Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2010 Results - John Martin Invitational

Published by
Shane   on Sep 25 2010, 03:44 AM

 
John Martin Girls I varsity Cross country 2010
Overall Finish List
September 24, 2010

Results By Morning Star timing.

John Martin
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
       1    Kailie Hartman                                         1326    10   F       1 10-10      18:57.5    6:07/M             
       2    Erin Hooker                       Fort Collins  CO     1181    10   F       2 10-10      19:03.0    6:09/M             
       3    Allie Parks                                            1254    12   F       1 12-12      19:07.0    6:10/M             
       4    Melanie Nun                                            1304    10   F       3 10-10      19:12.3    6:12/M             
       5    Janelle Martinez                                       1255    12   F       2 12-12      19:18.2    6:14/M             
       6    Mercedes Davila                                        1256    12   F       3 12-12      19:26.3    6:16/M             
       7    Katy East                                              1328     9   F       1  9- 9      19:34.5    6:19/M             
       8    Marci Witczak                     Fort Collins  CO     1180    12   F       4 12-12      19:55.1    6:25/M             
       9    Torrey Stephenson                                      1327    11   F       1 11-11      19:57.6    6:26/M             
      10    McKenna Spillar                                        1123    10   F       4 10-10      19:59.6    6:27/M             
      11    Abbey Ervin                                            2098     9   F       2  9- 9      20:01.1    6:27/M             
      12    Audrey Oweimrin                                        1186     9   F       3  9- 9      20:07.6    6:29/M             
      13    Nichole Ceja                                           1124    12   F       5 12-12      20:18.8    6:33/M             
      14    Ashley Wamboldt                                        1125    11   F       2 11-11      20:21.1    6:34/M             
      15    Michelle Kramer                                        1184     9   F       4  9- 9      20:22.6    6:34/M             
      16    Mali Cisneros                                          1396     9   F       5  9- 9      20:28.9    6:36/M             
      17    Vanessa Gonzales                                       1127     9   F       6  9- 9      20:34.8    6:38/M             
      18    Taleah McClintock                 Fort Collins  CO     1183    10   F       5 10-10      20:36.0    6:39/M             
      19    KASSIDY KNUTSON                                        1281    10   F       6 10-10      20:47.3    6:42/M             
      20    Marisa Rudolph                                         1400     9   F       7  9- 9      21:03.8    6:47/M             
      21    Darion Roque                                           1258    12   F       6 12-12      21:06.2    6:48/M             
      22    Shayla Peel                                            1424    12   F       7 12-12      21:15.8    6:51/M             
      23    Jill Remmers                      Fort Collins  CO     1182    10   F       7 10-10      21:16.8    6:52/M             
      24    Sherena Guild                                          1185     9   F       8  9- 9      21:17.2    6:52/M             
      25    Chelsea Glanzer                                        1329    12   F       8 12-12      21:19.6    6:53/M             
      26    Jamilah Rashid                                          627    11   F       3 11-11      21:21.4    6:53/M             
      27    Mueller Geneva                                         1425    12   F       9 12-12      21:23.3    6:54/M             
      28    Kelsey Alexander                                       1426    10   F       8 10-10      21:27.7    6:55/M             
      29    April Gonsalves                                        1305     9   F       9  9- 9      21:37.1    6:58/M             
      30    Cede Roque                                             1259    10   F       9 10-10      21:44.9    7:01/M             
      31    Elise Sulser                                           1369    11   F       4 11-11      21:48.5    7:02/M             
      32    Devyn Palm-Trujillo                                    1306     9   F      10  9- 9      21:49.0    7:02/M             
      33    Heather Stepp                                          1401    11   F       5 11-11      21:50.2    7:03/M             
      34    Mary Wilson                                            1427    12   F      10 12-12      21:58.0    7:05/M             
      35    Brooke Orcutt                                          1129    12   F      11 12-12      21:59.0    7:05/M             
      36    Camille Febvre                    Fort Collins  CO     1397    12   F      12 12-12      22:00.5    7:06/M             
      37    Lauren Provincio                                       1429    12   F      13 12-12      22:00.9    7:06/M             
      38    KATIE LYONS                                            1282     9   F      11  9- 9      22:02.1    7:06/M             
      39    Ari Munro                                              1423    11   F       6 11-11      22:03.6    7:07/M             
      40    Amy Franks                                             1128    11   F       7 11-11      22:04.9    7:07/M             
      41    Holly Sharps                                           1126    10   F      10 10-10      22:08.2    7:08/M             
      42    FELINA RAMEREZ                                         1284    12   F      14 12-12      22:13.7    7:10/M             
      43    Beth Stewart                                           1340    10   F      11 10-10      22:17.0    7:11/M             
      44    Karen Nunez                                             629    11   F       8 11-11      22:17.8    7:11/M             
      45    Briana Barela                                           630    10   F      12 10-10      22:20.7    7:12/M             
      46    Darby Collins                                          1332    10   F      13 10-10      22:25.5    7:14/M             
      47    LAYNE HAMMER                                           1283    10   F      14 10-10      22:28.8    7:15/M             
      48    Cassi Mason                                            1398    11   F       9 11-11      22:33.6    7:16/M             
      49    Hannah Parker                                          1341    10   F      15 10-10      22:35.5    7:17/M             
      50    Andrea Keiser                                          1260    11   F      10 11-11      22:37.7    7:18/M             
      51    Jessica Romero                                         2099    11   F      11 11-11      22:43.7    7:20/M             
      52    Merritt Miller                                         2100     9   F      12  9- 9      22:44.6    7:20/M             
      53    Brianna Esquibel                                        628    11   F      12 11-11      22:46.8    7:21/M             
      54    Shaelynn Sondag                                        1370    11   F      13 11-11      22:47.4    7:21/M             
      55    Emma Bridges                                           1395    11   F      14 11-11      22:50.3    7:22/M             
      56    Lindsey Hall                                           1374     9   F      13  9- 9      23:13.4    7:29/M             
      57    Persephone Schur                                       1387    10   F      16 10-10      23:13.9    7:29/M             
      58    MARY EISELE                                            1285    11   F      15 11-11      23:22.9    7:32/M             
      59    Amber Frankland                                        1372    10   F      17 10-10      23:31.2    7:35/M             
      60    Katie Simpson                     Fort Collins  CO     2101    10   F      18 10-10      23:31.7    7:35/M             
      61    Haley DiVirgilio                                       1307    10   F      19 10-10      23:32.6    7:35/M             
      62    Hannah Michels                    Fort Collins  CO     1399    10   F      20 10-10      23:34.5    7:36/M             
      63    CAITLIN REIMER                                         1286    11   F      16 11-11      23:36.0    7:37/M             
      64    Cambria Magnuson                                       1428    10   F      21 10-10      23:41.2    7:38/M             
      65    Natasha Rodosevich                                     1373    10   F      22 10-10      23:48.7    7:41/M             
      66    Megan Gee                                              2103    11   F      17 11-11      23:53.9    7:42/M             
      67    Ashley Sondag                                          1371     9   F      14  9- 9      24:00.3    7:45/M             
      68    TARYN MCQUEEN                                          1287    10   F      23 10-10      24:03.2    7:45/M             
      69    Josie Petruska                                         2102    10   F      24 10-10      24:11.8    7:48/M             
      70    Kelsea Chapel                                          1269    12   F      15 12-12      24:16.9    7:50/M             
      71    Karen Lu                                               1309    12   F      16 12-12      24:40.9    7:57/M             
      72    Hayley Reagin                                          1308    11   F      18 11-11      25:35.6    8:15/M             
      73    Rosario Cabrera                                         641    10   F      25 10-10      26:02.4    8:24/M             
      74    Vanesa Acuna                                            631     9   F      15  9- 9      26:02.9    8:24/M             

 
                                          Top  5             ------- Finishers -------

 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*  8*  9*

   1  Fort Collins                           55               2   8  12  15  18  23  24         
        Top  5 Times: 1:40:04.4
        Average Time: 2:48.0

   2  Greeley Central                        65               3   5   6  21  30  50  70         
        Top  5 Times: 1:40:42.8
        Average Time: 2:48.8

   3  Loveland                               85               1   7   9  25  43  46  49         
        Top  5 Times: 1:42:06.4
        Average Time: 2:52.1

   4  Dakota Ridge                           89              10  13  14  17  35  40  41         
        Top  5 Times: 1:43:13.5
        Average Time: 2:54.2

   5  Rocky Mountain                        148              22  27  28  34  37  39  64         
        Top  5 Times: 1:48:05.9
        Average Time: 3:04.1

   6  Poudre                                153              16  20  33  36  48  55  62         
        Top  5 Times: 1:47:57.2
        Average Time: 3:03.1

   7  Legacy                                197               4  29  32  61  71  72             
        Top  5 Times: 1:50:52.2
        Average Time: 3:01.0

   8  Greeley West                          204              19  38  42  47  58  63  68         
        Top  5 Times: 1:50:55.0
        Average Time: 3:01.1

   9  Fossil Ridge                          240              11  51  52  60  66  69             
        Top  5 Times: 1:52:55.2
        Average Time: 3:05.1

  10  Abraham Lincoln                       241              26  44  45  53  73  74             
        Top  5 Times: 1:54:49.3
        Average Time: 3:08.9

  11  Natrona County                        257              31  54  56  57  59  65  67         
        Top  5 Times: 1:54:34.4
        Average Time: 3:08.6
 
 
John Martin Boys varsity Div I 2010
Overall Finish List
September 24, 2010

Results By Morning Star timing.

John Martin
    Place    Name                              Team               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
       1    Austin Appel                      Dakota Ridge         1130    12   M       1 12-12      16:20.2    5:16/M             
       2    Griffin Hay                       Fort Collins         1188    11   M       1 11-11      16:29.3    5:19/M             
       3    Iain Miller                       Poudre               1406    12   M       2 12-12      16:39.1    5:22/M             
       4    Luke Gilbert                      Natrona County       1376    12   M       3 12-12      16:44.1    5:24/M             
       5    Grant Fischer                     Poudre               1404    10   M       1 10-10      16:47.6    5:25/M             
       6    Colten Gillum                     Natrona County       1378    10   M       2 10-10      16:49.0    5:25/M             
       7    KC Hunsicker                      Natrona County       1375    12   M       4 12-12      16:54.0    5:27/M             
       8    EVERT FINGERS                     Greeley West         1289    11   M       2 11-11      16:55.9    5:27/M             
       9    Jeff Abbey                        Fort Collins         1192    11   M       3 11-11      16:59.2    5:29/M             
      10    Elliott Leonard                   Fossil Ridge         2105    10   M       3 10-10      16:59.3    5:29/M             
      11    Jesus Herrera                     Abraham Lincoln       634    11   M       4 11-11      17:06.2    5:31/M             
      12    Tanner Roberts                    Loveland             1333    12   M       5 12-12      17:09.1    5:32/M             
      13    Sumearll Jake                     Rocky Mountain       1430    12   M       6 12-12      17:16.0    5:34/M             
      14    ROY GARZA                         Greeley West         1290    11   M       5 11-11      17:19.1    5:35/M             
      15    Ben Bragaw                        Loveland             1334    12   M       7 12-12      17:21.1    5:36/M             
      16    Jesse Shutts                      Natrona County       1377    12   M       8 12-12      17:25.5    5:37/M             
      17    Michael Schebler                  Natrona County       1380    11   M       6 11-11      17:26.8    5:37/M             
      18    Seth Knighton                     Fort Collins         1190    10   M       4 10-10      17:27.2    5:38/M             
      19    Rory Schulte                      Fort Collins         1191    10   M       5 10-10      17:28.7    5:38/M             
      20    John Patterson                    Fort Collins         1189    11   M       7 11-11      17:29.5    5:38/M             
      21    Austin Ard                        Dakota Ridge         1133    10   M       6 10-10      17:30.3    5:39/M             
      22    TAYLOR ANDERS                     Greeley West         1288    10   M       7 10-10      17:41.5    5:42/M             
      23    Brian Hayden                      Rocky Mountain       1432    12   M       9 12-12      17:41.9    5:42/M             
      24    Randall Jeff                      Rocky Mountain       1434    12   M      10 12-12      17:42.2    5:43/M             
      25    KIETH HEINZTZELMAN                Greeley West         1291    12   M      11 12-12      17:45.7    5:44/M             
      26    Bryce Parmely                     Natrona County       1379    11   M       8 11-11      17:47.3    5:44/M             
      27    Doner Ryan                        Rocky Mountain       1431    10   M       8 10-10      17:50.9    5:45/M             
      28    Ian Koss                          Poudre               1405    12   M      12 12-12      17:51.7    5:45/M             
      29    Cameron Rzonca                    Legacy               1310    12   M      13 12-12      17:53.8    5:46/M             
      30    Dylan Miller                      Loveland             1336    10   M       9 10-10      17:54.5    5:46/M             
      31    Eli Finer                         Poudre               1403    10   M      10 10-10      18:00.3    5:48/M             
      32    Ben Terry                         Loveland             1337    12   M      14 12-12      18:03.5    5:49/M             
      33    Jared Renken                      Poudre               1408    12   M      15 12-12      18:05.2    5:50/M             
      34    Louis Moreno                      Abraham Lincoln       637    11   M       9 11-11      18:05.6    5:50/M             
      35    Bailey Enter                      Loveland             1338    10   M      11 10-10      18:06.1    5:50/M             
      36    Alex Herrera                      Abraham Lincoln       636    10   M      12 10-10      18:08.2    5:51/M             
      37    Clay Matthie                      Fort Collins         1200    10   M      13 10-10      18:10.8    5:52/M             
      38    Josh Hill                         Fort Collins         1193    11   M      10 11-11      18:11.0    5:52/M             
      39    Nathan Plock                      Poudre               1407    12   M      16 12-12      18:16.8    5:54/M             
      40    Ness Lucas                        Rocky Mountain       1433    12   M      17 12-12      18:21.1    5:55/M             
      41    Tristan Babcock                   Dakota Ridge         1132    11   M      11 11-11      18:28.0    5:57/M             
      42    Luis Medrano                      Abraham Lincoln       638    11   M      12 11-11      18:31.3    5:58/M             
      43    Juan Hernandez                    Abraham Lincoln       635    12   M      18 12-12      18:32.1    5:59/M             
      44    Nick Annis                        Loveland             1335    11   M      13 11-11      18:32.9    5:59/M             
      45    GORDO MORALES                     Greeley West         1292    11   M      14 11-11      18:34.5    5:59/M             
      46    Jacob Machmer                     Fossil Ridge         2107    11   M      15 11-11      18:38.1    6:01/M             
      47    Danny Butherus                    Greeley Central      1262    10   M      14 10-10      18:45.8    6:03/M             
      48    Garrett Pickett                   Dakota Ridge         1131    11   M      16 11-11      18:49.0    6:04/M             
      49    Ruben Saldivar                    Abraham Lincoln       640    10   M      15 10-10      18:52.6    6:05/M             
      50    Matt Spencer                      Loveland             1339    10   M      16 10-10      18:58.3    6:07/M             
      51    Taylor Wikum                      Greeley Central      1263    11   M      17 11-11      19:00.3    6:08/M             
      52    Anthony Prater                    Dakota Ridge         1144    10   M      17 10-10      19:03.3    6:09/M             
      53    Hunter Johnson                    Legacy               1314    10   M      18 10-10      19:06.1    6:10/M             
      54    Holland Ross                      Rocky Mountain       1436    10   M      19 10-10      19:08.2    6:10/M             
      55    Daniel Dean                       Poudre               1420    11   M      18 11-11      19:09.1    6:11/M             
      56    Sam Holloway                      Greeley Central      1264    11   M      19 11-11      19:10.2    6:11/M             
      57    Nathan Gonzales                   Greeley Central      1266    12   M      19 12-12      19:11.2    6:11/M             
      58    Nathan Spencer                    Fossil Ridge         2106    10   M      20 10-10      19:14.6    6:12/M             
      59    Schmidt Kyler                     Rocky Mountain       1435    10   M      21 10-10      19:14.8    6:12/M             
      60    Rami Meharzi                      Legacy               1313    12   M      20 12-12      19:24.7    6:15/M             
      61    Ryan Schneider                    Dakota Ridge         1136     9   M       1  9- 9      19:25.0    6:16/M             
      62    Aaron Joseph                      Greeley Central      1265    11   M      20 11-11      19:31.2    6:18/M             
      63    Gabe Villegas                     Abraham Lincoln       639    12   M      21 12-12      19:35.8    6:19/M             
      64    Christopher Carroll               Legacy               1312     9   M       2  9- 9      19:37.6    6:20/M             
      65    Joe Carey                         Natrona County       1381    11   M      21 11-11      19:47.0    6:23/M             
      66    STEVEN SMALLEY                    Greeley West         1293    10   M      22 10-10      19:51.7    6:24/M             
      67    Octavio Andazola                  Greeley Central      1261    11   M      22 11-11      19:55.0    6:25/M             
      68    Omar Villa                        Greeley Central      1277    12   M      22 12-12      19:58.1    6:26/M             
      69    Riley Bitner                      Fossil Ridge         2108    12   M      23 12-12      20:00.2    6:27/M             
      70    Brandon Stockton                  Fossil Ridge         2109    10   M      23 10-10      20:14.0    6:32/M             
      71    Ian Madsen                        Dakota Ridge         1134    12   M      24 12-12      20:15.3    6:32/M             
      72    Ryan Maes                         Legacy               1315    11   M      23 11-11      20:21.0    6:34/M             
      73    SAM LYMAN                         Greeley West         1294    11   M      24 11-11      20:27.2    6:36/M             
      74    Joe Ryan                          Legacy               1316    10   M      24 10-10      21:40.3    6:59/M             
      75    Blake Waters                      Legacy               1319     9   M       3  9- 9      21:44.7    7:01/M             
      76    Austin Edgar                      Fossil Ridge         2110    11   M      25 11-11      22:01.4    7:06/M             

 
                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*  8*  9*

   1  Natrona County                         50               4   6   7  16  17  26  65         
        Top  5 Times: 1:25:19.5
        Average Time: 2:34.3

   2  Fort Collins                           68               2   9  18  19  20  37  38         
        Top  5 Times: 1:25:54.2
        Average Time: 2:35.0

   3  Poudre                                100               3   5  28  31  33  39  55         
        Top  5 Times: 1:27:24.1
        Average Time: 2:38.4

   4  Greeley West                          114               8  14  22  25  45  66  73         
        Top  5 Times: 1:28:16.9
        Average Time: 2:40.3

   5  Loveland                              124              12  15  30  32  35  44  50         
        Top  5 Times: 1:28:34.5
        Average Time: 2:40.6

   6  Rocky Mountain                        127              13  23  24  27  40  54  59         
        Top  5 Times: 1:28:52.3
        Average Time: 2:41.0

   7  Dakota Ridge                          163               1  21  41  48  52  61  71         
        Top  5 Times: 1:30:11.1
        Average Time: 2:36.2

   8  Abraham Lincoln                       166              11  34  36  42  43  49  63         
        Top  5 Times: 1:30:23.7
        Average Time: 2:36.4

   9  Fossil Ridge                          253              10  46  58  69  70  76             
        Top  5 Times: 1:35:06.3
        Average Time: 2:46.1

  10  Greeley Central                       273              47  51  56  57  62  67  68         
        Top  5 Times: 1:35:38.9
        Average Time: 2:46.7

  11  Legacy                                278              29  53  60  64  72  74  75         
        Top  5 Times: 1:36:23.4
        Average Time: 2:48.4
 
 
John Martin Girls Var D II 2010
Overall Finish List
September 24, 2010

Results By Morning Star timing.

John Martin
    Place    Name                              Team               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
       1    McKayla Gray                      Mountain View        1354    11   F       1 11-11      19:32.8    6:18/M             
       2    Emma Otto                         Berthoud              660    11   F       2 11-11      20:25.2    6:35/M             
       3    Halle Peterson                    Centaurus             683    11   F       3 11-11      20:28.3    6:36/M             
       4    Molly Morrison                     Frontier            2075    10   F       1 10-10      20:38.4    6:39/M             
       5    Erin Twadell                      Centaurus             684    10   F       2 10-10      20:40.6    6:40/M             
       6    Kelsey Wood                       Centaurus             685     9   F       1  9- 9      20:56.5    6:45/M             
       7    Katie Dishman                     Centaurus             687    10   F       3 10-10      21:02.6    6:47/M             
       8    Brianna Gutierrez                  Frontier            2077    11   F       4 11-11      21:05.2    6:48/M             
       9    Julia Leonard                     Berthoud              661    12   F       1 12-12      21:07.2    6:49/M             
      10    Hannah Davinroy                   Centaurus             686    10   F       4 10-10      21:10.1    6:50/M             
      11    Beth Xiong                        Faith Christian      1161    11   F       5 11-11      21:11.5    6:50/M             
      12    Anna Hubbell                      Centaurus             688    10   F       5 10-10      21:11.9    6:50/M             
      13    Clare Foster                       Frontier            2078    11   F       6 11-11      21:14.5    6:51/M             
      14    Sophia Fernald                    Wheat Ridge          1492     9   F       2  9- 9      21:17.2    6:52/M             
      15    Emma Degnan                       Berthoud              655     9   F       3  9- 9      21:18.5    6:52/M             
      16    Shelly Browne                     Wheat Ridge          1493     9   F       4  9- 9      21:31.2    6:56/M             
      17    Ally Klaes                        Berthoud              656     9   F       5  9- 9      21:45.6    7:01/M             
      18    Kayla Grimes                      Mountain View        1355    12   F       2 12-12      21:46.1    7:01/M             
      19    Dillon Fagler                     Berthoud              659    11   F       7 11-11      21:47.6    7:02/M             
      20    Brianna Hauck                     Skyline              1452    10   F       6 10-10      21:48.3    7:02/M             
      21    Hannah Payne                      Faith Christian      1163    10   F       7 10-10      21:49.2    7:02/M             
      22    Audrey Barday                     Faith Christian      1162     9   F       6  9- 9      21:52.0    7:03/M             
      23    Annie Browne                      Wheat Ridge          1494    10   F       8 10-10      21:54.8    7:04/M             
      24    Elizabeth Powell                  Mountain View        1356    11   F       8 11-11      21:55.7    7:04/M             
      25    Abbi Stratton                     Mountain View        1357     9   F       7  9- 9      21:58.2    7:05/M             
      26    Taylor Bancroft                    Frontier            2076     9   F       8  9- 9      22:11.4    7:09/M             
      27    Sarah DiTullio                    Wheat Ridge          1496    12   F       3 12-12      22:16.7    7:11/M             
      28    Amy Loberg                        Berthoud              674    12   F       4 12-12      22:24.0    7:14/M             
      29    Gianna Ossello                    Wheat Ridge          1495     9   F       9  9- 9      22:26.5    7:14/M             
      30    McKenna Lenhart                   Wheat Ridge          1497    10   F       9 10-10      22:48.6    7:21/M             
      31    Kiara Durrett                     Faith Christian      1165     9   F      10  9- 9      22:50.9    7:22/M             
      32    Anna Clauson                      Skyline              1453    12   F       5 12-12      23:01.3    7:25/M             
      33    Katy Faulkner                     University           1468    12   F       6 12-12      23:03.3    7:26/M             
      34    Sydney Otto                       University           1470    12   F       7 12-12      23:03.9    7:26/M             
      35    Lea DeLassus                      Centaurus             697    12   F       8 12-12      23:07.1    7:27/M             
      36    Abbey Watson                      Mountain View        1358     9   F      11  9- 9      23:07.6    7:27/M             
      37    Jessie Rolstin                    Mountain View        1359     9   F      12  9- 9      23:08.3    7:28/M             
      38    Lauren Polivka                    Wheat Ridge          1506    10   F      10 10-10      23:14.1    7:30/M             
      39    April Strohauer                   University           1472    12   F       9 12-12      23:16.4    7:30/M             
      40    Raven Devaney                     Mountain View        1360    11   F       9 11-11      23:33.5    7:36/M             
      41    Madison Batug                     Faith Christian      1164     9   F      13  9- 9      23:34.8    7:36/M             
      42    Domonique Mireles                  Frontier            2079    10   F      11 10-10      24:05.8    7:46/M             
      43    Amie Bray                         University           1469     9   F      14  9- 9      24:16.8    7:50/M             
      44    Hannah Gall                       Alexander Dawson     1151    12   F      10 12-12      24:17.9    7:50/M             
      45    Jessica Masson                    Skyline              1456    10   F      12 10-10      24:19.4    7:51/M             
      46    Katherine Gabler                  Skyline              1454    12   F      11 12-12      24:24.5    7:52/M             
      47    Hannah Levesque                   Faith Christian      1166     9   F      15  9- 9      24:32.5    7:55/M             
      48    Emma Carlson                      University           1473    12   F      12 12-12      24:33.6    7:55/M             
      49    Bella Brookes                     Alexander Dawson     1154    10   F      13 10-10      24:36.0    7:56/M             
      50    Lindsey Loberg                    Berthoud              671    10   F      14 10-10      25:38.1    8:16/M             
      51    Chase Otto                        University           1471    10   F      15 10-10      25:56.5    8:22/M             
      52    Makayla Santos                     Frontier            2080     9   F      16  9- 9      25:57.1    8:22/M             
      53    Morgan Krause                      Frontier            1239     9   F      17  9- 9      26:06.6    8:25/M             
      54    Jacquelyn Ross                    Faith Christian      1167    10   F      16 10-10      26:30.1    8:33/M             
      55    Tessa Hennigh                     Alexander Dawson     1152    12   F      13 12-12      27:39.9    8:55/M             
      56    Megan Ptaschek                    University           1483    10   F      17 10-10      28:37.3    9:14/M             
      57    Katy Sprouse                      Skyline              1457    11   F      10 11-11      28:51.1    9:18/M             

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*  8*  9*

   1  Centaurus                              31               3   5   6   7  10  12  35         
        Top  5 Times: 1:44:18.3
        Average Time: 2:56.3

   2  Berthoud                               62               2   9  15  17  19  28  50         
        Top  5 Times: 1:46:24.3
        Average Time: 3:00.4

   3   Frontier                              93               4   8  13  26  42  52  53         
        Top  5 Times: 1:49:15.4
        Average Time: 3:06.3

   4  Mountain View                         104               1  18  24  25  36  37  40         
        Top  5 Times: 1:48:20.5
        Average Time: 3:04.4

   5  Wheat Ridge                           109              14  16  23  27  29  30  38         
        Top  5 Times: 1:49:26.5
        Average Time: 3:06.5

   6  Faith Christian                       126              11  21  22  31  41  47  54         
        Top  5 Times: 1:51:18.5
        Average Time: 3:02.3

   7  University                            197              33  34  39  43  48  51  56         
        Top  5 Times: 1:58:14.2
        Average Time: 3:16.2

   8  Skyline                               200              20  32  45  46  57                 
        Top  5 Times: 2:02:24.9
        Average Time: 4:04.5

   9  Alexander Dawson                     3 finishers       44  49  55
 
 
John Martin Boys II Varsity Cross Country Meet 201
Overall Finish List
September 24, 2010

Results By Morning Star timing.

John Martin
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
       1    Sam Yeager                                             1168    12   M       1 12-12      16:50.9    5:26/M             
       2    Chandler Reid                                           690    10   M       1 10-10      16:57.2    5:28/M             
       3    Trevor Richards                                        1458    12   M       2 12-12      17:19.5    5:35/M             
       4    Connor Timms                                           1459    11   M       1 11-11      17:22.8    5:36/M             
       5    Jack Marshall                                           691    11   M       2 11-11      17:27.9    5:38/M             
       6    Luke Yeager                                            1170     9   M       1  9- 9      17:28.5    5:38/M             
       7    Garrett Coles                                          1475    10   M       2 10-10      17:29.7    5:38/M             
       8    Eric Dunaway                                           1460    12   M       3 12-12      17:34.4    5:40/M             
       9    Jake Rothman                                           1155    11   M       3 11-11      17:39.1    5:42/M             
      10    Josef Gertner                                          2090    11   M       4 11-11      17:42.3    5:43/M             
      11    Evan Fortney                                           1169    11   M       5 11-11      17:49.2    5:45/M             
      12    Derek Stetson                                           692    12   M       4 12-12      17:51.5    5:45/M             
      13    Alani Estrella                                          693    11   M       6 11-11      17:54.6    5:46/M             
      14    Christian Wacker                                       1361    12   M       5 12-12      17:56.6    5:47/M             
      15    Dan Eberhard                                           1476    10   M       3 10-10      18:05.5    5:50/M             
      16    Chibuikem Nwizu                                        1240    10   M       4 10-10      18:12.7    5:52/M             
      17    Alex Breen                                             1480    11   M       7 11-11      18:18.3    5:54/M             
      18    Chris Buhler                                           1478    12   M       6 12-12      18:18.6    5:54/M             
      19    Corey Reese                                            1501    10   M       5 10-10      18:23.8    5:56/M             
      20    John Brouwer                                           1362    11   M       8 11-11      18:24.8    5:56/M             
      21    Bashash Walio                                          2094    12   M       7 12-12      18:29.0    5:58/M             
      22    Aaron Eck                                               696    12   M       8 12-12      18:33.9    5:59/M             
      23    Garret Roberts                                         1477    10   M       6 10-10      18:34.1    5:59/M             
      24    Braden Richards                                        1461    10   M       7 10-10      18:41.9    6:02/M             
      25    Isaiah Martinez                                        2092    10   M       8 10-10      18:42.6    6:02/M             
      26    Kyle Becker                                            1156    11   M       9 11-11      18:47.5    6:04/M             
      27    Dayton Cooney                                          1366    11   M      10 11-11      18:49.1    6:04/M             
      28    Tyler Menger                                            694    10   M       9 10-10      18:55.2    6:06/M             
      29    David Bocim                                            1462    10   M      10 10-10      18:55.4    6:06/M             
      30    Spencer Golsan                                          666    12   M       9 12-12      19:00.1    6:08/M             
      31    Chris Meduna                                           1463     9   M       2  9- 9      19:04.2    6:09/M             
      32    Sam Weighner                                           1481    12   M      10 12-12      19:05.5    6:09/M             
      33    Chris Baker                                            1241     9   M       3  9- 9      19:07.0    6:10/M             
      34    Adam Kemp                                               667    12   M      11 12-12      19:15.3    6:13/M             
      35    Sam Patzer                                              695    10   M      11 10-10      19:16.2    6:13/M             
      36    Keenan McCall                                          1504    11   M      11 11-11      19:16.7    6:13/M             
      37    david garcia                                           2140    12   M      12 12-12      19:17.2    6:13/M             
      38    Forrest Hough                                          2091    10   M      12 10-10      19:21.4    6:15/M             
      39    Erik Maas                                               664    10   M      13 10-10      19:28.0    6:17/M             
      40    Stephen Cochran                                        1365    12   M      13 12-12      19:29.0    6:17/M             
      41    Ryan Hanson                                            1503    11   M      12 11-11      19:29.8    6:17/M             
      42    Blake Ramos                                            1363    10   M      14 10-10      19:30.9    6:17/M             
      43    Dixon Cooney                                           1364    10   M      15 10-10      19:36.0    6:19/M             
      44    Steven deCsesnak                                       1512    10   M      16 10-10      19:37.3    6:20/M             
      45    Chris Gardner                                          1513     9   M       4  9- 9      19:43.4    6:22/M             
      46    Kelly Sanders                                          1515     9   M       5  9- 9      19:47.2    6:23/M             
      47    David Hawkins                                          1171     9   M       6  9- 9      20:08.1    6:30/M             
      48    Ravi Smith                                              668    12   M      14 12-12      20:13.7    6:31/M             
      49    Brandon Thaxton                                        1243    11   M      13 11-11      20:15.2    6:32/M             
      50    Josh Martin                                            1367    10   M      17 10-10      20:16.3    6:32/M             
      51    Mythia Siebold                                          677    10   M      18 10-10      20:17.0    6:33/M             
      52    Logan Frank                                            1514    11   M      14 11-11      20:23.2    6:35/M             
      53    Daniel Raak                                             663     9   M       7  9- 9      20:29.6    6:36/M             
      54    Josh Fogel                                             1246     9   M       8  9- 9      20:42.7    6:41/M             
      55    Nathan Coleman                                         1487     9   M       9  9- 9      20:45.9    6:42/M             
      56    Spencer Edsall                                         1173    11   M      15 11-11      20:52.6    6:44/M             
      57    Zach Steitz                                            1174     9   M      10  9- 9      21:00.9    6:46/M             
      58    Andres Petrucci                                        2093    10   M      19 10-10      21:06.1    6:48/M             
      59    Tola Walio                                             2095     9   M      11  9- 9      21:07.3    6:49/M             
      60    Nathan Johnson                                         1464    10   M      20 10-10      21:09.4    6:49/M             
      61    Benito Gutierrez                                       1250     9   M      12  9- 9      22:02.7    7:06/M             
      62    Shane Buxman                                           1245    12   M      15 12-12      22:03.1    7:07/M             
      63    KC Kinney                                              1177    11   M      16 11-11      22:33.3    7:16/M             
      64    Forest Oden                                            1157    11   M      17 11-11      23:16.1    7:30/M             
      65    Ben Kruteck                                            1158     9   M      13  9- 9      25:07.0    8:06/M             
      66    Chase Walden                                           1160     9   M      14  9- 9      26:43.4    8:37/M             

 
                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*  8*  9*

   1  Centaurus                              54               2   5  12  13  22  28  35         
        Top  5 Times: 1:28:45.3
        Average Time: 2:40.9

   2  Skyline                                68               3   4   8  24  29  31  60         
        Top  5 Times: 1:29:54.1
        Average Time: 2:43.0

   3  University                             80               7  15  17  18  23  32  55         
        Top  5 Times: 1:30:46.4
        Average Time: 2:36.9

   4  Faith Christian                       121               1   6  11  47  56  57  63         
        Top  5 Times: 1:33:09.5
        Average Time: 2:42.1

   5  Fort Morgan                           131              10  21  25  37  38  58  59         
        Top  5 Times: 1:33:32.8
        Average Time: 2:42.6

   6  Mountain View                         143              14  20  27  40  42  43  50         
        Top  5 Times: 1:34:10.5
        Average Time: 2:44.2

   7  Wheat Ridge                           185              19  36  41  44  45  46  52         
        Top  5 Times: 1:36:31.2
        Average Time: 2:48.6

   8  Berthoud                              202              30  34  39  48  51  53             
        Top  5 Times: 1:38:14.3
        Average Time: 2:52.2

   9   Frontier                             213              16  33  49  54  61  62             
        Top  5 Times: 1:40:20.4
        Average Time: 2:48.4

  10  Alexander Dawson                      230               9  26  64  65  66                 
        Top  5 Times: 1:51:33.4
        Average Time: 3:02.6


 
 
John Martin Girls JV 2010
Overall Finish List
September 24, 2010

Results By Morning Star timing.

John Martin
    Place    Name                              Country            Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
       1    Kira Miklos                                            1194     9   F       1  9- 9      20:31.0    6:37/M             
       2    Kiki Thomas                                            1198     9   F       2  9- 9      21:02.8    6:47/M             
       3    Kari Van Zyl                                           1199     9   F       3  9- 9      21:22.6    6:54/M             
       4    Allie Suppes                                           1196    10   F       1 10-10      21:27.9    6:55/M             
       5    Shelby Mathis                                          1440    12   F       1 12-12      21:42.7    7:00/M             
       6    Riley Forest                                           1441    9    F       4  9- 9      21:48.8    7:02/M             
       7    Andrea Vail                                            1137     9   F       5  9- 9      21:51.6    7:03/M             
       8    Shannan Conlon                                         1195     9   F       6  9- 9      21:53.6    7:04/M             
       9    Lyndsay Provincio                                      1437    12   F       2 12-12      21:54.1    7:04/M             
      10    Sady Swanson                                            698    10   F       2 10-10      22:17.9    7:11/M             
      11    Ashlyn Stults                                          1197    10   F       3 10-10      22:19.3    7:12/M             
      12    Tarryn Wilson                                          1509     9   F       7  9- 9      22:31.3    7:16/M             
      13    Carolyn Swanson                                        1507     9   F       8  9- 9      22:35.6    7:17/M             
      14    Stokes Maya                                            1415    12   F       3 12-12      22:39.8    7:18/M             
      15    Taylor Baird                                           1438    12   F       4 12-12      22:42.0    7:19/M             
      16    Janae Miller                                           1439    12   F       5 12-12      22:47.2    7:21/M             
      17    Fiona Dretzka                                          1318     9   F       9  9- 9      22:48.2    7:21/M             
      18    Annika Kastetter                                       1138    10   F       4 10-10      22:52.5    7:23/M             
      19    Heidi Roeber                                           1442    10   F       5 10-10      22:53.8    7:23/M             
      20    Hayley Sebald                                          1139    11   F       1 11-11      22:57.7    7:24/M             
      21    Paige Anderson                                         1508    10   F       6 10-10      23:15.7    7:30/M             
      22    Ali Horan                                              1140    11   F       2 11-11      23:18.9    7:31/M             
      23    Jackie Emmerson                                        1443    12   F       6 12-12      23:22.7    7:32/M             
      24    Rachel Akmakjian                                       1409    11   F       3 11-11      23:35.3    7:36/M             
      25    Rachel Brandt                                          1345    10   F       7 10-10      23:38.1    7:37/M             
      26    Breanne Parets                                         1343     9   F      10  9- 9      23:41.7    7:38/M             
      27    Nikki Montoya                                           699    11   F       4 11-11      23:44.7    7:39/M             
      28    Megan Niewoehner                                       1112    11   F       5 11-11      23:48.1    7:41/M             
      29    Jamie Pallansch                                        2150    9    F      11  9- 9      23:48.7    7:41/M             
      30    Tess Sanders                                           1510     9   F      12  9- 9      23:51.3    7:42/M             
      31    Holly Burnham                                          1410    10   F       8 10-10      23:54.2    7:43/M             
      32    Elisabeth Lee                                          1342    10   F       9 10-10      23:55.9    7:43/M             
      33    Serena Lewis                                           1491    10   F      10 10-10      24:04.0    7:46/M             
      34    Adriana Romero                                         1511     9   F      13  9- 9      24:13.3    7:49/M             
      35    Rhowen Dalrymple                                       1411     9   F      14  9- 9      24:14.0    7:49/M             
      36    Alison Koziol                                          1413    12   F       7 12-12      24:14.5    7:49/M             
      37    Hailee Meiners                                         1414     9   F      15  9- 9      24:17.3    7:50/M             
      38    Stephanie Dexter                                       1141    12   F       8 12-12      24:23.2    7:52/M             
      39    Emily Devita                                           1383    11   F       6 11-11      24:26.5    7:53/M             
      40    Sally Runions                                          1344    12   F       9 12-12      24:38.3    7:57/M             
      41    Sierra Jubin                                           1412    10   F      11 10-10      24:39.5    7:57/M             
      42    Ashley Thoutt                                          1114    11   F       7 11-11      24:53.3    8:02/M             
      43    Lizzy Hoedel                                           1113    12   F      10 12-12      24:54.2    8:02/M             
      44    Shaina Voss                                            1386    12   F      11 12-12      25:14.9    8:08/M             
      45    Moli Keeler                                            1346    12   F      12 12-12      25:59.1    8:23/M             
      46    Jessica Dickinson                                      1176    11   F       8 11-11      26:37.3    8:35/M             
      47    Sandra Romero                                           632     9   F      16  9- 9      27:20.7    8:49/M             
      48    Savahna Ortega                                          642     9   F      17  9- 9      27:21.8    8:49/M             
      49    Cassie Preskitt                                        1317    12   F      13 12-12      27:49.4    8:58/M             
      50    Marley Realing                                         1384    10   F      12 10-10      28:04.7    9:03/M             
      51    Sheridan Thorpen                                       1385     9   F      18  9- 9      28:05.9    9:04/M             
      52    Jill Mellecker                                         1175    11   F       9 11-11      28:06.8    9:04/M             
      53    Alexandra DelRio                                        633     9   F      19  9- 9      28:11.8    9:05/M             
      54    Rachel McClure                                         1115    11   F      10 11-11      29:15.2    9:26/M             
      55    Katie Peterson                                          689    10   F      13 10-10      29:56.7    9:39/M             
      56    Genesis Escobar                                         645     9   F      20  9- 9      30:44.8    9:55/M             
      57    Perla Alvarado                                          646     9   F      21  9- 9      32:26.4   10:28/M             
      58    Maddy Kemme                                            1482    11   F      11 11-11      32:52.4   10:36/M             
      59    Leah Ramirez                                            644     9   F      22  9- 9      34:59.5   11:17/M             
      60    Jolyn DeLuna                                            647     9   F      23  9- 9      34:59.9   11:17/M             

 
                                         Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*  8*  9*

   1  Fort Collins                           18               1   2   3   4   8  11             
        Top  5 Times: 1:46:18.1
        Average Time: 3:00.3

   2  Rocky Mountain                         51               5   6   9  15  16  19  23         
        Top  5 Times: 1:50:55.0
        Average Time: 3:01.1

   3  Dakota Ridge                          105               7  18  20  22  38                 
        Top  5 Times: 1:55:24.1
        Average Time: 3:10.4

   4  Wheat Ridge                           109              12  13  21  30  33  34             
        Top  5 Times: 1:56:18.1
        Average Time: 3:12.3

   5  Poudre                                140              14  24  31  35  36  37  41         
        Top  5 Times: 1:58:38.0
        Average Time: 3:16.7

   6  Centaurus                             150              10  27  28  42  43  54  55         
        Top  5 Times: 1:59:38.2
        Average Time: 3:18.7

   7  Loveland                              152              25  26  29  32  40  45             
        Top  5 Times: 1:59:42.9
        Average Time: 3:18.8

   8  Abraham Lincoln                       261              47  48  53  56  57  59  60         
        Top  5 Times: 2:26:05.7
        Average Time: 4:36.1

   9  Natrona County                       4 finishers       39  44  50  51 

  10  Faith Christian                      2 finishers       46  52 

  10  Legacy                               2 finishers       17  49 

  12  University                           1 finishers       58

 
 
John Martin Boys JV 2010
Overall Finish List
September 24, 2010

Results By Morning Star timing.

John Martin
    Place    Name                              Team               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
       1    Jake Wands                        Fort Collins         2083    11   M       1 11-11      18:17.3    5:54/M             
       2    Patrick O'Brien                   Loveland             1347     9   M       1  9- 9      18:20.9    5:55/M             
       3    Cory Tanton                       Loveland             1348    10   M       1 10-10      18:26.8    5:57/M             
       4    Sean Ettien                       Fort Collins         2081    11   M       2 11-11      18:31.7    5:58/M             
       5    Chris Morris                      Rocky Mountain       1446    10   M       2 10-10      18:32.2    5:59/M             
       6    Daniel McGee                      Rocky Mountain       1444     9   M       2  9- 9      18:34.7    5:59/M             
       7    Nick Keller                       Fort Collins         2082    10   M       3 10-10      18:50.7    6:05/M             
       8    Kyle Peterson                     Centaurus            1116    11   M       3 11-11      18:52.8    6:05/M             
       9    David Meserlli                    Rocky Mountain       1445    10   M       4 10-10      18:59.4    6:07/M             
      10    Marcus Benzel                     Fort Collins         2085    11   M       4 11-11      19:01.0    6:08/M             
      11    Scott Doyle                       Centaurus            1117    10   M       5 10-10      19:08.9    6:10/M             
      12    Billy Linkenheil                  Poudre               1416     9   M       3  9- 9      19:11.6    6:11/M             
      13    Jack McCoy                        Rocky Mountain       1448    10   M       6 10-10      19:13.7    6:12/M             
      14    Logan Goodrich                    Centaurus            1118    11   M       5 11-11      19:15.5    6:13/M             
      15    David Garcia                      Fort Collins         1187    12   M       1 12-12      19:16.7    6:13/M             
      16    Stefan Moreno                     Abraham Lincoln       650    10   M       7 10-10      19:21.0    6:15/M             
      17    Kelton Lightfoot                  University           1485    11   M       6 11-11      19:22.5    6:15/M             
      18    Paul Canney                       Fort Collins         2084    12   M       2 12-12      19:27.7    6:16/M             
      19    Adrian Durbano                    Wheat Ridge          1518    11   M       7 11-11      19:39.0    6:20/M             
      20    Matt O'Donnell                    Poudre               1422    10   M       8 10-10      19:41.4    6:21/M             
      21    Justin Moody                      Abraham Lincoln       649    12   M       3 12-12      19:41.7    6:21/M             
      22    Ray Esquibel                      Abraham Lincoln       651    12   M       4 12-12      19:42.3    6:21/M             
      23    Sean Bolin                        Rocky Mountain       1450    12   M       5 12-12      19:42.6    6:21/M             
      24    Ryan Wyser                        Wheat Ridge          1516    11   M       8 11-11      19:43.2    6:22/M             
      25    Jake Powell                       Natrona County       1393    12   M       6 12-12      19:43.7    6:22/M             
      26    Tyson Ernest                      Dakota Ridge         1150    12   M       7 12-12      19:44.7    6:22/M             
      27    AJ Pasko                          Wheat Ridge          1517    11   M       9 11-11      19:47.1    6:23/M             
      28    Michael Reid                      Poudre               1402    12   M       8 12-12      19:48.7    6:23/M             
      29    Brady Mason                       Dakota Ridge         1147    11   M      10 11-11      19:55.6    6:25/M             
      30    Matt Hartman                      Wheat Ridge          1498    9    M       4  9- 9      19:59.0    6:27/M             
      31    Evan Chase                        Rocky Mountain       1449    10   M       9 10-10      19:59.6    6:27/M             
      32    Steven Steinmark                  Rocky Mountain       1447    12   M       9 12-12      20:02.4    6:28/M             
      33    James Sulser                      Natrona County       1394     9   M       5  9- 9      20:03.1    6:28/M             
      34    Sam Rhoton                        University           1488    10   M      10 10-10      20:03.5    6:28/M             
      35    Ben Adelman                       Poudre               1421    11   M      11 11-11      20:03.8    6:28/M             
      36    Marcus Godwin                     Centaurus            1122    11   M      12 11-11      20:06.3    6:29/M             
      37    Arlon Miller                      Natrona County       1392    11   M      13 11-11      20:06.8    6:29/M             
      38    Tyler Gronski                     Wheat Ridge          1500    11   M      14 11-11      20:07.4    6:29/M             
      39    Nate Buehler                      Wheat Ridge          1502    11   M      15 11-11      20:10.0    6:30/M             
      40    Zach Cochran                      Fort Collins         2086    11   M      16 11-11      20:10.6    6:30/M             
      41    Michael Veit                      Loveland             1350     9   M       6  9- 9      20:11.4    6:31/M             
      42    Cody Carpenter                    Fort Morgan          2096     9   M       7  9- 9      20:14.6    6:32/M             
      43    Kyle Bowen                        Dakota Ridge         1135    12   M      10 12-12      20:17.7    6:33/M             
      44    Seth Hayes                        Centaurus            1119    12   M      11 12-12      20:20.0    6:34/M             
      45    Dylan Dickerson                   Natrona County       1389    10   M      11 10-10      20:21.2    6:34/M             
      46    Charles Rappe                     Poudre               1418    11   M      17 11-11      20:23.7    6:35/M             
      47    Robert Schreibman                 University           1489     9   M       8  9- 9      20:25.7    6:35/M             
      48    Jevan Yamamoto                    Legacy               1323    10   M      12 10-10      20:35.0    6:38/M             
      49    Reid Maynard                      Loveland             1351     9   M       9  9- 9      20:36.7    6:39/M             
      50    Killian Horan                     Dakota Ridge         1149    12   M      12 12-12      20:37.4    6:39/M             
      51    Logan Coyle                       Dakota Ridge         1148    11   M      18 11-11      20:37.6    6:39/M             
      52    Angel Mendez                      Abraham Lincoln       648    11   M      19 11-11      20:38.1    6:39/M             
      53    Tim Allman                        Poudre               1419    12   M      13 12-12      20:39.2    6:40/M             
      54    Ben Johnson                       Centaurus            1121    11   M      20 11-11      20:40.0    6:40/M             
      55    Jon Sassolino                     Wheat Ridge          1499    11   M      21 11-11      20:42.6    6:41/M             
      56    Alan Moy                          Loveland             1349     9   M      10  9- 9      20:44.7    6:41/M             
      57    Indy Camann                       Dakota Ridge         1145     9   M      11  9- 9      20:57.9    6:45/M             
      58    Sam Kreimier                      Loveland             1353    11   M      22 11-11      20:59.3    6:46/M             
      59    Eddie Decrescenzo                 Legacy               1321     9   M      12  9- 9      21:01.4    6:47/M             
      60    Tyler Adamthwaite                 Centaurus            1120    11   M      23 11-11      21:07.1    6:49/M             
      61    Phillip Swazinna                   Frontier            1247    11   M      24 11-11      21:09.3    6:49/M             
      62    Andrew Hudson                     Natrona County       1390    12   M      14 12-12      21:09.6    6:49/M             
      63    Julio Corral                      Abraham Lincoln       654    11   M      25 11-11      21:09.8    6:49/M             
      64    Luis Zavala                        Frontier            1251    10   M      13 10-10      21:10.2    6:50/M             
      65    Chance Petite                     Loveland             2151    9    M      13  9- 9      21:11.5    6:50/M             
      66    David Krier                       University           1486    12   M      15 12-12      21:26.7    6:55/M             
      67    Austin Esquibel                   Abraham Lincoln       652     9   M      14  9- 9      21:50.6    7:03/M             
      68    Seth Hovestol                     Skyline              1466     9   M      15  9- 9      21:56.2    7:05/M             
      69    Jordan Colman                     Natrona County       1388    12   M      16 12-12      22:02.1    7:06/M             
      70    Angel Cruz                        Abraham Lincoln       653    12   M      17 12-12      22:11.6    7:09/M             
      71    Tim Koh                           Skyline              1465    10   M      14 10-10      22:13.1    7:10/M             
      72    Grayson Malcolm                   Legacy               1322    11   M      26 11-11      22:17.7    7:11/M             
      73    Andy Pruett                       Faith Christian      1178     9   M      16  9- 9      22:21.7    7:13/M             
      74    Bradley Carney                    Dakota Ridge         1146     9   M      17  9- 9      22:22.6    7:13/M             
      75    Nathan Quintana                   Legacy               1324    10   M      15 10-10      23:21.9    7:32/M             
      76    Brett Waters                      Legacy               1320     9   M      18  9- 9      23:28.5    7:34/M             
      77    Sean Tyrrell                       Frontier            1249     9   M      19  9- 9      23:33.7    7:36/M             
      78    Kevin Preston                      Frontier            1253    11   M      27 11-11      23:59.7    7:44/M             
      79    Alex Erker                        Legacy               1325    12   M      18 12-12      24:01.6    7:45/M             
      80    Lance Stasinski                    Frontier            1252     9   M      20  9- 9      25:18.7    8:10/M             
      81    Ben Creighton                     Fort Morgan          2097    12   M      19 12-12      25:53.3    8:21/M             

 
                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*  8*  9*

   1  Fort Collins                           37               1   4   7  10  15  18  40         
        Top  5 Times: 1:33:57.7
        Average Time: 2:43.1

   2  Rocky Mountain                         56               5   6   9  13  23  31  32         
        Top  5 Times: 1:35:02.8
        Average Time: 2:46.0

   3  Centaurus                             113               8  11  14  36  44  54  60         
        Top  5 Times: 1:37:43.7
        Average Time: 2:50.8

   4  Wheat Ridge                           138              19  24  27  30  38  39  55         
        Top  5 Times: 1:39:16.0
        Average Time: 2:54.3

   5  Poudre                                141              12  20  28  35  46  53             
        Top  5 Times: 1:39:09.2
        Average Time: 2:54.1

   6  Loveland                              151               2   3  41  49  56  58  65         
        Top  5 Times: 1:38:20.7
        Average Time: 2:52.4

   7  Abraham Lincoln                       174              16  21  22  52  63  67  70         
        Top  5 Times: 1:40:33.1
        Average Time: 2:48.6

   8  Dakota Ridge                          199              26  29  43  50  51  57  74         
        Top  5 Times: 1:41:13.3
        Average Time: 2:50.2

   9  Natrona County                        202              25  33  37  45  62  69             
        Top  5 Times: 1:41:24.5
        Average Time: 2:50.4

  10  Legacy                                330              48  59  72  75  76  79             
        Top  5 Times: 1:50:44.6
        Average Time: 3:00.8

  11   Frontier                             360              61  64  77  78  80                 
        Top  5 Times: 1:55:11.8
        Average Time: 3:10.2

  12  University                           4 finishers       17  34  47  66 

  13  Skyline                              2 finishers       68  71 

  14  Faith Christian                      1 finishers       73 

  14  Fort Morgan                          1 finishers       42
 
 
 
 
 

Post to:  
Post as: 
1 comment(s)  
ross
These results should fit now, sorry the times were running off the page.
History for Greeley West High School Track & Field and Cross Country - Greeley, Colorado
YearVideosNewsPhotosBlogs
2014   2    
2013   5    
2012   9    
2011   6    
2010   15    
2009   1    
2008 1 1