Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

AK (0)
AZ (0)
CT (0)
DE (0)
DC (0)
FL (0)
GA (0)
HI (0)
KY (0)
ME (0)
MD (0)
MS (0)
NV (0)
NH (0)
NM (0)
NC (0)
ND (0)
OK (0)
RI (0)
SC (0)
SD (0)
TN (0)
VT (0)
VA (0)
WA (0)
WV (0)
WY (0)
All (6559)
 

News

 

2012 Results - Nike Spring Invitational

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on May 5 2012, 11:21 PM
Nike Spring Invitational - May 5, 2012
Reston, VA, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Freshman Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Haraway, Darryl 9 DeMatha Catholic 11.03 nwi 5  
2 Marshall Jr., Darryl 9 DeMatha Catholic 11.59 nwi 4  
3 Hikim, Juwan 9 DeMatha Catholic 11.79 nwi 4  
4 West, Justin 9 Chantilly 11.80 nwi 4  
5 Lee, Dejoun 9 Lake Braddock Se 11.85 nwi 4  
6 McClain, Caleb 9 Westfield 11.86 nwi 5  
7 Moore, Donterio 9 Westfield 11.99 nwi 5  
8 Gibson, James 9 Westfield 12.06 nwi 5  
9 Roof, Jonathan 9 James Robinson S 12.08 nwi 5  
10 Cruz Tapia, Jose 9 Quince Orchard 12.24 nwi 3  
11 Durrer, Michael 9 Loudoun County 12.42 nwi 4  
12 Chinnam, Vijay 9 Thomas Jefferson 12.45 nwi 3  
13 Jones, Dorian 9 Quince Orchard 12.46 nwi 2  
14 Jitpaisarnsook, Phoenix 9 Thomas A Edison 12.50 nwi 4  
15 Ofosu, Bright 9 Quince Orchard 12.59 nwi 2  
16 McCloskey, Justin 9 Loudoun County 12.60 nwi 3  
17 Graves-Holmes, Jamaal 9 South Lakes 12.73 nwi 3  
18 Chen, Charles 9 Thomas Jefferson 12.93 nwi 2  
19 LaPorte, Ryan 9 South Lakes 13.27 nwi 2  
20 Alexa, Evan 9 South Lakes 13.28 nwi 3  
21 Gracia, Michael 9 George C Marshal 13.48 nwi 1  
22 Cheema, Hyder 9 South Lakes 13.61 nwi 2  
23 Gatti, John Michael 9 George C Marshal 14.31 nwi 1  
24 Johnson, Isaac 9 George C Marshal 14.82 nwi 1  
 
Mens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 King, Chris 12 DeMatha Catholic 11.00 nwi 6 10
2 Brown, Jason 11 James Robinson S 11.19 nwi 5 8
3 Creed, Thomas 12 James Robinson S 11.20 nwi 6 6
4 Bulas, Danny 12 Westfield 11.30 nwi 6 4
5 Ingea, Elias 11 South Lakes 11.35 nwi 5 2
6 Moses, Alex 10 Westfield 11.39 nwi 6 1
7 Thai, Aeron 10 South Lakes 11.40 nwi 4  
8 Meeks, Malik 12 DeMatha Catholic 11.42 nwi 6  
9 Metcalf, Connor 12 South Lakes 11.43 nwi 5  
10 Conquest, Nathan 11 West Springfield 11.45 nwi 5  
11 Brown, Manuel 11 Quince Orchard 11.52 nwi 4  
12 Penny, Raeford 10 Thomas Jefferson 11.53 nwi 5  
12 Fernandez, Louis 12 George C Marshal 11.53 nwi 4  
14 Amon, Tarik 12 DeMatha Catholic 11.56 nwi 4  
15 Trowell, Josh 11 James Robinson S 11.60 nwi 4  
16 Brown, Malcolm 10 Quince Orchard 11.63 nwi 4  
17 Ramos, Victor 11 Washington-Lee 11.67 nwi 5  
18 Nunley, Acer 12 Westfield 11.72 nwi 1  
19 Dunn, Jonathan 11 West Springfield 11.75 nwi 6  
20 Davis, Miles 11 Quince Orchard 11.77 nwi 3  
21 Barte, Alan 11 Thomas Jefferson 11.80 nwi 3  
22 Han, Andrew 10 West Springfield 11.81 nwi 3  
23 Hoskins, Jason 11 Lake Braddock Se 11.93 nwi 2  
24 Carson, Aaron 11 Chantilly 11.99 nwi 1  
25 Monticelli, Federico 12 George C Marshal 12.00 nwi 3  
26 Ford, Ryan 10 Lake Braddock Se 12.06 nwi 1  
27 Robinson, Daniel 10 James Robinson S 12.09 nwi 2  
28 Lee, Jinsuk 11 Chantilly 12.18 nwi 1  
29 McClusky, Kenny 9 West Potomac 12.20 nwi 3  
30 Oputa, Emeka 12 Chantilly 12.24 nwi 2  
30 Gracia, Jonathan 12 George C Marshal 12.24 nwi 2  
32 Luu, Alexander 12 Thomas Jefferson 12.40 nwi 1  
33 Vaughan, Brennan 9 West Potomac 12.54 nwi 1  
 
Mens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Graham, Steven 11 Loudoun County 22.26 nwi 7 10
2 Borhauer, Ansel 12 James Robinson S 22.49 nwi 7 8
3 Raymond, Ayo 11 James Robinson S 22.85 nwi 7 6
4 Tielman-Fenelus, Brett 12 DeMatha Catholic 22.99 nwi 6 4
5 Periera, Edgar 9 Lake Braddock Se 23.13 nwi 7 2
6 Creed, Thomas 12 James Robinson S 23.19 nwi 6 1
7 Bulas, Danny 12 Westfield 23.21 nwi 5  
8 Vakas, Carlo 1 Quince Orchard 23.26 nwi 7  
9 Metcalf, Connor 12 South Lakes 23.49 nwi 7  
10 Conquest, Nathan 11 West Springfield 23.55 nwi 5  
11 Sevachko, Troy 11 Westfield 23.64 nwi 6  
12 Brinson, Brian 12 South Lakes 23.66 nwi 4  
13 Penny, Raeford 10 Thomas Jefferson 23.70 nwi 6  
14 Harkless, James 10 West Potomac 23.71 nwi 5  
15 Johnson Jr., Daniel 12 DeMatha Catholic 23.73 nwi 5  
16 Bogyah, Marvin 12 West Potomac 23.76 nwi 2  
17 Terry, Alexander 12 Chantilly 23.84 nwi 6  
18 Thai, Aeron 10 South Lakes 24.02 nwi 4  
19 Barnes, Christopher 12 DeMatha Catholic 24.12 nwi 5  
20 Fernandez, Louis 12 George C Marshal 24.14 nwi 4  
21 Graves, Nolan 10 Loudoun County 24.24 nwi 4  
22 Rice, Cristian 10 George C Marshal 24.29 nwi 2  
23 Maghzian, Omeed 12 Thomas Jefferson 24.46 nwi 4  
24 Barte, Alan 11 Thomas Jefferson 24.49 nwi 3  
25 Davis, Miles 11 Quince Orchard 24.53 nwi 3  
26 Ridenour, Andrew 10 James Robinson S 24.76 nwi 2  
27 Little, Justin 12 Westfield 24.84 nwi 4  
28 Robinson, Dan 11 James Robinson S 24.88 nwi 2  
29 Ramos, Victor 11 Washington-Lee 24.90 nwi 1  
30 Arhu, Ebenzer 12 Thomas A Edison 24.93 nwi 2  
31 McClusky, Kenny 9 West Potomac 25.02 nwi 3  
32 Gracia, Jonathan 12 George C Marshal 25.09 nwi 3  
33 Keeley, Joshua 10 South Lakes 26.11 nwi 2  
34 Jitpaisarnsook, Phoenix 9 Thomas A Edison 26.26 nwi 1  
 
Mens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Graham, Steven 11 Loudoun County 48.65 7 10
2 Wallace, Brenden 9 Westfield 50.36 7 8
3 Tielman-Fenelus, Brett 12 DeMatha Catholic 50.49 7 6
4 Sevachko, Troy 11 Westfield 50.86 7 4
5 Breedlove, Danny 12 West Springfield 51.47 6 2
6 Penny, Raeford 10 Thomas Jefferson 51.71 6 1
7 Graves, Nolan 10 Loudoun County 51.96 5  
8 Sheppard, Shamaal 11 Thomas A Edison 52.06 6  
9 DeYoung, Tyler 12 James Robinson S 52.10 6  
10 Vakas, Carlo 1 Quince Orchard 52.31 5  
11 Pillow, Robert 12 James Robinson S 52.64 7  
12 Gilmore, Corey 12 South Lakes 52.68 6  
13 Harris, Donnell 10 Quince Orchard 52.90 5  
14 Sorra, Justin 9 Quince Orchard 52.97 4  
15 Oputa, John 10 DeMatha Catholic 53.06 4  
16 Harkless, James 10 West Potomac 53.32 5  
17 Maghzian, Omeed 12 Thomas Jefferson 53.33 5  
18 Moore, Austin 10 South Lakes 53.57 6  
19 Rushing, Glenn 9 West Potomac 53.91 5  
20 Kochhar, Anish 10 Thomas A Edison 54.42 3  
21 Rice, Cristian 10 George C Marshal 54.68 2  
22 Walzl, Austin 12 West Potomac 54.77 2  
23 Ferree, Jacob   Thomas A Edison 54.97 3  
24 Calle, Alvaro 12 South Lakes 55.19 4  
25 White, Andrew 11 George C Marshal 55.25 4  
26 Rugari, Joey 11 South Lakes 55.36 2  
27 Ezersky, Sam 11 South Lakes 55.42 3  
28 West, Justin 9 Chantilly 55.63 3  
29 Daneshmand, Arvin 10 Chantilly 55.70 1  
30 Bentley, Mitchell 10 Lake Braddock Se 56.10 1  
31 Knutson, Alex 11 South Lakes 56.19 3  
32 Ayala, Rodan 12 West Springfield 56.33 4  
33 Pramenko, Zack 10 Lake Braddock Se 56.34 2  
34 Matyi, Michael 9 West Springfield 56.61 1  
35 McArdle, Tommy 10 Lake Braddock Se 56.92 1  
36 Doherty, Shane 10 George C Marshal 56.94 3  
37 Ullom, Nicholas 10 Chantilly 56.97 1  
38 Reese, Nick 12 James Robinson S 57.11 2  
39 Talley, Drew 9 DeMatha Catholic 57.62 2  
 
Mens 800m Freshman Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rockers, Brandon 9 Thomas A Edison 2:02.72 1  
2 Hamilton, Justin 9 DeMatha Catholic 2:03.43 1  
3 Graham, Joe 9 DeMatha Catholic 2:07.03 1  
4 Mutty, Christopher -- Washington-Lee 2:07.25 1  
5 Odlum, Patrick 9 Washington-Lee 2:07.72 1  
6 Deely, Kevin 9 Westfield 2:08.18 1  
7 Meade, Byran -- Washington-Lee 2:09.28 1  
8 Baker, Brendan 9 George C Marshal 2:10.41 1  
9 Turner, Eric 9 West Potomac 2:10.81 1  
10 Bergan, Bryan -- Lake Braddock Se 2:14.06 1  
11 Havens, Parker 9 Loudoun County 2:14.65 1  
12 Smith, Andrew 9 West Springfield 2:14.99 1  
13 Jeletic, Chris 9 DeMatha Catholic 2:15.39 1  
14 Denham, Marcus 9 James Robinson S 2:15.68 1  
15 McCool, Andrew 9 South Lakes 2:16.17 1  
16 DeLeon, Andrew 9 Chantilly 2:16.42 1  
17 Hite, Nicolas 9 James Robinson S 2:16.55 1  
18 Compton, Evan 9 Chantilly 2:17.06 1  
19 Clark, David 9 Loudoun County 2:17.14 1  
20 Heishman, Chris 10 South Lakes 2:17.82 1  
21 O'Boyle, Cullen 9 West Potomac 2:17.93 1  
22 Woodhouse, Mitch 11 Thomas Jefferson 2:18.19 1  
23 Anderson, Justin 9 South Lakes 2:18.33 1  
24 Mckinney, Daniel 9 Thomas Jefferson 2:19.50 1  
25 Owens, Patrick 9 Westfield 2:19.62 1  
26 O'Hara, Jimmy 9 James Robinson S 2:19.89 1  
27 Dougherty, John -- Lake Braddock Se 2:20.18 1  
28 Sullivan, Wilson 9 West Springfield 2:20.34 1  
29 Carlson, Jeffrey 9 George C Marshal 2:21.43 1  
30 Pilcher, Curtis 9 West Springfield 2:21.71 1  
31 Fan, Evan 9 George C Marshal 2:22.32 1  
32 Marotta, Nicholas 9 Chantilly 2:23.07 1  
33 Pace, Johnny 9 Westfield 2:23.38 1  
34 Gavin, Sam 9 South Lakes 2:23.50 1  
35 Mccabe, Thomas 9 Quince Orchard 2:27.11 1  
36 Yohanan, Jason 9 Quince Orchard 2:27.25 1  
37 Dougherty, Adam -- Lake Braddock Se 2:27.30 1  
38 Jessar, Alec 9 Thomas Jefferson 2:27.68 1  
39 Charlton, Ryan 9 Thomas A Edison 2:28.40 1  
40 Skeen, Zachary 9 South Lakes 2:28.42 1  
41 Miller, Sean -- South Lakes 2:28.63 1  
42 Westendorff, Jon 9 Thomas A Edison 2:32.54 1  
43 Krylyuk, Alex 9 Quince Orchard 2:39.71 1  
 
Mens 800m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McGorty, Sean 11 Chantilly 1:54.75 1 10
2 Walker, Tyrone 12 Westfield 1:55.23 1 8
3 Joseph, Patrick 11 Loudoun County 1:56.02 1 6
4 Colson, Louis 10 Thomas A Edison 1:57.32 1 4
5 Mitchell, Steven 12 Westfield 1:58.26 1 2
6 Lotterie, Marc 11 West Potomac 1:59.73 1 1
7 Janas, David 12 James Robinson S 2:00.27 1  
8 Burnham, Evan 12 Quince Orchard 2:00.42 1  
9 Cook, David 12 James Robinson S 2:00.52 1  
10 Laratta, Evan 12 Quince Orchard 2:00.95 1  
11 Stormo, Michael 11 West Springfield 2:01.65 1  
12 Rosenberg, Corey 11 West Potomac 2:02.13 1  
13 Mchugh, Michael 11 South Lakes 2:02.56 1  
14 Muskett, Michael 11 West Springfield 2:02.58 1  
15 Ballard, Sawyer 12 South Lakes 2:03.02 1  
16 Debraine, Martin 12 Washington-Lee 2:03.05 1  
17 Sturans, Andris 10 Chantilly 2:03.50 1  
18 Spahn, Patrick 12 James Robinson S 2:04.01 1  
19 Brown, Erick 11 DeMatha Catholic 2:04.07 1  
20 Lemek, Greg 12 Washington-Lee 2:04.13 1  
21 Shands, Perry 12 West Springfield 2:05.19 1  
22 Fakhari, Alborz 12 Quince Orchard 2:05.54 1  
23 Ahmed, Saweel 12 George C Marshal 2:06.49 1  
24 Riggins, Austin 11 DeMatha Catholic 2:07.16 1  
25 Cintorino, Keaton 10 George C Marshal 2:07.46 1  
26 Williams-McKenzie, Dariu 10 DeMatha Catholic 2:09.26 1  
27 Hayes, Nick 11 Thomas Jefferson 2:09.68 1  
28 Huff, Adam 10 Chantilly 2:10.38 1  
29 Cate, David 10 West Potomac 2:10.70 1  
30 Uhrig, Michael 10 South Lakes 2:12.03 1  
31 Thompson, Brian 10 Lake Braddock Se 2:12.45 1  
32 Knopp, Michael 12 Thomas A Edison 2:12.63 1  
33 Campbell, Michael 12 Loudoun County 2:13.69 1  
34 Girvin, Sam 12 Thomas Jefferson 2:14.02 1  
35 Waldschmidt, Sebastian 11 South Lakes 2:14.46 1  
36 Robinson, Nicholas 12 George C Marshal 2:15.96 1  
37 Sohl, Mark 11 Lake Braddock Se 2:17.31 1  
 
Mens 1600m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Spahn, Patrick 12 James Robinson S 4:23.39 1 10
2 Edmondson, Jeffrey 11 Westfield 4:23.69 1 8
3 Mohammadi, Ashkan 11 South Lakes 4:25.96 1 6
4 Rabil, William 11 West Springfield 4:29.00 1 4
5 Rom, Chris 12 Thomas Jefferson 4:29.10 1 2
6 Corbett, Alex 9 Lake Braddock Se 4:29.74 1 1
7 Mchugh, Michael 11 South Lakes 4:30.50 1  
8 Gharbi, Karim 10 Thomas A Edison 4:32.28 1  
9 Yirdaw, Eyasu 11 Thomas A Edison 4:32.96 1  
10 Corum, Brady 12 West Potomac 4:33.31 1  
11 Rivas, Luis 10 South Lakes 4:34.26 1  
12 Burnham, Evan 12 Quince Orchard 4:34.50 1  
13 Bernier, Crispin 11 West Potomac 4:34.67 1  
14 Amann, John 11 West Springfield 4:36.56 1  
15 Miller, Logan 11 Chantilly 4:36.66 1  
16 Matson, Daniel 11 Thomas Jefferson 4:36.80 1  
17 Sakallah, Faris 11 Chantilly 4:37.33 1  
18 Ricker, Jordan 12 Washington-Lee 4:37.35 1  
19 Fakhari, Alborz 12 Quince Orchard 4:38.62 1  
20 Malander, Peter 10 Chantilly 4:40.18 1  
21 McAlister, Jack 12 Thomas A Edison 4:41.89 1  
22 Rangel, John 10 Thomas A Edison 4:42.08 1  
23 Simon, Jamie   Thomas Jefferson 4:42.29 1  
24 Halladay, Luca 10 West Potomac 4:42.69 1  
25 Brewer, John 12 DeMatha Catholic 4:42.91 1  
26 Wattendorf, Michael 12 Thomas Jefferson 4:43.18 1  
27 Wattendorf, Matthew   Thomas Jefferson 4:43.21 1  
28 Ritter, Cameron 12 West Springfield 4:43.89 1  
29 Farrell, Nick 12 Lake Braddock Se 4:46.28 1  
30 O'Connell, Nick 10 Westfield 4:47.11 1  
31 Sowah, Johanan 11 Chantilly 4:47.94 1  
32 Cevasco, Brendan 10 James Robinson S 4:49.21 1  
33 Eigler-Harding, Lukas 12 Washington-Lee 4:49.67 1  
34 Kim, Jaemin 11 Westfield 4:49.95 1  
35 Lanham, Alex 9 Loudoun County 4:49.96 1  
36 Waldschmidt, Sebastian 11 South Lakes 4:50.92 1  
37 Gilbert, Austin 9 Loudoun County 4:51.03 1  
38 Pennie, Alexander 20 Thomas A Edison 4:51.61 1  
39 Justin, Joseph 11 DeMatha Catholic 4:52.71 1  
40 Lemma, Menilik   Thomas A Edison 4:55.33 1  
41 Liu, Aaron -- Lake Braddock Se 4:57.97 1  
42 Shawen, Bradley 10 Quince Orchard 5:00.99 1  
43 Ryan, Sean 12 George C Marshal 5:01.07 1  
44 Kearns, John   South Lakes 5:02.29 1  
45 Zirkle, Nicholas 11 George C Marshal 5:02.30 1  
46 Galanti, Stephen -- South Lakes 5:06.28 1  
47 Clark, David 9 Loudoun County 5:07.27 1  
48 Valenzuela, Jonathan 11 South Lakes 5:07.65 1  
49 Handley, Alex 12 George C Marshal 5:11.30 1  
50 Kobayashi, Justin 11 South Lakes 5:13.29 1  
51 Baker, Irving 10 DeMatha Catholic 5:14.23 1  
52 Kim, Paul -- South Lakes 5:16.69 1  
53 Coggin, Samuel 12 South Lakes 5:37.08 1  
54 Valenzuela, Jason 11 South Lakes 5:49.66 1  
 
Mens 3200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Laratta, Evan 12 Quince Orchard 9:40.75 1 10
2 Demsie, Haileye 10 Washington-Lee 9:50.58 1 8
3 Showalter, Josh 12 Loudoun County 9:50.70 1 6
4 Edmondson, Jeffrey 11 Westfield 9:52.89 1 4
5 McGorty, Ryan 9 Chantilly 9:54.00 1 2
6 Zucker, Jacob 12 Thomas Jefferson 9:54.77 1 1
7 Sharkey, Luke 10 James Robinson S 9:55.38 1  
8 McIntosh, Bruce 12 Loudoun County 10:02.00 1  
9 Van Acker, Leif 11 James Robinson S 10:02.08 1  
10 Gambogi, Matt 12 Loudoun County 10:06.94 1  
11 Borten, Michael 12 Quince Orchard 10:09.27 1  
12 Myers, Patrick 9 James Robinson S 10:12.41 1  
13 Baron, Matt 12 Thomas Jefferson 10:16.90 1  
14 O'Connell, Nick 10 Westfield 10:19.58 1  
15 Khan, Miraj 10 Chantilly 10:23.27 1  
16 Wason, Bryce 10 West Springfield 10:26.36 1  
17 Rivas, Luis 10 South Lakes 10:27.71 1  
18 Boku, Daniel 11 Thomas A Edison 10:29.35 1  
19 McCool, Andrew 9 South Lakes 10:32.97 1  
20 Bergan, Bryan -- Lake Braddock Se 10:34.39 1  
21 Sonken, Joseph 11 Quince Orchard 10:36.78 1  
22 Lampazzi, Paul 11 West Springfield 10:39.39 1  
23 Spaziani, Joey 11 West Springfield 10:41.89 1  
24 Pitrelli, Jj 11 Lake Braddock Se 10:45.08 1  
25 Kool, Steve   Thomas Jefferson 10:45.45 1  
26 Singh, Chandan   Thomas Jefferson 10:45.64 1  
27 Jeletic, Chris 9 DeMatha Catholic 10:52.14 1  
28 Isenhour, Forrest 10 Lake Braddock Se 10:54.02 1  
29 Deely, Kevin 9 Westfield 10:57.53 1  
30 Ivers, Samuel 12 Chantilly 10:58.26 1  
31 Follin, Noah 11 George C Marshal 11:06.30 1  
32 Warde, Connor J 9 George C Marshal 11:26.77 1  
33 Tollo, Spencer 11 George C Marshal 12:00.88 1  
-- Blackburn, Matt 9 West Springfield DNF 1  
 
Mens 110m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cai, ED 12 Thomas Jefferson 14.92 7 10
2 Murphy, Teddy 12 Loudoun County 14.94 7 8
3 Brew, Victor 12 West Springfield 14.98 7 6
4 Pilaka, Raj 11 South Lakes 15.19 6 4
5 Williams, Kordell 10 DeMatha Catholic 15.20 6 2
6 Kaczmarek-Addison, Eric 11 Quince Orchard 15.24 7 1
7 Sosanya, Gabriel 12 DeMatha Catholic 15.71 6  
8 Packnett, Patrick 11 James Robinson S 16.13 5  
9 Banks, Stephen 12 West Potomac 16.28 5  
10 Lee, Kyong 11 West Springfield 16.43 5  
11 Daugherty, Sean 12 Lake Braddock Se 16.51 6  
12 Harris, Joshua 11 DeMatha Catholic 16.68 5  
13 Drain, Armando 12 South Lakes 16.73 7  
13 Nguyen, Eric 11 Chantilly 16.73 5  
15 Armstrong, Jordan 12 Washington-Lee 16.78 4  
16 Mustafa, Hani 12 Westfield 16.83 6  
17 Acton, Cameron 12 Loudoun County 16.95 4  
18 Finley, Thomas 11 James Robinson S 17.05 4  
19 Shepard, Kahlil 10 Westfield 17.15 3  
20 Gulding, Michael 11 James Robinson S 17.22 4  
21 Brookins, Tyler 12 James Robinson S 17.34 4  
22 Falatko, Nick 10 Westfield 17.46 3  
23 Krawczak, Martin 11 West Springfield 17.71 3  
24 Zeng, Kevin 11 Thomas Jefferson 17.84 3  
25 Acton, Eric 12 Loudoun County 17.88 4  
26 O'Meara, Kelly 9 West Potomac 17.89 2  
27 Tarbell, Jackson 11 Chantilly 17.93 3  
28 Doley, John 9 South Lakes 18.38 2  
29 Alvarez, Steven 11 Lake Braddock Se 18.42 2  
30 Luu, Kevin -- Thomas Jefferson 18.45 2  
31 Morrissey, Peter 10 George C Marshal 19.23 1  
32 Daneshmand, Arvin 10 Chantilly 19.38 1  
-- Johnson, Ashad 11 Thomas A Edison DNF 7  
 
Mens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brew, Victor 12 West Springfield 39.70 7 10
2 Angara, Ian 12 South Lakes 40.20 7 8
3 Ankrah, Andrew 11 Quince Orchard 40.82 7 6
4 Williams, Kordell 10 DeMatha Catholic 40.88 6 4
5 Murphy, Teddy 12 Loudoun County 40.88 7 2
6 Acton, Cameron 12 Loudoun County 41.19 5 1
7 Kaczmarek-Addison, Eric 11 Quince Orchard 41.26 7  
8 Packnett, Patrick 11 James Robinson S 41.54 6  
9 Johnson, Ashad 11 Thomas A Edison 41.63 5  
10 Daugherty, Sean 12 Lake Braddock Se 41.68 6  
11 Seals, John 10 West Springfield 41.89 6  
12 Lee, Kyong 11 West Springfield 41.92 5  
13 Harris, Joshua 11 DeMatha Catholic 42.03 4  
14 Armstrong, Jordan 12 Washington-Lee 42.57 5  
15 Acton, Eric 12 Loudoun County 42.67 5  
16 Pilaka, Raj 11 South Lakes 42.79 5  
17 Banks, Stephen 12 West Potomac 42.90 4  
18 Cai, ED 12 Thomas Jefferson 43.01 4  
19 Mustafa, Hani 12 Westfield 43.07 6  
20 Sosanya, Gabriel 12 DeMatha Catholic 43.32 3  
21 Vellayan, Nathan 12 South Lakes 43.32 4  
22 Nguyen, Eric 11 Chantilly 43.41 3  
23 Brookins, Tyler 12 James Robinson S 43.56 4  
24 Shepard, Kahlil 10 Westfield 43.60 2  
25 McDuffy, Arthur 12 Chantilly 43.87 6  
26 Thompson, John 9 Lake Braddock Se 44.07 3  
27 Finley, Nikko 11 James Robinson S 44.14 3  
28 Bogyah, Marvin 12 West Potomac 44.36 2  
29 Gulding, Michael 11 James Robinson S 44.51 4  
30 Zeng, Kevin 11 Thomas Jefferson 44.81 3  
31 McKenzie, Stuart 10 George C Marshal 45.73 2  
32 Tarbell, Jackson 11 Chantilly 46.40 2  
33 Doley, John 9 South Lakes 47.01 2  
34 Pourchot, Michael 12 West Potomac 48.32 2  
35 Falatko, Nick 10 Westfield 36:06.50c 1  
36 Gillum, Max   South Lakes 36:07.06c 1  
37 Lin, Eric -- Thomas Jefferson 36:08.16c 1  
38 Morrissey, Peter 10 George C Marshal 36:08.19c 1  
 
Mens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   DeMatha Catholic 43.39 3 10
2 Relay Team   James Robinson S 43.50 3 8
3 Relay Team   South Lakes 43.76 3 6
4 Relay Team   Westfield 44.49 3 4
5 Relay Team   Quince Orchard 45.03 2 2
6 Relay Team   Chantilly 45.53 2 1
8 Relay Team   George C Marshal 46.07 1  
9 Relay Team   Thomas A Edison 46.50 2  
10 Relay Team   West Potomac 46.56 2  
11 Relay Team   Lake Braddock Se 46.87 1  
12 Relay Team   South Lakes 51.79 1  
7 Relay Team   Thomas Jefferson 10:46.24c 5 2
-- Relay Team   Loudoun County DQ 3  
 
Mens 4x400m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   DeMatha Catholic 3:25.64 2 10
2 Relay Team   Westfield 3:26.15 1 8
3 Relay Team   James Robinson S 3:28.23 2 6
4 Relay Team   Lake Braddock Se 3:29.32 2 4
5 Relay Team   South Lakes 3:30.82 2 2
6 Relay Team   Chantilly 3:31.60 1 1
7 Relay Team   Quince Orchard 3:32.77 1  
8 Relay Team   West Potomac 3:33.28 1  
9 Relay Team   West Springfield 3:35.66 1  
10 Relay Team   South Lakes 3:40.18 1  
 
Mens 4x800m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   DeMatha Catholic 8:21.13 1 10
2 Relay Team   South Lakes 8:27.00 1 8
3 Relay Team   West Springfield 8:37.75 1 6
4 Relay Team   George C Marshal 8:45.31 1 4
5 Relay Team   Lake Braddock Se 8:46.87 1 2
6 Relay Team   Westfield 8:47.88 1 1
8 Relay Team   Quince Orchard 9:11.43 1  
9 Relay Team   Chantilly 9:15.41 1  
7 Relay Team   Thomas Jefferson 49:03.44c 1 21
 
Mens Shot Put Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McDowell, Brandon 12 Quince Orchard 43-10.00(13.36m) 1 10
2 Avers, Teddy 12 Lake Braddock Se 42-11.00(13.08m) 1 8
3 Daniels, Matthew 12 Lake Braddock Se 41-11.75(12.80m) 1 6
4 Richardson, Anthony 11 Westfield 40-10.75(12.47m) 1 4
5 Weatherbee, Garrett 9 James Robinson S 40-10.50(12.46m) 1 2
6 Shade, Calvin 12 James Robinson S 40-04.00(12.29m) 1 1
7 Rodriguez, Jonathan 10 James Robinson S 40-00.50(12.20m) 1  
8 Kemavor, Aaron 12 Chantilly 39-06.50(12.05m) 1  
9 Robinson, Corey 11 Washington-Lee 39-04.25(12.00m) 1  
10 Brooks, Zackery 12 George C Marshal 38-10.75(11.86m) 1  
11 Washington, Brando 12 Thomas A Edison 38-04.00(11.68m) 1  
12 Collura, Dan 12 DeMatha Catholic 38-00.00(11.58m) 1  
12 Booker, Zachary 12 Chantilly 38-00.00(11.58m) 1  
14 Monticelli, Federico 12 George C Marshal 37-10.50(11.54m) 1  
15 Pratt, Sean 11 Washington-Lee 37-08.00(11.48m) 1  
16 Gyamfi, Mychael 10 West Potomac 37-06.00(11.43m) 1  
17 Boyles, Michael 12 Westfield 37-04.75(11.40m) 1  
18 Holloway, Dakota 12 James Robinson S 37-03.25(11.36m) 1  
19 Galindo, Brandon 11 Chantilly 37-02.00(11.33m) 1  
20 Stevens, Zachary 12 Loudoun County 37-01.00(11.30m) 1  
21 Zhang, Brandon -- Thomas Jefferson 36-04.00(11.07m) 1  
22 Vernick, Noah 9 Quince Orchard 36-00.00(10.97m) 1  
23 Rodriguez, Isaac 9 Westfield 35-10.00(10.92m) 1  
23 Gray, Colin 12 Lake Braddock Se 35-10.00(10.92m) 1  
25 Barnes, Andrew 10 Loudoun County 35-06.75(10.84m) 1  
26 Johnson, Edward 12 West Potomac 35-02.00(10.72m) 1  
27 Li, Jay 12 Thomas Jefferson 35-00.00(10.67m) 1  
28 Stewart, Ben 11 Loudoun County 34-10.25(10.62m) 1  
29 Wilkerson, Brent 12 DeMatha Catholic 32-11.00(10.03m) 1  
30 Diethorn, Jonathan 11 Washington-Lee 32-05.50(9.89m) 1  
31 Min, Daniel -- Thomas Jefferson 31-06.50(9.61m) 1  
32 Luke, Matthew 12 Quince Orchard 31-01.50(9.49m) 1  
33 Mpamaugo, Michael 12 DeMatha Catholic 29-04.50(8.95m) 1  
34 Shumate, Jordan 9 George C Marshal 29-01.00(8.86m) 1  
35 Pike, William 9 West Potomac 22-01.00(6.73m) 1  
 
Mens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brinson, Brian 12 South Lakes 136-02(41.50m) 1 10
2 Holloway, Dakota 12 James Robinson S 133-07(40.72m) 1 8
3 McDowell, Brandon 12 Quince Orchard 128-04(39.12m) 1 6
4 Brooks, Zackery 12 George C Marshal 128-00(39.01m) 1 4
5 Robinson, Corey 11 Washington-Lee 122-05(37.31m) 1 2
6 Stevens, Zachary 12 Loudoun County 121-03(36.96m) 1 1
7 Shade, Calvin 12 James Robinson S 118-10(36.22m) 1  
8 Avers, Teddy 12 Lake Braddock Se 117-05(35.79m) 1  
9 Tyler, Donovan 10 Quince Orchard 116-04(35.46m) 1  
10 Boyles, Michael 12 Westfield 115-05(35.18m) 1  
11 Booker, Zachary 12 Chantilly 110-06(33.68m) 1  
12 Pratt, Sean 11 Washington-Lee 109-11(33.50m) 1  
13 Daniels, Matthew 12 Lake Braddock Se 106-11(32.59m) 1  
14 Washington, Brando 12 Thomas A Edison 105-08(32.21m) 1  
15 Stevens, Mitchell 10 Loudoun County 104-06(31.85m) 1  
16 Green, Jarrel 11 Washington-Lee 100-09(30.71m) 1  
17 Smith-Holmes, Jonathan 9 DeMatha Catholic 100-05(30.61m) 1  
18 Titus, Zachariah 10 Quince Orchard 98-11(30.15m) 1  
19 Rodriguez, Jonathan 10 James Robinson S 98-08(30.07m) 1  
20 Stewart, Ben 11 Loudoun County 97-10(29.82m) 1  
21 Galindo, Brandon 11 Chantilly 95-09(29.18m) 1  
22 Weatherbee, Garrett 9 James Robinson S 94-00(28.65m) 1  
23 Shircliff, Ian 12 Chantilly 93-06(28.50m) 1  
24 Rodriguez, Isaac 9 Westfield 91-02(27.79m) 1  
25 Sutherland, Andrew 12 West Potomac 90-06(27.58m) 1  
26 Pike, William 9 West Potomac 87-09(26.75m) 1  
27 Haraway, Deon 9 DeMatha Catholic 85-06(26.06m) 1  
28 Park, Joseph 11 Thomas Jefferson 83-08(25.50m) 1  
29 Zhang, Brandon -- Thomas Jefferson 82-03(25.07m) 1  
30 Shumate, Jordan 9 George C Marshal 79-11(24.36m) 1  
31 Knowles, Connor 9 West Springfield 79-06(24.23m) 1  
32 Emerson, Bryce 9 South Lakes 78-04(23.88m) 1  
33 Min, Daniel -- Thomas Jefferson 77-09(23.70m) 1  
34 Izzuddin, Ezzat 11 Lake Braddock Se 77-01(23.50m) 1  
35 Monticelli, Federico 12 George C Marshal 72-10(22.20m) 1  
36 Boseman, James 10 DeMatha Catholic 66-05(20.24m) 1  
-- Gyamfi, Mychael 10 West Potomac FOUL(--) 1  
-- Richardson, Anthony 11 Westfield FOUL(--) 1  
 
Mens High Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Barnes, Christopher 12 DeMatha Catholic 6-00.00(1.83m) 1 10
2 O'Keefe, Jack 11 Quince Orchard 6-00.00(1.83m) 1 7
2 Fitzgerald, Brandon 12 DeMatha Catholic 6-00.00(1.83m) 1 7
4 Little, Justin 12 Westfield 5-10.00(1.78m) 1 4
5 Ready, Alex 12 James Robinson S 5-10.00(1.78m) 1 2
6 Ullom, Nicholas 10 Chantilly 5-08.00(1.73m) 1 1
7 Pillow, Robert 12 James Robinson S 5-06.00(1.68m) 1  
7 McKevit, John 11 West Springfield 5-06.00(1.68m) 1  
9 McDuffy, Arthur 12 Chantilly 5-06.00(1.68m) 1  
-- Seals, John 10 West Springfield NH(--) 1  
-- Zamani, Hamid 9 Westfield NH(--) 1  
-- Turner, Aj 10 James Robinson S NH(--) 1  
-- Ray, Jordan 12 Thomas A Edison NH(--) 1  
-- Doherty, Shane 10 George C Marshal NH(--) 1  
-- Goolsby, Lozie 9 West Potomac NH(--) 1  
-- Breedlove, Danny 12 West Springfield NH(--) 1  
-- Chidambaram, Muthu -- Thomas Jefferson NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McDuffy, Arthur 12 Chantilly 21-07.00(6.58m) nwi 1 10
2 King, Chris 12 DeMatha Catholic 21-04.50(6.52m) nwi 1 8
3 Conquest, Nathan 11 West Springfield 21-01.50(6.44m) nwi 1 6
4 Breedlove, Danny 12 West Springfield 21-01.00(6.43m) nwi 1 4
5 Graham, Steven 11 Loudoun County 20-10.25(6.36m) nwi 1 2
6 Medric, Ryan T 12 George C Marshal 20-07.75(6.29m) nwi 1 1
7 Little, Justin 12 Westfield 20-03.00(6.17m) nwi 1  
8 Denny, Khayri 10 South Lakes 20-00.50(6.11m) nwi 1  
9 Fernandez, Louis 12 George C Marshal 19-07.50(5.98m) nwi 1  
10 Lang, Kenny 12 Quince Orchard 19-05.75(5.94m) nwi 1  
11 Daugherty, Sean 12 Lake Braddock Se 19-04.00(5.89m) nwi 1  
11 Oputa, Emeka 12 Chantilly 19-04.00(5.89m) nwi 1  
13 Brown, Jason 11 James Robinson S 19-01.75(5.84m) nwi 1  
14 Brown, Malcolm 10 Quince Orchard 19-01.50(5.83m) nwi 1  
15 Borhauer, Ansel 12 James Robinson S 18-09.50(5.73m) nwi 1  
16 White, Andrew 11 George C Marshal 18-09.00(5.72m) nwi 1  
17 Amon, Tarik 12 DeMatha Catholic 18-06.75(5.66m) nwi 1  
18 Brinson, Brian 12 South Lakes 18-05.00(5.61m) nwi 1  
19 Butler, Darrien 12 DeMatha Catholic 18-01.00(5.51m) nwi 1  
20 Banks, Stephen 12 West Potomac 18-00.50(5.50m) nwi 1  
21 Johnson, Ashad 11 Thomas A Edison 17-11.75(5.48m) nwi 1  
22 Moore, Donterio 9 Westfield 17-08.75(5.40m) nwi 1  
23 Walzl, Austin 12 West Potomac 17-08.50(5.40m) nwi 1  
24 Mazloum, Sean 12 Chantilly 17-03.00(5.26m) nwi 1  
24 Han, Andrew 10 West Springfield 17-03.00(5.26m) nwi 1  
26 McClain, Caleb 9 Westfield 17-02.25(5.24m) nwi 1  
27 Hoskins, Jason 11 Lake Braddock Se 17-00.25(5.19m) nwi 1  
28 Lee, Dejoun 9 Lake Braddock Se 16-10.25(5.14m) nwi 1  
29 Chinnam, Vijay 9 Thomas Jefferson 16-09.25(5.11m) nwi 1  
30 Marten, Evan 11 Loudoun County 14-09.25(4.50m) nwi 1  
-- Creed, Thomas 12 James Robinson S FOUL(--) nwi 1  
-- Barte, Alan 11 Thomas Jefferson FOUL(--) nwi 1  
-- Cai, ED 12 Thomas Jefferson FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McDuffy, Arthur 12 Chantilly 46-04.00(14.12m) nwi 1 10
2 Little, Justin 12 Westfield 45-03.00(13.79m) nwi 1 8
3 Gilmore, Corey 12 South Lakes 44-07.00(13.59m) nwi 1 6
4 Cai, ED 12 Thomas Jefferson 43-01.75(13.15m) nwi 1 4
5 Turner, Aj 10 James Robinson S 42-07.00(12.98m) nwi 1 2
6 Denny, Khayri 10 South Lakes 42-06.00(12.95m) nwi 1 1
7 Medric, Ryan T 12 George C Marshal 42-02.00(12.85m) nwi 1  
8 Gibson, James 9 Westfield 41-05.00(12.62m) nwi 1  
9 Banks, Stephen 12 West Potomac 40-04.50(12.31m) nwi 1  
10 Oputa, Emeka 12 Chantilly 40-03.00(12.27m) nwi 1  
11 Fernandez, Louis 12 George C Marshal 40-02.50(12.26m) nwi 1  
12 Graham, Steven 11 Loudoun County 39-03.75(11.98m) nwi 1  
13 Ha, Yongjoo 11 West Springfield 39-02.00(11.94m) nwi 1  
14 Cook, David 12 James Robinson S 38-09.00(11.81m) nwi 1  
15 Rombach, Cullen 10 Loudoun County 37-03.25(11.36m) nwi 1  
15 Lim, John 9 Westfield 37-03.25(11.36m) nwi 1  
17 Brown, Malcolm 10 Quince Orchard 37-03.00(11.35m) nwi 1  
18 Tran, Thuc 11 Thomas Jefferson 36-07.25(11.16m) nwi 1  
19 Hoffman, Sam 11 Thomas Jefferson 35-09.50(10.91m) nwi 1  
20 Rice, Cristian 10 George C Marshal 8-09.00(2.67m) nwi 1  
-- Brinson, Brian 12 South Lakes FOUL(--) nwi 1  
-- Terry, Brandon 9 South Lakes FOUL(--) nwi 1  
-- Amon, Tarik 12 DeMatha Catholic FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Daugherty, Sean 12 Lake Braddock Se 14-06.00(4.42m) 1 10
2 Lietzau, Zachary 12 James Robinson S 13-06.00(4.11m) 1 8
3 Herlong, Will 12 James Robinson S 11-06.00(3.51m) 1 6
4 Nguyen, Eric 11 Chantilly 11-00.00(3.35m) 1 4
5 Musso, Ryan 11 James Robinson S 11-00.00(3.35m) 1 2
6 Sturans, Andris 10 Chantilly 10-06.00(3.20m) 1 1
7 Nugent, Adam 10 Westfield 10-00.00(3.05m) 1  
7 Doran, Jacob -- Thomas Jefferson 10-00.00(3.05m) 1  
7 Pickett, Artie 12 Westfield 10-00.00(3.05m) 1  
7 Vagonis, Christian 9 South Lakes 10-00.00(3.05m) 1  
7 Mcvicker, John 9 Lake Braddock Se 10-00.00(3.05m) 1  
12 Haukdal, Cy 9 Lake Braddock Se 9-06.00(2.90m) 1  
12 String, Andrew 9 Lake Braddock Se 9-06.00(2.90m) 1  
12 Ridenour, Andrew 10 James Robinson S 9-06.00(2.90m) 1  
15 Gendron, Kristian 9 South Lakes 9-00.00(2.74m) 1  
15 Ingea, Elias 11 South Lakes 9-00.00(2.74m) 1  
-- Anderson, Daniel 11 Thomas Jefferson NH(--) 1  
 
Womens 100m Freshman Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Raymond, Seye 9 James Robinson S 12.85 nwi 6  
2 Lozama, Jordan 9 South Lakes 13.10 nwi 6  
3 Calvin, Lauren 9 Quince Orchard 13.39 nwi 5  
4 Boyd, Alana 9 Thomas A Edison 13.51 nwi 6  
5 Mezher, Monique 9 Thomas Jefferson 13.53 nwi 6  
6 Dormeyan, Eviecah 9 Quince Orchard 13.55 nwi 5  
7 Kalubyaka, Thabita 9 Quince Orchard 13.56 nwi 5  
8 Galvin, Shanice 9 Loudoun County 13.63 nwi 6  
9 Kosmakos, Argy 9 Lake Braddock Se 13.68 nwi 5  
10 Allen, Jencia 9 James Robinson S 14.00 nwi 4  
11 Muldrow, Sabrina 9 South Lakes 14.10 nwi 4  
12 Elias, Kelly 9 Westfield 14.13 nwi 4  
13 Tibbits, Tayler 9 Loudoun County 14.15 nwi 5  
14 Perrow, Emily -- Washington-Lee 14.28 nwi 6  
15 Hatanpaa, Carolina 9 Thomas Jefferson 14.33 nwi 3  
16 Hadley, Melissa 9 South Lakes 14.39 nwi 3  
17 Goeringer, Katie 9 West Springfield 14.41 nwi 4  
18 Catington, Lauren 9 West Springfield 14.49 nwi 5  
19 Carter, Kylie 9 Westfield 14.51 nwi 4  
20 Wolfe, Katherine 9 South Lakes 14.55 nwi 2  
21 Chulaki, Sonia 9 West Springfield 14.65 nwi 4  
22 Lozama, Gabrielle 9 South Lakes 14.71 nwi 3  
23 Yang, Yuqian 9 Thomas Jefferson 14.78 nwi 3  
24 Carson, Morgan 9 Chantilly 15.15 nwi 2  
25 Abriola, Skyler 9 George C Marshal 15.24 nwi 3  
26 Abuhantash, Rasha 9 George C Marshal 15.98 nwi 1  
27 Jones, Yasmeen 9 South Lakes 16.00 nwi 2  
28 Hernandez, Fatima 9 South Lakes 16.21 nwi 3  
29 Bell, Megan 9 South Lakes 16.22 nwi 2  
30 Morrison, Ciera   South Lakes 16.29 nwi 1  
31 Dukovich, Helena Y 9 George C Marshal 16.85 nwi 1  
 
Womens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Coleman, Marsharika 12 Washington-Lee 12.33 nwi 5 10
2 Hale, Danielle 10 South Lakes 12.56 nwi 5 8
3 Wheeler, Kacey 10 James Robinson S 12.60 nwi 5 6
4 Davis, Ke'shaun 11 West Potomac 12.74 nwi 4 4
5 Damper, Symone 11 South Lakes 12.88 nwi 5 2
6 Moore, Janel 10 Washington-Lee 13.01 nwi 5 1
7 Thomas, Khyra 12 Westfield 13.25 nwi 4  
7 Bailey, Taunysha 10 Westfield 13.25 nwi 5  
9 Deegan, Kristin 12 James Robinson S 13.30 nwi 4  
10 Vu, Pauline 10 Chantilly 13.37 nwi 3  
11 Hamer, Sydney 10 Lake Braddock Se 13.39 nwi 4  
12 Ruud, Maggie 10 Lake Braddock Se 13.76 nwi 2  
13 Sowah, Mareshah 10 Chantilly 13.79 nwi 3  
14 King, Signe 10 West Potomac 13.81 nwi 4  
15 Addison, Bobbi 11 Quince Orchard 13.82 nwi 3  
16 Carlson, Sarah 10 George C Marshal 13.83 nwi 3  
17 Hogan, Briana -- Washington-Lee 13.92 nwi 3  
18 Reid, Kelly 10 Quince Orchard 14.14 nwi 2  
19 Barron, Frankie 10 Westfield 14.27 nwi 4  
20 Dormeyan, Julia 9 Quince Orchard 14.34 nwi 1  
21 Scolese, Anna 10 West Springfield 14.35 nwi 3  
22 Chen, Elaine 12 Thomas Jefferson 14.46 nwi 2  
22 Li, Andrea 10 Thomas Jefferson 14.46 nwi 1  
24 Small, Samantha 12 Chantilly 14.49 nwi 2  
25 Asai, Anne 10 Loudoun County 14.84 nwi 1  
26 Abriola, Skyler 9 George C Marshal 14.95 nwi 1  
 
Womens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Coleman, Marsharika 12 Washington-Lee 26.11 nwi 7 10
2 Wheeler, Kacey 10 James Robinson S 26.30 nwi 7 8
3 Coleman, Naimah 12 South Lakes 26.45 nwi 7 6
4 Davis, Ke'shaun 11 West Potomac 26.56 nwi 7 4
5 McBride, Maria 12 West Potomac 26.88 nwi 7 2
6 Roberson, Elizabeth 12 James Robinson S 27.04 nwi 7 1
7 Damper, Symone 11 South Lakes 27.11 nwi 6  
8 Moore, Janel 10 Washington-Lee 27.11 nwi 6  
9 Little, Ashley 10 Westfield 27.29 nwi 6  
10 Lozama, Jordan 9 South Lakes 27.34 nwi 5  
11 Raymond, Seye 9 James Robinson S 27.42 nwi 5  
12 Bailey, Taunysha 10 Westfield 27.56 nwi 6  
13 Rivera, Cheyanne 10 Thomas Jefferson 27.61 nwi 6  
14 Calvin, Lauren 9 Quince Orchard 27.63 nwi 4  
15 Hamer, Sydney 10 Lake Braddock Se 27.72 nwi 5  
16 Konecke, Jessica 12 Quince Orchard 27.75 nwi 5  
17 Powell, Lauren 11 Chantilly 27.78 nwi 4  
18 Trujillo, Marissa 11 West Springfield 27.84 nwi 5  
19 Thomas, Khyra 12 Westfield 28.05 nwi 6  
20 Galvin, Shanice 9 Loudoun County 28.09 nwi 5  
21 Deegan, Kristin 12 James Robinson S 28.30 nwi 3  
22 Thillairajah, Anna 9 George C Marshal 28.58 nwi 4  
23 Vu, Pauline 10 Chantilly 28.65 nwi 1  
24 Tran, Kristin 10 South Lakes 28.89 nwi 4  
25 Balser, Emily 11 Loudoun County 28.95 nwi 3  
26 Lefrancois, Danielle 11 Chantilly 28.95 nwi 2  
27 Berman, Rachel 11 South Lakes 29.12 nwi 4  
28 Castaneda, Claudia 11 George C Marshal 29.13 nwi 3  
29 Tibbits, Tayler 9 Loudoun County 29.13 nwi 3  
30 Mezher, Monique 9 Thomas Jefferson 29.22 nwi 3  
31 Uher, Katrina E 9 George C Marshal 29.24 nwi 2  
32 Muldrow, Sabrina 9 South Lakes 29.55 nwi 1  
33 Catington, Lauren 9 West Springfield 29.77 nwi 2  
34 Chen, Elaine 12 Thomas Jefferson 29.96 nwi 1  
35 Scolese, Anna 10 West Springfield 30.11 nwi 2  
 
Womens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McBride, Maria 12 West Potomac 1:00.33 6 10
2 Zinser, Corinne 11 James Robinson S 1:00.79 6 8
3 Gillen, Grace 10 South Lakes 1:01.16 6 6
4 Lynn, Heather 12 Westfield 1:01.48 6 4
5 Snow, Kristi 9 West Potomac 1:02.47 2 2
6 Vaughn, Haley 11 South Lakes 1:02.69 6 1
7 Lefrancois, Danielle 11 Chantilly 1:02.70 4  
8 Trujillo, Marissa 11 West Springfield 1:02.81 5  
9 Watkins, Olivia 10 West Potomac 1:03.24 4  
10 Durham, Augusta 9 South Lakes 1:03.58 4  
11 Kulbaski, Molly 12 James Robinson S 1:03.79 5  
12 Nieusma, Claire 9 South Lakes 1:03.87 5  
13 Williams, Anna 11 Thomas A Edison 1:03.90 6  
14 Clay, Ellen 11 James Robinson S 1:04.04 4  
15 Little, Ashley 10 Westfield 1:04.08 5  
16 Wakefield, Arianna 10 Westfield 1:04.58 5  
17 Fifer, Audrey 10 Thomas Jefferson 1:04.88 4  
18 Castaneda, Claudia 11 George C Marshal 1:05.06 3  
19 Balser, Emily 11 Loudoun County 1:05.27 3  
20 Bruce, Alyssa 10 Thomas Jefferson 1:05.37 3  
21 Settles, Jessica 10 West Springfield 1:05.65 3  
22 Clark, Sammy 11 Loudoun County 1:05.88 3  
23 Williams, Gloria 12 Lake Braddock Se 1:05.91 2  
24 Briggs, Pariss 9 Thomas A Edison 1:07.51 2  
25 Schell, Emily 12 Lake Braddock Se 1:08.16 2  
26 Sperbeck, Cara 10 Quince Orchard 1:09.43 1  
27 Kresse, Margo 11 Quince Orchard 1:12.33 2  
28 Laszakovits, Juliana 12 George C Marshal 1:12.99 1  
 
Womens 800m Freshman Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Durham, Augusta 9 South Lakes 2:23.81 1  
2 Robinson, Ally 9 Lake Braddock Se 2:24.12 1  
3 Nieusma, Devin 9 South Lakes 2:25.13 1  
4 Tinsley, Rachel 9 Thomas A Edison 2:26.43 1  
5 Nichols, Donia 9 Washington-Lee 2:28.45 1  
6 Kristin, Grace -- Lake Braddock Se 2:29.75 1  
7 Fifer, Audrey 10 Thomas Jefferson 2:30.09 1  
8 Pollin, Mary 9 Thomas Jefferson 2:30.88 1  
9 Wittich, Christine 9 West Springfield 2:32.74 1  
10 Thillairajah, Anna 9 George C Marshal 2:33.87 1  
11 Eng, Kathryn 9 Washington-Lee 2:34.48 1  
12 Bomberg, Melanie 9 West Potomac 2:34.97 1  
13 Snow, Kristi 9 West Potomac 2:34.98 1  
14 Farquhar, Jordan 9 West Springfield 2:34.99 1  
15 Riley, Sarah 9 Lake Braddock Se 2:35.30 1  
16 Milef, Gabby 9 West Springfield 2:35.37 1  
17 Gifford, Samantha 9 South Lakes 2:35.47 1  
18 Lull, Hannah 9 Chantilly 2:36.26 1  
19 Uher, Katrina E 9 George C Marshal 2:36.40 1  
20 Moschella, Emily 9 Thomas Jefferson 2:39.10 1  
21 Bidwell, Erin 9 South Lakes 2:41.16 1  
22 Penaranda, Rachel 9 Westfield 2:41.33 1  
23 Cherry, Alexis 9 South Lakes 2:41.55 1  
24 Bomberg, Gabrielle 9 West Potomac 2:42.73 1  
25 Gill, Roshni 9 Westfield 2:44.72 1  
26 Hobbs, Elizabeth 9 Quince Orchard 2:45.08 1  
27 Froh, Alaina 9 Quince Orchard 2:46.38 1  
28 Sosa, Carolina 9 Westfield 2:49.56 1  
29 Birchfield, Katelyn 9 Chantilly 2:53.22 1  
30 Peake, Jessica 9 Chantilly 2:55.57 1  
31 Vogelson, Lilyanne 9 South Lakes 2:55.65 1  
 
Womens 800m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Chase, Sophie 11 Lake Braddock Se 2:12.03 1 10
2 Cowne, Kendall 11 Chantilly 2:16.81 1 8
3 Christen, Hannah 10 Lake Braddock Se 2:17.44 1 6
4 Calhoun, Kyannah 11 South Lakes 2:18.16 1 4
5 Price, Lauren 11 West Potomac 2:22.88 1 2
6 Grewe, Chloe 12 West Springfield 2:24.29 1 1
7 Reinhold, Abigail 10 South Lakes 2:25.06 1  
8 Falk, Erin 11 West Springfield 2:26.68 1  
9 Sieder, Alexandra 10 Chantilly 2:26.99 1  
10 Sheridan, Katherine 12 Thomas Jefferson 2:28.50 1  
11 Lescher, Dale 12 West Potomac 2:28.93 1  
12 Barron, Kathy 12 Westfield 2:29.85 1  
13 Mueller, Katelyn 12 James Robinson S 2:30.02 1  
14 Warrington, Reagan 11 Westfield 2:30.23 1  
15 Dirkse, Annika 10 George C Marshal 2:31.58 1  
16 Miller, Sami 12 West Potomac 2:31.96 1  
17 Arias, Leidy 12 Westfield 2:32.57 1  
18 Passarello, Chloe 12 Loudoun County 2:33.54 1  
19 Manhertz, Maddie 11 Lake Braddock Se 2:34.08 1  
20 Sears, Sarah -- Washington-Lee 2:36.41 1  
21 Nester, Tessa 11 Loudoun County 2:36.92 1  
22 Sullivan, Momo 12 West Springfield 2:37.50 1  
23 Rombach, Shelby 12 Loudoun County 2:38.00 1  
24 Colella, Leandra 10 Chantilly 2:38.07 1  
25 Van Wert, Keegan 9 Quince Orchard 2:39.79 1  
26 Griffith, Samantha 11 Quince Orchard 2:46.82 1  
27 Olesker, Jamie 11 George C Marshal 2:51.88 1  
28 Tian, Lucia 11 Thomas Jefferson 2:53.43 1  
29 Sun, Wendy 9 Thomas Jefferson 2:53.98 1  
30 Randazzo, Katherine 11 George C Marshal 2:57.16 1  
31 Montalvo, Yenifer 11 South Lakes 3:00.83 1  
 
Womens 1600m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Underwood, Sarah Jane 12 West Potomac 4:57.24 1 10
2 Kolonich, Bailey 10 Robert E Lee (St 5:10.08 1 8
3 Amend, Isabel 12 Washington-Lee 5:14.28 1 6
4 Sheridan, Katherine 12 Thomas Jefferson 5:17.50 1 4
5 Selby, Jordan 10 Washington-Lee 5:17.74 1 2
6 Genuario, Katie 10 West Potomac 5:19.15 1 1
7 Passacantando, Sophia 11 West Potomac 5:21.43 1  
8 Schreiber, Regina 10 Quince Orchard 5:27.11 1  
9 Lull, Samantha 11 Chantilly 5:28.16 1  
10 Arias, Leidy 12 Westfield 5:28.21 1  
11 Raher, Nora 10 Chantilly 5:28.57 1  
12 Carlson, Carolyn 12 Chantilly 5:32.27 1  
13 Clough, Molly 10 South Lakes 5:32.42 1  
14 Falkner, Perrin 11 Washington-Lee 5:34.72 1  
15 Johnson, Anne 10 Lake Braddock Se 5:37.00 1  
16 Sullivan, Momo 12 West Springfield 5:37.67 1  
17 Martin, Olivia 10 George C Marshal 5:39.99 1  
18 Orloff, Elise 10 Westfield 5:40.77 1  
19 Owens, Megan 11 Westfield 5:42.15 1  
20 Golac, Valentina 10 South Lakes 5:42.48 1  
21 Ellor, Elizabeth 12 Thomas Jefferson 5:47.83 1  
22 Panasenkov, Catherine 11 Quince Orchard 5:48.32 1  
23 Eder, Kathryn 12 Loudoun County 5:51.03 1  
24 McGiboney, Virginia 12 South Lakes 5:52.96 1  
25 Scopa, Zoe 10 George C Marshal 5:55.81 1  
26 Smith, Mary 12 West Springfield 5:56.81 1  
27 Seifert, Emily 12 Loudoun County 6:01.58 1  
28 Perlstein, Sam 11 West Springfield 6:04.77 1  
29 Nordseth, Anna 11 Loudoun County 6:09.43 1  
30 Randazzo, Katherine 11 George C Marshal 6:11.39 1  
31 Martinez, Yosselyn 12 South Lakes 6:31.71 1  
32 Kan, Ellen 9 Thomas Jefferson 6:44.04 1  
 
Womens 3200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Angell, Sarah 10 Washington-Lee 10:48.66 1 10
2 Alcorta, Caroline 10 West Springfield 10:56.95 1 8
3 Wittich, Maddie 11 West Springfield 11:10.67 1 6
4 Schweikert, Macey 10 James Robinson S 11:19.71 1 4
5 Nieusma, Devin 9 South Lakes 11:21.40 1 2
6 Berman, Lauren 9 James Robinson S 11:25.11 1 1
7 Cason, Patricia 10 Chantilly 11:47.14 1  
8 Schreiber, Regina 10 Quince Orchard 11:49.72 1  
9 Hawvermale, Xaveria 9 Chantilly 11:51.06 1  
10 Murray, Katie 10 West Potomac 11:51.47 1  
11 Junta, Katrina 9 Thomas Jefferson 11:51.66 1  
12 Schnepf, Rekha 12 Thomas Jefferson 11:53.15 1  
13 Boyle, Colleen 12 West Potomac 11:53.89 1  
14 Finn, Maura 9 West Potomac 12:06.88 1  
15 Robinson, Ally 9 Lake Braddock Se 12:08.41 1  
16 Rhoads, Megan 10 Chantilly 12:11.57 1  
17 Mcnulla, Allison 11 West Potomac 12:20.79 1  
18 Valdez, Ana 11 Loudoun County 12:26.33 1  
19 Mayuga, Christin 10 Thomas Jefferson 12:26.73 1  
20 Laveson, Rachel   Thomas Jefferson 12:34.09 1  
21 English, Catherine 12 Westfield 12:48.99 1  
22 Schwenke, Taylor 11 Westfield 13:01.75 1  
23 Suarez, Ana 9 West Springfield 13:08.35 1  
24 Mischler, Kelly 12 Quince Orchard 13:28.52 1  
-- Knippler, Elizabeth 12 Chantilly DNF 1  
 
Womens 100m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fofi, Jennie 11 Lake Braddock Se 15.49 4 10
2 Lipka, Michelle 10 West Springfield 16.38 4 8
3 Lewsen, Madeleine 11 George C Marshal 16.60 3 6
4 Troy, Emma 10 Washington-Lee 16.64 4 4
5 Sandlin, Alexandra 11 George C Marshal 16.71 4 2
6 Hundley, Garmai 11 Chantilly 16.74 4 1
7 Bowden, Hannah 9 West Springfield 17.08 4  
8 Vogel, Jamy 12 James Robinson S 17.59 3  
9 Zinser, Corinne 11 James Robinson S 17.65 3  
10 Ramsey, Cailin 10 Washington-Lee 17.80 3  
11 Slatery, Kelly 10 West Potomac 17.99 2  
12 Emerson, Michelle 11 Westfield 18.18 2  
13 Doherty, Elizabeth 10 Westfield 18.33 2  
14 Claunch, Valerie 11 Chantilly 18.69 2  
15 Wade, Miriam 10 Lake Braddock Se 18.75 3  
16 Wilkinson, Sarah 9 Westfield 19.02 1  
17 Laszakovits, Juliana 12 George C Marshal 19.13 1  
18 Hurst, Laura 11 West Springfield 19.87 1  
19 String, Emily 11 Lake Braddock Se 19.88 1  
20 Thompson, Summer 10 Loudoun County 20.23 1  
21 Al-Saadawi, Noora 12 West Potomac 22.94 2  
 
Womens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fofi, Jennie 11 Lake Braddock Se 47.58 5 10
2 Lopynski, Emily 12 South Lakes 49.34 5 8
3 Lipka, Michelle 10 West Springfield 49.85 5 6
4 Isaac, Sierra 12 Quince Orchard 49.85 5 4
5 Sandlin, Alexandra 11 George C Marshal 49.86 4 2
6 Cunningham, Katelyn 11 James Robinson S 50.56 4 1
7 Wade, Miriam 10 Lake Braddock Se 50.81 4  
8 Hundley, Garmai 11 Chantilly 51.33 4  
9 Tanner, Diana 12 Lake Braddock Se 51.57 2  
10 Bowden, Hannah 9 West Springfield 51.74 5  
11 Ermak, Tania 12 Thomas Jefferson 51.84 4  
12 Slatery, Kelly 10 West Potomac 52.06 3  
13 Claunch, Valerie 11 Chantilly 52.10 3  
14 Jonjo, Samantha 11 Quince Orchard 53.39 3  
15 Barden, Savannah 11 South Lakes 53.56 2  
16 Vogel, Jamy 12 James Robinson S 53.65 4  
17 Emerson, Michelle 11 Westfield 53.99 3  
18 Carlson, Sarah 10 George C Marshal 54.36 2  
19 Filipek, Lauren 11 Chantilly 54.45 3  
20 Doherty, Elizabeth 10 Westfield 55.41 3  
21 Hurst, Laura 11 West Springfield 55.52 2  
22 Al-Saadawi, Noora 12 West Potomac 55.94 2  
23 Abriola, Skyler 9 George C Marshal 57.35 1  
24 Thompson, Summer 10 Loudoun County 1:00.33 1  
25 Wilkinson, Sarah 9 Westfield 1:03.19 1  
-- Chinaka, Ozioma 9 South Lakes DNF 2  
 
Womens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   South Lakes 49.34 3 10
2 Relay Team   Thomas A Edison 50.22 2 8
3 Relay Team   Westfield 50.62 3 6
4 Relay Team   Washington-Lee 50.81 3 4
5 Relay Team   Chantilly 51.39 2 2
6 Relay Team   West Potomac 51.55 3 1
7 Relay Team   Lake Braddock Se 52.25 3  
8 Relay Team   Quince Orchard 52.55 2  
9 Relay Team   Loudoun County 53.44 2  
10 Relay Team   West Springfield 54.06 1  
11 Relay Team   George C Marshal 54.22 1  
12 Relay Team   South Lakes 55.51 1  
13 Relay Team   James Robinson S 55.68 3  
 
Womens 4x400m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   South Lakes 4:04.04 2 10
2 Relay Team   West Potomac 4:06.79 2 8
3 Relay Team   James Robinson S 4:07.24 2 6
4 Relay Team   Chantilly 4:13.04 1 4
5 Relay Team   West Springfield 4:13.73 1 2
6 Relay Team   South Lakes 4:16.87 1  
7 Relay Team   Westfield 4:17.68 2 1
8 Relay Team   Quince Orchard 4:38.83 1  
 
Womens 4x800m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Lake Braddock Se 10:31.34 1 10
2 Relay Team   George C Marshal 10:42.50 1 8
3 Relay Team   Chantilly 10:47.08 1 6
4 Relay Team   West Springfield 10:48.09 1 4
5 Relay Team   Quince Orchard 10:59.29 1 2
6 Relay Team   Westfield 11:01.59 1 1
 
Womens Shot Put Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Onyekwere, Chioma 12 James Robinson S 38-01.00(11.61m) 1 10
2 Sumner, Lia 12 Westfield 32-07.00(9.93m) 1 8
3 Yates, Sumiya 12 South Lakes 31-08.50(9.66m) 1 6
4 Bui, Minh 11 Thomas Jefferson 31-02.75(9.52m) 1 4
5 Onyekwere, Dinma 12 James Robinson S 31-02.50(9.51m) 1 2
6 Stonehocker, Kelsey 12 James Robinson S 30-10.75(9.42m) 1 1
7 Colon, Jasmin 12 South Lakes 30-10.50(9.41m) 1  
8 Wilson, D'Wannisha 11 Washington-Lee 30-03.00(9.22m) 1  
9 Menye, Jeanette 11 Lake Braddock Se 30-01.25(9.18m) 1  
10 Kousen, Amanda T 12 George C Marshal 29-04.00(8.94m) 1  
11 Miller, Kirby 11 Washington-Lee 29-02.25(8.90m) 1  
12 Panagiotopolous, Elli 10 Washington-Lee 27-11.50(8.52m) 1  
13 Rashid, Lyzan 12 Chantilly 27-02.00(8.28m) 1  
14 Ziegler, Melissa 11 Westfield 26-10.00(8.18m) 1  
15 Adams, Rebecca 12 West Potomac 26-05.75(8.07m) 1  
16 Bruce, Alyssa 10 Thomas Jefferson 26-03.00(8.00m) 1  
17 Yankson, Samantha 9 West Springfield 25-11.00(7.90m) 1  
18 Shaw, Tangie 12 George C Marshal 24-09.25(7.55m) 1  
19 Foley, Amanda L 9 George C Marshal 24-03.75(7.41m) 1  
20 Anwah, Ophelia 9 Westfield 23-10.75(7.28m) 1  
21 Tangaro, Silvia 12 Chantilly 23-01.25(7.04m) 1  
22 Danko, Afrakomah 10 West Potomac 22-09.25(6.94m) 1  
23 Horvath, Grace 10 Loudoun County 21-07.25(6.58m) 1  
24 Peake, Jessica 9 Chantilly 21-04.75(6.52m) 1  
25 Rivera, Adrienne 11 Loudoun County 21-00.50(6.41m) 1  
26 Sam, Nataliah 11 Loudoun County 20-11.25(6.38m) 1  
27 Pengarthis, Natasha 11 West Potomac 18-06.50(5.65m) 1  
 
Womens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Onyekwere, Chioma 12 James Robinson S 104-02(31.75m) 1 10
2 Panagiotopolous, Elli 10 Washington-Lee 96-01(29.29m) 1 2
3 Colon, Jasmin 12 South Lakes 94-06(28.80m) 1 8
4 Stonehocker, Kelsey 12 James Robinson S 91-00(27.74m) 1 6
5 Sandlin, Alexandra 11 George C Marshal 90-09(27.66m) 1 4
6 Patton, Heather 12 Lake Braddock Se 87-01(26.54m) 1 1
7 Yates, Sumiya 12 South Lakes 84-04(25.70m) 1  
8 Rashid, Lyzan 12 Chantilly 83-10(25.55m) 1  
9 Frost, Kelly 12 James Robinson S 82-11(25.27m) 1  
10 Iasu, Saron 12 Thomas A Edison 81-05(24.82m) 1  
11 Onyekwere, Dinma 12 James Robinson S 78-07(23.95m) 1  
12 Anwah, Ophelia 9 Westfield 77-05(23.60m) 1  
13 Bui, Minh 11 Thomas Jefferson 77-01(23.50m) 1  
14 Kousen, Amanda T 12 George C Marshal 75-06(23.01m) 1  
15 Yankson, Samantha 9 West Springfield 75-02(22.91m) 1  
16 Menye, Jeanette 11 Lake Braddock Se 74-02(22.61m) 1  
17 Ziegler, Melissa 11 Westfield 72-05(22.07m) 1  
18 Danko, Afrakomah 10 West Potomac 68-08(20.93m) 1  
19 Pengarthis, Natasha 11 West Potomac 66-04(20.22m) 1  
20 Sumner, Lia 12 Westfield 65-09(20.04m) 1  
21 Tangaro, Silvia 12 Chantilly 64-06(19.66m) 1  
22 Horvath, Grace 10 Loudoun County 64-03(19.58m) 1  
23 Kear, Bernice 11 West Potomac 62-06(19.05m) 1  
24 Maginniss, Caitlyn 9 South Lakes 62-01(18.92m) 1  
24 Fletemeyer, Irene 10 Quince Orchard 62-01(18.92m) 1  
26 Sam, Nataliah 11 Loudoun County 60-11(18.57m) 1  
27 Rivera, Adrienne 11 Loudoun County 55-08(16.97m) 1  
28 Shaw, Tangie 12 George C Marshal 51-07(15.72m) 1  
 
Womens High Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Grier-spratley, Nicie 9 Thomas A Edison 5-03.00(1.60m) 1 10
2 Isaac, Sierra 12 Quince Orchard 5-02.00(1.57m) 1 8
3 Freix, Katie 10 Westfield 5-00.00(1.52m) 1 6
4 Sullivan, Anna 12 Loudoun County 5-00.00(1.52m) 1 4
5 Nwaolu, Uloma 9 James Robinson S 5-00.00(1.52m) 1 2
6 Lipka, Michelle 10 West Springfield 4-10.00(1.47m) 1 1
7 Powell, Lauren 11 Chantilly 4-08.00(1.42m) 1  
7 Manhertz, Maddie 11 Lake Braddock Se 4-08.00(1.42m) 1  
9 Troy, Emma 10 Washington-Lee 4-06.00(1.37m) 1  
9 Hundley, Garmai 11 Chantilly 4-06.00(1.37m) 1  
9 Abriola, Skyler 9 George C Marshal 4-06.00(1.37m) 1  
9 Park, Natalia 12 Washington-Lee 4-06.00(1.37m) 1  
9 Watkins, Olivia 10 West Potomac 4-06.00(1.37m) 1  
9 Rodi, Kyra 11 Lake Braddock Se 4-06.00(1.37m) 1  
9 Laszakovits, Juliana 12 George C Marshal 4-06.00(1.37m) 1  
9 Tibbits, Tayler 9 Loudoun County 4-06.00(1.37m) 1  
-- Barron, Frankie 10 Westfield NH(--) 1  
-- Claunch, Valerie 11 Chantilly NH(--) 1  
-- Eging, Melissa 10 Westfield NH(--) 1  
-- Jonjo, Samantha 11 Quince Orchard NH(--) 1  
-- Lozama, Gabrielle 9 South Lakes NH(--) 1  
-- Lewsen, Madeleine 11 George C Marshal NH(--) 1  
-- String, Emily 11 Lake Braddock Se NH(--) 1  
-- Clark, Megan 12 Thomas Jefferson NH(--) 1  
-- Slatery, Kelly 10 West Potomac NH(--) 1  
-- Maginniss, Caitlyn 9 South Lakes NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Freix, Katie 10 Westfield 15-06.50(4.74m) nwi 1 10
2 Coleman, Marsharika 12 Washington-Lee 15-06.25(4.73m) nwi 1 8
3 Ermak, Tania 12 Thomas Jefferson 15-05.25(4.71m) nwi 1 6
4 Kosmakos, Argy 9 Lake Braddock Se 14-10.75(4.54m) nwi 1 4
5 Watkins, Olivia 10 West Potomac 14-10.25(4.53m) nwi 1 2
6 Park, Natalia 12 Washington-Lee 14-08.00(4.47m) nwi 1 1
7 Lewsen, Madeleine 11 George C Marshal 14-06.75(4.44m) nwi 1  
8 Tran, Kristin 10 South Lakes 14-04.75(4.39m) nwi 1  
9 Tanner, Diana 12 Lake Braddock Se 14-04.00(4.37m) nwi 1  
10 Brown, Courtney 9 Westfield 14-01.50(4.31m) nwi 1  
11 Fasana, Rachel 10 Lake Braddock Se 13-10.50(4.23m) nwi 1  
12 Claunch, Valerie 11 Chantilly 13-07.75(4.16m) nwi 1  
13 Troy, Emma 10 Washington-Lee 13-07.00(4.14m) nwi 1  
14 Boykin, Briana 10 West Potomac 13-05.00(4.09m) nwi 1  
15 Reinhardt, Rachel 11 Chantilly 13-04.75(4.08m) nwi 1  
16 Bruce, Alyssa 10 Thomas Jefferson 13-03.75(4.06m) nwi 1  
17 Carlson, Sarah 10 George C Marshal 13-01.50(4.00m) nwi 1  
18 Nwaolu, Uloma 9 James Robinson S 13-00.50(3.98m) nwi 1  
19 Abriola, Skyler 9 George C Marshal 12-10.25(3.92m) nwi 1  
20 Thompson, Summer 10 Loudoun County 12-09.25(3.89m) nwi 1  
21 Allen, Jencia 9 James Robinson S 12-07.75(3.85m) nwi 1  
22 Tangaro, Silvia 12 Chantilly 12-07.00(3.84m) nwi 1  
23 Eging, Melissa 10 Westfield 12-06.50(3.82m) nwi 1  
24 Settles, Jessica 10 West Springfield 11-11.25(3.64m) nwi 1  
25 Goeringer, Katie 9 West Springfield 11-10.00(3.61m) nwi 1  
-- Galvin, Shanice 9 Loudoun County FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Isaac, Sierra 12 Quince Orchard 37-07.75(11.47m) nwi 1 10
2 Freix, Katie 10 Westfield 36-06.75(11.14m) nwi 1 8
3 Manhertz, Maddie 11 Lake Braddock Se 34-04.50(10.48m) nwi 1 6
4 Kosmakos, Argy 9 Lake Braddock Se 34-02.00(10.41m) nwi 1 4
5 Hale, Danielle 10 South Lakes 33-09.50(10.30m) nwi 1 2
6 Ermak, Tania 12 Thomas Jefferson 33-07.25(10.24m) nwi 1 1
7 Tran, Kristin 10 South Lakes 33-00.25(10.06m) nwi 1  
8 Rivera, Cheyanne 10 Thomas Jefferson 32-10.75(10.03m) nwi 1  
9 Fasana, Rachel 10 Lake Braddock Se 32-01.50(9.79m) nwi 1  
10 Bruce, Alyssa 10 Thomas Jefferson 31-11.75(9.75m) nwi 1  
11 Brown, Courtney 9 Westfield 31-07.75(9.65m) nwi 1  
12 Jonjo, Samantha 11 Quince Orchard 31-01.75(9.49m) nwi 1  
13 Lewsen, Madeleine 11 George C Marshal 31-00.25(9.46m) nwi 1  
14 Claunch, Valerie 11 Chantilly 30-10.00(9.40m) nwi 1  
15 Reed, Comfort 9 South Lakes 29-02.50(8.90m) nwi 1  
16 Scolese, Anna 10 West Springfield 28-06.25(8.69m) nwi 1  
17 Eging, Melissa 10 Westfield 28-00.50(8.55m) nwi 1  
18 Tangaro, Silvia 12 Chantilly 27-01.75(8.27m) nwi 1  
19 Thompson, Summer 10 Loudoun County 26-05.00(8.05m) nwi 1  
20 Asai, Anne 10 Loudoun County 26-00.50(7.94m) nwi 1  
21 Carlson, Sarah 10 George C Marshal 25-09.00(7.85m) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Panasenkov, Catherine 11 Quince Orchard 9-06.00(2.90m) 1 9
1 Fasana, Rachel 10 Lake Braddock Se 9-06.00(2.90m) 1 9
3 Freix, Katie 10 Westfield 9-03.00(2.82m) 1 6
4 Miranda, Lizzy 11 Thomas Jefferson 8-06.00(2.59m) 1 4
5 Ruud, Maggie 10 Lake Braddock Se 8-00.00(2.44m) 1 0.60
5 Tanner, Diana 12 Lake Braddock Se 8-00.00(2.44m) 1 0.60
5 Lee, SuJung 12 James Robinson S 8-00.00(2.44m) 1 0.60
5 Claunch, Valerie 11 Chantilly 8-00.00(2.44m) 1 0.60
5 Reilly, Meghan 12 Westfield 8-00.00(2.44m) 1 0.60
9 Emery, Merika 11 James Robinson S 8-00.00(2.44m) 1  
11 Chinaka, Ozioma 9 South Lakes 7-06.00(2.29m) 1  
12 Skowronski, Kris -- Thomas Jefferson 7-00.00(2.13m) 1  
12 Berman, Rachel 11 South Lakes 7-00.00(2.13m) 1  
-- Linton, Megan 12 James Robinson S NH(--) 1  
-- Gross, Sarah 9 James Robinson S NH(--) 1  
-- Hadley, Melissa 9 South Lakes NH(--) 1  
-- Mezher, Monique 9 Thomas Jefferson NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) South Lakes 73 2) Lake Braddock 71.20 3) James W. Robinson 66.60 4) Washington-Lee High Schoo 58 5) Westfield 50.60 6) West Potomac 46 7) West Springfield 36 8) Quince Orchard High Schoo 33 9) George C. Marshall 22 10) Chantilly HS 21.60 11) Thomas Jefferson S&T 19 12) Thomas Edison 18 13) Robert E. Lee (Springfield 8 14) Loudoun County 4 Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) James W. Robinson 84 2) DeMatha Catholic High Sch 81 3) Westfield 68 4) South Lakes 53 5) Loudoun County 46 6) Quince Orchard High Schoo 42 7) Chantilly HS 40 8) West Springfield 38 9) Lake Braddock 33 10) Thomas Jefferson S&T 18 11) Washington-Lee High School 10 12) George C. Marshall 9 13) Thomas Edison 4 14) West Potomac 1

 

Post to:  
Post as: 
History for RunnerSpace.com/HighSchool
YearVideosNewsPhotosBlogs
2014 1395 3138 969 5
2013 5923 11096 9910 7
2012 3653 6559 12968 1
2011 1240 1320 2430 8
2010 1753 1130 1462 3
2009 575 681 1683 36
2008 65 151 101 51
2007 1 17    
2006   12    
2005   8    
2004   9    
2003 32 9    
2002   8    
2001 210 9    
2000 533 13    
1999   2    
1994 1      
1991 1      
1984 1      
1983 1      
1982 1      
1972 1      
1971 1      
1970 1      
1969 1      
1965 1      
1962 1      
1954 1