Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

AK (0)
AZ (0)
CT (0)
DE (0)
DC (0)
FL (0)
GA (0)
HI (0)
KY (0)
ME (0)
MD (0)
MS (0)
NV (0)
NH (0)
NM (0)
NC (0)
ND (0)
OK (0)
RI (0)
SC (0)
SD (0)
TN (0)
VT (0)
VA (0)
WA (0)
WV (0)
WY (0)
All (6559)
 

News

 

2012 Results - AAU Club Outdoor Track and Field Nationals

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on Jul 15 2012, 11:30 PM

Website:Click here

Licensed to AAU National Copy Championship Meet           HY-TEK's Meet Manager
         2012 AAU National Club Championships - 7/9/2012 to 7/15/2012          
                                  Orlando, FL                                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash Primary 8-under
========================================================================
   Club Natl: # 14.29  7/4/2006    Kaylin Whitney, Break Away Track            
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Sydni Brown               04 Evolution Sp             15.34Q +0.0  7 
  2 Paris Baker               04 Main Attrack             15.44Q -1.0  5 
  3 Sydney Harris             05 Jackrabbit T             15.46Q -1.6  2 
  4 Nia Wilson                04 Jackrabbit T             15.61Q -1.4  1 
  5 Jessicka Woods            04 Boys Girls T             15.70Q -0.5  6 
  6 Lyric Hoggard             04 VA Beach Fla             15.73Q -0.7  8 
  7 Ciera Marion              04 Police Athle             15.75Q -1.9  3 
  8 Emmie Marshall            04 U City Xplos             16.33Q -1.6  4 
  9 Makenzy Mcday             04 Tricity Rela             15.67Q -1.4  1 
 10 Kamille Thomas            04 Alpha Omega              15.79Q -0.5  6 
 11 Raven Evans               04 Dale City Li             16.15Q -0.7  8 
 12 Claudia-Ruthie Austin     04 Memphis Jagu             16.20Q -1.0  5 
 13 Jasharreah Hunt           04 Radl TC                  16.65Q -1.9  3 
 14 Alanna Hilton             04 Express Lane             16.84Q -1.6  4 
 15 Da'Sha Hardeman           04 Georgia Star             16.91Q -1.6  2 
 16 Jasmine Smith             04 Runnin Rocke             16.93Q +0.0  7 
 17 Enya Thompson             04 3D Elite Stu             16.06q -0.5  6 
 18 Triston Barnes            04 Tallahassee              16.07q -0.5  6 
 19 Ra'Nazia Collins          05 Blazin Raven             16.63q -1.0  5 
 20 Peyton Oliver             04 Refugio Coun             16.77q -0.5  6 
 21 Jordyn Evans              04 Dale City Li             16.78q -1.0  5 
 22 T'Najeh Duncombe          07 Neymour Athl             16.78q -0.5  6 
 23 Pariseas Ellis            04 Star Athleti             16.91q -0.7  8 
 24 Abigail Jefferies         04 Metro Eagles             16.96q -1.6  2 
 25 Evet Jones                05 Jackrabbit T             17.10  -1.6  4 
 26 Skye Harris               04 Press Park T             17.18  -1.4  1 
 27 Sydney Bray               05 The Heat TC              17.25  -1.4  1 
 28 Niya Starling             04 Lightning Bo             17.30  -1.6  4 
 29 Joycelyn Hailes           04 Boys Girls T             17.34  +0.0  7 
 30 Ta'Kiyah Maura            04 Fusion TC                17.41  +0.0  7 
 31 Jordan Coleman            04 Dream Team               17.47  -1.9  3 
 32 Janaya Booker             04 Delco Stalli             17.51  -1.6  4 
 33 Natalie Moore             05 Marlboro Tra             17.57  -0.5  6 
 34 Lauren Covington          04 Churchland T             17.62  -1.6  2 
 35 Keyona Mervin             04 Fastlane                 17.66  -1.6  2 
 36 Kayla Baker               04 Suffolk Star             17.78  -0.7  8 
 37 Amaya Loubeau             04 Boys Girls T             18.03  -1.9  3 
 38 Kaitlyn Greene            04 Ashburn Elit             18.05  -1.9  3 
 39 Lalia Wiggins             04 Churchland T             18.07  +0.0  7 
 40 Asia Gregory              04 Runnin On Fa             18.34  -1.0  5 
 41 Kaila Nunnally            04 Running In E             18.40  -0.5  6 
 42 Kamari Bullock            05 Fort Belvoir             18.46  +0.0  7 
 43 Kimora Epps               06 Brunswick Bl             18.64  -1.6  2 
 44 Kyana Cuffee              05 VA Beach Fla             18.74  -1.9  3 
 45 Ken'Asia Evans            06 VA Beach Fla             18.89  -1.4  1 
 46 Anya Creecy               04 St Charles S             19.01  -1.6  4 
 47 Teyonna Robinson          05 Press Park T             19.40  -1.4  1 
 48 Brooke Yates              04 The Heat TC              19.67  -1.4  1 
 49 Ron-Niah Wright           06 Remington Fl             19.73  -1.0  5 
 50 Samiya Noble              05 East End Tra             19.82  -1.6  4 
 51 Zariah Mitchell           06 Unattached               20.13  -1.0  5 
 52 Briyonne Mcday            05 Tricity Rela             20.32  -1.6  2 
 53 Aniya Johnson             05 Alabama Stri             20.39  -1.0  5 
 54 Kya Johnson               05 Just Do It T             20.54  +0.0  7 
 55 Bria Bouknight            06 Living Water             20.73  -0.7  8 
 56 Niyah Gaston              05 Suffolk Star             20.93  -0.5  6 
 57 Zaria Major               04 Roadrunners              21.60  -1.9  3 
 58 Kharma Creecy             05 St Charles S             21.78  -0.7  8 
 59 Linnea Mize               05 Southfield M             22.36  -1.4  1 
 60 Jordyn Johnson            07 Full Speed A             22.54  -1.6  2 
 61 Ariana Pagan              05 Bayamon Club             22.75  -1.0  5 
 62 Aja Creecy                06 St Charles S             22.86  -1.6  2 
 63 Aleigha Thomas            06 Remington Fl             23.95  -1.4  1 
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash Primary 8-under
========================================================================
   Club Natl: # 14.29  7/4/2006    Kaylin Whitney, Break Away Track            
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Sydni Brown               04 Evolution Sp             15.12Q  0.3  3 
  2 Nia Wilson                04 Jackrabbit T             15.29Q +0.0  1 
  3 Paris Baker               04 Main Attrack             15.64Q +0.0  2 
  4 Ciera Marion              04 Police Athle             15.21Q  0.3  3 
  5 Sydney Harris             05 Jackrabbit T             15.35Q +0.0  1 
  6 Jessicka Woods            04 Boys Girls T             15.78Q +0.0  2 
  7 Lyric Hoggard             04 VA Beach Fla             15.33q  0.3  3 
  8 Makenzy Mcday             04 Tricity Rela             15.51q +0.0  1 
  9 Emmie Marshall            04 U City Xplos             16.01  +0.0  2 
 10 Raven Evans               04 Dale City Li             16.08  +0.0  2 
 11 Claudia-Ruthie Austin     04 Memphis Jagu             16.13   0.3  3 
 12 Kamille Thomas            04 Alpha Omega              16.19  +0.0  1 
 13 Triston Barnes            04 Tallahassee              16.36   0.3  3 
 14 Pariseas Ellis            04 Star Athleti             16.53  +0.0  2 
 15 Jasharreah Hunt           04 Radl TC                  16.58   0.3  3 
 16 Ra'Nazia Collins          05 Blazin Raven             16.60   0.3  3 
 17 Peyton Oliver             04 Refugio Coun             16.63  +0.0  2 
 18 Abigail Jefferies         04 Metro Eagles             16.68   0.3  3 
 19 Alanna Hilton             04 Express Lane             16.75  +0.0  2 
 20 Jordyn Evans              04 Dale City Li             16.94  +0.0  1 
 21 Jasmine Smith             04 Runnin Rocke             17.32  +0.0  1 
 22 Da'Sha Hardeman           04 Georgia Star             17.35  +0.0  1 
 23 T'Najeh Duncombe          07 Neymour Athl             25.45  +0.0  1 
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash Primary 8-under
=====================================================================
   Club Natl: # 14.29  7/4/2006    Kaylin Whitney, Break Away Track            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Sydni Brown               04 Evolution Sp             15.11  -0.2 
  2 Paris Baker               04 Main Attrack             15.33  -0.2 
  3 Sydney Harris             05 Jackrabbit T             15.50  -0.2 
  4 Ciera Marion              04 Police Athle             15.61  -0.2 
  5 Lyric Hoggard             04 VA Beach Fla             15.63  -0.2 
  6 Makenzy Mcday             04 Tricity Rela             15.75  -0.2 
  7 Nia Wilson                04 Jackrabbit T             16.11  -0.2 
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash Primary 8-under
========================================================================
   Club Natl: # 14.05  7/18/2010   Ashton Allen, Full Speed A                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jordon Gouldbourne        04 Star Athleti             14.19Q -2.0  8 
  2 Tarik Dacres              04 Eca TC                   14.77Q +0.0 10 
  3 Bryson Ogletree           04 Cougar TC                14.78Q +0.0 11 
  4 Malcolm Williams          04 Roadrunners              15.00Q -1.2  3 
  5 Alston Mcgee              05 Runnin On Fa             15.29Q -1.7  2 
  6 Ethan Powell              04 Its Speed Dy             15.39Q -0.1  1 
  7 Sage Phillips             04 Marlboro Tra             15.48Q -2.6  7 
  8 Jeyquan Smith             05 Manatee Must             15.69Q -0.8  6 
  9 Nigel Henderson           04 Living Water             15.80Q +0.0  5 
 10 Jeffery Jackson Jr.       04 Flight400 TC             16.08Q +0.0  4 
 11 Zico Bennett              04 Hydel United             16.11Q -2.5  9 
 12 Otto Laing                04 Roadrunners              14.32Q -2.0  8 
 13 Ancy Paul                 04 Neymour Athl             14.91Q +0.0 10 
 14 Ryan Taylor               04 The Heat TC              15.47Q -1.7  2 
 15 Jace Arnold               04 Boys Girls T             15.47Q -0.1  1 
 16 Justin Blake              04 Eca TC                   15.64Q -2.6  7 
 17 Jadan Williams            04 Metro Eagles             15.82Q -1.2  3 
 18 Andres Montes             04 Bayamon Club             15.98Q +0.0 11 
 19 Austin Brown              04 Eca TC                   16.16Q -2.5  9 
 20 Areek Grant               04 Hydel United             16.32Q +0.0  4 
 21 Michael Mcgee Jr          05 Tricity Rela             16.47Q -0.8  6 
 22 Ja'Keyse Graves           06 VA Beach Fla             17.65Q +0.0  5 
 23 Deont'e Cole              04 Alpha Omega              15.87q -2.0  8 
 24 Mark Messam               04 Eca TC                   16.12q +0.0 11 
 25 James Francis             04 Roadrunners              16.13  +0.0 10 
 26 Qurelle Hill              05 East End Tra             16.23  -2.6  7 
 27 Hubert Caliste            05 A Desire For             16.24  +0.0 11 
 28 Jonah Ruffin              05 Boys Girls T             16.31  -2.6  7 
 29 Mekhi Gusby               05 Running In E             16.33  +0.0 11 
 30 Navardo Burrows           04 Neymour Athl             16.36  -1.7  2 
 31 Justin Riser              04 Georgia Star             16.47  +0.0 10 
 32 Cedric Byrd Jr            04 C-Fields AC              16.50  -2.6  7 
 33 Pishon Haughton           06 Eca TC                   16.55  +0.0  4 
 34 Desi Dawkins              04 Above Xpecta             16.60  +0.0  4 
 35 Jamari Howard             05 Miami Pal Kn             16.63  -2.5  9 
 36 Xavier Williams           04 Boys Girls T             16.72  +0.0 11 
 37 Meshach Waugh             04 Hydel United             16.81  -2.6  7 
 38 Larrell Hadrick           04 Louisiana ST             16.83  -0.1  1 
 39 Aaron Session             04 Excelerators             16.84  +0.0 10 
 40 Hezekiah Moore            05 Neymour Athl             16.90  +0.0 10 
 41 Chance Whitfield          04 Cougar TC                16.94  -0.1  1 
 42 Dominic Palomino          04 Eca TC                   17.01  -1.2  3 
 43 Shadrach Waugh            04 Hydel United             17.03  -0.8  6 
 44 Cordall Brown             05 Trailblazers             17.04  +0.0 11 
 45 Ernest Campbell           05 Refugio Coun             17.19  -1.2  3 
 46 Pablo Carrasquillo        05 Bayamon Club             17.22  -2.5  9 
 47 Omari Rolle               05 Neymour Athl             17.37  -0.8  6 
 48 Kenton Kirkland           04 Running Forc             17.44  -2.0  8 
 49 Taimar Taylor             04 Roadrunners              17.50  -2.0  8 
 50 Phalon Perique            04 Marrero Troj             17.50  -2.5  9 
 51 Colin Jones               05 Cougar TC                17.53  -1.7  2 
 52 Kameron Shaffer           04 Louisiana El             17.70  +0.0  4 
 53 Macaih Pierre             04 Roadrunners              17.71  +0.0  4 
 54 Keshaun Sims              05 Miami Pal Kn             17.80  -0.8  6 
 55 Christian Hewling         04 Boys Girls T             17.86  +0.0 10 
 56 Quincy White              04 Greenville J             17.92  -2.5  9 
 57 Michael Igbinoghene       07 Alabama Stri             18.04  -1.2  3 
 58 James Morrow              05 St Pete Nitr             18.19  -2.5  9 
 59 Cameo Pinder              04 Neymour Athl             18.28  -0.8  6 
 60 Leonardo Taylor           05 Roadrunners              18.33  +0.0  5 
 61 Zamarie Kier              05 727 Youth TR             18.37  -0.8  6 
 62 Nathan Abrams             04 Living Water             18.37  -2.5  9 
 63 Jarron Greene             05 Remington Fl             18.62  +0.0 10 
 64 Cole Clark                05 Living Water             18.65  -1.2  3 
 65 Kejuan Hunter             06 Miami Pal Kn             18.73  +0.0  5 
 66 Reco Ingram               05 Lightning Bo             18.83  -1.2  3 
 67 Christopher Rodriguez     05 Refugio Coun             18.88  -0.1  1 
 68 Isaiah Evans              05 Full Speed A             18.88  -1.7  2 
 69 Tavario Cooper            05 Neymour Athl             18.96  -1.2  3 
 70 Carlo Johnson             07 Just Do It T             19.09  -1.7  2 
 71 Mkwawa Lorne              05 Overtake                 19.11  -2.0  8 
 72 David Brice               05 Neymour Athl             19.12  -1.7  2 
 73 Rysen Hooker              06 East End Tra             19.12  -2.0  8 
 74 Nicholaus Wray            06 East End Tra             19.13  -0.8  6 
 75 Jamarcus Parker           05 Blazin Raven             19.14  +0.0 10 
 76 Kolby Coleman             05 Marrero Troj             19.25  +0.0  5 
 77 Amari Marshall            06 Churchland T             19.38  +0.0  5 
 78 Deondre Deterville        04 Rockets AC               19.93  -1.7  2 
 79 Van Forbes Jr.            05 Neymour Athl             20.15  +0.0 11 
 80 Twyii Auguste             04 Rockets AC               20.52  -0.8  6 
 81 Alexander Loubeau         05 Boys Girls T             20.56  -0.1  1 
 82 Jasaani Becton            06 Churchland T             20.64  +0.0  5 
 83 Donovan Hood              06 Living Water             21.70  +0.0  4 
 84 Clifford Cooper Ine       07 Unattached               21.80  -0.1  1 
 85 Anthony Mervin            05 Fastlane                 22.54  -2.6  7 
 86 Trevor Roach              06 East End Tra             22.59  +0.0 11 
 87 De-Angelo Mills           04 Running In E             22.75  +0.0  5 
 88 Keshawn Johnson           07 Running In E             24.43  +0.0  5 
 89 Bruce Lynch               07 VA Beach Fla             27.18  -2.0  8 
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash Primary 8-under
========================================================================
   Club Natl: # 14.05  7/18/2010   Ashton Allen, Full Speed A                  
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Jordon Gouldbourne        04 Star Athleti             14.06Q  2.3  3 
  2 Bryson Ogletree           04 Cougar TC                14.75Q -1.1  1 
  3 Tarik Dacres              04 Eca TC                   14.77Q -0.2  2 
  4 Otto Laing                04 Roadrunners              14.37Q  2.3  3 
  5 Malcolm Williams          04 Roadrunners              15.10Q -1.1  1 
  6 Deont'e Cole              04 Alpha Omega              15.31Q -0.2  2 
  7 Ancy Paul                 04 Neymour Athl             14.74q  2.3  3 
  8 Sage Phillips             04 Marlboro Tra             14.90q  2.3  3 
  9 Nigel Henderson           04 Living Water             15.22  -1.1  1 
 10 Ethan Powell              04 Its Speed Dy             15.27   2.3  3 
 11 Jadan Williams            04 Metro Eagles             15.35  -0.2  2 
 12 Ryan Taylor               04 The Heat TC              15.48  -0.2  2 
 13 Alston Mcgee              05 Runnin On Fa             15.51  -0.2  2 
 14 Jace Arnold               04 Boys Girls T             15.68  -1.1  1 
 15 Austin Brown              04 Eca TC                   15.70   2.3  3 
 16 Jeyquan Smith             05 Manatee Must             15.82  -0.2  2 
 17 Andres Montes             04 Bayamon Club             15.88   2.3  3 
 18 Justin Blake              04 Eca TC                   15.91  -1.1  1 
 19 Mark Messam               04 Eca TC                   15.93   2.3  3 
 20 Zico Bennett              04 Hydel United             16.28  -0.2  2 
 21 Jeffery Jackson Jr.       04 Flight400 TC             16.53  -1.1  1 
 22 Michael Mcgee Jr          05 Tricity Rela             16.56  -1.1  1 
 23 Areek Grant               04 Hydel United             16.71  -0.2  2 
 24 Ja'Keyse Graves           06 VA Beach Fla             17.27  -1.1  1 
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash Primary 8-under
=====================================================================
   Club Natl: # 14.05  7/18/2010   Ashton Allen, Full Speed A                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Jordon Gouldbourne        04 Star Athleti             14.16   0.2 
  2 Tarik Dacres              04 Eca TC                   14.52   0.2 
  3 Otto Laing                04 Roadrunners              14.67   0.2 
  4 Bryson Ogletree           04 Cougar TC                14.88   0.2 
  5 Sage Phillips             04 Marlboro Tra             15.00   0.2 
  6 Ancy Paul                 04 Neymour Athl             15.20   0.2 
  7 Malcolm Williams          04 Roadrunners              15.28   0.2 
  8 Deont'e Cole              04 Alpha Omega              15.49   0.2 
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash Sub-Bantam 9 years
========================================================================
   Club Natl: # 13.99  1999        D'Ambour Lewis, TEAM FOCUS                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Saraiah Walkes            03 Florida Expr             14.25Q +0.0  5 
  2 Alaa Mcclain              03 Titans TC In             14.59Q -1.8  3 
  3 Alexia Barnes             03 Press Park T             14.94Q -3.0  2 
  4 Kyani Tyson               03 VA Beach Fla             15.42Q -1.9  4 
  5 Jaedyn Smith              03 Running For              15.52Q -2.7  6 
  6 Danchell Johnson          03 Press Park T             15.62Q +0.0  1 
  7 Jordan Hardy              03 Hampton City             14.68Q -1.8  3 
  8 Kassidy Talley            03 Runnin On Fa             15.45Q +0.0  5 
  9 Kayleigh Washington       03 Fastlane                 15.47Q -1.9  4 
  9 Alexis Graham             03 Manatee Must             15.47Q -3.0  2 
 11 Brianna Flake             03 Phase 1 Trac             15.70Q +0.0  1 
 12 Keturah Bulford Trott     03 Trojans TC               15.98Q -2.7  6 
 13 Jayla Greene              03 Running For              15.59q -1.8  3 
 14 Zamia Stelly              03 VA Beach Fla             15.60q -1.9  4 
 15 Mia Mingo                 03 Burlington T             15.76q -1.8  3 
 16 Klarke Richardson         03 Brunswick Bl             15.99q -3.0  2 
 17 Jade Atkins               03 Evolution Sp             16.06q -2.7  6 
 18 Tyrielle Hunter           03 Press Park T             16.07q -3.0  2 
 19 Shany'A Smiley            03 Brunswick Bl             16.10q +0.0  5 
 20 Janaii Williams           03 Rockets AC               16.15q +0.0  5 
 21 Tania Bolden              03 Florida East             16.16q +0.0  1 
 22 Ashari Beauford           03 Evolution Sp             16.22q -2.7  6 
 23 Da'Lani Miller            03 Florida Expr             16.25q +0.0  1 
 24 Tanisha Floyd             03 Unattached               16.27q +0.0  5 
 25 Dymond Ragland            03 Living Water             16.28q +0.0  5 
 26 Christelle Paul           03 Rockets AC               16.32q -1.9  4 
 27 Claris Burrows            03 Trojans TC               16.37q -1.9  4 
 28 Kiarijon Whitfield        03 Brunswick Bl             16.43  -2.7  6 
 29 Taliyah Mizell            03 G-Force                  16.66  -1.8  3 
 30 Jaleah Rhett              03 Brunswick Bl             16.77  -1.9  4 
 31 Danasia Toney             03 Unattached               16.86  -1.9  4 
 32 Tamiyah Wiggins           03 Vero Strider             16.92  +0.0  1 
 33 Andrea Rodriguez          03 Puerto Rico              16.95  -1.8  3 
 34 Jaleere' Nixon            03 Brunswick Bl             17.04  +0.0  5 
 35 Kelis Boutte              03 New Iberia Y             17.04  -2.7  6 
 36 Jahnaye Baroulette        03 Florida Elit             17.16  -2.7  6 
 37 Amira Noble               03 East End Tra             17.23  +0.0  1 
 38 Madison Fails             03 Southfield M             17.25  -1.8  3 
 39 Evianna Zoffer            03 Vero Strider             17.32  -2.7  6 
 40 Zariah Kier               03 727 Youth TR             17.44  -3.0  2 
 41 Sarah Mcduffie            03 Lightning Sp             18.99  -3.0  2 
 42 Logan Gray                03 Express Lane             19.92  -3.0  2 
 43 Kaylah Hutchinson         03 Metro Eagles             20.13  -3.0  2 
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash Sub-Bantam 9 years
========================================================================
   Club Natl: # 13.99  1999        D'Ambour Lewis, TEAM FOCUS                  
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Alaa Mcclain              03 Titans TC In             14.55Q  0.1  2 
  2 Saraiah Walkes            03 Florida Expr             14.55Q +0.0  3 
  3 Alexia Barnes             03 Press Park T             14.59Q -0.1  1 
  4 Alexis Graham             03 Manatee Must             14.96Q -0.1  1 
  5 Jordan Hardy              03 Hampton City             15.19Q +0.0  3 
  6 Brianna Flake             03 Phase 1 Trac             15.40Q  0.1  2 
  7 Makayla Johnson           03 Lightning Bo             15.13q -0.1  1 
  8 Mia Mingo                 03 Burlington T             15.27q -0.1  1 
  9 Jaedyn Smith              03 Running For              15.41   0.1  2 
 10 Kyani Tyson               03 VA Beach Fla             15.57  -0.1  1 
 11 Danchell Johnson          03 Press Park T             15.61  +0.0  3 
 12 Klarke Richardson         03 Brunswick Bl             15.72  -0.1  1 
 13 Zamia Stelly              03 VA Beach Fla             15.86   0.1  2 
 14 Tania Bolden              03 Florida East             15.89  -0.1  1 
 15 Tyrielle Hunter           03 Press Park T             15.89  +0.0  3 
 16 Kayleigh Washington       03 Fastlane                 15.92  -0.1  1 
 17 Da'Lani Miller            03 Florida Expr             16.10   0.1  2 
 18 Keturah Bulford Trott     03 Trojans TC               16.10  +0.0  3 
 19 Jayla Greene              03 Running For              16.11  +0.0  3 
 20 Jade Atkins               03 Evolution Sp             16.13   0.1  2 
 21 Ashari Beauford           03 Evolution Sp             16.14  -0.1  1 
 22 Shany'A Smiley            03 Brunswick Bl             16.25  +0.0  3 
 23 Kassidy Talley            03 Runnin On Fa             16.37   0.1  2 
 24 Janaii Williams           03 Rockets AC               16.88   0.1  2 
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash Sub-Bantam 9 years
=====================================================================
   Club Natl: # 13.99  1999        D'Ambour Lewis, TEAM FOCUS                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Alaa Mcclain              03 Titans TC In             14.10  -1.0 
  2 Saraiah Walkes            03 Florida Expr             14.21  -1.0 
  3 Alexia Barnes             03 Press Park T             14.48  -1.0 
  4 Jordan Hardy              03 Hampton City             14.97  -1.0 
  5 Alexis Graham             03 Manatee Must             15.11  -1.0 
  6 Brianna Flake             03 Phase 1 Trac             15.43  -1.0 
  7 Mia Mingo                 03 Burlington T             15.54  -1.0 
  8 Makayla Johnson           03 Lightning Bo             15.66  -1.0 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash Sub-Bantam 9 years
========================================================================
   Club Natl: # 13.35  7/16/2011   Ashton Allen, Living Water                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Gabriel Ervin             03 Lightning Sp             13.98Q -3.0  5 
  2 Jayden Govia              03 Florida Elit             14.43Q -0.7  3 
  3 Kirk Stewart              03 Miami Garden             14.47Q +0.0  1 
  4 Tauheed Ferguson          03 Jackrabbit T             14.52Q -1.9  6 
  5 Dallas Deas               03 The Heat TC              14.61Q -1.2  2 
  6 Nelson Taylor             03 727 Youth TR             15.05Q -1.9  4 
  7 Akeem Richards            03 Hydel United             14.55Q -0.7  3 
  8 Eddie Bradford            03 Greer All-St             14.67Q -3.0  5 
  9 Jonathan Moore            03 Neymour Athl             14.78Q -1.2  2 
 10 Tavon Williams            03 Bronx Tigers             14.82Q -1.9  6 
 11 Jermaine Haley            03 Neymour Athl             15.10Q -1.9  4 
 12 Miguel Charlery           03 Rockets AC               15.23Q +0.0  1 
 13 Julius Bolden             03 Unattached               14.59q -0.7  3 
 14 Markevus Jackson          03 Star Athleti             14.99q -1.2  2 
 15 Peyton Woodson            03 Virginia Pro             15.13q -1.2  2 
 16 Rajauhn Sancho            03 The Tallahas             15.18q -1.2  2 
 17 Kobe Collins              03 Airo Athleti             15.19q -1.9  6 
 18 Anthony Nash              03 Express Lane             15.25q +0.0  1 
 19 Chanin Griffith           03 Greenville J             15.27q -0.7  3 
 20 Trent Henry               03 Miami Pal Kn             15.31q -1.9  6 
 21 Jevan Prindle             03 Epitome                  15.33q -1.9  6 
 22 Harrison Robinson         03 Jacksonville             15.34q -1.2  2 
 23 Jamari Gaines             03 Evolution Sp             15.46q -1.9  4 
 24 Avery Adderley            03 Roadrunners              15.56q -3.0  5 
 25 Damir Toney               03 Unattached               15.61  -3.0  5 
 26 James Evans               03 Phase 1 Trac             15.63  -1.9  6 
 27 Peter Calvin              03 Hydel United             15.68  -0.7  3 
 28 Shaun Evering             03 Overtake                 15.69  -0.7  3 
 29 Justin Wilson             03 Jackrabbit T             15.72  +0.0  1 
 30 Ronald White              03 Wings Of An              15.74  +0.0  1 
 31 Terrence Fagan            03 Hydel United             15.90  -1.2  2 
 32 Kylan Nuekirk             03 Running In E             15.93  -1.9  4 
 33 Jonathan Bailey           03 Excelerators             16.00  -3.0  5 
 34 Ricardo Tucker Jr         03 Trojans TC               16.04  -3.0  5 
 35 Henry Humphries           03 Running In E             16.09  +0.0  1 
 36 Austin Chiles             03 The Heat TC              16.21  -1.9  6 
 37 Garren Haynes             03 Corefit TC               16.25  -0.7  3 
 38 Ian Jolly                 03 Phase 1 Trac             16.46  -1.9  4 
 39 Latavien Dyles            03 Unattached               16.47  -1.9  4 
 40 Eric Jones                03 Jackrabbit T             16.49  -3.0  5 
 41 Viliami Fox               03 Evolution Sp             16.95  -1.2  2 
 42 Johnathan Lucas           03 Tallahassee              17.32  -1.9  6 
 43 Maxwell Bernitt           03 727 Youth TR             17.39  +0.0  1 
 44 Uriel Maldonado           03 Bayamon Club             17.89  -1.9  4 
 45 Ian Hernandez             03 Bayamon Club             17.91  -3.0  5 
 46 Dante Sandiford           03 Rockets AC               18.53  -0.7  3 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash Sub-Bantam 9 years
========================================================================
   Club Natl: # 13.35  7/16/2011   Ashton Allen, Living Water                  
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Gabriel Ervin             03 Lightning Sp             13.73Q -0.6  3 
  2 Eddie Bradford            03 Greer All-St             14.38Q -1.1  2 
  3 Kirk Stewart              03 Miami Garden             14.73Q -1.9  1 
  4 Akeem Richards            03 Hydel United             14.45Q -0.6  3 
  5 Dallas Deas               03 The Heat TC              14.51Q -1.1  2 
  6 Tauheed Ferguson          03 Jackrabbit T             14.97Q -1.9  1 
  7 Julius Bolden             03 Unattached               14.55q -0.6  3 
  8 Nelson Taylor             03 727 Youth TR             14.79q -0.6  3 
  9 Jayden Govia              03 Florida Elit             14.82  -1.1  2 
 10 Markevus Jackson          03 Star Athleti             14.90  -1.1  2 
 11 Tavon Williams            03 Bronx Tigers             15.01  -1.9  1 
 12 Miguel Charlery           03 Rockets AC               15.18  -0.6  3 
 13 Peyton Woodson            03 Virginia Pro             15.21  -1.9  1 
 14 Jonathan Moore            03 Neymour Athl             15.23  -1.9  1 
 15 Chanin Griffith           03 Greenville J             15.24  -0.6  3 
 16 Jevan Prindle             03 Epitome                  15.33  -1.9  1 
 17 Jermaine Haley            03 Neymour Athl             15.34  -1.1  2 
 18 Anthony Nash              03 Express Lane             15.36  -0.6  3 
 19 Rajauhn Sancho            03 The Tallahas             15.39  -1.9  1 
 20 Avery Adderley            03 Roadrunners              15.43  -0.6  3 
 21 Kobe Collins              03 Airo Athleti             15.47  -1.1  2 
 22 Jamari Gaines             03 Evolution Sp             15.53  -1.1  2 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash Sub-Bantam 9 years
=====================================================================
   Club Natl: # 13.35  7/16/2011   Ashton Allen, Living Water                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Gabriel Ervin             03 Lightning Sp             13.69  -1.1 
  2 Kirk Stewart              03 Miami Garden             14.16  -1.1 
  3 Eddie Bradford            03 Greer All-St             14.43  -1.1 
  4 Akeem Richards            03 Hydel United             14.47  -1.1 
  5 Dallas Deas               03 The Heat TC              14.62  -1.1 
  6 Tauheed Ferguson          03 Jackrabbit T             14.72  -1.1 
  7 Nelson Taylor             03 727 Youth TR             14.77  -1.1  14.767
  8 Julius Bolden             03 Unattached               14.77  -1.1  14.770
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Bantam 10 years
========================================================================
   Club Natl: # 13.39  7/4/2008    Skaydrah Woods, Pompano Xpress              
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Briana Williams           02 Miramar Opti             13.67Q -1.7  8 
  2 Zyquell Polhill           02 Lightning Bo             14.07Q -2.1  6 
  3 Hannah Douglas            02 Evolution Sp             14.09Q -1.0  5 
  4 Kimberly Harris           02 Jackrabbit T             14.12Q -1.8  1 
  5 Trinity Flagler           02 All Heart TC             14.20Q -1.8  7 
  6 Shaniya Benjamin          02 Corefit TC               14.22Q -1.5  4 
  7 Jada Bell                 02 Miramar Opti             14.40Q +0.0  3 
  8 Jamilah Johnson           02 Metro Eagles             14.49Q -1.4  2 
  9 Kyndell Burrows           02 Running For              14.10Q -1.7  8 
 10 Lamaria Washington        02 Main Attrack             14.24Q -2.1  6 
 11 Ahzyah Hinton             02 Churchland T             14.25Q -1.8  1 
 12 Miracle Tillman           02 Florida Elit             14.31Q -1.0  5 
 13 Hope Evans                02 Full Speed A             14.34Q -1.5  4 
 14 Kyasia Tyson              02 VA Beach Fla             14.61Q +0.0  3 
 15 Kai'Lyn Kirkland          02 Running Forc             14.61Q -1.8  7 
 16 Taelor Barnes             02 Tallahassee              14.77Q -1.4  2 
 17 Jadaja Baxter             02 All Heart TC             14.50q -1.0  5 
 18 Ravyn Jackson             02 Unattached               14.75q +0.0  3 
 19 Tianna Williams           02 New Orleans              14.81q -1.8  7 
 20 Nia Lytch                 02 Jaguar TC                14.82q +0.0  3 
 21 Ryan Jackson              02 Titans TC In             14.92q -1.8  7 
 22 Breshauna Gordon          02 Express Lane             14.96q +0.0  3 
 23 Shavanti Salter           02 Manatee Must             15.02q -1.8  7 
 24 Natalie Gibson            02 Jaguar TC                15.04q -1.0  5 
 25 Tea Harris                02 New Era TC               15.09  -1.5  4 
 26 Frances Owoh              02 Cyo NY                   15.28  +0.0  3 
 27 Gai'Ona Boyd              02 Express Lane             15.30  -1.8  1 
 28 Nylah Knox                02 VA Beach Fla             15.31  -1.8  1 
 29 Tameria Brown             02 Manatee Must             15.34  -1.8  1 
 30 Shaunece Benjamin         02 Express Lane             15.34  -1.0  5 
 31 Jada Parker               02 Blazin Raven             15.37  -1.4  2 
 32 Dayna Cohen               02 Overtake                 15.51  -2.1  6 
 33 Amoy Mcfarlane            02 Hydel United             15.53  -1.7  8 
 34 Tatyana Huyler            02 Roadrunners              15.66  +0.0  3 
 35 Dakazza Hernandez         02 Neymour Athl             15.66  -1.8  7 
 36 Tyrese Sands              02 Unattached               15.85  -1.5  4 
 37 Sohmer Davis              02 Virginia Pro             15.86  -1.5  4 
 38 Narissa Cooper            02 Neymour Athl             15.87  -1.5  4 
 39 Tikerrah Sherrod          02 VA Beach Fla             15.88  -1.8  7 
 40 Terojernae Duncombe       02 Neymour Athl             15.88  -1.7  8 
 41 Shanya Luke               02 Phase 1 Trac             15.93  -1.0  5 
 42 Courtney Kelly            02 Florida Elit             16.01  -1.0  5 
 43 Arnessia Wake             02 East End Tra             16.04  -2.1  6 
 44 Yahthaliah Burnett        02 Overtake                 16.06  -1.8  1 
 45 Mirialy Rivera            02 Bayamon Club             16.16  -1.8  1 
 46 Calyn Colquitt            02 All Heart TC             16.16  +0.0  3 
 47 Nia Williamson            02 East End Tra             16.32  -1.5  4 
 48 Aja Taylor                02 Full Speed A             16.33  -2.1  6 
 49 Khamya Baldwin            02 Churchland T             16.43  -2.1  6 
 50 Amahri Edwards            02 Churchland T             16.91  -1.8  1 
 51 Selah Norris              02 The Fast Fur             16.94  -1.7  8 
 52 Chandris Glenn            02 Runnin On Fa             16.98  -1.7  8 
 53 Elizabeth Dawson          02 Florida Expr             17.15  -2.1  6 
 54 Jessenia Gosin            02 Running Tige             17.25  -1.0  5 
 55 Makayla Hardeman          02 Georgia Star             17.30  -1.0  5 
 56 Samantha Schreiber        02 Mays Landing             17.39  -2.1  6 
 57 Niya Butler               02 Living Water             17.44  -1.5  4 
 58 Jada Jones                02 VA Beach Fla             17.58  -1.8  7 
 59 Kadeshia Gibson           02 Neymour Athl             17.61  -1.7  8 
 60 Kya Leitzsey              02 Runnin On Fa             17.65  -1.8  7 
 61 Kivanna Whaley            02 Mays Landing             18.21  -2.1  6 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Bantam 10 years
========================================================================
   Club Natl: # 13.39  7/4/2008    Skaydrah Woods, Pompano Xpress              
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Briana Williams           02 Miramar Opti             13.69Q -1.3  3 
  2 Trinity Flagler           02 All Heart TC             13.76Q -0.1  2 
  3 Kimberly Harris           02 Jackrabbit T             13.96Q -0.2  1 
  4 Zyquell Polhill           02 Lightning Bo             13.94Q -0.1  2 
  5 Kyndell Burrows           02 Running For              14.19Q -0.2  1 
  6 Miracle Tillman           02 Florida Elit             14.47Q -1.3  3 
  7 Hannah Douglas            02 Evolution Sp             14.30q -0.2  1 
  8 Kai'Lyn Kirkland          02 Running Forc             14.48q -0.2  1 
  9 Shaniya Benjamin          02 Corefit TC               14.50  -1.3  3 
 10 Jamilah Johnson           02 Metro Eagles             14.50  -0.1  2 
 11 Ryan Jackson              02 Titans TC In             14.56  -0.2  1 
 12 Lamaria Washington        02 Main Attrack             14.57  -0.2  1 
 13 Ahzyah Hinton             02 Churchland T             14.61  -0.1  2 
 14 Jadaja Baxter             02 All Heart TC             14.66  -0.1  2 
 15 Jada Bell                 02 Miramar Opti             14.69  -1.3  3 
 16 Hope Evans                02 Full Speed A             14.76  -1.3  3 
 17 Kyasia Tyson              02 VA Beach Fla             14.94  -0.1  2 
 18 Tianna Williams           02 New Orleans              15.01  -1.3  3 
 19 Shavanti Salter           02 Manatee Must             15.16  -0.1  2 
 20 Breshauna Gordon          02 Express Lane             15.27  -0.2  1 
 21 Natalie Gibson            02 Jaguar TC                15.29  -1.3  3 
 22 Taelor Barnes             02 Tallahassee              15.31  -0.2  1 
 23 Nia Lytch                 02 Jaguar TC                15.39  -0.1  2 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Bantam 10 years
=====================================================================
   Club Natl: # 13.39  7/4/2008    Skaydrah Woods, Pompano Xpress              
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Briana Williams           02 Miramar Opti             13.17# -0.4 
  2 Trinity Flagler           02 All Heart TC             13.58  -0.4 
  3 Kimberly Harris           02 Jackrabbit T             13.87  -0.4 
  4 Zyquell Polhill           02 Lightning Bo             14.06  -0.4 
  5 Kyndell Burrows           02 Running For              14.12  -0.4 
  6 Miracle Tillman           02 Florida Elit             14.33  -0.4 
  7 Kai'Lyn Kirkland          02 Running Forc             14.34  -0.4 
  8 Hannah Douglas            02 Evolution Sp             14.36  -0.4 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash Bantam 10 years
========================================================================
   Club Natl: # 12.88  7/11/2012   Ashton Allen, Living Water                  
   Club Natl: # 12.88  7/11/2012   Ashton Allen, Living Water                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ashton Allen              02 Living Water           # 12.88Q  0.9  6 
  2 Brian Brewton             02 South Dade E             13.35Q +0.0  5 
  3 Ryan Willie               02 Living Water             13.56Q  0.4  4 
  4 Willie Floyd              02 Miami Garden             13.72Q -2.6  2 
  5 Kevin Carrasquillo        02 Puerto Rico              13.87Q  0.8  3 
  6 Jaiden Wesley             02 VA Beach Fla             13.89Q -3.3  1 
  7 Rahjai Harris             02 Runnin On Fa             13.67Q  0.9  6 
  8 Kristopher McDonald       02 Eca TC                   13.76Q +0.0  5 
  9 Quinton Reese             02 The Heat TC              13.77Q -2.6  2 
 10 Mytheron Williams         02 Lightning Bo             13.86Q  0.4  4 
 11 Timothy Lee               02 Eca TC                   13.95Q  0.8  3 
 12 Ivan Yates                02 The Heat TC              14.45Q -3.3  1 
 13 Julian Pickens            02 Peach Valley             14.21q -2.6  2 
 14 Jonathan Haughton         02 Eca TC                   14.22q  0.4  4 
 15 Ian Bellinger             02 Star Track T             14.25q -2.6  2 
 16 Drew Smith                02 Southside Pi             14.26q -2.6  2 
 17 Maximus Campbell          02 Florida Flig             14.33q  0.8  3 
 18 Julian Bumper             02 The Heat TC              14.37q  0.8  3 
 19 Jalen Bouknight           02 Living Water             14.39q  0.9  6 
 20 Breiland Anderson         02 513 Elite                14.61q  0.8  3 
 21 Devon Alexander           02 Rockets AC               14.62q  0.4  4 
 22 Kellen Newman             02 513 Elite                14.66q -3.3  1 
 23 Shamar Mansion            02 East End Tra             14.75q  0.4  4 
 24 Cameron Selders           02 Savannah Cha             14.77q +0.0  5 
 25 Corey Barnes              02 Lakeland Inc             14.85q  0.9  6 
 26 Jerell Lee                02 Unattached               15.04q +0.0  5 
 26 Andrew Davis              02 Above Xpecta             15.04q  0.9  6 
 28 Asa Donnelly              02 Rockets AC               15.09   0.9  6 
 29 Deshaun Dawkins           02 Above Xpecta             15.26  -3.3  1 
 30 Daveon Franklin           02 Norfolk Real             15.28   0.8  3 
 31 Zyhyn Mccullough          02 Evolution Sp             15.32   0.4  4 
 32 Jackson Morrow            02 Unattached               15.51  +0.0  5 
 33 Antonio Jackson           02 Evolution Sp             15.59   0.8  3 
 34 Christian Greene          02 Ashburn Elit             16.05   0.9  6 
 35 Evan Smalls               02 Manatee Must             16.09  -2.6  2 
 36 Derrick Feaster II        02 C-Fields AC              16.19  -3.3  1 
 37 Tony Canfall              02 St Pete Nitr             16.36  +0.0  5 
 38 Montain Jordan            02 Suffolk Star             16.38  -3.3  1 
 39 Myles Pittman             02 The Heat TC              16.48  -2.6  2 
 40 Noble James               02 Metro Eagles             16.57   0.9  6 
 41 Jawuan Archie             02 Next Level T             16.59   0.9  6 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash Bantam 10 years
========================================================================
   Club Natl: # 12.88  7/11/2012   Ashton Allen, Living Water                  
   Club Natl: # 12.88  7/11/2012   Ashton Allen, Living Water                  
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Ashton Allen              02 Living Water             13.24Q -2.7  3 
  2 Brian Brewton             02 South Dade E             13.69Q -2.5  2 
  3 Ryan Willie               02 Living Water             13.85Q -1.8  1 
  4 Willie Floyd              02 Miami Garden             13.87Q -1.8  1 
  5 Kevin Carrasquillo        02 Puerto Rico              13.89Q -2.5  2 
  6 Jaiden Wesley             02 VA Beach Fla             13.91Q -2.7  3 
  7 Quinton Reese             02 The Heat TC              13.93q -1.8  1 
  8 Rahjai Harris             02 Runnin On Fa             13.93q -2.7  3 
  9 Kaheem Francis            02 Hydel United             14.12  -2.5  2 
 10 Ivan Yates                02 The Heat TC              14.30  -2.7  3 
 11 Drew Smith                02 Southside Pi             14.31  -1.8  1 
 12 Mytheron Williams         02 Lightning Bo             14.33  -1.8  1 
 13 Timothy Lee               02 Eca TC                   14.41  -2.5  2 
 14 Ian Bellinger             02 Star Track T             14.42  -1.8  1 
 15 Kristopher McDonald       02 Eca TC                   14.48  -2.5  2 
 15 Devon Alexander           02 Rockets AC               14.48  -1.8  1 
 17 Julian Pickens            02 Peach Valley             14.53  -2.7  3 
 18 Kellen Newman             02 513 Elite                14.57  -1.8  1 
 19 Jonathan Haughton         02 Eca TC                   14.62  -2.5  2 
 20 Julian Bumper             02 The Heat TC              14.72  -2.7  3 
 21 Jalen Bouknight           02 Living Water             14.75  -2.7  3 
 22 Shamar Mansion            02 East End Tra             14.84  -2.5  2 
 23 Breiland Anderson         02 513 Elite                15.00  -2.5  2 
 24 Cameron Selders           02 Savannah Cha             15.06  -2.7  3 
 25 Zion Bennett              02 Hydel United             15.09  -1.8  1 
 26 Maximus Campbell          02 Florida Flig             15.11  -2.5  2 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash Bantam 10 years
=====================================================================
   Club Natl: # 12.88  7/11/2012   Ashton Allen, Living Water                  
   Club Natl: # 12.88  7/11/2012   Ashton Allen, Living Water                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ashton Allen              02 Living Water             12.93  -0.8 
  2 Brian Brewton             02 South Dade E             13.34  -0.8 
  3 Ryan Willie               02 Living Water             13.50  -0.8 
  4 Jaiden Wesley             02 VA Beach Fla             13.55  -0.8 
  5 Willie Floyd              02 Miami Garden             13.58  -0.8 
  6 Kevin Carrasquillo        02 Puerto Rico              13.71  -0.8 
  7 Quinton Reese             02 The Heat TC              13.79  -0.8 
  8 Rahjai Harris             02 Runnin On Fa             13.81  -0.8 
 
Event 7  Girls 100 Meter Dash Sub-Midget 11 years
========================================================================
   Club Natl: # 12.89  7/4/2008    Brittny Ellis, Unattached                   
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Hope Igbinoghene          01 Alabama Stri             13.58Q  1.3  3 
  2 Lillian Williams          01 Jaguar TC                13.71Q  0.8  5 
  3 Alexis Banks              01 Churchland T             13.75Q  0.9  2 
  4 Jeanae Robinson           01 Eca TC                   13.83Q  0.4  1 
  5 Chereece Mcewan           01 1st Coast TC             13.98Q  1.1  4 
  6 Dymond West               01 Down South S             14.37Q  0.7  6 
  7 Tori Carroll              01 Unattached               13.81Q  1.3  3 
  8 Daisha Petty              01 Southside Pi             13.88Q  0.9  2 
  9 Jazmine Tilmon            01 Norfolk Real             13.97Q  0.8  5 
 10 Jasmine Jones             01 Jackrabbit T             14.01Q  0.4  1 
 11 Debrielle Williams        01 Team Blaze               14.11Q  1.1  4 
 12 Dabria Hines              01 Flight400 TC             14.48Q  0.7  6 
 13 Savannah Bray             01 The Heat TC              14.36q  0.8  5 
 14 Samaria Ferguson          01 Florida Elit             14.37q  1.1  4 
 15 Alexia Rolle              01 Unattached               14.41q  0.4  1 
 16 Diamond Milton            01 New Orleans              14.51q  1.1  4 
 17 Elis Matos                01 Puerto Rico              14.51q  1.3  3 
 18 Tre'Breh Scott-Mckoy      01 Churchland T             14.51q  0.9  2 
 19 Sinai Lee                 01 Break Away T             14.53q  0.8  5 
 20 Mikaila Larmond           01 Jackrabbit T             14.67q  0.7  6 
 21 Malea Sharps              01 Living Water             14.68q  1.3  3 
 22 Ni'Kaia Cone              01 Running In E             14.89q  1.1  4 
 23 Jhayda Sykes              01 Running Forc             15.01q  0.4  1 
 24 Lily Flynn                01 Cyo NY                   15.04q  0.7  6 
 25 Kennedy Richardson        01 Brunswick Bl             15.06q  0.9  2 
 26 Amaris Robinson           01 Running For              15.21q  0.4  1 
 27 Tamia Beaver              01 Virginia Pro             15.39q  0.9  2 
 28 Kiara Bullock             01 Fort Belvoir             15.61   1.1  4 
 29 Alexa Valenzuela          01 Refugio Coun             15.69   1.3  3 
 30 Brenae Neely              01 Roadrunners              15.81   0.9  2 
 31 Tiffiny Dawson            01 Bronx Tigers             15.86   0.7  6 
 32 Parris Beauford           01 Evolution Sp             15.95   0.4  1 
 33 Alexis Saddler            01 Mays Landing             16.15   1.3  3 
 34 Maggie Fort               01 Cyo NY                   16.29   1.3  3 
 35 Dariana Ozuna             01 Puerto Rico              16.34   0.9  2 
 36 Jasmine Garcia            01 Houston Syne             16.94   0.7  6 
 37 A'Mari Cobb               01 St Charles S             17.60   1.1  4 
 38 Jessica Sparks            01 East End Tra             18.67   0.8  5 
 
Event 7  Girls 100 Meter Dash Sub-Midget 11 years
========================================================================
   Club Natl: # 12.89  7/4/2008    Brittny Ellis, Unattached                   
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Jasmine Jones             01 Jackrabbit T             13.85Q -0.8  1 
  2 Hope Igbinoghene          01 Alabama Stri             13.95Q -2.3  3 
  3 Lillian Williams          01 Jaguar TC                14.04Q -2.0  2 
  4 Alexis Banks              01 Churchland T             13.90Q -0.8  1 
  5 Daisha Petty              01 Southside Pi             14.06Q -2.0  2 
  6 Dymond West               01 Down South S             14.09Q -2.3  3 
  7 Jazmine Tilmon            01 Norfolk Real             13.92q -0.8  1 
  8 Jeanae Robinson           01 Eca TC                   14.08q -0.8  1 
  9 Tori Carroll              01 Unattached               14.17  -2.3  3 
 10 Savannah Bray             01 The Heat TC              14.20  -2.3  3 
 11 Chereece Mcewan           01 1st Coast TC             14.26  -2.0  2 
 12 Samaria Ferguson          01 Florida Elit             14.46  -2.0  2 
 13 Alexia Rolle              01 Unattached               14.46  -0.8  1 
 14 Debrielle Williams        01 Team Blaze               14.54  -2.0  2 
 15 Sinai Lee                 01 Break Away T             14.79  -2.3  3 
 16 Diamond Milton            01 New Orleans              14.85  -0.8  1 
 17 Malea Sharps              01 Living Water             14.93  -0.8  1 
 18 Mikaila Larmond           01 Jackrabbit T             14.93  -2.0  2 
 19 Jhayda Sykes              01 Running Forc             15.06  -2.0  2 
 20 Elis Matos                01 Puerto Rico              15.07  -2.0  2 
 21 Dabria Hines              01 Flight400 TC             15.07  -2.3  3 
 22 Tre'Breh Scott-Mckoy      01 Churchland T             15.10  -2.3  3 
 23 Lily Flynn                01 Cyo NY                   15.27  -2.3  3 
 24 Ni'Kaia Cone              01 Running In E             15.29  -0.8  1 
 25 Jasmine Garcia            01 Houston Syne             15.87  -2.0  2 
 
Event 7  Girls 100 Meter Dash Sub-Midget 11 years
=====================================================================
   Club Natl: # 12.89  7/4/2008    Brittny Ellis, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Hope Igbinoghene          01 Alabama Stri             13.73  -0.4 
  2 Jasmine Jones             01 Jackrabbit T             13.79  -0.4 
  3 Alexis Banks              01 Churchland T             13.99  -0.4 
  4 Daisha Petty              01 Southside Pi             14.00  -0.4 
  5 Dymond West               01 Down South S             14.02  -0.4 
  6 Jeanae Robinson           01 Eca TC                   14.07  -0.4 
  7 Jazmine Tilmon            01 Norfolk Real             14.10  -0.4 
  8 Lillian Williams          01 Jaguar TC                14.13  -0.4 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Sub-Midget 11 years
========================================================================
   Club Natl: # 12.70  7/3/2007    Derek Armstrong, Westbury Track             
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Caleb Dean                01 Living Water             13.14Q  1.3  6 
  2 David Petty III           01 Southside Pi             13.24Q  0.7  3 
  3 Deeshari Keith            01 Florida East             13.38Q +0.0  7 
  4 Jaylon Carlies            01 Evolution Sp             13.43Q  0.9  4 
  5 Mark Davis                01 Manatee Must             13.46Q  0.8  2 
  6 Jaren Holmes              01 Virginia Pro             13.47Q  0.9  5 
  7 Gerald Tillman            01 Mark Trail F             13.79Q  1.3  1 
  8 Myles Wilson              01 Miramar Opti             13.51Q  0.9  5 
  9 Raekwon Starks            01 New Era TC               13.53Q  0.8  2 
 10 Derrick Bennett           01 Evolution Sp             13.70Q  1.3  6 
 11 Adrian Hood               01 Living Water             13.82Q  0.7  3 
 12 Jamare Benjamin           01 Express Lane             13.87Q  0.9  4 
 13 Tre' Buchanan             01 Neymour Athl             13.95Q  1.3  1 
 14 Joshua Guilford           01 Evolution Sp             14.70Q +0.0  7 
 15 Thaddeus Weston           01 New Era TC               13.88q  1.3  6 
 16 Aristotle Brookins        01 Trailblazers             13.89q  0.7  3 
 17 Javonte' Harding          01 VA Beach Fla             13.92q  0.8  2 
 18 Jaden Queen               01 Living Water             13.95q  0.9  4 
 19 Jessie Parson             01 Living Water             14.02q  1.3  6 
 20 Pablo Vergara             01 Bayamon Club             14.03q  0.8  2 
 21 Christophe Lisle          01 Hydel United             14.05q  0.7  3 
 22 Dalen Hurd                01 Unattached               14.10q  1.3  1 
 23 Xavier Jones              01 Team Blaze               14.15q  1.3  1 
 24 Zachary Charles           01 Xtreme Veloc             14.25q  0.8  2 
 25 Pashaad Bethea            01 Running In E             14.29   0.8  2 
 26 Malik Wiggins-Johnson     01 VA Beach Fla             14.39   0.9  4 
 27 Christian Paglia          01 Cyo NY                   14.46   0.8  2 
 28 Mekal Fuller              01 Xtreme Veloc             14.63   0.9  5 
 29 Isaiah Whaley             01 Mays Landing             14.72   0.9  5 
 30 Warren Curry              01 Florida Elit             14.90   1.3  6 
 31 Sylis Raiford             01 Mays Landing             14.94   0.7  3 
 32 Donovan Bernitt           01 727 Youth TR             14.96   1.3  1 
 33 Tyler Faison              01 Full Speed A             15.00   0.9  4 
 34 Jamon Toney               01 New Era TC               15.09   0.9  5 
 35 Jett Isley                01 1st Coast TC             15.17   1.3  1 
 36 Adam Love                 01 East Cobb Ch             15.21   0.7  3 
 37 Jacarrie George           01 Virginia Pro             15.33   1.3  1 
 38 Jaren Brooks-Ficarra      01 East End Tra             15.36   1.3  6 
 39 Jeremiah Hardy            01 All Heart TC             15.41  +0.0  7 
 40 Matisse Bascome           01 Trojans TC               15.52   0.9  5 
 41 Quenton Durrell           01 Radl TC                  15.57   1.3  6 
 42 Tariq Smith               01 Jackrabbit T             15.66   0.7  3 
 43 Jaidan Butler             01 Neymour Athl             15.67  +0.0  7 
 44 Calvin Bunch              01 East End Tra             15.80   0.9  4 
 45 Dakari Reinhardt          01 Tri-City Jet             16.11  +0.0  7 
 46 Damani Brown              01 Gainesville              16.35   0.9  4 
 47 Justin Creque             01 Cyo NY                   16.49   0.9  5 
 48 Jalen Means               01 Express Lane             17.04   0.8  2 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Sub-Midget 11 years
========================================================================
   Club Natl: # 12.70  7/3/2007    Derek Armstrong, Westbury Track             
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Caleb Dean                01 Living Water             13.24Q +0.0  3 
  2 Raekwon Starks            01 New Era TC               13.40Q -1.9  1 
  3 David Petty III           01 Southside Pi             13.49Q -1.2  2 
  4 Deeshari Keith            01 Florida East             13.42Q -1.9  1 
  5 Mark Davis                01 Manatee Must             13.72Q -1.2  2 
  6 Jaren Holmes              01 Virginia Pro             13.86Q +0.0  3 
  7 Jaylon Carlies            01 Evolution Sp             13.51q -1.9  1 
  8 Myles Wilson              01 Miramar Opti             13.75q -1.2  2 
  9 Adrian Hood               01 Living Water             13.82  -1.2  2 
 10 Gerald Tillman            01 Mark Trail F             13.91  +0.0  3 
 11 Jaden Queen               01 Living Water             14.08  +0.0  3 
 12 Thaddeus Weston           01 New Era TC               14.10  -1.9  1 
 13 Javonte' Harding          01 VA Beach Fla             14.16  -1.2  2 
 14 Christophe Lisle          01 Hydel United             14.20  -1.9  1 
 15 Xavier Jones              01 Team Blaze               14.25  -1.2  2 
 16 Tre' Buchanan             01 Neymour Athl             14.31  +0.0  3 
 17 Aristotle Brookins        01 Trailblazers             14.32  -1.9  1 
 18 Derrick Bennett           01 Evolution Sp             14.33  -1.9  1 
 19 Pablo Vergara             01 Bayamon Club             14.33  -1.2  2 
 20 Dalen Hurd                01 Unattached               14.36  -1.9  1 
 21 Zachary Charles           01 Xtreme Veloc             14.41  +0.0  3 
 22 Jamare Benjamin           01 Express Lane             14.44  +0.0  3 
 23 Joshua Guilford           01 Evolution Sp             14.94  -1.2  2 
 24 Jessie Parson             01 Living Water             15.00  +0.0  3 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Sub-Midget 11 years
=====================================================================
   Club Natl: # 12.70  7/3/2007    Derek Armstrong, Westbury Track             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Caleb Dean                01 Living Water             13.07  -1.2 
  2 Raekwon Starks            01 New Era TC               13.44  -1.2 
  3 Jaylon Carlies            01 Evolution Sp             13.54  -1.2 
  4 Deeshari Keith            01 Florida East             13.56  -1.2 
  5 Myles Wilson              01 Miramar Opti             13.61  -1.2 
  6 David Petty III           01 Southside Pi             13.74  -1.2 
  7 Jaren Holmes              01 Virginia Pro             13.79  -1.2 
  8 Mark Davis                01 Manatee Must             14.05  -1.2 
 
Event 9  Girls 100 Meter Dash Midget 12 years
========================================================================
   Club Natl: # 12.51  7/11/2012   Tia Jones, The Heat TC                      
   Club Natl: # 12.51  7/11/2012   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Tia Jones                 00 The Heat TC            # 12.51Q  1.9  7 
  2 Rayna Whyte               00 Exchange Zon             12.74Q  1.4  5 
  3 Latyana Berry             00 Lake Area Ex             12.84Q  1.0  2 
  4 Ayoola Gbolade            00 Miami Garden             13.01Q  1.0  3 
  5 Iantha Wright             00 Metro Eagles             13.32Q  1.3  4 
  6 Kayela Houston            00 Moe-Hills                13.63Q  0.6  6 
  7 Jessica Brown             00 All Heart TC             14.03Q  0.9  1 
  8 Kaytie Black              00 City Of Laud             13.10Q  1.0  3 
  9 Nilaja Florence           00 First Light              13.24Q  1.9  7 
 10 J'Cree Sanders            00 Metropolis T             13.42Q  1.0  2 
 11 Likaya Keyes              00 Illinois Eli             13.51Q  1.3  4 
 12 Jasondra Brown            00 Olympia TC               13.65Q  0.6  6 
 13 Rickia Stafford           00 First Light              13.69Q  1.4  5 
 14 Daijah Harris             00 Unattached               14.19Q  0.9  1 
 15 Jada Jones                00 Jackrabbit T             13.29q  1.0  3 
 16 Jamani Richards           00 Hydel United             13.35q  1.9  7 
 17 Star Pippins              00 Boys Girls T             13.47q  1.0  3 
 18 Nyana Wright              00 East End Tra             13.52q  1.9  7 
 19 Aliyah Simmons            00 Miami Garden             13.59q  1.9  7 
 20 Asia Crocker              00 Churchland T             13.77q  1.9  7 
 21 Nia Atkins                00 Jackrabbit T             13.77q  1.0  2 
 22 Nakira Hall               00 Delco Stalli             13.89q  0.6  6 
 23 Dahria Lewis              00 Jaguar TC                13.94q  1.3  4 
 24 Tacari Demery             00 Brunswick Bl             13.98q  1.0  2  13.973
 25 Kynnydy Mccullough        00 Evolution Sp             13.98q  1.4  5  13.980
 26 Serena Gadson             00 Florida Elit             13.99q  0.6  6 
 27 Aliah Kitchens            00 Jackrabbit T             14.03q  1.3  4 
 28 Ayana Champion            00 Remington Fl             14.18   1.3  4 
 29 Jaylyn Lane               00 Churchland T             14.31   1.4  5 
 30 Nyla Houston              00 Moe-Hills                14.40   1.0  2 
 31 Kennedie Reese            00 Transformers             14.46   0.9  1 
 32 Lauren Sosa               00 Cyo NY                   14.60   1.3  4 
 33 Kylan Rice                00 Gazelle TC               14.62   1.0  3 
 34 Loretta Owoh              00 Cyo NY                   14.65   1.0  2 
 35 Danni Fontenot            00 Louisiana El             14.90   1.4  5 
 35 Nadaisha Shaw             00 Refugio Coun             14.90   0.6  6 
 37 Kylia Kauley              00 3D Elite Stu             14.95   0.9  1 
 38 Taylor Arthur             00 Virginia Pro             14.97   1.0  3 
 39 Yamaira Hernandez         00 Puerto Rico              15.03   1.0  2 
 40 Mysha Johnson             00 727 Youth TR             15.09   0.9  1 
 41 Judivette Serrano         00 Puerto Rico              15.24   1.0  3 
 42 Lacey Coleman-Hill        00 Above Xpecta             15.24   1.4  5 
 43 Aaylehya Nixon            00 Roadrunners              15.46   1.3  4 
 44 Jessica Howell            00 Riviera Beac             15.59   0.6  6 
 45 Ayoka Trotman             00 East End Tra             15.66   1.4  5 
 46 Chiante Pitts             00 The Fast Fur             15.88   1.3  4 
 47 Ashley Williams           00 Roadrunners              16.31   1.4  5 
 
Event 9  Girls 100 Meter Dash Midget 12 years
========================================================================
   Club Natl: # 12.51  7/11/2012   Tia Jones, The Heat TC                      
   Club Natl: # 12.51  7/11/2012   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Tia Jones                 00 The Heat TC              12.60Q  0.2  3 
  2 Rayna Whyte               00 Exchange Zon             12.85Q +0.0  2 
  3 Jessica Tucker            00 Track 7-5-7              13.00Q -0.8  1 
  4 Latyana Berry             00 Lake Area Ex             13.05Q -0.8  1 
  5 Kaytie Black              00 City Of Laud             13.27Q +0.0  2 
  6 Kayela Houston            00 Moe-Hills                13.52Q  0.2  3 
  7 Nilaja Florence           00 First Light              13.29q -0.8  1 
  8 Jamani Richards           00 Hydel United             13.33q -0.8  1 
  9 Jada Jones                00 Jackrabbit T             13.47  -0.8  1 
 10 Rickia Stafford           00 First Light              13.57   0.2  3 
 11 Ayoola Gbolade            00 Miami Garden             13.61  -0.8  1 
 12 Jasondra Brown            00 Olympia TC               13.68   0.2  3 
 13 J'Cree Sanders            00 Metropolis T             13.69  -0.8  1 
 14 Iantha Wright             00 Metro Eagles             13.72  +0.0  2 
 15 Likaya Keyes              00 Illinois Eli             13.81  +0.0  2 
 16 Aliyah Simmons            00 Miami Garden             13.88   0.2  3 
 17 Star Pippins              00 Boys Girls T             13.90  +0.0  2 
 18 Nyana Wright              00 East End Tra             13.93   0.2  3 
 19 Asia Crocker              00 Churchland T             13.95  +0.0  2 
 20 Dahria Lewis              00 Jaguar TC                14.07  +0.0  2 
 21 Tacari Demery             00 Brunswick Bl             14.11   0.2  3 
 22 Nia Atkins                00 Jackrabbit T             14.20  -0.8  1 
 23 Daijah Harris             00 Unattached               14.25  +0.0  2 
 24 Jessica Brown             00 All Heart TC             14.33   0.2  3 
 25 Nakira Hall               00 Delco Stalli             14.37  -0.8  1 
 
Event 9  Girls 100 Meter Dash Midget 12 years
=====================================================================
   Club Natl: # 12.51  7/11/2012   Tia Jones, The Heat TC                      
   Club Natl: # 12.51  7/11/2012   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Tia Jones                 00 The Heat TC              12.59  -1.7 
  2 Jessica Tucker            00 Track 7-5-7              12.91  -1.7 
  3 Rayna Whyte               00 Exchange Zon             12.98  -1.7 
  4 Latyana Berry             00 Lake Area Ex             13.10  -1.7 
  5 Kaytie Black              00 City Of Laud             13.28  -1.7 
  6 Jamani Richards           00 Hydel United             13.33  -1.7 
  7 Nilaja Florence           00 First Light              13.38  -1.7 
  8 Kayela Houston            00 Moe-Hills                13.89  -1.7 
 
Event 10  Boys 100 Meter Dash Midget 12 years
========================================================================
   Club Natl: # 11.64  7/14/2010   Amir Rasul, Miami Garden                    
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Terrence Horne            00 Miami Garden             12.15Q  1.6  5 
  2 Isaiah Petit-Jeune        00 Miramar Opti             12.22Q  0.6  3 
  3 Kevin Byrd                00 Full Speed A             12.50Q  0.6  6 
  4 James Brown               00 All Heart TC             12.59Q  1.8  2 
  5 Randall Goss              00 Alpha Omega              12.69Q  1.3  4 
  6 Cornelius Williams        00 Evolution Sp             13.00Q  0.8  1 
  7 Tyquan Thornton           00 Miami Garden             12.54Q  0.6  6 
  8 Jaren Lewis               00 Excelerators             12.57Q  1.6  5 
  9 Patrick JollyJr           00 Phase 1 Trac             12.78Q  1.3  4 
 10 Amari Burney              00 St Pete Nitr             13.02Q  1.8  2 
 11 Damien Toney              00 1st Coast TC             13.25Q  0.6  3 
 12 Tahjeem Woodland          00 Above Xpecta             13.36Q  0.8  1 
 13 Daiqwuan Faircloth        00 Churchland T             13.14q  1.8  2 
 14 Detravius Whitfield       00 Brunswick Bl             13.26q  0.6  6 
 15 Rashea Smith              00 Illinois Eli             13.33q  0.6  3 
 16 Stacy Anderson Jr         00 New Orleans              13.38q  0.8  1 
 17 Aaron Hackett             00 Marlboro Tra             13.38q  0.8  1 
 18 Markie McRae              00 Next Level T             13.42q  0.6  6 
 19 Terroll Jolla             00 New Era TC               13.46q  0.6  3 
 20 Dayveon Conway            00 Phase 1 Trac             13.50q  1.3  4 
 21 Dexter Brown              00 Jacksonville             13.55q  1.6  5 
 22 Armond Hardy              00 East End Tra             13.58q  1.6  5 
 23 Demonte Hill              00 East End Tra             13.58q  1.6  5 
 24 Noah Campbell             00 Fastlane                 13.61q  1.6  5 
 25 Milton Horton             00 New Era TC               13.70q  1.8  2 
 26 Anthony Rovere            00 Cyo NY                   13.72q  0.6  6 
 27 Roderick Ruffin           00 Fusion TC                13.77q  1.3  4 
 28 Nolan Wallace IV          00 Cougar TC                13.77   1.8  2 
 29 Domenic Haynes            00 Corefit TC               13.83   0.6  3 
 30 Avery Reese               00 Cobb Track               13.90   1.3  4 
 31 Nolan Walker              00 Houston Syne             13.92   0.6  6 
 32 Malik Tucker              00 Heart Of Ill             14.00   0.6  6 
 33 Kevin Wortham             00 Marlboro Tra             14.03   0.8  1 
 34 Jordan Wyatt              00 Central Flor             14.06   0.6  6 
 35 Lamont Thomas             00 VA Beach Fla             14.09   1.3  4 
 36 Christopher Shearin       00 Suffolk Star             14.13   1.8  2 
 37 Shannon Huff              00 Jackrabbit T             14.28   1.6  5 
 38 Derrick Campbell          00 Refugio Coun             14.33   0.6  3 
 38 Cavail Young              00 Evolution Sp             14.33   0.8  1 
 40 Jordan Maxwell            00 Eca TC                   14.35   1.3  4 
 41 Larry Hadrick Jr          00 Louisiana ST             14.37   0.6  6 
 42 Alan Hilton               00 Express Lane             14.43   1.3  4 
 43 Keyon Mays                00 Georgia Star             15.04   1.8  2 
 44 Mark Sawyer               00 Unattached               15.06   0.6  3 
 45 Delmar Campbell           00 City Of Laud             15.17   0.6  3 
 46 Andrew Calix              00 Riviera Beac             15.58   1.8  2 
 47 Zykamren Keenon           00 Express Lane             15.78   1.6  5 
 48 Jevon Waller              00 Churchland T             17.85   0.6  3 
 
Event 10  Boys 100 Meter Dash Midget 12 years
========================================================================
   Club Natl: # 11.64  7/14/2010   Amir Rasul, Miami Garden                    
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 James Brown               00 All Heart TC             12.53Q -0.1  1 
  2 Terrence Horne            00 Miami Garden             12.57Q +0.0  3 
  3 Isaiah Petit-Jeune        00 Miramar Opti             12.61Q -1.6  2 
  4 Kevin Byrd                00 Full Speed A             12.55Q -0.1  1 
  5 Randall Goss              00 Alpha Omega              12.66Q -1.6  2 
  6 Tyquan Thornton           00 Miami Garden             12.91Q +0.0  3 
  7 Jaren Lewis               00 Excelerators             12.78q -1.6  2 
  8 Amari Burney              00 St Pete Nitr             12.79q -0.1  1 
  9 Patrick JollyJr           00 Phase 1 Trac             12.89  -0.1  1 
 10 Demonte Hill              00 East End Tra             13.41  -1.6  2 
 11 Detravius Whitfield       00 Brunswick Bl             13.42  -1.6  2 
 12 Dayveon Conway            00 Phase 1 Trac             13.51  -1.6  2 
 13 Cornelius Williams        00 Evolution Sp             13.56  +0.0  3 
 14 Dexter Brown              00 Jacksonville             13.57  -0.1  1 
 15 Rashea Smith              00 Illinois Eli             13.58  -0.1  1 
 16 Aaron Hackett             00 Marlboro Tra             13.59  -1.6  2 
 17 Markie McRae              00 Next Level T             13.65  +0.0  3 
 18 Daiqwuan Faircloth        00 Churchland T             13.68  +0.0  3 
 19 Damien Toney              00 1st Coast TC             13.68  -1.6  2 
 20 Armond Hardy              00 East End Tra             13.72  -0.1  1 
 21 Terroll Jolla             00 New Era TC               13.73  +0.0  3 
 22 Stacy Anderson Jr         00 New Orleans              13.73  -0.1  1 
 23 Noah Campbell             00 Fastlane                 13.92  +0.0  3 
 24 Tahjeem Woodland          00 Above Xpecta             13.99  +0.0  3 
 
Event 10  Boys 100 Meter Dash Midget 12 years
=====================================================================
   Club Natl: # 11.64  7/14/2010   Amir Rasul, Miami Garden                    
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Terrence Horne            00 Miami Garden             12.33  -1.2 
  2 Isaiah Petit-Jeune        00 Miramar Opti             12.68  -1.2 
  3 James Brown               00 All Heart TC             12.74  -1.2 
  4 Jaren Lewis               00 Excelerators             12.76  -1.2 
  5 Randall Goss              00 Alpha Omega              12.81  -1.2 
  6 Tyquan Thornton           00 Miami Garden             12.82  -1.2 
  7 Kevin Byrd                00 Full Speed A             12.84  -1.2 
  8 Amari Burney              00 St Pete Nitr             12.94  -1.2 
 
Event 11  Girls 100 Meter Dash Sub-Youth 13 years
========================================================================
   Club Natl: # 12.27  7/11/2012   Symone Mason, SOUTH DADE E                  
   Club Natl: # 12.27  7/11/2012   Symone Mason, SOUTH DADE E                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Symone Mason              99 South Dade E           # 12.27Q  0.9  6 
  2 Morgan Lewis              99 Cobb Track               12.52Q  1.2  5 
  3 Rikianne Patterson        99 New Era TC               12.69Q  0.6  4 
  4 Chala Carey               99 Alpha Omega              12.73Q +0.0  1 
  5 Jazzlyn Duplessis         99 New Era TC               12.83Q  0.8  3 
  6 Essence Cooper            99 South Dade E             12.89Q  0.9  2 
  7 Keisha Pierre             99 Airo Athleti             12.90Q  1.2  5 
  8 Inayah Boone              99 VA Beach Fla             12.92Q +0.0  1 
  9 T'Aja Cameron             99 Eagles Landi             12.94Q  0.9  6 
 10 Shakera Thompson          99 Lightning Bo             13.05Q  0.6  4 
 11 Xori Green                99 South Dade E             13.13Q  0.9  2 
 12 Breeona Graham            99 Manatee Must             13.93Q  0.8  3 
 13 Zyeisha Wilson            99 Running For              12.97q +0.0  1 
 14 Erykah Johnson            99 VA Beach Fla             13.15q  0.9  6 
 15 Myisha Blake              99 Running For              13.15q  0.9  2 
 16 Tyest Bryan               99 Hydel United             13.21q  0.9  6 
 17 Shakaiya Bradford         99 Greer All-St             13.22q  0.6  4 
 18 Iyana Mckeever            99 Running In E             13.25q  1.2  5 
 19 Lauryn Oglesby            99 Southside Pi             13.45q +0.0  1 
 20 Jordan Haywood            99 Greenville J             13.47q  1.2  5 
 21 Dericka Braden            99 Lightning Sp             13.56q +0.0  1 
 22 Jalanay Gray              99 East End Tra             13.63q  1.2  5 
 23 Kayree Bell               99 Trailblazers             13.70q  1.2  5 
 24 Deja Riddick              99 The Fast Fur             13.76q  0.9  2 
 25 Chaya Campbell            99 Georgia Favo             13.81   0.9  6 
 26 Gerri Job                 99 Central Flor             13.82   0.9  6 
 27 Shania Clasgow            99 Rockets AC               13.86   0.9  6 
 28 Christin Hackney          99 Silver Sprin             13.91   1.2  5 
 29 Erykah Jerome             99 Unattached               13.94  +0.0  1 
 30 Jazmine Atkins            99 Evolution Sp             13.97   0.8  3 
 31 Jakaja Range              99 Phantom TC               14.00   0.8  3 
 32 Deshaunae Porter          99 Express Lane             14.20   0.6  4 
 33 Kori Collins              99 Airo Athleti             14.21   0.6  4 
 34 Alysia Belizaire          99 City Of Laud             14.37   0.8  3 
 35 Faith Brumfield           99 Heart Of Ill             14.51   0.9  6 
 36 Giana Gayles              99 Excelerators             14.53   0.8  3 
 37 Nekeima Obike             99 Prime Time Y             14.56   0.9  2 
 38 Tiana Johnson             99 Unattached               14.66   0.8  3 
 39 Jai Qia Hatton            99 Future Stars             14.70   1.2  5 
 40 Chamori Robinson          99 Peach Valley             14.78   0.9  2 
 41 Paris Washington          99 Carment Kiar             15.18   0.6  4 
 42 Damyaris Hernandez        99 Bayamon Club             15.86   1.2  5 
 
Event 11  Girls 100 Meter Dash Sub-Youth 13 years
========================================================================
   Club Natl: # 12.27  7/11/2012   Symone Mason, SOUTH DADE E                  
   Club Natl: # 12.27  7/11/2012   Symone Mason, SOUTH DADE E                  
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Morgan Lewis              99 Cobb Track               12.98Q -1.8  2 
  2 Chala Carey               99 Alpha Omega              13.05Q -1.9  1 
  3 Keisha Pierre             99 Airo Athleti             13.21Q +0.0  3 
  4 T'Aja Cameron             99 Eagles Landi             13.13Q -1.9  1 
  5 Jazzlyn Duplessis         99 New Era TC               13.20Q -1.8  2 
  6 Zyeisha Wilson            99 Running For              13.28Q +0.0  3 
  7 Rikianne Patterson        99 New Era TC               13.16q -1.9  1 
  8 Erykah Johnson            99 VA Beach Fla             13.35q -1.8  2 
  9 Inayah Boone              99 VA Beach Fla             13.38  -1.8  2 
 10 Tyest Bryan               99 Hydel United             13.45  -1.9  1 
 11 Xori Green                99 South Dade E             13.47  -1.8  2 
 12 Iyana Mckeever            99 Running In E             13.58  +0.0  3 
 13 Shakera Thompson          99 Lightning Bo             13.61  -1.9  1 
 14 Lauryn Oglesby            99 Southside Pi             13.62  +0.0  3 
 15 Shakaiya Bradford         99 Greer All-St             13.63  -1.8  2 
 16 Deja Riddick              99 The Fast Fur             13.74  +0.0  3 
 17 Jordan Haywood            99 Greenville J             13.96  -1.8  2 
 18 Kayree Bell               99 Trailblazers             13.98  -1.8  2 
 19 Breeona Graham            99 Manatee Must             14.19  +0.0  3 
 20 Dericka Braden            99 Lightning Sp             14.22  -1.9  1 
 21 Jalanay Gray              99 East End Tra             14.25  -1.9  1 
 
Event 11  Girls 100 Meter Dash Sub-Youth 13 years
=====================================================================
   Club Natl: # 12.27  7/11/2012   Symone Mason, SOUTH DADE E                  
   Club Natl: # 12.27  7/11/2012   Symone Mason, SOUTH DADE E                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Chala Carey               99 Alpha Omega              12.84  -0.9 
  2 Morgan Lewis              99 Cobb Track               12.98  -0.9 
  3 T'Aja Cameron             99 Eagles Landi             13.00  -0.9 
  4 Rikianne Patterson        99 New Era TC               13.04  -0.9 
  5 Jazzlyn Duplessis         99 New Era TC               13.16  -0.9 
  6 Zyeisha Wilson            99 Running For              13.19  -0.9 
  7 Keisha Pierre             99 Airo Athleti             13.26  -0.9 
  8 Erykah Johnson            99 VA Beach Fla             13.37  -0.9 
 
Event 12  Boys 100 Meter Dash Sub-Youth 13 years
========================================================================
   Club Natl: # 11.47  7/10/2009   Xavier Atkins, Daytona Beach                
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Heskin Smith Jr.          99 Brunswick Bl             11.91Q +0.0  5 
  2 Eric Allen                99 Living Water             12.01Q  0.4  4 
  3 Torri Covington           99 Polk County              12.05Q +0.0  6 
  4 Christopher EdwardsIII    99 St Johns Str             12.13Q -0.5  1 
  5 Zaire Jacob               99 Miami Garden             12.23Q -0.4  7 
  6 Justin Brown              99 Miami Garden             12.28Q  0.3  3 
  7 Oshon Allen               99 St Pete Nitr             12.57Q  0.2  2 
  8 Tariq Jackson             99 Radl TC                  12.15Q  0.4  4 
  9 Raequan King              99 East End Tra             12.23Q +0.0  5 
 10 Calvin Austin-Iii         99 Memphis Jagu             12.43Q -0.4  7 
 11 Christopher Lucas         99 Unattached               12.44Q +0.0  6 
 12 Jaylin Marson-Knight      99 Elite Speed              12.46Q -0.5  1 
 13 Jaylen Askew              99 Elite Speed              12.61Q  0.3  3 
 14 Huey Rowe-Anderson        99 Jackrabbit T             12.85Q  0.2  2 
 15 Noah Igbinoghene          99 Alabama Stri             12.28q  0.4  4 
 16 Julian Mcduffie           99 Lightning Sp             12.64q +0.0  5 
 17 Jormain Coleman           99 Marrero Troj             12.86q -0.4  7 
 18 Kearis Jackson            99 Peach Valley             12.87q -0.5  1 
 19 Zuri Wilson               99 Jackrabbit T             12.89q +0.0  5 
 20 Tyrique Davis-Giles       99 Mark Trail F             12.90q  0.4  4 
 21 Marion Humphrey           99 Speed City T             12.91q -0.4  7 
 22 Louestrada Wiggins-Johns  99 VA Beach Fla             12.99q  0.4  4 
 23 Marcus JacksonJr.         99 Star Athleti             12.99q +0.0  6 
 24 Joshua Johnson            99 Cyo NY                   13.08q +0.0  5 
 25 Jahre Fish                99 Full Speed A             13.12  +0.0  5 
 26 Devyn Smith               99 Runnin Rocke             13.15   0.3  3 
 27 Deshawn Boyd              99 Florida East             13.15   0.2  2 
 28 Rodney Harris             99 Runnin On Fa             13.28  -0.5  1 
 29 Jacquez LinderLong        99 Riviera Beac             13.67  +0.0  5 
 30 Jeremiah Mckinney         99 Southfield M             13.67   0.2  2 
 31 Ali Salam                 99 727 Youth TR             13.70   0.2  2 
 31 Tanner Ingle              99 Evolution Sp             13.70   0.3  3 
 33 Anthony Goodloe           99 Jackrabbit T             13.76   0.4  4 
 34 Armani Murphy             99 Virginia Pro             13.80   0.2  2 
 35 Noah Ruffin               99 Boys Girls T             13.81   0.3  3 
 36 Douglas Sessoms II        99 Hampton City             13.85  +0.0  6 
 37 Deandre Wilson            99 Above Xpecta             13.85  +0.0  6 
 38 Jaren Watford-Twiggs      99 East End Tra             13.87   0.4  4 
 39 Nygel Davenport           99 Jackrabbit T             13.88  +0.0  5 
 40 Cecil Moore Jr.           99 Neymour Athl             13.94  -0.5  1 
 41 Jalen Hodges              99 East End Tra             14.10   0.4  4 
 42 Matthew Foster            99 Southside Pi             14.18  +0.0  6 
 43 Quintin Frazier           99 Xtreme Veloc             14.27  -0.5  1 
 44 Cleve Hadrick             99 Louisiana ST             14.36  +0.0  6 
 45 Jaivonn Pierce            99 East End Tra             14.37   0.2  2 
 46 Noah Hempfield            99 Florida East             14.55  +0.0  6 
 47 Jerrod Jackson            99 Vision Elite             14.64   0.3  3 
 48 Michael Fox               99 Evolution Sp             14.94  -0.4  7 
 49 Jordon Greene             99 Ashburn Elit             15.10  +0.0  6 
 50 MingMing Davis            99 Cyo NY                   15.38  -0.4  7 
 51 Michael L'Abbate          99 Cyo NY                   15.45  +0.0  5 
 52 Tyrese Johnson            99 Ashburn Elit             15.49  -0.4  7 
 53 Joshua Whaley             99 Mays Landing             15.75   0.4  4 
 
Event 12  Boys 100 Meter Dash Sub-Youth 13 years
========================================================================
   Club Natl: # 11.47  7/10/2009   Xavier Atkins, Daytona Beach                
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Heskin Smith Jr.          99 Brunswick Bl             11.93Q -0.1  3 
  2 Tariq Jackson             99 Radl TC                  12.03Q -1.1  2 
  3 Torri Covington           99 Polk County              12.07Q -0.7  1 
  4 Eric Allen                99 Living Water             12.34Q -1.1  2 
  5 Justin Brown              99 Miami Garden             12.34Q -0.1  3 
  6 Christopher EdwardsIII    99 St Johns Str             12.37Q -0.7  1 
  7 Zaire Jacob               99 Miami Garden             12.41q -1.1  2 
  8 Raequan King              99 East End Tra             12.44q -0.7  1 
  9 Calvin Austin-Iii         99 Memphis Jagu             12.52  -0.7  1 
 10 Jaylin Marson-Knight      99 Elite Speed              12.53  -0.1  3 
 11 Christopher Lucas         99 Unattached               12.54  -1.1  2 
 12 Oshon Allen               99 St Pete Nitr             12.65  -0.1  3 
 13 Jaylen Askew              99 Elite Speed              12.66  -0.1  3 
 14 Huey Rowe-Anderson        99 Jackrabbit T             12.92  -1.1  2 
 15 Julian Mcduffie           99 Lightning Sp             12.94  -0.7  1 
 16 Noah Igbinoghene          99 Alabama Stri             12.97  -0.7  1 
 17 Zuri Wilson               99 Jackrabbit T             12.97  -0.1  3 
 18 Louestrada Wiggins-Johns  99 VA Beach Fla             12.98  -0.7  1 
 19 Marcus JacksonJr.         99 Star Athleti             13.01  -1.1  2 
 20 Tyrique Davis-Giles       99 Mark Trail F             13.04  -1.1  2 
 21 Jormain Coleman           99 Marrero Troj             13.09  -1.1  2 
 22 Marion Humphrey           99 Speed City T             13.21  -0.7  1 
 23 Joshua Johnson            99 Cyo NY                   13.27  -0.1  3 
 24 Kearis Jackson            99 Peach Valley             13.28  -0.1  3 
 
Event 12  Boys 100 Meter Dash Sub-Youth 13 years
=====================================================================
   Club Natl: # 11.47  7/10/2009   Xavier Atkins, Daytona Beach                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Torri Covington           99 Polk County              11.94  -1.7 
  2 Heskin Smith Jr.          99 Brunswick Bl             12.14  -1.7 
  3 Tariq Jackson             99 Radl TC                  12.20  -1.7 
  4 Eric Allen                99 Living Water             12.21  -1.7 
  5 Zaire Jacob               99 Miami Garden             12.39  -1.7 
  6 Christopher EdwardsIII    99 St Johns Str             12.40  -1.7 
  7 Raequan King              99 East End Tra             12.64  -1.7 
  8 Justin Brown              99 Miami Garden             12.84  -1.7 
 
Event 13  Girls 100 Meter Dash Youth 14 years
========================================================================
   Club Natl: # 12.08  7/6/2007    Olivia Ekpone, Titans TC                    
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Kaylin Whitney            98 Star Athleti             12.20Q -0.7  7 
  2 Janie O'Connor            98 Unattached               12.37Q -0.3  6 
  3 Victoria Powell           98 Gazelle TC               12.40Q -0.4  2 
  4 Halimah Barlow            98 Unattached               12.43Q -0.2  3 
  5 Caitlan Tate              98 Mark Trail F             12.70Q +0.0  5 
  6 Reanna Richards           98 Fast Lane TC             12.78Q -0.6  1 
  7 Jahnae Bowman             98 Next Level T             13.03Q +0.0  4 
  8 Taylor Middleton          98 Ohio Zoom TC             12.72Q -0.2  3 
  9 Faith Lindsey             98 Apollo TC In             12.80Q -0.3  6 
 10 Ariel Cardine             98 Lightning Bo             12.85Q -0.6  1 
 11 Lyric Bolden              98 Flight400 TC             12.86Q +0.0  5 
 12 Cee-Asha Gist             98 VA Beach Fla             12.93Q -0.4  2 
 13 Keasia Davis              98 Sparkle City             13.07Q -0.7  7 
 14 Amari Windom              98 Illinois Eli             13.36Q +0.0  4 
 15 Janeek Brown              98 Metropolis T             12.89q +0.0  5 
 16 Briana Rollock            98 Metropolis T             12.98q -0.2  3 
 17 Rosa Bell                 98 Road Runner              13.04q -0.6  1 
 18 Tiara Mcday               98 Tricity Rela             13.11q -0.2  3 
 19 Tyana Jones               98 Tallahassee              13.14q +0.0  5 
 20 Brittley Humphrey         98 Speed City T             13.14q -0.3  6 
 21 Cyndey Delley             98 Augusta Flye             13.29q -0.3  6 
 22 Cami-Bea Austin           98 Memphis Jagu             13.32q -0.6  1 
 23 Monae Bynum               98 Track 7-5-7              13.33q +0.0  5 
 24 Talyssa Gatlin            98 Florida Elit             13.44q -0.4  2 
 25 Braven Harris             98 Peach Valley             13.65  +0.0  5 
 26 Kamia Tisdale             98 Young Achiev             13.67  -0.7  7 
 27 Sharnea Brown             98 Unattached               13.68  -0.4  2 
 28 Jada Wesley               98 Running For              13.77  -0.2  3 
 29 Briana Harden             98 Velocity Str             13.79  +0.0  5 
 30 Brendon Coats             98 Middle Georg             13.82  -0.7  7 
 31 Bari Love                 98 East Cobb Ch             13.82  -0.2  3 
 32 Shirley Jackson           98 Express Lane             13.95  -0.3  6 
 33 Aleya Banks               98 Churchland T             13.97  -0.3  6 
 34 Bryanna Rivers            98 Trailblazers             13.97  -0.4  2 
 35 Sydney Pereira            98 Miami Milers             13.99  -0.3  6 
 36 Allison Denson            98 Heart Of Ill             14.14  -0.6  1 
 37 Demetra Lewis             98 Press Park T             14.15  -0.2  3 
 38 Habibka Sterling          98 Metro Eagles             14.19  -0.7  7 
 39 Toni Canfall              98 St Pete Nitr             14.20  +0.0  4 
 40 Tahleelbah Martin         98 Flight400 TC             14.20  -0.4  2 
 41 Jekasia Waller            98 Churchland T             14.23  +0.0  4 
 42 Dominique Jones           98 VA Beach Fla             14.25  +0.0  4 
 43 Keisha Whaley             98 Mays Landing             14.27  -0.7  7 
 44 Teylar Lane               98 Flight400 TC             14.36  -0.6  1 
 45 Breon Reid                98 Apollo TC In             14.60  -0.7  7 
 46 Na'Chazney Cooper         98 Velocity Str             14.74  +0.0  5 
 47 Valeria Pagan             98 Bayamon Club             14.84  -0.3  6 
 48 Faustina Owoh             98 Cyo NY                   14.87  -0.3  6 
 49 Isabel Torres             98 New Orleans              15.33  -0.2  3 
 50 Tristiana Adragna         98 Cyo NY                   15.36  -0.4  2 
 51 Kaliyah Martin            98 Suffolk Star             15.58  -0.4  2 
 52 Jeidi Chaparro            98 Puerto Rico              15.59  -0.2  3 
 53 Deondre Landers           98 St Louis Fla             15.64  +0.0  4 
 54 Shae Matthews             98 Unattached               15.83  -0.7  7 
 55 Ayanna Ashe               98 Break Away T             16.02  -0.6  1 
 56 Ta'Kiara Richardson       98 Wings Of An              16.15  -0.6  1 
 
Event 13  Girls 100 Meter Dash Youth 14 years
========================================================================
   Club Natl: # 12.08  7/6/2007    Olivia Ekpone, Titans TC                    
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Kaylin Whitney            98 Star Athleti             12.19Q -0.7  3 
  2 Halimah Barlow            98 Unattached               12.40Q -2.0  1 
  3 Janie O'Connor            98 Unattached               12.42Q -1.4  2 
  4 Caitlan Tate              98 Mark Trail F             12.52Q -1.4  2 
  5 Janeek Brown              98 Metropolis T             12.81Q -2.0  1 
  6 Reanna Richards           98 Fast Lane TC             12.88Q -0.7  3 
  7 Cee-Asha Gist             98 VA Beach Fla             12.89q -0.7  3 
  8 Ariel Cardine             98 Lightning Bo             12.96q -2.0  1 
  9 Lyric Bolden              98 Flight400 TC             13.02  -1.4  2 
 10 Faith Lindsey             98 Apollo TC In             13.05  -2.0  1 
 11 Jahnae Bowman             98 Next Level T             13.05  -0.7  3 
 12 Keasia Davis              98 Sparkle City             13.06  -0.7  3 
 13 Tiara Mcday               98 Tricity Rela             13.16  -0.7  3 
 14 Briana Rollock            98 Metropolis T             13.17  -2.0  1 
 15 Taylor Middleton          98 Ohio Zoom TC             13.21  -1.4  2 
 16 Talyssa Gatlin            98 Florida Elit             13.23  -0.7  3 
 17 Amari Windom              98 Illinois Eli             13.24  -1.4  2 
 18 Cami-Bea Austin           98 Memphis Jagu             13.25  -2.0  1 
 19 Brittley Humphrey         98 Speed City T             13.34  -1.4  2 
 20 Tyana Jones               98 Tallahassee              13.35  -0.7  3 
 21 Rosa Bell                 98 Road Runner              13.43  -1.4  2 
 22 Monae Bynum               98 Track 7-5-7              13.50  -1.4  2 
 23 Cyndey Delley             98 Augusta Flye             13.60  -2.0  1 
 
Event 13  Girls 100 Meter Dash Youth 14 years
=====================================================================
   Club Natl: # 12.08  7/6/2007    Olivia Ekpone, Titans TC                    
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Kaylin Whitney            98 Star Athleti             12.06# -2.0 
  2 Janie O'Connor            98 Unattached               12.41  -2.0  12.404
  3 Halimah Barlow            98 Unattached               12.41  -2.0  12.408
  4 Caitlan Tate              98 Mark Trail F             12.55  -2.0 
  5 Janeek Brown              98 Metropolis T             12.94  -2.0 
  6 Reanna Richards           98 Fast Lane TC             13.10  -2.0 
  7 Ariel Cardine             98 Lightning Bo             13.16  -2.0 
  8 Cee-Asha Gist             98 VA Beach Fla             13.21  -2.0 
 
Event 14  Boys 100 Meter Dash Youth 14 years
========================================================================
   Club Natl: # 11.11  7/14/2010   Xavier Atkins, New Smyrna B                 
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
 -- Na'Keven Atkins           98 Florida East               SCR  -0.6  4 
  1 Justin Smith              98 VA Beach Fla             11.79Q -0.5  2 
  2 Ian Mcintyre              98 Star Track T             11.79Q -0.4  1 
  3 Kerry Bullock             98 Fort Belvoir             11.90Q -0.6  4 
  4 Davion Curtis             98 Texas Greyho             11.91Q -0.7  6 
  5 Ladarius Johnson          98 Texas Greyho             11.99Q -0.6  5 
  6 Alex Sands                98 Titans TC In             12.05Q +0.0  3 
  7 Freddie Singleton         98 Radl TC                  11.93Q -0.4  1 
  8 Alize Ford                98 Hampton City             11.98Q -0.6  4 
  9 Byron Allen               98 Florida Elit             12.05Q +0.0  3 
 10 Curtis Thomas             98 Running For              12.06Q -0.5  2 
 11 Gregori Mccrae            98 Miami Garden             12.07Q -0.7  6 
 12 Nikholi Jaghai            98 Miami Garden             12.13Q -0.6  5 
 13 Clinton Brown             98 Above Xpecta             12.11q -0.4  1 
 14 Deandre Flowers           98 Texas Greyho             12.14q -0.6  4 
 15 Jalen Virgil              98 Jackrabbit T             12.24q -0.5  2 
 16 Mikale Hart               98 Peach Valley             12.25q -0.5  2 
 17 Jarrod Stiver             98 Unattached               12.27q +0.0  3 
 18 Dylan Harris              98 Running In E             12.36q -0.6  5 
 19 Adrian Mcgee              98 Runnin On Fa             12.36q -0.6  4 
 20 Daquan Green              98 Florida Elit             12.51q -0.4  1 
 21 Qui'Reek Blakely          98 Express Lane             12.54q -0.7  6 
 22 Terence Ware              98 St Pete Nitr             12.70q +0.0  3 
 23 Breon Deloatch            98 Churchland T             12.71q -0.6  5 
 24 Anfernee Sealey           98 Fort Belvoir             12.72q -0.6  4 
 25 Joshua Wyatt              98 Central Flor             12.80q +0.0  3 
 26 Charles Harvin            98 Cyo NY                   12.85q -0.4  1 
 27 Alex Ward                 98 Running For              12.90q -0.7  6 
 27 Shawn Davis               98 Above Xpecta             12.90q -0.5  2 
 29 Damon Jones               98 Prime Time Y             12.92  -0.7  6 
 30 Gary Brightwell           98 Above Xpecta             13.18  -0.4  1 
 31 Adonis Napolenon          98 Virginia Pro             13.24  -0.5  2 
 32 Jimmy Hicks               98 Riviera Beac             13.25  -0.4  1 
 33 Kyleir Bell               98 Above Xpecta             13.45  +0.0  3 
 34 Lonnell Wiggins           98 Churchland T             13.46  -0.5  2 
 35 Robert Scavella           98 Roadrunners              13.71  -0.7  6 
 36 Darnell Poole             98 Polk County              13.74  -0.7  6 
 37 Richonne Montgomery       98 Southfield M             13.79  +0.0  3 
 38 Mark Johnson              98 Roadrunners              13.85  -0.6  4 
 39 Marland Jones             98 Tri-City Jet             13.86  -0.5  2 
 40 Slatyre Jackson           98 Express Lane             13.87  -0.6  5 
 41 Branden Jones             98 Hampton City             15.06  +0.0  3 
 
Event 14  Boys 100 Meter Dash Youth 14 years
========================================================================
   Club Natl: # 11.11  7/14/2010   Xavier Atkins, New Smyrna B                 
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Alex Sands                98 Titans TC In             11.43Q -0.1  3 
  2 Davion Curtis             98 Texas Greyho             11.78Q -0.6  1 
  3 Ian Mcintyre              98 Star Track T             11.84Q +0.0  2 
  4 Freddie Singleton         98 Radl TC                  11.63Q -0.1  3 
  5 Alize Ford                98 Hampton City             11.80Q -0.6  1 
  6 Ladarius Johnson          98 Texas Greyho             11.85Q +0.0  2 
  7 Byron Allen               98 Florida Elit             11.87q +0.0  2 
  8 Justin Smith              98 VA Beach Fla             11.95q -0.1  3 
  9 Curtis Thomas             98 Running For              12.00  -0.6  1 
 10 Gregori Mccrae            98 Miami Garden             12.01  -0.6  1 
 11 Clinton Brown             98 Above Xpecta             12.03  -0.1  3 
 12 Deandre Flowers           98 Texas Greyho             12.13  -0.1  3 
 13 Nikholi Jaghai            98 Miami Garden             12.13  +0.0  2 
 14 Jalen Virgil              98 Jackrabbit T             12.37  +0.0  2 
 15 Daquan Green              98 Florida Elit             12.41  -0.1  3 
 16 Jarrod Stiver             98 Unattached               12.43  -0.6  1 
 17 Qui'Reek Blakely          98 Express Lane             12.49  +0.0  2 
 18 Mikale Hart               98 Peach Valley             12.57  -0.6  1 
 19 Terence Ware              98 St Pete Nitr             12.65  -0.6  1 
 20 Breon Deloatch            98 Churchland T             12.67  -0.6  1 
 21 Joshua Wyatt              98 Central Flor             12.91  -0.1  3 
 22 Adrian Mcgee              98 Runnin On Fa             12.91  -0.1  3 
 
Event 14  Boys 100 Meter Dash Youth 14 years
=====================================================================
   Club Natl: # 11.11  7/14/2010   Xavier Atkins, New Smyrna B                 
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Alex Sands                98 Titans TC In             11.57  -1.6 
  2 Freddie Singleton         98 Radl TC                  11.77  -1.6 
  3 Davion Curtis             98 Texas Greyho             11.91  -1.6 
  4 Justin Smith              98 VA Beach Fla             12.00  -1.6 
  5 Alize Ford                98 Hampton City             12.01  -1.6 
  6 Ladarius Johnson          98 Texas Greyho             12.07  -1.6 
  7 Ian Mcintyre              98 Star Track T             12.09  -1.6 
  8 Byron Allen               98 Florida Elit             12.15  -1.6 
 
Event 15  Girls 100 Meter Dash Intermediate 15-16
========================================================================
   Club Natl: # 11.80  7/17/2011   Comfort Gebor, Overtake TC                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Teahna Daniels            97 United Speed             11.88Q +0.0  5 
  2 Aleia Hobbs               96 New Era TC               11.95Q  0.4  9 
  3 Deanna Hill               96 United Speed             12.10Q  0.9 10 
  4 Diamond Spaulding         96 Metro-Dade T             12.16Q -0.1  7 
  5 Brittny Ellis             97 Univ Of Chic             12.23Q +0.0  4 
  6 Shauna Helps              96 Metropolis T             12.33Q  1.0 11 
  7 Carolyn Brown             96 Hampton City             12.39Q -0.2  8 
  8 Tee Asiah Vance           97 Greenville J             12.66Q -0.1  6 
  9 Daryth Gayles             96 Excelerators             12.72Q -0.4  2 
 10 Kayla Bell                96 Miramar Opti             12.82Q -0.8  3 
 11 Chelsea Francis           96 Prime Time Y             12.89Q -0.7  1 
 12 Jonielle Smith            96 Metropolis T             12.29q -0.1  7 
 13 Remel Williams            96 E-1 TC                   12.39q  0.9 10 
 14 Erin Derrow               97 Houston Syne             12.50q  1.0 11 
 15 Jada Hunt                 97 Radl TC                  12.54q  1.0 11 
 16 Maya Marshall             96 Cobb Track               12.66q -0.2  8 
 17 Keondria Simmons          96 Peach Valley             12.70q -0.2  8 
 18 Taylor Deloach            97 Savannah Cha             12.72q -0.1  6 
 19 Monae Lewis               96 New Era TC               12.73q -0.1  6 
 20 Ka'Tia Seymour            97 Florida East             12.78q +0.0  5 
 21 Isis Pinkney              96 Above Xpecta             12.79q  0.4  9 
 22 Samara Spencer            96 Hydel United             12.81q  0.4  9 
 22 Jaela Todd                97 Full Speed A             12.81q -0.4  2 
 24 Deja Rodgers              96 Lightning Bo             12.82q -0.1  6 
 25 Alantra Miller            96 St Johns Str             12.83  -0.8  3 
 26 Anika Carter              96 E-1 TC                   12.91   1.0 11 
 27 Ashlan Rosier             96 Velocity Str             12.95  +0.0  5 
 28 Infiniti Bradley          97 New Era TC               12.98   0.9 10 
 29 Camisha Pierson           96 Bronx Tigers             12.99  -0.2  8 
 30 Jeryne Fish               96 Full Speed A             13.01   1.0 11 
 31 Symone Welch              96 Split Second             13.02  -0.4  2 
 32 Morgan Towe               97 VA Beach Fla             13.04  -0.1  6 
 33 Courtney Williams         96 Running For              13.05   1.0 11 
 34 Kelsey Monroe             96 Unattached               13.06  +0.0  4 
 35 Mikaela Campbell          96 New Orleans              13.08   0.4  9 
 36 Ja'Nai Cameron            97 Metro Eagles             13.12   0.4  9 
 37 Dy'Asiza Cherry           96 Peach Valley             13.15   0.9 10 
 38 Kendall Raymond           97 New Orleans              13.24  +0.0  4 
 39 Kali Cox                  96 Velocity Str             13.26  -0.1  6 
 40 Kohi Brignac              97 Unattached               13.27   0.9 10 
 41 Crystin Robinson          96 E-1 TC                   13.29  -0.8  3 
 42 Diamond Williams          96 Young Achiev             13.30  +0.0  5 
 43 Milagros Robinson         96 Burlington T             13.30   0.9 10 
 44 A'Leah Black              97 Split Second             13.33  -0.7  1 
 45 Angelique Francois        96 Track Star T             13.37  -0.2  8 
 46 Tia Steward               97 Running Forc             13.39  -0.1  7 
 47 Marvina Flythe            97 Living Water             13.39   0.4  9 
 48 Ashley Carswell           96 Houston Syne             13.41   0.4  9 
 49 Peggy Rosario             97 Bayamon Club             13.48  -0.2  8 
 50 Kimmie Cunningham         97 Florida Elit             13.49  -0.8  3 
 51 Jacolbi Harris            97 Hampton City             13.50  -0.8  3 
 52 Amanda Carty              97 Hydel United             13.51  +0.0  4 
 53 Ravyn Mike                96 Unattached               13.54  +0.0  5 
 54 Breona Butts              96 Florida East             13.55  +0.0  4 
 55 Devyn Torbert             97 St Louis Fla             13.56  -0.7  1 
 56 Ernesha Chatman           97 Radl TC                  13.61  -0.7  1 
 57 Kelsey Swain              97 Georgia Star             13.62  +0.0  4 
 58 Dajah Strange             97 Above Xpecta             13.64  -0.4  2 
 59 Olivia Ogles              97 Florida Expr             13.68  -0.2  8 
 60 Shaniya Edwards           96 Metro-Dade T             13.73  -0.4  2 
 61 Tara Boyce                96 Wings Of An              13.82   1.0 11 
 62 Caszna Dames              96 Roadrunners              13.85  -0.1  7 
 63 Jasmine Thomas            97 Unattached               13.91  -0.4  2 
 64 Chyna Wright              96 Peach Valley             13.92  -0.1  6 
 65 Jakcra Yelity             97 Bronx Tigers             13.99  -0.1  7 
 66 Kayla Clinkscale          97 Golden Strip             14.04  +0.0  5 
 67 Candace Jackson           97 Flight400 TC             14.04  -0.1  6 
 68 Jehnae Thomas             97 Unattached               14.06  -0.8  3 
 69 Natalie Ortiz             97 Puerto Rico              14.29   0.9 10 
 70 Dinesha Scott             97 E-1 TC                   14.36   1.0 11 
 71 Jasmine Keegan            97 Jaguar TC                14.44   0.9 10 
 72 Malaya Pineda             97 Churchland T             14.58   0.4  9 
 73 Lakeitha Volson           96 New Orleans              14.78   0.4  9 
 74 Mia Mansion               96 East End Tra             15.16  -0.1  7 
 75 Alyssa Abrams             97 Living Water             15.45   0.9 10 
 76 Zulimmy Sanchez           97 Carment Kiar             15.88  -0.8  3 
 77 My'Raia Fluker            96 New Orleans              17.47  -0.4  2 
 -- Valencia Rolle            96 United Speed                FS  -0.2  8 
 
Event 15  Girls 100 Meter Dash Intermediate 15-16
========================================================================
   Club Natl: # 11.80  7/17/2011   Comfort Gebor, Overtake TC                  
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Teahna Daniels            97 United Speed             11.81Q -0.1  3 
  2 Aleia Hobbs               96 New Era TC               12.04Q -2.1  2 
  3 Deanna Hill               96 United Speed             12.27Q -1.0  1 
  4 Jonielle Smith            96 Metropolis T             12.09Q -0.1  3 
  5 Brittny Ellis             97 Univ Of Chic             12.32Q -2.1  2 
  6 Diamond Spaulding         96 Metro-Dade T             12.36Q -1.0  1 
  7 Shauna Helps              96 Metropolis T             12.17q -0.1  3 
  8 Carolyn Brown             96 Hampton City             12.28q -0.1  3 
  9 Daryth Gayles             96 Excelerators             12.47  -1.0  1 
 10 Remel Williams            96 E-1 TC                   12.48  -0.1  3 
 11 Deja Rodgers              96 Lightning Bo             12.54  -0.1  3 
 12 Chelsea Francis           96 Prime Time Y             12.62  -2.1  2 
 13 Tee Asiah Vance           97 Greenville J             12.65  -2.1  2 
 14 Jada Hunt                 97 Radl TC                  12.66  -1.0  1 
 15 Erin Derrow               97 Houston Syne             12.68  -2.1  2 
 16 Maya Marshall             96 Cobb Track               12.73  -1.0  1 
 17 Jaela Todd                97 Full Speed A             12.74  -2.1  2 
 18 Keondria Simmons          96 Peach Valley             12.77  -2.1  2 
 19 Ka'Tia Seymour            97 Florida East             12.78  -2.1  2 
 20 Kayla Bell                96 Miramar Opti             12.79  -1.0  1 
 21 Monae Lewis               96 New Era TC               12.80  -0.1  3 
 22 Taylor Deloach            97 Savannah Cha             12.89  -0.1  3 
 23 Isis Pinkney              96 Above Xpecta             13.06  -1.0  1 
 24 Samara Spencer            96 Hydel United             13.29  -1.0  1 
 
Event 15  Girls 100 Meter Dash Intermediate 15-16
=====================================================================
   Club Natl: # 11.80  7/17/2011   Comfort Gebor, Overtake TC                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Teahna Daniels            97 United Speed             11.98  -1.2  11.971
  2 Aleia Hobbs               96 New Era TC               11.98  -1.2  11.979
  3 Deanna Hill               96 United Speed             12.21  -1.2 
  4 Jonielle Smith            96 Metropolis T             12.27  -1.2 
  5 Shauna Helps              96 Metropolis T             12.38  -1.2 
  6 Diamond Spaulding         96 Metro-Dade T             12.45  -1.2  12.441
  7 Carolyn Brown             96 Hampton City             12.45  -1.2  12.448
 
Event 16  Boys 100 Meter Dash Intermediate 15-16
========================================================================
   Club Natl: # 10.67  7/17/2011   Kendal Williams, 1st Coast TC               
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Xavier Atkins             96 Florida East             10.78Q  0.3 13 
  2 Marlon Humphrey           96 Speed City T             10.97Q  1.0  3 
  3 Jaalen Jones              96 Speed City T             11.06Q +0.0 12 
  4 Edward Davis              97 New Era TC               11.21Q  0.1  7 
  5 Keith Timmons             96 Manatee Must             11.24Q  0.6  5 
  6 Warren Coombs             96 Velocity Str             11.26Q  0.2  6 
  7 Robert Myrick             96 Above Xpecta             11.40Q -0.1  4 
  8 Cameron Fichardt          96 Unattached               11.41Q  0.8  2 
  9 Marquis Gilchrist         96 VA Beach Fla             11.50Q -1.2 11 
 10 Zantavious Showers        96 Corefit TC               11.52Q -0.1  8 
 11 Peterson Edwards          96 New Iberia Y             11.53Q  1.0  1 
 12 Damien Mcentyre           96 VA Beach Fla             11.53Q -0.4  9 
 13 Davon Conyers             96 St Pete Nitr             11.65Q -0.9 10 
 14 Cedric Asseh              96 Star Track T             11.23q  0.1  7 
 15 Marcus Reaves             96 Unattached               11.30q  1.0  3 
 16 Jerome Bazile             97 New Orleans              11.43q  0.6  5 
 17 Jarek Taylor              97 Alabama TC               11.44q  1.0  3 
 18 Eric Jones                97 Delco Stalli             11.49q  0.6  5 
 19 Graegg Holmes             96 New Orleans              11.51q +0.0 12 
 20 Tyler Lassiter            97 VA Beach Fla             11.57q -0.1  4 
 21 Kylan Oates               97 Lightning Sp             11.57q  1.0  1 
 22 Quintavius Mitchell       96 St Pete Nitr             11.59q -1.2 11 
 23 Deiondre Porter           96 Phase 1 Trac             11.60q  0.1  7 
 24 Latin Berry               96 Lake Area Ex             11.62q  0.6  5 
 25 Jordan Madison            97 Running Pant             11.63q  0.1  7 
 26 Jordan Brown              96 Gazelle TC               11.65q  0.2  6 
 27 Nicholas Edwards          96 Flight400 TC             11.67q -0.9 10 
 28 Taron Tillman-Ratliff     97 Carment Kiar             11.67  -0.1  8 
 29 Tyrone Berry              96 Overtake                 11.68  -0.1  8 
 30 Zachary Conner            97 Lake Area Ex             11.70   0.1  7 
 31 James Madlock             97 Full Speed A             11.70   0.6  5 
 32 Chandler Nichols          97 Alpha Omega              11.70  -0.9 10 
 33 Joshua Deselles           97 Marrero Troj             11.71   0.6  5 
 34 Kaylan Richardson         96 Southeast Lo             11.71  -0.1  4 
 35 Luiss Colon               96 Puerto Rico              11.72   0.1  7 
 35 Austin Burmeier           97 3D Elite Stu             11.72  +0.0 12 
 37 Christopher Skager        97 Fastlane                 11.72  +0.0 12 
 38 Gabriel Blackman          96 All Heart TC             11.75  -0.4  9 
 39 Jamil Mobhair             97 Overtake                 11.76   0.2  6 
 40 Janille Greenidge         96 Rockets AC               11.77  -0.1  8 
 41 Isaac Hammond             97 Velocity Str             11.79   0.8  2 
 42 Avery Warren              96 Jacksonville             11.81   0.6  5 
 43 Jamarl Lake               96 Metro Eagles             11.81   1.0  1 
 44 Joeell Blackley           96 Churchland T             11.83   0.2  6 
 45 Jarvis Mingo              96 Flight400 TC             11.84  -1.2 11 
 46 Jeremy Mcduffie           97 Lightning Sp             11.84  -0.1  4 
 47 Randy Tillman             96 St Johns Str             11.84  +0.0 12 
 48 Stephon Howard            97 Florida Expr             11.86   0.8  2 
 49 Chigozie Atavwigho        97 North Pinell             11.87   0.2  6 
 50 Tremayne Flagler          96 All Heart TC             11.87   0.3 13 
 51 Charlie Lee Jr.           96 All Heart TC             11.88  -0.1  4 
 52 Charles Graham            97 Hampton City             11.89   0.8  2 
 53 Kordell Williams          96 Marlboro Tra             11.90  -0.4  9 
 54 Abdul Ellis               96 Hampton City             11.90   1.0  3 
 55 Abram Fletcher            96 Gulf Coast S             11.94   0.6  5 
 56 Jasper Crawford           96 Unattached               11.94   1.0  1 
 57 Shaquille Greenidge       96 Rockets AC               11.97  -1.2 11 
 58 Jean Newtonian            96 Metropolis T             11.98   0.1  7 
 59 Renard Snell              96 Georgia Star             12.00   0.3 13 
 60 Christopher-Ahmad Moree   97 Unattached               12.01  -0.1  8 
 61 Javon Onuigbo             97 Georgia Star             12.01  -0.1  4 
 62 Gianni Stridacchio        97 Florida Flig             12.05   0.8  2 
 63 Sheldon Ferguson          96 Roadrunners              12.06   1.0  1 
 64 Amron Brooks              96 Christian Cr             12.09  -1.2 11 
 65 Edison Estephane          97 Rockets AC               12.10  -0.4  9 
 66 Darius Miller             96 Lightning Bo             12.14  -0.1  8 
 67 Devan Weary               97 Blue Speedtc             12.14   0.8  2 
 68 Roosevelt Augustave       96 Pheat                    12.14   0.2  6 
 69 Elijah Pierson            97 Bronx Tigers             12.16   0.3 13 
 69 Joseph Villegas           96 Puerto Rico              12.16  +0.0 12 
 71 Joel Santos               96 Bayamon Club             12.18  -0.1  8 
 72 Rodney Beasley            97 Airo Athleti             12.22   0.1  7 
 73 Xavier Bledsoe            96 3D Elite Stu             12.27  -0.4  9 
 74 Dontavious Hawkins        96 Runnin Rocke             12.33   0.3 13 
 75 Stephen Mines             97 Tri-City Jet             12.35  -1.2 11 
 76 Malik Givens              97 3D Elite Stu             12.35  -0.9 10 
 77 Kalib Brown               97 Marrero Troj             12.37   0.2  6 
 78 Zachary Hudson            96 Houston Syne             12.37   1.0  3 
 79 Gregory Taylor            97 Burlington T             12.39   0.6  5 
 80 Zaire Anderson            96 VA Beach Fla             12.41   1.0  3 
 81 Gareth Hutton             96 Polk County              12.43   1.0  3 
 82 Carter Purcell            96 Polk County              12.55  -0.1  4 
 83 Malik Washington          96 Evolution Sp             12.56  -0.4  9 
 84 David Ribot               97 Puerto Rico              12.72   0.3 13 
 85 Raheem Batcas             97 Riviera Beac             12.76  -0.1  4 
 86 Marvin Flythe             97 Living Water             12.79   0.1  7 
 87 Ariam Espinal             97 Puerto Rico              13.04  -0.4  9 
 88 Matthew Sanchez           97 Miami Milers             13.19  -1.2 11 
 89 Daniel Hynes              96 727 Youth TR             13.20   1.0  1 
 90 Josiah Davis              97 The Heat TC              13.29  -0.9 10 
 91 Rendell Jackson           96 Delco Stalli             13.31  -0.9 10 
 92 Sammie Davis Jr           96 Radl TC                  13.33  -0.9 10 
 93 Bryce Stewart             97 D1 Prep Acad             13.37  +0.0 12 
 94 Xzavier Rodgers           96 Blue Speedtc             13.46  -1.2 11 
 95 John Whaley               96 Mays Landing             13.53   0.3 13 
 96 Benjamin Rodriguez        97 Phase 1 Trac             13.97  +0.0 12 
 -- Darius Watkins            96 Velocity Str                FS  -0.4  9 
 -- Chavares Hart             97 Peach Valley                FS   0.3 13 
 
Event 16  Boys 100 Meter Dash Intermediate 15-16
========================================================================
   Club Natl: # 10.67  7/17/2011   Kendal Williams, 1st Coast TC               
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Xavier Atkins             96 Florida East             10.73Q -0.1  3 
  2 Jaalen Jones              96 Speed City T             10.84Q  0.7  1 
  3 Marlon Humphrey           96 Speed City T             11.03Q -1.5  2 
  4 Edward Davis              97 New Era TC               10.88Q  0.7  1 
  5 Warren Coombs             96 Velocity Str             11.21Q -0.1  3 
  5 Keith Timmons             96 Manatee Must             11.21Q -1.5  2 
  7 Marquis Gilchrist         96 VA Beach Fla             11.18q  0.7  1 
  8 Marcus Reaves             96 Unattached               11.24q  0.7  1 
  9 Jerome Bazile             97 New Orleans              11.27q  0.7  1 
 10 Cedric Asseh              96 Star Track T             11.30  -1.5  2 
 11 Eric Jones                97 Delco Stalli             11.37  -0.1  3 
 12 Jarek Taylor              97 Alabama TC               11.42  -1.5  2 
 13 Graegg Holmes             96 New Orleans              11.47  -0.1  3 
 14 Quintavius Mitchell       96 St Pete Nitr             11.47   0.7  1 
 15 Zantavious Showers        96 Corefit TC               11.48   0.7  1 
 16 Damien Mcentyre           96 VA Beach Fla             11.51  -0.1  3 
 17 Deiondre Porter           96 Phase 1 Trac             11.53  -1.5  2 
 18 Robert Myrick             96 Above Xpecta             11.54  -0.1  3 
 19 Kylan Oates               97 Lightning Sp             11.54   0.7  1 
 20 Cameron Fichardt          96 Unattached               11.57  -1.5  2 
 21 Davon Conyers             96 St Pete Nitr             11.61  -0.1  3 
 22 Joseph Villegas           96 Puerto Rico              11.80   0.7  1 
 23 Tyler Lassiter            97 VA Beach Fla             11.80  -1.5  2 
 24 Peterson Edwards          96 New Iberia Y             11.93  -1.5  2 
 
Event 16  Boys 100 Meter Dash Intermediate 15-16
=====================================================================
   Club Natl: # 10.67  7/17/2011   Kendal Williams, 1st Coast TC               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Xavier Atkins             96 Florida East             10.68  -1.0 
  2 Jaalen Jones              96 Speed City T             10.93  -1.0 
  3 Marlon Humphrey           96 Speed City T             11.12  -1.0 
  4 Warren Coombs             96 Velocity Str             11.34  -1.0 
  5 Edward Davis              97 New Era TC               11.36  -1.0 
  6 Marquis Gilchrist         96 VA Beach Fla            X11.38  -1.0 
  7 Marcus Reaves             96 Unattached               11.40  -1.0 
  8 Cameron Fichardt          96 Unattached               11.72  -1.0 
  9 Keith Timmons             96 Manatee Must             11.98  -1.0 
 
Event 17  Women 100 Meter Dash Young 17-18
========================================================================
   Club Natl: # 11.73  7/16/2011   Breanna Norman, 5 Star Track                
   Club Natl: # 11.73  7/14/2012   Tristie Johnson, Young Achiev               
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Tristie Johnson           93 Young Achiev             11.76Q -0.2 10 
  2 Marcquita Stalbert        95 New Era TC               11.97Q -0.1  6 
  3 Regine Williams           95 Miramar Opti             12.09Q -0.3  9 
  4 J'Nea Bellamy             94 Metro-Dade T             12.21Q -0.8  4 
  5 Carrol Hardy              94 Pedagogy Tra             12.39Q -0.8  7 
  6 Shannon Ray               95 New Era TC               12.40Q +0.0  2 
  7 Di'Kerria Wilson          94 United Speed             12.49Q -0.5  3 
  8 Ravin Gilbert             94 Pedagogy Tra             12.51Q -0.8  8 
  9 Chianne Peyton            94 Gulf Coast S             12.58Q -0.3  5 
 10 Anasterasia Terrell       94 Middle Georg             12.77Q -0.2  1 
 11 Courtney Bowman           95 Blazing Knig             12.48Q -0.3  9 
 12 Nicole Henderson          95 New Era TC               12.51Q -0.2 10 
 13 Jordan Hankerson          93 Blazing Knig             12.52Q -0.5  3 
 14 S'Kayia Hampton           95 Georgia Star             12.60Q -0.8  8 
 15 Dishondria Mccoo          94 Metro-Dade T             12.63Q +0.0  2 
 16 Aluntrea Davis            95 Metro-Dade T             12.64Q -0.3  5 
 17 Alexandria Isom           95 Stl Police A             12.67Q -0.8  7 
 18 Shanice Mccoy             94 Evolution Sp             12.72Q -0.1  6 
 19 Alexia Fortenberry        94 Press Park T             12.73Q -0.8  4 
 20 Yasmine Gardiner          95 Pedagogy Tra             12.79Q -0.2  1 
 21 Kortney Gray              95 Young Achiev             12.55q -0.3  9 
 22 Antionett Black           94 Roadrunners              12.72q -0.3  9 
 23 Leah Fair                 95 Greer All-St             12.75q -0.1  6 
 24 Kayla Tyson               94 Velocity Str             12.79q -0.1  6 
 25 Shayna Nwokenkwo          94 Unattached               12.82  -0.8  4 
 26 Nausche Dawkins           93 Georgia Star             12.82  -0.2  1 
 27 Quatasia Fantroy          95 Florida Elit             12.83  -0.3  5 
 28 Johvonna Mayo             95 Blazing Knig             12.85  -0.8  8 
 29 Danielle Davis            94 Southside Pi             12.87  -0.8  4 
 30 Abby Hani                 95 Speed City A             12.90  -0.1  6 
 31 Kaitlin Lucius            95 Velocity Str             12.93  +0.0  2 
 31 Kaitlyn Fortuna           94 New Era TC               12.93  -0.5  3 
 33 Wilena Little             95 Blazin Raven             12.93  -0.3  5 
 34 Jorian Ordway             95 Trailblazers             12.93  -0.8  4 
 35 Diamond Washington        95 Press Park T             12.97  -0.8  4 
 36 April Wilson              95 Tri-City Jet             12.98  -0.8  8 
 37 Coralys Llanos            94 Puerto Rico              12.99  +0.0  2 
 38 Morgan Mcclure            95 No Limit TC              13.03  -0.2 10 
 39 Keaika Hughes             94 Georgia Star             13.03  -0.3  5 
 39 Al-Nisaa Latif            95 Saca Youth T             13.03  -0.5  3 
 41 Breanna Gates             94 Running In E             13.03  -0.2 10 
 42 Jodiann Crooks            94 Unattached               13.08  -0.2  1 
 43 Annette Gaskins           94 Epitome                  13.11  -0.1  6 
 44 Christoni Wynn            95 Exchange Zon             13.15  -0.3  9 
 45 Brittany Barber           94 Pedagogy Tra             13.20  -0.8  7 
 46 Nadia Lee                 94 All Heart TC             13.22  +0.0  2 
 47 Mariah Wicks              94 3D Elite Stu             13.23  -0.8  7 
 48 Dyani Mayers              95 Blazing Knig             13.35  -0.8  7 
 49 Camiesha Jackson          94 Blue Speedtc             13.37  -0.3  5 
 50 Fabiola Avilez            93 Puerto Rico              13.38  +0.0  2 
 51 SoJourner Wade-Clark      95 Unattached               13.50  -0.3  5 
 52 Stephanie Galloza         94 Puerto Rico              13.61  -0.8  7 
 53 Martunya Bails            95 Georgia Star             13.62  -0.3  9 
 54 Ariana Strange            95 Runnin Rocke             13.64  -0.8  8 
 55 Shalyssa Smith            95 Delco Stalli             13.68  -0.8  8 
 56 Camille Busby             94 St Johns Str             13.68  -0.1  6 
 57 Di'Yea Thompson           94 Tri-City Jet             13.78  -0.2  1 
 58 Sianni Cabello            95 Florida Elit             13.78  -0.3  5 
 59 Alexis Austin             94 Greer All-St             13.84  -0.3  9 
 60 Marie Stubbs              94 Roadrunners              13.92  -0.2  1 
 61 Nijah Lain                95 New Orleans              14.06  -0.2 10 
 62 Aspen Reeves              93 Overtake                 14.12  -0.3  9 
 63 Andrea Morales            95 Puerto Rico              14.35  -0.3  9 
 64 Janelle Murphy            95 Unattached               14.68  -0.8  8 
 65 Dezha Cooper              95 Manatee Must             14.94  -0.8  7 
 66 Sarah Gilbert             93 Carment Kiar             14.97  -0.1  6 
 67 Isaris Cortes             95 Puerto Rico              15.06  -0.2  1 
 68 Ariana Ramos              95 Puerto Rico              15.41  -0.5  3 
 
Event 17  Women 100 Meter Dash Young 17-18
========================================================================
   Club Natl: # 11.73  7/16/2011   Breanna Norman, 5 Star Track                
   Club Natl: # 11.73  7/14/2012   Tristie Johnson, Young Achiev               
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Tristie Johnson           93 Young Achiev           # 11.73Q -2.0  3 
  2 Marcquita Stalbert        95 New Era TC               11.80Q +0.0  2 
  3 Regine Williams           95 Miramar Opti             11.81Q  1.9  1 
  4 J'Nea Bellamy             94 Metro-Dade T             12.05Q  1.9  1 
  5 Ravin Gilbert             94 Pedagogy Tra             12.26Q +0.0  2 
  6 Shannon Ray               95 New Era TC               12.43Q -2.0  3 
  7 Kortney Gray              95 Young Achiev             12.28q  1.9  1 
  8 Chianne Peyton            94 Gulf Coast S             12.35q  1.9  1 
  9 Antionett Black           94 Roadrunners              12.40   1.9  1 
 10 Leah Fair                 95 Greer All-St             12.48  +0.0  2 
 11 S'Kayia Hampton           95 Georgia Star             12.50  +0.0  2 
 12 Nicole Henderson          95 New Era TC               12.53  -2.0  3 
 13 Dishondria Mccoo          94 Metro-Dade T             12.55   1.9  1 
 14 Courtney Bowman           95 Blazing Knig             12.58  +0.0  2 
 15 Di'Kerria Wilson          94 United Speed             12.58  -2.0  3 
 16 Carrol Hardy              94 Pedagogy Tra             12.60  +0.0  2 
 17 Jordan Hankerson          93 Blazing Knig             12.69  -2.0  3 
 18 Alexandria Isom           95 Stl Police A             12.70  +0.0  2 
 19 Kayla Tyson               94 Velocity Str             12.71  -2.0  3 
 20 Shanice Mccoy             94 Evolution Sp             12.75  -2.0  3 
 21 Alexia Fortenberry        94 Press Park T             12.82  -2.0  3 
 22 Yasmine Gardiner          95 Pedagogy Tra             12.90  +0.0  2 
 23 Aluntrea Davis            95 Metro-Dade T             13.36   1.9  1 
 
Event 17  Women 100 Meter Dash Young 17-18
=====================================================================
   Club Natl: # 11.73  7/16/2011   Breanna Norman, 5 Star Track                
   Club Natl: # 11.73  7/14/2012   Tristie Johnson, Young Achiev               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Tristie Johnson           93 Young Achiev             11.67# -0.8 
  2 Marcquita Stalbert        95 New Era TC               11.91  -0.8 
  3 Regine Williams           95 Miramar Opti             12.02  -0.8 
  4 J'Nea Bellamy             94 Metro-Dade T             12.39  -0.8  12.382
  5 Ravin Gilbert             94 Pedagogy Tra             12.39  -0.8  12.387
  6 Shannon Ray               95 New Era TC               12.56  -0.8 
  7 Kortney Gray              95 Young Achiev             12.84  -0.8 
 
Event 18  Men 100 Meter Dash Young 17-18
========================================================================
   Club Natl: # 10.60  7/17/2011   Dquerius Bullock, Radl TC                   
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Bennie Wesley             94 Running For              10.67Q  0.3  9 
  2 Xarious Henderson         94 Velocity Str             10.83Q  0.6 10 
  3 Cameron Williams          95 San Antonio              10.88Q  0.2 11 
  4 Alex Phillips             93 Southside Pi             10.90Q -0.5  2 
  5 Royce Caldwell            95 College Stat             10.92Q -0.2  5 
  6 Jeremy Hicks              94 Marrero Troj             11.00Q +0.0  4 
  7 Marquett Simmons          94 Georgia Star             11.02Q  0.8 13 
  8 Sharkeith Beverly         95 Marrero Troj             11.04Q -0.1  8 
  9 Jeremy Harden             94 Velocity Str             11.08Q +0.0  7 
 10 Devon Lewis               95 Southside Pi             11.17Q -0.1  3 
 11 Kemoi Thomas              93 Impact Athle             11.21Q  0.1  1 
 12 Sabastian Bivins          94 Speed City T             11.23Q -0.1  6 
 13 Tremaine Allen            95 San Antonio              11.26Q  0.4 12 
 14 Devin Scott               95 New Orleans              10.89q  0.2 11 
 15 Ceolamar Ways             94 St Johns Str             10.93q -0.2  5 
 16 Keandre Williams          95 Westwinds                11.02q  0.3  9 
 17 Adam Hasan                95 Team Xtreme              11.09q +0.0  4 
 18 Garee Homes               93 Unattached               11.11q +0.0  4 
 19 Devin Oneal               94 Speed City T             11.15q  0.6 10 
 20 Justin Leggett            95 Alpha Omega              11.19q -0.5  2 
 21 Shayne Rodney             95 Florida East             11.19q +0.0  7 
 22 Marshall Nunn             95 Star Athleti             11.21q +0.0  4 
 23 Acey Calhoun              95 Blazing Knig             11.22q -0.1  8 
 24 Andrew Moore              95 College Stat             11.23q  0.6 10 
 25 Tyler Gibson              94 Peach Valley             11.26q -0.1  8 
 26 Michael Tillman           94 Speed City A             11.28q -0.1  3 
 27 Ian Barrett               95 Technique TC             11.29q -0.1  8 
 28 Alexander ReeseIV         94 Cobb Track               11.30   0.6 10 
 29 Myles Mcdavid             93 Velocity Str             11.33   0.1  1 
 29 Dwayne Woodard Jr         95 Louisiana El             11.33  -0.2  5 
 31 Pathion Collins           95 Texas Greyho             11.36   0.1  1 
 32 Trevin Hooks              94 MY Stars You             11.37   0.3  9 
 33 Emanuel Kennedy           94 Louisiana El             11.38   0.8 13 
 34 Kelton Hallback           94 Phase 1 Trac             11.38  -0.1  3 
 35 Dylan Montoute            94 Rockets AC               11.39   0.6 10 
 36 Ricky Grant               95 Epitome                  11.40  +0.0  7 
 37 Darryl Carter             93 MY Stars You             11.41  -0.1  6 
 38 Octavian Canty            95 Running In E             11.42   0.3  9 
 39 Jose Nales                94 Puerto Rico              11.43  +0.0  4 
 40 Justin Johnson            95 Marrero Troj             11.43  +0.0  7 
 41 Emmanuel Ichite           94 The Tallahas             11.44  +0.0  4 
 42 Mar Quilus Lewis          94 K-Y TC                   11.47   0.4 12 
 43 Javon Jackson             95 Overtake                 11.47  -0.1  6 
 44 Steven Barze              95 Southeast Lo             11.49   0.3  9 
 45 Jordan Branch             95 Tri-City Jet             11.53  -0.1  3 
 46 Gabriel Tavarez           93 Puerto Rico              11.55  -0.5  2 
 47 Michael Tancreti          93 Unattached               11.56  -0.2  5 
 48 Alphonso Alexander        95 Southside Pi             11.56   0.2 11 
 49 Carlos Esquilin           94 Puerto Rico              11.57  -0.5  2 
 50 Victor Burns              94 Unattached               11.57   0.3  9 
 51 Corinthian Neal           95 Fast Lane TC             11.61   0.1  1 
 52 Marques Burgman           95 Excelerators             11.68  -0.1  6 
 53 Elias Madrid              95 Velocity Str             11.69  -0.2  5 
 54 Zavier Wiggs              93 Pebblebrook              11.70   0.4 12 
 55 Malik Dean                95 Saca Youth T             11.72  +0.0  7 
 56 Brandon Robinson          95 Corefit TC               11.73  -0.1  6 
 56 Zacorey Hart              95 Peach Valley             11.73  +0.0  7 
 58 Jaquavious Barker         94 All Heart TC             11.75  -0.5  2 
 59 Kevin Bares               95 Puerto Rico              11.78   0.8 13 
 60 Derrick Johnson           94 Speed City T             11.82  -0.1  3 
 61 Macey Zellner             94 White Lighte             11.85   0.6 10 
 62 Derwyn Tate               94 Unattached               11.87   0.6 10 
 63 David Rodriguez           94 Corefit TC               11.94   0.8 13 
 64 Walter Maybell            94 Heart Of Ill             11.98  -0.2  5 
 65 Gregory Bivens            95 Flight400 TC             12.02  +0.0  4 
 66 Maximilion Deleon         95 Tri-City Jet             12.04  -0.1  6 
 67 Kevin Dieppa              95 Puerto Rico              12.11   0.1  1 
 68 Edwin Ramos               94 Puerto Rico              12.17   0.8 13 
 69 Malik Bolen               95 Mallery Chal             12.30   0.8 13 
 70 Emanuel Peres             94 Puerto Rico              12.31   0.4 12 
 71 Gene Taylor               95 Churchland T             12.53  -0.1  3 
 72 Juwan Ives                95 East End Tra             12.54   0.2 11 
 73 Anfronee Magee            95 Radl TC                  12.63  +0.0  4 
 74 Luis Cruz                 94 Puerto Rico              12.71  -0.1  8 
 75 Marcus Clark              95 All Heart TC             13.38  -0.5  2 
 76 Stephan Hayes             94 Jackrabbit T             14.42   0.2 11 
 -- Daniel Hall               93 White Lighte                FS   0.4 12 
 -- Deandre Boykins           95 St Pete Nitr                FS   0.6 10 
 
Event 18  Men 100 Meter Dash Young 17-18
========================================================================
   Club Natl: # 10.60  7/17/2011   Dquerius Bullock, Radl TC                   
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Bennie Wesley             94 Running For              10.71Q -1.4  3 
  2 Devon Lewis               95 Southside Pi             10.79Q -0.5  1 
  3 Royce Caldwell            95 College Stat             10.92Q -1.2  2 
  4 Alex Phillips             93 Southside Pi             10.90q -0.5  1 
  5 Jeremy Hicks              94 Marrero Troj             10.93q -1.4  3 
  6 Xarious Henderson         94 Velocity Str             11.02q -1.2  2 
  7 Keandre Williams          95 Westwinds                11.02q -0.5  1  11.018
  7 Cameron Williams          95 San Antonio              11.02q -0.5  1  11.020
  9 Sharkeith Beverly         95 Marrero Troj             11.05  -1.2  2 
  9 Ceolamar Ways             94 St Johns Str             11.05  -0.5  1 
 11 Devin Scott               95 New Orleans              11.06  -1.2  2 
 12 Marquett Simmons          94 Georgia Star             11.09  -1.4  3 
 13 Adam Hasan                95 Team Xtreme              11.14  -1.2  2 
 14 Garee Homes               93 Unattached               11.15  -1.4  3 
 15 Jeremy Harden             94 Velocity Str             11.16  -0.5  1 
 16 Sabastian Bivins          94 Speed City T             11.16  -1.4  3 
 17 Kemoi Thomas              93 Impact Athle             11.16  -1.2  2 
 18 Marshall Nunn             95 Star Athleti             11.24  -0.5  1 
 19 Shayne Rodney             95 Florida East             11.25  -0.5  1 
 20 Acey Calhoun              95 Blazing Knig             11.27  -1.2  2 
 21 Andrew Moore              95 College Stat             11.29  -1.4  3 
 22 Tremaine Allen            95 San Antonio              11.36  -1.4  3 
 23 Devin Oneal               94 Speed City T             11.38  -1.4  3 
 24 Stephan Hayes             94 Jackrabbit T             11.51  -0.5  1 
 
Event 18  Men 100 Meter Dash Young 17-18
=====================================================================
   Club Natl: # 10.60  7/17/2011   Dquerius Bullock, Radl TC                   
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Devon Lewis               95 Southside Pi             10.81  -1.1 
  2 Bennie Wesley             94 Running For              10.82  -1.1 
  3 Alex Phillips             93 Southside Pi             10.90  -1.1 
  4 Xarious Henderson         94 Velocity Str             10.95  -1.1 
  5 Jeremy Hicks              94 Marrero Troj             11.01  -1.1 
  6 Cameron Williams          95 San Antonio              11.07  -1.1 
  7 Royce Caldwell            95 College Stat             11.12  -1.1 
  8 Keandre Williams          95 Westwinds                11.15  -1.1 
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash Primary 8-under
========================================================================
   Club Natl: # 30.26  7/6/2007    Daesha Rogers, Unattached                   
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Sydni Brown               04 Evolution Sp             30.95Q +0.0  3 
  2 Paris Baker               04 Main Attrack             31.55Q  0.3  5 
  3 Jessicka Woods            04 Boys Girls T             31.75Q +0.0  2 
  4 Sydney Harris             05 Jackrabbit T             31.82Q +0.0  9 
  5 Libertee Smith            04 Split Second             31.86Q +0.0  1 
  6 Lyric Hoggard             04 VA Beach Fla             32.03Q +0.0  8 
  7 Jasyria Frazier           04 Press Park T             32.50Q  0.7  7 
  8 Nia Wilson                04 Jackrabbit T             33.43Q  1.0  6 
  9 Jasharreah Hunt           04 Radl TC                  33.64Q  0.2  4 
 10 Ciera Marion              04 Police Athle             32.13Q +0.0  1 
 11 Makenzy Mcday             04 Tricity Rela             32.22Q +0.0  3 
 12 Emmie Marshall            04 U City Xplos             32.78Q  0.3  5 
 13 Kamille Thomas            04 Alpha Omega              32.91Q +0.0  9 
 14 Claudia-Ruthie Austin     04 Memphis Jagu             33.42Q +0.0  8 
 15 Raven Evans               04 Dale City Li             33.62Q +0.0  2 
 16 Pariseas Ellis            04 Star Athleti             33.64Q  0.7  7 
 17 Akari Isaac               04 Christian Cr             33.80Q  0.2  4 
 18 Niya Starling             04 Lightning Bo             34.60Q  1.0  6 
 19 Triston Barnes            04 Tallahassee              32.47q +0.0  1 
 20 Joslynn Whaley            04 Mays Landing             33.63q +0.0  9 
 21 Alanna Hilton             04 Express Lane             34.43q +0.0  2 
 22 Morgan Skipper            04 Unattached               35.21q  1.0  6 
 23 Selena Calix              05 Riviera Beac             35.25q  0.7  7 
 24 Ra'Nazia Collins          05 Blazin Raven             35.55q +0.0  2 
 25 Alexandria Bennon         05 Greenville J             35.73  +0.0  1 
 26 Evet Jones                05 Jackrabbit T             35.86   0.3  5 
 27 Da'Sha Hardeman           04 Georgia Star             36.07  +0.0  1 
 28 Abigail Jefferies         04 Metro Eagles             36.11  +0.0  8 
 29 Skye Harris               04 Press Park T             36.22  +0.0  9 
 30 Ta'Kiyah Maura            04 Fusion TC                36.24  +0.0  9 
 31 Amaya Loubeau             04 Boys Girls T             36.66  +0.0  3 
 32 Kaitlyn Greene            04 Ashburn Elit             36.81   0.2  4 
 33 Kayla Baker               04 Suffolk Star             36.87   1.0  6 
 34 Keyona Mervin             04 Fastlane                 37.05  +0.0  1 
 35 Joycelyn Hailes           04 Boys Girls T             37.08  +0.0  8 
 36 Lauren Covington          04 Churchland T             37.16   0.7  7 
 37 Natalie Moore             05 Marlboro Tra             37.16   0.2  4 
 38 Aijah Small               04 Carment Kiar             37.22   0.7  7 
 39 Janaya Booker             04 Delco Stalli             37.23   0.2  4 
 40 Kamari Bullock            05 Fort Belvoir             37.39  +0.0  9 
 41 Sha'Niya Clack            04 Mallery Chal             37.46   0.3  5 
 42 Asia Gregory              04 Runnin On Fa             37.51   1.0  6 
 43 Sydney Bray               05 The Heat TC              37.75  +0.0  2 
 44 Kennedy Mcintyre          04 Suffolk Star             38.14  +0.0  3 
 45 Taylor Cummings           05 Fort Belvoir             38.21  +0.0  2 
 46 Niyah Gaston              05 Suffolk Star             38.26  +0.0  9 
 47 Anya Creecy               04 St Charles S             38.35   0.3  5 
 48 Lalia Wiggins             04 Churchland T             38.48  +0.0  8 
 49 Kaila Nunnally            04 Running In E             39.31  +0.0  3 
 50 Kimora Epps               06 Brunswick Bl             39.55   0.3  5 
 51 Briyonne Mcday            05 Tricity Rela             39.69   0.3  5 
 52 Alexis Alexander          05 Marlboro Tra             40.03  +0.0  1 
 53 Kyana Cuffee              05 VA Beach Fla             40.24  +0.0  2 
 54 Anaya James-Grier         06 Marlboro Tra             40.73  +0.0  1 
 55 Samiya Noble              05 East End Tra             41.32   0.7  7 
 56 Eko Dodd                  05 Remington Fl             42.75  +0.0  8 
 57 Janiyah Davis-Reuben      06 VA Beach Fla             42.84  +0.0  8 
 58 Teyonna Robinson          05 Press Park T             43.72   0.2  4 
 59 Janaya Reinhardt          05 Tri-City Jet             43.99  +0.0  8 
 60 Enya Thompson             04 3D Elite Stu             44.20  +0.0  9 
 61 T'Najeh Duncombe          07 Neymour Athl             44.28   1.0  6 
 62 Savarianna Speights       04 Striders                 44.45   0.3  5 
 63 Kya Johnson               05 Just Do It T             45.07   0.3  5 
 64 Zaria Major               04 Roadrunners              46.38  +0.0  8 
 65 Bria Bouknight            06 Living Water             46.65   0.7  7 
 66 Arlene Reynolds           07 Vision Elite             48.39   1.0  6 
 67 Aja Creecy                06 St Charles S             48.48   1.0  6 
 68 Kharma Creecy             05 St Charles S             49.80  +0.0  9 
 69 Jordyn Johnson            07 Full Speed A             50.03  +0.0  3 
 70 Ariana Pagan              05 Bayamon Club             50.48   0.2  4 
 71 Linnea Mize               05 Southfield M             52.53   0.7  7 
 72 Ken'Asia Evans            06 VA Beach Fla             54.17   0.7  7 
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash Primary 8-under
========================================================================
   Club Natl: # 30.26  7/6/2007    Daesha Rogers, Unattached                   
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Sydni Brown               04 Evolution Sp             31.31Q -0.5  3 
  2 Sydney Harris             05 Jackrabbit T             31.45Q +0.0  1 
  3 Paris Baker               04 Main Attrack             31.62Q +0.0  2 
  4 Jessicka Woods            04 Boys Girls T             31.52Q +0.0  1 
  5 Libertee Smith            04 Split Second             32.02Q +0.0  2 
  6 Jasyria Frazier           04 Press Park T             32.20Q -0.5  3 
  7 Ciera Marion              04 Police Athle             32.39q +0.0  1 
  8 Kamille Thomas            04 Alpha Omega              32.89q -0.5  3 
  9 Lyric Hoggard             04 VA Beach Fla             32.98  -0.5  3 
 10 Triston Barnes            04 Tallahassee              33.21  -0.5  3 
 11 Emmie Marshall            04 U City Xplos             33.26  -0.5  3 
 12 Claudia-Ruthie Austin     04 Memphis Jagu             33.45  +0.0  2 
 13 Makenzy Mcday             04 Tricity Rela             33.54  +0.0  2 
 14 Raven Evans               04 Dale City Li             33.86  +0.0  1 
 15 Joslynn Whaley            04 Mays Landing             34.37  +0.0  2 
 16 Akari Isaac               04 Christian Cr             34.65  +0.0  2 
 17 Pariseas Ellis            04 Star Athleti             34.71  +0.0  1 
 18 Morgan Skipper            04 Unattached               34.77  +0.0  1 
 19 Jasharreah Hunt           04 Radl TC                  35.19  +0.0  1 
 20 Alanna Hilton             04 Express Lane             35.22  +0.0  1 
 21 Ra'Nazia Collins          05 Blazin Raven             35.23  -0.5  3 
 22 Niya Starling             04 Lightning Bo             35.68  -0.5  3 
 23 Nia Wilson                04 Jackrabbit T             35.72  +0.0  2 
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash Primary 8-under
=====================================================================
   Club Natl: # 30.26  7/6/2007    Daesha Rogers, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Sydni Brown               04 Evolution Sp             31.29  -1.5 
  2 Paris Baker               04 Main Attrack             31.51  -1.5 
  3 Libertee Smith            04 Split Second             31.84  -1.5 
  4 Jessicka Woods            04 Boys Girls T             32.06  -1.5 
  5 Sydney Harris             05 Jackrabbit T             32.12  -1.5 
  6 Ciera Marion              04 Police Athle             32.35  -1.5 
  7 Jasyria Frazier           04 Press Park T             33.45  -1.5 
  8 Kamille Thomas            04 Alpha Omega              35.27  -1.5 
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash Primary 8-under
========================================================================
   Club Natl: # 28.56  7/12/2012   Jordon Gouldbourne, Star Athleti            
   Club Natl: # 28.56  7/12/2012   Jordon Gouldbourne, Star Athleti            
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jordon Gouldbourne        04 Star Athleti           # 28.56Q +0.0  9 
  2 Tarik Dacres              04 Eca TC                   29.51Q  0.5  3 
  3 Justin Bowick             04 Georgia Favo             29.86Q +0.0  7 
  4 Bryson Ogletree           04 Cougar TC                29.93Q +0.0 10 
  5 Sage Phillips             04 Marlboro Tra             30.72Q  0.7  2 
  6 Ryan Taylor               04 The Heat TC              30.83Q  0.3  5 
  7 Nigel Henderson           04 Living Water             31.31Q  0.1  1 
  8 Usir McClellan            04 Lightning Bo             31.95Q  0.7  4 
  9 James Francis             04 Roadrunners              32.50Q  1.1  6 
 10 Alston Mcgee              05 Runnin On Fa             32.71Q +0.0  8 
 11 Ancy Paul                 04 Neymour Athl             30.02Q +0.0  7 
 12 Otto Laing                04 Roadrunners              30.73Q  0.7  2 
 13 Malcolm Williams          04 Roadrunners              31.48Q +0.0  9 
 14 Jadan Williams            04 Metro Eagles             31.93Q  0.1  1 
 15 Jeyquan Smith             05 Manatee Must             32.00Q  0.3  5 
 16 Jace Arnold               04 Boys Girls T             32.50Q  0.7  4 
 17 Jaylen Sneed              04 Fastlane                 33.58Q +0.0  8 
 18 Kenton Kirkland           04 Running Forc             33.95Q  0.5  3 
 19 Jamari Howard             05 Miami Pal Kn             33.96Q +0.0 10 
 20 Hezekiah Moore            05 Neymour Athl             34.50Q  1.1  6 
 21 Johnnie Leggett           04 Brunswick Bl             31.39q  0.7  2 
 22 Justin Blake              04 Eca TC                   32.17q  0.1  1 
 23 Ethan Powell              04 Its Speed Dy             32.18q +0.0  7 
 24 Deont'e Cole              04 Alpha Omega              32.38q +0.0  9 
 25 Mark Messam               04 Eca TC                   32.75   0.7  2 
 26 Van Forbes Jr.            05 Neymour Athl             32.77   0.7  4 
 27 Andres Montes             04 Bayamon Club             32.99   0.1  1 
 28 Breon Simms               04 Delco Stalli             33.00  +0.0  7 
 29 Austin Brown              04 Eca TC                   33.13   0.7  2 
 30 Navardo Burrows           04 Neymour Athl             33.43   0.1  1 
 31 Cordall Brown             05 Trailblazers             33.94  +0.0  9 
 32 Jeffery Jackson Jr.       04 Flight400 TC             34.18  +0.0 10 
 33 Christopher Johnson       04 Track 7-5-7              34.22  +0.0  8 
 34 Treymayne Dixon           05 Delco Stalli             34.24  +0.0  9 
 35 Devin Sealey              04 Fort Belvoir             34.26   0.5  3 
 36 Omari Rolle               05 Neymour Athl             34.27  +0.0  7 
 37 Xavier Williams           04 Boys Girls T             34.40   0.7  2 
 38 Jonah Ruffin              05 Boys Girls T             34.43   0.7  2 
 39 Qurelle Hill              05 East End Tra             34.78   0.3  5 
 40 David Gilbert             04 Vision Elite             34.87   1.1  6 
 41 Desi Dawkins              04 Above Xpecta             34.97   0.3  5 
 42 Kameron Shaffer           04 Louisiana El             35.06   0.5  3 
 43 Pishon Haughton           06 Eca TC                   35.12   0.7  4 
 44 Pablo Carrasquillo        05 Bayamon Club             35.21   1.1  6 
 45 Phalon Perique            04 Marrero Troj             35.22   0.5  3 
 46 Ja'Keyse Graves           06 VA Beach Fla             35.47   0.5  3 
 47 Quincy White              04 Greenville J             35.47   0.3  5 
 48 Cedric Byrd Jr            04 C-Fields AC              35.50   1.1  6 
 49 James Morrow              05 St Pete Nitr             35.59  +0.0  8 
 50 Justin Riser              04 Georgia Star             36.14   0.7  4 
 51 Larrell Hadrick           04 Louisiana ST             36.31   0.5  3 
 52 Taimar Taylor             04 Roadrunners              36.35   0.3  5 
 53 Chance Whitfield          04 Cougar TC                36.39  +0.0  9 
 54 Ernest Campbell           05 Refugio Coun             36.66   0.1  1 
 55 Makaih Crawford           05 Mallery Chal             36.72   1.1  6 
 56 Nathan Abrams             04 Living Water             36.91   1.1  6 
 57 Dezmond Romer             05 Miami Pal Kn             37.42   0.7  2 
 58 Cole Clark                05 Living Water             38.04   0.1  1 
 59 Isaiah Evans              05 Full Speed A             38.33  +0.0  8 
 60 Keshaun Sims              05 Miami Pal Kn             38.44   0.3  5 
 61 Za'Ron Collins            05 Miami Garden             38.45  +0.0  7 
 62 Macaih Pierre             04 Roadrunners              38.85  +0.0  9 
 63 Solomon Tripline          06 Mallery Chal             39.01  +0.0 10 
 64 Christopher Rodriguez     05 Refugio Coun             39.08  +0.0  9 
 65 David Brice               05 Neymour Athl             39.13   0.5  3 
 66 Cameo Pinder              04 Neymour Athl             39.25  +0.0  8 
 67 Keaon Athill              05 Just Do It T             39.30  +0.0 10 
 68 Nicholaus Wray            06 East End Tra             39.41  +0.0  7 
 69 Leonardo Taylor           05 Roadrunners              40.16   0.7  4 
 70 Taylor Logan              06 Virginia Pro             40.22   0.5  3 
 71 Mkwawa Lorne              05 Overtake                 40.40  +0.0  9 
 72 Tavario Cooper            05 Neymour Athl             40.56   0.7  2 
 73 Anthony Mervin            05 Fastlane                 40.79  +0.0 10 
 74 Derrick Bailey            05 Track Expres             41.47  +0.0  8 
 75 Reco Ingram               05 Lightning Bo             42.63   1.1  6 
 76 Carlo Johnson             07 Just Do It T             43.14   0.3  5 
 77 Michael Igbinoghene       07 Alabama Stri             43.30   0.7  4 
 78 Mekhi Gusby               05 Running In E             43.43  +0.0  7 
 79 Wahid Bolger              04 Mallery Chal             44.49   0.3  5 
 80 Christian Hewling         04 Boys Girls T             47.10   0.1  1 
 81 Trevor Roach              06 East End Tra             48.40   1.1  6 
 82 Clifford Cooper Ine       07 Unattached               48.80  +0.0  8 
 83 Donovan Hood              06 Living Water             48.93  +0.0 10 
 84 Bruce Lynch               07 VA Beach Fla             57.40  +0.0  8 
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash Primary 8-under
========================================================================
   Club Natl: # 28.56  7/12/2012   Jordon Gouldbourne, Star Athleti            
   Club Natl: # 28.56  7/12/2012   Jordon Gouldbourne, Star Athleti            
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Jordon Gouldbourne        04 Star Athleti             29.76Q  1.1  3 
  2 Tarik Dacres              04 Eca TC                   29.90Q +0.0  2 
  3 Bryson Ogletree           04 Cougar TC                30.32Q -0.1  1 
  4 Justin Bowick             04 Georgia Favo             30.34Q -0.1  1 
  5 Otto Laing                04 Roadrunners              30.59Q  1.1  3 
  6 Sage Phillips             04 Marlboro Tra             30.67Q +0.0  2 
  7 Ryan Taylor               04 The Heat TC              30.95q  1.1  3 
  8 Nigel Henderson           04 Living Water             31.00q  1.1  3 
  9 Usir McClellan            04 Lightning Bo             31.26  +0.0  2 
 10 Ancy Paul                 04 Neymour Athl             31.77  +0.0  2 
 11 Johnnie Leggett           04 Brunswick Bl             32.17  -0.1  1 
 12 Malcolm Williams          04 Roadrunners              32.25   1.1  3 
 13 Jace Arnold               04 Boys Girls T             32.29  -0.1  1 
 14 Alston Mcgee              05 Runnin On Fa             32.64  -0.1  1 
 15 Jadan Williams            04 Metro Eagles             33.52  +0.0  2 
 16 Jamari Howard             05 Miami Pal Kn             33.84   1.1  3 
 17 Deont'e Cole              04 Alpha Omega              33.86   1.1  3 
 18 Kenton Kirkland           04 Running Forc             33.90   1.1  3 
 19 Jeyquan Smith             05 Manatee Must             33.95  -0.1  1 
 20 James Francis             04 Roadrunners              34.13  -0.1  1 
 21 Ethan Powell              04 Its Speed Dy             34.29  +0.0  2 
 22 Jaylen Sneed              04 Fastlane                 34.31  +0.0  2 
 23 Justin Blake              04 Eca TC                   36.02  -0.1  1 
 24 Hezekiah Moore            05 Neymour Athl             37.37  +0.0  2 
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash Primary 8-under
=====================================================================
   Club Natl: # 28.56  7/12/2012   Jordon Gouldbourne, Star Athleti            
   Club Natl: # 28.56  7/12/2012   Jordon Gouldbourne, Star Athleti            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Jordon Gouldbourne        04 Star Athleti             29.84  -1.1 
  2 Justin Bowick             04 Georgia Favo             30.45  -1.1 
  3 Otto Laing                04 Roadrunners              30.57  -1.1 
  4 Bryson Ogletree           04 Cougar TC                31.38  -1.1 
  5 Ryan Taylor               04 The Heat TC              31.47  -1.1 
  6 Sage Phillips             04 Marlboro Tra             31.59  -1.1 
  7 Nigel Henderson           04 Living Water             31.71  -1.1 
 
Event 21  Girls 200 Meter Dash Sub-Bantam 9 years
========================================================================
   Club Natl: # 28.37  2005        Aleia Hobbs, S.A.C.S.                       
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Alaa Mcclain              03 Titans TC In             29.45Q  0.1  6 
  2 Sherrise Peterson         03 Delco Stalli             29.78Q +0.0  4 
  3 Ashaih Smith              03 Star Athleti             30.29Q  0.1  1 
  4 Alexia Barnes             03 Press Park T             30.82Q -0.8  2 
  5 Jordan Hardy              03 Hampton City             31.37Q  0.5  3 
  6 Brianna Flake             03 Phase 1 Trac             31.63Q +0.0  5 
  7 Tyra Thomas               03 Running For              30.12Q +0.0  4 
  8 Jaleere' Nixon            03 Brunswick Bl             30.65Q  0.1  1 
  9 Jaedyn Smith              03 Running For              31.48Q  0.1  6 
 10 Zamia Stelly              03 VA Beach Fla             31.65Q +0.0  5 
 11 Jayda Bushay              03 South Dade E             31.78Q -0.8  2 
 12 Makayla Johnson           03 Lightning Bo             32.78Q  0.5  3 
 13 Sabrina Imes              03 Delco Stalli             30.70q +0.0  4 
 14 Brooke Smith              03 Running For              30.71q  0.1  1 
 15 Kayleigh Washington       03 Fastlane                 31.74q +0.0  5 
 16 Jayla Greene              03 Running For              31.92q  0.1  1 
 17 April Chapman             03 Florida Elit             32.10q -0.8  2 
 18 Whitni Goolsby            03 Greenville J             32.14q +0.0  4 
 19 Danchell Johnson          03 Press Park T             32.19q  0.1  6 
 20 Auhmya Wilder             03 Unattached               32.74q +0.0  5 
 21 Mia Mingo                 03 Burlington T             32.85q  0.5  3 
 22 Shany'A Smiley            03 Brunswick Bl             32.94q -0.8  2 
 23 Ashari Beauford           03 Evolution Sp             33.08q  0.5  3 
 24 Lauren Mills              03 Olympia TC               33.29q  0.5  3 
 25 Nadiya Simpson            03 Manatee Must             33.44   0.5  3 
 26 Erykah Day                03 Florida Elit             33.47   0.5  3 
 27 Amari Brown               03 A Desire For             33.67  -0.8  2 
 28 Tamia Stevens             03 Delco Stalli             33.70  +0.0  5 
 29 Tanisha Floyd             03 Unattached               33.80  -0.8  2 
 30 Christelle Paul           03 Rockets AC               33.83   0.1  6 
 31 Claris Burrows            03 Trojans TC               33.85  +0.0  5 
 32 Jade Atkins               03 Evolution Sp             34.01   0.1  6 
 33 Kassidy Talley            03 Runnin On Fa             34.01  +0.0  4 
 34 Janaii Williams           03 Rockets AC               34.30   0.1  1 
 35 Keturah Bulford Trott     03 Trojans TC               34.33   0.5  3 
 36 Morgan Bailey             03 Track Expres             35.01   0.1  1 
 37 Andrea Rodriguez          03 Puerto Rico              35.36   0.5  3 
 38 Danasia Toney             03 Unattached               35.71  +0.0  5 
 39 Jaleah Rhett              03 Brunswick Bl             35.75  +0.0  5 
 40 Dymond Ragland            03 Living Water             35.91   0.1  6 
 41 Jahnaye Baroulette        03 Florida Elit             35.92  -0.8  2 
 42 Amira Noble               03 East End Tra             36.07  +0.0  4 
 43 Kiarijon Whitfield        03 Brunswick Bl             36.18  +0.0  4 
 44 Madison Fails             03 Southfield M             36.44  +0.0  5 
 45 Malisa McWhite            03 Young Achiev             36.79   0.1  1 
 46 Tess Armstrong            03 Track Expres             37.95   0.1  6 
 47 Jaykaylah Green           03 Florida Elit             38.23  -0.8  2 
 48 Sarah Mcduffie            03 Lightning Sp             39.53  +0.0  4 
 49 Zariah Kier               03 727 Youth TR             41.97  +0.0  4 
 50 Abigail Wilson            03 East End Tra             42.73   0.1  1 
 
Event 21  Girls 200 Meter Dash Sub-Bantam 9 years
========================================================================
   Club Natl: # 28.37  2005        Aleia Hobbs, S.A.C.S.                       
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Alaa Mcclain              03 Titans TC In             29.68Q -2.0  3 
  2 Sherrise Peterson         03 Delco Stalli             29.89Q -0.7  2 
  3 Alexia Barnes             03 Press Park T             30.49Q -2.3  1 
  4 Tyra Thomas               03 Running For              30.57Q -2.0  3 
  5 Jaedyn Smith              03 Running For              30.58Q -2.3  1 
  6 Jordan Hardy              03 Hampton City             30.80Q -0.7  2 
  7 Ashaih Smith              03 Star Athleti             30.65q -2.3  1 
  8 Brooke Smith              03 Running For              30.87q -0.7  2 
  9 Jayda Bushay              03 South Dade E             30.99  -0.7  2 
 10 Sabrina Imes              03 Delco Stalli             31.28  -2.0  3 
 11 April Chapman             03 Florida Elit             31.51  -0.7  2 
 12 Brianna Flake             03 Phase 1 Trac             31.65  -2.0  3 
 13 Jayla Greene              03 Running For              31.79  -2.3  1 
 14 Kayleigh Washington       03 Fastlane                 32.10  -2.3  1 
 15 Whitni Goolsby            03 Greenville J             32.50  -2.0  3 
 16 Danchell Johnson          03 Press Park T             32.70  -2.0  3 
 17 Mia Mingo                 03 Burlington T             32.81  -2.3  1 
 18 Zamia Stelly              03 VA Beach Fla             33.21  -2.3  1 
 19 Shany'A Smiley            03 Brunswick Bl             33.35  -2.3  1 
 20 Makayla Johnson           03 Lightning Bo             33.79  -2.0  3 
 -- Jaleere' Nixon            03 Brunswick Bl                DQ  -0.7  2  lane violation
 
Event 21  Girls 200 Meter Dash Sub-Bantam 9 years
=====================================================================
   Club Natl: # 28.37  2005        Aleia Hobbs, S.A.C.S.                       
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Alaa Mcclain              03 Titans TC In             29.62   0.5 
  2 Sherrise Peterson         03 Delco Stalli             30.01   0.5 
  3 Alexia Barnes             03 Press Park T             30.06   0.5 
  4 Tyra Thomas               03 Running For              30.07   0.5 
  5 Jaedyn Smith              03 Running For              31.00   0.5 
  6 Brooke Smith              03 Running For              31.01   0.5 
  7 Ashaih Smith              03 Star Athleti             31.03   0.5 
  8 Jordan Hardy              03 Hampton City             31.62   0.5 
 
Event 22  Boys 200 Meter Dash Sub-Bantam 9 years
========================================================================
   Club Natl: # 27.13  7/14/2011   Ashton Allen, Living Water                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jaden McBurrows           03 South Dade E             27.42Q  0.6  5 
  2 Brashard Smith            03 South Dade E             27.50Q  0.5  6 
  3 Dylan Burns               03 East End Tra             28.26Q  0.7  4 
  4 Dwight Crews              03 South Dade E             28.93Q  0.6  3 
  5 Akeem Richards            03 Hydel United             29.79Q  0.1  1 
  6 Gabriel Ervin             03 Lightning Sp             29.88Q +0.0  7 
  7 Kirk Stewart              03 Miami Garden             30.76Q  0.6  2 
  8 Remington Adams           03 The Heat TC              28.61Q  0.6  5 
  9 Dallas Deas               03 The Heat TC              29.18Q  0.5  6 
 10 Johnny HarrisIII          03 Florida Flig             29.25Q  0.7  4 
 11 Tauheed Ferguson          03 Jackrabbit T             29.71Q  0.6  3 
 12 Eddie Bradford            03 Greer All-St             29.92Q +0.0  7 
 13 Jayden Govia              03 Florida Elit             30.17Q  0.1  1 
 14 David Fontenot            03 Louisiana El             31.20Q  0.6  2 
 15 Markevus Jackson          03 Star Athleti             29.22q  0.6  5 
 16 William Goolsby           03 Greenville J             29.99q  0.7  4 
 17 Peyton Woodson            03 Virginia Pro             30.18q +0.0  7 
 18 Tavon Williams            03 Bronx Tigers             30.20q  0.1  1 
 19 Kobe Collins              03 Airo Athleti             30.24q  0.7  4 
 20 Anthony Nash              03 Express Lane             30.42q  0.1  1 
 21 Jevan Prindle             03 Epitome                  30.54q  0.7  4 
 22 Chanin Griffith           03 Greenville J             30.59q +0.0  7 
 23 Harrison Robinson         03 Jacksonville             30.74q  0.7  4 
 24 Jonathan Moore            03 Neymour Athl             30.82q  0.6  5 
 25 Damir Toney               03 Unattached               31.24   0.5  6 
 26 Justin Queen              03 Living Water             31.39   0.6  2 
 27 Jermaine Haley            03 Neymour Athl             31.57   0.5  6 
 28 Miguel Charlery           03 Rockets AC               31.83   0.6  2 
 29 Derrick Smith             03 Brunswick Bl             31.87  +0.0  7 
 30 Jabarri Ashley            03 Space Coast              32.00   0.6  3 
 31 Peter Calvin              03 Hydel United             32.04   0.6  5 
 32 Aiden Small               03 Carment Kiar             32.12   0.1  1 
 33 Trent Henry               03 Miami Pal Kn             32.34   0.6  5 
 34 Kylan Nuekirk             03 Running In E             32.44   0.6  2 
 35 Austin Chiles             03 The Heat TC              32.45   0.1  1 
 36 Patrick Caughey           03 Jaguar TC                32.57   0.6  2 
 37 Shaun Evering             03 Overtake                 32.72   0.6  2 
 38 Amari Snead               03 Carment Kiar             32.83  +0.0  7 
 39 Jamari Gaines             03 Evolution Sp             32.97   0.1  1 
 40 Amare Lawrence            03 Marlboro Tra             32.99   0.1  1 
 41 Terrence Fagan            03 Hydel United             33.47   0.5  6 
 42 Garren Haynes             03 Corefit TC               33.77  +0.0  7 
 43 Henry Humphries           03 Running In E             33.87  +0.0  7 
 44 Ricardo Tucker Jr         03 Trojans TC               33.91   0.6  3 
 45 Jamori Scott              03 Metropolis T             33.95   0.6  2 
 46 Deondre Hardy             03 Churchland T             34.08   0.6  5 
 47 Uriel Maldonado           03 Bayamon Club             36.01   0.5  6 
 48 Viliami Fox               03 Evolution Sp             36.49   0.6  5 
 49 Jervaris Rice             03 Express Lane             36.90   0.5  6 
 50 Dante Sandiford           03 Rockets AC               39.67   0.6  3 
 
Event 22  Boys 200 Meter Dash Sub-Bantam 9 years
========================================================================
   Club Natl: # 27.13  7/14/2011   Ashton Allen, Living Water                  
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Jaden McBurrows           03 South Dade E             27.85Q -4.5  3 
  2 Brashard Smith            03 South Dade E             27.94Q +0.0  2 
  3 Dylan Burns               03 East End Tra             28.96Q -1.9  1 
  4 Gabriel Ervin             03 Lightning Sp             27.90Q -4.5  3 
  5 Remington Adams           03 The Heat TC              28.55Q +0.0  2 
  6 Dwight Crews              03 South Dade E             29.43Q -1.9  1 
  7 Dallas Deas               03 The Heat TC              29.46q -1.9  1 
  8 Akeem Richards            03 Hydel United             29.61q +0.0  2 
  9 Tauheed Ferguson          03 Jackrabbit T             29.88  +0.0  2 
 10 Markevus Jackson          03 Star Athleti             30.44  -1.9  1 
 11 Johnny HarrisIII          03 Florida Flig             30.63  -1.9  1 
 12 Chanin Griffith           03 Greenville J             30.84  -1.9  1 
 13 Eddie Bradford            03 Greer All-St             30.87  -4.5  3 
 14 Jayden Govia              03 Florida Elit             30.99  -4.5  3 
 15 William Goolsby           03 Greenville J             31.06  -1.9  1 
 16 Jevan Prindle             03 Epitome                  31.30  -1.9  1 
 17 David Fontenot            03 Louisiana El             31.39  +0.0  2 
 18 Peyton Woodson            03 Virginia Pro             31.41  +0.0  2 
 19 Jonathan Moore            03 Neymour Athl             31.84  -4.5  3 
 20 Tavon Williams            03 Bronx Tigers             31.85  -4.5  3 
 21 Anthony Nash              03 Express Lane             32.55  +0.0  2 
 22 Kirk Stewart              03 Miami Garden             33.19  -4.5  3 
 23 Kobe Collins              03 Airo Athleti             33.63  -4.5  3 
 
Event 22  Boys 200 Meter Dash Sub-Bantam 9 years
=====================================================================
   Club Natl: # 27.13  7/14/2011   Ashton Allen, Living Water                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Jaden McBurrows           03 South Dade E             27.14  -0.3 
  2 Brashard Smith            03 South Dade E             27.41  -0.3 
  3 Gabriel Ervin             03 Lightning Sp             27.81  -0.3 
  4 Remington Adams           03 The Heat TC              28.94  -0.3 
  5 Dylan Burns               03 East End Tra             28.95  -0.3 
  6 Dwight Crews              03 South Dade E             29.22  -0.3 
  7 Dallas Deas               03 The Heat TC              29.80  -0.3 
  8 Akeem Richards            03 Hydel United             29.93  -0.3 
 
Event 23  Girls 200 Meter Dash Bantam 10 years
========================================================================
   Club Natl: # 26.72  7/18/2010   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Trinity Flagler           02 All Heart TC             27.78Q +0.0  7 
  2 Kimberly Harris           02 Jackrabbit T             28.01Q  0.1  4 
  3 Ashton Lindley            02 Gazelle TC               28.27Q +0.0  5 
  4 Kai'Lyn Kirkland          02 Running Forc             28.83Q  0.1  2 
  5 Briana Williams           02 Miramar Opti             28.83Q  0.5  8 
  6 Zyquell Polhill           02 Lightning Bo             28.85Q  0.7  9 
  7 Jesikah Boykin            02 Delco Stalli             29.00Q +0.0  3 
  8 Hope Evans                02 Full Speed A             29.01Q -0.1  6 
  9 Ahzyah Hinton             02 Churchland T             29.09Q +0.0  1 
 10 Kyndell Burrows           02 Running For              28.46Q +0.0  5 
 11 Ravyn Jackson             02 Unattached               28.67Q +0.0  7 
 12 Jamilah Johnson           02 Metro Eagles             28.86Q  0.1  2 
 13 Lamaria Washington        02 Main Attrack             29.21Q  0.1  4 
 14 Mia O'Neil                02 VA Beach Fla             29.26Q +0.0  1 
 15 Jada Bell                 02 Miramar Opti             29.43Q +0.0  3 
 16 Morgan Manley             02 Xtreme Veloc             29.83Q  0.5  8 
 17 Princess Vigilance        02 Florida Elit             30.06Q -0.1  6 
 18 Shaniya Benjamin          02 Corefit TC               30.38Q  0.7  9 
 19 Jade Blake                02 Star Athleti             29.04q +0.0  7 
 20 Milan Ming                02 All Heart TC             29.10q  0.1  2 
 21 Jadaja Baxter             02 All Heart TC             29.78q +0.0  1 
 22 Kyasia Tyson              02 VA Beach Fla             29.79q +0.0  7 
 23 Hannah Douglas            02 Evolution Sp             29.80q +0.0  5 
 24 Ryan Jackson              02 Titans TC In             29.89q +0.0  1 
 25 Tianna Williams           02 New Orleans              29.96   0.1  4 
 26 Tea Harris                02 New Era TC               30.17  +0.0  7 
 27 Shaunece Benjamin         02 Express Lane             30.70  -0.1  6 
 28 Natalie Gibson            02 Jaguar TC                30.74  +0.0  5 
 29 Nia Lytch                 02 Jaguar TC                30.78  -0.1  6 
 30 Kyla Thomas               02 Young Achiev             30.81  +0.0  7 
 31 Taelor Barnes             02 Tallahassee              30.87   0.1  2 
 32 Tyrese Sands              02 Unattached               30.91   0.1  4 
 33 Tonija Love               02 Manatee Must             30.95  +0.0  3 
 34 Linise Greene             02 Remington Fl             31.04   0.1  2 
 35 Nylah Knox                02 VA Beach Fla             31.39   0.7  9 
 36 Makayla Jones             02 Gazelle TC               31.63   0.7  9 
 37 D'Liyah Austell           02 Brunswick Bl             31.66  +0.0  1 
 38 Sohmer Davis              02 Virginia Pro             31.95  +0.0  1 
 39 Ja'Caiya Hampton          02 Fusion TC                31.98  -0.1  6 
 40 Dakazza Hernandez         02 Neymour Athl             32.07  -0.1  6 
 41 Nyla Blair                02 Athletic Xpr             32.14   0.7  9 
 42 Tatyana Huyler            02 Roadrunners              32.32   0.1  2 
 43 Nia Rivers                02 Trailblazers             32.32   0.1  4 
 44 Arnessia Wake             02 East End Tra             32.36  +0.0  1 
 45 Courtney Kelly            02 Florida Elit             32.38  +0.0  5 
 46 Tikerrah Sherrod          02 VA Beach Fla             32.43  -0.1  6 
 47 Karissma Pagan            02 Blazin Raven             32.70  +0.0  5 
 48 Lauren Fisher             02 Jackrabbit T             32.81   0.1  2 
 49 Terojernae Duncombe       02 Neymour Athl             32.83   0.7  9 
 50 Gai'Ona Boyd              02 Express Lane             32.86  +0.0  1 
 51 Mirialy Rivera            02 Bayamon Club             33.00   0.5  8 
 52 Calyn Colquitt            02 All Heart TC             33.19   0.5  8 
 53 Nia Williamson            02 East End Tra             33.34   0.5  8 
 54 Kelticia Speights         02 Running Sole             33.36  +0.0  3 
 55 Khamya Baldwin            02 Churchland T             33.38   0.5  8 
 55 Narissa Cooper            02 Neymour Athl             33.38   0.1  4 
 57 Sofia Garcia              02 Unattached               33.65   0.7  9 
 58 Elyse Marshall            02 U City Xplos             33.99   0.7  9 
 59 Leanna Logan              02 Virginia Pro             34.34  +0.0  5 
 60 Amahri Edwards            02 Churchland T             34.81  +0.0  7 
 61 Samantha Schreiber        02 Mays Landing             35.69  +0.0  3 
 62 Kadeshia Gibson           02 Neymour Athl             35.84  +0.0  3 
 63 Kya Leitzsey              02 Runnin On Fa             35.86   0.5  8 
 64 Paris Arthur              02 Virginia Pro             36.31   0.1  4 
 65 Niya Butler               02 Living Water             36.58   0.1  2 
 66 Selah Norris              02 The Fast Fur             37.19  +0.0  7 
 67 Jada Jones                02 VA Beach Fla             37.29  +0.0  5 
 68 Kivanna Whaley            02 Mays Landing             38.03  +0.0  7 
 69 Makayla Hardeman          02 Georgia Star             38.06  -0.1  6 
 
Event 23  Girls 200 Meter Dash Bantam 10 years
========================================================================
   Club Natl: # 26.72  7/18/2010   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Briana Williams           02 Miramar Opti             27.52Q -1.6  2 
  2 Trinity Flagler           02 All Heart TC             28.00Q +0.0  3 
  3 Ashton Lindley            02 Gazelle TC               28.00Q -3.0  1 
  4 Kimberly Harris           02 Jackrabbit T             27.90Q -1.6  2 
  5 Zyquell Polhill           02 Lightning Bo             28.10Q +0.0  3 
  6 Kyndell Burrows           02 Running For              28.84Q -3.0  1 
  7 Ravyn Jackson             02 Unattached               28.73q -1.6  2 
  8 Hope Evans                02 Full Speed A             29.04q -1.6  2 
  9 Kai'Lyn Kirkland          02 Running Forc             29.05  -3.0  1 
 10 Jamilah Johnson           02 Metro Eagles             29.20  +0.0  3 
 11 Milan Ming                02 All Heart TC             29.27  -1.6  2 
 12 Mia O'Neil                02 VA Beach Fla             29.27  -1.6  2 
 13 Jade Blake                02 Star Athleti             29.35  +0.0  3 
 14 Ahzyah Hinton             02 Churchland T             29.39  -3.0  1 
 15 Lamaria Washington        02 Main Attrack             29.42  +0.0  3 
 16 Morgan Manley             02 Xtreme Veloc             29.45  -3.0  1 
 17 Jada Bell                 02 Miramar Opti             29.49  -3.0  1 
 18 Hannah Douglas            02 Evolution Sp             29.70  -1.6  2 
 19 Shaniya Benjamin          02 Corefit TC               29.75  +0.0  3 
 20 Jesikah Boykin            02 Delco Stalli             29.76  +0.0  3 
 21 Jadaja Baxter             02 All Heart TC             29.77  -3.0  1 
 22 Princess Vigilance        02 Florida Elit             30.39  -1.6  2 
 23 Ryan Jackson              02 Titans TC In             30.43  +0.0  3 
 24 Kyasia Tyson              02 VA Beach Fla             30.46  -3.0  1 
 
Event 23  Girls 200 Meter Dash Bantam 10 years
=====================================================================
   Club Natl: # 26.72  7/18/2010   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Briana Williams           02 Miramar Opti             27.03  -0.9 
  2 Trinity Flagler           02 All Heart TC             27.54  -0.9 
  3 Ashton Lindley            02 Gazelle TC               28.00  -0.9 
  4 Kimberly Harris           02 Jackrabbit T             28.19  -0.9 
  5 Hope Evans                02 Full Speed A             28.77  -0.9 
  6 Kyndell Burrows           02 Running For              28.80  -0.9 
  7 Zyquell Polhill           02 Lightning Bo             28.87  -0.9 
  8 Ravyn Jackson             02 Unattached               29.03  -0.9 
 
Event 24  Boys 200 Meter Dash Bantam 10 years
========================================================================
   Club Natl: # 25.79  7/12/2012   Ashton Allen, Living Water                  
   Club Natl: # 25.79  7/12/2012   Ashton Allen, Living Water                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ashton Allen              02 Living Water           # 25.79Q  1.1  8 
  2 Tyson Williams            02 Lakeland Inc             26.82Q  0.8  6 
  3 Brian Brewton             02 South Dade E             27.18Q  0.5  4 
  4 AJ Hale                   02 Southside Pi             27.24Q  0.6  1 
  5 Rahjai Harris             02 Runnin On Fa             27.28Q  0.8  5 
  6 Jaiden Wesley             02 VA Beach Fla             27.61Q  0.6  3 
  7 Kevin Carrasquillo        02 Puerto Rico              28.01Q  0.3  7 
  8 Bernard Young             02 Miami Garden             29.05Q  0.4  2 
  9 Peter Laforest            02 Delco Stalli             27.44Q  0.6  1 
 10 Willie Floyd              02 Miami Garden             27.48Q  0.8  5 
 11 Kaheem Francis            02 Hydel United             27.75Q  0.8  6 
 11 Mytheron Williams         02 Lightning Bo             27.75Q  0.6  3 
 13 Julian Pickens            02 Peach Valley             28.18Q  0.3  7 
 14 Timothy Lee               02 Eca TC                   28.32Q  0.5  4 
 15 Kristopher McDonald       02 Eca TC                   28.78Q  1.1  8 
 16 Cole Thornton             02 Xtreme Veloc             29.38Q  0.4  2 
 17 Marvin Harrison Jr.       02 Mallery Chal             28.22q  0.3  7 
 18 Quinton Reese             02 The Heat TC              28.30q  0.8  6 
 19 Drew Smith                02 Southside Pi             28.38q  0.5  4 
 20 La'Javion Littlejohn      02 Gaffney Elit             28.59q  0.3  7 
 21 Jalen Bouknight           02 Living Water             28.72q  0.6  1 
 22 Keyandre' Midgett         02 Churchland T             29.62q  0.8  6 
 23 Kemani Brown              02 Miami Garden             29.64q  0.3  7 
 24 Keion Moore               02 Living Water             29.72q  1.1  8 
 25 Joshua Jennings           02 Metro Eagles             30.12   1.1  8 
 26 Omaree May                02 Overtake                 30.26   0.8  5 
 27 Maximus Campbell          02 Florida Flig             30.28   0.3  7 
 28 Zaire Johnson             02 Delco Stalli             30.40   0.8  5 
 29 Cephas Whylly             02 Roadrunners              30.48   1.1  8 
 30 Devon Alexander           02 Rockets AC               30.52   0.8  5 
 31 Tafari Thompson           02 Roadrunners              30.53   0.6  1 
 32 Deshaun Dawkins           02 Above Xpecta             30.65   0.6  3 
 33 Jevonte Haley             02 Neymour Athl             30.68   0.6  3 
 34 Xavier Powell             02 Atlas Athlet             30.70   0.4  2 
 35 Dyas Tucker               02 First Light              30.76   0.8  6 
 36 Seth Anderson             02 Jackrabbit T             30.90   0.3  7 
 37 Davister Shannon          02 Burlington T             31.02   0.6  3 
 38 Sterling Miles            02 Southfield M             31.10   0.6  1 
 39 Yomi Jackson              02 Unattached               31.14   0.4  2 
 40 Jackson Morrow            02 Unattached               31.23   0.4  2 
 41 Malcolm Walkes            02 Lightning Sp             31.35   0.4  2 
 42 Ronel Saintvil            02 Star Track T             31.47   0.8  5 
 43 Asa Donnelly              02 Rockets AC               31.78   1.1  8 
 44 Justin Turner             02 Mark Trail F             32.05   0.6  3 
 45 Andrew Davis              02 Above Xpecta             32.08   0.6  1 
 46 Montain Jordan            02 Suffolk Star             32.19   0.6  1 
 47 Evan Smalls               02 Manatee Must             32.23   0.6  3 
 48 Kyle Parker               02 Full Speed A             32.33   0.8  6 
 49 Myles Pittman             02 The Heat TC              32.50   1.1  8 
 50 Aaron Wheeler             02 Heart Of Ill             32.50   0.4  2 
 51 Derrick Feaster II        02 C-Fields AC              32.62   1.1  8 
 52 Zyhyn Mccullough          02 Evolution Sp             32.90   0.8  5 
 53 Jawuan Archie             02 Next Level T             33.10   0.4  2 
 54 Antonio Jackson           02 Evolution Sp             33.71   0.8  6 
 55 Joel Whittick             02 Riviera Beac             33.86   0.3  7 
 56 Christian Greene          02 Ashburn Elit             34.25   0.8  5 
 57 Paul Johnson              02 Ashburn Elit             34.43   0.6  1 
 58 Noble James               02 Metro Eagles             34.65   0.5  4 
 59 Shamaad Clack             02 Mallery Chal             34.82   0.3  7 
 60 Alexander Andre           02 Evolution Sp             44.75   0.6  3 
 
Event 24  Boys 200 Meter Dash Bantam 10 years
========================================================================
   Club Natl: # 25.79  7/12/2012   Ashton Allen, Living Water                  
   Club Natl: # 25.79  7/12/2012   Ashton Allen, Living Water                  
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Ashton Allen              02 Living Water             25.93Q +0.0  3 
  2 Tyson Williams            02 Lakeland Inc             27.47Q -1.0  2 
  3 Brian Brewton             02 South Dade E             27.50Q +0.0  1 
  4 AJ Hale                   02 Southside Pi             27.69Q +0.0  1 
  5 Mytheron Williams         02 Lightning Bo             27.89Q +0.0  3 
  6 Kaheem Francis            02 Hydel United             28.15Q -1.0  2 
  7 Peter Laforest            02 Delco Stalli             27.98q +0.0  1 
  8 Kevin Carrasquillo        02 Puerto Rico              28.06q +0.0  3 
  9 Julian Pickens            02 Peach Valley             28.20  +0.0  3 
 10 Willie Floyd              02 Miami Garden             28.22  +0.0  1 
 11 Rahjai Harris             02 Runnin On Fa             28.30  -1.0  2 
 12 Bernard Young             02 Miami Garden             28.81  -1.0  2 
 13 Quinton Reese             02 The Heat TC              28.84  +0.0  3 
 14 La'Javion Littlejohn      02 Gaffney Elit             28.89  -1.0  2 
 15 Timothy Lee               02 Eca TC                   28.91  -1.0  2 
 16 Kristopher McDonald       02 Eca TC                   29.09  +0.0  1 
 17 Drew Smith                02 Southside Pi             29.41  +0.0  3 
 18 Jalen Bouknight           02 Living Water             29.84  +0.0  1 
 19 Keion Moore               02 Living Water             29.98  +0.0  3 
 20 Kemani Brown              02 Miami Garden             30.21  -1.0  2 
 21 Keyandre' Midgett         02 Churchland T             30.49  +0.0  1 
 22 Jaiden Wesley             02 VA Beach Fla             31.68  +0.0  3 
 
Event 24  Boys 200 Meter Dash Bantam 10 years
=====================================================================
   Club Natl: # 25.79  7/12/2012   Ashton Allen, Living Water                  
   Club Natl: # 25.79  7/12/2012   Ashton Allen, Living Water                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ashton Allen              02 Living Water             26.17  -0.8 
  2 Tyson Williams            02 Lakeland Inc             27.19  -0.8 
  3 AJ Hale                   02 Southside Pi             27.54  -0.8 
  4 Brian Brewton             02 South Dade E             27.66  -0.8 
  5 Peter Laforest            02 Delco Stalli             27.87  -0.8 
  6 Kaheem Francis            02 Hydel United             28.18  -0.8 
  7 Mytheron Williams         02 Lightning Bo             28.34  -0.8 
  8 Kevin Carrasquillo        02 Puerto Rico              28.40  -0.8 
 
Event 25  Girls 200 Meter Dash Sub-Midget 11 years
========================================================================
   Club Natl: # 25.87  7/5/2006    Raymona Carryl, Unattached                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jasmine Jones             01 Jackrabbit T             27.23Q  0.2  5 
  2 Shatara Johnson           01 Cougar TC                27.41Q  0.4  4 
  3 Tatianna Martinez         01 Metro Eagles             27.51Q +0.0  6 
  4 Jayla Stokes              01 Alpha Omega              27.73Q +0.0  7 
  5 Emoni Coleman             01 Unattached               27.89Q +0.0  8 
  6 Tariney Pepper            01 Greenville J             27.96Q  0.1  1 
  7 Daishon Spann             01 Pheat                    28.05Q +0.0  2 
  8 Chereece Mcewan           01 1st Coast TC             28.44Q -0.3  3 
  9 Dymond West               01 Down South S             27.98Q +0.0  7 
 10 Ani Wells                 01 Florida Elit             28.18Q +0.0  2 
 11 Daisha Petty              01 Southside Pi             28.26Q +0.0  8 
 12 Debrielle Williams        01 Team Blaze               28.34Q  0.2  5 
 13 Jazmine Tilmon            01 Norfolk Real             28.40Q  0.1  1 
 14 Jeanae Robinson           01 Eca TC                   28.58Q +0.0  6 
 15 Lillian Williams          01 Jaguar TC                28.76Q -0.3  3 
 16 Dabria Hines              01 Flight400 TC             29.01Q  0.4  4 
 17 Trinity Williams          01 Gazelle TC               28.50q  0.2  5 
 18 Savannah Bray             01 The Heat TC              28.65q +0.0  7 
 19 D'Yani Robinson           01 Houston Syne             29.06q  0.4  4 
 20 Hope Igbinoghene          01 Alabama Stri             29.11q -0.3  3 
 21 Sydnei Caldwell           01 Boys Girls T             29.14q +0.0  6 
 22 Demi Moore                01 Neymour Athl             29.29q  0.4  4 
 23 Alexia Rolle              01 Unattached               29.55q +0.0  7 
 24 Tishana Townsend          01 Florida Elit             29.56q  0.2  5 
 25 Deshay Epps               01 Brunswick Bl             29.63   0.1  1 
 26 Jada Durham               01 Delco Stalli             29.68  +0.0  6 
 27 Tori Carroll              01 Unattached               29.69  +0.0  6 
 28 Erica Jones               01 Jackrabbit T             29.78  +0.0  2 
 29 Diamond Milton            01 New Orleans              29.80   0.1  1 
 30 Mikaila Larmond           01 Jackrabbit T             30.15  +0.0  8 
 31 Ja'Maeca Stanton          01 Express Lane             30.23  -0.3  3 
 32 Jaliah Jenkins            01 Tallahassee              30.31   0.4  4 
 33 Sinai Lee                 01 Break Away T             30.31   0.2  5 
 34 Jordan White              01 Visions Trac             30.32   0.4  4 
 35 Nyzjayla Jeffrery Lee     01 Greenville J             30.57   0.1  1 
 36 Janaiah Jackson           01 Above Xpecta             30.74   0.2  5 
 37 Ni'Kaia Cone              01 Running In E             30.76  +0.0  7 
 38 Malea Sharps              01 Living Water             30.99   0.4  4 
 39 Jhayda Sykes              01 Running Forc             31.04  +0.0  8 
 40 Lily Flynn                01 Cyo NY                   31.23  +0.0  7 
 41 Micah Yarbray             01 Second Chanc             31.59   0.4  4 
 42 Tamia Beaver              01 Virginia Pro             31.64  +0.0  6 
 43 Zoe Gentle                01 Houston Syne             31.65   0.4  4 
 44 Amaris Robinson           01 Running For              31.98   0.2  5 
 45 Kiara Bullock             01 Fort Belvoir             32.06  +0.0  6 
 46 Tiffiny Dawson            01 Bronx Tigers             32.38  +0.0  6 
 47 Taylor Cabrera            01 Excelerators             32.52   0.1  1 
 48 Jameshia Howell           01 Police Athle             32.66  +0.0  8 
 49 Zoe Rogers                01 Unattached               32.66  +0.0  2 
 50 Dariana Ozuna             01 Puerto Rico              32.77  +0.0  8 
 51 Maggie Fort               01 Cyo NY                   32.78  +0.0  8 
 52 Maleeya McWhite           01 Young Achiev             32.96  -0.3  3 
 53 Jasmine Garcia            01 Houston Syne             33.07  +0.0  8 
 54 Parris Beauford           01 Evolution Sp             33.50  +0.0  2 
 55 Brenae Neely              01 Roadrunners              33.51   0.2  5 
 56 Yasmine Khalil            01 Cyo NY                   34.19  +0.0  7 
 57 Alexis Saddler            01 Mays Landing             35.18   0.2  5 
 58 Brianna Berry             01 Evolution Sp             35.58  +0.0  2 
 59 Angel Hadrick             01 Louisiana ST             36.09  -0.3  3 
 60 A'Mari Cobb               01 St Charles S             36.10  -0.3  3 
 61 Jessica Sparks            01 East End Tra             37.83  +0.0  7 
 
Event 25  Girls 200 Meter Dash Sub-Midget 11 years
========================================================================
   Club Natl: # 25.87  7/5/2006    Raymona Carryl, Unattached                  
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Shatara Johnson           01 Cougar TC                27.17Q +0.0  2 
  2 Daishon Spann             01 Pheat                    27.61Q -0.9  3 
  3 Tatianna Martinez         01 Metro Eagles             27.71Q +0.0  1 
  4 Emoni Coleman             01 Unattached               27.73Q +0.0  2 
  5 Jayla Stokes              01 Alpha Omega              27.73Q +0.0  1 
  6 Jasmine Jones             01 Jackrabbit T             27.92Q -0.9  3  27.912
  6 Tariney Pepper            01 Greenville J             27.92Q -0.9  3  27.912
  8 Dymond West               01 Down South S             27.82q +0.0  1 
  9 Chereece Mcewan           01 1st Coast TC             27.88q +0.0  2 
 10 Lillian Williams          01 Jaguar TC                28.15  +0.0  1 
 11 Hope Igbinoghene          01 Alabama Stri             28.37  +0.0  2 
 12 Sydnei Caldwell           01 Boys Girls T             28.45  +0.0  1 
 13 Daisha Petty              01 Southside Pi             28.46  +0.0  2 
 14 Jeanae Robinson           01 Eca TC                   28.47  +0.0  2 
 15 Jazmine Tilmon            01 Norfolk Real             28.51  -0.9  3 
 16 Debrielle Williams        01 Team Blaze               28.54  -0.9  3 
 17 Ani Wells                 01 Florida Elit             28.58  +0.0  1 
 18 Trinity Williams          01 Gazelle TC               29.08  +0.0  2 
 19 Savannah Bray             01 The Heat TC              29.14  -0.9  3 
 20 Demi Moore                01 Neymour Athl             29.23  +0.0  1 
 21 Dabria Hines              01 Flight400 TC             29.28  +0.0  1 
 22 D'Yani Robinson           01 Houston Syne             29.30  -0.9  3 
 23 Alexia Rolle              01 Unattached               29.55  +0.0  2 
 24 Tishana Townsend          01 Florida Elit             29.91  -0.9  3 
 
Event 25  Girls 200 Meter Dash Sub-Midget 11 years
=====================================================================
   Club Natl: # 25.87  7/5/2006    Raymona Carryl, Unattached                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Shatara Johnson           01 Cougar TC                27.46  -1.0 
  2 Jasmine Jones             01 Jackrabbit T             27.67  -1.0 
  3 Tatianna Martinez         01 Metro Eagles             27.95  -1.0 
  4 Daishon Spann             01 Pheat                    27.98  -1.0 
  5 Emoni Coleman             01 Unattached               28.20  -1.0 
  6 Tariney Pepper            01 Greenville J             28.39  -1.0 
  7 Jayla Stokes              01 Alpha Omega              28.51  -1.0 
  8 Chereece Mcewan           01 1st Coast TC             28.79  -1.0 
  9 Dymond West               01 Down South S             29.01  -1.0 
 
Event 26  Boys 200 Meter Dash Sub-Midget 11 years
========================================================================
   Club Natl: # 26.19  7/6/2007    Derek Armstrong, Westbury Track             
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Caleb Dean                01 Living Water             26.41Q +0.0  6 
  2 Mark Davis                01 Manatee Must             26.68Q +0.0  3 
  3 Jaylon Carlies            01 Evolution Sp             26.98Q  0.6  2 
  4 Matthew Harris            01 Premier Athl             27.09Q +0.0  5 
  5 Cadarius Smith            01 Mark Trail F             27.57Q  0.7  1 
  6 Gerald Tillman            01 Mark Trail F             27.65Q  0.5  4 
  7 Thaddeus Weston           01 New Era TC               28.31Q  0.6  7 
  8 Joshua Dupree             01 Southside Pi             26.90Q +0.0  3 
  9 Myles Wilson              01 Miramar Opti             27.26Q +0.0  6 
 10 Derrick Bennett           01 Evolution Sp             27.61Q +0.0  5 
 11 Jaren Holmes              01 Virginia Pro             27.62Q  0.6  2 
 12 Adrian Hood               01 Living Water             27.69Q  0.5  4 
 13 Zachary Charles           01 Xtreme Veloc             27.83Q  0.7  1 
 14 Gerald Daniels            01 Peach Valley             28.42Q  0.6  7 
 15 Xavier Jones              01 Team Blaze               27.47q +0.0  6 
 16 David Petty III           01 Southside Pi             27.67q +0.0  3 
 17 Christophe Lisle          01 Hydel United             27.97q  0.5  4 
 18 Pashaad Bethea            01 Running In E             28.03q  0.7  1 
 19 Tre' Buchanan             01 Neymour Athl             28.19q +0.0  3 
 20 Xavier Clark              01 Miramar Opti             28.30q +0.0  5 
 21 Miguel Bright             01 New Era TC               28.35q  0.6  2 
 22 Isaiah Whaley             01 Mays Landing             28.48q +0.0  5 
 23 Jamare Benjamin           01 Express Lane             28.57q  0.6  7 
 24 Grant Gill                01 Churchland T             28.61q +0.0  3 
 25 Malik Wiggins-Johnson     01 VA Beach Fla             28.70   0.7  1 
 26 Mekal Fuller              01 Xtreme Veloc             28.98  +0.0  3 
 27 Matthew Marshall          01 Mallery Chal             29.36  +0.0  6 
 28 D'Ante Williams           01 Lake Area Ex             29.60  +0.0  6 
 29 Quenton Durrell           01 Radl TC                  29.68   0.5  4 
 30 Jett Isley                01 1st Coast TC             29.71   0.5  4 
 31 Leonard Cohen             01 Miramar Opti             29.85   0.7  1 
 32 Joshua Guilford           01 Evolution Sp             29.87   0.6  2 
 33 Tyler Faison              01 Full Speed A             29.90   0.6  2 
 34 Shaheed Gibson            01 New Era TC               29.96   0.6  7 
 35 Trevor Francisco          01 Southfield M             30.01   0.6  2 
 36 Javonte' Harding          01 VA Beach Fla             30.07  +0.0  5 
 37 Sylis Raiford             01 Mays Landing             30.27   0.5  4 
 38 Jaidan Butler             01 Neymour Athl             30.35  +0.0  6 
 39 Jacarrie George           01 Virginia Pro             30.40  +0.0  5 
 40 Brevin Terrell            01 3D Elite Stu             30.83   0.6  2 
 41 Rolondo Hall              01 Riviera Beac             30.96  +0.0  5 
 42 Giovanni Adekoya          01 Cyo NY                   31.10  +0.0  5 
 43 Adam Love                 01 East Cobb Ch             31.25   0.7  1 
 44 Matisse Bascome           01 Trojans TC               31.26  +0.0  3 
 45 Warren Curry              01 Florida Elit             31.29   0.7  1 
 46 Devan Hart                01 Peach Valley             31.44  +0.0  3 
 47 Jeremiah Hardy            01 All Heart TC             32.09   0.6  7 
 48 Jaren Brooks-Ficarra      01 East End Tra             32.15   0.7  1 
 49 Damani Brown              01 Gainesville              32.41   0.6  7 
 50 Logan Dunham              01 Cyo NY                   32.56   0.6  7 
 51 Calvin Bunch              01 East End Tra             33.02  +0.0  6 
 52 Justin Creque             01 Cyo NY                   33.43  +0.0  6 
 53 Amneous Chambers          01 Trailblazers             33.76  +0.0  6 
 54 Jalen Means               01 Express Lane             35.22   0.6  2 
 55 Rawlin Tate               01 Apollo TC In             41.30  +0.0  3 
 
Event 26  Boys 200 Meter Dash Sub-Midget 11 years
========================================================================
   Club Natl: # 26.19  7/6/2007    Derek Armstrong, Westbury Track             
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Caleb Dean                01 Living Water             26.47Q -1.7  3 
  2 Matthew Harris            01 Premier Athl             27.02Q -0.2  1 
  3 Mark Davis                01 Manatee Must             27.24Q +0.0  2 
  4 Jaylon Carlies            01 Evolution Sp             27.04Q -0.2  1 
  5 Joshua Dupree             01 Southside Pi             27.34Q +0.0  2 
  6 Gerald Tillman            01 Mark Trail F             27.65Q -1.7  3 
  7 Jaren Holmes              01 Virginia Pro             27.68q +0.0  2 
  8 Thaddeus Weston           01 New Era TC               27.77q -1.7  3 
  9 Adrian Hood               01 Living Water             27.84  -1.7  3 
 10 Christophe Lisle          01 Hydel United             27.90  +0.0  2 
 11 Cadarius Smith            01 Mark Trail F             27.92  +0.0  2 
 12 Tre' Buchanan             01 Neymour Athl             27.96  -1.7  3 
 13 Xavier Jones              01 Team Blaze               27.97  -0.2  1 
 14 Zachary Charles           01 Xtreme Veloc             28.22  -1.7  3 
 15 Myles Wilson              01 Miramar Opti             28.24  -0.2  1 
 16 Jamare Benjamin           01 Express Lane             28.53  +0.0  2 
 17 Pashaad Bethea            01 Running In E             28.57  -1.7  3 
 18 Xavier Clark              01 Miramar Opti             28.70  +0.0  2 
 19 Derrick Bennett           01 Evolution Sp             28.72  -0.2  1 
 20 Grant Gill                01 Churchland T             28.81  -1.7  3 
 21 Miguel Bright             01 New Era TC               28.84  -0.2  1 
 22 Gerald Daniels            01 Peach Valley             28.88  +0.0  2 
 23 David Petty III           01 Southside Pi             28.95  -0.2  1 
 24 Isaiah Whaley             01 Mays Landing             28.97  -0.2  1 
 
Event 26  Boys 200 Meter Dash Sub-Midget 11 years
=====================================================================
   Club Natl: # 26.19  7/6/2007    Derek Armstrong, Westbury Track             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Caleb Dean                01 Living Water             26.73  -1.0 
  2 Matthew Harris            01 Premier Athl             27.38  -1.0 
  3 Jaylon Carlies            01 Evolution Sp             27.41  -1.0 
  4 Mark Davis                01 Manatee Must             27.57  -1.0 
  5 Joshua Dupree             01 Southside Pi             27.74  -1.0 
  6 Gerald Tillman            01 Mark Trail F             28.25  -1.0 
  7 Thaddeus Weston           01 New Era TC               28.91  -1.0 
  8 Jaren Holmes              01 Virginia Pro             29.08  -1.0 
 
Event 27  Girls 200 Meter Dash Midget 12 years
========================================================================
   Club Natl: # 24.74  7/12/2012   Tia Jones, The Heat TC                      
   Club Natl: # 24.74  7/12/2012   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Tia Jones                 00 The Heat TC            # 24.74Q +0.0  9 
  2 Jessica Tucker            00 Track 7-5-7              25.86Q  0.5  6 
  3 Ulani Toussaint           00 Metro-Dade T             25.90Q  0.2  8 
  4 Sydni Townsend            00 Delco Stalli             26.03Q  0.4  7 
  5 Jamani Richards           00 Hydel United             26.47Q  0.9  2 
  6 Kaytie Black              00 City Of Laud             26.51Q  0.3  1 
  7 Nilaja Florence           00 First Light              26.79Q +0.0  4 
  8 Faith Nelms               00 Speed City A             27.04Q +0.0  5 
  9 Star Pippins              00 Boys Girls T             27.04Q +0.0  3 
 10 Kennedy Simon             00 Gazelle TC               26.04Q +0.0  9 
 11 Latyana Berry             00 Lake Area Ex             26.55Q  0.2  8 
 12 Iantha Wright             00 Metro Eagles             26.98Q  0.9  2 
 13 Akira Rhodes              00 Unattached               27.04Q  0.5  6 
 14 Adia Bennon               00 Greenville J             27.08Q  0.4  7 
 15 Valencia Jones            00 Miami Scott              27.26Q +0.0  5 
 16 Nakira Hall               00 Delco Stalli             28.01Q +0.0  4 
 17 Naja Ashman               00 Young Achiev             28.38Q +0.0  3 
 18 Tacari Demery             00 Brunswick Bl             29.24Q  0.3  1 
 19 Likaya Keyes              00 Illinois Eli             26.99q  0.2  8 
 20 Alicia Thomas             00 Road Runner              27.10q  0.9  2 
 21 Kayela Houston            00 Moe-Hills                27.79q  0.5  6 
 22 Rickia Stafford           00 First Light              27.82q  0.5  6 
 23 Jasondra Brown            00 Olympia TC               28.04q +0.0  5 
 24 Donna Gibbs               00 A Desire For             28.08q  0.9  2 
 25 Ania Chambliss            00 Georgia Favo             28.43   0.2  8 
 26 Kaylus Hundley            00 Norfolk Real             28.54  +0.0  9 
 27 Jailyn Gilmore            00 Prime Time Y             28.65  +0.0  3 
 28 Dahria Lewis              00 Jaguar TC                28.76  +0.0  9 
 29 Tyler Scott               00 Jaguar TC                29.01  +0.0  5 
 30 Serena Smalls             00 Metro Eagles             29.04  +0.0  4 
 31 Kennedie Reese            00 Transformers             29.07  +0.0  3 
 32 Jaylyn Lane               00 Churchland T             29.09  +0.0  4 
 33 Jessica Brown             00 All Heart TC             29.15  +0.0  3 
 34 Cortney Penn              00 Prime Time Y             29.23   0.4  7 
 35 Kymiya Tyson              00 VA Beach Fla             29.26   0.5  6 
 36 Kynnydy Mccullough        00 Evolution Sp             29.29   0.9  2 
 37 Daijah Harris             00 Unattached               29.33   0.9  2 
 38 Ashlee Reed               00 Space Coast              29.35   0.2  8 
 39 Briana Lynch              00 VA Beach Fla             29.50   0.3  1 
 40 Desire Brown              00 Hampton City             29.60  +0.0  5 
 41 Kayla Stewart             00 Cyo NY                   29.72  +0.0  4 
 42 Shanterah Evans           00 Roadrunners              29.79  +0.0  4 
 43 Jasmine Bland             00 The Fast Fur             29.80  +0.0  5 
 44 Ayana Champion            00 Remington Fl             29.91   0.3  1 
 45 Alexus Gardner            00 Marlboro Tra             30.10   0.4  7 
 46 Taylor Arthur             00 Virginia Pro             30.45   0.4  7 
 47 Joelle Gregory            00 The Heat TC              30.50   0.4  7 
 48 Chance Barnes             00 Star Track T             30.51   0.4  7 
 49 Kylan Rice                00 Gazelle TC               30.58   0.5  6 
 50 Nadaisha Shaw             00 Refugio Coun             30.60   0.2  8 
 51 Alaysia Mitchell          00 Gainesville              30.61   0.4  7 
 52 Nyla Houston              00 Moe-Hills                30.62  +0.0  4 
 53 Malika Albright           00 Alabama TC               30.75   0.9  2 
 54 Breonna Gaither           00 Gainesville              30.82   0.3  1 
 55 Kylia Kauley              00 3D Elite Stu             30.96  +0.0  9 
 56 Shandera Haley            00 Neymour Athl             31.01  +0.0  4 
 57 Danni Fontenot            00 Louisiana El             31.10  +0.0  9 
 58 Lauren Sosa               00 Cyo NY                   31.12   0.2  8 
 59 Daviana Chapman           00 Fusion TC                31.16  +0.0  9 
 60 Ireoina Lightsey          00 St Pete Nitr             31.21  +0.0  3 
 61 Yamaira Hernandez         00 Puerto Rico              31.39   0.3  1 
 62 Celeste Augustine         00 City Of Laud             31.45  +0.0  3 
 63 Judivette Serrano         00 Puerto Rico              31.63   0.9  2 
 64 Kylee Jacquet             00 Miami Milers             31.68   0.5  6 
 65 Chiante Pitts             00 The Fast Fur             31.72  +0.0  3 
 66 Lacey Coleman-Hill        00 Above Xpecta             31.96  +0.0  9 
 67 Aaylehya Nixon            00 Roadrunners              31.96   0.9  2 
 68 Ayoka Trotman             00 East End Tra             32.05   0.5  6 
 69 Mysha Johnson             00 727 Youth TR             32.15  +0.0  9 
 70 Jessica Howell            00 Riviera Beac             32.37  +0.0  5 
 71 Mariah Finney             00 Riviera Beac             33.36   0.2  8 
 72 Cherokee Burton           00 Delco Stalli             33.48  +0.0  5 
 73 Jacie Sloane              00 Impact Athle             38.49   0.3  1 
 
Event 27  Girls 200 Meter Dash Midget 12 years
========================================================================
   Club Natl: # 24.74  7/12/2012   Tia Jones, The Heat TC                      
   Club Natl: # 24.74  7/12/2012   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Tia Jones                 00 The Heat TC              24.79Q +0.0  3 
  2 Sydni Townsend            00 Delco Stalli             25.44Q  1.8  1 
  3 Jessica Tucker            00 Track 7-5-7              26.06Q  0.9  2 
  4 Ulani Toussaint           00 Metro-Dade T             25.89Q  1.8  1 
  5 Nilaja Florence           00 First Light              26.17Q +0.0  3 
  6 Jamani Richards           00 Hydel United             26.76Q  0.9  2 
  7 Kaytie Black              00 City Of Laud             26.58q +0.0  3 
  8 Valencia Jones            00 Miami Scott              26.63q  1.8  1 
  9 Likaya Keyes              00 Illinois Eli             26.75  +0.0  3 
 10 Latyana Berry             00 Lake Area Ex             26.84   0.9  2 
 11 Adia Bennon               00 Greenville J             26.88   0.9  2 
 12 Alicia Thomas             00 Road Runner              27.08   0.9  2 
 13 Kayela Houston            00 Moe-Hills                27.28   1.8  1 
 14 Naja Ashman               00 Young Achiev             27.29   0.9  2 
 15 Star Pippins              00 Boys Girls T             27.32   1.8  1 
 16 Iantha Wright             00 Metro Eagles             27.44  +0.0  3 
 17 Akira Rhodes              00 Unattached               27.46  +0.0  3 
 18 Faith Nelms               00 Speed City A             27.80   0.9  2 
 19 Kennedy Simon             00 Gazelle TC               28.23   1.8  1 
 20 Jasondra Brown            00 Olympia TC               28.25   0.9  2 
 21 Donna Gibbs               00 A Desire For             28.38  +0.0  3 
 22 Tacari Demery             00 Brunswick Bl             28.94  +0.0  3 
 
Event 27  Girls 200 Meter Dash Midget 12 years
=====================================================================
   Club Natl: # 24.74  7/12/2012   Tia Jones, The Heat TC                      
   Club Natl: # 24.74  7/12/2012   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Tia Jones                 00 The Heat TC              25.23  -2.3 
  2 Sydni Townsend            00 Delco Stalli             25.86  -2.3 
  3 Ulani Toussaint           00 Metro-Dade T             25.96  -2.3 
  4 Jessica Tucker            00 Track 7-5-7              26.63  -2.3 
  5 Nilaja Florence           00 First Light              27.14  -2.3 
  6 Jamani Richards           00 Hydel United             27.55  -2.3 
  7 Kaytie Black              00 City Of Laud             27.57  -2.3 
  8 Valencia Jones            00 Miami Scott              27.72  -2.3 
 
Event 28  Boys 200 Meter Dash Midget 12 years
========================================================================
   Club Natl: # 23.83  7/17/2010   Amir Rasul, Miami Garden                    
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Al'Vonte Woodard          00 The Wings TC             24.88Q  0.5  1 
  2 James Brown               00 All Heart TC             25.16Q  1.5  3 
  3 Terrence Horne            00 Miami Garden             25.20Q +0.0  8 
  4 Randall Goss              00 Alpha Omega              25.29Q  1.0  2 
  5 Tyquan Thornton           00 Miami Garden             25.34Q +0.0  5 
  6 Kevin Byrd                00 Full Speed A             25.60Q  0.6  4 
  7 Amari Burney              00 St Pete Nitr             26.19Q +0.0  7 
  8 Timothy Payne             00 Hampton City             26.46Q +0.0  6 
  9 Jaden Koger               00 Alpha Omega              25.42Q  0.5  1 
 10 Deshawn Jones             00 Mallery Chal             26.18Q  1.5  3 
 11 Jalen Smith               00 VA Beach Fla             26.40Q  1.0  2 
 12 Seneca Milledge           00 Olympia TC               26.51Q +0.0  6 
 13 Rashea Smith              00 Illinois Eli             26.75Q  0.6  4 
 14 Detravius Whitfield       00 Brunswick Bl             26.89Q +0.0  7 
 15 Damien Toney              00 1st Coast TC             27.07Q +0.0  8 
 16 Christopher Shearin       00 Suffolk Star             28.07Q +0.0  5 
 17 Rodney Tookes             00 Cougar TC                26.32q  1.5  3 
 18 Hartley Sands             00 Roadrunners              26.51q  0.5  1 
 19 Adrian Harris             00 Lightning Bo             26.84q +0.0  6 
 20 Markie McRae              00 Next Level T             27.10q  1.0  2 
 21 Daiqwuan Faircloth        00 Churchland T             27.18q +0.0  6 
 22 Casaan Dixon              00 Churchland T             27.22q +0.0  8 
 23 Tahjeem Woodland          00 Above Xpecta             27.25q +0.0  6 
 24 William Cuthbertson       00 Cyo NY                   27.48q  0.6  4 
 25 Canaan Lee                00 Titans TC In             27.54  +0.0  7 
 26 Dayveon Conway            00 Phase 1 Trac             27.59  +0.0  7 
 27 Demonte Hill              00 East End Tra             27.61  +0.0  8 
 28 D'Andre Barriffe          00 Metro Eagles             27.67   0.6  4 
 29 Aaron Hackett             00 Marlboro Tra             27.76   0.6  4 
 30 Stacy Anderson Jr         00 New Orleans              27.81   1.5  3 
 31 Cornelius Williams        00 Evolution Sp             27.83   0.5  1 
 32 Avery Reese               00 Cobb Track               27.84   1.0  2 
 33 Landon Woodson            00 Virginia Pro             28.05   0.5  1 
 34 Armond Hardy              00 East End Tra             28.42  +0.0  8 
 35 Anthony Rovere            00 Cyo NY                   28.43  +0.0  7 
 36 Briton Allen              00 Evolution Sp             28.60   1.0  2 
 37 Dexter Brown              00 Jacksonville             28.70  +0.0  8 
 38 Roderick Ruffin           00 Fusion TC                28.74  +0.0  7 
 39 Khalid Mckenzie           00 Polk County              28.76   1.5  3 
 40 Noah Campbell             00 Fastlane                 28.82  +0.0  8 
 41 Domenic Haynes            00 Corefit TC               28.83  +0.0  8 
 42 Taiyon Palmer             00 Jackrabbit T             28.85  +0.0  5 
 43 Kevin Wortham             00 Marlboro Tra             29.00   1.0  2 
 44 William Gillard           00 Lake Area Ex             29.01   0.5  1 
 45 Jordan Wyatt              00 Central Flor             29.25  +0.0  6 
 46 Lasluga Laugerre          00 Miami Pal Kn             29.26  +0.0  6 
 47 Malik Tucker              00 Heart Of Ill             29.34   0.6  4 
 48 Kevin Anderson            00 East End Tra             29.54   1.5  3 
 49 Nathaniel Fontenot        00 Lake Area Ex             29.68   0.5  1 
 50 Jordan Maxwell            00 Eca TC                   29.76  +0.0  5 
 51 Shannon Huff              00 Jackrabbit T             29.77   1.5  3 
 52 Duane Robinson            00 Unattached               29.80  +0.0  5 
 53 Alan Hilton               00 Express Lane             29.88  +0.0  8 
 54 Cavail Young              00 Evolution Sp             30.13  +0.0  6 
 55 Lucas Lafferty            00 Cyo NY                   30.19   0.6  4 
 56 Larry Hadrick Jr          00 Louisiana ST             30.24  +0.0  7 
 57 Mark Sawyer               00 Unattached               31.59  +0.0  6 
 58 Makhi Swanson             00 Above Xpecta             32.26  +0.0  7 
 59 Sha'Wan Johnson           00 Gainesville              32.41   1.5  3 
 60 Keyon Mays                00 Georgia Star             32.60  +0.0  5 
 61 Delmar Campbell           00 City Of Laud             33.45   0.5  1 
 
Event 28  Boys 200 Meter Dash Midget 12 years
========================================================================
   Club Natl: # 23.83  7/17/2010   Amir Rasul, Miami Garden                    
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Terrence Horne            00 Miami Garden             24.61Q +0.0  1 
  2 Al'Vonte Woodard          00 The Wings TC             24.77Q  0.2  3 
  3 James Brown               00 All Heart TC             24.82Q +0.0  2 
  4 Tyquan Thornton           00 Miami Garden             24.84Q +0.0  2 
  5 Kevin Byrd                00 Full Speed A             24.93Q  0.2  3 
  6 Randall Goss              00 Alpha Omega              25.05Q +0.0  1 
  7 Amari Burney              00 St Pete Nitr             25.78q  0.2  3 
  8 Seneca Milledge           00 Olympia TC               26.39q  0.2  3 
  9 Rodney Tookes             00 Cougar TC                26.43  +0.0  2 
 10 Jalen Smith               00 VA Beach Fla             26.65  +0.0  2 
 11 Detravius Whitfield       00 Brunswick Bl             26.89  +0.0  2 
 12 Hartley Sands             00 Roadrunners              27.02   0.2  3 
 13 Daiqwuan Faircloth        00 Churchland T             27.07  +0.0  1 
 14 Deshawn Jones             00 Mallery Chal             27.11  +0.0  1 
 15 Damien Toney              00 1st Coast TC             27.21  +0.0  1 
 16 Rashea Smith              00 Illinois Eli             27.23   0.2  3 
 17 Markie McRae              00 Next Level T             27.51  +0.0  2 
 18 Casaan Dixon              00 Churchland T             27.63  +0.0  1 
 19 Christopher Shearin       00 Suffolk Star             28.06  +0.0  1 
 20 William Cuthbertson       00 Cyo NY                   28.81   0.2  3 
 -- Adrian Harris             00 Lightning Bo                DQ   0.2  3  lane violation
 -- Jaden Koger               00 Alpha Omega                 DQ  +0.0  1  lane violation
 
Event 28  Boys 200 Meter Dash Midget 12 years
=====================================================================
   Club Natl: # 23.83  7/17/2010   Amir Rasul, Miami Garden                    
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Terrence Horne            00 Miami Garden             24.91  -2.9 
  2 Al'Vonte Woodard          00 The Wings TC             25.39  -2.9 
  3 James Brown               00 All Heart TC             25.41  -2.9 
  4 Tyquan Thornton           00 Miami Garden             25.81  -2.9 
  5 Randall Goss              00 Alpha Omega              25.94  -2.9 
  6 Kevin Byrd                00 Full Speed A             26.51  -2.9 
  7 Amari Burney              00 St Pete Nitr             26.66  -2.9 
  8 Seneca Milledge           00 Olympia TC               28.09  -2.9 
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Sub-Youth 13 years
========================================================================
   Club Natl: # 24.44  7/12/2012   Symone Mason, SOUTH DADE E                  
   Club Natl: # 24.44  7/12/2012   Symone Mason, SOUTH DADE E                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Symone Mason              99 South Dade E           # 24.44Q +0.0  9 
  2 Chala Carey               99 Alpha Omega              25.63Q  0.7  5 
  3 Mariah Burrell            99 Technique TC             25.68Q  0.5  6 
  4 Morgan Lewis              99 Cobb Track               26.07Q +0.0  8 
  5 Inayah Boone              99 VA Beach Fla             26.15Q  0.9  4 
  6 T'Aja Cameron             99 Eagles Landi             26.18Q  0.2  7 
  7 Jaylah Bailey             99 Unattached               26.26Q -0.1  2 
  8 Kennedy Quarles           99 Gazelle TC               26.31Q +0.0  1 
  9 Zyeisha Wilson            99 Running For              26.52Q +0.0  3 
 10 Jazzlyn Duplessis         99 New Era TC               25.74Q  0.7  5 
 11 Destiny Ward              99 Track 7-5-7              26.04Q +0.0  9 
 12 Keisha Pierre             99 Airo Athleti             26.31Q  0.5  6 
 13 Xori Green                99 South Dade E             26.46Q  0.2  7 
 14 Avonti Holt               99 Trailblazers             26.58Q +0.0  8 
 15 Summer Anderson           99 Jackrabbit T             26.62Q +0.0  3 
 16 Kailiece Harris           99 South Dade E             26.69Q  0.9  4 
 17 Searra Woods              99 Florida Elit             26.81Q -0.1  2 
 18 Lauryn Oglesby            99 Southside Pi             27.86Q +0.0  1 
 19 Ariana Ruffin             99 Delco Stalli             26.85q  0.5  6 
 20 Tyest Bryan               99 Hydel United             26.87q  0.9  4 
 21 Erykah Johnson            99 VA Beach Fla             26.91q +0.0  9 
 22 Vanecia Foley             99 The Wings TC             27.07q  0.7  5 
 23 Shakera Thompson          99 Lightning Bo             27.08q +0.0  3 
 24 Kayree Bell               99 Trailblazers             27.08q  0.9  4 
 25 Destiny Woods             99 Delco Stalli             27.30   0.7  5 
 26 Jayla Young               99 Pearland Tra             27.42  +0.0  3 
 27 Iyana Mckeever            99 Running In E             27.43  -0.1  2 
 28 Briyana Woods             99 Above Xpecta             27.49  +0.0  8 
 29 Deja Riddick              99 The Fast Fur             27.64  +0.0  3 
 30 Jordan Haywood            99 Greenville J             27.66   0.9  4 
 31 Tatania Harvey            99 Metropolis T             27.90  -0.1  2 
 32 Shania Clasgow            99 Rockets AC               27.97  +0.0  8 
 33 Jalanay Gray              99 East End Tra             28.00   0.2  7 
 34 Gerri Job                 99 Central Flor             28.09  +0.0  9 
 35 Avada Trosclair           99 A Desire For             28.15   0.7  5 
 36 Dericka Braden            99 Lightning Sp             28.21   0.2  7 
 36 Chaya Campbell            99 Georgia Favo             28.21   0.2  7 
 38 Myisha Blake              99 Running For              28.32  +0.0  8 
 39 Sydney Johnson            99 Marlboro Tra             28.33  +0.0  8 
 40 Camryn Edwards            99 Marlboro Tra             28.47   0.5  6 
 41 Erykah Jerome             99 Unattached               28.50   0.9  4 
 42 Christin Hackney          99 Silver Sprin             28.59  +0.0  9 
 43 D'Asia Hobbs              99 Police Athle             28.63  -0.1  2 
 44 Ariella Garcia            99 Cyo NY                   28.66  +0.0  8 
 45 Jalen Simmons             99 Peach Valley             28.78   0.5  6 
 46 Faith Brumfield           99 Heart Of Ill             28.81  +0.0  9 
 47 Lillian Calix             99 Riviera Beac             28.91  +0.0  1 
 48 Amara Siegel              99 Unattached               28.99  +0.0  3 
 49 Jakaja Range              99 Phantom TC               29.00  +0.0  1 
 50 Jaelynne Harston          99 East End Tra             29.01  +0.0  3 
 51 Lexie Wingfield           99 Full Speed A             29.15  +0.0  1 
 52 Lorielle Laforest         99 Delco Stalli             29.33  -0.1  2 
 53 Nekeima Obike             99 Prime Time Y             29.45  +0.0  1 
 54 Breeona Graham            99 Manatee Must             29.53   0.5  6 
 55 Jazmine Atkins            99 Evolution Sp             29.64  +0.0  3 
 56 Kori Collins              99 Airo Athleti             29.75  +0.0  1 
 57 Alysia Belizaire          99 City Of Laud             29.90   0.7  5 
 58 Deshaunae Porter          99 Express Lane             29.96  +0.0  9 
 59 Dayona Henry              99 Running In E             29.97   0.7  5 
 60 Chamori Robinson          99 Peach Valley             29.97  +0.0  8 
 61 Jai Qia Hatton            99 Future Stars             30.06   0.7  5 
 62 Taylor Cross              99 1st Coast TC             30.72   0.5  6 
 63 Jenae Knight              99 Above Xpecta             30.79  +0.0  9 
 64 Brea Simms                99 Delco Stalli             30.81   0.2  7 
 65 Tiana Johnson             99 Unattached               30.99  +0.0  8 
 66 Paris Washington          99 Carment Kiar             31.66  +0.0  9 
 67 Ailish Hennessy           99 Cyo NY                   31.93   0.9  4 
 68 Damyaris Hernandez        99 Bayamon Club             33.39  +0.0  1 
 69 Gabriela Castellanos      99 Puerto Rico              34.85   0.2  7 
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Sub-Youth 13 years
========================================================================
   Club Natl: # 24.44  7/12/2012   Symone Mason, SOUTH DADE E                  
   Club Natl: # 24.44  7/12/2012   Symone Mason, SOUTH DADE E                  
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Chala Carey               99 Alpha Omega              25.57Q +0.0  2 
  2 Mariah Burrell            99 Technique TC             25.71Q -0.3  1 
  3 Jaylah Bailey             99 Unattached               25.96Q -3.0  3 
  4 Morgan Lewis              99 Cobb Track               26.00Q -0.3  1 
  5 Kennedy Quarles           99 Gazelle TC               26.20Q +0.0  2 
  6 T'Aja Cameron             99 Eagles Landi             26.33Q -3.0  3 
  7 Inayah Boone              99 VA Beach Fla             26.25q +0.0  2 
  8 Avonti Holt               99 Trailblazers             26.33q +0.0  2 
  9 Xori Green                99 South Dade E             26.40  -3.0  3 
 10 Destiny Ward              99 Track 7-5-7              26.41  +0.0  2 
 11 Tyest Bryan               99 Hydel United             26.66  +0.0  2 
 12 Jazzlyn Duplessis         99 New Era TC               26.66  -0.3  1 
 13 Summer Anderson           99 Jackrabbit T             26.75  -0.3  1 
 14 Searra Woods              99 Florida Elit             26.76  +0.0  2 
 15 Zyeisha Wilson            99 Running For              26.83  -0.3  1 
 16 Keisha Pierre             99 Airo Athleti             26.91  -3.0  3 
 17 Erykah Johnson            99 VA Beach Fla             27.06  -0.3  1 
 18 Ariana Ruffin             99 Delco Stalli             27.21  -3.0  3 
 19 Vanecia Foley             99 The Wings TC             27.58  -0.3  1 
 20 Kayree Bell               99 Trailblazers             27.69  -3.0  3 
 21 Shakera Thompson          99 Lightning Bo             27.97  +0.0  2 
 22 Lauryn Oglesby            99 Southside Pi             28.05  -3.0  3 
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Sub-Youth 13 years
=====================================================================
   Club Natl: # 24.44  7/12/2012   Symone Mason, SOUTH DADE E                  
   Club Natl: # 24.44  7/12/2012   Symone Mason, SOUTH DADE E                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Chala Carey               99 Alpha Omega              26.10  -1.8 
  2 Mariah Burrell            99 Technique TC             26.13  -1.8 
  3 Jaylah Bailey             99 Unattached               26.33  -1.8 
  4 Morgan Lewis              99 Cobb Track               26.44  -1.8 
  5 Kennedy Quarles           99 Gazelle TC               26.65  -1.8 
  6 T'Aja Cameron             99 Eagles Landi             26.98  -1.8 
  7 Avonti Holt               99 Trailblazers             27.11  -1.8 
  8 Inayah Boone              99 VA Beach Fla             27.17  -1.8 
 
Event 30  Boys 200 Meter Dash Sub-Youth 13 years
========================================================================
   Club Natl: # 23.01  7/17/2011   Isaac Cole, Texas Greyho                    
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Torri Covington           99 Polk County              23.54Q +0.0  7 
  2 Heskin Smith Jr.          99 Brunswick Bl             23.89Q -0.1  2 
  3 Jevonn Mcrae              99 East End Tra             24.13Q  0.4  3 
  4 Justin Brown              99 Miami Garden             24.13Q  1.1  1 
  5 Jandon Briscoe            99 New Era TC               24.18Q  0.9  6 
  6 Tariq Jackson             99 Radl TC                  24.36Q  0.7  8 
  7 Calvin Austin-Iii         99 Memphis Jagu             24.36Q  0.2  5 
  8 Tyquez Scott              99 VA Beach Fla             24.66Q +0.0  4 
  9 Zaire Jacob               99 Miami Garden             24.18Q -0.1  2 
 10 Calvin Davis              99 Running For              24.18Q  0.4  3 
 11 Jevon Wallace             99 Carment Kiar             24.54Q  1.1  1 
 12 Raequan King              99 East End Tra             24.78Q  0.9  6 
 13 Julian Mcduffie           99 Lightning Sp             25.31Q +0.0  7 
 14 Jaylin Marson-Knight      99 Elite Speed              25.45Q +0.0  4 
 15 Devyn Smith               99 Runnin Rocke             25.64Q  0.2  5 
 16 Kearis Jackson            99 Peach Valley             25.69Q  0.7  8 
 17 Montre Miller             99 Team Blaze               24.61q  0.4  3 
 18 Christopher Lucas         99 Unattached               24.83q -0.1  2 
 19 Jaylen Askew              99 Elite Speed              25.17q -0.1  2 
 20 Louestrada Wiggins-Johns  99 VA Beach Fla             25.36q +0.0  7 
 21 Rahkeem Jacques-Louis     99 Olympia TC               25.46q  1.1  1 
 22 Huey Rowe-Anderson        99 Jackrabbit T             25.47q  0.9  6 
 23 Marcus JacksonJr.         99 Star Athleti             25.78q +0.0  4 
 24 Noah Igbinoghene          99 Alabama Stri             25.87q  0.7  8 
 25 Tyreke Sapp               99 Unattached               26.03   0.9  6 
 26 Tyrique Davis-Giles       99 Mark Trail F             26.04   1.1  1 
 27 Micheal Bussey Jr         99 Florida East             26.09   0.2  5 
 28 Zuri Wilson               99 Jackrabbit T             26.17   0.4  3 
 29 Jormain Coleman           99 Marrero Troj             26.61  +0.0  7 
 30 James Franklin            99 Fastlane                 26.62   0.9  6 
 31 Oshon Allen               99 St Pete Nitr             27.07   0.2  5 
 32 Devan Williams            99 First Light              27.14   0.4  3 
 33 Rodney Harris             99 Runnin On Fa             27.17  -0.1  2 
 34 Nygel Davenport           99 Jackrabbit T             27.43  -0.1  2 
 35 Jaren Watford-Twiggs      99 East End Tra             27.67   0.7  8 
 36 Latrelle Rolle            99 Neymour Athl             27.68   1.1  1 
 37 Deandre Wilson            99 Above Xpecta             27.71  +0.0  7 
 38 Ali Salam                 99 727 Youth TR             27.81   0.4  3 
 39 Jeremiah Mckinney         99 Southfield M             27.94   0.9  6 
 40 Darrius Calloway          99 Riviera Beac             27.99  +0.0  4 
 41 Douglas Sessoms II        99 Hampton City             28.01   1.1  1 
 42 Armani Murphy             99 Virginia Pro             28.09   0.7  8 
 43 Tanner Ingle              99 Evolution Sp             28.11   0.4  3 
 44 Cecil Moore Jr.           99 Neymour Athl             28.28  +0.0  4 
 45 Nicholas Yee              99 Cyo NY                   28.54  +0.0  7 
 46 Antrez TaylorJr.          99 Full Speed A             28.70  +0.0  7 
 47 Deontrae Walden           99 Evolution Sp             28.74   0.9  6 
 48 Jalen Hodges              99 East End Tra             29.03   0.4  3 
 49 Christian Hernandez       99 Golden Strip             29.03   0.7  8 
 50 Desmond Rocker            99 Mark Trail F             29.09   1.1  1 
 51 Jaivonn Pierce            99 East End Tra             29.16  +0.0  7 
 52 Quintin Frazier           99 Xtreme Veloc             29.53  +0.0  4 
 53 Matthew Foster            99 Southside Pi             29.56   0.2  5 
 54 Deaundre Walker           99 Gainesville              30.02  +0.0  7 
 55 Daman Early               99 Riviera Beac             30.57  -0.1  2 
 56 Jordon Greene             99 Ashburn Elit             30.64   0.7  8 
 57 Michael L'Abbate          99 Cyo NY                   31.31   0.2  5 
 58 Joshua Whaley             99 Mays Landing             31.48  -0.1  2 
 59 Tyrese Johnson            99 Ashburn Elit             31.57   1.1  1 
 60 Dawson Green              99 Houston Syne             35.44   0.9  6 
 
Event 30  Boys 200 Meter Dash Sub-Youth 13 years
========================================================================
   Club Natl: # 23.01  7/17/2011   Isaac Cole, Texas Greyho                    
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Torri Covington           99 Polk County              23.72Q -1.0  3 
  2 Jandon Briscoe            99 New Era TC               24.07Q +0.0  2 
  3 Calvin Davis              99 Running For              24.08Q +0.0  1 
  4 Heskin Smith Jr.          99 Brunswick Bl             24.17Q +0.0  2 
  5 Jevonn Mcrae              99 East End Tra             24.36Q +0.0  1 
  6 Calvin Austin-Iii         99 Memphis Jagu             24.58Q -1.0  3 
  7 Montre Miller             99 Team Blaze               24.33q +0.0  2 
  8 Zaire Jacob               99 Miami Garden             24.37q +0.0  1 
  9 Justin Brown              99 Miami Garden             24.47  +0.0  1 
 10 Jevon Wallace             99 Carment Kiar             24.87  +0.0  2 
 11 Tyquez Scott              99 VA Beach Fla             24.90  +0.0  2 
 12 Tariq Jackson             99 Radl TC                  24.91  -1.0  3 
 13 Rahkeem Jacques-Louis     99 Olympia TC               25.50  +0.0  1 
 14 Julian Mcduffie           99 Lightning Sp             25.53  -1.0  3 
 15 Christopher Lucas         99 Unattached               25.63  -1.0  3 
 16 Jaylen Askew              99 Elite Speed              25.76  -1.0  3 
 17 Raequan King              99 East End Tra             25.84  -1.0  3 
 18 Jaylin Marson-Knight      99 Elite Speed              26.02  +0.0  2 
 19 Huey Rowe-Anderson        99 Jackrabbit T             26.13  +0.0  1 
 20 Marcus JacksonJr.         99 Star Athleti             26.21  +0.0  2 
 21 Noah Igbinoghene          99 Alabama Stri             26.42  -1.0  3 
 22 Louestrada Wiggins-Johns  99 VA Beach Fla             26.66  +0.0  2 
 23 Devyn Smith               99 Runnin Rocke             27.08  +0.0  1 
 
Event 30  Boys 200 Meter Dash Sub-Youth 13 years
=====================================================================
   Club Natl: # 23.01  7/17/2011   Isaac Cole, Texas Greyho                    
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Torri Covington           99 Polk County              23.72  -0.9 
  2 Heskin Smith Jr.          99 Brunswick Bl             24.04  -0.9 
  3 Calvin Davis              99 Running For              24.29  -0.9 
  4 Zaire Jacob               99 Miami Garden             24.78  -0.9 
  5 Jevonn Mcrae              99 East End Tra             24.83  -0.9 
  6 Calvin Austin-Iii         99 Memphis Jagu             24.88  -0.9 
  7 Montre Miller             99 Team Blaze               25.14  -0.9 
  8 Jandon Briscoe            99 New Era TC               38.05  -0.9 
 
Event 31  Girls 200 Meter Dash Youth 14 years
========================================================================
   Club Natl: # 24.35  7/6/2007    Olivia Ekpone, Titans TC                    
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Kaylin Whitney            98 Star Athleti             24.38Q -0.1  9 
  2 Halimah Barlow            98 Unattached               24.56Q  0.5  8 
  3 Janie O'Connor            98 Unattached               24.81Q -0.2  6 
  4 Taranique Alexander       98 Metro-Dade T             25.03Q  0.1  2 
  5 Nique'-Deah Griffin       98 New Era TC               25.21Q  0.8  1 
  6 Tiara Mcday               98 Tricity Rela             25.80Q -0.8  5 
  7 Okhalia Buchanan          98 Metropolis T             25.84Q +0.0  3 
  8 Caitlan Tate              98 Mark Trail F             25.87Q -0.2  4 
  9 Cyndey Delley             98 Augusta Flye             27.14Q +0.0  7 
 10 Alexis Oaks               98 The Wings TC             25.59Q  0.8  1 
 11 Cee-Asha Gist             98 VA Beach Fla             25.76Q  0.1  2 
 12 Faith Lindsey             98 Apollo TC In             26.10Q -0.2  4 
 13 Brittley Humphrey         98 Speed City T             26.35Q  0.5  8 
 14 Lyric Bolden              98 Flight400 TC             26.62Q -0.2  6 
 15 Keasia Davis              98 Sparkle City             26.62Q -0.8  5 
 16 Isabely Cruz              98 Puerto Rico              26.90Q -0.1  9 
 17 Ariel Cardine             98 Lightning Bo             27.04Q +0.0  3 
 18 Toni Canfall              98 St Pete Nitr             27.83Q +0.0  7 
 19 Reanna Richards           98 Fast Lane TC             26.18q -0.2  4 
 20 Tyana Jones               98 Tallahassee              26.44q  0.5  8 
 21 Rosa Bell                 98 Road Runner              26.49q  0.8  1 
 22 Amari Windom              98 Illinois Eli             26.50q  0.1  2 
 23 Cami-Bea Austin           98 Memphis Jagu             26.51q  0.5  8 
 24 Taylor Smith              98 Pheat                    26.68q  0.8  1 
 25 Briana Rollock            98 Metropolis T             26.71  -0.2  4 
 26 Kyie Serrano              98 South Dade E             26.97  -0.1  9 
 27 Jahnae Bowman             98 Next Level T             27.21   0.5  8 
 28 Betia Washington          98 Track Star T             27.27  -0.2  6 
 29 Monae Bynum               98 Track 7-5-7              27.77  -0.2  6 
 30 Talyssa Gatlin            98 Florida Elit             27.82  -0.2  4 
 31 Bari Love                 98 East Cobb Ch             27.88   0.1  2 
 32 Braven Harris             98 Peach Valley             27.94  +0.0  7 
 33 Brittany Thomas           98 Track Star T             28.03  -0.8  5 
 34 Iycis Hammock             98 Middle Georg             28.07   0.5  8 
 35 Kamia Tisdale             98 Young Achiev             28.10  +0.0  7 
 36 D'Andra Mcfarlane         98 Christian Cr             28.12  +0.0  7 
 37 Ashley Thomas             98 Road Runner              28.23   0.1  2 
 38 Jada Wesley               98 Running For              28.26   0.8  1 
 39 Sharnea Brown             98 Unattached               28.29   0.1  2 
 40 Tahleelbah Martin         98 Flight400 TC             28.50  +0.0  3 
 41 Sydney Pereira            98 Miami Milers             28.56  +0.0  7 
 42 Bryanna Rivers            98 Trailblazers             28.57  -0.1  9 
 43 Keisha Whaley             98 Mays Landing             28.70   0.5  8 
 44 Naika Santiago            98 Puerto Rico              28.80  -0.1  9 
 45 Briana Harden             98 Velocity Str             28.87  -0.2  6 
 46 Breon Reid                98 Apollo TC In             29.07  +0.0  7 
 47 Jekasia Waller            98 Churchland T             29.14  -0.2  6 
 48 Allison Denson            98 Heart Of Ill             29.50  +0.0  7 
 49 Habibka Sterling          98 Metro Eagles             29.52  -0.1  9 
 50 Destiny Burns             98 VA Beach Fla             29.58  -0.2  4 
 51 Mya Ruffin                98 Delco Stalli             30.09  -0.1  9 
 52 Leslie Weeks              98 Savannah Cha             30.27  -0.8  5 
 53 Teylar Lane               98 Flight400 TC             30.27  -0.1  9 
 54 Na'Chazney Cooper         98 Velocity Str             30.35   0.5  8 
 55 Dominique Jones           98 VA Beach Fla             30.47   0.5  8 
 56 Kacie Mcintyre            98 Suffolk Star             30.69   0.8  1 
 57 Tristiana Adragna         98 Cyo NY                   30.88  -0.2  6 
 58 Jeidi Chaparro            98 Puerto Rico              31.59  -0.2  6 
 59 Kaliyah Martin            98 Suffolk Star             32.49  -0.8  5 
 60 Deondre Landers           98 St Louis Fla             32.85  -0.8  5 
 61 Ayanna Ashe               98 Break Away T             34.20  -0.2  4 
 62 Amari Newton              98 Fort Belvoir             37.07   0.1  2 
 -- Valeria Pagan             98 Bayamon Club                DQ  +0.0  3  Lane Violation
 
Event 31  Girls 200 Meter Dash Youth 14 years
========================================================================
   Club Natl: # 24.35  7/6/2007    Olivia Ekpone, Titans TC                    
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Halimah Barlow            98 Unattached               24.54Q -2.9  2 
  2 Kaylin Whitney            98 Star Athleti             24.65Q -2.7  3 
  3 Janie O'Connor            98 Unattached               24.70Q -0.5  1 
  4 Taranique Alexander       98 Metro-Dade T             24.97Q -0.5  1 
  5 Caitlan Tate              98 Mark Trail F             25.45Q -2.9  2 
  6 Okhalia Buchanan          98 Metropolis T             26.10Q -2.7  3 
  7 Alexis Oaks               98 The Wings TC             25.41q -0.5  1 
  8 Nique'-Deah Griffin       98 New Era TC               25.51q -2.9  2 
  9 Tiara Mcday               98 Tricity Rela             26.25  -2.7  3 
 10 Keasia Davis              98 Sparkle City             26.36  -0.5  1 
 11 Cee-Asha Gist             98 VA Beach Fla             26.39  -2.9  2 
 12 Faith Lindsey             98 Apollo TC In             26.58  -2.7  3 
 13 Tyana Jones               98 Tallahassee              26.58  -2.9  2 
 14 Lyric Bolden              98 Flight400 TC             26.62  -2.9  2 
 15 Cyndey Delley             98 Augusta Flye             26.67  -0.5  1 
 16 Rosa Bell                 98 Road Runner              26.68  -0.5  1 
 17 Ariel Cardine             98 Lightning Bo             26.71  -2.9  2 
 18 Cami-Bea Austin           98 Memphis Jagu             26.77  -2.9  2 
 19 Amari Windom              98 Illinois Eli             27.08  -0.5  1 
 20 Reanna Richards           98 Fast Lane TC             27.26  -2.7  3 
 21 Taylor Smith              98 Pheat                    27.40  -2.7  3 
 22 Isabely Cruz              98 Puerto Rico              27.43  -0.5  1 
 23 Brittley Humphrey         98 Speed City T             27.70  -2.7  3 
 24 Toni Canfall              98 St Pete Nitr             29.06  -2.7  3 
 
Event 31  Girls 200 Meter Dash Youth 14 years
=====================================================================
   Club Natl: # 24.35  7/6/2007    Olivia Ekpone, Titans TC                    
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Kaylin Whitney            98 Star Athleti             23.83# -0.6 
  2 Halimah Barlow            98 Unattached               24.40  -0.6 
  3 Janie O'Connor            98 Unattached               24.64  -0.6 
  4 Taranique Alexander       98 Metro-Dade T             25.29  -0.6 
  5 Nique'-Deah Griffin       98 New Era TC               25.60  -0.6 
  6 Alexis Oaks               98 The Wings TC             25.65  -0.6 
  7 Okhalia Buchanan          98 Metropolis T             25.97  -0.6 
  8 Caitlan Tate              98 Mark Trail F             26.14  -0.6 
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Youth 14 years
========================================================================
   Club Natl: # 22.13  7/14/2012   Isaac Cole, Texas Greyho                    
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
 -- Provonsha Wells           98 Lightning Bo               SCR  -1.0  1 
  1 Isaac Cole                98 Texas Greyho             22.39Q -1.0 10 
  2 Alex Sands                98 Titans TC In             22.61Q +0.0  6 
  3 Jamal Walton              98 Miami Garden             22.65Q  1.0  7 
  4 Freddie Singleton         98 Radl TC                  23.06Q +0.0  8 
  5 Justin Smith              98 VA Beach Fla             23.35Q  0.6  4 
  6 Davion Curtis             98 Texas Greyho             23.44Q -0.3  2 
  7 Alize Ford                98 Hampton City             23.52Q  0.5  3 
  8 Kden Johnson              98 Star Track T             23.81Q  1.2  9 
  9 Nikholi Jaghai            98 Miami Garden             23.88Q +0.0  5 
 10 Mekhi Richardson          98 Fastlane                 24.00Q -1.0  1 
 11 Byron Allen               98 Florida Elit             23.51q  1.0  7 
 12 Deandre Flowers           98 Texas Greyho             23.51q +0.0  6 
 13 Clinton Brown             98 Above Xpecta             23.52q +0.0  6 
 14 Ian Mcintyre              98 Star Track T             23.53q  0.6  4 
 15 Jordel Williams           98 Overtake                 23.73q +0.0  8 
 16 Vanzel Burnett            98 Miami Garden             23.76q  0.5  3 
 17 Rursun Turner             98 Louisiana ST             23.89q  1.0  7 
 18 Demarkus Glover           98 St Pete Nitr             23.97q +0.0  5 
 19 Brent Carroll             98 Unattached               24.06q  1.2  9 
 20 Ladarius Johnson          98 Texas Greyho             24.08q -1.0  1 
 21 Moses Wells               98 Florida Elit             24.11q  0.6  4 
 22 Curtis Thomas             98 Running For              24.25q  1.2  9 
 23 Mikale Hart               98 Peach Valley             24.26q  0.5  3 
 24 Michael Belgrave          98 Metropolis T             24.34q -0.3  2 
 25 Wesley Watkins            98 Star Track T             24.39  -1.0 10 
 26 Joshua Thomas             98 Unattached               24.39  +0.0  8 
 27 Jalen Virgil              98 Jackrabbit T             24.40  -0.3  2 
 28 Kristian Fulton           98 Unattached               24.50  -1.0 10 
 29 Deangelo Harris           98 Georgia Spor             24.56   0.6  4 
 30 Myles McCrea              98 Phantom TC               24.59   0.5  3 
 31 Jarrod Stiver             98 Unattached               24.72  +0.0  5 
 32 Daquan Green              98 Florida Elit             24.84   1.0  7 
 33 Leroy Nixon               98 Roadrunners              24.88  -1.0 10 
 34 Adolton Leadon            98 Roadrunners              24.97   0.5  3 
 35 Qui'Reek Blakely          98 Express Lane             25.07  +0.0  6 
 36 Breon Deloatch            98 Churchland T             25.15  +0.0  5 
 37 Dajour Chatman            98 VA Beach Fla             25.36  -0.3  2 
 38 Dylan Harris              98 Running In E             25.42   1.2  9 
 39 Damon Jones               98 Prime Time Y             25.54   1.2  9 
 40 Alex Ward                 98 Running For              25.56  -0.3  2 
 41 Terence Ware              98 St Pete Nitr             25.58  +0.0  8 
 42 Joshua Wyatt              98 Central Flor             25.62  -1.0  1 
 43 Adrian Mcgee              98 Runnin On Fa             25.76  +0.0  6 
 44 Jordan Ho                 98 Heart Of Ill             25.82  -1.0  1 
 45 Mark Johnson              98 Roadrunners              25.99  +0.0  8 
 46 Juwan Wrenn               98 High Point P             26.08   0.6  4 
 47 Jamin Poole               98 White Lighte             26.08  +0.0  8 
 48 Anfernee Sealey           98 Fort Belvoir             26.13  +0.0  5 
 49 Adonis Napolenon          98 Virginia Pro             26.14   1.0  7 
 50 Gary Brightwell           98 Above Xpecta             26.17   1.0  7 
 51 Joseph Robinson           98 Fastlane                 26.24  +0.0  6 
 52 Lonnell Wiggins           98 Churchland T             26.25   0.5  3 
 53 Paul White                98 Dare2 Dream              26.31  +0.0  5 
 54 Tyler Hamilton            98 Fastlane                 26.32  +0.0  6 
 55 Julian Freeze             98 VA Beach Fla             26.39  -1.0 10 
 56 Jimmy Harris              98 East End Tra             26.47   1.2  9 
 57 Charles Fernandez-Cuervo  98 Freedom Expr             26.48   1.2  9 
 58 Kyleir Bell               98 Above Xpecta             26.54  -0.3  2 
 59 Luis Berrios              98 Puerto Rico              26.80  -1.0  1 
 60 Jimmy Hicks               98 Riviera Beac             26.82   0.6  4 
 61 John Bell                 98 Fastlane                 26.85  -1.0  1 
 62 Julian Marotta            98 Freedom Expr             26.87  -0.3  2 
 63 Darnell Poole             98 Polk County              27.32   1.0  7 
 64 Slatyre Jackson           98 Express Lane             27.39   0.5  3 
 65 Michael O'Brien           98 Cyo NY                   27.44  -1.0 10 
 66 Javon Joseph              98 Louisiana ST             27.49  -0.3  2 
 67 Yonelle Otero             98 Freedom Expr             27.93  +0.0  5 
 68 Ricky Connerly            98 Running In E             28.09  +0.0  6 
 69 Robert Scavella           98 Roadrunners              28.19   1.0  7 
 70 Raymond Jackson           98 Unattached               28.27  +0.0  6 
 71 Alex Kimble               98 Fort Belvoir             28.73  -1.0  1 
 72 Richonne Montgomery       98 Southfield M             29.06  -1.0 10 
 73 Alonzo Perez              98 Churchland T             29.23  +0.0  8 
 74 Kerry Bullock             98 Fort Belvoir             29.27  -1.0 10 
 75 Marland Jones             98 Tri-City Jet             30.11  +0.0  5 
 76 Devuntaye Montgomery      98 Evolution Sp             30.81   1.2  9 
 77 Branden Jones             98 Hampton City             31.81   0.5  3 
 78 Tucker Mcfadden           98 National Tra             33.47   1.0  7 
 79 Jynsyn Mccullough         98 Evolution Sp             37.88  +0.0  8 
 -- Jordan Smith              98 Jackrabbit T                DQ   0.6  4  Lane Violation
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Youth 14 years
========================================================================
   Club Natl: # 22.13  7/14/2012   Isaac Cole, Texas Greyho                    
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Isaac Cole                98 Texas Greyho           # 22.13Q -1.7  3 
  2 Alex Sands                98 Titans TC In             22.81Q -1.0  2 
  3 Jamal Walton              98 Miami Garden             22.95Q -1.2  1 
  4 Freddie Singleton         98 Radl TC                  23.00Q -1.2  1 
  5 Alize Ford                98 Hampton City             23.49Q -1.7  3 
  6 Kden Johnson              98 Star Track T             23.51Q -1.0  2 
  7 Justin Smith              98 VA Beach Fla             23.61q -1.0  2 
  8 Rursun Turner             98 Louisiana ST             23.67q -1.0  2 
  9 Ladarius Johnson          98 Texas Greyho             23.72  -1.0  2 
 10 Nikholi Jaghai            98 Miami Garden             23.75  -1.2  1 
 11 Clinton Brown             98 Above Xpecta             23.82  -1.7  3 
 12 Byron Allen               98 Florida Elit             23.97  -1.0  2 
 13 Curtis Thomas             98 Running For              24.05  -1.2  1 
 14 Jordel Williams           98 Overtake                 24.08  -1.2  1 
 15 Vanzel Burnett            98 Miami Garden             24.19  -1.2  1 
 15 Michael Belgrave          98 Metropolis T             24.19  -1.7  3 
 17 Brent Carroll             98 Unattached               24.37  -1.7  3 
 18 Moses Wells               98 Florida Elit             24.47  -1.2  1 
 19 Mekhi Richardson          98 Fastlane                 24.59  -1.2  1 
 20 Deandre Flowers           98 Texas Greyho             24.82  -1.7  3 
 21 Mikale Hart               98 Peach Valley             24.99  -1.0  2 
 22 Demarkus Glover           98 St Pete Nitr             25.18  -1.7  3 
 -- Davion Curtis             98 Texas Greyho                DQ  -1.7  3  lane violation
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Youth 14 years
=====================================================================
   Club Natl: # 22.13  7/14/2012   Isaac Cole, Texas Greyho                    
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Isaac Cole                98 Texas Greyho             22.22  -1.3 
  2 Alex Sands                98 Titans TC In             23.04  -1.3 
  3 Freddie Singleton         98 Radl TC                  23.51  -1.3 
  4 Kden Johnson              98 Star Track T             23.97  -1.3 
  5 Alize Ford                98 Hampton City             24.07  -1.3 
  6 Justin Smith              98 VA Beach Fla             24.08  -1.3 
  7 Rursun Turner             98 Louisiana ST             24.71  -1.3 
 
Event 33  Girls 200 Meter Dash Intermediate 15-16
========================================================================
   Club Natl: # 23.83  7/16/2011   Deanna Hill, Gainesville                    
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Makenzie Dunmore          97 Boys Girls T             24.05Q  1.1  7 
  2 Teahna Daniels            97 United Speed             24.21Q +0.0  9 
  3 Brittny Ellis             97 Univ Of Chic             24.46Q -0.1  6 
  4 Aleia Hobbs               96 New Era TC               24.53Q -2.2 11 
  5 Diamond Spaulding         96 Metro-Dade T             24.54Q -1.6  5 
  6 Deanna Hill               96 United Speed             24.89Q -0.8 15 
  7 Erin Ford                 97 United Speed             24.91Q -0.1  3 
  8 Jonielle Smith            96 Metropolis T             24.93Q  0.6 10 
  9 Dominique Bullock         96 Metro-Dade T             25.01Q +0.0  8 
 10 Shauna Helps              96 Metropolis T             25.25Q  0.2 13 
 11 Deterrica Simpkins        96 Split Second             25.38Q +0.0 12 
 12 Kemor Anderson            96 Southside Pi             25.40Q +0.0 16 
 13 Carolyn Brown             96 Hampton City             25.46Q +0.0  2 
 14 Joi Ballard               96 United Speed             25.56Q -0.2 14 
 15 Maya Marshall             96 Cobb Track               25.64Q -1.5  4 
 16 Ka'Tia Seymour            97 Florida East             25.79Q -0.1  1 
 17 Cedrina Singletary        97 Young Achiev             25.01q +0.0  9 
 18 Cierra Dunston            96 Titans TC In             25.06q -0.1  3 
 19 Gabrielle Gayles          96 Excelerators             25.21q +0.0  8 
 20 Tee Asiah Vance           97 Greenville J             25.35q  0.2 13 
 21 Erin Derrow               97 Houston Syne             25.36q  0.6 10 
 22 Destiny Riley             97 Exchange Zon             25.45q -2.2 11 
 23 Niata Alexander           96 Titans TC In             25.49q -1.6  5 
 24 Remel Williams            96 E-1 TC                   25.55q  1.1  7 
 25 Aire'Yona Mason           96 Second Chanc             25.58   1.1  7 
 26 Anika Carter              96 E-1 TC                   25.63  -1.6  5 
 27 Patrice Baynes            97 Houston Syne             25.70   1.1  7 
 28 Chelsea Francis           96 Prime Time Y             25.81  -0.2 14 
 29 Valencia Rolle            96 United Speed             25.81  -0.1  1 
 30 Kayla Bell                96 Miramar Opti             25.83  -0.1  1 
 31 Taylor Deloach            97 Savannah Cha             25.97  -0.1  3 
 32 Tiara Robinson            97 Florida Elit             25.99  +0.0  8 
 33 Camisha Pierson           96 Bronx Tigers             26.03  -0.1  6 
 34 Taralyn Heard             96 Young Achiev             26.08  +0.0 12 
 35 Kimberly Leach            96 Metropolis T             26.08  -0.1  6 
 36 Jaela Todd                97 Full Speed A             26.18  +0.0  2 
 37 Ashlan Rosier             96 Velocity Str             26.18  -0.1  6 
 38 Kelsey Monroe             96 Unattached               26.20  -0.8 15 
 39 Symone Welch              96 Split Second             26.21  +0.0 16 
 40 Deja Rodgers              96 Lightning Bo             26.23  -1.5  4 
 41 Alon Lewis                97 United Speed             26.34  -1.5  4 
 42 Jada Hunt                 97 Radl TC                  26.35  -1.6  5 
 43 Alana Bell                96 Florida Elit             26.35   1.1  7 
 44 Genevieve Okafor          97 Running In E             26.36  -0.1  3 
 45 Morgan Towe               97 VA Beach Fla             26.38  +0.0  2 
 46 Keondria Simmons          96 Peach Valley             26.45   0.2 13 
 47 Ja'Nai Cameron            97 Metro Eagles             26.51  +0.0 12 
 48 Bria Matthews             97 Running Pant             26.52  -0.1  1 
 49 Isis Pinkney              96 Above Xpecta             26.53  +0.0 16 
 50 Braxton Spriggs           96 Delco Stalli             26.71  -2.2 11 
 51 Dy'Asiza Cherry           96 Peach Valley             26.76  -0.8 15 
 52 Valencia Williams         96 Impact Athle             26.81  -2.2 11 
 53 Laila Ismail              96 Silver Sprin             26.82  -0.1  1 
 54 Courtney Williams         96 Running For              26.84  +0.0  8 
 55 Alantra Miller            96 St Johns Str             26.84  +0.0 12 
 56 Kohi Brignac              97 Unattached               26.91  -1.6  5 
 57 Alexandria Johnson        97 Titans TC In             26.96   0.2 13 
 58 Shaquita Smith            96 Metro-Dade T             27.01  -0.1  3 
 59 Tia Steward               97 Running Forc             27.02  +0.0 12 
 60 Crystin Robinson          96 E-1 TC                   27.03  +0.0  8 
 61 Diamond Williams          96 Young Achiev             27.19  -0.1  3 
 62 Andrea Foster             96 Jackrabbit T             27.25  +0.0  9 
 63 Kendall Raymond           97 New Orleans              27.25  -0.2 14 
 64 A'Leah Black              97 Split Second             27.28   0.6 10 
 65 Ebony Hills               97 Press Park T             27.31  +0.0 16 
 66 Kali Cox                  96 Velocity Str             27.31  -1.6  5 
 67 Bria Ransom               97 Delco Stalli             27.31  -0.1  3 
 68 Francesca Sims            97 Running For              27.37  -0.8 15 
 69 Mekiah Wilson             97 Track Star T             27.42  -0.2 14 
 70 Marvina Flythe            97 Living Water             27.42   1.1  7 
 71 J'Laan Pittman            97 Southfield M             27.45  -2.2 11 
 72 Devyn Torbert             97 St Louis Fla             27.45  -1.5  4 
 73 Daijah Marnae' White      96 The Heat TC              27.46  +0.0 16 
 74 Jordan Hargrave           96 Flight400 TC             27.58  -1.5  4 
 75 Chelsea Cary              97 Jackrabbit T             27.60  -0.2 14 
 76 Zakirra Mckinnon          97 727 Youth TR             27.68  -2.2 11 
 77 Markesha Johnson          97 Unattached               27.71  +0.0  9 
 78 Jordan Coverson           97 Comets TC                27.73  +0.0  8 
 79 Athena Carpenter          96 Titans TC In             27.75   0.6 10 
 80 Angelique Francois        96 Track Star T             27.75  -0.8 15 
 81 Ashaila Bunch             97 East End Tra             27.76  -1.5  4 
 82 Raynesha Harris           96 Metro-Dade T             27.80  -0.1  6 
 83 Kimmie Cunningham         97 Florida Elit             27.89  -0.1  1 
 84 Milagros Robinson         96 Burlington T             27.91  -0.8 15 
 85 Breona Butts              96 Florida East             27.96  +0.0  2 
 86 Jasmine Thomas            97 Unattached               27.98  +0.0  2 
 87 Jacolbi Harris            97 Hampton City             27.99  +0.0 16 
 88 Rian Robinson             97 Press Park T             28.03  +0.0  9 
 89 Jakcra Yelity             97 Bronx Tigers             28.04  -0.1  6 
 90 Ernesha Chatman           97 Radl TC                  28.10  +0.0  8 
 91 Valerie Marrero           97 Puerto Rico              28.10  -0.2 14 
 92 Kelsey Swain              97 Georgia Star             28.15   0.6 10 
 93 Peggy Rosario             97 Bayamon Club             28.24  -0.1  6 
 94 Shaniya Edwards           96 Metro-Dade T             28.27  -2.2 11 
 95 Sakinah Bolen             97 Mallery Chal             28.33  +0.0  2 
 96 Ashley Carswell           96 Houston Syne             28.37  -0.8 15 
 97 Kaylah Mitchell           97 Metro Eagles             28.38   1.1  7 
 98 Melissa Kyelem            96 Flight400 TC             28.42  +0.0 12 
 99 Patiquea Bain             97 Neymour Athl             28.47   0.6 10 
100 Candace Jackson           97 Flight400 TC             28.63  -2.2 11 
101 Rachel Dickerson          96 Marlboro Tra             28.66   0.2 13 
102 Dajah Strange             97 Above Xpecta             28.80  +0.0 12 
103 Geraima Alicea            96 Puerto Rico              28.81   0.6 10 
104 Chyna Wright              96 Peach Valley             28.84  -0.2 14 
105 Gabrielle Johnson         97 Phase 1 Trac             28.87  +0.0 12 
106 Jehnae Thomas             97 Unattached               28.90  +0.0 12 
107 Ravyn Mike                96 Unattached               28.94  +0.0 16 
108 Shakirah Allen            97 Young Achiev             29.04  +0.0  2 
109 Kayla Clinkscale          97 Golden Strip             29.13  -0.1  6 
110 Imani Rainey              96 Delco Stalli             29.16  -0.1  1 
111 Brianne Garcia            96 Unattached               29.21  +0.0 16 
112 Jacquelyn Tolever         96 Georgia Star             29.38  -1.6  5 
113 Natalia Munoz             96 Freedom Expr             29.42   0.2 13 
114 Julie Torres              97 Puerto Rico              29.44  -1.5  4 
115 Zaria Ruffin              97 Georgia Star             29.59   0.2 13 
116 Dajah Thomas              97 Above Xpecta             29.62  -0.1  3 
117 Andrea Baudy              96 Its Speed Dy             29.72   1.1  7 
118 Malaya Pineda             97 Churchland T             29.86  -0.1  6 
119 Maikaila Sitton           96 Next Level T             29.87   0.2 13 
120 Natalie Ortiz             97 Puerto Rico              29.92   0.2 13 
121 DeQuotJa Prater           96 Peach Valley             30.32   0.6 10 
122 Dinesha Scott             97 E-1 TC                   30.33  -1.6  5 
123 Lakeitha Volson           96 New Orleans              30.78  +0.0  9 
124 Mia Mansion               96 East End Tra             31.74  +0.0  9 
125 Alyssa Abrams             97 Living Water             31.80  +0.0  8 
126 Zulimmy Sanchez           97 Carment Kiar             32.69  -0.2 14 
127 My'Raia Fluker            96 New Orleans              36.84  +0.0  8 
 -- Nell Sodipo               96 Webster Rock                DQ  -1.5  4  lane violation
 
Event 33  Girls 200 Meter Dash Intermediate 15-16
========================================================================
   Club Natl: # 23.83  7/16/2011   Deanna Hill, Gainesville                    
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Teahna Daniels            97 United Speed             24.15Q -0.9  2 
  2 Makenzie Dunmore          97 Boys Girls T             24.42Q +0.0  3 
  3 Brittny Ellis             97 Univ Of Chic             24.54Q -3.1  1 
  4 Diamond Spaulding         96 Metro-Dade T             24.18Q -0.9  2 
  5 Deanna Hill               96 United Speed             24.54Q +0.0  3 
  6 Dominique Bullock         96 Metro-Dade T             24.82Q -3.1  1 
  7 Jonielle Smith            96 Metropolis T             24.80q -0.9  2 
  8 Erin Ford                 97 United Speed             24.98q +0.0  3 
  9 Shauna Helps              96 Metropolis T             25.14  -3.1  1 
 10 Cierra Dunston            96 Titans TC In             25.16  +0.0  3 
 11 Cedrina Singletary        97 Young Achiev             25.19  -0.9  2 
 12 Niata Alexander           96 Titans TC In             25.31  -0.9  2 
 13 Deterrica Simpkins        96 Split Second             25.39  -0.9  2 
 14 Maya Marshall             96 Cobb Track               25.40  -3.1  1 
 15 Tee Asiah Vance           97 Greenville J             25.44  -0.9  2 
 16 Erin Derrow               97 Houston Syne             25.70  -3.1  1 
 17 Kemor Anderson            96 Southside Pi             25.74  +0.0  3 
 18 Destiny Riley             97 Exchange Zon             25.77  -3.1  1 
 19 Carolyn Brown             96 Hampton City             25.91  +0.0  3 
 20 Remel Williams            96 E-1 TC                   25.94  +0.0  3 
 21 Joi Ballard               96 United Speed             26.03  -0.9  2 
 22 Gabrielle Gayles          96 Excelerators             26.15  +0.0  3 
 23 Ka'Tia Seymour            97 Florida East             26.20  -3.1  1 
 -- Aleia Hobbs               96 New Era TC                  DQ  -3.1  1  lane violation
 
Event 33  Girls 200 Meter Dash Intermediate 15-16
=====================================================================
   Club Natl: # 23.83  7/16/2011   Deanna Hill, Gainesville                    
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Teahna Daniels            97 United Speed             24.52  -1.5 
  2 Deanna Hill               96 United Speed             24.59  -1.5 
  3 Makenzie Dunmore          97 Boys Girls T             24.70  -1.5 
  4 Dominique Bullock         96 Metro-Dade T             25.02  -1.5 
  5 Erin Ford                 97 United Speed             25.10  -1.5 
  6 Diamond Spaulding         96 Metro-Dade T             53.73  -1.5 
 -- Jonielle Smith            96 Metropolis T               DNF  -1.5 
 
Event 34  Boys 200 Meter Dash Intermediate 15-16
========================================================================
   Club Natl: # 21.25  7/12/2012   Ryan Clark, Star Track T                    
   Club Natl: # 21.25  7/12/2012   Ryan Clark, Star Track T                    
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ryan Clark                96 Star Track T           # 21.25Q -0.4 16 
  2 Xavier Atkins             96 Florida East             21.51Q -1.6 17 
  3 Jaalen Jones              96 Speed City T             21.52Q +0.0 14 
  4 Darius Watkins            96 Velocity Str             22.04Q -1.7 12 
  5 Edward Davis              97 New Era TC               22.17Q  0.1  2 
  6 Jordan Thompson           96 United Speed             22.18Q -0.3  1 
  7 Kenric Young              96 Speed City A             22.20Q  0.7  4 
  8 Marlon Humphrey           96 Speed City T             22.23Q -1.5  9 
  9 Marquis Gilchrist         96 VA Beach Fla             22.28Q  0.5  5 
 10 Jamarkese Williams        96 Texas Greyho             22.29Q +0.0 11 
 11 Eric Jones                97 Delco Stalli             22.34Q +0.0  6 
 12 Malik Davis               96 Star Track T             22.37Q  0.8  7 
 13 Warren Coombs             96 Velocity Str             22.51Q  0.1  3 
 14 Jarek Taylor              97 Alabama TC               22.59Q  1.0 13 
 15 Tyler Seaton              96 Star Athleti             22.64Q +0.0 10 
 16 Quintavius Mitchell       96 St Pete Nitr             23.15Q +0.0 15 
 17 Reginald Campbell         96 727 Youth TR             23.18Q -1.0  8 
 18 Keith Timmons             96 Manatee Must             22.32q  0.1  2 
 19 Cedric Asseh              96 Star Track T             22.33q  0.7  4 
 20 Ricardo Feliciano         96 Bayamon Club             22.33q  0.5  5 
 21 Keshaun Stubbs            96 Star Track T             22.53q -0.3  1 
 22 Kendall Bussey            97 Marrero Troj             22.55q  0.8  7 
 23 Marcus Reaves             96 Unattached               22.57q +0.0  6 
 24 Dajuan Harding            96 VA Beach Fla             22.71q -1.5  9 
 25 Craig Rock                96 Southeast Lo             22.73   0.1  3 
 26 Robert Myrick             96 Above Xpecta             22.74  +0.0  6 
 27 Deiondre Porter           96 Phase 1 Trac             22.81   0.8  7 
 28 Dayton Henson             96 Delco Stalli             22.91  +0.0 14 
 29 Davon Conyers             96 St Pete Nitr             22.96   1.0 13 
 30 Jaylen Goodly             96 Lake Area Ex             23.06   0.5  5 
 31 Jerome Bazile             97 New Orleans              23.07  +0.0 10 
 32 Ariko Small               96 Metropolis T             23.12   0.1  3 
 33 Dion Taylor               96 Pheat                    23.12  -1.6 17 
 34 Chance Galloway           97 3D Elite Stu             23.13  +0.0 10 
 35 Graegg Holmes             96 New Orleans              23.16   0.1  3 
 36 Jamil Mobhair             97 Overtake                 23.18  -1.7 12 
 37 Austin Burmeier           97 3D Elite Stu             23.27  +0.0 11 
 38 Nicholas Edwards          96 Flight400 TC             23.31  -1.7 12 
 39 Tyler Lassiter            97 VA Beach Fla             23.33  -0.4 16 
 40 Damien Mcentyre           96 VA Beach Fla             23.34  +0.0 11 
 41 Jordan Madison            97 Running Pant             23.39   0.7  4 
 42 Jamal Ridgel              97 Premier Athl             23.40  -1.5  9 
 43 Jonathon Womack           96 Southside Pi             23.42  -0.3  1 
 44 Zantavious Showers        96 Corefit TC               23.47  +0.0 10 
 45 Byron Turner              96 Texas Greyho             23.47  +0.0 11 
 46 Cameron Fichardt          96 Unattached               23.49  -1.0  8 
 47 Taron Tillman-Ratliff     97 Carment Kiar             23.51   0.8  7 
 48 Kaylan Richardson         96 Southeast Lo             23.54   1.0 13 
 49 Shaquille Greenidge       96 Rockets AC               23.58  -0.4 16 
 50 Janille Greenidge         96 Rockets AC               23.64  +0.0 10 
 51 Peterson Edwards          96 New Iberia Y             23.69  -0.4 16 
 52 Joseph Villegas           96 Puerto Rico              23.71  +0.0 14 
 53 Jacob Farris              97 Space Coast              23.75  +0.0 15 
 54 Grant Holloway            97 Track 7-5-7              23.75  -1.6 17 
 55 Randy Tillman             96 St Johns Str             23.75  -1.0  8 
 56 Avery Warren              96 Jacksonville             23.76  -1.0  8 
 57 Tremayne Flagler          96 All Heart TC             23.76  +0.0 14 
 58 Latin Berry               96 Lake Area Ex             23.81  +0.0  6 
 58 Joeell Blackley           96 Churchland T             23.81  +0.0 11 
 60 Olatunde Sam              97 Cobb Track               23.82  +0.0  6 
 61 Jamarl Lake               96 Metro Eagles             23.82  +0.0 14 
 62 Abdul Ellis               96 Hampton City             23.83  +0.0 15 
 63 Malik Dawkins             97 Impact Athle             23.84  -1.5  9 
 64 Lorenzo Castro            96 Its Speed Dy             23.90  -1.0  8 
 65 Jordan Brown              96 Gazelle TC               23.94  -1.5  9 
 66 James Madlock             97 Full Speed A             24.00  -0.3  1 
 67 Zachary Ashlock           97 Flight400 TC             24.06   0.1  3 
 68 Zachary Conner            97 Lake Area Ex             24.10  +0.0 11 
 69 Kylan Oates               97 Lightning Sp             24.13  +0.0  6 
 70 Amron Brooks              96 Christian Cr             24.15   0.5  5 
 71 Charlie Lee Jr.           96 All Heart TC             24.16   1.0 13 
 72 Jaire Brown               97 Above Xpecta             24.16  +0.0  6 
 73 Tyrone Berry              96 Overtake                 24.17  -1.6 17 
 74 Andrew Vendrone           97 Phase 1 Trac             24.21   0.5  5 
 75 Corey Hedgspeth           96 Velocity Str             24.24   0.5  5 
 76 Gabriel Blackman          96 All Heart TC             24.25  -1.7 12 
 77 Elijah Pierson            97 Bronx Tigers             24.25   1.0 13 
 78 Javon Onuigbo             97 Georgia Star             24.26   0.1  3 
 79 Chavares Hart             97 Peach Valley             24.30   0.7  4 
 80 Kei'Jne Thomas            96 Impact Athle             24.30  +0.0 14 
 81 Jasper Crawford           96 Unattached               24.31   1.0 13 
 82 Jean Newtonian            96 Metropolis T             24.31   0.8  7 
 83 Chandler Nichols          97 Alpha Omega              24.36  -1.5  9 
 84 Edison Estephane          97 Rockets AC               24.37   0.1  2 
 85 Abram Fletcher            96 Gulf Coast S             24.38  -0.3  1 
 86 Renard Snell              96 Georgia Star             24.41  -1.6 17 
 87 Allen Gill                96 Jackrabbit T             24.42  +0.0 15 
 88 Stephen Mines             97 Tri-City Jet             24.42  -1.7 12 
 89 Bryan Long Jr             97 Titans TC In             24.43   0.8  7 
 90 Roosevelt Augustave       96 Pheat                    24.43  -0.4 16 
 91 Stephon Howard            97 Florida Expr             24.46  +0.0 10 
 92 Christopher-Ahmad Moree   97 Unattached               24.54  -1.5  9 
 93 Xavier Bledsoe            96 3D Elite Stu             24.64   0.7  4 
 94 Dontavious Hawkins        96 Runnin Rocke             24.68  -0.4 16 
 95 Brady Becerra             97 Southeast Lo             24.71  -0.4 16 
 96 Ketosky Maldonado         97 Puerto Rico              24.71   0.7  4 
 97 Caleo Hill                96 Gulf Coast S             24.75   0.1  3 
 98 Darius Miller             96 Lightning Bo             24.87  +0.0 15 
 99 Kalib Brown               97 Marrero Troj             24.88  -0.3  1 
100 Khadim Jones              96 Dare2 Dream              24.90  -1.0  8 
101 Zachary Hudson            96 Houston Syne             24.92   0.5  5 
102 Cameron Chase             97 Wings Of An              24.92  -1.0  8 
103 Carter Purcell            96 Polk County              24.99  -0.4 16 
104 Kymere Pritchett          97 Above Xpecta             25.02   1.0 13 
105 David Ribot               97 Puerto Rico              25.05   0.7  4 
106 Justin Rhodes             97 Carment Kiar             25.09  -1.0  8 
107 Rodney Beasley            97 Airo Athleti             25.29  -1.6 17 
108 Josiah Davis              97 The Heat TC              25.42  -1.6 17 
109 Cobay Jarrett             97 Heart Of Ill             25.64  +0.0 11 
110 Malik Washington          96 Evolution Sp             25.68   1.0 13 
111 Edward Marshall           97 Mallery Chal             25.78  +0.0 14 
112 Daniel Savage             97 Churchland T             25.82   0.1  2 
113 Raymond Cruz              96 Bayamon Club             25.94   0.1  2 
114 Marvin Flythe             97 Living Water             25.96  -1.6 17 
115 Gregory Taylor            97 Burlington T             26.08  +0.0 14 
116 Rafael Ramirez            97 Puerto Rico              26.11  +0.0 11 
117 Ariam Espinal             97 Puerto Rico              26.11   0.1  3 
118 Rendell Jackson           96 Delco Stalli             26.12  +0.0 15 
119 Zaire Anderson            96 VA Beach Fla             26.50  +0.0 10 
120 Raheem Batcas             97 Riviera Beac             26.54   0.8  7 
121 Matthew Sanchez           97 Miami Milers             26.64  +0.0 11 
122 Bryan Gonzalez            96 Miami Pal Kn             27.01  -1.7 12 
123 Carlos Burgos             97 Puerto Rico              27.19  -0.3  1 
124 John Whaley               96 Mays Landing             27.30  +0.0 10 
125 Sammie Davis Jr           96 Radl TC                  27.37  -1.5  9 
126 Daniel Hynes              96 727 Youth TR             27.44  -1.7 12 
127 Jaleel Cruz               97 Puerto Rico              27.72  +0.0 14 
128 Bryce Stewart             97 D1 Prep Acad             28.38  -1.5  9 
129 Jabari Crudup             96 Southfield M             32.69   1.0 13 
 -- Kalon Beverly             97 Marrero Troj                FS  +0.0 15 
 
Event 34  Boys 200 Meter Dash Intermediate 15-16
========================================================================
   Club Natl: # 21.25  7/12/2012   Ryan Clark, Star Track T                    
   Club Natl: # 21.25  7/12/2012   Ryan Clark, Star Track T                    
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Ryan Clark                96 Star Track T             21.44Q +0.0  3 
  2 Xavier Atkins             96 Florida East             21.49Q -3.8  2 
  3 Jaalen Jones              96 Speed City T             21.97Q -3.0  1 
  4 Marlon Humphrey           96 Speed City T             22.10Q -3.8  2 
  5 Kenric Young              96 Speed City A             22.41Q +0.0  3 
  6 Jamarkese Williams        96 Texas Greyho             22.53Q -3.0  1 
  7 Edward Davis              97 New Era TC               22.56q -3.8  2 
  8 Jordan Thompson           96 United Speed             22.57q +0.0  3 
  9 Marquis Gilchrist         96 VA Beach Fla             22.70  -3.0  1 
 10 Ricardo Feliciano         96 Bayamon Club             22.73  -3.8  2 
 11 Marcus Reaves             96 Unattached               22.77  -3.8  2 
 12 Tyler Seaton              96 Star Athleti             22.78  -3.0  1 
 13 Cedric Asseh              96 Star Track T             22.80  +0.0  3 
 14 Malik Davis               96 Star Track T             22.81  +0.0  3 
 15 Jarek Taylor              97 Alabama TC               22.97  -3.8  2 
 16 Warren Coombs             96 Velocity Str             23.01  +0.0  3 
 16 Reginald Campbell         96 727 Youth TR             23.01  -3.8  2 
 18 Keshaun Stubbs            96 Star Track T             23.08  -3.0  1 
 19 Eric Jones                97 Delco Stalli             23.09  -3.8  2 
 20 Dajuan Harding            96 VA Beach Fla             23.45  +0.0  3 
 21 Keith Timmons             96 Manatee Must             23.95  +0.0  3 
 22 Quintavius Mitchell       96 St Pete Nitr             24.03  -3.0  1 
 
Event 34  Boys 200 Meter Dash Intermediate 15-16
=====================================================================
   Club Natl: # 21.25  7/12/2012   Ryan Clark, Star Track T                    
   Club Natl: # 21.25  7/12/2012   Ryan Clark, Star Track T                    
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Xavier Atkins             96 Florida East             21.21# -1.4 
  2 Ryan Clark                96 Star Track T             21.22# -1.4 
  3 Jaalen Jones              96 Speed City T             22.13  -1.4 
  4 Edward Davis              97 New Era TC               22.46  -1.4 
  5 Kenric Young              96 Speed City A             22.48  -1.4 
  6 Jordan Thompson           96 United Speed             22.73  -1.4 
 
Event 35  Women 200 Meter Dash Young 17-18
========================================================================
   Club Natl: # 23.52  7/12/2012   Marcquita Stalbert, New Era TC              
   Club Natl: # 23.52  7/12/2012   Marcquita Stalbert, New Era TC              
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Marcquita Stalbert        95 New Era TC             # 23.52Q  0.8  4 
  2 Tristie Johnson           93 Young Achiev             23.61Q -0.1 13 
  3 Regine Williams           95 Miramar Opti             24.01Q -0.3 12 
  4 Sabria Hadley             95 United Speed             24.60Q -0.4 10 
  5 Kayla Tyson               94 Velocity Str             24.98Q  0.7  6 
  6 Jazzmine's Folston        95 Blue Speedtc             24.99Q +0.0  2 
  7 Quatasia Fantroy          95 Florida Elit             25.09Q -0.4  3 
  8 S'Kayia Hampton           95 Georgia Star             25.23Q -0.7  5 
  9 Courtney Bowman           95 Blazing Knig             25.26Q -0.4  7 
 10 Nicole Henderson          95 New Era TC               25.37Q  0.1 11 
 11 Myra Wanamaker            93 Second Chanc             25.38Q -1.0  9 
 12 Abby Hani                 95 Speed City A             25.53Q +0.0  1 
 13 Kaitlyn Fortuna           94 New Era TC               26.15Q -0.7  8 
 14 Leah Fair                 95 Greer All-St             24.96q  0.8  4 
 15 J'Nea Bellamy             94 Metro-Dade T             25.09q  0.8  4 
 16 Alexandria Isom           95 Stl Police A             25.27q -0.4 10 
 17 Di'Kerria Wilson          94 United Speed             25.28q  0.7  6 
 18 April Wilson              95 Tri-City Jet             25.39q -0.1 13 
 19 Erika Banks               95 Blue Speedtc             25.40q -1.0  9 
 20 Shannon Ray               95 New Era TC               25.46q -0.3 12 
 21 Alexia Fortenberry        94 Press Park T             25.57q -0.7  5 
 22 Kortney Gray              95 Young Achiev             25.59q  0.1 11 
 23 Jodiann Crooks            94 Unattached               25.67q +0.0  1 
 24 Antionett Black           94 Roadrunners              25.74q -0.7  5 
 25 Diamond Washington        95 Press Park T             25.87  -0.3 12 
 26 Martavia Corley           94 Velocity Str             25.88  -0.4  7 
 27 Jorian Ordway             95 Trailblazers             25.88   0.1 11 
 28 Annette Gaskins           94 Epitome                  25.91  +0.0  1 
 29 Christoni Wynn            95 Exchange Zon             25.97  +0.0  1 
 30 Jordan Hankerson          93 Blazing Knig             26.04  -0.1 13 
 31 Wilena Little             95 Blazin Raven             26.05  -0.3 12 
 32 Imani Epps                95 Mark Trail F             26.07  -1.0  9 
 33 Kissi_ann Brown           95 Metropolis T             26.14  +0.0  1 
 34 Nuri Lee                  94 All Heart TC             26.20  +0.0  2 
 35 Coralys Llanos            94 Puerto Rico              26.20   0.1 11 
 36 Aluntrea Davis            95 Metro-Dade T             26.23  -0.4  3 
 37 Dyani Mayers              95 Blazing Knig             26.34  -0.1 13 
 38 Stevondria Hardy          94 Florida Elit             26.39  +0.0  2 
 39 Morgan Mcclure            95 No Limit TC              26.40  -0.7  5 
 40 Bayleigh Butler           95 Its Speed Dy             26.41  -1.0  9 
 41 Danielle Davis            94 Southside Pi             26.42  -0.4 10 
 42 Johvonna Mayo             95 Blazing Knig             26.55   0.1 11 
 43 Ashlee Funderburk         95 Police Athle             26.56  -0.1 13 
 44 Breanna Gates             94 Running In E             26.60  -0.7  8 
 45 Rajane' Morris            95 Press Park T             26.62  -0.7  5 
 46 Amber Devereux            95 Blue Speedtc             26.73  +0.0  2 
 47 Demichia Higgins          95 Xtreme Veloc             26.74  -0.3 12 
 48 Nausche Dawkins           93 Georgia Star             26.78  -0.4 10 
 49 Mariah Wicks              94 3D Elite Stu             26.82  -0.4  7 
 50 Camiesha Jackson          94 Blue Speedtc             26.87   0.7  6 
 51 Katia Pierce              95 Hampton City             26.94  -0.7  8 
 52 Al-Nisaa Latif            95 Saca Youth T             27.02  -0.4  7 
 53 Kiara Bright              95 Delco Stalli             27.05  -0.1 13 
 54 Garion Lewis              95 Atlas Athlet             27.06  -0.1 13 
 55 Nakimya Louder            95 Young Achiev             27.17  -0.4  3 
 56 Fabiola Avilez            93 Puerto Rico              27.21   0.8  4 
 57 Brianna Clark             94 Freedom Expr             27.21  +0.0  1 
 58 Tanaisha Ralph            94 Wings Of An              27.25   0.1 11 
 59 Ariana Strange            95 Runnin Rocke             27.30  -0.4  3 
 60 Kenya Shakoor             95 Unattached               27.30  -0.7  8 
 60 Camille Busby             94 St Johns Str             27.30  +0.0  1 
 62 Shalyssa Smith            95 Delco Stalli             27.50   0.8  4 
 63 Amber Waiters             95 Delco Stalli             27.52   0.8  4 
 64 Sianni Cabello            95 Florida Elit             27.55   0.7  6 
 65 Johandra Vazquez          95 Puerto Rico              27.58  -1.0  9 
 66 Brianna Campbell          95 Unattached               27.65  -0.7  5 
 67 Diana Gatlin              95 Unattached               27.73  -0.4 10 
 68 Pariis Garcia             94 Unattached               27.86  -0.4  7 
 69 Marie Stubbs              94 Roadrunners              27.87  -0.1 13 
 70 SoJourner Wade-Clark      95 Unattached               27.88  -0.4 10 
 71 Davontraniqua Mosley      94 Atlas Athlet             28.01   0.1 11 
 72 Vanie Missick             94 Roadrunners              28.05  -0.7  8 
 73 Stephanie Galloza         94 Puerto Rico              28.17  +0.0  2 
 74 Leslie Ope                95 Above Xpecta             28.20  -0.4 10 
 75 Camille Barnett           95 New Orleans              28.32  -0.3 12 
 76 Mia Mclean                94 Club Nitro               28.51  -0.4  3 
 77 Martunya Bails            95 Georgia Star             28.67  -0.7  8 
 78 Francheska Rosa           95 Puerto Rico              29.03   0.8  4 
 79 Andrea Morales            95 Puerto Rico              29.17   0.7  6 
 80 Leah Gibson               93 New Orleans              29.61  -0.4 10 
 81 Destinie Seide            95 Overtake                 30.21  -1.0  9 
 82 Margaret Tafanji          95 Georgia Favo             30.30   0.8  4 
 83 Aspen Reeves              93 Overtake                 30.58  -0.3 12 
 84 Isaris Cortes             95 Puerto Rico              30.72  +0.0  2 
 85 Janelle Murphy            95 Unattached               30.86  -0.1 13 
 86 Dezha Cooper              95 Manatee Must             30.95   0.1 11 
 87 Elise McFadden            95 National Tra             31.01  -1.0  9 
 88 Ariana Ramos              95 Puerto Rico              31.55  +0.0  1 
 89 Sarah Gilbert             93 Carment Kiar             31.67  -0.4  3 
 90 Winnie Miller             95 Carment Kiar             35.66  -0.4  7 
 -- Kaitlin Lucius            95 Velocity Str                DQ   0.8  4  lane violation
 
Event 35  Women 200 Meter Dash Young 17-18
========================================================================
   Club Natl: # 23.52  7/12/2012   Marcquita Stalbert, New Era TC              
   Club Natl: # 23.52  7/12/2012   Marcquita Stalbert, New Era TC              
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Tristie Johnson           93 Young Achiev             23.58Q -1.6  2 
  2 Marcquita Stalbert        95 New Era TC               23.87Q -1.2  3 
  3 Regine Williams           95 Miramar Opti             24.19Q -0.3  1 
  4 Sabria Hadley             95 United Speed             24.44Q -0.3  1 
  5 Jazzmine's Folston        95 Blue Speedtc             24.86Q -1.2  3 
  6 Shannon Ray               95 New Era TC               24.89Q -1.6  2 
  7 Courtney Bowman           95 Blazing Knig             24.83q -0.3  1 
  8 Quatasia Fantroy          95 Florida Elit             24.97q -1.2  3 
  9 J'Nea Bellamy             94 Metro-Dade T             25.12  -0.3  1 
 10 Leah Fair                 95 Greer All-St             25.13  -1.6  2 
 11 Kayla Tyson               94 Velocity Str             25.23  -1.6  2 
 12 Nicole Henderson          95 New Era TC               25.38  -0.3  1 
 13 S'Kayia Hampton           95 Georgia Star             25.47  -1.6  2 
 14 Abby Hani                 95 Speed City A             25.66  -1.2  3 
 15 Myra Wanamaker            93 Second Chanc             25.71  -1.6  2 
 16 Erika Banks               95 Blue Speedtc             25.73  -1.2  3 
 17 Kortney Gray              95 Young Achiev             25.87  -0.3  1 
 18 Di'Kerria Wilson          94 United Speed             25.96  -1.6  2 
 19 Kaitlyn Fortuna           94 New Era TC               26.00  -1.2  3 
 20 Antionett Black           94 Roadrunners              26.17  -1.2  3 
 21 Jodiann Crooks            94 Unattached               26.51  -1.6  2 
 
Event 35  Women 200 Meter Dash Young 17-18
=====================================================================
   Club Natl: # 23.52  7/12/2012   Marcquita Stalbert, New Era TC              
   Club Natl: # 23.52  7/12/2012   Marcquita Stalbert, New Era TC              
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Tristie Johnson           93 Young Achiev             23.65  -1.0 
  2 Marcquita Stalbert        95 New Era TC               23.82  -1.0 
  3 Regine Williams           95 Miramar Opti             24.12  -1.0 
  4 Sabria Hadley             95 United Speed             24.83  -1.0 
  5 Jazzmine's Folston        95 Blue Speedtc             25.36  -1.0 
  6 Shannon Ray               95 New Era TC               25.57  -1.0 
  7 Courtney Bowman           95 Blazing Knig             25.60  -1.0 
  8 Quatasia Fantroy          95 Florida Elit             25.73  -1.0 
 
Event 36  Men 200 Meter Dash Young 17-18
========================================================================
   Club Natl: # 21.17  7/4/2007    Jeff Demps, Break Away Track                
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Bennie Wesley             94 Running For              21.60Q -0.3  8 
  2 Xarious Henderson         94 Velocity Str             21.64Q +0.0 11 
  3 Devon Lewis               95 Southside Pi             21.83Q -0.5  4 
  4 Lamar Bruton              95 Second Chanc             21.93Q -1.1  6 
  5 Xavier Morris             94 Atlas Athlet             21.97Q -2.3 15 
  6 Alex Phillips             93 Southside Pi             22.11Q  0.9 13 
  7 Ceolamar Ways             94 St Johns Str             22.17Q -0.5  2 
  8 Jeremy Harden             94 Velocity Str             22.19Q -0.4  7 
  9 Cameron Williams          95 San Antonio              22.27Q +0.0  9 
 10 Shayne Rodney             95 Florida East             22.29Q -0.5 16 
 11 Devin Oneal               94 Speed City T             22.31Q -1.0 17 
 12 Javon Jackson             95 Overtake                 22.38Q -0.1  1 
 13 Alexander ReeseIV         94 Cobb Track               22.41Q  0.6 12 
 14 Justin Johnson            95 Marrero Troj             22.51Q +0.0 10 
 15 Nicholas Parks            93 Titans TC In             22.82Q -1.2  5 
 16 Emanuel Kennedy           94 Louisiana El             23.05Q +0.0  3 
 17 Walter Maybell            94 Heart Of Ill             24.06Q +0.0 14 
 18 Sharkeith Beverly         95 Marrero Troj             21.82q +0.0 11 
 19 Marquett Simmons          94 Georgia Star             22.05q -0.3  8 
 20 Kemoi Thomas              93 Impact Athle             22.28q -1.1  6 
 21 Jeremy Hicks              94 Marrero Troj             22.29q -0.4  7 
 22 Osedebadmen Imeokparia    94 Above Xpecta             22.35q -0.3  8 
 23 Jamel Davis               94 Young Achiev             22.40q -1.0 17 
 24 Marshall Nunn             95 Star Athleti             22.50q -2.3 15 
 25 Justin Leggett            95 Alpha Omega              22.52  -1.0 17 
 26 Pathion Collins           95 Texas Greyho             22.54   0.9 13 
 27 Kibwe Troupe              94 White Lighte             22.54  +0.0 10 
 28 Ian Barrett               95 Technique TC             22.61  -0.5  2 
 29 Garee Homes               93 Unattached               22.62  -2.3 15 
 30 Kempton Moore             94 Tri-City Jet             22.62  -0.4  7 
 31 Tyler Gibson              94 Peach Valley             22.63  -0.5  4 
 32 Dwayne Woodard Jr         95 Louisiana El             22.65  -0.5  2 
 33 Terence Brookins          95 Space Coast              22.65  +0.0 11 
 34 Jose Nales                94 Puerto Rico              22.67  +0.0  9 
 35 Damon Burns Jr            95 VA Beach Fla             22.68  +0.0 10 
 36 Acey Calhoun              95 Blazing Knig             22.71  -0.1  1 
 37 Ricky Grant               95 Epitome                  22.79  -1.0 17 
 38 Kelton Hallback           94 Phase 1 Trac             22.82  -0.5 16 
 39 Hieden Cummings           94 Polk County              22.84  +0.0  9 
 39 Will Davis                94 Kindersport              22.84  +0.0 10 
 41 Carlos Esquilin           94 Puerto Rico              22.85  +0.0  9 
 42 Dyarius Tucker            95 First Light              22.89  -0.5 16 
 43 Trevin Hooks              94 MY Stars You             22.92  -0.5  2 
 44 Deandre Boykins           95 St Pete Nitr             22.97   0.6 12 
 45 Gabriel Tavarez           93 Puerto Rico              23.00  +0.0 11 
 46 Daniel Hall               93 White Lighte             23.03  -1.2  5 
 47 Aaron Mallett             94 St Louis Fla             23.09  -0.4  7 
 48 Dylan Montoute            94 Rockets AC               23.10  +0.0 10 
 49 Amos James                95 Radl TC                  23.12  +0.0 10 
 50 Octavian Canty            95 Running In E             23.13  -0.1  1 
 51 Emmanuel Ichite           94 The Tallahas             23.15  -0.5  2 
 52 Demarcus Pierre           94 Atlas Athlet             23.18   0.6 12 
 53 Michael Tancreti          93 Unattached               23.21  +0.0 11 
 54 Jordan Branch             95 Tri-City Jet             23.21  -0.5 16 
 55 Sabastian Bivins          94 Speed City T             23.23  +0.0 11 
 56 Nicholas Anderson         95 Unattached               23.23  -1.0 17 
 57 Benton Brown              95 New Orleans              23.24  -2.3 15 
 58 Allen Eckles              94 Jackrabbit T             23.25  -0.3  8 
 59 Zacorey Hart              95 Peach Valley             23.35  +0.0  9 
 60 Ryan Moore                94 Unattached               23.35  -2.3 15 
 61 Jaquez President          95 Lightning Bo             23.37  -0.5  4 
 62 Derrick Hidgon            94 Polk County              23.38  -0.5  2 
 63 Tremaine Allen            95 San Antonio              23.39  -0.5  2 
 64 Antonius Prader           95 Its Speed Dy             23.41  +0.0 11 
 65 Victor Burns              94 Unattached               23.42  +0.0  9 
 66 Lidell Golden             95 St Pete Nitr             23.45  -1.0 17 
 67 Corinthian Neal           95 Fast Lane TC             23.47  +0.0  3 
 68 Mar Quilus Lewis          94 K-Y TC                   23.48  +0.0  3 
 69 Theodore BellJr           94 Savannah Cha             23.50  -1.2  5 
 70 Germine Amadis            94 Star Athleti             23.51  -1.2  5 
 71 Anfronee Magee            95 Radl TC                  23.52  -0.5  4 
 72 Felix Farinas             95 New Orleans              23.54  -0.5 16 
 73 Alphonso Alexander        95 Southside Pi             23.54   0.6 12 
 74 Kevin Bares               95 Puerto Rico              23.55  -2.3 15 
 75 Manuel Gonzalez           95 Central Flor             23.59   0.6 12 
 76 Bennett Biondo            94 Central Flor             23.59  -1.0 17 
 77 Errol Cloud               95 Atlas Athlet             23.77  -2.3 15 
 78 Joshua Simmons            95 Atlas Athlet             23.80  -0.3  8 
 79 Darryl Carter             93 MY Stars You             23.82  +0.0  9 
 80 Malik Dean                95 Saca Youth T             23.86  -0.3  8 
 81 Gregory Bivens            95 Flight400 TC             23.89  -0.3  8 
 82 Juan Ortiz                94 Puerto Rico              23.90  -1.1  6 
 83 Shahid Nuriddin           95 Above Xpecta             24.03  -1.1  6 
 84 Sean Rader                95 St Johns Str             24.11  +0.0  3 
 85 Jequelle Griffin          95 Road Runner              24.12  -0.1  1 
 86 Christopher Kimbrow       94 Wings Of An              24.13  -0.1  1 
 87 Macey Zellner             94 White Lighte             24.30  -0.5  2 
 88 Julio Davila              95 Bayamon Club             24.34  -0.3  8 
 89 Jamal Conyers             95 St Pete Nitr             24.38  +0.0  9 
 90 Yakeem Coleman            93 Running In E             24.38  +0.0 14 
 91 Ian Cruz                  95 Puerto Rico              24.43  -0.5 16 
 92 David Rodriguez           94 Corefit TC               24.49  -0.1  1 
 93 Marlow Jones              94 Tri-City Jet             24.49  -1.1  6 
 94 Tahwai Wilson-Hill        94 Metropolis T             24.54   0.9 13 
 95 Jaquavious Barker         94 All Heart TC             24.57  -0.4  7 
 96 Juwan Ives                95 East End Tra             24.61  -0.3  8 
 97 Eric Carr                 95 Fort Belvoir             24.67  -1.2  5 
 98 Kerrell Robinson          94 New Orleans              24.71  -0.5  4 
 99 Joshua Lopez              95 Puerto Rico              24.71  -0.4  7 
100 Akido Burnett             94 Metropolis T             25.00  +0.0 14 
101 Christopher Geronimo      95 Flight400 TC             25.03  +0.0 10 
102 Bruchelaun Womack         95 Georgia Star             25.11   0.9 13 
103 Gene Taylor               95 Churchland T             25.22  -0.4  7 
104 Edwin Ramos               94 Puerto Rico              25.24  -0.5  4 
105 Kevin Dieppa              95 Puerto Rico              25.24  +0.0 10 
106 Ryan Smith                95 New Orleans              25.70  -0.5 16 
107 John Lopez                94 Puerto Rico              25.78  +0.0  3 
108 Aaron Pittman             94 Unattached               25.86  -1.0 17 
109 Emanuel Peres             94 Puerto Rico              25.89  -1.2  5 
110 Jean Valentin             95 Puerto Rico              25.97   0.9 13 
111 Marcus Clark              95 All Heart TC             26.93  -2.3 15 
 -- Luis Cruz                 94 Puerto Rico                 FS  -1.1  6 
 -- Kenneth Colon             94 Puerto Rico                 FS  -0.1  1 
 -- Stephan Hayes             94 Jackrabbit T                DQ   0.9 13  lane violation
 -- Elias Madrid              95 Velocity Str                DQ  -0.4  7  Lane Violation
 -- William Taylor-Haynes     94 Corefit TC                  DQ   0.6 12  lane violation
 
Event 36  Men 200 Meter Dash Young 17-18
========================================================================
   Club Natl: # 21.17  7/4/2007    Jeff Demps, Break Away Track                
    Name                    Year Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals
  1 Cameron Williams          95 San Antonio              21.22Q -0.3  1 
  2 Alex Phillips             93 Southside Pi             21.22Q -1.4  3 
  3 Xarious Henderson         94 Velocity Str             21.35Q +0.0  2 
  4 Devon Lewis               95 Southside Pi             21.27Q -0.3  1 
  5 Bennie Wesley             94 Running For              21.41Q -1.4  3 
  6 Xavier Morris             94 Atlas Athlet             21.77Q +0.0  2 
  7 Ceolamar Ways             94 St Johns Str             21.52q -1.4  3 
  8 Marquett Simmons          94 Georgia Star             21.65q -1.4  3 
  9 Jeremy Hicks              94 Marrero Troj             21.67  -0.3  1 
 10 Lamar Bruton              95 Second Chanc             21.74  -0.3  1 
 11 Kemoi Thomas              93 Impact Athle             21.86  +0.0  2 
 12 Devin Oneal               94 Speed City T             21.98  +0.0  2 
 13 Jeremy Harden             94 Velocity Str             22.04  +0.0  2 
 14 Javon Jackson             95 Overtake                 22.15  -1.4  3 
 15 Shayne Rodney             95 Florida East             22.17  -0.3  1 
 16 Alexander ReeseIV         94 Cobb Track               22.27  -1.4  3 
 17 Osedebadmen Imeokparia    94 Above Xpecta             22.40  -0.3  1 
 18 Emanuel Kennedy           94 Louisiana El             22.88  -0.3  1 
 19 Justin Johnson            95 Marrero Troj             23.08  +0.0  2 
 -- Nicholas Parks            93 Titans TC In                FS  -0.3  1 
 
Event 36  Men 200 Meter Dash Young 17-18
=====================================================================
   Club Natl: # 21.17  7/4/2007    Jeff Demps, Break Away Track                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Cameron Williams          95 San Antonio              21.48  -2.1 
  2 Devon Lewis               95 Southside Pi             21.67  -2.1 
  3 Alex Phillips             93 Southside Pi             21.75  -2.1 
  4 Bennie Wesley             94 Running For              21.81  -2.1 
  5 Xarious Henderson         94 Velocity Str             21.86  -2.1 
  6 Ceolamar Ways             94 St Johns Str             22.30  -2.1 
  7 Marquett Simmons          94 Georgia Star             22.49  -2.1 
  8 Xavier Morris             94 Atlas Athlet             28.13  -2.1 
 
Event 37  Girls 400 Meter Dash Primary 8-under
===================================================================
   Club Natl: # 1:07.97  2003        Raymona Carryl, RISING STARS              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Alina Laforest            04 Delco Stalli           1:09.66q  3 
  2 Jessicka Woods            04 Boys Girls T           1:10.16q  3 
  3 Sydney Harris             05 Jackrabbit T           1:11.94q  4 
  4 Paris Baker               04 Main Attrack           1:12.71q  1 
  5 Dashana Morris            04 Cougar TC              1:14.06q  2 
  6 Libertee Smith            04 Split Second           1:14.35q  4 
  7 Aniya Martin              04 Churchland T           1:16.24q  2 
  8 Joslynn Whaley            04 Mays Landing           1:17.59q  5 
  9 Ciera Marion              04 Police Athle           1:18.73   5 
 10 Kianna Gray               04 Suffolk Star           1:19.97   4 
 11 Morgan Skipper            04 Unattached             1:21.54   5 
 12 Ariana Perez              04 Sport Newark           1:22.31   1 
 13 Raven Evans               04 Dale City Li           1:23.34   3 
 14 Selena Calix              05 Riviera Beac           1:23.59   5 
 15 Jasmine Smith             04 Runnin Rocke           1:23.98   5 
 16 Keegan Bluette            04 Unattached             1:23.98   4 
 17 Niya Starling             04 Lightning Bo           1:24.25   5 
 18 Aijah Small               04 Carment Kiar           1:25.07   2 
 19 Peyton Oliver             04 Refugio Coun           1:25.12   4 
 20 Alexandria Bennon         05 Greenville J           1:25.35   1 
 21 Sha'Niya Clack            04 Mallery Chal           1:25.45   5 
 22 Alyssa Marsh              04 Panhandle Tr           1:26.32   1 
 23 Sheridan Caughey          05 Jaguar TC              1:27.32   2 
 24 Evet Jones                05 Jackrabbit T           1:28.33   2 
 25 Joycelyn Hailes           04 Boys Girls T           1:28.61   5 
 26 Kamari Bullock            05 Fort Belvoir           1:29.00   3 
 27 Alana Pagan               04 Bayamon Club           1:29.40   3 
 28 Alexis Alexander          05 Marlboro Tra           1:30.56   4 
 29 Kimora Epps               06 Brunswick Bl           1:32.78   2 
 30 Amaya Loubeau             04 Boys Girls T           1:33.45   3 
 31 Alyssa Reynolds           04 Vision Elite           1:36.89   4 
 32 Anaya James-Grier         06 Marlboro Tra           1:38.24   4 
 33 Kyana Cuffee              05 VA Beach Fla           1:43.70   4 
 34 Janiyah Davis-Reuben      06 VA Beach Fla           1:46.22   1 
 35 Linnea Mize               05 Southfield M           1:59.59   2 
 
Event 37  Girls 400 Meter Dash Primary 8-under
================================================================
   Club Natl: # 1:07.97  2003        Raymona Carryl, RISING STARS              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Alina Laforest            04 Delco Stalli           1:09.63  
  2 Jessicka Woods            04 Boys Girls T           1:10.22  
  3 Paris Baker               04 Main Attrack           1:12.48  
  4 Dashana Morris            04 Cougar TC              1:12.51  
  5 Sydney Harris             05 Jackrabbit T           1:13.11  
  6 Libertee Smith            04 Split Second           1:13.41  
  7 Aniya Martin              04 Churchland T           1:17.24  
  8 Joslynn Whaley            04 Mays Landing           1:18.05  
 
Event 38  Boys 400 Meter Dash Primary 8-under
===================================================================
   Club Natl: # 1:05.86  1997        Mark Deli, SWIFT TC                       
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Tarik Dacres              04 Eca TC                 1:08.45q  6 
  2 Justin Bowick             04 Georgia Favo           1:08.97q  6 
  3 Ryan Taylor               04 The Heat TC            1:09.26q  5 
  4 Sage Phillips             04 Marlboro Tra           1:11.30q  3 
  5 Christopher Johnson       04 Track 7-5-7            1:12.31q  2 
  6 Tayshaun Grigsby          04 Cougar TC              1:12.39q  1 
  7 Nigel Henderson           04 Living Water           1:13.66q  6 
  8 Alec Jackson              04 Eagles Landi           1:14.00q  2 
  9 Usir McClellan            04 Lightning Bo           1:14.18   5 
 10 Demari Jacob              04 South Dade E           1:15.14   3 
 11 Zachary Powell            04 Delco Stalli           1:16.63   5 
 12 Kenton Kirkland           04 Running Forc           1:18.28   3 
 13 Johnnie Leggett           04 Brunswick Bl           1:18.61   4 
 14 Breon Simms               04 Delco Stalli           1:18.79   3 
 15 David Gilbert             04 Vision Elite           1:18.89   1 
 16 Damon BlackmonJr          06 Carment Kiar           1:18.95   4 
 17 Jamari Howard             05 Miami Pal Kn           1:19.01   2 
 18 Michael Mcgee Jr          05 Tricity Rela           1:21.82   1 
 19 Christian Nunnery         05 St Charles S           1:22.35   6 
 20 Jermaine Anderson         04 Second Chanc           1:22.71   6 
 21 Kameron Shaffer           04 Louisiana El           1:23.24   2 
 22 Terell Stevens            05 Delco Stalli           1:23.29   4 
 23 Makaih Crawford           05 Mallery Chal           1:23.30   5 
 24 James Morrow              05 St Pete Nitr           1:23.61   4 
 25 Qurelle Hill              05 East End Tra           1:24.21   5 
 26 Eli Barin                 04 Excelerators           1:25.33   2 
 27 Quincy White              04 Greenville J           1:25.65   1 
 28 Treymayne Dixon           05 Delco Stalli           1:26.19   6 
 29 Desi Dawkins              04 Above Xpecta           1:26.73   2 
 30 Keshaun Sims              05 Miami Pal Kn           1:26.96   4 
 31 Jaylen Sneed              04 Fastlane               1:27.52   3 
 32 Zamarie Kier              05 727 Youth TR           1:30.02   1 
 33 Solomon Tripline          06 Mallery Chal           1:30.10   1 
 34 Rysen Hooker              06 East End Tra           1:30.24   4 
 35 Keaon Athill              05 Just Do It T           1:30.33   4 
 36 Taylor Logan              06 Virginia Pro           1:30.41   2 
 37 John Ingalls              05 Police Athle           1:31.13   5 
 38 Derrick Bailey            05 Track Expres           1:33.27   5 
 39 Anthony Mervin            05 Fastlane               1:33.64   2 
 40 Nicholaus Wray            06 East End Tra           1:35.30   3 
 41 Wahid Bolger              04 Mallery Chal           1:35.88   3 
 42 Cinque Kiara              06 Carment Kiar           1:36.12   6 
 43 Kejuan Hunter             06 Miami Pal Kn           1:36.26   6 
 44 Clifford Cooper Ine       07 Unattached             1:50.89   5 
 45 Trevor Roach              06 East End Tra           1:58.08   6 
 46 Alex Colon                06 Sport Newark           2:01.34   4 
 -- Dezmond Romer             05 Miami Pal Kn                DQ   4  lane violation
 
Event 38  Boys 400 Meter Dash Primary 8-under
================================================================
   Club Natl: # 1:05.86  1997        Mark Deli, SWIFT TC                       
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Tarik Dacres              04 Eca TC                 1:07.33  
  2 Justin Bowick             04 Georgia Favo           1:09.16  
  3 Tayshaun Grigsby          04 Cougar TC              1:09.64  
  4 Ryan Taylor               04 The Heat TC            1:09.84  
  5 Christopher Johnson       04 Track 7-5-7            1:09.98  
  6 Nigel Henderson           04 Living Water           1:11.55  
  7 Sage Phillips             04 Marlboro Tra           1:11.67  
  8 Alec Jackson              04 Eagles Landi           1:11.79  
 
Event 39  Girls 400 Meter Dash Sub-Bantam 9 years
===================================================================
   Club Natl: # 1:04.05  2004        Raymona Carryl, Unattached                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Saraiah Walkes            03 Florida Expr           1:08.74q  4 
  2 Michelle Childs           03 Gazelle TC             1:10.25q  1 
  3 Brooke Smith              03 Running For            1:11.02q  1 
  4 Andrea Dendy              03 Star Track T           1:11.15q  5 
  5 Ashaih Smith              03 Star Athleti           1:11.21q  4 
  6 Tyra Thomas               03 Running For            1:11.22q  4 
  7 Sabrina Imes              03 Delco Stalli           1:11.88q  3 
  8 Jayda Bushay              03 South Dade E           1:12.04q  3 
  9 Tamari Davis              03 Speed City A           1:12.82   2 
 10 Ariana Wright             03 Marlboro Tra           1:13.35   3 
 11 Sunniah Capers            03 Metro-Dade T           1:14.07   5 
 12 Rowlia Joseph             03 Roadrunners            1:15.66   2 
 13 April Chapman             03 Florida Elit           1:15.77   5 
 14 Nadiya Simpson            03 Manatee Must           1:16.27   3 
 15 Jasmine Wooden            03 Miramar Opti           1:16.53   2 
 16 Whitni Goolsby            03 Greenville J           1:16.74   5 
 17 Amari Brown               03 A Desire For           1:17.27   5 
 18 Alexis Graham             03 Manatee Must           1:17.30   1 
 19 Maya Johnson              03 Full Speed A           1:18.07   2 
 20 Christelle Paul           03 Rockets AC             1:18.84   3 
 21 Yaszmin Knox              03 Track 7-5-7            1:19.47   3 
 22 Klarke Richardson         03 Brunswick Bl           1:19.93   4 
 23 Tania Bolden              03 Florida East           1:20.95   1 
 24 Tamia Stevens             03 Delco Stalli           1:21.03   2 
 25 Janaii Williams           03 Rockets AC             1:21.22   2 
 26 Morgan Bailey             03 Track Expres           1:22.13   4 
 27 Mackie Lape               03 513 Elite              1:22.59   4 
 28 Kayleigh Washington       03 Fastlane               1:22.64   2 
 29 Gabrielle Roach           03 East End Tra           1:25.64   3 
 30 Tieley Vaughn             03 Running Tige           1:26.53   1 
 31 Jorden Schofield          03 Police Athle           1:26.91   4 
 32 Tess Armstrong            03 Track Expres           1:29.53   1 
 33 Tamiyah Wiggins           03 Vero Strider           1:30.73   5 
 34 Jaykaylah Green           03 Florida Elit           1:32.62   3 
 
Event 39  Girls 400 Meter Dash Sub-Bantam 9 years
================================================================
   Club Natl: # 1:04.05  2004        Raymona Carryl, Unattached                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Saraiah Walkes            03 Florida Expr           1:06.90  
  2 Michelle Childs           03 Gazelle TC             1:07.76  
  3 Tyra Thomas               03 Running For            1:07.77  
  4 Sabrina Imes              03 Delco Stalli           1:09.24  
  5 Ashaih Smith              03 Star Athleti           1:09.60  
  6 Andrea Dendy              03 Star Track T           1:10.28  
  7 Jayda Bushay              03 South Dade E           1:11.35  
  8 Brooke Smith              03 Running For            1:15.51  
 
Event 40  Boys 400 Meter Dash Sub-Bantam 9 years
===================================================================
   Club Natl: # 1:02.68  7/5/2007    Dawun Hylton, North Dade Track            
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jaden McBurrows           03 South Dade E           1:04.34q  4 
  2 Gabriel Ervin             03 Lightning Sp           1:04.70q  2 
  3 Brashard Smith            03 South Dade E           1:05.26q  5 
  4 Remington Adams           03 The Heat TC            1:05.30q  2 
  5 Dwight Crews              03 South Dade E           1:05.58q  3 
  6 Dallas Deas               03 The Heat TC            1:06.34q  3 
  7 Dylan Burns               03 East End Tra           1:06.97q  1 
  8 Kyle Fisher               03 Jackrabbit T           1:07.26q  4 
  9 Asad Owens                03 Delco Stalli           1:08.03   3 
 10 William Goolsby           03 Greenville J           1:08.09   4 
 11 Akinni James              03 First Light            1:08.36   3 
 12 Jayden Gethers            03 Overtake               1:09.62   2 
 13 Jahaz Morgan              03 The Tallahas           1:10.66   2 
 14 Peyton Woodson            03 Virginia Pro           1:11.48   1 
 15 David Fontenot            03 Louisiana El           1:11.87   1 
 16 Patrick Caughey           03 Jaguar TC              1:12.19   5 
 17 Jabarri Ashley            03 Space Coast            1:12.31   1 
 18 Chanin Griffith           03 Greenville J           1:12.88   4 
 19 Aiden Small               03 Carment Kiar           1:13.52   3 
 20 Tavon Williams            03 Bronx Tigers           1:13.93   5 
 21 Kelly Perejuste           03 Miami Pal Kn           1:14.18   5 
 22 Peter Crapsey Jr          03 Haverhill El           1:14.54   4 
 23 Anthony Nash              03 Express Lane           1:14.74   2 
 24 Lucas Williamson          03 Florida East           1:16.26   5 
 25 Ricardo Tucker Jr         03 Trojans TC             1:16.74   2 
 26 Austin Chiles             03 The Heat TC            1:16.81   5 
 27 Amari Snead               03 Carment Kiar           1:16.94   2 
 28 Justin Queen              03 Living Water           1:17.87   1 
 29 Nathan Wallace            03 Cougar TC              1:18.38   5 
 30 Kendall Phillips          03 Marlboro Tra           1:18.69   4 
 31 Derrick Smith             03 Brunswick Bl           1:20.69   4 
 32 Jabez Hill                03 Ohio Heat TC           1:21.62   3 
 33 Isaiah Foster             03 Jackrabbit T           1:22.40   2 
 34 Jamori Scott              03 Metropolis T           1:29.59   4 
 35 Viliami Fox               03 Evolution Sp           1:30.92   1 
 36 Nicholas Miglarese        03 Phase 1 Trac           1:33.46   1 
 
Event 40  Boys 400 Meter Dash Sub-Bantam 9 years
================================================================
   Club Natl: # 1:02.68  7/5/2007    Dawun Hylton, North Dade Track            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jaden McBurrows           03 South Dade E           1:03.00  
  2 Brashard Smith            03 South Dade E           1:03.29  
  3 Gabriel Ervin             03 Lightning Sp           1:03.36  
  4 Dwight Crews              03 South Dade E           1:04.19  
  5 Remington Adams           03 The Heat TC            1:05.00  
  6 Dylan Burns               03 East End Tra           1:05.37  
  7 Dallas Deas               03 The Heat TC            1:06.43  
  8 Kyle Fisher               03 Jackrabbit T           1:07.04  
 
Event 41  Girls 400 Meter Dash Bantam 10 years
===================================================================
   Club Natl: # 1:00.88  7/18/2010   Ulani Toussaint, Unattached               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ashton Lindley            02 Gazelle TC             1:04.51q  7 
  2 Kimberly Harris           02 Jackrabbit T           1:04.84q  6 
  3 Morgan Manley             02 Xtreme Veloc           1:04.87q  5 
  4 Dominique Saintvil        02 Star Track T           1:04.93q  2 
  5 Nyah Mullen               02 Georgia Favo           1:05.19q  5 
  6 Jesikah Boykin            02 Delco Stalli           1:05.84q  4 
  7 Makylah Jones             02 Gazelle TC             1:05.95q  4 
  8 Ravyn Jackson             02 Unattached             1:06.09q  6 
  9 Jade Blake                02 Star Athleti           1:06.39   1 
 10 Kai'Lyn Kirkland          02 Running Forc           1:06.82   2 
 11 Jinah Mickens-Malik       02 Metro-Dade T           1:06.84   3 
 12 Knisha Godfrey            02 Ohio Heat TC           1:07.70   7 
 13 Kiah Williams             02 Miramar Opti           1:08.10   6 
 14 Ahzyah Hinton             02 Churchland T           1:09.50   4 
 15 Dominique Spann           02 Pheat                  1:09.52   6 
 16 Ryan Jackson              02 Titans TC In           1:09.53   5 
 17 Zyquell Polhill           02 Lightning Bo           1:09.56   1 
 18 Lamaria Washington        02 Main Attrack           1:09.91   7 
 19 Tianna Williams           02 New Orleans            1:10.11   3 
 20 Nia Rivers                02 Trailblazers           1:10.36   1 
 21 Tymia Avery               02 Delco Stalli           1:10.48   6 
 22 Makayla Jones             02 Gazelle TC             1:10.73   1 
 23 Carolyn Brown             02 Florida Elit           1:11.33   5 
 24 Imani Ashman              02 Young Achiev           1:11.34   1 
 25 Becky Dawson              02 Future Stars           1:11.40   2 
 26 Jada Parker               02 Blazin Raven           1:11.52   4 
 27 Mckenzie Smith            02 Jackrabbit T           1:11.64   4 
 28 Morgan Williams           02 Jaguar TC              1:12.33   7 
 29 Ajawnee Frazier           02 Gazelle TC             1:13.11   2 
 30 D'Liyah Austell           02 Brunswick Bl           1:13.29   6 
 31 Jayla Bernard             02 Delco Stalli           1:13.38   5 
 32 Nia Lytch                 02 Jaguar TC              1:13.55   1 
 33 Breshauna Gordon          02 Express Lane           1:13.60   3 
 34 Sohmer Davis              02 Virginia Pro           1:13.75   7 
 35 Tameria Brown             02 Manatee Must           1:13.98   4 
 36 Alexandria Frazier        02 Xtreme Veloc           1:14.26   7 
 37 Kyla Thomas               02 Young Achiev           1:14.27   3 
 38 Natalie Gibson            02 Jaguar TC              1:14.71   4 
 39 Tikerrah Sherrod          02 VA Beach Fla           1:14.77   2 
 40 Rhyan Moody               02 Delco Stalli           1:14.77   5 
 41 Arnessia Wake             02 East End Tra           1:16.45   2 
 42 Ayanna Campbell           02 Boys Girls T           1:17.32   2 
 43 Karissma Pagan            02 Blazin Raven           1:18.26   5 
 44 Nyla Blair                02 Athletic Xpr           1:19.03   6 
 45 Skyelar Montgomery        02 Fort Belvoir           1:19.59   3 
 46 Nia Williamson            02 East End Tra           1:19.60   1 
 47 Nahsheeda Facey           02 Metropolis T           1:20.59   6 
 48 Sophia Marsh              02 Panhandle Tr           1:20.74   4 
 49 Sofia Garcia              02 Unattached             1:21.60   2 
 50 Leanna Logan              02 Virginia Pro           1:23.27   6 
 51 Paris Arthur              02 Virginia Pro           1:26.52   5 
 52 Amarah Woods              02 St Pete Nitr           1:27.43   1 
 53 Jessenia Gosin            02 Running Tige           1:30.79   7 
 54 Samantha Schreiber        02 Mays Landing           1:31.31   7 
 55 Aajahlaye Baroulette      02 Florida Elit           1:35.40   3 
 56 Kivanna Whaley            02 Mays Landing           1:35.47   1 
 
Event 41  Girls 400 Meter Dash Bantam 10 years
================================================================
   Club Natl: # 1:00.88  7/18/2010   Ulani Toussaint, Unattached               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Ashton Lindley            02 Gazelle TC             1:01.06  
  2 Ravyn Jackson             02 Unattached             1:04.45  
  3 Morgan Manley             02 Xtreme Veloc           1:04.82  
  4 Dominique Saintvil        02 Star Track T           1:05.31  
  5 Makylah Jones             02 Gazelle TC             1:05.75  
  6 Nyah Mullen               02 Georgia Favo           1:06.03  
  7 Jesikah Boykin            02 Delco Stalli           1:06.07  
 
Event 42  Boys 400 Meter Dash Bantam 10 years
===================================================================
   Club Natl: # 59.58  7/3/2008    Dawun Hylton, MIAMI GARDEN                  
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Peter Laforest            02 Delco Stalli           1:02.61q  3 
  2 Willie Floyd              02 Miami Garden           1:02.98q  4 
  3 Ryan Willie               02 Living Water           1:03.06q  6 
  4 AJ Hale                   02 Southside Pi           1:03.12q  5 
  5 Mytheron Williams         02 Lightning Bo           1:03.25q  5 
  6 Marvin Harrison Jr.       02 Mallery Chal           1:04.30q  3 
  7 Julian Pickens            02 Peach Valley           1:04.39q  4 
  8 Evyan Long                02 The Heat TC            1:04.50q  1 
  9 Kemani Brown              02 Miami Garden           1:04.81   5 
 10 Quinton Reese             02 The Heat TC            1:05.01   2 
 11 Evan Jackson              02 Eagles Landi           1:05.65   4 
 12 David Manning             02 Central Flor           1:05.85   4 
 13 Ivan Yates                02 The Heat TC            1:06.02   5 
 14 Bernard Young             02 Miami Garden           1:06.11   1 
 15 Ronald Holmes Jr          02 Delco Stalli           1:06.16   4 
 16 Jalen Deloach             02 Savannah Cha           1:08.57   6 
 17 Ronel Saintvil            02 Star Track T           1:08.84   1 
 18 Rahjai Harris             02 Runnin On Fa           1:08.91   2 
 19 Cameron Selders           02 Savannah Cha           1:10.41   5 
 20 La'Javion Littlejohn      02 Gaffney Elit           1:10.47   2 
 21 Wakeem Walters            02 Hydel United           1:10.66   1 
 22 Davister Shannon          02 Burlington T           1:11.87   3 
 23 Kemani Harris             02 Miami Pal Kn           1:12.10   6 
 24 Daniel Tressler III       02 Central Flor           1:12.38   4 
 25 Malcolm Walkes            02 Lightning Sp           1:13.01   4 
 26 Troy Athill               02 Just Do It T           1:13.83   3 
 27 Sterling Miles            02 Southfield M           1:13.93   6 
 28 Malachi Shannon           02 Florida Flig           1:14.38   2 
 29 Aaron Wheeler             02 Heart Of Ill           1:14.50   1 
 30 Joshua Jennings           02 Metro Eagles           1:15.15   1 
 31 Dyas Tucker               02 First Light            1:15.40   2 
 32 Xavier Powell             02 Atlas Athlet           1:15.57   4 
 33 Zayne Palomino            02 Eca TC                 1:15.61   5 
 34 Myles Pittman             02 The Heat TC            1:15.71   3 
 35 Felipe Mercado            02 Puerto Rico            1:17.07   1 
 36 Yomi Jackson              02 Unattached             1:17.79   1 
 37 Markee Hamilton           02 Above Xpecta           1:18.03   3 
 38 Seth Anderson             02 Jackrabbit T           1:18.17   6 
 39 Joel Whittick             02 Riviera Beac           1:18.81   6 
 40 Daveon Franklin           02 Norfolk Real           1:19.84   5 
 41 Zaire Johnson             02 Delco Stalli           1:20.35   6 
 42 Maleke Arrington          02 Manatee Must           1:21.14   5 
 43 Alexander Andre           02 Evolution Sp           1:23.66   3 
 44 Shamaad Clack             02 Mallery Chal           1:23.99   2 
 45 Tkhari Gregory            02 Fusion TC              1:32.22   3 
 46 Justice James             02 Metro Eagles           1:44.08   6 
 
Event 42  Boys 400 Meter Dash Bantam 10 years
================================================================
   Club Natl: # 59.58  7/3/2008    Dawun Hylton, MIAMI GARDEN                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Ryan Willie               02 Living Water           1:01.30  
  2 AJ Hale                   02 Southside Pi           1:01.76  
  3 Mytheron Williams         02 Lightning Bo           1:02.38  
  4 Peter Laforest            02 Delco Stalli           1:02.83  
  5 Marvin Harrison Jr.       02 Mallery Chal           1:02.91  
  6 Evyan Long                02 The Heat TC            1:03.34  
  7 Willie Floyd              02 Miami Garden           1:06.97  
  8 Julian Pickens            02 Peach Valley           1:07.91  
 
Event 43  Girls 400 Meter Dash Sub-Midget 11 years
===================================================================
   Club Natl: # 58.16  7/3/2008    Brittny Ellis, Unattached                   
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jaydan Wood               01 Ohio Heat TC           1:00.73q  8 
  2 Daishon Spann             01 Pheat                  1:01.45q  5 
  3 Dajai Barnes              01 Delco Stalli           1:01.60q  7 
  4 Jatana Folston            01 Miami Garden           1:01.98q  2 
  5 Shatara Johnson           01 Cougar TC              1:02.33q  3 
  6 Nicole Payne              01 Alabama Stri           1:02.54q  2 
  7 Trinity Williams          01 Gazelle TC             1:03.45q  4 
  8 Emoni Coleman             01 Unattached             1:03.52q  1 
  9 Sydnei Caldwell           01 Boys Girls T           1:04.09   7 
 10 Daija White               01 All Heart TC           1:04.32   6 
 11 Debrielle Williams        01 Team Blaze             1:04.94   1 
 12 Dymond West               01 Down South S           1:06.10   5 
 13 D'Yani Robinson           01 Houston Syne           1:06.17   5 
 14 Daisha Petty              01 Southside Pi           1:06.57   8 
 15 Valencia Powell           01 Unattached             1:07.72   6 
 16 Demi Moore                01 Neymour Athl           1:08.40   8 
 17 Erica Jones               01 Jackrabbit T           1:08.83   2 
 18 Jada Durham               01 Delco Stalli           1:08.95   4 
 19 Adriana Shockley          01 East End Tra           1:09.23   1 
 20 Deshay Epps               01 Brunswick Bl           1:09.41   6 
 21 Mone' Octave              01 New Orleans            1:09.45   1 
 22 Acacia Burnett            01 Carment Kiar           1:09.63   7 
 23 Starrla Armwood           01 Jaguar TC              1:09.83   6 
 24 Jordan White              01 Visions Trac           1:09.87   8 
 25 Diamond Milton            01 New Orleans            1:09.93   5 
 26 Imani Gaston              01 East End Tra           1:09.98   5 
 27 Maquazha Porter           01 Churchland T           1:10.34   3 
 28 Rhakhiya Roscoe           01 Boys Girls T           1:10.55   4 
 29 Mikaila Larmond           01 Jackrabbit T           1:10.65   4 
 30 Zoe Gentle                01 Houston Syne           1:11.06   7 
 31 Evie Marshall             01 U City Xplos           1:11.32   2 
 32 Zarria Bethea             01 Jaguar TC              1:11.86   2 
 33 Tishana Townsend          01 Florida Elit           1:12.20   2 
 34 Ja'Maeca Stanton          01 Express Lane           1:12.25   3 
 35 Micah Yarbray             01 Second Chanc           1:12.35   1 
 36 Janaiah Jackson           01 Above Xpecta           1:12.74   6 
 37 Kennedy Richardson        01 Brunswick Bl           1:12.89   3 
 38 Jameshia Howell           01 Police Athle           1:13.25   6 
 39 Kendra Williams           01 Virginia Pro           1:13.74   1 
 40 Taylor Tookes             01 Cougar TC              1:14.94   8 
 41 Loren Bates               01 Trailblazers           1:15.34   8 
 42 Kiara Bullock             01 Fort Belvoir           1:15.93   7 
 43 Jordyn Fontenot           01 Louisiana El           1:16.25   3 
 44 Tamia Beaver              01 Virginia Pro           1:16.59   8 
 45 Jhayda Sykes              01 Running Forc           1:16.86   6 
 46 Zoe Rogers                01 Unattached             1:16.97   5 
 47 Jaiden Williams           01 East End Tra           1:17.34   8 
 48 Alexa Valenzuela          01 Refugio Coun           1:17.61   2 
 49 Chyna Sneed               01 Fastlane               1:18.79   1 
 50 Brianna Kolsin            01 Cyo NY                 1:19.96   4 
 51 Sydney Ware               01 Virginia Pro           1:20.98   7 
 52 Colleen Huzinec           01 Cyo NY                 1:22.27   5 
 53 Shorntell Williams        01 Roadrunners            1:24.01   3 
 54 Brianna Berry             01 Evolution Sp           1:29.52   7 
 55 Angel Hadrick             01 Louisiana ST           1:31.76   4 
 56 Alexis Saddler            01 Mays Landing           1:34.40   5 
 
Event 43  Girls 400 Meter Dash Sub-Midget 11 years
================================================================
   Club Natl: # 58.16  7/3/2008    Brittny Ellis, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Dajai Barnes              01 Delco Stalli             59.56  
  2 Jaydan Wood               01 Ohio Heat TC             59.63  
  3 Daishon Spann             01 Pheat                  1:00.14  
  4 Shatara Johnson           01 Cougar TC              1:00.81  
  5 Nicole Payne              01 Alabama Stri           1:01.24  
  6 Jatana Folston            01 Miami Garden           1:01.47  
  7 Emoni Coleman             01 Unattached             1:02.43  
  8 Trinity Williams          01 Gazelle TC             1:04.59  
 
Event 44  Boys 400 Meter Dash Sub-Midget 11 years
===================================================================
   Club Natl: # 56.89  7/9/2009    Dawun Hylton, Miami Garden                  
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Isaiah Whaley             01 Mays Landing           1:01.72q  6 
  2 Matthew Harris            01 Premier Athl           1:02.02q  7 
  3 Travis Joseph             01 Neymour Athl           1:02.18q  2 
  4 Aristotle Brookins        01 Trailblazers           1:02.57q  2 
  5 Winston Quinn             01 Miami Pal Kn           1:02.97q  4 
  6 Joseph Jones              01 New Era TC             1:02.97q  4 
  7 Derrick Bennett           01 Evolution Sp           1:03.20q  5 
  8 Joshua Dupree             01 Southside Pi           1:03.30q  1 
  9 Zachary Charles           01 Xtreme Veloc           1:03.96   5 
 10 Xavier Jones              01 Team Blaze             1:04.35   3 
 11 Josiah Hayes              01 Churchland T           1:04.59   4 
 12 Anthony Billops           01 Delco Stalli           1:04.68   6 
 13 Kahleil Jackson           01 MALI                   1:04.68   7 
 14 Elijah Al-Ghani           01 Jackrabbit T           1:04.93   6 
 15 Christophe Lisle          01 Hydel United           1:05.15   1 
 16 Lonte Nettles             01 New Era TC             1:05.79   3 
 17 Jayden Hill               01 Ohio Heat TC           1:05.87   7 
 18 Giovanni Adekoya          01 Cyo NY                 1:05.96   7 
 19 Deonte Stampley           01 Louisiana El           1:06.44   5 
 20 Isaiah Livingston         01 Miramar Opti           1:06.83   1 
 21 Terence Avery             01 Saca Youth T           1:07.08   5 
 22 Antwon Ferrell            01 Dare2 Dream            1:07.15   6 
 23 Tyriq Henderson           01 East End Tra           1:07.26   5 
 24 Lance Williams            01 New Era TC             1:07.40   1 
 25 Matthew Marshall          01 Mallery Chal           1:07.53   4 
 26 Gerald Daniels            01 Peach Valley           1:07.83   5 
 27 Jeffery Knight II         01 Southfield M           1:08.09   1 
 28 Xavier Clark              01 Miramar Opti           1:08.44   3 
 29 Ilyas Balakisheyva        01 Speed City A           1:08.75   4 
 30 Jacarrie George           01 Virginia Pro           1:09.32   2 
 31 Antaures Jackson II       01 Eagles Landi           1:10.65   3 
 32 Mekal Fuller              01 Xtreme Veloc           1:10.84   1 
 33 Anthony Shaffer           01 Louisiana El           1:11.02   2 
 34 John Montes               01 Bayamon Club           1:11.39   2 
 35 Tristan Armstrong         01 Track Expres           1:11.57   7 
 36 Shaheed Gibson            01 New Era TC             1:11.99   3 
 37 Jalun Hassell             01 Trojans TC             1:12.01   5 
 38 Trevor Francisco          01 Southfield M           1:12.73   3 
 39 Leonard Cohen             01 Miramar Opti           1:13.37   1 
 40 Jamare Benjamin           01 Express Lane           1:13.45   2 
 41 Isaiah Mines              01 Tri-City Jet           1:13.49   6 
 42 Amneous Chambers          01 Trailblazers           1:13.75   6 
 43 Sherrod Frye              01 Marlboro Tra           1:14.38   6 
 44 Devan Hart                01 Peach Valley           1:17.09   3 
 45 Nickalas Pena             01 Polk County            1:17.86   1 
 46 Myles Wilson              01 Miramar Opti           1:18.05   2 
 47 Nehemiah RiversIII        01 Trailblazers           1:20.04   4 
 48 Damani Brown              01 Gainesville            1:21.42   7 
 49 Kadari Cuffee             01 VA Beach Fla           1:22.71   2 
 
Event 44  Boys 400 Meter Dash Sub-Midget 11 years
================================================================
   Club Natl: # 56.89  7/9/2009    Dawun Hylton, Miami Garden                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Matthew Harris            01 Premier Athl             59.29  
  2 Travis Joseph             01 Neymour Athl           1:01.22  
  3 Isaiah Whaley             01 Mays Landing           1:01.42  
  4 Joshua Dupree             01 Southside Pi           1:02.60  
  5 Aristotle Brookins        01 Trailblazers           1:02.75  
  6 Derrick Bennett           01 Evolution Sp           1:04.96  
  7 Joseph Jones              01 New Era TC             1:10.27  
 -- Winston Quinn             01 Miami Pal Kn                DQ   Inside turn 3/4
 
Event 45  Girls 400 Meter Dash Midget 12 years
===================================================================
   Club Natl: # 55.81  2000        Brandi Cross, VISIONS TRACK                 
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ulani Toussaint           00 Metro-Dade T             57.72q  6 
  2 Kennedy Simon             00 Gazelle TC               58.16q  9 
  3 Sterling Lester           00 First Light              58.43q  8 
  4 Saudia James-Heard        00 Unattached               59.62q  5 
  5 Ayoola Gbolade            00 Miami Garden             59.74q  1 
  6 Likaya Keyes              00 Illinois Eli             59.94q  4 
  7 Nilaja Florence           00 First Light            1:00.28q  3 
  8 Shakeria Johnson          00 Track 7-5-7            1:00.42q  1 
  9 Aliyah Simmons            00 Miami Garden           1:00.49   2 
 10 Star Pippins              00 Boys Girls T           1:00.63   7 
 11 Telina Bunch              00 East End Tra           1:00.64   5 
 12 Erica Murphy              00 Miami Garden           1:01.43   7 
 13 Shaheeda Dade             00 Illinois Eli           1:01.70   5 
 14 Chyanne Cummins           00 Metropolis T           1:01.75   8 
 15 Adia Bennon               00 Greenville J           1:01.84   9 
 16 Selah Dixon               00 Delco Stalli           1:02.57   2 
 17 Catherine Jordan          00 Jaguar TC              1:02.68   4 
 18 Valencia Jones            00 Miami Scott            1:02.80   6 
 19 Diamond Bynum             00 Track 7-5-7            1:03.44   3 
 20 Kenneicke Ellis           00 Florida Elit           1:03.54   7 
 21 Kirsten Eason             00 Gazelle TC             1:03.55   3 
 22 Alicia Thomas             00 Road Runner            1:03.58   8 
 23 Naja Ashman               00 Young Achiev           1:04.03   6 
 24 Nayla Burts               00 Miami Garden           1:04.27   9 
 25 Royce Jones               00 Lightning Sp           1:04.43   6 
 26 Jailyn Gilmore            00 Prime Time Y           1:04.76   2 
 27 Aliah Kitchens            00 Jackrabbit T           1:05.40   8 
 28 Serena Gadson             00 Florida Elit           1:05.41   2 
 29 Donna Gibbs               00 A Desire For           1:05.57   2 
 30 Nyana Wright              00 East End Tra           1:05.63   8 
 31 Jessica Tucker            00 Track 7-5-7            1:06.01   4 
 32 Kaylus Hundley            00 Norfolk Real           1:06.07   4 
 33 Cortney Penn              00 Prime Time Y           1:06.21   1 
 34 Ania Chambliss            00 Georgia Favo           1:06.61   7 
 35 Tia Williams              00 Lightning Sp           1:07.01   4 
 36 Briana Lynch              00 VA Beach Fla           1:07.77   1 
 37 Taylor Arthur             00 Virginia Pro           1:07.78   4 
 38 Mia Goolsby               00 Greenville J           1:07.79   5 
 39 Maya Ashley               00 Florida Elit           1:07.83   9 
 40 Faith Nelms               00 Speed City A           1:08.00   1 
 41 Kymiya Tyson              00 VA Beach Fla           1:08.17   6 
 42 Ireoina Lightsey          00 St Pete Nitr           1:08.25   4 
 43 Kendall Kirkland          00 Running Forc           1:08.25   5 
 44 Jordan Michaels           00 Excelerators           1:08.31   7 
 45 Teanna Roberts            00 Alpha Omega            1:08.42   3 
 46 Aeilani Gilliam           00 East End Tra           1:08.51   1 
 47 Maria Hernandez           00 Bayamon Club           1:08.90   9 
 48 Kamara Swain              00 Lightning Bo           1:09.39   3 
 49 Laminice Collier          00 Road Runner            1:09.60   9 
 50 Malika Albright           00 Alabama TC             1:11.32   2 
 51 Ashlee Reed               00 Space Coast            1:11.44   8 
 52 Amari' Lipscomb           00 Unattached             1:11.99   3 
 53 Icesia Trimble            00 Athletic Xpr           1:12.37   8 
 54 Nadaisha Shaw             00 Refugio Coun           1:13.26   6 
 55 Joelle Gregory            00 The Heat TC            1:13.48   5 
 56 Te'mani Smith             00 Athletic Xpr           1:13.83   3 
 57 Chance Barnes             00 Star Track T           1:13.90   9 
 58 Kylee Jacquet             00 Miami Milers           1:14.16   4 
 59 Nyile Facey               00 Metropolis T           1:14.22   2 
 60 Celeste Augustine         00 City Of Laud           1:14.40   8 
 61 Teressa Pierre            00 Roadrunners            1:15.06   6 
 62 Chrisinta Ragbeer         00 Metropolis T           1:15.28   7 
 63 Jasmine Bland             00 The Fast Fur           1:16.01   9 
 64 Jessica Howell            00 Riviera Beac           1:19.33   7 
 65 Cherokee Burton           00 Delco Stalli           1:19.65   3 
 66 Shandera Haley            00 Neymour Athl           1:21.32   8 
 67 Jamaica Thompson          00 3D Elite Stu           1:24.50   5 
 68 Ayoka Trotman             00 East End Tra           1:24.91   9 
 69 Lacey Coleman-Hill        00 Above Xpecta           1:27.30   7 
 
Event 45  Girls 400 Meter Dash Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: # 55.81  2000        Brandi Cross, VISIONS TRACK                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Ulani Toussaint           00 Metro-Dade T             57.12  
  2 Sterling Lester           00 First Light              57.82  
  3 Saudia James-Heard        00 Unattached               58.40  
  4 Ayoola Gbolade            00 Miami Garden             59.69  
  5 Nilaja Florence           00 First Light              59.78  
  6 Likaya Keyes              00 Illinois Eli             59.93  
  7 Shakeria Johnson          00 Track 7-5-7            1:00.54  
 
Event 46  Boys 400 Meter Dash Midget 12 years
===================================================================
   Club Natl: # 52.77  7/18/2010   Shammond Williams, Miami Garden             
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Willie McKnight III       00 Speed City A             56.70q  2 
  2 Isaiah Petit-Jeune        00 Miramar Opti             56.77q  2 
  3 Terry Simuel              00 Ohio Heat TC             56.79q  6 
  4 Monte Parker              00 Miami Garden             57.01q  5 
  5 James Brown               00 All Heart TC             58.06q  4 
  6 Cameron Hudson            00 Houston Syne             58.41q  3 
  7 Rodney Tookes             00 Cougar TC                59.29q  6 
  8 Austin Allen              00 Living Water             59.55q  6 
  9 Adrian Harris             00 Lightning Bo           1:00.11   1 
 10 Jalen Smith               00 VA Beach Fla           1:00.14   5 
 11 Deshawn Jones             00 Mallery Chal           1:01.06   3 
 12 Dewarren Stokes           00 Polk County            1:01.39   2 
 13 Joshua Mapson             00 Star Track T           1:01.76   4 
 14 Blanton Purvy             00 Churchland T           1:01.95   5 
 15 Tayvion Chandler-Land     00 VA Beach Fla           1:02.23   4 
 16 Damir Henson              00 Delco Stalli           1:02.24   6 
 17 Timothy Lende             00 Running Tige           1:03.56   1 
 18 Canaan Lee                00 Titans TC In           1:03.94   4 
 19 Markie McRae              00 Next Level T           1:04.37   2 
 20 Tyris James               00 New Era TC             1:04.38   2 
 21 Amari Burney              00 St Pete Nitr           1:04.42   3 
 22 Landon Woodson            00 Virginia Pro           1:04.83   4 
 23 Tahjeem Woodland          00 Above Xpecta           1:05.88   3 
 24 Caleb Mable               00 Marlboro Tra           1:06.22   4 
 25 Khalid Mckenzie           00 Polk County            1:06.34   1 
 26 Avery Reese               00 Cobb Track             1:06.43   5 
 27 Eric Maple                00 Mallery Chal           1:06.58   3 
 28 Benny Damus               00 Roadrunners            1:06.59   2 
 29 Quavian White             00 Greenville J           1:06.81   3 
 30 Kyman Radcliffe           00 Jackrabbit T           1:07.11   5 
 31 Lasluga Laugerre          00 Miami Pal Kn           1:07.26   6 
 32 Taiyon Palmer             00 Jackrabbit T           1:07.56   5 
 33 D'Andre Barriffe          00 Metro Eagles           1:08.10   1 
 34 Jeffrey Hill              00 Churchland T           1:08.18   4 
 35 Sterling White            00 Fastlane               1:08.63   6 
 36 Giovanni Pino             00 Phase 1 Trac           1:08.74   5 
 37 Kevin Anderson            00 East End Tra           1:09.47   6 
 38 Alan Hilton               00 Express Lane           1:09.79   4 
 39 Noah Campbell             00 Fastlane               1:10.17   6 
 40 Alexander Spear           00 VA Beach Fla           1:10.47   1 
 41 Lucas Lafferty            00 Cyo NY                 1:10.64   6 
 42 Jason McCoy Jr            00 Florida East           1:12.73   3 
 43 Daniel Romer III          00 Miami Pal Kn           1:12.90   1 
 44 Duane Robinson            00 Unattached             1:15.52   3 
 45 Sha'Wan Johnson           00 Gainesville            1:24.15   5 
 
Event 46  Boys 400 Meter Dash Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: # 52.77  7/18/2010   Shammond Williams, Miami Garden             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Willie McKnight III       00 Speed City A             55.31  
  2 Terry Simuel              00 Ohio Heat TC             55.84  
  3 Monte Parker              00 Miami Garden             56.61  
  4 Isaiah Petit-Jeune        00 Miramar Opti             56.82  
  5 Cameron Hudson            00 Houston Syne             59.04  
  6 Rodney Tookes             00 Cougar TC                59.14  
  7 Austin Allen              00 Living Water           1:01.71  
 -- James Brown               00 All Heart TC                DQ   Ran in lane 6 turn 3
 
Event 47  Girls 400 Meter Dash Sub-Youth 13 years
===================================================================
   Club Natl: # 56.54  7/13/2012   Daesha Rogers, Metro-Dade T                 
   Club Natl: # 56.54  7/13/2012   Daesha Rogers, Metro-Dade T                 
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Daesha Rogers             99 Metro-Dade T           # 56.54q  8 
  2 Mariah Burrell            99 Technique TC             58.20q  6 
  3 Kailiece Harris           99 South Dade E             58.62q  6 
  4 Avonti Holt               99 Trailblazers             59.74q  4 
  5 Kennedy Quarles           99 Gazelle TC               59.83q  7 
  6 Destiny Hamilton          99 The Wings TC           1:00.94q  2 
  7 Keisha Pierre             99 Airo Athleti           1:01.16q  6 
  8 Searra Woods              99 Florida Elit           1:01.31q  3 
  9 Ariana Ruffin             99 Delco Stalli           1:01.37   2 
 10 Jayla Young               99 Pearland Tra           1:02.04   7 
 11 Jamia Hickman             99 Track Star T           1:02.14   5 
 12 Morgan Lewis              99 Cobb Track             1:02.25   1 
 13 Summer Anderson           99 Jackrabbit T           1:02.28   5 
 14 Xori Green                99 South Dade E           1:02.33   8 
 15 Kayree Bell               99 Trailblazers           1:02.56   4 
 16 Jaylah Bailey             99 Unattached             1:02.65   3 
 17 Brandi McGrady            99 First Light            1:02.77   2 
 18 Lauryn Cash               99 The Wings TC           1:02.80   2 
 19 Destiny Woods             99 Delco Stalli           1:03.23   1 
 20 Sydney Watson             99 Marlboro Tra           1:03.94   7 
 21 Amara Siegel              99 Unattached             1:03.99   5 
 22 Tyest Bryan               99 Hydel United           1:04.00   5 
 23 Niyah Harris              99 Running For            1:04.04   8 
 24 Briyana Woods             99 Above Xpecta           1:04.10   6 
 25 Daneesha Davidson         99 Unattached             1:04.11   3 
 26 Za'Nasia Johnson          99 VA Beach Fla           1:04.16   1 
 27 Maysha Foster             99 Delco Stalli           1:04.31   6 
 28 Sydney Johnson            99 Marlboro Tra           1:04.60   7 
 29 Takira Williams           99 Miramar Opti           1:04.79   5 
 30 Zaria Mann                99 Georgia Favo           1:04.90   4 
 31 Gerri Job                 99 Central Flor           1:04.92   5 
 32 Erykah Jerome             99 Unattached             1:05.44   6 
 33 Lorielle Laforest         99 Delco Stalli           1:05.58   8 
 34 Ariella Garcia            99 Cyo NY                 1:05.92   1 
 35 D'Asia Hobbs              99 Police Athle           1:05.96   1 
 36 Shania Clasgow            99 Rockets AC             1:06.70   4 
 37 Jalanay Gray              99 East End Tra           1:06.88   8 
 38 Dericka Braden            99 Lightning Sp           1:07.39   7 
 39 Jaelynne Harston          99 East End Tra           1:07.44   4 
 40 Jordan Haywood            99 Greenville J           1:07.87   3 
 41 Aliya Perry               99 Jaguar TC              1:08.24   2 
 42 Camryn Edwards            99 Marlboro Tra           1:08.39   7 
 43 Alayna Marsh              99 Panhandle Tr           1:08.73   4 
 44 Ayonna Bateman            99 Boys Girls T           1:09.07   3 
 45 Shakera Thompson          99 Lightning Bo           1:09.37   8 
 46 Niara Smith               99 Jaguar TC              1:09.50   2 
 47 Kamryn Alexander          99 Carment Kiar           1:09.96   4 
 48 Brea Simms                99 Delco Stalli           1:10.00   7 
 49 Avada Trosclair           99 A Desire For           1:10.10   3 
 50 Taylor Cross              99 1st Coast TC           1:10.83   6 
 51 Alysia Belizaire          99 City Of Laud           1:11.02   8 
 52 Christin Hackney          99 Silver Sprin           1:11.28   8 
 53 Anna Seely                99 Alabama TC             1:11.33   6 
 54 Kacian Cowan              99 Hydel United           1:11.70   2 
 55 Dayona Henry              99 Running In E           1:11.75   5 
 56 Alana Wright              99 Marlboro Tra           1:12.13   7 
 57 Jenae Knight              99 Above Xpecta           1:12.64   1 
 58 Ajee Frazier              99 Lightning Sp           1:12.87   8 
 59 Gabriela Castellanos      99 Puerto Rico            1:13.22   3 
 60 Paris Washington          99 Carment Kiar           1:16.01   2 
 61 Ashley Fleurjuste         99 Jackrabbit T           1:16.40   5 
 62 Jazmine Atkins            99 Evolution Sp           1:18.39   6 
 63 Alexis Kitchens           99 Jackrabbit T           1:19.93   7 
 64 Althea Rolle              99 Roadrunners            1:25.39   1 
 
Event 47  Girls 400 Meter Dash Sub-Youth 13 years
================================================================
   Club Natl: # 56.54  7/13/2012   Daesha Rogers, Metro-Dade T                 
   Club Natl: # 56.54  7/13/2012   Daesha Rogers, Metro-Dade T                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Daesha Rogers             99 Metro-Dade T             55.95# 
  2 Mariah Burrell            99 Technique TC             57.40  
  3 Kennedy Quarles           99 Gazelle TC               57.63  
  4 Kailiece Harris           99 South Dade E             59.45  
  5 Avonti Holt               99 Trailblazers           1:00.21  
  6 Destiny Hamilton          99 The Wings TC           1:00.67  
  7 Searra Woods              99 Florida Elit           1:01.35  
 
Event 48  Boys 400 Meter Dash Sub-Youth 13 years
===================================================================
   Club Natl: # 50.88  7/15/2011   Jamal Walton, Miami Garden                  
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Justin Brown              99 Miami Garden             52.90q  8 
  2 Jandon Briscoe            99 New Era TC               53.01q  3 
  3 Jevon Wallace             99 Carment Kiar             53.03q  1 
  4 Shykeem Jacques-Louis     99 Olympia TC               54.65q  5 
  5 Calvin Davis              99 Running For              54.86q  4 
  6 Jeremiah Everett          99 1st Coast TC             54.93q  3 
  7 Jahkwan Blackley          99 Churchland T             55.21q  6 
  8 Christopher EdwardsIII    99 St Johns Str             56.05q  1 
  9 Torri Covington           99 Polk County              56.22   7 
 10 Rahkeem Jacques-Louis     99 Olympia TC               57.20   6 
 11 Christopher Lucas         99 Unattached               57.67   1 
 12 Zaire Jacob               99 Miami Garden             57.81   1 
 13 Tyquez Scott              99 VA Beach Fla             58.26   2 
 14 Jamel Tolson              99 Silver Sprin             58.45   7 
 15 Raequan King              99 East End Tra             58.89   3 
 16 Alain Darge               99 Florida Flig             58.92   6 
 17 Burnell Pulley Lll        99 Hampton City             59.03   2 
 18 Micheal Bussey Jr         99 Florida East             59.07   4 
 19 Louestrada Wiggins-Johns  99 VA Beach Fla             59.58   7 
 20 Devan Williams            99 First Light              59.74   6 
 21 Noah Igbinoghene          99 Alabama Stri             59.90   4 
 22 Jahre Fish                99 Full Speed A             59.90   3 
 23 Huey Rowe-Anderson        99 Jackrabbit T             59.99   8 
 24 Zuri Wilson               99 Jackrabbit T           1:00.12   4 
 25 Travis Williams           99 East End Tra           1:00.44   5 
 26 Marvin Gatlin             99 Florida Elit           1:00.57   7 
 27 Deshawn Boyd              99 Florida East           1:01.56   8 
 28 Jose Gayton               99 Fastlane               1:01.91   5 
 29 Jalon Taylor              99 Kingdom Kids           1:02.42   5 
 30 Deandre Wilson            99 Above Xpecta           1:03.14   3 
 31 Latrelle Rolle            99 Neymour Athl           1:03.31   8 
 32 Brandon Hines             99 Full Speed A           1:03.51   7 
 33 Jeremiah Mckinney         99 Southfield M           1:04.30   4 
 34 Devyn Smith               99 Runnin Rocke           1:04.49   5 
 35 Armani Murphy             99 Virginia Pro           1:04.83   3 
 36 Rodney Harris             99 Runnin On Fa           1:05.72   7 
 37 Jacquez LinderLong        99 Riviera Beac           1:06.12   3 
 38 Rajae Paul                99 Trojans TC             1:06.14   3 
 39 Darrius Calloway          99 Riviera Beac           1:06.22   7 
 40 Bernell Love              99 East End Tra           1:06.42   2 
 41 Desmond Rocker            99 Mark Trail F           1:07.43   8 
 42 Christian Hernandez       99 Golden Strip           1:07.77   5 
 43 Tyrell Smith              99 Manatee Must           1:07.92   8 
 44 Amir Lomax-Osaghae        99 Mallery Chal           1:09.03   8 
 45 Noah Ruffin               99 Boys Girls T           1:10.08   1 
 46 Daman Early               99 Riviera Beac           1:11.32   5 
 47 Tyrese Johnson            99 Ashburn Elit           1:11.65   2 
 48 Deontrae Walden           99 Evolution Sp           1:12.95   6 
 49 Jordan Carter             99 Southfield M           1:13.64   7 
 50 Joshua Whaley             99 Mays Landing           1:15.92   4 
 51 Michael Fox               99 Evolution Sp           1:17.72   4 
 52 Dawson Green              99 Houston Syne           1:20.53   2 
 
Event 48  Boys 400 Meter Dash Sub-Youth 13 years
================================================================
   Club Natl: # 50.88  7/15/2011   Jamal Walton, Miami Garden                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Shykeem Jacques-Louis     99 Olympia TC               52.26  
  2 Jahkwan Blackley          99 Churchland T             52.57  
  3 Calvin Davis              99 Running For              52.79  
  4 Jevon Wallace             99 Carment Kiar             52.86  
  5 Jandon Briscoe            99 New Era TC               53.09  
  6 Justin Brown              99 Miami Garden             53.13  
  7 Jeremiah Everett          99 1st Coast TC             55.18  
  8 Christopher EdwardsIII    99 St Johns Str             56.37  
 
Event 49  Girls 400 Meter Dash Youth 14 years
===================================================================
   Club Natl: # 55.93  7/17/2011   Brittny Ellis, Univ Of Chic                 
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Victoria Powell           98 Gazelle TC               56.10q  6 
  2 Taranique Alexander       98 Metro-Dade T             57.17q  1 
  3 Savyon Toombs             98 Track Star T             57.22q  7 
  4 Nique'-Deah Griffin       98 New Era TC               57.43q  2 
  5 Okhalia Buchanan          98 Metropolis T             58.34q  5 
  6 Shania Ford               98 The Wings TC             59.64q  4 
  7 A'Sja Baker               98 Metro-Dade T             59.64q  3 
  8 Jordan Fields             98 St Johns Str             59.76q  5 
  9 Kyie Serrano              98 South Dade E             59.81   2 
 10 Kenya Florence            98 Alpha Omega              59.96   4 
 11 Betia Washington          98 Track Star T           1:00.25   1 
 12 Kianna Leveston           98 The Wings TC           1:00.50   1 
 13 Ashlie Johnson            98 Georgia Favo           1:00.60   3 
 14 Ashley Adekweh            98 Lightning Sp           1:00.73   7 
 15 Areale Frazier            98 Gazelle TC             1:00.78   6 
 16 Cyndey Delley             98 Augusta Flye           1:01.02   2 
 17 Faith Lindsey             98 Apollo TC In           1:01.04   4 
 18 Taylor Smith              98 Pheat                  1:01.59   7 
 19 Larica Solomon            98 Running Forc           1:01.78   1 
 20 Amari Windom              98 Illinois Eli           1:01.89   3 
 21 Isabely Cruz              98 Puerto Rico            1:02.69   3 
 22 Tyana Jones               98 Tallahassee            1:03.29   6 
 23 Bryanna Rivers            98 Trailblazers           1:03.40   5 
 24 Brittany Thomas           98 Track Star T           1:03.54   6 
 25 Mignon Eason              98 Gazelle TC             1:04.63   3 
 26 Korri Palmer              98 First Light            1:05.37   2 
 27 Ariel Cardine             98 Lightning Bo           1:06.48   2 
 28 Celeste Stringer          98 Mark Trail F           1:06.83   5 
 29 Keisha Whaley             98 Mays Landing           1:07.50   3 
 30 Kailynn Davis             98 Track 7-5-7            1:07.51   2 
 31 Sydney Pereira            98 Miami Milers           1:07.53   2 
 32 Naika Santiago            98 Puerto Rico            1:07.84   1 
 33 Tahleelbah Martin         98 Flight400 TC           1:07.84   7 
 34 D'Andra Mcfarlane         98 Christian Cr           1:08.05   6 
 35 Lekeshia Brown-Myrick     98 Above Xpecta           1:08.46   4 
 36 Maya Saunders             98 Unattached             1:08.58   2 
 37 Shirley Jackson           98 Express Lane           1:08.58   1 
 38 Kiera Rountree            98 Suffolk Star           1:11.59   4 
 39 Mya Ruffin                98 Delco Stalli           1:11.60   7 
 40 Jekasia Waller            98 Churchland T           1:11.96   5 
 41 Destiny Burns             98 VA Beach Fla           1:12.50   1 
 42 Leslie Weeks              98 Savannah Cha           1:13.33   4 
 43 Chynna Stanton            98 Express Lane           1:13.40   7 
 44 Kayla Michel              98 Boys Girls T           1:14.59   6 
 45 Kacie Mcintyre            98 Suffolk Star           1:16.41   6 
 46 Deondre Landers           98 St Louis Fla           1:23.24   3 
 47 Tatyana Walker            98 Apollo TC In           1:28.97   5 
 
Event 49  Girls 400 Meter Dash Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 55.93  7/17/2011   Brittny Ellis, Univ Of Chic                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Victoria Powell           98 Gazelle TC               55.92# 
  2 Savyon Toombs             98 Track Star T             56.76  
  3 Okhalia Buchanan          98 Metropolis T             57.29  
  4 Nique'-Deah Griffin       98 New Era TC               57.91  
  5 Taranique Alexander       98 Metro-Dade T             58.38  
  6 A'Sja Baker               98 Metro-Dade T             58.42  
  7 Shania Ford               98 The Wings TC             59.33  
  8 Jordan Fields             98 St Johns Str           1:00.09  
 
Event 50  Boys 400 Meter Dash Youth 14 years
===================================================================
   Club Natl: # 49.85  7/13/2012   Jamal Walton, Miami Garden                  
   Club Natl: # 49.85  7/13/2012   Jamal Walton, Miami Garden                  
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jamal Walton              98 Miami Garden           # 49.85q  9 
  2 Dominic Smith             98 St Johns Str             50.14q  7 
  3 Emare Hogan               98 Miami Garden             51.04q  3 
  4 Dawun Hylton              98 Miami Garden             51.70q  1 
  5 Gregori Mccrae            98 Miami Garden             51.90q  1 
  6 Ryan Champlin             98 Miami Garden             52.14q  8 
  7 Byron Allen               98 Florida Elit             52.55q  3 
  8 Kden Johnson              98 Star Track T             53.45q  4 
  9 Mekhi Richardson          98 Fastlane                 53.54   7 
 10 Deangelo Harris           98 Georgia Spor             53.83   9 
 11 Tyler Green               98 Titans TC In             53.97   6 
 12 Jaykwon Wilson            98 VA Beach Fla             54.07   8 
 13 Jarrett Cornelius         98 Titans TC In             54.10   8 
 14 Jalen Virgil              98 Jackrabbit T             54.58   4 
 15 Oscar Harris              98 Georgia Favo             54.58   9 
 16 Saije Sharkey             98 Titans TC In             54.95   2 
 17 Myles McCrea              98 Phantom TC               55.10   5 
 18 Leroy Nixon               98 Roadrunners              55.31   6 
 19 Michael Belgrave          98 Metropolis T             55.41   4 
 20 Joshua Thomas             98 Unattached               55.80   5 
 21 Javontae Moore            98 Neymour Athl             55.85   3 
 22 Nikholi Jaghai            98 Miami Garden             56.13   6 
 23 Breon Deloatch            98 Churchland T             56.22   7 
 24 Jamin Poole               98 White Lighte             56.40   4 
 25 Anthony Bowleg            98 Roadrunners              56.47   7 
 26 Montgomery Tavares        98 Cobb Track               56.63   1 
 27 Muhammad Denham           98 Track 7-5-7              56.70   2 
 28 Adolton Leadon            98 Roadrunners              56.73   8 
 29 Julian Freeze             98 VA Beach Fla             56.75   3 
 30 Anthony Wilson            98 Apollo TC In             56.82   6 
 31 Jordan Smith              98 Jackrabbit T             57.34   8 
 32 Jestin Morrow             98 Fastlane                 57.44   6 
 33 Damon Jones               98 Prime Time Y             57.54   1 
 34 Justin Williams           98 Vision Elite             57.84   5 
 35 Joseph Robinson           98 Fastlane                 58.04   6 
 36 Adonis Napolenon          98 Virginia Pro             58.21   2 
 37 Jeremy Falwell            98 East End Tra             58.46   2 
 38 Qui'Reek Blakely          98 Express Lane             58.57   3 
 39 Jacob Kennedy             98 Louisiana El             58.79   1 
 40 Ricardo Villa             98 Bayamon Club             59.06   8 
 41 Ameer Simmons             98 Its Speed Dy             59.23   5 
 42 Rursun Turner             98 Louisiana ST             59.39   9 
 43 Braxton Lindley           98 Gazelle TC               59.78   4 
 44 Clarence Perry            98 Fastlane               1:00.18   3 
 45 Adrian Mcgee              98 Runnin On Fa           1:00.20   7 
 46 Gary Cubby                98 Lightning Bo           1:00.40   7 
 47 Devon Howard              98 Delco Stalli           1:00.76   8 
 48 Jimmy Hicks               98 Riviera Beac           1:01.01   5 
 49 Dennis Black              98 Split Second           1:01.10   7 
 50 Slatyre Jackson           98 Express Lane           1:01.10   3 
 51 Charles Fernandez-Cuervo  98 Freedom Expr           1:01.14   9 
 52 Julian Marotta            98 Freedom Expr           1:01.21   8 
 53 Mikale Hart               98 Peach Valley           1:01.45   1 
 54 Terrell Baily             98 Marrero Troj           1:01.48   4 
 55 Yonelle Otero             98 Freedom Expr           1:01.95   7 
 56 Eion Murrell Jr           98 Florida East           1:03.49   8 
 57 Zameer McMillian          98 Above Xpecta           1:04.32   6 
 58 Andre Holley              98 The Heat TC            1:04.55   9 
 59 Jalen Heckstall           98 Delco Stalli           1:05.12   5 
 60 Darnell Poole             98 Polk County            1:06.00   5 
 61 Grayson Loudon            98 Its Speed Dy           1:06.76   2 
 62 Juwan Wrenn               98 High Point P           1:09.41   5 
 63 Alonzo Perez              98 Churchland T           1:13.00   9 
 64 Devuntaye Montgomery      98 Evolution Sp           1:13.64   3 
 65 Javon Joseph              98 Louisiana ST           1:30.84   9 
 
Event 50  Boys 400 Meter Dash Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 49.85  7/13/2012   Jamal Walton, Miami Garden                  
   Club Natl: # 49.85  7/13/2012   Jamal Walton, Miami Garden                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jamal Walton              98 Miami Garden             50.34  
  2 Dominic Smith             98 St Johns Str             50.48  
  3 Ryan Champlin             98 Miami Garden             51.08  
  4 Emare Hogan               98 Miami Garden             51.45  
  5 Dawun Hylton              98 Miami Garden             52.24  
  6 Gregori Mccrae            98 Miami Garden             52.27  
  7 Kden Johnson              98 Star Track T             53.92  
  8 Byron Allen               98 Florida Elit             54.95  
 
Event 51  Girls 400 Meter Dash Intermediate 15-16
===================================================================
   Club Natl: # 53.97  7/6/2007    Kamaria Brown, K-Y Track                    
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cierra Dunston            96 Titans TC In             55.39q 11 
  2 Brittny Ellis             97 Univ Of Chic             55.71q 13 
  3 Makenzie Dunmore          97 Boys Girls T             55.99q 12 
  4 Erin Ford                 97 United Speed             56.48q  8 
  5 Keterra Harris            96 New Era TC               56.95q  4 
  6 Dominique Bullock         96 Metro-Dade T             57.25q  4 
  7 Eriqa Caldwell            97 Track Star T             57.32q  5 
  8 Gabrielle Gayles          96 Excelerators             57.50q  6 
  9 Niata Alexander           96 Titans TC In             57.75  10 
 10 Deterrica Simpkins        96 Split Second             57.78   1 
 11 Alon Lewis                97 United Speed             58.02   8 
 12 Destiny Riley             97 Exchange Zon             58.21   7 
 13 Tiara Robinson            97 Florida Elit             58.43   5 
 14 Kayla Heard               97 Young Achiev             58.54  13 
 15 Denise Spann              97 Pheat                    58.63   3 
 16 Ariel Terrell             96 Titans TC In             58.73   9 
 17 Khadejah Jackson          96 Titans TC In             58.76   9 
 18 Kayla Thomas              96 1st Coast TC             59.02   5 
 19 Morgan Towe               97 VA Beach Fla             59.53   9 
 20 Kimberly Leach            96 Metropolis T             59.54   8 
 21 Kelsey Monroe             96 Unattached               59.63  11 
 22 Natisha Dixon             96 Gazelle TC               59.73   1 
 23 Shaquita Smith            96 Metro-Dade T             59.81  11 
 24 Aire'Yona Mason           96 Second Chanc             59.87   4 
 25 Genevieve Okafor          97 Running In E             59.92  12 
 26 Tiarra Bailey             97 Quarter Hors             59.95   6 
 27 Ashley Epps               97 Mark Trail F             59.98   3 
 28 Jillian Sloane            97 Impact Athle           1:00.24  12 
 29 Tia Steward               97 Running Forc           1:00.34   7 
 30 Chelsea Francis           96 Prime Time Y           1:00.38   7 
 31 Lawren Wright             96 Delco Stalli           1:00.59   5 
 32 Francesca Sims            97 Running For            1:00.77  10 
 33 Baylee Lewandowski        96 727 Youth TR           1:00.93   4 
 34 Kerri-Ann Gocoul          96 Metropolis T           1:01.04   4 
 35 Shiree Hinds              97 Miami Garden           1:01.25   2 
 36 Jordan Hargrave           96 Flight400 TC           1:01.49  11 
 37 Braxton Spriggs           96 Delco Stalli           1:01.57   1 
 38 Monae Lewis               96 New Era TC             1:01.58   5 
 39 Tahaira Dancy             96 E-1 TC                 1:01.72   6 
 40 Chelsea Cary              97 Jackrabbit T           1:01.78  10 
 41 Zakirra Mckinnon          97 727 Youth TR           1:01.82   3 
 42 Makayla Collier           97 St Johns Str           1:02.25   3 
 43 Shanice Ricketts          97 Metropolis T           1:02.30   9 
 44 Jerosan Fletcher          96 Split Second           1:02.48  10 
 45 Rachel Jantzi             97 Kindersport            1:02.50  13 
 46 Daijah Marnae' White      96 The Heat TC            1:02.91   5 
 47 Angelique Francois        96 Track Star T           1:03.04   5 
 48 Renee Gentle              96 Houston Syne           1:03.05   1 
 49 Raynesha Harris           96 Metro-Dade T           1:03.12  10 
 50 Prisca Obi                96 Metro Eagles           1:03.21   2 
 51 Shayla Rivers             97 Mallery Chal           1:03.22  10 
 52 Andrea Foster             96 Jackrabbit T           1:03.27   6 
 53 Namena Bojang             96 Alabama TC             1:03.27  11 
 54 Heather Hammett           96 Velocity Str           1:03.31   9 
 55 Markesha Johnson          97 Unattached             1:03.34   6 
 56 Daia Henry                96 Exchange Zon           1:03.38   8 
 57 Miannie Hickson           96 Above Xpecta           1:03.83  10 
 58 Shaniqua Stevens          97 Running For            1:03.85   2 
 59 Jessica Mckinney          96 Manatee Must           1:04.13   9 
 60 Lawanda JeanLouis         96 Roadrunners            1:04.22   4 
 61 Axia Booker               97 Epitome                1:04.37   6 
 62 Gloria Clark              97 Impact Athle           1:04.87   3 
 63 Infiniti Bradley          97 New Era TC             1:05.01   1 
 64 Bria Ransom               97 Delco Stalli           1:05.48   2 
 65 Melissa Kyelem            96 Flight400 TC           1:05.58   7 
 66 Shakirah Allen            97 Young Achiev           1:05.88   8 
 67 Rian Robinson             97 Press Park T           1:05.92   4 
 68 Jordan Coverson           97 Comets TC              1:06.02  13 
 69 Myla Kelly                96 Flight400 TC           1:06.23   8 
 70 Imani Rainey              96 Delco Stalli           1:06.44  10 
 71 Jakcra Yelity             97 Bronx Tigers           1:06.49   3 
 72 Valerie Marrero           97 Puerto Rico            1:06.86  11 
 73 Bianca Long               96 Titans TC In           1:07.02   9 
 74 Geordann Yelder           97 Houston Syne           1:07.14   2 
 75 Patiquea Bain             97 Neymour Athl           1:07.63   9 
 76 Shawntel Coley            96 Prime Time Y           1:07.98  11 
 77 Jacquelyn Tolever         96 Georgia Star           1:08.03   4 
 78 Joel Robinson             97 Hydel United           1:08.18   3 
 79 Marvina Flythe            97 Living Water           1:08.34  12 
 80 Geraima Alicea            96 Puerto Rico            1:08.38   8 
 81 Amber Goolsby             97 Road Runner            1:08.97  12 
 82 Kayla Clinkscale          97 Golden Strip           1:09.03   7 
 83 Gionni Jackson            97 Above Xpecta           1:09.32  13 
 84 Julie Torres              97 Puerto Rico            1:09.66   6 
 85 Dajah Strange             97 Above Xpecta           1:10.42  10 
 86 Jada Mc Daniel            97 Atlas Athlet           1:10.87  13 
 87 Malaya Pineda             97 Churchland T           1:11.25  12 
 88 Natalia Munoz             96 Freedom Expr           1:12.52   6 
 89 Andrea Baudy              96 Its Speed Dy           1:13.44   2 
 90 Dajah Thomas              97 Above Xpecta           1:20.78   7 
 91 Zulimmy Sanchez           97 Carment Kiar           1:22.63   6 
 92 Cassidy Lovett            97 Running In E           1:30.05  11 
 
Event 51  Girls 400 Meter Dash Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 53.97  7/6/2007    Kamaria Brown, K-Y Track                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Brittny Ellis             97 Univ Of Chic             54.16  
  2 Makenzie Dunmore          97 Boys Girls T             54.47  
  3 Cierra Dunston            96 Titans TC In             54.48  
  4 Dominique Bullock         96 Metro-Dade T             56.20  
  5 Erin Ford                 97 United Speed             56.33  
  6 Eriqa Caldwell            97 Track Star T             56.54  
  7 Keterra Harris            96 New Era TC               57.78  
 
Event 52  Boys 400 Meter Dash Intermediate 15-16
===================================================================
   Club Natl: # 47.49  7/13/2012   Ryan Clark, Star Track T                    
   Club Natl: # 47.49  7/13/2012   Ryan Clark, Star Track T                    
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ryan Clark                96 Star Track T           # 47.49q 14 
  2 Jordan Thompson           96 United Speed             48.95q  8 
  3 Kenric Young              96 Speed City A             49.48q 11 
  4 Lester Bowleg             96 Roadrunners              49.54q  3 
  5 Ricardo Feliciano         96 Bayamon Club             49.63q  3 
  6 Eric Jones                97 Delco Stalli             50.16q  7 
  7 Chance Galloway           97 3D Elite Stu             50.19q  1 
  8 Malik Davis               96 Star Track T             50.27q  1 
  9 Keshaun Stubbs            96 Star Track T             50.27   2 
 10 Jeramy Hampton            96 Jackrabbit T             50.32   7 
 11 Javon Patterson           96 Pheat                    50.43   6 
 12 Warren Coombs             96 Velocity Str             50.71   8 
 13 Dajuan Harding            96 VA Beach Fla             50.74   2 
 14 Tyler Seaton              96 Star Athleti             51.05   4 
 15 Andrew Nsuk               96 Georgia Star             51.05   5 
 16 Jeremy Mcduffie           97 Lightning Sp             51.20  12 
 17 Jorge Sanchez             97 Bayamon Club             51.30  12 
 18 Jonathon Womack           96 Southside Pi             51.30  11 
 19 Jean Nunez                96 Puerto Rico              51.39   5 
 20 Malik Dawkins             97 Impact Athle             51.58   3 
 21 Jacob Farris              97 Space Coast              51.95   4 
 22 Kamaree Gray              97 First Light              52.16   8 
 23 Isaac Hammond             97 Velocity Str             52.21   2 
 24 Ariko Small               96 Metropolis T             52.28   4 
 25 Dion Taylor               96 Pheat                    52.44  14 
 26 Kordell Williams          96 Marlboro Tra             52.47   6 
 27 Raymond Cruz              96 Bayamon Club             52.49   9 
 28 Cornelius ScottJr.        97 Cobb Track               52.51   2 
 29 Jaylen Goodly             96 Lake Area Ex             52.59   6 
 30 Romario Marshall          97 Metropolis T             52.62   8 
 31 Christopher Skager        97 Fastlane                 52.87  14 
 32 Craig Rock                96 Southeast Lo             52.91   7 
 33 Jerome Bazile             97 New Orleans              53.36   1 
 34 Robert Myrick             96 Above Xpecta             53.50   2 
 35 Jamal Ridgel              97 Premier Athl             53.55   4 
 36 Jamarl Lake               96 Metro Eagles             53.73   3 
 37 Randy Tillman             96 St Johns Str             53.73   1 
 38 Xavier Fennell            96 Running In E             53.76   6 
 39 Chandler Nichols          97 Alpha Omega              53.86   3 
 40 Tyriuq Trotman            97 VA Beach Fla             53.87  13 
 41 Abram Fletcher            96 Gulf Coast S             53.88   8 
 42 Caleo Hill                96 Gulf Coast S             53.89  14 
 43 Quintavius Mitchell       96 St Pete Nitr             53.89  12 
 44 Steven Randall            96 Blazin Raven             53.95   1 
 45 Zachary Ashlock           97 Flight400 TC             54.04  13 
 46 Akeem Marshall            97 Metropolis T             54.10   7 
 47 Taron Tillman-Ratliff     97 Carment Kiar             54.37  11 
 48 Cameron Chase             97 Wings Of An              54.37   5 
 49 Andrew Vendrone           97 Phase 1 Trac             54.37  12 
 50 Jared Williams            96 Florida Elit             54.45  11 
 51 Stephen Mines             97 Tri-City Jet             54.54   3 
 52 Dayton Henson             96 Delco Stalli             54.66  10 
 53 Edison Estephane          97 Rockets AC               54.77  13 
 54 Derek Shuman              97 Mallery Chal             54.80   1 
 55 Cullen Yancey             97 Unattached               54.98  12 
 56 Gregory Rountree Jr.      96 Suffolk Star             55.00   5 
 57 Davon Conyers             96 St Pete Nitr             55.04   9 
 58 Gabriel Harris            96 VA Beach Fla             55.05  10 
 59 Lorenzo Castro            96 Its Speed Dy             55.08   4 
 60 Bryan Long Jr             97 Titans TC In             55.09   5 
 61 Allen Gill                96 Jackrabbit T             55.12  11 
 62 YouryHantz Pierre-Louis   96 St Johns Str             55.14  11 
 63 Tabais Knight             96 St Louis Fla             55.15   2 
 64 Ketosky Maldonado         97 Puerto Rico              55.31   9 
 65 Jordan Brown              96 Gazelle TC               55.46  10 
 66 Amron Brooks              96 Christian Cr             55.61   8 
 67 Olatunde Sam              97 Cobb Track               55.79  12 
 68 Devan Weary               97 Blue Speedtc             55.89  11 
 69 Jeremy Lawson             97 Speed City A             55.90  11 
 70 Jordan Howell             97 Titans TC In             56.26   5 
 71 Joeell Blackley           96 Churchland T             56.27   9 
 72 Corey Hedgspeth           96 Velocity Str             56.37  14 
 73 Wade Norris               96 Unattached               56.46   8 
 74 Darius Miller             96 Lightning Bo             56.67  10 
 75 Marcus Moore              96 Greer All-St             56.96   2 
 76 Gianni Stridacchio        97 Florida Flig             57.04  13 
 77 Jordan Person             97 Cobb Track               57.67   7 
 78 Ryan Cruz                 96 Puerto Rico              57.68  14 
 79 Edward Marshall           97 Mallery Chal             57.69   6 
 80 Carter Purcell            96 Polk County              57.76   9 
 81 Josiah Davis              97 The Heat TC              58.10  12 
 82 Rendell Jackson           96 Delco Stalli             58.30  12 
 83 John Baty                 97 Fastlane                 58.37   6 
 84 Caleb Keitt               97 Apollo TC In             58.44  10 
 85 Devante Kershaw           96 Jackrabbit T             58.46   9 
 86 Stephon Howard            97 Florida Expr             58.62  14 
 87 Jaire Brown               97 Above Xpecta             59.01  11 
 88 Tyrone Berry              96 Overtake                 59.13  10 
 89 Ennis Davis               97 Young Achiev             59.13   3 
 90 Jamarl Parker             97 Blazin Raven           1:00.49   3 
 91 John Whaley               96 Mays Landing           1:00.53  10 
 92 Daniel Hynes              96 727 Youth TR           1:00.71   8 
 93 Daniel Savage             97 Churchland T           1:01.74  13 
 94 Gabriel Maldonado         96 Bayamon Club           1:02.35   5 
 95 Rodney Beasley            97 Airo Athleti           1:03.16  12 
 96 Matthew Sanchez           97 Miami Milers           1:03.89   7 
 97 Benjamin Rodriguez        97 Phase 1 Trac           1:05.27   9 
 98 Eriveto Roman             97 C-Fields AC            1:08.88   4 
 -- Jeiel Melendez            97 Puerto Rico                 FS  10 
 
Event 52  Boys 400 Meter Dash Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 47.49  7/13/2012   Ryan Clark, Star Track T                    
   Club Natl: # 47.49  7/13/2012   Ryan Clark, Star Track T                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Ryan Clark                96 Star Track T             47.88  
  2 Jordan Thompson           96 United Speed             48.56  
  3 Kenric Young              96 Speed City A             49.09  
  4 Lester Bowleg             96 Roadrunners              49.90  
  5 Ricardo Feliciano         96 Bayamon Club             50.02  
  6 Eric Jones                97 Delco Stalli             50.06  
  7 Chance Galloway           97 3D Elite Stu             50.99  
  8 Malik Davis               96 Star Track T             53.32  
 
Event 53  Women 400 Meter Dash Young 17-18
===================================================================
   Club Natl: # 53.94  7/6/2007    Porche Byrd, TRACK PHI TR                   
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Myra Wanamaker            93 Second Chanc             56.27q  5 
  2 Gwen Shaw                 95 Unattached               56.40q  3 
  3 Kourtney Keller           94 Exchange Zon             56.69q  2 
  4 Abby Hani                 95 Speed City A             56.76q  6 
  5 April Wilson              95 Tri-City Jet             56.83q  1 
  6 Jorian Ordway             95 Trailblazers             56.94q  5 
  7 Alexandria Isom           95 Stl Police A             57.30q  6 
  8 Kissi_ann Brown           95 Metropolis T             57.51q  7 
  9 Erika Banks               95 Blue Speedtc             57.70   7 
 10 Christoni Wynn            95 Exchange Zon             57.85   3 
 11 Kayla Tyson               94 Velocity Str             57.94   4 
 12 Tamara Hundley            94 Tennessee El             58.23   2 
 13 Jasmyn Perry              95 Unattached               59.01   6 
 14 Imani Epps                95 Mark Trail F             59.02   3 
 15 Leah Fair                 95 Greer All-St             59.40   4 
 16 Amanda Trapp              95 No Limit TC              59.44   8 
 17 Nuri Lee                  94 All Heart TC             59.63   7 
 18 Tyler Watson              94 Florida Elit             59.77   4 
 19 Rajane' Morris            95 Press Park T           1:00.02   7 
 20 Chianne Peyton            94 Gulf Coast S           1:00.06   2 
 21 Kenya Shakoor             95 Unattached             1:00.07   6 
 22 Jhanee Sterrett           95 Metropolis T           1:00.08   8 
 23 Ashlee Funderburk         95 Police Athle           1:00.27   2 
 24 Kaitlyn Fortuna           94 New Era TC             1:00.33   3 
 25 Dominique Kelly           94 Finesse                1:00.53   2 
 26 Stevondria Hardy          94 Florida Elit           1:01.16   8 
 27 Chelsea Johnson           95 E-1 TC                 1:01.17   6 
 28 Bayleigh Butler           95 Its Speed Dy           1:01.18   3 
 29 Amber Devereux            95 Blue Speedtc           1:01.47   5 
 30 Chelsea Crowder           95 Blue Speedtc           1:01.66   1 
 31 Camille Barnett           95 New Orleans            1:01.91   5 
 32 Emani Collins             95 Impact Athle           1:01.95   8 
 33 Amber Waiters             95 Delco Stalli           1:01.98   8 
 34 Jodiann Crooks            94 Unattached             1:01.99   1 
 35 Johandra Vazquez          95 Puerto Rico            1:02.10   5 
 36 Garion Lewis              95 Atlas Athlet           1:02.56   4 
 37 Nijah Lain                95 New Orleans            1:02.71   7 
 38 Katia Pierce              95 Hampton City           1:02.93   6 
 39 Janycelis Martinez        95 727 Youth TR           1:03.10   2 
 40 Kiara Bright              95 Delco Stalli           1:03.22   4 
 41 Diamond Washington        95 Press Park T           1:03.42   3 
 42 Davontraniqua Mosley      94 Atlas Athlet           1:03.78   6 
 43 Martavia Corley           94 Velocity Str           1:03.92   1 
 44 Vanie Missick             94 Roadrunners            1:04.10   5 
 45 Danielle Ashley           94 Florida Elit           1:04.76   1 
 46 Brianna Campbell          95 Unattached             1:04.99   7 
 47 Shanice Mccoy             94 Evolution Sp           1:05.65   6 
 48 Sianni Cabello            95 Florida Elit           1:05.80   1 
 49 Leslie Ope                95 Above Xpecta           1:05.88   7 
 50 Brianna Clark             94 Freedom Expr           1:07.64   8 
 51 Maggie Lewis              95 Metro Eagles           1:08.79   5 
 52 Brittany Lupian           95 Break Away T           1:08.82   4 
 53 Leah Gibson               93 New Orleans            1:08.86   6 
 54 Deshara Flemming          94 3D Elite Stu           1:09.02   7 
 55 Lexis Falson              95 Miami Garden           1:10.13   8 
 56 Shiera Green              95 Road Runner            1:12.77   3 
 57 Sarah Gilbert             93 Carment Kiar           1:16.38   2 
 58 Dezha Cooper              95 Manatee Must           1:19.20   4 
 59 Capria Bell               94 Running For            1:19.96   2 
 60 Dishinquea Doakes         94 Atlas Athlet           1:20.32   3 
 61 Winnie Miller             95 Carment Kiar           1:24.81   1 
 
Event 53  Women 400 Meter Dash Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 53.94  7/6/2007    Porche Byrd, TRACK PHI TR                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Gwen Shaw                 95 Unattached               55.46  
  2 Abby Hani                 95 Speed City A             55.71  
  3 Kourtney Keller           94 Exchange Zon             56.06  
  4 Myra Wanamaker            93 Second Chanc             56.42  
  5 April Wilson              95 Tri-City Jet             56.61  
  6 Jorian Ordway             95 Trailblazers             57.60  
  7 Alexandria Isom           95 Stl Police A             58.72  
  8 Kissi_ann Brown           95 Metropolis T           1:01.88  
 
Event 54  Men 400 Meter Dash Young 17-18
===================================================================
   Club Natl: # 46.70  7/7/2006    Calvin Smith, TAMPA TRAILBLAZE              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Angel Coburn              94 Florida Elit             48.55q  3 
  2 Devin Scott               95 New Orleans              48.56q  1 
  3 Alexander ReeseIV         94 Cobb Track               48.82q 11 
  4 Kempton Moore             94 Tri-City Jet             48.83q  6 
  5 Jamel Davis               94 Young Achiev             48.87q  6 
  6 Jabrelle Crawford         94 Quad City St             48.93q 12 
  7 Dontavius Wright          94 Impact Athle             48.93q  7 
  8 Nicholas Parks            93 Titans TC In             48.95q 10 
  9 Lamar Bruton              95 Second Chanc             48.96   5 
 10 Xarious Henderson         94 Velocity Str             48.99   1 
 11 Ventavius Sears           95 Columbus Bla             49.13   9 
 12 Osedebadmen Imeokparia    94 Above Xpecta             49.31   3 
 13 Darius Birden             95 Marrero Troj             49.35  10 
 14 DeAndre Person            95 White Lighte             49.44  12 
 15 Javon Jackson             95 Overtake                 49.45   2 
 16 Jeremy Harden             94 Velocity Str             49.63   2 
 17 Timothy Holmes            95 Lightning Bo             49.80   8 
 18 Tralynn Mccullar          94 Quad City St             49.96   7 
 19 Kibwe Troupe              94 White Lighte             49.98   4 
 20 Dyarius Tucker            95 First Light              50.01  12 
 21 Ian Barrett               95 Technique TC             50.05   6 
 22 Demarius Williams         94 White Lighte             50.16   5 
 23 Jonathon Stiles           94 Delco Stalli             50.30   2 
 24 Dylan Montoute            94 Rockets AC               50.50   9 
 25 Demarcus Pierre           94 Atlas Athlet             50.62  12 
 26 Dwayne Woodard Jr         95 Louisiana El             50.68   7 
 27 Manuel Gonzalez           95 Central Flor             50.74   4 
 28 Steven Mackey             95 Young Achiev             50.84   7 
 29 Elmer Fuentes             95 Puerto Rico              50.90  10 
 30 HansKevin Pierre-Louis    94 St Johns Str             51.01  10 
 31 Allen Eckles              94 Jackrabbit T             51.07   8 
 32 Justin Leggett            95 Alpha Omega              51.23  12 
 33 Darius Thomas             95 Unattached               51.32   2 
 34 Devon Marrow              94 Tri-City Jet             51.33   5 
 35 Solomon Bolds             95 Southside Pi             51.41   8 
 36 Ryan Moore                94 Unattached               51.52   1 
 37 Andrew Wilson             94 Kindersport              51.58  12 
 38 Carmelo Llovet            95 Puerto Rico              51.69  12 
 39 Josue Quirindongo         94 Bayamon Club             51.71   1 
 40 Hieden Cummings           94 Polk County              51.74  11 
 41 Germine Amadis            94 Star Athleti             51.76  10 
 42 Jaquez President          95 Lightning Bo             51.81  11 
 43 Benton Brown              95 New Orleans              51.97   7 
 44 Errol Cloud               95 Atlas Athlet             52.10   4 
 45 Elias Madrid              95 Velocity Str             52.12   1 
 46 Darryl Dunham             95 Unattached               52.28  11 
 47 Joshua Simmons            95 Atlas Athlet             52.28  11 
 48 Ryan Rannie               95 Prime Time Y             52.34   3 
 49 Chaz Mapp                 95 Impact Athle             52.42   6 
 50 Stephan Hayes             94 Jackrabbit T             52.53   6 
 51 Jonathon Buckner          94 Southside Pi             52.55   9 
 52 Octavian Canty            95 Running In E             52.62  12 
 53 Lance Logan               94 Its Speed Dy             52.74   2 
 54 Sean Rader                95 St Johns Str             52.82   3 
 55 Victor Burns              94 Unattached               52.82   6 
 56 John Willingham           95 Impact Athle             52.98  11 
 57 Juan Ortiz                94 Puerto Rico              53.09   6 
 58 Jequelle Griffin          95 Road Runner              53.28   8 
 59 Shahid Nuriddin           95 Above Xpecta             53.49   8 
 60 Mar Quilus Lewis          94 K-Y TC                   53.78   2 
 61 Daniel Jackson            94 Runnin Rocke             53.87   4 
 62 Matt Harbour              95 Lightning Ru             54.04  11 
 63 Ayoola Alaniti            95 Metropolis T             54.08   9 
 64 Dominique Revis           94 Hampton City             54.11   4 
 65 Trevin Hooks              94 MY Stars You             54.37  10 
 66 Christopher Geronimo      95 Flight400 TC             54.45   2 
 67 David Rodriguez           94 Corefit TC               54.47   7 
 68 Ian Cruz                  95 Puerto Rico              54.56   5 
 69 Eric Carr                 95 Fort Belvoir             54.60   7 
 70 Juwan Ives                95 East End Tra             54.92   8 
 71 Bruchelaun Womack         95 Georgia Star             54.95   5 
 72 Anfronee Magee            95 Radl TC                  55.05   8 
 73 Darryl Carter             93 MY Stars You             55.36   9 
 74 Jason Pryor               94 Florida Elit             56.70   9 
 75 Brennen Schmick           95 Freedom Expr             57.08   9 
 76 Jamal Conyers             95 St Pete Nitr             57.61   9 
 77 Aaron Pittman             94 Unattached               57.86   5 
 78 Myles Payne               95 Apollo TC In           1:00.54   1 
 79 Marcus Clark              95 All Heart TC           1:00.79   7 
 80 Kehinde Ope               95 Above Xpecta           1:01.17   3 
 81 Emanuel Grandberry        95 Christian Cr           1:09.22   2 
 
Event 54  Men 400 Meter Dash Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 46.70  7/7/2006    Calvin Smith, TAMPA TRAILBLAZE              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Alexander ReeseIV         94 Cobb Track               47.38  
  2 Jabrelle Crawford         94 Quad City St             47.56  
  3 Devin Scott               95 New Orleans              47.73  
  4 Angel Coburn              94 Florida Elit             48.45  
  5 Nicholas Parks            93 Titans TC In             48.69  
  6 Dontavius Wright          94 Impact Athle             48.82  
  7 Jamel Davis               94 Young Achiev             48.86  
  8 Kempton Moore             94 Tri-City Jet             50.30  
 
Event 55  Girls 800 Meter Run Primary 8-under
================================================================
   Club Natl: # 2:35.92  7/4/2007    Daesha Rogers, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alina Laforest            04 Delco Stalli           2:41.92  
  2 Dashana Morris            04 Cougar TC              2:42.10  
  3 Aniya Martin              04 Churchland T           2:53.30  
  4 Ariana Perez              04 Sport Newark           3:00.86  
  5 Keegan Bluette            04 Unattached             3:05.96  
  6 Aijah Small               04 Carment Kiar           3:08.41  
  7 Alana Pagan               04 Bayamon Club           3:08.69  
  8 Libertee Smith            04 Split Second           3:09.89  
  9 Jordyn Evans              04 Dale City Li           3:12.88  
 10 Sheridan Caughey          05 Jaguar TC              3:16.84  
 11 Alyssa Marsh              04 Panhandle Tr           3:20.72  
 12 Sha'Niya Clack            04 Mallery Chal           3:20.94  
 13 Kylie Eagan               04 Montgomery Y           3:36.00  
 14 Nevaeh Thorpe             04 VA Beach Fla           3:42.49  
 15 Alesyia Lee               06 Alabama Stri           3:43.06  
 16 Savarianna Speights       04 Striders               3:49.39  
 17 Sofia Soto                05 Winslow Elit           3:53.12  
 
Event 56  Boys 800 Meter Run Primary 8-under
================================================================
   Club Natl: # 2:37.84  7/2/2008    Jamir Ferguson, MIAMI GARDEN              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Justin Bowick             04 Georgia Favo           2:43.66  
  2 Alec Jackson              04 Eagles Landi           2:45.62  
  3 Aaron Drumwright          04 Mallery Chal           2:47.79  
  4 Zachary Powell            04 Delco Stalli           2:48.09  
  5 Paul Baldwin              04 Living Water           2:48.30  
  6 John Carswell             04 Houston Syne           2:48.41  
  7 Usir McClellan            04 Lightning Bo           2:49.66  
  8 Andrew Drumwright         04 Mallery Chal           2:51.15  
  9 Michael Mcgee Jr          05 Tricity Rela           2:53.10  
 10 David Gilbert             04 Vision Elite           2:53.72  
 11 Demari Jacob              04 South Dade E           2:54.48  
 12 Cordall Brown             05 Trailblazers           2:57.52  
 13 Damon BlackmonJr          06 Carment Kiar           2:59.52  
 14 Johnnie Leggett           04 Brunswick Bl           2:59.81  
 15 Breon Simms               04 Delco Stalli           3:01.57  
 16 Treymayne Dixon           05 Delco Stalli           3:03.63  
 17 Jermaine Anderson         04 Second Chanc           3:04.45  
 18 Terell Stevens            05 Delco Stalli           3:05.26  
 19 Christopher Johnson       04 Track 7-5-7            3:08.78  
 20 Eli Barin                 04 Excelerators           3:09.85  
 21 Aiden Shanks              04 Heart Of Ill           3:09.86  
 22 John Ingalls              05 Police Athle           3:12.10  
 23 Dezmond Romer             05 Miami Pal Kn           3:12.40  
 24 Rysen Hooker              06 East End Tra           3:14.96  
 25 Tovani Mizell             05 G-Force                3:20.50  
 26 Cinque Kiara              06 Carment Kiar           3:22.26  
 27 Taylor Logan              06 Virginia Pro           3:24.97  
 28 Kejuan Hunter             06 Miami Pal Kn           3:29.26  
 29 Samuel Quinn              05 Dare2 Dream            3:36.54  
 30 Alex Colon                06 Sport Newark           4:35.71  
 
Event 57  Girls 800 Meter Run Sub-Bantam 9 years
================================================================
   Club Natl: # 2:32.72  7/2/2008    Daesha Rogers, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Courtny Wilmington        03 The Wings TC           2:40.52  
  2 Michelle Childs           03 Gazelle TC             2:44.79  
  3 Saraiah Walkes            03 Florida Expr           2:50.18  
  4 Auhmya Wilder             03 Unattached             2:50.73  
  5 Ariana Wright             03 Marlboro Tra           2:52.02  
  6 Tamia Stevens             03 Delco Stalli           2:53.09  
  7 Sunniah Capers            03 Metro-Dade T           2:53.17  
  8 Jahnelle Saunders         03 Technique TC           2:55.11  
  9 Rowlia Joseph             03 Roadrunners            2:55.41  
 10 Sadie Burst               03 New Orleans            2:57.19  
 11 Saniah Caldwell           03 Boys Girls T           3:03.58  
 12 Breanna Becerra           03 Southeast Lo           3:03.70  
 13 Yaszmin Knox              03 Track 7-5-7            3:04.83  
 14 Aaliyah Ferrell           03 Dare2 Dream            3:06.25  
 15 Mackie Lape               03 513 Elite              3:06.70  
 16 Gabrielle Roach           03 East End Tra           3:07.29  
 17 Lauren Mills              03 Olympia TC             3:07.30  
 18 Erykah Day                03 Florida Elit           3:07.54  
 19 Morgan Bailey             03 Track Expres           3:08.23  
 20 Tess Armstrong            03 Track Expres           3:16.75  
 21 Jorden Schofield          03 Police Athle           3:18.15  
 22 Jaleah Rhett              03 Brunswick Bl           3:19.29  
 23 Chloe Kowalski            03 Montgomery Y           3:30.61  
 24 Dominique Keyes           03 Metropolis T           3:30.67  
 
Event 58  Boys 800 Meter Run Sub-Bantam 9 years
================================================================
   Club Natl: # 2:31.89  7/12/2012   Tyler MapsonJr., Star Track T             
   Club Natl: # 2:31.89  7/12/2012   Tyler MapsonJr., Star Track T             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tyler MapsonJr.           03 Star Track T           2:31.89# 
  2 Kyle Fisher               03 Jackrabbit T           2:39.39  
  3 Keelan Morrissette        03 Gainesville            2:39.45  
  4 Terez Davis-Giles         03 Mark Trail F           2:39.92  
  5 Patrick Caughey           03 Jaguar TC              2:43.96  
  6 Joesem Torres             03 Bayamon Club           2:45.82  
  7 Kelly Perejuste           03 Miami Pal Kn           2:47.99  
  8 Peter Crapsey Jr          03 Haverhill El           2:48.92  
  9 Sean Wray                 03 East End Tra           2:49.93  
 10 Aiden Small               03 Carment Kiar           2:50.22  
 11 Marcus Phifer             03 Athletic Xpr           2:50.36  
 12 Wyatt Sullivan            03 Jackrabbit T           2:50.50  
 13 Malik Mixon               03 Saca Youth T           2:51.63  
 14 Akinni James              03 First Light            2:51.88  
 15 Jabez Hill                03 Ohio Heat TC           2:53.08  
 16 Jacari Redwine            03 East End Tra           2:53.14  
 17 Porter Johnson            03 Future Stars           2:54.54  
 18 Justin Wilson             03 Jackrabbit T           2:54.64  
 19 Kendall Phillips          03 Marlboro Tra           2:54.75  
 20 Derrick Smith             03 Brunswick Bl           2:54.77  
 21 Antavius Williams         03 All Heart TC           2:55.16  
 22 Mitchell Long             03 Living Water           2:56.81  
 23 Isaiah Foster             03 Jackrabbit T           3:01.76  
 24 Brock Robinson            03 Unattached             3:06.06  
 25 Maxwell Bernitt           03 727 Youth TR           3:18.51  
 
Event 59  Girls 800 Meter Run Bantam 10 years
================================================================
   Club Natl: # 2:31.04  7/15/2010   Jasmine Douglas-Grant, Jeuness TC         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ken'Naria Gadson          02 Florida Elit           2:32.49  
  2 Morgan Manley             02 Xtreme Veloc           2:33.31  
  3 Jinah Mickens-Malik       02 Metro-Dade T           2:33.68  
  4 Makylah Jones             02 Gazelle TC             2:33.70  
  5 Dominique Spann           02 Pheat                  2:37.59  
  6 Tymia Avery               02 Delco Stalli           2:40.27  
  7 Nyah Mullen               02 Georgia Favo           2:40.82  
  8 Nia Rivers                02 Trailblazers           2:41.19  
  9 Ebony Murphy              02 Houston Syne           2:45.20  
 10 Rhyan Moody               02 Delco Stalli           2:45.82  
 11 Ayanna Campbell           02 Boys Girls T           2:45.86  
 12 Morgan Williams           02 Jaguar TC              2:46.95  
 13 Ajawnee Frazier           02 Gazelle TC             2:47.78  
 14 Mckenzie Smith            02 Jackrabbit T           2:49.26  
 15 Carolyn Brown             02 Florida Elit           2:49.98  
 16 Janiela Colon             02 Puerto Rico            2:50.90  
 17 Alexandria Frazier        02 Xtreme Veloc           2:51.41  
 18 Isabella Pawloski         02 Speed City A           2:51.51  
 19 Izashly Berrios           02 Puerto Rico            2:54.66  
 20 Imani Ashman              02 Young Achiev           2:55.37  
 21 Layla Ingalls             02 Police Athle           2:55.67  
 22 Zaniyah Bryant-Berry      02 Star Athleti           2:57.23  
 23 Audrey Mcanally           02 Central Flor           2:57.90  
 24 Aleisha Ford              02 The Wings TC           3:02.96  
 25 Jahnile Registre          02 Florida Elit           3:03.85  
 26 Savanna Corns             02 D1 Prep Acad           3:04.23  
 27 Shaniya Benjamin          02 Corefit TC             3:04.38  
 28 Skyelar Montgomery        02 Fort Belvoir           3:04.73  
 29 Asia Caraballo            02 VA Beach Fla           3:05.99  
 30 Solenne Montgomery        02 Fort Belvoir           3:06.08  
 31 Alaja Massey              02 Boys Girls T           3:08.49  
 32 Sophia Marsh              02 Panhandle Tr           3:08.93  
 33 Natalie Adkins            02 Vision Elite           3:18.51  
 34 Kelticia Speights         02 Running Sole           3:28.97  
 
Event 60  Boys 800 Meter Run Bantam 10 years
================================================================
   Club Natl: # 2:20.77  7/2/2008    Dawun Hylton, MIAMI GARDEN                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Marvin Harrison Jr.       02 Mallery Chal           2:28.42  
  2 Willie Hinton IV          02 Fia Ambassad           2:30.04  
  3 David Manning             02 Central Flor           2:30.41  
  4 Ronald Holmes Jr          02 Delco Stalli           2:32.66  
  5 Evan Jackson              02 Eagles Landi           2:32.72  
  6 Kayamo Galloway           02 United Speed           2:36.25  
  7 Ronel Saintvil            02 Star Track T           2:39.50  
  8 Damarcus Sharps           02 Living Water           2:40.32  
  9 Noel Ellis                02 Eca TC                 2:42.16  
 10 Jaden Rollins             02 Living Water           2:42.22  
 11 Kemani Brown              02 Miami Garden           2:42.85  
 12 Malcolm Walkes            02 Lightning Sp           2:44.51  
 13 Kemani Harris             02 Miami Pal Kn           2:44.81  
 14 Troy Athill               02 Just Do It T           2:45.63  
 15 Tyshawn Roscoe            02 Boys Girls T           2:50.32  
 16 Daniel Tressler III       02 Central Flor           2:51.55  
 17 Felipe Mercado            02 Puerto Rico            2:52.29  
 18 Conarey Bryant            02 Titans TC In           2:54.96  
 19 Justice James             02 Metro Eagles           3:54.39  
 -- Ryan Day                  02 Living Water                DQ   obstruction 2nd turn
 
Event 61  Girls 800 Meter Run Sub-Midget 11 years
================================================================
   Club Natl: # 2:18.96  7/14/2011   Kennedy Simon, Gazelle TC                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tenae' Grigsby            01 Cougar TC              2:23.36  
  2 Jaydan Wood               01 Ohio Heat TC           2:23.77  
  3 Daishon Spann             01 Pheat                  2:25.49  
  4 Emoni Coleman             01 Unattached             2:26.10  
  5 Dajai Barnes              01 Delco Stalli           2:27.09  
  6 Nicole Payne              01 Alabama Stri           2:31.88  
  7 Sydnei Caldwell           01 Boys Girls T           2:33.45  
  8 Daija White               01 All Heart TC           2:34.88  
  9 Azhani Tealer             01 Legendary TC           2:35.17  
 10 Acacia Burnett            01 Carment Kiar           2:37.40  
 11 Sarah Flynn               01 Cyo NY                 2:38.10  
 12 Valencia Powell           01 Unattached             2:39.49  
 13 Rachel Seely              01 Alabama TC             2:39.66  
 14 Jatana Folston            01 Miami Garden           2:40.52  
 15 Giovanna Tolbert          01 Zodiacs Trac           2:42.74  
 16 Rhakhiya Roscoe           01 Boys Girls T           2:43.19  
 17 Sonia Smith               01 Marlboro Tra           2:43.51  
 18 Gizette Perez             01 Sport Newark           2:44.43  
 19 Adriana Shockley          01 East End Tra           2:44.46  
 20 Justice Lynch             01 Jackrabbit T           2:44.63  
 21 Simone Johnson            01 First Light            2:45.67  
 22 Diamond Sellers           01 Athletic Xpr           2:48.69  
 23 Cadi Rowe                 01 Break Away T           2:49.36  
 24 Jordan Sullivan           01 Jackrabbit T           2:49.54  
 25 Raelynne Miller           01 Unattached             2:49.95  
 26 Marangely Rivera          01 Puerto Rico            2:51.47  
 27 Carsyn Lassiter           01 VA Beach Fla           2:55.58  
 28 Imani Gaston              01 East End Tra           2:58.48  
 29 Jaiden Williams           01 East End Tra           3:00.32  
 30 Elise Wilks               01 VA Beach Fla           3:00.73  
 31 Taylor Tookes             01 Cougar TC              3:00.93  
 32 Zarria Bethea             01 Jaguar TC              3:02.23  
 33 Sarah Spear               01 VA Beach Fla           3:04.68  
 34 Loren Bates               01 Trailblazers           3:16.44  
 35 Chyna Sneed               01 Fastlane               3:17.27  
 36 Kayla Lafferty            01 Cyo NY                 3:18.93  
 37 Jennifer Henriques        01 Sport Newark           3:31.28  
 
Event 62  Boys 800 Meter Run Sub-Midget 11 years
================================================================
   Club Natl: # 2:15.29  7/14/2011   Terry Simuel, Ohio Heat TC                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lucas Bourgoyne           01 Houston Chri           2:20.40  
  2 Cameron Wilmington        01 The Wings TC           2:25.25  
  3 Darrell Tripline Jr.      01 Mallery Chal           2:25.30  
  4 Travis Joseph             01 Neymour Athl           2:26.89  
  5 Noah Flynn                01 Alabama TC             2:29.18  
  6 Khali Madison             01 Southside Pi           2:29.21  
  7 Peter Baldwin             01 Living Water           2:29.34  
  8 Mamush Galloway           01 United Speed           2:30.03  
  9 Jayden Hill               01 Ohio Heat TC           2:30.83  
 10 Aristotle Brookins        01 Trailblazers           2:31.64  
 11 Anthony Billops           01 Delco Stalli           2:33.30  
 12 Winston Quinn             01 Miami Pal Kn           2:34.43  
 13 Max Schusterman           01 Xtreme Veloc           2:34.86  
 14 John Montes               01 Bayamon Club           2:35.09  
 15 Terence Avery             01 Saca Youth T           2:36.06  
 16 Isaiah Livingston         01 Miramar Opti           2:39.44  
 17 Antwon Ferrell            01 Dare2 Dream            2:40.61  
 18 Kahleil Jackson           01 MALI                   2:41.13  
 19 Shamsud-Din Jaiteh        01 Saca Youth T           2:41.70  
 20 Elijah Al-Ghani           01 Jackrabbit T           2:42.09  
 21 Ilyas Balakisheyva        01 Speed City A           2:42.34  
 22 Kyree Rice                01 Mark Trail F           2:42.38  
 23 Tristan Armstrong         01 Track Expres           2:43.04  
 24 Andy Myers                01 Mercury                2:43.29  
 25 Tamiko Taylor             01 Roadrunners            2:43.38  
 26 Antaures Jackson II       01 Eagles Landi           2:44.49  
 27 Cameron Rockmore          01 Road Runner            2:45.23  
 28 Akel Swinton              01 East End Tra           2:48.72  
 29 Jalun Hassell             01 Trojans TC             2:50.57  
 30 Cadarius Smith            01 Mark Trail F           2:50.84  
 31 Sebastian Henao           01 Miami Milers           2:55.93  
 32 Nehemiah RiversIII        01 Trailblazers           3:02.36  
 33 Amneous Chambers          01 Trailblazers           3:05.32  
 34 Kadari Cuffee             01 VA Beach Fla           3:07.28  
 35 Sherrod Frye              01 Marlboro Tra           3:08.14  
 
Event 63  Girls 800 Meter Run Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: # 2:17.23  7/12/2012   Sydni Townsend, Delco Stalli              
   Club Natl: # 2:17.23  7/12/2012   Sydni Townsend, Delco Stalli              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sydni Townsend            00 Delco Stalli           2:17.23# 
  2 Sterling Lester           00 First Light            2:20.25  
  3 Shakeria Johnson          00 Track 7-5-7            2:25.21  
  4 Erica Murphy              00 Miami Garden           2:26.06  
  5 Kirsten Eason             00 Gazelle TC             2:27.25  
  6 Ulani Toussaint           00 Metro-Dade T           2:28.75  
  7 Kiera Stevens             00 Delco Stalli           2:29.65  
  8 Jordyn Tyndall            00 Gainesville            2:30.05  
  9 Catherine Jordan          00 Jaguar TC              2:30.10  
 10 Shaheeda Dade             00 Illinois Eli           2:30.47  
 11 Maria Hernandez           00 Bayamon Club           2:33.02  
 12 Diamond Bynum             00 Track 7-5-7            2:34.05  
 13 Kenneicke Ellis           00 Florida Elit           2:34.63  
 14 Kendall Kirkland          00 Running Forc           2:34.88  
 15 Nayla Burts               00 Miami Garden           2:35.32  
 16 Kamillah Monroque         00 Rockets AC             2:38.93  
 17 Jailyn Gilmore            00 Prime Time Y           2:39.31  
 18 Brianna Sattinger         00 Southside Pi           2:41.94  
 19 Ireoina Lightsey          00 St Pete Nitr           2:41.96  
 20 Taylor Tejera             00 Miami Milers           2:42.32  
 21 Te'mani Smith             00 Athletic Xpr           2:42.47  
 22 Jordan Michaels           00 Excelerators           2:43.57  
 23 Laminice Collier          00 Road Runner            2:44.47  
 24 Paola Zayas               00 Puerto Rico            2:44.49  
 25 Donna Gibbs               00 A Desire For           2:44.72  
 26 Ania Chambliss            00 Georgia Favo           2:45.55  
 27 Icesia Trimble            00 Athletic Xpr           2:47.16  
 28 Tamya Pope                00 Athletic Xpr           2:47.55  
 29 Teanna Roberts            00 Alpha Omega            2:47.83  
 30 Jaya Durrah               00 The Heat TC            2:49.68  
 31 Sierra Bolen              00 Mallery Chal           2:50.26  
 32 Celeste Augustine         00 City Of Laud           2:54.50  
 33 Valencia Jones            00 Miami Scott            2:55.13  
 34 Trinity Dunbar            00 Epitome                2:57.52  
 35 Precious Swinton          00 East End Tra           2:59.68  
 36 Chrisinta Ragbeer         00 Metropolis T           3:02.34  
 37 Samantha Branco           00 Sport Newark           3:16.05  
 38 Aalayah Foster            00 Jackrabbit T           3:17.40  
 39 Jacie Sloane              00 Impact Athle           3:35.02  
 40 Eden Holland              00 National Tra           3:36.67  
 41 Kayla Elzie               00 Apollo TC In           5:12.73  
 
Event 64  Boys 800 Meter Run Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: # 2:13.36  7/12/2012   Terry Simuel, Ohio Heat TC                
   Club Natl: # 2:13.36  7/12/2012   Terry Simuel, Ohio Heat TC                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Terry Simuel              00 Ohio Heat TC           2:13.36# 
  2 Cameron Hudson            00 Houston Syne           2:16.84  
  3 Isaiah Petit-Jeune        00 Miramar Opti           2:18.81  
  4 Jamir Ferguson            00 Miami Garden           2:19.02  
  5 Damir Henson              00 Delco Stalli           2:21.45  
  6 Jude Burst                00 New Orleans            2:22.86  
  7 Trent Kennedy             00 Houston Syne           2:25.47  
  8 Paul Stafford             00 Polk County            2:26.78  
  9 Zachary Barthel           00 Southern Ath           2:28.48  
 10 Jaedon Murphy             00 Houston Syne           2:28.61  
 11 Joshua Mapson             00 Star Track T           2:28.66  
 12 Shiloh Seymour            00 Miami Garden           2:28.94  
 13 Dewarren Stokes           00 Polk County            2:29.68  
 14 Lasluga Laugerre          00 Miami Pal Kn           2:30.31  
 15 Isaiah Harmon             00 Above Xpecta           2:30.98  
 16 Adrian Harris             00 Lightning Bo           2:31.00  
 17 Syon Lewis                00 Miami Garden           2:31.53  
 18 Tyler Walton              00 Southfield M           2:31.84  
 19 Sterling White            00 Fastlane               2:32.00  
 20 Giancarlo Rodriguez       00 Unattached             2:32.12  
 21 Cadero Whymns             00 Roadrunners            2:33.44  
 22 Evan Williams             00 Phase 1 Trac           2:33.66  
 23 Nolan Walker              00 Houston Syne           2:34.16  
 24 Benjamin Okafor           00 Cougar TC              2:35.40  
 25 Eric Maple                00 Mallery Chal           2:36.04  
 26 Derke Beneby              00 Roadrunners            2:38.31  
 27 Dante Lavigne             00 Polk County            2:38.36  
 28 Mark Murray               00 Cyo NY                 2:39.98  
 29 Allen Elliott             00 City Of Laud           2:40.60  
 30 Corey Williams            00 Churchland T           2:40.99  
 31 Timothy Lende             00 Running Tige           2:42.06  
 32 Terrel Simmons            00 Olympia TC             2:44.16  
 33 Mario Rama                00 Jackrabbit T           2:48.05  
 34 Daniel Romer III          00 Miami Pal Kn           2:50.41  
 35 Korey Shivey              00 Alabama TC             2:51.01  
 36 Benny Damus               00 Roadrunners            2:51.11  
 37 Winston Watson            00 Runnin On Fa           2:51.40  
 38 Sha'Wan Johnson           00 Gainesville            3:00.34  
 39 Quinten Bouknight         00 Living Water           3:04.59  
 40 Delmar Campbell           00 City Of Laud           3:18.16  
 41 Kyman Radcliffe           00 Jackrabbit T           3:18.24  
 42 Lance Jackson             00 Fastlane               3:33.65  
 
Event 65  Girls 800 Meter Run Sub-Youth 13 years
================================================================
   Club Natl: # 2:14.23  7/12/2012   Daesha Rogers, Metro-Dade T               
   Club Natl: # 2:14.23  7/12/2012   Daesha Rogers, Metro-Dade T               
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Daesha Rogers             99 Metro-Dade T         # 2:14.23Q 
  2 Shaleiya Lee              99 Speed City A           2:26.09Q 
  3 Nadiria Evans             99 Speed City A           2:26.69Q 
  4 Nichole Slocumb           99 Cougar TC              2:31.50Q 
  5 Briyana Woods             99 Above Xpecta           2:26.93Q 
  6 Mackenzie Ellison         99 Track Phi Tr           2:31.05Q 
  7 Juliana Hardy             99 The Fast Fur           2:35.70Q 
  8 Niyah Harris              99 Running For            2:36.00Q 
  9 Sydney Watson             99 Marlboro Tra           2:27.97q 
 10 Searra Woods              99 Florida Elit           2:28.85q 
 11 Amira Aduma               99 Hampton City           2:34.32q 
 12 Aliyah Carswell           99 Houston Syne           2:35.68q 
 13 Eneily Rodriguez          99 The Wings TC           2:36.86  
 14 Zoe Lape                  99 513 Elite              2:37.65  
 15 Amara Siegel              99 Unattached             2:40.04  
 16 Janay Shuler              99 Trailblazers           2:41.06  
 17 Brandi McGrady            99 First Light            2:41.16  
 18 Zaria Mann                99 Georgia Favo           2:41.39  
 19 Dericka Braden            99 Lightning Sp           2:41.62  
 20 Aliya Perry               99 Jaguar TC              2:42.04  
 21 D'Asia Hobbs              99 Police Athle           2:42.31  
 22 Alana Wright              99 Marlboro Tra           2:45.31  
 23 Camille Skeffers          99 Boys Girls T           2:45.78  
 24 Daneesha Davidson         99 Unattached             2:47.56  
 25 Sydney Johnson            99 Marlboro Tra           2:48.53  
 26 Maysha Foster             99 Delco Stalli           2:49.63  
 27 Kamryn Alexander          99 Carment Kiar           2:49.82  
 28 Nailah Abernathy          99 727 Youth TR           2:51.31  
 29 Jenae Knight              99 Above Xpecta           2:51.33  
 30 Camryn Edwards            99 Marlboro Tra           2:52.35  
 31 Ines Ferreira             99 Sport Newark           2:52.78  
 32 Ayonna Bateman            99 Boys Girls T           2:52.97  
 33 Alayna Marsh              99 Panhandle Tr           2:54.95  
 34 Timia Walton              99 Southfield M           2:57.73  
 35 Marie Schmitz             99 Gazelle TC             2:58.97  
 36 Kiele Hensel              99 TitansTC               3:00.04  
 37 Liliana Tavares           99 Sport Newark           3:00.82  
 38 Ajee Frazier              99 Lightning Sp           3:03.06  
 39 Niara Smith               99 Jaguar TC              3:04.29  
 40 Kacian Cowan              99 Hydel United           3:06.28  
 41 Jonaya Mack               99 Vision Elite           3:14.09  
 42 Ashley Fleurjuste         99 Jackrabbit T           3:14.82  
 43 Jalen Simmons             99 Peach Valley           3:15.52  
 44 Tiana Johnson             99 Unattached             3:20.43  
 45 Sassett Knowles           99 Neymour Athl           3:23.96  
 46 Althea Rolle              99 Roadrunners            3:27.55  
 47 Alexis Kitchens           99 Jackrabbit T           3:30.78  
 48 Samantha Burns            99 Alabama TC             3:36.34  
 
Event 65  Girls 800 Meter Run Sub-Youth 13 years
================================================================
   Club Natl: # 2:14.23  7/12/2012   Daesha Rogers, Metro-Dade T               
   Club Natl: # 2:14.23  7/12/2012   Daesha Rogers, Metro-Dade T               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Daesha Rogers             99 Metro-Dade T           2:12.65# 
  2 Shaleiya Lee              99 Speed City A           2:20.44  
  3 Mackenzie Ellison         99 Track Phi Tr           2:20.65  
  4 Nadiria Evans             99 Speed City A           2:25.62  
  5 Amira Aduma               99 Hampton City           2:27.79  
  6 Briyana Woods             99 Above Xpecta           2:27.83  
  7 Nichole Slocumb           99 Cougar TC              2:28.48  
  8 Juliana Hardy             99 The Fast Fur           2:28.86  
  9 Sydney Watson             99 Marlboro Tra           2:28.87  
 10 Aliyah Carswell           99 Houston Syne           2:29.42  
 11 Searra Woods              99 Florida Elit           2:35.18  
 
Event 66  Boys 800 Meter Run Sub-Youth 13 years
================================================================
   Club Natl: # 2:03.91  7/17/2011   Emare Hogan, Florida Elit                 
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Jevon Wallace             99 Carment Kiar           2:05.91Q 
  2 Shykeem Jacques-Louis     99 Olympia TC             2:11.06Q 
  3 Alexander Boucher         99 Central Flor           2:13.74Q 
  4 Julian Mcduffie           99 Lightning Sp           2:07.12Q 
  5 Anthony Clement           99 Delco Stalli           2:12.24Q 
  6 George Weems              99 Mallery Chal           2:13.77Q 
  7 Jeremiah Everett          99 1st Coast TC           2:14.34q 
  8 Colby Clark               99 Impact Athle           2:15.28q 
  9 Orlando Pena              99 Polk County            2:16.58q 
 10 Alain Darge               99 Florida Flig           2:16.66q 
 11 Jalen Jackson             99 Apollo TC In           2:16.75q 
 12 Franco Perez              99 Florida East           2:17.58q 
 13 Kamil Jihad               99 Delco Stalli           2:18.09  
 14 Jamel Tolson              99 Silver Sprin           2:18.37  
 15 Jaylen Rodriques          99 Central Flor           2:18.93  
 16 Hasani Knight             99 VA Beach Fla           2:22.76  
 17 Marvin Gatlin             99 Florida Elit           2:23.87  
 18 Devan Williams            99 First Light            2:24.17  
 19 Quadir Barnes             99 Delco Stalli           2:28.24  
 20 Andrew Chambliss          99 Georgia Favo           2:29.67  
 21 Rajae Paul                99 Trojans TC             2:32.30  
 22 Ryan Miller               99 Virginia Pro           2:36.15  
 23 Tyrell Smith              99 Manatee Must           2:36.74  
 24 Reondre' Marshall         99 Churchland T           2:36.84  
 25 Blake Wright              99 Runnin On Fa           2:38.07  
 26 Trey Hawthorne            99 Runnin On Fa           2:39.03  
 27 Brandon Hines             99 Full Speed A           2:39.97  
 28 Bernell Love              99 East End Tra           2:41.85  
 29 Christian Hernandez       99 Golden Strip           2:42.45  
 30 Tyreke Thoebald           99 Metropolis T           2:43.72  
 31 Noah Ruffin               99 Boys Girls T           2:44.18  
 32 Jordan Carter             99 Southfield M           2:44.60  
 33 Damien Morris             99 Titans TC In           2:45.03  
 34 Jahre Fish                99 Full Speed A           2:45.48  
 35 Amir Lomax-Osaghae        99 Mallery Chal           2:47.87  
 36 Brady Mitchell            99 Southern Ath           3:02.27  
 37 Christopher Washington    99 Police Athle           3:02.89  
 38 Sher-Mar Gomes            99 Trojans TC             3:03.53  
 
Event 66  Boys 800 Meter Run Sub-Youth 13 years
================================================================
   Club Natl: # 2:03.91  7/17/2011   Emare Hogan, Florida Elit                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jevon Wallace             99 Carment Kiar           2:06.09  
  2 Julian Mcduffie           99 Lightning Sp           2:09.37  
  3 Anthony Clement           99 Delco Stalli           2:10.07  
  4 Jeremiah Everett          99 1st Coast TC           2:11.47  
  5 Colby Clark               99 Impact Athle           2:11.98  
  6 George Weems              99 Mallery Chal           2:12.81  
  7 Orlando Pena              99 Polk County            2:12.89  
  8 Shykeem Jacques-Louis     99 Olympia TC             2:17.36  
  9 Franco Perez              99 Florida East           2:21.04  
 10 Jalen Jackson             99 Apollo TC In           2:21.16  
 11 Alain Darge               99 Florida Flig           2:22.55  
 
Event 67  Girls 800 Meter Run Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 2:14.23  7/7/2006    Cory Mcgee, Southeast Louisiana Road      
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Marielle Lewis            98 Gazelle TC             2:19.12Q 
  2 A'Sja Baker               98 Metro-Dade T           2:23.92Q 
  3 Chanelle Wong             98 Metropolis T           2:29.03Q 
  4 Antwonette Thomas         98 Track Phi Tr           2:25.20Q 
  5 Bryanna Rivers            98 Trailblazers           2:26.70Q 
  6 Andrea Torres             98 Puerto Rico            2:32.27Q 
  7 Betty Jackson             98 Eagles Landi           2:27.25q 
  8 Larica Solomon            98 Running Forc           2:27.34q 
  9 Areale Frazier            98 Gazelle TC             2:31.19q 
 10 Destiny Williams          98 Southeast Lo           2:32.66q 
 11 Anevay Manstra            98 Metro Eagles           2:33.43q 
 12 Taylor Smith              98 Pheat                  2:34.16q 
 13 Tara Kelly                98 Cyo NY                 2:36.66  
 14 Korri Palmer              98 First Light            2:36.89  
 15 Maridalys Ortiz           98 Puerto Rico            2:37.49  
 16 Kenya Florence            98 Alpha Omega            2:37.71  
 17 Meghan Becerra            98 Southeast Lo           2:38.17  
 18 Neelyam Lugo              98 Puerto Rico            2:41.12  
 19 Yelitza Tavarez           98 Unattached             2:41.13  
 20 Sarah Holt                98 Titans TC In           2:49.33  
 21 Zulimar Rosa              98 Puerto Rico            2:49.41  
 22 Maya Saunders             98 Unattached             2:51.08  
 23 Kailynn Davis             98 Track 7-5-7            2:51.78  
 24 Shandru Gordon            98 Split Second           2:53.35  
 25 Chynna Stanton            98 Express Lane           2:54.89  
 26 Habibka Sterling          98 Metro Eagles           3:04.82  
 27 Jacqueline Eckles         98 Jackrabbit T           3:11.72  
 28 Tatyana Walker            98 Apollo TC In           3:12.09  
 29 Kayla Michel              98 Boys Girls T           3:13.41  
 30 Christina Henriques       98 Sport Newark           3:25.13  
 
Event 67  Girls 800 Meter Run Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 2:14.23  7/7/2006    Cory Mcgee, Southeast Louisiana Road      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Marielle Lewis            98 Gazelle TC             2:17.65  
  2 Antwonette Thomas         98 Track Phi Tr           2:19.41  
  3 Bryanna Rivers            98 Trailblazers           2:19.88  
  4 Larica Solomon            98 Running Forc           2:19.95  
  5 A'Sja Baker               98 Metro-Dade T           2:19.97  
  6 Areale Frazier            98 Gazelle TC             2:26.04  
  7 Chanelle Wong             98 Metropolis T           2:26.14  
  8 Betty Jackson             98 Eagles Landi           2:29.54  
  9 Destiny Williams          98 Southeast Lo           2:31.11  
 10 Andrea Torres             98 Puerto Rico            2:35.26  
 11 Anevay Manstra            98 Metro Eagles           2:38.02  
 12 Taylor Smith              98 Pheat                  2:41.43  
 
Event 68  Boys 800 Meter Run Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 2:01.36  2002        Rivera Santiago, CAROLINA-PER             
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Emare Hogan               98 Miami Garden           2:08.40Q 
  2 Eric Sanchez              98 Unattached             2:09.11Q 
  3 Dahmir Pearson            98 Above Xpecta           2:10.14Q 
  4 Dawun Hylton              98 Miami Garden           2:08.43Q 
  5 Jordan Smith              98 Jackrabbit T           2:10.05Q 
  6 Montgomery Tavares        98 Cobb Track             2:11.10Q 
  7 Justice Dixon             98 St Johns Str           2:10.55q 
  8 Oscar Harris              98 Georgia Favo           2:12.07q 
  9 Mckinley Brown            98 Miami Garden           2:12.82q 
 10 Tony Pendleton            98 East End Tra           2:13.01q 
 11 Javontae Moore            98 Neymour Athl           2:13.42q 
 12 Braxton Lindley           98 Gazelle TC             2:15.49q 
 13 Muhammad Denham           98 Track 7-5-7            2:15.91  
 14 Jordan Williams           98 East End Tra           2:16.84  
 15 Jaykwon Wilson            98 VA Beach Fla           2:17.51  
 16 Paul White                98 Dare2 Dream            2:18.35  
 17 Ricardo Villa             98 Bayamon Club           2:18.77  
 18 Justin Williams           98 Vision Elite           2:19.07  
 19 Marquise Mcgee            98 Tricity Rela           2:19.32  
 20 Anthony Wilson            98 Apollo TC In           2:19.35  
 21 Anthony Bowleg            98 Roadrunners            2:25.73  
 22 Yonelle Otero             98 Freedom Expr           2:27.23  
 23 Sheneir Johnson           98 East End Tra           2:28.30  
 24 Jestin Morrow             98 Fastlane               2:29.04  
 25 Shareez Hamm              98 Road Runner            2:29.65  
 26 Charles Fernandez-Cuervo  98 Freedom Expr           2:30.00  
 27 Julian Marotta            98 Freedom Expr           2:33.61  
 28 Alex Kimble               98 Fort Belvoir           2:35.04  
 29 Ben Coker                 98 Unattached             2:35.45  
 30 Gary Cubby                98 Lightning Bo           2:38.50  
 31 Grayson Loudon            98 Its Speed Dy           2:40.86  
 32 Brandon Selders           98 Savannah Cha           2:44.71  
 33 Jalen Heckstall           98 Delco Stalli           2:44.94  
 34 Trevion Anderson          98 Express Lane           3:05.14  
 
Event 68  Boys 800 Meter Run Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 2:01.36  2002        Rivera Santiago, CAROLINA-PER             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Emare Hogan               98 Miami Garden           2:03.23  
  2 Dawun Hylton              98 Miami Garden           2:04.20  
  3 Oscar Harris              98 Georgia Favo           2:07.09  
  4 Montgomery Tavares        98 Cobb Track             2:07.42  
  5 Justice Dixon             98 St Johns Str           2:09.05  
  6 Braxton Lindley           98 Gazelle TC             2:09.08  
  7 Dahmir Pearson            98 Above Xpecta           2:09.49  
  8 Jordan Smith              98 Jackrabbit T           2:09.68  
  9 Javontae Moore            98 Neymour Athl           2:10.02  
 10 Eric Sanchez              98 Unattached             2:10.40  
 11 Tony Pendleton            98 East End Tra           2:14.83  
 
Event 69  Girls 800 Meter Run Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 2:14.25  7/6/2007    Ana Groff, Winter Park                    
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Jessica Duckett           97 Houston Syne           2:18.71Q 
  2 Shiree Hinds              97 Miami Garden           2:20.43Q 
  3 Ashley Epps               97 Mark Trail F           2:23.19Q 
  4 Joy Cummings              97 All Heart TC           2:24.01Q 
  5 Rose Lobelson             96 Kindersport            2:21.33Q 
  6 Kayla Thomas              96 1st Coast TC           2:23.44Q 
  7 Lauren Rasmus             97 Gazelle TC             2:25.34Q 
  8 Rachel Favors             96 Track Star T           2:25.72Q 
  9 Keterra Harris            96 New Era TC             2:21.65q 
 10 Jillian Sloane            97 Impact Athle           2:25.63q 
 11 Lawren Wright             96 Delco Stalli           2:26.62q 
 12 Kayla Wright              97 Marlboro Tra           2:27.60q 
 13 Tiarra Bailey             97 Quarter Hors           2:28.62  
 14 Baylee Lewandowski        96 727 Youth TR           2:29.70  
 15 Denise Spann              97 Pheat                  2:31.16  
 16 Makayla Collier           97 St Johns Str           2:31.82  
 17 Jessica Brinson           97 Epitome                2:32.07  
 18 Shayla Rivers             97 Mallery Chal           2:32.08  
 19 Jeanee Romero             96 New Orleans            2:34.05  
 20 Jessica Mckinney          96 Manatee Must           2:34.11  
 21 Shanice Ricketts          97 Metropolis T           2:34.61  
 22 Prisca Obi                96 Metro Eagles           2:34.77  
 23 Dejambra Smith            97 Carment Kiar           2:35.02  
 24 Laila Ismail              96 Silver Sprin           2:35.21  
 25 Erica Lersch              97 North Pinell           2:36.77  
 26 Bianca Long               96 Titans TC In           2:36.97  
 27 Raynesha Harris           96 Metro-Dade T           2:37.37  
 28 Ashanti Jackson           96 Hampton City           2:37.89  
 29 Axia Booker               97 Epitome                2:38.19  
 30 Alexus Harris             97 Greenville J           2:39.46  
 31 Imani Rainey              96 Delco Stalli           2:41.70  
 32 Virginia Ramirez          97 Miami Milers           2:42.02  
 33 Morgan Feldt              96 Lake County            2:42.38  
 34 Harley Horsley            97 Lake County            2:44.62  
 35 Kayla Clinkscale          97 Golden Strip           2:44.64  
 36 Markesha Johnson          97 Unattached             2:45.45  
 37 Lawanda JeanLouis         96 Roadrunners            2:46.34  
 38 Juliana Garabeli          97 Blazin Raven           2:46.72  
 39 Jada Mc Daniel            97 Atlas Athlet           2:46.81  
 40 Namena Bojang             96 Alabama TC             2:48.35  
 41 Teneille Moore-Jacobson   96 Blazing Knig           2:48.99  
 42 Greer Huss                97 Freedom Expr           2:50.37  
 43 Shakirah Allen            97 Young Achiev           2:51.30  
 44 Gloria Clark              97 Impact Athle           2:52.13  
 45 Madeline Beaubien         97 Fast Lane TC           2:52.66  
 46 Amber Goolsby             97 Road Runner            2:53.85  
 47 Taylor Ryals              96 National Tra           2:58.17  
 48 Alejandra Flores          97 Puerto Rico            2:58.82  
 49 Ieisha Gary               97 Athletic Xpr           3:00.27  
 50 Dondra Robinson           96 Christian Cr           3:01.54  
 51 Paola Malave              96 Puerto Rico            3:01.76  
 52 Tanairi Cruz              97 Puerto Rico            3:04.36  
 53 Justice Johnson           97 Georgia Star           3:06.31  
 54 D'Angella Wilson          96 Roadrunners            3:19.36  
 55 Natalia Munoz             96 Freedom Expr           3:22.28  
 
Event 69  Girls 800 Meter Run Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 2:14.25  7/6/2007    Ana Groff, Winter Park                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Kayla Thomas              96 1st Coast TC           2:17.62  
  2 Shiree Hinds              97 Miami Garden           2:19.41  
  3 Ashley Epps               97 Mark Trail F           2:20.85  
  4 Rose Lobelson             96 Kindersport            2:21.79  
  5 Joy Cummings              97 All Heart TC           2:23.03  
  6 Jillian Sloane            97 Impact Athle           2:23.06  
  7 Lawren Wright             96 Delco Stalli           2:24.10  
  8 Keterra Harris            96 New Era TC             2:24.40  
  9 Rachel Favors             96 Track Star T           2:25.68  
 10 Lauren Rasmus             97 Gazelle TC             2:35.23  
 11 Kayla Wright              97 Marlboro Tra           2:37.28  
 12 Jessica Duckett           97 Houston Syne           3:07.57  
 
Event 70  Boys 800 Meter Run Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 1:55.56  7/10/2009   Ryan Oconnor, SILVER SPRIN                
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Tayvon Burris             96 VA Beach Fla           1:58.88Q 
  2 Jeramy Hampton            96 Jackrabbit T           1:59.22Q 
  3 Deion Hardy               96 Texas Greyho           2:00.03Q 
  4 Javon Patterson           96 Pheat                  2:00.08Q 
  5 Jorge Sanchez             97 Bayamon Club           2:00.99Q 
  6 Andrew Nsuk               96 Georgia Star           2:03.85Q 
  7 Jean Nunez                96 Puerto Rico            2:00.31q 
  8 Brandon Bejarano          96 Pheat                  2:00.41q 
  9 Clifton Casurra           96 Impact Athle           2:01.13q 
 10 Romario Marshall          97 Metropolis T           2:01.15q 
 11 Akeem Marshall            97 Metropolis T           2:03.49q 
 12 Johnny Rodriguez          96 Texas Greyho           2:04.12q 
 13 Harrison Petty            96 Roadrunners            2:04.72  
 14 Jerome Pounce             96 Texas Greyho           2:04.79  
 15 Brandon Kirby             96 LC Express             2:05.44  
 16 Andrew Loyack             96 Central Flor           2:05.49  
 17 Malik Dawkins             97 Impact Athle           2:07.42  
 18 Xavier Fennell            96 Running In E           2:07.79  
 19 YouryHantz Pierre-Louis   96 St Johns Str           2:08.83  
 20 Anthony Keeling           96 Track Phi Tr           2:09.16  
 21 Cornelius ScottJr.        97 Cobb Track             2:09.29  
 22 Kamaree Gray              97 First Light            2:09.65  
 23 Donovan Taylor            96 Dare2 Dream            2:09.77  
 24 Jordan Howell             97 Titans TC In           2:09.81  
 25 Gabriel Harris            96 VA Beach Fla           2:10.65  
 26 Jordan Person             97 Cobb Track             2:10.70  
 27 Steven Randall            96 Blazin Raven           2:11.21  
 28 Demitri Forbes            96 Roadrunners            2:11.89  
 29 Cameron Chase             97 Wings Of An            2:12.13  
 30 Cedric Roberts            97 Track Phi Tr           2:12.20  
 31 Jacob Farris              97 Space Coast            2:14.34  
 32 Cullen Yancey             97 Unattached             2:14.38  
 33 Allen Gill                96 Jackrabbit T           2:14.39  
 34 Jermain Baptiste          96 Carment Kiar           2:15.30  
 35 Johnlee Albaladejo        97 Bayamon Club           2:15.70  
 36 Stephen Payne             97 Alabama Stri           2:16.41  
 37 Jonathan Governor         97 Christian Cr           2:16.66  
 38 Derek Shuman              97 Mallery Chal           2:17.66  
 39 Merrill Murphy            97 Virginia Pro           2:17.74  
 40 Victor Kyle               97 Silver Sprin           2:19.53  
 41 Caleb Keitt               97 Apollo TC In           2:20.80  
 42 Austin Speight            97 Velocity Str           2:20.82  
 43 Ogarth Hutton             97 Polk County            2:21.25  
 44 Ryan Cruz                 96 Puerto Rico            2:22.41  
 45 Kobie Lain                97 Unattached             2:22.59  
 46 Tyler Malloy              97 Above Xpecta           2:23.60  
 47 Angel Gutierrez           97 Apollo TC In           2:23.78  
 48 Wade Norris               96 Unattached             2:24.44  
 49 Marcus Moore              96 Greer All-St           2:25.09  
 50 Khadim Jones              96 Dare2 Dream            2:28.01  
 51 Parker Shortell           97 National Tra           2:28.58  
 52 Tremel Coleman            96 Polk County            2:31.50  
 53 Sheridan Foster           97 Freedom Expr           2:32.14  
 54 James Darville            96 Roadrunners            2:32.25  
 55 Benjamin Rodriguez        97 Phase 1 Trac           2:37.21  
 56 Eriveto Roman             97 C-Fields AC            2:42.35  
 57 Gabriel Maldonado         96 Bayamon Club           2:47.35  
 58 Holden Smith              97 Runnin On Fa           2:49.45  
 -- Jaime Lederl Clavell      97 Metro-Dade T               DNF  
 
Event 70  Boys 800 Meter Run Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 1:55.56  7/10/2009   Ryan Oconnor, SILVER SPRIN                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jeramy Hampton            96 Jackrabbit T           1:53.41# 
  2 Javon Patterson           96 Pheat                  1:53.44# 
  3 Tayvon Burris             96 VA Beach Fla           1:56.15  
  4 Jean Nunez                96 Puerto Rico            1:58.40  
  5 Brandon Bejarano          96 Pheat                  1:58.46  
  6 Johnny Rodriguez          96 Texas Greyho           1:58.66  
  7 Jorge Sanchez             97 Bayamon Club           1:59.33  
  8 Andrew Nsuk               96 Georgia Star           2:01.00  
  9 Clifton Casurra           96 Impact Athle           2:01.28  
 10 Romario Marshall          97 Metropolis T           2:04.02  
 11 Akeem Marshall            97 Metropolis T           2:09.19  
 
Event 71  Women 800 Meter Run Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 2:09.94  7/4/2007    Shaniel Chambers, AJS ELITE TC            
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Jasmyn Perry              95 Unattached             2:19.96Q 
  2 Caroline Pauls            94 Finesse                2:20.44Q 
  3 Tatiyana Caffey           95 Track Phi Tr           2:21.96Q 
  4 Maya Moore                94 Technique TC           2:20.73Q 
  5 Dominique Kelly           94 Finesse                2:22.95Q 
  6 Rachel Cazares            95 Florida Elit           2:24.92Q 
  7 Camille Barnett           95 New Orleans            2:20.77q 
  8 Marina Levine             94 727 Youth TR           2:23.95q 
  9 Samantha Kiblinger        95 Gazelle TC             2:25.20q 
 10 Leigha Long               95 Track Phi Tr           2:26.70q 
 11 Chelsea Johnson           95 E-1 TC                 2:27.15q 
 12 Shannon Millikin          94 Apollo TC In           2:28.38q 
 13 Omawattie Singh           95 Metropolis T           2:29.56  
 14 Emani Collins             95 Impact Athle           2:29.76  
 15 Rajane' Morris            95 Press Park T           2:30.81  
 16 Lauren Pray               95 Gazelle TC             2:32.41  
 17 Michelle Harter           95 Freedom Expr           2:37.44  
 18 Brittany Geriso           94 Prime Time Y           2:38.15  
 19 Danielle Ashley           94 Florida Elit           2:38.22  
 20 Sianni Cabello            95 Florida Elit           2:38.29  
 21 Jade Grier                95 Georgia Favo           2:38.38  
 22 Leah Gibson               93 New Orleans            2:39.35  
 23 Alicia Konstantinovic     94 727 Youth TR           2:40.26  
 24 Sierra Morgan             94 Technique TC           2:40.43  
 25 Maggie Lewis              95 Metro Eagles           2:46.17  
 26 Davontraniqua Mosley      94 Atlas Athlet           2:50.35  
 27 Chelsea Crowder           95 Blue Speedtc           2:58.12  
 28 Lexis Falson              95 Miami Garden           2:58.64  
 29 Shiera Green              95 Road Runner            3:09.42  
 30 Winnie Miller             95 Carment Kiar           4:35.27  
 
Event 71  Women 800 Meter Run Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 2:09.94  7/4/2007    Shaniel Chambers, AJS ELITE TC            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Tatiyana Caffey           95 Track Phi Tr           2:15.20  
  2 Caroline Pauls            94 Finesse                2:16.57  
  3 Maya Moore                94 Technique TC           2:18.33  
  4 Camille Barnett           95 New Orleans            2:18.68  
  5 Dominique Kelly           94 Finesse                2:19.62  
  6 Jasmyn Perry              95 Unattached             2:20.15  
  7 Marina Levine             94 727 Youth TR           2:20.42  
  8 Rachel Cazares            95 Florida Elit           2:23.01  
  9 Leigha Long               95 Track Phi Tr           2:23.17  
 10 Shannon Millikin          94 Apollo TC In           2:25.24  
 11 Chelsea Johnson           95 E-1 TC                 2:28.31  
 
Event 72  Men 800 Meter Run Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 1:50.65  7/17/2011   Anthiono Mascall, Metropolis T            
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Nathaniel Gordon III      95 Sparkle City           1:58.06Q 
  2 Donnie Lee                95 Speed City T           1:58.55Q 
  3 Luis Rodriguez            94 Bayamon Club           1:59.10Q 
  4 Timothy Holmes            95 Lightning Bo           1:59.57Q 
  5 Devon Marrow              94 Tri-City Jet           1:59.46Q 
  6 Demarius Williams         94 White Lighte           2:00.24Q 
  7 Dontavius Wright          94 Impact Athle           2:00.71Q 
  8 Andre Brown               94 Marrero Troj           2:00.82Q 
  9 Rahiim Aponte             95 Impact Athle           2:00.45q 
 10 Joseph Loyack             94 Central Flor           2:00.82q 
 11 Erick BrownII             95 Marlboro Tra           2:01.23q 
 12 Matt Harbour              95 Lightning Ru           2:01.37q 
 13 Darius Thomas             95 Unattached             2:02.50  
 14 Diont'E Hunt              95 New Orleans            2:02.51  
 15 Josue Quirindongo         94 Bayamon Club           2:02.94  
 16 Paul Roberts              94 Freedom Expr           2:03.27  
 17 Carmelo Llovet            95 Puerto Rico            2:03.65  
 18 Steven Mackey             95 Young Achiev           2:04.14  
 19 Jonathon Buckner          94 Southside Pi           2:04.25  
 20 Darryl Dunham             95 Unattached             2:04.64  
 21 William Negron            94 Puerto Rico            2:04.65  
 22 DeAndre Person            95 White Lighte           2:05.00  
 23 John Willingham           95 Impact Athle           2:05.59  
 24 Chaz Mapp                 95 Impact Athle           2:05.61  
 25 Lance Logan               94 Its Speed Dy           2:05.66  
 26 Joshua Rodriquez          95 Star Athleti           2:05.94  
 27 Orlando II Frazier        94 Gazelle TC             2:07.08  
 28 Rashad Stokes             94 Southside Pi           2:07.88  
 29 Ryan Rannie               95 Prime Time Y           2:08.21  
 30 Brennen Schmick           95 Freedom Expr           2:08.58  
 31 Eric Carr                 95 Fort Belvoir           2:08.59  
 32 Hector Nievez             94 Puerto Rico            2:09.56  
 33 Alterik Sexton            95 Boys Girls T           2:12.30  
 34 Delvano Boothe            94 Neymour Athl           2:12.97  
 35 Ramon Ramos               95 Unattached             2:13.66  
 36 Gary Faniel               94 Pebblebrook            2:14.03  
 37 Allen Eckles              94 Jackrabbit T           2:14.38  
 38 John Hynes                94 727 Youth TR           2:15.34  
 39 Jason Pryor               94 Florida Elit           2:16.22  
 40 Ayoola Alaniti            95 Metropolis T           2:16.79  
 41 Genuine Kinsey            94 Blazing Knig           2:19.65  
 42 Jaime Santos              94 Sport Newark           2:20.04  
 43 Bruchelaun Womack         95 Georgia Star           2:20.85  
 44 Brandon Cromer            95 Flight400 TC           2:21.77  
 45 Terry Hill                95 Virginia Pro           2:22.09  
 46 Michael Rivera            94 Sport Newark           2:26.23  
 47 Jeve Heath                94 Hydel United           2:26.83  
 48 Myles Payne               95 Apollo TC In           2:27.81  
 49 Joel Johnson              94 Georgia Star           2:31.05  
 50 Braxton Wimbush           95 Dare2 Dream            2:33.14  
 51 Marcus Clark              95 All Heart TC           2:41.86  
 
Event 72  Men 800 Meter Run Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 1:50.65  7/17/2011   Anthiono Mascall, Metropolis T            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Donnie Lee                95 Speed City T           1:51.79  
  2 Nathaniel Gordon III      95 Sparkle City           1:53.08  
  3 Luis Rodriguez            94 Bayamon Club           1:55.67  
  4 Devon Marrow              94 Tri-City Jet           1:56.11  
  5 Demarius Williams         94 White Lighte           1:56.70  
  6 Timothy Holmes            95 Lightning Bo           1:57.59  
  7 Dontavius Wright          94 Impact Athle           1:58.40  
  8 Matt Harbour              95 Lightning Ru           1:59.07  
  9 Joseph Loyack             94 Central Flor           1:59.52  
 10 Rahiim Aponte             95 Impact Athle           1:59.57  
 11 Andre Brown               94 Marrero Troj           2:00.84  
 12 Erick BrownII             95 Marlboro Tra           2:08.35  
 
Event 73  Girls 1500 Meter Run Sub-Bantam 9 years
================================================================
   Club Natl: # 5:06.95  7/3/2008    Daesha Rogers, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sherrise Peterson         03 Delco Stalli           5:17.74  
  2 Auhmya Wilder             03 Unattached             5:43.24  
  3 Ariana Wright             03 Marlboro Tra           5:48.14  
  4 Sadie Burst               03 New Orleans            5:54.68  
  5 Sunniah Capers            03 Metro-Dade T           5:57.03  
  6 Saniah Caldwell           03 Boys Girls T           5:58.58  
  7 Breanna Becerra           03 Southeast Lo           6:05.01  
  8 Aaliyah Ferrell           03 Dare2 Dream            6:09.74  
  9 Gabrielle Roach           03 East End Tra           6:38.24  
 10 Dominique Keyes           03 Metropolis T           6:53.93  
 
Event 74  Boys 1500 Meter Run Sub-Bantam 9 years
================================================================
   Club Natl: # 5:05.60  7/9/2009    Jude Burst, New Orleans                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 William Goolsby           03 Greenville J           5:13.56  
  2 Terez Davis-Giles         03 Mark Trail F           5:17.25  
  3 Keelan Morrissette        03 Gainesville            5:26.56  
  4 Marcus Phifer             03 Athletic Xpr           5:34.58  
  5 Peter Crapsey Jr          03 Haverhill El           5:35.39  
  6 Malik Mixon               03 Saca Youth T           5:38.99  
  7 Jabez Hill                03 Ohio Heat TC           5:46.08  
  8 Jacari Redwine            03 East End Tra           5:49.55  
  9 Wyatt Sullivan            03 Jackrabbit T           5:54.46  
 10 Mitchell Long             03 Living Water           5:55.38  
 11 Antavius Williams         03 All Heart TC           6:00.68  
 12 Bobby Dennis              03 Olympia TC             6:07.79  
 13 Isaiah Foster             03 Jackrabbit T           6:10.14  
 14 Dyson Coley               03 Marlboro Tra           6:39.97  
 15 Brock Robinson            03 Unattached             6:42.39  
 
Event 75  Girls 1500 Meter Run Bantam 10 years
================================================================
   Club Natl: # 5:03.71  7/9/2009    Daesha Rogers, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jinah Mickens-Malik       02 Metro-Dade T           5:27.30  
  2 Tymia Avery               02 Delco Stalli           5:36.55  
  3 Ebony Murphy              02 Houston Syne           5:40.62  
  4 Rhyan Moody               02 Delco Stalli           5:44.27  
  5 Mckenzie Smith            02 Jackrabbit T           5:46.88  
  6 Izashly Berrios           02 Puerto Rico            5:48.25  
  7 Janiela Colon             02 Puerto Rico            5:49.80  
  8 Ajawnee Frazier           02 Gazelle TC             5:51.89  
  9 Morgan Williams           02 Jaguar TC              5:57.61  
 10 Audrey Mcanally           02 Central Flor           6:03.05  
 11 Layla Ingalls             02 Police Athle           6:03.57  
 12 Skyelar Montgomery        02 Fort Belvoir           6:13.25  
 13 Solenne Montgomery        02 Fort Belvoir           6:16.46  
 14 Aleisha Ford              02 The Wings TC           6:17.29  
 15 Asia Caraballo            02 VA Beach Fla           6:19.71  
 16 Savanna Corns             02 D1 Prep Acad           6:23.87  
 17 Yelianis Reyes            02 Puerto Rico            6:23.95  
 18 Alaja Massey              02 Boys Girls T           6:39.81  
 
Event 76  Boys 1500 Meter Run Bantam 10 years
================================================================
   Club Natl: # 4:58.28  7/16/2010   Jude Burst, New Orleans                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Willie Hinton IV          02 Fia Ambassad           5:02.53  
  2 Evan Jackson              02 Eagles Landi           5:10.94  
  3 Kayamo Galloway           02 United Speed           5:11.58  
  4 Ryan Day                  02 Living Water           5:22.48  
  5 Jaden Rollins             02 Living Water           5:27.44  
  6 Noel Ellis                02 Eca TC                 5:28.50  
  7 Daniel Tressler III       02 Central Flor           5:30.66  
  8 Damarcus Sharps           02 Living Water           5:32.43  
  9 Elijah Gray               02 Premier Athl           5:33.56  
 10 Tyshawn Roscoe            02 Boys Girls T           5:35.69  
 11 Jarod Baker               02 Star Athleti           6:06.65  
 12 Maleke Arrington          02 Manatee Must           6:18.01  
 
Event 77  Girls 1500 Meter Run Sub-Midget 11 years
================================================================
   Club Natl: # 4:49.55  7/16/2010   Daesha Rogers, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tenae' Grigsby            01 Cougar TC              5:04.19  
  2 Nicole Payne              01 Alabama Stri           5:09.24  
  3 Sarah Flynn               01 Cyo NY                 5:13.01  
  4 Simone Johnson            01 First Light            5:18.47  
  5 Cadi Rowe                 01 Break Away T           5:20.23  
  6 Carolin Vazquez           01 Puerto Rico            5:22.13  
  7 Sanaiya Watts             01 Delco Stalli           5:22.50  
  8 Valencia Powell           01 Unattached             5:24.24  
  9 Gizette Perez             01 Sport Newark           5:31.55  
 10 Rachel Seely              01 Alabama TC             5:33.03  
 11 Acacia Burnett            01 Carment Kiar           5:33.36  
 12 Raelynne Miller           01 Unattached             5:35.66  
 13 Daija White               01 All Heart TC           5:35.83  
 14 Giovanna Tolbert          01 Zodiacs Trac           5:37.09  
 15 Jordan Sullivan           01 Jackrabbit T           5:47.91  
 16 Marangely Rivera          01 Puerto Rico            5:53.35  
 17 Carsyn Lassiter           01 VA Beach Fla           5:55.42  
 18 Elise Wilks               01 VA Beach Fla           5:59.42  
 19 Sarah Spear               01 VA Beach Fla           6:02.62  
 20 Kimberly Gonzalez         01 Puerto Rico            6:18.76  
 21 Loren Bates               01 Trailblazers           6:24.61  
 22 Taylor Tookes             01 Cougar TC              6:29.26  
 23 Jennifer Henriques        01 Sport Newark           6:40.72  
 24 Jordyn Fontenot           01 Louisiana El           7:00.61  
 25 Faith Watson              01 VA Beach Fla           7:23.82  
 
Event 78  Boys 1500 Meter Run Sub-Midget 11 years
================================================================
   Club Natl: # 4:41.10  7/15/2011   Terry Simuel, Ohio Heat TC                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lucas Bourgoyne           01 Houston Chri           4:48.31  
  2 Darrell Tripline Jr.      01 Mallery Chal           4:57.16  
  3 Peter Baldwin             01 Living Water           4:57.72  
  4 Travis Joseph             01 Neymour Athl           4:58.52  
  5 Devin Smith               01 VA Beach Fla           5:06.24  
  6 Noah Flynn                01 Alabama TC             5:06.36  
  7 Khali Madison             01 Southside Pi           5:06.61  
  8 Mamush Galloway           01 United Speed           5:06.84  
  9 Max Schusterman           01 Xtreme Veloc           5:10.19  
 10 Malik Marsh               01 Christian Cr           5:19.58  
 11 Anthony Billops           01 Delco Stalli           5:20.76  
 12 Antaures Jackson II       01 Eagles Landi           5:25.09  
 13 Jayden Hill               01 Ohio Heat TC           5:25.26  
 14 Shamsud-Din Jaiteh        01 Saca Youth T           5:26.67  
 15 John Montes               01 Bayamon Club           5:27.21  
 16 Tristan Armstrong         01 Track Expres           5:27.29  
 17 Cameron Rockmore          01 Road Runner            5:30.66  
 18 Juan Moreu                01 Puerto Rico            5:31.50  
 19 Akel Swinton              01 East End Tra           5:32.50  
 20 Antwon Ferrell            01 Dare2 Dream            5:36.34  
 21 Ilyas Balakisheyva        01 Speed City A           5:37.58  
 22 Johnathan Washington      01 Speed City A           5:41.34  
 23 Sebastian Henao           01 Miami Milers           5:48.13  
 24 Kelvin Guadalupe          01 Puerto Rico            5:49.15  
 25 Anthony Shaffer           01 Louisiana El           6:03.64  
 26 Nehemiah RiversIII        01 Trailblazers           6:07.14  
 27 Deonte Stampley           01 Louisiana El           6:07.34  
 28 Angel Carrillo            01 Puerto Rico            6:10.70  
 29 Reginald Horton           01 Florida Elit           7:38.04  
 
Event 79  Girls 1500 Meter Run Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: # 4:44.28  7/15/2011   Daesha Rogers, Metro-Dade                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kennedy Simon             00 Gazelle TC             4:59.82  
  2 Kirsten Eason             00 Gazelle TC             5:08.26  
  3 Alexia Phifer             00 Athletic Xpr           5:09.78  
  4 Kiera Stevens             00 Delco Stalli           5:16.66  
  5 Kendall Kirkland          00 Running Forc           5:16.78  
  6 Kamillah Monroque         00 Rockets AC             5:23.12  
  7 Paola Zayas               00 Puerto Rico            5:24.03  
  8 Kenneicke Ellis           00 Florida Elit           5:27.05  
  9 Ceoni Bennett             00 Delco Stalli           5:27.45  
 10 Nicolle Soto              00 Winslow Elit           5:28.51  
 11 Rachel Deorbeta           00 Puerto Rico            5:30.60  
 12 Rafaella Gibbons          00 Unattached             5:32.15  
 13 Edmalie Cruz              00 Puerto Rico            5:36.45  
 14 Nayla Burts               00 Miami Garden           5:43.17  
 15 Caroline Cherry           00 Williamson Y           5:46.88  
 16 Molly Bias                00 St Johns Str           5:48.14  
 17 Tanya Estrada             00 Puerto Rico            5:52.75  
 18 Sierra Bolen              00 Mallery Chal           5:53.49  
 19 Precious Swinton          00 East End Tra           6:03.54  
 20 Paola Pastrana            00 Puerto Rico            6:05.36  
 21 Ashlyn Mumme              00 Jackrabbit T           6:05.62  
 22 Annie Lineberger          00 Gazelle TC             6:08.52  
 23 Toni Smith                00 Churchland T           6:22.09  
 24 Samantha Branco           00 Sport Newark           6:26.87  
 25 Cailyn Salickram          00 Break Away T           6:28.56  
 26 Eden Holland              00 National Tra           7:02.65  
 
Event 80  Boys 1500 Meter Run Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: # 4:32.54  2003        Connor Revord, UNATTACHED                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Terry Simuel              00 Ohio Heat TC           4:36.22  
  2 Jude Burst                00 New Orleans            4:38.74  
  3 Jamir Ferguson            00 Miami Garden           4:51.01  
  4 Clint Gault               00 Technique TC           4:51.04  
  5 Zachary Barthel           00 Southern Ath           5:03.22  
  6 Paul Stafford             00 Polk County            5:05.48  
  7 Isaiah Harmon             00 Above Xpecta           5:06.01  
  8 Devin Boyle               00 Central Flor           5:07.14  
  9 Kenneth Bullard           00 Star Track T           5:08.33  
 10 Shiloh Seymour            00 Miami Garden           5:17.24  
 11 Dante Lavigne             00 Polk County            5:18.30  
 12 Giancarlo Rodriguez       00 Unattached             5:28.31  
 13 Zavier Ward               00 The Heat TC            5:33.51  
 14 Allen Elliott             00 City Of Laud           5:33.95  
 15 Calvin Taliaferro         00 727 Youth TR           5:34.01  
 16 Jesai Williams            00 Metro Eagles           5:34.38  
 17 Cameron Morris            00 Star Track T           5:39.23  
 18 Mario Rama                00 Jackrabbit T           5:40.72  
 19 Korey Shivey              00 Alabama TC             5:42.03  
 20 Mark Murray               00 Cyo NY                 5:42.58  
 21 Kolten Kossler            00 Central Flor           5:51.22  
 22 Tyler Crooks              00 Heart Of Ill           5:58.60  
 23 Aneuris Reyes             00 Puerto Rico            6:19.32  
 24 Lance Jackson             00 Fastlane               6:25.03  
 
Event 81  Girls 1500 Meter Run Sub-Youth 13 years
================================================================
   Club Natl: # 4:42.93  7/13/2012   Daesha Rogers, Metro-Dade T               
   Club Natl: # 4:42.93  7/13/2012   Daesha Rogers, Metro-Dade T               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Daesha Rogers             99 Metro-Dade T           4:42.93# 
  2 Shaleiya Lee              99 Speed City A           5:06.46  
  3 Mackenzie Ellison         99 Track Phi Tr           5:07.35  
  4 Sydney Watson             99 Marlboro Tra           5:12.84  
  5 Aliyah Carswell           99 Houston Syne           5:22.78  
  6 Zoe Lape                  99 513 Elite              5:26.82  
  7 Alana Wright              99 Marlboro Tra           5:32.36  
  8 Nichole Slocumb           99 Cougar TC              5:37.22  
  9 Juliana Hardy             99 The Fast Fur           5:37.90  
 10 Melanie Ayala             99 Bayamon Club           5:40.64  
 11 Liliana Tavares           99 Sport Newark           5:42.73  
 12 Camille Skeffers          99 Boys Girls T           5:43.40  
 13 Aliya Perry               99 Jaguar TC              5:43.47  
 14 Brooke Santiesteban       99 Unattached             5:47.61  
 15 Janay Shuler              99 Trailblazers           5:51.79  
 16 Nailah Abernathy          99 727 Youth TR           5:55.23  
 17 Marie Schmitz             99 Gazelle TC             5:57.23  
 18 Timia Walton              99 Southfield M           6:00.92  
 19 Sabrina Cardona           99 Bayamon Club           6:15.55  
 20 Ines Ferreira             99 Sport Newark           6:25.32  
 21 Ashley Fleurjuste         99 Jackrabbit T           6:30.65  
 22 Kamryn Alexander          99 Carment Kiar           6:31.29  
 23 Niara Smith               99 Jaguar TC              6:31.95  
 24 Samantha Burns            99 Alabama TC             7:47.12  
 
Event 82  Boys 1500 Meter Run Sub-Youth 13 years
================================================================
   Club Natl: # 4:30.31  7/15/2011   Eric Coston, Southeast Lo                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anthony Clement           99 Delco Stalli           4:33.26   4:33.251
  2 Kamil Jihad               99 Delco Stalli           4:33.26   4:33.259
  3 Alexander Boucher         99 Central Flor           4:37.58  
  4 Colby Clark               99 Impact Athle           4:39.58  
  5 George Weems              99 Mallery Chal           4:42.38  
  6 Jaylen Rodriques          99 Central Flor           4:44.24  
  7 Orlando Pena              99 Polk County            4:44.24  
  8 Andrew Chambliss          99 Georgia Favo           4:54.89  
  9 Quadir Barnes             99 Delco Stalli           4:58.50  
 10 Hasani Knight             99 VA Beach Fla           5:02.74  
 11 Jalen Jackson             99 Apollo TC In           5:06.33  
 12 Brock Isom                99 Speed City T           5:06.79  
 13 Ryan Miller               99 Virginia Pro           5:09.20  
 14 Marvin Gatlin             99 Florida Elit           5:14.75  
 15 Blake Wright              99 Runnin On Fa           5:27.74  
 16 Juan Tavarez              99 Unattached             5:29.40  
 17 Cameo Wilkerson           99 Boys Girls T           5:36.67  
 18 Brandon Hines             99 Full Speed A           5:43.91  
 19 Tyreke Thoebald           99 Metropolis T           5:46.38  
 20 Sher-Mar Gomes            99 Trojans TC             5:46.46  
 21 Christopher Washington    99 Police Athle           5:58.97  
 22 Dawson Goldman            99 St Johns Str           5:59.01  
 23 Brady Mitchell            99 Southern Ath           6:00.37  
 
Event 83  Girls 1500 Meter Run Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 4:33.95  7/6/2006    Cory Mcgee, Southeast Louisiana Road      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gabrielle Jennings        98 Southeast Lo           4:55.22  
  2 Marielle Lewis            98 Gazelle TC             4:57.42  
  3 Antwonette Thomas         98 Track Phi Tr           4:59.27  
  4 Betty Jackson             98 Eagles Landi           5:15.98  
  5 Larica Solomon            98 Running Forc           5:16.03  
  6 Ashlie Johnson            98 Georgia Favo           5:17.13  
  7 Jessica Torres            98 Bayamon Club           5:20.35  
  8 Destiny Williams          98 Southeast Lo           5:20.43  
  9 Idalys Ortiz              98 Puerto Rico            5:22.44  
 10 Andrea Torres             98 Puerto Rico            5:26.16  
 11 Raisa Sanchez             98 Puerto Rico            5:26.79  
 12 Charmaine DeOrbeta        98 Puerto Rico            5:27.68  
 13 Anna Flynn                98 Cyo NY                 5:27.81  
 14 Maria Carberry            98 Lightning Ru           5:28.14  
 15 Sarah Holt                98 Titans TC In           5:34.74  
 16 Yelitza Tavarez           98 Unattached             5:35.02  
 17 Dalia Oliveras            98 Puerto Rico            5:42.48  
 18 Neelyam Lugo              98 Puerto Rico            5:43.17  
 19 Anevay Manstra            98 Metro Eagles           5:55.10  
 20 Shandru Gordon            98 Split Second           6:20.37  
 21 Zulimar Rosa              98 Puerto Rico            6:24.01  
 22 Christina Henriques       98 Sport Newark           6:50.18  
 23 Jacqueline Eckles         98 Jackrabbit T           7:14.84  
 
Event 84  Boys 1500 Meter Run Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 4:15.78  2005        Connor Revord, RUNNING PRIDE              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eric Coston               98 Southeast Lo           4:19.89  
  2 Courtlen Burke            98 Dare2 Dream            4:29.45  
  3 Ramiro Sanchez            98 Puerto Rico            4:32.39  
  4 Eric Sanchez              98 Unattached             4:33.00  
  5 Tony Pendleton            98 East End Tra           4:36.52  
  6 Luke Peterson             98 Running Sole           4:37.34  
  7 Kenner Cruz               98 Puerto Rico            4:37.79  
  8 Marquise Mcgee            98 Tricity Rela           4:38.56  
  9 Braxton Lindley           98 Gazelle TC             4:39.97  
 10 Jacob Bias                98 St Johns Str           4:41.74  
 11 Kevin Nogueras            98 Puerto Rico            4:49.72  
 12 Anthony Wilson            98 Apollo TC In           4:52.40  
 13 Paul White                98 Dare2 Dream            4:56.71  
 14 Louis Andrews             98 Churchland T           5:10.45  
 15 Sheneir Johnson           98 East End Tra           5:12.24  
 16 Javontae Moore            98 Neymour Athl           5:12.36  
 17 Shareez Hamm              98 Road Runner            5:17.54  
 18 Justin Williams           98 Vision Elite           5:20.50  
 19 Jase Bell                 98 Alabama TC             5:23.94  
 20 Alex Kimble               98 Fort Belvoir           5:24.81  
 -- Tucker Mcfadden           98 National Tra               DNF  
 
Event 85  Girls 1500 Meter Run Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 4:38.58  7/3/2008    Malia Cali, Southeast Louisiana Road      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kayla Wright              97 Marlboro Tra           5:02.95  
  2 Shiree Hinds              97 Miami Garden           5:06.85  
  3 Jessica Brinson           97 Epitome                5:17.63  
  4 Gajah-Dee Codlin          97 Metropolis T           5:18.41  
  5 Jeanee Romero             96 New Orleans            5:21.85  
  6 Lacey Duvall              96 Kindersport            5:22.57  
  7 Ashanti Jackson           96 Hampton City           5:25.78  
  8 Joy Cummings              97 All Heart TC           5:26.12  
  9 Jumary Cruz               96 Puerto Rico            5:35.15  
 10 Erica Lersch              97 North Pinell           5:36.76  
 11 Shawntel Coley            96 Prime Time Y           5:37.12  
 12 Alexus Harris             97 Greenville J           5:42.05  
 13 Jessica Lavancher         96 Break Away T           5:44.98  
 14 Dejambra Smith            97 Carment Kiar           5:46.90  
 15 Paola Ramos               97 Puerto Rico            5:51.77  
 16 Virginia Ramirez          97 Miami Milers           5:55.01  
 17 Tanairi Cruz              97 Puerto Rico            6:01.10  
 18 Paola Malave              96 Puerto Rico            6:01.63  
 19 Arianna Guardalabene      97 Southeast Lo           6:11.60  
 20 Hope Watson               97 VA Beach Fla           6:17.72  
 21 Greer Huss                97 Freedom Expr           6:29.44  
 22 Riley Holbert             97 Marlboro Tra           6:29.58  
 23 Justice Johnson           97 Georgia Star           6:30.27  
 24 Dondra Robinson           96 Christian Cr           6:30.64  
 25 Alexandra Ferreira        96 Sport Newark           6:45.42  
 26 D'Angella Wilson          96 Roadrunners            6:48.07  
 27 Angelic Power             97 Boynton Beac           6:58.91  
 
Event 86  Boys 1500 Meter Run Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 4:06.52  7/16/2010   William Brown, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brandon Bejarano          96 Pheat                  4:17.55  
  2 Max Robinson              97 Central Flor           4:19.89  
  3 Deion Hardy               96 Texas Greyho           4:22.43  
  4 Paul Mccloud II           96 Titans TC In           4:23.39  
  5 Sergio Santiago           96 Puerto Rico            4:24.94  
  6 Clifton Casurra           96 Impact Athle           4:25.67  
  7 Johnny Rodriguez          96 Texas Greyho           4:28.13  
  8 Stephen Payne             97 Alabama Stri           4:28.93  
  9 Santiago Ryce             96 Puerto Rico            4:29.61  
 10 Jan Castellanos           97 Puerto Rico            4:31.37  
 11 Kobie Lain                97 Unattached             4:33.47  
 12 Cedric Roberts            97 Track Phi Tr           4:33.69  
 13 Anthony Keeling           96 Track Phi Tr           4:37.82  
 14 Jermain Baptiste          96 Carment Kiar           4:39.26  
 15 Donovan Taylor            96 Dare2 Dream            4:42.23  
 16 Jonathan Governor         97 Christian Cr           4:42.84  
 17 Andrew Loyack             96 Central Flor           4:42.89  
 18 Zachary Bias              96 St Johns Str           4:43.53  
 19 Steven Randall            96 Blazin Raven           4:44.28  
 20 Shad Mcgrew               97 Unattached             4:48.08  
 21 Matthew Feehan            96 Southern Ath           4:50.40  
 22 Merrill Murphy            97 Virginia Pro           4:54.61  
 23 Eric Walker               96 Metropolis T           4:55.40  
 24 Angel Gutierrez           97 Apollo TC In           4:56.90  
 25 Esdras Charles            96 Metropolis T           5:00.54  
 26 Ryan Adams                97 Track Xplosi           5:01.37  
 27 Sheridan Foster           97 Freedom Expr           5:04.67  
 28 David Hernandes           96 Metropolis T           5:09.29  
 29 Austin Speight            97 Velocity Str           5:13.27  
 30 Parker Shortell           97 National Tra           5:16.14  
 31 James Darville            96 Roadrunners            5:19.71  
 32 Yadiel Santiago           96 Puerto Rico            5:37.40  
 33 Eriveto Roman             97 C-Fields AC            6:44.09  
 
Event 87  Women 1500 Meter Run Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 4:34.31  7/6/2006    Brittany Sheffey, Metropolis T            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Caroline Pauls            94 Finesse                5:00.08  
  2 Tatiyana Caffey           95 Track Phi Tr           5:03.74  
  3 Shannon Millikin          94 Apollo TC In           5:03.80  
  4 Lauren Pray               95 Gazelle TC             5:07.62  
  5 Leigha Long               95 Track Phi Tr           5:14.13  
  6 Rachel Cazares            95 Florida Elit           5:15.47  
  7 Samantha Kiblinger        95 Gazelle TC             5:23.81  
  8 Brittany Geriso           94 Prime Time Y           5:24.67  
  9 Jade Grier                95 Georgia Favo           5:40.67  
 10 Natasha Cartagena         95 Puerto Rico            5:42.52  
 11 Chelsea Johnson           95 E-1 TC                 5:43.80  
 12 Michelle Harter           95 Freedom Expr           5:44.96  
 13 Markia Bartley            94 Young Achiev           5:51.31  
 14 Diamond Hosch             94 New Hope Str           6:01.97  
 15 Sydney Koehler            95 Break Away T           6:52.81  
 
Event 88  Men 1500 Meter Run Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 4:00.19  7/13/2012   Sidgie Greene, Metropolis T               
   Club Natl: # 4:00.19  7/13/2012   Sidgie Greene, Metropolis T               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sidgie Greene             94 Metropolis T           4:00.19# 
  2 Donnie Lee                95 Speed City T           4:00.24  
  3 Luis Rodriguez            94 Bayamon Club           4:02.31  
  4 Nathaniel Gordon III      95 Sparkle City           4:08.56  
  5 Brandon Cromer            95 Flight400 TC           4:09.39  
  6 Jordan Travis             93 Gulf Coast S           4:15.21  
  7 Daniel Gaspar             94 Sport Newark           4:18.13  
  8 Daniel Jackson            94 Runnin Rocke           4:19.47  
  9 Brennen Schmick           95 Freedom Expr           4:21.14  
 10 Peter Mitchell            93 Fia Ambassad           4:21.56  
 11 Nicholas Miller           95 Runnin Rocke           4:22.92  
 12 Erick BrownII             95 Marlboro Tra           4:23.92  
 13 Adalberto Andino          95 Puerto Rico            4:26.79  
 14 Matt Harbour              95 Lightning Ru           4:27.03  
 15 Michael Martins           94 Sport Newark           4:27.22  
 16 Orlando II Frazier        94 Gazelle TC             4:31.05  
 17 Johnny Vega               94 Sport Newark           4:31.24  
 18 William Negron            94 Puerto Rico            4:31.82  
 19 Jophiel Roman             95 Bayamon Club           4:32.21  
 20 Khiry Darby               95 San Antonio            4:35.31  
 21 Alterik Sexton            95 Boys Girls T           4:36.38  
 22 Matt Mcfall               94 Florida Expr           4:36.44  
 23 Oscar Peres               95 Puerto Rico            4:37.17  
 24 Hector Nievez             94 Puerto Rico            4:38.18  
 25 Luis Maymi                93 Puerto Rico            4:41.89  
 26 Joseph Loyack             94 Central Flor           4:42.50  
 27 Terry Hill                95 Virginia Pro           4:42.60  
 28 Byron Paucar              94 Sport Newark           4:44.42  
 29 Delvano Boothe            94 Neymour Athl           4:44.76  
 30 Eric Carr                 95 Fort Belvoir           4:45.04  
 31 Rashad Stokes             94 Southside Pi           4:45.83  
 32 Tucker Jones              95 Unattached             4:47.30  
 33 John Hynes                94 727 Youth TR           4:51.95  
 34 Seve Loudon               94 Its Speed Dy           4:55.35  
 35 Joshua Monell             94 Puerto Rico            4:57.66  
 36 Paul Roberts              94 Freedom Expr           4:57.88  
 37 Jaime Santos              94 Sport Newark           4:58.23  
 38 Ramon Ramos               95 Unattached             4:58.55  
 39 Michael Rivera            94 Sport Newark           5:00.74  
 40 Pedro Morales             94 Puerto Rico            5:04.74  
 41 Joshua Gonzalez           95 Puerto Rico            5:16.04  
 42 Quartures Simmons         94 Phase 1 Trac           5:47.14  
 43 Joel Johnson              94 Georgia Star           6:01.13  
 
Event 89  Girls 3000 Meter Run Sub-Midget 11 years
================================================================
   Club Natl: # 11:03.74  7/3/2007    Rebekah Topham, Unattached               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sarah Flynn               01 Cyo NY                11:11.06  
  2 Tenae' Grigsby            01 Cougar TC             11:16.37  
  3 Gizette Perez             01 Sport Newark          11:22.00  
  4 Carolin Vazquez           01 Puerto Rico           11:30.18  
  5 Sanaiya Watts             01 Delco Stalli          12:06.21  
  6 Jordan Sullivan           01 Jackrabbit T          12:21.71  
  7 Giovanna Tolbert          01 Zodiacs Trac          12:22.02  
  8 Simone Johnson            01 First Light           12:37.52  
  9 Carsyn Lassiter           01 VA Beach Fla          13:22.54  
 10 Sarah Spear               01 VA Beach Fla          13:56.86  
 11 Jennifer Henriques        01 Sport Newark          15:21.97  
 
Event 90  Boys 3000 Meter Run Sub-Midget 11 years
================================================================
   Club Natl: # 10:09.17  7/13/2011   Jude Burst, New Orleans                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lucas Bourgoyne           01 Houston Chri          10:20.92  
  2 Mamush Galloway           01 United Speed          10:49.94  
  3 Noah Flynn                01 Alabama TC            10:54.53  
  4 Max Schusterman           01 Xtreme Veloc          11:07.66  
  5 Devin Smith               01 VA Beach Fla          11:11.05  
  6 Akel Swinton              01 East End Tra          11:30.87  
  7 Malik Marsh               01 Christian Cr          11:44.97  
  8 Juan Moreu                01 Puerto Rico           11:50.77  
  9 Vincent Sabatella         01 1st Coast TC          12:20.64  
 10 Juan Moscoso              01 Central Flor          12:23.88  
 11 Cameron May               01 1st Coast TC          13:13.44  
 12 Sebastian Henao           01 Miami Milers          13:28.66  
 -- Cameron Rockmore          01 Road Runner                DNF  
 
Event 91  Girls 3000 Meter Run Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: # 10:51.02  7/14/2010   Madison Boreman, Unattached              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kamillah Monroque         00 Rockets AC            11:41.91  
  2 Alexia Phifer             00 Athletic Xpr          11:44.54  
  3 Nicolle Soto              00 Winslow Elit          11:55.53  
  4 Rafaella Gibbons          00 Unattached            11:55.88  
  5 Edmalie Cruz              00 Puerto Rico           12:07.40  
  6 Caroline Cherry           00 Williamson Y          12:13.33  
  7 Rachel Deorbeta           00 Puerto Rico           12:26.08  
  8 Tanya Estrada             00 Puerto Rico           12:49.61  
  9 Paola Pastrana            00 Puerto Rico           12:56.10  
 10 Ashlyn Mumme              00 Jackrabbit T          13:22.66  
 11 Samantha Branco           00 Sport Newark          14:09.43  
 12 Annie Lineberger          00 Gazelle TC            14:37.79  
 13 Molly Bias                00 St Johns Str          15:11.64  
 14 Cailyn Salickram          00 Break Away T          16:02.18  
 
Event 92  Boys 3000 Meter Run Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: # 9:52.31  7/14/2010   Brandon Marquez, Unattached               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jude Burst                00 New Orleans           10:02.46  
  2 Clint Gault               00 Technique TC          10:26.87  
  3 Jamir Ferguson            00 Miami Garden          10:33.57  
  4 Syon Lewis                00 Miami Garden          10:41.27  
  5 Zachary Barthel           00 Southern Ath          11:10.56  
  6 Isaiah Harmon             00 Above Xpecta          11:13.35  
  7 Kenneth Bullard           00 Star Track T          11:23.17  
  8 Devin Boyle               00 Central Flor          11:29.60  
  9 Jesai Williams            00 Metro Eagles          11:29.84  
 10 Jaedon Murphy             00 Houston Syne          11:30.93  
 11 Calvin Taliaferro         00 727 Youth TR          11:54.98  
 12 Allen Elliott             00 City Of Laud          12:26.39  
 13 Kolten Kossler            00 Central Flor          12:42.62  
 
Event 93  Girls 3000 Meter Run Sub-Youth 13 years
================================================================
   Club Natl: # 10:29.15  7/13/2011   Gabrielle Jennings, Southeast Lo         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shannon Greenwood         99 Unattached            11:19.92  
  2 Nichole Slocumb           99 Cougar TC             11:48.94  
  3 Alana Wright              99 Marlboro Tra          12:01.48  
  4 Brooke Santiesteban       99 Unattached            12:03.83  
  5 Camille Skeffers          99 Boys Girls T          12:19.60  
  6 Liliana Tavares           99 Sport Newark          12:32.41  
  7 Ines Ferreira             99 Sport Newark          12:46.47  
  8 Nailah Abernathy          99 727 Youth TR          13:47.35  
  9 Marie Schmitz             99 Gazelle TC            14:06.60  
 10 Kiele Hensel              99 TitansTC              14:06.63  
 -- Sassett Knowles           99 Neymour Athl               DNF  
 
Event 94  Boys 3000 Meter Run Sub-Youth 13 years
================================================================
   Club Natl: # 9:46.44  7/13/2011   Brandon Marquez, Unattached               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kamil Jihad               99 Delco Stalli          10:00.51  
  2 Anthony Clement           99 Delco Stalli          10:05.48  
  3 Alexander Boucher         99 Central Flor          10:30.42  
  4 Ryan Miller               99 Virginia Pro          11:26.41  
  5 Juan Tavarez              99 Unattached            11:38.75  
  6 Frederic Ghonda           99 Miami Milers          11:42.59  
  7 Cameo Wilkerson           99 Boys Girls T          12:13.23  
  8 Brady Mitchell            99 Southern Ath          12:21.79  
  9 Logan Thibodeaux          99 Louisiana Tr          12:23.74  
 -- Christopher Washington    99 Police Athle               DNF  
 
Event 95  Girls 3000 Meter Run Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 10:40.15  7/14/2010   Rebekah Topham, Unattached               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gabrielle Jennings        98 Southeast Lo          11:03.19  
  2 Idalys Ortiz              98 Puerto Rico           11:38.48  
  3 Maridalys Ortiz           98 Puerto Rico           11:43.77  
  4 Maria Carberry            98 Lightning Ru          11:48.23  
  5 Anna Flynn                98 Cyo NY                11:49.07  
  6 Jessica Torres            98 Bayamon Club          11:52.01  
  7 Ashlie Johnson            98 Georgia Favo          11:56.92  
  8 Raisa Sanchez             98 Puerto Rico           12:03.60  
  9 Dalia Oliveras            98 Puerto Rico           12:22.69  
 10 Gabriela Melendez         98 Puerto Rico           12:29.44  
 11 Christina Henriques       98 Sport Newark          15:38.83  
 
Event 96  Boys 3000 Meter Run Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 9:14.52  7/1/2008    Tate Schienbein, Unattached               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eric Coston               98 Southeast Lo           9:19.31  
  2 Victor Ortiz              98 Puerto Rico            9:38.42  
  3 Ramiro Sanchez            98 Puerto Rico            9:50.34  
  4 Kenner Cruz               98 Puerto Rico            9:53.29  
  5 Luke Peterson             98 Running Sole          10:06.98  
  6 Kevin Nogueras            98 Puerto Rico           10:11.35  
  7 Marquise Mcgee            98 Tricity Rela          10:14.70  
  8 Eric Sanchez              98 Unattached            10:16.63  
  9 Jacob Bias                98 St Johns Str          10:54.17  
 10 Josiah Ramsawh            98 VA Beach Fla          11:23.48  
 11 Shareez Hamm              98 Road Runner           11:37.75  
 12 Louis Andrews             98 Churchland T          12:00.02  
 13 Jase Bell                 98 Alabama TC            12:28.40  
 
Event 97  Girls 3000 Meter Run Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 10:03.90  7/1/2008    Malia Cali, Southeast Louisiana Road     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kayla Wright              97 Marlboro Tra          11:33.56  
  2 Jumary Cruz               96 Puerto Rico           12:08.27  
  3 Jessica Lavancher         96 Break Away T          12:22.80  
  4 Ieisha Gary               97 Athletic Xpr          13:13.59  
  5 Arianna Guardalabene      97 Southeast Lo          13:18.66  
  6 Virginia Ramirez          97 Miami Milers          13:21.02  
  7 Alexandra Ferreira        96 Sport Newark          15:26.91  
 
Event 98  Boys 3000 Meter Run Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 9:06.38  7/14/2010   William Brown, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Zachary Capello           96 Louisiana Tr           9:24.87  
  2 Joseph Thrailkill         97 Unattached             9:38.60  
  3 Sergio Santiago           96 Puerto Rico            9:42.66  
  4 Max Robinson              97 Central Flor           9:50.89  
  5 Jan Castellanos           97 Puerto Rico            9:58.68  
  6 Shad Mcgrew               97 Unattached            10:02.12  
  7 Santiago Ryce             96 Puerto Rico           10:05.41  
  8 Paul Mccloud II           96 Titans TC In          10:05.68  
  9 Jermain Baptiste          96 Carment Kiar          10:17.21  
 10 Roberto Santana           96 Puerto Rico           10:18.09  
 11 Matthew Feehan            96 Southern Ath          10:24.23  
 12 Jonathan Governor         97 Christian Cr          10:33.93  
 13 Zachary Bias              96 St Johns Str          10:44.45  
 14 Alec Dominguez            96 Unattached            10:54.40  
 15 Geness Kennedy            97 Lakeland Inc          10:57.41  
 16 Jaime Lederl Clavell      97 Metro-Dade T          11:15.05  
 17 Keon Hobbs                97 Georgia Star          11:22.70  
 18 Austin Speight            97 Velocity Str          12:23.52  
 
Event 99  Women 3000 Meter Run Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 10:14.28  7/14/2010   Sarah Rapp, Track Xplosi                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lauren Pray               95 Gazelle TC            11:11.95  
  2 Shannon Millikin          94 Apollo TC In          11:25.50  
  3 Samantha Kiblinger        95 Gazelle TC            11:44.81  
  4 Brittany Geriso           94 Prime Time Y          12:04.59  
  5 Diamond Hosch             94 New Hope Str          13:55.48  
  6 Sydney Koehler            95 Break Away T          14:32.31  
 
Event 100  Men 3000 Meter Run Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 9:05.66  7/11/2012   Brandon Cromer, FLIGHT400 TC              
   Club Natl: # 9:05.66  7/11/2012   Brandon Cromer, FLIGHT400 TC              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brandon Cromer            95 Flight400 TC           9:05.66# 
  2 Peter Mitchell            93 Fia Ambassad           9:31.93  
  3 Daniel Gaspar             94 Sport Newark           9:32.17  
  4 Adalberto Andino          95 Puerto Rico            9:36.12  
  5 Michael Martins           94 Sport Newark           9:43.20  
  6 Oscar Peres               95 Puerto Rico            9:47.44  
  7 Jophiel Roman             95 Bayamon Club           9:49.16  
  8 Alterik Sexton            95 Boys Girls T           9:59.59  
  9 Johnny Vega               94 Sport Newark          10:02.57  
 10 Byron Paucar              94 Sport Newark          10:03.46  
 11 Matt Mcfall               94 Florida Expr          10:07.23  
 12 Michael Rivera            94 Sport Newark          10:08.57  
 13 Lloyd Capello             95 Louisiana Tr          10:11.31  
 14 Tucker Jones              95 Unattached            10:18.30  
 15 Luis Maymi                93 Puerto Rico           10:22.88  
 16 Terry Hill                95 Virginia Pro          11:03.66  
 17 Pedro Morales             94 Puerto Rico           11:08.73  
 18 Rene Cruz                 94 Puerto Rico           11:11.57  
 19 Delvano Boothe            94 Neymour Athl          11:13.02  
 20 Jaime Santos              94 Sport Newark          11:13.82  
 21 Marcus Estruche           95 Puerto Rico           11:21.37  
 22 Joshua Gonzalez           95 Puerto Rico           12:00.40  
 -- Quartures Simmons         94 Phase 1 Trac               DNF  
 
Event 101  Girls 1500 Meter Race Walk Sub-Bantam 9 years
================================================================
   Club Natl: # 9:34.40  2002        Nicole Woelper, EL-PASO DES.              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Breanna Becerra           03 Southeast Lo          10:38.72  
  2 Taylor Bailey             03 Churchland T          11:49.56  
  3 Takkia Lamar              03 Trailblazers          15:20.01  
 
Event 102  Boys 1500 Meter Race Walk Sub-Bantam 9 years
================================================================
   Club Natl: # 9:40.19  7/9/2012    Josiah Quinn, Dare2 Dream                 
   Club Natl: # 9:40.19  7/9/2012    Josiah Quinn, Dare2 Dream                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Josiah Quinn              03 Dare2 Dream            9:40.19# 
  2 Benjamin Moore            03 Marlboro Tra          10:23.26  
  3 Nicholas Miglarese        03 Phase 1 Trac          10:52.33  
  4 Dyson Coley               03 Marlboro Tra          11:18.79  
  5 Ronald White              03 Wings Of An           12:50.33  
  6 Donovan Gill              03 Churchland T          12:53.45  
  7 Edward Johnson            03 Alabama Stri          13:52.03  
 -- Marcus Phifer             03 Athletic Xpr                DQ   bent knee
 
Event 103  Girls 1500 Meter Race Walk Bantam 10 years
================================================================
   Club Natl: # 8:38.67  7/11/2011   Rileigh Powers, Central Flor              
   Club Natl: # 8:38.67  7/11/2011   Rileigh Powers, Central Flor              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Yelianis Reyes            02 Puerto Rico            9:13.04  
  2 Isabella Pawloski         02 Speed City A           9:20.45  
  3 Linise Greene             02 Remington Fl          10:11.24  
  4 Nahsheeda Facey           02 Metropolis T          10:21.58  
  5 Leanna Logan              02 Virginia Pro          10:22.30  
  6 Paris Arthur              02 Virginia Pro          11:39.52  
  7 Ashanti Morrow            02 St Pete Nitr          11:43.37  
  8 Jysiah Wilson             02 Churchland T          11:53.60  
  9 Aajahlaye Baroulette      02 Florida Elit          12:37.64  
 10 Chloe Carnegie            02 Manatee Must          14:13.16  
 
Event 104  Boys 1500 Meter Race Walk Bantam 10 years
================================================================
   Club Natl: # 8:24.22  7/11/2011   Juan Moscoso, Central Flor                
   Club Natl: # 8:24.22  7/11/2011   Juan Moscoso, Central Flor                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Markee Hamilton           02 Above Xpecta           9:56.24  
  2 Jatniel Melendez          02 Puerto Rico           10:45.09  
  3 Brandon Thomas            02 Florida Elit          11:04.42  
 -- Maleke Arrington          02 Manatee Must                DQ   loss of contact
 
Event 105  Girls 1500 Meter Race Walk Sub-Midget 11 years
================================================================
   Club Natl: # 7:41.71  7/9/2012    Kimberly Gonzalez, PUERTO RICO            
   Club Natl: # 7:41.71  7/9/2012    Kimberly Gonzalez, PUERTO RICO            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kimberly Gonzalez         01 Puerto Rico            7:41.71# 
  2 Carolin Vazquez           01 Puerto Rico            8:14.39  
  3 Marangely Rivera          01 Puerto Rico            8:28.91  
  4 Ninoshka Rosa             01 Puerto Rico            9:02.91  
  5 Diamond Sellers           01 Athletic Xpr           9:20.61  
  6 Alexandra Dumas           01 Phase 1 Trac           9:27.07  
  7 Juleika Torres            01 Puerto Rico            9:39.35  
  8 Rayanna Taylor            01 Break Away T          10:05.34  
  9 Faith Watson              01 VA Beach Fla          10:22.21  
 10 Sydney Ware               01 Virginia Pro          10:34.71  
 11 Kendra Williams           01 Virginia Pro          10:56.58  
 12 Sierra Lewis              01 Virginia Pro          11:12.59  
 13 Jaidah Street             01 Police Athle          14:27.22  
 
Event 106  Boys 1500 Meter Race Walk Sub-Midget 11 years
================================================================
   Club Natl: # 7:30.41  7/9/2012    Juan Moreu, PUERTO RICO                   
   Club Natl: # 7:30.41  7/9/2012    Juan Moreu, PUERTO RICO                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Juan Moreu                01 Puerto Rico            7:30.41# 
  2 Juan Moscoso              01 Central Flor           7:37.89  
  3 Ian Gonzalez              01 Puerto Rico            8:20.52  
  4 Kelvin Guadalupe          01 Puerto Rico            8:53.29  
  5 Angel Carrillo            01 Puerto Rico            9:34.15  
  6 Corey Watson              01 Marlboro Tra           9:49.37  
  7 Peyton Smrekar            01 Wings Of An           10:56.38  
  8 Lorenzo Valencia          01 Wings Of An           11:38.42  
  9 Aubrey Eaton              01 Alabama Stri          11:49.26  
 10 Miles Clark               01 Riviera Beac          12:54.41  
 11 Jalan Miller              01 St Johns Str          13:38.75  
 
Event 107  Girls 1500 Meter Race Walk Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: # 7:36.03  7/9/2012    Rachel Deorbeta, PUERTO RICO              
   Club Natl: # 7:36.03  7/9/2012    Rachel Deorbeta, PUERTO RICO              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rachel Deorbeta           00 Puerto Rico            7:36.03# 
  2 Edmalie Cruz              00 Puerto Rico            7:49.07  
  3 Paola Pastrana            00 Puerto Rico            8:12.55  
  4 Tanya Estrada             00 Puerto Rico            8:37.01  
  5 Jenna Terry               00 Central Flor           8:38.93  
  6 Toni Smith                00 Churchland T           9:54.39  
  7 Hadassah Hampton          00 Full Speed A           9:57.68  
  8 Jaila Orozco              00 Carroll Coun          10:10.68  
  9 Chante Wedge              00 Marlboro Tra          10:26.32  
 10 Stephanie Nievez          00 Puerto Rico           11:00.11  
 11 Jidalys Ribot             00 Puerto Rico           11:07.04  
 12 Coralis Rosa              00 Puerto Rico           11:14.67  
 13 Tyra Babbs                00 Carroll Coun          11:40.24  
 
Event 108  Boys 1500 Meter Race Walk Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: # 8:40.19  7/9/2012    Aneuris Reyes, PUERTO RICO                
   Club Natl: # 8:40.19  7/9/2012    Aneuris Reyes, PUERTO RICO                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Aneuris Reyes             00 Puerto Rico            8:40.19# 
  2 Calvin Taliaferro         00 727 Youth TR           9:28.31  
  3 Derick Hardy              00 Churchland T           9:41.15  
  4 Gordon Dacosta Jr         00 Churchland T           9:56.42  
  5 Makhi Swanson             00 Above Xpecta          10:41.64  
  6 Kelly Christopher         00 Wings Of An           11:35.13  
 
Event 109  Girls 3000 Meter Race Walk Sub-Youth 13 years
================================================================
   Club Natl: # 16:27.03  7/10/2012   Yolarisse Torres, PUERTO RICO            
   Club Natl: # 16:27.03  7/10/2012   Yolarisse Torres, PUERTO RICO            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Yolarisse Torres          99 Puerto Rico           16:27.03# 
  2 Danifhka Rosado           99 Puerto Rico           16:27.98  
  3 Sabrina Cardona           99 Bayamon Club          17:30.56  
  4 Naphtali Facey            99 Metropolis T          18:24.41  
  5 Jonaya Mack               99 Vision Elite          19:54.52  
  6 Lauren Thomas             99 New Hope Str          20:20.21  
 
Event 110  Boys 3000 Meter Race Walk Sub-Youth 13 years
================================================================
   Club Natl: # 16:32.52  7/12/2011   Kenner Cruz, Puerto Rico                 
   Club Natl: # 16:32.52  7/12/2011   Kenner Cruz, Puerto Rico                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alex Braden               99 Fastlane              18:40.79  
  2 Ryan Quinn                99 Dare2 Dream           23:21.45  
  3 Xavier Reynolds           99 Vision Elite          23:45.48  
 
Event 111  Girls 3000 Meter Race Walk Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 15:48.98  7/6/2009    Maite Moscso, Altamonte St               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Charmaine DeOrbeta        98 Puerto Rico           16:12.84  
  2 Raisa Sanchez             98 Puerto Rico           16:20.11  
  3 Dalia Oliveras            98 Puerto Rico           16:24.10  
  4 Gabriela Melendez         98 Puerto Rico           17:52.97  
  5 Natalie Baez              98 Puerto Rico           20:02.44  
  6 Ayanna Ashe               98 Break Away T          20:28.58  
  7 Laneigh Jones             98 Vision Elite          20:46.48  
  8 Ta'Kiara Richardson       98 Wings Of An           21:10.30  
  9 Julissa Medina            98 Central Flor          22:05.51  
 10 Ta'Desjah Ralph           98 Wings Of An           23:55.06  
 -- Tanijha Maxwell           98 Remington Fl               DNF  
 
Event 112  Boys 3000 Meter Race Walk Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 15:29.88  7/10/2012   Kenner Cruz, PUERTO RICO                 
   Club Natl: # 15:29.88  7/10/2012   Kenner Cruz, PUERTO RICO                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kenner Cruz               98 Puerto Rico           15:29.88# 
  2 Ramiro Sanchez            98 Puerto Rico           17:14.06  
  3 Zameer McMillian          98 Above Xpecta          20:13.45  
  4 Avery Monroe              98 Marlboro Tra          20:13.91  
  5 Brian Kone                98 Metropolis T          22:09.88  
  6 Mickey Murdock            98 Riviera Beac          29:30.88  
 
Event 113  Girls 3000 Meter Race Walk Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 15:07.75  7/12/2011   Maite Moscoso, Central Flor              
   Club Natl: # 15:07.75  7/12/2011   Maite Moscoso, Central Flor              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jumary Cruz               96 Puerto Rico           17:05.18  
  2 Ana Cruz                  96 Florida Elit          19:04.47  
  3 Suilmarie Rosado          96 Puerto Rico           19:49.16  
  4 Paulanicole Ortiz         96 Puerto Rico           19:50.04  
  5 Kelsey Carney             97 Break Away T          19:55.24  
  6 Brianna Douglas           96 Florida Elit          22:09.60  
  7 Hope Watson               97 VA Beach Fla          22:39.61  
  8 Venessa Morejon           96 Wings Of An           23:25.09  
  9 Tara Boyce                96 Wings Of An           23:29.73  
 10 Aiyanna Sealey            97 Fort Belvoir          25:49.15  
 
Event 114  Boys 3000 Meter Race Walk Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 13:29.09  7/12/2011   Jose Melendez, Puerto Rico               
   Club Natl: # 13:29.09  7/12/2011   Jose Melendez, Puerto Rico               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Yadiel Santiago           96 Puerto Rico           18:15.26  
  2 Raul Cruz                 96 Puerto Rico           18:38.12  
  3 Chris Gaspand             96 Metropolis T          22:28.05  
  4 Kishon Gerson             96 Metropolis T          22:38.05  
 
Event 115  Women 3000 Meter Race Walk Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 14:55.50  7/10/2012   Maite Moscoso, Central Flor              
   Club Natl: # 14:55.50  7/10/2012   Maite Moscoso, Central Flor              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Maite Moscoso             95 Central Flor          14:55.50# 
  2 Celeste Reyes             94 Bayamon Club          17:43.06  
  3 Lilian Santana            94 Puerto Rico           19:17.28  
  4 Patricia Rios             95 Puerto Rico           19:57.96  
  5 Tanaisha Ralph            94 Wings Of An           24:33.30  
 
Event 116  Men 3000 Meter Race Walk Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 13:29.05  7/10/2012   Jose Melendez, PUERTO RICO               
   Club Natl: # 13:29.05  7/10/2012   Jose Melendez, PUERTO RICO               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jose Melendez             95 Puerto Rico           13:29.05# 
  2 Luis Colon                94 Puerto Rico           13:29.08  
  3 Rene Cruz                 94 Puerto Rico           15:21.16  
  4 Marcus Estruche           95 Puerto Rico           15:26.00  
  5 Jose Estruche             94 Puerto Rico           18:32.98  
  6 Joshua Gonzalez           95 Puerto Rico           18:59.95  
  7 Scheaa Gall               94 Marlboro Tra          21:09.98  
  8 Quartures Simmons         94 Phase 1 Trac          22:28.03  
 
Event 117  Girls 2000 Meter Steeplechase Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 7:23.03  7/17/2011   Sahara Fletcher, Titans Tc In             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kayla Wright              97 Marlboro Tra           8:05.73  
  2 Jessica Lavancher         96 Break Away T           8:13.81  
  3 Paulanicole Ortiz         96 Puerto Rico            8:35.72  
  4 Alexis Willis             97 Georgia Favo           8:42.36  
  5 Paola Ramos               97 Puerto Rico            9:10.13  
  6 Virginia Ramirez          97 Miami Milers           9:13.95  
  7 Ana Cruz                  96 Florida Elit           9:24.59  
  8 Moriah Lorge              96 Alabama TC             9:30.83  
  9 Lauren Cochran            97 Unattached             9:39.49  
 10 Ieisha Gary               97 Athletic Xpr           9:42.94  
 11 Brianna Douglas           96 Florida Elit           9:53.55  
 -- Alexandra Ferreira        96 Sport Newark               DNF  
 
Event 118  Women 2000 Meter Steeplechase Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 7:33.22  7/17/2011   Tarese Thompson, Metropolis T             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Amber Johnson             95 Unattached             7:44.35  
  2 Zimmie Greene             95 Metropolis T           8:49.87  
  3 Maggie Lewis              95 Metro Eagles           8:55.87  
  4 Sydney Koehler            95 Break Away T           9:49.62  
  5 Brittany Lupian           95 Break Away T          10:08.11  
 
Event 119  Boys 2000 Meter Steeplechase Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 6:27.80  7/18/2010   Sidgie Greene, Metropolis                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brandon Bejarano          96 Pheat                  6:37.09  
  2 Paul Mccloud II           96 Titans TC In           6:48.69  
  3 Mustafa Bey               96 Metropolis T           6:53.77  
  4 Chris Gaspand             96 Metropolis T           6:55.09  
  5 Santiago Ryce             96 Puerto Rico            6:59.71  
  6 Roberto Santana           96 Puerto Rico            7:08.68  
  7 Kenneth Walker            96 Blazin Raven           7:15.04  
  8 Zachary Bias              96 St Johns Str           7:19.14  
  9 Kishon Gerson             96 Metropolis T           7:22.15  
 10 Esdras Charles            96 Metropolis T           7:43.79  
 11 Brady Becerra             97 Southeast Lo           7:50.81  
 12 Khalil Gary               97 Track Xplosi           7:50.95  
 13 Errol Mizell              96 Epitome                8:06.22  
 14 Merrill Murphy            97 Virginia Pro           8:07.63  
 15 Ryan Adams                97 Track Xplosi           8:15.51  
 16 David Hernandes           96 Metropolis T           8:27.54  
 17 Geness Kennedy            97 Lakeland Inc           8:49.38  
 
Event 120  Men 2000 Meter Steeplechase Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 6:24.72  7/18/2010   Pedro Rosa, Puerto Rico                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sidgie Greene             94 Metropolis T           6:03.83# 
  2 Daniel Gaspar             94 Sport Newark           6:30.24  
  3 Johnny Vega               94 Sport Newark           6:40.22  
  4 Michael Martins           94 Sport Newark           6:43.00  
  5 Rex WillisJr              95 Georgia Favo           6:45.84  
  6 Jophiel Roman             95 Bayamon Club           6:54.93  
  6 Erick BrownII             95 Marlboro Tra           6:54.93  
  8 Ronald Gadson             95 Metropolis T           6:56.94  
  9 Byron Paucar              94 Sport Newark           7:19.42  
 10 Jordan Swate              94 Unattached             7:33.73  
 11 Joshua Monell             94 Puerto Rico            7:42.96  
 12 Seve Loudon               94 Its Speed Dy           7:47.30  
 13 James Pivacco             95 Break Away T           7:50.78  
 14 Terry Hill                95 Virginia Pro           8:08.20  
 15 Quartures Simmons         94 Phase 1 Trac           8:21.21  
 16 Eriq Mitchell             95 Epitome                8:31.46  
 
Event 121  Girls 80 Meter Hurdles Sub-Midget 11 years
========================================================================
   Club Natl: # 12.80  7/16/2011   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jayla Stokes              01 Alpha Omega              14.10Q -1.6  2 
  2 Sonia Smith               01 Marlboro Tra             14.44Q  0.1  1 
  3 Trinity Williams          01 Gazelle TC               14.45q  0.1  1 
  4 Gloria Moore              01 Florida Elit             14.91q  0.1  1 
  5 Janaiah Jackson           01 Above Xpecta             15.13q  0.1  1 
  6 Samyzia Sears             01 Columbus Bla             16.01q  0.1  1 
  7 Evie Marshall             01 U City Xplos             16.20q -1.6  2 
  8 Lauryn Gayles             01 Excelerators             16.23q  0.1  1 
  9 Rileigh Powers            01 Central Flor             16.57   0.1  1 
 10 My'Khiyah Williams        01 Metropolis T             17.69  -1.6  2 
 11 Jasmin Henry              01 Metro Eagles             18.58  -1.6  2 
 12 Mone' Octave              01 New Orleans              18.59  -1.6  2 
 13 Ni'Kaia Cone              01 Running In E             19.08  -1.6  2 
 14 Moneshae Bailey           01 Metro Eagles             22.65  -1.6  2 
 
Event 121  Girls 80 Meter Hurdles Sub-Midget 11 years
=====================================================================
   Club Natl: # 12.80  7/16/2011   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Jayla Stokes              01 Alpha Omega              14.08  -0.5 
  2 Trinity Williams          01 Gazelle TC               14.11  -0.5 
  3 Sonia Smith               01 Marlboro Tra             14.24  -0.5 
  4 Janaiah Jackson           01 Above Xpecta             15.12  -0.5 
  5 Gloria Moore              01 Florida Elit             15.15  -0.5 
  6 Evie Marshall             01 U City Xplos             16.03  -0.5 
  7 Lauryn Gayles             01 Excelerators             16.24  -0.5 
  8 Samyzia Sears             01 Columbus Bla             16.51  -0.5 
 
Event 122  Boys 80 Meter Hurdles Sub-Midget 11 years
========================================================================
   Club Natl: # 12.77  7/17/2011   Derrik Allen, The Heat TC                   
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Matthew Harris            01 Premier Athl             13.03Q -0.5  1 
  2 Kurt Powdar               01 Track 7-5-7              13.08Q  0.2  2 
  3 Jacob Torres              01 New Orleans              13.15q  0.2  2 
  4 Alexander Shields         01 Future Stars             14.55q -0.5  1 
  5 Jessie Parson             01 Living Water             14.61q  0.2  2 
  6 Jyde Manson               01 New Era TC               14.74q -0.5  1 
  7 Nahil Perkins             01 Xtreme Veloc             15.60q  0.2  2 
  8 Jamon Toney               01 New Era TC               15.76q  0.2  2 
  9 Wyland Alleva             01 Lakeland Inc             15.97   0.2  2 
 10 Maurice Kirksey           01 The Tallahas             16.02   0.2  2 
 11 Kam'Ron Thomas            01 Olympia TC               16.64  -0.5  1 
 12 Warren Curry              01 Florida Elit             16.74  -0.5  1 
 13 Corey Watson              01 Marlboro Tra             17.69   0.2  2 
 14 Tyler Faison              01 Full Speed A             17.84  -0.5  1 
 15 Donovan Bernitt           01 727 Youth TR             18.45  -0.5  1 
 
Event 122  Boys 80 Meter Hurdles Sub-Midget 11 years
=====================================================================
   Club Natl: # 12.77  7/17/2011   Derrik Allen, The Heat TC                   
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Jacob Torres              01 New Orleans              13.08  -0.4 
  2 Kurt Powdar               01 Track 7-5-7              13.51  -0.4 
  3 Alexander Shields         01 Future Stars             13.67  -0.4 
  4 Jyde Manson               01 New Era TC               14.50  -0.4 
  5 Jessie Parson             01 Living Water             14.90  -0.4 
  6 Nahil Perkins             01 Xtreme Veloc             15.58  -0.4 
  7 Jamon Toney               01 New Era TC               15.74  -0.4 
  8 Matthew Harris            01 Premier Athl             16.32  -0.4 
 
Event 123  Girls 80 Meter Hurdles Midget 12 years
========================================================================
   Club Natl: # 11.73  7/14/2012   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Tia Jones                 00 The Heat TC            # 11.73Q -0.4  3 
  2 Rayna Whyte               00 Exchange Zon             12.79Q -1.1  2 
  3 Ciara French              00 Jaguar TC                13.43Q -0.6  1 
  4 Akira Rhodes              00 Unattached               13.10q -0.4  3 
  5 Frankie Griffin           00 New Era TC               13.14q -1.1  2 
  6 Tyler Caliste             00 A Desire For             13.44q -0.6  1 
  7 Jada Jones                00 Jackrabbit T             13.87q -0.4  3 
  8 Kamara Swain              00 Lightning Bo             14.29q -0.6  1 
  9 Telina Bunch              00 East End Tra             14.51  -1.1  2 
 10 Skylar Parks              00 East End Tra             14.76  -1.1  2 
 11 Kylan Rice                00 Gazelle TC               14.80  -0.4  3 
 12 Mikenzie Mullins          00 Greer All-St             15.02  -0.4  3 
 13 Jordan Gary               00 Track Xplosi             15.05  -0.4  3 
 14 Desire Brown              00 Hampton City             15.29  -0.6  1 
 15 Aeilani Gilliam           00 East End Tra             15.72  -0.6  1 
 16 Nyile Facey               00 Metropolis T             16.11  -0.6  1 
 17 Briana Lynch              00 VA Beach Fla             16.24  -1.1  2 
 18 Kayla Stewart             00 Cyo NY                   16.34  -1.1  2 
 19 Christina Kabran          00 Excelerators             17.15  -0.4  3 
 20 Alexus Gardner            00 Marlboro Tra             17.23  -1.1  2 
 21 Hadassah Hampton          00 Full Speed A             17.75  -0.6  1 
 22 Jordan Michaels           00 Excelerators             17.95  -0.6  1 
 23 Amaya Kier                00 727 Youth TR             18.14  -1.1  2 
 24 Rickia Stafford           00 First Light              18.64  -0.4  3 
 
Event 123  Girls 80 Meter Hurdles Midget 12 years
=====================================================================
   Club Natl: # 11.73  7/14/2012   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Tia Jones                 00 The Heat TC              11.62# -0.3 
  2 Rayna Whyte               00 Exchange Zon             12.48  -0.3 
  3 Akira Rhodes              00 Unattached               12.88  -0.3 
  4 Frankie Griffin           00 New Era TC               12.97  -0.3 
  5 Tyler Caliste             00 A Desire For             13.23  -0.3 
  6 Jada Jones                00 Jackrabbit T             13.69  -0.3 
  7 Ciara French              00 Jaguar TC                13.82  -0.3 
  8 Kamara Swain              00 Lightning Bo             13.91  -0.3 
 
Event 124  Boys 80 Meter Hurdles Midget 12 years
========================================================================
   Club Natl: # 12.55  7/8/2009    Ryley Neighbors, VA BEACH Flames            
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Trent Kennedy             00 Houston Syne             12.70Q -1.4  1 
  2 Aron Cruickshank          00 Metropolis T             12.83Q -1.1  2 
  3 Eric Edwards              00 Houston Syne             12.87Q +0.0  4 
  4 Ahmad Young               00 Houston Syne             13.20Q -0.3  3 
  5 Timothy Payne             00 Hampton City             12.70q -1.4  1 
  6 Jaden Koger               00 Alpha Omega              12.96q -1.1  2 
  7 Malachi Carter            00 Jackrabbit T             13.27q -0.3  3 
  8 Austin Allen              00 Living Water             13.36q -0.3  3 
  9 Nolan Walker              00 Houston Syne             13.41  -0.3  3 
 10 Zavier Ward               00 The Heat TC              13.45  +0.0  4 
 11 Tayvion Chandler-Land     00 VA Beach Fla             13.45  +0.0  4 
 12 Myles Marshall            00 Cobb Track               13.46  -0.3  3 
 13 Marcus Abrams             00 Living Water             13.53  -1.1  2 
 14 Monte Parker              00 Miami Garden             13.55  -1.4  1 
 15 Ricardo Packer            00 Finesse                  13.92  -1.4  1 
 16 Aaron Hackett             00 Marlboro Tra             13.97  -0.3  3 
 17 Isaac Fields              00 Kingdom Kids             14.16  -1.4  1 
 18 Benjamin Okafor           00 Cougar TC                14.29  -1.1  2 
 19 Lamont Thomas             00 VA Beach Fla             14.31  +0.0  4 
 20 Quavian White             00 Greenville J             14.31  -1.4  1 
 21 Briton Allen              00 Evolution Sp             14.41  -1.1  2 
 22 Caleb Mable               00 Marlboro Tra             14.67  +0.0  4 
 23 Detravius Whitfield       00 Brunswick Bl             14.70  +0.0  4 
 24 Jermaine Byrd             00 Miami Garden             14.81  +0.0  4 
 25 William Cuthbertson       00 Cyo NY                   15.46  -1.1  2 
 26 Terrance Akodu            00 St Johns Str             16.45  -1.1  2 
 27 Derrick Campbell          00 Refugio Coun             16.90  +0.0  4 
 28 Lance Jackson             00 Fastlane                 17.27  +0.0  4 
 29 Jaden Dixon               00 St Johns Str             19.27  -0.3  3 
 
Event 124  Boys 80 Meter Hurdles Midget 12 years
=====================================================================
   Club Natl: # 12.55  7/8/2009    Ryley Neighbors, VA BEACH Flames            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Trent Kennedy             00 Houston Syne             12.30# -0.5 
  2 Eric Edwards              00 Houston Syne             12.43# -0.5 
  3 Timothy Payne             00 Hampton City             12.45# -0.5 
  4 Aron Cruickshank          00 Metropolis T             12.65  -0.5 
  5 Austin Allen              00 Living Water             12.67  -0.5 
  6 Jaden Koger               00 Alpha Omega              12.75  -0.5 
  7 Malachi Carter            00 Jackrabbit T             13.05  -0.5 
  8 Ahmad Young               00 Houston Syne             13.19  -0.5 
 
Event 125  Girls 100 Meter Hurdles Sub-Youth 13 years
========================================================================
   Club Natl: # 14.88  7/17/2011   Kenya Dillon, Florida Elit                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 G'Auna Edwards            99 Houston Syne             15.21Q -0.2  3 
  2 Destinee Rocker           99 Mark Trail F             16.34Q -0.2  1 
  3 Anaya Parker              99 VA Beach Fla             16.65Q -1.4  2 
  4 Shaelyn Hines             99 Houston Syne             16.70q -0.2  3 
  5 Brandi McGrady            99 First Light              16.85q -0.2  1 
  6 Destiny Ward              99 Track 7-5-7              16.88q -0.2  1 
  7 Rikianne Patterson        99 New Era TC               17.31q -0.2  1 
  8 Macie Monborne            99 Excelerators             17.42q -0.2  3 
  9 Destinee Thomas           99 Delco Stalli             17.74  -0.2  3 
 10 Camrin Ford               99 Marlboro Tra             18.22  -0.2  3 
 11 Za'Nasia Johnson          99 VA Beach Fla             18.33  -1.4  2 
 12 Kerra Williams            99 Miramar Opti             18.66  -1.4  2 
 13 Trinity Euson             99 Running For              19.00  -0.2  1 
 14 Catherine Seelig          99 Unattached               19.47  -1.4  2 
 15 Giana Gayles              99 Excelerators             19.56  -1.4  2 
 16 Shakaiya Bradford         99 Greer All-St             20.11  -0.2  1 
 17 Takira Williams           99 Miramar Opti             20.26  -0.2  1 
 18 Victoria Williams         99 Unattached               20.45  -0.2  3 
 19 Malise Greene             99 Fort Belvoir             20.45  -0.2  3 
 20 D'Asia James              99 Trailblazers             20.66  -1.4  2 
 
Event 125  Girls 100 Meter Hurdles Sub-Youth 13 years
=====================================================================
   Club Natl: # 14.88  7/17/2011   Kenya Dillon, Florida Elit                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 G'Auna Edwards            99 Houston Syne             15.61  -0.7 
  2 Destinee Rocker           99 Mark Trail F             16.08  -0.7 
  3 Rikianne Patterson        99 New Era TC               16.17  -0.7 
  4 Anaya Parker              99 VA Beach Fla             16.54  -0.7 
  5 Macie Monborne            99 Excelerators             16.95  -0.7 
  6 Destiny Ward              99 Track 7-5-7              17.36  -0.7 
  7 Shaelyn Hines             99 Houston Syne             17.52  -0.7 
  8 Brandi McGrady            99 First Light              18.00  -0.7 
 
Event 126  Boys 100 Meter Hurdles Sub-Youth 13 years
========================================================================
   Club Natl: # 14.22  7/17/2011   Jamal Walton, Miami Garden                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Eric Allen                99 Living Water             15.42Q  0.5  1 
  2 Kollin Smith              99 Marlboro Tra             15.69Q -0.1  2 
  3 Jevonn Mcrae              99 East End Tra             15.73q -0.1  2 
  4 Marion Humphrey           99 Speed City T             15.90q -0.1  2 
  5 Jormain Coleman           99 Marrero Troj             16.43q  0.5  1 
  6 Travis Williams           99 East End Tra             16.67q -0.1  2 
  7 Marcus Holiday            99 Ohio Zoom TC             16.69q  0.5  1 
  8 Skyler Lester             99 First Light              16.99q  0.5  1 
  9 Burnell Pulley Lll        99 Hampton City             17.05  -0.1  2 
 10 Jalon Taylor              99 Kingdom Kids             17.34  -0.1  2 
 11 Cecil Gregg IV            99 Unattached               17.70  -0.1  2 
 12 Branden Ellis             99 Univ Of Chic             18.76   0.5  1 
 13 Dylan Spears              99 Titans TC In             19.03  -0.1  2 
 14 Myshan Pineda             99 Churchland T             19.94  -0.1  2 
 15 Tyrique Davis-Giles       99 Mark Trail F             20.11   0.5  1 
 16 Michael Fox               99 Evolution Sp             20.45   0.5  1 
 -- Tyreke Sapp               99 Unattached                XDNF   0.5  1 
 
Event 126  Boys 100 Meter Hurdles Sub-Youth 13 years
=====================================================================
   Club Natl: # 14.22  7/17/2011   Jamal Walton, Miami Garden                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Eric Allen                99 Living Water             14.55  -1.2 
  2 Kollin Smith              99 Marlboro Tra             15.34  -1.2 
  3 Marion Humphrey           99 Speed City T             15.45  -1.2 
  4 Jevonn Mcrae              99 East End Tra             15.79  -1.2 
  5 Skyler Lester             99 First Light              16.54  -1.2 
  6 Travis Williams           99 East End Tra             16.73  -1.2 
  7 Marcus Holiday            99 Ohio Zoom TC             22.03  -1.2 
 -- Jormain Coleman           99 Marrero Troj                DQ  -1.2  ran around hurdles
 
Event 127  Girls 100 Meter Hurdles Youth 14 years
========================================================================
   Club Natl: # 14.37  7/10/2009   Kendell Williams, The Heat TC               
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jewell Bolden             98 Unattached               14.91Q -0.1  3 
  2 Alexis Pierre-Antoine     98 Illinois Eli             15.14Q -2.1  4 
  3 Kenya Dillon              98 Florida Elit             15.28Q  1.5  2 
  4 Victoria Powell           98 Gazelle TC               15.38Q  0.2  1 
  5 Brittley Humphrey         98 Speed City T             15.00q -0.1  3 
  6 Lauren Epps               98 Mark Trail F             15.49q  0.2  1 
  7 Jordan Fields             98 St Johns Str             15.62q  1.5  2 
  8 Selena Wright             98 Unattached               15.86q -2.1  4 
  9 Isis Welch                98 Metropolis T             16.28   1.5  2 
 10 Marielle Lewis            98 Gazelle TC               16.40  -2.1  4 
 11 Kyla Jimmar               98 Illinois Eli             16.43  -0.1  3 
 12 Whittany Johnbaptiste     98 Miami Scott              17.35   0.2  1 
 13 Lekeshia Brown-Myrick     98 Above Xpecta             17.68   1.5  2 
 14 Amiai Martin              98 Press Park T             17.75   1.5  2 
 15 Ashley Thomas             98 Road Runner              18.01   0.2  1 
 16 Jacquazja Council         98 Suffolk Star             18.20  -0.1  3 
 17 Anna Irving               98 Finesse                  18.23   0.2  1 
 18 Madelaine Bayless         98 Kindersport              18.25  -0.1  3 
 19 Areale Frazier            98 Gazelle TC               18.51  -2.1  4 
 20 Ayannah Harrell           98 First Light              18.92  -2.1  4 
 21 Laelle Cato               98 E-1 TC                   19.13   0.2  1 
 22 Audree Alford             98 Star Track T             19.25  -2.1  4 
 23 Tierra Shearin            98 Suffolk Star             19.80   1.5  2 
 24 Tahj Brown                98 The Heat TC              19.81   1.5  2 
 25 Kailynn Davis             98 Track 7-5-7              19.87   0.2  1 
 26 Mignon Eason              98 Gazelle TC               20.12  -0.1  3 
 27 Breon Reid                98 Apollo TC In             22.12  -2.1  4 
 
Event 127  Girls 100 Meter Hurdles Youth 14 years
=====================================================================
   Club Natl: # 14.37  7/10/2009   Kendell Williams, The Heat TC               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Victoria Powell           98 Gazelle TC               14.51  -0.3 
  2 Brittley Humphrey         98 Speed City T             14.56  -0.3 
  3 Alexis Pierre-Antoine     98 Illinois Eli             14.94  -0.3 
  4 Jewell Bolden             98 Unattached               15.04  -0.3 
  5 Kenya Dillon              98 Florida Elit             15.14  -0.3 
  6 Lauren Epps               98 Mark Trail F             15.40  -0.3 
  7 Jordan Fields             98 St Johns Str             15.62  -0.3 
  8 Selena Wright             98 Unattached               16.34  -0.3 
 
Event 128  Boys 100 Meter Hurdles Youth 14 years
========================================================================
   Club Natl: # 13.80  7/17/2010   Samson Moore, Florida Elit                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Brent Carroll             98 Unattached               14.02Q  0.5  3 
  2 Jeron Craft               98 Titans TC In             14.09Q -1.1  2 
  3 Dorian Maddox             98 Living Water             14.17Q  0.6  1 
  4 Anthony Williams          98 Unattached               14.02q  0.5  3 
  5 Kristian Fulton           98 Unattached               14.22q  0.6  1 
  6 Wesley Watkins            98 Star Track T             14.46q -1.1  2 
  7 William Watson            98 Texas Greyho             14.75q  0.5  3  14.746
  8 Sierra Hendrix-Williams   98 The Heat TC              14.75q  0.6  1  14.750
  9 Noah Boone                98 VA Beach Fla             14.86  -1.1  2 
 10 Jordan Ho                 98 Heart Of Ill             15.01  -1.1  2 
 11 Ramonte Jackson           98 Radl TC                  15.07   0.6  1 
 12 Jordel Williams           98 Overtake                 15.42   0.5  3 
 13 Dahmir Pearson            98 Above Xpecta             15.49   0.6  1 
 14 Michael Belgrave          98 Metropolis T             15.80  -1.1  2 
 15 Cameron Willis            98 Georgia Star             15.81   0.5  3 
 16 Dylan Harris              98 Running In E             15.84   0.5  3 
 17 Marcus Durrell Jr         98 Radl TC                  16.08   0.6  1 
 18 Dante Lawson              98 Columbus Bla             16.11   0.6  1 
 19 Simuel Thomas             98 Florida East             17.30  -1.1  2 
 20 Khalijah Reaves           98 Pheat                    18.14   0.5  3 
 21 Michael O'Brien           98 Cyo NY                   18.58   0.5  3 
 22 Terrell Baily             98 Marrero Troj             20.67   0.5  3 
 23 Justice Davis             98 Columbus Bla             27.92  -1.1  2 
 
Event 128  Boys 100 Meter Hurdles Youth 14 years
=====================================================================
   Club Natl: # 13.80  7/17/2010   Samson Moore, Florida Elit                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Anthony Williams          98 Unattached               13.98  -1.3 
  2 Brent Carroll             98 Unattached               14.01  -1.3 
  3 Kristian Fulton           98 Unattached               14.11  -1.3 
  4 Dorian Maddox             98 Living Water             14.44  -1.3 
  5 Jeron Craft               98 Titans TC In             14.60  -1.3 
  6 William Watson            98 Texas Greyho             14.75  -1.3 
  7 Wesley Watkins            98 Star Track T             14.82  -1.3 
  8 Sierra Hendrix-Williams   98 The Heat TC              15.91  -1.3 
 
Event 129  Girls 100 Meter Hurdles Intermediate 15-16
========================================================================
   Club Natl: # 13.67  7/17/2011   Kendell Williams, The Heat TC               
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Shanel Burr               96 The Heat TC              14.55Q -1.1  5 
  2 Amber Lewis               96 The Heat TC              14.79Q -1.2  4 
  3 Natisha Dixon             96 Gazelle TC               14.91Q  0.2  6 
  4 Tatiyana Rayford          97 First Light              14.99Q -1.0  1 
  5 Domonique Turner          97 Unattached               15.22Q -0.4  2 
  6 Jeryne Fish               96 Full Speed A             15.71Q -0.8  3 
  7 Davina Young              96 Metropolis T             15.25q -1.0  1 
  8 Stefani Kerrison          96 Star Athleti             15.61q -1.0  1 
  9 Ashley Cameron            97 Houston Syne             15.68  -0.4  2 
 10 Erica Evans               97 Georgia Favo             15.99  -1.1  5 
 11 Mikaela Martin            97 Unattached               16.01   0.2  6 
 12 Brittany Mcgee            96 Unattached               16.07  -0.8  3 
 13 Irin Payton               97 Press Park T             16.11   0.2  6 
 14 Ebony Hills               97 Press Park T             16.13  -1.2  4 
 15 Shakaria Bradford         96 Greer All-St             16.13  -0.4  2 
 16 Kelsey Heyward            97 Greenville J             16.14   0.2  6 
 17 Asia Campbell             97 Press Park T             16.15  -1.2  4 
 18 Jessica Duckett           97 Houston Syne             16.23  -0.4  2 
 19 Sierra Nesmith            96 Delco Stalli             16.39  -0.4  2 
 20 Megan Meadow              96 Kindersport              16.41   0.2  6 
 21 Stacey Destin             96 Boynton Beac             16.56  -1.2  4 
 22 Eurasia Bryan             96 Remington Fl             16.87  -1.1  5 
 23 Tierra Wright             96 Unattached               16.87  -1.0  1 
 24 Taylor Jones              97 The Heat TC              16.98  -1.2  4 
 25 Heather Hammett           96 Velocity Str             17.20  -1.2  4 
 26 Shaytorria Skinner        97 Track 7-5-7              17.25  -1.2  4 
 27 Kali Cox                  96 Velocity Str             17.42  -0.8  3 
 28 Mary Puzauskas            97 Heart Of Ill             17.51  -0.4  2 
 29 Gionni Jackson            97 Above Xpecta             17.60  -1.0  1 
 30 Jordana Abuagattas        97 Finesse                  17.77   0.2  6 
 31 J'Laan Pittman            97 Southfield M             17.85  -0.4  2 
 32 Katie Shifflet            96 Heart Of Ill             17.92  -1.0  1 
 33 Ashaila Bunch             97 East End Tra             17.99  -1.1  5 
 34 Mikaela Campbell          96 New Orleans              18.35  -1.1  5 
 35 Ashley Thomas             96 Young Achiev             18.65  -1.2  4 
 36 Daijah Marnae' White      96 The Heat TC              18.85  -0.8  3 
 37 Myla Kelly                96 Flight400 TC             18.87   0.2  6 
 38 Jetzalisse Torres         96 Puerto Rico              19.87  -0.8  3 
 39 Miannie Hickson           96 Above Xpecta             20.26  -1.0  1 
 40 Morgan Hubbard            96 Club Nitro               21.12  -0.8  3 
 41 Nell Sodipo               96 Webster Rock             22.49  -0.4  2 
 
Event 129  Girls 100 Meter Hurdles Intermediate 15-16
=====================================================================
   Club Natl: # 13.67  7/17/2011   Kendell Williams, The Heat TC               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Shanel Burr               96 The Heat TC              14.39  -1.4 
  2 Amber Lewis               96 The Heat TC              14.62  -1.4 
  3 Domonique Turner          97 Unattached               14.99  -1.4 
  4 Tatiyana Rayford          97 First Light              15.01  -1.4 
  5 Natisha Dixon             96 Gazelle TC               15.07  -1.4 
  6 Davina Young              96 Metropolis T             15.14  -1.4 
  7 Jeryne Fish               96 Full Speed A             15.99  -1.4 
  8 Stefani Kerrison          96 Star Athleti             16.79  -1.4 
 
Event 130  Women 100 Meter Hurdles Young 17-18
========================================================================
   Club Natl: # 13.80  7/17/2011   Breanna Norman, 5 Star Track                
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jamika Glades             93 Unattached               14.60Q -1.1  4 
  2 Shantyra Delaney          94 Tennessee El             14.64Q -0.3  3 
  3 Khadeeja Dooling          95 United Speed             15.04Q -1.0  1 
  4 Bryiana Richardson        95 New Era TC               15.08Q -1.6  2 
  5 Gwen Shaw                 95 Unattached               14.80q -1.1  4 
  6 Alexia Fortenberry        94 Press Park T             15.10q -1.0  1 
  7 Anasterasia Terrell       94 Middle Georg             15.11q -0.3  3 
  8 Kaila Smith               95 Charlotte He             15.24q -1.0  1 
  9 Lia King                  95 Metro-Dade T             15.29  -1.0  1 
 10 Shalynn Cyprien           94 Epitome                  15.35  -0.3  3 
 11 Crystal Williams          95 Speed City A             15.44  -1.6  2 
 12 Bianca Joseph             95 Metro-Dade T             15.55  -1.0  1 
 13 Kendra Purifoye           95 Runnin Musta             15.63  -0.3  3 
 14 Aminah Ghaffar            95 Unattached               15.71  -1.6  2 
 15 Shamaz Quince             93 Unattached               15.90  -1.1  4 
 16 Kayla Williams            95 High Point P             16.00  -1.6  2 
 17 Demichia Higgins          95 Xtreme Veloc             16.06  -1.1  4 
 18 Jaelyn Rice               95 Gazelle TC               16.06  -1.0  1 
 19 Yalonda Springer          95 Miami Coconu             16.10  -1.6  2 
 20 Brianna Clark             94 Freedom Expr             16.46  -0.3  3 
 21 Keiyonna Gusby            94 Running In E             16.94  -1.0  1 
 22 Chaise Cook-Martin        95 727 Youth TR             17.16  -0.3  3 
 23 Bemoushkah Joseph         94 Miramar Opti             17.69  -1.1  4 
 24 Leslie Ope                95 Above Xpecta             17.83  -1.0  1 
 25 Jasmine Kearney           95 Miramar Opti             18.83  -1.0  1 
 26 Vallerie Norgaisse        94 Unattached               19.20  -1.1  4 
 27 Nadia Anderson            95 Miramar Opti             19.35  -1.6  2 
 28 Margaret Tafanji          95 Georgia Favo             20.25  -0.3  3 
 29 Raquel Brown              94 Tri-City Jet             20.46  -1.1  4 
 30 Lauran Smith              94 Unattached               20.93  -1.6  2 
 
Event 130  Women 100 Meter Hurdles Young 17-18
=====================================================================
   Club Natl: # 13.80  7/17/2011   Breanna Norman, 5 Star Track                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Jamika Glades             93 Unattached               14.21  -1.0 
  2 Shantyra Delaney          94 Tennessee El             14.41  -1.0 
  3 Alexia Fortenberry        94 Press Park T             14.44  -1.0 
  4 Gwen Shaw                 95 Unattached               14.47  -1.0 
  5 Bryiana Richardson        95 New Era TC               14.52  -1.0 
  6 Anasterasia Terrell       94 Middle Georg             14.65  -1.0 
  7 Khadeeja Dooling          95 United Speed             14.95  -1.0 
  8 Kaila Smith               95 Charlotte He             14.98  -1.0 
 
Event 131  Boys 110 Meter Hurdles Intermediate 15-16
========================================================================
   Club Natl: # 13.98  7/7/2006    Robert GriffinIii, Five Hills T             
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Marlon Humphrey           96 Speed City T             14.09Q -2.6  3 
  2 Samson Moore              96 Florida Elit             14.63Q -2.3  2 
  3 Craig Rock                96 Southeast Lo             15.00Q -0.7  1 
  4 Charles Graham            97 Hampton City             14.77q -2.6  3 
  5 Grant Holloway            97 Track 7-5-7              14.99q -2.3  2 
  6 Ayron Monroe              97 Marlboro Tra             15.22q -0.7  1 
  7 Kordell Williams          96 Marlboro Tra             15.28q -2.6  3 
  8 Chad Zallow               97 Unattached               15.67q -2.6  3 
  9 Michael Taylor            96 Florida Flig             15.69  -0.7  1 
 10 Jefte Monell              97 Puerto Rico              15.82  -2.3  2 
 11 Joewun Bee                96 727 Youth TR             15.89  -2.3  2 
 12 Robert Dunning            97 First Light              16.05  -2.6  3 
 13 Tyson Wright              97 Young Achiev             16.05  -2.6  3 
 14 John Baty                 97 Fastlane                 16.41  -0.7  1 
 15 Jonathan Dixon            96 St Johns Str             16.52  -2.3  2 
 16 Dante Newberg             97 Unattached               16.66  -2.3  2 
 17 Kymere Pritchett          97 Above Xpecta             16.75  -0.7  1 
 18 Brady Becerra             97 Southeast Lo             16.85  -0.7  1 
 19 Tabais Knight             96 St Louis Fla             17.26  -0.7  1 
 20 Alex Mack                 97 Florida East             17.52  -2.3  2 
 21 Joshua Simmons            97 Georgia Star             17.95  -2.6  3 
 22 Justin Rhodes             97 Carment Kiar             21.65  -2.6  3 
 -- Jamil Mobhair             97 Overtake                    DQ  -2.6  3  hand on 10th hurdle
 
Event 131  Boys 110 Meter Hurdles Intermediate 15-16
=====================================================================
   Club Natl: # 13.98  7/7/2006    Robert GriffinIii, Five Hills T             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Marlon Humphrey           96 Speed City T             13.97# -1.7 
  2 Samson Moore              96 Florida Elit             14.44  -1.7 
  3 Craig Rock                96 Southeast Lo             14.93  -1.7 
  4 Grant Holloway            97 Track 7-5-7              14.96  -1.7 
  5 Charles Graham            97 Hampton City             14.97  -1.7 
  6 Kordell Williams          96 Marlboro Tra             15.13  -1.7 
  7 Chad Zallow               97 Unattached               15.26  -1.7 
  8 Ayron Monroe              97 Marlboro Tra             15.45  -1.7 
 
Event 132  Men 110 Meter Hurdles Young 17-18
========================================================================
   Club Natl: # 13.54  7/4/2007    Robert Griffiniii, Five Hills T             
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Kyle Smith                94 Marlboro Tra             14.17Q -0.3  4 
  2 Todd Townsend             94 Delco Stalli             14.36Q -0.5  1 
  3 Trey Holloway             94 Track 7-5-7              14.53Q -1.4  3 
  4 Walter Tucker             95 Fort Lauderd             14.76Q -1.8  2 
  5 Aaron Mallett             94 St Louis Fla             14.28q -0.3  4 
  6 Leon Pollard II           93 Tri-City Jet             14.51q -0.3  4 
  7 William Taylor-Haynes     94 Corefit TC               14.61q -1.4  3 
  8 Xavier Morris             94 Atlas Athlet             14.82q -0.3  4 
  9 Nicholas Anderson         95 Unattached               14.84  -1.8  2 
 10 Amos James                95 Radl TC                  14.93  -1.4  3 
 11 Dyarius Tucker            95 First Light              14.94  -0.3  4 
 12 Charles Cochrane          93 Above Xpecta             14.94  -1.8  2 
 13 Andre Hewitt              94 Metropolis T             14.96  -0.5  1 
 14 Terrell Singleton         95 The Heat TC              14.99  -1.4  3 
 15 James Harris              95 San Antonio              15.06  -0.3  4 
 16 Abimael Figueroa          94 Puerto Rico              15.15  -0.5  1 
 17 Timothy Holmes            95 Lightning Bo             15.16  -0.5  1 
 18 Joshua Smith              94 Sparkle City             15.17  -0.5  1 
 19 Jonathan Hayden           95 Unattached               15.21  -1.4  3 
 20 Sean Maxwell              94 Metro-Dade T             15.56  -1.8  2 
 21 Marques Burgman           95 Excelerators             15.61  -0.5  1 
 22 Nathaniel Hernandez       95 Puerto Rico              15.68  -0.3  4 
 23 Vedall Grant              95 Marlboro Tra             15.70  -1.8  2 
 24 Germine Amadis            94 Star Athleti             15.79  -0.3  4 
 25 Felix Farinas             95 New Orleans              15.89  -0.5  1 
 26 Ryan Smith                95 New Orleans              16.62  -0.5  1 
 27 Wilman Hernandez          94 Bayamon Club             16.77  -1.4  3 
 28 Timothy Waters Jr         94 Sparkle City             17.20  -1.4  3 
 29 Tyrel Harrison            95 Marlboro Tra             17.25  -0.3  4 
 30 Alexis Littles            94 Greer All-St             17.32  -1.4  3 
 31 Walter Maybell            94 Heart Of Ill             17.50  -1.8  2 
 32 Aaron Tian                95 Unattached               17.54  -1.8  2 
 33 Mark Duper                94 Southside Pi             18.44  -1.8  2 
 34 Shane Dymond              95 Wings Of An              19.60  -1.4  3 
 
Event 132  Men 110 Meter Hurdles Young 17-18
=====================================================================
   Club Natl: # 13.54  7/4/2007    Robert Griffiniii, Five Hills T             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Kyle Smith                94 Marlboro Tra             14.04  -1.2 
  2 Walter Tucker             95 Fort Lauderd             14.05  -1.2 
  3 Leon Pollard II           93 Tri-City Jet             14.40  -1.2 
  4 Aaron Mallett             94 St Louis Fla             14.42  -1.2 
  5 Trey Holloway             94 Track 7-5-7              14.44  -1.2 
  6 Todd Townsend             94 Delco Stalli             14.48  -1.2 
 -- Xavier Morris             94 Atlas Athlet               DNF  -1.2 
 
Event 133  Girls 200 Meter Hurdles Sub-Youth 13 years
========================================================================
   Club Natl: # 28.29  7/16/2011   Jewell Bolden, Wichita Road                 
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Destiny Ward              99 Track 7-5-7              29.33Q  0.4  1 
  2 Destinee Rocker           99 Mark Trail F             30.06Q -1.0  2 
  3 Kamare Ways               99 Middle Georg             30.85Q  0.2  3 
  4 Destinee Thomas           99 Delco Stalli             30.94Q -0.2  4 
  5 Amira Aduma               99 Hampton City             30.16q -1.0  2 
  6 Seren Huggins             99 Metropolis T             30.23q -1.0  2 
  7 Brandi McGrady            99 First Light              30.37q -1.0  2 
  8 Daneesha Davidson         99 Unattached               30.48q  0.4  1 
  9 Anaya Parker              99 VA Beach Fla             30.79   0.4  1 
 10 Takira Williams           99 Miramar Opti             30.92  -1.0  2 
 11 Jade Jordan               99 St Johns Str             31.32  -0.2  4 
 12 Macie Monborne            99 Excelerators             31.40  -0.2  4 
 13 Camrin Ford               99 Marlboro Tra             31.45   0.4  1 
 14 Trinity Euson             99 Running For              31.55   0.2  3 
 15 Sydney Watson             99 Marlboro Tra             31.67  -1.0  2 
 16 Shakaiya Bradford         99 Greer All-St             31.91   0.2  3 
 17 Za'Nasia Johnson          99 VA Beach Fla             31.93   0.2  3 
 18 Lillian Calix             99 Riviera Beac             32.26  -0.2  4 
 19 Shaelyn Hines             99 Houston Syne             32.29  -0.2  4 
 20 Jada Freeman              99 Freeman Glid             32.52  -1.0  2 
 21 Shaniyah Heath            99 Florida Elit             32.53   0.2  3 
 22 Kerra Williams            99 Miramar Opti             33.28  -0.2  4 
 23 Sydney Johnson            99 Marlboro Tra             33.82   0.2  3 
 24 Elizabeth Garcia          99 Cyo NY                   33.88  -1.0  2 
 25 Aliyah Carswell           99 Houston Syne             34.39   0.4  1 
 26 Camryn Edwards            99 Marlboro Tra             34.63  -0.2  4 
 27 D'Asia James              99 Trailblazers             34.83   0.2  3 
 28 Anna Seely                99 Alabama TC               35.57   0.4  1 
 29 Catherine Seelig          99 Unattached               35.64   0.4  1 
 
Event 133  Girls 200 Meter Hurdles Sub-Youth 13 years
=====================================================================
   Club Natl: # 28.29  7/16/2011   Jewell Bolden, Wichita Road                 
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Destiny Ward              99 Track 7-5-7              29.27  -0.5 
  2 Seren Huggins             99 Metropolis T             29.50  -0.5 
  3 Destinee Rocker           99 Mark Trail F             29.85  -0.5 
  4 Brandi McGrady            99 First Light              29.97  -0.5 
  5 Daneesha Davidson         99 Unattached               30.04  -0.5 
  6 Kamare Ways               99 Middle Georg             30.07  -0.5 
  7 Destinee Thomas           99 Delco Stalli             30.92  -0.5 
  8 Amira Aduma               99 Hampton City             33.06  -0.5 
 
Event 134  Boys 200 Meter Hurdles Sub-Youth 13 years
========================================================================
   Club Natl: # 26.30  7/17/2011   Brent Carroll, Univ City Yo                 
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Shykeem Jacques-Louis     99 Olympia TC               26.91Q -2.1  1 
  2 Jevonn Mcrae              99 East End Tra             27.51Q -0.2  2 
  3 Eric Allen                99 Living Water             27.64Q -0.6  3 
  4 Jormain Coleman           99 Marrero Troj             28.22q -0.2  2 
  5 Burnell Pulley Lll        99 Hampton City             28.49q -0.6  3 
  6 Kollin Smith              99 Marlboro Tra             28.52q -2.1  1 
  7 Tyreke Sapp               99 Unattached               28.93q -2.1  1 
  8 James Franklin            99 Fastlane                 28.95q -2.1  1 
  9 Jalon Taylor              99 Kingdom Kids             29.18  -0.6  3 
 10 Jamel Tolson              99 Silver Sprin             29.23  -2.1  1 
 11 Kearis Jackson            99 Peach Valley             29.49  -0.6  3 
 12 Marcus Holiday            99 Ohio Zoom TC             29.85  -0.6  3 
 13 Tyrique Davis-Giles       99 Mark Trail F             29.95  -0.2  2 
 14 Travis Williams           99 East End Tra             30.15  -0.2  2 
 15 Devan Williams            99 First Light              30.17  -2.1  1 
 16 Skyler Lester             99 First Light              30.33  -0.2  2 
 17 Branden Ellis             99 Univ Of Chic             30.34  -0.6  3 
 18 Darrius Calloway          99 Riviera Beac             32.32  -0.2  2 
 19 Bernell Love              99 East End Tra             32.43  -0.6  3 
 
Event 134  Boys 200 Meter Hurdles Sub-Youth 13 years
=====================================================================
   Club Natl: # 26.30  7/17/2011   Brent Carroll, Univ City Yo                 
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Shykeem Jacques-Louis     99 Olympia TC               26.91   1.0 
  2 Eric Allen                99 Living Water             27.22   1.0 
  3 Jevonn Mcrae              99 East End Tra             28.41   1.0 
  4 Jormain Coleman           99 Marrero Troj             28.77   1.0 
  5 Burnell Pulley Lll        99 Hampton City             29.10   1.0 
  6 James Franklin            99 Fastlane                 30.16   1.0 
  7 Tyreke Sapp               99 Unattached               30.92   1.0 
  8 Kollin Smith              99 Marlboro Tra             37.00   1.0 
 
Event 135  Girls 200 Meter Hurdles Youth 14 years
========================================================================
   Club Natl: # 26.79  7/10/2009   Kendell Williams, The Heat TC               
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Victoria Powell           98 Gazelle TC               27.94Q -1.4  3 
  2 Jewell Bolden             98 Unattached               28.24Q  1.1  2 
  3 Selena Wright             98 Unattached               28.75Q -0.2  1 
  4 Alexis Pierre-Antoine     98 Illinois Eli             28.98Q +0.0  4 
  5 Lauren Epps               98 Mark Trail F             28.74q -1.4  3 
  6 Areale Frazier            98 Gazelle TC               29.17q -0.2  1 
  7 Kyla Jimmar               98 Illinois Eli             29.71q  1.1  2 
  8 Kenya Dillon              98 Florida Elit             30.00q  1.1  2 
  9 Anevay Manstra            98 Metro Eagles             30.56   1.1  2 
 10 Onia Ford                 98 New Era TC               30.62  -0.2  1 
 11 Isis Welch                98 Metropolis T             30.67  -1.4  3 
 12 Lekeshia Brown-Myrick     98 Above Xpecta             30.73  -1.4  3 
 13 Laelle Cato               98 E-1 TC                   30.92  -0.2  1 
 14 Maggie Agostini           98 Metropolis T             31.68  +0.0  4 
 15 Breon Reid                98 Apollo TC In             32.22  +0.0  4 
 16 Madelaine Bayless         98 Kindersport              32.25  -1.4  3 
 17 Demetra Lewis             98 Press Park T             32.69   1.1  2 
 18 Audree Alford             98 Star Track T             32.72   1.1  2 
 19 Ayannah Harrell           98 First Light              32.91  -1.4  3 
 20 Amiai Martin              98 Press Park T             33.94  -0.2  1 
 21 Kailynn Davis             98 Track 7-5-7              34.06  +0.0  4 
 22 Korri Palmer              98 First Light              34.14  -1.4  3 
 23 Leslie Weeks              98 Savannah Cha             34.40  -1.4  3 
 24 Isabel Torres             98 New Orleans              34.97  -0.2  1 
 25 Tierra Shearin            98 Suffolk Star             38.04  -0.2  1 
 26 Savyon Toombs             98 Track Star T             44.27  -0.2  1 
 
Event 135  Girls 200 Meter Hurdles Youth 14 years
=====================================================================
   Club Natl: # 26.79  7/10/2009   Kendell Williams, The Heat TC               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Victoria Powell           98 Gazelle TC               27.53  -1.1 
  2 Jewell Bolden             98 Unattached               28.14  -1.1 
  3 Alexis Pierre-Antoine     98 Illinois Eli             28.39  -1.1 
  4 Lauren Epps               98 Mark Trail F             28.66  -1.1 
  5 Areale Frazier            98 Gazelle TC               28.91  -1.1 
  6 Selena Wright             98 Unattached               29.21  -1.1 
  7 Kyla Jimmar               98 Illinois Eli             30.44  -1.1 
  8 Kenya Dillon              98 Florida Elit             31.26  -1.1 
 
Event 136  Boys 200 Meter Hurdles Youth 14 years
========================================================================
   Club Natl: # 25.01  7/18/2010   Samson Moore, Florida Elit                  
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Kristian Fulton           98 Unattached               25.47Q  1.5  3 
  2 Brent Carroll             98 Unattached               25.50Q  1.1  2 
  3 Moses Wells               98 Florida Elit             26.03Q -0.1  1 
  4 Jordel Williams           98 Overtake                 26.13q -0.1  1 
  5 Roman Barnette            98 Assistant Co             26.19q -0.1  1 
  6 Anthony Williams          98 Unattached               26.33q  1.5  3 
  7 Shawn Davis               98 Above Xpecta             26.53q  1.1  2 
  8 William Watson            98 Texas Greyho             26.76q  1.1  2 
  9 Wesley Watkins            98 Star Track T             26.81   1.5  3 
 10 Dorian Maddox             98 Living Water             27.00   1.5  3 
 11 Mckinley Brown            98 Miami Garden             27.18  -0.1  1 
 12 Jordan Ho                 98 Heart Of Ill             27.26  -0.1  1 
 13 Dahmir Pearson            98 Above Xpecta             27.35  -0.1  1 
 14 Sierra Hendrix-Williams   98 The Heat TC              27.68   1.5  3 
 15 Joshua Wyatt              98 Central Flor             27.79   1.1  2 
 16 Marcus Durrell Jr         98 Radl TC                  27.80   1.1  2 
 17 Cameron Willis            98 Georgia Star             27.85   1.1  2 
 18 Noah Boone                98 VA Beach Fla             28.16   1.5  3 
 19 Jordan Williams           98 Split Second             28.29   1.5  3 
 20 Dante Lawson              98 Columbus Bla             28.59  -0.1  1 
 21 Khalijah Reaves           98 Pheat                    28.89  -0.1  1 
 22 Jonathan Griffin-Heard    98 Star Athleti             29.37   1.1  2 
 23 Devonte Findlay           98 Pheat                    29.66   1.5  3 
 24 Simuel Thomas             98 Florida East             29.93  -0.1  1 
 25 Justice Davis             98 Columbus Bla             35.19   1.1  2 
 
Event 136  Boys 200 Meter Hurdles Youth 14 years
=====================================================================
   Club Natl: # 25.01  7/18/2010   Samson Moore, Florida Elit                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Brent Carroll             98 Unattached               25.43  -1.4 
  2 Kristian Fulton           98 Unattached               25.62  -1.4 
  3 Moses Wells               98 Florida Elit             25.68  -1.4 
  4 Jordel Williams           98 Overtake                 26.11  -1.4 
  5 Roman Barnette            98 Assistant Co             26.37  -1.4 
  6 William Watson            98 Texas Greyho             27.25  -1.4 
  7 Shawn Davis               98 Above Xpecta             27.28  -1.4 
  8 Anthony Williams          98 Unattached               27.87  -1.4 
 
Event 137  Girls 400 Meter Hurdles Intermediate 15-16
===================================================================
   Club Natl: # 1:00.76  7/6/2006    Dalilah Muhammad, New York Nov            
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Amber Lewis               96 The Heat TC            1:01.65Q  6 
  2 Patrice Baynes            97 Houston Syne           1:03.16Q  2 
  3 Erin Derrow               97 Houston Syne           1:04.26Q  3 
  3 Jessica Duckett           97 Houston Syne           1:04.26Q  5 
  5 Lauren Rasmus             97 Gazelle TC             1:04.45Q  4 
  6 Khadejah Jackson          96 Titans TC In           1:04.53Q  1 
  7 Natisha Dixon             96 Gazelle TC             1:04.39q  3 
  8 Shanel Burr               96 The Heat TC            1:04.64q  2 
  9 Jocindra Glee             96 Florida Elit           1:05.21   2 
 10 Heather Hammett           96 Velocity Str           1:05.33   4 
 11 Stefani Kerrison          96 Star Athleti           1:05.42   6 
 12 Sierra Nesmith            96 Delco Stalli           1:06.73   5 
 13 Erica Evans               97 Georgia Favo           1:06.75   5 
 14 Shakaria Bradford         96 Greer All-St           1:06.97   4 
 15 Kelsey Heyward            97 Greenville J           1:08.51   1 
 16 Sandreka Bancroft         96 Ruff Kutz              1:08.62   2 
 17 Domonique Turner          97 Unattached             1:08.78   3 
 18 Asia Campbell             97 Press Park T           1:09.46   3 
 19 Eurasia Bryan             96 Remington Fl           1:09.75   1 
 20 Daia Henry                96 Exchange Zon           1:09.75   2 
 21 Tatiyana Rayford          97 First Light            1:09.82   5 
 22 Alexis Willis             97 Georgia Favo           1:09.99   4 
 23 Valencia Williams         96 Impact Athle           1:10.11   6 
 24 Ashley Cameron            97 Houston Syne           1:10.41   2 
 25 Sakinah Bolen             97 Mallery Chal           1:10.46   6 
 26 Alexus Harris             97 Greenville J           1:10.76   4 
 27 Myla Kelly                96 Flight400 TC           1:11.07   4 
 28 J'Laan Pittman            97 Southfield M           1:11.35   2 
 29 Andrea Foster             96 Jackrabbit T           1:11.49   1 
 30 Alanna Johnson            97 High Point P           1:12.19   5 
 31 Rhonecia Mitchell         96 Young Achiev           1:14.61   5 
 32 Moriah Lorge              96 Alabama TC             1:15.83   4 
 33 Tierra Wright             96 Unattached             1:16.56   6 
 34 Shaytorria Skinner        97 Track 7-5-7            1:18.14   3 
 35 Riley Holbert             97 Marlboro Tra           1:18.17   6 
 36 Geordann Yelder           97 Houston Syne           1:18.94   6 
 37 Milagros Robinson         96 Burlington T           1:19.00   1 
 38 Miannie Hickson           96 Above Xpecta           1:20.64   4 
 39 Ashley Thomas             96 Young Achiev           1:23.33   1 
 40 Rian Robinson             97 Press Park T           1:25.08   3 
 41 Briana Pollock            97 Miramar Opti           1:25.22   6 
 42 Gionni Jackson            97 Above Xpecta           1:29.93   5 
 43 Ieisha Gary               97 Athletic Xpr           1:34.03   5 
 44 Jetzalisse Torres         96 Puerto Rico            2:01.97   4 
 -- Jordan Coverson           97 Comets TC                   DQ   3  ran around 6th hurdl
 
Event 137  Girls 400 Meter Hurdles Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 1:00.76  7/6/2006    Dalilah Muhammad, New York Nov            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Amber Lewis               96 The Heat TC            1:00.57# 
  2 Jessica Duckett           97 Houston Syne           1:01.29  
  3 Patrice Baynes            97 Houston Syne           1:02.68  
  4 Erin Derrow               97 Houston Syne           1:03.61  
  5 Khadejah Jackson          96 Titans TC In           1:03.69  
  6 Natisha Dixon             96 Gazelle TC             1:03.78  
  7 Lauren Rasmus             97 Gazelle TC             1:05.59  
  8 Shanel Burr               96 The Heat TC            1:05.70  
 
Event 138  Boys 400 Meter Hurdles Intermediate 15-16
===================================================================
   Club Natl: # 53.21  7/6/2006    Robert GriffinIii, Five Hills T             
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Samson Moore              96 Florida Elit             55.85Q  3 
  2 Charles Graham            97 Hampton City             56.62Q  1 
  3 Jamil Mobhair             97 Overtake                 57.25Q  2 
  4 Robert Dunning            97 First Light              59.71Q  4 
  5 Craig Rock                96 Southeast Lo             56.84q  1 
  6 Ayron Monroe              97 Marlboro Tra             58.90q  3 
  7 Jeremy Mcduffie           97 Lightning Sp             59.14q  1 
  8 Michael Everett           96 1st Coast TC             59.21q  2 
  9 Abdul Ellis               96 Hampton City             59.38   3 
 10 Tyson Wright              97 Young Achiev             59.71   3 
 11 Joshua Simmons            97 Georgia Star             59.74   4 
 12 Chad Zallow               97 Unattached             1:00.65   2 
 13 Olatunde Sam              97 Cobb Track             1:01.15   3 
 14 Tyriuq Trotman            97 VA Beach Fla           1:01.55   4 
 15 Tabais Knight             96 St Louis Fla           1:02.40   3 
 16 Jonathan Dixon            96 St Johns Str           1:02.51   4 
 17 John Baty                 97 Fastlane               1:03.20   4 
 18 Corey Hedgspeth           96 Velocity Str           1:03.22   2 
 19 Joewun Bee                96 727 Youth TR           1:03.50   3 
 20 Kymere Pritchett          97 Above Xpecta           1:04.30   4 
 21 Alex Mack                 97 Florida East           1:08.34   4 
 22 Victor Kyle               97 Silver Sprin           1:10.85   3 
 -- Michael Taylor            96 Florida Flig               DNF   1 
 
Event 138  Boys 400 Meter Hurdles Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 53.21  7/6/2006    Robert GriffinIii, Five Hills T             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Samson Moore              96 Florida Elit             53.88  
  2 Charles Graham            97 Hampton City             56.32  
  3 Craig Rock                96 Southeast Lo             57.11  
  4 Jamil Mobhair             97 Overtake                 57.36  
  5 Ayron Monroe              97 Marlboro Tra             58.47  
  6 Michael Everett           96 1st Coast TC             58.51  
  7 Jeremy Mcduffie           97 Lightning Sp             58.84  
  8 Robert Dunning            97 First Light              59.17  
 
Event 139  Women 400 Meter Hurdles Young 17-18
===================================================================
   Club Natl: # 1:01.47  7/6/2007    Anjoure Teele, Florida Elite              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bryiana Richardson        95 New Era TC             1:01.65Q  1 
  2 Jamika Glades             93 Unattached             1:01.67Q  2 
  3 Kourtney Keller           94 Exchange Zon           1:03.87Q  4 
  4 Khadeeja Dooling          95 United Speed           1:07.16Q  3 
  5 Kaila Smith               95 Charlotte He           1:01.70q  1 
  6 Tyler Watson              94 Florida Elit           1:03.93q  4 
  7 Nijah Lain                95 New Orleans            1:07.19q  3 
  8 Ashlee Funderburk         95 Police Athle           1:07.47q  4 
  9 Yalonda Springer          95 Miami Coconu           1:07.49   2 
 10 Jade Mccrary              94 Florida East           1:07.88   4 
 11 Nadia Anderson            95 Miramar Opti           1:08.15   2 
 12 Marabeth Clark            95 Tennessee El           1:09.67   1 
 13 Destinie Sykes            95 Unattached             1:10.18   1 
 14 Leslie Ope                95 Above Xpecta           1:11.18   4 
 15 Diana Gatlin              95 Unattached             1:11.58   3 
 16 Rajane' Morris            95 Press Park T           1:14.13   1 
 17 Vallerie Norgaisse        94 Unattached             1:14.22   2 
 18 Lauran Smith              94 Unattached             1:16.96   2 
 19 Brittany Lupian           95 Break Away T           1:17.91   2 
 20 Maggie Lewis              95 Metro Eagles           1:19.02   1 
 21 Jasmine Kearney           95 Miramar Opti           1:19.86   1 
 22 Shalynn Cyprien           94 Epitome                1:20.97   3 
 23 Bemoushkah Joseph         94 Miramar Opti           1:23.70   4 
 24 Keisha Moloughney         95 Corefit TC             1:24.18   1 
 25 Capria Bell               94 Running For            1:25.46   4 
 26 Aspen Reeves              93 Overtake               1:29.38   3 
 27 Destinie Seide            95 Overtake               1:40.86   2 
 
Event 139  Women 400 Meter Hurdles Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 1:01.47  7/6/2007    Anjoure Teele, Florida Elite              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jamika Glades             93 Unattached             1:00.14# 
  2 Bryiana Richardson        95 New Era TC             1:00.44# 
  3 Kourtney Keller           94 Exchange Zon           1:01.12# 
  4 Kaila Smith               95 Charlotte He           1:01.16# 
  5 Khadeeja Dooling          95 United Speed           1:04.74  
  6 Tyler Watson              94 Florida Elit           1:04.81  
  7 Ashlee Funderburk         95 Police Athle           1:07.44  
  8 Nijah Lain                95 New Orleans            1:07.86  
 
Event 140  Men 400 Meter Hurdles Young 17-18
===================================================================
   Club Natl: # 50.47  7/6/2007    Robert Griffiniii, Five Hills T             
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Todd Townsend             94 Delco Stalli             53.88Q  5 
  2 Dyarius Tucker            95 First Light              54.07Q  4 
  3 Jonathon Stiles           94 Delco Stalli             54.12Q  3 
  4 Ryan Davis                94 Finesse                  54.15Q  1 
  5 Rex WillisJr              95 Georgia Favo             56.04Q  2 
  6 Charles Cochrane          93 Above Xpecta             53.89q  5 
  7 Aaron Mallett             94 St Louis Fla             54.72q  5 
  8 Kyle Smith                94 Marlboro Tra             55.30q  4 
  9 Solomon Bolds             95 Southside Pi             55.44   1 
 10 Dwayne Woodard Jr         95 Louisiana El             55.62   3 
 11 Terrell Singleton         95 The Heat TC              55.95   4 
 12 Ventavius Sears           95 Columbus Bla             56.32   1 
 13 Germine Amadis            94 Star Athleti             56.32   3 
 14 Wilman Hernandez          94 Bayamon Club             56.37   2 
 15 Nathaniel Hernandez       95 Puerto Rico              57.09   5 
 16 Lenix Vega                95 Puerto Rico              57.33   4 
 17 Amos James                95 Radl TC                  57.61   5 
 18 Ryan Moore                94 Unattached               58.60   5 
 19 Mar Quilus Lewis          94 K-Y TC                   58.69   2 
 19 Benton Brown              95 New Orleans              58.69   2 
 21 Felix Farinas             95 New Orleans              58.69   5 
 22 Timothy Holmes            95 Lightning Bo             58.78   4 
 23 Alexis Littles            94 Greer All-St             59.01   1 
 24 Jonathan Hayden           95 Unattached               59.37   4 
 25 Joshua Smith              94 Sparkle City             59.81   3 
 26 Scheaa Gall               94 Marlboro Tra           1:00.18   2 
 26 Andre Hewitt              94 Metropolis T           1:00.18   2 
 28 Diont'E Hunt              95 New Orleans            1:00.43   2 
 29 Nicholas Anderson         95 Unattached             1:00.54   1 
 30 Antonius Prader           95 Its Speed Dy           1:00.61   2 
 31 Maximilion Deleon         95 Tri-City Jet           1:00.74   4 
 32 Andrew Wilson             94 Kindersport            1:01.57   5 
 33 Shane Dymond              95 Wings Of An            1:02.22   1 
 34 Tyrel Harrison            95 Marlboro Tra           1:02.31   3 
 35 Darius Dixon              95 Churchland T           1:02.83   1 
 36 John Lopez                94 Puerto Rico            1:04.14   3 
 37 Ryan Smith                95 New Orleans            1:05.20   3 
 38 Kehinde Ope               95 Above Xpecta           1:06.02   1 
 39 Myles Payne               95 Apollo TC In           1:07.91   3 
 40 JuliusJoseph Olan         94 Florida Flig           1:12.90   4 
 
Event 140  Men 400 Meter Hurdles Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 50.47  7/6/2007    Robert Griffiniii, Five Hills T             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Dyarius Tucker            95 First Light              53.63   53.628
  2 Todd Townsend             94 Delco Stalli             53.63   53.630
  3 Ryan Davis                94 Finesse                  53.90  
  4 Aaron Mallett             94 St Louis Fla             54.13  
  5 Charles Cochrane          93 Above Xpecta             54.41  
  6 Rex WillisJr              95 Georgia Favo             56.81  
  7 Kyle Smith                94 Marlboro Tra             57.11  
  8 Jonathon Stiles           94 Delco Stalli             58.32  
 
Event 141  Girls Long Jump Primary 8-under
===============================================================================
   Club Natl: # 13-09.25  7/6/2006    Kaylin Whitney, Break Away T             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Da'Sha Hardeman           04 Georgia Star          11-00.75  +0.0     3.37m 
  2 Abigail Jefferies         04 Metro Eagles          10-07.75   0.7     3.24m 
  3 Kamille Thomas            04 Alpha Omega           10-07.50  +0.0     3.23m 
  4 Lyric Hoggard             04 VA Beach Fla          10-06.50  +0.0     3.21m 
  5 Nia Wilson                04 Jackrabbit T          10-04.50   1.0     3.16m 
  6 Emmie Marshall            04 U City Xplos          10-02.00   0.7     3.09m 
  7 Paige Williams            04 Houston Syne           9-11.75   1.3     3.04m 
  8 Pariseas Ellis            04 Star Athleti           9-11.00  +0.0     3.02m 
  9 Brooke Ricca              04 Finesse                9-10.75  +0.0     3.01m 
 10 Selena Calix              05 Riviera Beac           9-09.00   0.2     2.97m 
 11 Keegan Bluette            04 Unattached            X9-08.00   0.1     2.94m 
 12 Triston Barnes            04 Tallahassee            9-06.50  +0.0     2.90m 
 13 Janaya Booker             04 Delco Stalli           9-04.25  -0.4     2.85m 
 14 Alyssa Marsh              04 Panhandle Tr           9-01.50  +0.0     2.78m 
 15 Kianna Gray               04 Suffolk Star           9-00.50  +0.0     2.75m 
 16 Lalia Wiggins             04 Churchland T           8-09.50   0.1     2.67m 
 17 Jordan Coleman            04 Dream Team             8-09.00  +0.0     2.66m 
 17 Kaila Nunnally            04 Running In E           8-09.00  -1.4     2.66m 
 19 Alanna Hilton             04 Express Lane           8-05.25  +0.0     2.57m 
 20 Akari Isaac               04 Christian Cr           8-02.25  -0.1     2.49m 
 21 Keyona Mervin             04 Fastlane               7-10.50  +0.0     2.40m 
 22 Brooke Yates              04 The Heat TC            7-02.75  +0.0     2.20m 
 23 Natalie Moore             05 Marlboro Tra           6-05.00  +0.0     1.95m 
 24 Lauren Covington          04 Churchland T           6-04.25  +0.0     1.93m 
 25 Aniya Johnson             05 Alabama Stri           5-10.50  +0.0     1.79m 
 26 Enya Thompson             04 3D Elite Stu           5-07.50  +0.0     1.71m 
 26 Taylor Cummings           05 Fort Belvoir           5-07.50   0.1     1.71m 
 28 Jordyn Johnson            07 Full Speed A           4-04.00  +0.0     1.32m 
 -- Jasharreah Hunt           04 Radl TC                   FOUL                 
 -- Ra'Nazia Collins          05 Blazin Raven              FOUL                 
 
Event 142  Boys Long Jump Primary 8-under
===============================================================================
   Club Natl: # 14-02.50  7/3/2008    Dejour Russell, Hydel United             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Jordon Gouldbourne        04 Star Athleti          11-09.50   0.1     3.59m 
  2 Tayshaun Grigsby          04 Cougar TC             11-06.25  +0.0     3.51m 
  3 Deont'e Cole              04 Alpha Omega           11-01.50   0.4     3.39m 
  4 Ethan Powell              04 Its Speed Dy          11-00.50  +0.0     3.36m 
  5 Zico Bennett              04 Hydel United          10-05.75  -0.9     3.19m 
  6 Jeyquan Smith             05 Manatee Must          10-00.50   0.7     3.06m 
  7 Larrell Hadrick           04 Louisiana ST           9-07.00  +0.0     2.92m 
  7 Justin Riser              04 Georgia Star           9-07.00  +0.0     2.92m 
  9 Ernest Campbell           05 Refugio Coun           9-03.50  -1.0     2.83m 
 10 Phalon Perique            04 Marrero Troj           9-00.75  +0.0     2.76m 
 11 Tovani Mizell             05 G-Force                8-11.50  +0.0     2.73m 
 12 Meshach Waugh             04 Hydel United           8-10.25   0.7     2.69m 
 13 Alec Jackson              04 Eagles Landi           8-09.50  -1.3     2.67m 
 14 Areek Grant               04 Hydel United           8-08.50  -0.5     2.65m 
 15 Jailen Sinclair-Bergin    05 Miramar Opti           8-05.00  +0.0     2.56m 
 16 Za'Ron Collins            05 Miami Garden           8-03.50  +0.0     2.52m 
 17 Jamarcus Parker           05 Blazin Raven           7-11.50  +0.0     2.42m 
 18 Cole Clark                05 Living Water           7-11.00   NWI     2.41m 
 19 Shadrach Waugh            04 Hydel United           7-10.50  +0.0     2.40m 
 20 Jadan Williams            04 Metro Eagles           7-04.50  +0.0     2.24m 
 21 Kolby Coleman             05 Marrero Troj           6-11.50  +0.0     2.12m 
 22 Reco Ingram               05 Lightning Bo           6-03.50  -1.1     1.91m 
 23 Keshawn Johnson           07 Running In E           5-07.00  +0.0     1.70m 
 24 Amari Marshall            06 Churchland T           3-11.00  +0.0     1.19m 
 -- Devin Sealey              04 Fort Belvoir              FOUL                 
 -- Mekhi Gusby               05 Running In E              FOUL                 
 -- Zamarie Kier              05 727 Youth TR              FOUL                 
 -- Jasaani Becton            06 Churchland T              FOUL                 
 -- De-Angelo Mills           04 Running In E              FOUL                 
 -- Malik Paige               05 Ohio Zoom TC              FOUL                 
 -- Alston Mcgee              05 Runnin On Fa              FOUL                 
 
Event 143  Girls Long Jump Sub-Bantam 9 years
===============================================================================
   Club Natl: # 14-02.75  2004        Raymona Carryl, Unattached               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Alexia Barnes             03 Press Park T          12-06.00   1.4     3.81m 
  2 Jordan Hardy              03 Hampton City          11-09.75   0.4     3.60m 
  3 Kamerynn Glasgow          03 Press Park T          11-05.50   0.8     3.49m 
  4 Tyrielle Hunter           03 Press Park T          10-09.25   1.4     3.28m 
  5 Kreighton Bluette         03 Unattached           X10-08.50   0.5     3.26m 
  6 Brianna Flake             03 Phase 1 Trac          10-08.00   2.0     3.25m 
  7 Tieley Vaughn             03 Running Tige          10-07.50  +0.0     3.23m 
  8 Kelis Boutte              03 New Iberia Y          10-06.50   0.8     3.21m 
  9 Mia Mingo                 03 Burlington T           9-10.00  +0.0     2.99m 
 10 Danasia Toney             03 Unattached            X9-07.25   1.2     2.92m 
 11 Paris Stanton             03 Express Lane           9-04.50   0.6     2.85m 
 12 Nadiya Simpson            03 Manatee Must           9-03.00   0.8     2.81m 
 13 Zamia Stelly              03 VA Beach Fla           8-09.00   0.7     2.66m 
 14 Claris Burrows            03 Trojans TC             8-07.25  +0.0     2.62m 
 15 Jorden Schofield          03 Police Athle           8-03.75  +0.0     2.53m 
 16 Tamiyah Wiggins           03 Vero Strider           8-03.50  +0.0     2.52m 
 17 Zariah Kier               03 727 Youth TR           8-02.50  +0.0     2.50m 
 18 Evianna Zoffer            03 Vero Strider           8-00.75  +0.0     2.45m 
 19 Dymond Ragland            03 Living Water           7-09.50  +0.0     2.37m 
 20 Sarah Mcduffie            03 Lightning Sp           7-09.00  +0.0     2.36m 
 21 Rowlia Joseph             03 Roadrunners            6-09.50  +0.0     2.07m 
 22 Logan Gray                03 Express Lane           5-01.75  +0.0     1.56m 
 23 Taylor Bailey             03 Churchland T           5-00.00  +0.0     1.52m 
 -- Kassidy Talley            03 Runnin On Fa              FOUL                 
 -- Kyani Tyson               03 VA Beach Fla              FOUL                 
 
Event 144  Boys Long Jump Sub-Bantam 9 years
===============================================================================
   Club Natl: # 15-02.50  7/4/2006    Steffin Mccarter, Five Hills T           
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Julius Bolden             03 Unattached           X14-01.25   1.1     4.29m 
  2 Sean Wray                 03 East End Tra          13-09.25   1.1     4.19m 
  3 Nelson Taylor             03 727 Youth TR          13-05.25   1.1     4.09m 
  4 Harrison Robinson         03 Jacksonville          12-09.50  +0.0     3.89m 
  5 Asad Owens                03 Delco Stalli          12-05.00   0.8     3.78m 
  6 Lucas Williamson          03 Florida East          12-04.75   1.3     3.77m 
  7 Rajauhn Sancho            03 The Tallahas          12-02.75   0.8     3.72m 
  8 Kobe Collins              03 Airo Athleti          11-11.00  +0.0     3.63m 
  9 James Evans               03 Phase 1 Trac          11-08.25   0.7     3.56m 
 10 Jayden Gethers            03 Overtake              11-08.00   1.1     3.55m 
 11 Justin Wilson             03 Jackrabbit T          11-03.00  +0.0     3.42m 
 12 Garren Haynes             03 Corefit TC            11-02.75   1.1     3.42m 
 13 Jayden Govia              03 Florida Elit          11-01.00   0.3     3.37m 
 14 Justin Queen              03 Living Water          11-00.50   1.7     3.36m 
 15 Joshua Ames               03 Above Xpecta          11-00.25  +0.0     3.35m 
 15 Latavien Dyles            03 Unattached           X11-00.25   1.1     3.35m 
 17 Deondre Hardy             03 Churchland T          10-11.00   2.1     3.32m 
 18 Jabarri Ashley            03 Space Coast           10-08.00   0.9     3.25m 
 19 Henry Humphries           03 Running In E          10-06.75  +0.0     3.21m 
 20 Nathan Wallace            03 Cougar TC             10-06.50   1.9     3.21m 
 21 Jonathan Bailey           03 Excelerators          10-05.50   0.6     3.18m 
 22 Antavius Williams         03 All Heart TC          10-04.25   0.9     3.15m 
 23 Trent Henry               03 Miami Pal Kn          10-03.25   0.5     3.13m 
 24 Kirk Stewart              03 Miami Garden          10-02.75   0.8     3.11m 
 25 Damir Toney               03 Unattached           X10-02.25   0.4     3.10m 
 26 Maxwell Bernitt           03 727 Youth TR           9-09.50   2.2     2.98m 
 27 Kelly Perejuste           03 Miami Pal Kn           9-04.75  +0.0     2.86m 
 28 Ian Hernandez             03 Bayamon Club           8-06.00  +0.0     2.59m 
 29 Christopher Clinkscale    03 Golden Strip           8-02.50   0.9     2.50m 
 30 K J Williams              03 Unattached            X7-10.50  +0.0     2.40m 
 31 Jervaris Rice             03 Express Lane           7-09.00   1.1     2.36m 
 32 Cullen Salickram          03 Break Away T           6-04.75   1.1     1.94m 
 33 Ian Hempfield             03 Florida East           5-06.50   0.9     1.68m 
 34 Jaice Sanders             03 Metropolis T           5-05.50   0.8     1.66m 
 35 Jesse Zoffer              03 Vero Strider           3-07.75  +0.0     1.11m 
 
Event 145  Girls Long Jump Bantam 10 years
===============================================================================
   Club Natl: # 16-03.50  2005        Raymona Carryl, UNATTACHED               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Morgan Bentley            02 Unattached           X14-04.00   0.8     4.36m 
  2 Tonija Love               02 Manatee Must          13-03.50   1.3     4.05m 
  3 Mia O'Neil                02 VA Beach Fla          13-02.50   0.5     4.02m 
  4 Dayna Cohen               02 Overtake              13-01.00   0.6     3.98m 
  5 Shavanti Salter           02 Manatee Must          12-08.75   1.2     3.87m 
  6 Amy Warren                02 Unattached           X12-03.75   0.9     3.75m 
  7 Shanya Luke               02 Phase 1 Trac          12-01.00   1.4     3.68m 
  8 Leland Marshall           02 Ohio Zoom TC          11-08.25   2.2     3.56m 
  9 Zaniyah Bryant-Berry      02 Star Athleti          11-04.50  +0.0     3.46m 
  9 Kyla Thomas               02 Young Achiev          11-04.50   0.1     3.46m 
 11 Ebony Murphy              02 Houston Syne          11-02.50   1.4     3.41m 
 12 Dondrett Owens            02 The Heat TC           11-02.00   1.1     3.40m 
 13 Amahri Edwards            02 Churchland T          11-01.50   1.1     3.39m 
 14 Breshauna Gordon          02 Express Lane          11-00.00   1.8     3.35m 
 15 Alexandria Frazier        02 Xtreme Veloc          10-09.00   1.1     3.27m 
 16 Makayla Hardeman          02 Georgia Star          10-07.50   1.0     3.23m 
 17 Layla Ingalls             02 Police Athle          10-07.00   0.7     3.22m 
 18 Nyla Blair                02 Athletic Xpr          10-04.25   0.3     3.15m 
 18 Aja Taylor                02 Full Speed A          10-04.25   2.1     3.15m 
 20 Faith Boutte              02 New Iberia Y          10-02.50   1.2     3.11m 
 21 Jadyn Fields              02 St Johns Str          10-01.50  +0.0     3.08m 
 22 Gai'Ona Boyd              02 Express Lane          10-01.25   1.1     3.07m 
 23 Sophia Marsh              02 Panhandle Tr          10-01.00   1.6     3.07m 
 24 Khamya Baldwin            02 Churchland T          10-00.50   0.8     3.06m 
 25 Yahthaliah Burnett        02 Overtake              10-00.25   0.5     3.05m 
 26 Kiah Williams             02 Miramar Opti           9-09.50   0.9     2.98m 
 26 Amoy Mcfarlane            02 Hydel United           9-09.50   1.1     2.98m 
 28 Solenne Montgomery        02 Fort Belvoir           9-00.50   2.2     2.75m 
 29 Niya Butler               02 Living Water           9-00.00   1.8     2.74m 
 30 Elyse Marshall            02 U City Xplos           8-08.25   2.0     2.64m 
 31 Ashanti Morrow            02 St Pete Nitr           8-03.75  +0.0     2.53m 
 -- Elizabeth Dawson          02 Florida Expr              FOUL                 
 -- Shaunece Benjamin         02 Express Lane              FOUL                 
 -- Amarah Woods              02 St Pete Nitr              FOUL                 
 -- Selah Norris              02 The Fast Fur              FOUL                 
 -- Karissma Pagan            02 Blazin Raven              FOUL                 
 -- Tea Harris                02 New Era TC                FOUL                 
 
Event 146  Boys Long Jump Bantam 10 years
===============================================================================
   Club Natl: # 15-08.75  2004        Kavahra Holmes, Unattached               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Wakeem Walters            02 Hydel United          14-09.75   2.3     4.51m 
  2 Tyson Williams            02 Lakeland Inc          14-05.50   2.3     4.40m 
  3 Keyandre' Midgett         02 Churchland T          14-04.25   2.1     4.37m 
  4 Cole Thornton             02 Xtreme Veloc          14-03.75   0.9     4.36m 
  5 Deylynd Grant             02 Gainesville           13-11.50   1.4     4.25m 
  6 Kellen Newman             02 513 Elite             13-09.50   1.8     4.20m 
  7 Shamar Mansion            02 East End Tra          13-06.25   2.0     4.12m 
  8 Giovani Bovenzi           02 Finesse               13-05.75   0.6     4.10m 
  9 Marseille Taylor          02 Florida Flig          12-11.50   2.2     3.94m 
 10 Ivan Yates                02 The Heat TC           12-10.75   1.9     3.93m 
 11 Jackson Morrow            02 Unattached           X12-09.75   0.9     3.90m 
 12 Breiland Anderson         02 513 Elite             12-08.75   1.6     3.87m 
 13 Omaree May                02 Overtake              12-07.50   0.9     3.84m 
 14 Cameron Selders           02 Savannah Cha          12-07.00   0.6     3.83m 
 15 Dante Thomas              02 Southeast Lo          12-05.75   1.3     3.80m 
 16 Kevin Thomas              02 Delco Stalli          12-04.75   2.3     3.77m 
 17 Zion Bennett              02 Hydel United          12-03.75   0.5     3.75m 
 17 Daveon Franklin           02 Norfolk Real          12-03.75   2.2     3.75m 
 19 Xavier Powell             02 Atlas Athlet          12-02.00   1.7     3.70m 
 19 Corey Barnes              02 Lakeland Inc          12-02.00   1.4     3.70m 
 21 Christian Caster          02 Full Speed A          12-01.75   1.2     3.70m 
 22 Joel Whittick             02 Riviera Beac          11-05.50  -0.5     3.49m 
 23 Sterling Miles            02 Southfield M          11-03.75   1.7     3.44m 
 24 Kemani Harris             02 Miami Pal Kn          11-02.00   1.4     3.40m 
 25 Joshua Jennings           02 Metro Eagles          11-01.50   1.8     3.39m 
 26 Jerlan Fish               02 Full Speed A          10-11.50   1.0     3.34m 
 27 Davister Shannon          02 Burlington T          10-10.00   1.5     3.30m 
 28 Christopher Cintron       02 Puerto Rico           10-08.50   NWI     3.26m 
 29 Justin Turner             02 Mark Trail F          10-02.00   1.0     3.09m 
 30 Noble James               02 Metro Eagles           9-08.50   0.8     2.95m 
 31 Montain Jordan            02 Suffolk Star           9-08.00   0.2     2.94m 
 32 Damarcus Sharps           02 Living Water           9-07.00   1.4     2.92m 
 33 Jawuan Archie             02 Next Level T           8-10.25   0.2     2.69m 
 -- Tony Canfall              02 St Pete Nitr              FOUL                 
 -- Zayne Palomino            02 Eca TC                    FOUL                 
 
Event 147  Girls Long Jump Sub-Midget 11 years
===============================================================================
   Club Natl: # 16-02  7/7/2009    Kaylin Whitney, Break Away T                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Lexi Bender               01 Speed City T          14-08.00  +0.0     4.47m 
  2 Shatara Johnson           01 Cougar TC             14-06.25  +0.0     4.42m 
  3 Jayla Stokes              01 Alpha Omega           14-05.75  +0.0     4.41m 
  4 Rachel Seely              01 Alabama TC            13-11.00  -0.1     4.24m 
  5 Kayla Robinson            01 Unattached           X13-03.50  +0.0     4.05m 
  6 Alexa Valenzuela          01 Refugio Coun          13-02.50   0.2     4.02m 
  7 Tori Carroll              01 Unattached           X12-11.75  +0.0     3.95m 
  8 Ani Wells                 01 Florida Elit          12-09.50  -0.1     3.89m 
  9 Sinai Lee                 01 Break Away T          12-09.00  +0.0     3.88m 
 10 Samaria Ferguson          01 Florida Elit         J12-09.00  -0.1     3.88m 
 11 Mone' Octave              01 New Orleans           12-06.75  +0.0     3.82m 
 12 Savannah Bray             01 The Heat TC           12-06.25  -0.1     3.81m 
 13 Jazmine Tilmon            01 Norfolk Real          12-06.00  +0.0     3.81m 
 14 Jada Durham               01 Delco Stalli          12-05.50  +0.0     3.79m 
 15 Lauryn Gayles             01 Excelerators          12-01.75  +0.0     3.70m 
 15 D'Yani Robinson           01 Houston Syne          12-01.75   0.5     3.70m 
 17 Jordan White              01 Visions Trac          12-01.50  +0.0     3.69m 
 18 Taylor Cabrera            01 Excelerators          12-00.75   0.1     3.67m 
 19 Tiffiny Dawson            01 Bronx Tigers          11-09.00  +0.0     3.58m 
 20 Malea Sharps              01 Living Water          11-08.00  -0.1     3.55m 
 21 Raelynne Miller           01 Unattached           X11-07.00  -0.1     3.53m 
 21 Starrla Armwood           01 Jaguar TC             11-07.00  +0.0     3.53m 
 23 Imani Gaston              01 East End Tra          11-06.50  -0.1     3.51m 
 24 Kennedy Richardson        01 Brunswick Bl          11-06.25  +0.0     3.51m 
 25 Elis Matos                01 Puerto Rico           11-04.00  +0.0     3.45m 
 26 Lily Flynn                01 Cyo NY                11-03.00  +0.0     3.42m 
 27 Ninoshka Rosa             01 Puerto Rico           11-01.25  +0.0     3.38m 
 28 Deshay Epps               01 Brunswick Bl          11-00.50  +0.0     3.36m 
 29 Brianna Kolsin            01 Cyo NY                10-09.75  +0.0     3.29m 
 30 Jasmine Garcia            01 Houston Syne          10-08.25  +0.0     3.25m 
 31 Rayanna Taylor            01 Break Away T          10-07.00  +0.0     3.22m 
 32 Taya Jackson              01 Titans TC In          10-06.00  +0.0     3.20m 
 -- Juleika Torres            01 Puerto Rico               FOUL                 
 -- Jameshia Howell           01 Police Athle              FOUL                 
 -- Zoe Gentle                01 Houston Syne              FOUL                 
 -- Ja'Maeca Stanton          01 Express Lane              FOUL                 
 -- Danielle Pettway          01 Metro Eagles              FOUL                 
 
Event 148  Boys Long Jump Sub-Midget 11 years
===============================================================================
   Club Natl: # 16-08.75  2000        Keenan Fenwick, MARLBORO TC              
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Jaren Holmes              01 Virginia Pro          15-08.50  +0.0     4.78m 
  2 Josiah Hayes              01 Churchland T          15-00.25  +0.0     4.57m 
  3 Jacob Torres              01 New Orleans          J15-00.25  +0.0     4.57m 
  4 Jaylon Carlies            01 Evolution Sp          14-07.00  -0.2     4.44m 
  5 Grant Gill                01 Churchland T          14-03.75  -1.7     4.36m 
  6 Jyde Manson               01 New Era TC            14-02.25  -0.8     4.32m 
  7 Jett Kinder               01 Kindersport           14-01.75  -0.6     4.31m 
  8 Mark Davis                01 Manatee Must          13-08.75  -1.2     4.18m 
  9 Joshua Guilford           01 Evolution Sp          13-07.75  -0.2     4.15m 
 10 Andy Myers                01 Mercury               13-05.25  -0.9     4.09m 
 11 Dalen Hurd                01 Unattached           X13-01.75  -1.1     4.00m 
 12 Tyriq Henderson           01 East End Tra          13-00.25  -1.0     3.96m 
 12 Xavier Clark              01 Miramar Opti          13-00.25  +0.0     3.96m 
 14 Ian Gonzalez              01 Puerto Rico           12-11.75  -0.6     3.95m 
 15 Jalun Hassell             01 Trojans TC            12-11.50  +0.0     3.94m 
 16 Donovan Bernitt           01 727 Youth TR          12-10.75  -1.3     3.93m 
 17 Pablo Vergara             01 Bayamon Club          12-09.00  -0.5     3.88m 
 18 Javonte' Harding          01 VA Beach Fla          12-08.50  +0.0     3.87m 
 19 Jaden Queen               01 Living Water          12-07.25  +0.0     3.84m 
 20 Pashaad Bethea            01 Running In E          12-06.25  +0.0     3.81m 
 21 Jamon Toney               01 New Era TC            12-05.50  +0.0     3.79m 
 22 Kyree Rice                01 Mark Trail F          12-04.75   0.1     3.77m 
 23 Jeffery Knight II         01 Southfield M          12-02.00  +0.0     3.70m 
 24 Brevin Terrell            01 3D Elite Stu          11-06.50   NWI     3.51m 
 25 Enzo Dominguez            01 Finesse               11-03.75  -0.7     3.44m 
 26 Miguel Bright             01 New Era TC            11-02.75  -1.0     3.42m 
 27 Matisse Bascome           01 Trojans TC            11-02.50  +0.0     3.41m 
 28 Maurice Kirksey           01 The Tallahas          11-01.25  +0.0     3.38m 
 29 Rolondo Hall              01 Riviera Beac          10-07.50  -0.6     3.23m 
 30 Sherrod Frye              01 Marlboro Tra          10-07.25  +0.0     3.23m 
 31 Quenton Durrell           01 Radl TC               10-04.50  -0.6     3.16m 
 32 Connor Dahlstrom          01 Break Away T          10-04.00  +0.0     3.14m 
 33 Adam Love                 01 East Cobb Ch          10-02.75  +0.0     3.11m 
 34 Kerrieum Price            01 Above Xpecta          10-02.25  +0.0     3.10m 
 35 Jeremiah Hardy            01 All Heart TC          10-01.25  -1.0     3.07m 
 
Event 149  Girls Long Jump Midget 12 years
===============================================================================
   Club Natl: # 17-08  7/13/2012   Jamani Richards, Hydel United               
   Club Natl: # 17-08  7/13/2012   Jamani Richards, Hydel United               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Jamani Richards           00 Hydel United          17-08.00#  0.8     5.38m 
  2 Saudia James-Heard        00 Unattached           X17-00.00   1.0     5.18m 
  3 Frankie Griffin           00 New Era TC            16-05.50   0.7     5.01m 
  4 Destini Wilson            00 Boynton Beac          16-02.25   0.6     4.93m 
  5 Daijah Harris             00 Unattached           X15-03.50  +0.0     4.66m 
  6 Chyanne Cummins           00 Metropolis T          15-02.00   0.9     4.62m 
  7 Maya Ashley               00 Florida Elit          15-01.50   1.0     4.61m 
  8 Mikenzie Mullins          00 Greer All-St          14-11.50   1.0     4.55m 
  9 Anu Akil                  00 Metro Eagles          14-08.25   1.5     4.47m 
 10 Tia Williams              00 Lightning Sp          14-06.50   1.0     4.43m 
 11 Jordan Gary               00 Track Xplosi          14-05.50   1.0     4.40m 
 12 Skylar Parks              00 East End Tra          13-08.50   1.3     4.17m 
 13 Kamara Swain              00 Lightning Bo          13-08.00   1.4     4.16m 
 14 Taylor Tejera             00 Miami Milers          13-03.50   1.7     4.05m 
 14 Kayela Houston            00 Moe-Hills             13-03.50   0.9     4.05m 
 16 Mia Goolsby               00 Greenville J          13-01.00   1.4     3.98m 
 17 J'Cree Sanders            00 Metropolis T          13-00.50   0.7     3.97m 
 18 Tamya Pope                00 Athletic Xpr          12-07.75   1.1     3.85m 
 19 Asia Crocker              00 Churchland T          12-07.25   1.6     3.84m 
 20 Trinity Dunbar            00 Epitome               12-05.00  +0.0     3.78m 
 21 Maria Hernandez           00 Bayamon Club          12-02.50  +0.0     3.72m 
 22 Tacari Demery             00 Brunswick Bl          12-02.00   1.3     3.70m 
 23 Daviana Chapman           00 Fusion TC             11-11.50   1.8     3.64m 
 24 Ashlee Reed               00 Space Coast           11-11.00   1.3     3.63m 
 25 Kymiya Tyson              00 VA Beach Fla          11-08.00   1.0     3.55m 
 26 Nyla Houston              00 Moe-Hills             11-07.00   0.2     3.53m 
 27 Kayla Stewart             00 Cyo NY                11-04.00  +0.0     3.45m 
 28 Jasmine Bland             00 The Fast Fur          11-02.75   1.5     3.42m 
 29 Joelle Gregory            00 The Heat TC           10-11.50   0.8     3.34m 
 30 Cherokee Burton           00 Delco Stalli          10-11.00   0.3     3.32m 
 31 Ashley Williams           00 Roadrunners           10-06.25   0.8     3.20m 
 32 Desire Brown              00 Hampton City          10-03.00   1.0     3.12m 
 -- Jamaica Thompson          00 3D Elite Stu              FOUL                 
 -- Mysha Johnson             00 727 Youth TR              FOUL                 
 -- Megan Malloy              00 Unattached               XFOUL   NWI           
 -- Chance Barnes             00 Star Track T              FOUL                 
 -- Danni Fontenot            00 Louisiana El              FOUL                 
 -- Judivette Serrano         00 Puerto Rico               FOUL                 
 -- Lauren Sosa               00 Cyo NY                    FOUL                 
 -- Kynnydy Mccullough        00 Evolution Sp              FOUL                 
 -- Aaylehya Nixon            00 Roadrunners               FOUL                 
 
Event 150  Boys Long Jump Midget 12 years
===============================================================================
   Club Natl: # 18-10.25  7/3/2007    Mike Dash, Savannahchat                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Jaden Koger               00 Alpha Omega           18-03.50   1.4     5.57m 
  2 Randall Goss              00 Alpha Omega           18-01.50   1.9     5.52m 
  3 Kevin Byrd                00 Full Speed A          17-01.75   1.4     5.22m 
  4 Patrick JollyJr           00 Phase 1 Trac          16-09.75   0.8     5.12m 
  5 Collins Woods             00 New Era TC            16-02.75   0.4     4.94m 
  6 Michael Johnson           00 Olympia TC            16-00.50   1.6     4.88m 
  7 Myles Marshall            00 Cobb Track            15-04.75   0.8     4.69m 
  8 Quavian White             00 Greenville J          15-00.50   0.8     4.58m 
  9 Domenic Haynes            00 Corefit TC            14-10.00   0.5     4.52m 
 10 Timothy Payne             00 Hampton City          14-09.50  +0.0     4.50m 
 11 Jermaine Byrd             00 Miami Garden          14-08.75   1.3     4.48m 
 12 Alexander Spear           00 VA Beach Fla          14-08.50   1.2     4.48m 
 13 Christopher Shearin       00 Suffolk Star          14-06.75   0.5     4.43m 
 14 David ShannonIII          00 Florida Flig          14-06.50   0.7     4.43m 
 15 Reginald Nelson           00 Speed City T          14-04.50  +0.0     4.38m 
 15 Nolan Wallace IV          00 Cougar TC             14-04.50   0.4     4.38m 
 17 Zavier Ward               00 The Heat TC           14-02.75   1.0     4.33m 
 17 D'Andre Barriffe          00 Metro Eagles          14-02.75   1.4     4.33m 
 19 Terrance Akodu            00 St Johns Str          14-00.75   0.2     4.28m 
 20 Makhi Swanson             00 Above Xpecta          13-10.00   1.3     4.21m 
 21 Jordan Wyatt              00 Central Flor          13-06.75   1.6     4.13m 
 22 Giovanni Pino             00 Phase 1 Trac          13-06.00   1.2     4.11m 
 23 Seneca Milledge           00 Olympia TC            13-05.75   0.7     4.10m 
 24 Damir Henson              00 Delco Stalli          13-04.00   1.4     4.06m 
 25 Jarden James              00 Lake Area Ex          13-03.75   1.1     4.05m 
 26 Lamont Thomas             00 VA Beach Fla          13-01.50   0.4     4.00m 
 27 Kevin Wortham             00 Marlboro Tra          13-01.00   1.2     3.98m 
 28 Larry Hadrick Jr          00 Louisiana ST          12-09.75  +0.0     3.90m 
 29 Jason McCoy Jr            00 Florida East          12-07.75   1.1     3.85m 
 30 Jeffrey Hill              00 Churchland T          12-07.00   0.3     3.83m 
 31 Malik Tucker              00 Heart Of Ill          12-02.00   0.5     3.70m 
 32 Derrick Campbell          00 Refugio Coun          12-01.75  +0.0     3.70m 
 32 Lucas Lafferty            00 Cyo NY                12-01.75   0.4     3.70m 
 34 Tyler Crooks              00 Heart Of Ill          11-11.50   0.6     3.64m 
 35 Korey Shivey              00 Alabama TC            10-11.00   0.7     3.32m 
 36 Keyon Mays                00 Georgia Star          10-09.75   0.5     3.29m 
 
Event 151  Girls Long Jump Sub-Youth 13 years
===============================================================================
   Club Natl: # 17-08.75  7/8/2009    Brittany Mcgee, Wings Of An Eagle        
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Rikianne Patterson        99 New Era TC            17-01.25   0.8     5.21m 
  2 G'Auna Edwards            99 Houston Syne          16-08.00   1.6     5.08m 
  3 Symone Mason              99 South Dade E          15-11.25  -0.8     4.85m 
  4 Avada Trosclair           99 A Desire For          15-04.25  -0.9     4.67m 
  5 Avonti Holt               99 Trailblazers          15-02.00  -0.9     4.62m 
  5 Bailey Krouse             99 Premier Jump          15-02.00  -2.1     4.62m 
  7 Jade Jordan               99 St Johns Str          15-01.00  -0.4     4.59m 
  8 Tyest Bryan               99 Hydel United          14-09.50  -0.8     4.50m 
  9 Shaelyn Hines             99 Houston Syne          14-05.75  -1.8     4.41m 
  9 Crystalynn Francis        99 Peach Valley          14-05.75  -0.2     4.41m 
 11 Deja Riddick              99 The Fast Fur          14-02.25   0.1     4.32m 
 12 Briana Washington         99 Speed City A          14-02.00  -0.9     4.31m 
 13 Kennedy Quarles           99 Gazelle TC            14-01.50  -0.9     4.30m 
 14 Kailiece Harris           99 South Dade E          14-01.25  -0.7     4.29m 
 15 Camrin Ford               99 Marlboro Tra          13-11.75  -1.2     4.26m 
 16 Kori Collins              99 Airo Athleti          13-10.75  -1.2     4.23m 
 17 Destinee Thomas           99 Delco Stalli          13-09.25  -1.3     4.19m 
 18 Taylor White              99 Visions Trac          13-06.25  -1.1     4.12m 
 19 Takira Williams           99 Miramar Opti          13-05.75  -1.3     4.10m 
 20 Lillian Calix             99 Riviera Beac          13-04.75  -1.1     4.08m 
 21 Dayona Henry              99 Running In E          13-04.25  -0.9     4.07m 
 22 Iyana Mckeever            99 Running In E          13-00.25  +0.0     3.96m 
 23 Breeona Graham            99 Manatee Must          12-10.75  -0.9     3.93m 
 24 Kacian Cowan              99 Hydel United          12-10.25  -0.6     3.91m 
 25 Victoria Williams         99 Unattached           X12-09.50  -1.0     3.89m 
 26 Anna Seely                99 Alabama TC            12-04.00  -1.1     3.75m 
 27 Nekeima Obike             99 Prime Time Y          12-02.75  -1.6     3.72m 
 28 Tiana Johnson             99 Unattached           X11-10.25  -0.6     3.61m 
 29 Kerra Williams            99 Miramar Opti          11-05.75  +0.0     3.49m 
 30 Niara Smith               99 Jaguar TC             11-05.25  -1.2     3.48m 
 31 Althea Rolle              99 Roadrunners           11-01.00   0.1     3.37m 
 31 Deshaunae Porter          99 Express Lane          11-01.00  -1.1     3.37m 
 33 Gabriela Castellanos      99 Puerto Rico           11-00.75  -0.7     3.37m 
 34 Alayna Marsh              99 Panhandle Tr          10-10.50  -0.5     3.31m 
 35 Damyaris Hernandez        99 Bayamon Club          10-07.25  -1.3     3.23m 
 -- Juliana Hardy             99 The Fast Fur              FOUL                 
 -- Ajee Frazier              99 Lightning Sp              FOUL                 
 -- Essence Cooper            99 South Dade E              FOUL                 
 -- Jalen Simmons             99 Peach Valley              FOUL                 
 -- Yolarisse Torres          99 Puerto Rico               FOUL                 
 -- Sassett Knowles           99 Neymour Athl              FOUL                 
 
Event 152  Boys Long Jump Sub-Youth 13 years
===============================================================================
   Club Natl: # 20-05.75  7/2/2008    Mike Dash, SAVANNAH SIL                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Calvin Austin-Iii         99 Memphis Jagu          19-03.25  -1.0     5.87m 
  2 Christopher EdwardsIII    99 St Johns Str          17-04.00  -1.3     5.28m 
  3 Jevon Wallace             99 Carment Kiar          17-03.75  -0.7     5.27m 
  4 Julian Mcduffie           99 Lightning Sp         J17-03.75   0.9     5.27m 
  5 Jandon Briscoe            99 New Era TC            17-01.50   0.1     5.21m 
  6 Huey Rowe-Anderson        99 Jackrabbit T          17-01.00  +0.0     5.20m 
  7 Hasani Knight             99 VA Beach Fla          16-03.25  -1.1     4.95m 
  8 Tristin Monborne          99 Excelerators          16-02.00  +0.0     4.92m 
  9 Marion Humphrey           99 Speed City T          16-00.50  +0.0     4.88m 
 10 Anthony Goodloe           99 Jackrabbit T          15-09.00  +0.0     4.80m 
 11 Kollin Smith              99 Marlboro Tra          15-08.75  -0.1     4.79m 
 12 Cecil Gregg IV            99 Unattached           X15-08.25  +0.0     4.78m 
 13 Alain Darge               99 Florida Flig          15-06.00  -1.6     4.72m 
 14 Heskin Smith Jr.          99 Brunswick Bl          15-05.50  -1.0     4.71m 
 15 Zuri Wilson               99 Jackrabbit T          14-09.50   NWI     4.50m 
 16 Eric Allen                99 Living Water          14-07.50  +0.0     4.45m 
 17 Tariq Jackson             99 Radl TC               14-06.25  +0.0     4.42m 
 18 Tanner Ingle              99 Evolution Sp          13-11.75  -1.0     4.26m 
 19 Jacquez LinderLong        99 Riviera Beac          13-11.00  +0.0     4.24m 
 20 Trey Hawthorne            99 Runnin On Fa          13-10.50  -1.3     4.22m 
 21 Desmond Rocker            99 Mark Trail F          13-09.25  -0.8     4.19m 
 22 Marcus Holiday            99 Ohio Zoom TC          13-06.50  -0.8     4.12m 
 23 Deaundre Walker           99 Gainesville           13-06.25  -1.4     4.12m 
 24 Jordon Greene             99 Ashburn Elit          13-06.00  -0.5     4.11m 
 25 Myshan Pineda             99 Churchland T          13-02.00  -0.3     4.01m 
 26 Mackulin Williams         99 Houston Syne          13-01.00   0.1     3.98m 
 27 Adrian Morris             99 Running For           13-00.00  -1.0     3.96m 
 28 Antrez TaylorJr.          99 Full Speed A          12-10.50  -0.2     3.92m 
 29 Christian Hernandez       99 Golden Strip          12-10.25  -1.0     3.91m 
 30 Brandon Hines             99 Full Speed A          12-10.00  +0.0     3.91m 
 31 Darrius Calloway          99 Riviera Beac          12-07.00  +0.0     3.83m 
 32 Tyrell Smith              99 Manatee Must          11-11.75  -1.1     3.65m 
 33 Jordan Carter             99 Southfield M          11-11.00  -0.8     3.63m 
 34 Taahir Moore              99 Above Xpecta          11-07.00  -0.9     3.53m 
 35 Reondre' Marshall         99 Churchland T          11-01.00  -1.0     3.37m 
 36 Tyrese Johnson            99 Ashburn Elit          10-08.00  -0.1     3.25m 
 37 Deandre Wilson            99 Above Xpecta          10-05.00  -0.8     3.17m 
 -- Jose Gayton               99 Fastlane                  FOUL                 
 -- Dawson Green              99 Houston Syne              FOUL                 
 
Event 153  Girls Long Jump Youth 14 years
===============================================================================
   Club Natl: # 18-06.75  7/12/2012   Nique'-Deah Griffin, New Era TC          
   Club Natl: # 18-06.75  7/12/2012   Nique'-Deah Griffin, New Era TC          
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Nique'-Deah Griffin       98 New Era TC            18-06.75#  1.6     5.65m 
  2 Jewell Bolden             98 Unattached           X18-03.00  +0.0     5.56m 
  3 Taylor Middleton          98 Ohio Zoom TC          17-03.25  +0.0     5.26m 
  4 Ashley Adekweh            98 Lightning Sp          16-08.00  -1.7     5.08m 
  5 Mikayla Shields           98 Future Stars          16-07.50   0.1     5.06m 
  6 Jacquazja Council         98 Suffolk Star          15-11.00  +0.0     4.85m 
  7 Mattilyn Burgo            98 Unattached           X15-09.50  -2.8     4.81m 
  8 Ashley Thomas             98 Road Runner           15-08.25  -2.0     4.78m 
  9 Lyric Bolden              98 Flight400 TC          15-06.00  -2.7     4.72m 
 10 Taranique Alexander       98 Metro-Dade T          14-11.50   1.6     4.55m 
 11 Madelaine Bayless         98 Kindersport           14-09.25  -1.3     4.50m 
 12 Amiai Martin              98 Press Park T          14-07.00  -0.1     4.44m 
 13 Audree Alford             98 Star Track T          14-04.00  +0.0     4.36m 
 14 Mya Ford                  98 Middle Georg          14-01.25  +0.0     4.29m 
 15 Monae Bynum               98 Track 7-5-7           14-00.50   1.2     4.27m 
 16 Alexis Mitchell           98 Middle Georg          13-09.75  +0.0     4.21m 
 17 Maggie Agostini           98 Metropolis T          13-09.00  -1.6     4.19m 
 18 Betty Jackson             98 Eagles Landi          13-08.00  +0.0     4.16m 
 18 Aaliyah Love              98 Track Star T          13-08.00  -2.0     4.16m 
 18 Betia Washington          98 Track Star T          13-08.00  -1.6     4.16m 
 21 Tahj Brown                98 The Heat TC           13-05.75  +0.0     4.10m 
 22 Tierra Shearin            98 Suffolk Star          13-05.00  -1.2     4.08m 
 23 Kenya Florence            98 Alpha Omega           13-04.75  +0.0     4.08m 
 24 Brendon Coats             98 Middle Georg          13-01.00  -0.1     3.98m 
 25 Toni Canfall              98 St Pete Nitr          12-09.25   0.7     3.89m 
 25 Dominique Jones           98 VA Beach Fla          12-09.25   0.1     3.89m 
 27 Shirley Jackson           98 Express Lane          12-08.00  +0.0     3.86m 
 28 Bari Love                 98 East Cobb Ch          12-04.00   0.7     3.75m 
 29 Chynna Stanton            98 Express Lane          12-03.50  -1.6     3.74m 
 30 Korri Palmer              98 First Light           11-07.50  +0.0     3.54m 
 31 Isabel Torres             98 New Orleans           11-07.25  -1.0     3.53m 
 32 Habibka Sterling          98 Metro Eagles          11-04.50   0.6     3.46m 
 33 Kacie Mcintyre            98 Suffolk Star          11-01.00  -0.5     3.37m 
 -- Sharnea Brown             98 Unattached               XFOUL   NWI           
 -- Kaliyah Martin            98 Suffolk Star              FOUL                 
 
Event 154  Boys Long Jump Youth 14 years
===============================================================================
   Club Natl: # 21-01.25  7/5/2006    Ross James, Silver Spring                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Isaac Cole                98 Texas Greyho          20-02.00   0.4     6.14m 
  2 Orlando Navedo            98 Puerto Rico           19-07.50   0.6     5.98m 
  3 Joshua Wyatt              98 Central Flor          19-05.25  -1.0     5.92m 
  4 Roman Barnette            98 Assistant Co          19-05.00   0.4     5.91m 
  5 Demarkus Glover           98 St Pete Nitr         J19-05.00   1.6     5.91m 
  6 Freddie Singleton         98 Radl TC               19-00.50  -0.8     5.80m 
  7 William Watson            98 Texas Greyho          18-08.75   1.3     5.70m 
  8 Adrian Mcgee              98 Runnin On Fa          18-04.50  -0.1     5.60m 
  9 Dennis Black              98 Split Second          18-01.75   1.9     5.53m 
 10 Jordel Williams           98 Overtake              17-06.75  -1.1     5.35m 
 11 D'Marco Jackson           98 Express Lane          17-01.75  +0.0     5.22m 
 12 Jarrod Stiver             98 Unattached           X17-01.25  -1.5     5.21m 
 13 Devon Howard              98 Delco Stalli          16-10.00   0.5     5.13m 
 13 Justice Dixon             98 St Johns Str          16-10.00  -1.5     5.13m 
 15 Marcus Durrell Jr         98 Radl TC               16-09.50  -0.8     5.11m 
 16 Na'Keven Atkins           98 Florida East          16-09.00  -1.0     5.10m 
 16 Deangelo Harris           98 Georgia Spor          16-09.00  +0.0     5.10m 
 18 Oscar Harris              98 Georgia Favo          16-06.00  -1.1     5.02m 
 19 Daquan Green              98 Florida Elit          16-04.75  -1.1     4.99m 
 20 Dylan Harris              98 Running In E          16-01.75  +0.0     4.92m 
 21 Cameron Willis            98 Georgia Star          16-01.00  -1.3     4.90m 
 21 Sierra Hendrix-Williams   98 The Heat TC           16-01.00  -0.2     4.90m 
 23 Jacob Kennedy             98 Louisiana El          15-11.00  -1.3     4.85m 
 23 Richonne Montgomery       98 Southfield M          15-11.00  +0.0     4.85m 
 25 Terence Ware              98 St Pete Nitr          15-10.50  +0.0     4.83m 
 26 Deven Gray                98 St Johns Str          15-09.00   2.9     4.80m 
 27 Jordan Williams           98 Split Second          15-06.50   1.3     4.73m 
 28 Avery Collins             98 Westwinds             15-04.75  -0.6     4.69m 
 29 Terrell Baily             98 Marrero Troj          15-04.00   2.0     4.67m 
 30 Jalen Heckstall           98 Delco Stalli          15-01.00  +0.0     4.59m 
 31 Andre Holley              98 The Heat TC           14-11.00   0.6     4.54m 
 32 Jynsyn Mccullough         98 Evolution Sp          14-10.50  -1.4     4.53m 
 33 Eion Murrell Jr           98 Florida East          14-08.75  -1.9     4.48m 
 34 Javon Joseph              98 Louisiana ST          14-08.00   0.4     4.47m 
 35 Robert Scavella           98 Roadrunners           14-06.00  +0.0     4.41m 
 36 Devonte Findlay           98 Pheat                 14-05.00   2.1     4.39m 
 37 Khalijah Reaves           98 Pheat                 14-00.75   1.6     4.28m 
 38 Devuntaye Montgomery      98 Evolution Sp          13-09.50   0.8     4.20m 
 39 Trevion Anderson          98 Express Lane          12-01.00   0.5     3.68m 
 40 Jonathan Grandberry       98 Christian Cr          11-10.00   1.1     3.60m 
 -- Muhammad Denham           98 Track 7-5-7               FOUL                 
 -- Ramonte Jackson           98 Radl TC                   FOUL                 
 
Event 155  Girls Long Jump Intermediate 15-16
===============================================================================
   Club Natl: # 19-06.75  7/15/2010   Kendell Williams, The Heat TC            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Daryth Gayles             96 Excelerators          19-01.75   1.4     5.83m 
  2 Taylor Deloach            97 Savannah Cha          18-10.50   2.5     5.75m 
  3 Samara Spencer            96 Hydel United          18-01.25   1.2     5.51m 
  4 Erica Evans               97 Georgia Favo          17-11.50   1.2     5.47m 
  5 Brittany Mcgee            96 Unattached           X17-09.00   1.3     5.41m 
  6 Bria Matthews             97 Running Pant          17-08.00   1.4     5.38m 
  7 Jeryne Fish               96 Full Speed A         J17-08.00   0.6     5.38m 
  8 Mikaela Martin            97 Unattached           X17-05.00   0.8     5.30m 
  9 Amanda Carty              97 Hydel United          17-02.00   0.4     5.23m 
 10 Jada Hunt                 97 Radl TC               16-10.00   2.9     5.13m 
 11 Dy'Asiza Cherry           96 Peach Valley         J16-10.00   1.9     5.13m 
 12 Keondria Simmons          96 Peach Valley          16-09.50   0.3     5.11m 
 13 Mia Mccoy                 97 Phase 1 Trac          16-07.50   0.8     5.06m 
 14 Megan Meadow              96 Kindersport           16-07.00   2.2     5.05m 
 15 Rachel Jantzi             97 Kindersport           16-06.50   1.5     5.04m 
 16 Ashlan Rosier             96 Velocity Str          16-05.50  -1.7     5.01m 
 17 Ashley Cameron            97 Houston Syne          16-05.00   2.4     5.00m 
 18 Kemor Anderson            96 Southside Pi          16-04.75   1.8     4.99m 
 19 Kerri-Ann Gocoul          96 Metropolis T          16-03.00   2.5     4.95m 
 20 Genevieve Okafor          97 Running In E          16-02.00   0.7     4.92m 
 21 Jasmine Jackson           97 Trailblazers          16-01.50  +0.0     4.91m 
 22 Shakaria Scantling        97 Florida East          15-11.50   0.4     4.86m 
 23 Jamia Stone               97 Westwinds             15-10.50   1.7     4.83m 
 24 Bria Ransom               97 Delco Stalli          15-08.75  +0.0     4.79m 
 25 Ashaila Bunch             97 East End Tra          15-08.50   1.4     4.78m 
 26 Symone Welch              96 Split Second          15-08.00   1.9     4.77m 
 26 Maya Marshall             96 Cobb Track            15-08.00   2.3     4.77m 
 28 Breona Butts              96 Florida East          15-07.50   1.6     4.76m 
 29 Jenascia Peters           97 Gulf Coast S          15-06.75   1.1     4.74m 
 30 Jerosan Fletcher          96 Split Second          15-05.75   1.3     4.71m 
 31 A'Leah Black              97 Split Second          15-05.50   1.8     4.71m 
 32 Ernesha Chatman           97 Radl TC               15-04.50   1.4     4.68m 
 33 Olivia Ogles              97 Florida Expr          15-03.00   1.1     4.64m 
 34 Joel Robinson             97 Hydel United          15-02.75  +0.0     4.64m 
 35 Domonique Turner          97 Unattached           X15-02.25   1.9     4.62m 
 36 Sierra Nesmith            96 Delco Stalli          15-02.00   2.2     4.62m 
 37 Renee Gentle              96 Houston Syne          15-01.00   0.2     4.59m 
 38 Ashley Carswell           96 Houston Syne          14-09.75   3.0     4.51m 
 39 Ravyn Mike                96 Unattached           X14-07.00   1.8     4.44m 
 40 Laila Ismail              96 Silver Sprin          14-04.50   1.8     4.38m 
 41 Angel Nesbitt             97 Greer All-St          14-03.50   0.4     4.35m 
 42 Christyana Wood           96 Full Speed A          14-03.00  +0.0     4.34m 
 43 Jacolbi Harris            97 Hampton City          13-10.50   0.1     4.22m 
 43 Amber Goolsby             97 Road Runner           13-10.50   1.6     4.22m 
 45 Isis Pinkney              96 Above Xpecta          13-07.00   0.5     4.14m 
 46 Andrea Baudy              96 Its Speed Dy          13-06.50   1.0     4.12m 
 47 Shaytorria Skinner        97 Track 7-5-7           13-04.50   0.5     4.07m 
 48 Alejandra Flores          97 Puerto Rico           13-02.50   2.1     4.02m 
 49 Nell Sodipo               96 Webster Rock          13-00.50  +0.0     3.97m 
 50 Taleah Clement            97 Delco Stalli          13-00.00   2.0     3.96m 
 50 Dondra Robinson           96 Christian Cr          13-00.00  +0.0     3.96m 
 52 Gabrielle Johnson         97 Phase 1 Trac          11-11.00   1.0     3.63m 
 53 My'Raia Fluker            96 New Orleans           11-02.00   3.0     3.40m 
 -- Natalie Ortiz             97 Puerto Rico               FOUL                 
 -- Rachel Dickerson          96 Marlboro Tra              FOUL                 
 -- Alexandria Major          97 Roadrunners               FOUL                 
 -- Tara Boyce                96 Wings Of An               FOUL                 
 -- Maikaila Sitton           96 Next Level T              FOUL                 
 -- Kaylah Mitchell           97 Metro Eagles              FOUL                 
 
Event 156  Boys Long Jump Intermediate 15-16
===============================================================================
   Club Natl: # 23-01.75  2005        Trey Charles, FIRST LIGHT TC             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Deiondre Porter           96 Phase 1 Trac          22-02.50   3.4     6.76m 
  2 Ayron Monroe              97 Marlboro Tra          21-08.75   1.8     6.62m 
  3 Jeremy Mcduffie           97 Lightning Sp          21-05.50   1.8     6.54m 
  4 Taron Tillman-Ratliff     97 Carment Kiar          21-03.00   3.5     6.47m 
  5 Zantavious Showers        96 Corefit TC            21-02.50   2.4     6.46m 
  6 Jeramy Hampton            96 Jackrabbit T          21-00.50   1.9     6.41m 
  7 Samson Moore              96 Florida Elit          21-00.00   2.1     6.40m 
  8 Devante Kershaw           96 Jackrabbit T         J21-00.00  +0.0     6.40m 
  9 Kaylan Richardson         96 Southeast Lo          20-08.50   1.7     6.31m 
 10 Davon Conyers             96 St Pete Nitr          20-07.50   1.3     6.28m 
 11 Joel Santos               96 Bayamon Club          20-02.75   2.1     6.16m 
 12 Jeremy Lawson             97 Speed City A          20-02.00   2.9     6.14m 
 12 Austin Burmeier           97 3D Elite Stu          20-02.00   2.4     6.14m 
 12 Jared Williams            96 Florida Elit          20-02.00   1.2     6.14m 
 15 Chance Galloway           97 3D Elite Stu          20-00.00   3.0     6.09m 
 16 Christopher Elly          97 Lake Area Ex          19-09.50   2.8     6.03m 
 17 Kenneth Luster            97 Star Track T          19-08.25   2.2     6.00m 
 18 Michael Everett           96 1st Coast TC          19-04.50   1.8     5.90m 
 19 Dion Taylor               96 Pheat                 19-02.25   1.3     5.84m 
 20 Dayton Henson             96 Delco Stalli          19-01.50   2.1     5.82m 
 21 Kadeem Norville           96 Metropolis T          19-00.25   4.3     5.79m 
 22 Perkins Jackson           97 Lima Strider          18-11.50   0.9     5.77m 
 23 Nehari Crawford           96 Psl Speedste          18-09.50   2.8     5.72m 
 23 Zachary Hudson            96 Houston Syne          18-09.50   1.5     5.72m 
 23 Jordan Scott              96 Knoxville Yo          18-09.50   4.5     5.72m 
 23 Dante Newberg             97 Unattached           X18-09.50   1.4     5.72m 
 23 Austin Veal               97 Westwinds             18-09.50   3.1     5.72m 
 28 Joewun Bee                96 727 Youth TR          18-09.25   0.9     5.72m 
 29 Cornelius ScottJr.        97 Cobb Track            18-04.50   0.2     5.60m 
 29 Justin Rhodes             97 Carment Kiar          18-04.50   2.2     5.60m 
 31 Bryan Soto                97 Puerto Rico           18-03.75   2.3     5.58m 
 32 Gianni Stridacchio        97 Florida Flig          18-03.50   2.5     5.57m 
 33 Isaac Hammond             97 Velocity Str          18-02.75   1.9     5.55m 
 34 Amron Brooks              96 Christian Cr          18-00.75   2.1     5.50m 
 34 Tyrone Berry              96 Overtake              18-00.75  +0.0     5.50m 
 36 James Madlock             97 Full Speed A          18-00.00   2.1     5.48m 
 37 Gregory Rountree Jr.      96 Suffolk Star          17-11.50   2.4     5.47m 
 38 Xavier Bledsoe            96 3D Elite Stu          17-08.50   1.6     5.39m 
 39 Sean D'Avilar             96 Metropolis T          17-06.75   2.1     5.35m 
 40 Darius Miller             96 Lightning Bo          17-02.50   0.2     5.24m 
 41 Malik Givens              97 3D Elite Stu          17-02.25   1.7     5.23m 
 42 Marvin Flythe             97 Living Water          17-00.25   2.1     5.18m 
 43 Jeiel Melendez            97 Puerto Rico           16-09.50  +0.0     5.11m 
 43 Jonathan Dixon            96 St Johns Str          16-09.50   2.4     5.11m 
 45 Malik Washington          96 Evolution Sp          16-08.50   2.2     5.09m 
 46 Jamarl Parker             97 Blazin Raven          16-04.50   1.8     4.99m 
 47 Joeell Blackley           96 Churchland T          16-03.25   1.5     4.95m 
 48 Jonathan Governor         97 Christian Cr          16-02.50   1.9     4.94m 
 49 Vincent Davis             97 Southside Pi          16-01.75   1.7     4.92m 
 50 Raheem Batcas             97 Riviera Beac          16-00.75   1.9     4.89m 
 51 Xzavier Rodgers           96 Blue Speedtc          15-10.25   2.8     4.83m 
 52 Juan Clark                97 All Heart TC          15-09.75   1.7     4.81m 
 53 Bryan Gonzalez            96 Miami Pal Kn          15-05.25   2.4     4.70m 
 54 Quintavius Mitchell       96 St Pete Nitr          14-05.75   1.5     4.41m 
 55 Sammie Davis Jr           96 Radl TC               14-03.25   0.9     4.34m 
 -- Sony Avilma               97 Miami Pal Kn              FOUL                 
 -- Carlos Burgos             97 Puerto Rico               FOUL                 
 -- Daniel Savage             97 Churchland T              FOUL                 
 -- John Warren               96 Unattached               XFOUL   NWI           
 
Event 157  Women Long Jump Young 17-18
===============================================================================
   Club Natl: # 20-00.50  2005        Neidra Covington, FAST FORWARD           
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Regine Williams           95 Miramar Opti          19-04.00  +0.0     5.89m 
  2 Jazzmine's Folston        95 Blue Speedtc          18-08.50  -0.1     5.70m 
  3 Abby Hani                 95 Speed City A          18-05.00   1.4     5.61m 
  4 Annette Gaskins           94 Epitome               17-09.75   1.3     5.42m 
  5 Kennedy King              95 Hampton City          17-07.75   0.3     5.37m 
  6 Anasterasia Terrell       94 Middle Georg          17-06.50   1.0     5.34m 
  7 Chaise Cook-Martin        95 727 Youth TR          17-05.50   1.5     5.32m 
  8 Nadia Lee                 94 All Heart TC          17-05.00   1.6     5.30m 
  9 Nuri Lee                  94 All Heart TC          17-02.50   0.9     5.24m 
 10 Dishondria Mccoo          94 Metro-Dade T          17-00.50  +0.0     5.19m 
 11 Lia King                  95 Metro-Dade T          17-00.00   1.6     5.18m 
 12 Sydney Smith              95 Runnin On Fa          16-03.00   0.8     4.95m 
 12 Jaelyn Rice               95 Gazelle TC            16-03.00  -1.4     4.95m 
 14 Chelsea Johnson           95 E-1 TC                16-02.50   2.3     4.94m 
 15 Garion Lewis              95 Atlas Athlet          16-01.00   0.8     4.90m 
 16 April Wilson              95 Tri-City Jet          15-10.50   0.9     4.83m 
 17 Vallerie Norgaisse        94 Unattached           X15-09.50   1.7     4.81m 
 17 Breanna Gates             94 Running In E          15-09.50   1.4     4.81m 
 19 Quatasia Fantroy          95 Florida Elit          15-08.25   1.3     4.78m 
 20 Kayla Williams            95 High Point P          15-06.75   1.1     4.74m 
 21 Fabrianna Nation          95 Fast Lane TC          15-06.25   1.5     4.73m 
 22 Shanice Mccoy             94 Evolution Sp          15-06.00   1.3     4.72m 
 22 Imani Beard               95 Metropolis T          15-06.00   0.9     4.72m 
 24 Kiara Bright              95 Delco Stalli          15-05.00   1.2     4.69m 
 25 Alexis Austin             94 Greer All-St          15-04.00   0.5     4.67m 
 26 Kelsey Brandon            95 Life Speed            15-01.50   0.4     4.61m 
 26 Danielle Ashley           94 Florida Elit          15-01.50   0.6     4.61m 
 28 Martavia Corley           94 Velocity Str          15-00.00   0.1     4.57m 
 29 Nicole McCray             94 Middle Georg          14-11.50   1.3     4.55m 
 30 Amber Waiters             95 Delco Stalli          14-10.50   2.2     4.53m 
 31 Amanda Trapp              95 No Limit TC           14-10.00   0.9     4.52m 
 32 Deshara Flemming          94 3D Elite Stu          14-07.00   1.1     4.44m 
 33 Anissa Mitchell           94 St Pete Nitr          14-06.25   1.3     4.42m 
 34 Shakira Huertas           94 Puerto Rico           14-06.00   0.4     4.41m 
 35 Di'Yea Thompson           94 Tri-City Jet          14-03.50  +0.0     4.35m 
 36 Janelle Murphy            95 Unattached           X14-01.00   0.3     4.29m 
 37 Shalyssa Smith            95 Delco Stalli          13-08.75   1.9     4.18m 
 38 Shiera Green              95 Road Runner           12-07.50   2.0     3.84m 
 39 Aspen Reeves              93 Overtake              11-01.50   2.0     3.39m 
 -- Capria Bell               94 Running For               FOUL                 
 -- Imani Epps                95 Mark Trail F              FOUL                 
 -- Destinie Seide            95 Overtake                  FOUL                 
 
Event 158  Men Long Jump Young 17-18
===============================================================================
   Club Natl: # 24-02.25  7/2/2008    Derrick Andrews, RADL TC                 
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Steven Barze              95 Southeast Lo          24-02.00   1.3     7.36m 
  2 Devin Scott               95 New Orleans           23-06.50   0.2     7.17m 
  3 Charles Nelson            95 Florida East          23-06.00   1.6     7.16m 
  4 Jeremiah Green            94 Trailblazers          23-04.25   3.4     7.11m 
  5 Myles Mcdavid             93 Velocity Str          23-02.75   0.9     7.08m 
  6 Keandre Williams          95 Westwinds             22-10.50  +0.0     6.97m 
  7 Michael Tillman           94 Speed City A          22-06.50   0.1     6.87m 
  8 Leon Pollard II           93 Tri-City Jet          21-09.00   0.3     6.62m 
  9 Tyler Gibson              94 Peach Valley          21-06.75   2.5     6.57m 
 10 Yacouba Meite             93 Greensboro B          21-06.50   2.2     6.56m 
 11 Pathion Collins           95 Texas Greyho          21-05.75   1.2     6.54m 
 12 Joshua Mccullan           94 Unattached           X21-05.50  +0.0     6.54m 
 13 Rahiim Aponte             95 Impact Athle          21-03.25   2.3     6.48m 
 14 Mike Dash                 95 Savannah Cha          21-01.00   2.9     6.42m 
 15 Brandon Robinson          95 Corefit TC            21-00.50   1.6     6.41m 
 16 Mark Duper                94 Southside Pi          20-09.75   1.9     6.34m 
 17 Lidell Golden             95 St Pete Nitr          20-09.50   2.0     6.33m 
 18 Kenneth Colon             94 Puerto Rico           20-08.75   1.1     6.31m 
 19 Zacorey Hart              95 Peach Valley          20-06.75   1.9     6.26m 
 20 Errol Cloud               95 Atlas Athlet          20-06.00   1.4     6.24m 
 21 Demarcus Pierre           94 Atlas Athlet          20-05.00   3.0     6.22m 
 22 Marquett Simmons          94 Georgia Star          20-04.75   1.3     6.21m 
 23 Will Davis                94 Kindersport           20-04.00   2.1     6.19m 
 24 Kyle Smith                94 Marlboro Tra          20-00.50   1.0     6.10m 
 25 HansKevin Pierre-Louis    94 St Johns Str          19-09.00  -0.3     6.01m 
 26 Emanuel Kennedy           94 Louisiana El          19-08.50   2.2     6.00m 
 27 Kerrell Robinson          94 New Orleans           19-08.00   1.0     5.99m 
 28 Justin Jack               94 Central Flor          19-07.50   1.6     5.98m 
 29 Joshua Simmons            95 Atlas Athlet          19-06.50   1.9     5.95m 
 30 Justin Henderson          94 Marrero Troj          19-05.75   0.3     5.93m 
 31 Vedall Grant              95 Marlboro Tra          19-00.50  -0.2     5.80m 
 32 Kevin Ramirez             94 Puerto Rico           18-10.50   1.5     5.75m 
 33 Malik Bolen               95 Mallery Chal          18-09.25   1.6     5.72m 
 34 Romero Ragland            95 Jacksonville          18-08.25   1.9     5.69m 
 35 Malik Dean                95 Saca Youth T          18-04.25   0.3     5.59m 
 36 Emmanuel Ichite           94 The Tallahas          18-02.00   1.9     5.53m 
 37 Julio Davila              95 Bayamon Club          18-01.75   1.3     5.53m 
 38 Marlow Jones              94 Tri-City Jet          18-01.00   1.4     5.51m 
 39 Dominique Revis           94 Hampton City          17-09.50   2.9     5.42m 
 40 Tyrel Harrison            95 Marlboro Tra          16-11.00   1.9     5.15m 
 41 Kehinde Ope               95 Above Xpecta          16-09.25   1.7     5.11m 
 42 Theodore BellJr           94 Savannah Cha          16-07.75   1.6     5.07m 
 43 Myles Payne               95 Apollo TC In          16-06.00   2.9     5.02m 
 44 Octavian Canty            95 Running In E          15-10.75  -1.6     4.84m 
 44 Juwan Ives                95 East End Tra          15-10.75   1.9     4.84m 
 46 Jamal Conyers             95 St Pete Nitr          11-08.00   1.4     3.55m 
 -- Kelton Hallback           94 Phase 1 Trac              FOUL                 
 -- Emanuel Grandberry        95 Christian Cr              FOUL                 
 
Event 159  Girls Triple Jump Sub-Youth 13 years
===============================================================================
   Club Natl: # 35-08  7/14/2012   T'Aja Cameron, Eagles Landi                 
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 T'Aja Cameron             99 Eagles Landi          35-08.00# +0.0    10.87m 
  2 Shaelyn Hines             99 Houston Syne          33-03.50   0.9    10.14m 
  3 Daneesha Davidson         99 Unattached           X32-05.25  +0.0     9.88m 
  4 Seren Huggins             99 Metropolis T          31-06.75  +0.0     9.62m 
  5 Kamare Ways               99 Middle Georg          31-06.25  +0.0     9.60m 
  6 Bailey Krouse             99 Premier Jump          31-05.50   0.5     9.58m 
  7 Elizabeth Garcia          99 Cyo NY                30-10.50   0.5     9.41m 
  8 Destinee Thomas           99 Delco Stalli          29-11.25  +0.0     9.12m 
  9 Catherine Seelig          99 Unattached           X29-04.75   0.2     8.95m 
 10 Amira Aduma               99 Hampton City          29-03.50   1.2     8.92m 
 11 Lauren Thomas             99 New Hope Str          27-09.50   1.0     8.47m 
 12 D'Asia James              99 Trailblazers          27-08.00   1.6     8.43m 
 13 Lexie Wingfield           99 Full Speed A          27-07.50  +0.0     8.42m 
 
Event 160  Boys Triple Jump Sub-Youth 13 years
===============================================================================
   Club Natl: # 39-00.25  2005        Terrence Williams, HOUSTON TRAILBLZ      
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Jahre Fish                99 Full Speed A          32-11.50  +0.0    10.04m 
  2 Anthony Goodloe           99 Jackrabbit T          32-09.00   0.6     9.98m 
  3 Desmond Rocker            99 Mark Trail F          31-04.00   0.9     9.55m 
  4 Jordon Greene             99 Ashburn Elit          29-05.00  +0.0     8.96m 
  5 Isaiah Gladden            99 1st Coast TC          29-02.25  +0.0     8.89m 
  6 Dylan Spears              99 Titans TC In         J29-02.25   0.8     8.89m 
  7 Mackulin Williams         99 Houston Syne          28-05.75   1.7     8.68m 
 
Event 161  Girls Triple Jump Youth 14 years
===============================================================================
   Club Natl: # 36-04.75  7/9/2009    Diamond Hodge, Olney Touchd              
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Mikayla Shields           98 Future Stars          35-09.25   0.3    10.90m 
  2 Monae Bynum               98 Track 7-5-7           33-10.75  +0.0    10.33m 
  3 Kenya Florence            98 Alpha Omega           32-06.75   0.7     9.92m 
  4 Sharnea Brown             98 Unattached           X32-04.50  +0.0     9.86m 
  5 Betty Jackson             98 Eagles Landi          30-11.50   0.2     9.43m 
  6 Kiera Rountree            98 Suffolk Star          30-09.25  +0.0     9.37m 
  7 Maggie Agostini           98 Metropolis T          30-05.00  +0.0     9.27m 
  8 Audree Alford             98 Star Track T          28-04.25  +0.0     8.64m 
  9 Tierra Shearin            98 Suffolk Star          27-03.50   0.8     8.31m 
 -- Celeste Stringer          98 Mark Trail F              FOUL                 
 
Event 162  Boys Triple Jump Youth 14 years
===============================================================================
   Club Natl: # 43-00  1998        Quincy Seaberry, SOUTHEAST LA RR            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Ramonte Jackson           98 Radl TC               41-06.00  +0.0    12.64m 
  2 Demarkus Glover           98 St Pete Nitr          39-05.00  -1.5    12.01m 
  3 William Watson            98 Texas Greyho          38-07.00   0.5    11.76m 
  4 Oscar Harris              98 Georgia Favo          36-10.00   1.8    11.22m 
  5 Noah Boone                98 VA Beach Fla          36-09.75   0.5    11.22m 
  6 D'Marco Jackson           98 Express Lane          35-09.75   1.6    10.91m 
  7 Devon Howard              98 Delco Stalli          35-04.75  +0.0    10.78m 
  8 Jacob Kennedy             98 Louisiana El          34-09.75   1.1    10.61m 
  9 Louis Andrews             98 Churchland T          33-11.00  +0.0    10.33m 
 10 Ricky Connerly            98 Running In E          33-04.50   1.3    10.17m 
 11 Marcus Durrell Jr         98 Radl TC               33-00.50   1.2    10.07m 
 12 Andre Holley              98 The Heat TC           32-11.50   0.6    10.04m 
 13 Avery Collins             98 Westwinds             32-11.25   1.3    10.03m 
 14 Qui'Reek Blakely          98 Express Lane          29-10.25   0.8     9.09m 
 15 Terence Ware              98 St Pete Nitr          29-02.75   1.0     8.90m 
 -- Terrell Baily             98 Marrero Troj              FOUL                 
 -- Brian Kone                98 Metropolis T              FOUL                 
 
Event 163  Girls Triple Jump Intermediate 15-16
===============================================================================
   Club Natl: # 38-07.50  1997        Janillah Wade, UNITED STARS              
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Bria Matthews             97 Running Pant          38-03.75   1.1    11.67m 
  2 Amanda Carty              97 Hydel United          36-11.25   1.4    11.25m 
  3 Megan Meadow              96 Kindersport           35-09.25   1.4    10.90m 
  4 Lawren Wright             96 Delco Stalli          35-07.50   1.7    10.85m 
  5 Angel Nesbitt             97 Greer All-St          35-00.00  -0.1    10.66m 
  6 Jenascia Peters           97 Gulf Coast S          34-10.25   1.6    10.62m 
  7 Mia Mccoy                 97 Phase 1 Trac          33-06.00   0.5    10.21m 
  8 Ashley Carswell           96 Houston Syne          33-01.25  +0.0    10.09m 
  9 Ravyn Mike                96 Unattached           X32-11.50  -0.5    10.04m 
 10 Asia Campbell             97 Press Park T          32-06.50   0.4     9.91m 
 11 Zaria Ruffin              97 Georgia Star          32-06.25   3.4     9.91m 
 12 Jordan Hargrave           96 Flight400 TC          31-11.25  -1.1     9.73m 
 13 Christyana Wood           96 Full Speed A          31-09.25   0.7     9.68m 
 14 Jordana Abuagattas        97 Finesse               31-00.50   0.1     9.46m 
 15 Lindsey Poole             96 Unattached           X31-00.25   1.0     9.45m 
 16 Rachel Dickerson          96 Marlboro Tra          30-07.75  -0.2     9.34m 
 17 Taleah Clement            97 Delco Stalli          30-07.50   2.0     9.33m 
 18 Alanna Johnson            97 High Point P          29-08.75   0.5     9.06m 
 19 Shaniqua Stevens          97 Running For           29-08.25   1.3     9.04m 
 20 Jamia Stone               97 Westwinds             29-02.00   0.5     8.89m 
 21 Alejandra Flores          97 Puerto Rico           28-00.50  -1.9     8.54m 
 22 Nyah Wilkinson            97 Marlboro Tra          27-11.75  -0.3     8.52m 
 -- Ashaila Bunch             97 East End Tra              FOUL                 
 
Event 164  Boys Triple Jump Intermediate 15-16
===============================================================================
   Club Natl: # 47-05.75  7/6/2006    Omar Craddock, Jump Corps                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 John Warren               96 Unattached           X47-10.00#  0.2    14.57m 
  2 Marc Mccoy                96 Phase 1 Trac          44-06.00  +0.0    13.56m 
  3 Jai'Malik Gist-Hogue      96 Sparkle City          42-10.75   0.8    13.07m 
  4 Devante Kershaw           96 Jackrabbit T          42-02.75  +0.0    12.87m 
  5 Gregory Rountree Jr.      96 Suffolk Star          41-10.00   0.1    12.75m 
  6 Deiondre Porter           96 Phase 1 Trac          41-04.75   1.3    12.61m 
  7 Kaylan Richardson         96 Southeast Lo          41-04.25  +0.0    12.60m 
  8 Sean D'Avilar             96 Metropolis T          40-09.25  +0.0    12.42m 
  9 Clint Cole                97 Texas Greyho          39-09.00  +0.0    12.11m 
 10 Clifton Casurra           96 Impact Athle          38-06.50  +0.0    11.74m 
 11 Kenneth Luster            97 Star Track T          38-05.00  +0.0    11.70m 
 12 Bryan Soto                97 Puerto Rico           38-03.50  +0.0    11.67m 
 13 Xavier Fennell            96 Running In E          37-06.00  +0.0    11.43m 
 14 Cameron Chase             97 Wings Of An           36-10.75   1.2    11.24m 
 15 Austin Veal               97 Westwinds             36-10.50  +0.0    11.23m 
 -- Zachary Hudson            96 Houston Syne              FOUL                 
 
Event 165  Women Triple Jump Young 17-18
===============================================================================
   Club Natl: # 41-04  2005        Neidra Covington, FAST FORWARD              
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Anasterasia Terrell       94 Middle Georg          39-08.75   1.3    12.10m 
  2 Nadia Lee                 94 All Heart TC          38-07.50  +0.0    11.77m 
  3 Chaise Cook-Martin        95 727 Youth TR          37-11.00   2.1    11.55m 
  4 Dishondria Mccoo          94 Metro-Dade T          37-07.50   1.7    11.46m 
  5 Destinie Sykes            95 Unattached           X36-10.75   0.5    11.24m 
  6 Fabrianna Nation          95 Fast Lane TC          36-10.50  +0.0    11.23m 
  7 Lia King                  95 Metro-Dade T          36-09.00   3.7    11.20m 
  8 Kiara Bright              95 Delco Stalli          35-10.50   1.6    10.93m 
  9 Annette Gaskins           94 Epitome               34-09.50   1.8    10.60m 
 10 Alexis Austin             94 Greer All-St          34-04.00   0.7    10.46m 
 11 Kelsey Brandon            95 Life Speed            33-10.00  -4.5    10.31m 
 12 Yalonda Springer          95 Miami Coconu          33-09.75  +0.0    10.30m 
 13 Ashlee Funderburk         95 Police Athle          33-05.00   0.2    10.18m 
 14 SoJourner Wade-Clark      95 Unattached           X33-04.75   2.3    10.17m 
 15 Shalynn Cyprien           94 Epitome               33-04.50  -1.1    10.17m 
 16 Dominique Kelly           94 Finesse               33-02.75   1.8    10.12m 
 17 Keiyonna Gusby            94 Running In E          32-10.00  -1.7    10.00m 
 18 Di'Yea Thompson           94 Tri-City Jet          32-06.75   1.4     9.92m 
 19 Raquel Brown              94 Tri-City Jet          31-01.25  -1.0     9.48m 
 20 Kennedy King              95 Hampton City          30-06.50   0.3     9.30m 
 21 Anissa Mitchell           94 St Pete Nitr          30-05.00   1.0     9.27m 
 
Event 166  Men Triple Jump Young 17-18
===============================================================================
   Club Natl: # 48-00.50  1998        Steven Roach, DURHAM STRIDERS            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Jeremiah Green            94 Trailblazers          50-05.50#  0.5    15.37m 
  2 Shaquem Griffin           95 St Pete Nitr          49-01.50# +0.0    14.97m 
  3 Ventavius Sears           95 Columbus Bla         J49-01.50#  1.6    14.97m 
  4 Shaquill Griffin          95 St Pete Nitr          47-08.50   1.8    14.54m 
  5 Myles Mcdavid             93 Velocity Str          47-07.00   0.9    14.50m 
  6 Yacouba Meite             93 Greensboro B          47-01.00  -0.4    14.35m 
  7 Tralynn Mccullar          94 Quad City St          44-01.75   2.1    13.45m 
  8 Steven Barze              95 Southeast Lo          44-01.00   0.6    13.43m 
  9 Kerrell Robinson          94 New Orleans           43-02.00   0.9    13.15m 
 10 Keandre Williams          95 Westwinds             42-10.50  +0.0    13.06m 
 11 Theodore BellJr           94 Savannah Cha          42-08.00  +0.0    13.00m 
 12 Pathion Collins           95 Texas Greyho          42-07.00   0.5    12.97m 
 13 Amos James                95 Radl TC               41-11.00  +0.0    12.77m 
 14 Dominique Revis           94 Hampton City          41-07.00  +0.0    12.67m 
 15 Lidell Golden             95 St Pete Nitr          40-07.50   1.4    12.38m 
 16 Justin Henderson          94 Marrero Troj          40-05.75  -0.3    12.33m 
 17 Trevin Hooks              94 MY Stars You          38-10.00   1.0    11.83m 
 18 Darius Dixon              95 Churchland T          38-03.50  -0.2    11.67m 
 19 Yakeem Coleman            93 Running In E          38-03.00  -0.7    11.65m 
 20 Anfronee Magee            95 Radl TC               37-06.50  -0.3    11.44m 
 21 Antonius Prader           95 Its Speed Dy          37-02.25  +0.0    11.33m 
 22 Kehinde Ope               95 Above Xpecta          36-04.75  +0.0    11.09m 
 23 Tyrel Harrison            95 Marlboro Tra          36-03.50  -0.7    11.06m 
 -- Mark Duper                94 Southside Pi              FOUL                 
 -- Jamal Conyers             95 St Pete Nitr              FOUL                 
 
Event 167  Girls High Jump Sub-Bantam 9 years
==========================================================================
   Club Natl: #  4-00  7/15/2010   Mykhiyah Williams, Metropolis               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kylar Coleman             03 Press Park T           3-08.00      1.11m 
  2 Jahnelle Saunders         03 Technique TC          J3-08.00      1.11m 
  3 Ashaih Smith              03 Star Athleti           3-06.00      1.06m 
  3 Kreighton Bluette         03 Unattached            X3-06.00      1.06m 
  5 Kelis Boutte              03 New Iberia Y           3-04.00      1.01m 
  6 Johntavia Shaw            03 Unattached           XJ3-04.00      1.01m 
  7 Taliyah Mizell            03 G-Force                3-02.00      0.96m 
 
Event 168  Boys High Jump Sub-Bantam 9 years
==========================================================================
   Club Natl: #  4-02  1998        Austin Davis, DURHAM STRIDERS               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Eddie Bradford            03 Greer All-St           4-00.00      1.21m 
  2 Johnny HarrisIII          03 Florida Flig           3-10.00      1.16m 
  3 Koby Robinson             03 Unattached            X3-04.00      1.01m 
  4 Cyrus Ways                03 St Johns Str          J3-04.00      1.01m 
  5 Ronald White              03 Wings Of An            3-00.00      0.91m 
 
Event 169  Girls High Jump Bantam 10 years
==========================================================================
   Club Natl: #  4-11  1999        Jerica Torres, REMINGTON FLYERS             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Knisha Godfrey            02 Ohio Heat TC           4-01.00      1.24m 
  2 Rachel Long               02 Evolution Sp           3-10.00      1.16m 
  3 Elyse Marshall            02 U City Xplos          J3-10.00      1.16m 
  3 Caroline Panton           02 Metropolis T          J3-10.00      1.16m 
  5 Zaniyah Bryant-Berry      02 Star Athleti           3-08.00      1.11m 
  6 Nyah Mullen               02 Georgia Favo           3-06.00      1.06m 
  7 Ilenn Soto                02 Remington Fl          J3-06.00      1.06m 
  8 Faith Boutte              02 New Iberia Y           3-04.00      1.01m 
  9 Maya Taylor               02 The Heat TC           J3-04.00      1.01m 
 10 Mirialy Rivera            02 Bayamon Club          J3-04.00      1.01m 
 11 Daja Freeman              02 Freeman Glid           3-00.00      0.91m 
 11 Sofia Garcia              02 Unattached            X3-00.00      0.91m 
 -- Jadyn Fields              02 St Johns Str                NH            
 
Event 170  Boys High Jump Bantam 10 years
==========================================================================
   Club Natl: #  4-10  2005        Maulford Smith, JAMAICA INVITATI            
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jaden Rollins             02 Living Water           4-08.00      1.42m 
  2 Keion Moore               02 Living Water          J4-08.00      1.42m 
  3 AJ Hale                   02 Southside Pi          J4-08.00      1.42m 
  4 Wakeem Walters            02 Hydel United           4-04.00      1.32m 
  5 Evyan Long                02 The Heat TC           J4-04.00      1.32m 
  6 Malachi Shannon           02 Florida Flig           4-02.00      1.27m 
  6 Julian Bumper             02 The Heat TC            4-02.00      1.27m 
  8 Cole Thornton             02 Xtreme Veloc          J4-02.00      1.27m 
  8 Kellen Newman             02 513 Elite             J4-02.00      1.27m 
 10 Dante Thomas              02 Southeast Lo           4-00.00      1.21m 
 11 Giovani Bovenzi           02 Finesse                3-10.00      1.16m 
 11 Breiland Anderson         02 513 Elite              3-10.00      1.16m 
 13 Jalen Deloach             02 Savannah Cha           3-08.00      1.11m 
 13 Keyandre' Midgett         02 Churchland T           3-08.00      1.11m 
 13 Alex Klocek               02 Southeast Lo           3-08.00      1.11m 
 16 Christopher Cintron       02 Puerto Rico            3-06.00      1.06m 
 
Event 171  Girls High Jump Sub-Midget 11 years
==========================================================================
   Club Natl: #  5-00  7/3/2007    Alexa Harmon-Thomas, Draft Pick Academy     
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kinsey Gilbert            01 Unattached            X4-08.00      1.42m 
  2 My'Khiyah Williams        01 Metropolis T           4-06.00      1.37m 
  3 Rileigh Powers            01 Central Flor          J4-06.00      1.37m 
  4 Sonia Smith               01 Marlboro Tra           4-02.00      1.27m 
  5 Evie Marshall             01 U City Xplos          J4-02.00      1.27m 
  6 Brianna Kolsin            01 Cyo NY                 4-00.00      1.21m 
  7 Angela Ayala              01 Remington Fl           3-10.00      1.16m 
  8 Tatianna Martinez         01 Metro Eagles          J3-10.00      1.16m 
  9 Lauryn Gayles             01 Excelerators           3-08.00      1.11m 
  9 Adrianna Morris           01 Metro Eagles           3-08.00      1.11m 
 -- Asher Facey               01 Metropolis T                NH            
 
Event 172  Boys High Jump Sub-Midget 11 years
==========================================================================
   Club Natl: #  5-00  2005        Clive Pullen, JAMAICA INVITATI              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kahleil Jackson           01 MALI                   4-08.00      1.42m 
  2 Jacob Torres              01 New Orleans            4-06.00      1.37m 
  3 Courtney Harris           01 Boynton Beac          J4-06.00      1.37m 
  4 Jett Kinder               01 Kindersport            4-04.00      1.32m 
  5 Ian Gonzalez              01 Puerto Rico            4-02.00      1.27m 
  6 Keyonte' Midgett          01 Churchland T          J4-02.00      1.27m 
  7 Ryan Jankowski            01 Vero Strider           3-10.00      1.16m 
  8 Max Lantigua              01 Remington Fl           3-08.00      1.11m 
  9 Kelvin Guadalupe          01 Puerto Rico           J3-08.00      1.11m 
 10 Wyland Alleva             01 Lakeland Inc           3-06.00      1.06m 
 10 Lorenzo Valencia          01 Wings Of An            3-06.00      1.06m 
 10 Connor Dahlstrom          01 Break Away T           3-06.00      1.06m 
 10 Corey Watson              01 Marlboro Tra           3-06.00      1.06m 
 -- Pablo Vergara             01 Bayamon Club                NH            
 -- Sylis Raiford             01 Mays Landing                NH            
 
Event 173  Girls High Jump Midget 12 years
==========================================================================
   Club Natl: #  5-04  7/11/2012   Frankie Griffin, New Era TC                 
   Club Natl: #  5-04  7/11/2012   Frankie Griffin, New Era TC                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Frankie Griffin           00 New Era TC             5-04.00#     1.62m 
  2 Destini Wilson            00 Boynton Beac           5-02.00      1.57m 
  3 Sterling Lester           00 First Light            4-08.00      1.42m 
  4 Akira Rhodes              00 Unattached            X4-06.00      1.37m 
  5 Mikenzie Mullins          00 Greer All-St          J4-06.00      1.37m 
  6 Malika Albright           00 Alabama TC             4-04.00      1.32m 
  7 Ayana Champion            00 Remington Fl           4-00.00      1.21m 
  8 Clineetria Hyman          00 Augusta Flye          J4-00.00      1.21m 
  9 Alexus Gardner            00 Marlboro Tra           3-10.00      1.16m 
 10 Tia Williams              00 Lightning Sp          J3-10.00      1.16m 
 11 Megan Malloy              00 Unattached           XJ3-10.00      1.16m 
 -- Brilyn Boyce              00 Jackrabbit T                NH            
 
Event 174  Boys High Jump Midget 12 years
==========================================================================
   Club Natl: #  5-04  7/1/2008    Javier Ogilvie, Hydel United                
   Club Natl: #  5-04  7/11/2012   Aron Cruickshank, Metropolis T              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Aron Cruickshank          00 Metropolis T           5-04.00#     1.62m 
  2 Eric Edwards              00 Houston Syne           5-02.00      1.57m 
  3 Ricardo Packer            00 Finesse                5-00.00      1.52m 
  4 David ShannonIII          00 Florida Flig           4-10.00      1.47m 
  5 Michael Adderley          00 Roadrunners           J4-10.00      1.47m 
  6 Myles Marshall            00 Cobb Track            J4-10.00      1.47m 
  7 Terrance Akodu            00 St Johns Str           4-08.00      1.42m 
  8 Marcus Abrams             00 Living Water          J4-08.00      1.42m 
  8 Tyree Williams            00 Cougar TC             J4-08.00      1.42m 
 10 Caleb Mable               00 Marlboro Tra           4-06.00      1.37m 
 10 Ahmad Young               00 Houston Syne           4-06.00      1.37m 
 10 Izac Canchola             00 Unattached            X4-06.00      1.37m 
 13 Evan Williams             00 Phase 1 Trac           4-04.00      1.32m 
 13 Micah Dixon               00 Churchland T           4-04.00      1.32m 
 13 Quinten Bouknight         00 Living Water           4-04.00      1.32m 
 16 William Cuthbertson       00 Cyo NY                 4-02.00      1.27m 
 16 Shane Jacobs              00 Remington Fl           4-02.00      1.27m 
 18 Kelly Christopher         00 Wings Of An            3-08.00      1.11m 
 
Event 175  Girls High Jump Sub-Youth 13 years
==========================================================================
   Club Natl: #  5-04  7/7/2009    Samara Spencer, Hydel United                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Toni-Ann Farquharson      99 Metropolis T           5-02.00      1.57m 
  2 Carlie Queen              99 Premier Jump          J5-02.00      1.57m 
  3 G'Auna Edwards            99 Houston Syne           5-00.00      1.52m 
  4 Shakaiya Bradford         99 Greer All-St           4-10.00      1.47m 
  5 Jada Freeman              99 Freeman Glid          J4-10.00      1.47m 
  6 Tatania Harvey            99 Metropolis T          J4-10.00      1.47m 
  7 Jade Jordan               99 St Johns Str           4-08.00      1.42m 
  8 Camrin Ford               99 Marlboro Tra           4-06.00      1.37m 
  9 Bailey Krouse             99 Premier Jump          J4-06.00      1.37m 
 10 Seren Huggins             99 Metropolis T          J4-06.00      1.37m 
 11 Victoria Williams         99 Unattached            X4-04.00      1.32m 
 12 Lauren Thomas             99 New Hope Str           4-02.00      1.27m 
 12 Trinity Euson             99 Running For            4-02.00      1.27m 
 12 Za'Nasia Johnson          99 VA Beach Fla           4-02.00      1.27m 
 15 Aliyah Carswell           99 Houston Syne           4-00.00      1.21m 
 
Event 176  Boys High Jump Sub-Youth 13 years
==========================================================================
   Club Natl: #  5-05  7/13/2011   Provonsha Wells, Lightning Bo               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Shykeem Jacques-Louis     99 Olympia TC             5-04.00      1.62m 
  2 Marion Humphrey           99 Speed City T           5-02.00      1.57m 
  3 Kollin Smith              99 Marlboro Tra          J5-02.00      1.57m 
  4 Skyler Lester             99 First Light            5-00.00      1.52m 
  4 Branden Ellis             99 Univ Of Chic           5-00.00      1.52m 
  6 Jahkwan Blackley          99 Churchland T          J5-00.00      1.52m 
  7 Cameo Wilkerson           99 Boys Girls T           4-08.00      1.42m 
  8 Adrian Morris             99 Running For            4-06.00      1.37m 
  9 Jerrod Jackson            99 Vision Elite           4-04.00      1.32m 
 10 Taahir Moore              99 Above Xpecta           4-02.00      1.27m 
 11 Noah Ruffin               99 Boys Girls T           4-00.00      1.21m 
 11 Reondre' Marshall         99 Churchland T           4-00.00      1.21m 
 11 Sher-Mar Gomes            99 Trojans TC             4-00.00      1.21m 
 11 Jeremiah Mckinney         99 Southfield M           4-00.00      1.21m 
 15 Rajae Paul                99 Trojans TC             3-08.00      1.11m 
 16 Christopher Washington    99 Police Athle           3-04.00      1.01m 
 
Event 177  Girls High Jump Youth 14 years
==========================================================================
   Club Natl: #  5-04  7/14/2010   Shakairia Bradford, Greer All-St            
   Club Natl: #  5-04  7/15/2011   Ebony Hills, Press Park T                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jordan Fields             98 St Johns Str           5-00.00      1.52m 
  2 Mikayla Shields           98 Future Stars           4-10.00      1.47m 
  3 Tahj Brown                98 The Heat TC            4-08.00      1.42m 
  4 Isis Welch                98 Metropolis T           4-06.00      1.37m 
  5 Madelaine Bayless         98 Kindersport           J4-06.00      1.37m 
  6 Taylor Smith              98 Pheat                  4-04.00      1.32m 
  6 Valeria Pagan             98 Bayamon Club           4-04.00      1.32m 
  8 Mahalia Wade-Fluker       98 Webster Rock          J4-04.00      1.32m 
  9 Ta'Kiara Richardson       98 Wings Of An            4-02.00      1.27m 
 10 Anevay Manstra            98 Metro Eagles           4-00.00      1.21m 
 11 Ta'Desjah Ralph           98 Wings Of An            3-08.00      1.11m 
 
Event 178  Boys High Jump Youth 14 years
==========================================================================
   Club Natl: #  6-02  7/14/2010   Bryan Christoff, Metropolis                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Orlando Navedo            98 Puerto Rico            5-08.00      1.72m 
  2 Roman Barnette            98 Assistant Co          J5-08.00      1.72m 
  3 Dorian Maddox             98 Living Water           5-06.00      1.67m 
  4 Anthony Williams          98 Unattached           XJ5-06.00      1.67m 
  5 Kenny Akodu               98 St Johns Str           5-02.00      1.57m 
  5 Ramonte Jackson           98 Radl TC                5-02.00      1.57m 
  7 Cameron Willis            98 Georgia Star          J5-02.00      1.57m 
  8 Justin Williams           98 Vision Elite           5-00.00      1.52m 
  9 Julian Freeze             98 VA Beach Fla          J5-00.00      1.52m 
 10 Josiah Ramsawh            98 VA Beach Fla           4-10.00      1.47m 
 10 Sierra Hendrix-Williams   98 The Heat TC            4-10.00      1.47m 
 10 Avery Monroe              98 Marlboro Tra           4-10.00      1.47m 
 13 Jonathan Griffin-Heard    98 Star Athleti           4-08.00      1.42m 
 13 Terance Bobet             98 Lakeland Inc           4-08.00      1.42m 
 15 Dennis Black              98 Split Second           4-06.00      1.37m 
 16 Brandon Selders           98 Savannah Cha           4-02.00      1.27m 
 -- Richonne Montgomery       98 Southfield M                NH            
 -- Michael O'Brien           98 Cyo NY                      NH            
 
Event 179  Girls High Jump Intermediate 15-16
==========================================================================
   Club Natl: #  5-08  7/12/2012   Stacey Destin, Boynton Beac                 
   Club Natl: #  5-08  7/12/2012   Stacey Destin, Boynton Beac                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stacey Destin             96 Boynton Beac           5-08.00#     1.72m 
  2 Gillian Morrison          97 Finesse                5-06.00      1.67m 
  3 Samara Spencer            96 Hydel United          J5-06.00      1.67m 
  4 Shakaria Bradford         96 Greer All-St           5-04.00      1.62m 
  5 Katie Shifflet            96 Heart Of Ill           5-02.00      1.57m 
  6 Stefani Kerrison          96 Star Athleti          J5-02.00      1.57m 
  6 Maya Marshall             96 Cobb Track            J5-02.00      1.57m 
  8 Domonique Turner          97 Unattached           XJ5-02.00      1.57m 
  9 Jordana Abuagattas        97 Finesse                5-00.00      1.52m 
  9 Rachel Jantzi             97 Kindersport            5-00.00      1.52m 
  9 Carolyn Brown             96 Hampton City           5-00.00      1.52m 
  9 Ebony Hills               97 Press Park T           5-00.00      1.52m 
  9 Renee Gentle              96 Houston Syne           5-00.00      1.52m 
  9 Mary Puzauskas            97 Heart Of Ill           5-00.00      1.52m 
 15 Bria Matthews             97 Running Pant           4-10.00      1.47m 
 15 Chelsea Cary              97 Jackrabbit T           4-10.00      1.47m 
 15 Ashanti Jackson           96 Hampton City           4-10.00      1.47m 
 15 Eurasia Bryan             96 Remington Fl           4-10.00      1.47m 
 19 Joel Robinson             97 Hydel United           4-08.00      1.42m 
 19 Alantra Miller            96 St Johns Str           4-08.00      1.42m 
 19 Erica Evans               97 Georgia Favo           4-08.00      1.42m 
 19 J'Laan Pittman            97 Southfield M           4-08.00      1.42m 
 23 Zaria Ruffin              97 Georgia Star           4-06.00      1.37m 
 24 Brianna Johnson           97 Savannah Cha           4-00.00      1.21m 
 25 Maikaila Sitton           96 Next Level T           3-08.00      1.11m 
 -- Teneille Moore-Jacobson   96 Blazing Knig                NH            
 
Event 180  Boys High Jump Intermediate 15-16
==========================================================================
   Club Natl: #  6-06  1998        Ivan Schmidt, NEW DIMENSION                 
   Club Natl: #  6-06  7/12/2012   Jordan Scott, Knoxville Yo                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jordan Scott              96 Knoxville Yo           6-06.00#     1.98m 
  2 Christian Williams        96 Main Attrack          J6-06.00#     1.98m 
  3 Grant Holloway            97 Track 7-5-7            6-00.00      1.82m 
  4 Ayron Monroe              97 Marlboro Tra          J6-00.00      1.82m 
  5 Marc Mccoy                96 Phase 1 Trac          J6-00.00      1.82m 
  6 Joel Santos               96 Bayamon Club          J6-00.00      1.82m 
  7 Christopher Elly          97 Lake Area Ex           5-06.00      1.67m 
  7 Michael Taylor            96 Florida Flig           5-06.00      1.67m 
  9 Dante Newberg             97 Unattached           XJ5-06.00      1.67m 
 10 Austin Veal               97 Westwinds             J5-06.00      1.67m 
 11 Gregory Taylor            97 Burlington T           5-04.00      1.62m 
 11 Gianni Stridacchio        97 Florida Flig           5-04.00      1.62m 
 13 Joewun Bee                96 727 Youth TR           5-02.00      1.57m 
 -- Geness Kennedy            97 Lakeland Inc                NH            
 -- Robert Dunning            97 First Light                 NH            
 
Event 181  Women High Jump Young 17-18
==========================================================================
   Club Natl: #  5-08  1999        Christine Johnson, TRENTON TC               
   Club Natl: #  5-08  7/14/2011   Chelsea Utley, 5 Star Track                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nylah Chavis              95 Unattached            X5-06.00      1.67m 
  2 Alexia Fortenberry        94 Press Park T           5-02.00      1.57m 
  3 Courtney Prengaman        95 Wings Of An           J5-02.00      1.57m 
  4 Jaelyn Rice               95 Gazelle TC            J5-02.00      1.57m 
  5 Keiyonna Gusby            94 Running In E           5-00.00      1.52m 
  6 Diana Gatlin              95 Unattached           XJ5-00.00      1.52m 
  7 Imani Beard               95 Metropolis T           4-10.00      1.47m 
  8 Zimmie Greene             95 Metropolis T           4-08.00      1.42m 
 
Event 182  Men High Jump Young 17-18
==========================================================================
   Club Natl: #  7-00  7/15/2010   Dartis Willis, Southfield M                 
   Club Natl: #  7-00  7/14/2011   Dartis Willisii, Southfield M               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Steven Barze              95 Southeast Lo           6-08.00      2.03m 
  2 Justin Jack               94 Central Flor          J6-08.00      2.03m 
  3 William Taylor-Haynes     94 Corefit TC             6-02.00      1.87m 
  4 Justin Henderson          94 Marrero Troj           6-00.00      1.82m 
  5 Kyle Smith                94 Marlboro Tra          J6-00.00      1.82m 
  6 Maximilion Deleon         95 Tri-City Jet          J6-00.00      1.82m 
  7 Macey Zellner             94 White Lighte          J6-00.00      1.82m 
  8 Kai Wilkinson             95 Marlboro Tra           5-10.00      1.77m 
  9 Emmett Julian             95 Southfield M          J5-10.00      1.77m 
 10 Hunter Konsens            95 United Speed           5-08.00      1.72m 
 10 Juan Rivera               94 Puerto Rico            5-08.00      1.72m 
 10 Will Davis                94 Kindersport            5-08.00      1.72m 
 10 Darius Dixon              95 Churchland T           5-08.00      1.72m 
 10 Christopher Kimbrow       94 Wings Of An            5-08.00      1.72m 
 15 Aaron Limberry            95 Above Xpecta           5-06.00      1.67m 
 16 Marcus Estruche           95 Puerto Rico            5-04.00      1.62m 
 16 Delshon Jeffries          94 Southfield M           5-04.00      1.62m 
 18 Omari Yancy               95 St Johns Str           5-00.00      1.52m 
 -- Scheaa Gall               94 Marlboro Tra                NH            
 
Event 183  Girls Discus Throw Sub-Midget 11 years
==========================================================================
   Club Natl: # 69-00  7/15/2011   Tieyona Day, Louisiana El                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Fiana Vickers             01 Space Coast              62-08     19.10m 
  2 Maya Tinsley              01 Heart Of Ill             56-11     17.34m 
  3 Ariana Washington         01 Remington Fl             55-04     16.86m 
  4 Amyhja Nash               01 Sparkle City             53-08     16.35m 
  5 Jaidah Street             01 Police Athle             48-01     14.65m 
  6 Angela Ayala              01 Remington Fl             45-00     13.71m 
  7 Viktoria Hill             01 Cougar TC                40-02     12.24m 
  8 Kayla Lafferty            01 Cyo NY                   38-11     11.86m 
  9 Hadiya Watson             01 Southfield M             32-02      9.80m 
 10 Lesheerey Gaston          01 Suffolk Star             30-03      9.22m 
 -- Camille Brown             01 New Breed TC              FOUL            
 
Event 184  Boys Discus Throw Sub-Midget 11 years
==========================================================================
   Club Natl: # 117-00  2001        Jud Allen, NORTHWEST FLYERS                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rijnaldo Euson            01 Running For              79-05     24.20m 
  2 Courtney Harris           01 Boynton Beac             73-00     22.25m 
  3 Shamus Grantz             01 Unattached              X68-09     20.95m 
  4 David Kowalchick          01 Unattached              X60-08     18.49m 
  5 Joshua Warren             01 Running For              60-03     18.36m 
  6 Paul Kowalchick           01 Unattached              X57-08     17.57m 
  7 Rawlin Tate               01 Apollo TC In             56-09     17.29m 
  8 Matthew Koziolek          01 1st Coast TC             49-08     15.13m 
  9 Javier Oliver             01 Fort Belvoir             47-08     14.52m 
 10 Nathan Krouse             01 Unattached              X46-02     14.07m 
 11 Tuyen Baker               01 Gainesville              44-08     13.61m 
 12 Jyson Purnell             01 Florida Flig             44-06     13.56m 
 13 Max Lantigua              01 Remington Fl             41-02     12.54m 
 14 Miles Clark               01 Riviera Beac             40-07     12.36m 
 15 Dakari Reinhardt          01 Tri-City Jet             35-03     10.74m 
 -- Malik Golden              01 St Pete Nitr              FOUL            
 
Event 185  Girls Discus Throw Midget 12 years
==========================================================================
   Club Natl: # 100-08  7/13/2012   Alexis Clark, Unattached                   
   Club Natl: # 100-08  7/13/2012   Alexis Clark, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alexis Clark              00 Unattached             X100-08#    30.68m 
  2 Tieyona Day               00 Louisiana El             67-02     20.47m 
  3 Shakira McCoy             00 Running For              61-09     18.82m 
  4 Rikaya Williams           00 St Pete Nitr             61-04     18.69m 
  5 Tyra Babbs                00 Carroll Coun             60-09     18.51m 
  6 Jaila Orozco              00 Carroll Coun             59-08     18.18m 
  7 Clineetria Hyman          00 Augusta Flye             58-00     17.67m 
  8 Kirstin Foncham           00 Vero Strider             55-11     17.04m 
  9 Kiana Allen               00 Boynton Beac             52-04     15.95m 
 10 Carissa Smith             00 Pebblebrook              50-09     15.46m 
 11 Toni Smith                00 Churchland T             48-05     14.75m 
 12 Myriah Speller            00 Florida Elit             47-06     14.47m 
 13 Kerrington Garrett        00 Express Lane             41-04     12.59m 
 14 Mariah Finney             00 Riviera Beac             39-04     11.98m 
 15 Kayla Elzie               00 Apollo TC In             36-00     10.97m 
 16 Isabel Rodriguez          00 Southeast Lo             34-00     10.36m 
 -- Jaya Durrah               00 The Heat TC               FOUL            
 -- Alexandria Burgos         00 Cyo NY                    FOUL            
 -- Terra Johnson             00 Christian Cr              FOUL            
 
Event 186  Boys Discus Throw Midget 12 years
==========================================================================
   Club Natl: # 113-08.50  1998        Brian Kerr, STEALTH BOMBERS             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nathan Wonsley            00 Titans TC In             87-11     26.79m 
  2 Izac Canchola             00 Unattached              X83-01     25.32m 
  3 Danny Clinkscale          00 Golden Strip             76-01     23.19m 
  4 Cameron Canfall           00 St Pete Nitr             70-00     21.33m 
  5 Jacob Warren              00 Running For              68-05     20.85m 
  6 Winston Watson            00 Runnin On Fa             62-00     18.89m 
  7 Shane Jacobs              00 Remington Fl             57-08     17.57m 
  8 Omari Blassingame         00 Runnin On Fa             54-00     16.45m 
 
Event 187  Girls Discus Throw Sub-Youth 13 years
==========================================================================
   Club Natl: # 108-11  7/11/2012   Avianna Hopkins, Carolina Sto              
   Club Natl: # 108-11  7/11/2012   Avianna Hopkins, Carolina Sto              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Avianna Hopkins           99 Carolina Sto            108-11#    33.19m 
  2 Carlie Queen              99 Premier Jump             76-06     23.31m 
  3 Widalys David             99 Bayamon Club             73-07     22.42m 
  4 Iyana Mcclary             99 727 Youth TR             68-04     20.82m 
  5 Crystalynn Francis        99 Peach Valley             67-03     20.49m 
  6 Malise Greene             99 Fort Belvoir             63-10     19.45m 
  7 Donielle Alexander-Blake  99 Suffolk Star             61-04     18.69m 
  8 Juliana Hardy             99 The Fast Fur             61-00     18.59m 
  9 Deja Riddick              99 The Fast Fur             54-11     16.73m 
 10 Serenity Hill             99 E-1 TC                   54-06     16.61m 
 11 GinaMarie Santa           99 Cyo NY                   42-09     13.03m 
 12 Marisa Demasiliere        99 New Orleans              27-08      8.43m 
 -- Pherrin Lowery            99 Carroll Coun              FOUL            
 -- Charle' O'Berry           99 Florida East              FOUL            
 
Event 188  Boys Discus Throw Sub-Youth 13 years
==========================================================================
   Club Natl: # 146-10  7/7/2009    Kevin Roddy, Unattached                    
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Connor Roddy              99 Unattached             X115-04     35.15m 
  2 Kyante Cobbett            99 Running For             104-00     31.69m 
  3 Mason Valure              99 Southeast Lo             98-07     30.04m 
  4 Octaveious Miles          99 Southfield M             97-00     29.56m 
  5 Ashton Taylor             99 Lightning Bo             92-02     28.09m 
  6 Connor Sheridan           99 Unattached              X89-03     27.20m 
  7 Jaren Watford-Twiggs      99 East End Tra             89-00     27.12m 
  8 Anthony Thompson          99 Houston Syne             88-00     26.82m 
  9 Jerrod Jackson            99 Vision Elite             81-08     24.89m 
 10 Joshua Johnson            99 Cyo NY                   79-08     24.28m 
 11 Jerome Rice               99 Express Lane             73-01     22.27m 
 12 Quinn Urell               99 Unattached              X73-00     22.25m 
 13 Trey Hawthorne            99 Runnin On Fa             67-09     20.65m 
 14 Xavier Reynolds           99 Vision Elite             59-09     18.21m 
 15 Andrew Mcgee              99 Runnin On Fa             58-11     17.95m 
 16 Ryan Quinn                99 Dare2 Dream              49-05     15.06m 
 17 Daman Early               99 Riviera Beac             40-10     12.44m 
 18 Blake Wright              99 Runnin On Fa             24-08      7.51m 
 -- Douglas Sessoms II        99 Hampton City              FOUL            
 
Event 189  Girls Discus Throw Youth 14 years
==========================================================================
   Club Natl: # 121-00  7/12/2012   Alycia Springs, Carolina Sto               
   Club Natl: # 121-00  7/12/2012   Alycia Springs, Carolina Sto               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alycia Springs            98 Carolina Sto            121-00#    36.88m 
  2 Cosette Stellern          98 Wyoming Thro            114-10     35.00m 
  3 Rhea Thompson             98 New Era TC              104-00     31.69m 
  4 Sophia Rivera             98 Unattached             X102-02     31.14m 
  5 Sierra Stellern           98 Wyoming Thro             95-04     29.05m 
  6 Ashley Vallejo            98 Puerto Rico              84-03     25.67m 
  7 Mahalia Wade-Fluker       98 Webster Rock             80-08     24.58m 
  8 Markeisha Lewis           98 Miramar Opti             73-05     22.37m 
  9 Chloe Greene              98 St Johns Str             67-09     20.65m 
 10 Ayannah Harrell           98 First Light              66-11     20.39m 
 11 Mya Harper                98 Apollo TC In             65-05     19.93m 
 12 Amari Newton              98 Fort Belvoir             63-01     19.22m 
 13 Aleya Banks               98 Churchland T             61-01     18.61m 
 14 Tanijha Maxwell           98 Remington Fl             53-00     16.15m 
 15 Ta'Desjah Ralph           98 Wings Of An              52-06     16.00m 
 16 Ebony Ayala               98 Remington Fl             49-01     14.96m 
 17 Laneigh Jones             98 Vision Elite             47-08     14.52m 
 18 Synclaire Halman          98 Heart Of Ill             47-03     14.40m 
 19 Laelle Cato               98 E-1 TC                   46-10     14.27m 
 20 Breannah Harrell          98 First Light              35-08     10.87m 
 21 Elizabeth Oliver          98 Fort Belvoir             32-00      9.75m 
 -- Tasha Williams            98 Lightning Sp              FOUL            
 -- Angel Robinson            98 Lightning Sp              FOUL            
 
Event 190  Boys Discus Throw Youth 14 years
==========================================================================
   Club Natl: # 172-05  7/7/2009    Grant Hill, Huntsville M                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ricardo Smith             98 Carolina Sto            152-09     46.55m 
  2 Terance Bobet             98 Lakeland Inc            127-03     38.78m 
  3 Perry AdderleyJr          98 Roadrunners             122-03     37.26m 
  4 Christopher Wimbush       98 Dare2 Dream             102-01     31.11m 
  5 Austin Camden             98 Unattached             X101-06     30.93m 
  6 Isaiah Rogers             98 Unattached             X101-04     30.88m 
  7 Bradley Ford              98 Unattached              X95-00     28.95m 
  8 Abiah Missick             98 Roadrunners              93-07     28.52m 
  9 D'Marco Jackson           98 Express Lane             88-07     27.00m 
 10 Adrian Channel            98 Westwinds                87-00     26.51m 
 11 Charles Harvin            98 Cyo NY                   83-08     25.50m 
 12 Exavier Johnson           98 Alabama Stri             76-07     23.34m 
 13 Jonathan Grandberry       98 Christian Cr             66-03     20.19m 
 14 Aaron Caldwell            98 Jackrabbit T             62-01     18.92m 
 15 Gary Cubby                98 Lightning Bo             58-00     17.67m 
 16 James Taylor              98 Break Away T             57-11     17.65m 
 17 Hagen Salickram           98 Break Away T             51-04     15.64m 
 
Event 191  Girls Discus Throw Intermediate 15-16
==========================================================================
   Club Natl: # 129-00  7/14/2010   Dasha Tsema, Pearl River                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Carissa Tinsley           97 Heart Of Ill            104-05     31.82m 
  2 Elizabeth Leone           96 Unattached             X103-05     31.52m 
  3 Jasmine Keegan            97 Jaguar TC               101-05     30.91m 
  4 Nyah Wilkinson            97 Marlboro Tra             97-09     29.79m 
  5 Coya Christie             97 Metropolis T             97-05     29.69m 
  6 Samantha Zelden           97 Southeast Lo             93-11     28.62m 
  7 Joel Robinson             97 Hydel United             87-05     26.64m 
  8 Kyra Williams             97 Mallery Chal             83-11     25.57m 
  9 Adreinne Gilbert          96 Premier Athl             82-00     24.99m 
 10 Lloydricia Cameron        96 Metro-Dade T             80-11     24.66m 
 11 Mikayla Mitchell          97 St Johns Str             78-07     23.95m 
 12 Nadia Gordon              96 Sparkle City             76-00     23.16m 

 13 Cassidy Lovett            97 Running In E             71-00     21.64m 
 14 Brishauna Wright          97 Runnin On Fa             70-11     21.61m 
 14 Jourdan Johnson           97 Running Tige             70-11     21.61m 
 16 Keiara Day                97 Louisiana El             69-10     21.28m 
 17 Jaime Brown               97 Running In E             64-01     19.53m 
 18 Mariah Latty              97 Remington Fl             62-08     19.10m 
 19 Avri Parker               97 Full Speed A             62-02     18.94m 
 20 Shakaria Scantling        97 Florida East             57-09     17.60m 
 21 Cierra Hogg               97 Heart Of Ill             37-10     11.53m 
 
Event 192  Boys Discus Throw Intermediate 15-16
==========================================================================
   Club Natl: # 179-11.50  1998        Matthew McKinney, REFUGIO TC            
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kyrin Tucker              96 Heart Of Ill            160-11     49.04m 
  2 Kevin Roddy               96 Unattached             X151-06     46.17m 
  3 Christian Buckley         97 Capital City Str        144-10     44.14m 
  4 Jamari Johnson            97 Christian Cr            130-09     39.85m 
  5 David May                 96 1st Coast TC            130-01     39.64m 
  6 Fredrick Jones            96 Metro-Dade T            128-01     39.03m 
  7 Jadarrius Lyons           96 Running For             115-09     35.28m 
  8 Nahel Abuagattas          96 Finesse                 115-08     35.25m 
  9 Jordan Adekweh            96 Lightning Sp            115-05     35.17m 
 10 Claiborne Eubanks         96 Southeast Lo            113-11     34.72m 
 11 James Watts III           96 Vision Elite            108-06     33.07m 
 12 Bernard Jones             97 Unattached             X106-04     32.41m 
 13 Trey Klechak              97 Southeast Lo            105-01     32.02m 
 14 Rod Trujillo              96 The Heat TC              97-07     29.74m 
 15 Ethan Rodriguez           97 Southeast Lo             95-04     29.05m 
 16 Elix Balentine-Smith      97 Running For              93-11     28.62m 
 17 Anfernee Green            96 Titans TC In             88-08     27.02m 
 18 Kendarious Harris         97 K-Y TC                   87-00     26.51m 
 19 Lyndon Johnson            97 Roadrunners              86-09     26.44m 
 20 Emon Trent                96 Tri-City Jet             82-06     25.14m 
 21 Spencer Dean              96 Southeast Lo             82-04     25.09m 
 22 Samuel Grandberry         96 Christian Cr             82-00     24.99m 
 23 Alexander Trujillo        97 The Heat TC              79-06     24.23m 
 24 Brad Clawson              97 Southeast Lo             78-01     23.79m 
 25 Dantne Demery             97 Brunswick Bl             70-02     21.38m 
 26 Matthew Sanchez           97 Miami Milers             67-01     20.44m 
 27 Miguel Maldonado          97 Bayamon Club             63-07     19.38m 
 28 Angelo Jefferies          96 Southfield M             61-08     18.79m 
 29 Myles White               97 Running In E             61-01     18.61m 
 30 Alex Mack                 97 Florida East             46-01     14.04m 
 
Event 193  Women Discus Throw Young 17-18
==========================================================================
   Club Natl: # 133-11  7/13/2012   Berta Amelinaite, Unattached               
   Club Natl: # 133-11  7/13/2012   Berta Amelinaite, Unattached               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Berta Amelinaite          94 Unattached             X133-11#    40.81m 
  2 Jessica Kiser             95 Unattached             X104-06     31.85m 
  3 Addison Harden            95 Unattached             X102-07     31.26m 
  4 Maya Cromuel              95 Corefit TC               99-07     30.35m 
  5 Sarah Petty               94 Southeast Lo             99-01     30.20m 
  6 Patricia Adorno           94 Bayamon Club             91-07     27.91m 
  7 Hannah Guile              95 Unattached              X90-03     27.50m 
  8 Ellexsie Haughton         95 Star Athleti             86-00     26.21m 
  9 Hannah Weiskopf           95 Southeast Lo             84-05     25.73m 
 10 Di'Yea Thompson           94 Tri-City Jet             81-03     24.76m 
 11 Jontavia Dykes            95 Metro-Dade T             79-08     24.28m 
 12 Zaria White               95 Miramar Opti             70-01     21.36m 
 13 Dishinquea Doakes         94 Atlas Athlet             62-06     19.05m 
 14 Natalia Diaz              95 Bayamon Club             61-09     18.82m 
 15 Abigail Ramirez           94 Southeast Lo             47-08     14.52m 
 -- Adrienne Alexander        94 Metropolis T              FOUL            
 -- Margaret Tafanji          95 Georgia Favo              FOUL            
 
Event 194  Men Discus Throw Young 17-18
==========================================================================
   Club Natl: # 176-04  7/2/2008    Anthony Thomas, Metropolis T               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 August Mcpheters          93 Ohio Zoom TC            143-01     43.61m 
  2 Miguel Jiminian           95 Bayamon Club            136-02     41.50m 
  3 Christian Debose          95 New Orleans             135-08     41.35m 
  4 Shaquem Griffin           95 St Pete Nitr            132-02     40.28m 
  5 Quentin Buckley           94 Capital City Str        131-10     40.18m 
  6 Reed Shindell             95 Fastlane                125-10     38.35m 
  7 Cameron Frankvonfrankens  95 Unattached             X124-08     37.99m 
  8 Shaquill Griffin          95 St Pete Nitr            124-03     37.87m 
  9 Jorge Ortiz               94 Puerto Rico             118-10     36.22m 
 10 Vincent Lombardo          94 Southeast Lo            117-01     35.68m 
 11 Lesley Clervil            95 Metropolis T            108-11     33.19m 
 12 Jonathan Williams         94 Tri-City Jet            107-09     32.84m 
 13 Xavier Llavona            94 Puerto Rico             101-03     30.86m 
 14 Angel Flores              94 Bayamon Club             98-08     30.07m 
 15 Jeve Heath                94 Hydel United             91-11     28.01m 
 16 Michael Montalvo          95 Puerto Rico              88-00     26.82m 
 17 Omar David                94 Bayamon Club             86-10     26.46m 
 18 Vedall Grant              95 Marlboro Tra             85-02     25.95m 
 19 Kai Wilkinson             95 Marlboro Tra             77-03     23.54m 
 20 Steven Young Jr.          95 Break Away T             72-09     22.17m 
 20 Emanuel Grandberry        95 Christian Cr             72-09     22.17m 
 
Event 195  Girls Shot Put Primary 8-under
==========================================================================
   Club Natl: # 24-10  7/11/2012   Mykhala Coleman, PRESS PARK T               
   Club Natl: # 24-10  7/11/2012   Mykhala Coleman, PRESS PARK T               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mykhala Coleman           04 Press Park T          24-10.00#     7.56m 
  2 Zhanique Hamilton         04 Unattached           X20-03.00      6.17m 
  3 Akari Isaac               04 Christian Cr          18-09.50      5.72m 
  4 Paige Williams            04 Houston Syne          18-01.00      5.51m 
  5 Anya Creecy               04 St Charles S          15-11.50      4.86m 
  6 Brooke Ricca              04 Finesse               15-09.00      4.80m 
  7 Jordan Coleman            04 Dream Team            15-05.00      4.69m 
  8 Asia Gregory              04 Runnin On Fa          15-01.50      4.61m 
  9 Morgan Skipper            04 Unattached           X14-10.50      4.53m 
 10 Eko Dodd                  05 Remington Fl          14-08.00      4.47m 
 11 Alyssa Reynolds           04 Vision Elite          13-09.00      4.19m 
 12 Brooke Mason              04 South Dade E          13-06.50      4.12m 
 13 Aniya Johnson             05 Alabama Stri          13-04.00      4.06m 
 14 Johnnay Shaw              06 Unattached           X13-02.00      4.01m 
 15 Brooke Yates              04 The Heat TC           12-04.50      3.77m 
 16 Sabiha Dodd               05 Remington Fl          11-07.50      3.54m 
 17 Kharma Creecy             05 St Charles S          11-06.00      3.50m 
 18 Tehya Rose                04 Remington Fl          11-01.00      3.37m 
 19 Sofia Soto                05 Winslow Elit         J11-01.00      3.37m 
 20 Ta'Kiyah Maura            04 Fusion TC             10-05.00      3.17m 
 21 Aja Creecy                06 St Charles S           9-04.50      2.85m 
 22 Arlene Reynolds           07 Vision Elite           5-10.00      1.77m 
 
Event 196  Boys Shot Put Primary 8-under
==========================================================================
   Club Natl: # 33-02.25  2001        Jon Allen, NORTHWEST FLYERS              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Aaron Session             04 Excelerators          27-01.00      8.25m 
  2 Jaylen Sneed              04 Fastlane              24-02.00      7.36m 
  3 Cameron Kier              04 727 Youth TR          22-04.00      6.80m 
  4 Connor Wetherington       04 Gainesville           21-07.75      6.59m 
  5 Maguire Valure            05 Southeast Lo          17-03.25      5.26m 
  6 Jailen Sinclair-Bergin    05 Miramar Opti          16-11.00      5.15m 
  7 Dominic Palomino          04 Eca TC                16-03.50      4.96m 
  8 Nathan Abrams             04 Living Water          15-09.75      4.81m 
  9 Kolby Coleman             05 Marrero Troj          15-00.50      4.58m 
 10 Solomon Tripline          06 Mallery Chal          14-03.00      4.34m 
 11 Twyii Auguste             04 Rockets AC            14-01.50      4.30m 
 12 Cedric Byrd Jr            04 C-Fields AC           14-01.00      4.29m 
 13 Isaiah Evans              05 Full Speed A          13-10.00      4.21m 
 14 Amari Marshall            06 Churchland T          13-00.50      3.97m 
 15 Malik Paige               05 Ohio Zoom TC          12-07.00      3.83m 
 16 Alexander Loubeau         05 Boys Girls T          12-04.25      3.76m 
 17 Christopher Rodriguez     05 Refugio Coun          12-03.00      3.73m 
 18 Jasaani Becton            06 Churchland T          11-11.00      3.63m 
 19 Deondre Deterville        04 Rockets AC            11-02.25      3.40m 
 20 Za'Ron Collins            05 Miami Garden          10-11.00      3.32m 
 21 Samuel Quinn              05 Dare2 Dream           10-10.25      3.30m 
 
Event 197  Girls Shot Put Sub-Bantam 9 years
==========================================================================
   Club Natl: # 23-00.50  7/15/2011   Amber Powell, Boynton Beac               
   Club Natl: # 23-00.50  7/13/2012   Breonna Holley, The Heat TC              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Breonna Holley            03 The Heat TC           23-00.50#     7.02m 
  2 La'Asia Cruz-Leon         03 Running For           20-05.00      6.22m 
  3 Johntavia Shaw            03 Unattached           X19-10.00      6.04m 
  4 Paris Stanton             03 Express Lane          18-04.00      5.58m 
  5 Tania Bolden              03 Florida East          17-05.50      5.32m 
  6 Logan Gray                03 Express Lane          15-11.50      4.86m 
  7 Kiarijon Whitfield        03 Brunswick Bl         J15-11.50      4.86m 
  8 Kaylah Hutchinson         03 Metro Eagles          15-01.00      4.59m 
  9 Khayla Dasvis             03 Tri-City Jet          15-00.50      4.58m 
 10 Maya Johnson              03 Full Speed A          14-11.00      4.54m 
 11 Amanda Everett            03 1st Coast TC          14-07.25      4.45m 
 12 Kristen Solorzano         03 Metropolis T          14-04.75      4.38m 
 13 Madison Fails             03 Southfield M          12-01.50      3.69m 
 14 Jada Dieudonne            03 Remington Fl          11-11.50      3.64m 
 15 Takkia Lamar              03 Trailblazers           9-06.50      2.90m 
 15 Evianna Zoffer            03 Vero Strider           9-06.50      2.90m 
 
Event 198  Boys Shot Put Sub-Bantam 9 years
==========================================================================
   Club Natl: # 33-11.25  7/15/2011   Dylan Carter, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Darshan Dunbar            03 Coral Spring          26-01.75      7.96m 
  2 Joshua Ames               03 Above Xpecta          22-09.00      6.93m 
  3 Donovan Gill              03 Churchland T          21-02.50      6.46m 
  4 Josiah Quinn              03 Dare2 Dream           20-03.25      6.17m 
  5 James Evans               03 Phase 1 Trac          18-05.00      5.61m 
  6 Amare Lawrence            03 Marlboro Tra          17-08.00      5.38m 
  7 Christopher Clinkscale    03 Golden Strip          17-05.50      5.32m 
  8 William Blount            03 Unattached           X15-06.00      4.72m 
  9 Edward Johnson            03 Alabama Stri          14-02.00      4.31m 
 10 Jesse Zoffer              03 Vero Strider          13-02.75      4.03m 
 11 Jervaris Rice             03 Express Lane          13-02.50      4.02m 
 12 Ian Jolly                 03 Phase 1 Trac          13-01.25      3.99m 
 13 Johnathan Lucas           03 Tallahassee           12-11.75      3.95m 
 14 Jaice Sanders             03 Metropolis T          11-07.50      3.54m 
 15 Ian Hempfield             03 Florida East          10-06.75      3.21m 
 
Event 199  Girls Shot Put Bantam 10 years
==========================================================================
   Club Natl: # 27-06  7/13/2012   Amber Powell, Boynton Beac                  
   Club Natl: # 27-06  7/13/2012   Amber Powell, Boynton Beac                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Amber Powell              02 Boynton Beac          27-06.00#     8.38m 
  2 Ilenn Soto                02 Remington Fl          25-05.00      7.74m 
  3 Dondrett Owens            02 The Heat TC           22-01.00      6.73m 
  4 Dominique Spann           02 Pheat                 21-01.00      6.42m 
  5 Knisha Godfrey            02 Ohio Heat TC          20-10.00      6.35m 
  6 Rachel Long               02 Evolution Sp          18-09.25      5.72m 
  7 Sarah Stant               02 Unattached           X18-08.00      5.68m 
  8 Makayla Jones             02 Gazelle TC            17-03.50      5.27m 
  9 Daja Freeman              02 Freeman Glid          17-01.50      5.21m 
 10 Jade Blake                02 Star Athleti          17-01.00      5.20m 
 11 Maya Taylor               02 The Heat TC           16-06.00      5.02m 
 12 Ashanti Morrow            02 St Pete Nitr          16-01.50      4.91m 
 13 Kya Leitzsey              02 Runnin On Fa          15-06.50      4.73m 
 14 Chandris Glenn            02 Runnin On Fa          14-04.50      4.38m 
 15 Elizabeth Dawson          02 Florida Expr          14-03.00      4.34m 
 16 Blessyng Lewis            02 Alabama Stri          13-08.25      4.17m 
 17 Jysiah Wilson             02 Churchland T          13-03.00      4.03m 
 18 Alexis Rountree           02 Suffolk Star          13-00.50      3.97m 
 19 Faith Boutte              02 New Iberia Y          12-11.50      3.94m 
 20 Chloe Carnegie            02 Manatee Must          11-11.00      3.63m 
 21 Natalie Adkins            02 Vision Elite          11-09.75      3.60m 
 
Event 200  Boys Shot Put Bantam 10 years
==========================================================================
   Club Natl: # 40-05  7/13/2012   Dylan Carter, Unattached                    
   Club Natl: # 40-05  7/13/2012   Dylan Carter, Unattached                    
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dylan Carter              02 Unattached           X40-05.00#    12.31m 
  2 Ivan Shultz               02 Unattached           X26-08.75      8.14m 
  3 Tarek Abuagattas          02 Finesse               24-05.50      7.45m 
  4 Justin Wise               02 Trailblazers          24-01.50      7.35m 
  5 Zaire Johnson             02 Delco Stalli          23-11.00      7.28m 
  6 Cameron Johnson           02 Full Speed A          23-06.75      7.18m 
  7 Brandon Thomas            02 Florida Elit          22-09.50      6.94m 
  8 Evan Smalls               02 Manatee Must          22-01.50      6.74m 
  9 Derrick Feaster II        02 C-Fields AC           19-06.50      5.95m 
 10 Tkhari Gregory            02 Fusion TC             18-01.25      5.51m 
 11 Tony Canfall              02 St Pete Nitr          17-09.75      5.42m 
 12 Zyhyn Mccullough          02 Evolution Sp          17-08.75      5.40m 
 
Event 201  Girls Shot Put Sub-Midget 11 years
==========================================================================
   Club Natl: # 31-03.50  2002        Gema Washington, QUIET FIRE              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Maya Tinsley              01 Heart Of Ill          28-08.00      8.73m 
  2 Camille Brown             01 New Breed TC          28-04.50      8.64m 
  3 Ariana Washington         01 Remington Fl          26-04.00      8.02m 
  4 Maleeya McWhite           01 Young Achiev          25-11.00      7.89m 
  5 Kayla Robinson            01 Unattached           X25-09.00      7.84m 
  6 Amyhja Nash               01 Sparkle City          23-08.00      7.21m 
  7 Jaidah Street             01 Police Athle          23-03.00      7.08m 
  8 Kendra Williams           01 Virginia Pro          22-09.00      6.93m 
  9 Chyna Sneed               01 Fastlane              21-08.50      6.61m 
 10 Fiana Vickers             01 Space Coast           21-04.50      6.51m 
 11 Hadiya Watson             01 Southfield M          19-01.00      5.81m 
 12 Aniya Mcdonald            01 Metropolis T          18-07.00      5.66m 
 13 Sierra Lewis              01 Virginia Pro          18-06.00      5.63m 
 14 Ravyn Kocher              01 Fusion TC             17-01.50      5.21m 
 15 Faith Watson              01 VA Beach Fla          14-02.25      4.32m 
 16 Lesheerey Gaston          01 Suffolk Star          14-01.00      4.29m 
 17 A'Mari Cobb               01 St Charles S          11-07.50      3.54m 
 
Event 202  Boys Shot Put Sub-Midget 11 years
==========================================================================
   Club Natl: # 43-03.50  2001        Jud Allen, NORTHWEST FLYERS TC           
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Courtney Harris           01 Boynton Beac          32-03.00      9.82m 
  2 Adrian Hood               01 Living Water          29-06.00      8.99m 
  3 Malik Golden              01 St Pete Nitr          29-03.00      8.91m 
  4 Rijnaldo Euson            01 Running For           28-11.25      8.82m 
  5 Gerard Bryant             01 Living Water          28-08.75      8.75m 
  6 Leonard Cohen             01 Miramar Opti          28-02.25      8.59m 
  7 Javier Oliver             01 Fort Belvoir          27-07.50      8.42m 
  8 Shamus Grantz             01 Unattached           X27-06.00      8.38m 
  9 Rawlin Tate               01 Apollo TC In          25-05.50      7.75m 
 10 Isaiah Mines              01 Tri-City Jet          25-03.75      7.71m 
 11 Paul Kowalchick           01 Unattached           X24-07.50      7.50m 
 12 David Kowalchick          01 Unattached           X23-06.75      7.18m 
 13 Lorenzo Valencia          01 Wings Of An           23-04.25      7.11m 
 14 Tariq Smith               01 Jackrabbit T          22-08.50      6.92m 
 15 Miles Clark               01 Riviera Beac          22-04.50      6.81m 
 16 Jyson Purnell             01 Florida Flig          22-03.00      6.78m 
 17 Tuyen Baker               01 Gainesville           22-01.75      6.75m 
 18 Kerrieum Price            01 Above Xpecta          21-09.00      6.62m 
 19 Wyland Alleva             01 Lakeland Inc          20-05.25      6.22m 
 20 Aubrey Eaton              01 Alabama Stri          20-04.00      6.19m 
 21 Nathan Krouse             01 Unattached           X19-08.50      6.00m 
 22 Rolondo Hall              01 Riviera Beac          19-05.75      5.93m 
 23 Enzo Dominguez            01 Finesse               19-01.00      5.81m 
 
Event 203  Girls Shot Put Midget 12 years
==========================================================================
   Club Natl: # 40-07.75  7/12/2012   Alexis Clark, Unattached                 
   Club Natl: # 40-07.75  7/12/2012   Alexis Clark, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alexis Clark              00 Unattached           X40-07.75#    12.38m 
  2 Amaya King                00 Ohio Zoom TC          39-08.00     12.09m 
  3 Tieyona Day               00 Louisiana El          34-11.00     10.64m 
  4 Shakira McCoy             00 Running For           33-11.00     10.33m 
  5 Tyra Babbs                00 Carroll Coun         J33-11.00     10.33m 
  6 Destini Wilson            00 Boynton Beac          32-05.00      9.88m 
  7 Jaila Orozco              00 Carroll Coun          29-09.50      9.08m 
  8 Rikaya Williams           00 St Pete Nitr          29-09.00      9.06m 
  9 Anu Akil                  00 Metro Eagles          27-06.00      8.38m 
 10 Kiana Allen               00 Boynton Beac          27-01.00      8.25m 
 11 Kirstin Foncham           00 Vero Strider          26-10.00      8.17m 
 12 Jaya Durrah               00 The Heat TC           26-08.00      8.12m 
 13 Coralis Rosa              00 Puerto Rico           26-06.00      8.07m 
 14 Terra Johnson             00 Christian Cr          26-02.00      7.97m 
 15 Kennedie Reese            00 Transformers          25-02.00      7.67m 
 16 Clineetria Hyman          00 Augusta Flye          23-02.50      7.07m 
 17 Kerrington Garrett        00 Express Lane          22-11.00      6.98m 
 18 Serena Smalls             00 Metro Eagles          22-07.25      6.88m 
 19 Alexandria Burgos         00 Cyo NY                22-00.00      6.70m 
 20 Mariah Finney             00 Riviera Beac          21-11.50      6.69m 
 21 Myriah Speller            00 Florida Elit          21-07.50      6.59m 
 22 Kaylus Hundley            00 Norfolk Real          21-02.00      6.45m 
 23 Aalayah Foster            00 Jackrabbit T          20-00.50      6.10m 
 24 Megan Malloy              00 Unattached           X19-03.00      5.86m 
 25 Destiny Branch            00 Metro Eagles          18-07.50      5.67m 
 26 Nicolle Soto              00 Winslow Elit          18-03.00      5.56m 
 27 Isabel Rodriguez          00 Southeast Lo          17-02.25      5.23m 
 28 Kayla Elzie               00 Apollo TC In          15-00.00      4.57m 
 29 Chante Wedge              00 Marlboro Tra          13-03.00      4.03m 
 
Event 204  Boys Shot Put Midget 12 years
==========================================================================
   Club Natl: # 46-09.50  1998        Brian Derr, STEALTH BOMBERS              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nathan Wonsley            00 Titans TC In          45-10.25     13.97m 
  2 Izac Canchola             00 Unattached           X42-04.75     12.92m 
  3 Zykamren Keenon           00 Express Lane          35-07.00     10.84m 
  4 Danny Clinkscale          00 Golden Strip          35-06.00     10.82m 
  5 Jaren Lewis               00 Excelerators          32-11.75     10.05m 
  6 Foster Paulsen            00 Houston Syne          32-08.00      9.95m 
  7 Andrew Calix              00 Riviera Beac          31-03.50      9.53m 
  8 Ahmad Young               00 Houston Syne          30-05.50      9.28m 
  9 Rashea Smith              00 Illinois Eli          29-11.00      9.11m 
 10 Cameron Canfall           00 St Pete Nitr          28-08.00      8.73m 
 11 Cameron Morris            00 Star Track T          27-09.00      8.45m 
 12 Winston Watson            00 Runnin On Fa          27-08.75      8.45m 
 13 Derick Hardy              00 Churchland T          27-05.00      8.35m 
 14 Jason McCoy Jr            00 Florida East          27-00.50      8.24m 
 15 Jeremy Carrasquillo       00 Puerto Rico           24-03.75      7.41m 
 16 Gordon Dacosta Jr         00 Churchland T          24-02.00      7.36m 
 17 Jaden Dixon               00 St Johns Str          24-00.00      7.31m 
 18 Omari Blassingame         00 Runnin On Fa          23-05.00      7.13m 
 19 Kelly Christopher         00 Wings Of An           22-07.00      6.88m 
 
Event 205  Girls Shot Put Sub-Youth 13 years
==========================================================================
   Club Natl: # 39-09.50  7/5/2007    Ashley Hardnett, Boynton Beach           
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Avianna Hopkins           99 Carolina Sto          39-03.00     11.96m 
  2 Giana Gayles              99 Excelerators          31-09.00      9.67m 
  3 Victoria Williams         99 Unattached           X30-04.00      9.24m 
  4 Lorielle Laforest         99 Delco Stalli         J30-04.00      9.24m 
  5 Iyana Mcclary             99 727 Youth TR          30-00.00      9.14m 
  6 Emani Smalls              99 Manatee Must          29-06.00      8.99m 
  7 Malise Greene             99 Fort Belvoir          29-00.00      8.83m 
  8 Widalys David             99 Bayamon Club          28-07.50      8.72m 
  9 Ariella Garcia            99 Cyo NY                28-03.50      8.62m 
 10 Crystalynn Francis        99 Peach Valley          28-00.50      8.54m 
 11 Serenity Hill             99 E-1 TC                27-11.00      8.50m 
 12 GinaMarie Santa           99 Cyo NY                27-10.50      8.49m 
 13 Donielle Alexander-Blake  99 Suffolk Star          25-09.50      7.86m 
 14 Jonaya Mack               99 Vision Elite          19-08.75      6.01m 
 15 Naphtali Facey            99 Metropolis T          18-10.00      5.74m 
 16 Samantha Burns            99 Alabama TC            17-04.00      5.28m 
 17 Marisa Demasiliere        99 New Orleans           12-10.00      3.91m 
 
Event 206  Boys Shot Put Sub-Youth 13 years
==========================================================================
   Club Natl: # 44-10.75  2005        De'Andre Johnson, MIAMI SCOTT LAKE       
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jerrod Jackson            99 Vision Elite          38-08.75     11.80m 
  2 Ashton Taylor             99 Lightning Bo          36-03.50     11.06m 
  3 Connor Roddy              99 Unattached           X36-01.00     10.99m 
  4 Mason Valure              99 Southeast Lo          35-10.25     10.92m 
  5 Octaveious Miles          99 Southfield M          34-09.00     10.59m 
  6 Kyante Cobbett            99 Running For           34-01.50     10.40m 
  7 Joshua Johnson            99 Cyo NY                32-11.25     10.03m 
  8 Jalon Taylor              99 Kingdom Kids          32-05.00      9.88m 
  9 Jaren Watford-Twiggs      99 East End Tra          29-04.25      8.94m 
 10 MingMing Davis            99 Cyo NY                28-03.25      8.61m 
 11 Xavier Reynolds           99 Vision Elite          26-02.00      7.97m 
 12 Jacquez LinderLong        99 Riviera Beac          26-01.00      7.95m 
 13 Andrew Mcgee              99 Runnin On Fa          25-03.25      7.70m 
 14 Ali Salam                 99 727 Youth TR          24-05.75      7.46m 
 15 Jerome Rice               99 Express Lane          23-11.50      7.30m 
 16 Daman Early               99 Riviera Beac          21-02.75      6.47m 
 17 Taahir Moore              99 Above Xpecta          16-08.75      5.09m 
 
Event 207  Girls Shot Put Youth 14 years
==========================================================================
   Club Natl: # 45-05.75  7/11/2012   Alycia Springs, Carolina Sto             
   Club Natl: # 45-05.75  7/11/2012   Alycia Springs, Carolina Sto             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alycia Springs            98 Carolina Sto          45-05.75#    13.86m 
  2 Sophia Rivera             98 Unattached           X45-04.50     13.83m 
  3 Rhea Thompson             98 New Era TC            43-05.50     13.24m 
  4 Cosette Stellern          98 Wyoming Thro          42-01.50     12.83m 
  5 Kaitlyn Jensen            98 Unattached           X41-00.00     12.49m 
  6 Sierra Stellern           98 Wyoming Thro          38-02.00     11.63m 
  7 Markeisha Lewis           98 Miramar Opti          35-09.50     10.90m 
  8 Mattilyn Burgo            98 Unattached           X33-03.00     10.13m 
  9 Ashley Vallejo            98 Puerto Rico           32-10.00     10.00m 
 10 Kiarra Harris             98 Unattached           X32-07.00      9.93m 
 11 Deanna Kerr               98 Remington Fl          32-00.50      9.76m 
 12 Laelle Cato               98 E-1 TC                31-04.00      9.55m 
 13 Tasha Williams            98 Lightning Sp          31-02.50      9.51m 
 14 Mahalia Wade-Fluker       98 Webster Rock          30-10.00      9.39m 
 15 Jacquazja Council         98 Suffolk Star          30-09.00      9.37m 
 16 Aleya Banks               98 Churchland T          30-06.00      9.29m 
 17 Chloe Greene              98 St Johns Str          30-01.00      9.16m 
 18 Amari Newton              98 Fort Belvoir          29-00.00      8.83m 
 19 Ebony Ayala               98 Remington Fl          28-07.00      8.71m 
 20 Jaida Taylor              98 Kingdom Kids          28-05.00      8.66m 
 21 D'Andra Mcfarlane         98 Christian Cr          28-04.00      8.63m 
 22 Angel Robinson            98 Lightning Sp          28-03.00      8.61m 
 23 Jekasia Waller            98 Churchland T          27-10.00      8.48m 
 24 Synclaire Halman          98 Heart Of Ill          27-03.50      8.31m 
 25 Naomi Ortiz               98 Bayamon Club          25-09.00      7.84m 
 26 Laneigh Jones             98 Vision Elite          25-08.00      7.82m 
 27 Ayannah Harrell           98 First Light           25-02.50      7.68m 
 28 Tanijha Maxwell           98 Remington Fl          25-01.00      7.64m 
 29 Breannah Harrell          98 First Light           25-00.00      7.62m 
 30 Deanna Robinson           98 Louisiana El          24-06.50      7.48m 
 31 Tatyana Walker            98 Apollo TC In          24-03.00      7.39m 
 32 Kiera Rountree            98 Suffolk Star          23-08.00      7.21m 
 33 Mya Harper                98 Apollo TC In          23-04.00      7.11m 
 34 Ta'Desjah Ralph           98 Wings Of An           23-00.00      7.01m 
 35 Sydney Pereira            98 Miami Milers          22-07.00      6.88m 
 36 Paola Cintron             98 Puerto Rico           22-02.00      6.75m 
 37 Ta'Kiara Richardson       98 Wings Of An           21-05.00      6.52m 
 38 Elizabeth Oliver          98 Fort Belvoir          15-10.50      4.83m 
 -- Faustina Owoh             98 Cyo NY                    FOUL            
 
Event 208  Boys Shot Put Youth 14 years
==========================================================================
   Club Natl: # 59-09.25  2000        Brian Kerr, SEFFNER TC                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ricardo Smith             98 Carolina Sto          50-03.00     15.31m 
  2 Isaiah Rogers             98 Unattached           X44-07.00     13.58m 
  3 Dorian Maddox             98 Living Water          43-11.75     13.40m 
  4 Anthony Williams          98 Unattached           X43-11.00     13.38m 
  5 Perry AdderleyJr          98 Roadrunners           40-11.25     12.47m 
  6 Austin Camden             98 Unattached           X40-07.50     12.38m 
  7 Christopher Wimbush       98 Dare2 Dream           36-08.75     11.19m 
  8 Bradley Ford              98 Unattached           X36-00.00     10.97m 
  9 Charles Harvin            98 Cyo NY                35-02.00     10.71m 
 10 Jarrod Stiver             98 Unattached           X34-06.50     10.52m 
 11 D'Marco Jackson           98 Express Lane          34-02.25     10.42m 
 12 Terance Bobet             98 Lakeland Inc          33-06.00     10.21m 
 13 Exavier Johnson           98 Alabama Stri          32-00.50      9.76m 
 14 Dante Lawson              98 Columbus Bla          29-05.25      8.97m 
 15 Mickey Murdock            98 Riviera Beac          29-05.00      8.96m 
 16 Kerry Bullock             98 Fort Belvoir          27-01.00      8.25m 
 17 Gary Cubby                98 Lightning Bo          26-10.50      8.19m 
 18 Abiah Missick             98 Roadrunners           26-09.00      8.15m 
 19 Alonzo Perez              98 Churchland T          26-00.25      7.93m 
 20 James Taylor              98 Break Away T          24-04.00      7.41m 
 21 Justice Davis             98 Columbus Bla          21-10.50      6.66m 
 22 Hagen Salickram           98 Break Away T          21-07.00      6.57m 
 23 Trevion Anderson          98 Express Lane          21-02.00      6.45m 
 24 Aaron Caldwell            98 Jackrabbit T          21-00.00      6.40m 
 25 Marland Jones             98 Tri-City Jet          19-02.00      5.84m 
 26 Jimmy Hicks               98 Riviera Beac          17-02.50      5.24m 
 
Event 209  Girls Shot Put Intermediate 15-16
==========================================================================
   Club Natl: # 42-00.75  7/8/2009    Adrienne Alexander, Metropolis T         
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lloydricia Cameron        96 Metro-Dade T          41-02.00     12.54m 
  2 Carissa Tinsley           97 Heart Of Ill          33-10.00     10.31m 
  3 Nyah Wilkinson            97 Marlboro Tra          32-01.00      9.77m 
  4 Jasmine Keegan            97 Jaguar TC             31-02.00      9.49m 
  5 Keiara Day                97 Louisiana El          29-05.00      8.96m 
  6 Nadia Gordon              96 Sparkle City          29-01.00      8.86m 
  7 Cassidy Lovett            97 Running In E          28-10.00      8.78m 
  8 Adreinne Gilbert          96 Premier Athl          28-06.00      8.68m 
  9 Janai Sinclair-Bell       97 Miramar Opti          27-09.00      8.45m 
 10 Kyra Williams             97 Mallery Chal          27-07.00      8.40m 
 11 Joiada Darnell            96 Metro Eagles          27-01.00      8.25m 
 12 Genevieve Okafor          97 Running In E          26-09.00      8.15m 
 13 Freshlian Luna            97 Puerto Rico           26-00.00      7.92m 
 14 Jaime Brown               97 Running In E          25-10.00      7.87m 
 14 Shakaria Scantling        97 Florida East          25-10.00      7.87m 
 14 Brishauna Wright          97 Runnin On Fa          25-10.00      7.87m 
 17 Taylor Jones              97 The Heat TC           25-07.00      7.79m 
 18 Mikayla Mitchell          97 St Johns Str          24-08.00      7.51m 
 19 Avri Parker               97 Full Speed A          23-10.00      7.26m 
 20 Venessa Morejon           96 Wings Of An           21-10.00      6.65m 
 21 Cierra Hogg               97 Heart Of Ill          20-10.00      6.35m 
 22 Alyssa Abrams             97 Living Water          20-09.00      6.32m 
 23 Marvina Flythe            97 Living Water          20-03.00      6.17m 
 24 Malaya Pineda             97 Churchland T          20-00.00      6.09m 
 25 Milenia Cintron           97 Puerto Rico           19-05.00      5.91m 
 26 Brianna Johnson           97 Savannah Cha          18-05.00      5.61m 
 27 Aiyanna Sealey            97 Fort Belvoir          15-06.00      4.72m 
 28 Hope Watson               97 VA Beach Fla          13-00.00      3.96m 
 
Event 210  Boys Shot Put Intermediate 15-16
==========================================================================
   Club Natl: # 55-05.25  7/11/2012   Kyrin Tucker, Heart Of Ill               
   Club Natl: # 55-05.25  7/11/2012   Kyrin Tucker, Heart Of Ill               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kyrin Tucker              96 Heart Of Ill          55-05.25#    16.89m 
  2 Kevin Roddy               96 Unattached           X54-06.00     16.61m 
  3 Fredrick Jones            96 Metro-Dade T          49-04.50     15.04m 
  4 David May                 96 1st Coast TC          49-03.50     15.02m 
  5 Steven Alicea             97 Puerto Rico           41-05.00     12.62m 
  6 Claiborne Eubanks         96 Southeast Lo          41-02.75     12.56m 
  7 Jamari Johnson            97 Christian Cr          41-02.00     12.54m 
  8 Rod Trujillo              96 The Heat TC           40-06.00     12.34m 
  9 Kei'Jne Thomas            96 Impact Athle          37-09.50     11.51m 
 10 Brad Clawson              97 Southeast Lo          37-06.75     11.44m 
 11 Trey Klechak              97 Southeast Lo          36-00.00     10.97m 
 12 Alexander Trujillo        97 The Heat TC           35-11.00     10.94m 
 13 Stephen Mines             97 Tri-City Jet          35-10.50     10.93m 
 14 Jacob Farris              97 Space Coast           35-08.50     10.88m 
 15 Anfernee Green            96 Titans TC In          34-07.00     10.54m 
 16 James Watts III           96 Vision Elite          34-05.00     10.49m 
 17 Kendarious Harris         97 K-Y TC                33-05.50     10.19m 
 18 Marvin Flythe             97 Living Water          33-02.25     10.11m 
 19 Dantne Demery             97 Brunswick Bl          33-00.00     10.05m 
 20 Elix Balentine-Smith      97 Running For           32-11.00     10.03m 
 21 Bernard Jones             97 Unattached           X32-04.00      9.85m 
 22 Samuel Grandberry         96 Christian Cr          30-10.50      9.41m 
 23 Angelo Jefferies          96 Southfield M          30-02.25      9.20m 
 24 Raheem Batcas             97 Riviera Beac          29-09.25      9.07m 
 25 Emon Trent                96 Tri-City Jet          28-08.00      8.73m 
 26 Lyndon Johnson            97 Roadrunners           28-04.25      8.64m 
 27 Myles White               97 Running In E          28-00.00      8.53m 
 28 Johmswel Fontanez         97 Puerto Rico           26-11.00      8.20m 
 29 Josiah Davis              97 The Heat TC           25-10.00      7.87m 
 30 Jabari Crudup             96 Southfield M          24-07.75      7.51m 
 31 Alex Mack                 97 Florida East          23-07.00      7.18m 
 32 James Darville            96 Roadrunners           20-09.50      6.33m 
 33 Miguel Maldonado          97 Bayamon Club          20-03.00      6.17m 
 -- Jadarrius Lyons           96 Running For               FOUL            
 
Event 211  Women Shot Put Young 17-18
==========================================================================
   Club Natl: # 46-09.75  7/4/2008    Emily Vannoy, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jade Stokes               94 Savannah Cha          43-08.00     13.30m 
  2 Adrienne Alexander        94 Metropolis T          42-00.25     12.80m 
  3 Sarah Petty               94 Southeast Lo          36-03.50     11.06m 
  4 Ellexsie Haughton         95 Star Athleti          36-00.00     10.97m 
  5 Jontavia Dykes            95 Metro-Dade T          33-05.50     10.19m 
  6 Breanna Gates             94 Running In E          32-03.00      9.82m 
  7 Maya Cromuel              95 Corefit TC            29-09.50      9.08m 
  8 Patricia Adorno           94 Bayamon Club          29-00.00      8.83m 
  9 Hannah Guile              95 Unattached           X27-11.50      8.52m 
 10 Zaria White               95 Miramar Opti          25-06.00      7.77m 
 11 Margaret Tafanji          95 Georgia Favo          25-03.00      7.69m 
 12 Hannah Weiskopf           95 Southeast Lo          25-02.50      7.68m 
 13 Abigail Ramirez           94 Southeast Lo          23-07.00      7.18m 
 14 Damillah Maura            94 Fusion TC             22-08.00      6.90m 
 15 Nicole McCray             94 Middle Georg          22-06.75      6.87m 
 16 Natalia Diaz              95 Bayamon Club          22-05.00      6.83m 
 17 Dishinquea Doakes         94 Atlas Athlet          19-06.50      5.95m 
 18 Raquel Brown              94 Tri-City Jet          18-06.00      5.63m 
 19 Anissa Mitchell           94 St Pete Nitr          17-09.50      5.42m 
 
Event 212  Men Shot Put Young 17-18
==========================================================================
   Club Natl: # 61-00.50  2004        Beau Burroughs, SEFFNER TC               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jack Maher                94 Kindersport           58-03.50     17.76m 
  2 Christian Debose          95 New Orleans           46-04.00     14.12m 
  3 Vincent Lombardo          94 Southeast Lo          46-00.50     14.03m 
  4 Lesley Clervil            95 Metropolis T         J46-00.50     14.03m 
  5 August Mcpheters          93 Ohio Zoom TC          45-07.25     13.90m 
  6 Miguel Jiminian           95 Bayamon Club          44-06.00     13.56m 
  7 Kai Wilkinson             95 Marlboro Tra          40-02.50     12.25m 
  8 Vedall Grant              95 Marlboro Tra          39-07.25     12.07m 
  9 Jonathan Williams         94 Tri-City Jet          38-07.50     11.77m 
 10 Jeve Heath                94 Hydel United          38-05.00     11.70m 
 11 Quentin Buckley           94 Capital City Str      38-03.75     11.67m 
 12 Emanuel Grandberry        95 Christian Cr          36-10.50     11.23m 
 13 Angel Flores              94 Bayamon Club          36-08.25     11.18m 
 14 Michael Montalvo          95 Puerto Rico           35-09.00     10.89m 
 15 Xavier Llavona            94 Puerto Rico           35-07.75     10.86m 
 16 Jorge Ortiz               94 Puerto Rico           35-07.00     10.84m 
 17 Steven Young Jr.          95 Break Away T          33-11.25     10.34m 
 18 Omar David                94 Bayamon Club          28-09.75      8.78m 
 
Event 213  Girls Javelin Throw Sub-Youth 13 years
==========================================================================
   Club Natl: # 101-10  7/15/2010   Maia Rokne, Wings Of An                    
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Widalys David             99 Bayamon Club             73-11     22.52m 
  2 Jada Freeman              99 Freeman Glid             68-09     20.95m 
  3 Crystalynn Francis        99 Peach Valley             64-01     19.53m 
  4 Donielle Alexander-Blake  99 Suffolk Star             52-09     16.07m 
  5 Kori Collins              99 Airo Athleti             50-01     15.26m 
  6 Lillian Calix             99 Riviera Beac             49-09     15.16m 
  7 Damyaris Hernandez        99 Bayamon Club             46-04     14.12m 
  8 Naphtali Facey            99 Metropolis T             33-05     10.18m 
  9 Chamori Robinson          99 Peach Valley             27-03      8.30m 
 10 Marisa Demasiliere        99 New Orleans              16-10      5.13m 
 
Event 214  Boys Javelin Throw Sub-Youth 13 years
==========================================================================
   Club Natl: # 147-09  7/16/2010   Steven Alicea, Puerto Rico                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Connor Sheridan           99 Unattached              X88-11     27.10m 
  2 Jack Manson               99 New Era TC               87-02     26.56m 
  3 MingMing Davis            99 Cyo NY                   84-09     25.83m 
  4 Brock Isom                99 Speed City T             84-02     25.65m 
  5 Joshua Johnson            99 Cyo NY                   74-05     22.68m 
  6 Taahir Moore              99 Above Xpecta             72-02     21.99m 
  7 Nicholas Yee              99 Cyo NY                   68-08     20.92m 
  8 Xavier Reynolds           99 Vision Elite             66-06     20.26m 
  9 Kyante Cobbett            99 Running For              64-08     19.71m 
 10 Mason Valure              99 Southeast Lo             62-00     18.89m 
 11 Blake Wright              99 Runnin On Fa             61-10     18.84m 
 11 Trey Hawthorne            99 Runnin On Fa             61-10     18.84m 
 13 Ashton Taylor             99 Lightning Bo             56-01     17.09m 
 14 Ryan Quinn                99 Dare2 Dream              54-07     16.63m 
 15 Jerome Rice               99 Express Lane             53-04     16.25m 
 16 Octaveious Miles          99 Southfield M             49-04     15.03m 
 17 Andrew Mcgee              99 Runnin On Fa             45-09     13.94m 
 
Event 215  Girls Javelin Throw Youth 14 years
==========================================================================
   Club Natl: # 110-04  7/7/2006    Jenna Baker, Southeast Lo                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kaitlyn Jensen            98 Unattached             X109-00     33.22m 
  2 Sophia Rivera             98 Unattached             X102-01     31.11m 
  3 Jessica Torres            98 Bayamon Club             89-09     27.35m 
  4 Ashley Vallejo            98 Puerto Rico              80-06     24.53m 
  5 D'Andra Mcfarlane         98 Christian Cr             72-06     22.09m 
  6 Mahalia Wade-Fluker       98 Webster Rock             70-03     21.41m 
  7 Amari Newton              98 Fort Belvoir             69-04     21.13m 
  8 Kiarra Harris             98 Unattached              X63-09     19.43m 
  9 Tasha Williams            98 Lightning Sp             61-06     18.74m 
 10 Faustina Owoh             98 Cyo NY                   58-11     17.95m 
 11 Paola Cintron             98 Puerto Rico              57-09     17.60m 
 12 Deanna Kerr               98 Remington Fl             55-02     16.81m 
 13 Laneigh Jones             98 Vision Elite             54-07     16.63m 
 14 Naomi Ortiz               98 Bayamon Club             53-02     16.20m 
 15 Angel Robinson            98 Lightning Sp             51-02     15.59m 
 16 Elizabeth Oliver          98 Fort Belvoir             47-03     14.40m 
 17 Tanijha Maxwell           98 Remington Fl             43-04     13.20m 
 18 Ebony Ayala               98 Remington Fl             43-00     13.10m 
 19 Synclaire Halman          98 Heart Of Ill             42-05     12.92m 
 20 Ayanna Ashe               98 Break Away T             38-01     11.60m 
 21 Mya Harper                98 Apollo TC In             37-10     11.53m 
 22 Tatyana Walker            98 Apollo TC In             31-04      9.55m 
 23 Breannah Harrell          98 First Light              25-05      7.74m 
 
Event 216  Boys Javelin Throw Youth 14 years
==========================================================================
   Club Natl: # 173-06.50  2000        Brian Kerr, SEFFNER TC                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jacob Kennedy             98 Louisiana El            112-11     34.41m 
  2 Josiah Ramsawh            98 VA Beach Fla             98-09     30.09m 
  3 James Taylor              98 Break Away T             98-01     29.89m 
  4 Charles Harvin            98 Cyo NY                   93-00     28.34m 
  5 Christopher Wimbush       98 Dare2 Dream              91-09     27.96m 
  6 Perry AdderleyJr          98 Roadrunners              86-10     26.46m 
  7 Jonathan Griffin-Heard    98 Star Athleti             84-04     25.70m 
  8 Clarence Perry            98 Fastlane                 83-02     25.34m 
  9 Brian Kone                98 Metropolis T             68-10     20.98m 
 10 Jonathan Grandberry       98 Christian Cr             65-11     20.09m 
 11 Hagen Salickram           98 Break Away T             65-02     19.86m 
 12 Avery Monroe              98 Marlboro Tra             63-06     19.35m 
 13 Abiah Missick             98 Roadrunners              60-00     18.28m 
 14 Mickey Murdock            98 Riviera Beac             42-05     12.92m 
 
Event 217  Girls Javelin Throw Intermediate 15-16
==========================================================================
   Club Natl: # 121-11  7/5/2007    Jenna Baker, Southeast Lo                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Samantha Zelden           97 Southeast Lo            118-09     36.19m 
  2 Gillian Morrison          97 Finesse                 108-07     33.09m 
  3 Lloydricia Cameron        96 Metro-Dade T             97-08     29.76m 
  4 Carissa Tinsley           97 Heart Of Ill             90-03     27.50m 
  5 Bejai Fray                96 Star Athleti             87-11     26.79m 
  6 Nyah Wilkinson            97 Marlboro Tra             85-02     25.95m 
  7 Olivia Ogles              97 Florida Expr             79-02     24.13m 
  8 Brianne Garcia            96 Unattached              X75-07     23.03m 
  9 Brittany Mcgee            96 Unattached              X74-05     22.68m 
  9 Keiara Day                97 Louisiana El             74-05     22.68m 
 11 Adreinne Gilbert          96 Premier Athl             67-09     20.65m 
 12 Taylor Jones              97 The Heat TC              67-06     20.57m 
 13 Joiada Darnell            96 Metro Eagles             65-03     19.88m 
 14 Milenia Cintron           97 Puerto Rico              64-05     19.63m 
 15 Kyra Williams             97 Mallery Chal             63-10     19.45m 
 16 Mariah Latty              97 Remington Fl             61-10     18.84m 
 17 Dondra Robinson           96 Christian Cr             60-08     18.49m 
 18 Eurasia Bryan             96 Remington Fl             55-11     17.04m 
 19 Cassidy Lovett            97 Running In E             51-08     15.74m 
 20 Ana Cruz                  96 Florida Elit             49-08     15.13m 
 21 Brishauna Wright          97 Runnin On Fa             47-11     14.60m 
 22 Rachel Dickerson          96 Marlboro Tra             47-04     14.42m 
 23 Isis Pinkney              96 Above Xpecta             46-02     14.07m 
 24 Brianna Douglas           96 Florida Elit             44-03     13.48m 
 25 Riley Holbert             97 Marlboro Tra             43-06     13.25m 
 26 Jaime Brown               97 Running In E             35-10     10.92m 
 27 Cierra Hogg               97 Heart Of Ill             33-07     10.23m 
 
Event 218  Boys Javelin Throw Intermediate 15-16
==========================================================================
   Club Natl: # 171-01  7/16/2010   Gerrio Rahming, Spirit Of Ex               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Steven Alicea             97 Puerto Rico             170-10     52.07m 
  2 Claiborne Eubanks         96 Southeast Lo            158-00     48.15m 
  3 Spencer Dean              96 Southeast Lo            140-09     42.90m 
  4 Juan Guillermo Jr.        96 Thin Air Vau            136-06     41.60m 
  5 Kendarious Harris         97 K-Y TC                  133-06     40.69m 
  6 Ethan Rodriguez           97 Southeast Lo            132-11     40.51m 
  7 Jordan Adekweh            96 Lightning Sp            120-03     36.65m 
  8 Kyrin Tucker              96 Heart Of Ill            118-07     36.14m 
  9 Samuel Grandberry         96 Christian Cr            110-09     33.75m 
 10 Johmswel Fontanez         97 Puerto Rico             109-04     33.32m 
 11 Nahel Abuagattas          96 Finesse                 104-01     31.72m 
 12 Myles White               97 Running In E             97-02     29.61m 
 13 James Watts III           96 Vision Elite             88-02     26.87m 
 14 Anfernee Green            96 Titans TC In             82-03     25.06m 
 15 Jadarrius Lyons           96 Running For              80-02     24.43m 
 16 Holden Smith              97 Runnin On Fa             68-11     21.00m 
 17 Lyndon Johnson            97 Roadrunners              66-01     20.14m 
 18 Angelo Jefferies          96 Southfield M             64-04     19.60m 
 19 Xzavier Rodgers           96 Blue Speedtc             54-05     16.58m 
 20 Emon Trent                96 Tri-City Jet             53-06     16.30m 
 21 Elix Balentine-Smith      97 Running For              49-01     14.96m 
 
Event 219  Women Javelin Throw Young 17-18
==========================================================================
   Club Natl: # 135-01  7/15/2010   Jena Baker, Southeast Lo                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sarah Petty               94 Southeast Lo            129-04     39.42m 
  2 Adrienne Alexander        94 Metropolis T             96-02     29.31m 
  3 Shakira Huertas           94 Puerto Rico              94-03     28.72m 
  4 Emily Stack               95 Kindersport              87-06     26.67m 
  5 Keiyonna Gusby            94 Running In E             87-02     26.56m 
  6 Hannah Weiskopf           95 Southeast Lo             79-06     24.23m 
  7 Abigail Ramirez           94 Southeast Lo             75-03     22.93m 
  8 Nicole McCray             94 Middle Georg             72-01     21.97m 
  9 SoJourner Wade-Clark      95 Unattached              X66-07     20.29m 
 10 Samantha Perry            94 Rollaway TC              56-06     17.22m 
 11 Damillah Maura            94 Fusion TC                50-11     15.51m 
 12 Sydney Koehler            95 Break Away T             49-05     15.06m 
 13 Brittany Lupian           95 Break Away T             41-06     12.64m 
 
Event 220  Men Javelin Throw Young 17-18
==========================================================================
   Club Natl: # 199-07  7/16/2010   Derek Hampton, Southeast Lo                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kevin Ortiz               94 Puerto Rico             180-07     55.04m 
  2 Aaron Wells               93 Unattached             X173-08     52.93m 
  3 Miguel Jiminian           95 Bayamon Club            142-06     43.43m 
  4 Alexander Csorba          94 Unattached             X140-08     42.87m 
  5 Angel Perez               95 Bayamon Club            136-10     41.70m 
  6 Joseph Mangano            94 Southeast Lo            131-10     40.18m 
  7 Christian Debose          95 New Orleans             130-05     39.75m 

  8 JuliusJoseph Olan         94 Florida Flig            128-00     39.01m 
  9 Hunter Delashmt           94 The Heat TC             126-04     38.50m 
 10 Kai Wilkinson             95 Marlboro Tra            121-01     36.90m 
 11 James Pivacco             95 Break Away T            119-02     36.32m 
 12 Shaquill Griffin          95 St Pete Nitr            117-00     35.66m 
 13 Shaquem Griffin           95 St Pete Nitr            114-09     34.97m 
 14 Yakeem Coleman            93 Running In E            112-01     34.16m 
 15 Jonathan Williams         94 Tri-City Jet            102-04     31.19m 
 16 Delshon Jeffries          94 Southfield M            100-08     30.68m 
 17 Emmett Julian             95 Southfield M            100-07     30.65m 
 18 Jeve Heath                94 Hydel United             99-01     30.20m 
 19 Lesley Clervil            95 Metropolis T             85-03     25.98m 
 20 Steven Young Jr.          95 Break Away T             54-03     16.53m 
 -- Xavier Llavona            94 Puerto Rico               FOUL            
 -- Omar David                94 Bayamon Club                DQ            
 
Event 221  Girls Pole Vault Sub-Youth 13 years
==========================================================================
   Club Natl: # 10-00  7/14/2012   Carson Dingler, Unattached                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Carson Dingler            99 Unattached           X10-00.00#     3.04m 
  2 Carlie Queen              99 Premier Jump           8-06.00      2.59m 
 
Event 222  Boys Pole Vault Sub-Youth 13 years
==========================================================================
   Club Natl: #  9-00  7/17/2010   Anthony Delvescovo, Unattached              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Connor Sheridan           99 Unattached            X7-06.00      2.28m 
 
Event 223  Girls Pole Vault Youth 14 years
==========================================================================
   Club Natl: # 10-00  7/3/2008    Megan Walker, Unattached                    
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Summer Schafers           98 Unattached            X9-06.00      2.89m 
 
Event 224  Boys Pole Vault Youth 14 years
==========================================================================
   Club Natl: # 10-02  7/14/2012   Jonathan Griffin-Heard, Star Athleti        
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jonathan Griffin-Heard    98 Star Athleti          10-02.00#     3.09m 
  2 Jase Bell                 98 Alabama TC             6-00.00      1.82m 
  3 Avery Monroe              98 Marlboro Tra           5-06.00      1.67m 
 
Event 225  Girls Pole Vault Intermediate 15-16
==========================================================================
   Club Natl: # 12-08  7/13/2012   Erica Sergeant, Thin Air Vau                
   Club Natl: # 12-08  7/13/2012   Erica Sergeant, Thin Air Vau                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Erica Sergeant            96 Thin Air Vau          12-08.00#     3.86m 
  2 Moriah Lorge              96 Alabama TC            10-00.00      3.04m 
  3 Jenna Meyers-Sinett       96 Pole Vault C           9-06.00      2.89m 
  4 Hope Dabney               97 Unattached            X8-00.00      2.43m 
  5 Gillian Morrison          97 Finesse               J8-00.00      2.43m 
  6 Casey Chitty              97 Florida Pole          J8-00.00      2.43m 
  7 Celyna Levesque           97 727 Youth TR           7-06.00      2.28m 
  8 Emily Vaughn              96 Florida Pole           7-00.00      2.13m 
 -- Tara Boyce                96 Wings Of An                 NH            
 
Event 226  Boys Pole Vault Intermediate 15-16
==========================================================================
   Club Natl: # 14-01  7/16/2011   Cayman Ellis, 727 Youth Tr                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 David Kornitzer           96 Florida Pole          11-06.00      3.50m 
  2 William Kulakoski         96 Unattached           X11-00.00      3.35m 
  3 Anthony Del Vescovo       97 Unattached            X9-06.00      2.89m 
  4 Ryan Adams                97 Track Xplosi           9-00.00      2.74m 
  5 Jackson Sutton            97 Florida Pole           8-06.00      2.59m 
  6 Shane Cocker              96 727 Youth TR          J8-06.00      2.59m 
  7 Errol Mizell              96 Epitome                8-00.00      2.43m 
 -- Khalil Gary               97 Track Xplosi                NH            
 -- Griffin Pratt             97 Unattached                 XNH            
 
Event 227  Women Pole Vault Young 17-18
==========================================================================
   Club Natl: # 12-06  7/5/2006    Daisy Glasser, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Emily Gale                95 Pole Vault C          11-00.00      3.35m 
  2 Katelyn Whitekiller       94 Unattached          XJ11-00.00      3.35m 
  3 Amanda Gale               95 Pole Vault C          10-00.00      3.04m 
  3 Rachel Kistemaker         95 727 Youth TR          10-00.00      3.04m 
  5 MaryMargaret Mason        95 727 Youth TR           9-06.00      2.89m 
  6 Miranda Dabney            94 Unattached           XJ9-06.00      2.89m 
  7 Taylor Dabney             94 Unattached            X9-00.00      2.74m 
  8 Alisha Henry              95 Florida Pole          J9-00.00      2.74m 
  9 Emily Stack               95 Kindersport           J9-00.00      2.74m 
 10 Ashley Cahill             94 Florida Pole           8-06.00      2.59m 
 11 Kristin Glavan            94 Florida Pole           7-06.00      2.28m 
 12 Abigail Ramirez           94 Southeast Lo           7-00.00      2.13m 
 -- Haley Dierkes             94 Thin Air Vau                NH            
 -- Abigail Hudak             95 Florida Pole                NH            
 
Event 228  Men Pole Vault Young 17-18
==========================================================================
   Club Natl: # 15-02  7/16/2011   Alex Kazanski, Thin Air Vau                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Joshua Mcdaniel           94 Pole Vault C          14-06.00      4.41m 
  2 Cayman Ellis              95 727 Youth TR          13-06.00      4.11m 
  3 Bailey Plaster            95 Tennessee At          13-00.00      3.96m 
  4 Richard Hazouri           94 Unattached           X12-06.00      3.81m 
  4 Seth Young                94 Unattached           X12-06.00      3.81m 
  6 Nicholas Catchur          95 Florida Pole          12-00.00      3.65m 
  7 Silas Dobbins             95 Florida Pole          11-06.00      3.50m 
  8 Dakota Sydnor             95 Florida Pole           9-00.00      2.74m 
  9 Scheaa Gall               94 Marlboro Tra          J9-00.00      2.74m 
 10 Eriq Mitchell             95 Epitome                7-00.00      2.13m 
 -- James Hoile               95 727 Youth TR                NH            
 
Event 229  Girls 4x100 Meter Relay Primary 8-under
================================================================
   Club Natl: # 1:02.10  7/17/2011   Pompano Xpress TC, Pompano Xpre           
                         Z Blake, K Castro, M Simmons, C Whittingham       
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Suffolk Stars Track And Field  'A'                  1:07.66  
     1) Kayla Baker 04                  2) Niyah Gaston 05                
     3) Kianna Gray 04                  4) Kennedy Mcintyre 04            
  2 Remington Flyers  'A'                               1:20.47  
     1) Eko Dodd 05                     2) Sabiha Dodd 05                 
     3) Ron-Niah Wright 06              4) Aleigha Thomas 06              
 -- Press Park TC  'A'                                       DQ   zone violation 2nd e
     1) Mykhala Coleman 04              2) Jasyria Frazier 04             
     3) Skye Harris 04                  4) Teyonna Robinson 05            
 
Event 230  Boys 4x100 Meter Relay Primary 8-under
================================================================
   Club Natl: # 1:01.30  7/10/2009   New Era TC, New Era TC                    
                         D Bush, D Hill, L Nettles, J Sam                  
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Eca TC  'A'                                         1:02.59  
     1) Justin Blake 04                 2) Austin Brown 04                
     3) Mark Messam 04                  4) Dominic Palomino 04            
  2 Cougar TC  'A'                                      1:03.25  
     1) Tayshaun Grigsby 04             2) Colin Jones 05                 
     3) Bryson Ogletree 04              4) Chance Whitfield 04            
  3 Roadrunners Track Field Club  'A'                   1:03.78  
     1) James Francis 04                2) Otto Laing 04                  
     3) Malcolm Williams 04             4) Taimar Taylor 04               
  4 Neymour Athletics Track And Fi  'A'                 1:03.90  
     1) Van Forbes Jr. 05               2) Hezekiah Moore 05              
     3) Ancy Paul 04                    4) Omari Rolle 05                 
  5 Boys Girls TC  'A'                                  1:05.20  
     1) Christian Hewling 04            2) Jace Arnold 04                 
     3) Jonah Ruffin 05                 4) Xavier Williams 04             
  6 Neymour Athletics Track And Fi  'B'                 1:14.34  
     1) David Brice 05                  2) Navardo Burrows 04             
     3) Cameo Pinder 04                 4) Tavario Cooper 05              
 -- Hydel United Club  'A'                                   DQ   interference 1st ex
     1) Zico Bennett 04                 2) Areek Grant 04                 
     3) Meshach Waugh 04                4) Shadrach Waugh 04              
 
Event 231  Girls 4x100 Meter Relay Bantam 10 years
================================================================
   Club Natl: # 55.54  7/17/2011   Titans Tc Inc, Titans Tc In                 
                       J Kirby, K Price, J Pringle, K Whitehead          
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 All Heart TC  'A'                                     55.43# 
     1) Jadaja Baxter 02                2) Trinity Flagler 02             
     3) Milan Ming 02                   4) Calyn Colquitt 02              
  2 Florida Elite TC  'A'                                 56.04  
     1) Carolyn Brown 02                2) Miracle Tillman 02             
     3) Jahnile Registre 02             4) Princess Vigilance 02          
  3 VA Beach Flames Track And Fiel  'A'                   57.08  
     1) Nylah Knox 02                   2) Mia O'Neil 02                  
     3) Kyani Tyson 03                  4) Kyasia Tyson 02                
  4 Florida Elite TC  'B'                                 58.79  
     1) April Chapman 03                2) Erykah Day 03                  
     3) Ken'Naria Gadson 02             4) Courtney Kelly 02              
  5 Manatee Mustangs TC  'A'                              59.23  
     1) Tameria Brown 02                2) Alexis Graham 03               
     3) Tonija Love 02                  4) Shavanti Salter 02             
  6 Press Park TC  'A'                                    59.66  
     1) Kylar Coleman 03                2) Kamerynn Glasgow 03            
     3) Tyrielle Hunter 03              4) Danchell Johnson 03            
  7 Neymour Athletics Track And Fi  'A'                 1:04.65  
     1) Narissa Cooper 02               2) Terojernae Duncombe 02         
     3) Kadeshia Gibson 02              4) Dakazza Hernandez 02           
 -- Full Speed Athletics Inc  'A'                            DQ   zone violantion 3rd
     1) Aja Taylor 02                   2) Maya Johnson 03                
     3) Hope Evans 02                   4) Kuren Anderson 03              
 
Event 232  Boys 4x100 Meter Relay Bantam 10 years
===================================================================
   Club Natl: # 52.21  2000        Sensation TC, SENSATION TC                  
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Living Waters Athletics  'A'                          52.71Q  1 
     1) Ashton Allen 02                 2) Jalen Bouknight 02             
     3) Keion Moore 02                  4) Ryan Willie 02                 
  2 South Dade Express TC  'A'                            54.29Q  2 
     1) Dwight Crews 03                 2) Jaden McBurrows 03             
     3) Brashard Smith 03               4) Brian Brewton 02               
  3 East End Track And Field Club  'A'                    56.67q  2 
     1) Dylan Burns 03                  2) Jacari Redwine 03              
     3) Sean Wray 03                    4) Shamar Mansion 02              
  4 The Tallahassee Trailblazers I  'A'                   56.72q  2 
     1) Galen Johnson 03                2) Jahaz Morgan 03                
     3) Rajauhn Sancho 03               4) Charles Green 02               
  5 Florida Flight TC  'A'                                58.21q  1 
     1) Johnny HarrisIII 03             2) Maximus Campbell 02            
     3) Malachi Shannon 02              4) Marseille Taylor 02            
  6 Full Speed Athletics Inc  'A'                       1:00.76q  1 
     1) Christian Caster 02             2) Jerlan Fish 02                 
     3) Cameron Johnson 02              4) Kyle Parker 02                 
  7 Eca TC  'A'                                         1:02.22q  2 
     1) Noel Ellis 02                   2) Jonathan Haughton 02           
     3) Timothy Lee 02                  4) Kristopher McDonald 02         
 -- Roadrunners Track Field Club  'A'                        DQ   2  1st ex too early
     1) Avery Adderley 03               2) Craig Taylor 02                
     3) Tafari Thompson 02              4) Cephas Whylly 02               
 -- Hydel United Club  'A'                                   DQ   1  3rd ex too early
     1) Peter Calvin 03                 2) Terrence Fagan 03              
     3) Zion Bennett 02                 4) Kaheem Francis 02              
 -- Rockets AC  'A'                                          DQ   1  3rd ex too early
     1) Miguel Charlery 03              2) Dante Sandiford 03             
     3) Devon Alexander 02              4) Asa Donnelly 02                
 
Event 232  Boys 4x100 Meter Relay Bantam 10 years
================================================================
   Club Natl: # 52.21  2000        Sensation TC, SENSATION TC                  
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Living Waters Athletics  'A'                          52.52  
     1) Ashton Allen 02                 2) Jalen Bouknight 02             
     3) Keion Moore 02                  4) Ryan Willie 02                 
  2 Eca TC  'A'                                           55.71  
     1) Noel Ellis 02                   2) Jonathan Haughton 02           
     3) Timothy Lee 02                  4) Kristopher McDonald 02         
  3 The Tallahassee Trailblazers I  'A'                   56.36  
     1) Galen Johnson 03                2) Jahaz Morgan 03                
     3) Rajauhn Sancho 03               4) Charles Green 02               
  4 Florida Flight TC  'A'                                56.67  
     1) Johnny HarrisIII 03             2) Maximus Campbell 02            
     3) Malachi Shannon 02              4) Marseille Taylor 02            
  5 East End Track And Field Club  'A'                    57.47  
     1) Dylan Burns 03                  2) Jacari Redwine 03              
     3) Sean Wray 03                    4) Shamar Mansion 02              
 -- South Dade Express TC  'A'                               DQ   zone violation 2nd b
     1) Dwight Crews 03                 2) Jaden McBurrows 03             
     3) Brashard Smith 03               4) Brian Brewton 02               
 -- Full Speed Athletics Inc  'A'                            DQ   zone violation 1st b
     1) Christian Caster 02             2) Jerlan Fish 02                 
     3) Cameron Johnson 02              4) Kyle Parker 02                 
 
Event 233  Girls 4x100 Meter Relay Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: # 50.06  7/14/2011   South Dade Express TC, South Dade E         
                       M Robinson, E Cooper, S Mason, T Terry            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Jackrabbit Track Field Clinic  'A'                    53.37  
     1) Nia Atkins 00                   2) Jada Jones 00                  
     3) Jasmine Jones 01                4) Justice Lynch 01               
  2 Florida Elite TC  'A'                                 53.58  
     1) Maya Ashley 00                  2) Samaria Ferguson 01            
     3) Serena Gadson 00                4) Ani Wells 01                   
  3 East End Track And Field Club  'A'                    53.73  
     1) Telina Bunch 00                 2) Aeilani Gilliam 00             
     3) Skylar Parks 00                 4) Nyana Wright 00                
  4 Greenville Jets TC  'A'                               53.91  
     1) Adia Bennon 00                  2) Mia Goolsby 00                 
     3) Nyzjayla Jeffrery Lee 01        4) Tariney Pepper 01              
  5 Churchland Trailblazers Track  'A'                    54.09  
     1) Alexis Banks 01                 2) Asia Crocker 00                
     3) Maquazha Porter 01              4) Tre'Breh Scott-Mckoy 01        
  6 Jaguar TC  'A'                                        56.32  
     1) Starrla Armwood 01              2) Zarria Bethea 01               
     3) Ciara French 00                 4) Tyler Scott 00                 
  7 Roadrunners Track Field Club  'A'                     59.53  
     1) Shanterah Evans 00              2) Brenae Neely 01                
     3) Teressa Pierre 00               4) Shorntell Williams 01          
 -- Metro Eagles Track Field  'A'                            DQ   3rd exchange before
     1) Anu Akil 00                     2) Danielle Pettway 01            
     3) Tatianna Martinez 01            4) Iantha Wright 00               
 
Event 234  Boys 4x100 Meter Relay Midget 12 years
===================================================================
   Club Natl: # 47.44  7/15/2010   Miami Gardens Xpress TC, Miami Garden       
                       R Champlin, M Decius, A Rasul, S Williams         
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 The Wings TC Inc  'A'                                 49.92Q  2 
     1) Cameron George 01               2) Cameron Wilmington 01          
     3) Ta'Zhawn Henry 00               4) Al'Vonte Woodard 00            
  2 Olympia TC  'A'                                       52.54Q  1 
     1) Michael Johnson 00              2) Seneca Milledge 00             
     3) Garrett Myers 00                4) Terrel Simmons 00              
  3 New Era TC  'A'                                       51.82q  2 
     1) Raekwon Starks 01               2) Thaddeus Weston 01             
     3) Milton Horton 00                4) Terroll Jolla 00               
  4 Churchland Trailblazers Track  'A'                    52.97q  1 
     1) Grant Gill 01                   2) Casaan Dixon 00                
     3) Daiqwuan Faircloth 00           4) Jevon Waller 00                
  5 New Era TC  'B'                                       53.21q  1 
     1) Miguel Bright 01                2) Joseph Jones 01                
     3) Lonte Nettles 01                4) Lance Williams 01              
  6 Cougar TC  'A'                                        53.27q  2 
     1) Benjamin Okafor 00              2) Rodney Tookes 00               
     3) Nolan Wallace IV 00             4) Tyree Williams 00              
  7 Phase 1 Track Field  'A'                              53.83q  1 
     1) Jonathan Catala 01              2) Dayveon Conway 00              
     3) Patrick JollyJr 00              4) Giovanni Pino 00               
  8 Lake Area Express TC  'A'                             55.81q  2 
     1) D'Ante Williams 01              2) Nathaniel Fontenot 00          
     3) William Gillard 00              4) Jarden James 00                
 -- Roadrunners Track Field Club  'A'                        DQ   1  ineligible athlete
     1) Tamiko Taylor 01                2) Michael Adderley 00            
     3) Derke Beneby 00                 4) Hartley Sands 00               
 -- Living Waters Athletics  'A'                             DQ   2  zone violation 3rd a
     1) Caleb Dean 01                   2) Jessie Parson 01               
     3) Marcus Abrams 00                4) Austin Allen 00                
 
Event 234  Boys 4x100 Meter Relay Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: # 47.44  7/15/2010   Miami Gardens Xpress TC, Miami Garden       
                       R Champlin, M Decius, A Rasul, S Williams         
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 The Wings TC Inc  'A'                                 49.68  
     1) Cameron George 01               2) Cameron Wilmington 01          
     3) Ta'Zhawn Henry 00               4) Al'Vonte Woodard 00            
  2 New Era TC  'A'                                       51.30  
     1) Raekwon Starks 01               2) Thaddeus Weston 01             
     3) Collins Woods 00                4) Terroll Jolla 00               
  3 Olympia TC  'A'                                       52.42  
     1) Michael Johnson 00              2) Seneca Milledge 00             
     3) Garrett Myers 00                4) Terrel Simmons 00              
  4 Phase 1 Track Field  'A'                              52.55  
     1) Jonathan Catala 01              2) Evan Williams 00               
     3) Patrick JollyJr 00              4) Giovanni Pino 00               
  5 Churchland Trailblazers Track  'A'                    53.20  
     1) Grant Gill 01                   2) Casaan Dixon 00                
     3) Daiqwuan Faircloth 00           4) Jevon Waller 00                
  6 New Era TC  'B'                                       53.47  
     1) Miguel Bright 01                2) Tyris James 00                 
     3) Lonte Nettles 01                4) Lance Williams 01              
  7 Cougar TC  'A'                                        53.62  
     1) Benjamin Okafor 00              2) Rodney Tookes 00               
     3) Nolan Wallace IV 00             4) Tyree Williams 00              
  8 Lake Area Express TC  'A'                             56.77  
     1) D'Ante Williams 01              2) Nathaniel Fontenot 00          
     3) William Gillard 00              4) Jarden James 00                
 
Event 235  Girls 4x100 Meter Relay Youth 14 years
===================================================================
   Club Natl: # 48.07  2002        Quiet Fire TC                               
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 New Era TC  'A'                                       48.80Q  2 
     1) Jazzlyn Duplessis 99            2) Rikianne Patterson 99          
     3) Onia Ford 98                    4) Nique'-Deah Griffin 98         
  2 VA Beach Flames Track And Fiel  'A'                   49.66Q  1 
     1) Inayah Boone 99                 2) Erykah Johnson 99              
     3) Anaya Parker 99                 4) Cee-Asha Gist 98               
  3 The Wings TC Inc  'A'                                 49.85q  2 
     1) Vanecia Foley 99                2) Taelor Thomas 99               
     3) Shania Ford 98                  4) Kianna Leveston 98             
  4 Mark Trail Flying Eagles  'A'                         50.58q  2 
     1) Destinee Rocker 99              2) Lauren Epps 98                 
     3) Celeste Stringer 98             4) Caitlan Tate 98                
  5 Speed City Athletics  'A'                             51.31q  1 
     1) Nadiria Evans 99                2) Shaleiya Lee 99                
     3) Diasia Medley 99                4) Briana Washington 99           
  6 Running For Christ  'A'                               51.32q  1 
     1) Myisha Blake 99                 2) Trinity Euson 99               
     3) Niyah Harris 99                 4) Zyeisha Wilson 99              
 -- Metropolis TC  'A'                                       DQ   1  zone violation 3rd
     1) Tatania Harvey 99               2) Seren Huggins 99               
     3) Janeek Brown 98                 4) Okhalia Buchanan 98            
 -- Middle Georgia Magic  'A'                                DQ   1  zone violation 3rd
     1) Iycis Hammock 98                2) Mya Ford 98                    
     3) Brendon Coats 98                4) Alexis Mitchell 98             
 -- Puerto Rico  'A'                                         DQ   2  zone violation 2nd b
     1) Gabriela Castellanos 99         2) Natalie Baez 98                
     3) Jeidi Chaparro 98               4) Isabely Cruz 98                
 -- Metropolis TC  'B'                                       DQ   2  zone violation 3rd
     1) Toni-Ann Farquharson 99         2) Maggie Agostini 98             
     3) Michelle Jackson 98             4) Isis Welch 98                  
 
Event 235  Girls 4x100 Meter Relay Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 48.07  2002        Quiet Fire TC                               
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 The Wings TC Inc  'A'                                 49.25   49.241
     1) Vanecia Foley 99                2) Taelor Thomas 99               
     3) Alexis Oaks 98                  4) Kianna Leveston 98             
  2 New Era TC  'A'                                       49.25   49.242
     1) Jazzlyn Duplessis 99            2) Rikianne Patterson 99          
     3) Onia Ford 98                    4) Nique'-Deah Griffin 98         
  3 VA Beach Flames Track And Fiel  'A'                   49.99  
     1) Inayah Boone 99                 2) Erykah Johnson 99              
     3) Anaya Parker 99                 4) Cee-Asha Gist 98               
  4 Mark Trail Flying Eagles  'A'                         50.14  
     1) Destinee Rocker 99              2) Lauren Epps 98                 
     3) Celeste Stringer 98             4) Caitlan Tate 98                
  5 Speed City Athletics  'A'                             51.35  
     1) Nadiria Evans 99                2) Shaleiya Lee 99                
     3) Diasia Medley 99                4) Briana Washington 99           
  6 Running For Christ  'A'                               51.42  
     1) Jada Wesley 98                  2) Trinity Euson 99               
     3) Niyah Harris 99                 4) Zyeisha Wilson 99              
 
Event 236  Boys 4x100 Meter Relay Youth 14 years
===================================================================
   Club Natl: # 44.14  7/7/2006    Mark Trail Flying Eagles, Mark Trail Flying 
                       J Vaughn, B Aaron, F Patrick, D Tucker            
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Texas Greyhounds  'A'                                 44.73Q  1 
     1) Isaac Cole 98                   2) Davion Curtis 98               
     3) Deandre Flowers 98              4) Ladarius Johnson 98            
  2 VA Beach Flames Track And Fiel  'A'                   45.96Q  2 
     1) Tyquez Scott 99                 2) Noah Boone 98                  
     3) Dajour Chatman 98               4) Justin Smith 98                
  3 Miami Gardens Xpress TC  'B'                          45.21q  1 
     1) Zaire Jacob 99                  2) Vanzel Burnett 98              
     3) Ryan Champlin 98                4) Nikholi Jaghai 98              
  4 Roadrunners Track Field Club  'A'                     46.94q  1 
     1) Anthony Bowleg 98               2) Mark Johnson 98                
     3) Adolton Leadon 98               4) Leroy Nixon 98                 
  5 Above Xpectations TC  'A'                             48.23q  1 
     1) Kyleir Bell 98                  2) Gary Brightwell 98             
     3) Clinton Brown 98                4) Shawn Davis 98                 
  6 Fastlane  'A'                                         48.95q  2 
     1) James Franklin 99               2) Jose Gayton 99                 
     3) Jaquell Williams 99             4) Mekhi Richardson 98            
  7 Fastlane  'B'                                         49.32q  1 
     1) John Bell 98                    2) Tyler Hamilton 98              
     3) Jestin Morrow 98                4) Clarence Perry 98              
  8 Churchland Trailblazers Track  'A'                    49.41q  2 
     1) Jahkwan Blackley 99             2) Myshan Pineda 99               
     3) Breon Deloatch 98               4) Lonnell Wiggins 98             
  9 Cyo NY  'A'                                           56.78   1 
     1) MingMing Davis 99               2) Michael L'Abbate 99            
     3) Nicholas Yee 99                 4) Michael O'Brien 98             
 -- Running For Christ  'A'                                  DQ   2  zone violation 2nd a
     1) Calvin Davis 99                 2) Adrian Morris 99               
     3) Curtis Thomas 98                4) Alex Ward 98                   
 -- Titans TC Inc  'A'                                       DQ   2  zone violation 2nd b
     1) Jarrett Cornelius 98            2) Jeron Craft 98                 
     3) Tyler Green 98                  4) Alex Sands 98                  
 
Event 236  Boys 4x100 Meter Relay Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 44.14  7/7/2006    Mark Trail Flying Eagles, Mark Trail Flying 
                       J Vaughn, B Aaron, F Patrick, D Tucker            
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Texas Greyhounds  'A'                                 44.97  
     1) Isaac Cole 98                   2) Davion Curtis 98               
     3) Keion Seastrunk 98              4) Ladarius Johnson 98            
  2 VA Beach Flames Track And Fiel  'A'                   45.83  
     1) Tyquez Scott 99                 2) Noah Boone 98                  
     3) Dajour Chatman 98               4) Justin Smith 98                
  3 Roadrunners Track Field Club  'A'                     47.79  
     1) Anthony Bowleg 98               2) Mark Johnson 98                
     3) Adolton Leadon 98               4) Leroy Nixon 98                 
  4 Fastlane  'B'                                         49.12  
     1) John Bell 98                    2) Tyler Hamilton 98              
     3) Jestin Morrow 98                4) Clarence Perry 98              
  5 Fastlane  'A'                                         49.96  
     1) James Franklin 99               2) Jose Gayton 99                 
     3) Joseph Robinson 98              4) Mekhi Richardson 98            
  6 Churchland Trailblazers Track  'A'                    50.28  
     1) Jahkwan Blackley 99             2) Myshan Pineda 99               
     3) Breon Deloatch 98               4) Lonnell Wiggins 98             
  7 Above Xpectations TC  'A'                             53.25  
     1) Kyleir Bell 98                  2) Gary Brightwell 98             
     3) Clinton Brown 98                4) Shawn Davis 98                 
 -- Miami Gardens Xpress TC  'B'                             DQ   lane violation 1st b
     1) Zaire Jacob 99                  2) Vanzel Burnett 98              
     3) Gregori Mccrae 98               4) Nikholi Jaghai 98              
 
Event 237  Girls 4x100 Meter Relay Intermediate 15-16
===================================================================
   Club Natl: # 45.75  7/12/2012   United Speed Alliance, United Speed         
                       T Daniels, D Hill, D Parrish, K Sparling          
   Club Natl: # 45.75  7/12/2012   United Speed Alliance, United Speed         
                       T Daniels, D Hill, D Parrish, K Sparling          
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 United Speed Alliance  'A'                          # 45.75Q  1 
     1) Teahna Daniels 97               2) Deanna Hill 96                 
     3) Deja Parrish 96                 4) Krystal Sparling 97            
  2 New Era TC  'A'                                       47.15Q  2 
     1) Infiniti Bradley 97             2) Keterra Harris 96              
     3) Aleia Hobbs 96                  4) Monae Lewis 96                 
  3 Titans TC Inc  'A'                                    47.76q  1 
     1) Niata Alexander 96              2) Athena Carpenter 96            
     3) Cierra Dunston 96               4) Alexandria Johnson 97          
  4 E-1 TC  'A'                                           48.64q  1 
     1) Anika Carter 96                 2) Tahaira Dancy 96               
     3) Crystin Robinson 96             4) Remel Williams 96              
  5 United Speed Alliance  'B'                            48.72q  1 
     1) Joi Ballard 96                  2) Tricia Davis 96                
     3) Alon Lewis 97                   4) Valencia Rolle 96              
  6 Split Second  'A'                                     49.40q  2 
     1) A'Leah Black 97                 2) Jerosan Fletcher 96            
     3) Deterrica Simpkins 96           4) Symone Welch 96                
  7 Florida Elite TC  'A'                                 49.86q  2 
     1) Alana Bell 96                   2) Kimmie Cunningham 97           
     3) Jocindra Glee 96                4) Tiara Robinson 97              
  8 Metro Eagles Track Field  'A'                         51.52q  2 
     1) Ja'Nai Cameron 97               2) Joiada Darnell 96              
     3) Kaylah Mitchell 97              4) Prisca Obi 96                  
  9 Peach Valley TC  'A'                                  51.55   1 
     1) Dy'Asiza Cherry 96              2) DeQuotJa Prater 96             
     3) Keondria Simmons 96             4) Chyna Wright 96                
 10 Puerto Rico  'A'                                      54.71   1 
     1) Geraima Alicea 96               2) Estefanie Colon 97             
     3) Natalie Ortiz 97                4) Julie Torres 97                
 -- Full Speed Athletics Inc  'A'                            DQ   2  illegal baton pickup
     1) Jeryne Fish 96                  2) Avri Parker 97                 
     3) Jaela Todd 97                   4) Christyana Wood 96             
 
Event 237  Girls 4x100 Meter Relay Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 45.75  7/12/2012   United Speed Alliance, United Speed         
                       T Daniels, D Hill, D Parrish, K Sparling          
   Club Natl: # 45.75  7/12/2012   United Speed Alliance, United Speed         
                       T Daniels, D Hill, D Parrish, K Sparling          
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 United Speed Alliance  'A'                            45.96  
     1) Teahna Daniels 97               2) Deanna Hill 96                 
     3) Deja Parrish 96                 4) Krystal Sparling 97            
  2 New Era TC  'A'                                       47.18  
     1) Infiniti Bradley 97             2) Keterra Harris 96              
     3) Aleia Hobbs 96                  4) Monae Lewis 96                 
  3 Titans TC Inc  'A'                                    47.65  
     1) Niata Alexander 96              2) Ariel Terrell 96               
     3) Cierra Dunston 96               4) Alexandria Johnson 97          
  4 Split Second  'A'                                     48.62  
     1) A'Leah Black 97                 2) Jerosan Fletcher 96            
     3) Deterrica Simpkins 96           4) Symone Welch 96                
  5 United Speed Alliance  'B'                            48.87  
     1) Joi Ballard 96                  2) Tricia Davis 96                
     3) Alon Lewis 97                   4) Valencia Rolle 96              
  6 E-1 TC  'A'                                           49.09  
     1) Anika Carter 96                 2) Tahaira Dancy 96               
     3) Crystin Robinson 96             4) Remel Williams 96              
  7 Metro Eagles Track Field  'A'                         51.14  
     1) Ja'Nai Cameron 97               2) Joiada Darnell 96              
     3) Kaylah Mitchell 97              4) Prisca Obi 96                  
 -- Florida Elite TC  'A'                                    DQ   ineligible runner
     1) Alana Bell 96                   2) Kimmie Cunningham 97           
     3) Jocindra Glee 96                4) Tiara Robinson 97              
 
Event 238  Boys 4x100 Meter Relay Intermediate 15-16
===================================================================
   Club Natl: # 42.23  7/17/2011   Titans Tc Inc, Titans Tc In                 
                       E Berry, E Berry, A Frye, J Martin                
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Star Track TC  'A'                                    42.43Q  2 
     1) Cedric Asseh 96                 2) Ryan Clark 96                  
     3) Malik Davis 96                  4) Kenneth Luster 97              
  2 Texas Greyhounds  'A'                                 42.92Q  1 
     1) Clint Cole 97                   2) Victor Lemons 96               
     3) Jerome Pounce 96                4) Byron Turner 96                
  3 VA Beach Flames Track And Fiel  'A'                   42.98q  2 
     1) Marquis Gilchrist 96            2) Dajuan Harding 96              
     3) Tyler Lassiter 97               4) Damien Mcentyre 96             
  4 Georgia Jackets  'A'                                  44.33q  1 
     1) Tommy Davis 96                  2) Darrius Lightfoot 96           
     3) Jazzylove Tolbert 96            4) Micheal Williamson 96          
  5 3D Elite Student Athletes  'A'                        44.57q  2 
     1) Xavier Bledsoe 96               2) Austin Burmeier 97             
     3) Chance Galloway 97              4) Malik Givens 97                
  6 Roadrunners Track Field Club  'A'                     44.69q  1 
     1) Lester Bowleg 96                2) Sheldon Ferguson 96            
     3) Demitri Forbes 96               4) Jenero Knowles 96              
  7 Puerto Rico  'B'                                      45.08q  2 
     1) Jeiel Melendez 97               2) Jefte Monell 97                
     3) David Ribot 97                  4) Joseph Villegas 96             
  8 Georgia Stars TC  'A'                                 45.44q  1 
     1) Andrew Nsuk 96                  2) Javon Onuigbo 97               
     3) Joshua Simmons 97               4) Renard Snell 96                
  9 Lake Area Express TC  'A'                             45.61   2 
     1) Latin Berry 96                  2) Zachary Conner 97              
     3) Christopher Elly 97             4) Jaylen Goodly 96               
 10 All Heart TC  'A'                                     46.45   2 
     1) Gabriel Blackman 96             2) Juan Clark 97                  
     3) Tremayne Flagler 96             4) Charlie Lee Jr. 96             
 11 Puerto Rico  'A'                                      48.43   1 
     1) Steven Alicea 97                2) Ariam Espinal 97               
     3) Johmswel Fontanez 97            4) Ketosky Maldonado 97           
 -- Velocity Striders  'A'                                   DQ   1  zone violation 2nd
     1) Warren Coombs 96                2) Isaac Hammond 97               
     3) Corey Hedgspeth 96              4) Darius Watkins 96              
 -- Marrero Trojans  'A'                                     DQ   2  ineligible runner
     1) Kalon Beverly 97                2) Kalib Brown 97                 
     3) Kendall Bussey 97               4) Joshua Deselles 97             
 
Event 238  Boys 4x100 Meter Relay Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 42.23  7/17/2011   Titans Tc Inc, Titans Tc In                 
                       E Berry, E Berry, A Frye, J Martin                
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Star Track TC  'A'                                    42.53  
     1) Cedric Asseh 96                 2) Ryan Clark 96                  
     3) Malik Davis 96                  4) Keshaun Stubbs 96              
  2 VA Beach Flames Track And Fiel  'A'                   42.70  
     1) Marquis Gilchrist 96            2) Dajuan Harding 96              
     3) Tyler Lassiter 97               4) Damien Mcentyre 96             
  3 Texas Greyhounds  'A'                                 42.73  
     1) Clint Cole 97                   2) Victor Lemons 96               
     3) Jamarkese Williams 96           4) Byron Turner 96                
  4 Georgia Jackets  'A'                                  44.13  
     1) Tommy Davis 96                  2) Darrius Lightfoot 96           
     3) Jazzylove Tolbert 96            4) Micheal Williamson 96          
  5 Roadrunners Track Field Club  'A'                     44.59  
     1) Lester Bowleg 96                2) Harrison Petty 96              
     3) Demitri Forbes 96               4) Jenero Knowles 96              
  6 3D Elite Student Athletes  'A'                        44.81  
     1) Xavier Bledsoe 96               2) Austin Burmeier 97             
     3) Chance Galloway 97              4) Malik Givens 97                
  7 Puerto Rico  'B'                                      44.96  
     1) Jeiel Melendez 97               2) Jefte Monell 97                
     3) Luiss Colon 96                  4) Joseph Villegas 96             
  8 Georgia Stars TC  'A'                                 48.47  
     1) Andrew Nsuk 96                  2) Javon Onuigbo 97               
     3) Joshua Simmons 97               4) Renard Snell 96                
 
Event 239  Women 4x100 Meter Relay Young 17-18
===================================================================
   Club Natl: # 46.04  7/17/2011   5 Star Track Program, 5 Star Track          
                       Q Brown, K Ferrell, T Greene, B Norman            
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pedagogy Track  'A'                                   47.82Q  1 
     1) Brittany Barber 94              2) Yasmine Gardiner 95            
     3) Ravin Gilbert 94                4) Carrol Hardy 94                
  2 Metro-Dade TC  'A'                                    47.88Q  2 
     1) J'Nea Bellamy 94                2) Aluntrea Davis 95              
     3) Bianca Joseph 95                4) Lia King 95                    
  3 Blazing Knights  'A'                                  48.19q  2 
     1) Courtney Bowman 95              2) Jordan Hankerson 93            
     3) Dyani Mayers 95                 4) Johvonna Mayo 95               
  4 Velocity Striders  'A'                                48.36q  1 
     1) Martavia Corley 94              2) Kaitlin Lucius 95              
     3) Marie Lucius 94                 4) Kayla Tyson 94                 
  5 Georgia Stars TC  'A'                                 48.62q  2 
     1) Martunya Bails 95               2) Nausche Dawkins 93             
     3) S'Kayia Hampton 95              4) Keaika Hughes 94               
  6 Blue Speedtc  'A'                                     48.73q  1 
     1) Erika Banks 95                  2) Chelsea Crowder 95             
     3) Amber Devereux 95               4) Jazzmine's Folston 95          
  7 No Limit TC  'A'                                      48.93q  2 
     1) Morgan Mcclure 95               2) Dominique Nock 94              
     3) Kierra Rountree 95              4) Amanda Trapp 95                
  8 Roadrunners Track Field Club  'A'                     50.87q  2 
     1) Antionett Black 94              2) Nikka Johnson 95               
     3) Vanie Missick 94                4) Marie Stubbs 94                
  9 New Era TC  'A'                                       51.15   1 
     1) Kaitlyn Fortuna 94              2) Nicole Henderson 95            
     3) Shannon Ray 95                  4) Bryiana Richardson 95          
 10 Puerto Rico  'A'                                      51.46   1 
     1) Fabiola Avilez 93               2) Natasha Cartagena 95           
     3) Isaris Cortes 95                4) Coralys Llanos 94              
 
Event 239  Women 4x100 Meter Relay Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 46.04  7/17/2011   5 Star Track Program, 5 Star Track          
                       Q Brown, K Ferrell, T Greene, B Norman            
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Pedagogy Track  'A'                                   47.16  
     1) Brittany Barber 94              2) Yasmine Gardiner 95            
     3) Ravin Gilbert 94                4) Carrol Hardy 94                
  2 No Limit TC  'A'                                      47.68  
     1) Morgan Mcclure 95               2) Dominique Nock 94              
     3) Kierra Rountree 95              4) Amanda Trapp 95                
  3 Velocity Striders  'A'                                47.69  
     1) Martavia Corley 94              2) Kaitlin Lucius 95              
     3) Marie Lucius 94                 4) Kayla Tyson 94                 
  4 Blazing Knights  'A'                                  47.87  
     1) Courtney Bowman 95              2) Jordan Hankerson 93            
     3) Dyani Mayers 95                 4) Johvonna Mayo 95               
  5 Metro-Dade TC  'A'                                    47.88  
     1) J'Nea Bellamy 94                2) Dishondria Mccoo 94            
     3) Bianca Joseph 95                4) Lia King 95                    
  6 Blue Speedtc  'A'                                     48.48  
     1) Erika Banks 95                  2) Chelsea Crowder 95             
     3) Amber Devereux 95               4) Jazzmine's Folston 95          
  7 Georgia Stars TC  'A'                                 49.34  
     1) Martunya Bails 95               2) Nausche Dawkins 93             
     3) S'Kayia Hampton 95              4) Keaika Hughes 94               
  8 Roadrunners Track Field Club  'A'                     50.89  
     1) Antionett Black 94              2) Nikka Johnson 95               
     3) Vanie Missick 94                4) Marie Stubbs 94                
 
Event 240  Men 4x100 Meter Relay Young 17-18
===================================================================
   Club Natl: # 40.83  2005        Zenith Velocity, ZENITH VELOCITY            
                       K WILLIAMS, T WALKER, E STEELE, G MCKENZIE        
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Southside Pioneer Track And Fi  'A'                   41.21Q  1 
     1) Alphonso Alexander 95           2) Solomon Bolds 95               
     3) Devon Lewis 95                  4) Alex Phillips 93               
  2 St Pete Nitro TC  'A'                                 42.60Q  2 
     1) Deandre Boykins 95              2) Lidell Golden 95               
     3) Shaquem Griffin 95              4) Shaquill Griffin 95            
  3 College Station Sprinters  'A'                        42.18q  1 
     1) Royce Caldwell 95               2) William Deere 93               
     3) Andrew Moore 95                 4) Jeramee Strain 94              
  4 Marrero Trojans  'A'                                  42.99q  1 
     1) Sharkeith Beverly 95            2) Darius Birden 95               
     3) Jacolby Cooper 94               4) Jeremy Hicks 94                
  5 Tri-City Jets TC  'A'                                 43.43q  2 
     1) Jordan Branch 95                2) Marlow Jones 94                
     3) Devon Marrow 94                 4) Kempton Moore 94               
  6 Above Xpectations TC  'A'                             43.62q  1 
     1) Charles Cochrane 93             2) Osedebadmen Imeokparia 94      
     3) Aaron Limberry 95               4) Shahid Nuriddin 95             
  7 Puerto Rico  'A'                                      44.77q  2 
     1) Adalberto Andino 95             2) Kenneth Colon 94               
     3) Ian Cruz 95                     4) Rene Cruz 94                   
  8 Puerto Rico  'C'                                      44.89q  2 
     1) Jose Donatiu 94                 2) Abimael Figueroa 94            
     3) Jose Nales 94                   4) Juan Rivera 94                 
  9 Puerto Rico  'F'                                      45.15   1 
     1) Luis Cruz 94                    2) Elmer Fuentes 95               
     3) Nathaniel Hernandez 95          4) Edwin Ramos 94                 
 10 Puerto Rico  'B'                                      45.29   2 
     1) Joshua Lopez 95                 2) Emanuel Peres 94               
     3) Kevin Ramirez 94                4) Jean Valentin 95               
 -- Velocity Striders  'A'                                   DQ   2  ineligible athlete 3
     1) Jeremy Harden 94                2) Xarious Henderson 94           
     3) Elias Madrid 95                 4) Myles Mcdavid 93               
 -- San Antonio Blazers  'A'                                 DQ   2  zone violation 2nd b
     1) Tremaine Allen 95               2) Robert Gardner 95              
     3) Jerome Gatewood 94              4) James Harris 95                
 -- Puerto Rico  'D'                                         DQ   1  zone violation 3rd
     1) Kevin Bares 95                  2) Kevin Dieppa 95                
     3) John Lopez 94                   4) Joshua Monell 94               
 
Event 240  Men 4x100 Meter Relay Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 40.83  2005        Zenith Velocity, ZENITH VELOCITY            
                       K WILLIAMS, T WALKER, E STEELE, G MCKENZIE        
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Southside Pioneer Track And Fi  'A'                   41.10  
     1) Alphonso Alexander 95           2) Solomon Bolds 95               
     3) Devon Lewis 95                  4) Alex Phillips 93               
  2 College Station Sprinters  'A'                        41.83  
     1) Royce Caldwell 95               2) William Deere 93               
     3) Andrew Moore 95                 4) Jeramee Strain 94              
  3 St Pete Nitro TC  'A'                                 42.14  
     1) Deandre Boykins 95              2) Lidell Golden 95               
     3) Shaquem Griffin 95              4) Shaquill Griffin 95            
  4 Marrero Trojans  'A'                                  43.09  
     1) Justin Johnson 95               2) Darius Birden 95               
     3) Jacolby Cooper 94               4) Jeremy Hicks 94                
  5 Puerto Rico  'A'                                      44.67  
     1) Carlos Esquilin 94              2) Kenneth Colon 94               
     3) Christian Rivera 94             4) Lenix Vega 95                  
  6 Above Xpectations TC  'A'                             55.93  
     1) Charles Cochrane 93             2) Osedebadmen Imeokparia 94      
     3) Aaron Limberry 95               4) Shahid Nuriddin 95             
 -- Tri-City Jets TC  'A'                                    DQ   zone violation 1st e
     1) Jordan Branch 95                2) Marlow Jones 94                
     3) Devon Marrow 94                 4) Kempton Moore 94               
 -- Puerto Rico  'C'                                         DQ   2nd before zone
     1) Jose Donatiu 94                 2) Abimael Figueroa 94            
     3) Jose Nales 94                   4) Juan Rivera 94                 
 
Event 241  Girls 4x400 Meter Relay Bantam 10 years
================================================================
   Club Natl: # 4:20.93  7/18/2010   Jeuness TC, Jeuness TC                    
                         J Douglas-Grant, M Evans, A McKinney, S Means     
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Star Track TC  'A'                                  4:31.18  
     1) Andrea Dendy 03                 2) Trinity Franklin 02            
     3) Dominique Saintvil 02           4) Jordynn Wilson 02              
  2 Delco Stallions  'A'                                4:37.85  
     1) Sabrina Imes 03                 2) Sherrise Peterson 03           
     3) Jayla Bernard 02                4) Jesikah Boykin 02              
  3 Miramar Optimist TC  'A'                            4:39.98  
     1) Jasmine Wooden 03               2) Jada Bell 02                   
     3) Amaya Rose 02                   4) Kiah Williams 02               
  4 Florida Elite TC  'A'                               4:50.58  
     1) Ken'Naria Gadson 02             2) Jahnile Registre 02            
     3) Miracle Tillman 02              4) Princess Vigilance 02          
  5 Running For Christ  'A'                             4:50.61  
     1) Jayla Greene 03                 2) Brooke Smith 03                
     3) Tyra Thomas 03                  4) Kyndell Burrows 02             
  6 Brunswick Blazers  'A'                              5:02.66  
     1) Jaleere' Nixon 03               2) Klarke Richardson 03           
     3) Shany'A Smiley 03               4) D'Liyah Austell 02             
 
Event 242  Boys 4x400 Meter Relay Bantam 10 years
================================================================
   Club Natl: # 4:12.47  7/4/2008    Miami Gardens Express TC, MIAMI GARDEN    
                         R Champlain, D Hylton, C Lamb, J Walton           
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Delco Stallions  'A'                                4:22.80  
     1) Asad Owens 03                   2) Ronald Holmes Jr 02            
     3) Peter Laforest 02               4) Kevin Thomas 02                
  2 Jackrabbit Track Field Clinic  'A'                  4:33.28  
     1) Mossiah Carter 03               2) Tauheed Ferguson 03            
     3) Kyle Fisher 03                  4) Wyatt Sullivan 03              
  3 Mark Trail Flying Eagles  'A'                       4:58.63  
     1) Terez Davis-Giles 03            2) Caleb Shoemake 03              
     3) Dylan Belisle 02                4) Justin Turner 02               
  4 Roadrunners Track Field Club  'A'                   5:12.70  
     1) Avery Adderley 03               2) Craig Taylor 02                
     3) Tafari Thompson 02              4) Cephas Whylly 02               
  5 Full Speed Athletics Inc  'A'                       5:12.99  
     1) Christian Caster 02             2) Jerlan Fish 02                 
     3) Cameron Johnson 02              4) Kyle Parker 02                 
  6 Bayamon Club  'A'                                   5:34.54  
     1) Ian Hernandez 03                2) Uriel Maldonado 03             
     3) Joesem Torres 03                4) Joey Torres 02                 
 
Event 243  Girls 4x400 Meter Relay Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: # 3:58.32  7/16/2011   Metro-Dade, Metro-Dade                    
                         U Toussaint, A Arnold, D Pepper, D Rogers         
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Delco Stallions  'A'                                4:00.13  
     1) Dajai Barnes 01                 2) Ceoni Bennett 00               
     3) Selah Dixon 00                  4) Sydni Townsend 00              
  2 Miami Gardens Xpress TC  'A'                        4:02.68  
     1) Jatana Folston 01               2) Ayoola Gbolade 00              
     3) Erica Murphy 00                 4) Aliyah Simmons 00              
  3 Jaguar TC  'A'                                      4:25.82  
     1) Lillian Williams 01             2) Ciara French 00                
     3) Catherine Jordan 00             4) Dahria Lewis 00                
  4 Jackrabbit Track Field Clinic  'A'                  4:29.48  
     1) Erica Jones 01                  2) Justice Lynch 01               
     3) Nia Atkins 00                   4) Aliah Kitchens 00              
  5 Churchland Trailblazers Track  'A'                  4:40.59  
     1) Alexis Banks 01                 2) Maquazha Porter 01             
     3) Tre'Breh Scott-Mckoy 01         4) Jaylyn Lane 00                 
  6 Roadrunners Track Field Club  'A'                   5:09.46  
     1) Shorntell Williams 01           2) Shanterah Evans 00             
     3) Teressa Pierre 00               4) Ashley Williams 00             
  7 Metro Eagles Track Field  'A'                       5:23.46  
     1) Moneshae Bailey 01              2) Jasmin Henry 01                
     3) Destiny Branch 00               4) Serena Smalls 00               
 -- Metropolis TC  'A'                                       DQ   broke too soon 2nd e
     1) Chyanne Cummins 00              2) Nyile Facey 00                 
     3) Chrisinta Ragbeer 00            4) J'Cree Sanders 00              
 
Event 244  Boys 4x400 Meter Relay Midget 12 years
===================================================================
   Club Natl: # 3:51.81  7/14/2012   Miami Gardens Xpress TC, Miami Garden     
                         T Horne, M Parker, S Seymour, T Thornton          
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Miami Gardens Xpress TC  'A'                      # 3:51.81Q  2 
     1) Terrence Horne 00               2) Monte Parker 00                
     3) Shiloh Seymour 00               4) Tyquan Thornton 00             
  2 VA Beach Flames Track And Fiel  'A'                 4:15.63Q  1 
     1) Malik Wiggins-Johnson 01        2) Tayvion Chandler-Land 00       
     3) Jalen Smith 00                  4) Alexander Spear 00             
  3 Roadrunners Track Field Club  'A'                   4:14.02q  2 
     1) Michael Adderley 00             2) Derke Beneby 00                
     3) Benny Damus 00                  4) Hartley Sands 00               
  4 Churchland Trailblazers Track  'A'                  4:20.44q  1 
     1) Josiah Hayes 01                 2) Casaan Dixon 00                
     3) Blanton Purvy 00                4) Corey Williams 00              
  5 New Era TC  'A'                                     4:22.03q  2 
     1) Joseph Jones 01                 2) Lonte Nettles 01               
     3) Tyris James 00                  4) Collins Woods 00               
  6 Jackrabbit Track Field Clinic  'A'                  4:22.93q  1 
     1) Elijah Al-Ghani 01              2) Malachi Carter 00              
     3) Taiyon Palmer 00                4) Kyman Radcliffe 00             
  7 East End Track And Field Club  'A'                  4:28.51q  2 
     1) Tyriq Henderson 01              2) Kevin Anderson 00              
     3) Armond Hardy 00                 4) Demonte Hill 00                
  8 New Era TC  'B'                                     4:38.91q  1 
     1) Shaheed Gibson 01               2) Jyde Manson 01                 
     3) Lance Williams 01               4) Milton Horton 00               
  9 Mark Trail Flying Eagles  'A'                       4:38.91   2 
     1) Kyree Rice 01                   2) Cadarius Smith 01              
     3) Gerald Tillman 01               4) Fransico Hunter 00             
 10 Lake Area Express TC  'A'                           4:46.35   1 
     1) D'Ante Williams 01              2) Nathaniel Fontenot 00          
     3) William Gillard 00              4) Jarden James 00                
 11 1st Coast TC  'A'                                   4:55.52   1 
     1) Kyle Bumpers 01                 2) Michael Koziolek 01            
     3) Cameron May 01                  4) Vincent Sabatella 01           
 -- Churchland Trailblazers Track  'B'                       DQ   2  lane violation 2nd l
     1) Gordon Dacosta Jr 00            2) Micah Dixon 00                 
     3) Derick Hardy 00                 4) Jeffrey Hill 00                
 
Event 244  Boys 4x400 Meter Relay Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: # 3:51.81  7/14/2012   Miami Gardens Xpress TC, Miami Garden     
                         T Horne, M Parker, S Seymour, T Thornton          
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Miami Gardens Xpress TC  'A'                        3:56.35  
     1) Terrence Horne 00               2) Monte Parker 00                
     3) Shiloh Seymour 00               4) Tyquan Thornton 00             
  2 Churchland Trailblazers Track  'A'                  4:14.05  
     1) Josiah Hayes 01                 2) Casaan Dixon 00                
     3) Blanton Purvy 00                4) Corey Williams 00              
  3 VA Beach Flames Track And Fiel  'A'                 4:16.24  
     1) Malik Wiggins-Johnson 01        2) Tayvion Chandler-Land 00       
     3) Jalen Smith 00                  4) Alexander Spear 00             
  4 Roadrunners Track Field Club  'A'                   4:17.64  
     1) Cadero Whymns 00                2) Derke Beneby 00                
     3) Benny Damus 00                  4) Hartley Sands 00               
  5 New Era TC  'A'                                     4:22.80  
     1) Joseph Jones 01                 2) Lonte Nettles 01               
     3) Tyris James 00                  4) Collins Woods 00               
  6 East End Track And Field Club  'A'                  4:26.79  
     1) Tyriq Henderson 01              2) Kevin Anderson 00              
     3) Armond Hardy 00                 4) Demonte Hill 00                
  7 Jackrabbit Track Field Clinic  'A'                  4:30.16  
     1) Elijah Al-Ghani 01              2) Malachi Carter 00              
     3) Taiyon Palmer 00                4) Kyman Radcliffe 00             
  8 New Era TC  'B'                                     4:37.83  
     1) Shaheed Gibson 01               2) Jyde Manson 01                 
     3) Lance Williams 01               4) Milton Horton 00               
 
Event 245  Girls 4x400 Meter Relay Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 3:54.73  2002        Acorn/Oscar Bailey TC                     
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 The Wings TC Inc  'A'                               3:57.79  
     1) Destiny Hamilton 99             2) Shania Ford 98                 
     3) Kianna Leveston 98              4) Alexis Oaks 98                 
  2 Track Star TC  'A'                                  3:58.93  
     1) Jamia Hickman 99                2) Betia Washington 98            
     3) Brittany Thomas 98              4) Savyon Toombs 98               
  3 Metropolis TC  'A'                                  4:11.41  
     1) Janeek Brown 98                 2) Okhalia Buchanan 98            
     3) Tatania Harvey 99               4) Chanelle Wong 98               
  4 Delco Stallions  'A'                                4:15.09  
     1) Maysha Foster 99                2) Lorielle Laforest 99           
     3) Ariana Ruffin 99                4) Destiny Woods 99               
  5 Middle Georgia Magic  'A'                           4:17.45  
     1) Kamare Ways 99                  2) Mya Ford 98                    
     3) Iycis Hammock 98                4) Alexis Mitchell 98             
  6 The Wings TC Inc  'B'                               4:19.11  
     1) Lauryn Cash 99                  2) Vanecia Foley 99               
     3) Eneily Rodriguez 99             4) Bayley Carmichael 98           
  7 Mark Trail Flying Eagles  'A'                       4:27.61  
     1) Destinee Rocker 99              2) Lauren Epps 98                 
     3) Celeste Stringer 98             4) Caitlan Tate 98                
  8 Bayamon Club  'A'                                   4:35.28  
     1) Melanie Ayala 99                2) Jessica Torres 98              
     3) Naomi Ortiz 98                  4) Valeria Pagan 98               
 
Event 246  Boys 4x400 Meter Relay Youth 14 years
===================================================================
   Club Natl: # 3:25.50  7/14/2012   Miami Gardens Xpress TC, Miami Garden     
                         R Champlin, E Hogan, D Hylton, J Walton           
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Miami Gardens Xpress TC  'A'                      # 3:25.50Q  2 
     1) Ryan Champlin 98                2) Emare Hogan 98                 
     3) Dawun Hylton 98                 4) Jamal Walton 98                
  2 Miami Gardens Xpress TC  'C'                        3:32.76Q  1 
     1) Justin Brown 99                 2) Mckinley Brown 98              
     3) Vanzel Burnett 98               4) Gregori Mccrae 98              
  3 Texas Greyhounds  'A'                               3:31.07q  2 
     1) Isaac Cole 98                   2) Davion Curtis 98               
     3) Deandre Flowers 98              4) Ladarius Johnson 98            
  4 Titans TC Inc  'A'                                  3:33.06q  1 
     1) Jarrett Cornelius 98            2) Jeron Craft 98                 
     3) Tyler Green 98                  4) Alex Sands 98                  
  5 VA Beach Flames Track And Fiel  'A'                 3:46.17q  2 
     1) Hasani Knight 99                2) Louestrada Wiggins-Johnson 99  
     3) Julian Freeze 98                4) Josiah Ramsawh 98              
  6 Above Xpectations TC  'A'                           3:46.58q  2 
     1) Kyleir Bell 98                  2) Gary Brightwell 98             
     3) Clinton Brown 98                4) Shawn Davis 98                 
  7 Roadrunners Track Field Club  'A'                   3:49.31q  2 
     1) Anthony Bowleg 98               2) Mark Johnson 98                
     3) Adolton Leadon 98               4) Leroy Nixon 98                 
  8 Running For Christ  'A'                             3:50.27q  2 
     1) Calvin Davis 99                 2) Adrian Morris 99               
     3) Curtis Thomas 98                4) Alex Ward 98                   
  9 Fastlane  'A'                                       3:51.16   1 
     1) James Franklin 99               2) Jose Gayton 99                 
     3) John Bell 98                    4) Mekhi Richardson 98            
 10 East End Track And Field Club  'A'                  3:54.21   1 
     1) Raequan King 99                 2) Jevonn Mcrae 99                
     3) Jeremy Falwell 98               4) Tony Pendleton 98              
 11 Florida East Coast Supersonics  'A'                 4:10.74   1 
     1) Deshawn Boyd 99                 2) Micheal Bussey Jr 99           
     3) Noah Hempfield 99               4) Eion Murrell Jr 98             
 12 Fastlane  'B'                                       4:12.93   1 
     1) Jaquell Williams 99             2) Tyler Hamilton 98              
     3) Jestin Morrow 98                4) Clarence Perry 98              
 
Event 246  Boys 4x400 Meter Relay Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 3:25.50  7/14/2012   Miami Gardens Xpress TC, Miami Garden     
                         R Champlin, E Hogan, D Hylton, J Walton           
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Miami Gardens Xpress TC  'A'                        3:26.79  
     1) Ryan Champlin 98                2) Emare Hogan 98                 
     3) Dawun Hylton 98                 4) Jamal Walton 98                
  2 Titans TC Inc  'A'                                  3:29.77  
     1) Jarrett Cornelius 98            2) Jeron Craft 98                 
     3) Tyler Green 98                  4) Saije Sharkey 98               
  3 Texas Greyhounds  'A'                               3:34.10  
     1) Isaac Cole 98                   2) Keion Seastrunk 98             
     3) Deandre Flowers 98              4) Ladarius Johnson 98            
  4 Miami Gardens Xpress TC  'C'                        3:34.51  
     1) Justin Brown 99                 2) Mckinley Brown 98              
     3) Vanzel Burnett 98               4) Gregori Mccrae 98              
  5 VA Beach Flames Track And Fiel  'A'                 3:46.50  
     1) Jaykwon Wilson 98               2) Louestrada Wiggins-Johnson 99  
     3) Julian Freeze 98                4) Josiah Ramsawh 98              
  6 Above Xpectations TC  'A'                           3:47.18  
     1) Dahmir Pearson 98               2) Gary Brightwell 98             
     3) Clinton Brown 98                4) Shawn Davis 98                 
  7 Running For Christ  'A'                             3:47.79  
     1) Calvin Davis 99                 2) Adrian Morris 99               
     3) Curtis Thomas 98                4) Alex Ward 98                   
  8 Roadrunners Track Field Club  'A'                   3:50.63  
     1) Anthony Bowleg 98               2) Mark Johnson 98                
     3) Adolton Leadon 98               4) Leroy Nixon 98                 
 
Event 247  Girls 4x400 Meter Relay Intermediate 15-16
===================================================================
   Club Natl: # 3:46.61  7/17/2011   Titans Tc Inc, Titans Tc In               
                         N Alexander, C Dunston, D Oliver, A Terrell       
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Titans TC Inc  'A'                                  3:48.18Q  2 
     1) Niata Alexander 96              2) Cierra Dunston 96              
     3) Khadejah Jackson 96             4) Alexandria Johnson 97          
  2 United Speed Alliance  'A'                          3:49.80Q  1 
     1) Erin Ford 97                    2) Deanna Hill 96                 
     3) Deja Parrish 96                 4) Krystal Sparling 97            
  3 Young Achievers Sprint Club  'A'                    3:54.40q  1 
     1) Kayla Heard 97                  2) Taralyn Heard 96               
     3) Rhonecia Mitchell 96            4) Cedrina Singletary 97          
  4 Metro-Dade TC  'A'                                  3:58.17q  1 
     1) Dominique Bullock 96            2) Shaniya Edwards 96             
     3) Raynesha Harris 96              4) Shaquita Smith 96              
  5 Florida Elite TC  'A'                               3:58.97q  1 
     1) Alana Bell 96                   2) Kimmie Cunningham 97           
     3) Jocindra Glee 96                4) Tiara Robinson 97              
  6 United Speed Alliance  'B'                          4:00.46q  2 
     1) Joi Ballard 96                  2) Tricia Davis 96                
     3) Alon Lewis 97                   4) Valencia Rolle 96              
  7 Track Star TC  'A'                                  4:01.69q  2 
     1) Eriqa Caldwell 97               2) Rachel Favors 96               
     3) Angelique Francois 96           4) Mekiah Wilson 97               
  8 Delco Stallions  'A'                                4:02.61q  2 
     1) Sierra Nesmith 96               2) Imani Rainey 96                
     3) Bria Ransom 97                  4) Braxton Spriggs 96             
  9 Houston Synergy Track And Fiel  'A'                 4:02.88   2 
     1) Patrice Baynes 97               2) Erin Derrow 97                 
     3) Jessica Duckett 97              4) Geordann Yelder 97             
 10 Metropolis TC  'A'                                  4:05.02   1 
     1) Coya Christie 97                2) Gajah-Dee Codlin 97            
     3) Kerri-Ann Gocoul 96             4) Lynne Jackson 96               
 11 Running For Christ  'A'                             4:08.53   1 
     1) De'Aundra Oldfiels 96           2) Francesca Sims 97              
     3) Shaniqua Stevens 97             4) Courtney Williams 96           
 12 E-1 TC  'A'                                         4:10.57   2 
     1) Anika Carter 96                 2) Tahaira Dancy 96               
     3) Crystin Robinson 96             4) Remel Williams 96              
 13 New Orleans Metro Stars TC  'A'                     4:25.16   1 
     1) Mikaela Campbell 96             2) Kendall Raymond 97             
     3) Jeanee Romero 96                4) Lakeitha Volson 96             
 14 Above Xpectations TC  'A'                           4:25.75   1 
     1) Miannie Hickson 96              2) Gionni Jackson 97              
     3) Dajah Strange 97                4) Dajah Thomas 97                
 15 Puerto Rico  'A'                                    4:31.15   2 
     1) Geraima Alicea 96               2) Estefanie Colon 97             
     3) Alejandra Flores 97             4) Valerie Marrero 97             
 
Event 247  Girls 4x400 Meter Relay Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 3:46.61  7/17/2011   Titans Tc Inc, Titans Tc In               
                         N Alexander, C Dunston, D Oliver, A Terrell       
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 United Speed Alliance  'A'                          3:46.10# 
     1) Erin Ford 97                    2) Deanna Hill 96                 
     3) Deja Parrish 96                 4) Krystal Sparling 97            
  2 Titans TC Inc  'A'                                  3:46.27# 
     1) Niata Alexander 96              2) Cierra Dunston 96              
     3) Khadejah Jackson 96             4) Ariel Terrell 96               
  3 Young Achievers Sprint Club  'A'                    3:55.20  
     1) Kayla Heard 97                  2) Taralyn Heard 96               
     3) Rhonecia Mitchell 96            4) Cedrina Singletary 97          
  4 United Speed Alliance  'B'                          4:02.96  
     1) Joi Ballard 96                  2) Tricia Davis 96                
     3) Alon Lewis 97                   4) Valencia Rolle 96              
  5 Delco Stallions  'A'                                4:04.09  
     1) Sierra Nesmith 96               2) Lawren Wright 96               
     3) Bria Ransom 97                  4) Braxton Spriggs 96             
  6 Track Star TC  'A'                                  4:07.83  
     1) Eriqa Caldwell 97               2) Rachel Favors 96               
     3) Angelique Francois 96           4) Mekiah Wilson 97               
 -- Florida Elite TC  'A'                                    DQ   illegal runner
     1) Alana Bell 96                   2) Kimmie Cunningham 97           
     3) Jocindra Glee 96                4) Tiara Robinson 97              
 
Event 248  Boys 4x400 Meter Relay Intermediate 15-16
===================================================================
   Club Natl: # 3:17.70  7/16/2011   Titans Tc Inc, Titans Tc In               
                         E Berry, D Johnson, J Martin, D Statham           
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Texas Greyhounds  'A'                               3:22.17Q  2 
     1) Clint Cole 97                   2) Victor Lemons 96               
     3) Jerome Pounce 96                4) Johnny Rodriguez 96            
  2 Star Track TC  'A'                                  3:24.88Q  1 
     1) Cedric Asseh 96                 2) Ryan Clark 96                  
     3) Malik Davis 96                  4) Kenneth Luster 97              
  3 Roadrunners Track Field Club  'A'                   3:30.04q  1 
     1) Lester Bowleg 96                2) Sheldon Ferguson 96            
     3) Demitri Forbes 96               4) Jenero Knowles 96              
  4 Bayamon Club  'B'                                   3:30.09q  2 
     1) Johnlee Albaladejo 97           2) Raymond Cruz 96                
     3) Ricardo Feliciano 96            4) Jose Hernandez 97              
  5 Puerto Rico  'B'                                    3:36.09q  2 
     1) Jeiel Melendez 97               2) Jefte Monell 97                
     3) David Ribot 97                  4) Roberto Santana 96             
  6 Puerto Rico  'A'                                    3:38.27q  2 
     1) Carlos Burgos 97                2) Ryan Cruz 96                   
     3) Ketosky Maldonado 97            4) Jean Nunez 96                  
  7 Lake Area Express TC  'A'                           3:40.31q  2 
     1) Latin Berry 96                  2) Zachary Conner 97              
     3) Christopher Elly 97             4) Jaylen Goodly 96               
  8 All Heart TC  'A'                                   3:44.66q  1 
     1) Gabriel Blackman 96             2) Juan Clark 97                  
     3) Tremayne Flagler 96             4) Charlie Lee Jr. 96             
  9 Metropolis TC  'A'                                  3:44.93   1 
     1) Alfred Serant 97                2) Akeem Marshall 97              
     3) Romario Marshall 97             4) Eric Walker 96                 
 10 Polk County Elite  'A'                              3:50.59   1 
     1) Tremel Coleman 96               2) Gareth Hutton 96               
     3) Ogarth Hutton 97                4) Stephan Jones 96               
 
Event 248  Boys 4x400 Meter Relay Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 3:17.70  7/16/2011   Titans Tc Inc, Titans Tc In               
                         E Berry, D Johnson, J Martin, D Statham           
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 Star Track TC  'A'                                  3:21.60  
     1) Cedric Asseh 96                 2) Ryan Clark 96                  
     3) Malik Davis 96                  4) Kenneth Luster 97              
  2 Texas Greyhounds  'A'                               3:22.02  
     1) Clint Cole 97                   2) Victor Lemons 96               
     3) Jerome Pounce 96                4) Johnny Rodriguez 96            
  3 Roadrunners Track Field Club  'A'                   3:30.08  
     1) Lester Bowleg 96                2) Sheldon Ferguson 96            
     3) Demitri Forbes 96               4) Jenero Knowles 96              
  4 Bayamon Club  'B'                                   3:31.70  
     1) Johnlee Albaladejo 97           2) Raymond Cruz 96                
     3) Ricardo Feliciano 96            4) Jose Hernandez 97              
  5 Puerto Rico  'A'                                    3:35.27  
     1) Carlos Burgos 97                2) Ryan Cruz 96                   
     3) Ketosky Maldonado 97            4) Jean Nunez 96                  
  6 Lake Area Express TC  'A'                           3:41.05  
     1) Latin Berry 96                  2) Zachary Conner 97              
     3) Christopher Elly 97             4) Jaylen Goodly 96               
  7 Puerto Rico  'B'                                    3:48.64  
     1) Jeiel Melendez 97               2) Jefte Monell 97                
     3) David Ribot 97                  4) Roberto Santana 96             
  8 All Heart TC  'A'                                   3:53.69  
     1) Gabriel Blackman 96             2) Juan Clark 97                  
     3) Tremayne Flagler 96             4) Charlie Lee Jr. 96             
 
Event 249  Women 4x400 Meter Relay Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 3:42.25  7/17/2011   5 Star Track Program, 5 Star Track        
                         Q Brown, T Greene, K Porter, S Saunders           
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Florida Elite TC  'A'                               3:56.13  
     1) Tyler Watson 94                 2) Rachel Cazares 95              
     3) Quatasia Fantroy 95             4) Stevondria Hardy 94            
  2 No Limit TC  'A'                                    3:58.91  
     1) Morgan Mcclure 95               2) Dominique Nock 94              
     3) Kierra Rountree 95              4) Amanda Trapp 95                
  3 Blue Speedtc  'A'                                   4:02.64  
     1) Erika Banks 95                  2) Chelsea Crowder 95             
     3) Amber Devereux 95               4) Camiesha Jackson 94            
  4 727 Youth Track Field Club  'A'                     4:03.18  
     1) Chaise Cook-Martin 95           2) Alicia Konstantinovic 94       
     3) Marina Levine 94                4) Janycelis Martinez 95          
  5 Roadrunners Track Field Club  'A'                   4:17.97  
     1) Antionett Black 94              2) Nikka Johnson 95               
     3) Vanie Missick 94                4) Marie Stubbs 94                
  6 Georgia Stars TC  'A'                               4:21.40  
     1) Martunya Bails 95               2) Nausche Dawkins 93             
     3) S'Kayia Hampton 95              4) Keaika Hughes 94               
 
Event 250  Men 4x400 Meter Relay Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 3:12.06  2005        Metro Eagles, METRO EAGLES                
                         M ARMSTRONG, A BEAUVAIS, A LIVERPOOL, C HENREY    
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 White Lightening TC  'A'                            3:18.17  
     1) Daniel Hall 93                  2) DeAndre Person 95              
     3) Kibwe Troupe 94                 4) Demarius Williams 94           
  2 Impact Athletics TC  'A'                            3:21.69  
     1) Rahiim Aponte 95                2) Dontavius Wright 94            
     3) Kemoi Thomas 93                 4) John Willingham 95             
  3 Puerto Rico  'A'                                    3:22.14  
     1) Elmer Fuentes 95                2) Carmelo Llovet 95              
     3) William Negron 94               4) Christian Rivera 94            
  4 Marrero Trojans  'A'                                3:22.69  
     1) Darius Birden 95                2) Andre Brown 94                 
     3) Jacolby Cooper 94               4) Justin Johnson 95              
  5 Tri-City Jets TC  'A'                               3:23.58  
     1) Kempton Moore 94                2) Maximilion Deleon 95           
     3) Leon Pollard II 93              4) Devon Marrow 94                
  6 Above Xpectations TC  'A'                           3:24.13  
     1) Charles Cochrane 93             2) Osedebadmen Imeokparia 94      
     3) Aaron Limberry 95               4) Shahid Nuriddin 95             
  7 Atlas Athletics  'A'                                3:24.95  
     1) Errol Cloud 95                  2) Xavier Morris 94               
     3) Demarcus Pierre 94              4) Joshua Simmons 95              
  8 Bayamon Club  'A'                                   3:27.08  
     1) Julio Davila 95                 2) Wilman Hernandez 94            
     3) Josue Quirindongo 94            4) Luis Rodriguez 94              
  9 Puerto Rico  'B'                                    3:30.20  
     1) Kenneth Colon 94                2) Ian Cruz 95                    
     3) Juan Ortiz 94                   4) Gabriel Tavarez 93             
 
Event 251  Girls 4x800 Meter Relay Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: # 10:09.12  1997        Baltimore's ED Waters TC                 
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Delco Stallions  'A'                               10:22.45  
     1) Kaleea Trent 01                 2) Sanaiya Watts 01               
     3) Ceoni Bennett 00                4) Selah Dixon 00                 
  2 Athletic Xpress Greyhounds  'A'                    10:43.92  
     1) Diamond Sellers 01              2) Alexia Phifer 00               
     3) Tamya Pope 00                   4) Te'mani Smith 00               
  3 Metro Eagles Track Field  'A'                      12:37.32  
     1) Moneshae Bailey 01              2) Jasmin Henry 01                
     3) Adrianna Morris 01              4) Danielle Pettway 01            
 
Event 252  Boys 4x800 Meter Relay Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: # 9:22.44  7/17/2010   Miami Gardens Xpress TC, Miami Garden     
                         R Champlin, D Hylton, C Lamb, D Miles             
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Houston Synergy Track And Fiel  'A'                 9:55.14  
     1) Eric Edwards 00                 2) Cameron Hudson 00              
     3) Trent Kennedy 00                4) Jaedon Murphy 00               
  2 Mallery Challengers  'A'                           10:26.95  
     1) Matthew Marshall 01             2) Darrell Tripline Jr. 01        
     3) Deshawn Jones 00                4) Eric Maple 00                  
  3 Polk County Elite  'A'                             10:35.98  
     1) Nickalas Pena 01                2) Dante Lavigne 00               
     3) Paul Stafford 00                4) Dewarren Stokes 00             
  4 Break Away TC  'A'                                 10:44.40  
     1) John Costa 00                   2) Corbin Goodyear 00             
     3) Andrew Preusser 00              4) Isaac Walker 00                
  5 Churchland Trailblazers Track  'A'                 10:44.65  
     1) Keyonte' Midgett 01             2) Micah Dixon 00                 
     3) Blanton Purvy 00                4) Corey Williams 00              
  6 Living Waters Athletics  'A'                       10:52.84  
     1) Peter Baldwin 01                2) Gerard Bryant 01               
     3) Jaden Queen 01                  4) Quinten Bouknight 00           
  7 1st Coast TC  'A'                                  11:47.25  
     1) Kyle Bumpers 01                 2) Matthew Koziolek 01            
     3) Michael Koziolek 01             4) Cameron May 01                 
 
Event 253  Girls 4x800 Meter Relay Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 9:48.54  7/17/2010   Georgia Favor Track, Georgia Favo         
                         E Evans, J Reeves, A Willis, L Banks              
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed City Athletics  'A'                           9:56.83  
     1) Nadiria Evans 99                2) Shaleiya Lee 99                
     3) Diasia Medley 99                4) Briana Washington 99           
  2 The Wings TC Inc  'A'                              10:06.07  
     1) Lauryn Cash 99                  2) Destiny Hamilton 99            
     3) Eneily Rodriguez 99             4) Shania Ford 98                 
  3 Southeast Louisiana Roadrunner  'A'                10:17.35  
     1) Meghan Becerra 98               2) Gabriella Guardalabene 98      
     3) Gabrielle Jennings 98           4) Destiny Williams 98            
  4 Puerto Rico  'B'                                   10:38.55  
     1) Neelyam Lugo 98                 2) Idalys Ortiz 98                
     3) Maridalys Ortiz 98              4) Andrea Torres 98               
  5 Middle Georgia Magic  'A'                          10:45.46  
     1) Kamare Ways 99                  2) Brendon Coats 98               
     3) Mya Ford 98                     4) Iycis Hammock 98               
 
Event 254  Boys 4x800 Meter Relay Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: # 8:32.40  7/14/2012   Miami Gardens Xpress TC, Miami Garden     
                         M Brown, R Champlin, E Hogan, D Hylton            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Miami Gardens Xpress TC  'A'                        8:32.40# 
     1) Mckinley Brown 98               2) Ryan Champlin 98               
     3) Emare Hogan 98                  4) Dawun Hylton 98                
  2 St Johns Striders  'A'                              9:05.20  
     1) Jacob Bias 98                   2) Justice Dixon 98               
     3) Deven Gray 98                   4) Dominic Smith 98               
  3 Delco Stallions  'A'                                9:21.08  
     1) Quadir Barnes 99                2) Anthony Clement 99             
     3) Kamil Jihad 99                  4) Jalen Heckstall 98             
  4 East End Track And Field Club  'A'                  9:26.71  
     1) Jeremy Falwell 98               2) Sheneir Johnson 98             
     3) Tony Pendleton 98               4) Jordan Williams 98             
  5 Churchland Trailblazers Track  'A'                  9:29.43  
     1) Jahkwan Blackley 99             2) Reondre' Marshall 99           
     3) Louis Andrews 98                4) Lonnell Wiggins 98             
 
Event 255  Girls 4x800 Meter Relay Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 9:34.61  7/16/2011   Titans Tc Inc, Titans Tc In               
                         D Burnett, A Collins, S Fletcher, A Pryor         
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Houston Synergy Track And Fiel  'A'                10:54.14  
     1) Patrice Baynes 97               2) Ashley Cameron 97              
     3) Renee Gentle 96                 4) Geordann Yelder 97             
  2 Puerto Rico  'A'                                   11:39.12  
     1) Tanairi Cruz 97                 2) Paola Malave 96                
     3) Paulanicole Ortiz 96            4) Paola Ramos 97                 
 
Event 256  Boys 4x800 Meter Relay Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 8:05.38  7/14/2012   Texas Greyhounds, Texas Greyho            
                         D Hardy, V Lemons, J Pounce, J Rodriguez          
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Texas Greyhounds  'A'                               8:05.38# 
     1) Deion Hardy 96                  2) Victor Lemons 96               
     3) Jerome Pounce 96                4) Johnny Rodriguez 96            
  2 Metropolis TC  'A'                                  8:22.31  
     1) Mustafa Bey 96                  2) Chris Gaspand 96               
     3) Richard Rose 96                 4) Kishon Gerson 96               
  3 Puerto Rico  'A'                                    8:48.64  
     1) Jan Castellanos 97              2) Ryan Cruz 96                   
     3) Jean Nunez 96                   4) Roberto Santana 96             
  4 Georgia Stars TC  'A'                               9:19.48  
     1) Darryl Champagne 96             2) Keon Hobbs 97                  
     3) Andrew Nsuk 96                  4) Joshua Simmons 97              
  5 Metropolis TC  'B'                                  9:21.43  
     1) Alfred Serant 97                2) Akeem Marshall 97              
     3) Romario Marshall 97             4) Eric Walker 96                 
  6 Polk County Elite  'A'                              9:43.30  
     1) Tremel Coleman 96               2) Gareth Hutton 96               
     3) Ogarth Hutton 97                4) Stephan Jones 96               
 
Event 258  Men 4x800 Meter Relay Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 7:50.16  7/16/2011   Titans Tc Inc, Titans Tc In               
                         B Carter, P Fleming, A Harris, J Lavender         
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Impact Athletics TC  'A'                            8:06.25  
     1) Rahiim Aponte 95                2) Chaz Mapp 95                   
     3) John Willingham 95              4) Dontavius Wright 94            
  2 Metropolis TC  'A'                                  8:12.55  
     1) Tevin Aitken 94                 2) Ronald Gadson 95               
     3) Eric Goings 94                  4) Sidgie Greene 94               
  3 Puerto Rico  'A'                                    8:26.38  
     1) Luis Cruz 94                    2) Carmelo Llovet 95              
     3) William Negron 94               4) Hector Nievez 94               
  4 Sport Newark E Benfica  'A'                         8:42.53  
     1) Daniel Gaspar 94                2) Michael Martins 94             
     3) Byron Paucar 94                 4) Michael Rivera 94              
 
Event 259  Girls 1600 Sprint Medley Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 4:01.00  7/13/2011   Fort Lauderdale TC, Fort Lauderd          
                         A Allen, D Bullock, D Parrish, B Payne            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 United Speed Alliance  'A'                          4:10.05  
     1) Teahna Daniels 97               2) Erin Ford 97                   
     3) Deja Parrish 96                 4) Krystal Sparling 97            
  2 Young Achievers Sprint Club  'A'                    4:22.70  
     1) Kayla Heard 97                  2) Taralyn Heard 96               
     3) Rhonecia Mitchell 96            4) Cedrina Singletary 97          
  3 Kindersport  'A'                                    4:28.02  
     1) Lacey Duvall 96                 2) Rachel Jantzi 97               
     3) Rose Lobelson 96                4) Megan Meadow 96                
  4 New Orleans Metro Stars TC  'A'                     4:34.45  
     1) Mikaela Campbell 96             2) My'Raia Fluker 96              
     3) Kendall Raymond 97              4) Jeanee Romero 96               
  5 Metro Eagles Track Field  'A'                       4:43.88  
     1) Ja'Nai Cameron 97               2) Joiada Darnell 96              
     3) Kaylah Mitchell 97              4) Prisca Obi 96                  
  6 Flight400 TC Inc  'A'                               4:47.22  
     1) Jordan Hargrave 96              2) Candace Jackson 97             
     3) Myla Kelly 96                   4) Melissa Kyelem 96              
  7 Press Park TC  'A'                                  4:56.50  
     1) Asia Campbell 97                2) Ebony Hills 97                 
     3) Irin Payton 97                  4) Rian Robinson 97               
 
Event 260  Boys 1600 Sprint Medley Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: # 3:32.53  7/11/2012   Texas Greyhounds, Texas Greyho            
                         C Cole, D Hardy, V Lemons, J Williams             
   Club Natl: # 3:32.53  7/11/2012   Texas Greyhounds, Texas Greyho            
                         C Cole, D Hardy, V Lemons, J Williams             
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Texas Greyhounds  'A'                               3:32.53# 
     1) Clint Cole 97                   2) Deion Hardy 96                 
     3) Victor Lemons 96                4) Jamarkese Williams 96          
  2 VA Beach Flames Track And Fiel  'A'                 3:33.80  
     1) Tayvon Burris 96                2) Marquis Gilchrist 96           
     3) Dajuan Harding 96               4) Gabriel Harris 96              
  3 Bayamon Club  'A'                                   3:40.87  
     1) Johnlee Albaladejo 97           2) Raymond Cruz 96                
     3) Ricardo Feliciano 96            4) Jose Hernandez 97              
  4 Metropolis TC  'A'                                  3:42.53  
     1) Ariko Small 96                  2) Jean Newtonian 96              
     3) Richard Rose 96                 4) Chris Gaspand 96               
  5 Roadrunners Track Field Club  'A'                   3:54.16  
     1) Lester Bowleg 96                2) Sheldon Ferguson 96            
     3) Demitri Forbes 96               4) Jenero Knowles 96              
  6 Above Xpectations TC  'A'                           3:57.82  
     1) Jaire Brown 97                  2)                                
     3) Robert Myrick 96                4) Kymere Pritchett 97            
 -- Marrero Trojans  'A'                                     DQ   ineligible runner
     1) Kalon Beverly 97                2) Kendall Bussey 97              
     3) Joshua Deselles 97              4) Desmond Holmes 96              
 
Event 261  Women 1600 Sprint Medley Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 4:01.74  7/4/2006    Metropolis TC, Metropolis T               
                         K Long, S Rashed, L Rowe, B Sheffey               
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Metropolis TC  'A'                                  4:18.93  
     1) Imani Beard 95                  2) Kissi_ann Brown 95             
     3) Omawattie Singh 95              4) Jhanee Sterrett 95             
  2 727 Youth Track Field Club  'A'                     4:21.27  
     1) Daisha Brown 95                 2) Alicia Konstantinovic 94       
     3) Marina Levine 94                4) Janycelis Martinez 95          
 
Event 262  Men 1600 Sprint Medley Young 17-18
================================================================
   Club Natl: # 3:28.49  7/4/2006    Texas Heat TC, Texas Heat T               
                         J Alexander, L Henderson, D Kelley, T Martin      
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed City TC  'A'                                  3:29.99  
     1) Sabastian Bivins 94             2) Derrick Johnson 94             
     3) Donnie Lee 95                   4) Cameron Luper 95               
  2 Bayamon Club  'A'                                   3:33.11  
     1) Omar David 94                   2) Julio Davila 95                
     3) Wilman Hernandez 94             4) Josue Quirindongo 94           
  3 White Lightening TC  'A'                            3:34.55  
     1) Daniel Hall 93                  2) DeAndre Person 95              
     3) Kibwe Troupe 94                 4) Demarius Williams 94           
  4 New Orleans Metro Stars TC  'A'                     3:34.76  
     1) Benton Brown 95                 2) Felix Farinas 95               
     3) Diont'E Hunt 95                 4) Kerrell Robinson 94            
  5 Marrero Trojans  'A'                                3:37.92  
     1) Sharkeith Beverly 95            2) Darius Birden 95               
     3) Andre Brown 94                  4) Jacolby Cooper 94              
  6 Southside Pioneer Track And Fi  'A'                 3:42.69  
     1) Jonathon Buckner 94             2) Devon Lewis 95                 
     3) Alex Phillips 93                4) Rashad Stokes 94               
  7 San Antonio Blazers  'A'                            3:46.16  
     1) Tremaine Allen 95               2) Khiry Darby 95                 
     3) Robert Gardner 95               4) Jerome Gatewood 94             
  8 Metropolis TC  'B'                                  3:49.40  
     1) Akido Burnett 94                2) Tevin Aitken 94                
     3) Tahwai Wilson-Hill 94           4) Ronald Gadson 95               
 
Event 501  Girls Triathlon Sub-Bantam 9 years
================================================================
   Club Natl: #  1052  2002        Merritt Van Meter, MCKEE ELITE              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kylar Coleman             03 Press Park T               731  
  2 Brooke Watts              03 Living Water               625  
  3 Christina Whittingham     03 Unattached                 471  
  4 Johntavia Shaw            03 Unattached                 462  
  5 Meadow Mitchell           03 Epitome                    412  
  6 Ariana Wright             03 Marlboro Tra               381  
  7 Brynne Burgess            03 Finesse                    321  
 
Event 501  Triathlon: #1 Girls High Jump Sub-Bantam 9 years Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brooke Watts              03 Living Water             1.10m    3-07.25    222
  2 Kylar Coleman             03 Press Park T             1.05m    3-05.25    180
  3 Johntavia Shaw            03 Unattached               0.95m    3-01.25    104
  4 Meadow Mitchell           03 Epitome                  0.90m    2-11.50     71
  4 Christina Whittingham     03 Unattached               0.90m    2-11.50     71
 -- Ariana Wright             03 Marlboro Tra                NH            
 -- Brynne Burgess            03 Finesse                     NH            
 
Event 501  Triathlon: #2 Girls Shot Put Sub-Bantam 9 years Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johntavia Shaw            03 Unattached               5.88m   19-03.50    264
  2 Kylar Coleman             03 Press Park T             4.83m   15-10.25    198
  3 Brooke Watts              03 Living Water             4.30m   14-01.25    165
  4 Christina Whittingham     03 Unattached               4.15m   13-07.50    155
  5 Brynne Burgess            03 Finesse                  3.88m   12-08.75    139
  6 Meadow Mitchell           03 Epitome                  3.73m   12-03.00    130
  7 Ariana Wright             03 Marlboro Tra             2.81m    9-02.75     74
 
Event 501  Triathlon: #3 Girls 200 Meter Dash Sub-Bantam 9 years Triathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kylar Coleman             03 Press Park T             31.97  -0.2    353
  2 Ariana Wright             03 Marlboro Tra             32.76  -0.2    307
  3 Christina Whittingham     03 Unattached               33.90  -0.2    245
  4 Brooke Watts              03 Living Water             34.03  -0.2    238
  5 Meadow Mitchell           03 Epitome                  34.57  -0.2    211
  6 Brynne Burgess            03 Finesse                  35.19  -0.2    182
  7 Johntavia Shaw            03 Unattached               37.43  -0.2     94
 
Event 502  Boys Triathlon Sub-Bantam 9 years
================================================================
   Club Natl: #   658  7/9/2012    Jaden Lockhart, The Unit                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jaden Lockhart            03 The Unit                   658# 
  2 Jakavian Williams         03 Boynton Beac               524  
  3 Jayden Gethers            03 Overtake                   507  
  4 Kobe Collins              03 Airo Athleti               456  
  5 Johnny HarrisIII          03 Florida Flig               364  
  6 Dallas Deas               03 The Heat TC                340  
  7 Josiah Quinn              03 Dare2 Dream                318  
  8 Amare Lawrence            03 Marlboro Tra               278  
  9 Koby Robinson             03 Unattached                 260  
 10 Justin Wilson             03 Jackrabbit T                68  
 
Event 502  Triathlon: #1 Boys High Jump Sub-Bantam 9 years Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jaden Lockhart            03 The Unit                 1.17m    3-10.00    170
  2 Johnny HarrisIII          03 Florida Flig             1.14m    3-08.75    153
  3 Jakavian Williams         03 Boynton Beac             1.11m    3-07.75    137
  4 Kobe Collins              03 Airo Athleti             1.02m    3-04.00     91
  4 Jayden Gethers            03 Overtake                 1.02m    3-04.00     91
  6 Josiah Quinn              03 Dare2 Dream              0.99m    3-03.00     77
  7 Dallas Deas               03 The Heat TC              0.96m    3-01.75     63
  7 Koby Robinson             03 Unattached               0.96m    3-01.75     63
  9 Amare Lawrence            03 Marlboro Tra             0.90m    2-11.50     39
  9 Justin Wilson             03 Jackrabbit T             0.90m    2-11.50     39
 
Event 502  Triathlon: #2 Boys Shot Put Sub-Bantam 9 years Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kobe Collins              03 Airo Athleti             6.91m   22-08.00    302
  2 Jaden Lockhart            03 The Unit                 6.71m   22-00.25    290
  3 Jakavian Williams         03 Boynton Beac             6.59m   21-07.50    283
  4 Amare Lawrence            03 Marlboro Tra             5.83m   19-01.50    239
  5 Jayden Gethers            03 Overtake                 5.58m   18-03.75    224
  6 Josiah Quinn              03 Dare2 Dream              5.48m   17-11.75    219
  7 Koby Robinson             03 Unattached               5.10m   16-08.75    197
  8 Johnny HarrisIII          03 Florida Flig             4.98m   16-04.25    190
  9 Dallas Deas               03 The Heat TC              4.04m   13-03.25    136
 -- Justin Wilson             03 Jackrabbit T                ND            
 
Event 502  Triathlon: #3 Boys 400 Meter Dash Sub-Bantam 9 years Triathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jaden Lockhart            03 The Unit               1:07.32   2    198
  2 Jayden Gethers            03 Overtake               1:07.58   2    192
  3 Dallas Deas               03 The Heat TC            1:09.86   1    141
  4 Jakavian Williams         03 Boynton Beac           1:11.71   2    104
  5 Kobe Collins              03 Airo Athleti           1:14.20   2     63
  6 Justin Wilson             03 Jackrabbit T           1:16.84   1     29
  7 Josiah Quinn              03 Dare2 Dream            1:17.59   1     22
  8 Johnny HarrisIII          03 Florida Flig           1:17.69   2     21
  9 Amare Lawrence            03 Marlboro Tra           1:21.38   1 
 10 Koby Robinson             03 Unattached             1:42.66   1 
 
Event 503  Girls Triathlon Bantam 10 years
================================================================
   Club Natl: #  1486  7/12/2010   Tia Jones, The Heat TC                      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Knisha Godfrey            02 Ohio Heat TC               987  
  2 Britain Musick            02 Unattached                 747  
  3 Makayla Jones             02 Gazelle TC                 716  
  4 Ilenn Soto                02 Remington Fl               702  
  5 Zaniyah Bryant-Berry      02 Star Athleti               686  
  6 Rachel Long               02 Evolution Sp               667  
  7 Jadyn Fields              02 St Johns Str               552  
  8 Nahsheeda Facey           02 Metropolis T               457  
 
Event 503  Triathlon: #1 Girls High Jump Bantam 10 years Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Britain Musick            02 Unattached               1.15m    3-09.25    266
  1 Rachel Long               02 Evolution Sp             1.15m    3-09.25    266
  3 Knisha Godfrey            02 Ohio Heat TC             1.12m    3-08.00    239
  4 Zaniyah Bryant-Berry      02 Star Athleti             1.06m    3-05.75    188
  4 Ilenn Soto                02 Remington Fl             1.06m    3-05.75    188
  6 Jadyn Fields              02 St Johns Str             1.03m    3-04.50    164
  7 Nahsheeda Facey           02 Metropolis T             0.94m    3-01.00     97
  7 Makayla Jones             02 Gazelle TC               0.94m    3-01.00     97
 
Event 503  Triathlon: #2 Girls Shot Put Bantam 10 years Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ilenn Soto                02 Remington Fl             7.68m   25-02.50    379
  2 Knisha Godfrey            02 Ohio Heat TC             6.49m   21-03.50    302
  3 Makayla Jones             02 Gazelle TC               5.74m   18-10.00    255
  4 Rachel Long               02 Evolution Sp             5.42m   17-09.50    235
  5 Britain Musick            02 Unattached              X4.50m   14-09.25    177
  6 Jadyn Fields              02 St Johns Str             4.49m   14-08.75    176
  7 Zaniyah Bryant-Berry      02 Star Athleti             4.21m   13-09.75    159
  8 Nahsheeda Facey           02 Metropolis T             3.04m    9-11.75     88
 
Event 503  Triathlon: #3 Girls 200 Meter Dash Bantam 10 years Triathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Knisha Godfrey            02 Ohio Heat TC             30.53  -1.3    446
  2 Makayla Jones             02 Gazelle TC               31.79  -1.3    364
  3 Zaniyah Bryant-Berry      02 Star Athleti             32.21  -1.3    339
  4 Britain Musick            02 Unattached               32.81  -1.3    304
  5 Nahsheeda Facey           02 Metropolis T             33.39  -1.3    272
  6 Jadyn Fields              02 St Johns Str             34.55  -1.3    212
  7 Rachel Long               02 Evolution Sp             35.55  -1.3    166
  8 Ilenn Soto                02 Remington Fl             36.31  -1.3    135
 
Event 504  Boys Triathlon Bantam 10 years
================================================================
   Club Natl: #  1226  7/9/2012    Ashton Allen, Living Waters TC              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ashton Allen              02 Living Water              1226# 
  2 Cole Thornton             02 Xtreme Veloc               712  
  3 Malachi Shannon           02 Florida Flig               674  
  4 Kellen Newman             02 513 Elite                  642  
  5 Jaden Flowers             02 St Johns Str               636  
  6 Keyandre' Midgett         02 Churchland T               468  
  7 Dyas Tucker               02 First Light                413  
  8 J'Son Robinson            02 Burlington T               340  
  9 Dante Thomas              02 Southeast Lo               323  
 
Event 504  Triathlon: #1 Boys High Jump Bantam 10 years Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ashton Allen              02 Living Water             1.50m    4-11.00    389
  2 Cole Thornton             02 Xtreme Veloc             1.30m    4-03.25    250
  2 Malachi Shannon           02 Florida Flig             1.30m    4-03.25    250
  4 Kellen Newman             02 513 Elite                1.25m    4-01.25    218
  5 J'Son Robinson            02 Burlington T             1.15m    3-09.25    159
  6 Jaden Flowers             02 St Johns Str             1.10m    3-07.25    131
  6 Dyas Tucker               02 First Light              1.10m    3-07.25    131
  8 Keyandre' Midgett         02 Churchland T             1.05m    3-05.25    105
 -- Dante Thomas              02 Southeast Lo                NH            
 
Event 504  Triathlon: #2 Boys Shot Put Bantam 10 years Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ashton Allen              02 Living Water             9.02m   29-07.25    427
  2 Kellen Newman             02 513 Elite                7.65m   25-01.25    346
  3 Jaden Flowers             02 St Johns Str             6.71m   22-00.25    290
  4 Malachi Shannon           02 Florida Flig             6.70m   21-11.75    290
  5 Dante Thomas              02 Southeast Lo             6.38m   20-11.25    271
  6 Keyandre' Midgett         02 Churchland T             6.36m   20-10.50    270
  7 Cole Thornton             02 Xtreme Veloc             6.32m   20-09.00    267
  8 Dyas Tucker               02 First Light              6.07m   19-11.00    253
  9 J'Son Robinson            02 Burlington T             4.25m   13-11.50    148
 
Event 504  Triathlon: #3 Boys 400 Meter Dash Bantam 10 years Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashton Allen              02 Living Water           1:00.08     410
  2 Jaden Flowers             02 St Johns Str           1:06.64     215
  3 Cole Thornton             02 Xtreme Veloc           1:07.47     195
  4 Malachi Shannon           02 Florida Flig           1:10.17     134
  5 Keyandre' Midgett         02 Churchland T           1:12.32      93
  6 Kellen Newman             02 513 Elite              1:13.20      78
  7 Dante Thomas              02 Southeast Lo           1:14.95      52
  8 J'Son Robinson            02 Burlington T           1:16.49      33
  9 Dyas Tucker               02 First Light            1:16.84      29
 
Event 505  Girls Outdoor Pentathlon Sub-Midget 11 years
================================================================
   Club Natl: #  2548  2003        Jessie Ormand, SOUTHEAST LA RR              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sonia Smith               01 Marlboro Tra              2214  
  2 Alexis Banks              01 Churchland T              1944  
  3 My'Khiyah Williams        01 Metropolis T              1917  
  4 Rachel Seely              01 Alabama TC                1860  
  5 Anna Heacock              01 Jefferson Co              1723  
  6 Rileigh Powers            01 Central Flor              1657  
  7 Kayla Robinson            01 Unattached                1582  
  8 Kinsey Gilbert            01 Unattached                1556  
  9 Tre'Breh Scott-Mckoy      01 Churchland T              1382  
 
Event 505  Outdoor Pentathlon: #1 Girls 80 Meter Hurdles Sub-Midget 11 years Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Sonia Smith               01 Marlboro Tra             14.27  -1.4  2    808
  2 Alexis Banks              01 Churchland T             15.80  -1.4  2    608
  3 Anna Heacock              01 Jefferson Co             16.41  -1.4  2    536
  4 Rileigh Powers            01 Central Flor             16.56  -1.4  1    519
  5 Rachel Seely              01 Alabama TC               17.22  -1.4  1    446
  6 Kinsey Gilbert            01 Unattached               17.27  -1.4  1    441
  7 My'Khiyah Williams        01 Metropolis T             17.41  -1.4  1    426
  8 Tre'Breh Scott-Mckoy      01 Churchland T             19.31  -1.4  2    250
  9 Kayla Robinson            01 Unattached               20.10  -1.4  2    190
 
Event 505  Outdoor Pentathlon: #2 Girls Shot Put Sub-Midget 11 years Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kayla Robinson            01 Unattached              X7.36m   24-01.75    358
  2 Alexis Banks              01 Churchland T             7.26m   23-10.00    352
  3 My'Khiyah Williams        01 Metropolis T             6.25m   20-06.25    287
  4 Rileigh Powers            01 Central Flor             6.20m   20-04.25    284
  5 Sonia Smith               01 Marlboro Tra             6.08m   19-11.50    276
  6 Kinsey Gilbert            01 Unattached              X5.13m   16-10.00    216
  7 Tre'Breh Scott-Mckoy      01 Churchland T             5.04m   16-06.50    211
  8 Anna Heacock              01 Jefferson Co             4.60m   15-01.25    183
  9 Rachel Seely              01 Alabama TC               3.90m   12-09.50    140
 
Event 505  Outdoor Pentathlon: #3 Girls High Jump Sub-Midget 11 years Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 My'Khiyah Williams        01 Metropolis T             1.40m    4-07.00    512
  2 Kinsey Gilbert            01 Unattached              X1.35m    4-05.00    460
  3 Kayla Robinson            01 Unattached              X1.30m    4-03.25    409
  3 Rileigh Powers            01 Central Flor             1.30m    4-03.25    409
  5 Rachel Seely              01 Alabama TC               1.25m    4-01.25    359
  6 Sonia Smith               01 Marlboro Tra             1.20m    3-11.25    312
  6 Tre'Breh Scott-Mckoy      01 Churchland T             1.20m    3-11.25    312
  8 Anna Heacock              01 Jefferson Co             1.15m    3-09.25    266
  8 Alexis Banks              01 Churchland T             1.15m    3-09.25    266
 
Event 505  Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Sub-Midget 11 years Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Rachel Seely              01 Alabama TC               4.29m   NWI  14-01.00    376
  2 Kayla Robinson            01 Unattached              X4.03m   NWI  13-02.75    315
  3 Sonia Smith               01 Marlboro Tra             3.99m   NWI  13-01.25    306
  4 Anna Heacock              01 Jefferson Co             3.86m   NWI  12-08.00    276
  5 My'Khiyah Williams        01 Metropolis T             3.85m   NWI  12-07.75    274
  6 Alexis Banks              01 Churchland T             3.63m   NWI  11-11.00    227
  7 Kinsey Gilbert            01 Unattached              X3.42m   NWI  11-02.75    184
  8 Rileigh Powers            01 Central Flor             3.38m   NWI  11-01.25    176
  9 Tre'Breh Scott-Mckoy      01 Churchland T             3.29m   NWI  10-09.50    159
 
Event 505  Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Sub-Midget 11 years Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rachel Seely              01 Alabama TC             2:43.00     539
  2 Sonia Smith               01 Marlboro Tra           2:45.49     512
  3 Alexis Banks              01 Churchland T           2:47.43     491
  4 Anna Heacock              01 Jefferson Co           2:50.14     462
  5 Tre'Breh Scott-Mckoy      01 Churchland T           2:51.29     450
  6 My'Khiyah Williams        01 Metropolis T           2:54.47     418
  7 Kayla Robinson            01 Unattached             3:06.20     310
  8 Rileigh Powers            01 Central Flor           3:11.10     269
  9 Kinsey Gilbert            01 Unattached             3:12.80     255
 
Event 506  Boys Outdoor Pentathlon Sub-Midget 11 years
================================================================
   Club Natl: #  2211  7/10/2012   Matthew Harris, Premier Athletics           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Matthew Harris            01 Premier Athl              2211# 
  2 Jacob Torres              01 New Orleans               2084  
  3 Courtney Harris           01 Boynton Beac              1943  
  4 Leonard Ricca             01 Finesse                   1893  
  5 Kahleil Jackson           01 MALI                      1805  
  6 Peter Baldwin             01 Living Water              1713  
  7 Keyonte' Midgett          01 Churchland T              1408  
  8 Gerard Bryant             01 Living Water              1405  
  9 Noah Flynn                01 Alabama TC                1361  
 10 Alija Orozco              01 Carroll Coun              1020  
 11 Enzo Dominguez            01 Finesse                    985  
 12 Corey Watson              01 Marlboro Tra               864  
 
Event 506  Outdoor Pentathlon: #1 Boys 80 Meter Hurdles Sub-Midget 11 years Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Matthew Harris            01 Premier Athl             13.43  -1.2  2    829
  2 Jacob Torres              01 New Orleans              13.44  -0.7  1    828
  3 Kahleil Jackson           01 MALI                     14.76  -1.2  2    659
  4 Leonard Ricca             01 Finesse                  15.05  -1.2  2    624
  5 Courtney Harris           01 Boynton Beac             15.21  -0.7  1    606
  6 Keyonte' Midgett          01 Churchland T             15.98  -1.2  2    519
  7 Peter Baldwin             01 Living Water             16.12  -0.7  1    504
  8 Alija Orozco              01 Carroll Coun             16.83  -0.7  1    432
  9 Gerard Bryant             01 Living Water             16.93  -0.7  1    421
 10 Enzo Dominguez            01 Finesse                  17.20  -0.7  1    396
 11 Corey Watson              01 Marlboro Tra             18.12  -1.2  2    313
 12 Noah Flynn                01 Alabama TC               18.42  -0.7  1    288
 
Event 506  Outdoor Pentathlon: #2 Boys Shot Put Sub-Midget 11 years Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Courtney Harris           01 Boynton Beac            10.09m   33-01.25    491
  2 Keyonte' Midgett          01 Churchland T             8.85m   29-00.50    417
  3 Gerard Bryant             01 Living Water             8.26m   27-01.25    382
  4 Leonard Ricca             01 Finesse                  8.15m   26-09.00    375
  5 Jacob Torres              01 New Orleans              7.53m   24-08.50    339
  6 Kahleil Jackson           01 MALI                     7.50m   24-07.25    337
  7 Matthew Harris            01 Premier Athl             6.70m   21-11.75    290
  8 Alija Orozco              01 Carroll Coun             6.65m   21-10.00    287
  9 Enzo Dominguez            01 Finesse                  6.26m   20-06.50    264
 10 Noah Flynn                01 Alabama TC               5.84m   19-02.00    240
 11 Corey Watson              01 Marlboro Tra             5.56m   18-03.00    223
 12 Peter Baldwin             01 Living Water             5.28m   17-04.00    207
 
Event 506  Outdoor Pentathlon: #3 Boys High Jump Sub-Midget 11 years Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Matthew Harris            01 Premier Athl             1.45m    4-09.00    352
  2 Leonard Ricca             01 Finesse                  1.40m    4-07.00    317
  2 Jacob Torres              01 New Orleans              1.40m    4-07.00    317
  4 Kahleil Jackson           01 MALI                     1.35m    4-05.00    283
  4 Courtney Harris           01 Boynton Beac             1.35m    4-05.00    283
  6 Peter Baldwin             01 Living Water             1.30m    4-03.25    250
  6 Keyonte' Midgett          01 Churchland T             1.30m    4-03.25    250
  8 Gerard Bryant             01 Living Water             1.25m    4-01.25    218
  9 Enzo Dominguez            01 Finesse                  1.20m    3-11.25    188
 10 Noah Flynn                01 Alabama TC               1.15m    3-09.25    159
 11 Alija Orozco              01 Carroll Coun             1.10m    3-07.25    131
 12 Corey Watson              01 Marlboro Tra             1.05m    3-05.25    105
 
Event 506  Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Sub-Midget 11 years Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Matthew Harris            01 Premier Athl             4.88m   NWI  16-00.25    360
  2 Courtney Harris           01 Boynton Beac             4.61m   NWI  15-01.50    310
  3 Jacob Torres              01 New Orleans              4.49m   NWI  14-08.75    288
  4 Keyonte' Midgett          01 Churchland T             4.10m   NWI  13-05.50    222
  5 Peter Baldwin             01 Living Water             3.90m   NWI  12-09.50    190
  6 Leonard Ricca             01 Finesse                  3.89m   NWI  12-09.25    188
  7 Noah Flynn                01 Alabama TC               3.88m   NWI  12-08.75    187
  8 Kahleil Jackson           01 MALI                     3.76m   NWI  12-04.00    168
  9 Enzo Dominguez            01 Finesse                  3.55m   NWI  11-07.75    137
 10 Gerard Bryant             01 Living Water             3.39m   NWI  11-01.50    115
 11 Alija Orozco              01 Carroll Coun             3.22m   NWI  10-06.75     93
 12 Corey Watson              01 Marlboro Tra             3.14m   NWI  10-03.75     83
 
Event 506  Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Dash Sub-Midget 11 years Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peter Baldwin             01 Living Water           4:59.65     562
  2 Noah Flynn                01 Alabama TC             5:13.02     487
  3 Leonard Ricca             01 Finesse                5:32.14     389
  4 Matthew Harris            01 Premier Athl           5:34.02     380
  5 Kahleil Jackson           01 MALI                   5:38.54     358
  6 Jacob Torres              01 New Orleans            5:48.74     312
  7 Gerard Bryant             01 Living Water           5:58.85     269
  8 Courtney Harris           01 Boynton Beac           6:02.73     253
  9 Corey Watson              01 Marlboro Tra           6:34.73     140
 10 Alija Orozco              01 Carroll Coun           6:58.41      77
 -- Keyonte' Midgett          01 Churchland T               DNF  
 -- Enzo Dominguez            01 Finesse                    DNF  
 
Event 507  Girls Outdoor Pentathlon Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: #  3678  7/10/2012   Tia Jones, Boynton Beach                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tia Jones                 00 The Heat TC               3678# 
  2 Destini Wilson            00 Boynton Beac              2787  
  3 Mikenzie Mullins          00 Greer All-St              2304  
  4 Shannon Burgess           00 Finesse                   2237  
  5 Ky'Ara King               00 Boynton Beac              1920  
  6 Kiana Allen               00 Boynton Beac              1715  
  7 Malika Albright           00 Alabama TC                1694  
  8 Nyile Facey               00 Metropolis T              1562  
  9 Carissa Smith             00 Pebblebrook               1363  
 10 Alexus Gardner            00 Marlboro Tra              1233  
 11 Tyann Pauley              00 St Johns Str               672  
 
Event 507  Outdoor Pentathlon: #1 Girls 80 Meter Hurdles Midget 12 years Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Tia Jones                 00 The Heat TC              11.70  -0.1  2   1199
  2 Shannon Burgess           00 Finesse                  14.34  -0.1  2    797
  3 Destini Wilson            00 Boynton Beac             14.87  -0.6  1    725
  4 Mikenzie Mullins          00 Greer All-St             15.65  -0.1  2    626
  5 Nyile Facey               00 Metropolis T             16.57  -0.1  2    518
  6 Kiana Allen               00 Boynton Beac             16.64  -0.6  1    509
  7 Ky'Ara King               00 Boynton Beac             16.79  -0.6  1    493
  8 Malika Albright           00 Alabama TC               17.85  -0.6  1    382
  9 Carissa Smith             00 Pebblebrook              18.54  -0.1  2    316
 10 Tyann Pauley              00 St Johns Str             19.57  -0.1  2    230
 11 Alexus Gardner            00 Marlboro Tra             19.85  -0.6  1    208
 
Event 507  Outdoor Pentathlon: #2 Girls Shot Put Midget 12 years Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Destini Wilson            00 Boynton Beac            10.45m   34-03.50    559
  2 Tia Jones                 00 The Heat TC              9.02m   29-07.25    465
  3 Kiana Allen               00 Boynton Beac             8.62m   28-03.50    440
  4 Malika Albright           00 Alabama TC               7.52m   24-08.25    368
  5 Shannon Burgess           00 Finesse                  6.96m   22-10.00    332
  6 Carissa Smith             00 Pebblebrook              6.54m   21-05.50    306
  7 Mikenzie Mullins          00 Greer All-St             6.47m   21-02.75    301
  8 Ky'Ara King               00 Boynton Beac             6.02m   19-09.00    273
  9 Alexus Gardner            00 Marlboro Tra             5.96m   19-06.75    269
 10 Tyann Pauley              00 St Johns Str             5.12m   16-09.75    216
 11 Nyile Facey               00 Metropolis T             4.41m   14-05.75    171
 
Event 507  Outdoor Pentathlon: #3 Girls High Jump Midget 12 years Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tia Jones                 00 The Heat TC              1.65m    5-05.00    795
  2 Destini Wilson            00 Boynton Beac             1.50m    4-11.00    621
  3 Mikenzie Mullins          00 Greer All-St             1.35m    4-05.00    460
  4 Shannon Burgess           00 Finesse                  1.30m    4-03.25    409
  4 Ky'Ara King               00 Boynton Beac             1.30m    4-03.25    409
  6 Malika Albright           00 Alabama TC               1.25m    4-01.25    359
  7 Kiana Allen               00 Boynton Beac             1.20m    3-11.25    312
  8 Carissa Smith             00 Pebblebrook              1.15m    3-09.25    266
  9 Alexus Gardner            00 Marlboro Tra             1.10m    3-07.25    222
 10 Nyile Facey               00 Metropolis T             1.05m    3-05.25    180
 -- Tyann Pauley              00 St Johns Str                NH            
 
Event 507  Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Midget 12 years Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Tia Jones                 00 The Heat TC              5.52m   NWI  18-01.50    706
  2 Mikenzie Mullins          00 Greer All-St             4.42m   NWI  14-06.00    408
  3 Destini Wilson            00 Boynton Beac             4.32m   NWI  14-02.25    384
  4 Ky'Ara King               00 Boynton Beac             4.16m   NWI  13-07.75    345
  5 Malika Albright           00 Alabama TC               4.09m   NWI  13-05.00    329
  6 Shannon Burgess           00 Finesse                  4.03m   NWI  13-02.75    315
  7 Kiana Allen               00 Boynton Beac             3.99m   NWI  13-01.25    306
  8 Nyile Facey               00 Metropolis T             3.71m   NWI  12-02.25    244
  9 Alexus Gardner            00 Marlboro Tra             3.51m   NWI  11-06.25    202
 10 Carissa Smith             00 Pebblebrook              3.34m   NWI  10-11.50    168
 11 Tyann Pauley              00 St Johns Str             3.09m   NWI  10-01.75    122
 
Event 507  Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Midget 12 years Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tia Jones                 00 The Heat TC            2:45.32     513
  2 Mikenzie Mullins          00 Greer All-St           2:45.73     509
  3 Destini Wilson            00 Boynton Beac           2:46.70     498
  4 Nyile Facey               00 Metropolis T           2:51.45     449
  5 Ky'Ara King               00 Boynton Beac           2:56.33     400
  6 Shannon Burgess           00 Finesse                2:58.00     384
  7 Alexus Gardner            00 Marlboro Tra           3:03.61     332
  8 Carissa Smith             00 Pebblebrook            3:06.46     307
  9 Malika Albright           00 Alabama TC             3:12.74     256
 10 Kiana Allen               00 Boynton Beac           3:28.26     148
 11 Tyann Pauley              00 St Johns Str           3:35.95     104
 
Event 508  Boys Outdoor Pentathlon Midget 12 years
================================================================
   Club Natl: #  2439  7/6/2009    Ryley Neighbors, VA BEACH FLA               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Aron Cruickshank          00 Metropolis T              2655# 
  2 Austin Allen              00 Living Water              2184  
  3 Carl Omohundro III        00 Fleet Midlot              2163  
  4 David ShannonIII          00 Florida Flig              2081  
  5 Myles Marshall            00 Cobb Track                1946  
  6 Evan Williams             00 Phase 1 Trac              1940  
  7 Caleb Mable               00 Marlboro Tra              1866  
  8 Aaron Hackett             00 Marlboro Tra              1672  
  9 Zavier Ward               00 The Heat TC               1642  
 10 Quavian White             00 Greenville J              1536  
 11 Tyler Crooks              00 Heart Of Ill              1512  
 12 Terrance Akodu            00 St Johns Str              1501  
 13 Parker Watts              00 Living Water              1488  
 14 Micah Dixon               00 Churchland T              1429  
 15 Kevin Wortham             00 Marlboro Tra              1235  
 16 Jaden Dixon               00 St Johns Str               549  
 
Event 508  Outdoor Pentathlon: #1 Boys 80 Meter Hurdles Midget 12 years Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Aron Cruickshank          00 Metropolis T             12.70  -1.1  2    930
  2 Austin Allen              00 Living Water             12.96  -1.1  2    894
  3 Carl Omohundro III        00 Fleet Midlot             13.45  -1.0  1    827
  4 Zavier Ward               00 The Heat TC              13.82  -1.1  2    777
  5 Myles Marshall            00 Cobb Track               13.88  -1.1  2    769
  6 Quavian White             00 Greenville J             14.21  -1.0  1    727
  7 Aaron Hackett             00 Marlboro Tra             14.47  -1.0  1    694
  8 Evan Williams             00 Phase 1 Trac             14.78  -1.0  1    656
  9 Caleb Mable               00 Marlboro Tra             14.87  -1.1  2    645
 10 David ShannonIII          00 Florida Flig             14.91  -1.0  1    641
 11 Parker Watts              00 Living Water             16.34  -1.0  1    481
 12 Tyler Crooks              00 Heart Of Ill             16.52  -1.0  1    463
 13 Terrance Akodu            00 St Johns Str             16.63  -1.1  2    451
 14 Micah Dixon               00 Churchland T             16.67  -1.1  2    447
 15 Kevin Wortham             00 Marlboro Tra             16.89  -1.1  2    425
 16 Jaden Dixon               00 St Johns Str             19.51  -1.0  1    206
 
Event 508  Outdoor Pentathlon: #2 Boys Shot Put Midget 12 years Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David ShannonIII          00 Florida Flig             9.15m   30-00.25    435
  2 Aron Cruickshank          00 Metropolis T             8.88m   29-01.75    419
  3 Quavian White             00 Greenville J             8.50m   27-10.75    396
  4 Carl Omohundro III        00 Fleet Midlot             8.32m   27-03.75    385
  5 Parker Watts              00 Living Water             8.13m   26-08.25    374
  6 Austin Allen              00 Living Water             8.04m   26-04.50    369
  7 Jaden Dixon               00 St Johns Str             7.38m   24-02.50    330
  8 Myles Marshall            00 Cobb Track               7.13m   23-04.75    315
  9 Tyler Crooks              00 Heart Of Ill             7.00m   22-11.75    307
 10 Evan Williams             00 Phase 1 Trac             6.65m   21-10.00    287
 11 Aaron Hackett             00 Marlboro Tra             6.54m   21-05.50    280
 12 Micah Dixon               00 Churchland T             6.35m   20-10.00    269
 13 Terrance Akodu            00 St Johns Str             6.21m   20-04.50    261
 14 Zavier Ward               00 The Heat TC              5.55m   18-02.50    223
 15 Kevin Wortham             00 Marlboro Tra             5.10m   16-08.75    197
 16 Caleb Mable               00 Marlboro Tra             4.86m   15-11.50    183
 
Event 508  Outdoor Pentathlon: #3 Boys High Jump Midget 12 years Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Aron Cruickshank          00 Metropolis T             1.65m    5-05.00    504
  2 Austin Allen              00 Living Water             1.40m    4-07.00    317
  2 Myles Marshall            00 Cobb Track               1.40m    4-07.00    317
  2 David ShannonIII          00 Florida Flig             1.40m    4-07.00    317
  2 Terrance Akodu            00 St Johns Str             1.40m    4-07.00    317
  2 Caleb Mable               00 Marlboro Tra             1.40m    4-07.00    317
  2 Carl Omohundro III        00 Fleet Midlot             1.40m    4-07.00    317
  2 Evan Williams             00 Phase 1 Trac             1.40m    4-07.00    317
  9 Micah Dixon               00 Churchland T             1.35m    4-05.00    283
 10 Aaron Hackett             00 Marlboro Tra             1.25m    4-01.25    218
 11 Quavian White             00 Greenville J             1.20m    3-11.25    188
 11 Parker Watts              00 Living Water             1.20m    3-11.25    188
 11 Zavier Ward               00 The Heat TC              1.20m    3-11.25    188
 14 Kevin Wortham             00 Marlboro Tra             1.15m    3-09.25    159
 15 Tyler Crooks              00 Heart Of Ill             1.05m    3-05.25    105
 -- Jaden Dixon               00 St Johns Str                NH            
 
Event 508  Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Midget 12 years Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Aron Cruickshank          00 Metropolis T             4.95m   NWI  16-03.00    373
  2 Carl Omohundro III        00 Fleet Midlot             4.74m   NWI  15-06.75    333
  3 Austin Allen              00 Living Water             4.45m   NWI  14-07.25    281
  4 Myles Marshall            00 Cobb Track               4.42m   NWI  14-06.00    276
  4 Caleb Mable               00 Marlboro Tra             4.42m   NWI  14-06.00    276
  6 Evan Williams             00 Phase 1 Trac             4.40m   NWI  14-05.25    273
  7 David ShannonIII          00 Florida Flig             4.38m   NWI  14-04.50    269
  8 Terrance Akodu            00 St Johns Str             4.16m   NWI  13-07.75    232
  9 Parker Watts              00 Living Water             3.97m   NWI  13-00.25    201
 10 Tyler Crooks              00 Heart Of Ill             3.84m   NWI  12-07.25    181
 11 Micah Dixon               00 Churchland T             3.81m   NWI  12-06.00    176
 12 Kevin Wortham             00 Marlboro Tra             3.80m   NWI  12-05.75    174
 13 Aaron Hackett             00 Marlboro Tra             3.78m   NWI  12-05.00    171
 -- Quavian White             00 Greenville J              FOUL                 
 -- Zavier Ward               00 The Heat TC               FOUL                 
 -- Jaden Dixon               00 St Johns Str              FOUL                 
 
Event 508  Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Midget 12 years Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Crooks              00 Heart Of Ill           5:18.92     456
  2 Zavier Ward               00 The Heat TC            5:19.27     454
  3 Caleb Mable               00 Marlboro Tra           5:21.02     445
  4 Aron Cruickshank          00 Metropolis T           5:23.99     429
  5 David ShannonIII          00 Florida Flig           5:26.13     419
  6 Evan Williams             00 Phase 1 Trac           5:28.47     407
  7 Austin Allen              00 Living Water           5:46.26     323
  8 Aaron Hackett             00 Marlboro Tra           5:49.40     309
  9 Carl Omohundro III        00 Fleet Midlot           5:51.33     301
 10 Kevin Wortham             00 Marlboro Tra           5:56.15     280
 11 Myles Marshall            00 Cobb Track             5:58.77     269
 12 Micah Dixon               00 Churchland T           6:02.48     254
 13 Parker Watts              00 Living Water           6:05.04     244
 14 Terrance Akodu            00 St Johns Str           6:06.13     240
 15 Quavian White             00 Greenville J           6:09.91     225
 16 Jaden Dixon               00 St Johns Str           7:35.66      13
 
Event 509  Girls Outdoor Pentathlon Sub-Youth 13 years
================================================================
   Club Natl: #  3153  7/6/2009    Stacey Destin, Boynton Beac                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jade Jordan               99 St Johns Str              2476  
  2 Seren Huggins             99 Metropolis T              2144  
  3 Brandi McGrady            99 First Light               2066  
  4 Sydney Watson             99 Marlboro Tra              2051  
  5 Camrin Ford               99 Marlboro Tra              1886  
  6 Jada Freeman              99 Freeman Glid              1643  
  7 Sydney Johnson            99 Marlboro Tra              1561  
  8 Alana Wright              99 Marlboro Tra              1472  
  9 Anna Seely                99 Alabama TC                1396  
 10 Jada Ragin                99 Fusion TC                 1348  
 11 Camryn Edwards            99 Marlboro Tra              1332  
 12 Pherrin Lowery            99 Carroll Coun              1052  
 
Event 509  Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Sub-Youth 13 years Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Seren Huggins             99 Metropolis T             17.57  -1.0  2    534
  2 Jade Jordan               99 St Johns Str             17.70  -1.0  2    520
  3 Brandi McGrady            99 First Light              17.87  -1.1  1    502
  4 Camrin Ford               99 Marlboro Tra             18.65  -1.1  1    424
  5 Jada Freeman              99 Freeman Glid             19.16  -1.0  2    376
  6 Sydney Watson             99 Marlboro Tra             20.09  -1.0  2    295
  7 Anna Seely                99 Alabama TC               20.31  -1.0  2    277
  8 Alana Wright              99 Marlboro Tra             20.35  -1.1  1    274
  9 Sydney Johnson            99 Marlboro Tra             20.99  -1.1  1    225
 10 Camryn Edwards            99 Marlboro Tra             21.02  -1.1  1    223
 11 Pherrin Lowery            99 Carroll Coun             22.57  -1.0  2    124
 12 Jada Ragin                99 Fusion TC                23.13  -1.0  2     95
 
Event 509  Outdoor Pentathlon: #2 Girls Shot Put Sub-Youth 13 years Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sydney Watson             99 Marlboro Tra             8.68m   28-05.75    443
  2 Jade Jordan               99 St Johns Str             8.18m   26-10.00    411
  2 Jada Freeman              99 Freeman Glid             8.18m   26-10.00    411
  2 Camrin Ford               99 Marlboro Tra             8.18m   26-10.00    411
  5 Seren Huggins             99 Metropolis T             8.10m   26-07.00    406
  6 Sydney Johnson            99 Marlboro Tra             7.62m   25-00.00    375
  7 Pherrin Lowery            99 Carroll Coun             7.45m   24-05.50    364
  8 Brandi McGrady            99 First Light              7.15m   23-05.50    345
  9 Anna Seely                99 Alabama TC               6.47m   21-02.75    301
 10 Jada Ragin                99 Fusion TC                5.50m   18-00.50    240
 11 Camryn Edwards            99 Marlboro Tra             4.47m   14-08.00    175
 12 Alana Wright              99 Marlboro Tra             4.38m   14-04.50    170
 
Event 509  Outdoor Pentathlon: #3 Girls High Jump Sub-Youth 13 years Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Camrin Ford               99 Marlboro Tra             1.35m    4-05.00    460
  1 Seren Huggins             99 Metropolis T             1.35m    4-05.00    460
  1 Jada Freeman              99 Freeman Glid             1.35m    4-05.00    460
  1 Jade Jordan               99 St Johns Str             1.35m    4-05.00    460
  5 Brandi McGrady            99 First Light              1.30m    4-03.25    409
  6 Sydney Watson             99 Marlboro Tra             1.25m    4-01.25    359
  6 Sydney Johnson            99 Marlboro Tra             1.25m    4-01.25    359
  6 Camryn Edwards            99 Marlboro Tra             1.25m    4-01.25    359
  9 Jada Ragin                99 Fusion TC                1.20m    3-11.25    312
  9 Pherrin Lowery            99 Carroll Coun             1.20m    3-11.25    312
 11 Anna Seely                99 Alabama TC               1.15m    3-09.25    266
 11 Alana Wright              99 Marlboro Tra             1.15m    3-09.25    266
 
Event 509  Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Sub-Youth 13 years Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Jade Jordan               99 St Johns Str             4.80m   NWI  15-09.00    506
  2 Seren Huggins             99 Metropolis T             4.36m   NWI  14-03.75    393
  3 Camrin Ford               99 Marlboro Tra             4.28m   NWI  14-00.50    374
  4 Sydney Watson             99 Marlboro Tra             4.23m   NWI  13-10.50    362
  5 Jada Freeman              99 Freeman Glid             4.08m   NWI  13-04.75    326
  6 Brandi McGrady            99 First Light              3.88m   NWI  12-08.75    281
  7 Alana Wright              99 Marlboro Tra             3.74m   NWI  12-03.25    250
  8 Pherrin Lowery            99 Carroll Coun             3.65m   NWI  11-11.75    231
  9 Jada Ragin                99 Fusion TC                3.61m   NWI  11-10.25    223
 10 Anna Seely                99 Alabama TC               3.42m   NWI  11-02.75    184
 11 Camryn Edwards            99 Marlboro Tra             3.18m   NWI  10-05.25    139
 12 Sydney Johnson            99 Marlboro Tra             2.97m   NWI   9-09.00    102
 
Event 509  Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Sub-Youth 13 years Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sydney Watson             99 Marlboro Tra           2:38.33     592
  2 Jade Jordan               99 St Johns Str           2:39.49     579
  3 Brandi McGrady            99 First Light            2:43.91     529
  4 Alana Wright              99 Marlboro Tra           2:45.48     512
  5 Sydney Johnson            99 Marlboro Tra           2:46.54     500
  6 Jada Ragin                99 Fusion TC              2:48.66     478
  7 Camryn Edwards            99 Marlboro Tra           2:52.65     436
  8 Anna Seely                99 Alabama TC             2:59.75     368
  9 Seren Huggins             99 Metropolis T           3:01.57     351
 10 Camrin Ford               99 Marlboro Tra           3:17.84     217
 11 Jada Freeman              99 Freeman Glid           3:43.28      70
 12 Pherrin Lowery            99 Carroll Coun           3:57.74      21
 
Event 510  Boys Outdoor Pentathlon Sub-Youth 13 years
================================================================
   Club Natl: #  2879  7/13/2010   Ayron Monroe, 0310 Marlbor                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jahkwan Blackley          99 Churchland T              2600  
  2 Kollin Smith              99 Marlboro Tra              2526  
  3 Eric Allen                99 Living Water              2171  
  4 D'Marcus Hamption         99 Florida East              2000  
  5 Cecil Gregg IV            99 Unattached                1879  
  6 Connor Sheridan           99 Unattached                1798  
  7 Christopher Washington    99 Police Athle               371  
 
Event 510  Outdoor Pentathlon: #1 Boys 100 Meter Hurdles Sub-Youth 13 years Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Eric Allen                99 Living Water             15.17  -0.8    829
  2 Kollin Smith              99 Marlboro Tra             15.19  -0.8    827
  3 Jahkwan Blackley          99 Churchland T             16.57  -0.8    670
  4 D'Marcus Hamption         99 Florida East             16.62  -0.8    665
  5 Cecil Gregg IV            99 Unattached               17.46  -0.8    577
  6 Connor Sheridan           99 Unattached               18.57  -0.8    471
  7 Christopher Washington    99 Police Athle             26.29  -0.8     26
 
Event 510  Outdoor Pentathlon: #2 Boys Shot Put Sub-Youth 13 years Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kollin Smith              99 Marlboro Tra            10.30m   33-09.50    504
  2 Jahkwan Blackley          99 Churchland T             9.19m   30-02.00    437
  3 Eric Allen                99 Living Water             8.80m   28-10.50    414
  4 Cecil Gregg IV            99 Unattached              X8.42m   27-07.50    391
  5 Connor Sheridan           99 Unattached              X8.08m   26-06.25    371
  6 D'Marcus Hamption         99 Florida East             7.40m   24-03.50    331
  7 Christopher Washington    99 Police Athle             3.77m   12-04.50    121
 
Event 510  Outdoor Pentathlon: #3 Boys High Jump Sub-Youth 13 years Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 D'Marcus Hamption         99 Florida East             1.65m    5-05.00    504
  2 Jahkwan Blackley          99 Churchland T             1.60m    5-03.00    464
  3 Kollin Smith              99 Marlboro Tra             1.50m    4-11.00    389
  4 Eric Allen                99 Living Water             1.45m    4-09.00    352
  5 Cecil Gregg IV            99 Unattached              X1.35m    4-05.00    283
  5 Connor Sheridan           99 Unattached              X1.35m    4-05.00    283
  7 Christopher Washington    99 Police Athle             0.95m    3-01.25     59
 
Event 510  Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Sub-Youth 13 years Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Jahkwan Blackley          99 Churchland T             5.70m   NWI  18-08.50    523
  2 D'Marcus Hamption         99 Florida East             4.76m   NWI  15-07.50    337
  2 Cecil Gregg IV            99 Unattached              X4.76m   NWI  15-07.50    337
  4 Kollin Smith              99 Marlboro Tra             4.61m   NWI  15-01.50    310
  5 Connor Sheridan           99 Unattached              X4.34m   NWI  14-03.00    262
  6 Eric Allen                99 Living Water             4.33m   NWI  14-02.50    261
 -- Christopher Washington    99 Police Athle              FOUL                 
 
Event 510  Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Sub-Youth 13 years Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jahkwan Blackley          99 Churchland T           5:09.53     506
  2 Kollin Smith              99 Marlboro Tra           5:11.36     496
  3 Connor Sheridan           99 Unattached             5:27.59     411
  4 Eric Allen                99 Living Water           5:47.98     315
  5 Cecil Gregg IV            99 Unattached             5:53.55     291
  6 Christopher Washington    99 Police Athle           6:27.02     165
  7 D'Marcus Hamption         99 Florida East           6:27.35     163
 
Event 511  Girls Outdoor Pentathlon Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: #  3223  1999        Anita Perkins, GLADES TC                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jordan Fields             98 St Johns Str              2829  
  2 Jessica Watkins           98 Georgia Favo              2595  
  3 Aurielle Mcfarthingpolk   98 The Heat TC               2567  
  4 Elena Brown-Soler         98 Runnin Musta              2525  
  5 Isis Welch                98 Metropolis T              2341  
  6 Laelle Cato               98 E-1 TC                    2221  
  7 Jacquazja Council         98 Suffolk Star              2077  
  8 Niecea Pauley             98 St Johns Str              1804  
  9 Jessica Mack              98 The Heat TC               1705  
 10 Anna Irving               98 Finesse                   1508  
 11 Ayannah Harrell           98 First Light               1296  
 12 Maia Heath                98 Burlington T              1067  
 
Event 511  Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Youth 14 years Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jordan Fields             98 St Johns Str             16.04  -1.2  2    709
  2 Elena Brown-Soler         98 Runnin Musta             16.94  -1.2  2    603
  3 Aurielle Mcfarthingpolk   98 The Heat TC              17.27  -1.2  2    566
  4 Isis Welch                98 Metropolis T             17.74  -0.9  1    516
  5 Laelle Cato               98 E-1 TC                   17.78  -1.2  2    511
  6 Anna Irving               98 Finesse                  18.32  -0.9  1    456
  7 Jacquazja Council         98 Suffolk Star             18.75  -0.9  1    414
  8 Jessica Watkins           98 Georgia Favo             18.76  -1.2  2    413
  9 Ayannah Harrell           98 First Light              18.78  -0.9  1    411
 10 Niecea Pauley             98 St Johns Str             19.83  -0.9  1    316
 11 Maia Heath                98 Burlington T             20.48  -0.9  1    264
 12 Jessica Mack              98 The Heat TC              20.57  -1.2  2    257
 
Event 511  Outdoor Pentathlon: #2 Girls Shot Put Youth 14 years Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Aurielle Mcfarthingpolk   98 The Heat TC             10.86m   35-07.75    586
  2 Jessica Watkins           98 Georgia Favo            10.58m   34-08.50    567
  3 Jacquazja Council         98 Suffolk Star             9.76m   32-00.25    514
  4 Laelle Cato               98 E-1 TC                   9.24m   30-03.75    480
  5 Isis Welch                98 Metropolis T             8.33m   27-04.00    421
  6 Jordan Fields             98 St Johns Str             7.76m   25-05.50    384
  7 Jessica Mack              98 The Heat TC              7.02m   23-00.50    336
  8 Niecea Pauley             98 St Johns Str             6.90m   22-07.75    329
  9 Elena Brown-Soler         98 Runnin Musta             6.84m   22-05.25    325
 10 Ayannah Harrell           98 First Light              6.64m   21-09.50    312
 11 Maia Heath                98 Burlington T             6.26m   20-06.50    288
 12 Anna Irving               98 Finesse                  5.88m   19-03.50    264
 
Event 511  Outdoor Pentathlon: #3 Girls High Jump Youth 14 years Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jessica Watkins           98 Georgia Favo             1.47m    4-09.75    588
  1 Jordan Fields             98 St Johns Str             1.47m    4-09.75    588
  1 Elena Brown-Soler         98 Runnin Musta             1.47m    4-09.75    588
  4 Aurielle Mcfarthingpolk   98 The Heat TC              1.42m    4-07.75    534
  5 Isis Welch                98 Metropolis T             1.37m    4-06.00    481
  6 Laelle Cato               98 E-1 TC                   1.32m    4-04.00    429
  7 Niecea Pauley             98 St Johns Str             1.22m    4-00.00    331
  7 Jessica Mack              98 The Heat TC              1.22m    4-00.00    331
  7 Maia Heath                98 Burlington T             1.22m    4-00.00    331
 10 Jacquazja Council         98 Suffolk Star             1.17m    3-10.00    284
 10 Ayannah Harrell           98 First Light              1.17m    3-10.00    284
 -- Anna Irving               98 Finesse                     NH            
 
Event 511  Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Youth 14 years Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Jordan Fields             98 St Johns Str             4.79m   NWI  15-08.75    503
  2 Aurielle Mcfarthingpolk   98 The Heat TC              4.72m   NWI  15-06.00    485
  3 Elena Brown-Soler         98 Runnin Musta             4.68m   NWI  15-04.25    474
  4 Jacquazja Council         98 Suffolk Star             4.64m   NWI  15-02.75    464
  5 Jessica Watkins           98 Georgia Favo             4.62m   NWI  15-02.00    459
  6 Isis Welch                98 Metropolis T             4.58m   NWI  15-00.50    448
  7 Anna Irving               98 Finesse                  4.24m   NWI  13-11.00    364
  8 Jessica Mack              98 The Heat TC              4.05m   NWI  13-03.50    319
  9 Niecea Pauley             98 St Johns Str             4.04m   NWI  13-03.25    317
 10 Laelle Cato               98 E-1 TC                   4.00m   NWI  13-01.50    308
 -- Maia Heath                98 Burlington T              FOUL                 
 -- Ayannah Harrell           98 First Light               FOUL                 
 
Event 511  Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Youth 14 years Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jordan Fields             98 St Johns Str           2:33.87     645
  2 Jessica Watkins           98 Georgia Favo           2:40.42     568
  3 Elena Brown-Soler         98 Runnin Musta           2:43.36     535
  4 Niecea Pauley             98 St Johns Str           2:45.53     511
  5 Laelle Cato               98 E-1 TC                 2:47.22     493
  6 Isis Welch                98 Metropolis T           2:48.87     475
  7 Jessica Mack              98 The Heat TC            2:50.13     462
  8 Anna Irving               98 Finesse                2:53.90     424
  9 Jacquazja Council         98 Suffolk Star           2:56.28     401
 10 Aurielle Mcfarthingpolk   98 The Heat TC            2:56.78     396
 11 Ayannah Harrell           98 First Light            3:08.70     289
 12 Maia Heath                98 Burlington T           3:22.54     184
 
Event 512  Boys Outdoor Pentathlon Youth 14 years
================================================================
   Club Natl: #  3815  2000        Leslie Perkins, MARLBORO TC                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dorian Maddox             98 Living Water              2700  
  2 George Patrick            98 Kindersport               2580  
  3 Samuel Mackey             98 Unattached                2302  
  4 Sierra Hendrix-Williams   98 The Heat TC               2167  
  5 Justice Dixon             98 St Johns Str              2166  
  6 Shawn Davis               98 Above Xpecta              2085  
  7 Dahmir Pearson            98 Above Xpecta              2036  
  8 Josiah Ramsawh            98 VA Beach Fla              1909  
  9 Justin Williams           98 Vision Elite              1828  
 10 Louis Andrews             98 Churchland T              1726  
 11 Dante Lawson              98 Columbus Bla              1716  
 12 Breon Deloatch            98 Churchland T              1574  
 13 Lonnell Wiggins           98 Churchland T              1428  
 14 Kyler Residence           98 Florida Flig              1395  
 15 Chris Myrick              98 Brunswick Bl              1330  
 16 Avery Monroe              98 Marlboro Tra              1124  
 
Event 512  Outdoor Pentathlon: #1 Boys 100 Meter Hurdles Youth 14 years Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Dorian Maddox             98 Living Water             14.32  -0.5  2    794
  2 George Patrick            98 Kindersport              14.99  -0.5  1    712
  3 Sierra Hendrix-Williams   98 The Heat TC              15.38  -0.5  2    667
  4 Dante Lawson              98 Columbus Bla             16.07  -0.5  1    589
  5 Shawn Davis               98 Above Xpecta             16.07  -0.5  1    589
  6 Samuel Mackey             98 Unattached               16.79  -0.5  1    513
  7 Justice Dixon             98 St Johns Str             17.20  -0.5  1    472
  8 Dahmir Pearson            98 Above Xpecta             17.32  -0.5  2    460
  9 Chris Myrick              98 Brunswick Bl             18.90  -0.5  1    318
 10 Louis Andrews             98 Churchland T             18.91  -0.5  2    317
 11 Breon Deloatch            98 Churchland T             19.40  -0.5  2    278
 12 Josiah Ramsawh            98 VA Beach Fla             19.89  -0.5  1    241
 13 Avery Monroe              98 Marlboro Tra             20.58  -0.5  2    194
 14 Justin Williams           98 Vision Elite             20.94  -0.5  2    171
 15 Lonnell Wiggins           98 Churchland T             21.97  -0.5  2    112
 
Event 512  Outdoor Pentathlon: #2 Boys Shot Put Youth 14 years Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dorian Maddox             98 Living Water            13.51m   44-04.00    698
  2 George Patrick            98 Kindersport             10.88m   35-08.50    539
  3 Justin Williams           98 Vision Elite             9.69m   31-09.50    467
  4 Justice Dixon             98 St Johns Str             9.22m   30-03.00    439
  5 Samuel Mackey             98 Unattached              X9.16m   30-00.75    435
  6 Dahmir Pearson            98 Above Xpecta             9.10m   29-10.25    432
  7 Shawn Davis               98 Above Xpecta             8.96m   29-04.75    423
  8 Dante Lawson              98 Columbus Bla             8.84m   29-00.00    416
  9 Breon Deloatch            98 Churchland T             7.89m   25-10.75    360
 10 Louis Andrews             98 Churchland T             7.69m   25-02.75    348
 11 Josiah Ramsawh            98 VA Beach Fla             7.65m   25-01.25    346
 12 Lonnell Wiggins           98 Churchland T             7.48m   24-06.50    336
 13 Sierra Hendrix-Williams   98 The Heat TC              6.85m   22-05.75    298
 14 Avery Monroe              98 Marlboro Tra             6.76m   22-02.25    293
 15 Kyler Residence           98 Florida Flig             6.48m   21-03.25    277
 16 Chris Myrick              98 Brunswick Bl             5.72m   18-09.25    233
 
Event 512  Outdoor Pentathlon: #3 Boys High Jump Youth 14 years Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dorian Maddox             98 Living Water             1.67m    5-05.75    520
  2 George Patrick            98 Kindersport              1.62m    5-03.75    480
  2 Sierra Hendrix-Williams   98 The Heat TC              1.62m    5-03.75    480
  4 Justin Williams           98 Vision Elite             1.57m    5-01.75    441
  5 Shawn Davis               98 Above Xpecta             1.52m    4-11.75    404
  6 Josiah Ramsawh            98 VA Beach Fla             1.47m    4-09.75    367
  7 Kyler Residence           98 Florida Flig             1.42m    4-07.75    331
  7 Avery Monroe              98 Marlboro Tra             1.42m    4-07.75    331
  7 Louis Andrews             98 Churchland T             1.42m    4-07.75    331
  7 Samuel Mackey             98 Unattached              X1.42m    4-07.75    331
 11 Dante Lawson              98 Columbus Bla             1.37m    4-06.00    297
 11 Dahmir Pearson            98 Above Xpecta             1.37m    4-06.00    297
 11 Justice Dixon             98 St Johns Str             1.37m    4-06.00    297
 11 Chris Myrick              98 Brunswick Bl             1.37m    4-06.00    297
 15 Breon Deloatch            98 Churchland T             1.32m    4-04.00    263
 16 Lonnell Wiggins           98 Churchland T             1.27m    4-02.00    231
 
Event 512  Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Youth 14 years Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 George Patrick            98 Kindersport              5.65m   NWI  18-06.50    512
  2 Dorian Maddox             98 Living Water             5.34m   NWI  17-06.25    449
  3 Samuel Mackey             98 Unattached              X5.25m   NWI  17-02.75    431
  4 Justice Dixon             98 St Johns Str             4.97m   NWI  16-03.75    377
  5 Kyler Residence           98 Florida Flig             4.75m   NWI  15-07.00    335
  6 Josiah Ramsawh            98 VA Beach Fla             4.74m   NWI  15-06.75    333
  7 Sierra Hendrix-Williams   98 The Heat TC              4.72m   NWI  15-06.00    330
  8 Lonnell Wiggins           98 Churchland T             4.68m   NWI  15-04.25    323
  9 Chris Myrick              98 Brunswick Bl             4.62m   NWI  15-02.00    312
 10 Louis Andrews             98 Churchland T             4.40m   NWI  14-05.25    273
 11 Breon Deloatch            98 Churchland T             4.39m   NWI  14-05.00    271
 12 Justin Williams           98 Vision Elite             4.23m   NWI  13-10.50    244
 13 Shawn Davis               98 Above Xpecta             4.14m   NWI  13-07.00    229
 14 Dahmir Pearson            98 Above Xpecta             4.10m   NWI  13-05.50    222
 15 Avery Monroe              98 Marlboro Tra             3.58m   NWI  11-09.00    142
 -- Dante Lawson              98 Columbus Bla              FOUL                 
 
Event 512  Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Dash Youth 14 years Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dahmir Pearson            98 Above Xpecta           4:48.88     625
  2 Josiah Ramsawh            98 VA Beach Fla           4:49.39     622
  3 Samuel Mackey             98 Unattached             4:54.51     592
  4 Justice Dixon             98 St Johns Str           4:56.33     581
  5 Justin Williams           98 Vision Elite           5:09.64     505
  6 Louis Andrews             98 Churchland T           5:18.65     457
  7 Kyler Residence           98 Florida Flig           5:19.65     452
  8 Shawn Davis               98 Above Xpecta           5:21.90     440
  9 Lonnell Wiggins           98 Churchland T           5:24.71     426
 10 Dante Lawson              98 Columbus Bla           5:27.13     414
 11 Breon Deloatch            98 Churchland T           5:29.50     402
 12 Sierra Hendrix-Williams   98 The Heat TC            5:31.54     392
 13 George Patrick            98 Kindersport            5:43.09     337
 14 Dorian Maddox             98 Living Water           6:06.18     239
 15 Chris Myrick              98 Brunswick Bl           6:25.36     170
 16 Avery Monroe              98 Marlboro Tra           6:27.04     164
 
Event 513  Girls Heptathlon Intermediate 15-16
================================================================
   Club Natl: #  4502  2007        Christie Leverette, First Light             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brittany Mcgee            96 Unattached                4318  
  2 Gillian Morrison          97 Finesse                   4195  
  3 Erica Evans               97 Georgia Favo              4016  
  4 Mikaela Martin            97 Unattached                3616  
  5 Ivana Ford                97 Boynton Beac              3511  
  6 Maya Marshall             96 Cobb Track                3384  
  7 Sabrina Gretzmacher       97 Jefferson Co              2957  
  8 J'Laan Pittman            97 Southfield M              2951  
  9 Taylor Jones              97 The Heat TC               2936  
 10 Asyria Daniels            96 Unattached                2766  
 11 Rachel Dickerson          96 Marlboro Tra              2613  
 12 Jordana Abuagattas        97 Finesse                   2580  
 13 Amora Wood                97 St Johns Str              2523  
 14 Mia Mccoy                 97 Phase 1 Trac              2406  
 15 Nyah Wilkinson            97 Marlboro Tra              2065  
 16 Riley Holbert             97 Marlboro Tra              1999  
 17 Adreinne Gilbert          96 Premier Athl              1787  
 
Event 513  Heptathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Intermediate 15-16 Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Brittany Mcgee            96 Unattached               15.35  -0.2  1    796
  2 Erica Evans               97 Georgia Favo             15.61  -0.2  1    763
  3 Mikaela Martin            97 Unattached               16.12  -0.5  2    700
  4 Gillian Morrison          97 Finesse                  16.45  -0.2  1    660
  5 Taylor Jones              97 The Heat TC              17.10  -0.2  1    585
  6 J'Laan Pittman            97 Southfield M             17.30  -0.2  1    563
  7 Maya Marshall             96 Cobb Track               17.34  -0.2  1    559
  8 Sabrina Gretzmacher       97 Jefferson Co             17.42  -0.5  2    550
  9 Ivana Ford                97 Boynton Beac             17.53  -0.5  2    538
 10 Jordana Abuagattas        97 Finesse                  17.94  -0.5  2    495
 11 Amora Wood                97 St Johns Str             18.35  -0.2  1    453
 12 Rachel Dickerson          96 Marlboro Tra             18.51  -0.5  2    437
 13 Asyria Daniels            96 Unattached               19.68  -0.2  1    329
 14 Nyah Wilkinson            97 Marlboro Tra             20.12  -0.5  2    292
 15 Mia Mccoy                 97 Phase 1 Trac             20.35  -0.5  2    274
 16 Riley Holbert             97 Marlboro Tra             20.38  -0.5  2    271
 17 Adreinne Gilbert          96 Premier Athl             21.94  -0.2  1    161
 
Event 513  Heptathlon: #2 Girls High Jump Intermediate 15-16 Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gillian Morrison          97 Finesse                  1.66m    5-05.25    806
  2 Brittany Mcgee            96 Unattached              X1.57m    5-01.75    701
  3 Ivana Ford                97 Boynton Beac             1.54m    5-00.50    666
  3 Erica Evans               97 Georgia Favo             1.54m    5-00.50    666
  3 Maya Marshall             96 Cobb Track               1.54m    5-00.50    666
  6 Jordana Abuagattas        97 Finesse                  1.45m    4-09.00    566
  7 Mikaela Martin            97 Unattached              X1.42m    4-07.75    534
  8 J'Laan Pittman            97 Southfield M             1.39m    4-06.75    502
  9 Rachel Dickerson          96 Marlboro Tra             1.36m    4-05.50    470
  9 Sabrina Gretzmacher       97 Jefferson Co             1.36m    4-05.50    470
 11 Amora Wood                97 St Johns Str             1.33m    4-04.25    439
 11 Taylor Jones              97 The Heat TC              1.33m    4-04.25    439
 13 Nyah Wilkinson            97 Marlboro Tra             1.27m    4-02.00    379
 13 Asyria Daniels            96 Unattached              X1.27m    4-02.00    379
 13 Riley Holbert             97 Marlboro Tra             1.27m    4-02.00    379
 13 Mia Mccoy                 97 Phase 1 Trac             1.27m    4-02.00    379
 17 Adreinne Gilbert          96 Premier Athl             1.15m    3-09.25    266
 
Event 513  Heptathlon: #3 Girls Shot Put Intermediate 15-16 Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nyah Wilkinson            97 Marlboro Tra             9.05m   29-08.25    467
  2 Ivana Ford                97 Boynton Beac             8.82m   28-11.25    452
  3 Gillian Morrison          97 Finesse                  8.81m   28-11.00    452
  4 Asyria Daniels            96 Unattached               8.49m   27-10.25    431
  5 Brittany Mcgee            96 Unattached               8.14m   26-08.50    408
  6 Adreinne Gilbert          96 Premier Athl             8.01m   26-03.50    400
  7 Mikaela Martin            97 Unattached               7.86m   25-09.50    390
  8 Maya Marshall             96 Cobb Track               7.82m   25-08.00    388
  9 Taylor Jones              97 The Heat TC              7.67m   25-02.00    378
 10 Erica Evans               97 Georgia Favo             7.50m   24-07.25    367
 11 Mia Mccoy                 97 Phase 1 Trac             6.54m   21-05.50    306
 12 Jordana Abuagattas        97 Finesse                  6.51m   21-04.25    304
 13 Sabrina Gretzmacher       97 Jefferson Co             5.85m   19-02.50    262
 14 J'Laan Pittman            97 Southfield M             5.81m   19-00.75    259
 15 Riley Holbert             97 Marlboro Tra             5.53m   18-01.75    242
 16 Amora Wood                97 St Johns Str             5.03m   16-06.00    210
 17 Rachel Dickerson          96 Marlboro Tra             4.78m   15-08.25    194
 
Event 513  Heptathlon: #4 Girls 200 Meter Dash Intermediate 15-16 Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Maya Marshall             96 Cobb Track               25.56  -1.7  2    836
  2 Brittany Mcgee            96 Unattached               26.16  -0.2  1    783
  3 Erica Evans               97 Georgia Favo             27.23  -0.2  1    693
  4 Gillian Morrison          97 Finesse                  27.47  -0.2  1    673
  5 J'Laan Pittman            97 Southfield M             27.51  -1.7  2    670
  6 Mikaela Martin            97 Unattached               28.32  -1.7  2    606
  7 Mia Mccoy                 97 Phase 1 Trac             28.51  -0.2  1    591
  8 Asyria Daniels            96 Unattached               28.86  -0.2  1    565
  9 Rachel Dickerson          96 Marlboro Tra             28.96  -0.2  1    557
 10 Taylor Jones              97 The Heat TC              29.19  -0.2  1    540
 11 Amora Wood                97 St Johns Str             29.25  -0.2  1    536
 12 Sabrina Gretzmacher       97 Jefferson Co             29.45  -1.7  2    521
 13 Ivana Ford                97 Boynton Beac             29.96  -1.7  2    485
 14 Riley Holbert             97 Marlboro Tra             30.10  -1.7  2    475
 15 Adreinne Gilbert          96 Premier Athl             31.71  -1.7  2    369
 16 Jordana Abuagattas        97 Finesse                  32.72  -1.7  2    309
 17 Nyah Wilkinson            97 Marlboro Tra             33.42  -0.2  1    270
 
Event 513  Heptathlon: #5 Girls Long Jump Intermediate 15-16 Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Brittany Mcgee            96 Unattached              X5.43m   NWI  17-09.75    680
  2 Erica Evans               97 Georgia Favo             5.09m   NWI  16-08.50    584
  3 Mikaela Martin            97 Unattached              X5.01m   NWI  16-05.25    562
  4 Maya Marshall             96 Cobb Track               4.91m   NWI  16-01.50    535
  5 Asyria Daniels            96 Unattached              X4.83m   NWI  15-10.25    514
  6 Rachel Dickerson          96 Marlboro Tra             4.72m   NWI  15-06.00    485
  6 Gillian Morrison          97 Finesse                  4.72m   NWI  15-06.00    485
  8 Mia Mccoy                 97 Phase 1 Trac             4.59m   NWI  15-00.75    451
  9 Ivana Ford                97 Boynton Beac             4.58m   NWI  15-00.50    448
 10 J'Laan Pittman            97 Southfield M             4.25m   NWI  13-11.50    367
 11 Sabrina Gretzmacher       97 Jefferson Co             4.24m   NWI  13-11.00    364
 12 Amora Wood                97 St Johns Str             4.22m   NWI  13-10.25    359
 13 Jordana Abuagattas        97 Finesse                  4.20m   NWI  13-09.50    355
 13 Taylor Jones              97 The Heat TC              4.20m   NWI  13-09.50    355
 15 Nyah Wilkinson            97 Marlboro Tra             3.75m   NWI  12-03.75    252
 16 Adreinne Gilbert          96 Premier Athl             3.58m   NWI  11-09.00    216
 17 Riley Holbert             97 Marlboro Tra             3.20m   NWI  10-06.00    142
 
Event 513  Heptathlon: #6 Girls Javelin Throw Intermediate 15-16 Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gillian Morrison          97 Finesse                 29.23m      95-11    462
  2 Ivana Ford                97 Boynton Beac            27.98m      91-09    438
  3 Brittany Mcgee            96 Unattached             X23.69m      77-09    358
  4 Adreinne Gilbert          96 Premier Athl            22.95m      75-03    344
  5 Sabrina Gretzmacher       97 Jefferson Co            22.35m      73-04    333
  6 Erica Evans               97 Georgia Favo            22.32m      73-03    332
  7 Mikaela Martin            97 Unattached             X21.51m      70-07    317
  8 Asyria Daniels            96 Unattached             X20.33m      66-08    295
  9 Nyah Wilkinson            97 Marlboro Tra            19.60m      64-04    281
 10 Maya Marshall             96 Cobb Track              19.05m      62-06    271
 11 Taylor Jones              97 The Heat TC             18.97m      62-03    270
 12 Jo