  9 Samantha Aguilera            Runnymede - Toronto    3:07.20
 10 Najat Habib                  Kipling - Etobicoke    3:12.24
 11 Alex Melillo                 Lakeshore - Toronto    3:12.77
Section  2
  1 Emily Cohen                  Lawrence Park -        2:14.67
  2 Mikaela Lucki                Bishop Allen Aca       2:24.09
  3 Martha MacDonald             Havergal College       2:25.09
  4 Shaun Donnelly               Ridley College         2:27.63
  5 Hunter Rynda                 Lawrence Park -        2:29.32
  6 Nithusha Srivamadevan        Albert Campbell        2:30.97
  7 Kasha Mansour                Lawrence Park -        2:37.17
  8 Daphne Stone                 St. Clement            2:40.01
  9 Ava Healy                    Malvern - Toronto      2:41.13
 10 Averil Bauer-Kong            St. Clement            2:45.34
 11 Emily Barber                 Father Redmond -       2:46.44
 12 Madison Hogg                 St. Joseph's Col       2:50.88

Event 8  Men 800 Meter Run Midget
================================================================
 Sponsor: University of Toronto Varsity Blues
       OFSAA: ! 1:53.24  1989        Kevin Sullivan, North Park
   Can Inter: * 1:47.14  2012        Brandon McBride, W. F. Herm
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Hassan Ali                   Westview Centenn       2:14.04
  2 Amani Oyebade                Northview Height       2:16.09
  3 David Gonzalez               Newtonbrook - No       2:16.10
  4 Emmanuel Nsubuga             York Memorial -        2:16.66
  5 Aidan Mallany-Stanley        Birchmount Park        2:18.16
  6 Matias Bessai                Etobicoke  Arts        2:19.15
  7 Kintaro Skinner              Northern - Toronto     2:20.48
  8 Jorge Amigo                  Windfields Jr. -       2:24.03
  9 Ayman Omar                   W. A. Porter - S       2:29.27
 10 Petar Jevtic                 Silverthorn - Et       2:30.18
Section  2
  1 Neil Francis                 Father Henry Car       2:07.78
  2 Anthony Sutton               Leaside - Toronto      2:08.27
  3 Duncan McKendrick            Leaside - Toronto      2:08.34
  4 Jacob Maurutto-Robinson      Forest Hill - To       2:08.55
  5 Conor Woodroffe              SAC - Aurora           2:10.14
  6 Michael Workentin            Neil McNeil - To       2:13.46
  7 Andrew Alexander             Neil McNeil - To       2:13.53
  8 Yeabsira Getachew            David & Mary Tho       2:14.05
  9 Andrew Leishman              Royal St. George       2:16.09
 10 Finn Evans                   St. Michael's Co       2:17.91
 11 Harrison Wood                Birchmount Park        2:20.40
 12 Spencer Amaral               Father Redmond -       2:26.41

Event 9  Women 1500 Meter Run Midget
================================================================
 Sponsor: University of Windsor Lancers
       OFSAA: ! 4:28.41  07/06/2013  Jessie Fleming, London Cent
   Can Inter: * 4:22.03  07/06/2013  Jaimie Phelan, St Mary's HS
       OFSAA: ! 4:28.41  07/06/2013  Jessie Fleming, London Cent
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Ava Rodrigues                Loretto Abbey -        5:29.20
  2 Solah Ho-Sang                Vaughan Road - T       5:37.24
  3 Montana Smith                Birchmount Park        5:40.60
  4 Megan Abeller                Cedarbrae  - Sca       5:40.93
  5 Karina Pronski               Birchmount Park        5:41.97
  6 Madison Hogg                 St. Joseph's Col       5:58.60
  7 Jessica McBride              Westview Centenn       6:03.68
  8 Surabhi Sivaratnam           Don Mills - Nort       6:09.27
  9 Minah Kim                    St. Andrew's Jr.       6:14.84
 10 Alex Melillo                 Lakeshore - Toronto    6:31.43
Section  2
  1 Emily Cohen                  Lawrence Park -        4:38.67
  2 Kylee Raftis                 Bishop Strac           4:45.28
  3 Miranda Thompson             Bishop Strac           4:49.08
  4 Shaun Donnelly               Ridley College         4:57.26
  5 Natali Robinson              Lawrence Park -        5:01.69
  6 Nithusha Srivamadevan        Albert Campbell        5:05.65
  7 Emily Barber                 Father Redmond -       5:14.95
  8 Lucy Straszynski             Harbord - Toronto      5:16.68
  9 Mara McNeil                  De La Salle Coll       5:19.00
 10 Enza Gualtieri               Loretto Abbey -        5:21.18
 11 Taylor More                  Vaughan Road - T       5:26.62

Event 10  Men 1500 Meter Run Midget
================================================================
 Sponsor: University of Windsor Lancers
       OFSAA: ! 3:54.31  1989        Kevin Sullivan, North Park
   Can Inter: * 3:42.33  1993        Kevin Sullivan, North Park
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Conor Woodroffe              SAC - Aurora           4:35.15
  2 Justin Kpiebewieng           Emery - North York     4:42.78
  3 Hassan Ali                   Westview Centenn       4:47.68
  4 Matias Bessai                Etobicoke  Arts        4:49.17
  5 Austin Kpiebewieng           Emery - North York     4:50.53
  6 Nitheesh Kumar               Woburn - Scarbor       4:50.88
  7 Logan Hunt                   Country Day Scho       4:52.43
  8 David Gonzalez               Newtonbrook - No       4:53.21
  9 Adam Pacyga                  Richview - Islin       4:58.68
 10 Petar Jevtic                 Silverthorn - Et       4:59.68
 11 Emmanuel Nsubuga             York Memorial -        5:02.52
Section  2
  1 Andrew Alexander             Neil McNeil - To       4:24.55
  2 Yeabsira Getachew            David & Mary Tho       4:25.34
  3 Nathan Gurrin-Smith          Neil McNeil - To       4:31.22
  4 Grant Whitmore               St. Michael's Co       4:31.34
  5 Harrison Wood                Birchmount Park        4:31.88
  6 Anthony Sutton               Leaside - Toronto      4:32.66
  7 Oliver Grocott               Uni of Toronto S       4:33.55
  8 Spencer VanWinters           St. Michael's Co       4:34.23
  9 Parker Thomlinson            Neil McNeil - To       4:34.77
 10 Nicholas Tralli              Birchmount Park        4:37.55
 11 Duncan McKendrick            Leaside - Toronto      4:42.67
 12 Jacob Maurutto-Robinson      Forest Hill - To       4:48.00

Event 11  Women 3000 Meter Run Midget
================================================================
 Sponsor: University of Ottawa GeeGees
       OFSAA: ! 9:44.67  1986        Jennifer Armstrong, London
   Can Inter: * 9:30.64  1981        Kate Wiley, Branksome Hall
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Kylee Raftis                 Bishop Strac          10:28.61
  2 Miranda Thompson             Bishop Strac          10:30.34
  3 Natali Robinson              Lawrence Park -       11:10.81
  4 Emily Barber                 Father Redmond -      11:17.87
  5 Mara McNeil                  De La Salle Coll      11:25.86
  6 Enza Gualtieri               Loretto Abbey -       11:33.80
  7 Taylor More                  Vaughan Road - T      11:45.12
  8 Fiona Amos                   Leaside - Toronto     11:50.82
  9 Giulia Saudno                Forest Hill - To      12:01.82
 10 Julianna Manserra            Bishop Strac          12:04.84
 11 Anastasia Alexeeff           Michael Power/St      12:16.07
 12 Leah Jones                   West Hill - West      12:18.99
 13 Caitlyn Denys                Northern - Toronto    12:19.81
 14 Jade Watson                  Loretto Abbey -       12:22.33
 15 Montana Smith                Birchmount Park       12:28.35
 16 Solah Ho-Sang                Vaughan Road - T      12:28.87
 17 Karina Pronski               Birchmount Park       12:35.75
 18 Pooja Natali                 Woburn - Scarbor      13:14.46
 19 Andrea Sulyok                St. Andrew's Jr.      13:53.74

Event 12  Men 3000 Meter Run Midget
================================================================
 Sponsor: University of Ottawa GeeGees
       OFSAA: ! 8:54.26  09/06/2012  Muhumed Sirage, Montcalm SS
   Can Inter: * 8:00.2h  1987        Greg Anderson, Parkside HS
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Andrew Alexander             Neil McNeil - To       9:36.81
  2 Yeabsira Getachew            David & Mary Tho       9:40.75
  3 Nicholas Tralli              Birchmount Park        9:49.74
  4 Grant Whitmore               St. Michael's Co       9:52.13
  5 Spencer VanWinters           St. Michael's Co      10:02.05
  6 Oliver Grocott               Uni of Toronto S      10:03.51
  7 Justin Kpiebewieng           Emery - North York    10:06.16
  8 Alex Hoerner                 Riverdale - Toronto   10:06.86
  9 Nathan Gurrin-Smith          Neil McNeil - To      10:09.33
 10 Spencer Amaral               Father Redmond -      10:11.83
 11 Ayman Omar                   W. A. Porter - S      10:12.40
 12 Austin Kpiebewieng           Emery - North York    10:27.28
 13 Logan Hunt                   Country Day Scho      10:28.15
 14 Nitheesh Kumar               Woburn - Scarbor      10:28.75
 15 Jonah Alexander              St. Michael's Co      10:38.05
 16 Grant Warburton              Humberside - Tor      10:40.37
 17 Billy Clarke                 Malvern - Toronto     10:51.38
 18 Connor Boyd                  Northern - Toronto    10:52.40
 19 Christian Coutts             Richview - Islin      11:41.80
 20 Ananmay Kapoor               Martingrove Coll      12:56.53

Event 13  Women 80 Meter Hurdles Midget
================================================================
 Sponsor: John Henry, Mayor of Oshawa
       OFSAA: ! 11.29  1996        Jessica Zelinka, Sir Frederic
   Can Inter: * 11.01  1998        Jessica Zelinka, Sir Frederic
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.6
  1 Berkeley Wilson              Malvern - Toronto        14.08Q
  2 Kayana Edwards-Davis         Mother Teresa -          14.15Q
  3 Kayla Douglas                Cedarbrae  - Sca         14.16q
  4 Paige Petrou                 St. Andrew's Jr.         15.00
  5 Shamara Nadarajah            Bayview Glen - D         15.39
  6 Kristin Lakats               Silverthorn - Et         15.80
  7 April Samms                  West Hill - West         19.67
  8 Kalaycia Mcleggon            Martingrove Coll         20.23
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.3
  1 Arianna Hicks-Singh          Lawrence Park -          13.45Q
  2 Nicole Petrovita             Country Day Scho         15.05Q
  3 Ajiah Nguyen                 Riverdale - Toronto      15.16
  4 Sara Salem                   Sir John MacDona         15.27
  5 Dina Arrigo                  Country Day Scho         16.19
  6 Tinuola Akinwande            Downsview - Nort         16.99
Heat  3 Preliminaries   Wind: -0.2
  1 Rasheeda Gurley              Marshall McLuhan         13.09Q
  2 Amanda Popadich              Don Mills - Nort         14.70Q
  3 Sydney Frigerio              North Toronto -          14.74q
  4 Oshauntae Foster             Richview - Islin         15.29
  5 Madeleine Hooper             De La Salle Coll         15.62
  6 Tahsina Zaman                Cedarbrae  - Sca         15.96
  7 Vinchy Liu                   Newtonbrook - No         17.10

Event 13  Women 80 Meter Hurdles Midget
================================================================
 Sponsor: John Henry, Mayor of Oshawa
       OFSAA: ! 11.29  1996        Jessica Zelinka, Sir Frederic
   Can Inter: * 11.01  1998        Jessica Zelinka, Sir Frederic
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: -0.2
  1 Arianna Hicks-Singh          Lawrence Park -          13.10
  2 Rasheeda Gurley              Marshall McLuhan         13.21
  3 Berkeley Wilson              Malvern - Toronto        14.04
  4 Amanda Popadich              Don Mills - Nort         14.22
  5 Sydney Frigerio              North Toronto -          14.30
  6 Kayla Douglas                Cedarbrae  - Sca         14.42
  7 Nicole Petrovita             Country Day Scho         14.43
  8 Kayana Edwards-Davis         Mother Teresa -          15.47

Event 14  Men 100 Meter Hurdles Midget
================================================================
 Sponsor: John Henry, Mayor of Oshawa
       OFSAA: ! 13.50  2007        Gabriel Tesfaye, Oakridge SS
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: +0.0
  1 Marco Chiofalo               Michael Power/St         15.64Q
  2 D'Andre Clarke-Bastien       Wilfrid Laurier-         16.20Q
  3 Eli Isidro                   Harbord - Toronto        16.23
  4 Mako Sorensen                Bloor - Toronto          19.51
  5 Jeremy Nkrumah               Runnymede - Toronto      19.95
  6 Tyrese Palmer                West Humber - Re         24.61
Heat  2 Preliminaries   Wind: +0.0
  1 JR Speed                     Northview Height         14.44Q
  2 Michael Liberto              Villanova College        15.53Q
  3 Laksitha Dissanayke          Sir John MacDona         15.92q
  4 Sam Ranjbar                  Bayview Glen - D         16.06
  5 Andrew Parker                Lawrence Park -          16.50
  6 Barry Fletcher               Marshall McLuhan         17.92
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.4
  1 Vahid Andrews                Birchmount Park          14.69Q
  2 Darwin Jimal                 UCC - Toronto            15.45Q
  3 Elijah Beckford              Sir John MacDona         16.04q
  4 Billy Clarke                 Malvern - Toronto        17.70
  5 Mansor Nooristani            Newtonbrook - No         17.94
  6 Miguel Alicaway              Brebeuf - Willow         18.44
  7 Christian Filan              Etobicoke  Arts          19.19
  8 David LI                     Don Mills - Nort         19.68

Event 14  Men 100 Meter Hurdles Midget
================================================================
 Sponsor: John Henry, Mayor of Oshawa
       OFSAA: ! 13.50  2007        Gabriel Tesfaye, Oakridge SS
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: -1.3
  1 JR Speed                     Northview Height         14.20
  2 Vahid Andrews                Birchmount Park          14.85
  3 D'Andre Clarke-Bastien       Wilfrid Laurier-         15.01
  4 Darwin Jimal                 UCC - Toronto            15.25
  5 Michael Liberto              Villanova College        15.26
  6 Marco Chiofalo               Michael Power/St         15.36
  7 Elijah Beckford              Sir John MacDona         16.02
  8 Laksitha Dissanayke          Sir John MacDona         19.62

Event 15  Women 300 Meter Hurdles Midget
================================================================
 Sponsor: Trent University Varsity
       OFSAA: ! 43.13  09/06/2012  Lexi Aitken, St. Anne's CSS
   Can Inter: * 41.66  1994        Nadia Schmiedt, John Paul ll
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Monique Fuller               Downsview - Nort         58.00
  2 Kimberly Le                  Runnymede - Toronto      58.55
  3 Ashley An                    Newtonbrook - No       1:01.53
  4 Abigail Varga                Wexford CSA- Sca       1:05.57
Section  2
  1 Kaylin Bettings              Silverthorn - Et         52.10
  2 Mai-Ann Hoang                Lawrence Park -          53.54
  3 Amanda Popadich              Don Mills - Nort         54.56
  4 Dina Arrigo                  Country Day Scho         54.87
  5 Vinchy Liu                   Newtonbrook - No         57.05
Section  3
  1 Arianna Hicks-Singh          Lawrence Park -          49.39
  2 Brittney Dos Santos          Marshall McLuhan         49.60
  3 Julia Mcdonald               Loretto Abbey -          49.79
  4 Nicole Petrovita             Country Day Scho         50.61
  5 Sophie Slovenski             Bayview Glen - D         50.90
  6 Rasheeda Gurley              Marshall McLuhan         52.58
  7 Elizabeth Ben                De La Salle Coll         53.40
  8 Kayana Edwards-Davis         Mother Teresa -          53.86

Event 16  Men 300 Meter Hurdles Midget
================================================================
 Sponsor: Trent University Varsity
       OFSAA: ! 40.01  2010        Jordan Sherwood, Cameron Heig
   Can Inter: * 37.06  1992        Troy Langevine, Agincourt CI
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Petar Jevtic                 Silverthorn - Et         49.71
  2 Josh Zacks                   Northern - Toronto       51.87
  3 Matthew Green                Northern - Toronto       52.78
  4 Arjun Jayota                 Northern - Toronto       53.18
Section  2
  1 Jack Lawrence                Birchmount Park          47.49
  2 Jake Enorme                  Northern - Toronto       49.16
  3 Jonathan Kama                Marshall McLuhan         49.31
  4 Angelli Brown                Birchmount Park          49.35
  5 Michael Clemens              Neil McNeil - To         50.99
  6 Jose Torrealba               Country Day Scho         52.33
Section  3
  1 JR Speed                     Northview Height         41.19
  2 Vahid Andrews                Birchmount Park          42.04
  3 Michael Liberto              Villanova College        43.65
  4 D'Andre Clarke-Bastien       Wilfrid Laurier-         44.81
  5 Darwin Jimal                 UCC - Toronto            45.13
  6 Joel Cabral                  Marshall McLuhan         45.32

Event 17  Women High Jump Midget
================================================================
 Sponsor: Durham Catholic District School Board
       OFSAA: ! 1.75m  07/06/2012  Shyla Cardy, E.L. Crossley SS
   Can Inter: * 1.88m  1979        Julie White, Brampton Centenn
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Flight  1
  1 Lucy Glen-Carter             Rosedale Heights         1.52m
  2 Madison Melo                 Bishop Allen Aca         1.49m
  3 Elena Foulidis               Toronto French S        J1.43m
  3 Azora De Filippis            Father Redmond -         1.43m
  3 Taylor O'Driscoll            Havergal College        J1.43m
  6 Kaylin Bettings              Silverthorn - Et         1.35m
  7 Emma Dorland                 Lawrence Park -          1.30m
  7 Emma Lavery                  Bishop Strac             1.30m
  9 Paulette Che                 St. Andrew's Jr.         1.25m
  9 Victoria Hamilton            Lawrence Park -          1.25m
 11 Monika Pyszka                Mary Ward - Scar         1.20m
 -- Divine Rogers                Sir John MacDona            NH
 -- Josie Marshall               Etobicoke  Arts             NH
 -- Matea Tausan                 St. Andrew's Jr.            NH

Event 18  Men High Jump Midget
================================================================
 Sponsor: Durham Catholic District School Board
       OFSAA: ! 1.95m  2007        Jeff Webb, Eden HS
   Can Inter: * 2.24m  1998        Michael Ponikvar, Denis Morri
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Ethan Harrison               Albert College -        J1.65m
  1 Harrison Thomas              Hillfield-Strath        J1.65m
  1 Elijah Smith                 Sir Oliver Mowat         1.65m
  4 Lukas Bauer                  Hillfield-Strath        J1.60m
  4 Pedro Ferreira               Marshall McLuhan         1.60m
  4 Hart Sutherland              St. Andrew's Jr.        J1.60m
  4 Domenic Dike                 Mother Teresa -         J1.60m
  8 Kristian Canaris             Hillfield-Strath        J1.55m
  8 Andrew Parker                Lawrence Park -          1.55m
 10 Quinn Spurrell               Etobicoke  Arts          1.50m
 10 Ben Cotterill                Leaside - Toronto        1.50m
 12 Jonathan Kama                Marshall McLuhan         1.45m
 -- Eric Yang                    Sir John MacDona            NH

Event 19  Women Pole Vault Midget
================================================================
 Sponsor: Just Athletics
       OFSAA: ! 3.26m  2009        Alysha Newman, Mother Teresa
   Can Inter: * 4.06m  08/06/2012  Alysha Newman, Mother Teresa
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Arianna Hicks-Singh          Lawrence Park -          2.15m

Event 20  Men Pole Vault Midget
================================================================
 Sponsor: Just Athletics
       OFSAA: ! 3.75m  07/06/2012  Joel Mueller, Ridgeway-Crysta
   Can Inter: * 5.10m  1985        Doug Wood, F. E. Madill SS
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Ben Evans                    Lawrence Park -         J2.45m
  1 Taylor Johnson               Lawrence Park -          2.45m
  3 Joseph Yazdani               SAC - Aurora             2.30m
  4 Ross Brzozowicz              Lawrence Park -          2.15m
  5 Ben Thomas                   Holy Trinity School      1.75m

Event 21  Women Long Jump Midget
=====================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 5.76m  1996        Jessica Zelinka, Sir Frederick Ban
   Can Inter: * 6.16m  1986        Keron Hamilton, Burlington Central
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jody Mou                     Uni of Toronto S         5.01m   0.2
  2 Lucy Glen-Carter             Rosedale Heights         4.82m  +0.0
  2 Rasheeda Gurley              Marshall McLuhan         4.82m   0.5
  4 Emma Lavery                  Bishop Strac             4.72m   0.8
  5 Madison Melo                 Bishop Allen Aca         4.61m  +0.0
  6 Eleni Anastasiadis           North Toronto -          4.55m  +0.0
  7 Jessica Olival               Sir Oliver Mowat         4.51m   0.1
  8 Moriah Kennedy               Richview - Islin         4.32m  +0.0
  9 Leah Jones                   West Hill - West         4.30m   0.3
 10 Trinity Wilson               Windfields Jr. -         4.29m   0.3
 11 Eunice Boateng               Cedarbrae  - Sca         4.25m   0.3
 12 Oge Otule                    Notre Dame  - To         4.17m   0.3
 13 Tianna Redhead               Villanova College        4.14m   0.1
 14 Laura Luasa-Ludiazo          Silverthorn - Et         4.10m   0.1
 15 Megan Herring                Hillfield-Strath         4.07m   0.5
 16 Hilary Nguyen                John Polanyi CI-         4.04m  +0.0
 17 Phoebe Wolfe                 Etobicoke  Arts          4.03m  +0.0
 18 Elaine Jin                   Windfields Jr. -         3.98m   0.3
 19 Tori Sutton                  Northview Height         3.91m   0.2
 20 Tia-K Kellyman               Martingrove Coll         3.85m   0.1
 21 Temi Akintan                 Hillfield-Strath         3.75m   0.2
 22 Nicole Sherwin               Leaside - Toronto        3.62m   0.3

Event 22  Men Long Jump Midget
=====================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 6.64m  2006        Carlin McLean, Orchard Park SS
   Can Inter: * 7.75m  1990        Brian Thomas, Central Technical Sc
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Emmanuel Akingbola           Wilfrid Laurier-         6.04m   1.4
  2 Thevagar Ayathuri            John Paul II Sca         5.78m   0.6
  3 Eric Singh                   Sir Oliver Mowat         5.56m   0.8
  4 Chandru Bahi                 Sir Oliver Mowat         5.50m   0.5
  5 Allen Sam                    Monarch Park - T         5.37m   0.3
  6 Kaycee Cea                   Chaminade Colleg         5.33m   0.4
  7 Tyrese Palmer                West Humber - Re         5.27m   0.2
  8 Malek Richardson             Newtonbrook - No         5.26m   1.4
  9 Colton Celentano             Richview - Islin         5.22m   0.3
 10 Robert Petkovski             Leaside - Toronto        5.06m   0.9
 11 Pedro Ferreira               Marshall McLuhan         5.03m  +0.0
 11 Bryce Jones george           Brebeuf - Willow         5.03m   1.6
 13 Jack Ryan                    Malvern - Toronto        4.95m   0.4
 14 Aiden DeMenegi               Holy Trinity School      4.90m   0.8
 15 Quinn Spurrell               Etobicoke  Arts          4.83m   0.5
 16 Jake Enorme                  Northern - Toronto       4.82m   0.6
 17 Robert Antwi                 Newtonbrook - No         4.74m   0.9
 17 Matthew Miller               York Memorial -          4.74m   1.0
 19 Kristian Canaris             Hillfield-Strath         4.72m   0.9
 20 Kenji Marshall               Hillfield-Strath         4.67m   1.2
 21 Isaac Noel                   Windfields Jr. -         4.64m   0.8
 22 Darwin Jimal                 UCC - Toronto            4.38m   0.8

Event 23  Women Triple Jump Midget
=====================================================================
 Sponsor: Oshawa PUC
       OFSAA: ! 11.80m  2000        Tabia Charles, Pine Ridge SS
   Can Inter: * 12.78m  2010        Caroline Ehrhardt, Espanola HS
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sophie Slovenski             Bayview Glen - D        10.37m   0.5
  2 Emma Lavery                  Bishop Strac            10.31m   0.2
  3 Jody Mou                     Uni of Toronto S        10.26m   0.4
  4 Lucy Glen-Carter             Rosedale Heights        10.00m   0.2
  5 Suthandira Arul Kumar        Sir Oliver Mowat         9.98m  -1.3
  6 Katrina Lawrence             Windfields Jr. -         9.04m  -0.2
  7 Remeya Ganesh                John Paul II Sca         9.02m  -0.2
  8 Moriah Kennedy               Richview - Islin         8.96m   0.2
  9 Tianna Redhead               Villanova College        8.86m   0.2
 10 Juanita Lam                  Dr.Norman Bethun         8.53m   0.7
 11 Meeko Thomas                 Leaside - Toronto        8.50m   0.7
 11 Alexis Kandelas              Sir Oliver Mowat         8.50m  +0.0
 13 Korina Chin                  L'Amoreaux - Agi         8.45m   0.2
 14 Geethanjhane Raveendhran     Northview Height         8.41m   0.2
 15 Shree Gandhi                 Earl Haig - Nort         8.27m  -1.3
 16 Elaine Jin                   Windfields Jr. -         8.21m   0.2
 16 Jocelyn Rough                North Toronto -          8.21m  -0.7
 18 Alice Chew                   St. Joseph's Col         8.14m   0.3
 19 Rhea Jangra                  Uni of Toronto S         8.02m   0.5
 20 Victoria Uchida              Etobicoke - Isli         7.98m   0.3
 21 Aubrey Allen                 Branksome Hall -         7.83m  -0.7
 22 Irene Miah                   Richview - Islin         7.75m  -0.2
 23 Rachel Baran                 Richview - Islin         7.46m  -0.4
 -- Victoria Hamilton            Lawrence Park -             ND   NWI

Event 24  Men Triple Jump Midget
=====================================================================
 Sponsor: Oshawa PUC
       OFSAA: ! 13.56m  2009        Mitchell O'Donnell, Cameron Heigh
   Can Inter: * 15.76m  1982        George Wright, Vaughan Road CI
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Chandru Bahi                 Sir Oliver Mowat        12.31m  -0.5
  2 Elijah Smith                 Sir Oliver Mowat        11.75m  -0.8
  3 Thevagar Ayathuri            John Paul II Sca        11.71m  -0.7
  4 Ben Morehead                 Bloor - Toronto         11.63m  -0.4
  5 Nicholas Hornbostel          Brebeuf - Willow        11.60m   0.2
  6 Bobby Tang                   Agincourt - Agin        11.42m  -0.5
  7 Kaycee Cea                   Chaminade Colleg        11.16m   0.1
  8 Kenji Marshall               Hillfield-Strath        11.13m  -0.2
  9 Jeremiah Tomate              Francis Liberman        11.10m  +0.0
 10 Ming Huang                   Dr.Norman Bethun        10.99m  -1.5
 11 Jack Ryan                    Malvern - Toronto       10.82m  +0.0
 12 Majid Hojjatian              Zion Heights JHS        10.52m  -0.1
 13 Calum Ralston                Etobicoke - Isli        10.28m  -0.3
 14 Colton Celentano             Richview - Islin        10.22m  -0.2
 15 Andrew Parker                Lawrence Park -         10.20m  -0.4
 16 Leroy Zhao                   St. Andrew's Jr.        10.18m  -0.2
 17 Tim Falco                    St. John's K            10.17m  -0.1
 18 Gian Poloschi                Etobicoke - Isli         9.89m   0.4
 19 Nikola Urosevic              North Toronto -          9.49m  -0.6
 20 Hoang Nguyen                 York Memorial -          9.27m  -0.4
 -- Alfred Min                   Zion Heights JHS            ND   NWI
 -- Jimmy Rich                   Emery - North York          ND   NWI
 -- Marcus Carr                  St. Michael's Co            ND   NWI
 -- Jonathon Fisher              Royal St. George          FOUL

Event 25  Women Shot Put Midget
================================================================
 Sponsor: Running Count Inc
       OFSAA: ! 11.07m  2009        Eilish MacDonald, Merivale H
   Can Inter: * 14.86m  08/06/2012  Brittany Crew, Birchmount Pa
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Krystel Julien               Senator O'Connor         8.85m
  2 Zoey Leslie                  Cardinal Newman          8.60m
  3 Jodi Meli                    St. Joseph's Col         8.55m
  4 Kristin Lakats               Silverthorn - Et         8.44m
  5 Alex Tsiofas                 Lawrence Park -          8.38m
  6 Simi Komolafe                Birchmount Park          8.20m
  7 Michelle Tompkins            St. Clement              7.50m
  8 Jamie Shigeishi              Windfields Jr. -         7.48m
  9 Yasmin MacPherson            St. Joseph's Col         6.99m
 10 Sivajini Sivaranjan          West Hill - West         6.73m
 11 Daniela Melis                St. Clement              6.46m
 12 Ayanna Gould                 Downsview - Nort         6.42m
 13 Selina White                 Newtonbrook - No         6.26m
 14 Clare Murray                 De La Salle Coll         5.81m
 15 Jaimie Baisel                Thistletown - Re         5.67m
 16 Tiffany Trotter              Bendale - Scarbo         5.65m
 17 Lindsay Najjuma              Zion Heights JHS         5.63m
 18 Julia Dodig                  De La Salle Coll         5.28m
 19 Nefeterie Walker             Cedarbrae  - Sca         4.72m

Event 26  Men Shot Put Midget
================================================================
 Sponsor: Running Count Inc
       OFSAA: ! 16.95m  2006        Jackson Gray, Sarnia CI &TS
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Delandrew McKenzie           Weston - Weston         13.47m
  2 Marc Rosati                  Chaminade Colleg        13.33m
  3 Matthew Lu                   Crescent School         12.91m
  4 Andrew Nyarko                Chaminade Colleg        12.68m
  5 Beau Binnie                  Country Day Scho        11.91m
  6 John Kourtis                 Michael Power/St        11.90m
  7 James Gluck                  Richview - Islin        11.89m
  8 Kevin Covelli                W.L. MacKenzie -        11.52m
  9 Bryce Jones george           Brebeuf - Willow        11.41m
 10 Brendan Bano                 De La Salle Coll        11.29m
 11 Jason Ross                   Sir Oliver Mowat        11.28m
 12 Ying Lin                     Albert Campbell         10.99m
 12 Luke Huang                   Zion Heights JHS        10.99m
 14 David Dunsky                 Harbord - Toronto       10.96m
 15 Thomas Wilson                Birchmount Park         10.83m
 16 Joshua Knight                East York - Toronto     10.67m
 17 Asher Farley                 W.L. MacKenzie -        10.48m
 18 Lukas Bauer                  Hillfield-Strath        10.36m
 19 Alex Thielen                 Windfields Jr. -         9.77m
 20 Joshua Biderman              Harbord - Toronto        9.64m
 21 Adrian Sahai                 York Memorial -          9.08m
 22 Satesh Kisoon                West Humber - Re         8.42m
 23 Sajid Ajmal                  Bloor - Toronto          8.17m

Event 27  Women Discus Throw Midget
================================================================
 Sponsor: Oshawa PUC
       OFSAA: ! 40.78m  1979        Liz Polyak, North Park C & V
   Can Inter: * 52.52m  1986        Michelle Brotherton, Birchmo
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Alex Tsiofas                 Lawrence Park -         23.70m
  2 Grace Bakker                 Father Redmond -        21.97m
  3 Anna Kobylansky              Bishop Allen Aca        18.70m
  4 Linda Ben                    Don Mills - Nort        18.64m
  5 Taegan Hunter                Martingrove Coll        18.63m
  6 Elizabeth Ben                De La Salle Coll        18.59m
  7 Katrina Lawrence             Windfields Jr. -        17.99m
  8 Simi Komolafe                Birchmount Park         17.58m
  9 Sivajini Sivaranjan          West Hill - West        16.86m
 10 Teresa Chun                  Bishop Allen Aca        15.24m
 11 Julia Dodig                  De La Salle Coll        14.96m
 12 Vivian Lin                   Dr.Norman Bethun        14.84m
 13 Selina White                 Newtonbrook - No        14.69m
 14 Clare Murray                 De La Salle Coll        14.58m
 15 Jennyca Vilamor              John Polanyi CI-        12.15m
 -- Erica DiDonato               Villanova College           ND
 -- Krystel Julien               Senator O'Connor          FOUL

Event 28  Men Discus Throw Midget
================================================================
 Sponsor: Oshawa PUC
       OFSAA: ! 58.98m  1973        Rob Town, Orillia District C
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Jesse Zesseu                 Bishop Allen Aca        37.77m
  2 Marc Rosati                  Chaminade Colleg        37.76m
  3 Bradley Marcial              Sir John MacDona        34.86m
  4 Tomas Sorra                  St. Michael's Co        33.74m
  5 Danny Doan                   Woburn - Scarbor        32.31m
  6 Brendan Bano                 De La Salle Coll        31.69m
  7 James Gluck                  Richview - Islin        31.31m
  8 Ajward Alam                  Lester B. Pearso        30.76m
  9 Owen Caramat                 Chaminade Colleg        28.25m
 10 Alex Thielen                 Windfields Jr. -        27.10m
 11 Alexander Cotter             Parkdale  - Toronto     26.56m
 12 Alfred Min                   Zion Heights JHS        26.19m
 13 Daniel Hovey                 Sir John MacDona        26.08m
 14 Jack Shields                 Lawrence Park -         25.91m
 15 Lukas Bauer                  Hillfield-Strath        24.27m
 16 Luke Huang                   Zion Heights JHS        24.13m
 17 Justin Seepaul               Richview - Islin        23.67m
 18 Sameer Ladha                 Monarch Park - T        23.03m
 19 Brandon Holowczak            Richview - Islin        23.00m
 20 Krishen Samuel               John Paul II Sca        21.39m
 21 Mateo Lopez                  Windfields Jr. -        21.07m
 22 Arjun Jayota                 Northern - Toronto      17.20m
 -- Matthew Lu                   Crescent School           FOUL

Event 29  Women Javelin Throw Midget
================================================================
 Sponsor: Durham Tourism
       OFSAA: ! 41.24m  1995        Meredith Popp, Holy Names HS
   Can Inter: * 51.94m  1984        Cheryl Coker, Carleton Place
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Sophie Slovenski             Bayview Glen - D        32.60m
  2 Alex Tsiofas                 Lawrence Park -         28.50m
  3 Rhiannon Gersbach            Richview - Islin        27.68m
  4 Riley Donovan                Etobicoke - Isli        26.72m
  5 Maria Murray                 Uni of Toronto S        24.20m
  6 Sofia Kolovos                ÉS Étienne-Brûlé        23.42m
  7 Mikaela Francis              Cedarbrae  - Sca        21.72m
  8 Grace Bakker                 Father Redmond -        20.85m
  9 Taegan Hunter                Martingrove Coll        20.59m
 10 Katrina Lawrence             Windfields Jr. -        19.67m
 11 Poon Norina                  Etobicoke - Isli        19.52m
 12 Vivian Lin                   Dr.Norman Bethun        17.65m
 13 Juvonne Jaddo                Cedarbrae  - Sca        16.86m
 14 Nicolette Edwards            Downsview - Nort        15.25m
 15 Nuala Burnham                Uni of Toronto S        14.36m
 16 Jennyca Vilamor              John Polanyi CI-        13.97m
 17 Jamie Shigeishi              Windfields Jr. -        13.58m
 18 Julia Dodig                  De La Salle Coll        13.41m
 19 Erica DiDonato               Villanova College       13.00m
 20 Clare Murray                 De La Salle Coll         8.03m
 -- Aarthy Koneswaran            Lester B. Pearso          FOUL
 -- Jessica Leeuw                Bloor - Toronto           FOUL

Event 30  Men Javelin Throw Midget
================================================================
 Sponsor: Durham Tourism
       OFSAA: ! 57.95m  2007        Ray Dykstra, Grimsby DSS
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Tomas Sorra                  St. Michael's Co        43.82m
  2 Jacky Weng                   Dr.Norman Bethun        42.90m
  3 Noah Ennis                   Brebeuf - Willow        39.98m
  4 Delandrew McKenzie           Weston - Weston         38.22m
  5 Joshua Knight                East York - Toronto     37.43m
  6 Christopher Ta               Dr.Norman Bethun        33.78m
  7 James Gluck                  Richview - Islin        33.54m
  8 Alexander Cotter             Parkdale  - Toronto     30.79m
  9 Christian Garcia             Neil McNeil - To        30.27m
 10 Marc Rosati                  Chaminade Colleg        30.00m
 11 Alex Thielen                 Windfields Jr. -        29.97m
 12 William Fu                   Holy Trinity School     29.39m
 13 Ryan Haba                    Richview - Islin        29.31m
 14 James McCutcheon             UCC - Toronto           28.91m
 15 Hart Sutherland              St. Andrew's Jr.        28.58m
 16 Stephen Brade                De La Salle Coll        26.78m
 17 Andrew Nyarko                Chaminade Colleg        25.75m
 18 Luke Sellitto                Richview - Islin        25.44m
 19 Samuel Foss                  Northern - Toronto      25.34m
 20 Nicholas Dhanraj             Lester B. Pearso        24.91m
 21 Macklin Kelly                W. A. Porter - S        24.55m
 22 Mateo Lopez                  Windfields Jr. -        23.15m
 23 Modaser Alemi                Newtonbrook - No        23.01m
 24 Dennis Fitzpatrick           North Toronto -         19.44m

Event 31  Women 4x100 Meter Relay Midget
================================================================
 Sponsor: The Toronto International Track and Field Games
       OFSAA: ! 49.36  08/06/2012  Bill Crothers SS
                       J. Gordon, S. Wark, A. Abbaglivo, O. Ehirim
   Can Inter: * 47.60  2003        Mary Ward CSS
                       O. Ugiagbe, Z. Gill, L. Gonsalves, L. Wilson
    School                                              Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Cedarbrae  - Scarborough                              52.19Q
     1) Ebonie John                     2) Juvonne Jaddo
     3) Kayla Douglas                   4) Eunice Boateng
  2 Senator O'Connor - Toronto                            53.89Q
     1) Katie Arsenault                 2) Nathalie Vitto
     3) Krystel Julien                  4) Keiyana Ghent
  3 Windfields Jr. - North York                           53.91q
     1) Luocia Chen                     2) Elaine Jin
     3) Latanya Pinnock                 4) Trinity Wilson
  4 North Toronto - Toronto                               55.16
     1) Michaela Richardson             2) Eleni Anastasiadis
     3) Jocelyn Rough                   4) Sydney Frigerio
  5 John Polanyi CI-North York                            57.49
  6 Villanova College                                     58.22
Heat  2 Preliminaries
  1 Notre Dame  - Toronto                                 54.18Q
     1) Mikayla Tucci                   2) Keyanna Toussaint
     3) Hannah Yarcia                   4) Oge Otule
  2 Richview - Islington                                  54.30Q
     1) Keira Kent                      2) Oshauntae Foster
     3) Moriah Kennedy                  4) Aliya White
  3 Loretto Abbey - Toronto                               54.66
     1) Isabel Maddocks                 2) Juliana Quintero
     3) Olivia Muccin                   4) Rachel Smith
  4 De La Salle College - Toronto                         56.46
  5 Leaside - Toronto                                     57.38
     1) Zoe Niles                       2) Isabella Aspiotis
     3) Nicole Sherwin                  4) Meeko Thomas
  6 Albert Campbell - Agincourt                           58.72
     1) Sophia Choi                     2) Rui Hua Cao
     3) Jessie Chen                     4) Lily Zhao
  7 Greenwood College                                     59.46
Heat  3 Preliminaries
  1 Father Henry Carr - Rexdale                           50.55Q
     1) Jennifer Amergo                 2) Kassidy Akposi
     3) Abby Otu                        4) Vercess Esson-Phillips
  2 Newtonbrook - North York                              54.02Q
  3 Lawrence Park - Toronto                               54.06q
     1) Paige Deeth                     2) Hunter Rynda
     3) Arianna Hicks-Singh             4) Emily Cohen
  4 Sir Oliver Mowat - Scarborough                        56.64
     1) Alexis Kandelas                 2) Jenny Andres
     3) Jessica Olival                  4) Kiara Maclean
  5 Forest Hill - Toronto                                 57.97
     1) Shiloh Bell-Higgins             2) Thalia Desmond
     3) Cleo Fruitman                   4) Janet Chukwu
  6 Branksome Hall - Toronto                              59.15
 -- Earl Haig - North York                                   DQ

Event 31  Women 4x100 Meter Relay Midget
================================================================
 Sponsor: The Toronto International Track and Field Games
       OFSAA: ! 49.36  08/06/2012  Bill Crothers SS
                       J. Gordon, S. Wark, A. Abbaglivo, O. Ehirim
   Can Inter: * 47.60  2003        Mary Ward CSS
                       O. Ugiagbe, Z. Gill, L. Gonsalves, L. Wilson
    School                                               Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 Father Henry Carr - Rexdale                           50.61
     1) Jennifer Amergo                 2) Kassidy Akposi
     3) Abby Otu                        4) Vercess Esson-Phillips
  2 Cedarbrae  - Scarborough                              51.23
     1) Ebonie John                     2) Juvonne Jaddo
     3) Kayla Douglas                   4) Eunice Boateng
  3 Lawrence Park - Toronto                               53.11
     1) Paige Deeth                     2) Hunter Rynda
     3) Arianna Hicks-Singh             4) Emily Cohen
  4 Senator O'Connor - Toronto                            53.25
     1) Katie Arsenault                 2) Nathalie Vitto
     3) Krystel Julien                  4) Keiyana Ghent
  5 Notre Dame  - Toronto                                 54.13
  6 Windfields Jr. - North York                           56.38
 -- Newtonbrook - North York                                 DQ
 -- Richview - Islington                                     DQ

Event 32  Men 4x100 Meter Relay Midget
================================================================
 Sponsor: The Toronto International Track and Field Games
       OFSAA: ! 44.51  2009        Pickering HS
                       M. Anane, O. Morris, O. Thompson, S. Saini
   Can Inter: * 41.28  1988        George Harvey CI
                       W. Charles, I. Hilton, D. Gill, C. James
    School                                              Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Newtonbrook - North York                              46.64Q
     1) Keyon Grant                     2) Robert Stanley
     3) Malek Richardson                4) Tyreak Stanley
  2 Birchmount Park - Scarborough                         46.69Q
  3 Michael Power/St.Joseph-Etobic                        47.17q
  4 Upper Canada College - Toronto                        51.51
  5 Hillfield-Strathallan-Hamilton                        51.94
  6 Etobicoke - Islington                                 52.30
     1) Fahim Ansar                     2) Quinn Charters
     3) Calum Ralston                   4) Andrew Schjerning
  7 Zion Heights JHS                                      53.14
     1) Jeff LI                         2) David WU
     3) Raymond Gou                     4) Majid Hojjatian
Heat  2 Preliminaries
  1 Wilfrid Laurier- Scarborough                          47.02Q
     1) D'Andre Clarke-Bastien          2) Emmanuel Akingbola
     3) Shedler Fervius                 4) Victor Ikonomov
  2 St. Michael's College- Toronto                        47.08Q
     1) Adrian Greene                   2) Liam Mroueh
     3) Kyran Bonner                    4) John Berry
  3 Richview - Islington                                  47.88
     1) Kai Harris                      2) Davede Buckham
     3) Colton Celentano                4) Michael Cappizzano
  4 Sir Oliver Mowat - Scarborough                        48.40
     1) Jayden Addison                  2) Kerel O'Neil
     3) Chandru Bahi                    4) Eric Singh
 -- York Memorial - Toronto                                  DQ
     1) Hoang Nguyen                    2) Parm Patel
     3) Pruthvi Rajput                  4) Matthew Miller
 -- Sir John MacDonald - Agincourt                           DQ
Heat  3 Preliminaries
  1 Father Henry Carr - Rexdale                           45.55Q
     1) Dan Kazumba                     2) Khamal Stewart-Baynes
     3) Neil Francis                    4) Basil Umeh
  2 Brebeuf - Willowdale                                  47.83Q
     1) Kyle Valentino                  2) Tyler Alexander
     3) Tomas Castaldo                  4) Daniel Glyn-Williams
  3 Marshall McLuhan - Toronto                            47.85q
     1) Joel Cabral                     2) Michael Zubieta
     3) June Juan                       4) Pedro Ferreira
  4 Emery - North York  'B'                               50.65
     1) Lequwyne Redway-Ellis           2) Nicholas Kelly
     3) Jimmy Rich                      4) Jeanmarl Nathaniel
  5 Windfields Jr. - North York                           51.77
     1) Jorge Amigo                     2) Jerry Lam
     3) Ethan Vande Sompel              4) Varun Yellu
  6 De La Salle College - Toronto                         52.28

Event 32  Men 4x100 Meter Relay Midget
================================================================
 Sponsor: The Toronto International Track and Field Games
       OFSAA: ! 44.51  2009        Pickering HS
                       M. Anane, O. Morris, O. Thompson, S. Saini
   Can Inter: * 41.28  1988        George Harvey CI
                       W. Charles, I. Hilton, D. Gill, C. James
    School                                               Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 Father Henry Carr - Rexdale                           45.41
     1) Dan Kazumba                     2) Khamal Stewart-Baynes
     3) Neil Francis                    4) Basil Umeh
  2 Wilfrid Laurier- Scarborough                          46.06
     1) D'Andre Clarke-Bastien          2) Emmanuel Akingbola
     3) Shedler Fervius                 4) Victor Ikonomov
  3 Newtonbrook - North York                              46.47
     1) Keyon Grant                     2) Robert Stanley
     3) Malek Richardson                4) Tyreak Stanley
  4 St. Michael's College- Toronto                        46.93
     1) Adrian Greene                   2) Liam Mroueh
     3) Kyran Bonner                    4) John Berry
  5 Birchmount Park - Scarborough                         47.18
  6 Michael Power/St.Joseph-Etobic                        47.25
  7 Marshall McLuhan - Toronto                            47.32
  8 Brebeuf - Willowdale                                  47.56

Event 33  Women 100 Meter Dash Junior
================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 11.77  03/06/2011  Christian Brennan, St. Mary C
   Can Inter: * 11.54  2002        Ashley Purnell, St. Mark HS
 Can Inter 2: * 11.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.1
  1 Shaniece Bennett             St. Joseph's Col         13.27Q
  2 Brianna Livingston           Wilfrid Laurier-         13.42Q
  2 Sabrina Sousa-Sampson        Oakwood - Toronto        13.42Q
  4 Claudia Rusu                 York Mills - Nor         13.43
  5 Jennifer Hoang               Albert Campbell          13.58
  6 Hannah Lum-Smith             Monarch Park - T         14.01
  7 Stephanie Musing             Malvern - Toronto        14.20
  8 Marilena Rotundo             Villanova College        14.37
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.2
  1 Fey Enuiyin                  Father Henry Car         13.26Q
  2 Janet Chukwu                 Forest Hill - To         13.27Q
  3 Abbey DeFulviis              De La Salle Coll         13.49
  4 Vanessa Weremi               Richview - Islin         13.52
  5 Christal Ashton              Weston - Weston          14.12
Heat  3 Preliminaries   Wind: -1.1
  1 Renae Taylor                 Emery - North York       13.03Q
  2 Nana Agyepong                Father Henry Car         13.15Q
  3 Rachel Poole                 Birchmount Park          13.19q
  4 Rachel Springer              St. Joseph Morro         13.31
  5 Danielle Hudson              Villanova College        13.51
  6 Daniella Castello            Agincourt - Agin         13.61
  7 Claire Shafto                Greenwood College        13.86
  8 Hailey Radigan               Etobicoke  Arts          14.15

Event 33  Women 100 Meter Dash Junior
================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 11.77  03/06/2011  Christian Brennan, St. Mary C
   Can Inter: * 11.54  2002        Ashley Purnell, St. Mark HS
 Can Inter 2: * 11.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: -0.9
  1 Renae Taylor                 Emery - North York       13.05
  2 Sabrina Sousa-Sampson        Oakwood - Toronto        13.16
  3 Nana Agyepong                Father Henry Car         13.17
  4 Rachel Poole                 Birchmount Park          13.25
  5 Shaniece Bennett             St. Joseph's Col         13.45
  6 Janet Chukwu                 Forest Hill - To         13.47
  7 Fey Enuiyin                  Father Henry Car         13.48
  8 Brianna Livingston           Wilfrid Laurier-         14.27

Event 34  Men 100 Meter Dash Junior
================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 10.53  03/06/2011  Andre Ford-Azonwanna, J. Card
   Can Inter: * 10.41  1994        Carlton Chambers, Ascension o
 Can Inter 2: * 10.4h  1975        Hugh Spooner, Newtonbrook SS
 Can Inter 3: * 10.4h  1978        Desai Williams, Northview Hei
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: +0.0
  1 Stephen Ohizua               Mary Ward - Scar         11.50Q
  2 James Kanu                   Chaminade Colleg         11.60Q
  3 Dajae Montaque               York Memorial -          11.64q
  4 Kevin Adada                  Dante Alighiere          11.73q
  5 Justin Gibbs                 De La Salle Coll         11.94
  6 Kendrix Senger               W.L. MacKenzie -         12.00
  7 Christian Visentin           De La Salle Coll         12.48
  8 Victor Lawal                 Leaside - Toronto        12.87
Heat  2 Preliminaries   Wind: -1.0
  1 Thomas Callender             Wexford CSA- Sca         11.65Q
  2 Tre McCalla                  Agincourt - Agin         11.68Q
  3 Timothy Abule                St. Patrick - To         11.78
  4 Jordan Nishimura             York Mills - Nor         11.87
  5 Brian Canham                 Richview - Islin         12.06
  6 Ben McDonald                 UCC - Toronto            12.15
  7 Eric Su                      Marc Garneau - T         12.47
Heat  3 Preliminaries   Wind: -1.3
  1 Sesan Akerewus               Lawrence Park -          11.86Q
  2 Shemar Allen Barnum          W.L. MacKenzie -         11.93Q
  3 Mohammed Syed                L'Amoreaux - Agi         12.01
  4 Olavo Cordeiro               Oakwood - Toronto        12.12
  5 Dwight Van Dyke              Sir Oliver Mowat         12.21
  6 Liam Hickey                  Richview - Islin         12.21
  7 Sean Fleming                 Richview - Islin         12.24
  8 Quinton Estick               Northview Height         12.38

Event 34  Men 100 Meter Dash Junior
================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 10.53  03/06/2011  Andre Ford-Azonwanna, J. Card
   Can Inter: * 10.41  1994        Carlton Chambers, Ascension o
 Can Inter 2: * 10.4h  1975        Hugh Spooner, Newtonbrook SS
 Can Inter 3: * 10.4h  1978        Desai Williams, Northview Hei
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: -0.1
  1 Stephen Ohizua               Mary Ward - Scar         11.53
  2 Tre McCalla                  Agincourt - Agin         11.60
  3 James Kanu                   Chaminade Colleg         11.61
  4 Thomas Callender             Wexford CSA- Sca         11.68
  5 Dajae Montaque               York Memorial -          11.68
  6 Kevin Adada                  Dante Alighiere          11.77
  7 Shemar Allen Barnum          W.L. MacKenzie -         11.78
  8 Sesan Akerewus               Lawrence Park -          11.78

Event 35  Women 200 Meter Dash Junior
================================================================
 Sponsor: Durham District School Board
       OFSAA: ! 23.87  04/06/2011  Christian Brennan, St. Mary C
   Can Inter: * 23.56  2011        Christian Brennan, St. Mary C
 Can Inter 2: * 23.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.1
  1 Olivia Wentzel               Leaside - Toronto        26.93Q
  2 Nana Agyepong                Father Henry Car         26.95Q
  3 Christina Doe                Father Henry Car         27.55
  4 Tamarah-Lee Thompson         Oakwood - Toronto        27.79
  5 Kerry-Ann James              Newtonbrook - No         27.87
  6 Adrianna Letros              Villanova College        28.58
  7 Fey Enuiyin                  Father Henry Car         28.79
  8 Madison Raye                 Lakeshore - Toronto      30.02
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.2
  1 Rachel Poole                 Birchmount Park          26.88Q
  2 Eden B'Dacy                  Lawrence Park -          27.02Q
  3 Daniella Castello            Agincourt - Agin         27.21q
  4 Vanessa Weremi               Richview - Islin         27.49
  5 Claudia Rusu                 York Mills - Nor         27.52
  6 Bailey Ditaranto             Villanova College        28.47
  7 Fidora Hoang                 Earl Haig - Nort         29.41
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.9
  1 Renae Taylor                 Emery - North York       26.84Q
  2 Calvi Leon                   Loretto Abbey -          27.06Q
  3 Claire Shafto                Greenwood College        27.18q
  4 Sabrina Sousa-Sampson        Oakwood - Toronto        27.28
  5 Jennifer Hoang               Albert Campbell          27.60
  6 Abbey DeFulviis              De La Salle Coll         27.95
  7 Alexandra Joseph             Runnymede - Toronto      28.47
  8 Christal Ashton              Weston - Weston          28.68

Event 35  Women 200 Meter Dash Junior
================================================================
 Sponsor: Durham District School Board
       OFSAA: ! 23.87  04/06/2011  Christian Brennan, St. Mary C
   Can Inter: * 23.56  2011        Christian Brennan, St. Mary C
 Can Inter 2: * 23.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: -0.5
  1 Renae Taylor                 Emery - North York       26.47
  2 Nana Agyepong                Father Henry Car         26.60
  3 Rachel Poole                 Birchmount Park          26.84
  4 Olivia Wentzel               Leaside - Toronto        27.00
  5 Calvi Leon                   Loretto Abbey -          27.15
  6 Claire Shafto                Greenwood College        27.22
  7 Eden B'Dacy                  Lawrence Park -          27.29
  8 Daniella Castello            Agincourt - Agin         27.67

Event 36  Men 200 Meter Dash Junior
================================================================
 Sponsor: Durham District School Board
       OFSAA: ! 21.40  04/06/2011  Andre Ford-Azonwanna, J. Card
   Can Inter: * 20.95  1984        Atlee Mahorn, Central Technic
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.3
  1 James Kanu                   Chaminade Colleg         22.93Q
  2 Dajae Montaque               York Memorial -          23.76Q
  3 Justin Gibbs                 De La Salle Coll         23.93
  4 Jordan Nishimura             York Mills - Nor         24.10
  5 Kal Shaw                     UCC - Toronto            24.17
  6 Jason Gardner                Lawrence Park -          25.49
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.2
  1 Stephen Ohizua               Mary Ward - Scar         23.01Q
  2 Miguel Palij                 Brebeuf - Willow         23.29Q
  3 Thomas Callender             Wexford CSA- Sca         23.33q
  4 Shemar Allen Barnum          W.L. MacKenzie -         23.42q
  5 Tre McCalla                  Agincourt - Agin         23.46
  6 Brian Canham                 Richview - Islin         24.60
  7 Youssef Hegazy               Earl Haig - Nort         25.17
  8 Lyndon Bennett               West Humber - Re         25.70
Heat  3 Preliminaries   Wind: 1.1
  1 Timothy Abule                St. Patrick - To         23.25Q
  2 Noel Massiah                 Birchmount Park          23.29Q
  3 Nathan Collins               David & Mary Tho         23.76
  4 Olavo Cordeiro               Oakwood - Toronto        23.84
  5 Ben McDonald                 UCC - Toronto            24.12
  6 Clarke Brion                 Emery - North York       24.56
  7 Jacob Geddes                 UCC - Toronto            24.61
  8 Stanley Sik                  Riverdale - Toronto      26.22

Event 36  Men 200 Meter Dash Junior
================================================================
 Sponsor: Durham District School Board
       OFSAA: ! 21.40  04/06/2011  Andre Ford-Azonwanna, J. Card
   Can Inter: * 20.95  1984        Atlee Mahorn, Central Technic
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: -1.1
  1 Stephen Ohizua               Mary Ward - Scar         23.13
  2 Noel Massiah                 Birchmount Park          23.23
  3 James Kanu                   Chaminade Colleg         23.27
  4 Miguel Palij                 Brebeuf - Willow         23.54
  5 Thomas Callender             Wexford CSA- Sca         23.64
  6 Timothy Abule                St. Patrick - To         31.19

Event 37  Women 400 Meter Dash Junior
================================================================
 Sponsor: Western University Mustangs
       OFSAA: ! 53.66  03/06/2011  Christian Brennan, St. Mary C
   Can Inter: * 52.69  2012        Christian Brennan, St. Mary C
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Gabriella Banhara            The York School        1:00.76Q
  2 Eden B'Dacy                  Lawrence Park -        1:01.76Q
  3 Cheyenne Jankulouski         Wilfrid Laurier-       1:03.03
  4 Claudia Rusu                 York Mills - Nor       1:03.51
  5 Daniella Castello            Agincourt - Agin       1:04.29
  6 Andrequa Samms               Mother Teresa -        1:06.67
  7 Sarah Lem                    Earl Haig - Nort       1:07.85
  8 Ashley Clarke                West Humber - Re       1:18.86
Heat  2 Preliminaries
  1 Savannah Rouse               Vaughan Road - T       1:00.13Q
  2 Renae Taylor                 Emery - North York     1:01.91Q
  3 Tamarah-Lee Thompson         Oakwood - Toronto      1:02.01q
  4 Geneva Mason                 Lawrence Park -        1:02.97q
  5 Natalie Vaughan-Graham       Wexford CSA- Sca       1:05.44
  6 Kathleen Yadao               Mary Ward - Scar       1:05.75
  7 Rachel Santini               Father Redmond -       1:07.06
Heat  3 Preliminaries
  1 Lucia Stafford               Toronto French S       1:01.32Q
  2 Calvi Leon                   Loretto Abbey -        1:03.49Q
  3 Paula Banhara                The York School        1:03.68
  4 Adrianna Letros              Villanova College      1:05.15
  5 Fidora Hoang                 Earl Haig - Nort       1:06.11
  6 Danielle Fitzgerald          Malvern - Toronto      1:07.93
  7 Emma Carrington              Birchmount Park        1:08.00
  8 Ginelle Calderon             West Humber - Re       1:12.13

Event 37  Women 400 Meter Dash Junior
================================================================
 Sponsor: Western University Mustangs
       OFSAA: ! 53.66  03/06/2011  Christian Brennan, St. Mary C
   Can Inter: * 52.69  2012        Christian Brennan, St. Mary C
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 Savannah Rouse               Vaughan Road - T         57.26
  2 Gabriella Banhara            The York School          59.16
  3 Lucia Stafford               Toronto French S         59.64
  4 Calvi Leon                   Loretto Abbey -        1:01.34
  5 Eden B'Dacy                  Lawrence Park -        1:01.49
  6 Tamarah-Lee Thompson         Oakwood - Toronto      1:02.27
  7 Geneva Mason                 Lawrence Park -        1:03.18
  8 Renae Taylor                 Emery - North York     1:06.58

Event 38  Men 400 Meter Dash Junior
================================================================
 Sponsor: Western University Mustangs
       OFSAA: ! 48.58  2010        Brandon McBride, W.F. Herman
   Can Inter: * 46.27  1987        Carl Folkes, Central Technica
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Michael Petersen             Malvern - Toronto        51.78Q
  2 Alexander Bimm               St. Michael's Co         51.87Q
  3 John Fitzpatrick             North Toronto -          54.68
  4 Spencer Adamson              North Toronto -          55.43
  5 Tawfiq Zafari                L'Amoreaux - Agi         57.04
  6 Tejae Hillocks               North Albion - R       1:03.40
  7 Rawoof Qurbani               Kipling - Etobicoke    1:06.19
Heat  2 Preliminaries
  1 Ezana Wossen                 Marshall McLuhan         52.26Q
  2 Noel Massiah                 Birchmount Park          53.29Q
  3 Mateo Menalo                 Father Redmond -         53.63q
  4 Eric Su                      Marc Garneau - T         54.73
  5 Patrick Pierre               Wilfrid Laurier-         56.64
  6 Joshua Irving                John Polanyi CI-       1:06.59
  7 Jeric Mendoza                Vaughan Road - T       1:15.77
 -- Denzel Miller                Westview Centenn            DQ
Heat  3 Preliminaries
  1 Jacob McLennan               Bishop Allen Aca         52.53Q
  2 Gerrit Stivenberg            Michael Power/St         52.72Q
  3 Kal Shaw                     UCC - Toronto            54.29q
  4 Jake Sinopoli                Birchmount Park          55.76
  5 Owen Tirona                  York Mills - Nor         58.82
  6 Abhinav Dhar                 Crescent School          59.04
  7 Kevin Patel                  York Memorial -        1:15.21

Event 38  Men 400 Meter Dash Junior
================================================================
 Sponsor: Western University Mustangs
       OFSAA: ! 48.58  2010        Brandon McBride, W.F. Herman
   Can Inter: * 46.27  1987        Carl Folkes, Central Technica
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 Michael Petersen             Malvern - Toronto        49.37
  2 Ezana Wossen                 Marshall McLuhan         50.16
  3 Alexander Bimm               St. Michael's Co         50.83
  4 Jacob McLennan               Bishop Allen Aca         51.12
  5 Noel Massiah                 Birchmount Park          52.54
  6 Mateo Menalo                 Father Redmond -         53.38
  7 Gerrit Stivenberg            Michael Power/St         53.41
  8 Kal Shaw                     UCC - Toronto            54.21

Event 39  Women 800 Meter Run Junior
================================================================
 Sponsor: University of Toronto Varsity Blues
       OFSAA: ! 2:08.22  08/06/2013  Kailee Sawyer, Bluevale CI
   Can Inter: * 2:05.94  1984        Elise Braithwaite, Elmwood
       OFSAA: ! 2:08.22  08/06/2013  Kailee Sawyer, Bluevale CI
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Hawa Hassan                  Newtonbrook - No       2:39.91
  2 Thanujaa Srithayalan         Lester B. Pearso       2:45.66
  3 Meghan Gray                  Earl Haig - Nort       2:46.81
  4 Ainsley Boden                Wexford CSA- Sca       2:47.44
  5 Madeline Arnold              Father Redmond -       2:48.12
  6 Reynolds Sarah               West Humber - Re       2:54.53
  7 Vicky Jiang                  Albert Campbell        2:57.54
  8 Emma Campisi                 Richview - Islin       3:14.54
Section  2
  1 Allison Anderson             Malvern - Toronto      2:12.81
  2 Lucia Stafford               Toronto French S       2:14.81
  3 Savannah Rouse               Vaughan Road - T       2:18.15
  4 Gabriella Banhara            The York School        2:22.49
  5 Geneva Mason                 Lawrence Park -        2:27.08
  6 Michelle Nowak               Michael Power/St       2:29.66
  7 Paula Banhara                The York School        2:30.99
  8 Celeste Earl                 Rosedale Heights       2:33.83
  9 Kathleen Yadao               Mary Ward - Scar       2:34.21
 10 Madison Hein                 Georges Vanier         2:38.86
 11 Sarah Marrone                The York School        2:42.47
 12 Maggie Dwyer                 Father Redmond -       2:45.56

Event 40  Men 800 Meter Run Junior
================================================================
 Sponsor: University of Toronto Varsity Blues
       OFSAA: ! 1:54.82  2007        Trent Sayers, Sinclair SS
   Can Inter: * 1:47.14  2012        Brandon McBride, W. F. Herm
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Ian Hogeboom-Burr            Etobicoke  Arts        2:14.83
  2 Asad Bari                    Birchmount Park        2:10.05
  3 Anas Berrada                 York Mills - Nor       2:14.25
  4 Julian Antonecchia           Newtonbrook - No       2:17.52
  5 Syed Naimi                   Albert Campbell        2:18.05
  6 Jacob George                 York Mills - Nor       2:21.61
  7 Clarke Brion                 Emery - North York     2:26.11
  8 Alexander Bowerbank          L'Amoreaux - Agi       2:26.52
  9 Scott Summers                Etobicoke - Isli       2:44.68
Section  2
  1 Edward Hayfron               Birchmount Park        1:55.80
  2 Ezana Wossen                 Marshall McLuhan       1:55.99
  3 Jerome Jude                  Mary Ward - Scar       1:58.33
  4 Alexander Bimm               St. Michael's Co       1:59.17
  5 Michael Petersen             Malvern - Toronto      2:00.90
  6 Malik Metivier               Father Redmond -       2:02.56
  7 Mateo Menalo                 Father Redmond -       2:03.70
  8 John Fitzpatrick             North Toronto -        2:04.82
  9 Ryley Mehta                  Crescent School        2:09.09
 10 Derrick McKee                Bayview Glen - D       2:14.76

Event 41  Women 1500 Meter Run Junior
================================================================
 Sponsor: University of Windsor Lancers
       OFSAA: ! 4:26.85  07/06/2013  Heather Jaros, La Salle SS
   Can Inter: * 4:22.03  07/06/2013  Jaimie Phelan, St Mary's HS
       OFSAA: ! 4:26.85  07/06/2013  Heather Jaros, La Salle SS
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Molly White                  Monarch Park - T       5:26.95
  2 Elizabeth Blair              Greenwood College      5:43.02
  3 Sequoia Richards             Lakefield Co           5:48.20
  4 Ainsley Boden                Wexford CSA- Sca       5:48.78
  5 Jenifer Macpherson           Wilfrid Laurier-       5:48.90
  6 Sarah Lem                    Earl Haig - Nort       5:54.37
  7 Julia Jairath                Etobicoke  Arts        5:56.35
  8 Aaisha Eid                   Woburn - Scarbor       6:11.31
  9 Jade O'Hara                  Etobicoke  Arts        6:14.45
Section  2
  1 Allison Anderson             Malvern - Toronto      4:40.72
  2 Caroline Lampard             Havergal College       4:47.79
  3 Lindsay Tramble              Martingrove Coll       4:52.81
  4 Emma Harris                  Loretto Abbey -        5:01.05
  5 Laura Wheeler                Northern - Toronto     5:07.32
  6 Sarah Kelly                  Leaside - Toronto      5:09.77
  7 Michelle Nowak               Michael Power/St       5:11.17
  8 Paulina Pronski              Birchmount Park        5:12.58
  9 Katerina Mayer               Michael Power/St       5:13.56
 10 Jacqueline Douglas           Loretto Abbey -        5:21.75
 11 Hawa Hassan                  Newtonbrook - No       5:29.86
 12 Madison Hein                 Georges Vanier         5:32.87

Event 42  Men 1500 Meter Run Junior
================================================================
 Sponsor: University of Windsor Lancers
       OFSAA: ! 3:55.38  2009        Robert Denault, Aurora HS
   Can Inter: * 3:42.33  1993        Kevin Sullivan, North Park
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Dylantha Fernando            Sir John MacDona       4:32.26
  2 Audrius Azubalis             Father Redmond -       4:32.64
  3 Stephan Matrakchine          Newtonbrook - No       4:33.33
  4 Simon Higgins                UCC - Toronto          4:34.75
  5 Anas Berrada                 York Mills - Nor       4:36.44
  6 Julian Schwartzel            Northern - Toronto     4:36.54
  7 Estefan Fikre                Wilfrid Laurier-       4:44.77
  8 Andrew Hutton                St. John's K           4:49.32
  9 Jacob George                 York Mills - Nor       4:49.39
 10 Dawit Tesfagiorgis           John Polanyi CI-       4:55.96
Section  2
  1 Edward Hayfron               Birchmount Park        4:02.24
  2 Josh McGillivray             Leaside - Toronto      4:08.93
  3 Jerome Jude                  Mary Ward - Scar       4:10.40
  4 Paul Robinson                Silverthorn - Et       4:11.60
  5 Greg Lopez-Bondi             Richview - Islin       4:13.61
  6 Malik Metivier               Father Redmond -       4:16.69
  7 Louis Sanger                 Northern - Toronto     4:22.39
  8 Zachary Savlov               Northern - Toronto     4:23.39
  9 Asad Bari                    Birchmount Park        4:23.43
 10 Ben Lang                     Etobicoke - Isli       4:25.31
 11 Ryley Mehta                  Crescent School        4:48.77

Event 43  Women 3000 Meter Run Junior
================================================================
 Sponsor: University of Ottawa GeeGees
       OFSAA: ! 9:33.40  1987        Jennifer Armstrong, Saunder
   Can Inter: * 9:30.64  1981        Kate Wiley, Branksome Hall
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Caroline Lampard             Havergal College      10:22.32
  2 Lindsay Tramble              Martingrove Coll      10:41.22
  3 Emma Harris                  Loretto Abbey -       10:55.79
  4 Laura Wheeler                Northern - Toronto    10:58.72
  5 Libby Marlatt                Sir Oliver Mowat      11:03.14
  6 Paulina Pronski              Birchmount Park       11:12.82
  7 Katerina Mayer               Michael Power/St      11:21.13
  8 Jacqueline Douglas           Loretto Abbey -       11:25.65
  9 Sarah Kelly                  Leaside - Toronto     11:30.28
 10 Molly White                  Monarch Park - T      11:52.60
 11 Natalie Blysniuk             Father Redmond -      12:14.74
 12 Julia Jairath                Etobicoke  Arts       12:21.65
 13 Rachel Webber                Hillfield-Strath      12:21.75
 14 Adva Masliah                 Earl Haig - Nort      12:39.20
 15 Hannah Chau-Stacey           Victoria Park -       12:41.80
 16 Aaisha Eid                   Woburn - Scarbor      13:08.49
 17 Jenifer Macpherson           Wilfrid Laurier-      13:09.17

Event 44  Men 3000 Meter Run Junior
================================================================
 Sponsor: University of Ottawa GeeGees
       OFSAA: ! 8:33.65  2007        John Paul Malette, Assumpti
   Can Inter: * 8:00.2h  1987        Greg Anderson, Parkside HS
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Josh McGillivray             Leaside - Toronto      9:06.92
  2 Paul Robinson                Silverthorn - Et       9:17.11
  3 Greg Lopez-Bondi             Richview - Islin       9:18.07
  4 Louis Sanger                 Northern - Toronto     9:21.28
  5 Zachary Savlov               Northern - Toronto     9:28.05
  6 Ben Lang                     Etobicoke - Isli       9:38.15
  7 Audrius Azubalis             Father Redmond -       9:52.80
  8 Dylantha Fernando            Sir John MacDona       9:53.72
  9 Estefan Fikre                Wilfrid Laurier-      10:00.50
 10 Stephan Matrakchine          Newtonbrook - No      10:00.63
 11 Simon Higgins                UCC - Toronto         10:06.45
 12 Andrew Sarracini             Chaminade Colleg      10:12.37
 13 Jacob Dzeciol                Humberside - Tor      10:14.74
 14 Dawit Tesfagiorgis           John Polanyi CI-      10:19.35
 15 Cameron Cira                 St. Michael's Co      10:19.78
 16 Andrew Hutton                St. John's K          10:20.33

Event 45  Women 80 Meter Hurdles Junior
================================================================
 Sponsor: John Henry, Mayor of Oshawa
       OFSAA: ! 11.44  2009        Chanice Taylor-Chase, Notre D
   Can Inter: * 11.01  1998        Jessica Zelinka, Sir Frederic
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.1
  1 Madeline Whitestone          Harbord - Toronto        12.24Q
  2 Heather McCann               Greenwood College        13.65Q
  3 Chiara Ferrero-Wong          Etobicoke  Arts          14.45q
  4 Melody Salmon-Hastick        Wexford CSA- Sca         14.57q
  5 Sienna Csunyoscka            Etobicoke  Arts          15.17
Heat  2 Preliminaries   Wind: +0.0
  1 Maia Belmore                 Leaside - Toronto        12.68Q
  2 Emily Moore                  Country Day Scho         14.26Q
  3 Vanessa Weremi               Richview - Islin         14.74
  4 Courtney Marks               TanenbaumCHAT -          14.79
  5 Jasmine Goolar               Mother Teresa -          15.52
  6 Alexandra Joseph             Runnymede - Toronto      15.78
Heat  3 Preliminaries   Wind: -0.1
  1 Sara Eng                     Lawrence Park -          12.80Q
  2 Stephanie Musing             Malvern - Toronto        12.89Q
  3 Jacqueline Davidson          The York School          14.84
  4 Juila Whytock                York Mills - Nor         15.04
  5 Sydney Spooner               Senator O'Connor         15.55
  6 Alyssa Cabrido               Marshall McLuhan         17.48

Event 45  Women 80 Meter Hurdles Junior
================================================================
 Sponsor: John Henry, Mayor of Oshawa
       OFSAA: ! 11.44  2009        Chanice Taylor-Chase, Notre D
   Can Inter: * 11.01  1998        Jessica Zelinka, Sir Frederic
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: -0.4
  1 Madeline Whitestone          Harbord - Toronto        12.25
  2 Maia Belmore                 Leaside - Toronto        12.44
  3 Sara Eng                     Lawrence Park -          12.58
  4 Stephanie Musing             Malvern - Toronto        12.77
  5 Heather McCann               Greenwood College        13.51
  6 Melody Salmon-Hastick        Wexford CSA- Sca         13.74
  7 Emily Moore                  Country Day Scho         14.09
 -- Chiara Ferrero-Wong          Etobicoke  Arts             DQ

Event 46  Men 100 Meter Hurdles Junior
================================================================
 Sponsor: John Henry, Mayor of Oshawa
       OFSAA: ! 13.31  2008        Gregory MacNeill, Mother Tere
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.1
  1 Henry Van Herk               Leaside - Toronto        15.72Q
  2 Stephan Adams                Lawrence Park -          15.77Q
  3 Leon Tam                     Mary Ward - Scar         15.79q
  4 Fredrich Sales               Brebeuf - Willow         15.93
  5 David Di Paolo               Country Day Scho         16.37
  6 Jahlain dePass               Sir John MacDona         19.95
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.5
  1 Clayton Jeffrey              UCC - Toronto            14.13Q
  2 Troy Williams                Mother Teresa -          14.90Q
  3 Philip DiVizio               W.L. MacKenzie -         15.06q
  4 Troy Thompson                Birchmount Park          16.76
  5 Tony Xu                      Riverdale - Toronto      17.76
  6 Lee Faulkner                 Thistletown - Re         19.72
  7 Chase Horth                  Harbord - Toronto        21.80
Heat  3 Preliminaries   Wind: -0.2
  1 Miguel Palij                 Brebeuf - Willow         14.82Q
  2 Nathan Collins               David & Mary Tho         15.29Q
  3 Michael Wickware             York Mills - Nor         15.81
  4 Steven Cheung                Northern - Toronto       15.96
  5 Jordan Nishimura             York Mills - Nor         16.31
  6 Joseph Myc                   Silverthorn - Et         20.63
  7 Matthew Ramirez              De La Salle Coll         21.30

Event 46  Men 100 Meter Hurdles Junior
================================================================
 Sponsor: John Henry, Mayor of Oshawa
       OFSAA: ! 13.31  2008        Gregory MacNeill, Mother Tere
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: -1.0
  1 Clayton Jeffrey              UCC - Toronto            14.26
  2 Miguel Palij                 Brebeuf - Willow         14.73
  3 Troy Williams                Mother Teresa -          14.85
  4 Stephan Adams                Lawrence Park -          15.34
  5 Leon Tam                     Mary Ward - Scar         15.53
  6 Henry Van Herk               Leaside - Toronto        16.40
 -- Nathan Collins               David & Mary Tho           DNF

Event 47  Women 300 Meter Hurdles Junior
================================================================
 Sponsor: Trent University Varsity
       OFSAA: ! 42.46  1997        Jessica Zelinka, Sir Frederic
   Can Inter: * 41.66  1994        Nadia Schmiedt, John Paul ll
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Juila Whytock                York Mills - Nor         53.21
  2 Melody Salmon-Hastick        Wexford CSA- Sca         56.26
  3 Juliana Paura                De La Salle Coll         58.62
  4 Helen Ma                     W.L. MacKenzie -         59.31
Section  2
  1 Adrianna Letros              Villanova College        50.52
  2 Alexandra Joseph             Runnymede - Toronto      51.87
  3 Emily Moore                  Country Day Scho         53.08
  4 Amanda Perri                 Father Redmond -         53.81
  5 Georgia Cobbold              Francis Liberman         54.52
Section  3
  1 Cheyenne Jankulouski         Wilfrid Laurier-         46.45
  2 Madeline Whitestone          Harbord - Toronto        46.57
  3 Maia Belmore                 Leaside - Toronto        46.71
  4 Stephanie Musing             Malvern - Toronto        46.92
  5 Kamila Haase                 Marshall McLuhan         47.08
  6 Sara Eng                     Lawrence Park -          48.16
  7 Rachel Santini               Father Redmond -         50.00
  8 Lillie Sun                   Wexford CSA- Sca       1:00.61

Event 48  Men 300 Meter Hurdles Junior
================================================================
 Sponsor: Trent University Varsity
       OFSAA: ! 38.21  08/06/2013  Davis Edward, Oakridge SS
   Can Inter: * 37.06  1992        Troy Langevine, Agincourt CI
       OFSAA: ! 38.21  08/06/2013  Davis Edward, Oakridge SS
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Troy Thompson                Birchmount Park          44.24
  2 Steven Supnad                Silverthorn - Et         49.42
  3 Joseph Myc                   Silverthorn - Et         55.48
Section  2
  1 Patrick Pierre               Wilfrid Laurier-         43.07
  2 Thomas Mienkowski            St. Michael's Co         43.85
  3 Jake Sinopoli                Birchmount Park          44.29
  4 Osman Yousaf                 Wilfrid Laurier-         44.57
  5 David Di Paolo               Country Day Scho         44.86
  6 Steven Cheung                Northern - Toronto       45.99
Section  3
  1 Miguel Palij                 Brebeuf - Willow         40.82
  2 Clayton Jeffrey              UCC - Toronto            40.94
  3 Troy Williams                Mother Teresa -          41.68
  4 Stephan Adams                Lawrence Park -          41.95
  5 Sam Baulet                   Chaminade Colleg         42.90
  6 Spencer Adamson              North Toronto -          43.53
  7 Thomas Nguyen                Chaminade Colleg         44.62

Event 49  Women High Jump Junior
================================================================
 Sponsor: Durham Catholic District School Board
       OFSAA: ! 1.75m  2007        Michelle Theophille, Father L
   Can Inter: * 1.88m  1979        Julie White, Brampton Centenn
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Flight  1
  1 Alexandria Ferdinand         Malvern - Toronto        1.60m
  2 Stephanie Neatby             Father Redmond -         1.51m
  3 Madison Kennedy              Havergal College         1.45m
  3 Ebonee Adams                 Mother Teresa -          1.45m
  5 Emily Morgan                 Lawrence Park -         J1.40m
  5 Heather McCann               Greenwood College        1.40m
  5 Kamila Haase                 Marshall McLuhan        J1.40m
  8 Elizabeth McLean             De La Salle Coll         1.35m
  8 Averee Downes                St. Joseph's Col        J1.35m
 10 Riley Sampson                Lawrence Park -          1.30m
 -- Jacqueline Scott             Lawrence Park -             NH
 -- Caroline Lampard             Havergal College            NH

Event 50  Men High Jump Junior
================================================================
 Sponsor: Durham Catholic District School Board
       OFSAA: ! 2.04m  1995        Michael Ponikvar, Denis Morri
   Can Inter: * 2.24m  1998        Michael Ponikvar, Denis Morri
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Jordan Rao                   UCC - Toronto            1.70m
  1 Ngige Gordon                 Marshall McLuhan        J1.70m
  1 Kevin Adada                  Dante Alighiere         J1.70m
  4 Etinosa Igiozee              James Cardinal M         1.65m
  5 Joseph Myc                   Silverthorn - Et         1.60m
  5 Brendan Shivratan            West Hill - West        J1.60m
  5 Andrija Jelic                Silverthorn - Et        J1.60m
  5 Allan Trivino                John Paul II Sca        J1.60m
  9 Harrison Gardner             Royal St. George        J1.55m
  9 Stefano Spagnuolo            Villanova College        1.55m
 11 Nana Acheampong              Lester B. Pearso         1.50m
 -- Nick Avison                  Monarch Park - T            NH

Event 51  Women Pole Vault Junior
================================================================
 Sponsor: Just Athletics
       OFSAA: ! 3.75m  2010        Alysha Newman, Mother Teresa
   Can Inter: * 4.06m  08/06/2012  Alysha Newman, Mother Teresa
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Taylor MacDonald             Lawrence Park -          2.60m
  2 Erin Zlathic                 Lawrence Park -          1.60m
  2 Jenny Wang                   Sir John MacDona         1.60m
  2 Riley Sampson                Lawrence Park -          1.60m

Event 52  Men Pole Vault Junior
================================================================
 Sponsor: Just Athletics
       OFSAA: ! 4.45m  1992        Drew Barrett, King City SS
   Can Inter: * 5.10m  1985        Doug Wood, F. E. Madill SS
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Michael Iwamoto              Lawrence Park -          3.35m
  2 Ryley Mehta                  Crescent School          3.05m
  3 Noah Shapiro                 Lawrence Park -          2.75m
  4 Jaeger Brunet                Lawrence Park -         J2.60m
  4 Derrick McKee                Bayview Glen - D         2.60m
  6 Noah Pillay                  Sir John MacDona         2.45m
  6 Michael Nguyen               Lawrence Park -         J2.45m
  8 Jahlain dePass               Sir John MacDona         2.30m

Event 53  Women Long Jump Junior
=====================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 5.69m  2009        Chanice Taylor-Chase, Notre Dame C
   Can Inter: * 6.16m  1986        Keron Hamilton, Burlington Central
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alison Krome                 Malvern - Toronto        5.18m   0.7
  2 Cassi-Ann Hutchinson         St. Joseph Morro         5.10m   0.4
  3 Kamila Haase                 Marshall McLuhan        J4.93m   0.3
  3 Shaniece Bennett             St. Joseph's Col         4.93m   0.4
  5 Kerry-Ann James              Newtonbrook - No         4.82m   1.0
  6 Dee MacKintosh               Leaside - Toronto        4.77m   0.1
  7 Lillie Sun                   Wexford CSA- Sca         4.70m   0.5
  8 Nicole Mckenzie              David & Mary Tho         4.64m   0.2
  9 Megan Berry                  St. John's K             4.50m   0.1
 10 Nicole Zhao                  Earl Haig - Nort         4.46m  +0.0
 11 Olivia Wentzel               Leaside - Toronto        4.45m   0.6
 12 Johanne (Thea) Rudolph       Emery - North York       4.37m   0.1
 13 Danielle Hudson              Villanova College        4.35m   0.4
 14 Karen Lam                    Central Technica         4.32m  +0.0
 15 Rebecca Xie                  Dr.Norman Bethun         4.20m  +0.0
 16 Holly Hamilton               Hillfield-Strath         4.17m   0.1
 17 Brianna Yang                 Dr.Norman Bethun         4.09m   0.1
 18 Stephanie Lin                Richview - Islin         4.08m   0.3
 19 Gemma Barber                 St. Clement              3.93m  +0.0
 19 Selena Leung                 Earl Haig - Nort         3.93m   0.6
 21 Emily Sze                    Vaughan Road - T         3.89m   0.4

Event 54  Men Long Jump Junior
=====================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 7.09m  2010        Mitch O'Donnell, Forest Heights CI
   Can Inter: * 7.75m  1990        Brian Thomas, Central Technical Sc
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dajae Montaque               York Memorial -          6.18m  -0.4
  2 David Islam                  Father Redmond -         6.16m  -0.7
  3 Clayton Jeffrey              UCC - Toronto            6.06m  -0.1
  4 Ryan Mitra                   John Paul II Sca        J5.98m  -0.6
  4 Deen Choudhury               Crescent School          5.98m  -0.1
  6 Nathan Collins               David & Mary Tho         5.83m  -1.0
  7 Quinton Estick               Northview Height         5.60m  -0.4
  7 Brian Canham                 Richview - Islin        J5.60m  -0.8
  9 Russell Arica                Brebeuf - Willow         5.39m  -0.5
 10 Andre Marin                  Monarch Park - T         5.29m  -0.4
 11 Nana Acheampong              Lester B. Pearso         5.25m  -0.2
 12 Stefano Spagnuolo            Villanova College        5.22m  -0.8
 12 Lewis Le                     Weston - Weston          5.22m  -1.3
 14 Victor Lawal                 Leaside - Toronto        5.16m  -1.2
 15 Ansun Feng                   Albert Campbell          5.10m  -0.2
 15 Clarke Brion                 Emery - North York       5.10m  -0.7
 17 Fredrich Sales               Brebeuf - Willow         5.08m  -0.6
 18 Chelston Smith               R.H. King Academy        5.05m  -0.4
 19 Riley Cockburn               York Mills - Nor         4.79m  -1.4
 20 Jordan Ottey                 Thistletown - Re         4.74m  -0.1
 -- Chase Horth                  Harbord - Toronto         FOUL

Event 55  Women Triple Jump Junior
=====================================================================
 Sponsor: Oshawa PUC
       OFSAA: ! 11.97m  2008        Caroline Ehrhardt, Espanola HS
   Can Inter: * 12.78m  2010        Caroline Ehrhardt, Espanola HS
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brianna Livingston           Wilfrid Laurier-        10.70m  -0.1
  2 Cassi-Ann Hutchinson         St. Joseph Morro        10.40m  -0.6
  3 Dee MacKintosh               Leaside - Toronto       10.29m  -0.6
  4 Alexandria Ferdinand         Malvern - Toronto        9.83m  -0.1
  4 Jushvina Mohan               Michael Power/St        J9.83m  -0.1
  6 Nicole Zhao                  Earl Haig - Nort        J9.62m  -0.8
  6 Lillie Sun                   Wexford CSA- Sca         9.62m  -0.5
  8 Mackenzie Leblanc            Riverdale - Toronto      9.42m  -0.3
  9 Keidre Malcolm               Cedarbrae  - Sca         9.03m  -0.1
 10 Jada Burrell                 Vaughan Road - T         9.02m  -0.2
 11 Rebecca Xie                  Dr.Norman Bethun         8.92m  -0.2
 11 Emily Arkell                 North Toronto -          8.92m  -0.2
 11 Danum Castromayor            Victoria Park -          8.92m  -0.4
 14 Athena Foo                   Bishop Strac             8.86m  -0.6
 15 Emily Moore                  Country Day Scho         8.84m  -0.2
 16 Jingwen Lin                  Earl Haig - Nort         8.76m  -0.5
 17 Kasey Bonifacio              Marshall McLuhan         8.60m  -0.3
 18 Grace Conroy                 St. Joseph's Col         8.44m  -0.3
 19 Maria Athanassoulias         Bayview Glen - D         8.42m  -0.4
 20 Lisa Tran                    York Memorial -          8.32m  -0.4
 21 Sajana Sivalingam            Victoria Park -          7.77m  -0.1
 22 Veronica Cescolini           Holy Trinity School      7.60m  -0.1
 -- Shantall Permaul             Etobicoke  Arts           FOUL

Event 56  Men Triple Jump Junior
=====================================================================
 Sponsor: Oshawa PUC
       OFSAA: ! 14.34m  2010        Mitch O'Donnell, Forest Heights C
   Can Inter: * 15.76m  1982        George Wright, Vaughan Road CI
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Mohammed Syed                L'Amoreaux - Agi        12.92m   NWI
  2 Deen Choudhury               Crescent School         12.72m   NWI
  3 Lucky Osuigue                Emery - North York      12.71m   NWI
  4 Nana Acheampong              Lester B. Pearso        12.70m   NWI
  5 Quinton Estick               Northview Height        12.10m   NWI
  6 Russell Arica                Brebeuf - Willow        11.76m   NWI
  7 Connor St. Louis             Hillfield-Strath        11.59m   NWI
  8 Jenushan Vijaykumar          Albert Campbell         11.52m   NWI
  9 Michael Wickware             York Mills - Nor        11.49m   NWI
 10 Ansun Feng                   Albert Campbell         11.22m   NWI
 11 Lewis Le                     Weston - Weston         11.20m   NWI
 12 Victor Lawal                 Leaside - Toronto       11.17m   NWI
 13 Jefferson Ilunga             Chaminade Colleg        11.02m   NWI
 14 Fredrich Sales               Brebeuf - Willow        11.00m   NWI
 15 Micah Nyandika               Westview Centenn        10.95m   NWI
 15 Joe Garisto                  Chaminade Colleg        10.95m   NWI
 17 AK Asalu                     Villanova College       10.68m   NWI

Event 57  Women Shot Put Junior
================================================================
 Sponsor: Running Count Inc
       OFSAA: ! 13.61m  2000        Sultana Frizell, Perth and D
   Can Inter: * 14.86m  08/06/2012  Brittany Crew, Birchmount Pa
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Stephanie Neatby             Father Redmond -        10.14m
  2 Marsha Joseph                Loretto College          9.73m
  3 Brittany Ediag               Senator O'Connor         9.64m
  4 Excel Mba                    St. Joseph Morro         8.77m
  5 Holly Hamilton               Hillfield-Strath         8.66m
  6 Eboni Dunkley                West Humber - Re         8.24m
  7 Tia Lugg                     Cedarbrae  - Sca         8.07m
  8 Kaianna Galati-Forrest       Thistletown - Re         7.90m
  9 Keervaani Bhrapakaran        West Hill - West         7.45m
 10 Matia Dale                   De La Salle Coll         7.40m
 11 Alexandra Krstonosic         Martingrove Coll         7.22m
 12 Allison Yuen                 West Hill - West         6.99m
 13 Madison Kennedy              Havergal College         6.76m
 14 Melissa Taylor               Bishop Strac             6.70m
 15 Gillian Plummer              Monarch Park - T         6.29m
 16 Shannon Forde                West Humber - Re         6.15m
 17 Raba Mustapha                Westview Centenn         5.96m
 18 Isabella Chan                Agincourt - Agin         5.68m
 19 Nicole Espinosa              Humberside - Tor         5.50m

Event 58  Men Shot Put Junior
================================================================
 Sponsor: Running Count Inc
       OFSAA: ! 19.72m  2006        Tim Nedow, Thousand Islands
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Erik Ferreira                Marshall McLuhan        15.85m
  2 Michael Pezzetta             De La Salle Coll        15.47m
  3 Gabriel Pallotto             Chaminade Colleg        14.50m
  4 Delon Jemmot                 Eastern Commerce        14.34m
  5 Andrea Fabiano               Forest Hill - To        13.83m
  6 Matthew Bartoletta           Bishop Allen Aca        13.76m
  7 Hale Murphy                  Etobicoke  Arts         13.10m
  8 John Reston                  Danforth - Toronto      12.69m
  9 Brandon Inniss               East York - Toronto     12.25m
 10 Teodore Iwanusiw             Bishop Allen Aca        11.65m
 11 Jordan Peralta               De La Salle Coll        11.16m
 12 Cassian Alleyne              West Hill - West        11.03m
 13 Mohamed Ahmed                Silverthorn - Et        10.27m
 14 Sam Decruyenaere             Runnymede - Toronto     10.13m
 15 Gabriel Landaverde-Ponce     Weston - Weston         10.10m
 16 Ali Jammal                   York Mills - Nor         9.99m
 17 Nicolas Osmand               David & Mary Tho        J9.96m
 17 Matthew Gucciardi            De La Salle Coll         9.96m
 19 Thomas Spencer               St. John's K             8.84m
 20 Harry Jacobs                 York Mills - Nor         8.70m
 21 Nader Sabahi                 York Mills - Nor         8.49m
 22 Fan Kang                     Agincourt - Agin         8.11m

Event 59  Women Discus Throw Junior
================================================================
 Sponsor: Oshawa PUC
       OFSAA: ! 41.42m  2010        Sarah Moss, Notre Dame Colle
   Can Inter: * 52.52m  1986        Michelle Brotherton, Birchmo
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Annette Amoah                Vaughan Road - T        25.93m
  2 Pauline Valencia             Loretto College         25.32m
  3 Alethea Georgeson            Francis Liberman        24.17m
  4 Jenny Wang                   Sir John MacDona        23.31m
  5 Stephanie Sarellas           Bishop Allen Aca        21.55m
  6 Matia Dale                   De La Salle Coll        21.21m
  7 Nadia Mohamed                Vaughan Road - T        20.68m
  8 Niki Galiato                 Michael Power/St        19.31m
  9 Keervaani Bhrapakaran        West Hill - West        18.49m
 10 Samantha Sayiyama            Lawrence Park -         16.57m
 11 Elizabeth McLean             De La Salle Coll        16.28m
 12 Oshawnie Ralph               Runnymede - Toronto     16.14m
 13 Noelle Nkeng                 Lester B. Pearso        15.66m
 14 Jessica Miele                De La Salle Coll        15.24m
 15 Raba Mustapha                Westview Centenn        14.98m
 16 Gillian Plummer              Monarch Park - T        14.76m
 17 Anna Halbreiner              Richview - Islin        14.65m
 18 Andra Facauaru               North Toronto -         14.38m
 19 Eleni Pateras                Monarch Park - T        11.11m
 -- Allison Yuen                 West Hill - West          FOUL

Event 60  Men Discus Throw Junior
================================================================
 Sponsor: Oshawa PUC
       OFSAA: ! 70.79m  2009        Jordan Young, St. Joseph's H
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Andrius Balsas               Bishop Allen Aca        44.30m
  2 Michael Pezzetta             De La Salle Coll        43.99m
  3 Erik Ferreira                Marshall McLuhan        42.95m
  4 John Reston                  Danforth - Toronto      42.51m
  5 Andrea Fabiano               Forest Hill - To        41.08m
  6 Hale Murphy                  Etobicoke  Arts         40.10m
  7 Brendan Shivratan            West Hill - West        37.89m
  8 Paul Parent                  De La Salle Coll        33.99m
  9 Joseph Calarco               Bishop Allen Aca        32.57m
 10 Sam Decruyenaere             Runnymede - Toronto     32.55m
 11 Steven Diaz                  James Cardinal M        31.60m
 12 Matthew Gucciardi            De La Salle Coll        31.58m
 13 Thomas Dodig                 De La Salle Coll        29.90m
 14 EzzEldin Abdelmeguid         Vaughan Road - T        29.64m
 15 Micah Nyandika               Westview Centenn        28.13m
 16 Marcus Mullings              Sir John MacDona        27.77m
 17 Vince Revilla                John Polanyi CI-        26.94m
 18 Joshua Rojan                 Parkdale  - Toronto     25.84m
 19 Lucas Borchenko              Monarch Park - T        24.92m
 20 Pavle Burazor                Don Mills - Nort        22.80m
 21 Nader Sabahi                 York Mills - Nor        21.42m
 22 Mohamed Ahmed                Silverthorn - Et        21.10m
 -- Cassian Alleyne              West Hill - West            ND

Event 61  Women Javelin Throw Junior
================================================================
 Sponsor: Durham Tourism
       OFSAA: ! 43.95m  2010        Brooke Rowland, Westside SS
   Can Inter: * 51.94m  1984        Cheryl Coker, Carleton Place
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Julia Xu                     Dr.Norman Bethun        29.20m
  2 Niki Galiato                 Michael Power/St        26.62m
  3 Stephanie Neatby             Father Redmond -        25.75m
  4 Gillian Plummer              Monarch Park - T        25.17m
  5 Larissa DiNuccio             Michael Power/St        23.14m
  6 Matia Dale                   De La Salle Coll        22.62m
  7 Joey Lau                     Dr.Norman Bethun        22.09m
  8 Stephanie Lin                Richview - Islin        20.19m
  9 Zoie Feng                    Agincourt - Agin        18.70m
 10 Emily Kumer                  Father Redmond -        18.29m
 11 Zoe McMillan                 Hillfield-Strath        17.78m
 12 Sophia Amato                 De La Salle Coll        17.70m
 13 Anna Halbreiner              Richview - Islin        17.61m
 14 Sommer Oleksij               East York - Toronto     17.39m
 15 Jessica Miele                De La Salle Coll        16.83m
 16 Jennifer Szivy               North Toronto -         16.72m
 17 Keervaani Bhrapakaran        West Hill - West        15.85m
 18 Raba Mustapha                Westview Centenn        15.63m
 19 Shannon Forde                West Humber - Re        14.19m
 20 Jennifer Choi                Martingrove Coll        12.94m
 21 Zoe Wright                   Monarch Park - T        12.91m

Event 62  Men Javelin Throw Junior
================================================================
 Sponsor: Durham Tourism
       OFSAA: ! 69.28m  2009        Trent Corney, Thousand Islan
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 John Reston                  Danforth - Toronto      43.30m
  2 Pavle Burazor                Don Mills - Nort        39.03m
  3 Michael Pezzetta             De La Salle Coll        38.94m
  4 Dylan Harrison               Birchmount Park         37.80m
  5 Sam Decruyenaere             Runnymede - Toronto     37.19m
  6 Matthew Gucciardi            De La Salle Coll        36.83m
  7 Justin Nguyen                Monarch Park - T        35.55m
  8 Jason Soe                    Bloor - Toronto         35.31m
  9 Erik Ferreira                Marshall McLuhan        31.90m
 10 Riley Cockburn               York Mills - Nor        31.44m
 11 Cassian Alleyne              West Hill - West        31.27m
 12 Nathan Calle                 Marshall McLuhan        30.28m
 13 Sebastian Rodriguez          St. Basil The Gr        30.09m
 14 Zakery Herbert               Northview Height        28.90m
 15 Matthew Tan                  York Mills - Nor        28.73m
 16 Thomas Dodig                 De La Salle Coll        28.63m
 17 Nathaniel Wilson             Thistletown - Re        27.72m
 18 Alex Xu                      Albert Campbell         26.29m
 19 Nathan Li                    Crescent School         24.29m
 20 Kofi Aduse                   Dante Alighiere         23.41m
 21 Mohamed Ahmed                Silverthorn - Et        17.24m
 -- Murat Yilmaz                 East York - Toronto         ND
 -- EzzEldin Abdelmeguid         Vaughan Road - T            ND
 -- Marcus Mullings              Sir John MacDona            ND

Event 63  Women 4x100 Meter Relay Junior
================================================================
 Sponsor: The Toronto International Track and Field Games
       OFSAA: ! 48.34  07/06/2013  David Suzuki SS
                       A Sebastian, N McDonald, C Wilson, S Hunnighan
   Can Inter: * 47.60  2003        Mary Ward CSS
                       O. Ugiagbe, Z. Gill, L. Gonsalves, L. Wilson
       OFSAA: ! 48.34  07/06/2013  David Suzuki SS - Brampton, D
                       A Sebastian, N McDonald, C Wilson, S Hunnighan
    School                                              Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Father Henry Carr - Rexdale                           51.02Q
     1) Christina Doe                   2) Fey Enuiyin
     3) Nana Agyepong                   4) Sarafina James
  2 Dante Alighiere - Toronto                             51.56Q
     1) Juliana Ragone                  2) Lyriq White
     3) Lorenza Vivero                  4) Chilliana May
  3 Loretto Abbey - Toronto                               56.48
     1) Sara Berardi                    2) Christel Morley
     3) Olivia Lancefield               4) Calvi Leon
  4 De La Salle College - Toronto                         56.66
  5 York Mills - North York                               57.24
     1) Claudia Rusu                    2) Asia Lee
     3) Clara Kim                       4) Juila Whytock
  6 West Humber - Rexdale                                 57.79
     1) Cyesha Reid                     2) Shannon Forde
     3) Essence Turner                  4) Keyanna Donaldson
  7 Lester B. Pearson- Scarborough                      1:06.91
     1) Ramanjeet Kaur                  2) Nidusha Nithiananthan
     3) Noelle Nkeng                    4) Niveithiga Velalakan
 -- The York School - Toronto                                DQ
Heat  2 Preliminaries
  1 Villanova College                                     52.60Q
     1) Danielle Hudson                 2) Adrianna Letros
     3) Bailey Ditaranto                4) Marilena Rotundo
  2 Marshall McLuhan - Toronto                            53.04Q
     1) Rasheeda Gurley                 2) Kamila Haase
     3) Brittney Dos Santos             4) Alyssa Cabrido
  3 Greenwood College                                     53.71q
  4 Richview - Islington                                  54.31
     1) Justine Gould                   2) Stephanie Lin
     3) Justys Hill-Bailey              4) Vanessa Weremi
  5 Sir Oliver Mowat - Scarborough                        54.82
     1) Samantha McTernan               2) Renee Dalechuku
     3) Sarah Paiva                     4) Kashia Stephenson
  6 Newtonbrook - North York                              55.94
  7 Earl Haig - North York                                57.63
  8 Sir John MacDonald - Agincourt                      1:00.38
Heat  3 Preliminaries
  1 Lawrence Park - Toronto                               52.39Q
     1) Sara Eng                        2) Taylor MacDonald
     3) Erin Zlathic                    4) Eden B'Dacy
  2 Leaside - Toronto                                     53.08Q
     1) Maia Belmore                    2) Dee MacKintosh
     3) Selvi Sert                      4) Olivia Wentzel
  3 Malvern - Toronto                                     53.18q
     1) Alison Krome                    2) Berkeley Wilson
     3) Danielle Fitzgerald             4) Stephanie Musing
  4 Vaughan Road - Toronto                                54.27
     1) Jada Burrell                    2) Annette Amoah
     3) Genesis Shaw-Ottey              4) Kyona Brand
  5 Dr.Norman Bethune - Agincourt                         56.09
  6 Etobicoke  Arts - Toronto                             56.62
     1) Chiara Ferrero-Wong             2) Sienna Csunyoscka
     3) Phoebe Wolfe                    4) Caroline Biel

Event 63  Women 4x100 Meter Relay Junior
================================================================
 Sponsor: The Toronto International Track and Field Games
       OFSAA: ! 48.34  07/06/2013  David Suzuki SS
                       A Sebastian, N McDonald, C Wilson, S Hunnighan
   Can Inter: * 47.60  2003        Mary Ward CSS
                       O. Ugiagbe, Z. Gill, L. Gonsalves, L. Wilson
       OFSAA: ! 48.34  07/06/2013  David Suzuki SS - Brampton, D
                       A Sebastian, N McDonald, C Wilson, S Hunnighan
    School                                               Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 Father Henry Carr - Rexdale                           50.58
     1) Christina Doe                   2) Fey Enuiyin
     3) Nana Agyepong                   4) Sarafina James
  2 Lawrence Park - Toronto                               51.92
     1) Sara Eng                        2) Taylor MacDonald
     3) Erin Zlathic                    4) Eden B'Dacy
  3 Dante Alighiere - Toronto                             52.01
     1) Juliana Ragone                  2) Lyriq White
     3) Lorenza Vivero                  4) Chilliana May
  4 Villanova College                                     52.15
     1) Danielle Hudson                 2) Adrianna Letros
     3) Bailey Ditaranto                4) Marilena Rotundo
  5 Leaside - Toronto                                     52.42
  6 Marshall McLuhan - Toronto                            52.96
  7 Malvern - Toronto                                     53.19
  8 Greenwood College                                     53.22

Event 64  Men 4x100 Meter Relay Junior
================================================================
 Sponsor: The Toronto International Track and Field Games
       OFSAA: ! 43.50  2010        W. F. Herman SS
                       K. Jones, B. McBride, C. Brown, J. Gauthier
   Can Inter: * 41.28  1988        George Harvey CI
                       W. Charles, I. Hilton, D. Gill, C. James
    School                                              Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Dante Alighiere - Toronto                             45.53Q
     1) Garnett Graham                  2) Kevin Adada
     3) Joseph Sinogo                   4) Jimane Bello
  2 Father Henry Carr - Rexdale                           45.65Q
     1) Ben Kwawukumey                  2) Trejaun Fearon
     3) Ronard Asante                   4) Miracle Duru
  3 De La Salle College - Toronto                         47.59
  4 Wilfrid Laurier- Scarborough                          47.60
     1) Osman Yousaf                    2) Patrick Pierre
     3) Christopher Sarpong             4) Ajay Trotman
  5 Villanova College                                     48.96
  6 Forest Hill - Toronto                                 54.95
     1) Juergen Javier                  2) Austin Kranc
     3) Blaine Mohommed                 4) Konstantyn Rudovynsky
Heat  2 Preliminaries
  1 Michael Power/St.Joseph-Etobic                        45.17Q
  2 Mary Ward - Scarborough                               45.72Q
     1) Stephen Ohizua                  2) Nicholas Lee
     3) Karlo Manapat                   4) Jason Yadao
  3 Richview - Islington                                  46.95q
     1) Sean Fleming                    2) Brian Canham
     3) Brandon Lin                     4) Liam Hickey
  4 Vaughan Road - Toronto                                53.41
     1) Jah-Laun Lewis                  2) Chance Allick
     3) Tavis Bourne                    4) Benjamin Zapata
 -- Riverdale - Toronto                                      DQ
 -- Birchmount Park - Scarborough                            DQ
 -- Newtonbrook - North York                                 DQ
Heat  3 Preliminaries
  1 Upper Canada College - Toronto                        44.99Q
     1) Justin Wong                     2) Clayton Jeffrey
     3) Kal Shaw                        4) Ben McDonald
  2 Lester B. Pearson- Scarborough                        46.65Q
     1) Cole Young                      2) Justin Guy
     3) Nana Acheampong                 4) Lucas Cuff
  3 W.L. MacKenzie - North York                           47.15q
     1) Philip DiVizio                  2) Andras Orioli
     3) Kolen Aban                      4) Kendrix Senger
  4 Crescent School - Willowdale                          47.40
  5 York Mills - North York                               47.87
     1) Matthew Tan                     2) Jason Kwok
     3) Michael Wickware                4) Jordan Nishimura
  6 Northview Heights - North York                        48.18
     1) Quinton Estick                  2) JR Speed
     3) Abrar Hussain                   4) Amani Oyebade
  7 Albert Campbell - Agincourt                           49.24
     1) Jacky Lo                        2) Alex Xu
     3) Armin Maglunob                  4) Angus Au

Event 64  Men 4x100 Meter Relay Junior
================================================================
 Sponsor: The Toronto International Track and Field Games
       OFSAA: ! 43.50  2010        W. F. Herman SS
                       K. Jones, B. McBride, C. Brown, J. Gauthier
   Can Inter: * 41.28  1988        George Harvey CI
                       W. Charles, I. Hilton, D. Gill, C. James
    School                                               Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 Upper Canada College - Toronto                        44.27
     1) Justin Wong                     2) Clayton Jeffrey
     3) Kal Shaw                        4) Ben McDonald
  2 Mary Ward - Scarborough                               44.41
     1) Stephen Ohizua                  2) Nicholas Lee
     3) Karlo Manapat                   4) Jason Yadao
  3 Father Henry Carr - Rexdale                           45.04
     1) Ben Kwawukumey                  2) Trejaun Fearon
     3) Ronard Asante                   4) Miracle Duru
  4 Dante Alighiere - Toronto                             45.08
     1) Garnett Graham                  2) Kevin Adada
     3) Joseph Sinogo                   4) Jimane Bello
  5 Michael Power/St.Joseph-Etobic                        45.30
  6 Lester B. Pearson- Scarborough                        46.61
  7 Richview - Islington                                  46.72
 -- W.L. MacKenzie - North York                              DQ

Event 65  Women 100 Meter Dash Senior
================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 11.54  2002        Ashley Purnell, St. Mark HS
   Can Inter: * 11.54  2002        Ashley Purnell, St. Mark HS
 Can Inter 2: * 11.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.1
  1 Shanice Williams             Northview Height         12.53Q
  2 Monique Calliste             Mother Teresa -          12.72Q
  3 Shadae Campbell              Father Henry Car         13.15
  4 Mariama Kaba                 Martingrove Coll         13.25
  5 Sharmilla Thasarathan        Lester B. Pearso         13.49
  6 Mackenzie Hamilton           Hillfield-Strath         13.92
  7 Hailey Springer-Sutton       Oakwood - Toronto        14.07
  8 Donnelle McCalla             Westview Centenn         14.12
Heat  2 Preliminaries   Wind: -1.8
  1 Brianna Jones                Wilfrid Laurier-         12.65Q
  2 Jemeika Jackson              North Albion - R         12.96Q
  3 Latoya Thomas                Francis Liberman         13.12q
  4 Ebele Adigwe                 Trinity College          13.48
  5 Deborah Akinwale             North Albion - R         13.50
  6 Georgia Hidi                 Lawrence Park -          13.75
  7 Nardia Downey                C. W. Jefferys -         14.14
  8 Katrina Hubler               Etobicoke  Arts          14.37
Heat  3 Preliminaries   Wind: -0.9
  1 D'Andra Layne                Lester B. Pearso         12.49Q
  2 Alexandra Lee                St. Clement              12.75Q
  3 Shania Alexander             Wexford CSA- Sca         12.81q
  4 Angelee Weathers             Father Redmond -         13.15
  5 Savannah Norton              Trinity College          13.61
  6 Michelle Tran                Parkdale  - Toronto      13.96
  7 Danielle Loucas              Danforth - Toronto       14.09
  8 Keren Yu                     York Mills - Nor         14.25

Event 65  Women 100 Meter Dash Senior
================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 11.54  2002        Ashley Purnell, St. Mark HS
   Can Inter: * 11.54  2002        Ashley Purnell, St. Mark HS
 Can Inter 2: * 11.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: -0.4
  1 D'Andra Layne                Lester B. Pearso         12.35
  2 Shanice Williams             Northview Height         12.35
  3 Brianna Jones                Wilfrid Laurier-         12.55
  4 Alexandra Lee                St. Clement              12.63
  5 Monique Calliste             Mother Teresa -          12.73
  6 Shania Alexander             Wexford CSA- Sca         12.88
  7 Jemeika Jackson              North Albion - R         13.05
  8 Latoya Thomas                Francis Liberman         13.14

Event 66  Men 100 Meter Dash Senior
================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 10.41  1994        Carlton Chambers, Ascension o
   Can Inter: * 10.41  1994        Carlton Chambers, Ascension o
 Can Inter 2: * 10.4h  1975        Hugh Spooner, Newtonbrook SS
 Can Inter 3: * 10.4h  1978        Desai Williams, Northview Hei
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: +0.0
  1 Xavier Collis                Father Henry Car         11.11Q
  2 Aaron Hector                 Father Henry Car         11.33Q
  3 Kiel Ambursley               Malvern - Toronto        11.57q
  4 Brandon Shokour              Earl Haig - Nort         11.62q
  5 Damien Paris                 Wilfrid Laurier-         11.84
  6 Jordan O'Connor              Malvern - Toronto        12.18
  7 Treshaun Thomas-Wright       Etobicoke - Isli         12.26
  8 Kahleel Alliman              West Humber - Re         12.55
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.4
  1 Ramzi Abdullahi              John Polanyi CI-         11.23Q
  2 Zachary Waslenko             Villanova College        11.41Q
  3 Dwayne Smith                 Sir Oliver Mowat         11.86
  4 Jordan Carter                SAC - Aurora             11.92
  5 Dequan Casquard              Oakwood - Toronto        12.08
  6 Jonathan Femi-Cole           SAC - Aurora             12.09
  7 Prince Apawu                 Parkdale  - Toronto      12.21
Heat  3 Preliminaries   Wind: -1.4
  1 Kemon Joseph                 Father Henry Car         11.22Q
  2 Jude Boateng                 Father Henry Car         11.62Q
  3 Peter Stamadianos            York Mills - Nor         11.73
  4 Jahbarie Simpson             R.H. King Academy        11.78
  5 Christian Chausse            Silverthorn - Et         11.79
  6 Matt Kennedy                 SAC - Aurora             11.88
  7 Daniel Hosannah              Sir John MacDona         11.93
  8 Matthew Kane                 Silverthorn - Et         12.69

Event 66  Men 100 Meter Dash Senior
================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 10.41  1994        Carlton Chambers, Ascension o
   Can Inter: * 10.41  1994        Carlton Chambers, Ascension o
 Can Inter 2: * 10.4h  1975        Hugh Spooner, Newtonbrook SS
 Can Inter 3: * 10.4h  1978        Desai Williams, Northview Hei
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: -0.5
  1 Xavier Collis                Father Henry Car         10.91
  2 Ramzi Abdullahi              John Polanyi CI-         11.03
  3 Kemon Joseph                 Father Henry Car         11.06
  4 Aaron Hector                 Father Henry Car         11.25
  5 Zachary Waslenko             Villanova College        11.25
  6 Kiel Ambursley               Malvern - Toronto        11.53
  7 Jude Boateng                 Father Henry Car         11.63
  8 Brandon Shokour              Earl Haig - Nort         11.66

Event 67  Women 200 Meter Dash Senior
================================================================
 Sponsor: Durham District School Board
       OFSAA: ! 23.69  09/06/2012  Khamica Bingham, Heart Lake S
   Can Inter: * 23.56  2011        Christian Brennan, St. Mary C
 Can Inter 2: * 23.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 1.5
  1 Kristen Metcalfe             Etobicoke  Arts          25.44Q
  2 Tiffany Sabado               Notre Dame  - To         25.71Q
  3 Shadae Campbell              Father Henry Car         26.67q
  4 Emma Cullen Shaw             Etobicoke  Arts          27.30
  5 Alexandra D'Oliveira         Malvern - Toronto        27.38
  6 Pallavi Singh                Trinity College          27.85
  7 Danielle Loucas              Danforth - Toronto       28.86
  8 Donnelle McCalla             Westview Centenn         29.36
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.8
  1 Katrina Innanen              Birchmount Park          25.79Q
  2 Jemeika Jackson              North Albion - R         26.25Q
  3 Takesha Ellis                Agincourt - Agin         26.94
  4 Leigh Raithby                Humberside - Tor         28.50
  5 Audrey Clarke                Northview Height         28.78
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.7
  1 Latoya Thomas                Francis Liberman         26.19Q
  2 Brianna Jones                Wilfrid Laurier-         26.42Q
  3 Angelee Weathers             Father Redmond -         26.47q
  4 Jordan Higa                  Trinity College          27.25
  5 Keiko Marshall               Hillfield-Strath         28.65
  6 Hailey Springer-Sutton       Oakwood - Toronto        28.96
  7 Tatiana Paskovataia          Newtonbrook - No         29.38

Event 67  Women 200 Meter Dash Senior
================================================================
 Sponsor: Durham District School Board
       OFSAA: ! 23.69  09/06/2012  Khamica Bingham, Heart Lake S
   Can Inter: * 23.56  2011        Christian Brennan, St. Mary C
 Can Inter 2: * 23.3h  1979        Angella Taylor, Parkdale CI
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: -0.6
  1 Katrina Innanen              Birchmount Park          25.65
  2 Kristen Metcalfe             Etobicoke  Arts          25.75
  3 Tiffany Sabado               Notre Dame  - To         25.76
  4 Latoya Thomas                Francis Liberman         25.92
  5 Jemeika Jackson              North Albion - R         26.30
  6 Angelee Weathers             Father Redmond -         26.45
  7 Shadae Campbell              Father Henry Car         27.35

Event 68  Men 200 Meter Dash Senior
================================================================
 Sponsor: Durham District School Board
       OFSAA: ! 20.99  2009        Oluwasegun Makinde, Colonel B
   Can Inter: * 20.95  1984        Atlee Mahorn, Central Technic
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.8
  1 Ramzi Abdullahi              John Polanyi CI-         22.36Q
  2 Andrew Badali                St. Michael's Co         22.92Q
  3 Peter Stamadianos            York Mills - Nor         23.09
  4 Kemon Joseph                 Father Henry Car         24.25
  5 Christian Chausse            Silverthorn - Et         24.46
  6 Michael Chan                 Leaside - Toronto        24.58
  7 Shane Thomas                 David & Mary Tho         24.76
Heat  2 Preliminaries   Wind: -1.6
  1 Xavier Collis                Father Henry Car         22.38Q
  2 Terrence Constantine         Emery - North York       22.52Q
  3 Audley Cummings              Leaside - Toronto        22.94q
  4 Kostas Renieris              Hillfield-Strath         23.32
  5 Marcus Collins               Birchmount Park          23.66
  6 Kiel Ambursley               Malvern - Toronto        23.81
  7 Jordan O'Connor              Malvern - Toronto        24.10
  8 Matthew Kane                 Silverthorn - Et         25.05
Heat  3 Preliminaries   Wind: -1.3
  1 Cameron Nurse                Michael Power/St         22.17Q
  2 Zachary Waslenko             Villanova College        22.76Q
  3 Jalen Pidlubny               Mary Ward - Scar         22.86q
  4 Kola Olabode                 Westview Centenn         23.19
  5 Akeil Zarudny                UCC - Toronto            23.73
  6 Michael Pfeffer              Woburn - Scarbor         23.84
  7 Dean Pizolinas               Richview - Islin         25.15

Event 68  Men 200 Meter Dash Senior
================================================================
 Sponsor: Durham District School Board
       OFSAA: ! 20.99  2009        Oluwasegun Makinde, Colonel B
   Can Inter: * 20.95  1984        Atlee Mahorn, Central Technic
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: -1.6
  1 Xavier Collis                Father Henry Car         22.18
  2 Ramzi Abdullahi              John Polanyi CI-         22.23
  3 Cameron Nurse                Michael Power/St         22.30
  4 Terrence Constantine         Emery - North York       22.52
  5 Audley Cummings              Leaside - Toronto        22.78
  6 Zachary Waslenko             Villanova College        22.85
  7 Andrew Badali                St. Michael's Co         22.96
  8 Jalen Pidlubny               Mary Ward - Scar         23.13

Event 69  Women 400 Meter Dash Senior
================================================================
 Sponsor: Western University Mustangs
       OFSAA: ! 53.32  1980        Charmaine Crooks, West Toront
   Can Inter: * 52.69  2012        Christian Brennan, St. Mary C
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Kristen Metcalfe             Etobicoke  Arts          56.56Q
  2 Kaliesha Hawthorne           Mother Teresa -          59.57Q
  3 Zakiya Tavernier             St. Joseph's Col       1:01.06q
  4 Chloe Hall                   North Toronto -        1:02.44
  5 Stephanie Papaioannou        Leaside - Toronto      1:03.96
Heat  2 Preliminaries
  1 Tiffany Sabado               Notre Dame  - To         59.66Q
  2 Ashley McDonald              Birchmount Park        1:00.14Q
  3 Amy Smith                    Leaside - Toronto      1:01.88
  4 Jordan Higa                  Trinity College        1:02.13
  5 Angelee Weathers             Father Redmond -       1:03.05
  6 Lauren Li                    Richview - Islin       1:04.29
Heat  3 Preliminaries
  1 Rachel Glynn                 Country Day Scho         59.74Q
  2 Katrina Innanen              Birchmount Park          59.94Q
  3 Takesha Ellis                Agincourt - Agin       1:00.12q
  4 Sarah MacDonald              St. Clement            1:01.97
  5 Stella Isaac                 Central Technica       1:03.24
  6 Pallavi Singh                Trinity College        1:05.46

Event 69  Women 400 Meter Dash Senior
================================================================
 Sponsor: Western University Mustangs
       OFSAA: ! 53.32  1980        Charmaine Crooks, West Toront
   Can Inter: * 52.69  2012        Christian Brennan, St. Mary C
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 Kristen Metcalfe             Etobicoke  Arts          56.14
  2 Katrina Innanen              Birchmount Park          56.84
  3 Rachel Glynn                 Country Day Scho         57.22
  4 Tiffany Sabado               Notre Dame  - To         57.59
  5 Kaliesha Hawthorne           Mother Teresa -          59.38
  6 Ashley McDonald              Birchmount Park        1:00.07
  7 Zakiya Tavernier             St. Joseph's Col       1:00.78
  8 Takesha Ellis                Agincourt - Agin       1:01.35

Event 70  Men 400 Meter Dash Senior
================================================================
 Sponsor: Western University Mustangs
       OFSAA: ! 46.94  2010        Alistair Moona, Erindale SS
   Can Inter: * 46.27  1987        Carl Folkes, Central Technica
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Deandre Smith                R.H. King Academy        50.04Q
  2 Scott Dawson                 St. Michael's Co         50.50Q
  3 Nick Pastorious              Michael Power/St         51.37q
  4 Daniel Wilson                Birchmount Park          52.00
  5 Peter Stamadianos            York Mills - Nor         53.31
Heat  2 Preliminaries
  1 Kola Olabode                 Westview Centenn         50.58Q
  2 Jalen Pidlubny               Mary Ward - Scar         50.60Q
  3 Ryan McClelland              St. Michael's Co         50.70q
  4 Alex Augimeri                Bishop Allen Aca         51.75
  5 Sondley Foreston             Nelson A. Boylen         51.89
  6 Tyrell John                  Northern - Toronto       55.07
  7 Joshua Kennedy               Richview - Islin         56.96
  8 Dave Quashie                 Vaughan Road - T       1:01.44
Heat  3 Preliminaries
  1 Cameron Nurse                Michael Power/St         49.82Q
  2 Marcus Collins               Birchmount Park          51.48Q
  3 Andrew Badali                St. Michael's Co         52.49
  4 Kostas Renieris              Hillfield-Strath         52.71
  5 Tommy Peter                  West Hill - West         53.51
  6 Phoenix Tashlin-Clifford     Northern - Toronto       53.80

Event 70  Men 400 Meter Dash Senior
================================================================
 Sponsor: Western University Mustangs
       OFSAA: ! 46.94  2010        Alistair Moona, Erindale SS
   Can Inter: * 46.27  1987        Carl Folkes, Central Technica
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 Cameron Nurse                Michael Power/St         49.59
  2 Ryan McClelland              St. Michael's Co         49.64
  3 Scott Dawson                 St. Michael's Co         49.79
  4 Kola Olabode                 Westview Centenn         49.81
  5 Jalen Pidlubny               Mary Ward - Scar         50.27
  6 Deandre Smith                R.H. King Academy        50.52
  7 Nick Pastorious              Michael Power/St         51.09
  8 Marcus Collins               Birchmount Park          53.27

Event 71  Women 800 Meter Run Senior
================================================================
 Sponsor: University of Toronto Varsity Blues
       OFSAA: ! 2:05.94  1984        Elise Braithwaite, Elmwood
   Can Inter: * 2:05.94  1984        Elise Braithwaite, Elmwood
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Lisa Morales-Garcia          Newtonbrook - No       2:28.54
  2 Daniella Giardetti           Mary Ward - Scar       2:39.69
  3 Keiko Marshall               Hillfield-Strath       2:43.47
  4 Angela Mak                   Albert Campbell        2:43.93
  5 Hayley Scott                 Villanova College      2:44.38
  6 Elina Gama Fila              York Mills - Nor       2:47.76
  7 Karina Pelletier             ÉS Étienne-Brûlé       2:48.28
  8 Mary Zhu                     Earl Haig - Nort       2:48.49
Section  2
  2 Alexandra Lucki              Bishop Allen Aca       2:12.02
  3 Rachel Glynn                 Country Day Scho       2:13.44
  4 Sarah MacDonald              St. Clement            2:18.64
  5 Stephanie Papaioannou        Leaside - Toronto      2:21.13
  6 Gabrielle Foss               Northern - Toronto     2:21.53
  7 Amy Smith                    Leaside - Toronto      2:25.39
  8 Danielle Nardi               Northern - Toronto     2:29.56
  9 Takesha Ellis                Agincourt - Agin       2:30.21
  9 Christiana Agustin           Cardinal Newman        2:30.71
 10 Anna Prouzos                 W. A. Porter - S       2:37.96

Event 72  Men 800 Meter Run Senior
================================================================
 Sponsor: University of Toronto Varsity Blues
       OFSAA: ! 1:48.26  2007        Andrew Heaney, Cardinal New
   Can Inter: * 1:47.14  2012        Brandon McBride, W. F. Herm
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Miles Avalos                 Humberside - Tor       2:01.83
  2 Junior Aljoe                 Newtonbrook - No       2:03.98
  3 Matthew Moesdyk              Birchmount Park        2:06.37
  4 Sondley Foreston             Nelson A. Boylen       2:06.73
  5 Akiva Goldberg               W.L. MacKenzie -       2:07.06
  6 Alex Hale                    St. Michael's Co       2:12.61
  7 Joshua Kennedy               Richview - Islin       2:13.06
  8 Jason Trivino                Silverthorn - Et       2:13.47
  9 Jonathon Hart                North Albion - R       2:29.28
Section  2
  1 Melika Ghali                 Jarvis - Toronto       1:53.71
  2 Matthew Viveiros             Michael Power/St       1:54.34
  3 Natan Macasso-Shour          Albert Campbell        1:57.49
  4 Benjamin DeVito              Birchmount Park        1:58.88
  5 Deandre Smith                R.H. King Academy      1:59.22
  6 Nick Bomers                  Neil McNeil - To       1:59.33
  7 Ben Carson                   Leaside - Toronto      1:59.77
  8 Phoenix Tashlin-Clifford     Northern - Toronto     2:01.22
  9 Scott Dawson                 St. Michael's Co       2:02.46
 10 Ryan McClelland              St. Michael's Co       2:03.02
 11 Patrick Greene               Brebeuf - Willow       2:03.20

Event 73  Women 1500 Meter Run Senior
================================================================
 Sponsor: University of Windsor Lancers
       OFSAA: ! 4:22.03  07/06/2013  Jaimie Phelan, St Mary's -
   Can Inter: * 4:22.03  07/06/2013  Jaimie Phelan, St Mary's HS
       OFSAA: ! 4:22.03  07/06/2013  Jaimie Phelan, St Mary's -
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Ashtyn Tse                   Earl Haig - Nort       5:39.93
  2 Cathy Ma                     Earl Haig - Nort       5:43.30
  3 Elina Gama Fila              York Mills - Nor       5:44.36
  4 Sarah Wong                   St. Clement            5:44.49
  5 Laurel Buchanan              St. John's K           5:47.52
  6 Hayley Scott                 Villanova College      5:48.76
  7 Tina Dixon                   Wilfrid Laurier-       5:51.95
  8 Mary Zhu                     Earl Haig - Nort       5:52.34
Section  2
  1 Alexandra Lucki              Bishop Allen Aca       4:47.15
  2 Somerset Jarvis              Bishop Strac           4:51.92
  3 Madison Hilliard             Leaside - Toronto      4:56.83
  4 Gabrielle Foss               Northern - Toronto     5:04.64
  5 Claire Ferneyhough           St. Joseph's Col       5:08.87
  6 Julia Gonsalves              Sir John MacDona       5:14.90
  7 Leticia Lopez                St. Joseph's Col       5:17.45
  8 Hannah Coyle-Asbil           Leaside - Toronto      5:24.37
  9 Rachel Thiessen              Leaside - Toronto      5:24.96
 10 Lovisa Cheung                Albert Campbell        5:30.34
 11 Anna Prouzos                 W. A. Porter - S       5:36.36

Event 74  Men 1500 Meter Run Senior
================================================================
 Sponsor: University of Windsor Lancers
       OFSAA: ! 3:42.33  1993        Kevin Sullivan, North Park
   Can Inter: * 3:42.33  1993        Kevin Sullivan, North Park
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Curtis Massingham            Michael Power/St       4:21.99
  2 Akiva Goldberg               W.L. MacKenzie -       4:22.12
  3 Andrew Lovisotto             St. Michael's Co       4:22.20
  4 Dean Licul                   Richview - Islin       4:24.34
  5 Terren Rule                  York Mills - Nor       4:43.68
  6 Faiz Shakil                  Wilfrid Laurier-       4:52.75
Section  2
  1 Justyn Knight                St. Michael's Co       4:00.16
  2 Melika Ghali                 Jarvis - Toronto       4:01.67
  3 Matthew Viveiros             Michael Power/St       4:03.97
  4 Ehab El Sandali              Westview Centenn       4:05.76
  5 Benjamin DeVito              Birchmount Park        4:07.16
  6 Timothy Mustard              Bishop Allen Aca       4:11.27
  7 Jake Carroll                 Humberside - Tor       4:12.64
  8 Miles Avalos                 Humberside - Tor       4:15.46
  9 Ben Carson                   Leaside - Toronto      4:17.17
 10 Natan Macasso-Shour          Albert Campbell        4:24.36
 11 Patrick Greene               Brebeuf - Willow       4:25.94
 12 Evan Storey                  Sir Oliver Mowat       4:31.51

Event 75  Women 3000 Meter Run Senior
================================================================
 Sponsor: University of Ottawa GeeGees
       OFSAA: ! 9:30.64  1981        Kate Wiley, Branksome Hall
   Can Inter: * 9:30.64  1981        Kate Wiley, Branksome Hall
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Somerset Jarvis              Bishop Strac          10:33.98
  2 Madison Hilliard             Leaside - Toronto     10:36.19
  3 Laura Park                   York Mills - Nor      10:43.47
  4 Claire Ferneyhough           St. Joseph's Col      11:09.65
  5 Kristina Popadich            Don Mills - Nort      11:16.43
  6 Paula Zonneveld              Leaside - Toronto     11:27.45
  7 Rachel Thiessen              Leaside - Toronto     11:33.24
  8 Leticia Lopez                St. Joseph's Col      11:45.90
  9 Carly Turner                 Etobicoke  Arts       11:50.38
 10 Anna Prouzos                 W. A. Porter - S      12:01.93
 11 Christine Doyle              Northview Height      12:07.50
 12 Lovisa Cheung                Albert Campbell       12:13.73
 13 Sarah Wong                   St. Clement           12:16.22
 14 Gabriela Tinajero            Michael Power/St      12:19.48
 15 Fion Yeung                   Albert Campbell       13:02.24
 16 Gabi Lachman                 Branksome Hall -      13:04.40

Event 76  Men 3000 Meter Run Senior
================================================================
 Sponsor: University of Ottawa GeeGees
       OFSAA: ! 8:00.2h  1987        Greg Anderson, Parkside HS
   Can Inter: * 8:00.2h  1987        Greg Anderson, Parkside HS
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Justyn Knight                St. Michael's Co       8:15.57
  2 Ehab El Sandali              Westview Centenn       8:45.42
  3 Santi Bessai                 Etobicoke  Arts        8:48.82
  4 Jake Carroll                 Humberside - Tor       8:56.97
  5 Ollie Blecher                Trinity College        9:00.31
  6 Timothy Mustard              Bishop Allen Aca       9:03.77
  7 Simon Egzaw                  Brebeuf - Willow       9:06.59
  8 Robert Lawand                Lawrence Park -        9:07.80
  9 Chris Moore                  Lawrence Park -        9:10.63
 10 Aaron Heaps                  Northern - Toronto     9:14.06
 11 Luke Mackrell                Birchmount Park        9:24.78
 12 Robbie Kanko                 Martingrove Coll       9:26.36
 13 Mark Charanduk               Bishop Allen Aca       9:33.31
 14 Carter Wood                  Birchmount Park        9:35.17
 15 Rudy Nakashima               Earl Haig - Nort       9:37.15
 16 Dean Licul                   Richview - Islin       9:45.01
 17 Connor Niedbala              Michael Power/St       9:52.30
 18 Akiva Goldberg               W.L. MacKenzie -       9:56.20
 19 Ahmed Abdi                   Westview Centenn      10:33.71

Event 77  Women 100 Meter Hurdles Senior
================================================================
 Sponsor: John Henry, Mayor of Oshawa
       OFSAA: ! 13.41  1998        Perdita Felicien, Pine Ridge
   Can Inter: * 13.15  2000        Jessica Zelinka, Sir Frederic
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.2
  1 Amanda Morch                 Riverdale - Toronto      16.03Q
  2 Shaelyn Laurie               Greenwood College        16.47Q
  3 Kali Haydenluck              Lawrence Park -          17.05
  4 Alexandra D'Oliveira         Malvern - Toronto        17.07
  5 Ulana Salyk                  Michael Power/St         18.23
  6 Klea Sofi                    Newtonbrook - No         22.41
Heat  2 Preliminaries   Wind: +0.0
  1 Alexandra Lee                St. Clement              15.04Q
  2 Blayne Hoy                   St. John's K             15.44Q
  3 Krystine Sora                Birchmount Park          16.32q
  4 Kassandra Tohm               Sir Oliver Mowat         17.30
  5 Trystenne Burey              Earl Haig - Nort         21.15
  6 Aileen Agada                 Bishop Allen Aca         21.20
  7 Vanessa Yap                  Sir John MacDona         21.80
Heat  3 Preliminaries   Wind: +0.0
  1 Katrin Spassov               W.L. MacKenzie -         16.05Q
  2 Oonagh Webster               Eastern Commerce         16.86Q
  3 Maddie Gaasenbeek            De La Salle Coll         17.04q
  4 Grace Babatunde              Martingrove Coll         17.22
  5 Amanda Bayona                Cardinal Newman          22.52
  6 Megan Devenney               Silverthorn - Et         25.52

Event 77  Women 100 Meter Hurdles Senior
================================================================
 Sponsor: John Henry, Mayor of Oshawa
       OFSAA: ! 13.41  1998        Perdita Felicien, Pine Ridge
   Can Inter: * 13.15  2000        Jessica Zelinka, Sir Frederic
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 0.6
  1 Alexandra Lee                St. Clement              15.06
  2 Blayne Hoy                   St. John's K             15.28
  3 Katrin Spassov               W.L. MacKenzie -         15.51
  4 Amanda Morch                 Riverdale - Toronto      15.64
  5 Krystine Sora                Birchmount Park          16.05
  6 Oonagh Webster               Eastern Commerce         16.57
  7 Maddie Gaasenbeek            De La Salle Coll         16.61
  8 Shaelyn Laurie               Greenwood College        17.11

Event 78  Men 110 Meter Hurdles Senior
================================================================
 Sponsor: John Henry, Mayor of Oshawa
       OFSAA: ! 13.33  2010        Gregory MacNeill, Mother Ther
   Can Inter: * 13.33  2010        Gregory MacNeill, Mother Ther
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.2
  1 Kyle Stevens                 Riverdale - Toronto      15.75Q
  2 Dashawn Blackwood            Mother Teresa -          16.64Q
  3 Coi Lemard                   Sir John MacDona         17.21q
  4 Nevan Sewell                 Sir John MacDona         19.31
  5 Brilliant Tondo              Vaughan Road - T         19.84
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.4
  1 Xavier Jehovah               Chaminade Colleg         15.70Q
  2 TJ Ryan                      Trinity College          16.03Q
  3 Gilberto Garcia              Marshall McLuhan         17.38q
  4 Michael Lo                   Holy Trinity School      17.70
  5 Tarun Yellu                  York Mills - Nor         19.57
  6 Shemar Lyn                   Agincourt - Agin         19.72
  7 Edward Martin                Newtonbrook - No         21.97
Heat  3 Preliminaries   Wind: +0.0
  1 Dan Brady                    Greenwood College        14.73Q
  2 Placide Ilunga               Chaminade Colleg         16.55Q
  3 James Wu                     Vaughan Road - T         17.41
  4 Trevel Thomas-Wright         Etobicoke - Isli         18.92
  5 Jessie Estwick               R.H. King Academy        19.33
  6 Ivo Mema                     W.L. MacKenzie -         19.71
  7 Jeremy Gili                  Etobicoke - Isli         20.54

Event 78  Men 110 Meter Hurdles Senior
================================================================
 Sponsor: John Henry, Mayor of Oshawa
       OFSAA: ! 13.33  2010        Gregory MacNeill, Mother Ther
   Can Inter: * 13.33  2010        Gregory MacNeill, Mother Ther
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: -0.4
  1 Dan Brady                    Greenwood College        14.48
  2 Xavier Jehovah               Chaminade Colleg         15.19
  3 Kyle Stevens                 Riverdale - Toronto      15.26
  4 TJ Ryan                      Trinity College          15.65
  5 Coi Lemard                   Sir John MacDona         15.85
  6 Dashawn Blackwood            Mother Teresa -          15.87
  7 Placide Ilunga               Chaminade Colleg         16.44
  8 Gilberto Garcia              Marshall McLuhan         17.28

Event 79  Women 400 Meter Hurdles Senior
================================================================
 Sponsor: Trent University Varsity
       OFSAA: ! 58.65  1995        Nadia Schmiedt, John Paul ll
   Can Inter: * 58.03  1995        Nadia Schmiedt, John Paul ll
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Vanessa Yap                  Sir John MacDona       1:27.28
  2 Megan Devenney               Silverthorn - Et       1:46.29
Section  2
  1 Alexandra D'Oliveira         Malvern - Toronto      1:10.62
  2 Keira Zlathic                Lawrence Park -        1:12.44
  3 Ali Parke                    Trinity College        1:13.70
  4 Ulana Salyk                  Michael Power/St       1:19.56
  5 Jordeena Buckingham          Martingrove Coll       1:21.69
  6 Sarah Juha                   Michael Power/St       1:26.84
Section  3
  1 Kristen Metcalfe             Etobicoke  Arts        1:03.36
  2 Alexandra Lee                St. Clement            1:05.31
  3 Amanda Morch                 Riverdale - Toronto    1:06.70
  4 Krystine Sora                Birchmount Park        1:07.56
  5 Blayne Hoy                   St. John's K           1:08.75
  6 Kali Haydenluck              Lawrence Park -        1:09.10
  7 Maddie Gaasenbeek            De La Salle Coll       1:17.46

Event 80  Men 400 Meter Hurdles Senior
================================================================
 Sponsor: Trent University Varsity
       OFSAA: ! 51.68  1985        Phillip Hughes, Earl of March
   Can Inter: * 51.68  1985        Phillip Hughes, Earl of March
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Alex Hale                    St. Michael's Co       1:03.48
  2 Jake Roseman                 UCC - Toronto          1:05.35
  3 James Wu                     Vaughan Road - T       1:06.18
  4 Austin Valjas                SAC - Aurora           1:08.07
  5 Brilliant Tondo              Vaughan Road - T       1:09.95
Section  2
  1 Dan Brady                    Greenwood College        53.77
  2 Kyle Stevens                 Riverdale - Toronto      57.38
  3 Xavier Jehovah               Chaminade Colleg         58.31
  4 Kola Olabode                 Westview Centenn         58.43
  5 Placide Ilunga               Chaminade Colleg         58.68
  6 Ahsher Zeldin                TanenbaumCHAT -        1:00.46
  7 Gilberto Garcia              Marshall McLuhan       1:01.35
  8 Deandre Smith                R.H. King Academy      1:03.16

Event 81  Women High Jump Senior
================================================================
 Sponsor: Durham Catholic District School Board
       OFSAA: ! 1.88m  1979        Julie White, Brampton Centenn
   Can Inter: * 1.88m  1979        Julie White, Brampton Centenn
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Flight  1
  1 Olivia Campbell              Father Redmond -         1.63m
  1 Kayla Greenberg              Bishop Strac            J1.63m
  3 Katherine Follis             Notre Dame  - To         1.60m
  4 Shaelyn Laurie               Greenwood College        1.57m
  4 Monique Calliste             Mother Teresa -         J1.57m
  6 Leah Smith                   Monarch Park - T         1.54m
  7 Nicole Crimi                 Villanova College        1.40m
  7 Meg Sullivan                 Lawrence Park -          1.40m
  7 Katrina Hubler               Etobicoke  Arts         J1.40m
 10 Charlene Crvzat-whervin      St. Patrick - To         1.35m
 10 Ala Tryczynska               Humberside - Tor        J1.35m
 10 Kristina Wagram              Branksome Hall -         1.35m
 13 Kassandra Tohm               Sir Oliver Mowat         1.30m
 -- Bailey Vernon                Lawrence Park -             NH
 -- Allison Marcial              Sir John MacDona            NH

Event 82  Men High Jump Senior
================================================================
 Sponsor: Durham Catholic District School Board
       OFSAA: ! 2.24m  1998        Michael Ponikvar, Denis Morri
   Can Inter: * 2.24m  1998        Michael Ponikvar, Denis Morri
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 TJ Ryan                      Trinity College          1.95m
  2 Miguel Lalor                 James Cardinal M         1.90m
  2 Kadre Gray                   Eastern Commerce        J1.90m
  2 Micah Peters                 Vaughan Road - T        J1.90m
  5 Akeem Stephenson             Marshall McLuhan         1.85m
  6 Jordan Grannum               West Hill - West        J1.75m
  6 Dante Lyte                   Sir John MacDona         1.75m
  6 Marcus Carrington            John Paul II Sca        J1.75m
  6 Trevor Hutton                Eastern Commerce         1.75m
 10 Michael Aidoo                West Humber - Re         1.70m
 10 Khoseem Simpson              Eastern Commerce         1.70m
 10 Michael Adjei-Peters         Marshall McLuhan         1.70m
 10 Gordon Marshall              Northern - Toronto       1.70m
 14 J.D. Falconer                SAC - Aurora             1.65m
 14 Matthew Kane                 Silverthorn - Et         1.65m
 -- Keo Chea                     Thistletown - Re            NH
 -- Jonathan Femi-Cole           SAC - Aurora               DNF
 -- Quinton Gray                 SAC - Aurora               DNF

Event 83  Women Pole Vault Senior
================================================================
 Sponsor: Just Athletics
       OFSAA: ! 4.06m  08/06/2012  Alysha Newman, Mother Teresa
   Can Inter: * 4.06m  08/06/2012  Alysha Newman, Mother Teresa
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Ala Tryczynska               Humberside - Tor         3.10m
  2 Catherine Petolescu          Northern - Toronto       2.90m
  3 Bonita Thai                  Lawrence Park -          2.80m
  4 Kali Haydenluck              Lawrence Park -          2.45m

Event 84  Men Pole Vault Senior
================================================================
 Sponsor: Just Athletics
       OFSAA: ! 4.87m  1984        Rob Lindsay, South Carleton H
   Can Inter: * 5.10m  1985        Doug Wood, F. E. Madill SS
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 TJ Ryan                      Trinity College          3.80m
  2 Daniel Gleason               Lawrence Park -         J3.65m
  2 Daniel Janossy               North Toronto -          3.65m
  4 Austin Valjas                SAC - Aurora             3.35m
  5 Devon Walters                SAC - Aurora             3.05m
  6 Ben Harrison                 SAC - Aurora             2.90m
  7 Bill Chen                    Sir John MacDona         2.45m

Event 85  Women Long Jump Senior
=====================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 6.16m  1986        Keron Hamilton, Burlington Central
   Can Inter: * 6.16m  1986        Keron Hamilton, Burlington Central
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jamilah James                Birchmount Park          5.56m  -1.0
  2 Sharmilla Thasarathan        Lester B. Pearso         5.31m   0.5
  3 Olivia Campbell              Father Redmond -         5.29m   1.4
  4 Brittney Gibbs               Sir Oliver Mowat         5.25m   0.3
  5 Katherine Follis             Notre Dame  - To         4.98m   1.6
  6 Luciana Terebiznik           Earl Haig - Nort         4.88m  +0.0
  7 Mia Mahinay                  John Paul II Sca         4.85m   0.7
  8 Charlene Crvzat-whervin      St. Patrick - To         4.74m   1.7
  9 Kayla Greenberg              Bishop Strac             4.70m   1.4
 10 Angel Nguyen                 Runnymede - Toronto      4.66m   0.4
 11 Catherine Petolescu          Northern - Toronto       4.58m   0.1
 12 Godlyn Munro                 Western - Toronto        4.50m   1.4
 13 Chelsea Cheung               Holy Trinity School      4.42m   0.5
 14 Danielle Loucas              Danforth - Toronto       4.38m   1.8
 15 Erika McAndrews              St. John's K             4.29m   0.2
 16 Grace Babatunde              Martingrove Coll         4.28m  -1.2
 17 Sophia Koladitch             York Mills - Nor         4.11m   1.1
 18 Maddy Wiesemann              Harbord - Toronto        4.08m  -0.4
 19 Deborah Akinwale             North Albion - R         4.03m   1.9
 20 Kathy Liu                    Albert Campbell          3.87m  -0.3
 -- Shea Nugent                  John Polanyi CI-            ND   NWI
 -- Keren Yu                     York Mills - Nor            ND   NWI
 -- Tomomi Kadokura              Albert College -            ND   NWI
 -- Michelle Achilles            Martingrove Coll          FOUL

Event 86  Men Long Jump Senior
=====================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 7.73m  2010        Taylor Stewart, Regina Mundi Colle
   Can Inter: * 7.75m  1990        Brian Thomas, Central Technical Sc
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Miguel Lalor                 James Cardinal M         6.51m   1.7
  2 Ellesor Lucero               Mary Ward - Scar         6.35m   1.2
  3 Josh Liang                   Dr.Norman Bethun         6.29m   0.2
  4 Khoseem Simpson              Eastern Commerce         6.26m   0.9
  5 Micah Peters                 Vaughan Road - T         6.23m   1.3
  5 Taygue Kelly                 Chaminade Colleg        J6.23m   0.3
  7 Kadre Gray                   Eastern Commerce         6.22m  +0.0
  8 Michael Lo                   Holy Trinity School      5.98m   0.3
  9 Alex Floyd                   Pickering College        5.78m   1.2
 10 Matt Kennedy                 SAC - Aurora             5.76m   0.6
 11 Tommy Huynh                  Parkdale  - Toronto      5.75m   0.2
 12 Yohance Johnson              R.H. King Academy        5.72m   0.9
 13 Delano Cada                  John Polanyi CI-         5.71m   0.5
 14 Damal Antione                Wilfrid Laurier-         5.70m   0.6
 15 Michael Adjei-Peters         Marshall McLuhan         5.67m   0.5
 16 Adrian Wong                  Earl Haig - Nort         5.52m   0.7
 17 Yifan Li                     York Mills - Nor         5.50m   0.6
 18 Malique Munroe               Etobicoke - Isli         5.45m   1.2
 19 Daniel Tran                  Weston - Weston          5.43m   0.2
 20 Kenji Sun                    Albert Campbell          5.41m   1.3
 -- Teruo Yamamoto               Albert College -            ND   NWI
 -- Roshaun Jones                Weston - Weston             ND   NWI
 -- Richard Hylton               Emery - North York        FOUL
 -- Audley Cummings              Leaside - Toronto         FOUL

Event 87  Women Triple Jump Senior
=====================================================================
 Sponsor: Oshawa PUC
       OFSAA: ! 12.78m  2010        Carolina Ehrhardt, Espanola HS
   Can Inter: * 12.78m  2010        Caroline Ehrhardt, Espanola HS
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brittney Gibbs               Sir Oliver Mowat        11.58m   0.2
  2 Jamilah James                Birchmount Park         11.11m  -0.3
  3 Olivia Campbell              Father Redmond -        10.87m   0.2
  4 Luciana Terebiznik           Earl Haig - Nort        10.57m  -0.9
  5 Lauralee Edwards             York Mills - Nor        10.42m  -0.1
  6 Katherine Follis             Notre Dame  - To        10.39m  -1.3
  7 Catherine Petolescu          Northern - Toronto      10.24m  -0.2
  8 Michelle Achilles            Martingrove Coll        10.13m   0.2
  9 Chelsea Cheung               Holy Trinity School     10.04m  -0.9
 10 Theoni Kapetaneas            Sir John MacDona         9.96m  -1.0
 11 Ali Parke                    Trinity College          9.54m  -0.1
 12 Keren Yu                     York Mills - Nor         9.38m  -0.2
 13 Cyanne Kim                   Bishop Allen Aca         9.33m  -0.2
 14 Tomomi Kadokura              Albert College -         9.25m  -1.3
 15 Kathy Liu                    Albert Campbell          8.88m  -0.4
 16 Kristina Wagram              Branksome Hall -         8.83m   0.2
 17 Kelly Ng                     Danforth - Toronto       8.67m  +0.0
 18 Meagan Liu                   Vaughan Road - T         8.59m  -0.4
 19 Katie Carson                 Monarch Park - T         8.31m   0.3
 20 Jenny Du                     Victoria Park -          8.00m  -1.2
 21 Sydney Surajram              Bishop Allen Aca         7.58m  -0.5

Event 88  Men Triple Jump Senior
=====================================================================
 Sponsor: Oshawa PUC
       OFSAA: ! 15.76m  1982        George Wright, Vaughan Road CI
   Can Inter: * 15.76m  1982        George Wright, Vaughan Road CI
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Micah Peters                 Vaughan Road - T        13.69m  -0.3
  2 Malique Munroe               Etobicoke - Isli        13.58m  -0.1
  3 Khoseem Simpson              Eastern Commerce        13.36m  -0.3
  4 Placide Ilunga               Chaminade Colleg        13.21m  -0.2
  5 Taygue Kelly                 Chaminade Colleg        13.19m  -0.1
  6 Jerry Dou                    Earl Haig - Nort        13.15m  -0.1
  7 Michael Adjei-Peters         Marshall McLuhan        13.12m   0.1
  8 Yohance Johnson              R.H. King Academy       13.04m  -0.2
  9 Akeem Stephenson             Marshall McLuhan        12.50m  -0.3
 10 Audley Cummings              Leaside - Toronto       12.29m  -0.2
 11 Josh Liang                   Dr.Norman Bethun        12.25m  -0.1
 12 Kadre Gray                   Eastern Commerce        12.19m  -0.2
 13 Tommy Peter                  West Hill - West        12.10m  -0.4
 14 J.D. Falconer                SAC - Aurora            11.96m  -0.2
 15 Michael Lo                   Holy Trinity School     11.80m  +0.0
 16 Adrian Wong                  Earl Haig - Nort        11.78m  -0.4
 17 Michael Aidoo                West Humber - Re        11.57m  -0.3
 18 Michael Chan                 Leaside - Toronto       11.52m  -0.1
 18 Alessandro Sproul            Royal St. George        11.52m  -0.3
 20 Kenji Sun                    Albert Campbell         11.44m  +0.0
 -- Chris Muradyn                York Mills - Nor          FOUL

Event 89  Women Shot Put Senior
================================================================
 Sponsor: Running Count Inc
       OFSAA: ! 14.86m  08/06/2012  Brittany Crew, Birchmount Pa
   Can Inter: * 14.86m  08/06/2012  Brittany Crew, Birchmount Pa
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Obeng Marfo                  Father Henry Car        13.65m
  2 Alison Hanson                Loretto Abbey -         10.33m
  3 Ashley Amofah                Don Bosco - Etob       J10.12m
  3 Amy Carpenter                Malvern - Toronto       10.12m
  5 Elizabeth Pezzutto           Michael Power/St        10.07m
  6 Courtney Trim                Lawrence Park -          9.40m
  7 Bertha Almeida               Central Commerce         8.73m
  8 Kim Clarke                   Sir John MacDona         8.63m
  9 Meg Sullivan                 Lawrence Park -          8.46m
 10 Jhennil Casiano              Nelson A. Boylen         8.42m
 11 Tashawna Pearson             Wilfrid Laurier-         7.50m
 12 Nicole Larbie                Lakeshore - Toronto      7.10m
 13 Stephanie Samuel             Albert College -         6.88m
 14 Faduomo Heneke               John Polanyi CI-         6.65m
 15 Doubra Odede                 Cedarbrae  - Sca         6.04m
 -- Kody Sulyok                  Sir John MacDona            ND
 -- Paige Court                  Etobicoke  Arts             ND
 -- Lisa Li                      Vaughan Road - T            ND
 -- Alexia Salmon-Alexander      John Polanyi CI-            ND
 -- Amber Wilson                 Lakefield Co                ND
 -- Tavnetar Kaur                Richview - Islin            ND

Event 90  Men Shot Put Senior
================================================================
 Sponsor: Running Count Inc
       OFSAA: ! 20.09m  2005        Mike Barnes, Saltfleet DHS
   Can Inter: * 20.78m  1995        Brad Snyder, St. Joseph's HS
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Matthew Rosati               Chaminade Colleg        15.82m
  2 Collin Wareham               Birchmount Park         14.55m
  3 Jonathan Obiri-Yeboah        Father Henry Car        14.25m
  4 Ryan Stoneburgh              Michael Power/St        14.21m
  5 Will McLean                  Malvern - Toronto       14.07m
  6 Jamiel Moore-williams        Chaminade Colleg        13.80m
  7 Brad Inniss                  East York - Toronto     13.23m
  8 Jason Kattan                 Crescent School         12.64m
  9 Duke Zane                    North Albion - R        12.59m
 10 Damon Crumplen               St. John's K            12.03m
 11 Ezana Debalkew               Don Mills - Nort        11.73m
 12 Panagiotopoulos George       Etobicoke - Isli        11.65m
 13 Justin Hui                   Victoria Park -         11.56m
 14 Andrew Jun                   SAC - Aurora            11.28m
 15 Lucas Garcia                 East York - Toronto     11.05m
 16 Robert Scott                 Wilfrid Laurier-        10.98m
 17 Kirklan Smith                Stephen Leacock         10.67m
 18 Lawson Ashton                North Albion - R        10.54m
 19 Kevin Findley                East York - Toronto     10.44m
 20 Darrell Baldanado            York Mills - Nor        10.18m
 21 Angelis Prattas              SAC - Aurora             9.98m
 22 Denzel Vincent               Weston - Weston          9.69m

Event 91  Women Discus Throw Senior
================================================================
 Sponsor: Oshawa PUC
       OFSAA: ! 47.62m  1986        Michelle Brotherton, Birchmo
   Can Inter: * 52.52m  1986        Michelle Brotherton, Birchmo
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Elizabeth Pezzutto           Michael Power/St        34.19m
  2 Obeng Marfo                  Father Henry Car        33.49m
  3 Jennifer Bucci               Bishop Allen Aca        33.09m
  4 Alison Hanson                Loretto Abbey -         29.81m
  5 Lauralee Edwards             York Mills - Nor        26.83m
  6 Amy Carpenter                Malvern - Toronto       24.61m
  7 Mia Hardware                 George Harvey -         24.57m
  8 Lisa Li                      Vaughan Road - T        23.16m
  9 Kim Clarke                   Sir John MacDona        22.79m
 10 Kersti Sorra                 Malvern - Toronto       21.85m
 11 Paige Court                  Etobicoke  Arts         20.64m
 12 Samantha Brzozowicz          Lawrence Park -         20.09m
 13 Bonnie Liang                 Dr.Norman Bethun        19.47m
 14 Emilie Norris-Roozmon        Lakefield Co            17.49m
 15 Anna Ouckama                 John Polanyi CI-        15.66m
 16 Stephanie Terenzi            De La Salle Coll        15.03m
 17 Melissa Ramnauth             Country Day Scho        12.00m
 -- Jade Lee                     Dr.Norman Bethun            ND
 -- Courtney Trim                Lawrence Park -             ND
 -- Hirah Rara                   Stephen Leacock             ND
 -- Faduomo Heneke               John Polanyi CI-            ND
 -- Emma Senkus                  Lakefield Co                ND
 -- Alicia Gonzalez              Runnymede - Toronto         ND

Event 92  Men Discus Throw Senior
================================================================
 Sponsor: Oshawa PUC
       OFSAA: ! 62.58m  1995        Jason Tunks, Sir Frederick B
   Can Inter: * 64.94m  1995        Jason Tunks, Sir Frederick B
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Ezana Debalkew               Don Mills - Nort        44.01m
  2 Ryan Stoneburgh              Michael Power/St        42.82m
  3 Ryan Patterson               Sir John MacDona        37.47m
  4 Matthew DelBove              W.L. MacKenzie -        36.34m
  5 Matthew Rosati               Chaminade Colleg        35.75m
  6 Victor Ilo                   Neil McNeil - To        34.70m
  7 Saieason Satchithanantha     Sir John MacDona        34.12m
  8 Christian Paolucci           De La Salle Coll        30.72m
  9 Matthew McKelvey             Richview - Islin        30.66m
 10 Brandon Ramirez              John Paul II Sca        30.61m
 11 Cody Couture                 Sir John MacDona        29.10m
 12 Daniyar Akhmedjanov          North Toronto -         27.67m
 13 Charlie Shields              Lawrence Park -         26.15m
 14 Taylor Howard                Richview - Islin        24.65m
 15 Rafi Mamdani                 Northern - Toronto      24.44m
 16 Aaron Rose                   George Harvey -         23.27m
 17 Ali Binesh                   York Mills - Nor        23.20m
 18 Clark Li                     Dr.Norman Bethun        23.06m
 19 Zach Curry                   George Harvey -         21.08m
 -- Andrew Jun                   SAC - Aurora              FOUL
 -- Aleks Vagners                York Mills - Nor          FOUL

Event 93  Women Javelin Throw Senior
================================================================
 Sponsor: Durham Tourism
       OFSAA: ! 49.48m  1986        Louise Perrault, Arnprior DH
   Can Inter: * 51.94m  1984        Cheryl Coker, Carleton Place
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Keira Allen                  Michael Power/St        31.28m
  2 Dara Karakolis               Birchmount Park         29.98m
  3 Lisa Li                      Vaughan Road - T        29.90m
  4 Meg Sullivan                 Lawrence Park -         29.21m
  5 Kaitlin Hawn                 Michael Power/St        27.60m
  6 Alexandra Holder             Dr.Norman Bethun        26.19m
  7 Michelle Yang                Dr.Norman Bethun        25.75m
  8 Alexa Hall                   North Toronto -         25.56m
  9 Kersti Sorra                 Malvern - Toronto       24.77m
 10 Amy Carpenter                Malvern - Toronto       23.93m
 11 Maria Turano                 Michael Power/St        23.79m
 12 Jada Francis-Harrison        Downsview - Nort        20.38m
 13 Angel Nguyen                 Runnymede - Toronto     19.91m
 14 Natasha Gersbach             Richview - Islin        19.85m
 15 Yuting Shen                  Don Mills - Nort        19.20m
 16 Jessica Christie             Villanova College       18.33m
 17 Melissa Ramnauth             Country Day Scho        14.83m

Event 94  Men Javelin Throw Senior
================================================================
 Sponsor: Durham Tourism
       OFSAA: ! 71.22m  2000        Trevor Snyder, St. Joseph's
   Can Inter: * 73.76m  2001        Trevor Snyder, St. Joseph's
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Damon Crumplen               St. John's K            43.80m
  2 Jamiel Moore-williams        Chaminade Colleg        42.70m
  3 Braeden Ream-Neal            Malvern - Toronto       40.96m
  4 Matthew McKelvey             Richview - Islin        40.95m
  5 Louis Christophe Hebert      UCC - Toronto           40.50m
  6 Yanni Kolovos                ÉS Étienne-Brûlé        40.13m
  7 Kevin Kwok                   Albert Campbell         39.75m
  8 Duke Zane                    North Albion - R        38.70m
  9 Ryan Patterson               Sir John MacDona        38.15m
 10 Brad Inniss                  East York - Toronto     37.77m
 11 Daniyar Akhmedjanov          North Toronto -         37.68m
 12 Ryan Holowczak               Richview - Islin        36.88m
 13 Cody Bridger                 Birchmount Park         36.44m
 14 Greyson Powell               Dr.Norman Bethun        36.08m
 15 Namgyal Tashi                Parkdale  - Toronto     35.56m
 16 Robertson McClure            Uni of Toronto S        35.51m
 17 Andrew Young                 Etobicoke  Arts         35.18m
 18 Aleks Vagners                York Mills - Nor        35.05m
 19 Jeremy Chow                  SAC - Aurora            34.91m
 20 Aaron Sum                    SAC - Aurora            33.25m
 21 Anas Sibaoueih               York Mills - Nor        29.40m

Event 95  Women 4x100 Meter Relay Senior
================================================================
 Sponsor: The Toronto International Track and Field Games
       OFSAA: ! 47.60  2003        Mary Ward CSS
                       O. Ugiagbe, Z. Gill, L. Gonsalves, L. Wilson
   Can Inter: * 47.60  2003        Mary Ward CSS
                       O. Ugiagbe, Z. Gill, L. Gonsalves, L. Wilson
    School                                              Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Mother Teresa - Scarborough                           50.87Q
     1) Tevonne Willie                  2) Monique Calliste
     3) Mickey Rumbolt                  4) Kaliesha Hawthorne
  2 Wilfrid Laurier- Scarborough                          50.89Q
     1) Cheyenne Jankulouski            2) Brianna Livingston
     3) Shedeka Smith                   4) Brianna Jones
  3 Lester B. Pearson- Scarborough                        51.11q
  4 Trinity College - Port Hope                           51.58q
  5 Parkdale  - Toronto                                   55.50
  6 De La Salle College - Toronto                         56.05
  7 Vaughan Road - Toronto                                57.65
Heat  2 Preliminaries
  1 Birchmount Park - Scarborough                         49.98Q
     1) Jamilah James                   2) Rachel Poole
     3) Ashley McDonald                 4) Katrina Innanen
  2 Loretto Abbey - Toronto                               52.23Q
  3 Lawrence Park - Toronto                               52.69
  4 Dr.Norman Bethune - Agincourt                         54.63
  5 York Mills - North York                               54.63
  6 St. Clement's School                                  55.95
  7 Humberside - Toronto                                  56.23
  8 Newtonbrook - North York                              59.55
Heat  3 Preliminaries
  1 Father Henry Carr - Rexdale                           50.16Q
     1) Natavia Mitchell                2) Shadae Campbell
     3) Shaunalee Bennett               4) Ashley Obeng
  2 Etobicoke  Arts - Toronto                             51.58Q
     1) Kristen Metcalfe                2) Hailey Radigan
     3) Katrina Hubler                  4) Emma Cullen Shaw
  3 John Paul II CSS - Scarborough                        52.99
  4 Hillfield-Strathallan-Hamilton                        54.95
  5 Earl Haig - North York                                56.16
  6 Riverdale - Toronto                                   56.28
  7 Martingrove Collegiate Institu                        57.80
  8 York Memorial - Toronto                               58.32

Event 95  Women 4x100 Meter Relay Senior
================================================================
 Sponsor: The Toronto International Track and Field Games
       OFSAA: ! 47.60  2003        Mary Ward CSS
                       O. Ugiagbe, Z. Gill, L. Gonsalves, L. Wilson
   Can Inter: * 47.60  2003        Mary Ward CSS
                       O. Ugiagbe, Z. Gill, L. Gonsalves, L. Wilson
    School                                               Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 Birchmount Park - Scarborough                         49.31
     1) Jamilah James                   2) Rachel Poole
     3) Ashley McDonald                 4) Katrina Innanen
  2 Father Henry Carr - Rexdale                           50.41
     1) Natavia Mitchell                2) Shadae Campbell
     3) Shaunalee Bennett               4) Ashley Obeng
  3 Mother Teresa - Scarborough                           50.43
     1) Tevonne Willie                  2) Monique Calliste
     3) Mickey Rumbolt                  4) Kaliesha Hawthorne
  4 Etobicoke  Arts - Toronto                             51.65
     1) Kristen Metcalfe                2) Hailey Radigan
     3) Katrina Hubler                  4) Emma Cullen Shaw
  5 Wilfrid Laurier- Scarborough                          51.67
     1) Cheyenne Jankulouski            2) Brianna Livingston
     3) Shedeka Smith                   4) Brianna Jones
  6 Loretto Abbey - Toronto                               51.93
     1) Angel Retonda                   2) Jenna Rizzo
     3) Katia Sebastiano                4) Brittany Caranci
 -- Trinity College - Port Hope                              DQ
 -- Lester B. Pearson- Scarborough                           DQ
     1) Thanujaa Srithayalan            2) D'Andra Layne
     3) Lindsay Charles                 4) Sharmilla Thasarathan

Event 96  Men 4x100 Meter Relay Senior
================================================================
 Sponsor: The Toronto International Track and Field Games
       OFSAA: ! 41.47  2008        Birchmount Park CI
                       A. Brown, I. Warner, T. Harvey, A. Hamilton
   Can Inter: * 41.28  1988        George Harvey CI
                       W. Charles, I. Hilton, D. Gill, C. James
    School                                              Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 R.H. King Academy                                     43.67Q
     1) Deandre Smith                   2) Tolulope Taiwo
     3) Yohance Johnson                 4) Jahbarie Simpson
  2 John Polanyi CI-North York                            44.36Q
     1) Delano Cada                     2) Ramzi Abdullahi
     3) Shemar Lee                      4) Mahamadou Drame
  3 Marshall McLuhan - Toronto                            44.73q
     1) Conor Thibeault                 2) Michael Adjei-Peters
     3) Giorgio Fallico                 4) Gilberto Garcia
  4 Oakwood - Toronto                                     46.98
  5 Weston - Weston                                       47.85
  6 De La Salle College - Toronto                         48.70
 -- Leaside - Toronto                                        DQ
Heat  2 Preliminaries
  1 Emery - North York                                    44.17Q
  2 Chaminade College - Toronto                           44.43Q
     1) James Kanu                      2) Xavier Jehovah
     3) Placide Ilunga                  4) Taygue Kelly
  3 Mother Teresa - Scarborough                           44.78q
  4 St. Michael's College- Toronto                        45.96
  5 York Mills - North York                               46.51
  6 Sir John MacDonald - Agincourt                        46.98
  7 Silverthorn - Etobicoke                               47.43
  8 Richview - Islington                                  49.13
Heat  3 Preliminaries
  1 Father Henry Carr - Rexdale                           42.64Q
     1) Vishon Husbands                 2) Xavier Collis
     3) Kemon Joseph                    4) Jerone Morancie
  2 St. Andrew's College - Aurora                         44.87Q
  3 Wilfrid Laurier- Scarborough                          45.19
  4 Albert Campbell - Agincourt                           46.20
     1) Jason Yeung                     2) Natan Macasso-Shour
     3) Eddie Sun                       4) Kenji Sun
  5 Upper Canada College - Toronto                        47.09
  6 Parkdale  - Toronto                                   47.11
  7 Thistletown - Rexdale                                 51.61

Event 96  Men 4x100 Meter Relay Senior
================================================================
 Sponsor: The Toronto International Track and Field Games
       OFSAA: ! 41.47  2008        Birchmount Park CI
                       A. Brown, I. Warner, T. Harvey, A. Hamilton
   Can Inter: * 41.28  1988        George Harvey CI
                       W. Charles, I. Hilton, D. Gill, C. James
    School                                               Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 Chaminade College - Toronto                           43.57
     1) James Kanu                      2) Xavier Jehovah
     3) Placide Ilunga                  4) Taygue Kelly
  2 R.H. King Academy                                     43.80
     1) Deandre Smith                   2) Tolulope Taiwo
     3) Yohance Johnson                 4) Jahbarie Simpson
  3 Marshall McLuhan - Toronto                            44.43
     1) Conor Thibeault                 2) Michael Adjei-Peters
     3) Giorgio Fallico                 4) Gilberto Garcia
  4 John Polanyi CI-North York                            44.52
     1) Delano Cada                     2) Ramzi Abdullahi
     3) Shemar Lee                      4) Mahamadou Drame
  5 Mother Teresa - Scarborough                           44.57
  6 St. Andrew's College - Aurora                         44.90
 -- Father Henry Carr - Rexdale                              DQ
     1) Vishon Husbands                 2) Xavier Collis
     3) Kemon Joseph                    4) Jerone Morancie
 -- Emery - North York                                       DQ
     1) Richard Hylton                  2) Terrence Constantine
     3) Adamu Idoko                     4) Clarke Brion

Event 97  Women 1500 Meter Steeplechase Open
================================================================
 Sponsor: Durham Catholic District School Board
       OFSAA: ! 4:57.06  07/06/2013  Renee Maisonneuve, ESC Ther
   Can Inter: * 4:57.06  07/06/2013  Renee Maisonneuve, ESC Ther
       OFSAA: ! 4:57.06  07/06/2013  Renee Maisonneuve, ESC Ther
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1
  1 Christiana Agustin           Cardinal Newman        5:31.57
  2 Laura Park                   York Mills - Nor       5:32.11
  3 Bronwyn MacLauchlan          North Toronto -        5:32.19
  4 Caprice Herjavec             Havergal College       5:33.59
  5 Paula Zonneveld              Leaside - Toronto      5:36.44
  6 Lisa Morales-Garcia          Newtonbrook - No       5:36.68
  7 Libby Marlatt                Sir Oliver Mowat       5:44.41
  8 Stephanie Cestnik            Father Redmond -       5:54.06
  9 Daphne Stone                 St. Clement            5:57.66
 10 Helena Kita                  Monarch Park - T       5:57.71
 11 Nicole Lawson                Malvern - Toronto      5:59.18
 12 Megan Watson                 Richview - Islin       6:03.44
 13 Daniella Giardetti           Mary Ward - Scar       6:06.11
 14 Ashtyn Tse                   Earl Haig - Nort       6:19.80
 15 Hannah Goranson              Trinity College        6:22.95
 16 Stephanie Wildfong           York Mills - Nor       6:26.63
 17 Anna Tisdall                 St. Clement            6:40.15
 18 Aaisha Eid                   Woburn - Scarbor       6:45.69
 19 Kennedy Boyle                Wexford CSA- Sca       6:48.17
 20 Candice Lam                  Sir John MacDona       6:57.36

Event 98  Men 2000 Meter Steeplechase Open
================================================================
 Sponsor: Durham Catholic District School Board
       OFSAA: ! 5:37.76  1982        Alain Boucher, ESC Algonqui
   Can Inter: * 5:37.76  1982        Alain Boucher, ESC Algonqui
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Robbie Kanko                 Martingrove Coll       6:21.66
  2 Jack Kennedy                 Humberside - Tor       6:30.25
  3 Joseph Chekole               Danforth - Toronto     6:45.62
  4 Rudy Nakashima               Earl Haig - Nort       6:47.90
  5 Nick Morrow                  Malvern - Toronto      6:56.46
  6 Carter Wood                  Birchmount Park        7:01.10
  7 Liam Dolan                   De La Salle Coll       7:11.05
  8 Ahmed Abdi                   Westview Centenn       7:19.26
  9 Andrew Koberstadt            Wexford CSA- Sca       7:30.57
 10 Kofi Anfuoi                  Runnymede - Toronto    7:47.22
Section  2
  1 Santi Bessai                 Etobicoke  Arts        6:08.60
  2 Mitchell Valic               St. Michael's Co       6:15.98
  3 Simon Egzaw                  Brebeuf - Willow       6:17.26
  4 Chris Moore                  Lawrence Park -        6:18.47
  5 Ollie Blecher                Trinity College        6:22.80
  6 Mark Charanduk               Bishop Allen Aca       6:44.07
  7 Luke Mackrell                Birchmount Park        6:47.02
  8 Liam Totten                  St. Michael's Co       6:53.78
  9 Junior Aljoe                 Newtonbrook - No       6:54.45
 10 Zen MacLellan                Neil McNeil - To       6:54.68
 11 Connor Niedbala              Michael Power/St       7:00.49

Event 99  Women 4x400 Meter Relay Open
================================================================
 Sponsor: Durham Tourism
       OFSAA: ! 3:47.35  2002        Mary Ward CSS
                         L. Wilson, D. Abraham, Z. Gill, O. Ugiagbe
   Can Inter: * 3:47.35  2002        Mary Ward CSS
                         L. Wilson, D. Abraham, Z. Gill, O. Ugiagbe
    School                                               Finals
================================================================
Section  1
  2 Richview - Islington                                4:24.66
     1) Lauren Li                       2) Rachael Whiteley
     3) Megan Watson                    4) Keira Kent
  3 Cedarbrae  - Scarborough                            4:36.49
     1) Megan Abeller                   2) Doneige Peltier
     3) Tahsina Zaman                   4) Christina Richards
  4 Earl Haig - North York                              4:38.55
  5 York Mills - North York                             4:39.08
     1) Jaya Blake Sawhney              2) Claudia Mak
     3) Stephanie Wildfong              4) Elina Gama Fila
 -- West Humber - Rexdale                               4:43.83
Section  2
  1 Leaside - Toronto                                   4:15.30
     1) Stephanie Papaioannou           2) Hannah Coyle-Asbil
     3) Amy Smith                       4) Miryam Yakub Aga
  2 Malvern - Toronto                                   4:19.21
     1) Danielle Fitzgerald             2) Kate Waslen
     3) Alexandra D'Oliveira            4) Allison Anderson
  3 St. Patrick - Toronto                               4:19.47
  4 Trinity College - Port Hope                         4:21.20
  5 Wexford CSA- Scarborough                            4:21.84
  6 Albert Campbell - Agincourt                         4:23.24
     1) Lovisa Cheung                   2) Angela Mak
     3) Nithusha Srivamadevan           4) Jennifer Hoang
  7 Bishop Strachan School                              4:35.17
Section  3
  1 Birchmount Park - Scarborough                       4:01.44
     1) Krystine Sora                   2) Ashley McDonald
     3) Rachel Poole                    4) Katrina Innanen
  2 Bishop Allen Academy-Etobicoke                      4:02.82
     1) Mikaela Lucki                   2) Simone Da Silva
     3) Breanna Powers                  4) Alexandra Lucki
  3 Lawrence Park - Toronto                             4:06.06
     1) Hunter Rynda                    2) Geneva Mason
     3) Eden B'Dacy                     4) Emily Cohen
  4 St. Clement's School                                4:09.41
     1) Alexandra Lee                   2) Averil Bauer-Kong
     3) Daphne Stone                    4) Sarah MacDonald
  5 Father Henry Carr - Rexdale                         4:13.84
     1) Natavia Mitchell                2) Shadae Campbell
     3) Shaunalee Bennett               4) Ashley Obeng
  6 Newtonbrook - North York                            4:15.70
  7 Father Redmond - Toronto                            4:17.45
  8 The York School - Toronto                           4:26.39

Event 100  Men 4x400 Meter Relay Open
================================================================
 Sponsor: Durham Tourism
       OFSAA: ! 3:10.8h  1987        Central Technical School
                         K. O'Henhen, A. Wilson, P. Gordon, C. Folkes
   Can Inter: * 3:10.8h  1987        Central Technical School
                         K. O'Henhen, A. Wilson, P. Gordon, C. Folkes
    School                                               Finals
================================================================
Section  1
  1 St. Andrew's College - Aurora                       3:47.78
  2 W.L. MacKenzie - North York                         3:52.41
  3 Trinity College - Port Hope                         3:53.75
  4 Richview - Islington                                4:01.18
     1) Greg Lopez-Bondi                2) Ryan Holowczak
     3) Joshua Kennedy                  4) Dean Licul
  5 Etobicoke  Arts - Toronto                           4:01.94
     1) Ian Hogeboom-Burr               2) Adam Finkelman
     3) Santi Bessai                    4) Matias Bessai
  6 West Humber - Rexdale                               4:06.44
Section  2
  1 Upper Canada College - Toronto                      3:38.53
  2 York Mills - North York                             3:38.69
     1) Peter Stamadianos               2) Anas Berrada
     3) Colin Arrowsmith                4) Terren Rule
  3 Malvern - Toronto                                   3:42.62
     1) Jordan O'Connor                 2) Will McLean
     3) Braeden Ream-Neal               4) Michael Petersen
  4 R.H. King Academy                                   3:44.21
     1) Yohance Johnson                 2) Conrad Kesek
     3) Chelston Smith                  4) Deandre Smith
  5 North Toronto - Toronto                             3:46.63
     1) John Fitzpatrick                2) Spencer Adamson
     3) Vladimir Fenenko                4) Mitch Malinsky
  6 Earl Haig - North York                              3:54.30
Section  3
  1 St. Michael's College- Toronto                      3:21.61
     1) Andrew Badali                   2) Alexander Bimm
     3) Ryan McClelland                 4) Scott Dawson
  2 Michael Power/St.Joseph-Etobic                      3:24.34
     1) Gerrit Stivenberg               2) Cameron Nurse
     3) Matthew Viveiros                4) Nick Pastorious
  3 Birchmount Park - Scarborough                       3:24.89
     1) Daniel Wilson                   2) Edward Hayfron
     3) Benjamin DeVito                 4) Marcus Collins
  4 Mary Ward - Scarborough  'B'                        3:26.74
     1) Thomas Sweeney                  2) Jalen Pidlubny
     3) Stephen Ohizua                  4) Jerome Jude
  5 Neil McNeil - Toronto                               3:34.22
  6 Leaside - Toronto                                   3:36.23
     1) Josh McGillivray                2) Ben Carson
     3) Andrew Duffield                 4) Connor Furneaux
  7 Albert Campbell - Agincourt                         3:38.46
     1) Natan Macasso-Shour             2) Jason Yeung
     3) Marcel Wang                     4) Kenji Sun
 -- Father Henry Carr - Rexdale                             DNF
     1) Kemon Joseph                    2) Khamal Stewart-Baynes
     3) Neil Francis                    4) Xavier Collis

Event 102  Men 100 Meter Dash Ambulatory
================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 12.34  2010        Kyle Whitehouse, Kernahan Par
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1     Wind: -0.7
  1 Jason Roberts                Chaminade Colleg         18.27
  2 Joshua Japay                 Marshall McLuhan         19.94
  3 Karlo Rodriguez              Marshall McLuhan         21.78
  4 Jom Estonactoc               Marshall McLuhan         29.60

Event 106  Men 100 Meter Dash Intellectually Imp.
================================================================
 Sponsor: University of Ontario Institute of Technology (UOIT)
       OFSAA: ! 11.98  07/06/2013  Peter Snider, Waterloo CI
       OFSAA: ! 11.98  07/06/2013  Peter Snider, Waterloo CI
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1     Wind: -1.2
  1 Jonathan Hyde                Marshall McLuhan         17.74
  2 Anthony Punzo                Marshall McLuhan         21.56
  3 Jamal Tiano                  Marshall McLuhan         23.88

Event 108  Men 200 Meter Dash Wheelchair
================================================================
 Sponsor: Durham District School Board
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Dylan Ritter                 Marshall McLuhan         50.67


 
 
Post as: 
Hashtags: #metro #ofsaa
 
 

Media

Videos (17)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Our Photos (0 of 0)

 

Our Blogs (0 of 0)

 

Our Videos (17 of 175)

 
Midget Girls 100m Heat 1 - OFSAA Metro Regional Track Championships 2014
 
Midget Girls 400m Heat 1 - OFSAA Metro Regional Track Championships 2014
All (17)