Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Media

Photos (0)
View
Videos (8)
View
News (7)
View
Blogs (0)
View
 

Watch By Meet

 

Folders

 

Videos

 

Race Footage Boys Finish Top 15-2011 FHSAA 2A Region 3 XC Meet

Published by
DrBob   on Nov 12th 2011, 7:05pm
 
FHSAA 2A Region 3 XC Meet - Nov 12, 2011
FL, US
 
Mens 5k Class 2A XC
  Bib# Name Yr School  Time  Pace  Pts
1   Main, Alexande 12 Berkeley Prep  16:13.01  5:13.2  1
2   Sharp, Brian 12 Robinson  16:19.98  5:15.5  2
3   Medina, Erick 11 Labelle  16:28.01  5:18.0  3
4   O'Loughlin, Ti 10 Tampa Jesuit  16:29.25  5:18.4  4
5   Deceus, Jean 12 Immokalee  16:35.77  5:20.5  5
6   Hickey, Taylor 12 Rockledge  16:38.09  5:21.3  6
7   Majumdar, Shaun 12 Berkeley Prep  16:38.44  5:21.4  7
8   Moralez, Christian   Hardee County  16:40.01  5:21.9  8
9   Sorrick, Christoph 12 Anclote  16:40.38  5:22.0   
10   Gazari, Argishti 12 Anclote  16:40.89  5:22.2   
11   Turner, Gerald 12 Cocoa  16:43.37  5:23.0   
12   Taylor, Dillon 11 Cocoa Beach  16:46.31  5:23.9  9
13   Kieck, James[LP] 12 Lemon Bay  16:48.63  5:24.7  10
14   Camacho, Chris 12 Lehigh Senior  16:50.94  5:25.4  11
15   Dowdle, James 12 Berkeley Prep  16:52.28  5:25.9  12
16   Borland, Maximilian 9 Berkeley Prep  16:54.68  5:26.6  13
17   Smithe, Jacob 11 West Shore Jr./S  16:55.25  5:26.8  14
18   Stathis, Costa 11 Cocoa Beach  16:56.33  5:27.2  15
19   Revord, Hunter 9 Tampa Jesuit  16:56.71  5:27.3  16
20   Casiano, Miguel 11 Lehigh Senior  17:00.45  5:28.5  17
21   Sayyeau, Cory 11 Cocoa Beach  17:02.57  5:29.2  18
22   Stanford, Fredrick 10 Robinson  17:04.01  5:29.6  19
23   Langgle, Jacob 10 Astronaut  17:06.06  5:30.3  20
24   DelaCruz, Leonel 10 Immokalee  17:08.83  5:31.2  21
25   Cherilus, Frandy 10 Immokalee  17:09.63  5:31.4  22
26   Hill III, John 11 Berkeley Prep  17:10.28  5:31.7  23
27   Denson, Drew 10 Astronaut  17:14.35  5:33.0  24
28   Tieu, Nick 10 Lemon Bay  17:15.13  5:33.2  25
29   Redito, Luke 11 West Shore Jr./S  17:18.98  5:34.5  26
30   Gonzalez, Alyx -- Gateway Charter  17:19.37  5:34.6   
31   Shaver, Zachary 12 Astronaut  17:26.47  5:36.9  27
32   Vazquez, Christian 11 Lehigh Senior  17:29.99  5:38.0  28
33   Mitter, Joseph 12 Robinson  17:30.68  5:38.2  29
34   Hasten, Shawn 11 Mariner  17:31.04  5:38.3  30
35   Diaz, Nick 11 Edgewood  17:34.84  5:39.6   
36   gonzalez, marcos 10 Immokalee  17:35.21  5:39.7  31
37   Kline, Adam 12 West Shore Jr./S  17:37.11  5:40.3  32
38   Scott, Colin 10 Tampa Jesuit  17:38.85  5:40.9  33
39   Guerette, Spencer 11 Anclote  17:42.94  5:42.2   
40   Mills, Richard 12 Robinson  17:43.36  5:42.3  34
41   Harrison, Jay 8 Lemon Bay  17:46.32  5:43.3  35
42   Galanopolis, Telly 11 Cocoa Beach  17:46.78  5:43.4  36
43   Vasiloudes, Vasilis 9 Berkeley Prep  17:47.28  5:43.6  37
44   Castrol, Manuel 11 Immokalee  17:48.30  5:43.9  38
45   Salermon, Santos 10 Clewiston  17:48.70  5:44.0   
46   Cash, Cody 12 Tampa Jesuit  17:52.65  5:45.3  39
47   Arnold, Jared 10 Bishop Verot  17:53.21  5:45.5   
48   Jurski, Dylan 11 Robinson  17:54.45  5:45.9  40
49   Linares, Maxwell 10 Tampa Jesuit  17:56.55  5:46.5  41
50   Garrett, Wesley 10 Astronaut  17:59.03  5:47.3  42
51   Romano, Isaiah 11 Mariner  18:00.20  5:47.7  43
52   Walker, Kenneth 10 Fivay  18:00.97  5:48.0   
53   Alvarez, Danny 10 Tampa Jesuit  18:02.37  5:48.4  44
54   Chairez, Joel 10 Labelle  18:03.36  5:48.7  45
55   Aguirre, Robert 10 Immokalee  18:03.68  5:48.8  46
56   Santos, Will 12 Rockledge  18:04.21  5:49.0  47
57   Longbottom, Gregory 11 Berkeley Prep  18:07.03  5:49.9  48
58   Argudin, Yordani -- Lehigh Senior  18:07.64  5:50.1  49
59   Chriss, Graham 11 Tampa Jesuit  18:09.80  5:50.8  50
60   Martinez, Bryan 11 Lehigh Senior  18:12.63  5:51.7  51
61   Alsina, Valentin 10 Labelle  18:13.77  5:52.1  52
62   Holst, Brandon 11 Cocoa Beach  18:14.29  5:52.3  53
63   Pacheco, Travis 12 Mariner  18:15.27  5:52.6  54
64   Suarez, Carlos 11 Labelle  18:17.55  5:53.3  55
65   King, Trevor 11 Rockledge  18:20.32  5:54.2  56
66   Camps, Austin 7 West Shore Jr./S  18:23.31  5:55.2  57
67   Chan, Ian 10 West Shore Jr./S  18:23.76  5:55.3  58
68   Teeter, Joshua 11 Mariner  18:28.32  5:56.8  59
69   Arcos, Ismael 12 Immokalee  18:29.50  5:57.2  60
70   Persha, Devontae 10 Lakewood  18:34.44  5:58.7   
71   Scott, Ryan 11 Rockledge  18:35.18  5:59.0  61
72   Feehery, Brandon 9 Mariner  18:36.36  5:59.4  62
73   Marvel, David 12 Southeast Braden  18:42.74  6:01.4  63
74   Topp, Greg 11 West Shore Jr./S  18:43.52  6:01.7  64
75   Ngo, Joseph 10 Rockledge  18:43.90  6:01.8  65
76   Selph, Justin 12 Cocoa Beach  18:45.50  6:02.3  66
77   Santillan, Carlos 12 Labelle  18:46.39  6:02.6  67
78   Adams, Randy 12 West Shore Jr./S  18:47.03  6:02.8  68
79   Dodge, Ryan -- Lemon Bay  18:48.05  6:03.1  69
80   Gooding, Chris 10 Lemon Bay  18:48.49  6:03.3  70
81   Morgan, Jeremy 11 Lehigh Senior  18:51.11  6:04.1  71
82   Naranjo, Andy 11 Mariner  18:55.41  6:05.5  72
83   Cortez, Alfredo -- Southeast Braden  18:58.36  6:06.4  73
84   Gross, Benjamin 12 Robinson  19:05.94  6:08.9  74
85   Vita, Gabriel 11 Mariner  19:09.80  6:10.1  75
86   Hawn, Mark 12 Southeast Braden  19:10.46  6:10.3  76
87   McNevich, Isaac 11 Astronaut  19:10.77  6:10.4  77
88   Alvarado, Matthew 11 Rockledge  19:17.66  6:12.7  78
89   Beatty, Brandon   Hardee County  19:18.42  6:12.9  79
90   Ancelmo, Agustine   Hardee County  19:19.65  6:13.3  80
91   Lopez, Junior 12 Southeast Braden  19:22.27  6:14.1  81
92   Guyton, John 11 Robinson  19:22.97  6:14.4  82
93   Kroese, Calvin 12 Southeast Braden  19:24.45  6:14.8  83
94   Hodges, Callum -- Lemon Bay  19:26.32  6:15.4  84
95   Moricz, Micheal -- Southeast Braden  19:29.91  6:16.6  85
96   McAvoy, Andy 12 Labelle  19:35.42  6:18.4  86
97   Fines, David 11 Rockledge  19:42.36  6:20.6  87
98   Jacovitz, Noah 12 Cocoa Beach  19:46.96  6:22.1  88
99   Garcia, Guillermo 12 Southeast Braden  19:50.84  6:23.3  89
100   Foot, William 9 Astronaut  19:56.12  6:25.0  90
101   Gaunt, Andrew 11 Lemon Bay  20:12.82  6:30.4  91
102   Briones, Adrian   Hardee County  20:26.69  6:34.9  92
103   Gillman, Cameron 9 Labelle  21:02.01  6:46.2  93
104   Helms, Tyler   Hardee County  21:14.32  6:50.2  94
105   Moreno, Antonio   Hardee County  21:14.79  6:50.4  95
106   Vela, Juan   Hardee County  21:30.47  6:55.4  96
107   Yoho, Sam 10 Astronaut  21:47.19  7:00.8  97

Click here for full results.
Post to:
Post as: 
History for Lehigh Senior High School Track & Field and Cross Country - Lehigh Acres, Florida
YearVideosNewsPhotosBlogs
2015   25    
2014 6 5    
2013 10 12    
2012 3 8    
2011 14 7    
2010   2    
Hashtags:#distancepreps